ROSE Intrasquad - Meet Results

ROSE Intrasquad
7/7/2017 - 7/8/2017
Pasadena, California USA
Updated: 7/8/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
         2017 CA Rose July 7 and 8 Intra squad - 7/7/2017 to 7/8/2017          
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                44.97      44.16  
  2 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                49.20      46.59  
  3 Anich, Grace O             8 ROSE-CA                50.96      51.93  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA              1:36.75    1:27.59  
  2 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA              1:39.91    1:42.92  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                   NT    1:44.07  
  4 Kleindorfer, Julia S       8 ROSE-CA                   NT    1:55.77  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                45.34      46.68  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                48.39      51.18  
  3 Anich, Grace O             8 ROSE-CA              1:01.23      59.26  
  4 Kleindorfer, Julia S       8 ROSE-CA                   NT    1:00.89  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA              1:40.59    1:42.42  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                56.26      54.62  
  2 Lin, Tina S                8 ROSE-CA              1:01.17      58.67  
  3 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                59.42      58.77  
  4 Anich, Grace O             8 ROSE-CA              1:09.42    1:04.12  
 -- Kleindorfer, Julia S       8 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anich, Grace O             8 ROSE-CA                   NT    2:20.02  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                41.99      43.42  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                46.81      49.47  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA              1:02.23      56.04  
  4 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                54.97      58.39  
  5 Anich, Grace O             8 ROSE-CA              1:11.62      59.51  
 -- Kleindorfer, Julia S       8 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                   NT    3:48.22  
     1:47.37  3:48.22                                                      
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA                36.02      34.45  
  2 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                37.34      35.97  
  3 Lee, Megan S               9 ROSE-CA                36.25      36.34  
  4 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                36.06      36.64  
  5 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA                41.68      38.53  
  6 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA                40.06      39.33  
  7 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                40.51      39.48  
  8 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA                41.23      39.79  
  9 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                41.19      41.18  
 10 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA                41.56      41.82  
 11 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                43.07      42.71  
 12 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                41.37      45.33  
 13 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                45.74      45.34  
 14 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT      47.21  
 15 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT      47.78  
 16 Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT      48.61  
 17 Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT      51.08  
 18 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                49.13      51.11  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA              1:20.31    1:17.74  
  2 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              1:21.71    1:18.83  
  3 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              1:19.80    1:19.35  
  4 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA              1:21.20    1:21.87  
  5 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA              1:27.51    1:23.37  
  6 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA              1:25.93    1:25.97  
  7 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:41.43    1:28.03  
  8 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              1:28.44    1:28.29  
  9 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA              1:33.97    1:29.46  
 10 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA              1:29.53    1:30.61  
 11 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              1:30.54    1:31.70  
 12 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA              1:35.29    1:37.52  
 13 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA              1:34.49    1:37.81  
 14 Limongelli, Sophie E      10 ROSE-CA              1:40.85    1:38.29  
 15 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA              1:41.08    1:38.93  
 16 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA              1:41.53    1:44.09  
 17 Creimer, Fiamma R         10 ROSE-CA                   NT    1:44.10  
 18 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA              1:49.36    1:46.93  
 19 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                   NT    1:50.22  
 20 Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT    1:54.72  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA              2:54.17    2:50.92  
     1:24.49  2:50.92                                                      
  2 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              2:55.52    2:58.24  
     1:24.25  2:58.24                                                      
  3 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              3:15.39    3:12.84  
     1:32.55  3:12.84                                                      
  4 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    3:20.18  
     1:29.59  3:20.18                                                      
  5 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA                   NT    3:21.51  
  6 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA              3:39.38    3:31.62  
     1:39.16  3:31.62                                                      
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                47.62      44.68  
  2 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                44.78      45.52  
  3 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA                47.50      49.16  
  4 Creimer, Fiamma R         10 ROSE-CA                52.42      49.36  
  5 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                51.93      51.20  
  6 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                53.57      52.07  
  7 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA                48.66      52.89  
  8 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                52.58      52.90  
  9 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                58.85      53.36  
 10 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                57.81      56.06  
 11 Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT      57.66  
 12 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT    1:00.48  
 13 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA              1:01.63    1:03.68  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA              1:35.80    1:30.82  
  2 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:35.82    1:31.13  
  3 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              1:32.91    1:31.83  
  4 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              1:39.29    1:33.53  
  5 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              1:35.68    1:35.33  
  6 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA              1:35.65    1:36.95  
  7 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA              2:08.91    1:55.31  
 -- Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA              1:47.95         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                47.90      48.61  
  2 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA                50.74      49.54  
  3 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA                52.81      50.17  
  4 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                51.47      51.72  
  5 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA                53.66      52.69  
  6 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                56.38      54.71  
  7 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                55.66      56.07  
  8 Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT      57.62  
  9 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA                59.87      58.14  
 10 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                55.32    1:00.23  
 11 Creimer, Fiamma R         10 ROSE-CA              1:01.54    1:00.84  
 12 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA              1:05.61    1:02.23  
 13 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA              1:04.82    1:07.45  
 14 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT    1:07.87  
 15 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT    1:09.14  
 -- Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              1:46.48    1:49.67  
  2 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA              1:50.69    1:50.26  
  3 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:56.15    1:52.85  
  4 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA              2:02.83    1:54.02  
  5 Limongelli, Sophie E      10 ROSE-CA              1:53.82    1:55.05  
  6 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA              2:00.41    1:57.71  
  7 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:57.41    1:58.59  
 -- Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA              2:06.34         DQ  
 -- Choi, Ellen M             10 ROSE-CA              2:06.20         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walklett, Natalie         10 ROSE-CA                36.45      36.14  
  2 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA                39.83      38.87  
  3 Stillitano, Naomi         10 ROSE-CA                42.57      39.05  
  4 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                42.63      41.81  
  5 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                44.99      42.16  
  6 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                46.53      44.99  
  7 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                45.84      46.10  
  8 Creimer, Fiamma R         10 ROSE-CA                51.33      51.30  
  9 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT      54.93  
 10 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                58.94      55.61  
 11 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                56.47      58.19  
 12 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                59.60      59.27  
 13 Akhsharumova, Mary         9 ROSE-CA              1:01.46    1:00.01  
 14 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT    1:10.03  
 -- Wong, Pearly C            10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:41.71    1:30.27  
  2 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              1:33.92    1:39.01  
  3 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                   NT    2:01.27  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walklett, Natalie         10 ROSE-CA              3:01.09    3:00.48  
     1:25.74  3:00.48                                                      
  2 Xu, Sophia D              10 ROSE-CA              3:10.10    3:03.81  
     1:29.00  3:03.81                                                      
  3 Lee, Megan S               9 ROSE-CA              3:07.93    3:10.27  
     1:31.73  3:10.27                                                      
  4 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              3:14.84    3:10.68  
     1:32.17  3:10.68                                                      
  5 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              3:32.29    3:16.93  
     1:31.73  3:16.93                                                      
  6 Fournier-Facori, Alix L    9 ROSE-CA              3:37.44    3:24.76  
     1:39.07  3:24.76                                                      
  7 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              3:45.01    3:33.15  
     1:41.91  3:33.15                                                      
  8 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA              3:29.10    3:33.66  
     1:43.03  3:33.66                                                      
  9 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                   NT    3:34.71  
     1:49.55  3:34.71                                                      
 10 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA              4:06.49    3:55.85  
     1:57.73  3:55.85                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Amber               12 ROSE-CA                33.34      32.30  
  2 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA                32.80      32.43  
  3 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA                34.47      32.76  
  4 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA                34.05      32.97  
  5 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA                33.14      33.26  
  6 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                33.08      33.99  
  7 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA                35.56      34.30  
  8 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA                36.21      35.52  
  9 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                35.08      35.64  
 10 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                37.52      36.71  
 11 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                40.71      37.87  
 12 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA                39.29      38.14  
 13 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                39.31      38.60  
 14 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                42.31      40.01  
 15 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                40.03      40.24  
 16 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                50.91      46.70  
 17 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                52.78      46.72  
 18 Khachatryan, Andrea K     12 ROSE-CA              1:04.10      47.12  
 19 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                55.57      56.26  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              1:09.80    1:10.44  
  2 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA              1:13.20    1:10.85  
  3 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              1:14.89    1:11.60  
  4 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              1:10.20    1:11.85  
  5 Paul, Amber               12 ROSE-CA              1:14.64    1:12.05  
  6 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              1:14.86    1:14.68  
  7 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA              1:12.84    1:14.82  
  8 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              1:20.37    1:16.20  
  9 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA              1:18.28    1:17.18  
 10 Brooks, Antonia N         12 Unattached           1:29.07    1:17.34  
 11 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA              1:17.89    1:17.49  
 12 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              1:18.80    1:17.89  
 13 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA              1:24.85    1:22.74  
 14 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:23.71    1:23.17  
 15 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              1:21.46    1:26.21  
 16 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA              1:28.64    1:27.41  
 17 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:31.08    1:29.36  
 18 Parisi, Katie L           11 ROSE-CA              1:41.19    1:35.81  
 19 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    1:39.98  
 20 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                   NT    1:41.32  
 21 Hajimiri, Daria S         11 ROSE-CA              1:47.27    1:42.64  
 22 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:56.16    1:43.70  
 23 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT    1:46.71  
 24 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:50.95    1:48.24  
 25 Khachatryan, Andrea K     12 ROSE-CA                   NT    1:49.31  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA              2:36.63    2:49.83  
     1:22.45  2:49.83                                                      
  2 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              2:52.08    2:50.50  
     1:23.81  2:50.50                                                      
  3 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              3:01.99    2:52.34  
     1:24.90  2:52.34                                                      
  4 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                   NT    3:19.24  
     1:38.10  3:19.24                                                      
  5 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    3:23.71  
     1:34.96  3:23.71                                                      
  6 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                   NT    3:30.17  
     1:38.27  3:30.17                                                      
  7 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    3:40.34  
     1:47.00  3:40.34                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                36.92      38.22  
  2 Washington, Sophia R      12 ROSE-CA                40.39      39.46  
  3 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA                38.95      40.14  
  4 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                42.82      42.20  
  5 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA                45.73      42.36  
  6 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                41.60      43.44  
  7 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                45.43      48.20  
  8 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                54.18      48.92  
  9 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                46.59      50.43  
 10 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      51.37  
 11 Khachatryan, Andrea K     12 ROSE-CA              1:04.80      54.70  
 12 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:01.80      55.45  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revilla, Riley J          12 ROSE-CA              1:19.82    1:21.20  
  2 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA              1:25.34    1:21.64  
  3 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              1:27.32    1:23.79  
  4 Paul, Amber               12 ROSE-CA              1:24.72    1:23.84  
  5 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA              1:27.96    1:25.92  
  6 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              1:25.19    1:26.08  
  7 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              1:26.94    1:26.15  
  8 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              1:28.05    1:29.10  
  9 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA              1:40.79    1:33.74  
 10 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:37.54    1:36.54  
 11 Malone, Amina R           12 ROSE-CA              1:45.87    1:42.68  
 12 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                   NT    1:46.40  
 13 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                   NT    1:47.45  
