STOP February Spring RW - Meet Results

STOP February Spring RW
2/24/2018 - 2/25/2018
Placentia, CA USA
Updated: 2/27/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Swim Team of Placentia                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
             Swim Team of Placentia Spring RW, Sanction #: S18-051             
                             Valencia High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          18.94  
WHT - Division  
  1 Li, Grace                  6 BREA-CA                          23.19  
  2 Ali, Sophia Ali R          6 AZOT-CA                          23.38  
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                          25.29  
  4 Vuppula, Avantika          6 AZOT-CA                          27.33  
  5 Rasic, Eva E               5 STOP-CA                          33.30  
  6 Koontz, Olivia M           6 RAYS-CA                          34.85  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          40.80  
WHT - Division  
  1 Chiu, Katelyn              6 BREA-CA                          47.52  
  2 Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                          53.15  
  3 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                          56.64  
  4 Leon Dela Barra, Luisa     6 SWRD-CA                          58.27  
  5 Ramirez, Ruby A            5 SEAL-CA                        1:14.12  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                        1:28.62  
       40.67                                                               
WHT - Division  
  1 Li, Grace                  6 BREA-CA                        1:58.74  
       53.80                                                               
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          22.66  
WHT - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                          25.49  
  2 Li, Grace                  6 BREA-CA                          27.20  
  3 Ali, Sophia Ali R          6 AZOT-CA                          28.88  
  4 Koontz, Olivia M           6 RAYS-CA                          32.79  
  5 Rasic, Eva E               5 STOP-CA                          35.15  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          46.27  
  2 Chiu, Katelyn              6 BREA-CA                          53.83  
WHT - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                        1:01.43  
  2 Ramirez, Ruby A            5 SEAL-CA                        1:12.85  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          24.43  
WHT - Division  
  1 Chiu, Katelyn              6 BREA-CA                          32.75  
 -- DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                             DQ  
 -- Leon Dela Barra, Luisa     6 SWRD-CA                             DQ  
 -- Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                             DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                          54.96  
WHT - Division  
  1 Ali, Sophia Ali R          6 AZOT-CA                        1:09.22  
  2 Li, Grace                  6 BREA-CA                        1:14.72  
  3 Rasic, Eva E               5 STOP-CA                        1:33.94  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leon Dela Barra, Luisa     6 SWRD-CA                          29.55  
  2 DiGiovanni, Grace E        5 SCAT-CA                          33.81  
 -- Glenn, Jessi C             6 SWRD-CA                             DQ  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Katelyn              6 BREA-CA                        1:56.80  
       55.05                                                               
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          18.88  
  1 Doyle, Evangeline R        8 SCAC-CA                          18.88  
  3 Yang, Nicole               8 SCAL-CA                          19.12  
  4 Kozicki, Brooklyn G        8 RAYS-CA                          19.18  
  5 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          19.96  
  6 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                          20.36  
  7 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                          20.58  
  8 Hattabaugh, Savannah G     8 SWRD-CA                          20.89  
  9 Garcia, Kristiana B        7 SEAL-CA                          22.78  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        19.29  
  2 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                          19.75  
  3 Abolfathi, Katia A         8 JCCW-CA                          19.83  
  4 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          20.84  
  5 Nie, Helen                 8 BREA-CA                          22.06  
  6 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          22.12  
  6 Arcari, Lauren E           7 SCAL-CA                          22.12  
  8 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                          22.22  
  9 Miller, Carmen L           7 SEAL-CA                          24.04  
 10 Boehme, Allison L          7 STOP-CA                          25.96  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                          38.82  
  2 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                          39.50  
  3 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          41.25  
  4 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          41.32  
  5 Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                          42.74  
  6 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                          43.28  
  7 Leon Dela Barra, Pia       8 SWRD-CA                          43.57  
  8 Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                          44.39  
  9 Renta, Emily J             7 SEAL-CA                          44.43  
 10 Shay, Lily                 7 STOP-CA                          44.86  
 11 Kim, Chloe N               7 EAST-CA                          46.70  
 12 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                          50.12  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        40.76  
  2 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                          44.22  
  3 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          46.89  
  4 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                          48.72  
  5 Carroll, Juliette E        7 SCAT-CA                          48.74  
  6 Chang, Emi B               7 BREA-CA                          49.51  
  7 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          50.92  
  8 Garcia, Kristiana B        7 SEAL-CA                          51.44  
  9 Lee, Liliana N             7 BREA-CA                          51.71  
 10 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                          51.73  
 11 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                          53.79  
 12 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                          55.41  
 13 Ames, Addi L               7 STOP-CA                        1:06.01  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kasayama, Hannah           8 SWRD-CA                        1:31.35  
       42.02                                                               
  2 Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                        1:33.87  
       43.79                                                               
  3 Kozicki, Brooklyn G        8 RAYS-CA                        1:38.31  
       44.53                                                               
  4 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                        1:46.98  
       49.84                                                               
WHT - Division  
  1 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                        1:26.52  
       41.51                                                               
  2 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                      1:29.60  
       42.00                                                               
  3 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                        1:33.91  
       42.85                                                               
  4 Yang, Nicole               8 SCAL-CA                        1:40.26  
       49.41                                                               
  5 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                        1:45.57  
       49.55                                                               
  6 Nie, Helen                 8 BREA-CA                        1:48.07  
       50.42                                                               
  7 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                        1:50.72  
       51.74                                                               
  8 Chen-Calhoun, Jayla J      8 BREA-CA                        2:21.66  
     1:07.57                                                               
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Grace T           7 AZOT-CA                          20.16  
  2 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                          21.51  
  3 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          21.53  
  4 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                          22.53  
  5 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                          23.29  
  6 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                          23.37  
  7 Kozicki, Brooklyn G        8 RAYS-CA                          23.70  
  8 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                          23.76  
  9 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          23.77  
 10 Hattabaugh, Savannah G     8 SWRD-CA                          24.00  
 11 Kim, Chloe N               7 EAST-CA                          24.88  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        23.02  
  2 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                          23.18  
  3 Garcia, Kristiana B        7 SEAL-CA                          24.52  
  4 Abolfathi, Katia A         8 JCCW-CA                          24.54  
  5 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                          26.37  
  6 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          26.87  
  7 Miller, Carmen L           7 SEAL-CA                          29.52  
  8 Boehme, Allison L          7 STOP-CA                          32.76  
  9 Chen-Calhoun, Jayla J      8 BREA-CA                          34.01  
 -- Arcari, Lauren E           7 SCAL-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          46.83  
  2 Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                          47.56  
  3 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                          49.76  
  4 Leon Dela Barra, Pia       8 SWRD-CA                          51.56  
  5 Chen, Joanne A             8 AZOT-CA                          51.73  
  6 Davis, Harper C            8 SEAL-CA                          53.01  
  7 Schimmelpfenig, Ella G     8 COTO-CA                          58.21  
  8 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                          58.31  
 -- Chang, Emi B               7 BREA-CA                             DQ  
WHT - Division  
  1 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          52.90  
  2 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                          53.04  
  3 Carroll, Juliette E        7 SCAT-CA                          56.84  
  4 Lee, Liliana N             7 BREA-CA                          56.91  
  5 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                          59.30  
  6 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          59.82  
  7 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                        1:02.19  
  8 Ames, Addi L               7 STOP-CA                        1:05.78  
 -- Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          23.88  
  2 Renta, Emily J             7 SEAL-CA                          24.54  
  3 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                          24.83  
  4 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          25.62  
  5 Kim, Chloe N               7 EAST-CA                          26.88  
  6 Lee, Liliana N             7 BREA-CA                          27.05  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        23.83  
  2 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          26.84  
  3 Bradfield, Aria M          8 SWRD-CA                          27.52  
  4 Shay, Lily                 7 STOP-CA                          27.78  
  5 Chen, Joanne A             8 AZOT-CA                          29.00  
  6 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                          30.77  
  7 Garcia, Kristiana B        7 SEAL-CA                          32.21  
  8 Schimmelpfenig, Ella G     8 COTO-CA                          32.33  
  9 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                          32.44  
 10 Chang, Emi B               7 BREA-CA                          33.83  
 11 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          34.41  
 12 Ames, Addi L               7 STOP-CA                          41.60  
 -- Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                             DQ  
 -- Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kasayama, Hannah           8 SWRD-CA                          54.11  
  2 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                          54.19  
  3 Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                          55.20  
  4 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                          56.58  
  5 Yang, Nicole               8 SCAL-CA                          57.82  
  6 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          59.11  
  7 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          59.35  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        53.74  
  2 Kim, Chloe N               7 EAST-CA                          54.57  
  3 Doyle, Evangeline R        8 SCAC-CA                          55.92  
  4 Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                          59.21  
  5 Nie, Helen                 8 BREA-CA                        1:01.32  
  6 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                        1:01.70  
  7 Abolfathi, Katia A         8 JCCW-CA                        1:03.21  
  8 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                        1:05.19  
  9 Komer, Malia H             7 SEAL-CA                        1:06.27  
 10 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                        1:13.07  
 -- Hattabaugh, Savannah G     8 SWRD-CA                             DQ  
 -- Chen-Calhoun, Jayla J      8 BREA-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Grace T           7 AZOT-CA                          18.50  
  2 Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                          20.44  
  3 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          21.98  
  4 Chen, Joanne A             8 AZOT-CA                          22.17  
  5 Shay, Lily                 7 STOP-CA                          23.45  
  6 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                          24.13  
  7 Leon Dela Barra, Pia       8 SWRD-CA                          24.30  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                        21.33  
  2 Renta, Emily J             7 SEAL-CA                          22.40  
  3 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          23.87  
  4 Davis, Harper C            8 SEAL-CA                          24.11  
  5 Paguyo, Cali C             7 SWRD-CA                          24.32  
  6 Cooper, Allie R            8 SCAT-CA                          24.71  
  7 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                          24.79  
  8 Garcia, Kristiana B        7 SEAL-CA                          25.27  
  9 Bradfield, Aria M          8 SWRD-CA                          25.59  
 10 Herrera, Kenley V          8 SCAC-CA                          27.98  
 11 Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                          28.75  
 12 Spencer, Samantha O        7 SEAL-CA                          31.94  
 13 Schimmelpfenig, Ella G     8 COTO-CA                          32.45  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Grace T           7 AZOT-CA                          44.24  
  2 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                          47.75  
  3 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                          48.05  
  4 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                          48.43  
  5 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                          49.21  
  6 Sowers, Anna Claire C      8 SWRD-CA                          53.02  
  7 Kasayama, Hannah           8 SWRD-CA                          53.20  
WHT - Division  
  1 Abolfathi, Katia A         8 JCCW-CA                          48.82  
  2 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                          54.59  
  3 Panorama, Clarissa L       8 BREA-CA                          57.21  
  4 Capron, Sarah E            8 AZOT-CA                          57.93  
  5 Wilson, Roxy N             8 SEAL-CA                          59.76  
  6 Nie, Helen                 8 BREA-CA                        1:02.09  
  7 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                        1:08.89  
 -- Yang, Nicole               8 SCAL-CA                             DQ  
 -- Prakashchander, Aksharaa   7 SCAL-CA                             DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                        1:41.40  
       46.88                                                               
  2 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                        1:42.20  
       47.78                                                               
  3 Okuno, Allison M           8 BREA-CA                        1:55.55  
       55.44                                                               
 -- Leon Dela Barra, Pia       8 SWRD-CA                             DQ  
       51.81                                                               
WHT - Division  
  1 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                        1:41.53  
       49.29                                                               
  2 Rodriguez, Zoey L          8 Mantas-CA                      1:41.71  
       49.29                                                               
  3 Renta, Sophie E            8 SEAL-CA                        1:47.03  
       49.36                                                               
  4 Chen, Joanne A             8 AZOT-CA                        1:56.27  
       51.92                                                               
  5 Bradfield, Aria M          8 SWRD-CA                        1:58.07  
       55.94                                                               
  6 Bennett, Jenny C           8 SCAC-CA                        2:03.36  
       59.79                                                               
  7 Chiu, Serena A             8 BREA-CA                        2:04.45  
       59.22                                                               
  8 Lee, Liliana N             7 BREA-CA                        2:12.64  
     1:06.86                                                               
 -- Ascari, Gillian A          7 SCAL-CA                             DQ  
       52.21                                                               
 -- Davis, Harper C            8 SEAL-CA                             DQ  
     1:00.43                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 33.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA                          34.63  
  2 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                          34.70  
  3 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                          35.03  
  4 Lutz, Audrey M            10 COTO-CA                          36.81  
  5 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                          37.59  
  6 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                          38.00  
WHT - Division  
  1 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                          35.92  
  2 Poloni, Madison H          9 BREA-CA                          36.60  
  3 Bharath, Diya              9 BREA-CA                          36.99  
  4 Parker, Stephanie L       10 DA-CA                            37.39  
  5 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                          37.63  
  6 Sharma, Duhita             9 AZOT-CA                          38.03  
  7 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                          38.69  
  8 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                          39.56  
  9 Tsai, Sophie A             9 SCAL-CA                          39.84  
 10 Che, Kerry                10 BREA-CA                          40.39  
 11 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                          40.63  
 12 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                          40.83  
 13 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA                          40.94  
 14 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                          41.66  
 15 Cash, Annika *            10 SCAT-CA                          41.98  
 16 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                          42.51  
 17 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                          42.58  
 18 Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                          42.64  
 19 Lee, Bella                 9 STOP-CA                          42.91  
 20 Chapman, Maddie Jo J      10 SCAT-CA                          43.89  
 21 Lee, Jude J               10 BREA-CA                          44.37  
 22 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                          44.67  
 23 Yee, Abby B               10 SEAL-CA                          44.96  
 24 Parker, Megan E            9 DA-CA                            45.67  
 25 Charpentier, Gabriela I    9 SCAT-CA                          45.72  
 26 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                          46.83  
 27 Park, Michelle            10 BREA-CA                          47.52  
 28 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                          48.11  
 29 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                          48.62  
 30 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                          49.26  
 31 Serna, Danika A            9 SCAL-CA                          50.08  
 32 Holland, Sophie E          9 SCAC-CA                          50.16  
 33 Herthel, Maren J           9 AZOT-CA                          51.35  
 34 Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                          52.26  
 35 Sehmi, Rayva K            10 RAYS-CA                        1:21.41  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chen, Calista             10 BREA-CA                        1:10.67  
       34.18                                                               
  2 Stratton, Alefi J         10 SCAL-CA                        1:15.96  
       36.44                                                               
  3 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                        1:18.54  
       36.62                                                               
  4 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                        1:19.79  
       37.98                                                               
  5 Paulson, Sloane M         10 AZOT-CA                        1:20.15  
       38.83                                                               
WHT - Division  
  1 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                        1:19.73  
       38.09                                                               
  2 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                        1:22.15  
       38.53                                                               
  3 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                        1:22.47  
       38.84                                                               
  4 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                        1:22.69  
       40.62                                                               
  5 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                        1:26.91  
       42.18                                                               
  6 Kozicki, Avery S          10 RAYS-CA                        1:27.20  
       40.68                                                               
  7 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        1:33.62  
       43.83                                                               
  8 Lee, Christie J            9 BREA-CA                        1:35.41  
       44.78                                                               
  9 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                        1:35.52  
       45.96                                                               
 10 Wong, Emily D             10 BREA-CA                        1:36.71  
       44.84                                                               
 11 Lee, Bella                 9 STOP-CA                        1:37.45  
       46.07                                                               
 12 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                        1:38.34  
       45.97                                                               
 13 Zheng, Moran              10 BREA-CA                        1:38.91  
       47.40                                                               
 14 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                        1:46.07  
       52.76                                                               
 15 Raphael Proano, Gabriela  10 JCCW-CA                        1:46.16  
       48.76                                                               
 16 Serna, Danika A            9 SCAL-CA                        1:52.54  
       52.47                                                               
 17 Vuppula, Ananya           10 AZOT-CA                        1:53.59  
       53.53                                                               
 18 Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                        1:54.71  
       55.68                                                               
 19 Arcari, Alexis G           9 SCAL-CA                        1:56.56  
       53.96                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                        2:47.66  
       38.49  1:22.49                                                      
WHT - Division  
  1 Chen, Calista             10 BREA-CA                        2:40.50  
       36.96  1:17.99                                                      
  2 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                        3:07.01  
       42.35  1:30.07                                                      
  3 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                        3:50.65  
       49.50  1:50.79                                                      
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                        6:49.30  
       33.86  1:14.09  2:36.60                                             
  2 Duncan, Analiese E        10 JCCW-CA                        7:11.45  
