ZAP RW SC Meet - Meet Results

ZAP RW SC Meet
6/25/2017 - 6/25/2017
Rancho Palos Verdes, CA USA
Updated: 6/26/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/25/2017 03:48 PM
             2017 CA Pacific Comm RW SC Meet (S17-226) - 6/25/2017             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Olivia J         6 ZAP-CA                 26.89      29.96  
  2 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA                 32.47      31.49  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              6 WEST-CA                36.76      35.98  
  2 Jacobson, Olivia J         6 ZAP-CA                    NT      58.86  
  3 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA               1:23.79    1:18.25  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              6 WEST-CA              1:21.36    1:20.98  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Olivia J         6 ZAP-CA                    NT      34.54  
  2 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA                 38.12      35.14  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              6 WEST-CA                19.42      18.85  
 -- Jacobson, Olivia J         6 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              6 WEST-CA              1:31.69    1:27.20  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 20.01      18.79  
  2 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT      20.02  
  3 Hairrell, Abbie L          7 ZAP-CA                 22.70      20.54  
  4 Gu, Crystal J              7 ZAP-CA                 25.54      20.98  
  5 Asher, Melat J             8 ALPH-CA                   NT      21.89  
  6 Hernandez, Grecia A        8 PLAC-CA                22.99      23.08  
  7 Gong, Yuki                 8 TORR-CA                   NT      27.52  
  8 Saad, Danya                7 ZAP-CA                    NT      30.80  
  9 Hendry, Kennedy F          7 ZAP-CA                    NT      38.91  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 42.51      38.76  
  2 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                42.57      40.44  
  3 Sasu, Ilinca M             8 RYL-CA                 49.00      43.15  
  4 Gu, Crystal J              7 ZAP-CA                 55.78      48.83  
  5 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                52.09      49.96  
  6 Asher, Melat J             8 ALPH-CA                   NT      55.14  
  7 Saad, Danya                7 ZAP-CA                    NT    1:28.18  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA              1:30.52    1:32.89  
  2 Wildner, Elise B           8 ZAP-CA                    NT    1:37.49  
  3 Gu, Crystal J              7 ZAP-CA               2:11.10    1:58.19  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 22.29      22.04  
  2 Wildner, Elise B           8 ZAP-CA                 23.30      23.47  
  3 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT      23.69  
  4 Sasu, Ilinca M             8 RYL-CA                 25.11      24.13  
  5 Gong, Yuki                 8 TORR-CA                   NT      26.54  
  6 Hairrell, Abbie L          7 ZAP-CA                 24.51      27.30  
  7 Hernandez, Grecia A        8 PLAC-CA                31.49      28.29  
  8 Asher, Melat J             8 ALPH-CA                   NT      31.80  
  9 Saad, Danya                7 ZAP-CA                    NT      39.05  
 10 Hendry, Kennedy F          7 ZAP-CA                    NT      40.47  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                50.38      46.52  
  2 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA                53.19      49.80  
  3 Gu, Crystal J              7 ZAP-CA               1:01.67      53.02  
  4 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                57.66    1:00.11  
 -- Saad, Danya                7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hairrell, Abbie L          7 ZAP-CA                 28.95      27.24  
  2 Gong, Yuki                 8 TORR-CA                   NT      29.45  
  3 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 32.39      30.79  
  4 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                42.80      46.00  
 -- Wildner, Elise B           8 ZAP-CA                 29.97         DQ  
 -- Hernandez, Grecia A        8 PLAC-CA                   NT         DQ  
 -- Asher, Melat J             8 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA              1:02.70      53.96  
  2 Sasu, Ilinca M             8 RYL-CA                 59.55      54.91  
  3 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                54.58      56.82  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                22.69      20.87  
  2 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT      22.09  
  3 Hairrell, Abbie L          7 ZAP-CA                    NT      26.62  
 -- Gong, Yuki                 8 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wildner, Elise B           8 ZAP-CA                 59.73      49.13  
  2 Sasu, Ilinca M             8 RYL-CA                 55.68      53.51  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA              1:51.99    1:45.64  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Eva M                9 RYL-CA                 34.05      33.39  
  2 Sanchez, Dayanara A       10 LMST-CA                36.48      33.62  
  3 Fishman, Charlotte E      10 SHRK-CA                35.72      34.33  
  4 Paganelli, Giulia A       10 CITI-CA                37.06      34.51  
  5 Liu, Joy H                 9 TORR-CA                37.43      34.81  
  6 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 34.14      35.13  
  7 Cuello Cervantes, Frida    9 LMST-CA                37.18      35.70  
  8 Thompson, Kayla M          9 TORR-CA                38.82      35.91  
  9 Girard, Jane E            10 ZAP-CA                 38.23      35.99  
 10 Rostamlou, Kadie C        10 SHRK-CA                36.09      36.08  
 11 Albertson, Ava M           9 RYL-CA                 39.25      37.55  
 12 Mendez, Nelli Y           10 PLAC-CA                38.23      37.67  
 13 Capili, K. K. Y           10 CITI-CA                37.93      37.68  
 14 Guillermo, Camilla A       9 SHRK-CA                38.00      37.69  
 15 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA                 41.79      38.20  
 16 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                37.43      38.76  
 17 Shima-Hernandez, Anastas  10 ALPH-CA                40.19      39.44  
 18 Wickett, Taylor R          9 ZAP-CA                 42.54      42.14  
 19 Zargarian, Natalie         9 SHRK-CA                45.78      44.59  
 20 Perez, Isabella           10 LMST-CA                47.79      45.23  
 21 Launius, Kate H           10 ZAP-CA                 41.76      45.36  
 22 Ferdig, Annika G           9 RYL-CA                 46.07      47.12  
 23 Mamikonyan, Sofia          9 SHRK-CA              1:00.77      52.27  
 24 Horan, Emily P            10 TORR-CA                   NT    1:11.16  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paganelli, Giulia A       10 CITI-CA              1:23.62    1:16.91  
  2 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA              1:22.45    1:17.25  
  3 Walter, Finley E           9 ZAP-CA               1:25.81    1:20.48  
  4 Rostamlou, Kadie C        10 SHRK-CA              1:22.88    1:20.61  
  5 Fishman, Charlotte E      10 SHRK-CA              1:23.78    1:21.42  
  6 Nguyen, Joan T             9 TORR-CA              1:28.20    1:21.59  
  7 Mendez, Nelli Y           10 PLAC-CA              1:21.82    1:21.95  
  8 Kamachee, Nika            10 CITI-CA              1:22.77    1:22.38  
  9 Thompson, Kayla M          9 TORR-CA              1:31.96    1:26.52  
 10 Guillermo, Camilla A       9 SHRK-CA              1:31.34    1:26.68  
 11 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA              1:37.51    1:26.72  
 12 Albertson, Ava M           9 RYL-CA               1:32.45    1:27.66  
 13 Mora, Valeria              9 PLAC-CA              1:23.38    1:29.45  
 14 Shima-Hernandez, Anastas  10 ALPH-CA                   NT    1:31.80  
 15 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                   NT    1:36.87  
