SET AQUATICS SPRING RW SC MEET - Meet Results

SET AQUATICS SPRING RW SC MEET
4/6/2019 - 4/7/2019
Lake Forest, Ca USA
Updated: 4/8/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Saddleback El Toro                        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
              Set Aquatics Spring RW SC Meet, Sanction #: S19-109              
                     El Toro High School Pool  4/6-7/2019                      
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 BLUE
          21.70  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kostich, Maddie R    8 MVN-CA                           18.33 RED    
  2 Melo, Regina         8 GSC-CA                           19.37 RED    
  3 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                           22.18  WHT   
 WHT - Division  
  1 Truong, Serafina J   8 ORCA-CA                          20.01 RED    
  2 Tricano, Ella S      7 SEAL-CA                          21.32 RED    
  3 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                           21.52 RED    
  4 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          23.75  WHT   
  5 English, Emma G      7 SET-CA                           24.38  WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 BLUE
          48.60  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Kristiana    8 SEAL-CA                          40.90 RED    
  2 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                          41.78 RED    
  3 Thompson, Blaire A   8 GSC-CA                           47.28 RED    
 WHT - Division  
  1 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          51.90  WHT   
  2 Norton, Madi L       8 SET-CA                           52.08  WHT   
  3 English, Emma G      7 SET-CA                           52.44  WHT   
  4 Phinizy, Beatrice    7 SPLA-CA                          54.59  WHT   
  5 Brzezinski, Ellie    8 GSC-CA                           54.99  WHT   
  6 Brekke, Brooke E     7 SPLA-CA                          57.79  WHT   
  7 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                           59.42  WHT   
  8 Mastros, Vivian M    7 SEAL-CA                          59.44  WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 BLUE
        1:46.10  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kostich, Maddie R    8 MVN-CA                         1:30.68 RED    
                  43.28     1:30.68 (47.40)                                        
  2 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                        1:32.46 RED    
                  41.92     1:32.46 (50.54)                                        
  3 Truong, Serafina J   8 ORCA-CA                        1:34.16 RED    
                  44.03     1:34.16 (50.13)                                        
 WHT - Division  
  1 Melo, Regina         8 GSC-CA                         1:35.64 RED    
                  43.45     1:35.64 (52.19)                                        
  2 Norton, Madi L       8 SET-CA                         1:46.60  WHT   
                  51.81     1:46.60 (54.79)                                        
  3 English, Emma G      7 SET-CA                         1:51.91  WHT   
                  53.76     1:51.91 (58.15)                                        
  4 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                         2:01.90  WHT   
                  55.36   2:01.90 (1:06.54)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 BLUE
          26.60  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Truong, Serafina J   8 ORCA-CA                          23.11 RED    
  2 Melo, Regina         8 GSC-CA                           24.25 RED    
  3 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          24.78 RED    
 WHT - Division  
  1 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                           24.10 RED    
  2 Tricano, Ella S      7 SEAL-CA                          25.24 RED    
  3 English, Emma G      7 SET-CA                           29.06  WHT   
  4 Norton, Madi L       8 SET-CA                           29.29  WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 BLUE
          57.80  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                          48.74 RED    
  2 Huynh, Linh H        7 SPLA-CA                          52.34 RED    
  3 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          54.98 RED    
 WHT - Division  
  1 Brzezinski, Ellie    8 GSC-CA                           59.84  WHT   
  2 Mastros, Vivian M    7 SEAL-CA                          59.97  WHT   
  3 Thompson, Blaire A   8 GSC-CA                         1:02.11  WHT   
  4 Norton, Madi L       8 SET-CA                         1:04.33  WHT   
  5 Cook, Cora G         8 LTSC-CA                        1:04.46  WHT   
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 BLUE
          28.80  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                          25.90 RED    
  2 Garcia, Kristiana    8 SEAL-CA                          26.37 RED    
 WHT - Division  
  1 Thompson, Blaire A   8 GSC-CA                           27.01 RED    
  2 Huynh, Linh H        7 SPLA-CA                          27.71 RED    
  3 Brzezinski, Ellie    8 GSC-CA                           32.54  WHT   
  4 Phinizy, Beatrice    7 SPLA-CA                          32.70  WHT   
  5 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          33.17  WHT   
  6 Mastros, Vivian M    7 SEAL-CA                          34.34  WHT   
  7 English, Emma G      7 SET-CA                           34.86  WHT   
  8 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                           38.80  WHT   
 -- Brekke, Brooke E     7 SPLA-CA                             DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 BLUE
        1:02.80  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tricano, Ella S      7 SEAL-CA                          53.49 RED    
 WHT - Division  
  1 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                         1:00.40 RED    
  2 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                         1:05.10  WHT   
  3 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                        1:10.50  WHT   
  4 Kostich, Maddie R    8 MVN-CA                         1:10.99  WHT   
 -- Norton, Madi L       8 SET-CA                              DQ        
 -- Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                             DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Kristiana    8 SEAL-CA                          20.71 BLUE   
  2 Thompson, Blaire A   8 GSC-CA                           25.69  WHT   
 WHT - Division  
  1 Huynh, Linh H        7 SPLA-CA                          24.23 RED    
  2 Mastros, Vivian M    7 SEAL-CA                          28.91  WHT   
  3 Brzezinski, Ellie    8 GSC-CA                           29.43  WHT   
  4 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                          30.33  WHT   
  5 Cook, Cora G         8 LTSC-CA                          33.89  WHT   
  6 English, Emma G      7 SET-CA                           38.12  WHT   
  7 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                           39.50  WHT   
  8 Brekke, Brooke E     7 SPLA-CA                        1:00.06  WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 BLUE
          55.60  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melo, Regina         8 GSC-CA                           49.97 RED    
  2 Truong, Serafina J   8 ORCA-CA                          50.90 RED    
  3 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                          56.42  WHT   
  4 Kostich, Maddie R    8 MVN-CA                           59.55  WHT   
  5 Tricano, Ella S      7 SEAL-CA                        1:00.08  WHT   
  6 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                         1:01.34  WHT   
  7 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                        1:09.61  WHT   
  8 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                         1:18.57  WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 BLUE
        2:01.40  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kinno, Dahlia A      7 SEAL-CA                        1:43.03 RED    
                  51.64     1:44.45 (52.81)     2:11.08 (26.63)         1:43.03 ( )
 WHT - Division  
  1 Huynh, Linh H        7 SPLA-CA                        1:55.03 RED    
                  51.95   1:55.08 (1:03.13)         1:55.03 ( )                    
  2 Neth, Rylee J        7 AQUA-CA                        2:08.22  WHT   
                1:00.46   2:12.21 (1:11.75)     2:32.27 (20.06)         2:08.22 ( )
  3 English, Emma G      7 SET-CA                         2:14.76  WHT   
                1:06.88   2:14.76 (1:07.88)                                        
  4 Norton, Madi L       8 SET-CA                         2:22.22  WHT   
                1:13.16   2:27.60 (1:14.44)         2:22.22 ( )                    
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  BLUE
          37.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Teger, Chloe H       9 ORCA-CA                          33.51 BLUE   
  2 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                           33.65 BLUE   
  3 Molina, Valentina    8 YOC-CA                           35.03 RED    
  4 Epperson, Gillian   10 COTO-CA                          37.27  WHT   
  5 Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                          39.89  WHT   
  6 Parkan, Lily A       9 SET-CA                           40.15  WHT   
 WHT - Division  
  1 Smith, Julia L      10 SET-CA                           35.59 RED    
  2 Young, Penelope J   10 GSC-CA                           35.87 RED    
  3 Turk, Paige m       10 SPLA-CA                          37.12  WHT   
  4 Winata, Chelsea S    9 YOC-CA                           37.38  WHT   
  5 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                          38.39  WHT   
  6 Capistron, Riley A  10 GSC-CA                           38.54  WHT   
  7 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                           39.71  WHT   
  8 Ho, Tina N           9 SET-CA                           40.58  WHT   
  9 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                           40.80  WHT   
 10 Soldo, Ema M         9 SET-CA                           43.10  WHT   
 11 Miller, Cady A       9 SET-CA                           43.12  WHT   
 12 Crooks, Avery J      9 SPLA-CA                          43.86  WHT   
 13 Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                           44.53  WHT   
 14 Theurer, Anna G     10 GSC-CA                           44.57  WHT   
 15 Spencer, Samantha    9 SEAL-CA                          45.17  WHT   
 16 Takacs, Lauren M     9 SET-CA                           45.70  WHT   
 17 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                          46.50  WHT   
 18 Arteaga, Daniela N   9 GSC-CA                           47.75  WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  BLUE
        1:21.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                         1:14.29 BLUE   
                  36.03     1:14.29 (38.26)                                        
  2 McDonald, Jordyn J  10 MVN-CA                         1:16.45 RED    
                  38.18     1:16.45 (38.27)                                        
  3 Young, Penelope J   10 GSC-CA                         1:16.78 RED    
                  37.02     1:16.78 (39.76)                                        
  4 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                         1:19.53 RED    
                  38.73     1:19.53 (40.80)                                        
 WHT - Division  
  1 Hardy, Aubrey A     10 UN-CA                          1:21.56  WHT   
                  40.07     1:21.56 (41.49)                                        
  2 Gaumer, Sophie C    10 SET-CA                         1:23.63  WHT   
                  39.96     1:23.63 (43.67)                                        
  3 Parkan, Lily A       9 SET-CA                         1:24.30  WHT   
                  39.82     1:24.30 (44.48)                                        
  4 Ho, Tina N           9 SET-CA                         1:24.57  WHT   
                  38.91     1:24.57 (45.66)                                        
  5 Oppenheim, Alessan   8 GSC-CA                         1:24.83  WHT   
                  40.73     1:24.83 (44.10)                                        
  6 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                        1:26.39  WHT   
                  42.28     1:26.39 (44.11)                                        
  7 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                         1:26.95  WHT   
                  41.59     1:26.95 (45.36)                                        
  8 Hageman, Beatrice    9 SEAL-CA                        1:27.24  WHT   
                  41.33     1:27.24 (45.91)                                        
  9 Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                        1:27.51  WHT   
 10 Ghazarian, Janna S  10 UN-02-CA                       1:29.39  WHT   
                  42.12     1:29.39 (47.27)                                        
 11 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                         1:32.21  WHT   
                  44.62     1:32.21 (47.59)                                        
 12 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                         1:33.57  WHT   
                  45.15     1:33.57 (48.42)                                        
 13 Petrosian, Paisley  10 GSC-CA                         1:33.64  WHT   
                  45.09     1:33.64 (48.55)                                        
 14 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                         1:34.79  WHT   
                  47.30     1:34.79 (47.49)                                        
 15 Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                         1:36.42  WHT   
                  46.24     1:36.42 (50.18)                                        
 16 Abrahams, Emma J    10 GSC-CA                         1:36.59  WHT   
                  45.84     1:36.59 (50.75)                                        
 17 Wilson, Roxy N       9 SEAL-CA                        1:37.04  WHT   
                  46.82     1:37.04 (50.22)                                        
 18 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                        1:39.71  WHT   
                  49.21     1:39.71 (50.50)                                        
 19 Davis, Harper C      9 SEAL-CA                        1:40.75  WHT   
                  46.58     1:40.75 (54.17)                                        
 20 Mejia, Arianna J    10 ORCA-CA                        1:41.18  WHT   
                  49.01     1:41.18 (52.17)                                        
 21 Takacs, Lauren M     9 SET-CA                         1:41.70  WHT   
                  46.22     1:41.70 (55.48)                                        
 22 Waltersdorfer, Ann  10 LTSC-CA                        1:44.20  WHT   
                  49.36     1:44.20 (54.84)                                        
 23 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                         1:44.56  WHT   
                  49.26     1:44.56 (55.30)                                        
 24 Miller, Cady A       9 SET-CA                         1:44.84  WHT   
                  49.72     1:44.84 (55.12)                                        
 25 Song, Gia           10 GSC-CA                         1:45.43  WHT   
 26 Peng, Cadence S     10 GSC-CA                         1:46.95  WHT   
                  49.42     1:46.95 (57.53)                                        
 27 Ryan, Taylor E      10 GSC-CA                         1:49.27  WHT   
                  47.73   1:49.27 (1:01.54)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 McDonald, Jordyn J  10 MVN-CA                         2:46.74 RED    
                  38.14     1:21.91 (43.77)     2:08.02 (46.11)     2:46.74 (38.72)
  2 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                         2:55.51 RED    
                  39.60     1:24.91 (45.31)     2:12.79 (47.88)     2:55.51 (42.72)
 WHT - Division  
  1 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                         2:44.28 RED    
                  37.05     1:19.49 (42.44)     2:04.03 (44.54)     2:44.28 (40.25)
  2 Parkan, Lily A       9 SET-CA                         2:56.90  WHT   
                  39.67     1:26.31 (46.64)     2:13.63 (47.32)     2:56.90 (43.27)
  3 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                         3:13.33  WHT   
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teger, Chloe H       9 ORCA-CA                        6:45.48  WHT   
                  37.22     1:18.51 (41.29)     2:00.10 (41.59)     2:41.76 (41.66)
        3:23.77 (42.01)     4:05.14 (41.37)     4:46.15 (41.01)     5:27.86 (41.71)
        6:08.27 (40.41)     6:45.48 (37.21)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  BLUE
          44.30  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vavrina, Jenna P    10 UN-CA                            39.77 BLUE   
RED - Division  
  1 McDonald, Jordyn J  10 MVN-CA                           40.40 BLUE   
  2 Boado, Felisa E     10 SET-CA                           41.60 RED    
  3 Smith, Julia L      10 SET-CA                           42.74 RED    
 WHT - Division  
  1 Ho, Tina N           9 SET-CA                           43.01 RED    
  2 Gaumer, Sophie C    10 SET-CA                           43.43 RED    
  3 Parkan, Lily A       9 SET-CA                           43.44 RED    
  4 Hardy, Aubrey A     10 UN-CA                            43.97 RED    
  5 Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                           44.19 RED    
  6 Oppenheim, Alessan   8 GSC-CA                           44.50  WHT   
  7 Peng, Cadence S     10 GSC-CA                           44.70  WHT   
  7 Young, Penelope J   10 GSC-CA                           44.70  WHT   
  9 Davis, Harper C      9 SEAL-CA                          44.86  WHT   
 10 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                           44.95  WHT   
 11 Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                          46.46  WHT   
 12 Mejia, Arianna J    10 ORCA-CA                          47.46  WHT   
 13 Petrosian, Paisley  10 GSC-CA                           47.68  WHT   
 14 Takacs, Lauren M     9 SET-CA                           47.85  WHT   
 15 Ghazarian, Janna S  10 UN-02-CA                         47.91  WHT   
 16 Wilson, Roxy N       9 SEAL-CA                          48.01  WHT   
 17 Hageman, Beatrice    9 SEAL-CA                          48.60  WHT   
 18 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                          48.73  WHT   
 19 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                          49.92  WHT   
 20 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                           50.90  WHT   
 21 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                           54.50  WHT   
 22 Song, Gia           10 GSC-CA                           55.98  WHT   
 23 Ryan, Taylor E      10 GSC-CA                           56.77  WHT   
 24 Abrahams, Emma J    10 GSC-CA                           57.61  WHT   
 25 Miller, Cady A       9 SET-CA                         1:04.73  WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  BLUE
        1:36.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Smith, Julia L      10 SET-CA                         1:31.65 RED    
                  43.11     1:31.65 (48.54)                                        
  2 Molina, Italia      10 YOC-CA                         1:33.07 RED    
                  45.08     1:33.07 (47.99)                                        