       37.47  1:20.81  2:49.80                                             
WHT - Division  
  1 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                        6:41.05  
       35.94  1:16.34  2:38.34                                             
  2 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                        6:54.54  
       38.03  1:19.65  2:43.77                                             
  3 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                        7:15.93  
       38.63  1:22.20  2:51.16                                             
  4 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                        8:03.91  
       41.61  1:30.18  3:10.68                                             
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                          39.18  
  2 Stratton, Alefi J         10 SCAL-CA                          39.90  
  3 Bharath, Diya              9 BREA-CA                          39.94  
  4 Paulson, Sloane M         10 AZOT-CA                          41.23  
  5 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                          41.85  
  6 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                          42.03  
  7 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                          43.50  
  8 Poloni, Madison H          9 BREA-CA                          43.81  
  9 Kozicki, Avery S          10 RAYS-CA                          44.31  
 10 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                          45.20  
WHT - Division  
  1 Lee, Christie J            9 BREA-CA                          42.77  
  2 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                          49.74  
  3 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                          49.83  
  4 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                          50.83  
  5 Wong, Emily D             10 BREA-CA                          51.30  
  6 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                          51.50  
  7 Lee, Bella                 9 STOP-CA                          53.00  
  8 Raphael Proano, Gabriela  10 JCCW-CA                          53.83  
  9 Zheng, Moran              10 BREA-CA                          54.84  
 10 Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                          55.26  
 11 Vuppula, Ananya           10 AZOT-CA                          56.05  
 12 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                          56.59  
 13 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                          58.25  
 14 Arcari, Alexis G           9 SCAL-CA                          58.90  
 15 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                          59.80  
 16 Serna, Danika A            9 SCAL-CA                        1:02.30  
 17 Chen-Calhoun, Jayla J      8 BREA-CA                        1:10.14  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rabe, Luciana V           10 SEAL-CA                        1:27.27  
       42.36                                                               
  2 Novak, Sophia I            9 SWRD-CA                        1:27.66  
       41.27                                                               
  3 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                        1:28.28  
       43.43                                                               
  4 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA                        1:28.31  
       43.29                                                               
  5 Bharath, Diya              9 BREA-CA                        1:31.37  
       44.17                                                               
  6 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                        1:34.85  
       45.69                                                               
  7 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                        1:37.12  
       46.30                                                               
WHT - Division  
  1 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                        1:11.51  
       43.84                                                               
  2 Bennett, Christina Q      10 SCAC-CA                        1:23.82  
       41.46                                                               
  3 Poloni, Madison H          9 BREA-CA                        1:30.15  
       44.55                                                               
  4 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                        1:30.46  
       45.15                                                               
  5 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                        1:30.76  
       42.74                                                               
  6 Sharma, Duhita             9 AZOT-CA                        1:35.01  
       47.78                                                               
  7 Lutz, Audrey M            10 COTO-CA                        1:39.59  
       48.52                                                               
  8 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                        1:40.50  
       49.87                                                               
  9 Che, Kerry                10 BREA-CA                        1:41.57  
       47.06                                                               
 10 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA                        1:42.53  
       50.00                                                               
 11 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                        1:44.77  
       50.76                                                               
 12 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                        1:44.89  
       51.92                                                               
 13 Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                        1:45.36  
       52.43                                                               
 14 Lee, Jude J               10 BREA-CA                        1:45.66  
       49.50                                                               
 15 Cash, Annika *            10 SCAT-CA                        1:45.95  
       51.16                                                               
 16 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                        1:47.29  
 17 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        1:49.98  
       54.00                                                               
 18 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                        1:51.27  
       54.27                                                               
 19 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                        1:51.35  
       53.97                                                               
 20 Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                        1:51.46  
       51.92                                                               
 21 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                        1:51.66  
       53.88                                                               
 22 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                        1:58.80  
       54.85                                                               
 23 Park, Michelle            10 BREA-CA                        2:08.09  
       58.80                                                               
 -- Charpentier, Gabriela I    9 SCAT-CA                             DQ  
       53.63                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parker, Stephanie L       10 DA-CA                            47.18  
  2 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                          47.42  
  3 Novak, Sophia I            9 SWRD-CA                          48.93  
  4 Poloni, Madison H          9 BREA-CA                          49.75  
  5 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                          50.35  
  6 Lutz, Audrey M            10 COTO-CA                          51.13  
WHT - Division  
  1 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                          47.68  
  2 Bharath, Diya              9 BREA-CA                          48.40  
  3 Chapman, Maddie Jo J      10 SCAT-CA                          50.50  
  4 Che, Kerry                10 BREA-CA                          51.02  
  5 Sharma, Duhita             9 AZOT-CA                          51.45  
  6 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                          51.61  
  7 Tsai, Sophie A             9 SCAL-CA                          52.08  
  8 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                          53.53  
  9 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                          53.96  
 10 Lee, Jude J               10 BREA-CA                          54.16  
 11 Shay, Sunnie               9 STOP-CA                          54.46  
 12 Lee, Bella                 9 STOP-CA                          54.60  
 13 Epperson, Gillian H        9 COTO-CA                          55.14  
 14 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                          55.95  
 15 Rasic, Lilly M             9 SCAT-CA                          56.08  
 15 Yee, Abby B               10 SEAL-CA                          56.08  
 17 Verdugo, Novalee M        10 SWRD-CA                          56.51  
 18 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                          57.30  
 19 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                          57.97  
 20 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                          58.14  
 21 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                          59.14  
 22 Cash, Annika *            10 SCAT-CA                        1:00.35  
 23 Sevilla, Sarah M          10 SCAT-CA                        1:00.59  
 24 Serna, Danika A            9 SCAL-CA                        1:00.63  
 25 Parker, Megan E            9 DA-CA                          1:03.51  
 26 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                        1:03.57  
 27 Park, Michelle            10 BREA-CA                        1:05.65  
 28 Charpentier, Gabriela I    9 SCAT-CA                        1:05.97  
 29 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        1:06.15  
 30 Herthel, Maren J           9 AZOT-CA                        1:08.41  
 31 Sehmi, Rayva K            10 RAYS-CA                        1:25.39  
 -- Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                             DQ  
 -- Holland, Sophie E          9 SCAC-CA                             DQ  
 -- Minici, Quinn M            9 STOP-CA                             DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                          1:38.66  
       48.35                                                               
WHT - Division  
  1 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                        1:47.15  
       50.13                                                               
  2 Poloni, Madison H          9 BREA-CA                        1:47.32  
       50.97                                                               
  3 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                        1:53.09  
       53.73                                                               
  4 Lee, Bella                 9 STOP-CA                        1:53.31  
       56.63                                                               
  5 Fletcher, Sadie L          9 BREA-CA                        1:56.74  
       56.42                                                               
  6 Trani, Jenna F            10 SCAL-CA                        1:57.06  
       54.89                                                               
  7 Bulrice, Carsyn C          9 STOP-CA                        1:58.57  
       55.70                                                               
  8 Wong, Emily D             10 BREA-CA                        2:09.29  
     1:01.54                                                               
  9 Serna, Danika A            9 SCAL-CA                        2:16.43  
     1:03.95                                                               
 -- Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                             DQ  
       48.69                                                               
 -- Siglar, Kayden E           9 BREA-CA                             DQ  
     1:12.33                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 38.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                          39.90  
  2 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                          40.13  
  3 Stratton, Alefi J         10 SCAL-CA                          40.51  
  4 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                            40.99  
  5 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                          42.72  
WHT - Division  
  1 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                          39.56  
  2 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                          40.10  
  3 Paulson, Sloane M         10 AZOT-CA                          42.24  
  4 Bharath, Diya              9 BREA-CA                          43.73  
  5 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                          44.67  
  6 Wong, Emily D             10 BREA-CA                          51.21  
  7 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                          51.59  
  8 Doyle, Chloe L             8 SCAC-CA                          51.87  
  9 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                          52.15  
 10 Raphael Proano, Gabriela  10 JCCW-CA                          54.58  
 11 Bulrice, Carsyn C          9 STOP-CA                          54.90  
 12 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                          55.07  
 13 Bartelli, Alyssa N         9 STOP-CA                          56.27  
 14 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        1:00.91  
 15 Tadrous, Chloe E           9 STOP-CA                        1:03.01  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rabe, Luciana V           10 SEAL-CA                        1:26.27  
       37.92                                                               
  2 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                        1:32.56  
       42.96                                                               
  3 Mekerdichian, Summer       9 JCCW-CA                        1:33.76  
       42.80                                                               
  4 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                        1:37.20  
       44.59                                                               
WHT - Division  
  1 Rabe, Paloma J             7 SEAL-CA                        1:31.91  
       44.57                                                               
  2 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                        1:32.24  
       41.96                                                               
  3 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                        1:32.77  
       42.93                                                               
  4 Ramirez, Roxy A            9 SEAL-CA                        1:35.44  
       42.87                                                               
  5 Sharma, Duhita             9 AZOT-CA                        1:36.46  
       44.30                                                               
  6 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                        1:37.44  
       47.49                                                               
  7 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                        1:43.83  
       46.95                                                               
  8 Lutz, Audrey M            10 COTO-CA                        1:44.69  
       42.76                                                               
  9 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                        1:49.33  
       51.45                                                               
 10 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                        1:58.03  
       50.92                                                               
 11 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        2:24.10  
       59.47                                                               
 -- Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA                             DQ  
       42.88                                                               
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                          1:24.65  
       40.71                                                               
  2 Stratton, Alefi J         10 SCAL-CA                        1:28.41  
       39.29                                                               
  3 Paulson, Sloane M         10 AZOT-CA                        1:30.00  
       41.55                                                               
  4 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                        1:30.84  
       43.64                                                               
  5 Patterson, Rylie M        10 SEAL-CA                        1:32.77  
       48.11                                                               
  6 Gandotra, Deea             9 AZOT-CA                        1:33.85  
       43.65                                                               
  7 Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                        1:34.67  
       41.66                                                               
WHT - Division  
  1 Morgan, Grayson C          9 SCAT-CA                        1:27.11  
       38.87                                                               
  2 Bharath, Diya              9 BREA-CA                        1:33.42  
       44.11                                                               
  3 Minici, Quinn M            9 STOP-CA                        1:38.82  
       47.86                                                               
  4 Wilson, Claire J           9 JCCW-CA                        1:40.84  
       48.59                                                               
  5 Kozicki, Avery S          10 RAYS-CA                        1:43.63  
       49.37                                                               
  6 Bulrice, Carsyn C          9 STOP-CA                        1:46.12  
       51.40                                                               
  7 Zheng, Moran              10 BREA-CA                        1:49.35  
       54.98                                                               
  8 Doyle, Chloe L             8 SCAC-CA                        1:50.80  
       50.86                                                               
  9 Raphael Proano, Gabriela  10 JCCW-CA                        1:52.33  
 10 Rosener, Tiana M           9 AZOT-CA                        1:52.82  
       51.18                                                               
 11 Tamayo, Anna E            10 SCAL-CA                        1:55.38  
       53.87                                                               
 -- Vuppula, Ananya           10 AZOT-CA                             DQ  
     1:01.38                                                               
 -- Lee, Christie J            9 BREA-CA                             DQ  
       47.16                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                        2:59.17  
       42.28                                                               
  2 Novak, Sophia I            9 SWRD-CA                        3:04.17  
       40.35                                                               
  3 Kumar, Bhavya             10 AZOT-CA                        3:17.31  
       47.16                                                               
 -- Hugins, Kiana J           10 RAYS-CA                             DQ  
       40.99                                                               
WHT - Division  
  1 Parker, Stephanie L       10 DA-CA                          3:11.32  
       44.18                                                               
  2 Tully, Payton C           10 SCAL-CA                        3:27.58  
       47.17                                                               
  3 Schilleci, Ana M           9 SWRD-CA                        3:30.98  
       51.80                                                               
 -- Azizi, Tessa S             8 JCCW-CA                             DQ  
       42.98                                                               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                          29.45  
  2 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                          30.36  
  3 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                          30.47  
  4 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                          30.64  
  5 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                          30.71  
  6 Voss, Maya L              11 DA-CA                            30.78  
  7 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                          30.85  
  8 Macavei, Katie T          12 STOP-CA                          31.01  
  9 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                          31.51  
 10 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                          31.85  
 11 Carter, Bianca S          11 STOP-CA                          31.96  
 12 Li, Emily Y               12 BREA-CA                          32.18  
 13 Futrell, Rylie J          12 COTO-CA                          32.58  
 14 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                            33.48  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                        31.90  
  2 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                          31.95  
  3 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                          32.07  
  4 Loh, Angelina J           11 BREA-CA                          33.59  
  5 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                          33.60  
  6 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                          34.40  
  7 Hawkes, Naomi J           11 DA-CA                            34.49  
  8 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                          34.52  
  9 Kulkarni, Anokhi S        12 SEAL-CA                          35.06  
 10 Popp, Charlotte E         12 SCAC-CA                          35.07  
 11 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                          35.30  
 12 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                          36.03  
 13 Ismael, Jenna Blanca B    12 BREA-CA                          36.44  
 14 Boykin, Desiree S         12 BREA-CA                          36.87  
 15 Ong, Joy P                12 STOP-CA                          37.18  
 16 Austin, Lexi O            11 DA-CA                            38.00  
 17 Wu, Nina R                11 BREA-CA                          38.44  
 18 Boyer, Livy J             11 DA-CA                            40.05  
 19 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                          40.68  
 20 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                          41.31  
 21 Lee, Claire E             11 BREA-CA                          41.78  
 22 Tsai, Makenzie            11 BREA-CA                          43.73  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                          35.25  
  2 Krogulski, Ania H         11 SWRD-CA                          35.46  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                        1:03.06  
       29.94                                                               
  2 Shiotsu, Hallie R         12 UN-CA/SCAL                     1:06.86  
       31.94                                                               
  3 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                        1:07.56  
  4 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                        1:08.33  
       33.37                                                               
  5 Voss, Maya L              11 DA-CA                          1:08.56  
       33.23                                                               
  6 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                        1:08.73  
       32.37                                                               
  7 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                          1:08.89  
       33.46                                                               
  8 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                        1:09.35  
       33.43                                                               
  9 Nakamaru, Coco G          12 DA-CA                          1:11.45  
       34.25                                                               
 10 Suviate, Jovani E         12 BREA-CA                        1:11.62  
       33.97                                                               
WHT - Division  
  1 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA                        1:03.24  
       29.19                                                               
  2 Kwan, Ashley J            11 SCAL-CA                        1:08.94  
       33.43                                                               
  3 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                          1:12.57  
       34.41                                                               
  4 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                      1:12.66  
       34.55                                                               
  5 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                        1:12.69  
       34.83                                                               
  6 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                        1:12.77  
       34.57                                                               
  7 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                        1:13.58  
       34.41                                                               
  8 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                        1:13.64  
       34.17                                                               
  9 Khan, Grace L             11 RAYS-CA                        1:13.98  
       35.02                                                               
 10 Ford, Agatha T            12 DA-CA                          1:14.13  
       35.38                                                               
 11 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                        1:14.97  
       35.25                                                               
 12 Krogulski, Ania H         11 SWRD-CA                        1:15.96  
       35.46                                                               
 13 Wang, Nicole E            12 AZOT-CA                        1:16.31  
       35.94                                                               
 14 Jeffries, MJ N            12 BREA-CA                        1:16.44  
       35.89                                                               
 15 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                        1:21.29  
