SET RW Championships - Meet Results

SET RW Championships
1/26/2019 - 1/27/2019
El Toro, CA USA
Updated: 1/27/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Saddleback El Toro                        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
         2019 CA SET January RW Championships - 1/26/2019 to 1/27/2019         
                              Sanction #: S19-007                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  5-6 BLUE
          21.70  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                19.16      17.85 BLUE   
WHT - Division  
  1 Garcia, Elena I            6 SWRD-CA                22.70      24.98 WHT    
  2 Sotakoun, Sofi R           6 GWSC-CA                26.84      25.27 WHT    
  3 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                27.21      25.52 WHT    
  4 Leinen, Matilin G          6 SCAT-CA                   NT      27.09 WHT    
  5 Nick, Piper L              6 MVN-CA                 21.71      28.18 WHT    
  6 Horton, Reagan H           5 CMAC-CA                   NT      28.21 WHT    
  7 Westermeyer, Sarah H       5 GWSC-CA                29.76      30.90 WHT    
  8 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                31.09      32.34 WHT    
  9 Walsh, Emma C              6 SWRD-CA                34.89      33.21 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  5-6 BLUE
          48.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kaitlyn T          6 CMAC-CA                56.64      55.18 WHT    
  2 Nick, Piper L              6 MVN-CA               1:07.25    1:04.27 WHT    
  3 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA              1:11.79    1:11.80 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  5-6 BLUE
          48.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                46.39      44.39 RED    
  2 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                45.91      44.87 RED    
WHT - Division  
  1 Garcia, Elena I            6 SWRD-CA                53.58      53.96 WHT    
  2 Horton, Reagan H           5 CMAC-CA                   NT    1:03.26 WHT    
  3 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA              1:04.09    1:03.71 WHT    
  4 Westermeyer, Sarah H       5 GWSC-CA                   NT    1:11.80 WHT    
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  5-6 BLUE
        1:46.10  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nick, Piper L              6 MVN-CA               1:46.11    2:09.80 WHT    
                1:01.30   2:09.80 (1:08.50)                                        
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  5-6 BLUE
          26.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sotakoun, Sofi R           6 GWSC-CA                38.66      28.81 WHT    
  2 Nick, Piper L              6 MVN-CA                 32.26      31.71 WHT    
  3 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                32.35      32.09 WHT    
  4 Walsh, Emma C              6 SWRD-CA                32.87      34.97 WHT    
  5 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA                29.78      36.46 WHT    
  6 Horton, Reagan H           5 CMAC-CA                   NT      37.28 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  5-6 BLUE
          57.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                50.46      50.10 RED    
  2 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                50.55      51.86 RED    
WHT - Division  
  1 Nick, Piper L              6 MVN-CA                 57.81    1:06.80 WHT    
  2 Horton, Reagan H           5 CMAC-CA                   NT    1:14.92 WHT    
  3 Killebrew, Kalena M        6 SCAT-CA              1:10.86    1:17.25 WHT    
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  5-6 BLUE
          28.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                30.26      27.97 RED    
  2 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                29.36      28.15 RED    
  3 Garcia, Elena I            6 SWRD-CA                36.03      36.57 WHT    
  4 Sotakoun, Sofi R           6 GWSC-CA                40.18      40.54 WHT    
  5 Westermeyer, Sarah H       5 GWSC-CA                46.25      50.30 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  5-6 BLUE
        1:02.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA              1:08.66    1:00.96 RED    
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 BLUE
          25.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                22.37      24.29 RED    
WHT - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA                26.78      23.39 RED    
  2 Sotakoun, Sofi R           6 GWSC-CA                41.85      29.58 WHT    
  3 Garcia, Elena I            6 SWRD-CA                29.98      29.76 WHT    
  4 Naegele, Harlee M          6 SCAT-CA                34.21      31.89 WHT    
  5 Westermeyer, Sarah H       5 GWSC-CA                42.63      38.40 WHT    
  6 Garcia, Brecca I           5 GSC-CA                    NT      51.44 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  5-6 BLUE
          55.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wilson, Christina M        6 SCAT-CA                53.73      54.12 RED    
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  5-6 BLUE
        2:01.40  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        6 SCAT-CA              2:01.95    1:48.92 RED    
                  51.98     1:48.92 (56.94)                                        
  2 Sotakoun, Sofi R           6 GWSC-CA                   NT    2:16.57 WHT    
                1:04.42   2:16.57 (1:12.15)                                        
  3 Westermeyer, Sarah H       5 GWSC-CA                   NT    2:35.38 WHT    
                1:11.21   2:35.38 (1:24.17)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 BLUE
          21.70  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kennedy, Lulu G            7 SWRD-CA                19.42      17.55 BLUE   
  2 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 18.66      17.56 BLUE   
  3 Batang, Bianca D           7 GWSC-CA                19.38      18.41 RED    
  4 Walker, Mia N              8 CMAC-CA                20.50      18.74 RED    
  5 Glynn, Madeleine G         8 CMAC-CA                19.76      18.97 RED    
  6 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 21.45      19.18 RED    
  7 Glenn, Jessi C             7 SWRD-CA                19.01      19.28 RED    
  8 Thompson, Blaire A         8 GSC-CA                 20.77      19.79 RED    
  9 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                18.93      19.97 RED    
 10 Manarang, Madyson          8 MVN-CA                 21.22      20.15 RED    
WHT - Division  
  1 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA                 23.62      19.60 RED    
  2 Charles, Alia H            8 MVN-CA                 21.71      19.67 RED    
  3 Horton, Greer G            7 CMAC-CA                   NT      19.94 RED    
  4 Davidson, Sydney C         8 GSC-CA                 22.22      20.42 RED    
  5 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 23.07      20.50 RED    
  6 Valle, Rubi                8 CMAC-CA                26.72      20.52 RED    
  7 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  23.20      20.72 RED    
  8 Soldo, Ema M               8 SET-CA                    NT      20.87 RED    
  9 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA                24.22      21.42 RED    
 10 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA                   NT      21.69 RED    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 BLUE
          48.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Analy              8 CMAC-CA                41.49      38.29 BLUE   
  2 Walker, Mia N              8 CMAC-CA                40.89      38.33 BLUE   
  3 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 43.49      39.83 BLUE   
  4 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA                 41.47      39.93 BLUE   
  5 Kennedy, Lulu G            7 SWRD-CA                43.42      40.13 BLUE   
  6 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 43.37      40.70 RED    
  7 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                46.18      44.49 RED    
  8 Glenn, Jessi C             7 SWRD-CA                43.77      44.52 RED    
  9 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  46.52      45.89 RED    
 10 Ellis, Peyton W            7 SWRD-CA                45.36      46.56 RED    
WHT - Division  
  1 Batang, Bianca D           7 GWSC-CA                54.51      41.23 RED    
  2 Dawson, Halle K            8 MVN-CA                 48.79      43.26 RED    
  3 Duong, Emily G             8 GWSC-CA                   NT      43.63 RED    
  4 Charles, Alia H            8 MVN-CA                 48.61      44.51 RED    
  5 Soldo, Ema M               8 SET-CA                 56.69      45.02 RED    
  6 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA                 50.08      45.37 RED    
  7 Glynn, Madeleine G         8 CMAC-CA                   NT      45.87 RED    
  8 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 51.36      46.53 RED    
  9 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA               1:20.00      47.92 RED    
 10 Thompson, Blaire A         8 GSC-CA                    NT      48.26 RED    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 BLUE
          48.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 43.49      40.28 BLUE   
  2 Stickney, Gianna E         8 SWRD-CA                42.13      41.01 RED    
  3 Walker, Mia N              8 CMAC-CA                40.89      41.18 RED    
  4 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                46.18      41.90 RED    
  5 Fischer, Linda A           8 GSC-CA                 44.71      42.82 RED    
  6 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA                44.44      44.01 RED    
  7 Stine, Caitlyn M           8 MVN-CA                 45.51      46.38 RED    
WHT - Division  
  1 Duong, Emily G             8 GWSC-CA                   NT      43.57 RED    
  2 Kinno, Dahlia A            7 SEAL-CA                49.54      44.12 RED    
  3 Tricano, Ella S            7 SEAL-CA                51.02      45.62 RED    
  4 Wright, Kyla L             7 GWSC-CA              1:00.53      48.51 RED    
  5 Ferrell, Chloe A           7 SCAC-CA                53.46      48.53 RED    
  6 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 49.00      49.05 WHT    
  7 Ferguson, Grace E          8 SWRD-CA                49.06      49.14 WHT    
  8 Slama, Chloe A             8 MVN-CA                 50.42      51.04 WHT    
  9 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 52.37      51.17 WHT    
 10 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                 57.93      53.18 WHT    
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 BLUE
        1:46.10  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA              1:31.94    1:28.85 RED    
                  41.48     1:28.85 (47.37)                                        
  2 Walker, Mia N              8 CMAC-CA              1:35.43    1:29.09 RED    
                  42.86     1:29.09 (46.23)                                        
  3 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA               1:36.53    1:31.64 RED    
                  41.76     1:31.64 (49.88)                                        
  4 Fischer, Linda A           8 GSC-CA               1:37.60    1:34.44 RED    
                  43.59     1:34.44 (50.85)                                        
  5 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA              1:40.68    1:41.86 RED    
                  47.24     1:41.86 (54.62)                                        
  6 Kinno, Dahlia A            7 SEAL-CA              1:36.96    1:41.96 RED    
                  46.19     1:41.96 (55.77)                                        
WHT - Division  
  1 Stickney, Gianna E         8 SWRD-CA              2:13.41    1:34.65 RED    
                  43.29     1:34.65 (51.36)                                        
  2 Raine, Ellie M             8 MVN-CA               1:46.11    1:35.27 RED    
                  44.56     1:35.27 (50.71)                                        
  3 Dawson, Halle K            8 MVN-CA               1:48.66    1:41.48 RED    
                  49.80     1:41.48 (51.68)                                        
  4 Kostich, Maddie R          8 MVN-CA               1:47.11    1:43.87 RED    
                  45.27     1:43.87 (58.60)                                        
  5 Ferrell, Chloe A           7 SCAC-CA              2:00.78    1:44.08 RED    
                  50.12     1:44.08 (53.96)                                        
  6 Stine, Caitlyn M           8 MVN-CA               1:55.68    1:47.07 WHT    
                  50.35     1:47.07 (56.72)                                        
  7 Want, Teagan E             8 MVN-CA               2:00.14    1:48.23 WHT    
                  50.83     1:48.23 (57.40)                                        
  8 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA                   NT    1:49.60 WHT    
                  52.99     1:49.60 (56.61)                                        
  9 Ferguson, Grace E          8 SWRD-CA              1:46.86    1:51.05 WHT    
                  51.26     1:51.05 (59.79)                                        
 10 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA               2:16.65    1:51.59 WHT    
                  50.95   1:51.59 (1:00.64)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 BLUE
          26.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA                 23.25      20.68 BLUE   
  2 Garcia, Analy              8 CMAC-CA                25.76      22.12 BLUE   
  3 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 25.14      23.02 RED    
  4 Glenn, Jessi C             7 SWRD-CA                23.74      23.28 RED    
  5 Dawson, Halle K            8 MVN-CA                 24.59      23.31 RED    
  6 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 24.88      24.50 RED    
  7 Glynn, Madeleine G         8 CMAC-CA                23.30      25.18 RED    
  8 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                 24.13      25.41 RED    
  9 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA                23.96      25.66 RED    
 10 Want, Teagan E             8 MVN-CA                 25.05      25.91 RED    
WHT - Division  
  1 Slama, Chloe A             8 MVN-CA                 30.01      24.54 RED    
  2 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              26.78      25.35 RED    
  3 Charles, Alia H            8 MVN-CA                 27.20      25.48 RED    
  4 Valle, Rubi                8 CMAC-CA                28.99      26.91 WHT    
  5 Kostich, Maddie R          8 MVN-CA                 27.78      27.31 WHT    
  6 English, Emma G            7 SET-CA                 29.60      27.42 WHT    
  7 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 27.91      27.61 WHT    
  8 Horton, Greer G            7 CMAC-CA                   NT      27.67 WHT    
  9 Thompson, Blaire A         8 GSC-CA                 28.41      27.79 WHT    
 10 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA                 28.29      28.15 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 BLUE
          57.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Walker, Mia N              8 CMAC-CA                50.71      45.70 BLUE   
  2 Ellis, Peyton W            7 SWRD-CA                50.59      47.34 BLUE   
  3 Garcia, Analy              8 CMAC-CA                55.39      48.71 RED    
  4 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA                 52.46      49.18 RED    
  5 Davidson, Sydney C         8 GSC-CA                 53.43      50.22 RED    
  6 Manarang, Madyson          8 MVN-CA                 52.89      50.40 RED    
  7 Batang, Bianca D           7 GWSC-CA                48.20      51.36 RED    
  8 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 53.10      52.91 RED    
  9 Dawson, Halle K            8 MVN-CA                 56.19      52.93 RED    
 10 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                 52.66      54.05 RED    
WHT - Division  
  1 Glynn, Madeleine G         8 CMAC-CA                   NT      50.50 RED    
  2 Duong, Emily G             8 GWSC-CA                   NT      50.97 RED    
  3 Charles, Alia H            8 MVN-CA                 57.81      51.38 RED    
  4 Theriault, Elise M         8 GWSC-CA                   NT      51.42 RED    
  5 Neth, Rylee J              7 Otters-CA                 NT      56.47 RED    
  6 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA              1:00.58      57.56 RED    
  7 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA              1:05.01      58.46 WHT    
  8 Horton, Greer G            7 CMAC-CA                   NT      59.04 WHT    
  9 Slama, Chloe A             8 MVN-CA               1:12.00      59.09 WHT    
 10 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA                 58.32      59.65 WHT    
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 BLUE
          28.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fischer, Linda A           8 GSC-CA                 24.87      23.20 BLUE   
  2 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 26.85      25.27 RED    
  3 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                27.19      26.30 RED    
  4 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                27.87      27.50 RED    
  5 Stickney, Gianna E         8 SWRD-CA                28.30      28.52 RED    
  6 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA                 28.59      29.53 WHT    
WHT - Division  
  1 Cianciarulo, CeeCee H      7 GWSC-CA                30.85      27.69 RED    
  2 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA                29.73      27.98 RED    
  2 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 29.09      27.98 RED    
  4 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 31.08      28.82 WHT    
  5 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA                 31.76      30.29 WHT    
  6 Wright, Kyla L             7 GWSC-CA                35.54      30.42 WHT    
  7 Slama, Chloe A             8 MVN-CA                 33.75      30.75 WHT    
  8 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                 31.99      31.06 WHT    
  9 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA                31.65      31.07 WHT    
 10 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 32.47      31.34 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 BLUE
        1:02.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                56.29      53.10 RED    
  2 Fischer, Linda A           8 GSC-CA                 52.87      53.22 RED    
  3 Stickney, Gianna E         8 SWRD-CA              1:01.00      59.15 RED    
  4 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA              1:02.44      59.67 RED    
  5 Mueller, Keira D           8 MVN-CA               1:02.46      59.80 RED    
  6 Ngompe, Olivia S           8 MVN-CA               1:01.89    1:03.39 WHT    
WHT - Division  
  1 Duong, Emily G             8 GWSC-CA                   NT      55.31 RED    
  2 Tricano, Ella S            7 SEAL-CA                   NT    1:01.05 RED    
  3 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                    NT    1:03.27 WHT    
  4 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA               1:12.06    1:05.54 WHT    
  5 Stropp, Stella G           8 SCAT-CA                   NT    1:08.24 WHT    
  6 McKeen, Taryn R            7 SCAT-CA              1:07.91    1:08.86 WHT    
  7 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA               1:09.19    1:11.71 WHT    
  8 Neth, Rylee J              7 Otters-CA                 NT    1:14.41 WHT    
  9 Kostich, Maddie R          8 MVN-CA               1:03.81    1:16.50 WHT    
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                 24.27      23.91 RED    
  2 Ferrell, Chloe A           7 SCAC-CA                24.93      25.41 RED    
WHT - Division  
  1 Cianciarulo, CeeCee H      7 GWSC-CA                28.31      23.71 RED    
  2 Kostich, Maddie R          8 MVN-CA                 28.76      26.45 WHT    
  3 Kinno, Dahlia A            7 SEAL-CA                27.69      27.15 WHT    
  4 Dawson, Halle K            8 MVN-CA                 29.13      27.19 WHT    
  5 Leon Dela Barra, Luisa     7 SWRD-CA                27.88      27.71 WHT    
  6 Tricano, Ella S            7 SEAL-CA                   NT      27.95 WHT    
  7 Slama, Chloe A             8 MVN-CA                 30.45      28.98 WHT    
  8 Mueller, Keira D           8 MVN-CA                 37.20      30.05 WHT    
  9 Raine, Ellie M             8 MVN-CA                 32.71      30.21 WHT    
 10 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 29.84      30.37 WHT    
 10 Mayo, Melina L             7 MVN-CA                 27.78      30.37 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 BLUE
          55.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                48.39      42.72 BLUE   
  2 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA                 52.48      46.90 RED    
  3 Fong, Madeline A           7 GSC-CA                 52.99      56.03 WHT    
  4 Ferrell, Chloe A           7 SCAC-CA                54.17      57.48 WHT    
WHT - Division  
  1 Walker, Mia N              8 CMAC-CA                   NT      46.95 RED    
  2 Duong, Emily G             8 GWSC-CA                   NT      54.08 RED    
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 BLUE
        2:01.40  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sharma, Anoushka R         7 GSC-CA               1:52.58    1:40.08 BLUE   
  1 Walker, Mia N              8 CMAC-CA              1:57.02    1:40.08 BLUE   
                  47.01     1:40.08 (53.07)                                        
  3 Dilao, Lulu C              8 MVN-CA               1:44.93    1:42.03 RED    
                  44.77     1:42.03 (57.26)                                        
  4 Duong, Emily G             8 GWSC-CA              1:57.60    1:45.03 RED    
                  52.47     1:45.03 (52.56)                                        
  5 Entwistle, Courtney D      8 MVN-CA               1:54.12    1:46.64 RED    
                  47.57     1:46.64 (59.07)                                        
  6 Manarang, Madyson          8 MVN-CA               2:00.12    1:49.88 RED    
                  52.67     1:49.88 (57.21)                                        
  7 Glenn, Jessi C             7 SWRD-CA              1:54.41    1:50.39 RED    
                  53.07     1:50.39 (57.32)                                        
  8 Davidson, Sydney C         8 GSC-CA               1:57.43    1:56.63 RED    
                  50.92   1:56.63 (1:05.71)                                        
  9 Slama, Chloe A             8 MVN-CA               2:00.12    2:09.72 WHT    
                  57.64   2:09.72 (1:12.08)                                        
WHT - Division  
  1 Kennedy, Lulu G            7 SWRD-CA                   NT    1:44.22 RED    
                  47.66     1:44.22 (56.56)                                        
  2 Garcia, Analy              8 CMAC-CA                   NT    1:45.77 RED    
                  49.24     1:45.77 (56.53)                                        
  3 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                   NT    1:51.56 RED    
  4 Ellis, Peyton W            7 SWRD-CA                   NT    1:55.39 RED    
                  52.03   1:55.39 (1:03.36)                                        
  5 Stine, Caitlyn M           8 MVN-CA               2:02.33    2:02.08 WHT    
                  58.60   2:02.08 (1:03.48)                                        
  6 Valle, Rubi                8 CMAC-CA                   NT    2:03.79 WHT    
                  57.88   2:03.79 (1:05.91)                                        
  7 Schaeffer, Teagan R        7 MVN-CA               2:12.62    2:04.03 WHT    
  8 Carlisle, Eliza A          7 SCAT-CA              2:18.51    2:06.54 WHT    
  9 Want, Teagan E             8 MVN-CA               2:28.86    2:08.28 WHT    
                1:04.08   2:08.28 (1:04.20)                                        
 10 Mayo, Melina L             7 MVN-CA               2:01.41    2:11.06 WHT    
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:19.22    1:19.05        
                  41.70     1:19.05 (37.35)                                        
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:22.07    1:20.03        
                  47.87     1:20.03 (32.16)                                        
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    1:21.71        
                  43.35     1:21.71 (38.36)                                        
  4 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    1:26.29        
                  41.14     1:26.29 (45.15)                                        
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:25.87    1:27.68        
  6 San Clemente Aquatics-CA  'B'                          NT    1:40.32        
                  55.59     1:40.32 (44.73)                                        
  7 Set Swim-CA  'A'                                       NT    1:49.71        
                  55.57     1:49.71 (54.14)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     1:32.67    1:30.23        
                  54.90     1:30.23 (35.33)                                        
  2 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    1:38.46        
                  48.56     1:38.46 (49.90)                                        
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:40.58    1:39.87        
                  54.79     1:39.87 (45.08)                                        
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:45.02    1:46.17        
                  59.07     1:46.17 (47.10)                                        
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:49.18    1:50.53        
                1:00.02     1:50.53 (50.51)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  BLUE
          37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jareno, Gaby I            10 MVN-CA                 34.83      31.98 BLUE   
  2 Kuhne, Ainsley W          10 GWSC-CA                34.34      33.48 BLUE   
  3 Fong, Kaitlyn A           10 GSC-CA                 34.08      33.96 RED    
  3 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA                36.16      33.96 RED    
  5 Anderson, Kamryn E         9 CMAC-CA                36.39      34.11 RED    
  6 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 36.61      34.26 RED    
  7 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA                35.10      34.35 RED    
  8 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                 36.20      34.66 RED    
  9 Anderson, Gracey K        10 CMAC-CA                35.94      34.70 RED    
 10 Schilleci, Ana M          10 SWRD-CA                34.95      35.46 RED    
WHT - Division  
  1 Templanza, Jamie Grace C  10 SEAL-CA                37.04      33.96 RED    
  2 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                 40.15      35.01 RED    
  3 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT      35.36 RED    
  4 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 37.56      35.85 RED    
  5 Parkan, Lily A             9 SET-CA                 40.37      36.80 RED    
  6 Manarang, Ally A          10 MVN-CA                 41.12      37.00 RED    
  7 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                37.98      37.59 WHT    
  8 Smith, Julia L            10 SET-CA                 39.72      37.75 WHT    
  9 Leon Dela Barra, Pia       9 SWRD-CA                39.00      38.44 WHT    
 10 Nguyen, Nam H             10 GWSC-CA                   NT      38.55 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  BLUE
        1:21.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           10 GSC-CA               1:15.99    1:12.81 BLUE   
                  35.10     1:12.81 (37.71)                                        
  2 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA               1:19.53    1:13.91 BLUE   
                  35.82     1:13.91 (38.09)                                        
  3 Thomas, Addison G         10 SCAT-CA              1:15.42    1:13.98 BLUE   
                  34.69     1:13.98 (39.29)                                        
  4 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:20.53    1:14.83 RED    
                  35.34     1:14.83 (39.49)                                        
  5 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA              1:19.30    1:16.36 RED    
                  36.29     1:16.36 (40.07)                                        
  6 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA              1:17.47    1:16.74 RED    
                  36.69     1:16.74 (40.05)                                        
  7 Kuhne, Ainsley W          10 GWSC-CA              1:18.52    1:16.88 RED    
                  35.92     1:16.88 (40.96)                                        
  8 Wieczorek, Calla L         9 SWRD-CA              1:17.48    1:18.03 RED    
                  36.84     1:18.03 (41.19)                                        
  9 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:21.12    1:19.38 RED    
                  38.03     1:19.38 (41.35)                                        
 10 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA              1:17.88    1:20.76 RED    
                  38.64     1:20.76 (42.12)                                        
WHT - Division  
  1 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT    1:18.22 RED    
                  36.80     1:18.22 (41.42)                                        
  2 Curry, Ryder P            10 MVN-CA               1:25.97    1:19.24 RED    
                  36.64     1:19.24 (42.60)                                        
  3 Lim, Kaya E               10 MVN-CA               1:24.72    1:19.73 RED    
                  38.04     1:19.73 (41.69)                                        
  4 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                   NT    1:20.41 RED    
                  37.48     1:20.41 (42.93)                                        
  5 Tjondro, Constance         9 MVN-CA               1:24.55    1:20.65 RED    
                  37.47     1:20.65 (43.18)                                        
  6 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:24.33    1:22.12 WHT    
                  37.85     1:22.12 (44.27)                                        
  7 Parkan, Lily A             9 SET-CA               1:28.15    1:23.28 WHT    
                  40.31     1:23.28 (42.97)                                        
  8 Huberman, Brooke L        10 GWSC-CA              1:27.63    1:23.80 WHT    
                  38.72     1:23.80 (45.08)                                        
  9 Smith, Julia L            10 SET-CA               1:28.69    1:25.74 WHT    
                  40.53     1:25.74 (45.21)                                        
 10 Feeny, Astrid L           10 GSC-CA               1:29.79    1:26.41 WHT    
                  39.47     1:26.41 (46.94)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           10 GSC-CA               2:52.60    2:41.43 BLUE   
                  35.58     1:17.42 (41.84)     2:00.72 (43.30)     2:41.43 (40.71)
  2 Guard, Lucy I             10 GWSC-CA              2:55.42    2:44.84 RED    
                  36.66     1:18.67 (42.01)     2:02.41 (43.74)     2:44.84 (42.43)