 14 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                   NT    1:48.06  
 15 Parisi, Katie L           11 ROSE-CA              2:01.92    1:55.41  
 16 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                   NT    1:56.03  
 17 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT    1:59.01  
 18 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                   NT    2:00.66  
 19 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                   NT    2:03.38  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              2:40.30    2:46.64  
     1:22.38  2:46.64                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA                41.22      40.31  
  2 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA                43.54      42.04  
  3 Washington, Sophia R      12 ROSE-CA                43.35      42.90  
  4 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA                44.90      44.77  
  5 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                44.78      45.16  
  6 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA                48.52      45.62  
  7 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA                48.46      47.60  
  8 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                51.72      50.87  
  9 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                55.89      51.35  
 10 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                53.29      55.36  
 11 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      56.08  
 12 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                   NT    1:03.05  
 -- Moore, Faith C            11 ROSE-CA              1:06.20         DQ  
 -- Parisi, Katie L           11 ROSE-CA                56.65         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              1:31.31    1:26.09  
  2 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              1:33.28    1:31.29  
  3 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA              1:33.20    1:31.38  
  4 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA              1:38.90    1:33.42  
  5 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA              1:34.36    1:34.20  
  6 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA              1:38.09    1:36.79  
  7 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              1:42.21    1:40.07  
  8 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA              1:45.26    1:45.13  
  9 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA              1:46.64    1:49.37  
 10 Khachatryan, Andrea K     12 ROSE-CA                   NT    1:55.02  
 11 Hajimiri, Daria S         11 ROSE-CA              1:55.16    1:56.99  
 12 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                   NT    2:00.88  
 13 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                   NT    2:06.45  
 14 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA              2:17.65    2:11.01  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA                   NT    3:15.66  
     1:37.26  3:15.66                                                      
  2 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA                   NT    3:16.15  
     1:34.98  3:16.15                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA                34.00      32.64  
  2 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA                34.16      32.99  
  3 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                34.34      33.38  
  4 Paul, Amber               12 ROSE-CA                35.89      35.06  
  5 Washington, Sophia R      12 ROSE-CA                38.77      36.33  
  6 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA                35.79      36.56  
  7 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                37.36      36.95  
  8 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA                36.46      37.05  
  9 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA                37.88      37.36  
 10 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                37.17      38.02  
 11 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA                37.38      38.25  
 12 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA                38.26      38.46  
 13 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                44.21      41.01  
 14 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA                44.77      41.23  
 15 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                52.30      47.44  
 16 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                54.85      47.48  
 17 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                44.97      49.60  
 18 Parisi, Katie L           11 ROSE-CA                59.35      49.90  
 19 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                52.85      50.47  
 20 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      51.59  
 21 Menemenlis, Eleni O       12 ROSE-CA                59.03      54.41  
 22 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT      58.59  
 23 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA              1:00.85    1:02.23  
 24 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:08.44    1:03.14  
 -- Slattery, Skye O          11 ROSE-CA                55.20         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Amber               12 ROSE-CA              1:22.44    1:20.99  
  2 Revilla, Riley J          12 ROSE-CA              1:18.51    1:22.61  
  3 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA              1:16.99    1:24.24  
  4 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              1:27.36    1:31.13  
  5 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA              1:49.50    1:47.74  
  6 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                   NT    1:55.75  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          11 ROSE-CA              2:50.48    2:46.67  
     1:17.98  2:46.67                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              2:56.03    2:49.49  
     1:19.87  2:49.49                                                      
  2 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              2:57.99    2:52.11  
     1:21.98  2:52.11                                                      
  3 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              2:58.88    2:54.54  
     1:21.20  2:54.54                                                      
  4 Washington, Sophia R      12 ROSE-CA              3:00.78    2:55.54  
     1:23.20  2:55.54                                                      
  5 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              2:58.25    2:56.64  
     1:26.21  2:56.64                                                      
  6 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA              3:06.37    2:59.07  
     1:23.61  2:59.07                                                      
  7 Brooks, Antonia N         12 Unattached           3:02.63    3:00.87  
  8 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              3:00.13    3:01.62  
     1:24.30  3:01.62                                                      
  9 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA              3:07.51    3:09.15  
     1:25.06  3:09.15                                                      
 10 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              3:20.48    3:26.45  
     1:40.92  3:26.45                                                      
 11 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA              3:31.59    3:27.63  
     1:33.87  3:27.63                                                      
 12 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                   NT    3:29.38  
     1:38.48  3:29.38                                                      
 13 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                   NT    3:46.41  
 14 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    4:15.84  
     2:13.52  4:15.84                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walklett, Devyn M         14 ROSE-CA                31.41      30.85  
  2 Pak, Blake R              14 ROSE-CA                30.83      30.98  
  3 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA                31.93      31.08  
  4 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA                31.09      31.41  
  5 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA                31.04      31.88  
  6 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                31.24      31.92  
  7 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA                31.05      32.24  
  8 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA                32.84      32.56  
  9 Sanchez, Danielle R       14 ROSE-CA                32.40      33.13  
 10 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA                34.19      35.05  
 11 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA                36.96      37.25  
 12 Chen, Natalie A           14 ROSE-CA                36.81      38.32  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Blake R              14 ROSE-CA              1:06.19    1:06.00  
  2 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:08.56    1:07.25  
  3 Green, Caity E            13 ROSE-CA              1:09.09    1:07.78  
  4 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              1:07.30    1:07.97  
  5 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:09.10    1:08.57  
  6 Anich, Gabby N            13 ROSE-CA              1:08.88    1:08.88  
  7 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              1:09.20    1:09.04  
  8 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA              1:11.81    1:09.45  
  9 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:08.80    1:09.84  
 10 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              1:09.09    1:11.24  
 11 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:07.64    1:11.87  
 12 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              1:12.25    1:12.14  
 13 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              1:12.60    1:13.05  
 14 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              1:12.88    1:13.11  
 15 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:15.80    1:17.77  
 16 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA              1:20.71    1:19.50  
 17 Agarwal, Priya            13 ROSE-CA              1:24.47    1:21.67  
 18 Milton, Julia Q           14 ROSE-CA              1:28.95    1:23.33  
 19 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:21.94    1:24.20  
 20 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:26.91    1:25.54  
 21 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              1:24.69    1:26.98  
 22 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:30.94    1:29.59  
 23 Mnatzakanian, Liana E     14 ROSE-CA                   NT    1:57.51  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              2:33.85    2:30.81  
     1:14.22  2:30.81                                                      
  2 Anich, Gabby N            13 ROSE-CA              2:33.02    2:34.42  
     1:15.36  2:34.42                                                      
  3 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              2:29.64    2:35.85  
     1:15.28  2:35.85                                                      
  4 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              2:37.29    2:36.99  
     1:15.99  2:36.99                                                      
  5 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              2:29.11    2:40.15  
     1:17.99  2:40.15                                                      
  6 Sanchez, Danielle R       14 ROSE-CA              2:47.27    2:48.80  
     1:18.41  2:48.80                                                      
  7 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              2:34.02    2:49.28  
     1:19.17  2:49.28                                                      
  8 Milton, Julia Q           14 ROSE-CA                   NT    3:04.63  
     1:27.80  3:04.63                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mnatzakanian, Liana E     14 ROSE-CA                   NT      52.57  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA              1:18.87    1:17.51  
  2 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:13.24    1:17.72  
  3 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              1:22.03    1:19.26  
  4 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA              1:20.83    1:20.49  
  5 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:24.53    1:25.50  
  6 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA              1:33.50    1:30.19  
  7 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA              1:25.74    1:32.18  
  8 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:33.04    1:34.41  
  9 Chen, Natalie A           14 ROSE-CA              1:37.98    1:36.11  
 10 Agarwal, Priya            13 ROSE-CA              1:30.71    1:38.28  
 11 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:40.51    1:39.91  
 12 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:39.54    1:41.86  
 13 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:52.94    1:42.72  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA                   NT    2:44.99  
     1:22.00  2:44.99                                                      
  2 Anich, Gabby N            13 ROSE-CA                   NT    2:49.17  
     1:23.27  2:49.17                                                      
  3 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA                   NT    3:04.86  
     1:31.21  3:04.86                                                      
  4 Stone, Ellie A            14 ROSE-CA                   NT    3:07.64  
     1:34.01  3:07.64                                                      
  5 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              3:11.22    3:08.00  
     1:34.46  3:08.00                                                      
  6 Walklett, Devyn M         14 ROSE-CA              2:48.27    3:13.10  
     1:35.52  3:13.10                                                      
  7 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                   NT    3:21.45  
     1:38.85  3:21.45                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                51.63      50.44  
  2 Mnatzakanian, Liana E     14 ROSE-CA                   NT      53.12  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:29.53    1:29.02  
  2 Walklett, Devyn M         14 ROSE-CA              1:31.41    1:31.11  
  3 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA              1:28.02    1:31.30  
  4 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:29.97    1:31.63  
  5 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              1:33.64    1:31.98  
  6 Carey, Taylor B           13 ROSE-CA              1:27.74    1:34.77  
  7 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA              1:38.03    1:36.36  
  8 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:41.18    1:40.03  
  9 Agarwal, Priya            13 ROSE-CA              1:40.77    1:42.80  
 10 Hale, Nickey L            14 ROSE-CA              1:44.37    1:43.47  
 11 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:40.96    1:46.28  
 12 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA              1:42.85    1:46.43  
 13 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:52.42    1:53.85  
 -- Stone, Ellie A            14 ROSE-CA              1:35.66         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Amanda J             13 ROSE-CA                   NT    3:19.60  
     1:36.75  3:19.60                                                      
  2 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    3:26.44  
  3 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA                   NT    3:26.54  
     1:37.67  3:26.54                                                      
  4 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA                   NT    3:31.58  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisson, Ella K          14 ROSE-CA                37.05      32.71  
  2 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                34.35      34.42  
  3 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                54.48      47.11  
  4 Mnatzakanian, Liana E     14 ROSE-CA                   NT      55.67  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Blake R              14 ROSE-CA              1:30.21    1:15.57  
  2 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:16.57    1:16.59  
  3 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              1:17.74    1:16.93  
  4 Carboni, Arabella C       13 ROSE-CA              1:16.86    1:18.24  
  5 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:19.37    1:19.33  
  6 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:24.12    1:24.28  
  7 Lau, Amanda J             13 ROSE-CA              1:24.87    1:25.50  
  8 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              1:28.68    1:26.85  
  9 Agarwal, Priya            13 ROSE-CA              1:32.63    1:34.89  
 10 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:34.11    1:38.86  
 11 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              1:39.21    1:41.64  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walklett, Devyn M         14 ROSE-CA              2:44.50    2:40.53  
     1:16.49  2:40.53                                                      
  2 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              2:36.48    2:40.70  
     1:13.60  2:40.70                                                      
  3 Xu, Emily D               13 ROSE-CA              2:47.77    2:45.38  
     1:18.03  2:45.38                                                      
  4 Green, Caity E            13 ROSE-CA              2:45.35    2:47.08  
     1:18.43  2:47.08                                                      
  5 Hoffman, Katie M          14 ROSE-CA              2:47.01    2:47.65  
     1:20.85  2:47.65                                                      
  6 Anich, Gabby N            13 ROSE-CA              3:07.02    2:50.66  
     1:23.06  2:50.66                                                      
  7 Caramaschi, Isabella      14 ROSE-CA              2:53.10    2:52.79  
     1:22.74  2:52.79                                                      
  8 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA              2:56.12    2:53.09  
     1:20.88  2:53.09                                                      
  9 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              3:00.73    3:00.14  
     1:22.90  3:00.14                                                      
 10 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              2:57.44    3:02.08  
     1:25.74  3:02.08                                                      
 11 Carey, Taylor B           13 ROSE-CA              3:02.51    3:06.83  
     1:32.23  3:06.83                                                      
 12 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                   NT    3:09.49  
 13 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA              3:11.75    3:14.82  
     1:30.85  3:14.82                                                      
 14 Paterson, Natalia E       13 ROSE-CA              3:14.63    3:22.32  
     1:36.59  3:22.32                                                      
 15 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA                   NT    3:26.32  
     1:38.72  3:26.32                                                      
 16 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                   NT    3:49.08  
     1:48.60  3:49.08                                                      
 -- Milton, Julia Q           14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              5:47.29    5:47.90  
     1:18.69  2:45.48  4:28.95  5:47.90                                    
 
