ROSE Intrasquad Meet - Meet Results

ROSE Intrasquad Meet
8/5/2017 - 8/5/2017
Pasadena, California United States
Updated: 8/8/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
               2017 CA August 5, 2017 ROSE Intrasquad - 8/5/2017               
                          Aug 5 Intrasquad meet 2017                           
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavergne, Chloe E          6 ROSE-CA                   NT      57.56  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lavergne, Chloe E          6 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavergne, Chloe E          6 ROSE-CA                   NT    1:10.32  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                35.36      37.35  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                43.69      46.69  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA              1:22.32    1:25.17  
       40.14  1:25.17                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT      33.11  
  2 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA                37.71      33.74  
  3 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                37.67      42.74  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              1:10.39    1:09.29  
  2 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA              1:20.10    1:17.65  
       36.01  1:17.65                                                      
  3 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              1:20.70    1:19.16  
       36.13  1:19.16                                                      
  4 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              1:18.84    1:19.21  
       36.60  1:19.21                                                      
  5 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:26.53    1:20.18  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA                34.63      34.71  
  2 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA                39.27      38.19  
  3 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                42.51      41.23  
  4 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT      44.66  
  5 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT      47.00  
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT      47.03  
 -- Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                46.80         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              1:16.60    1:16.66  
       37.53  1:16.66                                                      
  2 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:24.03    1:24.65  
       41.14  1:24.65                                                      
  3 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA              1:24.72    1:26.60  
       41.48  1:26.60                                                      
  4 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA              1:28.68    1:26.90  
       41.36  1:26.90                                                      
  5 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:32.41    1:33.85  
       45.93  1:33.85                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT      50.32  
  2 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT      56.80  
  3 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT    1:05.02  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA              1:27.66    1:28.44  
       40.81  1:28.44                                                      
  2 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA              1:37.83    1:36.81  
       44.79  1:36.81                                                      
  3 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA              1:39.24    1:39.40  
       46.12  1:39.40                                                      
  4 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA              1:42.01    1:40.95  
       48.63  1:40.95                                                      
  5 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:42.91    1:44.93  
       50.70  1:44.93                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia A        10 ROSE-CA                34.58      34.71  
  2 Ohanesian, Hasmik         10 ROSE-CA                36.22      36.11  
  3 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA                36.99      36.23  
  4 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA                41.18      39.06  
  5 Georgino, Kate L          10 ROSE-CA                37.68      39.42  
  6 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA                40.38      40.52  
  7 Ordaz, Melissa R          10 ROSE-CA                42.74      42.18  
  8 Dean, Leah A               9 ROSE-CA                41.60      44.95  
  9 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                48.92      48.66  
 10 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT      48.99  
 11 Mahelona-Janilkarn, Mali  10 ROSE-CA                   NT      50.48  
 12 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT      53.99  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              1:21.33    1:15.00  
       35.44  1:15.00                                                      
  2 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:36.29    1:30.15  
  3 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    1:40.31  
       41.98  1:40.31                                                      
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisano, Julia C           10 ROSE-CA              1:22.72    1:20.67  
       39.49  1:20.67                                                      
  2 Boumajdi, Victoria        10 ROSE-CA                   NT    1:25.25  
       36.94  1:25.25                                                      
  3 Saito, Kaoru A            10 ROSE-CA              1:26.20    1:26.71  
       40.07  1:26.71                                                      
  4 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA              1:33.17    1:27.28  
       39.19  1:27.28                                                      
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           10 ROSE-CA              2:38.14    2:40.64  
       34.50  1:16.03  2:01.99  2:40.64                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA                27.60      27.36  
  2 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA                27.60      29.00  
  3 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA                30.21      29.17  
  4 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                28.34      30.14  
  5 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA                31.41      31.42  
