LASA Premier June Invite - Meet Results

LASA Premier June Invite
6/24/2017 - 6/24/2017
Studio City, CA USA
Updated: 6/26/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Harvard-Westlake School
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/24/2017 12:35 PM
                       2017 CA Lasa Premier - 6/24/2017                        
                                    Results                                    
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Mae C F            13 LASC-CA                30.34      30.36   20  
  2 Lucido, Siena R           16 ZAP-CA                 33.70      30.98   17  
  3 Semenjuk, Sophie I        16 ZAP-CA                 31.68      31.76   16  
  4 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA                 32.52      32.52   15  
  5 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA                 32.76      32.98   14  
  6 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA                 32.18      33.66   13  
  7 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA                 33.46      34.27   12  
  8 Kandel, Emma I            13 LASC-CA                34.84      35.27   11  
  9 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA                 36.60      36.49    9  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seggelke, Dora A          16 WEST-CA              1:02.54    1:04.10   20  
  2 Lucido, Siena R           16 ZAP-CA               1:05.54    1:06.66   17  
  3 Semenjuk, Sophie I        16 ZAP-CA               1:07.59    1:08.16   16  
  4 Smith, Shae M             14 ZAP-CA               1:07.64    1:08.21   15  
  5 Garcia, Renee D           15 LASC-CA              1:09.58    1:10.52   14  
  6 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA               1:13.37    1:15.18   13  
  7 Noriega, Lilliana M       13 LASC-CA              1:17.46    1:16.86   12  
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Claudia C           18 LASC-CA              2:08.07    2:19.35   20  
                1:05.97   2:19.35 (1:13.38)                                        
  2 Nichols, Lee C            15 LASC-CA              2:17.71    2:25.16   17  
                1:09.47   2:25.16 (1:15.69)                                        
  3 Lucido, Siena R           16 ZAP-CA               2:21.94    2:25.38   16  
                1:10.74   2:25.38 (1:14.64)                                        
  4 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA               2:34.97    2:40.46   15  
                1:15.70   2:40.46 (1:24.76)                                        
  5 Kandel, Emma I            13 LASC-CA              2:43.98    2:47.47   14  
                1:19.39   2:47.47 (1:28.08)                                        
  6 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               3:02.57    2:48.00   13  
                1:19.82   2:48.00 (1:28.18)                                        
  7 Noriega, Lilliana M       13 LASC-CA              2:44.90    2:49.95   12  
                1:22.59   2:49.95 (1:27.36)                                        
  8 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA               2:55.82    2:50.54   11  
                1:23.67   2:50.54 (1:26.87)                                        
  9 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               2:45.62    2:50.63    9  
                1:22.73   2:50.63 (1:27.90)                                        
 
Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sih, Angelica A           14 LASC-CA              5:06.00    4:45.05   20  
                1:07.35   2:20.96 (1:13.61)   3:34.21 (1:13.25)   4:45.05 (1:10.84)
  2 Lucido, Siena R           16 ZAP-CA               4:50.92    5:07.66   17  
                1:12.25   2:30.74 (1:18.49)   3:50.30 (1:19.56)   5:07.66 (1:17.36)
  3 Gaytan, Alexandra P       16 LASC-CA              4:59.22    5:13.76   16  
                1:15.36   2:34.45 (1:19.09)   3:54.08 (1:19.63)   5:13.76 (1:19.68)
  4 Smith, Shae M             14 ZAP-CA               5:11.92    5:14.63   15  
                1:15.77   2:37.21 (1:21.44)   3:58.03 (1:20.82)   5:14.63 (1:16.60)
  5 Goodman, Emma R           15 LASC-CA              5:12.69    5:27.76   14  
                1:19.22   2:44.24 (1:25.02)   4:07.19 (1:22.95)   5:27.76 (1:20.57)
  6 Hookstratten, Eve         15 LASC-CA              4:56.36    5:28.83   13  
                1:14.61   2:37.22 (1:22.61)   4:15.54 (1:38.32)   5:28.83 (1:13.29)
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wlodek, Sophia R          15 WEST-CA              1:07.90    1:12.29   20  
  2 Biggs, Annie R            14 LASC-CA              1:12.62    1:19.99   17  
  3 Newby, Mae C F            13 LASC-CA              1:19.76    1:20.42   16  
  4 Garcia, Renee D           15 LASC-CA              1:22.31    1:20.91   15  
  5 Semenjuk, Sophie I        16 ZAP-CA               1:25.31    1:22.15   14  
  6 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               1:24.35    1:24.51   13  
  7 Kandel, Emma I            13 LASC-CA              1:23.65    1:24.79   12  
  8 Goodman, Emma R           15 LASC-CA              1:17.47    1:26.18   11  
  9 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA               1:26.16    1:27.19    9  
 10 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA               1:25.37    1:27.22    7  
 11 Noriega, Lilliana M       13 LASC-CA              1:27.29    1:27.65    6  
 12 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               1:29.25    1:27.85    5  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Lee C            15 LASC-CA              1:28.69    1:34.36   20  
  2 Garcia, Renee D           15 LASC-CA              1:45.67    1:37.16   17  
  3 Wong, Claudia C           18 LASC-CA              1:21.17    1:37.64   16  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Berman, Alyssa H          16 WEST-CA              1:05.39    1:09.88   20  
  2 Hookstratten, Eve         15 LASC-CA              1:13.10    1:13.06   17  
  3 Semenjuk, Sophie I        16 ZAP-CA               1:17.15    1:13.84   16  
  4 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               1:20.66    1:21.11   15  
  5 Smith, Shae M             14 ZAP-CA               1:20.94    1:22.94   14  
  6 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA               1:25.32    1:24.70   13  
  7 Goodman, Emma R           15 LASC-CA              1:22.76    1:30.09   12  
  8 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               1:51.13    1:45.14   11  
 -- Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA                    NT         DQ  
      Scissors kick
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newby, Mae C F            13 LASC-CA              2:41.94    2:46.14   20  
                1:18.50   2:46.14 (1:27.64)                                        
  2 Biggs, Annie R            14 LASC-CA              2:41.53    2:48.81   17  
                1:18.98   2:48.81 (1:29.83)                                        
  3 Gaytan, Alexandra P       16 LASC-CA              2:44.98    2:53.74   16  
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leung, Joshua M           13 ZAP-CA                 27.06      27.24   20  
  2 Speiser, Sammy D          17 WEST-CA                26.70      27.80   17  
  3 Pollard, Luke S           15 LASC-CA                27.96      28.52   16  
  4 Chandrasekaran, Anirudh   14 ZAP-CA                 29.09      29.09   15  
  5 Noland, Mike A            16 ZAP-CA                 28.73      29.23   14  
  6 Jones, Joshua A           13 ZAP-CA                 29.19      29.37   13  
  7 Godelman, Jason D         18 LASC-CA                27.14      29.55   12  
  8 Lam, Lawerence            14 LASC-CA                29.45      29.57   11  
  9 Haskal, Manning H         13 LASC-CA                33.77      29.78    9  
