ROSE May12-13 Intrasquad - Meet Results

ROSE May12-13 Intrasquad
5/12/2017 - 5/13/2017
Pasadena, California USA
Updated: 5/18/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/17/2017 08:38 AM
               ROSE LC Intersquad May 12-13, Sanction #: S17-176               
                                    Results                                    
 
Girls 6-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                39.02      39.52  
  2 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                44.97      45.31  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                50.74      50.07  
  4 Anich, Grace O             8 ROSE-CA                53.18      50.96  
 
Girls 6-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA              1:25.18    1:30.68  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA              1:37.85    1:39.37  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                45.73      45.34  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                48.39      50.57  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                59.91      53.95  
  4 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                53.12      54.21  
  5 Anich, Grace O             8 ROSE-CA              1:02.11    1:01.23  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                56.26      56.89  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                59.42    1:02.37  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA              1:02.36    1:02.74  
  4 Anich, Grace O             8 ROSE-CA              1:09.42    1:11.21  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                42.24      45.57  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                46.81      54.09  
  3 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                57.74      54.97  
  4 Lin, Tina S                8 ROSE-CA              1:07.19    1:02.24  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                36.93      34.75  
  2 Lee, Megan S               9 ROSE-CA                36.33      36.25  
  3 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA                34.80      36.34  
  4 Bonaccorso, Isabella S    10 ROSE-CA                36.13      36.74  
  5 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA                36.02      37.01  
  6 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                37.93      37.29  
  7 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                39.48      37.34  
  8 Gish, Addie R             10 ROSE-CA                   NT      39.28  
  9 Chan, Kamryn N            10 ROSE-CA                40.64      40.03  
 10 Dean, Leah A               9 ROSE-CA                43.19      40.90  
 11 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                46.64      41.37  
 12 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                41.38      42.13  
 13 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                46.77      43.14  
 14 Kook, Ava G               10 ROSE-CA                   NT      44.31  
 15 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                45.75      45.64  
 16 Dixon, Olivia J            9 ROSE-CA                   NT      50.43  
 17 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                52.57      50.91  
 18 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT      51.40  
 19 Whetsel, Camille M        10 ROSE-CA                   NT      52.09  
 20 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                56.08      52.36  
 21 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT      54.21  
 22 Minassian, Nicolette N    10 ROSE-CA                   NT      59.22  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              1:19.80    1:20.81  
  2 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:22.88    1:21.52  
  3 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA              1:28.52    1:25.93  
  4 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    1:26.94  
  5 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA              1:41.46    1:27.51  
  6 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              1:33.05    1:29.81  
  7 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:35.54    1:31.18  
  8 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA              1:42.56    1:34.49  
  9 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:44.50    1:41.43  
 10 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT    1:41.53  
 11 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                   NT    1:49.36  
 12 Dixon, Olivia J            9 ROSE-CA                   NT    1:52.78  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              2:48.21    2:47.03  
    1:21.20 1:25.83                                                
  2 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              2:50.97    2:48.48  
    1:20.91 1:27.57                                                
  3 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA              3:02.37    2:54.43  
    1:25.45 1:28.98                                                
  4 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              2:53.43    2:54.65  
  5 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              3:02.42    2:55.52  
    1:26.04 1:29.48                                                
  6 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA              3:20.63    3:12.78  
  7 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              3:29.89    3:16.69  
    1:38.17 1:38.52                                                
  8 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              3:23.93    3:16.82  
    1:34.90 1:41.92                                                
  9 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              3:10.63    3:18.63  
    1:34.77 1:43.86                                                
 10 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                   NT    3:29.62  
    1:41.59 1:48.03                                                
 
Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, Isabella S    10 ROSE-CA                   NT    5:56.01  
    1:24.44 1:32.96 1:31.31 1:27.30                                
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, Isabella S    10 ROSE-CA                42.48      42.70  
  2 Gish, Addie R             10 ROSE-CA                47.65      43.64  
  3 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                43.92      43.84  
  4 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                43.10      45.35  
  5 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA                47.11      45.43  
  6 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                53.16      45.79  
  7 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA                50.27      47.50  
  8 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                48.78      48.44  
  9 Ramaya, Alexa S           10 ROSE-CA                50.23      51.01  
 10 Crowder, Celeste A        10 ROSE-CA                52.16      51.77  
 11 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                56.52      51.82  
 12 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                58.14      53.57  
 13 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                50.98      53.91  
 14 Kook, Ava G               10 ROSE-CA                   NT      54.18  
 15 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA              1:00.90      58.85  
 16 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                57.81      59.19  
 17 Whetsel, Camille M        10 ROSE-CA                   NT    1:00.51  
 18 Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT    1:00.99  
 19 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT    1:04.27  
 20 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT    1:06.25  
 -- Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              1:29.03    1:27.49  
  2 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              1:25.90    1:28.62  
  3 Bonaccorso, Isabella S    10 ROSE-CA              1:39.32    1:31.37  
  4 Gish, Addie R             10 ROSE-CA              1:37.43    1:33.42  
  5 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              1:38.06    1:35.96  
  6 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:35.82    1:36.68  
  7 Chan, Kamryn N            10 ROSE-CA              1:40.58    1:37.54  
  8 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:42.95    1:37.80  
  9 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA              1:43.48    1:40.64  
 10 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              1:47.03    1:46.44  
 11 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA                   NT    1:47.70  
 12 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    1:47.95  
 13 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              2:08.43    1:54.69  
 14 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT    1:58.41  
 15 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                   NT    2:02.10  
 16 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                   NT    2:08.91  
 -- Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA                47.20      46.76  
  2 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                49.60      48.15  
  3 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA                51.19      50.74  
  4 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA                50.63      52.13  
  5 Kook, Ava G               10 ROSE-CA                   NT      52.45  
  6 Limongelli, Sophie E      10 ROSE-CA                53.29      52.59  
  7 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                51.47      53.07  
  8 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                52.81      53.48  
  9 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:02.51      55.66  
  9 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                55.94      55.66  
 11 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA                58.79      57.60  
 12 Dixon, Olivia J            9 ROSE-CA                   NT    1:00.48  
 13 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA              1:02.49    1:01.12  
 14 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT    1:02.13  
 15 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT    1:07.11  
 16 Whetsel, Camille M        10 ROSE-CA                   NT    1:09.09  
 -- Minassian, Nicolette N    10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              1:14.00         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gish, Addie R             10 ROSE-CA              1:51.09    1:44.05  
  2 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              1:49.52    1:47.86  
  3 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                   NT    1:48.46  
  4 Kook, Ava G               10 ROSE-CA                   NT    1:51.87  
  5 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA              1:52.80    1:52.62  
  6 Ramaya, Alexa S           10 ROSE-CA                   NT    1:55.60  
  7 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              2:00.41    1:57.41  
  8 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              2:09.51    2:00.02  
  9 Crowder, Celeste A        10 ROSE-CA                   NT    2:00.44  
 10 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              2:09.74    2:02.21  