  6 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                35.02      31.82  
  7 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                32.53      32.91  
  8 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                32.53      32.97  
  9 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA                33.38      33.28  
 10 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                42.38      34.47  
 11 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                39.21      35.34  
 12 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA                36.59      36.31  
 13 Masters, Blythe A         12 ROSE-CA                39.09      37.09  
 14 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                44.88      43.95  
 15 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT      44.10  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              1:02.18      59.55  
  2 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              1:00.16    1:00.35  
       28.69  1:00.35                                                      
  3 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              1:06.85    1:03.38  
       30.43  1:03.38                                                      
  4 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              1:11.39    1:03.61  
       30.11  1:03.61                                                      
  5 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA              1:00.52    1:03.63  
       29.96  1:03.63                                                      
  6 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              1:04.69    1:07.56  
       31.61  1:07.56                                                      
  7 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA              1:08.89    1:10.07  
       33.39  1:10.07                                                      
  8 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA              1:12.22    1:10.81  
       34.08  1:10.81                                                      
  9 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:15.21    1:11.28  
       34.15  1:11.28                                                      
 10 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA              1:12.98    1:13.79  
 11 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:39.36    1:38.51  
       46.23  1:38.51                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              2:22.86    2:18.51  
       31.02  1:05.96  1:42.53  2:18.51                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                32.92      32.56  
  2 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                33.73      33.64  
  3 Kim, Lola J               11 ROSE-CA                34.21      34.98  
  4 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                38.85      37.57  
  5 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA                35.70      37.95  
  6 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                39.38      38.33  
  7 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA                42.00      40.14  
  8 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA                51.35      42.50  
  9 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                44.39      44.58  
 10 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT      45.29  
 11 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      45.37  
 12 Masters, Blythe A         12 ROSE-CA                46.50      46.18  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              11 ROSE-CA              1:04.72    1:05.55  
       31.41  1:05.55                                                      
  2 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              1:08.03    1:08.33  
       32.68  1:08.33                                                      
  3 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              1:12.70    1:12.78  
       34.97  1:12.78                                                      
  4 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              1:07.84    1:13.33  
       35.34  1:13.33                                                      
  5 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA              1:10.62    1:14.04  
  6 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA              1:19.04    1:16.94  
       37.60  1:16.94                                                      
  7 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA              1:30.14    1:17.32  
       37.17  1:17.32                                                      
  8 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              1:16.30    1:17.94  
       38.55  1:17.94                                                      
  9 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA              1:26.22    1:20.98  
       40.21  1:20.98                                                      
 10 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:27.98    1:30.37  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                   NT    2:33.54  
       36.04  1:14.79  1:54.18  2:33.54                                    
  2 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA                   NT    2:38.23  
       37.51  1:17.35  1:57.96  2:38.23                                    
  3 Pooladi, Liana            12 ROSE-CA              2:32.68    2:39.35  
       38.88  1:19.87  1:59.88  2:39.35                                    
  4 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA                   NT    2:46.70  
       39.18  1:22.03  2:05.41  2:46.70                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redson, Makiah I          12 ROSE-CA                39.91      39.67  
  2 Yagura, Kaylin A          11 ROSE-CA                43.70      42.61  
  3 Jurgensen, Siena          11 ROSE-CA                42.63      43.69  
  4 Eshel, Lucianna G         12 ROSE-CA                46.26      46.38  
  5 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      50.19  
  6 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                54.27      50.66  
  7 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT      52.24  
  8 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                56.89      53.30  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Limongelli, Sophie E      11 ROSE-CA              1:40.84    1:40.47  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              2:49.53    2:39.79  
       36.95  1:16.84  1:58.97  2:39.79                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA                29.90      29.59  
