NOVA January RW Champs - Meet Results

NOVA January RW Champs
1/19/2019 - 1/20/2019
Irvine, CA USA
Updated: 1/21/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Irvine Novaquatics, Inc.                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            2019 NOVA Spring RW Championships, Sanction #: S19-006             
             William Woollett Jr. Aquatic Center, Irvine, CA 92604             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Shumway, Katherine E       6 BACK-CA                23.66      22.15  
  2 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                23.23      22.98  
  3 Landy, Maria J             6 BACK-CA                26.48      24.15  
  4 Hernandez, Penny S         5 STOP-CA                45.90      47.24  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landy, Maria J             6 BACK-CA              1:02.86      57.87  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Le, Adelyn                 6 NOVA-CA                44.77      40.74  
WHT - Division  
  1 Shumway, Katherine E       6 BACK-CA                58.39      52.14  
  2 Chiari-Keith, Coco E       6 NOVA-CA                   NT    1:23.75  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Le, Adelyn                 6 NOVA-CA              1:37.04    1:32.73  
       43.00                                                               
WHT - Division  
  1 Landy, Maria J             6 BACK-CA              2:15.53    2:05.54  
       57.89                                                               
  2 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                   NT    2:09.90  
     1:00.69                                                               
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                25.75      25.54  
  2 Shumway, Katherine E       6 BACK-CA                24.24      27.55  
WHT - Division  
  1 Landy, Maria J             6 BACK-CA                32.49      32.83  
 -- Hernandez, Penny S         5 STOP-CA                41.36         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA              1:00.21      57.31  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Le, Adelyn                 6 NOVA-CA                24.68      24.67  
WHT - Division  
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                31.58      30.32  
  2 Landy, Maria J             6 BACK-CA                33.12      33.54  
  3 Chiari-Keith, Coco E       6 NOVA-CA                   NT      42.86  
 -- Shumway, Katherine E       6 BACK-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                   NT    1:08.15  
  2 Landy, Maria J             6 BACK-CA                   NT    1:11.78  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Le, Adelyn                 6 NOVA-CA                22.56      20.12  
WHT - Division  
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                26.41      23.71  
  2 Shumway, Katherine E       6 BACK-CA                   NT      30.83  
  3 Landy, Maria J             6 BACK-CA                   NT      39.56  
  4 Chiari-Keith, Coco E       6 NOVA-CA                   NT      41.18  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takashima, Kaela           6 NOVA-CA                   NT    2:07.92  
     1:00.69                                                               
  2 Landy, Maria J             6 BACK-CA              2:35.98    2:25.20  
     1:16.79                                                               
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Santos, Gianina C          8 NOVA-CA                18.59      17.49  
  2 Brophy, Juliana C          8 NOVA-CA                20.93      17.94  
  3 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                20.39      18.24  
  4 Robles, Leilani L          7 BREA-CA                19.30      18.25  
  5 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                18.31      18.68  
  6 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                19.77      18.75  
  7 Boehme, Allison L          8 STOP-CA                20.82      19.97  
  8 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                21.46      20.25  
  9 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                20.56      20.41  
 10 Priest, Braelyn A          7 NOVA-CA                20.17      20.50  
 11 Kim, Hannah Y              8 NOVA-CA                21.08      20.98  
WHT - Division  
  1 Min, Elsa                  7 BREA-CA                23.71      19.95  
  2 Brehm, Audrey M            8 NOVA-CA                24.82      20.27  
  3 Stedman, Anya M            8 NOVA-CA                   NT      20.45  
  4 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA                21.83      21.00  
  5 Hundal, Avyaan             7 NOVA-CA                24.12      22.96  
  6 Chien, Natalie N           7 NOVA-CA                   NT      24.47  
  7 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA                27.75      26.24  
  8 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                24.35      27.17  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Grace                  7 BREA-CA                42.12      42.41  
  2 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                41.05      44.85  
  3 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                46.57      46.64  
  4 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                47.82      46.80  
WHT - Division  
  1 Yan, Isabella              8 BREA-CA                52.17      45.88  
  2 Zanuccoli, Mia L           8 NOVA-CA                   NT      46.26  
  3 Rajagopal, Mythili P       7 NOVA-CA                48.65      47.92  
  4 Guo, Olivia                8 NOVA-CA                48.71      49.46  
  5 Ames, Addi L               8 STOP-CA                53.57      49.83  
  6 Nagai, Katie Y             8 NOVA-CA                54.18      54.22  
  7 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                55.28      55.04  
  8 Alpert, Kendra R           7 NOVA-CA                59.10      55.24  
  9 Chiari-Keith, Aurora S     8 NOVA-CA                   NT    1:16.71  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                41.43      39.79  
  2 Robles, Leilani L          7 BREA-CA                41.49      41.25  
  3 Brophy, Juliana C          8 NOVA-CA                44.67      41.58  
  4 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                42.61      42.72  
  5 Boehme, Allison L          8 STOP-CA                47.08      45.79  
  6 Stedman, Anya M            8 NOVA-CA                44.47      48.77  
  7 Hundal, Ariana             8 NOVA-CA                45.92      53.88  
 -- Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                47.82         DQ  
WHT - Division  
  1 Min, Elsa                  7 BREA-CA                51.28      47.29  
  2 Olson, Naomi J             8 AAA-CA                 48.94      47.70  
  3 Kim, Hannah Y              8 NOVA-CA                50.65      49.87  
  4 Priest, Braelyn A          7 NOVA-CA                49.06      50.39  
  5 Brehm, Audrey M            8 NOVA-CA                53.96      51.89  
  6 Hundal, Anaya              8 NOVA-CA                51.79      52.80  
  7 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA                53.87      54.41  
  8 Hundal, Avyaan             7 NOVA-CA                53.06      55.03  
  9 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA              1:20.28    1:03.20  
 10 Chien, Natalie N           7 NOVA-CA                   NT    1:03.51  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Santos, Gianina C          8 NOVA-CA              1:34.82    1:28.46  
       43.98                                                               
  2 Ju, Jina                   8 BREA-CA              1:35.70    1:34.51  
       43.72                                                               
  3 Lee, Liliana N             8 BREA-CA              1:38.55    1:36.40  
       44.68                                                               
  4 Li, Grace                  7 BREA-CA              1:34.91    1:39.02  
       45.74                                                               
  5 Guo, Olivia                8 NOVA-CA              1:42.39    1:46.33  
       51.12                                                               
WHT - Division  
  1 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                   NT    1:44.99  
       48.75                                                               
  2 Zanuccoli, Mia L           8 NOVA-CA                   NT    1:46.09  
       51.14                                                               
  3 Jacob, Emery N             7 NOVA-CA              1:46.81    1:50.11  
       50.51                                                               
  4 Rajagopal, Mythili P       7 NOVA-CA                   NT    1:56.26  
  5 Zhou, Gloria               8 NOVA-CA                   NT    1:58.35  
       54.78                                                               
  6 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA                   NT    2:03.71  
       58.11                                                               
  7 Nagai, Katie Y             8 NOVA-CA              2:07.77    2:06.41  
  8 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                   NT    2:06.55  
       59.90                                                               
 -- Lee, Claire S              7 NOVA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brophy, Juliana C          8 NOVA-CA                24.35      20.98  
  2 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                24.21      21.61  
  3 Robles, Leilani L          7 BREA-CA                23.32      23.05  
  4 Priest, Braelyn A          7 NOVA-CA                26.04      23.53  
  5 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                22.99      23.95  
  6 Stedman, Anya M            8 NOVA-CA                24.48      24.86  
  7 Hundal, Anaya              8 NOVA-CA                24.78      25.07  
  8 Hundal, Ariana             8 NOVA-CA                25.26      25.32  
  9 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                23.75      25.33  
 10 Brehm, Audrey M            8 NOVA-CA                26.11      26.35  
WHT - Division  
  1 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                   NT      21.13  
  2 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                29.78      28.67  
  3 Chien, Natalie N           7 NOVA-CA                   NT      29.78  
  4 Hundal, Avyaan             7 NOVA-CA                28.92      31.69  
  5 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA                30.39      39.02  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brophy, Juliana C          8 NOVA-CA                49.63      45.45  
  2 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                53.30      47.31  
  3 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                49.64      50.62  
  4 Hundal, Anaya              8 NOVA-CA                55.80      53.33  
  5 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                53.17      55.04  
  6 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                55.25      55.31  
  7 Hundal, Ariana             8 NOVA-CA                53.30      57.28  
  8 Olson, Naomi J             8 AAA-CA                 57.56      58.20  
WHT - Division  
  1 Priest, Braelyn A          7 NOVA-CA              1:00.55      51.89  
  2 Brehm, Audrey M            8 NOVA-CA                   NT      52.42  
  3 Stedman, Anya M            8 NOVA-CA                   NT      53.56  
  4 Min, Elsa                  7 BREA-CA                   NT      54.60  
  5 Boehme, Allison L          8 STOP-CA                58.40      55.51  
  6 Kim, Hannah Y              8 NOVA-CA                   NT      59.59  
  7 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA              1:10.38    1:00.16  
  8 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA              1:06.40    1:00.83  
  9 Hundal, Avyaan             7 NOVA-CA              1:04.16    1:03.59  
 10 Chien, Natalie N           7 NOVA-CA                   NT    1:06.74  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                24.46      23.59  
  2 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                25.52      26.12  
  3 Zhou, Gloria               8 NOVA-CA                28.39      26.29  
  4 Santos, Gianina C          8 NOVA-CA                26.33      27.27  
  5 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                26.39      28.00  
  6 Ames, Addi L               8 STOP-CA                28.65      31.38  
  7 Nagai, Katie Y             8 NOVA-CA                28.68      31.47  
WHT - Division  
  1 Rajagopal, Mythili P       7 NOVA-CA                29.25      29.45  
  2 Guo, Olivia                8 NOVA-CA                28.92      29.69  
  3 Lee, Claire S              7 NOVA-CA                30.27      30.79  
  4 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA                31.23      32.30  
  5 Alpert, Kendra R           7 NOVA-CA                33.51      34.15  
  6 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA                32.66      34.20  
 -- Ju, Jina                   8 BREA-CA                31.71         DQ  
 -- Chiari-Keith, Aurora S     8 NOVA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                53.41      50.24  
  2 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                53.15      52.98  
  3 Li, Grace                  7 BREA-CA                55.47      53.93  
  4 Zanuccoli, Mia L           8 NOVA-CA              1:02.15      56.54  
  5 Santos, Gianina C          8 NOVA-CA                57.45      57.26  
  6 Zhou, Gloria               8 NOVA-CA              1:01.08      59.46  
WHT - Division  
  1 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                   NT      51.73  
  2 Jacob, Emery N             7 NOVA-CA              1:08.49    1:02.78  
  3 Yan, Isabella              8 BREA-CA              1:10.97    1:05.48  
  4 Ames, Addi L               8 STOP-CA              1:13.59    1:08.62  
  5 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA              1:13.04    1:11.73  
  6 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA              1:10.00    1:12.44  
 -- Lee, Claire S              7 NOVA-CA                   NT         DQ  
 -- Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA              1:16.89         DQ  
 -- Alpert, Kendra R           7 NOVA-CA              1:32.09         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Chanelle T           8 NOVA-CA                24.45      21.47  
  2 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                22.09      22.62  
  3 Lee, Alexis S              8 NOVA-CA                21.59      22.65  
  4 Santos, Gianina C          8 NOVA-CA                21.74      23.00  
  5 Jacob, Emery N             7 NOVA-CA                23.23      23.45  
  6 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                23.97      23.65  
  7 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                23.18      24.79  
  8 Rajagopal, Mythili P       7 NOVA-CA                25.30      27.45  
WHT - Division  
  1 Zhou, Gloria               8 NOVA-CA                28.21      23.95  
  2 Zanuccoli, Mia L           8 NOVA-CA                   NT      25.05  
  3 Guo, Olivia                8 NOVA-CA                25.86      25.36  
  4 Lee, Claire S              7 NOVA-CA                   NT      27.11  
  5 Nagai, Katie Y             8 NOVA-CA                28.60      29.22  
  6 Sellars, Madelyn J         7 NOVA-CA                29.87      30.43  
  7 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                31.54      32.07  
  8 Anonas, Catherine S        7 BREA-CA                   NT      33.55  
  9 Chiari-Keith, Aurora S     8 NOVA-CA                   NT      36.58  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA                49.96      50.28  
  2 Warren, Kate R             8 NOVA-CA                53.99      52.61  
WHT - Division  
  1 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA                56.68      54.08  
  2 Yan, Isabella              8 BREA-CA              1:11.57      56.63  
  3 Lee, Liliana N             8 BREA-CA                55.94      56.96  
  4 Jacob, Emery N             7 NOVA-CA              1:01.13    1:03.05  
  5 Alpert, Kendra R           7 NOVA-CA                   NT    1:04.81  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Liliana N             8 BREA-CA              1:55.49    1:46.25  
       53.29                                                               
  2 Warren, Kate R             8 NOVA-CA              1:47.15    1:46.81  
       50.07                                                               
  3 Grandes, Zoey A            8 NOVA-CA              1:55.36    1:54.05  
       55.87                                                               
WHT - Division  
  1 Olson, Naomi J             8 AAA-CA               2:09.04    2:01.52  
     1:00.83                                                               
  2 Hundal, Anaya              8 NOVA-CA              2:08.46    2:05.04  
       54.52                                                               
  3 Khalighi, Sharin           8 NOVA-CA                   NT    2:10.50  
     1:02.37                                                               
 -- Hundal, Ariana             8 NOVA-CA                   NT         DQ  
       59.37                                                               
 -- Kim, Hannah Y              8 NOVA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    1:19.22  
     1) Brophy, Juliana C 8             2) Lee, Alexis S 8                
     3) Kim, Hannah Y 8                 4) Pham, Chanelle T 8             
       41.42                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    1:19.67  
     1) Grandes, Zoey A 8               2) Santos, Gianina C 8            
     3) Priest, Braelyn A 7             4) Warren, Kate R 8               
       38.58                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT    1:40.70  
     1) Hundal, Ariana 8                2) Hundal, Avyaan 7               
     3) Takashima, Kaela 6              4) Hundal, Anaya 8                
       46.94                                                               
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    1:10.59  
     1) Guo, Olivia 8                   2) Grandes, Zoey A 8              
     3) Santos, Gianina C 8             4) Rajagopal, Mythili P 7         
       52.74                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    1:13.10  
     1) Warren, Kate R 8                2) Le, Adelyn 6                   
     3) Lee, Alexis S 8                 4) Zanuccoli, Mia L 8             
       47.71                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT    1:27.94  
     1) Khalighi, Sharin 8              2) Nagai, Katie Y 8               
     3) Zhou, Gloria 8                  4) Lee, Claire S 7                
     1:09.44                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chow, Cara E              10 NOVA-CA                34.78      32.74  
  2 Kofford, Lila H            9 COTO-CA                34.17      33.62  
  3 Dostert, Kaitlyn M        10 NOVA-CA                34.54      33.93  
  4 Graff, Regan M             9 NOVA-CA                35.35      34.13  
  5 Nwaizu, Bianca O           9 NOVA-CA                35.62      34.17  
  6 Moore, Abby F              9 COTO-CA                34.05      34.18  
  7 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA                34.77      34.45  
  7 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA                34.45      34.45  
  9 Powell, Kate H             9 NOVA-CA                34.27      34.70  
 10 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                34.55      34.91  
 11 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA                35.68      35.27  
 12 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS              35.43      35.95  
 13 Haydt, Danica L           10 COTO-CA                35.46      35.98  
 14 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA                36.75      36.37  
 15 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA                36.59      36.66  
 16 Le, Kylie M                8 NOVA-CA                36.91      37.16  
 17 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                36.81      37.84  
WHT - Division  
  1 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA                   NT      35.67  
  2 Yum, Natalia H            10 NOVA-CA                39.48      36.03  
  3 Minici, Quinn M           10 STOP-CA                37.34      36.19  
  4 Cruz, Carson R            10 NOVA-CA                38.69      36.21  
  5 Marsden, Avery            10 EAST-CA                38.43      36.52  
  6 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA                37.87      36.75  
  7 Kim, Chloe N               8 EAST-CA                37.15      36.86  
  8 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT      37.11  
  9 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                37.73      37.57  
 10 Bulrice, Carsyn C         10 STOP-CA                40.61      37.75  
 11 Dick, Cooper A            10 NBS-CA                 38.67      37.96  
 12 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                37.78      38.01  
 13 Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA                38.75      38.40  
 14 Hernandez, Abby J          8 STOP-CA                39.35      38.55  
 15 Okuno, Allison M           9 BREA-CA                38.51      38.85  
 16 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA                41.29      39.04  
 17 Vu, Sophia T               9 NOVA-CA                   NT      39.09  
 18 Patton, Ryleigh Y         10 NOVA-CA                39.13      39.69  
 19 You, Emmie J               9 BREA-CA                   NT      39.70  
 20 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA                42.06      39.82  
 21 DeLeon, Kaely S           10 NOVA-CA                43.12      40.15  
 22 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                56.87      40.76  
 23 Patton, Violet C           9 NOVA-CA                41.33      41.09  
 24 Floriano Day, Avelina Q    9 AAA-CA                 50.88      42.32  
 25 Cao, Donia F              10 BREA-CA                46.49      42.52  
 26 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                43.80      43.16  
 27 Gutierrez, Addison K      10 EAST-CA                43.59      43.38  
 28 Chiu, Serena A             9 BREA-CA                44.69      45.01  
 29 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA                51.83      47.13  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cook, Bella B             10 NOVA-CA              1:18.66    1:12.87  
       35.06                                                               
  2 Powell, Kate H             9 NOVA-CA              1:15.20    1:13.38  
       35.23                                                               
  3 Lee, May                  10 BREA-CA              1:16.50    1:14.53  
       35.53                                                               
  4 Greco, Mandy M            10 NOVA-CA              1:16.51    1:14.64  
       34.82                                                               
  5 Bedford, Molly R           9 EAST-CA              1:20.13    1:14.66  
       35.50                                                               
  6 Graff, Regan M             9 NOVA-CA              1:18.23    1:15.41  
       36.56                                                               
  7 McCarthy, Andera C        10 NBS-CA               1:14.76    1:16.37  
       36.26                                                               
  8 Cho, Claire M             10 NOVA-CA              1:19.34    1:16.38  
       36.26                                                               
  9 Loong, Chloe T            10 BREA-CA              1:16.56    1:16.67  
       36.25                                                               
 10 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA              1:20.10    1:16.82  
       36.74                                                               
 11 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA              1:15.66    1:16.85  
       37.13                                                               
 12 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA              1:17.47    1:18.19  
       36.85                                                               
 13 Moore, Abby F              9 COTO-CA              1:18.85    1:18.73  
       36.22                                                               
 14 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA              1:21.00    1:18.84  
       37.36                                                               
 15 Khanna, Maanika *          8 EAST-CA              1:17.85    1:19.73  
       38.09                                                               
 16 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS            1:16.65    1:19.81  
       37.73                                                               
 17 Ey, Juliette J            10 NOVA-CA              1:19.20    1:21.29  
       37.50                                                               
 18 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              1:19.08    1:21.78  
       38.32                                                               
WHT - Division  
  1 Jacob, Paige M             9 NOVA-CA              1:21.63    1:18.22  
       36.69                                                               
  2 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA              1:26.16    1:18.82  
       38.17                                                               
  3 Marsden, Avery            10 EAST-CA              1:26.97    1:21.51  
       38.17                                                               
  4 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA              1:22.88    1:21.60  
       38.87                                                               
  5 Gong, Emma                 9 BREA-CA              1:21.76    1:22.06  
       38.92                                                               
  6 Bulrice, Carsyn C         10 STOP-CA              1:23.24    1:24.03  
       39.44                                                               
  7 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA              1:29.28    1:25.07  
       40.80                                                               
