ROSE October 5 Intrasquad - Meet Results

ROSE October 5 Intrasquad
10/5/2018 - 10/5/2018
Pasadena, California United States
Updated: 10/8/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            CA-Rose Pre-Team, Bronze, Junior Intrasquad - 10/5/2018            
                  CA-Rose Pre-Team, Bronze, Junior Intrasquad                  
                                    Results                                    
 
Girls 6-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          8 ROSE-CA                   NT      37.87  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                   NT      40.77  
  3 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                   NT      46.27  
 
Girls 6-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                   NT      20.22  
  2 Valencia, Rosio Y          8 ROSE-CA                   NT      20.94  
  3 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                   NT      21.42  
  4 Ancker, Anna H             8 ROSE-CA                   NT      23.37  
  5 Walter, Samantha R         7 ROSE-CA                   NT      23.43  
  6 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                   NT      23.89  
  7 Allen, Ava D               7 ROSE-CA                   NT      24.39  
 
Girls 6-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          8 ROSE-CA                   NT      18.08  
  2 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                   NT      20.00  
  3 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                   NT      21.77  
  4 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                   NT      21.86  
  5 Walter, Samantha R         7 ROSE-CA                   NT      26.08  
  6 Ancker, Anna H             8 ROSE-CA                   NT      26.48  
  7 Allen, Ava D               7 ROSE-CA                   NT      26.58  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                   NT      23.68  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                   NT      24.37  
  3 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                   NT      26.32  
  4 Walter, Samantha R         7 ROSE-CA                   NT      26.87  
  5 Ancker, Anna H             8 ROSE-CA                   NT      28.28  
  6 Allen, Ava D               7 ROSE-CA                   NT      29.30  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perner, Lilli A           10 ROSE-CA                37.32      37.61  
  2 McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                46.35      38.45  
  3 Edmonds, Elena P          10 ROSE-CA                   NT      40.30  
  4 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT      42.30  
  5 Choi, Carissa C           10 ROSE-CA                53.12      44.01  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carie L             10 ROSE-CA              1:26.28    1:29.11  
       41.60  1:29.11                                                      
 
Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                   NT      23.95  
  2 McClure, Sarah G           9 ROSE-CA                   NT      26.69  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spears, Arianne C         10 ROSE-CA                   NT      46.66  
  2 Spears, Zandra N          10 ROSE-CA                48.00      49.90  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT    1:39.68  
       47.97  1:39.68                                                      
 
Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bindra, Simren N           9 ROSE-CA                   NT      23.44  
  2 McClure, Sarah G           9 ROSE-CA                   NT      29.33  
 -- Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                49.95      48.87  
  2 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                54.39      51.10  
  3 Spears, Zandra N          10 ROSE-CA                48.60      51.50  
  4 Choi, Carissa C           10 ROSE-CA                53.69      51.77  
  5 Edmonds, Elena P          10 ROSE-CA                53.04      53.34  
  6 Spears, Arianne C         10 ROSE-CA                   NT      54.11  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT    1:57.79  
 
Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClure, Sarah G           9 ROSE-CA                   NT      21.26  
  2 Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                   NT      24.06  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perner, Lilli A           10 ROSE-CA                46.33      46.24  
  2 Spears, Arianne C         10 ROSE-CA                   NT      54.91  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perner, Lilli A           10 ROSE-CA              1:36.27    1:32.36  
       43.90  1:32.36                                                      
  2 Bindra, Simren N           9 ROSE-CA                   NT    1:43.12  
       48.69  1:43.12                                                      
  3 Spears, Zandra N          10 ROSE-CA                   NT    1:45.08  
 -- Edmonds, Elena P          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
       48.84       DQ                                                      
 -- Choi, Carissa C           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramaya, Alexa S           11 ROSE-CA                37.46      34.16  
  2 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA                36.42      34.38  
  3 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                36.16      35.55  
  4 Mascarenhas, Lauren A     11 ROSE-CA                   NT      35.86  
  5 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA                37.60      35.98  
  6 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                38.73      36.28  
  7 Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                   NT      36.42  
  8 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                35.29      37.09  
  9 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA                37.33      37.48  
 10 Travis, Charley I         11 ROSE-CA                43.25      40.96  
 11 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA                45.31      42.20  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA              1:14.22    1:10.14  
       33.40  1:10.14                                                      
  2 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:14.50    1:11.48  
       33.24  1:11.48                                                      
  3 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:14.77    1:12.87  
       34.33  1:12.87                                                      
  4 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:17.00    1:13.27  
       34.51  1:13.27                                                      
  5 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA              1:21.67    1:17.30  
       37.83  1:17.30                                                      
  6 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA              1:26.34    1:19.32  
       36.45  1:19.32                                                      
  7 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA              1:20.22    1:20.20  
       37.10  1:20.20                                                      
  8 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA              1:23.64    1:21.85  
  9 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA              1:24.64    1:23.05  
       38.38  1:23.05                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA              2:49.47    2:44.33  
       36.28  1:17.69  2:01.00  2:44.33                                    
  2 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA              3:24.60    3:07.79  
                39.90  3:07.79                                             
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA                40.04      37.98  
  2 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA                43.07      39.15  
  3 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                42.92      39.63  
  4 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA                43.17      41.44  
  5 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                47.97      42.19  
  6 Travis, Charley I         11 ROSE-CA                   NT      49.05  
  7 Fontaine, Angie P         11 ROSE-CA                   NT      50.86  
 -- Kirakosian, Juno L        12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Ramaya, Alexa S           11 ROSE-CA                43.99         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA                44.48      43.05  
  2 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA                45.57      44.92  
  3 Mascarenhas, Lauren A     11 ROSE-CA                57.38      46.26  
  4 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                47.66      46.53  
  5 Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                   NT      48.05  
  6 Fontaine, Angie P         11 ROSE-CA                   NT      55.89  
 -- Kirakosian, Juno L        12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:29.02    1:24.60  
       41.13  1:24.60                                                      
  2 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA              1:40.36    1:32.42  
       43.71  1:32.42                                                      
  3 Badescu, Emma A           11 ROSE-CA              1:42.72    1:35.34  
       45.15  1:35.34                                                      
  4 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA              1:56.89    1:35.54  
       44.82  1:35.54                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badescu, Emma A           11 ROSE-CA                34.60      33.92  
  2 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA                41.13      35.69  
  3 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                35.03      36.32  
  4 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                42.24      37.00  
  5 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA                41.68      37.17  
  6 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                39.36      39.06  
  7 Ramaya, Alexa S           11 ROSE-CA                42.44      39.73  
  8 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA                40.14      39.91  
  9 Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                42.24      40.57  
 10 Bao, Kayley               12 ROSE-CA                42.29      40.74  
 11 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA                42.20      41.28  
 12 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                40.99      41.86  
 13 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA                47.05      41.93  
 14 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                46.84      42.28  
 15 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                59.15      43.37  
 16 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA                47.43      45.84  
 17 Mascarenhas, Lauren A     11 ROSE-CA                53.23      46.28  
 18 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA                42.83      47.13  
 19 Kirakosian, Juno L        12 ROSE-CA                   NT      54.80  