  2 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA                33.17      33.25  
  3 Joswick, Won Joo S        12 ROSE-CA                40.84      33.38  
  4 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                36.91      37.54  
  5 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                42.74      40.06  
  6 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT      46.45  
  7 Eshel, Lucianna G         12 ROSE-CA                   NT      48.13  
  8 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT      55.40  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            12 ROSE-CA              1:06.98    1:06.71  
       31.08  1:06.71                                                      
  2 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              1:08.80    1:08.82  
       32.65  1:08.82                                                      
  3 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              1:18.28    1:18.80  
       34.74  1:18.80                                                      
  4 Limongelli, Sophie E      11 ROSE-CA              1:39.40    1:36.63  
       45.55  1:36.63                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA                   NT    2:33.94  
       34.29  1:13.03  1:53.86  2:33.94                                    
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cecconello, Lauren A      12 ROSE-CA              1:15.36    1:12.86  
       35.03  1:12.86                                                      
  2 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              1:14.13    1:12.97  
  3 Garcia, Alexandra C       12 ROSE-CA              1:14.49    1:13.58  
       34.35  1:13.58                                                      
  4 Neufer, Hailey N          11 ROSE-CA              1:15.86    1:14.32  
       34.13  1:14.32                                                      
  5 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              1:21.15    1:15.06  
       34.25  1:15.06                                                      
  6 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA              1:14.80    1:17.16  
       36.19  1:17.16                                                      
  7 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA              1:21.51    1:19.60  
       37.52  1:19.60                                                      
  8 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:21.71    1:22.68  
       38.09  1:22.68                                                      
  9 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:29.62    1:26.03  
       40.16  1:26.03                                                      
 10 Rostomyan, Ani            12 ROSE-CA              1:45.78    1:27.65  
       41.89  1:27.65                                                      
 11 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA              1:28.77    1:28.79  
       41.56  1:28.79                                                      
 12 Masters, Blythe A         12 ROSE-CA              1:32.62    1:29.23  
 13 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA              1:39.54    1:31.30  
       42.22  1:31.30                                                      
 14 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                   NT    1:39.73  
       47.16  1:39.73                                                      
 -- Eshel, Lucianna G         12 ROSE-CA                   NT         DQ  
       47.35       DQ                                                      
 -- Limongelli, Sophie E      11 ROSE-CA              1:31.57         DQ  
       44.49       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Lola J               11 ROSE-CA              2:45.43    2:34.16  
       34.75  1:14.60  1:57.02  2:34.16                                    
  2 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              2:36.61    2:35.42  
       32.77  1:11.34  1:58.90  2:35.42                                    
  3 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              2:39.61    2:41.89  
       34.43  1:17.71  2:05.40  2:41.89                                    
  4 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA              2:48.66    2:47.29  
       37.60  1:20.58  2:06.39  2:47.29                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA                27.69      28.26  
  2 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                27.43      28.76  
  3 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA                28.73      29.20  
  4 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA                32.29      31.00  
  5 Koyama, Mai               13 ROSE-CA                32.84      32.19  
  6 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                31.91      32.24  
  7 Milton, Julia Q           14 ROSE-CA                33.16      32.29  
  8 Anderson, Isabel G        13 ROSE-CA                35.02      33.83  
  9 Nepomuceno Valencia, Dan  13 ROSE-CA                41.75      39.89  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA                54.86      56.35  
       27.08    56.35                                                      
  2 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA              1:01.68    1:01.12  
       28.84  1:01.12                                                      
  3 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                59.77    1:03.03  
       29.28  1:03.03                                                      
  4 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              1:02.70    1:03.05  
  5 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              1:04.06    1:04.44  
  6 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              1:03.76    1:05.34  
  7 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:05.56    1:06.58  
       31.64  1:06.58                                                      
  8 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:11.45    1:12.12  
       33.68  1:12.12                                                      
  9 Milton, Julia Q           14 ROSE-CA              1:12.71    1:12.95  
       34.78  1:12.95                                                      
 10 Anderson, Isabel G        13 ROSE-CA              1:17.28    1:14.98  
       34.01  1:14.98                                                      
 11 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:19.09    1:15.34  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              2:16.96    2:17.47  
       32.00  1:06.98  1:42.64  2:17.47                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                42.38      43.42  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              1:00.09    1:02.38  
