DA RW SCY - Meet Results

DA RW SCY
5/4/2019 - 5/5/2019
San Juan Capistrano, CA USA
Updated: 5/6/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Dolphin Aquatics - CA                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                   2019 CA DA May RW - 5/4/2019 to 5/5/2019                    
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
                18.10  5-6 .BLU
                21.70  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
,WHT - Division  
  1 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                22.09      22.70 ,WHT   
  2 Young, Camille R           5 STOP-CA                39.54      33.61 ,WHT   
  3 Hernandez, Penny S         5 STOP-CA                43.32      44.79 ,WHT   
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                40.50  5-6 .BLU
                48.60  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                50.65      48.45 .RED   
  2 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                59.02      51.51 ,WHT   
  3 Martini, Isla V            6 SACA-CA                   NT      59.49 ,WHT   
  4 Cong, Stephanie            6 SACA-CA              1:10.01    1:02.20 ,WHT   
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                48.10  5-6 .BLU
                57.80  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martini, Isla V            6 SACA-CA                   NT    1:00.18 ,WHT   
  2 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT    1:00.38 ,WHT   
  3 Lin, Sylvia Y              6 UN-01-CA             1:05.02    1:02.89 ,WHT   
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
                24.00  5-6 .BLU
                28.80  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                29.69      28.77 .RED   
  2 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                37.68      33.94 ,WHT   
  3 Gordon, Sadie E            6 GWSC-CA                39.88      35.51 ,WHT   
  4 Kotkosky, Claire M         5 GWSC-CA                   NT      41.97 ,WHT   
  5 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                   NT      49.64 ,WHT   
 -- Martini, Isla V            6 SACA-CA                   NT         DQ        
 -- Cong, Stephanie            6 SACA-CA                42.14         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                52.30  5-6 .BLU
              1:02.80  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA              1:02.83      55.94 .RED   
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
                21.30  5-6 .BLU
                25.60  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                25.05      22.94 .RED   
,WHT - Division  
  1 Lin, Sylvia Y              6 UN-01-CA                  NT      26.41 ,WHT   
  2 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                35.16      27.90 ,WHT   
  3 Cong, Stephanie            6 SACA-CA                33.75      34.61 ,WHT   
  4 Kotkosky, Claire M         5 GWSC-CA                   NT      40.90 ,WHT   
  5 Gordon, Sadie E            6 GWSC-CA                44.67      41.29 ,WHT   
  6 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                   NT      49.00 ,WHT   
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
              1:41.20  5-6 .BLU
              2:01.40  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA              2:32.04    2:20.33 ,WHT   
                1:05.95   2:20.33 (1:14.38)                                        
 -- Lin, Sylvia Y              6 UN-01-CA                  NT         DQ        
                  58.68        DQ (1:07.87)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
                18.10  7-8 .BLU
                21.70  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA                19.48      17.21 .BLU   
  2 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                18.76      18.04 .BLU   
  3 Han, Megan P               8 AZOT-CA                18.21      18.17 .RED   
  4 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                18.46      18.36 .RED   
  5 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                18.71      18.71 .RED   
  6 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                19.52      18.76 .RED   
  7 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA                19.21      19.06 .RED   
  8 Truong, Serafina J         8 ORCA-CA                20.01      21.50 .RED   
  9 Min, Elsa                  8 BREA-CA                19.95      21.61 .RED   
 10 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  20.72      22.74 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Lin, Annah *               7 AZOT-CA                22.48      21.95 ,WHT   
  2 Phinizy, Beatrice e        7 Splash-CA              22.62      23.73 ,WHT   
  3 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              24.73      23.90 ,WHT   
  4 Hall, Hope M               8 AZOT-CA                   NT      26.39 ,WHT   
  5 Liptak, Sydney R           8 BREA-CA                   NT      28.22 ,WHT   
  6 Oh, Leyla G                7 DA-CA                     NT      31.14 ,WHT   
 -- Robertson, Evie N          8 DA-CA                     NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                40.50  7-8 .BLU
                48.60  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Fann, Kayden B             7 SACA-CA                45.44      39.70 .BLU   
  2 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                43.34      40.49 .BLU   
  3 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                43.12      40.81 .RED   
  4 Hoover, Quinlann J         8 GWSC-CA                47.94      41.11 .RED   
  5 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA                48.49      41.63 .RED   
  6 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA                45.12      42.05 .RED   
  7 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA              44.45      42.29 .RED   
  8 Chisholm, Amelie L         8 AZOT-CA                42.46      42.33 .RED   
  9 Fan, Claire B              7 SACA-CA                45.35      42.54 .RED   
 10 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                43.77      43.26 .RED   
 11 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                43.47      45.83 .RED   
 12 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  45.89      48.91 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                   NT      37.08 .BLU   
  2 Hoover, Sloane M           7 GWSC-CA                52.10      44.55 .RED   
  3 Lin, Annah *               7 AZOT-CA                50.13      47.08 .RED   
  4 Liu, Julia M               7 SACA-CA                52.53      47.47 .RED   
  5 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              53.63      48.54 .RED   
  6 Ardelean, Giuliana C       8 UN-01-CA               52.33      48.72 ,WHT   
  7 Liu, Cynthia N             7 SACA-CA                55.23      51.26 ,WHT   
  8 Anonas, Catherine S        8 BREA-CA                53.22      55.41 ,WHT   
  9 Chan, Elizabeth C          7 SACA-CA                   NT      57.17 ,WHT   
 10 Hall, Hope M               8 AZOT-CA              1:05.87    1:03.21 ,WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:28.40  7-8 .BLU
              1:46.10  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA              1:31.65    1:27.19 .BLU   
                  40.40     1:27.19 (46.79)                                        
  2 Robles, Amy S              7 AZOT-CA              1:29.98    1:29.20 .RED   
                  42.02     1:29.20 (47.18)                                        
  3 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA              1:35.94    1:34.26 .RED   
                  45.45     1:34.26 (48.81)                                        
  4 Shim, Skylar F             8 SACA-CA              1:41.55    1:34.99 .RED   
                  45.82     1:34.99 (49.17)                                        
  5 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA              1:37.27    1:35.32 .RED   
                  42.93     1:35.32 (52.39)                                        
  6 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA              1:37.59    1:36.20 .RED   
                  44.77     1:36.20 (51.43)                                        
  7 Truong, Serafina J         8 ORCA-CA              1:34.16    1:45.90 .RED   
                  48.64     1:45.90 (57.26)                                        
,WHT - Division  
  1 Han, Megan P               8 AZOT-CA                   NT    1:35.12 .RED   
                  43.24     1:35.12 (51.88)                                        
  2 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA              1:47.32    1:41.65 .RED   
                  47.42     1:41.65 (54.23)                                        
  3 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                     NT    1:46.41 ,WHT   
                  48.59     1:46.41 (57.82)                                        
  4 Phinizy, Beatrice e        7 Splash-CA                 NT    1:46.56 ,WHT   
                  50.82     1:46.56 (55.74)                                        
  5 Huynh, Linh H              7 Splash-CA            1:50.34    1:47.56 ,WHT   
                  48.27     1:47.56 (59.29)                                        
  6 Ardelean, Giuliana C       8 UN-01-CA                  NT    1:48.72 ,WHT   
                  50.21     1:48.72 (58.51)                                        
  7 Robertson, Evie N          8 DA-CA                     NT    1:56.33 ,WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                48.10  7-8 .BLU
                57.80  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA                51.56      44.43 .BLU   
  2 Robles, Amy S              7 AZOT-CA                50.42      44.88 .BLU   
  3 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA                48.92      46.46 .BLU   
  4 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                50.27      47.36 .BLU   
  5 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                49.11      47.63 .BLU   
  6 Fan, Claire B              7 SACA-CA                48.28      47.83 .BLU   
  7 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                51.31      49.10 .RED   
  8 Chisholm, Amelie L         8 AZOT-CA                52.85      49.23 .RED   
  9 Hoover, Quinlann J         8 GWSC-CA                50.04      50.49 .RED   
 10 Cianciarulo, CeeCee H      7 GWSC-CA                49.19      50.69 .RED   
 11 Hoover, Sloane M           7 GWSC-CA                54.61      51.02 .RED   
 12 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                51.35      51.30 .RED   
 13 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              56.47      53.86 .RED   
 14 Liu, Cynthia N             7 SACA-CA                55.51      56.21 .RED   
,WHT - Division  
  1 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                   NT      43.94 .BLU   
  2 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  59.64      53.10 .RED   
  3 Ardelean, Giuliana C       8 UN-01-CA                  NT      53.42 .RED   
  4 Chan, Elizabeth C          7 SACA-CA                   NT      56.03 .RED   
  5 Myers, Sofia E             8 Splash-CA            1:07.30    1:03.97 ,WHT   
 -- Liu, Julia M               7 SACA-CA              1:12.06         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
                24.00  7-8 .BLU
                28.80  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                24.22      22.23 .BLU   
  2 Khudiakova, Veronika *     8 AZOT-CA                24.34      23.27 .BLU   
  3 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                25.38      23.90 .BLU   
  4 Hoover, Quinlann J         8 GWSC-CA                25.78      24.03 .RED   
  5 Fann, Kayden B             7 SACA-CA                26.39      24.39 .RED   
  6 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA                24.57      25.07 .RED   
  7 Robles, Amy S              7 AZOT-CA                25.05      25.25 .RED   
  8 Fan, Claire B              7 SACA-CA                26.12      25.41 .RED   
  9 Lin, Annah *               7 AZOT-CA                26.88      26.23 .RED   
 10 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                27.10      26.42 .RED   
 11 Cianciarulo, CeeCee H      7 GWSC-CA                27.69      26.69 .RED   
 -- Weaver, Frankie a          8 Splash-CA              27.19         DQ        
,WHT - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA                30.62      25.03 .RED   
  2 Liu, Cynthia N             7 SACA-CA                29.15      26.43 .RED   
  3 Liu, Julia M               7 SACA-CA                   NT      28.19 .RED   
  4 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              34.00      31.60 ,WHT   
  5 Chan, Elizabeth C          7 SACA-CA                   NT      33.24 ,WHT   
 -- Anonas, Catherine S        8 BREA-CA                31.23         DQ        
 -- Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  29.88         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                52.30  7-8 .BLU
              1:02.80  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Han, Megan P               8 AZOT-CA                54.31      53.28 .RED   
  2 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                55.28      53.75 .RED   
  3 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                58.85      54.30 .RED   
  4 Robles, Amy S              7 AZOT-CA                53.77      54.93 .RED   
 -- Huynh, Linh H              7 Splash-CA            1:01.74         DQ        
,WHT - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA              1:03.67      57.99 .RED   
  2 Ardelean, Giuliana C       8 UN-01-CA                  NT      58.01 .RED   
  3 Robertson, Evie N          8 DA-CA                     NT    1:16.36 ,WHT   
 -- Min, Elsa                  8 BREA-CA                   NT         DQ        
 -- Neth, Rylee J              7 Otters-CA            1:14.41         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
                21.30  7-8 .BLU
                25.60  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ju, Jina                   8 BREA-CA                22.67      18.85 .BLU   
  2 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                21.77      19.66 .BLU   
  3 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                23.29      20.08 .BLU   
  4 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA                23.25      20.28 .BLU   
  5 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                21.35      20.99 .BLU   
  6 Cianciarulo, CeeCee H      7 GWSC-CA                23.28      21.62 .RED   
  7 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                22.59      24.70 .RED   
  8 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA                25.25      26.24 ,WHT   
  9 Lin, Annah *               7 AZOT-CA                23.98      26.47 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Chisholm, Amelie L         8 AZOT-CA                25.78      22.09 .RED   
  2 Hoover, Sloane M           7 GWSC-CA                26.67      24.90 .RED   
  3 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  27.25      25.20 .RED   
  4 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA              26.43      25.90 ,WHT   
  5 Anonas, Catherine S        8 BREA-CA                32.18      27.90 ,WHT   
  6 Liu, Julia M               7 SACA-CA                36.90      29.44 ,WHT   
  7 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              35.73      29.90 ,WHT   
  8 Chan, Elizabeth C          7 SACA-CA                   NT      30.17 ,WHT   
  9 Myers, Sofia E             8 Splash-CA              35.54      31.23 ,WHT   
 -- Hall, Hope M               8 AZOT-CA                35.84         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                46.30  7-8 .BLU
                55.60  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA                48.23      47.04 .RED   
  2 Ju, Jina                   8 BREA-CA                49.96      48.53 .RED   
  3 Robles, Amy S              7 AZOT-CA                48.96      49.18 .RED   
  4 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                52.28      51.74 .RED   
  5 Truong, Serafina J         8 ORCA-CA                50.90      55.81 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Espiritu, Kynsley A        7 AZOT-CA                56.49      48.50 .RED   
  2 Baek, Grace E              7 AZOT-CA                55.80      51.54 .RED   
  3 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA                56.83      55.41 .RED   
  4 Huynh, Linh H              7 Splash-CA              58.39      56.35 ,WHT   
  5 Han, Megan P               8 AZOT-CA                56.35      56.97 ,WHT   
  6 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA              1:02.73    1:03.22 ,WHT   
  7 Min, Elsa                  8 BREA-CA                   NT    1:04.09 ,WHT   
 -- Lin, Annah *               7 AZOT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
              1:41.20  7-8 .BLU
              2:01.40  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Shim, Skylar F             8 SACA-CA              1:42.82    1:38.60 .BLU   
                  49.85     1:38.60 (48.75)                                        
  2 Hoover, Quinlann J         8 GWSC-CA              1:51.91    1:39.17 .BLU   
                  46.72     1:39.17 (52.45)                                        
  3 Gu, Gabby                  8 AZOT-CA              1:41.93    1:40.07 .BLU   
                  46.76     1:40.07 (53.31)                                        
  4 Ju, Jina                   8 BREA-CA              1:52.50    1:40.59 .BLU   
                  45.23     1:40.59 (55.36)                                        
  5 Alva, Taylor S             7 AZOT-CA              1:42.23    1:42.60 .RED   
                  49.23     1:42.60 (53.37)                                        
  6 Fan, Claire B              7 SACA-CA              1:43.66    1:42.81 .RED   
                  43.98     1:42.81 (58.83)                                        
  7 Fann, Kayden B             7 SACA-CA              1:47.41    1:42.86 .RED   
                  50.23     1:42.86 (52.63)                                        
  8 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA              1:50.36    1:46.60 .RED   
                  52.02     1:46.60 (54.58)                                        
  9 Ali, Sophia Ali R          7 AZOT-CA              1:49.17    1:51.36 .RED   
                  52.41     1:51.36 (58.95)                                        
 10 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA            1:55.20    1:53.00 .RED   
                  52.21   1:53.00 (1:00.79)                                        
,WHT - Division  
  1 Liu, Cynthia N             7 SACA-CA                   NT    1:58.45 .RED   
                  57.91   1:58.45 (1:00.54)                                        
  2 Liu, Julia M               7 SACA-CA              2:23.68    2:09.51 ,WHT   
                1:04.32   2:09.51 (1:05.19)                                        
 -- Myers, Sofia E             8 Splash-CA            3:04.79         DQ        
                1:06.49        DQ (1:13.81)                                        
 -- Chan, Elizabeth C          7 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
                22.20  .BLU
                26.60  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tennant, Brooklyn T        8 AZOT-CA                22.89      23.06 .RED   
  2 Shim, Skylar F             8 SACA-CA                23.33      23.26 .RED   
  3 Huynh, Linh H              7 Splash-CA              23.50      23.94 .RED   
  4 Truong, Serafina J         8 ORCA-CA                23.11      25.43 .RED   
  5 Lin, Annah *               7 AZOT-CA                25.11      26.13 .RED   
  6 Neth, Rylee J              7 Otters-CA              25.35      26.36 .RED   
  7 Tennant, Blair M           6 AZOT-CA                25.51      27.05 ,WHT   
  8 Redfern, Kirsten M         8 DA-CA                  26.43      29.42 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Liptak, Sydney R           8 BREA-CA                   NT      25.23 .RED   
  2 Robertson, Evie N          8 DA-CA                     NT      28.54 ,WHT   
  3 Phinizy, Beatrice e        7 Splash-CA                 NT      28.77 ,WHT   
  4 Young, Camille R           5 STOP-CA                34.45      32.57 ,WHT   
  5 Hall, Hope M               8 AZOT-CA                   NT      36.14 ,WHT   
  6 Hernandez, Penny S         5 STOP-CA                36.62      37.57 ,WHT   
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.90  .BLU
                37.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA                34.56      32.70 .BLU   
  2 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                35.26      33.87 .BLU   
  3 Okuno, Allison M          10 BREA-CA                36.11      34.21 .RED   
  4 Vu, Morgan T               9 AZOT-CA                35.31      34.47 .RED   
  4 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA                36.00      34.47 .RED   
  6 Morgan, Gemma D           10 AZOT-CA                33.99      34.50 .RED   
  7 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA                34.70      34.88 .RED   
  8 Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA               36.77      35.04 .RED   
  9 Le, Kamille                8 SACA-CA                35.86      35.58 .RED   
 10 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                36.57      36.21 .RED   
 11 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                36.82      36.33 .RED   
 12 Fan, Katie B              10 SACA-CA                36.66      36.62 .RED   
,WHT - Division  
  1 Razzouk, Rita T           10 AZOT-CA                37.97      34.02 .RED   
  2 Turk, Paige m             10 Splash-CA              37.12      35.18 .RED   
  3 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT      35.85 .RED   
  4 Gong, Emma                 9 BREA-CA                37.67      36.09 .RED   
  5 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                38.57      36.75 .RED   
  6 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA                 37.73      36.90 .RED   
  7 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                39.17      36.91 .RED   
  8 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                39.00      38.08 ,WHT   
  9 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                37.13      38.19 ,WHT   
 10 Lee, Adalyn                8 BREA-CA                40.04      38.38 ,WHT   
 11 Mejia, Arianna J          10 ORCA-CA                   NT      38.60 ,WHT   
 12 Wood, Violet J             9 BREA-CA                46.18      38.96 ,WHT   
 13 Cao, Donia F              10 BREA-CA                40.44      40.64 ,WHT   
 14 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                43.10      40.93 ,WHT   
 15 Yan, Isabella              9 BREA-CA                45.88      42.45 ,WHT   
 16 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA                41.77      42.73 ,WHT   
 17 Kumar, Diya N              9 SACA-CA                40.87      43.16 ,WHT   
 18 Chiu, Serena A             9 BREA-CA                41.95      43.55 ,WHT   
 19 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA              45.27      44.23 ,WHT   
 19 Hsu, Elaine A              9 SACA-CA                52.75      44.23 ,WHT   
 21 Hua, Skylie M              8 BREA-CA                51.79      46.97 ,WHT   
 22 Braun, Leia H              9 AZOT-CA                51.99      49.46 ,WHT   
 23 Krish, Nina S             10 SACA-CA                53.38      50.15 ,WHT   
 24 McKinley, Averie L         9 SACA-CA                   NT      56.47 ,WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:14.70  .BLU
              1:21.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:17.32    1:08.81 .BLU   
                  33.48     1:08.81 (35.33)                                        
  2 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA              1:20.13    1:15.64 .RED   
                  36.87     1:15.64 (38.77)                                        
  3 Okuno, Allison M          10 BREA-CA              1:20.81    1:16.79 .RED   
                  37.09     1:16.79 (39.70)                                        
  4 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              1:19.31    1:17.62 .RED   
                  37.19     1:17.62 (40.43)                                        
  5 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:19.19    1:18.35 .RED   
                  38.61     1:18.35 (39.74)                                        
  6 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:19.63    1:20.60 .RED   
                  38.28     1:20.60 (42.32)                                        
  7 Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA              1:17.96    1:21.25 .RED   
                  37.74     1:21.25 (43.51)                                        
  8 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA              1:20.37    1:21.61 ,WHT   
                  38.23     1:21.61 (43.38)                                        
,WHT - Division  
  1 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA               1:24.17    1:17.55 .RED   
                  36.32     1:17.55 (41.23)                                        
  2 Morgan, Gemma D           10 AZOT-CA              1:26.33    1:17.99 .RED   
                  37.16     1:17.99 (40.83)                                        
  3 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT    1:19.36 .RED   
                  38.20     1:19.36 (41.16)                                        
  4 Paul, Olivia S             9 AAM-CA               1:22.94    1:21.73 ,WHT   
                  38.19     1:21.73 (43.54)                                        
  5 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA              1:26.64    1:22.20 ,WHT   
                  39.49     1:22.20 (42.71)                                        
  6 Gong, Emma                 9 BREA-CA              1:21.76    1:22.42 ,WHT   
                  38.69     1:22.42 (43.73)                                        
  7 You, Katelynn             10 AAA-CA               1:23.62    1:25.47 ,WHT   
                  38.46     1:25.47 (47.01)                                        
  8 Fransz, Savannah F         9 GWSC-CA              1:29.22    1:27.40 ,WHT   
                  41.94     1:27.40 (45.46)                                        
  9 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA              1:28.59    1:28.03 ,WHT   
                  41.84     1:28.03 (46.19)                                        
 10 Lee, Liliana N             9 BREA-CA              1:36.40    1:28.75 ,WHT   
                  42.63     1:28.75 (46.12)                                        
 11 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA              1:36.33    1:28.96 ,WHT   
                  42.20     1:28.96 (46.76)                                        
 12 Lee, Adalyn                8 BREA-CA              1:29.99    1:29.24 ,WHT   
                  40.91     1:29.24 (48.33)                                        
 13 Guerrero, Natalya H       10 GWSC-CA              1:43.17    1:29.36 ,WHT   
                  43.44     1:29.36 (45.92)                                        
 14 Robles, Leilani L          8 BREA-CA              1:29.04    1:29.85 ,WHT   
                  42.32     1:29.85 (47.53)                                        
 15 Mejia, Arianna J          10 ORCA-CA              1:41.18    1:30.86 ,WHT   
 16 Cao, Donia F              10 BREA-CA              1:31.78    1:32.31 ,WHT   
                  44.77     1:32.31 (47.54)                                        
