AZOT BLUE JO MAX SC MEET - corrected - Meet Results

AZOT BLUE JO MAX SC MEET - corrected
2/9/2018 - 2/11/2018
IRVINE, California usa
Updated: 2/12/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Irvine Aquazot Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/2018 11:35 AM
              AZOT Blue JO Max Championships, Sanction #: S18-041              
                   Woodbridge High School Pool  2/9-11/2018                    
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 16.47      16.45   18  
  1 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                17.89      16.45   18  
  3 Burk, Avery R              8 BACK-CA                18.09      16.83   16  
  4 Peca, Sophia S             8 NBS-CA                 17.82      17.08   15  
  5 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                17.35      17.10   14  
  6 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                17.44      17.38   13  
  7 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                17.96      17.41   12  
  8 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                17.91      17.46   11  
  9 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                17.63      17.95  
 10 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                17.79      18.15  
 11 Donaldson, Persa S         8 NOVA-CA                18.10      18.50  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.11 - 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soni, Aahana               8 NOVA-CA                34.32      34.45   19  
  2 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA                 36.65      36.34   17  
  3 Kofford, Lila H            8 COTO-CA                35.18      38.28   16  
  4 Powell, Kate H             8 NOVA-CA                34.95      39.38   15  
  5 Peca, Sophia S             8 NBS-CA                 38.39      39.68   14  
  6 Garner, Olivia G           8 SCAL-CA                37.83      41.03   13  
  7 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                40.50      43.88   12  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.11 - 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vansomphone, Joleen V      8 RIPT-CA                34.11      33.33   19  
  2 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 34.93      35.98   17  
  3 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                37.88      36.28   16  
  4 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                39.92      36.77   15  
  5 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                37.82      37.13   14  
  6 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                39.02      37.64   13  
  7 Delgado, Valentina G       8 GSC-CA                 38.16      38.10   12  
  8 Graff, Regan M             8 GSC-CA                 39.90      39.52   11  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.51 - 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vansomphone, Joleen V      8 RIPT-CA              1:18.05    1:14.76   19  
  2 Soni, Aahana               8 NOVA-CA              1:17.02    1:15.64   17  
  3 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA               1:22.24    1:18.25   16  
  4 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:23.08    1:19.31   15  
  5 Grinstead, Emily           8 GSC-CA               1:20.43    1:20.37   14  
  6 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA        1:25.30    1:21.14   13  
  7 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA              1:27.10    1:22.90   12  
  8 Graff, Regan M             8 GSC-CA               1:26.11    1:27.88   11  
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 19.90      20.38   19  
  2 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                19.96      21.02   17  
  3 Burk, Avery R              8 BACK-CA                20.12      21.08   16  
  4 Donaldson, Persa S         8 NOVA-CA                21.59      21.15   15  
  5 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                22.15      21.25   14  
  6 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                22.20      21.35   13  
  7 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                21.05      22.08   12  
  8 Hughes, Melody G           8 SCAL-CA                21.22      22.12   11  
  9 Peca, Sophia S             8 NBS-CA                 21.56      22.74  
 10 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA          20.21      23.15  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.71 - 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soni, Aahana               8 NOVA-CA                41.01      40.45   19  
  2 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 40.34      41.78   17  
  3 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA                 44.61      42.37   15.5
  3 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                40.92      42.37   15.5
  5 Powell, Kate H             8 NOVA-CA                40.70      42.61   14  
  6 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                44.60      42.73   13  
  7 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                44.09      43.00   12  
  8 Kofford, Lila H            8 COTO-CA                39.87      43.23   11  
  9 Jurado, Phoebe B           8 RAYS-CA                47.11      44.00  
 10 Burk, Avery R              8 BACK-CA                45.74      44.55  
 11 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                46.42      45.75  
 12 Donaldson, Persa S         8 NOVA-CA                48.10      46.63  
 13 McConathy, Ren S           7 MVN-CA                 46.13      46.68  
 14 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                47.76      46.92  
 15 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA          46.49      47.94  
 16 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                46.73      49.09  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                23.44      19.77   19  
  2 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA                 23.95      21.97   17  
  3 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA          22.81      22.22   16  
  4 Delgado, Valentina G       8 GSC-CA                 24.00      25.59   15  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  40.91 - 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Neva C           8 SCAT-CA                42.28      42.45   19  
  2 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA          48.60      45.16   17  
  3 Vansomphone, Joleen V      8 RIPT-CA                47.27      45.51   16  
  4 Soni, Aahana               8 NOVA-CA                47.34      46.00   15  
  5 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                48.30      46.80   14  
  6 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA                 50.17      47.30   13  
  7 Vu, Morgan T               8 AZOT-CA                48.54      48.06   12  
  8 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA                50.29      48.68   11  
  9 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                52.29      49.38  
 10 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                51.35      50.90  
 11 Graff, Regan M             8 GSC-CA                 50.99      52.37  
 12 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA                52.10      53.44  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily           8 GSC-CA                 18.49      18.32   19  
  2 McConathy, Ren S           7 MVN-CA                 19.41      18.66   17  
  3 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                21.23      18.79   16  
  4 Stanisai, Gwyneth E        8 AZOT-CA                20.09      18.98   15  
  5 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                20.08      19.00   14  
  6 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                20.96      19.69   13  
  7 Trani, Romi J              8 SCAL-CA                21.09      20.60   12  
  8 Delgado, Valentina G       8 GSC-CA                 21.11      22.06   11  
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.01 - 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soni, Aahana               8 NOVA-CA                40.58      40.71   19  
  2 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA                43.66      41.99   17  
  3 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA                44.06      43.34   16  
  4 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA                43.09      44.04   15  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.31 - 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soni, Aahana               8 NOVA-CA              1:30.04    1:25.80   19  
  2 Powell, Kate H             8 NOVA-CA              1:32.24    1:28.78   17  
  3 Teger, Chloe H             8 ORCA-CA              1:34.08    1:29.07   16  
  4 Cain, Taylor T             8 RIPT-CA              1:37.18    1:30.63   15  
  5 Taylor, Vivian S           8 MVN-CA               1:35.36    1:30.78   14  
  6 Lin, Rachel                7 Waterworks-CA        1:37.66    1:31.72   13  
  7 Kim, Alyssa                8 SCAL-CA              1:37.97    1:37.06   12  
  8 Wieczorek, Calla L         8 SWRD-CA              1:41.20    1:37.97   11  
  9 Shaves, Summer A           6 AZOT-CA              1:39.72    1:39.96  
 -- Kofford, Lila H            8 COTO-CA              1:32.78         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  31.11 - 33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Sadie E            10 AAA-CA                 31.12      30.00   19  
  2 Liu, Joey W               10 BREA-CA                31.17      30.08   17  
  3 Pinkney, Danielle m       10 Splash-CA              31.72      30.35   16  
  4 Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA                31.86      30.43   15  
  5 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA                31.36      30.46   14  
  6 Bintintan, Andrea          9 MVN-CA                 31.21      30.55   13  
  7 Chu, Avery L               9 BREA-CA                32.17      30.86   12  
  8 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA                31.66      31.00   11  
  9 Hemmens, Danica J         10 CMAC-CA                31.64      31.26  
 10 Puckett, Belle F          10 SEAL-CA                33.06      31.32  
 11 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA                 32.03      31.37  
 12 Lin, Nyah S               10 NOVA-CA                33.67      31.48  
 12 Elias, Nina S             10 NOVA-CA                33.31      31.48  
 14 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                  32.55      31.57  
 15 Gomez, Emma O             10 MVN-CA                 33.17      31.74  
 15 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                32.38      31.74  
 17 Chen, Calista             10 BREA-CA                33.58      31.80  
 18 Schechinger, Tiara L      10 SACA-CA                32.50      31.99  
 19 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                32.94      32.13  
 20 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA                 32.22      32.26  
 21 Boice, Nicole P            9 AAA-CA                 33.48      32.67  
 22 Grubb, Payton A           10 MVN-CA                 33.59      32.71  
 23 Xiong, Sarah              10 Waterworks-CA          33.06      32.72  
 24 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                32.29      32.79  
 25 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                32.83      32.90  
 26 Qiu, Annie                10 Waterworks-CA          32.78      33.16  
 27 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                32.23      33.21  
 28 Pham, Linh H              10 RIPT-CA                33.24      33.39  
 29 Choi, Allyson L           10 GSC-CA                 33.44      33.40  
 30 Boonruang, Panus          10 AAA-CA                 33.90      33.93  
 31 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA                 33.90      34.26  
 32 Ngo, Adyson A              9 NOVA-CA                33.90      35.67  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.51 - 1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, Avery L               9 BREA-CA              1:09.95    1:04.69   19  
  2 Liu, Joey W               10 BREA-CA              1:09.00    1:04.83   17  
  3 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA               1:12.95    1:05.92   16  
  4 Elias, Nina S             10 NOVA-CA              1:11.00    1:06.49   15  
  5 Akins, Jana m             10 Splash-CA            1:09.65    1:06.72   14  
  6 Burke, Sadie E            10 AAA-CA               1:09.28    1:08.18   13  
  7 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA              1:13.42    1:08.24   12  
  8 Bintintan, Andrea          9 MVN-CA               1:10.80    1:08.83   11  
  9 Pinkney, Danielle m       10 Splash-CA            1:11.01    1:09.32  
 10 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                1:11.39    1:09.46  
 11 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               1:09.19    1:09.61  
 12 Nguyen, Kaitlyn C         10 RIPT-CA              1:09.96    1:09.90  
 13 Nguyen, Kayla Q           10 NOVA-CA              1:13.51    1:10.33  
 14 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA               1:12.51    1:10.39  
 15 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              1:12.68    1:10.52  
 16 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA              1:13.92    1:11.19  
 17 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:11.28    1:11.56  
 18 Gomez, Emma O             10 MVN-CA               1:12.64    1:11.91  
 19 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA               1:13.22    1:12.27  
 20 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA               1:10.10    1:12.55  
 21 Gray, Sophia I             9 GSC-CA               1:13.97    1:12.63  
 22 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:10.63    1:13.26  
 23 Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA              1:14.70    1:14.02  
 24 Choi, Allyson L           10 GSC-CA               1:13.73    1:14.62  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.31 - 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chu, Avery L               9 BREA-CA              2:33.65    2:20.66   19  
  2 Burke, Sadie E            10 AAA-CA               2:38.44    2:27.75   17  
  3 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                2:32.95    2:29.52   16  
  4 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              2:31.44    2:29.98   15  
  5 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA              2:37.12    2:30.29   14  
  6 Akins, Jana m             10 Splash-CA            2:35.67    2:31.24   13  
  7 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              2:35.55    2:31.53   12  
  8 Hemmens, Danica J         10 CMAC-CA              2:37.70    2:35.86  
  9 Gray, Sophia I             9 GSC-CA               2:37.06    2:36.66  
 10 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA               2:34.61    2:37.32  
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:29.31 - 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekely, Emese            10 SACA-CA              2:29.32    6:16.06   19  
  2 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               2:42.00    6:36.71   17  
  3 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              2:35.55    6:42.39   16  
  4 Bintintan, Andrea          9 MVN-CA               2:33.03    6:59.73   15  
  5 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA               2:34.61    7:12.19   14  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.71 - 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kaitlyn C         10 RIPT-CA                37.39      35.22   19  
  2 Chen, Calista             10 BREA-CA                36.83      35.65   17  
  3 Mom, Angelica S            9 BREA-CA                37.58      35.78   16  
  4 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA                 39.36      36.28   15  
  5 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA                37.23      36.56   14  
  6 Hemmens, Danica J         10 CMAC-CA                37.21      36.60   13  
  7 Bintintan, Andrea          9 MVN-CA                 36.74      36.78   12  
  8 Gomez, Emma O             10 MVN-CA                 36.84      36.81   11  
  9 Lin, Nyah S               10 NOVA-CA                36.82      37.06  
 10 Qiu, Annie                10 Waterworks-CA          37.81      37.44  
 11 Pinkney, Danielle m       10 Splash-CA              38.27      37.72  
 12 Elias, Nina S             10 NOVA-CA                39.45      37.78  
 13 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA                38.64      37.79  
 14 Brown, Katie A             9 SCAT-CA                37.18      37.80  
 15 Luu, Jessica              10 NOVA-CA                40.45      38.04  
 16 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA                38.80      38.09  
 16 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                  37.73      38.09  
 18 Roque, Aya F              10 NOVA-CA                38.80      38.10  
 19 Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA                39.68      38.38  
 20 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                39.60      38.39  
 21 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA                 38.75      38.43  
 22 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                37.87      38.56  
 23 Stinson, Emeri I          10 Splash-CA              38.81      38.93  
 24 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA                 40.34      38.99  
 25 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA                 37.29      39.11  
 26 Schechinger, Tiara L      10 SACA-CA                38.30      39.17  
 27 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                40.43      39.43  
 28 Choi, Allyson L           10 GSC-CA                 38.88      39.55  
 29 Pham, Linh H              10 RIPT-CA                38.13      39.78  
 30 Lund, Alexandra N          9 MVN-CA                 39.35      39.80  
 31 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                39.62      39.81  
 32 Boonruang, Panus          10 AAA-CA                 40.50      40.07  
 33 Dinh, Keira N              9 SACA-CA                39.65      40.18  
 34 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA                 37.95      40.27  
 35 Grubb, Payton A           10 MVN-CA                 37.93      40.29  
 36 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA                40.11      40.54  
 37 Ngo, Adyson A              9 NOVA-CA                39.75      40.62  
 38 Xiong, Sarah              10 Waterworks-CA          39.90      40.92  
 -- Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                37.10         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:19.41 - 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Kaitlyn C         10 RIPT-CA              1:19.72    1:16.78   19  
  2 Qiu, Annie                10 Waterworks-CA        1:19.99    1:18.61   17  
  3 Mom, Angelica S            9 BREA-CA              1:21.60    1:18.64   16  
  4 Elias, Nina S             10 NOVA-CA              1:22.88    1:19.17   15  
  5 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA              1:27.14    1:20.13   14  
  6 Chen, Calista             10 BREA-CA              1:24.55    1:20.28   13  
  7 Stinson, Emeri I          10 Splash-CA            1:21.43    1:20.46   12  
  8 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA               1:21.38    1:21.00   11  
  9 Luu, Jessica              10 NOVA-CA              1:28.19    1:22.11  
 10 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA               1:21.20    1:22.18  
 11 Bintintan, Andrea          9 MVN-CA               1:21.01    1:22.75  
 12 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:26.33    1:23.71  
 13 Stinson, MaKenna R        10 DA-CA                1:21.15    1:24.45  
 14 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:22.39    1:24.62  
 15 Choi, Allyson L           10 GSC-CA               1:24.38    1:24.97  
 16 Boonruang, Panus          10 AAA-CA               1:28.53    1:25.82  
 17 Gray, Sophia I             9 GSC-CA               1:27.88    1:25.92  
 18 Massucco, Sydnie I         9 MVN-CA               1:26.28    1:26.60  
 -- Lin, Nyah S               10 NOVA-CA              1:20.95         DQ  
 -- Lund, Alexandra N          9 MVN-CA               1:28.60         DQ  
 -- Grubb, Payton A           10 MVN-CA               1:26.30         DQ  
 -- Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA              1:20.04         DQ  
 -- McArthur, Amanda M        10 ORCA-CA              1:27.64         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  40.91 - 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA                42.38      38.85   19  
  2 Yip, Cadence W            10 NOVA-CA                44.43      39.89   17  
  3 Puckett, Belle F          10 SEAL-CA                41.15      40.22   16  
  4 Liu, Joey W               10 BREA-CA                41.09      40.48   15  
  5 Hemmens, Danica J         10 CMAC-CA                41.22      41.04   14  
  6 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA                43.12      41.08   13  
  7 Boonruang, Panus          10 AAA-CA                 41.16      41.15   12  
  8 Grubb, Payton A           10 MVN-CA                 41.33      41.24   11  
  9 Chu, Avery L               9 BREA-CA                43.24      41.35  
 10 Schechinger, Tiara L      10 SACA-CA                42.93      41.47  
 11 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA                43.91      41.78  
 12 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                42.51      41.90  
 13 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA                45.31      42.15  
 14 Nguyen, Kayla Q           10 NOVA-CA                41.38      42.23  
 15 Zimmerman, Megan G        10 GSC-CA                 42.26      42.35  
 16 Qiu, Annie                10 Waterworks-CA          42.43      42.36  
 17 Akins, Jana m             10 Splash-CA              44.46      42.39  
 18 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA                43.98      42.47  
 19 Dinh, Keira N              9 SACA-CA                41.84      42.63  
 20 Song, Eileen               9 SCAL-CA                44.51      42.74  
 21 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA                44.73      42.92  
 22 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA                42.67      43.01  
 23 Guard, Lucy I              9 GWSC-CA                44.96      43.06  
 24 Teger, Carley A           10 ORCA-CA                43.41      43.26  
 25 Lund, Alexandra N          9 MVN-CA                 44.69      43.27  
 26 Jocson, Skyler R           9 NOVA-CA                42.46      43.40  
 27 Wong, Leah E               9 SACA-CA                45.27      43.51  
 28 Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA                44.10      43.82  
 29 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA                 44.94      44.00  
 30 Roque, Aya F              10 NOVA-CA                44.59      44.05  
 31 Mom, Angelica S            9 BREA-CA                44.77      44.26  
 -- Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA                44.77         DQ  
 -- Priest, Ryann B           10 NOVA-CA                44.18         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:29.11 - 1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Joey W               10 BREA-CA              1:29.16    1:24.96   19  
  2 Puckett, Belle F          10 SEAL-CA              1:29.62    1:25.29   17  
  3 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA               1:36.57    1:26.47   16  
  4 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA              1:31.94    1:27.10   15  
  5 Yip, Cadence W            10 NOVA-CA              1:36.90    1:27.11   14  
  6 Kinno, Sophia V           10 SEAL-CA              1:35.25    1:27.20   13  
  7 Chu, Avery L               9 BREA-CA              1:31.87    1:27.87   12  
  8 Templanza, Julien Faith   10 SEAL-CA              1:33.95    1:29.19   11  
  9 Priest, Ryann B           10 NOVA-CA              1:31.67    1:29.46  
 10 Dinh, Keira N              9 SACA-CA              1:30.31    1:29.86  
 11 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA               1:32.51    1:30.37  
 12 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA              1:35.25    1:31.04  
 13 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA              1:29.59    1:31.87  
 14 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA              1:36.24    1:31.89  
 15 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              1:33.14    1:31.94  
 16 Lin, Nyah S               10 NOVA-CA              1:35.18    1:32.04  
 17 Jocson, Skyler R           9 NOVA-CA              1:35.07    1:32.84  
 18 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA              1:37.10    1:33.02  
 19 Mom, Angelica S            9 BREA-CA              1:35.41    1:33.57  
 20 Boonruang, Panus          10 AAA-CA               1:38.72    1:33.61  
 21 Song, Eileen               9 SCAL-CA              1:39.94    1:33.72  
 22 Brown, Katie A             9 SCAT-CA              1:40.00    1:34.06  
 23 Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA              1:34.73    1:34.36  
 24 Lund, Alexandra N          9 MVN-CA               1:37.48    1:34.62  
 25 Teger, Carley A           10 ORCA-CA              1:36.07    1:35.01  
 26 Roque, Aya F              10 NOVA-CA              1:38.15    1:35.28  
 27 Qiu, Annie                10 Waterworks-CA        1:31.06    1:35.33  
 28 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA              1:39.35    1:35.65  
 29 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA               1:37.98    1:37.00  
 30 Choi, Allyson L           10 GSC-CA               1:40.00    1:43.32  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.01 - 38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Joey W               10 BREA-CA                35.25      33.66   19  
  2 Gomez, Emma O             10 MVN-CA                 35.57      34.40   17  
  3 Puckett, Belle F          10 SEAL-CA                35.66      34.42   16  
  4 Chen, Calista             10 BREA-CA                36.65      34.44   15  
  5 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA                 36.32      35.02   14  
  6 Pinkney, Danielle m       10 Splash-CA              35.88      35.49   13  
  7 Priest, Ryann B           10 NOVA-CA                36.39      35.57   12  
  8 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA                36.52      35.71   11  
  9 Dinh, Keira N              9 SACA-CA                36.20      35.90  
 10 Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA                36.57      36.14  
 11 Hemmens, Danica J         10 CMAC-CA                37.00      36.17  
 12 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA                36.97      36.41  
 12 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA                 37.66      36.41  
 14 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA                38.30      37.65  
 15 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA                 38.20      37.72  
 16 Harvey, Lilian R          10 SCAL-CA                36.41      40.17  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:20.41 - 1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Joey W               10 BREA-CA              1:20.78    1:14.38   19  
  2 Kinno, Sophia V           10 SEAL-CA              1:23.07    1:16.30   17  
  3 Templanza, Julien Faith   10 SEAL-CA              1:24.52    1:18.06   16  
  4 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              1:21.17    1:18.79   15  
  5 Xiong, Sarah              10 Waterworks-CA        1:22.54    1:20.12   14  
  6 Gray, Sophia I             9 GSC-CA               1:22.48    1:20.55   13  
  7 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:22.73    1:22.06   12  
  8 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA               1:28.62    1:22.29   11  
  9 Chen, Calista             10 BREA-CA              1:27.46    1:22.77  
 10 Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA              1:24.06    1:23.04  
 11 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:28.25    1:23.82  
 12 Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA              1:29.30    1:26.04  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.31 - 1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Lucy J             10 ORCA-CA              1:25.27    1:16.78   19  
  2 Akins, Jana m             10 Splash-CA            1:19.81    1:17.02   17  
  3 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA               1:21.78    1:17.54   16  
  4 Nguyen, Kayla Q           10 NOVA-CA              1:24.82    1:17.56   15  
  5 Mom, Angelica S            9 BREA-CA              1:22.14    1:18.07   14  
  6 Lin, Nyah S               10 NOVA-CA              1:18.96    1:18.24   13  
  7 Chen, Calista             10 BREA-CA              1:22.44    1:18.29   12  
  8 Elias, Nina S             10 NOVA-CA              1:19.84    1:18.66   11  
  9 Luu, Jessica              10 NOVA-CA              1:23.73    1:19.51  
 10 Stockwell, Mia L          10 STOP-CA              1:26.53    1:20.71  
 11 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA               1:23.26    1:20.79  
 12 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA              1:21.14    1:21.78  
 13 Kashima, Kenna M          10 SCAL-CA              1:19.45    1:21.84  
 14 Priest, Ryann B           10 NOVA-CA              1:26.17    1:22.13  
 15 Gomez, Emma O             10 MVN-CA               1:22.37    1:22.35  
 16 Nguyen, Alexie T          10 RIPT-CA              1:18.76    1:22.84  
 17 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              1:23.36    1:22.92  
 18 Pinkney, Danielle m       10 Splash-CA            1:26.60    1:23.48  
 19 Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA              1:25.95    1:24.60  
 20 Boonruang, Panus          10 AAA-CA               1:25.94    1:24.91  
 21 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              1:26.03    1:25.00  
 22 Aistars, Aubrey C         10 MVN-CA               1:26.29    1:25.02  
 23 Finnerty, Jayme L         10 RIPT-CA              1:24.55    1:25.43  
 24 Gorrell, Danielle M       10 MVN-CA               1:23.02    1:25.49  
 25 Grubb, Payton A           10 MVN-CA               1:25.28    1:26.77  
 26 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA              1:24.73    1:27.18  
 27 Sellars, Kenzie G         10 NOVA-CA              1:26.60    1:27.22  
 28 Choi, Allyson L           10 GSC-CA               1:26.60    1:27.96  
 29 Swails, Madeline I         9 GWSC-CA              1:25.18    1:28.46  
 30 Espejo Mansell, Elise A    9 EAST-CA              1:26.60    1:29.17  
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:48.51 - 3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Nyah S               10 NOVA-CA              2:49.05    2:41.88   19  
  2 Mom, Angelica S            9 BREA-CA              2:49.56    2:42.61   17  
  3 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC-CA               2:52.22    2:45.12   16  
  4 Gomez, Emma O             10 MVN-CA               2:48.58    2:51.69   15  
  5 Trudeau, Ava M             9 AZOT-CA              3:00.13    2:51.83   14  
  6 Adams, Peyton J           10 GWSC-CA              2:53.75    2:52.54   13  
  7 Akins, Jana m             10 Splash-CA            3:00.01    2:52.88   12  
  8 Luu, Jessica              10 NOVA-CA              3:05.23    2:53.77   11  
  9 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT-CA              3:04.04    2:56.92  
 10 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT-CA              2:53.75    2:57.17  
 11 Rodriguez, Izzy A          9 MVN-CA               3:00.62    2:57.62  
 12 Defabrique, Zoe A          9 SCAT-CA              3:06.50    3:01.20  
 13 Shin, Danielle K          10 AZOT-CA              3:04.40    3:02.02  
 14 Grubb, Payton A           10 MVN-CA               3:03.08    3:06.23  
 15 Teger, Carley A           10 ORCA-CA              3:04.09    3:06.68  
 -- Kusuma, Arista C           9 NOVA-CA              3:05.49         DQ  
 -- Jocson, Skyler R           9 NOVA-CA              3:04.96         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:15.00    2:06.26   38  
     1) Elias, Nina S 10                2) Lin, Nyah S 10                 
     3) Priest, Ryann B 10              4) Sellars, Kenzie G 10           
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     2:18.05    2:16.72   34  
     1) Defabrique, Zoe A 9             2) Brown, Katie A 9               
     3) Phillips, Neva C 8              4) Stoner, Devon Herkenhof E 10   
  3 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:20.00    2:20.09   32  
     1) Jocson, Skyler R 9              2) Roque, Aya F 10                
     3) Ngo, Adyson A 9                 4) Luu, Jessica 10                
  4 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:22.06    2:20.71   30  
     1) Shin, Danielle K 10             2) Trudeau, Ava M 9               
     3) Stanisai, Gwyneth E 8           4) Scalzo, Ruby Z 10              
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:30.38    2:25.03   38  
     1) Luu, Jessica 10                 2) Yip, Cadence W 10              
     3) Elias, Nina S 10                4) Priest, Ryann B 10             
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:25.83    2:25.13   34  
     1) Lin, Nyah S 10                  2) Nguyen, Kayla Q 10             
     3) Kusuma, Arista C 9              4) Sellars, Kenzie G 10           
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:45.19    2:40.87   32  
     1) Shin, Danielle K 10             2) Vu, Morgan T 8                 
     3) Scalzo, Ruby Z 10               4) Trudeau, Ava M 9               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  27.61 - 30.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA                27.56      27.42   19  
  2 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                27.93      27.48   17  
  3 Dang, Yen N               12 RIPT-CA                27.57      27.54   16  
  4 Young, Shelby R           11 GWSC-CA                27.56      27.70   15  
  5 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA                27.67      27.74   14  
  6 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA                27.61      27.79   13  
  7 Taguchi, Ai               12 SACA-CA                27.93      27.99   12  
  8 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                  27.82      28.11   11  
  9 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA                28.12      28.20  
 10 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA                28.01      28.25  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  27.61 - 30.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA                28.19      27.56  
  1 Young, Shelby R           11 GWSC-CA                28.09      27.56  
  3 Dang, Yen N               12 RIPT-CA                27.63      27.57  
  4 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA                28.28      27.61  
  5 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA                28.13      27.67  
  6 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                  28.60      27.82  
  7 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                28.03      27.93  
  7 Taguchi, Ai               12 SACA-CA                27.79      27.93  
  9 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA                28.99      28.01  
 10 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA                27.75      28.12  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chow, Maegan J            11 BREA-CA                28.47      28.23  
 12 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA                28.00      28.29  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA                28.09      28.36  
 14 Healy, Leah D             12 MVN-CA                 28.66      28.44  
 15 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA                28.97      28.47  
 16 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA                28.97      28.54  
 17 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                29.07      28.60  
 17 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA                30.31      28.60  
 19 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA                29.39      28.68  
 20 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA                28.82      28.72  
 20 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                28.10      28.72  
 22 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                29.42      28.73  
 23 Freitas, Emily M          12 MVN-CA                 28.01      28.93  
 24 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                29.25      28.96  
 24 Pearson, Alexandra M      12 NOVA-CA                29.02      28.96  
 26 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA                 28.11      28.98  
 27 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA                 28.35      29.00  
 28 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA                29.69      29.01  
 29 Clark, Elle K             11 NOVA-CA                29.22      29.02  
 30 Dao, Diane N              12 RIPT-CA                28.74      29.07  
 31 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA                29.93      29.11  
 32 Kurone-Gharibian, Alexia  12 NOVA-CA                30.01      29.13  
 33 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                29.50      29.17  
 34 Penna, Lucy K             11 MVN-CA                 30.50      29.18  
 35 Kim, Madeleine Y          12 SACA-CA                28.86      29.19  
 36 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA                28.73      29.25  
 37 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                29.34      29.28  
 38 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA                 27.89      29.33  
 38 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA                29.05      29.33  
 40 Li, Rainbow               12 NOVA-CA                29.83      29.39  
 41 Elseifi, Yosra M          11 SCAL-CA                30.70      29.50  
 42 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA                 28.71      29.58  
 42 Hoppe, Morgan K           11 GSC-CA                 29.96      29.58  
 44 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA          28.03      29.64  
 45 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA                 28.66      29.65  
 46 Raine, Analise L          12 MVN-CA                 28.13      29.67  
 47 Tran, Katie L             12 GWSC-CA                29.09      29.69  
 48 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                30.22      29.70  
 49 De La O, Makena G         12 ORCA-CA                29.30      29.78  
 50 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA                 29.67      29.81  
 51 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                28.17      29.84  
 51 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA                29.12      29.84  
 53 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA                29.00      29.85  
 54 Jones, Allie P            11 GWSC-CA                30.43      29.86  
 55 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA                 29.42      29.96  
 56 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA                 29.10      30.03  
 57 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA                30.40      30.09  
 58 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA          30.05      30.12  
 59 Allen, Vera N             12 Splash-CA              29.57      30.16  
 60 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA                30.22      30.22  
 61 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA                30.24      30.26  
 62 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                30.17      30.29  
 63 Egerton Rueter, Ashley E  12 MVN-CA                 30.19      30.37  
 64 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA                 30.68      30.43  
 65 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA                 29.69      30.44  
 66 Ho, Katelyn T             11 NOVA-CA                30.38      30.65  
 67 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT          30.38      30.81  
 68 Brown, Cameron N          11 CMAC-CA                30.53      31.19  
 -- Dohman, Ava C             12 SCAT-CA                28.85         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:00.01 - 1:06.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Masud, Zara A             11 AZOT-CA                59.67      58.18   19  
  2 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:00.78      58.89   17  
  3 Dang, Yen N               12 RIPT-CA                59.76      59.47   16  
  4 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              1:00.05      59.54   15  
  5 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:01.55      59.95   14  
  6 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:00.05    1:00.27   13  
  7 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              1:00.65    1:00.86   12  
  8 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              1:01.49    1:00.93   11  
  9 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA              1:01.14    1:01.08  
 10 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:01.08    1:01.57  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:00.01 - 1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Masud, Zara A             11 AZOT-CA              1:01.85      59.67  
  2 Dang, Yen N               12 RIPT-CA              1:00.24      59.76  
  3 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:00.69    1:00.05  
  3 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              1:01.60    1:00.05  
  5 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              1:03.01    1:00.65  
  6 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:01.23    1:00.78  
  7 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:04.05    1:01.08  
  8 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA              1:01.67    1:01.14  
  9 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              1:02.34    1:01.49  
 10 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:01.10    1:01.55  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:01.68    1:01.65  
 12 De La O, Makena G         12 ORCA-CA              1:03.32    1:01.67  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              1:02.77    1:01.70  
 14 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA              1:01.98    1:01.79  
 15 Helton, Ava J             12 MVN-CA               1:03.66    1:02.03  
 16 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA               1:03.10    1:02.05  
 17 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              1:00.62    1:02.11  
 18 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               1:01.54    1:02.12  
 18 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA              1:01.79    1:02.12  
 20 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA              1:01.84    1:02.18  
 21 Shim, Peyton              12 NOVA-CA              1:05.47    1:02.34  
 21 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA               1:03.00    1:02.34  
 23 Healy, Leah D             12 MVN-CA               1:01.54    1:02.56  
 24 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              1:03.54    1:02.65  
 24 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              1:05.44    1:02.65  
 26 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA              1:03.59    1:02.76  
 27 Dao, Diane N              12 RIPT-CA              1:04.11    1:03.10  
 28 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA              1:03.69    1:03.36  