 16 Launius, Kate H           10 ZAP-CA               1:34.94    1:45.47  
 17 Chau, Erika S              9 TORR-CA              1:53.69    1:51.78  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA              2:56.60    2:41.38  
  2 Lua, Citlali               9 PLAC-CA                   NT    2:54.03  
  3 Liu, Joy H                 9 TORR-CA                   NT    2:54.94  
  4 Rostamlou, Kadie C        10 SHRK-CA                   NT    3:00.34  
  5 Nguyen, Joan T             9 TORR-CA              3:15.36    3:00.90  
  6 Walter, Finley E           9 ZAP-CA               3:27.85    3:04.21  
  7 Rhee, Kaylah Y            10 TORR-CA              3:17.50    3:05.77  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paganelli, Giulia A       10 CITI-CA                43.73      41.05  
  2 Lua, Citlali               9 PLAC-CA                41.56      41.36  
  3 Mora, Valeria              9 PLAC-CA                42.82      41.58  
  4 Girard, Jane E            10 ZAP-CA                 46.44      41.78  
  5 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA                41.75      42.22  
  6 Sanchez, Dayanara A       10 LMST-CA                47.01      42.39  
  7 Capili, K. K. Y           10 CITI-CA                43.13      43.56  
  8 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                43.66      43.70  
  9 Guillermo, Camilla A       9 SHRK-CA                43.62      43.76  
 10 Mendez, Nelli Y           10 PLAC-CA                43.57      43.87  
 11 Thompson, Kayla M          9 TORR-CA                46.03      45.25  
 12 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA                 51.68      45.49  
 13 Rhee, Kaylah Y            10 TORR-CA                45.54      45.87  
 14 Kamachee, Nika            10 CITI-CA                44.99      46.01  
 15 Launius, Kate H           10 ZAP-CA                 46.03      46.02  
 16 Fishman, Charlotte E      10 SHRK-CA                46.62      46.60  
 17 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA                46.48      46.90  
 18 Liu, Joy H                 9 TORR-CA                45.91      46.91  
 19 Shima-Hernandez, Anastas  10 ALPH-CA                51.20      47.29  
 20 Zargarian, Natalie         9 SHRK-CA                47.23      47.47  
 21 Wickett, Taylor R          9 ZAP-CA                 49.90      47.70  
 22 Cuello Cervantes, Frida    9 LMST-CA                48.72      48.23  
 23 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                47.72      48.44  
 24 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                47.81      49.28  
 25 Perez, Isabella           10 LMST-CA                   NT      56.12  
 26 Mamikonyan, Sofia          9 SHRK-CA              1:00.16    1:00.85  
 -- Vass, Eva M                9 RYL-CA                 42.66         DQ  
 -- Horan, Emily P            10 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Dayanara A       10 LMST-CA                45.99      42.29  
  2 Paganelli, Giulia A       10 CITI-CA                51.79      46.66  
  3 Rostamlou, Kadie C        10 SHRK-CA                47.82      47.23  
  4 Capili, K. K. Y           10 CITI-CA                47.92      47.97  
  5 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA                 52.08      48.14  
  6 Nguyen, Joan T             9 TORR-CA                49.81      48.19  
  7 Lua, Citlali               9 PLAC-CA                49.68      48.37  
  8 AlBondak, Luna H           9 RYL-CA                 50.11      49.32  
  9 Albertson, Ava M           9 RYL-CA                 49.94      49.34  
 10 Girard, Jane E            10 ZAP-CA                 56.49      49.95  
 11 Cuello Cervantes, Frida    9 LMST-CA                51.79      50.39  
 12 Zargarian, Natalie         9 SHRK-CA                57.44      53.76  
 13 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                59.74      54.32  
 14 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                54.89      55.20  
 15 Launius, Kate H           10 ZAP-CA                 59.93      56.69  
 16 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                54.34      56.91  
 17 Mamikonyan, Sofia          9 SHRK-CA              1:06.49    1:03.37  
 18 Chau, Erika S              9 TORR-CA              1:05.44    1:07.13  
 -- Shima-Hernandez, Anastas  10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Perez, Isabella           10 LMST-CA              1:01.98         DQ  
 -- Horan, Emily P            10 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Ferdig, Annika G           9 RYL-CA                 53.48         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Eva M                9 RYL-CA                 39.91      38.56  
  2 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA                43.64      39.56  
  3 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA                 49.12      40.45  
  4 Mora, Valeria              9 PLAC-CA                46.36      40.94  
  5 Thompson, Kayla M          9 TORR-CA                47.96      41.72  
  6 Fishman, Charlotte E      10 SHRK-CA                43.52      41.75  
  7 Sanchez, Dayanara A       10 LMST-CA                45.08      42.07  
  8 Wickett, Taylor R          9 ZAP-CA                 48.40      43.93  
  9 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA                46.88      44.69  
 10 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                47.41      46.71  
 11 Capili, K. K. Y           10 CITI-CA                45.46      46.99  
 12 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                51.26      47.06  
 13 Zargarian, Natalie         9 SHRK-CA                51.81      47.12  
 14 Cuello Cervantes, Frida    9 LMST-CA                48.80      47.47  
 15 Kamachee, Nika            10 CITI-CA                47.23      47.88  
 16 Guillermo, Camilla A       9 SHRK-CA                   NT      48.58  
 17 Rhee, Kaylah Y            10 TORR-CA                49.13      49.79  
 18 Perez, Isabella           10 LMST-CA                   NT    1:00.09  
 -- Chau, Erika S              9 TORR-CA                51.90         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 AlBondak, Luna H           9 RYL-CA               1:27.18    1:26.05  
  2 Lua, Citlali               9 PLAC-CA              1:30.85    1:31.90  
  3 Nguyen, Joan T             9 TORR-CA              1:31.02    1:32.63  
  4 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA              1:36.20    1:35.65  
  5 Liu, Joy H                 9 TORR-CA              1:38.99    1:35.66  
  6 Walter, Finley E           9 ZAP-CA               1:38.16    1:36.27  
  7 Rhee, Kaylah Y            10 TORR-CA              1:35.71    1:38.68  
  8 Albertson, Ava M           9 RYL-CA               1:45.41    1:40.06  
  9 Wickett, Taylor R          9 ZAP-CA               1:48.21    1:41.07  
 10 Lunde, Christine M        10 TORR-CA              1:44.60    1:42.67  
 11 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA              1:45.29    1:50.15  
 -- Chau, Erika S              9 TORR-CA              2:03.84         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luc, Erika                11 CITI-CA                30.90      30.42  
  2 Braxton, Chandler L       11 RYL-CA                 30.96      30.60  
  3 Hines, Amelia L           11 RYL-CA                 31.28      30.89  
  4 Sipos, Annabelle R        12 WEST-CA                31.24      31.61  
  5 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA                31.30      31.71  
  6 Estrada, Jade Z           12 RYL-CA                 31.80      32.98  
  7 Iwanaka, Faith E          12 CITI-CA                35.18      33.00  
  8 Fung, Naomi G             12 CITI-CA                   NT      33.76  
  9 Scurry, Sammy L           11 ALPH-CA                33.49      35.35  
 10 Schima, Becca R           11 CITI-CA                   NT      35.68  
 11 Sampson, Emily            11 RYL-CA                 37.51      36.08  
 12 Rios, Karly E             12 SHRK-CA                36.06      36.28  
 13 Harrison, Anaya G         11 PLAC-CA                36.24      38.01  
 14 Sherkin, Erica I          11 SHRK-CA                41.07      38.14  
 15 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA                 42.18      40.23  
