ROSE November 30 Intrasquad - Meet Results

ROSE November 30 Intrasquad
11/30/2018 - 11/30/2018
Pasadena, CA USA
Updated: 12/4/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Penguin Aquatics Club                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                  CA-Rose Nov 30Intrasquad Meet - 11/30/2018                   
                  CA-Rose Pre-Team, Bronze, Junior Intrasquad                  
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                39.98      39.95  
  2 Pisano, Anna M             8 ROSE-CA                43.48      41.90  
  3 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                41.50      45.77  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                   NT    1:30.01  
       41.49  1:30.01                                                      
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                48.33      47.41  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pisano, Anna M             8 ROSE-CA                   NT    1:43.91  
       51.04  1:43.91                                                      
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                51.94      49.49  
  2 Pisano, Anna M             8 ROSE-CA                51.63      52.83  
  3 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                57.04      53.62  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                   NT    1:42.36  
       50.73  1:42.36                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                39.70      37.92  
  2 Good, Catalina M           9 ROSE-CA                   NT      42.14  
  3 Brown, Merribeth G         9 ROSE-CA                43.84      42.63  
  4 Lee-Doulis, Amelia L       9 ROSE-CA                   NT      43.55  
  5 Spears, Arianne C         10 ROSE-CA                   NT      45.66  
  6 Lee, Julia T               9 ROSE-CA                   NT      46.36  
  7 Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                50.69      50.83  
  8 Valderrama, Zoey Z        10 ROSE-CA                   NT      55.26  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                44.77      45.50  
  2 Lee-Doulis, Amelia L       9 ROSE-CA                   NT      47.39  
  3 Sanchez, Rian A            9 ROSE-CA                45.96      47.95  
  4 Good, Catalina M           9 ROSE-CA                   NT      48.51  
  5 Lee, Julia T               9 ROSE-CA                50.39      50.40  
  6 Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                53.53      51.50  
  7 Choi, Carissa C           10 ROSE-CA                56.21      51.98  
  8 Valderrama, Zoey Z        10 ROSE-CA                   NT    1:02.55  
 -- Brown, Merribeth G         9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Good, Catalina M           9 ROSE-CA                   NT      53.54  
  2 Lee-Doulis, Amelia L       9 ROSE-CA                   NT      54.10  
  3 Brown, Merribeth G         9 ROSE-CA                   NT      54.80  
  4 Saito, Nozomi M            9 ROSE-CA                54.93      58.82  
  5 Lee, Julia T               9 ROSE-CA                59.00    1:00.98  
  6 Valderrama, Zoey Z        10 ROSE-CA                   NT    1:04.49  
 -- Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                49.99         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spears, Zandra N          10 ROSE-CA                   NT      45.53  
  2 Spears, Arianne C         10 ROSE-CA                54.91      48.96  
  3 Sanchez, Rian A            9 ROSE-CA                55.17      57.27  
  4 Choi, Carissa C           10 ROSE-CA              1:01.50    1:03.43  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Carissa C           10 ROSE-CA              1:59.19    1:59.18  
 -- Sanchez, Rian A            9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geoffron, Amelie S        11 ROSE-CA                42.01      41.25  
  2 Ramcharan, Priya K        11 ROSE-CA                   NT      43.06  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strauss, Annie M          12 ROSE-CA              1:21.60    1:20.68  
       38.83  1:20.68                                                      
  2 Fontaine, Angie P         12 ROSE-CA                   NT    1:34.43  
       45.05  1:34.43                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                   NT    2:46.28  
       36.73  1:18.59  2:46.28                                             
  2 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                   NT    3:00.39  
       38.19  1:22.71  2:11.25  3:00.39                                    
  3 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA              3:11.15    3:02.10  
       39.37  1:26.03  2:14.38  3:02.10                                    
  4 Mascarenhas, Lauren A     12 ROSE-CA                   NT    3:05.42  
       39.52  1:26.29  2:18.43  3:05.42                                    
  5 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA              3:41.93    3:10.71  
       40.89  1:28.78  2:20.54  3:10.71                                    
  6 Lee, Cyana Y              12 ROSE-CA              3:37.99    3:32.90  
       44.33  1:38.48  2:35.84  3:32.90                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carol A             11 ROSE-CA                43.43      41.06  
  2 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA                40.96      42.32  
  3 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                42.19      44.20  
  4 Chen, Carie L             11 ROSE-CA                45.68      44.90  