  3 Boado, Felisa E           10 SET-CA               2:44.97    2:45.76 RED    
                  36.78     1:19.08 (42.30)     2:02.25 (43.17)     2:45.76 (43.51)
  4 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA              2:51.73    2:46.39 RED    
                  35.85     1:17.99 (42.14)     2:02.86 (44.87)     2:46.39 (43.53)
WHT - Division  
  1 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               3:02.90    2:46.54 RED    
                  36.23     1:18.89 (42.66)     2:05.00 (46.11)     2:46.54 (41.54)
  2 Wieczorek, Calla L         9 SWRD-CA              2:57.80    2:49.98 RED    
                  37.41     1:20.82 (43.41)     2:07.16 (46.34)     2:49.98 (42.82)
  3 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               3:01.24    2:55.08 RED    
                  39.60     1:23.93 (44.33)     2:10.32 (46.39)     2:55.08 (44.76)
  4 Tjondro, Constance         9 MVN-CA               3:16.63    2:58.04 WHT    
                  38.59     1:25.19 (46.60)     2:12.96 (47.77)     2:58.04 (45.08)
  5 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA              3:08.61    3:08.58 WHT    
                  41.32     1:30.35 (49.03)     2:20.60 (50.25)     3:08.58 (47.98)
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  2:42.01 - 2:56.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Love, Raegan P            10 MVN-CA               2:55.44    6:56.01 WHT    
                  36.61     1:18.07 (41.46)     2:00.85 (42.78)     2:43.03 (42.18)
        3:24.93 (41.90)     4:07.76 (42.83)     4:50.83 (43.07)     5:34.45 (43.62)
        6:16.51 (42.06)     6:56.01 (39.50)                                        
  2 Boado, Felisa E           10 SET-CA               2:44.97    7:22.21 WHT    
                  37.76     1:21.74 (43.98)     2:06.45 (44.71)     2:51.39 (44.94)
        3:37.04 (45.65)     4:23.38 (46.34)     5:09.11 (45.73)     5:56.43 (47.32)
        6:42.41 (45.98)     7:22.21 (39.80)                                        
WHT - Division  
  1 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA                   NT    6:30.26 WHT    
                  35.75     1:16.62 (40.87)     1:57.60 (40.98)     2:37.77 (40.17)
        3:17.66 (39.89)     3:57.54 (39.88)     4:36.27 (38.73)     5:15.34 (39.07)
        5:54.02 (38.68)     6:30.26 (36.24)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  BLUE
          44.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Templanza, Jamie Grace C  10 SEAL-CA                40.93      39.42 BLUE   
  2 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 42.84      40.31 BLUE   
  3 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                 41.82      41.87 RED    
  4 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA                 41.68      41.93 RED    
  5 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA                40.78      42.61 RED    
  6 Rhee, Celine Y             9 GWSC-CA                42.86      42.75 RED    
  7 Boado, Felisa E           10 SET-CA                 44.02      43.58 RED    
  8 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA                43.66      44.25 RED    
WHT - Division  
  1 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT      41.32 RED    
  2 Love, Raegan P            10 MVN-CA                 45.21      42.07 RED    
  3 Anderson, Gracey K        10 CMAC-CA                   NT      43.85 RED    
  4 Anderson, Kamryn E         9 CMAC-CA                   NT      44.21 RED    
  5 Smith, Julia L            10 SET-CA                 45.61      44.59 WHT    
  6 Nguyen, Nam H             10 GWSC-CA                   NT      44.72 WHT    
  7 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                44.54      44.82 WHT    
  8 Capistron, Riley A        10 GSC-CA                 45.36      45.18 WHT    
  9 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                45.67      45.23 WHT    
 10 Davis, Harper C            9 SEAL-CA                53.01      46.10 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  BLUE
        1:36.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA               1:30.22    1:26.06 BLUE   
                  42.61     1:26.06 (43.45)                                        
  2 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA              1:31.32    1:27.51 BLUE   
                  42.60     1:27.51 (44.91)                                        
  3 Kuhne, Ainsley W          10 GWSC-CA              1:30.56    1:29.19 RED    
                  43.66     1:29.19 (45.53)                                        
  4 Lim, Kaya E               10 MVN-CA               1:30.56    1:29.78 RED    
                  43.54     1:29.78 (46.24)                                        
  5 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:36.77    1:35.45 RED    
                  45.76     1:35.45 (49.69)                                        
WHT - Division  
  1 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT    1:26.97 BLUE   
                  42.79     1:26.97 (44.18)                                        
  2 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                   NT    1:33.66 RED    
                  44.22     1:33.66 (49.44)                                        
  3 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                   NT    1:37.84 WHT    
                  46.26     1:37.84 (51.58)                                        
  4 Petrosian, Paisley H      10 GSC-CA               1:48.94    1:41.82 WHT    
                  50.03     1:41.82 (51.79)                                        
  5 Goodspeed, Emma B          9 SET-CA                    NT    1:42.25 WHT    
                  48.67     1:42.25 (53.58)                                        
  6 Edwards, Abby R           10 GSC-CA               1:51.15    1:46.98 WHT    
                  53.63     1:46.98 (53.35)                                        
  7 Lopez, Martha              9 SCAT-CA                   NT    2:02.55 WHT    
                  57.88   2:02.55 (1:04.67)                                        
  8 Hoang, Brooklynn           9 SET-CA               2:12.15    2:02.60 WHT    
  9 Vishwas, Shriya            9 MVN-CA               2:10.94    2:06.15 WHT    
                1:01.39   2:06.15 (1:04.76)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA                46.92      44.51 BLUE   
  2 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA                47.76      46.29 RED    
  3 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA                46.32      46.45 RED    
  4 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 47.17      46.85 RED    
  5 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA                 47.56      47.33 RED    
  6 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 48.94      48.53 RED    
WHT - Division  
  1 Curry, Ryder P            10 MVN-CA                 50.24      48.04 RED    
  2 Feeny, Astrid L           10 GSC-CA                 50.62      48.95 RED    
  3 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                 51.50      50.15 WHT    
  4 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                50.32      50.75 WHT    
  5 Nguyen, Nam H             10 GWSC-CA                   NT      51.65 WHT    
  6 Parkan, Lily A             9 SET-CA                 54.28      52.65 WHT    
  7 O'Byrnes, Maggie E        10 SCAC-CA                55.86      52.76 WHT    
  8 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA                52.32      52.87 WHT    
  9 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                52.42      53.02 WHT    
 10 Smith, Julia L            10 SET-CA                    NT      53.07 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  BLUE
        1:49.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Templanza, Jamie Grace C  10 SEAL-CA              1:43.07    1:31.14 BLUE   
                  42.98     1:31.14 (48.16)                                        
  2 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:43.78    1:35.89 BLUE   
                  45.33     1:35.89 (50.56)                                        
  3 Manarang, Ally A          10 MVN-CA               1:44.01    1:38.38 BLUE   
                  47.28     1:38.38 (51.10)                                        
  4 Curry, Ryder P            10 MVN-CA               1:44.87    1:42.68 RED    
                  48.85     1:42.68 (53.83)                                        
  5 Schilleci, Ana M          10 SWRD-CA              1:44.62    1:44.52 RED    
                  50.21     1:44.52 (54.31)                                        
  6 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:45.73    1:47.03 RED    
                  51.55     1:47.03 (55.48)                                        
WHT - Division  
  1 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                   NT    1:40.08 RED    
                  47.19     1:40.08 (52.89)                                        
  2 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                    NT    1:42.91 RED    
                  49.26     1:42.91 (53.65)                                        
  3 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                    NT    1:45.02 RED    
                  49.12     1:45.02 (55.90)                                        
  4 Rhee, Celine Y             9 GWSC-CA              2:07.94    1:48.00 RED    
                  53.10     1:48.00 (54.90)                                        
  5 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA              1:52.48    1:49.44 WHT    
                  52.39     1:49.44 (57.05)                                        
  6 Nguyen, Nam H             10 GWSC-CA                   NT    1:50.12 WHT    
                  52.56     1:50.12 (57.56)                                        
  7 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA                   NT    1:50.38 WHT    
                  53.14     1:50.38 (57.24)                                        
  8 Waltersdorfer, Anna E     10 LTSC-CA              2:07.02    1:50.45 WHT    
                  53.95     1:50.45 (56.50)                                        
  9 Anderson, Kamryn E         9 CMAC-CA                   NT    1:50.88 WHT    
 10 Smith, Reece T            10 GWSC-CA                   NT    1:51.04 WHT    
                  52.63     1:51.04 (58.41)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  BLUE
          41.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA                38.50      37.64 BLUE   
  2 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA                 40.85      37.71 BLUE   
  3 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA                40.02      38.06 BLUE   
  4 Thomas, Addison G         10 SCAT-CA                40.68      38.07 BLUE   
  5 Guard, Lucy I             10 GWSC-CA                40.88      39.02 RED    
  6 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA                41.35      41.79 RED    
  7 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA                41.75      41.80 RED    
  8 Kuhne, Ainsley W          10 GWSC-CA                41.17      42.35 WHT    
WHT - Division  
  1 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT      40.07 RED    
  2 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA                 42.43      41.78 RED    
  3 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                43.60      42.62 WHT    
  4 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA                 50.69      43.19 WHT    
  5 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                 45.01      43.53 WHT    
  6 Wieczorek, Calla L         9 SWRD-CA                43.38      44.24 WHT    
  7 Smith, Reece T            10 GWSC-CA                   NT      47.20 WHT    
  8 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                 48.31      48.56 WHT    
  9 McPherson, Rose R          9 MVN-CA                 51.65      48.87 WHT    
 10 Leon Dela Barra, Pia       9 SWRD-CA                51.01      48.93 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  BLUE
        1:37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               1:30.12    1:34.31 RED    
                  45.15     1:34.31 (49.16)                                        
WHT - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           10 GSC-CA                    NT    1:29.86 RED    
                  42.90     1:29.86 (46.96)                                        
  2 Jareno, Gaby I            10 MVN-CA               1:40.50    1:37.72 WHT    
                  44.27     1:37.72 (53.45)                                        
  3 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:41.68    1:41.61 WHT    
                  49.07     1:41.61 (52.54)                                        
  4 Leon Dela Barra, Pia       9 SWRD-CA                   NT    1:46.08 WHT    
                  50.52     1:46.08 (55.56)                                        
  5 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                    NT    1:48.50 WHT    
                  52.69     1:48.50 (55.81)                                        
  6 Cooper, Allie R            9 SCAT-CA                   NT    1:59.02 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  BLUE
        1:34.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Guard, Lucy I             10 GWSC-CA              1:27.54    1:21.59 BLUE   
                  39.66     1:21.59 (41.93)                                        
  2 Fong, Kaitlyn A           10 GSC-CA               1:27.58    1:24.04 BLUE   
                  38.72     1:24.04 (45.32)                                        
  3 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               1:30.16    1:26.04 BLUE   
                  41.58     1:26.04 (44.46)                                        
  4 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA              1:28.47    1:26.83 RED    
                  42.03     1:26.83 (44.80)                                        
  5 Schneider, Cece K          9 SCAT-CA              1:29.09    1:26.98 RED    
                  41.74     1:26.98 (45.24)                                        
  6 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               1:29.69    1:29.16 RED    
                  43.46     1:29.16 (45.70)                                        
  7 Dinh, Patrishia M          9 CMAC-CA              1:32.88    1:31.60 RED    
                  43.90     1:31.60 (47.70)                                        
  8 Armbruster, Macie M       10 SCAT-CA              1:30.44    1:33.74 RED    
                  47.61     1:33.74 (46.13)                                        
  9 Boado, Felisa E           10 SET-CA               1:32.04    1:37.92 WHT    
                  48.72     1:37.92 (49.20)                                        
WHT - Division  
  1 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT    1:30.50 RED    
                  41.58     1:30.50 (48.92)                                        
  2 Curry, Ryder P            10 MVN-CA               1:38.24    1:30.83 RED    
                  44.07     1:30.83 (46.76)                                        
  3 Thomas, Addison G         10 SCAT-CA              1:53.97    1:32.31 RED    
                  41.41     1:32.31 (50.90)                                        
  4 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA              1:39.28    1:34.04 RED    
                  45.62     1:34.04 (48.42)                                        
  5 Feeny, Astrid L           10 GSC-CA               1:34.87    1:34.88 WHT    
                  42.67     1:34.88 (52.21)                                        
  6 Rhee, Celine Y             9 GWSC-CA              1:36.43    1:35.35 WHT    
                  45.91     1:35.35 (49.44)                                        
  7 Parkan, Lily A             9 SET-CA               1:40.52    1:37.01 WHT    
                  47.16     1:37.01 (49.85)                                        
  8 Huberman, Brooke L        10 GWSC-CA              1:38.94    1:37.26 WHT    
                  46.64     1:37.26 (50.62)                                        
  9 Hawfield, Sydney A         9 SCAT-CA              1:37.59    1:37.64 WHT    
                  46.31     1:37.64 (51.33)                                        
 10 Nguyen, Nam H             10 GWSC-CA                   NT    1:38.63 WHT    
                  49.54     1:38.63 (49.09)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  BLUE
        3:23.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jareno, Gaby I            10 MVN-CA               3:15.80    3:01.23 BLUE   
                  42.37     1:27.95 (45.58)     2:21.45 (53.50)     3:01.23 (39.78)
  2 Love, Raegan P            10 MVN-CA               3:22.76    3:03.79 BLUE   
                  42.41     1:31.24 (48.83)   3:03.79 (1:32.55)                    
  3 Fitchett, Belle B         10 MVN-CA               3:20.17    3:07.40 RED    
                  43.65     1:33.12 (49.47)   3:07.40 (1:34.28)                    
  4 DeSimone, Grace E         10 MVN-CA               3:16.38    3:13.34 RED    
                  42.35     1:33.12 (50.77)     2:28.93 (55.81)     3:13.34 (44.41)
WHT - Division  
  1 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA                   NT    3:02.17 BLUE   
                  40.05     1:29.03 (48.98)     2:22.72 (53.69)     3:02.17 (39.45)
  2 McKeen, Devon G           10 SCAT-CA                   NT    3:07.85 RED    
                  45.17     1:32.89 (47.72)     2:27.33 (54.44)     3:07.85 (40.52)
  3 Kuhne, Ainsley W          10 GWSC-CA                   NT    3:09.37 RED    
                  44.85     1:33.51 (48.66)     2:27.27 (53.76)     3:09.37 (42.10)
  4 Rigg, Mia S                9 SCAT-CA                   NT    3:09.80 RED    
                  41.68     1:28.59 (46.91)     2:28.11 (59.52)     3:09.80 (41.69)
  5 De Sena, Sydney E         10 MVN-CA               3:24.69    3:10.45 RED    
                  45.88     1:35.52 (49.64)     2:29.32 (53.80)     3:10.45 (41.13)
  6 Schilleci, Ana M          10 SWRD-CA              3:26.17    3:13.77 RED    
                  46.95     1:36.55 (49.60)     2:31.47 (54.92)     3:13.77 (42.30)
  7 Tjondro, Constance         9 MVN-CA                    NT    3:17.01 RED    
                  50.57     1:39.40 (48.83)     2:32.97 (53.57)     3:17.01 (44.04)
  8 Mueller, Heather R        10 SCAT-CA                   NT    3:17.89 RED    
                  44.96     1:34.77 (49.81)   3:17.89 (1:43.12)                    
  9 Lim, Kaya E               10 MVN-CA                    NT    3:21.73 RED    
                  46.29     1:34.40 (48.11)   3:21.73 (1:47.33)                    
 10 Manarang, Ally A          10 MVN-CA               3:41.65    3:24.93 WHT    
                  47.96     1:39.43 (51.47)     2:37.57 (58.14)     3:24.93 (47.36)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'                  2:20.00    2:20.86        
                                1:11.82 ( )     1:51.76 (39.94)     2:20.86 (29.10)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:16.55    2:20.95        
                  33.82     1:09.53 (35.71)     1:46.30 (36.77)     2:20.95 (34.65)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  2:32.20    2:34.86        
                  40.62     1:18.10 (37.48)     1:59.36 (41.26)     2:34.86 (35.50)
  4 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    2:47.69        
                  33.96     1:18.34 (44.38)     2:06.97 (48.63)     2:47.69 (40.72)
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     2:44.76    2:37.03        
                  41.43     1:26.68 (45.25)     2:03.53 (36.85)     2:37.03 (33.50)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:06.22    2:43.55        
                  42.03     1:28.18 (46.15)     2:06.88 (38.70)     2:43.55 (36.67)
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    2:45.13        
                  44.07     1:33.04 (48.97)     2:09.25 (36.21)     2:45.13 (35.88)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'B'                     2:52.30    2:49.36        
                  43.39     1:33.26 (49.87)     2:14.71 (41.45)     2:49.36 (34.65)
  5 Set Swim-CA  'A'                                  2:55.59    3:14.44        
                  47.01     1:39.01 (52.00)     2:37.37 (58.36)     3:14.44 (37.07)
  6 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'                  3:15.00    3:16.60        
                1:09.90                             2:34.87 ( )     3:16.60 (41.73)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  BLUE
          33.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chhour, Elise S           12 SWRD-CA                31.59      30.24 BLUE   
  2 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA                31.28      30.59 BLUE   
  3 Vique, Emily J            11 MVN-CA                 31.33      31.04 RED    
  4 Aquino, Gracyn E          11 MVN-CA                 31.70      31.08 RED    
  5 Fassoth, Olivia R         12 SEAL-CA                32.47      31.26 RED    
  5 Le, Layla H               12 SET-CA                 31.75      31.26 RED    
  7 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA                 31.21      31.27 RED    
  8 Sauers, Kaelyn A          12 SET-CA                 32.63      31.33 RED    
  9 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  32.80      32.01 RED    
 10 Stoner, Devon Herkenhof   11 SCAT-CA                32.29      32.07 RED    
WHT - Division  
  1 Donovan, Audrey M         12 MVN-CA                 33.51      32.04 RED    
  2 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  33.57      32.65 RED    
  3 Mai, Katey L              12 MVN-CA                 33.51      33.32 RED    
  4 De Gree, Monika M         12 SCAT-CA                33.96      33.46 RED    
  5 Sun, Amanda               12 MVN-CA                 34.05      33.53 WHT    
  6 Rodriguez, Isabella J     12 GSC-CA                 33.85      33.87 WHT    
  7 Padgett, Gracie C         11 SET-CA                 34.59      34.12 WHT    
  8 Newman, Helena S          12 SWRD-CA                33.58      34.20 WHT    
  9 Kresge, Sophie J          12 GWSC-CA                34.10      34.24 WHT    
 10 Miller, Kasey A           11 GSC-CA                 35.61      34.56 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  BLUE
        1:12.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA               1:07.38    1:04.16 BLUE   
                  30.49     1:04.16 (33.67)                                        
  2 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:08.60    1:06.43 BLUE   
                  32.18     1:06.43 (34.25)                                        
  3 Chhour, Elise S           12 SWRD-CA              1:09.42    1:06.87 RED    
                  32.57     1:06.87 (34.30)                                        
  4 Templanza, Julien Faith   11 SEAL-CA              1:11.34    1:07.49 RED    
                  32.41     1:07.49 (35.08)                                        
  5 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA              1:07.73    1:07.52 RED    
  6 Armas, MoMo R             12 MVN-CA               1:09.04    1:07.87 RED    
                  31.97     1:07.87 (35.90)                                        
  7 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:08.24    1:07.95 RED    
                  32.20     1:07.95 (35.75)                                        
  8 Vique, Emily J            11 MVN-CA               1:09.30    1:08.07 RED    
                  32.84     1:08.07 (35.23)                                        
  9 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               1:08.64    1:08.28 RED    
                  32.77     1:08.28 (35.51)                                        
 10 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA               1:07.62    1:08.53 RED    
                  32.88     1:08.53 (35.65)                                        
WHT - Division  
  1 Nagorniuk, Anastasiya N   11 GSC-CA               1:15.95    1:09.51 RED    
                  32.83     1:09.51 (36.68)                                        
  2 Carreon, Chanelle C       11 SEAL-CA                   NT    1:12.05 RED    
                  33.03     1:12.05 (39.02)                                        
  3 Henry, Lily R             11 SET-CA               1:17.57    1:12.09 RED    
                  34.18     1:12.09 (37.91)                                        
  4 Taylor, Mallory G         12 SET-CA               1:14.65    1:12.22 RED    
                  34.89     1:12.22 (37.33)                                        
  5 Padgett, Gracie C         11 SET-CA               1:19.33    1:13.74 WHT    
                  36.25     1:13.74 (37.49)                                        
  6 Xiao Fang, Elisha N       11 MVN-CA               1:17.12    1:13.75 WHT    
                  35.01     1:13.75 (38.74)                                        
  7 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA               1:16.60    1:15.25 WHT    
                  35.05     1:15.25 (40.20)                                        
  8 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               1:15.65    1:15.43 WHT    
                  35.98     1:15.43 (39.45)                                        
  9 Baker, Hanna E            12 CMAC-CA                   NT    1:15.60 WHT    
                  35.29     1:15.60 (40.31)                                        
 10 Sun, Amanda               12 MVN-CA               1:16.52    1:16.33 WHT    
                  36.78     1:16.33 (39.55)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  BLUE
        2:37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kinno, Sophia V           11 SEAL-CA              2:24.60    2:11.82 BLUE   
                  29.25     1:02.22 (32.97)     1:37.22 (35.00)     2:11.82 (34.60)
  2 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA               2:31.50    2:16.77 BLUE   
                  32.42     1:08.03 (35.61)     1:43.10 (35.07)     2:16.77 (33.67)
  3 Jones, Allie P            12 GWSC-CA              2:27.89    2:17.89 BLUE   
                  31.67     1:07.15 (35.48)     1:43.66 (36.51)     2:17.89 (34.23)
  4 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA               2:25.83    2:20.50 BLUE   
                  31.29     1:06.71 (35.42)     1:43.75 (37.04)     2:20.50 (36.75)
  5 Stoner, Devon Herkenhof   11 SCAT-CA              2:29.98    2:22.55 BLUE   
                  33.34     1:09.70 (36.36)     1:46.87 (37.17)     2:22.55 (35.68)
  6 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA               2:28.86    2:22.67 BLUE   
                  33.03     1:09.72 (36.69)     1:46.76 (37.04)     2:22.67 (35.91)
  7 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               2:24.76    2:23.42 BLUE   
                  31.79     1:08.53 (36.74)     1:46.81 (38.28)     2:23.42 (36.61)
  8 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               2:26.86    2:25.08 RED    
                  33.43     1:10.83 (37.40)     1:49.39 (38.56)     2:25.08 (35.69)
  9 Armas, MoMo R             12 MVN-CA               2:28.84    2:25.15 RED    
                  32.75     1:09.61 (36.86)     1:48.62 (39.01)     2:25.15 (36.53)
 10 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA              2:30.25    2:26.07 RED    
                  33.72     1:10.67 (36.95)     1:49.13 (38.46)     2:26.07 (36.94)
WHT - Division  
  1 Guard, Ava R              12 GWSC-CA                   NT    2:20.93 BLUE   
                  31.73     1:07.42 (35.69)     1:44.50 (37.08)     2:20.93 (36.43)
  2 Vique, Emily J            11 MVN-CA               2:53.72    2:31.88 RED    
                  35.42     1:14.47 (39.05)     1:54.37 (39.90)     2:31.88 (37.51)
  3 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA               2:46.11    2:32.22 RED    
                  34.62     1:13.57 (38.95)     1:54.80 (41.23)     2:32.22 (37.42)
  4 Taylor, Mallory G         12 SET-CA               2:40.03    2:34.49 RED    
                  36.43     1:16.18 (39.75)     1:57.39 (41.21)     2:34.49 (37.10)
  5 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA                   NT    2:34.67 RED    
                  34.13     1:13.52 (39.39)     1:54.48 (40.96)     2:34.67 (40.19)
  6 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA              2:40.29    2:36.51 RED    
                  35.42     1:17.21 (41.79)     1:58.35 (41.14)     2:36.51 (38.16)
  7 Donovan, Audrey M         12 MVN-CA               2:37.21    2:42.46 WHT    
                  35.71     1:16.21 (40.50)     2:00.44 (44.23)     2:42.46 (42.02)
  8 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA               2:51.95    2:46.01 WHT    
                  37.43     1:20.17 (42.74)     2:04.31 (44.14)     2:46.01 (41.70)
  9 Schneider, Hayden M       12 CMAC-CA              2:50.18    2:49.30 WHT    
                  38.02     1:21.21 (43.19)     2:05.66 (44.45)     2:49.30 (43.64)
 10 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA               3:10.61    2:59.64 WHT    
                  40.68     1:26.56 (45.88)     2:15.11 (48.55)     2:59.64 (44.53)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  BLUE
        6:59.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  6:24.61 - 6:59.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marumoto, Alex F          12 GWSC-CA              6:59.50    6:03.91 BLUE   
                  33.71     1:11.40 (37.69)     1:48.10 (36.70)     2:25.66 (37.56)
        3:02.28 (36.62)     3:39.15 (36.87)     4:16.47 (37.32)     4:53.07 (36.60)
        5:28.93 (35.86)     6:03.91 (34.98)                                        
  2 Jones, Allie P            12 GWSC-CA              6:59.50    6:07.50 BLUE   
                  33.10     1:08.99 (35.89)     1:46.52 (37.53)     2:24.55 (38.03)
        3:03.18 (38.63)     3:40.81 (37.63)     4:18.37 (37.56)     4:55.52 (37.15)
        5:32.71 (37.19)     6:07.50 (34.79)                                        
  3 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               6:24.62    6:07.86 BLUE   
                  33.41     1:10.55 (37.14)     1:48.30 (37.75)     2:26.52 (38.22)
        3:03.35 (36.83)     3:40.90 (37.55)     4:17.27 (36.37)     4:54.77 (37.50)
        5:31.64 (36.87)     6:07.86 (36.22)                                        
  4 Guard, Ava R              12 GWSC-CA              6:32.98    6:08.04 BLUE   
                  33.22     1:10.35 (37.13)     1:47.95 (37.60)     2:25.34 (37.39)
        3:03.58 (38.24)     3:41.43 (37.85)     4:18.52 (37.09)     4:56.51 (37.99)
        5:33.84 (37.33)     6:08.04 (34.20)                                        
  5 Sotakoun, Ryli M          12 GWSC-CA              6:59.50    6:08.52 BLUE   
                  31.50     1:07.29 (35.79)     1:45.93 (38.64)     2:23.28 (37.35)
        3:01.10 (37.82)     3:39.02 (37.92)     4:16.85 (37.83)     4:54.64 (37.79)
        5:32.58 (37.94)     6:08.52 (35.94)                                        
  6 Rhee, Kaylah Y            11 GWSC-CA              6:59.50    6:12.67 BLUE   
                  33.49     1:10.72 (37.23)     1:49.03 (38.31)     2:27.33 (38.30)
        3:05.60 (38.27)     3:43.45 (37.85)     4:21.60 (38.15)     4:59.69 (38.09)
        5:36.94 (37.25)     6:12.67 (35.73)                                        
  7 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA               6:59.50    6:21.59 BLUE   
                  35.18     1:14.10 (38.92)     1:53.78 (39.68)     2:33.23 (39.45)
        3:12.89 (39.66)     3:51.73 (38.84)     4:30.59 (38.86)     5:09.11 (38.52)
        5:45.90 (36.79)     6:21.59 (35.69)                                        
  8 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               6:48.54    6:26.13 RED    
