AZOT SC BRW- 2nd Correction - Meet Results

AZOT SC BRW- 2nd Correction
12/1/2018 - 12/2/2018
San Juan Capastrano, CA USA
Updated: 12/4/2018

Corrected two swimmer's times.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Irvine Aquazot Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/3/2018 02:31 PM
     2018 CA AZOT Short Course BRW December Meet - 12/1/2018 to 12/2/2018      
        2018 AZOT Short Course "BRW" December Meet, Sanction #: S18-343        
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA                18.75      19.25  
  2 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                19.16      20.84  
  3 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                21.10      21.41  
  4 Sullivan, Keelyn M         6 MVN-CA                 22.26      21.56  
  5 Sherry, Penelope J         6 RIPT-CA                22.34      24.06  
  6 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                26.62      24.51  
  7 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                29.37      27.21  
  8 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                33.14      31.09  
  9 Scherenberg, Malin J       6 SCAT-CA                   NT      31.94  
 10 Faulkner, Meghan           5 Splash-CA              56.92    1:06.58  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA                40.60      41.54  
  2 Keating, Harper t          6 Splash-CA              48.60      49.17  
  3 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                   NT      55.88  
  4 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA              1:09.74    1:04.09  
  5 Nick, Piper L              6 MVN-CA                    NT    1:07.25  
  6 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA              1:16.31    1:11.79  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA              1:41.07    1:33.47  
       43.19  1:33.47                                                      
  2 Lowengrub, Rebecca N       6 AZOT-CA              1:59.12    2:02.19  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                21.85      23.58  
  2 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                28.57      27.80  
  3 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                30.85      29.78  
  4 Nick, Piper L              6 MVN-CA                    NT      32.26  
  5 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                33.34      32.35  
  6 Kooman, Abbey E            6 COTO-CA                   NT      42.76  
  7 Medley, Maddie J           6 SCAT-CA                   NT      47.39  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                50.59      50.46  
  2 Sullivan, Keelyn M         6 MVN-CA               1:03.10      57.11  
  3 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                   NT    1:10.86  
  4 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA              1:17.84    1:13.47  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA                26.85      28.68  
  2 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                31.84      30.26  
  3 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                   NT      31.44  
  4 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                29.36      31.87  
  5 Sullivan, Keelyn M         6 MVN-CA                 32.57      32.47  
  6 Sherry, Penelope J         6 RIPT-CA                31.85      34.33  
 -- Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Scherenberg, Malin J       6 SCAT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA                58.65      57.04  
  2 Keating, Harper t          6 Splash-CA            1:07.08    1:07.30  
  3 Lowengrub, Rebecca N       6 AZOT-CA              1:13.79    1:20.00  
 -- Kooman, Abbey E            6 COTO-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA                24.16      22.03  
  2 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                22.60      22.37  
  3 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                   NT      27.78  
  4 Keating, Harper t          6 Splash-CA              28.68      29.21  
  5 Nick, Piper L              6 MVN-CA                    NT      33.67  
  6 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                   NT      34.21  
  7 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                   NT      34.38  
  8 Lowengrub, Rebecca N       6 AZOT-CA                   NT      36.30  
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robles, Amy S              6 AZOT-CA              1:00.51      51.26  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA              1:51.71    1:52.55  
       49.78  1:52.55                                                      
 -- Sherry, Penelope J         6 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                18.16      18.34  
  2 Scruggs, Eden C            8 RIPT-CA                21.08      20.29  
  3 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                19.85      20.32  
  4 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                20.52      20.78  
  5 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                21.59      21.55  
  6 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 21.45      21.69  
  7 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                19.21      22.43  
  8 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA                 21.64      23.24  
.WHT - Division  
  1 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA                   NT      17.66  
  2 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                   NT      19.01  
  3 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA                21.79      20.53  
  4 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 21.83      20.91  
  5 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT      21.11  
  6 Clark, Delaney A           8 Splash-CA              22.63      21.28  
  7 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA                   NT      21.43  
  8 Clements, Ava M            8 AZOT-CA                   NT      22.26  
  9 Vuppula, Avantika          7 AZOT-CA                21.93      22.32  
 10 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                    NT      22.39  
 11 Toal, Ashley B             7 SCAT-CA                27.66      22.48  
 12 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 22.68      23.57  
 13 Le, Lena G                 8 RIPT-CA                21.78      23.62  
 14 Myers, Sofia e             8 Splash-CA              24.60      24.48  
 15 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              26.63      24.73  
 16 Clements, Leah R           8 AZOT-CA                   NT      24.78  
 17 Faulkner, Raelynn n        7 Splash-CA              25.60      25.63  
 18 Abbott, Ella B             7 SCAT-CA                   NT      25.72  
 19 Brekke, Brooke E           7 Splash-CA              29.53      26.78  
 20 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA                27.99      27.05  
 21 Gendreau, Maddie C         7 SCAT-CA                   NT      31.64  
 22 Sustaita, Sophia A         7 SCAT-CA                   NT      33.73  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                36.69      37.60  
  2 Lin, Rachel                8 WASC-CA                34.75      38.01  
  3 Pramono, Haylee            7 AZOT-CA                38.61      39.45  
.RED - Division  
  1 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                42.50      42.58  
  2 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                44.48      43.42  
  3 Manarang, Madyson          8 MVN-CA                 45.97      44.71  
  4 Han, Megan P               8 AZOT-CA                44.69      45.31  
  5 Spinello, Lucy E           7 MVN-CA                 43.48      46.55  
  6 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA                44.44      48.07  
  7 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  46.52      48.11  
  8 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA                45.21      48.32  
.WHT - Division  
  1 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                    NT      43.37  
  2 Wege, Ella M               7 RIPT-CA                54.49      45.88  
  3 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                   NT      46.25  
  4 Chisholm, Amelie L         7 AZOT-CA                   NT      46.46  
  5 Bojorquez, Scarlett N      8 SCAT-CA                52.55      47.63  
  6 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT      48.01  
  7 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                   NT      49.24  
  8 Clements, Ava M            8 AZOT-CA                   NT      50.18  
  9 Clements, Leah R           8 AZOT-CA                   NT      50.79  
 10 Braun, Leia H              8 AZOT-CA                54.45      51.99  
 11 Schneider, Jada C          8 Splash-CA                 NT      52.53  
 12 Winfield, Kyla E           7 AZOT-CA                   NT      52.59  
 13 De La O, Maia M            8 AZOT-CA                   NT      54.36  
 14 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 52.37      55.42  
 15 Myers, Sofia e             8 Splash-CA              56.94      55.80  
 16 Neth, Rylee J              7 Otters-CA                 NT      56.99  
 17 Stevens, Azil M            7 MVN-CA                    NT      57.26  
 18 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                    NT      57.93  
 19 Senthil, Riya              8 MVN-CA                    NT    1:04.21  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Havens, Katherine N        8 MVN-CA               1:34.42    1:44.70  
       48.23  1:44.70                                                      
.WHT - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                   NT    1:26.25  
       40.23  1:26.25                                                      
  2 Pramono, Haylee            7 AZOT-CA                   NT    1:29.72  
       39.76  1:29.72                                                      
  3 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA                   NT    1:29.79  
       39.66  1:29.79                                                      
  4 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA               2:11.69    1:44.51  
       47.84  1:44.51                                                      
  5 Charles, Alia H            8 MVN-CA                    NT    1:46.93  
       50.31  1:46.93                                                      
  6 Dawson, Halle K            7 MVN-CA               1:50.45    1:48.66  
       49.40  1:48.66                                                      
  7 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA              1:59.06    1:52.41  
  8 Toal, Ashley B             7 SCAT-CA              1:54.82    1:54.16  
       49.17  1:54.16                                                      
  9 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA               1:52.33    1:57.20  
 10 Senthil, Riya              8 MVN-CA                    NT    2:09.63  
       58.68  2:09.63                                                      
 11 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA               2:29.58    2:11.39  
 12 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA                   NT    2:26.28  
 13 Reddy, Kate N              7 SCAT-CA                   NT    2:27.59  
     1:08.17  2:27.59                                                      
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Manarang, Madyson          8 MVN-CA                 24.40      22.06  
  2 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                24.99      22.89  
  3 Han, Megan P               8 AZOT-CA                23.28      23.26  
  4 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                23.97      23.31  
  5 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                24.61      23.68  
  6 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA                25.33      24.00  
  7 Dawson, Halle K            7 MVN-CA                 24.84      24.59  
  8 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 25.28      24.88  
  9 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 26.11      25.05  
 10 Havens, Katherine N        8 MVN-CA                 26.56      26.06  
 11 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA                25.12      26.59  
 12 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA                 25.41      27.52  
 13 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 25.29      27.62  
 14 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 26.51      27.73  
 15 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  26.43      28.67  
.WHT - Division  
  1 Stevens, Azil M            7 MVN-CA                    NT      22.28  
  2 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA                   NT      23.80  
  3 Bojorquez, Scarlett N      8 SCAT-CA                   NT      24.60  
  4 Winfield, Kyla E           7 AZOT-CA                   NT      25.25  
  5 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                26.99      25.32  
  6 Clements, Ava M            8 AZOT-CA                   NT      25.84  
  7 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              30.06      26.78  
  8 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                    NT      27.53  
  9 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT      27.78  
 10 Toal, Ashley B             7 SCAT-CA                30.14      28.72  
 11 Chisholm, Amelie L         7 AZOT-CA                   NT      29.02  
 12 Clements, Leah R           8 AZOT-CA                   NT      29.03  
 13 Host, Mya M                8 SCAT-CA                34.85      29.09  
 14 Schneider, Jada C          8 Splash-CA                 NT      29.32  
 14 Meredith, Orielle E        7 SCAT-CA                   NT      29.32  
 16 Reddy, Kate N              7 SCAT-CA                35.36      29.46  
 17 Myers, Sofia e             8 Splash-CA              29.28      30.33  
 18 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA                33.46      32.11  
 19 De La O, Maia M            8 AZOT-CA                   NT      33.39  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                43.07      44.05  
.RED - Division  
  1 Havens, Katherine N        8 MVN-CA                 57.34      52.30  
  2 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA                53.68      56.49  
  3 Bojorquez, Scarlett N      8 SCAT-CA                57.10    1:00.32  
.WHT - Division  
  1 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                   NT      48.92  
  2 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA              1:01.66      49.54  
  3 Clark, Delaney A           8 Splash-CA                 NT      52.28  
  4 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT      58.37  
  5 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA               1:02.76      58.78  
  6 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                    NT    1:00.50  
  7 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 59.78    1:01.88  
  8 Faulkner, Raelynn n        7 Splash-CA                 NT    1:04.12  
  9 Myers, Sofia e             8 Splash-CA            1:07.30    1:07.61  
 10 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA              1:09.79    1:08.72  
 11 Vuppula, Avantika          7 AZOT-CA                   NT    1:14.67  
 12 Gendreau, Maddie C         7 SCAT-CA                   NT    1:15.68  
 13 Sustaita, Sophia A         7 SCAT-CA                   NT    1:16.79  
 -- Charles, Alia H            8 MVN-CA                    NT         DQ  
 -- Abbott, Ella B             7 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Neth, Rylee J              7 Otters-CA                 NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                21.82      23.03  
.RED - Division  
  1 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 28.59      28.64  
  2 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                28.20      29.86  
.WHT - Division  
  1 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                   NT      24.61  
  2 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                28.86      29.23  
  3 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                   NT      29.65  
  4 Dawson, Halle K            7 MVN-CA                 35.45      30.30  
  5 Rosales, Amelie p          7 Splash-CA              29.72      30.79  
  6 Vuppula, Avantika          7 AZOT-CA                   NT      30.81  
  7 Le, Lena G                 8 RIPT-CA                   NT      30.94  
  8 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                    NT      31.08  
  9 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA                 37.03      31.45  
 10 Abbott, Ella B             7 SCAT-CA                   NT      33.25  
 11 Toal, Ashley B             7 SCAT-CA                33.74      33.82  
 12 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA                 31.76      34.55  
 13 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                    NT      34.83  
 14 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              34.00      35.74  
 15 Scruggs, Eden C            8 RIPT-CA                32.31      36.62  
 16 Brekke, Brooke E           7 Splash-CA              40.71      37.48  
 17 Myers, Sofia e             8 Splash-CA              41.02      42.25  
 18 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA                   NT      46.94  
 -- Clements, Ava M            8 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- Clements, Leah R           8 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- Baek, Grace E              7 AZOT-CA                35.43         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lin, Rachel                8 WASC-CA                44.03      44.02  
  2 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                44.08      44.06  
  3 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                47.61      48.09  
.RED - Division  
  1 Tennant, Brooklyn T        7 AZOT-CA                53.15      50.57  
  2 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA                52.83      54.14  
  3 Han, Megan P               8 AZOT-CA                55.42      56.88  
  4 Bachand, Isla C            8 RIPT-CA              1:00.70    1:02.48  
  5 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA              1:01.41    1:02.88  
  6 Havens, Katherine N        8 MVN-CA               1:00.54    1:03.71  
  7 Mueller, Keira D           8 MVN-CA               1:02.00    1:04.41  
.WHT - Division  
  1 Pramono, Haylee            7 AZOT-CA                   NT      51.49  
  2 Charles, Alia H            8 MVN-CA                    NT      58.58  
  3 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA               1:05.27    1:00.34  
  4 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                    NT    1:01.89  
  5 Spinello, Lucy E           7 MVN-CA                    NT    1:04.42  
  6 Host, Mya M                8 SCAT-CA              1:10.05    1:05.58  
  7 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA              1:07.91    1:12.01  
  8 Reddy, Kate N              7 SCAT-CA                   NT    1:14.19  
  9 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA                   NT    1:16.45  
 10 Meredith, Orielle E        7 SCAT-CA                   NT    1:18.95  
 -- Braun, Leia H              8 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- Toal, Ashley B             7 SCAT-CA              1:12.78         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                21.42      21.85  
  2 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                21.52      23.28  
.WHT - Division  
  1 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA                   NT      19.75  
  2 Wege, Ella M               7 RIPT-CA                   NT      23.56  
  3 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA                   NT      23.57  
  4 Bojorquez, Scarlett N      8 SCAT-CA                   NT      24.63  
  5 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA                 25.92      24.69  
  6 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                   NT      25.75  
  7 Chisholm, Amelie L         7 AZOT-CA                   NT      25.78  
  8 Spinello, Lucy E           7 MVN-CA                 26.48      27.08  
  9 Braun, Leia H              8 AZOT-CA                31.49      27.17  
 10 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                     NT      27.25  
 11 Winfield, Kyla E           7 AZOT-CA                   NT      27.63  
 11 Charles, Alia H            8 MVN-CA                    NT      27.63  
 13 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                    NT      27.78  
 14 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                25.69      28.31  
 15 Manarang, Madyson          8 MVN-CA                    NT      28.36  
 16 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT      28.76  
 17 Dawson, Halle K            7 MVN-CA                 29.38      29.13  
 18 Stevens, Azil M            7 MVN-CA                    NT      30.29  
 19 Senthil, Riya              8 MVN-CA                    NT     x31.59  
 20 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                    NT     x32.71  
 21 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 30.89     x35.55  
 22 Myers, Sofia e             8 Splash-CA              35.54      36.84  
 23 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                    NT     x37.20  
 24 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA                 37.89     x38.00  
 25 Tovar, Kamilah K           7 SCAT-CA                   NT      40.12  
 26 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              43.31      43.53  
 -- De La O, Maia M            8 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                40.39      40.47  
  2 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA                42.57      46.41  
.RED - Division  
  1 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                48.89      49.46  
.WHT - Division  
  1 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                   NT      46.16  
  2 Rosales, Amelie p          7 Splash-CA                 NT    1:02.27  
  3 Kostien, Maddie R          8 MVN-CA                    NT    1:09.87  
  4 Want, Teagan E             8 MVN-CA               1:05.98    1:17.97  
 -- Bojorquez, Scarlett N      8 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Havens, Katherine N        8 MVN-CA               1:11.58         DQ  
 -- Dawson, Halle K            7 MVN-CA               1:10.42         DQ  
 -- Toal, Ashley B             7 SCAT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA              1:28.99    1:30.38  
       43.50  1:30.38                                                      
  2 Mars, Audriana L           8 AZOT-CA              1:38.39    1:41.05  
       46.94  1:41.05                                                      
.RED - Division  
  1 Qiu, Cici                  8 AZOT-CA              1:48.62    1:52.46  
       53.82  1:52.46                                                      
  2 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA              2:01.13    2:02.35  
.WHT - Division  
  1 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                   NT    1:40.80  
       46.97  1:40.80                                                      
  2 Charles, Alia H            8 MVN-CA                    NT    1:58.02  
       57.99  1:58.02                                                      
  3 Rosales, Amelie p          7 Splash-CA                 NT    2:03.51  
       56.49  2:03.51                                                      
  4 Havens, Katherine N        8 MVN-CA                    NT    2:03.96  
       59.26  2:03.96                                                      
  5 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA               2:24.44    2:12.62  
     1:06.51  2:12.62                                                      
  6 Le, Lena G                 8 RIPT-CA                   NT    2:13.18  
     1:09.22  2:13.18                                                      
  7 Calvin, Ava K              8 SCAT-CA                   NT    2:16.90  
  8 Gonzalez, Ellie G          8 MVN-CA               2:31.73    2:22.48  
     1:10.92  2:22.48                                                      
 -- Want, Teagan E             8 MVN-CA               2:28.86         DQ  
     1:03.10       DQ                                                      
 -- Gu, Gabby                  8 AZOT-CA                   NT         DQ  
       49.74       DQ                                                      
 -- Scruggs, Eden C            8 RIPT-CA                   NT         DQ  
     1:02.59       DQ                                                      
 -- Dawson, Halle K            7 MVN-CA                    NT         DQ  
     1:01.34       DQ                                                      
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:20.14    1:26.02  
     1) Spinello, Lucy E 7              2) Havens, Katherine N 8          
     3) Dawson, Halle K 7               4) Manarang, Madyson 8            
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    1:31.57  
     1) Alva, Taylor S 7                2) Tennant, Brooklyn T 7          
     3) Baek, Grace E 7                 4) Robles, Amy S 6                
       49.13  1:31.57                                                      
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:31.20    1:32.43  
     1) Ngompe, Olivia S 8              2) Want, Teagan E 8               
     3) Mueller, Keira D 8              4) Entwistle, Courtney D 8        
       42.47  1:32.43                                                      
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:40.45    1:37.01  
     1) Gonzalez, Ellie G 8             2) Senthil, Riya 8                
     3) Charles, Alia H 8               4) Kostien, Maddie R 8            
       53.80  1:37.01                                                      
 -- Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT         DQ  
     1) Vu, Morgan T 8                  2) Tran, Tatum E 8                
     3) Han, Megan P 8                  4) Pramono, Haylee 7              
       39.12       DQ                                                      
 
