PAC Last Ditch WAG-Corrected - Meet Results

PAC Last Ditch WAG-Corrected
12/1/2018 - 12/2/2018
San Fernando, CA USA
Updated: 12/2/2018

Corrected one leadoff relay time.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Penguin Aquatics Club                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
          2018 CA PAC SC Last Ditch WAG Meet - 12/1/2018 to 12/2/2018          
                              Sanction #: S18-350                              
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Sol               5 PAC-CA                    NT      37.65  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuentes, Sol               5 PAC-CA                    NT    1:43.40  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Deutsch, Josephine         8 BRSC-CA                20.06      18.87  
  2 Derr, Emi                  8 ZAP-CA                 21.23      19.34  
  3 Bonk, Annie                7 ROSE-CA                20.09      19.72  
  4 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                19.68      20.13  
  5 Tieman, Alyssa             8 CITI-CA                21.63      21.13  
WHT - Division  
  1 Valencia, Rosio            8 ROSE-CA                   NT      17.25  
  2 Wynholds, Madeleine        8 BRSC-CA                21.90      19.81  
  3 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT      20.26  
  4 Aragundi, Sol              7 PAC-CA                 23.50      23.33  
  5 Kaufman, Sasha             8 KSWM-CA                46.00      23.36  
  6 Hernandez, Regina          8 PAC-CA                    NT      25.70  
  7 Solomon, Allison           8 RYL-CA                 28.90      26.29  
  8 Koh, Sera                  7 KSWM-CA                42.00      29.67  
  9 Molina, Bella              8 PAC-CA                 31.46      31.89  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA              1:22.32    1:22.96  
       38.18  1:22.96                                                      
  2 Bernal, Danika             8 ROSE-CA              1:22.65    1:24.87  
       40.77  1:24.87                                                      
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA                40.25      40.95  
  2 Valencia, Rosio            8 ROSE-CA                41.26      41.26  
  3 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                43.96      44.00  
  4 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 42.77      44.40  
RED - Division  
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                49.90      48.94  
  2 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA                53.33      51.11  
  3 Deutsch, Josephine         8 BRSC-CA                54.39      52.82  
  4 Derr, Emi                  8 ZAP-CA                 53.34      57.36  
 -- Johnson, Kai               8 SHRK-CA                50.24         DQ  
WHT - Division  
  1 Donis, Kamila              8 GLAD-CA                   NT      53.23  
  2 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT    1:01.32  
  3 Koh, Sera                  7 KSWM-CA              1:09.33    1:02.82  
  4 Solomon, Allison           8 RYL-CA               1:11.80    1:03.27  
  5 Aragundi, Sol              7 PAC-CA               1:01.28    1:05.87  
  6 Hernandez, Regina          8 PAC-CA                    NT    1:16.82  
 -- Kaufman, Sasha             8 KSWM-CA              1:10.00         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA                   NT    1:41.20  
       47.81  1:41.20                                                      
  2 Bernal, Danika             8 ROSE-CA              1:45.57    1:42.01  
       49.09  1:42.01                                                      
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Valencia, Rosio            8 ROSE-CA                17.39      18.21  
  2 Bonk, Annie                7 ROSE-CA                20.89      20.66  
RED - Division  
  1 Donis, Kamila              8 GLAD-CA                24.32      24.54  
WHT - Division  
  1 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT      25.52  
  2 Tieman, Alyssa             8 CITI-CA                   NT      28.27  
  3 Aragundi, Sol              7 PAC-CA                 26.52      29.80  
 -- Wynholds, Madeleine        8 BRSC-CA                27.05         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bernal, Danika             8 ROSE-CA                41.18      42.35  
  2 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 40.73      42.63  
RED - Division  
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                49.38      50.66  
 -- Johnson, Kai               8 SHRK-CA                55.12         DQ  
WHT - Division  
  1 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA                   NT      47.30  
  2 Derr, Emi                  8 ZAP-CA               1:27.07    1:01.68  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bernal, Danika             8 ROSE-CA              1:29.48    1:30.38  
       43.57  1:30.38                                                      
  2 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA              1:28.58    1:31.06  
       42.00  1:31.06                                                      
  3 Kimura, Paloma             8 TSM-CA               1:34.40    1:34.23  
       42.45  1:34.23                                                      
  4 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA              1:38.60    1:40.03  
       48.77  1:40.03                                                      
RED - Division  
  1 Johnson, Kai               8 SHRK-CA              1:46.34    1:39.83  
       47.52  1:39.83                                                      
  2 Bonk, Annie                7 ROSE-CA              1:44.92    1:45.00  
       49.21  1:45.00                                                      
  3 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA              1:49.34    1:48.51  
       49.73  1:48.51                                                      
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA                35.53      36.26  
  2 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                37.65      38.45  
  3 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 37.31      39.36  
RED - Division  
  1 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA                42.88      40.60  
  2 Johnson, Kai               8 SHRK-CA                44.14      40.67  
  3 Bonk, Annie                7 ROSE-CA                41.11      42.26  
  4 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                40.80      43.48  
  5 Donis, Kamila              8 GLAD-CA                45.77      45.52  
  6 Wynholds, Madeleine        8 BRSC-CA                45.36      46.38  
WHT - Division  
  1 Deutsch, Josephine         8 BRSC-CA                   NT      41.12  
  2 Tieman, Alyssa             8 CITI-CA                   NT      51.43  
  3 Solomon, Allison           8 RYL-CA               1:07.46      55.39  
  4 Hernandez, Regina          8 PAC-CA                    NT    1:01.96  
  5 Fuentes, Sol               5 PAC-CA                    NT    1:35.28  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 21.45      20.95  
  2 Bonk, Annie                7 ROSE-CA                20.11      21.75  
RED - Division  
  1 Johnson, Kai               8 SHRK-CA                22.46      22.41  
  2 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                23.49      23.25  
  3 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA                26.50      24.44  
WHT - Division  
  1 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT      26.58  
  2 Aragundi, Sol              7 PAC-CA                 29.19      28.88  
  3 Hernandez, Regina          8 PAC-CA                    NT      35.20  
  4 Molina, Bella              8 PAC-CA                 40.10      48.75  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA                   NT    1:29.23  
       43.84  1:29.23                                                      
 -- Bernal, Danika             8 ROSE-CA              1:38.58         DQ  
       45.67       DQ                                                      
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnson, Kai               8 SHRK-CA                24.67      27.26  
WHT - Division  
  1 Mosteller, Adelei          7 CITI-CA                37.41      27.76  
  2 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT      28.11  
  3 Bonk, Annie                7 ROSE-CA                28.89      29.05  
 -- Molina, Bella              8 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Aragundi, Sol              7 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Togni, Angelica         8 BRSC-CA                45.50      46.83  
  2 Bernal, Danika             8 ROSE-CA                49.64      50.49  
  3 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                50.53      53.15  
RED - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 55.89      55.53  
WHT - Division  
  1 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT    1:01.28  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA                29.85      29.61  
  2 Skopova, Karla            10 TSM-CA                 30.47      30.60  
  3 Soto, Steffany            10 LMST-CA                31.61      31.36  
  4 Erlij, Elliot             10 SHRK-CA                33.56      31.88  
  5 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                32.97      32.79  
  5 Bryant, Sloane            10 TSM-CA                 32.80      32.79  
  7 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA                33.64      33.03  
  8 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 33.88      33.04  
  9 Lopez, Marilyn             9 SGAC-CA                34.29      33.10  
 10 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 34.64      33.12  
 11 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                33.04      33.13  
 12 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA                33.99      33.25  
 13 McCarthy, Samara          10 ROSE-CA                34.91      33.30  
 14 Balam, Maya               10 LMST-CA                33.94      33.32  
 15 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                34.09      33.92  
 16 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA                33.48      34.09  
 17 Jung, Hazel                9 TCS-CA                 34.13      34.24  
 18 Dansirimitri, Jennifer    10 VISN-CA                33.18      34.34  
 18 Quintanilla, Rachel       10 GLAD-CA                33.81      34.34  
 20 Fujisawa, Olivia          10 ZAP-CA                 34.66      34.43  
 21 Hong, Grace               10 SHRK-CA                34.30      34.58  
 22 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA                33.63      34.68  
 22 Tieman, Bella             10 CITI-CA                34.65      34.68  
 24 Binder, Sienna            10 LASC-CA                37.04      34.82  
 25 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                34.41      34.83  
 26 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 37.71      34.87  
 27 O'Grady, Meredith         10 ROSE-CA                34.14      34.88  
 28 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA                36.08      35.11  
 29 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA                36.86      35.29  
 30 Collins, Emily             9 LASC-CA                33.45      35.47  
 31 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                35.02      36.00  
 32 Wickett, Taylor           10 ZAP-CA                 34.79      36.10  
 33 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA                35.18      36.34  
 34 White, Josie              10 TSM-CA                 36.30      36.47  
 35 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                36.07      36.61  
 36 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 36.59      36.87  
 37 Adkins, Ambree            10 ALPH-CA                37.75      37.02  
 38 Talmage, Vivian           10 SHRK-CA                42.21      37.06  
 39 Vazquez, Jayleen          10 GLAD-CA                36.11      37.18  
 40 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 36.33      37.19  
 41 Hernandez, Valentina      10 SHRK-CA                37.37      37.43  
 42 Klein, Elleri             10 TSM-CA                 38.23      37.64  
 43 Um, Nicole                 9 TCS-CA                 36.47      37.67  
 44 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA                36.83      37.95  
 45 Chiroglyan, Lili          10 DRGN-CA                43.05      37.96  
 46 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                37.80      38.01  
 47 Robinson, Stella           9 BRSC-CA                39.62      38.14  
 48 Burga, Samaria Maynarich  10 SHRK-CA                   NT      38.23  
 49 Chung, Sarah               9 ROSE-CA                37.90      38.35  
 50 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                39.69      39.09  
 51 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                42.17      39.53  
 52 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                37.13      39.69  
 53 Lee, Jimo                 10 TCS-CA                 39.54      40.33  
 54 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA                 37.83      40.79  
 55 Sun, Lauren                9 SHRK-CA                38.10      40.95  
 56 Poghosyan, Zaruhi          9 LASC-CA                41.66      41.44  
 57 Nguyen, Hillary           10 PVAC-CA                41.14      41.46  
 58 Weber-Small, Ella         10 BRSC-CA                41.81      41.92  
 59 Malone, Kyla               9 ROSE-CA                39.66      42.00  
 60 Davies, Abbi              10 CITI-CA                41.51      42.13  
 61 Rogers, Emme               9 TSM-CA                    NT      42.69  
 62 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                43.35      43.71  
 63 Weimann, Natalie           9 SHRK-CA                43.40      44.89  
 64 Gheblehzadeh, Rose         9 TSM-CA                    NT      45.22  
 65 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 42.87      45.48  
 66 Achache, Leica             9 BRSC-CA                   NT      45.53  
 67 Wynn, Sydney              10 PVAC-CA                55.66      45.69  
 68 Meza, Daniela             10 UN-CA                  47.42      46.85  
 69 Koh, Ally                  9 KSWM-CA                54.00      47.07  
 70 Cosgrove, Caroline        10 BRSC-CA                48.50      49.45  
 71 Barnett, Lia              10 TSM-CA                 47.34      50.39  
 72 Milstein, Elise            9 KSWM-CA                59.00      50.58  
 73 Menzel, Avery              9 KSWM-CA              1:12.00      51.57  
 74 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA                47.25      51.87  
 75 Engelberg, Charlotte       9 BRSC-CA                   NT      53.13  
 76 Hendry, Kennedy            9 ZAP-CA               1:11.28      59.26  
 77 Diaz, Edith                9 PAC-CA                 58.78      59.43  
 78 Kessler, Julia            10 KSWM-CA                55.00      59.82  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA              1:07.01    1:04.87  
       30.41  1:04.87                                                      
  2 Bryant, Sloane            10 TSM-CA               1:12.80    1:10.62  
       33.11  1:10.62                                                      
  3 Chung, Christine          10 RYL-CA               1:12.00    1:11.49  
       34.66  1:11.49                                                      
  4 Erlij, Elliot             10 SHRK-CA              1:16.78    1:12.96  
       33.77  1:12.96                                                      
  5 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              1:12.93    1:13.27  
       34.89  1:13.27                                                      
  6 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:14.53    1:14.92  
       35.19  1:14.92                                                      
  7 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:13.21    1:15.23  
       35.81  1:15.23                                                      
  8 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA               1:17.17    1:16.10  
       36.00  1:16.10                                                      
  9 Gordon, Meagan             9 ZAP-CA               1:14.68    1:16.14  
       34.64  1:16.14                                                      
 10 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:13.72    1:16.30  
       36.43  1:16.30                                                      
 11 Skopova, Barbora           9 TSM-CA               1:14.58    1:17.44  
       36.87  1:17.44                                                      
 12 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               1:14.22    1:20.58  
       36.90  1:20.58                                                      
 13 Chiroglyan, Lili          10 DRGN-CA              1:31.07    1:29.39  
       40.17  1:29.39                                                      
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA              2:23.35    2:25.39  
       32.35  1:10.14  1:48.71  2:25.39                                    
  2 Chung, Christine          10 RYL-CA               2:41.94    2:33.16  
       34.96  1:14.50  1:54.48  2:33.16                                    
  3 Grant, Alexa               9 UN-5-CA              2:38.94    2:35.69  
       37.68  1:18.75  2:00.92  2:35.69                                    
  4 Soto, Steffany            10 LMST-CA              2:33.36    2:37.38  
       35.51  1:15.85  1:58.62  2:37.38                                    
  5 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              2:41.24    2:42.87  
       35.74  1:16.69  1:59.75  2:42.87                                    
  6 Lin, Tina                 10 ROSE-CA              2:18.44    2:48.52  
       36.77  1:18.64  2:03.88  2:48.52                                    
  7 Balam, Maya               10 LMST-CA              2:39.12    2:49.83  
       38.32  1:21.49  2:06.68  2:49.83                                    
  8 White, Josie              10 TSM-CA               2:41.43    2:50.91  
       37.27  1:23.38  2:09.70  2:50.91                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skopova, Karla            10 TSM-CA                 35.66      33.57  
  2 Chung, Christine          10 RYL-CA                 37.66      37.08  
  3 White, Josie              10 TSM-CA                 39.03      38.05  
  4 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA                39.35      38.21  
  5 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                39.28      38.58  
  6 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                40.83      38.66  
  7 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA                38.62      38.73  
  8 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA                40.64      39.15  
  9 Lin, Tina                 10 ROSE-CA                40.72      39.49  
 10 Grant, Alexa               9 UN-5-CA                39.03      39.76  
 11 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA                41.32      39.77  
 12 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA                41.28      39.79  
 13 Fujisawa, Olivia          10 ZAP-CA                 41.85      39.81  
 14 Soto, Steffany            10 LMST-CA                42.61      39.89  
 15 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                39.87      40.47  
 16 McCarthy, Samara          10 ROSE-CA                43.40      40.52  
 17 Lopez, Marilyn             9 SGAC-CA                40.79      40.59  
 18 Collins, Emily             9 LASC-CA                38.50      40.87  
 19 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                41.25      41.35  
 20 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 39.43      41.38  
 21 Wickett, Taylor           10 ZAP-CA                 41.28      41.57  
 22 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                45.14      41.61  
 23 Jung, Hazel                9 TCS-CA                 41.71      41.65  
 24 Lee, Jimo                 10 TCS-CA                 42.12      41.80  
 25 Chung, Sarah               9 ROSE-CA                41.85      42.01  
 26 O'Grady, Meredith         10 ROSE-CA                40.31      42.05  
 27 Tieman, Bella             10 CITI-CA                41.05      42.30  
 28 Sun, Lauren                9 SHRK-CA                40.73      42.50  
 29 Lluz, Jewell              10 ZAP-CA                 49.13      42.67  
 30 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 42.54      42.92  
 31 Hernandez, Valentina      10 SHRK-CA                42.26      43.30  
 32 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                46.29      43.33  
 33 Chiroglyan, Lili          10 DRGN-CA                46.50      43.36  
 34 Quintanilla, Rachel       10 GLAD-CA                   NT      43.39  
 35 Binder, Sienna            10 LASC-CA                44.27      43.57  
 36 Um, Nicole                 9 TCS-CA                 42.74      43.92  
 37 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 45.32      44.04  
 38 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA                44.88      44.08  
 39 Klein, Elleri             10 TSM-CA                 46.71      44.59  
 40 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 43.36      44.81  
 41 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA                 44.73      45.32  
 42 Robinson, Stella           9 BRSC-CA                45.72      45.57  
 43 Adkins, Ambree            10 ALPH-CA                46.40      45.72  
 44 Rogers, Emme               9 TSM-CA                    NT      45.79  
 45 Talmage, Vivian           10 SHRK-CA                48.33      46.27  
 46 Malone, Kyla               9 ROSE-CA                47.27      47.97  
 47 Nguyen, Hillary           10 PVAC-CA                49.94      48.09  
 48 Achache, Leica             9 BRSC-CA                   NT      48.14  
 49 Burga, Samaria Maynarich  10 SHRK-CA                   NT      48.18  
 50 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                47.46      48.64  
 50 Weimann, Natalie           9 SHRK-CA                48.16      48.64  
 52 Poghosyan, Zaruhi          9 LASC-CA                49.79      48.73  
 53 Barnett, Lia              10 TSM-CA                 49.11      51.06  
 54 Weber-Small, Ella         10 BRSC-CA                48.64      51.48  
 55 Davies, Abbi              10 CITI-CA                48.95      51.75  
 56 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                56.18      53.02  
 57 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 59.22      55.26  
 58 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA                55.87      56.27  
 59 Menzel, Avery              9 KSWM-CA              1:25.00      56.76  
 60 Gheblehzadeh, Rose         9 TSM-CA                    NT      57.41  
 61 Wynn, Sydney              10 PVAC-CA                56.17      57.70  
 62 Meza, Daniela             10 UN-CA                     NT      59.05  
 63 Cosgrove, Caroline        10 BRSC-CA                58.06      59.07  
 64 Hendry, Kennedy            9 ZAP-CA               1:15.25      59.11  
 65 Diaz, Edith                9 PAC-CA                    NT    1:05.63  
 66 Engelberg, Charlotte       9 BRSC-CA                   NT    1:10.35  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Skopova, Karla            10 TSM-CA               1:13.85    1:17.27  
       38.38  1:17.27                                                      
  2 Fournier-Facori, Alix     10 ROSE-CA              1:16.16    1:18.09  
       38.32  1:18.09                                                      
  3 Skopova, Barbora           9 TSM-CA               1:24.37    1:19.70  
       39.17  1:19.70                                                      
  4 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA              1:25.94    1:22.31  
       40.40  1:22.31                                                      
  5 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA              1:24.63    1:23.28  
       40.83  1:23.28                                                      
  6 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA              1:24.10    1:24.00  
       41.47  1:24.00                                                      
  7 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA              1:27.31    1:25.42  
       41.80  1:25.42                                                      
  8 White, Josie              10 TSM-CA               1:27.73    1:25.47  
       40.46  1:25.47                                                      
  9 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              1:26.76    1:25.61  
       41.76  1:25.61                                                      
 10 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA              1:26.59    1:26.90  
       40.23  1:26.90                                                      
 11 Jung, Hazel                9 TCS-CA               1:27.88    1:27.28  
       43.42  1:27.28                                                      
 12 Grant, Alexa               9 UN-5-CA              1:25.93    1:27.29  
       43.65  1:27.29                                                      
 13 Wen, Sky                   9 TSM-CA               1:28.33    1:32.18  
       43.89  1:32.18                                                      
 14 Chang, Sophie              9 TSM-CA               1:28.43    1:36.80  
       46.22  1:36.80                                                      
 15 Schweig, Fiona            10 TSM-CA               1:28.21    1:45.26  
       49.72  1:45.26                                                      
 -- Lin, Tina                 10 ROSE-CA              1:27.90         DQ  
       40.82       DQ                                                      
 -- Walbridge, Lucy           10 TSM-CA               1:28.08         DQ  
       46.68       DQ                                                      
WHT - Division  
  1 Penman, Keisari           10 ROSE-CA              1:29.79    1:25.05  
       41.69  1:25.05                                                      
  2 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:37.95    1:28.84  
       42.53  1:28.84                                                      
  3 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:29.98    1:28.89  
       43.05  1:28.89                                                      
  4 Sun, Lauren                9 SHRK-CA              1:30.81    1:32.43  
       46.56  1:32.43                                                      
  5 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:34.15    1:36.56  
       47.23  1:36.56                                                      
  6 Wong, Addison              9 ROSE-CA              1:28.70    1:40.14  
       46.09  1:40.14                                                      
 -- Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA              1:52.68         DQ  
       46.16       DQ                                                      
 -- Burrell, Lexi              9 TSM-CA               1:28.64         DQ  
       51.04       DQ                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Steffany            10 LMST-CA                38.93      38.31  
  2 Barry, Manon              10 SHRK-CA                39.62      39.58  
  3 Fournier-Facori, Alix     10 ROSE-CA                41.54      40.71  
  4 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA                41.82      42.15  
  5 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 44.29      43.60  
  6 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA                44.07      43.62  
  7 Lin, Tina                 10 ROSE-CA                44.65      44.08  
  8 Lee, Olivia                9 ROSE-CA                45.19      44.95  
  9 Wen, Sky                   9 TSM-CA                 45.72      45.06  
 10 Dansirimitri, Jennifer    10 VISN-CA                52.58      45.14  
 11 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA                44.24      45.18  
 12 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                44.59      45.49  
 13 Campos, Yaretzi           10 SGAC-CA                47.20      45.85  
 14 Arnold, Eryn               9 CITI-CA                44.26      45.86  
 15 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                45.36      46.05  
 16 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                44.36      46.13  
 17 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA                45.53      46.28  
 18 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                46.23      46.55  
 19 Um, Nicole                 9 TCS-CA                 45.89      47.19  
 20 Skopova, Barbora           9 TSM-CA                 44.47      47.30  
 21 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA                45.41      47.41  
 22 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                47.06      47.49  
 23 Tieman, Bella             10 CITI-CA                45.44      47.64  
 24 Chung, Christine          10 RYL-CA                 46.87      47.81  
 25 Collins, Emily             9 LASC-CA                47.08      48.02  
 26 Paek, Irene                9 SHRK-CA                45.73      48.35  
 27 White, Josie              10 TSM-CA                 46.12      48.37  
 28 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA                46.68      48.38  
 29 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 47.52      48.66  
 30 O'Grady, Meredith         10 ROSE-CA                45.83      48.75  
 31 Lee, Jimo                 10 TCS-CA                 48.84      48.90  
 32 Jung, Hazel                9 TCS-CA                 46.83      49.66  
 33 Sepulveda, Nayareli        9 SGAC-CA                50.88      49.68  
 34 Walbridge, Lucy           10 TSM-CA                 49.85      50.22  
 35 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA                46.74      50.24  
 36 Wong, Addison              9 ROSE-CA                51.29      50.78  
 37 Vazquez, Jayleen          10 GLAD-CA                48.79      50.91  
 38 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 49.53      51.15  
 39 Sun, Lauren                9 SHRK-CA                49.61      51.29  
 40 Malone, Kyla               9 ROSE-CA                53.92      51.64  
 41 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                49.07      52.03  
 42 Chung, Sarah               9 ROSE-CA                52.75      52.12  
 43 Burrell, Lexi              9 TSM-CA                 51.50      52.31  
 44 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA                51.57      52.55  
 45 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                50.10      52.84  
 46 Monterrosas, Helen        10 SGAC-CA                55.24      53.57  
 47 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 51.45      53.88  
 48 Tinoco, Samantha           9 PAC-CA               1:03.31      55.81  
 49 Burga, Samaria Maynarich  10 SHRK-CA                   NT      57.10  
 50 Schweig, Fiona            10 TSM-CA                 54.48      58.51  
 51 Burrell, Claire            9 TSM-CA               1:00.76    1:06.56  
 -- Burgueno, Nickole          9 PAC-CA               1:06.05         DQ  
 -- Diaz, Edith                9 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soto, Steffany            10 LMST-CA              1:26.03    1:24.08  
       39.69  1:24.08                                                      
  2 Barry, Manon              10 SHRK-CA              1:28.59    1:27.95  
       40.04  1:27.95                                                      
  3 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA              1:31.04    1:31.61  
       43.18  1:31.61                                                      
  4 Gordon, Meagan             9 ZAP-CA               1:36.49    1:35.46  
       44.13  1:35.46                                                      
  5 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:36.49    1:35.97  
       47.86  1:35.97                                                      
  6 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               1:39.47    1:37.01  
       45.79  1:37.01                                                      
  7 Arnold, Eryn               9 CITI-CA              1:35.10    1:37.38  
       46.86  1:37.38                                                      
  8 Dansirimitri, Jennifer    10 VISN-CA              1:37.95    1:38.15  
       46.65  1:38.15                                                      
  9 Skopova, Barbora           9 TSM-CA               1:37.09    1:38.49  
       47.66  1:38.49                                                      
 10 Um, Nicole                 9 TCS-CA               1:39.60    1:39.45  
       47.60  1:39.45                                                      
 11 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:39.02    1:41.24  
       48.57  1:41.24                                                      
 12 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA              1:36.23    1:41.96  
       49.06  1:41.96                                                      
WHT - Division  
  1 Lluz, Jewell              10 ZAP-CA                    NT    1:43.41  
       47.82  1:43.41                                                      
  2 Chiroglyan, Lili          10 DRGN-CA              1:51.50    1:49.88  
       50.74  1:49.88                                                      
  3 Wynn, Sydney              10 PVAC-CA                   NT    1:56.60  
       56.04  1:56.60                                                      
 -- Koh, Ally                  9 KSWM-CA              2:47.00         DQ  
       58.04       DQ                                                      
 -- Kessler, Julia            10 KSWM-CA              2:38.00         DQ  
     1:09.61       DQ                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skopova, Karla            10 TSM-CA                 32.78      32.90  
  2 Balam, Maya               10 LMST-CA                36.65      35.70  
  3 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                44.89      36.12  
  4 Gordon, Meagan             9 ZAP-CA                 36.82      37.08  
  5 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA                38.75      37.85  
  6 Dansirimitri, Jennifer    10 VISN-CA                   NT      37.98  
  7 Bryant, Sloane            10 TSM-CA                 40.57      38.32  
  8 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                38.03      38.39  
  9 Erlij, Elliot             10 SHRK-CA                38.95      38.50  
 10 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                37.66      38.72  
 11 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA                40.14      38.90  
 12 Skopova, Barbora           9 TSM-CA                 37.24      39.33  
 13 Arnold, Eryn               9 CITI-CA                36.91      39.50  
 14 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA                39.63      39.56  
 15 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA                41.12      39.96  
 16 Wickett, Taylor           10 ZAP-CA                 38.14      39.97  
 17 Lopez, Marilyn             9 SGAC-CA                46.26      40.24  
 18 Paek, Irene                9 SHRK-CA                38.66      40.36  
 19 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA                38.89      40.37  
 20 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA                40.37      40.51  
 21 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 42.77      40.65  
 22 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                43.74      40.75  
 23 Lee, Jimo                 10 TCS-CA                 43.36      41.07  
 24 Chung, Christine          10 RYL-CA                 42.49      41.28  
 24 Hong, Grace               10 SHRK-CA                44.14      41.28  
 26 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                42.13      41.69  
 27 Binder, Sienna            10 LASC-CA                43.99      41.79  
 27 Lluz, Jewell              10 ZAP-CA                 43.78      41.79  
 29 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA                42.47      42.06  
 30 Jung, Hazel                9 TCS-CA                 40.68      42.07  
 31 McCarthy, Samara          10 ROSE-CA                45.60      42.16  
 32 Robinson, Stella           9 BRSC-CA                50.54      42.21  
 33 Quintanilla, Rachel       10 GLAD-CA                   NT      42.43  
 34 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                41.48      42.44  
 35 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                44.84      42.59  
 36 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                42.13      42.98  
 37 Collins, Emily             9 LASC-CA                42.69      43.62  
 38 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                41.62      43.67  
 39 Tieman, Bella             10 CITI-CA                42.57      43.87  
 40 Adkins, Ambree            10 ALPH-CA                50.52      43.91  
 41 Fujisawa, Olivia          10 ZAP-CA                 46.40      44.03  
 42 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 49.12      44.66  
 43 Chiroglyan, Lili          10 DRGN-CA                47.34      44.81  
 44 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA                 46.23      45.65  
 45 Chung, Sarah               9 ROSE-CA                49.75      47.50  
 46 Klein, Elleri             10 TSM-CA                 48.70      47.57  
 47 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 46.34      47.68  
 48 Malone, Kyla               9 ROSE-CA                53.47      47.94  
 49 Talmage, Vivian           10 SHRK-CA                   NT      48.04  
 50 Burga, Samaria Maynarich  10 SHRK-CA                   NT      48.11  
 51 Sun, Lauren                9 SHRK-CA                46.62      48.45  
 52 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                   NT      48.59  
 53 Poghosyan, Zaruhi          9 LASC-CA                47.49      49.04  
 54 Hernandez, Valentina      10 SHRK-CA                51.62      49.98  
 55 White, Josie              10 TSM-CA                 48.11      50.62  
 56 Nguyen, Hillary           10 PVAC-CA                55.48      51.36  
 57 Achache, Leica             9 BRSC-CA                   NT      52.39  
 58 Gheblehzadeh, Rose         9 TSM-CA                    NT      54.37  
 59 Davies, Abbi              10 CITI-CA                57.78      54.77  
 60 Weimann, Natalie           9 SHRK-CA                50.65      54.92  
 61 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 50.69      55.53  
 62 Weber-Small, Ella         10 BRSC-CA                53.76      56.37  
 63 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA                52.39      57.00  
 64 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                57.03      57.48  
 65 Milstein, Elise            9 KSWM-CA              1:15.00      59.16  
 66 Barnett, Lia              10 TSM-CA                 56.83      59.75  
 67 Cosgrove, Caroline        10 BRSC-CA              1:05.25    1:03.47  
 68 Engelberg, Charlotte       9 BRSC-CA                   NT    1:09.56  
 69 Hendry, Kennedy            9 ZAP-CA                    NT    1:20.53  
 -- Meza, Daniela             10 UN-CA                     NT         DQ  
 -- Rogers, Emme               9 TSM-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:25.27    1:24.10  
       39.38  1:24.10                                                      
  2 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA              1:26.40    1:24.28  
       39.75  1:24.28                                                      
  3 Lee, Olivia                9 ROSE-CA              1:27.12    1:29.30  
       42.43  1:29.30                                                      
  4 Essmiller, Emiko          10 ROSE-CA              1:28.92    1:29.65  
       41.39  1:29.65                                                      
  5 Dansirimitri, Jennifer    10 VISN-CA              1:28.90    1:30.17  
       40.88  1:30.17                                                      
RED - Division  
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA              1:29.40    1:25.70  
       39.84  1:25.70                                                      
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skopova, Karla            10 TSM-CA               1:16.08    1:16.02  
       34.35  1:16.02                                                      
  2 Barry, Manon              10 SHRK-CA              1:17.12    1:17.39  
       35.01  1:17.39                                                      
  3 Fournier-Facori, Alix     10 ROSE-CA              1:16.46    1:18.97  
       37.91  1:18.97                                                      
  4 Soto, Steffany            10 LMST-CA              1:28.68    1:19.31  
       40.45  1:19.31                                                      
  5 Grant, Alexa               9 UN-5-CA              1:23.56    1:19.71  
       36.08  1:19.71                                                      
  6 Moore, Catherine          10 DRGN-CA              1:21.28    1:21.58  
       37.26  1:21.58                                                      