 16 Torikoe, Minami M         11 TORR-CA                38.90      40.25  
 17 Litton, Jillian L         11 ZAP-CA                 40.57      43.63  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Journey A          12 ZAP-CA               1:07.46    1:02.81  
  2 Luc, Erika                11 CITI-CA              1:07.86    1:06.61  
  3 Rios, Karly E             12 SHRK-CA              1:19.93    1:07.70  
  4 Hines, Amelia L           11 RYL-CA               1:08.91    1:07.74  
  5 Toone, Ellison E          11 CITI-CA              1:18.08    1:10.81  
  6 Donlevy, Leah N           12 CITI-CA              1:19.56    1:14.55  
  6 Estrada, Jade Z           12 RYL-CA               1:11.86    1:14.55  
  8 Rho, Anastasia G          11 WEST-CA              1:15.27    1:17.33  
  8 Schima, Becca R           11 CITI-CA              1:24.88    1:17.33  
 10 Sherkin, Erica I          11 SHRK-CA              1:31.76    1:27.06  
 11 Khraishi, Jazi S          12 CITI-CA                   NT    1:31.63  
 12 Litton, Jillian L         11 ZAP-CA               1:34.18    1:36.58  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srikanth, Samyuktha       11 RYL-CA               2:31.60    2:31.84  
  2 Iwanaka, Faith E          12 CITI-CA              2:38.47    2:36.76  
  3 Fung, Naomi G             12 CITI-CA                   NT    2:44.39  
  4 Miller, Samantha R        12 CITI-CA              2:53.92    2:51.43  
  5 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA              3:12.29    2:52.25  
  6 Donlevy, Leah N           12 CITI-CA              2:49.85    2:54.06  
  7 Toone, Ellison E          11 CITI-CA              2:47.07    2:57.94  
  8 Khraishi, Jazi S          12 CITI-CA                   NT    3:05.70  
  9 Litton, Jillian L         11 ZAP-CA               3:29.29    3:18.03  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Journey A          12 ZAP-CA               7:17.67    6:41.39  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA                36.76      36.76  
  2 Atwell, Ella S            11 ZAP-CA                    NT      38.05  
  3 Estrada, Jade Z           12 RYL-CA                 37.76      38.22  
  4 Braxton, Chandler L       11 RYL-CA                 37.19      38.91  
  5 Hines, Amelia L           11 RYL-CA                 37.37      39.17  
  6 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                39.80      39.45  
  7 Sampson, Emily            11 RYL-CA                 46.25      40.51  
  8 Toone, Ellison E          11 CITI-CA                43.79      42.52  
  9 Scurry, Sammy L           11 ALPH-CA                43.76      42.84  
 10 Harrison, Anaya G         11 PLAC-CA                43.94      42.90  
 11 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA                43.16      42.96  
 12 Ho, Katie T               11 TORR-CA                43.97      44.92  
 13 Torikoe, Minami M         11 TORR-CA                46.44      45.54  
 14 Ho, Isabel G              11 TORR-CA                44.02      47.07  
 15 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                48.63      49.94  
 -- Rios, Karly E             12 SHRK-CA                46.89         DQ  
 -- Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srikanth, Samyuktha       11 RYL-CA               1:24.50    1:21.35  
  2 Chu, Jessica              11 CITI-CA              1:25.11    1:21.77  
  3 Luc, Erika                11 CITI-CA              1:23.95    1:22.83  
  4 Fang, Cailin              12 CITI-CA              1:29.91    1:25.16  
  5 Rho, Anastasia G          11 WEST-CA              1:38.86    1:28.96  
  6 Sipos, Annabelle R        12 WEST-CA                   NT    1:30.96  
  7 Sampson, Emily            11 RYL-CA                    NT    1:31.82  
  8 Paumier, Polina A         12 CITI-CA              1:32.48    1:36.77  
  9 Khraishi, Jazi S          12 CITI-CA                   NT    1:49.49  
 -- Miller, Samantha R        12 CITI-CA              1:35.38         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Journey A          12 ZAP-CA                 42.35      40.03  
  2 Atwell, Ella S            11 ZAP-CA                 45.57      41.87  
  3 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                43.66      41.90  
  4 Ho, Katie T               11 TORR-CA                45.73      44.22  
  5 Fang, Cailin              12 CITI-CA                44.60      44.28  
  6 Rho, Anastasia G          11 WEST-CA                43.48      44.71  
  7 Schima, Becca R           11 CITI-CA                47.99      45.47  
  8 Fung, Naomi G             12 CITI-CA                   NT      45.63  
  9 Rios, Karly E             12 SHRK-CA                48.83      46.11  
 10 Braxton, Chandler L       11 RYL-CA                 46.53      46.26  
 11 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA                47.35      46.68  
 12 Sipos, Annabelle R        12 WEST-CA                44.11      46.98  
 13 Scurry, Sammy L           11 ALPH-CA                45.62      46.99  
 14 Ho, Isabel G              11 TORR-CA                48.03      50.72  
 15 Litton, Jillian L         11 ZAP-CA                 51.04      50.77  
 16 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                52.47      50.79  
 17 Mar, Kayla M              11 PVAC-CA                50.97      51.82  
 18 Torikoe, Minami M         11 TORR-CA                   NT      52.89  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Jessica              11 CITI-CA              1:33.53    1:29.34  
  2 Srikanth, Samyuktha       11 RYL-CA               1:30.51    1:30.41  
  3 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA              1:30.59    1:30.97  
  4 Miller, Samantha R        12 CITI-CA              1:40.73    1:35.13  
  5 Harrison, Anaya G         11 PLAC-CA              1:35.33    1:35.31  
  6 Scurry, Sammy L           11 ALPH-CA                   NT    1:37.49  
  7 Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT    1:44.03  
  8 Schima, Becca R           11 CITI-CA                   NT    1:44.33  
  9 Paumier, Polina A         12 CITI-CA              1:56.68    1:50.33  
 10 Mar, Kayla M              11 PVAC-CA              1:48.63    1:51.84  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hines, Amelia L           11 RYL-CA                 36.28      34.75  
  2 Estrada, Jade Z           12 RYL-CA                 34.85      35.99  
  3 Atwell, Ella S            11 ZAP-CA                 37.75      36.30  
  4 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                38.91      37.16  
  5 Fang, Cailin              12 CITI-CA                39.22      37.55  
  6 Srikanth, Samyuktha       11 RYL-CA                 37.94      38.74  
  7 Chu, Jessica              11 CITI-CA                42.74      39.73  
  8 Harrison, Anaya G         11 PLAC-CA                42.05      40.07  
  9 Donlevy, Leah N           12 CITI-CA                   NT      40.16  
 10 Toone, Ellison E          11 CITI-CA                39.34      43.00  
 11 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA                 49.08      45.95  
 12 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                53.59      47.58  
 13 Ho, Isabel G              11 TORR-CA                51.42      49.98  
 -- Ho, Katie T               11 TORR-CA                43.05         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Journey A          12 ZAP-CA               1:26.15    1:14.04  
  2 Luc, Erika                11 CITI-CA              1:25.05    1:18.87  
  3 Iwanaka, Faith E          12 CITI-CA                   NT    1:26.42  
  4 Sipos, Annabelle R        12 WEST-CA                   NT    1:30.74  
  5 Paumier, Polina A         12 CITI-CA              1:34.50    1:31.59  
  6 Rho, Anastasia G          11 WEST-CA                   NT    1:39.75  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA              1:19.39    1:19.67  
  2 Iwanaka, Faith E          12 CITI-CA              1:25.09    1:22.23  
  3 Braxton, Chandler L       11 RYL-CA               1:27.59    1:24.48  
  4 Fung, Naomi G             12 CITI-CA              1:36.64    1:24.91  
  5 Fang, Cailin              12 CITI-CA              1:27.44    1:27.72  
  6 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA              1:33.30    1:35.57  