 17 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA               1:47.67    1:33.00 ,WHT   
                  45.40     1:33.00 (47.60)                                        
 18 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA              1:39.20    1:33.55 ,WHT   
                  47.18     1:33.55 (46.37)                                        
 19 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA              1:43.50    1:35.87 ,WHT   
                  44.60     1:35.87 (51.27)                                        
 20 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA            1:47.34    1:44.56 ,WHT   
                  49.65     1:44.56 (54.91)                                        
 21 Geisendorff, Kate L        9 DA-CA                     NT    1:46.44 ,WHT   
                  47.98     1:46.44 (58.46)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:42.00  .BLU
              2:56.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gong, Emma                 9 BREA-CA              2:48.65    2:51.28 .RED   
                  38.69     1:22.61 (43.92)     2:08.86 (46.25)     2:51.28 (42.42)
 -- Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              2:46.32         DQ        
,WHT - Division  
  1 Lopez, Rebecca A          10 AZOT-CA                   NT    2:49.21 .RED   
                  35.12     1:16.59 (41.47)     2:03.13 (46.54)     2:49.21 (46.08)
  2 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                   NT    2:51.41 .RED   
                  37.86     1:21.18 (43.32)     2:07.09 (45.91)     2:51.41 (44.32)
  3 Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA             2:59.28    2:57.00 ,WHT   
                  37.96     1:21.20 (43.24)     2:09.40 (48.20)     2:57.00 (47.60)
  4 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA              3:04.35    3:04.28 ,WHT   
                  41.16     1:28.66 (47.50)     2:17.13 (48.47)     3:04.28 (47.15)
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grannis, Eveline Y        10 UN-01-CA                  NT    6:19.21        
                  33.71     1:11.63 (37.92)     1:50.64 (39.01)     2:30.11 (39.47)
        3:08.80 (38.69)     3:48.27 (39.47)     4:26.55 (38.28)     5:04.86 (38.31)
        5:42.95 (38.09)     6:19.21 (36.26)                                        
  2 Teger, Chloe H             9 ORCA-CA              6:40.93    6:36.29        
                  36.90     1:17.50 (40.60)     1:57.74 (40.24)     2:38.63 (40.89)
        3:18.93 (40.30)     3:59.45 (40.52)     4:40.39 (40.94)     5:20.39 (40.00)
        6:00.00 (39.61)     6:36.29 (36.29)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.50  .BLU
                44.30  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Morgan, Gemma D           10 AZOT-CA                42.81      40.35 .BLU   
  2 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                41.20      41.09 .RED   
  3 Okuno, Allison M          10 BREA-CA                42.69      41.37 .RED   
  4 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA                41.22      41.65 .RED   
  5 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                42.85      42.01 .RED   
  6 Paul, Olivia S             9 AAM-CA                 43.59      43.18 .RED   
  7 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA                 42.65      43.50 .RED   
  8 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA                43.04      44.16 .RED   
  9 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                44.26      44.67 ,WHT   
 10 Hernandez, Abby J          8 STOP-CA                43.88      45.80 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Turk, Paige m             10 Splash-CA                 NT      44.72 ,WHT   
  2 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  46.56      44.75 ,WHT   
  3 Robles, Leilani L          8 BREA-CA                45.34      45.69 ,WHT   
  4 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA                    NT      46.34 ,WHT   
  5 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                45.82      47.69 ,WHT   
  6 Mejia, Arianna J          10 ORCA-CA                47.46      47.71 ,WHT   
  7 Cao, Donia F              10 BREA-CA                49.10      48.08 ,WHT   
  8 Fransz, Savannah F         9 GWSC-CA                49.33      48.75 ,WHT   
  9 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA                47.07      48.92 ,WHT   
 10 Lee, Liliana N             9 BREA-CA                46.83      49.05 ,WHT   
 11 Guerrero, Natalya H       10 GWSC-CA                49.43      49.18 ,WHT   
 12 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA                   NT      49.99 ,WHT   
 13 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA              50.73      50.23 ,WHT   
 14 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA                55.15      52.23 ,WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:28.60  .BLU
              1:36.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:30.69    1:26.00 .BLU   
                  42.52     1:26.00 (43.48)                                        
  2 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA              1:30.85    1:28.22 .BLU   
                  41.71     1:28.22 (46.51)                                        
  3 Okuno, Allison M          10 BREA-CA              1:28.73    1:28.39 .BLU   
                  42.60     1:28.39 (45.79)                                        
  4 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              1:29.95    1:30.90 .RED   
                  43.98     1:30.90 (46.92)                                        
  5 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:34.17    1:32.12 .RED   
                  46.13     1:32.12 (45.99)                                        
  6 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA              1:35.43    1:33.57 .RED   
                  44.98     1:33.57 (48.59)                                        
  7 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA              1:32.42    1:36.11 .RED   
                  47.33     1:36.11 (48.78)                                        
,WHT - Division  
  1 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA              1:43.12    1:24.43 .BLU   
                  42.21     1:24.43 (42.22)                                        
  2 Vu, Morgan T               9 AZOT-CA                   NT    1:29.21 .RED   
                  44.39     1:29.21 (44.82)                                        
  3 Turk, Paige m             10 Splash-CA                 NT    1:33.90 .RED   
                  46.07     1:33.90 (47.83)                                        
  4 Lee, Adalyn                8 BREA-CA                   NT    1:36.87 ,WHT   
                  46.35     1:36.87 (50.52)                                        
  5 Pham, Mira T              10 AZOT-CA                   NT    1:37.03 ,WHT   
                  47.19     1:37.03 (49.84)                                        
  6 Wood, Violet J             9 BREA-CA                   NT    1:37.15 ,WHT   
                  47.44     1:37.15 (49.71)                                        
  7 Fan, Katie B              10 SACA-CA              1:39.94    1:37.35 ,WHT   
                  46.73     1:37.35 (50.62)                                        
  8 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA              1:38.65    1:37.92 ,WHT   
                  48.27     1:37.92 (49.65)                                        
  9 Chiu, Serena A             9 BREA-CA                   NT    1:41.66 ,WHT   
                  50.28     1:41.66 (51.38)                                        
 10 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA                 NT    1:42.86 ,WHT   
                  47.42     1:42.86 (55.44)                                        
 11 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA              1:44.63    1:45.43 ,WHT   
                  50.25     1:45.43 (55.18)                                        
 12 Yan, Isabella              9 BREA-CA                   NT    1:50.04 ,WHT   
                  53.11     1:50.04 (56.93)                                        
 13 Kumar, Diya N              9 SACA-CA              1:49.99    1:51.59 ,WHT   
                  55.40     1:51.59 (56.19)                                        
 14 McKinley, Averie L         9 SACA-CA                   NT    2:03.11 ,WHT   
                  57.14   2:03.11 (1:05.97)                                        
 -- Hsu, Elaine A              9 SACA-CA                   NT         DQ        
                  54.49        DQ (1:03.53)                                        
 -- Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA             1:39.36         DQ        
                  43.77          DQ (48.35)                                        
 -- Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                   NT         DQ        
                  48.63          DQ (50.05)                                        
 -- Krish, Nina S             10 SACA-CA                   NT         DQ        
                  57.37        DQ (1:09.54)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                45.60  .BLU
                49.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA                46.33      43.88 .BLU   
  2 Lee, May                  10 BREA-CA                48.62      44.11 .BLU   
  3 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                46.75      44.26 .BLU   
  4 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                46.87      44.32 .BLU   
  5 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA                46.99      44.65 .BLU   
  6 Gong, Emma                 9 BREA-CA                47.87      44.83 .BLU   
  7 Le, Kamille                8 SACA-CA                49.51      45.20 .BLU   
  8 Morgan, Gemma D           10 AZOT-CA                48.05      45.74 .RED   
  9 Fan, Katie B              10 SACA-CA                46.52      46.05 .RED   
 10 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                46.21      46.56 .RED   
 11 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                47.41      47.72 .RED   
 12 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA                48.11      47.90 .RED   
 13 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA                47.61      48.75 .RED   
,WHT - Division  
  1 Razzouk, Rita T           10 AZOT-CA                   NT      47.29 .RED   
  2 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                50.60      47.98 .RED   
  3 Grannis, Eveline Y        10 UN-01-CA               52.87      49.20 .RED   
  4 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT      50.83 ,WHT   
  5 Turk, Paige m             10 Splash-CA                 NT      50.86 ,WHT   
  6 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA            1:03.11      51.80 ,WHT   
  7 Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                52.96      52.65 ,WHT   
  8 Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA               54.33      52.70 ,WHT   
  9 Kumar, Diya N              9 SACA-CA                53.20      53.07 ,WHT   
 10 Cao, Donia F              10 BREA-CA                54.14      53.33 ,WHT   
 11 Wood, Violet J             9 BREA-CA                54.98      54.02 ,WHT   
 12 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA                52.40      54.14 ,WHT   
 13 Hua, Skylie M              8 BREA-CA              1:05.69      59.85 ,WHT   
 14 Yan, Isabella              9 BREA-CA                59.47      59.95 ,WHT   
 15 Braun, Leia H              9 AZOT-CA                   NT    1:00.11 ,WHT   
 16 Chiu, Serena A             9 BREA-CA              1:01.13    1:03.42 ,WHT   
 17 Krish, Nina S             10 SACA-CA                   NT    1:06.92 ,WHT   
 18 McKinley, Averie L         9 SACA-CA                   NT    1:14.87 ,WHT   
 -- Hsu, Elaine A              9 SACA-CA              1:01.54         DQ        
 -- Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA              1:01.14         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:40.00  .BLU
              1:49.10  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA               1:42.06    1:34.01 .BLU   
                  44.78     1:34.01 (49.23)                                        
  2 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:41.48    1:34.27 .BLU   
                  43.97     1:34.27 (50.30)                                        
  3 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA              1:41.07    1:37.27 .BLU   
                  47.60     1:37.27 (49.67)                                        
  4 Paul, Olivia S             9 AAM-CA               1:41.34    1:37.66 .BLU   
                  45.96     1:37.66 (51.70)                                        
  5 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:40.19    1:39.07 .BLU   
                  47.57     1:39.07 (51.50)                                        
  6 Gong, Emma                 9 BREA-CA              1:42.79    1:39.18 .BLU   
                  47.37     1:39.18 (51.81)                                        
  7 You, Katelynn             10 AAA-CA               1:41.16    1:39.33 .BLU   
                  48.14     1:39.33 (51.19)                                        
  8 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:43.05    1:41.15 .RED   
                  49.56     1:41.15 (51.59)                                        
  9 Okuno, Allison M          10 BREA-CA              1:45.77    1:41.30 .RED   
                  49.17     1:41.30 (52.13)                                        
 10 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA              1:45.26    1:42.97 .RED   
                  48.75     1:42.97 (54.22)                                        
 11 Fransz, Savannah F         9 GWSC-CA              1:43.87    1:46.07 .RED   
                  49.74     1:46.07 (56.33)                                        
 12 Tran, Tatum E              8 AZOT-CA              1:44.67    1:47.39 .RED   
                  53.85     1:47.39 (53.54)                                        
,WHT - Division  
  1 Hernandez, Abby J          8 STOP-CA                   NT    1:42.00 .RED   
                  48.95     1:42.00 (53.05)                                        
  2 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA                   NT    1:42.36 .RED   
                  50.05     1:42.36 (52.31)                                        
  3 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA              1:50.24    1:44.47 .RED   
                  50.62     1:44.47 (53.85)                                        
  4 Grannis, Eveline Y        10 UN-01-CA                  NT    1:44.52 .RED   
                  50.17     1:44.52 (54.35)                                        
  5 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT    1:44.74 .RED   
                  50.64     1:44.74 (54.10)                                        
  6 Lopez, Rebecca A          10 AZOT-CA                   NT    1:45.41 .RED   
                  49.53     1:45.41 (55.88)                                        
  7 Turk, Paige m             10 Splash-CA                 NT    1:48.04 .RED   
                  51.59     1:48.04 (56.45)                                        
  8 Lee, Liliana N             9 BREA-CA                   NT    1:48.45 .RED   
                  51.05     1:48.45 (57.40)                                        
  9 Guerrero, Natalya H       10 GWSC-CA              1:55.96    1:54.72 ,WHT   
                  52.80   1:54.72 (1:01.92)                                        
 10 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:58.80    1:58.62 ,WHT   
                  54.58   1:58.62 (1:04.04)                                        
 11 Cao, Donia F              10 BREA-CA              1:58.01    1:58.67 ,WHT   
                  55.27   1:58.67 (1:03.40)                                        
 12 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA                   NT    2:00.52 ,WHT   
                  58.17   2:00.52 (1:02.35)                                        
 13 Geisendorff, Kate L        9 DA-CA                     NT    2:25.08 ,WHT   
                1:06.65   2:25.08 (1:18.43)                                        
 -- Lee, Adalyn                8 BREA-CA                   NT         DQ        
                  53.36        DQ (1:00.34)                                        
 -- Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA              1:53.28         DQ        
                  50.26          DQ (54.58)                                        
 -- Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA              2:07.56         DQ        
                  53.56          DQ (58.38)                                        
 -- Todorovac, Mia C          10 SACA-CA                   NT         DQ        
                  59.02        DQ (1:06.03)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                38.30  .BLU
                41.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA                 38.34      34.67 .BLU   
  2 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA                40.24      39.00 .RED   
  3 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA                40.63      39.49 .RED   
  4 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA                41.34      40.02 .RED   
  5 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA                40.65      41.08 .RED   
  6 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA                39.33      41.46 .RED   
  7 Gong, Emma                 9 BREA-CA                40.00      42.41 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT      38.22 .BLU   
  2 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA                 43.30      39.57 .RED   
  3 Okuno, Allison M          10 BREA-CA                42.01      40.97 .RED   
  4 Morgan, Gemma D           10 AZOT-CA                44.17      41.83 ,WHT   
  5 Paul, Olivia S             9 AAM-CA                 42.84      42.32 ,WHT   
  6 Teger, Chloe H             9 ORCA-CA                42.70      44.13 ,WHT   
  7 Turk, Paige m             10 Splash-CA                 NT      44.30 ,WHT   
  8 Dave, Pooja N             10 AZOT-CA                48.04      44.40 ,WHT   
  9 Erkman, Ting Ting F       10 GWSC-CA                42.62      44.58 ,WHT   
 10 Hernandez, Abby J          8 STOP-CA                42.41      47.34 ,WHT   
 11 Robles, Leilani L          8 BREA-CA                44.92      48.17 ,WHT   
 12 Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA               46.47      49.11 ,WHT   
 13 Mulqueen, Kieran J        10 BREA-CA                59.45      49.72 ,WHT   
 14 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA              1:00.40      49.98 ,WHT   
 15 Tadrous, Chloe E          10 STOP-CA              1:00.82      51.43 ,WHT   
 16 Lee, Liliana N             9 BREA-CA                55.94      51.67 ,WHT   
 17 Lee, Adalyn                8 BREA-CA                50.43      54.86 ,WHT   
 18 Kelly, Makenna R           9 Otters-CA              59.06      56.41 ,WHT   
 19 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA                    NT      58.29 ,WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:29.30  .BLU
              1:37.40  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Grannis, Eveline Y        10 UN-01-CA             1:33.12    1:24.35 .BLU   
                  39.18     1:24.35 (45.17)                                        
  2 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA              1:32.07    1:27.41 .BLU   
                  40.51     1:27.41 (46.90)                                        
  3 Vu, Morgan T               9 AZOT-CA              1:34.09    1:29.79 .RED   
                  40.57     1:29.79 (49.22)                                        
  4 Nguyen, Taryn A            8 AZOT-CA              1:32.08    1:30.48 .RED   
                  42.17     1:30.48 (48.31)                                        
  5 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA              1:29.52    1:30.56 .RED   
                  41.92     1:30.56 (48.64)                                        
  6 Gong, Emma                 9 BREA-CA              1:33.16    1:32.35 .RED   
                  43.32     1:32.35 (49.03)                                        
  7 Pramono, Haylee            8 AZOT-CA              1:33.88    1:36.39 .RED   
                  43.02     1:36.39 (53.37)                                        
  8 Teger, Chloe H             9 ORCA-CA              1:32.03    1:36.63 .RED   
                  46.78     1:36.63 (49.85)                                        
  9 Shaffer, Sydney A          8 GWSC-CA              1:32.57    1:38.89 ,WHT   
                  42.68     1:38.89 (56.21)                                        
,WHT - Division  
  1 Ngo, Taryn M              10 UN-03-CA                  NT    1:34.23 .RED   
                  40.00     1:34.23 (54.23)                                        
  2 Le, Kamille                8 SACA-CA              1:45.22    1:36.17 .RED   
                  41.38     1:36.17 (54.79)                                        
  3 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA               1:38.91    1:38.97 ,WHT   
                  45.29     1:38.97 (53.68)                                        
  4 Pham, Mira T              10 AZOT-CA              1:50.73    1:40.94 ,WHT   
                  44.03     1:40.94 (56.91)                                        
  5 Bartelli, Alyssa N        10 STOP-CA              1:43.29    1:46.32 ,WHT   
                  50.10     1:46.32 (56.22)                                        
  6 Kumar, Diya N              9 SACA-CA              1:57.40    1:59.92 ,WHT   
                  54.45   1:59.92 (1:05.47)                                        
  7 Cao, Donia F              10 BREA-CA              1:58.05    2:03.71 ,WHT   
                  56.09   2:03.71 (1:07.62)                                        
 -- Krish, Nina S             10 SACA-CA                   NT         DQ        
                1:06.40        DQ (1:23.93)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.60  .BLU
              1:34.40  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Houldsworth, Annabelle S   9 AZOT-CA              1:28.24    1:29.69 .RED   
                  41.48     1:29.69 (48.21)                                        
  2 You, Katelynn             10 AAA-CA               1:29.79    1:34.11 .RED   
                  43.97     1:34.11 (50.14)                                        
,WHT - Division  
  1 Fuertes, Azumi N          10 UN-01-CA             1:42.03    1:37.95 ,WHT   
                  46.00     1:37.95 (51.95)                                        
 -- Hurley, Madeleine M        9 STOP-CA              1:35.05         DQ        
                  41.41          DQ (50.62)                                        
 -- Kelly, Makenna R           9 Otters-CA            1:46.45         DQ        
                  49.30          DQ (55.35)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
              3:06.50  .BLU
              3:23.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gandotra, Deea            10 AZOT-CA              3:10.90    3:02.82 .BLU   
                  39.36     1:27.82 (48.46)     2:20.08 (52.26)     3:02.82 (42.74)
  2 Okuno, Allison M          10 BREA-CA              3:12.03    3:05.68 .BLU   
                  41.56     1:28.07 (46.51)     2:23.89 (55.82)     3:05.68 (41.79)
  3 Kambal, Sanvi G            9 SACA-CA              3:16.69    3:20.18 .RED   
                  42.88     1:34.35 (51.47)     2:32.83 (58.48)     3:20.18 (47.35)
 -- Gong, Emma                 9 BREA-CA              3:17.48         DQ        
                  43.25     1:38.20 (54.95)     2:31.40 (53.20)          DQ (45.69)
,WHT - Division  
  1 Grannis, Eveline Y        10 UN-01-CA                  NT    2:54.62 .BLU   
                  32.13     1:13.62 (41.49)     2:11.20 (57.58)     2:54.62 (43.42)
  2 Lee, May                  10 BREA-CA                   NT    3:02.91 .BLU   
                  41.52     1:29.81 (48.29)     2:22.63 (52.82)     3:02.91 (40.28)
  3 Rodriguez, Zoey L          9 AAM-CA               3:27.66    3:19.09 .RED   
                  48.22     1:39.86 (51.64)     2:31.16 (51.30)     3:19.09 (47.93)
  4 Fan, Katie B              10 SACA-CA              3:24.60    3:25.81 ,WHT   
                  45.36     1:37.95 (52.59)     2:36.73 (58.78)     3:25.81 (49.08)
  5 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                   NT    3:32.06 ,WHT   
                  39.61     1:39.16 (59.55)     2:36.89 (57.73)     3:32.06 (55.17)
  6 Lee, Adalyn                8 BREA-CA                   NT    3:34.54 ,WHT   
                  51.42     1:44.37 (52.95)   2:46.10 (1:01.73)     3:34.54 (48.44)
  7 Yan, Isabella              9 BREA-CA                   NT    4:02.84 ,WHT   
                  59.34     1:56.56 (57.22)   3:08.94 (1:12.38)     4:02.84 (53.90)
 -- Hunter, Aria K             8 GWSC-CA                   NT         DQ        
                  36.59     1:29.47 (52.88)   2:30.60 (1:01.13)          DQ (51.34)
 -- Vu, Morgan T               9 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  36.01     1:24.84 (48.83)     2:14.08 (49.24)          DQ (51.76)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.70  .BLU
                33.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  32.01      30.57 .BLU   
  2 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA                30.96      31.18 .RED   
  3 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  32.65      31.55 .RED   
  4 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA                32.56      31.79 .RED   
  5 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                31.04      31.81 .RED   
  6 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                32.04      32.67 .RED   
  7 Thompson, Amery A         12 AAA-CA                 31.73      33.17 .RED   
  8 Garcia, Julia N           12 ORCA-CA                32.34      33.34 .RED   
  9 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA                33.11      33.64 ,WHT   
 10 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA                33.04      33.77 ,WHT   
 11 Steinberg, Sofia D        12 GWSC-CA                33.38      34.29 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Milligan, Claire Z        12 AAA-CA                 34.79      31.70 .RED   
  2 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                  40.36      31.82 .RED   
  3 Rhee, Chloe S             12 AZOT-CA                34.52      31.88 .RED   
  4 Hosseinzadeh, Kiana       12 DA-CA                  41.20      32.60 .RED   
  5 Zhang, Kelly              12 AZOT-CA                34.45      33.89 ,WHT   
  6 Redfern, Claire C         11 DA-CA                  37.11      34.44 ,WHT   
  7 Li, Amanda H              11 AZOT-CA                34.45      34.79 ,WHT   
  8 Ta, Vivi X                11 GWSC-CA                37.47      35.60 ,WHT   
  9 Boyd, Ava m               12 Splash-CA              36.29      36.61 ,WHT   
 10 Collins, Lily A           12 DA-CA                  40.04      36.82 ,WHT   
 11 Huberman, Brooke L        11 GWSC-CA                38.49      37.14 ,WHT   
 12 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA                37.40      37.53 ,WHT   
 13 Yardumian, Tessa M        11 AAA-CA                 40.68      37.85 ,WHT   
 14 Vuppula, Ananya           12 AZOT-CA                39.91      38.15 ,WHT   
 15 Kamps, Lexie G            11 SACA-CA                41.28      40.24 ,WHT   
 16 Krish, Ria I              12 SACA-CA                48.70      40.90 ,WHT   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.70  .BLU
              1:12.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Reina, Daniella F         12 GWSC-CA              1:08.26    1:04.42 .BLU   