 11 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                   NT    2:04.36  
 12 Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT    2:05.42  
 13 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                   NT    2:06.20  
 14 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                   NT    2:07.40  
 15 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA              2:04.99    2:08.44  
 16 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    2:10.21  
 17 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                   NT    2:13.84  
 18 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                   NT    2:17.80  
 19 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT    2:18.05  
 20 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT    2:21.12  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA                38.10      37.95  
  2 Lee, Megan S               9 ROSE-CA                39.21      39.47  
  3 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA                39.83      41.02  
  4 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                40.88      41.74  
  5 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA                41.45      41.99  
  6 Chan, Kamryn N            10 ROSE-CA                46.09      44.24  
  7 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                42.63      44.34  
  8 Gish, Addie R             10 ROSE-CA                   NT      45.52  
  9 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                46.50      45.81  
 10 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                46.27      49.48  
 11 Limongelli, Sophie E      10 ROSE-CA                45.67      49.68  
 12 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                49.38      53.38  
 13 Kook, Ava G               10 ROSE-CA                   NT      56.16  
 14 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                58.94      59.21  
 15 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT    1:01.56  
 16 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA              1:01.46    1:05.89  
 17 Whetsel, Camille M        10 ROSE-CA                   NT    1:23.98  
 -- Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              1:28.37    1:25.94  
  2 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA                   NT    1:29.96  
  3 Bonaccorso, Isabella S    10 ROSE-CA              1:41.53    1:33.30  
  4 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              1:33.37    1:33.55  
  5 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              1:33.92    1:38.11  
  6 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              1:46.49    1:43.88  
  7 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA                   NT    1:47.94  
  8 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA                   NT    2:01.74  
 -- Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              3:04.59    3:01.18  
    1:27.23 1:33.95                                                
  2 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA              3:16.01    3:10.10  
    1:33.15 1:36.95                                                
  3 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA              3:36.81    3:31.53  
    1:41.18 1:50.35                                                
  4 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              3:31.81    3:39.56  
    1:48.93 1:50.63                                                
  5 Limongelli, Sophie E      10 ROSE-CA                   NT    3:43.28  
    1:49.50 1:53.78                                                
 -- Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              3:45.01         DQ  
    1:44.16 1:55.68                                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannesson, Esther J       11 ROSE-CA                34.34      31.39  
  2 Addiego, Chloe N          11 ROSE-CA                31.10      31.47  
  3 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                32.69      31.69  
  4 Anich, Gabby N            12 ROSE-CA                31.48      32.08  
  5 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA                34.42      32.80  
  6 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                33.31      32.93  
  7 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                40.45      33.08  
  8 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA                33.46      34.02  
  9 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA                34.48      35.29  
 10 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                33.66      35.84  
 11 Agarwal, Priya            12 ROSE-CA                36.41      35.85  
 12 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                37.83      39.61  
 13 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT      39.85  
 14 Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                47.12      43.86  
 -- Miller, Caroline E        11 ROSE-CA                38.34         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          11 ROSE-CA              1:08.36    1:09.85  
  2 Cannesson, Esther J       11 ROSE-CA              1:15.96    1:10.07  
  3 Anich, Gabby N            12 ROSE-CA              1:08.88    1:10.46  
  4 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              1:09.13    1:10.77  
  5 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA              1:12.95    1:12.11  
  6 Mancera, Jackie S         11 ROSE-CA              1:12.50    1:12.62  
  7 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              1:10.20    1:13.89  
  8 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              1:16.59    1:16.24  
  9 Carey, Taylor B           12 ROSE-CA              1:16.03    1:18.18  
 10 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              1:25.64    1:21.46  
 11 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                   NT    1:25.78  
 12 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:30.81  
 13 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    1:33.19  
 14 Dubester, Brynn M         11 ROSE-CA                   NT    1:33.63  
 15 Eshel, Lucy G             12 ROSE-CA                   NT    1:37.44  
 16 Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                   NT    1:45.30  
 17 Gonzalez, Amelie S        11 ROSE-CA                   NT    1:56.16  
 18 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                   NT    1:59.66  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          11 ROSE-CA              2:37.11    2:30.64  
    1:12.85 1:17.79                                                
  2 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              2:33.17    2:31.52  
    1:12.62 1:18.90                                                
  3 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              2:30.09    2:35.03  
    1:15.45 1:19.58                                                
  4 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA              2:38.34    2:36.63  
  5 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              2:38.91    2:38.54  
    1:16.86 1:21.68                                                
  6 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              2:36.35    2:38.63  
    1:17.63 1:21.00                                                
  7 Yanez, Ariel A            11 ROSE-CA              2:43.96    2:39.42  
    1:17.53 1:21.89                                                
  8 Mancera, Jackie S         11 ROSE-CA              2:38.68    2:40.26  
    1:17.71 1:22.55                                                
  9 Carey, Taylor B           12 ROSE-CA              2:48.83    2:41.14  
    1:19.12 1:22.02                                                
 10 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              2:44.19    2:45.15  
    1:20.07 1:25.08                                                
 11 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              2:46.07    2:45.99  
    1:22.15 1:23.84                                                
 12 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              2:51.03    2:49.11  
    1:23.99 1:25.12                                                
 13 Auyeung, Chloe J          11 ROSE-CA              2:49.83    2:49.52  
    1:23.15 1:26.37                                                
 14 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              2:52.08    2:52.93  
    1:24.64 1:28.29                                                
 15 Rolfe, Sasha L            12 ROSE-CA              3:03.29    2:53.16  
    1:24.20 1:28.96                                                
 16 Kelly, Neila O            11 ROSE-CA                   NT    3:00.28  
    1:26.35 1:33.93                                                
 17 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              3:08.39    3:01.99  
    1:29.50 1:32.49                                                
 18 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              3:11.54    3:02.51  
    1:32.65 1:29.86                                                
 19 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA              3:04.70    3:02.75  
    1:26.45 1:36.30                                                
 20 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                   NT    3:02.81  
    1:26.03 1:36.78                                                
 21 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA              3:03.92    3:03.89  
    1:28.72 1:35.17                                                
 22 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA              3:13.52    3:05.84  
    1:29.35 1:36.49                                                
 23 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    3:19.35  
    1:32.63 1:46.72                                                
 24 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA              3:15.48    3:21.35  
    1:36.88 1:44.47                                                
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cannesson, Esther J       11 ROSE-CA                   NT    5:19.03  
    1:13.77 1:22.44 1:23.08 1:19.74                                
  2 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA                   NT    5:23.37  
    1:14.71 1:23.88 1:23.30 1:21.48                                
  3 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              5:13.52    5:23.85  
    1:17.68 1:22.92 1:21.90 1:21.35                                
  4 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              5:39.35    5:29.07  
    1:17.67 1:24.71 1:25.14 1:21.55                                
  5 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              5:32.71    5:32.71  
    1:17.86 1:25.43 1:25.81 1:23.61                                
  6 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA                   NT    5:40.39  
    1:17.86 1:28.38 2:54.15                                        
  7 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                   NT    5:40.99  
    1:20.33 1:27.82 1:27.72 1:25.12                                
  8 Yanez, Ariel A            11 ROSE-CA                   NT    5:43.43  
    1:20.55 1:28.37 1:28.01 1:26.50                                
  9 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA                   NT    5:46.40  
    1:22.65 1:28.73 1:30.19 1:24.83                                