       38.77                                                               
 16 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA                        1:21.44  
       39.08                                                               
 17 Wu, Nina R                11 BREA-CA                        1:29.35  
       40.93                                                               
 18 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                        1:35.32  
       44.03                                                               
 19 Obeso, London C           11 BREA-CA                        1:36.25  
       44.66                                                               
 20 Tingesdahl, Hailey S      11 BREA-CA                        1:42.28  
       48.56                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                        2:21.50  
       33.16  1:09.94                                                      
  2 Shiotsu, Hallie R         12 UN-CA/SCAL                     2:21.76  
       32.99  1:08.96                                                      
  3 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                        2:25.30  
       33.26  1:10.11                                                      
  4 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                        2:26.12  
       33.68  1:10.82                                                      
  5 Voss, Maya L              11 DA-CA                          2:27.33  
       34.19  1:11.39                                                      
  6 Wang, Amy                 12 BREA-CA                        2:30.43  
       32.95  1:10.21                                                      
WHT - Division  
  1 Bright, Alexis S          11 COTO-CA                        2:22.39  
       32.65  1:09.14                                                      
  2 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                        2:24.10  
       33.63  1:11.02                                                      
  3 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                        2:34.29  
       35.43  1:15.41                                                      
  4 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                        2:40.12  
       35.49  1:16.61                                                      
  5 Ford, Agatha T            12 DA-CA                          2:48.04  
       39.34  1:23.13                                                      
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 6:24.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                        6:20.42  
       35.06  1:13.49  2:31.05                                             
  2 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                        6:26.87  
       34.84  1:12.96  2:31.16                                             
WHT - Division  
  1 Chow, Maegan J            11 BREA-CA                        5:40.26  
       30.60  1:04.07  2:14.83                                             
  2 Woo, Mina                 11 SCAL-CA                        6:01.76  
       32.76  1:08.41  2:22.02                                             
  3 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                        6:05.96  
       33.11  1:09.86  2:25.23                                             
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 36.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                          34.64  
  2 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA                          36.09  
  3 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                          36.19  
  4 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                          36.46  
  5 Macavei, Katie T          12 STOP-CA                          36.70  
  6 Li, Emily Y               12 BREA-CA                          36.75  
  7 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                          36.88  
  8 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                          36.97  
  9 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                          36.98  
 10 Wang, Amy                 12 BREA-CA                          37.28  
 11 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                          38.17  
 12 Bright, Alexis S          11 COTO-CA                          38.51  
 13 Futrell, Rylie J          12 COTO-CA                          38.55  
 14 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                          39.90  
 15 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                            41.36  
WHT - Division  
  1 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                          35.57  
  2 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                          36.44  
  3 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                        37.78  
  4 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                          38.79  
  5 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                          40.17  
  6 Phan, Abbey T             11 RAYS-CA                          40.22  
  7 Carter, Bianca S          11 STOP-CA                          40.24  
  8 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                          41.45  
  9 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                          41.74  
 10 Hawkes, Naomi J           11 DA-CA                            42.04  
 11 Kulkarni, Anokhi S        12 SEAL-CA                          42.25  
 12 Loh, Angelina J           11 BREA-CA                          43.38  
 13 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                          43.95  
 14 Wu, Nina R                11 BREA-CA                          44.51  
 15 Ong, Joy P                12 STOP-CA                          44.81  
 16 Lee, Claire E             11 BREA-CA                          44.92  
 17 Austin, Lexi O            11 DA-CA                            45.48  
 18 Ismael, Jenna Blanca B    12 BREA-CA                          46.01  
 19 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                          48.31  
 20 Boyer, Livy J             11 DA-CA                            49.99  
 21 Boykin, Desiree S         12 BREA-CA                          50.60  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                        1:15.67  
       36.42                                                               
  2 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                        1:16.63  
       36.90                                                               
  3 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA                        1:17.52  
       37.15                                                               
  4 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA                        1:18.36  
       37.52                                                               
  5 Wang, Amy                 12 BREA-CA                        1:18.41  
       38.14                                                               
  6 Ewing, Halle M            11 AZOT-CA                        1:18.77  
       38.84                                                               
  7 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                        1:19.34  
       38.62                                                               
  8 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                        1:19.48  
       39.11                                                               
  9 Nakamaru, Coco G          12 DA-CA                          1:20.34  
       39.25                                                               
 10 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                        1:22.43  
       41.18                                                               
 11 Bright, Alexis S          11 COTO-CA                        1:23.44  
       40.77                                                               
 12 Khan, Grace L             11 RAYS-CA                        1:27.57  
       42.03                                                               
WHT - Division  
  1 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                        1:16.42  
       37.83                                                               
  2 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                        1:16.58  
       37.23                                                               
  3 Kwan, Ashley J            11 SCAL-CA                        1:21.02  
       39.42                                                               
  4 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                        1:24.24  
       40.92                                                               
  5 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                        1:25.72  
  6 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                      1:26.16  
       40.62                                                               
  7 Suviate, Jovani E         12 BREA-CA                        1:26.78  
       41.40                                                               
  8 Wang, Nicole E            12 AZOT-CA                        1:33.11  
       46.42                                                               
  9 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                        1:34.79  
       46.01                                                               
 10 Wu, Nina R                11 BREA-CA                        1:38.45  
       45.08                                                               
 -- Tingesdahl, Hailey S      11 BREA-CA                             DQ  
     1:06.01                                                               
 -- Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                               DQ  
       42.56                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                        2:53.87  
       40.99  1:25.16                                                      
WHT - Division  
  1 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                        2:33.01  
       36.18  1:15.01                                                      
  2 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA                        2:37.00  
       37.20  1:17.31                                                      
  3 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA                        2:37.43  
       37.59  1:17.55                                                      
  4 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                        2:38.65  
       37.73  1:18.27                                                      
  5 Voss, Maya L              11 DA-CA                          2:39.15  
       38.51  1:19.14                                                      
  6 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                        2:49.82  
       39.49  1:24.69                                                      
 -- Woo, Mina                 11 SCAL-CA                             DQ  
       40.14  1:20.13                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 40.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                          39.87  
  2 Kelly, Gaby M             11 SCAC-CA                          40.02  
  3 Wang, Amy                 12 BREA-CA                          40.56  
  4 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                          40.71  
  5 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                          41.21  
  6 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                          41.23  
  7 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                          41.36  
  8 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA                          41.40  
  9 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA                          41.73  
 10 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                          41.74  
 11 Suviate, Jovani E         12 BREA-CA                          42.95  
 12 Nakamaru, Coco G          12 DA-CA                            43.06  
 13 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                          43.33  
 14 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                          43.61  
WHT - Division  
  1 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA                          40.64  
  2 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                          40.71  
  3 Ewing, Halle M            11 AZOT-CA                          42.15  
  4 Kwan, Ashley J            11 SCAL-CA                          42.21  
  5 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                            42.25  
  6 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                        43.28  
  7 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA                          43.83  
  8 Jeffries, MJ N            12 BREA-CA                          44.44  
  9 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                          44.51  
 10 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                          45.03  
 11 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                          45.14  
 12 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                          45.25  
 13 Ford, Agatha T            12 DA-CA                            46.34  
 14 Krogulski, Ania H         11 SWRD-CA                          46.89  
 15 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                          48.66  
 16 Wu, Nina R                11 BREA-CA                          51.38  
 17 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                          51.43  
 -- Tingesdahl, Hailey S      11 BREA-CA                             DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                        1:29.17  
       42.77                                                               
  2 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                        1:29.59  
       42.30                                                               
  3 Loh, Angelina J           11 BREA-CA                        1:29.90  
       43.38                                                               
  4 Clock, Audrey A           11 SEAL-CA                        1:30.33  
       43.18                                                               
  5 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                        1:30.72  
       42.75                                                               
  6 Wang, Amy                 12 BREA-CA                        1:31.09  
       42.05                                                               
  7 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                        1:31.29  
       44.83                                                               
  8 Futrell, Rylie J          12 COTO-CA                        1:33.71  
       43.92                                                               
  9 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA                        1:35.90  
       45.29                                                               
 10 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                          1:37.05  
       46.11                                                               
 11 Kulkarni, Anokhi S        12 SEAL-CA                        1:37.15  
       46.70                                                               
WHT - Division  
  1 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                        1:27.54  
       42.67                                                               
  2 Carter, Bianca S          11 STOP-CA                        1:29.94  
       43.91                                                               
  3 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                        1:30.35  
       43.10                                                               
  4 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                      1:31.72  
       43.58                                                               
  5 Wang, Nicole E            12 AZOT-CA                        1:33.05  
       44.24                                                               
  6 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                        1:33.88  
       44.42                                                               
  7 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                        1:34.89  
       44.43                                                               
  8 Austin, Lexi O            11 DA-CA                          1:38.13  
       46.52                                                               
  9 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                        1:40.42  
       45.88                                                               
 10 Hawkes, Naomi J           11 DA-CA                          1:40.44  
       46.65                                                               
 11 Ismael, Jenna Blanca B    12 BREA-CA                        1:42.25  
       49.38                                                               
 12 Brown, Emily A            12 AZOT-CA                        1:42.59  
       46.08                                                               
 13 Wu, Nina R                11 BREA-CA                        1:54.60  
       53.12                                                               
 14 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                        2:08.06  
     1:00.49                                                               
 -- Boykin, Desiree S         12 BREA-CA                             DQ  
       53.32                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:08.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA                        2:49.08  
       38.60  1:21.22                                                      
  2 Voss, Maya L              11 DA-CA                          2:57.53  
       43.03  1:28.50                                                      
  3 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                        3:01.56  
       40.40  1:27.61                                                      
  4 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA                        3:03.27  
       41.96  1:29.89                                                      
  5 Morales, Caitlyn I        11 JCCW-CA                        3:07.96  
       43.72  1:32.14                                                      
  6 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA                        3:20.56  
       44.63  1:35.73                                                      
  7 O'Connell, Reagan M       12 SCAC-CA                        3:21.96  
       45.58  1:36.60                                                      
  8 Obeso, London C           11 BREA-CA                        5:04.70  
     1:00.38  2:08.82                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 34.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                          34.13  
  2 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                          34.56  
  3 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                          34.65  
  4 Voss, Maya L              11 DA-CA                            35.51  
  5 Macavei, Katie T          12 STOP-CA                          35.86  
  6 Carter, Bianca S          11 STOP-CA                          36.20  
  7 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                          38.00  
  8 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                          39.01  
WHT - Division  
  1 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                          36.29  
  2 Wang, Amy                 12 BREA-CA                          38.29  
  3 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                          38.77  
  4 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                          39.00  
  5 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                        39.39  
  6 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                          39.64  
  7 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                          40.18  
  8 Choi, Elizabeth Y         12 AZOT-CA                          40.57  
  9 Hawkes, Naomi J           11 DA-CA                            41.07  
 10 Kulkarni, Anokhi S        12 SEAL-CA                          42.09  
 11 Li, Emily Y               12 BREA-CA                          42.66  
 12 Morford, Sabrina M        12 EAST-CA                          43.46  
 13 Wu, Nina R                11 BREA-CA                          43.51  
 14 Popp, Charlotte E         12 SCAC-CA                          44.23  
 15 Phan, Abbey T             11 RAYS-CA                          46.17  
 16 Loh, Angelina J           11 BREA-CA                          46.41  
 17 Boykin, Desiree S         12 BREA-CA                          54.12  
 18 Holland, Sydney K         11 SCAT-CA                          54.33  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                        1:14.96  
       35.31                                                               
  2 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA                        1:15.86  
       35.38                                                               
  3 Paguyo, Kelsey C          11 SWRD-CA                        1:17.42  
       36.19                                                               
  4 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                        1:19.47  
       35.79                                                               
  5 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                        1:19.55  
       37.19                                                               
  6 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                        1:20.86  
       36.64                                                               
  7 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                          1:21.63  
       37.08                                                               
WHT - Division  
  1 Woo, Mina                 11 SCAL-CA                        1:09.31  
       31.74                                                               
  2 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA                        1:15.64  
       33.91                                                               
  3 Jeffries, MJ N            12 BREA-CA                        1:19.58  
       38.45                                                               
  4 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                        1:22.47  
       37.27                                                               
  5 Shiotsu, Hallie R         12 UN-CA/SCAL                     1:22.66  
       37.85                                                               
  6 Wang, Amy                 12 BREA-CA                        1:31.04  
       38.79                                                               
  7 Morales, Caitlyn I        11 JCCW-CA                        1:31.65  
       42.23                                                               
  8 Wang, Nicole E            12 AZOT-CA                        1:33.13  
       43.63                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:43.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                        2:31.60  
       34.49  1:13.46                                                      
  2 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                        2:35.18  
       33.25  1:12.95                                                      
  3 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                        2:45.53  
       36.60  1:18.19                                                      
  4 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA                        2:47.06  
       35.17  1:18.83                                                      
  5 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA                        2:47.21  
       36.56  1:20.80                                                      
  6 Wong, Makena J            12 SCAL-CA                        2:48.08  
       35.70  1:18.61                                                      
  7 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                        2:52.15  
       34.45  1:19.32                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA                        1:14.12  
       34.85                                                               
  2 Matsumoto, Miki           12 BREA-CA                        1:15.71  
  3 Diaz, Abigail G           12 SCAL-CA                        1:16.78  
       37.46                                                               
  4 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                        1:16.93  
       36.33                                                               
  5 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                        1:16.99  
       36.54                                                               
  6 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                        1:17.04  
       34.32                                                               
  7 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                        1:17.11  
       36.34                                                               
  8 Bright, Alexis S          11 COTO-CA                        1:17.72  
       37.81                                                               
  9 Morales, Caitlyn I        11 JCCW-CA                        1:18.28  
       38.33                                                               
 10 Ewing, Halle M            11 AZOT-CA                        1:18.30  
       36.96                                                               
 11 Nakamaru, Coco G          12 DA-CA                          1:18.56  
       35.91                                                               
 12 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                          1:18.78  
       36.32                                                               
 13 Ngo, Sophie E             12 SCAL-CA                        1:19.04  
       36.79                                                               
 14 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                        1:19.28  
       37.95                                                               
 15 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                        1:20.01  
       37.28                                                               
 16 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                          1:22.11  
       37.96                                                               
WHT - Division  
  1 Kwan, Ashley J            11 SCAL-CA                        1:17.69  
       36.38                                                               
  2 Rodriguez, Ella G         12 Mantas-CA                      1:19.75  
       38.52                                                               
  3 Suviate, Jovani E         12 BREA-CA                        1:20.90  
       38.31                                                               
  4 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                        1:23.77  
       39.97                                                               
