ZAP Summer Finale RW Meet - Meet Results

ZAP Summer Finale RW Meet
8/5/2017 - 8/5/2017
Palos Verdes, CA USA
Updated: 8/8/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 8/5/2017 08:51 PM
            2017 ZAP Summer Finale RW RC Meet, Sanction #: S17-239             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         6 ZAP-CA                 24.90      20.62   20  
  2 Beffa, Caitlyn E           6 ZAP-CA                    NT      28.90   17  
  3 Gomez, Catherine           5 LMST-CA                   NT      29.10   16  
  4 Gonzalez, Brianna C        6 JCA-CA                 30.49      29.95   15  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Brianna C        6 JCA-CA               1:19.55    1:10.72   20  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         6 ZAP-CA                    NT    1:47.46   20  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         6 ZAP-CA                 29.97      23.77   20  
  2 Gomez, Catherine           5 LMST-CA                   NT      40.41   17  
  3 Beffa, Caitlyn E           6 ZAP-CA                    NT      47.72   16  
 -- Gonzalez, Brianna C        6 JCA-CA                 35.58         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         6 ZAP-CA                 35.97      33.53   20  
 -- Gomez, Catherine           5 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gomez, Catherine           5 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 18.79      17.34   20  
  2 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                18.59      17.57   17  
  3 Burgueno, Nickole          8 Penguins-CA            20.31      18.70   16  
  4 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                27.18      19.04   15  
  5 Kim, Olivia J              7 KSST-CA                   NT      19.40   14  
  6 Collins, Emily P           8 LASC-CA                   NT      19.79   13  
  7 Vazquez, Jayleen           8 LACT-CA                21.43      20.49   12  
  8 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                   NT      20.70   11  
  9 Nunez, Suri M              7 LACT-CA                24.46      20.90    9  
 10 Hairrell, Abbie L          8 ZAP-CA                 20.54      21.90    7  
 11 Yamamoto, Joley S          8 ZAP-CA                 26.24      24.27    6  
 12 Orozco, Mia I              7 Penguins-CA               NT      24.60    5  
 13 Westerheyde, Analee        7 JCA-CA                    NT      25.85    4  
 14 Saad, Danya                7 ZAP-CA                 30.80      30.16    3  
 15 Hendry, Kennedy F          7 ZAP-CA                 38.91      37.33    2  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT      39.50   20  
  2 Nicholas, Gabrielle A      8 CITI-CA                   NT      41.60   17  
  3 Wilder, Elise B            8 ZAP-CA                 40.01      41.79   16  
  4 Burgueno, Nickole          8 Penguins-CA            45.58      41.83   15  
  5 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                   NT      45.75   14  
  6 Malone, Kyla C             8 LASC-CA                   NT      46.95   13  
  7 Westerheyde, Analee        7 JCA-CA                    NT      53.36   12  
  8 Orozco, Mia I              7 Penguins-CA               NT      53.47   11  
  9 Wical, Wren M              8 CITI-CA                   NT      54.23    9  
 10 Nunez, Suri M              7 LACT-CA                58.06      55.33    7  
 11 Saad, Danya                7 ZAP-CA               1:28.18    1:20.15    6  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA              1:32.22    1:28.95   20  
  2 Paek, Irene J              8 KSST-CA                   NT    1:38.81   17  
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                   NT    3:05.13   20  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                   NT      21.22   20  
  2 Nicholas, Gabrielle A      8 CITI-CA                   NT      21.23   17  
  3 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                23.69      22.59   16  
  4 Burgueno, Nickole          8 Penguins-CA            25.40      23.24   15  
  5 Collins, Emily P           8 LASC-CA                   NT      23.99   14  
  6 Nunez, Suri M              7 LACT-CA                30.38      24.61   13  
  7 Yamamoto, Joley S          8 ZAP-CA                 26.97      27.20   12  
  8 Westerheyde, Analee        7 JCA-CA                    NT      28.26   11  
  9 Orozco, Mia I              7 Penguins-CA               NT      28.85    9  
 10 Saad, Danya                7 ZAP-CA                 39.05      40.92    7  
 11 Hendry, Kennedy F          7 ZAP-CA                 40.47      41.65    6  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                49.39      43.66   20  
  2 Paek, Irene J              8 KSST-CA                   NT      46.31   17  
  3 Warren, Charlotte L        8 LASC-CA                55.16      47.61   16  
  4 Wilder, Elise B            8 ZAP-CA                 53.53      50.27   15  
  5 Malone, Kyla C             8 LASC-CA              1:00.62      55.57   14  
 -- Westerheyde, Analee        7 JCA-CA                    NT        DFS  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Olivia J              7 KSST-CA                   NT      25.19   20  
  2 Vazquez, Jayleen           8 LACT-CA                27.03      25.82   17  
  3 Collins, Emily P           8 LASC-CA                   NT      27.85   16  
  4 Nunez, Suri M              7 LACT-CA                   NT      30.61   15  
 -- Wilder, Elise B            8 ZAP-CA                 29.97         DQ  
 -- Nicholas, Gabrielle A      8 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Sun, Kayla                 7 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Yamamoto, Joley S          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                53.39      51.35   20  
  2 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                51.82      52.03   17  
  3 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA                54.58      52.13   16  
  4 Warren, Charlotte L        8 LASC-CA              1:04.74      54.40   15  
  5 Paek, Irene J              8 KSST-CA                   NT      54.52   14  
  6 Kim, Olivia J              7 KSST-CA                   NT      54.58   13  
  7 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA               1:04.42    1:01.61   12  
  8 Malone, Kyla C             8 LASC-CA                   NT    1:03.99   11  
  9 Wical, Wren M              8 CITI-CA                   NT    1:07.06    9  
 -- Hairrell, Abbie L          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun, Kayla                 7 TORR-CA                22.09      20.16   20  
  2 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                23.23      20.67   17  
  3 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                22.29      20.68   16  
  4 Kim, Olivia J              7 KSST-CA                   NT      21.13   15  
  5 Nicholas, Gabrielle A      8 CITI-CA                   NT      21.95   14  
  6 Burgueno, Nickole          8 Penguins-CA            25.25      23.54   13  
  7 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                   NT      24.05   12  
  8 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA                 26.94      24.47   11  
  9 Vazquez, Jayleen           8 LACT-CA                23.29      24.75    9  
 10 Wical, Wren M              8 CITI-CA                   NT      26.71    7  
 -- Collins, Emily P           8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Orozco, Mia I              7 Penguins-CA               NT         DQ  
 -- Yamamoto, Joley S          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Saad, Danya                7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paek, Irene J              8 KSST-CA                   NT      52.09   20  
  2 Warren, Charlotte L        8 LASC-CA              1:01.98      52.49   17  
  3 Malone, Kyla C             8 LASC-CA                   NT      53.46   16  
 -- Hairrell, Abbie L          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Key E            8 TORR-CA              1:46.63    1:37.83   20  
  2 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                   NT    1:40.91   17  
  3 Warren, Charlotte L        8 LASC-CA                   NT    1:48.43   16  
  4 Gordon, Meagan M           7 ZAP-CA               1:54.30    1:48.81   15  
  5 Vazquez, Jayleen           8 LACT-CA              2:03.78    1:56.27   14  
  6 Wical, Wren M              8 CITI-CA                   NT    2:05.82   13  
 -- Wilder, Elise B            8 ZAP-CA               1:55.49         DQ  
 -- Hairrell, Abbie L          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      10 ZAP-CA                 35.69      32.67   20  
  2 Liu, Joy H                 9 TORR-CA                34.81      33.34   17  
  3 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 34.14      34.08   16  