  7 Eaton, Kate B             12 TORR-CA              1:44.28    1:42.13  
  8 Ho, Isabel G              11 TORR-CA              1:44.28    1:42.17  
 -- Atwell, Ella S            11 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Ho, Katie T               11 TORR-CA              1:35.35         DQ  
 -- Torikoe, Minami M         11 TORR-CA              1:45.62         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Jessica              11 CITI-CA                   NT    2:52.53  
  2 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA              3:11.37    3:04.81  
  3 Donlevy, Leah N           12 CITI-CA              3:13.73    3:06.92  
  4 Miller, Samantha R        12 CITI-CA              3:08.67    3:11.66  
  5 Khraishi, Jazi S          12 CITI-CA                   NT    3:58.90  
 -- Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Paumier, Polina A         12 CITI-CA              3:14.13         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA                 30.93      29.43  
  2 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA                 30.56      30.33  
  3 Jara, Skyln K             13 SHRK-CA                30.37      30.41  
  4 Simon-Trench, Chela L     14 SHRK-CA                29.66      30.72  
  5 Oschman, Layne L          13 PVAC-CA                30.45      30.89  
  6 Horne, Taylor             14 CITI-CA                30.80      31.21  
  7 Burnasky, Britney R       14 UN-01-CA                  NT      31.89  
  8 Sorrentino, Ava L         13 CITI-CA                34.03      32.61  
  9 Wallace, Karli J          14 CITI-CA                31.86      32.85  
 10 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA                34.62      33.46  
 11 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                   NT      33.54  
 12 Aleman, Eliana G          14 RYL-CA                 35.46      33.66  
 13 Moeller, Sydnee-Anne J    13 ALPH-CA                39.45      33.76  
 14 Klein, Lana J             13 ZAP-CA                 34.68      36.72  
 15 Page, Jasmyn J            14 UN-02-CA               36.09      38.18  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedalizo, Abby C          13 ZAP-CA               1:06.20    1:03.60  
  2 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               1:03.98    1:04.47  
  3 Jara, Skyln K             13 SHRK-CA              1:05.98    1:05.53  
  4 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               1:04.57    1:05.80  
  5 Ciscel, Danielle G        13 CITI-CA              1:12.34    1:07.70  
  6 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA               1:09.47    1:08.00  
  6 Zargarian, Christina      13 SHRK-CA              1:15.62    1:08.00  
  8 Simon-Trench, Chela L     14 SHRK-CA              1:03.77    1:09.12  
  9 Horne, Taylor             14 CITI-CA              1:08.88    1:10.14  
 10 Mucha, Bella S            13 SHRK-CA              1:07.75    1:10.74  
 11 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:09.78    1:10.81  
 12 Sorrentino, Ava L         13 CITI-CA              1:13.45    1:11.55  
 12 Klein, Lana J             13 ZAP-CA               1:23.56    1:11.55  
 14 Burnasky, Britney R       14 UN-01-CA                  NT    1:11.87  
 15 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               1:17.00    1:13.05  
 15 Wallace, Karli J          14 CITI-CA              1:09.50    1:13.05  
 17 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                   NT    1:13.30  
 18 Moeller, Sydnee-Anne J    13 ALPH-CA              1:30.64    1:15.15  
 19 Mora, Andrea              13 PLAC-CA              1:35.23    1:31.85  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA               2:19.12    2:17.54  
  2 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               2:27.23    2:19.29  
  3 DiMeglio, Natalie A       14 ZAP-CA               2:20.75    2:19.40  
  4 Fedalizo, Abby C          13 ZAP-CA               2:33.43    2:19.94  
  5 Rodriguez, Victoria I     13 ALPH-CA              2:30.43    2:23.55  
  6 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               2:29.27    2:24.75  
  7 Oschman, Layne L          13 PVAC-CA              2:24.51    2:25.31  
  8 Rusalov, Kira E           14 CITI-CA              2:27.06    2:25.72  
  9 Mucha, Bella S            13 SHRK-CA              2:30.82    2:27.77  
 10 Ranzlov, Isabella N       14 WEST-CA              2:42.65    2:30.96  
 11 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA               2:44.26    2:31.60  
 12 Lyon, Jane L              14 CITI-CA              2:28.82    2:33.76  
 13 Minami, Aya               14 TORR-CA                   NT    2:35.60  
 14 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              2:37.08    2:36.46  
 15 Horne, Taylor             14 CITI-CA              2:43.30    2:41.21  
 16 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA              2:38.89    2:43.66  
 17 Aleman, Eliana G          14 RYL-CA               2:37.68    2:45.43  
 18 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               2:49.32    2:46.15  
 19 Moeller, Sydnee-Anne J    13 ALPH-CA              3:25.02    2:47.78  
 20 Page, Jasmyn J            14 UN-02-CA                  NT    3:05.42  
 -- Ciscel, Danielle G        13 CITI-CA              2:40.06         DQ  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMeglio, Natalie A       14 ZAP-CA               6:24.05    6:03.59  
  2 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA               6:16.28    6:09.74  
  3 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               6:12.31    6:10.14  
  4 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               6:45.38    6:43.37  
  5 Ranzlov, Isabella N       14 WEST-CA              7:32.54    7:17.23  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyon, Jane L              14 CITI-CA                38.94      39.75  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMeglio, Natalie A       14 ZAP-CA               1:14.38    1:12.30  
  2 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               1:15.59    1:12.73  
  3 Fedalizo, Abby C          13 ZAP-CA               1:16.84    1:13.37  
  4 Calvignac, Margaux J      14 ZAP-CA               1:16.40    1:15.34  
  5 Rusalov, Kira E           14 CITI-CA              1:14.38    1:15.75  
  6 Simon-Trench, Chela L     14 SHRK-CA              1:19.23    1:16.48  
  7 Narvaez, Marisol          14 PLAC-CA              1:19.93    1:17.45  
  8 Burnasky, Britney R       14 UN-01-CA                  NT    1:23.69  
  9 Zargarian, Christina      13 SHRK-CA              1:25.51    1:24.96  
 10 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:20.40    1:25.41  
 11 Minami, Aya               14 TORR-CA              1:27.29    1:26.54  
 12 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA              1:30.07    1:27.88  
 13 Ranzlov, Isabella N       14 WEST-CA              1:29.18    1:28.36  
 14 Mora, Andrea              13 PLAC-CA              1:52.40    1:51.69  
 -- Aleman, Eliana G          14 RYL-CA               1:36.05         DQ  
 -- Page, Jasmyn J            14 UN-02-CA                  NT         DQ  
 -- Wallace, Karli J          14 CITI-CA              1:16.42         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyon, Jane L              14 CITI-CA                41.71      39.53  
  2 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                   NT      44.03  
  3 Moeller, Sydnee-Anne J    13 ALPH-CA                   NT      47.90  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               1:23.48    1:23.48  
  2 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               1:32.93    1:27.33  
  3 Mucha, Bella S            13 SHRK-CA              1:28.80    1:27.53  
  4 Narvaez, Marisol          14 PLAC-CA              1:26.34    1:28.10  
  5 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                   NT    1:30.95  
  6 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               1:29.89    1:31.46  
  7 Jara, Skyln K             13 SHRK-CA              1:33.16    1:31.74  
  8 Sorrentino, Ava L         13 CITI-CA              1:41.43    1:31.76  
  9 Zargarian, Christina      13 SHRK-CA              1:32.84    1:31.80  