  8 Kozicki, Brooklyn G        9 EAST-CA              1:26.73    1:25.27  
       39.41                                                               
  9 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA              1:23.87    1:26.31  
       40.45                                                               
 10 Xiong, Elena               8 NOVA-CA              1:28.10    1:26.52  
       39.23                                                               
 11 Okuno, Allison M           9 BREA-CA              1:24.52    1:26.70  
       41.29                                                               
 12 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA              1:26.93    1:27.29  
       41.55                                                               
 13 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA              1:24.15    1:28.44  
       40.60                                                               
 14 Jaberansari, Ava           9 NOVA-CA              1:30.89    1:31.63  
       40.79                                                               
 15 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              1:30.49    1:35.44  
       45.62                                                               
 16 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT    1:37.92  
       46.21                                                               
 17 Gutierrez, Addison K      10 EAST-CA                   NT    1:39.19  
       45.79                                                               
 18 Chiu, Serena A             9 BREA-CA              1:40.10    1:40.29  
       47.14                                                               
 19 Cao, Donia F              10 BREA-CA              1:41.74    1:40.54  
       47.64                                                               
 20 Wood, Violet J             8 BREA-CA                   NT    1:48.61  
       50.91                                                               
 21 Rajpal, Arna               9 NOVA-CA              1:59.52    1:51.84  
       54.00                                                               
 22 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              1:46.69    1:52.39  
       53.83                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Powell, Kate H             9 NOVA-CA              2:43.29    2:41.49  
       35.96  1:17.64                                                      
  2 Cho, Claire M             10 NOVA-CA              2:53.85    2:46.87  
       37.94  1:22.47                                                      
  3 Greco, Mandy M            10 NOVA-CA              2:50.83    2:48.71  
       36.67  1:20.77                                                      
WHT - Division  
  1 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA              3:04.62    2:57.07  
       39.66  1:27.31                                                      
  2 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA              2:57.18    2:57.88  
       38.19  1:23.55                                                      
  3 Ey, Juliette J            10 NOVA-CA              2:57.87    3:00.14  
       39.36  1:25.26                                                      
  4 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA              3:13.88    3:00.79  
       40.47  1:26.67                                                      
  5 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA                   NT    3:02.56  
       43.33  1:33.25                                                      
  6 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT    3:09.71  
       42.03  1:32.21                                                      
  7 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA              3:25.33    3:21.01  
       44.87  1:36.41                                                      
  8 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA                   NT    3:22.30  
       46.60  1:39.14                                                      
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Kate H             9 NOVA-CA              7:20.90    7:01.37  
       37.72  1:20.37  2:46.27                                             
  2 Cho, Claire M             10 NOVA-CA                   NT    7:14.38  
       36.88  1:19.62  2:49.06                                             
  3 Kofford, Lila H            9 COTO-CA                   NT    7:17.68  
       36.73  1:20.30  2:50.39                                             
  4 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA              3:04.62    7:32.65  
       40.64  1:26.98  2:58.91                                             
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chow, Cara E              10 NOVA-CA                41.72      38.21  
  2 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA                41.37      39.72  
  3 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA                41.39      39.89  
  4 Nwaizu, Bianca O           9 NOVA-CA                41.52      40.75  
  5 Le, Kylie M                8 NOVA-CA                42.65      40.83  
  6 Yum, Natalia H            10 NOVA-CA                43.97      41.09  
  7 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                40.90      41.14  
  8 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA                43.30      41.36  
  9 Haydt, Danica L           10 COTO-CA                41.87      41.42  
 10 Lazarit, Zeliyah H        10 AAA-CA                 41.99      42.00  
 11 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA                42.84      42.58  
 12 Cook, Bella B             10 NOVA-CA                43.92      42.79  
 13 Graff, Regan M             9 NOVA-CA                43.58      43.53  
 14 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                43.69      44.53  
 15 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS              42.41      46.61  
WHT - Division  
  1 Dick, Cooper A            10 NBS-CA                 44.64      42.18  
  2 Dostert, Kaitlyn M        10 NOVA-CA                45.26      42.86  
  3 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA                45.02      43.18  
  4 Hernandez, Abby J          8 STOP-CA                54.90      44.52  
  5 Kim, Chloe N               8 EAST-CA                45.23      44.69  
  6 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                46.49      45.65  
  6 Minici, Quinn M           10 STOP-CA                47.12      45.65  
  6 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA                47.55      45.65  
  9 Patton, Ryleigh Y         10 NOVA-CA                46.85      45.74  
 10 Marsden, Avery            10 EAST-CA                47.14      45.82  
 11 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA                45.06      45.84  
 12 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT      46.23  
 13 Okuno, Allison M           9 BREA-CA                44.97      46.43  
 14 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT      46.47  
 15 Vu, Sophia T               9 NOVA-CA                   NT      46.53  
 16 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                46.02      46.77  
 17 Cao, Donia F              10 BREA-CA                52.23      49.10  
 18 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                54.39      52.74  
 19 DeLeon, Kaely S           10 NOVA-CA                54.34      53.59  
 20 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA                55.15      55.22  
 20 Chiu, Serena A             9 BREA-CA                53.03      55.22  
 22 Floriano Day, Avelina Q    9 AAA-CA                    NT      55.54  
 23 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA                53.39    1:00.93  
 -- Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA                45.48         DQ  
 -- Patton, Violet C           9 NOVA-CA                48.92         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Greco, Mandy M            10 NOVA-CA              1:30.39    1:24.51  
       40.39                                                               
  2 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA              1:32.72    1:30.39  
       42.91                                                               
  3 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA              1:31.43    1:31.02  
       45.11                                                               
  4 McCarthy, Andera C        10 NBS-CA               1:32.27    1:31.12  
       43.83                                                               
  5 Khanna, Maanika *          8 EAST-CA              1:32.06    1:32.55  
       44.54                                                               
  6 Graff, Regan M             9 NOVA-CA              1:35.01    1:33.60  
       46.58                                                               
  7 Okuno, Allison M           9 BREA-CA              1:32.60    1:37.69  
       47.18                                                               
 -- Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS            1:36.39         DQ  
       49.41                                                               
 -- Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA              1:34.36         DQ  
       43.10                                                               
WHT - Division  
  1 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                   NT    1:26.44  
       42.25                                                               
  2 Cook, Bella B             10 NOVA-CA                   NT    1:30.94  
       44.04                                                               
  3 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                   NT    1:34.69  
       45.63                                                               
  4 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA              1:49.74    1:36.24  
       46.92                                                               
  5 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                   NT    1:36.77  
       46.89                                                               
  6 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA              1:37.14    1:37.63  
       47.63                                                               
  7 Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA                   NT    1:38.32  
       45.81                                                               
  8 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              1:41.63    1:39.02  
       48.85                                                               
  9 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                   NT    1:40.06  
       49.99                                                               
 10 Jaberansari, Ava           9 NOVA-CA              1:37.37    1:41.37  
       47.76                                                               
 11 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT    1:43.23  
       50.08                                                               
 12 Kozicki, Brooklyn G        9 EAST-CA                   NT    1:44.27  
       50.76                                                               
 13 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              2:04.62    2:08.72  
     1:02.11                                                               
 -- Wood, Violet J             8 BREA-CA                   NT         DQ  
       53.51                                                               
 -- Marsden, Avery            10 EAST-CA              1:38.71         DQ  
       49.03                                                               
 -- Lee, Bella                10 STOP-CA              1:43.10         DQ  
       51.78                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Loong, Chloe T            10 BREA-CA                46.10      43.57  
  2 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA                47.43      45.48  
  3 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA                49.38      46.86  
  4 Khanna, Maanika *          8 EAST-CA                47.01      46.88  
  5 Kim, Chloe N               8 EAST-CA                48.00      46.96  
  6 Haydt, Danica L           10 COTO-CA                45.91      47.45  
  6 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA                47.11      47.45  
  8 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                46.35      47.58  
  9 Lee, Bella                10 STOP-CA                48.12      48.40  
 10 Moore, Abby F              9 COTO-CA                48.17      48.44  
 11 Cho, Claire M             10 NOVA-CA                47.04      48.69  
 12 Jacob, Paige M             9 NOVA-CA                49.55      48.77  
 13 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA                48.05      49.19  
 14 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                49.56      51.32  
 -- Gong, Emma                 9 BREA-CA                47.87         DQ  
WHT - Division  
  1 Lee, May                  10 BREA-CA                49.86      48.62  
  2 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA                53.89      50.24  
  3 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                55.07      50.96  
  4 Bulrice, Carsyn C         10 STOP-CA                53.03      51.15  
  5 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                55.45      51.39  
  6 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA                51.36      51.69  
  7 Okuno, Allison M           9 BREA-CA                51.96      52.04  
  8 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA                52.28      52.27  
  9 Marsden, Avery            10 EAST-CA                59.69      53.02  
 10 Gutierrez, Addison K      10 EAST-CA              1:00.97      53.69  
 11 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                54.32      54.67  
 12 Jaberansari, Ava           9 NOVA-CA                53.16      54.85  
 13 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT      55.01  
 14 Rajpal, Arna               9 NOVA-CA              1:03.23      55.34  
 15 Cao, Donia F              10 BREA-CA              1:02.47      59.12  
 16 Wood, Violet J             8 BREA-CA                   NT      59.25  
 17 Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              1:02.47    1:04.67  
 -- Chiu, Serena A             9 BREA-CA              1:01.94         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chow, Cara E              10 NOVA-CA              1:42.22    1:31.69  
       44.05                                                               
  2 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA              1:44.85    1:36.39  
       45.45                                                               
  3 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA              1:43.09    1:38.27  
       47.12                                                               
  4 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA              1:41.49    1:39.09  
       48.32                                                               
  5 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA              1:43.70    1:40.66  
       48.19                                                               
  6 Moore, Abby F              9 COTO-CA              1:46.93    1:40.83  
       48.56                                                               
  7 Kim, Chloe N               8 EAST-CA              1:43.90    1:41.06  
       49.50                                                               
  8 Cho, Claire M             10 NOVA-CA              1:42.34    1:41.95  
  9 Dostert, Kaitlyn M        10 NOVA-CA              1:44.15    1:42.12  
       48.36                                                               
 10 Le, Kylie M                8 NOVA-CA              1:43.60    1:44.02  
       50.48                                                               
 11 Kofford, Lila H            9 COTO-CA              1:47.18    1:44.94  
       49.17                                                               
 12 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              1:48.11    1:50.07  
       54.05                                                               
 13 Minici, Quinn M           10 STOP-CA              1:48.64    1:50.99  
       54.10                                                               
WHT - Division  
  1 Cook, Bella B             10 NOVA-CA                   NT    1:38.93  
       46.43                                                               
  2 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                   NT    1:40.87  
       48.79                                                               
  3 Bedford, Molly R           9 EAST-CA              1:49.14    1:42.03  
       47.87                                                               
  4 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA              1:49.11    1:44.35  
       51.95                                                               
  5 Cruz, Carson R            10 NOVA-CA              1:52.29    1:46.46  
       51.14                                                               
  6 Yum, Natalia H            10 NOVA-CA              1:59.07    1:47.03  
       52.82                                                               
  7 Bulrice, Carsyn C         10 STOP-CA              1:49.25    1:48.28  
       51.07                                                               
  8 Nwaizu, Bianca O           9 NOVA-CA                   NT    1:48.46  
       51.77                                                               
  9 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                   NT    1:49.60  
       52.74                                                               
 10 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA              1:55.22    1:50.16  
       52.69                                                               
 11 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                   NT    1:51.01  
       54.64                                                               
 12 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA              1:56.93    1:51.73  
       53.19                                                               
 13 Vu, Sophia T               9 NOVA-CA                   NT    1:53.33  
       52.41                                                               
 14 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA              2:00.61    1:53.91  
       54.83                                                               
 15 Okuno, Allison M           9 BREA-CA              1:55.14    1:54.29  
       54.01                                                               
 16 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                   NT    1:55.92  
       54.84                                                               
 17 Gutierrez, Addison K      10 EAST-CA              1:55.61    1:56.60  
       55.62                                                               
 18 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT    1:58.26  
       55.90                                                               
 19 Patton, Ryleigh Y         10 NOVA-CA              2:14.45    2:00.76  
       57.38                                                               
 20 Patton, Violet C           9 NOVA-CA                   NT    2:02.94  
       58.81                                                               
 21 Cao, Donia F              10 BREA-CA              2:18.46    2:06.88  
     1:01.08                                                               
 22 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA              2:12.56    2:07.56  
     1:00.50                                                               
 -- Schimmelpfenig, Ella G     9 COTO-CA              2:25.71         DQ  
     1:09.05                                                               
 -- Marsden, Avery            10 EAST-CA                   NT         DQ  
       54.33                                                               
 -- DeLeon, Kaely S           10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       54.19                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Loong, Chloe T            10 BREA-CA                38.62      37.57  
  2 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                40.97      38.49  
  3 Powell, Kate H             9 NOVA-CA                41.12      40.02  
  4 Cho, Claire M             10 NOVA-CA                39.74      40.26  
  5 Gong, Emma                 9 BREA-CA                40.00      40.29  
  6 Cook, Bella B             10 NOVA-CA                40.45      40.39  
  7 Ey, Juliette J            10 NOVA-CA                40.06      40.61  
  8 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA                40.47      41.40  
  9 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA                40.35      42.03  
WHT - Division  
  1 Jacob, Paige M             9 NOVA-CA                41.86      40.66  
  2 Bedford, Molly R           9 EAST-CA                42.44      41.52  
  3 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA                42.95      41.73  
  4 Okuno, Allison M           9 BREA-CA                44.14      42.88  
  5 Mansouri, Penelope D       8 NOVA-CA                43.41      43.22  
  6 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA                46.99      43.32  
  7 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                42.84      43.90  
  8 Kim, Chloe N               8 EAST-CA                44.42      44.18  
  9 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA                43.90      44.22  
 10 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT      44.39  
 11 Haydt, Danica L           10 COTO-CA                45.22      44.67  
 12 Jaberansari, Ava           9 NOVA-CA                45.67      45.01  
 13 Xiong, Elena               8 NOVA-CA                46.66      46.61  
 14 Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA                44.45      46.99  
 15 Kozicki, Brooklyn G        9 EAST-CA                   NT      47.33  
 16 Khanna, Maanika *          8 EAST-CA                55.95      48.11  
 17 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS              44.03      48.34  
 18 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT      49.71  
 19 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                53.53      52.48  
 20 Cao, Donia F              10 BREA-CA                   NT      53.78  
 21 Chiu, Serena A             9 BREA-CA                56.95      59.25  
 -- Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA                42.63         DQ  
 -- Wood, Violet J             8 BREA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chow, Cara E              10 NOVA-CA              1:29.32    1:19.82  
       37.02                                                               
  2 Greco, Mandy M            10 NOVA-CA              1:35.56    1:23.77  
       38.14                                                               
  3 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              1:31.26    1:31.62  
       44.95                                                               
  4 Powell, Kate H             9 NOVA-CA              1:30.84    1:31.98  
       43.70                                                               
  5 Jurado, Pheebs B           9 EAST-CA              1:30.07    1:33.47  
       41.86                                                               
WHT - Division  
  1 Cho, Claire M             10 NOVA-CA                   NT    1:29.03  
       41.98                                                               
  2 Cruz, Carson R            10 NOVA-CA              1:38.04    1:32.56  
       43.48                                                               
  3 Lazarit, Zeliyah H        10 AAA-CA               1:38.64    1:35.58  
       42.20                                                               
  4 Le, Kylie M                8 NOVA-CA                   NT    1:36.87  
       42.43                                                               
  5 Minici, Quinn M           10 STOP-CA              1:43.83    1:43.39  
       47.32                                                               
  6 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA              2:18.86    2:10.62  
       58.86                                                               
 -- You, Emmie J               9 BREA-CA                   NT         DQ  
       51.05                                                               
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bedford, Molly R           9 EAST-CA              1:30.18    1:24.77  
       39.96                                                               
  2 Graff, Regan M             9 NOVA-CA              1:32.34    1:27.58  
       43.98                                                               
  3 Jacob, Paige M             9 NOVA-CA              1:31.64    1:28.19  
       40.79                                                               
  4 Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA              1:29.41    1:28.99  
       43.35                                                               
  5 Moore, Abby F              9 COTO-CA              1:30.40    1:29.40  
       39.89                                                               
  6 Kim, Chloe N               8 EAST-CA              1:30.89    1:29.78  
       44.84                                                               
  7 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS            1:28.73    1:29.92  
       43.86                                                               
  8 McCarthy, Andera C        10 NBS-CA               1:29.11    1:30.25  
       42.79                                                               
  9 Gong, Emma                 9 BREA-CA              1:31.64    1:33.49  
       44.48                                                               
WHT - Division  
  1 Delgadillo, Christina C   10 BACK-CA                   NT    1:31.49  
       43.38                                                               
  2 Bulrice, Carsyn C         10 STOP-CA              1:42.47    1:35.97  
       45.59                                                               
  3 Nguyen, Elizabeth L       10 NOVA-CA              1:38.73    1:36.43  
       46.79                                                               
  4 Hogan, Ella G              9 BACK-CA                   NT    1:37.24  