  3 Epperson, Gillian   10 COTO-CA                        1:34.30 RED    
                  45.56     1:34.30 (48.74)                                        
  4 Boado, Felisa E     10 SET-CA                         1:35.27 RED    
                  47.72     1:35.27 (47.55)                                        
 WHT - Division  
  1 Capistron, Riley A  10 GSC-CA                         1:32.67 RED    
                  43.38     1:32.67 (49.29)                                        
  2 Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                         1:34.85 RED    
                  45.28     1:34.85 (49.57)                                        
  3 Parkan, Lily A       9 SET-CA                         1:37.62  WHT   
                  48.69     1:37.62 (48.93)                                        
  4 Lee, Soorin         10 GSC-CA                         1:39.30  WHT   
                  47.32     1:39.30 (51.98)                                        
  5 Young, Penelope J   10 GSC-CA                         1:42.87  WHT   
                  50.37     1:42.87 (52.50)                                        
  6 Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                        1:44.16  WHT   
                  49.32     1:44.16 (54.84)                                        
  7 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                        1:45.97  WHT   
                  49.44     1:45.97 (56.53)                                        
  8 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                        1:47.12  WHT   
                  53.46     1:47.12 (53.66)                                        
  9 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                         1:52.77  WHT   
                  54.79     1:52.77 (57.98)                                        
 10 Crooks, Avery J      9 SPLA-CA                        1:52.92  WHT   
                  52.58   1:52.92 (1:00.34)                                        
 11 Theurer, Anna G     10 GSC-CA                         1:54.79  WHT   
                  53.31   1:54.79 (1:01.48)                                        
 -- Turk, Paige m       10 SPLA-CA                             DQ        
                  47.56          DQ (51.18)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Teger, Chloe H       9 ORCA-CA                          45.26 BLUE   
  2 Taite, Sarah c      10 SPLA-CA                          47.37 RED    
  3 Lee, Soorin         10 GSC-CA                           47.81 RED    
 -- Boado, Felisa E     10 SET-CA                              DQ        
 WHT - Division  
  1 Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                          48.98 RED    
  2 Young, Penelope J   10 GSC-CA                           50.93  WHT   
  3 Ho, Tina N           9 SET-CA                           51.44  WHT   
  4 Epperson, Gillian   10 COTO-CA                          52.17  WHT   
  5 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                           52.47  WHT   
  6 Capistron, Riley A  10 GSC-CA                           53.25  WHT   
  7 Smith, Julia L      10 SET-CA                           53.32  WHT   
  8 Molina, Valentina    8 YOC-CA                           54.94  WHT   
  9 Parkan, Lily A       9 SET-CA                           55.20  WHT   
 10 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                          55.80  WHT   
 11 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                          56.52  WHT   
 12 Crooks, Avery J      9 SPLA-CA                          57.98  WHT   
 13 Spencer, Samantha    9 SEAL-CA                          58.41  WHT   
 14 Theurer, Anna G     10 GSC-CA                         1:00.32  WHT   
 15 Takacs, Lauren M     9 SET-CA                         1:02.96  WHT   
 16 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                         1:03.23  WHT   
 17 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                         1:03.81  WHT   
 18 Soldo, Ema M         9 SET-CA                         1:08.75  WHT   
 19 Arteaga, Daniela N   9 GSC-CA                         1:18.55  WHT   
 -- Turk, Paige m       10 SPLA-CA                             DQ        
 -- Winata, Chelsea S    9 YOC-CA                              DQ        
 -- Miller, Cady A       9 SET-CA                              DQ        
 -- Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                              DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  BLUE
        1:49.10  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hardy, Aubrey A     10 UN-CA                          1:35.00 BLUE   
                  45.33     1:35.00 (49.67)                                        
  2 Ghazarian, Janna S  10 UN-02-CA                       1:43.69 RED    
                  50.55     1:43.69 (53.14)                                        
 -- Ninness, Natala J    9 ORCA-CA                             DQ        
                  53.53          DQ (57.38)                                        
 WHT - Division  
  1 Boado, Felisa E     10 SET-CA                         1:45.35 RED    
                  51.30     1:45.35 (54.05)                                        
  2 Smith, Julia L      10 SET-CA                         1:54.04  WHT   
                  53.03   1:54.04 (1:01.01)                                        
  3 Abrahams, Emma J    10 GSC-CA                         1:56.41  WHT   
                  54.12   1:56.41 (1:02.29)                                        
  4 Hageman, Beatrice    9 SEAL-CA                        1:57.09  WHT   
                  56.37   1:57.09 (1:00.72)                                        
  5 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                         2:12.68  WHT   
                1:02.34   2:12.68 (1:10.34)                                        
 -- Vavrina, Jenna P    10 UN-CA                               DQ        
                  46.73          DQ (52.95)                                        
 -- Waltersdorfer, Ann  10 LTSC-CA                             DQ        
                  53.07          DQ (58.03)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  BLUE
          41.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
BLUE - Division  
  1 Vavrina, Jenna P    10 UN-CA                            40.66 RED    
 WHT - Division  
  1 Teger, Chloe H       9 ORCA-CA                          42.70  WHT   
  2 Hardy, Aubrey A     10 UN-CA                            47.13  WHT   
  3 Gaumer, Sophie C    10 SET-CA                           49.18  WHT   
  4 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                           49.64  WHT   
  5 Wilson, Roxy N       9 SEAL-CA                          49.68  WHT   
  6 Hoang, Brooklynn     9 SET-CA                           49.85  WHT   
  7 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                           50.40  WHT   
  8 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                           50.63  WHT   
  9 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                          50.68  WHT   
 10 Ho, Tina N           9 SET-CA                           52.15  WHT   
 11 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                          55.95  WHT   
 12 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                         1:01.11  WHT   
 -- Miller, Cady A       9 SET-CA                              DQ        
 -- Smith, Julia L      10 SET-CA                              DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  BLUE
        1:37.40  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taite, Sarah c      10 SPLA-CA                        1:36.42 RED    
                  42.88     1:36.42 (53.54)                                        
 WHT - Division  
  1 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                         1:52.17  WHT   
                  51.17   1:52.17 (1:01.00)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  BLUE
        1:34.40  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                         1:21.87 BLUE   
                  39.02     1:21.87 (42.85)                                        
  2 Teger, Chloe H       9 ORCA-CA                        1:22.92 BLUE   
                  41.13     1:22.92 (41.79)                                        
  3 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                         1:27.67 RED    
                  41.26     1:27.67 (46.41)                                        
  4 Boado, Felisa E     10 SET-CA                         1:33.90 RED    
                  47.19     1:33.90 (46.71)                                        
 -- Vavrina, Jenna P    10 UN-CA                               DQ        
                  40.11          DQ (45.14)                                        
 WHT - Division  
  1 McDonald, Jordyn J  10 MVN-CA                         1:33.99 RED    
                  45.17     1:33.99 (48.82)                                        
  2 Young, Penelope J   10 GSC-CA                         1:34.53  WHT   
                  46.04     1:34.53 (48.49)                                        
  3 Oppenheim, Alessan   8 GSC-CA                         1:35.50  WHT   
                  45.29     1:35.50 (50.21)                                        
  4 Ho, Tina N           9 SET-CA                         1:35.82  WHT   
                  46.09     1:35.82 (49.73)                                        
  5 Ghazarian, Janna S  10 UN-02-CA                       1:36.40  WHT   
                  47.63     1:36.40 (48.77)                                        
  6 Gaumer, Sophie C    10 SET-CA                         1:36.42  WHT   
                  48.92     1:36.42 (47.50)                                        
  7 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                        1:41.38  WHT   
                  50.76     1:41.38 (50.62)                                        
  8 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                         1:41.69  WHT   
                  47.60     1:41.69 (54.09)                                        
  9 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                         1:42.73  WHT   
                  48.98     1:42.73 (53.75)                                        
 10 Petrosian, Paisley  10 GSC-CA                         1:44.79  WHT   
                  50.31     1:44.79 (54.48)                                        
 11 Piscopo, Reagan G   10 GSC-CA                         1:45.92  WHT   
                  48.23     1:45.92 (57.69)                                        
 12 Hageman, Beatrice    9 SEAL-CA                        1:46.43  WHT   
                  51.93     1:46.43 (54.50)                                        
 13 Kelly, Makenna R     9 AQUA-CA                        1:46.45  WHT   
                  52.19     1:46.45 (54.26)                                        
 14 Davis, Harper C      9 SEAL-CA                        1:46.86  WHT   
                  49.77     1:46.86 (57.09)                                        
 15 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                         1:47.17  WHT   
                  52.59     1:47.17 (54.58)                                        
 16 Wilson, Roxy N       9 SEAL-CA                        1:47.21  WHT   
                  50.21     1:47.21 (57.00)                                        
 17 Abrahams, Emma J    10 GSC-CA                         1:54.39  WHT   
 18 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                         1:55.10  WHT   
                  56.38     1:55.10 (58.72)                                        
 19 Takacs, Lauren M     9 SET-CA                         1:58.97  WHT   
 20 Song, Gia           10 GSC-CA                         2:10.18  WHT   
                1:04.04   2:10.18 (1:06.14)                                        
 -- Waltersdorfer, Ann  10 LTSC-CA                             DQ        
                1:00.11          DQ (54.01)                                        
 -- Peng, Cadence S     10 GSC-CA                              DQ        
                  52.53        DQ (1:03.57)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  BLUE
        3:23.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boado, Felisa E     10 SET-CA                         3:23.76  WHT   
                  51.51     1:46.96 (55.45)   3:23.76 (1:36.80)                    
 WHT - Division  
  1 Molina, Italia      10 YOC-CA                         3:09.05 RED    
                  39.34     1:31.51 (52.17)   3:09.05 (1:37.54)                    
  2 Nguyen, Kayla M      9 YOC-CA                         3:12.42 RED    
                  44.87     1:31.38 (46.51)   3:12.42 (1:41.04)                    
  3 Mastros, Lily A     10 SEAL-CA                        3:37.07  WHT   
                  52.01     1:50.31 (58.30)   3:37.07 (1:46.76)                    
 -- Parkan, Lily A       9 SET-CA                              DQ        
                  50.55     1:44.14 (53.59)        DQ (1:44.68)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  BLUE
          33.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nagorniuk, Anastas  12 GSC-CA                           29.12 BLUE   
  2 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                          29.99 BLUE   
  3 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                           30.33 BLUE   
  4 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                           31.07 RED    
  5 Patterson, Rylie M  11 SEAL-CA                          31.14 RED    
  6 Chang, Sydney       11 SEAL-CA                          31.92 RED    
  7 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                          32.82 RED    
  8 O'Connor, Ava D     12 ORCA-CA                          33.95  WHT   
 WHT - Division  
  1 McCauley, Maddy C   11 DA-CA                            31.12 RED    
  2 Garcia, Julia N     12 ORCA-CA                          32.34 RED    
  3 Ly, Madison J       11 SEAL-CA                          33.50 RED    
  4 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                           34.18  WHT   
  5 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                           34.58  WHT   
  6 Isaacs, Abby R      12 COTO-CA                          35.29  WHT   
  7 Barnes, Maddy I     11 SET-CA                           35.35  WHT   
  8 Redfern, Claire C   11 DA-CA                            35.51  WHT   
  9 Robins, Kate M      11 SET-CA                           35.57  WHT   
 10 Boyd, Ava m         12 SPLA-CA                          36.29  WHT   
 11 Wood, Evie M        12 GSC-CA                           36.32  WHT   
 12 Molina-Sanchez, Ca  11 YOC-CA                           36.58  WHT   
 13 Brye, Megan L       12 SET-CA                           38.10  WHT   
 14 Chen, Ellie         11 SET-CA                           38.47  WHT   
 15 Cochran, Hadley J   12 GSC-CA                           38.63  WHT   
 16 DiSabatino, Summer  11 SET-CA                           40.84  WHT   
 17 Yee, Abby B         11 SEAL-CA                          41.35  WHT   
 18 Arnoult, Katie E    11 SEAL-CA                          42.32  WHT   
 19 Lopez, Cara I       12 GSC-CA                           44.17  WHT   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  BLUE
        1:12.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                         1:05.22 BLUE   
                  30.76     1:05.22 (34.46)                                        
  2 Kerr, Kendry N      11 MVN-CA                         1:05.89 BLUE   
                  31.72     1:05.89 (34.17)                                        
  3 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        1:06.16 BLUE   
                  31.93     1:06.16 (34.23)                                        
  4 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        1:06.91 RED    
                  32.58     1:06.91 (34.33)                                        
  5 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         1:07.23 RED    
                  31.79     1:07.23 (35.44)                                        
  6 Lee, Sophie Y       12 MVN-CA                         1:07.95 RED    
  7 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                         1:08.63 RED    
                  32.82     1:08.63 (35.81)                                        
  8 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        1:08.65 RED    
                  32.60     1:08.65 (36.05)                                        
  9 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         1:10.61 RED    
                  33.57     1:10.61 (37.04)                                        
 10 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                         1:13.08  WHT   
                  34.60     1:13.08 (38.48)                                        
 WHT - Division  
  1 McCauley, Maddy C   11 DA-CA                          1:08.63 RED    
                  32.59     1:08.63 (36.04)                                        
  2 Melberg, Sophia A   12 SET-CA                         1:11.52 RED    
                  35.09     1:11.52 (36.43)                                        
  3 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                         1:11.63 RED    
                  34.42     1:11.63 (37.21)                                        
  4 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                         1:13.53  WHT   
                  35.67     1:13.53 (37.86)                                        
  5 Mandoli, Sofia M    12 DA-CA                          1:14.16  WHT   
                  35.79     1:14.16 (38.37)                                        
  6 Sepe, Sophia r      12 SPLA-CA                        1:14.91  WHT   
                  35.14     1:14.91 (39.77)                                        
  7 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                         1:16.24  WHT   
                  36.49     1:16.24 (39.75)                                        
  8 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                         1:16.45  WHT   
                  36.21     1:16.45 (40.24)                                        
  9 Redfern, Claire C   11 DA-CA                          1:16.46  WHT   
                  35.92     1:16.46 (40.54)                                        
 10 Larson, Karina M    12 MVN-CA                         1:17.61  WHT   
                  36.88     1:17.61 (40.73)                                        
 11 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                         1:19.12  WHT   
                  37.90     1:19.12 (41.22)                                        
 12 Gaumer, Gracie E    12 SET-CA                         1:20.14  WHT   
                  38.46     1:20.14 (41.68)                                        
 13 Robins, Kate M      11 SET-CA                         1:21.66  WHT   
                  39.22     1:21.66 (42.44)                                        
 14 Crawford, Niamh K   11 SET-CA                         1:24.18  WHT   
                  40.81     1:24.18 (43.37)                                        
 15 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA                         1:24.41  WHT   
                  41.11     1:24.41 (43.30)                                        
 16 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA                         1:28.33  WHT   
                  43.25     1:28.33 (45.08)                                        
 17 Destanovic, Sara    12 MVN-CA                         1:30.91  WHT   
                  44.55     1:30.91 (46.36)                                        
 18 Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA                         1:31.11  WHT   
                  43.97     1:31.11 (47.14)                                        