 10 Aleman, Eliana G          14 RYL-CA               1:44.70    1:43.26  
 11 Klein, Lana J             13 ZAP-CA               1:46.14    1:43.80  
 12 Page, Jasmyn J            14 UN-02-CA                  NT    1:55.05  
 -- Oschman, Layne L          13 PVAC-CA              1:27.94         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jara, Skyln K             13 SHRK-CA                37.37      33.20  
  2 Zargarian, Christina      13 SHRK-CA                   NT      37.90  
  3 Mora, Andrea              13 PLAC-CA                45.99      45.26  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sagalongos, Bianca        14 ZAP-CA               1:11.94    1:09.09  
  2 DiMeglio, Natalie A       14 ZAP-CA               1:16.89    1:12.13  
  3 Rodriguez, Victoria I     13 ALPH-CA              1:12.83    1:16.94  
  4 Narvaez, Marisol          14 PLAC-CA              1:15.69    1:18.72  
  5 Wallace, Karli J          14 CITI-CA              1:17.89    1:21.46  
  6 Rusalov, Kira E           14 CITI-CA              1:18.81    1:22.02  
  7 Deharo, Kailey D          13 ZAP-CA               1:41.27    1:25.86  
  8 Ciscel, Danielle G        13 CITI-CA                   NT    1:28.95  
 -- Mucha, Bella S            13 SHRK-CA              1:38.49         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedalizo, Abby C          13 ZAP-CA               2:37.94    2:35.21  
  2 Rodriguez, Victoria I     13 ALPH-CA              2:39.78    2:37.54  
  3 Rusalov, Kira E           14 CITI-CA              2:42.21    2:39.81  
  4 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               2:47.28    2:47.46  
  5 Sorrentino, Ava L         13 CITI-CA              3:00.55    2:51.68  
  6 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              2:56.14    2:59.79  
  7 Ranzlov, Isabella N       14 WEST-CA              3:13.00    3:02.90  
  8 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               3:09.17    3:03.18  
  9 Lyon, Jane L              14 CITI-CA              2:52.97    3:03.38  
 -- Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA              3:04.87         DQ  
 -- Klein, Lana J             13 ZAP-CA               3:38.78         DQ  
 -- Ciscel, Danielle G        13 CITI-CA              3:00.27         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA                 30.45      29.61  
  2 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA                 32.55      31.51  
  3 Hernandez, Lauren F       15 CITI-CA                31.69      32.11  
  4 Srikanth, Shriya          16 RYL-CA                 30.70      32.84  
  5 Nunally, Amara C          16 PLAC-CA                41.13      39.97  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA               1:05.97    1:04.57  
  2 Mozqueda, Deisy D         16 PLAC-CA              1:05.45    1:05.40  
  3 Mandic, Tatjana           15 ZAP-CA               1:05.20    1:07.68  
  4 Hernandez, Lauren F       15 CITI-CA              1:07.91    1:11.41  
  5 Nunally, Amara C          16 PLAC-CA              1:36.75    1:36.27  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandic, Tatjana           15 ZAP-CA               2:26.14    2:23.63  
  2 Mozqueda, Deisy D         16 PLAC-CA              2:26.94    2:25.47  
  3 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               2:33.39    2:28.06  
  4 Srikanth, Shriya          16 RYL-CA               2:30.70    2:30.21  
  5 Hernandez, Lauren F       15 CITI-CA              2:29.38    2:33.67  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandic, Tatjana           15 ZAP-CA               1:16.54    1:15.36  
  2 Bouey, Kaiya E            15 ZAP-CA               1:16.99    1:16.19  
  3 Hernandez, Lauren F       15 CITI-CA              1:18.73    1:17.73  
  4 Nunally, Amara C          16 PLAC-CA                   NT    1:46.55  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Srikanth, Shriya          16 RYL-CA               1:25.63    1:27.32  
  2 Mandic, Tatjana           15 ZAP-CA               1:29.07    1:29.18  
  3 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               1:32.94    1:34.61  
  4 Nunally, Amara C          16 PLAC-CA                   NT    1:54.60  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mozqueda, Deisy D         16 PLAC-CA              1:17.88    1:18.64  
 -- Srikanth, Shriya          16 RYL-CA               1:17.63         DQ  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               2:56.36    2:56.65  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                 22.81      22.31  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                 57.68      53.54  
  2 Shimon, Bodhi V            6 ALPH-CA              1:05.23      58.69  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA               2:14.97    2:07.17  
  2 Shimon, Bodhi V            6 ALPH-CA                   NT    2:20.70  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                 27.51      26.52  
  2 Shimon, Bodhi V            6 ALPH-CA                32.95      30.26  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Shimon, Bodhi V            6 ALPH-CA                34.39         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert B            7 ZAP-CA                 21.47      21.61  
  2 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 20.60      22.20  
  3 Pan, James Z               7 ZAP-CA                 30.41      29.05  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Jason R            7 ALPH-CA                46.21      42.69  
  2 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                53.92      47.59  
  3 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                41.65      47.65  
  4 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 50.80      49.72  
  5 Song, David S              8 RYL-CA                 54.84      52.00  
  6 Pan, James Z               7 ZAP-CA               1:07.08    1:07.97  
  7 Jones, Robert B            7 ZAP-CA                 52.22    1:08.77  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA              1:25.94    1:25.32  
  2 Lin, Brandon J             8 RYL-CA                    NT    1:32.02  
  3 Pierce, Jason R            7 ALPH-CA              1:43.78    1:39.32  
  4 Jones, Robert B            7 ZAP-CA               2:05.75    1:53.87  
  5 Song, David S              8 RYL-CA               1:58.46    1:55.60  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          8 RYL-CA               2:45.95    2:52.11  
  2 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA              3:11.53    3:06.50  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                27.61      25.43  
  2 Song, David S              8 RYL-CA                 35.19      28.83  
  3 Pan, James Z               7 ZAP-CA                 31.36      29.21  
 -- Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 27.46         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          8 RYL-CA                 48.19      45.74  
  2 Lin, Brandon J             8 RYL-CA                 48.02      47.38  
  3 Macias, Luis C             7 LMST-CA                53.35      49.31  
  4 Pierce, Jason R            7 ALPH-CA                54.95      52.74  
  5 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 59.59      59.46  
  6 Jones, Robert B            7 ZAP-CA                 58.41    1:00.02  
  7 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                58.46    1:08.44  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA                23.88      25.73  
  2 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                30.57      29.58  
 -- Pan, James Z               7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Brandon J             8 RYL-CA                 52.03      49.06  
  2 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA              1:01.73    1:11.17  
 -- Pierce, Jason R            7 ALPH-CA              1:05.20         DQ  
 -- Macias, Luis C             7 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                31.51      30.78  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          8 RYL-CA                 47.96      44.59  
  2 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA                54.25      55.73  