  5 Travis, Charley I         11 ROSE-CA                49.05      46.60  
  6 Ramcharan, Priya K        11 ROSE-CA                   NT      47.91  
  7 Geoffron, Amelie S        11 ROSE-CA                46.88      48.51  
  8 Fontaine, Angie P         12 ROSE-CA                50.86      51.51  
  9 Lee, Cyana Y              12 ROSE-CA                53.82      53.24  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA              1:28.30    1:24.46  
       40.99  1:24.46                                                      
  2 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA              1:29.43    1:25.59  
       41.16  1:25.59                                                      
  3 Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                   NT    1:30.92  
  4 Wong, Pearly C            12 ROSE-CA              1:31.02    1:32.46  
       43.11  1:32.46                                                      
  5 Strauss, Annie M          12 ROSE-CA                   NT    1:37.91  
       47.44  1:37.91                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                   NT    3:09.60  
       45.13  1:34.75  2:22.30  3:09.60                                    
  2 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA                   NT    3:12.98  
                       2:23.91  3:12.98                                    
  3 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA                   NT    3:15.14  
       45.20  1:35.37  3:15.14                                             
  4 Kook, Ava G               12 ROSE-CA                   NT    3:16.25  
       45.42  1:38.84  2:29.41  3:16.25                                    
  5 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA                   NT    3:17.43  
       44.84  1:35.93  2:27.90  3:17.43                                    
  6 Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                   NT    3:19.22  
     1:36.82  3:19.22                                                      
  7 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA                   NT    3:19.42  
       47.66  1:38.94  2:32.12  3:19.42                                    
  8 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA                   NT    3:23.70  
       48.92  1:41.53  2:34.78  3:23.70                                    
  9 Wong, Pearly C            12 ROSE-CA              3:37.67    3:24.17  
       45.02  1:37.16  2:32.10  3:24.17                                    
 10 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA              3:49.28    3:25.87  
       47.78  1:40.36  3:25.87                                             
 11 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA                   NT    3:27.93  
       47.01  1:39.97  2:35.02  3:27.93                                    
 12 Strauss, Annie M          12 ROSE-CA                   NT    3:33.30  
       49.57  1:43.97  2:39.75  3:33.30                                    
 -- Dudas, Delilah G          12 ROSE-CA                   NT         DQ  
              1:42.33       DQ                                             
 -- Wong, Emily P             12 ROSE-CA                   NT         DQ  
       45.35  1:32.84  2:24.14       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA                42.62      43.45  
  2 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA                47.13      45.20  
  3 Lee, Cyana Y              12 ROSE-CA                53.04      51.19  
  4 Geoffron, Amelie S        11 ROSE-CA                   NT      55.43  
  5 Fontaine, Angie P         12 ROSE-CA                55.31      56.30  
 -- Dudas, Delilah G          12 ROSE-CA                52.77         DQ  
 -- Ramcharan, Priya K        11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:22.97    1:24.09  
       39.45  1:24.09                                                      
  2 Wong, Emily P             12 ROSE-CA              1:37.89    1:35.88  
       46.08  1:35.88                                                      
  3 Wong, Pearly C            12 ROSE-CA              1:34.19    1:38.04  
       46.47  1:38.04                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              3:17.20    3:03.67  
       41.33  1:27.32  2:16.21  3:03.67                                    
  2 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA                   NT    3:14.18  
       45.11  1:35.70  2:26.29  3:14.18                                    
  3 Wong, Emily P             12 ROSE-CA                   NT    3:17.34  
       46.48  1:37.93  2:29.24  3:17.34                                    
  4 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              3:23.74    3:19.84  
       44.09  1:35.14  2:28.10  3:19.84                                    
  5 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA                   NT    3:20.83  
       46.20  1:36.06  2:28.24  3:20.83                                    
  6 Ordaz, Melissa R          12 ROSE-CA              3:28.67    3:22.50  
       46.67  1:38.49  2:30.16  3:22.50                                    
  7 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                   NT    3:23.66  
       46.77  1:36.98  2:32.78  3:23.66                                    
  8 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA                   NT    3:24.76  
       46.20  1:38.84  2:32.89  3:24.76                                    
  9 Crowder, Celeste A        12 ROSE-CA                   NT    3:32.94  
       46.11  1:40.47  2:36.47  3:32.94                                    
 10 DeRobertis, Maddie R      11 ROSE-CA                   NT    3:41.87  