 10 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              5:49.84    5:56.41  
    1:25.32 1:32.68 1:31.26 1:27.15                                
 11 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                   NT    5:58.58  
    1:24.24 1:33.08 1:32.37 1:28.89                                
 12 Koyama, Mai               12 ROSE-CA              5:51.60    5:59.00  
    1:25.23 1:31.38 1:32.72 1:29.67                                
 13 Auyeung, Chloe J          11 ROSE-CA                   NT    6:03.12  
    1:25.14 1:34.87 1:33.23 1:29.88                                
 14 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA                   NT    6:03.53  
    1:28.37 1:32.84 1:32.77 1:29.55                                
 15 Paul, Amber               11 ROSE-CA                   NT    6:07.99  
    1:26.71 1:34.63 1:36.07 1:30.58                                
 16 Kim, Lola J               11 ROSE-CA                   NT    6:10.01  
    1:27.12 1:34.23 1:36.48 1:32.18                                
 17 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                   NT    6:32.08  
    1:31.18 1:40.80 1:44.14 1:35.96                                
 18 Miller, Caroline E        11 ROSE-CA                   NT    6:33.18  
    1:34.55 1:43.15 1:41.22 1:34.26                                
 19 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA                   NT    6:35.58  
    1:29.87 1:40.84 1:44.77 1:40.10                                
 20 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                   NT    6:41.42  
    1:29.88                 1:40.69                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                37.53      36.92  
  2 Cannesson, Esther J       11 ROSE-CA                38.20      37.42  
  3 Anich, Gabby N            12 ROSE-CA                40.41      37.46  
  4 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA                39.32      37.91  
  5 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                40.28      38.15  
  6 Auyeung, Chloe J          11 ROSE-CA                39.22      38.85  
  7 Paul, Amber               11 ROSE-CA                41.54      39.20  
  8 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA                38.99      39.77  
  9 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                39.27      40.40  
 10 Agarwal, Priya            12 ROSE-CA                40.55      41.89  
 11 Koyama, Mai               12 ROSE-CA                42.38      41.92  
 12 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                45.41      43.65  
 13 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                46.58      44.51  
 14 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA                47.12      45.41  
 15 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                46.58      45.43  
 16 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                48.37      46.59  
 17 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                47.28      47.29  
 18 Dubester, Brynn M         11 ROSE-CA                48.32      48.14  
 19 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                56.07      50.00  
 20 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                57.04      50.51  
 21 Eshel, Lucy G             12 ROSE-CA                53.53      54.45  
 22 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                59.30      57.48  
 23 Gonzalez, Amelie S        11 ROSE-CA              1:01.80    1:04.42  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              1:17.94    1:18.39  
  2 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA              1:22.44    1:23.28  
  3 Revilla, Riley J          12 ROSE-CA              1:19.82    1:23.92  
  4 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              1:28.05    1:28.21  
  5 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              1:27.40    1:29.53  
  6 Miller, Caroline E        11 ROSE-CA              1:42.94    1:33.87  
  7 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                   NT    1:36.26  
  8 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:44.70    1:40.65  
  9 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    1:44.32  
 10 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:45.87  
 11 Dubester, Brynn M         11 ROSE-CA                   NT    1:46.22  
 12 Eshel, Lucy G             12 ROSE-CA                   NT    2:02.80  
 -- Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revilla, Riley J          12 ROSE-CA                40.22      40.30  
  2 Addiego, Chloe N          11 ROSE-CA                45.78      43.06  
  3 Anich, Gabby N            12 ROSE-CA                44.96      44.21  
  4 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                47.14      46.53  
  5 Agarwal, Priya            12 ROSE-CA                45.87      47.27  
  6 Paul, Amber               11 ROSE-CA                46.75      47.61  
  7 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                48.03      47.80  
  8 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA                51.65      49.31  
  9 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                58.09      49.48  
 10 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                54.02      50.37  
 11 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT      55.67  
 12 Gonzalez, Amelie S        11 ROSE-CA                   NT    1:01.62  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              1:35.99    1:27.20  
  2 Anich, Gabby N            12 ROSE-CA              1:36.66    1:34.69  
  3 Mancera, Jackie S         11 ROSE-CA              1:34.41    1:34.91  
  4 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA              1:40.26    1:38.90  
  5 Rolfe, Sasha L            12 ROSE-CA              1:48.52    1:40.26  
  6 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA              1:53.24    1:40.43  
  7 Cannesson, Esther J       11 ROSE-CA              1:46.45    1:42.19  
  8 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              1:46.82    1:42.27  
  9 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              1:46.57    1:43.78  
 10 Kelly, Neila O            11 ROSE-CA                   NT    1:45.32  
 11 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA              1:47.84    1:47.65  
 12 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                   NT    1:51.90  
 13 Eshel, Lucy G             12 ROSE-CA                   NT    1:54.33  
 14 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:58.60  
 15 Dubester, Brynn M         11 ROSE-CA                   NT    2:02.69  
 16 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT    2:04.77  
 17 Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                   NT    2:08.44  
 18 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                   NT    2:11.85  
 19 Gonzalez, Amelie S        11 ROSE-CA                   NT    2:15.63  
 20 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                   NT    2:17.65  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Lola J               11 ROSE-CA                   NT    3:07.25  
    1:29.37 1:37.88                                                
  2 Koyama, Mai               12 ROSE-CA                   NT    3:23.54  
    1:38.16 1:45.38                                                
  3 Carey, Taylor B           12 ROSE-CA              3:12.43    3:23.98  
    1:35.39 1:48.59                                                
  4 Mancera, Jackie S         11 ROSE-CA                   NT    3:28.17  
    1:40.11 1:48.06                                                
  5 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA                   NT    3:52.77  
    1:51.29 2:01.48                                                
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revilla, Riley J          12 ROSE-CA                34.55      34.15  
  2 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                39.55      34.34  
  3 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA                35.42      34.71  
  4 Yanez, Ariel A            11 ROSE-CA                35.71      35.58  
  5 Agarwal, Priya            12 ROSE-CA                36.01      36.43  
  6 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                37.77      37.17  
  7 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA                36.97      37.62  
  8 Auyeung, Chloe J          11 ROSE-CA                37.88      38.48  
  9 Paul, Amber               11 ROSE-CA                37.09      39.49  
 10 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA                36.93      40.32  
 11 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                42.47      42.34  
 12 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                46.31      44.21  
 13 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT      51.40  
 14 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                44.97      52.04  
 15 Dubester, Brynn M         11 ROSE-CA                   NT      55.05  
 16 Eshel, Lucy G             12 ROSE-CA                56.11      57.18  
 17 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT      57.95  
 18 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA              1:03.67    1:00.85  
 19 Gonzalez, Amelie S        11 ROSE-CA              1:12.19    1:15.39  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          11 ROSE-CA              1:20.49    1:16.14  
  2 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA              1:19.91    1:16.99  
  3 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              1:15.36    1:18.10  
  4 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              1:18.96    1:18.60  
  5 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              1:18.66    1:19.24  
  6 Yanez, Ariel A            11 ROSE-CA              1:18.01    1:19.36  
  7 Paul, Amber               11 ROSE-CA              1:34.38    1:23.25  
  8 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA              1:24.94    1:23.37  
  9 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              1:40.98    1:24.47  
 10 Rolfe, Sasha L            12 ROSE-CA              1:28.35    1:24.91  
 11 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              1:22.29    1:25.17  
 12 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA              1:28.11    1:26.62  
 13 Carey, Taylor B           12 ROSE-CA              1:30.73    1:29.37  
 14 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              1:27.36    1:30.42  
 15 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              1:26.62    1:30.53  
 16 Agarwal, Priya            12 ROSE-CA              1:34.87    1:32.63  
 17 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                   NT    1:38.41  
 18 Koyama, Mai               12 ROSE-CA              1:46.50    1:39.20  
 19 Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                   NT    2:11.37  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              2:45.56    2:47.15  
    1:18.26 1:28.89                                                
  2 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              2:45.23    2:50.26  
    1:19.47 1:30.79                                                
  3 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              3:13.29    2:51.68  
    1:20.40 1:31.28                                                
  4 Yanez, Ariel A            11 ROSE-CA              3:03.34    3:00.13  
    1:23.83 1:36.30                                                