 10 Ikeda, Ian A              14 ZAP-CA                 30.34      30.68    7  
 11 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA                 33.61      32.75    6  
 12 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA                    NT      35.80    5  
 13 Azarian, Alex T           14 LASC-CA                37.04      36.51    4  
 14 Lesin, Jacob A            13 LASC-CA                41.10      39.52    3  
 -- Griffis, Riley K          15 WEST-CA                27.13         NS  
 -- Lee, Brennan W            18 LASC-CA                25.73         NS  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Nicholas J         16 LASC-CA              1:00.28      59.88   20  
  2 Speiser, Sammy D          17 WEST-CA                58.38    1:00.58   17  
  3 Godelman, Jason D         18 LASC-CA                57.73    1:01.88   16  
  4 Jones, Joshua A           13 ZAP-CA               1:03.66    1:03.22   15  
  5 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               1:00.66    1:04.43   14  
  6 Ikeda, Ian A              14 ZAP-CA               1:07.03    1:06.23   13  
  7 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:14.95    1:13.44   12  
  8 Ross, Nicholas J          13 LASC-CA              1:12.44    1:14.89   11  
  9 Azarian, Alex T           14 LASC-CA              1:23.72    1:23.48    9  
 10 Keller, Philip A          13 LASC-CA                   NT    1:24.00    7  
 11 Lesin, Jacob A            13 LASC-CA              1:27.06    1:26.47    6  
 -- Wang, Nathan J            14 ZAP-CA               1:09.05         NS  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Havton, Alex A            18 WEST-CA              2:07.42    2:09.41   20  
                1:05.61   2:09.41 (1:03.80)                                        
  2 Khoo, Taka T              15 LASC-CA              2:14.65    2:09.44   17  
                1:03.38   2:09.44 (1:06.06)                                        
  3 Havton, Jonathan A        18 WEST-CA              1:59.80    2:11.15   16  
                1:03.59   2:11.15 (1:07.56)                                        
  4 Zhang, Nicholas J         16 LASC-CA              2:22.83    2:11.34   15  
                1:03.58   2:11.34 (1:07.76)                                        
  5 Havton, Chris P           20 WEST-CA              2:02.16    2:12.72   14  
                1:07.28   2:12.72 (1:05.44)                                        
  6 Pollard, Luke S           15 LASC-CA              2:08.89    2:14.29   13  
                1:05.72   2:14.29 (1:08.57)                                        
  7 Griffis, Riley K          15 WEST-CA              2:03.49    2:14.62   12  
                1:04.02   2:14.62 (1:10.60)                                        
  8 Preyer, Brennan K         17 ZAP-CA               2:05.13    2:15.68   11  
                1:05.65   2:15.68 (1:10.03)                                        
  9 Jones, Joshua A           13 ZAP-CA               2:19.64    2:17.89    9  
                1:07.37   2:17.89 (1:10.52)                                        
 10 Havton, Gregory C         18 WEST-CA              2:03.09    2:19.03    7  
                1:06.62   2:19.03 (1:12.41)                                        
 11 Leung, Joshua M           13 ZAP-CA               2:17.50    2:20.24    6  
                1:07.95   2:20.24 (1:12.29)                                        
 12 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               2:28.66    2:26.07    5  
                1:08.85   2:26.07 (1:17.22)                                        
 13 Rayburn, Alex M           15 LASC-CA              2:22.63    2:26.88    4  
                1:09.27   2:26.88 (1:17.61)                                        
 14 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               2:20.06    2:29.78    3  
                1:10.37   2:29.78 (1:19.41)                                        
 15 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               2:49.27    2:45.60    2  
                1:19.38   2:45.60 (1:26.22)                                        
 16 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA                    NT    2:45.87    1  
                1:21.94   2:45.87 (1:23.93)                                        
 17 Keller, Philip A          13 LASC-CA                   NT    3:07.96  
                1:26.26   3:07.96 (1:41.70)                                        
 
Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sleutjes, Chris J         19 LASC-CA              4:21.61    4:28.11   20  
                1:02.11   2:09.76 (1:07.65)   3:19.17 (1:09.41)   4:28.11 (1:08.94)
  2 Khoo, Taka T              15 LASC-CA              4:42.96    4:36.52   17  
                1:07.51   2:18.09 (1:10.58)   3:28.05 (1:09.96)   4:36.52 (1:08.47)
  3 Zhang, Nicholas J         16 LASC-CA              4:48.26    4:39.54   16  
                1:07.38   2:19.63 (1:12.25)   3:30.67 (1:11.04)   4:39.54 (1:08.87)
  4 Pollard, Jake S           14 LASC-CA              4:41.56    4:43.88   15  
                1:08.95   2:22.58 (1:13.63)   3:36.06 (1:13.48)   4:43.88 (1:07.82)
  5 Lee, Austin J             14 LASC-CA              4:44.32    4:43.97   14  
                1:09.22   2:23.72 (1:14.50)   3:36.55 (1:12.83)   4:43.97 (1:07.42)
  6 Meister, Ari D            15 LASC-CA              4:40.17    4:44.19   13  
                1:07.89   2:19.79 (1:11.90)   3:33.42 (1:13.63)   4:44.19 (1:10.77)
  7 Chandra, Kevin J          18 LASC-CA              5:11.09    4:47.71   12  
                1:07.66   2:21.70 (1:14.04)   3:35.15 (1:13.45)   4:47.71 (1:12.56)
  8 Rowen, Luke M             16 LASC-CA              4:45.17    4:49.29   11  
                1:08.57   2:22.84 (1:14.27)   3:37.26 (1:14.42)   4:49.29 (1:12.03)
  9 Preyer, Brennan K         17 ZAP-CA               4:50.93    4:51.31    9  
                1:07.31   2:21.53 (1:14.22)   3:36.71 (1:15.18)   4:51.31 (1:14.60)
 10 Chandrasekaran, Anirudh   14 ZAP-CA               4:52.28    4:58.57    7  
                1:10.22   2:27.78 (1:17.56)   3:46.12 (1:18.34)   4:58.57 (1:12.45)
 11 Leung, Joshua M           13 ZAP-CA               4:59.26    4:59.07    6  
                1:10.17   2:28.04 (1:17.87)   3:46.89 (1:18.85)   4:59.07 (1:12.18)
 12 Rayburn, Alex M           15 LASC-CA              5:13.39    5:05.09    5  
                1:12.14   2:30.98 (1:18.84)   3:49.14 (1:18.16)   5:05.09 (1:15.95)
 13 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               5:49.61    5:16.13    4  
                1:16.17   2:38.04 (1:21.87)   3:59.96 (1:21.92)   5:16.13 (1:16.17)
 14 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               5:09.22    5:17.45    3  
                1:12.27   2:33.63 (1:21.36)   3:58.02 (1:24.39)   5:17.45 (1:19.43)
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borrego Higareda, Federi  20 LASC-CA              1:00.79    1:03.67   20  
  2 Copses, Adam P            15 LASC-CA              1:14.66    1:14.00   17  
  3 Velayos, Nicholas E       14 LASC-CA              1:09.17    1:14.24   16  
  4 Rayburn, Alex M           15 LASC-CA              1:14.25    1:15.49   15  
  5 Ikeda, Ian A              14 ZAP-CA               1:17.04    1:19.28   14  
  6 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               1:15.92    1:21.22   13  
  7 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               1:31.69    1:26.56   12  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mamer, John W             18 LASC-CA              1:07.47    1:09.36   20  
  2 Borrego Higareda, Federi  20 LASC-CA              1:08.69    1:10.19   17  
  3 LeClerc, Paul O           16 LASC-CA              1:17.40    1:17.74   16  
  4 Meister, Ari D            15 LASC-CA              1:19.38    1:19.31   15  
  5 McMullen, Jameson M       17 LASC-CA              1:22.22    1:22.89   14  
  6 Schreier, Ethan Z         14 LASC-CA              1:28.19    1:24.28   13  
  7 Preyer, Brennan K         17 ZAP-CA               1:23.88    1:24.75   12  
  8 Planting, Andrew K        15 WEST-CA              1:49.42    1:25.79   11  
  9 Vaynshteyn, Dennis M      17 LASC-CA              1:59.91    1:27.20    9  
 10 Chandrasekaran, Anirudh   14 ZAP-CA               1:28.59    1:28.74    7  
 11 Jones, Joshua A           13 ZAP-CA               1:27.84    1:29.06    6  
 12 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA               1:30.58    1:29.27    5  
 13 Ross, Nicholas J          13 LASC-CA              1:34.57    1:31.77    4  
 14 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:44.98    1:38.60    3  
 15 Lesin, Jacob A            13 LASC-CA              1:44.10    1:41.84    2  
 16 Keller, Philip A          13 LASC-CA              1:51.81    1:58.89    1  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeClerc, Paul O           16 LASC-CA              1:00.86    1:01.07   20  
  2 Vaynshteyn, Dennis M      17 LASC-CA                58.51    1:01.54   17  
  3 McMullen, Jameson M       17 LASC-CA              1:04.76    1:06.80   16  
  4 Chandra, Kevin J          18 LASC-CA              1:03.01    1:08.52   15  
  5 Ikeda, Ian A              14 ZAP-CA               1:16.57    1:11.21   14  
  6 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               1:23.86    1:11.52   13  
  7 Rowen, Luke M             16 LASC-CA              1:10.54    1:11.58   12  
  8 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               1:22.77    1:21.01   11  
  9 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA                    NT    1:37.17    9  
 10 Azarian, Alex T           14 LASC-CA              1:50.33    1:45.15    7  
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mamer, John W             18 LASC-CA              2:31.14    2:20.06   20  
                1:06.63   2:20.06 (1:13.43)                                        
  2 Borrego Higareda, Federi  20 LASC-CA              2:12.79    2:24.09   17  
                1:02.21   2:24.09 (1:21.88)                                        
  3 Copses, Adam P            15 LASC-CA              2:25.13    2:30.09   16  
                1:11.71   2:30.09 (1:18.38)                                        
  4 Schreier, Ethan Z         14 LASC-CA              2:31.78    2:30.97   15  
                1:11.84   2:30.97 (1:19.13)                                        
  5 Pollard, Jake S           14 LASC-CA              2:30.34    2:32.31   14  
                1:15.55   2:32.31 (1:16.76)                                        
  6 Malina, Mason M           16 LASC-CA              2:30.85    2:32.94   13  
                1:13.60   2:32.94 (1:19.34)                                        
  7 Lee, Austin J             14 LASC-CA              2:30.58    2:32.98   12  
                1:15.81   2:32.98 (1:17.17)                                        
  8 Lam, Lawerence            14 LASC-CA              2:38.53    2:37.40   11  
                1:14.49   2:37.40 (1:22.91)                                        
  9 Chandrasekaran, Anirudh   14 ZAP-CA               2:39.61    2:41.63    9  
                1:12.77   2:41.63 (1:28.86)                                        
 10 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               2:39.60    2:50.11    7  
                1:25.35   2:50.11 (1:24.76)                                        
 11 Haskal, Manning H         13 LASC-CA              2:42.17    2:50.86    6  
                1:20.13   2:50.86 (1:30.73)                                        
 12 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               2:53.81    2:54.31    5  
                1:24.01   2:54.31 (1:30.30)                                        
 13 Ross, Nicholas J          13 LASC-CA              2:57.82    2:55.72    4  
                1:26.54   2:55.72 (1:29.18)                                        
 -- Velayos, Nicholas E       14 LASC-CA              2:31.72         DQ  
                1:13.27        DQ (1:17.18)                                        
 