                  35.87     1:14.64 (38.77)     1:54.07 (39.43)     2:33.48 (39.41)
        3:12.87 (39.39)     3:52.94 (40.07)     4:32.24 (39.30)     5:11.67 (39.43)
        5:49.27 (37.60)     6:26.13 (36.86)                                        
  9 Tougas, Kayla             12 CMAC-CA              6:30.65    6:32.63 RED    
                  34.17     1:12.43 (38.26)     1:51.60 (39.17)     2:31.98 (40.38)
        3:12.74 (40.76)     3:53.40 (40.66)     4:33.77 (40.37)     5:14.38 (40.61)
        5:54.13 (39.75)     6:32.63 (38.50)                                        
 10 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA              6:54.76    6:36.48 RED    
                  36.08     1:15.79 (39.71)     1:55.52 (39.73)     2:35.87 (40.35)
        3:15.56 (39.69)     3:56.30 (40.74)     4:37.06 (40.76)     5:17.67 (40.61)
        5:57.53 (39.86)     6:36.48 (38.95)                                        
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:58.60  11-12 BLUE
       13:45.80  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  12:58.61 - 13:45.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA              13:45.80   12:29.64 BLUE   
                  33.13     1:11.37 (38.24)     1:49.11 (37.74)     2:27.52 (38.41)
        3:05.53 (38.01)     3:43.60 (38.07)     4:21.58 (37.98)     4:59.62 (38.04)
        5:36.98 (37.36)     6:15.32 (38.34)     6:53.57 (38.25)     7:31.25 (37.68)
        8:09.16 (37.91)     8:45.60 (36.44)     9:23.69 (38.09)    10:02.02 (38.33)
       10:39.87 (37.85)    11:17.25 (37.38)    11:54.43 (37.18)    12:29.64 (35.21)
  2 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA              13:21.68   12:49.40 BLUE   
                  33.85     1:11.45 (37.60)     1:49.73 (38.28)     2:28.40 (38.67)
        3:06.21 (37.81)     3:44.10 (37.89)     4:23.50 (39.40)     5:03.74 (40.24)
        5:41.82 (38.08)     6:20.67 (38.85)     6:59.08 (38.41)     7:37.30 (38.22)
        8:17.56 (40.26)     8:56.44 (38.88)     9:35.27 (38.83)    10:13.41 (38.14)
       10:51.76 (38.35)    11:31.88 (40.12)    12:11.67 (39.79)    12:49.40 (37.73)
  3 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA              13:45.80   12:56.93 BLUE   
                  34.55     1:13.47 (38.92)     1:52.96 (39.49)     2:32.98 (40.02)
        3:12.70 (39.72)     3:51.61 (38.91)     4:31.11 (39.50)     5:10.06 (38.95)
        5:49.42 (39.36)     6:28.87 (39.45)     7:08.03 (39.16)     7:47.50 (39.47)
        8:26.91 (39.41)     9:06.62 (39.71)     9:46.64 (40.02)    10:25.76 (39.12)
       11:04.09 (38.33)    11:43.07 (38.98)    12:20.74 (37.67)    12:56.93 (36.19)
  4 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA              13:45.80   12:57.87 BLUE   
                  34.31     1:13.34 (39.03)     1:53.18 (39.84)     2:32.57 (39.39)
        3:13.14 (40.57)     3:52.06 (38.92)     4:31.25 (39.19)     5:12.34 (41.09)
        5:51.31 (38.97)     6:30.72 (39.41)     7:10.35 (39.63)     7:49.64 (39.29)
        8:29.66 (40.02)     9:09.16 (39.50)     9:47.74 (38.58)    10:25.50 (37.76)
       11:04.96 (39.46)    11:43.53 (38.57)    12:21.38 (37.85)    12:57.87 (36.49)
WHT - Division  
  1 Taylor, Mallory G         12 SET-CA                    NT   13:53.24 WHT    
                  37.00     1:18.64 (41.64)     2:01.01 (42.37)     2:43.09 (42.08)
        3:25.03 (41.94)     4:08.37 (43.34)     4:50.34 (41.97)     5:33.16 (42.82)
        6:16.71 (43.55)     6:58.97 (42.26)     7:41.02 (42.05)     8:23.39 (42.37)
        9:04.31 (40.92)     9:45.46 (41.15)    10:28.83 (43.37)    11:10.54 (41.71)
       11:52.32 (41.78)    12:33.12 (40.80)    13:13.95 (40.83)    13:53.24 (39.29)
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:32.10  11-12 BLUE
       22:57.70  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  21:32.11 - 22:57.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gomez, Emma O             11 MVN-CA              22:09.92   20:58.70 BLUE   
                  32.52     1:09.67 (37.15)     1:47.21 (37.54)     2:24.89 (37.68)
        3:02.91 (38.02)     3:40.49 (37.58)     4:18.15 (37.66)     4:56.13 (37.98)
        5:33.58 (37.45)     6:11.51 (37.93)     6:49.76 (38.25)     7:28.29 (38.53)
        8:06.30 (38.01)     8:44.45 (38.15)     9:22.44 (37.99)    10:00.41 (37.97)
       10:38.52 (38.11)    11:16.75 (38.23)    11:55.09 (38.34)    12:33.69 (38.60)
       13:12.52 (38.83)    13:51.79 (39.27)    14:31.39 (39.60)    15:10.66 (39.27)
       15:50.69 (40.03)    16:28.92 (38.23)    17:08.07 (39.15)    17:46.96 (38.89)
       18:25.59 (38.63)    19:04.33 (38.74)    19:43.12 (38.79)    20:21.19 (38.07)
       20:58.70 (37.51)
  2 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA              22:42.17   21:05.49 BLUE   
                  33.19     1:10.77 (37.58)     1:48.86 (38.09)     2:27.04 (38.18)
        3:05.60 (38.56)     3:44.22 (38.62)     4:21.87 (37.65)     4:59.78 (37.91)
        5:37.93 (38.15)     6:16.77 (38.84)     6:54.70 (37.93)     7:32.53 (37.83)
        8:11.22 (38.69)     8:49.75 (38.53)     9:27.83 (38.08)    10:06.65 (38.82)
       10:45.61 (38.96)    11:24.31 (38.70)    12:02.53 (38.22)    12:41.45 (38.92)
       13:20.03 (38.58)    13:58.98 (38.95)    14:37.71 (38.73)    15:16.95 (39.24)
       15:55.73 (38.78)    16:34.49 (38.76)    17:13.20 (38.71)    17:51.73 (38.53)
       18:31.50 (39.77)    19:10.48 (38.98)    19:49.32 (38.84)    20:28.93 (39.61)
       21:05.49 (36.56)
  3 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA              22:57.70   21:21.85 BLUE   
                  34.20     1:12.98 (38.78)     1:51.99 (39.01)     2:30.78 (38.79)
        3:10.31 (39.53)     3:50.34 (40.03)     4:29.46 (39.12)     5:08.09 (38.63)
        5:47.36 (39.27)     6:27.20 (39.84)     7:06.33 (39.13)     7:45.56 (39.23)
        8:24.73 (39.17)     9:04.22 (39.49)     9:43.04 (38.82)    10:22.55 (39.51)
       11:01.69 (39.14)    11:41.09 (39.40)    12:20.64 (39.55)    12:58.81 (38.17)
       13:38.40 (39.59)    14:18.17 (39.77)    14:57.31 (39.14)    15:36.47 (39.16)
       16:15.29 (38.82)    16:54.19 (38.90)    17:33.08 (38.89)    18:12.29 (39.21)
       18:51.72 (39.43)    19:30.89 (39.17)    20:08.09 (37.20)    20:46.19 (38.10)
       21:21.85 (35.66)
  4 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA              22:57.70   21:47.44 RED    
                  35.21     1:13.27 (38.06)     1:52.83 (39.56)     2:32.11 (39.28)
        3:10.93 (38.82)     3:49.60 (38.67)     4:29.37 (39.77)     5:08.84 (39.47)
        5:48.48 (39.64)     6:28.06 (39.58)     7:08.38 (40.32)     7:48.03 (39.65)
        8:27.83 (39.80)     9:08.71 (40.88)     9:48.91 (40.20)    10:28.50 (39.59)
       11:09.51 (41.01)    11:49.65 (40.14)    12:30.25 (40.60)    13:11.22 (40.97)
       13:51.10 (39.88)    14:31.64 (40.54)    15:12.80 (41.16)    15:52.00 (39.20)
       16:32.50 (40.50)    17:12.50 (40.00)    17:52.22 (39.72)    18:32.76 (40.54)
       19:12.87 (40.11)    19:51.97 (39.10)    20:32.56 (40.59)    21:10.98 (38.42)
       21:47.44 (36.46)
  5 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA              22:57.70   21:49.86 RED    
                  35.23     1:15.14 (39.91)     1:54.24 (39.10)     2:33.28 (39.04)
        3:13.02 (39.74)     3:53.14 (40.12)     4:33.42 (40.28)     5:13.18 (39.76)
        5:53.11 (39.93)     6:33.33 (40.22)     7:13.27 (39.94)     7:53.28 (40.01)
        8:33.04 (39.76)     9:13.66 (40.62)     9:53.44 (39.78)    10:33.55 (40.11)
       11:13.61 (40.06)    11:53.23 (39.62)    12:33.73 (40.50)    13:13.98 (40.25)
       13:54.13 (40.15)    14:33.52 (39.39)    15:14.14 (40.62)    15:54.72 (40.58)
       16:34.04 (39.32)    17:13.31 (39.27)    17:53.09 (39.78)    18:33.92 (40.83)
       19:14.08 (40.16)    19:54.35 (40.27)    20:33.55 (39.20)    21:12.97 (39.42)
       21:49.86 (36.89)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  BLUE
          39.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Addie M         12 MVN-CA                 36.88      35.70 BLUE   
  2 Cruz, Juliane V           12 GSC-CA                 37.60      36.42 RED    
  3 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA                 37.29      36.46 RED    
  4 Henry, Lily R             11 SET-CA                 37.43      36.54 RED    
  5 Hoang, Alana M            12 SET-CA                 36.53      36.64 RED    
  6 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                 38.38      36.80 RED    
  7 Armas, MoMo R             12 MVN-CA                 37.54      37.39 RED    
  8 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA                 37.40      37.61 RED    
  9 Franco, Hannah A          12 CMAC-CA                37.49      37.95 RED    
 10 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA                 39.41      38.53 RED    
WHT - Division  
  1 Carreon, Chanelle C       11 SEAL-CA                   NT      36.23 RED    
  2 Donovan, Audrey M         12 MVN-CA                 39.61      37.45 RED    
  3 Le, Layla H               12 SET-CA                 39.72      37.73 RED    
  4 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA                 40.50      37.77 RED    
  5 Baker, Hanna E            12 CMAC-CA                   NT      38.46 RED    
  6 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA                 41.56      38.72 RED    
  7 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA                 40.18      39.26 RED    
  8 Bryant, Adriana J         12 GSC-CA                 40.31      39.38 RED    
  9 Sauers, Kaelyn A          12 SET-CA                 41.37      40.68 WHT    
 10 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA                43.99      40.75 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  BLUE
        1:25.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nordstrom, Jasmine K      11 GSC-CA               1:18.13    1:10.47 BLUE   
                  34.42     1:10.47 (36.05)                                        
  2 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:18.83    1:13.66 BLUE   
                  35.31     1:13.66 (38.35)                                        
  3 Vique, Emily J            11 MVN-CA               1:17.95    1:14.85 BLUE   
                  36.24     1:14.85 (38.61)                                        
  4 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA               1:19.97    1:17.66 BLUE   
                  37.58     1:17.66 (40.08)                                        
  5 Krogulski, Ania H         12 SWRD-CA              1:19.18    1:20.06 RED    
                  37.68     1:20.06 (42.38)                                        
  5 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:21.46    1:20.06 RED    
                  39.57     1:20.06 (40.49)                                        
  7 Henry, Lily R             11 SET-CA               1:20.47    1:20.37 RED    
                  38.87     1:20.37 (41.50)                                        
  8 Armas, MoMo R             12 MVN-CA               1:24.61    1:21.15 RED    
                  39.91     1:21.15 (41.24)                                        
  9 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA              1:24.54    1:25.35 WHT    
                  41.83     1:25.35 (43.52)                                        
 10 Aquino, Gracyn E          11 MVN-CA               1:23.35    1:25.47 WHT    
                  39.14     1:25.47 (46.33)                                        
WHT - Division  
  1 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA                   NT    1:17.87 BLUE   
                  37.23     1:17.87 (40.64)                                        
  2 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:26.68    1:19.30 RED    
                  38.11     1:19.30 (41.19)                                        
  3 Hoang, Alana M            12 SET-CA               1:25.93    1:19.98 RED    
                  38.33     1:19.98 (41.65)                                        
  4 Chhour, Elise S           12 SWRD-CA              1:29.40    1:20.94 RED    
                  39.01     1:20.94 (41.93)                                        
  5 Miller, Kasey A           11 GSC-CA               1:34.24    1:32.90 WHT    
                  46.49     1:32.90 (46.41)                                        
  6 Mai, Katey L              12 MVN-CA               1:41.80    1:35.50 WHT    
                  46.85     1:35.50 (48.65)                                        
  7 Castellano, Stephanie     11 MVN-CA               1:58.27    1:50.20 WHT    
                  51.46     1:50.20 (58.74)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 BLUE
        3:01.40  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA               3:01.40    2:41.54 BLUE   
                  37.78     1:19.22 (41.44)     2:00.99 (41.77)     2:41.54 (40.55)
  2 Vique, Emily J            11 MVN-CA               2:48.04    2:42.16 BLUE   
                  39.87     1:21.19 (41.32)     2:03.09 (41.90)     2:42.16 (39.07)
  3 Brown, Cameron N          12 CMAC-CA              2:58.22    2:51.59 RED    
                  36.94     1:20.33 (43.39)     2:07.35 (47.02)     2:51.59 (44.24)
  4 Le, Layla H               12 SET-CA               3:01.40    3:03.49 WHT    
                  44.47     1:32.90 (48.43)     2:19.01 (46.11)     3:03.49 (44.48)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  BLUE
          44.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Sydney             11 SEAL-CA                42.26      39.90 BLUE   
  2 Chhour, Elise S           12 SWRD-CA                41.94      40.04 BLUE   
  3 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                  40.97      40.13 BLUE   
  4 Rhee, Kaylah Y            11 GWSC-CA                41.42      40.67 BLUE   
  5 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA                 41.57      41.18 RED    
  6 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA                 43.80      41.51 RED    
  7 Henry, Lily R             11 SET-CA                 41.55      41.53 RED    
  8 Matthews, Addie M         12 MVN-CA                 43.74      41.77 RED    
  9 Tougas, Kayla             12 CMAC-CA                41.52      41.84 RED    
 10 Beck, Emerson V           11 GWSC-CA                43.69      41.85 RED    
WHT - Division  
  1 Woolson, Lydia A          12 DA-CA                     NT      41.69 RED    
  2 Nagorniuk, Anastasiya N   11 GSC-CA                    NT      41.94 RED    
  3 Gomez, Emma O             11 MVN-CA                 49.02      43.31 RED    
  4 Schneider, Hayden M       12 CMAC-CA                47.16      44.21 RED    
  5 Sun, Amanda               12 MVN-CA                 46.68      44.58 WHT    
  6 Mai, Katey L              12 MVN-CA                 49.71      46.21 WHT    
  7 Castulo, Julyanne C       12 MVN-CA                 49.54      46.23 WHT    
  8 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA                 52.26      48.33 WHT    
  9 Asar, Leila M             11 MVN-CA                 52.21      48.51 WHT    
 10 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA                 49.44      48.59 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chhour, Elise S           12 SWRD-CA              1:31.30    1:26.56 BLUE   
                  42.00     1:26.56 (44.56)                                        
  2 Rhee, Kaylah Y            11 GWSC-CA              1:29.34    1:28.09 BLUE   
                  42.43     1:28.09 (45.66)                                        
  3 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:33.48    1:28.30 BLUE   
                  42.12     1:28.30 (46.18)                                        
  4 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               1:35.69    1:30.14 RED    
                  43.55     1:30.14 (46.59)                                        
  5 Gallimore, Lana E         12 SCAT-CA              1:33.37    1:30.35 RED    
                  42.31     1:30.35 (48.04)                                        
  6 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA               1:33.83    1:31.03 RED    
                  43.61     1:31.03 (47.42)                                        
  7 Taylor, Mallory G         12 SET-CA               1:34.59    1:32.94 RED    
                  44.02     1:32.94 (48.92)                                        
  8 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                1:34.02    1:32.97 RED    
                  43.41     1:32.97 (49.56)                                        
  9 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA               1:35.12    1:35.06 RED    
                  45.42     1:35.06 (49.64)                                        
 10 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA              1:30.25    1:35.26 RED    
                  45.46     1:35.26 (49.80)                                        
WHT - Division  
  1 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA              1:42.48    1:29.67 RED    
                  42.94     1:29.67 (46.73)                                        
  2 Sun, Amanda               12 MVN-CA               1:37.01    1:33.96 RED    
                  45.60     1:33.96 (48.36)                                        
  3 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:39.85    1:34.22 RED    
                  44.31     1:34.22 (49.91)                                        
  4 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:42.08    1:34.54 RED    
                  45.92     1:34.54 (48.62)                                        
  5 Bryant, Adriana J         12 GSC-CA               1:39.28    1:35.26 RED    
                  45.60     1:35.26 (49.66)                                        
  6 Vique, Emily J            11 MVN-CA               2:02.45    1:35.88 RED    
                  46.08     1:35.88 (49.80)                                        
  7 Mai, Katey L              12 MVN-CA               1:44.50    1:35.98 RED    
                  47.89     1:35.98 (48.09)                                        
  8 Schneider, Hayden M       12 CMAC-CA              1:42.53    1:38.27 WHT    
                  47.05     1:38.27 (51.22)                                        
  9 Castellano, Stephanie     11 MVN-CA               1:49.44    1:39.98 WHT    
                  48.33     1:39.98 (51.65)                                        
 10 Asar, Leila M             11 MVN-CA               1:51.46    1:45.05 WHT    
                  50.23     1:45.05 (54.82)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 BLUE
        3:25.90  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marumoto, Alex F          12 GWSC-CA              3:25.90    2:43.44 BLUE   
                  38.18     1:20.37 (42.19)     2:01.87 (41.50)     2:43.44 (41.57)
  2 Nordstrom, Jasmine K      11 GSC-CA               3:25.90    3:02.66 BLUE   
                  42.91     1:31.20 (48.29)     2:18.59 (47.39)     3:02.66 (44.07)
  3 Tougas, Kayla             12 CMAC-CA              3:25.90    3:11.21 RED    
                  44.97     1:33.61 (48.64)     2:23.45 (49.84)     3:11.21 (47.76)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  BLUE
          37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nordstrom, Jasmine K      11 GSC-CA                 34.65      32.22 BLUE   
  2 Matthews, Addie M         12 MVN-CA                 34.60      33.72 BLUE   
  3 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA                 35.12      33.89 BLUE   
  4 Krogulski, Ania H         12 SWRD-CA                35.48      34.20 BLUE   
  5 Le, Layla H               12 SET-CA                 34.63      34.44 RED    
  6 Armas, MoMo R             12 MVN-CA                 35.28      34.49 RED    
  7 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                 34.50      34.54 RED    
  8 Aquino, Gracyn E          11 MVN-CA                 35.67      34.96 RED    
  9 Hoang, Alana M            12 SET-CA                 35.14      35.43 RED    
 10 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA                 36.76      35.86 RED    
WHT - Division  
  1 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA                 38.25      35.33 RED    
  2 Bryant, Adriana J         12 GSC-CA                 37.63      35.72 RED    
  3 Walker, Kennedy L         12 CMAC-CA                38.31      36.34 RED    
  4 Sauers, Kaelyn A          12 SET-CA                 39.06      37.05 RED    
  5 Donovan, Audrey M         12 MVN-CA                 38.60      37.23 RED    
  6 Stoner, Devon Herkenhof   11 SCAT-CA                40.40      37.72 WHT    
  7 Chavez, Emily T           12 SCAT-CA                   NT      39.30 WHT    
  8 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  41.31      39.79 WHT    
  9 Miller, Kasey A           11 GSC-CA                 40.06      40.08 WHT    
 10 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA                 41.99      41.13 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  BLUE
        1:23.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Templanza, Julien Faith   11 SEAL-CA              1:17.11    1:13.22 BLUE   
                  34.49     1:13.22 (38.73)                                        
  2 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA               1:20.83    1:14.10 BLUE   
                  33.96     1:14.10 (40.14)                                        
  3 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                1:20.47    1:14.69 BLUE   
                  34.70     1:14.69 (39.99)                                        
  4 Xiao Fang, Elisha N       11 MVN-CA               1:22.86    1:15.91 BLUE   
                  35.44     1:15.91 (40.47)                                        
  5 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:19.50    1:16.10 BLUE   
                  35.99     1:16.10 (40.11)                                        
  6 Sotakoun, Ryli M          12 GWSC-CA              1:17.60    1:17.35 RED    
                  34.12     1:17.35 (43.23)                                        
  7 Le, Layla H               12 SET-CA               1:19.89    1:19.81 RED    
  8 Vique, Emily J            11 MVN-CA               1:22.82    1:22.13 RED    
                  40.56     1:22.13 (41.57)                                        
WHT - Division  
  1 Nordstrom, Jasmine K      11 GSC-CA               1:23.55    1:11.51 BLUE   
                  34.04     1:11.51 (37.47)                                        
  2 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:25.43    1:21.67 RED    
                  39.26     1:21.67 (42.41)                                        
  3 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA               1:30.38    1:22.04 RED    
                  37.65     1:22.04 (44.39)                                        
  4 Nagorniuk, Anastasiya N   11 GSC-CA               1:25.97    1:22.65 RED    
                  37.05     1:22.65 (45.60)                                        
  5 Chang, Sydney             11 SEAL-CA              1:32.91    1:23.27 WHT    
                  38.29     1:23.27 (44.98)                                        
  6 Cruz, Juliane V           12 GSC-CA               1:26.80    1:23.43 WHT    
                  39.05     1:23.43 (44.38)                                        
  7 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA               1:27.73    1:23.75 WHT    
                  38.14     1:23.75 (45.61)                                        
  8 Brown, Cameron N          12 CMAC-CA              1:24.43    1:26.37 WHT    
                  35.59     1:26.37 (50.78)                                        
  9 Hoang, Alana M            12 SET-CA               1:27.30    1:26.83 WHT    
                  40.38     1:26.83 (46.45)                                        
 10 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               1:33.11    1:33.48 WHT    
                  43.36     1:33.48 (50.12)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  11-12 BLUE
        2:58.10  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:43.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gallimore, Lana E         12 SCAT-CA              2:43.89    2:35.96 BLUE   
                  34.35     1:14.41 (40.06)     1:54.85 (40.44)     2:35.96 (41.11)
  2 Nguyen, Aileen T          12 GWSC-CA              2:58.10    3:03.31 WHT    
                  38.14     1:22.94 (44.80)     2:13.24 (50.30)     3:03.31 (50.07)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nove, Sheridan R          12 MVN-CA               1:21.61    1:16.21 BLUE   
                  35.56     1:16.21 (40.65)                                        
  2 Armas, MoMo R             12 MVN-CA               1:18.85    1:16.26 BLUE   
                  35.95     1:16.26 (40.31)                                        
  3 Krogulski, Ania H         12 SWRD-CA              1:21.50    1:17.04 BLUE   
                  36.51     1:17.04 (40.53)                                        
  4 Matthews, Addie M         12 MVN-CA               1:22.95    1:17.12 BLUE   
                  36.02     1:17.12 (41.10)                                        
  5 Hoang, Alana M            12 SET-CA               1:20.51    1:17.42 BLUE   
                  37.78     1:17.42 (39.64)                                        
  6 Le, Layla H               12 SET-CA               1:18.20    1:18.07 RED    
                  37.07     1:18.07 (41.00)                                        
  7 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               1:19.47    1:18.51 RED    
                  37.65     1:18.51 (40.86)                                        
  8 Aistars, Aubrey C         11 MVN-CA               1:22.17    1:19.81 RED    
                  38.05     1:19.81 (41.76)                                        
  9 Stoner, Devon Herkenhof   11 SCAT-CA              1:22.92    1:21.22 RED    
                  40.22     1:21.22 (41.00)                                        
 10 Sauers, Kaelyn A          12 SET-CA               1:22.99    1:21.76 RED    
                  39.91     1:21.76 (41.85)                                        
WHT - Division  
  1 Donovan, Audrey M         12 MVN-CA               1:24.71    1:21.61 RED    
                  38.64     1:21.61 (42.97)                                        
  2 DeSimone, Claire M        12 MVN-CA               1:27.72    1:24.23 RED    
                  38.64     1:24.23 (45.59)                                        
  3 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                1:30.97    1:24.31 RED    
                  40.05     1:24.31 (44.26)                                        
  4 De Gree, Monika M         12 SCAT-CA              1:29.90    1:27.07 WHT    
                  41.86     1:27.07 (45.21)                                        
  5 Padgett, Gracie C         11 SET-CA               1:26.23    1:27.44 WHT    
                  43.41     1:27.44 (44.03)                                        
  6 Sun, Amanda               12 MVN-CA               1:29.36    1:27.48 WHT    
                  42.46     1:27.48 (45.02)                                        
  7 Hashemi, Deyanna F        12 MVN-CA               1:30.33    1:29.62 WHT    
                  41.34     1:29.62 (48.28)                                        
  8 Miller, Kasey A           11 GSC-CA               1:36.30    1:32.44 WHT    
                  43.97     1:32.44 (48.47)                                        
  9 Asar, Leila M             11 MVN-CA               1:38.05    1:32.80 WHT    
                  44.04     1:32.80 (48.76)                                        
 10 Entwistle, Abbey J        11 MVN-CA               1:37.72    1:33.67 WHT    
                  44.03     1:33.67 (49.64)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  BLUE
        3:01.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Guard, Ava R              12 GWSC-CA              2:47.93    2:34.34 BLUE   
                  35.22     1:15.63 (40.41)     1:58.78 (43.15)     2:34.34 (35.56)
  2 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA               2:49.80    2:41.01 BLUE   
                  35.72     1:18.46 (42.74)     2:04.79 (46.33)     2:41.01 (36.22)
  3 Chang, Sydney             11 SEAL-CA              2:53.87    2:44.50 BLUE   
                  37.97     1:20.77 (42.80)     2:07.42 (46.65)     2:44.50 (37.08)
  4 Armas, MoMo R             12 MVN-CA               2:46.87    2:46.29 RED    
                  36.49     1:18.87 (42.38)     2:10.12 (51.25)     2:46.29 (36.17)
  5 Hoang, Alana M            12 SET-CA               2:48.12    2:46.43 RED    
                  38.66     1:22.41 (43.75)     2:07.14 (44.73)     2:46.43 (39.29)
  6 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA               2:50.85    2:46.47 RED    
                  40.29     1:22.66 (42.37)     2:10.26 (47.60)     2:46.47 (36.21)
  7 Tufo, Heidi M             12 DA-CA                2:48.68    2:47.32 RED    
                  35.54     1:15.24 (39.70)     2:07.13 (51.89)     2:47.32 (40.19)
  8 Xiao Fang, Elisha N       11 MVN-CA               2:54.68    2:47.46 RED    
                  34.63     1:19.03 (44.40)     2:05.31 (46.28)     2:47.46 (42.15)
  9 Vique, Emily J            11 MVN-CA               2:51.45    2:48.30 RED    
                  38.43     1:19.60 (41.17)     2:11.23 (51.63)     2:48.30 (37.07)
 10 Sauers, Kaelyn A          12 SET-CA               2:59.02    2:48.71 RED    
                  38.04     1:23.01 (44.97)     2:11.50 (48.49)     2:48.71 (37.21)
WHT - Division  
  1 Nagorniuk, Anastasiya N   11 GSC-CA               3:08.64    2:55.21 RED    
                  36.92     1:23.74 (46.82)     2:16.54 (52.80)     2:55.21 (38.67)
  2 Barre, Mikayla G          12 MVN-CA               3:01.31    2:56.03 RED    
                  41.57     1:24.91 (43.34)     2:17.33 (52.42)     2:56.03 (38.70)
  3 Andrews, Kennedy E        12 MVN-CA               3:01.75    2:57.99 RED    
                  34.28     1:21.17 (46.89)   2:57.99 (1:36.82)                    
  4 Franco, Hannah A          12 CMAC-CA                   NT    2:58.64 RED    
                  37.46     1:23.89 (46.43)     2:16.08 (52.19)     2:58.64 (42.56)
  5 Mai, Katey L              12 MVN-CA               3:26.87    3:08.72 WHT    
                                1:35.30 ( )   3:08.72 (1:33.42)                    
  6 Taylor, Mallory G         12 SET-CA               3:02.31    3:09.51 WHT    
                  46.46     1:36.96 (50.50)     2:30.76 (53.80)     3:09.51 (38.75)
  7 Schneider, Hayden M       12 CMAC-CA                   NT    3:09.98 WHT    
                  45.11     1:35.27 (50.16)     2:26.63 (51.36)     3:09.98 (43.35)
  8 Castulo, Julyanne C       12 MVN-CA               3:25.20    3:14.84 WHT    
                  43.24     1:34.85 (51.61)   3:14.84 (1:39.99)                    
  9 Asar, Leila M             11 MVN-CA               3:16.97    3:15.77 WHT    
                  44.59     1:36.30 (51.71)     2:31.91 (55.61)     3:15.77 (43.86)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.20  11-12 BLUE
        6:07.30  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  5:48.21 - 6:07.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rhee, Kaylah Y            11 GWSC-CA              6:07.30    5:34.19 BLUE   
                  34.86     1:15.92 (41.06)     1:59.14 (43.22)     2:41.17 (42.03)
        3:32.23 (51.06)     4:22.90 (50.67)     4:59.28 (36.38)     5:34.19 (34.91)
  2 Sotakoun, Ryli M          12 GWSC-CA              6:07.30    5:42.55 BLUE   
                  34.62     1:17.86 (43.24)     2:02.12 (44.26)     2:45.27 (43.15)
        3:36.89 (51.62)     4:29.90 (53.01)     5:06.70 (36.80)     5:42.55 (35.85)
  3 Le, Layla H               12 SET-CA               6:07.30    6:01.49 RED    
                  38.19     1:23.39 (45.20)     2:12.81 (49.42)     3:01.95 (49.14)
        3:49.18 (47.23)     4:37.80 (48.62)     5:20.80 (43.00)     6:01.49 (40.69)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'                       NT    2:00.91        