  7 Chan, Mikayla             10 ROSE-CA              1:24.34    1:23.73  
       38.78  1:23.73                                                      
  8 Skopova, Barbora           9 TSM-CA               1:21.21    1:24.25  
       37.27  1:24.25                                                      
  9 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:24.41    1:24.57  
       38.85  1:24.57                                                      
 10 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               1:27.53    1:24.65  
       37.78  1:24.65                                                      
 11 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              1:23.08    1:25.15  
       39.46  1:25.15                                                      
 12 Bugarin, Mia              10 ROSE-CA              1:25.49    1:25.87  
       39.39  1:25.87                                                      
 13 Jung, Hazel                9 TCS-CA               1:26.22    1:26.29  
       41.93  1:26.29                                                      
 14 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA              1:24.32    1:27.09  
       42.56  1:27.09                                                      
 15 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:25.83    1:27.11  
       41.23  1:27.11                                                      
 16 Penman, Keisari           10 ROSE-CA              1:29.76    1:28.61  
       40.86  1:28.61                                                      
 17 Lee, Olivia                9 ROSE-CA              1:23.86    1:28.62  
       41.24  1:28.62                                                      
 18 O'Grady, Meredith         10 ROSE-CA              1:29.05    1:28.63  
       40.71  1:28.63                                                      
 19 Tieman, Bella             10 CITI-CA              1:28.58    1:28.83  
       43.12  1:28.83                                                      
 20 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:33.62    1:28.91  
       40.42  1:28.91                                                      
 21 Wen, Sky                   9 TSM-CA               1:28.68    1:29.10  
       42.45  1:29.10                                                      
 22 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:27.59    1:29.18  
       43.04  1:29.18                                                      
 23 Kim, Chloe                 9 UN-4-CA              1:28.00    1:30.27  
       40.40  1:30.27                                                      
 24 Lee, Jimo                 10 TCS-CA               1:30.68    1:31.05  
       43.51  1:31.05                                                      
 25 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              1:28.02    1:31.66  
       43.50  1:31.66                                                      
 26 Um, Nicole                 9 TCS-CA               1:30.38    1:31.82  
       45.45  1:31.82                                                      
 27 Chang, Sophie              9 TSM-CA               1:31.53    1:32.21  
       43.04  1:32.21                                                      
 28 Wong, Addison              9 ROSE-CA              1:34.40    1:33.43  
       43.72  1:33.43                                                      
 29 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:32.99    1:34.26  
       46.59  1:34.26                                                      
 30 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA              1:30.75    1:34.28  
       48.32  1:34.28                                                      
 31 Vazquez, Jayleen          10 GLAD-CA              1:34.35    1:36.33  
       45.49  1:36.33                                                      
 32 Walbridge, Lucy           10 TSM-CA               1:33.94    1:40.56  
       46.48  1:40.56                                                      
 33 Burrell, Lexi              9 TSM-CA               1:34.10    1:42.26  
       52.38  1:42.26                                                      
 34 Schweig, Fiona            10 TSM-CA               1:34.31    1:45.95  
       48.09  1:45.95                                                      
 35 Burrell, Claire            9 TSM-CA               1:34.17    2:06.12  
     1:01.23  2:06.12                                                      
 -- Chung, Christine          10 RYL-CA               1:24.08         DQ  
       39.57       DQ                                                      
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Skopova, Karla            10 TSM-CA               3:06.12    2:48.43  
       36.34  1:19.15  2:11.73  2:48.43                                    
  2 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               3:02.86    2:57.05  
       40.04  1:23.87  2:17.44  2:57.05                                    
RED - Division  
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA              3:07.40    2:55.63  
       40.78  1:24.10  1:59.04  2:55.63                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:14.92  
     1) Bugarin, Mia 10                 2) O'Grady, Meredith 10           
     3) Lin, Tina 10                    4) Penman, Keisari 10             
       34.44  1:07.61  1:40.58  2:14.92                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:19.63  
     1) Chan, Mikayla 10                2) Essmiller, Emiko 10            
     3) McCarthy, Samara 10             4) Simonian, Jessica 10           
       43.28  1:10.85  1:43.64  2:19.63                                    
  3 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    2:24.16  
     1) Lee, Jimo 10                    2) Um, Nicole 9                   
     3) Jung, Hazel 9                   4) Kim, Euna 9                    
       37.09  1:13.57  1:47.48  2:24.16                                    
  4 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:34.89  
     1) Chung, Sarah 9                  2) Malone, Kyla 9                 
     3) Bernal, Danika 8                4) Valencia, Rosio 8              
       43.27  1:24.85  1:57.48  2:34.89                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:29.99  
     1) Penman, Keisari 10              2) Fournier-Facori, Alix 10       
     3) Lee, Olivia 9                   4) Bugarin, Mia 10                
       39.37  1:20.08  1:57.03  2:29.99                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:32.07  
     1) Essmiller, Emiko 10             2) Chan, Mikayla 10               
     3) Lin, Tina 10                    4) O'Grady, Meredith 10           
       39.13  1:21.50  1:59.50  2:32.07                                    
  3 Team Century Swim-CA  'A'                              NT    2:44.17  
     1) Lee, Jimo 10                    2) Um, Nicole 9                   
     3) Jung, Hazel 9                   4) Kim, Euna 9                    
       43.10  1:28.70  2:08.13  2:44.17                                    
  4 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:56.63  
     1) Wong, Addison 9                 2) Chung, Sarah 9                 
     3) Bernal, Danika 8                4) Simonian, Jessica 10           
       44.95  1:42.53  2:25.34  2:56.63                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA                27.98      27.34  
  2 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                28.49      28.45  
  3 Paek, Iris                11 SHRK-CA                28.73      28.72  
  4 Hays, Maddie              12 ROSE-CA                28.98      29.05  
  5 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA                30.08      29.23  
  6 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA                29.39      29.34  
  7 Kim, Elaine               12 UN-4-CA                29.12      29.35  
  7 Santos, Isadora           12 CULV-CA                30.62      29.35  
  9 Avetyan, Anna             12 LASC-CA                30.34      29.39  
 10 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                29.14      29.50  
 11 Kinsey, Kayla             12 CITI-CA                28.98      29.51  
 12 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                29.30      29.53  
 13 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA                29.85      29.62  
 14 Lin, Sarina               12 ROSE-CA                30.22      29.66  
 15 Mora, Valeria             11 LMST-CA                29.80      29.91  
 16 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA                30.16      30.17  
 17 Kelly, Neila              12 ROSE-CA                29.52      30.20  
 18 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                29.06      30.21  
 19 Lee, Megan                11 ROSE-CA                29.45      30.28  
 20 Molinares, Liliana        11 LMST-CA                29.63      30.39  
 21 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA                30.60      30.50  
 22 Sarat, Elda               12 LMST-CA                29.78      30.51  
 23 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA                29.95      30.58  
 24 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                30.57      30.72  
 25 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA                30.46      30.83  
 26 Gomez, Brandi             12 LMST-CA                30.12      30.86  
 27 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA                30.09      30.92  
 28 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA                30.59      30.93  
 29 Vazquez, Sofia            11 GLAD-CA                30.10      30.94  
 30 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA                30.50      31.17  
 31 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                29.60      31.19  
 32 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                30.66      31.23  
 33 Torres, Arely             11 GLAD-CA                30.18      31.60  
 34 Wong, Linden              11 TSM-CA                 30.56      31.79  
 35 Barash, Jordan            12 CITI-CA                30.48      31.95  
 36 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA                30.33      32.31  
RED - Division  
  1 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA                30.93      30.35  
  2 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                30.79      30.39  
  3 Badescu, Emma             11 ROSE-CA                30.96      30.61  
  4 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA                31.09      30.89  
  5 Cole, Cassia              12 UN-2-CA                30.85      31.22  
  6 Segal, Kattalee           12 CITI-CA                30.83      31.24  
  7 Venegas, Jazmine          11 GLAD-CA                31.64      31.33  
  8 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA                31.30      31.37  
  9 Valdez, Layla             12 ROSE-CA                31.34      31.41  
 10 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 31.26      31.44  
 11 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                31.09      31.57  
 12 Georgino, Kate            12 ROSE-CA                30.94      31.81  
 13 Bao, Kayley               12 ROSE-CA                31.93      32.02  
 14 Avila, Dulce              11 BRSC-CA                33.24      32.20  
 15 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                32.47      32.26  
 16 Haddad, Chloe             11 CITI-CA                32.89      32.42  
 17 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                31.55      32.53  
 18 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA                33.38      32.59  
 19 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                32.80      32.91  
 20 Barnett, Shira            11 TSM-CA                 32.10      33.43  
 21 Burns, Logan              11 RYL-CA                 33.25      33.49  
 22 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                32.70      33.59  
 23 Wong, Emily               12 ROSE-CA                31.90      33.89  
 24 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA                 32.25      34.02  
 25 Albertson, Ava            11 UN-3-CA                33.12      34.20  
 26 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                31.68      34.22  
 27 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 33.22      34.62  
 -- Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA                32.60         DQ  
WHT - Division  
  1 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA                 33.57      33.75  
  2 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA                34.65      33.92  
  3 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA                34.42      34.21  
  4 Kobramasihi, Brianna      12 SHRK-CA                34.11      34.79  
  5 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA                34.84      34.80  
  6 Wong, Pearly              12 ROSE-CA                36.77      34.94  
  7 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA                36.66      35.76  
  8 Saita, Miyuki             11 TSM-CA                 35.53      35.81  
  9 May, Anya                 11 LASC-CA                36.26      35.82  
 10 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA                35.57      35.95  
 11 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                35.51      36.26  
 12 DeRobertis, Maddie        11 ROSE-CA                34.37      36.37  
 13 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA                35.29      36.94  
 14 Torrence, Leah            12 CITI-CA                37.35      37.26  
 15 Sevilla, Jasmine          12 PAC-CA                 38.64      38.53  
 16 Siafaris, Eva             11 SHRK-CA                38.43      38.54  
 17 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA                37.49      38.68  
 18 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA                35.35      38.75  
 19 Jeffries, Sara            11 ROSE-CA                35.23      39.81  
 20 Farghaly, Laila           12 TSM-CA                 41.70      40.12  
 21 Zuniga, Tania             12 JCA-CA                 40.44      40.34  
 22 Fine, Jaiden              12 KSWM-CA                39.00      40.52  
 23 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 38.40      41.24  
 24 Ruiz, Paola               12 PAC-CA                 41.84      42.72  
 25 Backes, Kimberly          11 DRGN-CA                44.67      45.13  
 26 Stevelman, Chloe          12 TSM-CA                    NT      46.02  
 27 Parkhurst, Abby           11 ROSE-CA              1:00.82    1:01.68  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA              1:01.86    1:00.26  
       29.22  1:00.26                                                      
  2 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:02.62    1:01.36  
       29.36  1:01.36                                                      
  3 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA              1:04.54    1:01.45  
       30.10  1:01.45                                                      
  4 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              1:02.79    1:02.19  
       30.35  1:02.19                                                      
  5 Harrington, Rubi          12 TSM-CA               1:02.26    1:02.25  
       29.73  1:02.25                                                      
  6 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA              1:04.15    1:02.64  
       29.78  1:02.64                                                      
  7 Worku, Meron              11 ROSE-CA              1:03.44    1:03.21  
       29.85  1:03.21                                                      
  8 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              1:02.94    1:03.80  
       30.53  1:03.80                                                      
  9 Villa, Kirsten            12 LASC-CA              1:01.42    1:03.90  
       30.38  1:03.90                                                      
 10 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA              1:03.08    1:03.91  
       30.97  1:03.91                                                      
 11 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:03.56    1:03.98  
       30.99  1:03.98                                                      
 12 Kelly, Neila              12 ROSE-CA              1:05.73    1:04.24  
       30.61  1:04.24                                                      
 13 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA              1:05.85    1:04.46  
       30.53  1:04.46                                                      
 14 Lie, Audrey               12 CITI-CA              1:03.04    1:04.49  
       30.90  1:04.49                                                      
 15 Gullickson, Marissa       11 UN-3-CA              1:05.32    1:04.90  
       30.85  1:04.90                                                      
 16 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              1:03.38    1:04.94  
       30.96  1:04.94                                                      
 17 Molinares, Liliana        11 LMST-CA              1:04.74    1:04.99  
       31.66  1:04.99                                                      
 17 Posod, Leila              12 ZAP-CA               1:05.06    1:04.99  
       31.65  1:04.99                                                      
 19 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA              1:05.92    1:05.09  
       31.80  1:05.09                                                      
 20 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:04.90    1:05.23  
       31.25  1:05.23                                                      
 21 Hays, Maddie              12 ROSE-CA              1:04.47    1:05.65  
       30.86  1:05.65                                                      
 22 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA              1:04.66    1:05.73  
       31.43  1:05.73                                                      
 23 Sarat, Elda               12 LMST-CA              1:04.16    1:06.39  
       32.49  1:06.39                                                      
 24 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              1:06.10    1:06.86  
       31.11  1:06.86                                                      
 25 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:06.50    1:07.13  
       32.06  1:07.13                                                      
 26 Musabekov, Marianna       11 BRSC-CA              1:05.81    1:07.18  
       32.11  1:07.18                                                      
 27 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:06.01    1:07.97  
       32.42  1:07.97                                                      
 28 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:05.94    1:07.99  
       32.10  1:07.99                                                      
 29 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA              1:04.72    1:08.98  
       32.66  1:08.98                                                      
RED - Division  
  1 Santos, Isadora           12 CULV-CA              1:09.57    1:05.67  
       31.17  1:05.67                                                      
  2 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA              1:07.62    1:06.61  
       32.22  1:06.61                                                      
  3 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA              1:08.20    1:06.71  
       31.96  1:06.71                                                      
  4 Avetyan, Anna             12 LASC-CA              1:07.41    1:07.56  
       32.14  1:07.56                                                      
  5 Badescu, Emma             11 ROSE-CA              1:07.83    1:07.57  
       31.19  1:07.57                                                      
  6 Segal, Kattalee           12 CITI-CA              1:07.34    1:07.90  
       32.52  1:07.90                                                      
  7 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA              1:10.01    1:08.15  
       32.43  1:08.15                                                      
  8 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               1:07.88    1:08.26  
       32.81  1:08.26                                                      
  9 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:08.53    1:08.47  
       32.81  1:08.47                                                      
 10 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:09.51    1:08.86  
       32.24  1:08.86                                                      
 11 Gomez, Brandi             12 LMST-CA              1:07.50    1:08.89  
       33.23  1:08.89                                                      
 12 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:08.03    1:09.23  
       32.79  1:09.23                                                      
 13 Vazquez, Sofia            11 GLAD-CA              1:07.07    1:09.44  
       31.93  1:09.44                                                      
 14 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA              1:09.13    1:09.97  
       34.02  1:09.97                                                      
 15 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA              1:09.50    1:10.08  
       33.40  1:10.08                                                      
 16 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:11.09    1:10.62  
       32.91  1:10.62                                                      
 17 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              1:10.94    1:10.66  
       33.46  1:10.66                                                      
 18 Litton, Jillian           12 ZAP-CA               1:12.36    1:11.01  
       34.57  1:11.01                                                      
 19 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:11.14    1:11.79  
       34.31  1:11.79                                                      
 20 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:10.71    1:12.77  
       34.42  1:12.77                                                      
 21 Haddad, Chloe             11 CITI-CA              1:11.71    1:13.10  
       35.09  1:13.10                                                      
 22 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA              1:09.61    1:13.19  
       35.33  1:13.19                                                      
 23 Mendez, Nelli             11 JCA-CA               1:10.74    1:14.34  
       34.94  1:14.34                                                      
 24 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA               1:12.51    1:16.76  
       36.45  1:16.76                                                      
WHT - Division  
  1 Mora, Valeria             11 LMST-CA                   NT    1:06.99  
       30.54  1:06.99                                                      
  2 Torres, Arely             11 GLAD-CA              1:13.09    1:10.70  
       32.52  1:10.70                                                      
  3 Duenas Martinez, Itzel    11 JCA-CA               1:12.73    1:11.93  
       34.40  1:11.93                                                      
  4 Nieves, Iris              12 SGAC-CA              1:16.99    1:12.59  
       33.51  1:12.59                                                      
  5 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA              1:20.67    1:12.65  
       33.90  1:12.65                                                      
  6 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:14.26    1:13.20  
       34.77  1:13.20                                                      
  7 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:13.27    1:13.21  
       34.92  1:13.21                                                      
  8 Avila, Dulce              11 BRSC-CA              1:20.07    1:13.54  
       34.04  1:13.54                                                      
  9 Greenfield, Harper        12 SHRK-CA              1:14.99    1:14.70  
       36.32  1:14.70                                                      
 10 Wong, Emily               12 ROSE-CA              1:13.42    1:15.88  
       37.11  1:15.88                                                      
 11 Ayala, Genesis            12 GLAD-CA                   NT    1:15.95  
       36.39  1:15.95                                                      
 12 Benson, Channing          12 BRSC-CA              1:15.32    1:15.99  
       36.29  1:15.99                                                      
 13 Choi, Chloe               12 ZAP-CA                    NT    1:16.10  
       36.43  1:16.10                                                      
 14 Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA              1:14.48    1:16.12  
 15 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA              1:15.03    1:16.65  
       37.12  1:16.65                                                      
 16 Gallagher, Emma           11 CITI-CA              1:18.69    1:16.89  
       36.68  1:16.89                                                      
 17 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA              1:17.85    1:17.41  
       36.86  1:17.41                                                      
 18 Girard, Jane              11 ZAP-CA               1:22.15    1:18.07  
       36.71  1:18.07                                                      
 19 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA              1:18.00    1:18.21  
       37.41  1:18.21                                                      
 20 May, Anya                 11 LASC-CA              1:22.49    1:19.10  
       37.70  1:19.10                                                      
 21 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              1:17.30    1:19.17  
       37.83  1:19.17                                                      
 22 Agre, Anabel              12 SHRK-CA              1:22.23    1:19.34  
       36.74  1:19.34                                                      
 23 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA               1:14.65    1:20.12  
       39.34  1:20.12                                                      
 24 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA              1:20.50    1:21.24  
       38.21  1:21.24                                                      
 25 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA              1:20.57    1:22.78  
       38.52  1:22.78                                                      
 26 Alpert, Maya              11 TSM-CA               1:21.71    1:23.02  
       38.50  1:23.02                                                      
 27 Smith, Nina               11 SHRK-CA              1:24.27    1:23.12  
       22.86  1:23.12                                                      
 28 Shut, Alexa               11 PVAC-CA              1:25.04    1:25.59  
       38.72  1:25.59                                                      
 29 Eigen, Violet             11 BRSC-CA                   NT    1:25.91  
       38.68  1:25.91                                                      
 30 Farghaly, Laila           12 TSM-CA               1:36.47    1:28.35  
       39.25  1:28.35                                                      
 31 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA              1:24.01    1:29.08  
       40.30  1:29.08                                                      
 32 Diaz, Emily               11 PAC-CA               1:28.53    1:29.39  
       41.56  1:29.39                                                      
 33 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA              1:24.80    1:29.54  
       41.16  1:29.54                                                      
 34 Eisen, Amanda             11 ROSE-CA              1:38.22    1:31.43  
       43.01  1:31.43                                                      
 35 Ruiz, Paola               12 PAC-CA               1:31.71    1:32.46  
       42.44  1:32.46                                                      
 36 Ludovisi, Sofia           11 SHRK-CA              1:32.22    1:34.52  
       45.12  1:34.52                                                      
 37 Parkhurst, Abby           11 ROSE-CA              2:26.15    2:23.03  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA              2:12.09    2:12.50  
       30.68  1:04.20  1:39.88  2:12.50                                    
  2 Binder, Logan             12 LASC-CA              2:17.98    2:15.48  
       30.78  1:05.51  1:40.82  2:15.48                                    
  3 Soto, Paola               11 LMST-CA              2:14.61    2:15.92  
       30.74  1:05.43  1:41.65  2:15.92                                    
  4 Waters, Emily             12 ROSE-CA              2:17.85    2:16.40  
       30.51  1:05.08  1:40.75  2:16.40                                    
  5 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              2:16.46    2:17.19  
       31.50  1:06.58  1:42.20  2:17.19                                    
  6 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA              2:18.49    2:17.79  
       32.79  1:07.66  1:43.96  2:17.79                                    
  7 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              2:18.28    2:18.35  
       31.76  1:06.85  1:42.99  2:18.35                                    
  8 Bonk, Sam                 12 ROSE-CA              2:17.15    2:19.66  
       31.41  1:06.58  1:43.51  2:19.66                                    
  9 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA              2:17.02    2:21.12  
       30.79  1:07.16  1:44.67  2:21.12                                    
 10 Kim, Elaine               12 UN-4-CA              2:22.18    2:23.08  
       32.18  1:08.06  1:45.25  2:23.08                                    
 11 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              2:22.85    2:23.89  
       33.59  1:10.44  1:48.38  2:23.89                                    
RED - Division  
  1 Georgino, Sophia          12 ROSE-CA              2:36.36    2:24.00  
       31.69  1:09.35  1:47.56  2:24.00                                    
  2 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA              2:27.18    2:25.63  
       33.86  1:11.04  1:49.08  2:25.63                                    
  3 Badescu, Emma             11 ROSE-CA              2:25.35    2:28.14  
       33.56  1:11.71  1:50.17  2:28.14                                    
  4 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA              2:33.62    2:28.94  
       34.30  1:11.80  1:50.87  2:28.94                                    
  5 Hays, Maddie              12 ROSE-CA              2:35.39    2:29.38  
       35.10  1:12.53  1:51.25  2:29.38                                    
  6 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA              2:28.03    2:31.90  
       34.88  1:13.57  1:53.31  2:31.90                                    
  7 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              2:28.12    2:32.30  
       33.88  1:11.97  1:52.48  2:32.30                                    
  8 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA              2:36.00    2:33.50  
       35.84  1:14.43  1:54.65  2:33.50                                    
  9 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA              2:34.88    2:34.10  
       35.59  1:14.48  1:55.26  2:34.10                                    
 10 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              2:34.86    2:37.27  
       34.89  1:13.74  1:55.58  2:37.27                                    
 11 Dean, Leah                11 ROSE-CA              2:34.20    2:39.88  
       36.15  1:16.75  1:58.36  2:39.88                                    
WHT - Division  
  1 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA              2:47.94    2:37.40  
       33.65  1:13.88  1:55.55  2:37.40                                    
  2 Sokol, Jamie              11 ZAP-CA               2:40.38    2:38.04  
       37.75  1:20.53  2:01.48  2:38.04                                    
  3 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA              2:43.21    2:39.27  
       36.33  1:16.81  1:58.74  2:39.27                                    
  4 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              2:39.76    2:40.48  
       35.21  1:15.07  1:58.02  2:40.48                                    
  5 Duenas Martinez, Itzel    11 JCA-CA               2:42.51    2:40.85  
       37.51  1:19.70  2:01.57  2:40.85                                    
  6 Yang, Crystal             11 CITI-CA              2:44.47    2:46.79  
       37.91  1:21.97  2:05.46  2:46.79                                    
  7 Camacho, Karla            12 SGAC-CA              2:54.41    2:49.08  
       38.66  1:21.98  2:05.90  2:49.08                                    
  8 Benson, Channing          12 BRSC-CA              3:08.90    2:51.78  
       38.24  1:20.50  2:05.92  2:51.78                                    
  9 Sun, Aliena               11 DRGN-CA              3:56.28    2:51.84  
       37.20  1:20.57  2:05.88  2:51.84                                    
 10 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              2:44.33    2:53.22  
       40.04  1:23.57  2:09.62  2:53.22                                    
 11 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA              2:47.48    2:53.30  
       40.42  1:25.69  2:11.79  2:53.30                                    
 12 Eigen, Violet             11 BRSC-CA                   NT    3:07.09  
       40.87  1:29.30  2:20.39  3:07.09                                    
 13 Wong, Pearly              12 ROSE-CA              3:06.66    3:07.13  
       38.71  1:26.51  2:17.26  3:07.13                                    
 14 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA              3:03.24    3:10.35  
       43.05  1:31.61  2:23.28  3:10.35                                    
 15 Travis, Charley           11 ROSE-CA              3:16.52    3:25.31  
       41.96  2:30.55  3:25.31                                             
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA              5:48.34    5:51.33  
       33.07  1:09.32  1:44.97  2:20.83  2:56.25  3:32.64  4:08.11  4:43.81
     5:18.72  5:51.33                                                      
  2 Bonk, Sam                 12 ROSE-CA              6:00.64    6:05.10  
       32.69  1:09.11  1:46.21  2:23.29  3:00.25  3:38.14  4:15.07  4:52.34
     5:29.82  6:05.10                                                      
  3 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA              6:00.95    6:09.52  
       34.65  1:11.33  1:48.95  2:26.66  3:04.29  3:42.67  4:20.26  4:57.95
     5:34.47  6:09.52                                                      
  4 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA              6:21.95    6:10.13  
       32.35  1:08.71  1:45.82  2:23.80  3:02.09  3:40.23  4:18.50  4:56.72
     5:34.39  6:10.13                                                      
  5 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              6:17.69    6:11.01  
       33.52  1:09.94  1:47.34  2:25.83  3:03.88  3:42.44  4:20.21  4:57.94
     5:36.04  6:11.01                                                      
  6 Paek, Iris                11 SHRK-CA              6:18.43    6:20.73  
       34.52  1:11.44  1:49.27  2:27.56  3:06.23  3:45.67  4:25.12  5:05.11
     5:44.11  6:20.73                                                      
  7 Cole, Cassia              12 UN-2-CA              6:29.13    6:55.66  
     1:14.70           1:55.51           3:21.12  4:04.52  4:48.08  5:32.89
     6:13.85  6:55.66                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dyer, Katherine           12 UN-5-CA                30.06      29.67  
  2 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 33.78      33.17  
  3 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                33.78      33.20  
  4 Kelly, Neila              12 ROSE-CA                34.17      33.45  
  5 Posod, Leila              12 ZAP-CA                 34.02      33.66  
  6 Worku, Meron              11 ROSE-CA                33.69      33.98  
  7 Binder, Logan             12 LASC-CA                35.01      33.99  
  7 Lie, Audrey               12 CITI-CA                33.53      33.99  
  9 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                34.04      34.10  
 10 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA                33.74      34.15  
 11 Gullickson, Marissa       11 UN-3-CA                34.01      34.16  
 12 Soto, Paola               11 LMST-CA                34.65      34.67  
 13 Georgino, Kate            12 ROSE-CA                35.29      34.82  
 14 Barash, Jordan            12 CITI-CA                34.83      34.93  
 15 Mora, Valeria             11 LMST-CA                35.16      35.13  
 16 Kim, Elaine               12 UN-4-CA                34.39      35.35  
 17 Avetyan, Anna             12 LASC-CA                34.72      35.58  
 18 Lin, Sarina               12 ROSE-CA                35.37      35.66  
 19 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA                35.14      35.75  
 20 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA                35.24      35.81  
 21 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA                34.33      35.87  
 22 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA                36.14      35.92  
 23 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                35.95      36.18  
 24 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                34.74      36.76  
 25 Dean, Leah                11 ROSE-CA                35.70      36.77  
RED - Division  
  1 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                37.27      36.10  
  2 Choi, Ellen               12 ROSE-CA                37.07      36.21  
  3 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA                38.41      36.47  
  4 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                36.34      36.63  
  5 Valdez, Layla             12 ROSE-CA                36.57      36.85  
  6 Santos, Isadora           12 CULV-CA                37.48      36.89  
  7 Sarat, Elda               12 LMST-CA                37.11      37.13  
  8 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 37.02      37.42  
  9 Sokol, Jamie              11 ZAP-CA                 38.80      37.44  
 10 Segal, Kattalee           12 CITI-CA                36.74      37.77  
 11 Mendez, Nelli             11 JCA-CA                 38.16      38.48  
 12 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                37.42      38.79  
 13 Nieves, Iris              12 SGAC-CA                38.40      38.86  
 14 Sun, Morgan               11 ROSE-CA                37.45      38.95  
 15 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA                38.90      39.78  
 16 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA                 37.75      40.22  
 17 Benson, Channing          12 BRSC-CA                39.58      41.30  
 18 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA                38.61      43.93  
 -- Avila, Dulce              11 BRSC-CA                38.14         DQ  
WHT - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                47.08      36.10  
  2 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA                40.36      38.55  
  3 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA                43.45      39.39  
  4 Alpert, Maya              11 TSM-CA                 39.77      40.26  
  5 Donis, Alexa              11 GLAD-CA                40.51      40.27  
  6 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA                   NT      40.46  
  7 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                39.62      40.68  
  8 Wong, Pearly              12 ROSE-CA                41.28      40.74  
  9 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                43.72      40.91  
 10 Kiran, Giya               11 CITI-CA                40.92      41.18  
 11 Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA                40.28      41.38  
 12 Gallagher, Emma           11 CITI-CA                41.10      41.54  
 13 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA                40.96      41.80  
 14 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA                42.69      42.15  
 15 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA                40.59      42.18  
 16 Greenfield, Harper        12 SHRK-CA                44.51      42.48  
 17 Agre, Anabel              12 SHRK-CA                43.71      42.96  
 18 May, Anya                 11 LASC-CA                44.35      43.32  
 19 Choi, Chloe               12 ZAP-CA                    NT      44.00  
 20 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA                43.96      44.66  
 21 Shut, Alexa               11 PVAC-CA                   NT      45.48  
 22 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 43.35      45.53  
 23 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                41.63      46.08  
 24 Farghaly, Laila           12 TSM-CA                 50.08      47.06  
 25 Ruiz, Paola               12 PAC-CA                    NT      51.27  