                  30.66     1:04.42 (33.76)                                        
  2 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               1:07.23    1:06.10 .BLU   
                  31.93     1:06.10 (34.17)                                        
  3 Teger, Carley A           11 ORCA-CA              1:06.91    1:07.49 .RED   
                  32.20     1:07.49 (35.29)                                        
  4 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA              1:12.38    1:09.71 .RED   
                  33.03     1:09.71 (36.68)                                        
  5 Beck, Eme V               12 GWSC-CA              1:10.62    1:11.24 .RED   
                  34.54     1:11.24 (36.70)                                        
  6 King, Tessa J             11 GWSC-CA              1:11.33    1:11.88 .RED   
                  33.63     1:11.88 (38.25)                                        
  7 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA              1:11.73    1:12.40 .RED   
                  34.49     1:12.40 (37.91)                                        
  8 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:10.42    1:13.42 ,WHT   
                  34.50     1:13.42 (38.92)                                        
,WHT - Division  
  1 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:14.58    1:08.93 .RED   
                  32.71     1:08.93 (36.22)                                        
  2 Hawkes, Naomi J           12 DA-CA                1:25.40    1:08.97 .RED   
                  30.74     1:08.97 (38.23)                                        
  3 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                     NT    1:11.17 .RED   
                  32.72     1:11.17 (38.45)                                        
  4 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA              1:14.60    1:11.44 .RED   
                  33.58     1:11.44 (37.86)                                        
  5 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                1:17.27    1:11.53 .RED   
                  35.61     1:11.53 (35.92)                                        
  6 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                1:25.68    1:12.69 .RED   
                  33.60     1:12.69 (39.09)                                        
  7 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA              1:13.20    1:15.26 ,WHT   
                  35.74     1:15.26 (39.52)                                        
  8 Carles, Morgan A          11 GWSC-CA              1:17.82    1:15.31 ,WHT   
                  36.19     1:15.31 (39.12)                                        
  9 Oh, Camille I             11 DA-CA                1:28.71    1:16.36 ,WHT   
                  35.21     1:16.36 (41.15)                                        
 10 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA              1:13.95    1:17.06 ,WHT   
                  36.60     1:17.06 (40.46)                                        
 11 Luo, Samantha A           11 BREA-CA              1:18.96    1:17.81 ,WHT   
                  37.68     1:17.81 (40.13)                                        
 12 Zheng, Moran              11 BREA-CA              1:19.23    1:19.38 ,WHT   
                  37.63     1:19.38 (41.75)                                        
 13 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA              1:24.09    1:24.88 ,WHT   
                  40.54     1:24.88 (44.34)                                        
 14 Lee, Katherine            11 Splash-CA                 NT    1:25.19 ,WHT   
                  41.02     1:25.19 (44.17)                                        
 15 Collins, Lily A           12 DA-CA                     NT    1:32.49 ,WHT   
                  43.86     1:32.49 (48.63)                                        
 16 Sokoloff, Aubrie C        12 GWSC-CA                   NT    1:50.63 ,WHT   
                  51.01     1:50.63 (59.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:24.10  .BLU
              2:37.20  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               2:24.98    2:25.53 .RED   
                  34.36     1:12.10 (37.74)     1:49.83 (37.73)     2:25.53 (35.70)
  2 Barrios, Myla E           12 BREA-CA              2:30.82    2:25.79 .RED   
                  33.50     1:11.00 (37.50)     1:49.70 (38.70)     2:25.79 (36.09)
  3 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               2:34.47    2:36.20 .RED   
                  36.12     1:15.68 (39.56)     1:56.11 (40.43)     2:36.20 (40.09)
  4 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              2:35.80    2:39.17 ,WHT   
                  37.27     1:19.10 (41.83)     1:59.86 (40.76)     2:39.17 (39.31)
,WHT - Division  
  1 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                2:41.58    2:30.25 .RED   
                  35.45     1:13.71 (38.26)     1:52.55 (38.84)     2:30.25 (37.70)
  2 Yu, Eva                   12 BREA-CA              2:48.83    2:34.19 .RED   
                  36.03     1:15.82 (39.79)     1:56.45 (40.63)     2:34.19 (37.74)
  3 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              2:39.87    2:34.62 .RED   
                  34.64     1:15.10 (40.46)     1:54.96 (39.86)     2:34.62 (39.66)
  4 King, Tessa J             11 GWSC-CA                   NT    2:35.59 .RED   
                  34.65     1:14.41 (39.76)     1:56.48 (42.07)     2:35.59 (39.11)
  5 Oh, Camille I             11 DA-CA                     NT    2:39.14 ,WHT   
                  36.63     1:17.20 (40.57)     1:57.06 (39.86)     2:39.14 (42.08)
  6 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                2:40.64    2:39.24 ,WHT   
                  36.75     1:17.42 (40.67)     1:59.74 (42.32)     2:39.24 (39.50)
  7 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA              2:40.75    2:49.93 ,WHT   
                  37.80     1:21.20 (43.40)     2:06.07 (44.87)     2:49.93 (43.86)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:24.60  .BLU
              6:59.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 6:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kailiponi, Ayla B         12 AZOT-CA              6:32.05    5:48.87 .BLU   
                  29.12     1:03.47 (34.35)     1:39.10 (35.63)     2:15.05 (35.95)
        2:51.03 (35.98)     3:27.75 (36.72)     4:03.84 (36.09)     4:39.91 (36.07)
        5:15.00 (35.09)     5:48.87 (33.87)                                        
  2 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               6:43.61    6:45.82 .RED   
                  35.53     1:15.71 (40.18)     1:57.51 (41.80)     2:39.64 (42.13)
        3:22.65 (43.01)     4:04.63 (41.98)     4:46.10 (41.47)     5:27.43 (41.33)
        6:07.39 (39.96)     6:45.82 (38.43)                                        
,WHT - Division  
  1 Schechinger, Tiara L      11 SACA-CA                   NT    6:21.84 .BLU   
                  33.18     1:11.22 (38.04)     1:50.24 (39.02)     2:29.09 (38.85)
        3:07.96 (38.87)     3:49.00 (41.04)     4:28.98 (39.98)     5:07.91 (38.93)
        5:45.35 (37.44)     6:21.84 (36.49)                                        
  2 Lin, Ianna                12 BREA-CA              7:18.13    6:31.46 .RED   
                  33.48     1:12.41 (38.93)     1:52.65 (40.24)     2:32.30 (39.65)
        3:13.68 (41.38)     3:53.83 (40.15)     4:33.38 (39.55)     5:13.27 (39.89)
        5:53.72 (40.45)     6:31.46 (37.74)                                        
  3 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA              7:06.48    7:00.73 ,WHT   
                  36.41     1:18.56 (42.15)     2:00.15 (41.59)     2:43.61 (43.46)
        3:26.71 (43.10)     4:09.85 (43.14)     4:53.28 (43.43)     5:36.76 (43.48)
        6:19.31 (42.55)     7:00.73 (41.42)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.20  .BLU
                39.60  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Hoover, Hayden T          11 GWSC-CA                36.38      36.18 .BLU   
  2 Teger, Carley A           11 ORCA-CA                36.85      36.29 .RED   
  3 Stephens, Kayla M         11 AZOT-CA                37.59      36.66 .RED   
  3 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  38.03      36.66 .RED   
  5 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                39.05      37.58 .RED   
  6 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA                38.17      37.86 .RED   
  7 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                37.58      38.58 .RED   
  8 Thompson, Amery A         12 AAA-CA                 38.29      38.59 .RED   
  9 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA                38.59      38.93 .RED   
 10 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA                37.77      39.34 .RED   
 11 Rhee, Chloe S             12 AZOT-CA                36.86      40.21 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                  57.65      37.15 .RED   
  2 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  40.64      38.15 .RED   
  3 Ta, Vivi X                11 GWSC-CA                39.78      38.48 .RED   
  4 Steinberg, Sofia D        12 GWSC-CA                40.19      39.78 ,WHT   
  5 Hosseinzadeh, Kiana       12 DA-CA                     NT      40.31 ,WHT   
  6 Garcia, Julia N           12 ORCA-CA                40.44      40.44 ,WHT   
  7 Boyd, Ava m               12 Splash-CA              39.92      40.95 ,WHT   
  8 Vuppula, Ananya           12 AZOT-CA                45.68      41.20 ,WHT   
  9 Milligan, Claire Z        12 AAA-CA                 43.17      41.40 ,WHT   
 10 Li, Amanda H              11 AZOT-CA                42.55      41.66 ,WHT   
 11 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA                41.60      43.11 ,WHT   
 12 Yardumian, Tessa M        11 AAA-CA                 45.60      43.55 ,WHT   
 13 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA                44.96      43.75 ,WHT   
 14 Redfern, Claire C         11 DA-CA                  47.75      44.44 ,WHT   
 15 Kamps, Lexie G            11 SACA-CA                45.97      48.14 ,WHT   
 16 Krish, Ria I              12 SACA-CA                56.79      48.34 ,WHT   
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.90  .BLU
              1:25.20  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Reina, Daniella F         12 GWSC-CA              1:18.27    1:14.52 .BLU   
                  35.13     1:14.52 (39.39)                                        
  2 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               1:18.61    1:16.32 .BLU   
                  37.50     1:16.32 (38.82)                                        
  3 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:20.06    1:18.50 .RED   
                  38.07     1:18.50 (40.43)                                        
  4 Teger, Carley A           11 ORCA-CA              1:19.56    1:19.16 .RED   
                  37.99     1:19.16 (41.17)                                        
  5 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              1:21.82    1:20.57 .RED   
                  38.80     1:20.57 (41.77)                                        
  6 Barrios, Myla E           12 BREA-CA              1:21.08    1:21.90 .RED   
                  39.95     1:21.90 (41.95)                                        
  7 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              1:24.51    1:22.44 .RED   
  8 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:23.87    1:23.00 .RED   
                  39.98     1:23.00 (43.02)                                        
,WHT - Division  
  1 Yu, Eva                   12 BREA-CA              1:31.56    1:22.77 .RED   
                  40.10     1:22.77 (42.67)                                        
  2 Guard, Lucy I             11 GWSC-CA              1:33.80    1:24.73 .RED   
                  41.48     1:24.73 (43.25)                                        
  3 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA              1:26.41    1:27.56 ,WHT   
                  41.44     1:27.56 (46.12)                                        
  4 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA              1:28.22    1:27.58 ,WHT   
                  42.84     1:27.58 (44.74)                                        
  5 Carles, Morgan A          11 GWSC-CA                   NT    1:28.78 ,WHT   
                  42.89     1:28.78 (45.89)                                        
  6 Li, Amanda H              11 AZOT-CA              1:38.62    1:29.77 ,WHT   
                  43.86     1:29.77 (45.91)                                        
  7 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA              1:25.45    1:29.92 ,WHT   
                  44.10     1:29.92 (45.82)                                        
  8 Shi, Jasmine H            11 BREA-CA              1:40.03    1:33.22 ,WHT   
                  45.21     1:33.22 (48.01)                                        
  9 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA              1:34.61    1:35.14 ,WHT   
                  48.26     1:35.14 (46.88)                                        
 10 Lee, Katherine            11 Splash-CA                 NT    1:47.06 ,WHT   
                  52.18     1:47.06 (54.88)                                        
 -- Zheng, Moran              11 BREA-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:46.20  11-12 .BLU
              3:01.40  11-12 .RED
                   --  11-12 ,WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA               2:52.96    2:44.48 .BLU   
                  39.09     1:20.99 (41.90)     2:03.32 (42.33)     2:44.48 (41.16)
  2 Lin, Ianna                12 BREA-CA              2:50.85    2:45.16 .BLU   
                  39.68     1:20.54 (40.86)     2:02.78 (42.24)     2:45.16 (42.38)
,WHT - Division  
 -- Krish, Ria I              12 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                40.80  .BLU
                44.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  44.04      40.96 .RED   
  2 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                  43.55      41.89 .RED   
  3 Beck, Eme V               12 GWSC-CA                41.85      41.96 .RED   
  4 Barrios, Myla E           12 BREA-CA                43.87      42.58 .RED   
  5 Yu, Eva                   12 BREA-CA                43.53      42.82 .RED   
,WHT - Division  
  1 Hawkes, Naomi J           12 DA-CA                  46.23      38.72 .BLU   
  2 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  45.29      42.68 .RED   
  3 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                     NT      43.85 .RED   
  4 King, Tessa J             11 GWSC-CA                45.68      43.90 .RED   
  5 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                46.40      44.21 .RED   
  6 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA                46.68      46.54 ,WHT   
  7 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA                46.79      46.71 ,WHT   
  8 Luo, Samantha A           11 BREA-CA                49.46      48.39 ,WHT   
  9 Attalla, Lexie            12 Splash-CA            1:00.25      49.95 ,WHT   
 10 Lee, Katherine            11 Splash-CA              53.98      50.52 ,WHT   
 11 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA                49.33      51.13 ,WHT   
 12 Sokoloff, Aubrie C        12 GWSC-CA                   NT      56.37 ,WHT   
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.90  .BLU
              1:37.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lin, Ianna                12 BREA-CA              1:29.32    1:26.76 .BLU   
                  42.01     1:26.76 (44.75)                                        
  2 Li, Amanda H              11 AZOT-CA              1:31.51    1:26.88 .BLU   
                  41.86     1:26.88 (45.02)                                        
  3 Helffrich, Kaitlyn M      12 AZOT-CA              1:31.69    1:31.01 .RED   
                  44.20     1:31.01 (46.81)                                        
  4 Hoover, Hayden T          11 GWSC-CA              1:34.67    1:31.33 .RED   
                  44.12     1:31.33 (47.21)                                        
  5 Zhang, Kelly              12 AZOT-CA              1:32.84    1:31.77 .RED   
                  42.87     1:31.77 (48.90)                                        
  6 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:34.22    1:31.94 .RED   
                  44.15     1:31.94 (47.79)                                        
,WHT - Division  
  1 Ta, Vivi X                11 GWSC-CA              1:42.57    1:36.13 .RED   
                  46.10     1:36.13 (50.03)                                        
  2 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA              1:43.86    1:39.75 ,WHT   
                  48.27     1:39.75 (51.48)                                        
  3 Steinberg, Sofia D        12 GWSC-CA              1:46.92    1:41.62 ,WHT   
                  47.18     1:41.62 (54.44)                                        
  4 Hosseinzadeh, Kiana       12 DA-CA                     NT    1:42.90 ,WHT   
                  49.30     1:42.90 (53.60)                                        
  5 Garcia, Julia N           12 ORCA-CA              1:43.62    1:43.77 ,WHT   
                  49.84     1:43.77 (53.93)                                        
  6 Huberman, Brooke L        11 GWSC-CA                   NT    1:45.51 ,WHT   
                  50.64     1:45.51 (54.87)                                        
  7 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA              1:49.56    1:52.12 ,WHT   
                  51.23   1:52.12 (1:00.89)                                        
  8 Krish, Ria I              12 SACA-CA                   NT    1:56.99 ,WHT   
                  52.66   1:56.99 (1:04.33)                                        
 -- Milligan, Claire Z        12 AAA-CA               1:40.29         DQ        
                  45.95          DQ (53.57)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              3:08.80  11-12 .BLU
              3:25.90  11-12 .RED
                   --  11-12 ,WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Li, Amanda H              11 AZOT-CA              3:11.74    3:04.29 .BLU   
                  43.41     1:30.34 (46.93)     2:17.76 (47.42)     3:04.29 (46.53)
  2 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              3:13.09    3:10.26 .RED   
                  42.43     1:32.39 (49.96)     2:22.48 (50.09)     3:10.26 (47.78)
  3 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA              3:22.32    3:21.74 .RED   
                  45.11     1:38.80 (53.69)     2:31.85 (53.05)     3:21.74 (49.89)
,WHT - Division  
  1 Guard, Lucy I             11 GWSC-CA                   NT    3:03.22 .BLU   
                  43.25     1:29.26 (46.01)     2:16.46 (47.20)     3:03.22 (46.76)
  2 Oh, Camille I             11 DA-CA                3:28.65    3:33.70 ,WHT   
                  48.66     1:42.72 (54.06)     2:38.91 (56.19)     3:33.70 (54.79)
  3 Shi, Jasmine H            11 BREA-CA                   NT    3:50.25 ,WHT   
                  51.74     1:50.98 (59.24)   2:51.03 (1:00.05)     3:50.25 (59.22)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.30  .BLU
                37.40  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Teger, Carley A           11 ORCA-CA                35.35      33.78 .BLU   
  2 Helffrich, Kaitlyn M      12 AZOT-CA                34.98      34.47 .RED   
  3 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA                35.65      34.88 .RED   
  4 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                  35.71      35.62 .RED   
  5 Boonruang, Porsche        11 AAA-CA                 36.35      35.89 .RED   
  6 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA                36.47      36.11 .RED   
  7 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA                36.18      36.21 .RED   
  8 Stephens, Kayla M         11 AZOT-CA                36.04      38.84 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA                38.96      36.60 .RED   
  2 Milligan, Claire Z        12 AAA-CA                 38.86      38.20 ,WHT   
  3 Mandoli, Sofia M          12 DA-CA                  39.79      38.40 ,WHT   
  4 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA                38.77      38.45 ,WHT   
  5 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA                44.04      40.00 ,WHT   
  6 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                     NT      40.05 ,WHT   
  7 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA                38.04      40.22 ,WHT   
  8 Steinberg, Sofia D        12 GWSC-CA                38.98      41.04 ,WHT   
  9 Boyd, Ava m               12 Splash-CA              41.14      41.23 ,WHT   
 10 Garcia, Julia N           12 ORCA-CA                40.48      41.80 ,WHT   
 11 Redfern, Claire C         11 DA-CA                  45.98      42.80 ,WHT   
 12 Vuppula, Ananya           12 AZOT-CA                   NT      44.72 ,WHT   
 13 Collins, Lily A           12 DA-CA                     NT      46.56 ,WHT   
 14 Huberman, Brooke L        11 GWSC-CA                45.97      48.78 ,WHT   
 -- Zhang, Kelly              12 AZOT-CA                   NT         DQ        
 -- Li, Amanda H              11 AZOT-CA                42.31         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:16.10  .BLU
              1:23.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Teger, Carley A           11 ORCA-CA              1:21.69    1:18.24 .RED   
                  36.60     1:18.24 (41.64)                                        
  2 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                1:21.91    1:19.95 .RED   
                  37.69     1:19.95 (42.26)                                        
  3 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:20.25    1:23.48 ,WHT   
                  38.25     1:23.48 (45.23)                                        
  4 Barrios, Myla E           12 BREA-CA              1:20.45    1:23.56 ,WHT   
                  37.76     1:23.56 (45.80)                                        
  5 Guard, Lucy I             11 GWSC-CA              1:22.75    1:26.13 ,WHT   
                  39.59     1:26.13 (46.54)                                        
,WHT - Division  
  1 Reina, Daniella F         12 GWSC-CA              1:34.93    1:16.14 .RED   
                  35.49     1:16.14 (40.65)                                        
  2 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              1:24.71    1:26.75 ,WHT   
                  41.40     1:26.75 (45.35)                                        
  3 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              1:30.95    1:27.84 ,WHT   
                  39.67     1:27.84 (48.17)                                        
  4 Hadhoud, Leila H          11 SACA-CA              1:32.04    1:27.85 ,WHT   
                  40.23     1:27.85 (47.62)                                        
  5 Carles, Morgan A          11 GWSC-CA              1:27.70    1:29.30 ,WHT   
                  40.54     1:29.30 (48.76)                                        
  6 Yu, Eva                   12 BREA-CA              1:25.32    1:30.46 ,WHT   
                  41.35     1:30.46 (49.11)                                        
 -- Li, Amanda H              11 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  40.81          DQ (47.81)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.70  .BLU
              1:24.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               1:18.28    1:16.61 .BLU   
                  36.17     1:16.61 (40.44)                                        
  2 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              1:19.19    1:16.99 .BLU   
                  36.88     1:16.99 (40.11)                                        
  3 Yu, Eva                   12 BREA-CA              1:19.66    1:18.29 .RED   
                  36.29     1:18.29 (42.00)                                        
  4 Beck, Eme V               12 GWSC-CA              1:22.84    1:21.79 .RED   
                  39.48     1:21.79 (42.31)                                        
  5 Nguyen, Charli A          12 GWSC-CA              1:22.28    1:22.08 .RED   
                  38.48     1:22.08 (43.60)                                        
  6 Parker, Stephanie L       11 DA-CA                1:21.56    1:22.77 .RED   
                  39.21     1:22.77 (43.56)                                        
,WHT - Division  
  1 Barrios, Myla E           12 BREA-CA              1:28.73    1:17.89 .RED   
                  35.94     1:17.89 (41.95)                                        
  2 McCauley, Maddy C         11 DA-CA                1:46.95    1:18.75 .RED   
                  36.14     1:18.75 (42.61)                                        
  3 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA              1:26.21    1:21.34 .RED   
                  37.98     1:21.34 (43.36)                                        
  4 Magaro, Kat E             11 GWSC-CA              1:27.54    1:23.53 .RED   
                  40.28     1:23.53 (43.25)                                        
  5 Li, Amanda H              11 AZOT-CA              1:27.27    1:23.66 .RED   
                  39.41     1:23.66 (44.25)                                        
  6 Zheng, Moran              11 BREA-CA              1:34.24    1:26.75 ,WHT   
                  41.50     1:26.75 (45.25)                                        
  7 O'Connor, Ava D           12 ORCA-CA              1:26.14    1:27.22 ,WHT   
                  39.18     1:27.22 (48.04)                                        
  8 Luo, Samantha A           11 BREA-CA              1:34.88    1:28.63 ,WHT   
                  41.19     1:28.63 (47.44)                                        
  9 Carles, Morgan A          11 GWSC-CA              1:31.81    1:28.92 ,WHT   
                  40.56     1:28.92 (48.36)                                        
 10 Lambert, Kristin D        12 ORCA-CA              1:30.64    1:30.79 ,WHT   
                  44.38     1:30.79 (46.41)                                        
 11 Collins, Lily A           12 DA-CA                1:46.19    1:43.34 ,WHT   
                  46.80     1:43.34 (56.54)                                        
 12 Sokoloff, Aubrie C        12 GWSC-CA                   NT    1:57.50 ,WHT   
                  58.09     1:57.50 (59.41)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:46.20  .BLU
              3:01.30  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Rinkel, Sara A            12 DA-CA                2:57.72    2:44.66 .BLU   
                  36.96     1:18.86 (41.90)     2:08.51 (49.65)     2:44.66 (36.15)
  2 Shin, Danielle K          11 AZOT-CA              2:49.72    2:46.38 .RED   
                  37.46     1:19.81 (42.35)     2:08.71 (48.90)     2:46.38 (37.67)
  3 Helffrich, Kaitlyn M      12 AZOT-CA              2:48.91    2:47.26 .RED   
                  36.69     1:17.67 (40.98)     2:09.06 (51.39)     2:47.26 (38.20)
  4 Kumar, Bhavya             11 AZOT-CA              2:51.92    2:50.26 .RED   
                  37.82     1:22.38 (44.56)     2:12.24 (49.86)     2:50.26 (38.02)
  5 Thompson, Amery A         12 AAA-CA               2:50.00    2:52.78 .RED   
                  36.66     1:23.57 (46.91)     2:13.29 (49.72)     2:52.78 (39.49)
 -- Stephens, Kayla M         11 AZOT-CA              2:59.12         DQ        
                  38.67     1:21.95 (43.28)     2:14.00 (52.05)          DQ (39.40)
,WHT - Division  
  1 Hoover, Hayden T          11 GWSC-CA              3:03.03    2:46.19 .BLU   
                  36.95     1:18.95 (42.00)     2:07.63 (48.68)     2:46.19 (38.56)
  2 Troccoli, Caprie B        12 AZOT-CA                   NT    2:47.42 .RED   
                  35.60     1:20.01 (44.41)     2:07.17 (47.16)     2:47.42 (40.25)