  4 Cuellar, Crystal E         9 LMST-CA                35.84      34.38   15  
  5 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA                38.23      35.36   14  
  6 Venegas, Jazmine           9 LACT-CA                35.78      36.18   13  
  7 Balam, Maya I              9 LMST-CA                37.58      36.28   12  
  8 Sanchez, Monica           10 JCA-CA                 35.66      37.72   11  
  9 Olvera, Melina M          10 LACT-CA                35.90      38.56    9  
 10 An, Nadia Y                9 KSST-CA                   NT      38.84    7  
 11 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                37.43      39.34    6  
 12 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                41.35      39.38    5  
 13 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                42.21      39.82    4  
 14 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA                40.04      40.66    3  
 15 Solheim, Bailey M          9 CITI-CA                   NT      41.58    2  
 16 Tucker, Amelia S           9 CITI-CA                   NT      41.66    1  
 17 Shirakata, Chiyo J        10 CITI-CA                42.76      41.76  
 18 Mora, Emily                9 LMST-CA                55.29      41.94  
 19 Kiran, Giya K             10 CITI-CA                   NT      42.09  
 20 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                44.97      42.65  
 21 Chau, Erika S              9 TORR-CA                46.62      42.72  
 22 Queen-Yglesias, Willa L    9 JCA-CA                 48.67      44.04  
 23 Martini, Karen R          10 TORR-CA                43.78      44.50  
 24 Purnell, Mikayla R         9 ROSE-CA                   NT      44.85  
 25 Perez, Isabella           10 LMST-CA                45.23      47.11  
 26 Le, Caroline L             9 CITI-CA                   NT      48.20  
 27 Naveen, Stavyah S          9 CITI-CA                   NT      50.70  
 -- Soliman, Natalie N         9 ZAP-CA               1:20.78         NS  
 -- Horan, Emily P            10 TORR-CA              1:11.16         NS  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      10 ZAP-CA               1:20.50    1:12.97   20  
  2 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              1:26.30    1:18.20   17  
  3 D'Adamo, Mikaela E         9 CITI-CA              1:25.22    1:21.64   16  
  4 Balam, Maya I              9 LMST-CA              1:21.84    1:21.91   15  
  5 Yuguchi, Lily B           10 ZAP-CA               1:27.71    1:27.52   14  
  6 Paek, Iris J              10 KSST-CA                   NT    1:29.07   13  
  7 Girard, Jane E            10 ZAP-CA               1:26.30    1:29.27   12  
  8 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA               1:35.44    1:29.40   11  
  9 Shin, Ashley Y             9 KSST-CA                   NT    1:34.89    9  
 10 Le, Caroline L             9 CITI-CA                   NT    1:44.35    7  
 11 Soliman, Natalie N         9 ZAP-CA                    NT    2:06.51    6  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Joy H                 9 TORR-CA              2:54.94    2:46.61   20  
  2 Gomez, Jaqueline          10 LMST-CA              3:10.37    2:50.99   17  
  3 Venegas, Jazmine           9 LACT-CA              3:09.56    2:53.29   16  
  4 Olvera, Melina M          10 LACT-CA                   NT    3:01.88   15  
  5 Girard, Jane E            10 ZAP-CA               3:14.26    3:02.83   14  
  6 Yuguchi, Lily B           10 ZAP-CA               3:08.37    3:08.68   13  
  7 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA               3:42.38    3:16.83   12  
  8 Stednitz, Ashlee P        10 ZAP-CA               3:33.99    3:27.68   11  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      10 ZAP-CA                 44.21      40.27   20  
  2 Yuguchi, Lily B           10 ZAP-CA                 45.24      41.54   17  
  3 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 41.68      41.89   16  
  4 Tucker, Amelia S           9 CITI-CA                   NT      42.81   15  
  5 Cuellar, Crystal E         9 LMST-CA                44.20      42.86   14  
  6 Gomez, Jaqueline          10 LMST-CA                44.31      43.24   13  
  7 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA                41.75      43.27   12  
  8 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA                46.48      43.37   11  
  9 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                43.66      43.78    8  
  9 Yang, Crystal              9 CITI-CA                47.07      43.78    8  
 11 D'Adamo, Mikaela E         9 CITI-CA                46.62      44.56    6  
 12 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                50.19      45.26    5  
 13 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA                46.63      45.71    4  
 14 Paek, Iris J              10 KSST-CA                   NT      45.81    3  
 15 An, Nadia Y                9 KSST-CA                   NT      45.91    2  
 16 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                47.81      46.39    1  
 17 Balam, Maya I              9 LMST-CA                46.94      46.90  
 18 Martini, Karen R          10 TORR-CA                49.04      47.19  
 19 Purnell, Mikayla R         9 ROSE-CA                   NT      48.16  
 20 Kiran, Giya K             10 CITI-CA                   NT      48.32  
 21 Shin, Ashley Y             9 KSST-CA                   NT      49.05  
 22 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                56.77      49.52  
 23 Mora, Emily                9 LMST-CA                57.00      50.39  
 24 Chau, Erika S              9 TORR-CA                52.21      51.27  
 25 Queen-Yglesias, Willa L    9 JCA-CA                 54.85      52.05  
 26 Perez, Isabella           10 LMST-CA                56.12      56.46  
 27 Le, Caroline L             9 CITI-CA                   NT      58.65  
 28 Horan, Emily P            10 TORR-CA                   NT    1:04.51  
 29 Soliman, Natalie N         9 ZAP-CA                    NT    1:06.68  
 -- Bond, Kaylee A             9 CITI-CA                   NT         NS  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                46.84      41.11   20  
  2 Cuellar, Crystal E         9 LMST-CA                47.86      44.93   17  
  3 Liu, Joy H                 9 TORR-CA                54.14      47.65   16  
  4 Gomez, Jaqueline          10 LMST-CA                50.13      47.67   15  
  5 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA                52.28      48.01   14  
  6 Shirakata, Chiyo J        10 CITI-CA                49.25      48.09   13  
  7 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA                51.53      48.60   12  
  8 Kiran, Giya K             10 CITI-CA                   NT      48.66   11  
  9 Solheim, Bailey M          9 CITI-CA                   NT      48.68    9  
 10 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA                50.41      48.79    7  
 11 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                50.02      49.12    6  
 12 Shin, Ashley Y             9 KSST-CA                   NT      49.21    5  
 13 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                51.11      49.30    4  
 14 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 50.70      49.55    3  
 15 Sanchez, Monica           10 JCA-CA                 49.71      50.40    2  
 16 Paek, Iris J              10 KSST-CA                   NT      51.00    1  
 17 Olvera, Melina M          10 LACT-CA                51.20      51.97  
 18 An, Nadia Y                9 KSST-CA                   NT      52.30  
 19 Martini, Karen R          10 TORR-CA                55.41      52.54  
 20 Yang, Crystal              9 CITI-CA                58.05      52.83  
 21 Naveen, Stavyah S          9 CITI-CA                   NT      54.28  
 22 Purnell, Mikayla R         9 ROSE-CA                   NT      55.01  
 23 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                54.32      55.03  
 24 Mora, Emily                9 LMST-CA              1:06.11      56.56  
 25 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              1:03.22      56.86  
 26 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                54.34      58.21  
 27 Stednitz, Ashlee P        10 ZAP-CA               1:00.95      58.57  
 28 Perez, Isabella           10 LMST-CA              1:01.98      59.68  
 29 Queen-Yglesias, Willa L    9 JCA-CA                 57.21      59.90  
 30 Chau, Erika S              9 TORR-CA              1:05.44    1:06.53  
 31 Soliman, Natalie N         9 ZAP-CA                    NT    1:23.97  
 -- Tucker, Amelia S           9 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Horan, Emily P            10 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venegas, Jazmine           9 LACT-CA                40.36      38.26   20  