 29 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:05.78    1:03.68  
 30 Li, Rainbow               12 NOVA-CA              1:06.58    1:03.73  
 31 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA        1:04.74    1:03.95  
 32 Raine, Analise L          12 MVN-CA               1:02.10    1:03.96  
 33 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA        1:03.11    1:04.02  
 34 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA               1:03.32    1:04.25  
 35 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA              1:02.32    1:04.36  
 36 Ota, Risa                 12 NOVA-CA              1:06.12    1:04.39  
 37 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA               1:05.78    1:04.45  
 37 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA              1:04.25    1:04.45  
 39 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               1:04.12    1:04.61  
 40 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA              1:04.63    1:04.69  
 41 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA              1:04.39    1:04.88  
 42 Clark, Elle K             11 NOVA-CA              1:04.54    1:05.21  
 43 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA              1:06.05    1:05.30  
 44 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA              1:04.70    1:05.51  
 44 Woo, Mina                 11 SCAL-CA              1:03.12    1:05.51  
 46 Rigol, Madison J          11 GSC-CA               1:04.81    1:05.64  
 47 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA               1:06.64    1:05.88  
 48 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              1:06.40    1:06.00  
 49 Wong, Makena J            12 SCAL-CA              1:05.36    1:06.12  
 50 Cowdell, Anna J           12 SCAL-CA              1:06.32    1:06.17  
 51 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA               1:06.53    1:06.32  
 52 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               1:06.36    1:06.67  
 53 Johnson, Preston J        12 CMAC-CA              1:05.94    1:06.84  
 54 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA        1:06.04    1:07.32  
 55 Ho, Katelyn T             11 NOVA-CA              1:06.11    1:07.76  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:10.01 - 2:24.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              2:05.23    2:03.94   19  
  2 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              2:07.41    2:06.63   17  
  3 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              2:07.18    2:08.28   16  
  4 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              2:11.10    2:09.58   15  
  5 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:12.21    2:11.29   14  
  6 Meister, Reese C          11 RIPT-CA              2:12.25    2:11.38   13  
  7 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:13.08    2:11.99   12  
  8 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              2:12.42    2:12.05   11  
  9 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              2:13.12    2:12.13  
 10 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              2:12.01    2:14.38  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:10.01 - 2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              2:10.38    2:05.23  
  2 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              2:10.84    2:07.18  
  3 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              2:10.04    2:07.41  
  4 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              2:15.75    2:11.10  
  5 Stein, Madison            12 CMAC-CA              2:10.30    2:11.97  
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              2:13.32    2:12.01  
  7 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:16.36    2:12.21  
  8 Meister, Reese C          11 RIPT-CA              2:11.28    2:12.25  
  9 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              2:15.08    2:12.42  
 10 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:11.68    2:13.08  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              2:12.31    2:13.12  
 12 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              2:11.35    2:14.57  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA               2:11.98    2:14.97  
 14 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA              2:16.17    2:16.05  
 15 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              2:10.70    2:16.25  
 16 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA              2:22.55    2:16.44  
 17 Healy, Leah D             12 MVN-CA               2:13.63    2:16.66  
 18 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              2:19.59    2:16.75  
 19 Woo, Mina                 11 SCAL-CA              2:18.75    2:16.78  
 20 Shim, Peyton              12 NOVA-CA              2:18.26    2:18.15  
 21 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              2:18.26    2:18.59  
 22 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA              2:20.11    2:19.77  
 23 Li, Vanessa S             12 MVN-CA               2:22.55    2:21.28  
 24 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               2:21.22    2:22.66  
 25 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA               2:20.09    2:23.70  
 26 Greene, Abby T            11 CMAC-CA              2:19.16    2:58.19  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  5:46.31 - 6:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              5:47.04    5:40.51   19  
  2 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              5:50.51    5:45.68   17  
  3 Brahe, Sophie C           12 MVN-CA               6:20.82    5:48.09   16  
  4 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              5:56.40    5:49.47   15  
  5 Peterson, Angelena R      11 UN-08-CA/GSC         5:51.46    5:50.76   14  
  6 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA               5:51.87    5:51.10   13  
  7 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              6:02.04    5:52.60   12  
  8 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              6:08.75    5:53.35   11  
  9 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA              6:03.19    5:53.86  
 10 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              6:14.46    6:00.32  
 11 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA              6:00.91    6:00.48  
 12 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA               6:04.89    6:01.22  
 13 Stein, Madison            12 CMAC-CA              6:20.42    6:06.40  
 14 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                6:19.90    6:07.36  
 15 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA        6:09.42    6:12.50  
 16 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               6:22.65    6:14.70  
 -- Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              6:08.78         NS  
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  11:28.81 - 12:58.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Jasmine              12 EAST-CA             11:52.70   11:22.29   19  
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  19:23.41 - 21:32.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Abby S        12 MVN-CA              19:24.19   18:44.58   19  
  2 Law, Alexandra Q          12 NOVA-CA             19:35.72   19:28.80   17  
  3 Liu, Jasmine              12 EAST-CA             19:55.48   19:45.00   16  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  32.11 - 36.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA                31.88      31.55   19  
  2 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA                32.75      32.35   17  
  3 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA                33.00      32.55   16  
  4 Tran, Irene A             11 NOVA-CA                32.70      32.56   15  
  5 Liu, Jasmine              12 EAST-CA                32.54      32.61   14  
  6 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                33.03      32.65   13  
  7 Helton, Ava J             12 MVN-CA                 32.73      32.82   12  
  8 Penna, Lucy K             11 MVN-CA                 32.87      33.00   11  
  9 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                32.80      33.49  
 10 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                32.79      33.86  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  32.11 - 36.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stein, Madison            12 CMAC-CA                32.28      31.36  
  2 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA                32.43      31.88  
  3 Liu, Jasmine              12 EAST-CA                33.94      32.54  
  4 Tran, Irene A             11 NOVA-CA                32.79      32.70  
  5 Helton, Ava J             12 MVN-CA                 32.96      32.73  
  6 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA                34.18      32.75  
  7 Bever, Milan S            12 AZOT-CA                32.80      32.77  
  8 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                33.81      32.79  
  9 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                32.88      32.80  
 10 Penna, Lucy K             11 MVN-CA                 35.32      32.87  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA                34.13      33.00  
 12 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                33.01      33.03  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                33.19      33.19  
 14 Clark, Elle K             11 NOVA-CA                33.70      33.34  
 15 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA                33.55      33.36  
 16 Dang, Yen N               12 RIPT-CA                36.15      33.47  
 17 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                34.01      33.61  
 18 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA                34.05      33.62  
 19 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA                33.63      33.68  
 20 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA                 33.59      33.73  
 21 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA                 33.11      33.78  
 22 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA                35.65      33.85  
 23 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA                32.82      33.87  
 24 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA                33.60      33.88  
 25 Kurone-Gharibian, Alexia  12 NOVA-CA                35.56      33.95  
 26 Li, Rainbow               12 NOVA-CA                35.32      33.97  
 27 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA          32.39      34.03  
 28 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA                35.54      34.07  
 29 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA                33.84      34.09  
 30 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA                34.22      34.18  
 31 Hoppe, Morgan K           11 GSC-CA                 33.45      34.23  
 31 Elseifi, Yosra M          11 SCAL-CA                34.58      34.23  
 33 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA                 33.92      34.25  
 34 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA                33.92      34.27  
 35 Toal, Megan E             12 SCAT-CA                34.20      34.28  
 36 Liao, Yvonne T            12 Waterworks-CA          34.24      34.30  
 37 Raine, Analise L          12 MVN-CA                 33.60      34.35  
 38 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA                 34.18      34.45  
 39 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA                33.21      34.65  
 39 Allen, Vera N             12 Splash-CA              35.32      34.65  
 41 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                35.05      34.68  
 42 De La O, Makena G         12 ORCA-CA                35.58      34.84  
 42 Dao, Diane N              12 RIPT-CA                35.59      34.84  
 44 Tran, Linh G              12 NOVA-CA                35.28      34.86  
 45 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                33.77      34.90  
 46 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA                35.24      34.91  
 47 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA                 35.73      34.97  
 48 Johnson, Preston J        12 CMAC-CA                35.26      34.98  
 49 No, Katie                 12 NOVA-CA                35.56      35.05  
 50 Tran, Katie L             12 GWSC-CA                35.10      35.06  
 51 Tsai, Jocelyn             11 AZOT-CA                35.89      35.23  
 52 Woo, Mina                 11 SCAL-CA                35.40      35.29  
 53 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA                35.63      35.36  
 53 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT          35.35      35.36  
 55 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA                34.45      35.38  
 56 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                  35.54      35.39  
 57 Ho, Katelyn T             11 NOVA-CA                35.58      35.51  
 58 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA                 34.42      35.64  
 59 Starkey, Jessica M        12 MVN-CA                 35.68      35.91  
 60 Jones, Allie P            11 GWSC-CA                36.19      36.47  
 61 Wu, Ruth W                11 SACA-CA                35.15      37.15  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:08.41 - 1:17.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         1:09.49    1:06.40   19  
  2 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:07.73    1:06.89   17  
  3 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:09.67    1:08.50   16  
  4 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA              1:10.21    1:08.56   15  
  5 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:08.56    1:08.70   14  
  6 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              1:08.17    1:09.23   13  
  7 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               1:10.11    1:09.47   12  
  8 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              1:09.85    1:09.76   11  
  9 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:09.51    1:10.97  
 10 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:10.69    1:11.39  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:08.41 - 1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:11.03    1:07.73  
  2 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              1:10.05    1:08.17  
  3 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:12.70    1:08.56  
  4 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         1:09.29    1:09.49  
  5 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:11.38    1:09.51  
  6 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:09.73    1:09.67  
  7 Tran, Irene A             11 NOVA-CA              1:10.31    1:09.71  
  8 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              1:10.17    1:09.85  
  9 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               1:08.93    1:10.11  
 10 Boyle, Kailey M           12 COTO-CA              1:14.76    1:10.21  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stein, Madison            12 CMAC-CA              1:11.60    1:10.23  
 12 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:09.88    1:10.69  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA               1:11.33    1:10.94  
 14 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:11.63    1:11.11  
 15 Li, Anna                  12 BREA-CA              1:12.84    1:11.39  
 16 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:15.49    1:11.52  
 17 Dang, Yen N               12 RIPT-CA              1:10.00    1:11.61  
 18 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA              1:13.12    1:11.83  
 19 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              1:16.25    1:12.37  
 20 Meister, Reese C          11 RIPT-CA              1:14.11    1:12.52  
 21 Elseifi, Yosra M          11 SCAL-CA              1:13.94    1:12.58  
 22 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              1:10.82    1:12.64  
 23 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              1:15.63    1:12.66  
 24 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA              1:12.50    1:13.21  
 25 Kurone-Gharibian, Alexia  12 NOVA-CA              1:14.67    1:13.50  
 26 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA              1:13.05    1:13.65  
 27 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA               1:16.19    1:13.81  
 28 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA               1:13.47    1:13.89  
 29 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA              1:12.84    1:13.95  
 30 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              1:14.31    1:13.98  
 31 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              1:10.75    1:14.05  
 32 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA               1:12.77    1:14.18  
 33 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              1:16.14    1:14.73  
 34 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA              1:11.82    1:14.78  
 35 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA        1:11.70    1:15.00  
 36 Egerton Rueter, Ashley E  12 MVN-CA               1:15.62    1:15.56  
 37 Tsai, Jocelyn             11 AZOT-CA              1:17.48    1:15.61  
 38 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA              1:12.42    1:15.87  
 39 Hoppe, Morgan K           11 GSC-CA               1:15.20    1:16.20  
 40 Raine, Analise L          12 MVN-CA               1:13.06    1:16.59  
 41 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                1:17.76    1:17.03  
 42 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA               1:15.37    1:17.05  
 43 Springer, Sierra A        12 RIPT-CA              1:16.59    1:18.53  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:18.51 - 2:46.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              2:24.28    2:20.27   19  
  2 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              2:24.12    2:22.02   17  
  3 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         2:29.27    2:22.72   16  
  4 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:24.38    2:23.78   15  
  5 Wong, Makena J            12 SCAL-CA              2:31.63    2:26.63   14  
  6 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              2:29.00    2:27.84   13  
  7 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA              2:27.58    2:27.94   12  
  8 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA              2:36.82    2:30.87   11  
  9 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               2:35.71    2:31.67  
 10 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA              2:36.73    2:33.58  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:18.51 - 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              2:30.54    2:24.12  
  2 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              2:22.05    2:24.28  
  3 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:23.93    2:24.38  
  4 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA              2:31.98    2:27.58  
  5 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              2:31.94    2:29.00  
  6 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         2:32.95    2:29.27  
  7 Wong, Makena J            12 SCAL-CA              2:27.20    2:31.63  
  8 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               2:34.60    2:35.71  
  9 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA              2:41.00    2:36.73  
 10 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA              2:27.46    2:36.82  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dohman, Ava C             12 SCAT-CA              2:36.63    2:37.79  
 12 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA              2:39.49    2:38.83  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Allen, Jasmine J          12 EAST-CA              2:39.05    2:40.96  
 14 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA              2:36.55    2:40.99  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.11 - 40.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA                35.97      34.53   19  
  2 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                35.35      35.74   17  
  3 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                36.50      36.49   16  
  4 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA                37.19      36.57   15  
  5 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                36.83      36.87   14  
  6 Wong, Makena J            12 SCAL-CA                37.66      37.19   13  
  7 Toal, Megan E             12 SCAT-CA                37.23      37.45   12  
  8 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                37.58      37.73   11  
  9 Tran, Katie L             12 GWSC-CA                37.25      37.89  
 10 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                37.47      38.03  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.11 - 40.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                36.11      35.35  
  2 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA                36.19      35.97  
  3 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA                37.12      36.50  
  4 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                37.30      36.83  
  5 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA                36.51      37.19  
  6 Toal, Megan E             12 SCAT-CA                37.11      37.23  
  7 Tran, Katie L             12 GWSC-CA                39.07      37.25  
  8 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                36.89      37.47  
  9 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                36.93      37.58  
 10 Wong, Makena J            12 SCAL-CA                37.44      37.66  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA                38.19      37.77  
 12 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA                36.72      37.78  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA          37.68      37.80  
 14 Villasenor, Lianna S      12 MVN-CA                 36.83      37.82  
 14 Suh, Ella G               11 SCAL-CA                37.32      37.82  
 16 Tran, Irene A             11 NOVA-CA                38.06      37.90  
 17 Dang, Yen N               12 RIPT-CA                40.62      37.95  
 18 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA                39.54      37.98  
 19 Ota, Risa                 12 NOVA-CA                38.33      38.10  
 20 Shim, Peyton              12 NOVA-CA                38.26      38.11  
 21 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA                39.17      38.14  
 22 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA          37.73      38.20  
 23 Tran, Linh G              12 NOVA-CA                38.98      38.21  
 24 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA                38.16      38.34  
 25 Rigol, Madison J          11 GSC-CA                 39.05      38.64  
 26 Allen, Vera N             12 Splash-CA              37.40      38.76  
 27 Masud, Zara A             11 AZOT-CA                40.10      38.84  
 28 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA                39.72      38.95  
 29 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA                 39.48      38.96  
 29 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA                38.98      38.96  
 31 Liao, Yvonne T            12 Waterworks-CA          37.53      38.98  
 32 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA                40.76      39.00  
 33 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN           38.56      39.02  
 34 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA                 37.14      39.09  
 35 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL          38.76      39.11  
 36 Garrard, Janie L          11 NOVA-CA                40.60      39.41  
 37 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA                39.19      39.46  
 38 Jones, Allie P            11 GWSC-CA                38.35      39.69  
 39 No, Katie                 12 NOVA-CA                40.77      39.73  
 40 Segui, Margo D            11 SEAL-CA                40.25      39.74  
 40 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA                 40.77      39.74  
 42 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA                39.46      40.01  
 43 Warner, Peyton R          12 MVN-CA                 40.41      40.20  
 44 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA                 38.91      40.23  
 44 Li, Vanessa S             12 MVN-CA                 39.90      40.23  
 46 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA                40.73      40.31  
 47 Lee, Sophie Y             11 MVN-CA                 40.43      40.34  
 48 Surjadinata, Lily         11 STOP-CA                40.60      40.37  
 49 Hoang, Alana M            11 SET-CA                 39.75      40.39  
 50 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA                40.09      40.47  
 51 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA                 40.35      41.06  
 52 Lee, Norah C              11 MVN-CA                 40.67      41.41  
 53 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA                40.27      41.52  
 54 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA                40.60      41.61  
 -- Pham, Hannah H            11 NOVA-CA                39.93         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.41 - 1:28.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:19.13    1:15.78   19  
  2 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:18.19    1:16.68   17  
  3 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:16.90    1:17.12   16  
  4 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA              1:16.56    1:17.28   15  
  5 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              1:19.54    1:19.03   14  
  6 Wong, Melissa E           11 SACA-CA              1:19.37    1:19.07   13  
  7 Li, Anna                  12 BREA-CA              1:18.40    1:19.84   12  
  8 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA        1:18.27    1:20.40   11  
  9 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:19.79    1:20.56  
 10 Clark, Elle K             11 NOVA-CA              1:19.59    1:20.78  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:18.41 - 1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA              1:21.19    1:16.56  
  2 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:19.23    1:16.90  
  3 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:18.69    1:18.19  
  4 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA        1:19.63    1:18.27  
  5 Li, Anna                  12 BREA-CA              1:21.73    1:18.40  
  6 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA              1:20.54    1:18.81  
  7 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:18.92    1:19.13  
  8 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               1:20.29    1:19.29  
  9 Wong, Melissa E           11 SACA-CA              1:20.32    1:19.37  
 10 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              1:21.61    1:19.54  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Elle K             11 NOVA-CA              1:18.59    1:19.59  
 12 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA               1:20.18    1:19.69  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA              1:19.44    1:19.79  
 14 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA        1:20.86    1:19.82  
 15 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:19.38    1:20.07  
 16 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:19.75    1:20.34  
 17 Ota, Risa                 12 NOVA-CA              1:20.16    1:20.44  
 18 Yu, Margaret L            12 DA-CA                1:19.62    1:20.77  
 19 Tran, Irene A             11 NOVA-CA              1:20.40    1:21.20  
 20 Shim, Peyton              12 NOVA-CA              1:22.26    1:21.23  
 21 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              1:20.73    1:21.42  
 22 Tran, Linh G              12 NOVA-CA              1:21.76    1:21.53  
 23 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA              1:21.52    1:21.96  
 24 Tran, Katie L             12 GWSC-CA              1:24.86    1:22.29  
 25 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL        1:21.67    1:22.61  
 26 Pathak, Deesha A          12 BREA-CA              1:26.64    1:22.76  
 27 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA              1:19.96    1:23.06  
 28 Segui, Margo D            11 SEAL-CA              1:25.59    1:23.30  
 29 Allen, Vera N             12 Splash-CA            1:21.35    1:23.33  
 30 Schweinhagen, Parisa G    12 BREA-CA              1:25.65    1:23.35  
 31 Villasenor, Lianna S      12 MVN-CA               1:23.53    1:23.53  
 32 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA              1:23.35    1:23.57  
 33 Guard, Ava R              11 GWSC-CA              1:23.56    1:23.74  
 34 Liao, Yvonne T            12 Waterworks-CA        1:24.73    1:24.83  
 35 Rhee, Kendall G           11 AZOT-CA              1:25.74    1:25.48  
 36 Garrard, Janie L          11 NOVA-CA              1:28.18    1:25.49  
 37 Mai, Annabelle K          12 RIPT-CA              1:25.71    1:25.53  
 38 Rigol, Madison J          11 GSC-CA               1:24.74    1:25.64  
 39 Jones, Allie P            11 GWSC-CA              1:24.28    1:25.75  
 40 Pham, Hannah H            11 NOVA-CA              1:25.74    1:26.28  
 41 Mackowiak, Katie L        12 SCAL-CA              1:27.17    1:26.38  
 42 Li, Vanessa S             12 MVN-CA               1:27.82    1:26.41  
 43 Hoang, Alana M            11 SET-CA               1:26.93    1:26.51  
 44 Chow, Nina C              11 BREA-CA              1:27.32    1:26.76  
 45 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         1:26.69    1:26.84  
 46 Soroosh, Sonia            12 MVN-CA               1:21.88    1:26.85  
 47 Delgado, Samantha R       12 GSC-CA               1:25.76    1:27.20  
 48 Warner, Peyton R          12 MVN-CA               1:27.49    1:27.50  
 49 Xiao, Lanna T             11 BREA-CA              1:27.37    1:27.66  
 50 Lee, Norah C              11 MVN-CA               1:27.34    1:28.18  
 51 Kurone-Gharibian, Alexia  12 NOVA-CA              1:26.60    1:29.11  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:39.01 - 3:08.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Raine, Analise L          12 MVN-CA               2:40.77    2:36.71   19  
  2 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              2:46.28    2:44.08   17  
  3 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               2:45.84    2:45.36   16  
  4 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              2:45.31    2:46.54   15  
  5 Healy, Leah D             12 MVN-CA               2:49.89    2:47.24   14  
  6 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              2:42.08    2:47.44   13  
  7 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA              2:52.39    2:50.38   12  
  8 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA              2:49.59    2:52.25   11  
  9 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL        2:54.57    2:52.39  
 10 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               2:49.69    2:52.73  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:39.01 - 3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Raine, Analise L          12 MVN-CA               2:48.80    2:40.77  
  2 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              2:57.33    2:42.08  
  3 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              2:42.15    2:45.31  
  4 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               2:51.04    2:45.84  
  5 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              2:49.75    2:46.28  
  6 Shim, Peyton              12 NOVA-CA              2:52.55    2:47.48  
  7 Tran, Linh G              12 NOVA-CA              2:58.67    2:49.05  
  8 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA              2:49.00    2:49.59  
  9 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               2:59.67    2:49.69  
 10 Healy, Leah D             12 MVN-CA               2:49.04    2:49.89  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Park, Chelsea Y           12 GWSC-CA              2:46.06    2:52.39  
 12 Dao, Diane N              12 RIPT-CA              3:00.15    2:52.78  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL        2:55.66    2:54.57  
 14 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA        2:51.41    2:55.07  
 15 Yu, Margaret L            12 DA-CA                2:54.34    2:55.75  
 16 Wu, Ruth W                11 SACA-CA              2:53.32    2:58.33  
 17 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              2:59.54    2:59.77  
 18 Villasenor, Lianna S      12 MVN-CA               2:57.49    3:00.20  
 19 Li, Vanessa S             12 MVN-CA               3:05.31    3:00.65  
 20 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              2:54.75    3:02.51  
 21 Diaz, Abigail G           11 SCAL-CA              3:02.98    3:04.89  
 22 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA               2:55.99    3:05.67  
 23 Hoang, Alana M            11 SET-CA               3:04.77    3:07.19  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.41 - 34.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA                29.78      29.62   19  
  2 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN           30.44      29.71   17  
  3 De La O, Makena G         12 ORCA-CA                30.20      29.94   16  
  4 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA                30.63      30.28   15  
  5 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA                30.82      30.66   14  
  6 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA                31.13      30.81   13  
  7 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                30.68      30.87   12  
  8 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                31.40      31.07   11  
  9 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA                 30.86      31.28  
 10 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                30.53      31.67  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.41 - 34.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA                30.71      29.78  
  2 De La O, Makena G         12 ORCA-CA                30.91      30.20  
  3 Stein, Madison            12 CMAC-CA                30.65      30.38  
  4 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN           31.94      30.44  
  5 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA                30.99      30.53  
  6 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA                30.73      30.63  
  7 Koeppen, Makena S         12 ORCA-CA                30.62      30.68  
  8 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA                31.03      30.82  
  9 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA                 31.40      30.86  
 10 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA                32.45      31.13  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                32.28      31.40  
 12 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA                31.25      31.49  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Davis, Alexandra M        12 UN-03-CA/NOVA          30.99      31.50  
 14 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA                32.44      31.56  
 15 Yu, Margaret L            12 DA-CA                  31.39      31.62  
 16 Pearson, Alexandra M      12 NOVA-CA                31.15      31.63  
 17 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA                 31.91      31.72  
 18 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA                33.23      31.73  
 18 Woo, Mina                 11 SCAL-CA                31.47      31.73  
 20 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA                33.50      31.77  
 21 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA                32.22      31.80  
 22 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA                31.75      31.93  
 23 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA                32.87      31.94  
 24 Healy, Leah D             12 MVN-CA                 32.23      32.06  
 25 Sato, Gillian R           11 STOP-CA                31.94      32.14  
 26 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA                31.52      32.38  
 27 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA                32.41      32.45  
 28 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT          31.70      32.49  
 29 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA                33.56      32.58  
 30 Dao, Diane N              12 RIPT-CA                33.23      32.64  
 31 Penna, Lucy K             11 MVN-CA                 32.75      32.65  
 32 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA                33.55      32.66  
 33 Li, Rainbow               12 NOVA-CA                33.95      32.69  
 34 Rigol, Madison J          11 GSC-CA                 32.40      32.71  
 35 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA                34.08      32.83  
 35 Meister, Reese C          11 RIPT-CA                33.99      32.83  
 37 Valentin, Sierra E        12 ORCA-CA                34.20      32.85  
 38 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA                33.48      32.89  
 39 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA                31.76      33.20  
 40 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA                 32.82      33.45  
 41 Egerton Rueter, Ashley E  12 MVN-CA                 33.51      33.47  
 42 Raine, Analise L          12 MVN-CA                 31.85      33.49  
 43 No, Katie                 12 NOVA-CA                33.04      33.56  
 44 Wharton, Grace K          12 ORCA-CA                32.80      33.59  
 45 Liao, Yvonne T            12 Waterworks-CA          33.49      33.67  
 46 Kim, Madeleine Y          12 SACA-CA                33.95      34.35  
 47 Wilkes, Keira R           12 NBS-CA                 33.46      34.60  
 -- Elseifi, Yosra M          11 SCAL-CA                33.50         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:07.81 - 1:16.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              1:05.33    1:05.10   19  
  2 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:06.04    1:05.27   17  
  3 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:07.50    1:05.37   16  
  4 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              1:07.41    1:06.07   15  
  5 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:06.59    1:07.02   14  
  6 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:07.75    1:07.35   13  
  7 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:08.05    1:07.43   12  
  8 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:09.47    1:08.28   11  
  9 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:08.68    1:08.59  
 10 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:08.15    1:09.58  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:07.81 - 1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xiao, Vanna T             11 BREA-CA              1:09.20    1:05.33  
  2 Chow, Maegan J            11 BREA-CA              1:08.40    1:06.04  
  3 Nguyen, Chantee T         11 GWSC-CA              1:08.15    1:06.59  
  4 Liu, Jasmine              12 EAST-CA              1:08.91    1:07.41  
  5 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:08.12    1:07.50  
  6 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              1:09.43    1:07.75  
  7 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:07.99    1:08.05  
  8 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               1:08.96    1:08.15  
  9 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:11.16    1:08.68  
 10 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              1:13.71    1:09.47  
-------------------------------------------------------------------------
 11 De La O, Makena G         12 ORCA-CA              1:09.43    1:10.83  
 12 Ota, Risa                 12 NOVA-CA              1:12.06    1:11.23  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Inouye, Taylor M          12 SCAL-CA              1:08.91    1:11.38  
 14 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:12.59    1:11.46  
 15 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA              1:11.66    1:11.47  
 16 Stein, Madison            12 CMAC-CA              1:09.86    1:11.58  
 17 Healy, Leah D             12 MVN-CA               1:14.16    1:11.93  
 18 Allen, Vera N             12 Splash-CA            1:10.47    1:13.20  
 19 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA               1:16.89    1:13.44  
 20 Johnson, Audrey E         12 MVN-CA               1:14.75    1:13.46  
 21 Mao, Stephanie K          12 SCAL-CA              1:15.08    1:13.74  
 22 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA              1:14.40    1:13.84  
 23 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA              1:10.58    1:13.95  
 24 Sato, Gillian R           11 STOP-CA              1:13.29    1:14.13  
 25 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA              1:13.53    1:14.34  
 26 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA               1:10.88    1:15.33  
 27 Wu, Ruth W                11 SACA-CA              1:11.06    1:15.42  
 28 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT        1:12.25    1:15.56  
 29 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              1:13.33    1:15.87  
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:22.21 - 2:43.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Masud, Zara A             11 AZOT-CA              2:24.33    2:22.47   19  
  2 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              2:27.08    2:33.34   17  
  3 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:36.29    2:33.64   16  
  4 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:32.44    2:34.04   15  
  5 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:40.46    2:43.29   14  
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:22.21 - 2:43.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Masud, Zara A             11 AZOT-CA              2:27.87    2:24.33  
  2 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              2:29.39    2:27.08  
  3 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              2:26.11    2:32.44  
  4 Fleming, Halia J          12 SCAT-CA              2:42.63    2:36.29  
  5 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:34.16    2:40.46  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.21 - 1:17.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              1:08.40    1:08.17   19  
  2 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              1:08.86    1:08.20   17  
  3 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              1:09.85    1:08.87   16  
  4 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:08.27    1:08.98   15  
  5 Woo, Mina                 11 SCAL-CA              1:10.32    1:09.07   14  
  6 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA              1:09.55    1:09.50   13  
  7 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              1:09.40    1:10.04   12  
  8 Li, Anna                  12 BREA-CA              1:10.29    1:10.21   11  
  9 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              1:09.90    1:10.83  
 10 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:09.67    1:10.94  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.21 - 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marumoto, Alex F          11 GWSC-CA              1:10.50    1:08.27  
