ROSE Sept. Intrasquad - Meet Results

ROSE Sept. Intrasquad
9/29/2017 - 9/29/2017
Pasadena, CA United States
Updated: 10/3/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/2/2017 05:37 PM
                 September 29 2017 Intrasquad Meet - 9/29/2017                 
                         Sept 29 2017 Intrasquad Meet                          
                                    Results                                    
 
Girls 6-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT      20.19  
  2 Pisano, Anna M             7 ROSE-CA                   NT      20.92  
 
Girls 6-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA              1:37.19    1:30.00  
      41.39   48.61                                                
 
Girls 6-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT      22.17  
  2 Pisano, Anna M             7 ROSE-CA                   NT      25.29  
 
Girls 6-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                   NT      44.40  
  2 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT      57.87  
 
Girls 6-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                   NT      24.08  
 
Girls 6-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT      59.71  
 
Girls 6-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                   NT    1:45.85  
      50.11   55.74                                                
 
Girls 6-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT      26.31  
  2 Pisano, Anna M             7 ROSE-CA                   NT      29.16  
 
Girls 6-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tina S                8 ROSE-CA                   NT      45.18  
  2 Penman, Keisari M          8 ROSE-CA                55.81      49.51  
 -- Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kong, Megan C              9 ROSE-CA                   NT      20.98  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramaya, Alexa S           10 ROSE-CA                38.35      38.22  
  2 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                49.47      42.06  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:31.88    1:12.94  
      33.90   39.04                                                
  2 Ramaya, Alexa S           10 ROSE-CA              1:26.99    1:23.85  
      40.48   43.37                                                
  3 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                   NT    1:30.53  
      42.49   48.04                                                
  4 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA              1:28.10    1:30.93  
      42.57   48.36                                                
  5 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT    1:35.98  
      44.62   51.36                                                
  6 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA              1:37.35    1:39.50  
      45.41   54.09                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kong, Megan C              9 ROSE-CA                   NT      23.84  
  2 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      27.31  
      34.28    6.29                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                44.66      43.22  
  2 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      44.76  
  3 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                47.00      46.24  
  4 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT      46.34  
  5 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA                   NT      46.76  
  6 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                50.73      47.88  
  7 Tahmasian, Carin N        10 ROSE-CA                   NT      49.02  
  8 Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT      52.22  
  9 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT      54.68  
 10 McCarron, Nami C           9 ROSE-CA                   NT      56.14  
 -- Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                48.16         DQ  
 -- Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA              1:32.41    1:30.66  
      44.52   46.14                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      25.60  
  2 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                28.70      27.04  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA                55.56      49.16  
  2 Badescu, Emma A           10 ROSE-CA                47.22      49.22  
  3 Tahmasian, Carin N        10 ROSE-CA                   NT      50.20  
  4 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                55.01      51.07  
  5 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                50.32      52.93  
  6 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      55.29  
  7 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT      56.53  
  8 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA              1:05.02      56.68  
  9 McCarron, Nami C           9 ROSE-CA                   NT    1:03.03  
 -- Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                57.38         DQ  
 -- Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
      57.73 1:04.16                                                
 
Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT      20.22  
  2 Ramaya, Alexa S           10 ROSE-CA                25.78      20.87  
  3 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA                   NT      22.06  
  4 Jeffries, Sara J           9 ROSE-CA                25.84      22.27  
  5 Kong, Megan C              9 ROSE-CA                   NT      23.25  
  6 Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT      23.35  
  7 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      25.23  
  8 Tahmasian, Carin N        10 ROSE-CA                   NT      25.78  
 -- McCarron, Nami C           9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      46.53  
  2 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                53.37      46.89  
  3 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                48.99      47.91  
  4 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                51.40      50.52  
  5 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                53.99      51.31  
  6 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT      59.41  
 -- Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                55.03         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT    1:37.36  
      45.20   52.16                                                
 -- Anderson, Ava C           10 ROSE-CA              1:49.75         DQ  
      46.49   54.11                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Candy                12 ROSE-CA                30.29      30.06  
  2 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                33.25      32.76  
  3 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                34.95      33.91  
  4 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                36.35      34.20  
  5 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                40.28      37.17  
  6 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                54.74      39.35  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drago, Gaia V             11 ROSE-CA                   NT    1:19.76  
      37.48   42.28                                                
  2 Bao, Kayley               11 ROSE-CA              1:18.83    1:20.07  
      37.96   42.11                                                
  3 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    1:26.41  
      41.97   44.44                                                
  4 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT    1:31.20  
      42.31   48.89                                                
  5 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA              1:37.17    1:36.37  
      45.32   51.05                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    2:38.28  
      35.58   39.40   41.84   41.46                                
  2 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              2:46.54    2:39.47  
      35.15   41.01   42.27   41.04                                
  3 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA              2:57.26    2:45.86  
      35.51   41.63   44.87   43.85                                
  4 Lara, Samira N            12 ROSE-CA                   NT    2:56.89  
      36.41   44.49   49.76   46.23                                
  5 Corddry, Sloane S         11 ROSE-CA                   NT    3:03.18  
      38.85   45.34   51.46   47.53                                
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    3:15.03  
      45.54   47.32   51.25   50.92                                
  7 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                   NT    3:34.26  
      45.87   54.53   58.30   55.56                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                   NT      38.52  
  2 Beltz, Kaitlyn H          12 ROSE-CA                46.92      39.02  
  3 Corddry, Sloane S         11 ROSE-CA                43.77      40.04  
  4 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                47.81      42.80  
  5 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                   NT      43.15  
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT      45.06  
  7 Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT      49.78  
 -- Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Candy                12 ROSE-CA                   NT    1:17.50  
      37.81   39.69                                                
  2 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA              1:26.29    1:21.86  
      39.70   42.16                                                
  3 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:26.55  
      42.13   44.42                                                
  4 Bao, Kayley               11 ROSE-CA              1:37.01    1:27.09  
      42.99   44.10                                                
  5 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    1:27.15  
      41.80   45.35                                                
  6 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              1:33.36    1:28.93  
      43.49   45.44                                                
  7 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    1:33.98  
      46.08   47.90                                                
  8 Lara, Samira N            12 ROSE-CA              1:42.86    1:36.52  
  9 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    1:40.84  
      49.01   51.83                                                
 10 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:44.74    1:47.86  
 -- Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA              1:50.34         DQ  
      48.62   59.03                                                
 -- Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                   NT         DQ  
      45.58   49.85                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                47.01      42.53  
  2 Corddry, Sloane S         11 ROSE-CA                54.10      44.09  
  3 Beltz, Kaitlyn H          12 ROSE-CA                55.59      44.23  
  4 Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT      49.49  
  5 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT      49.93  
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT      56.66  
 -- Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:33.29  
      43.99   49.30                                                
  2 Han, Candy                12 ROSE-CA                   NT    1:33.32  
      44.01   49.31                                                
  3 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:38.34    1:34.97  
      43.83   51.14                                                
  4 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA              1:53.90    1:40.30  
      46.30   54.00                                                
  5 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT    1:46.05  