  3 Milligan, Claire Z        12 AAA-CA               3:25.13    2:59.42 .RED   
                  38.26     1:24.89 (46.63)     2:20.09 (55.20)     2:59.42 (39.33)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.30  13-14 .BLU
                31.90  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Scroggins, Elizabeth H    13 BREA-CA                29.67      29.23 .BLU   
  2 Li, Emily Y               13 BREA-CA                29.75      29.48 .RED   
  3 Tufo, Heidi M             13 DA-CA                  29.99      29.52 .RED   
  4 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                  30.55      29.97 .RED   
  5 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA                31.16      30.26 .RED   
  6 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA                31.69      30.56 .RED   
  7 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                  31.69      30.63 .RED   
  8 Choi, Elizabeth Y         13 AZOT-CA                30.97      30.70 .RED   
  9 Bruno, Isabella S         13 GWSC-CA                29.71      30.88 .RED   
 10 Ta, Annie X               13 GWSC-CA                31.54      31.64 .RED   
 -- Horton, Hannah C          13 ORCA-CA                30.46         DQ        
,WHT - Division  
  1 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                  33.01      31.05 .RED   
  2 Andersen, Chloe M         13 Splash-CA                 NT      31.18 .RED   
  3 Bills, Natalie G          13 DA-CA                  33.90      32.50 ,WHT   
  4 Pan, Anna M               13 DA-CA                     NT      33.23 ,WHT   
  5 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA                32.73      33.88 ,WHT   
  6 Horodezky, Angelina R     13 DA-CA                  37.64      35.25 ,WHT   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.40  13-14 .BLU
              1:09.10  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Li, Emily Y               13 BREA-CA              1:03.44    1:03.53 .RED   
                  30.13     1:03.53 (33.40)                                        
  2 Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              1:06.16    1:04.93 .RED   
                  31.00     1:04.93 (33.93)                                        
  3 Suviate, Jovani E         13 BREA-CA              1:04.71    1:05.11 .RED   
                  30.85     1:05.11 (34.26)                                        
  4 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:06.51    1:07.53 .RED   
                  32.24     1:07.53 (35.29)                                        
 -- Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                1:07.32         DQ        
                  30.93          DQ (34.53)                                        
,WHT - Division  
  1 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA              1:10.96    1:07.72 .RED   
                  31.65     1:07.72 (36.07)                                        
  2 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:14.82    1:09.10 .RED   
                  33.21     1:09.10 (35.89)                                        
  3 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                1:09.42    1:09.17 ,WHT   
                  32.77     1:09.17 (36.40)                                        
  4 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                1:17.64    1:10.05 ,WHT   
                  32.42     1:10.05 (37.63)                                        
  5 Bills, Natalie G          13 DA-CA                1:15.60    1:11.57 ,WHT   
                  34.47     1:11.57 (37.10)                                        
  6 Belshe, Roxanne s         14 Splash-CA            1:11.50    1:12.15 ,WHT   
                  34.73     1:12.15 (37.42)                                        
  7 Ismael, Jenna Blanca B    13 BREA-CA              1:13.84    1:13.22 ,WHT   
                  34.91     1:13.22 (38.31)                                        
  8 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA            1:12.82    1:13.23 ,WHT   
                  34.76     1:13.23 (38.47)                                        
  9 Horodezky, Angelina R     13 DA-CA                1:23.52    1:16.21 ,WHT   
                  34.91     1:16.21 (41.30)                                        
 10 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:11.64    1:17.76 ,WHT   
                  37.28     1:17.76 (40.48)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:16.10  13-14 .BLU
              2:28.40  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA              2:16.20    2:11.98 .BLU   
                  31.08     1:04.77 (33.69)     1:38.63 (33.86)     2:11.98 (33.35)
  2 Toorani, Maya A           14 SACA-CA              2:16.24    2:15.01 .BLU   
                  30.98     1:03.55 (32.57)     1:41.03 (37.48)     2:15.01 (33.98)
  3 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               2:17.83    2:18.39 .RED   
                  31.87     1:07.23 (35.36)     1:43.24 (36.01)     2:18.39 (35.15)
  4 Li, Emily Y               13 BREA-CA              2:25.08    2:22.30 .RED   
                  33.45     1:09.13 (35.68)     1:45.66 (36.53)     2:22.30 (36.64)
  5 Bruno, Isabella S         13 GWSC-CA              2:22.47    2:22.92 .RED   
                  32.02     1:08.27 (36.25)     1:45.68 (37.41)     2:22.92 (37.24)
  6 Scroggins, Elizabeth H    13 BREA-CA              2:25.18    2:23.33 .RED   
                  31.90     1:07.80 (35.90)     1:45.59 (37.79)     2:23.33 (37.74)
  7 Suviate, Jovani E         13 BREA-CA              2:26.91    2:24.23 .RED   
                  33.07     1:09.78 (36.71)     1:47.40 (37.62)     2:24.23 (36.83)
  8 Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              2:23.40    2:25.59 .RED   
                  33.74     1:10.59 (36.85)     1:48.38 (37.79)     2:25.59 (37.21)
,WHT - Division  
  1 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                2:32.81    2:25.44 .RED   
                  33.81     1:11.58 (37.77)     1:49.96 (38.38)     2:25.44 (35.48)
  2 Tufo, Heidi M             13 DA-CA                     NT    2:28.04 .RED   
                  33.55     1:12.35 (38.80)     1:52.11 (39.76)     2:28.04 (35.93)
  3 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              2:36.82    2:34.02 ,WHT   
                  34.66     1:13.68 (39.02)     1:54.36 (40.68)     2:34.02 (39.66)
  4 Belshe, Roxanne s         14 Splash-CA            2:38.84    2:34.48 ,WHT   
                  34.81     1:14.59 (39.78)     1:55.66 (41.07)     2:34.48 (38.82)
  5 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               2:43.33    2:37.83 ,WHT   
                  35.32     1:15.37 (40.05)     1:57.14 (41.77)     2:37.83 (40.69)
  6 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA            2:42.17    2:41.77 ,WHT   
                  35.90     1:17.40 (41.50)     2:00.56 (43.16)     2:41.77 (41.21)
  7 Ismael, Jenna Blanca B    13 BREA-CA              2:42.52    2:43.20 ,WHT   
                  36.85     1:18.31 (41.46)     2:02.43 (44.12)     2:43.20 (40.77)
  8 Horodezky, Angelina R     13 DA-CA                     NT    3:02.55 ,WHT   
                  38.14     1:26.83 (48.69)     2:15.59 (48.76)     3:02.55 (46.96)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:59.60  13-14 .BLU
              6:32.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               6:08.77    5:55.56 .BLU   
                  32.53     1:08.64 (36.11)     1:45.23 (36.59)     2:21.59 (36.36)
        2:58.08 (36.49)     3:35.03 (36.95)     4:10.83 (35.80)     4:45.89 (35.06)
        5:21.55 (35.66)     5:55.56 (34.01)                                        
,WHT - Division  
  1 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT    5:43.38 .BLU   
                  30.97     1:05.64 (34.67)     1:41.09 (35.45)     2:16.25 (35.16)
        2:51.52 (35.27)     3:26.49 (34.97)     4:01.74 (35.25)     4:37.08 (35.34)
        5:11.26 (34.18)     5:43.38 (32.12)                                        
  2 Umemoto, Hana             14 DA-CA                     NT    6:01.73 .RED   
                  31.87     1:07.20 (35.33)     1:43.62 (36.42)     2:19.82 (36.20)
        2:56.39 (36.57)     3:33.17 (36.78)     4:10.24 (37.07)     4:47.48 (37.24)
        5:25.50 (38.02)     6:01.73 (36.23)                                        
  3 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                     NT    6:40.00 ,WHT   
                  34.36     1:14.41 (40.05)     1:56.14 (41.73)     2:37.79 (41.65)
        3:19.23 (41.44)     4:00.59 (41.36)     4:42.32 (41.73)     5:23.10 (40.78)
        6:04.03 (40.93)     6:40.00 (35.97)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.10  13-14 .BLU
              1:21.00  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA              1:15.51    1:13.11 .BLU   
                  35.73     1:13.11 (37.38)                                        
  2 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               1:14.73    1:13.95 .BLU   
                  36.05     1:13.95 (37.90)                                        
  3 Tufo, Heidi M             13 DA-CA                1:17.03    1:14.52 .RED   
                  35.81     1:14.52 (38.71)                                        
  4 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:20.15    1:14.92 .RED   
                  36.58     1:14.92 (38.34)                                        
  5 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                1:16.38    1:16.62 .RED   
                  36.78     1:16.62 (39.84)                                        
  6 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA              1:15.87    1:17.64 .RED   
                  37.11     1:17.64 (40.53)                                        
  7 Rivada, Amanda E          13 AAA-CA               1:18.27    1:18.80 .RED   
                  38.14     1:18.80 (40.66)                                        
  8 Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              1:18.12    1:19.81 .RED   
                  38.75     1:19.81 (41.06)                                        
  9 Li, Emily Y               13 BREA-CA              1:17.60    1:22.14 ,WHT   
                  38.73     1:22.14 (43.41)                                        
 -- Scroggins, Elizabeth H    13 BREA-CA              1:15.82         DQ        
                  35.30          DQ (37.72)                                        
,WHT - Division  
  1 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                1:21.38    1:15.58 .RED   
                  36.93     1:15.58 (38.65)                                        
  2 Suviate, Jovani E         13 BREA-CA              1:22.62    1:19.79 .RED   
                  38.88     1:19.79 (40.91)                                        
  3 Bills, Natalie G          13 DA-CA                1:24.62    1:22.13 ,WHT   
                  40.62     1:22.13 (41.51)                                        
  4 Ismael, Jenna Blanca B    13 BREA-CA              1:31.07    1:29.15 ,WHT   
                  43.85     1:29.15 (45.30)                                        
  5 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA                 NT    1:30.59 ,WHT   
                  43.62     1:30.59 (46.97)                                        
  6 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:21.82    1:30.68 ,WHT   
                  44.12     1:30.68 (46.56)                                        
 -- Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:23.23         DQ        
 -- Woolson, Lydia A          13 DA-CA                1:37.96         DQ        
                  44.13          DQ (50.37)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:39.60  13-14 .BLU
              2:54.50  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:39.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Scroggins, Elizabeth H    13 BREA-CA              2:44.49    2:36.54 .BLU   
                  36.05     1:15.77 (39.72)     1:56.19 (40.42)     2:36.54 (40.35)
  2 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              2:52.45    2:38.82 .BLU   
                  37.43     1:17.77 (40.34)     1:58.44 (40.67)     2:38.82 (40.38)
  3 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA              2:45.08    2:42.84 .RED   
                  36.64     1:17.71 (41.07)     1:58.18 (40.47)     2:42.84 (44.66)
 -- Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              2:45.46         DQ        
,WHT - Division  
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA                   NT    2:40.73 .RED   
                  37.05     1:18.06 (41.01)     1:59.92 (41.86)     2:40.73 (40.81)
  2 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                2:55.70    2:48.15 .RED   
                  39.91     1:22.75 (42.84)     2:06.48 (43.73)     2:48.15 (41.67)
  3 Li, Emily Y               13 BREA-CA              2:55.88    2:57.08 ,WHT   
                  39.88     1:24.16 (44.28)     2:10.47 (46.31)     2:57.08 (46.61)
  4 Andersen, Chloe M         13 Splash-CA                 NT    3:11.71 ,WHT   
                  43.78     1:32.06 (48.28)     2:20.92 (48.86)     3:11.71 (50.79)
  5 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA                   NT    3:13.22 ,WHT   
                  44.63                             3:13.22 ( )         3:13.22 ( )
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:23.40  13-14 .BLU
              1:31.00  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA              1:23.94    1:22.40 .BLU   
                  38.94     1:22.40 (43.46)                                        
  2 Rodriguez, Ella G         13 AAM-CA               1:23.98    1:23.96 .RED   
                  39.79     1:23.96 (44.17)                                        
  3 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               1:25.14    1:24.64 .RED   
                  41.12     1:24.64 (43.52)                                        
  4 Li, Emily Y               13 BREA-CA              1:26.14    1:27.10 .RED   
                  41.50     1:27.10 (45.60)                                        
  5 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                1:29.81    1:28.39 .RED   
                  41.65     1:28.39 (46.74)                                        
  6 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA              1:30.10    1:29.85 .RED   
                  42.64     1:29.85 (47.21)                                        
  7 Choi, Elizabeth Y         13 AZOT-CA              1:29.23    1:30.71 .RED   
                  42.99     1:30.71 (47.72)                                        
,WHT - Division  
  1 Tufo, Heidi M             13 DA-CA                1:32.30    1:27.24 .RED   
                  41.31     1:27.24 (45.93)                                        
  2 Ta, Annie X               13 GWSC-CA              1:33.03    1:27.65 .RED   
                  41.94     1:27.65 (45.71)                                        
  3 Roth, Micaela A           14 AZOT-CA              1:32.00    1:30.66 .RED   
                  42.95     1:30.66 (47.71)                                        
  4 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                1:38.17    1:31.36 ,WHT   
                  42.22     1:31.36 (49.14)                                        
  5 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              1:31.53    1:31.67 ,WHT   
                  43.44     1:31.67 (48.23)                                        
  6 Andersen, Chloe M         13 Splash-CA                 NT    1:32.85 ,WHT   
                  44.22     1:32.85 (48.63)                                        
  7 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:31.07    1:34.56 ,WHT   
                  46.30     1:34.56 (48.26)                                        
  8 Pan, Anna M               13 DA-CA                     NT    1:38.56 ,WHT   
                  45.46     1:38.56 (53.10)                                        
  9 Bills, Natalie G          13 DA-CA                1:44.71    1:39.25 ,WHT   
                  46.68     1:39.25 (52.57)                                        
 -- Horodezky, Angelina R     13 DA-CA                     NT         DQ        
                  47.72          DQ (59.15)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              3:01.70  13-14 .BLU
              3:18.20  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 3:01.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               3:03.53    2:57.86 .BLU   
                  41.38     1:27.72 (46.34)     2:13.23 (45.51)     2:57.86 (44.63)
  2 Li, Emily Y               13 BREA-CA              3:02.08    3:01.72 .RED   
                  41.87     1:27.26 (45.39)     2:14.13 (46.87)     3:01.72 (47.59)
  3 Greene, Kayla D           14 ORCA-CA              3:09.17    3:11.61 .RED   
                  43.24     1:32.66 (49.42)     2:23.09 (50.43)     3:11.61 (48.52)
  4 Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              3:12.90    3:11.84 .RED   
                  43.20     1:32.35 (49.15)     2:22.58 (50.23)     3:11.84 (49.26)
  5 Rivada, Amanda E          13 AAA-CA               3:08.40    3:13.25 .RED   
                  42.88     1:31.86 (48.98)     2:22.69 (50.83)     3:13.25 (50.56)
  6 Schweinhagen, Parisa G    14 BREA-CA              3:07.34    3:13.28 .RED   
                  42.34     1:30.63 (48.29)     2:21.85 (51.22)     3:13.28 (51.43)
,WHT - Division  
  1 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                     NT    3:02.62 .RED   
                  41.91     1:29.55 (47.64)     2:16.65 (47.10)     3:02.62 (45.97)
  2 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                     NT    3:18.71 ,WHT   
                  43.15     1:33.25 (50.10)     2:25.84 (52.59)     3:18.71 (52.87)
  3 Ismael, Jenna Blanca B    13 BREA-CA              3:23.60    3:20.94 ,WHT   
                  45.64     1:36.62 (50.98)     2:29.18 (52.56)     3:20.94 (51.76)
  4 Horodezky, Angelina R     13 DA-CA                3:55.60    3:52.71 ,WHT   
                  50.11     1:49.77 (59.66)   2:52.71 (1:02.94)   3:52.71 (1:00.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.00  13-14 .BLU
              1:17.40  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Umemoto, Hana             14 DA-CA                1:13.61    1:12.94 .RED   
                  32.70     1:12.94 (40.24)                                        
  2 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               1:14.23    1:13.62 .RED   
                  33.79     1:13.62 (39.83)                                        
  3 Scroggins, Elizabeth H    13 BREA-CA              1:15.35    1:14.74 .RED   
                  33.44     1:14.74 (41.30)                                        
  4 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                1:15.46    1:15.96 .RED   
                  34.99     1:15.96 (40.97)                                        
  5 Bruno, Isabella S         13 GWSC-CA              1:15.04    1:17.20 .RED   
                  36.37     1:17.20 (40.83)                                        
  6 Toorani, Maya A           14 SACA-CA              1:15.71    1:18.40 ,WHT   
                  36.24     1:18.40 (42.16)                                        
,WHT - Division  
  1 Karsten, Masen A          14 AZOT-CA                   NT    1:07.18 .BLU   
                  32.93     1:07.18 (34.25)                                        
  2 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                1:21.70    1:20.48 ,WHT   
                  36.51     1:20.48 (43.97)                                        
  3 Schweinhagen, Parisa G    14 BREA-CA                   NT    1:22.81 ,WHT   
                  37.45     1:22.81 (45.36)                                        
  4 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              1:18.37    1:23.85 ,WHT   
                  39.91     1:23.85 (43.94)                                        
  5 Belshe, Roxanne s         14 Splash-CA            1:26.92    1:25.97 ,WHT   
                  39.49     1:25.97 (46.48)                                        
  6 Suviate, Jovani E         13 BREA-CA              1:35.50    1:26.88 ,WHT   
                  39.42     1:26.88 (47.46)                                        
  7 Bills, Natalie G          13 DA-CA                     NT    1:28.57 ,WHT   
                  41.12     1:28.57 (47.45)                                        
  8 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                     NT    1:30.82 ,WHT   
                  40.77     1:30.82 (50.05)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:40.50  13-14 .BLU
              2:55.10  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA                   NT    2:48.95 .RED   
                  36.06     1:18.57 (42.51)     2:03.70 (45.13)     2:48.95 (45.25)
  2 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              3:03.23    2:50.55 .RED   
                  35.48     1:19.60 (44.12)     2:07.45 (47.85)     2:50.55 (43.10)
  3 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA                   NT    3:09.93 ,WHT   
                  37.14     1:22.18 (45.04)     2:16.06 (53.88)     3:09.93 (53.87)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:36.60  13-14 .BLU
              2:50.90  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               2:42.31    2:35.01 .BLU   
                  33.76     1:13.65 (39.89)     2:00.44 (46.79)     2:35.01 (34.57)
  2 Rodriguez, Ella G         13 AAM-CA               2:42.91    2:37.37 .RED   
                  35.55     1:15.67 (40.12)     2:01.15 (45.48)     2:37.37 (36.22)
  3 Bruno, Isabella S         13 GWSC-CA              2:40.84    2:38.64 .RED   
                  34.37     1:16.98 (42.61)     2:02.95 (45.97)     2:38.64 (35.69)
  4 Tufo, Heidi M             13 DA-CA                2:47.32    2:40.55 .RED   
                  34.22     1:15.00 (40.78)     2:04.19 (49.19)     2:40.55 (36.36)
  5 Sighiartau, Nicole M      13 DA-CA                2:42.35    2:42.86 .RED   
                  33.89     1:15.96 (42.07)     2:04.52 (48.56)     2:42.86 (38.34)
  6 Nakamaru, Coco G          13 DA-CA                2:48.75    2:45.46 .RED   
                  35.78     1:17.35 (41.57)     2:06.12 (48.77)     2:45.46 (39.34)
  7 Li, Emily Y               13 BREA-CA              2:45.93    2:47.96 .RED   
                  39.43     1:22.06 (42.63)     2:10.40 (48.34)     2:47.96 (37.56)
  8 Horton, Hannah C          13 ORCA-CA              2:45.17    2:50.14 .RED   
                  36.62     1:18.64 (42.02)     2:12.50 (53.86)     2:50.14 (37.64)
,WHT - Division  
  1 Ta, Annie X               13 GWSC-CA              2:51.89    2:43.43 .RED   
                  36.23     1:16.34 (40.11)     2:05.86 (49.52)     2:43.43 (37.57)
  2 Jeffries, MJ N            13 BREA-CA              2:55.56    2:55.65 ,WHT   
                  34.09     1:21.72 (47.63)     2:18.57 (56.85)     2:55.65 (37.08)
  3 Wang, Nicole E            13 AZOT-CA              2:57.82    2:57.24 ,WHT   
                  38.27     1:25.27 (47.00)     2:16.68 (51.41)     2:57.24 (40.56)
  4 Bills, Natalie G          13 DA-CA                     NT    2:59.22 ,WHT   
                  40.76     1:24.88 (44.12)     2:19.40 (54.52)     2:59.22 (39.82)
  5 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA              3:17.75    3:14.58 ,WHT   
                  38.91     1:27.17 (48.26)   2:32.50 (1:05.33)     3:14.58 (42.08)
 -- Woolson, Lydia A          13 DA-CA                3:08.85         DQ        
                  39.40     1:32.68 (53.28)     2:23.54 (50.86)          DQ (42.51)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:36.60  13-14 .BLU
              6:07.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gong, Coco                14 BREA-CA              5:40.77    5:27.36 .BLU   
                  34.95     1:15.55 (40.60)     1:58.71 (43.16)     2:40.32 (41.61)
        3:26.91 (46.59)     4:13.81 (46.90)     4:51.34 (37.53)     5:27.36 (36.02)
  2 Toorani, Maya A           14 SACA-CA              5:39.68    5:39.83 .RED   
                  37.74     1:23.09 (45.35)     2:03.31 (40.22)     2:45.81 (42.50)
        3:36.77 (50.96)     4:27.99 (51.22)     5:04.63 (36.64)     5:39.83 (35.20)
,WHT - Division  
  1 Umemoto, Hana             14 DA-CA                     NT    5:32.08 .BLU   
                  33.96     1:17.62 (43.66)     2:00.42 (42.80)     2:40.49 (40.07)
        3:28.43 (47.94)     4:16.29 (47.86)     4:53.56 (37.27)     5:32.08 (38.52)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.30  15&O .BLU
                31.90  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gendron, Elizabeth R      17 GWSC-CA                29.44      28.85 .BLU   
,WHT - Division  
  1 Wang, Madeleine K         15 UN-03-CA                  NT      29.21 .BLU   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:02.80  15&O .BLU
              1:08.50  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:02.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Simic, Bella R            15 DA-CA                1:02.99    1:04.31 .RED   
                  30.46     1:04.31 (33.85)                                        
  2 Hawkes, Savannah E        15 DA-CA                1:04.86    1:04.67 .RED   
                  30.82     1:04.67 (33.85)                                        
,WHT - Division  
  1 Frerking, Madison C       16 AAA-CA               1:10.47    1:06.07 .RED   
                  31.79     1:06.07 (34.28)                                        
  2 Barnett, Anna J           15 DA-CA                1:15.24    1:12.71 ,WHT   
                  35.11     1:12.71 (37.60)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.50  15&O .BLU
              1:21.50  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frerking, Madison C       16 AAA-CA               1:25.89    1:18.93 .RED   
                  38.14     1:18.93 (40.79)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:33.80  15&O .BLU
              2:48.10  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:33.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Madeleine K         15 UN-03-CA                  NT    2:36.16 .RED   
                  36.74     1:16.18 (39.44)     1:56.66 (40.48)     2:36.16 (39.50)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.00  15&O .BLU
              1:17.50  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Simic, Bella R            15 DA-CA                1:13.21    1:11.06 .RED   
                  32.35     1:11.06 (38.71)                                        
,WHT - Division  
  1 Barnett, Anna J           15 DA-CA                1:38.08    1:28.75 ,WHT   
                  39.34     1:28.75 (49.41)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:37.70  15&O .BLU
              2:52.10  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wang, Madeleine K         15 UN-03-CA             2:43.91    2:37.12 .BLU   
                  33.41     1:13.06 (39.65)     2:00.77 (47.71)     2:37.12 (36.35)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              5:22.00  15&O .BLU
              5:51.50  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
,WHT - Division  
  1 Hawkes, Savannah E        15 DA-CA                     NT    5:57.12 ,WHT   
                  38.86     1:21.75 (42.89)     2:05.98 (44.23)     2:49.10 (43.12)
        3:42.73 (53.63)     4:35.61 (52.88)     5:17.24 (41.63)     5:57.12 (39.88)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
                17.60  5-6 .BLU
                21.10  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                19.69      20.40 .RED   
,WHT - Division  
  1 Huynh, Ronin H             6 Splash-CA                 NT      24.73 ,WHT   
  2 Osamura, Ryo               5 UN-01-CA                  NT      28.62 ,WHT   
  3 Gross, Dyson L             6 STOP-CA                33.77      37.01 ,WHT   
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                39.40  5-6 .BLU
                47.30  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                45.48      43.72 .RED   