       30.23  1:02.38                                                      
  2 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:06.42    1:07.19  
       32.20  1:07.19                                                      
  3 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:16.43    1:15.91  
       37.07  1:15.91                                                      
  4 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              1:16.18    1:17.28  
       37.10  1:17.28                                                      
  5 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:19.91    1:20.92  
  6 Anderson, Isabel G        13 ROSE-CA              1:30.01    1:25.69  
       39.38  1:25.69                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             13 ROSE-CA              2:09.30    2:14.68  
       30.97  1:04.46  1:39.38  2:14.68                                    
  2 Lennox, Siouxsie X        14 ROSE-CA              2:35.51    2:30.68  
       35.75  1:13.88  1:53.39  2:30.68                                    
  3 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA                   NT    3:07.02  
       44.77  1:31.94  2:19.71  3:07.02                                    
 -- Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              2:43.23         DQ  
       38.21  1:19.11  2:00.16       DQ                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                42.66      44.10  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Mai               13 ROSE-CA              1:26.33    1:24.83  
       40.27  1:24.83                                                      
  2 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA              1:27.55    1:27.02  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Mai               13 ROSE-CA              3:00.17    3:02.54  
       42.70  1:28.65  2:15.72  3:02.54                                    
  2 Tahmasian, Leilian        14 ROSE-CA                   NT    3:04.94  
       40.47  1:27.32  2:15.83  3:04.94                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                44.06      39.76  
 -- Nepomuceno Valencia, Dan  13 ROSE-CA                49.44         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              1:17.52    1:18.66  
       34.87  1:18.66                                                      
  2 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:30.79    1:21.74  
       37.87  1:21.74                                                      
  3 Milton, Julia Q           14 ROSE-CA              1:39.93    1:30.89  
       40.84  1:30.89                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA                   NT    2:37.72  
       34.71  1:13.97  1:57.34  2:37.72                                    
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              1:31.88    1:17.38  
       35.75  1:17.38                                                      
 -- Nepomuceno Valencia, Dan  13 ROSE-CA              1:43.24         DQ  
       43.38       DQ                                                      
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Rebecca             18 ROSE-CA                26.19      26.24  
  2 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA                28.86      28.68  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Rebecca             18 ROSE-CA                57.01      57.66  
       27.30    57.66                                                      
  2 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              1:00.95    1:03.42  
       30.01  1:03.42                                                      
  3 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              1:08.11    1:06.06  
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              2:07.35    2:10.90  
       30.08  1:02.84  1:36.91  2:10.90                                    
  2 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              2:26.29    2:25.59  
  3 O'Donnell, Meghan M       34 ROSE-CA              2:30.10    2:35.90  
       34.71  1:13.47  1:54.06  2:35.90                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Rebecca             18 ROSE-CA              1:03.66    1:04.28  
       30.45  1:04.28                                                      
  2 Turner, Lauren            24 ROSE-CA              1:13.00    1:09.06  
       32.82  1:09.06                                                      
  3 Cole, Jansen M            15 ROSE-CA              1:18.38    1:18.15  
       38.07  1:18.15                                                      
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              1:13.02    1:15.91  
       35.71  1:15.91                                                      
 
Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Rowan E           15 ROSE-CA              2:44.62    2:45.15  
       37.38  1:19.34  2:01.92  2:45.15                                    
  2 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              2:43.08    2:46.64  
       38.67  1:20.88  2:03.81  2:46.64                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Lauren            24 ROSE-CA              1:10.00    1:04.48  
       29.99  1:04.48                                                      
  2 Spearman, Mary Elizabeth  17 ROSE-CA              1:07.25    1:08.27  
       31.55  1:08.27                                                      
  3 O'Donnell, Meghan M       34 ROSE-CA              1:22.10    1:35.81  
       44.40  1:35.81                                                      
 
Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Meghan M       34 ROSE-CA              3:13.20    3:18.92  
       42.09  1:33.06  2:25.58  3:18.92                                    
 
Women 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:17.23    1:13.37  
       34.06  1:13.37                                                      
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              2:35.10    2:35.67  
       33.66  1:13.11  1:59.78  2:35.67                                    
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      54.30  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      57.91  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      56.40  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      51.91  
  2 Tsai, Sean T               7 ROSE-CA                   NT    1:01.20  
 -- Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      57.41  
  2 Tsai, Sean T               7 ROSE-CA                   NT    1:02.26  
  3 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:02.80  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      57.59  