       46.19                                                               
  5 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA              1:38.16    1:38.85  
       47.22                                                               
  6 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              1:34.51    1:38.88  
       47.34                                                               
  7 Lee, Bella                10 STOP-CA              1:38.27    1:40.38  
       51.00                                                               
  8 Kozicki, Brooklyn G        9 EAST-CA              1:40.95    1:45.81  
       47.64                                                               
  8 Muse, Gabby G              9 NOVA-CA                   NT    1:45.81  
       50.60                                                               
 10 Gutierrez, Addison K      10 EAST-CA              1:59.94    1:52.78  
       57.94                                                               
 11 Rajpal, Arna               9 NOVA-CA                   NT    1:57.08  
       53.58                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ceranic, Leila            10 NOVA-CA              3:10.70    3:06.98  
       41.98                                                               
  2 Cruz, Carson R            10 NOVA-CA              3:13.31    3:09.04  
       44.46                                                               
  3 Bedford, Molly R           9 EAST-CA              3:07.47    3:12.81  
       42.76                                                               
  4 Haydt, Danica L           10 COTO-CA              3:08.82    3:16.55  
       46.10                                                               
  5 Cooper, Elin J            10 UN-CA/NBS            3:10.22    3:22.01  
       49.17                                                               
  6 Ko, Abby J                 7 NOVA-CA              3:21.31    3:22.52  
       43.90                                                               
WHT - Division  
  1 Greco, Mandy M            10 NOVA-CA                   NT    3:05.55  
       37.91                                                               
  2 Lazarit, Zeliyah H        10 AAA-CA                    NT    3:07.23  
       44.82                                                               
  3 Cook, Bella B             10 NOVA-CA                   NT    3:10.61  
       42.97                                                               
  4 Dostert, Kaitlyn M        10 NOVA-CA                   NT    3:11.77  
       40.14                                                               
  5 Graff, Regan M             9 NOVA-CA                   NT    3:12.00  
       45.56                                                               
  6 Cordero, Victoria         10 NOVA-CA                   NT    3:12.07  
       45.65                                                               
  7 Anderson, Molly H          9 NOVA-CA                   NT    3:20.50  
       45.77                                                               
  8 Yum, Natalia H            10 NOVA-CA                   NT    3:22.83  
       43.91                                                               
  9 Dizdarevic, Adna          10 NOVA-CA              3:36.99    3:24.52  
       46.67                                                               
 10 Chamouille, Charlie L      7 NOVA-CA                   NT    3:24.73  
       46.00                                                               
 11 Murthy, Maia R             9 NOVA-CA                   NT    3:24.99  
       45.60                                                               
 12 Landy, Gabrielle M         8 BACK-CA              3:29.69    3:28.65  
       47.88                                                               
 13 Patton, Violet C           9 NOVA-CA                   NT    3:42.53  
       51.65                                                               
 -- Chan, Jocelyn D           10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       50.05                                                               
 -- Patton, Ryleigh Y         10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       48.79                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    2:16.65  
     1) Murthy, Maia R 9                2) Chan, Jocelyn D 10             
     3) Chow, Cara E 10                 4) Dostert, Kaitlyn M 10          
       34.92                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    2:16.89  
     1) Graff, Regan M 9                2) Ceranic, Leila 10              
     3) Cordero, Victoria 10            4) Nwaizu, Bianca O 9             
       33.70                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT    2:34.26  
     1) Anderson, Molly H 9             2) Dizdarevic, Adna 10            
     3) Xiong, Elena 8                  4) Patton, Ryleigh Y 10           
       37.16                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    2:38.67  
     1) Murthy, Maia R 9                2) Cordero, Victoria 10           
     3) Cook, Bella B 10                4) Graff, Regan M 9               
       40.53                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    2:42.02  
     1) Dizdarevic, Adna 10             2) Cho, Claire M 10               
     3) Ey, Juliette J 10               4) Chan, Jocelyn D 10             
       41.69                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT         DQ  
     1) Ceranic, Leila 10               2) Ko, Abby J 7                   
     3) Powell, Kate H 9                4) Nguyen, Elizabeth L 10         
       42.36                                                               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA                 31.11      30.28  
  2 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA                31.83      30.59  
  3 Ro, Ava H                 12 STOP-CA                30.99      30.93  
  4 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA                31.71      31.30  
  5 Sigrist, Maddie R         12 NBS-CA                 31.83      31.53  
  6 Maeda, Sayaka             12 STOP-CA                31.51      31.68  
  7 Bedford, Madison K        11 EAST-CA                31.93      31.97  
  8 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA                32.45      32.13  
  9 Pfeiffer, Katie A         12 NOVA-CA                33.02      32.46  
 10 Lueken, Gabi R            12 NOVA-CA                32.44      32.65  
 11 Thompson, Amery A         12 AAA-CA                 31.73      32.92  
 11 Le, Kaylin                12 NOVA-CA                32.75      32.92  
 13 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA                32.84      33.11  
 14 Huynh, Ashley H           11 NOVA-CA                33.33      34.17  
WHT - Division  
  1 Roque, Aya F              11 NOVA-CA                33.81      32.38  
  2 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA                34.86      33.02  
  3 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA                34.21      33.15  
  4 Chaput, Michelle C        11 BACK-CA                36.06      33.80  
  5 Yildiz, Nur               11 NOVA-CA                33.96      34.23  
  6 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA                35.78      34.92  
  7 Kozicki, Avery S          11 EAST-CA                34.94      35.99  
  8 Weber, Noa                11 NOVA-CA                34.37      36.81  
  9 Chang, Leah A             11 NOVA-CA                35.13      37.38  
 10 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                40.20      39.24  
 11 Gelb, Kate E              12 NOVA-CA                41.68      40.91  
 12 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                49.50      50.26  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          12 AAA-CA               1:08.15    1:05.03  
       30.43                                                               
  2 Yu, Eva                   12 BREA-CA              1:10.77    1:06.41  
       31.68                                                               
  3 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA              1:08.45    1:06.78  
       31.75                                                               
  4 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA               1:12.41    1:07.95  
       33.52                                                               
  5 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA              1:12.03    1:07.97  
       33.34                                                               
  6 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               1:07.84    1:08.80  
       33.14                                                               
  7 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA              1:11.35    1:10.53  
       32.97                                                               
  8 Priest, Ryann B           11 NOVA-CA              1:10.76    1:10.79  
       33.62                                                               
  9 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA              1:09.96    1:11.25  
       33.94                                                               
 10 Roque, Aya F              11 NOVA-CA              1:12.39    1:11.33  
       35.33                                                               
 11 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:10.42    1:11.40  
       33.79                                                               
 12 Bedford, Madison K        11 EAST-CA              1:10.46    1:11.66  
       33.44                                                               
 13 Nguyen, Jenna P           12 NOVA-CA              1:09.41    1:13.11  
       35.18                                                               
WHT - Division  
  1 Comire, Ella R            12 AAA-CA               1:12.94    1:10.47  
       34.11                                                               
  2 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA              1:14.40    1:12.31  
       33.98                                                               
  3 Boomsma, Maryn G          11 NOVA-CA              1:16.15    1:15.54  
       36.01                                                               
  4 Verma, Arushi             11 NOVA-CA              1:22.70    1:16.58  
       37.41                                                               
  5 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA              1:19.07    1:17.31  
       37.11                                                               
  6 Weber, Noa                11 NOVA-CA              1:15.14    1:17.90  
     1:18.07                                                               
  7 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA              1:22.35    1:18.63  
       37.84                                                               
  8 Lee, Claire E             12 BREA-CA              1:19.62    1:20.36  
       37.72                                                               
  9 Yardumian, Tessa M        11 AAA-CA               1:30.35    1:29.92  
       41.69                                                               
 10 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA              1:34.94    1:31.54  
       42.30                                                               
 11 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                   NT    1:32.20  
       41.78                                                               
 12 Tsai, Makenzie            12 BREA-CA              1:33.49    1:36.41  
       42.86                                                               
 13 Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:56.11    1:48.36  
       50.24                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          12 AAA-CA               2:28.75    2:22.66  
       32.49  1:08.79                                                      
  2 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA              2:28.17    2:23.80  
       32.84  1:10.03                                                      
  3 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA              2:33.03    2:28.69  
       32.50  1:09.89                                                      
WHT - Division  
  1 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA                    NT    2:33.77  
       35.30  1:14.77                                                      
  2 Le, Kaylin                12 NOVA-CA              2:54.63    2:36.92  
       35.42  1:15.25                                                      
  3 Kozicki, Avery S          11 EAST-CA              2:51.00    2:51.43  
       37.71  1:20.71                                                      
  4 Obeso, London C           12 BREA-CA              2:57.66    2:56.43  
       40.52  1:25.40                                                      
  5 Chang, Leah A             11 NOVA-CA              2:54.52    3:03.85  
       40.27  1:26.94                                                      
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Surjadinata, Lily         12 STOP-CA              6:49.74    6:15.93  
       32.72  1:09.86  2:25.29                                             
  2 Stockwell, Mia L          11 STOP-CA              6:36.72    6:22.14  
       31.88  1:07.99  2:25.98                                             
WHT - Division  
  1 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA                   NT    5:59.48  
       33.06  1:09.23  2:23.65                                             
  2 Hugins, Kiana J           11 EAST-CA                   NT    6:25.84  
       32.79  1:09.91  2:28.14                                             
  3 Bedford, Madison K        11 EAST-CA              8:05.19    7:17.00  
       36.50  1:18.45  2:47.27                                             
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polay, Sophie M           11 NOVA-CA                   NT   12:22.24  
       33.90  1:10.12  2:24.45  6:09.75                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA                36.36      35.25  
  2 Bedford, Madison K        11 EAST-CA                39.00      36.21  
  3 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA                36.81      36.81  
  4 Priest, Ryann B           11 NOVA-CA                36.87      37.23  
  5 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA                39.19      37.37  
  6 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA                 36.82      37.54  
  7 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA                 39.36      37.57  
  8 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA                39.36      38.62  
  9 Roque, Aya F              11 NOVA-CA                38.10      38.64  
 10 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA                37.32      38.95  
 11 Thompson, Amery A         12 AAA-CA                 38.29      39.19  
 12 Nguyen, Jenna P           12 NOVA-CA                39.20      40.90  
 -- Comire, Ella R            12 AAA-CA                 36.61         DQ  
WHT - Division  
  1 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA                40.38      36.39  
  2 Weber, Noa                11 NOVA-CA                39.77      39.49  
  3 Yu, Eva                   12 BREA-CA                41.09      39.85  
  4 Boomsma, Maryn G          11 NOVA-CA                39.76      40.26  
  5 Verma, Arushi             11 NOVA-CA                41.68      40.34  
  6 Lee, Claire E             12 BREA-CA                40.73      40.77  
  7 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA                42.31      40.98  
  8 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                45.73      44.60  
  9 Yardumian, Tessa M        11 AAA-CA                 45.60      46.43  
 10 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA                44.35      46.85  
 11 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA                46.85      48.93  
 12 Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:03.80    1:02.09  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA              1:18.40    1:16.89  
       37.03                                                               
  2 Williams, Anne L          12 AAA-CA               1:22.06    1:17.17  
       37.59                                                               
  3 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               1:18.62    1:18.61  
       38.31                                                               
  4 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA              1:21.24    1:19.68  
       38.98                                                               
  5 Pfeiffer, Katie A         12 NOVA-CA              1:22.96    1:20.81  
     1:20.81                                                               
  6 Roque, Aya F              11 NOVA-CA              1:24.67    1:21.18  
       40.24                                                               
  7 Yildiz, Nur               11 NOVA-CA              1:23.49    1:22.04  
       39.27                                                               
 -- Agustin, Zoe T            11 STOP-CA              1:21.39         DQ  
       38.11                                                               
WHT - Division  
  1 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA              1:27.89    1:23.66  
     1:23.79                                                               
  2 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA              1:31.09    1:25.83  
       42.10                                                               
  3 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA              1:32.83    1:31.28  
       44.11                                                               
  4 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                   NT    1:37.68  
       46.36                                                               
  5 Gelb, Kate E              12 NOVA-CA              1:52.80    1:47.60  
       51.09                                                               
 -- Isaacs, Abby R            11 COTO-CA              1:42.39         DQ  
       47.47                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Patel, Sara M             12 AAA-CA               2:50.04    2:50.52  
       37.88  1:22.34                                                      
WHT - Division  
  1 Liu, Joey W               11 BREA-CA                   NT    2:32.91  
       36.25  1:15.76                                                      
  2 Papp, Samantha M          12 AAA-CA                    NT    2:36.92  
       36.18  1:15.42                                                      
  3 Hugins, Kiana J           11 EAST-CA                   NT    2:42.57  
       36.60  1:17.24                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA                42.03      39.59  
  2 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA                41.72      39.84  
  3 Roque, Aya F              11 NOVA-CA                43.55      40.32  
  4 Williams, Anne L          12 AAA-CA                 41.37      40.35  
  5 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA                41.07      40.50  
  6 Boomsma, Maryn G          11 NOVA-CA                42.15      41.93  
  7 Patel, Sara M             12 AAA-CA                 43.46      42.32  
  8 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA                43.14      44.17  
  9 Weber, Noa                11 NOVA-CA                43.07      45.68  
WHT - Division  
  1 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA                46.48      43.50  
  2 Yu, Eva                   12 BREA-CA                45.66      43.71  
  3 Verma, Arushi             11 NOVA-CA                45.02      44.95  
  4 Nguyen, Jenna P           12 NOVA-CA                45.09      45.74  
  5 Tsai, Makenzie            12 BREA-CA                46.65      47.87  
  6 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA                46.34      48.45  
  7 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                48.70      48.65  
  8 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA                53.25      51.10  
  9 Roach, Jillian B          12 COTO-CA                54.50      52.81  
 10 Kopeny, Katherine G       11 COTO-CA                56.38      52.96  
 -- Lee, Claire E             12 BREA-CA                44.59         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke split request Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA                   NT    1:28.47  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          12 AAA-CA               1:29.19    1:25.15  
       39.36                                                               
  2 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA              1:29.50    1:25.41  
       39.89                                                               
  3 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:29.95    1:25.85  
       41.01                                                               
  4 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              1:31.03    1:28.00  
       41.29                                                               
  5 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA              1:33.91    1:29.22  
       41.88                                                               
  6 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA               1:34.04    1:30.33  
       43.11                                                               
  7 Sigrist, Maddie R         12 NBS-CA               1:30.12    1:30.78  
       42.92                                                               
  8 Lueken, Gabi R            12 NOVA-CA              1:35.80    1:31.14  
       44.88                                                               
  9 Huynh, Ashley H           11 NOVA-CA              1:34.61    1:33.31  
       45.69                                                               
 10 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA              1:34.26    1:34.49  
       44.79                                                               
 11 Weber, Noa                11 NOVA-CA              1:33.49    1:35.84  
       45.28                                                               
WHT - Division  
  1 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                   NT    1:40.00  
       47.77                                                               
  2 Yildiz, Nur               11 NOVA-CA              1:43.72    1:40.59  
       47.39                                                               
  3 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA                   NT    1:41.03  
       48.21                                                               
  4 Gelb, Kate E              12 NOVA-CA              1:47.77    1:50.20  
       53.03                                                               
  5 Obeso, London C           12 BREA-CA              1:53.58    1:51.24  
       52.60                                                               
  6 Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:57.80    2:00.54  
       56.87                                                               
 -- Chang, Leah A             11 NOVA-CA                   NT         DQ  
       48.84                                                               
 -- Agustin, Zoe T            11 STOP-CA                   NT         DQ  
       42.21                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Polay, Sophie M           11 NOVA-CA                   NT    2:46.48  
       37.63  1:19.88                                                      
  2 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA                   NT    3:04.54  
       41.26  1:27.63                                                      
  3 Grombchevsky, Alexandra   12 NOVA-CA                   NT    3:04.77  
       41.79  1:28.47                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Agustin, Zoe T            11 STOP-CA                34.95      33.20  
  2 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA                34.65      33.63  
  3 Thompson, Amery A         12 AAA-CA                 35.10      33.65  
  4 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA                35.76      34.28  
  5 Bedford, Madison K        11 EAST-CA                34.94      35.01  
  6 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA                36.14      35.18  
  7 Pfeiffer, Katie A         12 NOVA-CA                35.98      35.32  
  8 Lueken, Gabi R            12 NOVA-CA                35.31      35.63  
  9 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA                36.63      35.67  
 10 Le, Kaylin                12 NOVA-CA                36.17      36.01  
 11 Ro, Ava H                 12 STOP-CA                37.27      36.92  
 12 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA                 36.35      37.14  
WHT - Division  
  1 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA                 38.66      37.66  
  2 Roque, Aya F              11 NOVA-CA                39.38      37.72  
  3 Huynh, Ashley H           11 NOVA-CA                38.50      37.91  
  4 Weber, Noa                11 NOVA-CA                37.87      38.07  
  5 Yildiz, Nur               11 NOVA-CA                40.50      38.63  
  6 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA                40.22      38.74  
  7 Chang, Leah A             11 NOVA-CA                43.36      39.63  
  8 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA                41.73      40.11  
  9 Kozicki, Avery S          11 EAST-CA                40.25      41.52  
 10 Obeso, London C           12 BREA-CA                48.41      43.40  
 11 Moon, Julia D             11 NOVA-CA                46.97      47.52  
 -- Chaput, Michelle C        11 BACK-CA                   NT         DQ  
 -- Roach, Jillian B          12 COTO-CA              1:05.81         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          12 AAA-CA               1:18.82    1:14.43  
       34.52                                                               
  2 Priest, Ryann B           11 NOVA-CA              1:19.10    1:16.07  
       36.18                                                               
  3 Papp, Samantha M          12 AAA-CA               1:17.28    1:16.57  
       34.83                                                               
  4 Stockwell, Mia L          11 STOP-CA              1:22.65    1:18.63  