,WHT - Division  
  1 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                57.23      50.69 ,WHT   
  2 Osamura, Ryo               5 UN-01-CA                  NT    1:05.66 ,WHT   
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:25.00  5-6 .BLU
              1:42.00  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA              1:43.13    1:40.94 .RED   
                  48.46     1:40.94 (52.48)                                        
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                46.80  5-6 .BLU
                56.30  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                54.78      49.63 .RED   
,WHT - Division  
  1 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                   NT    1:04.69 ,WHT   
  2 Osamura, Ryo               5 UN-01-CA                  NT    1:05.48 ,WHT   
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
                23.30  5-6 .BLU
                28.00  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                28.94      27.26 .RED   
  2 Bartelli, Austin J         6 STOP-CA                30.95      32.76 ,WHT   
 -- Paz, Nathan B              5 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                51.00  5-6 .BLU
              1:01.20  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                59.11    1:01.02 .RED   
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
                21.30  5-6 .BLU
                25.60  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
,WHT - Division  
  1 Paz, Nathan B              5 SACA-CA                   NT      43.86 ,WHT   
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                47.00  5-6 .BLU
                56.40  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA                57.33    1:00.36 ,WHT   
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
              1:38.50  5-6 .BLU
              1:58.20  5-6 .RED
                   --  5-6 ,WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           6 AZOT-CA              1:47.92    1:47.44 .RED   
                  52.71     1:47.44 (54.73)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
                17.60  7-8 .BLU
                21.10  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                17.80      18.13 .RED   
  2 Tsou, Nick J               8 AZOT-CA                18.41      18.31 .RED   
  3 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              19.54      22.86 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 You, Brendan               8 AAA-CA                 23.81      20.60 .RED   
  2 Yang, Max M                7 AZOT-CA                25.16      21.50 ,WHT   
  3 Markham, Nash K            7 DA-CA                     NT      21.52 ,WHT   
  4 So, Nathan Y               8 SACA-CA                   NT      24.29 ,WHT   
  5 So, Timothy Y              7 SACA-CA                   NT      29.39 ,WHT   
  6 Ham, Aiden J               8 SACA-CA                   NT      29.40 ,WHT   
  7 Markham, Calvin Y          7 DA-CA                     NT      37.82 ,WHT   
  8 Shi, Cayden H              7 BREA-CA                43.96      41.05 ,WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                39.40  7-8 .BLU
                47.30  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                40.21      38.35 .BLU   
  2 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              42.93      40.15 .RED   
  3 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                43.13      42.33 .RED   
  4 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                43.54      45.81 .RED   
,WHT - Division  
  1 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                50.33      43.01 .RED   
  2 Yang, Max M                7 AZOT-CA                57.59      47.13 .RED   
  3 Wang, Grayson C            8 BREA-CA                   NT      50.28 ,WHT   
  4 Li, Parker K               7 UN-03-CA                  NT      52.94 ,WHT   
  5 Bui, Darren K              8 SACA-CA                   NT      53.97 ,WHT   
  6 Razzouk, J-P A             8 AZOT-CA              1:06.35      55.95 ,WHT   
  7 Tsai, Tyler Y              7 BREA-CA              1:15.59    1:09.62 ,WHT   
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:25.00  7-8 .BLU
              1:42.00  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA              1:25.83    1:25.43 .RED   
                  39.55     1:25.43 (45.88)                                        
  2 Tsou, Nick J               8 AZOT-CA              1:39.51    1:35.09 .RED   
                  43.54     1:35.09 (51.55)                                        
,WHT - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                   NT    1:26.55 .RED   
                  41.18     1:26.55 (45.37)                                        
  2 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA                 NT    1:36.91 .RED   
                  45.49     1:36.91 (51.42)                                        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                46.80  7-8 .BLU
                56.30  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              52.48      49.18 .RED   
  2 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                49.26      50.81 .RED   
,WHT - Division  
  1 Yang, Max M                7 AZOT-CA                   NT      52.18 .RED   
  2 Bui, Darren K              8 SACA-CA                   NT      55.72 .RED   
  3 Li, Parker K               7 UN-03-CA                  NT    1:01.97 ,WHT   
  4 Wang, Grayson C            8 BREA-CA                   NT    1:09.34 ,WHT   
 -- Tsai, Tyler Y              7 BREA-CA              1:19.74         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
                23.30  7-8 .BLU
                28.00  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                24.99      23.71 .RED   
  2 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                25.22      23.83 .RED   
  3 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                25.75      26.48 .RED   
,WHT - Division  
  1 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                30.44      27.26 .RED   
  2 Yang, Max M                7 AZOT-CA                38.81      31.65 ,WHT   
  3 Wang, Grayson C            8 BREA-CA                   NT      35.73 ,WHT   
 -- Li, Parker K               7 UN-03-CA                  NT         DQ        
 -- Razzouk, J-P A             8 AZOT-CA                30.78         DQ        
 -- Tsai, Tyler Y              7 BREA-CA                45.72         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                51.00  7-8 .BLU
              1:01.20  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                52.91      52.84 .RED   
  2 Stoops, Samuel D           8 ORCA-CA                53.50      54.76 .RED   
  3 Tsou, Nick J               8 AZOT-CA                54.82      56.96 .RED   
  4 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                56.40      59.23 .RED   
,WHT - Division  
  1 So, Nathan Y               8 SACA-CA                   NT    1:05.38 ,WHT   
  2 Yang, Max M                7 AZOT-CA                   NT    1:07.73 ,WHT   
 -- Ham, Aiden J               8 SACA-CA                   NT         DQ        
 -- So, Timothy Y              7 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
                21.30  7-8 .BLU
                25.60  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              25.51      20.94 .BLU   
  2 Stoops, Samuel D           8 ORCA-CA                22.82      21.88 .RED   
  3 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA                24.18      22.61 .RED   
  4 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                23.21      25.03 .RED   
,WHT - Division  
  1 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                35.67      32.01 ,WHT   
 -- Li, Parker K               7 UN-03-CA                  NT         DQ        
 -- Wang, Grayson C            8 BREA-CA                   NT         DQ        
 -- Tsai, Tyler Y              7 BREA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                47.00  7-8 .BLU
                56.40  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                48.04      45.60 .BLU   
  2 Stoops, Samuel D           8 ORCA-CA                48.63      47.97 .RED   
,WHT - Division  
  1 Tsou, Nick J               8 AZOT-CA                   NT      59.90 ,WHT   
  2 You, Brendan               8 AAA-CA               1:03.85    1:00.78 ,WHT   
  3 So, Nathan Y               8 SACA-CA                   NT    1:09.78 ,WHT   
 -- Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA                 NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
              1:38.50  7-8 .BLU
              1:58.20  7-8 .RED
                   --  7-8 ,WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Stoops, Samuel D           8 ORCA-CA              1:39.87    1:33.25 .BLU   
                  44.24     1:33.25 (49.01)                                        
  2 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:43.63    1:38.14 .BLU   
                  44.18     1:38.14 (53.96)                                        
  3 Kotkosky, Graham H         7 GWSC-CA              1:39.08    1:41.07 .RED   
                  47.87     1:41.07 (53.20)                                        
  4 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA              1:39.21    1:46.23 .RED   
                  52.81     1:46.23 (53.42)                                        
,WHT - Division  
  1 Mukhliss, Zaid             8 AZOT-CA                   NT    1:39.87 .RED   
                  44.05     1:39.87 (55.82)                                        
  2 Westmoreland, Tucker B     7 GWSC-CA                   NT    1:57.01 .RED   
                  59.90     1:57.01 (57.11)                                        
 -- Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA            2:03.78         DQ        
                  49.67          DQ (57.27)                                        
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
                21.60  .BLU
                25.90  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                21.75      21.46 .BLU   
  2 Shrivastava, Hunter E      8 Otters-CA              22.40      23.36 .RED   
  3 You, Brendan               8 AAA-CA                 24.47      24.71 .RED   
  4 Stoops, Samuel D           8 ORCA-CA                23.91      25.22 .RED   
,WHT - Division  
  1 Yang, Max M                7 AZOT-CA                26.88      24.11 .RED   
  2 So, Nathan Y               8 SACA-CA                   NT      28.96 ,WHT   
  3 Markham, Nash K            7 DA-CA                     NT      29.28 ,WHT   
  4 Osamura, Ryo               5 UN-01-CA                  NT      29.53 ,WHT   
  5 Huynh, Ronin H             6 Splash-CA                 NT      30.79 ,WHT   
  6 Gross, Dyson L             6 STOP-CA                31.44      37.72 ,WHT   
  7 So, Timothy Y              7 SACA-CA                   NT      39.68 ,WHT   
 -- Shi, Cayden H              7 BREA-CA                46.81         DQ        
 -- Markham, Calvin Y          7 DA-CA                     NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                34.10  .BLU
                37.20  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA                35.31      32.93 .BLU   
  2 Liu, Jason                 9 AZOT-CA                34.85      35.04 .RED   
  3 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA                34.33      35.06 .RED   
  4 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                34.99      35.18 .RED   
  5 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 36.85      35.22 .RED   
  6 Boyer, Mitchell C          9 ORCA-CA                35.26      36.07 .RED   
  7 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA              36.80      36.09 .RED   
  8 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                36.84      36.10 .RED   
  9 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                36.97      36.33 .RED   
 10 Keane, Ronan O             8 SACA-CA                37.07      37.68 ,WHT   
 11 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                37.05      37.90 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Tseng, Justin H           10 BREA-CA                38.50      35.96 .RED   
  2 Choi, William Y           10 AZOT-CA                37.69      37.05 .RED   
  3 Anderson, John J           9 BREA-CA                39.86      37.58 ,WHT   
  4 Zhang, Evan                7 BREA-CA                39.85      37.79 ,WHT   
  5 Sligar, Jackson I          9 GWSC-CA                41.64      37.87 ,WHT   
  6 Hsu, Peter A               9 SACA-CA                40.41      38.16 ,WHT   
  7 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA              38.66      38.31 ,WHT   
  8 Su, Teddy                 10 BREA-CA                37.73      38.60 ,WHT   
  9 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                41.14      39.14 ,WHT   
 10 Liu, Harry                10 SACA-CA                38.84      39.34 ,WHT   
 11 Chang, Dylan C            10 BREA-CA                37.61      39.52 ,WHT   
 12 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT      39.99 ,WHT   
 13 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA                39.17      40.28 ,WHT   
 14 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                43.55      40.31 ,WHT   
 15 Youngman, Nathenlyle G    10 ORCA-CA                43.40      41.27 ,WHT   
 16 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                41.47      41.79 ,WHT   
 17 Le, Masen                 10 SACA-CA                40.62      42.17 ,WHT   
 18 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 42.99      43.18 ,WHT   
 19 Saito, Zachary P          10 SACA-CA                43.11      43.25 ,WHT   
 20 Zhang, Aiden L             9 SACA-CA                45.93      44.92 ,WHT   
 21 Kardos, Mason W            9 DA-CA                  45.37      46.73 ,WHT   
 22 Gilat, Lee L              10 SACA-CA                53.93      50.86 ,WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:14.30  .BLU
              1:21.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Zhang, Justin             10 AZOT-CA              1:14.75    1:11.44 .BLU   
                  33.32     1:11.44 (38.12)                                        
  2 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA              1:14.60    1:11.49 .BLU   
                  33.69     1:11.49 (37.80)                                        
  3 Chen, Austin               9 AZOT-CA              1:20.71    1:17.98 .RED   
                  36.71     1:17.98 (41.27)                                        
  4 Gross, Dylan L            10 STOP-CA              1:20.58    1:18.61 .RED   
                  37.56     1:18.61 (41.05)                                        
  5 Chen, Andrew              10 AZOT-CA              1:20.27    1:20.48 .RED   
                  38.98     1:20.48 (41.50)                                        
  6 Keane, Ronan O             8 SACA-CA              1:18.35    1:21.28 ,WHT   
                  39.18     1:21.28 (42.10)                                        
  7 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:19.82    1:21.62 ,WHT   
                  39.83     1:21.62 (41.79)                                        
,WHT - Division  
  1 Paul, Isaac D             10 AAM-CA                    NT    1:09.58 .BLU   
                  32.77     1:09.58 (36.81)                                        
  2 Truong, Kaileo J          10 ORCA-CA              1:24.61    1:23.61 ,WHT   
                  39.54     1:23.61 (44.07)                                        
  3 He, Lucas                  8 UN-01-CA             1:22.75    1:23.68 ,WHT   
                  40.02     1:23.68 (43.66)                                        
  4 Zhang, Evan                7 BREA-CA              1:26.65    1:25.57 ,WHT   
                  40.80     1:25.57 (44.77)                                        
  5 Lu, Michael               10 BREA-CA              1:30.51    1:27.15 ,WHT   
                  42.95     1:27.15 (44.20)                                        
  6 Marks, Tyler G            10 AZOT-CA              1:30.60    1:29.13 ,WHT   
                  42.82     1:29.13 (46.31)                                        
  7 Su, Teddy                 10 BREA-CA              1:23.39    1:29.39 ,WHT   
                  39.77     1:29.39 (49.62)                                        
  8 Yu, Luke L                10 BREA-CA              1:30.82    1:30.24 ,WHT   
                  43.20     1:30.24 (47.04)                                        
  9 Rey, Jared R              10 BREA-CA              1:29.38    1:30.67 ,WHT   
                  43.58     1:30.67 (47.09)                                        
 10 Tao, Aaron Y               9 UN-01-CA             1:30.48    1:33.03 ,WHT   
                  44.86     1:33.03 (48.17)                                        
 11 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT    1:34.04 ,WHT   
                  43.87     1:34.04 (50.17)                                        
 12 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA              1:33.21    1:34.46 ,WHT   
                  44.63     1:34.46 (49.83)                                        
 13 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA            1:28.83    1:34.71 ,WHT   
                  46.70     1:34.71 (48.01)                                        
 14 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:34.75    1:36.63 ,WHT   
                  45.98     1:36.63 (50.65)                                        
 15 Waldron, Nikolaj F         9 SACA-CA              2:02.47    1:45.85 ,WHT   
                  47.76     1:45.85 (58.09)                                        
 16 Korte, Nick A              9 AAA-CA               3:01.06    1:46.15 ,WHT   
                  48.43     1:46.15 (57.72)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:41.80  .BLU
              2:56.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA              2:48.15    2:45.83 .RED   
                  38.06   2:45.83 (2:07.77)                                        
  2 Gross, Dylan L            10 STOP-CA              2:50.69    2:49.13 .RED   
                  40.26     1:23.86 (43.60)     2:08.27 (44.41)     2:49.13 (40.86)
  3 Keane, Ronan O             8 SACA-CA              2:51.63    2:50.53 .RED   
                  39.93     1:24.08 (44.15)     2:08.94 (44.86)     2:50.53 (41.59)
,WHT - Division  
  1 Truong, Kaileo J          10 ORCA-CA              3:28.92    2:57.74 ,WHT   
                  38.72     1:25.52 (46.80)     2:13.23 (47.71)     2:57.74 (44.51)
  2 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                   NT    2:59.14 ,WHT   
                  40.49     1:27.78 (47.29)     2:15.48 (47.70)     2:59.14 (43.66)
  3 Su, Teddy                 10 BREA-CA              3:06.68    3:02.90 ,WHT   
                  39.16     1:26.93 (47.77)     2:13.91 (46.98)     3:02.90 (48.99)
  4 Zhang, Evan                7 BREA-CA              3:05.20    3:05.03 ,WHT   
                  40.88     1:29.02 (48.14)     2:19.23 (50.21)     3:05.03 (45.80)
  5 Tao, Aaron Y               9 UN-01-CA                  NT    3:13.47 ,WHT   
                  42.44     1:32.03 (49.59)     2:24.42 (52.39)     3:13.47 (49.05)
  6 Rey, Jared R              10 BREA-CA              3:10.87    3:14.33 ,WHT   
                  44.30     1:33.92 (49.62)     2:25.76 (51.84)     3:14.33 (48.57)
  7 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT    3:16.73 ,WHT   
                  42.62     1:35.06 (52.44)     2:27.27 (52.21)     3:16.73 (49.46)
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Jacob Q             10 ORCA-CA              6:21.17    6:20.90        
                  32.49     1:09.39 (36.90)     1:48.56 (39.17)     2:28.27 (39.71)
        3:07.51 (39.24)     3:47.03 (39.52)     4:26.52 (39.49)     5:06.49 (39.97)
        5:45.29 (38.80)     6:20.90 (35.61)                                        
  2 Gall, Eretz L              9 ORCA-CA              7:12.53    6:43.02        
                  37.52     1:17.84 (40.32)     1:59.47 (41.63)     2:40.31 (40.84)
        3:21.80 (41.49)     4:04.29 (42.49)     4:44.42 (40.13)     5:25.76 (41.34)
        6:06.58 (40.82)     6:43.02 (36.44)                                        
  3 Keane, Ronan O             8 SACA-CA                   NT    7:31.61        
                  40.74     1:26.23 (45.49)     2:12.94 (46.71)     2:58.91 (45.97)
        3:45.19 (46.28)     4:30.40 (45.21)     5:17.90 (47.50)     6:03.52 (45.62)
        6:48.38 (44.86)     7:31.61 (43.23)                                        
  4 Boyer, Mitchell C          9 ORCA-CA                   NT    7:45.66        
                  38.76     1:24.36 (45.60)     2:12.06 (47.70)                    
            3:48.99 ( )     4:38.99 (50.00)     5:26.03 (47.04)     6:13.80 (47.77)
        7:01.38 (47.58)     7:45.66 (44.28)                                        
  5 Mao, Yanmei                9 UN-01-CA             3:06.41    8:00.08        
                  40.29     1:25.96 (45.67)     2:15.03 (49.07)     3:05.56 (50.53)
        3:54.04 (48.48)     4:44.36 (50.32)     5:33.89 (49.53)     6:23.48 (49.59)
        7:13.19 (49.71)     8:00.08 (46.89)                                        
  6 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA              8:02.67    8:10.20        
                  41.89     1:30.29 (48.40)     2:20.21 (49.92)     3:11.03 (50.82)
        4:01.38 (50.35)     4:52.41 (51.03)     5:44.82 (52.41)     6:35.62 (50.80)
        7:25.38 (49.76)     8:10.20 (44.82)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.40  .BLU
                44.20  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gross, Dylan L            10 STOP-CA                41.18      38.41 .BLU   
  2 Su, Teddy                 10 BREA-CA                41.11      39.86 .BLU   
  3 Chen, Austin               9 AZOT-CA                41.60      40.76 .RED   
  4 Keane, Ronan O             8 SACA-CA                41.79      42.44 .RED   
  5 Truong, Kaileo J          10 ORCA-CA                43.42      43.87 .RED   
  6 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                43.02      44.81 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Paul, Isaac D             10 AAM-CA                    NT      39.29 .BLU   
  2 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA              47.86      44.52 ,WHT   
  3 Zhang, Evan                7 BREA-CA                45.18      44.82 ,WHT   
  4 Tao, Aaron Y               9 UN-01-CA               45.85      44.95 ,WHT   
  5 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                45.44      46.74 ,WHT   
  6 He, Lucas                  8 UN-01-CA               49.45      47.13 ,WHT   
  7 Rey, Jared R              10 BREA-CA                47.82      47.23 ,WHT   
  8 Gross, Drake L             9 STOP-CA                50.86      47.99 ,WHT   
  9 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA                45.33      48.09 ,WHT   
 10 Marks, Tyler G            10 AZOT-CA                51.19      49.08 ,WHT   
 11 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                48.06      50.24 ,WHT   
 12 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                45.17      50.70 ,WHT   
 12 Thong, Isaac L             9 BREA-CA                54.62      50.70 ,WHT   
 14 Lu, Michael               10 BREA-CA                52.91      53.34 ,WHT   
 15 Thong, Elliott            10 BREA-CA                52.09      55.10 ,WHT   
 16 Yu, Luke L                10 BREA-CA                54.15      58.96 ,WHT   
 17 Korte, Nick A              9 AAA-CA               1:13.13      59.78 ,WHT   
 -- Waldron, Nikolaj F         9 SACA-CA              1:01.53         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:28.70  .BLU
              1:37.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA              1:31.82    1:28.12 .BLU   
                  43.34     1:28.12 (44.78)                                        
  2 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA              1:32.23    1:31.18 .RED   
                  46.16     1:31.18 (45.02)                                        
  3 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA            1:33.96    1:31.24 .RED   
                  43.79     1:31.24 (47.45)                                        
  4 Anderson, John J           9 BREA-CA              1:35.90    1:34.70 .RED   
                1:34.86         1:34.70 ( )                                        
  5 Chen, Andrew              10 AZOT-CA              1:30.81    1:36.04 .RED   
                  47.34     1:36.04 (48.70)                                        
 -- Su, Teddy                 10 BREA-CA              1:32.05         DQ        
                  44.62          DQ (45.69)                                        
 -- Keane, Ronan O             8 SACA-CA              1:30.54         DQ        
                  44.30          DQ (45.27)                                        
,WHT - Division  
  1 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA              1:37.60    1:31.14 .RED   
                  44.14     1:31.14 (47.00)                                        
  2 Choi, William Y           10 AZOT-CA              1:39.41    1:31.59 .RED   
                  45.14     1:31.59 (46.45)                                        
  3 Zhang, Evan                7 BREA-CA              1:37.75    1:31.92 .RED   
                  44.46     1:31.92 (47.46)                                        
  4 Tseng, Justin H           10 BREA-CA              1:41.50    1:33.81 .RED   
                  45.79     1:33.81 (48.02)                                        
  5 Sligar, Jackson I          9 GWSC-CA                   NT    1:37.65 ,WHT   
                  46.54     1:37.65 (51.11)                                        
  6 Saito, Zachary P          10 SACA-CA              1:48.79    1:38.65 ,WHT   
                  46.99     1:38.65 (51.66)                                        
  7 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA            1:46.42    1:38.96 ,WHT   
                  48.65     1:38.96 (50.31)                                        
  8 Youngman, Nathenlyle G    10 ORCA-CA              1:42.76    1:40.08 ,WHT   
                  48.36     1:40.08 (51.72)                                        
  9 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA              1:41.38    1:41.93 ,WHT   
                  47.91     1:41.93 (54.02)                                        
 10 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:44.86    1:41.97 ,WHT   
                1:42.24         1:41.97 ( )                                        
 11 Liu, Harry                10 SACA-CA              1:46.08    1:43.01 ,WHT   
                  49.35     1:43.01 (53.66)                                        
 12 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                    NT    1:50.61 ,WHT   
                  52.56     1:50.61 (58.05)                                        
 13 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT    1:51.07 ,WHT   
                  56.68     1:51.07 (54.39)                                        
 14 Le, Masen                 10 SACA-CA              2:03.88    2:09.82 ,WHT   
                1:02.05   2:09.82 (1:07.77)                                        
 -- Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                   NT         DQ        
                  48.10          DQ (48.56)                                        
 -- Gilat, Lee L              10 SACA-CA              2:12.84         DQ        
                  57.39        DQ (1:06.90)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                45.60  .BLU