Girls 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    1:24.77  
     1) Tran, Tatum E 8                 2) Vu, Morgan T 8                 
     3) Alva, Taylor S 7                4) Khudiakova, Veronika * 8       
       44.06  1:24.77                                                      
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    1:33.32  
     1) Baek, Grace E 7                 2) Robles, Amy S 6                
     3) Gu, Gabby 8                     4) Ali, Sophia Ali R 7            
       55.44  1:33.32                                                      
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:38.57    1:48.14  
     1) Gonzalez, Ellie G 8             2) Havens, Katherine N 8          
     3) Dawson, Halle K 7               4) Ngompe, Olivia S 8             
       38.63  1:48.14                                                      
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:53.87    1:48.19  
     1) Want, Teagan E 8                2) Schaeffer, Teagan R 7          
     3) Kostien, Maddie R 8             4) Raine, Ellie M 8               
       58.80  1:48.19                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA               29.35      29.68  
  2 Lund, Alexandra N         10 MVN-CA                 30.74      30.57  
  3 Rodriguez, Izzy A         10 MVN-CA                 32.01      31.22  
  4 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA                 33.72      31.92  
  5 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA                32.36      31.98  
  6 Trudeau, Ava M            10 UN-03-CA               32.48      32.60  
  7 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA               33.27      32.62  
  8 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA                 33.47      33.10  
  9 Love, Raegan P            10 MVN-CA                 33.63      33.42  
 10 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA                 33.43      34.23  
 11 Taite, Sarah c            10 Splash-CA              33.82      34.38  
.RED - Division  
  1 Leonardo, Sofia F         10 AZOT-CA                34.64      33.88  
  2 Moore, Abby F              9 COTO-CA                35.68      34.05  
  3 Kofford, Lila H            9 COTO-CA                34.25      34.17  
  4 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                 34.75      34.60  
  5 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA                35.69      36.43  
  6 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                35.35      36.64  
  7 Williams, Avery N          9 RIPT-CA                36.41      37.81  
.WHT - Division  
  1 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                    NT      36.20  
  2 Li, Amanda H              10 AZOT-CA                   NT      36.26  
  3 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 43.69      36.61  
  4 Morgan, Gemma D            9 AZOT-CA                37.51      36.88  
  5 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                37.68      37.13  
  6 Razzouk, Rita T           10 AZOT-CA                38.02      37.97  
  7 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                38.25      37.98  
  8 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 37.56      38.11  
  9 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                38.52      38.93  
 10 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA                40.56      39.18  
 11 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA                44.96      40.34  
 12 Keckler, Caroline S       10 SCAT-CA                42.26      40.76  
 13 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                39.91      41.16  
 14 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA                 43.19      41.47  
 15 Crooks, Avery J            9 Splash-CA              41.08      41.83  
 16 Castellano, Stephanie     10 MVN-CA                    NT      42.34  
 17 McPherson, Rose R          9 MVN-CA                 44.25      42.35  
 18 Smiley, Coral O            9 DA-CA                  40.06      42.42  
 19 Capron, Sarah E            9 AZOT-CA                46.24      42.75  
 20 Myhra, Kara K              9 SCAT-CA                   NT      43.69  
 21 Qiu, Phoebe                9 AZOT-CA                   NT      45.01  
 22 Chaffins, Skyla B          9 RIPT-CA                46.86      45.84  
 23 Herthel, Maren J          10 AZOT-CA                50.44     x46.01  
 24 Ortiz, Maddyn G            7 SCAT-CA                47.59      46.18  
 25 Nguyen, Taylor G          10 AZOT-CA                58.30     x47.22  
 26 Zulevich, Iara J           9 SCAT-CA                46.01      47.36  
 27 Nisbet, Stella S           8 SCAT-CA                   NT      47.49  
 28 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA              52.28      48.93  
 29 Canatsey, Sofia n          9 Splash-CA              47.77      49.88  
 30 Mansukhani, Aanya          9 AZOT-CA              1:06.14     x55.18  
 31 Sepe, Julia D              9 AZOT-CA                   NT     x57.44  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA             1:05.08    1:04.83  
       31.54  1:04.83                                                      
  2 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              1:09.61    1:06.78  
       30.91  1:06.78                                                      
  3 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA              1:11.65    1:12.17  
       34.55  1:12.17                                                      
  4 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA             1:13.23    1:12.48  
       34.56  1:12.48                                                      
  5 Qiu, Annie                10 AZOT-CA              1:12.07    1:13.08  
       33.90  1:13.08                                                      
  6 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA               1:13.51    1:14.42  
       36.16  1:14.42                                                      
  7 O'Sullivan, Molly          9 MVN-CA               1:13.25    1:18.69  
       37.66  1:18.69                                                      
.RED - Division  
  1 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA               1:16.59    1:15.58  
       36.18  1:15.58                                                      
  2 Leonardo, Sofia F         10 AZOT-CA              1:15.30    1:16.07  
       34.50  1:16.07                                                      
  3 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA               1:20.87    1:19.53  
       39.21  1:19.53                                                      
  3 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              1:17.70    1:19.53  
       37.31  1:19.53                                                      
  5 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA              1:21.29    1:19.90  
       37.40  1:19.90                                                      
  6 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:20.53    1:20.62  
       38.68  1:20.62                                                      
  7 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:21.12    1:21.94  
       38.64  1:21.94                                                      
  8 Williams, Avery N          9 RIPT-CA              1:19.97    1:23.25  
       39.73  1:23.25                                                      
  9 Ton, Alyssa D              9 RIPT-CA              1:21.25    1:26.06  
       40.19  1:26.06                                                      
.WHT - Division  
  1 Love, Raegan P            10 MVN-CA               1:21.64    1:14.24  
       35.86  1:14.24                                                      
  2 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               1:22.87    1:20.05  
       38.35  1:20.05                                                      
  3 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              1:25.71    1:21.85  
       38.13  1:21.85                                                      
  4 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:24.11    1:24.22  
       40.62  1:24.22                                                      
  5 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:25.32    1:24.33  
  6 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA              1:23.05    1:24.40  
       40.11  1:24.40                                                      
  7 Pham, Mira T              10 AZOT-CA              1:33.91    1:24.70  
       38.82  1:24.70                                                      
  8 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA              1:26.69    1:25.16  
       42.19  1:25.16                                                      
  9 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                    NT    1:25.97  
       39.40  1:25.97                                                      
 10 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA              1:26.91    1:26.64  
       41.51  1:26.64                                                      
 11 Tjondro, Constance         9 MVN-CA               1:24.55    1:27.33  
        9.50  1:27.33                                                      
 12 Abbott, Olivia G          10 SCAT-CA              1:27.00    1:29.13  
       42.17  1:29.13                                                      
 13 Kervick, Rylee F          10 SCAT-CA              1:23.95    1:29.79  
       41.01  1:29.79                                                      
 14 Khattat, Hannah           10 MVN-CA               1:30.25    1:33.16  
       42.26  1:33.16                                                      
 15 Le, Kathleen G            10 RIPT-CA              1:27.98    1:33.26  
 16 Campbell, Sophia f         9 Splash-CA            1:38.27    1:33.62  
       43.88  1:33.62                                                      
 17 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA                   NT    1:34.12  
       44.37  1:34.12                                                      
 18 Keckler, Caroline S       10 SCAT-CA              1:28.56    1:35.82  
       44.41  1:35.82                                                      
 19 Lev, Cora R                9 DA-CA                     NT    1:39.76  
       45.44  1:39.76                                                      
 20 Herthel, Maren J          10 AZOT-CA              1:40.42    1:39.77  
 21 Ortiz, Maddyn G            7 SCAT-CA              1:40.68    1:45.62  
       50.01  1:45.62                                                      
 22 Sustaita, Ivy V            9 SCAT-CA                   NT    1:46.80  
 23 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA                 NT    1:47.34  
       49.20  1:47.34                                                      
 24 Triscari, Riley N          9 AZOT-CA              1:40.47   x1:48.62  
 25 West, Emersen M            9 AZOT-CA                   NT   x1:49.13  
 26 Vishwas, Shriya            9 MVN-CA               1:48.99    1:50.12  
 27 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              1:46.69    1:50.17  
 28 Lee, Lauren A              9 AZOT-CA                   NT   x1:52.31  
       51.98  1:52.31                                                      
 29 Sherry, Olivia A           9 RIPT-CA                   NT    1:52.41  
 -- Ker, Katie s               9 Splash-CA            1:41.12         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA             2:24.88    2:22.73  
       32.27  1:09.36  1:48.33  2:22.73                                    
  2 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA               2:40.90    2:39.00  
       36.80  1:17.42  1:59.44  2:39.00                                    
.RED - Division  
  1 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA               2:51.85    2:45.57  
       37.33  1:20.04  2:03.67  2:45.57                                    
  2 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              2:49.83    2:53.76  
       36.96  1:21.38  2:08.71  2:53.76                                    
.WHT - Division  
  1 Qiu, Annie                10 AZOT-CA                   NT    2:06.32  
  2 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA                    NT    2:38.91  
       35.55  1:16.90  1:59.77  2:38.91                                    
  3 Ortiz, Maddyn G            7 SCAT-CA                   NT    2:47.14  
       47.09  1:45.30  2:47.14                                             
  4 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA                   NT    2:53.85  
       37.73  1:23.27  2:09.75  2:53.85                                    
  5 Wagener, Grace T           8 MVN-CA                    NT    2:56.06  
     1:23.27  2:11.73  2:56.20  2:56.06                                    
  6 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                   NT    3:04.79  
       40.22  1:28.85  2:18.28  3:04.79                                    
  7 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                   NT    3:08.61  
       41.64  1:29.99  2:18.92  3:08.61                                    
  8 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA                   NT    3:12.62  
       39.33  1:27.57  2:20.04  3:12.62                                    
  9 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA                    NT    3:14.46  
       41.97  2:29.06  3:14.46                                             
 10 Hattar, Sophia R           7 MVN-CA                    NT    3:19.99  
       42.89  1:33.04  2:27.36  3:19.99                                    
 11 Chen, Joanne A             9 AZOT-CA                   NT    3:20.08  
       42.88  1:33.28  2:27.27  3:20.08                                    
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lund, Alexandra N         10 MVN-CA                 38.38      35.77  
  2 Trudeau, Ava M            10 UN-03-CA               36.56      35.91  
  3 Rodriguez, Izzy A         10 MVN-CA                 37.44      36.52  
  4 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA                37.99      37.04  
  5 Taite, Sarah c            10 Splash-CA              39.49      37.69  
  6 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA                 39.25      37.84  
  7 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                 40.20      38.97  
  8 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA                39.63      39.16  
  9 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA                 40.16      39.72  
 10 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA                39.67      41.07  
 11 Kofford, Lila H            9 COTO-CA                39.87      41.65  
 12 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 39.60      41.85  
 13 Moore, Abby F              9 COTO-CA                40.49      41.90  
.RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA                41.41      41.46  
  2 Wagener, Grace T           8 MVN-CA                 41.82      42.21  
  3 Haydt, Danica L           10 COTO-CA                41.87      42.34  
  4 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 43.34      42.84  
  5 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                43.76      44.02  
 -- Dave, Pooja N             10 AZOT-CA                42.13         DQ  
.WHT - Division  
  1 Morgan, Gemma D            9 AZOT-CA                48.01      42.86  
  2 Manarang, Ally A          10 MVN-CA                 49.73      42.94  
  3 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA                 44.67      43.21  
  4 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                45.36      44.26  
  5 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                49.11      45.38  
  6 Myhra, Kara K              9 SCAT-CA                   NT      46.18  
  7 Smiley, Coral O            9 DA-CA                  49.67      46.56  
  8 Keckler, Caroline S       10 SCAT-CA                45.20      46.64  
  9 Crooks, Avery J            9 Splash-CA              49.82      47.12  
 10 Chen, Joanne A             9 AZOT-CA                46.50      47.97  
 11 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA                53.08      48.37  
 12 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA              56.09      50.73  
 13 Qiu, Phoebe                9 AZOT-CA                   NT      52.10  
 14 Capron, Sarah E            9 AZOT-CA                49.98      53.23  
 15 Chaffins, Skyla B          9 RIPT-CA                56.50      55.34  
 16 Canatsey, Sofia n          9 Splash-CA            1:00.62      56.49  
 17 Ortiz, Maddyn G            7 SCAT-CA                52.62      56.79  
 18 Zulevich, Iara J           9 SCAT-CA                58.44      59.93  
 -- Williams, Avery N          9 RIPT-CA                44.72         DQ  
 -- McPherson, Rose R          9 MVN-CA                 49.80         DQ  
 -- Sepe, Julia D              9 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA             1:24.97    1:21.84  
       39.68  1:21.84                                                      
  2 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA              1:21.07    1:22.85  
  3 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA               1:26.98    1:26.67  
       43.08  1:26.67                                                      
  4 O'Sullivan, Molly          9 MVN-CA               1:27.99    1:28.68  
       43.14  1:28.68                                                      
  5 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA               1:27.33    1:28.78  
       43.64  1:28.78                                                      
.RED - Division  
  1 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:29.80    1:25.68  
       42.21  1:25.68                                                      
  2 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA               1:31.65    1:27.97  
       43.56  1:27.97                                                      
  3 Tjondro, Constance         9 MVN-CA               1:29.18    1:28.34  
       43.24  1:28.34                                                      
  4 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA               1:32.78    1:30.10  
       44.14  1:30.10                                                      
  5 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA               1:30.22    1:30.36  
       45.16  1:30.36                                                      
  6 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA              1:36.34    1:32.42  
       47.57  1:32.42                                                      
  7 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              1:31.46    1:32.66  
  8 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              1:35.66    1:37.71  
       47.19  1:37.71                                                      
  9 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA              1:36.71    1:39.07  
       48.21  1:39.07                                                      
.WHT - Division  
  1 Wagener, Grace T           8 MVN-CA                    NT    1:32.39  
     1:32.56  1:32.39                                                      
  2 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA               1:44.71    1:33.54  
       48.13  1:33.54                                                      
  3 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA              1:37.14    1:34.64  
       45.93  1:34.64                                                      
  4 Abbott, Olivia G          10 SCAT-CA              1:40.48    1:34.66  
       44.54  1:34.66                                                      
  5 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:43.94    1:36.66  
       45.84  1:36.66                                                      
  6 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                   NT    1:36.77  
       47.36  1:36.77                                                      
  7 Khattat, Hannah           10 MVN-CA                    NT    1:40.71  
  8 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA              1:39.95    1:42.73  
  9 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              2:04.62    2:07.02  
 10 Vishwas, Shriya            9 MVN-CA                    NT    2:10.94  
     1:02.62  2:10.94                                                      
 -- Sustaita, Ivy V            9 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Ker, Katie s               9 Splash-CA                 NT         DQ  
       59.22       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                42.77      39.35  
  2 Qiu, Annie                10 AZOT-CA                40.69      40.22  
  3 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA                 41.80      40.61  
  4 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA               41.05      41.37  
  5 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA                44.84      43.52  
  6 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA                41.81      43.88  
  7 Williams, Avery N          9 RIPT-CA                43.85      44.16  
  8 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA                 43.95      44.25  
  9 Love, Raegan P            10 MVN-CA                 45.56      44.38  
.RED - Division  
  1 Wagener, Grace T           8 MVN-CA                 47.12      43.93  
  2 Leonardo, Sofia F         10 AZOT-CA                46.48      44.80  
  3 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                 45.92      44.82  
  4 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                49.32      45.08  
  5 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA                 47.74      47.56  
  6 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                48.17      48.01  
  7 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 47.17      48.17  
  8 O'Sullivan, Molly          9 MVN-CA                 46.70      48.21  
  9 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                49.60      51.45  
.WHT - Division  
  1 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 53.49      48.94  
  2 Khattat, Hannah           10 MVN-CA                 50.90      50.23  
  3 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                    NT      50.24  
  4 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                52.96      50.32  
  5 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA                 54.67      51.00  
  5 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA              1:04.02      51.00  
  7 Abbott, Olivia G          10 SCAT-CA                55.35      51.99  
  8 Ton, Alyssa D              9 RIPT-CA                54.56      52.25  
  9 Le, Kathleen G            10 RIPT-CA                51.77      52.51  
 10 Keckler, Caroline S       10 SCAT-CA                52.71      55.64  
 11 Triscari, Riley N          9 AZOT-CA                58.36      57.33  
 12 Campbell, Sophia f         9 Splash-CA                 NT      58.57  
 13 Sherry, Olivia A           9 RIPT-CA              1:03.29    1:00.96  
 14 West, Emersen M            9 AZOT-CA                   NT    1:02.19  
 15 Ortiz, Maddyn G            7 SCAT-CA                   NT    1:02.44  
 16 Ker, Katie s               9 Splash-CA            1:03.68    1:04.73  
 17 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA            1:10.11    1:05.52  
 18 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              1:02.47    1:06.41  
 19 Lev, Cora R                9 DA-CA                     NT    1:12.26  
 -- Vishwas, Shriya            9 MVN-CA               1:08.12         DQ  
 -- Kervick, Rylee F          10 SCAT-CA                53.26         DQ  
 -- Herthel, Maren J          10 AZOT-CA              1:01.31         DQ  
 -- Lee, Lauren A              9 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- Parkhouse, Jasmine J       9 DA-CA                     NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA               1:29.71    1:26.39  
       42.07  1:26.39                                                      
  2 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA             1:27.92    1:26.97  
  3 Li, Amanda H              10 AZOT-CA              1:34.23    1:32.72  
       44.35  1:32.72                                                      
  4 Williams, Avery N          9 RIPT-CA              1:37.22    1:33.30  
       44.29  1:33.30                                                      
  5 Taylor, Vivian S           9 MVN-CA               1:34.93    1:33.86  
       45.65  1:33.86                                                      
  6 Andriashvili, Nataly N    10 AZOT-CA              1:33.65    1:34.26  
       45.75  1:34.26                                                      
  7 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:38.84    1:36.84  
  8 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA              1:38.26    1:39.33  
       47.06  1:39.33                                                      
  9 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA              1:37.91    1:41.19  
       48.70  1:41.19                                                      
 10 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              1:39.79    1:45.51  
       49.50  1:45.51                                                      
.RED - Division  
  1 Wagener, Grace T           8 MVN-CA               1:41.87    1:37.50  
       47.15  1:37.50                                                      
  2 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              1:47.15    1:44.63  
       48.65  1:44.63                                                      
  3 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:46.16    1:45.73  
       51.13  1:45.73                                                      
  4 Rasic, Lilly M            10 SCAT-CA              1:48.00    1:45.74  
       52.31  1:45.74                                                      
  5 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA              1:48.77    1:49.03  
  6 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA              1:45.53    1:49.06  
       52.11  1:49.06                                                      
 -- Leonardo, Sofia F         10 AZOT-CA              1:42.31         DQ  
.WHT - Division  
  1 Tjondro, Constance         9 MVN-CA               1:52.43    1:40.51  
       48.61  1:40.51                                                      
  2 Manarang, Ally A          10 MVN-CA               1:50.23    1:44.01  
       49.49  1:44.01                                                      
  3 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                    NT    1:44.87  
       49.89  1:44.87                                                      
  4 Qiu, Phoebe                9 AZOT-CA                   NT    1:45.85  
       49.61  1:45.85                                                      
  5 Castellano, Stephanie     10 MVN-CA                    NT    1:49.44  
       54.85  1:49.44                                                      
  6 Mansukhani, Aanya          9 AZOT-CA                   NT    1:51.66  
       52.94  1:51.66                                                      
  7 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                   NT    1:52.48  
       54.13  1:52.48                                                      
  8 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA                    NT    1:55.19  
       55.70  1:55.19                                                      
  9 Smiley, Coral O            9 DA-CA                2:04.35    1:58.80  
       55.27  1:58.80                                                      
 10 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA              2:03.21    2:01.38  
       57.38  2:01.38                                                      
 11 Hattar, Sophia R           7 MVN-CA                    NT    2:02.71  
       58.41  2:02.71                                                      
 12 Chen, Joanne A             9 AZOT-CA                   NT    2:06.96  
     1:01.48  2:06.96                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Trudeau, Ava M            10 UN-03-CA               33.84      33.04  
  2 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA               33.06      34.00  
  3 Lund, Alexandra N         10 MVN-CA                 35.68      34.73  
  4 Rodriguez, Izzy A         10 MVN-CA                 35.90      35.46  
  5 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA                 35.80      35.84  
  6 Qiu, Annie                10 AZOT-CA                36.67      37.18  
.RED - Division  
  1 Love, Raegan P            10 MVN-CA                 40.60      38.74  
  2 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA                40.20      38.88  
  3 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                40.82      40.63  
  4 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA                 41.60      40.93  
.WHT - Division  
  1 Razzouk, Rita T           10 AZOT-CA                   NT      41.14  
  2 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA                42.56      41.75  
  3 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                 42.96      42.43  
  4 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                44.04      42.84  
  5 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA                43.25      43.03  
  6 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                49.43      43.15  
  7 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                44.22      43.80  
  8 Manarang, Ally A          10 MVN-CA                 49.70      45.86  
  9 Rasic, Lilly M            10 SCAT-CA                45.16      47.44  
 10 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA                 49.36      48.29  
 11 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA                48.04      48.37  
 12 Capron, Sarah E            9 AZOT-CA                52.70      48.68  
 13 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA                   NT      49.13  
 14 Crooks, Avery J            9 Splash-CA              53.60      52.79  
 15 Hattar, Sophia R           7 MVN-CA                 50.59      52.93  
 16 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA                 54.57      55.97  
 17 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA            1:05.08      59.45  
 -- Nisbet, Stella S           8 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Nguyen, Taylor G          10 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- McPherson, Rose R          9 MVN-CA                 51.65         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA             1:19.61    1:24.90  
       38.22  1:24.90                                                      
.RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA              1:30.76    1:28.93  
       41.25  1:28.93                                                      
.WHT - Division  
  1 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                   NT    1:20.16  
       38.21  1:20.16                                                      
  2 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA               1:42.27    1:30.14  
       41.93  1:30.14                                                      
  3 Love, Raegan P            10 MVN-CA                    NT    1:34.39  
       43.96  1:34.39                                                      
  4 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA              1:41.96    1:34.71  
       43.64  1:34.71                                                      
  5 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:44.91    1:38.44  
  6 Kervick, Rylee F          10 SCAT-CA                   NT    1:54.20  
  7 Campbell, Sophia f         9 Splash-CA                 NT    1:54.63  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Qiu, Annie                10 AZOT-CA              1:20.47    1:19.40  
       37.46  1:19.40                                                      
  2 Dinh, Keira N             10 UN-02-CA             1:19.85    1:20.00  
       39.30  1:20.00                                                      
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:22.55    1:21.22  
       40.04  1:21.22                                                      
.RED - Division  
  1 Taite, Sarah c            10 Splash-CA            1:29.79    1:25.79  
       39.20  1:25.79                                                      
  2 Leonardo, Sofia F         10 AZOT-CA              1:28.28    1:26.34  
  3 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA              1:32.57    1:28.47  
       42.69  1:28.47                                                      
  4 Li, Amanda H              10 AZOT-CA              1:28.82    1:31.00  
       43.60  1:31.00                                                      
  5 Kofford, Lila H            9 COTO-CA              1:27.43    1:31.89  
       42.48  1:31.89                                                      
  6 Moore, Abby F              9 COTO-CA              1:30.40    1:32.41  
       42.62  1:32.41                                                      
  7 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:30.44    1:34.71  
       46.90  1:34.71                                                      
.WHT - Division  
  1 Love, Raegan P            10 MVN-CA               1:35.07    1:27.52  
       42.87  1:27.52                                                      
  2 Morgan, Gemma D            9 AZOT-CA              1:36.51    1:33.19  
       43.37  1:33.19                                                      
  3 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                    NT    1:33.82  
  4 Mu, Maggie                 7 AZOT-CA              1:38.57    1:36.12  
       46.37  1:36.12                                                      
  5 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA              1:44.42    1:37.59  
       44.68  1:37.59                                                      
  6 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                    NT    1:38.24  
       46.65  1:38.24                                                      
  7 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:39.71    1:39.28  
  8 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA              1:44.42    1:40.94  
       48.19  1:40.94                                                      
  9 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA              2:03.93    1:46.69  
 10 Castellano, Stephanie     10 MVN-CA                    NT    1:49.36  
 -- Rasic, Lilly M            10 SCAT-CA              1:37.93         DQ  
       46.41       DQ                                                      
 -- Qiu, Phoebe                9 AZOT-CA                   NT         DQ  
 -- Chaffins, Skyla B          9 RIPT-CA              1:52.47         DQ  
 -- Nguyen, Taylor G          10 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 UN-02-CA             2:44.73    2:46.90  
       39.57  1:21.07  2:12.31  2:46.90                                    
.RED - Division  
  1 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN-CA               3:06.96    2:54.68  
       37.81  1:24.59  2:13.65  2:54.68                                    
  2 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              3:13.31    3:15.05  
       43.34  1:34.81  2:32.02  3:15.05                                    
  3 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               3:17.77    3:16.38  
       45.56  1:36.26  2:31.01  3:16.38                                    
.WHT - Division  
  1 Charles, Aleena Y         10 MVN-CA                    NT    2:53.10  
       40.83  1:26.57  2:15.24  2:53.10                                    
  2 Qiu, Annie                10 AZOT-CA                   NT    2:56.06  
       40.60  1:24.71  2:15.69  2:56.06                                    
  3 Shaves, Summer A           7 AZOT-CA                   NT    3:08.18  
       41.29  1:28.42  2:25.37  3:08.18                                    
  4 Williams, Avery N          9 RIPT-CA                   NT    3:09.55  
       43.72  1:32.92  2:25.24  3:09.55                                    
  5 Wagener, Grace T           8 MVN-CA                    NT    3:15.44  
       46.80  1:36.50  2:30.97  3:15.44                                    
  6 Peregrini, Leah R         10 MVN-CA               3:29.68    3:17.75  
       44.23  1:32.84  2:35.75  3:17.75                                    
  7 McCleave, Kamryn P         8 MVN-CA                    NT    3:28.00  
       49.56  1:40.75  2:43.25  3:28.00                                    
  8 Le, Kathleen G            10 RIPT-CA                   NT    3:32.65  
       48.58  1:45.33  3:32.65                                             
  9 Ton, Alyssa D              9 RIPT-CA                   NT    3:34.60  
       48.04  1:43.21  2:46.68  3:34.60                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:17.21  
     1) Peregrini, Leah R 10            2) Love, Raegan P 10              
     3) Tjondro, Constance 9            4) Rodriguez, Izzy A 10           
       33.34  1:08.39  1:45.90  2:17.21                                    
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT    2:21.57  
     1) De Sena, Sydney E 10            2) Fitchett, Belle B 10           
     3) Manarang, Ally A 10             4) Charles, Aleena Y 10           
       33.68  1:10.31  1:57.64  2:21.57                                    
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:17.50    2:22.41  
     1) Leonardo, Sofia F 10            2) Morgan, Gemma D 9              
     3) Qiu, Annie 10                   4) Mu, Maggie 7                   
       36.40  1:10.57  2:00.63  2:22.41                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:38.78    2:39.36  
     1) McCleave, Kamryn P 8            2) Dilao, Lulu C 8                
     3) Hattar, Sophia R 7              4) Wagener, Grace T 8             
       38.74  1:28.81  2:07.14  2:39.36                                    
  5 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:25.00    2:42.06  
     1) Li, Amanda H 10                 2) Pham, Mira T 10                
     3) Capron, Sarah E 9               4) Razzouk, Rita T 10             
       37.69  1:17.44  2:03.39  2:42.06                                    
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    2:51.20  
     1) Stanisai, Gwyneth E 8           2) Nguyen, Taryn A 8              
     3) Shaves, Summer A 7              4) Mu, Maggie 7                   
       44.68  1:37.57  2:13.22  2:51.20                                    
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    3:02.01  
     1) Fitchett, Belle B 10            2) Tjondro, Constance 9           
     3) Curry, Ryder P 10               4) Khattat, Hannah 10             
       43.51  1:32.96  2:21.20  3:02.01                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    3:07.24  
     1) De Sena, Sydney E 10            2) DeSimone, Grace E 10           
     3) Peregrini, Leah R 10            4) Xiao Fang, Elisha N 10         
     1:25.85  2:07.67  2:40.43  3:07.24                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Masud, Zara A             12 AZOT-CA                27.36      27.14  
  2 Kailiponi, Ayla B         12 AZOT-CA                27.01      27.45  
  3 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA                27.96      27.58  
  4 Chaffins, Jadyn L         12 RIPT-CA                28.72      28.36  
  5 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                28.48      28.89  
  6 Voss, Maya L              11 DA-CA                  29.57      29.44  
  7 Hickman, Charisse S       12 AZOT-CA                29.22      29.46  
  8 Nguyen, Anh N             12 RIPT-CA                29.41      29.56  
  9 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA                 30.64      29.88  
 10 Lee, Norah C              11 MVN-CA                 30.18      30.77  
 11 Gomez, Emma O             11 MVN-CA                 30.57      31.28  
.RED - Division  
  1 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                 31.39      31.20  
  2 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA                 31.59      31.21  
  3 Vique, Emily J            11 MVN-CA                 31.38      31.33  
  4 Gerber, Ava G             12 MVN-CA                 31.30      31.48  