  2 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                44.24      38.75   17  
  3 Walter, Finley E           9 ZAP-CA                 42.54      40.08   16  
  4 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA                47.71      40.84   15  
  5 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA                 40.45      40.92   14  
  6 D'Adamo, Mikaela E         9 CITI-CA                44.15      40.99   13  
  7 Cuellar, Crystal E         9 LMST-CA                48.21      41.42   12  
  8 Girard, Jane E            10 ZAP-CA                 40.96      43.19   11  
  9 Balam, Maya I              9 LMST-CA                44.13      43.54    9  
 10 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                54.56      44.52    7  
 11 Sanchez, Monica           10 JCA-CA                 43.64      45.33    6  
 12 Yang, Crystal              9 CITI-CA                47.19      45.55    5  
 13 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA                48.85      46.12    4  
 14 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                58.57      46.17    3  
 15 An, Nadia Y                9 KSST-CA                   NT      46.26    2  
 16 Paek, Iris J              10 KSST-CA                   NT      46.56    1  
 17 Lunde, Christine M        10 TORR-CA                46.71      46.69  
 18 Yuguchi, Lily B           10 ZAP-CA                 42.68      46.99  
 19 Shirakata, Chiyo J        10 CITI-CA                51.13      47.71  
 20 Rodriguez, Rachel         10 LMST-CA                47.06      48.70  
 21 Solheim, Bailey M          9 CITI-CA                   NT      48.71  
 22 Kiran, Giya K             10 CITI-CA                   NT      49.06  
 23 Shin, Ashley Y             9 KSST-CA                   NT      50.85  
 24 Purnell, Mikayla R         9 ROSE-CA                   NT      51.40  
 25 Mora, Emily                9 LMST-CA              1:03.65      52.01  
 26 Chau, Erika S              9 TORR-CA                51.90      53.25  
 27 Martini, Karen R          10 TORR-CA                57.67      54.40  
 28 Le, Caroline L             9 CITI-CA                   NT      54.96  
 29 Stednitz, Ashlee P        10 ZAP-CA                 50.73      55.62  
 30 Perez, Isabella           10 LMST-CA              1:00.09      57.66  
 -- Naveen, Stavyah S          9 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      10 ZAP-CA               1:29.34    1:22.68   20  
  2 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              1:35.62    1:25.56   17  
  3 Venegas, Jazmine           9 LACT-CA              1:31.36    1:27.76   16  
  4 Liu, Joy H                 9 TORR-CA              1:35.66    1:27.86   15  
  5 Gomez, Jaqueline          10 LMST-CA              1:33.06    1:28.09   14  
  6 Bonelli, Audrey Z         10 CITI-CA              1:34.95    1:31.86   13  
  7 Gaytan, Mackenzie L       10 LASC-CA              1:36.20    1:35.07   12  
  8 Rothschild, Skylar F      10 CITI-CA              1:35.65    1:36.43   11  
  9 Seemon, Elsa R            10 LASC-CA              1:39.87    1:36.67    9  
 10 Choi, Ellen M             10 ROSE-CA                   NT    1:37.00    7  
 11 Girard, Jane E            10 ZAP-CA               1:38.30    1:38.23    6  
 12 Ambrosio, Anny             9 ZAP-CA               1:48.82    1:39.13    5  
 13 Olvera, Melina M          10 LACT-CA              1:38.46    1:40.36    4  
 14 Solheim, Bailey M          9 CITI-CA                   NT    1:44.88    3  
 15 Stednitz, Ashlee P        10 ZAP-CA               1:47.48    1:51.88    2  
 16 Queen-Yglesias, Willa L    9 JCA-CA               1:56.62    1:59.17    1  
 17 Naveen, Stavyah S          9 CITI-CA                   NT    2:01.75  
 -- Yang, Crystal              9 CITI-CA              1:38.08         DQ  
 -- Sanchez, Monica           10 JCA-CA               1:33.00         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA                 33.06      32.62   20  
  2 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA                42.33      33.31   17  
  3 Pezzarossi-Cruz, Anna R   12 LACT-CA                33.11      33.46   16  
  4 Bryant, Kathryn E         12 ZAP-CA                 31.96      33.73   15  
  5 Paganelli, Giulia A       11 CITI-CA                34.51      34.58   14  
  6 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                35.61      35.50   13  
  7 Garcia, Danielle P        12 JCA-CA                 34.68      35.87   12  
  8 Vasquez, Kacey Giselle V  11 JCA-CA                    NT      36.08   11  
  9 Curiel, Eleonor M         11 Penguins-CA            38.13      38.14    9  
 10 Queen-Yglesias, Nova C    11 JCA-CA                 42.10      38.93    7  
 11 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                41.76      39.71    6  
 12 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA                 40.23      41.60    5  
 13 Coleman, Mia M            11 CITI-CA                   NT      45.75    4  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estrada, Andrea M         12 JCA-CA               1:26.45    1:11.51   20  
  2 Vasquez, Ariella R        12 JCA-CA               1:13.92    1:15.19   17  
  3 Paganelli, Giulia A       11 CITI-CA              1:16.91    1:15.96   16  
  4 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA              1:34.91    1:17.35   15  
  5 Gomez, Sherlyn            12 LMST-CA              1:19.52    1:18.27   14  
  6 Vasquez, Kacey Giselle V  11 JCA-CA                    NT    1:25.10   13  
  7 Garcia, Danielle P        12 JCA-CA               1:23.97    1:27.09   12  
  8 Curiel, Eleonor M         11 Penguins-CA          1:27.18    1:27.83   11  
  9 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:33.42    1:32.61    9  
 10 Bernardo-Yu, Tatiana C    12 CITI-CA                   NT    1:38.36    7  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Andrea M         12 LACT-CA              2:32.28    2:35.06   20  
  2 Yuguchi, Mia S            12 ZAP-CA               2:50.45    2:40.92   17  
  3 Estrada, Andrea M         12 JCA-CA               3:40.78    2:44.37   16  
  4 Mancia, Shelby            11 LACT-CA              3:00.06    2:45.77   15  
  5 Garcia, Danielle P        12 JCA-CA               3:04.32    2:56.29   14  
  6 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                   NT    3:09.66   13  
  7 Zuniga, Tania L           11 JCA-CA               3:39.30    3:23.50   12  
 -- Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT         NS  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuguchi, Mia S            12 ZAP-CA                    NT    7:27.93   20  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Andrea M         12 LACT-CA                37.81      37.78   20  
  2 Yuguchi, Emma M           12 ZAP-CA                 40.83      39.16   17  
  3 Paganelli, Giulia A       11 CITI-CA                41.05      39.54   16  
  4 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                39.45      40.70   15  
  5 Queen-Yglesias, Nova C    11 JCA-CA                 49.02      43.40   14  
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                49.17      44.04   13  
  7 Mancia, Shelby            11 LACT-CA                44.19      45.63   12  
  8 Bernardo-Yu, Tatiana C    12 CITI-CA                   NT      46.92   11  
  9 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                48.63      48.47    9  
 10 Curiel, Eleonor M         11 Penguins-CA            53.43      52.31    7  
 -- Zuniga, Tania L           11 JCA-CA               1:00.13         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuguchi, Mia S            12 ZAP-CA               1:26.19    1:23.83   20  
  2 Yuguchi, Emma M           12 ZAP-CA               1:27.97    1:25.51   17  
  3 Bryant, Kathryn E         12 ZAP-CA                    NT    1:26.77   16  
  4 Gomez, Sherlyn            12 LMST-CA                   NT    1:30.71   15  
  5 Garcia, Danielle P        12 JCA-CA               1:37.45    1:34.90   14  
  6 Vasquez, Kacey Giselle V  11 JCA-CA                    NT    1:50.79   13  
 -- Estrada, Andrea M         12 JCA-CA               2:09.57         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pezzarossi-Cruz, Anna R   12 LACT-CA                42.97      42.80   20  
  2 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                41.90      42.90   17  
  3 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA                49.89      43.38   16  
  4 Vasquez, Ariella R        12 JCA-CA                 44.74      43.43   15  
  5 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA                 52.05      43.59   14  
  6 Paganelli, Giulia A       11 CITI-CA                46.66      45.80   13  
  7 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                53.89      46.77   12  
  8 Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT      47.58   11  