Mixed 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Joseph         10 LASC-CA                37.61      36.66   20  
  2 Ramallo, AJ J              9 LASC-CA                37.47      36.96   17  
  3 Brandonisio, Stefano R    10 LASC-CA                37.88      37.60   16  
  4 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 37.26      38.37   15  
  5 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA                38.57      38.67   14  
  6 Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 38.98      39.04   13  
  7 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 39.90      40.87   12  
  8 Sklyar, Elan               9 LASC-CA                42.84      41.64   11  
  9 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA                48.24      47.30    9  
 10 Shpitz, Ori                9 LASC-CA                   NT      48.46    7  
 11 Blumenfield, Obi G         8 LASC-CA                50.68      49.77    6  
 12 Bond, Joey C               9 LASC-CA                   NT      51.40    5  
 13 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                   NT      54.61    4  
 
Mixed 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramallo, AJ J              9 LASC-CA              1:21.07    1:19.42   20  
  2 Zimmerman, Joseph         10 LASC-CA              1:26.11    1:24.47   17  
  3 Brandonisio, Stefano R    10 LASC-CA              1:24.07    1:28.57   16  
  4 Jones, Michael S          10 ZAP-CA               1:29.93    1:31.19   15  
  5 Poage, Madison V           9 LASC-CA              1:27.57    1:32.67   14  
  6 Sklyar, Elan               9 LASC-CA              1:38.79    1:34.50   13  
  7 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA               1:30.55    1:37.27   12  
  8 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                   NT    1:38.89   11  
  9 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA              1:38.90    1:40.29    9  
 10 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA              1:42.72    1:40.32    7  
 11 Shpitz, Ori                9 LASC-CA                   NT    1:43.26    6  
 12 Blumenfield, Obi G         8 LASC-CA              2:05.67    1:52.09    5  
 13 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                   NT    1:55.04    4  
 14 Bond, Joey C               9 LASC-CA                   NT    1:55.33    3  
 
Mixed 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             10 LASC-CA              2:40.62    2:36.55   20  
                1:17.85   2:36.55 (1:18.70)                                        
  2 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA              3:32.77    3:18.35   17  
                1:36.92   3:18.35 (1:41.43)                                        
  3 Walter, Finley E           9 ZAP-CA               3:39.47    3:20.04   16  
                1:35.96   3:20.04 (1:44.08)                                        
  4 Poage, Madison V           9 LASC-CA                   NT    3:20.69   15  
                1:41.17   3:20.69 (1:39.52)                                        
  5 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA                   NT    3:23.46   14  
                1:40.77   3:23.46 (1:42.69)                                        
  6 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                   NT    3:44.22   13  
                1:46.50   3:44.22 (1:57.72)                                        
 
Mixed 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             10 LASC-CA              1:24.57    1:24.30   20  
  2 Binder, Logan A           10 LASC-CA                   NT    1:36.28   17  
  3 Ramallo, AJ J              9 LASC-CA              1:38.06    1:37.08   16  
  4 Speiser, Charlie A        10 WEST-CA              1:41.73    1:41.45   15  
  5 Brandonisio, Stefano R    10 LASC-CA              1:36.28    1:42.44   14  
  6 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA               1:46.55    1:52.59   13  
  7 Blumenfield, Obi G         8 LASC-CA                   NT    2:09.79   12  
 
Mixed 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             10 LASC-CA              1:45.97    1:44.74   20  
  2 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA              1:57.10    1:51.04   17  
  3 Speiser, Charlie A        10 WEST-CA              1:56.23    1:55.06   16  
  4 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                   NT    1:59.15   15  
  5 Binder, Logan A           10 LASC-CA                   NT    2:00.00   14  
  6 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA                   NT    2:01.82   13  
  7 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA                   NT    2:05.93   12  
  8 Walter, Finley E           9 ZAP-CA               2:13.94    2:08.03   11  
  9 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                   NT    2:09.07    9  
 10 Poage, Madison V           9 LASC-CA                   NT    2:12.21    7  
 11 Bond, Joey C               9 LASC-CA                   NT    2:22.56    6  
 12 Shpitz, Ori                9 LASC-CA                   NT    2:22.77    5  
 