  5 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA                 32.10      31.65  
  6 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA                31.41      31.85  
  7 Diaz, Abby G              12 COTO-CA                31.17      31.87  
  8 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA                 32.25      32.27  
  9 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA                31.30      32.46  
 10 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                33.34      32.49  
 11 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                33.38      32.97  
.WHT - Division  
  1 Rader, Lauren N           12 AZOT-CA                   NT      31.06  
  2 Rader, Caroline L         12 AZOT-CA                   NT      31.26  
  3 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA                 37.08      32.51  
  4 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA                 34.89      35.34  
  5 Zhang, Kelly              11 AZOT-CA                37.59      37.35  
  6 Boyd, Ava m               12 Splash-CA              37.80      37.82  
  7 Asar, Leila M             11 MVN-CA                 41.32      37.99  
  8 Vuppula, Ananya           11 AZOT-CA                39.91      39.60  
  9 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                40.68      40.24  
 10 Howell, Kohana W          12 SCAT-CA                43.33      41.37  
 11 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                59.06      49.50  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Helton, Ava J             12 MVN-CA                 58.94      59.21  
       28.19    59.21                                                      
  2 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA                59.94    1:00.84  
       29.02  1:00.84                                                      
  3 Fan, Aliyah J             12 AZOT-CA              1:03.05    1:02.37  
       29.65  1:02.37                                                      
  4 Bright, Alexis S          12 COTO-CA              1:02.61    1:02.48  
       29.83  1:02.48                                                      
  5 Le, Zoe T                 12 MVN-CA               1:02.23    1:02.60  
       30.13  1:02.60                                                      
  6 Pinkney, Danielle m       11 Splash-CA            1:03.59    1:03.39  
       29.87  1:03.39                                                      
  7 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT-CA              1:04.75    1:03.65  
       30.41  1:03.65                                                      
  8 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               1:03.23    1:04.49  
       30.84  1:04.49                                                      
  9 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:02.21    1:04.64  
       30.59  1:04.64                                                      
 10 Voss, Maya L              11 DA-CA                1:04.60    1:05.42  
       32.05  1:05.42                                                      
 11 Lee, Norah C              11 MVN-CA               1:04.58    1:06.23  
       32.68  1:06.23                                                      
 12 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA               1:05.62    1:07.88  
       31.99  1:07.88                                                      
.RED - Division  
  1 Diaz, Abby G              12 COTO-CA              1:08.04    1:07.79  
       32.43  1:07.79                                                      
  2 Oberg, Alex W             12 RIPT-CA              1:09.56    1:08.59  
       32.78  1:08.59                                                      
  3 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               1:08.64    1:08.74  
       33.20  1:08.74                                                      
  4 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:08.24    1:09.22  
       33.14  1:09.22                                                      
  5 Pham, Linh H              11 RIPT-CA              1:08.79    1:09.53  
       34.31  1:09.53                                                      
  6 Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA              1:09.83    1:09.89  
       33.17  1:09.89                                                      
  7 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA              1:12.53    1:10.20  
       32.58  1:10.20                                                      
  8 Lloyd, Alix S             12 SCAT-CA              1:09.23    1:11.45  
       34.69  1:11.45                                                      
  9 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:10.88    1:11.81  
       34.17  1:11.81                                                      
.WHT - Division  
  1 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               1:15.65    1:16.11  
       36.39  1:16.11                                                      
  2 Sepe, Sophia r            12 Splash-CA            1:12.82    1:16.81  
       35.01  1:16.81                                                      
  3 Strange, Mackenzie R      12 MVN-CA               1:17.49    1:17.84  
       37.86  1:17.84                                                      
  4 Truong, Remi T            11 RIPT-CA              1:16.06    1:18.70  
  5 Braun, Alana H            12 AZOT-CA                   NT    1:18.86  
       37.75  1:18.86                                                      
  6 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA              1:19.07    1:19.61  
       39.17  1:19.61                                                      
  7 Navarro, Evelynn J        11 RIPT-CA              1:25.22    1:20.58  
       37.97  1:20.58                                                      
  8 Redfern, Claire C         11 DA-CA                1:23.64    1:26.92  
       39.85  1:26.92                                                      
  9 Castulo, Julyanne C       12 MVN-CA               1:36.38    1:27.09  
 10 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA               1:24.61    1:27.34  
       41.38  1:27.34                                                      
 11 Howell, Kohana W          12 SCAT-CA              1:35.81    1:30.97  
       44.47  1:30.97                                                      
 12 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA              1:34.94    1:35.96  
       44.83  1:35.96                                                      
 13 Sevilla, Sarah M          11 SCAT-CA              1:37.04    1:37.12  
       45.09  1:37.12                                                      
 14 Destanovic, Sara          11 MVN-CA               1:35.50    1:40.01  
       46.59  1:40.01                                                      
 15 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                   NT    1:56.11  
       53.50  1:56.11                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              2:11.87    2:10.19  
       29.74  1:01.98  1:35.97  2:10.19                                    
  2 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA              2:14.86    2:14.17  
       29.26  1:03.15  1:38.88  2:14.17                                    
  3 Le, Zoe T                 12 MVN-CA               2:19.00    2:15.84  
       30.82  1:05.66  1:41.52  2:15.84                                    
  4 Fan, Aliyah J             12 AZOT-CA              2:16.57    2:17.84  
       31.16  1:06.85  1:43.17  2:17.84                                    
  5 Akins, Jana m             11 Splash-CA            2:21.29    2:19.66  
       30.80  1:05.79  1:43.05  2:19.66                                    
  6 Lee, Norah C              11 MVN-CA               2:19.92    2:19.71  
       33.88  1:09.76  1:46.02  2:19.71                                    
  7 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               2:21.22    2:20.71  
       31.83  1:07.73  1:44.82  2:20.71                                    
  8 Pinkney, Danielle m       11 Splash-CA            2:18.84    2:23.72  
       32.33  1:08.86  1:47.39  2:23.72                                    
  9 Nguyen, Alexie T          11 RIPT-CA              2:23.80    2:27.33  
       33.73  1:10.42  1:49.44  2:27.33                                    
.RED - Division  
  1 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA               2:36.80    2:29.50  
       33.54  1:11.86  1:51.39  2:29.50                                    
  2 Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA              2:25.33    2:33.19  
       34.52  1:13.17  1:53.87  2:33.19                                    
.WHT - Division  
  1 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               2:41.90    2:39.47  
       35.40  1:17.09  2:00.31  2:39.47                                    
  2 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                2:40.64    2:42.20  
       35.26  1:15.70  1:59.31  2:42.20                                    
  3 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              2:50.29    2:44.41  
       35.50  1:17.83  2:03.59  2:44.41                                    
  4 Sepe, Sophia r            12 Splash-CA            2:42.17    2:45.39  
       35.17  1:17.87  2:02.57  2:45.39                                    
  5 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               2:43.05    2:45.79  
       37.21  1:18.32  2:01.98  2:45.79                                    
  6 Castulo, Julyanne C       12 MVN-CA               3:15.77    3:00.22  
       39.54  1:24.30  2:12.40  3:00.22                                    
  7 Bachand, G or Genevieve   11 RIPT-CA              2:57.60    3:03.00  
       39.91  1:28.69  3:03.73  3:03.00                                    
  8 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA               3:24.51    3:10.61  
       40.98  1:30.42  2:21.64  3:10.61                                    
  9 Howell, Kohana W          12 SCAT-CA                   NT    3:16.95  
       44.94  1:35.06  2:27.43  3:16.95                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chaffins, Jadyn L         12 RIPT-CA              6:01.82    5:59.37  
       31.75  1:06.50  1:42.82  2:19.60  2:56.18  3:33.36  4:10.01  4:46.87
     5:23.90  5:59.37                                                      
  2 Diaz, Abby G              12 COTO-CA              6:14.02    6:18.67  
       33.48  1:10.96  1:48.84  2:27.67  3:06.48  3:45.14  4:24.30  5:03.29
     5:42.18  6:18.67                                                      
.RED - Division  
  1 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               6:24.62    6:24.90  
       34.30  1:14.12  1:52.84  2:32.68  3:11.55  3:50.56  4:29.00  5:08.20
     5:47.13  6:24.90                                                      
  2 Lloyd, Alix S             12 SCAT-CA              6:32.68    6:41.66  
       38.22  1:20.03  2:01.50  2:42.47  3:24.28  4:05.53  4:46.36  5:25.92
     6:04.68  6:41.66                                                      
.WHT - Division  
  1 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT-CA              7:15.24    6:05.62  
       32.56  1:08.64  1:46.34  2:23.99  3:01.44  3:38.33  4:15.65  4:52.47
     5:29.46  6:05.62                                                      
  2 Gerber, Ava G             12 MVN-CA                    NT    6:38.77  
       36.46  1:17.16  1:56.84  2:38.15  3:17.89  3:58.10  4:39.27  5:20.22
     6:00.40  6:38.77                                                      
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Norah C              11 MVN-CA                    NT   20:36.61  
       34.56  1:12.07  1:49.51  2:27.10  3:05.05  3:42.30  4:20.35  4:58.74
     5:35.60  6:13.21  6:51.15  7:29.09  8:06.81  8:44.30  9:22.17 10:00.02
    10:37.24 11:14.49 11:52.54 12:30.05 13:07.85 13:45.84 14:23.35 15:01.66
    15:38.49 16:15.83 16:53.26 17:30.96 18:09.07 18:46.71 19:24.53 20:01.46
    20:36.61
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Masud, Zara A             12 AZOT-CA                30.82      30.44  
  2 Oberg, Alex W             12 RIPT-CA                34.01      33.72  
  3 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA                 33.65      34.12  
  4 Voss, Maya L              11 DA-CA                  34.04      34.18  
  5 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA                 34.77      34.67  
  6 Vique, Emily J            11 MVN-CA                 35.66      34.81  
  7 Nguyen, Anh N             12 RIPT-CA                35.04      35.49  
  8 Gerber, Ava G             12 MVN-CA                 35.83      35.65  
  9 Hickman, Charisse S       12 AZOT-CA                34.92      35.91  
 10 Pinkney, Danielle m       11 Splash-CA              35.55      36.12  
 11 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA                35.91      36.97  
.RED - Division  
  1 Pham, Linh H              11 RIPT-CA                36.55      36.38  
  2 Aquino, Gracyn E          11 MVN-CA                 36.62      36.81  
  3 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA                 37.29      38.17  
  4 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  38.03      38.37  
  5 Lloyd, Alix S             12 SCAT-CA                38.17      38.74  
.WHT - Division  
  1 Truong, Remi T            11 RIPT-CA                40.32      39.58  
  2 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                39.62      39.59  
  3 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                  39.74      40.30  
  4 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA                39.83      40.37  
  5 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA                 41.99      40.73  
  6 Nelson, Ella Z            12 MVN-CA                    NT      41.01  
  7 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA                 41.98      41.56  
  8 Cash, Annika *            11 SCAT-CA                48.67      43.95  
  9 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA                   NT      44.35  
 10 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA                 45.34      45.39  
 11 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA                51.04      46.85  
 12 Howell, Kohana W          12 SCAT-CA                49.07      48.17  
 13 Redfern, Claire C         11 DA-CA                  47.75      50.34  
 14 Sevilla, Sarah M          11 SCAT-CA                50.85      50.81  
 15 Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:08.59    1:03.80  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kailiponi, Ayla B         12 AZOT-CA              1:09.45    1:07.58  
       32.37  1:07.58                                                      
  2 Voss, Maya L              11 DA-CA                1:12.77    1:11.91  
       35.32  1:11.91                                                      
  3 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              1:11.66    1:12.95  
       34.66  1:12.95                                                      
  4 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               1:15.62    1:19.35  
       39.69  1:19.35                                                      
.RED - Division  
  1 Vique, Emily J            11 MVN-CA               1:18.67    1:17.95  
       38.74  1:17.95                                                      
  2 Pham, Linh H              11 RIPT-CA              1:18.13    1:19.31  
       37.94  1:19.31                                                      
  3 Rader, Caroline L         12 AZOT-CA              1:24.13    1:22.88  
       39.16  1:22.88                                                      
  4 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA               1:23.98    1:26.57  
       42.05  1:26.57                                                      
 -- Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA              1:20.53         DQ  
       40.72       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               1:26.02    1:25.57  
       42.74  1:25.57                                                      
  2 De Gree, Monika M         12 SCAT-CA              1:27.51    1:26.52  
       42.13  1:26.52                                                      
  3 Rader, Lauren N           12 AZOT-CA              1:28.80    1:30.25  
  4 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA               1:40.47    1:34.96  
       47.54  1:34.96                                                      
  5 Asar, Leila M             11 MVN-CA               1:41.02    1:36.49  
       46.56  1:36.49                                                      
 -- Sherman, Marisol S        11 RIPT-CA                   NT         DQ  
       52.85       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA              2:22.88    2:24.85  
       34.04  1:10.67  1:48.12  2:24.85                                    
  2 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              2:28.86    2:29.41  
       35.12  1:13.09  1:51.86  2:29.41                                    
.WHT - Division  
  1 Akins, Jana m             11 Splash-CA                 NT    2:37.22  
       38.19  1:18.68  1:58.64  2:37.22                                    
  2 Vique, Emily J            11 MVN-CA                    NT    2:48.04  
       41.88  1:24.14  2:07.24  2:48.04                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                36.21      35.63  
  2 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA                35.93      36.02  
  3 Masud, Zara A             12 AZOT-CA                38.84      36.68  
  4 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA                37.22      37.74  
  5 Rader, Lauren N           12 AZOT-CA                38.37      38.87  
  6 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA                 38.86      39.07  
  7 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA                 38.69      39.40  
  8 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA                 40.55      40.23  
  9 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                40.60      40.64  
.RED - Division  
  1 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA                41.51      40.57  
  2 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                 41.03      41.20  
  3 Rader, Caroline L         12 AZOT-CA                41.60      41.21  
  4 Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA                42.15      41.38  
  5 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                42.74      42.06  
  6 Pinkney, Danielle m       11 Splash-CA              42.81      42.10  
  7 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                42.92      42.31  
  8 Gerber, Ava G             12 MVN-CA                 43.40      42.35  
  9 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA                41.32      43.09  
 10 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA                 41.76      43.38  
 11 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA                 43.98      46.48  
.WHT - Division  
  1 Zhang, Kelly              11 AZOT-CA                47.02      45.53  
  2 De Gree, Monika M         12 SCAT-CA                46.22      45.69  
  3 Vuppula, Ananya           11 AZOT-CA                50.60      48.19  
  4 Sherman, Marisol S        11 RIPT-CA                   NT      49.86  
  5 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                55.98      53.65  
  6 Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:00.47      54.50  
 -- Howell, Kohana W          12 SCAT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:17.42    1:16.95  
       36.71  1:16.95                                                      
  2 Masud, Zara A             12 AZOT-CA              1:18.33    1:17.41  
       36.68  1:17.41                                                      
  3 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA              1:16.72    1:17.78  
       36.51  1:17.78                                                      
  4 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT-CA              1:20.20    1:18.03  
       37.36  1:18.03                                                      
  5 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA              1:19.20    1:20.38  
       38.11  1:20.38                                                      
  6 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA              1:21.75    1:21.70  
  7 Bright, Alexis S          12 COTO-CA              1:23.46    1:22.40  
       38.72  1:22.40                                                      
  8 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA               1:26.46    1:22.74  
       39.57  1:22.74                                                      
  9 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA               1:22.90    1:24.67  
       40.47  1:24.67                                                      
 10 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA              1:28.08    1:26.74  
       42.28  1:26.74                                                      
 11 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               1:26.94    1:26.95  
       42.61  1:26.95                                                      
 12 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              1:28.25    1:28.48  
       41.64  1:28.48                                                      
.RED - Division  
  1 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA              1:29.81    1:28.19  
       41.47  1:28.19                                                      
  2 Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA              1:30.09    1:30.25  
       41.05  1:30.25                                                      
  3 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              1:35.65    1:32.87  
  4 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA              1:35.29    1:34.26  
       45.42  1:34.26                                                      
.WHT - Division  
  1 Strange, Mackenzie R      12 MVN-CA               1:47.56    1:32.60  
       44.68  1:32.60                                                      
  2 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:37.75    1:33.87  
       45.27  1:33.87                                                      
  3 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA                    NT    1:35.93  
       46.25  1:35.93                                                      
  4 Truong, Remi T            11 RIPT-CA                   NT    1:36.50  
       45.25  1:36.50                                                      
  5 Castulo, Julyanne C       12 MVN-CA               1:40.57    1:38.19  
  6 Sepe, Sophia r            12 Splash-CA            1:38.85    1:41.73  
       48.36  1:41.73                                                      
  7 Nelson, Ella Z            12 MVN-CA                    NT    1:48.00  
       52.38  1:48.00                                                      
  8 Navarro, Evelynn J        11 RIPT-CA              1:53.66    1:48.86  
       51.34  1:48.86                                                      
  9 Cash, Annika *            11 SCAT-CA              1:51.18    1:49.50  
       52.61  1:49.50                                                      
 10 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA               1:50.97    1:50.22  
 11 Braun, Alana H            12 AZOT-CA                   NT    1:51.11  
 12 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA               1:59.96    1:52.32  
       52.38  1:52.32                                                      
 13 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                   NT    1:57.80  
 14 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA              1:56.05    2:00.00  
 15 Sevilla, Sarah M          11 SCAT-CA              1:59.92    2:00.90  
       58.26  2:00.90                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA               3:08.35    2:52.13  
       41.80  1:25.07  2:09.12  2:52.13                                    
  2 Diaz, Abby G              12 COTO-CA              2:51.21    2:54.96  
       38.70  1:23.18  2:09.57  2:54.96                                    
.RED - Division  
  1 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA              3:17.23    3:21.21  
       44.61  1:37.29  2:29.65  3:21.21                                    
.WHT - Division  
  1 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                   NT    3:09.72  
       44.62  1:32.65  2:22.17  3:09.72                                    
  2 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA               3:29.90    3:37.12  
       53.48  1:48.03  2:42.82  3:37.12                                    
  3 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA               3:42.49    3:39.61  
       48.77  1:44.21  2:42.15  3:39.61                                    
  4 Vuppula, Ananya           11 AZOT-CA                   NT    3:43.79  
       49.90  1:45.38  2:45.09  3:43.79                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                31.07      30.51  
  2 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA                30.19      30.95  
  3 Hickman, Charisse S       12 AZOT-CA                32.49      32.62  
  4 Pinkney, Danielle m       11 Splash-CA              32.38      33.00  
  5 Voss, Maya L              11 DA-CA                  32.41      33.16  
  6 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA                32.44      34.07  
  7 Vique, Emily J            11 MVN-CA                 34.02      34.59  
  8 Gomez, Emma O             11 MVN-CA                 33.63      34.83  
.RED - Division  
  1 Gerber, Ava G             12 MVN-CA                 34.54      33.60  
  2 Nguyen, Anh N             12 RIPT-CA                34.53      33.86  
  3 Lee, Norah C              11 MVN-CA                 37.38      34.05  
  4 Pham, Linh H              11 RIPT-CA                34.61      34.63  
  5 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                 34.50      34.96  
  6 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA                 37.04      35.12  
  7 Rader, Caroline L         12 AZOT-CA                34.53      35.18  
  8 Rader, Lauren N           12 AZOT-CA                35.78      37.80  
.WHT - Division  
  1 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                38.85      36.75  
  2 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA                38.72      37.71  
  3 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                37.87      38.61  
  4 Boyd, Ava m               12 Splash-CA                 NT      44.87  
  5 Zhang, Kelly              11 AZOT-CA                   NT      45.01  
  6 Howell, Kohana W          12 SCAT-CA                   NT      48.06  
  7 Sherman, Marisol S        11 RIPT-CA                   NT      49.39  
  8 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                47.62      52.27  
  9 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                   NT    1:05.81  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              1:11.23    1:10.12  
       32.39  1:10.12                                                      
  2 Le, Zoe T                 12 MVN-CA               1:13.34    1:13.46  
       33.90  1:13.46                                                      
  3 Hickman, Charisse S       12 AZOT-CA              1:12.72    1:13.86  
       33.61  1:13.86                                                      
  4 Voss, Maya L              11 DA-CA                1:13.50    1:16.57  
       35.35  1:16.57                                                      
.RED - Division  
  1 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               1:17.28    1:19.38  
       37.73  1:19.38                                                      
  2 Gerber, Ava G             12 MVN-CA               1:20.42    1:19.89  
       38.21  1:19.89                                                      
  3 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:21.91    1:22.35  
       39.62  1:22.35                                                      
.WHT - Division  
  1 Oberg, Alex W             12 RIPT-CA              1:36.38    1:16.61  
       36.26  1:16.61                                                      
  2 Nguyen, Alexie T          11 RIPT-CA              1:23.29    1:19.61  
       36.87  1:19.61                                                      
  3 Diaz, Abby G              12 COTO-CA              1:26.52    1:21.29  
       37.63  1:21.29                                                      
  4 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA               1:24.15    1:25.13  
       40.62  1:25.13                                                      
  5 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA               1:29.60    1:26.01  
       40.36  1:26.01                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              2:38.58    2:42.54  
       33.58  1:14.04  1:57.60  2:42.54                                    
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              1:10.11    1:04.75  
       30.76  1:04.75                                                      
  2 Hickman, Charisse S       12 AZOT-CA              1:11.05    1:06.90  
       31.74  1:06.90                                                      
  3 Akins, Jana m             11 Splash-CA            1:11.33    1:07.78  
       31.43  1:07.78                                                      
  4 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA              1:13.23    1:09.51  
       33.92  1:09.51                                                      
  5 Masud, Zara A             12 AZOT-CA              1:10.60    1:10.71  
       32.40  1:10.71                                                      
  6 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA               1:17.65    1:12.01  
       35.22  1:12.01                                                      
  7 Lee, Norah C              11 MVN-CA               1:14.01    1:12.04  
       34.78  1:12.04                                                      
  8 Fan, Aliyah J             12 AZOT-CA              1:12.39    1:13.04  
       32.94  1:13.04                                                      
  9 Nguyen, Anh N             12 RIPT-CA              1:14.45    1:13.47  
       33.66  1:13.47                                                      
 10 Bright, Alexis S          12 COTO-CA              1:14.41    1:13.71  
       35.47  1:13.71                                                      
 11 Nguyen, Alexie T          11 RIPT-CA              1:14.27    1:15.03  
       33.81  1:15.03                                                      
.RED - Division  
  1 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              1:19.44    1:13.30  
       35.08  1:13.30                                                      
  2 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:19.28    1:13.41  
       33.83  1:13.41                                                      
  3 Vique, Emily J            11 MVN-CA               1:20.04    1:13.79  
       35.08  1:13.79                                                      
  4 Andriashvili, Anna A      11 AZOT-CA              1:20.82    1:14.03  
       34.09  1:14.03                                                      
  5 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              1:23.10    1:15.97  
       36.37  1:15.97                                                      
  6 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:22.93    1:16.12  
       36.07  1:16.12                                                      
  7 Aquino, Gracyn E          11 MVN-CA               1:23.45    1:18.85  
       36.41  1:18.85                                                      
.WHT - Division  
  1 Navarro, Evelynn J        11 RIPT-CA              1:31.04    1:21.02  
       39.24  1:21.02                                                      
  2 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                1:26.23    1:21.56  
       37.37  1:21.56                                                      
  3 Cash, Annika *            11 SCAT-CA              1:39.04    1:22.16  
       38.40  1:22.16                                                      
  4 Strange, Mackenzie R      12 MVN-CA               1:32.33    1:22.31  
       39.87  1:22.31                                                      
  5 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA               1:37.73    1:23.61  
       40.11  1:23.61                                                      
  6 Braun, Alana H            12 AZOT-CA              1:32.66    1:24.10  
       38.77  1:24.10                                                      
  7 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA                    NT    1:28.36  
       43.12  1:28.36                                                      
  8 Nelson, Ella Z            12 MVN-CA                    NT    1:39.81  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G         12 SCAT-CA              2:28.31    2:27.48  
       32.27  1:10.32  1:52.95  2:27.48                                    
  2 Chomin, Genevieve M       12 AZOT-CA              2:27.26    2:30.22  
       32.60  1:11.54  1:55.39  2:30.22                                    
  3 Kailiponi, Ayla B         12 AZOT-CA              2:30.13    2:30.63  
       32.57  1:11.18  1:57.24  2:30.63                                    
  4 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA              2:31.23    2:31.53  
       33.69  1:12.18  1:57.44  2:31.53                                    
  5 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA               2:39.48    2:37.04  
       35.15  1:14.84  2:01.75  2:37.04                                    
  6 Rhee, Kendall G           12 AZOT-CA              2:35.53    2:40.56  
       36.17  1:17.07  2:02.17  2:40.56                                    
  7 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               2:38.84    2:45.58  
       35.47  1:16.58  2:10.57  2:45.58                                    
.RED - Division  
  1 Diaz, Abby G              12 COTO-CA              2:52.87    2:38.68  
       35.32  1:17.77  2:02.42  2:38.68                                    
  2 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               2:46.82    2:43.55  
       35.84  1:17.50  2:06.89  2:43.55                                    
  3 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA               2:55.70    2:45.85  
       36.95  1:18.67  2:07.36  2:45.85                                    
  4 Scalzo, Ruby Z            11 AZOT-CA              2:56.92    2:48.63  
       38.26  1:19.77  2:11.05  2:48.63                                    
  5 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              2:50.80    2:55.16  
       39.98  1:23.30  2:14.79  2:55.16                                    
.WHT - Division  
  1 Pham, Linh H              11 RIPT-CA                   NT    2:50.63  
       35.70  1:18.22  2:10.94  2:50.63                                    
  2 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               3:23.62    3:06.58  
       42.86  1:29.20  2:25.07  3:06.58                                    
  3 De Gree, Monika M         12 SCAT-CA                   NT    3:07.49  
       49.02  1:34.79  3:07.49                                             
  4 Asar, Leila M             11 MVN-CA               3:24.91    3:16.97  
       46.79  1:36.73  3:16.97                                             
  5 De Luna, Kaitlyn E        12 MVN-CA                    NT    3:32.06  
       56.41  1:50.00  3:32.06                                             
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    1:54.31  
     1) Fan, Aliyah J 12                2) Hickman, Charisse S 12         
     3) Kanda, Jaclyn E 11              4) Masud, Zara A 12               
       29.28    58.45  1:34.97  1:54.31                                    
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    1:55.85  
     1) Chomin, Genevieve M 12          2) Rhee, Kendall G 12             
     3) Taylor, Cristina M 12           4) Davis, Chloe A 12              
       27.55    59.12  1:35.45  1:55.85                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:17.92  
     1) Strange, Mackenzie R 12         2) Entwistle, Abbey J 11          
     3) De Luna, Kaitlyn E 12           4) Matthews, Addie M 12           
       34.50  1:12.48  1:48.35  2:17.92                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:36.94  
     1) Andrews, Kennedy E 12           2) De Luna, Kaitlyn E 12          
     3) DeSimone, Claire M 12           4) Hashemi, Deyanna F 12          
       34.69  1:25.39  2:08.30  2:36.94                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA                26.63      26.31  
       26.50    26.31                                                      
  2 Creager, Emma-kate K      13 MVN-CA                 27.30      26.83  
       26.85    26.83                                                      
  3 Hester, Jovie J           14 RIPT-CA                26.19      26.89  
  4 Bever, Milan S            13 AZOT-CA                27.16      27.08  
       27.16    27.08                                                      
  5 LeVine, Mirabella H       14 AZOT-CA                25.91      27.17  
  6 Kezelman, Leila L         14 COTO-CA                27.58      27.64  
  7 Lee, Julia S              14 MVN-CA                 28.19      27.82  
  8 Villasenor, Lianna S      13 MVN-CA                 28.39      28.23  
  8 Trudeau, Marissa V        13 UN-03-CA               28.00      28.23  
 10 Toal, Megan E             13 SCAT-CA                28.08      28.24  
 11 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA                28.55      28.25  
 11 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA                 28.17      28.25  
 13 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA                28.60      28.75  
 14 Umemoto, Hana             14 DA-CA                  28.69      28.81  
 15 Patterson, Sarah J        14 MVN-CA                 29.04      29.15  
 16 Simic, Bella R            14 DA-CA                  28.85      29.55  
 17 Meister, Cate E           14 RIPT-CA                27.63      29.56  
 18 Stinson, Kayli A          14 RIPT-CA                27.89      29.58  
 19 Lemm, Kathryn n           14 Splash-CA              28.26      29.67  
 20 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                26.88      30.51  
       30.86    30.51                                                      
.RED - Division  
  1 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA                 29.51      29.22  
  2 Le, Tyra l                14 Splash-CA              29.87      29.32  
  3 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA                29.46      29.65  
  4 Reuter, Allie L           13 SCAT-CA                29.80      29.97  
  5 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA                 29.72      30.26  
  6 Li, Vanessa S             13 MVN-CA                 29.57      30.46  
  7 Cox, Bella m              14 Splash-CA              30.83      30.80  
  8 Mai, Annabelle K          13 RIPT-CA                30.55      30.97  
  9 Brown, Emily A            13 AZOT-CA                30.69      31.77  
 10 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA                30.25      32.80  
 11 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA                31.04      33.45  
.WHT - Division  
  1 Beebe, Trina d            14 Splash-CA              33.87      31.87  
  2 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA                32.50      31.91  
  3 Whitley, Kaela n          14 Splash-CA                 NT      31.94  
  4 Pak, Kayla S              13 MVN-CA                 32.50      32.73  
  5 Samuels, Avery R          14 MVN-CA                 32.75      32.78  
  6 Espinosa, Christina R     13 RIPT-CA                32.46      33.44  
  7 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA                 34.27      34.22  
  8 James, Hannah M           14 MVN-CA                 32.57      34.52  
  9 Rojo, Riley A             13 SCAT-CA                36.32      36.16  
 10 Roach, Kiera O            14 COTO-CA                41.00      36.46  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA              1:00.02      57.83  
       28.05    57.83                                                      
  2 Creager, Emma-kate K      13 MVN-CA                 59.93      58.38  