  2 Zhou, Lauren X            12 AZOT-CA              1:12.02    1:08.40  
  3 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              1:09.58    1:08.86  
  4 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              1:09.79    1:09.40  
  5 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA              1:09.55    1:09.55  
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              1:12.96    1:09.67  
  7 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              1:10.16    1:09.85  
  8 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              1:11.50    1:09.90  
  9 Li, Anna                  12 BREA-CA              1:12.31    1:10.29  
 10 Woo, Mina                 11 SCAL-CA              1:10.27    1:10.32  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tran, Irene A             11 NOVA-CA              1:11.04    1:10.90  
 12 Yu, Margaret L            12 DA-CA                1:10.81    1:11.39  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pearson, Alexandra M      12 NOVA-CA              1:13.61    1:11.68  
 14 Taylor, Cristina M        12 AZOT-CA              1:12.21    1:11.79  
 15 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              1:09.87    1:11.90  
 16 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               1:12.65    1:11.98  
 17 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              1:14.54    1:12.10  
 18 Trudeau, Marissa V        12 AZOT-CA              1:11.37    1:12.23  
 19 Dao, Diane N              12 RIPT-CA              1:12.61    1:12.52  
 20 Burt, Sophia K            12 ORCA-CA              1:15.55    1:12.60  
 21 Lindgren, Danika J        12 GSC-CA               1:10.74    1:12.64  
 22 Ota, Risa                 12 NOVA-CA              1:14.04    1:12.74  
 23 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA              1:13.58    1:13.00  
 24 Rigol, Madison J          11 GSC-CA               1:16.19    1:13.13  
 25 Chomin, Genevieve M       11 AZOT-CA              1:14.04    1:13.23  
 26 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA        1:13.03    1:13.24  
 27 Bista, Sukriti            11 NOVA-CA              1:15.14    1:13.43  
 28 Suh, Ella G               11 SCAL-CA              1:13.34    1:13.44  
 29 Lockie, Catherine D       12 Waterworks-CA        1:15.55    1:13.45  
 30 Kim, Madeleine Y          12 SACA-CA              1:13.15    1:13.48  
 31 Clark, Elle K             11 NOVA-CA              1:13.72    1:13.77  
 32 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA              1:12.93    1:13.79  
 33 Hazeltine, Kira E         12 SCAL-CA              1:14.79    1:14.22  
 34 De La O, Makena G         12 ORCA-CA              1:13.51    1:14.29  
 34 Liao, Yvonne T            12 Waterworks-CA        1:14.21    1:14.29  
 36 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT        1:13.52    1:14.39  
 37 Nenadov, Bella R          12 DA-CA                1:15.78    1:14.65  
 38 Coloma, Harmonie K        12 SWRD-CA              1:17.06    1:14.77  
 39 Tran, Linh G              12 NOVA-CA              1:16.37    1:14.84  
 40 Shim, Peyton              12 NOVA-CA              1:16.88    1:14.88  
 41 Penna, Lucy K             11 MVN-CA               1:16.24    1:15.18  
 42 Allen, Vera N             12 Splash-CA            1:11.12    1:15.54  
 43 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT-CA              1:15.87    1:15.70  
 44 Del Rosario, Sophia V     12 MVN-CA               1:15.41    1:15.78  
 45 Colinayo, Madison V       11 NOVA-CA              1:14.37    1:15.80  
 46 Li, Vanessa S             12 MVN-CA               1:17.67    1:15.81  
 47 Tran, Katie L             12 GWSC-CA              1:16.31    1:15.91  
 48 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL        1:17.12    1:16.01  
 49 Hollis, Giselle A         11 MVN-CA               1:17.31    1:16.11  
 50 Jones, Allie P            11 GWSC-CA              1:16.38    1:16.31  
 51 Tougas, Kayla             11 CMAC-CA              1:17.17    1:17.05  
 52 Pham, Hannah H            11 NOVA-CA              1:17.55    1:17.73  
 53 Tsai, Jocelyn             11 AZOT-CA              1:17.26    1:17.74  
 54 Warwick, Emme K           11 GWSC-CA              1:15.46    1:18.97  
 55 Harvey, Marilyn H         12 SCAL-CA              1:15.77    1:19.02  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:28.31 - 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sim, Sophie A             11 NOVA-CA              2:30.59    2:25.89   19  
  2 Amoroso, Chiara A         12 UN-08-CA/GSC         2:28.99    2:26.33   17  
  3 Reid, Julia Y             12 SCAL-CA              2:32.28    2:26.93   16  
  4 Bucklin, Derrion A        12 NBS-CA               2:31.44    2:27.12   15  
  5 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              2:28.51    2:27.24   14  
  6 Scalzo, Ellie M           12 AZOT-CA              2:36.00    2:27.28   13  
  7 Dang, Yen N               12 RIPT-CA              2:29.65    2:27.82   12  
  8 Young, Shelby R           11 GWSC-CA              2:29.46    2:28.55   11  
  9 Sanson, Emma L            12 NOVA-CA              2:32.40    2:28.75  
 10 Creager, Claire R         11 UN-10-CA/MVN         2:43.58    2:29.07  
 11 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA              2:28.85    2:29.50  
 12 Pearson, Alexandra M      12 NOVA-CA              2:32.54    2:29.82  
 13 Tran, Irene A             11 NOVA-CA              2:32.58    2:30.25  
 14 Niko, Genevieve F         12 BREA-CA              2:43.90    2:30.41  
 15 Ota, Risa                 12 NOVA-CA              2:33.69    2:32.07  
 16 Hudzinski, Addie B        11 GSC-CA               2:28.92    2:32.24  
 17 Mellott, Savannah S       12 NOVA-CA              2:31.17    2:33.09  
 18 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              2:31.30    2:33.42  
 19 Gordon, Julia             11 UN-03-CA/NOVA        2:34.40    2:33.89  
 20 Anderson, Kira F          12 CMAC-CA              2:38.31    2:34.75  
 21 Yu, Margaret L            12 DA-CA                2:36.78    2:34.93  
 22 Peterson, Angelena R      11 UN-08-CA/GSC         2:31.50    2:35.73  
 23 Hickman, Charisse S       11 AZOT-CA              2:36.84    2:35.82  
 24 Huddleston, Zoe L         12 MVN-CA               2:38.18    2:35.99  
 25 Wong, Makena J            12 SCAL-CA              2:33.88    2:36.08  
 26 Tran, Linh G              12 NOVA-CA              2:38.14    2:37.57  
 27 Rigol, Madison J          11 GSC-CA               2:39.86    2:37.63  
 28 Penna, Lucy K             11 MVN-CA               2:45.73    2:38.96  
 29 Shiotsu, Hallie R         11 UN-12-CA/SCAL        2:41.00    2:39.04  
 30 Taylor, Eliza K           11 MVN-CA               2:45.00    2:39.08  
 31 Li, Rainbow               12 NOVA-CA              2:45.47    2:39.36  
 32 Kanda, Jaclyn E           11 UN-05-CA/AZOT        2:39.19    2:43.35  
 33 Lee, Mackenzie A          11 AZOT-CA              2:42.68    2:43.47  
 34 Li, Vanessa S             12 MVN-CA               2:42.79    2:44.05  
 35 Pham, Hannah H            11 NOVA-CA              2:43.98    2:46.89  
 36 Gallimore, Lana E         11 SCAT-CA              2:40.61    2:47.77  
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  4:54.81 - 5:48.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              5:05.64    4:55.35   19  
  2 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               5:03.53    4:56.89   17  
  3 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              5:02.23    5:00.64   16  
  4 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA              5:02.43    5:05.13   15  
  5 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              5:12.13    5:07.76   14  
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              5:14.99    5:10.49   13  
  7 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA              5:15.84    5:10.54   12  
  8 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              5:15.58    5:12.04   11  
  9 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              5:18.39    5:27.52  
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  4:54.81 - 5:48.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taguchi, Ai               12 SACA-CA              5:06.30    5:02.23  
  2 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT-CA              5:22.01    5:02.43  
  3 Freitas, Emily M          12 MVN-CA               4:59.84    5:03.53  
  4 Bever, Milan S            12 AZOT-CA              5:17.88    5:05.64  
  5 Mann, Allison D           12 SCAL-CA              5:26.43    5:12.13  
  6 Ruacho, Katelyn R         12 SCAL-CA              5:16.10    5:14.99  
  7 Kashima, Kayla M          12 SCAL-CA              5:25.44    5:15.58  
  8 Hickman, Chloe A          12 AZOT-CA              5:19.18    5:15.84  
  9 Toal, Megan E             12 SCAT-CA              5:29.07    5:18.39  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:53.49    1:52.02   38  
     1) Taylor, Cristina M 12           2) Masud, Zara A 11               
     3) Chomin, Genevieve M 11          4) Zhou, Lauren X 12              
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:53.54   34  
     1) Kashima, Kayla M 12             2) Mao, Stephanie K 12            
     3) Hazeltine, Kira E 12            4) Reid, Julia Y 12               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         1:57.06    1:57.30   32  
     1) Scalzo, Ellie M 12              2) Davis, Chloe A 12              
     3) Trudeau, Marissa V 12           4) Kailiponi, Ayla B 11           
  4 Aquazot Swim Club-CA  'C'                         2:02.04    1:57.71   30  
     1) Lowengrub, Hillary R 12         2) Hickman, Charisse S 11         
     3) Tsai, Jocelyn 11                4) Hickman, Chloe A 12            
  5 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    1:58.12   28  
     1) Ruacho, Katelyn R 12            2) Suh, Ella G 11                 
     3) Harvey, Marilyn H 12            4) Wong, Makena J 12              
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:07.36    2:06.63   38  
     1) Masud, Zara A 11                2) Zhou, Lauren X 12              
     3) Hickman, Chloe A 12             4) Taylor, Cristina M 12          
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:09.84    2:07.56   34  
     1) Bever, Milan S 12               2) Hickman, Charisse S 11         
     3) Davis, Chloe A 12               4) Chomin, Genevieve M 11         
  3 Aquazot Swim Club-CA  'C'                         2:12.98    2:14.33   32  
     1) Lowengrub, Hillary R 12         2) Rhee, Kendall G 11             
     3) Kailiponi, Ayla B 11            4) Scalzo, Ellie M 12             
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Bever, Milan S            12 AZOT-CA                   NT      37.12  
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Chloe A            12 AZOT-CA                   NT      31.64  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  26.01 - 29.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA                25.76      25.70   19  
  2 Higgs, Gabrielle K        14 Splash-CA              25.95      25.87   17  
  3 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA                26.19      26.19   16  
  4 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA                26.50      26.21   15  
  5 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA                26.42      26.41   14  
  6 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA                26.31      26.50   13  
  7 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA                26.68      26.66   12  
  8 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA                 26.38      26.71   11  
  9 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA                 26.68      26.94  
 10 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA                26.68      27.01  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  26.01 - 29.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA                26.10      25.76  
  2 Higgs, Gabrielle K        14 Splash-CA              26.08      25.95  
  3 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA                26.45      26.19  
  4 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA                26.08      26.31  
  5 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA                 26.13      26.38  
  6 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA                26.92      26.42  
  7 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA                26.31      26.50  
  8 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA                 26.97      26.68  
  8 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA                26.91      26.68  
  8 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA                26.54      26.68  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA                26.32      26.73  
 12 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA              26.88      26.77  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                26.98      26.81  
 14 Cho, Julia E              13 SCAL-CA                26.31      26.88  
 14 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA                26.76      26.88  
 16 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA                26.94      26.89  
 17 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA                27.92      26.91  
 18 Wong, Kai M               14 SCAL-CA                26.25      26.97  
 19 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA                26.09      27.00  
 20 Do, Caitlyn T             13 RIPT-CA                26.21      27.03  
 21 Cho, Kate E               14 SCAL-CA                26.64      27.18  
 22 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA                26.24      27.20  
 23 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA                27.94      27.24  
 23 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA                27.78      27.24  
 25 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                27.79      27.26  
 26 Marino, Ashley E          14 ORCA-CA                27.97      27.30  
 27 Nguyen, Emme C            14 NOVA-CA                27.07      27.32  
 28 Partington, Makena S      14 UN-09-CA/GWSC          26.13      27.33  
 29 Chang, Natalie W          13 NBS-CA                 27.43      27.35  
 30 Karsten, Masen A          13 AZOT-CA                28.18      27.38  
 31 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN-CA                 27.21      27.52  
 32 Hester, Jovie J           13 RIPT-CA                26.88      27.53  
 33 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                  26.40      27.57  
 34 Burington, Aubrey E       14 SACA-CA                28.53      27.70  
 35 Tran, Susan A             13 GWSC-CA                27.91      27.81  
 36 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA                27.75      27.83  
 37 Ollendorff, Emily R       13 NOVA-CA                27.54      27.87  
 38 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA                27.88      27.90  
 39 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA                27.82      27.93  
 40 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA                28.56      27.94  
 40 Love, Taylor A            14 MVN-CA                 27.23      27.94  
 42 Tracy, Mary Kate K        14 COTO-CA                27.47      27.98  
 43 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA                27.69      28.00  
 44 Anderson, Bree E          14 EAST-CA                28.10      28.03  
 45 Creager, Emma-kate K      13 UN-10-CA/MVN           28.90      28.10  
 46 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA                27.58      28.14  
 46 Jocic, Jana               13 NOVA-CA                28.08      28.14  
 48 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA                28.40      28.26  
 49 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA                28.37      28.28  
 50 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA                28.36      28.34  
 51 Yu, Ashley N              14 NOVA-CA                28.15      28.42  
 52 Guo, Vivian L             13 NOVA-CA                28.98      28.54  
 53 Gimino, Amber E           13 EAST-CA                27.14      28.60  
 54 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA                28.03      28.62  
 55 Huynh, Anne               13 NOVA-CA                28.26      28.67  
 56 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA                28.45      28.68  
 56 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA                28.74      28.68  
 58 Hatfield, Kylie V         13 DA-CA                  28.88      28.69  
 59 Cui, Lia J                14 AZOT-CA                28.18      28.71  
 60 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA                28.73      28.76  
 61 Zamani, Dena              13 MVN-CA                 28.91      28.79  
 62 Serpas, Makena J          13 MVN-CA                 29.26      28.89  
 63 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA                27.97      28.92  
 64 Sim, Summer A             14 NOVA-CA                29.14      28.95  
 65 Meister, Cate E           13 RIPT-CA                28.92      28.98  
 66 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA                29.12      28.99  
 67 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA                 27.91      29.02  
 68 Harkins, Nicole A         14 MVN-CA                 29.19      29.03  
 69 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA                28.47      29.12  
 70 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA                28.76      29.14  
 71 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA                29.26      29.19  
 72 Yeh, Robin C              13 NOVA-CA                28.53      29.31  
 73 Frondoza, Abigail-Moniqu  13 AAA-CA                 28.62      29.47  
 74 Simic, Bella R            13 DA-CA                  29.26      29.54  
 75 Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA                29.14      29.59  
 76 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA              28.75      29.60  
 77 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA                28.50      29.62  
 78 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA                29.29      29.91  
 79 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA                29.30      30.82  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  56.41 - 1:03.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA                55.09      55.02   19  
  2 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA                56.10      55.27   17  
  3 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA                57.39      56.42   16  
  4 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA                56.63      57.07   15  
  5 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA                57.16      57.66   14  
  6 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA                58.14      58.13   13  
  7 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA                58.17      58.79   12  
  8 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                58.28      59.00   11  
  9 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                  58.28      59.35  
 10 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                58.36      59.68  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  56.41 - 1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA                57.21      55.09  
  2 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA                56.66      56.10  
  3 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA                57.41      56.63  
  4 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA                57.85      57.16  
  5 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA                56.90      57.39  
  6 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA                58.30      58.14  
  7 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA                58.34      58.17  
  8 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                  56.83      58.28  
  8 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA                59.47      58.28  
 10 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA                58.35      58.36  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA                 58.20      58.54  
 12 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA                58.98      58.68  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA                59.68      58.78  
 14 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA                56.79      58.90  
 15 Cho, Kate E               14 SCAL-CA                58.35      58.91  
 16 Do, Caitlyn T             13 RIPT-CA                57.74      59.11  
 17 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              1:00.62      59.21  
 18 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA                58.49      59.22  
 19 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA                58.94      59.27  
 20 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA                58.37      59.35  
 21 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              1:01.05      59.36  
 22 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              1:00.04      59.53  
 23 Becher, Kennedy E         14 UN-06-CA/BREA          57.59      59.67  
 24 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN         1:00.75      59.70  
 25 Partington, Makena S      14 UN-09-CA/GWSC          57.46      59.84  
 26 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA                59.19      59.90  
 27 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA            1:00.08      59.92  
 28 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA              1:01.61      59.93  
 29 Walsh, Tristin J          13 MVN-CA               1:01.63    1:00.10  
 30 Hester, Jovie J           13 RIPT-CA                59.27    1:00.15  
 31 Lloyd, Layla B            13 SCAT-CA              1:01.50    1:00.20  
 32 Cho, Julia E              13 SCAL-CA                57.32    1:00.24  
 33 Wang, Iris                13 SCAL-CA                59.60    1:00.26  
 34 Ollendorff, Emily R       13 NOVA-CA              1:00.56    1:00.41  
 35 Wong, Kai M               14 SCAL-CA                58.92    1:00.51  
 36 Yip, Nikki W              14 BREA-CA                59.94    1:00.53  
 37 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:00.50    1:00.63  
 38 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA              1:00.10    1:00.68  
 38 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              1:01.82    1:00.68  
 40 Yu, Ashley N              14 NOVA-CA              1:01.95    1:00.72  
 41 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:00.27    1:00.73  
 42 Fahey, Kayla A            14 MVN-CA                 59.38    1:00.84  
 43 Hashemi, Ava A            13 MVN-CA               1:01.83    1:01.12  
 44 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:02.91    1:01.17  
 45 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN-CA               1:00.18    1:01.19  
 46 Karsten, Masen A          13 AZOT-CA              1:01.69    1:01.30  
 47 Burington, Aubrey E       14 SACA-CA              1:03.08    1:01.69  
 48 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA               1:00.39    1:02.14  
 49 Sim, Summer A             14 NOVA-CA              1:01.67    1:02.16  
 50 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              1:01.81    1:02.18  
 51 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA              1:00.98    1:02.20  
 52 Huynh, Anne               13 NOVA-CA              1:02.09    1:02.29  
 53 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:03.37    1:02.30  
 54 Cui, Lia J                14 AZOT-CA              1:02.16    1:02.33  
 55 Gimino, Amber E           13 EAST-CA                59.43    1:02.36  
 56 Lee, Julia S              13 MVN-CA               1:02.95    1:02.45  
 57 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:01.54    1:02.58  
 58 Tran, Susan A             13 GWSC-CA              1:01.48    1:02.72  
 59 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              1:02.02    1:02.92  
 60 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              1:01.57    1:02.93  
 61 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA              1:00.91    1:02.98  
 62 Burchard, Valerie R       13 GSC-CA               1:02.30    1:03.03  
 63 Yeh, Robin C              13 NOVA-CA              1:02.41    1:03.17  
 64 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA              1:02.36    1:03.26  
 65 Ro, Hannah H              13 STOP-CA              1:02.85    1:03.78  
 65 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:02.22    1:03.78  
 67 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA              1:02.20    1:03.94  
 68 Kong, Kaitlyn             13 SCAL-CA              1:03.30    1:04.12  
 69 Mulhall, Mia B            13 MVN-CA               1:03.14    1:04.58  
 70 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:02.03    1:04.62  
 71 Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA              1:03.05    1:04.70  
 72 Bautista, Natalie J       13 NOVA-CA              1:02.78    1:06.99  
 -- Helton, Isa J             13 MVN-CA                 58.16         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:02.11 - 2:16.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA              1:59.98    1:58.74   19  
  2 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA              1:59.79    1:59.82   17  
  3 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:05.79    2:03.02   16  
  4 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              2:02.83    2:03.24   15  
  5 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              2:05.22    2:03.27   14  
  6 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA              2:05.14    2:03.89   13  
  7 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:05.63    2:04.28   12  
  8 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              2:04.69    2:04.81   11  
  9 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              2:05.53    2:06.14  
 10 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA               2:03.75    2:06.64  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:02.11 - 2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA              2:08.85    1:59.79  
  2 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA              2:02.89    1:59.98  
  3 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              2:02.70    2:02.83  
  4 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA               2:05.17    2:03.75  
  5 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              2:02.49    2:04.69  
  6 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA              2:05.15    2:05.14  
  7 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              2:06.30    2:05.22  
  8 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              2:04.21    2:05.53  
  9 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:08.53    2:05.63  
 10 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:03.53    2:05.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              2:06.23    2:06.57  
 12 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:06.20    2:06.59  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA              2:09.62    2:06.66  
 14 Patino, Adriana V         14 GSC-CA               2:03.75    2:06.81  
 15 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              2:04.94    2:07.07  
 16 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA               2:08.34    2:09.07  
 17 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              2:05.23    2:09.17  
 18 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              2:07.27    2:09.30  
 19 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              2:11.54    2:09.37  
 20 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:09.35    2:09.38  
 21 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              2:10.06    2:09.47  
 22 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA              2:11.55    2:09.63  
 23 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN         2:10.79    2:09.71  
 24 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              2:08.41    2:10.03  
 25 Tracy, Mary Kate K        14 COTO-CA              2:08.03    2:10.63  
 26 Anderson, Bree E          14 EAST-CA              2:09.39    2:10.95  
 27 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              2:11.94    2:11.15  
 28 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              2:11.95    2:11.31  
 29 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA              2:09.38    2:11.52  
 30 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              2:13.35    2:11.61  
 31 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              2:08.80    2:11.82  
 32 Becher, Kennedy E         14 UN-06-CA/BREA        2:09.56    2:12.26  
 33 Love, Taylor A            14 MVN-CA               2:08.40    2:12.27  
 34 Nguyen, Emme C            14 NOVA-CA              2:08.60    2:12.35  
 35 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              2:10.81    2:12.43  
 36 Do, Caitlyn T             13 RIPT-CA              2:11.30    2:12.51  
 37 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              2:07.77    2:12.52  
 38 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA              2:13.92    2:12.89  
 39 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA              2:12.28    2:13.06  
 40 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA              2:13.14    2:13.38  
 41 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              2:15.46    2:13.85  
 42 Dilao, Lizzie C           14 MVN-CA               2:11.32    2:13.97  
 43 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              2:10.29    2:14.01  
 44 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              2:12.32    2:14.16  
 45 Higgs, Gabrielle K        14 Splash-CA            2:09.61    2:14.19  
 46 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              2:13.48    2:14.22  
 47 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA              2:12.00    2:14.27  
 48 Cui, Lia J                14 AZOT-CA              2:13.04    2:14.39  
 49 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              2:12.33    2:15.23  
 50 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN-CA               2:08.92    2:15.81  
 51 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:13.54    2:16.19  
 52 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA              2:12.78    2:16.88  
 53 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              2:15.47    2:16.91  
 54 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              2:13.52    2:17.03  
 55 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              2:12.55    2:17.04  
 56 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA            2:14.42    2:17.85  
 57 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA              2:12.61    2:18.08  
 58 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:11.56    2:18.42  
 59 Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA              2:16.05    2:19.64  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  5:26.21 - 5:59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Layla B            13 SCAT-CA              5:36.37    5:27.56   19  
  2 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA              5:33.95    5:33.22   17  
  3 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              5:39.76    5:33.48   16  
  4 Helton, Isa J             13 MVN-CA               5:50.00    5:33.68   15  
  5 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              5:52.70    5:33.78   14  
  6 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              5:28.70    5:35.68   13  
  7 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              5:35.65    5:37.13   12  
  8 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              5:51.96    5:39.01   11  
  9 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              5:34.94    5:40.18  
 10 Edgar, Elise V            13 SEAL-CA              5:44.43    5:40.51  
 11 Walsh, Tristin J          13 MVN-CA               5:50.95    5:40.60  
 12 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN         5:54.84    5:40.91  
 13 Wang, Iris                13 SCAL-CA              5:46.99    5:41.61  
 14 Fahey, Kayla A            14 MVN-CA               5:29.67    5:42.56  
 15 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA              5:47.33    5:42.74  
 16 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         5:32.78    5:45.10  
 17 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              5:55.93    5:50.10  
 18 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA              6:02.44    5:51.95  
 19 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA              5:45.03    5:54.54  
 20 Lee, Julia S              13 MVN-CA               6:01.10    6:02.22  
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  11:28.81 - 12:37.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamano, Kelsie A          14 SCAT-CA             11:29.13   11:17.52   19  
  2 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN        11:40.24   11:36.99   17  
  3 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA             12:17.69   11:50.60   16  
  4 Gimino, Amber E           13 EAST-CA             12:18.77   12:26.25   15  
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  19:23.41 - 21:02.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN        20:21.92   19:16.91   19  
  2 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA             19:26.19   19:26.13   17  
  3 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA             20:17.09   19:40.52   16  
  4 Corral, Solveig C         14 GSC-CA              21:02.90   20:12.57   15  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.71 - 1:14.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              1:02.55    1:02.20   19  
  2 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA              1:02.46    1:02.85   17  
  3 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA              1:05.90    1:04.49   16  
  4 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              1:04.84    1:04.53   15  
  5 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA              1:04.40    1:04.59   14  
  6 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               1:04.38    1:04.73   13  
  7 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA              1:06.54    1:05.27   12  
  8 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              1:05.80    1:05.43   11  
  9 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              1:06.30    1:06.86  
 10 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              1:04.52    1:06.94  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.71 - 1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pearson, Anna M           14 SCAL-CA              1:04.80    1:02.46  
  2 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              1:03.87    1:02.55  
  3 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               1:05.41    1:04.38  
  4 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA              1:03.80    1:04.40  
  5 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              1:04.47    1:04.52  
  6 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              1:05.07    1:04.84  
  7 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              1:05.65    1:05.80  
  8 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA              1:06.09    1:05.90  
  9 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              1:08.75    1:06.30  
 10 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA              1:04.65    1:06.54  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Emme C            14 NOVA-CA              1:06.47    1:06.77  
 12 Chang, Natalie W          13 NBS-CA               1:07.06    1:06.84  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA               1:06.47    1:07.02  
 14 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                1:06.22    1:07.04  
 15 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              1:08.40    1:07.25  
 16 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:08.11    1:07.30  
 17 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              1:10.92    1:07.48  
 18 Wang, Iris                13 SCAL-CA              1:06.96    1:07.51  
 18 Burington, Aubrey E       14 SACA-CA              1:10.02    1:07.51  
 20 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA              1:13.46    1:07.61  
 21 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              1:08.22    1:07.67  
 22 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              1:08.00    1:07.77  
 23 Liu, Serena J             14 AZOT-CA              1:08.05    1:07.87  
 24 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA            1:07.34    1:08.10  
 25 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              1:09.79    1:08.17  
 26 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              1:12.37    1:08.57  
 27 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA              1:08.02    1:08.66  
 28 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA              1:09.49    1:08.97  
 29 Karsten, Masen A          13 AZOT-CA              1:11.20    1:09.19  
 30 Tracy, Mary Kate K        14 COTO-CA              1:08.93    1:09.30  
 31 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA              1:08.04    1:09.35  
 32 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              1:13.69    1:09.67  
 33 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              1:09.79    1:09.68  
 34 Tran, Susan A             13 GWSC-CA              1:10.38    1:09.73  
 35 Cui, Lia J                14 AZOT-CA              1:08.15    1:09.74  
 36 Do, Caitlyn T             13 RIPT-CA              1:06.34    1:09.75  
 37 Higgs, Gabrielle K        14 Splash-CA            1:06.47    1:09.84  
 38 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA               1:12.81    1:09.88  
 39 Partington, Makena S      14 UN-09-CA/GWSC        1:06.92    1:10.16  
 40 Sim, Summer A             14 NOVA-CA              1:08.90    1:10.37  
 41 Hatfield, Kylie V         13 DA-CA                1:11.35    1:10.42  
 42 Dilao, Lizzie C           14 MVN-CA               1:09.54    1:10.57  
 42 Love, Taylor A            14 MVN-CA               1:11.19    1:10.57  
 44 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              1:08.82    1:10.71  
 45 Becher, Kennedy E         14 UN-06-CA/BREA        1:11.42    1:10.81  
 46 Ollendorff, Emily R       13 NOVA-CA              1:11.21    1:10.98  
 47 Guo, Vivian L             13 NOVA-CA              1:11.46    1:11.26  
 48 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA              1:11.63    1:11.45  
 49 Huynh, Anne               13 NOVA-CA              1:10.50    1:11.73  
 50 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:07.15    1:11.79  
 51 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              1:09.09    1:11.84  
 52 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              1:10.92    1:11.86  
 53 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              1:11.35    1:12.00  
 54 Meister, Cate E           13 RIPT-CA              1:12.40    1:12.17  
 55 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA              1:12.18    1:12.32  
 56 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              1:06.13    1:12.54  
 57 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              1:12.22    1:13.18  
 58 Frondoza, Abigail-Moniqu  13 AAA-CA               1:11.86    1:13.32  
 59 Yip, Nikki W              14 BREA-CA              1:13.37    1:13.54  
 60 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:11.60    1:13.63  
 61 Patino, Adriana V         14 GSC-CA               1:13.05    1:14.27  
 62 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA               1:13.69    1:14.59  
 63 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA              1:11.65    1:14.74  
 64 Simic, Bella R            13 DA-CA                1:13.87    1:15.24  
 65 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:13.55    1:15.97  
 66 Yu, Ashley N              14 NOVA-CA              1:12.28    1:16.07  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.51 - 2:39.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               2:16.86    2:14.82   19  
  2 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              2:20.90    2:19.37   17  
  3 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              2:24.02    2:20.58   16  
  4 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN         2:22.65    2:21.26   15  
  5 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:25.21    2:21.75   14  
  6 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:24.70    2:22.82   13  
  7 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              2:21.90    2:23.57   12  
  8 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              2:25.60    2:24.09   11  
  9 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA              2:25.76    2:25.45  
 10 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              2:26.99    2:26.96  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.51 - 2:39.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schlom, Jillian A         13 GWSC-CA              2:20.79    2:16.85  
  2 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               2:19.75    2:16.86  
  3 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              2:21.77    2:20.90  
  4 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              2:21.36    2:21.90  
  5 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN         2:23.40    2:22.65  
  6 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              2:33.54    2:24.02  
  7 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:22.53    2:24.70  
  8 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:25.71    2:25.21  
  9 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              2:24.12    2:25.60  
 10 Nguyen, Cat-Ly            13 STOP-CA              2:27.09    2:25.76  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              2:31.36    2:26.99  
 12 Cui, Lia J                14 AZOT-CA              2:27.16    2:27.45  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kezelman, Leila L         13 COTO-CA              2:27.50    2:27.47  
 14 Doelman, Annika M         14 SCAL-CA              2:27.85    2:27.63  
 15 Vasentine, Cami E         13 COTO-CA              2:28.87    2:28.18  
 16 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              2:25.55    2:28.40  
 17 Ngo, Avery H              13 NOVA-CA              2:31.19    2:28.91  
 18 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:31.15    2:29.00  
 19 Hashemi, Ava A            13 MVN-CA               2:33.81    2:30.16  
 20 Do, Caitlyn T             13 RIPT-CA              2:30.27    2:30.20  
 21 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:34.21    2:30.50  
 22 Lazaga, Jada M            13 ORCA-CA              2:28.01    2:31.47  
 23 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA              2:34.23    2:31.54  
 24 Abdelrahim, Sarah         13 MVN-CA               2:32.82    2:32.20  
 25 Ollendorff, Emily R       13 NOVA-CA              2:35.87    2:32.36  
 26 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              2:34.03    2:32.37  
 27 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN-CA               2:31.00    2:32.87  
 28 Sim, Summer A             14 NOVA-CA              2:33.49    2:33.14  
 29 White, Allison E          13 EAST-CA              2:39.24    2:33.80  
 29 Burchard, Valerie R       13 GSC-CA               2:28.61    2:33.80  