                  28.75     1:00.29 (31.54)     1:30.65 (30.36)     2:00.91 (30.26)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:02.67    2:04.45        
                  30.18     1:02.64 (32.46)     1:35.06 (32.42)     2:04.45 (29.39)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  2:11.09    2:09.87        
                  31.69     1:03.70 (32.01)     1:36.17 (32.47)     2:09.87 (33.70)
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:13.36    2:13.75        
                  38.73     1:14.91 (36.18)     1:42.66 (27.75)     2:13.75 (31.09)
  5 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'                       NT    2:20.73        
                  39.16     1:15.14 (35.98)     1:52.18 (37.04)     2:20.73 (28.55)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:22.32    2:18.94        
                  35.35     1:15.67 (40.32)     1:49.65 (33.98)     2:18.94 (29.29)
  2 Set Swim-CA  'A'                                  2:25.34    2:21.43        
                  38.41     1:15.94 (37.53)     1:50.34 (34.40)     2:21.43 (31.09)
  3 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    2:32.24        
                  45.88     1:19.80 (33.92)     2:00.01 (40.21)     2:32.24 (32.23)
  4 Set Swim-CA  'B'                                  2:43.13    2:58.96        
                  57.05     1:33.80 (36.75)     2:21.61 (47.81)     2:58.96 (37.35)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 BLUE
          31.90  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA                 29.72      29.10 BLUE   
  2 Dosier, Charlotte L       13 CMAC-CA                29.33      29.72 RED    
  3 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA                 29.33      29.92 RED    
  4 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA                29.98      29.93 RED    
  5 Weber, Rylan A            14 DA-CA                  30.24      30.08 RED    
  6 Jurado, Valerie S         13 SET-CA                 30.17      31.01 RED    
  7 Moody, Jenny A            14 GSC-CA                 31.64      31.27 RED    
  8 Brandt, Lizzie X          14 SET-CA                 31.73      32.28 WHT    
WHT - Division  
  1 Timney, Faith E           14 GWSC-CA                   NT      29.04 BLUE   
  2 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT      30.27 RED    
  3 Le, Kimberly H            14 SET-CA                 33.21      30.76 RED    
  4 Cortes Reyes, Kelya V     13 SCAT-CA                32.06      30.81 RED    
  5 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA                 32.18      31.39 RED    
  6 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA                 33.23      32.12 WHT    
  7 Samuels, Avery R          14 MVN-CA                 32.75      32.61 WHT    
  8 Barnett, Katie N          14 SCAC-CA                35.48      33.20 WHT    
  9 Naraghi, Yasmin           14 MVN-CA                 33.85      33.30 WHT    
 10 Singh, Roseleen           14 SWRD-CA                   NT      33.38 WHT    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 BLUE
        1:09.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bull, Kailee R            13 SCAT-CA              1:04.29    1:03.17 BLUE   
                  30.68     1:03.17 (32.49)                                        
  2 Weber, Rylan A            14 DA-CA                1:04.74    1:03.72 RED    
                  30.72     1:03.72 (33.00)                                        
  3 Hatfield, Kylie V         14 DA-CA                1:04.12    1:04.17 RED    
                  31.36     1:04.17 (32.81)                                        
  4 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:06.02    1:04.89 RED    
                  31.17     1:04.89 (33.72)                                        
  5 Jurado, Valerie S         13 SET-CA               1:05.40    1:06.01 RED    
  6 Garcia, Apria I           14 SCAC-CA              1:04.87    1:06.10 RED    
                  31.68     1:06.10 (34.42)                                        
  7 DeMoss, Ruby R            13 SCAC-CA              1:07.65    1:07.51 RED    
                  32.19     1:07.51 (35.32)                                        
  8 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               1:07.27    1:09.80 WHT    
WHT - Division  
  1 Timney, Faith E           14 GWSC-CA                   NT    1:07.29 RED    
                  30.92     1:07.29 (36.37)                                        
  2 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    1:08.70 RED    
                  32.97     1:08.70 (35.73)                                        
  3 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               1:09.15    1:08.80 RED    
                  33.57     1:08.80 (35.23)                                        
  4 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA              1:11.14    1:09.93 WHT    
                  33.25     1:09.93 (36.68)                                        
  5 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               1:14.01    1:10.37 WHT    
                  34.72     1:10.37 (35.65)                                        
  6 Venanzi, Alex M           13 CMAC-CA              1:14.96    1:10.73 WHT    
                  34.40     1:10.73 (36.33)                                        
  7 Ludloff, Sloane I         13 SCAC-CA              1:15.75    1:11.35 WHT    
                  34.84     1:11.35 (36.51)                                        
  8 Le, Kimberly H            14 SET-CA               1:12.83    1:11.96 WHT    
                  34.12     1:11.96 (37.84)                                        
  9 Cortes Reyes, Kelya V     13 SCAT-CA              1:12.75    1:12.05 WHT    
                  34.96     1:12.05 (37.09)                                        
 10 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                1:09.42    1:12.69 WHT    
                  36.08     1:12.69 (36.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 BLUE
        2:28.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Katie L             13 GWSC-CA              2:19.94    2:09.98 BLUE   
                  29.39     1:01.05 (31.66)     1:34.97 (33.92)     2:09.98 (35.01)
  2 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA               2:18.55    2:12.27 BLUE   
                  30.68     1:04.76 (34.08)     1:38.93 (34.17)     2:12.27 (33.34)
  3 Tran, Susan A             14 GWSC-CA              2:19.39    2:16.80 RED    
                  30.69     1:05.02 (34.33)     1:40.21 (35.19)     2:16.80 (36.59)
  4 Weber, Rylan A            14 DA-CA                2:20.58    2:17.44 RED    
                  32.34     1:07.59 (35.25)     1:42.95 (35.36)     2:17.44 (34.49)
  5 Aguilar, Mila A           13 CMAC-CA              2:19.89    2:18.40 RED    
                  31.45     1:06.97 (35.52)     1:42.87 (35.90)     2:18.40 (35.53)
  6 Serpas, Makena J          14 MVN-CA               2:17.31    2:18.71 RED    
                  30.83     1:06.04 (35.21)     1:42.65 (36.61)     2:18.71 (36.06)
  7 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               2:16.81    2:20.65 RED    
                  30.59     1:05.74 (35.15)     1:43.15 (37.41)     2:20.65 (37.50)
  8 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               2:27.86    2:24.16 RED    
                  32.30     1:08.32 (36.02)     1:46.51 (38.19)     2:24.16 (37.65)
  9 Jurado, Valerie S         13 SET-CA               2:26.52    2:28.30 RED    
                  34.32     1:12.33 (38.01)     1:51.49 (39.16)     2:28.30 (36.81)
 10 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               2:27.99    2:30.79 WHT    
                  35.66     1:14.38 (38.72)     1:53.84 (39.46)     2:30.79 (36.95)
WHT - Division  
  1 Dosier, Charlotte L       13 CMAC-CA              2:40.14    2:27.85 RED    
                  33.02     1:10.73 (37.71)     1:50.17 (39.44)     2:27.85 (37.68)
  2 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    2:29.23 WHT    
                  34.25     1:12.50 (38.25)     1:51.31 (38.81)     2:29.23 (37.92)
  3 Brandt, Lizzie X          14 SET-CA               2:34.04    2:34.65 WHT    
                  35.38     1:15.99 (40.61)     1:57.18 (41.19)     2:34.65 (37.47)
  4 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               2:32.09    2:34.79 WHT    
                  37.26     1:17.55 (40.29)     1:57.72 (40.17)     2:34.79 (37.07)
  5 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               2:40.45    2:36.19 WHT    
                  33.91     1:13.58 (39.67)     1:55.52 (41.94)     2:36.19 (40.67)
  6 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              2:33.64    2:39.51 WHT    
                  35.78     1:16.51 (40.73)     1:58.48 (41.97)     2:39.51 (41.03)
  7 Le, Kimberly H            14 SET-CA               2:46.25    2:41.26 WHT    
                  35.89     1:17.07 (41.18)     2:00.24 (43.17)     2:41.26 (41.02)
  8 Boersma, Kennedy L        13 MVN-CA               2:46.85    2:41.77 WHT    
                  36.23     1:17.72 (41.49)     2:00.28 (42.56)     2:41.77 (41.49)
  9 Mai, Megan L              14 MVN-CA               2:46.09    2:45.29 WHT    
                  35.55     1:18.06 (42.51)     2:02.16 (44.10)     2:45.29 (43.13)
 10 Singh, Roseleen           14 SWRD-CA                   NT    2:52.98 WHT    
                  38.72     1:22.43 (43.71)     2:08.05 (45.62)     2:52.98 (44.93)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13-14 BLUE
        6:32.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:59.61 - 6:32.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA               6:10.43    5:54.45 BLUE   
                  32.60     1:08.47 (35.87)     1:44.39 (35.92)     2:20.50 (36.11)
        2:56.44 (35.94)     3:32.40 (35.96)     4:07.59 (35.19)     4:43.81 (36.22)
        5:19.17 (35.36)     5:54.45 (35.28)                                        
  2 Tran, Katie L             13 GWSC-CA              6:32.30    6:01.75 RED    
                  31.21     1:05.22 (34.01)     1:41.02 (35.80)     2:17.77 (36.75)
        2:54.66 (36.89)     3:31.36 (36.70)     4:08.76 (37.40)     4:47.09 (38.33)
        5:24.56 (37.47)     6:01.75 (37.19)                                        
  3 Weber, Rylan A            14 DA-CA                6:23.52    6:12.41 RED    
                  33.19     1:09.48 (36.29)     1:46.78 (37.30)     2:24.82 (38.04)
        3:02.81 (37.99)     3:40.93 (38.12)     4:17.71 (36.78)     4:55.61 (37.90)
        5:34.32 (38.71)     6:12.41 (38.09)                                        
  4 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               6:21.16    6:25.86 RED    
                  34.07     1:11.73 (37.66)     1:50.46 (38.73)     2:30.02 (39.56)
        3:09.78 (39.76)     3:49.48 (39.70)     4:30.32 (40.84)     5:09.54 (39.22)
        5:48.96 (39.42)     6:25.86 (36.90)                                        
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:02.90  13-14 BLUE
       22:57.70  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  21:02.91 - 22:57.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA              22:57.70   20:33.80 BLUE   
                  33.07     1:10.62 (37.55)     1:48.90 (38.28)     2:27.11 (38.21)
        3:05.04 (37.93)     3:43.30 (38.26)     4:20.61 (37.31)     4:58.71 (38.10)
        5:37.13 (38.42)     6:14.90 (37.77)     6:53.30 (38.40)     7:31.00 (37.70)
        8:09.19 (38.19)     8:46.45 (37.26)     9:24.35 (37.90)    10:02.16 (37.81)
       10:39.59 (37.43)    11:17.79 (38.20)    11:55.22 (37.43)    12:32.49 (37.27)
       13:10.07 (37.58)    13:47.22 (37.15)    14:24.63 (37.41)    15:02.07 (37.44)
       15:39.75 (37.68)    16:16.92 (37.17)    16:54.29 (37.37)    17:32.03 (37.74)
       18:08.72 (36.69)    18:46.21 (37.49)    19:23.27 (37.06)    19:59.80 (36.53)
       20:33.80 (34.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 BLUE
        1:21.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Katie L             13 GWSC-CA              1:15.94    1:11.18 BLUE   
                  34.30     1:11.18 (36.88)                                        
  2 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:15.75    1:14.90 RED    
                  36.44     1:14.90 (38.46)                                        
  3 Aguilar, Mila A           13 CMAC-CA              1:17.17    1:15.19 RED    
                  36.60     1:15.19 (38.59)                                        
  4 Serpas, Makena J          14 MVN-CA               1:15.21    1:15.67 RED    
                  36.14     1:15.67 (39.53)                                        
  5 Weber, Rylan A            14 DA-CA                1:16.61    1:16.16 RED    
                  37.23     1:16.16 (38.93)                                        
  6 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               1:18.92    1:18.51 RED    
                  38.98     1:18.51 (39.53)                                        
WHT - Division  
  1 Dosier, Charlotte L       13 CMAC-CA              1:25.69    1:20.46 RED    
                  39.13     1:20.46 (41.33)                                        
  2 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    1:20.51 RED    
                  38.45     1:20.51 (42.06)                                        
  3 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA              1:24.91    1:21.01 WHT    
                  39.41     1:21.01 (41.60)                                        
  4 Le, Kimberly H            14 SET-CA               1:24.10    1:23.51 WHT    
                  40.58     1:23.51 (42.93)                                        
  5 Bills, Natalie G          13 DA-CA                     NT    1:24.62 WHT    
                  39.89     1:24.62 (44.73)                                        
  6 Boersma, Kennedy L        13 MVN-CA               1:23.66    1:24.86 WHT    
                  41.92     1:24.86 (42.94)                                        
  7 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               1:24.91    1:25.61 WHT    
                  43.42     1:25.61 (42.19)                                        
  8 Timney, Faith E           14 GWSC-CA                   NT    1:26.12 WHT    
                  41.45     1:26.12 (44.67)                                        
  9 Anderson, Kylie P         13 SCAT-CA              1:28.38    1:26.76 WHT    
                  41.63     1:26.76 (45.13)                                        
 10 Naraghi, Yasmin           14 MVN-CA               1:21.01    1:28.73 WHT    
                  43.54     1:28.73 (45.19)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 BLUE
        2:54.50  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:39.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weber, Rylan A            14 DA-CA                2:46.74    2:40.77 RED    
                  36.68                             1:59.84 ( )     2:40.77 (40.93)
  2 Boersma, Kennedy L        13 MVN-CA               2:52.88    2:57.77 WHT    
                                1:26.20 ( )     2:12.62 (46.42)     2:57.77 (45.15)
WHT - Division  
  1 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               2:56.30    2:51.14 RED    
  2 Ludloff, Sloane I         13 SCAC-CA              3:27.83    2:52.72 RED    
                  38.95     1:22.67 (43.72)     2:09.00 (46.33)     2:52.72 (43.72)
  3 Jurado, Valerie S         13 SET-CA                    NT    2:53.99 RED    
                  41.45     1:26.05 (44.60)     2:10.59 (44.54)     2:53.99 (43.40)
  4 Harper, Anna J            13 GSC-CA                    NT    2:59.91 WHT    
                  40.99     1:26.44 (45.45)   2:59.91 (1:33.47)                    
  5 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               3:03.76    3:00.14 WHT    
                  41.17   3:00.14 (2:18.97)                                        
  6 James, Hannah M           14 MVN-CA               2:54.51    3:03.31 WHT    
                  42.77     1:28.77 (46.00)     2:17.90 (49.13)     3:03.31 (45.41)
  7 Naraghi, Yasmin           14 MVN-CA               2:54.51    3:05.91 WHT    
                  44.16     1:30.66 (46.50)   3:05.91 (1:35.25)                    
  8 Gould-Lindberg, Amelia L  13 SET-CA                    NT    3:06.77 WHT    
                  44.39     1:33.82 (49.43)     2:22.95 (49.13)     3:06.77 (43.82)
  9 Venanzi, Alex M           13 CMAC-CA                   NT    3:11.22 WHT    
                  46.20     1:35.20 (49.00)     2:24.31 (49.11)     3:11.22 (46.91)
 10 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA                   NT    3:16.84 WHT    
                  45.46     1:35.25 (49.79)     2:27.73 (52.48)     3:16.84 (49.11)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 BLUE
        1:31.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Serpas, Makena J          14 MVN-CA               1:24.30    1:21.77 BLUE   
                  38.94     1:21.77 (42.83)                                        
  2 Aguilar, Mila A           13 CMAC-CA              1:24.41    1:23.15 BLUE   
                  39.52     1:23.15 (43.63)                                        
  3 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               1:24.06    1:24.26 RED    
                  40.09     1:24.26 (44.17)                                        
  4 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               1:29.23    1:24.30 RED    
                  40.10     1:24.30 (44.20)                                        
  5 Dosier, Charlotte L       13 CMAC-CA              1:26.00    1:24.84 RED    
                  40.80     1:24.84 (44.04)                                        
  6 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:25.47    1:25.05 RED    
                  40.67     1:25.05 (44.38)                                        
  7 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA              1:28.95    1:26.97 RED    
                  40.28     1:26.97 (46.69)                                        
  8 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               1:27.20    1:27.66 RED    
                  41.44     1:27.66 (46.22)                                        
  9 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              1:29.36    1:30.33 RED    
                  43.47     1:30.33 (46.86)                                        
WHT - Division  
  1 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    1:27.35 RED    
                  42.04     1:27.35 (45.31)                                        
  2 Le, Kimberly H            14 SET-CA               1:31.18    1:29.78 RED    
                  42.16     1:29.78 (47.62)                                        
  3 Kuhn, Claire S            14 SET-CA               1:32.04    1:30.34 RED    
                  42.89     1:30.34 (47.45)                                        
  4 Brandt, Lizzie X          14 SET-CA               1:33.16    1:32.07 WHT    
                  44.35     1:32.07 (47.72)                                        
  5 Jurado, Valerie S         13 SET-CA               1:35.28    1:34.66 WHT    
                  44.43     1:34.66 (50.23)                                        
  6 Barnett, Katie N          14 SCAC-CA              1:38.54    1:36.73 WHT    
                  45.94     1:36.73 (50.79)                                        
  7 Timney, Faith E           14 GWSC-CA                   NT    1:37.71 WHT    
                  46.77     1:37.71 (50.94)                                        
  8 Entwistle, Audrey L       13 MVN-CA               1:45.43    1:38.78 WHT    
                  46.33     1:38.78 (52.45)                                        
  9 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA               1:40.93    1:40.60 WHT    
                  48.64     1:40.60 (51.96)                                        
 10 Boersma, Kennedy L        13 MVN-CA               1:38.82    1:40.87 WHT    
                  47.51     1:40.87 (53.36)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 BLUE
        3:18.20  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 3:01.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hatfield, Kylie V         14 DA-CA                3:02.02    3:02.85 RED    
                  41.46     1:29.23 (47.77)     2:17.89 (48.66)     3:02.85 (44.96)
  2 Ludloff, Sloane I         13 SCAC-CA              3:10.48    3:03.60 RED    
                  42.51     1:30.46 (47.95)     2:17.84 (47.38)     3:03.60 (45.76)
  3 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               3:04.89    3:04.57 RED    
                  41.80     1:29.15 (47.35)     2:17.50 (48.35)     3:04.57 (47.07)
  4 Samuels, Avery R          14 MVN-CA               3:06.86    3:08.60 RED    
                  44.69     1:33.04 (48.35)   3:08.60 (1:35.56)                    
  5 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              3:16.51    3:12.12 RED    
                  43.58     1:32.33 (48.75)     2:23.48 (51.15)     3:12.12 (48.64)
  6 Le, Kimberly H            14 SET-CA               3:16.58    3:12.67 RED    
                  43.76     1:32.75 (48.99)     2:22.94 (50.19)     3:12.67 (49.73)
  7 James, Hannah M           14 MVN-CA               3:13.95    3:20.11 WHT    
                  44.78     1:37.43 (52.65)     2:30.28 (52.85)     3:20.11 (49.83)
WHT - Division  
  1 Tran, Susan A             14 GWSC-CA                   NT    2:53.57 BLUE   
                  38.83     1:21.20 (42.37)     2:05.67 (44.47)     2:53.57 (47.90)
  2 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA                    NT    3:01.07 BLUE   
                  41.78     1:28.72 (46.94)     2:15.29 (46.57)     3:01.07 (45.78)
  3 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    3:08.08 RED    
                  45.09     1:33.82 (48.73)     2:21.66 (47.84)     3:08.08 (46.42)
  4 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA                    NT    3:09.05 RED    
                  40.17     1:28.28 (48.11)     2:18.06 (49.78)     3:09.05 (50.99)
  5 Jurado, Valerie S         13 SET-CA                    NT    3:25.42 WHT    
                  48.06     1:41.29 (53.23)   3:25.42 (1:44.13)                    
  6 Nguyen, Katie G           13 GWSC-CA              3:33.26    3:45.40 WHT    
                  52.22     1:49.69 (57.47)     2:47.63 (57.94)     3:45.40 (57.77)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 BLUE
        1:17.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               1:11.83    1:07.10 BLUE   
                  31.44     1:07.10 (35.66)                                        
  2 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              1:14.94    1:09.78 BLUE   
                  33.05     1:09.78 (36.73)                                        
  3 Griffin, Amy N            14 SCAC-CA              1:11.96    1:11.31 RED    
                  33.86     1:11.31 (37.45)                                        
  4 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               1:16.52    1:14.37 RED    
                  33.70     1:14.37 (40.67)                                        
  5 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA               1:15.53    1:16.05 RED    
                  34.55     1:16.05 (41.50)                                        
  6 Hatfield, Kylie V         14 DA-CA                1:15.12    1:17.96 WHT    
WHT - Division  
  1 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA               1:17.87    1:12.89 RED    
                  34.21     1:12.89 (38.68)                                        
  2 DeMoss, Ruby R            13 SCAC-CA              1:18.63    1:16.52 RED    
                  36.87     1:16.52 (39.65)                                        
  3 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               1:23.37    1:18.78 WHT    
                  35.81     1:18.78 (42.97)                                        
  4 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              1:18.53    1:19.58 WHT    
                  37.51     1:19.58 (42.07)                                        
  5 Le, Kimberly H            14 SET-CA               1:26.27    1:20.89 WHT    
                  37.45     1:20.89 (43.44)                                        
  6 Jurado, Valerie S         13 SET-CA               1:24.65    1:21.64 WHT    
                  37.37     1:21.64 (44.27)                                        
  7 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                     NT    1:21.70 WHT    
                  37.34     1:21.70 (44.36)                                        
  8 Garcia, Apria I           14 SCAC-CA              1:22.89    1:25.61 WHT    
                  39.38     1:25.61 (46.23)                                        
  9 Spurgiasz, Kaya E         13 SET-CA               1:23.83    1:26.82 WHT    
                  40.23     1:26.82 (46.59)                                        
 10 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    1:27.47 WHT    
                  39.79     1:27.47 (47.68)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 BLUE
        2:55.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gallimore, Maya J         14 SCAT-CA              2:49.83    2:24.27 BLUE   
                  29.69     1:06.15 (36.46)     1:44.79 (38.64)     2:24.27 (39.48)
  2 Nordstrom, Tiffany J      14 GSC-CA               2:42.02    2:34.79 BLUE   
                  30.78     1:09.10 (38.32)     1:50.63 (41.53)     2:34.79 (44.16)
  3 Toal, Megan E             13 SCAT-CA              2:54.30    2:36.31 BLUE   
                  33.08     1:13.17 (40.09)     1:54.28 (41.11)     2:36.31 (42.03)
WHT - Division  
  1 Del Rosario, Sophia V     13 MVN-CA                    NT    2:44.64 RED    
                  38.15     1:19.97 (41.82)     2:02.78 (42.81)     2:44.64 (41.86)
  2 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA                    NT    3:00.36 WHT    
                  38.71     1:26.21 (47.50)     2:14.10 (47.89)     3:00.36 (46.26)
  3 Aguilar, Mila A           13 CMAC-CA              2:58.71    3:02.04 WHT    
                  37.26     1:22.53 (45.27)     2:12.85 (50.32)     3:02.04 (49.19)
  4 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              3:01.07    3:06.80 WHT    
                  38.80     1:27.47 (48.67)     2:17.05 (49.58)     3:06.80 (49.75)
  5 Jurado, Valerie S         13 SET-CA                    NT    3:17.08 WHT    
                  42.55     1:34.84 (52.29)     2:28.13 (53.29)     3:17.08 (48.95)
  6 Brandt, Lizzie X          14 SET-CA                    NT    3:18.21 WHT    
                  43.05     1:33.23 (50.18)     2:26.40 (53.17)     3:18.21 (51.81)
  7 Naraghi, Yasmin           14 MVN-CA               2:55.11    3:26.64 WHT    
                  42.96     1:34.82 (51.86)     2:31.80 (56.98)     3:26.64 (54.84)
  8 Kuhn, Claire S            14 SET-CA                    NT    3:28.11 WHT    
                  45.14     1:38.73 (53.59)     2:33.15 (54.42)     3:28.11 (54.96)
  9 Mai, Megan L              14 MVN-CA               4:10.99    3:36.42 WHT    
                  48.78     1:44.08 (55.30)     2:42.08 (58.00)     3:36.42 (54.34)
 10 Zafaranchi, Shielin       14 MVN-CA               2:55.11    3:45.33 WHT    
                                  46.16 ( )     1:43.48 (57.32)   3:45.33 (2:01.85)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 BLUE
        2:50.90  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Susan A             14 GWSC-CA              2:37.37    2:32.50 BLUE   
                  31.69     1:10.15 (38.46)     1:55.16 (45.01)     2:32.50 (37.34)
  2 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA               2:39.20    2:36.86 RED    
                  33.30     1:12.46 (39.16)     2:02.15 (49.69)     2:36.86 (34.71)
  3 Drakeford, Mila S         13 MVN-CA               2:49.36    2:40.35 RED    
                  34.97     1:14.47 (39.50)     2:03.72 (49.25)     2:40.35 (36.63)
  4 DeMoss, Ruby R            13 SCAC-CA              2:45.84    2:43.01 RED    
                  36.63     1:16.50 (39.87)     2:06.21 (49.71)     2:43.01 (36.80)
  5 Moody, Jenny A            14 GSC-CA               2:48.14    2:48.15 RED    
                  39.20     1:21.10 (41.90)     2:10.43 (49.33)     2:48.15 (37.72)
  6 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                2:48.75    2:50.67 RED    
                  35.85     1:17.99 (42.14)     2:09.85 (51.86)     2:50.67 (40.82)
WHT - Division  
  1 Van Wormer, Alyssa B      13 SEAL-CA              2:55.36    2:50.25 RED    
                  37.77     1:21.77 (44.00)   2:50.25 (1:28.48)                    
  2 Ludloff, Sloane I         13 SCAC-CA              2:55.78    2:50.76 RED    
                  42.36     1:24.44 (42.08)     2:13.12 (48.68)     2:50.76 (37.64)
  3 Volk, Jen L               14 SET-CA                    NT    2:52.91 WHT    
                  40.98     1:25.12 (44.14)     2:15.80 (50.68)     2:52.91 (37.11)
  4 Dauncey, Daniella J       13 CMAC-CA              2:56.66    2:53.72 WHT    
                  38.96     1:24.46 (45.50)     2:15.29 (50.83)     2:53.72 (38.43)
  5 Boersma, Kennedy L        13 MVN-CA               2:58.58    2:58.05 WHT    
                  38.71     1:23.23 (44.52)     2:19.67 (56.44)     2:58.05 (38.38)
  6 Le, Kimberly H            14 SET-CA               2:58.90    2:59.37 WHT    
                  38.89     1:24.05 (45.16)     2:18.17 (54.12)     2:59.37 (41.20)
  7 Venanzi, Alex M           13 CMAC-CA                   NT    3:00.07 WHT    
                  40.14     1:28.55 (48.41)     2:20.65 (52.10)     3:00.07 (39.42)
  8 Harper, Anna J            13 GSC-CA               3:00.86    3:02.43 WHT    
                  38.77     1:23.71 (44.94)     2:17.96 (54.25)     3:02.43 (44.47)
  8 Cortes Reyes, Kelya V     13 SCAT-CA                   NT    3:02.43 WHT    
                  39.69                             2:23.67 ( )     3:02.43 (38.76)
 10 Kuhn, Claire S            14 SET-CA               3:08.85    3:05.26 WHT    
                  42.12                             2:23.55 ( )     3:05.26 (41.71)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  13-14 BLUE
        6:07.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:36.61 - 6:07.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nordstrom, Tiffany J      14 GSC-CA               6:07.30    5:06.49 BLUE   
                  30.21     1:07.18 (36.97)     1:47.67 (40.49)     2:26.57 (38.90)
        3:10.50 (43.93)     3:55.82 (45.32)     4:31.89 (36.07)     5:06.49 (34.60)
  2 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               5:36.94    5:17.95 BLUE   
                  32.29     1:10.93 (38.64)     1:51.93 (41.00)     2:32.41 (40.48)
        3:17.82 (45.41)     4:03.32 (45.50)     4:40.96 (37.64)     5:17.95 (36.99)
  3 O'Brien, Kathryn F        14 SET-CA               5:49.33    5:34.00 BLUE   
                  34.22     1:17.10 (42.88)     1:58.69 (41.59)     2:39.18 (40.49)
        3:30.81 (51.63)     4:21.63 (50.82)     4:58.91 (37.28)     5:34.00 (35.09)
WHT - Division  
  1 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA                    NT    5:43.18 RED    
                  34.69     1:19.47 (44.78)     2:01.11 (41.64)     2:43.89 (42.78)
        3:33.86 (49.97)     4:26.42 (52.56)     5:05.49 (39.07)     5:43.18 (37.69)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O BLUE
          31.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gendron, Elizabeth R      17 GWSC-CA                29.71      29.98 RED    
  2 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA                 29.32      30.39 RED    
  3 Davies, Morgan G          15 DA-CA                  30.15      30.48 RED    
WHT - Division  
  1 Harvey, Isabella C        15 SET-CA                    NT      28.29 BLUE   
  2 Kenney, Bree H            15 MVN-CA                 32.43      32.03 WHT    