       28.40    58.38                                                      
  3 Lee, Julia S              14 MVN-CA               1:01.75    1:00.07  
       29.47  1:00.07                                                      
  4 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA              1:01.11    1:01.01  
       29.84  1:01.01                                                      
  5 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              1:00.98    1:01.10  
       29.27  1:01.10                                                      
  6 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               1:01.07    1:01.21  
       29.53  1:01.21                                                      
  7 Raine, Analise L          13 MVN-CA               1:01.34    1:01.24  
       29.90  1:01.24                                                      
  8 Rossiter, Elise N         14 DA-CA                  58.90    1:02.04  
       30.19  1:02.04                                                      
  9 Umemoto, Hana             14 DA-CA                1:01.48    1:02.56  
       29.93  1:02.56                                                      
 10 Villasenor, Lianna S      13 MVN-CA               1:02.86    1:03.12  
       30.24  1:03.12                                                      
 11 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               1:01.63    1:03.34  
       30.27  1:03.34                                                      
 12 Hashemi, Ava A            13 MVN-CA                 59.55    1:04.08  
       29.67  1:04.08                                                      
 13 Stinson, Kayli A          14 RIPT-CA              1:01.23    1:04.55  
       31.16  1:04.55                                                      
 14 Zamani, Dena              14 MVN-CA               1:01.54    1:06.71  
       31.12  1:06.71                                                      
.RED - Division  
  1 Li, Vanessa S             13 MVN-CA               1:04.47    1:06.40  
       31.91  1:06.40                                                      
  2 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA              1:05.51    1:07.04  
       31.39  1:07.04                                                      
  3 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:06.02    1:07.20  
       32.86  1:07.20                                                      
  4 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               1:07.27    1:10.13  
.WHT - Division  
  1 Reuter, Allie L           13 SCAT-CA                   NT    1:07.15  
       31.63  1:07.15                                                      
  2 Mills, Abigail s          14 Splash-CA            1:09.26    1:09.35  
       33.83  1:09.35                                                      
  3 Bushueva, Tatiana         14 AZOT-CA                   NT    1:09.46  
       31.62  1:09.46                                                      
  4 Vo, Ashley t              14 Splash-CA                 NT    1:09.57  
       32.53  1:09.57                                                      
  5 Mai, Annabelle K          13 RIPT-CA              1:09.19    1:10.10  
       33.03  1:10.10                                                      
  6 Brown, Emily A            13 AZOT-CA              1:11.59    1:10.89  
       33.40  1:10.89                                                      
  7 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA              1:09.62    1:12.22  
  8 Rees, Nat K               13 RIPT-CA              1:11.34    1:12.34  
       35.96  1:12.34                                                      
  9 James, Hannah M           14 MVN-CA               1:11.93    1:13.16  
       35.17  1:13.16                                                      
 10 Starkey, Jessica M        13 MVN-CA               1:09.12    1:13.27  
       35.54  1:13.27                                                      
 11 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               1:14.64    1:14.01  
       34.22  1:14.01                                                      
 12 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:11.64    1:15.94  
       36.40  1:15.94                                                      
 13 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA               1:15.61    1:16.19  
       35.80  1:16.19                                                      
 14 Pak, Kayla S              13 MVN-CA               1:14.38    1:16.58  
       36.28  1:16.58                                                      
 15 Nelson, Josie A           13 MVN-CA               1:19.65    1:16.99  
       34.47  1:16.99                                                      
 16 Belshe, Roxanne s         13 Splash-CA            1:15.46    1:17.08  
       36.44  1:17.08                                                      
 17 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA               1:17.82    1:17.22  
       36.90  1:17.22                                                      
 18 Roach, Kiera O            14 COTO-CA              1:32.89    1:24.63  
 19 Roehner, Madelyn E        13 UN-01-CA             1:23.86    1:24.83  
       39.02  1:24.83                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Creager, Emma-kate K      13 MVN-CA               2:08.17    2:06.50  
       29.94  1:02.60  1:35.82  2:06.50                                    
  1 Kanda, Sofia E            14 AZOT-CA              2:06.53    2:06.50  
        9.16    29.09  1:01.23  2:06.50                                    
  3 Fan, Kiana                13 AZOT-CA              2:07.18    2:08.59  
       29.33  1:01.85  1:35.14  2:08.59                                    
  4 Gresham, Bailey C         14 RIPT-CA              2:07.77    2:08.93  
       29.73  1:02.55  1:36.12  2:08.93                                    
  5 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               2:11.49    2:09.53  
       30.67  1:03.86  1:36.98  2:09.53                                    
  6 Abdelrahim, Sarah         14 MVN-CA               2:07.80    2:09.75  
       29.86  1:02.88  1:36.28  2:09.75                                    
  7 Lee, Julia S              14 MVN-CA               2:12.28    2:11.97  
       31.29  1:04.94  1:38.62  2:11.97                                    
  8 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               2:13.98    2:13.48  
       31.08  1:05.68  1:40.33  2:13.48                                    
  9 Love, Payton O            13 MVN-CA               2:11.21    2:13.95  
       31.75  1:05.63  1:40.13  2:13.95                                    
 10 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:14.59    2:14.38  
       30.91  1:05.28  1:40.37  2:14.38                                    
 11 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               2:11.98    2:16.37  
       31.92  1:07.00  1:41.43  2:16.37                                    
 12 Umemoto, Hana             14 DA-CA                2:14.39    2:18.27  
       31.09  1:06.01  1:42.78  2:18.27                                    
 13 Hashemi, Ava A            13 MVN-CA               2:08.52   x2:19.21  
       30.87  1:05.94  1:42.86  2:19.21                                    
 14 Li, Vanessa S             13 MVN-CA               2:16.02   x2:21.05  
       32.66  1:08.24  1:44.76  2:21.05                                    
.RED - Division  
  1 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA              2:16.43    2:08.86  
       31.06  1:03.42  1:36.01  2:08.86                                    
  2 Villasenor, Lianna S      13 MVN-CA               2:17.65    2:19.12  
       32.90  1:07.99  1:44.17  2:19.12                                    
.WHT - Division  
  1 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               2:28.86    2:27.86  
       33.53  1:11.04  1:49.56  2:27.86                                    
  2 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA              2:33.55    2:29.09  
       33.78  1:12.89  1:52.63  2:29.09                                    
  3 Mills, Abigail s          14 Splash-CA            2:36.80    2:32.25  
       35.57  1:14.99  1:54.87  2:32.25                                    
  4 Vo, Ashley t              14 Splash-CA                 NT    2:36.90  
       33.79  1:11.67  1:54.39  2:36.90                                    
  5 Brown, Emily A            13 AZOT-CA              2:40.48    2:37.22  
       35.35  1:17.31  2:37.22                                             
  6 Starkey, Jessica M        13 MVN-CA               2:33.26    2:37.28  
       35.46  1:15.26  1:56.88  2:37.28                                    
  7 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA              2:28.89    2:39.60  
       35.77  1:16.81  1:59.88  2:39.60                                    
  8 James, Hannah M           14 MVN-CA               2:35.20    2:39.76  
       36.15  1:17.10  1:59.08  2:39.76                                    
  9 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               2:42.13    2:40.45  
       34.12  1:14.76  1:58.94  2:40.45                                    
 10 Pak, Kayla S              13 MVN-CA               3:02.38    2:41.06  
       34.37  1:15.06  1:58.88  2:41.06                                    
 11 Belshe, Roxanne s         13 Splash-CA            2:46.13    2:46.16  
       35.93  1:18.77  2:03.66  2:46.16                                    
 12 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA               2:54.57    2:47.67  
 13 Nelson, Josie A           13 MVN-CA                    NT    2:50.52  
       35.54  1:17.93  2:04.94  2:50.52                                    
 14 Roehner, Madelyn E        13 UN-01-CA             3:08.10    2:57.55  
       38.33  1:23.20  2:10.24  2:57.55                                    
 15 Roach, Kiera O            14 COTO-CA                   NT    3:09.50  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Creager, Emma-kate K      13 MVN-CA               5:39.47    5:36.75  
       30.30  1:03.23  1:37.52  2:11.98  2:47.30  3:22.23  3:56.95  4:31.53
     5:05.08  5:36.75                                                      
  2 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               5:50.39    5:43.12  
       32.30  1:06.69  1:41.89  2:17.32  2:52.14  3:27.15  4:01.82  4:36.68
     5:10.94  5:43.12                                                      
  3 Kanda, Sofia E            14 AZOT-CA              5:42.49    5:44.68  
       30.08  1:02.98  1:37.32  2:12.28  2:48.10  3:23.50  3:59.66  4:34.91
     5:10.13  5:44.68                                                      
  4 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA              5:58.24    5:45.29  
       30.45  1:04.10  1:38.30  2:13.10  2:48.34  3:23.55  3:59.00  4:34.29
     5:10.06  5:45.29                                                      
  5 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA              5:57.50    5:49.09  
       30.75  1:05.63  1:42.09  2:17.56  2:53.40  3:29.24  4:05.23  4:40.72
     5:15.98  5:49.09                                                      
  6 Love, Payton O            13 MVN-CA               5:44.31    5:50.37  
       33.08  1:08.32  1:43.75  2:19.11  2:54.15  3:29.08  4:04.46  4:40.25
     5:15.73  5:50.37                                                      
  7 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               5:51.18    5:52.23  
       31.41  1:06.03  1:42.57  2:18.12  2:53.45  3:29.33  4:05.34  4:41.20
     5:16.93  5:52.23                                                      
  8 Patterson, Sarah J        14 MVN-CA               5:56.05    5:52.46  
       31.43  1:05.90  1:41.73  2:18.10  2:54.44  3:30.28  4:06.65  4:43.62
     5:19.49  5:52.46                                                      
  9 Abdelrahim, Sarah         14 MVN-CA               5:50.94    5:53.34  
       31.49  1:06.96  1:43.08  2:19.25  2:55.13  3:31.36  4:07.11  4:42.84
     5:18.29  5:53.34                                                      
.RED - Division  
  1 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              6:08.27    5:58.40  
       30.62  1:06.05  1:42.71  2:19.83  2:55.69  3:32.23  4:09.16  4:46.15
     5:23.36  5:58.40                                                      
  2 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               6:21.16    6:40.05  
       35.86  1:16.08  1:57.66  2:38.96  3:20.90  4:02.45  4:43.30  5:24.71
     6:04.22  6:40.05                                                      
.WHT - Division  
  1 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                   NT    5:49.81  
       31.08  1:05.94  1:42.11  2:18.86  2:55.15  3:31.59  4:07.65  4:42.65
     5:17.17  5:49.81                                                      
  2 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA                   NT    7:25.56  
       37.95  1:22.17  2:08.55  2:54.69  3:40.94  4:27.14  5:13.34  5:58.25
     6:44.54  7:25.56                                                      
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA              19:44.55   19:49.95  
       32.48  1:07.80  1:43.28  2:19.43  2:55.60  3:31.19  4:06.98  4:42.78
     5:19.90  5:55.99  6:32.38  7:44.71  8:20.96  8:57.20  9:33.50 10:10.18
    10:46.90          11:23.63 11:59.82 12:36.47 13:10.97 13:47.64 14:24.30
    15:01.70 15:38.65 16:15.10 16:51.65 17:27.57 18:04.05 18:40.08 19:15.83
    19:49.95
  2 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA              19:54.88   19:51.65  
       31.42  1:07.08  1:43.48  2:19.47  2:55.61  3:32.38  4:08.94  4:45.96
     5:22.14  5:58.70  6:34.89  7:11.42  7:48.15  8:24.54  9:01.15  9:37.75
    10:14.56 10:51.55 11:28.44 12:04.75 12:41.04 13:16.87 13:53.38 14:29.33
    15:05.15 15:41.20 16:17.55 16:53.77 17:30.09 18:06.41 18:42.28 19:17.78
    19:51.65
  3 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA              20:31.59   20:34.41  
       32.92  1:09.50  1:46.39  2:24.04  3:01.13  3:39.07  4:16.61  4:54.27
     5:31.15  6:08.56  6:45.83  7:22.97  8:00.39  8:37.32  9:15.48  9:52.80
    10:30.46 11:08.48 11:46.82 12:25.97 13:04.59 13:42.00 14:21.19 14:59.10
    15:37.17 16:15.18 16:53.97 17:30.50 18:08.48 18:45.81 19:23.38 19:59.11
    20:34.41
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fan, Kiana                13 AZOT-CA              1:05.87    1:05.65  
       31.49  1:05.65                                                      
  2 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA              1:08.74    1:06.67  
       32.33  1:06.67                                                      
  3 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA              1:07.21    1:07.31  
       32.88  1:07.31                                                      
  4 LeVine, Mirabella H       14 AZOT-CA              1:00.91    1:07.66  
       32.30  1:07.66                                                      
  5 Kezelman, Leila L         14 COTO-CA              1:08.02    1:08.68  
       33.63  1:08.68                                                      
  6 Hickman, Chloe A          13 AZOT-CA              1:10.06    1:09.53  
       33.56  1:09.53                                                      
  7 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               1:11.56    1:09.78  
       34.45  1:09.78                                                      
  8 Umemoto, Hana             14 DA-CA                1:09.61    1:09.97  
       33.82  1:09.97                                                      
  9 Creager, Emma-kate K      13 MVN-CA               1:10.18    1:10.40  
       34.79  1:10.40                                                      
 10 Hester, Jovie J           14 RIPT-CA              1:11.29    1:11.08  
       34.67  1:11.08                                                      
 11 Hashemi, Ava A            13 MVN-CA               1:08.46    1:11.62  
       34.66  1:11.62                                                      
 12 Le, Tyra l                14 Splash-CA            1:13.76    1:11.65  
       35.24  1:11.65                                                      
 13 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA              1:12.50    1:11.68  
       35.27  1:11.68                                                      
 14 Abdelrahim, Sarah         14 MVN-CA               1:07.95    1:12.10  
 15 Raine, Analise L          13 MVN-CA               1:11.84    1:12.75  
       35.31  1:12.75                                                      
 16 Simic, Bella R            14 DA-CA                1:12.80    1:13.40  
       35.83  1:13.40                                                      
 17 Zamani, Dena              14 MVN-CA               1:13.63    1:14.34  
       35.28  1:14.34                                                      
 18 Meister, Cate E           14 RIPT-CA              1:11.72    1:14.52  
       36.02  1:14.52                                                      
 19 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA              1:13.40    1:15.55  
       36.42  1:15.55                                                      
.RED - Division  
  1 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:18.04    1:15.75  
       37.80  1:15.75                                                      
  2 Cox, Bella m              14 Splash-CA            1:20.55    1:21.80  
  3 Lee, Olivia N             13 RIPT-CA              1:20.99    1:22.70  
       40.48  1:22.70                                                      
.WHT - Division  
  1 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:28.72    1:20.15  
       39.03  1:20.15                                                      
  2 Brown, Emily A            13 AZOT-CA              1:22.49    1:20.26  
  3 Whitley, Kaela n          14 Splash-CA                 NT    1:22.97  
       39.97  1:22.97                                                      
  4 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA               1:23.80    1:23.19  
       40.62  1:23.19                                                      
  5 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA              1:22.22    1:23.89  
       40.49  1:23.89                                                      
  6 Pak, Kayla S              13 MVN-CA               1:26.14    1:24.72  
       40.49  1:24.72                                                      
  7 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:23.38    1:25.32  
       42.48  1:25.32                                                      
  8 James, Hannah M           14 MVN-CA               1:27.51    1:27.53  
       42.29  1:27.53                                                      
  9 Rojo, Riley A             13 SCAT-CA              1:29.76    1:30.23  
 10 Espinosa, Christina R     13 RIPT-CA              1:31.11    1:30.85  
       43.77  1:30.85                                                      
 11 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA              1:21.17    1:31.91  
       46.22  1:31.91                                                      
 12 Roach, Kiera O            14 COTO-CA                   NT    1:44.22  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA              2:26.93    2:17.72  
       33.43  1:08.30  1:43.52  2:17.72                                    
  2 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA              2:33.42    2:25.06  
       35.69  1:12.22  1:48.90  2:25.06                                    
  3 Hickman, Chloe A          13 AZOT-CA              2:30.02    2:26.42  
       34.80  1:12.21  1:50.01  2:26.42                                    
  4 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA              2:32.35    2:26.61  
       35.68  1:12.97  1:50.69  2:26.61                                    
  5 Stinson, Kayli A          14 RIPT-CA              2:27.48    2:30.04  
       34.69  1:12.24  1:51.36  2:30.04                                    
  6 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               2:29.34    2:30.13  
       35.23  1:13.26  1:52.26  2:30.13                                    
  7 Hester, Jovie J           14 RIPT-CA              2:30.69    2:30.95  
       34.96  1:13.25  1:52.09  2:30.95                                    
  8 Simic, Bella R            14 DA-CA                2:30.44    2:35.40  
       36.08  1:14.82  1:55.47  2:35.40                                    
.RED - Division  
  1 Starkey, Jessica M        13 MVN-CA               2:43.81    2:45.39  
       38.87  2:04.06  2:45.39                                             
.WHT - Division  
  1 Brown, Emily A            13 AZOT-CA              2:55.85    2:48.83  
       39.68  1:23.04  2:06.87  2:48.83                                    
  2 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA               3:04.42    2:55.84  
       40.77  2:55.84                                                      
  3 Rees, Nat K               13 RIPT-CA                   NT    2:57.91  
       40.94  1:25.93  2:12.96  2:57.91                                    
  4 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA                    NT    3:03.76  
       42.49  1:28.20  2:17.01  3:03.76                                    
  5 Pak, Kayla S              13 MVN-CA               3:22.92    3:13.81  
       40.81  1:27.41  2:20.58  3:13.81                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA              1:16.17    1:15.81  
       35.70  1:15.81                                                      
  2 Trudeau, Marissa V        13 UN-03-CA             1:18.15    1:17.05  
       36.44  1:17.05                                                      
  3 Egerton Rueter, Ashley E  13 MVN-CA               1:23.04    1:17.25  
       37.50  1:17.25                                                      
  4 Bever, Milan S            13 AZOT-CA              1:16.70    1:17.40  
       36.79  1:17.40                                                      
  5 Le, Tyra l                14 Splash-CA            1:17.96    1:17.99  
       36.97  1:17.99                                                      
  6 Rossiter, Elise N         14 DA-CA                1:14.40    1:18.26  
       36.78  1:18.26                                                      
  7 Kanda, Sofia E            14 AZOT-CA              1:19.39    1:18.73  
       37.46  1:18.73                                                      
  8 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              1:19.38    1:19.77  
       37.71  1:19.77                                                      
  9 Mai, Annabelle K          13 RIPT-CA              1:19.31    1:20.89  
       38.38  1:20.89                                                      
 10 Gresham, Bailey C         14 RIPT-CA              1:18.00    1:21.14  
       38.72  1:21.14                                                      
 11 Umemoto, Hana             14 DA-CA                1:18.14    1:22.79  
       40.23  1:22.79                                                      
 12 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               1:21.88    1:28.49  
       41.31  1:28.49                                                      
.RED - Division  
  1 Reuter, Allie L           13 SCAT-CA              1:26.99    1:26.40  
       40.60  1:26.40                                                      
  2 Li, Vanessa S             13 MVN-CA               1:24.41    1:26.70  
       42.08  1:26.70                                                      
  3 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA              1:26.35    1:29.30  
       42.23  1:29.30                                                      
  4 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               1:27.20    1:29.36  
       42.40  1:29.36                                                      
  5 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:25.47    1:30.79  
       43.37  1:30.79                                                      
  6 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA              1:29.43    1:36.97  
.WHT - Division  
  1 Bushueva, Tatiana         14 AZOT-CA                   NT    1:24.31  
       38.41  1:24.31                                                      
  2 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:36.71    1:35.65  
       44.78  1:35.65                                                      
  3 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA                   NT    1:35.97  
       45.28  1:35.97                                                      
  4 Mills, Abigail s          14 Splash-CA            1:31.45    1:36.28  
       47.22  1:36.28                                                      
  5 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:31.07    1:38.56  
       47.57  1:38.56                                                      
  6 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA               1:38.45    1:39.14  
       48.21  1:39.14                                                      
  7 Nelson, Josie A           13 MVN-CA                    NT    1:40.45  
  8 Rees, Nat K               13 RIPT-CA              1:44.54    1:41.91  
       48.35  1:41.91                                                      
  9 Roach, Kiera O            14 COTO-CA                   NT    1:54.45  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Hillary R      13 AZOT-CA              2:40.45    2:39.65  
     1:16.78  1:58.22  2:39.65                                             
  2 Bever, Milan S            13 AZOT-CA              2:46.30    2:41.67  
     1:18.72  1:59.96  2:41.67                                             
  3 Patterson, Sarah J        14 MVN-CA               2:49.18    2:42.08  
     1:19.06  2:00.48  2:42.08                                             
  4 Villasenor, Lianna S      13 MVN-CA               2:46.72    2:45.84  
     1:18.81  2:01.83  2:45.84                                             
  5 Egerton Rueter, Ashley E  13 MVN-CA               3:00.88    2:46.67  
       39.91  1:22.83  2:05.93  2:46.67                                    
  6 Le, Tyra l                14 Splash-CA            2:50.19    2:46.77  
       37.19  1:18.46  2:03.22  2:46.77                                    
  7 Trudeau, Marissa V        13 UN-03-CA             2:48.02    2:49.66  
     1:21.71  2:06.40  2:49.66                                             
  8 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              2:49.90    2:51.28  
     1:22.48  2:07.43  2:51.28                                             
  9 Umemoto, Hana             14 DA-CA                2:50.88    2:51.89  
       38.90  1:22.83  2:08.46  2:51.89                                    
 10 Li, Vanessa S             13 MVN-CA               3:00.65    3:01.63  
       42.17  1:28.23  2:15.49  3:01.63                                    
.RED - Division  
  1 Hoang, Hailey K           13 RIPT-CA              3:07.84    3:00.49  
       41.58  1:27.80  2:14.00  3:00.49                                    
  2 Mai, Annabelle K          13 RIPT-CA              3:13.44    3:03.38  
       41.67  1:28.71  2:16.95  3:03.38                                    
  3 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               3:13.31    3:04.89  
       43.49  1:29.44  3:04.89                                             
  4 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               3:07.92    3:06.86  
       44.02  1:30.54  2:18.67  3:06.86                                    
  5 Cox, Bella m              14 Splash-CA            3:08.75    3:12.48  
       43.41  1:31.65  2:21.79  3:12.48                                    
.WHT - Division  
  1 Springer, Sierra A        13 RIPT-CA                   NT    3:07.63  
       41.71  1:30.38  2:19.37  3:07.63                                    
  2 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA              3:18.96    3:26.60  
       45.52  1:38.23  2:31.98  3:26.60                                    
  3 Beebe, Trina d            14 Splash-CA                 NT    3:35.29  
       45.92  1:38.33  2:36.85  3:35.29                                    
  4 Biddle, Caleigh A         13 MVN-CA                    NT    3:37.36  
       50.84  1:46.36  2:42.70  3:37.36                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hickman, Chloe A          13 AZOT-CA              1:04.61    1:03.84  
       30.60  1:03.84                                                      
  2 Bever, Milan S            13 AZOT-CA              1:03.87    1:04.48  
       30.26  1:04.48                                                      
  3 Egerton Rueter, Ashley E  13 MVN-CA               1:07.46    1:07.37  
       32.40  1:07.37                                                      
  4 Abdelrahim, Sarah         14 MVN-CA               1:06.77    1:07.74  
       30.93  1:07.74                                                      
  5 Rossiter, Elise N         14 DA-CA                1:05.27    1:09.64  
       32.73  1:09.64                                                      
  6 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               1:10.30    1:10.26  
       33.58  1:10.26                                                      
  7 Zamani, Dena              14 MVN-CA               1:07.10    1:13.71  
       33.96  1:13.71                                                      
.RED - Division  
  1 Raine, Analise L          13 MVN-CA               1:11.42    1:08.45  
       32.77  1:08.45                                                      
  2 Trudeau, Marissa V        13 UN-03-CA             1:11.95    1:11.83  
       33.52  1:11.83                                                      
.WHT - Division  
  1 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:18.37    1:21.46  
       38.67  1:21.46                                                      
  2 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA              1:35.13    1:25.45  
       39.92  1:25.45                                                      
  3 James, Hannah M           14 MVN-CA               1:35.09    1:27.55  
       38.86  1:27.55                                                      
  4 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA              1:22.54    1:34.90  
  5 Belshe, Roxanne s         13 Splash-CA            1:33.23    1:35.87  
  6 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA               1:53.33    1:36.37  
       41.85  1:36.37                                                      
  7 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:37.88    1:37.45  
       44.95  1:37.45                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Hickman, Chloe A          13 AZOT-CA              2:24.97    2:26.43  
       33.87  1:12.06  1:49.11  2:26.43                                    
  2 Fan, Kiana                13 AZOT-CA              2:28.53    2:28.05  
       31.25  1:09.13  1:48.23  2:28.05                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeVine, Mirabella H       14 AZOT-CA              2:14.62    2:18.47  
       29.56  1:05.95  1:45.60  2:18.47                                    
  2 Scalzo, Ellie M           13 AZOT-CA              2:24.65    2:23.27  
       32.44  1:11.01  1:51.25  2:23.27                                    
  3 Kezelman, Leila L         14 COTO-CA              2:24.90    2:24.55  
       32.20  1:08.51  1:51.99  2:24.55                                    
  4 Egerton Rueter, Ashley E  13 MVN-CA               2:32.11    2:24.81  
       32.01  1:08.83  1:52.26  2:24.81                                    
  5 Lee, Julia S              14 MVN-CA               2:27.85    2:27.67  
       32.34  1:10.64  1:51.86  2:27.67                                    
  6 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA              2:31.18    2:28.41  
       33.77  1:12.07  1:55.61  2:28.41                                    
  7 Raine, Analise L          13 MVN-CA               2:26.94    2:29.57  
       32.92  1:14.11  1:55.26  2:29.57                                    
  8 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               2:31.41    2:29.80  
       33.42  1:13.75  1:57.21  2:29.80                                    
  9 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:27.86    2:31.33  
       33.05  1:11.77  1:55.46  2:31.33                                    
 10 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              2:30.41    2:33.40  
       34.05  1:14.26  1:58.94  2:33.40                                    
 11 Simic, Bella R            14 DA-CA                2:36.31    2:38.22  
              1:12.88  2:02.09  2:38.22                                    
 12 Zamani, Dena              14 MVN-CA               2:28.10    2:39.57  
       33.50  1:14.58  2:03.91  2:39.57                                    
 -- Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               2:33.12         DQ  
       35.63  1:14.55  2:01.69       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Hoang, Hailey K           13 RIPT-CA              2:38.07    2:38.92  
       34.16  1:13.42  2:00.61  2:38.92                                    
  2 Reuter, Allie L           13 SCAT-CA              2:41.42    2:44.14  
       35.55  1:17.56  2:07.81  2:44.14                                    
  3 Li, Vanessa S             13 MVN-CA               2:37.18    2:45.26  
       35.76  1:18.28  2:07.75  2:45.26                                    
  4 Lee, Olivia N             13 RIPT-CA              2:47.72    2:51.62  
       38.68  1:20.74  2:12.79  2:51.62                                    
  5 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA              2:49.01    3:00.43  
       38.59  1:23.46  2:16.94  3:00.43                                    
  6 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA              2:48.23    3:03.69  
       43.00  1:30.07  2:23.52  3:03.69                                    
.WHT - Division  
  1 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               2:51.78    2:52.17  
       39.73  1:27.01  2:14.70  2:52.17                                    
  2 James, Hannah M           14 MVN-CA               3:04.97    2:56.79  
       39.36  1:26.17  2:17.85  2:56.79                                    
  3 Nguyen, Amy               13 AZOT-CA              2:57.15    2:58.62  
       37.85  1:24.03  2:18.23  2:58.62                                    
  4 Espinosa, Christina R     13 RIPT-CA                   NT    3:01.46  
       40.79  1:26.54  2:22.13  3:01.46                                    
  5 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              3:07.42    3:03.35  
       40.40  1:25.48  2:19.94  3:03.35                                    
  6 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA                   NT    3:03.47  
       40.14  1:27.60  2:22.82  3:03.47                                    
  7 Rojo, Riley A             13 SCAT-CA              3:17.88    3:14.77  
       42.82  1:31.88  2:30.28  3:14.77                                    
 -- Bushueva, Tatiana         14 AZOT-CA                   NT         DQ  
       36.68  1:24.21  2:17.27       DQ                                    
 -- Brown, Emily A            13 AZOT-CA              3:04.10         DQ  
       39.96  1:23.75  2:16.61       DQ                                    
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tekawy, Michelle M        15 AZOT-CA                24.15      25.10  
  2 Rosmann, Sydney L         16 AZOT-CA                25.87      27.37  
       27.48    27.37                                                      
  3 Zhou, Katie H             15 MVN-CA                 28.82      27.59  
  4 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA                 28.04      27.62  
  5 Navarro, Fer              16 MVN-CA                 27.47      28.18  
  6 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA                27.47      28.22  
  7 Cui, Lia J                15 AZOT-CA                28.18      28.47  
  8 Lin, Stephanie A          15 AZOT-CA                27.96      28.72  
  9 Hinson, Bre N             15 MVN-CA                 28.76      28.74  
 10 Gallegos, Olivia L        16 MVN-CA                 28.92      29.07  
.WHT - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA                 32.43      33.16  
  2 Vashi, Ashley K           16 UN-CA                  34.87      33.50  
  3 Aceves, Sophia M          15 MVN-CA                 35.72      35.03  
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mirsafian, Leila S        16 AZOT-CA                57.33      58.72  
       27.87    58.72                                                      
  2 Navarro, Fer              16 MVN-CA               1:00.15    1:00.58  
       29.29  1:00.58                                                      
  3 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA                 59.68    1:00.77  
       29.44  1:00.77                                                      
  4 Zhou, Katie H             15 MVN-CA               1:01.34    1:00.80  
       29.32  1:00.80                                                      
  5 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA                59.38    1:01.48  
       29.20  1:01.48                                                      
  6 Cui, Lia J                15 AZOT-CA              1:02.16    1:03.94  
       30.61  1:03.94                                                      
.RED - Division  
  1 Moore, Mackenzie E        15 UN-01-CA             1:05.77    1:09.44  
       32.80  1:09.44                                                      
.WHT - Division  
  1 Tourtlotte, Maddie M      15 MVN-CA               1:09.58    1:08.61  
       31.82  1:08.61                                                      
  2 Lemaitre, Amy             15 UN-CA                     NT    1:08.74  
       33.92  1:08.74                                                      
  3 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               1:15.58    1:10.16  
       33.98  1:10.16                                                      
  4 Vashi, Ashley K           16 UN-CA                1:18.37    1:15.06  
       35.41  1:15.06                                                      
  5 Aceves, Sophia M          15 MVN-CA               1:18.51    1:19.46  
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA               2:07.13    2:08.95  
       30.59  1:03.43  1:36.52  2:08.95                                    
  2 Daniel, Brianna M         16 DA-CA                2:07.34    2:09.87  
       29.44  1:02.48  1:36.56  2:09.87                                    
  3 Mirsafian, Leila S        16 AZOT-CA              2:07.52    2:10.94  
       29.24  1:02.34  1:36.36  2:10.94                                    
  4 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA              2:05.33    2:13.42  
       30.63  1:04.03  1:38.31  2:13.42                                    
.RED - Division  
  1 Zhou, Katie H             15 MVN-CA               2:20.52    2:16.21  
       30.70  1:04.68  1:40.14  2:16.21                                    
.WHT - Division  
  1 Lemaitre, Amy             15 UN-CA                2:37.74    2:28.72  
       35.02  1:12.95  1:51.23  2:28.72                                    
  2 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               2:30.05    2:31.94  
       34.51  1:13.00  1:51.87  2:31.94                                    
  3 Tourtlotte, Maddie M      15 MVN-CA               2:33.20    2:32.29  
       33.96  1:11.69  1:52.33  2:32.29                                    
  4 Jones, Ella N             15 Splash-CA            2:42.49    2:41.93  
       36.57  1:17.29  2:00.26  2:41.93                                    
  5 Aceves, Sophia M          15 MVN-CA               2:54.35    2:51.17  
       37.54  1:21.31  2:07.67  2:51.17                                    
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Querner, Sydney A         16 DA-CA                5:28.23    5:34.45  
       29.36  1:02.08  1:35.67  2:09.52  2:44.04  3:17.66  3:51.72  4:25.76
     5:00.27  5:34.45                                                      
  2 Minter, Dylan K           15 MVN-CA               5:32.78    5:40.37  
       29.33  1:02.64  1:36.57  2:10.88  2:45.72  3:20.77  3:55.74  4:30.69
     5:05.53  5:40.37                                                      
  3 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA              5:41.30    5:53.32  
       31.65  1:07.09  1:42.33  2:19.01  2:54.56  3:31.08  4:06.74  4:43.16
     5:18.96  5:53.32                                                      
.RED - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               6:15.47    8:01.12  
       35.14  1:14.21  1:54.36  2:35.45  3:16.80  3:58.99  4:40.10  5:21.35
     8:01.12                                                               
 