Girls 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higuchi, Miya K           15 ROSE-CA                28.60      29.73  
  2 Camacho, Alondra          17 ROSE-CA                30.79      30.12  
  3 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA                29.48      30.15  
  4 Pawlek, Sophia R          16 ROSE-CA                32.40      32.19  
  5 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA                32.68      32.49  
  6 Webber, Jazzy C           15 ROSE-CA                34.17      34.71  
  7 Galluzzi, Melissa J       15 ROSE-CA                35.83      34.92  
 
Girls 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              1:03.49    1:03.86  
  2 Camacho, Alondra          17 ROSE-CA              1:05.62    1:06.11  
  3 Wang, Rebecca             18 ROSE-CA              1:07.14    1:08.32  
  3 Higuchi, Teagan M         17 ROSE-CA              1:08.90    1:08.32  
  5 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:11.45    1:09.73  
  6 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              1:05.70    1:09.77  
  7 Walklett, Makena D        15 ROSE-CA              1:10.23    1:10.14  
  8 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              1:13.73    1:12.46  
  9 Pawlek, Sophia R          16 ROSE-CA              1:12.37    1:12.52  
 10 Aquino, Zoe L             17 ROSE-CA              1:09.80    1:13.78  
 11 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:13.07    1:15.26  
 12 Webber, Jazzy C           15 ROSE-CA              1:17.39    1:16.35  
 13 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              1:15.92    1:16.58  
 
Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              2:16.16    2:18.36  
     1:07.27  2:18.36                                                      
  2 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA              2:15.55    2:25.19  
     1:09.25  2:25.19                                                      
  3 Higuchi, Miya K           15 ROSE-CA              2:24.06    2:28.39  
     1:11.00  2:28.39                                                      
  4 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              2:32.88    2:37.71  
     1:16.10  2:37.71                                                      
  5 Walklett, Makena D        15 ROSE-CA              2:30.65    2:37.89  
     1:18.33  2:37.89                                                      
 
Girls 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Vanessa J          16 ROSE-CA              1:15.99    1:19.37  
  2 Pawlek, Sophia R          16 ROSE-CA              1:23.59    1:22.09  
  3 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              1:22.31    1:25.26  
  4 Galluzzi, Melissa J       15 ROSE-CA              1:35.17    1:26.54  
  5 Webber, Jazzy C           15 ROSE-CA              1:26.27    1:27.28  
  6 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:31.84    1:28.42  
  7 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              1:30.13    1:30.08  
  8 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:28.93    1:30.48  
 
Girls 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walklett, Makena D        15 ROSE-CA              2:44.06    2:56.50  
     1:26.26  2:56.50                                                      
  2 Aquino, Zoe L             17 ROSE-CA              2:59.06    2:57.44  
     1:25.82  2:57.44                                                      
  3 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              3:18.22    3:17.46  
     1:35.70  3:17.46                                                      
 
Girls 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altman, Amy L             16 ROSE-CA              1:22.72    1:27.30  
  2 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:36.04    1:38.73  
  3 Pawlek, Sophia R          16 ROSE-CA              1:53.45    1:48.93  
 
Girls 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altman, Amy L             16 ROSE-CA              2:54.06    3:07.64  
     1:31.41  3:07.64                                                      
  2 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              3:13.76    3:13.46  
     1:32.97  3:13.46                                                      
  3 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              3:06.55    3:15.46  
     1:35.43  3:15.46                                                      
 