  9 Coleman, Mia M            11 CITI-CA                   NT      50.67    9  
 10 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                50.79      52.22    7  
 11 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA                 56.18      52.89    6  
 12 Bernardo-Yu, Tatiana C    12 CITI-CA                   NT      57.26    5  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queen-Yglesias, Nova C    11 JCA-CA               1:59.35    1:44.43   20  
  2 Mancia, Shelby            11 LACT-CA                   NT    1:46.83   17  
  3 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA               2:11.23    1:54.44   16  
  4 Coleman, Mia M            11 CITI-CA                   NT    2:03.15   15  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Andrea M         12 LACT-CA                35.33      34.99   20  
  2 Vasquez, Ariella R        12 JCA-CA                 38.60      37.15   17  
  3 Pezzarossi-Cruz, Anna R   12 LACT-CA                36.16      38.36   16  
  4 Macias, Kimberly C        11 LMST-CA                37.16      40.41   15  
  5 Curiel, Eleonor M         11 Penguins-CA            45.31      42.96   14  
  6 Sheybani, Novin C         11 LASC-CA                52.71      43.56   13  
  7 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                47.66      43.99   12  
  8 Vasquez, Kacey Giselle V  11 JCA-CA                    NT      44.74   11  
  9 Eaton, Kate B             12 TORR-CA                47.58      45.49    9  
 10 Queen-Yglesias, Nova C    11 JCA-CA                 51.58      47.04    7  
 11 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:01.26      47.69    6  
 12 Seiple, Athena E          12 ZAP-CA                 45.95      47.99    5  
 13 Zuniga, Tania L           11 JCA-CA                 58.01      54.00    4  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Kathryn E         12 ZAP-CA                    NT    1:31.22   20  
  2 Gomez, Sherlyn            12 LMST-CA                   NT    1:35.33   17  
 -- Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuguchi, Mia S            12 ZAP-CA               1:20.41    1:19.38   20  
  2 Jimenez, Andrea M         12 LACT-CA              1:19.86    1:20.08   17  
  3 Pezzarossi-Cruz, Anna R   12 LACT-CA              1:22.09    1:20.69   16  
  4 Christensen, Lexi C       12 ZAP-CA               1:27.18    1:23.48   15  
  5 Bryant, Kathryn E         12 ZAP-CA                    NT    1:25.10   14  
  6 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:41.99    1:30.37   13  
  7 Mancia, Shelby            11 LACT-CA              1:34.56    1:33.48   12  
  8 Zuniga, Tania L           11 JCA-CA               1:58.01    1:57.72   11  
 -- Bernardo-Yu, Tatiana C    12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estrada, Andrea M         12 JCA-CA                    NT    3:06.76   20  
  2 Gomez, Sherlyn            12 LMST-CA                   NT    3:07.67   17  
  3 Glass, Erika K            12 CITI-CA                   NT    3:19.62   16  
 -- Eaton, Kate B             12 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA                 30.10      28.23   20  
  2 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                33.54      32.52   17  
  3 Orozco, Nicole C          13 Penguins-CA            34.10      32.91   16  
  4 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                32.85      33.03   15  
  5 Angeles, Stephanie        14 LACT-CA                32.99      33.68   14  
  6 Burgueno, Katherine       13 Penguins-CA            38.75      36.07   13  
  7 Khraishi, Jazi S          13 CITI-CA                45.08      40.68   12  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               1:03.98    1:03.78   20  
  2 Oschman, Layne L          14 PVAC-CA              1:05.76    1:07.58   17  
  3 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA              1:11.87    1:09.72   16  
  4 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA              1:13.30    1:10.47   15  
  5 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA              1:17.74    1:13.89   14  
  6 Lyon, Jane L              14 CITI-CA              1:12.66    1:15.83   13  
  7 Angeles, Stephanie        14 LACT-CA              1:15.81    1:18.64   12  
  8 Khraishi, Jazi S          13 CITI-CA              1:31.63    1:29.49   11  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               2:19.29    2:17.51   20  
  2 Vitela, Kelly A           13 LACT-CA              2:27.02    2:26.67   17  
  3 Lyon, Jane L              14 CITI-CA              2:28.82    2:38.23   16  
  4 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              2:36.46    2:44.40   15  
  5 Gil, Bailee K             13 CITI-CA              3:21.43    2:56.67   14  
  6 Burgueno, Katherine       13 Penguins-CA          3:03.41    3:09.12   13  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mesina, Jazmine M         13 ZAP-CA               6:10.14    6:09.94   20  
  2 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               6:22.40    6:24.96   17  
  3 Oschman, Layne L          14 PVAC-CA              6:36.64    6:40.23   16  
  4 Solheim, Reiley R         13 CITI-CA                   NT    6:48.43   15  
  5 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA                   NT    7:07.36   14  
  6 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA                    NT    7:32.10   13  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                   NT      36.75   20  
  2 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA                41.25      41.39   17  
  3 Orozco, Nicole C          13 Penguins-CA            41.35      41.65   16  
  4 Burgueno, Katherine       13 Penguins-CA            46.32      47.36   15  
  5 Khraishi, Jazi S          13 CITI-CA                   NT      47.91   14  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vitela, Kelly A           13 LACT-CA              1:21.80    1:21.26   20  
  2 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA              1:23.69    1:22.56   17  
  3 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:20.40    1:24.95   16  
  4 Donlevy, Leah N           13 CITI-CA              1:26.23    1:27.56   15  
  5 Lyon, Jane L              14 CITI-CA              1:22.22    1:28.46   14  
  6 Angeles, Stephanie        14 LACT-CA              1:28.39    1:36.88   13  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyon, Jane L              14 CITI-CA                39.53      39.96   20  
  2 Oschman, Layne L          14 PVAC-CA                42.63      40.36   17  
  3 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA                47.36      45.82   16  
  4 Orozco, Nicole C          13 Penguins-CA            46.51      46.49   15  
 -- Khraishi, Jazi S          13 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               1:29.89    1:26.20   20  
  2 Vitela, Kelly A           13 LACT-CA              1:23.72    1:27.32   16.5
  2 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA              1:30.95    1:27.32   16.5
  4 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               1:27.33    1:28.50   15  
  5 Solheim, Reiley R         13 CITI-CA              1:30.97    1:30.59   14  
  6 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:31.70    1:32.79   13  
  7 Donlevy, Leah N           13 CITI-CA              1:35.48    1:40.00   12  
  8 Gil, Bailee K             13 CITI-CA              1:58.34    1:53.27   11  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA                34.93      32.36   20  
  2 Angeles, Stephanie        14 LACT-CA                38.21      36.88   17  
  3 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA                   NT      38.82   16  
  4 Donlevy, Leah N           13 CITI-CA                40.16      39.43   15  
  5 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                   NT      41.76   14  
  6 Gil, Bailee K             13 CITI-CA                49.31      46.10   13  
  7 Burgueno, Katherine       13 Penguins-CA            46.98      46.54   12  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solheim, Reiley R         13 CITI-CA              1:22.62    1:18.96   20  
  2 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               1:23.60    1:22.31   17  
  3 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA              1:23.40    1:24.66   16  
  4 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               1:32.51    1:26.52   15  
  5 Orozco, Nicole C          13 Penguins-CA          1:38.06    1:30.92   14  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese B       13 ZAP-CA               2:47.28    2:45.46   20  
  2 Solheim, Reiley R         13 CITI-CA              2:55.90    2:45.53   17  
  3 Vitela, Kelly A           13 LACT-CA              2:43.98    2:52.44   16  
  4 Hirshberg, Jessica R      13 CITI-CA                   NT    2:59.41   15  