 19 DiSabatino, Summer  11 SET-CA                         1:32.75  WHT   
                  40.86     1:32.75 (51.89)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  11-12 BLUE
        2:37.20  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        2:23.00 BLUE   
                  33.75     1:10.60 (36.85)     1:47.64 (37.04)     2:23.00 (35.36)
  2 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        2:23.40 BLUE   
                  33.63     1:09.95 (36.32)     1:46.98 (37.03)     2:23.40 (36.42)
  3 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                         2:26.74 RED    
                  34.81     1:12.56 (37.75)     1:50.43 (37.87)     2:26.74 (36.31)
  4 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        2:27.16 RED    
                  34.12     1:12.25 (38.13)     1:50.75 (38.50)     2:27.16 (36.41)
  5 Lee, Sophie Y       12 MVN-CA                         2:29.53 RED    
  6 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         2:34.24 RED    
                  35.47     1:13.90 (38.43)     1:53.96 (40.06)     2:34.24 (40.28)
  7 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                         2:43.29  WHT   
                  36.13     1:17.85 (41.72)     2:01.00 (43.15)     2:43.29 (42.29)
 WHT - Division  
  1 De Luna, Kaitlyn E  12 MVN-CA                         2:46.30  WHT   
                  38.75     1:20.98 (42.23)     2:03.72 (42.74)     2:46.30 (42.58)
  2 Sepe, Sophia r      12 SPLA-CA                        2:49.60  WHT   
                  37.83     1:21.17 (43.34)     2:06.35 (45.18)     2:49.60 (43.25)
  3 Sun, Amanda         12 MVN-CA                         2:49.79  WHT   
                  37.55     1:20.46 (42.91)     2:05.86 (45.40)     2:49.79 (43.93)
  4 Cordova, Gabie C    11 MVN-CA                         2:51.68  WHT   
                  38.78     1:22.40 (43.62)     2:08.87 (46.47)     2:51.68 (42.81)
  5 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                         2:52.02  WHT   
                  38.35     1:21.46 (43.11)     2:06.82 (45.36)     2:52.02 (45.20)
  6 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA                         2:55.83  WHT   
                  39.09     1:23.48 (44.39)     2:10.22 (46.74)     2:55.83 (45.61)
  7 Pramanick, Anya     11 MVN-CA                         2:56.02  WHT   
                  38.12     1:24.14 (46.02)     2:11.22 (47.08)     2:56.02 (44.80)
  8 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                        3:02.99  WHT   
                  42.11     1:29.62 (47.51)     2:17.56 (47.94)     3:02.99 (45.43)
 -- Crawford, Niamh K   11 SET-CA                              DQ        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  11-12 BLUE
        6:59.50  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        6:18.11 BLUE   
                  34.44     1:13.04 (38.60)     1:51.92 (38.88)     2:30.96 (39.04)
        3:09.70 (38.74)     3:47.69 (37.99)     4:26.48 (38.79)     5:04.60 (38.12)
        5:43.02 (38.42)     6:18.11 (35.09)                                        
  2 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        6:36.20 RED    
                  35.98     1:15.87 (39.89)     1:55.90 (40.03)     2:36.06 (40.16)
        3:16.19 (40.13)     3:57.02 (40.83)     4:37.02 (40.00)     5:17.29 (40.27)
        5:57.53 (40.24)     6:36.20 (38.67)                                        
  3 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        6:36.22 RED    
                  36.42     1:16.28 (39.86)     1:56.60 (40.32)     2:36.72 (40.12)
        3:17.59 (40.87)     3:57.98 (40.39)     4:39.07 (41.09)     5:19.45 (40.38)
        5:59.60 (40.15)     6:36.22 (36.62)                                        
  4 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         6:52.76 RED    
                  34.04     1:13.52 (39.48)     1:55.25 (41.73)     2:37.78 (42.53)
        3:20.56 (42.78)     4:03.29 (42.73)     4:46.09 (42.80)     5:29.23 (43.14)
        6:12.50 (43.27)     6:52.76 (40.26)                                        
  5 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         7:01.50  WHT   
                  36.67     1:17.26 (40.59)     1:58.92 (41.66)     2:41.33 (42.41)
        3:24.76 (43.43)     4:08.17 (43.41)     4:52.13 (43.96)     5:35.68 (43.55)
        6:18.95 (43.27)     7:01.50 (42.55)                                        
 WHT - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                         6:22.79 BLUE   
                  32.65     1:09.68 (37.03)     1:49.17 (39.49)     2:28.69 (39.52)
        3:08.38 (39.69)     3:47.65 (39.27)     4:27.47 (39.82)     5:07.10 (39.63)
        5:45.74 (38.64)     6:22.79 (37.05)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  BLUE
          39.60  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                          36.54 RED    
  2 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                          36.85 RED    
  3 Chang, Sydney       11 SEAL-CA                          36.89 RED    
  4 Hoang, Alana M      12 SET-CA                           37.69 RED    
  5 Henry, Lily R       11 SET-CA                           37.77 RED    
  6 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                           38.56 RED    
  7 O'Connor, Ava D     12 ORCA-CA                          38.84 RED    
 WHT - Division  
  1 Patterson, Rylie M  11 SEAL-CA                          38.40 RED    
  2 Ly, Madison J       11 SEAL-CA                          39.32 RED    
  3 Garcia, Julia N     12 ORCA-CA                          40.44  WHT   
  4 Boyd, Ava m         12 SPLA-CA                          40.75  WHT   
  5 Chen, Ellie         11 SET-CA                           41.95  WHT   
  6 Isaacs, Abby R      12 COTO-CA                          43.45  WHT   
  7 Wood, Evie M        12 GSC-CA                           43.58  WHT   
  8 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                          44.96  WHT   
  9 Redfern, Claire C   11 DA-CA                            45.44  WHT   
 10 Molina-Sanchez, Ca  11 YOC-CA                           45.58  WHT   
 11 Brye, Megan L       12 SET-CA                           46.61  WHT   
 12 Cochran, Hadley J   12 GSC-CA                           47.17  WHT   
 13 Lopez, Cara I       12 GSC-CA                           54.02  WHT   
 -- Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                             DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  BLUE
        1:25.20  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Norah C        12 MVN-CA                         1:12.66 BLUE   
                  36.22     1:12.66 (36.44)                                        
  2 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        1:18.12 RED    
                  38.24     1:18.12 (39.88)                                        
  3 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         1:18.88 RED    
                  38.22     1:18.88 (40.66)                                        
  4 Lee, Sophie Y       12 MVN-CA                         1:19.04 RED    
  5 Kerr, Kendry N      11 MVN-CA                         1:19.48 RED    
                  38.97     1:19.48 (40.51)                                        
  6 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        1:19.56 RED    
                  39.34     1:19.56 (40.22)                                        
  7 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        1:20.96 RED    
                  40.61     1:20.96 (40.35)                                        
  8 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                         1:22.98 RED    
                  40.88     1:22.98 (42.10)                                        
  9 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                         1:25.75  WHT   
                  41.56     1:25.75 (44.19)                                        
 WHT - Division  
  1 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                         1:20.76 RED    
                  39.89     1:20.76 (40.87)                                        
  2 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA                         1:22.87 RED    
                  41.73     1:22.87 (41.14)                                        
  2 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         1:22.87 RED    
                  40.47     1:22.87 (42.40)                                        
  4 Melberg, Sophia A   12 SET-CA                         1:24.63 RED    
                  40.80     1:24.63 (43.83)                                        
  5 DeSimone, Claire M  12 MVN-CA                         1:27.63  WHT   
                  44.03     1:27.63 (43.60)                                        
  6 Pramanick, Anya     11 MVN-CA                         1:29.05  WHT   
                  42.31     1:29.05 (46.74)                                        
  7 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                         1:30.31  WHT   
                  45.47     1:30.31 (44.84)                                        
  8 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                         1:32.87  WHT   
                  45.45     1:32.87 (47.42)                                        
  9 Crawford, Niamh K   11 SET-CA                         1:35.95  WHT   
                  45.70     1:35.95 (50.25)                                        
 10 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA                         1:36.95  WHT   
                  48.18     1:36.95 (48.77)                                        
 11 Destanovic, Sara    12 MVN-CA                         1:42.98  WHT   
                  51.81     1:42.98 (51.17)                                        
 -- DiSabatino, Summer  11 SET-CA                              DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 BLUE
        3:01.40  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        2:45.46 BLUE   
                  39.46     1:21.52 (42.06)     2:04.01 (42.49)     2:45.46 (41.45)
 WHT - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                         2:36.46 BLUE   
                  35.64     1:16.12 (40.48)     1:57.65 (41.53)     2:36.46 (38.81)
  2 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        2:44.60 BLUE   
                  39.79     1:21.96 (42.17)     2:04.42 (42.46)     2:44.60 (40.18)
  3 Pinkney, Danielle   11 SPLA-CA                        2:45.59 BLUE   
                  38.92     1:21.71 (42.79)     2:05.22 (43.51)     2:45.59 (40.37)
  4 DiSabatino, Summer  11 SET-CA                         4:09.35  WHT   
                  52.94   2:59.37 (2:06.43)   4:09.35 (1:09.98)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  BLUE
          44.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pinkney, Danielle   11 SPLA-CA                          39.72 BLUE   
  2 Henry, Lily R       11 SET-CA                           40.79 BLUE   
  3 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                           41.03 RED    
  4 Mandoli, Sofia M    12 DA-CA                            41.39 RED    
  5 Larson, Karina M    12 MVN-CA                           42.28 RED    
  6 Strange, Mackenzie  12 MVN-CA                           42.99 RED    
 WHT - Division  
  1 McCauley, Maddy C   11 DA-CA                            42.96 RED    
  2 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                           43.72 RED    
  3 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                           43.93 RED    
  4 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                           45.43  WHT   
  5 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                          46.68  WHT   
  6 Robins, Kate M      11 SET-CA                           46.85  WHT   
  7 Cordova, Gabie C    11 MVN-CA                           47.61  WHT   
  8 Redfern, Claire C   11 DA-CA                            49.15  WHT   
  9 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA                           49.19  WHT   
 10 Gaumer, Gracie E    12 SET-CA                           52.14  WHT   
 11 Barnes, Maddy I     11 SET-CA                           52.21  WHT   
 -- Destanovic, Sara    12 MVN-CA                              DQ        
 -- Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA                              DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Patterson, Rylie M  11 SEAL-CA                        1:28.70 BLUE   
                  42.27     1:28.70 (46.43)                                        
  2 Nagorniuk, Anastas  12 GSC-CA                         1:30.86 RED    
                  42.14     1:30.86 (48.72)                                        
  3 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        1:31.67 RED    
                  44.21     1:31.67 (47.46)                                        
  4 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA                         1:34.78 RED    
                  43.18     1:34.78 (51.60)                                        
  5 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         1:34.96 RED    
                  43.09     1:34.96 (51.87)                                        
 -- Isaacs, Abby R      12 COTO-CA                             DQ        
                  45.28          DQ (48.69)                                        
 WHT - Division  
  1 Pinkney, Danielle   11 SPLA-CA                        1:28.96 RED    
                  41.82     1:28.96 (47.14)                                        
  2 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                         1:33.74 RED    
                  45.42     1:33.74 (48.32)                                        
  3 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                         1:34.08 RED    
                  45.53     1:34.08 (48.55)                                        
  4 McCauley, Maddy C   11 DA-CA                          1:35.42 RED    
                  44.81     1:35.42 (50.61)                                        
  5 Garcia, Julia N     12 ORCA-CA                        1:43.62  WHT   
                  50.21     1:43.62 (53.41)                                        
  6 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                        1:43.86  WHT   
                  50.75     1:43.86 (53.11)                                        
  7 Robins, Kate M      11 SET-CA                         1:45.72  WHT   
                  50.92     1:45.72 (54.80)                                        
  8 Cochran, Hadley J   12 GSC-CA                         1:46.63  WHT   
                  48.91     1:46.63 (57.72)                                        
  9 Brye, Megan L       12 SET-CA                         1:47.48  WHT   
                  51.85     1:47.48 (55.63)                                        
 -- Yee, Abby B         11 SEAL-CA                             DQ        
                  51.60          DQ (59.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 BLUE
        3:25.90  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Norah C        12 MVN-CA                         2:51.31 BLUE   
                  39.51     1:21.92 (42.41)     2:06.36 (44.44)     2:51.31 (44.95)
  2 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        3:12.90 RED    
                  44.51     1:33.73 (49.22)     2:23.99 (50.26)     3:12.90 (48.91)
 WHT - Division  
  1 Gorrell, Danielle   12 MVN-CA                         2:52.35 BLUE   
                  40.00     1:23.71 (43.71)     2:08.34 (44.63)     2:52.35 (44.01)
  2 Kerr, Kendry N      11 MVN-CA                         2:59.27 BLUE   
                  42.72     1:28.29 (45.57)     2:14.86 (46.57)     2:59.27 (44.41)
  3 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                         3:07.12 BLUE   
                  41.42     1:28.54 (47.12)     2:17.65 (49.11)     3:07.12 (49.47)
  4 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA                         3:08.38 BLUE   
                  45.41     1:32.11 (46.70)     2:21.81 (49.70)     3:08.38 (46.57)
  5 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA                         3:15.83 RED    
                  47.46     1:36.26 (48.80)     2:25.39 (49.13)     3:15.83 (50.44)
  6 Strange, Mackenzie  12 MVN-CA                         3:22.05 RED    
                  48.05     1:40.36 (52.31)     2:32.58 (52.22)     3:22.05 (49.47)
  7 Sun, Amanda         12 MVN-CA                         3:22.62 RED    
                  47.67     1:39.24 (51.57)     2:31.29 (52.05)     3:22.62 (51.33)
  8 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                         3:23.42 RED    
                  47.19     1:39.78 (52.59)     2:32.27 (52.49)     3:23.42 (51.15)
  9 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                         3:24.30 RED    
                  45.56     1:39.48 (53.92)     2:33.57 (54.09)     3:24.30 (50.73)
 10 DeSimone, Claire M  12 MVN-CA                         3:27.25  WHT   
                  48.40     1:43.13 (54.73)     2:35.35 (52.22)     3:27.25 (51.90)
 11 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                         3:29.13  WHT   
                  47.18     1:41.00 (53.82)     2:35.53 (54.53)     3:29.13 (53.60)
 12 De Luna, Kaitlyn E  12 MVN-CA                         3:34.51  WHT   
                  51.10     1:46.36 (55.26)     2:41.68 (55.32)     3:34.51 (52.83)
 13 Cordova, Gabie C    11 MVN-CA                         3:38.94  WHT   
                  49.12     1:44.24 (55.12)     2:41.55 (57.31)     3:38.94 (57.39)
 14 Sepe, Sophia r      12 SPLA-CA                        3:39.61  WHT   
                  50.22     1:46.24 (56.02)     2:43.54 (57.30)     3:39.61 (56.07)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  BLUE
          37.40  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                           33.22 BLUE   
  2 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                          35.35 RED    
  3 Hoang, Alana M      12 SET-CA                           36.15 RED    
  4 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                           36.69 RED    
  5 Ly, Madison J       11 SEAL-CA                          38.18  WHT   
 WHT - Division  
  1 Chang, Sydney       11 SEAL-CA                          35.69 RED    
  2 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                          37.75  WHT   
  3 O'Connor, Ava D     12 ORCA-CA                          38.04  WHT   
  4 Henry, Lily R       11 SET-CA                           38.87  WHT   
  5 Patterson, Rylie M  11 SEAL-CA                          39.07  WHT   
  6 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                           39.33  WHT   
  7 Garcia, Julia N     12 ORCA-CA                          40.48  WHT   
  8 Boyd, Ava m         12 SPLA-CA                          41.14  WHT   
  9 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                           42.45  WHT   
 10 Barnes, Maddy I     11 SET-CA                           45.14  WHT   
 11 Chen, Ellie         11 SET-CA                           45.49  WHT   
 12 Robins, Kate M      11 SET-CA                           46.84  WHT   
 13 Molina-Sanchez, Ca  11 YOC-CA                           47.89  WHT   
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  BLUE
        1:23.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                         1:18.74 RED    
                  36.77     1:18.74 (41.97)                                        
  2 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                         1:20.95 RED    
                  39.17     1:20.95 (41.78)                                        
 WHT - Division  
  1 Lee, Sophie Y       12 MVN-CA                         1:18.49 RED    
                  37.26     1:18.49 (41.23)                                        
  2 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                         1:20.03 RED    