Mixed 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Joseph         10 LASC-CA                   NT    1:36.26   20  
  2 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                    NT    1:59.19   17  
 
Mixed 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Binder, Logan A           10 LASC-CA              3:30.89    3:22.83   20  
                1:36.21   3:22.83 (1:46.62)                                        
  2 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                    NT    4:02.18   17  
                2:00.93   4:02.18 (2:01.25)                                        
  3 Sklyar, Elan               9 LASC-CA              4:02.64    4:14.46   16  
                2:09.43   4:14.46 (2:05.03)                                        
 -- Jones, Michael S          10 ZAP-CA               4:07.52         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
                1:50.70        DQ (2:11.26)                                        
 
Mixed 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas *           12 LASC-CA                29.02      28.02   20  
  2 Rhee, Joseph U            12 LASC-CA                29.42      28.83   17  
  3 Nguyen, Allison P         12 LASC-CA                28.90      29.25   16  
  4 Gitto, Justus J           12 LASC-CA                32.26      32.99   15  
  5 Villa, Kirsten N          11 LASC-CA                34.14      33.44   14  
  6 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA                33.82      33.86   13  
  7 Nevsky, Ryan D            12 LASC-CA                33.61      33.95   12  
  8 Ziv, Maya                 11 LASC-CA                33.80      34.54   11  
  9 Sacher, Ella S            11 LASC-CA                36.40      34.66    9  
 10 Tapert, Veronica A        12 LASC-CA                34.09      35.07    7  
 11 Rayburn, Molly E          11 LASC-CA                36.31      36.01    6  
 12 Nguyen, Matthew A         12 LASC-CA                37.15      36.36    5  
 13 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA                 41.54      36.45    4  
 14 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA                 37.16      36.53    3  
 15 Rattigan, Thomas G        11 LASC-CA                   NT      36.65    2  
 16 Williams, Jackson O       11 LASC-CA                36.63      36.77    1  
 17 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA                 35.53      36.95  
 18 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                40.96      41.27  
 19 Griffiths, Art W          11 LASC-CA                   NT      42.00  
 20 Filan, Gavin A            11 LASC-CA                   NT      43.31  
 21 Rossi, Olivia S           11 LASC-CA                   NT      47.02  
 22 Ebrahimi, Baran           11 LASC-CA                   NT      47.86  
 23 Vernon, Bennett G         11 LASC-CA                   NT      50.60  
 
Mixed 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhee, Joseph U            12 LASC-CA              1:05.99    1:04.23   20  
  2 Sorich, Max V             12 ZAP-CA               1:09.80    1:09.85   17  
  3 Villa, Kirsten N          11 LASC-CA              1:11.60    1:11.11   16  
  4 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA              1:13.63    1:13.06   15  
  5 Gitto, Justus J           12 LASC-CA              1:21.37    1:13.74   14  
  6 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA              1:14.55    1:14.80   13  
  7 Tapert, Veronica A        12 LASC-CA              1:16.47    1:15.60   12  
  8 Sacher, Ella S            11 LASC-CA              1:28.67    1:18.68   11  
  9 Rattigan, Thomas G        11 LASC-CA                   NT    1:20.15    9  
 10 Nguyen, Matthew A         12 LASC-CA              1:20.95    1:21.00    7  
 11 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               1:20.48    1:21.56    6  
 12 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               1:25.84    1:25.86    5  
 13 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA                    NT    1:28.46    4  
 14 Jeong, Ryan M             12 LASC-CA                   NT    1:30.43    3  
 15 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                   NT    1:31.04    2  
 16 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA              1:45.80    1:34.12    1  
 17 Blumenfield, Nia G        11 LASC-CA              1:59.12    1:36.78  
 18 Abraham, William J        11 LASC-CA              1:38.27    1:37.98  
 19 Griffiths, Cissy E        11 LASC-CA                   NT    1:40.81  
 20 Vernon, Bennett G         11 LASC-CA                   NT    1:49.12  
 21 Ebrahimi, Baran           11 LASC-CA                   NT    1:51.80  
 