Girls 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          16 ROSE-CA              1:10.40    1:09.72  
  2 Camacho, Alondra          17 ROSE-CA              1:17.29    1:15.93  
  3 Aquino, Zoe L             17 ROSE-CA              1:23.88    1:23.68  
  4 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:28.68    1:27.67  
 
Girls 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altman, Amy L             16 ROSE-CA              2:37.10    2:45.08  
     1:17.88  2:45.08                                                      
  2 Higuchi, Miya K           15 ROSE-CA              2:38.58    2:47.06  
     1:18.93  2:47.06                                                      
  3 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              2:49.17    2:48.52  
     1:21.94  2:48.52                                                      
  4 Walklett, Makena D        15 ROSE-CA              2:49.84    2:49.60  
     1:19.10  2:49.60                                                      
  5 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              2:45.84    2:50.50  
     1:21.96  2:50.50                                                      
  6 Higuchi, Teagan M         17 ROSE-CA              2:49.39    2:50.53  
     1:21.62  2:50.53                                                      
  7 Ring, Shannon M           15 ROSE-CA              2:40.51    2:52.21  
     1:21.24  2:52.21                                                      
  8 Aquino, Zoe L             17 ROSE-CA              2:57.40    3:00.30  
     1:23.27  3:00.30                                                      
  9 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              3:13.84    3:04.94  
     1:25.47  3:04.94                                                      
 -- Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              3:12.73         DQ  
 