                  36.13     1:20.03 (43.90)                                        
  3 Teger, Carley A     11 ORCA-CA                        1:21.69 RED    
                  38.35     1:21.69 (43.34)                                        
  4 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         1:21.73 RED    
                  36.52     1:21.73 (45.21)                                        
  5 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                         1:23.22  WHT   
                  37.56     1:23.22 (45.66)                                        
  6 DeSimone, Claire M  12 MVN-CA                         1:30.65  WHT   
                  42.19     1:30.65 (48.46)                                        
  7 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA                         1:33.84  WHT   
                  44.11     1:33.84 (49.73)                                        
  8 Padgett, Gracie C   11 SET-CA                         1:35.02  WHT   
                  43.82     1:35.02 (51.20)                                        
  9 Gaumer, Gracie E    12 SET-CA                         1:36.56  WHT   
                  43.77     1:36.56 (52.79)                                        
 10 Larson, Karina M    12 MVN-CA                         1:38.54  WHT   
                  47.32     1:38.54 (51.22)                                        
 11 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA                         1:40.39  WHT   
                  46.90     1:40.39 (53.49)                                        
 12 Cordova, Gabie C    11 MVN-CA                         1:41.19  WHT   
                  46.35     1:41.19 (54.84)                                        
 13 Pramanick, Anya     11 MVN-CA                         1:43.01  WHT   
                  46.81     1:43.01 (56.20)                                        
 14 Strange, Mackenzie  12 MVN-CA                         1:43.78  WHT   
                  48.23     1:43.78 (55.55)                                        
 15 De Luna, Kaitlyn E  12 MVN-CA                         1:58.20  WHT   
                  56.05   1:58.20 (1:02.15)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kerr, Kendry N      11 MVN-CA                         1:14.55 BLUE   
                  35.38     1:14.55 (39.17)                                        
  2 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                         1:17.37 BLUE   
                  35.01     1:17.37 (42.36)                                        
  3 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                         1:17.45 BLUE   
                  36.47     1:17.45 (40.98)                                        
  4 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        1:18.89 RED    
                  38.35     1:18.89 (40.54)                                        
  5 Henry, Lily R       11 SET-CA                         1:19.91 RED    
                  38.06     1:19.91 (41.85)                                        
  6 Mandoli, Sofia M    12 DA-CA                          1:22.45 RED    
                  38.58     1:22.45 (43.87)                                        
  7 De Luna, Kaitlyn E  12 MVN-CA                         1:29.18  WHT   
                  43.97     1:29.18 (45.21)                                        
 WHT - Division  
  1 Melberg, Sophia A   12 SET-CA                         1:22.63 RED    
                  38.58     1:22.63 (44.05)                                        
  2 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                         1:23.04 RED    
                  39.41     1:23.04 (43.63)                                        
  3 Sun, Amanda         12 MVN-CA                         1:26.19  WHT   
                  42.70     1:26.19 (43.49)                                        
  4 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                         1:26.42  WHT   
                  41.65     1:26.42 (44.77)                                        
  5 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                         1:26.46  WHT   
                  40.30     1:26.46 (46.16)                                        
  6 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA                         1:29.99  WHT   
                  44.73     1:29.99 (45.26)                                        
  7 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                         1:30.30  WHT   
                  41.14     1:30.30 (49.16)                                        
  8 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                        1:30.64  WHT   
                  43.96     1:30.64 (46.68)                                        
  8 Redfern, Claire C   11 DA-CA                          1:30.64  WHT   
                1:30.65         1:30.64 ( )                                        
 10 Gaumer, Gracie E    12 SET-CA                         1:31.42  WHT   
 11 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA                         1:31.43  WHT   
                  44.44     1:31.43 (46.99)                                        
 12 Robins, Kate M      11 SET-CA                         1:32.48  WHT   
                  45.46     1:32.48 (47.02)                                        
 13 Pramanick, Anya     11 MVN-CA                         1:32.60  WHT   
                  43.03     1:32.60 (49.57)                                        
 14 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA                         1:33.12  WHT   
                  43.24     1:33.12 (49.88)                                        
 15 Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA                         1:36.12  WHT   
                  46.27     1:36.12 (49.85)                                        
 16 Destanovic, Sara    12 MVN-CA                         1:38.77  WHT   
                  47.73     1:38.77 (51.04)                                        
 17 Crawford, Niamh K   11 SET-CA                         1:39.25  WHT   
                  49.31     1:39.25 (49.94)                                        
 -- Barnes, Maddy I     11 SET-CA                              DQ        
                  44.62          DQ (53.93)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  BLUE
        3:01.30  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA                         2:44.94 BLUE   
                  35.14     1:16.05 (40.91)     2:08.11 (52.06)     2:44.94 (36.83)
  2 Horton, Hannah C    12 ORCA-CA                        2:45.17 BLUE   
                  36.72     1:18.63 (41.91)     2:09.72 (51.09)     2:45.17 (35.45)
  3 Sauers, Kaelyn A    12 SET-CA                         2:46.00 BLUE   
                  37.08     1:19.85 (42.77)     2:09.22 (49.37)     2:46.00 (36.78)
  4 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         2:47.75 RED    
                  37.71     1:19.56 (41.85)     2:05.00 (45.44)     2:47.75 (42.75)
  5 Henry, Lily R       11 SET-CA                         2:50.01 RED    
                  39.29     1:21.62 (42.33)     2:11.60 (49.98)     2:50.01 (38.41)
  6 Bryant, Adriana J   12 GSC-CA                         2:50.03 RED    
                  34.83     1:17.79 (42.96)     2:10.02 (52.23)     2:50.03 (40.01)
  7 Foley, Abigail L    12 ORCA-CA                        2:51.06 RED    
                  40.67     1:24.76 (44.09)     2:14.20 (49.44)     2:51.06 (36.86)
  8 Nagorniuk, Anastas  12 GSC-CA                         2:51.70 RED    
                  34.62     1:19.13 (44.51)     2:11.95 (52.82)     2:51.70 (39.75)
 WHT - Division  
  1 Pinkney, Danielle   11 SPLA-CA                        2:43.78 BLUE   
                  34.47     1:17.33 (42.86)     2:06.78 (49.45)     2:43.78 (37.00)
  2 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                         2:58.11 RED    
                  40.45     1:25.49 (45.04)     2:19.11 (53.62)     2:58.11 (39.00)
  3 O'Connor, Ava D     12 ORCA-CA                        3:07.83  WHT   
                  41.71     1:27.97 (46.26)     2:27.12 (59.15)     3:07.83 (40.71)
  4 Lambert, Kristin D  12 ORCA-CA                        3:19.20  WHT   
                  46.22     1:36.53 (50.31)     2:35.78 (59.25)     3:19.20 (43.42)
  5 Redfern, Claire C   11 DA-CA                          3:25.21  WHT   
                  47.16     1:39.50 (52.34)   2:41.92 (1:02.42)     3:25.21 (43.29)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.20  11-12 BLUE
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gorrell, Danielle   12 MVN-CA                         5:19.70 BLUE   
                  34.92     1:15.44 (40.52)     1:55.59 (40.15)     2:35.97 (40.38)
        3:21.16 (45.19)     4:06.80 (45.64)     4:43.46 (36.66)     5:19.70 (36.24)
  2 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                         5:41.62 BLUE   
                  40.19     1:25.37 (45.18)     2:07.44 (42.07)     2:51.17 (43.73)
        3:39.67 (48.50)     4:30.13 (50.46)     5:06.67 (36.54)     5:41.62 (34.95)
  3 Hoang, Alana M      12 SET-CA                         5:56.08 RED    
                  40.82     1:27.64 (46.82)     2:13.77 (46.13)     2:57.52 (43.75)
        3:44.50 (46.98)     4:30.58 (46.08)     5:13.81 (43.23)     5:56.08 (42.27)
  4 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                         6:12.02 RED    
                  39.31     1:28.64 (49.33)     2:18.52 (49.88)     3:06.34 (47.82)
        3:54.26 (47.92)     4:43.89 (49.63)     5:29.53 (45.64)     6:12.02 (42.49)
  5 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA                         6:13.37 RED    
                  47.07     1:41.35 (54.28)     2:26.13 (44.78)     3:11.49 (45.36)
        4:04.07 (52.58)     4:57.50 (53.43)     5:36.17 (38.67)     6:13.37 (37.20)
  6 DeSimone, Claire M  12 MVN-CA                         6:16.58 RED    
                  45.96     1:36.29 (50.33)     2:25.59 (49.30)     3:11.76 (46.17)
        4:04.28 (52.52)     4:56.33 (52.05)     5:36.68 (40.35)     6:16.58 (39.90)
  7 Strange, Mackenzie  12 MVN-CA                         6:18.29 RED    
                  47.02     1:39.66 (52.64)     2:25.74 (46.08)     3:12.85 (47.11)
        4:04.36 (51.51)     4:56.19 (51.83)     5:38.19 (42.00)     6:18.29 (40.10)
  8 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                         6:19.85 RED    
                  41.25     1:28.94 (47.69)     2:18.39 (49.45)     3:08.86 (50.47)
        4:04.99 (56.13)     5:00.97 (55.98)     5:41.26 (40.29)     6:19.85 (38.59)
  9 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                         6:19.95 RED    
                  41.09     1:30.28 (49.19)     2:20.02 (49.74)     3:09.62 (49.60)
        4:03.51 (53.89)     4:58.49 (54.98)     5:40.43 (41.94)     6:19.95 (39.52)
 10 Larson, Karina M    12 MVN-CA                         6:24.61 RED    
                  47.55     1:42.20 (54.65)     2:29.03 (46.83)     3:17.08 (48.05)
        4:07.79 (50.71)     4:58.87 (51.08)     5:41.66 (42.79)     6:24.61 (42.95)
 11 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                         6:30.14 RED    
                  48.02     1:46.23 (58.21)     2:32.84 (46.61)     3:20.47 (47.63)
        4:13.86 (53.39)     5:06.90 (53.04)     5:50.73 (43.83)     6:30.14 (39.41)
 12 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA                         6:40.99 RED    
                  45.90     1:37.27 (51.37)     2:31.89 (54.62)     3:25.42 (53.53)
        4:16.54 (51.12)     5:08.05 (51.51)     5:54.76 (46.71)     6:40.99 (46.23)
 13 Sun, Amanda         12 MVN-CA                         6:41.28 RED    
                  47.26     1:43.67 (56.41)     2:34.13 (50.46)     3:22.72 (48.59)
        4:17.07 (54.35)     5:10.78 (53.71)     5:56.97 (46.19)     6:41.28 (44.31)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 BLUE
          31.90  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huynh, Sydney T     14 UN-04-CA                         28.90 BLUE   
  2 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                           30.13 RED    
  3 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                          30.32 RED    
  4 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                           31.36 RED    
 WHT - Division  
  1 Barrows, Sofia E    14 GSC-CA                           32.52  WHT   
  2 Cervantes, Isabell  13 SNAP-CA                          33.49  WHT   
  3 Veksler, Eva R      14 COTO-CA                          37.92  WHT   
  4 Terlouw, Ava E      13 SET-CA                           39.33  WHT   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 BLUE
        1:09.10  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA                         1:02.91 BLUE   
                  30.37     1:02.91 (32.54)                                        
  2 Huynh, Sydney T     14 UN-04-CA                       1:04.10 RED    
                  29.98     1:04.10 (34.12)                                        
  3 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                        1:05.11 RED    
                  31.08     1:05.11 (34.03)                                        
  4 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                         1:06.73 RED    
                  31.79     1:06.73 (34.94)                                        
  5 Samuels, Avery R    14 UN-02-CA                       1:07.40 RED    
                  33.18     1:07.40 (34.22)                                        
 WHT - Division  
  1 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                         1:09.10 RED    
                  33.24     1:09.10 (35.86)                                        
  2 Pak, Kayla S        13 MVN-CA                         1:09.81  WHT   
                  33.81     1:09.81 (36.00)                                        
  3 Cervantes, Isabell  13 SNAP-CA                        1:10.81  WHT   
                  34.22     1:10.81 (36.59)                                        
  4 Spurgiasz, Kaya E   13 SET-CA                         1:11.21  WHT   
                  34.19     1:11.21 (37.02)                                        
  5 Belshe, Roxanne s   14 SPLA-CA                        1:11.50  WHT   
                  34.51     1:11.50 (36.99)                                        
  6 Harper, Anna J      13 GSC-CA                         1:13.07  WHT   
                  35.08     1:13.07 (37.99)                                        
  7 Singh, Arushi       14 MVN-CA                         1:17.39  WHT   
                  37.85     1:17.39 (39.54)                                        
  8 Terlouw, Ava E      13 SET-CA                         1:20.98  WHT   
                  38.99     1:20.98 (41.99)                                        
  9 Miranda, Sara A     13 GSC-CA                         1:26.65  WHT   
                  40.61     1:26.65 (46.04)                                        
 10 Veksler, Eva R      14 COTO-CA                        1:27.70  WHT   
                  39.08     1:27.70 (48.62)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 BLUE
        2:28.40  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                        2:16.70 RED    
                  32.38     1:07.59 (35.21)     1:42.75 (35.16)     2:16.70 (33.95)
  2 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA                         2:22.75 RED    
                  32.53     1:07.53 (35.00)     1:45.21 (37.68)     2:22.75 (37.54)
  3 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                         2:27.22 RED    
                  33.78     1:11.09 (37.31)     1:49.18 (38.09)     2:27.22 (38.04)
 WHT - Division  
  1 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                         2:36.58  WHT   
                  35.17     1:16.08 (40.91)     1:57.10 (41.02)     2:36.58 (39.48)
  2 Harper, Anna J      13 GSC-CA                         2:36.99  WHT   
                  35.28     1:16.46 (41.18)     1:56.33 (39.87)     2:36.99 (40.66)
  3 Pak, Kayla S        13 MVN-CA                         2:38.04  WHT   
                  35.71     1:16.09 (40.38)     1:58.17 (42.08)     2:38.04 (39.87)
  4 Belshe, Roxanne s   14 SPLA-CA                        2:38.84  WHT   
                  35.67     1:15.76 (40.09)     1:57.72 (41.96)     2:38.84 (41.12)
  5 Singh, Arushi       14 MVN-CA                         2:56.56  WHT   
                                1:26.99 ( )     2:13.52 (46.53)     2:56.56 (43.04)
  6 Miranda, Sara A     13 GSC-CA                         3:03.41  WHT   
                  42.43     1:28.99 (46.56)     2:17.04 (48.05)     3:03.41 (46.37)
  7 Veksler, Eva R      14 COTO-CA                        3:21.16  WHT   
                  41.38     1:32.59 (51.21)     2:27.04 (54.45)     3:21.16 (54.12)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13-14 BLUE
        6:32.30  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Burt, Sophia K      13 ORCA-CA                        5:47.09 BLUE   
                  32.19     1:07.35 (35.16)     1:42.48 (35.13)     2:17.68 (35.20)
      5:47.09 (3:29.41)                                                            
  2 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                        6:09.93 RED    
                  33.60     1:10.74 (37.14)     1:48.11 (37.37)     2:25.33 (37.22)
        3:03.20 (37.87)     3:41.00 (37.80)     4:18.83 (37.83)     4:56.53 (37.70)
        5:33.53 (37.00)     6:09.93 (36.40)                                        
 WHT - Division  
  1 Barrows, Sofia E    14 GSC-CA                         6:57.05  WHT   
                  34.98     1:14.27 (39.29)     1:56.17 (41.90)     2:39.34 (43.17)
        3:21.94 (42.60)     4:05.39 (43.45)     4:48.98 (43.59)     5:32.78 (43.80)
        6:16.23 (43.45)     6:57.05 (40.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 BLUE
        1:21.00  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                        1:15.42 RED    
                  36.53     1:15.42 (38.89)                                        
  2 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                         1:16.25 RED    
                  37.18     1:16.25 (39.07)                                        
  3 Samuels, Avery R    14 UN-02-CA                       1:22.34  WHT   
                  40.06     1:22.34 (42.28)                                        
 WHT - Division  
  1 Harper, Anna J      13 GSC-CA                         1:20.19 RED    
                  38.86     1:20.19 (41.33)                                        
  2 Pak, Kayla S        13 MVN-CA                         1:21.02  WHT   
                  39.55     1:21.02 (41.47)                                        
  3 Singh, Arushi       14 MVN-CA                         1:34.66  WHT   
                  46.83     1:34.66 (47.83)                                        
  4 Terlouw, Ava E      13 SET-CA                         1:45.57  WHT   
                  51.83     1:45.57 (53.74)                                        
  5 Miranda, Sara A     13 GSC-CA                         1:46.93  WHT   
                  53.42     1:46.93 (53.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 BLUE
        2:54.50  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diaz, Abby G        13 COTO-CA                        2:41.21 RED    
                  38.71     1:20.02 (41.31)     2:01.36 (41.34)     2:41.21 (39.85)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 BLUE
        1:31.00  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Winata, Eugenia S   14 UN-04-CA                       1:22.43 BLUE   
                  38.75     1:22.43 (43.68)                                        
  2 O'Brien, Kathryn F  14 SET-CA                         1:26.02 RED    
                  41.42     1:26.02 (44.60)                                        
  3 Huynh, Sydney T     14 UN-04-CA                       1:29.30 RED    
                  42.88     1:29.30 (46.42)                                        