 26 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                47.34      52.37  
 27 Smith, Nina               11 SHRK-CA                57.12      55.16  
 28 Parkhurst, Abby           11 ROSE-CA              1:23.10    1:25.31  
 -- Ludovisi, Sofia           11 SHRK-CA                49.93         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Maya                11 DRGN-CA              1:12.40    1:09.87  
       33.56  1:09.87                                                      
  2 Bonk, Sam                 12 ROSE-CA              1:12.12    1:11.06  
       33.99  1:11.06                                                      
  3 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:12.47    1:11.54  
       34.65  1:11.54                                                      
  4 Kelly, Neila              12 ROSE-CA              1:15.04    1:11.63  
       35.39  1:11.63                                                      
  5 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA              1:13.30    1:12.53  
       34.77  1:12.53                                                      
  6 Worku, Meron              11 ROSE-CA              1:13.06    1:12.56  
       35.05  1:12.56                                                      
  7 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA              1:12.51    1:12.64  
       34.87  1:12.64                                                      
  8 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              1:14.43    1:13.18  
       36.19  1:13.18                                                      
  9 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA              1:14.17    1:13.27  
       36.06  1:13.27                                                      
 10 Soto, Paola               11 LMST-CA              1:14.31    1:13.37  
       36.41  1:13.37                                                      
 11 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:13.59    1:13.60  
       34.77  1:13.60                                                      
 12 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              1:17.53    1:14.22  
       35.83  1:14.22                                                      
 13 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA              1:14.61    1:14.83  
       36.58  1:14.83                                                      
 14 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              1:13.78    1:15.19  
       36.57  1:15.19                                                      
 15 Binder, Logan             12 LASC-CA              1:15.82    1:15.77  
       37.59  1:15.77                                                      
 16 Villa, Kirsten            12 LASC-CA              1:11.08    1:15.78  
       36.66  1:15.78                                                      
 17 Avetyan, Anna             12 LASC-CA              1:14.98    1:16.59  
       36.91  1:16.59                                                      
RED - Division  
  1 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA              1:18.16    1:15.69  
       36.92  1:15.69                                                      
  2 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:19.62    1:18.39  
       38.83  1:18.39                                                      
  3 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              1:18.49    1:18.43  
       38.39  1:18.43                                                      
  4 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              1:17.91    1:18.84  
       38.18  1:18.84                                                      
  5 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:19.41    1:18.85  
       39.07  1:18.85                                                      
  6 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA              1:20.04    1:18.87  
       37.88  1:18.87                                                      
  7 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA              1:20.77    1:20.25  
       39.03  1:20.25                                                      
  8 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:18.76    1:20.30  
       39.69  1:20.30                                                      
  9 Burns, Logan              11 RYL-CA               1:20.78    1:21.44  
       39.73  1:21.44                                                      
 10 Mendez, Nelli             11 JCA-CA               1:19.21    1:22.09  
       40.17  1:22.09                                                      
 11 Wong, Linden              11 TSM-CA               1:22.31    1:23.46  
       40.89  1:23.46                                                      
 12 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              1:22.73    1:23.59  
       40.56  1:23.59                                                      
 13 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:21.60    1:24.92  
       41.25  1:24.92                                                      
 14 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA              1:22.15    1:26.02  
       42.37  1:26.02                                                      
 15 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:24.99    1:26.13  
       40.92  1:26.13                                                      
 16 Wong, Emily               12 ROSE-CA              1:23.18    1:28.30  
       43.74  1:28.30                                                      
WHT - Division  
  1 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:26.08    1:20.59  
       39.79  1:20.59                                                      
  2 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:32.01    1:21.00  
       39.07  1:21.00                                                      
  3 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA              1:26.54    1:21.82  
       39.60  1:21.82                                                      
  4 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA              1:26.91    1:24.05  
       41.01  1:24.05                                                      
  5 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA              1:27.19    1:26.78  
       43.53  1:26.78                                                      
  6 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:32.05    1:26.82  
       41.66  1:26.82                                                      
  7 Lara, Nadia               12 SGAC-CA              1:29.20    1:27.40  
       43.46  1:27.40                                                      
  8 DeRobertis, Maddie        11 ROSE-CA              1:28.70    1:27.60  
       41.65  1:27.60                                                      
  9 Alpert, Maya              11 TSM-CA               1:25.35    1:27.68  
       42.85  1:27.68                                                      
 10 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:25.99    1:29.03  
       42.11  1:29.03                                                      
 11 Wong, Pearly              12 ROSE-CA              1:31.02    1:30.27  
       42.90  1:30.27                                                      
 12 Avila, Dulce              11 BRSC-CA              1:30.02    1:30.61  
       42.10  1:30.61                                                      
 13 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:30.36    1:30.65  
       43.48  1:30.65                                                      
 14 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              1:27.07    1:32.28  
       44.83  1:32.28                                                      
 15 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                   NT    1:32.90  
       45.88  1:32.90                                                      
 16 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA              1:30.04    1:33.54  
       44.39  1:33.54                                                      
 17 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA               1:30.39    1:33.86  
       47.40  1:33.86                                                      
 18 Camacho, Karla            12 SGAC-CA              1:33.43    1:34.51  
       46.25  1:34.51                                                      
 19 Siafaris, Eva             11 SHRK-CA                   NT    1:35.62  
 20 Jeffries, Sara            11 ROSE-CA              1:40.24    1:35.85  
       45.96  1:35.85                                                      
 21 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA              1:40.31    1:42.63  
       47.69  1:42.63                                                      
 22 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA              1:43.73    1:44.70  
       48.60  1:44.70                                                      
 23 Ruiz, Paola               12 PAC-CA               1:50.69    1:57.73  
       55.63  1:57.73                                                      
 -- Torrence, Leah            12 CITI-CA                   NT         DQ  
       46.55                                                               
 -- Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA              1:26.48         DQ  
 -- Fine, Jaiden              12 KSWM-CA              1:37.00         DQ  
 -- May, Anya                 11 LASC-CA              1:32.83         DQ  
       49.23       DQ                                                      
 -- Barnett, Shira            11 TSM-CA               1:30.41         DQ  
       42.03       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dyer, Katherine           12 UN-5-CA              2:24.37    2:18.81  
       33.27  1:08.44  1:44.45  2:18.81                                    
  2 Lie, Audrey               12 CITI-CA              2:40.82    2:34.05  
       36.96  1:15.97  1:55.24  2:34.05                                    
  3 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              2:39.42    2:37.65  
       36.58  1:16.09  1:56.71  2:37.65                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Katherine           12 UN-5-CA                35.85      35.16  
  2 Choi, Ellen               12 ROSE-CA                38.31      37.53  
  3 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA                37.75      37.77  
  4 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA                38.26      37.79  
  5 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                38.57      38.10  
  6 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA                38.66      38.18  
  7 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA                39.11      38.45  
  8 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA                37.90      38.52  
  9 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                38.08      38.64  
 10 Venegas, Jazmine          11 GLAD-CA                38.80      39.09  
 11 Kinsey, Kayla             12 CITI-CA                38.98      39.43  
 12 Lee, Megan                11 ROSE-CA                39.83      39.55  
 13 Harrington, Rubi          12 TSM-CA                 39.71      39.91  
 14 Sarat, Elda               12 LMST-CA                38.03      39.95  
 15 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                40.42      40.01  
 16 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA                39.98      40.04  
 17 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                40.11      40.09  
 18 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA                39.37      40.35  
 19 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA                40.30      40.46  
 20 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA                39.13      40.48  
 21 Lin, Sarina               12 ROSE-CA                39.53      40.79  
 22 Soto, Paola               11 LMST-CA                40.10      40.85  
 23 Molinares, Liliana        11 LMST-CA                38.92      40.93  
 24 Gomez, Brandi             12 LMST-CA                39.74      41.08  
 25 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                40.75      41.16  
 26 Avetyan, Anna             12 LASC-CA                40.01      41.38  
 27 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                40.19      41.80  
 28 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA                39.70      41.92  
 29 Vazquez, Sofia            11 GLAD-CA                38.93      42.36  
 30 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                40.26      42.50  
RED - Division  
  1 Hays, Maddie              12 ROSE-CA                41.78      40.83  
  2 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 41.71      41.14  
  3 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA                41.32      41.22  
  4 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA                42.92      42.01  
  5 Haddad, Chloe             11 CITI-CA                42.08      42.24  
  6 Santos, Isadora           12 CULV-CA                43.71      42.37  
  7 Kim, Elaine               12 UN-4-CA                41.71      42.54  
  8 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                42.52      42.86  
  8 Donis, Alexa              11 GLAD-CA                43.10      42.86  
 10 Albertson, Ava            11 UN-3-CA                42.39      43.06  
 11 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                42.22      43.27  
 11 Badescu, Emma             11 ROSE-CA                41.78      43.27  
 13 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA                42.16      43.34  
 14 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                43.45      43.72  
 15 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA                42.58      44.10  
 16 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA                41.50      44.60  
 17 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA                44.40      44.74  
 18 Wong, Pearly              12 ROSE-CA                43.09      44.85  
 19 Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA                43.12      44.92  
 20 Wong, Emily               12 ROSE-CA                43.64      45.73  
 21 Saita, Miyuki             11 TSM-CA                 40.90      46.62  
WHT - Division  
  1 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA                45.79      41.45  
  2 Mora, Valeria             11 LMST-CA                44.78      43.30  
  3 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA                45.03      43.46  
  4 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA                45.78      44.27  
  5 Lara, Nadia               12 SGAC-CA                45.34      45.22  
  6 Kobramasihi, Brianna      12 SHRK-CA                44.64      45.51  
  7 Siafaris, Eva             11 SHRK-CA                   NT      45.90  
  8 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                46.29      46.02  
  9 Dean, Leah                11 ROSE-CA                45.62      46.97  
 10 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA                 44.97      47.55  
 11 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                45.23      47.57  
 12 Alpert, Maya              11 TSM-CA                 47.23      48.01  
 13 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA                46.24      48.40  
 14 DeRobertis, Maddie        11 ROSE-CA                47.13      48.90  
 15 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA                49.92      49.41  
 16 Torrence, Leah            12 CITI-CA                51.06      49.45  
 17 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 48.96      50.33  
 18 Farghaly, Laila           12 TSM-CA                 53.03      50.80  
 19 Jeffries, Sara            11 ROSE-CA                45.76      51.32  
 20 Backes, Kimberly          11 DRGN-CA                54.67      52.53  
 21 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                49.75      52.65  
 22 Stevelman, Chloe          12 TSM-CA               1:00.64      55.26  
 23 Zuniga, Tania             12 JCA-CA                 53.26      56.08  
 24 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA                55.48      57.79  
 -- Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA                48.23         DQ  
 -- Ruiz, Paola               12 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Avila, Dulce              11 BRSC-CA                46.60         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Ellen               12 ROSE-CA              1:23.68    1:21.11  
       37.73  1:21.11                                                      
  2 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              1:22.12    1:21.71  
       38.71  1:21.71                                                      
  3 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA              1:21.35    1:22.12  
       39.42  1:22.12                                                      
  4 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              1:21.75    1:22.38  
       39.43  1:22.38                                                      
  5 Villa, Kirsten            12 LASC-CA              1:21.80    1:22.89  
       39.84  1:22.89                                                      
  6 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:24.07    1:23.41  
       39.84  1:23.41                                                      
  7 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:22.97    1:23.67  
       39.36  1:23.67                                                      
  8 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA              1:22.85    1:23.86  
       40.14  1:23.86                                                      
  9 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA              1:23.54    1:24.37  
       39.79  1:24.37                                                      
 10 Soto, Paola               11 LMST-CA              1:28.35    1:24.41  
       40.66  1:24.41                                                      
 11 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:27.53    1:24.59  
       40.07  1:24.59                                                      
 12 Molinares, Liliana        11 LMST-CA              1:23.94    1:25.52  
       40.46  1:25.52                                                      
 13 Posod, Leila              12 ZAP-CA               1:25.28    1:25.65  
       41.58  1:25.65                                                      
 14 Lin, Sarina               12 ROSE-CA              1:26.34    1:27.11  
       41.02  1:27.11                                                      
 15 Gomez, Brandi             12 LMST-CA              1:26.99    1:28.74  
       41.20  1:28.74                                                      
 -- Viramontes, Maya          12 ALPH-CA              1:24.87         DQ  
       39.40       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              1:31.64    1:27.59  
       41.51  1:27.59                                                      
  2 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:29.44    1:27.64  
       41.41  1:27.64                                                      
  3 Sun, Aliena               11 DRGN-CA              1:29.98    1:29.22  
       41.63  1:29.22                                                      
  4 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA              1:31.21    1:29.70  
       41.71  1:29.70                                                      
  5 Albertson, Ava            11 UN-3-CA              1:31.85    1:29.92  
       42.79  1:29.92                                                      
  6 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA              1:30.09    1:30.54  
       43.36  1:30.54                                                      
  7 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA              1:29.14    1:30.69  
       42.38  1:30.69                                                      
  8 Haddad, Chloe             11 CITI-CA              1:29.79    1:30.92  
       43.37  1:30.92                                                      
  9 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              1:29.84    1:31.09  
       42.79  1:31.09                                                      
 10 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA              1:31.89    1:31.82  
       44.80  1:31.82                                                      
 11 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              1:31.40    1:32.84  
       43.80  1:32.84                                                      
 12 Litton, Jillian           12 ZAP-CA               1:35.89    1:34.89  
       45.77  1:34.89                                                      
 13 Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA              1:32.31    1:35.15  
       44.84  1:35.15                                                      
 14 Kiran, Giya               11 CITI-CA              1:33.66    1:37.43  
       46.68  1:37.43                                                      
 15 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA              1:33.88    1:37.78  
       45.00  1:37.78                                                      
WHT - Division  
  1 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                   NT    1:32.29  
       43.28  1:32.29                                                      
  2 Ayala, Genesis            12 GLAD-CA                   NT    1:34.04  
       44.54  1:34.04                                                      
  3 Musabekov, Marianna       11 BRSC-CA              1:37.71    1:34.76  
       45.59  1:34.76                                                      
  4 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA              1:37.15    1:34.77  
       45.40  1:34.77                                                      
  5 Duenas Martinez, Itzel    11 JCA-CA               1:51.79    1:36.10  
       46.69  1:36.10                                                      
  6 Wong, Emily               12 ROSE-CA              1:37.89    1:37.73  
       47.36  1:37.73                                                      
  7 Nieves, Iris              12 SGAC-CA              1:38.46    1:37.96  
       45.84  1:37.96                                                      
  8 Girard, Jane              11 ZAP-CA               1:47.97    1:41.01  
       47.13  1:41.01                                                      
  9 Camacho, Karla            12 SGAC-CA              1:37.74    1:41.46  
       48.20  1:41.46                                                      
 10 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA              1:40.12    1:43.10  
       49.44  1:43.10                                                      
 11 Yang, Crystal             11 CITI-CA              1:41.18    1:43.72  
       51.07  1:43.72                                                      
 12 Gallagher, Emma           11 CITI-CA              1:39.74    1:44.30  
       39.63  1:44.30                                                      
 13 Eigen, Violet             11 BRSC-CA                   NT    1:45.48  
       51.11  1:45.48                                                      
 14 Alpert, Maya              11 TSM-CA               1:44.69    1:45.80  
       50.05  1:45.80                                                      
 15 Diaz, Emily               11 PAC-CA                    NT    1:45.98  
       49.22  1:45.98                                                      
 16 Eisen, Amanda             11 ROSE-CA              1:45.22    1:46.46  
       50.31  1:46.46                                                      
 17 Travis, Charley           11 ROSE-CA              1:48.41    1:47.61  
       50.92  1:47.61                                                      
 18 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA              1:49.92    1:50.65  
       51.87  1:50.65                                                      
 19 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                   NT    1:56.81  
       53.08  1:56.81                                                      
 20 Ludovisi, Sofia           11 SHRK-CA              1:55.96    1:57.19  
       55.74  1:57.19                                                      
 21 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA              1:59.05    2:04.54  
       59.78  2:04.54                                                      
 22 Smith, Nina               11 SHRK-CA                   NT    2:05.23  
       59.49  2:05.23                                                      
 23 Parkhurst, Abby           11 ROSE-CA              2:36.15    2:59.23  
     1:25.61  2:59.23                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Maya                11 DRGN-CA              2:51.66    2:46.52  
       39.23  1:21.96  2:04.82  2:46.52                                    
  2 Dyer, Katherine           12 UN-5-CA              2:56.38    2:46.60  
       38.37  1:21.58  2:04.94  2:46.60                                    
  3 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              2:52.16    2:54.65  
       39.33  1:22.92  2:08.68  2:54.65                                    
  4 Choi, Ellen               12 ROSE-CA              2:59.43    2:54.94  
       39.84  1:24.53  2:10.16  2:54.94                                    
  5 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              3:05.35    2:57.87  
       40.69  1:25.56  2:12.18  2:57.87                                    
  6 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA              3:05.80    3:02.13  
       40.92  1:27.47  2:15.26  3:02.13                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Worku, Meron              11 ROSE-CA                31.72      31.46  
  2 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA                32.99      31.70  
  3 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                32.26      31.78  
  4 Barash, Jordan            12 CITI-CA                32.69      32.27  
  5 Villa, Kirsten            12 LASC-CA                30.30      32.50  
  6 Molinares, Liliana        11 LMST-CA                33.79      32.66  
  7 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA                32.80      32.79  
  8 Kelly, Neila              12 ROSE-CA                32.69      32.83  
  9 Bonk, Sam                 12 ROSE-CA                32.22      32.95  
 10 Valdez, Layla             12 ROSE-CA                33.11      33.26  
 11 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                33.44      33.29  
 12 Gullickson, Marissa       11 UN-3-CA                32.46      33.31  
 13 Lin, Sarina               12 ROSE-CA                32.77      33.35  
 14 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA                32.87      33.39  
 15 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                32.86      33.46  
 16 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                33.98      33.50  
 17 Harrington, Rubi          12 TSM-CA                 32.84      33.59  
 18 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA                33.75      33.60  
 19 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA                33.69      33.76  
 20 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                33.77      33.89  
 21 Badescu, Emma             11 ROSE-CA                33.92      34.11  
 22 Gomez, Brandi             12 LMST-CA                33.41      34.19  
 23 Sarat, Elda               12 LMST-CA                33.12      34.38  
 24 Hays, Maddie              12 ROSE-CA                34.20      35.01  
 25 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA                33.92      35.15  
 26 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                33.53      35.37  
 27 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                34.24      35.54  
RED - Division  
  1 Avetyan, Anna             12 LASC-CA                34.65      32.96  
  2 Venegas, Jazmine          11 GLAD-CA                34.85      33.67  
  3 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 34.77      33.68  
  4 Sokol, Jamie              11 ZAP-CA                 35.87      34.53  
  5 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA                35.42      34.57  
  6 Kim, Elaine               12 UN-4-CA                34.47      35.03  
  7 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA                35.23      35.12  
  8 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                34.90      35.59  
  9 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                36.69      35.94  
 10 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                36.86      36.16  
 11 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                37.40      36.61  
 12 Addiego, Shae             11 ROSE-CA                36.86      36.76  
 13 Sun, Morgan               11 ROSE-CA                35.45      37.05  
 14 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA                36.15      37.09  
 15 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA                36.01      37.91  
 16 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                36.01      38.36  
 17 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA                 36.18      38.87  
 18 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 37.17      42.45  
WHT - Division  
  1 Mora, Valeria             11 LMST-CA                   NT      32.84  
  2 Wiggins, Alissa           11 VISN-CA                42.52      36.52  
  3 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA                38.33      37.26  
  4 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA                38.18      37.31  
  5 Choi, Chloe               12 ZAP-CA                    NT      37.57  
  6 Avila, Dulce              11 BRSC-CA                37.64      38.18  
  7 Mendez, Nelli             11 JCA-CA                 37.66      38.44  
  8 Ayala, Genesis            12 GLAD-CA                   NT      38.49  
  9 Santos, Isadora           12 CULV-CA                38.17      38.55  
 10 Girard, Jane              11 ZAP-CA                 38.60      39.16  
 11 Greenfield, Harper        12 SHRK-CA                41.13      39.57  
 12 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA                38.09      39.74  
 13 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                43.54      39.75  
 14 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                39.63      40.00  
 15 Litton, Jillian           12 ZAP-CA                 43.90      40.08  
 16 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA                39.31      40.59  
 17 Bao, Kayley               12 ROSE-CA                40.74      40.66  
 18 May, Anya                 11 LASC-CA                41.76      40.94  
 19 Donis, Alexa              11 GLAD-CA                   NT      41.24  
 20 Nieves, Iris              12 SGAC-CA                39.84      41.55  
 21 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA                39.88      41.84  
 22 Gallagher, Emma           11 CITI-CA                38.91      42.04  
 23 Agre, Anabel              12 SHRK-CA                42.72      42.19  
 24 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA                40.99      42.21  
 25 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA                40.70      42.27  
 26 Albertson, Ava            11 UN-3-CA                40.51      42.61  
 27 Wong, Pearly              12 ROSE-CA                41.22      42.66  
 28 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                44.35      44.73  
 29 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA                42.82      45.68  
 30 Eisen, Amanda             11 ROSE-CA                45.84      45.79  
 31 Jackson, Taylor           11 UN-2-CA                42.93      45.91  
 32 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 54.49      46.99  
 33 Ruiz, Paola               12 PAC-CA                 52.01      48.48  
 34 Farghaly, Laila           12 TSM-CA                 56.30      51.40  
 35 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                44.87      52.36  
 36 Shut, Alexa               11 PVAC-CA                   NT      53.53  
 37 Travis, Charley           11 ROSE-CA                58.80      55.28  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mitchell, Daisy           12 LASC-CA              1:09.84    1:10.17  
       33.08  1:10.17                                                      
  2 Worku, Meron              11 ROSE-CA              1:12.04    1:11.54  
       33.26  1:11.54                                                      
  3 Bonelli, Audrey           11 CITI-CA              1:15.42    1:12.45  
       34.48  1:12.45                                                      
  4 Georgino, Sophia          12 ROSE-CA              1:14.49    1:13.87  
       34.03  1:13.87                                                      
  5 Segal, Kattalee           12 CITI-CA              1:13.44    1:14.75  
       34.64  1:14.75                                                      
  6 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:13.58    1:15.94  
       35.69  1:15.94                                                      
  7 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA              1:14.30    1:16.94  
       35.61  1:16.94                                                      
  8 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:12.31    1:18.02  
       35.83  1:18.02                                                      
  9 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:14.91    1:18.45  
       36.53  1:18.45                                                      
RED - Division  
  1 Binder, Logan             12 LASC-CA              1:16.11    1:14.32  
       34.85  1:14.32                                                      
  2 Sarat, Elda               12 LMST-CA              1:16.83    1:16.32  
       37.30  1:16.32                                                      
  3 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:18.29    1:17.73  
       34.74  1:17.73                                                      
  4 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:16.76    1:17.80  
       35.21  1:17.80                                                      
  5 Torres, Arely             11 GLAD-CA              1:19.87    1:22.11  
       36.70  1:22.11                                                      
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:18.50    1:22.30  
       37.03  1:22.30                                                      
  7 Gomez, Brandi             12 LMST-CA              1:21.83    1:24.85  
       39.22  1:24.85                                                      
WHT - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                   NT    1:20.98  
       36.61  1:20.98                                                      
  2 Perez Rivera, Destiny     12 SGAC-CA                   NT    1:24.23  
       39.16  1:24.23                                                      
  3 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:23.91    1:25.22  
       37.23  1:25.22                                                      
  4 Mendez, Nelli             11 JCA-CA               1:27.56    1:29.47  
       40.78  1:29.47                                                      
  5 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:27.88    1:30.45  
       40.96  1:30.45                                                      
  6 Lara, Nadia               12 SGAC-CA                   NT    1:33.24  
       41.47  1:33.24                                                      
  7 Ramonette, Alina          12 SGAC-CA                   NT    1:34.03  
       42.97  1:34.03                                                      
  8 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:33.43    1:35.94  
       42.58  1:35.94                                                      
  9 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:28.10    1:37.94  
       41.24  1:37.94                                                      
 10 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA               1:28.63    1:38.44  
       44.82  1:38.44                                                      
 11 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                   NT    1:40.55  
       46.72  1:40.55                                                      
 12 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                   NT    1:53.54  
       52.29  1:53.54                                                      
 -- Sevilla, Jasmine          12 PAC-CA                    NT         DQ  
       50.76       DQ                                                      
 -- Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:41.39         DQ  
 -- Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              1:31.39         DQ  
       42.14       DQ                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Maya                11 DRGN-CA              1:14.00    1:10.06  
       32.47  1:10.06                                                      
  2 Petran, Daniela           11 TSM-CA               1:12.68    1:10.50  
       32.31  1:10.50                                                      
  3 Binder, Logan             12 LASC-CA              1:12.20    1:11.91  
       33.70  1:11.91                                                      
  4 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA              1:13.47    1:12.20  
       33.69  1:12.20                                                      
  5 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA              1:12.37    1:12.28  
       32.76  1:12.28                                                      
  6 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA              1:15.76    1:12.31  
       33.02  1:12.31                                                      
  7 Worku, Meron              11 ROSE-CA              1:13.66    1:12.35  
       33.27  1:12.35                                                      
  8 Soto, Paola               11 LMST-CA              1:15.52    1:12.56  
       34.53  1:12.56                                                      
  9 Villa, Kirsten            12 LASC-CA              1:11.63    1:12.77  
       34.69  1:12.77                                                      
 10 Harrington, Rubi          12 TSM-CA               1:13.51    1:13.08  
       33.17  1:13.08                                                      
 11 Hays, Maddie              12 ROSE-CA              1:14.87    1:13.64  
       33.93  1:13.64                                                      
 12 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA              1:12.59    1:14.67  
       34.43  1:14.67                                                      
 13 Kelly, Neila              12 ROSE-CA              1:14.47    1:14.69  
       34.89  1:14.69                                                      
 14 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:14.09    1:14.91  
       35.40  1:14.91                                                      
 15 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:13.89    1:14.96  
       35.17  1:14.96                                                      
 16 Molinares, Liliana        11 LMST-CA              1:15.15    1:15.56  
       35.24  1:15.56                                                      
 17 Lee, Megan                11 ROSE-CA              1:13.49    1:15.89  
       36.25  1:15.89                                                      
 18 Lin, Sarina               12 ROSE-CA              1:16.10    1:15.92  
       35.35  1:15.92                                                      
 19 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              1:14.24    1:16.01  
       35.93  1:16.01                                                      
 20 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:17.64    1:16.09  
       36.09  1:16.09                                                      
 21 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              1:15.91    1:16.23  
       35.84  1:16.23                                                      
 22 Gadalov, Sasha            12 BRSC-CA              1:15.38    1:16.71  
       34.84  1:16.71                                                      
 23 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:16.59    1:17.58  
       36.91  1:17.58                                                      
 24 Saikhanbayar, Mia         11 SHRK-CA              1:15.46    1:17.89  
       36.67  1:17.89                                                      
 25 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              1:17.44    1:18.10  
       37.22  1:18.10                                                      
 26 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA              1:16.63    1:18.17  
       36.81  1:18.17                                                      
 27 Kim, Elaine               12 UN-4-CA              1:17.30    1:18.44  
       35.88  1:18.44                                                      
 28 Andrews, Gwynnie          12 ROSE-CA              1:16.81    1:19.32  
       35.52  1:19.32                                                      
 28 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:14.39    1:19.32  