  5 Mancera, Jackie S         11 ROSE-CA              2:57.03    3:00.93  
    1:26.28 1:34.65                                                
  6 Carey, Taylor B           12 ROSE-CA              3:02.51    3:05.43  
    1:32.81 1:32.62                                                
  7 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              3:08.41    3:07.45  
    1:33.67 1:33.78                                                
  8 Auyeung, Chloe J          11 ROSE-CA              3:06.37    3:07.71  
    1:26.66 1:41.05                                                
  9 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              3:10.09    3:11.14  
    1:31.60 1:39.54                                                
 10 Koyama, Mai               12 ROSE-CA              3:13.30    3:14.20  
    1:36.13 1:38.07                                                
 11 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                   NT    3:21.44  
    1:36.49 1:44.95                                                
 12 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              3:20.48    3:24.24  
    1:39.16 1:45.08                                                
 13 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              3:54.93    3:30.12  
    1:42.93 1:47.19                                                
 14 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                   NT    3:31.59  
    1:36.74 1:54.85                                                
 15 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                   NT    3:34.51  
    1:48.16 1:46.35                                                
 16 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                   NT    3:43.82  
    1:48.87 1:54.95                                                
 -- Kim, Lola J               11 ROSE-CA              3:12.65         DQ  
    1:28.36 1:30.53                                                
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paull, Angeli M           14 ROSE-CA                29.84      30.00  
  2 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA                30.55      30.30  
  3 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA                30.55      30.43  
  4 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA                31.91      31.04  
  5 Xu, Emily D               13 ROSE-CA                31.40      31.29  
  5 Mena, Karina K            13 ROSE-CA                30.57      31.29  
  7 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA                31.05      31.46  
  8 Green, Caity E            13 ROSE-CA                32.83      31.62  
  9 Pak, Blake R              14 ROSE-CA                30.83      31.71  
 10 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                31.24      32.76  
 11 Paull, Dariya A           14 ROSE-CA                33.61      32.94  
 12 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA                32.84      32.96  
 13 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT      33.10  
 14 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA                33.73      33.16  
 15 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA                   NT      33.36  
 16 Cahill, Maddy E           14 ROSE-CA                32.99      33.76  
 17 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA                33.95      34.05  
 18 Paterson, Tessa P         14 ROSE-CA                35.11      35.02  
 19 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA                33.78      35.34  
 19 Lewis, Abby R             14 ROSE-CA                36.88      35.34  
 21 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                34.84      36.70  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:02.77    1:04.11  
  2 Paull, Angeli M           14 ROSE-CA              1:06.36    1:06.68  
  3 Pak, Blake R              14 ROSE-CA              1:06.19    1:06.72  
  4 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              1:08.65    1:07.30  
  5 Mena, Karina K            13 ROSE-CA              1:07.87    1:07.87  
  6 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              1:09.64    1:08.23  
  7 Ordaz, Jessica L          14 ROSE-CA              1:05.02    1:08.33  
  8 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:09.50    1:08.56  
  9 Petersen, Amanda K        14 ROSE-CA              1:08.27    1:08.67  
 10 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:11.33    1:09.10  
 11 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              1:09.20    1:10.74  
 12 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:08.80    1:11.08  
 13 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              1:12.25    1:12.50  
 14 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA              1:08.27    1:12.79  
 15 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    1:12.88  
 16 Cotman, Sophia G          14 ROSE-CA              1:17.19    1:15.23  
 17 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:15.80    1:16.76  
 18 Paterson, Tessa P         14 ROSE-CA              1:17.67    1:17.93  
 19 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA              1:16.89    1:20.45  
 20 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:21.94    1:25.41  
 21 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              1:24.69    1:26.62  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              2:13.60    2:19.64  
    1:05.68 1:13.96                                                
  2 Ordaz, Jessica L          14 ROSE-CA              2:18.90    2:26.71  
    1:10.89 1:15.82                                                
  3 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              2:28.33    2:28.57  
    1:12.93 1:15.64                                                
  4 Gonzales, Isabella A      13 ROSE-CA              2:27.84    2:29.16  
    1:13.93 1:15.23                                                
  5 Petersen, Amanda K        14 ROSE-CA              2:33.56    2:29.62  
    1:11.94 1:17.68                                                
  6 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA              2:41.01    2:31.55  
    1:12.42 1:19.13                                                
  7 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              2:33.01    2:33.15  
    1:15.45 1:17.70                                                
  8 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              2:36.42    2:36.25  
    1:15.41 1:20.84                                                
  9 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              2:45.36    2:38.02  
    1:17.85 1:20.17                                                
 10 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    2:38.68  
    1:16.44 1:22.24                                                
 11 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              2:34.02    2:39.30  
    1:17.12 1:22.18                                                
 12 Mena, Karina K            13 ROSE-CA              2:35.61    2:39.45  
    1:15.28 1:24.17                                                
 13 Cahill, Maddy E           14 ROSE-CA              2:43.47    2:42.50  
    1:17.42 1:25.08                                                
 14 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              2:29.11    2:43.11  
    1:17.91 1:25.20                                                
 15 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              2:38.49    2:44.95  
    1:17.71 1:27.24                                                
 16 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              2:54.89    2:47.31  
    1:20.62 1:26.69                                                
 17 Lewis, Abby R             14 ROSE-CA              2:52.38    2:54.19  
    1:25.18 1:29.01                                                
 18 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              2:59.36    3:03.58  
    1:26.19 1:37.39                                                
 19 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              3:06.75    3:24.29  
    1:33.42 1:50.87                                                
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Jessica L          14 ROSE-CA              4:51.07    5:08.28  
    1:16.31 1:18.46 1:18.44 1:15.07                                
  2 Gonzales, Isabella A      13 ROSE-CA              5:08.49    5:10.80  
    1:14.71 1:19.71 1:18.46 1:17.92                                
  3 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA                   NT    5:32.68  
    1:16.70 1:25.20 1:26.45 1:24.33                                
  4 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              5:29.71    5:35.93  
    1:19.96 1:25.81 1:26.67 1:23.49                                
  5 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              5:18.72    5:46.13  
    1:20.45 1:29.51 1:27.92 1:28.25                                
  6 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              5:31.68    5:46.93  
    1:21.01 1:27.65 1:29.32 1:28.95                                
  7 Lewis, Abby R             14 ROSE-CA                   NT    6:11.21  
    1:26.24 1:35.79 1:35.57 1:33.61                                
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:10.22    1:12.42  
  2 Paull, Angeli M           14 ROSE-CA              1:18.65    1:17.63  
  3 Pak, Blake R              14 ROSE-CA              1:15.68    1:18.22  
  4 Ordaz, Jessica L          14 ROSE-CA              1:15.27    1:19.10  
  5 Green, Caity E            13 ROSE-CA              1:19.83    1:20.27  
  6 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:13.24    1:21.11  
  7 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA              1:16.72    1:22.85  
  8 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:28.49    1:23.55  
  9 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:25.81    1:24.53  
 10 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:27.25    1:27.99  
 11 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    1:29.96  
 12 Paterson, Tessa P         14 ROSE-CA              1:30.01    1:30.31  
 13 Cotman, Sophia G          14 ROSE-CA              1:34.86    1:31.02  
 14 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:38.49    1:31.75  
 15 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA                   NT    1:32.88  
 16 Paull, Dariya A           14 ROSE-CA                   NT    1:32.93  
 17 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:33.04    1:39.05  
 18 Lewis, Abby R             14 ROSE-CA              1:37.19    1:39.70  
 -- Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA              1:24.62         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Caity E            13 ROSE-CA                   NT    2:51.99  
    1:25.63 1:26.36                                                
  2 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA              3:16.20    2:58.32  
    1:26.93 1:31.39                                                
  3 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA                   NT    3:00.97  
    1:28.11 1:32.86                                                
  4 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA                   NT    3:04.59  
    1:30.52 1:34.07                                                
  5 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              3:03.81    3:11.83  
    1:33.30 1:38.53                                                
 -- Cahill, Maddy E           14 ROSE-CA              3:09.78         DQ  