 WHT - Division  
  1 Barrows, Sofia E    14 GSC-CA                         1:31.75  WHT   
                  43.04     1:31.75 (48.71)                                        
  2 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                         1:34.49  WHT   
                  44.88     1:34.49 (49.61)                                        
  3 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                         1:35.18  WHT   
                  44.53     1:35.18 (50.65)                                        
  4 Cervantes, Isabell  13 SNAP-CA                        1:41.92  WHT   
                  48.89     1:41.92 (53.03)                                        
  5 Terlouw, Ava E      13 SET-CA                         1:56.01  WHT   
                  56.46     1:56.01 (59.55)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 BLUE
        3:18.20  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Samuels, Avery R    14 UN-02-CA                       2:57.97 BLUE   
                  40.49     1:25.92 (45.43)     2:13.22 (47.30)     2:57.97 (44.75)
 WHT - Division  
  1 Pak, Kayla S        13 MVN-CA                         3:37.61  WHT   
                  47.70     1:44.20 (56.50)     2:41.74 (57.54)     3:37.61 (55.87)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 BLUE
        1:17.40  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA                         1:18.60  WHT   
                  36.15     1:18.60 (42.45)                                        
 WHT - Division  
  1 Spurgiasz, Kaya E   13 SET-CA                         1:24.06  WHT   
                  37.09     1:24.06 (46.97)                                        
  2 Harper, Anna J      13 GSC-CA                         1:25.51  WHT   
                  39.31     1:25.51 (46.20)                                        
  3 Samuels, Avery R    14 UN-02-CA                       1:25.96  WHT   
                  40.38     1:25.96 (45.58)                                        
  4 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                         1:26.64  WHT   
                  41.49     1:26.64 (45.15)                                        
  5 Belshe, Roxanne s   14 SPLA-CA                        1:26.92  WHT   
                  40.33     1:26.92 (46.59)                                        
  6 Cervantes, Isabell  13 SNAP-CA                        1:31.47  WHT   
                  41.74     1:31.47 (49.73)                                        
  7 Singh, Arushi       14 MVN-CA                         1:41.68  WHT   
                  48.29     1:41.68 (53.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 BLUE
        2:55.10  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Kathryn F  14 SET-CA                         2:43.96 RED    
                  34.22     1:15.62 (41.40)     2:00.13 (44.51)     2:43.96 (43.83)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 BLUE
        2:50.90  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 O'Brien, Kathryn F  14 SET-CA                         2:31.73 BLUE   
                  32.65     1:10.77 (38.12)     1:58.49 (47.72)     2:31.73 (33.24)
  2 Winata, Eugenia S   14 UN-04-CA                       2:32.58 BLUE   
                  33.02     1:13.05 (40.03)     1:59.62 (46.57)     2:32.58 (32.96)
 WHT - Division  
  1 Jurado, Valerie S   13 SET-CA                         2:48.07 RED    
                  38.94     1:21.10 (42.16)     2:13.07 (51.97)     2:48.07 (35.00)
  2 Barrows, Sofia E    14 GSC-CA                         2:50.75 RED    
                  35.63     1:20.01 (44.38)     2:10.86 (50.85)     2:50.75 (39.89)
  3 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                         2:56.29  WHT   
                  41.06     1:26.82 (45.76)     2:19.72 (52.90)     2:56.29 (36.57)
  4 Cervantes, Isabell  13 SNAP-CA                        3:09.04  WHT   
                  41.45     1:30.94 (49.49)     2:26.33 (55.39)     3:09.04 (42.71)
  5 Terlouw, Ava E      13 SET-CA                         3:24.98  WHT   
                  49.07     1:42.25 (53.18)     2:40.50 (58.25)     3:24.98 (44.48)
  6 Veksler, Eva R      14 COTO-CA                        3:48.81  WHT   
                  48.90     1:46.16 (57.26)   2:51.26 (1:05.10)     3:48.81 (57.55)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O BLUE
          31.90  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Anderson, Sam J     17 SET-CA                           29.95 RED    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O BLUE
        1:08.50  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 WHT - Division  
  1 Barnett, Anna J     15 DA-CA                          1:11.93  WHT   
                  34.43     1:11.93 (37.50)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O BLUE
        2:48.10  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Anderson, Sam J     17 SET-CA                         2:41.69 RED    
                  37.68     1:18.07 (40.39)     2:00.82 (42.75)     2:41.69 (40.87)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  15&O BLUE
        1:17.50  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 WHT - Division  
  1 Barnett, Anna J     15 DA-CA                          1:32.15  WHT   
                  41.02     1:32.15 (51.13)                                        
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  5-6 BLUE
          21.10  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melo, Diego          6 GSC-CA                           20.97 RED    
  2 Day, Tyler M         6 SEAL-CA                          24.03  WHT   
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  5-6 BLUE
          47.30  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brekke, Bradley P    5 SPLA-CA                        1:25.61  WHT   
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  5-6 BLUE
        1:42.00  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melo, Diego          6 GSC-CA                         1:51.02  WHT   
                  52.20     1:51.02 (58.82)                                        
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  5-6 BLUE
          25.90  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melo, Diego          6 GSC-CA                           26.33  WHT   
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  5-6 BLUE
          28.00  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 -- Brekke, Bradley P    5 SPLA-CA                             DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  5-6 BLUE
        1:01.20  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Day, Tyler M         6 SEAL-CA                        1:15.77  WHT   
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 BLUE
          25.60  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 -- Brekke, Bradley P    5 SPLA-CA                             DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  5-6 BLUE
          56.40  5-6 RED
             --  5-6  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Day, Tyler M         6 SEAL-CA                        1:34.34  WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 BLUE
          21.10  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bintintan, David     8 MVN-CA                           18.01 RED    
  2 Arredondo, Chase P   7 GSC-CA                           18.70 RED    
  3 Pu, Alex             8 MVN-CA                           19.40 RED    
  4 Shrivastava, Hunte   8 AQUA-CA                          20.18 RED    
 WHT - Division  
  1 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                           21.71  WHT   
  2 Waltersdorfer, Noa   7 LTSC-CA                          22.44  WHT   
  3 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                           22.68  WHT   
  4 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                           22.90  WHT   
  5 Patterson, Shane R   7 SEAL-CA                          23.15  WHT   
  6 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                           25.75  WHT   
  7 O'Dowd, Owen W       8 SEAL-CA                          26.75  WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 BLUE
          47.30  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           39.35 BLUE   
  2 Rodriguez, Dayne R   8 COTO-CA                          39.37 BLUE   
 WHT - Division  
  1 Marshall, Baron T    8 GSC-CA                           44.79 RED    
  2 Arnoult, Jacob J     8 SEAL-CA                          49.74  WHT   
  3 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                           54.43  WHT   
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 BLUE
        1:42.00  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bintintan, David     8 MVN-CA                         1:28.51 RED    
                  40.25     1:28.51 (48.26)                                        
  2 Arredondo, Chase P   7 GSC-CA                         1:30.23 RED    
                  44.38     1:30.23 (45.85)                                        
  3 Yu, Anthony          8 GSC-CA                         1:34.39 RED    
                  42.03     1:34.39 (52.36)                                        
 WHT - Division  
  1 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                         1:43.29  WHT   
                  47.40     1:43.29 (55.89)                                        
  2 Pu, Alex             8 MVN-CA                         1:47.44  WHT   
                  45.99   1:47.44 (1:01.45)                                        
  3 Day, Parker M        8 SEAL-CA                        1:48.06  WHT   
                  51.04     1:48.06 (57.02)                                        
  4 Shrivastava, Hunte   8 AQUA-CA                        1:51.50  WHT   
                  52.37     1:51.50 (59.13)                                        
  5 Waltersdorfer, Noa   7 LTSC-CA                        1:52.32  WHT   
                  51.71   1:52.32 (1:00.61)                                        
  6 Davis, Carter T      7 SEAL-CA                        1:58.40  WHT   
                  53.29   1:58.40 (1:05.11)                                        
  7 O'Dowd, Owen W       8 SEAL-CA                        2:04.56  WHT   
                1:01.11   2:04.56 (1:03.45)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 BLUE
          25.90  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           21.27 BLUE   
  2 Shrivastava, Hunte   8 AQUA-CA                          24.12 RED    
  3 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                          24.22 RED    
  4 Pu, Alex             8 MVN-CA                           24.65 RED    
  5 Day, Parker M        8 SEAL-CA                          25.34 RED    
 WHT - Division  
  1 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                           25.34 RED    
  2 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                           25.61 RED    
  3 Davis, Carter T      7 SEAL-CA                          25.78 RED    
  4 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                           28.21  WHT   
  5 Patterson, Shane R   7 SEAL-CA                          29.72  WHT   
  6 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                           31.34  WHT   
  7 O'Dowd, Owen W       8 SEAL-CA                          33.40  WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 BLUE
          56.30  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taite, Cole f        7 SPLA-CA                          47.69 RED    
  2 Rodriguez, Dayne R   8 COTO-CA                          48.19 RED    
  3 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           50.12 RED    
 WHT - Division  
  1 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                         1:12.35  WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 BLUE
          28.00  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marshall, Baron T    8 GSC-CA                           25.42 RED    
  2 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                          27.61 RED    
 WHT - Division  
  1 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           25.27 RED    
  2 Rodriguez, Dayne R   8 COTO-CA                          26.88 RED    
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 BLUE
        1:01.20  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                          53.50 RED    
  2 Bintintan, David     8 MVN-CA                           53.92 RED    
  3 Arredondo, Chase P   7 GSC-CA                           54.91 RED    
  4 Day, Parker M        8 SEAL-CA                          56.07 RED    
  5 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           58.07 RED    
 -- Pu, Alex             8 MVN-CA                              DQ        
 WHT - Division  
  1 Davis, Carter T      7 SEAL-CA                        1:00.76 RED    
  2 Waltersdorfer, Noa   7 LTSC-CA                        1:01.43  WHT   
  3 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                         1:01.53  WHT   
  4 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                         1:02.63  WHT   
 -- O'Dowd, Owen W       8 SEAL-CA                             DQ        
 -- Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                              DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marshall, Baron T    8 GSC-CA                           22.46 RED    
  2 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                          22.82 RED    
 WHT - Division  
  1 Rodriguez, Dayne R   8 COTO-CA                          23.90 RED    
  2 Taite, Cole f        7 SPLA-CA                          27.54  WHT   
 -- Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                              DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 BLUE
          56.40  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Anthony          8 GSC-CA                           47.14 RED    
  2 Bintintan, David     8 MVN-CA                           52.41 RED    
 WHT - Division  
  1 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                          48.63 RED    
  2 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                         1:05.91  WHT   
 -- Shrivastava, Hunte   8 AQUA-CA                             DQ        
 -- Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                              DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 BLUE
        1:58.20  7-8 RED
             --  7-8  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Anthony          8 GSC-CA                         1:43.60 RED    
                  47.24     1:43.60 (56.36)                                        
 WHT - Division  
  1 Stoops, Samuel D     8 ORCA-CA                        1:39.87 RED    
                  50.42     1:39.87 (49.45)                                        
  2 Marshall, Baron T    8 GSC-CA                         1:45.78 RED    
                  49.25     1:45.78 (56.53)                                        
 -- Taite, Cole f        7 SPLA-CA                             DQ        
                  55.89                                                            
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  BLUE
          37.20  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gaeta, Jag A         9 LTSC-CA                          34.43 RED    
  2 Garriga, Jayden c   10 SPLA-CA                          34.87 RED    
  3 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                           39.08  WHT   
 WHT - Division  
  1 Davis, Joshua T     10 SET-CA                           36.88 RED    
  2 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                           36.96 RED    
  3 Spruill, Preston P  10 DA-CA                            37.96  WHT   
  4 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                          40.17  WHT   
  5 Pianalto, Marco J    9 COTO-CA                          41.14  WHT   
  6 Isakson, Trent R    10 GSC-CA                           47.99  WHT   
  7 Dhunna, Avi K       10 SEAL-CA                          54.50  WHT   
  8 Limberg, Teagan K    9 SET-CA                           54.60  WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  BLUE
        1:21.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mannina, Jack R      9 MVN-CA                         1:16.76 RED    
                  36.42     1:16.76 (40.34)                                        
 WHT - Division  
  1 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                         1:16.89 RED    
                  37.11     1:16.89 (39.78)                                        
  2 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                         1:21.08  WHT   
                  40.04     1:21.08 (41.04)                                        
  3 Peng, Cameron       10 GSC-CA                         1:21.62  WHT   
                  38.00     1:21.62 (43.62)                                        
  4 Burnett, Dylan K     9 MVN-CA                         1:23.80  WHT   
                  39.74     1:23.80 (44.06)                                        
  5 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                         1:26.21  WHT   
                  40.40     1:26.21 (45.81)                                        
  6 Truong, Kaileo J    10 ORCA-CA                        1:26.51  WHT   
                  40.69     1:26.51 (45.82)                                        
  7 Le, Dylan           10 SET-CA                         1:27.03  WHT   
                  43.19     1:27.03 (43.84)                                        
  8 Davis, Joshua T     10 SET-CA                         1:27.09  WHT   
                  39.49     1:27.09 (47.60)                                        
  9 Dogaru, Daniel C     9 MVN-CA                         1:27.57  WHT   
                  42.99     1:27.57 (44.58)                                        
 10 Youngman, Nathenly  10 ORCA-CA                        1:29.63  WHT   
                  42.25     1:29.63 (47.38)                                        
 11 Brune, Jonah R      10 MVN-CA                         1:30.16  WHT   
                  43.31     1:30.16 (46.85)                                        
 12 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                         1:31.03  WHT   
                  42.75     1:31.03 (48.28)                                        
 13 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                         1:33.18  WHT   
                  44.74     1:33.18 (48.44)                                        
 14 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                        1:33.92  WHT   
                  44.65     1:33.92 (49.27)                                        
 15 Bui, Kevin H        10 SEAL-CA                        1:34.56  WHT   
                  42.13     1:34.56 (52.43)                                        
 16 Destanovic, Omar    10 MVN-CA                         1:36.17  WHT   
                  46.83     1:36.17 (49.34)                                        
 17 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                         1:38.05  WHT   
                  44.81     1:38.05 (53.24)                                        
 18 Isakson, Trent R    10 GSC-CA                         1:48.72  WHT   
                  52.29     1:48.72 (56.43)                                        
 19 Melberg, Henry M    10 SET-CA                         1:48.79  WHT   
                  52.07     1:48.79 (56.72)                                        
 20 Dinh, Phi C         10 SEAL-CA                        1:54.10  WHT   
                  54.45     1:54.10 (59.65)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         2:40.09 BLUE   
                  33.56     1:15.78 (42.22)     1:58.77 (42.99)     2:40.09 (41.32)
  2 Mannina, Jack R      9 MVN-CA                         2:48.14 RED    