  3 Hitt, Ashley S            16 SCAC-CA                32.46      33.08 WHT    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O BLUE
        1:08.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:02.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Blair, Sophie A           15 CMAC-CA              1:05.04    1:03.38 RED    
                  31.12     1:03.38 (32.26)                                        
  2 Anderson, Sam J           17 SET-CA               1:03.38    1:03.72 RED    
                  30.67     1:03.72 (33.05)                                        
  3 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA               1:05.69    1:07.14 RED    
                  32.12     1:07.14 (35.02)                                        
  4 Hawkes, Savannah E        15 DA-CA                1:04.86    1:09.07 WHT    
                  33.24     1:09.07 (35.83)                                        
WHT - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               1:10.16    1:08.32 RED    
                  33.33     1:08.32 (34.99)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O BLUE
        2:28.80  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:16.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gendron, Elizabeth R      17 GWSC-CA              2:18.46    2:13.79 BLUE   
                  30.51     1:04.31 (33.80)     1:39.36 (35.05)     2:13.79 (34.43)
  2 Davies, Morgan G          15 DA-CA                2:24.72    2:24.76 RED    
                  32.57     1:09.75 (37.18)     1:47.70 (37.95)     2:24.76 (37.06)
WHT - Division  
  1 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA               2:30.04    2:27.90 RED    
                  33.89     1:10.96 (37.07)     1:50.27 (39.31)     2:27.90 (37.63)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  15&O BLUE
        6:29.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  5:57.41 - 6:29.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Blair, Sophie A           15 CMAC-CA              6:23.55    5:58.98 RED    
                  33.67     1:09.70 (36.03)     1:45.90 (36.20)     2:22.39 (36.49)
        2:58.91 (36.52)     3:36.00 (37.09)     4:12.87 (36.87)     4:49.30 (36.43)
        5:25.25 (35.95)     5:58.98 (33.73)                                        
  2 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               6:15.47    6:32.09 WHT    
                  33.69     1:10.69 (37.00)     1:49.25 (38.56)     2:29.08 (39.83)
        3:09.70 (40.62)     3:50.60 (40.90)     4:31.45 (40.85)     5:12.70 (41.25)
        5:53.33 (40.63)     6:32.09 (38.76)                                        
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:17.70  15&O BLUE
       13:24.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  12:17.71 - 13:24.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Sam J           17 SET-CA              12:39.72   12:25.23 RED    
                  32.85     1:09.79 (36.94)     1:47.30 (37.51)     2:25.81 (38.51)
        3:04.04 (38.23)     3:41.81 (37.77)     4:20.35 (38.54)     4:58.07 (37.72)
        5:35.98 (37.91)     6:13.83 (37.85)     6:51.75 (37.92)     7:29.11 (37.36)
        8:06.46 (37.35)     8:43.98 (37.52)     9:21.92 (37.94)     9:59.42 (37.50)
       10:36.16 (36.74)    11:13.03 (36.87)    11:50.16 (37.13)    12:25.23 (35.07)
 
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:26.80  15&O BLUE
       22:18.40  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  20:26.81 - 22:18.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Isabella C        15 SET-CA              22:18.40   23:00.39 WHT    
                  34.34     1:12.20 (37.86)     1:51.42 (39.22)     2:31.01 (39.59)
        3:11.64 (40.63)     3:52.38 (40.74)     4:33.57 (41.19)     5:14.60 (41.03)
        5:55.96 (41.36)     6:37.53 (41.57)     7:19.63 (42.10)     8:01.71 (42.08)
        8:44.37 (42.66)     9:25.26 (40.89)    10:06.99 (41.73)    10:48.61 (41.62)
       11:31.90 (43.29)    12:14.70 (42.80)    12:57.89 (43.19)    13:40.68 (42.79)
       14:23.84 (43.16)    15:06.91 (43.07)    15:50.79 (43.88)    16:34.75 (43.96)
       17:18.26 (43.51)    18:01.17 (42.91)    18:44.81 (43.64)    19:27.94 (43.13)
       20:11.10 (43.16)    20:54.13 (43.03)    21:36.92 (42.79)    22:19.11 (42.19)
       23:00.39 (41.28)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O BLUE
        1:21.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gendron, Elizabeth R      17 GWSC-CA              1:15.35    1:13.78 BLUE   
                  36.23     1:13.78 (37.55)                                        
  2 Davies, Morgan G          15 DA-CA                1:16.55    1:19.75 RED    
                  38.50     1:19.75 (41.25)                                        
  3 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA               1:17.46    1:21.47 RED    
                  40.61     1:21.47 (40.86)                                        
WHT - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               1:23.16    1:22.54 WHT    
                  40.67     1:22.54 (41.87)                                        
  2 Harvey, Isabella C        15 SET-CA               1:25.65    1:25.55 WHT    
                  42.23     1:25.55 (43.32)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O BLUE
        2:48.10  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:33.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schofield, Ellie M        16 SET-CA               2:37.35    2:34.37 RED    
                  37.12     1:15.63 (38.51)     1:54.87 (39.24)     2:34.37 (39.50)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O BLUE
        1:31.60  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               1:28.63    1:28.81 RED    
                  42.25     1:28.81 (46.56)                                        
WHT - Division  
  1 Schofield, Ellie M        16 SET-CA                    NT    1:29.36 RED    
                  43.07     1:29.36 (46.29)                                        
  2 Hitt, Ashley S            16 SCAC-CA                   NT    1:43.29 WHT    
                  47.69     1:43.29 (55.60)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O BLUE
        3:17.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 3:00.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kenney, Bree H            15 MVN-CA               3:13.81    3:05.28 RED    
                  43.30     1:29.89 (46.59)     2:17.37 (47.48)     3:05.28 (47.91)
  2 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA               3:07.11    3:06.17 RED    
                  42.99     1:30.16 (47.17)     2:18.74 (48.58)     3:06.17 (47.43)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O BLUE
        1:17.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Sam J           17 SET-CA               1:12.41    1:14.24 RED    
WHT - Division  
  1 Hawkes, Savannah E        15 DA-CA                     NT    1:19.99 WHT    
                  37.72     1:19.99 (42.27)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O BLUE
        2:50.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schofield, Ellie M        16 SET-CA               2:40.00    2:40.82 RED    
                  33.82     1:14.08 (40.26)     1:57.21 (43.13)     2:40.82 (43.61)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O BLUE
        2:52.10  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Emily J         15 MVN-CA               2:42.15    2:47.10 RED    
                  37.66     1:20.41 (42.75)     2:08.14 (47.73)     2:47.10 (38.96)
  2 Hawkes, Savannah E        15 DA-CA                2:42.05    2:49.18 RED    
                  35.45     1:18.06 (42.61)     2:12.14 (54.08)     2:49.18 (37.04)
WHT - Division  
  1 Schofield, Ellie M        16 SET-CA                    NT    2:34.36 BLUE   
                  32.82     1:12.83 (40.01)     2:00.11 (47.28)     2:34.36 (34.25)
  2 Blair, Sophie A           15 CMAC-CA                   NT    2:38.33 RED    
                  34.78     1:15.59 (40.81)     2:02.84 (47.25)     2:38.33 (35.49)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:22.00  15&O BLUE
        5:51.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  5:22.01 - 5:51.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Ally K            15 GWSC-CA              5:29.05    5:14.15 BLUE   
                  32.24     1:09.25 (37.01)     1:50.15 (40.90)     2:30.56 (40.41)
        3:15.50 (44.94)     4:01.75 (46.25)     4:37.68 (35.93)     5:14.15 (36.47)
  2 Schofield, Ellie M        16 SET-CA               5:51.50    5:23.76 RED    
                  34.24     1:13.64 (39.40)     1:55.25 (41.61)     2:35.45 (40.20)
        3:23.14 (47.69)     4:12.09 (48.95)     4:48.03 (35.94)     5:23.76 (35.73)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:37.69    4:48.90        
                  31.05                             1:42.25 ( )         2:23.06 ( )
        3:00.07 (37.01)   3:40.70 (1:17.64)   4:48.90 (1:08.20)                    
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   4:56.43    4:51.41        
                  33.60   1:12.25 (1:12.25)     1:46.53 (34.28)   2:29.98 (1:17.73)
        2:56.75 (26.77)   3:37.92 (1:07.94)     4:12.32 (34.40)   4:51.41 (1:13.49)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   5:10.88    5:12.82        
                  36.25   1:18.60 (1:18.60)     1:56.45 (37.85)   2:58.41 (1:39.81)
        3:17.95 (19.54)   3:59.26 (1:00.85)     4:34.11 (34.85)   5:12.82 (1:13.56)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   5:49.35    6:03.33        
                  43.69   1:29.33 (1:29.33)     2:15.50 (46.17)   3:09.86 (1:40.53)
        3:54.97 (45.11)                             5:21.66 ( )         6:03.33 ( )
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  5-6 BLUE
          21.10  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Huang, Noah W              6 MVN-CA                 23.54      22.60 WHT    
  2 Day, Tyler M               6 SEAL-CA                24.51      23.50 WHT    
  3 Pena, Jay A                5 DA-CA                     NT      35.41 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  5-6 BLUE
          47.30  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Noah W              6 MVN-CA                 47.31      57.84 WHT    
  2 Pena, Jay A                5 DA-CA                     NT    1:32.42 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  5-6 BLUE
          25.90  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Noah W              6 MVN-CA                 25.91      27.14 WHT    
  2 Day, Tyler M               6 SEAL-CA                31.37      34.94 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  5-6 BLUE
          28.00  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Noah W              6 MVN-CA                 30.73      31.63 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 BLUE
          25.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Noah W              6 MVN-CA                 25.61      29.15 WHT    
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 BLUE
          21.10  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA                17.98      16.97 BLUE   
  2 Taylor, Wesley R           8 SET-CA                 18.17      17.61 RED    
  3 Gaglio, Abraham J          7 CMAC-CA                19.61      18.28 RED    
  4 Pu, Alex                   7 MVN-CA                 19.90      18.80 RED    
  5 Stadel, Patrick O          8 GSC-CA                 19.47      18.81 RED    
  6 Yu, Anthony                8 GSC-CA                 19.33      19.10 RED    
  7 Bintintan, David           7 MVN-CA                 20.01      19.31 RED    
  8 Garcia, Shire H            7 GSC-CA                 19.87      19.43 RED    
  9 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              19.98      19.54 RED    
 10 Kardos, Mason W            8 DA-CA                  20.88      20.41 RED    
WHT - Division  
  1 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA                 21.12      16.75 BLUE   
  2 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 21.12      17.18 BLUE   
  3 Fenton, Lincoln M          8 SEAL-CA                   NT      18.07 RED    
  4 Sun, Larry                 8 MVN-CA                 21.12      18.13 RED    
  5 Robertson, Josh M          8 GSC-CA                 23.27      19.21 RED    
  6 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                21.11      19.27 RED    
  7 Mao, Andrew                8 MVN-CA                 27.38      19.29 RED    
  8 Chung, Liam D              7 MVN-CA                 21.11      20.54 RED    
  9 Hudson, Griffin A          8 SCAT-CA                27.92      20.76 RED    
 10 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA                 21.82      20.86 RED    
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 BLUE
          47.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Nathan V           8 CMAC-CA                43.11      38.45 BLUE   
  2 Schneider, Andy C          8 SCAT-CA                40.84      40.05 RED    
  3 Gayler, Casey D            7 GWSC-CA                44.52      43.84 RED    
WHT - Division  
  1 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA                48.00      36.66 BLUE   
  2 Sun, Larry                 8 MVN-CA                 47.31      37.99 BLUE   
  3 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 47.32      38.73 BLUE   
  4 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              48.26      42.93 RED    
  5 Mao, Andrew                8 MVN-CA                 56.63      43.72 RED    
  6 Pu, Alex                   7 MVN-CA                 47.31      45.09 RED    
  7 Ellsworth, Collin Z        8 SCAT-CA                48.08      48.29 WHT    
  8 Keenan, Phineas N          7 SCAT-CA                54.06      50.05 WHT    
  9 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA                 53.49      50.57 WHT    
 10 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                 47.31      51.18 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 BLUE
          47.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taylor, Wesley R           8 SET-CA                 40.08      39.81 RED    
  2 Arredondo, Chase P         7 GSC-CA                 43.53      40.87 RED    
  3 Bintintan, David           7 MVN-CA                 44.73      40.92 RED    
  4 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                44.24      43.13 RED    
  5 Robertson, Josh M          8 GSC-CA                 44.83      45.37 RED    
  6 Yu, Anthony                8 GSC-CA                 43.22      46.64 RED    
WHT - Division  
  1 Gaglio, Abraham J          7 CMAC-CA                49.45      40.65 RED    
  2 Fenton, Lincoln M          8 SEAL-CA                   NT      41.47 RED    
  3 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              48.26      45.14 RED    
  4 Kardos, Mason W            8 DA-CA                  49.55      45.37 RED    
  5 Hudson, Griffin A          8 SCAT-CA                   NT      49.04 WHT    
  6 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA              1:03.31      50.33 WHT    
  7 Martin, Charlie H          8 SCAT-CA                   NT      51.68 WHT    
  8 Barney, William S          7 MVN-CA                 55.34      51.71 WHT    
  9 Chung, Liam D              7 MVN-CA                 47.31      54.02 WHT    
 10 Waltersdorfer, Noah        7 LTSC-CA                58.63      55.12 WHT    
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 BLUE
        1:42.00  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brooks, Tanner M           8 MVN-CA               1:34.12    1:24.30 BLUE   
                  38.42     1:24.30 (45.88)                                        
  2 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA               1:26.52    1:28.12 RED    
                  40.26     1:28.12 (47.86)                                        
  3 Nguyen, Nathan V           8 CMAC-CA              1:37.28    1:30.58 RED    
                  41.27     1:30.58 (49.31)                                        
  4 Gayler, Casey D            7 GWSC-CA              1:34.37    1:33.35 RED    
                  43.91     1:33.35 (49.44)                                        
  5 Schneider, Andy C          8 SCAT-CA              1:36.46    1:34.01 RED    
                  43.05     1:34.01 (50.96)                                        
  6 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA              1:35.61    1:34.08 RED    
                  44.78     1:34.08 (49.30)                                        
  7 Bintintan, David           7 MVN-CA               1:37.31    1:34.68 RED    
                  44.24     1:34.68 (50.44)                                        
  8 Garcia, Shire H            7 GSC-CA               1:40.76    1:39.04 RED    
                  48.02     1:39.04 (51.02)                                        
WHT - Division  
  1 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA               1:42.02    1:20.85 BLUE   
                  38.08     1:20.85 (42.77)                                        
  2 Sun, Larry                 8 MVN-CA               1:42.02    1:23.30 BLUE   
                  38.77     1:23.30 (44.53)                                        
  3 Mao, Andrew                8 MVN-CA               2:12.31    1:41.97 RED    
                  48.38     1:41.97 (53.59)                                        
  4 Ellsworth, Collin Z        8 SCAT-CA              1:48.88    1:45.10 WHT    
                  48.18     1:45.10 (56.92)                                        
  5 Keenan, Phineas N          7 SCAT-CA                   NT    1:52.95 WHT    
                  54.83     1:52.95 (58.12)                                        
  6 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA               2:08.66    2:01.15 WHT    
  7 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA               2:00.00    2:06.56 WHT    
                  58.48   2:06.56 (1:08.08)                                        
  8 Nick, Tristan J            8 MVN-CA               1:42.01    2:14.87 WHT    
                1:00.11   2:14.87 (1:14.76)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 BLUE
          25.90  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Arredondo, Chase P         7 GSC-CA                 22.01      21.67 RED    
  2 Taylor, Wesley R           8 SET-CA                 21.61      22.08 RED    
  3 Mao, Andrew                8 MVN-CA                 25.46      23.19 RED    
  4 Stadel, Patrick O          8 GSC-CA                 24.74      23.28 RED    
  5 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              22.40      23.32 RED    
  6 Bintintan, David           7 MVN-CA                 24.19      23.33 RED    
  7 Garcia, Shire H            7 GSC-CA                 25.23      24.40 RED    
  8 Robertson, Josh M          8 GSC-CA                 24.14      25.87 RED    
WHT - Division  
  1 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA                 25.97      20.84 BLUE   
  2 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 25.97      21.30 BLUE   
  3 Sun, Larry                 8 MVN-CA                 25.92      22.76 RED    
  4 Pu, Alex                   7 MVN-CA                 25.91      23.84 RED    
  5 Fenton, Lincoln M          8 SEAL-CA                   NT      25.07 RED    
  6 Martin, Charlie H          8 SCAT-CA                   NT      25.57 RED    
  7 Pizarro, Kellen L          7 CMAC-CA                   NT      26.87 WHT    
  8 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                34.20      26.99 WHT    
  9 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA                 25.93      27.05 WHT    
 10 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 29.85      27.24 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 BLUE
          56.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                52.38      49.26 RED    
  2 Yu, Anthony                8 GSC-CA                 53.17      50.80 RED    
  3 Stadel, Patrick O          8 GSC-CA                 55.55      52.46 RED    
  4 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              52.48      52.53 RED    
  5 Gaglio, Abraham J          7 CMAC-CA                54.23      54.89 RED    
WHT - Division  
  1 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA                   NT      45.99 BLUE   
  2 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 56.31      46.18 BLUE   
  3 Mao, Andrew                8 MVN-CA               1:00.13      49.70 RED    
  4 Garcia, Shire H            7 GSC-CA                 59.90      52.32 RED    
  5 Kardos, Mason W            8 DA-CA                     NT      54.62 RED    
  6 Sun, Larry                 8 MVN-CA                 56.32      55.35 RED    
  7 Day, Parker M              8 SEAL-CA                   NT      56.74 WHT    
  8 Keenan, Phineas N          7 SCAT-CA                58.89      57.98 WHT    
  9 Pu, Alex                   7 MVN-CA                 59.05      58.25 WHT    
 10 Nick, Tristan J            8 MVN-CA                 56.31      59.27 WHT    
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 BLUE
          28.00  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA                 26.48      23.21 BLUE   
  2 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                24.99      25.67 RED    
  3 Fant, Parker D             8 MVN-CA                 26.29      30.23 WHT    
WHT - Division  
  1 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 28.02      23.79 RED    
  2 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                 28.01      26.72 RED    
  3 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA                   NT      26.95 RED    
  4 Nguyen, Nathan V           8 CMAC-CA                28.71      27.71 RED    
  5 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                 35.38      29.42 WHT    
  6 Streett, Lake              7 SCAT-CA                31.80      29.83 WHT    
  7 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 30.54      29.88 WHT    
  8 Sun, Larry                 8 MVN-CA                 28.04      30.12 WHT    
  9 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 34.79      30.88 WHT    
 10 Nick, Tristan J            8 MVN-CA                 28.01      31.66 WHT    
 10 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              40.68      31.66 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 BLUE
        1:01.20  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                54.98      52.81 RED    
  2 Bintintan, David           7 MVN-CA                 55.55      53.34 RED    
WHT - Division  
  1 Deng, Aaron Y              8 MVN-CA               1:01.21      49.83 BLUE   
  2 Pu, Alex                   7 MVN-CA               1:01.21      59.48 RED    
  3 Fant, Parker D             8 MVN-CA               1:01.21    1:05.02 WHT    
  4 Garcia, Shire H            7 GSC-CA               1:01.88    1:05.80 WHT    
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schneider, Andy C          8 SCAT-CA                22.05      20.35 BLUE   
  2 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                 25.04      22.47 RED    
  3 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                24.90      24.18 RED    
WHT - Division  
  1 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA                 25.62      20.54 BLUE   
  2 Bintintan, David           7 MVN-CA                 26.73      24.12 RED    
  3 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              28.35      25.51 RED    
  4 Mao, Andrew                8 MVN-CA                 25.62      28.19 WHT    
  5 Garcia, Shire H            7 GSC-CA                 25.81      28.79 WHT    
  6 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA                 31.75      30.86 WHT    
  7 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 33.51      30.89 WHT    
  8 Siaden, Ryu M              8 MVN-CA                 27.63      31.03 WHT    
  9 Xiao, Ken                  8 MVN-CA                 25.61      31.17 WHT    
 10 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                45.10      38.82 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 BLUE
          56.40  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schneider, Andy C          8 SCAT-CA                52.43      47.23 RED    
WHT - Division  
  1 Brooks, Micah L            8 MVN-CA                 56.46      46.76 BLUE   
  2 Gayler, Casey D            7 GWSC-CA                   NT      53.09 RED    
  3 Pu, Alex                   7 MVN-CA                 56.41      55.63 RED    
  4 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA                   NT      58.77 WHT    
  5 Garcia, Shire H            7 GSC-CA                    NT    1:05.11 WHT    
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 BLUE
        1:58.20  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taylor, Wesley R           8 SET-CA               1:37.55    1:38.59 RED    
                  46.09     1:38.59 (52.50)                                        
  2 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA              1:46.43    1:39.08 RED    
                  48.41     1:39.08 (50.67)                                        
  3 Arredondo, Chase P         7 GSC-CA               1:51.77    1:44.47 RED    
                  50.43     1:44.47 (54.04)                                        
  4 Ratledge, Will A           8 SCAC-CA              1:48.65    1:46.49 RED    
WHT - Division  
  1 Lanskikh, Matthew          8 MVN-CA               1:58.22    1:33.32 BLUE   
                  42.21     1:33.32 (51.11)                                        
  2 Brooks, Micah L            8 MVN-CA               1:58.80    1:41.84 RED    
                  47.34     1:41.84 (54.50)                                        
  3 Sun, Larry                 8 MVN-CA               1:58.22    1:43.62 RED    
  4 Mao, Andrew                8 MVN-CA               1:58.22    1:50.06 RED    
                  52.72     1:50.06 (57.34)                                        
  5 Garcia, Shire H            7 GSC-CA               1:59.93    1:53.48 RED    
                  55.66     1:53.48 (57.82)                                        
  6 Robertson, Josh M          8 GSC-CA                    NT    1:57.70 RED    
  7 Yu, Anthony                8 GSC-CA               1:58.61    1:59.80 WHT    
                  55.16   1:59.80 (1:04.64)                                        
  8 Day, Parker M              8 SEAL-CA                   NT    2:02.05 WHT    
                  56.79   2:02.05 (1:05.26)                                        
  9 Gaglio, Abraham J          7 CMAC-CA                   NT    2:04.70 WHT    
                  59.93   2:04.70 (1:04.77)                                        
 10 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA               2:00.00    2:04.87 WHT    
                1:01.40   2:04.87 (1:03.47)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:08.73    1:07.33        
                  32.76     1:07.33 (34.57)                                        
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:26.59    1:14.42        
                  38.63     1:14.42 (35.79)                                        
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    1:16.87        
                  42.52     1:16.87 (34.35)                                        
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:32.32    1:27.10        
                  42.31     1:27.10 (44.79)                                        
  5 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    1:35.40        
                  53.08     1:35.40 (42.32)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:25.10    1:20.77        
                  43.96     1:20.77 (36.81)                                        
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    1:33.16        
                  51.40     1:33.16 (41.76)                                        
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:36.54    1:33.65        
                  52.82     1:33.65 (40.83)                                        
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:45.35    1:43.24        
                  55.93     1:43.24 (47.31)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  BLUE
          37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA                 34.19      33.21 BLUE   
  2 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA                 35.31      33.30 BLUE   
  3 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                36.80      33.40 BLUE   
  4 Root, Aiden T             10 SCAT-CA                36.50      33.50 BLUE   
  5 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA                35.02      33.76 BLUE   
  6 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA                 34.80      33.83 BLUE   
  7 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA                 35.78      34.04 BLUE   
  8 King, Zach T              10 SET-CA                 35.00      34.07 BLUE   
  9 Gaeta, Jag A               9 LTSC-CA                35.48      34.34 RED    
 10 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA                36.33      34.41 RED    
WHT - Division  
  1 Kardos, Nicholas A        10 DA-CA                  38.61      34.34 RED    
  2 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                 41.37      34.58 RED    
  3 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA                 37.32      36.71 RED    
  4 Geis, Alistair I           9 MVN-CA                 37.23      36.79 RED    
  5 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                37.38      36.91 RED    
  6 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                38.56      37.05 RED    
  7 Le, Dylan                  9 SET-CA                 38.23      37.69 WHT    
  8 Lawrence, Brooks B        10 SCAT-CA                41.90      37.77 WHT    
  9 Baren, Miles              10 SCAT-CA                39.56      38.63 WHT    
 10 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA              39.55      38.66 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  BLUE
        1:21.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Breton, Garrett R         10 MVN-CA               1:14.95    1:12.33 BLUE   
                  33.39     1:12.33 (38.94)                                        
  2 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               1:20.19    1:16.00 RED    
                  36.39     1:16.00 (39.61)                                        
  3 Sharma, Harshal L         10 GSC-CA               1:17.97    1:16.10 RED    
                  37.44     1:16.10 (38.66)                                        
  4 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA               1:20.61    1:16.17 RED    
                  35.48     1:16.17 (40.69)                                        
  5 Munoz, Lucas T            10 SCAT-CA              1:19.86    1:16.32 RED    
                  35.86     1:16.32 (40.46)                                        
  6 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:20.72    1:17.53 RED    
                  36.81     1:17.53 (40.72)                                        
  7 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA              1:17.56    1:18.31 RED    
                  38.34     1:18.31 (39.97)                                        
  8 Hunter, Jeremy C           9 GWSC-CA              1:18.68    1:19.25 RED    
                  36.85     1:19.25 (42.40)                                        
  9 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA              1:20.79    1:20.17 RED    
                  38.00     1:20.17 (42.17)                                        
 10 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA              1:20.86    1:20.36 RED    
                  38.05     1:20.36 (42.31)                                        