Girls 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              5:50.64    5:58.65  
     1:20.92  2:55.61  4:37.16  5:58.65                                    
  2 Altman, Amy L             16 ROSE-CA              5:45.25    5:59.00  
     1:22.86  2:59.16  4:39.55  5:59.00                                    
  3 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA                   NT    6:13.14  
     1:23.52  3:02.97  4:48.62  6:13.14                                    
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                42.73      45.14  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                46.67      46.12  
  3 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                50.73      53.76  
  4 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:05.17    1:02.09  
  5 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:08.93    1:05.67  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA              1:26.23    1:30.09  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:37.29    1:38.34  
  3 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT    1:38.79  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                45.01      45.72  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                47.02      51.00  
  3 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                55.63    1:00.41  
  4 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:06.93    1:01.76  
  5 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:06.77    1:06.07  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                59.44      58.53  
  2 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA              1:03.01    1:00.50  
  3 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:13.87    1:11.56  
  4 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:16.66    1:12.79  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                57.84      55.69  
  2 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA              1:03.32      57.23  
  3 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:03.75    1:03.20  
  4 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT    1:07.29  
  5 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:14.01  
 -- Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:12.82         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA              1:45.26    1:46.63  
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                   NT    3:23.83  
     1:39.52  3:23.83                                                      
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Max                   10 ROSE-CA                36.09      33.15  
  2 Cervantes, Ryan A         10 ROSE-CA                33.43      33.45  
  3 Gu, Ethan                 10 ROSE-CA                37.04      34.68  
  4 Mann, Oliver              10 ROSE-CA                36.00      35.10  
  5 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                37.51      36.34  
  6 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                37.02      37.23  
  7 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                37.59      37.36  
  8 Seto, Troy A               9 ROSE-CA                38.43      38.62  
  9 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                44.21      41.63  
 10 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                59.30      43.53  
 11 Huo-Stevens, Elijah D     10 ROSE-CA                   NT      48.45  
 12 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                49.41      49.70  
 13 Feng, Gregory L           10 ROSE-CA                   NT      50.63  
 14 Hu, Henry                 10 ROSE-CA                51.37      52.62  
 15 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      52.82  
 16 Ma, Moses J                9 ROSE-CA                   NT    1:00.63  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              1:17.90    1:11.95  
  2 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              1:15.03    1:13.01  
  3 Gu, Max                   10 ROSE-CA              1:20.90    1:14.48  
  4 Gu, Ethan                 10 ROSE-CA                   NT    1:18.21  
  5 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA              1:24.48    1:20.68  
  6 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA              1:24.68    1:22.09  
  7 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:21.92    1:23.04  
  8 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA              1:21.35    1:23.08  
  9 Seto, Troy A               9 ROSE-CA              1:23.29    1:28.07  
 10 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA              1:34.03    1:34.99  
 11 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT    1:37.64  
 12 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                   NT    1:39.00  
 13 Yang, Jack M              10 ROSE-CA              1:46.32    1:47.44  
 14 Ma, Moses J                9 ROSE-CA                   NT    2:10.61  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J           10 ROSE-CA              2:36.45    2:35.55  
     1:15.00  2:35.55                                                      
  2 Gu, Max                   10 ROSE-CA                   NT    2:48.79  
     1:19.08  2:48.79                                                      
  3 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA              3:02.97    3:02.61  
     1:27.34  3:02.61                                                      
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Ethan                 10 ROSE-CA                43.46      38.90  
  2 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA                42.70      44.47  
  3 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                50.21      47.40  
  4 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                51.04      48.41  
  5 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                51.65      53.38  
  6 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                59.34      55.74  
  7 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA              1:07.33      56.43  
  8 Hu, Henry                 10 ROSE-CA              1:01.13    1:00.66  
  9 Huo-Stevens, Elijah D     10 ROSE-CA                   NT    1:00.89  
 10 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT    1:01.02  
 11 Feng, Gregory L           10 ROSE-CA                   NT    1:01.55  
 12 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:09.24    1:04.43  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Ryan A         10 ROSE-CA              1:36.59    1:26.72  
  2 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA              1:36.71    1:35.78  
  3 Seto, Troy A               9 ROSE-CA              1:41.12    1:40.10  
  4 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA              1:50.54    1:46.90  
  5 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                   NT    1:49.62  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA                41.10      41.61  
  2 Mann, Oliver              10 ROSE-CA                48.23      46.98  
  3 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                51.58      49.28  
  4 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA                49.58      51.51  
  5 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA                50.81      52.17  
  6 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                51.97      54.09  
  7 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                57.65      56.93  
  8 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                56.47      57.71  
  9 Hu, Henry                 10 ROSE-CA              1:00.85      57.89  
 10 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                58.53      58.78  
 11 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA              1:03.71      59.33  
 12 Feng, Gregory L           10 ROSE-CA                   NT    1:03.35  
 13 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT    1:03.41  
 14 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT    1:12.00  
 15 Ma, Moses J                9 ROSE-CA                   NT    1:13.82  
 16 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:20.48    1:19.88  
 -- Huo-Stevens, Elijah D     10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              1:30.59    1:32.96  
  2 Cervantes, Ryan A         10 ROSE-CA              1:38.64    1:38.51  
  3 Lee, Elliott J             9 ROSE-CA              1:49.37    1:48.54  
  4 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA              1:52.58    1:51.18  
  5 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA              2:00.96    1:56.89  
  6 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA              2:09.18    2:04.29  
 -- Bai, Elliott T            10 ROSE-CA              2:12.52         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Max                   10 ROSE-CA                42.77      35.91  
  2 Gu, Ethan                 10 ROSE-CA                41.80      38.62  
  3 Mann, Oliver              10 ROSE-CA                41.30      41.12  
  4 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                42.99      41.23  
  5 Wolfsohn, Kyle M          10 ROSE-CA                43.99      42.83  
  6 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                50.70      49.01  
  7 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                57.35      54.41  
  8 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                58.39      55.16  
  9 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA              1:16.90      56.34  
 10 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      57.47  
 11 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA                   NT    1:00.76  
 12 Feng, Gregory L           10 ROSE-CA                   NT    1:01.88  
 13 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:00.28    1:06.89  
 -- Hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Ma, Moses J                9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J           10 ROSE-CA              1:25.46    1:20.00  
  2 Devis, Kenneth Christian  10 ROSE-CA              1:25.98    1:25.12  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nicholas J           10 ROSE-CA              3:00.36    2:53.04  
     1:21.22  2:53.04                                                      
  2 Lee, Jake C               10 ROSE-CA              2:57.83    3:01.29  
     1:26.34  3:01.29                                                      
  3 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              3:12.06    3:12.16  
     1:37.62  3:12.16                                                      
  4 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              3:21.78    3:16.78  
     1:29.81  3:16.78                                                      
 -- Seto, Troy A               9 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:56.97       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquino, Lcndr V           12 ROSE-CA                32.16      31.28  
  2 Villaluna, Thai C         11 ROSE-CA                33.74      33.07  
  3 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                34.43      34.01  
  4 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                43.30      40.64  
  4 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                43.49      40.64  
  6 Scott, Jackson N          12 ROSE-CA                39.57      40.73  
  7 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA                41.35      41.49  
  8 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                44.59      41.70  
  9 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                38.39      41.97  
 10 Chen, Matthew E           11 ROSE-CA                46.35      45.09  
 11 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT      46.08  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Ian V               12 ROSE-CA              1:10.87    1:08.97  
  2 Lee, Theo C               11 ROSE-CA              1:22.64    1:18.62  
  3 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              1:19.82    1:19.25  
  4 Jeffries, Dylan F         11 ROSE-CA              1:19.59    1:21.77  
  5 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:21.39    1:21.92  
  6 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT    1:26.61  
  7 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:25.80    1:29.38  
  8 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              1:28.47    1:31.13  
  9 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA              1:35.46    1:32.36  
 10 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA              1:32.15    1:33.91  
 11 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA              1:44.41    1:34.83  
 12 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA              1:36.01    1:36.00  
 13 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT    1:47.01  
 14 Lam, Warren K             11 ROSE-CA                   NT    1:47.54  
 15 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT    1:50.81  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villaluna, Thai C         11 ROSE-CA              2:34.21    2:35.23  
     1:14.53  2:35.23                                                      
  2 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              2:49.68    2:49.69  
     1:22.63  2:49.69                                                      
  3 Lee, Theo C               11 ROSE-CA              2:56.57    2:53.73  
     1:23.29  2:53.73                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA                35.55      35.06  