Girls 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tekawy, Michelle M        15 AZOT-CA             18:34.34   18:16.33  
       29.08  1:01.69  1:35.25  2:09.08  2:42.94  3:16.51  3:49.90  4:23.42
     4:56.82  5:30.73  6:04.22  6:37.84  7:11.33  7:44.76  8:17.73  8:51.09
     9:24.38  9:57.44 10:30.83 11:04.27 11:37.32 12:10.74 12:44.22 13:17.55
    13:51.06 14:24.44 14:58.36 15:31.71 16:05.12 16:38.51 17:11.69 17:44.75
    18:16.33
.WHT - Division  
  1 Daniel, Brianna M         16 DA-CA                     NT   20:45.73  
       31.35  1:07.78  1:43.61  2:20.63  2:57.69  3:35.39  4:14.17  4:51.23
     5:30.15  6:07.70  6:45.70           8:02.40  8:41.66  9:20.78  9:58.38
    10:35.88 11:14.26 11:52.66 12:31.41 13:09.48 13:47.46 14:26.27 15:05.69
    15:43.32 16:22.01 17:00.66 17:39.38 18:17.49 18:55.73 19:33.79 20:12.63
    20:45.73
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Tekawy, Michelle M        15 AZOT-CA              1:02.63    1:02.50  
       30.47  1:02.50                                                      
  2 Daniel, Brianna M         16 DA-CA                1:06.38    1:06.13  
       32.05  1:06.13                                                      
  3 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA               1:07.44    1:07.61  
       32.93  1:07.61                                                      
  4 Minter, Dylan K           15 MVN-CA               1:08.34    1:09.16  
       33.33  1:09.16                                                      
  5 Cui, Lia J                15 AZOT-CA              1:07.41    1:09.35  
       33.24  1:09.35                                                      
  6 Lin, Stephanie A          15 AZOT-CA              1:10.48    1:10.80  
       34.19  1:10.80                                                      
  7 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA              1:08.93    1:13.36  
       35.51  1:13.36                                                      
  8 Zhou, Katie H             15 MVN-CA               1:13.64    1:14.59  
       36.64  1:14.59                                                      
.RED - Division  
  1 Gallegos, Olivia L        16 MVN-CA               1:15.51    1:15.27  
       36.97  1:15.27                                                      
.WHT - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               1:35.69    1:23.16  
       41.13  1:23.16                                                      
  2 Aceves, Sophia M          15 MVN-CA               1:36.03    1:37.23  
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Collette A     15 AZOT-CA              2:18.36    2:17.84  
       32.95  1:07.65  1:42.93  2:17.84                                    
  2 Dygean, Frances T         15 AZOT-CA              2:20.65    2:28.58  
       35.16  1:12.39  1:50.76  2:28.58                                    
  3 Cui, Lia J                15 AZOT-CA              2:27.16    2:29.97  
       34.87  1:13.62  1:53.00  2:29.97                                    
.WHT - Division  
  1 Jones, Ella N             15 Splash-CA            3:07.12    3:00.37  
       42.48  1:28.11  2:14.99  3:00.37                                    
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Collette A     15 AZOT-CA              1:12.64    1:14.10  
       35.01  1:14.10                                                      
  2 Karsten, Rennie S         16 AZOT-CA              1:13.88    1:14.55  
       35.74  1:14.55                                                      
  3 Dygean, Frances T         15 AZOT-CA              1:11.48    1:14.95  
       35.72  1:14.95                                                      
  4 Mirsafian, Leila S        16 AZOT-CA              1:14.00    1:15.12  
       35.48  1:15.12                                                      
  5 Cui, Lia J                15 AZOT-CA              1:21.30    1:21.09  
       38.79  1:21.09                                                      
.RED - Division  
  1 Zhou, Katie H             15 MVN-CA               1:27.03    1:25.92  
       41.05  1:25.92                                                      
  2 Tourtlotte, Maddie M      15 MVN-CA               1:31.04    1:30.07  
       43.02  1:30.07                                                      
  3 Moore, Mackenzie E        15 UN-01-CA             1:26.37    1:31.19  
       42.07  1:31.19                                                      
.WHT - Division  
 -- Aceves, Sophia M          15 MVN-CA               1:43.55         DQ  
       51.11       DQ                                                      
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rosmann, Sydney L         16 AZOT-CA              2:33.12    2:37.30  
     1:15.53  1:56.10  2:37.30                                             
  2 Karsten, Rennie S         16 AZOT-CA              2:41.82    2:43.81  
     1:18.51  2:01.22  2:43.81                                             
  3 Lin, Stephanie A          15 AZOT-CA              2:52.73    2:57.47  
       39.02  1:23.04  2:09.60  2:57.47                                    
.RED - Division  
  1 Hinson, Bre N             15 MVN-CA               3:06.58    3:02.17  
       41.21  1:27.36  2:14.95  3:02.17                                    
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lowengrub, Collette A     15 AZOT-CA              1:01.62    1:04.05  
       29.85  1:04.05                                                      
  2 Pagano, Isabella R        16 AZOT-CA              1:00.47    1:04.41  
       30.35  1:04.41                                                      
  3 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA               1:07.63    1:08.62  
       32.68  1:08.62                                                      
  4 Daniel, Brianna M         16 DA-CA                1:06.97    1:10.71  
       32.90  1:10.71                                                      
  5 Karsten, Rennie S         16 AZOT-CA              1:09.29    1:11.75  
       31.95  1:11.75                                                      
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minter, Dylan K           15 MVN-CA               2:23.83    2:26.05  
       29.37  1:07.12  1:52.69  2:26.05                                    
  2 Tracy, Mary Kate K        15 COTO-CA              2:22.85    2:26.56  
       33.29  1:12.26  1:52.93  2:26.56                                    
  3 Dilao, Lizzie C           15 MVN-CA               2:25.24    2:28.28  
       33.48  1:10.49  1:55.21  2:28.28                                    
  4 Dygean, Frances T         15 AZOT-CA              2:23.57    2:28.29  
       32.63  1:11.71  1:53.86  2:28.29                                    
  5 Karsten, Rennie S         16 AZOT-CA              2:32.48    2:31.70  
       32.82  1:12.71  1:54.32  2:31.70                                    
.RED - Division  
  1 Hinson, Bre N             15 MVN-CA               2:43.98    2:35.58  
       33.34  1:13.59  2:00.84  2:35.58                                    
  2 Zhou, Katie H             15 MVN-CA               2:40.98    2:37.32  
       34.21  1:15.15  2:04.45  2:37.32                                    
  3 Gallegos, Olivia L        16 MVN-CA               2:41.33    2:42.17  
       33.74  1:14.90  2:05.15  2:42.17                                    
.WHT - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               2:53.98    2:52.94  
       40.23  1:25.52  2:14.11  2:52.94                                    
  2 Aceves, Sophia M          15 MVN-CA               3:22.53    3:21.67  
       43.71  1:36.39  3:21.67                                             
 