WHT - Division  
  1 Wright, Grady J            9 GWSC-CA              1:22.17    1:12.79 BLUE   
                  35.37     1:12.79 (37.42)                                        
  2 Rayfield, Harry A         10 CMAC-CA              1:24.57    1:18.80 RED    
                  37.34     1:18.80 (41.46)                                        
  3 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA               1:42.65    1:20.21 RED    
                  39.61     1:20.21 (40.60)                                        
  4 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA              1:23.48    1:20.31 RED    
                  36.36     1:20.31 (43.95)                                        
  5 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:22.12    1:20.81 RED    
                  37.83     1:20.81 (42.98)                                        
  6 Moore, Lawson J           10 CMAC-CA              1:27.63    1:23.03 WHT    
                  38.55     1:23.03 (44.48)                                        
  7 Spruill, Preston P        10 DA-CA                1:33.04    1:24.80 WHT    
                  40.22     1:24.80 (44.58)                                        
  8 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA               1:24.98    1:26.20 WHT    
                  40.77     1:26.20 (45.43)                                        
  9 Lloyd, Boden G             8 SCAT-CA              1:28.65    1:26.38 WHT    
                  39.11     1:26.38 (47.27)                                        
 10 Etesami, Ryan             10 LTSC-CA                   NT    1:28.21 WHT    
                  41.25     1:28.21 (46.96)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA               2:43.51    2:34.98 BLUE   
                  34.49     1:15.32 (40.83)     1:56.76 (41.44)     2:34.98 (38.22)
  2 Breton, Garrett R         10 MVN-CA               2:48.44    2:37.80 BLUE   
                  35.51     1:15.96 (40.45)     1:57.61 (41.65)     2:37.80 (40.19)
  3 Alickolli, Jason          10 GWSC-CA              2:46.67    2:49.06 RED    
                  35.57     1:19.69 (44.12)     2:05.45 (45.76)     2:49.06 (43.61)
WHT - Division  
  1 Garcia, Ace A              9 GSC-CA                    NT    2:42.07 RED    
                  36.26     1:19.32 (43.06)     2:01.08 (41.76)     2:42.07 (40.99)
  2 Sandvig, Caleb J          10 GWSC-CA                   NT    2:44.43 RED    
                  38.34     1:20.96 (42.62)     2:03.43 (42.47)     2:44.43 (41.00)
  3 Sharma, Harshal L         10 GSC-CA               3:02.88    2:46.57 RED    
                  37.74     1:21.48 (43.74)     2:05.02 (43.54)     2:46.57 (41.55)
  4 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA               3:02.40    2:51.45 RED    
                  37.34     1:20.24 (42.90)     2:07.62 (47.38)     2:51.45 (43.83)
  5 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA               2:58.42    2:51.57 RED    
                  35.25     1:19.46 (44.21)     2:06.23 (46.77)     2:51.57 (45.34)
  6 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                   NT    2:53.22 RED    
                  37.36     1:21.32 (43.96)     2:08.16 (46.84)     2:53.22 (45.06)
  7 Munoz, Lucas T            10 SCAT-CA                   NT    2:56.30 RED    
                  38.90     1:25.04 (46.14)     2:14.51 (49.47)     2:56.30 (41.79)
  8 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                   NT    2:58.53 WHT    
                  40.34     1:25.99 (45.65)     2:13.42 (47.43)     2:58.53 (45.11)
  9 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               3:00.14    2:58.92 WHT    
                  40.13     1:25.59 (45.46)     2:12.28 (46.69)     2:58.92 (46.64)
 10 O'Dowd, Owen W             8 SEAL-CA                   NT    3:34.74 WHT    
                                1:09.73 ( )   3:34.74 (2:25.01)                    
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  BLUE
          44.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sandvig, Caleb J          10 GWSC-CA                42.29      38.40 BLUE   
  2 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA                42.16      39.28 BLUE   
  3 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA                41.18      39.73 BLUE   
  4 Peterson, Noah T           9 GWSC-CA                43.08      40.78 RED    
  5 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA                42.11      40.90 RED    
  6 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA                 41.41      41.50 RED    
  7 Brown, Ethan W             9 SWRD-CA                42.67      41.80 RED    
  8 Glenn, Jason T             9 SWRD-CA                43.04      42.11 RED    
  9 Kardos, Nicholas A        10 DA-CA                  43.96      42.48 RED    
 10 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                41.00      42.70 RED    
WHT - Division  
  1 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                 46.80      40.41 RED    
  2 Geis, Alistair I           9 MVN-CA                 44.28      43.92 RED    
  3 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA                 45.13      44.25 WHT    
  4 Root, Aiden T             10 SCAT-CA                44.60      44.32 WHT    
  5 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                45.46      45.44 WHT    
  6 Lezak, Blake R             7 GSC-CA                 46.89      45.62 WHT    
  7 Lawrence, Brooks B        10 SCAT-CA                46.02      45.92 WHT    
  8 Shen, Noah E              10 MVN-CA                 44.21      46.42 WHT    
  9 King, Zach T              10 SET-CA                 47.59      47.47 WHT    
 10 Ludloff, Zach J            9 SCAC-CA                53.45      47.69 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               1:33.05    1:23.94 BLUE   
                  41.48     1:23.94 (42.46)                                        
  2 Sandvig, Caleb J          10 GWSC-CA              1:33.85    1:24.48 BLUE   
                  42.03     1:24.48 (42.45)                                        
  3 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              1:29.76    1:26.49 BLUE   
                  42.89     1:26.49 (43.60)                                        
  4 Alickolli, Jason          10 GWSC-CA              1:30.46    1:28.66 BLUE   
                  42.43     1:28.66 (46.23)                                        
  5 Garcia, Ace A              9 GSC-CA               1:32.08    1:28.85 RED    
                  44.17     1:28.85 (44.68)                                        
  6 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA               1:35.88    1:40.51 WHT    
                  46.75     1:40.51 (53.76)                                        
WHT - Division  
  1 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA              1:44.18    1:29.64 RED    
                  43.51     1:29.64 (46.13)                                        
  2 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                    NT    1:31.37 RED    
                  44.66     1:31.37 (46.71)                                        
  3 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA              1:37.58    1:32.26 RED    
                  44.82     1:32.26 (47.44)                                        
  4 Ballinger, Owen K         10 MVN-CA               1:48.18    1:32.71 RED    
                  46.05     1:32.71 (46.66)                                        
  5 Munoz, Lucas T            10 SCAT-CA              1:37.97    1:35.03 RED    
                  46.22     1:35.03 (48.81)                                        
  6 Paul, Avery K             10 SWRD-CA              1:37.54    1:36.55 RED    
                  46.40     1:36.55 (50.15)                                        
  7 Hunter, Jeremy C           9 GWSC-CA              1:44.17    1:37.60 WHT    
                  45.72     1:37.60 (51.88)                                        
  8 Newman, Justin K          10 SCAT-CA                   NT    1:38.46 WHT    
                  47.69     1:38.46 (50.77)                                        
  9 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:38.84    1:39.10 WHT    
                  47.47     1:39.10 (51.63)                                        
 10 Rayfield, Harry A         10 CMAC-CA                   NT    1:40.27 WHT    
                  49.18     1:40.27 (51.09)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Alickolli, Jason          10 GWSC-CA                46.26      44.63 BLUE   
  2 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA                 46.03      45.24 BLUE   
  3 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA                 48.12      46.82 RED    
  4 Nguyen, Axel K            10 GWSC-CA                47.22      47.75 RED    
  5 Wright, Grady J            9 GWSC-CA                49.19      48.35 RED    
  6 Garcia, Ace A              9 GSC-CA                 48.37      48.71 RED    
  7 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA                 48.55      49.61 RED    
  8 Munoz, Lucas T            10 SCAT-CA                49.43      50.59 WHT    
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA                 51.88      45.53 BLUE   
  2 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                 54.83      47.99 RED    
  3 Alshuk, Max D              9 MVN-CA                 50.28      48.02 RED    
  4 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA                52.74      50.03 WHT    
  5 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA                 50.94      50.16 WHT    
  6 Paul, Avery K             10 SWRD-CA                53.90      50.27 WHT    
  7 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                56.23      51.80 WHT    
  8 Schaefer, John P           9 MVN-CA                 54.97      52.03 WHT    
  9 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                50.98      52.15 WHT    
 10 Ebright, Hagen A          10 CMAC-CA                53.78      53.07 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  BLUE
        1:49.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              1:40.55    1:37.45 BLUE   
  2 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              1:42.19    1:38.18 BLUE   
                  46.92     1:38.18 (51.26)                                        
  3 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               1:45.69    1:38.33 BLUE   
                  48.49     1:38.33 (49.84)                                        
  4 Le, Dylan                  9 SET-CA               1:43.80    1:38.80 BLUE   
                  46.82     1:38.80 (51.98)                                        
  5 Root, Aiden T             10 SCAT-CA              1:46.44    1:42.29 RED    
                  49.29     1:42.29 (53.00)                                        
  6 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:42.91    1:44.61 RED    
                  51.60     1:44.61 (53.01)                                        
  7 Brown, Ethan W             9 SWRD-CA              1:43.91    1:44.98 RED    
                  50.63     1:44.98 (54.35)                                        
  8 Baren, Miles              10 SCAT-CA              1:48.23    1:45.96 RED    
                  51.81     1:45.96 (54.15)                                        
WHT - Division  
  1 Winarto, Nathan C          9 MVN-CA                    NT    1:43.63 RED    
                  50.34     1:43.63 (53.29)                                        
  2 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA               1:53.26    1:43.87 RED    
                  50.47     1:43.87 (53.40)                                        
  3 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA                    NT    1:46.82 RED    
                  50.47     1:46.82 (56.35)                                        
  4 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:52.98    1:48.36 RED    
                  53.30     1:48.36 (55.06)                                        
  5 Glenn, Jason T             9 SWRD-CA              1:50.11    1:48.39 RED    
                  52.97     1:48.39 (55.42)                                        
  6 Geis, Alistair I           9 MVN-CA               1:54.07    1:49.06 RED    
                  53.81     1:49.06 (55.25)                                        
  7 Spencer, David K          10 GWSC-CA              1:50.02    1:51.03 WHT    
                  53.53     1:51.03 (57.50)                                        
  8 Wolf, Nyle E              10 MVN-CA               1:58.37    1:51.64 WHT    
                  53.25     1:51.64 (58.39)                                        
  9 Korsen, Brendan A         10 SCAT-CA              1:51.40    1:51.77 WHT    
                  53.43     1:51.77 (58.34)                                        
 10 Kardos, Nicholas A        10 DA-CA                     NT    1:52.49 WHT    
                  54.30     1:52.49 (58.19)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  BLUE
          41.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Axel K            10 GWSC-CA                40.69      37.52 BLUE   
  2 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA                 41.17      39.43 RED    
  3 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                39.97      39.72 RED    
  4 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA                 40.77      39.94 RED    
  5 Hunter, Jeremy C           9 GWSC-CA                40.25      41.23 RED    
  6 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA                 40.48      41.39 RED    
WHT - Division  
  1 Sharma, Harshal L         10 GSC-CA                 47.81      38.61 RED    
  2 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA                43.77      40.11 RED    
  3 Breton, Garrett R         10 MVN-CA                 42.19      40.43 RED    
  4 Ferrell, Jack T           10 SCAC-CA                   NT      41.47 RED    
  5 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA                 43.08      41.49 RED    
  6 Banash, Stanley J          9 MVN-CA                 42.60      42.57 WHT    
  7 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA                53.89      43.62 WHT    
  8 Newman, Justin K          10 SCAT-CA                43.35      43.93 WHT    
  9 Wright, Grady J            9 GWSC-CA                48.10      45.12 WHT    
 10 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA                 46.43      47.14 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  BLUE
        1:37.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Xagorarakis, Avrum G      10 CMAC-CA              1:36.37    1:16.12 BLUE   
                  37.00     1:16.12 (39.12)                                        
  2 Anderson, Mitch R         10 SCAT-CA              1:33.79    1:27.11 BLUE   
                  39.25     1:27.11 (47.86)                                        
  3 Sharma, Harshal L         10 GSC-CA               1:33.01    1:28.51 BLUE   
                  40.97     1:28.51 (47.54)                                        
  4 Gaeta, Jag A               9 LTSC-CA              1:35.37    1:28.85 BLUE   
                  41.37     1:28.85 (47.48)                                        
  5 Garcia, Ace A              9 GSC-CA               1:30.97    1:37.39 RED    
                  42.94     1:37.39 (54.45)                                        
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               1:38.32    1:25.83 BLUE   
                  40.72     1:25.83 (45.11)                                        
  2 Glenn, Jason T             9 SWRD-CA              1:45.66    1:29.90 RED    
                  42.12     1:29.90 (47.78)                                        
  3 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:41.14    1:33.59 RED    
                  44.09     1:33.59 (49.50)                                        
  4 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:39.31    1:34.51 RED    
                  44.92     1:34.51 (49.59)                                        
  5 Theriault, Jackson F      10 GWSC-CA                   NT    1:36.93 RED    
                  43.18     1:36.93 (53.75)                                        
  6 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA               1:49.58    1:51.55 WHT    
                  47.92   1:51.55 (1:03.63)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  BLUE
        1:34.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               1:31.95    1:24.69 BLUE   
                  39.40     1:24.69 (45.29)                                        
  2 Toal, Jesse R             10 SCAT-CA              1:27.38    1:26.57 BLUE   
                  41.75     1:26.57 (44.82)                                        
  3 Wright, Grady J            9 GWSC-CA              1:27.49    1:27.90 RED    
                  43.63     1:27.90 (44.27)                                        
  4 Killebrew, Kye D           9 MVN-CA               1:33.38    1:29.94 RED    
                  42.66     1:29.94 (47.28)                                        
  5 Banash, Stanley J          9 MVN-CA               1:33.56    1:30.48 RED    
                  43.58     1:30.48 (46.90)                                        
  6 Hunter, Jeremy C           9 GWSC-CA              1:27.49    1:30.65 RED    
                  43.86     1:30.65 (46.79)                                        
  7 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA              1:31.63    1:35.30 WHT    
                  43.97     1:35.30 (51.33)                                        
WHT - Division  
  1 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA               1:35.36    1:27.71 RED    
                  40.32     1:27.71 (47.39)                                        
  2 Tarbutton, William J      10 SCAT-CA              1:35.00    1:28.91 RED    
                  42.15     1:28.91 (46.76)                                        
  3 Hadjaz, Kenzy A           10 MVN-CA               1:37.61    1:29.27 RED    
                  43.71     1:29.27 (45.56)                                        
  4 Uram, Grayson/Gray M      10 GSC-CA               1:35.41    1:30.34 RED    
                  43.07     1:30.34 (47.27)                                        
  5 Newman, Justin K          10 SCAT-CA              1:41.89    1:38.32 WHT    
                  46.56     1:38.32 (51.76)                                        
  6 Ballinger, Owen K         10 MVN-CA               1:41.97    1:38.93 WHT    
                  46.07     1:38.93 (52.86)                                        
  7 Schaefer, John P           9 MVN-CA               1:39.79    1:41.46 WHT    
                  49.90     1:41.46 (51.56)                                        
  8 Burnett, Dylan K           9 MVN-CA               1:36.95    1:41.78 WHT    
                  47.38     1:41.78 (54.40)                                        
  9 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA              1:41.00    1:42.37 WHT    
                  53.13     1:42.37 (49.24)                                        
 10 Sorenson, Maddon M        10 SCAT-CA                   NT    1:43.35 WHT    
                  48.31     1:43.35 (55.04)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  BLUE
        3:24.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N         9 MVN-CA               3:14.51    2:52.93 BLUE   
                  38.57     1:23.43 (44.86)     2:13.61 (50.18)     2:52.93 (39.32)
  2 Brown, Ethan W             9 SWRD-CA              3:16.20    3:02.73 BLUE   
                  41.76     1:28.45 (46.69)     2:23.81 (55.36)     3:02.73 (38.92)
  3 Garcia, Ace A              9 GSC-CA               3:11.79    3:05.01 BLUE   
                  40.98     1:29.19 (48.21)     2:24.65 (55.46)     3:05.01 (40.36)
  4 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA              3:13.98    3:10.84 RED    
                  47.10                             2:28.88 ( )     3:10.84 (41.96)
WHT - Division  
  1 Chapuis, Aiden C          10 SET-CA                    NT    3:06.03 BLUE   
                  42.62     1:28.77 (46.15)     2:26.50 (57.73)     3:06.03 (39.53)
  2 Baren, Miles              10 SCAT-CA                   NT    3:14.31 RED    
                  44.19     1:29.99 (45.80)     2:28.55 (58.56)     3:14.31 (45.76)
  3 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA               3:30.75    3:22.70 RED    
                  44.54     1:35.24 (50.70)     2:34.77 (59.53)     3:22.70 (47.93)
  4 Geis, Alistair I           9 MVN-CA               3:34.90    3:30.82 WHT    
                  52.75     1:44.14 (51.39)   2:45.63 (1:01.49)     3:30.82 (45.19)
  5 Schaefer, John P           9 MVN-CA               4:00.16    3:38.71 WHT    
                  49.36     1:47.96 (58.60)   3:38.71 (1:50.75)                    
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    2:22.73        
                  33.88     1:12.46 (38.58)     1:49.27 (36.81)     2:22.73 (33.46)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:22.65    2:23.43        
                  38.02     1:12.54 (34.52)     1:50.11 (37.57)     2:23.43 (33.32)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:32.36    2:36.09        
                  45.34     1:20.82 (35.48)     2:05.25 (44.43)     2:36.09 (30.84)
  4 Set Swim-CA  'A'                                  2:28.62    2:38.14        
                  39.00     1:35.21 (56.21)     2:07.08 (31.87)     2:38.14 (31.06)
  5 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'                  2:45.00    2:55.05        
                  28.96     1:13.29 (44.33)     2:04.69 (51.40)     2:55.05 (50.36)
  6 San Clemente Aquatics-CA  'B'                          NT    3:09.47        
                  39.39     1:28.79 (49.40)     2:21.22 (52.43)     3:09.47 (48.25)
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gators Swim Club-CA  'A'                               NT    2:41.43        
                  44.00     1:30.69 (46.69)     2:08.07 (37.38)     2:41.43 (33.36)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     2:52.69    2:47.38        
                  42.51     1:31.51 (49.00)     2:12.06 (40.55)     2:47.38 (35.32)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:38.00    2:52.16        
                  45.12     1:33.57 (48.45)     2:15.99 (42.42)     2:52.16 (36.17)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'B'                          NT    3:00.68        
                  47.68     1:47.16 (59.48)     2:25.07 (37.91)     3:00.68 (35.61)
  5 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'                  3:07.00    3:14.60        
                  55.33     1:38.74 (43.41)   2:42.02 (1:03.28)     3:14.60 (32.58)
  6 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:49.99    3:18.50        
                  45.52     1:40.49 (54.97)     2:39.38 (58.89)     3:18.50 (39.12)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  BLUE
          33.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Qiu, Garfield             11 DA-CA                  30.95      29.59 BLUE   
  2 Mortenson, Riley J        11 SET-CA                 31.16      29.77 BLUE   
  3 Hadjaz, Adam K            12 MVN-CA                 31.06      30.16 BLUE   
  4 Serpas, Jack W            12 MVN-CA                 32.49      30.17 BLUE   
  5 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA                33.00      30.76 BLUE   
  6 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 30.88      31.29 RED    
  7 Le, Tyler N               12 MVN-CA                 31.17      31.49 RED    
  8 Story, Jackson D          11 GSC-CA                 30.88      31.60 RED    
  9 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                31.66      31.70 RED    
 10 Mao, Patrick              11 MVN-CA                 32.91      32.03 RED    
WHT - Division  
  1 Calen, Josh J             11 MVN-CA                 33.85      32.41 RED    
  2 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA                33.66      32.65 RED    
  3 Reyes, Adrian             12 GWSC-CA                33.67      34.25 WHT    
  4 Felker, J.D. D            11 MVN-CA                 35.06      34.41 WHT    
  5 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA                 34.33      34.51 WHT    
  6 Hua, Kevin N              11 DA-CA                  36.30      34.61 WHT    
  7 Delgado, Nicholas         11 GSC-CA                 36.87      35.16 WHT    
  8 Stone, Ben N              12 GWSC-CA                36.30      35.19 WHT    
  9 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA                35.43      35.28 WHT    
 10 Parkan, Chase W           11 SET-CA                 36.18      35.46 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  BLUE
        1:12.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA               1:06.50    1:03.55 BLUE   
                  31.25     1:03.55 (32.30)                                        
  2 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:09.05    1:05.08 BLUE   
                  30.54     1:05.08 (34.54)                                        
  3 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               1:10.14    1:05.54 BLUE   
                  30.76     1:05.54 (34.78)                                        
  4 Mortenson, Riley J        11 SET-CA               1:10.26    1:06.59 RED    
                  32.08     1:06.59 (34.51)                                        
  5 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:07.11    1:07.24 RED    
                  31.75     1:07.24 (35.49)                                        
  6 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:07.90    1:07.48 RED    
                  32.44     1:07.48 (35.04)                                        
  7 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:09.96    1:08.39 RED    
                  33.02     1:08.39 (35.37)                                        
  8 Serpas, Jack W            12 MVN-CA               1:10.90    1:09.03 RED    
                  32.44     1:09.03 (36.59)                                        
  9 Becker, Kael R            11 SCAT-CA              1:10.90    1:09.18 RED    
                  33.59     1:09.18 (35.59)                                        
 10 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               1:10.64    1:09.67 RED    
                  33.31     1:09.67 (36.36)                                        
WHT - Division  
  1 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA              1:12.58    1:05.85 BLUE   
                  32.28     1:05.85 (33.57)                                        
  2 Shevel, Reece H           11 SCAT-CA              1:14.77    1:09.05 RED    
                  32.24     1:09.05 (36.81)                                        
  3 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:14.12    1:09.36 RED    
                  33.22     1:09.36 (36.14)                                        
  4 Thurman, Nick B           12 SCAT-CA              1:12.24    1:09.59 RED    
                  32.88     1:09.59 (36.71)                                        
  5 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              1:12.26    1:10.44 RED    
                  33.57     1:10.44 (36.87)                                        
  6 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               1:12.73    1:11.56 RED    
                  33.99     1:11.56 (37.57)                                        
  7 Mao, Patrick              11 MVN-CA               1:14.03    1:12.34 WHT    
                  33.98     1:12.34 (38.36)                                        
  8 Armstrong, Seth R         12 GWSC-CA              1:14.22    1:12.42 WHT    
                  34.12     1:12.42 (38.30)                                        
  9 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                   NT    1:12.55 WHT    
                  33.84     1:12.55 (38.71)                                        
 10 Calen, Josh J             11 MVN-CA               1:16.84    1:12.74 WHT    
                  35.83     1:12.74 (36.91)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  BLUE
        2:37.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA              2:34.78    2:22.56 BLUE   
                  33.65     1:10.50 (36.85)     1:47.79 (37.29)     2:22.56 (34.77)
  2 Story, Jackson D          11 GSC-CA               2:26.28    2:25.68 RED    
                  33.63     1:10.73 (37.10)     1:48.61 (37.88)     2:25.68 (37.07)
  3 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               2:30.12    2:26.19 RED    
                  33.59     1:11.50 (37.91)     1:49.68 (38.18)     2:26.19 (36.51)
  4 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               2:34.09    2:29.28 RED    
                  34.12     1:12.54 (38.42)     1:51.83 (39.29)     2:29.28 (37.45)
  5 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              2:35.48    2:32.54 RED    
                  34.74     1:14.75 (40.01)     1:54.25 (39.50)     2:32.54 (38.29)
  6 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                2:37.30    2:42.63 WHT    
                  36.35                             2:00.31 ( )     2:42.63 (42.32)
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Adam K            12 MVN-CA                    NT    2:30.84 RED    
                  33.80     1:12.04 (38.24)     1:52.32 (40.28)     2:30.84 (38.52)
  2 Felker, J.D. D            11 MVN-CA               2:40.41    2:33.73 RED    
                  35.65     1:15.87 (40.22)     1:55.48 (39.61)     2:33.73 (38.25)
  3 Calen, Josh J             11 MVN-CA               2:48.59    2:36.92 RED    
                  37.34     1:18.52 (41.18)     1:59.76 (41.24)     2:36.92 (37.16)
  4 Mao, Patrick              11 MVN-CA               3:05.19    2:37.65 RED    
                  35.44     1:15.22 (39.78)     1:57.35 (42.13)     2:37.65 (40.30)
  5 Mao, Wilson               11 MVN-CA               2:45.66    2:45.21 WHT    
                  37.22     1:19.82 (42.60)     2:03.89 (44.07)     2:45.21 (41.32)
  6 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA              2:47.60    2:48.42 WHT    
                                1:22.08 ( )     2:05.95 (43.87)     2:48.42 (42.47)
  7 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA               2:57.45    2:58.45 WHT    
                  39.29     1:25.67 (46.38)     2:12.79 (47.12)     2:58.45 (45.66)
  8 Le, Ethan X               11 MVN-CA               3:42.01    3:20.06 WHT    
                  43.33     1:35.08 (51.75)     2:28.44 (53.36)     3:20.06 (51.62)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  BLUE
        7:05.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  6:29.81 - 7:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              7:05.30    5:33.33 BLUE   
                  30.32     1:03.49 (33.17)     1:37.47 (33.98)     2:11.59 (34.12)
        2:45.99 (34.40)     3:20.31 (34.32)     3:54.52 (34.21)     4:28.35 (33.83)
        5:01.56 (33.21)     5:33.33 (31.77)                                        
  2 Qiu, Garfield             11 DA-CA                7:02.84    6:18.08 BLUE   
                  32.20     1:08.62 (36.42)     1:47.26 (38.64)     2:26.17 (38.91)
        3:06.50 (40.33)     3:45.42 (38.92)     4:24.58 (39.16)     5:03.82 (39.24)
        5:42.29 (38.47)     6:18.08 (35.79)                                        
  3 Story, Jackson D          11 GSC-CA               6:42.39    6:18.47 BLUE   
                  34.08     1:12.53 (38.45)     1:51.84 (39.31)     2:30.03 (38.19)
        3:08.43 (38.40)     3:46.88 (38.45)     4:25.06 (38.18)     5:03.49 (38.43)
        5:42.13 (38.64)     6:18.47 (36.34)                                        