  5 Rhee, Chloe S             11 AZOT-CA                        1:23.98  
       39.36                                                               
  6 Troccoli, Caprie B        11 AZOT-CA                        1:24.49  
       40.07                                                               
  7 Wang, Nicole E            12 AZOT-CA                        1:25.73  
       41.18                                                               
  8 Chhour, Elise S           11 SWRD-CA                        1:25.74  
       43.10                                                               
  9 Jeffries, MJ N            12 BREA-CA                        1:26.06  
       41.03                                                               
 10 O'Connell, Reagan M       12 SCAC-CA                        1:26.51  
       40.80                                                               
 11 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                        1:28.18  
       41.72                                                               
 12 Whittaker, Hailey J       11 EAST-CA                        1:31.20  
       41.25                                                               
 13 Wu, Nina R                11 BREA-CA                        1:36.20  
       41.53                                                               
 14 Melancon, Courtney H      11 SEAL-CA                        1:46.35  
       51.27                                                               
 15 Obeso, London C           11 BREA-CA                        1:47.85  
       49.08                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gomez, Reina S            12 JCCW-CA                        2:37.69  
       30.87                                                               
  2 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                        2:44.22  
       34.52                                                               
  3 Vargas, Nathalia K        12 BREA-CA                        2:49.90  
       36.24                                                               
  4 Sighiartau, Nicole M      12 DA-CA                          2:52.87  
       36.51                                                               
  5 Wang, Amy                 12 BREA-CA                        2:54.32  
       39.85                                                               
  6 Bharath, Prerna           11 BREA-CA                        2:55.97  
       40.43                                                               
  7 Maeda, Sayaka             11 STOP-CA                        2:56.01  
       41.15                                                               
WHT - Division  
  1 Fan, Aliyah J             11 AZOT-CA                        2:40.75  
       33.83                                                               
  2 Okuno, Lindsey M          11 BREA-CA                        2:45.67  
       34.43                                                               
  3 Wonser, Kate E            12 SCAC-CA                        2:49.19  
       41.88                                                               
  4 Bright, Alexis S          11 COTO-CA                        2:49.32  
       38.19                                                               
  5 Li, Emily Y               12 BREA-CA                        2:54.74  
       43.37                                                               
  6 Liddane, Lauren A         12 SCAL-CA                        3:00.49  
       41.54                                                               
  7 Ro, Ava H                 11 STOP-CA                        3:02.45  
       42.95                                                               
 -- Ismael, Jenna Blanca B    12 BREA-CA                             DQ  
       40.50                                                               
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                            29.36  
  2 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA                          29.40  
  3 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                            29.42  
  4 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA                          29.45  
  5 White, Allison E          13 EAST-CA                          29.65  
  6 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                          29.67  
  7 Tully, Keeley S           13 SCAL-CA                          29.76  
  8 Rebensdorf, Sarah E       14 RAYS-CA                          29.90  
  9 Weber, Rylan A            13 DA-CA                            30.24  
 10 Thompson, Emma K          13 EAST-CA                          30.27  
 11 Hidalgo, Abby M           14 RAYS-CA                          30.70  
 12 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                          30.80  
 13 Akason, Krimzen S         13 SCAT-CA                          31.06  
 14 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA                          31.19  
 15 Moore, Shandy M           13 BREA-CA                          31.95  
 16 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA                          32.07  
WHT - Division  
  1 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA                          31.10  
  2 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                          31.62  
  3 Oh, Maliyah I             13 DA-CA                            32.53  
  4 Reichert, Jenna N         13 SCAC-CA                          32.83  
  5 James, Hannah M           13 COTO-CA                          33.08  
  6 Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                          33.40  
  7 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                          33.87  
  8 Chapman, Grace A          13 SCAT-CA                          34.73  
  9 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                          34.87  
 10 Parker, Kendal K          13 EAST-CA                          34.88  
 11 Martinez, Alexa Labio     14 STOP-CA                          37.90  
 12 Veksler, Eva R            13 COTO-CA                          39.07  
 13 Ma, Emily                 13 STOP-CA                          39.12  
 14 Barnett, Katie N          13 SCAC-CA                          40.59  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:03.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA                        1:02.88  
       29.96                                                               
  2 Simic, Bella R            13 DA-CA                          1:02.99  
       30.80                                                               
  3 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                        1:03.60  
       30.87                                                               
  4 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA                        1:03.68  
       30.53                                                               
  5 Weber, Rylan A            13 DA-CA                          1:04.79  
       31.25                                                               
  6 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                        1:05.32  
       31.31                                                               
  6 White, Allison E          13 EAST-CA                        1:05.32  
       31.92                                                               
  8 Rebensdorf, Sarah E       14 RAYS-CA                        1:05.67  
       30.87                                                               
  9 Thompson, Emma K          13 EAST-CA                        1:06.43  
       30.98                                                               
 10 DiCesaris, Natalie N      13 STOP-CA                        1:06.81  
       32.22                                                               
 11 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA                        1:09.21  
       32.70                                                               
WHT - Division  
  1 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                          1:04.24  
       31.13                                                               
  2 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA                        1:09.37  
       32.50                                                               
  3 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA                        1:12.21  
       33.39                                                               
  4 Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                        1:12.51  
       35.10                                                               
  5 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        1:12.94  
       34.72                                                               
  6 James, Hannah M           13 COTO-CA                        1:13.53  
       34.58                                                               
  7 Nygaard, Anya G           13 DA-CA                          1:21.16  
       37.26                                                               
  8 Ma, Emily                 13 STOP-CA                        1:29.47  
       40.27                                                               
  9 Martinez, Alexa Labio     14 STOP-CA                        1:29.90  
       41.36                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:16.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                        2:17.73  
       32.36  1:08.29                                                      
  2 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                        2:18.53  
       31.63  1:07.14                                                      
  3 Ro, Hannah H              13 STOP-CA                        2:19.36  
       32.64  1:08.80                                                      
  4 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA                        2:20.91  
       31.70  1:06.69                                                      
  5 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        2:22.00  
       32.03  1:08.00                                                      
WHT - Division  
  1 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA                        2:35.41  
       34.53  1:13.16                                                      
  2 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        2:37.31  
       35.66  1:16.06                                                      
  3 Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                        2:37.37  
       35.75  1:15.18                                                      
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:59.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA                        5:52.95  
       33.15  1:08.80  2:21.09                                             
  2 Ro, Hannah H              13 STOP-CA                        6:03.84  
       32.54  1:08.71  2:22.22                                             
  3 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA                        6:07.09  
  4 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA                        6:11.71  
       32.49  1:07.96  2:22.23                                             
  5 White, Allison E          13 EAST-CA                        6:16.35  
       32.80  1:12.25  2:30.46                                             
  6 Hidalgo, Abby M           14 RAYS-CA                        6:18.71  
       35.52  1:14.37  2:33.34                                             
  7 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        6:25.39  
       32.96  1:11.35  2:30.30                                             
WHT - Division  
  1 Weber, Rylan A            13 DA-CA                          6:26.60  
       34.65  1:15.21  2:35.20                                             
  2 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                        6:30.90  
       33.34  1:10.79  2:31.37                                             
  3 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                          6:34.91  
       34.13  1:15.27  2:36.76                                             
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:14.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 White, Allison E          13 EAST-CA                        1:12.99  
       35.72                                                               
  2 Griffin, Amy N            13 SCAC-CA                        1:13.06  
       36.04                                                               
  3 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA                        1:13.29  
       35.98                                                               
  4 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA                        1:13.37  
       36.66                                                               
  5 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA                        1:13.74  
       36.09                                                               
  6 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                          1:14.02  
       36.65                                                               
  7 Tjia, Julia A             13 JCCW-CA                        1:14.59  
       36.65                                                               
  8 Wang, Sharon              14 BREA-CA                        1:16.27  
       37.28                                                               
  9 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        1:17.68  
       36.98                                                               
 10 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA                        1:18.55  
       38.43                                                               
 11 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                        1:19.98  
       38.51                                                               
 12 DiCesaris, Natalie N      13 STOP-CA                        1:20.31  
       38.34                                                               
 -- Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                             DQ  
       39.33                                                               
WHT - Division  
  1 Weber, Rylan A            13 DA-CA                          1:17.14  
       37.76                                                               
  2 Thompson, Emma K          13 EAST-CA                        1:19.35  
       37.67                                                               
  3 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA                        1:23.85  
       40.79                                                               
  4 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                        1:24.67  
       42.03                                                               
  5 James, Hannah M           13 COTO-CA                        1:27.51  
       42.37                                                               
  6 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        1:34.27  
       45.55                                                               
  7 Nygaard, Anya G           13 DA-CA                          1:38.20  
       47.47                                                               
  8 Martinez, Alexa Labio     14 STOP-CA                        1:50.32  
       52.62                                                               
  9 Ma, Emily                 13 STOP-CA                        1:55.67  
       54.56                                                               
 -- Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                             DQ  
       44.04                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:39.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                          2:45.27  
       38.50  1:20.70                                                      
  2 Novak, Makayla M          13 SWRD-CA                        2:45.87  
       38.42  1:18.75                                                      
  3 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA                        2:46.55  
       38.64  1:20.13                                                      
  4 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        2:47.56  
       38.56  1:21.13                                                      
  5 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA                        2:55.11  
       40.79  1:25.95                                                      
WHT - Division  
  1 Karsten, Masen A          13 AZOT-CA                        2:33.50  
       36.80  1:14.65                                                      
  2 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                        2:34.81  
       37.31  1:16.56                                                      
  3 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                          2:39.52  
       37.88  1:18.07                                                      
  4 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA                        3:00.76  
       40.71  1:25.38                                                      
 -- Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                             DQ  
       44.95  1:34.72                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:23.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                          1:25.82  
       40.93                                                               
  2 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA                        1:26.82  
       41.23                                                               
  3 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA                        1:27.53  
       40.99                                                               
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 RAYS-CA                        1:28.48  
       41.83                                                               
  5 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                        1:29.51  
       41.99                                                               
  6 Hidalgo, Abby M           14 RAYS-CA                        1:29.64  
       42.59                                                               
  7 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                        1:30.09  
       42.34                                                               
  8 Moore, Shandy M           13 BREA-CA                        1:32.03  
       43.77                                                               
  9 Joyce, Madeline E         13 SCAC-CA                        1:33.94  
       44.31                                                               
 -- Tully, Keeley S           13 SCAL-CA                            DFS  
WHT - Division  
  1 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        1:30.19  
       44.47                                                               
  2 Akason, Krimzen S         13 SCAT-CA                        1:31.31  
       43.20                                                               
  3 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA                        1:34.44  
       43.36                                                               
  4 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        1:34.95  
       46.05                                                               
  5 Garcia, Apria I           13 SCAC-CA                        1:35.02  
       45.89                                                               
  6 Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                        1:36.46  
       45.54                                                               
  7 James, Hannah M           13 COTO-CA                        1:38.38  
       47.28                                                               
  8 Oh, Maliyah I             13 DA-CA                          1:38.56  
       48.00                                                               
  9 Chapman, Grace A          13 SCAT-CA                        1:38.65  
       45.89                                                               
 10 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                        1:40.31  
       48.23                                                               
 11 Reichert, Jenna N         13 SCAC-CA                        1:46.20  
       51.35                                                               
 12 Martinez, Alexa Labio     14 STOP-CA                        1:47.87  
       50.80                                                               
 13 Veksler, Eva R            13 COTO-CA                        1:49.06  
       51.22                                                               
 14 Ma, Emily                 13 STOP-CA                        1:57.68  
       54.76                                                               
 -- Parker, Kendal K          13 EAST-CA                             DQ  
       51.43                                                               
 -- Barnett, Katie N          13 SCAC-CA                             DQ  
       58.79                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 3:01.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McKenzie, Cici R          13 DA-CA                          3:02.99  
       42.52  1:29.62                                                      
  2 Ro, Hannah H              13 STOP-CA                        3:03.78  
       41.86  1:28.80                                                      
  3 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                        3:10.08  
       42.28  1:29.82                                                      
  4 Rebensdorf, Sarah E       14 RAYS-CA                        3:11.44  
       44.22  1:32.99                                                      
WHT - Division  
  1 Bennett, Julianne K       13 SCAC-CA                        2:48.74  
       39.37  1:22.24                                                      
  2 Rodriguez, Bella R        14 SEAL-CA                        3:10.45  
       43.85  1:31.99                                                      
  3 James, Hannah M           13 COTO-CA                        3:24.88  
       45.97  1:38.25                                                      
  4 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA                        3:31.78  
       44.50  1:36.78                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rebensdorf, Sarah E       14 RAYS-CA                        1:13.27  
       34.14                                                               
  2 Simic, Bella R            13 DA-CA                          1:14.45  
       35.26                                                               
  3 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA                        1:14.56  
       35.12                                                               
  4 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA                        1:14.71  
       34.82                                                               
  5 DiCesaris, Natalie N      13 STOP-CA                        1:23.67  
       37.23                                                               
WHT - Division  
  1 Thompson, Emma K          13 EAST-CA                        1:20.34  
       34.91                                                               
  2 Weber, Rylan A            13 DA-CA                          1:21.21  
       37.43                                                               
  3 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        1:22.72  
       37.37                                                               
  4 Golson, Harmony L         14 AZOT-CA                        1:27.36  
       38.62                                                               
  5 Golson, Kaydence L        14 AZOT-CA                        1:28.77  
       40.21                                                               
  6 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        1:39.36  
       45.00                                                               
  7 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA                        1:46.43  
       44.31                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:40.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                        2:41.56  
       34.96  1:17.17                                                      
  2 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA                        3:00.93  
       34.69  1:17.38                                                      
  3 Moore, Shandy M           13 BREA-CA                        3:16.57  
       40.21  1:30.16                                                      
  4 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        3:45.82  
       49.84  1:48.58                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                        2:29.89  
       33.50                                                               
  2 Simic, Bella R            13 DA-CA                          2:36.31  
       33.06                                                               
  3 Hawkes, Savannah E        14 DA-CA                          2:42.05  
  4 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                        2:46.05  
       38.40                                                               
  5 Hidalgo, Abby M           14 RAYS-CA                        2:46.57  
       38.27                                                               
WHT - Division  
  1 Vaglienty, Priscilla      13 SCAL-CA                        2:47.87  
       38.97                                                               
  2 Akason, Krimzen S         13 SCAT-CA                        2:51.04  
       37.59                                                               
  3 Oh, Maliyah I             13 DA-CA                          2:51.86  
       37.54                                                               
  4 Thompson, Emma K          13 EAST-CA                        2:55.67  
       34.63                                                               
  5 Keegan, Kimmy M           13 RAYS-CA                        2:56.26  
       40.05                                                               
  6 Moore, Shandy M           13 BREA-CA                        3:00.87  
       39.46                                                               
  7 Sabadin, Aniela L         13 BREA-CA                        3:06.44  
       43.38                                                               
  8 Khanin, Sasha             13 SCAL-CA                        3:07.81  
       43.64                                                               
 -- James, Hannah M           13 COTO-CA                             DQ  
       40.50                                                               
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:36.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 White, Allison E          13 EAST-CA                        5:17.60  
       35.68  1:16.49                                                      
  2 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA                        5:34.75  
       37.82  1:21.27                                                      
WHT - Division  
  1 Fan, Kiana                13 AZOT-CA                        5:22.89  
       36.44  1:18.20                                                      
  2 Wang, Sharon              14 BREA-CA                        5:30.70  
 