      52.06   53.99                                                
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    1:46.92  
      50.07   56.85                                                
  7 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:59.80    1:57.17  
      56.71 1:00.46                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                   NT      37.34  
  2 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                43.99      39.73  
  3 Lara, Samira N            12 ROSE-CA                43.53      41.87  
  4 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT      43.13  
  5 Beltz, Kaitlyn H          12 ROSE-CA                55.22      43.65  
  6 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                51.68      44.08  
  7 Bao, Kayley               11 ROSE-CA                48.16      47.58  
  8 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                55.40      50.38  
 -- Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Drago, Gaia V             11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:21.71    1:20.11  
      36.61   43.50                                                
  2 Drago, Gaia V             11 ROSE-CA                   NT    1:25.23  
      39.28   45.95                                                
 -- Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
      48.26   48.89                                                
 -- Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
      46.20   52.69                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Emily S              14 ROSE-CA                29.11      28.62  
  2 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA                33.88      32.01  
  3 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                31.91      32.14  
  4 Smith, Mekai N            13 ROSE-CA                   NT      32.45  
  5 Wright, Lucy A            13 ROSE-CA                   NT      32.84  
  6 Morong, Sarah A           13 ROSE-CA                34.32      33.02  
  7 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA                39.21      33.16  
  8 Landswick, Hannah R       13 ROSE-CA                35.34      33.90  
  9 Aghajani, Emily L         13 ROSE-CA                39.33      35.98  
 10 Brainin Godinez, Xela     13 ROSE-CA                41.37      37.20  
 11 Eisen, Cassie M           13 ROSE-CA                44.06      43.12  
 12 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT      43.86  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Emily S              14 ROSE-CA              1:04.23    1:03.85  
      29.96   33.89                                                
  2 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA              1:18.02    1:11.84  
      33.65   38.19                                                
  3 Edmonds, Lucia T          14 ROSE-CA              1:15.31    1:18.02  
      37.11   40.91                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              2:37.59    2:34.68  
      34.94   38.43   41.40   39.91                                
  2 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              2:54.90    2:57.38  
      38.62   46.68   49.50   42.58                                
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Katharine E     13 ROSE-CA                37.53      35.67  
  2 Wright, Lucy A            13 ROSE-CA                   NT      44.35  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Franklin, Katharine E     13 ROSE-CA              1:21.07         DQ  
      37.44   39.18                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA                43.35      38.59  
  2 Morong, Sarah A           13 ROSE-CA                46.93      42.49  
  3 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                47.84      43.70  
  4 Edmonds, Lucia T          14 ROSE-CA                51.46      44.62  
  5 Aghajani, Emily L         13 ROSE-CA                57.97      46.44  
  6 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                   NT      46.71  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:29.73    1:24.52  
      40.74   43.78                                                
  2 Franklin, Katharine E     13 ROSE-CA              1:31.40    1:27.70  
      37.71   49.99                                                
  3 Brainin Godinez, Xela     13 ROSE-CA              1:41.73    1:34.53  
      44.37   50.16                                                
  4 Smith, Mekai N            13 ROSE-CA                   NT    1:35.97  
      41.88   54.09                                                
  5 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:37.32    1:39.87  
      44.97   54.90                                                
  6 Eisen, Cassie M           13 ROSE-CA              1:53.61    1:49.44  
      50.82   58.62                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Mekai N            13 ROSE-CA                   NT      36.15  
  2 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                   NT      41.46  
  3 Wright, Lucy A            13 ROSE-CA                   NT      41.77  
  4 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA                44.18      45.77  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA              1:42.23    1:19.70  
      35.38   44.32                                                
  2 Brainin Godinez, Xela     13 ROSE-CA                   NT    1:35.98  
      43.93   52.05                                                
 -- Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
      50.36                                                        
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:26.15    1:22.68  
      37.61   45.07                                                
  2 Morong, Sarah A           13 ROSE-CA              1:25.33    1:24.43  
      37.50   46.93                                                
  3 Landswick, Hannah R       13 ROSE-CA              1:31.30    1:29.03  
      41.24   47.79                                                
  4 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:32.13    1:29.40  
      42.65   46.75                                                
  5 Aghajani, Emily L         13 ROSE-CA              1:35.80    1:31.48  
      43.26   48.22                                                
  6 Eisen, Cassie M           13 ROSE-CA              1:58.69    1:40.13  
      43.99   56.14                                                
 -- Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
      47.52   53.45                                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Emily S              14 ROSE-CA              2:31.64    2:36.57  
      33.46   42.21   44.06   36.84                                
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oporta, Isabel P          15 ROSE-CA                   NT      33.02  
 