  2 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:00.76  
  3 Tsai, Sean T               7 ROSE-CA                   NT    1:14.22  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA                30.24      30.93  
  2 Mann, Oliver              10 ROSE-CA                34.53      31.80  
  3 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                35.35      31.95  
  4 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA                33.11      32.67  
  5 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                50.41      44.61  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA              1:09.02    1:10.59  
       34.33  1:10.59                                                      
  2 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:19.89    1:10.84  
       34.08  1:10.84                                                      
  3 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA              1:13.84    1:12.78  
       34.30  1:12.78                                                      
  4 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                   NT    1:37.73  
       47.16  1:37.73                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Nicolai P            9 ROSE-CA                38.01      37.98  
  2 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                56.19      49.50  
  3 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      52.98  
  4 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:00.30      59.34  
 -- Hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:26.75    1:17.49  
       37.52  1:17.49                                                      
  2 Redson, Elijah C           9 ROSE-CA              1:18.06    1:19.17  
       38.43  1:19.17                                                      
  3 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              1:22.03    1:19.76  
       39.69  1:19.76                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT      49.67  
  2 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      56.47  
  3 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:14.82    1:10.28  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Oliver              10 ROSE-CA              1:33.21    1:32.92  
       43.68  1:32.92                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      48.27  
  2 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                59.95      58.25  
 -- Hu, Henry                 10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA                27.48      27.24  
  2 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA                31.33      31.66  
  3 West, Ian V               12 ROSE-CA                29.71      31.93  
  4 Castro, Christian M       11 ROSE-CA                31.92      32.33  
  5 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                37.38      33.97  
  6 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA                35.07      34.01  
  7 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      34.20  
  8 Eshel, Benjamin M         12 ROSE-CA                   NT      34.46  
  9 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                   NT      34.98  
 10 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                36.88      35.34  
 11 Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                37.16      37.32  
 12 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      43.88  
 13 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT      45.13  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA              1:00.87    1:00.07  
       28.77  1:00.07                                                      
  2 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA              1:06.55    1:04.45  
       30.99  1:04.45                                                      
  3 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA              1:08.95    1:09.71  
       32.82  1:09.71                                                      
  4 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              1:11.25    1:10.90  
       33.12  1:10.90                                                      
  5 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:19.74    1:11.48  
       33.93  1:11.48                                                      
  6 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:26.84    1:15.59  
       35.50  1:15.59                                                      
  7 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              1:18.82    1:17.25  
       36.29  1:17.25                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              2:45.33    2:49.50  
       39.34  1:23.90  2:08.51  2:49.50                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                54.85      40.30  
  2 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      40.46  
  3 Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                45.83      42.54  
  4 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                42.60      43.28  
  5 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      49.52  
  6 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT      49.84  
  7 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                40.74      53.77  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA              1:16.36    1:21.30  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              2:59.49    3:01.02  
       44.62  1:31.10  2:17.60  3:01.02                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Christian M       11 ROSE-CA                42.07      41.86  
  2 Eshel, Benjamin M         12 ROSE-CA                42.98      42.20  
  3 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      54.38  
 -- Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                   NT    1:37.70  
       47.27  1:37.70                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA                33.84      31.65  
  2 Crowley, Will M           11 ROSE-CA                34.98      35.08  
  3 Castro, Christian M       11 ROSE-CA                38.10      37.01  
  4 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                40.64      42.50  
  5 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      45.56  
  6 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT      54.77  
 -- Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA              1:08.80    1:05.82  
       29.90  1:05.82                                                      
  2 Meyer-Yen, Gabriel Meyer  12 ROSE-CA              1:18.33    1:14.19  
       34.39  1:14.19                                                      