       36.24                                                               
  5 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA              1:21.48    1:20.08  
       36.60                                                               
WHT - Division  
  1 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:26.93    1:20.25  
       37.90                                                               
  2 Maeda, Sayaka             12 STOP-CA              1:23.91    1:24.26  
       38.68                                                               
  3 Yu, Eva                   12 BREA-CA                   NT    1:25.32  
       39.75                                                               
  4 Roque, Aya F              11 NOVA-CA              1:40.73    1:26.74  
       40.74                                                               
  5 Boomsma, Maryn G          11 NOVA-CA              1:43.91    1:28.83  
       40.91                                                               
  6 Patel, Sara M             12 AAA-CA                    NT    1:29.62  
       39.56                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yang, Jessica H           12 AAA-CA               2:46.13    2:38.87  
       33.96  1:13.21                                                      
WHT - Division  
  1 Papp, Samantha M          12 AAA-CA                    NT    2:51.78  
       35.07  1:17.37                                                      
  2 Maeda, Sayaka             12 STOP-CA                   NT    3:06.63  
       40.77  1:29.13                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pascual, Rory E           12 NOVA-CA              1:18.49    1:16.89  
       35.83                                                               
  2 Ro, Ava H                 12 STOP-CA              1:19.74    1:17.83  
       35.97                                                               
  3 Yu, Audrey G              12 NOVA-CA              1:23.16    1:18.08  
       37.69                                                               
  4 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA              1:20.68    1:18.13  
       37.19                                                               
  5 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:23.28    1:18.38  
       36.86                                                               
  6 Roque, Aya F              11 NOVA-CA              1:20.00    1:18.67  
       38.44                                                               
  7 Bedford, Madison K        11 EAST-CA              1:18.63    1:19.40  
       37.37                                                               
  8 Le, Kaylin                12 NOVA-CA              1:19.73    1:19.47  
       38.31                                                               
  9 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA              1:22.95    1:20.99  
       36.91                                                               
 10 Huynh, Ashley H           11 NOVA-CA              1:23.56    1:21.01  
       38.67                                                               
 11 Sigrist, Maddie R         12 NBS-CA               1:20.25    1:21.04  
       37.82                                                               
 12 Agustin, Zoe T            11 STOP-CA              1:22.32    1:21.22  
       36.51                                                               
 13 Lueken, Gabi R            12 NOVA-CA              1:23.77    1:24.29  
       41.89                                                               
 14 Weber, Noa                11 NOVA-CA              1:24.34    1:26.99  
       40.01                                                               
WHT - Division  
  1 Pfeiffer, Katie A         12 NOVA-CA              1:26.21    1:18.53  
       36.12                                                               
  2 Isaacs, Abby R            11 COTO-CA                   NT    1:29.47  
       44.67                                                               
  3 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA              1:33.78    1:31.91  
  4 Kozicki, Avery S          11 EAST-CA              1:30.74    1:34.86  
       43.90                                                               
  5 Gelb, Kate E              12 NOVA-CA              1:45.92    1:42.63  
       49.31                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nelson, Olivia L          11 NOVA-CA              2:54.50    2:48.82  
       38.35                                                               
  2 Weber, Noa                11 NOVA-CA              3:00.16    2:58.64  
       40.58                                                               
 -- Yu, Audrey G              12 NOVA-CA              2:54.12         DQ  
       36.32                                                               
 -- Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               2:51.55         DQ  
       37.72                                                               
WHT - Division  
  1 Gonzales, Ciana S         11 AAA-CA                    NT    2:49.53  
       37.43                                                               
  2 Comire, Ella R            12 AAA-CA                    NT    3:00.01  
       39.10                                                               
  3 Boyd, Natalie M           12 NOVA-CA              3:05.07    3:00.32  
       36.86                                                               
  4 Verma, Arushi             11 NOVA-CA                   NT    3:02.52  
       43.03                                                               
  5 Park, Stephanie N         11 NOVA-CA              3:10.20    3:16.64  
       42.32                                                               
  6 Evans, Hai Van C          11 NOVA-CA              3:30.79    3:24.84  
       44.72                                                               
 -- Nguyen, Jenna P           12 NOVA-CA                   NT         DQ  
       38.61                                                               
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jessica H           12 AAA-CA                    NT    5:30.40  
       34.37  1:12.89                                                      
  2 Papp, Samantha M          12 AAA-CA                    NT    5:37.65  
       34.82  1:16.25                                                      
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA                29.71      29.55  
  2 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA                29.65      30.08  
  3 Beery, Jacey G            14 EAST-CA                30.11      30.33  
  4 Rivada, Amanda E          13 AAA-CA                 30.17      30.61  
  5 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA                31.62      31.29  
WHT - Division  
  1 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA                 32.08      30.78  
  2 Keegan, Kimberly M        14 EAST-CA                32.14      33.20  
  3 Cervantes, Isabella A     13 SNAP-CA                32.75      33.28  
  4 Roach, Kiera O            14 COTO-CA                36.46      35.64  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              1:05.28    1:04.78  
       31.34                                                               
  2 Guyovich, Samantha R      14 BREA-CA              1:06.10    1:06.94  
       31.92                                                               
  3 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              1:08.91    1:07.48  
       32.27                                                               
  4 Beery, Jacey G            14 EAST-CA              1:07.62    1:07.84  
       32.03                                                               
  5 Austin, Lilly J           14 BACK-CA              1:09.00    1:08.61  
       31.80                                                               
  6 Macavei, Katie T          13 STOP-CA              1:06.92    1:10.34  
       32.79                                                               
  7 Keegan, Kimberly M        14 EAST-CA              1:08.56    1:12.01  
       34.90                                                               
WHT - Division  
  1 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:11.69    1:06.51  
       31.41                                                               
  2 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              1:10.32    1:08.26  
       32.44                                                               
  3 Hopper, Analise C         14 EAST-CA              1:13.24    1:08.42  
       31.66                                                               
  4 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              1:09.19    1:10.81  
       33.98                                                               
  5 Cervantes, Isabella A     13 SNAP-CA              1:10.32    1:12.68  
       34.93                                                               
  6 Totaro, Makenna L         14 NOVA-CA              1:12.31    1:16.86  
       37.07                                                               
  7 Sackett, Natalie G        14 NOVA-CA              1:13.61    1:18.02  
       38.60                                                               
  8 Musante, Isabella R       13 NOVA-CA              1:23.05    1:19.92  
       36.79                                                               
  9 Roach, Kiera O            14 COTO-CA              1:24.63    1:22.18  
       39.42                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gong, Coco                13 BREA-CA              2:21.62    2:20.28  
       33.52  1:10.23                                                      
  2 Chaput, Megan C           14 BACK-CA              2:19.53    2:20.32  
       31.48  1:07.29                                                      
  3 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              2:17.76    2:23.12  
       31.36  1:06.69                                                      
  4 Frady, Natalie A          14 AAA-CA               2:20.65    2:24.70  
       32.99  1:08.55                                                      
  5 Beery, Jacey G            14 EAST-CA              2:24.87    2:24.82  
       33.04  1:09.57                                                      
  6 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              2:22.82    2:26.15  
       33.78  1:11.18                                                      
  7 Guyovich, Samantha R      14 BREA-CA              2:24.45    2:26.19  
       33.36  1:09.94                                                      
  8 Cervantes, Isabella A     13 SNAP-CA              2:23.55    2:39.62  
       35.50  1:14.42                                                      
WHT - Division  
  1 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              2:38.55    2:28.54  
       32.05  1:09.36                                                      
  2 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              2:41.13    2:34.68  
       35.40  1:15.27                                                      
  3 Musante, Isabella R       13 NOVA-CA              2:57.10    3:09.39  
       40.89  1:28.52                                                      
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ro, Hannah H              14 STOP-CA              6:03.72    6:04.70  
       33.21  1:10.22  2:24.59                                             
  2 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              6:21.22    6:23.28  
       34.29  1:11.11  2:28.42                                             
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaput, Megan C           14 BACK-CA              1:20.45    1:14.08  
       35.36                                                               
  2 Gong, Coco                13 BREA-CA              1:16.35    1:16.44  
       37.64                                                               
  3 Beery, Jacey G            14 EAST-CA              1:14.54    1:16.57  
       37.37                                                               
  4 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              1:17.79    1:17.43  
       38.61                                                               
  5 Rivada, Amanda E          13 AAA-CA               1:19.40    1:18.27  
       39.38                                                               
  6 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              1:20.51    1:19.57  
       38.95                                                               
  7 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              1:17.17    1:21.74  
       39.33                                                               
  8 Guyovich, Samantha R      14 BREA-CA              1:20.85    1:23.38  
       40.21                                                               
  9 Keegan, Kimberly M        14 EAST-CA              1:20.97    1:25.31  
       42.08                                                               
WHT - Division  
  1 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:28.05    1:23.23  
       39.09                                                               
  2 Roach, Kiera O            14 COTO-CA              1:44.22    1:46.36  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Frady, Natalie A          14 AAA-CA               2:39.98    2:36.70  
       36.38  1:16.38                                                      
  2 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              2:46.21    2:43.33  
  3 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              2:51.58    2:57.41  
       42.44  1:27.39                                                      
WHT - Division  
  1 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA                   NT    2:53.58  
       39.80  1:23.88                                                      
  2 Sackett, Natalie G        14 NOVA-CA              3:02.09    3:02.18  
       44.53  1:30.27                                                      
 -- Totaro, Makenna L         14 NOVA-CA              3:00.83         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gong, Coco                13 BREA-CA              1:24.48    1:24.05  
       39.96                                                               
  2 Allen, Jasmine J          13 EAST-CA              1:27.37    1:24.82  
       40.47                                                               
  3 Rivada, Amanda E          13 AAA-CA               1:26.95    1:25.82  
       40.31                                                               
  4 Ro, Hannah H              14 STOP-CA              1:23.53    1:26.99  
       41.58                                                               
  5 Frady, Natalie A          14 AAA-CA               1:26.38    1:27.90  
       42.01                                                               
  6 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              1:26.54    1:29.40  
       43.67                                                               
  7 Keegan, Kimberly M        14 EAST-CA              1:30.30    1:35.97  
       45.59                                                               
WHT - Division  
  1 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              1:32.76    1:30.08  
       43.32                                                               
  2 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              1:32.10    1:31.06  
       42.76                                                               
  3 Musante, Isabella R       13 NOVA-CA              1:38.36    1:36.70  
       45.79                                                               
  4 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:57.53    1:37.14  
       44.99                                                               
  5 Roach, Kiera O            14 COTO-CA              1:54.45    1:48.58  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Macavei, Katie T          13 STOP-CA              3:03.28    2:59.67  
       41.32  1:27.60                                                      
  2 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              3:04.33    3:10.07  
       42.62  1:30.10                                                      
WHT - Division  
  1 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              3:21.72    3:19.44  
       45.20  1:36.71                                                      
  2 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              3:27.15    3:20.14  
       43.61  1:36.15                                                      
  3 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA                    NT    3:37.96  
       48.99  1:44.01                                                      
 -- Chang, Sunny S            14 SNAP-CA                   NT         DQ  
       45.23  1:35.70                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              1:12.29    1:12.77  
       35.02                                                               
  2 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              1:15.34    1:13.18  
       34.69                                                               
  3 Ro, Hannah H              14 STOP-CA              1:11.66    1:13.63  
       34.28                                                               
  4 Austin, Lilly J           14 BACK-CA              1:16.81    1:16.03  
       33.80                                                               
  5 Frady, Natalie A          14 AAA-CA               1:16.78    1:20.88  
       37.50                                                               
WHT - Division  
  1 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              1:18.50    1:17.83  
       36.54                                                               
  2 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              1:27.80    1:27.76  
       40.08                                                               
  3 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:32.21    1:28.56  
       39.94                                                               
  4 Sackett, Natalie G        14 NOVA-CA              1:38.93    1:41.07  
       47.95                                                               
 -- Roach, Kiera O            14 COTO-CA                   NT         DQ  
       49.94                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ro, Hannah H              14 STOP-CA                   NT    2:46.18  
       36.37  1:18.89                                                      
  2 Li, Rainbow               13 NOVA-CA                   NT    2:51.62  
       34.82  1:16.12                                                      
  3 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA                   NT    3:02.06  
       39.03  1:24.31                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              2:38.57    2:38.15  
       34.74                                                               
  2 Frady, Natalie A          14 AAA-CA               2:38.74    2:40.66  
       35.43                                                               
  3 Lee, Annaka M             14 NOVA-CA              2:42.36    2:41.35  
       36.90                                                               
  4 Beery, Jacey G            14 EAST-CA              2:42.75    2:43.10  
       36.20                                                               
  5 Macavei, Katie T          13 STOP-CA              2:44.41    2:43.92  
       35.91                                                               
  6 Keegan, Kimberly M        14 EAST-CA              2:46.37    3:01.63  
       43.65                                                               
WHT - Division  
  1 Yildiz, Sima F            14 NOVA-CA              2:51.99    2:49.40  
       37.44                                                               
  2 Little, Katelyn R         14 NOVA-CA              2:55.13    2:49.88  
       36.41                                                               
  3 Hopper, Analise C         14 EAST-CA                   NT    2:51.45  
       33.10                                                               
  4 Totaro, Makenna L         14 NOVA-CA              2:59.33    3:00.41  
       39.76                                                               
  5 Cervantes, Isabella A     13 SNAP-CA              3:04.10    3:06.73  
       40.76                                                               
  6 Sackett, Natalie G        14 NOVA-CA              3:14.80    3:11.86  
       46.58                                                               
 -- Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              2:55.86         DQ  
       34.38                                                               
 -- Roach, Kiera O            14 COTO-CA                   NT         DQ  
       50.45                                                               
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Rainbow               13 NOVA-CA              5:58.69    5:44.09  
       33.98  1:14.93                                                      
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kita, Kelly R             16 BREA-CA                29.81      30.50  
  2 Waddell, Charlotte M      15 NOVA-CA                30.49      32.07  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halsey, Sydney M          15 EAST-CA              1:05.97    1:05.91  
       30.94                                                               
  2 Waddell, Charlotte M      15 NOVA-CA              1:07.20    1:10.06  
       34.14                                                               
WHT - Division  
  1 Lam, Crystal M            16 AAA-CA               1:43.73    1:36.35  
       43.92                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Ashley N              15 NOVA-CA              2:18.96    2:17.34  
       31.65  1:06.71                                                      
  2 Kita, Kelly R             16 BREA-CA              2:20.04    2:19.93  
       32.15  1:07.28                                                      
  3 Mader Dauk, Sweet Lou M   16 NBS-CA               2:20.52    2:21.49  
       31.93  1:07.50                                                      
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Yu, Ashley N              15 NOVA-CA                   NT    6:18.22  
       34.28  1:11.21  2:26.77                                             
  2 Mader Dauk, Sweet Lou M   16 NBS-CA                    NT    6:27.02  
       32.23  1:08.81  2:26.48                                             
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Kita, Kelly R             16 BREA-CA              1:18.40         DQ  
       39.05                                                               
WHT - Division  
  1 Halsey, Sydney M          15 EAST-CA                   NT    1:16.55  
       37.02                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Ashley N              15 NOVA-CA                   NT    2:43.72  
       40.35  1:24.08                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Waddell, Charlotte M      15 NOVA-CA              1:27.56    1:26.72  
       41.14                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waddell, Charlotte M      15 NOVA-CA              3:06.19    3:08.15  
       44.74  1:31.96                                                      
WHT - Division  
 -- Lam, Crystal M            16 AAA-CA                    NT         DQ  
       56.83  2:03.60                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Ashley N              15 NOVA-CA              2:41.85    2:35.80  
       32.95                                                               
  2 Mader Dauk, Sweet Lou M   16 NBS-CA               2:43.03    2:45.06  
       37.85                                                               
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                18.46      18.65  
  2 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                19.55      20.93  
WHT - Division  
  1 Tran, Mason T              5 NOVA-CA                24.80      23.48  
  2 Tran, Noah K               5 NOVA-CA/8              27.56      25.26  
  3 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                24.68      25.39  
  4 Bailey, Landon R           5 NOVA-CA                33.68      33.29  
  5 Gross, Dyson L             6 STOP-CA                35.38      34.82  
  6 Shi, Cayden H              6 BREA-CA                44.46      43.96  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA              1:00.78      59.43  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Zhang, Evan                6 BREA-CA                41.61         DQ  
WHT - Division  
  1 Tran, Mason T              5 NOVA-CA                56.39      52.34  
  2 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA              1:00.78      57.23  
  3 Tran, Noah K               5 NOVA-CA/8            1:03.95    1:05.31  
  4 Bailey, Landon R           5 NOVA-CA              1:17.97    1:23.94  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA              1:34.63    1:28.55  
       40.99                                                               
WHT - Division  
  1 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA              1:47.61    1:45.89  
       49.94                                                               
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                22.59      21.10  
  2 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                24.56      25.46  
WHT - Division  
  1 Tran, Mason T              5 NOVA-CA                30.34      28.19  
  2 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                32.60      30.04  
  3 Gross, Dyson L             6 STOP-CA                36.22      31.44  
  4 Tran, Noah K               5 NOVA-CA/8              32.51      32.98  
  5 Bailey, Landon R           5 NOVA-CA                38.71      43.69  
 -- Shi, Cayden H              6 BREA-CA                49.11         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                53.43      55.35  
WHT - Division  
  1 Tran, Mason T              5 NOVA-CA                   NT    1:01.09  
  2 Tran, Noah K               5 NOVA-CA/8                 NT    1:08.16  
 -- Bailey, Landon R           5 NOVA-CA              1:32.53         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                26.00      27.30  
WHT - Division  
 -- Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                33.53         DQ  
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                53.84      53.51  