       36.94  1:19.32                                                      
 30 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:16.29    1:19.59  
       37.04  1:19.59                                                      
RED - Division  
  1 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               1:17.90    1:15.99  
       34.83  1:15.99                                                      
  2 Choi, Ellen               12 ROSE-CA              1:17.73    1:16.61  
       36.98  1:16.61                                                      
  3 Barash, Jordan            12 CITI-CA              1:18.73    1:17.89  
       35.18  1:17.89                                                      
  4 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:24.41    1:17.91  
       36.99  1:17.91                                                      
  5 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:18.94    1:18.07  
       35.30  1:18.07                                                      
  6 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              1:18.22    1:18.73  
       34.51  1:18.73                                                      
  7 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA              1:18.17    1:19.14  
       36.83  1:19.14                                                      
  8 Badescu, Emma             11 ROSE-CA              1:21.37    1:19.58  
       36.74  1:19.58                                                      
  9 Bao, Kayley               12 ROSE-CA              1:19.72    1:19.72  
       39.65  1:19.72                                                      
 10 Haddad, Chloe             11 CITI-CA              1:23.40    1:20.07  
       38.60  1:20.07                                                      
 11 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:18.71    1:20.39  
       36.13  1:20.39                                                      
 12 Wong, Linden              11 TSM-CA               1:22.50    1:20.99  
       38.64  1:20.99                                                      
 13 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:21.74    1:21.23  
       38.96  1:21.23                                                      
 14 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA              1:20.00    1:21.29  
       37.24  1:21.29                                                      
 15 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA              1:20.97    1:21.38  
       37.13  1:21.38                                                      
 16 Cole, Cassia              12 UN-2-CA              1:20.44    1:21.87  
       38.27  1:21.87                                                      
 17 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:20.22    1:22.00  
       37.60  1:22.00                                                      
 18 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:19.78    1:22.29  
       36.53  1:22.29                                                      
 19 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              1:20.18    1:22.49  
       40.28  1:22.49                                                      
 20 O'Sullivan, Kinsey        12 UN-5-CA              1:21.34    1:23.43  
       39.66  1:23.43                                                      
 21 Mendez, Nelli             11 JCA-CA               1:19.73    1:24.64  
       37.61  1:24.64                                                      
WHT - Division  
  1 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                   NT    1:18.89  
       36.07  1:18.89                                                      
  2 Santos, Isadora           12 CULV-CA                   NT    1:19.15  
       36.55  1:19.15                                                      
  3 Rostamlou, Kadie          12 SHRK-CA              1:28.08    1:21.76  
       38.16  1:21.76                                                      
  4 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA              1:28.19    1:21.80  
       40.48  1:21.80                                                      
  5 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:26.14    1:21.85  
       38.90  1:21.85                                                      
  6 Gaytan, Mackenzie         11 LASC-CA              1:28.78    1:22.71  
       40.46  1:22.71                                                      
  7 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              1:24.74    1:24.30  
       40.33  1:24.30                                                      
  8 Kobramasihi, Brianna      12 SHRK-CA              1:25.11    1:25.36  
       39.10  1:25.36                                                      
  9 Gonzalez, Isabella        11 RYL-CA               1:26.86    1:25.61  
       39.33  1:25.61                                                      
 10 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              1:25.95    1:25.99  
       40.26  1:25.99                                                      
 11 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:27.77    1:26.09  
       39.28  1:26.09                                                      
 12 Golbedaghians, Cynthia    12 SHRK-CA              1:26.10    1:27.52  
       41.96  1:27.52                                                      
 13 Dahiyat, Sabrina          11 ROSE-CA              1:26.65    1:28.12  
       40.96  1:28.12                                                      
 14 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA              1:31.96    1:28.34  
       43.43  1:28.34                                                      
 15 Albertson, Ava            11 UN-3-CA              1:25.65    1:28.63  
       45.44  1:28.63                                                      
 16 Saita, Miyuki             11 TSM-CA               1:26.86    1:29.01  
       43.25  1:29.01                                                      
 17 Barnett, Shira            11 TSM-CA               1:24.98    1:29.30  
       42.70  1:29.30                                                      
 18 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA              1:30.78    1:29.40  
       43.76  1:29.40                                                      
 19 Alpert, Maya              11 TSM-CA               1:29.76    1:29.62  
       39.99  1:29.62                                                      
 20 May, Anya                 11 LASC-CA              1:34.85    1:30.35  
       44.54  1:30.35                                                      
 21 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA              1:27.23    1:30.88  
       44.02  1:30.88                                                      
 21 Lawrence-Wallace, Alex    11 DRGN-CA              1:32.59    1:30.88  
       43.62  1:30.88                                                      
 23 Diaz, Emily               11 PAC-CA               1:40.37    1:39.17  
       47.59  1:39.17                                                      
 24 Farghaly, Laila           12 TSM-CA               1:46.08    1:39.41  
       45.08  1:39.41                                                      
 25 Zborovsky, Miya           11 BRSC-CA              1:46.98    1:42.59  
       48.42  1:42.59                                                      
 26 Sevilla, Jasmine          12 PAC-CA               1:42.75    1:44.44  
       47.33  1:44.44                                                      
 27 Zuniga, Tania             12 JCA-CA               1:39.90    1:45.22  
       48.62  1:45.22                                                      
 28 Stevelman, Chloe          12 TSM-CA                    NT    1:54.43  
       57.49  1:54.43                                                      
 -- Jackson, Taylor           11 UN-2-CA              1:40.15         DQ  
       43.59       DQ                                                      
 -- Burns, Logan              11 RYL-CA               1:27.88         DQ  
       36.76       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              2:32.06    2:28.50  
       31.90  1:10.67  1:55.46  2:28.50                                    
  2 Georgino, Sophia          12 ROSE-CA              2:35.12    2:31.16  
       33.87  1:13.04  1:55.59  2:31.16                                    
  3 Binder, Logan             12 LASC-CA              2:39.27    2:32.06  
       33.34  1:13.15  1:59.84  2:32.06                                    
  4 Waters, Emily             12 ROSE-CA              2:32.95    2:32.82  
       31.79  1:13.62  1:58.84  2:32.82                                    
  5 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              2:33.14    2:32.86  
       33.87  1:13.53  2:00.52  2:32.86                                    
  6 Zhai, Yaya                11 ROSE-CA              2:38.70    2:32.92  
       33.59  1:12.63  1:58.50  2:32.92                                    
  7 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              2:41.40    2:38.88  
       35.76  1:16.07  2:02.73  2:38.88                                    
  8 Zubkoff, Anastasia        12 LASC-CA              2:34.42    2:39.15  
       34.69  1:15.11  2:03.81  2:39.15                                    
  9 Harrington, Rubi          12 TSM-CA               2:35.14    2:39.26  
       35.29  1:15.50  2:04.82  2:39.26                                    
 10 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              2:40.30    2:41.59  
       35.50  1:18.23  2:03.88  2:41.59                                    
 11 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              2:42.54    2:42.05  
       38.41  1:21.07  2:04.89  2:42.05                                    
 12 Neufer, Hailey            12 ROSE-CA              2:34.61    2:42.88  
       34.81  1:15.87  2:01.81  2:42.88                                    
 13 Bonk, Sam                 12 ROSE-CA              2:36.95    2:43.08  
       35.44  1:15.66  2:09.09  2:43.08                                    
 14 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              2:40.92    2:44.04  
       35.42  1:18.10  2:06.64  2:44.04                                    
 15 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              2:43.95    2:47.07  
       36.29  1:18.34  2:08.73  2:47.07                                    
 16 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA              2:45.96    2:47.11  
       37.24  1:19.52  2:08.72  2:47.11                                    
 17 Fishman, Charlotte        11 SHRK-CA              2:13.97    2:55.89  
       37.22  1:23.22  2:17.00  2:55.89                                    
 -- Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              2:36.86         DQ  
       35.99  1:15.20  1:59.78       DQ                                    
RED - Division  
  1 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              2:47.30    2:45.90  
       36.09  1:17.61  2:07.83  2:45.90                                    
  2 Musabekov, Marianna       11 BRSC-CA              2:52.21    2:46.24  
       36.52  1:18.64  2:11.00  2:46.24                                    
  3 Choi, Ellen               12 ROSE-CA              2:55.31    2:47.95  
       38.60  1:19.38  2:06.15  2:47.95                                    
  4 Saito, Kaoru              11 ROSE-CA              2:53.61    2:49.31  
       39.04  1:21.38  2:12.46  2:49.31                                    
  5 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              2:50.56    2:49.33  
       40.05  1:23.59  2:10.97  2:49.33                                    
  6 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              2:52.11    2:52.13  
       38.44  1:25.67  2:11.87  2:52.13                                    
  7 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              2:49.50    2:52.78  
       37.39  1:20.40  1:55.42  2:52.78                                    
  8 Dean, Leah                11 ROSE-CA              2:56.99    2:54.54  
       39.73  1:22.60  2:16.32  2:54.54                                    
  9 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              2:54.57    2:54.56  
       43.38  1:26.03  2:15.11  2:54.56                                    
 10 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              2:53.35    2:56.98  
       39.66  1:23.85  2:14.76  2:56.98                                    
 11 Haddad, Chloe             11 CITI-CA              2:54.67    2:57.51  
       41.91  1:27.34  2:17.08  2:57.51                                    
 12 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA              2:55.26    3:01.40  
       40.12  1:27.81  2:21.88  3:01.40                                    
 13 Wong, Emily               12 ROSE-CA              2:53.59    3:03.90  
       44.04  1:30.65  2:23.52  3:03.90                                    
WHT - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                   NT    2:44.91  
       36.16  1:18.22  2:08.74  2:44.91                                    
  2 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA                   NT    2:53.25  
       39.34  1:23.94  2:20.41  2:53.25                                    
  3 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                   NT    2:59.75  
              1:25.31  2:19.30  2:59.75                                    
  4 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              3:02.32    2:59.92  
       40.82  1:29.88  2:21.61  2:59.92                                    
  5 Sun, Morgan               11 ROSE-CA              3:04.67    3:05.18  
       39.15  1:25.16  2:21.09  3:05.18                                    
  6 Yang, Crystal             11 CITI-CA              3:02.60    3:08.90  
       44.90  1:32.06  2:27.00  3:08.90                                    
  7 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              3:40.52    3:12.09  
       38.35  1:24.76  2:31.32  3:12.09                                    
  8 Akhsharumova, Mary        11 ROSE-CA                   NT    3:14.07  
       46.19  1:38.10  2:30.73  3:14.07                                    
  9 Stubbeman, Sky            11 LASC-CA              3:14.81    3:14.26  
       43.96  1:36.41  2:31.51  3:14.26                                    
 10 Kiran, Giya               11 CITI-CA                   NT    3:19.87  
       48.87  1:40.61  2:36.07  3:19.87                                    
 11 Crowder, Celeste          12 ROSE-CA              3:21.32    3:26.01  
       45.32  1:38.40  2:33.65  3:26.01                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruin Swim Club-CA  'A'                                NT    2:00.94  
     1) Eagly Cummings, Audrey 12       2) Gadalov, Sasha 12              
     3) Milisavljevic, Alexandra 11     4) Musabekov, Marianna 11         
       29.95  1:02.99  1:31.52  2:00.94                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'F'                             NT    2:06.03  
     1) Laguna, Olivia 11               2) Wong, Emily 12                 
     3) Lin, Emmy 11                    4) Badescu, Emma 11               
       32.61  1:04.97  1:35.81  2:06.03                                    
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'E'                             NT    2:06.74  
     1) Chan, Kamryn 12                 2) Addiego, Shae 11               
     3) Bao, Kayley 12                  4) Waters, Olivia 12              
       33.69  1:04.59  1:36.02  2:06.74                                    
  4 Gladiators Swim Team-CA  'A'                           NT    2:06.99  
     1) Torres, Arely 11                2) Venegas, Jazmine 11            
     3) Ayala, Genesis 12               4) Vazquez, Sofia 11              
       31.29    54.93  1:07.92  2:06.99                                    
  5 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:07.64  
     1) Hays, Maddie 12                 2) Saito, Kaoru 11                
     3) Wong, Pearly 12                 4) Dean, Leah 11                  
       29.25    59.90  1:34.87  2:07.64                                    
  6 Rose Bowl Aquatics-CA  'D'                             NT    2:08.20  
     1) Valdez, Layla 12                2) Mahelona-Janilkarn, Malia 12   
     3) Dahiyat, Sabrina 11             4) Choi, Ellen 12                 
       30.38  1:03.89  1:34.92  2:08.20                                    
  7 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:10.49  
     1) Kelly, Neila 12                 2) Ordaz, Melissa 12              
     3) Crowder, Celeste 12             4) Lin, Sarina 12                 
       29.63  1:05.28  1:41.80  2:10.49                                    
  8 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:15.40  
     1) Bonaccorso, Isabella 12         2) Wai, Julianna 11               
     3) Travis, Charley 11              4) Sun, Morgan 11                 
       29.48    43.28  1:08.95  2:15.40                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'D'                             NT    2:17.97  
     1) Chan, Kamryn 12                 2) Lin, Emmy 11                   
     3) Iturbe, Sarah 11                4) Rocca, Lorelei 11              
       36.25  1:14.16  1:49.34  2:17.97                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:20.16  
     1) Worku, Meron 11                 2) Laguna, Olivia 11              
     3) Mahelona-Janilkarn, Malia 12    4) Addiego, Shae 11               
       33.31  1:14.28  1:49.67  2:20.16                                    
  3 Gladiators Swim Team-CA  'A'                           NT    2:23.70  
     1) Donis, Alexa 11                 2) Venegas, Jazmine 11            
     3) Torres, Arely 11                4) Vazquez, Sofia 11              
       39.87  1:19.22  1:31.98  2:23.70                                    
  4 Rose Bowl Aquatics-CA  'E'                             NT    2:24.08  
     1) Saito, Kaoru 11                 2) Choi, Ellen 12                 
     3) Wai, Julianna 11                4) Dahiyat, Sabrina 11            
       37.75  1:14.94  1:49.75  2:24.08                                    
  5 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:25.90  
     1) Lin, Sarina 12                  2) Bao, Kayley 12                 
     3) Badescu, Emma 11                4) Crowder, Celeste 12            
       36.68  1:14.60  1:50.24  2:25.90                                    
  6 Rose Bowl Aquatics-CA  'F'                             NT    2:33.09  
     1) Ordaz, Melissa 12               2) Wong, Pearly 12                
     3) Valdez, Layla 12                4) Dean, Leah 11                  
       41.47  1:25.56  1:59.44  2:33.09                                    
  7 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:37.53  
     1) Zhai, Yaya 11                   2) Jeffries, Sara 11              
     3) Ahmadi, Vania 11                4) Akhsharumova, Mary 11          
       34.77  1:22.23  2:01.51  2:37.53                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA                27.92      27.57  
  2 Dodd, Kaila               14 SHRK-CA                27.84      27.61  
  3 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA                27.63      27.92  
  4 Henty-Dodd, Raina         13 ALPH-CA                27.87      27.99  
  5 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA                27.99      28.05  
  6 Gallegos, Roselin         14 RYL-CA                 27.50      28.06  
  7 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA                28.39      28.07  
  8 Mesina, Jazmine           14 CITI-CA                28.23      28.29  
  9 Carboni, Arabella         14 ROSE-CA                27.64      28.31  
 10 Uzan, Vanessa             13 SHRK-CA                27.91      28.58  
 11 Arellano, Arlene          13 VISN-CA                28.29      28.60  
 12 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA                28.38      28.64  
 13 Beason, Eva               14 SHRK-CA                28.38      28.66  
 14 Tapert, Veronica          13 LASC-CA                28.77      28.79  
 15 Litton, Annaliese         14 ZAP-CA                 28.36      29.19  
 16 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA                28.83      29.20  
 17 Molinares, Natalia        14 LMST-CA                28.24      29.24  
 18 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA                27.73      29.39  
 19 Ziv, Maya                 13 LASC-CA                28.10      29.49  
 20 Garcia, Diana             14 LMST-CA                28.64      29.73  
 21 Deharo, Kailey            14 ZAP-CA                 29.05      29.80  
 22 Markarian, Angela         14 SHRK-CA                28.72      30.09  
RED - Division  
  1 Liu, Summer               13 TSM-CA                 29.35      29.47  
  2 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA                 30.37      29.57  
  3 Del Real, Sonia           13 LMST-CA                29.76      29.61  
  4 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA                29.90      29.78  
  5 Hailu, Abigail            13 BRSC-CA                30.71      29.88  
  6 Nicolas, Janessa          13 JCA-CA                 29.44      29.95  
  7 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA                30.33      30.07  
  8 Sung, Kaylie              14 DRGN-CA                31.60      30.24  
  9 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA                29.58      30.26  
 10 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA                 29.53      30.33  
 11 Hicks, Jordyn             14 ZAP-CA                 30.32      30.43  
 12 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA                29.77      30.57  
 13 Alcock, Mabel             13 TSM-CA                 30.60      30.66  
 14 Lopez, Britany            13 SGAC-CA                30.02      30.75  
 15 Boyd, Alexandra           13 CITI-CA                31.10      30.77  
 16 Yamamoto, Sarah           13 TSM-CA                 30.15      31.76  
 17 Yoshihara, Jodi           13 ZAP-CA                 31.55      31.80  
 18 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA                31.38      31.85  
WHT - Division  
  1 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT      29.30  
  2 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA                33.04      31.05  
  3 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT      31.87  
  4 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA                33.85      33.25  
  5 Van de Houten, Bethany    14 DRGN-CA                38.08      36.42  
  6 Ishida, Ayaka             13 CITI-CA                36.59      36.53  
  7 Soloman, Bethel           13 RYL-CA                 36.42      36.89  
  8 Denson, Brooklyn          13 RYL-CA                    NT      37.97  
  9 Gaur, Anita               13 RYL-CA                    NT      42.77  
 -- Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA                 36.09         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA                59.91      58.73  
       28.33    58.73                                                      
  2 Almero, Katie             14 LASC-CA                58.72      59.17  
       27.74    59.17                                                      
  3 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              1:01.71      59.54  
       28.97    59.54                                                      
  4 Talmaci, Sara             13 SHRK-CA                59.25    1:00.15  
       28.99  1:00.15                                                      
  5 Deutsch, Lorelei          13 BRSC-CA              1:02.11    1:00.34  
       28.94  1:00.34                                                      
  6 Liu, Summer               13 TSM-CA               1:03.01    1:00.51  
       29.35  1:00.51                                                      
  7 Gallegos, Roselin         14 RYL-CA               1:00.77    1:00.58  
       29.05  1:00.58                                                      
  8 Carboni, Arabella         14 ROSE-CA              1:00.47    1:00.87  
       29.45  1:00.87                                                      
  9 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA                59.60    1:01.00  
       28.80  1:01.00                                                      
 10 Henty-Dodd, Raina         13 ALPH-CA              1:00.37    1:01.41  
       29.15  1:01.41                                                      
 11 Dodd, Kaila               14 SHRK-CA              1:00.87    1:01.42  
       29.51  1:01.42                                                      
 12 Mesina, Jazmine           14 CITI-CA              1:01.22    1:01.69  
       29.41  1:01.69                                                      
 13 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              1:00.56    1:01.91  
       29.23  1:01.91                                                      
 14 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA              1:00.66    1:02.06  
       29.72  1:02.06                                                      
 15 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              1:00.59    1:02.18  
       30.05  1:02.18                                                      
 16 Arellano, Arlene          13 VISN-CA              1:01.69    1:02.67  
       29.78  1:02.67                                                      
 17 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA              1:02.45    1:02.78  
       30.04  1:02.78                                                      
 18 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:03.21    1:03.04  
       30.26  1:03.04                                                      
 19 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:02.27    1:03.53  
       30.49  1:03.53                                                      
 20 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              1:01.26    1:03.60  
       30.16  1:03.60                                                      
 21 Ziv, Maya                 13 LASC-CA              1:00.61    1:04.47  
       29.95  1:04.47                                                      
 22 Brown, Tabi               14 CITI-CA              1:02.20    1:04.87  
       30.63  1:04.87                                                      
 23 Garcia, Diana             14 LMST-CA              1:02.41    1:06.67  
       31.75  1:06.67                                                      
 24 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              1:02.48    1:07.23  
       31.57  1:07.23                                                      
RED - Division  
  1 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:05.38    1:03.48  
       30.42  1:03.48                                                      
  2 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA              1:03.57    1:03.68  
       30.30  1:03.68                                                      
  3 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA              1:06.50    1:03.72  
       31.09  1:03.72                                                      
  4 Tapert, Veronica          13 LASC-CA              1:05.21    1:03.88  
       30.59  1:03.88                                                      
  5 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:04.10    1:04.21  
       29.85  1:04.21                                                      
  6 Barnett, Daniella         13 TSM-CA               1:06.29    1:04.46  
       31.14  1:04.46                                                      
  7 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              1:04.13    1:04.68  
       31.28  1:04.68                                                      
  8 Nicolas, Janessa          13 JCA-CA               1:03.65    1:05.26  
       31.42  1:05.26                                                      
  9 Markarian, Angela         14 SHRK-CA              1:03.87    1:05.30  
       32.43  1:05.30                                                      
 10 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               1:05.42    1:05.46  
       30.93  1:05.46                                                      
 11 Soricut, Clara            13 CITI-CA              1:05.14    1:05.53  
       31.37  1:05.53                                                      
 12 Kim, Karis                14 UN-4-CA              1:06.34    1:05.64  
       31.24  1:05.64                                                      
 13 Del Real, Sonia           13 LMST-CA              1:05.42    1:05.76  
       31.66  1:05.76                                                      
 14 Boyd, Alexandra           13 CITI-CA              1:07.82    1:06.14  
       32.23  1:06.14                                                      
 15 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:05.41    1:06.38  
       31.23  1:06.38                                                      
 16 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              1:06.60    1:06.86  
       32.62  1:06.86                                                      
 17 Alcock, Mabel             13 TSM-CA               1:05.23    1:06.92  
       32.75  1:06.92                                                      
 18 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              1:08.04    1:07.36  
       32.50  1:07.36                                                      
 19 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              1:08.52    1:09.09  
       33.05  1:09.09                                                      
 20 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:05.75    1:09.65  
       33.54  1:09.65                                                      
 21 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              1:07.45    1:12.93  
       34.20  1:12.93                                                      
 22 Lara, Samira              13 ROSE-CA              1:08.40    1:13.48  
       35.26  1:13.48                                                      
WHT - Division  
  1 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               1:09.22    1:06.28  
       31.86  1:06.28                                                      
  2 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT    1:06.46  
       32.71  1:06.46                                                      
  3 Lopez, Britany            13 SGAC-CA              1:09.91    1:08.83  
       33.06  1:08.83                                                      
  4 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    1:10.70  
       33.97  1:10.70                                                      
  5 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:09.84    1:11.98  
       34.42  1:11.98                                                      
  6 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:14.76    1:13.20  
       35.05  1:13.20                                                      
  7 Amin, Yasmin              13 BRSC-CA              1:17.14    1:16.01  
       35.57  1:16.01                                                      
  8 Monterrosas, Itzel        13 SGAC-CA                   NT    1:22.10  
       39.43  1:22.10                                                      
  9 Ishida, Ayaka             13 CITI-CA              1:21.79    1:22.26  
       39.49  1:22.26                                                      
 10 Soloman, Bethel           13 RYL-CA               1:27.26    1:23.35  
       38.64  1:23.35                                                      
 11 De Paulo, Paulina         13 KSWM-CA              1:15.00    1:24.43  
       38.70  1:24.43                                                      
 12 Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              1:20.04    1:24.50  
       38.50  1:24.50                                                      
 13 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               1:22.69    1:30.13  
       43.00  1:30.13                                                      
 14 Gaur, Anita               13 RYL-CA                    NT    1:33.47  
       44.39  1:33.47                                                      
 15 Miles, Presley            14 CITI-CA                   NT    1:35.88  
       46.47  1:35.88                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kandel, Hannah            13 LASC-CA              2:06.89    2:07.14  
       29.89  1:02.40  1:35.03  2:07.14                                    
  2 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              2:08.55    2:09.23  
       29.92  1:02.68  1:36.23  2:09.23                                    
  3 Talmaci, Sara             13 SHRK-CA              2:08.13    2:09.94  
       29.98  1:02.84  1:37.22  2:09.94                                    
  4 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA              2:09.09    2:10.43  
       30.21  1:02.80  1:36.71  2:10.43                                    
  5 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA              2:10.24    2:11.40  
       29.32  1:01.84  1:36.40  2:11.40                                    
  6 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              2:12.57    2:11.61  
       30.27  1:03.68  1:38.04  2:11.61                                    
  7 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              2:12.04    2:11.74  
       29.53  1:02.04  1:37.21  2:11.74                                    
  8 Khatibi, Ava              13 VISN-CA              2:09.78    2:14.45  
       29.93  1:03.94  1:38.33  2:14.45                                    
  9 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA              2:14.89    2:15.32  
       30.77  1:04.73  1:40.64  2:15.32                                    
 10 Rodriguez, Valeria        14 ROSE-CA              2:13.59    2:20.15  
       31.22  1:06.24  1:43.27  2:20.15                                    
RED - Division  
  1 Gallegos, Roselin         14 RYL-CA               2:18.72    2:15.85  
       31.20  1:05.64  1:41.12  2:15.85                                    
  2 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA              2:18.74    2:16.57  
       31.05  1:06.14  1:42.59  2:16.57                                    
  3 Li, Claire                13 ROSE-CA              2:20.13    2:17.58  
       31.32  1:05.79  1:41.49  2:17.58                                    
  4 Arellano, Arlene          13 VISN-CA              2:16.24    2:18.03  
       31.15  1:06.25  1:42.80  2:18.03                                    
  5 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              2:18.81    2:18.06  
       31.47  1:05.89  1:41.90  2:18.06                                    
  6 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:19.33    2:18.21  
       32.34  1:07.62  1:43.58  2:18.21                                    
  7 Ziv, Maya                 13 LASC-CA              2:16.69    2:20.16  
       32.06  1:07.90  1:44.60  2:20.16                                    
  8 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              2:20.87    2:21.36  
       32.77  1:08.40  1:44.81  2:21.36                                    
  9 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA              2:21.36    2:21.43  
       31.88  1:07.02  1:44.49  2:21.43                                    
 10 Markarian, Angela         14 SHRK-CA              2:19.93    2:23.33  
       33.21  1:10.60  1:48.70  2:23.33                                    
 11 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               2:21.78    2:23.63  
       32.91  1:08.40  1:46.13  2:23.63                                    
 12 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              2:23.90    2:23.76  
       33.35  1:10.15  1:47.34  2:23.76                                    
 13 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA              2:24.47    2:23.90  
       32.97  1:09.20  1:47.97  2:23.90                                    
 14 Alcock, Mabel             13 TSM-CA               2:22.91    2:24.73  
       34.58  1:12.23  1:50.16  2:24.73                                    
 15 Kim, Karis                14 UN-4-CA              2:27.30    2:26.40  
       31.87  1:08.05  1:47.56  2:26.40                                    
 16 Soricut, Clara            13 CITI-CA              2:26.24    2:26.68  
       33.93  1:11.06  1:49.46  2:26.68                                    
 17 Deharo, Kailey            14 ZAP-CA               2:26.97    2:27.38  
       33.59  1:11.21  1:50.20  2:27.38                                    
 18 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              2:28.09    2:27.57  
       33.01  1:10.90  1:50.17  2:27.57                                    
 19 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              2:25.91    2:28.57  
       34.30  1:12.65  1:51.74  2:28.57                                    
 20 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              2:27.11    2:30.34  
       34.82  1:13.86  1:52.34  2:30.34                                    
 21 Boyd, Alexandra           13 CITI-CA              2:24.78    2:30.71  
       33.48  1:11.21  1:51.15  2:30.71                                    
 22 Ciscel, Danielle          14 CITI-CA              2:26.36    2:30.82  
       34.61  1:13.13  1:52.24  2:30.82                                    
 23 Lopez, Britany            13 SGAC-CA              2:26.48    2:31.29  
       34.76  1:13.74  1:52.95  2:31.29                                    
 24 Yamamoto, Sarah           13 TSM-CA               2:27.11    2:32.61  
       35.67  1:14.67  1:54.20  2:32.61                                    
WHT - Division  
  1 Joswick, Won Joo          14 ROSE-CA              2:29.34    2:23.34  
       32.35  1:08.32  1:46.32  2:23.34                                    
  2 Del Real, Sonia           13 LMST-CA              2:29.70    2:26.67  
       33.67  1:11.88  1:50.44  2:26.67                                    
  3 Sung, Kaylie              14 DRGN-CA              2:28.83    2:26.82  
       33.82  1:11.38  1:49.50  2:26.82                                    
  4 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              2:31.48    2:30.15  
       34.48  1:12.66  1:52.19  2:30.15                                    
  5 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    2:32.13  
       34.44  1:12.59  1:52.34  2:32.13                                    
  6 Christensen, Lexi         13 ZAP-CA               2:37.59    2:36.30  
       33.69  1:12.96  1:54.81  2:36.30                                    
  7 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              2:36.55    2:40.84  
       37.33  1:19.00  2:00.71  2:40.84                                    
  8 Yoshihara, Jodi           13 ZAP-CA               2:48.70    2:40.98  
       34.85  1:16.33  1:59.49  2:40.98                                    
  9 Lara, Samira              13 ROSE-CA              2:39.68    2:46.68  
       34.90  1:16.21  2:01.15  2:46.68                                    
 10 Beltz, Kaitlyn            14 ROSE-CA                   NT    2:46.91  
       35.67  1:18.42  2:04.64  2:46.91                                    
 11 Hernandez, Victoria       13 SGAC-CA              2:38.64    2:49.93  
       38.15  1:20.79  2:05.03  2:49.93                                    
 12 Ishida, Ayaka             13 CITI-CA                   NT    3:08.18  
       41.11  1:28.00  2:17.99  3:08.18                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talmaci, Sara             13 SHRK-CA              5:42.82    5:43.58  
       30.78  1:04.76  1:39.30  2:14.19  2:50.27  3:24.90  4:00.13  4:35.14
     5:09.72  5:43.58                                                      
  2 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              5:41.95    5:45.70  
       31.73  1:05.64  1:40.25  2:14.65  2:49.94  3:25.36  4:00.51  4:36.22
     5:11.15  5:45.70                                                      
  3 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA              5:48.39    5:55.11  
       31.33  1:05.80  1:40.85  2:15.76  2:51.50  3:27.65  4:04.51  4:42.34
     5:19.23  5:55.11                                                      
  4 Uzan, Vanessa             13 SHRK-CA              6:07.74    6:08.49  
       31.16  1:05.73  1:41.50  2:18.73  2:56.76  3:35.16  4:13.74  4:52.15
     5:30.60  6:08.49                                                      
  5 Scott, Naomi              13 CITI-CA              6:16.26    6:08.87  
       33.42  1:09.66  1:47.10  2:24.50  3:01.95  3:39.45  4:17.08  4:54.58
     5:31.98  6:08.87                                                      
  6 Litton, Annaliese         14 ZAP-CA               6:00.42    6:09.52  
       32.10  1:07.60  1:44.47  2:21.32  2:58.69  3:36.29  4:14.68  4:53.51
     5:32.24  6:09.52                                                      
  7 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              6:05.09    6:28.86  
       33.39  1:10.52  1:49.67  2:28.52  3:08.74  3:49.01  4:29.52  5:09.67
     5:50.40  6:28.86                                                      
  8 Hicks, Jordyn             14 ZAP-CA               6:29.79    6:32.33  
       33.98  1:12.09  1:52.24  2:32.10  3:12.58  3:52.32  4:33.20  5:13.31
     5:53.35  6:32.33                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA              1:07.84    1:08.03  
       32.70  1:08.03                                                      
  2 Kandel, Hannah            13 LASC-CA              1:08.16    1:08.06  
       33.40  1:08.06                                                      