       49.97  1:45.79  2:44.33  3:41.87                                    
 11 Dudas, Delilah G          12 ROSE-CA                   NT    3:43.40  
       51.28  1:47.22  2:46.14  3:43.40                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                34.24      35.13  
  2 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                38.25      40.68  
  3 Chen, Carol A             11 ROSE-CA                43.74      41.03  
  4 Mascarenhas, Lauren A     12 ROSE-CA                46.28      41.51  
  5 Chen, Carie L             11 ROSE-CA                43.79      43.77  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA                   NT    1:41.91  
  2 Mascarenhas, Lauren A     12 ROSE-CA                   NT    1:43.03  
       45.96  1:43.03                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                   NT    3:09.96  
       37.91  1:22.81  3:09.96                                             
  2 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                   NT    3:34.57  
       40.66  1:36.16  2:33.97  3:34.57                                    
  3 Bao, Kayley               12 ROSE-CA                   NT    3:35.16  
       41.20  1:34.42  2:34.20  3:35.16                                    
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Carie L             11 ROSE-CA              1:40.15    1:37.08  
       47.34  1:37.08                                                      
  2 Chen, Carol A             11 ROSE-CA              1:43.99    1:38.53  
       45.42  1:38.53                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Melissa R          12 ROSE-CA              3:02.07    3:02.66  
       41.86  1:27.41  2:18.36  3:02.66                                    
  2 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              3:02.05    3:03.78  
       40.27  1:30.35  2:21.81  3:03.78                                    
  3 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              3:18.22    3:05.60  
       41.85  1:28.39  2:21.92  3:05.60                                    
  4 Corddry, Sloane S         12 ROSE-CA                   NT    3:07.49  
       40.32  1:25.71  3:07.49                                             
  5 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA                   NT    3:08.35  
       43.78  1:28.13  2:25.60  3:08.35                                    
  6 Akopian, Kayleen L        12 ROSE-CA              3:19.36    3:17.20  
       43.77  1:33.08  2:30.82  3:17.20                                    
  7 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                   NT    3:17.85  
       44.30  1:35.93  2:30.01  3:17.85                                    
 -- Sanchez, Raquel I         12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Samira N            13 ROSE-CA              1:08.40    1:10.59  
       32.87  1:10.59                                                      
  2 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA              1:16.04    1:16.38  
       37.13  1:16.38                                                      
  2 Landswick, Hannah R       14 ROSE-CA              1:17.17    1:16.38  
       36.99  1:16.38                                                      
  4 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA              1:15.27    1:17.46  
       35.94  1:17.46                                                      
  5 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              1:20.04    1:21.56  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA                   NT    2:49.33  
       37.66  1:21.63  2:08.10  2:49.33                                    
  2 Lara, Samira N            13 ROSE-CA              2:39.68    2:52.48  
       35.07  1:17.83  2:05.72  2:52.48                                    
  3 Halley, Lauren            13 ROSE-CA                   NT    3:00.61  
       38.09  1:22.71  3:00.61                                             
  4 Sauter, Sophia K          14 ROSE-CA                   NT    3:11.99  
       39.78  1:28.66  2:21.50  3:11.99                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halley, Lauren            13 ROSE-CA                   NT    1:25.97  
  2 Milton, Grace A           14 ROSE-CA                   NT    1:32.74  
       44.38  1:32.74                                                      
  3 Sauter, Sophia K          14 ROSE-CA                   NT    1:33.24  
       44.21  1:33.24                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landswick, Hannah R       14 ROSE-CA                   NT    3:11.92  
       45.98           2:24.37  3:11.92                                    
  2 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA                   NT    3:12.40  
       45.12  1:34.02  2:23.04  3:12.40                                    
  3 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA                   NT    3:21.21  
       47.58  1:38.44  3:21.21                                             
 -- Halley, Lauren            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
       45.64  1:34.18       DQ                                             
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Samira N            13 ROSE-CA              1:47.21    1:48.29  
       51.31  1:48.29                                                      
  2 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              2:04.22    1:59.66  
       56.24  1:59.66                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landswick, Hannah R       14 ROSE-CA                   NT    3:39.61  
       47.87  1:43.75  2:41.58  3:39.61                                    