                49.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Su, Teddy                 10 BREA-CA                49.12      45.54 .BLU   
  2 Tseng, Justin H           10 BREA-CA                49.20      46.21 .RED   
  3 Mao, Yanmei                9 UN-01-CA               46.32      46.78 .RED   
  4 Keane, Ronan O             8 SACA-CA                47.13      48.07 .RED   
  5 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                49.17      49.16 .RED   
 -- Liu, Jason                 9 AZOT-CA                47.58         DQ        
,WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              9 ORCA-CA                56.27      45.79 .RED   
  2 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 50.92      47.21 .RED   
  3 Sligar, Jackson I          9 GWSC-CA                50.39      47.93 .RED   
  4 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA              51.27      48.74 .RED   
  5 Boyer, Mitchell C          9 ORCA-CA                50.36      48.78 .RED   
  6 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                50.98      50.14 ,WHT   
  7 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA                50.46      50.33 ,WHT   
  8 Zhang, Evan                7 BREA-CA                   NT      50.49 ,WHT   
  9 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA                50.27      50.55 ,WHT   
 10 Youngman, Nathenlyle G    10 ORCA-CA                52.01      50.83 ,WHT   
 11 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                53.48      51.05 ,WHT   
 12 Chang, Dylan C            10 BREA-CA                52.09      51.22 ,WHT   
 13 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA                51.80      52.04 ,WHT   
 14 Mehringer, Nolan Q         8 AZOT-CA                51.50      52.08 ,WHT   
 15 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                54.58      54.17 ,WHT   
 16 Gilat, Lee L              10 SACA-CA                59.03      54.76 ,WHT   
 17 Choi, William Y           10 AZOT-CA                53.70      55.37 ,WHT   
 18 Saito, Zachary P          10 SACA-CA                59.60      58.35 ,WHT   
 19 Le, Masen                 10 SACA-CA                53.54      58.89 ,WHT   
 20 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 56.87      59.15 ,WHT   
 21 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA            1:19.56    1:14.10 ,WHT   
 22 Hsu, Peter A               9 SACA-CA              1:06.27    1:20.70 ,WHT   
 -- Zhang, Aiden L             9 SACA-CA                   NT         DQ        
 -- Liu, Harry                10 SACA-CA                54.23         DQ        
 -- Kardos, Mason W            9 DA-CA                     NT         DQ        
 -- Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA                55.72         DQ        
 -- Anderson, John J           9 BREA-CA                55.19         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:40.50  .BLU
              1:49.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Marks, Tyler G            10 AZOT-CA              1:45.71    1:43.03 .RED   
                  49.43     1:43.03 (53.60)                                        
  2 Boyer, Mitchell C          9 ORCA-CA              1:46.21    1:46.37 .RED   
                  52.00     1:46.37 (54.37)                                        
 -- Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:49.56         DQ        
                  52.64          DQ (56.66)                                        
,WHT - Division  
  1 Paul, Isaac D             10 AAM-CA               1:54.61    1:36.52 .BLU   
                  44.67     1:36.52 (51.85)                                        
  2 Lu, Michael               10 BREA-CA              1:52.15    1:41.68 .RED   
                  50.62     1:41.68 (51.06)                                        
  3 Chen, Austin               9 AZOT-CA                   NT    1:45.11 .RED   
                  49.27     1:45.11 (55.84)                                        
  4 Chuang, Kyle               9 AZOT-CA              1:55.70    1:50.48 ,WHT   
                  52.16     1:50.48 (58.32)                                        
  5 Waldron, Nikolaj F         9 SACA-CA                   NT    1:50.52 ,WHT   
                  51.38     1:50.52 (59.14)                                        
  6 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA              1:49.96    1:53.51 ,WHT   
                  53.61     1:53.51 (59.90)                                        
  7 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:58.81    2:00.22 ,WHT   
                  58.47   2:00.22 (1:01.75)                                        
  8 Yu, Luke L                10 BREA-CA              2:10.43    2:04.09 ,WHT   
                  58.71   2:04.09 (1:05.38)                                        
  9 Liu, Preston W             9 SACA-CA                   NT    2:10.56 ,WHT   
                1:02.14   2:10.56 (1:08.42)                                        
 10 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT    2:13.57 ,WHT   
                1:04.22   2:13.57 (1:09.35)                                        
 11 Thong, Isaac L             9 BREA-CA                   NT    2:30.73 ,WHT   
                1:12.82   2:30.73 (1:17.91)                                        
 -- Thong, Elliott            10 BREA-CA              2:16.71         DQ        
                1:01.32        DQ (1:07.32)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                38.20  .BLU
                41.60  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chiang, Matthew            8 AZOT-CA                39.33      38.59 .RED   
  2 Paul, Isaac D             10 AAM-CA                 39.06      39.56 .RED   
  3 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA                38.98      40.83 .RED   
,WHT - Division  
  1 Truong, Kaileo J          10 ORCA-CA                45.81      42.56 ,WHT   
  2 Chen, Austin               9 AZOT-CA                42.56      43.57 ,WHT   
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 45.94      43.68 ,WHT   
  4 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                43.15      44.85 ,WHT   
  5 Zhang, Evan                7 BREA-CA                45.71      45.34 ,WHT   
  6 Keane, Ronan O             8 SACA-CA                54.08      51.41 ,WHT   
  7 Su, Teddy                 10 BREA-CA                48.98      51.67 ,WHT   
  8 Lu, Michael               10 BREA-CA              1:06.08      55.89 ,WHT   
  9 Huynh, Vinh L             10 GWSC-CA                55.66      56.90 ,WHT   
 10 Yu, Luke L                10 BREA-CA                59.75    1:03.33 ,WHT   
 11 Liu, Preston W             9 SACA-CA                   NT    1:03.47 ,WHT   
 12 Waldron, Nikolaj F         9 SACA-CA                   NT    1:06.46 ,WHT   
 -- Rogers, Jackson l          9 Otters-CA              54.48         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:29.40  .BLU
              1:37.60  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA              1:33.30    1:26.30 .BLU   
                  41.74     1:26.30 (44.56)                                        
,WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              9 ORCA-CA                   NT    1:25.06 .BLU   
                  38.50     1:25.06 (46.56)                                        
  2 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA                   NT    1:40.07 ,WHT   
                  43.11     1:40.07 (56.96)                                        
  3 Zhang, Evan                7 BREA-CA              1:53.36    1:40.68 ,WHT   
                  43.52     1:40.68 (57.16)                                        
  4 Chen, Andrew              10 AZOT-CA              1:39.28    1:40.95 ,WHT   
                  46.08     1:40.95 (54.87)                                        
  5 Liu, Harry                10 SACA-CA                   NT    1:43.84 ,WHT   
                  47.89     1:43.84 (55.95)                                        
  6 Mao, Yanmei                9 UN-01-CA                  NT    1:48.13 ,WHT   
                  50.10     1:48.13 (58.03)                                        
  7 Hsu, Peter A               9 SACA-CA                   NT    1:48.47 ,WHT   
                  49.51     1:48.47 (58.96)                                        
  8 Olivarria, Aiden M         9 UN-02-CA                  NT    2:05.87 ,WHT   
                  58.36   2:05.87 (1:07.51)                                        
 -- Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                   NT         DQ        
                  49.05        DQ (1:02.52)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.90  .BLU
              1:34.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Austin               9 AZOT-CA                   NT    1:30.41 .RED   
                  43.32     1:30.41 (47.09)                                        
  2 Chen, Andrew              10 AZOT-CA                   NT    1:31.89 .RED   
                  45.21     1:31.89 (46.68)                                        
  3 Keane, Ronan O             8 SACA-CA              1:39.25    1:32.48 .RED   
                  47.26     1:32.48 (45.22)                                        
  4 Su, Teddy                 10 BREA-CA              1:36.47    1:33.24 .RED   
                  45.79     1:33.24 (47.45)                                        
  5 He, Lucas                  8 UN-01-CA             1:41.13    1:36.94 ,WHT   
                  45.49     1:36.94 (51.45)                                        
  6 Tao, Aaron Y               9 UN-01-CA             1:45.22    1:46.71 ,WHT   
                  47.61     1:46.71 (59.10)                                        
  7 Rogers, Jackson l          9 Otters-CA            1:51.13    1:50.91 ,WHT   
                  49.02   1:50.91 (1:01.89)                                        
 -- Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              1:42.10         DQ        
                  53.65          DQ (55.87)                                        
 -- Boyer, Mitchell C          9 ORCA-CA                   NT         DQ        
                  47.44          DQ (50.48)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
              3:07.40  .BLU
              3:24.50  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA              3:13.52    3:03.75 .BLU   
                1:05.07                             2:01.61 ( )   3:03.75 (1:02.14)
  2 Liu, Jason                 9 AZOT-CA              3:19.39    3:07.69 .RED   
                1:02.34                             2:00.42 ( )   3:07.69 (1:07.27)
  3 Westermeyer, Noah W        8 GWSC-CA              3:11.88    3:10.69 .RED   
                1:04.74                             2:06.08 ( )   3:10.69 (1:04.61)
  4 Keane, Ronan O             8 SACA-CA              3:14.31    3:11.19 .RED   
                  27.30     1:13.75 (46.45)     2:06.85 (53.10)   3:11.19 (1:04.34)
,WHT - Division  
  1 Gall, Eretz L              9 ORCA-CA                   NT    2:48.26 .BLU   
                  36.21     1:16.90 (40.69)     2:10.84 (53.94)     2:48.26 (37.42)
  2 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA                   NT    3:07.12 .BLU   
                  42.25     1:30.93 (48.68)     2:25.23 (54.30)     3:07.12 (41.89)
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               3:28.86    3:15.40 .RED   
                  22.06     1:13.05 (50.99)     2:09.10 (56.05)   3:15.40 (1:06.30)
  4 Mao, Yanmei                9 UN-01-CA                  NT    3:21.28 .RED   
                  49.44     1:40.53 (51.09)     2:37.22 (56.69)     3:21.28 (44.06)
  5 Su, Teddy                 10 BREA-CA                   NT    3:22.58 .RED   
                  51.36     1:41.04 (49.68)     2:38.10 (57.06)     3:22.58 (44.48)
  6 Sutantio, Leonhardt W      9 BREA-CA              3:43.27    3:41.00 ,WHT   
                  34.03     1:31.02 (56.99)     2:30.63 (59.61)   3:41.00 (1:10.37)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.80  .BLU
                33.60  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                33.59      30.01 .BLU   
  2 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                30.89      30.55 .BLU   
  3 Wang, Eric S              11 BREA-CA                31.89      30.83 .RED   
  4 Young, Paul M             11 GWSC-CA                32.47      31.17 .RED   
  5 Brissette, Jared D        12 UN-01-CA               32.99      31.63 .RED   
  6 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                31.47      31.79 .RED   
  7 Paganos, Jason H          11 BREA-CA                31.55      31.82 .RED   
  8 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                  32.96      32.16 .RED   
  9 Lee, Jun                  12 BREA-CA                32.62      32.86 .RED   
,WHT - Division  
  1 Ku, Caleb                 12 UN-01-CA               37.04      31.31 .RED   
  2 Kardos, Nicholas A        11 DA-CA                  34.34      32.31 .RED   
  3 Hua, Kevin N              11 DA-CA                  34.61      32.89 .RED   
  4 Gava, David S             12 DA-CA                     NT      33.03 .RED   
  5 Knapp, Josh               12 SACA-CA                34.07      34.12 ,WHT   
  6 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                37.76      34.16 ,WHT   
  7 Saito, Elijah J           11 SACA-CA                35.63      34.31 ,WHT   
  8 Nguyen, Miles M           11 SACA-CA                35.21      34.62 ,WHT   
  9 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA               33.78      36.12 ,WHT   
 10 Bui, Brandon L            11 SACA-CA                   NT      36.76 ,WHT   
 10 Razzouk, Kyro M           12 AZOT-CA                   NT      36.76 ,WHT   
 12 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA                35.87      36.87 ,WHT   
 13 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA                35.28      37.45 ,WHT   
 14 Spruill, Preston P        11 DA-CA                  39.03      38.02 ,WHT   
 15 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT      38.71 ,WHT   
 16 Hassain, Rohan A          11 AAA-CA                 40.96      39.87 ,WHT   
 17 Tsai, Ethan Y             12 BREA-CA                   NT      40.00 ,WHT   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:06.20  .BLU
              1:12.20  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 qiu, Garfield             11 DA-CA                1:10.49    1:04.23 .BLU   
                  31.15     1:04.23 (33.08)                                        
  2 Koehler, Robin H          11 AAM-CA               1:06.54    1:06.59 .RED   
                  32.20     1:06.59 (34.39)                                        
  3 Vo, Gia-Vinh D            11 ORCA-CA              1:08.61    1:08.96 .RED   
                  32.83     1:08.96 (36.13)                                        
  4 Reyes, Adrian             12 GWSC-CA              1:10.69    1:09.12 .RED   
                  32.76     1:09.12 (36.36)                                        
  5 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:08.15    1:09.14 .RED   
                  33.20     1:09.14 (35.94)                                        
  6 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              1:08.47    1:09.54 .RED   
                  32.70     1:09.54 (36.84)                                        
  7 Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:08.95    1:11.30 .RED   
                  33.86     1:11.30 (37.44)                                        
  8 Polunin, Jacob W          11 AAA-CA               1:09.51    1:11.32 .RED   
                  34.38     1:11.32 (36.94)                                        
  9 Evans, Alex L             11 ORCA-CA              1:10.28    1:13.57 ,WHT   
                  35.08     1:13.57 (38.49)                                        
,WHT - Division  
  1 Baker, Brian T            12 Splash-CA            1:12.76    1:10.80 .RED   
                  33.96     1:10.80 (36.84)                                        
  2 Hoang, Chance T           12 ORCA-CA              1:18.54    1:13.20 ,WHT   
                  35.03     1:13.20 (38.17)                                        
  3 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA              1:16.85    1:13.76 ,WHT   
                  34.29     1:13.76 (39.47)                                        
  4 Zhong, Oliver             11 BREA-CA                   NT    1:13.80 ,WHT   
                  34.71     1:13.80 (39.09)                                        
  5 Lee, Tyler D              11 GWSC-CA              1:16.25    1:15.67 ,WHT   
                  36.04     1:15.67 (39.63)                                        
  6 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA              1:22.75    1:16.90 ,WHT   
                  37.81     1:16.90 (39.09)                                        
  7 Zhang, Kerry              12 AZOT-CA              1:13.67    1:17.70 ,WHT   
                  35.96     1:17.70 (41.74)                                        
  8 Gava, David S             12 DA-CA                     NT    1:17.88 ,WHT   
                  36.61     1:17.88 (41.27)                                        
  9 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA             1:30.27    1:18.29 ,WHT   
                  36.36     1:18.29 (41.93)                                        
 10 Garriga, Jayden c         11 Splash-CA            1:15.38    1:18.61 ,WHT   
                  37.32     1:18.61 (41.29)                                        
 11 Maldonado, Adriano A      11 GWSC-CA              1:20.98    1:19.53 ,WHT   
                  37.80     1:19.53 (41.73)                                        
 12 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA              1:19.58    1:20.34 ,WHT   
                  38.55     1:20.34 (41.79)                                        
 13 Shea, Isaac               11 BREA-CA              1:20.16    1:22.31 ,WHT   
                  39.48     1:22.31 (42.83)                                        
 14 Spruill, Preston P        11 DA-CA                1:24.80    1:24.64 ,WHT   
                  40.55     1:24.64 (44.09)                                        
 15 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT    1:24.84 ,WHT   
                  39.62     1:24.84 (45.22)                                        
 16 Fang, Aston J             11 BREA-CA              1:35.90    1:34.34 ,WHT   
                  44.61     1:34.34 (49.73)                                        
 17 Wang, Dustin              11 SACA-CA                   NT    1:41.49 ,WHT   
                  45.85     1:41.49 (55.64)                                        
 18 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:41.37    1:48.42 ,WHT   
                  51.77     1:48.42 (56.65)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:24.60  .BLU
              2:37.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Dinh, Logan R             12 AZOT-CA              2:25.00    2:16.01 .BLU   
                  30.71     1:04.96 (34.25)     1:41.06 (36.10)     2:16.01 (34.95)
  2 Simic, Luca M             12 DA-CA                2:25.54    2:18.30 .BLU   
                  31.86     1:07.97 (36.11)     1:44.08 (36.11)     2:18.30 (34.22)
  3 Shi, Evan                 12 BREA-CA              2:25.61    2:23.24 .BLU   
                  33.51     1:10.20 (36.69)     1:46.47 (36.27)     2:23.24 (36.77)
  4 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              2:25.88    2:26.59 .RED   
                  33.99     1:10.98 (36.99)     1:49.26 (38.28)     2:26.59 (37.33)
  5 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              2:30.06    2:29.68 .RED   
                  33.95     1:11.99 (38.04)     1:51.30 (39.31)     2:29.68 (38.38)
  6 Vo, Gia-Vinh D            11 ORCA-CA              2:30.86    2:30.59 .RED   
                  33.80     1:11.96 (38.16)     1:50.87 (38.91)     2:30.59 (39.72)
  7 Evans, Alex L             11 ORCA-CA              2:34.39    2:37.25 .RED   
                  35.66     1:15.67 (40.01)     1:57.81 (42.14)     2:37.25 (39.44)
,WHT - Division  
  1 Armstrong, Seth R         12 GWSC-CA              2:44.97    2:33.19 .RED   
                  35.67                             2:33.19 ( )         2:33.19 ( )
  2 Zhong, Oliver             11 BREA-CA                   NT    2:36.85 .RED   
                  36.23     1:17.03 (40.80)     1:57.41 (40.38)     2:36.85 (39.44)
  3 Xiang, Jake               12 BREA-CA              2:42.52    2:38.89 ,WHT   
                  36.37     1:16.61 (40.24)     1:58.94 (42.33)     2:38.89 (39.95)
  4 Lopez, Roman A            11 AZOT-CA                   NT    2:53.73 ,WHT   
                  37.56     1:22.00 (44.44)     2:08.30 (46.30)     2:53.73 (45.43)
  5 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA                   NT    2:59.59 ,WHT   
                  42.07     1:27.65 (45.58)     2:15.49 (47.84)     2:59.59 (44.10)
  6 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA             2:50.05    3:01.81 ,WHT   
                  39.76     1:27.90 (48.14)     2:15.52 (47.62)     3:01.81 (46.29)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:29.80  .BLU
              7:05.30  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 6:29.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
 -- Wang, Eric S              11 BREA-CA                   NT         DQ        
 -- Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              6:42.87         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.60  .BLU
                40.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lee, Jun                  12 BREA-CA                37.33      36.20 .BLU   
  2 Brissette, Jared D        12 UN-01-CA               38.35      37.03 .RED   
  3 Yang, Andy                11 BREA-CA                36.77      37.04 .RED   
  4 Simic, Luca M             12 DA-CA                  38.58      38.46 .RED   
  5 Paganos, Jason H          11 BREA-CA                39.12      40.37 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Halliday, Jack W          12 GWSC-CA                41.13      36.15 .BLU   
  2 Kardos, Nicholas A        11 DA-CA                  42.48      39.61 .RED   
  3 Hua, Kevin N              11 DA-CA                  43.44      40.33 ,WHT   
  4 Saito, Elijah J           11 SACA-CA                41.50      41.69 ,WHT   
  5 Gava, David S             12 DA-CA                     NT      42.49 ,WHT   
  6 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA                42.91      43.95 ,WHT   
  7 Knapp, Josh               12 SACA-CA                43.28      44.20 ,WHT   
  8 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA               42.22      45.86 ,WHT   
  9 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                49.64      46.00 ,WHT   
 10 Spruill, Preston P        11 DA-CA                  49.32      47.60 ,WHT   
 11 Hassain, Rohan A          11 AAA-CA                 48.44      47.64 ,WHT   
 12 Tsai, Ethan Y             12 BREA-CA                58.97      51.34 ,WHT   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.50  .BLU
              1:28.00  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA              1:21.35    1:16.23 .BLU   
  2 Koehler, Robin H          11 AAM-CA               1:25.15    1:20.77 .RED   
                  39.39     1:20.77 (41.38)                                        
  3 Shi, Evan                 12 BREA-CA              1:22.45    1:22.38 .RED   
                  39.80     1:22.38 (42.58)                                        
  4 Yang, Andy                11 BREA-CA              1:22.25    1:23.33 .RED   
                  40.44     1:23.33 (42.89)                                        
  5 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA              1:24.48    1:26.85 .RED   
                  43.00     1:26.85 (43.85)                                        
  6 Garriga, Jayden c         11 Splash-CA            1:26.34    1:31.25 ,WHT   
                  45.46     1:31.25 (45.79)                                        
,WHT - Division  
  1 Vo, Gia-Vinh D            11 ORCA-CA              1:28.93    1:17.80 .BLU   
                  37.87     1:17.80 (39.93)                                        
  2 Reyes, Adrian             12 GWSC-CA                   NT    1:23.78 .RED   
                  40.17     1:23.78 (43.61)                                        
  3 Zhong, Oliver             11 BREA-CA                   NT    1:25.22 .RED   
                  41.17     1:25.22 (44.05)                                        
  4 Hoang, Chance T           12 ORCA-CA              1:30.79    1:26.02 .RED   
                  41.35     1:26.02 (44.67)                                        
  5 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA              1:30.15    1:26.20 .RED   
                  41.47     1:26.20 (44.73)                                        
  6 Xiang, Jake               12 BREA-CA              1:28.15    1:27.33 .RED   
                  43.51     1:27.33 (43.82)                                        
  7 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA              1:34.16    1:29.18 ,WHT   
                  43.63     1:29.18 (45.55)                                        
  8 Baker, Brian T            12 Splash-CA                 NT    1:29.53 ,WHT   
                  44.05     1:29.53 (45.48)                                        
  9 Lopez, Roman A            11 AZOT-CA              1:50.55    1:31.65 ,WHT   
                  43.98     1:31.65 (47.67)                                        
 10 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA              1:35.14    1:31.74 ,WHT   
 11 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                     NT    1:36.51 ,WHT   
 12 Maldonado, Adriano A      11 GWSC-CA              1:54.28    1:41.10 ,WHT   
                  49.65     1:41.10 (51.45)                                        
 13 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                   NT    1:42.97 ,WHT   
                  51.00     1:42.97 (51.97)                                        
 14 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:52.12    1:43.00 ,WHT   
                  49.19     1:43.00 (53.81)                                        
 15 Spruill, Preston P        11 DA-CA                     NT    1:45.99 ,WHT   
                  51.22     1:45.99 (54.77)                                        
 -- Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:39.85         DQ        
 -- Wang, Dustin              11 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:51.40  11-12 .BLU
              3:07.30  11-12 .RED
                   --  11-12 ,WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              2:53.76    2:45.36 .BLU   
                  37.80     1:20.11 (42.31)     2:04.43 (44.32)     2:45.36 (40.93)
  2 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA              2:52.33    2:47.56 .BLU   
                  39.57     1:22.91 (43.34)     2:06.76 (43.85)     2:47.56 (40.80)
  3 Yang, Andy                11 BREA-CA              2:56.31    2:58.52 .RED   
                  44.00     1:29.64 (45.64)     2:16.04 (46.40)     2:58.52 (42.48)
,WHT - Division  
  1 Hua, Sean M               12 BREA-CA                   NT    2:41.73 .BLU   
                  38.98     1:20.15 (41.17)     2:01.54 (41.39)     2:41.73 (40.19)
  2 Nguyen, Miles M           11 SACA-CA                   NT    2:55.57 .RED   
                  41.59     1:26.60 (45.01)     2:13.21 (46.61)     2:55.57 (42.36)
  3 qiu, Garfield             11 DA-CA                     NT    2:56.40 .RED   
                  41.35     1:25.89 (44.54)     2:12.11 (46.22)     2:56.40 (44.29)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.00  .BLU
                44.80  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                41.25      40.99 .BLU   
  2 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA                42.07      41.63 .RED   
  3 Simic, Luca M             12 DA-CA                  41.85      41.78 .RED   