Girls 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Amanda N        17 AZOT-CA                26.17      26.39  
  2 Cummins, Ari L            17 MVN-CA                 29.01      28.30  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Gabi A            17 AZOT-CA              2:02.91    2:03.20  
       27.62    58.51  1:30.83  2:03.20                                    
  2 Cummins, Ari L            17 MVN-CA               2:20.90    2:16.00  
       30.17  1:04.99  1:40.84  2:16.00                                    
 
Girls 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Amanda N        17 AZOT-CA                59.98    1:03.70  
       31.10  1:03.70                                                      
  2 Cummins, Ari L            17 MVN-CA               1:14.19    1:10.69  
       33.91  1:10.69                                                      
 
Girls 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Ari L            17 MVN-CA               1:29.12    1:21.68  
       38.65  1:21.68                                                      
 
Girls 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Ari L            17 MVN-CA               1:09.82    1:07.10  
       31.06  1:07.10                                                      
 
Girls 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cummins, Ari L            17 MVN-CA               2:44.63    2:36.23  
       30.00  1:08.25  1:57.26  2:36.23                                    
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                21.28      20.30  
  2 Pajer, Collin B            6 AZOT-CA                23.34      26.34  
  3 Gu, Harrison               6 AZOT-CA                28.62      29.17  
  4 Cleveland, Bryce F         6 SCAT-CA                32.14      31.01  
  5 Brekke, Bradley P          5 Splash-CA              36.65      37.50  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culp, David S              6 SCAT-CA                   NT      59.51  
  2 Cleveland, Bryce F         6 SCAT-CA                   NT    1:20.40  
 -- Rosen, Zachary S           6 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Pajer, Collin B            6 AZOT-CA              1:00.73         DQ  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA              1:57.29    1:51.50  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culp, David S              6 SCAT-CA                38.77      29.97  
  2 Pajer, Collin B            6 AZOT-CA                30.35      32.27  
  3 Cleveland, Bryce F         6 SCAT-CA                   NT      40.10  
  4 Rosen, Zachary S           6 SCAT-CA                   NT      48.93  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pajer, Collin B            6 AZOT-CA              1:09.77    1:11.32  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                29.67      31.05  
  2 Pajer, Collin B            6 AZOT-CA                30.51      34.84  
  3 Gu, Harrison               6 AZOT-CA                   NT      37.73  
 -- Cleveland, Bryce F         6 SCAT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA              1:08.58    1:26.05  
 -- Pajer, Collin B            6 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                33.15      31.59  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA              2:01.51    2:11.45  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                16.24      15.91  
  2 Chen, Austin               8 AZOT-CA                16.08      16.60  
.RED - Division  
  1 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA                19.10      18.97  
  2 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                20.61      19.70  
.WHT - Division  
  1 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT      16.65  
  2 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                    NT      17.01  
  3 Pu, Alex                   7 MVN-CA                    NT      19.90  
  4 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              21.11      19.98  
  5 Oh, Parker J               8 MVN-CA                 31.15      22.58  
  6 Whelan, Finn J             8 SCAT-CA                21.42      23.13  
  7 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT      23.83  
  8 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 24.94      23.85  
  9 Yang, Max M                7 AZOT-CA                25.83      25.16  
 10 Streett, Lake              7 SCAT-CA                28.08      25.25  
 11 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                27.22      26.03  
 12 Gilbert, Joonsu J          7 COTO-CA                   NT      33.77  
 13 Stinson, Miles F           7 AZOT-CA                   NT      35.59  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                36.63      34.88  
  2 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                36.15      35.21  
  3 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA                 36.98      36.67  
.RED - Division  
  1 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                41.06      37.56  
  2 Lloyd, Boden G             8 SCAT-CA                42.48      37.75  
  3 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                39.72      38.49  
  4 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                 39.58      39.25  
  5 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA                45.59      41.85  
  6 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                42.03      42.75  
.WHT - Division  
  1 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT      38.51  
  2 Chen, Anthony              7 AZOT-CA                   NT      42.67  
  3 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                47.86      43.83  
  4 Berkompas, Luke A          7 SCAT-CA                48.78      47.83  
  5 Taite, Cole f              7 Splash-CA              49.39      47.96  
  6 Postiff, Jax C             8 Splash-CA              50.20      48.07  
  7 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA                 NT      48.26  
  8 Nick, Tristan J            8 MVN-CA                    NT      51.24  
  9 Schaefer, Ethan J          7 MVN-CA                 54.28      53.49  
 10 Medley, Trevor J           8 SCAT-CA                   NT      53.59  
 11 Weijland, Colton K         7 MVN-CA                 52.85      53.92  
 12 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT      57.35  
 13 Yang, Max M                7 AZOT-CA                   NT      57.59  
 14 Oh, Parker J               8 MVN-CA               1:01.04      58.34  
 15 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 59.02      59.36  
 16 Qiu, Max                   7 AZOT-CA                   NT    1:08.73  
 17 Reiss, Mason R             7 SCAT-CA              1:51.99    1:34.26  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA              1:18.86    1:21.03  
       37.34  1:21.03                                                      
.RED - Division  
  1 Lloyd, Boden G             8 SCAT-CA              1:41.22    1:28.65  
       42.46  1:28.65                                                      
  2 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA              1:34.43    1:29.48  
       40.19  1:29.48                                                      
  3 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA              1:37.94    1:33.21  
  4 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA              1:32.12    2:03.18  
     1:30.18  2:03.18                                                      
.WHT - Division  
  1 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                   NT    1:19.98  
       37.15  1:19.98                                                      
  2 Steele, David A            8 AZOT-CA              1:42.38    1:34.11  
        9.02  1:34.11                                                      
  3 Tsou, Nick or Nicky J      8 AZOT-CA                   NT    1:39.51  
       45.12  1:39.51                                                      
  4 Postiff, Jax C             8 Splash-CA                 NT    1:42.44  
       47.97  1:42.44                                                      
  5 Schaefer, Ethan J          7 MVN-CA               1:51.18    1:54.52  
        9.89  1:54.52                                                      
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                24.71      22.05  
  2 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              24.46      22.40  
  3 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                25.25      22.41  
  4 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA                23.89      23.32  
  5 Taite, Cole f              7 Splash-CA              22.95      23.40  
  6 Berkompas, Luke A          7 SCAT-CA                25.53      24.94  
  7 Weijland, Colton K         7 MVN-CA                 24.96      25.68  
.WHT - Division  
  1 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT      21.59  
  2 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA                25.92      22.19  
  3 Chen, Anthony              7 AZOT-CA                   NT      22.58  
  4 Steele, David A            8 AZOT-CA                   NT      23.74  
  5 Medley, Trevor J           8 SCAT-CA                   NT      25.28  
  6 Nick, Tristan J            8 MVN-CA                    NT      25.74  
  7 Schaefer, Ethan J          7 MVN-CA                 29.63      25.93  
  8 Oh, Parker J               8 MVN-CA                 32.46      26.16  
  9 Yang, Max M                7 AZOT-CA                27.04      26.88  
 10 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 30.05      26.89  
 11 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT      27.91  
 12 Qiu, Max                   7 AZOT-CA                   NT      35.81  
 13 Razzouk, J-P A             7 AZOT-CA                   NT      39.89  
 14 Reiss, Mason R             7 SCAT-CA                47.66      41.11  
 -- Encheff, Bode C            7 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA                 43.20      42.40  
  2 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                46.56      48.43  
.RED - Division  
  1 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                47.62      47.04  
  2 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA                47.35      47.65  
  3 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA                50.42      49.66  
.WHT - Division  
  1 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                   NT      42.47  
  2 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                   NT      49.08  
  3 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                    NT      50.69  
  4 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA                 NT      52.48  
  5 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA              1:08.00      54.95  
  6 Pu, Alex                   7 MVN-CA                    NT      59.05  
  7 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                    NT    1:00.17  
  8 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA              1:10.95    1:03.77  
  9 Whelan, Finn J             8 SCAT-CA                   NT    1:04.31  
 10 Rodriguez, Lucas S         7 MVN-CA                    NT    1:06.49  
 11 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT    1:07.28  
 12 Streett, Lake              7 SCAT-CA              1:08.73    1:08.37  
 -- Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                    NT         DQ  
 -- Gilbert, Joonsu J          7 COTO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA                26.04      25.59  
  2 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                27.32      25.76  
.WHT - Division  
  1 Chen, Austin               8 AZOT-CA                   NT      25.16  
  2 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                29.18      25.20  
  3 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT      27.64  
  4 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT      30.17  
  5 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 31.99      30.54  
  6 Pu, Alex                   7 MVN-CA                    NT      31.05  
  7 Oh, Parker J               8 MVN-CA                 34.26      32.66  
  8 Rodriguez, Lucas S         7 MVN-CA                    NT      34.79  
  9 Yang, Max M                7 AZOT-CA                   NT      38.81  
 10 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                43.27      42.34  
 -- Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                29.77     X25.75  
 -- Streett, Lake              7 SCAT-CA                31.80         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                50.17      49.20  
.RED - Division  
  1 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                52.02      52.08  
  2 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                56.71      52.53  
  3 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA                53.27      53.66  
  4 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA                56.16      54.40  
  5 Tsou, Nick or Nicky J      8 AZOT-CA                54.82      56.31  
  6 Berkompas, Luke A          7 SCAT-CA                58.98      59.11  
.WHT - Division  
  1 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA                    NT      48.82  
  2 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                   NT      49.45  
  3 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA              1:01.29      53.48  
  4 Lloyd, Boden G             8 SCAT-CA                   NT    1:02.88  
  5 Medley, Trevor J           8 SCAT-CA                   NT    1:04.28  
  6 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                    NT    1:06.26  
  7 Postiff, Jax C             8 Splash-CA                 NT    1:12.63  
 -- Razzouk, J-P A             7 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                21.72      29.13  
  2 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                 25.04      35.55  
.WHT - Division  
  1 Qiu, Max                   7 AZOT-CA                   NT      24.63  
  2 Steele, David A            8 AZOT-CA                25.65      27.17  
  3 Weijland, Colton K         7 MVN-CA                    NT      27.25  
  4 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 31.68      27.63  
  5 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                    NT      28.36  
  6 Nick, Tristan J            8 MVN-CA                    NT      28.76  
  7 Razzouk, J-P A             7 AZOT-CA                   NT      32.71  
  8 Tsou, Nick or Nicky J      8 AZOT-CA                27.46      36.84  
  9 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT      37.20  
 10 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              28.35      38.00  
 11 Taite, Cole f              7 Splash-CA              28.99      43.53  
 -- Chen, Anthony              7 AZOT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                43.85      42.14  
.RED - Division  
  1 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                54.21      47.63  
  2 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                50.21      51.29  
.WHT - Division  
  1 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA                    NT      42.33  
  2 Barbour, Leland R          8 WASC-CA                   NT      43.65  
  3 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                    NT      56.46  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chen, Austin               8 AZOT-CA              1:36.72    1:37.77  
       46.14  1:37.77                                                      
.RED - Division  
  1 Yu, Brandon T              8 AZOT-CA              1:42.44    1:40.52  
       10.86  1:40.52                                                      
  2 Rodriguez, Jacob           7 AZOT-CA              1:44.07    1:45.56  
.WHT - Division  
  1 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA                    NT    1:32.03  
       42.94  1:32.03                                                      
  2 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                   NT    1:39.49  
       47.14  1:39.49                                                      
  3 Sun, Larry                 8 MVN-CA                    NT    1:50.57  
       49.78  1:50.57                                                      
  4 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA                 NT    2:03.78  
 -- Rodriguez, Lucas S         7 MVN-CA                    NT         DQ  
 -- Brooks, Micah L            8 MVN-CA                    NT         DQ  
       51.32       DQ                                                      
 -- Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                    NT         DQ  
       46.44       DQ                                                      
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:14.98    1:11.60  
     1) Schaefer, Ethan J 7             2) Brooks, Tanner M 8             
     3) Brooks, Micah L 8               4) Sun, Larry 8                   
       39.22  1:11.60                                                      
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    1:12.10  
     1) Yu, Brandon T 8                 2) Chiang, Matthew 8              
     3) Rodriguez, Jacob 7              4) Mukhliss, Zaid 8               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    1:17.10  
     1) Tsou, Nick or Nicky J 8         2) Chuang, Kyle 8                 
     3) Nguyen, Kellen B 6              4) Chen, Anthony 7                
       41.77  1:17.10                                                      
 