  2 Gillan, Emma L            14 ROSE-CA                   NT    3:42.37  
       50.36  1:46.78  2:45.57  3:42.37                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiPietre, Isabelle G      13 ROSE-CA              1:37.14    1:31.78  
       41.17  1:31.78                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sauter, Sophia K          14 ROSE-CA                   NT         DQ  
       42.00  1:31.21                                                      
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA              1:07.31    1:07.13  
       31.97  1:07.13                                                      
  2 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              1:19.27    1:20.72  
       39.67  1:20.72                                                      
 
Women 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA                   NT    3:00.00  
       42.04  1:27.40  2:14.10  3:00.00                                    
  2 Worku, Grace M            15 ROSE-CA                   NT    3:15.21  
       45.89  1:35.39  3:15.21                                             
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              1:45.90    1:48.97  
       53.61  1:48.97                                                      
 
Women 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Kennedy S        15 ROSE-CA                   NT    3:16.79  
       43.47  1:33.90  2:26.31  3:16.79                                    
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      45.64  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      49.58  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA              1:03.26    1:00.04  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                42.33      39.42  
  2 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA                   NT      39.82  
  3 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                   NT      40.50  
  4 Lim, Philip               10 ROSE-CA                41.58      41.57  
  5 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                42.30      44.06  
  6 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                45.74      44.27  
  7 Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT      44.77  
  8 Bao (Pang), Cody           9 ROSE-CA                59.08      54.99  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA                   NT      44.37  
  2 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                47.94      47.32  
  3 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                58.11      47.55  
  4 Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT      50.33  
  5 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                51.41      51.37  
  6 Bao (Pang), Cody           9 ROSE-CA                59.04      57.91  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                   NT    1:51.80  
       53.23  1:51.80                                                      
 -- Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Philip               10 ROSE-CA                47.66      47.68  
  2 Qin, Nelson                9 ROSE-CA                52.72      51.04  
  3 Ho, Mason J               10 ROSE-CA                59.65      51.48  
  4 Omara, Grant M             9 ROSE-CA                51.08      53.37  
  5 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA                   NT      57.82  
  6 Bao (Pang), Cody           9 ROSE-CA                   NT      58.17  
  7 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA              1:03.81    1:00.49  
 -- Wong, Fredrik R            9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA                   NT      31.32  
  2 Gonzalez, Adam H          12 ROSE-CA                   NT      34.57  
  3 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                34.70      35.66  
  4 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                   NT      39.26  
  5 Landswick, Tait T         11 ROSE-CA                42.69      41.86  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              1:13.82    1:15.02  
       35.42  1:15.02                                                      
  2 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              1:18.09    1:17.15  
       37.57  1:17.15                                                      
  3 Yang, Jack M              11 ROSE-CA              1:23.67    1:19.00  
       37.45  1:19.00                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Espinosa, Reilly S        11 ROSE-CA                   NT    2:49.73  
       36.97  1:20.35  2:08.19  2:49.73                                    
  2 Kim, Justin J             11 ROSE-CA              3:01.83    2:58.51  
       37.73  1:24.49  2:13.04  2:58.51                                    
  3 Yang, Jack M              11 ROSE-CA              3:04.28    2:58.54  
       38.97  1:26.17  2:15.54  2:58.54                                    
  4 Landswick, Tait T         11 ROSE-CA                   NT    3:34.18  
       45.82  1:41.25  2:39.65  3:34.18                                    
  5 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                   NT    3:47.11  
       52.67  1:51.92  2:49.91  3:47.11                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA                   NT      36.79  
  2 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                42.80      41.11  
  3 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                40.99      41.66  