  4 Simic, Luca M             12 DA-CA                6:47.89    6:28.03 BLUE   
                  33.03     1:11.07 (38.04)     1:50.57 (39.50)     2:30.14 (39.57)
        3:09.30 (39.16)     3:49.90 (40.60)     4:29.23 (39.33)     5:10.47 (41.24)
        5:50.36 (39.89)     6:28.03 (37.67)                                        
  5 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              7:01.93    6:42.87 RED    
                  35.21     1:15.16 (39.95)     1:56.06 (40.90)     2:36.87 (40.81)
        3:17.94 (41.07)     3:58.93 (40.99)     4:40.67 (41.74)     5:22.34 (41.67)
        6:03.08 (40.74)     6:42.87 (39.79)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  BLUE
          40.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA                39.83      35.19 BLUE   
  2 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 37.13      35.93 BLUE   
  3 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  37.10      36.02 BLUE   
  4 Mundl, Grant M            12 MVN-CA                 37.10      36.31 BLUE   
  5 Serpas, Jack W            12 MVN-CA                 38.33      36.63 RED    
  6 Mortenson, Riley J        11 SET-CA                 39.54      36.72 RED    
  7 Armstrong, Seth R         12 GWSC-CA                37.94      36.91 RED    
  8 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA                 38.46      37.24 RED    
  9 Le, Tyler N               12 MVN-CA                 38.09      37.25 RED    
 10 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                38.07      37.33 RED    
WHT - Division  
  1 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA                 41.75      36.59 BLUE   
  2 Mao, Patrick              11 MVN-CA                 40.84      37.08 RED    
  3 Simic, Luca M             12 DA-CA                  42.99      38.58 RED    
  4 Thurman, Nick B           12 SCAT-CA                41.33      39.05 RED    
  5 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA                 41.01      40.35 WHT    
  6 Cardoso, Chase J          11 SCAT-CA                42.84      40.47 WHT    
  7 Geis, Anson I             12 MVN-CA                 40.45      40.76 WHT    
  8 Felker, J.D. D            11 MVN-CA                 41.91      40.92 WHT    
  9 Parkan, Chase W           11 SET-CA                 40.88      41.15 WHT    
 10 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA                 40.61      41.44 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  BLUE
        1:28.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA              1:27.22    1:18.37 BLUE   
                  38.27     1:18.37 (40.10)                                        
  2 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              1:22.14    1:18.71 BLUE   
                  38.51     1:18.71 (40.20)                                        
  3 Qiu, Garfield             11 DA-CA                1:24.14    1:19.24 BLUE   
                  39.08     1:19.24 (40.16)                                        
  4 Mao, Patrick              11 MVN-CA               1:23.67    1:19.32 BLUE   
                  38.15     1:19.32 (41.17)                                        
  5 Le, Tyler N               12 MVN-CA               1:21.84    1:19.34 BLUE   
                  38.66     1:19.34 (40.68)                                        
  6 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:26.89    1:19.59 BLUE   
                  39.50     1:19.59 (40.09)                                        
  7 Story, Jackson D          11 GSC-CA               1:20.56    1:20.28 BLUE   
                  39.59     1:20.28 (40.69)                                        
  8 Serpas, Jack W            12 MVN-CA               1:23.80    1:23.85 RED    
                  40.23     1:23.85 (43.62)                                        
WHT - Division  
  1 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA               1:28.62    1:19.59 BLUE   
                  39.08     1:19.59 (40.51)                                        
  2 Mao, Wilson               11 MVN-CA               1:30.48    1:26.28 RED    
                  41.95     1:26.28 (44.33)                                        
  3 Delgado, Nicholas         11 GSC-CA               1:37.23    1:30.15 WHT    
                  43.60     1:30.15 (46.55)                                        
  4 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                   NT    1:30.61 WHT    
                  43.40     1:30.61 (47.21)                                        
  5 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA               1:31.98    1:31.77 WHT    
                  43.78     1:31.77 (47.99)                                        
  6 Martinez, Jack B          11 SCAT-CA              1:32.99    1:35.00 WHT    
                  45.40     1:35.00 (49.60)                                        
  7 Cardoso, Chase J          11 SCAT-CA              1:45.27    1:35.60 WHT    
                  45.78     1:35.60 (49.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 BLUE
        3:07.30  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Banos, Nathaniel A        12 SEAL-CA              3:07.30    2:27.77 BLUE   
                  34.13     1:11.71 (37.58)     1:49.58 (37.87)     2:27.77 (38.19)
  2 Calen, Josh J             11 MVN-CA               2:56.15    2:49.25 BLUE   
                  41.71     1:26.48 (44.77)     2:10.20 (43.72)     2:49.25 (39.05)
  3 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               3:03.36    2:50.51 BLUE   
                  41.56     1:25.07 (43.51)     2:10.64 (45.57)     2:50.51 (39.87)
  4 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               3:03.43    3:04.16 RED    
                  44.06     1:31.11 (47.05)     2:18.25 (47.14)     3:04.16 (45.91)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  BLUE
          44.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papa, Roy                 12 SWRD-CA                43.34      38.65 BLUE   
  2 Mortenson, Riley J        11 SET-CA                 42.80      40.91 BLUE   
  3 Mao, Wilson               11 MVN-CA                 42.22      41.05 RED    
  4 Le, Tyler N               12 MVN-CA                 43.24      41.56 RED    
  5 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA                41.70      41.78 RED    
  6 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA                 43.05      42.21 RED    
  6 Simic, Luca M             12 DA-CA                  43.31      42.21 RED    
  8 Felker, J.D. D            11 MVN-CA                 42.79      42.68 RED    
  9 Redfern, Miller P         12 DA-CA                  41.58      42.71 RED    
WHT - Division  
  1 Qiu, Garfield             11 DA-CA                     NT      39.30 BLUE   
  2 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA                 44.99      40.34 BLUE   
  3 Johnson, Maddox R         11 CMAC-CA                49.97      41.17 RED    
  4 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA                 45.57      43.54 RED    
  5 Griffin, Kai M            11 LTSC-CA                52.08      43.85 RED    
  6 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                     NT      45.31 WHT    
  7 Hoeft, Charlie J          11 GSC-CA                 47.10      45.61 WHT    
  8 Serpas, Jack W            12 MVN-CA                 44.81      45.94 WHT    
  9 Geis, Anson I             12 MVN-CA                 47.27      46.50 WHT    
 10 Andrews, Erik L           11 GWSC-CA                50.38      48.73 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  BLUE
        1:37.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Winarto, Josh F           12 MVN-CA               1:30.79    1:26.26 BLUE   
                  41.99     1:26.26 (44.27)                                        
  2 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:30.11    1:26.90 BLUE   
                  41.16     1:26.90 (45.74)                                        
  3 Yang, Leo                 12 GSC-CA               1:29.36    1:27.23 BLUE   
                  41.50     1:27.23 (45.73)                                        
  4 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA               1:35.60    1:27.58 BLUE   
                  42.63     1:27.58 (44.95)                                        
  5 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA              1:30.01    1:29.91 RED    
                  42.13     1:29.91 (47.78)                                        
  6 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:34.60    1:30.16 RED    
                  42.52     1:30.16 (47.64)                                        
  7 Le, Tyler N               12 MVN-CA               1:31.64    1:30.36 RED    
                  42.35     1:30.36 (48.01)                                        
  8 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:33.48    1:31.98 RED    
                  44.12     1:31.98 (47.86)                                        
  9 Hua, Kevin N              11 DA-CA                1:36.85    1:32.65 RED    
                  45.41     1:32.65 (47.24)                                        
 10 Redfern, Miller P         12 DA-CA                1:32.65    1:33.32 RED    
                  43.42     1:33.32 (49.90)                                        
WHT - Division  
  1 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:38.96    1:32.14 RED    
                  44.34     1:32.14 (47.80)                                        
  2 Mao, Wilson               11 MVN-CA               1:43.55    1:32.39 RED    
                  44.24     1:32.39 (48.15)                                        
  3 Stone, Ben N              12 GWSC-CA              1:44.67    1:35.43 RED    
                  44.47     1:35.43 (50.96)                                        
  4 Reyes, Adrian             12 GWSC-CA              1:44.33    1:35.87 RED    
                  47.18     1:35.87 (48.69)                                        
  5 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                1:37.66    1:37.52 WHT    
                  46.40     1:37.52 (51.12)                                        
  6 Lawson, Blake             11 GSC-CA               1:45.02    1:41.65 WHT    
                  49.02     1:41.65 (52.63)                                        
  7 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               1:44.76    1:42.75 WHT    
                  47.86     1:42.75 (54.89)                                        
  8 Parkan, Chase W           11 SET-CA               1:44.17    1:43.84 WHT    
                  50.44     1:43.84 (53.40)                                        
  9 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                   NT    1:45.11 WHT    
                  48.99     1:45.11 (56.12)                                        
 10 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              1:45.02    1:45.29 WHT    
                  51.55     1:45.29 (53.74)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 BLUE
        3:26.20  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mao, Wilson               11 MVN-CA               3:19.88    3:12.01 RED    
                  43.80     1:33.00 (49.20)     2:22.84 (49.84)     3:12.01 (49.17)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  BLUE
          37.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winarto, Josh F           12 MVN-CA                 37.57      32.04 BLUE   
  2 Simic, Luca M             12 DA-CA                  36.84      34.94 RED    
  3 Calen, Josh J             11 MVN-CA                 36.39      35.19 RED    
  4 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA                 36.26      35.61 RED    
  5 Hadjaz, Adam K            12 MVN-CA                 35.98      35.62 RED    
  6 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA                 35.12      36.47 RED    
WHT - Division  
  1 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA                 39.58      34.24 BLUE   
  2 Serpas, Jack W            12 MVN-CA                 40.40      36.39 RED    
  3 Mao, Patrick              11 MVN-CA                 38.02      36.48 RED    
  4 Felker, J.D. D            11 MVN-CA                 38.50      36.58 RED    
  5 Qiu, Garfield             11 DA-CA                  42.05      36.70 RED    
  6 Yang, Leo                 12 GSC-CA                 38.11      36.92 RED    
  7 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                  40.98      39.39 WHT    
  8 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA                 42.44      39.44 WHT    
  9 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA                 39.98      40.03 WHT    
 10 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                39.07      40.26 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  BLUE
        1:25.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:20.82    1:16.62 BLUE   
                  35.83     1:16.62 (40.79)                                        
  2 Qiu, Garfield             11 DA-CA                1:24.55    1:19.99 RED    
                  37.97     1:19.99 (42.02)                                        
  3 Mundl, Grant M            12 MVN-CA               1:21.05    1:21.30 RED    
                  36.62     1:21.30 (44.68)                                        
WHT - Division  
  1 Li, Justin D              12 MVN-CA               1:26.98    1:14.87 BLUE   
                  35.26     1:14.87 (39.61)                                        
  2 Papa, Roy                 12 SWRD-CA              1:28.57    1:17.99 BLUE   
                  37.70     1:17.99 (40.29)                                        
  3 Shevel, Reece H           11 SCAT-CA              1:29.82    1:19.74 RED    
                  35.31     1:19.74 (44.43)                                        
  4 Calen, Josh J             11 MVN-CA               1:26.62    1:21.58 RED    
                  40.72     1:21.58 (40.86)                                        
  5 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:30.97    1:24.47 RED    
                  38.03     1:24.47 (46.44)                                        
  6 Mao, Patrick              11 MVN-CA               1:40.86    1:26.36 WHT    
  7 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                1:35.36    1:29.63 WHT    
                  41.86     1:29.63 (47.77)                                        
  8 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA                    NT    1:30.00 WHT    
                  41.93     1:30.00 (48.07)                                        
  9 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                   NT    1:35.61 WHT    
 10 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               1:38.18    1:37.06 WHT    
                  45.41     1:37.06 (51.65)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:47.40  11-12 BLUE
        3:02.60  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              3:02.60    2:24.38 BLUE   
                  31.73     1:07.79 (36.06)     1:46.50 (38.71)     2:24.38 (37.88)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qiu, Garfield             11 DA-CA                1:19.31    1:14.14 BLUE   
                  36.10     1:14.14 (38.04)                                        
  2 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA               1:23.72    1:16.08 BLUE   
                  35.74     1:16.08 (40.34)                                        
  3 Theologidy, Taddeus T     12 MVN-CA               1:19.71    1:18.23 RED    
                  37.35     1:18.23 (40.88)                                        
  4 Redfern, Miller P         12 DA-CA                1:17.73    1:19.57 RED    
                  37.64     1:19.57 (41.93)                                        
  5 Courtney, Jacob H         12 MVN-CA               1:22.16    1:19.82 RED    
                  38.06     1:19.82 (41.76)                                        
  6 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:22.44    1:19.92 RED    
                  39.08     1:19.92 (40.84)                                        
  7 Le, Tyler N               12 MVN-CA               1:17.89    1:19.96 RED    
                  37.47     1:19.96 (42.49)                                        
  8 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               1:20.50    1:20.04 RED    
                  38.59     1:20.04 (41.45)                                        
  9 Mallabon, Finn Y          11 SCAT-CA              1:22.57    1:20.19 RED    
                  37.33     1:20.19 (42.86)                                        
 10 Story, Jackson D          11 GSC-CA               1:19.08    1:22.88 RED    
                  37.92     1:22.88 (44.96)                                        
WHT - Division  
  1 Serpas, Jack W            12 MVN-CA               1:25.85    1:21.89 RED    
                  37.35     1:21.89 (44.54)                                        
  2 Hadjaz, Adam K            12 MVN-CA               1:30.60    1:22.48 RED    
                  38.10     1:22.48 (44.38)                                        
  3 Mortenson, Riley J        11 SET-CA               1:28.72    1:22.80 RED    
                  38.96     1:22.80 (43.84)                                        
  4 Calen, Josh J             11 MVN-CA               1:28.87    1:24.07 RED    
                  38.12     1:24.07 (45.95)                                        
  5 Parkan, Chase W           11 SET-CA               1:33.94    1:30.88 WHT    
                  43.90     1:30.88 (46.98)                                        
  6 Sullivan, Finn M          11 MVN-CA               1:29.83    1:31.83 WHT    
                  45.61     1:31.83 (46.22)                                        
  7 Stone, Ben N              12 GWSC-CA              1:28.72    1:31.96 WHT    
                  44.87     1:31.96 (47.09)                                        
  8 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              1:32.97    1:33.34 WHT    
                  43.77     1:33.34 (49.57)                                        
  9 Delgado, Nicholas         11 GSC-CA               1:37.83    1:37.22 WHT    
                  48.40     1:37.22 (48.82)                                        
 10 Lawson, Blake             11 GSC-CA               1:47.53    1:43.60 WHT    
                  53.47     1:43.60 (50.13)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  BLUE
        3:01.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Rory J          12 MVN-CA               2:54.97    2:37.49 BLUE   
                  35.10     1:17.25 (42.15)     2:04.50 (47.25)     2:37.49 (32.99)
  2 Hedayati, Arteen K        12 MVN-CA               2:52.04    2:50.92 RED    
                  40.61     1:22.71 (42.10)     2:12.84 (50.13)     2:50.92 (38.08)
  3 Zafaranchi, Shayan        11 MVN-CA               2:57.71    2:53.12 RED    
                  39.95     1:23.25 (43.30)     2:14.31 (51.06)     2:53.12 (38.81)
  4 Mao, Patrick              11 MVN-CA               3:00.99    2:54.16 RED    
                  38.31     1:21.87 (43.56)     2:15.67 (53.80)     2:54.16 (38.49)
  5 Felker, J.D. D            11 MVN-CA               2:55.15    2:54.67 RED    
                  39.19     1:26.77 (47.58)     2:14.78 (48.01)     2:54.67 (39.89)
WHT - Division  
  1 Papa, Roy                 12 SWRD-CA                   NT    2:36.18 BLUE   
                  35.04     1:16.09 (41.05)     2:03.37 (47.28)     2:36.18 (32.81)
  2 Thurman, Nick B           12 SCAT-CA                   NT    2:54.57 RED    
                  35.89     1:21.85 (45.96)     2:12.05 (50.20)     2:54.57 (42.52)
  3 Calen, Josh J             11 MVN-CA               3:51.27    3:00.14 RED    
                  39.46     1:26.01 (46.55)     2:22.41 (56.40)     3:00.14 (37.73)
  4 Geis, Anson I             12 MVN-CA               3:10.93    3:09.17 WHT    
                  48.13     1:32.86 (44.73)     2:29.01 (56.15)     3:09.17 (40.16)
  5 Parkan, Chase W           11 SET-CA               3:18.77    3:11.35 WHT    
                  51.17     1:37.13 (45.96)     2:33.11 (55.98)     3:11.35 (38.24)
  6 Cuthbert, Adam C          11 MVN-CA               3:13.79    3:11.83 WHT    
                  41.97     1:29.60 (47.63)     2:27.48 (57.88)     3:11.83 (44.35)
  7 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              3:14.86    3:15.76 WHT    
                  46.95     1:36.58 (49.63)     2:33.97 (57.39)     3:15.76 (41.79)
  8 Andrews, Erik L           11 GWSC-CA              3:21.35    3:21.52 WHT    
                  48.42     1:38.57 (50.15)   2:39.36 (1:00.79)     3:21.52 (42.16)
  9 Barney, Josh D            11 MVN-CA               3:01.71    3:27.59 WHT    
                  50.47     1:44.40 (53.93)   3:27.59 (1:43.19)                    
 10 Cardoso, Chase J          11 SCAT-CA                   NT    3:30.56 WHT    
                  42.20     1:30.31 (48.11)   2:40.58 (1:10.27)     3:30.56 (49.98)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:00.95    2:00.07        
                  32.10     1:01.45 (29.35)     1:32.39 (30.94)     2:00.07 (27.68)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    2:04.89        
                  30.73     1:04.18 (33.45)     1:34.00 (29.82)     2:04.89 (30.89)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:08.61    2:09.04        
                  34.84     1:04.14 (29.30)     1:36.73 (32.59)     2:09.04 (32.31)
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   2:12.85    2:14.16        
                  31.94     1:06.62 (34.68)     1:40.69 (34.07)     2:14.16 (33.47)
  5 Set Swim-CA  'A'                                  2:23.56    2:14.86        
                  30.62     1:11.82 (41.20)     1:40.57 (28.75)     2:14.86 (34.29)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:21.76        
                  40.45     1:19.13 (38.68)     1:54.12 (34.99)     2:21.76 (27.64)
  2 Dolphin Aquatics-CA  'A'                          2:29.46    2:26.46        
                  38.24     1:21.99 (43.75)     1:57.44 (35.45)     2:26.46 (29.02)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:22.71    2:26.91        
                  37.73     1:20.11 (42.38)     1:56.64 (36.53)     2:26.91 (30.27)
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   2:27.71    2:34.81        
                  38.39     1:24.36 (45.97)     2:02.84 (38.48)     2:34.81 (31.97)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 BLUE
          30.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Nathaniel V         14 SCAT-CA                28.49      25.41 BLUE   
  2 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA                 28.19      26.90 BLUE   
  3 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA                 27.95      27.61 RED    
  4 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                  28.44      27.66 RED    
  5 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA                 29.09      27.91 RED    
  6 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA                29.16      28.05 RED    
  7 Rofael, Anthony M         14 GWSC-CA                29.08      28.41 RED    
  8 Potter, Erik B            14 GSC-CA                 28.86      28.96 RED    
  9 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA                 29.32      29.16 RED    
  9 Chapman, Logan M          14 DA-CA                  29.46      29.16 RED    
WHT - Division  
  1 Woodruff, Nathaniel J     13 SWRD-CA                30.11      29.43 RED    
  2 Todd, Ethan J             14 MVN-CA                 30.78      30.75 WHT    
  3 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA                30.40      31.00 WHT    
  4 Yang, Jacob               13 DA-CA                  31.50      31.15 WHT    
  5 Popp, Vaughn A            13 SCAC-CA                32.18      31.65 WHT    
  6 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA                33.39      31.75 WHT    
  7 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA                 31.65      32.31 WHT    
  8 Asay, Klaus L             13 SCAT-CA                32.62      32.93 WHT    
  9 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA                 32.67      34.11 WHT    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 BLUE
        1:05.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA               1:01.07      58.92 BLUE   
                  28.05       58.92 (30.87)                                        
  2 Mayhew, Seth              13 SET-CA               1:00.67      59.15 BLUE   
                  28.27       59.15 (30.88)                                        
  3 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA               1:00.79    1:00.13 RED    
                  28.46     1:00.13 (31.67)                                        
  4 Bernard, Trey B           14 GSC-CA                 59.93    1:00.18 RED    
                  29.34     1:00.18 (30.84)                                        
  5 Matsumoto, Tyler T        14 GWSC-CA              1:02.67    1:00.25 RED    
                  29.45     1:00.25 (30.80)                                        
  6 Rofael, Anthony M         14 GWSC-CA              1:03.95    1:01.22 RED    
                  29.33     1:01.22 (31.89)                                        
  7 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               1:01.84    1:01.84 RED    
                  29.63     1:01.84 (32.21)                                        
  8 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              1:04.37    1:03.16 RED    
                  29.91     1:03.16 (33.25)                                        
  9 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                1:02.15    1:04.57 RED    
                  29.77     1:04.57 (34.80)                                        
WHT - Division  
  1 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              1:05.51    1:02.35 RED    
                  30.33     1:02.35 (32.02)                                        
  2 Chapman, Logan M          14 DA-CA                1:05.07    1:03.39 RED    
  3 Hill, Avery L             14 SCAC-CA              1:09.58    1:03.46 RED    
                  29.46     1:03.46 (34.00)                                        
  4 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:07.17    1:04.21 RED    
                  31.82     1:04.21 (32.39)                                        
  5 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA               1:05.72    1:04.45 RED    
                  30.89     1:04.45 (33.56)                                        
  6 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               1:06.79    1:06.19 WHT    
                  33.33     1:06.19 (32.86)                                        
  7 Woodruff, Nathaniel J     13 SWRD-CA              1:11.11    1:07.17 WHT    
                  32.50     1:07.17 (34.67)                                        
  8 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               1:05.98    1:07.33 WHT    
                  32.40     1:07.33 (34.93)                                        
  9 Ramirez, Benjamin A       13 GSC-CA               1:08.81    1:07.74 WHT    
                  32.66     1:07.74 (35.08)                                        
 10 Harper, Mark B            13 GSC-CA               1:09.29    1:08.12 WHT    
                  32.40     1:08.12 (35.72)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 BLUE
        2:22.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:15.16    2:09.03 BLUE   
                  29.12     1:02.06 (32.94)     1:36.32 (34.26)     2:09.03 (32.71)
  2 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              2:22.31    2:14.54 RED    
                  31.58     1:05.94 (34.36)     1:40.67 (34.73)     2:14.54 (33.87)
  3 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              2:22.19    2:14.64 RED    
                  32.00     1:06.77 (34.77)     1:42.06 (35.29)     2:14.64 (32.58)
  4 Mayhew, Seth              13 SET-CA               2:17.76    2:16.84 RED    
                  29.57     1:04.17 (34.60)     1:40.67 (36.50)     2:16.84 (36.17)
  5 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              2:20.48    2:17.83 RED    
                  32.70     1:07.97 (35.27)     1:43.49 (35.52)     2:17.83 (34.34)
  6 Lawson, Nate R            13 GSC-CA               2:19.70    2:29.66 WHT    
                  32.60     1:11.63 (39.03)     1:51.24 (39.61)     2:29.66 (38.42)
WHT - Division  
  1 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA               2:25.13    2:20.17 RED    
                  30.39     1:06.13 (35.74)     1:44.76 (38.63)     2:20.17 (35.41)
  2 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA               2:25.72    2:21.33 RED    
                  32.76     1:08.86 (36.10)     1:45.66 (36.80)     2:21.33 (35.67)
  3 Potter, Erik B            14 GSC-CA               2:27.30    2:22.81 WHT    
                  33.79     1:11.96 (38.17)     1:48.73 (36.77)     2:22.81 (34.08)
  4 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA              2:33.39    2:33.26 WHT    
                  34.03     1:12.98 (38.95)     1:53.90 (40.92)     2:33.26 (39.36)
  5 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               2:43.04    2:34.08 WHT    
                  35.10     1:14.22 (39.12)     1:56.04 (41.82)     2:34.08 (38.04)
  6 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               2:32.48    2:34.15 WHT    
                  35.97     1:14.46 (38.49)     1:54.42 (39.96)     2:34.15 (39.73)
  7 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA              2:36.38    2:37.83 WHT    
  8 Asay, Klaus L             13 SCAT-CA              2:50.37    2:40.04 WHT    
                  36.57     1:17.43 (40.86)     1:58.98 (41.55)     2:40.04 (41.06)
  9 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA               2:42.40    2:40.91 WHT    
                  36.36                             1:59.63 ( )     2:40.91 (41.28)
 10 Yang, Jacob               13 DA-CA                     NT    2:41.56 WHT    
                  37.61     1:18.49 (40.88)     2:00.84 (42.35)     2:41.56 (40.72)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13-14 BLUE
        6:20.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:48.61 - 6:20.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              6:20.30    6:02.51 RED    
                  33.57     1:10.09 (36.52)     1:47.37 (37.28)     2:24.85 (37.48)
        3:02.12 (37.27)     3:38.56 (36.44)     4:14.96 (36.40)     4:51.62 (36.66)
        5:27.83 (36.21)     6:02.51 (34.68)                                        
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:23.20  13-14 BLUE
       13:30.70  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  12:23.21 - 13:30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chapman, Logan M          14 DA-CA               13:01.74   13:19.25 RED    
                  33.99     1:12.62 (38.63)     1:52.11 (39.49)     2:31.78 (39.67)
        3:11.14 (39.36)     3:50.84 (39.70)     4:30.08 (39.24)     5:11.23 (41.15)
        5:51.03 (39.80)     6:30.51 (39.48)     7:10.71 (40.20)     7:49.66 (38.95)
        8:29.69 (40.03)     9:10.98 (41.29)     9:50.35 (39.37)    10:30.13 (39.78)
       11:09.70 (39.57)    11:48.52 (38.82)    12:26.11 (37.59)    13:19.25 (53.14)
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:42.80  13-14 BLUE
       22:35.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  20:42.81 - 22:35.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chapman, Logan M          14 DA-CA               21:59.57   22:03.98 RED    
                  32.99     1:11.14 (38.15)     1:50.00 (38.86)     2:29.23 (39.23)
        3:08.81 (39.58)     3:48.55 (39.74)     4:28.59 (40.04)     5:08.61 (40.02)
        5:48.49 (39.88)     6:28.87 (40.38)     7:10.05 (41.18)     7:50.38 (40.33)