 31 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA              2:29.42    2:34.80  
 32 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:38.80    2:36.32  
 33 Ro, Hannah H              13 STOP-CA              2:36.65    2:36.35  
 34 Zamani, Dena              13 MVN-CA               2:38.13    2:37.74  
 35 Chheng, Kaitlin E         14 BREA-CA              2:39.50    2:39.58  
 36 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:35.07    2:40.91  
 37 Yip, Nikki W              14 BREA-CA              2:37.25    2:41.27  
 38 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA               2:38.30    2:43.26  
 39 Le, Tyra l                13 Splash-CA            2:39.57    2:45.59  
 40 Tessitore, Gracie M       14 ORCA-CA              2:37.48    2:46.06  
 -- Mulhall, Mia B            13 MVN-CA               2:25.85         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.11 - 1:23.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:15.43    1:14.68   19  
  2 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:14.35    1:14.74   17  
  3 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              1:15.04    1:14.83   16  
  4 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA              1:15.36    1:14.89   15  
  5 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              1:15.88    1:15.33   14  
  6 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              1:15.64    1:15.36   13  
  7 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              1:16.37    1:16.07   12  
  8 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA              1:16.02    1:16.11   11  
  9 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              1:16.70    1:17.19  
 10 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              1:17.53    1:17.32  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.11 - 1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:14.54    1:14.35  
  2 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              1:15.62    1:15.04  
  3 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA              1:15.52    1:15.36  
  4 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              1:14.86    1:15.43  
  5 Brehm, Gracie M           14 NOVA-CA              1:18.90    1:15.64  
  6 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              1:15.75    1:15.88  
  7 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA              1:16.15    1:16.02  
  8 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              1:15.51    1:16.24  
  9 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              1:17.72    1:16.37  
 10 Rivera, Isabelle J        14 BREA-CA              1:18.13    1:16.70  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              1:16.11    1:17.53  
 12 Meister, Cate E           13 RIPT-CA              1:17.66    1:18.18  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA              1:17.45    1:18.21  
 14 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                1:15.92    1:18.27  
 15 Weber, Rylan A            13 DA-CA                1:20.15    1:18.33  
 16 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              1:16.71    1:18.36  
 17 Patino, Adriana V         14 GSC-CA               1:14.30    1:18.58  
 18 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA              1:20.31    1:18.86  
 19 Huynh, Anne               13 NOVA-CA              1:19.13    1:18.89  
 20 Liu, Serena J             14 AZOT-CA              1:22.74    1:19.31  
 21 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA               1:17.21    1:19.48  
 22 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              1:17.55    1:19.98  
 23 Le, Tyra l                13 Splash-CA            1:18.12    1:20.76  
 24 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP-CA              1:22.65    1:21.05  
 25 Yip, Nikki W              14 BREA-CA              1:21.00    1:21.25  
 26 White, Allison E          13 EAST-CA              1:23.04    1:21.43  
 27 Hsia, Brynna M            13 NOVA-CA              1:21.02    1:21.73  
 28 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              1:22.21    1:22.02  
 29 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA               1:20.14    1:22.06  
 30 Sim, Summer A             14 NOVA-CA              1:21.09    1:22.75  
 31 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              1:18.01    1:22.88  
 32 Ollendorff, Emily R       13 NOVA-CA              1:22.53    1:23.27  
 33 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              1:20.39    1:23.46  
 34 Yu, Ashley N              14 NOVA-CA              1:21.80    1:23.47  
 35 Yeh, Robin C              13 NOVA-CA              1:22.33    1:23.65  
 36 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              1:21.95    1:23.79  
 37 Spang, Mia N              14 SCAT-CA              1:22.54    1:24.10  
 38 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            1:23.33    1:24.17  
 39 Umemoto, Hana             13 DA-CA                1:21.88    1:24.64  
 40 Simic, Bella R            13 DA-CA                1:23.20    1:27.16  
 41 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              1:22.94    1:27.25  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:39.01 - 3:01.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              2:42.56    2:39.53   19  
  2 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              2:42.51    2:41.11   17  
  3 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:43.84    2:41.59   16  
  4 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA              2:44.43    2:43.47   15  
  5 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              2:44.92    2:43.56   14  
  6 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              2:46.31    2:43.64   13  
  7 Lee, Julia S              13 MVN-CA               2:42.29    2:44.18   12  
  8 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA              2:46.23    2:46.16   11  
  9 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              2:47.61    2:49.16  
 10 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              2:48.11    2:49.57  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:39.01 - 3:01.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Julia S              13 MVN-CA               2:44.60    2:42.29  
  2 Tse, Audrey E             14 NOVA-CA              2:44.00    2:42.51  
  3 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              2:41.48    2:42.56  
  4 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:41.17    2:43.84  
  5 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA              2:46.44    2:44.43  
  6 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              2:48.87    2:44.92  
  7 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA              2:41.28    2:46.23  
  8 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              2:42.73    2:46.31  
  9 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              2:46.08    2:47.61  
 10 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              2:46.38    2:48.11  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA               2:51.38    2:48.45  
 12 Weber, Rylan A            13 DA-CA                2:54.93    2:49.23  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Huynh, Anne               13 NOVA-CA              2:55.68    2:49.73  
 14 White, Allison E          13 EAST-CA              2:53.18    2:49.89  
 15 Abdelrahim, Sarah         13 MVN-CA               2:51.07    2:50.14  
 16 Boomsma, Addison J        13 NOVA-CA              2:44.73    2:50.67  
 17 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA              2:55.99    2:52.49  
 18 Wendlandt, Chloe J        14 DA-CA                2:45.71    2:52.70  
 19 Hynes, Kayleigh N         13 MVN-CA               2:52.47    2:54.63  
 20 Yip, Nikki W              14 BREA-CA              2:54.53    2:55.47  
 21 Quan, Keilani A           13 SCAL-CA              2:50.99    2:55.59  
 22 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              2:49.83    2:55.70  
 23 Lewis, Claire C           13 GWSC-CA              2:51.91    2:55.86  
 24 Segui, Maxime D           13 SEAL-CA              2:48.33    2:55.96  
 25 Hsia, Brynna M            13 NOVA-CA              2:56.33    2:57.41  
 26 Le, Tyra l                13 Splash-CA            2:50.19    2:59.67  
 27 Yeh, Robin C              13 NOVA-CA              3:00.19    2:59.84  
 28 Sim, Summer A             14 NOVA-CA              2:55.00    3:00.42  
 29 Riley, Maddy M            13 SCAL-CA              2:59.88    3:00.64  
 30 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            2:49.28    3:00.92  
 31 Zamani, Dena              13 MVN-CA               3:01.38    3:02.54  
 32 Karakesis, Gasia T        14 SCAL-CA              3:01.06    3:02.85  
 33 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA              2:56.93    3:02.93  
 34 Beery, Jacey G            13 RAYS-CA              3:01.26    3:04.50  
 -- Helton, Isa J             13 MVN-CA               2:49.69         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.11 - 1:11.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              1:01.73    1:01.50   19  
  2 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              1:03.91    1:03.15   17  
  3 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              1:04.64    1:03.37   16  
  4 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              1:03.49    1:03.45   15  
  5 Wang, Iris                13 SCAL-CA              1:04.28    1:03.77   14  
  6 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:04.51    1:04.04   13  
  7 Edgar, Elise V            13 SEAL-CA              1:03.95    1:04.64   12  
  8 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA              1:04.35    1:04.87   11  
  9 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              1:04.92    1:05.36  
 10 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              1:04.93    1:07.16  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.11 - 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              1:03.27    1:01.73  
  2 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              1:03.41    1:03.49  
  3 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              1:05.16    1:03.91  
  4 Edgar, Elise V            13 SEAL-CA              1:06.01    1:03.95  
  5 Wang, Iris                13 SCAL-CA              1:04.24    1:04.28  
  6 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA              1:04.89    1:04.35  
  7 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              1:04.84    1:04.51  
  8 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              1:06.65    1:04.64  
  9 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              1:04.47    1:04.92  
 10 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              1:04.16    1:04.93  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dygean, Frances T         14 AZOT-CA              1:04.68    1:05.08  
 12 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              1:04.13    1:05.33  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Swailes, Hannah I         14 AZOT-CA              1:05.52    1:05.40  
 14 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               1:06.06    1:05.43  
 15 Partington, Makena S      14 UN-09-CA/GWSC        1:05.26    1:05.44  
 16 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA              1:08.50    1:05.82  
 17 Schlom, Jillian A         13 GWSC-CA              1:03.65    1:06.06  
 18 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA              1:08.85    1:06.10  
 19 Dawley, Kaitlyn C         14 SET-CA               1:05.28    1:06.26  
 20 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              1:09.76    1:06.34  
 21 Ngo, Avery H              13 NOVA-CA              1:06.89    1:06.54  
 22 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA              1:08.90    1:06.62  
 23 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              1:05.25    1:06.68  
 24 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              1:04.98    1:06.88  
 25 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA              1:05.62    1:07.14  
 26 Pham, Alexa L             13 NOVA-CA              1:10.68    1:07.38  
 27 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              1:05.22    1:07.49  
 28 Bravo, Lauren M           13 SCAT-CA              1:06.72    1:07.52  
 29 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              1:05.81    1:07.55  
 30 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              1:08.44    1:07.62  
 31 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA            1:09.88    1:07.76  
 32 Fahey, Kayla A            14 MVN-CA               1:06.61    1:07.99  
 33 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA              1:10.53    1:08.49  
 34 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              1:06.57    1:08.80  
 35 Gimino, Amber E           13 EAST-CA              1:09.51    1:09.76  
 36 Cui, Lia J                14 AZOT-CA              1:07.64    1:09.81  
 37 Burchard, Valerie R       13 GSC-CA               1:05.03    1:09.95  
 38 Becher, Kennedy E         14 UN-06-CA/BREA        1:08.45    1:10.10  
 39 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA              1:10.49    1:10.29  
 40 Jewett, Lizzy G           13 GWSC-CA              1:10.92    1:10.84  
 41 Wu, Kylie T               13 GWSC-CA              1:10.87    1:11.09  
 42 Zamani, Dena              13 MVN-CA               1:09.82    1:11.32  
 43 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              1:10.17    1:11.49  
 44 Tarazon, Jessica A        13 SEAL-CA              1:10.69    1:11.95  
 45 Nguyen, Brooke N          13 RIPT-CA              1:09.21    1:13.39  
 46 Johansson, Chloe V        14 SCAL-CA              1:09.76    1:15.66  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:22.21 - 2:40.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              2:23.63    2:22.25   19  
  2 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               2:25.37    2:22.35   17  
  3 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              2:24.41    2:22.95   16  
  4 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              2:26.26    2:24.50   15  
  5 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              2:26.69    2:27.46   14  
  6 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              2:30.29    2:29.08   13  
  7 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:31.04    2:29.51   12  
  8 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:30.28    2:29.59   11  
  9 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              2:36.67    2:35.89  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:22.21 - 2:40.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              2:25.76    2:23.63  
  2 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              2:23.74    2:24.41  
  3 Soroosh, Sasha            14 MVN-CA               2:27.27    2:25.37  
  4 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              2:25.27    2:25.50  
  5 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              2:28.77    2:26.26  
  6 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              2:32.54    2:26.69  
  7 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:28.63    2:29.72  
  8 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:30.47    2:30.28  
  9 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              2:34.74    2:30.29  
 10 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:23.34    2:31.04  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              2:32.72    2:36.67  
 -- Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              2:25.06         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.81 - 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              2:23.10    2:16.91   19  
  2 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              2:20.16    2:17.67   17  
  3 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              2:19.70    2:18.01   16  
  4 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              2:20.49    2:19.14   15  
  5 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              2:19.46    2:19.50   14  
  6 Kusuma, Allyson C         14 NOVA-CA              2:22.06    2:19.73   13  
  7 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA              2:19.58    2:19.78   12  
  8 Wright, Makenna M         14 SCAL-CA              2:23.07    2:20.34   11  
  9 Loo, Kate L               13 SCAT-CA              2:19.86    2:20.58  
 10 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              2:19.97    2:20.67  
 11 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA              2:21.97    2:21.38  
 12 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              2:21.81    2:21.51  
 13 Rossiter, Elise N         13 GSC-CA               2:20.96    2:21.68  
 14 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              2:21.92    2:22.21  
 15 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              2:21.48    2:22.31  
 16 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              2:25.68    2:23.10  
 17 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              2:21.19    2:23.14  
 18 Jin, Hannah W             14 NOVA-CA              2:20.24    2:23.36  
 19 Kanda, Sofia E            13 AZOT-CA              2:26.50    2:23.40  
 20 Liu, Tracy Y              13 BREA-CA              2:28.18    2:23.44  
 21 Mackowiak, Lizzie M       14 SCAL-CA              2:20.80    2:23.49  
 22 Cadena, Addison G         13 NOVA-CA              2:25.17    2:23.54  
 23 Lee, Rachel L             14 SCAL-CA              2:20.74    2:23.62  
 23 Tracy, Mary Kate K        14 COTO-CA              2:22.85    2:23.62  
 25 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         2:28.12    2:23.83  
 26 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA              2:23.29    2:24.45  
 27 Silberman, Danyelle H     14 SET-CA               2:19.08    2:24.87  
 28 Wang, Iris                13 SCAL-CA              2:26.94    2:26.03  
 29 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              2:20.31    2:26.16  
 30 Fahey, Kayla A            14 MVN-CA               2:23.81    2:27.25  
 31 Gazzaniga, Rachel S       13 SACA-CA              2:28.73    2:27.67  
 32 Larson, Lily B            14 CMAC-CA              2:35.50    2:27.69  
 33 Flynn, Kendall E          13 SCAL-CA              2:30.27    2:27.93  
 34 Whyte, Allyson M          14 SCAL-CA              2:23.13    2:28.39  
 35 Hoshina, Rin              13 Mantas-CA            2:32.78    2:29.45  
 36 Jocic, Jana               13 NOVA-CA              2:30.47    2:30.82  
 37 Guadarrama, Mia E         14 CMAC-CA              2:34.55    2:30.86  
 38 Mulhall, Mia B            13 MVN-CA               2:31.09    2:31.50  
 39 Chang, Natalie W          13 NBS-CA               2:35.49    2:33.32  
 40 Gresham, Bailey C         13 RIPT-CA              2:27.88    2:33.43  
 41 Corral, Solveig C         14 GSC-CA               2:25.77    2:34.54  
 42 Mai, Katelyn Q            13 RIPT-CA              2:34.88    2:34.97  
 43 Gallimore, Maya J         13 SCAT-CA              2:28.56    2:36.00  
 44 Zamani, Dena              13 MVN-CA               2:35.38    2:36.69  
 45 Bautista, Natalie J       13 NOVA-CA              2:35.74    2:37.84  
 46 Woo, Ashlyn S             14 BREA-CA              2:36.20    2:38.99  
 47 Stinson, Kayli A          13 Splash-CA            2:35.84    2:39.22  
 -- Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN-CA               2:30.70         DQ  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  4:54.81 - 5:36.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              4:55.86    4:50.07   19  
  2 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              4:52.47    4:51.14   17  
  3 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA              4:59.41    4:55.72   16  
  4 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              5:02.35    4:56.28   15  
  5 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              5:00.67    4:57.30   14  
  6 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              5:01.13    4:58.01   13  
  7 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              4:55.14    4:59.72   12  
  8 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA              4:58.99    4:59.79   11  
  9 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              5:03.66    5:04.77  
 -- Cho, Kate E               14 SCAL-CA              5:02.67         DQ  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  4:54.81 - 5:36.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isaly, Abigail G          13 NOVA-CA              4:56.08    4:52.47  
  2 Wong, Kai M               14 SCAL-CA              4:58.76    4:55.14  
  3 Luu, Jasmine              14 NOVA-CA              4:57.12    4:55.86  
  4 Malloy, Morganne C        13 NOVA-CA              5:05.24    4:58.99  
  5 Phillips, Madelyn C       13 SCAT-CA              4:55.83    4:59.41  
  6 Alexen, Lexi C            13 EAST-CA              5:06.02    5:00.67  
  7 Lee, Corina A             13 NOVA-CA              5:00.72    5:01.13  
  8 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              4:58.83    5:02.35  
  9 Cho, Kate E               14 SCAL-CA              5:00.78    5:02.67  
 10 Guyette, Samantha M       13 NOVA-CA              5:01.71    5:03.66  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davis, Ellie R            13 NOVA-CA              5:21.21    5:03.78  
 12 Kopp, Jaden G             13 SCAT-CA              5:01.28    5:03.99  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cho, Julia E              13 SCAL-CA              4:58.86    5:04.26  
 14 Lin, Sydney R             13 NOVA-CA              5:01.31    5:07.68  
 15 Zhang, Chailyn            14 BREA-CA              5:12.80    5:07.99  
 16 Sullivan, Elise M         13 NOVA-CA              5:11.78    5:08.02  
 17 Nguyen, Alena L           13 GWSC-CA              5:29.98    5:08.54  
 18 Lloyd, Layla B            13 SCAT-CA              5:23.28    5:11.96  
 19 Ngo, Avery H              13 NOVA-CA              5:12.50    5:13.35  
 20 Minter, Dylan K           14 UN-10-CA/MVN         5:33.13    5:15.90  
 21 Abdelrahim, Sarah         13 MVN-CA               5:18.05    5:21.35  
 22 Mulhall, Mia B            13 MVN-CA               5:29.15    5:22.06  
 23 Boomsma, Addison J        13 NOVA-CA              5:35.57    5:26.98  
 24 Nguyen, Ally K            14 GWSC-CA              5:35.64    5:29.05  
 -- Bautista, Natalie J       13 NOVA-CA              5:28.54         DQ  
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    3:51.75   38  
     1) Pearson, Anna M 14              2) Whyte, Allyson M 14            
     3) Cho, Julia E 13                 4) Cho, Kate E 14                 
  2 Socal Aquatics Association-CA  'B'                     NT    3:59.81   34  
     1) Doelman, Annika M 14            2) Wright, Makenna M 14           
     3) Wang, Iris 13                   4) Wong, Kai M 14                 
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         4:35.36    4:35.83   38  
     1) Liu, Serena J 14                2) Kanda, Sofia E 13              
     3) Cui, Lia J 14                   4) Dygean, Frances T 14           
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  26.01 - 29.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA                26.56      26.03   19  
  2 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL          26.33      26.48   17  
  3 Gani, Anya R              15 BREA-CA                27.04      26.56   16  
  4 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA                26.54      26.93   15  
  5 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA               27.33      26.98   14  
  6 Gani, Thea R              15 BREA-CA                26.89      27.19   12.5
  6 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA                26.98      27.19   12.5
  8 Wu, Shelby H              15 BREA-CA                27.19      27.29   11  
  9 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA                27.12      27.35  
 10 Lee, Tiffany              15 SACA-CA                27.42      27.39  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  26.01 - 29.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL          26.02      26.33  
  2 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA                26.89      26.54  
  3 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA                26.98      26.56  
  4 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA                26.30      26.78  
  5 Gani, Thea R              15 BREA-CA                27.53      26.89  
  6 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA                26.24      26.98  
  7 Gani, Anya R              15 BREA-CA                27.46      27.04  
  8 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA                26.31      27.12  
  9 Wu, Shelby H              15 BREA-CA                27.39      27.19  
 10 Somers, Annie K           15 NBS-CA                 27.88      27.21  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA               26.30      27.33  
 12 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA                 27.99      27.40  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lee, Tiffany              15 SACA-CA                27.22      27.42  
 14 Guntrip, Sophia C         15 SACA-CA                27.75      27.60  
 15 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA                27.03      27.65  
 16 Brazier, Hannah L         17 SEAL-CA                27.81      27.75  
 17 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL          28.69      27.87  
 18 Stokes, Emma K            17 GSC-CA                 28.34      28.13  
 19 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA                28.31      28.15  
 20 Olson, Lauren E           16 SET-CA                 27.32      28.16  
 21 Delgado, Melissa A        15 BREA-CA                27.76      28.31  
 22 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA                28.30      28.58  
 23 Morley, Jenna A           17 NOVA-CA                28.70      28.60  
 24 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA                 27.64      28.97  
 25 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA                28.20      29.29  
 26 Anderson, Sam J           16 SET-CA                 29.62      29.37  
 27 Woolfenden, Kelly L       15 GSC-CA                 29.67      29.48  
 28 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA                29.29      29.70  
 29 Mukogawa, Mika M          18 Unat-CA                29.06      30.32  
 30 Gallegos, Marissa L       17 CMAC-CA                29.11      30.60  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  56.51 - 1:03.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brick, Rylie J            17 BREA-CA                56.10      56.72   19  
  2 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL          57.67      56.81   17  
  3 Chang, Cadence            15 BREA-CA                56.70      56.94   16  
  4 Gani, Thea R              15 BREA-CA                58.92      58.33   15  
  5 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA                58.99      59.57   14  
  6 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA                59.21      59.72   13  
  7 Moncrief, Rylee N         17 DA-CA                  58.98      59.89   12  
  8 Lee, Tiffany              15 SACA-CA                59.44      59.98   11  
  9 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA                 59.22    1:00.22  
 10 Wu, Shelby H              15 BREA-CA                59.71    1:01.51  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  56.51 - 1:03.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brick, Rylie J            17 BREA-CA                56.97      56.10  
  2 Chang, Cadence            15 BREA-CA                59.37      56.70  
  3 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL          58.26      57.67  
  4 Gani, Thea R              15 BREA-CA                58.11      58.92  
  5 Moncrief, Rylee N         17 DA-CA                  58.71      58.98  
  6 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA                57.42      58.99  
  7 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA              1:00.24      59.21  
  8 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA                 59.14      59.22  
  9 Rose, Leora F             15 GWSC-CA                57.57      59.34  
 10 Lee, Tiffany              15 SACA-CA                59.11      59.44  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Niz, Olivia L             15 GWSC-CA              1:03.64      59.60  
 12 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        1:03.15      59.63  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wu, Shelby H              15 BREA-CA                59.51      59.71  
 14 Somers, Annie K           15 NBS-CA                 58.90      59.88  
 15 Gani, Anya R              15 BREA-CA                58.89      59.98  
 15 Brazier, Hannah L         17 SEAL-CA              1:00.75      59.98  
 17 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA                57.99    1:00.07  
 18 Guntrip, Sophia C         15 SACA-CA              1:01.52    1:00.14  
 19 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               1:00.04    1:00.56  
 20 Sanders, Makenna E        15 UN-12-CA/SCAL          57.28    1:00.86  
 21 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              1:00.93    1:01.58  
 21 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              1:00.86    1:01.58  
 23 Dang, An N                15 RIPT-CA              1:00.00    1:01.61  
 24 Morley, Jenna A           17 NOVA-CA              1:01.71    1:01.86  
 25 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA                58.28    1:01.93  
 26 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:03.79    1:02.27  
 27 Chung, Lauren S           16 BREA-CA              1:02.25    1:02.28  
 28 McCann, Mary-Kate         15 SEAL-CA                59.42    1:02.78  
 29 Dillbeck, Anna K          15 SCAT-CA              1:01.21    1:02.81  
 30 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:02.95    1:04.85  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:02.51 - 2:16.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:05.35    2:03.83   19  
  2 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:06.22    2:04.02   17  
  3 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        2:08.26    2:04.36   16  
  4 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               2:07.74    2:06.43   15  
  5 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              2:10.71    2:08.01   14  
  6 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA              2:09.99    2:08.63   13  
  7 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        2:09.13    2:08.74   12  
  8 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA              2:09.36    2:10.08   11  
  9 Olson, Lauren E           16 SET-CA               2:11.62    2:12.01  
 10 Lee, Tiffany              15 SACA-CA              2:13.92    2:13.57  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:02.51 - 2:16.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Amanda N        16 AZOT-CA              2:02.74    1:59.69  
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:05.75    2:05.35  
  3 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:08.69    2:06.22  
  4 Rose, Leora F             15 GWSC-CA              2:06.77    2:07.47  
  5 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               2:09.13    2:07.74  
  6 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        2:08.82    2:08.26  
  7 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        2:10.15    2:09.13  
  8 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA              2:09.81    2:09.36  
  9 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA              2:08.74    2:09.99  
 10 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              2:12.50    2:10.71  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Baker, Emma L             17 AAA-CA               2:11.95    2:11.24  
 12 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               2:10.63    2:11.34  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Olson, Lauren E           16 SET-CA               2:04.98    2:11.62  
 14 Fisher, Emma A            16 GWSC-CA              2:16.40    2:13.33  
 15 Lee, Tiffany              15 SACA-CA              2:13.97    2:13.92  
 16 Somers, Annie K           15 NBS-CA               2:12.87    2:15.12  
 17 Brazier, Hannah L         17 SEAL-CA              2:16.33    2:15.92  
 18 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA              2:13.94    2:16.78  
 19 Anderson, Sam J           16 SET-CA               2:15.61    2:17.68  
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  5:30.51 - 5:57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        5:41.13    5:35.42   19  
  2 Moncrief, Rylee N         17 DA-CA                5:39.38    5:42.93   17  
  3 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              5:49.52    5:48.73   16  
  4 Fisher, Emma A            16 GWSC-CA              5:32.46    5:49.49   15  
  5 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               5:53.43    5:50.12   14  
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  11:35.41 - 12:17.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chang, Cadence            15 BREA-CA             11:50.46   11:10.59   19  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:06.41 - 1:14.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA              1:07.44    1:07.12   19  
  2 Gani, Thea R              15 BREA-CA              1:08.78    1:07.79   17  
  3 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:09.93    1:08.79   16  
  4 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               1:07.38    1:09.06   15  
  5 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA             1:10.99    1:09.71   14  
  6 Wu, Shelby H              15 BREA-CA              1:10.84    1:10.16   13  
  7 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:11.57    1:10.84   12  
  8 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              1:11.92    1:11.01   11  
  9 Nickerson, Rebekah A      15 GWSC-CA              1:13.16    1:11.97  
 10 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              1:12.56    1:13.12  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:06.41 - 1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               1:07.34    1:07.38  
  2 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA              1:09.81    1:07.44  
  3 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA              1:07.78    1:07.93  
  4 Gani, Thea R              15 BREA-CA              1:09.28    1:08.78  
  5 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:13.10    1:09.93  
  6 Lee, Tiffany              15 SACA-CA              1:10.41    1:10.60  
  7 Wu, Shelby H              15 BREA-CA              1:09.11    1:10.84  
  7 Baker, Emma L             17 AAA-CA               1:08.70    1:10.84  
  9 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA             1:09.97    1:10.99  
 10 Morley, Jenna A           17 NOVA-CA              1:11.20    1:11.49  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              1:07.20    1:11.57  
 12 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              1:10.95    1:11.92  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              1:10.61    1:12.56  
 14 Woolfenden, Kimmy A       16 SCAL-CA              1:11.40    1:13.11  
 15 Nickerson, Rebekah A      15 GWSC-CA              1:14.27    1:13.16  
 16 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:11.35    1:13.64  
 17 Valentin, Mekala A        15 ORCA-CA              1:14.27    1:13.93  
 18 Stokes, Emma K            17 GSC-CA               1:13.24    1:14.08  
 19 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              1:09.80    1:15.20  
 20 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA               1:15.17    1:16.39  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:24.51 - 2:37.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gani, Thea R              15 BREA-CA              2:27.77    2:26.23   19  
  2 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA              2:30.20    2:27.89   17  
  3 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              2:37.19    2:32.22   16  
  4 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              2:35.55    2:33.59   15  
  5 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              2:30.27    2:33.72   14  
  6 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:32.13    2:33.82   13  
 -- Niz, Olivia L             15 GWSC-CA              2:30.29         NS  
 -- Werner, Journey M         18 SCAL-CA              2:32.11         NS  
 -- Roeser, Izabella S        16 CMAC-CA              2:35.66         NS  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:24.51 - 2:37.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA             2:31.16    2:27.27  
  2 Gani, Thea R              15 BREA-CA              2:26.38    2:27.77  
  3 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA              2:33.93    2:30.20  
  4 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              2:28.71    2:30.27  
  5 Niz, Olivia L             15 GWSC-CA              2:30.24    2:30.29  
  6 Werner, Journey M         18 SCAL-CA              2:27.79    2:32.11  
  7 Tierney, Kaitlin A        16 ORCA-CA              2:28.43    2:32.13  
  8 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              2:31.97    2:35.55  
  9 Roeser, Izabella S        16 CMAC-CA              2:34.48    2:35.66  
 10 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              2:33.66    2:37.19  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chheng, Lindsey L         16 BREA-CA              2:36.90    2:39.54  
 -- Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              2:24.99         DQ  
 -- Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA              2:24.69         DQ  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:15.01 - 1:25.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              1:14.70    1:13.82   19  
  2 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:15.71    1:14.39   17  
  3 Forest, Elisabella        15 BREA-CA              1:14.02    1:15.17   16  
  4 Chang, Cadence            15 BREA-CA              1:16.80    1:16.96   15  
  5 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        1:16.03    1:17.31   14  
  6 Delgado, Melissa A        15 BREA-CA              1:19.13    1:17.49   13  
  7 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA              1:17.66    1:18.06   12  
  8 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              1:19.73    1:20.70   11  
  9 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA               1:19.32    1:20.93  
 10 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:21.34    1:21.05  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:15.01 - 1:25.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Forest, Elisabella        15 BREA-CA              1:16.71    1:14.02  
  2 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              1:17.72    1:14.70  
  3 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:15.49    1:15.71  
  4 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        1:17.61    1:16.03  
  5 Chang, Cadence            15 BREA-CA              1:20.16    1:16.80  
  6 Mirsafian, Leila S        15 AZOT-CA              1:16.59    1:17.66  
  7 Chomchai, Sarah M         15 BREA-CA              1:17.09    1:17.75  
  8 Woolfenden, Kelly L       15 GSC-CA               1:18.87    1:18.68  
  9 Delgado, Melissa A        15 BREA-CA              1:16.28    1:19.13  
 10 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA               1:19.19    1:19.32  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              1:19.59    1:19.73  
 12 Somers, Annie K           15 NBS-CA               1:19.09    1:20.42  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:20.51    1:21.34  
 14 Mukogawa, Mika M          18 Unat-CA              1:19.01    1:21.36  
 15 Dang, An N                15 RIPT-CA              1:15.94    1:21.70  
 16 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              1:21.70    1:22.23  
 17 Inouye, Sydney M          15 SCAL-CA              1:22.30    1:22.32  
 18 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              1:20.44    1:22.78  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:44.51 - 3:00.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Forest, Elisabella        15 BREA-CA              2:48.67    2:42.05   19  
  2 Meinardi, Marta           15 NOVA-CA              2:42.28    2:42.55   17  
  3 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA              2:47.19    2:48.74   16  
  4 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              2:53.38    2:52.54   15  
  5 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA               2:52.91    2:53.74   14  
  6 Somers, Annie K           15 NBS-CA               2:52.91    2:53.82   13  
 -- Woolfenden, Kelly L       15 GSC-CA               2:54.31         NS  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:44.51 - 3:00.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meinardi, Marta           15 NOVA-CA              2:43.58    2:42.28  
  2 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA              2:49.68    2:47.19  
  3 Forest, Elisabella        15 BREA-CA              2:48.35    2:48.67  
  4 O'Grattan, Abby L         18 SET-CA               2:53.79    2:52.91  
  4 Somers, Annie K           15 NBS-CA               2:57.13    2:52.91  
  6 Kim, Shaianne             15 NOVA-CA              2:49.48    2:53.26  
  7 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              2:52.32    2:53.38  
  8 Woolfenden, Kelly L       15 GSC-CA               2:57.44    2:54.31  
  9 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:56.84    3:02.47  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:03.31 - 1:11.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Brick, Rylie J            17 BREA-CA              1:02.53    1:01.27   19  
  2 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              1:01.87    1:01.39   17  
  3 Chang, Cadence            15 BREA-CA              1:04.69    1:04.99   16  
  4 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA               1:06.80    1:05.49   15  
  5 Wu, Shelby H              15 BREA-CA              1:06.50    1:05.65   14  
  6 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA              1:07.01    1:06.80   13  
  7 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:07.26    1:07.71   12  
  8 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        1:05.13    1:08.24   11  
  9 Meinardi, Marta           15 NOVA-CA              1:07.01    1:10.25  
 10 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              1:06.84    1:10.68  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:03.31 - 1:11.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yanagawa, Marci A         15 SCAL-CA              1:03.74    1:01.87  
  2 Brick, Rylie J            17 BREA-CA              1:06.72    1:02.53  
  3 Chang, Cadence            15 BREA-CA              1:07.79    1:04.69  
  4 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        1:08.77    1:05.13  
  5 Querner, Sydney A         15 DA-CA                1:03.50    1:06.20  
  6 Wu, Shelby H              15 BREA-CA              1:05.19    1:06.50  
  7 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA               1:04.21    1:06.80  
  8 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              1:11.08    1:06.84  
  9 Meinardi, Marta           15 NOVA-CA              1:07.88    1:07.01  
  9 Chow, Cassandra E         17 NOVA-CA              1:07.09    1:07.01  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yanagawa, Noelle K        17 SCAL-CA              1:04.10    1:07.26  