  4 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                45.08      44.73  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escario, Diego A          12 ROSE-CA              1:22.36    1:23.99  
       41.46  1:23.99                                                      
  2 Lyu, Henry N              11 ROSE-CA                   NT    1:32.69  
       45.04  1:32.69                                                      
  3 Stow, Preston B           11 ROSE-CA              1:34.90    1:40.67  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                   NT    2:47.49  
       39.01  1:22.11  2:05.50  2:47.49                                    
  2 Lin, Peter *              11 Unattached                NT    2:53.01  
       40.76  1:23.83  2:08.94  2:53.01                                    
  3 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA                   NT    2:53.90  
       42.70  1:28.30  2:11.33  2:53.90                                    
  4 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              2:57.88    3:02.25  
       42.19  1:28.37  2:15.14  3:02.25                                    
  5 Escario, Diego A          12 ROSE-CA                   NT    3:07.77  
       43.22  1:30.56  2:18.91  3:07.77                                    
  6 Urban, Arlo J             12 ROSE-CA                   NT    3:08.46  
       43.91           2:22.95  3:08.46                                    
  7 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                   NT    3:15.33  
       47.39  1:36.45  2:27.42  3:15.33                                    
  8 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                   NT    3:32.40  
       49.63  1:44.87  2:40.22  3:32.40                                    
  9 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                   NT    3:36.86  
       51.43  1:45.71  2:41.54  3:36.86                                    
 -- Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              3:45.20         DQ  
       49.44  2:34.52  3:27.96       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                41.02      40.53  
  2 Urban, Arlo J             12 ROSE-CA                41.03      42.20  
  3 Semizyan, Andre           12 ROSE-CA                46.86      48.12  
  4 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                55.02      49.51  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyu, Henry N              11 ROSE-CA                   NT    1:36.84  
       45.23  1:36.84                                                      
  2 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              1:40.51    1:38.89  
       47.08  1:38.89                                                      
  3 Lin, Peter *              11 Unattached           1:41.17    1:42.51  
       48.19  1:42.51                                                      
  4 Ma, Moses J               11 ROSE-CA              1:57.16    1:52.04  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              2:58.29    2:57.47  
       39.33  1:24.61  2:11.40  2:57.47                                    
  2 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                   NT    3:15.36  
       44.09  1:34.30  2:27.01  3:15.36                                    
  3 Urban, Arlo J             12 ROSE-CA                   NT    3:18.04  
       44.94  1:37.19  2:28.63  3:18.04                                    
  4 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA                   NT    3:22.12  
       45.81  1:38.92  2:31.67  3:22.12                                    
  5 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              3:35.20    3:25.18  
       47.26  1:40.25  2:34.48  3:25.18                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA                   NT      33.84  
  2 Lin, Peter *              11 Unattached             35.14      36.72  
  3 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                41.32      40.49  
  4 Espinosa, Reilly S        11 ROSE-CA                46.45      42.09  
  5 Landswick, Tait T         11 ROSE-CA                52.54    1:00.09  
  6 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                56.04    1:01.09  
 -- Gonzalez, Adam H          12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              2:42.64    2:42.50  
       37.64  1:19.90  2:04.18  2:42.50                                    
  2 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA              2:50.35    2:52.16  
       39.30  1:19.70  2:13.00  2:52.16                                    
  3 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              3:13.00    3:04.22  
       43.98  1:30.10  2:23.78  3:04.22                                    
  4 Lyu, Henry N              11 ROSE-CA                   NT    3:15.76  
       45.54  1:35.63  2:28.12  3:15.76                                    
  5 Yang, Jack M              11 ROSE-CA                   NT    3:16.06  
       45.95  1:36.41  2:32.13  3:16.06                                    
  6 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                   NT    3:35.65  
       48.10  1:40.31  2:49.88  3:35.65                                    
 -- Escario, Diego A          12 ROSE-CA                   NT         DQ  
       40.03  1:24.44  2:20.41       DQ                                    
 -- Kim, Justin J             11 ROSE-CA                   NT         DQ  
       42.51  1:32.43       DQ                                             
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tao, Connor G             14 ROSE-CA                40.18      38.09  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:03.26    1:04.15  