  2 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                55.29      56.06  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                22.01      20.27  
  2 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA                22.46      22.30  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Evan                6 BREA-CA                47.23      47.69  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Sahiel                6 NOVA-CA              1:51.02    1:51.38  
       54.97                                                               
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA                19.19      18.27  
  2 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                20.75      20.30  
  3 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                20.19      20.56  
  4 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                19.74      21.15  
  5 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                20.55      21.34  
  6 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                20.65      21.98  
WHT - Division  
  1 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                   NT      18.24  
  2 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             21.49      19.58  
  3 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                   NT      19.63  
  4 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                22.95      19.78  
  5 Mulroy, Zack M             8 COTO-CA                   NT      21.83  
  6 Gross, Drake L             8 STOP-CA                24.29      23.00  
  7 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                26.03      23.69  
  8 Muro, Daniel A             8 AAA-CA                 24.08      27.28  
  9 Fiala, Adam M              8 STOP-CA                   NT      31.55  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA                43.71      41.14  
  2 Benson, Joshua K           8 BREA-CA                44.75      42.41  
  3 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                42.43      45.60  
  4 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                45.40      49.77  
  5 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                43.81      49.98  
  6 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                46.68      51.18  
WHT - Division  
  1 D'Affronte, John A         8 NOVA-CA                48.31      46.22  
  2 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                49.71      46.74  
  3 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                51.51      47.37  
  4 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             50.24      51.10  
  5 Gross, Drake L             8 STOP-CA                55.02      51.98  
  6 Mulroy, Zack M             8 COTO-CA                   NT      52.34  
  7 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA              1:04.19      53.21  
  8 Muro, Daniel A             8 AAA-CA                 58.34    1:01.67  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                44.32      41.50  
  2 McCarthy, Emmett D         7 NBS-CA                 42.84      42.64  
  3 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                43.81      47.93  
  4 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                46.74      48.74  
WHT - Division  
  1 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                48.61      50.72  
  2 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             50.24      51.01  
  3 Jo, Ryan J                 7 NOVA-CA                54.13      52.67  
  4 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA              1:04.19      53.69  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA              1:32.02    1:38.27  
       45.26                                                               
  2 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA              1:37.84    1:39.05  
       44.93                                                               
WHT - Division  
  1 McCarthy, Emmett D         7 NBS-CA                    NT    1:41.98  
       44.15                                                               
  2 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                   NT    1:43.98  
       49.87                                                               
  3 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                   NT    1:46.65  
       51.19                                                               
  4 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                   NT    1:46.91  
       49.28                                                               
  5 Kim, Sean J                7 NOVA-CA              1:58.17    1:49.60  
       49.21                                                               
  6 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA              1:51.27    1:53.05  
       54.23                                                               
  7 Jo, Ryan J                 7 NOVA-CA                   NT    1:57.30  
       55.13                                                               
  8 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                   NT    2:03.33  
       58.44                                                               
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                23.90      22.47  
  2 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                23.04      23.30  
  3 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                22.76      23.83  
  4 Gross, Drake L             8 STOP-CA                25.03      24.01  
  5 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             23.53      24.72  
  6 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                24.97      24.96  
  7 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                23.41      25.16  
  8 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                22.86      25.53  
  9 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA                24.82      26.35  
 10 D'Affronte, John A         8 NOVA-CA                25.00      26.54  
WHT - Division  
  1 Mulroy, Zack M             8 COTO-CA                   NT      26.54  
  2 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                27.02      27.43  
  3 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                28.99      28.53  
  4 Fiala, Adam M              8 STOP-CA                   NT      32.25  
  5 Muro, Daniel A             8 AAA-CA                 33.55      32.79  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA                49.64      47.48  
  2 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                52.98      50.02  
  3 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                53.17      51.18  
  4 Benson, Joshua K           8 BREA-CA                54.11      51.60  
  5 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                54.41      54.72  
  6 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                52.65      55.36  
  7 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                54.85      55.61  
WHT - Division  
  1 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                   NT      47.93  
  2 Timothy, Tyson M           8 STOP-CA              1:03.27      54.89  
  3 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                   NT      55.88  
  4 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             57.81      56.25  
 -- D'Affronte, John A         8 NOVA-CA              1:04.40         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA                24.53      24.74  
  2 Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                27.03      25.79  
  3 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                24.77      27.11  
  4 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                26.12      27.65  
  5 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                27.61      27.66  
WHT - Division  
  1 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                   NT      26.76  
  2 McCarthy, Emmett D         7 NBS-CA                 28.21      26.80  
  3 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                28.49      27.32  
  4 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             29.54      28.08  
  5 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                29.24      29.63  
  6 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                33.54      30.98  
  7 Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                42.34      32.44  
 -- Jo, Ryan J                 7 NOVA-CA                32.60         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA                56.82      53.48  
  2 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                59.89      57.69  
  3 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                57.31      57.77  
WHT - Division  
  1 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA           1:02.67    1:04.32  
 -- Schot, Noah A              8 NOVA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sung, Nathan M             7 NOVA-CA                21.55      21.23  
  2 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA                23.52      23.61  
  3 McCarthy, Emmett D         7 NBS-CA                 25.41      23.79  
  4 Lo, Chester J              7 UN-CA/NOVA             23.05      25.12  
  5 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                24.29      25.80  
  6 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                22.67      26.62  
  7 Yong, Landon J             8 NOVA-CA                25.59      27.18  
  8 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA                25.53      27.64  
WHT - Division  
  1 Jo, Ryan J                 7 NOVA-CA                27.03      25.89  
  2 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                30.29      28.27  
 -- Schimmelpfenig, Zack D     7 COTO-CA                34.02         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA                54.73    1:09.43  
WHT - Division  
 -- Tosheng, Sky Tonghua       7 NOVA-CA                   NT         DQ  
 -- Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA              1:00.04         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bartelli, Tyler C          8 STOP-CA              1:48.32    1:45.57  
       50.62                                                               
  2 Lehner, Kylin M            8 NOVA-CA              1:51.43    1:51.80  
       52.85                                                               
  3 Yong, Landon J             8 NOVA-CA              1:55.76    1:53.24  
       54.52                                                               
  4 Kwon, Sean Z               8 NOVA-CA              1:51.62    1:57.94  
       57.65                                                               
  5 Shim, Jaden J              8 NOVA-CA              1:47.85    2:05.19  
WHT - Division  
  1 Benson, Joshua K           8 BREA-CA                   NT    1:47.46  
     1:47.86                                                               
  2 Schot, Noah A              8 NOVA-CA                   NT    1:50.70  
       53.14                                                               
  3 Kim, Sean J                7 NOVA-CA                   NT    2:02.88  
     2:02.93                                                               
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    1:20.88  
     1) Shim, Jaden J 8                 2) Sung, Nathan M 7               
     3) Tosheng, Sky Tonghua 7          4) Pai, Sahiel 6                  
       46.06                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT         DQ  
     1) Kwon, Sean Z 8                  2) Schot, Noah A 8                
     3) Yong, Landon J 8                4) Lehner, Kylin M 8              
       40.55                                                               
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    1:31.20  
     1) Shim, Jaden J 8                 2) Pai, Sahiel 6                  
     3) Sung, Nathan M 7                4) Lehner, Kylin M 8              
       49.12                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    1:40.90  
     1) Kwon, Sean Z 8                  2) Yong, Landon J 8               
     3) Schot, Noah A 8                 4) Kim, Sean J 7                  
       58.88                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shah, Neel K               9 NOVA-CA                34.51      33.19  
  2 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA                34.25      33.67  
  3 Liang, Antonio             9 BREA-CA                34.63      33.69  
  4 Tang, Jayden               9 NOVA-CA                35.89      34.15  
  5 Liang, William M          10 NOVA-CA                34.75      34.31  
  6 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA             34.89      34.60  
  7 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                 35.75      34.96  
  8 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA                35.24      35.04  
  9 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA                35.34      35.32  
 10 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                35.17      35.65  
 11 Chen, Max                  7 NOVA-CA                35.04      35.83  
 11 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                34.79      35.83  
 13 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA                36.44      35.88  
 13 Lee, Jason                10 NOVA-CA                36.84      35.88  
 15 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA                37.15      36.13  
 16 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                36.85      36.41  
 17 Ho, Connor J               9 NOVA-CA                35.72      36.85  
 17 Van Houten, Vu D           9 AAA-CA                 36.88      36.85  
 19 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                34.87      36.89  
 20 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA                35.52      37.19  
 20 Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA                36.94      37.19  
 22 Gross, Dylan L            10 STOP-CA                36.49      37.63  
 23 Tao, Sam                   8 NOVA-CA                36.11      38.30  
WHT - Division  
  1 Leung, Terrance C          9 AAA-CA                 37.43      36.21  
  2 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                43.33      36.46  
  3 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA                37.26      36.71  
  4 Bian, Kexin               10 BREA-CA                37.55      36.93  
  5 Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT      37.63  
  6 Iskandar, Justin N         9 BREA-CA                38.76      37.68  
  7 Cheshire, Jackson C       10 AAA-CA                 40.59      37.94  
  8 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA                39.20      39.15  
  9 Nguyen, Thomas T           8 NOVA-CA                38.35      39.23  
 10 Sahyoun, Ryan             10 BREA-CA                42.06      39.25  
 11 Yu, Luke L                10 BREA-CA                39.59      39.78  
 12 D'Affronte, Justin        10 NOVA-CA                42.46      41.17  
 13 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                45.98      41.47  
 14 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA                42.33      41.51  
 15 Pham, Vincent T            9 NOVA-CA                42.38      42.13  
 16 King, Michael              9 NOVA-CA                39.08      42.18  
 17 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                43.32      42.25  
 18 Xia, Liwei                10 BREA-CA                46.19      42.35  
 19 Hoang, Caden T            10 NOVA-CA                40.06      43.10  
 20 Brophy, Michael J          9 NOVA-CA                42.42      43.61  
 21 Raj, Ashish G              8 BREA-CA                   NT    1:02.61  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle split request Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division   - Swim-off
  1 Tang, Jayden               9 NOVA-CA                   NT      33.83  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Siniak, Eli N              8 NOVA-CA              1:14.97    1:11.25  
       34.23                                                               
  2 Shah, Neel K               9 NOVA-CA              1:17.68    1:11.46  
       34.39                                                               
  3 Lee, Tyler                10 NOVA-CA              1:15.41    1:12.86  
       35.08                                                               
  4 Ho, Connor J               9 NOVA-CA              1:18.56    1:18.64  
       38.17                                                               
  5 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA              1:19.43    1:19.52  
       39.18                                                               
  6 Chen, Max                  7 NOVA-CA              1:19.22    1:19.67  
       37.61                                                               
  7 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA              1:18.87    1:19.95  
       38.18                                                               
  8 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA              1:20.28    1:21.79  
       39.22                                                               
WHT - Division  
  1 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA              1:23.12    1:17.21  
       36.29                                                               
  2 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA              1:22.47    1:17.71  
       37.38                                                               
  3 Tang, Aaron                7 NOVA-CA              1:22.18    1:17.85  
       37.07                                                               
  4 Liang, William M          10 NOVA-CA              1:23.77    1:18.85  
       37.32                                                               
  5 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA              1:21.84    1:19.64  
       38.16                                                               
  6 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA           1:29.54    1:20.05  
       36.44                                                               
  7 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA              1:26.88    1:20.90  
       38.34                                                               
  8 Bian, Kexin               10 BREA-CA              1:21.84    1:21.39  
       39.58                                                               
  9 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA              1:23.68    1:21.73  
       39.40                                                               
 10 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA              1:22.16    1:22.25  
       39.90                                                               
 11 Lee, Jason                10 NOVA-CA              1:23.34    1:22.86  
       38.16                                                               
 12 Lin, Kyle S               10 BREA-CA              1:21.61    1:23.63  
       39.44                                                               
 13 Rajagopal, Naren P        10 NOVA-CA              1:27.01    1:24.54  
       39.67                                                               
 14 Van Houten, Vu D           9 AAA-CA               1:24.55    1:25.64  
       42.37                                                               
 15 Tseng, Justin H           10 BREA-CA              1:25.28    1:26.22  
       40.26                                                               
 16 Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT    1:26.78  
       39.84                                                               
 17 Zhu, Jack                  9 NOVA-CA              1:24.67    1:26.98  
       39.84                                                               
 18 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA              1:23.16    1:27.12  
 19 Tao, Sam                   8 NOVA-CA              1:23.65    1:27.36  
       41.19                                                               
 20 Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA              1:31.10    1:28.12  
       41.46                                                               
 21 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA              1:29.19    1:28.89  
       41.79                                                               
 22 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA              1:37.10    1:33.09  
       42.45                                                               
 23 Yowkeem, Shady S          10 NOVA-CA              1:32.81    1:33.17  
       42.98                                                               
 24 Truong, Connor C           9 NOVA-CA              1:43.18    1:37.33  
       46.72                                                               
 25 King, Michael              9 NOVA-CA              1:34.20    1:38.96  
       44.35                                                               
 26 Rey, Jared R               9 BREA-CA              1:30.22    1:39.90  
       46.83                                                               
 27 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:37.29    1:40.37  
       47.95                                                               
 28 Truong, Mason K            9 NOVA-CA              1:44.10    1:40.62  
       48.60                                                               
 29 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:36.65    1:43.45  
       47.90                                                               
 30 Thong, Elliott            10 BREA-CA              1:49.50    1:50.51  
       51.92                                                               
 -- Thong, Isaac L             9 BREA-CA              1:56.11         DQ  
       51.32                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA              2:42.42    2:39.11  
       36.20  1:17.45                                                      
  2 Lee, Tyler                10 NOVA-CA              2:43.56    2:39.13  
       36.70  1:18.61                                                      
  3 Ahn, Thomas Y              9 NOVA-CA              2:42.78    2:46.29  
       37.17  1:20.08                                                      
  4 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA              2:48.58    2:50.22  
       38.95  1:23.60                                                      
  5 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA              2:48.23    2:54.96  
       37.79  1:20.51                                                      
WHT - Division  
  1 Van Houten, Vu D           9 AAA-CA                    NT    3:03.99  
       43.60  1:31.57                                                      
  2 Tao, Sam                   8 NOVA-CA              2:58.93    3:04.41  
       41.70  1:29.12                                                      
  3 Rajagopal, Naren P        10 NOVA-CA              3:23.78    3:08.97  
       41.39  1:30.27                                                      
  4 Rey, Jared R               9 BREA-CA              3:14.93    3:30.63  
       46.74  1:40.62                                                      
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA              2:42.42    7:07.03  
       37.77  1:20.40  2:49.90                                             
WHT - Division  
  1 Liang, Antonio             9 BREA-CA                   NT    7:02.49  
       36.15  1:19.33  2:46.24                                             
  2 Hugins, Blake M            9 EAST-CA                   NT    7:34.55  
       39.75  1:23.86  2:56.41                                             
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                40.77      41.05  
  2 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA                41.75      41.25  
  3 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA                41.70      41.31  
  4 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA                42.46      41.67  
  5 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA                41.08      41.71  
  6 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA                41.10      41.75  
  7 Tao, Sam                   8 NOVA-CA                40.48      41.88  
  8 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA             43.95      42.64  
  9 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA                43.33      42.73  
 10 Nguyen, Thomas T           8 NOVA-CA                43.73      42.99  
 11 Gross, Dylan L            10 STOP-CA                42.37      43.47  
 12 Shah, Neel K               9 NOVA-CA                43.97      43.85  
 13 Bian, Kexin               10 BREA-CA                41.04      44.15  
 14 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                43.19      44.28  
 15 Chen, Max                  7 NOVA-CA                42.36      45.20  
 16 Hoang, Caden T            10 NOVA-CA                44.07      46.09  
WHT - Division  
  1 Lee, Jason                10 NOVA-CA                44.54      43.15  
  2 Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT      43.78  
  3 Leung, Terrance C          9 AAA-CA                 44.65      44.80  
  4 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                46.54      44.84  
  5 King, Michael              9 NOVA-CA                46.58      44.85  
  6 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA                44.53      44.92  
  7 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                44.39      45.22  
  8 Iskandar, Justin N         9 BREA-CA                45.91      47.97  
  9 Pham, Vincent T            9 NOVA-CA                50.52      48.55  
 10 D'Affronte, Justin        10 NOVA-CA                50.44      48.66  
 11 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                50.22      48.94  
 12 Sahyoun, Ryan             10 BREA-CA                   NT      49.44  
 13 Cheshire, Jackson C       10 AAA-CA                 46.57      49.76  
 14 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA                50.70      50.54  