  5 Alonso, Delaney Q         13 CITI-CA              3:04.87    3:01.67   14  
  6 Liu, Sarah G              14 ZAP-CA               3:03.18    3:03.39   13  
  7 Gil, Bailee K             13 CITI-CA                   NT    3:30.10   12  
 -- Lyon, Jane L              14 CITI-CA              2:52.97         DQ  
 -- Donlevy, Leah N           13 CITI-CA              3:06.92         DQ  
 
Girls 15-104 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cho, Brianna M            15 PVAC-CA                34.04      29.62   20  
  2 Sherman, Treniesha L      16 JCA-CA                 32.54      30.38   17  
  3 Longhurst, Amanda T       15 CITI-CA                   NT      35.74   16  
 
Girls 15-104 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      16 JCA-CA               1:14.03    1:15.27   20  
  2 Longhurst, Amanda T       15 CITI-CA                   NT    1:23.69   17  
 
Girls 15-104 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               7:09.10    6:57.59   20  
 
Girls 15-104 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Semenjuk, Sophie I        16 ZAP-CA               1:16.71    1:11.18   20  
 -- Longhurst, Amanda T       15 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 15-104 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      16 JCA-CA               1:34.33    1:27.32   20  
  2 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               1:32.94    1:36.00   17  
 -- Longhurst, Amanda T       15 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 15-104 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      16 JCA-CA               1:32.78    1:23.19   20  
  2 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               1:23.89    1:30.83   17  
 
Girls 15-104 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           15 ZAP-CA               2:56.36    2:57.13   20  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                   NT      17.36   20  
  2 Orozco, Noah               6 Penguins-CA            33.35      23.11   17  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito *       6 LASC-CA                   NT    1:05.04   20  
  2 Orozco, Noah               6 Penguins-CA          1:14.24    1:05.29   17  
 -- Kim, Jayden S              6 KSST-CA                   NT         NS  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                   NT    1:26.79   20  
  2 Orozco, Noah               6 Penguins-CA          3:04.62    2:27.80   17  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                   NT      20.52   20  
  2 Kim, Jayden S              6 KSST-CA                   NT      22.82   17  
  3 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                 26.52      24.77   16  
  4 Tatsumoto, Akihito *       6 LASC-CA                34.62      31.85   15  
  5 Orozco, Noah               6 Penguins-CA            37.82      32.31   14  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito *       6 LASC-CA                   NT      36.69   20  
 -- Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Kim, Jayden S              6 KSST-CA                   NT         NS  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Jayden S              6 KSST-CA                   NT      21.99   20  
  2 Wu, Ethan                  6 ZAP-CA                 32.82      29.37   17  
 -- Kim, Roy                   6 KSST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Wu, Ethan                  6 ZAP-CA               2:25.84         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nerio, Julian              8 LACT-CA                18.67      17.35   20  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                19.60      17.50   17  
  3 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                   NT      18.58   16  
  4 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                   NT      19.60   15  
  5 Lara, Israel               8 LACT-CA                19.46      20.33   14  
  6 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 20.60      20.73   13  
  7 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT      24.07   12  
  8 Zuniga, Eduardo J          7 JCA-CA                    NT      26.21   11  
  9 Pan, James Z               7 ZAP-CA                 29.05      28.51    9  
 10 Yamamoto, Gavyn R          8 ZAP-CA                 30.63      32.81    7  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA                40.11      36.76   20  
  2 Nerio, Julian              8 LACT-CA                43.37      38.25   17  
  3 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                44.74      38.85   16  
  4 Park, Joshua J             7 KSST-CA                   NT      40.84   15  
  5 Macias, Luis C             7 LMST-CA                40.91      40.93   14  
  6 Morgan, Grant A            8 CITI-CA                   NT      43.69   13  
  7 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                42.11      44.30   12  
  8 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                41.65      45.01   11  
  9 Lara, Israel               8 LACT-CA                41.98      45.86    9  
 10 Falconer, Lucas R          8 LASC-CA                58.69      46.99    7  
 11 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT      55.46    6  
 12 Zuniga, Eduardo J          7 JCA-CA                    NT    1:00.40    5  
 -- Pan, James Z               7 ZAP-CA               1:07.08         DQ  
 -- Kim, Patrick G             8 KSST-CA                   NT         NS  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:41.06    1:24.38   20  
  2 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA              1:27.35    1:26.20   17  
  3 Gomez, Jason               8 LMST-CA              1:31.59    1:30.61   16  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA              2:59.70    3:02.19   20  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                21.93      20.78   20  
  2 Nerio, Julian              8 LACT-CA                22.93      21.75   17  
  3 Lara, Israel               8 LACT-CA                25.54      27.06   16  
  4 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                 27.46      28.31   15  
  5 Zuniga, Eduardo J          7 JCA-CA                    NT      30.53   14  
  6 Pan, James Z               7 ZAP-CA                 29.21      31.10   13  
  7 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT      31.23   12  
 -- Yamamoto, Gavyn R          8 ZAP-CA                 33.08         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                51.98      45.07   20  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                52.01      45.72   17  
  3 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                52.48      46.37   16  
  4 Gomez, Jason               8 LMST-CA                48.26      46.40   15  
  5 Park, Joshua J             7 KSST-CA                   NT      47.18   14  
  6 Macias, Luis C             7 LMST-CA                49.31      49.12   13  
  7 Kim, Patrick G             8 KSST-CA                   NT      51.86   12  
  8 Falconer, Lucas R          8 LASC-CA              1:10.87      56.42   11  
  9 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                58.46    1:04.54    9  
 10 Jones, Robert B            8 ZAP-CA                 58.41    1:09.21    7  
 11 Pan, James Z               7 ZAP-CA                    NT    1:14.92    6  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                24.53      23.13   20  
  2 Morgan, Grant A            8 CITI-CA                   NT      25.13   17  
  3 Nerio, Julian              8 LACT-CA                28.17      27.22   16  
  4 Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                    NT      33.77   15  
 -- Yamamoto, Gavyn R          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Jones, Robert B            8 ZAP-CA                    NT         NS  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Joshua J             7 KSST-CA                   NT      53.29   20  
  2 Morgan, Grant A            8 CITI-CA                   NT      55.55   17  
  3 Gomez, Jason               8 LMST-CA                59.85      56.09   16  
 -- Macias, Luis C             7 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA              1:01.73         DQ  
 -- Kim, Patrick G             8 KSST-CA                   NT         NS  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                22.41      21.33   20  
  2 Morgan, Grant A            8 CITI-CA                   NT      22.81   17  
  3 Lara, Israel               8 LACT-CA                24.23      24.00   16  
  4 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                   NT      25.48   15  
  5 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT      37.02   14  
  6 Falconer, Lucas R          8 LASC-CA                   NT      37.33   13  