Women 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oporta, Isabel P          15 ROSE-CA                   NT      41.82  
 
Women 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Oporta, Isabel P          15 ROSE-CA                   NT         DQ  
      39.70   42.26                                                
 
Boys 6-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      20.69  
  2 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT      23.08  
  3 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      23.86  
  4 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT      24.59  
 
Boys 6-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                42.11      38.00  
 
Boys 6-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                   NT    1:34.64  
      43.91   50.73                                                
 
Boys 6-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffice, Aaron Z          8 ROSE-CA                   NT      20.85  
  2 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                29.19      22.18  
      23.66                                                        
  3 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                29.92      24.94  
      26.18                                                        
  4 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT      29.62  
 
Boys 6-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      26.31  
  2 Griffice, Aaron Z          8 ROSE-CA                   NT      28.72  
  3 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      29.65  
 -- Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                29.69         DQ  
 
Boys 6-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                56.88      53.82  
 -- Collins, Ian A             8 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 6-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                25.48      22.96  
  2 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                25.03      23.51  
  3 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT      27.98  
  4 Griffice, Aaron Z          8 ROSE-CA                   NT      29.25  
 
Boys 6-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA                56.43      52.04  
 -- Murdock, Towa D            8 ROSE-CA                50.18         DQ  
 
Boys 6-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perrigue, Mason W          8 ROSE-CA              1:40.39         DQ  
      45.39   51.34                                                
 
Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                   NT      19.28  
  2 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT      19.50  
  3 Choi, Minha               10 ROSE-CA                   NT      23.07  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                   NT      36.71  
  2 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA                50.53      41.93  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT    1:31.18  
      42.08   49.10                                                
 
Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA                   NT      25.00  
      22.97    2.03                                                
  2 Choi, Minha               10 ROSE-CA                   NT      25.44  
      27.13   10.83                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                   NT      43.02  
  2 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                45.95      43.95  
  3 Kim, Justin J             10 ROSE-CA                   NT      46.95  
  4 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                52.98      50.29  
  5 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      50.39  
  6 Hu, Henry N               10 ROSE-CA                   NT      51.67  
  7 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                59.34      56.89  
 -- Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Wong, Ian R                9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT      35.94  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA                55.15      47.07  
  2 Hu, Henry N               10 ROSE-CA                   NT      47.32  
  3 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      47.49  
  4 Wong, Ian R                9 ROSE-CA                   NT      47.59  
  5 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                56.47      53.65  
  6 Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT      55.34  
 -- Kim, Justin J             10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                27.27      21.07  
  2 Khachatryan, Andre J      10 ROSE-CA                   NT      24.59  
  3 Choi, Minha               10 ROSE-CA                   NT      25.66  
  4 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA                26.67      26.07  
 -- Hu, Henry N               10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Ian R                9 ROSE-CA                   NT      45.79  
  2 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      49.64  
  3 Kim, Justin J             10 ROSE-CA                   NT      54.55  
 -- Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Ethan S                9 ROSE-CA              1:49.35    1:41.46  
  2 Landswick, Tait T         10 ROSE-CA              1:56.24    1:53.82  
      54.00   59.82                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT      39.24  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA              1:19.16    1:18.50  
      36.79   41.71                                                
  2 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              1:24.71    1:22.77  
      39.23   43.54                                                
  3 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT    1:34.29  
      44.75   49.54                                                
  4 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT    1:40.46  
      45.72   54.74                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA              2:35.17    2:31.45  
      33.79   38.08   39.83   39.75                                
  2 Hwang, Do Yeon            11 ROSE-CA              2:39.56    2:34.55  
      34.38   40.94   42.07   37.16                                
  3 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT    2:39.47  
      34.65   39.69 1:25.13                                        
  4 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              2:56.87    2:43.52  
      35.38   40.96   43.75   43.43                                
  5 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT    3:12.61  
      40.97   48.71   51.88   51.05                                
  6 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT    3:18.53  
      46.80   51.86   52.62   47.25                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA                42.51      38.51  
  2 Urban, Arlo J             11 ROSE-CA                   NT      39.62  
  3 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                42.60      43.26  
  4 Pico, Aidan M             12 ROSE-CA                   NT      43.73  
  5 Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT      51.05  
  6 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      52.28  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA              1:16.36    1:17.96  
      37.72   40.24                                                
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              1:28.71    1:23.30  
      41.39   41.91                                                
  3 Hwang, Do Yeon            11 ROSE-CA              1:24.79    1:23.39  
      40.60   42.79                                                
  4 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:35.56    1:24.54  
      40.66   43.88                                                
  5 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:35.20    1:27.88  
      43.05   44.83                                                
  6 Semizyan, Andre           11 ROSE-CA                   NT    1:42.09  
      48.88   53.21                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT      44.81  
  2 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT      44.97  
  3 Chen, Gabriel C           11 ROSE-CA                48.78      45.36  
  4 Pico, Aidan M             12 ROSE-CA                   NT      45.66  
  5 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                50.29      47.50  
  6 Urban, Arlo J             11 ROSE-CA                   NT      50.49  
  7 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      51.09  
  8 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT      52.26  
 -- Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsden, Finn J           11 ROSE-CA              1:35.08    1:32.57  
      43.37   49.20                                                
  2 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:46.03    1:37.46  
      45.30   52.16                                                
  3 Hwang, Do Yeon            11 ROSE-CA              1:46.41    1:40.14  
      46.70   53.44                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                38.96      37.85  
  2 Pico, Aidan M             12 ROSE-CA                   NT      42.15  
  3 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                46.17      44.68  
  4 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      50.30  
  5 Urban, Arlo J             11 ROSE-CA                   NT      50.62  
  6 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT      53.74  
  7 Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT    1:01.90  
 -- Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                54.77         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:37.07    1:31.52  
      40.88   50.64                                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT    1:26.69  
      40.91   45.78                                                
  2 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              1:34.94    1:27.49  
      42.94   44.55                                                
  3 Perera, Mihin E           11 ROSE-CA                   NT    1:39.04  
      48.09   50.95                                                
  4 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT    1:44.14  
      55.52   48.62                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castaneda, Michael B      14 ROSE-CA                   NT      28.58  
  2 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                34.01      31.74  
  3 Alvarez, Jadan            13 ROSE-CA                34.98      33.65  
  4 Abrahamian, Bryan         13 ROSE-CA                35.56      34.95  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA              1:06.47    1:03.59  
      29.62   33.97                                                
  2 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:06.98    1:04.17  
      29.89   34.28                                                
  3 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              1:08.03    1:07.08  
      30.94   36.14                                                
  4 Alvarez, Jadan            13 ROSE-CA                   NT    1:15.64  
      36.24   39.40                                                
  5 Romero, Santiago A        13 ROSE-CA              1:26.94    1:20.03  
      38.62   41.41                                                
  6 Abrahamian, Bryan         13 ROSE-CA              1:22.38    1:23.39  
      40.35   43.04                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castaneda, Michael B      14 ROSE-CA                   NT      37.62  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA              1:15.29    1:11.03  
      33.46   37.57                                                
  2 Alvarez, Jadan            13 ROSE-CA                   NT    1:28.42  
      43.01   45.41                                                
 -- Romero, Santiago A        13 ROSE-CA                   NT         DQ  
      43.86   46.66                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA                42.44      36.07  
  2 Dudas, Mitchell X         13 ROSE-CA                49.13      42.72  
  3 Abrahamian, Bryan         13 ROSE-CA                51.81      46.22  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castaneda, Michael B      14 ROSE-CA                   NT    1:30.50  
      41.82   48.68                                                
  2 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT    1:42.94  
      49.67   53.27                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT      31.76  
  2 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA                41.89      36.09  
 -- Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA                39.50         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT    1:12.35  
      32.48   39.87                                                
  2 Romero, Santiago A        13 ROSE-CA                   NT    1:29.65  
      42.22   47.43                                                
 -- Dudas, Mitchell X         13 ROSE-CA              1:50.21         DQ  
      41.45   44.18                                                
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                28.90      26.56  
  2 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA                30.32      27.78  
  3 Martin, Rory F            15 ROSE-CA                36.96      34.90  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA              1:01.10    1:00.73  
      29.33   31.40                                                
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              1:21.67    1:19.02  
      37.75   41.27                                                
 
Men 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahamian, Anthony R     15 ROSE-CA                43.54      36.53  
  2 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT      37.35  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              1:26.36    1:24.09  
      40.02   44.07                                                
  2 Martin, Rory F            15 ROSE-CA              1:46.78    1:43.53  
      48.29   55.24                                                
 
Men 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Rory F            15 ROSE-CA              1:55.55    1:31.86  
      41.71   50.15                                                
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahamian, Anthony R     15 ROSE-CA              3:19.94    2:51.32  
      35.00   45.75 1:30.57