  3 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:08.18    1:08.23  
       33.60  1:08.23                                                      
  4 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA              1:10.60    1:08.33  
       32.70  1:08.33                                                      
  5 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              1:08.25    1:08.88  
       33.98  1:08.88                                                      
  6 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:09.28    1:09.44  
       33.29  1:09.44                                                      
  7 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              1:10.92    1:09.53  
       33.81  1:09.53                                                      
  8 Litton, Annaliese         14 ZAP-CA               1:11.63    1:10.14  
       34.11  1:10.14                                                      
  9 Li, Claire                13 ROSE-CA              1:11.05    1:10.18  
       34.44  1:10.18                                                      
 10 Uzan, Vanessa             13 SHRK-CA              1:08.60    1:10.30  
       34.33  1:10.30                                                      
 11 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA              1:09.54    1:10.49  
       33.89  1:10.49                                                      
 12 Liu, Summer               13 TSM-CA               1:11.04    1:10.64  
       34.39  1:10.64                                                      
 13 Sung, Kaylie              14 DRGN-CA              1:13.12    1:12.03  
       35.29  1:12.03                                                      
 14 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:11.91    1:12.12  
       34.83  1:12.12                                                      
 15 Soricut, Clara            13 CITI-CA              1:13.76    1:12.24  
       35.24  1:12.24                                                      
 16 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              1:13.17    1:12.63  
       35.62  1:12.63                                                      
 17 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              1:11.98    1:12.68  
       36.24  1:12.68                                                      
 18 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              1:11.98    1:13.08  
       35.28  1:13.08                                                      
 19 Ziv, Maya                 13 LASC-CA              1:11.82    1:14.16  
       35.89  1:14.16                                                      
 20 Arellano, Arlene          13 VISN-CA              1:12.72    1:15.09  
       36.53  1:15.09                                                      
 21 Ciscel, Danielle          14 CITI-CA              1:12.11    1:15.62  
       36.86  1:15.62                                                      
 22 Alcock, Mabel             13 TSM-CA               1:13.45    1:16.43  
       38.42  1:16.43                                                      
 23 Deharo, Kailey            14 ZAP-CA               1:13.21    1:17.28  
       37.50  1:17.28                                                      
RED - Division  
  1 Joswick, Won Joo          14 ROSE-CA              1:16.90    1:14.63  
       36.17  1:14.63                                                      
  2 Kim, Karis                14 UN-4-CA              1:17.31    1:16.32  
       37.50  1:16.32                                                      
  3 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               1:14.58    1:16.54  
       36.76  1:16.54                                                      
  4 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              1:18.40    1:17.64  
       38.65  1:17.64                                                      
  5 Tapert, Veronica          13 LASC-CA              1:17.94    1:17.70  
       37.85  1:17.70                                                      
  6 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              1:20.92    1:19.78  
       38.83  1:19.78                                                      
  7 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              1:16.58    1:20.73  
       38.73  1:20.73                                                      
  8 Yamamoto, Sarah           13 TSM-CA               1:20.25    1:20.78  
       40.19  1:20.78                                                      
  9 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              1:20.52    1:21.83  
       40.31  1:21.83                                                      
 -- Carey, Taylor             14 ROSE-CA              1:20.46         DQ  
       36.61       DQ                                                      
 -- Boyd, Alexandra           13 CITI-CA              1:15.98         DQ  
       37.94       DQ                                                      
WHT - Division  
  1 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT    1:18.01  
       36.31  1:18.01                                                      
  2 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    1:19.71  
       38.43  1:19.71                                                      
  3 Beltz, Kaitlyn            14 ROSE-CA              1:21.63    1:20.26  
       37.99  1:20.26                                                      
  4 Hailu, Abigail            13 BRSC-CA              1:22.44    1:23.07  
       39.28  1:23.07                                                      
  5 Lopez, Britany            13 SGAC-CA              1:26.20    1:23.78  
       41.12  1:23.78                                                      
  6 Christensen, Lexi         13 ZAP-CA               1:23.53    1:24.18  
       40.92  1:24.18                                                      
  7 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              1:25.74    1:24.23  
       41.90  1:24.23                                                      
  8 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:25.13    1:25.94  
       42.04  1:25.94                                                      
  9 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:25.46    1:27.62  
       44.65  1:27.62                                                      
 10 Van de Houten, Bethany    14 DRGN-CA                   NT    1:28.81  
       42.23  1:28.81                                                      
 11 Soloman, Bethel           13 RYL-CA                    NT    1:43.76  
       49.64  1:43.76                                                      
 12 Denson, Brooklyn          13 RYL-CA                    NT    1:52.60  
       52.97  1:52.60                                                      
 13 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               1:53.74    1:54.74  
       55.24  1:54.74                                                      
 -- Ishida, Ayaka             13 CITI-CA              1:50.62         DQ  
       51.51       DQ                                                      
 -- Gaur, Anita               13 RYL-CA                    NT         DQ  
       53.44                                                               
 -- Hernandez, Victoria       13 SGAC-CA              1:31.15         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              2:26.62    2:25.32  
       34.51  1:10.84  1:48.80  2:25.32                                    
  2 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA              2:30.50    2:25.57  
       34.36  1:10.68  1:48.31  2:25.57                                    
  3 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA              2:28.73    2:27.59  
       34.13  1:10.89  1:49.55  2:27.59                                    
  4 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              2:33.12    2:29.51  
       34.40  1:12.16  1:50.86  2:29.51                                    
  5 Liu, Summer               13 TSM-CA               2:31.02    2:29.85  
       35.62  1:13.35  1:52.08  2:29.85                                    
  6 Choi, Chloe               14 TCS-CA               2:27.05    2:30.70  
       34.36  1:11.88  1:51.35  2:30.70                                    
  7 Li, Claire                13 ROSE-CA              2:37.24    2:31.60  
       35.66  1:13.80  1:52.58  2:31.60                                    
  8 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              2:30.10    2:33.14  
       36.61  1:16.03  1:55.93  2:33.14                                    
  9 Brown, Tabi               14 CITI-CA              2:33.08    2:33.98  
       35.68  1:14.18  1:53.95  2:33.98                                    
 10 Hall, Sammie              13 CITI-CA              2:35.35    2:34.06  
       35.64  1:14.25  1:54.64  2:34.06                                    
 11 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              2:35.77    2:35.02  
       36.63  1:16.13  1:55.97  2:35.02                                    
 12 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA              2:36.72    2:37.88  
       37.40  1:16.61  1:57.81  2:37.88                                    
 13 Alcock, Mabel             13 TSM-CA               2:39.35    2:38.65  
       39.27  1:19.03  1:59.62  2:38.65                                    
 14 Garcia, Diana             14 LMST-CA              2:36.10    2:39.08  
       36.55  1:16.61  1:58.38  2:39.08                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steggell, Shea            13 CITI-CA              1:19.62    1:15.73  
  2 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:17.03    1:16.64  
  3 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:18.13    1:17.95  
  4 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA              1:19.25    1:18.72  
  5 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA              1:17.38    1:18.78  
  6 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              1:19.98    1:18.89  
  7 Ghassemieh, Donya         13 LASC-CA              1:19.20    1:19.60  
  8 Tapert, Veronica          13 LASC-CA              1:20.38    1:20.84  
       38.52  1:20.84                                                      
  9 Kim, Karis                14 UN-4-CA              1:20.85    1:22.22  
       38.83  1:22.22                                                      
 10 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA              1:19.30    1:22.50  
 11 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              1:21.85    1:22.69  
       40.03  1:22.69                                                      
 12 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              1:22.63    1:22.99  
       39.12  1:22.99                                                      
 13 Brown, Tabi               14 CITI-CA              1:22.02    1:23.31  
       40.18  1:23.31                                                      
 14 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              1:20.64    1:24.35  
       40.29  1:24.35                                                      
RED - Division  
  1 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              1:24.51    1:20.50  
       38.27  1:20.50                                                      
  2 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:24.76    1:24.55  
       40.21  1:24.55                                                      
  3 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:23.72    1:24.89  
       40.14  1:24.89                                                      
  4 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:25.84    1:25.00  
       40.23  1:25.00                                                      
  5 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:24.23    1:25.33  
       40.80  1:25.33                                                      
  6 Nicolas, Janessa          13 JCA-CA               1:26.05    1:26.81  
       41.73  1:26.81                                                      
  7 Barnett, Daniella         13 TSM-CA               1:29.26    1:28.83  
       42.37  1:28.83                                                      
  8 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              1:27.16    1:29.12  
       42.34  1:29.12                                                      
  9 Li, Claire                13 ROSE-CA              1:29.02    1:29.18  
       42.22  1:29.18                                                      
 10 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               1:30.38    1:29.35  
       42.11  1:29.35                                                      
 11 Ziv, Maya                 13 LASC-CA              1:25.41    1:29.45  
       41.57  1:29.45                                                      
 12 Deutsch, Lorelei          13 BRSC-CA              1:27.44    1:30.42  
       43.82  1:30.42                                                      
 13 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:28.88    1:30.66  
       43.39  1:30.66                                                      
 14 Del Real, Sonia           13 LMST-CA              1:27.61    1:31.00  
       43.90  1:31.00                                                      
 15 Garcia, Diana             14 LMST-CA              1:30.13    1:35.63  
       45.70  1:35.63                                                      
WHT - Division  
  1 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT    1:28.14  
       41.40  1:28.14                                                      
  2 Lopez, Britany            13 SGAC-CA                   NT    1:31.50  
       42.52  1:31.50                                                      
  3 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               1:38.20    1:33.10  
       44.56  1:33.10                                                      
  4 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              1:31.78    1:33.41  
       44.35  1:33.41                                                      
  5 Markarian, Angela         14 SHRK-CA              1:31.05    1:34.12  
       45.36  1:34.12                                                      
  6 Soricut, Clara            13 CITI-CA              1:34.72    1:34.54  
       44.93  1:34.54                                                      
  7 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    1:37.33  
       45.49  1:37.33                                                      
  8 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              1:32.13    1:37.49  
       45.62  1:37.49                                                      
  9 Amin, Yasmin              13 BRSC-CA                   NT    1:37.58  
       44.45  1:37.58                                                      
 10 Boyd, Alexandra           13 CITI-CA              1:35.69    1:38.26  
       46.06  1:38.26                                                      
 11 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:36.30    1:38.34  
       48.00  1:38.34                                                      
 12 Soloman, Bethel           13 RYL-CA                    NT    1:39.41  
       47.42  1:39.41                                                      
 13 Gaur, Anita               13 RYL-CA                    NT    1:47.58  
       51.21  1:47.58                                                      
 14 Lara, Samira              13 ROSE-CA              1:47.21    1:48.10  
       47.94  1:48.10                                                      
 15 Miles, Presley            14 CITI-CA                   NT    1:49.28  
       51.74  1:49.28                                                      
 16 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:49.86    1:53.81  
       54.45  1:53.81                                                      
 17 Ishida, Ayaka             13 CITI-CA                   NT    1:56.33  
       55.06  1:56.33                                                      
 18 Monterrosas, Itzel        13 SGAC-CA                   NT    2:06.42  
       59.99  2:06.42                                                      
 -- Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               2:04.43         DQ  
     1:01.55       DQ                                                      
 -- De Paulo, Paulina         13 KSWM-CA              1:42.00         DQ  
       48.52       DQ                                                      
 -- Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              2:04.22         DQ  
       56.55       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Carboni, Arabella         14 ROSE-CA              2:46.15    2:40.51  
       36.82  1:16.89  1:59.03  2:40.51                                    
  2 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:53.92    2:46.45  
       37.18  1:19.10  2:02.45  2:46.45                                    
  3 Hall, Sammie              13 CITI-CA              2:47.59    2:46.84  
       38.32  1:20.55  2:03.80  2:46.84                                    
  4 Noriega, Lilliana         14 LASC-CA              2:47.43    2:52.63  
       39.49  1:23.33  2:08.30  2:52.63                                    
  5 Liu, Summer               13 TSM-CA               2:53.01    2:53.41  
       39.70  1:25.45  2:10.48  2:53.41                                    
  6 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA              2:50.91    2:55.86  
       40.58  1:25.02  2:10.05  2:55.86                                    
  7 Tapert, Veronica          13 LASC-CA              2:58.49    2:58.91  
       41.07  1:26.23  2:12.31  2:58.91                                    
  8 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              2:57.37    3:02.35  
       40.99  1:26.35  2:14.69  3:02.35                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khatibi, Ava              13 VISN-CA              1:00.15    1:01.12  
       28.00  1:01.12                                                      
  2 Mesina, Jazmine           14 CITI-CA              1:08.07    1:06.40  
       31.57  1:06.40                                                      
  3 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA              1:07.84    1:06.59  
       32.30  1:06.59                                                      
  4 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              1:08.18    1:07.58  
       31.76  1:07.58                                                      
  5 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              1:07.49    1:07.59  
       31.87  1:07.59                                                      
  6 Kandel, Hannah            13 LASC-CA              1:09.06    1:08.07  
       32.14  1:08.07                                                      
  7 Steggell, Shea            13 CITI-CA              1:07.68    1:08.09  
       31.54  1:08.09                                                      
  8 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA              1:10.86    1:10.14  
       32.06  1:10.14                                                      
  9 Joswick, Won Joo          14 ROSE-CA              1:10.09    1:10.51  
       32.43  1:10.51                                                      
 10 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              1:09.89    1:10.88  
       31.92  1:10.88                                                      
 11 Li, Claire                13 ROSE-CA              1:09.09    1:12.01  
       32.26  1:12.01                                                      
RED - Division  
  1 Gallegos, Roselin         14 RYL-CA               1:11.20    1:09.52  
       32.73  1:09.52                                                      
  2 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              1:11.03    1:11.92  
       33.85  1:11.92                                                      
  3 Gmelich, Holly            13 ROSE-CA              1:13.06    1:13.48  
       33.96  1:13.48                                                      
  4 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:14.54    1:13.53  
       33.48  1:13.53                                                      
  5 Nicolas, Janessa          13 JCA-CA               1:12.63    1:13.90  
       34.54  1:13.90                                                      
  6 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              1:16.23    1:14.01  
       33.98  1:14.01                                                      
  7 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:12.93    1:14.38  
       34.37  1:14.38                                                      
  8 Soricut, Clara            13 CITI-CA              1:17.20    1:15.46  
       35.64  1:15.46                                                      
  9 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              1:15.61    1:15.61  
       36.20  1:15.61                                                      
 10 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              1:12.97    1:15.86  
       35.54  1:15.86                                                      
 11 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA              1:15.18    1:16.35  
       36.43  1:16.35                                                      
 12 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              1:15.20    1:17.27  
       35.62  1:17.27                                                      
 13 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:16.14    1:17.75  
       35.74  1:17.75                                                      
 14 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              1:16.51    1:18.12  
       36.99  1:18.12                                                      
 15 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              1:14.93    1:19.44  
       34.49  1:19.44                                                      
 16 Markarian, Angela         14 SHRK-CA              1:15.34    1:20.65  
       36.58  1:20.65                                                      
WHT - Division  
  1 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT    1:15.88  
       36.31  1:15.88                                                      
  2 Hailu, Abigail            13 BRSC-CA              1:25.60    1:18.51  
       36.09  1:18.51                                                      
  3 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              1:19.81    1:19.90  
       37.19  1:19.90                                                      
  4 Kim, Karis                14 UN-4-CA              1:18.60    1:20.06  
       36.05  1:20.06                                                      
  5 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA              1:26.72    1:20.41  
       35.61  1:20.41                                                      
  6 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:18.26    1:20.53  
       36.96  1:20.53                                                      
  7 Yoshihara, Jodi           13 ZAP-CA               1:22.20    1:23.44  
       37.94  1:23.44                                                      
  8 Lopez, Britany            13 SGAC-CA              1:23.70    1:24.14  
       39.80  1:24.14                                                      
  9 Christensen, Lexi         13 ZAP-CA               1:23.77    1:24.39  
       39.41  1:24.39                                                      
 10 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              1:23.69    1:25.04  
       38.85  1:25.04                                                      
 11 Del Real, Sonia           13 LMST-CA              1:22.45    1:25.41  
       38.21  1:25.41                                                      
 12 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA                   NT    1:25.42  
       39.13  1:25.42                                                      
 13 Beltz, Kaitlyn            14 ROSE-CA              1:33.41    1:27.54  
       39.35  1:27.54                                                      
 14 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:32.04    1:28.44  
       40.98  1:28.44                                                      
 15 Lara, Samira              13 ROSE-CA              1:30.07    1:35.82  
       43.07  1:35.82                                                      
 -- Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               1:23.27         DQ  
       34.92       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              2:26.03    2:29.16  
       34.39  1:11.34  1:50.07  2:29.16                                    
  2 Ungaro, Nicole            13 CITI-CA              2:33.98    2:30.92  
       32.95  1:10.70  1:50.98  2:30.92                                    
  3 Mesina, Jazmine           14 CITI-CA              2:34.20    2:30.97  
       33.80  1:11.37  1:50.68  2:30.97                                    
  4 Hall, Sammie              13 CITI-CA              2:40.50    2:32.24  
       32.89  1:11.01  1:51.32  2:32.24                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              2:26.70    2:23.97  
       32.72  1:10.21  1:49.69  2:23.97                                    
  2 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA              2:27.43    2:24.18  
       31.89  1:10.35  1:51.95  2:24.18                                    
  3 Dodd, Kaila               14 SHRK-CA              2:30.76    2:25.16  
       31.82  1:10.91  1:52.28  2:25.16                                    
  4 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:30.61    2:28.85  
       31.03  1:08.11  1:52.80  2:28.85                                    
  5 Liu, Summer               13 TSM-CA               2:31.48    2:28.99  
       33.25  1:11.54  1:56.57  2:28.99                                    
  6 Carboni, Arabella         14 ROSE-CA              2:26.81    2:29.21  
       31.44  1:10.40  1:54.13  2:29.21                                    
  7 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              2:31.08    2:30.10  
       35.02  1:13.03  1:57.42  2:30.10                                    
  8 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              2:36.54    2:32.69  
       33.61  1:11.35  1:58.05  2:32.69                                    
  9 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              2:31.78    2:33.26  
       33.47  1:12.21  1:56.09  2:33.26                                    
 10 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA              2:30.26    2:33.32  
       33.08  1:11.42  1:58.62  2:33.32                                    
 11 Almero, Katie             14 LASC-CA              2:27.10    2:34.15  
       32.20  1:11.24  1:57.69  2:34.15                                    
 12 Manzano, Priscilla        14 LASC-CA              2:35.28    2:34.89  
       33.47  1:13.42  1:59.04  2:34.89                                    
 13 Beaver, Jaden             14 ROSE-CA              2:35.81    2:35.09  
       34.49  1:14.00  2:01.35  2:35.09                                    
 14 Warschaw, Mikol           14 ROSE-CA              2:35.13    2:35.37  
       33.21  1:12.67  1:59.94  2:35.37                                    
 -- Molinares, Natalia        14 LMST-CA              2:35.46         DQ  
       33.28  1:12.81  2:00.24       DQ                                    
 -- Khatibi, Ava              13 VISN-CA              2:28.75         DQ  
       28.93  1:06.48  1:54.66       DQ                                    
RED - Division  
  1 Deutsch, Lorelei          13 BRSC-CA              2:36.74    2:34.17  
       33.66  1:10.98  2:00.69  2:34.17                                    
  2 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:38.64    2:35.82  
       33.65  1:15.54  2:00.64  2:35.82                                    
  3 Ziv, Maya                 13 LASC-CA              2:39.40    2:36.06  
       34.78  1:13.13  2:01.46  2:36.06                                    
  4 Li, Claire                13 ROSE-CA              2:37.92    2:36.99  
       31.72  1:10.30  2:00.80  2:36.99                                    
  5 Gallegos, Roselin         14 RYL-CA               2:40.03    2:37.33  
       32.32  1:11.82  2:00.59  2:37.33                                    
  6 Alcock, Mabel             13 TSM-CA               2:40.22    2:38.84  
       34.95  1:14.14  2:04.31  2:38.84                                    
  7 Nicolas, Janessa          13 JCA-CA               2:39.22    2:39.73  
       33.79  1:15.84  2:04.35  2:39.73                                    
  8 Franklin, Katharine       14 ROSE-CA              2:43.78    2:40.29  
       36.41  1:19.68  2:04.38  2:40.29                                    
  9 Tapert, Veronica          13 LASC-CA              2:42.34    2:40.65  
       36.60  1:18.92  2:03.65  2:40.65                                    
 10 Suh, Natalie              14 ROSE-CA              2:41.66    2:41.14  
       36.74  1:18.22  2:05.53  2:41.14                                    
 11 Kim, Karis                14 UN-4-CA              2:39.83    2:41.61  
       36.53  1:17.64  2:04.12  2:41.61                                    
 12 Soricut, Clara            13 CITI-CA              2:42.48    2:42.17  
       36.51  1:16.74  2:07.53  2:42.17                                    
 13 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              2:38.86    2:43.97  
       37.09  1:20.91  2:07.05  2:43.97                                    
 14 Markarian, Angela         14 SHRK-CA              2:45.97    2:44.61  
       35.36  1:17.60  2:09.23  2:44.61                                    
 15 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               2:46.90    2:45.56  
       37.45  1:17.66  2:09.60  2:45.56                                    
 16 Lindenfeld, Ellie         13 ROSE-CA              2:45.88    2:50.07  
       38.32  1:24.27  2:13.75  2:50.07                                    
 17 Hernandez, Marissa        13 SGAC-CA              2:40.58    2:50.18  
       34.98  1:19.17  2:11.21  2:50.18                                    
 18 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              2:47.38    2:51.05  
       34.65  1:16.86  2:10.93  2:51.05                                    
 19 Del Real, Sonia           13 LMST-CA              2:43.59    2:52.35  
       38.54  1:21.76  2:14.65  2:52.35                                    
 20 Boyd, Alexandra           13 CITI-CA              2:45.59    2:52.43  
       36.37  1:20.52  2:14.80  2:52.43                                    
WHT - Division  
  1 Barnett, Daniella         13 TSM-CA               2:52.61    2:42.15  
       37.62  1:17.54  2:07.82  2:42.15                                    
  2 Bergman, Lilah            13 BRSC-CA                   NT    2:44.76  
       34.20  1:17.94  2:07.82  2:44.76                                    
  3 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    2:49.28  
       36.75  1:18.29  2:10.30  2:49.28                                    
  4 Lopez, Britany            13 SGAC-CA              3:00.05    2:52.11  
       38.20  1:22.28  2:12.58  2:52.11                                    
  5 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              2:54.07    2:52.79  
       39.79  1:25.31  2:16.19  2:52.79                                    
  6 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               3:06.64    2:53.43  
       38.33  1:23.93  2:16.26  2:53.43                                    
  7 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              3:08.39    3:04.59  
       41.68  1:29.11  2:24.34  3:04.59                                    
  8 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              3:11.31    3:10.74  
       41.15  1:29.71  2:30.77  3:10.74                                    
  9 Ishida, Ayaka             13 CITI-CA                   NT    3:32.32  
       46.35  1:40.11  2:42.21  3:32.32                                    
 -- Arellano, Arlene          13 VISN-CA                   NT         DQ  
       34.98  1:18.54  2:09.19       DQ                                    
 -- Nepomuceno Valencia, Dan  14 ROSE-CA              3:19.47         DQ  
       42.23  1:32.64  2:36.65       DQ                                    
 -- Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA                    NT         DQ  
       56.77  2:00.04  3:06.70       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                 23.18      24.94  
  2 Nopper, Alison            15 SHRK-CA                26.25      26.50  
  3 Olarte, Chaya             15 VISN-CA                27.25      27.14  
  4 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA                27.74      27.24  
  5 Shin, Elaine              15 CITI-CA                26.97      27.42  
  6 Gordon, Rowan             16 ROSE-CA                27.16      27.53  
  7 Paull, Dariya             16 ROSE-CA                27.96      27.85  
  8 Spangler, Maddie          15 SHRK-CA                27.81      28.11  
  9 Ordaz, Vanessa            17 ROSE-CA                26.79      28.25  
 10 May, Lilly                15 CITI-CA                28.12      28.31  
 11 Galindo, Emily            17 LMST-CA                28.36      28.35  
 12 Cotman, Sophia            15 ROSE-CA                27.93      28.52  
 12 Khatibi, Nicole           16 VISN-CA                28.12      28.52  
 14 Oschman, Layne            15 PVAC-CA                29.67      28.71  
 15 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA                29.47      28.84  
 16 Kaminski, Genevieve       16 ROSE-CA                27.17      29.01  
 17 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA                28.21      29.28  
 18 Sim, Ellie                15 TSM-CA                 28.18      29.32  
 19 Park, Vivian              15 JCA-CA                 28.38      29.45  
 20 Caramaschi, Isabella      15 ROSE-CA                28.00      29.48  
 21 Joung, Olivia             15 ROSE-CA                29.10      29.54  
 22 Uribe, Jessica            16 LMST-CA                28.85      29.71  
 23 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA                 29.09      31.14  
 24 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA                 29.40      31.75  
RED - Division  
  1 Liwag, Sophia             15 SHRK-CA                29.87      29.47  
  2 Kandel, Emma              15 LASC-CA                29.90      30.23  
  3 Hinojas, Zianne           15 SHRK-CA                29.84      30.50  
  4 Quick, Jordan             16 ZAP-CA                 30.31      31.57  
  5 Ortega, Melissa           17 PAC-CA                 31.62      32.73  
  6 Orozco, Nicole            15 PAC-CA                 31.02      32.87  
 -- Hernandez, Jackie         15 SGAC-CA                31.97         DQ  
WHT - Division  
  1 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA                 33.62      33.97  
  2 Nunally, Amara            17 PLAC-CA                34.70      35.48  
  3 Robinson, Jaylaj          15 PLAC-CA                   NT      37.17  
  4 Cid, Vivian               16 PAC-CA                 37.54      37.81  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nopper, Alison            15 SHRK-CA                57.54      57.63  
       27.37    57.63                                                      
  2 Lennox, Siouxsie          15 ROSE-CA                59.23      58.03  
       27.88    58.03                                                      
  3 Olarte, Chaya             15 VISN-CA              1:00.24      58.30  
       27.75    58.30                                                      
  4 Soricut, Andreea          15 CITI-CA                58.99    1:00.16  
       29.22  1:00.16                                                      
  5 Shin, Elaine              15 CITI-CA                59.38    1:00.34  
       28.54  1:00.34                                                      
  6 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA              1:00.99    1:02.39  
       28.34  1:02.39                                                      
  7 Nimsky, Katelyn           16 CITI-CA                58.99    1:02.53  
       30.07  1:02.53                                                      
  8 Spangler, Maddie          15 SHRK-CA              1:00.55    1:03.10  
       29.76  1:03.10                                                      
  9 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA              1:01.24    1:03.76  
       30.23  1:03.76                                                      
 10 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              1:02.56    1:03.94  
       30.73  1:03.94                                                      
 11 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:02.39    1:04.47  
       31.11  1:04.47                                                      
 12 Park, Vivian              15 JCA-CA                 59.92    1:04.98  
       30.51  1:04.98                                                      
RED - Division  
  1 May, Lilly                15 CITI-CA              1:03.21    1:01.71  
       30.12  1:01.71                                                      
  2 Hirshberg, Jessica        15 CITI-CA              1:03.66    1:04.56  
       30.98  1:04.56                                                      
  3 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:03.89    1:05.17  
       31.18  1:05.17                                                      
  4 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              1:03.15    1:08.41  
       32.22  1:08.41                                                      
  5 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:06.16    1:09.04  
       33.44  1:09.04                                                      
  6 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              1:06.18    1:09.08  
       32.74  1:09.08                                                      
  7 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA               1:06.35    1:11.44  
       32.74  1:11.44                                                      
  8 Zargarian, Christina      15 SHRK-CA              1:08.00    1:14.68  
       35.03  1:14.68                                                      
WHT - Division  
  1 Ortega, Melissa           17 PAC-CA               1:11.18    1:11.78  
       33.82  1:11.78                                                      
  2 Davis, Brianna            15 CITI-CA                   NT    1:14.60  
       34.96  1:14.60                                                      
  3 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               1:15.77    1:16.03  
       35.84  1:16.03                                                      
  4 Orozco, Nicole            15 PAC-CA               1:12.51    1:17.60  
  5 Nunally, Amara            17 PLAC-CA              1:22.65    1:26.57  
       38.34  1:26.57                                                      
  6 Cid, Vivian               16 PAC-CA               1:32.10    1:32.01  
       43.93  1:32.01                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA               1:51.12    2:09.43  
       25.09    52.62  1:34.52  2:09.43                                    
  2 Nopper, Alison            15 SHRK-CA              2:06.76    2:09.87  
       29.06  1:01.78  1:35.95  2:09.87                                    
  3 Soricut, Andreea          15 CITI-CA              2:06.87    2:10.00  
       30.10  1:02.74  1:36.95  2:10.00                                    
  4 Ordaz, Vanessa            17 ROSE-CA              2:05.82    2:12.08  
       30.96  1:04.22  1:37.92  2:12.08                                    
  5 Udall, Emily              17 SHRK-CA              2:15.84    2:12.55  
       30.76  1:04.71  1:39.98  2:12.55                                    
  6 Real, Jordan              15 ZAP-CA               2:14.98    2:12.76  
       30.31  1:03.84  1:38.45  2:12.76                                    
  7 Olarte, Chaya             15 VISN-CA              2:15.05    2:14.29  
       29.76  1:03.64  1:38.90  2:14.29                                    
  8 Pfannerer, Ava            17 ZAP-CA               2:09.89    2:15.33  
       30.65  1:04.87  1:40.00  2:15.33                                    
  9 Oschman, Layne            15 PVAC-CA              2:16.13    2:15.70  
       31.31  1:05.63  1:41.25  2:15.70                                    
 10 May, Lilly                15 CITI-CA              2:16.28    2:16.18  
       31.50  1:06.46  1:41.53  2:16.18                                    
 11 Hale, Nickey              16 ROSE-CA              2:12.27    2:17.22  
       30.43  1:04.94  1:41.24  2:17.22                                    
 12 Spangler, Maddie          15 SHRK-CA              2:12.35    2:17.96  
       29.92  1:03.65  1:40.32  2:17.96                                    
RED - Division  
  1 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA              2:17.19    2:16.80  
       30.91           1:39.96  2:16.80                                    
  2 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA              2:25.36    2:18.44  
       30.96  1:05.42  1:42.38  2:18.44                                    
  3 Liwag, Sophia             15 SHRK-CA              2:26.08    2:21.23  
       32.49  1:09.16  1:45.75  2:21.23                                    
  4 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              2:20.04    2:22.90  
       32.58  1:08.24  1:45.75  2:22.90                                    