  4 Shi, Evan                 12 BREA-CA                42.79      42.46 .RED   
  5 Polunin, Jacob W          11 AAA-CA                 41.42      42.71 .RED   
  6 Evans, Alex L             11 ORCA-CA                42.73      44.41 .RED   
  7 Baker, Brian T            12 Splash-CA              44.34      45.13 ,WHT   
  8 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                44.42      45.22 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Zhong, Oliver             11 BREA-CA                   NT      42.92 .RED   
  2 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA                46.94      44.34 .RED   
  3 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA                45.43      44.71 .RED   
  4 Wang, Patrick             12 BREA-CA                46.82      45.01 ,WHT   
  5 Gava, David S             12 DA-CA                     NT      45.14 ,WHT   
  6 Hoang, Chance T           12 ORCA-CA                45.01      45.15 ,WHT   
  7 Lee, Tyler D              11 GWSC-CA                48.47      45.32 ,WHT   
  8 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                50.19      46.17 ,WHT   
  9 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA                47.15      47.58 ,WHT   
 10 Armstrong, Seth R         12 GWSC-CA                   NT      48.21 ,WHT   
 11 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA               49.18      48.28 ,WHT   
 12 Xiang, Jake               12 BREA-CA                51.87      49.06 ,WHT   
 13 Spruill, Preston P        11 DA-CA                  51.84      49.64 ,WHT   
 14 Maldonado, Adriano A      11 GWSC-CA                51.00      50.13 ,WHT   
 15 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT      51.83 ,WHT   
 16 Shea, Isaac               11 BREA-CA                54.36      55.73 ,WHT   
 -- Vovan, Derek J            12 SACA-CA                51.63         DQ        
 -- Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                46.62         DQ        
 -- Fang, Aston J             11 BREA-CA                57.68         DQ        
 -- Wang, Dustin              11 SACA-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.00  .BLU
              1:37.10  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wang, Eric S              11 BREA-CA              1:29.34    1:26.11 .BLU   
                  40.63     1:26.11 (45.48)                                        
  2 Lee, Jun                  12 BREA-CA              1:30.01    1:29.95 .RED   
                  42.37     1:29.95 (47.58)                                        
  3 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:30.16    1:31.00 .RED   
                  42.46     1:31.00 (48.54)                                        
  4 Paganos, Jason H          11 BREA-CA              1:34.10    1:31.03 .RED   
                  43.84     1:31.03 (47.19)                                        
  5 Hua, Kevin N              11 DA-CA                1:32.65    1:32.32 .RED   
                  44.44     1:32.32 (47.88)                                        
  6 Saito, Elijah J           11 SACA-CA              1:34.73    1:33.77 .RED   
                  44.94     1:33.77 (48.83)                                        
  7 Knapp, Josh               12 SACA-CA              1:35.39    1:33.94 .RED   
                  44.81     1:33.94 (49.13)                                        
  8 Young, Paul M             11 GWSC-CA              1:32.00    1:34.43 .RED   
                  44.10     1:34.43 (50.33)                                        
  9 Brissette, Jared D        12 UN-01-CA             1:36.57    1:34.45 .RED   
                  44.22     1:34.45 (50.23)                                        
 10 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                1:36.30    1:35.21 .RED   
                  45.64     1:35.21 (49.57)                                        
,WHT - Division  
  1 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA              1:37.84    1:32.68 .RED   
                  45.12     1:32.68 (47.56)                                        
  2 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:43.50    1:36.26 .RED   
                  45.88     1:36.26 (50.38)                                        
  3 Nicholson, Gavin S        11 SACA-CA              1:54.01    1:40.57 ,WHT   
                  47.84     1:40.57 (52.73)                                        
  4 Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                   NT    1:44.74 ,WHT   
                  48.85     1:44.74 (55.89)                                        
  5 Bui, Brandon L            11 SACA-CA                   NT    1:47.45 ,WHT   
                  51.00     1:47.45 (56.45)                                        
  6 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT    1:50.86 ,WHT   
                  52.28     1:50.86 (58.58)                                        
  7 Tsai, Ethan Y             12 BREA-CA              2:14.15    2:00.27 ,WHT   
                  56.76   2:00.27 (1:03.51)                                        
 -- Nguyen, Miles M           11 SACA-CA              1:42.48         DQ        
                  47.00          DQ (46.73)                                        
 -- Spruill, Preston P        11 DA-CA                1:51.25         DQ        
                  51.32        DQ (1:00.58)                                        
 -- Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              1:45.02         DQ        
                  51.86          DQ (54.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              3:09.00  11-12 .BLU
              3:26.20  11-12 .RED
                   --  11-12 ,WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Dinh, Logan R             12 AZOT-CA              3:11.54    2:58.17 .BLU   
                  40.16     1:24.49 (44.33)     2:11.51 (47.02)     2:58.17 (46.66)
  2 Yang, Andy                11 BREA-CA              3:12.58    3:08.15 .BLU   
                  44.95     1:33.19 (48.24)     2:22.55 (49.36)     3:08.15 (45.60)
,WHT - Division  
  1 qiu, Garfield             11 DA-CA                     NT    2:48.15 .BLU   
                  39.29     1:22.68 (43.39)     2:06.18 (43.50)     2:48.15 (41.97)
  2 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT    3:04.12 .BLU   
                  42.04     1:29.21 (47.17)     2:16.66 (47.45)     3:04.12 (47.46)
  3 Reyes, Adrian             12 GWSC-CA              3:35.69    3:10.11 .RED   
                  43.24     1:30.88 (47.64)     2:21.23 (50.35)     3:10.11 (48.88)
  4 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                     NT    3:14.39 .RED   
                  44.57     1:34.35 (49.78)     2:23.94 (49.59)     3:14.39 (50.45)
  5 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              3:34.37    3:38.17 ,WHT   
                  51.75     1:47.23 (55.48)     2:44.50 (57.27)     3:38.17 (53.67)
  6 Maldonado, Adriano A      11 GWSC-CA              3:55.34    3:38.31 ,WHT   
                  51.87     1:46.86 (54.99)     2:42.37 (55.51)     3:38.31 (55.94)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.50  .BLU
                37.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Simic, Luca M             12 DA-CA                  34.94      33.51 .BLU   
  2 Hua, Sean M               12 BREA-CA                34.53      33.65 .BLU   
  3 qiu, Garfield             11 DA-CA                  36.70      34.00 .BLU   
  4 Wang, Eric S              11 BREA-CA                36.44      34.54 .RED   
  5 Nicholson, Gavin S        11 SACA-CA                37.45      38.69 ,WHT   
,WHT - Division  
  1 Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA                38.23      36.57 .RED   
  2 Ku, Caleb                 12 UN-01-CA               37.96      36.84 .RED   
  3 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA                37.73      36.90 .RED   
  4 Rockwood, Lucas A         12 DA-CA                  39.39      39.64 ,WHT   
  5 Paganos, Jason H          11 BREA-CA                38.79      40.27 ,WHT   
  6 Gava, David S             12 DA-CA                     NT      40.33 ,WHT   
  7 Nguyen, Miles M           11 SACA-CA                42.23      42.61 ,WHT   
  8 Knapp, Josh               12 SACA-CA                40.07      42.71 ,WHT   
  9 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA                42.74      44.44 ,WHT   
 10 Saito, Elijah J           11 SACA-CA                45.15      45.85 ,WHT   
 11 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT      47.67 ,WHT   
 12 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA                  NT      54.39 ,WHT   
 -- Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                53.03         DQ        
 -- Kardos, Nicholas A        11 DA-CA                  41.59         DQ        
 -- Razzouk, Kyro M           12 AZOT-CA                48.39         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:18.20  .BLU
              1:25.30  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Vo, Gia-Vinh D            11 ORCA-CA              1:18.35    1:16.16 .BLU   
                  34.47     1:16.16 (41.69)                                        
  2 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:23.24    1:18.69 .RED   
                  36.08     1:18.69 (42.61)                                        
  3 Shi, Evan                 12 BREA-CA              1:23.08    1:23.56 .RED   
                  37.85     1:23.56 (45.71)                                        
,WHT - Division  
  1 Yang, Andy                11 BREA-CA              1:25.48    1:21.98 .RED   
                  39.34     1:21.98 (42.64)                                        
  2 Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:31.91    1:28.70 ,WHT   
                  39.98     1:28.70 (48.72)                                        
  3 Xiang, Jake               12 BREA-CA              1:37.21    1:37.75 ,WHT   
                  46.47     1:37.75 (51.28)                                        
  4 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              1:40.51    1:40.09 ,WHT   
                  45.57     1:40.09 (54.52)                                        
  5 Ngo, Tristan M            11 UN-03-CA                  NT    1:50.55 ,WHT   
                  50.41   1:50.55 (1:00.14)                                        
 -- Zhang, Kerry              12 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  38.25          DQ (49.47)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:47.40  11-12 .BLU
              3:02.60  11-12 .RED
                   --  11-12 ,WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Andy                11 BREA-CA                   NT    3:05.11 ,WHT   
                  41.26     1:30.10 (48.84)     2:22.26 (52.16)     3:05.11 (42.85)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.70  .BLU
              1:24.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Vo, Gia-Vinh D            11 ORCA-CA              1:18.50    1:14.74 .BLU   
                  34.48     1:14.74 (40.26)                                        
  2 Koehler, Robin H          11 AAM-CA               1:17.82    1:15.47 .BLU   
                  36.41     1:15.47 (39.06)                                        
  3 Simic, Luca M             12 DA-CA                1:19.53    1:16.24 .BLU   
                  36.48     1:16.24 (39.76)                                        
  4 Yang, Andy                11 BREA-CA              1:18.00    1:16.87 .BLU   
                  36.66     1:16.87 (40.21)                                        
  5 Shi, Evan                 12 BREA-CA              1:24.67    1:17.68 .BLU   
                  36.85     1:17.68 (40.83)                                        
  6 Polunin, Jacob W          11 AAA-CA               1:21.06    1:19.79 .RED   
                  37.96     1:19.79 (41.83)                                        
  7 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              1:19.86    1:19.88 .RED   
                  37.14     1:19.88 (42.74)                                        
  8 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA              1:21.40    1:20.54 .RED   
                  38.82     1:20.54 (41.72)                                        
 -- Westermeyer, Ryan M       11 GWSC-CA              1:20.31         DQ        
                  35.84          DQ (44.68)                                        
,WHT - Division  
  1 Armstrong, Seth R         12 GWSC-CA              1:35.44    1:21.15 .RED   
                  37.17     1:21.15 (43.98)                                        
  2 Houldsworth, George P     12 AZOT-CA              1:34.40    1:21.92 .RED   
                  36.15     1:21.92 (45.77)                                        
  3 Evans, Alex L             11 ORCA-CA              1:25.77    1:22.36 .RED   
                  39.55     1:22.36 (42.81)                                        
  4 Zhang, Kerry              12 AZOT-CA              1:26.84    1:22.62 .RED   
                  38.43     1:22.62 (44.19)                                        
  5 Tadrous, Noah E           12 STOP-CA              1:27.56    1:22.79 .RED   
                  38.24     1:22.79 (44.55)                                        
  6 Zhong, Oliver             11 BREA-CA                   NT    1:24.22 .RED   
                  39.05     1:24.22 (45.17)                                        
  7 Yoo, Nathen J             11 BREA-CA              1:25.92    1:24.64 .RED   
                  41.41     1:24.64 (43.23)                                        
  8 Gava, David S             12 DA-CA                     NT    1:25.59 ,WHT   
                  40.41     1:25.59 (45.18)                                        
  9 Lee, Tyler D              11 GWSC-CA              1:25.50    1:26.11 ,WHT   
                  40.36     1:26.11 (45.75)                                        
 10 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA              1:28.99    1:26.63 ,WHT   
                  41.57     1:26.63 (45.06)                                        
 11 Wang, Patrick             12 BREA-CA              1:24.80    1:27.60 ,WHT   
                  42.83     1:27.60 (44.77)                                        
 12 Hoang, Chance T           12 ORCA-CA              1:30.95    1:27.96 ,WHT   
                  41.83     1:27.96 (46.13)                                        
 13 Xiang, Jake               12 BREA-CA              1:34.32    1:30.94 ,WHT   
                  41.70     1:30.94 (49.24)                                        
 14 Garriga, Jayden c         11 Splash-CA                 NT    1:32.91 ,WHT   
                  44.33     1:32.91 (48.58)                                        
 15 Shea, Isaac               11 BREA-CA              1:42.70    1:37.03 ,WHT   
                  46.24     1:37.03 (50.79)                                        
 16 Fang, Aston J             11 BREA-CA              1:50.79    1:47.42 ,WHT   
                  50.23     1:47.42 (57.19)                                        
 -- Mulqueen, Colin P         11 BREA-CA                   NT         DQ        
                  46.78          DQ (45.78)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:46.50  .BLU
              3:01.70  .RED
                   --  ,WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Simic, Luca M             12 DA-CA                3:01.51    2:44.40 .BLU   
                  34.96     1:20.33 (45.37)     2:08.46 (48.13)     2:44.40 (35.94)
  2 Paganos, Jason H          11 BREA-CA              2:52.46    2:49.63 .RED   
                  40.56     1:23.31 (42.75)     2:13.42 (50.11)     2:49.63 (36.21)
  3 Sutantio, Kristoffer V    12 BREA-CA              2:59.77    2:53.48 .RED   
                  38.25     1:20.19 (41.94)     2:15.32 (55.13)     2:53.48 (38.16)
  4 Brissette, Jared D        12 UN-01-CA             3:01.30    2:59.86 .RED   
                  45.89     1:29.45 (43.56)     2:20.54 (51.09)     2:59.86 (39.32)
,WHT - Division  
  1 qiu, Garfield             11 DA-CA                3:04.27    2:36.01 .BLU   
                  36.10     1:18.28 (42.18)     2:01.61 (43.33)     2:36.01 (34.40)
  2 Young, Paul M             11 GWSC-CA                   NT    2:50.53 .RED   
                  37.08     1:21.05 (43.97)     2:12.67 (51.62)     2:50.53 (37.86)
  3 Nicholson, Gavin S        11 SACA-CA              3:04.29    3:02.77 ,WHT   
                  38.54     1:24.19 (45.65)     2:20.71 (56.52)     3:02.77 (42.06)
  4 Murdock, Barron S         11 ORCA-CA              3:06.62    3:04.18 ,WHT   
                1:31.40                             2:22.25 ( )     3:04.18 (41.93)
  5 Murase, Maxwell Y         11 GWSC-CA              3:14.86    3:17.72 ,WHT   
                  45.47     1:37.21 (51.74)     2:33.30 (56.09)     3:17.72 (44.42)
  6 Bustamante, Diego F       12 UN-01-CA                  NT    3:35.83 ,WHT   
                  57.69     1:49.98 (52.29)     2:48.90 (58.92)     3:35.83 (46.93)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.50  13-14 .BLU
                30.00  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lu, Wesley                13 AZOT-CA                27.56      27.31 .BLU   
  2 Redfern, Miller P         13 DA-CA                  28.27      27.73 .RED   
  3 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA                28.68      27.86 .RED   
  4 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA               28.20      28.03 .RED   
  5 Rofael, Anthony M         14 GWSC-CA                28.41      28.07 .RED   
  6 Curiel, Jordan M          13 GWSC-CA                27.83      28.16 .RED   
  7 Kuo, Samuel C             13 GWSC-CA                28.90      28.23 .RED   
  8 Marinescu, Brian          13 ORCA-CA                27.92      28.65 .RED   
  9 Borning, Vance C          13 AAA-CA                 29.81      28.93 .RED   
,WHT - Division  
  1 Olivarria, Ethan J        13 UN-02-CA               38.37      27.36 .BLU   
  2 Chung, Dylan M            13 SACA-CA                   NT      28.63 .RED   
  3 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA                30.43      29.06 .RED   
  4 Chang, Nathan             13 BREA-CA                30.46      29.76 .RED   
  5 Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT      29.98 .RED   
  6 Yang, Jacob               14 DA-CA                  31.15      30.08 ,WHT   
  7 Zhou, David               13 BREA-CA                30.16      30.61 ,WHT   
  8 Kwok, Ryan S              14 DA-CA                  31.90      31.18 ,WHT   
  9 Chen, Calvin              13 BREA-CA                30.76      31.23 ,WHT   
 10 Aminloo, Ryan             13 SACA-CA                31.07      31.65 ,WHT   
 11 Alvarado-Rivera, Gustavo  14 SACA-CA                33.09      31.85 ,WHT   
 12 Townsend, Cole R          13 DA-CA                  32.37      32.00 ,WHT   
 13 Easterday, Aaron b        13 Splash-CA              31.17      32.15 ,WHT   
 14 Younes, Salem Y           13 AAA-CA                 33.02      32.26 ,WHT   
 15 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                   NT      32.92 ,WHT   
 16 Liang, Jonah              13 BREA-CA                34.59      33.81 ,WHT   
 17 Stone, Ben N              13 GWSC-CA                34.28      35.19 ,WHT   
 18 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA                35.33      35.81 ,WHT   
 19 Pilapil, Tojo             13 DA-CA                  39.48      37.54 ,WHT   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.60  13-14 .BLU
              1:05.00  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA             1:00.47      58.48 .BLU   
                  28.51       58.48 (29.97)                                        
  2 Lu, Wesley                13 AZOT-CA              1:00.97    1:00.74 .RED   
                  28.77     1:00.74 (31.97)                                        
  3 Kuo, Samuel C             13 GWSC-CA              1:03.09    1:00.85 .RED   
                  29.28     1:00.85 (31.57)                                        
  4 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA              1:02.49    1:01.15 .RED   
                  30.01     1:01.15 (31.14)                                        
  5 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              1:03.16    1:01.23 .RED   
                  30.44     1:01.23 (30.79)                                        
  6 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:00.11    1:01.58 .RED   
                  29.02     1:01.58 (32.56)                                        
  7 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:04.48    1:02.91 .RED   
                  30.78     1:02.91 (32.13)                                        
,WHT - Division  
  1 Utomo, Kenny C            13 BREA-CA                   NT      59.97 .RED   
                  28.66       59.97 (31.31)                                        
  2 Olivarria, Ethan J        13 UN-02-CA             1:25.82    1:00.33 .RED   
                  28.61     1:00.33 (31.72)                                        
  3 Boles, Rober R            13 ORCA-CA              1:13.51    1:02.83 .RED   
                  30.29     1:02.83 (32.54)                                        
  4 Marinescu, Brian          13 ORCA-CA              1:05.12    1:04.86 .RED   
                  30.72     1:04.86 (34.14)                                        
  5 Chung, Dylan M            13 SACA-CA                   NT    1:05.00 .RED   
                  31.09     1:05.00 (33.91)                                        
  6 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:05.65    1:05.20 ,WHT   
                  31.32     1:05.20 (33.88)                                        
  7 Chen, Calvin              13 BREA-CA              1:07.27    1:05.78 ,WHT   
                  31.18     1:05.78 (34.60)                                        
  8 Chang, Nathan             13 BREA-CA              1:05.90    1:05.99 ,WHT   
                  31.88     1:05.99 (34.11)                                        
  9 Lee, Jonah                13 Splash-CA            1:07.61    1:06.03 ,WHT   
                  31.52     1:06.03 (34.51)                                        
 10 Cecco, Anthony m          13 Splash-CA            1:07.78    1:07.52 ,WHT   
                  31.71     1:07.52 (35.81)                                        
 11 Yang, Jacob               14 DA-CA                1:08.56    1:08.07 ,WHT   
                  31.99     1:08.07 (36.08)                                        
 12 Gannaway, Case R          13 ORCA-CA              1:09.71    1:08.12 ,WHT   
                  32.81     1:08.12 (35.31)                                        
 13 Do, Matthew M             13 STOP-CA              1:07.56    1:08.23 ,WHT   
 14 Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT    1:09.24 ,WHT   
                  32.57     1:09.24 (36.67)                                        
 15 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                   NT    1:11.97 ,WHT   
                  33.73     1:11.97 (38.24)                                        
 16 Townsend, Cole R          13 DA-CA                1:25.52    1:13.21 ,WHT   
                  32.90     1:13.21 (40.31)                                        
 17 Feoktistov, Daniel A      13 DA-CA                     NT    1:14.54 ,WHT   
 18 Littrell, Matthew K       13 AAA-CA               1:15.79    1:17.05 ,WHT   
                  36.11     1:17.05 (40.94)                                        
 19 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:19.55    1:17.84 ,WHT   
 20 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              1:21.72    1:20.27 ,WHT   
                  37.25     1:20.27 (43.02)                                        
 21 Wang, Ernie               13 SACA-CA              1:23.26    1:23.23 ,WHT   
                  38.78     1:23.23 (44.45)                                        
 22 Pilapil, Tojo             13 DA-CA                1:47.88    1:23.90 ,WHT   
                  37.36     1:23.90 (46.54)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.90  13-14 .BLU
              2:22.80  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Jin, Jerry                13 BREA-CA              2:11.74    2:06.91 .BLU   
                  29.04     1:00.79 (31.75)     1:33.43 (32.64)     2:06.91 (33.48)
  2 Phinizy, William H        14 Splash-CA            2:15.84    2:07.67 .BLU   
                  29.87     1:02.31 (32.44)     1:36.42 (34.11)     2:07.67 (31.25)
  3 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              2:11.84    2:08.77 .BLU   
                  29.75     1:02.07 (32.32)     1:35.57 (33.50)     2:08.77 (33.20)
  4 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:13.09    2:09.40 .BLU   
                  30.21     1:03.02 (32.81)     1:37.14 (34.12)     2:09.40 (32.26)
  5 Carlson, John P           13 ORCA-CA              2:13.87    2:11.75 .RED   
                  31.45     1:05.68 (34.23)     1:39.68 (34.00)     2:11.75 (32.07)
  6 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               2:15.79    2:14.63 .RED   
                  30.37     1:04.06 (33.69)     1:39.13 (35.07)     2:14.63 (35.50)
  7 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA              2:18.44    2:15.82 .RED   
                  32.16     1:07.79 (35.63)     1:43.57 (35.78)     2:15.82 (32.25)
  8 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              2:14.64    2:17.64 .RED   
                  31.40     1:06.37 (34.97)     1:42.06 (35.69)     2:17.64 (35.58)
  9 Borning, Vance C          13 AAA-CA               2:19.89    2:21.61 .RED   
                  32.53     1:08.37 (35.84)     1:45.75 (37.38)     2:21.61 (35.86)
 10 Redfern, Miller P         13 DA-CA                2:22.08    2:21.92 .RED   
                  32.79     1:09.36 (36.57)     1:46.89 (37.53)     2:21.92 (35.03)
,WHT - Division  
  1 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA                  NT    2:11.69 .RED   
                  31.13     1:05.33 (34.20)     1:38.85 (33.52)     2:11.69 (32.84)
  2 Boles, Rober R            13 ORCA-CA              2:29.34    2:19.24 .RED   
                  31.66     1:06.83 (35.17)     1:43.29 (36.46)     2:19.24 (35.95)
  3 Olivarria, Ethan J        13 UN-02-CA                  NT    2:19.51 .RED   
                  30.67     1:05.12 (34.45)     1:42.64 (37.52)     2:19.51 (36.87)
  4 Chen, Calvin              13 BREA-CA              2:31.53    2:30.28 ,WHT   
                  32.73     1:10.07 (37.34)     1:50.14 (40.07)     2:30.28 (40.14)
  5 Gannaway, Case R          13 ORCA-CA              2:31.19    2:30.53 ,WHT   
                  34.81     1:12.08 (37.27)     1:52.48 (40.40)     2:30.53 (38.05)
  6 Cecco, Anthony m          13 Splash-CA                 NT    2:32.94 ,WHT   
                  34.47     1:13.14 (38.67)     1:55.43 (42.29)     2:32.94 (37.51)
  7 Kwok, Ryan S              14 DA-CA                     NT    2:48.51 ,WHT   
                  36.90     1:19.27 (42.37)     2:02.86 (43.59)     2:48.51 (45.65)
  8 Liang, Jonah              13 BREA-CA              2:53.10    2:59.77 ,WHT   
                  39.52     1:25.56 (46.04)     2:14.01 (48.45)     2:59.77 (45.76)
  9 Townsend, Cole R          13 DA-CA                     NT    3:00.95 ,WHT   
                  37.96     1:24.02 (46.06)     2:12.68 (48.66)     3:00.95 (48.27)
 10 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              3:03.53    3:05.46 ,WHT   
                  40.15                             2:17.08 ( )     3:05.46 (48.38)
 11 Wang, Ernie               13 SACA-CA                   NT    3:10.04 ,WHT   
                  40.24     1:27.44 (47.20)     2:19.62 (52.18)     3:10.04 (50.42)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:48.60  13-14 .BLU
              6:20.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              5:59.23    5:52.95 .RED   
                  30.57     1:05.40 (34.83)     1:40.81 (35.41)     2:17.10 (36.29)
        2:53.55 (36.45)     3:30.77 (37.22)     4:06.88 (36.11)     4:43.33 (36.45)