  3 Crowley, Will M           11 ROSE-CA              1:23.20    1:22.72  
       36.39  1:22.72                                                      
  4 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:28.32    1:26.69  
       41.03  1:26.69                                                      
  5 Eshel, Benjamin M         12 ROSE-CA                   NT    1:30.05  
       42.87  1:30.05                                                      
  6 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:37.16    1:31.73  
       45.61  1:31.73                                                      
  7 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              1:28.58    1:32.25  
       42.74  1:32.25                                                      
 -- Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                   NT         DQ  
       42.37       DQ                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA                25.97      24.76  
  2 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA                25.79      25.70  
  3 Rho, Sean S               13 ROSE-CA                27.03      25.83  
  4 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA                28.48      27.33  
  5 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA                28.27      27.43  
  6 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA                28.38      27.44  
  7 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                30.56      30.09  
  8 Saito, Takeru             13 ROSE-CA                31.37      30.12  
  9 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA                32.14      30.97  
 10 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                35.32      34.01  
 11 Gharibian, Alex A         14 ROSE-CA                34.05      34.16  
 12 Dudas, Mitchell X         13 ROSE-CA                39.52      35.31  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA                57.41      57.18  
       27.30    57.18                                                      
  2 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA                59.47      59.48  
       28.12    59.48                                                      
  3 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:01.71    1:00.24  
  4 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:03.89    1:01.18  
  5 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA              1:02.01    1:02.34  
  6 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA              1:07.41    1:06.45  
       31.47  1:06.45                                                      
  7 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:09.06    1:06.98  
       31.69  1:06.98                                                      
  8 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA              1:08.30    1:08.12  
       31.91  1:08.12                                                      
  9 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              1:08.03    1:09.57  
       32.91  1:09.57                                                      
 10 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:08.92    1:12.17  
       33.34  1:12.17                                                      
 11 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA              1:20.18    1:15.57  
       33.79  1:15.57                                                      
 12 Gharibian, Alex A         14 ROSE-CA              1:14.98    1:16.84  
       35.81  1:16.84                                                      
 13 Dudas, Mitchell X         13 ROSE-CA              1:22.25    1:18.78  
       36.84  1:18.78                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              2:00.78    2:03.35  
       28.21    59.63  1:31.88  2:03.35                                    
  2 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              2:13.89    2:13.34  
       30.95  1:04.67  1:40.07  2:13.34                                    
  3 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA                   NT    2:40.34  
       35.80  1:16.78  1:57.33  2:40.34                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA                41.28      32.46  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Stephan A        13 ROSE-CA              1:05.89    1:05.85  
       31.61  1:05.85                                                      
  2 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:13.61    1:07.19  
       32.65  1:07.19                                                      
  3 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA              1:07.13    1:08.31  
       31.87  1:08.31                                                      
  4 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:19.62    1:14.07  
       36.11  1:14.07                                                      
  5 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA              1:23.22    1:19.99  
       39.46  1:19.99                                                      
  6 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA                   NT    1:23.01  
  7 Dudas, Mitchell X         13 ROSE-CA              1:33.19    1:28.99  
       44.30  1:28.99                                                      
  8 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              1:30.75    1:29.64  
       43.48  1:29.64                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              1:11.07    1:09.36  
  2 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:21.34    1:17.19  
       37.06  1:17.19                                                      
  3 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:19.34    1:17.34  
       36.32  1:17.34                                                      
  4 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              1:28.97    1:20.72  
       37.12  1:20.72                                                      
  5 Rassam, Peter R           14 ROSE-CA              1:22.65    1:24.69  
       39.11  1:24.69                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean F               13 ROSE-CA                   NT    2:44.41  
       37.77  1:20.12  2:02.97  2:44.41                                    
  2 Saito, Takeru             13 ROSE-CA              3:18.91    2:55.46  
       39.08  1:23.58  2:09.70  2:55.46                                    
  3 Stow, Brendan C           14 ROSE-CA              2:53.94    2:59.68  
       41.23  1:26.42  2:12.90  2:59.68                                    
  4 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA                   NT    3:09.48  