 12 Sanders, Makenna E        15 UN-12-CA/SCAL        1:05.55    1:07.32  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chung, Lauren S           16 BREA-CA              1:06.68    1:07.68  
 14 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              1:08.82    1:07.70  
 15 Buchwald, Maya S          15 RIPT-CA              1:09.55    1:07.86  
 16 Dang, An N                15 RIPT-CA              1:05.14    1:08.53  
 17 Guntrip, Sophia C         15 SACA-CA              1:07.38    1:08.91  
 18 Forest, Elisabella        15 BREA-CA              1:04.67    1:09.60  
 19 Lee, Tiffany              15 SACA-CA              1:10.81    1:09.87  
 20 Delgado, Melissa A        15 BREA-CA              1:09.07    1:10.14  
 21 Dillbeck, Anna K          15 SCAT-CA              1:10.78    1:12.87  
 22 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              1:08.04    1:13.17  
 23 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              1:10.73    1:14.90  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:28.11 - 2:36.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               2:24.34    2:27.11   19  
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:28.62    2:36.27   17  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:28.11 - 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bedley, Tyler J           16 SET-CA               2:30.23    2:24.34  
  2 Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:31.64    2:28.62  
  3 Woolfenden, Kimmy A       16 SCAL-CA              2:36.38    2:29.40  
  4 Querner, Sydney A         15 DA-CA                2:36.29    2:35.64  
  5 Dang, An N                15 RIPT-CA              2:28.67    2:37.39  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:20.31 - 2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kling, Grace P            16 UN-12-CA/SCAL        2:21.55    2:18.69   19  
  2 Thompson, Danielle S      17 UN-12-CA             2:22.01    2:23.13   17  
  3 Zamora, Ivana S           15 ORCA-CA              2:28.26    2:23.54   16  
  4 Meinardi, Marta           15 NOVA-CA              2:24.39    2:24.22   15  
  5 Lew, Chloe K              16 SCAL-CA              2:25.99    2:24.36   14  
  6 DeLuca, Sophia M          15 SCAL-CA              2:29.62    2:24.89   13  
  7 Smith, Andrea K           15 UN-12-CA/SCAL        2:25.80    2:25.42   12  
  8 Pacis, Lexi K             15 ORCA-CA              2:22.88    2:25.75   11  
  9 Openshaw, Lauren E        18 NOVA-CA              2:26.99    2:26.49  
 10 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA              2:25.57    2:26.51  
 11 Olson, Lauren E           16 SET-CA               2:32.28    2:28.51  
 12 Brazier, Hannah L         17 SEAL-CA              2:28.59    2:28.63  
 13 Gorey, Madeline J         15 MVN-CA               2:30.16    2:29.27  
 14 Dang, An N                15 RIPT-CA              2:23.89    2:30.95  
 15 Somers, Annie K           15 NBS-CA               2:35.71    2:31.59  
 16 Delgado, Melissa A        15 BREA-CA              2:27.42    2:32.55  
 17 Guntrip, Sophia C         15 SACA-CA              2:28.29    2:32.93  
 18 Boguslavsky, Michelle     16 NOVA-CA              2:26.33    2:33.07  
 19 Werner, Journey M         18 SCAL-CA              2:26.71    2:35.62  
 20 Wong, Lauren E            16 NOVA-CA              2:29.64    2:36.62  
 -- Koeppen, Micaela J        15 ORCA-CA              2:20.44         DQ  
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  5:03.41 - 5:22.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sanders, Makenna E        15 UN-12-CA/SCAL        5:08.08    5:07.64   19  
  2 Dillbeck, Anna K          15 SCAT-CA              5:25.00    5:18.17   17  
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  5:03.41 - 5:22.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sanders, Makenna E        15 UN-12-CA/SCAL        5:04.36    5:08.08  
  2 Chiu, Madelyn A           15 BREA-CA              5:19.47    5:10.19  
  3 Morley, Jenna A           17 NOVA-CA              5:18.14    5:10.25  
  4 Dillbeck, Anna K          15 SCAT-CA              5:15.15    5:25.00  
 
Girls 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         4:00.41    4:01.90   38  
     1) Dygean, Frances T 14            2) Kanda, Sofia E 13              
     3) Schreiber, Sophia M 14          4) Cui, Lia J 14                  
 
Women 11 & Over 1000 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 O'Sullivan, Abby S        12 MVN-CA                    NT   11:26.60  
  2 Creager, Caroline V       13 UN-10-CA/MVN              NT   11:40.53  
  3 Ryder, Kady A             14 GWSC-CA                   NT   11:47.04  
 
Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Shelby R           11 GWSC-CA                   NT    1:11.30  
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 14.38      14.11   19  
  2 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                17.29      16.01   17  
  3 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA                16.25      16.32   15.5
  3 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA                16.91      16.32   15.5
  5 Lezak, Ryan N              8 GSC-CA                 16.76      16.41   14  
  6 Peterson, Noah T           8 GWSC-CA                16.45      16.85   13  
  7 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                17.38      16.90   12  
  8 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          16.55      16.91   11  
  9 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          17.01      16.92  
 10 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA                 17.17      17.08  
 11 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                17.20      17.27  
 12 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                17.54      17.37  
 13 Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA                 17.57      17.47  
 14 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                17.30      18.15  
 15 Wright, Grady J            8 GWSC-CA                17.31      18.27  
 16 Tang, Jayden               8 NOVA-CA                17.21      18.52  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.81 - 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lezak, Ryan N              8 GSC-CA                 37.23      35.30   19  
  2 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA                35.08      35.36   17  
  3 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA                36.80      35.73   16  
  4 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA                36.35      36.06   15  
  5 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                37.37      36.08   14  
  6 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                36.35      36.16   13  
  7 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                35.77      36.46   12  
  8 Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA                 38.48      36.71   11  
  9 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                37.88      37.21  
 10 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                37.56      37.42  
 11 Peterson, Noah T           8 GWSC-CA                37.77      37.67  
 12 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                36.61      37.99  
 13 Wright, Grady J            8 GWSC-CA                39.21      38.10  
 14 Tran, Frederick            8 BREA-CA                39.33      38.34  
 15 Tang, Jayden               8 NOVA-CA                39.30      42.88  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.81 - 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA                 35.76      34.60   19  
  2 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA                35.07      34.77   17  
  3 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                35.49      34.80   16  
  4 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA                 37.98      36.90   15  
  5 Ho, Connor J               8 NOVA-CA                39.40      37.36   14  
  6 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                37.83      37.96   13  
  7 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          39.19      38.34   12  
  8 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          39.40      38.50   11  
  9 Rodriguez, Philip A        8 RIPT-CA                38.56      38.78  
 10 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                39.00      38.92  
 11 Tanaka, George             6 UN-11-CA/NOVA          39.15      38.95  
 12 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                39.07      39.12  
 13 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA          39.40      39.92  
 14 Garcia, Ace A              8 GSC-CA                 39.07      40.22  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:07.71 - 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA               1:08.28    1:06.16   19  
  2 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA               1:21.13    1:16.53   17  
  3 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA              1:16.89    1:16.84   16  
  4 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:23.73    1:16.94   15  
  5 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA              1:21.30    1:17.72   14  
  6 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA              1:20.44    1:18.65   13  
  7 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA              1:19.73    1:18.86   12  
  8 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA              1:24.72    1:19.78   11  
  9 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA               1:25.00    1:21.97  
 10 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA              1:24.00    1:22.75  
 11 Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA               1:24.08    1:23.71  
 12 Rodriguez, Philip A        8 RIPT-CA              1:22.94    1:29.16  
 13 Garcia, Ace A              8 GSC-CA               1:25.00    1:30.41  
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 17.55      17.06   19  
  2 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA                 21.50      19.31   17  
  3 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA                 21.58      20.83   16  
  4 Peterson, Noah T           8 GWSC-CA                21.04      21.05   15  
  5 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          20.48      21.12   14  
  6 Ho, Connor J               8 NOVA-CA                20.40      21.34   13  
  7 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                21.01      21.48   12  
  8 Banash, Stanley J          8 MVN-CA                 21.59      21.62   11  
  9 Wright, Grady J            8 GWSC-CA                21.38      21.89  
 10 Lezak, Ryan N              8 GSC-CA                 20.17      22.02  
 11 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                21.54      22.11  
 12 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                20.55      22.20  
 13 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA          21.60      22.30  
 14 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          21.60      22.32  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.61 - 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA                 39.58      40.95   19  
  2 Tran, Frederick            8 BREA-CA                43.76      41.41   17  
  3 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA                42.00      42.04   16  
  4 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA                41.43      42.68   15  
  5 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                45.42      43.05   14  
  6 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA                 44.26      43.15   13  
  7 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                45.58      43.26   12  
  8 Ho, Connor J               8 NOVA-CA                44.28      43.90   11  
  9 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                46.77      43.92  
 10 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          43.70      44.30  
 10 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA                45.32      44.30  
 12 Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA                 45.16      44.39  
 13 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA          44.49      44.81  
 14 Geis, Alistair I           8 MVN-CA                 45.56      45.42  
 15 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          45.29      45.78  
 16 Walsh, Jack T              8 SWRD-CA                46.34      45.84  
 17 Banash, Stanley J          8 MVN-CA                 44.77      45.97  
 18 Tang, Jayden               8 NOVA-CA                46.15      46.05  
 19 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                46.80      46.28  
 20 Wang, Eric O               8 AZOT-CA                45.86      46.74  
 21 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                43.64      47.06  
 22 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                45.90      47.39  
 23 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                46.16      47.77  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 23.24      20.16   19  
  2 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                22.90      21.57   17  
  3 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA                21.72      21.95   16  
  4 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          21.57      23.62   15  
  5 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                23.14      23.85   14  
  6 Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA                 23.30      24.59   13  
  7 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          23.30      24.88   12  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  42.11 - 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                45.19      47.46   19  
  2 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA                49.41      47.47   17  
  3 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA                47.89      47.60   16  
  4 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA                47.95      48.88   15  
  5 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA                 50.34      49.17   14  
  6 Zhang, Austin              7 Waterworks-CA          45.60      50.31   13  
  7 Rodriguez, Philip A        8 RIPT-CA                50.83      53.34   12  
  8 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA          51.00      54.06   11  
  9 Lee, Andy S                7 Waterworks-CA          51.00      57.09  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA                 15.06      15.67   19  
  2 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                20.45      17.98   17  
  3 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                19.58      18.38   16  
  4 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA                17.41      18.47   15  
  5 Baek, Joseph E             7 AZOT-CA                20.33      19.22   14  
  6 Tanaka, George             6 UN-11-CA/NOVA          19.51      19.46   13  
  7 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA                20.00      19.67   12  
  8 Ho, Connor J               8 NOVA-CA                21.30      20.07   11  
  9 Banash, Stanley J          8 MVN-CA                 20.39      20.15  
 10 Garcia, Ace A              8 GSC-CA                 20.53      20.49  
 11 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA          20.59      20.57  
 12 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                19.08      20.81  
 13 Trujillo, Andrew J         8 GSC-CA                 20.77      21.27  
 14 Hugins, Blake M            8 RAYS-CA                21.22      21.32  
 15 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                20.39      22.29  
 16 Lee, Andy S                7 Waterworks-CA          20.61      22.52  
 17 Pascual, Aaren M           7 NOVA-CA                21.30      22.97  
 18 Gall, Eretz L              8 ORCA-CA                21.30      23.69  
 -- Nguyen, Tanner D           7 AAA-CA                 21.30         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.21 - 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA                39.93      38.16   19  
  2 McGibbons, Caden R         8 COTO-CA                38.11      38.89   17  
  3 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA                42.28      39.25   16  
  4 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA                37.32      39.73   15  
  5 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA                43.24      39.94   14  
  6 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA                41.24      41.59   13  
  7 Tanaka, George             6 UN-11-CA/NOVA          45.52      42.15   12  
  8 Banash, Stanley J          8 MVN-CA                 43.73      43.64   11  
  9 Lee, Andy S                7 Waterworks-CA          45.79      44.24  
 10 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                46.60      44.29  
 11 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA                44.93      44.53  
 12 Xu, Alex                   7 Waterworks-CA          47.00      47.04  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.91 - 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           8 GSC-CA               1:21.13    1:19.77   19  
  2 Ota, Eisuke E              8 NOVA-CA              1:23.34    1:26.69   17  
  3 Matheson, Chase C          8 SCAT-CA              1:34.03    1:29.23   16  
  4 Ghazarian, Gregory V       7 NOVA-CA              1:31.87    1:29.35   15  
  5 Garcia, Anthony J          8 SEAL-CA              1:32.54    1:30.52   14  
  6 Soroosh, Maksim            8 MVN-CA               1:34.62    1:30.91   13  
  7 Shoreibah, Yousef T        8 NOVA-CA              1:30.78    1:31.47   12  
  8 Hsia, Deron K              8 NOVA-CA              1:31.77    1:32.13   11  
  9 Wang, Eric O               8 AZOT-CA              1:33.51    1:32.80  
 10 Troccoli, Niccolo X        7 AZOT-CA              1:33.36    1:32.91  
 11 Chai, Tiger H              7 Waterworks-CA        1:36.58    1:33.50  
 12 Kezelman, Cooper J         8 COTO-CA              1:37.04    1:33.63  
 13 Banash, Stanley J          8 MVN-CA               1:36.23    1:34.00  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:06.95    1:05.96   38  
     1) Ota, Eisuke E 8                 2) Hsia, Deron K 8                
     3) Tang, Jayden 8                  4) Shoreibah, Yousef T 8          
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:10.49    1:09.75   34  
     1) Salazar, Cadel E 7              2) Ghazarian, Gregory V 7         
     3) Ho, Connor J 8                  4) Pascual, Aaren M 7             
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:16.77    1:16.59   38  
     1) Ho, Connor J 8                  2) Ghazarian, Gregory V 7         
     3) Ota, Eisuke E 8                 4) Shoreibah, Yousef T 8          
  2 Waterworks Aquatics Swim Club-CA  'A'             1:25.09    1:20.43   34  
     1) Xu, Alex 7                      2) Chai, Tiger H 7                
     3) Lee, Andy S 7                   4) Zhang, Austin 7                
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  30.81 - 34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Her, Benson                8 BREA-CA                31.26      30.08   19  
  2 Lin, Arthur               10 BREA-CA                31.01      30.10   17  
  3 Weijland, Nolan L          9 SACA-CA                30.93      30.48   16  
  4 Caruso, Jun N             10 GWSC-CA                32.96      30.76   15  
  5 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA                31.07      30.80   14  
  6 Lim, Alex                 10 NOVA-CA                32.85      30.95   13  
  7 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA                 31.52      30.96   12  
  8 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                30.89      30.99   11  
  9 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA                31.56      31.02  
 10 Barnes, Julian L          10 SACA-CA                31.28      31.03  
 11 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA                31.42      31.09  
 12 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA                31.58      31.21  
 13 Fallahi, Sam               9 COTO-CA                33.09      31.22  
 14 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA                31.65      31.28  
 15 Jordan, Jake T            10 RIPT-CA                31.60      31.39  
 16 Sun, Aidan Z              10 NOVA-CA                32.54      31.46  
 17 Coombs, Parker R           9 GSC-CA                 31.78      31.52  
 18 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA                32.14      31.84  
 19 Luu, Hien D                9 GSC-CA                 32.23      32.03  
 20 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA                32.51      32.22  
 21 Behrens, Jack M           10 EAST-CA                32.25      32.26  
 22 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA                31.65      32.60  
 23 Evans, Alex L             10 ORCA-CA                33.79      32.61  
 24 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                33.62      32.86  
 25 Yang, Yul Y               10 NOVA-CA                33.51      32.88  
 26 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA                33.78      33.04  
 27 Mai, Derrick W             9 DA-CA                  34.09      33.05  
 28 Story, Jackson D          10 GSC-CA                 32.97      33.14  
 29 Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA                 33.81      33.29  
 30 Becker, Kael R            10 SCAT-CA                32.25      33.32  
 31 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                34.00      33.49  
 32 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                34.10      33.63  
 33 Wiyanto, Grant             9 NOVA-CA                32.47      35.17  
 34 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA          34.10      35.53  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:07.71 - 1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Arthur               10 BREA-CA              1:08.56    1:04.41   19  
  2 Wang, Max                 10 BREA-CA              1:09.18    1:05.55   17  
  3 Her, Benson                8 BREA-CA              1:11.06    1:05.99   16  
  4 Fu, Daniel                10 NOVA-CA              1:08.01    1:07.22   15  
  5 Jordan, Jake T            10 RIPT-CA              1:08.31    1:07.46   14  
  6 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA              1:10.76    1:08.02   13  
  7 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA               1:13.70    1:08.38   12  
  8 Lu, Tyler J                9 BREA-CA              1:11.54    1:08.60   11  
  9 Thongintra, Taylor P       9 AZOT-CA              1:09.42    1:08.61  
 10 Allen, Chris J            10 EAST-CA              1:11.39    1:09.35  
 10 Sun, Aidan Z              10 NOVA-CA              1:10.39    1:09.35  
 12 Chang, Zachary C          10 BREA-CA              1:12.30    1:09.38  
 13 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              1:13.02    1:09.46  
 14 Luu, Hien D                9 GSC-CA               1:09.52    1:09.93  
 15 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA              1:09.37    1:10.50  
 16 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA              1:12.33    1:10.96  
 17 Behrens, Jack M           10 EAST-CA              1:11.48    1:11.47  
 18 Fan, Jerry                 9 BREA-CA              1:12.98    1:11.92  
 19 Shahriary, Shervin C      10 NOVA-CA              1:12.33    1:11.94  
 20 Zhang, Young *            10 AZOT-CA              1:13.75    1:12.56  
 21 Story, Jackson D          10 GSC-CA               1:12.09    1:12.65  
 22 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA              1:11.15    1:13.01  
 23 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:14.30    1:16.27  
 -- Becker, Kael R            10 SCAT-CA              1:14.30   X1:14.77  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:27.81 - 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             10 RIPT-CA              2:29.88    2:13.26   19  
  2 Nguyen, Tobi T            10 RIPT-CA              2:36.05    2:21.28   17  
  3 Lin, Arthur               10 BREA-CA              2:30.27    2:21.77   16  
  4 Han, Matthew P            10 AZOT-CA              2:39.11    2:23.42   15  
  5 Her, Benson                8 BREA-CA              2:32.69    2:24.32   14  
  6 Jordan, Jake T            10 RIPT-CA              2:28.52    2:24.51   13  
  7 Ren, Cooper                9 BREA-CA              2:28.52    2:26.53   12  
  8 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA              2:28.06    2:27.20   11  
  9 Chang, Zachary C          10 BREA-CA              2:35.24    2:28.09  
 10 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA              2:30.09    2:31.07  
 11 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA              2:29.10    2:32.08  
 12 Story, Jackson D          10 GSC-CA               2:32.36    2:33.09  
 13 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              2:32.42    2:33.82  
 14 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              2:41.80    2:33.83  
 15 Zhang, Young *            10 AZOT-CA              2:38.44    2:33.94  
 16 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               2:32.98    2:34.31  
 17 Sun, Aidan Z              10 NOVA-CA              2:34.10    2:34.37  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  36.61 - 40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trinh, Hieu D             10 NOVA-CA                36.63      35.38   19  
  2 Jordan, Jake T            10 RIPT-CA                36.85      35.88   17  
  3 Coombs, Parker R           9 GSC-CA                 37.12      36.30   16  
  4 Lim, Alex                 10 NOVA-CA                37.73      36.68   15  
  5 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                36.79      36.74   14  
  6 Wang, Max                 10 BREA-CA                38.36      36.81   13  
  7 Barnes, Julian L          10 SACA-CA                37.05      37.22   12  
  8 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                37.16      37.27   11  
  9 Han, Matthew P            10 AZOT-CA                38.55      37.33  
 10 Reimer, Trenton J          8 UN-12-CA/SCAL          38.05      37.40  
 11 Caruso, Jun N             10 GWSC-CA                40.08      37.47  
 12 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA                37.87      37.82  
 13 Yang, Yul Y               10 NOVA-CA                38.56      38.04  
 14 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA                39.97      38.14  
 15 Weijland, Nolan L          9 SACA-CA                37.88      38.20  
 16 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA                37.28      38.21  
 17 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA                38.72      38.34  
 18 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                38.06      38.98  
 19 Allen, Chris J            10 EAST-CA                39.89      39.01  
 20 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                39.11      39.22  
 21 Fallahi, Sam               9 COTO-CA                38.39      39.24  
 22 Evans, Alex L             10 ORCA-CA                40.40      39.56  
 23 Luu, Hien D                9 GSC-CA                 38.48      39.65  
 24 Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA                 40.12      39.73  
 25 Behrens, Jack M           10 EAST-CA                38.83      40.18  
 26 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA                40.40      40.26  
 27 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA          40.40      40.59  
 28 Sharma, Harshal L          9 GSC-CA                 40.40      43.68  
 -- Story, Jackson D          10 GSC-CA                 39.59         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:19.81 - 1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA               1:21.86    1:17.02   19  
  2 Lu, Tyler J                9 BREA-CA              1:20.83    1:17.26   17  
  3 Wang, Max                 10 BREA-CA              1:23.44    1:17.29   16  
  4 Luu, Preston K            10 RIPT-CA              1:20.72    1:17.43   15  
  5 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA              1:21.09    1:18.08   14  
  6 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA              1:20.54    1:18.67   13  
  7 Caruso, Jun N             10 GWSC-CA              1:22.96    1:18.68   12  
  8 Chheng, Thomas M          10 BREA-CA              1:21.10    1:18.69   11  
  9 Reimer, Trenton J          8 UN-12-CA/SCAL        1:23.30    1:19.52  
 10 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               1:21.91    1:20.35  
 11 Thongintra, Taylor P       9 AZOT-CA              1:23.85    1:20.88  
 12 Allen, Chris J            10 EAST-CA              1:23.87    1:21.10  
 13 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:24.55    1:21.43  
 14 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:21.17    1:21.75  
 15 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA              1:26.04    1:22.30  
 16 Luu, Hien D                9 GSC-CA               1:22.30    1:22.64  
 17 Burke, Jack T              8 AZOT-CA              1:26.27    1:23.74  
 18 Nguyen, Andrew A          10 NOVA-CA              1:28.48    1:24.64  
 19 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:23.71    1:24.69  
 20 Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA               1:26.44    1:25.99  
 21 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA        1:24.94    1:26.76  
 22 Tannehill, Liam N         10 EAST-CA              1:28.44    1:26.89  
 23 King, Matthew             10 NOVA-CA              1:26.83    1:29.38  
 24 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA              1:28.70    1:29.67  
 25 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA              1:25.69    1:30.35  
 -- Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              1:26.86         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  42.11 - 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyer, Russell K          10 ORCA-CA                44.79      42.00   19  
  2 Chheng, Thomas M          10 BREA-CA                43.47      42.09   17  
  3 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA                42.60      42.10   16  
  4 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA                43.79      42.35   15  
  5 Coombs, Parker R           9 GSC-CA                 43.63      42.79   14  
  6 King, Matthew             10 NOVA-CA                44.93      42.85   13  
  7 Xing, Albert               8 SACA-CA                43.18      42.90   12  
  8 Fu, Daniel                10 NOVA-CA                44.97      43.05   11  
  9 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA                43.72      43.06  
 10 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA                44.54      44.08  
 11 Evans, Alex L             10 ORCA-CA                44.66      44.41  
 12 Wiyanto, Grant             9 NOVA-CA                45.60      44.70  
 13 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA                45.60      45.12  
 14 Breton, Garrett R          9 MVN-CA                 42.77      45.48  
 15 Sharma, Harshal L          9 GSC-CA                 45.48      46.16  
 16 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA                45.60      49.75  
 -- Chang, Zachary C          10 BREA-CA                43.51         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.51 - 1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA              1:32.35    1:28.64   19  
  2 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              1:33.30    1:30.14   17  
  3 Lim, Alex                 10 NOVA-CA              1:34.69    1:30.73   16  
  4 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA              1:37.32    1:31.18   15  
  5 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA              1:31.96    1:31.83   14  
  6 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA              1:38.24    1:32.32   13  
  7 Fu, Daniel                10 NOVA-CA              1:35.66    1:32.48   12  
  8 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA              1:34.12    1:32.65   11  
  9 King, Matthew             10 NOVA-CA              1:37.60    1:33.49  
 10 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              1:31.19    1:33.57  
 11 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA              1:34.33    1:34.96  
 12 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA              1:35.58    1:35.85  
 13 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA              1:38.33    1:35.95  
 14 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA        1:35.40    1:36.32  
 15 Breton, Garrett R          9 MVN-CA               1:39.52    1:36.93  
 16 Wiyanto, Grant             9 NOVA-CA              1:39.80    1:38.47  
 17 Sharma, Harshal L          9 GSC-CA               1:39.61    1:39.31  
 18 Nguyen, Mason R            9 SACA-CA              1:39.80    1:45.07  
 19 Hoff, Brandon H            9 SCAT-CA              1:40.50    1:50.42  
 -- Boyer, Russell K          10 ORCA-CA              1:35.06         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.21 - 38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wang, Max                 10 BREA-CA                36.65      33.43   19  
  2 Behrens, Jack M           10 EAST-CA                35.54      34.26   17  
  3 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA                 36.09      34.31   16  
  4 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA                36.47      35.08   15  
  5 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA                37.92      35.12   14  
  6 Fu, Daniel                10 NOVA-CA                35.85      35.14   13  
  7 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA                35.51      35.34   12  
  8 Burke, Jack T              8 AZOT-CA                37.17      35.39   11  
  9 Dinh, Jacob Q              9 ORCA-CA                35.41      35.40  
 10 Sun, Aidan Z              10 NOVA-CA                37.55      35.51  
 11 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA                37.65      36.02  
 12 Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA                 36.15      36.15  
 13 Caruso, Jun N             10 GWSC-CA                37.97      36.17  
 14 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA                37.55      36.24  
 15 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA                36.56      36.29  
 16 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA                36.96      36.47  
 17 Story, Jackson D          10 GSC-CA                 36.61      36.99  
 18 Vincent, Elias A           9 ORCA-CA                36.57      39.87  
 19 Wiyanto, Grant             9 NOVA-CA                38.20      40.97  
 -- Chang, Zachary C          10 BREA-CA                37.92         NS  
 -- Jordan, Jake T            10 RIPT-CA                35.40         NS  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:19.21 - 1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thongintra, Taylor P       9 AZOT-CA              1:19.23    1:13.69   19  
  2 Bui, Cody T               10 RIPT-CA              1:21.25    1:17.19   17  
  3 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA              1:19.91    1:18.39   16  
  4 Trinh, Hieu D             10 NOVA-CA              1:23.25    1:18.53   15  
  5 Behrens, Jack M           10 EAST-CA              1:22.31    1:18.54   14  
  6 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA              1:24.68    1:19.26   13  
  7 Lin, Arthur               10 BREA-CA              1:27.64    1:19.74   12  
  8 Wang, Max                 10 BREA-CA              1:25.51    1:20.44   11  
  9 Fu, Daniel                10 NOVA-CA              1:21.44    1:20.46  
 10 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA               1:29.40    1:21.10  
 11 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA              1:21.68    1:21.74  
 12 Burke, Jack T              8 AZOT-CA              1:23.84    1:21.96  
 13 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA              1:23.30    1:21.99  
 14 Sun, Aidan Z              10 NOVA-CA              1:25.33    1:22.69  
 15 Han, Matthew P            10 AZOT-CA              1:26.67    1:23.25  
 16 Reimer, Trenton J          8 UN-12-CA/SCAL        1:28.64    1:23.50  
 17 Allen, Chris J            10 EAST-CA              1:28.88    1:23.69  
 18 Weijland, Nolan L          9 SACA-CA              1:27.34    1:24.74  
 19 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA              1:25.81    1:24.89  
 20 Yang, Yul Y               10 NOVA-CA              1:25.15    1:25.20  
 21 Story, Jackson D          10 GSC-CA               1:22.57    1:25.41  
 22 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA              1:29.40    1:26.51  
 23 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              1:29.40    1:30.17  
 -- Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA               1:20.31         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:18.91 - 1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Arthur               10 BREA-CA              1:20.21    1:16.76   19  
  2 Kopp, Emmett J             9 SCAT-CA              1:19.96    1:17.45   17  
  3 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA              1:20.56    1:18.03   16  
  4 Vo, Gia-Vinh D            10 ORCA-CA              1:25.49    1:18.50   15  
  5 Caruso, Jun N             10 GWSC-CA              1:26.12    1:18.92   14  
  6 Coombs, Parker R           9 GSC-CA               1:20.55    1:19.38   13  
  7 Hickman, Jay M             9 AZOT-CA              1:22.15    1:19.50   12  
  8 Lu, Tyler J                9 BREA-CA              1:25.90    1:19.68   11  
  9 Allen, Chris J            10 EAST-CA              1:24.55    1:20.24  
 10 Gonzalez, Kieran T         9 NOVA-CA              1:21.43    1:20.99  
 11 Luu, Hien D                9 GSC-CA               1:20.58    1:21.80  
 12 Chheng, Thomas M          10 BREA-CA              1:23.81    1:22.14  
 13 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              1:23.66    1:22.25  
 14 Chang, Jeffrey             8 AZOT-CA              1:23.54    1:22.37  
 15 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA              1:23.76    1:23.58  
 16 Baker, Nolan T             9 NOVA-CA              1:20.21    1:23.88  
 17 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA              1:24.84    1:24.00  
 18 Fan, Jerry                 9 BREA-CA              1:23.83    1:24.14  
 19 Shahriary, Shervin C      10 NOVA-CA              1:24.76    1:25.24  
 20 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA        1:25.05    1:26.19  
 21 Nguyen, Andrew A          10 NOVA-CA              1:26.46    1:26.27  
 22 Evans, Alex L             10 ORCA-CA              1:26.81    1:26.37  
 23 Burke, Jack T              8 AZOT-CA              1:26.76    1:27.18  
 24 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA              1:26.90    1:27.61  
 25 Sharma, Harshal L          9 GSC-CA               1:26.90    1:34.42  
 -- Behrens, Jack M           10 EAST-CA              1:20.63         DQ  
 -- Zhang, Young *            10 AZOT-CA              1:24.04         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:47.61 - 3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vu, Peter N                9 RIPT-CA              2:55.65    2:29.40   19  
  2 Weijland, Nolan L          9 SACA-CA              2:48.90    2:41.03   17  
  3 Bui, Cody T               10 RIPT-CA              2:58.61    2:41.96   16  
  4 Lin, Arthur               10 BREA-CA              2:48.47    2:41.97   15  
  5 Nguyen, Tobi T            10 RIPT-CA              2:47.63    2:42.58   14  
  6 Jordan, Jake T            10 RIPT-CA              2:51.29    2:46.44   13  
  7 Dilts, Coulter R          10 RIPT-CA              2:53.42    2:47.08   12  
  8 Han, Matthew P            10 AZOT-CA              2:51.37    2:47.22   11  
  9 Allen, Chris J            10 EAST-CA              2:50.72    2:48.86  
 10 Lee, Halcyon N            10 ORCA-CA              2:50.36    2:49.74  
 11 Bhangay, Rohan S          10 NOVA-CA              2:53.42    2:50.27  
 12 Zhang, Young *            10 AZOT-CA              2:58.33    2:50.98  
 13 Birinyi, Brendan M         9 ORCA-CA              2:59.44    2:54.63  
 14 Dang, Christopher P        8 RIPT-CA              2:57.78    2:55.80  
 15 Aceves, Apollo A          10 MVN-CA               3:04.73    2:57.32  
 16 Chen, Jaden K             10 SCAL-CA              3:06.17    2:57.34  
 17 Wang, Alex Y               9 Waterworks-CA        2:57.02    2:57.40  
 18 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA              3:02.87    2:58.30  
 19 Ramirez, Ryan G           10 NBS-CA               3:01.12    3:00.28  
 20 Mai, Derrick W             9 DA-CA                3:04.09    3:01.71  
 -- Reimer, Trenton J          8 UN-12-CA/SCAL        3:04.93         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:10.00    2:06.24   38  
     1) Lim, Alex 10                    2) Baker, Nolan T 9               
     3) Sun, Aidan Z 10                 4) Gonzalez, Kieran T 9           
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:08.50    2:08.79   34  
     1) Hickman, Jay M 9                2) Chang, Jeffrey 8               
     3) Burke, Jack T 8                 4) Han, Matthew P 10              
  3 Orange Regional Competitive Aq-CA  'A'            2:09.36    2:09.39   32  
     1) Lee, Halcyon N 10               2) Birinyi, Brendan M 9           
     3) Vo, Gia-Vinh D 10               4) Dinh, Jacob Q 9                
  4 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     2:16.81    2:21.56   30  
     1) Becker, Kael R 10               2) Hoff, Brandon H 9              
     3) Matheson, Chase C 8             4) Kopp, Emmett J 9               
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orange Regional Competitive Aq-CA  'A'            2:29.45    2:28.74   38  
     1) Dinh, Jacob Q 9                 2) Evans, Alex L 10               
     3) Birinyi, Brendan M 9            4) Lee, Halcyon N 10              
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                              NT    2:34.09   34  
     1) Hickman, Jay M 9                2) Chang, Jeffrey 8               
     3) Burke, Jack T 8                 4) Zhang, Young * 10              
  3 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:29.54    2:36.75   32  
     1) Bailey, Luke E 8                2) King, Matthew 10               
     3) Wiyanto, Grant 9                4) Sun, Aidan Z 10                
 -- Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:23.69         DQ  
     1) Nguyen, Andrew A 10             2) Fu, Daniel 10                  
     3) Gonzalez, Kieran T 9            4) Bhangay, Rohan S 10            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  27.11 - 30.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA                26.82      26.51   19  
  2 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                27.30      26.71   17  
  3 Sech, Noah L              12 SCAT-CA                27.49      27.04   16  
  4 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC          27.20      27.10   15  
  5 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA                27.27      27.25   14  
  6 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA                 27.40      27.51   13  
  7 Liu, Jordan B             12 BREA-CA                26.73      27.54   12  
  8 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA                27.37      27.56   11  
  9 Xu, Peter N               12 SACA-CA                27.20      27.59  
 10 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA                 27.61      28.87  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  27.11 - 30.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liu, Jordan B             12 BREA-CA                29.14      26.73  
  2 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA                27.59      26.82  