  5 Kandel, Emma              15 LASC-CA              2:22.38    2:23.81  
       32.56  1:09.51  1:47.09  2:23.81                                    
  6 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              2:22.83    2:24.84  
       34.28  1:12.06  1:49.83  2:24.84                                    
  7 Quick, Jordan             16 ZAP-CA               2:26.81    2:25.07  
       33.57  1:10.74  1:48.86  2:25.07                                    
  8 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA               2:22.07    2:27.65  
       33.88  1:10.68  1:49.35  2:27.65                                    
  9 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              2:23.03    2:28.53  
       34.35  1:11.93  1:50.35  2:28.53                                    
 10 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              2:25.38    2:29.01  
       33.92  1:11.78  1:50.60  2:29.01                                    
 11 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              2:28.15    2:29.81  
       34.46  1:12.95  1:51.90  2:29.81                                    
 12 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              2:27.57    2:30.64  
       34.77  1:13.06  1:52.01  2:30.64                                    
WHT - Division  
  1 Shin, Josephina           15 TCS-CA               2:30.93    2:30.95  
       33.14  1:10.68  1:51.08  2:30.95                                    
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hale, Nickey              16 ROSE-CA              5:51.49    5:50.79  
       30.87  1:05.46  1:41.57  2:17.15  2:53.06  3:29.19  4:05.17  4:40.91
     5:16.48  5:50.79                                                      
WHT - Division  
  1 Oschman, Layne            15 PVAC-CA              6:16.29    6:16.32  
       32.45  1:08.85  1:47.17  2:25.95  3:04.84  3:43.95  4:23.29  5:02.80
     5:41.56  6:16.32                                                      
  2 Udall, Emily              17 SHRK-CA              6:02.41    6:18.73  
       33.06  1:09.46  1:47.29  2:26.01  3:04.63  3:43.20  4:22.32  5:01.36
     5:41.10  6:18.73                                                      
  3 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              6:28.26    6:20.26  
       33.54  1:10.80  1:49.28  2:27.60  3:05.89  3:44.78  4:23.46  5:03.34
     5:42.98  6:20.26                                                      
  4 Shin, Josephina           15 TCS-CA               6:24.11    6:44.97  
       34.58  1:12.96  1:52.71  2:34.00  3:15.78  3:58.20  4:41.76  5:23.28
     6:05.01  6:44.97                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                 54.40      57.94  
       28.02    57.94                                                      
  2 Khatibi, Nicole           16 VISN-CA              1:09.27    1:08.24  
       32.77  1:08.24                                                      
  3 Sim, Ellie                15 TSM-CA               1:09.26    1:08.86  
       33.41  1:08.86                                                      
  4 Shin, Elaine              15 CITI-CA              1:08.60    1:09.79  
       33.66  1:09.79                                                      
  5 Quick, Jordan             16 ZAP-CA               1:08.65    1:09.97  
       34.09  1:09.97                                                      
  6 Pfannerer, Ava            17 ZAP-CA               1:06.63    1:11.44  
       34.95  1:11.44                                                      
  7 Galindo, Emily            17 LMST-CA              1:10.59    1:11.65  
       34.45  1:11.65                                                      
  8 Park, Vivian              15 JCA-CA               1:08.90    1:11.78  
       34.69  1:11.78                                                      
  9 Real, Jordan              15 ZAP-CA               1:12.47    1:12.00  
       34.93  1:12.00                                                      
 10 Joung, Olivia             15 ROSE-CA              1:12.21    1:12.06  
       34.98  1:12.06                                                      
 11 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:11.79    1:12.56  
       34.88  1:12.56                                                      
 12 Kandel, Emma              15 LASC-CA              1:09.96    1:13.30  
       35.76  1:13.30                                                      
 13 Hinojas, Zianne           15 SHRK-CA              1:12.84    1:13.34  
       35.58  1:13.34                                                      
 14 Kaminski, Genevieve       16 ROSE-CA              1:08.14    1:13.35  
       34.80  1:13.35                                                      
 15 Chiu, Jamie               15 ZAP-CA               1:13.17    1:13.62  
       35.47  1:13.62                                                      
 16 Shin, Josephina           15 TCS-CA               1:13.36    1:14.56  
       35.63  1:14.56                                                      
 17 Paull, Dariya             16 ROSE-CA              1:14.14    1:14.88  
       36.64  1:14.88                                                      
 18 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              1:14.31    1:16.15  
       36.84  1:16.15                                                      
RED - Division  
  1 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              1:15.47    1:18.08  
       37.92  1:18.08                                                      
  2 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:15.92    1:19.83  
       39.51  1:19.83                                                      
  3 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA               1:24.59    1:23.89  
       39.15  1:23.89                                                      
  4 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              1:21.96    1:27.67  
       42.10  1:27.67                                                      
  5 Orozco, Nicole            15 PAC-CA               1:26.26    1:31.05  
WHT - Division  
  1 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               1:27.71    1:26.29  
       42.01  1:26.29                                                      
  2 Ortega, Melissa           17 PAC-CA               1:29.64    1:30.41  
       43.33  1:30.41                                                      
  3 Nunally, Amara            17 PLAC-CA              1:30.78    1:36.20  
       45.57  1:36.20                                                      
  4 Cid, Vivian               16 PAC-CA               1:45.01    1:55.35  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kuwata, Heather           15 TSM-CA               2:28.24    2:26.21  
       34.75  1:10.91  1:48.25  2:26.21                                    
  2 Khatibi, Nicole           16 VISN-CA              2:27.74    2:26.95  
       33.23  1:10.06  1:48.70  2:26.95                                    
  3 Park, Vivian              15 JCA-CA               2:32.83    2:32.22  
       35.23  1:13.29  1:53.20  2:32.22                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA              1:15.16    1:16.46  
  2 Kuwata, Heather           15 TSM-CA               1:18.24    1:18.77  
  3 Nimsky, Katelyn           16 CITI-CA              1:20.83    1:20.21  
       38.84  1:20.21                                                      
  4 Hirshberg, Jessica        15 CITI-CA              1:22.93    1:22.75  
       39.88  1:22.75                                                      
  5 Soricut, Andreea          15 CITI-CA              1:21.42    1:24.42  
       40.22  1:24.42                                                      
  6 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              1:23.76    1:26.59  
       40.67  1:26.59                                                      
RED - Division  
  1 Shin, Elaine              15 CITI-CA              1:25.57    1:25.48  
       39.78  1:25.48                                                      
  2 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              1:25.70    1:25.60  
       40.85  1:25.60                                                      
  3 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:25.11    1:25.92  
       40.69  1:25.92                                                      
  4 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              1:25.18    1:27.59  
       41.10  1:27.59                                                      
  5 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:29.82    1:30.79  
       43.80  1:30.79                                                      
  6 Ortega, Melissa           17 PAC-CA               1:28.39    1:32.15  
       42.75  1:32.15                                                      
  7 Zargarian, Christina      15 SHRK-CA              1:31.80    1:32.30  
       43.28  1:32.30                                                      
  8 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:32.00    1:32.40  
       42.43  1:32.40                                                      
WHT - Division  
  1 Davis, Brianna            15 CITI-CA                   NT    1:34.06  
       46.08  1:34.06                                                      
  2 Nunally, Amara            17 PLAC-CA              1:41.40    1:39.17  
       47.21  1:39.17                                                      
  3 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA               1:35.42    1:41.81  
       46.66  1:41.81                                                      
  4 Orozco, Nicole            15 PAC-CA               1:36.69    1:46.18  
       48.75  1:46.18                                                      
 -- Cid, Vivian               16 PAC-CA                    NT         DQ  
     1:00.10       DQ                                                      
 -- Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               2:12.72         DQ  
       59.90       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA              2:46.27    2:43.65  
       36.44  1:17.59  2:00.58  2:43.65                                    
  2 Lennox, Siouxsie          15 ROSE-CA              2:49.13    2:48.80  
       36.33  1:17.91  2:02.23  2:48.80                                    
  3 Chiu, Jamie               15 ZAP-CA               2:46.40    2:53.46  
       37.79  1:21.10  2:07.38  2:53.46                                    
  4 Real, Jordan              15 ZAP-CA               2:52.41    2:56.50  
       39.08  1:22.64  2:09.10  2:56.50                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cotman, Sophia            15 ROSE-CA              1:05.75    1:04.28  
       30.00  1:04.28                                                      
  2 Gordon, Rowan             16 ROSE-CA              1:05.81    1:06.00  
       30.47  1:06.00                                                      
  3 Ordaz, Vanessa            17 ROSE-CA              1:04.04    1:06.13  
       31.05  1:06.13                                                      
  4 Soricut, Andreea          15 CITI-CA              1:06.93    1:07.45  
       32.57  1:07.45                                                      
  5 Udall, Emily              17 SHRK-CA              1:07.40    1:08.08  
       31.75  1:08.08                                                      
  6 Caramaschi, Isabella      15 ROSE-CA              1:09.05    1:09.56  
       32.48  1:09.56                                                      
  7 Galindo, Emily            17 LMST-CA              1:08.06    1:10.29  
       32.44  1:10.29                                                      
  8 Park, Vivian              15 JCA-CA               1:08.03    1:11.20  
       32.43  1:11.20                                                      
  9 Paull, Dariya             16 ROSE-CA              1:08.29    1:11.65  
       33.76  1:11.65                                                      
 10 Pfannerer, Ava            17 ZAP-CA               1:10.73    1:12.10  
       33.27  1:12.10                                                      
 11 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA               1:09.79    1:17.26  
       36.00  1:17.26                                                      
RED - Division  
  1 Nopper, Alison            15 SHRK-CA              1:11.30    1:10.85  
       31.49  1:10.85                                                      
  2 Kaminski, Genevieve       16 ROSE-CA              1:11.85    1:16.99  
       34.40  1:16.99                                                      
  3 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:16.50    1:21.26  
       36.92  1:21.26                                                      
WHT - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA                   NT    1:14.36  
       33.59  1:14.36                                                      
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:17.98    1:17.81  
       35.00  1:17.81                                                      
  3 Joung, Olivia             15 ROSE-CA              1:17.78    1:18.19  
       35.95  1:18.19                                                      
  4 Hinojas, Zianne           15 SHRK-CA              1:17.95    1:18.69  
       35.28  1:18.69                                                      
  5 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA               1:19.26    1:23.30  
       37.36  1:23.30                                                      
  6 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              1:25.29    1:23.51  
       38.58  1:23.51                                                      
  7 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              1:41.35    1:25.61  
       35.42  1:25.61                                                      
  8 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              1:27.28    1:26.95  
       38.32  1:26.95                                                      
  9 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               1:35.26    1:29.20  
       39.34  1:29.20                                                      
 10 Cid, Vivian               16 PAC-CA                    NT    2:09.40  
 -- Robinson, Jaylaj          15 PLAC-CA                   NT         DQ  
     2:24.68                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soricut, Andreea          15 CITI-CA              2:27.73    2:29.18  
       32.67  1:11.39  1:56.85  2:29.18                                    
  2 Shin, Elaine              15 CITI-CA              2:28.58    2:30.01  
       32.37  1:10.29  1:56.62  2:30.01                                    
  3 Caramaschi, Isabella      15 ROSE-CA              2:28.31    2:31.64  
       32.42  1:11.37  1:54.35  2:31.64                                    
  4 Nopper, Alison            15 SHRK-CA              2:29.96    2:31.94  
       31.40  1:11.42  1:58.83  2:31.94                                    
  5 Rostamlou, Kaylen         15 SHRK-CA              2:32.58    2:33.89  
       34.20  1:15.31  1:57.31  2:33.89                                    
RED - Division  
  1 May, Lilly                15 CITI-CA              2:40.07    2:39.76  
       35.02  1:18.58  2:05.63  2:39.76                                    
  2 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              2:38.21    2:40.60  
       33.89  1:12.31  2:04.35  2:40.60                                    
  3 Hirshberg, Jessica        15 CITI-CA              2:41.10    2:43.03  
       36.44  1:20.24  2:06.03  2:43.03                                    
  4 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              2:40.01    2:43.58  
       35.88  1:16.91  2:04.82  2:43.58                                    
  5 Cole, Jansen              16 ROSE-CA              2:47.39    2:44.65  
       35.60  1:17.82  2:06.85  2:44.65                                    
  6 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              2:45.75    2:44.86  
       35.52  1:18.43  2:07.41  2:44.86                                    
  7 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              2:42.89    2:45.74  
       34.11  1:16.89  2:05.15  2:45.74                                    
  8 Lewis, Abby               16 ROSE-CA              2:46.13    2:54.35  
       39.74  1:27.19  2:14.64  2:54.35                                    
WHT - Division  
  1 Sanchez-Perez, Karla      18 JCA-CA               2:55.15    3:00.04  
       37.20  1:24.46  2:17.30  3:00.04                                    
  2 Zargarian, Christina      15 SHRK-CA              3:01.30    3:01.77  
       36.70  1:22.32  2:15.76  3:01.77                                    
  3 Orozco, Nicole            15 PAC-CA               3:04.81    3:21.42  
       43.81  1:35.16  2:34.62  3:21.42                                    
 -- Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               3:20.82         DQ  
       41.22  1:27.96  2:39.25                                             
 -- Cid, Vivian               16 PAC-CA                    NT         DQ  
     1:00.07  2:02.42  3:13.21       DQ                                    
 -- Davis, Brianna            15 CITI-CA                   NT         DQ  
       35.38  1:28.02  2:21.48       DQ                                    
 
Girls 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    4:07.04  
     1) Lennox, Siouxsie 15             2) Caramaschi, Isabella 15        
     3) Cotman, Sophia 15               4) Gordon, Rowan 16               
       28.03    59.25  1:30.20  2:05.20  2:33.66  3:05.99  3:34.65  4:07.04
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    4:17.15  
     1) Gmelich, Holly 13               2) Li, Claire 13                  
     3) Beaver, Jaden 14                4) Pooladi, Liana 14              
       30.05  1:04.86  1:35.39  2:09.01  2:38.10  3:10.17  3:42.16  4:17.15
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    4:18.79  
     1) Laguna, Marcella 13             2) Joswick, Won Joo 14            
     3) Franklin, Katharine 14          4) Auyeung, Chloe 13              
       31.63  1:08.15  1:36.01  2:11.04  2:41.54  3:16.27  3:46.19  4:18.79
 
Girls 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    4:40.49  
     1) Lennox, Siouxsie 15             2) Laguna, Marcella 13            
     3) Warschaw, Mikol 14              4) Beaver, Jaden 14               
       34.55  1:12.62  1:48.98  2:30.44  3:02.82  3:40.48  4:08.51  4:40.49
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    4:52.09  
     1) Auyeung, Chloe 13               2) Levinthal, Naomi 15            
     3) Li, Claire 13                   4) Gmelich, Holly 13              
       34.48  1:09.55  1:51.16  2:38.12  3:09.66  3:48.29  4:17.82  4:52.09
 -- Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT         DQ  
     1) Cole, Jansen 16                 2)                                
     3)                                 4) Lewis, Abby 16                 
       30.27  1:03.03  1:15.29  2:14.66  2:44.25  3:19.18  3:45.55       DQ
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kramer, Kate              16 CITI-CA             21:32.10   19:29.49  
       32.07  1:06.34  1:41.21  2:16.18  2:51.60  3:27.28  4:02.70  4:38.59
     5:14.14  5:50.07  6:25.64  7:01.50  7:37.39  8:13.22  8:49.25  9:24.98
    10:00.92 10:36.55 11:12.22 11:48.13 12:24.09 13:00.42 13:36.37 14:12.46
    14:48.07 15:23.68 15:59.48 16:35.18 17:10.71 17:46.37 18:21.68 18:56.45
    19:29.49
  2 Kandel, Hannah            13 LASC-CA             20:11.10   19:57.94  
       32.67  1:07.87  1:44.95  2:21.52  2:57.96  3:34.96  4:11.39  4:48.28
     5:25.14  6:02.08  6:39.20  7:15.93  7:52.92  8:29.50  9:05.92  9:42.72
    10:19.04 10:55.50 11:31.46 12:07.58 12:43.81 13:19.86 13:56.32 14:32.95
    15:09.37 15:45.58 16:22.46 16:58.73 17:34.94 18:11.47 18:47.30 19:22.72
    19:57.94
  3 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA             19:42.00   20:12.28  
       30.77  1:04.06  1:38.60  2:13.08  2:48.40  3:23.65  3:59.49  4:35.15
     5:11.36  5:46.49  6:26.27  7:03.48  7:41.00  8:19.11  8:56.68  9:36.12
    10:12.81 10:50.78 11:29.15 12:06.88 12:44.04 13:21.35 13:58.78 14:36.22
    15:13.76 15:51.46 16:29.33 17:07.50 17:45.02 18:22.40 19:00.10 19:37.39
    20:12.28
  4 O'Grady, Mae              14 UN-4-CA             19:58.89   20:19.60  
       31.13  1:05.30  1:40.57  2:15.97  2:52.62  3:28.68  4:05.19  4:41.89
     5:18.96  5:56.10  6:33.15  7:10.52  7:48.25  8:26.19  9:04.45  9:41.70
    10:19.13 10:55.94 11:33.55 12:11.09 12:48.36 13:25.57 14:03.42 14:40.95
    15:18.76 15:56.50 16:34.26 17:12.74 17:50.81 18:28.53 19:06.19 19:43.52
    20:19.60
  5 Scott, Naomi              13 CITI-CA             20:56.82   20:43.56  
       33.70  1:09.64  1:46.69  2:24.17  3:01.61  3:39.56  4:17.46  4:55.27
     5:33.20  6:10.93  6:48.64  7:26.70  8:05.05  8:42.54  9:20.36  9:58.79
    10:36.36 11:14.16 11:52.27 12:30.27 13:08.15 13:46.22 14:24.36 15:02.55
    15:40.46 16:18.55 16:56.72 17:34.87 18:13.01 18:51.26 19:29.20 20:06.81
    20:43.56
  6 Hale, Nickey              16 ROSE-CA             20:36.16   21:31.15  
       31.90  1:08.13  1:46.22  2:24.33  3:02.43  3:41.44  4:20.38  4:59.03
     5:37.47  6:16.13  6:53.86  7:32.85  8:12.50  8:52.20  9:31.64 10:10.84
    10:50.26 11:29.20 12:09.16 12:48.88 13:28.87 14:09.07 14:49.45 15:30.42
    16:11.23 16:51.85 17:32.11 18:12.42 18:53.26 19:33.05 20:13.40 20:52.80
    21:31.15
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giachini, Sabrina         14 SHRK-CA              5:12.95    5:04.79  
       31.80  1:09.11  1:48.10  2:25.54  3:13.04  3:58.32  4:32.07  5:04.79
  2 Dodd, Kaila               14 SHRK-CA              5:10.46    5:06.73  
       33.36  1:11.89  1:53.33  2:33.45  3:14.82  3:58.32  4:32.86  5:06.73
  3 Talmaci, Sara             13 SHRK-CA              5:13.32    5:14.85  
       33.57  1:14.88  1:53.67  2:32.53  3:18.11  4:04.86  4:40.26  5:14.85
  4 Hall, Sammie              13 CITI-CA              5:12.92    5:19.37  
       31.53  1:08.41  1:50.56  2:32.03  3:17.35  4:03.64  4:41.10  5:19.37
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek                5 PVAC-CA                19.00      19.84  
  2 Diaz, Angelo               6 PAC-CA                    NT      53.27  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek                5 PVAC-CA                21.57      22.71  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gullickson, Anthony        8 UN-3-CA                17.02      17.25  
RED - Division  
  1 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 20.88      19.76  
WHT - Division  
  1 Ross, Alexander            8 ROSE-CA                21.12      18.33  
  2 Glucksman, Samuel          8 BRSC-CA                   NT      18.56  
  3 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                22.80      19.24  
  4 Greider, Nolan             8 SHRK-CA                23.95      21.50  
  5 Leb, Max                   7 KSWM-CA                41.00      23.34  
  6 Marcucci, Cosimo           8 KSWM-CA                38.00      24.72  
  7 Sanchez, Randy             8 PAC-CA                    NT      26.41  
  8 Baran, Jonathan            7 ZAP-CA                 29.37      30.59  
  9 Puga, Jayden               8 PAC-CA                    NT      33.76  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tsai, Orion                8 ROSE-CA              1:20.78    1:20.11  
       38.30  1:20.11                                                      
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Orion                8 ROSE-CA                43.54      42.34  
  2 Gullickson, Anthony        8 UN-3-CA                45.64      46.26  
RED - Division  
  1 Ross, Alexander            8 ROSE-CA                49.68      47.23  
  2 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 53.97      52.50  
WHT - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                   NT      46.38  
  2 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT      51.17  
  3 Landaverde, Jesus          7 LMST-CA                   NT      54.46  
  4 Glucksman, Samuel          8 BRSC-CA                56.79      57.44  
  5 Leb, Max                   7 KSWM-CA              1:28.00    1:01.10  
  6 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 58.04    1:02.09  
  7 Rojas, Markus              8 RYL-CA               1:11.27    1:06.92  
  8 Marcucci, Cosimo           8 KSWM-CA              1:13.00    1:07.65  
  9 Sanchez, Randy             8 PAC-CA                    NT    1:15.72  
 -- Baran, Jonathan            7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Marcucci, Galileo          8 KSWM-CA              1:20.00         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                19.11      19.60  
  2 Ross, Alexander            8 ROSE-CA                20.72      22.44  
RED - Division  
  1 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 25.10      26.48  
WHT - Division  
  1 Greider, Nolan             8 SHRK-CA                28.66      24.05  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 48.08      50.71  
  2 Landaverde, Jesus          7 LMST-CA                56.30    1:01.08  
WHT - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                   NT      46.75  
  2 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT      55.95  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zimmerman, Danny           8 CITI-CA              1:24.81    1:22.54  
       38.00  1:22.54                                                      
  2 Tsai, Orion                8 ROSE-CA              1:34.26    1:31.91  
       45.20  1:31.91                                                      
RED - Division  
  1 Chuchen, Andersen          7 TSM-CA               1:41.22    1:46.89  
       51.00  1:46.89                                                      
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gullickson, Anthony        8 UN-3-CA                37.29      37.00  
  2 Tsai, Orion                8 ROSE-CA                36.59      37.61  
RED - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                39.82      40.48  
  2 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 40.49      40.71  
  3 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                41.23      40.73  
  4 Glucksman, Samuel          8 BRSC-CA                41.36      43.00  
  5 Landaverde, Jesus          7 LMST-CA                40.54      44.61  
  6 Wang, Patek                5 PVAC-CA                45.17      47.44  
WHT - Division  
  1 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA                    NT      45.00  
  2 Greider, Nolan             8 SHRK-CA                51.10      55.62  
  3 Rojas, Markus              8 RYL-CA                 58.86      59.42  
  4 Sanchez, Randy             8 PAC-CA               1:03.19    1:03.90  
  5 Baran, Jonathan            7 ZAP-CA                    NT    1:09.96  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                20.44      24.54  
RED - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                21.86      22.33  
  2 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                22.18      23.87  
  3 Astbury, Augustine         8 KSWM-CA                23.00      25.39  
WHT - Division  
  1 Siafaris, Harry            8 SHRK-CA                   NT      23.23  
  2 Duarte, Raul               8 GLAD-CA                26.49      23.56  
  3 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA                 28.02      25.79  
  4 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 28.57      27.46  
  5 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA                    NT      28.64  
  6 Szpak Chamecki, Denis      7 BRSC-CA                   NT      32.16  
  7 Rojas, Markus              8 RYL-CA                 32.97      32.96  
  8 Puga, Jayden               8 PAC-CA                    NT      43.55  
  9 Sanchez, Randy             8 PAC-CA                 36.30      52.40  
 10 Diaz, Angelo               6 PAC-CA               1:04.02    1:10.61  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Danny           8 CITI-CA              1:28.70    1:29.35  
       42.09  1:29.35                                                      
  2 Tsai, Orion                8 ROSE-CA              1:31.17    1:31.08  
       44.29  1:31.08                                                      
  3 Chuchen, Andersen          7 TSM-CA               1:28.12    1:41.74  
       48.03  1:41.74                                                      
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                24.67      26.81  
WHT - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                   NT      24.32  
  2 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA                    NT      28.39  
  3 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA                    NT      28.46  
  4 Siafaris, Harry            8 SHRK-CA                   NT      31.27  
 -- Sanchez, Randy             8 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Duarte, Raul               8 GLAD-CA                   NT         DQ  
 -- Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Rojas, Markus              8 RYL-CA                 43.72         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zimmerman, Danny           8 CITI-CA                46.15      46.71  
  2 Tsai, Orion                8 ROSE-CA                51.00      49.98  
RED - Division  
  1 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                52.45      55.60  
  2 Astbury, Augustine         8 KSWM-CA              1:01.00    1:00.16  
  3 Chuchen, Andersen          7 TSM-CA                 57.08    1:00.36  
WHT - Division  
  1 Tien, Derek                8 DRGN-CA                   NT      52.90  
  2 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                    NT      53.71  
  3 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA                    NT      57.53  
  4 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA                    NT      59.75  
  5 Siafaris, Harry            8 SHRK-CA              1:07.06    1:05.96  
  6 Szpak Chamecki, Denis      7 BRSC-CA                   NT    1:10.60  
 -- Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                    NT    2:00.62  
       53.65  2:00.62                                                      
  2 Orozco, Noah               7 PAC-CA                    NT    2:16.87  
     1:02.86  2:16.87                                                      
 -- Duarte, Raul               8 GLAD-CA                   NT         DQ  
       58.10       DQ                                                      
 -- Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT         DQ  
     1:01.39       DQ                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto           10 ZAP-CA                 31.67      31.38  
  2 Chung, David              10 ROSE-CA                33.32      32.68  
  3 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                33.53      32.95  
  4 Pherson, Christian        10 UN-3-CA                33.69      33.11  
  5 Tatsumoto, Yusuke          9 LASC-CA                33.81      33.12  
  6 Gomez, Jason              10 LMST-CA                34.32      33.64  
  7 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA                34.17      34.24  
  8 Mancera, Aaron            10 ROSE-CA                33.66      34.29  
  9 Everitt, Jake              9 CITI-CA                36.82      34.49  
 10 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                34.94      34.57  
 11 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                33.83      34.76  
 12 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                34.91      34.85  
 13 Schneeman, Mark           10 TSM-CA                 36.25      35.06  
 14 Lee, Jayden               10 DRGN-CA                36.44      35.13  
 15 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                35.86      35.18  
 16 Farentino, Saverio        10 SHRK-CA                35.26      35.20  
 17 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA                34.53      35.23  
 18 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                35.00      35.59  
 19 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 37.09      35.65  
 20 Yi, Ethan                  9 UN-4-CA                35.53      35.92  
 21 Morgan, Grant             10 CITI-CA                37.06      36.13  
 22 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                34.55      36.30  
 23 Bond V, Joey              10 LASC-CA                36.68      36.31  
 24 MacMillan, Reilly         10 ROSE-CA                35.51      36.56  
 25 Pina, Julian              10 LMST-CA                38.53      36.82  
 26 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA                38.11      36.88  
 27 Park, Aiden               10 TCS-CA                 37.62      37.03  
 28 Wiacek, Adam              10 ALPH-CA                38.14      37.04  
 29 Murdock, Towa             10 ROSE-CA                37.83      37.23  
 30 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                36.95      37.26  
 31 Dominguez, Jaime          10 LMST-CA                37.86      37.38  
 32 Kisiler, Noah              9 CITI-CA                41.69      37.49  
 33 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA                 36.22      37.58  
 34 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                37.00      37.63  
 35 Loomis, Nate              10 UN-5-CA                38.47      37.70  
 36 Song, Isaac               10 ROSE-CA                38.89      37.71  
 37 Chernyshew, Sergei        10 SHRK-CA                38.12      37.72  
 38 Park, Ian                  9 DRGN-CA                36.33      37.73  
 39 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 38.08      37.74  
 40 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                39.26      37.84  
 41 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                35.76      38.15  
 42 Barrientos, Jeshua         9 LMST-CA                39.68      38.18  
 43 Song, David                9 ROSE-CA                38.84      38.50  
 44 Khavarani, Michael        10 SHRK-CA                40.41      39.32  
 45 Omara, Grant               9 ROSE-CA                42.33      39.81  
 46 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                   NT      40.35  
 47 Paik-Heintz, Samuel        9 TSM-CA                 45.23      40.94  
 48 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 39.53      41.31  
 49 Pham, Robert               9 DRGN-CA                42.86      41.57  
 50 Frias, Juan               10 SGAC-CA                40.91      41.80  
 51 Griffice, Aaron           10 ROSE-CA                45.35      42.51  
 52 Morse, Jaden               9 CITI-CA                42.94      42.60  
 53 Kraus, Lucas              10 RYL-CA                 42.20      42.70  
 54 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                43.27      42.78  
 55 Starodubov, Ivan           9 RYL-CA                    NT      42.83  
 56 Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                 39.79      43.12  
 57 Mamikonyan, Argisht        9 SHRK-CA                42.90      43.59  
 58 Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                 44.56      43.65  
 59 Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA                 44.54      44.43  
 60 Reisert, Gavin             9 KSWM-CA                53.00      44.76  
 61 Levy, Nathan              10 ALPH-CA                46.17      44.94  
 62 Suh, Jayden                9 DRGN-CA                41.58      44.98  
 63 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                49.72      46.62  
 64 Deutsch, Oliver           10 BRSC-CA                42.92      46.72  
 65 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA                 48.95      47.08  
 66 Lee, Jordan                9 KSWM-CA                54.00      47.41  
 67 Jadon, James              10 BRSC-CA                43.83      49.84  
 68 Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA                52.55      54.82  
 69 Richards, Blake           10 KSWM-CA                50.00      55.40  
 70 Reynolds, Jack             9 KSWM-CA              1:15.00    1:02.40  
 71 Ambrocio, David           10 PAC-CA               1:07.35    1:03.55  
 72 Campos  Jr, Carlos         9 PAC-CA               1:23.56    1:13.99  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Yusuke          9 LASC-CA              1:13.38    1:12.50  
       35.18  1:12.50                                                      
  2 Cortez, Michael            9 UN-3-CA              1:12.02    1:13.08  
       35.55  1:13.08                                                      
  3 Pherson, Christian        10 UN-3-CA              1:14.16    1:13.74  
       36.40  1:13.74                                                      
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:15.99    1:15.18  
       36.14  1:15.18                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA              2:37.99    2:46.35  
       35.93  1:18.35  2:46.35                                             
  2 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA               2:41.15    2:52.99  
       26.39  1:13.67  2:09.27  2:52.99                                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 35.72      35.24  
  2 Jalomo, Ernesto           10 ZAP-CA                 35.76      35.57  
  3 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                41.43      38.75  
  4 Lee, Jayden               10 DRGN-CA                40.59      39.68  
  5 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA                39.45      39.77  
  5 Chung, David              10 ROSE-CA                40.50      39.77  
  7 Mancera, Aaron            10 ROSE-CA                40.45      40.26  
  8 Cortez, Michael            9 UN-3-CA                39.29      40.31  
  9 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA                40.50      40.40  
 10 Yi, Ethan                  9 UN-4-CA                39.13      40.65  
 11 Gomez, Jason              10 LMST-CA                42.67      40.81  
 12 Morgan, Grant             10 CITI-CA                41.33      41.07  
 13 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                41.64      41.18  
 14 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                41.74      41.51  
 15 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                40.98      41.89  
 16 Farentino, Saverio        10 SHRK-CA                43.62      41.91  
 17 Melkumyants, Vahagn        9 ROSE-CA                42.93      42.09  
 18 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                42.33      42.58  
 19 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                41.79      42.70  
 20 Park, Ian                  9 DRGN-CA                42.42      42.99  
 21 Pherson, Christian        10 UN-3-CA                42.19      43.00  
 22 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                42.39      43.05  
 23 Morse, Jaden               9 CITI-CA                44.52      43.17  
 24 Griffice, Aaron           10 ROSE-CA                42.07      43.18  
 25 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                42.79      43.19  
 26 Murdock, Towa             10 ROSE-CA                41.83      43.88  
 27 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA                 40.43      44.06  
 28 Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                40.84      44.09  
 29 Bond V, Joey              10 LASC-CA                46.33      44.39  
 30 Pina, Julian              10 LMST-CA                44.12      44.43  
 31 Dominguez, Jaime          10 LMST-CA                55.56      44.94  
 32 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                43.77      44.95  
 33 Everitt, Jake              9 CITI-CA                43.27      45.08  
 34 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                46.00      45.17  
 35 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                44.96      45.51  
 36 Song, David                9 ROSE-CA                46.29      45.97  
 37 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 49.61      46.08  
 38 Mamikonyan, Argisht        9 SHRK-CA                46.74      46.38  
 39 MacMillan, Reilly         10 ROSE-CA                44.74      46.40  
 40 Song, Isaac               10 ROSE-CA                46.27      46.85  
 41 Omara, Grant               9 ROSE-CA                47.94      47.04  
 42 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      47.06  
 43 Chernyshew, Sergei        10 SHRK-CA                46.05      47.07  
 44 Wiacek, Adam              10 ALPH-CA                47.68      47.69  
 45 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 48.34      47.74  
 46 Barrientos, Jeshua         9 LMST-CA                48.65      48.06  
 47 Paik-Heintz, Samuel        9 TSM-CA                 45.33      48.08  
 48 Pham, Robert               9 DRGN-CA                53.55      48.58  
 49 Suh, Jayden                9 DRGN-CA                47.91      48.99  
 50 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 54.33      51.30  
 51 Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                 56.77      51.45  
 52 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA                48.92      52.11  
 53 Frias, Juan               10 SGAC-CA                55.22      53.26  
 54 Jadon, James              10 BRSC-CA              1:16.06      54.54  