                                1:19.52 ( )     2:01.73 (42.21)     2:48.14 (46.41)
  3 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                         2:49.30 RED    
                  38.84     1:22.78 (43.94)     2:07.46 (44.68)     2:49.30 (41.84)
  4 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         2:52.09 RED    
                  38.32     1:22.47 (44.15)     2:09.75 (47.28)     2:52.09 (42.34)
 WHT - Division  
  1 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                        3:23.83  WHT   
                  43.37     1:34.26 (50.89)     2:30.06 (55.80)     3:23.83 (53.77)
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dinh, Jacob Q       10 ORCA-CA                        6:21.17  WHT   
                  32.51     1:10.27 (37.76)     1:49.10 (38.83)     2:27.38 (38.28)
        3:06.39 (39.01)     3:46.20 (39.81)     4:25.94 (39.74)     5:05.98 (40.04)
        5:44.94 (38.96)     6:21.17 (36.23)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  BLUE
          44.20  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                           40.96 RED    
  2 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                           40.99 RED    
  3 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                           42.52 RED    
  4 Mannina, Jack R      9 MVN-CA                           42.57 RED    
  5 Peng, Cameron       10 GSC-CA                           43.43 RED    
  6 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                           44.20 RED    
  7 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                           44.27  WHT   
  8 Burnett, Dylan K     9 MVN-CA                           44.45  WHT   
  9 Youngman, Nathenly  10 ORCA-CA                          46.25  WHT   
 WHT - Division  
  1 Le, Dylan           10 SET-CA                           43.05 RED    
  2 Truong, Kaileo J    10 ORCA-CA                          43.42 RED    
  3 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                           44.50  WHT   
  4 Davis, Joshua T     10 SET-CA                           45.70  WHT   
  5 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                           46.08  WHT   
  6 Dogaru, Daniel C     9 MVN-CA                           47.24  WHT   
  7 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                          47.52  WHT   
  8 Destanovic, Omar    10 MVN-CA                           48.73  WHT   
  9 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                           49.19  WHT   
 10 Dinh, Phi C         10 SEAL-CA                          53.70  WHT   
 11 Brune, Jonah R      10 MVN-CA                           54.66  WHT   
 12 Melberg, Henry M    10 SET-CA                           56.55  WHT   
 13 Isakson, Trent R    10 GSC-CA                         1:10.91  WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Anthony J    9 SEAL-CA                        1:27.07 BLUE   
                  41.63     1:27.07 (45.44)                                        
  2 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         1:32.66 RED    
                  44.66     1:32.66 (48.00)                                        
  3 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         1:34.17 RED    
                  46.53     1:34.17 (47.64)                                        
  4 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                         1:49.64  WHT   
                  52.11     1:49.64 (57.53)                                        
 WHT - Division  
  1 Spruill, Preston P  10 DA-CA                          1:43.99  WHT   
                  50.07     1:43.99 (53.92)                                        
  2 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                        1:45.86  WHT   
                  50.67     1:45.86 (55.19)                                        
  3 Pianalto, Marco J    9 COTO-CA                        1:49.02  WHT   
                  51.78     1:49.02 (57.24)                                        
  4 Dhunna, Avi K       10 SEAL-CA                        2:18.08  WHT   
                1:03.10   2:18.08 (1:14.98)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                           48.66 RED    
  2 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                           50.83  WHT   
  3 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                           51.92  WHT   
 WHT - Division  
  1 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                           49.12 RED    
  2 Spruill, Preston P  10 DA-CA                            49.73 RED    
  3 Gaeta, Jag A         9 LTSC-CA                          51.22  WHT   
  4 Garriga, Jayden c   10 SPLA-CA                          54.40  WHT   
  5 Davis, Joshua T     10 SET-CA                           59.29  WHT   
  6 Pianalto, Marco J    9 COTO-CA                        1:07.98  WHT   
 -- Limberg, Teagan K    9 SET-CA                              DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  BLUE
        1:49.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                         1:38.15 BLUE   
                  47.44     1:38.15 (50.71)                                        
  2 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                         1:43.75 RED    
                  50.37     1:43.75 (53.38)                                        
  3 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                         1:44.01 RED    
                  50.31     1:44.01 (53.70)                                        
  4 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                         1:44.09 RED    
                  49.27     1:44.09 (54.82)                                        
  5 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         1:47.92 RED    
                  52.32     1:47.92 (55.60)                                        
  6 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         1:50.00  WHT   
                  51.99     1:50.00 (58.01)                                        
 WHT - Division  
  1 Youngman, Nathenly  10 ORCA-CA                        1:43.88 RED    
                  49.01     1:43.88 (54.87)                                        
  2 Dogaru, Daniel C     9 MVN-CA                         1:52.80  WHT   
                  53.61     1:52.80 (59.19)                                        
  3 Bui, Kevin H        10 SEAL-CA                        1:56.10  WHT   
                  56.44     1:56.10 (59.66)                                        
  4 Destanovic, Omar    10 MVN-CA                         2:00.91  WHT   
                  55.84   2:00.91 (1:05.07)                                        
  5 Truong, Kaileo J    10 ORCA-CA                        2:01.27  WHT   
                  57.96   2:01.27 (1:03.31)                                        
  6 Brune, Jonah R      10 MVN-CA                         2:05.28  WHT   
                  59.58   2:05.28 (1:05.70)                                        
  7 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                         2:09.98  WHT   
                1:05.62   2:09.98 (1:04.36)                                        
 -- Burnett, Dylan K     9 MVN-CA                              DQ        
                  52.41          DQ (57.50)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  BLUE
          41.60  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                           38.62 RED    
  2 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                           40.72 RED    
  3 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                           41.23 RED    
 WHT - Division  
  1 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                           40.37 RED    
  2 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                           45.22  WHT   
  3 Le, Dylan           10 SET-CA                           45.44  WHT   
  4 Davis, Joshua T     10 SET-CA                           46.13  WHT   
  5 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                           46.36  WHT   
  5 Truong, Kaileo J    10 ORCA-CA                          46.36  WHT   
  7 Burnett, Dylan K     9 MVN-CA                           46.74  WHT   
  8 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                           48.91  WHT   
  9 Destanovic, Omar    10 MVN-CA                           49.00  WHT   
 10 Brune, Jonah R      10 MVN-CA                           53.86  WHT   
 11 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                          53.99  WHT   
 12 Bui, Kevin H        10 SEAL-CA                        1:00.14  WHT   
 13 Dinh, Phi C         10 SEAL-CA                        1:01.21  WHT   
 14 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                         1:01.32  WHT   
 -- Melberg, Henry M    10 SET-CA                              DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  BLUE
        1:37.60  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                         1:53.84  WHT   
                  51.53   1:53.84 (1:02.31)                                        
 WHT - Division  
  1 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         1:38.31  WHT   
                  45.21     1:38.31 (53.10)                                        
  2 Davis, Joshua T     10 SET-CA                         1:42.97  WHT   
                  47.38     1:42.97 (55.59)                                        
  3 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         1:45.84  WHT   
                  47.81     1:45.84 (58.03)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  BLUE
        1:34.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         1:26.26 BLUE   
                  41.21     1:26.26 (45.05)                                        
  2 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         1:28.15 RED    
                  41.57     1:28.15 (46.58)                                        
  3 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                         1:28.72 RED    
                  41.51     1:28.72 (47.21)                                        
  4 Le, Dylan           10 SET-CA                         1:29.19 RED    
                  42.37     1:29.19 (46.82)                                        
  5 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                         1:31.70 RED    
                  42.20     1:31.70 (49.50)                                        
  6 Mannina, Jack R      9 MVN-CA                         1:35.00  WHT   
                  45.85     1:35.00 (49.15)                                        
 WHT - Division  
  1 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                         1:34.02 RED    
                  45.08     1:34.02 (48.94)                                        
  2 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                         1:35.57  WHT   
                  46.60     1:35.57 (48.97)                                        
  3 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                         1:38.17  WHT   
                  44.58     1:38.17 (53.59)                                        
  4 Burnett, Dylan K     9 MVN-CA                         1:38.79  WHT   
                  46.38     1:38.79 (52.41)                                        
  5 Dogaru, Daniel C     9 MVN-CA                         1:41.66  WHT   
                  49.70     1:41.66 (51.96)                                        
  6 Destanovic, Omar    10 MVN-CA                         1:46.69  WHT   
                  49.99     1:46.69 (56.70)                                        
  7 Brune, Jonah R      10 MVN-CA                         1:47.31  WHT   
                  53.87     1:47.31 (53.44)                                        
  8 Rogers, Jackson l    9 AQUA-CA                        1:51.16  WHT   
                  49.84   1:51.16 (1:01.32)                                        
  9 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                         1:51.23  WHT   
                  51.50     1:51.23 (59.73)                                        
 -- Peng, Cameron       10 GSC-CA                              DQ        
                  46.86          DQ (52.78)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  BLUE
        3:24.50  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                         3:08.97 RED    
                  43.33     1:31.35 (48.02)     2:31.11 (59.76)     3:08.97 (37.86)
  2 Gaeta, Jag A         9 LTSC-CA                        3:11.43 RED    
                                1:30.33 ( )     2:29.65 (59.32)     3:11.43 (41.78)
 WHT - Division  
  1 Garriga, Jayden c   10 SPLA-CA                        3:10.56 RED    
                  45.90     1:32.09 (46.19)     2:30.25 (58.16)     3:10.56 (40.31)
  2 Uram, Grayson/Gray  10 GSC-CA                         3:23.87 RED    
                  44.76     1:37.10 (52.34)   2:39.25 (1:02.15)     3:23.87 (44.62)
 -- Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                              DQ        
                  47.50     1:46.85 (59.35)     2:43.23 (56.38)          DQ (47.66)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  BLUE
          33.60  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Easterday, Aaron b  12 SPLA-CA                          31.17 RED    
  2 Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                          31.23 RED    
  3 Bueras, Evan A      12 SET-CA                           31.61 RED    
  4 Dang, Gavin C       11 SNAP-CA                          31.82 RED    
  5 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                          33.34 RED    
 WHT - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                           32.64 RED    
  2 Huynh, Brady        11 YOC-CA                           33.19 RED    
  3 Baker, Brian T      12 SPLA-CA                          33.35 RED    
  4 Parkan, Chase W     11 SET-CA                           33.50 RED    
  5 King, Zach T        11 SET-CA                           33.99  WHT   
  6 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                           34.53  WHT   
  7 Stirrat, Ethan A    11 COTO-CA                          36.80  WHT   
  8 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                         37.48  WHT   
  9 Martinez, Alexande  11 YOC-CA                           39.02  WHT   
 10 Vahidi, Aveen       11 GSC-CA                           42.16  WHT   
 11 Shah, Adit A        11 SET-CA                           50.83  WHT   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  BLUE
        1:12.20  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mortenson, Riley J  11 SET-CA                         1:04.98 BLUE   
                  30.75     1:04.98 (34.23)                                        
  2 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                         1:05.98 BLUE   
                  31.97     1:05.98 (34.01)                                        
  3 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                         1:08.85 RED    
                  32.70     1:08.85 (36.15)                                        
  4 Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                        1:13.24  WHT   
                  34.39     1:13.24 (38.85)                                        
  5 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                         1:15.34  WHT   
                  35.62     1:15.34 (39.72)                                        
 WHT - Division  
  1 Bueras, Evan A      12 SET-CA                         1:10.65 RED    
                  34.95     1:10.65 (35.70)                                        
  2 Dang, Gavin C       11 SNAP-CA                        1:11.97 RED    
                  34.37     1:11.97 (37.60)                                        
  3 Parkan, Chase W     11 SET-CA                         1:12.85  WHT   
                  35.70     1:12.85 (37.15)                                        
  4 Huynh, Brady        11 YOC-CA                         1:13.27  WHT   
                  35.21     1:13.27 (38.06)                                        
  5 King, Zach T        11 SET-CA                         1:14.80  WHT   
                  35.56     1:14.80 (39.24)                                        
  6 Spurgiasz, Jax W    11 SET-CA                         1:18.10  WHT   
                  35.92     1:18.10 (42.18)                                        
  7 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                        1:18.33  WHT   
                  37.00     1:18.33 (41.33)                                        
  8 Stirrat, Ethan A    11 COTO-CA                        1:18.52  WHT   
                  37.47     1:18.52 (41.05)                                        
  9 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                         1:19.51  WHT   
                  36.74     1:19.51 (42.77)                                        
 10 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                       1:19.68  WHT   
                  38.46     1:19.68 (41.22)                                        
 11 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                        1:23.85  WHT   
                  39.95     1:23.85 (43.90)                                        
 12 Cheng, Bing N       11 GSC-CA                         1:39.29  WHT   
                  45.40     1:39.29 (53.89)                                        
 13 Shah, Adit A        11 SET-CA                         1:51.65  WHT   
                  53.34     1:51.65 (58.31)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  11-12 BLUE
        2:37.80  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                         2:26.82 RED    
                  32.96     1:10.63 (37.67)     1:49.19 (38.56)     2:26.82 (37.63)
  2 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                         2:40.69  WHT   
                  35.58     1:17.26 (41.68)     1:59.38 (42.12)     2:40.69 (41.31)
 WHT - Division  
  1 Parkan, Chase W     11 SET-CA                         2:38.90  WHT   
                  37.98     1:19.84 (41.86)     2:01.22 (41.38)     2:38.90 (37.68)
  2 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                         2:39.92  WHT   
                  37.39     1:20.16 (42.77)     2:01.23 (41.07)     2:39.92 (38.69)
  3 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                       2:52.48  WHT   
                  40.50     1:24.69 (44.19)     2:09.23 (44.54)     2:52.48 (43.25)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  11-12 BLUE
        7:05.30  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkan, Chase W     11 SET-CA                         6:56.12 RED    
                  37.47     1:20.24 (42.77)     2:03.23 (42.99)     2:46.79 (43.56)
        3:30.21 (43.42)     4:13.22 (43.01)     4:55.95 (42.73)     5:37.73 (41.78)
        6:18.67 (40.94)     6:56.12 (37.45)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  BLUE
          40.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Easterday, Aaron b  12 SPLA-CA                          37.17 RED    
  2 Simic, Luca M       12 DA-CA                            37.51 RED    
  3 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                           38.33 RED    
  4 Bueras, Evan A      12 SET-CA                           38.55 RED    
  5 Mortenson, Riley J  11 SET-CA                           38.68 RED    
  6 Dang, Gavin C       11 SNAP-CA                          38.88 RED    
  7 Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                          42.81  WHT   
 WHT - Division  
  1 Yee, Nathan W       12 SEAL-CA                          35.93 BLUE   
  2 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                         40.03  WHT   