  3 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC          27.83      27.20  
  3 Xu, Peter N               12 SACA-CA                27.58      27.20  
  5 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA                27.12      27.27  
  6 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                28.31      27.30  
  7 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA                27.70      27.37  
  8 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA                 27.37      27.40  
  9 Sech, Noah L              12 SCAT-CA                28.06      27.49  
 10 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA                 28.61      27.61  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA                27.53      27.63  
 12 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA                27.66      27.69  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cook, Brenden T           12 MVN-CA                 28.46      27.72  
 13 Lee, Elson C              11 NOVA-CA                28.62      27.72  
 15 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA                27.53      27.81  
 16 Chen, Tony                12 BREA-CA                28.20      27.93  
 17 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA                28.14      27.94  
 18 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA                29.06      28.00  
 19 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA                28.03      28.05  
 20 Hsu, Matthew              12 BREA-CA                27.80      28.25  
 21 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA                30.65      28.26  
 22 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA                29.16      28.32  
 23 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                28.66      28.33  
 23 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                28.97      28.33  
 25 Lee, Troy C               11 ORCA-CA                28.16      28.39  
 26 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA                29.09      28.48  
 27 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA                28.65      28.55  
 28 Kezelman, Brady M         11 COTO-CA                28.26      28.57  
 28 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA                29.03      28.57  
 30 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA                29.86      28.62  
 31 Dilao, Diego C            12 MVN-CA                 29.02      28.77  
 32 Ho, RJ I                  12 SACA-CA                28.91      28.82  
 33 Chen, William W           12 NOVA-CA                29.69      28.83  
 34 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA                28.30      29.10  
 35 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA                29.01      29.11  
 36 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 28.18      29.23  
 37 Andriashvili, George g    12 Splash-CA              28.65      29.34  
 38 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA                29.59      29.36  
 39 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA                29.21      29.41  
 40 Abshier, Michael R        12 SCAL-CA                29.79      29.55  
 41 Shiono, Taisho C          12 SACA-CA                30.07      29.60  
 42 Curiel, Jordan M          12 UN-09-CA/GWSC          30.66      29.76  
 43 Raine, Owen M             11 MVN-CA                 29.47      29.85  
 44 Sowlati, Kasra K          12 SACA-CA                28.98      29.91  
 45 Yang, Nathan A            11 BREA-CA                30.30      29.92  
 46 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA                28.76      29.97  
 47 Hattar, Ryan I            11 UN-01-CA/SET           30.65      30.03  
 48 Hsu, Ethan                12 NOVA-CA                30.52      30.08  
 49 Samuels, Jack J           11 MVN-CA                 30.77      30.10  
 50 Yu, Harry                 12 NOVA-CA                30.72      30.20  
 51 Fang, Aaron W             11 MVN-CA                 29.74      30.25  
 52 Harper, Holden W          12 GWSC-CA                30.61      30.28  
 53 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                30.48      30.30  
 54 Saeger, Cole A            11 AZOT-CA                30.53      30.35  
 55 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA          29.52      30.45  
 56 Lee, Adam A               11 Waterworks-CA          30.03      30.65  
 57 Khuu, Cedrick T           11 NOVA-CA                29.53      30.99  
 58 Shaff, Mason e            11 Splash-CA              29.65      31.39  
 59 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                29.83      31.76  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  58.91 - 1:06.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA                58.58      57.37   19  
  2 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA                58.93      58.02   17  
  3 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC          59.45      58.28   16  
  4 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA                59.79      59.34   15  
  5 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA                59.85      59.64   13.5
  5 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                59.52      59.64   13.5
  7 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                59.80    1:00.16   12  
  8 Kramer, Grant A           12 SACA-CA              1:00.30    1:00.63   11  
  9 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                59.69    1:01.18  
 10 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA                59.96    1:01.55  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  58.91 - 1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA                59.93      58.58  
  2 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA                58.97      58.93  
  3 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        1:00.57      59.45  
  4 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              1:02.14      59.52  
  5 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA              1:00.43      59.69  
  6 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA              1:00.17      59.79  
  7 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                59.42      59.80  
  8 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA              1:00.46      59.85  
  9 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA              1:00.89      59.96  
 10 Kramer, Grant A           12 SACA-CA              1:02.93    1:00.30  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              1:00.66    1:00.38  
 12 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              1:00.13    1:00.42  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Xu, Peter N               12 SACA-CA              1:02.94    1:00.76  
 14 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                59.97    1:00.86  
 15 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:00.35    1:01.04  
 16 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA              1:04.84    1:01.12  
 17 Teano, Noah J             12 NOVA-CA              1:05.52    1:01.16  
 18 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA              1:02.13    1:01.28  
 19 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA               1:02.51    1:01.38  
 20 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:01.60    1:01.54  
 21 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              1:01.60    1:01.61  
 22 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA              1:01.60    1:01.96  
 23 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA              1:02.76    1:02.12  
 24 Kezelman, Brady M         11 COTO-CA              1:01.85    1:02.17  
 25 Kim, Matthew D            11 MVN-CA               1:01.20    1:02.47  
 26 Cook, Brenden T           12 MVN-CA               1:02.85    1:02.71  
 27 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              1:05.17    1:02.74  
 28 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              1:03.61    1:02.79  
 29 McNeal, Gavin P           12 CMAC-CA              1:04.04    1:02.92  
 30 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              1:05.56    1:03.09  
 31 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:04.54    1:03.10  
 32 Banos, Nathaniel A        12 SEAL-CA              1:02.71    1:03.17  
 33 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA              1:04.87    1:03.23  
 34 Chen, William W           12 NOVA-CA              1:04.18    1:03.36  
 35 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA              1:04.98    1:03.68  
 36 Tran, Alex                12 NOVA-CA              1:04.45    1:03.79  
 37 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:03.79    1:04.26  
 38 Fang, Aaron W             11 MVN-CA               1:04.80    1:04.66  
 39 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              1:03.79    1:04.83  
 40 Yu, Harry                 12 NOVA-CA              1:05.89    1:05.33  
 41 Abshier, Michael R        12 SCAL-CA              1:03.68    1:05.48  
 42 Canales, Alex T           11 AZOT-CA              1:05.81    1:06.17  
 43 Shiono, Taisho C          12 SACA-CA              1:05.45    1:06.65  
 44 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA        1:04.61    1:07.12  
 45 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA              1:04.69    1:07.29  
 46 Chowdhury, Arin G         11 SEAL-CA              1:03.82    1:08.09  
 47 Kofford, Dylan J          11 COTO-CA              1:01.59    1:09.28  
 48 Khuu, Cedrick T           11 NOVA-CA              1:05.94    1:11.01  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:08.01 - 2:24.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:08.35    2:06.13   19  
  2 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        2:08.46    2:06.91   17  
  3 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA              2:11.83    2:07.91   16  
  4 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA              2:10.03    2:08.60   15  
  5 Lee, Winston              12 NOVA-CA              2:11.01    2:08.68   14  
  6 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              2:09.96    2:08.91   13  
  7 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA              2:08.53    2:09.47   12  
  8 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              2:13.36    2:11.08   11  
  9 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA              2:13.46    2:13.51  
 10 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              2:14.00    2:13.66  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:08.01 - 2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:16.09    2:08.35  
  2 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        2:12.27    2:08.46  
  3 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA              2:08.46    2:08.53  
  4 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              2:09.52    2:09.96  
  5 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA              2:21.51    2:10.03  
  6 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA              2:12.29    2:11.00  
  7 Lee, Winston              12 NOVA-CA              2:10.31    2:11.01  
  8 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA              2:12.83    2:11.83  
  9 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              2:23.01    2:13.36  
 10 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA              2:15.36    2:13.46  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              2:11.24    2:14.00  
 12 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:20.29    2:14.13  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              2:12.50    2:14.30  
 14 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              2:21.41    2:16.14  
 15 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              2:15.43    2:16.28  
 16 Tran, Alex                12 NOVA-CA              2:20.63    2:16.81  
 17 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              2:17.84    2:18.05  
 18 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA              2:18.00    2:18.53  
 19 Dilao, Diego C            12 MVN-CA               2:19.83    2:18.71  
 20 Ng, Justin Y              11 NOVA-CA              2:17.09    2:22.45  
 21 Raine, Owen M             11 MVN-CA               2:21.10    2:23.98  
 22 Hattar, Ryan I            11 UN-01-CA/SET         2:24.41    2:25.63  
 23 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            2:22.38    2:30.90  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  5:44.31 - 6:29.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banos, Nathaniel A        12 SEAL-CA              5:45.47    5:39.42   19  
  2 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        5:51.68    5:43.58   17  
  3 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              5:44.39    5:45.98   16  
  4 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA              5:57.47    5:46.26   15  
  5 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA               6:21.88    5:55.48   14  
  6 Samuels, Jack J           11 MVN-CA               6:12.38    6:07.37   13  
  7 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT-CA              6:05.01    6:12.15   12  
  8 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            6:11.44    6:36.72   11  
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  10:58.11 - 13:09.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burke, Nicholas T         12 AZOT-CA             11:31.23   10:47.89   19  
  2 Graff, Aaron K            12 UN-03-CA/NOVA       11:34.00   11:10.37   17  
  3 Liu, Jordan B             12 BREA-CA             12:21.08   11:54.33   16  
  4 Wright, Jack C            12 SCAL-CA             11:32.27   12:08.90   15  
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  18:40.31 - 21:51.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas, Andrew G         12 MVN-CA              20:08.57   18:47.87   19  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  32.01 - 36.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lough, Max C              12 BREA-CA                32.32      31.30   19  
  2 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA                31.82      31.60   17  
  3 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                31.92      31.71   16  
  4 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              32.11      31.96   15  
  5 Lee, Winston              12 NOVA-CA                32.07      32.14   14  
  6 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA                32.65      32.32   13  
  7 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA                32.78      32.42   12  
  8 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA                32.69      32.50   11  
  9 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                32.57      33.66  
 -- Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA                32.66         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  32.01 - 36.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA                32.88      31.82  
  2 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                33.25      31.92  
  3 Lee, Winston              12 NOVA-CA                32.72      32.07  
  4 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              32.31      32.11  
  5 Lough, Max C              12 BREA-CA                33.79      32.32  
  6 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                32.83      32.57  
  7 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA                33.13      32.65  
  8 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA                32.96      32.66  
  9 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA                32.24      32.69  
 10 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA                33.52      32.78  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA                 34.19      32.88  
 12 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA                32.32      33.03  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Banos, Nathaniel A        12 SEAL-CA                32.87      33.15  
 14 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA                34.00      33.16  
 15 Lee, Elson C              11 NOVA-CA                33.27      33.29  
 16 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA                35.19      33.31  
 17 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA                33.54      33.41  
 18 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA                34.11      33.46  
 19 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA                35.31      33.51  
 20 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA                 32.66      33.53  
 21 Xu, Peter N               12 SACA-CA                33.85      33.54  
 22 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA                33.19      33.58  
 23 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA                34.24      33.85  
 24 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 35.45      33.95  
 25 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA                33.95      34.02  
 26 Shaff, Mason e            11 Splash-CA              33.63      34.14  
 27 Teano, Noah J             12 NOVA-CA                36.28      34.19  
 28 Yang, Nathan A            11 BREA-CA                34.79      34.41  
 29 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA                33.33      34.57  
 30 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA                34.31      34.67  
 31 Kramer, Grant A           12 SACA-CA                32.71      34.74  
 32 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA                33.61      34.75  
 33 Abshier, Michael R        12 SCAL-CA                34.10      35.00  
 34 Kim, Matthew D            11 MVN-CA                 36.17      35.18  
 35 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                35.37      35.20  
 36 Jan, Timothy T            11 BREA-CA                35.60      35.26  
 37 Tran, Ryan H              12 GWSC-CA                35.14      35.34  
 38 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA                36.27      35.36  
 39 Kofford, Dylan J          11 COTO-CA                35.32      35.52  
 40 Raine, Owen M             11 MVN-CA                 36.19      35.58  
 41 Samuels, Jack J           11 MVN-CA                 36.76      35.69  
 42 Dinh, Logan R             11 SACA-CA                36.00      35.90  
 42 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA                35.55      35.90  
 44 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA          36.44      36.45  
 45 Chen, Josh Y              12 NOVA-CA                36.23      36.47  
 46 MacGregor, Gavin N        11 GSC-CA                 34.97      36.64  
 47 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA                33.36      37.11  
 48 Tarazon, David F          11 SEAL-CA                36.50      37.23  
 -- Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA                33.55         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:08.01 - 1:20.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA              1:07.73    1:07.39   19  
  2 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA              1:08.26    1:08.29   17  
  3 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              1:09.43    1:08.47   16  
  4 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA              1:10.23    1:09.23   15  
  5 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:10.65    1:09.41   14  
  6 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:10.45    1:09.53   13  
  7 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              1:09.87    1:10.01   12  
  8 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              1:10.74    1:10.90   11  
  9 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:09.99    1:11.01  
 10 Tran, Alex                12 NOVA-CA              1:10.22    1:13.36  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:08.01 - 1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Douglas, Andrew G         12 MVN-CA               1:10.14    1:07.42  
  2 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA              1:09.24    1:07.73  
  3 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA              1:10.22    1:08.26  
  4 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              1:08.77    1:09.43  
  5 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA              1:13.12    1:09.56  
  6 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA              1:12.16    1:09.86  
  7 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              1:09.45    1:09.87  
  8 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:10.84    1:09.99  
  9 Tran, Alex                12 NOVA-CA              1:13.61    1:10.22  
 10 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA              1:13.53    1:10.23  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:11.35    1:10.45  
 12 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:11.19    1:10.65  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              1:11.95    1:10.74  
 14 Lough, Max C              12 BREA-CA              1:09.36    1:10.86  
 15 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA              1:11.08    1:11.01  
 16 Lee, Elson C              11 NOVA-CA              1:12.95    1:11.43  
 17 Hsu, Matthew              12 BREA-CA              1:09.45    1:11.60  
 18 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA               1:10.75    1:11.89  
 19 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA               1:13.86    1:12.48  
 20 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:15.96    1:12.91  
 21 Chen, Tony                12 BREA-CA              1:16.57    1:13.10  
 22 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA              1:14.41    1:13.15  
 23 Yang, Nathan A            11 BREA-CA              1:13.99    1:13.33  
 24 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA        1:11.73    1:13.49  
 24 Shaff, Mason e            11 Splash-CA            1:11.52    1:13.49  
 26 Jan, Timothy T            11 BREA-CA              1:15.91    1:13.73  
 27 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA              1:13.67    1:13.79  
 28 Chen, William W           12 NOVA-CA              1:14.58    1:13.96  
 29 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA              1:15.81    1:14.31  
 30 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:15.61    1:14.34  
 31 Dilao, Diego C            12 MVN-CA               1:15.29    1:14.37  
 32 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              1:15.46    1:14.86  
 33 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA              1:16.31    1:15.00  
 34 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA              1:14.35    1:16.59  
 35 Tran, Ryan H              12 GWSC-CA              1:15.83    1:16.94  
 36 Colman, Logan H           11 NOVA-CA              1:18.74    1:17.12  
 37 Abshier, Michael R        12 SCAL-CA              1:16.79    1:17.18  
 38 Canales, Alex T           11 AZOT-CA              1:15.92    1:17.48  
 39 Saeger, Cole A            11 AZOT-CA              1:19.99    1:17.99  
 40 Fang, Aaron W             11 MVN-CA               1:18.67    1:18.15  
 41 Yun, Edward Y             11 NOVA-CA              1:19.46    1:18.24  
 42 Chen, Josh Y              12 NOVA-CA              1:18.79    1:18.94  
 43 Matheis, Tommy O          11 GSC-CA               1:19.10    1:19.10  
 44 Ng, Justin Y              11 NOVA-CA              1:19.58    1:19.32  
 45 Dinh, Logan R             11 SACA-CA              1:19.80    1:19.99  
 46 MacGregor, Gavin N        11 GSC-CA               1:15.08    1:21.21  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:12.51 - 2:51.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Aaron H               12 AZOT-CA              2:16.92    2:15.35   19  
  2 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:17.71    2:15.66   17  
  3 Burke, Nicholas T         12 AZOT-CA              2:17.83    2:15.85   16  
  4 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               2:21.13    2:23.29   15  
  5 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA              2:25.61    2:24.54   14  
  6 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        2:26.47    2:26.27   13  
  7 Lough, Max C              12 BREA-CA              2:32.98    2:26.65   12  
  8 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              2:26.78    2:28.16   11  
  9 Tran, Alex                12 NOVA-CA              2:34.79    2:31.12  
 10 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              2:32.95    2:35.87  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:12.51 - 2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Aaron H               12 AZOT-CA              2:15.35    2:16.92  
  2 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:13.68    2:17.71  
  3 Burke, Nicholas T         12 AZOT-CA              2:20.90    2:17.83  
  4 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               2:27.50    2:21.13  
  5 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA              2:30.50    2:25.61  
  6 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        2:34.42    2:26.47  
  7 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              2:32.47    2:26.78  
  8 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              2:39.52    2:32.95  
  9 Lough, Max C              12 BREA-CA              2:31.34    2:32.98  
 10 Tran, Alex                12 NOVA-CA              2:37.44    2:34.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cook, Brenden T           12 MVN-CA               2:34.83    2:36.58  
 12 Colman, Logan H           11 NOVA-CA              2:44.83    2:44.36  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.51 - 41.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                35.35      34.61   19  
  2 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA                35.60      35.54   17  
  3 Lee, Troy C               11 ORCA-CA                35.69      36.31   16  
  4 Lee, Brandon              11 AZOT-CA                36.53      36.34   15  
  5 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA                36.25      36.59   14  
  6 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA                 35.96      36.67   13  
  7 Lough, Max C              12 BREA-CA                37.30      36.91   12  
  8 Lee, Elson C              11 NOVA-CA                37.45      37.03   11  
  9 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                36.67      37.04  
 10 Hsu, Ethan                12 NOVA-CA                37.29      37.65  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  35.51 - 41.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA                38.00      35.35  
  2 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA                36.19      35.60  
  3 Lee, Troy C               11 ORCA-CA                35.69      35.69  
  4 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA                 36.08      35.96  
  5 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA                37.45      36.25  
  6 Lee, Brandon              11 AZOT-CA                36.20      36.53  
  7 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA                37.25      36.67  
  8 Kramer, Grant A           12 SACA-CA                38.69      37.25  
  9 Hsu, Ethan                12 NOVA-CA                38.48      37.29  
 10 Lough, Max C              12 BREA-CA                39.01      37.30  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Elson C              11 NOVA-CA                40.37      37.45  
 12 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA                40.25      37.47  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Andriashvili, George g    12 Splash-CA              37.47      37.63  
 13 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA                37.51      37.63  
 15 Shiono, Taisho C          12 SACA-CA                37.75      37.85  
 16 Samuels, Jack J           11 MVN-CA                 40.11      37.86  
 17 Boado Jr., Justin H       11 SET-CA                 37.75      38.02  
 18 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA                38.23      38.04  
 19 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA                 39.76      38.14  
 19 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA                40.40      38.14  
 21 Fang, Aaron W             11 MVN-CA                 38.06      38.17  
 22 McKee, Lucas S            11 GSC-CA                 39.17      38.28  
 23 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA                37.03      38.42  
 24 Wang, Teddy               11 Waterworks-CA          39.75      38.48  
 24 Yu, Harry                 12 NOVA-CA                39.17      38.48  
 26 Chung, Bradin             12 SACA-CA                37.99      38.81  
 27 McNeal, Gavin P           12 CMAC-CA                36.17      38.90  
 28 Ho, RJ I                  12 SACA-CA                39.53      39.00  
 29 Pham, Brian H             11 NOVA-CA                40.14      39.10  
 30 Wei, Michael              12 NOVA-CA                40.73      39.18  
 31 Sowlati, Kasra K          12 SACA-CA                39.79      39.20  
 32 Yun, Edward Y             11 NOVA-CA                40.22      39.33  
 33 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA                39.81      39.57  
 34 Wright, Robert J          11 SCAL-CA                40.50      39.78  
 35 Cook, Brenden T           12 MVN-CA                 40.32      39.86  
 36 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA                39.88      39.89  
 37 Matsuda, Trevor M         12 RIPT-CA                40.43      40.15  
 38 Carlson, John P           11 ORCA-CA                40.64      40.20  
 39 Xu, Leo N                 11 SACA-CA                38.98      40.58  
 40 Abshier, Michael R        12 SCAL-CA                40.60      40.75  
 41 Chowdhury, Arin G         11 SEAL-CA                37.20      40.94  
 42 Yang, Nathan A            11 BREA-CA                40.59      41.30  
 43 Jan, Timothy T            11 BREA-CA                39.98      41.86  
 44 Pham, Makati K            12 AZOT-CA                40.49      43.27  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:17.81 - 1:29.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chen, William W           12 NOVA-CA              1:15.69    1:15.35   19  
  2 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              1:18.46    1:17.79   17  
  3 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA              1:18.61    1:17.81   16  
  4 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA               1:17.53    1:18.25   15  
  5 Fang, Aaron W             11 MVN-CA               1:19.82    1:18.94   14  
  6 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:20.63    1:19.58   13  
  7 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:20.23    1:20.15   12  
  8 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:20.76    1:20.66   11  
  9 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA              1:20.27    1:20.72  
 10 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA        1:20.59    1:21.44  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:17.81 - 1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, William W           12 NOVA-CA              1:19.04    1:15.69  
  2 Gallegos, Ben J           11 MVN-CA               1:19.72    1:17.53  
  3 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              1:21.49    1:18.46  
  4 Yang, Brandon M           12 SCAL-CA              1:22.08    1:18.61  
  5 Fang, Aaron W             11 MVN-CA               1:20.86    1:19.82  
  6 Lee, Brandon              11 AZOT-CA              1:19.17    1:20.17  
  7 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:20.11    1:20.23  
  8 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA              1:22.34    1:20.27  
  9 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA        1:20.42    1:20.59  
 10 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:18.63    1:20.63  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:20.97    1:20.76  
 12 Boado Jr., Justin H       11 SET-CA               1:20.87    1:21.19  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:20.78    1:21.27  
 14 Vansomphone, Arin P       11 RIPT-CA              1:22.41    1:21.51  
 15 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA              1:24.82    1:21.82  
 16 Graff, Aaron K            12 UN-03-CA/NOVA        1:21.85    1:22.32  
 17 Shiono, Taisho C          12 SACA-CA              1:20.78    1:22.35  
 18 Hsu, Ethan                12 NOVA-CA              1:23.01    1:22.48  
 19 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              1:21.82    1:22.70  
 20 Yu, Harry                 12 NOVA-CA              1:27.11    1:22.73  
 21 Chung, Bradin             12 SACA-CA              1:22.14    1:23.41  
 22 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:23.75    1:23.46  
 23 Tran, Alex                12 NOVA-CA              1:28.17    1:23.59  
 24 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:26.22    1:23.93  
 25 Wang, Teddy               11 Waterworks-CA        1:27.46    1:23.98  
 26 Ho, RJ I                  12 SACA-CA              1:22.54    1:24.21  
 27 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA              1:21.67    1:24.38  
 28 Yun, Edward Y             11 NOVA-CA              1:27.09    1:24.62  
 29 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA              1:25.60    1:25.33  
 30 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:25.35    1:25.47  
 31 Pham, Brian H             11 NOVA-CA              1:25.50    1:25.55  
 32 Matsuda, Trevor M         12 RIPT-CA              1:27.09    1:26.93  
 33 Sowlati, Kasra K          12 SACA-CA              1:26.09    1:26.97  
 34 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA              1:24.25    1:27.01  
 35 Wright, Robert J          11 SCAL-CA              1:25.02    1:27.10  
 36 Chen, Josh Y              12 NOVA-CA              1:28.58    1:27.16  
 37 Colman, Logan H           11 NOVA-CA              1:28.77    1:27.57  
 38 Okada, Kazuma             11 NOVA-CA              1:28.57    1:28.12  
 39 Xu, Leo N                 11 SACA-CA              1:27.21    1:28.35  
 40 Khuu, Cedrick T           11 NOVA-CA              1:27.96    1:30.95  
 -- McKee, Lucas S            11 GSC-CA               1:23.85         DQ  
 -- Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA              1:22.35         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:29.11 - 3:09.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              2:41.83    2:38.37   19  
  2 Burke, Nicholas T         12 AZOT-CA              2:40.55    2:38.59   17  
  3 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA              2:43.81    2:41.66   16  
  4 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:41.47    2:42.55   15  
  5 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA              2:46.21    2:44.00   14  
  6 Xu, Peter N               12 SACA-CA              2:49.21    2:47.66   13  
  7 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA              2:51.92    2:52.44   12  
  8 Lee, Brandon              11 AZOT-CA              2:51.46    2:53.28   11  
  9 Chung, Bradin             12 SACA-CA              2:55.03    2:58.22  
 10 Lee, Winston              12 NOVA-CA              2:52.98    2:59.35  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:29.11 - 3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burke, Nicholas T         12 AZOT-CA              2:41.17    2:40.55  
  2 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:48.43    2:41.47  
  3 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              2:43.99    2:41.83  
  4 Ince, Nathaniel R         12 AZOT-CA              2:41.58    2:43.81  
  5 Bui, Andrew T             12 RIPT-CA              2:51.86    2:46.21  
  6 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              2:47.15    2:46.60  
  7 Xu, Peter N               12 SACA-CA              2:49.07    2:49.21  
  8 Lee, Brandon              11 AZOT-CA              2:59.18    2:51.46  
  9 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA              2:54.56    2:51.92  
 10 Lee, Winston              12 NOVA-CA              2:56.62    2:52.98  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chung, Bradin             12 SACA-CA              2:56.99    2:55.03  
 12 Boado Jr., Justin H       11 SET-CA               3:00.02    2:56.65  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA              2:56.36    2:56.72  
 14 Yu, Harry                 12 NOVA-CA              3:05.69    2:58.56  
 15 Pham, Brian H             11 NOVA-CA              3:08.53    2:58.67  
 16 Tran, Alex                12 NOVA-CA              3:04.87    2:58.97  
 17 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA              3:05.43    3:00.27  
 18 McNeal, Gavin P           12 CMAC-CA              2:52.94    3:01.55  
 19 Okada, Kazuma             11 NOVA-CA              3:04.67    3:07.97  
 20 Chen, Josh Y              12 NOVA-CA              3:08.17    3:08.20  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.91 - 34.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                29.81      28.63   19  
  2 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                28.97      28.87   17  
  3 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA                30.41      29.70   16  
  4 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA                30.22      29.76   15  
  5 Liu, Jordan B             12 BREA-CA                29.85      29.83   14  
  6 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA                30.51      29.89   13  
  7 Xu, Peter N               12 SACA-CA                30.96      30.06   12  
  8 Ho, RJ I                  12 SACA-CA                30.49      30.36   11  
  9 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA          30.95      30.55  
 10 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA                30.37      30.68  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.91 - 34.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA                30.14      28.97  
  2 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA                31.42      29.81  
  3 Liu, Jordan B             12 BREA-CA                30.55      29.85  
  4 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA                30.96      30.22  
  5 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA                31.14      30.37  
  6 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA                30.69      30.41  
  7 Ho, RJ I                  12 SACA-CA                30.75      30.49  
  8 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA                31.59      30.51  
  9 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA          30.12      30.95  
 10 Xu, Peter N               12 SACA-CA                33.12      30.96  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hsu, Matthew              12 BREA-CA                31.63      31.17  
 12 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA              31.15      31.23  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lee, Troy C               11 ORCA-CA                31.69      31.35  
 14 Schwartz, Alex J          11 AZOT-CA                31.16      31.46  
 15 Graff, Aaron K            12 UN-03-CA/NOVA          32.87      31.47  
 16 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA                 32.93      31.81  
 17 Jan, Timothy T            11 BREA-CA                32.00      31.84  
 18 Andriashvili, George g    12 Splash-CA              31.77      31.92  
 19 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA                30.78      31.93  
 20 Kezelman, Brady M         11 COTO-CA                31.67      31.96  
 21 Raine, Owen M             11 MVN-CA                 30.80      32.35  
 22 Sowlati, Kasra K          12 SACA-CA                33.84      32.37  
 23 Sech, Noah L              12 SCAT-CA                34.34      32.38  
 24 Lee, Elson C              11 NOVA-CA                32.89      32.46  
 25 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA                31.63      32.54  
 26 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA                33.02      32.62  
 27 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA                34.12      32.90  
 28 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA                32.84      32.91  
 29 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA          32.67      32.94  
 30 Yang, Nathan A            11 BREA-CA                32.54      33.19  
 31 Matheis, Tommy O          11 GSC-CA                 33.34      33.31  
 32 Dinh, Logan R             11 SACA-CA                34.47      33.40  
 33 Carlson, John P           11 ORCA-CA                33.83      33.68  
 34 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA                32.18      33.75  
 35 Chung, Bradin             12 SACA-CA                33.46      33.83  
 36 Samuels, Jack J           11 MVN-CA                 34.40      33.88  
 37 Pham, Brian H             11 NOVA-CA                33.75      33.96  
 38 Canales, Alex T           11 AZOT-CA                33.90      34.00  
 39 Hattar, Ryan I            11 UN-01-CA/SET           33.24      34.01  
 40 Khuu, Cedrick T           11 NOVA-CA                33.33      34.26  
 41 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA                34.08      34.51  
 42 Lee, Adam A               11 Waterworks-CA          33.76      34.79  
 -- Okada, Kazuma             11 NOVA-CA                34.02         DQ  
 -- Abshier, Michael R        12 SCAL-CA                32.97         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:07.01 - 1:18.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA              1:06.84    1:03.76   19  
  2 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:07.14    1:06.17   17  
  3 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA              1:09.35    1:07.15   16  
  4 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA              1:07.29    1:08.11   15  
  5 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:07.78    1:08.39   14  
  6 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        1:08.62    1:08.79   13  
  7 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              1:09.22    1:09.03   12  
  8 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              1:10.16    1:09.57   11  
  9 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:10.71    1:09.76  
 10 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA              1:10.47    1:10.07  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  1:07.01 - 1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Connole, Ryan N           12 RIPT-CA              1:07.84    1:06.84  
  2 Lee, Winston              12 NOVA-CA              1:08.47    1:07.14  
  3 Rabe, Lorenzo J           12 SEAL-CA              1:07.44    1:07.29  
  4 Wright, Jack C            12 SCAL-CA              1:08.91    1:07.78  
  5 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        1:09.11    1:08.62  
  6 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              1:09.50    1:09.22  
  7 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA              1:08.70    1:09.35  
  8 Banos, Nathaniel A        12 SEAL-CA              1:10.32    1:09.59  
  9 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              1:13.56    1:10.16  
 10 Leiva, Jayden P           12 NOVA-CA              1:13.80    1:10.47  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Teano, Noah J             12 NOVA-CA              1:13.66    1:10.70  
 12 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:10.84    1:10.71  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fezzi, Massimo E          12 NOVA-CA              1:08.38    1:10.75  
 14 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            1:08.92    1:10.77  
 15 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              1:09.87    1:10.91  