  3 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                58.59    1:01.34  
 -- Macias, Luis C             7 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Macias, Luis C             7 LMST-CA              2:27.27         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Andy J                10 ZAP-CA                 37.36      34.47  
  2 Tumamak, Ian S             9 CITI-CA                36.34      34.67  
  3 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                38.25      35.41  
  4 Olson, Trevor L           10 CITI-CA                39.45      35.56  
  5 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 38.38      37.05  
  6 Torres, Fernando D        10 PLAC-CA                37.48      37.28  
  7 Miller, Adrian G          10 PVAC-CA                40.04      37.53  
  8 Pierce, Darron E           9 ALPH-CA                39.94      37.66  
  9 Sennott, Clayton          10 ALPH-CA                39.09      37.77  
 10 Akker, Jason A            10 ZAP-CA                 43.32      38.80  
 11 Blancaflor, Franco B       9 SHRK-CA                40.31      40.56  
 12 Ruchti, Linus T            9 ZAP-CA                 43.01      41.14  
 13 Sermeno, Luka A            9 PVAC-CA                53.22      41.77  
 14 Gurr, Cameron D            9 RYL-CA                 39.69      43.57  
 15 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                42.51      44.37  
 16 Mukherjee, Jishnu          9 RYL-CA                 48.03      44.59  
 17 Karovic, Marko             9 RYL-CA                    NT      47.73  
 18 Nguyen, Connor D           9 TORR-CA                39.42      50.43  
 19 Blachy, Jobi H             9 PVAC-CA                54.18      50.74  
 20 Song, Isaac J              9 RYL-CA                    NT      53.03  
 21 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA                 44.00      53.58  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Adrian G          10 PVAC-CA              1:22.38    1:19.47  
  2 Torres, Fernando D        10 PLAC-CA              1:23.06    1:19.61  
  3 Jones, Michael S          10 ZAP-CA               1:24.24    1:21.33  
  4 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA               1:28.32    1:21.55  
  5 Gu, Andy J                10 ZAP-CA               1:32.50    1:24.27  
  6 Akker, Jason A            10 ZAP-CA               1:31.06    1:29.43  
  7 Gurr, Cameron D            9 RYL-CA               1:30.12    1:34.34  
  8 Ruchti, Linus T            9 ZAP-CA               1:32.79    1:35.21  
  9 Mukherjee, Jishnu          9 RYL-CA                    NT    1:38.84  
 10 Pierce, Darron E           9 ALPH-CA              1:29.05    1:39.09  
 11 Gurr, Jack H              10 RYL-CA               1:47.02    1:47.32  
 12 Song, Isaac J              9 RYL-CA                    NT    1:55.06  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timman, Ranger T          10 SHRK-CA                   NT    2:59.26  
  2 Parkinson, Shion L        10 TORR-CA              3:10.63    3:04.83  
  3 Sennott, Clayton          10 ALPH-CA                   NT    3:09.43  
  4 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                    NT    3:09.76  
  5 Akker, Jason A            10 ZAP-CA               3:26.38    3:13.51  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Andy J                10 ZAP-CA                 43.33      42.09  
  2 Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 43.34      42.49  
  3 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 44.42      42.82  
  4 Blancaflor, Franco B       9 SHRK-CA                45.90      43.78  
  5 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA                 50.93      46.82  
  6 Sennott, Clayton          10 ALPH-CA                47.47      48.75  
  7 Pierce, Darron E           9 ALPH-CA                49.64      49.23  
  8 Ng, Ivan M                 9 CITI-CA                45.89      49.27  
  9 Nguyen, Connor D           9 TORR-CA                48.71      49.86  
 10 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                52.30      50.56  
 11 Gurr, Jack H              10 RYL-CA                 52.48      50.83  
 -- DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                49.58         DQ  
 -- Akker, Jason A            10 ZAP-CA                 44.65         DQ  
 -- Song, Isaac J              9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Trevor L           10 CITI-CA                45.93      45.64  
  2 Tumamak, Ian S             9 CITI-CA                54.73      48.35  
  3 Mukherjee, Jishnu          9 RYL-CA                 50.71      48.45  
  4 Timman, Ranger T          10 SHRK-CA                47.06      49.08  
  5 Ruchti, Linus T            9 ZAP-CA                 51.00      49.42  
  6 Miller, Adrian G          10 PVAC-CA                50.78      49.43  
  7 Parkinson, Shion L        10 TORR-CA                50.15      50.17  
  8 Blancaflor, Franco B       9 SHRK-CA                51.93      51.78  
  9 Ng, Ivan M                 9 CITI-CA                53.69      52.62  
 10 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                 57.54      54.77  
 11 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                56.52      57.85  
 12 Gurr, Cameron D            9 RYL-CA                 54.10      58.53  
 13 Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 56.77      59.80  
 14 Pierce, Darron E           9 ALPH-CA              1:06.84    1:00.09  
 15 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                57.79    1:01.77  
 16 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA               1:18.63    1:09.72  
 -- Sermeno, Luka A            9 PVAC-CA                55.32         DQ  
 -- Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 59.50         DQ  
 -- Nguyen, Connor D           9 TORR-CA                55.70         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parkinson, Shion L        10 TORR-CA                42.52      39.53  
  2 Gu, Andy J                10 ZAP-CA                 41.46      40.26  
  3 Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 41.25      40.53  
  4 Tumamak, Ian S             9 CITI-CA                46.01      41.65  
  5 Ruchti, Linus T            9 ZAP-CA                 44.18      43.22  
  6 Blancaflor, Franco B       9 SHRK-CA                45.02      44.74  
  7 Olson, Trevor L           10 CITI-CA                43.70      44.89  
  8 Torres, Fernando D        10 PLAC-CA                46.00      45.24  
  9 Timman, Ranger T          10 SHRK-CA                53.12      45.35  
 10 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                55.24      50.29  
 11 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                 48.87      50.51  
 12 Ng, Ivan M                 9 CITI-CA                49.57      52.98  
 13 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                53.17      55.09  
 14 Sennott, Clayton          10 ALPH-CA                   NT      58.93  
 15 Gurr, Jack H              10 RYL-CA               1:02.16      59.82  
 -- Sermeno, Luka A            9 PVAC-CA                   NT         DQ  
 -- Blachy, Jobi H             9 PVAC-CA                   NT         DQ  
 -- Karovic, Marko             9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tumamak, Ian S             9 CITI-CA              1:35.91    1:27.74  
  2 Parkinson, Shion L        10 TORR-CA              1:27.48    1:31.55  
  3 Timman, Ranger T          10 SHRK-CA              1:31.72    1:31.78  
  4 Olson, Trevor L           10 CITI-CA              1:35.55    1:32.19  
  5 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA               1:39.24    1:42.38  
  6 Ng, Ivan M                 9 CITI-CA              1:45.75    1:47.34  
  7 Gurr, Cameron D            9 RYL-CA               1:50.60    1:55.66  
  8 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA               2:16.48    2:18.57  
 -- Mukherjee, Jishnu          9 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- Nguyen, Connor D           9 TORR-CA              1:51.25         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardona, Adrian           11 ZAP-CA                 35.05      32.80  
  2 Wheeler, Giovanni R       11 ALPH-CA                34.27      33.40  