    1:29.60                                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Jessica L          14 ROSE-CA              1:24.96    1:24.23  
  2 Petersen, Amanda K        14 ROSE-CA              1:25.14    1:24.45  
  3 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:25.73    1:25.91  
  4 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              1:25.33    1:25.97  
  5 Syrkin, Alex S            13 ROSE-CA              1:31.26    1:27.61  
  6 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA              1:30.29    1:27.89  
  7 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:29.88    1:29.53  
  8 Walklett, Devyn M         13 ROSE-CA                   NT    1:31.41  
  9 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:29.97    1:31.46  
 10 Mena, Karina K            13 ROSE-CA              1:27.82    1:33.48  
 11 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:36.68    1:35.66  
 12 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              1:42.39    1:38.09  
 13 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    1:38.38  
 14 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              1:39.35    1:42.69  
 15 Cahill, Maddy E           14 ROSE-CA              1:46.44    1:43.77  
 16 Sandman, Gracie M         13 ROSE-CA              1:52.80    1:51.23  
 17 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:52.42    1:54.00  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petersen, Amanda K        14 ROSE-CA              3:02.41    3:03.23  
    1:28.33 1:34.90                                                
  2 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              3:03.54    3:06.27  
    1:30.24 1:36.03                                                
  3 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              3:18.43    3:17.07  
    1:33.53 1:43.54                                                
  4 Gonzales, Isabella A      13 ROSE-CA              3:32.38    3:25.67  
    1:39.51 1:46.16                                                
  5 Mena, Karina K            13 ROSE-CA                   NT    3:30.43  
    1:39.42 1:51.01                                                
  6 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA                   NT    3:39.27  
    1:46.31 1:52.96                                                
  7 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA                   NT    3:40.41  
    1:46.01 1:54.40                                                
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              1:15.26    1:14.91  
  2 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:20.36    1:20.39  
  3 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:14.51    1:21.38  
  4 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              1:23.47    1:24.58  
  5 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              1:29.06    1:26.70  
  6 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              1:29.78    1:27.35  
  7 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:29.85    1:28.97  
  8 Lewis, Abby R             14 ROSE-CA                   NT    1:51.30  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pratt, Sami P             14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              2:36.48    2:41.81  
    1:14.38 1:27.43                                                
  2 Petersen, Amanda K        14 ROSE-CA              2:42.09    2:46.68  
    1:21.58 1:25.10                                                
  3 Gonzales, Isabella A      13 ROSE-CA              2:45.48    2:49.69  
    1:19.92 1:29.77                                                
  4 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              2:56.33    2:53.10  
    1:23.21 1:29.89                                                
  5 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA                   NT    2:57.91  
    1:24.45 1:33.46                                                
  6 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              2:59.13    3:02.34  
    1:28.53 1:33.81                                                
  7 Cotman, Sophia G          14 ROSE-CA              3:05.66    3:02.54  
    1:25.88 1:36.66                                                
  8 Cahill, Maddy E           14 ROSE-CA              3:07.22    3:06.88  
    1:25.55 1:41.33                                                
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Isabella A      13 ROSE-CA              5:51.44    5:50.03  
    1:19.67 1:28.77 1:43.84 1:17.75                                
  2 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA                   NT    6:04.77  
    1:23.07 1:34.63 1:45.10 1:21.97                                
 -- Xu, Emily D               13 ROSE-CA                   NT         DQ  
    1:19.54 1:35.21                                                
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA                29.48      30.63  
  2 Cienega, Nicole           16 ROSE-CA                28.75      30.93  
  3 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA                32.79      32.68  
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA              1:02.23    1:06.94  
  2 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              1:04.58    1:07.84  
  3 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              1:07.66    1:09.34  
  4 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              1:05.70    1:09.58  
  5 Bridges, Julia W          15 ROSE-CA              1:13.27    1:10.17  
  6 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:13.07    1:16.31  
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prebel-Jackert, Ella R    18 ROSE-CA              2:11.39    2:31.16  
  2 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              2:32.88    2:38.57  
    1:16.20 1:22.37                                                
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              4:45.72    5:00.40  
    1:09.53 1:16.32 1:17.99 1:16.56                                
  2 Cienega, Nicole           16 ROSE-CA              5:00.48    5:07.47  
    1:13.04 1:19.45 1:18.62 1:16.36                                
  3 Prebel-Jackert, Ella R    18 ROSE-CA              4:39.06    5:09.54  
    1:15.49 1:19.03 1:18.49 1:16.53                                
  4 Bridges, Julia W          15 ROSE-CA                   NT    5:12.26  
    1:14.18 1:19.07 1:20.77 1:18.24                                
  5 Aquino, Zoe L             16 ROSE-CA              5:27.69    5:27.96  
    1:18.43 1:23.90 1:23.57 1:22.06                                
  6 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              5:23.28    5:31.13  
    1:18.59 1:25.01 1:23.41 1:24.12                                
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA              1:18.32    1:20.35  
  2 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              1:15.99    1:20.46  
  3 Aquino, Zoe L             16 ROSE-CA              1:25.80    1:27.42  
  4 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:28.93    1:33.09  
 
Women 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquino, Zoe L             16 ROSE-CA              2:59.06    3:04.01  
    1:30.15 1:33.86                                                
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maarse, Gabriela V        18 ROSE-CA              1:17.94    1:24.13  
  2 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              1:22.47    1:25.09  
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              3:14.27    3:13.76  
    1:31.90 1:41.86                                                
  2 Bridges, Julia W          15 ROSE-CA                   NT    3:20.70  
    1:37.95 1:42.75                                                
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Nicole           16 ROSE-CA              1:06.41    1:10.55  
  2 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              1:10.65    1:11.72  
  3 Maarse, Gabriela V        18 ROSE-CA              1:06.45    1:11.74  
  4 Prebel-Jackert, Ella R    18 ROSE-CA              1:12.12    1:15.14  
 
Women 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              2:31.14    2:42.08  
    1:14.55 1:27.53                                                
  2 Cienega, Nicole           16 ROSE-CA              2:29.68    2:42.32  
 
Women 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maarse, Gabriela V        18 ROSE-CA              2:28.74    2:39.65  
    1:14.86 1:24.79                                                
  2 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              2:38.22    2:47.70  
    1:20.89 1:26.81                                                
  3 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              2:52.65    2:49.17  
    1:23.90 1:25.27                                                
  4 Bridges, Julia W          15 ROSE-CA              2:54.79    2:52.35  
    1:22.33 1:30.02                                                
  5 Aquino, Zoe L             16 ROSE-CA              2:57.40    3:02.84  
    1:26.20 1:36.64                                                
 
Boys 6-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pi, Daniel E               8 ROSE-CA                   NT      45.41  
  2 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT      48.57  
  3 Wong, Ian R                8 ROSE-CA                48.69      50.33  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                52.43      50.73  
  5 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT    1:05.17  
 
Boys 6-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                7 ROSE-CA              1:28.07    1:26.23  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                   NT    1:37.29  
  3 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                   NT    1:46.72  
  4 Wong, Ian R                8 ROSE-CA                   NT    1:50.62  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                7 ROSE-CA                45.13      45.01  
  2 Collins, Ian A             7 ROSE-CA                54.61      47.02  
  3 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                55.81      50.67  
  4 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT      54.54  
  5 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:03.82      55.11  
  6 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      57.11  
  7 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:06.77  
  8 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT    1:06.93  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                7 ROSE-CA                54.25      52.06  
  2 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT      56.57  
  3 Wong, Ian R                8 ROSE-CA                55.86      58.38  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT    1:03.01  
  5 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                   NT    1:03.04  
  6 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                59.67    1:03.55  
  7 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT    1:16.66  
  8 Pi, Daniel E               8 ROSE-CA                   NT    1:16.78  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                7 ROSE-CA                40.36      41.98  
  2 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT      59.74  
  3 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:04.61    1:03.75  
  4 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA              1:00.40    1:06.15  
  5 Pi, Daniel E               8 ROSE-CA                   NT    1:08.78  