 -- Yamamoto, Gavyn R          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Wroan, Graham M            7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                51.54      42.83   20  
  2 Park, Joshua J             7 KSST-CA                   NT      45.48   17  
  3 Tatsumoto, Yusuke *        8 LASC-CA                49.86      46.90   16  
  4 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA              1:04.68      50.18   15  
  5 Gonzalez, Manuel A         8 LMST-CA                58.59    1:06.51   14  
  6 Jones, Robert B            8 ZAP-CA               1:07.48    1:12.29   13  
 -- Macias, Luis C             7 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Kim, Patrick G             8 KSST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA              1:45.17    1:35.79   20  
  2 Gomez, Jason               8 LMST-CA              1:41.28    1:45.22   17  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warren, Ryan D            10 LASC-CA                39.62      33.25   20  
  2 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                39.07      33.82   17  
  3 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                35.41      35.19   16  
  4 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 37.05      35.28   15  
  5 Vazquez, Brainard          9 LACT-CA                38.43      36.19   14  
  6 Sermeno, Luka A           10 PVAC-CA                53.22      36.48   13  
  7 Viliani, Andy              9 JCA-CA                 40.09      37.55   12  
  8 Kim, Ian                  10 KSST-CA                   NT      38.06   11  
  9 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                43.34      38.13    9  
 10 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA                39.26      38.41    7  
 11 Akker, Jason A            10 ZAP-CA                 38.80      38.48    6  
 12 Nunez, Jorge A            10 LACT-CA                41.66      38.58    5  
 13 Espino, Anthony            9 JCA-CA                    NT      39.03    4  
 14 Shih, Aiden J              9 LASC-CA                49.81      39.32    3  
 15 Lara, Raul E              10 LACT-CA                38.76      39.74    2  
 16 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA                48.47      39.93    1  
 17 Lim, David J               9 KSST-CA                   NT      40.68  
 18 Bernardo-Yu, Charles T    10 CITI-CA                   NT      41.84  
 19 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA                46.38      42.96  
 20 Arun, Aniketh S            9 CITI-CA                   NT      45.93  
 21 Baez Amaya, Kevin A        9 LACT-CA                44.32      46.23  
 22 Blachy, Jobi H             9 PVAC-CA                54.18      49.73  
 23 Gordillo, Jayden R         9 LACT-CA                   NT      52.67  
 -- Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA                 44.00         NS  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Argueta Ferrufino, Antho  10 LACT-CA              1:16.07    1:14.54   20  
  2 Warren, Ryan D            10 LASC-CA              1:30.53    1:15.33   17  
  3 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA               1:21.55    1:20.93   16  
  4 Olson, Trevor L           10 CITI-CA              1:31.89    1:22.80   15  
  5 Kim, Jake K               10 KSST-CA                   NT    1:25.96   14  
  6 Gu, Andy J                10 ZAP-CA               1:24.27    1:26.40   13  
  7 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA              1:29.95    1:26.90   12  
  8 Viliani, Andy              9 JCA-CA               1:29.85    1:28.69   11  
  9 Gomez, Jesus               9 LMST-CA              1:28.51    1:30.29    9  
 10 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA               1:39.45    1:35.90    7  
 11 Bond, Joey C               9 LASC-CA              1:43.80    1:36.43    6  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Argueta Ferrufino, Antho  10 LACT-CA              2:47.25    2:50.06   20  
  2 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA              2:50.26    2:58.26   17  
  3 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA                   NT    3:00.51   16  
  4 Gomez, Jesus               9 LMST-CA                   NT    3:05.78   15  
  5 Lara, Raul E              10 LACT-CA              3:05.71    3:11.38   14  
  6 Cristobal, Abe             9 LACT-CA                   NT    3:12.88   13  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Argueta Ferrufino, Antho  10 LACT-CA                40.53      40.88   20  
  2 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                 41.29      41.49   17  
  3 Akker, Jason A            10 ZAP-CA                 44.65      41.76   16  
  4 Gu, Andy J                10 ZAP-CA                 42.09      43.45   15  
  5 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                45.95      44.65   14  
  6 Kim, Ian                  10 KSST-CA                   NT      45.67   13  
  7 Bernardo-Yu, Charles T    10 CITI-CA                   NT      45.70   12  
  8 Kim, Jake K               10 KSST-CA                   NT      47.22   11  
  9 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                49.58      47.81    9  
 10 Lim, David J               9 KSST-CA                   NT      48.82    7  
 11 Espino, Anthony            9 JCA-CA                    NT      49.21    6  
 12 Hansen, Matthew           10 CITI-CA                47.97      49.23    5  
 13 Viliani, Andy              9 JCA-CA                 52.87      49.78    4  
 14 Arun, Aniketh S            9 CITI-CA                   NT      51.59    3  
 15 Cristobal, Abe             9 LACT-CA                   NT      51.86    2  
 16 Bond, Joey C               9 LASC-CA                49.72      52.17    1  
 17 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA                54.65      53.62  
 17 Orozco, Nash A            10 Penguins-CA            52.10      53.62  
 19 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA                49.83      54.30  
 20 Blachy, Jobi H             9 PVAC-CA                   NT      56.81  
 21 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                56.92      57.87  
 22 Baez Amaya, Kevin A        9 LACT-CA              1:00.28    1:02.72  
 -- Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 42.82         DQ  
 -- Warren, Ryan D            10 LASC-CA                44.73         DQ  
 -- Gordillo, Jayden R         9 LACT-CA                   NT         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Argueta Ferrufino, Antho  10 LACT-CA                47.70      45.31   20  
  2 Olson, Trevor L           10 CITI-CA                45.64      46.23   17  
  3 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                55.78      48.30   16  
  4 Kim, Ian                  10 KSST-CA                   NT      48.56   15  
  5 Lara, Raul E              10 LACT-CA                50.74      48.58   14  
  6 Vazquez, Brainard          9 LACT-CA                54.47      49.00   13  
  7 Kim, Jake K               10 KSST-CA                   NT      49.10   11.5
  7 Arun, Aniketh S            9 CITI-CA                   NT      49.10   11.5
  9 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                55.15      49.72    9  
 10 Bernardo-Yu, Charles T    10 CITI-CA                   NT      50.04    7  
 11 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA                55.43      50.09    6  
 12 Cristobal, Abe             9 LACT-CA                   NT      51.46    5  
 13 Jalomo, Ernesto M          9 ZAP-CA                 59.50      51.72    4  
 14 Shih, Aiden J              9 LASC-CA              1:00.71      52.53    3  
 15 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                49.75      53.17    2  
 16 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                 54.77      53.56    1  
 17 Orozco, Nash A            10 Penguins-CA            55.40      53.57  
 18 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA              1:04.71      56.18  
 19 Bond, Joey C               9 LASC-CA                55.94      56.66  
 20 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA                55.83      57.31  
 21 DesRochers, Joaquin N     10 CITI-CA                56.52      58.14  
 22 Lim, David J               9 KSST-CA                   NT      59.17  
 -- Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                52.51         DQ  
 -- Nunez, Jorge A            10 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Sermeno, Luka A           10 PVAC-CA                55.32         DQ  
 -- Baez Amaya, Kevin A        9 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 56.77        DFS  
 -- Gordillo, Jayden R         9 LACT-CA                   NT         NS  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                48.85      39.20   20  