 15 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                50.14      51.10  
 16 Van Houten, Vu D           9 AAA-CA                 51.86      51.91  
 17 Brophy, Michael J          9 NOVA-CA                50.35      52.02  
 18 Yu, Luke L                10 BREA-CA                54.15      55.05  
 -- Xia, Liwei                10 BREA-CA                49.81         DQ  
 -- Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA                45.89         DQ  
 -- Raj, Ashish G              8 BREA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA              1:29.30    1:29.29  
       42.46                                                               
  2 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA              1:30.03    1:29.32  
       43.51                                                               
  3 Liang, William M          10 NOVA-CA              1:31.91    1:29.84  
       43.83                                                               
  4 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA              1:32.62    1:31.00  
       43.90                                                               
  5 Siniak, Eli N              8 NOVA-CA              1:33.43    1:31.85  
       45.07                                                               
  6 Shah, Neel K               9 NOVA-CA              1:35.88    1:32.13  
       45.50                                                               
  7 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA              1:34.48    1:32.55  
       46.19                                                               
  8 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA              1:31.63    1:32.90  
       46.16                                                               
  9 Bian, Kexin               10 BREA-CA              1:33.49    1:33.48  
       46.06                                                               
 10 Chen, Max                  7 NOVA-CA              1:32.10    1:34.84  
       45.73                                                               
 11 Ahn, Thomas Y              9 NOVA-CA              1:31.56    1:35.14  
       47.02                                                               
 12 Lin, Kyle S               10 BREA-CA              1:36.41    1:40.95  
       49.59                                                               
 -- Kwon, Preston I            9 NOVA-CA              1:30.07         DQ  
       46.45                                                               
 -- Yowkeem, Shady S          10 NOVA-CA              1:35.68         DQ  
       46.04                                                               
WHT - Division  
  1 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA              1:45.54    1:31.00  
       43.95                                                               
  2 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA                NT    1:32.41  
       44.66                                                               
  3 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                   NT    1:34.08  
       47.35                                                               
  4 Lee, Jason                10 NOVA-CA                   NT    1:39.61  
       46.00                                                               
  5 Tseng, Justin H           10 BREA-CA                   NT    1:41.50  
       48.41                                                               
  6 Truong, Connor C           9 NOVA-CA                   NT    1:42.50  
       49.79                                                               
  7 King, Michael              9 NOVA-CA              1:41.84    1:44.20  
       51.09                                                               
  8 Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT    1:44.71  
       48.08                                                               
  9 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                   NT    1:45.43  
       49.57                                                               
 10 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:51.02    1:45.89  
       52.83                                                               
 11 Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA              1:43.08    1:47.11  
       52.67                                                               
 12 Truong, Mason K            9 NOVA-CA                   NT    1:48.48  
       53.63                                                               
 13 Rajagopal, Naren P        10 NOVA-CA              1:47.52    1:49.80  
       52.45                                                               
 14 Xia, Liwei                10 BREA-CA              1:46.92    1:51.08  
       52.41                                                               
 15 Rey, Jared R               9 BREA-CA              1:51.86    1:52.14  
       54.54                                                               
 -- Tang, Aaron                7 NOVA-CA                   NT         DQ  
     1:32.09                                                               
 -- Zhu, Jack                  9 NOVA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA                46.46      45.67  
  2 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA                46.53      45.80  
  3 Pham, Vincent T            9 NOVA-CA                47.52      46.23  
  4 Siniak, Eli N              8 NOVA-CA                46.18      46.91  
  5 Ho, Connor J               9 NOVA-CA                47.92      47.12  
  6 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                47.85      47.60  
  7 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA             47.75      47.65  
  8 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA                47.70      48.15  
  9 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA                48.98      48.26  
 10 Lee, Jason                10 NOVA-CA                49.03      48.60  
 11 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                 48.11      48.79  
 12 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA                47.59      49.00  
 13 Lin, Kyle S               10 BREA-CA                48.08      50.26  
 14 Chen, Max                  7 NOVA-CA                49.38      50.37  
 15 Ahn, Thomas Y              9 NOVA-CA                48.85      50.80  
 16 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                49.37      53.43  
 -- Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA                48.43         DQ  
WHT - Division  
  1 Yowkeem, Shady S          10 NOVA-CA                51.43      49.27  
  2 Zhu, Jack                  9 NOVA-CA                50.38      51.70  
  3 Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT      52.63  
  4 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                53.31      53.18  
  5 Truong, Connor C           9 NOVA-CA                52.64      53.28  
  6 Shah, Neel K               9 NOVA-CA                53.45      53.30  
  7 Truong, Mason K            9 NOVA-CA                54.54      54.03  
  8 King, Michael              9 NOVA-CA                53.28      54.32  
  9 Xia, Liwei                10 BREA-CA                57.78      54.46  
 10 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                56.56      56.81  
 11 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                52.44      57.49  
 12 Thong, Elliott            10 BREA-CA              1:01.21    1:02.44  
 13 Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              1:06.45    1:05.50  
 14 Thong, Isaac L             9 BREA-CA                   NT    1:19.55  
 -- Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                59.42         DQ  
 -- Liang, Antonio             9 BREA-CA                   NT         DQ  
 -- Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA              1:42.04    1:38.10  
       46.90                                                               
  2 Lee, Tyler                10 NOVA-CA              1:41.15    1:38.14  
       46.71                                                               
  3 Hugins, Blake M            9 EAST-CA              1:47.13    1:39.54  
       47.90                                                               
  4 Leung, Terrance C          9 AAA-CA               1:40.98    1:41.51  
       49.19                                                               
  5 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA              1:44.26    1:42.49  
       50.18                                                               
  6 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA              1:47.16    1:42.82  
       50.79                                                               
  7 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA           1:43.39    1:43.48  
       49.89                                                               
  8 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA              1:44.71    1:43.71  
       50.21                                                               
  9 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA              1:49.61    1:43.93  
       50.32                                                               
 10 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA              1:45.04    1:44.36  
       50.75                                                               
 11 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA              1:45.67    1:44.53  
       51.68                                                               
 12 Ho, Connor J               9 NOVA-CA              1:46.48    1:46.38  
       52.71                                                               
 13 Hoang, Caden T            10 NOVA-CA              1:47.71    1:53.52  
       53.10                                                               
 -- Pham, Vincent T            9 NOVA-CA              1:44.47         DQ  
       49.90                                                               
WHT - Division  
  1 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                   NT    1:43.86  
       49.58                                                               
  2 Lee, Jason                10 NOVA-CA              2:00.09    1:45.37  
       48.98                                                               
  3 Liang, William M          10 NOVA-CA              1:56.44    1:46.94  
       50.90                                                               
  4 Nguyen, Thomas T           8 NOVA-CA                   NT    1:47.24  
       52.17                                                               
  5 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA              1:54.18    1:49.14  
       53.24                                                               
  6 Iskandar, Justin N         9 BREA-CA              1:53.91    1:49.15  
       53.16                                                               
  7 Liang, Antonio             9 BREA-CA                   NT    1:49.78  
       50.95                                                               
  8 Brophy, Michael J          9 NOVA-CA              1:56.60    1:49.95  
       53.85                                                               
  9 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                   NT    1:50.29  
       54.95                                                               
 10 D'Affronte, Justin        10 NOVA-CA              1:52.16    1:50.50  
       52.27                                                               
 11 King, Michael              9 NOVA-CA              2:00.32    1:56.07  
       54.33                                                               
 12 Shah, Neel K               9 NOVA-CA              1:59.04    1:56.62  
       56.32                                                               
 13 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA              2:03.48    2:01.76  
       56.04                                                               
 14 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                   NT    2:02.46  
     1:00.34                                                               
 15 Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA                   NT    2:04.34  
       57.88                                                               
 16 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              2:09.88    2:05.14  
     1:01.27                                                               
 17 Yu, Luke L                10 BREA-CA              2:14.42    2:10.43  
     1:01.83                                                               
 18 Raj, Ashish G              8 BREA-CA                   NT    2:30.29  
     1:11.52                                                               
 -- Schimmelpfenig, Luke T     9 COTO-CA              2:15.76         DQ  
     1:07.54                                                               
 -- Moore, Owen R              9 COTO-CA                   NT         DQ  
       51.91                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ahn, Thomas Y              9 NOVA-CA                38.33      37.98  
  2 Siniak, Eli N              8 NOVA-CA                39.15      38.24  
  3 Liang, William M          10 NOVA-CA                38.98      39.12  
  4 Chen, Max                  7 NOVA-CA                39.18      39.89  
  5 Lee, Tyler                10 NOVA-CA                40.18      40.42  
  6 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA                40.08      40.61  
  7 Liang, Antonio             9 BREA-CA                39.19      40.77  
  8 Zhu, Jack                  9 NOVA-CA                41.49      43.03  
  9 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA                40.67      44.80  
 10 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                40.85      45.57  
WHT - Division  
  1 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                43.75      39.52  
  2 Shah, Neel K               9 NOVA-CA                42.42      41.01  
  3 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA                42.27      41.73  
  4 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA             44.56      41.77  
  5 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA                42.02      42.40  
  6 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                42.91      42.55  
  7 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA                42.12      42.81  
  8 Ho, Connor J               9 NOVA-CA                42.13      42.96  
  9 Yowkeem, Shady S          10 NOVA-CA                44.67      43.07  
 10 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                 44.60      43.33  
 11 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA                42.87      44.09  
 12 Lee, Jason                10 NOVA-CA                45.30      44.61  
 13 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA                42.79      45.76  
 14 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA                46.30      46.45  
 15 Bian, Kexin               10 BREA-CA                48.67      47.50  
 16 Lin, Kyle S               10 BREA-CA                49.50      48.15  
 17 Tao, Sam                   8 NOVA-CA                44.09      48.74  
 18 King, Michael              9 NOVA-CA                48.99      49.14  
 19 Xia, Liwei                10 BREA-CA                51.51      49.74  
 20 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                50.10      49.83  
 21 Truong, Connor C           9 NOVA-CA                48.63      51.04  
 22 Tran, Andrew T             9 NOVA-CA                51.01      54.73  
 23 Truong, Mason K            9 NOVA-CA                53.76      55.55  
 24 Pham, Vincent T            9 NOVA-CA                56.14      56.36  
 25 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                56.58      59.65  
 26 Thong, Elliott            10 BREA-CA                   NT    1:02.62  
 -- Rajagopal, Naren P        10 NOVA-CA                45.34         DQ  
 -- Thong, Isaac L             9 BREA-CA                   NT         DQ  
 -- Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                52.46         DQ  
 -- Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA                44.16         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liang, William M          10 NOVA-CA              1:42.62    1:31.15  
       41.75                                                               
  2 Chen, Max                  7 NOVA-CA                   NT    1:31.24  
       42.20                                                               
  3 Nienhuis, Justin J        10 STOP-CA              1:38.31    1:32.03  
       43.15                                                               
  4 Colinayo, Matthew V        9 NOVA-CA                   NT    1:33.88  
       44.00                                                               
  5 Shah, Neel K               9 NOVA-CA              1:43.32    1:35.26  
       43.59                                                               
  6 Lee, Tyler                10 NOVA-CA              1:50.28    1:37.55  
       43.35                                                               
  7 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA                   NT    1:41.12  
       46.64                                                               
  8 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA                   NT    1:42.45  
       48.21                                                               
  9 Tao, Sam                   8 NOVA-CA                   NT    1:45.19  
       48.75                                                               
 10 Ho, Connor J               9 NOVA-CA                   NT    1:45.60  
       49.29                                                               
 11 Bian, Kexin               10 BREA-CA                   NT    1:49.35  
       51.96                                                               
 12 Sahyoun, Ryan             10 BREA-CA                   NT    1:49.42  
       49.92                                                               
 13 Van Houten, Vu D           9 AAA-CA                    NT    1:51.18  
       48.67                                                               
 14 Iskandar, Justin N         9 BREA-CA              1:50.79    1:51.72  
       51.58                                                               
 15 Xia, Liwei                10 BREA-CA                   NT    1:59.11  
       52.94                                                               
 16 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                   NT    2:09.23  
       59.85                                                               
 -- Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       44.19                                                               
 -- Tang, Jayden               9 NOVA-CA                   NT         DQ  
       43.30                                                               
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liang, Antonio             9 BREA-CA              1:28.16    1:26.85  
       41.57                                                               
  2 Takashima, Ranze           8 NOVA-CA              1:29.21    1:27.27  
       44.00                                                               
  3 Ho, Connor J               9 NOVA-CA              1:32.59    1:28.38  
       41.71                                                               
  3 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA               1:30.60    1:28.38  
       40.31                                                               
  5 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA              1:29.13    1:28.60  
       43.48                                                               
  6 Luu, Chippy Q             10 NOVA-CA              1:29.75    1:28.77  
       40.97                                                               
  7 Bian, Kexin               10 BREA-CA              1:29.13    1:30.86  
       45.50                                                               
  8 Liang, William M          10 NOVA-CA              1:31.02    1:31.53  
       40.86                                                               
  9 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA              1:29.96    1:33.30  
       45.60                                                               
 10 Tao, Sam                   8 NOVA-CA              1:30.55    1:34.03  
       44.12                                                               
 11 Tseng, Justin H           10 BREA-CA              1:34.50    1:42.78  
       53.75                                                               
 -- Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA              1:29.94         DQ  
       41.01                                                               
WHT - Division  
  1 Lieu, Isaac N             10 NOVA-CA              1:43.58    1:43.11  
       50.20                                                               
  2 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:53.50    1:53.41  
       56.58                                                               
 -- Tran, Andrew T             9 NOVA-CA              1:36.49         DQ  
       48.72                                                               
 -- Pham, Vincent T            9 NOVA-CA              1:46.26         DQ  
       51.88                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Tyler                10 NOVA-CA              3:09.35    3:01.80  
       42.08                                                               
  2 Chen, Max                  7 NOVA-CA              3:07.59    3:08.61  
       40.57                                                               
  3 Salazar, Cadel E           7 NOVA-CA              3:12.61    3:09.32  
       42.47                                                               
  4 Tortoc, Matteo E          10 NOVA-CA              3:08.00    3:11.79  
       46.70                                                               
  5 Miyamoto, Tyler K         10 NOVA-CA              3:16.52    3:13.50  
       47.52                                                               
  6 Taniguchi, Alex Y         10 NOVA-CA              3:09.73    3:14.07  
       44.82                                                               
  7 Gross, Dylan L            10 STOP-CA              3:09.56    3:16.11  
       45.34                                                               
  8 Ho, Connor J               9 NOVA-CA              3:09.86    3:16.44  
       44.71                                                               
  9 Trujillo, Andrew J         9 NOVA-CA              3:18.42    3:16.71  
       46.66                                                               
 10 Lo, Nathan E               9 UN-CA/NOVA           3:19.95    3:17.83  
       45.17                                                               
WHT - Division  
  1 Liang, William M          10 NOVA-CA                   NT    3:10.13  
       39.67                                                               
  2 Tang, Aaron                7 NOVA-CA                   NT    3:12.47  
       43.31                                                               
  3 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                    NT    3:15.16  
       46.20                                                               
  4 Bian, Kexin               10 BREA-CA                   NT    3:15.66  
       48.04                                                               
  5 Shahriary, Arshawn A       8 NOVA-CA                   NT    3:16.52  
       49.03                                                               
  6 Tang, Jayden               9 NOVA-CA                   NT    3:16.87  
       41.77                                                               
  7 Kwon, Preston I            9 NOVA-CA                   NT    3:17.82  
       44.97                                                               
  8 Nguyen, Thomas T           8 NOVA-CA                   NT    3:19.06  
       47.01                                                               
  9 Sellars, Wesley P          9 NOVA-CA                   NT    3:21.26  
       48.85                                                               
 10 Lee, Jason                10 NOVA-CA                   NT    3:24.53  
       46.26                                                               
 11 King, Michael              9 NOVA-CA              3:39.04    3:28.11  
       49.99                                                               
 12 Rassokhin, Gosha           9 NOVA-CA                   NT    3:48.69  
       55.75                                                               
 -- Hoang, Caden T            10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       52.74                                                               
 -- D'Affronte, Justin        10 NOVA-CA                   NT         DQ  
       59.27                                                               
 -- Brophy, Michael J          9 NOVA-CA                   NT         DQ  
       59.07                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    2:02.53  
     1) Shah, Neel K 9                  2) Liang, William M 10            
     3) Tang, Aaron 7                   4) Takashima, Ranze 8             
       33.44                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    2:25.98  
     1) Colinayo, Matthew V 9           2) Chen, Max 7                    
     3) Kwon, Preston I 9               4) Salazar, Cadel E 7             
       37.23                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT         DQ  
     1) Tang, Jayden 9                  2) Taniguchi, Alex Y 10           
     3) Ho, Connor J 9                  4) Luu, Chippy Q 10               
       33.83                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                             NT    2:36.42  
     1) Taniguchi, Alex Y 10            2) Miyamoto, Tyler K 10           
     3) Ahn, Thomas Y 9                 4) Shah, Neel K 9                 
       41.64                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                             NT    2:46.31  
     1) Trujillo, Andrew J 9            2) Salazar, Cadel E 7             
     3) Siniak, Eli N 8                 4) Tang, Aaron 7                  
       41.82                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                             NT    2:52.40  
     1) Chen, Max 7                     2) Liang, William M 10            
     3) Colinayo, Matthew V 9           4) Sellars, Wesley P 9            