  3 Kamachee, Max             12 CITI-CA                34.78      33.64  
  4 Suelzle, Nikolas W        11 CITI-CA                31.63      33.67  
  5 Fung, Evan M              12 CITI-CA                   NT      33.87  
  6 Balam, Billy J            12 LMST-CA                35.56      34.40  
  7 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA                35.90      34.93  
  8 Paganelli, Antonio M      12 CITI-CA                37.00      35.04  
  9 Frazier, Chris O          11 ZAP-CA                 35.65      36.04  
 10 Osorio, Andres            11 ZAP-CA                 33.87      36.33  
 11 Fedalizo, Bali C          11 ZAP-CA                 40.22      38.03  
 12 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                40.69      38.11  
 13 Ayaay, Victor T           12 ALPH-CA                   NT      38.25  
 14 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                40.46      39.23  
 15 Bates, Forest M           11 ZAP-CA                 50.72      42.76  
 16 Moeller, Scott A          11 ALPH-CA                   NT      52.19  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Jonathan N          12 PVAC-CA                   NT    1:06.21  
  2 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               1:09.52    1:10.97  
  3 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA               1:14.85    1:11.49  
  4 Suelzle, Nikolas W        11 CITI-CA              1:13.07    1:12.24  
  5 Kamachee, Max             12 CITI-CA              1:14.51    1:12.80  
  6 Wu, Luther N              12 CITI-CA                   NT    1:13.68  
  7 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                   NT    1:14.45  
  8 Njeru, Luke M             11 CITI-CA              1:15.88    1:15.44  
  9 Paganelli, Antonio M      12 CITI-CA              1:21.41    1:20.09  
 10 Osorio, Andres            11 ZAP-CA               1:20.59    1:22.46  
 11 Ayaay, Victor T           12 ALPH-CA              1:22.46    1:25.15  
 12 Chung, Soohyun            11 TORR-CA              1:13.38    1:27.98  
 13 Bates, Forest M           11 ZAP-CA               1:41.83    1:34.03  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishida, Kent I           11 ALPH-CA              2:27.39    2:18.69  
  2 Ross, Jonathan N          12 PVAC-CA                   NT    2:20.95  
  3 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               2:31.58    2:29.92  
  4 Fung, Evan M              12 CITI-CA                   NT    2:38.98  
  5 Frazier, Chris O          11 ZAP-CA               2:50.11    2:43.80  
  6 Langton, Will H           11 CITI-CA              2:41.22    2:48.88  
  7 Ayaay, Victor T           12 ALPH-CA                   NT    2:57.44  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishida, Kent I           11 ALPH-CA              6:40.13    6:03.19  
  2 Albertson, Kai R          12 RYL-CA                    NT    6:14.81  
  3 Langton, Will H           11 CITI-CA                   NT    7:12.87  
  4 Langton, Luke C           11 CITI-CA                   NT    7:14.51  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                36.92      37.22  
  2 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA                37.35      38.73  
  3 Cardona, Adrian           11 ZAP-CA                 41.83      39.57  
  4 Langton, Luke C           11 CITI-CA                40.94      39.62  
  5 Suelzle, Nikolas W        11 CITI-CA                39.78      40.36  
  6 Balam, Billy J            12 LMST-CA                41.38      40.58  
  7 Wheeler, Giovanni R       11 ALPH-CA                44.56      41.47  
  8 Nissen, Gabe E            11 UN-02-CA               43.67      41.70  
  9 Frazier, Chris O          11 ZAP-CA                 44.18      41.71  
 10 Fedalizo, Bali C          11 ZAP-CA                 44.86      41.77  
 11 Chung, Soohyun            11 TORR-CA                40.39      42.40  
 12 Osorio, Andres            11 ZAP-CA                 46.77      44.17  
 13 Ayaay, Victor T           12 ALPH-CA                44.72      45.23  
 14 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                47.11      45.84  
 15 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                53.66      46.83  
 16 Bates, Forest M           11 ZAP-CA                 53.35      51.76  
 -- Moeller, Scott A          11 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Stauber, Sebastian J      12 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Liu, William T            11 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albertson, Kai R          12 RYL-CA               1:40.58    1:15.00  
  2 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA               1:22.06    1:16.39  
  3 Njeru, Luke M             11 CITI-CA              1:32.46    1:28.09  
  4 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              1:35.00    1:28.30  
  5 Craigen, Kaj P            11 TORR-CA              1:29.47    1:30.06  
  6 Langton, Will H           11 CITI-CA              1:28.07    1:31.08  
 -- Wu, Luther N              12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishida, Kent I           11 ALPH-CA                41.16      41.72  
  2 Fung, Evan M              12 CITI-CA                   NT      42.85  
  3 Chung, Soohyun            11 TORR-CA                41.84      43.36  
  4 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA                43.83      43.63  
  5 Liu, William T            11 TORR-CA                44.26      43.95  
  6 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                47.54      44.81  
  7 Frazier, Chris O          11 ZAP-CA                 46.97      44.89  
  8 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA                 46.27      47.12  
  9 Langton, Will H           11 CITI-CA                46.59      47.36  
 10 Balam, Billy J            12 LMST-CA                51.41      47.83  
 11 Fedalizo, Bali C          11 ZAP-CA                 50.19      49.92  
 12 Stauber, Sebastian J      12 ALPH-CA                46.95      50.36  
 13 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                56.85      50.37  
 14 Wheeler, Giovanni R       11 ALPH-CA                50.05      50.55  
 15 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                54.72      52.06  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Luther N              12 CITI-CA                   NT    1:25.17  
  2 Nishida, Kent I           11 ALPH-CA              1:30.18    1:29.29  
  3 Langton, Luke C           11 CITI-CA              1:40.06    1:36.51  
  4 Craigen, Kaj P            11 TORR-CA              1:36.47    1:39.00  
  5 Nissen, Gabe E            11 UN-02-CA             1:49.84    1:48.35  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                37.21      34.52  
  2 Balam, Billy J            12 LMST-CA                38.83      36.15  
  3 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA                38.65      37.53  
  4 Wheeler, Giovanni R       11 ALPH-CA                44.46      38.29  
  5 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA                48.22      38.67  
  6 Paganelli, Antonio M      12 CITI-CA                41.10      38.72  
  7 Kamachee, Max             12 CITI-CA                39.96      39.19  
  8 Suelzle, Nikolas W        11 CITI-CA                38.87      39.54  
  9 Cardona, Adrian           11 ZAP-CA                 39.93      39.55  
 10 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA                 41.42      39.98  
 11 Chung, Soohyun            11 TORR-CA                41.24      40.11  
 12 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                   NT      45.35  
 13 Osorio, Andres            11 ZAP-CA                 43.97      46.88  
 14 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                55.75      48.05  
 15 Stauber, Sebastian J      12 ALPH-CA                   NT      48.75  
 -- Bates, Forest M           11 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Liu, William T            11 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chandrasekaran, Ashwin R  12 ZAP-CA               1:20.07    1:17.21  
  2 Njeru, Luke M             11 CITI-CA              1:21.08    1:18.44  