 55 Starodubov, Ivan           9 RYL-CA                    NT      54.88  
 56 Deutsch, Oliver           10 BRSC-CA                54.79      55.36  
 57 Khavarani, Michael        10 SHRK-CA                59.42      55.81  
 58 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                   NT      56.27  
 59 Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA               1:02.05      57.07  
 60 Lee, Jordan                9 KSWM-CA              1:09.00      58.11  
 61 Reisert, Gavin             9 KSWM-CA              1:08.00      58.71  
 62 Kraus, Lucas              10 RYL-CA                 54.71      58.89  
 63 Richards, Blake           10 KSWM-CA              1:07.00    1:06.56  
 64 Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA                58.65    1:07.29  
 65 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA               1:20.83    1:07.45  
 66 Ambrocio, David           10 PAC-CA                    NT    1:12.86  
 67 Campos  Jr, Carlos         9 PAC-CA               1:43.14    1:19.66  
 68 Reynolds, Jack             9 KSWM-CA              1:29.00    1:26.98  
 -- Kisiler, Noah              9 CITI-CA                49.32         DQ  
 -- Levy, Nathan              10 ALPH-CA                55.73         DQ  
 -- Loomis, Nate              10 UN-5-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA              1:26.29    1:25.03  
       41.40  1:25.03                                                      
  2 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:27.99    1:28.37  
       43.60  1:28.37                                                      
  3 Yi, Ethan                  9 UN-4-CA              1:28.70    1:29.22  
       41.89  1:29.22                                                      
  4 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA               1:28.12    1:37.40  
       46.86  1:37.40                                                      
  5 Pan, Ethan                10 TSM-CA               1:28.61    1:45.81  
       51.57  1:45.81                                                      
WHT - Division  
  1 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:29.96    1:23.96  
       42.05  1:23.96                                                      
  2 Chung, David              10 ROSE-CA              1:28.93    1:26.84  
       42.56  1:26.84                                                      
  3 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              1:33.97    1:28.60  
       44.28  1:28.60                                                      
  4 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:37.92    1:31.65  
       45.04  1:31.65                                                      
  5 Farentino, Saverio        10 SHRK-CA              1:34.20    1:35.80  
       45.22  1:35.80                                                      
  6 De Paulo, Sebastian       10 KSWM-CA              1:29.00    1:38.20  
       47.14  1:38.20                                                      
  7 Song, Isaac               10 ROSE-CA              1:39.31    1:39.69  
       47.98  1:39.69                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                43.31      43.65  
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                44.77      43.91  
  3 Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                45.73      44.77  
  4 Morgan, Grant             10 CITI-CA                45.76      45.63  
  5 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                46.43      46.28  
  6 Chung, David              10 ROSE-CA                46.31      46.53  
  7 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                   NT      47.76  
  8 Yi, Ethan                  9 UN-4-CA                45.82      48.77  
  9 Gomez, Jason              10 LMST-CA                49.97      49.66  
 10 Mancera, Aaron            10 ROSE-CA                45.38      49.81  
 11 Chernyshew, Sergei        10 SHRK-CA                51.59      50.15  
 12 Morse, Jaden               9 CITI-CA                51.24      50.36  
 13 Pan, Ethan                10 TSM-CA                 47.68      51.18  
 14 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA                 50.91      51.91  
 15 Song, Isaac               10 ROSE-CA                53.35      52.08  
 16 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 52.54      52.16  
 17 Song, David                9 ROSE-CA                53.63      52.80  
 18 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                54.04      52.90  
 19 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                52.41      53.73  
 20 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 52.83      53.84  
 21 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 56.40      55.47  
 22 De Paulo, Sebastian       10 KSWM-CA                57.00    1:01.70  
 -- Farentino, Saverio        10 SHRK-CA                49.44         DQ  
 -- Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Park, Aiden               10 TCS-CA                 46.21         DQ  
 -- Levy, Nathan              10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Cid, Maximiliano           9 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA              1:36.33    1:33.04  
       45.27  1:33.04                                                      
 -- Schneeman, Mark           10 TSM-CA               1:37.89         DQ  
WHT - Division  
  1 Kisiler, Noah              9 CITI-CA                   NT    1:38.94  
       46.84  1:38.94                                                      
  2 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                   NT    1:42.71  
       49.75  1:42.71                                                      
  3 Pham, Robert               9 DRGN-CA                   NT    1:54.55  
       53.34  1:54.55                                                      
 -- Ruttenberg, Grant         10 BRSC-CA                   NT         DQ  
       47.99       DQ                                                      
 -- Roybal, Jesse              9 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 33.53      33.14  
  2 Gomez, Jason              10 LMST-CA                36.52      34.47  
  3 Jalomo, Ernesto           10 ZAP-CA                 36.59      34.79  
  4 Cortez, Michael            9 UN-3-CA                35.54      36.91  
  5 Chung, David              10 ROSE-CA                41.42      37.62  
  6 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                40.24      37.82  
  7 Lee, Jayden               10 DRGN-CA                39.89      38.96  
  8 Tatsumoto, Yusuke          9 LASC-CA                39.01      39.72  
  9 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                39.57      39.82  
 10 Farentino, Saverio        10 SHRK-CA                42.60      40.56  
 11 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA                39.49      40.68  
 12 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA                40.23      40.86  
 13 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                39.40      41.10  
 14 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 46.48      41.57  
 15 Morgan, Grant             10 CITI-CA                40.52      42.28  
 16 Bond V, Joey              10 LASC-CA                43.91      42.75  
 17 Park, Ian                  9 DRGN-CA                42.73      42.99  
 18 Park, Aiden               10 TCS-CA                 43.74      43.07  
 19 Yi, Ethan                  9 UN-4-CA                41.11      43.18  
 20 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                41.73      43.41  
 21 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                43.71      45.37  
 22 Everitt, Jake              9 CITI-CA                47.35      45.38  
 23 Chernyshew, Sergei        10 SHRK-CA                44.30      45.51  
 24 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                44.85      45.54  
 25 Ruttenberg, Grant         10 BRSC-CA                48.23      46.48  
 26 Dominguez, Jaime          10 LMST-CA                54.27      46.99  
 27 Song, Isaac               10 ROSE-CA                51.38      47.62  
 28 Song, David                9 ROSE-CA                48.45      47.80  
 29 Morse, Jaden               9 CITI-CA                50.63      47.85  
 30 Pina, Julian              10 LMST-CA                47.95      47.86  
 31 Barrientos, Jeshua         9 LMST-CA                49.20      48.34  
 32 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 50.33      48.49  
 33 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                45.02      48.99  
 34 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA                46.80      49.73  
 35 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                   NT      50.54  
 36 Khavarani, Michael        10 SHRK-CA                   NT      50.69  
 37 Pham, Robert               9 DRGN-CA                52.09      51.23  
 38 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      52.40  
 39 Frias, Juan               10 SGAC-CA                   NT      53.49  
 40 MacMillan, Reilly         10 ROSE-CA                51.68      54.36  
 41 Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                    NT      55.31  
 42 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA               1:02.38      55.68  
 43 Mamikonyan, Argisht        9 SHRK-CA                53.12      56.17  
 44 Suh, Jayden                9 DRGN-CA              1:00.14      57.66  
 45 Starodubov, Ivan           9 RYL-CA                    NT      58.61  
 46 Kraus, Lucas              10 RYL-CA                    NT    1:00.85  
 47 Deutsch, Oliver           10 BRSC-CA                   NT    1:01.39  
 48 Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA                    NT    1:01.55  
 49 Paik-Heintz, Samuel        9 TSM-CA                 58.83    1:01.90  
 50 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA                    NT    1:03.09  
 51 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                   NT    1:05.41  
 52 Kohlmeyer-Hyman, Ethan    10 TSM-CA                 59.63    1:05.87  
 53 Jadon, James              10 BRSC-CA                   NT    1:06.19  
 -- Griffice, Aaron           10 ROSE-CA                49.18         DQ  
 -- Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                46.93         DQ  
 -- Melkumyants, Vahagn        9 ROSE-CA                38.68         DQ  
 -- Murdock, Towa             10 ROSE-CA                48.93         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gomez, Jason              10 LMST-CA              1:19.28    1:19.51  
       38.02  1:19.51                                                      
RED - Division  
  1 Melkumyants, Vahagn        9 ROSE-CA              1:31.36    1:32.60  
       41.80  1:32.60                                                      
 -- Shahabi, Kayvon            9 RYL-CA               1:29.65         DQ  
       51.07       DQ                                                      
WHT - Division  
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                    NT    1:24.71  
       36.59  1:24.71                                                      
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, David              10 ROSE-CA              1:26.41    1:25.53  
       38.82  1:25.53                                                      
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:27.70    1:25.57  
       42.02  1:25.57                                                      
  3 Monaghan, Aidan            9 ROSE-CA              1:27.38    1:26.60  
       39.25  1:26.60                                                      
  4 Melkumyants, Vahagn        9 ROSE-CA              1:26.73    1:27.05  
       40.52  1:27.05                                                      
  5 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:27.21    1:27.23  
       40.42  1:27.23                                                      
  6 Gomez, Jason              10 LMST-CA              1:28.83    1:28.08  
       42.03  1:28.08                                                      
  7 Morgan, Grant             10 CITI-CA              1:29.95    1:28.46  
       41.81  1:28.46                                                      
  8 Bang, Ryan                10 DRGN-CA              1:30.11    1:28.65  
       41.68  1:28.65                                                      
  9 Taylor, Aiden              9 DRGN-CA              1:27.02    1:29.18  
       42.71  1:29.18                                                      
 10 Mancera, Aaron            10 ROSE-CA              1:27.64    1:31.09  
       40.50  1:31.09                                                      
 11 Farentino, Saverio        10 SHRK-CA              1:31.83    1:31.21  
       40.96  1:31.21                                                      
 12 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              1:32.69    1:32.36  
       43.19  1:32.36                                                      
 13 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA              1:34.05    1:33.16  
       42.16  1:33.16                                                      
 14 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA              1:31.02    1:33.41  
       46.03  1:33.41                                                      
 15 Park, Aiden               10 TCS-CA               1:32.14    1:36.00  
       47.97  1:36.00                                                      
 16 Vasquez, Julio             9 RYL-CA               1:31.68    1:41.59  
       51.68  1:41.59                                                      
 17 Pan, Ethan                10 TSM-CA               1:34.14    1:45.27  
       54.03  1:45.27                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA               3:01.84    2:55.98  
       40.70  1:25.34  2:15.85  2:55.98                                    
  2 Melkumyants, Vahagn        9 ROSE-CA              3:06.20    3:04.52  
       40.87  1:28.29  2:23.26  3:04.52                                    
  3 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              3:03.92    3:07.27  
       42.59  1:30.15  2:26.55  3:07.27                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:16.94  
     1) Mancera, Aaron 10               2) Monaghan, Aidan 9              
     3) Chung, David 10                 4) Melkumyants, Vahagn 9          
       34.70  1:10.15  1:45.08  2:16.94                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:31.20  
     1) Tsai, Orion 8                   2) Nakamura, Jude 10              
     3) Murdock, Towa 10                4) MacMillan, Reilly 10           
       37.74  1:16.18  1:53.64  2:31.20                                    
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:38.66  
     1) Song, Isaac 10                  2) Griffice, Aaron 10             
     3) Ross, Alexander 8               4) Song, David 9                  
       46.52  1:19.16  2:00.66  2:38.66                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:38.28  
     1) Monaghan, Aidan 9               2) Nakamura, Jude 10              
     3) Melkumyants, Vahagn 9           4) Chung, David 10                
       40.07    55.71  1:24.66  2:38.28                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:57.38  
     1) Griffice, Aaron 10              2) Song, Isaac 10                 
     3) Mancera, Aaron 10               4) Tsai, Orion 8                  
       52.42  1:39.00  2:21.14  2:57.38                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Baron           12 SHRK-CA                26.33      26.26  
  2 Fields, Max               12 BRSC-CA                28.14      27.85  
  3 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA                28.46      28.10  
  4 Lee, Franco               12 CITI-CA                29.44      28.63  
  5 Antioco, Leo              12 CITI-CA                28.71      28.78  
  5 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                29.27      28.78  
  5 Liberzon, Max             12 LASC-CA                28.69      28.78  
  8 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                30.40      28.83  
  9 Lee, Theo                 12 ROSE-CA                29.37      29.05  
 10 Choi, Aaron               11 TCS-CA                 29.26      29.18  
 11 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                29.46      29.26  
 12 Brown, Fred               11 CITI-CA                29.78      29.43  
 13 Shin, Darrel              11 TCS-CA                 30.08      29.62  
 14 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 30.53      29.71  
 14 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA                28.86      29.71  
 16 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                29.93      30.04  
 17 Nopper, Ben               12 SHRK-CA                29.73      30.22  
 18 Jung, Solomon             11 TCS-CA                 29.46      30.28  
 19 Cutidioc, Nicolas         11 BRSC-CA                30.18      30.45  
 20 Vazquez, Xaiver           12 GLAD-CA                30.20      30.52  
 21 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA                30.75      30.69  
 22 Redson, Elijah            11 ROSE-CA                30.10      30.70  
 23 Harrington, Dane          12 TSM-CA                 30.16      30.85  
 24 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA                30.05      31.06  
 25 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                30.58      31.25  
 26 Bernal, Yael              12 GLAD-CA                29.82      31.70  
RED - Division  
  1 Lajud, Yamil              12 SGAC-CA                31.87      30.62  
  2 Moen, Dylan               11 RYL-CA                 31.94      30.85  
  3 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA                31.27      30.90  
  4 O'Neill, Griffin          11 BRSC-CA                31.35      30.98  
  5 Svediani, Daniel          11 RYL-CA                 32.07      31.00  
  6 Warren, Ryan              11 LASC-CA                31.34      31.30  
  7 Blank, Ethan              11 VISN-CA                31.02      31.41  
  8 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                31.17      31.42  
  9 Rocha, Christian          12 LMST-CA                30.95      31.60  
 10 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA                32.94      31.70  
 11 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                32.50      32.31  
 12 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                32.36      34.19  
 13 Chun, Evan                12 BRSC-CA                33.52      34.87  
WHT - Division  
  1 Hwang, Christopher        11 UN-CA                     NT      31.37  
  2 Shames, Sammy             12 SHRK-CA                35.98      32.28  
  3 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA                34.30      32.45  
  4 Kisiler, Jordan           12 CITI-CA                33.92      32.46  
  5 Burke, Quinn              11 LASC-CA                33.85      32.66  
  6 Nessel, Jackson           12 TSM-CA                 35.07      32.83  
  7 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                33.74      33.29  
  8 Aranda, Diego             11 LMST-CA                36.17      33.63  
  9 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                33.83      33.98  
 10 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                34.83      34.18  
 11 Truong, Joshua            12 CITI-CA                33.81      34.21  
 12 Vazquez, Brainard         11 GLAD-CA                36.24      34.67  
 13 Ryan, Jack                12 TSM-CA                 35.24      34.81  
 14 Barats, David             12 TSM-CA                 34.10      34.94  
 15 hu, Henry                 11 ROSE-CA                35.03      35.10  
 16 Moore, Buzz.              11 SHRK-CA                35.46      35.11  
 17 Kim, Justin               11 ROSE-CA                35.29      35.21  
 18 Neely, Marcus             11 TSM-CA                 36.04      35.42  
 19 O'Rourke, Robbie          11 LASC-CA                35.89      35.52  
 20 Cockerham, James          12 TSM-CA                 35.88      35.83  
 21 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 36.97      36.14  
 22 Jeong, Marin              11 DRGN-CA                   NT      36.33  
 23 Stow, Preston             11 ROSE-CA                36.34      36.93  
 24 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA                 35.80      36.96  
 25 Molina, Felix             11 DRGN-CA                35.35      37.07  
 26 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA                37.95      37.28  
 27 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA                 37.73      37.38  
 28 Garcia, Diego             12 PAC-CA                 39.61      41.16  
 29 Huang, Derek              11 CITI-CA                39.53      41.17  
 30 Curran, Harley            11 TSM-CA                 40.19      42.76  
 31 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                50.48      52.32  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               12 BRSC-CA              1:00.93      59.84  
       29.08    59.84                                                      
  2 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA              1:00.93    1:01.09  
  3 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:01.69    1:01.40  
       30.17  1:01.40                                                      
  4 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:02.82    1:02.02  
       29.92  1:02.02                                                      
  5 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:02.62    1:02.69  
       29.57  1:02.69                                                      
  6 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:02.30    1:03.07  
       30.59  1:03.07                                                      
  7 Flores, Anthony           12 VISN-CA              1:04.88    1:03.48  
       29.87  1:03.48                                                      
  8 Lee, Franco               12 CITI-CA              1:03.44    1:04.27  
       30.67  1:04.27                                                      
  9 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA              1:03.34    1:04.34  
       30.88  1:04.34                                                      
 10 Brown, Fred               11 CITI-CA              1:03.89    1:04.40  
       31.05  1:04.40                                                      
 11 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:05.29    1:05.07  
       31.03  1:05.07                                                      
 12 Crother-Collado, Lucas    12 UN-3-CA              1:05.19    1:05.20  
       31.48  1:05.20                                                      
 13 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:04.97    1:05.89  
       31.83  1:05.89                                                      
 14 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA              1:04.52    1:06.05  
 15 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              1:05.48    1:07.24  
       32.12  1:07.24                                                      
 16 Jung, Solomon             11 TCS-CA               1:03.81    1:11.24  
       32.14  1:11.24                                                      
RED - Division  
  1 Lee, Theo                 12 ROSE-CA              1:06.90    1:04.83  
       31.47  1:04.83                                                      
  2 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:10.28    1:04.94  
       32.05  1:04.94                                                      
  3 Jeong, Justin             12 DRGN-CA              1:10.18    1:05.55  
       31.12  1:05.55                                                      
  4 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:06.92    1:06.85  
       31.78  1:06.85                                                      
  5 Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:07.08    1:08.12  
       32.70  1:08.12                                                      
  6 Moen, Dylan               11 RYL-CA               1:11.39    1:08.24  
       33.67  1:08.24                                                      
  7 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              1:06.61    1:08.57  
       33.29  1:08.57                                                      
  8 Nopper, Ben               12 SHRK-CA              1:06.44    1:08.59  
       32.53  1:08.59                                                      
  9 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              1:08.29    1:08.82  
       32.94  1:08.82                                                      
 10 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA              1:08.39    1:10.16  
       32.87  1:10.16                                                      
 11 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA              1:10.47    1:11.65  
       32.98  1:11.65                                                      
 12 Warren, Ryan              11 LASC-CA              1:09.51    1:12.69  
       33.38  1:12.69                                                      
 13 Means, Aidan              12 SHRK-CA              1:11.95    1:14.22  
       34.37  1:14.22                                                      
WHT - Division  
  1 Abraham, William          12 LASC-CA              1:18.05    1:08.88  
       33.14  1:08.88                                                      
  2 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA              1:12.36    1:10.11  
       33.13  1:10.11                                                      
  3 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:14.55    1:10.86  
       33.02  1:10.86                                                      
  4 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA                   NT    1:11.72  
       33.28  1:11.72                                                      
  5 Quevedo, Gerardo          12 GLAD-CA                   NT    1:12.66  
       34.97  1:12.66                                                      
  6 Quiroz, Antonio           11 PVAC-CA              1:12.32    1:12.80  
       35.40  1:12.80                                                      
  7 Akker, Jason              11 ZAP-CA               1:20.04    1:13.74  
       36.16  1:13.74                                                      
  8 Burke, Quinn              11 LASC-CA              1:15.93    1:14.70  
       35.60  1:14.70                                                      
  9 Truong, Joshua            12 CITI-CA              1:13.17    1:15.94  
       36.60  1:15.94                                                      
 10 Shames, Sammy             12 SHRK-CA              1:21.42    1:16.21  
       36.74  1:16.21                                                      
 11 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:15.33    1:16.33  
       35.20  1:16.33                                                      
 12 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA              1:15.75    1:16.52  
       36.93  1:16.52                                                      
 13 Sun, Linus                12 ROSE-CA              1:15.51    1:17.36  
       36.65  1:17.36                                                      
 14 Karayan, Narek            11 SHRK-CA              1:16.18    1:17.91  
       37.18  1:17.91                                                      
 15 Miller, Adrian            12 PVAC-CA              1:16.86    1:17.99  
       37.30  1:17.99                                                      
 16 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:14.94    1:20.14  
       36.01  1:20.14                                                      
 17 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:22.37    1:20.45  
       38.11  1:20.45                                                      
 17 Vazquez, Brainard         11 GLAD-CA              1:22.51    1:20.45  
       38.47  1:20.45                                                      
 19 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              1:17.16    1:21.88  
       37.58  1:21.88                                                      
 20 hu, Henry                 11 ROSE-CA              1:16.84    1:21.89  
       37.84  1:21.89                                                      
 21 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               1:20.78    1:22.76  
       39.15  1:22.76                                                      
 22 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA               1:20.77    1:23.15  
       38.75  1:23.15                                                      
 23 Hovsepian, Peter          11 SHRK-CA              1:28.34    1:24.51  
       39.26  1:24.51                                                      
 24 Khavarani, Matthew        12 SHRK-CA                   NT    1:27.00  
       39.71  1:27.00                                                      
 25 Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:24.79    1:28.86  
       42.01  1:28.86                                                      
 26 Ramirez, Luis             11 GLAD-CA              1:28.25    1:32.15  
       42.04  1:32.15                                                      
 27 Campos, Alexander         12 PAC-CA               1:40.43    1:39.51  
       48.42  1:39.51                                                      
 28 Garcia, Diego             12 PAC-CA                    NT    1:41.97  
       48.75  1:41.97                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               12 BRSC-CA              2:09.90    2:07.20  
       29.02  1:00.95  1:33.87  2:07.20                                    
  2 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA              2:14.44    2:09.85  
       29.65  1:03.03  1:36.77  2:09.85                                    
  3 Harrington, Dane          12 TSM-CA               2:17.29    2:12.57  
       30.72  1:04.90  1:39.20  2:12.57                                    
  4 Flores, Anthony           12 VISN-CA              2:16.08    2:15.40  
       30.32  1:04.59  1:40.44  2:15.40                                    
  5 Lee, Franco               12 CITI-CA              2:16.36    2:16.12  
       30.35  1:04.82  1:41.05  2:16.12                                    
  6 Lee, Theo                 12 ROSE-CA              2:22.37    2:17.52  
       31.04  1:06.30  1:42.44  2:17.52                                    
  7 Brown, Fred               11 CITI-CA              2:21.42    2:20.11  
       32.52  1:07.98  1:44.07  2:20.11                                    
  8 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              2:20.00    2:20.82  
       31.35  1:06.97  1:44.19  2:20.82                                    
  9 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               2:23.23    2:23.14  
       33.00  1:09.64  1:46.59  2:23.14                                    
RED - Division  
  1 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              2:26.73    2:27.19  
       32.11  1:08.55  1:47.99  2:27.19                                    
  2 Moen, Dylan               11 RYL-CA               2:31.67    2:27.73  
       34.24  1:12.26  1:50.41  2:27.73                                    
  3 Suarez, Ronan             12 BRSC-CA              2:31.76    2:35.97  
       36.47  1:17.88  1:57.64  2:35.97                                    
WHT - Division  
  1 Miller, Adrian            12 PVAC-CA              2:40.03    2:35.97  
       36.70  1:17.04  1:57.44  2:35.97                                    
  2 Akker, Jason              11 ZAP-CA               2:53.71    2:42.56  
       38.17  1:20.23  2:03.24  2:42.56                                    
  3 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              2:51.59    2:45.03  
       36.63  1:18.51  2:04.38  2:45.03                                    
  4 Means, Aidan              12 SHRK-CA              2:42.85    2:45.55  
       36.93  2:03.85  2:45.55                                             
  5 Sun, Linus                12 ROSE-CA              2:49.54    2:47.77  
       37.37  1:20.41  2:04.89  2:47.77                                    
  6 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                   NT    2:48.80  
       37.73  1:21.61  2:07.52  2:48.80                                    
  7 Reynolds, Ian             12 RYL-CA               2:55.11    2:52.29  
       40.56  1:24.42  2:09.38  2:52.29                                    
  8 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               2:55.79    2:52.81  
       38.46  1:23.34  2:08.50  2:52.81                                    
  9 Stow, Preston             11 ROSE-CA              2:52.62    2:57.48  
       39.85  1:25.77  2:11.52  2:57.48                                    
 10 Jeong, Marin              11 DRGN-CA              2:59.89    2:59.98  
       38.57  1:23.03  2:10.20  2:59.98                                    
 11 Hicks, Aiden              11 ZAP-CA                    NT    3:04.75  
       42.19  3:04.75                                                      
 12 Pina, Sebastian           12 LMST-CA              3:20.16    3:12.96  
       42.83  1:33.22  3:12.96                                             
 13 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                   NT    3:24.10  
       46.44  1:38.80  2:35.26  3:24.10                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA              6:01.01    5:47.16  
       30.66  1:04.25  1:38.87  2:14.28  2:50.24  3:26.05  4:02.29  4:38.58
     5:14.15  5:47.16                                                      
  2 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              6:11.10    6:01.58  
       30.93  1:04.39  1:39.52  2:15.50  2:52.04  3:29.38  4:07.99  4:46.69
     5:25.86  6:01.58                                                      
  3 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              6:17.58    6:04.99  
       31.97  1:07.44  1:44.20  2:20.84  2:59.10  3:37.98  4:15.10  4:53.14
     5:30.98  6:04.99                                                      
  4 Hubbard, Lucas            11 ALPH-CA              6:11.38    6:08.61  
       32.97  1:09.42  1:47.25  2:25.65  3:03.57  3:41.16  4:18.73  4:56.62
     5:33.44  6:08.61                                                      
  5 Moen, Dylan               11 RYL-CA               6:17.29    6:12.91  
       32.64  1:09.42  1:47.31  2:25.45  3:03.79  3:41.88  4:20.66  4:58.24
     5:36.71  6:12.91                                                      
  6 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              6:21.00    6:33.12  
       35.38  1:14.34  1:55.01  2:35.14  3:16.06  3:56.72  4:37.93  5:17.31
     5:56.30  6:33.12                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                36.01      32.64  
  2 Jeong, Justin             12 DRGN-CA                34.24      33.29  
  3 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA                33.77      34.56  
  4 Flores, Anthony           12 VISN-CA                35.40      34.86  
  5 Harrington, Dane          12 TSM-CA                 35.49      34.90  
  6 Crother-Collado, Lucas    12 UN-3-CA                35.90      35.27  
  7 Brown, Fred               11 CITI-CA                35.62      35.35  
  8 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA                36.28      35.48  
  9 Nopper, Ben               12 SHRK-CA                36.52      35.76  
RED - Division  
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                36.83      33.78  
  2 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA                36.63      34.46  
  3 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                36.79      35.73  
  4 O'Neill, Griffin          11 BRSC-CA                37.94      35.82  
  5 Warren, Ryan              11 LASC-CA                37.06      36.00  
  6 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 37.74      36.07  
  7 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                37.06      36.29  
  8 Blank, Ethan              11 VISN-CA                36.97      36.53  
  9 Kisiler, Jordan           12 CITI-CA                38.52      36.90  
 10 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                39.24      37.12  
 11 Lin, Peter                11 UN-4-CA                38.35      37.70  
 12 Truong, Joshua            12 CITI-CA                39.45      38.07  
 13 Vu, Edward                12 DRGN-CA                39.27      38.16  
 14 Suarez, Ronan             12 BRSC-CA                39.53      40.02  
 15 Molina, Felix             11 DRGN-CA                39.87      42.15  
WHT - Division  
  1 Hwang, Christopher        11 UN-CA                     NT      35.07  
  2 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA                   NT      36.25  
  3 Abraham, William          12 LASC-CA                40.49      36.29  
  4 Rocha, Christian          12 LMST-CA                40.29      36.98  
  5 Burke, Quinn              11 LASC-CA                40.34      38.57  
  6 Quevedo, Gerardo          12 GLAD-CA                   NT      38.59  
  7 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                40.30      39.14  
  8 Aranda, Diego             11 LMST-CA                43.28      39.65  
  9 Shames, Sammy             12 SHRK-CA                42.02      39.92  
 10 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                40.59      40.04  
 11 Akker, Jason              11 ZAP-CA                 40.46      40.07  
 12 Barats, David             12 TSM-CA                 41.50      40.59  
 13 hu, Henry                 11 ROSE-CA                41.62      40.93  
 14 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                42.70      40.97  
 15 Jeong, Marin              11 DRGN-CA                41.83      42.38  
 16 Karayan, Narek            11 SHRK-CA                43.54      42.41  
 16 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                40.88      42.41  
 18 Quiroz, Antonio           11 PVAC-CA                40.65      42.56  
 19 Ramirez, Luis             11 GLAD-CA                44.85      42.75  
 20 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA                44.21      42.78  
 21 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                40.85      42.83  
 22 Stow, Preston             11 ROSE-CA                41.84      43.05  
 23 Hovsepian, Peter          11 SHRK-CA                44.16      43.65  
 24 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA                 43.56      44.42  
 25 Amelyan, Alexander        11 BRSC-CA                47.43      45.30  
 26 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA                 44.69      45.73  
 27 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                   NT      48.41  
 28 Khavarani, Matthew        12 SHRK-CA                   NT      49.93  
 29 Garcia, Diego             12 PAC-CA                    NT      56.29  
 30 Campos, Alexander         12 PAC-CA               1:08.52      57.62  
 -- Hu, Charles               11 DRGN-CA                48.19         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzales, Baron           12 SHRK-CA              1:07.26    1:05.82  
       32.20  1:05.82                                                      
  2 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:14.81    1:10.97  
       34.91  1:10.97                                                      
  3 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:15.41    1:11.14  
       35.33  1:11.14                                                      
  4 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:12.74    1:11.61  
       34.99  1:11.61                                                      
  5 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA              1:11.90    1:12.24  
       35.35  1:12.24                                                      
  6 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              1:16.74    1:13.31  
       35.63  1:13.31                                                      
  7 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:12.82    1:13.73  
       36.63  1:13.73                                                      
  8 Jeong, Justin             12 DRGN-CA              1:15.62    1:14.03  
       35.76  1:14.03                                                      
  9 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              1:13.65    1:14.05  
       36.43  1:14.05                                                      
 10 Brown, Fred               11 CITI-CA              1:16.80    1:14.90  
       37.01  1:14.90                                                      
 11 Shin, Darrel              11 TCS-CA               1:18.35    1:16.14  
       37.23  1:16.14                                                      
 12 Cutidioc, Nicolas         11 BRSC-CA              1:09.93    1:16.27  
       35.49  1:16.27                                                      
 13 Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:16.99    1:16.29  
       37.47  1:16.29                                                      
 14 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              1:19.11    1:16.84  
       37.58  1:16.84                                                      