Girls 15-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Choe, Hailey H            16 STOP-CA                          31.12  
WHT - Division  
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                          29.07  
  2 Wirth, Angela M           16 COTO-CA                          30.57  
 
Girls 15-99 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:16.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leong, Courtney           15 SCAL-CA                        2:10.12  
       29.44  1:01.93                                                      
  2 Wirth, Angela M           16 COTO-CA                        2:27.94  
       32.47  1:09.80                                                      
 
Girls 15-99 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 5:57.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leong, Courtney           15 SCAL-CA                        6:03.84  
       30.53  1:04.75  2:17.42                                             
 
Girls 15-99 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:33.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wirth, Angela M           16 COTO-CA                             DQ  
       39.35  1:21.40                                                      
 
Girls 15-99 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 1:23.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                        1:24.37  
       40.19                                                               
  2 Wirth, Angela M           16 COTO-CA                        1:37.32  
       46.10                                                               
 
Girls 15-99 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                        1:14.32  
       34.27                                                               
 
Girls 15-99 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:37.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Choe, Hailey H            16 STOP-CA                        2:53.16  
       37.22                                                               
WHT - Division  
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                        2:38.14  
       33.26                                                               
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:02.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                        1:03.57  
       30.44                                                               
  2 Wirth, Angela M           16 COTO-CA                        1:07.46  
       31.75                                                               
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:14.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wirth, Angela M           16 COTO-CA                        1:17.44  
       38.10                                                               
WHT - Division  
  1 Vukovics, Olivia E        16 SCAT-CA                        1:16.37  
       37.51                                                               
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA                          20.89  
  2 Vietti, Landon L           6 SCAL-CA                          24.55  
  3 Macavei, Andrew B          5 STOP-CA                          34.17  
  4 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                          37.25  
  5 Gross, Dyson L             5 STOP-CA                          47.56  
  6 Bartelli, Austin J         5 STOP-CA                          48.64  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                          50.30  
  2 Zhang, Evan                6 BREA-CA                          53.30  
  3 Vietti, Landon L           6 SCAL-CA                          54.87  
  4 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                          56.25  
  5 Davis, Carter T            6 SEAL-CA                        1:10.01  
  6 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                        1:13.61  
  7 Schimmelpfenig, Zack D     6 COTO-CA                        1:16.73  
  8 Sandhu, Anhad S            6 RAYS-CA                        1:27.29  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA                        1:55.79  
       52.12                                                               
  2 Zhang, Evan                6 BREA-CA                        1:56.51  
       54.50                                                               
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gaglio, Abraham J          6 SWRD-CA                          27.49  
WHT - Division  
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                          30.97  
  2 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                          32.10  
  3 Macavei, Andrew B          5 STOP-CA                          34.17  
  4 Bartelli, Austin J         5 STOP-CA                          44.51  
  5 Gross, Dyson L             5 STOP-CA                          47.25  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                          56.06  
  2 Zhang, Evan                6 BREA-CA                          58.13  
  3 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                        1:06.49  
  4 Sandhu, Anhad S            6 RAYS-CA                        1:16.31  
  5 Schimmelpfenig, Zack D     6 COTO-CA                        1:17.26  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                          30.89  
  2 Zhang, Evan                6 BREA-CA                          31.69  
  3 Vietti, Landon L           6 SCAL-CA                          32.94  
  4 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                          40.64  
  5 Gross, Dyson L             5 STOP-CA                          41.28  
  6 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                          43.87  
 -- Davis, Carter T            6 SEAL-CA                             DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                        1:18.21  
  2 Vietti, Landon L           6 SCAL-CA                        1:18.86  
  3 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                        1:30.97  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mekerdichian, Rocco        6 JCCW-CA                          27.84  
  2 Gayler, Casey D            6 SCAC-CA                          29.18  
  3 Murphy, Declan S           6 STOP-CA                          55.06  
 -- Schimmelpfenig, Zack D     6 COTO-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chiang, Matthew            7 AZOT-CA                          18.71  
  2 Mukhliss, Zaid             7 AZOT-CA                          18.76  
  3 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                          19.03  
  4 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                          19.12  
  5 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                          19.19  
  6 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          19.70  
  7 Ponce, Henry L             8 SEAL-CA                          20.96  
  8 Peng, Alex Z               8 BREA-CA                          21.14  
  9 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                          21.57  
WHT - Division  
  1 Chang, Dylan C             8 BREA-CA                          19.31  
  2 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          20.97  
  3 Iskandar, Justin N         8 BREA-CA                          21.28  
  4 Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                          21.87  
  5 Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                          23.01  
  6 Yu, Brandon T              7 AZOT-CA                          24.05  
  7 Chen, Charlie              8 BREA-CA                          24.51  
  8 Rasic, Pete M              7 STOP-CA                          26.81  
  9 Wang, Ryder Y              7 BREA-CA                          26.92  
 10 Whitmarsh, Jackson R       8 STOP-CA                          30.94  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                          38.02  
  2 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                          38.10  
  3 Chiang, Matthew            7 AZOT-CA                          43.17  
  4 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                          43.71  
  5 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          43.99  
  6 Rey, Jared R               8 BREA-CA                          44.76  
WHT - Division  
  1 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                          46.94  
  2 Renta, Matthew N           7 SEAL-CA                          47.07  
  3 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                          47.74  
  4 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          49.12  
  5 Ponce, Henry L             8 SEAL-CA                          49.37  
  6 Pianalto, Marco J          8 COTO-CA                          50.94  
  7 Renta, Thomas B            7 SEAL-CA                          51.17  
  8 Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                          52.30  
  9 Brake, Mattias H           8 SWRD-CA                          55.99  
 10 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                        1:12.29  
 11 Sehmi, Ronik S             7 RAYS-CA                        1:18.36  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                        1:19.88  
       37.90                                                               
  2 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                        1:25.76  
       40.56                                                               
  3 Tran, Frederick            8 BREA-CA                        1:26.25  
       39.73                                                               
  4 Li, Yide                   8 BREA-CA                        1:28.05  
       42.37                                                               
  5 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                        1:28.38  
       40.18                                                               
  6 Wei, Kurtis T              8 BREA-CA                        1:28.51  
       43.48                                                               
  7 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                        1:37.72  
       45.53                                                               
  8 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                        1:37.84  
       46.16                                                               
WHT - Division  
  1 Iskandar, Justin N         8 BREA-CA                        1:37.93  
       46.74                                                               
  2 Peng, Alex Z               8 BREA-CA                        1:37.95  
  3 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                        1:46.98  
       49.03                                                               
  4 Wang, Ryder Y              7 BREA-CA                        1:51.17  
       51.91                                                               
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                          19.93  
  2 Li, Yide                   8 BREA-CA                          20.70  
  3 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                          21.26  
  4 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                          22.13  
  5 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          22.93  
  6 Wei, Kurtis T              8 BREA-CA                          23.02  
  7 Mukhliss, Zaid             7 AZOT-CA                          23.54  
  8 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                          24.37  
  9 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                          25.03  
 10 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          25.36  
 11 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                          25.84  
 12 Chang, Dylan C             8 BREA-CA                          26.42  
WHT - Division  
  1 Peng, Alex Z               8 BREA-CA                          24.75  
  2 Chen, Charlie              8 BREA-CA                          24.81  
  3 Chiang, Matthew            7 AZOT-CA                          25.58  
  4 Ponce, Henry L             8 SEAL-CA                          26.51  
  5 Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                          27.32  
  6 Wang, Ryder Y              7 BREA-CA                          28.44  
  7 Yu, Brandon T              7 AZOT-CA                          28.48  
  8 Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                          28.86  
  9 Whitmarsh, Jackson R       8 STOP-CA                          40.53  
 -- Rasic, Pete M              7 STOP-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                          47.70  
  2 Li, Yide                   8 BREA-CA                          48.37  
  3 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                          50.29  
  4 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                          51.23  
  5 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                          52.76  
  6 Schimmelpfenig, Luke T     8 COTO-CA                          57.42  
  7 Rey, Jared R               8 BREA-CA                          58.27  
WHT - Division  
  1 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                          41.93  
  2 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                          48.65  
  3 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          54.85  
  4 Pianalto, Marco J          8 COTO-CA                          57.46  
  5 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                          58.47  
  6 Brake, Mattias H           8 SWRD-CA                        1:00.30  
  7 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                        1:03.27  
  8 Sehmi, Ronik S             7 RAYS-CA                        1:14.25  
 -- Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Yide                   8 BREA-CA                          23.28  
  2 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                          23.91  
  3 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                          24.65  
  4 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                          24.82  
  5 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          25.48  
  6 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                          26.41  
WHT - Division  
  1 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                          25.02  
  2 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          27.24  
  3 Chuang, Kyle               8 AZOT-CA                          27.82  
  4 Renta, Matthew N           7 SEAL-CA                          28.79  
  5 Ponce, Henry L             8 SEAL-CA                          29.02  
  6 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                          29.68  
  7 Brake, Nicholas H          8 SWRD-CA                          30.78  
  8 Renta, Thomas B            7 SEAL-CA                          31.52  
  9 Schimmelpfenig, Luke T     8 COTO-CA                          33.32  
 10 Pianalto, Marco J          8 COTO-CA                          35.62  
 11 Parker, Will A             7 DA-CA                            37.31  
 12 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                          37.47  
 -- Sehmi, Ronik S             7 RAYS-CA                             DQ  
 -- Brake, Mattias H           8 SWRD-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                          47.85  
  2 Wei, Kurtis T              8 BREA-CA                          57.16  
  3 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                          58.40  
  4 Chen, Charlie              8 BREA-CA                          59.30  
WHT - Division  
  1 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          55.33  
  1 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                          55.33  
  3 Chang, Dylan C             8 BREA-CA                          59.30  
  4 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                        1:01.57  
  5 Iskandar, Justin N         8 BREA-CA                        1:03.26  
  6 Kelly, Jason B             8 SCAC-CA                        1:06.03  
  7 Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                        1:08.68  
  8 Fenoglio, Jackson W        8 SWRD-CA                        1:09.67  
  9 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                        1:10.72  
 10 Rasic, Pete M              7 STOP-CA                        1:17.91  
 11 Wang, Ryder Y              7 BREA-CA                        1:19.43  
 -- Whitmarsh, Jackson R       8 STOP-CA                             DQ  
 -- Peng, Alex Z               8 BREA-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Jake L            7 SEAL-CA                          19.01  
  2 Tran, Frederick            8 BREA-CA                          20.93  
  3 Chiang, Matthew            7 AZOT-CA                          21.52  
  4 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                          23.14  
WHT - Division  
  1 Renta, Thomas B            7 SEAL-CA                          24.30  
  2 Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                          27.19  
  3 Renta, Matthew N           7 SEAL-CA                          27.60  
  4 Murphy, Connell P          8 STOP-CA                          34.15  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                          45.38  
  2 Chang, Dylan C             8 BREA-CA                          59.39  
WHT - Division  
  1 Tran, Frederick            8 BREA-CA                          46.53  
  2 Chiang, Matthew            7 AZOT-CA                          48.50  
  3 Li, Yide                   8 BREA-CA                          51.11  
  4 Wei, Kurtis T              8 BREA-CA                          57.60  
  5 Iskandar, Justin N         8 BREA-CA                          59.07  
  6 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                        1:00.04  
 -- Burke, Ryan W              8 SCAC-CA                             DQ  
 -- Rasic, Pete M              7 STOP-CA                             DQ  
 -- Wilson, Liam G             7 JCCW-CA                             DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Frederick            8 BREA-CA                        1:34.20  
       43.51                                                               
  2 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                        1:38.20  
       46.46                                                               
  3 Li, Yide                   8 BREA-CA                        1:40.13  
       46.97                                                               
  4 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                        1:42.29  
       45.44                                                               
  5 Davis, Dorian A            7 SWRD-CA                        1:45.68  
       52.61                                                               
  6 Bartelli, Tyler C          7 STOP-CA                        1:48.32  
       53.09                                                               
  7 Lee, Enzo                  7 STOP-CA                        1:49.53  
       52.39                                                               
WHT - Division  
  1 Rey, Jared R               8 BREA-CA                        2:00.69  
     1:03.01                                                               
  2 Schimmelpfenig, Luke T     8 COTO-CA                        2:01.40  
       56.20                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 34.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kosolcharoen, Marcus J    10 SCAT-CA                          35.36  
  2 Huang, Jayden J           10 BREA-CA                          35.62  
  3 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                          35.81  
  4 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                          36.16  
  5 Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                          36.34  
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                          36.74  
  7 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                          38.52  
  8 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                          39.29  
WHT - Division  
  1 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                          32.95  
  2 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                          34.25  
  3 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                          35.93  
  4 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                          36.48  
  5 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA                          36.61  
  6 Brown, Ethan W             9 SWRD-CA                          36.79  
  7 Sweningson, Sutton P      10 SCAL-CA                          36.92  
  8 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                          37.60  
  9 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                          37.88  
 10 Newman, Justin K           9 SCAT-CA                          39.43  
 11 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                          39.81  
 12 Trinh, Jaydan D           10 BREA-CA                          39.91  
 13 Medley, Dylan T           10 SCAT-CA                          40.29  
 14 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                          40.66  
 15 Baren, Miles               9 SCAT-CA                          40.78  
 16 Nguyen, Tommy H           10 SEAL-CA                          41.01  
 17 Dang, Gavin C             10 AZOT-CA                          41.31  
 18 Sanchez, AJ J             10 STOP-CA                          42.59  
 19 Marks, Tyler G             9 AZOT-CA                          43.03  
 20 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                          43.33  
 21 Liu, Derek                 8 JCCW-CA                          43.34  
 22 Ward, Pierce J             9 DA-CA                            43.99  
 23 Choi, William Y            9 AZOT-CA                          44.95  
 24 Kim, Ian H                10 AZOT-CA                          45.21  
 25 Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                          45.55  
 26 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                          48.41  
 27 Thong, Elliott             9 BREA-CA                          51.50  
 28 Sech, Gabriel L            9 SCAT-CA                          54.98  
 29 Hung, Cato T               9 BREA-CA                          59.61  
 30 Choe, Ryan B               9 STOP-CA                        1:02.22  
 31 Tripp, Nathan J            9 SCAC-CA                        1:17.68  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                        1:15.77  
       37.36                                                               
  2 Mai, Derrick W             9 DA-CA                          1:15.94  
       36.24                                                               
  3 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                        1:17.32  
       37.39                                                               
  4 Mac, Dylan R              10 AZOT-CA                        1:22.56  
       37.42                                                               
  5 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                        1:22.61  
       39.29                                                               
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                        1:22.90  
       38.92                                                               
  7 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                        1:24.79  
       39.73                                                               
WHT - Division  
  1 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                        1:20.79  
       39.19                                                               
  2 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                        1:20.90  
       38.64                                                               
  3 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                        1:21.52  
       39.92                                                               
  4 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                        1:22.32  
       38.05                                                               
  5 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                        1:22.66  
       40.03                                                               
  6 Clements, Chase R          9 AZOT-CA                        1:26.00  
       39.57                                                               
  7 Shabanie, Jacob A          9 AZOT-CA                        1:28.01  
       41.68                                                               
  8 Zhao, Tommy                9 BREA-CA                        1:28.10  
       41.19                                                               
  9 Lin, Kyle S                9 BREA-CA                        1:28.97  
       42.40                                                               
 10 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                        1:29.12  
       41.73                                                               
 11 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                        1:29.41  
       42.86                                                               
 12 Jones, Alistair P         10 AZOT-CA                        1:30.21  
       42.82                                                               
 13 Sweningson, Sutton P      10 SCAL-CA                        1:30.36  
       41.51                                                               
 14 Lee, Andrew               10 BREA-CA                        1:31.52  
       43.24                                                               
 15 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                        1:31.80  
       41.83                                                               
 16 Shabanie, Mark D           9 AZOT-CA                        1:34.82  
       43.51                                                               
 17 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                        1:37.79  
       47.36                                                               
 18 Quillinan, Jack A         10 SEAL-CA                        1:38.28  
       45.32                                                               
 19 Bian, Kexin                9 BREA-CA                        1:38.74  
       48.37                                                               
 20 Tseng, Justin H            9 BREA-CA                        1:38.87  
       45.90                                                               
 21 Arun, Raaghav              9 STOP-CA                        1:39.41  
       50.80                                                               
 22 Takagi, Matthew Y         10 STOP-CA                        1:39.64  
       46.28                                                               
 23 Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                        1:47.24  
       50.24                                                               
 -- Shea, Isaac               10 BREA-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fan, Jerry                 9 BREA-CA                        2:40.47  
       35.78  1:17.38                                                      
  2 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                        3:01.08  
       39.52  1:24.73                                                      
WHT - Division  
  1 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                        2:47.56  
       38.57  1:22.06                                                      
  2 Zhang, Caleb J            10 BREA-CA                        2:48.87  
       39.09  1:22.97                                                      
  3 Clements, Chase R          9 AZOT-CA                        3:10.61  
       40.95  1:28.04                                                      
  4 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                        3:13.60  
       46.12  1:34.61                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                        2:58.32  
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ramirez, Anthony          10 BREA-CA                        6:07.98  
       31.47  1:08.60  2:23.37                                             
  2 Wang, Max                 10 BREA-CA                        6:33.85  
       34.77  1:14.56  2:35.30                                             
  3 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                        7:17.81  
       35.97  1:18.49  2:47.21                                             
WHT - Division  
  1 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                        6:17.20  
       33.46  1:11.13  2:28.43                                             
  2 Azizi, Taren S            10 JCCW-CA                        7:09.23  
       37.24  1:22.10  2:53.85                                             
  3 Li, Jerry Y                9 BREA-CA                        7:16.60  
       36.83  1:19.81  2:50.67                                             
  4 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                        7:39.51  
       39.26  1:25.02  2:58.32                                             
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 40.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chang, Zachary C          10 BREA-CA                          37.03  
  2 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                          38.12  
  3 Ali, Amir R                8 AZOT-CA                          39.35  
  4 Mai, Derrick W             9 DA-CA                            39.74  
  5 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                          40.24  
  6 Kim, Collin S             10 EAST-CA                          40.29  
  7 Carson, Cole T            10 STOP-CA                          40.77  
  8 Fan, Jerry                 9 BREA-CA                          41.55  
  9 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                          42.01  
 10 Valentine, Chase E         9 JCCW-CA                          43.14  
 11 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                          43.65  
 12 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                          44.02  
 13 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                          44.60  
 -- Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                             DQ  
WHT - Division  
  1 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                          41.67  
  2 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                          42.20  
  3 Wang, Eric S              10 BREA-CA                          42.76  
  4 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                          43.50  
  5 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                          44.12  
  6 Quillinan, Jack A         10 SEAL-CA                          45.30  
  7 Shabanie, Jacob A          9 AZOT-CA                          46.90  
  8 Lin, Kyle S                9 BREA-CA                          47.63  
  9 McGibbons, Brendan K      10 COTO-CA                          47.65  
 10 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                          47.67  
 11 Chu, Terran               10 BREA-CA                          47.69  
 12 Shabanie, Mark D           9 AZOT-CA                          48.02  
 13 Jones, Alistair P         10 AZOT-CA                          48.33  
 14 Shea, Isaac               10 BREA-CA                          48.57  
 15 Tseng, Justin H            9 BREA-CA                          49.72  
 16 Bian, Kexin                9 BREA-CA                          50.58  
 17 Ward, Pierce J             9 DA-CA                            50.71  
 18 Lin, Alex                 10 BREA-CA                          51.60  
 19 Lee, Andrew               10 BREA-CA                          52.20  
 20 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                          52.49  
 21 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                          55.58  
 22 Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                          55.84  
 23 Arun, Raaghav              9 STOP-CA                          55.97  
 24 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                          56.18  
 -- Zhang, Caleb J            10 BREA-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Jerry Y                9 BREA-CA                        1:25.97  
       40.39                                                               
  2 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                        1:29.67  
       43.85                                                               
  3 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                        1:30.38  
       45.14                                                               
  4 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                        1:30.90  
       44.52                                                               
  5 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                        1:34.39  
       45.67                                                               
  6 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                        1:38.13  
       48.30                                                               
WHT - Division  
  1 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                        1:22.20  
       40.20                                                               
  2 Mai, Derrick W             9 DA-CA                          1:27.29  
       41.77                                                               
  3 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                        1:32.75  
       45.06                                                               
  4 Huang, Jayden J           10 BREA-CA                        1:34.02  
       45.38                                                               
  5 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                        1:35.42  
       46.38                                                               