Boys 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:39.57    1:20.35  
     1) Brooks, Micah L 8               2) Brooks, Tanner M 8             
     3) Lanskikh, Matthew 8             4) Sun, Larry 8                   
       44.04  1:20.35                                                      
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    1:21.65  
     1) Chuang, Kyle 8                  2) Rodriguez, Jacob 7             
     3) Yu, Brandon T 8                 4) Chiang, Matthew 8              
       47.13  1:21.65                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Evan C                10 AZOT-CA                28.58      28.46  
  2 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA                28.80      28.69  
  3 Weijland, Nolan L         10 UN-03-CA               30.00      29.77  
  4 Thongintra, Taylor P      10 AZOT-CA                30.20      30.26  
  5 Siaden, Niko Dylan M      10 MVN-CA                 30.91      30.52  
  6 Fategh, Arman             10 AZOT-CA                33.78      32.61  
  7 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA                33.21      33.16  
  8 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA                32.31      33.22  
  9 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA                33.29      33.24  
 10 Breton, Garrett R         10 MVN-CA                 33.30      34.77  
.RED - Division  
  1 Massa, Bruno              10 MVN-CA                 35.04      31.65  
  2 XU, Alex                   8 WASC-CA                34.46      33.45  
  3 Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA                 34.33      34.53  
  4 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA                34.33      35.32  
  5 McIntosh, Luke E           9 RIPT-CA                35.15      35.49  
  6 Clements, Chase R         10 AZOT-CA                34.76      35.74  
  7 Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA                 34.94      35.76  
  8 Liu, Jason                 8 AZOT-CA                35.89      36.43  
  9 Do, Alan H                 9 RIPT-CA                34.98      36.46  
 10 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA                 34.80      36.68  
 11 Espinosa, Timothy B        9 RIPT-CA                35.44      36.74  
 12 Rabay, Joseph D            9 Splash-CA              36.73      39.23  
 13 Banash, Stanley J          9 MVN-CA                 37.02      39.29  
.WHT - Division  
  1 Newman, Justin K          10 SCAT-CA                37.38      35.43  
  2 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA                37.67      36.52  
  3 Geis, Alistair I           9 MVN-CA                 37.23      37.59  
  4 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA                 38.53      37.71  
  5 Ballinger, Owen K         10 MVN-CA                 41.81      38.08  
  6 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                39.65      38.33  
  7 Tirado, Marco Pablo        9 AZOT-CA                38.08      38.53  
  8 Choi, William Y            9 AZOT-CA                40.73      38.66  
  9 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                   NT      38.84  
 10 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA                40.08      39.86  
 11 Solliday, Tony J          10 SCAT-CA                38.99      39.88  
 12 Baren, Miles              10 SCAT-CA                39.56      40.03  
 13 Davis, Tanner R           10 RIPT-CA                38.15      40.06  
 14 Marks, Tyler G             9 AZOT-CA                42.16      40.40  
 15 Geyfman, Daniel J          9 DA-CA                  43.30      40.94  
 16 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA              39.55      42.28  
 17 Spruill, Preston P        10 DA-CA                  42.94      42.33  
 18 Brune, Jonah R             9 MVN-CA                 46.26      42.58  
 19 Reiss, Micah R            10 SCAT-CA                45.45      43.21  
 20 Postiff, Camden J          9 Splash-CA              47.23      44.66  
 21 Destanovic, Omar          10 MVN-CA                 47.00      45.11  
 22 Saman, Gavin F             9 MVN-CA                 49.39      45.39  
 23 Lavigne, Grant L          10 SCAT-CA                50.75      46.85  
 24 Saavedra, Shayne R        10 DA-CA                     NT      47.30  
 25 Steele, John A             9 AZOT-CA                55.13      48.18  
 26 Saman, Lucas H             9 MVN-CA               1:08.25      51.57  
 27 Kooman, Tyler J            9 COTO-CA                53.46      51.62  
 28 Veksler, Caleb A           9 COTO-CA                   NT      56.88  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Zhang, Young *            10 AZOT-CA              1:07.71    1:08.11  
       32.77  1:08.11                                                      
  2 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA              1:13.54    1:12.27  
       35.61  1:12.27                                                      
  3 Mai, Derrick W             9 DA-CA                1:11.47    1:13.24  
       34.89  1:13.24                                                      
  4 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA              1:12.22    1:13.27  
       34.63  1:13.27                                                      
  5 Ali, Amir R                9 AZOT-CA              1:13.62    1:13.42  
        9.16  1:13.42                                                      
  6 XU, Alex                   8 WASC-CA              1:13.85    1:13.50  
       35.07  1:13.50                                                      
.RED - Division  
  1 Quil, Benjamin Y          10 RIPT-CA              1:15.78    1:12.24  
       34.34  1:12.24                                                      
  2 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA              1:14.49    1:13.37  
       35.60  1:13.37                                                      
  3 Fategh, Arman             10 AZOT-CA              1:16.15    1:14.29  
       34.75  1:14.29                                                      
  4 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA              1:15.97    1:14.60  
       35.81  1:14.60                                                      
  5 Breton, Garrett R         10 MVN-CA               1:17.03    1:14.95  
       35.50  1:14.95                                                      
  6 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA               1:19.69    1:18.76  
       36.27  1:18.76                                                      
  6 Clements, Chase R         10 AZOT-CA              1:20.95    1:18.76  
       37.14  1:18.76                                                      
  8 Garriga, Jayden c         10 Splash-CA            1:19.21    1:18.77  
       36.98  1:18.77                                                      
  9 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA               1:18.83    1:19.42  
       37.43  1:19.42                                                      
 10 Havens, Nathan C          10 MVN-CA               1:19.13    1:22.88  
       38.89  1:22.88                                                      
 11 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:20.72    1:26.44  
       40.99  1:26.44                                                      
.WHT - Division  
  1 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              1:21.97    1:16.91  
       37.76  1:16.91                                                      
  2 Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA               1:31.20    1:18.59  
       37.97  1:18.59                                                      
  3 Nguyen, Ethan H           10 AZOT-CA              1:21.35    1:18.69  
       37.91  1:18.69                                                      
  4 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA              1:23.35    1:20.86  
       38.02  1:20.86                                                      
  5 Tirado, Marco Pablo        9 AZOT-CA              1:25.32    1:21.05  
       39.37  1:21.05                                                      
  6 Liu, Jason                 8 AZOT-CA              1:22.99    1:21.69  
       39.23  1:21.69                                                      
  7 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:22.98    1:22.12  
     2:00.98  1:22.12                                                      
  8 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:23.45    1:23.81  
       39.48  1:23.81                                                      
  9 Baren, Miles              10 SCAT-CA              1:25.45    1:26.49  
       40.82  1:26.49                                                      
 10 Chen, Andrew              10 AZOT-CA              1:26.79    1:27.20  
       42.12  1:27.20                                                      
 11 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA                 NT    1:29.66  
       41.22  1:29.66                                                      
 12 Arellano, Gannon p         9 Splash-CA            1:35.59    1:31.66  
       43.08  1:31.66                                                      
 13 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                   NT    1:32.73  
       41.82  1:32.73                                                      
 14 Lawrence, Brooks B        10 SCAT-CA              1:35.28    1:32.83  
       41.69  1:32.83                                                      
 15 Spruill, Preston P        10 DA-CA                1:33.04    1:33.31  
       44.55  1:33.31                                                      
 16 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA              1:32.94    1:33.88  
       42.75  1:33.88                                                      
 17 Alshuk, Max D              9 MVN-CA               1:39.67    1:35.29  
       44.28  1:35.29                                                      
 18 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:41.28    1:37.29  
       45.43  1:37.29                                                      
 19 Pianalto, Marco J          9 COTO-CA                   NT    1:41.18  
       46.24  1:41.18                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Thongintra, Taylor P      10 AZOT-CA              2:29.98    2:29.64  
       32.59  1:10.93  1:51.32  2:29.64                                    
  2 Soroosh, Maksim            9 MVN-CA               2:41.80    2:38.48  
       35.53  1:16.24  1:58.17  2:38.48                                    
  3 Mai, Derrick W             9 DA-CA                2:36.34    2:39.94  
       35.77  1:16.83  1:59.19  2:39.94                                    
.RED - Division  
  1 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              2:47.46    2:45.25  
       10.89    37.83  1:20.22  2:45.25                                    
  2 Ali, Amir R                9 AZOT-CA              2:45.49    2:47.54  
       37.84  1:21.42  2:06.67  2:47.54                                    
  3 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA               2:49.31    2:49.87  
        8.76    37.09  1:21.61  2:49.87                                    
.WHT - Division  
  1 Clements, Chase R         10 AZOT-CA              3:10.61    2:59.54  
       37.85  1:22.25  2:12.39  2:59.54                                    
  2 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA              3:16.17    3:01.42  
       40.48  1:26.13  2:14.14  3:01.42                                    
  3 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA                    NT    3:14.85  
       40.37  1:30.48  2:23.52  3:14.85                                    
  4 Destanovic, Omar          10 MVN-CA                    NT    3:42.34  
        8.99    47.75  1:41.23  3:42.34                                    
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Weijland, Nolan L         10 UN-03-CA               33.54      34.23  
  2 Siaden, Niko Dylan M      10 MVN-CA                 35.53      35.45  
  3 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA                33.47      35.70  
  4 Wu, Evan C                10 AZOT-CA                35.88      36.39  
  5 Massa, Bruno              10 MVN-CA                 38.29      37.45  
  6 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA                38.91      38.56  
  7 Breton, Garrett R         10 MVN-CA                 40.01      39.95  
  8 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA                 39.81      40.00  
  9 Baren, Miles              10 SCAT-CA                40.32      40.39  
 10 Soroosh, Maksim            9 MVN-CA                 38.32      40.43  
.RED - Division  
  1 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                41.62      38.54  
  2 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA                42.02      39.11  
  3 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA                41.90      39.58  
  4 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA                41.73      39.88  
  5 XU, Alex                   8 WASC-CA                40.52      40.11  
  6 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA                41.93      40.53  
  7 McIntosh, Luke E           9 RIPT-CA                41.87      40.68  
  8 Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA                 41.39      41.01  
  9 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA                41.92      41.18  
 10 Liu, Jason                 8 AZOT-CA                42.30      41.96  
 11 Wang, Eric O               9 AZOT-CA                40.59      42.11  
 12 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA                42.16      42.18  
 13 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA                43.40      42.69  
 14 Havens, Nathan C          10 MVN-CA                 41.96      43.01  
 15 Banash, Stanley J          9 MVN-CA                 41.95      44.80  
 16 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA                42.84      45.05  
 17 Rodriguez, Philip A        9 RIPT-CA                43.95      45.28  
.WHT - Division  
  1 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                 46.80      41.92  
  2 Choi, William Y            9 AZOT-CA                   NT      43.09  
  3 Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA                 52.90      43.26  
  4 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                44.56      43.62  
  5 Nguyen, Ethan H           10 AZOT-CA                45.06      43.63  
  6 Davis, Tanner R           10 RIPT-CA                   NT      43.69  
  7 Newman, Justin K          10 SCAT-CA                45.34      44.39  
  8 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA                 45.13      45.46  
  9 Geis, Alistair I           9 MVN-CA                 44.28      46.42  
 10 Rabay, Joseph D            9 Splash-CA              49.08      48.11  
 11 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA                 NT      49.95  
 12 Schaefer, John P           9 MVN-CA                 47.75      50.07  
 13 Geyfman, Daniel J          9 DA-CA                  54.05      50.72  
 14 Saman, Gavin F             9 MVN-CA                 52.81      51.49  
 15 Spruill, Preston P        10 DA-CA                     NT      54.24  
 16 Brune, Jonah R             9 MVN-CA                 59.18      54.99  
 17 Steele, John A             9 AZOT-CA              1:00.58      56.03  
 18 Kooman, Tyler J            9 COTO-CA                   NT      56.42  
 19 Reiss, Micah R            10 SCAT-CA              1:11.23      56.46  
 20 Saman, Lucas H             9 MVN-CA                 56.19      59.60  
 21 Lavigne, Grant L          10 SCAT-CA                57.70    1:00.34  
 22 Veksler, Caleb A           9 COTO-CA                   NT    1:05.68  
 -- Solliday, Tony J          10 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Raine, Adam J             10 MVN-CA                 53.76         DQ  
 -- Postiff, Camden J          9 Splash-CA              55.78         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Evan C                10 AZOT-CA              1:20.50    1:15.12  
       37.62  1:15.12                                                      
  2 Zhang, Young *            10 AZOT-CA              1:18.09    1:16.23  
       37.36  1:16.23                                                      
  3 Thongintra, Taylor P      10 AZOT-CA              1:18.43    1:20.09  
       38.68  1:20.09                                                      
  4 Mai, Derrick W             9 DA-CA                1:21.39    1:22.36  
       39.76  1:22.36                                                      
  5 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA              1:24.96    1:22.95  
       40.44  1:22.95                                                      
  6 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA              1:27.78    1:26.92  
       42.38  1:26.92                                                      
.RED - Division  
  1 Baren, Miles              10 SCAT-CA              1:28.81    1:24.21  
       40.67  1:24.21                                                      
  2 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA              1:36.09    1:25.67  
       41.08  1:25.67                                                      
  3 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA              1:34.41    1:25.82  
       41.15  1:25.82                                                      
  4 Breton, Garrett R         10 MVN-CA               1:32.79    1:26.86  
       41.81  1:26.86                                                      
  5 Garriga, Jayden c         10 Splash-CA            1:34.32    1:28.37  
       42.03  1:28.37                                                      
  6 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:32.78    1:32.09  
       45.12  1:32.09                                                      
  7 Wang, Eric O               9 AZOT-CA              1:32.40    1:33.28  
       45.01  1:33.28                                                      
  8 Arellano, Gannon p         9 Splash-CA            1:33.96    1:34.32  
       44.72  1:34.32                                                      
  9 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:31.62    1:35.12  
       46.80  1:35.12                                                      
 10 Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA               1:29.01    1:35.58  
       48.65  1:35.58                                                      
 11 Havens, Nathan C          10 MVN-CA               1:30.24    1:36.55  
       45.73  1:36.55                                                      
 -- Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA               1:31.98         DQ  
       44.89       DQ                                                      
.WHT - Division  
  1 McIntosh, Luke E           9 RIPT-CA                   NT    1:27.81  
       42.10  1:27.81                                                      
  2 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA               1:38.84    1:28.41  
       42.95  1:28.41                                                      
  3 Liu, Jason                 8 AZOT-CA                   NT    1:31.03  
       43.09  1:31.03                                                      
  4 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA              1:40.58    1:32.23  
       44.63  1:32.23                                                      
  5 Mac, Evan M                9 AZOT-CA              1:41.42    1:32.92  
       44.16  1:32.92                                                      
  6 Alshuk, Max D              9 MVN-CA               1:39.58    1:39.37  
  7 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:38.84    1:39.54  
       48.11  1:39.54                                                      
  8 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                   NT    1:43.50  
       48.30  1:43.50                                                      
  9 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA              1:45.27    1:47.95  
       50.87  1:47.95                                                      
 10 Lawrence, Brooks B        10 SCAT-CA              1:50.03    1:48.68  
 11 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:51.02    1:53.62  
       54.16  1:53.62                                                      
 12 Pianalto, Marco J          9 COTO-CA                   NT    1:55.66  
       51.78  1:55.66                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Evan C                10 AZOT-CA                38.54      38.80  
  2 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA                38.88      39.27  
  3 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                43.31      41.70  
  4 Fategh, Arman             10 AZOT-CA                43.85      42.55  
  5 Clements, Chase R         10 AZOT-CA                43.81      42.81  
  6 Ali, Amir R                9 AZOT-CA                43.62      44.46  
  7 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA                44.66      45.73  
  8 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA                43.55      46.45  
  9 Mai, Derrick W             9 DA-CA                  44.79      46.77  
.RED - Division  
  1 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA                 48.21      44.37  
  2 Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA                 46.96      45.16  
  3 Nguyen, Ethan H           10 AZOT-CA                45.88      45.63  
  4 Tirado, Marco Pablo        9 AZOT-CA                49.24      46.19  
  5 Wang, Eric O               9 AZOT-CA                47.39      46.61  
  6 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA                48.14      46.72  
  7 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                46.67      48.03  
  8 Quil, Benjamin Y          10 RIPT-CA                47.36      48.33  
  9 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA                 48.55      50.77  
 10 McIntosh, Luke E           9 RIPT-CA                49.76      51.56  
 11 Baren, Miles              10 SCAT-CA                49.59      52.11  
.WHT - Division  
  1 Alshuk, Max D              9 MVN-CA                 53.21      50.28  
  2 Arellano, Gannon p         9 Splash-CA                 NT      51.27  
  3 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA                50.46      52.41  
  4 Banash, Stanley J          9 MVN-CA                 52.22      52.51  
  5 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                56.48      54.87  
  6 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA                54.36      55.05  
  7 Lawrence, Brooks B        10 SCAT-CA                54.86      55.13  
  8 Spruill, Preston P        10 DA-CA                     NT      55.62  
  9 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA                 51.07      56.25  
 10 Garriga, Jayden c         10 Splash-CA              55.02      56.50  
 11 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA                   NT    1:02.77  
 12 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:06.45    1:12.38  
 13 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA                 NT    1:19.56  
 -- Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA                 53.05         DQ  
 -- Pianalto, Marco J          9 COTO-CA              1:07.09         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Ethan H           10 AZOT-CA              1:34.19    1:33.15  
       45.79  1:33.15                                                      
  2 Clements, Chase R         10 AZOT-CA              1:37.66    1:33.59  
       46.13  1:33.59                                                      
  3 Fategh, Arman             10 AZOT-CA              1:38.96    1:35.99  
  4 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA               1:37.76    1:39.44  
       47.63  1:39.44                                                      
.RED - Division  
  1 Tirado, Marco Pablo        9 AZOT-CA              1:41.31    1:38.09  
       48.24  1:38.09                                                      
  2 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              1:41.22    1:40.55  
       48.84  1:40.55                                                      
  3 Wang, Eric O               9 AZOT-CA              1:41.90    1:42.70  
       48.42  1:42.70                                                      
  4 Espinosa, Timothy B        9 RIPT-CA              1:42.80    1:44.21  
       49.24  1:44.21                                                      
  5 Baren, Miles              10 SCAT-CA              1:48.23    1:49.53  
       52.13  1:49.53                                                      
.WHT - Division  
  1 Yang, Jack                 8 WASC-CA                   NT    1:36.85  
       45.76  1:36.85                                                      
  2 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              1:50.49    1:42.19  
       49.13  1:42.19                                                      
  3 Marks, Tyler G             9 AZOT-CA                   NT    1:45.71  
       51.14  1:45.71                                                      
  4 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                    NT    1:46.77  
       52.27  1:46.77                                                      
  5 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA                    NT    1:49.17  
       52.00  1:49.17                                                      
  5 Ballinger, Owen K         10 MVN-CA                    NT    1:49.17  
       51.94  1:49.17                                                      
  7 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                   NT    1:49.87  
       50.83  1:49.87                                                      
  8 Liu, Jason                 8 AZOT-CA                   NT    1:50.33  
       52.52  1:50.33                                                      
  9 Schaefer, John P           9 MVN-CA               1:50.04    1:53.02  
       54.36  1:53.02                                                      
 10 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA               3:00.52    1:54.44  
       53.64  1:54.44                                                      
 11 Mac, Evan M                9 AZOT-CA              2:01.92    1:58.62  
       57.30  1:58.62                                                      
 12 Spruill, Preston P        10 DA-CA                     NT    2:00.30  
       56.11  2:00.30                                                      
 13 Solliday, Tony J          10 SCAT-CA                   NT    2:01.18  
       56.92  2:01.18                                                      
 14 Davis, Tanner R           10 RIPT-CA                   NT    2:01.78  
       58.75  2:01.78                                                      
 -- Saavedra, Shayne R        10 DA-CA                     NT         DQ  
 -- Kooman, Tyler J            9 COTO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Evan C                10 AZOT-CA                31.74      31.41  
  2 Siaden, Niko Dylan M      10 MVN-CA                 35.37      33.97  
  3 Massa, Bruno              10 MVN-CA                 33.51      34.24  
  4 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA                33.89      34.80  
  5 Weijland, Nolan L         10 UN-03-CA               34.83      35.12  
  6 Ali, Amir R                9 AZOT-CA                36.66      36.99  
  7 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA                38.11      38.07  
  8 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA                37.11      38.12  
  9 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA                37.88      38.23  
 10 Mai, Derrick W             9 DA-CA                  35.66      38.67  
 11 Soroosh, Maksim            9 MVN-CA                 37.69      38.70  
 12 Nguyen, Mason R           10 AZOT-CA                37.05      39.10  
.RED - Division  
  1 Wang, Eric O               9 AZOT-CA                38.40      38.96  
  2 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA                40.90      38.98  
  3 Do, Alan H                 9 RIPT-CA                39.48      40.86  
  4 Fategh, Arman             10 AZOT-CA                39.63      41.18  
  5 Espinosa, Timothy B        9 RIPT-CA                38.57      41.34  
.WHT - Division  
  1 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                43.13      36.19  
  2 Lowengrub, Mark E          9 MVN-CA                 41.86      38.20  
  3 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA                 44.23      40.77  
  4 Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA                 42.44      42.64  
  5 Newman, Justin K          10 SCAT-CA                44.25      43.35  
  6 Rodriguez, Philip A        9 RIPT-CA                42.12      44.23  
  7 Banash, Stanley J          9 MVN-CA                 42.60      44.77  
  8 Tirado, Marco Pablo        9 AZOT-CA                45.46      44.85  
  9 Cardoso, Chase J          10 SCAT-CA                49.29      45.19  
 10 Choi, William Y            9 AZOT-CA                45.35      45.39  
 11 Havens, Nathan C          10 MVN-CA                 45.82      46.36  
 12 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA                 46.43      52.47  
 13 Geyfman, Daniel J          9 DA-CA                  56.12      52.77  
 14 Destanovic, Omar          10 MVN-CA                 51.07      52.99  
 15 Raine, Adam J             10 MVN-CA                    NT      53.26  
 16 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA            1:01.18      55.39  
 17 Brune, Jonah R             9 MVN-CA               1:06.94     x55.98  
 18 Reiss, Micah R            10 SCAT-CA              1:21.65    1:06.20  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Evan C                10 AZOT-CA              1:10.25    1:13.58  
       33.30  1:13.58                                                      
  2 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA              1:24.72    1:22.92  
       37.78  1:22.92                                                      
.RED - Division  
  1 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA               1:34.60    1:30.91  
       43.50  1:30.91                                                      
  2 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT-CA              1:33.30    1:33.57  
       43.06  1:33.57                                                      
.WHT - Division  
  1 Wang, Eric O               9 AZOT-CA                   NT    1:28.62  
       40.43  1:28.62                                                      
  2 Liu, Jason                 8 AZOT-CA                   NT    1:31.21  
       41.17  1:31.21                                                      
  3 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                   NT    1:33.79  
       43.06  1:33.79                                                      
  4 Breton, Garrett R         10 MVN-CA               1:42.03    1:41.33  
       45.91  1:41.33                                                      
  5 Havens, Nathan C          10 MVN-CA                    NT    1:54.61  
       50.94  1:54.61                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Thongintra, Taylor P      10 AZOT-CA              1:13.97    1:16.14  
       35.94  1:16.14                                                      
  2 Ali, Amir R                9 AZOT-CA              1:22.66    1:22.07  
       38.32  1:22.07                                                      
  3 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              1:23.58    1:22.31  
       37.32  1:22.31                                                      
  4 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA              1:23.07    1:23.38  
       39.25  1:23.38                                                      
  5 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA              1:23.36    1:24.80  
       39.84  1:24.80                                                      
  6 Mai, Derrick W             9 DA-CA                1:23.85    1:25.39  
       40.83  1:25.39                                                      
  7 XU, Alex                   8 WASC-CA              1:25.13    1:28.87  
       40.38  1:28.87                                                      
 -- Breton, Garrett R         10 MVN-CA               1:25.38         DQ  
       41.24       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA              1:31.80    1:26.77  
       38.15  1:26.77                                                      
  2 Nguyen, Ethan H           10 AZOT-CA              1:29.45    1:29.36  
       43.89  1:29.36                                                      
  3 Havens, Nathan C          10 MVN-CA               1:29.21    1:33.18  
       44.12  1:33.18                                                      
  4 McIntosh, Luke E           9 RIPT-CA              1:33.98    1:33.34  
       41.72  1:33.34                                                      
  5 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA               1:34.09    1:33.55  
       44.58  1:33.55                                                      
  6 Rodriguez, Philip A        9 RIPT-CA              1:32.45    1:33.77  
       46.24  1:33.77                                                      
  7 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:33.38    1:52.27  
.WHT - Division  
  1 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA                   NT    1:35.00  
       47.25  1:35.00                                                      
  2 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA               1:43.15    1:35.21  
       45.34  1:35.21                                                      
  3 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                   NT    1:37.34  
       47.37  1:37.34                                                      
  4 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA              1:46.92    1:39.40  
  5 Ballinger, Owen K         10 MVN-CA               1:41.97    1:40.09  
       49.51  1:40.09                                                      
  6 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA               1:36.95    1:40.22  
  7 Marks, Tyler G             9 AZOT-CA                   NT    1:40.33  
       51.36  1:40.33                                                      
  8 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:39.91    1:40.80  
  9 Geis, Alistair I           9 MVN-CA               1:38.82    1:42.18  
       50.57  1:42.18                                                      
 10 Rabay, Joseph D            9 Splash-CA            1:43.70    1:47.00  
       53.14  1:47.00                                                      
 11 Raine, Adam J             10 MVN-CA                    NT    1:48.11  
       51.55  1:48.11                                                      
 12 Saman, Gavin F             9 MVN-CA               2:10.68    2:05.14  
 -- Saman, Lucas H             9 MVN-CA                    NT         DQ  
     1:08.33       DQ                                                      
 -- Schaefer, John P           9 MVN-CA               1:39.79         DQ  
       49.22       DQ                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Thongintra, Taylor P      10 AZOT-CA              2:37.32    2:38.12  
              1:18.61  2:04.58  2:38.12                                    
  2 Hickman, Jay M            10 AZOT-CA              2:41.32    2:38.71  
     4:00.41           2:05.35  2:38.71                                    
  3 Ali, Amir R                9 AZOT-CA              3:07.39    2:58.38  
       41.39  1:26.59  2:19.79  2:58.38                                    
  4 Hoang, Tyler Q             9 RIPT-CA              3:04.71    2:58.94  
              1:25.38  2:19.62  2:58.94                                    
  5 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              3:05.80    3:03.77  
       44.40  1:29.78  2:23.92  3:03.77                                    
.RED - Division  
  1 McGibbons, Caden R         9 COTO-CA              3:11.54    3:00.90  
       41.00  1:29.65  3:00.90                                             
  2 Wagener, Shaun T          10 MVN-CA               3:08.64    3:01.66  
       40.49  1:26.15  2:19.46  3:01.66                                    
  3 Cuthbert, Adam C          10 MVN-CA               3:13.79    3:15.63  
       43.09  1:35.04  2:29.76  3:15.63                                    
.WHT - Division  
  1 Fategh, Arman             10 AZOT-CA                   NT    3:13.40  
       44.32  3:13.40                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:59.50    2:01.33  
     1) Wu, Evan C 10                   2) Hickman, Jay M 10              
     3) Thongintra, Taylor P 10         4) Nguyen, Mason R 10             
       29.40  1:02.18  1:28.83  2:01.33                                    
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:15.00    2:13.81  
     1) Fategh, Arman 10                2) Clements, Chase R 10           
     3) Wang, Eric O 9                  4) Ali, Amir R 9                  
       39.89  1:08.32  1:40.83  2:13.81                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:21.17  
     1) Lowengrub, Mark E 9             2) Wolf, Nyle E 10                
     3) Havens, Nathan C 10             4) Cuthbert, Adam C 10            
       34.52  1:10.73  1:46.52  2:21.17                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:30.29  
     1) Banash, Stanley J 9             2) Geis, Alistair I 9             
     3) Killebrew, Kye D 9              4) Burnett, Dylan K 9             
       38.15  1:19.81  1:54.22  2:30.29                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT         DQ  
     1) Winarto, Nathan C 9             2) Ballinger, Owen K 10           
     3) Brune, Jonah R 9                4) Schaefer, John P 9             
       45.72  1:23.82  2:06.41       DQ                                    
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    2:17.81  
     1) Hickman, Jay M 10               2) Thongintra, Taylor P 10        
     3) Wu, Evan C 10                   4) Zhang, Young * 10              
       36.75  1:13.66  1:46.81  2:17.81                                    
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:22.00    2:33.90  
     1) Baek, Joseph E 8                2) Clements, Chase R 10           
     3) Nguyen, Mason R 10              4) Ali, Amir R 9                  
       39.07  1:21.81  2:00.41  2:33.90                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:44.51  
     1) Wagener, Shaun T 10             2) Killebrew, Kye D 9             
     3) Lowengrub, Mark E 9             4) Wolf, Nyle E 10                
       39.72  1:29.36  2:08.97  2:44.51                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:47.69  
     1) Breton, Garrett R 10            2) Havens, Nathan C 10            
     3) Banash, Stanley J 9             4) Cuthbert, Adam C 10            
       40.15  1:25.80  2:16.30  2:47.69                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA                25.60      25.69  
  2 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                26.23      26.31  
  3 LeVine, Holden            11 AZOT-CA                27.22      27.54  
  4 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA                29.89      27.66  
  5 Herman, Ranen G           12 RIPT-CA                27.57      28.00  
  6 Polakoff, Daneel          12 AZOT-CA                28.39      28.02  
  7 Mulroy, Liam P            11 COTO-CA                27.47      28.03  
  8 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                27.90      28.28  
  9 Lee, Brandon              12 AZOT-CA                28.75      28.52  
 10 Mattar, Christopher J     12 AZOT-CA                29.14      28.60  
 11 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  28.27      28.72  
 12 Shaff, Mason e            12 Splash-CA              28.88      28.80  
 13 Nguyen, Crew c            12 Splash-CA              29.53      28.94  
 14 Becker, Kael R            11 SCAT-CA                29.73      29.10  
 15 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA                30.04      29.16  
 16 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 28.73      29.18  
 17 Pettit, Steven L          12 MVN-CA                 29.30      29.32  
 18 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA               30.22      30.05  
 19 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA                30.64      30.21  
 20 Huynh, Goten *            12 RIPT-CA                29.59      30.32  
 21 Li, Justin D              12 MVN-CA                 30.51      30.33  
 22 Simic, Luca M             12 DA-CA                  30.57      30.53  
 23 Canales, Alex T           12 AZOT-CA                29.72     x31.22  
 24 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA                30.43     x32.75  
.RED - Division  
  1 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 30.88      31.31  
  2 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA               30.87      31.34  
  3 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA                 31.82      31.84  
  4 Ramirez, Ryan G           11 UN-04-CA               32.17      31.96  
  5 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA                 32.60      32.17  
  6 Chae, Jongmin             11 AZOT-CA                32.21      32.63  
  7 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA                 32.94      32.64  
  8 Hibbard, George H         11 AZOT-CA                31.75      32.67  
  9 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA                33.04      33.06  
 10 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA                 31.98      33.12  
.WHT - Division  
  1 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT      32.82  
  2 Cecco, Anthony m          12 Splash-CA              35.43      34.05  
  3 Jones, Alistair P         11 AZOT-CA                35.38      35.90  
  4 Hua, Kevin N              11 DA-CA                  36.86      36.30  
  5 Goodbrand, Shane T        12 MVN-CA                 36.20      36.58  
  6 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA                37.05      37.89  
  7 Wen, Michael              11 AZOT-CA                43.06      41.06  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                59.36      59.10  
       28.31    59.10                                                      
  2 LeVine, Holden            11 AZOT-CA                59.76      59.32  
       28.34    59.32                                                      
  3 Lee, Brandon              12 AZOT-CA              1:01.62    1:01.14  
       29.37  1:01.14                                                      
  4 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               1:01.93    1:01.76  
       29.83  1:01.76                                                      
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:01.32    1:01.83  
       29.80  1:01.83                                                      
  6 Saeger, Cole A            12 AZOT-CA              1:01.42    1:02.31  
       29.96  1:02.31                                                      
  7 Hattar, Ryan I            12 UN-03-CA             1:02.36    1:02.36  
       30.52  1:02.36                                                      
  8 Barney, Arthur L          12 MVN-CA               1:01.84    1:02.40  
       30.07  1:02.40                                                      
  9 Shaff, Mason e            12 Splash-CA            1:03.28    1:02.85  
       30.06  1:02.85                                                      
 10 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:02.88    1:04.05  
       30.37  1:04.05                                                      
 11 Redfern, Miller P         12 DA-CA                1:05.15    1:04.96  
       31.18  1:04.96                                                      
 12 Huynh, Goten *            12 RIPT-CA              1:05.30    1:07.07  
       10.96  1:07.07                                                      
 13 Pettit, Steven L          12 MVN-CA               1:05.26    1:07.27  
       31.93  1:07.27                                                      
 14 Canales, Alex T           12 AZOT-CA              1:04.22    1:07.30  
       32.11  1:07.30                                                      
.RED - Division  
  1 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA              1:07.42    1:05.51  
       31.74  1:05.51                                                      
  2 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA              1:08.02    1:07.96  
       32.93  1:07.96                                                      
  3 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:07.11    1:08.66  
       32.82  1:08.66                                                      
  4 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:09.05    1:09.40  
       32.71  1:09.40                                                      
  5 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:07.90    1:09.89  
       33.80  1:09.89                                                      
  6 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:10.82    1:09.96  
       33.39  1:09.96                                                      
  7 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               1:10.72    1:10.14  
       32.35  1:10.14                                                      
  8 Becker, Kael R            11 SCAT-CA              1:10.90    1:12.96  
       35.19  1:12.96                                                      
.WHT - Division  
  1 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:14.12    1:09.79  
       33.54  1:09.79                                                      
  2 Geis, Anson I             11 MVN-CA               1:20.76    1:14.37  
       35.65  1:14.37                                                      
  3 Zhang, Kerry              12 AZOT-CA              1:19.18    1:15.11  
       35.62  1:15.11                                                      
  4 Cecco, Anthony m          12 Splash-CA                 NT    1:15.45  
       36.13  1:15.45                                                      
  5 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT    1:16.00  
       36.54  1:16.00                                                      
  6 Lee, Noah J               11 AZOT-CA                   NT    1:20.51  
       37.39  1:20.51                                                      
  7 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA              1:22.11    1:22.31  
       38.65  1:22.31                                                      
  8 Lee, Ryan J               11 AZOT-CA                   NT    1:32.09  
       42.77  1:32.09                                                      
  9 Razzouk, Kyro M           12 AZOT-CA              1:35.91    1:34.99  
 10 Wen, Michael              11 AZOT-CA              1:36.78    1:35.60  
       45.32  1:35.60                                                      
 11 Medley, Dylan T           11 SCAT-CA              1:22.55    1:36.16  
       42.56  1:36.16                                                      
 12 Barney, Josh D            11 MVN-CA               1:54.80    1:37.18  
       44.86  1:37.18                                                      
 13 Rees, Wil K               11 RIPT-CA              1:42.44    1:37.65  
 14 Marin, Nicholas A         11 SCAT-CA              1:44.26    1:51.63  
       51.26  1:51.63                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:08.46    2:07.16  
       28.45  1:00.79  1:34.66  2:07.16                                    
  2 Hattar, Ryan I            12 UN-03-CA             2:16.25    2:11.98  
       30.10  1:03.51  1:38.06  2:11.98                                    
  3 Barney, Arthur L          12 MVN-CA               2:15.07    2:12.38  
       30.39  1:04.20  1:38.76  2:12.38                                    
  4 Shaff, Mason e            12 Splash-CA            2:16.51    2:16.91  
       30.53  1:05.69  1:41.78  2:16.91                                    
  5 Canales, Alex T           12 AZOT-CA              2:18.87    2:20.22  
       31.51  1:07.46  1:43.83  2:20.22                                    
  6 qiu, Garfield             11 DA-CA                2:22.51    2:20.60  
       32.06  1:07.86  1:44.62  2:20.60                                    
.RED - Division  
  1 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA              2:24.82    2:22.31  
       33.53  1:09.99  1:46.80  2:22.31                                    
  2 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA              2:28.07    2:22.61  
       34.59  1:11.75  1:47.43  2:22.61                                    
  3 Huynh, Goten *            12 RIPT-CA              2:27.32    2:23.52  
       32.49  1:08.94  1:46.88  2:23.52                                    
.WHT - Division  
  1 Lee, Brandon              12 AZOT-CA                   NT    2:17.11  
       31.17  1:06.01  1:42.02  2:17.11                                    
  2 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:42.34    2:19.39  
       32.48  1:08.50  1:44.33  2:19.39                                    
  3 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               2:51.16    2:34.09  
       35.05  1:14.26  1:54.97  2:34.09                                    
  4 Rockwood, Lucas A         11 DA-CA                     NT    2:37.30  
       37.30  1:16.81  1:57.93  2:37.30                                    
  5 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               2:42.70    2:37.39  
       36.31  1:17.26  1:56.90  2:37.39                                    
  6 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA              2:48.71    2:42.85  
       37.67  1:20.86  2:03.81  2:42.85                                    
  7 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                   NT    2:47.60  
       37.93  1:21.55  2:04.88  2:47.60                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              5:29.27    5:16.95  
       29.34  1:01.16  1:33.43  2:05.67  2:38.03  3:10.04  3:41.47  4:13.39
     4:45.81  5:16.95                                                      
  2 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA              5:42.72    5:18.18  
       28.56  1:00.44  1:32.73  2:04.08  2:36.99  3:09.47  3:41.49  4:14.61
     4:47.61  5:18.18                                                      
  3 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA             6:02.22    6:02.31  
       33.24  1:11.56  1:48.87  2:25.90  3:02.11  3:38.14  4:14.82  4:51.60
     5:27.92  6:02.31                                                      
.WHT - Division  
  1 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               7:17.48    6:04.41  
     6:23.08                             3:02.82  3:39.01  4:16.32  4:52.63
     5:29.52  6:04.41                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA                29.05      28.46  
  2 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                31.60      31.05  
  3 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                32.28      31.37  
  4 Rosmann, Dylan R          12 AZOT-CA                32.64      31.58  
  5 LeVine, Holden            11 AZOT-CA                31.25      31.59  
  6 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                33.20      32.59  
  7 Kofford, Dylan J          12 COTO-CA                35.32      32.79  
  8 Saeger, Cole A            12 AZOT-CA                34.12      33.17  
  9 Samuels, Jack J           12 MVN-CA                 33.74      33.24  
 10 Pettit, Steven L          12 MVN-CA                 36.13      35.01  
 11 Mattar, Christopher J     12 AZOT-CA                35.18      35.03  
 12 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA               35.64      35.46  
.RED - Division  
  1 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA                39.22      35.58  
  2 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA                37.29      35.96  
  3 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA                37.77      36.42  
  4 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA                 39.34      36.48  
  5 qiu, Garfield             11 DA-CA                  37.69      36.60  
  6 Mundl, Grant M            12 MVN-CA                 38.00      37.10  
  6 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  37.53      37.10  
  8 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 38.04      37.13  
  9 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA                38.23      37.20  
 10 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA                 38.46      37.74  
 -- Becker, Kael R            11 SCAT-CA                38.35         DQ  
.WHT - Division  
  1 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA                40.20      37.22  
  2 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA                 40.13      38.37  
  3 Geis, Anson I             11 MVN-CA                 40.45      38.82  
  4 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT      39.22  
  5 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA                 41.79      40.61  
  6 Moore, Henry T            11 COTO-CA                41.26      43.00  
  7 Medley, Dylan T           11 SCAT-CA                45.04      44.07  
  8 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                42.39      45.29  
  9 Rees, Wil K               11 RIPT-CA                48.91      49.31  
 10 Wen, Michael              11 AZOT-CA                50.31      49.43  
 11 Marin, Nicholas A         11 SCAT-CA                58.66      55.72  
 -- Cecco, Anthony m          12 Splash-CA                 NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:06.06    1:05.14  
     1:05.15  1:05.14                                                      
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:08.95    1:07.59  
     1:07.69  1:07.59                                                      
  3 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:12.22    1:12.29  
  4 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:19.97    1:12.50  
  5 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA             1:15.85    1:13.95  
  6 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA              1:18.01    1:17.06  
  7 Huynh, Goten *            12 RIPT-CA              1:19.66    1:19.47  
  8 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               1:18.81    1:19.83  
.RED - Division  
  1 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:20.64    1:17.63  
       37.18  1:17.63                                                      
  2 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:20.68    1:18.25  
       38.77  1:18.25                                                      
  3 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               1:24.03    1:19.95  
       38.05  1:19.95                                                      
  4 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA              1:21.35    1:20.41  
       38.79  1:20.41                                                      
  5 Chae, Jongmin             11 AZOT-CA              1:23.14    1:24.42  
  6 Hibbard, George H         11 AZOT-CA              1:25.86    1:24.85  
       40.65  1:24.85                                                      
  7 Ramirez, Ryan G           11 UN-04-CA             1:21.74    1:26.07  
       41.58  1:26.07                                                      
 -- Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:26.89         DQ  
     1:21.50  1:57.76       DQ                                             
.WHT - Division  
  1 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA                   NT    1:16.31  
       37.14  1:33.40  2:04.97  1:16.31                                    
  2 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               1:29.02    1:27.27  
       43.15  1:27.46  2:05.98  1:27.27                                    
  3 Chao, Ethan P             11 SCAT-CA              1:28.58    1:28.71  
       43.49  1:32.89  2:03.62  1:28.71                                    
  4 Wen, Michael              11 AZOT-CA                   NT    1:45.71  
       49.98  1:45.82  2:06.18  1:45.71                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              2:19.69    2:19.60  
       32.63  1:07.92  1:43.98  2:19.60                                    
.RED - Division  
  1 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               3:03.43    3:04.77  
       44.12  1:30.64  2:18.16  3:04.77                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA                30.81      31.17  
  2 Lee, Brandon              12 AZOT-CA                36.20      31.60  
  3 Han, Matthew P            11 AZOT-CA                37.89      36.86  
  4 Nguyen, Crew c            12 Splash-CA              38.58      37.43  
  5 Pettit, Steven L          12 MVN-CA                 39.41      37.62  
  6 Mulroy, Liam P            11 COTO-CA                38.22      37.70  
  7 Li, Justin D              12 MVN-CA                 39.19      38.15  
  8 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 39.65      39.80  
  9 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 40.96      40.44  
.RED - Division  
  1 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA               41.04      40.28  
  2 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA                43.58      40.95  
  3 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA               43.40      41.05  
  4 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  41.77      41.58  
  5 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA                42.39      41.70  
  6 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA                 43.08      44.12  
  7 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA                44.38      44.77  
.WHT - Division  
  1 Goodbrand, Shane T        12 MVN-CA                 52.92      42.47  
  2 Simic, Luca M             12 DA-CA                  45.85      43.31  
  3 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA                 45.57      44.28  
  4 Baker, Brian T            12 Splash-CA              45.32      44.34  
  5 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT      46.73  
  6 Wen, Michael              11 AZOT-CA                57.56      50.98  
  7 Becker, Kael R            11 SCAT-CA                51.64      51.14  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gallegos, Ben J           12 MVN-CA               1:12.26    1:12.42  
       34.37  1:12.42                                                      
  2 Rosmann, Dylan R          12 AZOT-CA              1:14.47    1:12.54  
       34.35  1:12.54                                                      
  3 Polakoff, Daneel          12 AZOT-CA              1:16.83    1:18.45  
       36.40  1:18.45                                                      
  4 Kofford, Dylan J          12 COTO-CA              1:22.29    1:18.72  
       36.60  1:18.72                                                      
  5 Han, Matthew P            11 AZOT-CA              1:20.28    1:20.23  
  6 Mulroy, Liam P            11 COTO-CA              1:23.14    1:22.97  
       39.66  1:22.97                                                      
  7 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:24.73    1:23.41  
       39.47  1:23.41                                                      
  8 Pettit, Steven L          12 MVN-CA               1:25.04    1:25.30  
       42.20  1:25.30                                                      
  9 Huynh, Goten *            12 RIPT-CA              1:27.75    1:26.09  