  2 Gu, Andy J                10 ZAP-CA                 40.26      39.41   17  
  3 Jones, Michael S          10 ZAP-CA                 40.53      40.18   16  
  4 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA                 48.87      41.00   15  
  5 Shih, Aiden J              9 LASC-CA                56.90      41.82   14  
  6 Warren, Ryan D            10 LASC-CA                51.09      41.85   13  
  7 Kim, Jake K               10 KSST-CA                   NT      41.98   12  
  8 Hansen, Matthew           10 CITI-CA                45.82      42.16   11  
  9 Gomez, Jesus               9 LMST-CA                51.35      42.47    9  
 10 Akker, Jason A            10 ZAP-CA                 45.31      44.06    7  
 11 Lim, David J               9 KSST-CA                   NT      44.96    6  
 12 Vazquez, Brainard          9 LACT-CA                48.45      45.18    5  
 13 Sermeno, Luka A           10 PVAC-CA                   NT      45.49    4  
 14 Orozco, Nash A            10 Penguins-CA            51.46      45.85    3  
 15 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                52.98      46.70    2  
 16 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                52.61      47.02    1  
 17 Bond, Joey C               9 LASC-CA                49.43      47.56  
 18 Kim, Ian                  10 KSST-CA                   NT      47.59  
 19 Olson, Trevor L           10 CITI-CA                43.70      48.02  
 20 Viliani, Andy              9 JCA-CA                 52.14      50.29  
 21 Nunez, Jorge A            10 LACT-CA                   NT      51.14  
 22 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA                49.80      52.12  
 23 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                58.29      52.17  
 24 Bernardo-Yu, Charles T    10 CITI-CA                   NT      52.45  
 25 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA               1:05.35      52.77  
 26 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA                57.44      58.39  
 27 Baez Amaya, Kevin A        9 LACT-CA              1:05.53    1:04.88  
 -- Espino, Anthony            9 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA              1:42.25    1:26.69   20  
  2 Gu, Andy J                10 ZAP-CA               1:27.57    1:28.88   17  
  3 Hansen, Matthew           10 CITI-CA              1:43.02    1:32.04   16  
  4 Akker, Jason A            10 ZAP-CA               1:41.07    1:32.91   15  
  5 Olson, Trevor L           10 CITI-CA              1:32.19    1:33.48   14  
  6 Wroan, Grant D            10 ZAP-CA               1:39.24    1:34.78   13  
  7 Garcia, Caleb D            9 LASC-CA              1:50.86    1:35.25   12  
  8 Shih, Aiden J              9 LASC-CA              1:44.11    1:36.23   11  
  9 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA              1:38.76    1:37.31    9  
 10 Gomez, Jesus               9 LMST-CA                   NT    1:41.90    7  
 11 Lara, Raul E              10 LACT-CA              1:44.92    1:45.67    6  
 12 Arun, Aniketh S            9 CITI-CA                   NT    1:51.00    5  
 13 Hendricks, Luke A         10 LASC-CA                   NT    1:53.09    4  
 14 Hildebrand, Nicholas C    10 ZAP-CA               2:16.48    1:56.03    3  
 -- Cristobal, Abe             9 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Nunez, Jorge A            10 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Espino, Anthony            9 JCA-CA                    NT         DQ  
 -- Vazquez, Brainard          9 LACT-CA              1:47.75         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langton, Luke C           11 CITI-CA                33.87      32.40   20  
  2 Hernandez, Diego L        12 LMST-CA                35.11      32.50   17  
  3 Pantoja Acevedo, Diego G  11 JCA-CA                 34.52      33.98   16  
  4 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                36.18      34.68   15  
  5 Chidester, Jacob R        12 CITI-CA                36.11      34.77   14  
  6 Pong, Lawrence K          11 TORR-CA                   NT      35.79   13  
  7 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA                35.08      36.15   12  
  8 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                39.23      37.47   11  
  9 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                38.11      38.63    9  
 10 Orozco, Nicolas M         12 Penguins-CA            44.09      41.83    7  
 11 Tran, Jack T              12 CITI-CA                   NT      49.19    6  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langton, Luke C           11 CITI-CA              1:13.23    1:10.84   20  
  2 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              1:24.11    1:14.52   17  
  3 Balam, Billy J            12 LMST-CA              1:17.92    1:17.33   16  
  4 Pong, Lawrence K          11 TORR-CA                   NT    1:19.72   15  
  5 Liu, William T            11 TORR-CA              1:28.17    1:28.19   14  
  6 Orozco, Nicolas M         12 Penguins-CA          1:38.41    1:30.30   13  
  7 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA              1:34.52    1:34.10   12  
  8 Tran, Jack T              12 CITI-CA                   NT    1:45.97   11  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venegas, David            11 LACT-CA              2:43.07    2:32.26   20  
  2 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              2:57.13    2:41.64   17  
  3 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               2:51.85    2:44.09   16  
  4 Hernandez, Max M          11 LASC-CA              2:57.22    2:57.32   15  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balam, Billy J            12 LMST-CA              7:54.77    7:35.33   20  
  2 Castro, Richard L         12 LMST-CA                   NT    8:27.03   17  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langton, Luke C           11 CITI-CA                39.62      37.60   20  
  2 Vazquez, Xaiver           11 LACT-CA                40.07      38.92   17  
  3 Liu, William T            11 TORR-CA                   NT      40.12   16  
  4 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                44.03      41.11   15  
  5 Venegas, David            11 LACT-CA                41.54      41.78   14  
  6 Castro, Richard L         12 LMST-CA                44.97      42.34   13  
  7 Pong, Lawrence K          11 TORR-CA                   NT      43.20   12  
  8 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                46.83      43.99   11  
  9 Pantoja Acevedo, Diego G  11 JCA-CA                 46.10      44.17    9  
 10 Hernandez, Diego L        12 LMST-CA                44.63      44.49    7  
 11 Orozco, Nicolas M         12 Penguins-CA            47.13      47.84    6  
 12 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                46.71      50.24    5  
 13 Chapman, Nick T           11 TORR-CA                48.07      50.62    4  
 -- Rocha, Christian A        11 LMST-CA                45.84         DQ  
 -- Chidester, Jacob R        12 CITI-CA                42.47         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              1:28.30    1:23.93   20  
  2 Balam, Billy J            12 LMST-CA              1:32.20    1:27.96   17  
  3 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA              1:31.68    1:34.88   16  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA                 44.32      40.35   20  
  2 Pantoja Acevedo, Diego G  11 JCA-CA                 45.83      44.92   17  
  3 Liu, William T            11 TORR-CA                43.95      46.32   16  
  4 Chidester, Jacob R        12 CITI-CA                47.40      47.99   15  
  5 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                52.06      48.19   14  
  6 Hernandez, Diego L        12 LMST-CA                51.28      49.65   13  
  7 Pong, Lawrence K          11 TORR-CA                   NT      50.20   12  
  8 Hernandez, Max M          11 LASC-CA                52.84      50.85   11  
  9 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                50.88      52.60    9  
 10 Chapman, Nick T           11 TORR-CA                58.23      55.61    7  
 -- Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                50.37         DQ  
 -- Tran, Jack T              12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bathurst, Caden J         12 CITI-CA              1:45.43    1:30.79   20  
  2 Langton, Luke C           11 CITI-CA              1:36.51    1:32.76   17  
  3 Venegas, David            11 LACT-CA              1:38.86    1:39.03   16  
  4 Vazquez, Xaiver           11 LACT-CA              1:42.35    1:43.11   15  
  5 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA              1:42.62    1:43.29   14  
 -- Tran, Jack T              12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Diego L        12 LMST-CA                43.76      37.79   20  