  6 Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                        1:37.36  
       46.48                                                               
  7 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                        1:38.02  
       47.11                                                               
  8 Choi, William Y            9 AZOT-CA                        1:39.41  
       46.54                                                               
  9 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                        1:40.13  
       47.42                                                               
 10 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA                        1:41.75  
       50.78                                                               
 11 Dang, Gavin C             10 AZOT-CA                        1:43.63  
       49.33                                                               
 12 Nguyen, Tommy H           10 SEAL-CA                        1:47.53  
       51.15                                                               
 13 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                        1:50.97  
       52.75                                                               
 14 Pathak, Devya A           10 BREA-CA                        1:54.79  
       56.40                                                               
 15 Medley, Dylan T           10 SCAT-CA                        1:55.01  
       52.31                                                               
 16 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                        1:55.20  
       54.09                                                               
 17 Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                        1:55.67  
       55.25                                                               
 18 Trinh, Jaydan D           10 BREA-CA                        1:57.35  
       55.13                                                               
 19 Sech, Gabriel L            9 SCAT-CA                        2:17.40  
     1:07.02                                                               
 20 Choe, Ryan B               9 STOP-CA                        2:26.55  
     1:07.55                                                               
 -- Brown, Ethan W             9 SWRD-CA                             DQ  
       49.55                                                               
 -- Kosolcharoen, Marcus J    10 SCAT-CA                             DQ  
       41.97                                                               
 -- Baren, Miles               9 SCAT-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                          45.49  
  2 Stewart, Max L             9 JCCW-CA                          46.93  
  3 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                          47.14  
  4 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                          47.37  
  5 Mai, Derrick W             9 DA-CA                            47.59  
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                          48.31  
  7 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                          48.37  
  8 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                          48.39  
  9 Kim, Collin S             10 EAST-CA                          48.48  
 10 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                          49.74  
 11 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                          50.12  
WHT - Division  
  1 Kosolcharoen, Marcus J    10 SCAT-CA                          47.90  
  2 Kim, Ian H                10 AZOT-CA                          50.20  
  3 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                          50.47  
  4 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                          51.05  
  5 Medley, Dylan T           10 SCAT-CA                          51.08  
  6 Huang, Jayden J           10 BREA-CA                          51.16  
  7 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                          51.81  
  8 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                          52.48  
  9 Baren, Miles               9 SCAT-CA                          52.58  
 10 Liu, Derek                 8 JCCW-CA                          52.68  
 11 Brake, Nathaniel H        10 SWRD-CA                          53.00  
 12 Beaudreau, Miles J        10 SCAL-CA                          53.94  
 13 Nguyen, Tommy H           10 SEAL-CA                          54.09  
 14 Marks, Tyler G             9 AZOT-CA                          55.02  
 15 Dang, Gavin C             10 AZOT-CA                          56.78  
 16 Newman, Justin K           9 SCAT-CA                        1:00.74  
 17 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                        1:01.79  
 18 Pathak, Devya A           10 BREA-CA                        1:04.93  
 19 Thong, Elliott             9 BREA-CA                        1:05.31  
 20 Trinh, Jaydan D           10 BREA-CA                        1:08.32  
 21 Hung, Cato T               9 BREA-CA                        1:11.70  
 22 Tripp, Nathan J            9 SCAC-CA                        1:15.06  
 23 Ward, Pierce J             9 DA-CA                          1:17.31  
 -- Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                             DQ  
 -- Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                             DQ  
 -- Choe, Ryan B               9 STOP-CA                             DQ  
 -- Choi, William Y            9 AZOT-CA                             DQ  
 -- Mac, Evan M                9 AZOT-CA                             DQ  
 -- Sanchez, AJ J             10 STOP-CA                             DQ  
 -- Glenn, Jason T             8 SWRD-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wang, Eric S              10 BREA-CA                        1:38.14  
       46.41                                                               
  2 Kim, Collin S             10 EAST-CA                        1:38.25  
       46.24                                                               
  3 Mac, Dylan R              10 AZOT-CA                        1:38.89  
       46.82                                                               
  4 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                        1:42.34  
       48.83                                                               
  5 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                        1:42.40  
       48.41                                                               
  6 Zhang, Caleb J            10 BREA-CA                        1:44.26  
       49.77                                                               
  7 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                        1:44.67  
       50.82                                                               
  8 McGibbons, Brendan K      10 COTO-CA                        1:48.47  
       51.07                                                               
  9 Bian, Kexin                9 BREA-CA                        1:49.08  
       53.50                                                               
WHT - Division  
  1 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                        1:39.26  
       47.65                                                               
  2 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                        1:40.75  
       47.99                                                               
  3 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                        1:42.92  
       48.60                                                               
  4 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                        1:44.20  
       50.99                                                               
  5 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                        1:49.41  
       51.54                                                               
  6 Lin, Kyle S                9 BREA-CA                        1:51.67  
       54.12                                                               
  7 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                        1:52.18  
       54.82                                                               
  8 Zhao, Tommy                9 BREA-CA                        1:53.24  
       53.75                                                               
  9 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                        1:55.37  
       56.92                                                               
 10 Chu, Terran               10 BREA-CA                        1:56.93  
       52.87                                                               
 11 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                        1:58.01  
       55.97                                                               
 12 Lin, Alex                 10 BREA-CA                        1:58.49  
       57.86                                                               
 13 Jones, Alistair P         10 AZOT-CA                        1:59.52  
       55.25                                                               
 14 Lee, Andrew               10 BREA-CA                        2:04.40  
       59.67                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 38.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Allen, Chris J            10 EAST-CA                          37.90  
  2 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA                          38.35  
  3 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                          38.76  
  4 Kim, Collin S             10 EAST-CA                          39.18  
  5 Ali, Amir R                8 AZOT-CA                          40.25  
  6 Mai, Derrick W             9 DA-CA                            41.33  
WHT - Division  
  1 Wang, Eric S              10 BREA-CA                          39.36  
  2 Fan, Jerry                 9 BREA-CA                          40.43  
  3 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                          41.05  
  4 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                          42.16  
  5 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                          42.74  
  6 Carson, Cole T            10 STOP-CA                          42.87  
  7 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                          43.70  
  8 McGibbons, Brendan K      10 COTO-CA                          44.17  
  9 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                          44.63  
 10 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                          46.05  
 11 Shabanie, Mark D           9 AZOT-CA                          46.39  
 12 Jones, Alistair P         10 AZOT-CA                          47.57  
 13 Lin, Kyle S                9 BREA-CA                          49.50  
 14 Shabanie, Jacob A          9 AZOT-CA                          50.75  
 15 Chu, Terran               10 BREA-CA                          53.97  
 16 Lee, Andrew               10 BREA-CA                          56.70  
 17 Arun, Raaghav              9 STOP-CA                        1:09.52  
 -- Mac, Evan M                9 AZOT-CA                             DQ  
 -- Takagi, Matthew Y         10 STOP-CA                             DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Jerry Y                9 BREA-CA                        1:27.54  
       40.52                                                               
  2 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                        1:30.68  
       40.67                                                               
  3 Kim, Collin S             10 EAST-CA                        1:32.45  
       41.57                                                               
WHT - Division  
  1 Pariser, Elias J          10 JCCW-CA                        1:24.20  
       38.03                                                               
  2 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA                        1:24.72  
       39.09                                                               
  3 Zhang, Young *            10 AZOT-CA                        1:25.73  
       39.36                                                               
  4 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                        1:31.51  
       42.18                                                               
  5 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                        1:33.07  
       43.66                                                               
  6 Mai, Derrick W             9 DA-CA                          1:36.99  
       44.22                                                               
  7 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                        1:41.36  
       47.53                                                               
  8 Nguyen, Tommy H           10 SEAL-CA                        1:47.88  
       49.28                                                               
  9 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                        1:53.84  
       52.07                                                               
 10 Dang, Gavin C             10 AZOT-CA                        2:01.22  
       54.68                                                               
 11 Pathak, Devya A           10 BREA-CA                        2:10.20  
       59.95                                                               
 -- Trinh, Jaydan D           10 BREA-CA                             DQ  
       49.74                                                               
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carson, Cole T            10 STOP-CA                        1:25.45  
       43.15                                                               
  2 Mai, Derrick W             9 DA-CA                          1:26.32  
       40.53                                                               
  3 Kim, Collin S             10 EAST-CA                        1:27.57  
       41.21                                                               
  4 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                        1:27.92  
       42.33                                                               
  5 Ali, Amir R                8 AZOT-CA                        1:27.95  
       39.11                                                               
  6 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                        1:29.20  
       42.56                                                               
  7 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                        1:29.71  
       42.19                                                               
  8 Paganos, Jason H          10 BREA-CA                        1:29.76  
       43.18                                                               
  9 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                        1:32.31  
       43.52                                                               
 10 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                        1:32.62  
       44.29                                                               
 11 Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                        1:34.54  
       46.36                                                               
 12 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                        1:35.15  
       46.40                                                               
 13 Clements, Chase R          9 AZOT-CA                        1:35.38  
       47.05                                                               
 14 McGibbons, Brendan K      10 COTO-CA                        1:37.28  
       47.31                                                               
 -- Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                             DQ  
       40.97                                                               
WHT - Division  
  1 Zhao, Tommy                9 BREA-CA                        1:39.04  
       47.94                                                               
  2 Zhang, Caleb J            10 BREA-CA                        1:41.28  
       53.15                                                               
  3 Shabanie, Jacob A          9 AZOT-CA                        1:42.66  
       49.84                                                               
  4 Yoo, Nathen J             10 BREA-CA                        1:43.63  
       50.90                                                               
  5 Chu, Terran               10 BREA-CA                        1:44.15  
       52.41                                                               
  6 Kamel, Benny W             9 JCCW-CA                        1:44.40  
       49.88                                                               
  7 Bian, Kexin                9 BREA-CA                        1:48.80  
       57.88                                                               
  8 Lin, Alex                 10 BREA-CA                        1:50.19  
       54.64                                                               
  9 Valentine, Miles L         9 JCCW-CA                        1:51.20  
       54.00                                                               
 10 Shabanie, Mark D           9 AZOT-CA                        1:53.79  
       46.91                                                               
 11 Mac, Evan M                9 AZOT-CA                        2:00.91  
       55.54                                                               
 -- Shea, Isaac               10 BREA-CA                             DQ  
       53.63                                                               
 -- Arun, Raaghav              9 STOP-CA                             DQ  
     1:06.11                                                               
 -- Tuason, Andrew R          10 BREA-CA                             DQ  
       59.53                                                               
 -- Tseng, Justin H            9 BREA-CA                             DQ  
       56.18                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Shaun T           9 AZOT-CA                        3:08.78  
       45.25                                                               
  2 Wang, Jared I              9 SCAL-CA                        3:09.04  
       42.26                                                               
  3 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                        3:10.03  
       43.02                                                               
  4 Stolper, Ethan S          10 JCCW-CA                        3:11.90  
       49.51                                                               
  5 Gross, Dylan L             9 STOP-CA                        3:12.49  
       44.03                                                               
 -- Stolper, Austin L          9 JCCW-CA                             DQ  
       50.82                                                               
WHT - Division  
  1 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                        3:09.86  
       42.40                                                               
  2 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                        3:16.27  
       42.50                                                               
  3 Thomas, Quinn W            9 SCAL-CA                        3:19.84  
       45.83                                                               
  4 Brown, Ethan W             9 SWRD-CA                        3:27.81  
       47.92                                                               
  5 Neujahr, Byron R           9 SCAL-CA                        3:36.86  
 -- Liu, Derek                 8 JCCW-CA                             DQ  
       52.66                                                               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 30.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McDonald, Jake C          12 SCAL-CA                          29.60  
  2 Redfern, Miller P         11 DA-CA                            30.46  
  3 Stavisski, Marc           12 DA-CA                            31.12  
  4 Simic, Luca M             11 DA-CA                            31.37  
  5 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                          31.55  
  6 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                          33.35  
WHT - Division  
  1 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                          30.73  
  2 Lin, Jerry                11 BREA-CA                          31.49  
  3 Chang, Nathan             11 BREA-CA                          31.81  
  4 Zhou, David               12 BREA-CA                          32.03  
  5 Yee, Nathan W             11 SEAL-CA                          32.51  
  6 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA                          33.43  
  7 Shi, Evan                 11 BREA-CA                          33.94  
  8 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                          34.47  
  9 Asay, Klaus L             12 SCAT-CA                          34.51  
 10 Thurman, Nick B           11 SCAT-CA                          34.71  
 11 Baik, Jason               11 BREA-CA                          34.97  
 12 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                          35.43  
 13 Townsend, Cole R          11 DA-CA                            35.51  
 14 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA                          35.59  
 15 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA                          35.71  
 16 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                          35.83  
 17 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                          36.18  
 18 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                          36.21  
 19 Popp, Vaughn A            12 SCAC-CA                          36.22  
 20 Sheu, Anderson            11 BREA-CA                          36.67  
 21 Schuler, Owen J           11 RAYS-CA                          37.17  
 22 Padhya, Vir               12 SCAT-CA                          37.76  
 23 Rodgers, Brady A          11 COTO-CA                          38.27  
 24 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                          38.34  
 25 Metcalf, Logan J          11 STOP-CA                          39.09  
 26 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                          44.27  
 27 Littrell, Matthew K       12 STOP-CA                          45.10  
 28 Stavisski, Phillip        11 DA-CA                            48.07  
 29 Maravilla, Logan D        11 STOP-CA                          52.83  
 30 Barrera, Alex F           11 SCAT-CA                          53.76  
 -- Larson, Charlie C         12 SCAT-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Griswold, William C       12 SCAL-CA                        1:04.32  
       30.82                                                               
  2 DiCesaris, Russ R         11 STOP-CA                        1:05.19  
       31.84                                                               
  3 Jenkins, Luca             12 JCCW-CA                        1:05.21  
       31.06                                                               
  4 Redfern, Miller P         11 DA-CA                          1:07.55  
       32.34                                                               
  5 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                        1:07.87  
       32.31                                                               
  6 Zhou, David               12 BREA-CA                        1:08.11  
       32.67                                                               
  7 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                        1:08.31  
       32.06                                                               
  8 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                        1:09.76  
       32.29                                                               
  9 Schalliol, Blake M        11 EAST-CA                        1:11.48  
       34.46                                                               
 10 Kamel, Jamie P            12 JCCW-CA                        1:14.23  
       34.67                                                               
WHT - Division  
  1 McDonald, Jake C          12 SCAL-CA                        1:06.84  
       31.10                                                               
  2 Chen, Tony                12 BREA-CA                        1:07.98  
       31.66                                                               
  3 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                        1:09.23  
       33.05                                                               
  4 Lee, Steven C             11 BREA-CA                        1:10.53  
       33.69                                                               
  5 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA                        1:10.74  
       33.65                                                               
  6 Rebensdorf, Josh W        12 RAYS-CA                        1:11.15  
       34.15                                                               
  7 Simic, Luca M             11 DA-CA                          1:11.61  
       33.67                                                               
  7 Chen, Aaron Y             12 BREA-CA                        1:11.61  
       34.73                                                               
  9 Hua, Sean M               11 BREA-CA                        1:13.58  
       35.82                                                               
 10 Chang, Nathan             11 BREA-CA                        1:14.83  
       34.86                                                               
 10 Chen, Kyle Y              12 BREA-CA                        1:14.83  
       34.26                                                               
 12 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                        1:18.68  
       36.58                                                               
 13 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                        1:21.74  
       37.58                                                               
 14 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                        1:22.71  
       40.10                                                               
 15 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                        1:24.30  
       40.76                                                               
 16 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                        1:25.27  
       40.11                                                               
 17 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                        1:25.49  
       41.18                                                               
 18 Padhya, Vir               12 SCAT-CA                        1:26.34  
       40.14                                                               
 19 Iskandar, Jonathan N      11 BREA-CA                        1:26.93  
       41.91                                                               
 20 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                        1:26.97  
       41.05                                                               
 21 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                        1:27.97  
       42.79                                                               
 22 Wilson, Cameron R         11 SWRD-CA                        1:29.91  
 23 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        1:56.60  
       51.74                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jenkins, Luca             12 JCCW-CA                        2:20.95  
       32.12  1:07.97                                                      
  2 Le, Conner P              11 EAST-CA                        2:24.39  
       32.55  1:10.46                                                      
  3 Griswold, William C       12 SCAL-CA                        2:29.16  
       31.20  1:06.69                                                      
  4 Jin, Jerry                11 BREA-CA                        2:31.67  
       34.47  1:13.05                                                      
  5 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                        2:32.17  
       34.66  1:13.20                                                      
WHT - Division  
  1 Chen, Tony                12 BREA-CA                        2:25.29  
       30.67  1:06.91                                                      
  2 Zhou, David               12 BREA-CA                        2:26.11  
       34.09  1:11.62                                                      
  3 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                        2:32.13  
       32.09  1:09.35                                                      
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 6:29.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Le, Conner P              11 EAST-CA                        6:30.55  
       35.93  1:14.95  2:34.42                                             
  2 Chin, Noah A              12 JCCW-CA                        6:38.54  
       33.27  1:11.91  2:35.17                                             
WHT - Division  
  1 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                        5:42.44  
       30.33  1:04.09  2:14.32                                             
  2 Paganos, Jordan V         12 BREA-CA                        6:00.99  
       31.61  1:08.01  2:21.82                                             
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 36.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McDonald, Jake C          12 SCAL-CA                          34.37  
  2 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                          36.56  
  3 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                          38.15  
  4 Gao, Andrew L             11 AZOT-CA                          38.23  
  5 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                          39.01  
WHT - Division  
  1 Chen, Tony                12 BREA-CA                          35.33  
  2 Lin, Jerry                11 BREA-CA                          37.81  
  3 Lee, Aaron K              11 SWRD-CA                          37.82  
  4 Zhou, David               12 BREA-CA                          38.60  
  5 Redfern, Miller P         11 DA-CA                            39.29  
  6 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                          39.52  
  7 Stavisski, Marc           12 DA-CA                            41.21  
  8 Rodgers, Brady A          11 COTO-CA                          41.47  
  9 Chang, Nathan             11 BREA-CA                          41.88  
 10 Shi, Evan                 11 BREA-CA                          41.99  
 11 Thurman, Nick B           11 SCAT-CA                          42.63  
 12 Asay, Klaus L             12 SCAT-CA                          42.78  
 13 Rebensdorf, Josh W        12 RAYS-CA                          42.91  
 14 Joyce, Ian P              11 SCAC-CA                          42.93  
 15 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                          43.48  
 16 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                          43.78  
 17 Sheu, Anderson            11 BREA-CA                          43.92  
 18 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                          45.89  
 19 Metcalf, Logan J          11 STOP-CA                          47.23  
 20 Townsend, Cole R          11 DA-CA                            47.62  
 21 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                          48.64  
 22 Schuler, Owen J           11 RAYS-CA                          49.16  
 23 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                          49.84  
 24 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                          50.36  
 25 Littrell, Matthew K       12 STOP-CA                          52.21  
 26 Stavisski, Phillip        11 DA-CA                            56.47  
 27 Maravilla, Logan D        11 STOP-CA                          57.12  
 28 Barrera, Alex F           11 SCAT-CA                        1:05.87  
 -- Baik, Jason               11 BREA-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                        1:18.04  
       37.66                                                               
  2 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                        1:20.57  
       39.28                                                               
  3 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                        1:22.67  
       40.18                                                               
  4 Hua, Sean M               11 BREA-CA                        1:26.50  
       42.40                                                               
  5 Rebensdorf, Josh W        12 RAYS-CA                        1:27.71  
       43.65                                                               
  6 Kamel, Jamie P            12 JCCW-CA                        1:29.34  
       43.39                                                               
WHT - Division  
  1 Zhou, David               12 BREA-CA                        1:22.75  
       39.98                                                               
  2 Zhu, Anderson L           11 BREA-CA                        1:31.11  
       44.13                                                               
  3 Chen, Kyle Y              12 BREA-CA                        1:31.65  
       43.95                                                               
  4 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                        1:37.55  
       46.98                                                               
  5 Iskandar, Jonathan N      11 BREA-CA                        1:42.80  
       47.67                                                               
  6 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                        1:43.85  
       48.99                                                               
  7 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        1:45.95  
       50.89                                                               
  8 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                        1:52.12  