       43.49                                                               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tang, Eddie               11 BREA-CA                31.16      30.62  
  2 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA                32.17      30.64  
  3 Allen, Chris J            11 EAST-CA                31.45      31.65  
  4 Shi, Evan                 12 BREA-CA                32.81      31.76  
  5 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                32.35      33.39  
  6 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA                33.28      34.20  
WHT - Division  
  1 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA                35.07      32.29  
  2 Lee, Jun                  12 BREA-CA                34.24      33.50  
  3 Cervantes, Jude A         11 SNAP-CA                34.85      33.52  
  4 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA                38.52      34.16  
  5 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA                34.69      34.30  
  6 Nguyen, Andrew M          11 NOVA-CA                   NT      34.61  
  7 McElroy, Garrett R        12 NOVA-CA                34.78      34.70  
  8 Moore, Henry T            12 COTO-CA                35.00      34.89  
  9 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA                35.02      34.90  
 10 Sandoval, Santi           11 SNAP-CA                   NT      35.49  
 11 Long, Weston J            11 NOVA-CA                36.89      36.47  
 12 Hong, Daniel S            11 BREA-CA                35.61      36.68  
 13 Zapata, Malachi D         12 STOP-CA                38.13      37.05  
 14 Shea, Isaac               11 BREA-CA                36.48      37.31  
 15 Grombchevsky, Nicholai S  12 NOVA-CA                36.93      38.76  
 16 Patel, Dev M              12 EAST-CA                38.83      39.30  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA              1:08.72    1:05.73  
       31.87                                                               
  2 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:06.38    1:06.20  
       32.62                                                               
  3 Zhu, Anderson L           12 BREA-CA              1:09.89    1:08.74  
       32.76                                                               
  4 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:11.48    1:08.82  
       33.07                                                               
  5 Shi, Evan                 12 BREA-CA              1:10.84    1:09.47  
       33.05                                                               
  6 Carlin, Jake J            11 NOVA-CA              1:10.53    1:10.47  
       33.48                                                               
WHT - Division  
  1 Zhang, Caleb J            11 BREA-CA              1:15.66    1:11.67  
       34.35                                                               
  2 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA              1:12.80    1:12.14  
       34.88                                                               
  3 He, Mike                  11 NOVA-CA              1:20.32    1:12.39  
       34.12                                                               
  4 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA              1:25.79    1:12.95  
       33.92                                                               
  5 Lee, Jun                  12 BREA-CA                   NT    1:13.10  
       34.42                                                               
  6 Cervantes, Jude A         11 SNAP-CA              1:23.74    1:13.12  
       34.37                                                               
  7 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA              1:13.26    1:13.98  
       35.24                                                               
  8 Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:17.16    1:14.05  
       34.70                                                               
  9 Moore, Henry T            12 COTO-CA              1:17.23    1:14.64  
       35.63                                                               
 10 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA              1:17.75    1:16.85  
 11 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA              1:17.99    1:20.41  
       37.24                                                               
 12 Long, Weston J            11 NOVA-CA              1:22.36    1:22.66  
       38.49                                                               
 13 Zapata, Malachi D         12 STOP-CA              1:27.73    1:23.54  
       39.12                                                               
 14 Larsen, Gunnar J          11 EAST-CA              1:23.15    1:26.76  
       40.29                                                               
 15 Letasi, Ethan T           12 NOVA-CA              1:28.93    1:30.65  
       41.37                                                               
 16 Olivera, Alonso I         11 NBS-CA                    NT    1:42.31  
       45.68                                                               
 17 Fang, Aston J             11 BREA-CA              1:37.02    1:43.14  
       48.20                                                               
 -- Lee, Handersen P          11 NOVA-CA              1:13.33         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA              2:24.69    2:22.07  
       32.74  1:09.25                                                      
  2 Kim, Collin S             11 EAST-CA              2:29.81    2:23.25  
       32.63  1:08.88                                                      
  3 Chang, Nathan             12 BREA-CA              2:29.45    2:30.37  
       35.33  1:13.87                                                      
WHT - Division  
  1 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA                   NT    2:41.44  
       36.97  1:19.53                                                      
  2 Long, Weston J            11 NOVA-CA              3:03.77    3:01.88  
       40.57  1:28.58                                                      
  3 Tsai, Ethan Y             11 BREA-CA                   NT    3:29.81  
       48.06  1:40.86                                                      
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA              6:48.37    6:10.15  
       33.82  1:11.22  2:27.11                                             
WHT - Division  
  1 Jung, Jeremiah W          12 BREA-CA                   NT    5:59.75  
       31.46  1:06.95  2:22.14                                             
  2 Yeh, Eric S               12 NOVA-CA                   NT    6:05.89  
       32.05  1:45.63  3:00.53                                             
  3 Tang, Eddie               11 BREA-CA                   NT    6:17.06  
       33.91  1:10.78  2:28.93                                             
  4 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA              7:13.53    7:03.88  
       36.61  1:17.10  2:43.90                                             
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tang, Eddie               11 BREA-CA                37.31      34.77  
  2 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                37.22      35.52  
  3 Jung, Jeremiah W          12 BREA-CA                37.61      35.73  
  4 Lee, Handersen P          11 NOVA-CA                39.72      36.11  
  5 Kim, Collin S             11 EAST-CA                37.45      36.45  
  6 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                36.76      36.67  
  7 Allen, Chris J            11 EAST-CA                36.83      37.33  
  8 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA                38.30      37.67  
  9 Carlin, Jake J            11 NOVA-CA                39.11      38.82  
WHT - Division  
  1 Lee, Jun                  12 BREA-CA                41.42      38.47  
  2 He, Mike                  11 NOVA-CA                40.64      39.38  
  3 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA                40.67      39.64  
  4 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA                40.84      40.13  
  5 Moore, Henry T            12 COTO-CA                41.26      40.55  
  6 Long, Weston J            11 NOVA-CA                41.71      41.09  
  7 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA                45.86      41.21  
  8 Zhang, Caleb J            11 BREA-CA                47.34      41.22  
  9 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA                43.78      41.26  
 10 Park, Noah D              11 EAST-CA                44.05      42.56  
 11 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA                42.22      42.83  
 12 Lee, Edward P             11 NOVA-CA                42.50      43.32  
 13 Cervantes, Jude A         11 SNAP-CA                45.79      44.23  
 14 Larsen, Gunnar J          11 EAST-CA                45.87      44.34  
 15 Wang, Patrick             12 BREA-CA                43.49      44.65  
 16 Letasi, Ethan T           12 NOVA-CA                47.43      44.77  
 17 Olivera, Alonso I         11 NBS-CA                    NT      51.05  
 18 Fang, Aston J             11 BREA-CA                51.63      53.67  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:21.57    1:16.52  
       37.70                                                               
  2 Kim, Collin S             11 EAST-CA              1:21.26    1:19.95  
       38.68                                                               
  3 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:22.76    1:20.08  
       40.20                                                               
  4 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA              1:21.95    1:24.62  
       41.24                                                               
  5 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA              1:25.52    1:27.08  
       42.83                                                               
  6 Lee, Jun                  12 BREA-CA              1:27.81    1:27.38  
       41.24                                                               
WHT - Division  
  1 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA              1:28.43    1:26.65  
       43.12                                                               
  2 Long, Weston J            11 NOVA-CA              1:29.51    1:30.43  
       44.12                                                               
  3 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA              1:34.03    1:31.75  
       44.99                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Anderson L           12 BREA-CA                   NT    2:55.65  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA                43.06      41.45  
  2 Nguyen, Andrew A          11 NOVA-CA                43.19      41.57  
  3 Lee, Jun                  12 BREA-CA                43.41      42.05  
  4 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                43.79      42.06  
  5 Moore, Henry T            12 COTO-CA                43.31      42.70  
  6 Zhu, Anderson L           12 BREA-CA                42.68      42.79  
  7 Carlin, Jake J            11 NOVA-CA                43.60      43.46  
  8 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA                43.07      45.17  
 -- Zhang, Caleb J            11 BREA-CA                43.73         DQ  
WHT - Division  
  1 Yeh, Eric S               12 NOVA-CA                49.58      43.22  
  2 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA                46.27      44.13  
  3 Shi, Evan                 12 BREA-CA                46.79      44.26  
  4 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA                45.57      44.90  
  5 Long, Weston J            11 NOVA-CA                45.20      45.02  
  6 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                47.51      46.92  
  7 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA                46.39      48.68  
  8 Wang, Patrick             12 BREA-CA                46.82      48.91  
  9 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA                53.41      49.14  
 10 He, Mike                  11 NOVA-CA                47.18      51.48  
 11 Zapata, Malachi D         12 STOP-CA                53.03      51.97  
 12 Fang, Aston J             11 BREA-CA                57.68    1:01.10  
 13 Letasi, Ethan T           12 NOVA-CA                   NT    1:03.56  
 -- Park, Noah D              11 EAST-CA                49.95         DQ  
 -- Sandoval, Santi           11 SNAP-CA                   NT         DQ  
 -- Tadrous, Noah E           12 STOP-CA                46.94         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chang, Nathan             12 BREA-CA              1:30.37    1:27.63  
       41.92                                                               
  2 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:35.07    1:28.98  
       44.98                                                               
  3 Nguyen, Andrew A          11 NOVA-CA              1:31.91    1:29.10  
       44.13                                                               
  4 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA              1:32.50    1:29.23  
       43.43                                                               
  5 Yeh, Eric S               12 NOVA-CA              1:31.30    1:30.32  
       43.00                                                               
  6 Moore, Henry T            12 COTO-CA              1:35.87    1:33.72  
       43.26                                                               
  7 Lee, Jun                  12 BREA-CA              1:35.59    1:34.86  
       43.67                                                               
  8 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA              1:35.81    1:34.97  
       45.24                                                               
  9 Shi, Evan                 12 BREA-CA              1:35.20    1:36.44  
       45.45                                                               
 -- Yoo, Nathen J             11 BREA-CA              1:36.99         DQ  
       46.93                                                               
WHT - Division  
  1 Long, Weston J            11 NOVA-CA              1:39.88    1:34.62  
       45.02                                                               
  2 Nguyen, Andrew M          11 NOVA-CA                   NT    1:36.82  
       47.05                                                               
  3 Grombchevsky, Nicholai S  12 NOVA-CA              1:42.39    1:42.07  
       48.20                                                               
  4 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA              1:47.20    1:43.89  
       48.27                                                               
  5 McElroy, Garrett R        12 NOVA-CA              1:58.54    1:51.85  
       52.56                                                               
  6 Zapata, Malachi D         12 STOP-CA                   NT    1:52.58  
       54.46                                                               
  7 Tsai, Ethan Y             11 BREA-CA                   NT    2:14.15  
     1:03.50                                                               
 -- Shea, Isaac               11 BREA-CA              2:01.61         DQ  
       58.85                                                               
 -- Hong, Daniel S            11 BREA-CA                   NT         DQ  
       56.45                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Metcalf, Logan J          12 STOP-CA              3:19.00    3:08.41  
       43.44  1:32.61                                                      
WHT - Division  
  1 Allen, Chris J            11 EAST-CA                   NT    2:58.84  
       41.76  1:28.22                                                      
  2 Long, Weston J            11 NOVA-CA                   NT    3:24.93  
       47.22  1:39.54                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chang, Nathan             12 BREA-CA                36.47      35.67  
  2 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                37.19      35.77  
  3 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA                36.60      35.95  
  4 Allen, Chris J            11 EAST-CA                36.68      36.68  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Andrew A          11 NOVA-CA                   NT      33.92  
  2 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA                38.41      35.77  
  3 Shi, Evan                 12 BREA-CA                37.79      37.28  
  4 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                44.85      37.73  
  5 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA                39.90      40.48  
  6 Winsberg, Jacob T         12 EAST-CA                43.01      42.34  
  7 Hong, Daniel S            11 BREA-CA                42.30      42.94  
  8 Cervantes, Jude A         11 SNAP-CA                50.50      43.88  
  9 Grombchevsky, Nicholai S  12 NOVA-CA                41.85      44.02  
 10 Nguyen, Andrew M          11 NOVA-CA                   NT      44.24  
 11 Sandoval, Santi           11 SNAP-CA                   NT      44.70  
 12 Patel, Dev M              12 EAST-CA                43.76      44.90  
 13 Shea, Isaac               11 BREA-CA                43.69      46.67  
 14 Zapata, Malachi D         12 STOP-CA                50.11      47.28  
 15 McElroy, Garrett R        12 NOVA-CA                50.75      47.45  
 16 Tsai, Ethan Y             11 BREA-CA                56.52      55.55  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Andrew A          11 NOVA-CA              1:22.05    1:17.88  
       36.47                                                               
  2 Kim, Collin S             11 EAST-CA              1:23.68    1:18.87  
       36.53                                                               
  3 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:23.69    1:21.61  
       37.89                                                               
WHT - Division  
  1 Zhu, Anderson L           12 BREA-CA              1:28.40    1:21.52  
       36.29                                                               
  2 Shi, Evan                 12 BREA-CA                   NT    1:23.08  
       37.36                                                               
  3 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:31.16    1:24.79  
       39.51                                                               
  4 Cruz, Jackson K           12 NOVA-CA              1:27.66    1:26.91  
       40.21                                                               
  5 Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:32.06    1:31.91  
       42.97                                                               
  6 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA              1:42.63    1:33.17  
       42.91                                                               
  7 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:42.23    1:33.63  
       42.09                                                               
 -- Sandoval, Santi           11 SNAP-CA                   NT         DQ  
       48.60                                                               
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:19.75    1:14.71  
       35.86                                                               
  2 Nguyen, Andrew A          11 NOVA-CA              1:18.44    1:16.30  
       36.20                                                               
  3 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:19.20    1:17.30  
       37.03                                                               
  4 Shahriary, Shervin C      11 NOVA-CA              1:20.43    1:19.11  
       38.20                                                               
WHT - Division  
  1 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:30.73    1:22.64  
       38.55                                                               
  2 Lee, Jun                  12 BREA-CA              1:32.91    1:24.15  
     1:25.29                                                               
  3 Moore, Henry T            12 COTO-CA              1:26.66    1:26.72  
       42.58                                                               
  4 Dang, Gavin C             11 SNAP-CA                   NT    1:27.54  
       40.86                                                               
  5 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA              1:28.58    1:30.90  
       46.85                                                               
  6 Nguyen, Andrew M          11 NOVA-CA                   NT    1:31.60  
       46.03                                                               
  7 McElroy, Garrett R        12 NOVA-CA              1:36.15    1:33.71  
       44.62                                                               
  8 Sandoval, Santi           11 SNAP-CA                   NT    1:36.93  
       46.21                                                               
 -- Grombchevsky, Nicholai S  12 NOVA-CA              1:32.02         DQ  
       42.62                                                               
 -- Hong, Daniel S            11 BREA-CA                   NT         DQ  
       45.12                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carlin, Jake J            11 NOVA-CA              2:54.06    2:51.72  
       41.40                                                               
WHT - Division  
  1 He, Mike                  11 NOVA-CA              3:35.63    3:08.61  
       43.85                                                               
  2 Park, Noah D              11 EAST-CA              3:12.30    3:19.42  
       46.83                                                               
 -- Larsen, Gunnar J          11 EAST-CA                   NT         DQ  
       47.34                                                               
 -- Fang, Aston J             11 BREA-CA              3:58.32         DQ  
       59.84                                                               
 -- Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                   NT         DQ  
       39.38                                                               
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tannehill, Liam N         11 EAST-CA                   NT    6:20.93  
       40.60  1:28.06                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jariabek, Thomas          14 COTO-CA                27.62      27.15  
  2 Kern, Ryan F              13 STOP-CA                28.01      27.42  
  3 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA                27.73      27.78  
  4 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA                28.10      27.81  
  5 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA             28.61      27.85  
  6 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA                29.75      28.35  
  7 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA                29.13      28.57  
  8 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA                29.36      28.68  
  9 Yu, Harry                 13 NOVA-CA                28.38      29.07  
WHT - Division  
  1 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA                30.36      28.43  
  2 Zhou, David               13 BREA-CA                30.22      30.16  
  3 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA                30.81      30.43  
  4 Yowkeem, Karim S          13 NOVA-CA                31.86      31.55  
  5 Tran, Bradley H           13 NOVA-CA                35.28      33.97  
  6 Zhong, John               13 NOVA-CA                31.41      33.98  
  7 Liang, Jonah              13 BREA-CA                37.16      36.24  
  8 Nguyen, Hayden T          13 NOVA-CA                40.42      38.37  
  9 Rane, Varun               13 SNAP-CA                   NT      45.44  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA           1:00.86    1:00.30  
       29.00                                                               
  2 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA              1:01.36    1:00.71  
       29.72                                                               
  3 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               1:00.26    1:01.20  
       29.50                                                               
  4 Han, Johah                13 NOVA-CA              1:01.92    1:01.58  
       29.45                                                               
  5 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA              1:03.87    1:02.31  
       29.28                                                               
  6 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              1:01.82    1:02.76  
       30.38                                                               
  7 Kim, Aidan S              14 NOVA-CA              1:00.72    1:03.60  
       30.43                                                               
  8 Hari, Aditya S            13 NOVA-CA              1:02.96    1:03.66  
       30.55                                                               
  9 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:03.84    1:04.42  
       30.75                                                               
 10 Zhang, Andrew Y           14 NOVA-CA              1:02.50    1:04.55  
       30.92                                                               
 11 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              1:04.87    1:04.63  
       31.31                                                               
 12 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              1:04.79    1:04.67  
       30.85                                                               
 13 Zhou, David               13 BREA-CA              1:04.26    1:06.00  
       31.92                                                               
WHT - Division  
  1 Deineko, Vlad             13 NOVA-CA              1:06.85    1:05.62  
       32.20                                                               
  2 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA              1:07.39    1:05.96  
       31.32                                                               
  3 Guntupalli, Aditya        13 NOVA-CA              1:05.72    1:07.50  
       32.16                                                               
  4 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:06.10    1:07.53  