        8:32.10 (41.72)     9:12.78 (40.68)     9:54.78 (42.00)    10:36.67 (41.89)
       11:17.85 (41.18)    11:56.39 (38.54)    12:37.30 (40.91)    13:18.89 (41.59)
       13:58.98 (40.09)    14:40.08 (41.10)    15:21.36 (41.28)    16:02.37 (41.01)
       16:43.75 (41.38)    17:25.22 (41.47)    18:06.74 (41.52)    18:47.53 (40.79)
       19:28.82 (41.29)    20:10.70 (41.88)    20:50.10 (39.40)    21:28.50 (38.40)
       22:03.98 (35.48)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 BLUE
        1:18.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fong, Nathaniel V         14 SCAT-CA              1:12.06    1:05.19 BLUE   
                  31.14     1:05.19 (34.05)                                        
  2 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               1:13.25    1:13.21 RED    
                  35.75     1:13.21 (37.46)                                        
  3 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              1:16.31    1:13.85 RED    
                  36.23     1:13.85 (37.62)                                        
  4 King, Lucas H             14 SET-CA               1:13.27    1:14.06 RED    
                  36.59     1:14.06 (37.47)                                        
  5 Mayhew, Seth              13 SET-CA               1:14.72    1:16.86 RED    
                  37.11     1:16.86 (39.75)                                        
  6 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA               1:14.11    1:17.12 RED    
                  36.76     1:17.12 (40.36)                                        
  7 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:16.52    1:17.47 RED    
                  37.55     1:17.47 (39.92)                                        
  8 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               1:16.98    1:18.44 WHT    
                  38.00     1:18.44 (40.44)                                        
WHT - Division  
  1 Potter, Erik B            14 GSC-CA               1:19.76    1:18.82 WHT    
                  37.92     1:18.82 (40.90)                                        
  2 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              1:19.71    1:19.05 WHT    
                  37.82     1:19.05 (41.23)                                        
  3 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               1:21.68    1:21.22 WHT    
                  39.97     1:21.22 (41.25)                                        
  4 Lawson, Nate R            13 GSC-CA               1:20.62    1:25.66 WHT    
                  42.18     1:25.66 (43.48)                                        
  5 Popp, Vaughn A            13 SCAC-CA              1:24.96    1:25.98 WHT    
                  41.70     1:25.98 (44.28)                                        
  6 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA               1:25.51    1:27.12 WHT    
                  41.88     1:27.12 (45.24)                                        
  7 Yang, Jacob               13 DA-CA                1:23.19    1:27.95 WHT    
                  41.32     1:27.95 (46.63)                                        
  8 Asay, Klaus L             13 SCAT-CA                   NT    1:30.99 WHT    
                  44.25     1:30.99 (46.74)                                        
  9 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               1:35.57    1:35.12 WHT    
                  45.75     1:35.12 (49.37)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 BLUE
        2:45.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 King, Lucas H             14 SET-CA               2:40.56    2:34.04 RED    
                  36.48     1:16.30 (39.82)     1:57.32 (41.02)     2:34.04 (36.72)
  2 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:42.36    2:36.12 RED    
                  36.79     1:16.11 (39.32)     1:56.28 (40.17)     2:36.12 (39.84)
  3 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:42.28    2:37.27 RED    
                  37.91     1:18.62 (40.71)     1:59.04 (40.42)     2:37.27 (38.23)
  4 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               2:38.66    2:37.65 RED    
                  37.55     1:18.48 (40.93)     1:59.47 (40.99)     2:37.65 (38.18)
WHT - Division  
  1 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               2:46.20    2:30.38 BLUE   
                  36.58     1:14.84 (38.26)     1:52.88 (38.04)     2:30.38 (37.50)
  2 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              2:58.68    2:35.76 RED    
                  36.67     1:18.09 (41.42)     1:58.21 (40.12)     2:35.76 (37.55)
  3 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA                    NT    2:45.07 RED    
                  38.42     1:19.61 (41.19)     2:03.10 (43.49)     2:45.07 (41.97)
  4 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA               2:50.56    2:45.46 WHT    
                  38.26     1:19.75 (41.49)     2:03.03 (43.28)     2:45.46 (42.43)
  5 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               2:53.26    2:55.48 WHT    
                  42.71     1:26.50 (43.79)     2:11.89 (45.39)     2:55.48 (43.59)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 BLUE
        1:26.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Nathaniel V         14 SCAT-CA              1:21.73    1:13.80 BLUE   
                  34.67     1:13.80 (39.13)                                        
  2 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA               1:20.14    1:17.09 BLUE   
                  36.15     1:17.09 (40.94)                                        
  3 Mayhew, Seth              13 SET-CA               1:24.79    1:18.66 BLUE   
                  36.52     1:18.66 (42.14)                                        
  4 Rofael, Anthony M         14 GWSC-CA              1:20.22    1:19.00 BLUE   
                  38.29     1:19.00 (40.71)                                        
  5 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:22.47    1:20.28 RED    
                  39.25     1:20.28 (41.03)                                        
  6 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               1:19.12    1:21.25 RED    
                  38.12     1:21.25 (43.13)                                        
  7 Chapman, Logan M          14 DA-CA                1:23.80    1:23.08 RED    
                  38.11     1:23.08 (44.97)                                        
  8 Yang, Jacob               13 DA-CA                1:26.30    1:25.76 RED    
                  40.85     1:25.76 (44.91)                                        
  9 Lawson, Nate R            13 GSC-CA               1:24.31    1:27.45 WHT    
                  41.76     1:27.45 (45.69)                                        
WHT - Division  
  1 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              1:27.94    1:21.14 RED    
                  40.03     1:21.14 (41.11)                                        
  2 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              1:29.15    1:21.87 RED    
                  38.21     1:21.87 (43.66)                                        
  3 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA               1:28.91    1:22.15 RED    
                  38.38     1:22.15 (43.77)                                        
  4 Woodruff, Nathaniel J     13 SWRD-CA              1:30.25    1:25.92 RED    
                  41.44     1:25.92 (44.48)                                        
  5 Beninga, Joey B           13 SCAT-CA              1:27.92    1:27.30 WHT    
                  41.67     1:27.30 (45.63)                                        
  6 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               1:37.16    1:28.09 WHT    
                  41.32     1:28.09 (46.77)                                        
  7 Potter, Erik B            14 GSC-CA               1:32.54    1:28.29 WHT    
                  42.37     1:28.29 (45.92)                                        
  8 Todd, Ethan J             14 MVN-CA               1:38.25    1:32.40 WHT    
                  43.50     1:32.40 (48.90)                                        
  9 Newcomb, Scott B          13 MVN-CA               1:40.97    1:35.05 WHT    
                  44.53     1:35.05 (50.52)                                        
 10 Tarbutton, Jacob D        13 SCAT-CA              1:36.01    1:35.16 WHT    
                  45.25     1:35.16 (49.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 BLUE
        3:06.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:50.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 King, Lucas H             14 SET-CA               2:51.76    2:42.93 BLUE   
                  37.69     1:20.11 (42.42)     2:01.42 (41.31)     2:42.93 (41.51)
  2 Yang, Jeffrey             13 DA-CA                2:50.85    2:53.84 RED    
                  38.34     1:22.23 (43.89)     2:08.63 (46.40)     2:53.84 (45.21)
  3 Bernard, Trey B           14 GSC-CA               2:50.89    2:55.22 RED    
                  39.55     1:23.34 (43.79)     2:08.87 (45.53)     2:55.22 (46.35)
  4 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               3:00.02    3:02.14 RED    
                  44.15     1:29.02 (44.87)     2:16.92 (47.90)     3:02.14 (45.22)
  5 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:58.86    3:05.04 RED    
                  41.05     1:29.32 (48.27)   3:05.04 (1:35.72)                    
WHT - Division  
  1 Sech, Noah L              13 SCAT-CA                   NT    2:32.54 BLUE   
                  34.40     1:13.64 (39.24)     1:54.75 (41.11)     2:32.54 (37.79)
  2 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA                   NT    2:54.35 RED    
                  41.56     1:26.00 (44.44)     2:11.35 (45.35)     2:54.35 (43.00)
  3 Mayhew, Seth              13 SET-CA                    NT    2:58.83 RED    
                  39.65     1:24.27 (44.62)     2:12.56 (48.29)     2:58.83 (46.27)
  4 Chapman, Logan M          14 DA-CA                3:11.16    2:58.84 RED    
                  40.41     1:26.41 (46.00)     2:13.90 (47.49)     2:58.84 (44.94)
  5 Ramirez, Benjamin A       13 GSC-CA               3:08.54    3:08.83 WHT    
                  44.25     1:32.29 (48.04)     2:22.01 (49.72)     3:08.83 (46.82)
  6 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA                   NT    3:10.30 WHT    
                  43.51     1:33.25 (49.74)     2:23.61 (50.36)     3:10.30 (46.69)
  7 Woodruff, Nathaniel J     13 SWRD-CA              3:18.95    3:10.84 WHT    
                  43.40     1:32.69 (49.29)     2:22.22 (49.53)     3:10.84 (48.62)
  8 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               3:28.50    3:31.08 WHT    
                  48.01     1:43.07 (55.06)     2:35.65 (52.58)     3:31.08 (55.43)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 BLUE
        1:13.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Nathaniel V         14 SCAT-CA              1:11.07    1:05.63 BLUE   
                  30.81     1:05.63 (34.82)                                        
  2 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               1:08.68    1:06.86 BLUE   
                  31.67     1:06.86 (35.19)                                        
  3 King, Lucas H             14 SET-CA               1:08.45    1:10.87 RED    
                  32.68     1:10.87 (38.19)                                        
  4 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               1:11.05    1:11.34 RED    
                  33.17     1:11.34 (38.17)                                        
WHT - Division  
  1 Sech, Noah L              13 SCAT-CA                   NT    1:03.77 BLUE   
                  29.41     1:03.77 (34.36)                                        
  2 Olmstead, Tristan J       14 MVN-CA               1:16.24    1:09.46 RED    
                  32.06     1:09.46 (37.40)                                        
  3 Harper, Mark B            13 GSC-CA                    NT    1:11.86 RED    
                  33.85     1:11.86 (38.01)                                        
  4 Matsumoto, Tyler T        14 GWSC-CA              1:14.00    1:11.91 RED    
                  33.05     1:11.91 (38.86)                                        
  5 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               1:20.56    1:14.51 WHT    
                  36.96     1:14.51 (37.55)                                        
  6 Mayhew, Seth              13 SET-CA                    NT    1:16.55 WHT    
                  33.99     1:16.55 (42.56)                                        
  7 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              1:20.65    1:18.29 WHT    
                  37.38     1:18.29 (40.91)                                        
  8 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              1:19.95    1:19.21 WHT    
                  37.22     1:19.21 (41.99)                                        
  9 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA                    NT    1:19.29 WHT    
                  36.42     1:19.29 (42.87)                                        
 10 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               1:17.43    1:19.32 WHT    
                  37.03     1:19.32 (42.29)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 BLUE
        2:47.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:33.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Lucas H             14 SET-CA                    NT    2:34.59 RED    
                  31.65     1:12.90 (41.25)     1:53.68 (40.78)     2:34.59 (40.91)
  2 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:53.92    2:41.12 RED    
                  33.11     1:13.14 (40.03)     1:56.25 (43.11)     2:41.12 (44.87)
  3 Mayhew, Seth              13 SET-CA                    NT    3:02.52 WHT    
                  36.66     1:21.61 (44.95)     2:10.55 (48.94)     3:02.52 (51.97)
  4 Seiwert, Nolan A          14 SET-CA                    NT    3:02.65 WHT    
                  40.33     1:27.94 (47.61)     2:17.29 (49.35)     3:02.65 (45.36)
  5 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               3:10.02    3:02.86 WHT    
                  40.38     1:27.37 (46.99)     2:16.26 (48.89)     3:02.86 (46.60)
  6 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               2:47.31    4:10.40 WHT    
                  49.06   1:57.71 (1:08.65)   4:10.40 (2:12.69)                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 BLUE
        2:42.60  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Nathaniel V         14 SCAT-CA              2:30.63    2:20.44 BLUE   
                  30.41     1:05.46 (35.05)     1:46.73 (41.27)     2:20.44 (33.71)
  2 King, Lucas H             14 SET-CA               2:32.66    2:31.05 RED    
                  32.37     1:13.89 (41.52)     1:59.00 (45.11)     2:31.05 (32.05)
  3 Dodd, Justin T            14 MVN-CA               2:32.82    2:31.46 RED    
                  32.65     1:12.32 (39.67)     1:58.72 (46.40)     2:31.46 (32.74)
  4 Matsumoto, Tyler T        14 GWSC-CA              2:30.64    2:32.71 RED    
                  33.88     1:12.52 (38.64)     1:57.08 (44.56)     2:32.71 (35.63)
  5 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              2:38.71    2:35.22 RED    
  6 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              2:37.17    2:35.59 RED    
                  36.46     1:17.12 (40.66)     2:04.76 (47.64)     2:35.59 (30.83)
  7 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               2:32.48    2:36.83 RED    
                  35.27     1:15.63 (40.36)     2:00.57 (44.94)     2:36.83 (36.26)
WHT - Division  
  1 Ivison, Jeffrey M         13 GWSC-CA                   NT    2:24.60 BLUE   
                  44.91   2:24.60 (1:39.69)                                        
  2 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               2:42.95    2:31.62 RED    
                  35.16     1:15.27 (40.11)     1:58.99 (43.72)     2:31.62 (32.63)
  3 Matsuoka, Cole K          13 SET-CA               2:46.74    2:39.42 RED    
                  34.00     1:13.80 (39.80)     2:01.61 (47.81)     2:39.42 (37.81)
  4 Chapman, Logan M          14 DA-CA                2:44.14    2:43.31 WHT    
                  37.45     1:20.30 (42.85)     2:07.02 (46.72)     2:43.31 (36.29)
  5 Prickett, Christopher S   13 MVN-CA               2:47.60    2:44.37 WHT    
                  39.02     1:20.54 (41.52)     2:10.36 (49.82)     2:44.37 (34.01)
  6 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              2:54.46    2:50.08 WHT    
                  37.69     1:23.16 (45.47)     2:13.55 (50.39)     2:50.08 (36.53)
  7 Asar, Aiden A             13 MVN-CA               2:53.57    3:02.34 WHT    
                                1:26.24 ( )     2:24.34 (58.10)     3:02.34 (38.00)
  8 Hedayati, Idean K         14 MVN-CA               3:11.80    3:11.09 WHT    
                  44.07     1:35.61 (51.54)     2:32.76 (57.15)     3:11.09 (38.33)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  13-14 BLUE
        5:47.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:18.21 - 5:47.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ballinger, Brody K        14 MVN-CA               5:42.22    5:14.47 BLUE   
                  36.20     1:17.41 (41.21)     1:59.28 (41.87)     2:40.42 (41.14)
        3:23.61 (43.19)     4:07.79 (44.18)     4:41.97 (34.18)     5:14.47 (32.50)
  2 Cavaliero, Ricky I        14 MVN-CA               5:18.65    5:15.27 BLUE   
                  37.01     1:22.17 (45.16)     2:00.16 (37.99)     2:39.13 (38.97)
        3:22.78 (43.65)     4:06.33 (43.55)     4:41.07 (34.74)     5:15.27 (34.20)
  3 Ford, Jackson G           13 GWSC-CA              5:47.30    5:28.22 RED    
                  37.36     1:20.71 (43.35)     2:03.34 (42.63)     2:45.88 (42.54)
        3:31.68 (45.80)     4:17.05 (45.37)     4:52.75 (35.70)     5:28.22 (35.47)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O BLUE
          28.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 26.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Jake C              17 SET-CA                 28.05      28.04 RED    
  1 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA                 28.06      28.04 RED    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O BLUE
        1:02.60  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westfall, Dane E          15 MVN-CA                 58.50      58.06 RED    
                  28.23       58.06 (29.83)                                        
  2 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               1:00.05      58.83 RED    
                  28.93       58.83 (29.90)                                        
  3 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA                 58.74      59.37 RED    
                  28.93       59.37 (30.44)                                        
  4 King, Jake C              17 SET-CA               1:00.12    1:04.22 WHT    
                  30.72     1:04.22 (33.50)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O BLUE
        2:16.20  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:04.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meris, Shawn N            15 SET-CA               2:05.73    2:07.84 RED    
                  28.86     1:01.63 (32.77)     1:35.11 (33.48)     2:07.84 (32.73)
  2 Westfall, Dane E          15 MVN-CA               2:15.28    2:11.23 RED    
                  30.74     1:04.54 (33.80)     1:38.80 (34.26)     2:11.23 (32.43)
  3 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA               2:16.00    2:13.43 RED    
                  30.47     1:03.52 (33.05)     1:39.10 (35.58)     2:13.43 (34.33)
  4 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              2:08.00    2:15.24 RED    
                  29.49     1:03.83 (34.34)     1:40.76 (36.93)     2:15.24 (34.48)
  5 King, Jake C              17 SET-CA               2:11.20    2:17.73 WHT    
                  30.91     1:05.51 (34.60)     1:41.93 (36.42)     2:17.73 (35.80)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  15&O BLUE
        6:05.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  5:34.81 - 6:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calder, Shane T           15 MVN-CA               5:46.89    5:36.68 RED    
                  30.34     1:04.14 (33.80)     1:39.19 (35.05)     2:14.33 (35.14)
        2:49.27 (34.94)     3:23.98 (34.71)     3:58.93 (34.95)     4:33.75 (34.82)
        5:06.97 (33.22)     5:36.68 (29.71)                                        
  2 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               5:53.08    5:45.48 RED    
                  30.65     1:04.46 (33.81)     1:37.85 (33.39)     2:12.74 (34.89)
        2:48.01 (35.27)     3:24.05 (36.04)     4:01.46 (37.41)     4:37.16 (35.70)
        5:12.10 (34.94)     5:45.48 (33.38)                                        
  3 Meris, Shawn N            15 SET-CA               5:35.90    5:50.21 RED    
                  30.26     1:03.76 (33.50)     1:38.59 (34.83)     2:13.94 (35.35)
        2:49.84 (35.90)     3:26.08 (36.24)     4:02.24 (36.16)     4:38.52 (36.28)
      5:50.21 (1:11.69)                                                            
WHT - Division  
  1 Clark, Miller M           15 CMAC-CA                   NT    5:38.00 RED    
                  28.69     1:02.28 (33.59)     1:37.15 (34.87)     2:11.54 (34.39)
        2:45.88 (34.34)     3:20.31 (34.43)     3:55.10 (34.79)     4:30.65 (35.55)
        5:06.26 (35.61)     5:38.00 (31.74)                                        
  2 Clark, Cameron J          16 CMAC-CA                   NT    5:57.29 RED    
                  32.45     1:09.03 (36.58)     1:44.89 (35.86)     2:22.15 (37.26)
        2:59.44 (37.29)     3:36.53 (37.09)     4:13.45 (36.92)     4:49.85 (36.40)
        5:25.46 (35.61)     5:57.29 (31.83)                                        
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:48.80  15&O BLUE
       12:53.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  11:48.81 - 12:53.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 King, Jake C              17 SET-CA              12:53.50   12:17.67 RED    
                  31.76     1:06.71 (34.95)     1:43.84 (37.13)     2:20.77 (36.93)
        2:58.74 (37.97)     3:36.40 (37.66)     4:13.64 (37.24)     4:51.61 (37.97)
        5:29.68 (38.07)     6:08.69 (39.01)     6:45.66 (36.97)     7:23.31 (37.65)
        8:00.88 (37.57)     8:38.52 (37.64)     9:15.92 (37.40)     9:53.55 (37.63)
       10:30.33 (36.78)    11:07.66 (37.33)    11:45.09 (37.43)    12:17.67 (32.58)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O BLUE
        1:14.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:08.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Tyler J              17 DA-CA                1:08.92    1:07.75 BLUE   
                  33.34     1:07.75 (34.41)                                        
  2 Westfall, Dane E          15 MVN-CA               1:09.01    1:08.59 RED    
                  33.43     1:08.59 (35.16)                                        
  3 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              1:09.34    1:11.13 RED    
                  35.56     1:11.13 (35.57)                                        
WHT - Division  
  1 King, Jake C              17 SET-CA               1:16.33    1:18.99 WHT    
                  38.25     1:18.99 (40.74)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O BLUE
        2:37.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meris, Shawn N            15 SET-CA               2:25.85    2:22.83 BLUE   
                  33.16     1:09.01 (35.85)     1:46.53 (37.52)     2:22.83 (36.30)
  2 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              2:35.16    2:32.50 RED    
                  35.76     1:15.08 (39.32)     1:54.52 (39.44)     2:32.50 (37.98)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O BLUE
        1:22.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meris, Shawn N            15 SET-CA               1:16.48    1:16.98 RED    
                  36.21     1:16.98 (40.77)                                        
  2 Sandlin, Carson M         15 MVN-CA               1:22.51    1:20.26 RED    
                  39.22     1:20.26 (41.04)                                        
  3 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              1:20.49    1:21.63 RED    
                  39.84     1:21.63 (41.79)                                        
WHT - Division  
  1 Ray, Tyler J              17 DA-CA                     NT    1:20.48 RED    
                  38.42     1:20.48 (42.06)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O BLUE
        2:57.80  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cruz, Ethan H             15 GSC-CA               2:52.54    2:48.29 RED    
                  38.67     1:21.76 (43.09)     2:06.38 (44.62)     2:48.29 (41.91)
  2 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              2:53.77    2:55.22 RED    
                  40.82     1:26.46 (45.64)     2:10.80 (44.34)     2:55.22 (44.42)
  3 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               2:53.40    3:00.10 WHT    
                  40.11     1:26.99 (46.88)   3:00.10 (1:33.11)                    
WHT - Division  
  1 Clark, Miller M           15 CMAC-CA                   NT    2:35.06 BLUE   
                  33.71     1:13.19 (39.48)     1:54.50 (41.31)     2:35.06 (40.56)
  2 Clark, Cameron J          16 CMAC-CA                   NT    2:40.39 BLUE   
                  35.89     1:16.10 (40.21)     1:58.12 (42.02)     2:40.39 (42.27)
  3 DeMoss, Logan J           16 SCAC-CA                   NT    2:44.24 RED    
                  36.95     1:19.01 (42.06)     2:01.52 (42.51)     2:44.24 (42.72)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O BLUE
        1:11.00  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ray, Tyler J              17 DA-CA                1:07.50    1:04.50 BLUE   
                  30.07     1:04.50 (34.43)                                        
WHT - Division  
  1 Clark, Miller M           15 CMAC-CA              1:11.60    1:04.51 BLUE   
                  29.80     1:04.51 (34.71)                                        
  2 Clark, Cameron J          16 CMAC-CA                   NT    1:05.01 BLUE   
                  29.84     1:05.01 (35.17)                                        
  3 Calder, Shane T           15 MVN-CA               1:16.83    1:05.66 RED    
                  30.68     1:05.66 (34.98)                                        
  4 Nguyen, Colin D           17 MVN-CA               1:11.57    1:11.92 WHT    
                  33.09     1:11.92 (38.83)                                        
  5 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               1:17.68    1:12.26 WHT    
                  33.30     1:12.26 (38.96)                                        
  6 King, Jake C              17 SET-CA               1:21.44    1:19.76 WHT    
                  34.85     1:19.76 (44.91)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O BLUE
        2:34.40  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Jake C              17 SET-CA                    NT    2:56.47 WHT    
                  36.65     1:25.81 (49.16)     2:15.01 (49.20)     2:56.47 (41.46)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O BLUE
        2:34.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cruz, Ethan H             15 GSC-CA               2:21.76    2:18.48 BLUE   
                  28.70     1:02.12 (33.42)     1:46.54 (44.42)     2:18.48 (31.94)
  2 DeMoss, Logan J           16 SCAC-CA              2:27.12    2:24.60 RED    
                  30.94     1:08.94 (38.00)     1:52.56 (43.62)     2:24.60 (32.04)
  3 Calder, Shane T           15 MVN-CA               2:29.88    2:25.17 RED    
                  31.91     1:09.58 (37.67)     1:53.86 (44.28)     2:25.17 (31.31)
  4 Meris, Shawn N            15 SET-CA               2:23.99    2:25.29 RED    
                  31.51     1:08.37 (36.86)     1:52.54 (44.17)     2:25.29 (32.75)
  5 Donati, Aiden K           15 GWSC-CA              2:24.57    2:26.03 RED    
                  33.00     1:10.19 (37.19)     1:54.25 (44.06)     2:26.03 (31.78)
  6 Westfall, Dane E          15 MVN-CA               2:32.02    2:29.27 RED    
                  32.36     1:10.61 (38.25)     1:53.40 (42.79)     2:29.27 (35.87)
  7 Brown, Christian M        16 CMAC-CA              2:28.68    2:31.20 RED    
                  32.24     1:10.97 (38.73)     1:58.64 (47.67)     2:31.20 (32.56)
  8 King, Jake C              17 SET-CA               2:33.03    2:36.22 WHT    
                  35.24     1:16.29 (41.05)     1:59.62 (43.33)     2:36.22 (36.60)
WHT - Division  
  1 Clark, Miller M           15 CMAC-CA                   NT    2:18.81 BLUE   
                  28.94     1:04.39 (35.45)     1:45.85 (41.46)     2:18.81 (32.96)
 
Boys 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:12.18    4:20.14        
                  31.83   1:07.96 (1:07.96)     1:36.80 (28.84)   2:25.40 (1:17.44)
        3:15.11 (49.71)                             3:45.87 ( )         4:20.14 ( )
 
Boys 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Set Swim-CA  'A'                                  4:50.25    4:49.53        
                  37.85   1:17.07 (1:17.07)     1:55.90 (38.83)   2:41.25 (1:24.18)
        3:12.22 (30.97)   3:48.86 (1:07.61)     4:17.21 (28.35)   4:49.53 (1:00.67)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    5:02.10        
                  35.71   1:13.46 (1:13.46)     1:54.78 (41.32)   2:41.79 (1:28.33)
        3:11.38 (29.59)   3:46.93 (1:05.14)     4:22.25 (35.32)   5:02.10 (1:15.17)
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Requested Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Annabelle X         12 MVN-CA                    NT   12:41.45        
  2 Kerr, Kendry N            11 MVN-CA                    NT   13:11.22        
  3 Gorrell, Danielle M       11 MVN-CA                    NT   13:13.98        
 
                   Combined Team Scores - Through Event 300                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores            5013   2. Golden West Swim Club              1680
  3. San Clemente Aquatics            1452.5   4. Set Swim                         1442.5
  5. Gators Swim Club                   1395   6. Costa Mesa Aquatics Club            963
  7. Dolphin Aquatics                    802   8. Los Alamitos Swordfish            553.5
  9. Seal Beach Swim Club              348.5  10. Surf City Aquatics Club             274
 11. Aqua Wave Otters                     58  12. Life Time Fitness Southern Cal       20
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 300                   
 
  1. Mission Viejo Nadadores          2498.5   2. Golden West Swim Club               941
  3. San Clemente Aquatics             793.5   4. Set Swim                          752.5
  5. Gators Swim Club                    712   6. Costa Mesa Aquatics Club            617
  7. Los Alamitos Swordfish            388.5   8. Dolphin Aquatics                  352.5
  9. Seal Beach Swim Club              257.5  10. Surf City Aquatics Club             156
 11. Aqua Wave Otters                     12  12. Life Time Fitness Southern Cal        1
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 300                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores          2514.5   2. Golden West Swim Club               739
  3. Set Swim                            690   4. Gators Swim Club                    683
  5. San Clemente Aquatics               659   6. Dolphin Aquatics                  449.5
  7. Costa Mesa Aquatics Club            346   8. Los Alamitos Swordfish              165
  9. Surf City Aquatics Club             118  10. Seal Beach Swim Club                 91
 11. Aqua Wave Otters                     46  12. Life Time Fitness Southern Cal       19