  3 Langton, Luke C           11 CITI-CA              1:36.12    1:31.64  
  4 Craigen, Kaj P            11 TORR-CA              1:47.30    1:34.04  
  5 Nissen, Gabe E            11 UN-02-CA                  NT    1:37.25  
 -- Albertson, Kai R          12 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Njeru, Luke M             11 CITI-CA              1:25.54    1:18.98  
  2 Wu, Luther N              12 CITI-CA                   NT    1:20.90  
  3 Fung, Evan M              12 CITI-CA                   NT    1:24.58  
  4 Paganelli, Antonio M      12 CITI-CA              1:38.56    1:26.79  
  5 Craigen, Kaj P            11 TORR-CA              1:32.64    1:26.99  
  6 Kamachee, Max             12 CITI-CA              1:30.07    1:27.75  
  7 Fedalizo, Bali C          11 ZAP-CA               1:38.90    1:37.52  
 -- Liu, William T            11 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Cardona, Adrian           11 ZAP-CA               1:34.32         DQ  
 -- Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA              1:20.36         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiLorenzo, Matthew V      11 ZAP-CA               3:16.71    3:02.12  
  2 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              3:12.75    3:02.70  
  3 Nissen, Gabe E            11 UN-02-CA                  NT    3:22.76  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, William              13 SHRK-CA                29.20      26.91  
  2 Maples, Will P            13 SHRK-CA                27.67      27.42  
  3 Balam, Devin N            13 LMST-CA                31.34      30.73  
  4 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT      31.37  
  5 Ip, Jadan T               13 CITI-CA                33.16      31.45  
  6 Rostamian, Camran L       13 RYL-CA                 33.93      32.63  
  7 Lenz, Aidan A             13 SHRK-CA                   NT      33.42  
  8 Zaroukian, Alex           13 SHRK-CA                37.95      34.53  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maples, Will P            13 SHRK-CA              1:01.14    1:00.34  
  2 Kan, William              13 SHRK-CA              1:07.46    1:01.04  
  3 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:03.37    1:05.25  
  4 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              1:05.88    1:05.61  
  5 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA               1:10.17    1:08.21  
  6 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT    1:10.60  
  7 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:13.63    1:11.90  
  8 Lenz, Aidan A             13 SHRK-CA                   NT    1:21.64  
  9 Zaroukian, Alex           13 SHRK-CA              1:27.48    1:22.88  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Marcus E          13 TORR-CA              2:20.65    2:12.01  
  2 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               2:14.78    2:12.15  
  3 Maples, Will P            13 SHRK-CA              2:12.38    2:13.17  
  4 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              2:32.39    2:23.19  
  5 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA               2:39.10    2:23.24  
  6 Guerrero, Carlos E        13 PLAC-CA              2:20.56    2:24.12  
  7 Balam, Devin N            13 LMST-CA              2:31.21    2:29.99  
  8 Zorn, Nick D              13 CITI-CA              3:15.16    2:52.83  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               6:17.02    6:04.27  
  2 Tran, Jason M             13 TORR-CA              7:09.04    6:30.91  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ip, Jadan T               13 CITI-CA                39.85      37.56  
  2 Balam, Devin N            13 LMST-CA                40.32      39.25  
  3 Rostamian, Camran L       13 RYL-CA                    NT      41.06  
  4 Lenz, Aidan A             13 SHRK-CA                   NT      44.28  
  5 Zaroukian, Alex           13 SHRK-CA                   NT      47.26  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA               1:13.40    1:10.02  
  2 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               1:15.98    1:16.22  
  3 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:15.25    1:17.69  
  4 Moreno, Marcus E          13 TORR-CA              1:22.03    1:18.75  
  5 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              1:21.28    1:20.45  
  6 Balam, Devin N            13 LMST-CA              1:28.12    1:29.26  
  7 Zorn, Nick D              13 CITI-CA              1:42.38    1:34.91  
 -- Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:29.58         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostamian, Camran L       13 RYL-CA                 40.45      38.42  
  2 Zorn, Nick D              13 CITI-CA                   NT      49.96  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, William              13 SHRK-CA              1:24.37    1:16.54  
  2 Guerrero, Carlos E        13 PLAC-CA              1:22.63    1:20.40  
  3 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:33.93    1:21.25  
  4 Rostamian, Camran L       13 RYL-CA               1:28.72    1:22.06  
  5 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:26.96    1:28.32  
  6 Tran, Jason M             13 TORR-CA              1:31.90    1:29.63  
  7 Ip, Jadan T               13 CITI-CA              1:37.74    1:30.17  
  7 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:30.91    1:30.17  
  9 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT    1:30.40  
 10 Zorn, Nick D              13 CITI-CA              1:36.26    1:38.53  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT      32.82  
 -- Ip, Jadan T               13 CITI-CA                40.36         DQ  
 -- Zaroukian, Alex           13 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:19.82    1:12.69  
  2 Guerrero, Carlos E        13 PLAC-CA              1:12.12    1:15.96  
  3 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:13.12    1:16.13  
  4 Corbin, Brady J           13 TORR-CA                   NT    1:18.89  
  5 Tran, Jason M             13 TORR-CA              1:18.64    1:18.96  
 -- Kan, William              13 SHRK-CA              1:16.43         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               2:32.58    2:38.15  
  2 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               2:37.61    2:42.11  
  3 Moreno, Marcus E          13 TORR-CA              2:43.35    2:43.58  
  4 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              2:49.78    2:44.81  
  5 Oswald, Matthew H         14 ZAP-CA               2:49.15    2:45.34  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Ruben             15 LMST-CA                28.77      28.02  
  2 Rocha, Roberto C          16 LMST-CA                28.67      28.31  
  3 Perez, Oscar              15 LMST-CA                41.12      36.69  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               5:51.27    5:48.30  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Ruben             15 LMST-CA                35.86      33.85  
  2 Rocha, Roberto C          16 LMST-CA                33.83      35.02  
  3 Perez, Oscar              15 LMST-CA                56.39      48.43  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Larry N          16 ZAP-CA               1:09.35    1:09.69  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocha, Roberto C          16 LMST-CA                38.57      38.49  
  2 Chavez, Ruben             15 LMST-CA                41.24      40.93  
  3 Perez, Oscar              15 LMST-CA                44.84      46.13  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Larry N          16 ZAP-CA               1:16.11    1:16.19  
  2 Wallace, Austin M         16 ZAP-CA               1:15.98    1:16.24  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Ruben             15 LMST-CA                39.00      33.10  
  2 Perez, Oscar              15 LMST-CA                40.85      44.33  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Larry N          16 ZAP-CA               1:06.65    1:05.13  
  2 Rocha, Roberto C          16 LMST-CA              1:15.68    1:14.96  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Larry N          16 ZAP-CA               2:22.79    2:23.45