 16 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:11.26    1:11.04  
 17 Ho, RJ I                  12 SACA-CA              1:11.94    1:11.06  
 18 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA               1:13.44    1:11.42  
 19 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:11.27    1:12.41  
 20 Yang, Nathan A            11 BREA-CA              1:13.01    1:12.57  
 21 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA              1:12.56    1:12.62  
 22 Doelman, Garrett N        12 SCAL-CA              1:12.00    1:12.84  
 23 Raine, Owen M             11 MVN-CA               1:09.52    1:12.97  
 24 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA              1:14.32    1:13.04  
 25 Kezelman, Brady M         11 COTO-CA              1:08.52    1:13.71  
 26 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA              1:16.00    1:14.00  
 27 Kofford, Dylan J          11 COTO-CA              1:09.76    1:14.03  
 28 Andriashvili, George g    12 Splash-CA            1:13.59    1:14.27  
 29 Wei, Michael              12 NOVA-CA              1:17.08    1:14.77  
 30 Lai, Gavin H              11 NOVA-CA              1:14.57    1:14.83  
 31 Pham, Brian H             11 NOVA-CA              1:17.65    1:15.42  
 32 Dinh, Logan R             11 SACA-CA              1:15.81    1:15.44  
 33 Jan, Timothy T            11 BREA-CA              1:11.00    1:15.52  
 34 Vye, Nicholas J           12 COTO-CA              1:12.05    1:15.53  
 35 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA        1:12.99    1:16.64  
 36 Chowdhury, Arin G         11 SEAL-CA              1:11.81    1:16.69  
 37 Kim, Matthew D            11 MVN-CA               1:12.79    1:16.87  
 38 Tseng, Jaren I            11 AZOT-CA              1:16.50    1:18.37  
 39 Nguyen, Nathan C          12 NOVA-CA              1:12.65    1:18.68  
 -- Okada, Kazuma             11 NOVA-CA              1:15.33         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:16.31 - 2:47.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lough, Max C              12 BREA-CA              2:16.47    2:16.01   19  
  2 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              2:26.12    2:25.64   17  
  3 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:24.73    2:26.08   16  
  4 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            2:32.12    2:32.76   15  
  5 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              2:36.59    2:41.71   14  
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:16.31 - 2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lough, Max C              12 BREA-CA              2:27.32    2:16.47  
  2 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        2:36.36    2:24.73  
  3 Rosmann, Dylan R          11 AZOT-CA              2:23.68    2:26.12  
  4 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            2:39.63    2:32.12  
  5 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              2:37.44    2:36.59  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.01 - 1:17.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        1:07.60    1:07.28   19  
  2 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA              1:09.56    1:07.64   17  
  3 Lough, Max C              12 BREA-CA              1:08.48    1:07.71   16  
  4 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA               1:09.03    1:07.77   15  
  5 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA              1:07.95    1:08.03   14  
  6 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              1:08.78    1:08.40   13  
  7 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               1:08.85    1:08.43   12  
  8 Sech, Noah L              12 SCAT-CA              1:09.93    1:09.27   11  
  9 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              1:09.15    1:10.16  
 10 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:09.32    1:10.28  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:08.01 - 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ruth, Hudson J            12 UN-09-CA/GWSC        1:15.79    1:07.60  
  2 Brehm, Luke A             11 NOVA-CA              1:11.05    1:07.95  
  3 Lough, Max C              12 BREA-CA              1:11.35    1:08.48  
  4 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              1:08.35    1:08.78  
  5 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               1:09.19    1:08.85  
  6 Ellis, Sawyer S           12 MVN-CA               1:12.18    1:09.03  
  7 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              1:10.93    1:09.15  
  8 Lee, Troy C               11 ORCA-CA              1:13.96    1:09.32  
  9 Pham, Benjamin H          12 RIPT-CA              1:09.04    1:09.56  
 10 Sech, Noah L              12 SCAT-CA              1:10.17    1:09.93  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cook, Brenden T           12 MVN-CA               1:15.70    1:11.14  
 12 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              1:10.87    1:11.33  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA              1:14.98    1:11.94  
 14 Lee, Gavin J              11 NOVA-CA              1:13.33    1:11.96  
 15 Jan, Timothy T            11 BREA-CA              1:15.92    1:12.58  
 16 Tannehill, Sean Eoin N    12 EAST-CA              1:14.48    1:13.06  
 17 Marinescu, Brian          12 ORCA-CA              1:14.19    1:13.26  
 18 Yu, Harry                 12 NOVA-CA              1:16.04    1:14.00  
 19 Moon, Matthew H           12 SCAL-CA              1:13.78    1:14.18  
 20 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              1:13.56    1:14.78  
 21 Chung, Bradin             12 SACA-CA              1:14.80    1:14.89  
 22 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA              1:15.57    1:14.94  
 23 Samuels, Jack J           11 MVN-CA               1:15.33    1:15.17  
 24 Shiono, Taisho C          12 SACA-CA              1:15.05    1:15.25  
 24 Vansomphone, Arin P       11 RIPT-CA              1:17.27    1:15.25  
 26 Carlson, John P           11 ORCA-CA              1:17.67    1:16.28  
 27 Ng, Justin Y              11 NOVA-CA              1:16.92    1:17.22  
 28 Okazaki, Hugo M           12 SCAL-CA              1:17.38    1:17.33  
 29 Hsu, Ethan                12 NOVA-CA              1:17.59    1:17.93  
 30 Boado Jr., Justin H       11 SET-CA               1:17.44    1:17.94  
 31 Wright, Robert J          11 SCAL-CA              1:16.14    1:17.98  
 32 Okada, Kazuma             11 NOVA-CA              1:17.53    1:18.13  
 -- Douglas, Andrew G         12 MVN-CA               1:09.56         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  2:12.51 - 2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas, Andrew G         12 MVN-CA               2:19.17    2:18.02   19  
  2 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               2:27.95    2:26.00   17  
  3 Sar, Mordox s             11 SEAL-CA              2:30.59    2:26.17   16  
  4 Wang, Jacob T             11 NOVA-CA              2:29.04    2:26.39   15  
  5 Bertino, Dylan T          12 SCAL-CA              2:25.79    2:26.61   14  
  6 Tse, Kenneth J            12 NOVA-CA              2:29.42    2:27.84   13  
  7 Chuang, Trevor C          12 BREA-CA              2:32.55    2:28.20   12  
  8 Polakoff, Daneel          11 AZOT-CA              2:29.60    2:29.57   11  
  9 Ghazarian, Kirk V         11 NOVA-CA              2:30.06    2:30.27  
 10 Yu, Felix                 12 Waterworks-CA        2:27.41    2:30.60  
 11 Lee, Elson C              11 NOVA-CA              2:30.16    2:31.06  
 12 McKee, Lucas S            11 GSC-CA               2:41.77    2:31.89  
 13 Wang, Jayson Y            12 BREA-CA              2:40.02    2:32.37  
 14 Pham, Brendan H           12 NOVA-CA              2:37.81    2:32.91  
 15 Kramer, Grant A           12 SACA-CA              2:41.34    2:33.09  
 16 Shiotsu, Benjamin B       11 SCAL-CA              2:40.52    2:33.27  
 17 Trinh, Kenneth D          11 NOVA-CA              2:42.15    2:34.36  
 18 Morrison, Luke R          11 NOVA-CA              2:35.50    2:34.61  
 19 Cook, Brenden T           12 MVN-CA               2:29.28    2:34.63  
 20 Nishikawa, Aidan T        12 NOVA-CA              2:35.22    2:36.97  
 21 Malloy, Cameron M         11 NOVA-CA              2:40.28    2:37.85  
 22 Chalabian, Jacob c        12 Splash-CA            2:39.43    2:38.10  
 23 Fang, Aaron W             11 MVN-CA               2:36.74    2:39.31  
 24 Canales, Alex T           11 AZOT-CA              2:38.99    2:39.49  
 25 Pham, Brian H             11 NOVA-CA              2:40.13    2:41.36  
 26 Chaturvedi, Ishaan        11 UN-11-CA/NOVA        2:39.54    2:42.98  
 27 Okada, Kazuma             11 NOVA-CA              2:43.70    2:43.26  
 28 Boado Jr., Justin H       11 SET-CA               2:44.28    2:43.49  
 29 Raine, Owen M             11 MVN-CA               2:41.29    2:45.25  
 30 Weber, Dane E             11 SCAL-CA              2:40.41    2:45.53  
 31 Ng, Justin Y              11 NOVA-CA              2:42.85    2:46.64  
 32 Wright, Robert J          11 SCAL-CA              2:43.08    2:46.82  
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  4:41.21 - 5:48.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        5:06.22    5:01.80   19  
  2 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               5:05.56    5:08.03   17  
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  4:41.21 - 5:48.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fujimoto, Dean L          12 MVN-CA               5:13.17    5:05.56  
  2 Horvath, Henry F          12 UN-05-CA/AZOT        4:58.85    5:06.22  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:51.87    1:51.21   38  
     1) Ince, Nathaniel R 12            2) Schwartz, Alex J 11            
     3) Polakoff, Daneel 11             4) Rosmann, Dylan R 11            
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    1:57.50   34  
     1) Wright, Jack C 12               2) Doelman, Garrett N 12          
     3) Yang, Brandon M 12              4) Wright, Robert J 11            
  3 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:01.82    2:05.58   32  
     1) Canales, Alex T 11              2) Tseng, Jaren I 11              
     3) Lee, Brandon 11                 4) Pham, Makati K 12              
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:05.76    2:06.25   38  
     1) Schwartz, Alex J 11             2) Polakoff, Daneel 11            
     3) Ince, Nathaniel R 12            4) Rosmann, Dylan R 11            
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Bailey, Luke E             8 NOVA-CA                   NT      39.49  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  24.91 - 27.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ren, Kevin S              13 BREA-CA                24.36      24.36   19  
  2 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA                24.69      24.48   17  
  3 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                25.12      24.57   16  
  4 Kim, Jun                  14 SACA-CA                24.90      24.75   15  
  5 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA                25.15      25.03   14  
  6 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA                24.99      25.10   13  
  7 Chen, Benjamin C          14 NOVA-CA                25.18      25.11   12  
  8 Kling, Joey T             14 SCAL-CA                25.37      25.52   11  
  9 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA          25.36      25.55  
 10 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA                25.32      25.57  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  24.91 - 27.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Kevin S              13 BREA-CA                25.29      24.36  
  2 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA                24.91      24.69  
  3 Kim, Jun                  14 SACA-CA                26.16      24.90  
  4 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA                25.11      24.99  
  5 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                25.22      25.12  
  6 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA                25.36      25.15  
  7 Chen, Benjamin C          14 NOVA-CA                25.30      25.18  
  8 Lou, Matthew              13 AZOT-CA                25.31      25.21  
  9 Bahadoor, Noah J          14 CMAC-CA                24.91      25.26  
 10 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA                26.05      25.32  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA          25.84      25.36  
 12 Kling, Joey T             14 SCAL-CA                25.76      25.37  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sun, William Y            14 AZOT-CA                25.09      25.38  
 14 Leach, Bryce R            14 NOVA-CA                27.06      25.61  
 15 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA                27.19      25.63  
 16 Karacic, Antony           14 NOVA-CA                26.16      25.83  
 17 Chung, Justin J           14 NOVA-CA                26.17      25.86  
 18 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA                25.86      25.87  
 19 Quach, Cody D             14 NOVA-CA                26.05      25.89  
 20 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA                26.35      25.91  
 21 De La O, Austin K         14 ORCA-CA                26.23      25.98  
 21 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA                26.21      25.98  
 23 Chen, Gabriel T           13 SACA-CA                26.74      25.99  
 24 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA                26.05      26.09  
 25 Mirsafian, Cyrus H        13 AZOT-CA                26.38      26.10  
 26 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA                27.21      26.12  
 26 Swedan, Nathan N          14 AZOT-CA                26.45      26.12  
 28 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA                26.16      26.14  
 29 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA                26.50      26.16  
 30 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA                26.32      26.19  
 31 Donati, Aiden K           14 GWSC-CA                25.63      26.21  
 32 Luu, James M              13 RIPT-CA                26.88      26.22  
 33 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA                26.52      26.31  
 34 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                26.48      26.38  
 35 Castillo, George          14 CMAC-CA                26.94      26.48  
 36 Martir, Ray R             13 SET-CA                 25.76      26.56  
 37 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA                26.99      26.58  
 37 Corliss, Tyler J          14 SACA-CA                25.98      26.58  
 39 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA                26.50      26.61  
 40 Loo, Kanoa A              13 AZOT-CA                26.80      26.66  
 41 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                26.44      26.67  
 42 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA                26.32      26.68  
 43 Lee, Blair J              14 AZOT-CA                27.21      27.07  
 44 Ng, Titus H               13 SACA-CA                26.33      27.14  
 45 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA                26.56      27.19  
 46 Loke, Malcolm H           13 Waterworks-CA          27.43      27.24  
 46 Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA                27.07      27.24  
 48 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA                27.31      27.59  
 49 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                27.44      27.60  
 50 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA                27.17      27.61  
 51 Chen, Justin R            13 NOVA-CA                27.22      27.68  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  53.31 - 59.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA                53.17      51.24   19  
  2 Aistars, Anders R         13 MVN-CA                 52.77      52.04   17  
  3 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA                53.64      52.86   16  
  4 Tester, Cruz D            13 SET-CA                 54.13      52.92   15  
  5 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA                54.03      53.32   14  
  6 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA                54.23      54.07   13  
  7 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA                54.67      54.36   12  
  8 Kiryukhin, Artem          14 GSC-CA                 54.38      54.45   11  
  9 Taylor, Noah N            14 MVN-CA                 54.04      54.64  
 10 Kling, Joey T             14 SCAL-CA                54.00      54.96  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  53.31 - 59.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aistars, Anders R         13 MVN-CA                 54.59      52.77  
  2 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA                54.80      53.17  
  3 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA                55.03      53.64  
  4 Kling, Joey T             14 SCAL-CA                55.09      54.00  
  5 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA                55.32      54.03  
  6 Taylor, Noah N            14 MVN-CA                 55.11      54.04  
  7 Tester, Cruz D            13 SET-CA                 53.90      54.13  
  8 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA                55.40      54.23  
  9 Kiryukhin, Artem          14 GSC-CA                 55.04      54.38  
 10 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA                54.91      54.67  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lou, Matthew              13 AZOT-CA                54.12      54.92  
 12 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA          56.00      54.93  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA                53.68      54.95  
 14 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA              54.90      55.22  
 15 Karacic, Antony           14 NOVA-CA                57.09      55.41  
 16 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA                57.84      55.61  
 17 Hong, Kevin B             14 NOVA-CA                55.24      55.62  
 18 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA                56.35      55.72  
 19 Sun, William Y            14 AZOT-CA                54.30      55.81  
 20 Chow, Cullen E            13 NOVA-CA                56.14      55.88  
 21 Tran, Don S               13 NOVA-CA                55.85      56.01  
 22 Swedan, Nathan N          14 AZOT-CA                56.42      56.10  
 22 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA                55.01      56.10  
 24 Lee, Kevin                14 BREA-CA                57.07      56.22  
 25 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA                53.81      56.30  
 26 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA                57.82      56.32  
 27 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA                57.20      56.47  
 28 Robbins, Zach J           13 MVN-CA                 55.29      56.62  
 29 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA                57.51      56.76  
 30 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA                57.07      56.88  
 31 Simmons, Camron A         14 MVN-CA                 57.78      56.95  
 32 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA                56.02      56.99  
 33 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA                56.61      57.01  
 33 Castillo, George          14 CMAC-CA                59.21      57.01  
 33 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA                57.66      57.01  
 36 Mirsafian, Cyrus H        13 AZOT-CA                57.74      57.18  
 37 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA                58.25      57.36  
 38 Donati, Aiden K           14 GWSC-CA                59.59      57.38  
 39 Quach, Cody D             14 NOVA-CA                58.37      57.63  
 40 Chung, Justin J           14 NOVA-CA                56.98      57.68  
 41 Zelmer, Luca K            13 MVN-CA                 57.82      57.74  
 42 Williams, Jack A          13 AAA-CA                 59.21      57.77  
 43 Martir, Ray R             13 SET-CA                 57.65      57.83  
 44 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN-CA                 56.38      57.92  
 45 Surjadinata, James        14 STOP-CA                57.50      58.09  
 46 Li, Hagan                 14 MVN-CA                 59.07      58.12  
 47 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA                58.97      58.15  
 48 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA                58.27      58.20  
 49 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA                57.59      58.30  
 50 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA                58.94      58.36  
 50 Joe, Brandon S            14 COTO-CA                59.45      58.36  
 52 Perez, Christian R        13 AZOT-CA                55.85      58.44  
 53 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA                59.46      58.46  
 54 Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA                59.48      58.55  
 55 Leach, Bryce R            14 NOVA-CA                59.24      58.86  
 56 Corliss, Tyler J          14 SACA-CA                58.99      59.38  
 57 Ng, Titus H               13 SACA-CA                59.35      59.86  
 58 Geis, Joseph E            13 MVN-CA                 56.04    1:00.39  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:56.31 - 2:10.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Tester, Cruz D            13 SET-CA               1:55.44    1:54.37   19  
  2 Kling, Joey T             14 SCAL-CA              1:58.17    1:55.77   16.5
  2 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              1:58.21    1:55.77   16.5
  4 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              1:59.50    1:57.51   15  
  5 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA              2:00.58    1:58.71   14  
  6 Kim, Jun                  14 SACA-CA              2:00.74    1:59.74   13  
  7 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:00.59    2:00.11   12  
  8 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              2:01.05    2:00.68   11  
  9 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              2:01.09    2:01.07  
 10 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              2:01.08    2:01.10  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:56.31 - 2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tester, Cruz D            13 SET-CA               2:00.86    1:55.44  
  2 Romo, Jake L              14 MVN-CA               2:00.24    1:57.51  
  3 Kling, Joey T             14 SCAL-CA              1:56.48    1:58.17  
  4 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              2:02.34    1:58.21  
  5 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              2:03.54    1:59.50  
  6 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA              2:02.32    2:00.58  
  7 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:00.41    2:00.59  
  8 Lou, Matthew              13 AZOT-CA              1:58.97    2:00.69  
  9 Kim, Jun                  14 SACA-CA              2:06.12    2:00.74  
 10 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              2:02.37    2:01.05  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              2:02.24    2:01.08  
 12 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              2:02.52    2:01.09  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA              1:57.23    2:01.14  
 14 Swedan, Nathan N          14 AZOT-CA              2:03.20    2:02.27  
 15 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              2:03.46    2:02.45  
 16 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA              2:03.57    2:02.48  
 17 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA              2:01.65    2:03.01  
 18 Hong, Kevin B             14 NOVA-CA              2:00.12    2:03.29  
 19 Karacic, Antony           14 NOVA-CA              2:06.34    2:03.45  
 20 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              1:59.83    2:04.33  
 21 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              2:04.24    2:04.92  
 22 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              2:10.42    2:05.02  
 23 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA              2:07.51    2:05.10  
 24 Mirsafian, Cyrus H        13 AZOT-CA              2:07.79    2:05.19  
 25 Joe, Brandon S            14 COTO-CA              2:10.83    2:06.06  
 26 Castillo, George          14 CMAC-CA              2:10.69    2:06.34  
 27 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              2:09.43    2:07.94  
 28 Williams, Jack A          13 AAA-CA               2:09.20    2:08.34  
 29 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              2:03.94    2:09.18  
 30 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              2:04.28    2:10.73  
 31 Yun, Kevin Y              13 NOVA-CA              2:07.40    2:10.78  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  5:14.51 - 5:48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA              5:20.95    5:19.47   19  
  2 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              5:21.58    5:20.47   17  
  3 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              5:22.76    5:21.22   16  
  4 Romo, Jake L              14 MVN-CA               5:15.55    5:23.51   15  
  5 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              5:23.03    5:24.15   14  
  6 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              5:40.44    5:24.18   13  
  7 Taylor, Noah N            14 MVN-CA               5:42.61    5:26.47   12  
  8 Tran, Don S               13 NOVA-CA              5:22.41    5:26.53   11  
  9 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              5:25.80    5:29.93  
 10 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              5:36.84    5:30.19  
 11 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA              5:45.30    5:31.34  
 12 Kiryukhin, Artem          14 GSC-CA               5:31.16    5:31.48  
 13 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              5:41.96    5:32.14  
 14 Chung, Justin J           14 NOVA-CA              5:45.87    5:33.89  
 15 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              5:39.37    5:34.27  
 16 Karacic, Antony           14 NOVA-CA              5:44.44    5:36.05  
 17 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA              5:40.75    5:37.30  
 18 Geis, Joseph E            13 MVN-CA               5:24.51    5:42.24  
 19 Hopps, Travis M           13 MVN-CA               5:47.81    5:42.38  
 20 Zelmer, Luca K            13 MVN-CA               5:41.89    5:47.41  
 21 Robbins, Zach J           13 MVN-CA               5:35.45    5:56.26  
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  10:58.11 - 12:23.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kling, Joey T             14 SCAL-CA             11:00.18   10:34.23   19  
  2 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA             11:26.39   11:12.12   17  
  3 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA             11:38.15   11:23.24   16  
  4 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA             11:27.54   11:29.10   15  
  5 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA             11:57.53   12:03.97   14  
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  18:40.31 - 20:42.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Efseaff, Andrew J         13 EAST-CA             20:03.80   18:50.45   19  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:01.31 - 1:11.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              1:02.00    1:01.61   19  
  2 Ren, Kevin S              13 BREA-CA              1:01.27    1:01.65   17  
  3 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:01.50    1:01.96   16  
  4 Kim, Jun                  14 SACA-CA              1:02.19    1:02.15   15  
  5 Tester, Cruz D            13 SET-CA               1:02.41    1:02.28   14  
  6 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA              1:03.87    1:02.54   13  
  7 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:01.52    1:02.55   12  
  8 Sun, William Y            14 AZOT-CA              1:02.04    1:03.73   11  
  9 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA              1:03.42    1:04.09  
 10 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              1:03.50    1:05.01  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:01.31 - 1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Kevin S              13 BREA-CA              1:03.59    1:01.27  
  2 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:01.72    1:01.50  
  3 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:02.39    1:01.52  
  4 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              1:05.78    1:02.00  
  5 Sun, William Y            14 AZOT-CA              1:01.45    1:02.04  
  6 Kim, Jun                  14 SACA-CA              1:06.54    1:02.19  
  7 Tester, Cruz D            13 SET-CA               1:07.65    1:02.41  
  8 Romo, Jake L              14 MVN-CA               1:02.15    1:03.36  
  9 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA              1:05.45    1:03.42  
 10 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              1:04.24    1:03.50  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cruz, Ethan H             14 GSC-CA               1:04.80    1:03.60  
 12 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA              1:05.60    1:03.73  
-------------------------------------------------------------------------
 13 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA              1:03.19    1:03.87  
 14 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              1:03.95    1:04.29  
 15 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            1:06.63    1:04.36  
 16 Joe, Brandon S            14 COTO-CA              1:05.87    1:04.54  
 17 Chen, Gabriel T           13 SACA-CA              1:06.86    1:04.61  
 18 Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA              1:04.76    1:04.92  
 19 Chung, Justin J           14 NOVA-CA              1:06.40    1:05.11  
 20 Loke, Malcolm H           13 Waterworks-CA        1:05.55    1:05.29  
 21 Yun, Kevin Y              13 NOVA-CA              1:07.48    1:05.48  
 22 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              1:06.12    1:05.61  
 23 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              1:06.25    1:05.63  
 24 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              1:07.11    1:05.78  
 25 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              1:07.62    1:05.94  
 26 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA              1:05.21    1:06.01  
 27 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:06.60    1:06.46  
 28 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA              1:07.33    1:06.93  
 28 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA              1:08.73    1:06.93  
 30 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:07.49    1:07.75  
 31 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              1:07.56    1:07.76  
 32 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              1:08.21    1:07.92  
 33 Choe, Colin Y             13 AZOT-CA              1:10.18    1:08.07  
 34 Williams, Jack A          13 AAA-CA               1:09.92    1:08.09  
 35 Chen, Justin R            13 NOVA-CA              1:09.47    1:08.11  
 35 Lee, Blair J              14 AZOT-CA              1:10.17    1:08.11  
 37 Mirsafian, Cyrus H        13 AZOT-CA              1:10.48    1:08.12  
 38 Wharton, Ricky M          14 ORCA-CA              1:09.96    1:10.49  
 39 Chen, Benjamin C          14 NOVA-CA              1:07.61    1:10.72  
 40 Leach, Bryce R            14 NOVA-CA              1:10.93    1:10.79  
 41 Sego, Cade R              13 BREA-CA              1:10.02    1:10.95  
 42 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              1:09.97    1:11.29  
 43 Tai, Corbin X             13 NOVA-CA              1:10.07    1:11.35  
 44 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              1:07.00    1:11.61  
 45 Christ, Seth m            13 Splash-CA            1:11.19    1:12.21  
 -- Luu, James M              13 RIPT-CA              1:05.54         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:12.51 - 2:31.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Aistars, Anders R         13 MVN-CA               2:07.57    2:04.84   19  
  2 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              2:18.54    2:13.05   17  
  3 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              2:15.47    2:13.68   16  
  4 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA              2:15.62    2:13.82   15  
  5 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              2:16.40    2:16.82   14  
  6 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA              2:16.08    2:17.04   13  
  7 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:17.57    2:17.06   12  
  8 Robbins, Zach J           13 MVN-CA               2:16.97    2:18.26   11  
  9 Kiryukhin, Artem          14 GSC-CA               2:18.49    2:20.81  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:12.51 - 2:31.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aistars, Anders R         13 MVN-CA               2:15.68    2:07.57  
  2 Lou, Matthew              13 AZOT-CA              2:15.37    2:11.19  
  3 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              2:17.53    2:15.47  
  4 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA              2:17.58    2:15.62  
  5 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              2:17.75    2:16.02  
  6 Jardim, Caden C           14 GWSC-CA              2:15.42    2:16.08  
  7 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              2:17.20    2:16.40  
  8 Robbins, Zach J           13 MVN-CA               2:16.32    2:16.97  
  9 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:18.95    2:17.57  
 10 Miller, Wyatt C           13 SCAT-CA              2:19.99    2:17.89  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Joe, Brandon S            14 COTO-CA              2:20.65    2:18.11  
 12 Kiryukhin, Artem          14 GSC-CA               2:18.93    2:18.49  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              2:18.52    2:18.54  
 14 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              2:27.23    2:19.50  
 15 Hong, Kevin B             14 NOVA-CA              2:16.95    2:20.01  
 16 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            2:28.06    2:20.16  
 17 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              2:19.63    2:20.66  
 18 Simmons, Camron A         14 MVN-CA               2:29.36    2:21.54  
 19 Chung, Justin J           14 NOVA-CA              2:21.46    2:21.81  
 20 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              2:22.33    2:21.91  
 21 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:29.59    2:23.32  
 22 Taylor, Noah N            14 MVN-CA               2:19.52    2:23.77  
 23 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA              2:20.08    2:24.18  
 23 Yun, Kevin Y              13 NOVA-CA              2:23.41    2:24.18  
 25 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              2:26.07    2:24.60  
 26 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              2:20.35    2:24.66  
 27 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA              2:22.56    2:25.30  
 28 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA              2:27.32    2:26.11  
 29 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA              2:29.96    2:26.89  
 30 Hopps, Travis M           13 MVN-CA               2:30.44    2:27.53  
 31 Surjadinata, James        14 STOP-CA              2:28.52    2:29.22  
 32 Chou, Christopher Y       13 Waterworks-CA        2:30.51    2:30.75  
 -- Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA              2:16.10         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:09.41 - 1:19.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA              1:08.83    1:08.13   19  
  2 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:08.79    1:08.55   17  
  3 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA              1:07.78    1:08.87   16  
  4 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:09.07    1:09.29   15  
  5 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA        1:10.14    1:10.12   14  
  6 Quach, Cody D             14 NOVA-CA              1:10.15    1:10.20   13  
  7 Martir, Ray R             13 SET-CA               1:11.79    1:10.49   12  
  8 Tran, Don S               13 NOVA-CA              1:10.98    1:11.23   11  
  9 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:10.52    1:11.67  
 10 Luu, Huy D                14 GSC-CA               1:12.45    1:12.93  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  1:09.41 - 1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA              1:09.90    1:07.78  
  2 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:09.62    1:08.79  
  3 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA              1:10.07    1:08.83  
  4 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:11.51    1:09.07  
  5 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA        1:10.23    1:10.14  
  6 Quach, Cody D             14 NOVA-CA              1:10.48    1:10.15  
  7 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:11.74    1:10.52  
  8 Tran, Don S               13 NOVA-CA              1:10.43    1:10.98  
  9 Martir, Ray R             13 SET-CA               1:11.63    1:11.79  
 10 Luu, Huy D                14 GSC-CA               1:09.86    1:12.45  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yun, Kevin Y              13 NOVA-CA              1:12.32    1:12.62  
 12 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA              1:13.24    1:12.65  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lai, Grant H              14 NOVA-CA              1:12.70    1:13.00  
 14 Loo, Kanoa A              13 AZOT-CA              1:11.46    1:13.14  
 15 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA              1:14.48    1:13.69  
 16 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              1:15.43    1:14.23  
 17 Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              1:15.18    1:14.84  
 18 Chou, Christopher Y       13 Waterworks-CA        1:15.59    1:14.87  
 19 Tannehill, Sean Connell   14 EAST-CA              1:18.04    1:15.31  
 20 Joe, Brandon S            14 COTO-CA              1:14.89    1:15.33  
 21 Jocson, Kyan J            13 NOVA-CA              1:13.47    1:15.35  
 22 Castillo, George          14 CMAC-CA              1:17.46    1:15.36  
 23 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:17.18    1:15.40  
 24 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              1:12.70    1:15.41  
 25 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:15.73    1:15.50  
 26 Swedan, Nathan N          14 AZOT-CA              1:15.24    1:15.93  
 27 Luu, James M              13 RIPT-CA              1:15.10    1:16.28  
 28 Lee, Blair J              14 AZOT-CA              1:18.01    1:17.17  
 29 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              1:18.46    1:17.23  
 30 Chen, Justin R            13 NOVA-CA              1:18.06    1:17.57  
 31 Constantino, Cole D       13 UN-07-CA/CMAC        1:18.13    1:18.09  
 32 Ng, Titus H               13 SACA-CA              1:17.48    1:18.23  
 33 Tristan, Noah E           13 AAA-CA               1:17.58    1:18.68  
 34 Choe, Colin Y             13 AZOT-CA              1:18.81    1:19.18  
 35 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               1:18.33    1:19.98  
 36 Sego, Cade R              13 BREA-CA              1:15.74    1:20.42  
 37 Donati, Aiden K           14 GWSC-CA              1:18.48    1:20.85  
 38 Shinen, Tristen J         13 EAST-CA              1:19.01    1:21.17  
 -- Hong, Kevin B             14 NOVA-CA              1:12.64         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:29.11 - 2:50.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              2:24.26    2:24.11   19  
  2 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA              2:29.23    2:27.77   17  
  3 Bertel, Eli T             14 UN-02-CA/SWRD        2:29.30    2:28.69   16  
  4 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:32.28    2:29.63   15  
  5 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA              2:30.91    2:30.67   14  
  6 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN-CA               2:31.37    2:31.12   13  
  7 Martir, Ray R             13 SET-CA               2:31.41    2:32.97   12  
  8 Chow, Cullen E            13 NOVA-CA              2:32.39    2:33.07   11  
  9 Romo, Jake L              14 MVN-CA               2:35.08    2:37.93  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:29.11 - 2:50.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              2:29.21    2:24.26  
  2 Tran, Don S               13 NOVA-CA              2:30.04    2:28.63  
  3 Leonardo, Ethan J         14 AZOT-CA              2:37.09    2:29.23  
  4 Bertel, Eli T             14 UN-02-CA/SWRD        2:30.82    2:29.30  
  5 Vuong, Tyler Q            14 NOVA-CA              2:33.93    2:30.91  
  6 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN-CA               2:29.52    2:31.37  
  7 Martir, Ray R             13 SET-CA               2:33.34    2:31.41  
  8 Pan, Prinston K           13 NOVA-CA              2:39.49    2:31.80  
  9 Quach, Cody D             14 NOVA-CA              2:31.84    2:31.99  
 10 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:37.17    2:32.28  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chow, Cullen E            13 NOVA-CA              2:34.07    2:32.39  
 12 Sun, William Y            14 AZOT-CA              2:30.26    2:33.87  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              2:31.23    2:35.06  
 14 Romo, Jake L              14 MVN-CA               2:37.67    2:35.08  
 15 Lai, Grant H              14 NOVA-CA              2:39.54    2:35.80  
 16 Gourley, Isaac Limahelu   13 BREA-CA              2:40.70    2:37.39  
 17 Yun, Kevin Y              13 NOVA-CA              2:38.09    2:39.27  
 18 Surjadinata, James        14 STOP-CA              2:49.26    2:39.29  
 19 Simmons, Camron A         14 MVN-CA               2:50.72    2:39.46  
 20 Luu, Huy D                14 GSC-CA               2:31.94    2:40.28  
 21 Chou, Christopher Y       13 Waterworks-CA        2:40.85    2:40.33  
 22 Williams, Jack A          13 AAA-CA               2:41.65    2:40.43  
 23 Matsuda, Connor J         13 RIPT-CA              2:39.92    2:40.84  
 24 Balasanian, Kristof N     13 MVN-CA               2:40.23    2:41.14  
 25 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              2:37.40    2:41.22  
 26 Joe, Brandon S            14 COTO-CA              2:40.75    2:41.52  
 27 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              2:45.38    2:41.70  
 28 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:45.93    2:42.39  
 29 Constantino, Cole D       13 UN-07-CA/CMAC        2:46.00    2:43.18  
 30 Tai, Corbin X             13 NOVA-CA              2:49.40    2:44.79  
 31 Zelmer, Luca K            13 MVN-CA               2:42.53    2:45.64  
 32 Choe, Colin Y             13 AZOT-CA              2:49.80    2:46.14  
 33 Ng, Titus H               13 SACA-CA              2:46.93    2:47.38  
 34 Chow, Caleb E             14 NOVA-CA              2:48.81    2:48.24  
 35 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              2:43.98    2:50.11  
 36 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:48.79    2:54.48  
 -- Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA        2:30.19         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  59.81 - 1:07.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Romo, Jake L              14 MVN-CA               1:00.63      59.35   19  