       32.21                                                               
  5 Yoon, Junhyung            13 NOVA-CA              1:08.98    1:09.70  
       32.53                                                               
  6 Nguyen, Pierre-Louis      13 NOVA-CA              1:14.48    1:14.33  
       36.12                                                               
  7 Thomas, Nolan A           13 AAA-CA               1:14.60    1:14.86  
       36.10                                                               
  8 Olivera, Carlos E         13 NBS-CA                    NT    1:16.89  
       33.68                                                               
  9 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:28.89    1:25.57  
       38.80                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA           2:18.71    2:11.09  
       29.14  1:02.15                                                      
  2 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA              2:13.31    2:11.61  
       30.35  1:03.69                                                      
  3 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              2:13.71    2:13.80  
       30.31  1:03.93                                                      
  4 Zhou, David               13 BREA-CA              2:15.49    2:15.22  
       31.58  1:05.50                                                      
  5 Rajpal, Ohm               14 NOVA-CA              2:17.86    2:15.31  
       31.26  1:06.81                                                      
  6 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              2:21.07    2:16.19  
       32.26  1:08.07                                                      
  7 Han, Johah                13 NOVA-CA              2:16.31    2:18.27  
       31.35  1:06.95                                                      
  8 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              2:21.22    2:26.74  
       30.38  1:06.47                                                      
WHT - Division  
  1 Sandal, Goshanraj         14 NOVA-CA              2:27.03    2:16.35  
       28.95  1:03.51                                                      
  2 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              2:23.70    2:19.22  
       31.87  1:07.63                                                      
  3 Agustin, Noah T           13 STOP-CA              2:32.34    2:20.32  
       30.93  1:06.95                                                      
  4 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA                   NT    2:22.54  
       30.36  1:06.48                                                      
  5 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA              2:34.90    2:33.14  
       33.55  1:12.34                                                      
  6 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA                   NT    2:36.43  
       32.96  1:11.41                                                      
  7 Yowkeem, Karim S          13 NOVA-CA                   NT    2:41.46  
       33.93  1:14.90                                                      
  8 Zhong, John               13 NOVA-CA              3:08.28    2:55.33  
       38.71  1:21.58                                                      
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Brendan H           13 NOVA-CA              6:16.99    5:38.99  
       30.36  1:03.74  2:12.70                                             
  2 Tristan, Noah E           14 AAA-CA               5:51.98    5:46.75  
       31.77  1:06.98  2:17.81                                             
  3 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              6:17.22    6:22.00  
       34.45  1:11.79  2:28.63                                             
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Kim, Lucas A              14 EAST-CA                   NT   11:48.82  
       30.15  1:04.11  2:14.23  5:51.05                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rajpal, Ohm               14 NOVA-CA              1:15.75    1:10.00  
       34.23                                                               
  2 Sandal, Goshanraj         14 NOVA-CA              1:11.50    1:11.06  
       34.56                                                               
  3 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              1:12.97    1:12.38  
       35.55                                                               
  4 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA              1:13.40    1:12.70  
       34.77                                                               
  5 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA              1:13.93    1:13.81  
       35.25                                                               
  6 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              1:17.45    1:14.54  
       36.77                                                               
  7 Zhou, David               13 BREA-CA              1:15.34    1:15.26  
       36.59                                                               
  8 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA              1:17.55    1:15.50  
       36.09                                                               
  9 Han, Johah                13 NOVA-CA              1:15.05    1:16.01  
       37.69                                                               
 10 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              1:15.70    1:19.63  
       39.65                                                               
 -- Agustin, Noah T           13 STOP-CA              1:17.64         DQ  
WHT - Division  
  1 Jariabek, Thomas          14 COTO-CA                   NT    1:14.70  
       36.44                                                               
  2 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA                NT    1:20.94  
       38.26                                                               
  3 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              1:20.40    1:21.24  
       39.93                                                               
  4 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA              1:18.26    1:22.96  
       40.76                                                               
  5 Tran, Bradley H           13 NOVA-CA              1:28.82    1:29.35  
       43.84                                                               
  6 Zhong, John               13 NOVA-CA                   NT    1:35.38  
       43.86                                                               
  7 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:40.67    1:37.13  
       45.19                                                               
 -- Yowkeem, Karim S          13 NOVA-CA              1:28.65         DQ  
       40.59                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Lucas A              14 EAST-CA              2:34.23    2:33.42  
       37.19  1:17.05                                                      
  2 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              2:44.49    2:37.61  
       37.19  1:17.55                                                      
  3 Han, Johah                13 NOVA-CA              2:39.89    2:39.91  
       38.12  1:19.20                                                      
  4 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA              2:36.93    2:41.09  
              1:20.33                                                      
  5 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              2:42.71    2:41.24  
       37.15  1:18.47                                                      
  6 Wang, Jayson Y            13 BREA-CA              2:39.66    2:45.82  
       39.40  1:22.15                                                      
  7 Zhou, David               13 BREA-CA              2:40.33    2:47.84  
       40.30  1:23.31                                                      
WHT - Division  
  1 Zhang, Andrew Y           14 NOVA-CA              2:56.81    2:42.42  
       35.58  1:17.25                                                      
  2 Borning, Vance C          13 AAA-CA               2:48.66    2:44.05  
       37.05  1:19.14                                                      
  3 Hari, Aditya S            13 NOVA-CA              2:45.19    2:51.61  
  4 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA                   NT    2:52.65  
       39.90  2:09.83                                                      
  5 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA                NT    2:53.40  
       40.46  1:23.94                                                      
  6 Yoon, Junhyung            13 NOVA-CA                   NT    3:02.78  
              2:14.88                                                      
  7 Guntupalli, Aditya        13 NOVA-CA              3:01.68    3:07.86  
       43.38  2:21.14                                                      
 -- Boyd, Alex s              14 NOVA-CA              2:48.97         DQ  
       35.10  1:15.72                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Han, Johah                13 NOVA-CA              1:22.67    1:17.68  
       36.90                                                               
  2 Sandal, Goshanraj         14 NOVA-CA              1:21.29    1:18.19  
       36.27                                                               
  3 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA              1:24.85    1:19.10  
       37.27                                                               
  4 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              1:19.72    1:20.30  
       38.83                                                               
  5 Tran, Alex                13 NOVA-CA              1:19.38    1:21.20  
       38.25                                                               
  6 Pham, Brendan H           13 NOVA-CA              1:22.88    1:21.23  
       38.45                                                               
  7 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA              1:21.89    1:21.88  
       38.39                                                               
  8 Kern, Ryan F              13 STOP-CA              1:24.38    1:22.01  
       39.03                                                               
  9 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              1:24.13    1:22.97  
       39.41                                                               
 10 Zhou, David               13 BREA-CA              1:25.37    1:24.74  
       40.42                                                               
WHT - Division  
  1 Rajpal, Ohm               14 NOVA-CA              1:29.67    1:22.75  
       38.86                                                               
  2 Jariabek, Thomas          14 COTO-CA                   NT    1:24.59  
       38.56                                                               
  3 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA              1:27.38    1:26.12  
       40.73                                                               
  4 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              1:30.56    1:26.32  
       40.62                                                               
  5 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA              1:34.62    1:27.72  
       41.66                                                               
  6 Tran, Bradley H           13 NOVA-CA              1:34.21    1:28.86  
       43.25                                                               
  7 Yowkeem, Karim S          13 NOVA-CA              1:32.79    1:31.82  
       43.23                                                               
  8 Zhong, John               13 NOVA-CA              1:32.80    1:32.37  
       43.17                                                               
  9 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              1:30.31    1:32.45  
       42.82                                                               
 10 Agustin, Noah T           13 STOP-CA              1:34.94    1:34.21  
       42.59                                                               
 11 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:43.24    1:41.24  
       48.70                                                               
 12 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA                NT    1:56.04  
       55.67                                                               
 -- Rane, Varun               13 SNAP-CA                   NT         DQ  
     1:00.33                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Aidan S              14 NOVA-CA              2:58.91    2:50.46  
       40.43  1:24.48                                                      
  2 Tran, Alex                13 NOVA-CA              2:58.97    2:53.26  
       38.67  1:22.38                                                      
  3 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              2:51.98    2:53.99  
       40.51  1:24.63                                                      
  4 Pham, Brendan H           13 NOVA-CA              3:00.88    2:54.46  
       40.13  1:25.30                                                      
  5 Hari, Aditya S            13 NOVA-CA              3:01.66    3:00.41  
       41.05  1:28.18                                                      
  6 Wang, Jayson Y            13 BREA-CA              3:00.27    3:03.60  
       42.19  1:28.78                                                      
 -- Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              3:02.24         DQ  
       41.04  1:25.49                                                      
WHT - Division  
  1 Deineko, Vlad             13 NOVA-CA                   NT    2:54.82  
       39.08  1:23.27                                                      
  2 Yoon, Junhyung            13 NOVA-CA              3:12.25    3:14.47  
       42.68  1:31.30                                                      
 -- Eich, Evan Y              13 NOVA-CA                   NT         DQ  
       43.71  1:32.21                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Brendan H           13 NOVA-CA              1:09.99    1:07.52  
       31.93                                                               
  2 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA              1:10.22    1:09.92  
       31.50                                                               
  3 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA           1:10.75    1:10.04  
       32.47                                                               
  4 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               1:11.55    1:12.66  
       33.45                                                               
 -- Yu, Harry                 13 NOVA-CA              1:12.24         DQ  
       34.82                                                               
WHT - Division  
  1 Kim, Aidan S              14 NOVA-CA              1:15.37    1:14.13  
       33.42                                                               
  2 Zhang, Andrew Y           14 NOVA-CA              1:16.46    1:15.36  
       35.58                                                               
  3 Deineko, Vlad             13 NOVA-CA              1:19.33    1:16.56  
       33.95                                                               
  4 Wang, Jayson Y            13 BREA-CA              1:15.00    1:16.74  
       36.21                                                               
  5 Zhou, David               13 BREA-CA              1:16.17    1:17.67  
       36.73                                                               
  6 Guntupalli, Aditya        13 NOVA-CA              1:17.29    1:17.81  
       35.24                                                               
  7 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:16.81    1:18.31  
       36.20                                                               
  8 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              1:19.77    1:19.08  
       36.94                                                               
  9 Hari, Aditya S            13 NOVA-CA              1:17.88    1:20.12  
       36.36                                                               
 10 Nguyen, Pierre-Louis      13 NOVA-CA              1:30.93    1:22.15  
       37.55                                                               
 11 Thomas, Nolan A           13 AAA-CA               1:24.76    1:27.45  
       40.36                                                               
 -- Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA              1:16.72         DQ  
       35.77                                                               
 -- Han, Johah                13 NOVA-CA              1:18.62         DQ  
       34.20                                                               
 -- Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:28.21         DQ  
       33.50                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pham, Brendan H           13 NOVA-CA              2:45.15    2:34.22  
       33.14  1:12.14                                                      
  2 Han, Johah                13 NOVA-CA              2:38.64    2:38.84  
       34.31  1:13.72                                                      
WHT - Division  
  1 Park, Elliot N            14 NOVA-CA                   NT    2:39.80  
       32.35  1:11.01                                                      
 -- Kim, Lucas A              14 EAST-CA                   NT         DQ  
       33.03  1:14.79                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA              2:30.34    2:28.05  
       30.77                                                               
  2 Tran, Alex                13 NOVA-CA              2:29.49    2:29.49  
       33.62                                                               
  3 Tristan, Noah E           14 AAA-CA               2:32.12    2:30.56  
       34.44                                                               
  4 Li, Jackson Y             14 NOVA-CA              2:36.86    2:31.59  
       33.97                                                               
  5 Han, Johah                13 NOVA-CA              2:34.14    2:33.83  
       33.64                                                               
  6 Kim, Aidan S              14 NOVA-CA              2:41.01    2:33.96  
       32.43                                                               
  7 Wang, Jayson Y            13 BREA-CA              2:29.94    2:34.91  
       34.67                                                               
  8 Yu, Harry                 13 NOVA-CA              2:36.45    2:35.88  
       33.72                                                               
  9 Rawat, Aditya             13 NOVA-CA              2:41.60    2:38.24  
       36.21                                                               
 10 Zhou, David               13 BREA-CA              2:37.22    2:38.38  
       35.85                                                               
 11 Park, Elliot N            14 NOVA-CA              2:33.91    2:39.70  
       30.55                                                               
 12 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               2:42.44    2:41.08  
       34.26                                                               
WHT - Division  
  1 Jariabek, Thomas          14 COTO-CA                   NT    2:33.32  
       30.65                                                               
  2 Eich, Evan Y              13 NOVA-CA              2:44.11    2:37.05  
       35.24                                                               
  3 Deineko, Vlad             13 NOVA-CA              2:45.07    2:37.42  
       33.42                                                               
  4 Zhang, Andrew Y           14 NOVA-CA              2:51.85    2:38.76  
       35.03                                                               
  5 Zhou, Joshua G            13 NOVA-CA                   NT    2:48.00  
       35.25                                                               
  6 Nguyen, Pierre-Louis      13 NOVA-CA              3:06.52    2:51.67  
       36.68                                                               
  7 Zeng, Oliver              14 UN-CA/NOVA                NT    2:54.64  
       32.70                                                               
  8 Guntupalli, Aditya        13 NOVA-CA              2:52.37    2:56.82  
       37.77                                                               
  9 Thomas, Nolan A           13 AAA-CA                    NT    2:59.93  
       39.28                                                               
 -- Yoon, Junhyung            13 NOVA-CA                   NT         DQ  
       35.54                                                               
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Lucas A              14 EAST-CA              5:18.63    5:08.26  
       32.21  1:11.48                                                      
  2 Tran, Alex                13 NOVA-CA              5:42.07    5:19.60  
       35.35  1:21.07                                                      
WHT - Division  
  1 Boyd, Alex s              14 NOVA-CA                   NT    5:17.76  
       30.96  1:08.15                                                      
  2 Rajpal, Ohm               14 NOVA-CA                   NT    5:43.42  
       33.46  1:15.59                                                      
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Maeda, Zenya              15 STOP-CA                26.66      27.17  
  2 Liang, Johann             15 BREA-CA                26.77      27.66  
  3 Woo, David                15 SNAP-CA                28.81      27.76  
  4 Chin, Christian T         15 BREA-CA                27.18      27.91  
WHT - Division  
  1 Tello, Christian E        15 STOP-CA                30.81      29.51  
  2 Hui, Gavin O              15 BREA-CA                30.37      30.36  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wang, Howard              15 BREA-CA                57.84      56.68  
       27.19                                                               
  2 Albrecht, Matthew S       17 NBS-CA                 57.76      57.62  
       28.90                                                               
  3 Liang, Johann             15 BREA-CA                57.70      58.65  
       28.37                                                               
  4 Schuler, Evan W           16 EAST-CA                58.60    1:02.33  
       29.62                                                               
WHT - Division  
  1 Woo, David                15 SNAP-CA              1:03.18    1:02.32  
       29.69                                                               
  2 Tello, Christian E        15 STOP-CA              1:07.90    1:08.95  
       33.67                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:07.30    2:07.66  
       29.01  1:01.04                                                      
WHT - Division  
  1 Chin, Christian T         15 BREA-CA                   NT    2:22.03  
       33.62  1:10.06                                                      
  2 Tello, Christian E        15 STOP-CA              2:27.58    2:23.22  
       32.30  1:08.99                                                      
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Albrecht, Matthew S       17 NBS-CA               6:04.49    6:05.13  
       32.38  1:07.74  2:20.72                                             
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Valdez, Eduardo *         16 EAST-CA                   NT   11:27.07  
       30.21  1:03.57  2:11.59  5:38.67                                    
  2 Maeda, Zenya              15 STOP-CA                   NT   13:15.73  
       34.14  1:12.70  2:29.69  6:36.13                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Eduardo *         16 EAST-CA                   NT    1:05.41  
       31.71                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:24.28    2:26.14  
       34.21  1:11.33                                                      
  2 Wang, Howard              15 BREA-CA              2:33.61    2:28.01  
       35.00  1:12.52                                                      
  3 Schuler, Evan W           16 EAST-CA              2:29.38    2:34.92  
       37.32  1:17.46                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maeda, Zenya              15 STOP-CA              1:17.66    1:16.15  
       36.28                                                               
  2 Zeng, Kevin A             15 BREA-CA              1:17.77    1:16.71  
       36.48                                                               
  3 Hui, Gavin O              15 BREA-CA              1:17.11    1:17.98  
       36.36                                                               
  4 Woo, David                15 SNAP-CA              1:21.34    1:20.72  
       38.83                                                               
WHT - Division  
  1 Valdez, Eduardo *         16 EAST-CA                   NT    1:08.63  
       32.31                                                               
  2 Chin, Christian T         15 BREA-CA              1:24.93    1:23.13  
       39.76                                                               
  3 Liang, Johann             15 BREA-CA              1:32.09    1:24.82  
       41.09                                                               
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schuler, Evan W           16 EAST-CA              1:10.82    1:13.89  
       34.23                                                               
WHT - Division  
  1 Woo, David                15 SNAP-CA              1:14.05    1:14.28  
       33.75                                                               
  2 Tello, Christian E        15 STOP-CA              1:25.91    1:26.42  
       40.09                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zeng, Kevin A             15 BREA-CA              2:28.82    2:28.88  
       33.40  1:10.55                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:29.53    2:30.21  
       32.29                                                               
 -- Valdez, Eduardo *         16 EAST-CA              2:22.82         DQ  
       28.30                                                               
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeng, Kevin A             15 BREA-CA              5:05.40    5:03.65  
       32.65  1:09.13