       43.21  1:32.26  2:22.55  3:09.48                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                44.54      41.97  
 -- Cho, Vincent              13 ROSE-CA                43.03         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA              1:05.39    1:01.75  
       28.96  1:01.75                                                      
  2 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:11.48    1:03.69  
       29.17  1:03.69                                                      
  3 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:16.98    1:11.70  
  4 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    1:15.87  
       33.65  1:15.87                                                      
  5 Gharibian, Alex A         14 ROSE-CA                   NT    1:34.76  
       41.22  1:34.76                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA                   NT    2:48.00  
       37.98  1:21.60  2:06.94  2:48.00                                    
  2 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA                   NT    2:49.22  
       35.59  1:18.07  2:03.18  2:49.22                                    
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              1:18.60    1:09.01  
  2 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:16.03    1:13.39  
       34.90  1:13.39                                                      
  3 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:23.70    1:18.47  
       37.53  1:18.47                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              2:33.87    2:16.13  
       28.40  1:04.73  1:44.64  2:16.13                                    
  2 Schroeder, Adam D         14 ROSE-CA              2:21.72    2:17.37  
       30.04  1:05.15  1:45.05  2:17.37                                    
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Matt S                16 ROSE-CA                25.72      24.66  
  2 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA                26.30      26.11  
  3 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                32.37      28.90  
  4 Dubrick, Jon S            48 ROSE-CA                29.30      29.59  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Matt S                16 ROSE-CA                55.14      53.06  
       25.78    53.06                                                      
  2 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                57.86      55.41  
       26.50    55.41                                                      
  3 Godor, Frank J            38 ROSE-CA                54.75      56.30  
       27.01    56.30                                                      
  4 Koneazny, Jonah M         16 ROSE-CA                55.06      56.56  
       27.23    56.56                                                      
  5 Wang, Max J               16 ROSE-CA                57.12      57.08  
  6 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT    1:01.10  
       30.24  1:01.10                                                      
  7 Dubrick, Jon S            48 ROSE-CA              1:16.00    1:07.96  
       31.32  1:07.96                                                      
  8 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              1:10.97    1:08.59  
       32.52  1:08.59                                                      
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              2:07.05    2:04.78  
  2 Wang, Max J               16 ROSE-CA              2:08.20    2:10.59  
       29.84  1:02.77  1:36.74  2:10.59                                    
  3 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA              2:21.43    2:12.81  
       30.11  1:03.97  1:38.73  2:12.81                                    
 
Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dubrick, Jon S            48 ROSE-CA                39.00      39.31  
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Godor, Frank J            38 ROSE-CA              1:01.20    1:02.75  
  2 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              1:24.79    1:21.67  
       39.21  1:21.67                                                      
 
Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Godor, Frank J            38 ROSE-CA              2:14.80    2:18.44  
  2 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              2:45.40    2:48.52  
       38.45  1:22.23  2:06.24  2:48.52                                    
  3 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA                   NT    3:09.86  
     2:03.36  3:09.86                                                      
 
Men 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           38 ROSE-CA                28.50      30.61  
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           38 ROSE-CA              1:04.10    1:05.40  
       30.48  1:05.40                                                      
  2 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              1:14.45    1:14.81  
       35.18  1:14.81                                                      
  3 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              1:30.95    1:26.36  
       40.52  1:26.36                                                      
 
Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durieux, Chad A           38 ROSE-CA              2:21.00    2:27.24  
       33.70  1:11.46  1:49.49  2:27.24                                    
  2 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              2:38.83    2:35.23  
       34.99  1:14.41  1:54.70  2:35.23                                    
  3 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              2:36.39    2:41.47  
  4 Wang, Max J               16 ROSE-CA              2:48.02    2:48.43  
       38.38  1:20.74  2:04.62  2:48.43                                    
  5 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              3:14.25    3:15.29  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Matt S                16 ROSE-CA                57.55      56.75  
       26.52    56.75                                                      
  2 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              1:04.20    1:03.29  
  3 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              1:10.57    1:12.35  
       33.57  1:12.35                                                      
  4 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT    1:12.91  
       32.45  1:12.91                                                      
 
Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ek, Joseph A              15 ROSE-CA                   NT    2:35.38  
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              2:22.96    2:19.54  
       29.98  1:05.06  1:45.89  2:19.54