 -- Wong, Ian R                8 ROSE-CA                56.79         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                   NT      37.86  
  2 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                37.16      38.00  
  3 Rho, Ian S                10 ROSE-CA                   NT      40.28  
  4 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT      44.23  
  5 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT      46.05  
  6 hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT      51.37  
  7 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      52.07  
  8 Yan, Brandon T             9 ROSE-CA                   NT      57.91  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              1:17.57    1:15.33  
  2 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              1:22.53    1:22.70  
  3 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:21.92    1:23.01  
  4 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA              1:26.41    1:24.68  
  5 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA              1:22.13    1:24.92  
  6 Rho, Ian S                10 ROSE-CA                   NT    1:29.62  
  7 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                   NT    1:34.03  
  8 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT    1:46.87  
  9 Yan, Brandon T             9 ROSE-CA                   NT    2:07.08  
 -- Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              1:17.90         DQ  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J            9 ROSE-CA              2:36.45    2:38.16  
    1:17.71 1:20.45                                                
  2 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              2:49.64    2:40.97  
    1:19.35 1:21.62                                                
  3 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA              2:47.68    2:52.57  
    1:24.31 1:28.26                                                
  4 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              2:47.22    2:55.31  
    1:27.12 1:28.19                                                
  5 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              2:59.40    2:58.98  
    1:27.49 1:31.49                                                
  6 Seto, Troy A               9 ROSE-CA              3:07.35    3:16.58  
    1:34.82 1:41.76                                                
 
Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J            9 ROSE-CA              5:39.01    5:36.87  
    1:19.82 1:27.29 1:26.98 1:22.78                                
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Ryan A         10 ROSE-CA                41.83      40.86  
  2 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                41.35      41.87  
  3 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA                42.80      42.70  
  4 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA                44.59      42.98  
  5 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                   NT      43.83  
  6 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                   NT      47.26  
  7 Rho, Ian S                10 ROSE-CA                50.50      48.72  
  8 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                50.26      50.52  
  9 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT      51.04  
 10 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT      51.65  
 11 O'Mara, Mark C             9 ROSE-CA              1:02.03      57.72  
 12 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      59.34  
 13 hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT    1:01.13  
 14 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:12.30    1:09.24  
 15 Ma, Moses J                9 ROSE-CA              1:10.93    1:10.35  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA              1:31.26    1:27.83  
  2 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                   NT    1:36.71  
  3 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                   NT    1:50.54  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA                42.24      42.52  
  2 Lee, Jake C               10 ROSE-CA                47.66      46.02  
  3 Lee, Nicholas J            9 ROSE-CA                53.00      46.78  
  4 Mann, Oliver              10 ROSE-CA                50.39      48.23  
  5 Rho, Ian S                10 ROSE-CA                   NT      53.17  
  6 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT      56.47  
  7 Seto, Troy A               9 ROSE-CA                58.34      57.05  
  8 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      58.53  
  9 hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT    1:00.85  
 10 Yan, Brandon T             9 ROSE-CA                   NT    1:07.32  
 11 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT    1:23.45  
 -- Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J            9 ROSE-CA              1:55.20    1:42.29  
  2 Rho, Ian S                10 ROSE-CA              1:55.23    1:53.50  
  3 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT    2:00.96  
  4 Seto, Troy A               9 ROSE-CA              2:23.89    2:03.36  
  5 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                   NT    2:09.18  
  6 O'Mara, Mark C             9 ROSE-CA                   NT    2:16.12  
 -- Ma, Moses J                9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                42.65      43.85  
  2 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA                53.70      48.01  
  3 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                51.80      55.88  
  4 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT      57.35  
  5 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT      58.39  
  6 Seto, Troy A               9 ROSE-CA                56.57      59.12  
  7 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT    1:00.28  
 -- hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              1:29.33    1:22.00  
  2 Cervantes, Ryan A         10 ROSE-CA              1:32.93    1:25.72  
  3 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              1:25.98    1:28.14  
  4 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              1:42.19    1:35.67  
  5 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA              1:38.70    1:36.91  
  6 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                   NT    1:40.04  
  7 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                   NT    1:40.77  
  8 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                   NT    1:43.52  
  9 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA                   NT    2:00.01  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J            9 ROSE-CA              3:01.66    3:00.36  
    1:23.76 1:36.60                                                
  2 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              3:09.72    3:00.70  
    1:26.67 1:34.03                                                
  3 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              3:04.75    3:01.07  
    1:26.12 1:34.95                                                
  4 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              3:23.27    3:16.13  
    1:35.93 1:40.20                                                
  5 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              3:25.25    3:21.78  
    1:36.42 1:45.36                                                
  6 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA              3:29.24    3:26.68  
    1:42.45 1:44.23                                                
 -- Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
    1:46.08 1:50.06                                                
 -- Seto, Troy A               9 ROSE-CA                   NT         DQ  
    1:58.45 1:50.72                                                
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalmacio, Ronald J        12 ROSE-CA                25.24      24.98  
  2 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA                31.97      29.52  
  3 Cahill, Max M             12 ROSE-CA                31.27      30.43  
  4 West, Ian V               12 ROSE-CA                34.40      32.18  
  5 Dosti, Daniel B           12 ROSE-CA                33.25      32.20  
  6 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA                37.27      33.87  
  7 Bridges, Luke S           12 ROSE-CA                   NT      35.62  
  8 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                40.26      40.11  
  9 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA                40.29      41.10  
 10 Eshel, Ben M              12 ROSE-CA                47.27      42.08  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              1:08.30    1:08.49  
  2 St Clair, Jake A          12 ROSE-CA              1:16.02    1:11.97  
  3 Dosti, Daniel B           12 ROSE-CA              1:15.54    1:12.69  
  4 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              1:28.47    1:29.10  
  5 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                   NT    1:36.01  
  6 Eshel, Ben M              12 ROSE-CA                   NT    1:39.27  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             12 ROSE-CA              2:30.26    2:27.06  
    1:10.68 1:16.38                                                
  2 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              2:31.61    2:28.17  
    1:11.79 1:16.38                                                
  3 Dosti, Daniel B           12 ROSE-CA              2:39.46    2:35.67  
    1:16.06 1:19.61                                                
  4 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA              2:39.71    2:37.80  
    1:16.86 1:20.94                                                
  5 St Clair, Jake A          12 ROSE-CA              2:45.59    2:38.43  
    1:14.69 1:23.74                                                
  6 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA              2:50.02    2:45.94  
    1:22.32 1:23.62                                                
  7 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              2:49.68    2:55.05  
    1:24.36 1:30.69                                                
  8 Lee, Theo C               11 ROSE-CA              2:57.85    2:56.57  
    1:25.88 1:30.69                                                
  9 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              2:52.56    2:57.12  
    1:28.57 1:28.55                                                
 10 Kahdian, Nicholas         12 ROSE-CA                   NT    3:04.81  
 11 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              3:22.55    3:16.86  
    1:35.43 1:41.43                                                
 12 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                   NT    3:28.68  
    1:39.79 1:48.89                                                
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             12 ROSE-CA              5:12.45    5:12.72  
    1:13.77 1:20.19 1:19.26 1:19.50                                
  2 West, Ian V               12 ROSE-CA              5:25.78    5:27.48  
    1:18.09 1:23.57 1:24.71 1:21.11                                
  3 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA              5:31.63    5:32.73  
    1:18.56 1:25.54 1:26.03 1:22.60                                
  4 Aquino, Lcndr V           12 ROSE-CA                   NT    5:36.44  