Mixed 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Nicholas B         12 ZAP-CA               2:23.69    2:20.88   20  
                1:08.59   2:20.88 (1:12.29)                                        
  2 Rhee, Joseph U            12 LASC-CA              2:31.60    2:26.53   17  
                1:12.29   2:26.53 (1:14.24)                                        
  3 Azarian, Steven T         12 LASC-CA              2:29.76    2:29.06   16  
                1:13.41   2:29.06 (1:15.65)                                        
  4 Downs, Pierce             12 LASC-CA              2:37.24    2:36.77   15  
                1:15.24   2:36.77 (1:21.53)                                        
  5 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA              2:38.52    2:37.35   14  
                1:17.91   2:37.35 (1:19.44)                                        
  6 Rayburn, Molly E          11 LASC-CA              2:59.48    2:54.39   13  
                1:25.09   2:54.39 (1:29.30)                                        
  7 Williams, Jackson O       11 LASC-CA              3:02.54    2:55.23   12  
                1:24.09   2:55.23 (1:31.14)                                        
  8 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA                    NT    3:06.77   11  
                1:25.70   3:06.77 (1:41.07)                                        
  9 Griffiths, Cissy E        11 LASC-CA                   NT    3:27.41    9  
                1:40.11   3:27.41 (1:47.30)                                        
 10 Griffiths, Art W          11 LASC-CA                   NT    3:28.30    7  
                1:40.23   3:28.30 (1:48.07)                                        
 11 Filan, Gavin A            11 LASC-CA                   NT    3:32.79    6  
                1:39.70   3:32.79 (1:53.09)                                        
 12 Abraham, William J        11 LASC-CA              3:40.47    3:37.06    5  
                1:44.97   3:37.06 (1:52.09)                                        
 13 Rossi, Olivia S           11 LASC-CA                   NT    3:42.26    4  
                1:48.54   3:42.26 (1:53.72)                                        
 
Mixed 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Allison P         12 LASC-CA              4:59.66    4:55.61   20  
                1:09.73   2:26.09 (1:16.36)   3:42.52 (1:16.43)   4:55.61 (1:13.09)
  2 Jones, Nicholas B         12 ZAP-CA               4:58.36    4:55.81   17  
                1:11.92   2:29.01 (1:17.09)   3:44.64 (1:15.63)   4:55.81 (1:11.17)
  3 Belkin, Ivan *            12 LASC-CA              5:16.65    5:15.25   16  
                1:13.41   2:32.20 (1:18.79)   3:54.38 (1:22.18)   5:15.25 (1:20.87)
  4 Azarian, Steven T         12 LASC-CA                   NT    5:20.21   15  
                1:17.78   2:40.55 (1:22.77)   4:02.68 (1:22.13)   5:20.21 (1:17.53)
  5 Sorich, Max V             12 ZAP-CA               5:18.30    5:27.43   14  
                1:16.54   2:40.94 (1:24.40)   4:05.34 (1:24.40)   5:27.43 (1:22.09)
  6 Kandel, Hannah E          11 LASC-CA                   NT    5:28.42   13  
                1:18.92   2:42.37 (1:23.45)   4:07.24 (1:24.87)   5:28.42 (1:21.18)
  7 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                   NT    5:30.22   12  
                1:19.86   2:45.71 (1:25.85)   4:09.03 (1:23.32)   5:30.22 (1:21.19)
  8 Downs, Pierce             12 LASC-CA                   NT    5:37.39   11  
                1:18.95   2:46.55 (1:27.60)   4:13.62 (1:27.07)   5:37.39 (1:23.77)
 
Mixed 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nevsky, Ryan D            12 LASC-CA              1:23.87    1:24.42   20  
  2 Sorich, Max V             12 ZAP-CA               1:21.99    1:24.74   17  
  3 Kandel, Hannah E          11 LASC-CA              1:25.21    1:25.88   16  
  4 Ziv, Maya                 11 LASC-CA              1:32.58    1:26.78   15  
  5 Gitto, Justus J           12 LASC-CA              1:21.63    1:29.62   14  
  6 Williams, Jackson O       11 LASC-CA              1:34.76    1:31.90   13  
  7 Rayburn, Molly E          11 LASC-CA              1:35.75    1:34.18   12  
  8 Walter, Nick C            12 ZAP-CA               1:36.07    1:35.26   11  
  9 Mitchell, Daisy G         11 LASC-CA              1:38.41    1:38.73    9  
 10 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA               1:55.21    1:39.23    7  
 11 Griffiths, Art W          11 LASC-CA                   NT    1:48.55    6  
 12 Filan, Gavin A            11 LASC-CA                   NT    2:00.69    5  
 13 Rossi, Olivia S           11 LASC-CA                   NT    2:04.15    4  
 14 Ebrahimi, Baran           11 LASC-CA                   NT    2:07.12    3  
 