  2 Vazquez, Xaiver           11 LACT-CA                41.83      39.97   17  
  3 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA                37.92      40.87   16  
  4 Perez, Osvaldo            11 LMST-CA                45.35      41.89   15  
  5 Pantoja Acevedo, Diego G  11 JCA-CA                 43.22      43.72   14  
  6 Castro, Richard L         12 LMST-CA                43.79      43.97   13  
  7 Orozco, Nicolas M         12 Penguins-CA            54.67      44.71   12  
  8 Chidester, Jacob R        12 CITI-CA                46.52      45.55   11  
  9 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                48.05      47.29    9  
 10 Chapman, Nick T           11 TORR-CA                52.47      48.48    7  
 -- Liu, William T            11 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                50.06         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               1:34.54         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Semenjuk, Ivan B          11 ZAP-CA               1:23.15         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venegas, David            11 LACT-CA              3:11.52    3:00.03   20  
  2 Balam, Billy J            12 LMST-CA              3:30.65    3:10.48   17  
  3 Vazquez, Xaiver           11 LACT-CA              3:17.57    3:21.58   16  
  4 Castro, Richard L         12 LMST-CA                   NT    3:24.71   15  
 -- Chapman, Nick T           11 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA                 29.01      28.51   20  
  2 Landisman, Mark T         13 TORR-CA                29.68      29.18   17  
  3 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                31.37      29.67   16  
  4 Li, Michael               13 TORR-CA                35.56      30.09   15  
  5 Herman, Andrew R          13 TORR-CA                30.45      30.27   14  
  6 Tran, Jason M             13 TORR-CA                33.42      31.74   13  
  7 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA                35.04      33.59   12  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:03.37    1:02.46   20  
  2 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              1:05.61    1:03.10   17  
  3 Schwartz, Josh M          13 CITI-CA              1:13.29    1:04.32   16  
  4 Landisman, Mark T         13 TORR-CA              1:09.53    1:04.43   15  
  5 Herman, Andrew R          13 TORR-CA              1:15.01    1:08.16   14  
  6 Balam, Devin N            13 LMST-CA              1:09.35    1:08.37   13  
  7 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA              1:20.09    1:15.92   12  
  8 Zorn, Nick D              13 CITI-CA              1:27.41    1:17.02   11  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               2:12.15    2:11.62   20  
  2 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              2:23.19    2:20.60   17  
  3 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT    2:21.55   16  
  4 Li, Michael               13 TORR-CA              2:52.22    2:25.51   15  
  5 Sanchez, Anthony R        13 LACT-CA              2:39.22    2:39.53   14  
  6 Zorn, Nick D              13 CITI-CA              2:52.83    2:45.20   13  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               6:04.27    5:52.32   20  
  2 Balam, Devin N            13 LMST-CA              7:08.14    7:11.60   17  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera Nunez, Paolo M     13 JCA-CA                 39.86      39.28   20  
  2 Zorn, Nick D              13 CITI-CA                39.32      39.96   17  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:15.25    1:10.98   20  
  2 Landisman, Mark T         13 TORR-CA              1:20.78    1:13.45   17  
  3 Schwartz, Josh M          13 CITI-CA              1:15.09    1:13.66   16  
  4 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               1:15.98    1:14.63   15  
  5 Herman, Andrew R          13 TORR-CA                   NT    1:17.00   14  
  6 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              1:20.45    1:17.60   13  
  7 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT    1:18.49   12  
  8 Li, Michael               13 TORR-CA              1:22.24    1:20.02   11  
  9 Sanchez, Anthony R        13 LACT-CA              1:22.42    1:20.73    9  
 10 Tran, Jason M             13 TORR-CA              1:23.47    1:22.50    7  
 11 Balam, Devin N            13 LMST-CA              1:28.12    1:24.34    6  
 12 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:29.58    1:25.53    5  
 -- Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:33.93    1:19.53   20  
  2 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               1:26.96    1:20.43   17  
  3 Cutsail, Nicholas A       14 CITI-CA              1:25.64    1:22.86   16  
  4 Landisman, Mark T         13 TORR-CA              1:30.75    1:24.11   15  
  5 Li, Michael               13 TORR-CA              1:29.86    1:25.77   14  
  6 Tran, Jason M             13 TORR-CA              1:29.63    1:27.93   13  
  7 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:30.17    1:28.86   12  
  8 Sanchez, Anthony R        13 LACT-CA              1:25.54    1:29.00   11  
  9 Rivera Nunez, Paolo M     13 JCA-CA               1:39.31    1:34.64    9  
 10 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA              1:49.86    1:43.10    7  
 11 Balam, Devin N            13 LMST-CA              1:34.88    1:43.93    6  
 -- Zorn, Nick D              13 CITI-CA              1:36.26         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivera Nunez, Paolo M     13 JCA-CA                 39.94      36.74   20  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Josh M          13 CITI-CA              1:09.55    1:08.37   20  
  2 Gasteiger, Tor H          14 PVAC-CA              1:19.82    1:11.40   17  
  3 Tran, Jason M             13 TORR-CA              1:18.64    1:15.17   16  
  4 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              1:18.89    1:18.09   15  
  5 Herman, Andrew R          13 TORR-CA                   NT    1:22.34   14  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       14 ZAP-CA               2:32.58    2:28.46   20  
  2 Martinez, Aaron J         13 ZAP-CA               2:37.61    2:33.77   17  
  3 Schwartz, Josh M          13 CITI-CA              2:56.33    2:37.02   16  
  4 Choi, Ted Y               13 TORR-CA                   NT    2:43.58   15  
  5 Corbin, Brady J           13 TORR-CA              4:15.56    2:53.05   14  
  6 Rivera Nunez, Paolo M     13 JCA-CA               3:14.40    2:54.50   13  
  7 Sanchez, Anthony R        13 LACT-CA              2:54.23    2:54.93   12  
 
Boys 15-104 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Owen T          17 ZAP-CA                 26.92      26.17   20  
  2 Hong, V T                 16 ZAP-CA                 27.84      27.88   17  
  3 Oswald, Matthew H         15 ZAP-CA                 28.76      28.75   16  
 
Boys 15-104 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzpatrick, Aidan C      15 PVAC-CA                59.63      57.04   20  
  2 Oswald, Matthew H         15 ZAP-CA               1:08.21    1:04.55   17  
 
Boys 15-104 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Owen T          17 ZAP-CA               2:05.47    2:03.08   20  
  2 Fitzpatrick, Aidan C      15 PVAC-CA              2:07.11    2:06.37   17  
  3 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA               2:06.00    2:09.58   16  
 
Boys 15-104 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               5:51.54    5:41.87   20  
  2 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA               5:48.30    6:04.34   17  
 
Boys 15-104 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, V T                 16 ZAP-CA                 33.45      31.80   20  
 
Boys 15-104 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Malley, Owen T          17 ZAP-CA               1:15.98    1:16.49   20  
  2 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA               1:15.98    1:17.37   17  
 
Boys 15-104 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               1:06.67    1:05.84   20  
  2 Fitzpatrick, Aidan C      15 PVAC-CA              1:11.62    1:07.08   17  
  3 Hong, V T                 16 ZAP-CA               1:16.35    1:14.35   16  
  4 Oswald, Matthew H         15 ZAP-CA               1:18.85    1:20.30   15  
 -- O'Malley, Owen T          17 ZAP-CA               1:05.87         DQ  
 
Boys 15-104 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noland, Mike A            16 ZAP-CA               2:21.81    2:21.51   20  
  2 Fitzpatrick, Aidan C      15 PVAC-CA                   NT    2:32.88   17  
  3 Oswald, Matthew H         15 ZAP-CA               2:45.34    2:35.04   16  
  4 Hong, V T                 16 ZAP-CA               2:35.67    2:44.88   15