  2 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:01.32    1:00.51   17  
  3 Kling, Joey T             14 SCAL-CA              1:01.06    1:00.78   16  
  4 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA              1:01.69    1:01.47   15  
  5 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA              1:01.86    1:01.54   14  
  6 Martir, Ray R             13 SET-CA               1:02.24    1:01.71   13  
  7 Tester, Cruz D            13 SET-CA               1:02.30    1:01.77   12  
  8 Karacic, Antony           14 NOVA-CA              1:01.49    1:02.01   11  
  9 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:02.41    1:03.01  
 10 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:02.27    1:03.71  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  59.81 - 1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Romo, Jake L              14 MVN-CA               1:00.88    1:00.63  
  2 Kling, Joey T             14 SCAL-CA              1:00.86    1:01.06  
  3 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              1:00.58    1:01.32  
  4 Karacic, Antony           14 NOVA-CA              1:03.51    1:01.49  
  5 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA              1:03.89    1:01.69  
  6 Heng, Nicholas A          13 BREA-CA              1:04.24    1:01.86  
  7 Martir, Ray R             13 SET-CA               1:02.66    1:02.24  
  8 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              1:02.93    1:02.26  
  9 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              1:02.76    1:02.27  
 10 Tester, Cruz D            13 SET-CA               1:04.16    1:02.30  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Kevin                14 BREA-CA              1:04.46    1:02.41  
 12 Chow, Cullen E            13 NOVA-CA              1:07.01    1:02.45  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ng, Titus H               13 SACA-CA              1:02.62    1:02.66  
 14 Hu, Garrett Y             14 SCAL-CA              1:05.08    1:03.07  
 15 Cross, Kyle A             14 GWSC-CA              1:04.12    1:03.19  
 16 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA              1:03.43    1:03.44  
 17 Balasanian, Kristof N     13 MVN-CA               1:05.84    1:03.50  
 18 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              1:01.25    1:03.51  
 19 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA              1:04.01    1:03.69  
 20 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              1:04.36    1:04.10  
 21 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              1:06.23    1:04.11  
 22 Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              1:04.79    1:04.37  
 23 Quach, Cody D             14 NOVA-CA              1:05.14    1:04.63  
 24 Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA              1:04.80    1:05.02  
 25 Stephen, Jacob M          13 CMAC-CA              1:06.96    1:05.29  
 26 Castillo, George          14 CMAC-CA              1:06.97    1:05.77  
 27 Hong, Kevin B             14 NOVA-CA              1:04.37    1:05.81  
 28 Jocson, Kyan J            13 NOVA-CA              1:03.74    1:06.01  
 29 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            1:06.36    1:06.08  
 30 Li, Hagan                 14 MVN-CA               1:07.37    1:06.29  
 31 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              1:06.08    1:06.33  
 32 Loke, Malcolm H           13 Waterworks-CA        1:07.60    1:06.62  
 33 Mirsafian, Cyrus H        13 AZOT-CA              1:07.16    1:07.18  
 34 Perez, Christian R        13 AZOT-CA              1:05.53    1:08.36  
 35 Lu, Kevin                 13 SACA-CA              1:06.12    1:09.04  
 36 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA              1:03.70    1:09.70  
 37 Frauenzimmer, Flip M      13 SCAT-CA              1:07.30    1:12.17  
 -- Dimitriadis, Alexander    14 EAST-CA              1:04.38         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:16.31 - 2:33.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              2:14.37    2:13.96   19  
  2 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              2:17.06    2:14.45   17  
  3 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              2:16.56    2:16.21   16  
  4 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:20.83    2:17.38   15  
  5 Williams, Jack A          13 AAA-CA               2:19.89    2:18.34   14  
  6 Tran, Don S               13 NOVA-CA              2:19.37    2:22.47   13  
  7 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA              2:24.92    2:22.97   12  
  8 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:23.61    2:24.42   11  
  9 Ng, Titus H               13 SACA-CA              2:26.24    2:24.91  
 10 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              2:20.43    2:26.11  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:16.31 - 2:33.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              2:17.12    2:14.37  
  2 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              2:27.91    2:16.56  
  3 Schmitt, David A          13 NOVA-CA              2:18.85    2:17.06  
  4 Tran, Don S               13 NOVA-CA              2:22.86    2:19.37  
  5 Williams, Jack A          13 AAA-CA               2:20.08    2:19.89  
  6 Duzman, Ethan J           14 SCAL-CA              2:24.73    2:20.43  
  7 Mah, Jeremy M             14 SCAL-CA              2:19.26    2:20.83  
  8 Hundeby, Hayden C         13 SCAL-CA              2:27.80    2:23.52  
  9 Mao, Clarence Z           14 SCAL-CA              2:22.30    2:23.61  
 10 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:30.17    2:24.37  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kim, Ryan                 13 NOVA-CA              2:28.38    2:24.92  
 12 Ng, Titus H               13 SACA-CA              2:24.05    2:26.24  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA              2:29.61    2:27.56  
 14 Constantino, Cole D       13 UN-07-CA/CMAC        2:29.77    2:28.21  
 15 Martir, Ray R             13 SET-CA               2:23.30    2:29.15  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  2:12.51 - 2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olquin, Nicholas G        14 RIPT-CA              2:13.65    2:12.26   19  
  2 Shih, Kyle J              13 GWSC-CA              2:14.34    2:13.96   17  
  3 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              2:16.85    2:14.56   16  
  4 Tran, Don S               13 NOVA-CA              2:16.01    2:14.93   15  
  5 Ouyang, Nicholas Y        14 Waterworks-CA        2:24.13    2:15.69   13.5
  5 Paisley, Timo J           14 SCAT-CA              2:13.90    2:15.69   13.5
  7 McDonald, Owen B          14 SCAL-CA              2:22.24    2:16.23   12  
  8 Simmons, Camron A         14 MVN-CA               2:21.79    2:17.73   11  
  9 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              2:23.88    2:18.67  
 10 De La O, Austin K         14 ORCA-CA              2:22.09    2:18.74  
 11 Karacic, Antony           14 NOVA-CA              2:24.49    2:18.86  
 12 Romo, Jake L              14 MVN-CA               2:14.99    2:18.92  
 13 Balasanian, Kristof N     13 MVN-CA               2:24.70    2:19.46  
 14 Tannehill, Sean Padraig   13 EAST-CA              2:25.70    2:19.76  
 15 Williams, Jack A          13 AAA-CA               2:22.86    2:20.01  
 16 Hatcher, Ryan L           13 AZOT-CA              2:21.75    2:20.08  
 17 Chung, Justin J           14 NOVA-CA              2:19.47    2:20.48  
 18 Quach, Cody D             14 NOVA-CA              2:25.34    2:20.59  
 19 Taylor, Noah N            14 MVN-CA               2:17.14    2:20.77  
 20 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              2:21.63    2:22.11  
 21 Lai, Grant H              14 NOVA-CA              2:24.69    2:22.73  
 22 Alvaro, Gianpaolo l       13 Splash-CA            2:22.99    2:23.84  
 22 Li, Hagan                 14 MVN-CA               2:22.75    2:23.84  
 24 Tai, Corbin X             13 NOVA-CA              2:27.54    2:24.51  
 25 Cehelnik, Thomas          14 NOVA-CA              2:25.95    2:24.59  
 26 Nguyen, Jayden            13 ORCA-CA              2:28.33    2:24.63  
 27 Loke, Malcolm H           13 Waterworks-CA        2:24.98    2:24.84  
 28 Teshiba, Darren R         13 NOVA-CA              2:23.03    2:25.15  
 29 Swedan, Nathan N          14 AZOT-CA              2:24.16    2:25.86  
 30 Jocson, Kyan J            13 NOVA-CA              2:24.88    2:26.06  
 31 Sidhu, Aaron I            14 SCAL-CA              2:27.27    2:27.01  
 32 Ahmadi, Meelad            13 SCAT-CA              2:28.22    2:27.36  
 33 Zelmer, Luca K            13 MVN-CA               2:26.66    2:28.15  
 34 Chen, Gabriel T           13 SACA-CA              2:25.77    2:28.31  
 35 Doan, Jordan K            14 SCAL-CA              2:27.54    2:28.76  
 36 Loo, Kanoa A              13 AZOT-CA              2:28.64    2:30.13  
 37 Wharton, Ricky M          14 ORCA-CA              2:28.79    2:31.84  
 38 Corliss, Tyler J          14 SACA-CA              2:21.26    2:33.65  
 -- Birinyi, Caden W          13 ORCA-CA              2:27.56   X2:22.76  
 -- Castillo, George          14 CMAC-CA              2:29.00         DQ  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  4:41.21 - 5:18.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              4:44.00    4:43.53   19  
  2 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN-CA               4:49.32    4:49.70   17  
  3 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              5:03.62    4:54.46   16  
  4 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              4:59.72    4:55.71   15  
  5 Balasanian, Kristof N     13 MVN-CA               4:51.90    4:57.46   14  
  6 Lai, Grant H              14 NOVA-CA              5:00.04    4:58.99   13  
  7 Li, Hagan                 14 MVN-CA               5:15.29    5:08.12   12  
 -- Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              5:06.09         NS  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 13-14:  4:41.21 - 5:18.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 HO, Ethan Y               14 SACA-CA              4:41.26    4:42.51  
  2 Zheng, Tony               13 NOVA-CA              4:46.22    4:44.00  
  3 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN-CA               5:02.52    4:49.32  
  4 Balasanian, Kristof N     13 MVN-CA               5:05.28    4:51.90  
  5 Lee, Calvin G             14 ORCA-CA              5:06.93    4:59.72  
  6 Lai, Grant H              14 NOVA-CA              5:03.53    5:00.04  
  7 Chomin, Nolan M           14 AZOT-CA              5:05.70    5:03.62  
  8 Loke, Malcolm H           13 Waterworks-CA        5:18.11    5:05.26  
  9 Kiet, Troy Zen O          13 GWSC-CA              5:10.25    5:06.09  
 10 Li, Hagan                 14 MVN-CA               5:11.91    5:15.29  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Geis, Joseph E            13 MVN-CA               4:50.68    5:22.02  
 -- Chow, Caleb E             14 NOVA-CA              5:12.35         DQ  
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'                     NT    3:41.72   38  
     1) Duzman, Ethan J 14              2) Mao, Clarence Z 14             
     3) McDonald, Owen B 14             4) Kling, Joey T 14               
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         4:32.56    4:27.09   38  
     1) Lee, Blair J 14                 2) Choe, Colin Y 13               
     3) Mirsafian, Cyrus H 13           4) Swedan, Nathan N 14            
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         4:42.14    4:33.82   34  
     1) Loo, Kanoa A 13                 2) Hatcher, Ryan L 13             
     3) Leonardo, Ethan J 14            4) Chomin, Nolan M 14             
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  23.21 - 26.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA                24.18      23.81   19  
  2 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                24.11      23.82   17  
  3 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                24.27      23.83   16  
  4 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA                23.89      23.87   15  
  5 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 24.17      24.16   14  
  6 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA                24.24      24.33   13  
  7 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA                23.81      24.44   12  
  8 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA                24.32      24.81   11  
  9 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA                24.77      25.17  
 10 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                24.61      25.67  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  23.21 - 26.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA                24.11      23.81  
  2 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA                24.28      23.89  
  3 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                23.77      24.11  
  4 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 23.50      24.17  
  5 Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA                23.41      24.18  
  6 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA                24.31      24.24  
  7 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                24.15      24.27  
  8 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA                24.18      24.32  
  9 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA                 24.84      24.50  
 10 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA                24.77      24.56  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                24.41      24.61  
 12 Littrell, Samuel J        16 STOP-CA                23.83      24.63  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                23.85      24.64  
 14 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA                25.16      24.77  
 15 Carter, Sascha O          15 STOP-CA                24.24      24.81  
 16 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA                24.73      24.82  
 17 Ludovico, Will J          16 CMAC-CA                24.87      24.87  
 18 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA          25.75      24.96  
 19 Yoshifusa, Seita K        16 SET-CA                 24.69      24.97  
 20 Lee, Jefferson K          17 SACA-CA                24.34      25.06  
 21 Fry, Brennen M            15 MVN-CA                 24.97      25.12  
 22 Granger, Cameron J        16 Splash-CA              25.06      25.25  
 23 Ermisch, Austin S         15 GSC-CA                 24.85      25.28  
 24 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT          25.93      25.33  
 25 Long, Garrett T           16 STOP-CA                25.14      25.36  
 26 Sidhu, Alexander I        17 SCAL-CA                25.04      25.40  
 26 Chu, Ryan                 15 BREA-CA                25.13      25.40  
 28 Ho, Garrick I             16 NOVA-CA                25.86      25.54  
 29 Currie, Spencer A         17 SCAT-CA                23.93      25.68  
 29 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA                26.48      25.68  
 29 Yawata, Zachary K         15 AZOT-CA                26.45      25.68  
 32 Lam, Justin C             15 BREA-CA                25.82      25.71  
 33 Chien, Ethan K            15 AZOT-CA                25.93      25.74  
 34 Guiol, Thibaut P          15 Unat-CA                25.46      25.77  
 35 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA           25.33      25.78  
 36 Roberts, Desmond C        16 SET-CA                 25.98      25.83  
 37 Chi, Justin S             15 AAA-CA                 25.32      26.09  
 38 Want, Anderson C          15 MVN-CA                 26.24      26.10  
 39 Gruber, Evan J            15 GWSC-CA                26.17      26.26  
 40 Lee, Warren W             15 AAA-CA                 26.02      26.68  
 41 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA                26.37      26.72  
 42 Stenseth, Hunter j        15 Splash-CA              26.41      27.26  
 43 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA                26.26      27.78  
 -- Phan, Cyrus               15 BREA-CA                25.60         NS  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  51.01 - 57.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA                51.90      51.07   19  
  2 Dang, Long T              17 RIPT-CA                51.66      52.54   17  
  3 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                52.50      52.63   16  
  4 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 52.10      52.65   15  
  5 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA                52.23      52.78   14  
  6 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                52.62      52.79   13  
  7 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                53.59      53.41   12  
  8 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA                53.58      53.88   11  
  9 Gu, Teddy                 15 BREA-CA                53.53      54.04  
 10 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                53.62      54.30  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  51.01 - 57.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dang, Long T              17 RIPT-CA                51.10      51.66  
  2 Bae, Sunwoo S             15 BREA-CA                51.91      51.78  
  3 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA                53.75      51.90  
  4 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 52.30      52.10  
  5 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA                52.31      52.23  
  6 Elseifi, Youssef M        15 SCAL-CA                51.02      52.25  
  7 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                51.33      52.50  
  8 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                51.13      52.62  
  9 Xu, Julian                17 BREA-CA                52.31      53.33  
 10 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA                53.92      53.41  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gu, Teddy                 15 BREA-CA                53.41      53.53  
 12 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA                54.43      53.58  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jaeggi, Pierre A          16 NOVA-CA                54.52      53.59  
 13 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                52.44      53.59  
 15 Khan, Christian C         16 RAYS-CA                54.61      53.62  
 16 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA                53.34      53.63  
 17 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT          55.10      54.05  
 18 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA                 53.56      54.20  
 19 Long, Garrett T           16 STOP-CA                56.11      54.44  
 20 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA                53.30      54.47  
 21 Gao, Rocky                15 NOVA-CA                56.11      54.55  
 22 Fry, Brennen M            15 MVN-CA                 53.95      54.60  
 23 Ho, Garrick I             16 NOVA-CA                54.94      54.95  
 24 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA           55.53      55.13  
 25 Ermisch, Austin S         15 GSC-CA                 54.76      55.19  
 26 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA                57.16      55.39  
 27 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA          54.87      55.50  
 28 Chien, Ethan K            15 AZOT-CA                56.41      55.57  
 28 Granger, Cameron J        16 Splash-CA              54.95      55.57  
 30 Roberts, Desmond C        16 SET-CA                 56.16      55.60  
 31 Sidhu, Alexander I        17 SCAL-CA                54.87      55.76  
 32 Pham, Justin              17 SET-CA                 55.36      55.77  
 33 Guiol, Thibaut P          15 Unat-CA                56.69      55.90  
 34 Lee, Warren W             15 AAA-CA                 55.94      56.14  
 35 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA                57.02      56.37  
 36 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA                55.25      56.51  
 37 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA                56.57      56.66  
 38 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA                57.17      56.71  
 38 Chi, Justin S             15 AAA-CA                 55.38      56.71  
 40 Le-Pedroza, Joaquin T     15 NOVA-CA                56.68      58.61  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:52.51 - 2:06.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA              1:53.13    1:51.74   19  
  2 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              1:52.69    1:51.90   17  
  3 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA              1:55.96    1:54.81   16  
  4 Yoshifusa, Seita K        16 SET-CA               1:58.09    1:55.95   15  
  5 Gao, Rocky                15 NOVA-CA              1:56.49    1:56.87   14  
  6 Pai, Justin               15 SACA-CA              1:55.97    1:57.09   13  
  7 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA              1:58.08    1:57.78   12  
  8 Phan, Cyrus               15 BREA-CA              1:57.77    1:58.19   11  
  9 Lee, Jefferson K          17 SACA-CA              1:58.45    1:58.57  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:52.51 - 2:06.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              1:55.53    1:52.69  
  2 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA              1:54.53    1:53.13  
  3 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA              1:53.89    1:55.96  
  4 Pai, Justin               15 SACA-CA              1:53.13    1:55.97  
  5 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              1:59.65    1:56.03  
  6 Gao, Rocky                15 NOVA-CA              1:55.83    1:56.49  
  7 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              1:55.54    1:57.07  
  8 Phan, Cyrus               15 BREA-CA              1:58.63    1:57.77  
  9 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA              2:01.53    1:58.08  
 10 Yoshifusa, Seita K        16 SET-CA               1:55.24    1:58.09  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT        2:00.94    1:58.31  
 12 Dang, Long T              17 RIPT-CA              1:55.58    1:58.43  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lee, Jefferson K          17 SACA-CA              1:58.49    1:58.45  
 14 Littrell, Samuel J        16 STOP-CA              1:58.42    1:58.68  
 15 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              1:58.24    1:59.07  
 16 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA              1:58.57    1:59.72  
 17 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              2:00.14    1:59.79  
 18 Ho, Garrick I             16 NOVA-CA              1:57.68    1:59.86  
 19 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA         2:00.79    2:00.65  
 20 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA              2:03.77    2:00.92  
 21 Carter, Sascha O          15 STOP-CA              1:57.64    2:01.22  
 22 Lam, Justin C             15 BREA-CA              2:02.35    2:01.59  
 23 Kurone-Gharibian, Joseph  15 NOVA-CA              2:04.04    2:01.70  
 24 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA              2:02.87    2:02.61  
 25 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA              2:02.59    2:02.68  
 26 Ermisch, Austin S         15 GSC-CA               2:05.16    2:03.19  
 27 Want, Anderson C          15 MVN-CA               2:05.41    2:03.96  
 28 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              2:02.71    2:04.40  
 29 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              2:03.10    2:05.61  
 30 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            2:06.70    2:05.64  
 31 Granger, Cameron J        16 Splash-CA            2:02.62    2:05.85  
 32 Chu, Ryan                 15 BREA-CA              2:04.02    2:05.91  
 33 Sidhu, Alexander I        17 SCAL-CA              2:01.44    2:06.43  
 34 Currie, Spencer A         17 SCAT-CA              2:04.92    2:12.58  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  5:03.81 - 5:34.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              5:21.73    5:04.04   19  
  2 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              5:13.76    5:04.14   17  
  3 Yan, Edward               17 EAST-CA              5:30.71    5:12.01   16  
  4 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA              5:13.99    5:15.02   15  
  5 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA               5:19.98    5:19.79   14  
  6 Miller, Sidney C          16 AZOT-CA              5:22.07    5:19.86   13  
  7 Elseifi, Youssef M        15 SCAL-CA              5:11.24    5:20.62   12  
  8 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA              5:22.95    5:23.70   11  
  9 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA         5:26.91    5:25.70  
 10 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              5:28.64    5:30.82  
 11 Ho, Garrick I             16 NOVA-CA              5:11.68    5:32.16  
 12 Long, Garrett T           16 STOP-CA              5:09.94    5:39.87  
 -- Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              5:17.42         DQ  
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  10:52.81 - 11:49.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA              11:14.70   10:52.33   19  
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  18:33.81 - 19:44.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorenson, Matt R          17 SET-CA              18:58.49   18:22.31   19  
  2 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA              18:36.84   18:43.66   17  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:00.61 - 1:09.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Pai, Justin               15 SACA-CA                58.04      58.54   19  
  2 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                58.80      59.36   17  
  3 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:01.85    1:01.56   16  
  4 Chu, Ryan                 15 BREA-CA              1:05.02    1:03.12   15  
  5 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA              1:03.46    1:03.98   14  
  6 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA              1:03.18    1:04.20   13  
  7 Yoshifusa, Seita K        16 SET-CA               1:04.79    1:04.51   12  
  8 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              1:03.59    1:07.12   11  
 -- Lee, Warren W             15 AAA-CA               1:03.02         NS  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:00.61 - 1:09.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pai, Justin               15 SACA-CA              1:01.79      58.04  
  2 Wang, Michael S           17 SCAL-CA              1:00.92      58.80  
  3 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              1:03.19    1:01.40  
  4 Littrell, Samuel J        16 STOP-CA              1:03.53    1:01.82  
  5 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:01.59    1:01.85  
  6 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT        1:02.50    1:02.33  
  7 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              1:02.16    1:02.40  
  8 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA              1:04.90    1:02.87  
  9 Lee, Warren W             15 AAA-CA               1:02.94    1:03.02  
 10 Seitz, Jason H            17 AZOT-CA              1:05.68    1:03.18  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA              1:02.58    1:03.46  
 12 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              1:04.12    1:03.59  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              1:05.12    1:03.87  
 14 Yoshifusa, Seita K        16 SET-CA               1:03.17    1:04.79  
 15 Chu, Ryan                 15 BREA-CA              1:05.48    1:05.02  
 16 Sidhu, Alexander I        17 SCAL-CA              1:03.01    1:05.33  
 17 Kurone-Gharibian, Joseph  15 NOVA-CA              1:04.68    1:05.97  
 18 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              1:06.80    1:06.53  
 19 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA              1:06.54    1:06.87  
 20 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA        1:08.10    1:06.98  
 21 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              1:08.57    1:07.73  
 22 Yawata, Zachary K         15 AZOT-CA              1:08.12    1:08.43  
 23 Want, Anderson C          15 MVN-CA               1:07.21    1:08.66  
 24 Currie, Spencer A         17 SCAT-CA              1:07.02    1:08.88  
 25 Guiol, Thibaut P          15 Unat-CA              1:07.65    1:09.27  
 26 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              1:07.24    1:09.54  
 -- Phan, Cyrus               15 BREA-CA              1:09.10         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:15.01 - 2:23.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Frank                 15 UN-06-CA/BREA        2:08.85    2:04.43   19  
  2 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              2:11.82    2:11.95   17  
  3 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              2:15.62    2:13.09   16  
  4 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              2:17.36    2:15.35   15  
  5 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA              2:18.32    2:15.90   14  
  6 Gu, Teddy                 15 BREA-CA              2:17.35    2:16.10   13  
  7 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              2:18.61    2:19.40   12  
  8 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              2:18.08    2:19.43   11  
  9 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA              2:30.18    2:26.46  
 10 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              2:25.80    2:26.83  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:15.01 - 2:23.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Frank                 15 UN-06-CA/BREA        2:17.47    2:08.85  
  2 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              2:21.90    2:11.82  
  3 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              2:22.09    2:15.62  
  4 Tsai, Wesley              15 AZOT-CA              2:19.45    2:16.28  
  5 Gu, Teddy                 15 BREA-CA              2:23.34    2:17.35  
  6 Segui, Matthew D          15 SEAL-CA              2:17.69    2:17.36  
  7 Johansson, Lukas U        16 SCAL-CA              2:20.74    2:18.08  
  8 Escalante, Maxx A         16 BREA-CA              2:17.49    2:18.32  
  9 Jaeggi, Pierre A          16 NOVA-CA              2:25.88    2:18.52  
 10 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              2:20.72    2:18.61  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Snyder, Colin R           16 DA-CA                2:22.27    2:20.67  
 12 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              2:21.99    2:25.80  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA              2:23.55    2:30.18  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:07.81 - 1:15.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lam, Justin C             15 BREA-CA              1:08.40    1:07.89   19  
  2 Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA              1:09.05    1:08.05   17  
  3 Khan, Christian C         16 RAYS-CA              1:10.03    1:09.23   16  
  4 Chou, Daniel Y            15 Waterworks-CA        1:10.50    1:09.27   15  
  5 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              1:09.64    1:10.14   14  
  6 Chien, Ethan K            15 AZOT-CA              1:11.03    1:10.20   13  
  7 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:11.00    1:10.38   12  
  8 Long, Garrett T           16 STOP-CA              1:11.70    1:11.07   11  
  9 Lee, Jefferson K          17 SACA-CA              1:12.47    1:15.59  
 -- Lee, Warren W             15 AAA-CA               1:08.81         NS  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  1:07.81 - 1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lam, Justin C             15 BREA-CA              1:10.74    1:08.40  
  2 Lee, Warren W             15 AAA-CA               1:09.79    1:08.81  
  3 Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA              1:10.27    1:09.05  
  4 Ludovico, Will J          16 CMAC-CA              1:10.41    1:09.57  
  5 Fascenelli, Fred W        17 ORCA-CA              1:09.56    1:09.64  
  6 Khan, Christian C         16 RAYS-CA              1:09.10    1:10.03  
  7 Chou, Daniel Y            15 Waterworks-CA        1:09.06    1:10.50  
  8 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              1:09.23    1:11.00  
  9 Chien, Ethan K            15 AZOT-CA              1:09.43    1:11.03  
 10 Long, Garrett T           16 STOP-CA              1:09.37    1:11.70  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Carter, Sascha O          15 STOP-CA              1:11.61    1:12.01  
 12 Lee, Jefferson K          17 SACA-CA              1:12.51    1:12.47  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chi, Justin S             15 AAA-CA               1:09.68    1:12.84  
 14 Yawata, Zachary K         15 AZOT-CA              1:14.52    1:12.89  
 15 Hsu, Nick                 15 NOVA-CA              1:14.88    1:13.43  
 16 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              1:11.63    1:13.63  
 17 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA        1:12.42    1:14.30  
 18 Ermisch, Austin S         15 GSC-CA               1:13.71    1:14.83  
 19 Cheng, Kyle               16 AZOT-CA              1:15.04    1:14.96  
 20 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            1:13.80    1:15.79  
 21 Stenseth, Hunter j        15 Splash-CA            1:13.35    1:16.08  
 22 Kurone-Gharibian, Joseph  15 NOVA-CA              1:13.68    1:16.48  
 -- Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              1:10.88   X1:10.98  
 -- Huynh, Gohan P            15 RIPT-CA              1:13.95         DQ  
 -- Fry, Brennen M            15 MVN-CA               1:14.13         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:30.11 - 2:43.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Frank                 15 UN-06-CA/BREA        2:25.03    2:24.52   19  
  2 Khan, Christian C         16 RAYS-CA              2:31.13    2:30.27   17  
  3 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              2:32.17    2:31.80   16  
  4 Chou, Daniel Y            15 Waterworks-CA        2:27.92    2:32.99   15  
  5 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              2:35.93    2:37.61   14  
  6 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              2:37.86    2:38.37   13  
  7 Chi, Justin S             15 AAA-CA               2:42.80    2:39.17   12  
  8 Hsu, Nick                 15 NOVA-CA              2:41.08    2:42.65   11  
 -- Le-Pedroza, Joaquin T     15 NOVA-CA              2:39.96         NS  
 -- Ermisch, Austin S         15 GSC-CA               2:43.96         NS  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:30.11 - 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Frank                 15 UN-06-CA/BREA        2:37.89    2:25.03  
  2 Chou, Daniel Y            15 Waterworks-CA        2:34.16    2:27.92  
  3 Lee, Warren W             15 AAA-CA               2:31.23    2:29.22  
  4 Khan, Christian C         16 RAYS-CA              2:30.70    2:31.13  
  5 Cabotaje, Kyle M          18 EAST-CA              2:30.52    2:32.17  
  6 Katayama, Jett M          17 GWSC-CA              2:34.59    2:35.93  
  7 Eskander, Chris H         15 ORCA-CA              2:39.72    2:37.86  
  8 Le-Pedroza, Joaquin T     15 NOVA-CA              2:38.73    2:39.96  
  9 Hsu, Nick                 15 NOVA-CA              2:39.64    2:41.08  
 10 Chi, Justin S             15 AAA-CA               2:32.98    2:42.80  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ermisch, Austin S         15 GSC-CA               2:41.92    2:43.96  
 12 Stenseth, Hunter j        15 Splash-CA            2:42.10    2:44.40  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Demoss, Logan j           15 Splash-CA            2:40.25    2:44.56  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  56.61 - 1:05.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                56.57      56.75   19  
  2 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                57.73      57.10   17  
  3 Pai, Justin               15 SACA-CA                58.91      57.93   16  
  4 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 57.65      58.06   15  
  5 Dang, Long T              17 RIPT-CA                58.40      58.90   14  
  6 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA                 58.81      58.96   13  
  7 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                58.67      58.99   12  
  8 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA                59.96      59.69    5.5
  8 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA                59.36      59.69    5.5
 10 Roberts, Desmond C        16 SET-CA               1:01.39    1:01.33  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  56.61 - 1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Michael S           17 SCAL-CA                57.05      56.57  
  2 Deloney, Nick M           18 SET-CA                 57.06      57.65  
  3 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA                58.43      57.73  
  4 Dang, Long T              17 RIPT-CA                58.23      58.40  
  5 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                58.76      58.67  
  6 Baljeu, Nicolaas M        16 NBS-CA               1:00.54      58.81  
  7 Pai, Justin               15 SACA-CA                59.22      58.91  
  8 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA              1:00.13      59.36  
  9 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA        1:00.81      59.78  
 10 Xu, Julian                17 BREA-CA                59.82      59.94  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jaeggi, Pierre A          16 NOVA-CA                58.17      59.95  
 12 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              1:01.66      59.96  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Snyder, Colin R           16 DA-CA                  57.65    1:00.07  
 14 Chi, Justin S             15 AAA-CA                 59.57    1:00.75  
 15 Roberts, Desmond C        16 SET-CA               1:00.67    1:01.39  
 16 Elseifi, Youssef M        15 SCAL-CA                58.44    1:01.41  
 17 Fry, Brennen M            15 MVN-CA               1:01.54    1:01.64  
 18 Lu, Chris Y               17 SCAL-CA                57.31    1:01.98  
 19 Gu, Teddy                 15 BREA-CA              1:00.29    1:02.01  
 20 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT        1:03.33    1:02.24  
 21 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA         1:02.04    1:03.04  
 22 Le-Pedroza, Joaquin T     15 NOVA-CA              1:01.33    1:03.09  
 23 Pham, Justin              17 SET-CA               1:01.95    1:03.25  
 24 Bae, Sunwoo S             15 BREA-CA              1:01.44    1:03.26  
 25 Lee, Warren W             15 AAA-CA               1:04.17    1:04.04  
 26 Vo, Sheldon T             17 Unat-CA              1:04.66    1:05.49  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:14.41 - 2:21.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Roberts, Desmond C        16 SET-CA               2:19.93    2:16.93   19  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:14.41 - 2:21.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Woolfolk, Calvin A        15 SCAL-CA              2:15.21    2:13.25  
  2 Roberts, Desmond C        16 SET-CA               2:16.64    2:19.93  
  3 Sanatar, Joshua C         15 UN-04-CA/AAA         2:17.14    2:22.09  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  2:08.01 - 2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dang, Long T              17 RIPT-CA              2:13.15    2:08.19   19  
  2 Gee, Aaron C              15 GSC-CA               2:11.21    2:08.77   17  
  3 Stupin, Caleb S           17 ORCA-CA              2:14.02    2:09.24   16  
  4 Snyder, Colin R           16 DA-CA                2:08.92    2:11.11   15  
  5 Lo, Andrew N              15 UN-05-CA/AZOT        2:11.43    2:11.53   14  
  6 Lambert, Patrick T        18 ORCA-CA              2:15.46    2:11.95   13  
  7 Spaan, Travis M           18 AZOT-CA              2:12.76    2:12.50   12  
  8 Fry, Brennen M            15 MVN-CA               2:17.05    2:12.57   11  
  9 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA              2:14.48    2:13.67  
 10 Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              2:16.84    2:17.05  
 11 Gonzalez, Julien A        16 ORCA-CA              2:19.23    2:18.13  
 12 Roberts, Desmond C        16 SET-CA               2:19.05    2:20.09  
 13 Deloney, Nick M           18 SET-CA               2:12.50    2:20.31  
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  4:41.41 - 5:01.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA              4:46.19    4:42.92   19  
  2 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              4:57.02    4:57.32   17  
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying 15&O:  4:41.41 - 5:01.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hundeby, Anders M         15 SCAL-CA              4:48.99    4:46.19  
  2 Liu, Qianyu               15 Waterworks-CA        4:51.89    4:53.90  
  3 Nguyen, Ty P              16 NOVA-CA              4:59.58    4:57.02  
 -- Okazaki, Tenma B          15 SCAL-CA              4:58.58         DQ  
 
Boys 15 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         3:47.95    3:57.67   38  
     1) Loo, Kanoa A 13                 2) Chomin, Nolan M 14             
     3) Hatcher, Ryan L 13              4) Choe, Colin Y 13               
 -- Aquazot Swim Club-CA  'A'                         4:01.85         DQ  
     1) Leonardo, Ethan J 14            2) Swedan, Nathan N 14            
     3) Mirsafian, Cyrus H 13           4) Perez, Christian R 13          
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         4:04.45    4:13.44   38  
     1) Tsai, Wesley 15                 2) Chien, Ethan K 15              
     3) Spaan, Travis M 18              4) Miller, Sidney C 16            
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         4:23.34    4:19.69   34  
     1) Yawata, Zachary K 15            2) Asuncion-Duong, Aiden V 17     
     3) Seitz, Jason H 17               4) Cheng, Kyle 16                 
 
Men 11 & Over 1000 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sorenson, Matt R          17 SET-CA                    NT   11:00.70  
  2 Douglas, Andrew G         12 MVN-CA                    NT   11:23.63  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 182                    
 
  1. Irvine Novaquatics                 2807   2. Aquazot Swim Club                2094.5
  3. Socal Aquatics Association         1822   4. Brea Aquatics                    1517.5
  5. Mission Viejo Nadadores          1041.5   6. Orange Regional Competitive Aq    786.5
  7. Orange County Riptide Aquatics      785   8. Gators Swim Club                    601
  9. San Clemente Aquatics               572  10. Golden West Swim Club               563
 11. Speed Aquatics                      396  12. Elite Aquatics Sports Team        331.5
 13. Seal Beach Swim Club                294  14. Waterworks Aquatics Swim Club     291.5
 15. Set Swim                            280  16. Coto Coyotes                        179
 17. Splash Aquatics                     166  18. Newport Beach Swimming              120
 19. Anaheim Aquatics Association        111  20. Swim Team of Placentia               80
 21. Dolphin Aquatics                     71  22. Costa Mesa Aquatics Club             50
 23. Los Alamitos Swordfish               49  24. East Lake Eagle Rays                 46
 25. Back Bay Aquatics                    32