 20 Fontaine, Angie P         11 ROSE-CA                   NT      58.22  
 -- Valdez, Layla R           12 ROSE-CA                36.44         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA                   NT    1:16.76  
       34.51  1:16.76                                                      
  2 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                   NT    1:24.17  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:21.21    1:19.72  
       40.42  1:19.72                                                      
  2 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA              1:26.70    1:23.51  
       37.69  1:23.51                                                      
  3 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA              1:27.11    1:23.65  
       38.80  1:23.65                                                      
  4 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA              1:33.00    1:24.56  
       38.92  1:24.56                                                      
  5 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA              1:31.80    1:29.37  
       42.20  1:29.37                                                      
  6 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA              1:46.22    1:36.50  
 -- Badescu, Emma A           11 ROSE-CA              1:21.37         DQ  
       36.13       DQ                                                      
 -- Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA              1:34.55         DQ  
       41.42       DQ                                                      
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Samira N            13 ROSE-CA                31.96      31.48  
  2 Halley, Lauren            13 ROSE-CA                40.45      34.28  
  3 Gonzalez, Amelie S        13 ROSE-CA                36.73      35.08  
  4 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA                34.95      35.19  
  5 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA                40.46      35.38  
  6 Cody, Ava V               13 ROSE-CA                   NT      36.11  
  7 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA                38.15      37.39  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           13 ROSE-CA              1:11.33    1:13.48  
       33.69  1:13.48                                                      
  2 Lara, Samira N            13 ROSE-CA              1:11.56    1:13.50  
       34.34  1:13.50                                                      
  3 Sauter, Sophia K          13 ROSE-CA                   NT    1:13.51  
       35.68  1:13.51                                                      
  4 Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA              1:18.94    1:14.95  
       36.00  1:14.95                                                      
  5 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA                   NT    1:16.04  
       37.21  1:16.04                                                      
  6 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA              1:21.51    1:18.31  
       37.00  1:18.31                                                      
  7 Cody, Ava V               13 ROSE-CA                   NT    1:18.57  
  8 Gonzalez, Amelie S        13 ROSE-CA              1:20.57    1:18.94  
       38.33  1:18.94                                                      
  9 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              1:20.04    1:22.64  
       39.03  1:22.64                                                      
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sarkissian, Leonie C      14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA              1:25.56    1:22.33  
       38.14  1:22.33                                                      
  2 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA                   NT    1:28.45  
       44.32  1:28.45                                                      
  3 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA              1:33.35    1:29.22  
       43.59  1:29.22                                                      
 -- Halley, Lauren            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarkissian, Leonie C      14 ROSE-CA                   NT    1:01.78  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           13 ROSE-CA                38.94      38.78  
  2 Sauter, Sophia K          13 ROSE-CA                   NT      41.33  
  3 Sarkissian, Leonie C      14 ROSE-CA                   NT      52.03  
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           13 ROSE-CA              1:22.68    1:21.79  
       36.06  1:21.79                                                      
  2 Sauter, Sophia K          13 ROSE-CA                   NT    1:24.58  
       39.41  1:24.58                                                      
  3 Cody, Ava V               13 ROSE-CA                   NT    1:24.98  
  4 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA                   NT    1:25.30  
  5 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA              1:29.23    1:25.90  
       38.63  1:25.90                                                      
  6 Halley, Lauren            13 ROSE-CA                   NT    1:26.34  
  7 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA              1:26.80    1:29.21  
       42.25  1:29.21                                                      
  8 Gonzalez, Amelie S        13 ROSE-CA              1:34.71    1:29.23  
       44.41  1:29.23                                                      
  9 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              1:43.24    1:34.39  
       42.47  1:34.39                                                      
 -- Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA              1:25.74         DQ  
       37.59       DQ                                                      
 -- Lara, Samira N            13 ROSE-CA              1:24.60         DQ  
       43.13       DQ                                                      
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     15 ROSE-CA                26.93      27.51  
  2 Oporta, Isabel P          16 ROSE-CA                30.75      29.97  
  3 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA                31.61      30.96  
  4 Worku, Grace M            15 ROSE-CA                37.82      36.14  
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     15 ROSE-CA                58.91      59.59  
       27.95    59.59                                                      
  2 Oporta, Isabel P          16 ROSE-CA              1:06.29    1:06.07  
       32.48  1:06.07                                                      
  3 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA              1:09.26    1:07.52  
       31.97  1:07.52                                                      
  4 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              1:21.22    1:19.27  
       38.56  1:19.27                                                      
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              2:57.11    2:51.58  
       37.91  1:21.15  2:07.25  2:51.58                                    
 