Mixed 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belkin, Ivan *            12 LASC-CA              1:32.83    1:32.02   20  
  2 Nguyen, Matthew A         12 LASC-CA              1:34.95    1:32.51   17  
  3 Nevsky, Ryan D            12 LASC-CA              1:34.72    1:35.15   16  
  4 Villa, Kirsten N          11 LASC-CA              1:34.89    1:35.65   15  
  5 Tapert, Veronica A        12 LASC-CA              1:41.44    1:41.99   14  
  6 Jones, Nicholas B         12 ZAP-CA               1:32.86    1:42.19   13  
  7 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               1:52.35    1:42.84   12  
  8 Kandel, Hannah E          11 LASC-CA              1:42.00    1:42.99   11  
  9 Azarian, Steven T         12 LASC-CA                   NT    1:44.23    9  
 10 Mitchell, Daisy G         11 LASC-CA              1:50.68    1:48.02    7  
 11 Blumenfield, Nia G        11 LASC-CA                   NT    1:52.62    6  
 12 Jeong, Ryan M             12 LASC-CA                   NT    1:53.99    5  
 13 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA               2:04.37    1:56.20    4  
 14 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA                   NT    1:56.83    3  
 15 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               1:58.18    1:56.86    2  
 16 Griffiths, Cissy E        11 LASC-CA                   NT    1:56.94    1  
 17 Walter, Nick C            12 ZAP-CA               1:57.17    1:57.53  
 18 Abraham, William J        11 LASC-CA                   NT    2:06.98  
 19 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                   NT    2:11.47  
 20 Vernon, Bennett G         11 LASC-CA                   NT    2:16.30  
 -- DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA                    NT         DQ  
      Two strokes under water
 
Mixed 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Allison P         12 LASC-CA              1:09.59    1:08.98   20  
  2 Hadji, Thomas *           12 LASC-CA              1:09.61    1:09.41   17  
  3 Belkin, Ivan *            12 LASC-CA              1:21.28    1:19.72   16  
  4 Jones, Nicholas B         12 ZAP-CA               1:22.53    1:19.89   15  
  5 Downs, Pierce             12 LASC-CA              1:29.77    1:27.07   14  
  6 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA              1:43.82    1:31.26   13  
  7 Walter, Nick C            12 ZAP-CA               1:38.95    1:38.66   12  
 -- Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA                    NT         DQ  
      Kick breaststroke type
 
Mixed 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas *           12 LASC-CA              2:36.47    2:38.34   20  
                1:14.40   2:38.34 (1:23.94)                                        
  2 Sorich, Max V             12 ZAP-CA               2:48.51    2:51.25   17  
                1:23.15   2:51.25 (1:28.10)                                        
  3 Ziv, Maya                 11 LASC-CA                   NT    3:07.66   16  
                1:30.50   3:07.66 (1:37.16)                                        
  4 Sacher, Ella S            11 LASC-CA              3:25.68    3:10.05   15  
                1:34.12   3:10.05 (1:35.93)                                        
  5 Mitchell, Daisy G         11 LASC-CA              3:27.93    3:13.76   14  
                1:35.29   3:13.76 (1:38.47)                                        
  6 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               3:13.97    3:16.80   13  
                1:30.45   3:16.80 (1:46.35)                                        
  7 Rattigan, Thomas G        11 LASC-CA                   NT    3:18.20   12  
                1:37.10   3:18.20 (1:41.10)                                        
  8 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               3:36.11    3:22.69   11  
                1:40.62   3:22.69 (1:42.07)                                        
  9 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA                    NT    3:25.28    9  
                1:39.65   3:25.28 (1:45.63)                                        
 10 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA                    NT    3:25.46    7  
                1:42.72   3:25.46 (1:42.74)                                        
 11 Jeong, Ryan M             12 LASC-CA              3:37.70    3:30.00    6  
                1:36.77   3:30.00 (1:53.23)                                        
 12 Walter, Nick C            12 ZAP-CA               3:29.81    3:32.25    5  
                1:40.46   3:32.25 (1:51.79)                                        
 13 Blumenfield, Nia G        11 LASC-CA              3:49.44    3:37.90    4  
                1:42.69   3:37.90 (1:55.21)                                        
 14 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA                   NT    4:01.52    3  
                2:04.57   4:01.52 (1:56.95)                                        
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 31                    
 
  1. Los Angeles Swim Club              1054   2. Zenith Aquatic Program              453
  3. Westside Aquatics                    60                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 31                     
 
  1. Los Angeles Swim Club              1484   2. Zenith Aquatic Program              654
  3. Westside Aquatics                   145