  2 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                41.50      40.23  
  3 Castro, Christian M       11 ROSE-CA                42.76      42.13  
  4 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      44.38  
  5 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA                46.05      44.84  
  6 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                43.99      46.48  
  7 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA                48.20      48.25  
  8 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                47.55      49.89  
  9 Lahlou, Moe               11 ROSE-CA                51.49      50.54  
 10 Scott, Jackson N          12 ROSE-CA                59.79      51.20  
 11 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      55.41  
 12 Lam, Warren K             11 ROSE-CA                   NT      57.40  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA              1:16.40    1:15.65  
  2 Aquino, Lcndr V           12 ROSE-CA              1:24.90    1:18.84  
  3 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              1:20.33    1:19.38  
  4 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              1:29.65    1:31.81  
  5 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              1:36.00    1:39.08  
  6 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA              1:47.40    1:50.63  
  7 Chen, Matthew E           11 ROSE-CA                   NT    1:51.50  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Theo C               11 ROSE-CA                48.42      48.20  
  2 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                52.92      49.50  
  3 Crowley, Will M           11 ROSE-CA                51.65      49.67  
  4 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                50.90      51.75  
  5 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      53.07  
  6 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                   NT      53.12  
  7 Lam, Warren K             11 ROSE-CA                   NT      54.66  
  8 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      57.18  
  9 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT      57.61  
 10 Lahlou, Moe               11 ROSE-CA              1:00.93    1:00.01  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              1:26.05    1:26.64  
  2 Kim, Nathan               12 ROSE-CA              1:27.19    1:29.59  
  3 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA              1:33.75    1:34.10  
  4 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:44.62    1:50.53  
  5 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:53.50    1:53.98  
  6 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              1:58.37    1:55.70  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA              3:14.02    3:07.80  
     1:31.61  3:07.80                                                      
  2 West, Ian V               12 ROSE-CA                   NT    3:18.28  
     1:36.38  3:18.28                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        12 ROSE-CA                33.34      32.41  
  2 Kim, Nathan               12 ROSE-CA                34.06      33.62  
  3 Villanueva, Christian S   12 ROSE-CA                36.94      35.31  
  4 West, Ian V               12 ROSE-CA                36.54      35.49  
  5 Villaluna, Thai C         11 ROSE-CA                37.21      36.68  
  6 Crowley, Will M           11 ROSE-CA                40.09      38.58  
  7 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA                39.51      39.59  
  8 Jeffries, Dylan F         11 ROSE-CA                40.29      40.63  
  9 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                44.39      43.92  
 10 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                44.60      46.45  
 11 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                57.82      46.57  
 12 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA                54.78      50.32  
 13 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      51.32  
 14 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT      56.68  
 15 Lahlou, Moe               11 ROSE-CA              1:09.36      58.09  
 16 Lam, Warren K             11 ROSE-CA                   NT      59.61  
 17 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT    1:01.67  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA              1:33.16    1:34.56  
  2 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:34.66    1:37.52  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villaluna, Thai C         11 ROSE-CA              2:56.05    2:53.24  
     1:20.47  2:53.24                                                      
  2 Lee, Theo C               11 ROSE-CA              3:15.36    3:08.72  
     1:31.47  3:08.72                                                      
  3 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              3:15.34    3:12.76  
     1:27.45  3:12.76                                                      
  4 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              3:36.72    3:33.06  
     1:38.16  3:33.06                                                      
  5 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                   NT    3:41.80  
 -- Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:48.73       DQ                                                      
 -- Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              3:41.84         DQ  
     1:56.58       DQ                                                      
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Ian V               12 ROSE-CA                   NT    6:08.53  
     1:26.10  3:00.64  4:47.49  6:08.53                                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA                28.48      28.67  
  2 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA                29.32      29.92  
  3 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA                30.29      30.92  
  4 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA                34.15      32.96  
  5 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                36.10      36.65  
  6 Martin, Rory F            14 ROSE-CA                42.32      40.50  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Rafael                13 ROSE-CA                55.60      56.65  
  2 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA                59.59    1:02.68  
  3 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              1:02.48    1:03.02  
  4 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              1:02.60    1:03.12  
  5 Padilla, AJ J             14 ROSE-CA              1:06.51    1:04.22  
  6 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:04.50    1:04.35  
  7 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              1:03.84    1:04.65  
  8 Murphy, Jack P            13 ROSE-CA              1:07.29    1:05.19  
  9 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              1:07.52    1:05.65  
 10 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:05.71    1:06.64  
 11 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA              1:08.79    1:07.37  
 12 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              1:06.72    1:08.40  
 13 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              1:10.36    1:09.35  
 14 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA              1:10.55    1:09.45  
 15 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:08.87    1:09.54  
 16 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:09.71    1:10.22  
 17 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              1:10.00    1:10.47  
 18 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA              1:17.87    1:11.79  
 19 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:12.90    1:12.31  
 20 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              1:09.15    1:12.42  
 21 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA              1:14.02    1:14.17  
 22 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:13.72    1:15.26  
 23 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:17.98    1:19.50  
 24 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA              1:22.22    1:21.73  
 25 Zurabyan, Albert A        14 ROSE-CA                   NT    1:32.73  
 26 Martin, Rory F            14 ROSE-CA              1:37.50    1:39.46  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              2:20.38    2:22.17  
     1:08.40  2:22.17                                                      
  2 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              2:23.75    2:22.55  
     1:11.00  2:22.55                                                      
  3 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              2:23.34    2:24.85  
     1:10.69  2:24.85                                                      
  4 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              2:26.05    2:29.23  
     1:12.76  2:29.23                                                      
  5 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              2:35.90    2:35.82  
     1:14.60  2:35.82                                                      
  6 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              2:46.55    2:46.81  
     1:16.19  2:46.81                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              1:09.22    1:11.26  
  2 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:17.70    1:16.04  
  3 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA              1:15.31    1:17.75  
  4 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              1:18.92    1:19.31  
  5 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              1:21.63    1:19.95  
  6 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:23.80    1:21.42  
  7 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:20.00    1:23.81  
  8 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:33.26    1:31.14  
  9 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:30.98    1:32.76  
 10 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA              1:40.24    1:37.26  
 11 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT    1:43.33  
 12 Martin, Rory F            14 ROSE-CA              1:49.17    1:54.63  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              2:43.71    2:38.55  
     1:17.92  2:38.55                                                      
  2 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              2:47.46    2:46.64  
     1:22.38  2:46.64                                                      
  3 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              2:44.11    2:47.66  
     1:22.38  2:47.66                                                      
  4 Rho, Sean S               13 ROSE-CA                   NT    2:49.61  
     1:24.58  2:49.61                                                      
  5 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA                   NT    3:01.62  
     1:27.47  3:01.62                                                      
  6 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA                   NT    3:11.38  
     1:34.79  3:11.38                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              1:24.01    1:20.37  
  2 Padilla, AJ J             14 ROSE-CA              1:21.66    1:20.41  
  3 Beagle, Braden R          13 ROSE-CA              1:27.05    1:23.74  
  4 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:24.89    1:24.82  
  5 Blake, Harrison I         13 ROSE-CA              1:32.28    1:24.96  
  6 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:26.63    1:27.29  
  7 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA              1:29.92    1:31.38  
  8 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA              1:33.93    1:32.80  
  9 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              1:33.11    1:32.90  
 10 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA              1:42.62    1:33.42  
 11 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:41.61    1:39.70  
 12 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:47.28    1:40.28  
 13 Ortega, Maaso L           13 ROSE-CA              1:42.46    1:42.87  
 14 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA              1:55.26    1:49.62  
 15 Martin, Rory F            14 ROSE-CA              2:04.28    2:03.60  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              3:03.37    3:04.41  
     1:29.25  3:04.41                                                      
  2 Padilla, AJ J             14 ROSE-CA              3:12.51    3:07.45  
     1:30.46  3:07.45                                                      
  3 Sharp, Marshall C         14 ROSE-CA              3:04.81    3:07.48  
     1:26.96  3:07.48                                                      
  4 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA                   NT    3:21.95  
     1:38.27  3:21.95                                                      
  5 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA                   NT    3:24.94  
     1:41.96  3:24.94                                                      
  6 Cho, Vincent              13 ROSE-CA                   NT    3:25.52  
     1:42.18  3:25.52                                                      
  7 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    3:45.30  
     1:46.41  3:45.30                                                      
  8 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA                   NT    4:05.72  
     1:52.68  4:05.72                                                      
 
Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zurabyan, Albert A        14 ROSE-CA                   NT      50.73  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Padilla, AJ J             14 ROSE-CA              1:12.46    1:10.19  
  2 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:13.51    1:10.94  
  3 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              1:13.77    1:11.92  
  4 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              1:15.94    1:16.90  
  5 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:14.90    1:17.91  
  6 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:26.54    1:25.97  
  7 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:27.68    1:27.81  
 -- Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              1:26.24         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:18.39       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Rafael                13 ROSE-CA              2:24.59    2:21.78  
     1:04.23  2:21.78                                                      
  2 Blake, Harrison I         13 ROSE-CA              2:32.67    2:30.05  
     1:09.57  2:30.05                                                      
  3 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              2:39.29    2:38.56  
     1:15.92  2:38.56                                                      
  4 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              2:39.83    2:39.07  
     1:13.73  2:39.07                                                      
  5 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              2:40.79    2:41.53  
     1:17.37  2:41.53                                                      
  6 Rostomyan, Arsen          13 ROSE-CA              2:40.44    2:42.92  
     1:16.05  2:42.92                                                      
  7 Bryden, Lennon J          13 ROSE-CA              2:49.53    2:43.61  
     1:16.28  2:43.61                                                      
  8 Murphy, Jack P            13 ROSE-CA              2:49.26    2:45.84  
     1:16.72  2:45.84                                                      
  9 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              2:52.60    2:47.05  
     1:21.27  2:47.05                                                      
 10 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              2:51.50    2:51.39  
     1:19.03  2:51.39                                                      
 11 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              2:52.82    2:53.70  
     1:22.34  2:53.70                                                      
 12 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              3:32.32    3:00.39  
     1:23.35  3:00.39                                                      
 13 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    3:13.37  
     1:26.78  3:13.37                                                      
 -- Cho, Vincent              13 ROSE-CA              3:21.32         DQ  
     1:38.37       DQ                                                      
 -- Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              2:49.59         DQ  
     1:18.48       DQ                                                      
 -- Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:38.95       DQ                                                      
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA                   NT    6:06.34  
     1:29.95  3:02.33  4:45.87  6:06.34                                    
 