       54.80                                                               
 -- Jin, Jerry                11 BREA-CA                             DQ  
 -- Chen, Aaron Y             12 BREA-CA                             DQ  
       40.58                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:51.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chin, Noah A              12 JCCW-CA                        2:47.67  
       38.10  1:21.12                                                      
  2 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA                        3:02.49  
       42.53  1:29.55                                                      
WHT - Division  
  1 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                        2:39.64  
       37.86  1:19.00                                                      
  2 Chowdhury, Arin G         11 SEAL-CA                        2:41.36  
       38.08  1:18.40                                                      
  3 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                        2:58.43  
       42.34  1:26.96                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 41.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chen, Aaron Y             12 BREA-CA                          40.13  
  2 Rebensdorf, Josh W        12 RAYS-CA                          41.61  
  3 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                          41.73  
  4 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                          42.16  
  5 DiCesaris, Russ R         11 STOP-CA                          42.43  
  6 Chang, Nathan             11 BREA-CA                          43.79  
  7 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                          44.17  
WHT - Division  
  1 Schalliol, Blake M        11 EAST-CA                          43.15  
  2 McDonald, Jake C          12 SCAL-CA                          44.05  
  3 Lee, Steven C             11 BREA-CA                          44.24  
  4 Chen, Kyle Y              12 BREA-CA                          44.89  
  5 Redfern, Miller P         11 DA-CA                            45.76  
  6 Jin, Jerry                11 BREA-CA                          45.91  
  7 Hua, Sean M               11 BREA-CA                          46.28  
  8 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                          46.36  
  9 Simic, Luca M             11 DA-CA                            46.74  
 10 Zhu, Anderson L           11 BREA-CA                          47.32  
 11 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                          48.63  
 12 Shi, Evan                 11 BREA-CA                          49.64  
 13 Kamel, Jamie P            12 JCCW-CA                          50.33  
 14 Wilson, Cameron R         11 SWRD-CA                          52.41  
 15 Iskandar, Jonathan N      11 BREA-CA                          52.44  
 16 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                          52.46  
 17 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                          52.52  
 18 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                          53.45  
 19 Padhya, Vir               12 SCAT-CA                          58.64  
 20 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        1:01.57  
 21 Barrera, Alex F           11 SCAT-CA                        1:03.27  
 -- Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                             DQ  
 -- Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lin, Jerry                11 BREA-CA                        1:25.76  
       40.83                                                               
  2 Rebensdorf, Josh W        12 RAYS-CA                        1:29.50  
       44.06                                                               
  3 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                        1:31.45  
       43.41                                                               
  4 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                        1:32.90  
       42.97                                                               
  5 Stavisski, Marc           12 DA-CA                          1:33.45  
       43.68                                                               
  6 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                        1:34.76  
       44.77                                                               
  7 Zhou, David               12 BREA-CA                        1:35.55  
       45.67                                                               
  8 Chang, Nathan             11 BREA-CA                        1:37.95  
       46.16                                                               
WHT - Division  
  1 Chen, Tony                12 BREA-CA                        1:27.83  
       41.30                                                               
  2 Yee, Nathan W             11 SEAL-CA                        1:38.86  
       45.99                                                               
  3 Simic, Luca M             11 DA-CA                          1:41.94  
       48.35                                                               
  4 Metcalf, Logan J          11 STOP-CA                        1:44.68  
       49.55                                                               
  5 Stavisski, Phillip        11 DA-CA                          1:52.26  
       54.34                                                               
  6 Baik, Jason               11 BREA-CA                        1:52.62  
       52.65                                                               
  7 Thurman, Nick B           11 SCAT-CA                        1:53.14  
       51.61                                                               
  8 Rodgers, Brady A          11 COTO-CA                        1:54.07  
       54.23                                                               
  9 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA                        1:58.27  
       55.24                                                               
 10 Schuler, Owen J           11 RAYS-CA                        1:58.50  
 11 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        2:09.80  
     1:00.83                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:09.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                        3:10.28  
       42.97  1:30.96                                                      
WHT - Division  
  1 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                        2:51.66  
       38.69  1:22.84                                                      
  2 Chowdhury, Arin G         11 SEAL-CA                        2:55.46  
       38.82  1:23.39                                                      
  3 Paganos, Jordan V         12 BREA-CA                        2:56.61  
       39.53  1:24.62                                                      
  4 Le, Conner P              11 EAST-CA                        3:18.51  
       44.92  1:35.65                                                      
  5 Schalliol, Blake M        11 EAST-CA                        3:23.23  
       47.87  1:41.11                                                      
  6 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                        3:26.25  
       47.34  1:41.20                                                      
  7 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                        3:39.57  
       49.65  1:44.57                                                      
 -- Chen, Tony                12 BREA-CA                             DQ  
       41.46  1:28.07                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 34.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Paganos, Jordan V         12 BREA-CA                          33.70  
  2 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                          34.23  
  3 Chin, Noah A              12 JCCW-CA                          34.64  
  4 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                          34.77  
  5 Lee, Aaron K              11 SWRD-CA                          34.87  
  6 Zhou, David               12 BREA-CA                          37.67  
  7 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                          37.84  
  8 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                          38.68  
WHT - Division  
  1 McDonald, Jake C          12 SCAL-CA                          34.04  
  2 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                          36.20  
  3 Chen, Tony                12 BREA-CA                          36.26  
  4 Yee, Nathan W             11 SEAL-CA                          36.42  
  5 Simic, Luca M             11 DA-CA                            39.24  
  6 Lin, Jerry                11 BREA-CA                          39.27  
  7 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                          42.87  
  8 Asay, Klaus L             12 SCAT-CA                          43.29  
  9 Shi, Evan                 11 BREA-CA                          43.67  
 10 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                          43.95  
 11 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                          45.71  
 12 Popp, Vaughn A            12 SCAC-CA                          46.36  
 13 Sheu, Anderson            11 BREA-CA                          48.24  
 14 Tarbutton, Jacob D        12 SCAT-CA                          49.40  
 15 Padhya, Vir               12 SCAT-CA                          50.22  
 16 Panorama, Samuel L        11 BREA-CA                          50.44  
 17 Baik, Jason               11 BREA-CA                          51.74  
 18 Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                          52.86  
 19 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        1:11.76  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                        1:19.02  
       36.96                                                               
  2 Zhou, David               12 BREA-CA                        1:21.11  
       38.11                                                               
WHT - Division  
  1 Paganos, Jordan V         12 BREA-CA                        1:18.73  
       35.08                                                               
  2 DiCesaris, Russ R         11 STOP-CA                        1:21.26  
       37.70                                                               
  3 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                        1:22.68  
       35.41                                                               
  4 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                        1:25.23  
       39.44                                                               
  5 Padhya, Vir               12 SCAT-CA                        1:54.25  
       49.74                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:47.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paganos, Jordan V         12 BREA-CA                        2:56.93  
       35.47  1:22.34                                                      
  2 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                        3:19.31  
       39.66  1:27.97                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jenkins, Luca             12 JCCW-CA                        1:14.87  
       34.72                                                               
  2 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                        1:15.69  
       34.02                                                               
  3 Griswold, William C       12 SCAL-CA                        1:15.98  
       33.21                                                               
  4 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                        1:18.32  
       37.51                                                               
  5 Chen, Aaron Y             12 BREA-CA                        1:19.35  
       38.66                                                               
  6 Jin, Jerry                11 BREA-CA                        1:20.47  
       35.68                                                               
  7 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                        1:21.32  
       37.28                                                               
  8 Schalliol, Blake M        11 EAST-CA                        1:21.63  
       40.00                                                               
  9 Hua, Sean M               11 BREA-CA                        1:23.30  
       39.52                                                               
WHT - Division  
  1 Chen, Tony                12 BREA-CA                        1:15.33  
       35.03                                                               
  2 Redfern, Miller P         11 DA-CA                          1:19.63  
       37.35                                                               
  3 Capron, Andrew C          12 AZOT-CA                        1:19.77  
       37.01                                                               
  4 Lee, Steven C             11 BREA-CA                        1:22.37  
       37.77                                                               
  5 Simic, Luca M             11 DA-CA                          1:22.73  
       40.43                                                               
  6 Chang, Nathan             11 BREA-CA                        1:23.05  
       39.24                                                               
  7 Chen, Kyle Y              12 BREA-CA                        1:23.16  
       40.59                                                               
  8 Choi, Samuel M            11 EAST-CA                        1:24.85  
       41.70                                                               
  9 Demuro, Giovanni L        11 SCAL-CA                        1:25.69  
       39.90                                                               
 10 Kamel, Jamie P            12 JCCW-CA                        1:27.33  
       38.99                                                               
 11 Tadrous, Noah E           11 STOP-CA                        1:27.56  
       40.48                                                               
 12 Shi, Evan                 11 BREA-CA                        1:28.41  
       41.75                                                               
 13 Zhu, Anderson L           11 BREA-CA                        1:28.50  
       41.80                                                               
 14 Stone, Ben N              11 SCAC-CA                        1:34.54  
       46.12                                                               
 15 Iskandar, Jonathan N      11 BREA-CA                        1:36.24  
       46.14                                                               
 16 Kluver, Cameron D         12 EAST-CA                        1:39.77  
       44.98                                                               
 17 Barrett, Jake L           11 SEAL-CA                        1:41.74  
       48.50                                                               
 18 Browning, Joaquin D       11 STOP-CA                        1:57.88  
       54.34                                                               
 -- Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                             DQ  
       50.11                                                               
 -- Espejo Mansell, Wyatt S   11 EAST-CA                             DQ  
       47.88                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chin, Noah A              12 JCCW-CA                        2:40.19  
       36.12                                                               
  2 Lee, Aaron K              11 SWRD-CA                        2:45.03  
       35.17                                                               
  3 Jung, Jeremiah W          11 BREA-CA                        2:49.09  
       38.61                                                               
  4 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                        2:52.47  
       37.93                                                               
WHT - Division  
  1 Chen, Tony                12 BREA-CA                        2:47.75  
       35.12                                                               
  2 Redfern, Miller P         11 DA-CA                          2:53.06  
       39.89                                                               
  3 Larson, Charlie C         12 SCAT-CA                        3:02.05  
       41.34                                                               
  4 Soto, Maximus N           11 SCAL-CA                        3:19.37  
       46.09                                                               
 -- Stavisski, Phillip        11 DA-CA                               DQ  
       58.69                                                               
 -- Stavisski, Marc           12 DA-CA                               DQ  
       43.27                                                               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
 Meet Qualifying:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Time Trial
  1 Quintero, Justin R        14 SWRD-CA                          39.77  
  2 Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                          40.49  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bullock, Lee L            13 STOP-CA                          26.52  
  2 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA                          26.94  
  3 Teh, Andrew Y             13 SCAL-CA                          27.52  
  4 Carter, Giacomo R         13 STOP-CA                          27.65  
  5 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA                          27.72  
  6 Nienhuis, Jacob O         14 STOP-CA                          28.17  
  7 Webb, Zach B              13 SCAT-CA                          28.52  
  8 Liang, Johann             14 BREA-CA                          28.59  
  9 Banos, Ramon M            13 BREA-CA                          28.64  
 10 Maeda, Zenya              14 STOP-CA                          29.98  
 11 Mai, Jonathan N           13 BREA-CA                          30.36  
WHT - Division  
  1 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                          28.99  
  2 Sum, Jonathan R           13 AZOT-CA                          31.84  
  3 Fernandez, Fernis         13 STOP-CA                          31.91  
  4 Willoughby-Jones, Oliver  14 SCAL-CA                          32.13  
  5 Diaz, Ethan               13 EAST-CA                          33.08  
  6 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                          34.17  
  7 Phan, Ethan T             13 RAYS-CA                          37.39  
  8 Padhya, Psi               13 SCAT-CA                          38.41  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chu, Nathan               13 BREA-CA                          57.24  
       26.53                                                               
  2 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                          57.44  
       27.56                                                               
  3 Tabor, Kael R             14 SCAT-CA                          59.24  
       28.50                                                               
  4 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA                          59.79  
       28.32                                                               
  5 Chen, Joshua              13 BREA-CA                        1:00.05  
       29.39                                                               
  6 Liang, Johann             14 BREA-CA                        1:00.48  
       29.13                                                               
  7 Wang, Howard              14 BREA-CA                        1:00.95  
       29.54                                                               
  8 Nguyen, Sean              14 EAST-CA                        1:01.26  
       29.48                                                               
  9 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        1:03.13  
       30.06                                                               
 10 Chin, Christian T         14 BREA-CA                        1:03.46  
       29.79                                                               
 11 Khan, Noah W              14 RAYS-CA                        1:05.83  
       31.25                                                               
WHT - Division  
  1 Ding, Henry               13 AZOT-CA                        1:01.14  
       30.08                                                               
  2 Fernandez, Fernis         13 STOP-CA                        1:13.67  
       33.60                                                               
  3 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                        1:14.46  
       35.79                                                               
  4 Padhya, Psi               13 SCAT-CA                        1:21.47  
       38.84                                                               
  5 Kraushaar, Ethan J        13 SWRD-CA                        1:25.88  
       40.49                                                               
  6 Quintero, Justin R        14 SWRD-CA                        1:35.26  
       39.77                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:10.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liang, Johann             14 BREA-CA                        2:11.07  
       30.28  1:03.14                                                      
  2 Chen, Joshua              13 BREA-CA                        2:13.40  
       30.00  1:03.43                                                      
  3 Tabor, Kael R             14 SCAT-CA                        2:13.86  
       31.46  1:05.66                                                      
  4 Wang, Howard              14 BREA-CA                        2:19.79  
       31.35  1:07.12                                                      
  5 Chu, Nathan               13 BREA-CA                        2:20.17  
       30.89  1:04.60                                                      
WHT - Division  
  1 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA                        2:03.14  
       28.05    59.29                                                      
  2 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                        2:55.62  
       37.96  1:22.18                                                      
 -- Padhya, Psi               13 SCAT-CA                             DQ  
       41.34  1:26.83                                                      
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:48.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bullock, Lee L            13 STOP-CA                        5:33.61  
       29.35  1:02.38  2:11.70                                             
  2 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                        5:36.92  
       28.22  1:00.42  2:06.62                                             
  3 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                        5:49.42  
       32.02  1:06.88  2:18.70                                             
WHT - Division  
  1 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA                        5:39.06  
       30.96  1:04.99  2:15.46                                             
  2 Sech, Noah L              13 SCAT-CA                        5:43.88  
       29.96  1:04.17  2:15.02                                             
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        1:11.25  
       35.03                                                               
  2 Wang, Howard              14 BREA-CA                        1:13.37  
       35.66                                                               
  3 Liang, Johann             14 BREA-CA                        1:13.51  
       36.38                                                               
  4 Khan, Noah W              14 RAYS-CA                        1:15.26  
       36.54                                                               
WHT - Division  
  1 Ding, Henry               13 AZOT-CA                        1:09.38  
       32.72                                                               
  2 Nguyen, Sean              14 EAST-CA                        1:12.80  
       35.76                                                               
  3 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        1:16.17  
       36.70                                                               
  4 Chu, Nathan               13 BREA-CA                        1:16.92  
       37.17                                                               
  5 Maeda, Zenya              14 STOP-CA                        1:17.13  
       37.58                                                               
  6 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                        1:35.82  
  7 Padhya, Psi               13 SCAT-CA                        1:43.67  
       48.97                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:31.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Teh, Andrew Y             13 SCAL-CA                        2:24.51  
       35.20  1:13.01                                                      
  2 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                        2:26.43  
       35.40  1:12.83                                                      
  3 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        2:31.41  
       35.45  1:14.84                                                      
  4 Kim, Aaron                14 BREA-CA                        2:32.42  
       35.29  1:13.48                                                      
  5 Banos, Ramon M            13 BREA-CA                        2:39.53  
       37.92  1:17.84                                                      
WHT - Division  
  1 Lee, Kevin K              13 SWRD-CA                        2:17.36  
       31.76  1:06.30                                                      
  2 Sech, Noah L              13 SCAT-CA                        2:24.90  
       33.16  1:09.71                                                      
  3 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                        2:27.06  
       33.90                                                               
  4 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                        2:30.38  
       35.91  1:14.28                                                      
  5 Liang, Johann             14 BREA-CA                        2:40.68  
       39.10  1:19.86                                                      
  6 Webb, Zach B              13 SCAT-CA                        2:42.54  
       39.04  1:20.48                                                      
  7 Willoughby-Jones, Oliver  14 SCAL-CA                        2:58.44  
              1:24.29                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:19.10
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sech, Noah L              13 SCAT-CA                        1:21.07  
       38.30                                                               
  2 Teh, Andrew Y             13 SCAL-CA                        1:23.10  
       40.61                                                               
  3 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA                        1:23.13  
       39.03                                                               
  4 Maeda, Zenya              14 STOP-CA                        1:23.52  
       39.62                                                               
  5 Banos, Ramon M            13 BREA-CA                        1:29.89  
       41.89                                                               
WHT - Division  
  1 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        1:18.17  
       38.32                                                               
  2 Mai, Jonathan N           13 BREA-CA                        1:26.78  
       39.77                                                               
  3 Carter, Giacomo R         13 STOP-CA                        1:27.08  
       41.95                                                               
  4 Fernandez, Fernis         13 STOP-CA                        1:39.79  
       45.88                                                               
  5 Diaz, Ethan               13 EAST-CA                        1:43.79  
       47.68                                                               
  6 Phan, Ethan T             13 RAYS-CA                        1:51.21  
       50.82                                                               
  7 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                        1:51.99  
       52.44                                                               
  8 Sum, Jonathan R           13 AZOT-CA                        1:53.93  
       54.85                                                               
 -- Willoughby-Jones, Oliver  14 SCAL-CA                             DQ  
 -- Padhya, Psi               13 SCAT-CA                             DQ  
       54.81                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:50.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kelly, Tommy J            13 SCAC-CA                        2:40.55  
       37.23  1:18.38                                                      
  2 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        2:46.84  
       37.34  1:19.71                                                      
  3 Waldron, Ethan J          13 SCAL-CA                        2:51.92  
       38.00  1:21.82                                                      
  4 Wang, Howard              14 BREA-CA                        2:56.94  
       39.73  1:25.42                                                      
  5 Maeda, Zenya              14 STOP-CA                        2:58.14  
       39.16  1:24.10                                                      
WHT - Division  
  1 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA                        2:31.36  
       32.07  1:09.23                                                      
  2 Tabor, Kael R             14 SCAT-CA                        2:45.11  
       36.66  1:17.54                                                      
  3 Chu, Nathan               13 BREA-CA                        3:07.17  
       41.93  1:29.15                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:07.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                        1:04.51  
       30.46                                                               
  2 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        1:06.39  
       30.93                                                               
WHT - Division  
  1 Bullock, Lee L            13 STOP-CA                        1:08.32  
       33.59                                                               
  2 Ding, Henry               13 AZOT-CA                        1:15.09  
       33.87                                                               
  3 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        1:17.66  
       35.21                                                               
  4 Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                        1:39.78  
       44.70                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:33.30
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shupe, Harrison S         13 SCAT-CA                        2:26.45  
       32.74  1:08.83                                                      
  2 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                        2:29.83  
       32.08  1:09.33                                                      
WHT - Division  
  1 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        2:33.45  
       31.43  1:10.89                                                      
  2 Nienhuis, Alex O          14 STOP-CA                        2:34.10  
       33.12  1:10.57                                                      
  3 Teh, Andrew Y             13 SCAL-CA                        2:48.49  
       35.25  1:17.67                                                      
 -- Kim, Aaron                14 BREA-CA                             DQ  
       32.02  1:12.60                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:29.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Banos, Ramon M            13 BREA-CA                        2:36.64  
       33.66                                                               
WHT - Division  
  1 Nienhuis, Alex O          14 STOP-CA                        2:25.94  
       32.15                                                               
  2 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        2:29.08  
       29.77                                                               
  3 Nienhuis, Jacob O         14 STOP-CA                        2:30.10  
       32.16                                                               
  4 Kim, Lucas A              13 EAST-CA                        2:37.93  
       35.29                                                               
  5 Liang, Johann             14 BREA-CA                        2:38.02  
       34.35                                                               
  6 Webb, Zach B              13 SCAT-CA                        2:39.54  
       35.46                                                               
  7 Mai, Jonathan N           13 BREA-CA                        2:42.18  
       33.72                                                               
 -- Padhya, Psi               13 SCAT-CA                             DQ  
       43.30                                                               
 -- Flores, Gabriel J         13 EAST-CA                             DQ  
       42.37                                                               
 -- Carter, Giacomo R         13 STOP-CA                             DQ  
       31.63                                                               
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:18.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                        5:18.56  
       32.25  1:12.86                                                      
WHT - Division  
  1 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA                        4:54.48  
       31.00  1:06.28                                                      
  2 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                        5:09.65  
       31.58  1:08.66                                                      
 