  3 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                          43.15  WHT   
  4 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                           43.61  WHT   
  5 Stirrat, Ethan A    11 COTO-CA                          44.87  WHT   
  6 King, Zach T        11 SET-CA                           45.70  WHT   
  7 Martinez, Alexande  11 YOC-CA                           52.09  WHT   
  8 Vahidi, Aveen       11 GSC-CA                           54.94  WHT   
  9 Shah, Adit A        11 SET-CA                         1:02.95  WHT   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  BLUE
        1:28.00  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                         1:28.15  WHT   
                  43.32     1:28.15 (44.83)                                        
  2 Dang, Gavin C       11 SNAP-CA                        1:29.08  WHT   
                  44.00     1:29.08 (45.08)                                        
  3 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                         1:33.05  WHT   
 WHT - Division  
  1 Mortenson, Riley J  11 SET-CA                         1:23.38 RED    
                  39.86     1:23.38 (43.52)                                        
  2 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                         1:24.93 RED    
                  41.34     1:24.93 (43.59)                                        
  3 Bueras, Evan A      12 SET-CA                         1:26.52 RED    
                  42.45     1:26.52 (44.07)                                        
  4 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                       1:32.45  WHT   
                  45.21     1:32.45 (47.24)                                        
  5 Hoang, Maxwell M    12 ORCA-CA                        1:39.79  WHT   
                  49.02     1:39.79 (50.77)                                        
  6 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                        1:49.77  WHT   
                  50.42     1:49.77 (59.35)                                        
 -- Spurgiasz, Jax W    11 SET-CA                              DQ        
                  45.58          DQ (47.48)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 BLUE
        3:07.30  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Parkan, Chase W     11 SET-CA                         2:54.06 RED    
                  41.89     1:26.93 (45.04)     2:12.63 (45.70)     2:54.06 (41.43)
  2 Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                        3:02.91 RED    
                  44.03     1:29.47 (45.44)     2:16.21 (46.74)     3:02.91 (46.70)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  BLUE
          44.80  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Simic, Luca M       12 DA-CA                            42.38 RED    
 WHT - Division  
  1 Parkan, Chase W     11 SET-CA                           47.63  WHT   
  2 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                          48.69  WHT   
  3 Huynh, Brady        11 YOC-CA                           48.74  WHT   
  4 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                           48.80  WHT   
  5 Bueras, Evan A      12 SET-CA                           49.94  WHT   
  6 Hoang, Maxwell M    12 ORCA-CA                          51.40  WHT   
  7 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                         51.98  WHT   
  8 Cheng, Bing N       11 GSC-CA                           55.75  WHT   
  9 Shah, Adit A        11 SET-CA                           58.88  WHT   
 10 Stirrat, Ethan A    11 COTO-CA                        1:04.13  WHT   
 -- King, Zach T        11 SET-CA                              DQ        
 -- Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                             DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  BLUE
        1:37.10  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                        1:34.01 RED    
                  45.15     1:34.01 (48.86)                                        
 WHT - Division  
  1 Yee, Nathan W       12 SEAL-CA                        1:26.82 BLUE   
                  40.37     1:26.82 (46.45)                                        
  2 Baker, Brian T      12 SPLA-CA                        1:34.47 RED    
                  45.26     1:34.47 (49.21)                                        
  3 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                        1:37.84  WHT   
                  48.78     1:37.84 (49.06)                                        
  4 Huynh, Brady        11 YOC-CA                         1:46.86  WHT   
                  50.87     1:46.86 (55.99)                                        
  5 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                        1:47.57  WHT   
                  51.11     1:47.57 (56.46)                                        
  6 Bueras, Evan A      12 SET-CA                         1:48.26  WHT   
                  50.83     1:48.26 (57.43)                                        
  7 Easterday, Aaron b  12 SPLA-CA                        1:49.93  WHT   
                  51.99     1:49.93 (57.94)                                        
  8 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                       1:52.19  WHT   
                  55.22     1:52.19 (56.97)                                        
  9 Shah, Adit A        11 SET-CA                         2:06.68  WHT   
                1:02.23   2:06.68 (1:04.45)                                        
 -- Mortenson, Riley J  11 SET-CA                              DQ        
                  43.14          DQ (48.57)                                        
 -- Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                              DQ        
                  52.03          DQ (54.54)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 BLUE
        3:26.20  11-12 RED
             --  11-12  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                         3:05.64 BLUE   
                  43.99     1:31.78 (47.79)     2:19.64 (47.86)     3:05.64 (46.00)
  2 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                         3:06.49 BLUE   
                  43.30     1:31.67 (48.37)     2:20.22 (48.55)     3:06.49 (46.27)
  3 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                         3:07.45 BLUE   
                  43.57     1:31.45 (47.88)     2:20.49 (49.04)     3:07.45 (46.96)
 WHT - Division  
  1 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA                         3:13.78 RED    
                  45.36     1:35.79 (50.43)     2:25.66 (49.87)     3:13.78 (48.12)
  2 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                         3:18.68 RED    
                  44.70     1:35.69 (50.99)     2:27.24 (51.55)     3:18.68 (51.44)
  3 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                         3:19.69 RED    
                  45.68     1:37.65 (51.97)     2:30.43 (52.78)     3:19.69 (49.26)
  4 Parkan, Chase W     11 SET-CA                         3:29.90  WHT   
                  50.35     1:44.62 (54.27)     2:38.37 (53.75)     3:29.90 (51.53)
 -- Birinyi, Brendan M  11 ORCA-CA                             DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  BLUE
          37.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yee, Nathan W       12 SEAL-CA                          33.06 BLUE   
  2 Simic, Luca M       12 DA-CA                            34.19 BLUE   
  3 Bueras, Evan A      12 SET-CA                           37.86  WHT   
  4 Mokulua, Benjamin   11 UN-03-CA                         38.76  WHT   
 WHT - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                           37.69 RED    
  2 Baker, Brian T      12 SPLA-CA                          39.68  WHT   
  3 Dang, Gavin C       11 SNAP-CA                          41.43  WHT   
  4 King, Zach T        11 SET-CA                           42.07  WHT   
  5 Cervantes, Jude A   11 SNAP-CA                          44.48  WHT   
  6 Martinez, Alexande  11 YOC-CA                           54.75  WHT   
 -- Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                             DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  BLUE
        1:25.30  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                         1:19.86 RED    
                  38.22     1:19.86 (41.64)                                        
  2 Simic, Luca M       12 DA-CA                          1:21.32 RED    
                  37.51     1:21.32 (43.81)                                        
  3 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                         1:23.95 RED    
                  37.82     1:23.95 (46.13)                                        
 WHT - Division  
  1 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                         1:25.49  WHT   
                  39.88     1:25.49 (45.61)                                        
  2 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA                         1:27.30  WHT   
                  40.72     1:27.30 (46.58)                                        
  3 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                        1:41.19  WHT   
                  48.68     1:41.19 (52.51)                                        
  4 Hoang, Maxwell M    12 ORCA-CA                        1:49.60  WHT   
                  49.76     1:49.60 (59.84)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                         1:15.34 BLUE   
                  35.57     1:15.34 (39.77)                                        
  2 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA                         1:17.54 BLUE   
                  35.84     1:17.54 (41.70)                                        
  3 Simic, Luca M       12 DA-CA                          1:17.61 BLUE   
                  37.00     1:17.61 (40.61)                                        
  4 Mortenson, Riley J  11 SET-CA                         1:18.77 RED    
                  39.41     1:18.77 (39.36)                                        
 WHT - Division  
  1 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                         1:22.39 RED    
                  39.40     1:22.39 (42.99)                                        
  2 Bueras, Evan A      12 SET-CA                         1:22.51 RED    
                  38.21     1:22.51 (44.30)                                        
  3 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                        1:28.99  WHT   
                  44.92     1:28.99 (44.07)                                        
  4 Hoang, Maxwell M    12 ORCA-CA                        1:31.24  WHT   
                  44.62     1:31.24 (46.62)                                        
  5 Delgado, Nicholas   11 GSC-CA                         1:36.62  WHT   
                  46.47     1:36.62 (50.15)                                        
  6 King, Zach T        11 SET-CA                         1:43.66  WHT   
                  45.13     1:43.66 (58.53)                                        
  7 Shah, Adit A        11 SET-CA                         1:58.21  WHT   
                  58.58     1:58.21 (59.63)                                        
 -- Spurgiasz, Jax W    11 SET-CA                              DQ        
                  42.23          DQ (48.07)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  BLUE
        3:01.70  RED
             --  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mortenson, Riley J  11 SET-CA                         2:54.34 RED    
                  40.55     1:25.09 (44.54)     2:16.35 (51.26)     2:54.34 (37.99)
  2 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                         3:02.13  WHT   
                  42.49     1:29.15 (46.66)     2:24.70 (55.55)     3:02.13 (37.43)
  3 Murdock, Barron S   11 ORCA-CA                        3:06.62  WHT   
                  45.05     1:33.02 (47.97)     2:26.09 (53.07)     3:06.62 (40.53)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.90  11-12 BLUE
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                         5:50.95 RED    
                  38.18     1:21.81 (43.63)     2:08.29 (46.48)     2:53.22 (44.93)
        3:43.43 (50.21)     4:34.23 (50.80)     5:12.85 (38.62)     5:50.95 (38.10)
  2 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                         5:52.92 RED    
                  43.25     1:31.67 (48.42)     2:12.90 (41.23)     2:55.78 (42.88)
        3:46.73 (50.95)     4:38.51 (51.78)     5:16.64 (38.13)     5:52.92 (36.28)
  3 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA                         5:58.87 RED    
                  45.07     1:35.98 (50.91)     2:18.57 (42.59)     3:01.10 (42.53)
        3:52.91 (51.81)     4:43.93 (51.02)     5:21.40 (37.47)     5:58.87 (37.47)
  4 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                         6:18.08 RED    
                  44.42     1:38.14 (53.72)     2:24.54 (46.40)     3:10.40 (45.86)
        4:03.15 (52.75)     4:56.51 (53.36)     5:38.94 (42.43)     6:18.08 (39.14)
  5 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                         6:46.74 RED    
                  50.91     1:45.91 (55.00)     2:36.58 (50.67)     3:26.37 (49.79)
        4:23.66 (57.29)     5:21.43 (57.77)     6:03.73 (42.30)     6:46.74 (43.01)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 BLUE
          30.00  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                          26.69 BLUE   
  2 Chalabian, Jacob c  13 SPLA-CA                          27.15 BLUE   
  3 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                          27.34 BLUE   
  4 Redfern, Miller P   13 DA-CA                            27.87 RED    
  5 Carlson, John P     13 ORCA-CA                          28.53 RED    
  6 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                          28.58 RED    
  7 Murray, Max S       14 SET-CA                           28.81 RED    
  8 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA                           28.94 RED    
  9 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                           29.71 RED    
 WHT - Division  
  1 Boles, Rober R      13 ORCA-CA                          29.52 RED    
  2 Cecco, Anthony m    13 SPLA-CA                          30.22  WHT   
  3 Hardcastle, Evan C  13 ORCA-CA                          32.10  WHT   
  4 Garcia, Sam F       13 YOC-CA                           32.42  WHT   
  5 Huynh, Tyler T      13 YOC-CA                           33.67  WHT   
  6 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                          35.33  WHT   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 BLUE
        1:05.00  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                          58.53 BLUE   
                  28.40       58.53 (30.13)                                        
  2 Chalabian, Jacob c  13 SPLA-CA                          58.54 BLUE   
                  28.12       58.54 (30.42)                                        
  3 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                           58.70 BLUE   
                  29.17       58.70 (29.53)                                        
  4 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                          58.81 BLUE   
                  28.34       58.81 (30.47)                                        
  5 Morris, Jack A      13 GSC-CA                           59.10 BLUE   
                  28.35       59.10 (30.75)                                        
  6 Carlson, John P     13 ORCA-CA                          59.26 BLUE   
                  28.95       59.26 (30.31)                                        
  7 McCarthy, Rory J    13 MVN-CA                         1:00.20 RED    
                  29.32     1:00.20 (30.88)                                        
  8 Shaff, Mason e      13 SPLA-CA                        1:01.42 RED    
                  29.11     1:01.42 (32.31)                                        
  9 Murray, Max S       14 SET-CA                         1:02.29 RED    
                  30.24     1:02.29 (32.05)                                        
 10 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                         1:02.80 RED    
                  30.04     1:02.80 (32.76)                                        
 11 Redfern, Miller P   13 DA-CA                          1:03.66 RED    
                  30.78     1:03.66 (32.88)                                        
 WHT - Division  
  1 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        1:02.49 RED    
                  30.58     1:02.49 (31.91)                                        
  2 Li, Justin D        13 MVN-CA                         1:06.08  WHT   
                  31.09     1:06.08 (34.99)                                        
  3 Harper, Mark B      13 GSC-CA                         1:07.29  WHT   
                  32.09     1:07.29 (35.20)                                        
  4 Lee, Jonah          13 SPLA-CA                        1:07.61  WHT   
                  33.25     1:07.61 (34.36)                                        
  5 Hoang, Vincent V    13 ORCA-CA                        1:08.39  WHT   
                  31.72     1:08.39 (36.67)                                        
  6 Furr, Brady B       13 SEAL-CA                        1:08.90  WHT   
                  32.54     1:08.90 (36.36)                                        
  7 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        1:22.31  WHT   
                  38.40     1:22.31 (43.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 BLUE
        2:22.80  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         2:04.76 BLUE   
                  28.68     1:00.56 (31.88)     1:32.53 (31.97)     2:04.76 (32.23)
  2 McCarthy, Rory J    13 MVN-CA                         2:08.77 BLUE   
                  30.46     1:03.07 (32.61)     1:36.54 (33.47)     2:08.77 (32.23)
  3 Shaff, Mason e      13 SPLA-CA                        2:10.03 BLUE   
                  29.95     1:03.66 (33.71)     1:37.75 (34.09)     2:10.03 (32.28)
  4 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                        2:10.10 BLUE   
                  29.70     1:03.16 (33.46)     1:37.59 (34.43)     2:10.10 (32.51)
  5 Chalabian, Jacob c  13 SPLA-CA                        2:11.15 RED    
                  29.80     1:03.67 (33.87)     1:37.77 (34.10)     2:11.15 (33.38)
  6 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                         2:11.53 RED    
                  31.66     1:06.15 (34.49)     1:39.77 (33.62)     2:11.53 (31.76)
  7 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                        2:11.84 RED    
                  29.97     1:03.47 (33.50)     1:38.50 (35.03)     2:11.84 (33.34)
  8 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                         2:13.10 RED    
  9 Carlson, John P     13 ORCA-CA                        2:13.87 RED    
                  31.32     1:05.92 (34.60)     1:41.38 (35.46)     2:13.87 (32.49)
 10 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                         2:15.62 RED    
                  30.66     1:05.16 (34.50)     1:40.54 (35.38)     2:15.62 (35.08)
 11 Redfern, Miller P   13 DA-CA                          2:21.87 RED    
                  33.24     1:11.36 (38.12)     1:46.24 (34.88)     2:21.87 (35.63)
 WHT - Division  
  1 Murray, Max S       14 SET-CA                         2:14.98 RED    
                  32.04     1:06.44 (34.40)     1:41.83 (35.39)     2:14.98 (33.15)
  2 Harper, Mark B      13 GSC-CA                         2:22.27 RED    
                  32.26     1:08.07 (35.81)     1:45.29 (37.22)     2:22.27 (36.98)
  3 Li, Justin D        13 MVN-CA                         2:23.22  WHT   
                  32.21     1:09.43 (37.22)     1:47.38 (37.95)     2:23.22 (35.84)
  4 Furr, Brady B       13 SEAL-CA                        2:28.91  WHT   