Women 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA                43.74      36.95  
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     15 ROSE-CA              1:03.54    1:04.89  
       31.33  1:04.89                                                      
  2 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA              1:21.17    1:22.17  
       40.51  1:22.17                                                      
 
Women 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oporta, Isabel P          16 ROSE-CA                41.82      40.43  
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oporta, Isabel P          16 ROSE-CA              1:31.27    1:28.31  
       43.47  1:28.31                                                      
 
Women 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              1:32.75    1:31.90  
 
Boys 6-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                41.01      40.00  
 
Boys 6-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shin, Ethan J              8 ROSE-CA                   NT      24.42  
 
Boys 6-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA                50.64      46.70  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                49.68      48.38  
 
Boys 6-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                54.36         DQ  
 
Boys 6-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                28.11      20.72  
  2 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA                22.93      20.80  
  3 Shin, Ethan J              8 ROSE-CA                   NT      25.10  
 
Boys 6-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                54.28      54.87  
 
Boys 6-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA                   NT    1:37.17  
       45.73  1:37.17                                                      
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                   NT    1:41.50  
       51.30  1:41.50                                                      
  3 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                   NT    1:43.35  
       48.42  1:43.35                                                      
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                27.97      24.16  
  2 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                26.31      24.46  
  3 Shin, Ethan J              8 ROSE-CA                   NT      29.26  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT      41.58  
 
Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT      21.29  
  2 Manzanero, Ryan A          9 ROSE-CA                   NT      21.41  
  3 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                   NT      21.97  
  4 Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT      22.90  
  5 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                   NT      23.19  
  6 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                   NT      24.03  
 
Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                   NT      23.21  
  2 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                   NT      24.42  
  3 Manzanero, Ryan A          9 ROSE-CA                   NT      25.41  
  4 Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT      27.10  
  5 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                   NT      27.56  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oporta, Nicolas P         10 ROSE-CA                   NT      54.15  
  2 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                54.48      55.17  
 
Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzanero, Ryan A          9 ROSE-CA                   NT      21.63  
  2 Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT      23.29  
  3 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                   NT      23.40  
  4 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                   NT      24.25  
  5 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                   NT      24.40  
  6 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                   NT      26.61  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Oporta, Nicolas P         10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA              2:00.28    1:48.49  
       54.28  1:48.49                                                      
 -- Oporta, Nicolas P         10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Preston K           12 ROSE-CA                46.74      30.45  
  2 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA                33.41      31.81  
  3 Lin, Peter P              11 Unattached                NT      32.71  
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                34.14      33.08  
  5 Sun, Linus R              12 ROSE-CA                35.25      34.36  
  6 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                37.68      34.70  
  7 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                36.84      35.29  
  8 Urban, Arlo J             12 ROSE-CA                35.94      35.41  
  9 Espinosa, Reilly S        11 ROSE-CA                   NT      36.05  
 10 Yang, Jack M              11 ROSE-CA                36.24      36.21  
 11 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                39.07      40.43  
 12 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                55.90      43.86  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA              1:15.37    1:08.35  
       33.14  1:08.35                                                      
  2 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              1:18.15    1:16.90  
       36.77  1:16.90                                                      
  3 Escario, Diego A          12 ROSE-CA              1:20.62    1:23.73  
  4 hu, Henry N               11 ROSE-CA              1:33.45    1:24.90  
       38.73  1:24.90                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Preston K           12 ROSE-CA                   NT    2:34.27  
       33.49  1:12.76  2:34.27                                             
  2 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                   NT    2:49.06  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Linus R              12 ROSE-CA                40.30      38.23  
  2 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                46.93      40.99  
  3 Espinosa, Reilly S        11 ROSE-CA                   NT      44.28  
  4 Sievertson, Ronan A       11 ROSE-CA                   NT      44.62  
  5 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                45.49      45.84  
  6 Ma, Moses J               11 ROSE-CA              1:02.50      47.81  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA              1:27.81    1:19.71  
       37.20  1:19.71                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                39.43      38.71  
  2 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA                47.84      43.87  
  3 Yang, Jack M              11 ROSE-CA                51.34      46.15  
  4 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                   NT      46.53  
  5 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                49.82      47.60  
  6 Sievertson, Ronan A       11 ROSE-CA                   NT      48.71  
 -- Urban, Arlo J             12 ROSE-CA                44.67         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              1:31.60    1:26.26  
       41.58  1:26.26                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Preston K           12 ROSE-CA                53.55      35.33  
  2 Lin, Peter P              11 Unattached                NT      36.68  
  3 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                42.83      38.94  
  4 hu, Henry N               11 ROSE-CA                51.55      44.57  
  5 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                47.53      45.74  
  6 Espinosa, Reilly S        11 ROSE-CA                   NT      46.45  
  7 Sievertson, Ronan A       11 ROSE-CA                   NT      54.08  
 -- Stow, Preston B           11 ROSE-CA                52.00         DQ  
 -- Escario, Diego A          12 ROSE-CA                47.13         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:20.96    1:14.26  
       35.85  1:14.26                                                      
  2 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA              1:24.01    1:18.37  
       35.22  1:18.37                                                      
  3 Urban, Arlo J             12 ROSE-CA              1:28.66    1:21.39  
       36.10  1:21.39                                                      
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:26.29    1:22.32  
  5 Lin, Peter P              11 Unattached                NT    1:23.93  
       37.28  1:23.93                                                      
  6 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              1:28.97    1:29.24  
  7 Escario, Diego A          12 ROSE-CA                   NT    1:30.77  
       41.53  1:30.77                                                      
  8 Kim, Justin J             11 ROSE-CA              1:31.35    1:32.18  
 -- Yang, Jack M              11 ROSE-CA              1:30.76         DQ  
       40.86       DQ                                                      
 -- Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                   NT         DQ  
       44.76       DQ                                                      
 -- hu, Henry N               11 ROSE-CA              1:44.23         DQ  
       45.40       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              2:53.51    2:47.35  
       38.21  1:19.98  2:08.27  2:47.35                                    
 -- Lam, Warren K             12 ROSE-CA              3:19.70         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA                   NT      33.14  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:03.26    1:04.70  
       30.08  1:04.70                                                      
  2 Wolfsohn, Kiefer J        13 ROSE-CA              1:05.32    1:06.36  
       31.01  1:06.36                                                      
  3 Leal, Sebastian L         14 ROSE-CA                   NT    1:07.92  
       31.40  1:07.92                                                      
  4 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA              1:06.42    1:09.91  
       32.04  1:09.91                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petherbridge, Oliver L    13 ROSE-CA                   NT      38.32  
  2 Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA                44.93      39.36  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kiefer J        13 ROSE-CA              1:25.40    1:16.00  
       36.89  1:16.00                                                      
  2 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA              1:19.43    1:20.02  
       38.72  1:20.02                                                      
  3 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:18.84    1:20.47  
       39.12  1:20.47                                                      
 -- Leal, Sebastian L         14 ROSE-CA                   NT         DQ  
       38.62       DQ                                                      
 -- Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petherbridge, Oliver L    13 ROSE-CA                   NT      45.58  
  2 Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA                50.27      46.56  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA                   NT    1:33.18  
       43.61  1:33.18                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petherbridge, Oliver L    13 ROSE-CA                   NT      38.16  
 -- Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA                51.51         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:24.65    1:13.68  
       33.37  1:13.68                                                      
  2 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA              1:19.68    1:14.84  
       35.62  1:14.84                                                      
  3 Wolfsohn, Kiefer J        13 ROSE-CA              1:22.82    1:15.18  
 -- Leal, Sebastian L         14 ROSE-CA                   NT         DQ  
       34.93       DQ                                                      
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                29.30      27.65  
  2 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                30.43      30.13  
  3 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA                27.74      31.81  
  4 Martin, Rory F            16 ROSE-CA                34.90      34.61  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA              1:01.42      58.10  
       27.95    58.10                                                      
  2 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT    1:02.99  
       30.84  1:02.99                                                      
  3 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              1:08.85    1:07.49  
       32.72  1:07.49                                                      
  4 Martin, Rory F            16 ROSE-CA              1:18.38    1:17.50  
       36.55  1:17.50                                                      
 
Men 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                   NT      37.88  
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA              1:13.66    1:11.66  
       35.44  1:11.66                                                      
 
Men 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT      35.98  
 -- Martin, Rory F            16 ROSE-CA              1:03.92         DQ  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT    1:22.52  
       38.89  1:22.52                                                      
  2 Martin, Rory F            16 ROSE-CA              1:43.53    1:40.93  
       48.74  1:40.93                                                      
 
Men 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              1:25.50    1:16.25  
       34.45  1:16.25                                                      
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA              2:38.50    2:36.80  
       32.14  1:11.93  1:59.77  2:36.80