       40.10  1:26.09                                                      
 10 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA             1:24.83    1:29.77  
       43.78  1:29.77                                                      
.RED - Division  
  1 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA              1:30.01    1:31.37  
       42.93  1:31.37                                                      
  2 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:30.11    1:34.62  
        9.21  1:34.62                                                      
  3 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:34.60    1:35.29  
       45.54  1:35.29                                                      
  4 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA              1:35.31    1:38.84  
       47.71  1:38.84                                                      
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Crew c            12 Splash-CA                 NT    1:24.05  
       39.46  1:24.05                                                      
  2 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA             1:38.44    1:25.47  
       41.41  1:25.47                                                      
  3 qiu, Garfield             11 DA-CA                     NT    1:26.79  
       40.97  1:26.79                                                      
  4 Rockwood, Lucas A         11 DA-CA                     NT    1:37.66  
       46.79  1:37.66                                                      
  5 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA                   NT    1:37.94  
       48.13  1:37.94                                                      
  6 Zhang, Kerry              12 AZOT-CA              1:46.89    1:40.11  
  7 Lee, Noah J               11 AZOT-CA                   NT    1:40.28  
       47.04  1:40.28                                                      
  8 Medley, Dylan T           11 SCAT-CA              1:41.76    1:44.09  
       49.11  1:44.09                                                      
  9 Barney, Josh D            11 MVN-CA                    NT    1:48.93  
       53.04  1:48.93                                                      
 10 Wen, Michael              11 AZOT-CA                   NT    1:50.23  
       54.30  1:50.23                                                      
 11 Lee, Ryan J               11 AZOT-CA                   NT    1:55.24  
 12 Rees, Wil K               11 RIPT-CA                   NT    1:57.53  
 13 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                   NT    2:01.86  
       57.29  2:01.86                                                      
 14 Razzouk, Kyro M           12 AZOT-CA                   NT    2:02.34  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Lee, Brandon              12 AZOT-CA              2:51.46    2:35.31  
       34.94  1:14.41  1:55.60  2:35.31                                    
.WHT - Division  
  1 LeVine, Holden            11 AZOT-CA                   NT    2:44.56  
       37.08  1:19.39  2:02.54  2:44.56                                    
  2 Chao, Ethan P             11 SCAT-CA                   NT    3:23.54  
       45.22  1:37.96  2:31.18  3:23.54                                    
  3 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA                   NT    3:24.26  
       47.85  1:41.77  2:32.90  3:24.26                                    
  4 Hua, Kevin N              11 DA-CA                3:30.42    3:25.04  
       46.19  1:40.41  2:33.97  3:25.04                                    
  5 Goodbrand, Shane T        12 MVN-CA                    NT    3:25.13  
       45.66  1:38.14  2:32.32  3:25.13                                    
  6 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               3:35.85    3:40.44  
       48.66  1:46.13  2:45.75  3:40.44                                    
  7 Jones, Alistair P         11 AZOT-CA                   NT    3:55.32  
       52.02  1:52.98  2:55.00  3:55.32                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA                27.61      27.86  
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                28.50      28.51  
  3 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                31.16      29.40  
  4 Polakoff, Daneel          12 AZOT-CA                30.13      30.09  
  5 LeVine, Holden            11 AZOT-CA                28.72      30.25  
  6 Pettit, Steven L          12 MVN-CA                 32.67      31.99  
  7 Mattar, Christopher J     12 AZOT-CA                32.81      32.62  
  8 Han, Matthew P            11 AZOT-CA                32.90      32.82  
  9 Herman, Ranen G           12 RIPT-CA                32.00      33.03  
 10 Shaff, Mason e            12 Splash-CA              32.73      33.10  
 11 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA                32.98      33.34  
 12 Canales, Alex T           12 AZOT-CA                32.88      33.63  
 13 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  33.66      33.85  
 14 Ramirez, Ryan G           11 UN-04-CA               34.50      36.02  
.RED - Division  
  1 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA                36.53      34.17  
  2 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA                36.66      35.15  
  3 Chae, Jongmin             11 AZOT-CA                34.72      35.34  
  4 Simic, Luca M             12 DA-CA                  37.31      36.84  
.WHT - Division  
  1 Mundl, Grant M            12 MVN-CA                 38.49      34.36  
  2 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA               38.26      35.26  
  3 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 38.19      36.26  
  4 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT      39.36  
  5 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA                38.15      39.52  
  6 Hibbard, George H         11 AZOT-CA                38.15      39.91  
  7 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA                39.26      40.07  
  8 Cecco, Anthony m          12 Splash-CA                 NT      40.53  
  9 Baker, Brian T            12 Splash-CA              39.25      41.50  
 10 Jones, Alistair P         11 AZOT-CA                46.57      46.17  
 11 Hua, Kevin N              11 DA-CA                  46.63      46.99  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Wu, Nathan Y              12 AZOT-CA              1:01.96    1:01.43  
       28.49  1:01.43                                                      
  2 LeVine, Holden            11 AZOT-CA              1:04.99    1:07.22  
       31.03  1:07.22                                                      
  3 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:09.28    1:09.29  
       32.53  1:09.29                                                      
  4 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:16.50    1:09.68  
       33.18  1:09.68                                                      
  5 Polakoff, Daneel          12 AZOT-CA              1:08.91    1:11.91  
       33.93  1:11.91                                                      
  6 Nguyen, Crew c            12 Splash-CA            1:13.16    1:14.76  
       31.61  1:14.76                                                      
.RED - Division  
  1 Han, Matthew P            11 AZOT-CA              1:23.25    1:18.49  
       35.96  1:18.49                                                      
  2 Ramirez, Ryan G           11 UN-04-CA             1:20.31    1:21.63  
       38.10  1:21.63                                                      
.WHT - Division  
  1 Mattar, Christopher J     12 AZOT-CA              1:30.84    1:16.26  
       32.97  1:16.26                                                      
  2 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA              1:28.25    1:21.25  
       36.99  1:21.25                                                      
  3 Rockwood, Lucas A         11 DA-CA                     NT    1:35.36  
       43.20  1:35.36                                                      
  4 Moore, Henry T            11 COTO-CA                   NT    1:47.08  
       48.95  1:47.08                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Gallegos, Ben J           12 MVN-CA               1:05.55    1:04.75  
       30.76  1:04.75                                                      
  2 Rosmann, Dylan R          12 AZOT-CA              1:07.85    1:06.90  
       31.74  1:06.90                                                      
  3 Kofford, Dylan J          12 COTO-CA              1:08.57    1:07.78  
       31.43  1:07.78                                                      
  4 Lee, Brandon              12 AZOT-CA              1:11.28    1:09.51  
       33.92  1:09.51                                                      
  5 Polakoff, Daneel          12 AZOT-CA              1:07.83    1:10.71  
       32.40  1:10.71                                                      
  6 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:13.04    1:12.01  
       35.22  1:12.01                                                      
  7 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               1:12.33    1:12.04  
       34.78  1:12.04                                                      
  8 Mulroy, Liam P            11 COTO-CA              1:09.98    1:13.04  
       32.94  1:13.04                                                      
  9 Nguyen, Crew c            12 Splash-CA            1:13.38    1:13.30  
       35.08  1:13.30                                                      
 10 Canales, Alex T           12 AZOT-CA              1:13.20    1:13.41  
       33.83  1:13.41                                                      
 11 Barney, Arthur L          12 MVN-CA               1:12.97    1:13.47  
       33.66  1:13.47                                                      
 12 Dinh, Logan R             12 UN-02-CA             1:12.96    1:13.71  
       35.47  1:13.71                                                      
 13 Han, Matthew P            11 AZOT-CA              1:14.54    1:13.79  
       35.08  1:13.79                                                      
 14 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:14.82    1:14.03  
       34.09  1:14.03                                                      
 15 Hattar, Ryan I            12 UN-03-CA             1:12.74    1:15.03  
       33.81  1:15.03                                                      
 16 Patterson, Ryan T         12 UN-03-CA             1:15.36    1:15.97  
       36.37  1:15.97                                                      
 17 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:15.23    1:16.12  
       36.07  1:16.12                                                      
 18 Dilts, Coulter R          11 RIPT-CA              1:17.14    1:18.85  
       36.41  1:18.85                                                      
.RED - Division  
  1 Mac, Dylan R              11 AZOT-CA              1:18.17    1:21.02  
       39.24  1:21.02                                                      
  2 Redfern, Miller P         12 DA-CA                1:17.73    1:21.56  
       37.37  1:21.56                                                      
  3 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:22.56    1:22.16  
       38.40  1:22.16                                                      
  4 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:20.50    1:22.31  
       39.87  1:22.31                                                      
  5 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               1:23.28    1:22.59  
       37.83  1:22.59                                                      
  6 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:22.44    1:23.61  
       40.11  1:23.61                                                      
  7 Ramirez, Ryan G           11 UN-04-CA             1:21.28    1:24.10  
       38.77  1:24.10                                                      
.WHT - Division  
  1 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               1:25.01    1:19.43  
       36.35  1:19.43                                                      
  2 Harnisch, Matt M          12 SCAT-CA              1:26.90    1:19.46  
       38.07  1:19.46                                                      
  3 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA              1:25.35    1:22.57  
       38.98  1:22.57                                                      
  4 Singer, Adam T            11 RIPT-CA                   NT    1:26.83  
  5 Zhang, Kerry              12 AZOT-CA              1:26.84    1:27.24  
  6 Geis, Anson I             11 MVN-CA               1:26.95    1:28.05  
       42.40  1:28.05                                                      
  7 Becker, Kael R            11 SCAT-CA              1:27.97    1:30.30  
       43.30  1:30.30                                                      
  8 Moore, Henry T            11 COTO-CA              1:26.66    1:33.33  
       46.01  1:33.33                                                      
  9 Lee, Noah J               11 AZOT-CA              1:25.85    1:34.18  
       45.86  1:34.18                                                      
 10 Drumwright, Carter R      11 SCAT-CA              1:36.99    1:36.61  
       49.49  1:36.61                                                      
 11 Lee, Ryan J               11 AZOT-CA              1:39.12    1:44.44  
       49.25  1:44.44                                                      
 12 Barney, Josh D            11 MVN-CA                    NT    1:48.80  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:23.87    2:22.17  
       30.31  1:06.88  1:48.60  2:22.17                                    
  2 Han, Matthew P            11 AZOT-CA              2:36.09    2:32.05  
       34.24  1:13.69  1:56.48  2:32.05                                    
  3 Herman, Ranen G           12 RIPT-CA              2:31.89    2:32.68  
       34.38  1:14.91  1:57.25  2:32.68                                    
  4 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:38.80    2:38.89  
       35.56  1:13.99  2:03.91  2:38.89                                    
  5 Canales, Alex T           12 AZOT-CA              2:35.82    2:39.42  
       35.49  1:14.25  2:03.61  2:39.42                                    
 -- Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              2:35.83         DQ  
       32.75  1:12.98  1:59.58       DQ                                    
.RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               2:47.96    2:43.79  
       35.60  1:16.66  2:06.39  2:43.79                                    
  2 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               2:52.80    2:52.58  
       37.15  1:20.61  2:14.85  2:52.58                                    
.WHT - Division  
  1 Chao, Ethan P             11 SCAT-CA                   NT    3:02.73  
       43.90  1:30.08  2:24.55  3:02.73                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'B'                              NT    1:53.61  
     1) Wu, Nathan Y 12                 2) Polakoff, Daneel 12            
     3) Rosmann, Dylan R 12             4) Theoret, Nathan 11             
       26.06    53.57  1:31.47  1:53.61                                    
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    1:56.32  
     1) Schwartz, Alex J 12             2) LeVine, Holden 11              
     3) Saeger, Cole A 12               4) Sun, Ian 11                    
       27.62    53.98  1:33.96  1:56.32                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:05.06  
     1) Mundl, Grant M 12               2) Li, Justin D 12                
     3) Courtney, Jacob H 12            4) Pettit, Steven L 12            
       30.24  1:01.92  1:35.80  2:05.06                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:14.94  
     1) Zafaranchi, Shayan 11           2) Sullivan, Finn M 11            
     3) Geis, Anson I 11                4) Hedayati, Arteen K 12          
       38.23  1:07.88  1:43.08  2:14.94                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:37.51  
     1) Zafaranchi, Shayan 11           2) Theologidy, Taddeus T 12       
     3) Sullivan, Finn M 11             4) Hedayati, Arteen K 12          
       38.88  1:21.92  2:07.87  2:37.51                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT         DQ  
     1) Pettit, Steven L 12             2) Li, Justin D 12                
     3) Courtney, Jacob H 12            4) Mundl, Grant M 12              
       35.61  1:13.61  1:50.94       DQ                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Alvaro, Paolo L           14 RIPT-CA                24.25      23.87  
  2 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                24.51      24.44  
  3 Calder, Shane T           14 MVN-CA                 26.66      25.73  
  4 Li, Aaron H               13 AZOT-CA                25.76      25.83  
  5 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                26.40      26.14  
  6 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA                26.21      26.33  
  7 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA                25.96      26.34  
  8 Montes, Tony R            14 RIPT-CA                26.96      26.37  
  9 Dodd, Justin T            14 MVN-CA                 27.27      26.82  
 10 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA                27.24      27.16  
 11 Dilao, Diego C            13 MVN-CA                 26.92      27.47  
 12 Mu, Michael               14 AZOT-CA                27.01      27.88  
 13 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA                27.43      28.30  
.RED - Division  
  1 Ouyeung, Ethan            14 AZOT-CA                28.04      27.22  
  2 Pham, Makati K            13 AZOT-CA                28.66      28.19  
  3 Chu, Colin D              13 RIPT-CA                28.42      28.30  
  4 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA                 27.95      28.39  
  5 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                  28.98      28.44  
  6 Chalabian, Jacob c        13 Splash-CA              28.57      28.89  
  7 Asar, Aiden A             13 MVN-CA                 29.64      30.23  
.WHT - Division  
  1 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA                 30.02      29.09  
  2 Lee, Andrew               14 UN-CA                     NT      29.33  
  3 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA                31.86      29.89  
  4 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA                 30.18      30.14  
  5 Todd, Ethan J             14 MVN-CA                 30.95      30.78  
  6 Yang, Jacob               13 DA-CA                  31.96      31.50  
  7 Mananghaya, Nick E        14 MVN-CA                 33.87      31.55  
  8 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA                 32.60      31.77  
  9 Marzouk, Adam M           13 MVN-CA                 30.65      31.82  
 10 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA                 32.67      33.24  
 11 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA                 31.65      33.79  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Alvaro, Paolo L           14 RIPT-CA                52.26      53.50  
       25.38    53.50                                                      
  2 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                54.26      53.56  
       25.68    53.56                                                      
  3 Mirsafian, Cyrus H        14 AZOT-CA                55.17      55.44  
       27.02    55.44                                                      
  4 Ellis, Sawyer S           13 MVN-CA                 55.74      55.47  
       27.39    55.47                                                      
  5 Nguyen, Ronald            14 Splash-CA              55.53      55.59  
       26.41    55.59                                                      
  6 Calder, Shane T           14 MVN-CA                 57.44      55.83  
       27.23    55.83                                                      
  7 Vye, Nicholas J           13 COTO-CA                58.02      57.65  
       27.36    57.65                                                      
  8 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                56.23      57.85  
       27.79    57.85                                                      
  9 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA                59.55    1:00.04  
       28.94  1:00.04                                                      
 10 Mu, Michael               14 AZOT-CA                59.54    1:00.51  
       28.84  1:00.51                                                      
 11 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA                58.32    1:01.35  
       28.86  1:01.35                                                      
 12 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA                58.93    1:01.67  
       29.27  1:01.67                                                      
.RED - Division  
  1 Dodd, Justin T            14 MVN-CA                 59.75      59.64  
       28.51    59.64                                                      
  2 Barney, Matthew D         14 MVN-CA               1:03.09    1:00.05  
       29.16  1:00.05                                                      
  3 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA              1:02.43    1:00.77  
       29.59  1:00.77                                                      
  4 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA               1:01.37    1:00.79  
       28.92  1:00.79                                                      
  5 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               1:00.57    1:01.42  
       29.39  1:01.42                                                      
  6 Cook, Brenden T           13 MVN-CA                 59.74    1:02.31  
       29.75  1:02.31                                                      
  7 Chu, Colin D              13 RIPT-CA              1:02.53    1:03.21  
       30.45  1:03.21                                                      
  8 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              1:03.30    1:03.53  
       29.92  1:03.53                                                      
  9 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                1:03.31    1:03.66  
       29.79  1:03.66                                                      
 10 Williams, Max R           13 MVN-CA               1:03.01    1:05.95  
       30.99  1:05.95                                                      
.WHT - Division  
  1 Montes, Tony R            14 RIPT-CA                   NT      59.62  
       28.08    59.62                                                      
  2 Simonson, Carson A        13 AZOT-CA              1:07.83      59.97  
       28.73    59.97                                                      
  3 Chapman, Logan M          14 DA-CA                1:05.51    1:05.07  
       30.82  1:05.07                                                      
  4 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               1:06.79    1:07.21  
       32.65  1:07.21                                                      
  5 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA              1:08.16    1:07.66  
       32.42  1:07.66                                                      
  6 Lee, Andrew               14 UN-CA                     NT    1:08.17  
  7 Ruston, Tim J             14 AZOT-CA              1:13.65    1:08.37  
       32.75  1:08.37                                                      
  8 Naughton, Conor J         14 MVN-CA               1:07.40    1:09.51  
       32.37  1:09.51                                                      
  9 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               1:05.98    1:09.91  
       32.58  1:09.91                                                      
 10 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA              1:07.62    1:10.58  
       33.21  1:10.58                                                      
 11 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA               1:19.17    1:10.71  
       33.93  1:10.71                                                      
 12 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               1:09.44    1:10.93  
       33.84  1:10.93                                                      
 13 Mananghaya, Nick E        14 MVN-CA               1:19.52    1:15.82  
       33.91  1:15.82                                                      
 14 Grant, Abram R            13 SCAT-CA              1:18.94    1:17.31  
 15 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               1:13.70    1:19.28  
       37.09  1:19.28                                                      
 16 Antoszewski, Anthony L    13 MVN-CA               1:28.39    1:25.66  
       39.26  1:25.66                                                      
 -- Yang, Jacob               13 DA-CA                     NT         DQ  
       34.60       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mirsafian, Cyrus H        14 AZOT-CA              2:05.19    1:59.47  
       27.67    57.84  1:29.01  1:59.47                                    
  2 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA              1:59.67    1:59.55  
       28.31    59.14  1:30.99  1:59.55                                    
  3 Frauenzimmer, Flip M      14 SCAT-CA              2:02.55    2:01.30  
       28.22    58.91  1:30.17  2:01.30                                    
  4 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              2:04.93    2:05.03  
       28.67  1:00.69  1:33.72  2:05.03                                    
  5 Cook, Brenden T           13 MVN-CA               2:09.41    2:08.08  
       30.13  1:03.12  1:35.96  2:08.08                                    
  6 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA              2:10.61    2:10.01  
       29.60  1:03.11  1:37.02  2:10.01                                    
  7 Vye, Nicholas J           13 COTO-CA              2:04.92    2:11.32  
       29.81  1:03.07  1:37.32  2:11.32                                    
  8 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA              2:09.80    2:11.71  
       28.14  1:01.44  1:37.01  2:11.71                                    
.RED - Division  
  1 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:12.54    2:10.12  
       29.34  1:01.98  1:36.19  2:10.12                                    
  2 Barney, Matthew D         14 MVN-CA               2:13.60    2:10.14  
       29.71  1:03.34  2:10.14                                             
  3 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:15.16    2:16.12  
       30.21  1:03.93  1:39.84  2:16.12                                    
.WHT - Division  
  1 Simonson, Carson A        13 AZOT-CA              2:32.55    2:07.76  
       28.89  1:01.20  1:34.93  2:07.76                                    
  2 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA              2:27.52    2:23.24  
       31.89  1:08.40  1:46.07  2:23.24                                    
  3 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               2:23.77    2:23.58  
       34.95  1:12.63  1:48.44  2:23.58                                    
  4 Williams, Max R           13 MVN-CA               2:27.42    2:23.79  
       31.84  1:09.07  1:48.00  2:23.79                                    
  5 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               2:25.71    2:24.20  
       34.02  1:11.96  1:50.78  2:24.20                                    
  6 Capron, Andrew C          13 AZOT-CA              2:26.84    2:28.29  
       31.26  1:08.94  1:49.22  2:28.29                                    
  7 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               2:35.83    2:32.48  
       34.44  1:12.96  1:52.75  2:32.48                                    
  8 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               2:28.23    2:33.12  
       34.15  1:14.51  1:55.53  2:33.12                                    
  9 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA              2:33.39    2:34.65  
       33.40  1:12.46  1:53.76  2:34.65                                    
 10 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA              2:41.27    2:36.38  
       35.90  1:58.17  2:36.49  2:36.38                                    
 11 Naughton, Conor J         14 MVN-CA               2:35.55    2:38.00  
       35.05  1:15.55  1:57.76  2:38.00                                    
 12 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               2:43.04    2:43.06  
       35.56  1:16.81  2:00.70  2:43.06                                    
 13 Antoszewski, Anthony L    13 MVN-CA               3:26.91    3:03.86  
       40.16  1:27.80  2:18.34  3:03.86                                    
 14 Valencia, Joel C          13 MVN-CA               3:05.95   x3:04.22  
       36.60  1:20.78  3:04.22                                             
 -- Nguyen, Ronald            14 Splash-CA            2:25.91        DFS  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              5:29.49    5:30.58  
       29.33  1:02.14  1:35.74  2:10.00  2:43.58  3:18.12  3:51.62  4:25.38
     4:59.00  5:30.58                                                      
  2 Frauenzimmer, Flip M      14 SCAT-CA              5:32.55    5:30.63  
       30.28  1:03.20  1:36.32  2:09.81  2:43.19  3:16.97  3:50.62  4:24.42
     4:58.04  5:30.63                                                      
.RED - Division  
  1 Chapman, Logan M          14 DA-CA                6:15.13    6:21.87  
     6:23.35                    2:29.93  3:09.42  3:49.00  4:28.21  5:07.26
     5:45.87  6:21.87                                                      
.WHT - Division  
  1 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA                   NT    6:51.63  
       35.96  1:15.70  1:56.72  2:38.75  3:21.11  4:04.80  4:47.67  5:30.06
     6:51.63                                                               
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Cook, Brenden T           13 MVN-CA              20:42.80   19:20.87  
       31.12  1:05.61  1:40.55  2:15.41  2:50.40  3:25.67  4:00.48  4:35.72
     5:11.37  5:45.91  6:21.48  6:56.90  7:32.81  8:08.14  8:43.47  9:18.84
     9:54.61 10:30.14 11:05.45 11:41.78 12:16.77 12:52.40 13:28.14 14:03.55
    14:38.98 15:14.73 15:50.17 16:25.71 17:01.48 17:37.12 18:12.24 18:47.68
    19:20.87
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Ben                  14 AZOT-CA              1:08.12    1:02.30  
       30.19  1:02.30                                                      
  2 Alvaro, Paolo L           14 RIPT-CA              1:02.56    1:04.22  
       30.94  1:04.22                                                      
  3 Calder, Shane T           14 MVN-CA               1:06.64    1:05.20  
       31.40  1:05.20                                                      
  4 Ouyeung, Ethan            14 AZOT-CA              1:06.66    1:07.12  
       32.56  1:07.12                                                      
  5 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               1:09.93    1:09.07  
       34.02  1:09.07                                                      
  6 Chu, Colin D              13 RIPT-CA              1:10.08    1:10.03  
       34.48  1:10.03                                                      
  7 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA              1:07.60    1:10.26  
       34.27  1:10.26                                                      
  8 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              1:10.79    1:11.56  
       34.34  1:11.56                                                      
  9 Cook, Brenden T           13 MVN-CA               1:09.19    1:15.07  
       36.06  1:15.07                                                      
.RED - Division  
  1 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA              1:12.09    1:10.26  
       34.27  1:10.26                                                      
  2 Ellis, Sawyer S           13 MVN-CA               1:12.48    1:10.42  
       35.45  1:10.42                                                      
  3 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                1:15.29    1:12.92  
       34.63  1:12.92                                                      
  4 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               1:14.55    1:13.25  
       35.46  1:13.25                                                      
  5 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               1:15.61    1:13.83  
       37.14  1:13.83                                                      
  6 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA              1:16.15    1:14.07  
       36.40  1:14.07                                                      
  7 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA              1:13.19    1:15.08  
       36.49  1:15.08                                                      
.WHT - Division  
  1 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA              1:22.91    1:14.59  
       36.47  1:14.59                                                      
  2 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:23.49    1:16.52  
       37.57  1:16.52                                                      
  3 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               1:18.50    1:16.98  
       37.38  1:16.98                                                      
  4 Marzouk, Adam M           13 MVN-CA               1:25.12    1:19.18  
       39.94  1:19.18                                                      
  5 Yang, Jacob               13 DA-CA                1:23.19    1:24.88  
       40.53  1:24.88                                                      
  6 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA              1:20.55    1:25.77  
       42.24  1:25.77                                                      
  7 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA               1:25.51    1:31.21  
       44.72  1:31.21                                                      
  8 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               1:35.57    1:38.01  
       47.01  1:38.01                                                      
 -- Asar, Aiden A             13 MVN-CA               1:21.68         DQ  
       40.78       DQ                                                      
 -- Mananghaya, Nick E        14 MVN-CA                    NT         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Kim, Ben                  14 AZOT-CA              2:18.55    2:17.13  
       31.88  1:06.72  1:42.52  2:17.13                                    
  2 Mirsafian, Cyrus H        14 AZOT-CA              2:18.88    2:17.83  
       31.64  1:06.70  1:42.67  2:17.83                                    
  3 Calder, Shane T           14 MVN-CA               2:24.78    2:19.03  
       33.17  1:08.49  1:44.23  2:19.03                                    
  4 Frauenzimmer, Flip M      14 SCAT-CA              2:23.74    2:22.17  
       33.29  1:09.35  1:45.74  2:22.17                                    
  5 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA              2:13.82    2:22.22  
              1:45.37  2:22.22                                             
  6 Vye, Nicholas J           13 COTO-CA              2:24.54    2:26.67  
       35.01  1:12.26  1:49.97  2:26.67                                    
  7 Ouyeung, Ethan            14 AZOT-CA              2:30.01    2:28.00  
       35.00  1:12.79  1:51.37  2:28.00                                    
  8 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA              2:28.84    2:29.70  
       36.00  1:14.46  1:53.09  2:29.70                                    
  9 Cook, Brenden T           13 MVN-CA               2:22.94    2:31.39  
       35.22  1:13.48  1:53.08  2:31.39                                    
.RED - Division  
  1 Chu, Colin D              13 RIPT-CA              2:32.44    2:30.17  
       36.46  1:14.98  1:53.52  2:30.17                                    
.WHT - Division  
  1 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA              2:47.30    2:33.45  
       36.23  1:14.71  1:55.03  2:33.45                                    
  2 Simonson, Carson A        13 AZOT-CA                   NT    2:34.14  
       35.65  1:14.61  1:55.46  2:34.14                                    
  3 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA                    NT    2:40.62  
       38.86  1:20.72  2:03.09  2:40.62                                    
  4 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               2:53.26    2:56.18  
       41.98  1:26.91  2:13.26  2:56.18                                    
  5 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA              2:50.96    2:57.79  
              1:27.82  2:14.43  2:57.79                                    
  6 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               2:50.53    3:09.65  
       38.38  1:30.10  2:20.74  3:09.65                                    
  7 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA                    NT    3:22.17  
       48.53  1:42.22  2:34.40  3:22.17                                    
 -- Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               2:47.62         DQ  
       39.50  1:21.52  2:01.54       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              1:06.93    1:05.59  
       31.16  1:05.59                                                      
  2 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              1:11.81    1:11.80  
  3 Kim, Ben                  14 AZOT-CA              1:15.15    1:13.74  
       34.39  1:13.74                                                      
  4 Alvaro, Paolo L           14 RIPT-CA              1:13.20    1:15.06  
       34.21  1:15.06                                                      
  5 Mu, Michael               14 AZOT-CA              1:17.47    1:16.33  
       36.07  1:16.33                                                      
  6 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               1:17.86    1:16.71  
       36.43  1:16.71                                                      
  7 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA              1:18.14    1:17.09  
       36.80  1:17.09                                                      
  8 Chu, Colin D              13 RIPT-CA              1:17.56    1:18.15  
       37.41  1:18.15                                                      
  9 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA              1:18.37    1:19.71  
       38.55  1:19.71                                                      
 -- Ouyeung, Ethan            14 AZOT-CA              1:12.89         DQ  
       35.16       DQ                                                      
.RED - Division  
  1 Li, Aaron H               13 AZOT-CA              1:22.77    1:12.74  
       34.74  1:12.74                                                      
  2 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                1:22.01    1:17.02  
       36.34  1:17.02                                                      
  3 Montes, Tony R            14 RIPT-CA              1:20.49    1:17.27  
       35.74  1:17.27                                                      
  4 Barney, Matthew D         14 MVN-CA               1:19.13    1:17.97  
  5 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA               1:20.14    1:22.61  
       38.21  1:22.61                                                      
  6 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              1:22.26    1:23.12  
       38.76  1:23.12                                                      
  7 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:22.47    1:23.73  
       39.85  1:23.73                                                      
  8 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               1:23.95    1:24.37  
       39.66  1:24.37                                                      
.WHT - Division  
  1 Chapman, Logan M          14 DA-CA                1:26.47    1:23.80  
       39.35  1:23.80                                                      
  2 Lee, Andrew               14 UN-CA                     NT    1:24.10  
       39.42  1:24.10                                                      
  3 Ruston, Tim J             14 AZOT-CA              1:27.11    1:25.57  
       40.17  1:25.57                                                      
  4 Williams, Max R           13 MVN-CA               1:32.00    1:25.88  
       41.30  1:25.88                                                      
  5 Yang, Jacob               13 DA-CA                1:32.24    1:26.30  
       41.36  1:26.30                                                      
  6 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA              1:27.92    1:30.01  
       42.50  1:30.01                                                      
  7 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA               1:35.21    1:31.22  
       42.62  1:31.22                                                      
  8 Capron, Andrew C          13 AZOT-CA              1:29.41    1:31.99  
  9 Naughton, Conor J         14 MVN-CA               1:37.67    1:35.86  
       45.13  1:35.86                                                      
 10 Valencia, Joel C          13 MVN-CA                    NT    1:39.63  
 11 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA              1:36.01    1:39.78  
       49.05  1:39.78                                                      
 12 Grant, Abram R            13 SCAT-CA              1:51.22    1:42.22  
       48.62  1:42.22                                                      
 13 Antoszewski, Anthony L    13 MVN-CA               2:09.53    1:52.58  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              2:25.52    2:22.27  
       32.43  1:08.22  1:44.87  2:22.27                                    
  2 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              2:32.79    2:35.39  
       34.82  1:13.85  1:54.60  2:35.39                                    
  3 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA              2:40.74    2:40.78  
       35.95  1:17.59  2:00.96  2:40.78                                    
  4 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              2:38.80    2:41.25  
       37.55  1:18.70  2:00.49  2:41.25                                    
  5 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:42.88    2:44.88  
       36.89  1:19.28  2:02.33  2:44.88                                    
  6 Mu, Michael               14 AZOT-CA              2:50.70    2:49.83  
       37.72  1:20.51  2:04.90  2:49.83                                    
.RED - Division  
  1 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA              2:51.43    2:49.29  
       39.62  1:22.40  2:06.02  2:49.29                                    
  2 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                2:58.44    2:50.85  
       38.81  1:22.41  2:06.63  2:50.85                                    
  3 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               3:02.55    3:00.02  
       41.12  1:28.57  2:13.62  3:00.02                                    
  4 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               3:02.41    3:02.20  
       12.77    39.63  1:25.57  3:02.20                                    
.WHT - Division  
  1 Li, Aaron H               13 AZOT-CA                   NT    2:33.99  
       35.02  1:14.36  1:54.35  2:33.99                                    
  2 Kim, Ben                  14 AZOT-CA                   NT    2:39.71  
       36.41  1:17.51  1:58.40  2:39.71                                    
  3 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA                   NT    2:48.13  
       39.28  1:21.24  2:04.73  2:48.13                                    
  4 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               3:26.31    3:17.33  
       46.62  1:36.62  2:27.38  3:17.33                                    
  5 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA                    NT    3:20.03  
       44.34  1:35.59  2:29.08  3:20.03                                    
  6 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               3:30.56    3:28.50  
       45.03  1:39.27  2:35.67  3:28.50                                    
  7 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA                    NT    3:32.24  
       47.71  1:41.26  2:38.11  3:32.24                                    
  8 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA              3:26.90    3:42.61  
       52.87  1:49.97  2:47.23  3:42.61                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA                56.95      57.68  
       27.27    57.68                                                      
  2 Li, Aaron H               13 AZOT-CA              1:04.51    1:01.76  
       28.39  1:01.76                                                      
  3 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              1:01.56    1:04.42  
       29.92  1:04.42                                                      
  4 Ellis, Sawyer S           13 MVN-CA               1:04.61    1:05.75  
       11.98  1:05.75                                                      
  5 Sanchez, Isaac C          13 RIPT-CA              1:06.25    1:07.83  
       32.12  1:07.83                                                      
.RED - Division  
  1 Mu, Michael               14 AZOT-CA              1:09.87    1:09.84  
       31.35  1:09.84                                                      
  2 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              1:12.67    1:10.94  
       32.50  1:10.94                                                      
.WHT - Division  
  1 Andriashvili, George G    13 AZOT-CA              1:13.93    1:09.42  
       32.66  1:09.42                                                      
  2 Nguyen, Dat T             14 RIPT-CA              1:16.25    1:17.36  
       36.37  1:17.36                                                      
  3 Capron, Andrew C          13 AZOT-CA              1:20.00    1:22.31  
       38.35  1:22.31                                                      
  4 Yang, Jacob               13 DA-CA                     NT    1:23.54  
       36.48  1:23.54                                                      
  5 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA               1:43.69    1:26.12  
       38.65  1:26.12                                                      
  6 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA                   NT    1:26.41  
       40.07  1:26.41                                                      
  7 Ruston, Tim J             14 AZOT-CA                   NT    1:29.11  
  8 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA                   NT    1:31.98  
       42.54  1:31.98                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Chalabian, Jacob c        13 Splash-CA            2:30.18    2:24.32  
       31.99  1:08.57  1:45.94  2:24.32                                    
.RED - Division  
  1 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              2:39.26    2:26.12  
       32.29  1:09.90  1:48.28  2:26.12                                    
.WHT - Division  
  1 Li, Aaron H               13 AZOT-CA                   NT    2:23.37  
       30.16  1:06.27  1:45.22  2:23.37                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              2:19.08    2:12.78  
       28.80  1:03.51  1:40.96  2:12.78                                    
  2 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              2:17.68    2:14.70  
       29.28  1:04.80  1:43.30  2:14.70                                    
  3 Ouyeung, Ethan            14 AZOT-CA              2:26.68    2:21.72  
       30.66  1:07.94  1:49.75  2:21.72                                    
  4 Loo, Kanoa A              14 AZOT-CA              2:24.22    2:22.08  
       30.46  1:09.42  1:49.43  2:22.08                                    
  5 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               2:21.03    2:22.95  
       32.74  1:09.59  1:50.83  2:22.95                                    
  6 Ellis, Sawyer S           13 MVN-CA               2:22.37    2:25.27  
       31.65  1:10.05  1:54.70  2:25.27                                    
  7 Chu, Colin D              13 RIPT-CA              2:27.47    2:28.55  
       32.91  1:10.28  1:53.97  2:28.55                                    
  8 Cook, Brenden T           13 MVN-CA               2:27.94    2:31.82  
       33.33  1:12.68  1:58.59  2:31.82                                    
.RED - Division  
  1 Mu, Michael               14 AZOT-CA              2:34.36    2:31.89  
       31.47           1:55.28  2:31.89                                    
  2 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:37.57    2:32.48  
       34.78  1:12.98  1:57.41  2:32.48                                    
  3 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              2:38.33    2:36.60  
       32.42  1:12.17  1:58.27  2:36.60                                    
.WHT - Division  
  1 Simonson, Connor R        14 AZOT-CA              2:51.03    2:47.87  
       38.34  1:20.79  2:12.99  2:47.87                                    
  2 Prickett, Ryan M          13 MVN-CA               2:57.67    2:48.82  
       38.40  1:21.88  2:12.21  2:48.82                                    
  3 Yang, Jacob               13 DA-CA                     NT    2:49.40  
       36.83  1:21.72  2:10.24  2:49.40                                    
  4 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               2:47.60    2:52.29  
       40.02  1:21.68  2:14.93  2:52.29                                    
  5 Larson, Charlie C         13 SCAT-CA              2:55.32    3:00.23  
       42.58  1:27.82  2:23.62  3:00.23                                    
  6 Marzouk, Adam M           13 MVN-CA               3:00.74    3:04.68  
       38.50  1:25.99  2:23.30  3:04.68                                    
  7 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               3:11.80    3:19.69  
       45.11  1:42.24  2:37.01  3:19.69                                    
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rodriguez, Javier         15 AZOT-CA                23.76      24.22  
  2 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA                23.86      24.41  
  3 Hsu, Sean H               15 DA-CA                  26.21      24.98  
  4 Guiol, Thibaut P          16 UN-CA                  25.77      25.19  
  5 Fry, Brennen M            16 MVN-CA                 24.57      25.80  
  6 Huynh, Gohan P            15 RIPT-CA                25.90      26.51  
  7 Joe, Brandon S            15 COTO-CA                26.23      26.54  
  8 Li, Hagan                 15 MVN-CA                 25.91      26.80  
.RED - Division  
  1 Reuter, Matt J            16 SCAT-CA                27.11      26.91  
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT      24.34  
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Nguyen, Trevor L          16 AZOT-CA                52.44      52.81  
       25.41    52.81                                                      
  2 Guiol, Thibaut P          16 UN-CA                  55.90      54.71  
       26.29    54.71                                                      
  3 Fry, Brennen M            16 MVN-CA                 52.87      54.86  
       26.54    54.86                                                      
  4 Hsu, Sean H               15 DA-CA                  56.57      56.10  
       27.17    56.10                                                      
  5 Li, Hagan                 15 MVN-CA                 56.71      59.75  
       28.95    59.75                                                      
.RED - Division  
  1 Reuter, Matt J            16 SCAT-CA              1:01.06    1:00.36  
       28.87  1:00.36                                                      
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT      55.88  
       25.51    55.88                                                      
  2 Luong, Alex N             16 RIPT-CA                   NT      55.90  
       26.74    55.90                                                      
  3 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA                    NT      59.88  
       29.14    59.88                                                      
  4 Hsing, Luke E             15 UN-CA                     NT    1:01.02  
       28.94  1:01.02                                                      
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Fry, Brennen M            16 MVN-CA               1:55.12    1:57.52  
       27.13    56.77  1:27.34  1:57.52                                    
  2 Want, Anderson C          16 MVN-CA               1:56.74    1:59.82  
       27.41    57.58  1:28.62  1:59.82                                    
.RED - Division  
  1 Hsu, Sean H               15 DA-CA                2:14.57    2:09.43  
       30.75  1:04.57  1:37.79  2:09.43                                    
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT    2:06.57  
       27.81    59.25  1:33.19  2:06.57                                    
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA                56.00      57.41  
       27.51    57.41                                                      
  2 Rodriguez, Javier         15 AZOT-CA                52.64      58.99  
       28.36    58.99                                                      
  3 Joe, Brandon S            15 COTO-CA              1:03.21    1:03.18  
       31.24  1:03.18                                                      
  4 Guiol, Thibaut P          16 UN-CA                1:07.65    1:05.09  
       31.68  1:05.09                                                      
  5 Lee, Blair J              15 AZOT-CA              1:07.37    1:07.66  
.RED - Division  
  1 Li, Hagan                 15 MVN-CA               1:09.09    1:09.47  
       33.41  1:09.47                                                      
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT    1:14.42  
       34.64  1:14.42                                                      
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Rodriguez, Javier         15 AZOT-CA              2:04.73    2:13.41  
       30.62  1:03.78  1:39.28  2:13.41                                    
  2 Want, Anderson C          16 MVN-CA               2:17.07    2:24.26  
       34.82  1:11.09  1:47.41  2:24.26                                    
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Brennen M            16 MVN-CA               1:09.10    1:10.96  
       34.48  1:10.96                                                      
  2 Li, Hagan                 15 MVN-CA               1:11.03    1:12.78  
.RED - Division  
  1 Want, Anderson C          16 MVN-CA               1:16.58    1:11.31  
       33.21  1:11.31                                                      
.WHT - Division  
  1 Luong, Alex N             16 RIPT-CA                   NT    1:12.98  
       33.75  1:12.98                                                      
  2 Hsu, Sean H               15 DA-CA                1:26.72    1:14.99  
       35.42  1:14.99                                                      
  3 Hsing, Luke E             15 UN-CA                     NT    1:17.06  
       37.13  1:17.06                                                      
  4 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA                    NT    1:22.51  
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Want, Anderson C          16 MVN-CA               2:44.72    2:36.88  
       35.53  1:15.23  1:55.83  2:36.88                                    
  2 Huynh, Gohan P            15 RIPT-CA              2:43.43    2:40.69  
       34.85  1:14.93  1:57.99  2:40.69                                    
.WHT - Division  
  1 Hsu, Sean H               15 DA-CA                     NT    2:48.40  
       37.69  1:19.01  2:02.44  2:48.40                                    
 -- Lee, Blair J              15 AZOT-CA                   NT         DQ  
       37.49  1:19.56  2:04.87       DQ                                    
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA                55.23      57.75  
       26.33    57.75                                                      
  2 Nguyen, Trevor L          16 AZOT-CA                58.67      59.21  
       27.74    59.21                                                      
.RED - Division  
  1 Li, Hagan                 15 MVN-CA               1:05.25    1:06.13  
       30.43  1:06.13                                                      
  2 Reuter, Matt J            16 SCAT-CA              1:10.94    1:10.65  
       31.94  1:10.65                                                      
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT    1:03.46  
       29.10  1:03.46                                                      
  2 Luong, Alex N             16 RIPT-CA                   NT    1:08.77  
       30.77  1:08.77                                                      
  3 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA                    NT    1:15.38  
       35.16  1:15.38                                                      
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA              2:09.19    2:10.48  
       29.36  1:01.51  1:35.82  2:10.48                                    
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe, Brandon S            15 COTO-CA              2:17.68    2:16.58  
       33.04  1:06.78  1:45.14  2:16.58                                    
  2 Fry, Brennen M            16 MVN-CA               2:12.51    2:20.42  
       29.37  1:06.14  1:45.52  2:20.42                                    
  3 Li, Hagan                 15 MVN-CA               2:21.14    2:22.45  
       30.17  1:08.77  1:49.32  2:22.45                                    
.WHT - Division  
  1 Chen, Brandon C           16 AZOT-CA                   NT    2:24.40  
       28.14  1:06.26  1:49.66  2:24.40                                    
 
Boys 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA                 27.25      27.53  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA                 58.74      59.68  
       28.74    59.68                                                      
 
Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA               2:08.75    2:11.81  
       29.93  1:03.48  1:38.12  2:11.81                                    
 
Boys 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Colin R           17 DA-CA                1:02.10    1:05.91  
       31.39  1:05.91                                                      
 
Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA               1:09.48    1:10.73  
       33.34  1:10.73                                                      
 
Boys 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Colin R           17 DA-CA                2:28.32    2:33.47  
       33.45  1:11.40  1:52.44  2:33.47                                    
  2 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA               2:32.64    2:35.76  
       33.95  1:13.19  1:53.87  2:35.76                                    
 
Boys 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Colin R           17 DA-CA                2:08.66    2:11.05  
       27.07  1:02.23  1:40.83  2:11.05                                    
 
Mixed 5-18 50 Yard Backstroke 50 Backstroke Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                    NT      38.20  
  2 Baek, Joseph E             8 AZOT-CA                   NT      39.07  
 
Mixed 5-18 100 Yard Breaststroke 100 Breastroke Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Tyra l                14 Splash-CA                 NT    1:18.46  
 
Mixed 1000 Yard Freestyle 1000 Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Brenden T           13 MVN-CA                    NT   11:41.78