    1:22.14 1:27.40 1:25.84 1:21.06                                
  5 Crowley, Will M           11 ROSE-CA                   NT    6:03.52  
    1:25.55 1:33.80 1:33.93 1:30.24                                
  6 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              6:35.62    6:08.08  
    1:28.36 1:33.75 1:34.27 1:31.70                                
  7 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                   NT    6:08.57  
    1:24.16 1:33.84 1:35.32 1:35.25                                
  8 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                   NT    7:11.89  
    1:41.65 1:51.83 1:52.49 1:45.92                                
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA                42.50      41.22  
  2 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                42.04      41.50  
  3 Lee, Theo C               11 ROSE-CA                46.73      42.86  
  4 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                49.12      43.99  
  5 Kahdian, Nicholas         12 ROSE-CA                   NT      44.32  
  6 Jeffries, Dylan F         11 ROSE-CA                41.72      45.69  
  7 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                47.58      47.55  
  8 Eshel, Ben M              12 ROSE-CA                48.18      48.34  
  9 White, Nikos N            12 ROSE-CA                   NT      52.71  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Ian V               12 ROSE-CA              1:26.33    1:24.07  
  2 Aquino, Lcndr V           12 ROSE-CA              1:33.31    1:24.90  
  3 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA              1:35.96    1:29.20  
  4 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              1:36.00    1:40.94  
  5 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                   NT    1:47.40  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             12 ROSE-CA              2:36.89    2:41.31  
    1:16.95 1:24.36                                                
  2 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA                   NT    3:12.13  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA                42.63      38.59  
  2 St Clair, Jake A          12 ROSE-CA                40.30      39.09  
  3 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                44.05      44.00  
  4 Bridges, Luke S           12 ROSE-CA                   NT      53.87  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St Clair, Jake A          12 ROSE-CA              1:25.65    1:25.84  
  2 Cahill, Max M             12 ROSE-CA              1:28.54    1:33.01  
  3 Dosti, Daniel B           12 ROSE-CA              1:34.12    1:33.68  
  4 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:45.90    1:44.62  
  5 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              1:45.28    1:46.23  
  6 Kahdian, Nicholas         12 ROSE-CA                   NT    1:48.61  
  7 Eshel, Ben M              12 ROSE-CA                   NT    1:53.18  
  8 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                   NT    1:53.88  
  9 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              1:57.57    1:57.28  
 10 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              2:06.22    1:58.37  
 11 White, Nikos N            12 ROSE-CA                   NT    2:17.67  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dosti, Daniel B           12 ROSE-CA                   NT    3:21.44  
    1:37.95 1:43.49                                                
  2 Aquino, Lcndr V           12 ROSE-CA                   NT    3:22.07  
    1:37.48 1:44.59                                                
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bridges, Luke S           12 ROSE-CA                   NT      44.71  
  2 Eshel, Ben M              12 ROSE-CA                   NT      57.91  
 -- Crowley, Will M           11 ROSE-CA                40.09         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              1:21.84    1:24.65  
  2 Lee, Theo C               11 ROSE-CA              1:37.11    1:27.29  
  3 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              1:35.87    1:29.02  
  4 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              1:33.16    1:37.19  
 -- Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Jeffries, Dylan F         11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             12 ROSE-CA              2:46.12    2:44.64  
    1:14.83 1:29.81                                                
  2 St Clair, Jake A          12 ROSE-CA              2:58.52    2:48.47  
    1:22.56 1:25.91                                                
  3 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                   NT    3:05.13  
    1:26.96 1:38.17                                                
  4 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              3:13.36    3:11.95  
    1:34.36 1:37.59                                                
  5 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              3:14.96    3:12.91  
    1:32.00 1:40.91                                                
  6 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              3:26.34    3:15.34  
    1:31.72 1:43.62                                                
  7 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              3:36.72    3:37.40  
    1:42.10 1:55.30                                                
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          14 ROSE-CA                27.41      27.48  
  2 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA                28.99      28.48  
  3 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA                28.19      28.58  
  4 Blake, Harrison I         13 ROSE-CA                28.03      28.60  
  5 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA                29.61      29.10  
  6 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA                30.20      29.32  
  7 Reyna, Massimo I          13 ROSE-CA                28.62      29.36  
  8 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA                32.05      30.24  
  9 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA                30.44      30.29  
 10 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA                30.31      30.34  
 11 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA                30.03      30.78  
 12 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA                31.24      30.98  
 13 Rho, Sean S               13 ROSE-CA                30.15      31.18  
 14 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA                34.20      31.68  
 15 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA                32.23      31.71  
 16 Gao, Sean F               13 ROSE-CA                33.37      31.98  
 17 Pham, Bryan V             13 ROSE-CA                33.03      32.29  
 18 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA                31.41      32.40  
 19 McCrary, Robby C          13 ROSE-CA                32.77      32.85  
 20 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT      33.83  
 21 Cho, Vincent              13 ROSE-CA                34.12      34.37  
 22 Nachtrieb, Quinn O        14 ROSE-CA                35.63      35.13  
 23 Saito, Takeru             13 ROSE-CA                34.67      35.65  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              1:00.81      59.59  
  2 Smith, Michael H          14 ROSE-CA              1:03.57    1:01.08  
  3 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              1:06.41    1:04.66  
  4 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:04.50    1:04.78  
  5 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:06.34    1:05.86  
  6 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:06.91    1:06.53  
  7 Grases, Santiago          13 ROSE-CA              1:06.15    1:07.14  
  8 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              1:07.52    1:07.80  
  9 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA              1:09.28    1:08.36  
 10 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:09.06    1:08.87  
 11 Jeffries, Ean C           13 ROSE-CA              1:07.66    1:09.08  
 12 McCrary, Robby C          13 ROSE-CA              1:11.09    1:09.15  
 13 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              1:06.72    1:09.29  
 14 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:13.61    1:12.04  
 15 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:19.44    1:12.90  
 16 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              1:16.60    1:15.07  
 17 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    1:17.24  
 18 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:19.57    1:18.44  
 19 Nachtrieb, Quinn O        14 ROSE-CA              1:21.65    1:19.60  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          14 ROSE-CA              2:16.12    2:16.71  
    1:05.26 1:11.45                                                
  2 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              2:19.64    2:18.69  
    1:06.72 1:11.97                                                
  3 Reyna, Massimo I          13 ROSE-CA              2:23.41    2:20.33  
    1:08.51 1:11.82                                                
  4 Blake, Harrison I         13 ROSE-CA              2:24.52    2:20.38  
    1:08.74 1:11.64                                                
  4 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              2:23.02    2:20.38  
    1:08.96 1:11.42                                                
  6 Grases, Santiago          13 ROSE-CA              2:26.46    2:27.27  
    1:10.72 1:16.55                                                
  7 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              2:25.42    2:27.28  
  8 Pham, Bryan V             13 ROSE-CA              2:39.26    2:27.57  
    1:12.62 1:14.95                                                
  9 Jeffries, Ean C           13 ROSE-CA              2:28.81    2:29.90  
    1:12.31 1:17.59                                                
 10 McCrary, Robby C          13 ROSE-CA              2:26.45    2:32.38  
    1:13.43 1:18.95                                                
 11 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              2:21.61    2:34.15  
    1:12.61 1:21.54                                                
 12 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              2:27.40    2:35.20  
    1:14.28 1:20.92                                                
 13 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              2:41.88    2:38.16  
    1:14.29 1:23.87                                                
 14 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA              2:58.81    2:40.67  
    1:17.84 1:22.83                                                
 15 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              2:56.53    2:47.46  
    1:20.69 1:26.77                                                
 16 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              2:46.55    2:48.42  
    1:19.12 1:29.30                                                
 17 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              2:55.59    2:51.41  
    1:19.18 1:32.23                                                
 18 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              3:22.37    2:53.04  
    1:22.49 1:30.55                                                
 19 Jiang, Derek L            13 ROSE-CA                   NT    3:02.23  