        5:19.53 (36.20)     5:52.95 (33.42)                                        
,WHT - Division  
  1 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              6:25.89    5:50.63 .RED   
                  31.48     1:06.98 (35.50)     1:43.37 (36.39)     2:19.99 (36.62)
        2:55.48 (35.49)     3:31.08 (35.60)     4:06.90 (35.82)     4:42.59 (35.69)
        5:16.59 (34.00)     5:50.63 (34.04)                                        
  2 Redfern, Miller P         13 DA-CA                6:20.55    6:16.27 .RED   
                  32.41     1:09.37 (36.96)     1:47.46 (38.09)     2:26.76 (39.30)
        3:05.40 (38.64)     3:44.15 (38.75)     4:22.84 (38.69)     5:02.78 (39.94)
        5:40.52 (37.74)     6:16.27 (35.75)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:11.30  13-14 .BLU
              1:18.00  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           13 ORCA-CA              1:15.06    1:12.19 .RED   
                  35.16     1:12.19 (37.03)                                        
  2 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               1:14.28    1:12.87 .RED   
                  35.03     1:12.87 (37.84)                                        
  3 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:12.87    1:13.50 .RED   
                  35.92     1:13.50 (37.58)                                        
  4 Chang, Nathan             13 BREA-CA              1:17.78    1:20.16 ,WHT   
                  38.95     1:20.16 (41.21)                                        
 -- Beckett, Austin L         13 SACA-CA              1:14.73         DQ        
                  34.56          DQ (35.58)                                        
,WHT - Division  
  1 Phinizy, William H        14 Splash-CA                 NT    1:07.09 .BLU   
                  32.64     1:07.09 (34.45)                                        
  2 Do, Matthew M             13 STOP-CA              1:19.60    1:19.10 ,WHT   
  3 Olivarria, Ethan J        13 UN-02-CA             1:53.62    1:20.31 ,WHT   
                  38.44     1:20.31 (41.87)                                        
  4 Boles, Rober R            13 ORCA-CA              1:29.01    1:20.46 ,WHT   
                  40.13     1:20.46 (40.33)                                        
  5 Gannaway, Case R          13 ORCA-CA              1:18.69    1:21.77 ,WHT   
                  39.36     1:21.77 (42.41)                                        
  6 Cecco, Anthony m          13 Splash-CA            1:27.96    1:23.93 ,WHT   
                  39.93     1:23.93 (44.00)                                        
  7 Lee, Jonah                13 Splash-CA                 NT    1:25.08 ,WHT   
                  41.70     1:25.08 (43.38)                                        
  8 Chen, Calvin              13 BREA-CA                   NT    1:26.92 ,WHT   
                  41.30     1:26.92 (45.62)                                        
  9 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              1:29.27    1:27.29 ,WHT   
 10 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:29.42    1:31.95 ,WHT   
                  44.50     1:31.95 (47.45)                                        
 11 Townsend, Cole R          13 DA-CA                     NT    1:34.49 ,WHT   
                  45.77     1:34.49 (48.72)                                        
 12 Wang, Ernie               13 SACA-CA                   NT    1:37.14 ,WHT   
                  47.15     1:37.14 (49.99)                                        
 13 Littrell, Matthew K       13 AAA-CA                    NT    1:38.11 ,WHT   
                  46.46     1:38.11 (51.65)                                        
 14 Feoktistov, Daniel A      13 DA-CA                     NT    1:41.00 ,WHT   
                  47.66     1:41.00 (53.34)                                        
 15 Pilapil, Tojo             13 DA-CA                     NT    1:49.09 ,WHT   
                  48.24   1:49.09 (1:00.85)                                        
 -- Kwok, Ryan S              14 DA-CA                1:26.18         DQ        
                  45.56          DQ (49.20)                                        
 -- Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:38.04         DQ        
                  35.47          DQ (38.92)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.00  13-14 .BLU
              2:45.10  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              2:34.26    2:26.35 .BLU   
                  33.10     1:09.79 (36.69)     1:47.25 (37.46)     2:26.35 (39.10)
  2 Curiel, Jordan M          13 GWSC-CA              2:31.42    2:29.65 .BLU   
                  36.42     1:14.76 (38.34)     1:53.18 (38.42)     2:29.65 (36.47)
  3 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:41.05    2:33.27 .RED   
                  36.28     1:15.90 (39.62)     1:55.04 (39.14)     2:33.27 (38.23)
  4 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA              2:35.12    2:34.48 .RED   
                  37.64     1:16.79 (39.15)     1:57.24 (40.45)     2:34.48 (37.24)
  5 Borning, Vance C          13 AAA-CA               2:35.19    2:34.56 .RED   
                  35.10     1:14.65 (39.55)     1:55.08 (40.43)     2:34.56 (39.48)
  6 Marinescu, Brian          13 ORCA-CA              2:35.38    2:38.77 .RED   
                  37.59     1:17.82 (40.23)     1:58.59 (40.77)     2:38.77 (40.18)
  7 Zhou, David               13 BREA-CA              2:40.33    2:39.86 .RED   
                  37.30     1:18.11 (40.81)     1:59.34 (41.23)     2:39.86 (40.52)
,WHT - Division  
  1 Kuo, Samuel C             13 GWSC-CA                   NT    2:29.00 .BLU   
                  34.21     1:11.38 (37.17)     1:50.22 (38.84)     2:29.00 (38.78)
  2 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA                   NT    2:35.48 .RED   
                  35.96     1:14.42 (38.46)     1:56.04 (41.62)     2:35.48 (39.44)
  3 Jin, Jerry                13 BREA-CA                   NT    2:36.39 .RED   
                  37.90     1:16.97 (39.07)     1:57.68 (40.71)     2:36.39 (38.71)
  4 Aminloo, Ryan             13 SACA-CA              2:45.46    2:44.20 .RED   
                  38.92     1:21.30 (42.38)     2:04.34 (43.04)     2:44.20 (39.86)
  5 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA                   NT    2:54.97 ,WHT   
                  40.31     1:23.97 (43.66)     2:10.47 (46.50)     2:54.97 (44.50)
  6 Easterday, Aaron b        13 Splash-CA                 NT    3:09.44 ,WHT   
                  45.71     1:35.28 (49.57)     2:25.60 (50.32)     3:09.44 (43.84)
  7 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              3:11.40    3:09.62 ,WHT   
                  44.32     1:31.08 (46.76)     2:21.23 (50.15)     3:09.62 (48.39)
  8 Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT    3:11.39 ,WHT   
                  42.19     1:29.73 (47.54)     2:20.94 (51.21)     3:11.39 (50.45)
  9 Alvarado-Rivera, Gustavo  14 SACA-CA                   NT    3:12.60 ,WHT   
                  44.17   3:12.60 (2:28.43)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.10  13-14 .BLU
              1:26.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kuo, Samuel C             13 GWSC-CA              1:23.96    1:19.68 .RED   
                  37.70     1:19.68 (41.98)                                        
  2 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              1:21.87    1:20.09 .RED   
                  38.16     1:20.09 (41.93)                                        
  3 Yang, Jacob               14 DA-CA                1:25.76    1:25.01 .RED   
                  39.59     1:25.01 (45.42)                                        
  4 Zhou, David               13 BREA-CA              1:24.74    1:28.32 ,WHT   
                  41.78     1:28.32 (46.54)                                        
,WHT - Division  
  1 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA                  NT    1:15.36 .BLU   
                  35.90     1:15.36 (39.46)                                        
  2 Chang, Nathan             13 BREA-CA              1:27.63    1:22.92 .RED   
                  39.40     1:22.92 (43.52)                                        
  3 Chung, Dylan M            13 SACA-CA                   NT    1:23.70 .RED   
                  39.38     1:23.70 (44.32)                                        
  4 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA              1:27.72    1:26.50 ,WHT   
                  40.67     1:26.50 (45.83)                                        
  5 Olivarria, Ethan J        13 UN-02-CA                  NT    1:26.77 ,WHT   
                  41.00     1:26.77 (45.77)                                        
  6 Jin, Jerry                13 BREA-CA              1:29.37    1:26.81 ,WHT   
                  41.20     1:26.81 (45.61)                                        
  7 Chen, Calvin              13 BREA-CA              1:27.51    1:26.93 ,WHT   
                  40.14     1:26.93 (46.79)                                        
  8 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:31.19    1:27.69 ,WHT   
                  41.89     1:27.69 (45.80)                                        
  9 Aminloo, Ryan             13 SACA-CA              1:29.60    1:28.16 ,WHT   
                  42.71     1:28.16 (45.45)                                        
 10 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                   NT    1:29.09 ,WHT   
                  41.01     1:29.09 (48.08)                                        
 11 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:28.11    1:30.50 ,WHT   
                  42.80     1:30.50 (47.70)                                        
 12 Stone, Ben N              13 GWSC-CA              1:34.06    1:32.62 ,WHT   
                  43.81     1:32.62 (48.81)                                        
 13 Kwok, Ryan S              14 DA-CA                     NT    1:34.33 ,WHT   
                  43.54     1:34.33 (50.79)                                        
 14 Alvarado-Rivera, Gustavo  14 SACA-CA              1:36.46    1:34.43 ,WHT   
                  44.42     1:34.43 (50.01)                                        
 15 Liang, Jonah              13 BREA-CA              1:36.07    1:38.61 ,WHT   
                  48.30     1:38.61 (50.31)                                        
 16 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              1:48.15    1:40.71 ,WHT   
                  47.17     1:40.71 (53.54)                                        
 17 Pilapil, Tojo             13 DA-CA                     NT    1:46.22 ,WHT   
                  47.03     1:46.22 (59.19)                                        
 18 Easterday, Aaron b        13 Splash-CA            1:49.93    1:49.76 ,WHT   
                  52.44     1:49.76 (57.32)                                        
 19 Townsend, Cole R          13 DA-CA                     NT    1:55.40 ,WHT   
                  56.54     1:55.40 (58.86)                                        
 -- Younes, Salem Y           13 AAA-CA               1:44.69         DQ        
                  48.30          DQ (54.49)                                        
 -- Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT         DQ        
                  43.99          DQ (47.72)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.80  13-14 .BLU
              3:06.40  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:50.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              2:58.56    2:43.36 .BLU   
                  36.72     1:19.12 (42.40)     2:01.55 (42.43)     2:43.36 (41.81)
  2 Kuo, Samuel C             13 GWSC-CA              2:52.40    2:49.14 .BLU   
                  37.90     1:20.41 (42.51)     2:04.55 (44.14)     2:49.14 (44.59)
,WHT - Division  
  1 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA                  NT    2:41.43 .BLU   
                  37.58     1:18.72 (41.14)     2:00.50 (41.78)     2:41.43 (40.93)
  2 Phinizy, William H        14 Splash-CA                 NT    2:47.45 .BLU   
                  39.58     1:22.79 (43.21)     2:06.74 (43.95)     2:47.45 (40.71)
  3 Harper, Holden W          13 GWSC-CA                   NT    3:00.11 .RED   
                  40.68     1:26.64 (45.96)     2:13.49 (46.85)     3:00.11 (46.62)
  4 Chung, Dylan M            13 SACA-CA                   NT    3:02.04 .RED   
                  40.29     1:26.43 (46.14)     2:13.64 (47.21)     3:02.04 (48.40)
  5 Gannaway, Case R          13 ORCA-CA              3:15.51    3:03.55 .RED   
                  42.28     1:29.11 (46.83)     2:16.37 (47.26)     3:03.55 (47.18)
  6 Yang, Jacob               14 DA-CA                     NT    3:06.22 .RED   
                  41.06     1:27.97 (46.91)     2:17.16 (49.19)     3:06.22 (49.06)
  7 Lee, Jonah                13 Splash-CA            3:16.58    3:13.47 ,WHT   
                  44.80     1:33.62 (48.82)     2:23.40 (49.78)     3:13.47 (50.07)
  8 Feoktistov, Daniel A      13 DA-CA                     NT    3:54.96 ,WHT   
                  52.93   1:53.19 (1:00.26)   2:54.60 (1:01.41)   3:54.96 (1:00.36)
 -- Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT         DQ        
                  42.07     1:30.00 (47.93)     2:18.71 (48.71)          DQ (51.60)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.70  13-14 .BLU
              1:13.80  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Daghighi, Nickaan         14 AAA-CA               1:11.55    1:08.32 .RED   
                1:40.08         1:08.32 ( )                                        
  2 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              1:10.52    1:10.34 .RED   
                  33.07     1:10.34 (37.27)                                        
  3 Marinescu, Brian          13 ORCA-CA              1:08.49    1:10.60 .RED   
                  32.29     1:10.60 (38.31)                                        
  4 Jin, Jerry                13 BREA-CA              1:11.14    1:11.38 .RED   
                  33.17     1:11.38 (38.21)                                        
  5 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:11.24    1:14.73 ,WHT   
                  33.50     1:14.73 (41.23)                                        
,WHT - Division  
  1 Carlson, John P           13 ORCA-CA              1:14.87    1:13.36 .RED   
                  35.23     1:13.36 (38.13)                                        
  2 Utomo, Kenny C            13 BREA-CA              1:22.31    1:14.67 ,WHT   
                  33.39     1:14.67 (41.28)                                        
  3 Lu, Wesley                13 AZOT-CA              1:16.71    1:16.69 ,WHT   
                  34.91     1:16.69 (41.78)                                        
  4 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:14.43    1:17.06 ,WHT   
                  36.77     1:17.06 (40.29)                                        
  5 Chang, Nathan             13 BREA-CA              1:23.88    1:20.25 ,WHT   
                  37.00     1:20.25 (43.25)                                        
  6 Chen, Calvin              13 BREA-CA              1:24.49    1:25.43 ,WHT   
                  39.96     1:25.43 (45.47)                                        
  7 Yang, Jacob               14 DA-CA                1:23.54    1:26.74 ,WHT   
                  38.42     1:26.74 (48.32)                                        
  8 Townsend, Cole R          13 DA-CA                     NT    1:42.04 ,WHT   
                  44.71     1:42.04 (57.33)                                        
  9 Wang, Ernie               13 SACA-CA                   NT    1:56.60 ,WHT   
                  48.68   1:56.60 (1:07.92)                                        
 -- Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  37.90          DQ (45.34)                                        
 -- Feoktistov, Daniel A      13 DA-CA                     NT         DQ        
                  48.12          DQ (57.31)                                        
 -- Moran-Pulido, Kevan       13 DA-CA                     NT         DQ        
                  39.39          DQ (49.74)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:33.30  13-14 .BLU
              2:47.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:33.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ngo, Trevor M             13 UN-03-CA                  NT    2:28.47 .BLU   
                  33.75     1:13.36 (39.61)     1:53.30 (39.94)     2:28.47 (35.17)
  2 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              2:48.99    2:30.62 .BLU   
                  32.66     1:10.49 (37.83)     1:50.26 (39.77)     2:30.62 (40.36)
  3 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:50.32    2:35.01 .RED   
                  33.95     1:12.75 (38.80)     1:54.47 (41.72)     2:35.01 (40.54)
  4 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA                   NT    2:41.20 .RED   
                  34.15     1:14.28 (40.13)     1:57.85 (43.57)     2:41.20 (43.35)
  5 Alvarado-Rivera, Gustavo  14 SACA-CA                   NT    3:28.15 ,WHT   
                  42.39     1:34.24 (51.85)     2:28.34 (54.10)     3:28.15 (59.81)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.00  13-14 .BLU
              2:42.60  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pham, Makati K            13 AZOT-CA              2:36.60    2:28.40 .BLU   
                  29.70     1:06.71 (37.01)     1:51.71 (45.00)     2:28.40 (36.69)
  2 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              2:33.87    2:29.75 .RED   
                  32.31     1:09.23 (36.92)     1:57.53 (48.30)     2:29.75 (32.22)
  3 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA              2:31.37    2:29.84 .RED   
                  31.53     1:10.77 (39.24)     1:56.40 (45.63)     2:29.84 (33.44)
  4 Curiel, Jordan M          13 GWSC-CA              2:31.29    2:32.51 .RED   
                  33.99     1:13.04 (39.05)     1:58.49 (45.45)     2:32.51 (34.02)
  5 Rofael, Anthony M         14 GWSC-CA              2:40.96    2:33.49 .RED   
                  32.66     1:12.09 (39.43)     1:57.12 (45.03)     2:33.49 (36.37)
  6 Jin, Jerry                13 BREA-CA              2:35.75    2:35.06 .RED   
                  32.63     1:11.25 (38.62)     1:59.78 (48.53)     2:35.06 (35.28)
  7 Marinescu, Brian          13 ORCA-CA              2:35.30    2:36.35 .RED   
                  33.09     1:13.76 (40.67)     1:59.31 (45.55)     2:36.35 (37.04)
  8 Zhou, David               13 BREA-CA              2:36.35    2:37.29 .RED   
                  34.06     1:15.28 (41.22)     2:02.77 (47.49)     2:37.29 (34.52)
,WHT - Division  
  1 Chen, Aaron Y             13 BREA-CA              2:46.33    2:36.83 .RED   
                  35.37     1:12.57 (37.20)     1:59.54 (46.97)     2:36.83 (37.29)
  2 Harper, Holden W          13 GWSC-CA              2:45.57    2:39.23 .RED   
                  37.03     1:19.65 (42.62)     2:04.80 (45.15)     2:39.23 (34.43)
  3 Lu, Wesley                13 AZOT-CA                   NT    2:42.18 .RED   
                  34.26     1:17.03 (42.77)     2:04.31 (47.28)     2:42.18 (37.87)
  4 Chen, Kyle Y              13 BREA-CA              2:51.56    2:45.45 ,WHT   
                  36.46     1:19.40 (42.94)     2:07.55 (48.15)     2:45.45 (37.90)
  5 Aminloo, Ryan             13 SACA-CA              3:05.34    2:46.07 ,WHT   
                  37.87     1:20.95 (43.08)     2:07.43 (46.48)     2:46.07 (38.64)
  6 Yang, Jacob               14 DA-CA                2:49.40    2:48.92 ,WHT   
                  36.18     1:20.94 (44.76)     2:09.33 (48.39)     2:48.92 (39.59)
  7 Stone, Ben N              13 GWSC-CA                   NT    3:06.55 ,WHT   
                  41.85     1:31.87 (50.02)     2:23.95 (52.08)     3:06.55 (42.60)
  8 Murdock, Mason J          13 ORCA-CA              3:30.88    3:13.73 ,WHT   
                  50.16     1:37.94 (47.78)     2:29.62 (51.68)     3:13.73 (44.11)
  9 Townsend, Cole R          13 DA-CA                     NT    3:20.72 ,WHT   
                  43.09     1:36.45 (53.36)   2:37.51 (1:01.06)     3:20.72 (43.21)
 -- Younes, Salem Y           13 AAA-CA                    NT         DQ        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:18.20  13-14 .BLU
              5:47.30  13-14 .RED
                   --  13-14 ,WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              5:23.61    4:58.57 .BLU   
                  32.71     1:11.59 (38.88)     1:51.79 (40.20)     2:30.92 (39.13)
        3:14.37 (43.45)     3:56.61 (42.24)     4:28.10 (31.49)     4:58.57 (30.47)
  2 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              5:31.31    5:02.45 .BLU   
                  33.75     1:11.98 (38.23)     1:53.43 (41.45)     2:33.49 (40.06)
        3:13.96 (40.47)     3:54.74 (40.78)     4:29.45 (34.71)     5:02.45 (33.00)
,WHT - Division  
  1 Weitzer, R J J            14 ORCA-CA              5:54.17    5:15.74 .BLU   
                  33.13     1:10.56 (37.43)     1:49.95 (39.39)     2:29.21 (39.26)
        3:18.09 (48.88)     4:06.17 (48.08)     4:41.04 (34.87)     5:15.74 (34.70)
  2 Wartenberg, Jason R       13 ORCA-CA                   NT    5:34.08 .RED   
                  35.40     1:14.62 (39.22)     1:59.29 (44.67)     2:42.44 (43.15)
        3:31.96 (49.52)     4:20.86 (48.90)     4:58.45 (37.59)     5:34.08 (35.63)
 -- Marinescu, Brian          13 ORCA-CA              5:59.51         DQ        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.50  15&O .BLU
                28.90  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 26.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA                26.58      26.19 .BLU   
,WHT - Division  
  1 Ammann, Jared S           17 DA-CA                  41.48      25.09 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.40  15&O .BLU
              1:02.60  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA                57.63      56.11 .BLU   
                  26.87       56.11 (29.24)                                        
  2 Loo, Kanoa A              15 AZOT-CA                57.81      57.58 .RED   
                  27.43       57.58 (30.15)                                        
  3 Yu, Bryan                 15 AAA-CA               1:02.22    1:00.24 .RED   
                  27.78     1:00.24 (32.46)                                        
,WHT - Division  
  1 Chapman, Logan M          15 DA-CA                1:03.39    1:00.89 .RED   
                  29.54     1:00.89 (31.35)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.80  15&O .BLU
              2:16.20  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:04.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yip, Jonathyn             17 UN-01-CA             2:11.98    2:04.23 .BLU   
                  27.48       58.75 (31.27)     1:31.25 (32.50)     2:04.23 (32.98)
  2 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:06.29    2:05.79 .RED   
                  29.24     1:01.21 (31.97)     1:33.85 (32.64)     2:05.79 (31.94)
  3 Park, Joon S              15 AZOT-CA              2:05.77    2:12.26 .RED   
                  29.33     1:01.87 (32.54)     1:36.48 (34.61)     2:12.26 (35.78)
,WHT - Division  
  1 Chapman, Logan M          15 DA-CA                2:22.68    2:19.45 ,WHT   
                  32.05     1:08.23 (36.18)     1:45.03 (36.80)     2:19.45 (34.42)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:34.80  15&O .BLU
              6:05.30  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:34.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Park, Joon S              15 AZOT-CA              6:01.48    5:50.86 .RED   
                  29.19     1:02.22 (33.03)     1:37.78 (35.56)     2:13.80 (36.02)
        2:50.23 (36.43)     3:26.64 (36.41)     4:03.62 (36.98)     4:40.87 (37.25)
        5:18.24 (37.37)     5:50.86 (32.62)                                        
,WHT - Division  
  1 Yip, Jonathyn             17 UN-01-CA             6:10.42    5:53.22 .RED   
                  31.22     1:06.09 (34.87)     1:41.71 (35.62)     2:17.79 (36.08)
        2:54.09 (36.30)     3:30.72 (36.63)     4:07.38 (36.66)     4:44.22 (36.84)
        5:19.87 (35.65)     5:53.22 (33.35)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.20  15&O .BLU
              1:14.50  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:08.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yu, Bryan                 15 AAA-CA               1:10.40    1:08.19 .BLU   
                  32.59     1:08.19 (35.60)                                        
,WHT - Division  
  1 Park, Joon S              15 AZOT-CA              1:14.78    1:12.08 .RED   
                  35.26     1:12.08 (36.82)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:23.90  15&O .BLU
              2:37.30  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:24.28    2:22.57 .BLU   
                  34.45     1:09.68 (35.23)     1:45.84 (36.16)     2:22.57 (36.73)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.80  15&O .BLU
              1:22.70  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
,WHT - Division  
  1 Ammann, Jared S           17 DA-CA                     NT    1:15.41 .BLU   
                  35.42     1:15.41 (39.99)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:43.00  15&O .BLU
              2:57.80  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chapman, Logan M          15 DA-CA                2:58.84    2:50.37 .RED   
                  39.43     1:23.23 (43.80)     2:06.95 (43.72)     2:50.37 (43.42)
 -- Faltas, Christian B       16 AAA-CA                    NT         NS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.10  15&O .BLU
              1:11.00  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Loo, Kanoa A              15 AZOT-CA              1:10.36    1:04.36 .BLU   
                  29.19     1:04.36 (35.17)                                        
  2 Liang, Johann             15 BREA-CA              1:10.28    1:12.82 ,WHT   
                  33.30     1:12.82 (39.52)                                        
,WHT - Division  
  1 Park, Joon S              15 AZOT-CA              1:11.31    1:11.23 ,WHT   
                  32.52     1:11.23 (38.71)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:21.60  15&O .BLU
              2:34.40  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yip, Jonathyn             17 UN-01-CA             2:30.27    2:25.77 .RED   
                  31.53     1:08.67 (37.14)     1:46.80 (38.13)     2:25.77 (38.97)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.70  15&O .BLU
              2:34.70  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Joon S              15 AZOT-CA              2:25.82    2:20.87 .BLU   
                  30.40     1:08.66 (38.26)     1:48.89 (40.23)     2:20.87 (31.98)
  2 Loo, Kanoa A              15 AZOT-CA              2:22.08    2:24.12 .RED   
                  31.36     1:10.95 (39.59)     1:50.26 (39.31)     2:24.12 (33.86)
  3 Liang, Johann             15 BREA-CA              2:29.53    2:27.44 .RED   
                  32.01     1:07.91 (35.90)     1:52.71 (44.80)     2:27.44 (34.73)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              5:01.20  15&O .BLU
              5:28.80  15&O .RED
                   --  15&O ,WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:01.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yip, Jonathyn             17 UN-01-CA             5:08.38    5:00.84 .BLU   
                  31.92     1:09.03 (37.11)     1:49.14 (40.11)     2:28.28 (39.14)
        3:09.34 (41.06)     3:51.74 (42.40)     4:28.70 (36.96)     5:00.84 (32.14)
,WHT - Division  
 -- Park, Joon S              15 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  35.18     1:18.79 (43.61)                             2:46.61 ( )
        3:25.04 (38.43)     4:03.46 (38.42)     4:37.68 (34.22)          DQ (34.08)
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Dinh, Logan R             12 AZOT-CA                   NT    1:04.96        
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Breaststroke Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Logan R             12 AZOT-CA                   NT    1:24.49