Boys 15-99 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 26.50
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Austin, Parker S          15 DA-CA                            26.73  
  2 Schuler, Evan W           15 RAYS-CA                          26.95  
  3 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA                          26.96  
  4 Wong, Jimmy               16 BREA-CA                          27.29  
  5 Cui, Jimmy                16 BREA-CA                          27.69  
WHT - Division  
  1 Schildwachter, Ryan A     17 AZOT-CA                          24.94  
  2 Mers, Sammy C             15 SCAL-CA                          35.91  
 
Boys 15-99 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:04.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                        2:01.80  
       27.63    58.69                                                      
  2 Hsu, Sean H               15 DA-CA                          2:15.72  
       30.57  1:04.45                                                      
 
Boys 15-99 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 5:34.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Eduardo           15 EAST-CA                        5:33.87  
       29.57  1:02.73  2:11.41                                             
  2 Schuler, Evan W           15 RAYS-CA                        5:37.08  
       30.79  1:04.95  2:13.64                                             
  3 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                        5:37.52  
       29.72  1:03.50  2:12.10                                             
  4 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA                        5:42.32  
       30.00  1:04.37  2:15.35                                             
  5 Tannehill, Sean Connell   15 EAST-CA                        5:49.75  
       30.64  1:05.80  2:18.55                                             
WHT - Division  
  1 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA                        5:28.80  
       27.60    58.75  2:04.41                                             
  2 Kwok, Tim                 17 BREA-CA                        5:56.32  
       29.40  1:02.68  2:13.19                                             
 
Boys 15-99 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:23.90
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Tim                 17 BREA-CA                        2:21.21  
       33.82  1:09.18                                                      
  2 Carter, Sascha O          15 STOP-CA                        2:28.79  
       34.03  1:11.15                                                      
  3 Tannehill, Sean Connell   15 EAST-CA                        2:28.97  
       34.97  1:12.94                                                      
  4 Schuler, Evan W           15 RAYS-CA                        2:29.38  
       35.29  1:13.35                                                      
  5 Tan, William P            15 BREA-CA                        2:37.20  
       37.11  1:16.34                                                      
 
Boys 15-99 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 1:15.80
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lieu, Lawrence            17 BREA-CA                        1:16.80  
       36.57                                                               
WHT - Division  
  1 Kwok, Tim                 17 BREA-CA                        1:15.19  
       35.54                                                               
  2 Duong, Harrison H         16 EAST-CA                        1:18.09  
       37.64                                                               
  3 Cui, Jimmy                16 BREA-CA                        1:27.29  
       39.77                                                               
 -- Mers, Sammy C             15 SCAL-CA                             DQ  
     1:03.83                                                               
 
Boys 15-99 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:21.60
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yan, Edward               17 EAST-CA                        2:22.71  
       29.92  1:04.67                                                      
 
Boys 15-99 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 2:21.70
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tan, William P            15 BREA-CA                        2:22.16  
       30.47                                                               
WHT - Division  
  1 Schildwachter, Ryan A     17 AZOT-CA                        2:03.28  
       27.13                                                               
  2 Wong, Davis J             18 AZOT-CA                        2:08.16  
       26.97                                                               
  3 Yan, Edward               17 EAST-CA                        2:19.20  
       27.31                                                               
  4 Valdez, Eduardo           15 EAST-CA                        2:22.82  
       28.65                                                               
  5 Lieu, Lawrence            17 BREA-CA                        2:25.91  
       30.34                                                               
 -- Wong, Jimmy               16 BREA-CA                             DQ  
       34.43                                                               
 
Boys 15-99 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15-99:  Slower than 5:01.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA                        4:45.94  
       29.00  1:02.85                                                      
  2 Yan, Edward               17 EAST-CA                        4:59.18  
       29.90  1:05.22                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 57.40
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hsu, Sean H               15 DA-CA                            57.24  
       27.54                                                               
  2 Gray, Travis P            15 STOP-CA                          58.20  
       26.62                                                               
  3 Norden, Devin S           16 SCAT-CA                        1:01.26  
       28.76                                                               
WHT - Division  
  1 Duong, Harrison H         16 EAST-CA                        1:00.09  
       28.69                                                               
  2 Sakhri, Tarik M           15 DA-CA                          1:09.98  
       34.02                                                               
  3 Mers, Sammy C             15 SCAL-CA                        1:18.62  
       38.75                                                               
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:08.20
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Davis J             18 AZOT-CA                        1:01.76  
       29.98                                                               
  2 Mers, Sammy C             15 SCAL-CA                        1:35.00  
       45.92                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Duong, Harrison H         16 EAST-CA                        2:41.31  
       36.73  1:17.50                                                      
  2 Gray, Travis P            15 STOP-CA                        2:53.01  
       37.18  1:19.92                                                      
WHT - Division  
  1 Schildwachter, Ryan A     17 AZOT-CA                        2:07.38  
       28.67  1:00.23                                                      
  2 Yan, Edward               17 EAST-CA                        2:43.01  
       37.58  1:18.73                                                      
  3 Sakhri, Tarik M           15 DA-CA                          3:10.36  
       42.07  1:29.77