                  33.60     1:10.84 (37.24)     1:50.71 (39.87)     2:28.91 (38.20)
  5 Lee, Jonah          13 SPLA-CA                        2:34.56  WHT   
                  35.46     1:15.12 (39.66)     1:56.55 (41.43)     2:34.56 (38.01)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13-14 BLUE
        6:20.30  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         5:40.35 BLUE   
                  29.39     1:02.99 (33.60)     1:37.92 (34.93)     2:13.43 (35.51)
        2:49.00 (35.57)     3:24.87 (35.87)     4:00.41 (35.54)     4:35.21 (34.80)
        5:08.86 (33.65)     5:40.35 (31.49)                                        
  2 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                        5:46.88 BLUE   
                  30.21     1:04.44 (34.23)     1:39.77 (35.33)     2:15.23 (35.46)
        2:51.03 (35.80)     3:26.57 (35.54)     4:02.31 (35.74)     4:38.18 (35.87)
        5:12.77 (34.59)     5:46.88 (34.11)                                        
  3 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         5:47.22 BLUE   
                  31.91     1:06.34 (34.43)     1:42.24 (35.90)     2:17.54 (35.30)
        2:53.66 (36.12)     3:28.82 (35.16)     4:04.20 (35.38)     4:39.08 (34.88)
        5:14.41 (35.33)     5:47.22 (32.81)                                        
  4 Carlson, John P     13 ORCA-CA                        5:48.70 RED    
                  32.49     1:08.52 (36.03)     1:45.38 (36.86)     2:21.33 (35.95)
        2:56.26 (34.93)     3:31.63 (35.37)     4:07.27 (35.64)     4:42.75 (35.48)
        5:16.50 (33.75)     5:48.70 (32.20)                                        
  5 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                        5:59.23 RED    
                  30.66     1:05.61 (34.95)     1:42.50 (36.89)     2:18.96 (36.46)
        2:55.30 (36.34)     3:32.13 (36.83)     4:09.17 (37.04)     4:45.97 (36.80)
        5:23.57 (37.60)     5:59.23 (35.66)                                        
 WHT - Division  
  1 Boles, Rober R      13 ORCA-CA                        6:29.64  WHT   
                  32.86     1:10.10 (37.24)     1:49.18 (39.08)     2:28.41 (39.23)
        3:08.66 (40.25)     3:48.68 (40.02)     4:30.16 (41.48)     5:11.52 (41.36)
        5:52.25 (40.73)     6:29.64 (37.39)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 BLUE
        1:18.00  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         1:06.32 BLUE   
                  32.50     1:06.32 (33.82)                                        
  2 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                         1:08.11 BLUE   
                  33.98     1:08.11 (34.13)                                        
  3 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                        1:08.94 BLUE   
                  33.90     1:08.94 (35.04)                                        
  4 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                        1:10.64 BLUE   
                  34.19     1:10.64 (36.45)                                        
  5 Dodd, Justin T      14 MVN-CA                         1:11.64 RED    
                  34.35     1:11.64 (37.29)                                        
  6 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                         1:12.30 RED    
                1:12.26      1:12.30 (0.04)                                        
 -- Li, Justin D        13 MVN-CA                              DQ        
 WHT - Division  
  1 McCarthy, Rory J    13 MVN-CA                         1:14.35 RED    
                  36.61     1:14.35 (37.74)                                        
  2 Hoang, Vincent V    13 ORCA-CA                        1:16.80 RED    
                  37.29     1:16.80 (39.51)                                        
  3 Redfern, Miller P   13 DA-CA                          1:16.97 RED    
  4 Morris, Jack A      13 GSC-CA                         1:18.27  WHT   
                  37.79     1:18.27 (40.48)                                        
  5 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        1:29.27  WHT   
                  42.13     1:29.27 (47.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 BLUE
        2:45.10  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         2:22.60 BLUE   
                  33.55     1:10.23 (36.68)     1:47.05 (36.82)     2:22.60 (35.55)
  2 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         2:24.54 BLUE   
                  33.85     1:11.12 (37.27)     1:48.74 (37.62)     2:24.54 (35.80)
  3 Chalabian, Jacob c  13 SPLA-CA                        2:26.16 BLUE   
                  33.32     1:10.38 (37.06)     1:48.09 (37.71)     2:26.16 (38.07)
  4 Weitzer, R J J      14 ORCA-CA                        2:29.09 BLUE   
                  34.95     1:12.55 (37.60)     1:50.88 (38.33)     2:29.09 (38.21)
  5 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                        2:35.38 RED    
                  35.88     1:14.81 (38.93)     1:55.30 (40.49)     2:35.38 (40.08)
 WHT - Division  
  1 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                        2:31.04 RED    
                  35.62     1:14.14 (38.52)     1:53.37 (39.23)     2:31.04 (37.67)
  2 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        2:35.12 RED    
                  36.90     1:16.36 (39.46)     1:56.44 (40.08)     2:35.12 (38.68)
  3 Murray, Max S       14 SET-CA                         2:39.34 RED    
                  38.85     1:19.24 (40.39)     2:00.53 (41.29)     2:39.34 (38.81)
  4 Davis, Ethan J      14 UN-01-CA/SET                   2:39.75 RED    
                  39.12     1:19.62 (40.50)     2:00.61 (40.99)     2:39.75 (39.14)
  5 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA                         2:50.89  WHT   
                  40.74     1:24.75 (44.01)     2:09.79 (45.04)     2:50.89 (41.10)
  6 Cecco, Anthony m    13 SPLA-CA                        2:52.87  WHT   
                  38.94     1:23.44 (44.50)     2:09.48 (46.04)     2:52.87 (43.39)
  7 Boles, Rober R      13 ORCA-CA                        2:53.52  WHT   
                  40.79     1:25.42 (44.63)     2:10.97 (45.55)     2:53.52 (42.55)
  8 Hardcastle, Evan C  13 ORCA-CA                        2:55.64  WHT   
                  42.58     1:28.40 (45.82)     2:13.82 (45.42)     2:55.64 (41.82)
  9 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        3:11.40  WHT   
                  43.74   3:11.40 (2:27.66)                                        
 -- Phinizy, William H  14 SPLA-CA                             DQ        
                  33.79     1:13.02 (39.23)     1:53.90 (40.88)          DQ (37.04)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 BLUE
        1:26.30  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Phinizy, William H  14 SPLA-CA                        1:16.76 BLUE   
                  37.49     1:16.76 (39.27)                                        
  2 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         1:20.83 RED    
                  38.26     1:20.83 (42.57)                                        
  3 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        1:24.12 RED    
                  40.48     1:24.12 (43.64)                                        
  4 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA                         1:31.87  WHT   
                  44.66     1:31.87 (47.21)                                        
 WHT - Division  
  1 Murray, Max S       14 SET-CA                         1:27.23  WHT   
                  42.85     1:27.23 (44.38)                                        
  2 Huynh, Tyler T      13 YOC-CA                         1:29.17  WHT   
                  41.98     1:29.17 (47.19)                                        
  3 Hardcastle, Evan C  13 ORCA-CA                        1:30.00  WHT   
                  43.41     1:30.00 (46.59)                                        
  4 Redfern, Miller P   13 DA-CA                          1:30.43  WHT   
                  43.67     1:30.43 (46.76)                                        
  5 Cecco, Anthony m    13 SPLA-CA                        1:37.97  WHT   
                  46.51     1:37.97 (51.46)                                        
  6 Garcia, Sam F       13 YOC-CA                         1:42.99  WHT   
                  50.14     1:42.99 (52.85)                                        
  7 Boles, Rober R      13 ORCA-CA                        1:46.10  WHT   
                  51.13     1:46.10 (54.97)                                        
  8 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        1:48.15  WHT   
                  50.94     1:48.15 (57.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 BLUE
        3:06.40  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         2:45.61 BLUE   
                  38.10     1:20.10 (42.00)     2:03.67 (43.57)     2:45.61 (41.94)
  2 Carlson, John P     13 ORCA-CA                        2:48.77 BLUE   
                  40.34     1:24.03 (43.69)     2:07.43 (43.40)     2:48.77 (41.34)
  3 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                        2:50.01 BLUE   
                  40.72     1:24.11 (43.39)     2:07.74 (43.63)     2:50.01 (42.27)
  4 Dodd, Justin T      14 MVN-CA                         2:51.82 RED    
                  39.23     1:23.62 (44.39)     2:08.51 (44.89)     2:51.82 (43.31)
  5 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         2:52.10 RED    
                  39.26     1:23.80 (44.54)     2:08.58 (44.78)     2:52.10 (43.52)
 WHT - Division  
  1 Li, Justin D        13 MVN-CA                         2:55.69 RED    
                  40.27     1:26.23 (45.96)     2:11.87 (45.64)     2:55.69 (43.82)
  2 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        2:58.87 RED    
                  42.03     1:29.07 (47.04)     2:16.08 (47.01)     2:58.87 (42.79)
  3 Murray, Max S       14 SET-CA                         3:02.72 RED    
                  43.89     1:30.85 (46.96)     2:18.94 (48.09)     3:02.72 (43.78)
  4 Lee, Jonah          13 SPLA-CA                        3:16.58  WHT   
                  46.89     1:36.55 (49.66)     2:26.71 (50.16)     3:16.58 (49.87)
  5 Furr, Brady B       13 SEAL-CA                        3:19.46  WHT   
                  45.36     1:35.89 (50.53)     2:27.68 (51.79)     3:19.46 (51.78)
  6 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        3:48.32  WHT   
                  51.23     1:47.58 (56.35)   2:51.22 (1:03.64)     3:48.32 (57.10)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 BLUE
        1:13.80  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        1:06.44 BLUE   
                  31.76     1:06.44 (34.68)                                        
  2 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         1:07.38 BLUE   
                  31.04     1:07.38 (36.34)                                        
  3 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                        1:08.49 RED    
                  32.48     1:08.49 (36.01)                                        
  4 Morris, Jack A      13 GSC-CA                         1:08.85 RED    
                  32.01     1:08.85 (36.84)                                        
  5 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                         1:08.95 RED    
                  34.29     1:08.95 (34.66)                                        
  6 Dodd, Justin T      14 MVN-CA                         1:10.30 RED    
                  32.52     1:10.30 (37.78)                                        
  7 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                         1:10.68 RED    
                  33.40     1:10.68 (37.28)                                        
  8 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                         1:12.02 RED    
                  34.07     1:12.02 (37.95)                                        
  9 Harper, Mark B      13 GSC-CA                         1:14.06  WHT   
                  34.50     1:14.06 (39.56)                                        
 WHT - Division  
  1 Li, Justin D        13 MVN-CA                         1:11.88 RED    
                  34.16     1:11.88 (37.72)                                        
  2 McCarthy, Rory J    13 MVN-CA                         1:14.27  WHT   
                  35.01     1:14.27 (39.26)                                        
  3 Hoang, Vincent V    13 ORCA-CA                        1:18.30  WHT   
                  34.27     1:18.30 (44.03)                                        
  4 Murdock, Mason J    13 ORCA-CA                        1:48.23  WHT   
                  50.40     1:48.23 (57.83)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 BLUE
        2:47.30  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                         2:36.88 RED    
                  34.83     1:13.79 (38.96)     1:54.84 (41.05)     2:36.88 (42.04)
  2 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         2:45.45 RED    
                  37.37     1:20.14 (42.77)     2:02.55 (42.41)     2:45.45 (42.90)
 WHT - Division  
  1 Davis, Ethan J      14 UN-01-CA/SET                   2:27.60 BLUE   
                  32.93     1:10.39 (37.46)     1:49.90 (39.51)     2:27.60 (37.70)
  2 Murray, Max S       14 SET-CA                         2:52.34  WHT   
                  38.99     1:22.10 (43.11)     2:07.76 (45.66)     2:52.34 (44.58)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 BLUE
        2:42.60  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Davis, Ethan J      14 UN-01-CA/SET                   2:24.89 BLUE   
                  31.17     1:08.78 (37.61)     1:50.23 (41.45)     2:24.89 (34.66)
  2 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         2:27.18 BLUE   
                  30.08     1:08.44 (38.36)     1:52.90 (44.46)     2:27.18 (34.28)
  3 Boado Jr., Justin   13 SET-CA                         2:31.29 RED    
                  34.47     1:14.19 (39.72)     1:55.03 (40.84)     2:31.29 (36.26)
  4 Carlson, John P     13 ORCA-CA                        2:33.74 RED    
                  36.67     1:15.75 (39.08)     2:00.27 (44.52)     2:33.74 (33.47)
  5 Marinescu, Brian    13 ORCA-CA                        2:35.35 RED    
                  33.81     1:13.79 (39.98)     1:59.70 (45.91)     2:35.35 (35.65)
  6 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA                         2:43.29  WHT   
                  35.50     1:17.41 (41.91)     2:06.44 (49.03)     2:43.29 (36.85)
 WHT - Division  
  1 Wartenberg, Jason   13 ORCA-CA                        2:31.37 RED    
                  32.08     1:10.42 (38.34)     1:57.59 (47.17)     2:31.37 (33.78)
  2 Redfern, Miller P   13 DA-CA                          2:46.52  WHT   
                  36.15     1:19.42 (43.27)     2:11.34 (51.92)     2:46.52 (35.18)
  3 Garcia, Sam F       13 YOC-CA                         2:57.70  WHT   
                  39.07     1:24.06 (44.99)     2:20.31 (56.25)     2:57.70 (37.39)
  4 Hardcastle, Evan C  13 ORCA-CA                        2:59.30  WHT   
                  40.26     1:25.62 (45.36)     2:17.44 (51.82)     2:59.30 (41.86)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  13-14 BLUE
        5:47.30  13-14 RED
             --  13-14  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weaver, Israel M    14 SET-CA                         5:02.53 BLUE   
                  31.42     1:09.36 (37.94)     1:48.91 (39.55)     2:28.14 (39.23)
        3:13.75 (45.61)     3:58.06 (44.31)     4:30.30 (32.24)     5:02.53 (32.23)
  2 Seiwert, Nolan A    14 SET-CA                         5:25.04 RED    
                  36.94     1:20.44 (43.50)     2:01.61 (41.17)     2:41.71 (40.10)
        3:26.48 (44.77)     4:13.02 (46.54)     4:50.43 (37.41)     5:25.04 (34.61)
 WHT - Division  
  1 Huelskamp, Bobby R  13 ORCA-CA                        5:10.12 BLUE   
                  35.65     1:14.45 (38.80)     1:54.78 (40.33)     2:35.31 (40.53)
        3:18.36 (43.05)     4:01.75 (43.39)     4:36.63 (34.88)     5:10.12 (33.49)
  2 Shaff, Mason e      13 SPLA-CA                        5:34.76 RED    
                  38.08     1:26.11 (48.03)     2:06.42 (40.31)     2:44.24 (37.82)
        3:34.80 (50.56)     4:25.02 (50.22)     5:00.99 (35.97)     5:34.76 (33.77)
  3 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                         5:36.66 RED    
                  34.97     1:15.77 (40.80)   2:47.84 (1:32.07)                    
            3:34.32 ( )     4:22.69 (48.37)   5:36.66 (1:13.97)                    
  4 Murray, Max S       14 SET-CA                         5:45.91 RED    
                  40.81     1:28.44 (47.63)     2:12.90 (44.46)     2:56.87 (43.97)
        3:45.90 (49.03)     4:34.31 (48.41)     5:11.26 (36.95)     5:45.91 (34.65)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O BLUE
          28.90  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 LeBlanc, Chase J    15 SPLA-CA                          27.27 RED    
  2 Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                          27.28 RED    
  3 Ponce, Louis M      17 SEAL-CA                          27.36 RED    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O BLUE
        1:02.60  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
 WHT - Division  
  1 Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                          59.95 RED    
                  28.61       59.95 (31.34)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O BLUE
        2:16.20  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                        2:19.73  WHT   
                  31.59     1:07.57 (35.98)     1:44.95 (37.38)     2:19.73 (34.78)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  15&O BLUE
        6:05.30  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meris, Shawn N      15 UN-01-CA/SET                   5:42.71 RED    
                  28.23     1:00.45 (32.22)     1:34.50 (34.05)     2:09.31 (34.81)
        2:44.94 (35.63)     3:20.35 (35.41)     3:56.20 (35.85)     4:31.69 (35.49)
        5:07.54 (35.85)     5:42.71 (35.17)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O BLUE
        1:14.50  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                        1:06.13 BLUE   
                  32.47     1:06.13 (33.66)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O BLUE
        2:37.30  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 LeBlanc, Chase J    15 SPLA-CA                        2:32.19 RED    
                  35.26     1:13.53 (38.27)     1:53.28 (39.75)     2:32.19 (38.91)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O BLUE
        1:22.70  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meris, Shawn N      15 UN-01-CA/SET                   1:16.49 RED    
                  35.96     1:16.49 (40.53)                                        
 WHT - Division  
  1 Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                        1:19.02 RED    
                  37.85     1:19.02 (41.17)                                        
  2 Ponce, Louis M      17 SEAL-CA                        1:21.98 RED    
                  37.61     1:21.98 (44.37)                                        
  3 LeBlanc, Chase J    15 SPLA-CA                        1:27.42  WHT   
                  40.87     1:27.42 (46.55)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O BLUE
        2:34.70  15&O RED
             --  15&O  WHT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meris, Shawn N      15 UN-01-CA/SET                   2:21.12 BLUE   
                  30.47     1:06.02 (35.55)     1:48.88 (42.86)     2:21.12 (32.24)
 -- Mokulua, Grayson    16 SPLA-CA                             DQ        
                  31.53     1:07.15 (35.62)     1:51.88 (44.73)          DQ (36.13)
 WHT - Division  
 -- Ponce, Louis M      17 SEAL-CA                             DQ        
                  31.74     1:16.54 (44.80)     2:08.27 (51.73)          DQ (36.42)