    1:30.61 1:31.62                                                
 20 Gharibian, Alex A         14 ROSE-CA              3:39.90    3:15.59  
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          14 ROSE-CA              4:38.60    4:41.01  
    1:05.16 1:11.89 1:12.52 1:11.44                                
  2 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              4:52.24    4:50.92  
    1:08.48 1:13.69 1:14.43 1:14.32                                
  3 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              5:01.44    4:52.66  
    1:07.13 1:14.55 1:16.07 1:14.91                                
  4 Murphy, Jack P            13 ROSE-CA              5:11.63    5:06.41  
    1:13.74 1:18.68 1:18.00 1:15.99                                
  5 Grases, Santiago          13 ROSE-CA              5:14.40    5:08.98  
    1:13.90 1:17.95 1:19.45 1:17.68                                
  6 Pham, Bryan V             13 ROSE-CA              5:10.39    5:09.94  
    1:13.38 1:19.05 1:19.85 1:17.66                                
  7 Gao, Sean F               13 ROSE-CA                   NT    5:34.57  
    1:16.52 1:26.80 1:26.79 1:24.46                                
  8 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA                   NT    5:46.50  
    1:21.46 1:30.20 1:31.07 1:23.77                                
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              1:08.64    1:08.37  
  2 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              1:11.41    1:09.22  
  3 Smith, Michael H          14 ROSE-CA              1:15.79    1:10.88  
  4 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA              1:21.41    1:15.09  
  5 Reyna, Massimo I          13 ROSE-CA              1:14.31    1:15.90  
  6 Murphy, Jack P            13 ROSE-CA              1:16.98    1:16.02  
  7 Grases, Santiago          13 ROSE-CA              1:21.04    1:17.38  
  8 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:24.29    1:20.00  
  9 McCrary, Robby C          13 ROSE-CA              1:20.15    1:20.34  
 10 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:19.32    1:20.45  
 11 Pham, Bryan V             13 ROSE-CA              1:24.02    1:22.61  
 12 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:44.13    1:24.19  
 13 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA              1:41.86    1:25.67  
 14 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:34.09    1:28.57  
 15 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              1:39.63    1:36.10  
 -- Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA                   NT    2:49.24  
    1:22.76 1:26.48                                                
  2 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              2:56.95    2:53.32  
    1:24.56 1:28.76                                                
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          14 ROSE-CA              1:17.67    1:17.15  
  2 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:24.89    1:25.80  
  3 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:30.73    1:29.13  
  4 Grases, Santiago          13 ROSE-CA              1:27.83    1:29.97  
  5 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:31.29    1:31.01  
  6 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:32.82    1:33.02  
  7 Pham, Bryan V             13 ROSE-CA              1:37.36    1:34.80  
  8 McCrary, Robby C          13 ROSE-CA              1:42.03    1:36.57  
  9 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              1:36.52    1:37.11  
 10 Nachtrieb, Quinn O        14 ROSE-CA              1:38.66    1:37.30  
 11 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:40.15    1:39.02  
 12 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    1:40.44  
 13 Gharibian, Alex A         14 ROSE-CA              1:59.33    1:40.79  
 14 Reyna, Massimo I          13 ROSE-CA              1:36.92    1:43.24  
 15 Romero, Santiago A        13 ROSE-CA                   NT    2:12.82  
 -- Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:42.13         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              3:16.11    3:06.20  
    1:30.71 1:35.49                                                
  2 Jeffries, Ean C           13 ROSE-CA              3:15.27    3:06.22  
    1:28.71 1:37.51                                                
  3 Rho, Sean S               13 ROSE-CA                   NT    3:09.25  
    1:33.36 1:35.89                                                
  4 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              3:14.94    3:12.36  
    1:33.74 1:38.62                                                
  5 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA                   NT    3:24.09  
    1:40.50 1:43.59                                                
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              1:06.35    1:06.02  
  2 Blake, Harrison I         13 ROSE-CA              1:09.62    1:10.17  
  3 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              1:11.93    1:11.79  
  4 Murphy, Jack P            13 ROSE-CA              1:14.08    1:13.52  
  5 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:27.42    1:14.90  
  6 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:17.74    1:15.42  
  7 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              1:13.77    1:15.97  
  8 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:20.39    1:16.15  
  9 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA              1:33.12    1:28.50  
 10 Nachtrieb, Quinn O        14 ROSE-CA              1:38.18    1:28.63  
 11 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    1:35.12  
 12 Jiang, Derek L            13 ROSE-CA                   NT    1:42.74  
 13 Romero, Santiago A        13 ROSE-CA                   NT    2:34.27  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              2:43.30    2:44.28  
    1:16.75 1:27.53                                                
  2 Reyna, Massimo I          13 ROSE-CA              2:59.97    2:47.16  
  3 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              2:58.52    2:49.53  
    1:18.72 1:30.81                                                
  4 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA                   NT    3:03.46  
    1:27.69 1:35.77                                                
  5 Cho, Vincent              13 ROSE-CA                   NT    3:22.69  
    1:39.61 1:43.08                                                
 -- Nachtrieb, Quinn O        14 ROSE-CA                   NT         DQ  
    1:29.37 1:37.40                                                
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              5:30.74    5:18.88  
    1:06.97                   31.85                                
  2 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              6:37.44    5:25.34  
    1:11.14 1:22.03 1:37.62 1:14.55                                
  3 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA                   NT    5:39.45  
    1:18.25 1:25.18 1:42.45 1:13.57                                
  4 Jeffries, Ean C           13 ROSE-CA                   NT    5:42.23  
                            1:17.97                                
  5 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA                   NT    5:54.84  
    1:18.82 1:31.55 1:49.21 1:15.26                                
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA                27.93      26.76  
  2 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA                   NT      28.25  
  3 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA                29.83      29.18  
  4 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                29.57      29.91  
  5 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT      33.13  
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA                59.95      59.34  
  2 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA                   NT    1:01.76  
  3 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              1:02.64    1:03.73  
  4 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              1:18.02    1:15.23  
  5 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT    1:17.32  
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Su, Andy                  15 ROSE-CA              2:14.36    2:12.89  
    1:04.21 1:08.68                                                
  2 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              2:14.83    2:14.07  
    1:04.19 1:09.88                                                
  3 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              2:33.64    2:32.83  
    1:14.41 1:18.42                                                
  4 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA              2:32.28    2:32.89  
    1:13.99 1:18.90                                                
  5 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA                   NT    2:49.55  
    1:25.15 1:24.40                                                
 
Men 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              4:35.76    4:40.29  
    1:06.14   27.40 3:06.75                                        
  2 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA                   NT    5:17.23  
    1:13.35 1:21.36 1:22.59 1:19.93                                
  3 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              5:42.89    5:27.62  
    1:16.56 1:23.98 1:25.83 1:21.25                                
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA                   NT    1:07.76  
  2 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              1:12.49    1:15.73  
  3 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT    1:36.55  
  4 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              1:33.01    1:36.88  
 
Men 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                   NT    2:55.02  
    1:24.63 1:30.39                                                
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Su, Andy                  15 ROSE-CA              1:23.32    1:19.11  
  2 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              1:43.82    1:42.76  
 -- Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              2:54.39    2:53.75  
    1:25.53 1:28.22                                                
  2 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                   NT    3:15.57  
    1:33.83 1:41.74                                                
  3 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA                   NT    3:16.56  
    1:35.40 1:41.16                                                
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA              1:03.25    1:01.58  
  2 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              1:22.94    1:20.44  
  3 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                   NT    1:22.58  
  4 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT    1:49.84  
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA              2:18.99    2:16.90  
    1:04.43 1:12.47                                                
 
Men 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              2:47.65    2:40.61  
    1:18.10 1:22.51                                                
  2 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA                   NT    3:28.66  
    1:41.63 1:47.03                                                
 
Men 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA                   NT    5:45.50