Boys 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA                27.28      26.58  
  2 Smith, Michael H          15 ROSE-CA                27.33      27.05  
  3 Beck, Daniel F            17 ROSE-CA                27.69      27.11  
  4 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                29.57      28.82  
  5 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA                28.25      29.04  
  6 Wang, Max J               16 ROSE-CA                29.76      29.58  
  7 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA                30.45      30.65  
  8 Tsai, Sean                18 ROSE-CA                   NT    1:03.54  
 
Boys 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haegelin, Jeffrey A       17 ROSE-CA                59.62      58.10  
  2 Beck, Daniel F            17 ROSE-CA              1:03.30      58.91  
  3 Smith, Michael H          15 ROSE-CA              1:01.08      58.96  
  4 Singh, Pranay V           16 ROSE-CA                59.22      59.60  
  5 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA                59.34      59.88  
  6 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA              1:03.35    1:00.02  
  7 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA              1:01.76    1:02.99  
  8 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              1:02.64    1:03.76  
  9 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA              1:01.85    1:04.00  
 10 Dudas, Jack R             16 ROSE-CA              1:06.87    1:04.29  
 11 Wang, Max J               16 ROSE-CA              1:05.55    1:05.48  
 12 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              1:08.70    1:06.28  
 13 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              1:05.06    1:07.47  
 14 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              1:09.18    1:09.41  
 15 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA              1:17.32    1:13.56  
 16 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              1:12.97    1:15.24  
 17 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              1:18.02    1:19.02  
 -- Ek, Joseph A              15 ROSE-CA              1:06.33         DQ  
 
Boys 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          15 ROSE-CA              2:10.01    2:10.26  
     1:01.74  2:10.26                                                      
  2 Haegelin, Jeffrey A       17 ROSE-CA              2:07.93    2:10.33  
     1:01.61  2:10.33                                                      
  3 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA              2:10.33    2:13.08  
     1:03.10  2:13.08                                                      
  4 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA              2:08.16    2:13.13  
     1:04.98  2:13.13                                                      
  5 Su, Andy                  15 ROSE-CA              2:12.89    2:15.09  
     1:04.14  2:15.09                                                      
  6 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              2:14.07    2:19.56  
     1:07.45  2:19.56                                                      
  7 Beck, Daniel F            17 ROSE-CA              2:23.08    2:20.27  
     1:06.54  2:20.27                                                      
  8 Lau, Bryan J              16 ROSE-CA              2:55.13    2:58.55  
     1:22.56  2:58.55                                                      
  9 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              2:53.84    2:59.38  
     1:23.13  2:59.38                                                      
 
Boys 15-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                18 ROSE-CA                   NT    1:10.16  
 
Boys 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA              1:06.67    1:06.15  
  2 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA              1:19.98    1:12.93  
  3 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              1:18.55    1:17.07  
  4 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA              1:14.77    1:17.75  
  5 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA              1:22.55    1:19.80  
 
Boys 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA              2:23.30    2:24.85  
     1:10.26  2:24.85                                                      
  2 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA              2:39.55    2:43.57  
     1:19.61  2:43.57                                                      
  3 Koyama, Jo                15 ROSE-CA                   NT    2:44.99  
     1:22.00  2:44.99                                                      
  4 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              2:38.83    2:45.17  
     1:21.42  2:45.17                                                      
  5 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA                   NT    2:56.50  
     1:26.26  2:56.50                                                      
  6 Wang, Max J               16 ROSE-CA                   NT    3:13.10  
     1:35.52  3:13.10                                                      
 
Boys 15-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                18 ROSE-CA                   NT    1:15.28  
 
Boys 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA              1:26.35    1:25.09  
  2 Wang, Max J               16 ROSE-CA              1:35.03    1:28.02  
  3 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              1:25.27    1:28.88  
  4 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              1:31.77    1:32.85  
  5 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              1:36.09    1:33.73  
  6 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA              1:43.82    1:43.37  
 -- Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Humphrey, Michael O       17 ROSE-CA              2:47.54    2:48.50  
     1:20.48  2:48.50                                                      
  2 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              2:53.61    2:59.41  
     1:26.05  2:59.41                                                      
  3 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              3:00.73    3:07.89  
     1:29.42  3:07.89                                                      
  4 Haegelin, Jeffrey A       17 ROSE-CA                   NT    3:12.60  
     1:31.61  3:12.60                                                      
  5 Ferguson, Brian C         16 ROSE-CA              3:16.56    3:17.54  
     1:37.86  3:17.54                                                      
  6 Debonne, Jensen E         15 ROSE-CA                   NT    3:44.18  
     1:47.57  3:44.18                                                      
 
Boys 15-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                18 ROSE-CA                   NT    1:20.51  
 
Boys 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA              1:05.53    1:06.17  
  2 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA              1:13.16    1:12.10  
  3 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              1:12.76    1:13.62  
  4 Lau, Bryan J              16 ROSE-CA              1:40.68    1:35.16  
 -- Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA              1:49.84         DQ  
 
Boys 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singh, Pranay V           16 ROSE-CA              2:19.70    2:26.06  
     1:05.62  2:26.06                                                      
 
Boys 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael H          15 ROSE-CA              2:39.56    2:27.61  
     1:10.20  2:27.61                                                      
  2 Fanelli, Marke R          15 ROSE-CA              2:25.98    2:29.24  
     1:08.91  2:29.24                                                      
  3 Su, Andy                  15 ROSE-CA              2:39.63    2:32.64  
     1:12.85  2:32.64                                                      
  4 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              2:36.27    2:35.47  
     1:14.31  2:35.47                                                      
  5 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              2:40.02    2:43.17  
     1:19.46  2:43.17                                                      
  6 Dudas, Jack R             16 ROSE-CA              2:57.70    2:50.38  
     1:21.73  2:50.38                                                      
 -- Singh, Pranay V           16 ROSE-CA              2:30.42         DQ  
     1:09.53       DQ                                                      
 
Boys 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singh, Pranay V           16 ROSE-CA              5:07.00    5:19.06  
     1:10.04  2:35.80  4:09.28  5:19.06                                    
  2 Su, Andy                  15 ROSE-CA              5:27.98    5:26.29  
     1:16.93  2:40.98  4:15.79  5:26.29                                    
  3 Roshandel, Mani B         16 ROSE-CA              5:45.50    5:50.18  
     1:18.59  2:51.83  4:28.08  5:50.18