       30.66  1:04.15                                                      
  2 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA              1:06.42    1:05.51  
       31.44  1:05.51                                                      
  3 Olmsted, Garrett J        14 ROSE-CA              1:09.67    1:06.30  
       33.25  1:06.30                                                      
  4 Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA              1:14.47    1:17.17  
       37.31  1:17.17                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leal, Sebastian L         14 ROSE-CA                   NT    2:23.61  
       30.77  1:06.58  1:46.74  2:23.61                                    
  2 Pico, Aidan M             13 ROSE-CA                   NT    2:51.26  
       36.76  1:20.30  2:07.17  2:51.26                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tao, Connor G             14 ROSE-CA                   NT    1:31.56  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA                   NT    3:04.75  
       38.18           2:08.40  3:04.75                                    
  2 Lam, Warren K             13 ROSE-CA                   NT    3:17.07  
       48.77  1:40.46  2:29.52  3:17.07                                    
 -- Leal, Sebastian L         14 ROSE-CA                   NT         DQ  
       40.16           2:12.82       DQ                                    
 -- Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA                   NT         DQ  
       44.14  1:32.47  2:20.25       DQ                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Warren K             13 ROSE-CA                41.97      39.71  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pico, Aidan M             13 ROSE-CA                   NT    1:35.06  
       44.55  1:35.06                                                      
  2 Tao, Connor G             14 ROSE-CA                   NT    1:40.69  
       48.41  1:40.69                                                      
  3 Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA              1:41.57    1:46.95  
       49.93  1:46.95                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leong, Ivan D             14 ROSE-CA                   NT    3:01.80  
       39.52  1:24.93  2:12.76  3:01.80                                    
  2 Lam, Warren K             13 ROSE-CA              3:10.26    3:11.80  
       44.09  1:32.68  2:22.41  3:11.80                                    
  3 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA                   NT    3:16.33  
       45.33  1:35.87  2:27.30  3:16.33                                    
  4 Olmsted, Garrett J        14 ROSE-CA                   NT    3:28.40  
       45.64  1:40.18  2:35.90  3:28.40                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olmsted, Garrett J        14 ROSE-CA                   NT    1:27.15  
       38.80  1:27.15                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gonzales, Diego C         13 ROSE-CA                   NT         DQ  
       45.43       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pico, Aidan M             13 ROSE-CA                   NT         DQ  
       42.80  1:30.82  2:23.57       DQ                                    
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA                27.05      27.86  
  2 Debonne, Jensen E         17 ROSE-CA                27.78      28.10  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA                58.10      59.47  
       28.78    59.47                                                      
  2 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT    1:03.56  
       29.66  1:03.56                                                      
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT    1:20.30  
       38.02  1:20.30                                                      
  2 Debonne, Jensen E         17 ROSE-CA              1:24.09    1:27.62  
       40.79  1:27.62                                                      
 
Men 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          15 ROSE-CA              1:09.31    1:08.88  
       31.27  1:08.88                                                      
  2 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT    1:20.89  
       34.98  1:20.89                                                      
 
Mixed 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Vanessa Q             8 ROSE-CA                   NT      16.69  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA                26.02      16.82  
  3 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                   NT      18.99  
  4 Motley, Ashlyn E           8 ROSE-CA                   NT      19.31  
 
Mixed 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                   NT      20.94  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA                23.73      21.07  
  3 Luo, Vanessa Q             8 ROSE-CA                   NT      21.30  
  4 Motley, Ashlyn E           8 ROSE-CA                   NT      23.50  
  5 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                   NT      25.46  
 
Mixed 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luo, Vanessa Q             8 ROSE-CA                   NT      23.91  
  2 Motley, Ashlyn E           8 ROSE-CA                   NT      24.81  
  3 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                   NT      28.76  
 
Mixed 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Raymond                8 ROSE-CA                   NT      20.33  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                21.13      20.62