 15 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              1:17.64    1:17.05  
       38.19  1:17.05                                                      
 16 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA              1:15.41    1:18.42  
       37.91  1:18.42                                                      
 17 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA              1:19.75    1:18.53  
       36.92  1:18.53                                                      
 18 Lin, Peter                11 UN-4-CA              1:17.59    1:19.25  
       38.52  1:19.25                                                      
 19 Lee, Theo                 12 ROSE-CA              1:15.11    1:19.31  
       37.50  1:19.31                                                      
 20 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:19.10    1:20.01  
       39.16  1:20.01                                                      
 21 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:18.22    1:20.84  
       37.88  1:20.84                                                      
 22 Nopper, Ben               12 SHRK-CA              1:18.01    1:21.72  
       40.01  1:21.72                                                      
RED - Division  
  1 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA              1:21.48    1:11.33  
       34.89  1:11.33                                                      
  2 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              1:22.07    1:19.65  
       37.94  1:19.65                                                      
  3 Warren, Ryan              11 LASC-CA              1:21.22    1:20.77  
       39.40  1:20.77                                                      
  4 Urban, Arlo               12 ROSE-CA              1:20.70    1:24.89  
       40.54  1:24.89                                                      
  5 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:26.61    1:25.05  
       41.25  1:25.05                                                      
 -- Chun, Evan                12 BRSC-CA              1:24.73         DQ  
       40.07       DQ                                                      
WHT - Division  
  1 Hwang, Christopher        11 UN-CA                     NT    1:15.39  
       36.43  1:15.39                                                      
  2 Svediani, Daniel          11 RYL-CA               1:43.25    1:21.22  
       39.23  1:21.22                                                      
  3 Aranda, Diego             11 LMST-CA              1:34.13    1:27.48  
       42.63  1:27.48                                                      
  4 Lajud, Yamil              12 SGAC-CA                   NT    1:28.98  
       41.73  1:28.98                                                      
  5 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:31.19    1:29.64  
       42.24  1:29.64                                                      
  6 hu, Henry                 11 ROSE-CA              1:31.10    1:32.37  
  7 Feng, Gregory             12 ROSE-CA              1:31.69    1:33.39  
       46.28  1:33.39                                                      
  8 Nessel, Jackson           12 TSM-CA                    NT    1:35.12  
       44.73  1:35.12                                                      
  9 Castillo, Steve           12 SGAC-CA                   NT    1:38.33  
       47.06  1:38.33                                                      
 10 Garcia, Diego             12 PAC-CA               2:09.39    1:56.80  
       55.52  1:56.80                                                      
 11 Campos, Alexander         12 PAC-CA               2:18.00    2:11.89  
     1:04.75  2:11.89                                                      
 -- Ryan, Jack                12 TSM-CA               1:30.04         DQ  
       44.14       DQ                                                      
 -- Burke, Quinn              11 LASC-CA              1:28.26         DQ  
       39.60       DQ                                                      
 -- Neely, Marcus             11 TSM-CA               1:35.62         DQ  
       44.60       DQ                                                      
 -- Jeong, Marin              11 DRGN-CA              1:37.15         DQ  
       43.83       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              2:37.45    2:31.64  
       34.25  1:12.40  1:52.22  2:31.64                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA                36.92      36.18  
  2 Gonzales, Baron           12 SHRK-CA                35.93      36.65  
  3 Choi, Aaron               11 TCS-CA                 37.11      37.40  
  4 Lee, Theo                 12 ROSE-CA                38.82      38.19  
  5 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                38.71      38.28  
  6 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                39.05      38.49  
  7 Chuchen, Eames            11 TSM-CA                 39.43      39.15  
  8 Brown, Fred               11 CITI-CA                40.40      39.22  
  8 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                39.02      39.22  
 10 Antioco, Leo              12 CITI-CA                39.47      39.81  
 11 Jung, Solomon             11 TCS-CA                 38.86      40.05  
 12 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                40.47      40.12  
 13 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                39.45      40.37  
 14 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                40.72      40.43  
 15 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 40.86      40.61  
 16 O'Neill, Griffin          11 BRSC-CA                39.52      40.69  
 17 Vazquez, Xaiver           12 GLAD-CA                40.23      40.87  
 18 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                27.60      47.72  
RED - Division  
  1 Harrington, Dane          12 TSM-CA                 41.10      38.76  
  2 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                41.48      40.51  
  3 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                41.72      40.93  
  4 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                42.20      42.32  
  5 Kisiler, Jordan           12 CITI-CA                42.19      43.10  
  6 Truong, Joshua            12 CITI-CA                42.48      43.64  
  7 Barats, David             12 TSM-CA                 42.24      43.79  
  8 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA                43.21      43.99  
  8 Redson, Elijah            11 ROSE-CA                42.85      43.99  
 10 Rocha, Christian          12 LMST-CA                43.05      44.01  
 11 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                41.91      45.08  
 12 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA                44.70      46.23  
WHT - Division  
  1 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA                45.28      38.63  
  2 Cockerham, James          12 TSM-CA                 46.13      42.79  
  3 Hwang, Christopher        11 UN-CA                     NT      43.08  
  4 Feng, Gregory             12 ROSE-CA                45.34      43.35  
  5 Lajud, Yamil              12 SGAC-CA                45.99      43.37  
  6 Aranda, Diego             11 LMST-CA                46.91      44.05  
  7 Kim, Justin               11 ROSE-CA                46.95      44.56  
  8 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA                45.81      45.27  
  9 Chun, Evan                12 BRSC-CA                   NT      45.28  
 10 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                50.60      47.03  
 11 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                45.85      47.04  
 12 Shames, Sammy             12 SHRK-CA                50.61      47.45  
 13 Bernal, Yael              12 GLAD-CA                   NT      48.30  
 14 Burke, Quinn              11 LASC-CA                48.63      48.90  
 15 Warren, Ryan              11 LASC-CA                46.51      49.38  
 16 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA                 50.33      49.87  
 17 Molina, Felix             11 DRGN-CA                48.50      50.19  
 18 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                52.91      51.77  
 19 Huang, Derek              11 CITI-CA                   NT      51.92  
 20 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA                54.50      53.28  
 21 Reynolds, Ian             12 RYL-CA                 54.46      53.47  
 22 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 52.33      53.84  
 23 Moore, Buzz.              11 SHRK-CA                51.69      53.98  
 24 O'Rourke, Robbie          11 LASC-CA                55.45      54.32  
 25 Curran, Harley            11 TSM-CA                 50.40      54.49  
 26 Stow, Preston             11 ROSE-CA                52.87      55.51  
 -- Castillo, Steve           12 SGAC-CA                54.83         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA              1:19.12    1:18.13  
       37.11  1:18.13                                                      
  2 Choi, Aaron               11 TCS-CA               1:22.93    1:21.95  
       38.30  1:21.95                                                      
  3 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:23.92    1:22.21  
       38.77  1:22.21                                                      
  4 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:25.19    1:22.37  
       40.33  1:22.37                                                      
  5 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:23.77    1:23.76  
       38.92  1:23.76                                                      
  6 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:24.19    1:23.84  
       39.04  1:23.84                                                      
  7 Jung, Solomon             11 TCS-CA               1:25.83    1:24.64  
       41.17  1:24.64                                                      
  8 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA              1:26.56    1:24.76  
       39.63  1:24.76                                                      
  9 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:24.49    1:25.08  
       39.86  1:25.08                                                      
 10 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:26.32    1:26.21  
       41.32  1:26.21                                                      
 11 Vu, Edward                12 DRGN-CA              1:25.52    1:26.53  
       40.83  1:26.53                                                      
 12 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:28.11    1:27.20  
       41.99  1:27.20                                                      
 13 O'Neill, Griffin          11 BRSC-CA              1:25.98    1:27.66  
       43.41  1:27.66                                                      
 14 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              1:27.34    1:28.16  
       42.45  1:28.16                                                      
RED - Division  
  1 Fields, Max               12 BRSC-CA              1:30.75    1:21.77  
       40.00  1:21.77                                                      
  2 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:30.58    1:27.53  
       41.66  1:27.53                                                      
  3 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               1:29.72    1:32.23  
       43.65  1:32.23                                                      
  4 Urban, Arlo               12 ROSE-CA              1:32.81    1:33.47  
       42.53  1:33.47                                                      
  5 Truong, Joshua            12 CITI-CA              1:32.07    1:33.83  
       44.68  1:33.83                                                      
  6 O'Mara, Mark              11 ROSE-CA              1:33.07    1:36.26  
       45.15  1:36.26                                                      
WHT - Division  
  1 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              1:38.06    1:29.06  
       42.30  1:29.06                                                      
  2 Kisiler, Jordan           12 CITI-CA                   NT    1:32.54  
       42.87  1:32.54                                                      
  3 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:45.90    1:33.03  
       44.74  1:33.03                                                      
  4 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA                   NT    1:33.06  
       43.71  1:33.06                                                      
  5 Corona, Uzziel            12 VISN-CA                   NT    1:34.84  
       44.85  1:34.84                                                      
  6 Aranda, Diego             11 LMST-CA                   NT    1:35.23  
       44.73  1:35.23                                                      
  7 Hwang, Christopher        11 UN-CA                     NT    1:36.51  
       45.93  1:36.51                                                      
  8 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              1:39.75    1:37.03  
       46.78  1:37.03                                                      
  9 Barats, David             12 TSM-CA               1:38.98    1:38.11  
       45.64  1:38.11                                                      
 10 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:58.02    1:38.95  
       48.39  1:38.95                                                      
 11 Pina, Sebastian           12 LMST-CA              1:49.98    1:39.52  
       46.42  1:39.52                                                      
 12 Nopper, Ben               12 SHRK-CA                   NT    1:39.99  
       45.81  1:39.99                                                      
 13 Miller, Adrian            12 PVAC-CA              1:40.77    1:42.38  
       49.14  1:42.38                                                      
 14 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:42.95    1:43.41  
       49.29  1:43.41                                                      
 15 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                   NT    1:50.07  
       54.58  1:50.07                                                      
 16 Reynolds, Ian             12 RYL-CA               1:58.99    1:51.93  
       53.57  1:51.93                                                      
 17 Khavarani, Matthew        12 SHRK-CA                   NT    1:52.77  
       53.61  1:52.77                                                      
 18 Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:53.63    1:53.98  
       53.55  1:53.98                                                      
 19 Amelyan, Alexander        11 BRSC-CA                   NT    1:55.77  
       52.82  1:55.77                                                      
 -- Hu, Charles               11 DRGN-CA                   NT         DQ  
       46.83       DQ                                                      
 -- Ramirez, Luis             11 GLAD-CA                   NT         DQ  
       57.40       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:48.55    2:47.27  
       36.82  1:20.41  2:05.00  2:47.27                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA                28.68      29.13  
  2 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                30.66      29.84  
  3 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA                30.91      30.95  
  4 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                32.03      31.26  
  5 Crother-Collado, Lucas    12 UN-3-CA                32.28      31.98  
  6 Lee, Franco               12 CITI-CA                32.52      32.28  
  7 Jung, Solomon             11 TCS-CA                 31.98      32.55  
  8 Jeong, Justin             12 DRGN-CA                33.84      32.93  
  9 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                32.48      33.00  
 10 Choi, Aaron               11 TCS-CA                 32.92      33.13  
 11 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                33.12      33.27  
 12 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                33.58      33.47  
 13 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                33.96      33.59  
RED - Division  
  1 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                34.53      31.86  
  2 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA                34.69      33.79  
  3 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                35.07      33.84  
  4 Warren, Ryan              11 LASC-CA                35.60      33.97  
  5 Moen, Dylan               11 RYL-CA                 37.69      34.01  
  6 Redson, Elijah            11 ROSE-CA                35.40      34.44  
  7 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                36.44      34.45  
  8 Lin, Peter                11 UN-4-CA                35.14      36.19  
  9 Zilberberg, Edward        12 VISN-CA                34.78      36.52  
 10 Kisiler, Jordan           12 CITI-CA                37.68      37.52  
 11 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                37.22      40.62  
WHT - Division  
  1 Quevedo, Gerardo          12 GLAD-CA                   NT      34.36  
  2 Vu, Edward                12 DRGN-CA                38.98      36.96  
  3 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                37.79      37.23  
  4 Abraham, William          12 LASC-CA                41.32      37.29  
  5 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                40.04      38.56  
  6 Rocha, Christian          12 LMST-CA                43.55      38.61  
  7 Means, Aidan              12 SHRK-CA                38.15      39.59  
  8 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA                46.59      39.69  
  9 Burke, Quinn              11 LASC-CA                46.28      39.80  
 10 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                42.46      41.32  
 11 Suarez, Ronan             12 BRSC-CA                40.37      41.90  
 12 Jeong, Marin              11 DRGN-CA                   NT      42.26  
 13 Urban, Arlo               12 ROSE-CA                38.45      42.75  
 14 Barats, David             12 TSM-CA                 41.32      42.83  
 15 Shames, Sammy             12 SHRK-CA                42.52      43.10  
 16 Vazquez, Brainard         11 GLAD-CA                41.76      43.65  
 17 Sun, Linus                12 ROSE-CA                41.63      44.14  
 18 Quiroz, Antonio           11 PVAC-CA                43.66      44.22  
 19 Karayan, Narek            11 SHRK-CA                44.71      45.06  
 20 hu, Henry                 11 ROSE-CA                42.96      45.25  
 21 Stow, Preston             11 ROSE-CA                44.92      46.10  
 22 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 43.55      46.30  
 23 Reynolds, Ian             12 RYL-CA                 45.27      47.09  
 24 Hicks, Aiden              11 ZAP-CA                    NT      50.84  
 25 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA                 50.80      53.23  
 -- Hu, Charles               11 DRGN-CA                   NT         DQ  
 -- Campos, Alexander         12 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wheeler, Giovanni         12 ALPH-CA              1:09.78    1:07.75  
       31.76  1:07.75                                                      
  2 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:09.70    1:09.74  
       32.24  1:09.74                                                      
  3 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:14.68    1:12.08  
       34.95  1:12.08                                                      
  4 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:13.33    1:12.44  
       34.18  1:12.44                                                      
  5 Fields, Max               12 BRSC-CA              1:16.46    1:12.97  
       34.52  1:12.97                                                      
  6 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:12.28    1:13.41  
       33.50  1:13.41                                                      
  7 Jeong, Justin             12 DRGN-CA              1:14.58    1:14.07  
       32.63  1:14.07                                                      
  8 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              1:13.47    1:14.17  
       35.29  1:14.17                                                      
  9 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              1:13.58    1:14.42  
       34.24  1:14.42                                                      
 10 Lee, Franco               12 CITI-CA              1:13.55    1:14.63  
       34.10  1:14.63                                                      
 11 Moen, Dylan               11 RYL-CA               1:17.73    1:15.80  
       35.42  1:15.80                                                      
 12 Lin, Peter                11 UN-4-CA              1:17.28    1:23.04  
       38.13  1:23.04                                                      
RED - Division  
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              1:23.92    1:20.94  
       36.92  1:20.94                                                      
  2 Gonzalez, Cesar           11 LMST-CA              1:20.07    1:23.77  
       38.03  1:23.77                                                      
WHT - Division  
  1 Dansirimitri, Edward      12 VISN-CA                   NT    1:07.15  
       30.65  1:07.15                                                      
  2 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA              1:27.98    1:29.76  
       41.39  1:29.76                                                      
  3 Urban, Arlo               12 ROSE-CA                   NT    1:34.88  
       41.09  1:34.88                                                      
  4 Bernal, Yael              12 GLAD-CA              1:26.83    1:36.32  
       44.58  1:36.32                                                      
  5 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               1:43.76    1:41.02  
       44.36  1:41.02                                                      
  6 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:40.53    1:41.13  
       48.50  1:41.13                                                      
  7 Reynolds, Ian             12 RYL-CA               2:12.77    1:43.94  
       51.05  1:43.94                                                      
  8 Castillo, Steve           12 SGAC-CA                   NT    1:48.55  
       47.64  1:48.55                                                      
  9 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA              1:52.43    1:55.70  
       55.13  1:55.70                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Franco               12 CITI-CA              1:16.04    1:08.75  
       32.98  1:08.75                                                      
  2 Fields, Max               12 BRSC-CA              1:12.06    1:09.89  
       34.53  1:09.89                                                      
  3 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:13.24    1:11.08  
       34.17  1:11.08                                                      
  4 Harrington, Dane          12 TSM-CA               1:12.63    1:11.19  
       33.27  1:11.19                                                      
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:12.24    1:11.53  
       35.57  1:11.53                                                      
  6 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:16.93    1:12.11  
       34.39  1:12.11                                                      
  7 Choi, Aaron               11 TCS-CA               1:12.94    1:12.33  
       33.51  1:12.33                                                      
  8 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:14.24    1:14.15  
       34.95  1:14.15                                                      
  9 Shin, Darrel              11 TCS-CA               1:14.38    1:14.45  
       35.88  1:14.45                                                      
  9 Jung, Solomon             11 TCS-CA               1:12.50    1:14.45  
       34.07  1:14.45                                                      
  9 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:14.35    1:14.45  
       34.74  1:14.45                                                      
 12 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               1:17.19    1:14.81  
       33.15  1:14.81                                                      
 13 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:16.51    1:15.04  
       34.44  1:15.04                                                      
 14 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              1:15.94    1:15.36  
       35.72  1:15.36                                                      
 15 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:16.82    1:15.75  
       35.63  1:15.75                                                      
 16 O'Neill, Griffin          11 BRSC-CA              1:17.32    1:16.69  
       37.07  1:16.69                                                      
 17 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              1:14.26    1:16.88  
       37.56  1:16.88                                                      
 -- Gonzales, Baron           12 SHRK-CA              1:08.05         DQ  
RED - Division  
  1 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:22.68    1:12.60  
       33.39  1:12.60                                                      
  2 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              1:18.17    1:16.32  
       35.94  1:16.32                                                      
  3 Bigelow, Andrew           12 ROSE-CA              1:18.37    1:17.27  
       35.14  1:17.27                                                      
  4 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:21.64    1:19.24  
       36.82  1:19.24                                                      
  5 Moen, Dylan               11 RYL-CA               1:23.23    1:19.46  
       37.03  1:19.46                                                      
  6 Cutidioc, Nicolas         11 BRSC-CA              1:20.40    1:21.38  
       38.46  1:21.38                                                      
  7 Nopper, Ben               12 SHRK-CA              1:20.69    1:21.64  
  8 Svediani, Daniel          11 RYL-CA               1:19.32    1:21.84  
       39.26  1:21.84                                                      
  9 Urban, Arlo               12 ROSE-CA              1:21.39    1:24.83  
       37.63  1:24.83                                                      
WHT - Division  
  1 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:27.56    1:11.57  
       34.11  1:11.57                                                      
  2 Jeong, Justin             12 DRGN-CA                   NT    1:12.35  
       32.44  1:12.35                                                      
  3 Corona, Uzziel            12 VISN-CA                   NT    1:13.64  
       32.32  1:13.64                                                      
  4 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                   NT    1:19.57  
       38.67  1:19.57                                                      
  5 Vazquez, Xaiver           12 GLAD-CA                   NT    1:21.44  
       39.58  1:21.44                                                      
  6 Kim, Ryan                 11 SHRK-CA              1:26.74    1:21.91  
       40.02  1:21.91                                                      
  7 Truong, Joshua            12 CITI-CA              1:25.93    1:23.90  
       39.10  1:23.90                                                      
  8 Lin, Peter                11 UN-4-CA              1:24.81    1:24.01  
       36.10  1:24.01                                                      
  9 Cockerham, James          12 TSM-CA               1:29.38    1:24.44  
       40.39  1:24.44                                                      
 10 Feng, Gregory             12 ROSE-CA              1:29.12    1:24.97  
       40.98  1:24.97                                                      
 11 Shames, Sammy             12 SHRK-CA              1:28.12    1:25.07  
 12 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              1:31.51    1:25.61  
       41.33  1:25.61                                                      
 13 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:26.62    1:25.88  
       40.10  1:25.88                                                      
 14 Barats, David             12 TSM-CA               1:33.22    1:27.31  
       42.37  1:27.31                                                      
 15 Moore, Buzz.              11 SHRK-CA              1:34.82    1:28.09  
       38.16  1:28.09                                                      
 16 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                   NT    1:28.81  
       39.57  1:28.81                                                      
 17 Molina, Felix             11 DRGN-CA              1:33.02    1:29.25  
       40.37  1:29.25                                                      
 18 Ryan, Jack                12 TSM-CA               1:32.27    1:29.98  
       43.30  1:29.98                                                      
 19 Kim, Justin               11 ROSE-CA              1:31.35    1:30.12  
       42.60  1:30.12                                                      
 20 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               1:34.05    1:30.32  
       42.31  1:30.32                                                      
 21 Jeong, Marin              11 DRGN-CA                   NT    1:31.01  
       39.97  1:31.01                                                      
 22 Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:37.40    1:34.00  
       45.07  1:34.00                                                      
 23 Stow, Preston             11 ROSE-CA              1:34.07    1:34.84  
       44.44  1:34.84                                                      
 24 Madzar, Nicolas           12 TSM-CA               1:37.98    1:36.93  
       45.47  1:36.93                                                      
 25 Curran, Harley            11 TSM-CA                    NT    1:39.63  
       48.45  1:39.63                                                      
 26 Huang, Derek              11 CITI-CA                   NT    1:43.01  
       49.07  1:43.01                                                      
 27 Kim, Ethan                12 DRGN-CA                   NT    1:49.84  
       55.89  1:49.84                                                      
 -- Reynolds, Ian             12 RYL-CA               1:36.94         DQ  
       48.36       DQ                                                      
 -- Kisiler, Jordan           12 CITI-CA              1:34.92         DQ  
       37.49       DQ                                                      
 -- O'Rourke, Robbie          11 LASC-CA              1:36.16         DQ  
       44.43       DQ                                                      
 -- Nessel, Jackson           12 TSM-CA                    NT         DQ  
       42.25       DQ                                                      
 -- Neely, Marcus             11 TSM-CA               1:32.82         DQ  
       45.77       DQ                                                      
 -- Campos, Alexander         12 PAC-CA                    NT         DQ  
       58.84                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Theo                 12 ROSE-CA              2:32.18    2:32.81  
       32.35  1:13.70  1:58.47  2:32.81                                    
  2 Harrington, Dane          12 TSM-CA               2:43.92    2:33.00  
       32.54  1:12.18  1:59.35  2:33.00                                    
  3 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              2:34.43    2:37.56  
       33.08  1:09.26  2:03.55  2:37.56                                    
  4 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:33.58    2:37.61  
       34.01  1:19.96  2:03.86  2:37.61                                    
  5 Choi, Aaron               11 TCS-CA               2:35.76    2:37.63  
       34.79  1:15.28  2:02.72  2:37.63                                    
  6 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              2:36.89    2:40.84  
       35.86  1:18.09  2:05.83  2:40.84                                    
  7 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              2:41.96    2:46.39  
       39.23           2:11.74  2:46.39                                    
  8 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              2:45.29    2:46.97  
              1:21.94  2:12.21  2:46.97                                    
 -- Chuchen, Eames            11 TSM-CA               2:37.00         DQ  
       33.67  1:14.41  2:06.28       DQ                                    
RED - Division  
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              2:50.94    2:41.42  
       36.18  1:15.33  2:05.27  2:41.42                                    
  2 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              2:46.98    2:43.71  
       37.53  1:19.09  2:07.26  2:43.71                                    
  3 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              2:54.19    2:49.44  
       36.33  1:19.50  2:11.03  2:49.44                                    
WHT - Division  
  1 Lin, Peter                11 UN-4-CA              3:04.45    2:57.23  
       37.99  1:19.67  2:16.98  2:57.23                                    
  2 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              3:17.11    3:01.62  
       41.23  1:29.13  2:20.68  3:01.62                                    
  3 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              3:02.99    3:02.97  
       41.43  1:29.20  2:21.07  3:02.97                                    
  4 Urban, Arlo               12 ROSE-CA                   NT    3:04.34  
       43.20  1:26.13  2:20.19  3:04.34                                    
  5 Aranda, Diego             11 LMST-CA                   NT    3:08.44  
       42.43  1:30.52  2:25.09  3:08.44                                    
  6 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA              3:10.92    3:14.08  
       41.10  1:31.23  2:30.28  3:14.08                                    
  7 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                   NT    3:14.87  
       47.43  1:38.84  2:32.96  3:14.87                                    
  8 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                   NT    3:33.32  
       51.92  1:51.56  2:48.49  3:33.32                                    
 -- Hicks, Aiden              11 ZAP-CA               3:33.82         DQ  
       53.93  1:51.31  2:52.61       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vision Swim-CA  'A'                                    NT    1:51.04  
     1) Mertzel, Aiden 12               2) Mouradian, Ayk 12              
     3) Corona, Uzziel 12               4) Dansirimitri, Edward 12        
       27.20    57.53  1:24.00  1:51.04                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:07.00    2:00.02  
     1) Tsai, Otis 11                   2) Rho, Ian 12                    
     3) Lee, Theo 12                    4) Lee, Elliott 11                
       29.81  1:00.87  1:29.98  2:00.02                                    
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                        2:07.50    2:07.49  
     1) Mann, Oliver 12                 2) Paiz, De'Andre 11              
     3) hu, Henry 11                    4) Gutierrez, Dominic 11          
       29.49  1:01.31  1:36.26  2:07.49                                    
  4 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                        2:07.50    2:09.87  
     1) Redson, Elijah 11               2) O'Mara, Mark 11                
     3) Sun, Linus 12                   4) Urban, Arlo 12                 
       30.48  1:01.15  1:35.61  2:09.87                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vision Swim-CA  'A'                                    NT    2:05.76  
     1) Corona, Uzziel 12               2) Mertzel, Aiden 12              
     3) Dansirimitri, Edward 12         4) Mouradian, Ayk 12              
       33.70  1:08.14  1:21.71  2:05.76                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    2:25.31  
     1) Tsai, Otis 11                   2) Urban, Arlo 12                 
     3) Gutierrez, Dominic 11           4) Feng, Gregory 12               
       35.48  1:17.36  1:52.71  2:25.31                                    
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:26.34  
     1) O'Mara, Mark 11                 2) Lee, Elliott 11                
     3) Rho, Ian 12                     4) Kim, Justin 11                 
       34.73  1:15.00  1:52.26  2:26.34                                    
  4 Bruin Swim Club-CA  'A'                                NT    2:28.08  
     1) Cutidioc, Nicolas 11            2) Chun, Evan 12                  
     3) O'Neill, Griffin 11             4) Fields, Max 12                 
       41.49  1:23.16  2:01.08  2:28.08                                    
  5 Gladiators Swim Team-CA  'A'                           NT    2:30.82  
     1) Quevedo, Gerardo 12             2) Vazquez, Xaiver 12             
     3) Vazquez, Brainard 11            4) Bernal, Yael 12                
       46.63  1:03.08  1:28.81  2:30.82                                    
  6 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:34.05  
     1) Redson, Elijah 11               2) Paiz, De'Andre 11              
     3) hu, Henry 11                    4) Stow, Preston 11               
       33.68  1:14.11  1:26.69  2:34.05                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 13 UN-CA                  24.49      24.79  
  2 Barajas, Mykel            14 LMST-CA                24.58      25.14  
  3 Weiss, Jackson            13 ALPH-CA                25.47      25.37  
  4 Dosti, Daniel             14 ROSE-CA                26.40      25.41  
  5 Kang, Ted                 14 DRGN-CA                27.04      25.98  
  6 Nishida, Kent             13 ALPH-CA                26.87      26.00  
  7 Albertson, Kai            14 UN-3-CA                25.56      26.11  
  8 Bennett, Anthony          14 JCA-CA                 26.40      26.31  
  9 Capili, Kyle              13 CITI-CA                26.50      26.33  
 10 Larwood, Liam             13 UN-2-CA                26.08      26.35  
 11 Gao, Sean                 14 ROSE-CA                26.16      26.40  
 12 O'Sullivan, Connor        14 UN-5-CA                26.32      26.42  
 13 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA                26.80      26.64  
 14 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA                 26.16      26.66  
 15 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                26.73      26.81  
 16 Chang, Daniel             14 SHRK-CA                26.20      26.85  
 17 Daou, Kyle                13 SHRK-CA                26.38      27.17  
 18 Blank, Josh               14 VISN-CA                27.38      27.25  
 19 Powers, Hudson            13 CITI-CA                26.64      27.36  
 20 Mendez, Joshua            13 JCA-CA                 27.39      27.50  
RED - Division  
  1 Ross, Jonathan            14 ZAP-CA                 28.66      26.85  
  2 Kang, Jayden              13 DRGN-CA                27.54      27.01  
  3 Saito, Takeru             14 ROSE-CA                28.64      27.14  
  4 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA                27.84      27.66  
  5 Schneeman, Luke           13 TSM-CA                 27.89      27.93  
  6 Venegas, David            13 GLAD-CA                28.44      28.20  
  7 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA                28.80      28.27  
  8 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA                28.46      28.31  
  9 Hernandez, Max            13 LASC-CA                27.54      28.38  
 10 Drynan, Joe               13 SHRK-CA                28.08      28.39  
 11 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA                 29.39      28.50  
 12 Vargas, Luis              13 PAC-CA                 28.77      28.53  
 13 Guzman, Isac              14 LMST-CA                28.71      28.66  
 14 Humphrey, Jack            13 CITI-CA                28.56      29.02  
 15 Sarat, Elbert             14 LMST-CA                28.72      29.16  
 16 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA                 29.62      29.88  
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT      25.89  
  2 Tehrani, Aaron            13 BRSC-CA                31.24      27.73  
  3 Chu, Conner               13 LASC-CA                30.08      28.07  
  4 Malouf, Niko              13 LASC-CA                30.21      28.72  
  5 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA                30.05      29.84  
  6 Hovsepian, Pat            14 SHRK-CA                30.75      30.68  
  7 Ontiveros, Ryan           13 PVAC-CA                   NT      31.32  
  8 Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA                 30.36      31.41  
  9 Balam, Billy              13 LMST-CA                30.55      31.93  
 10 Lurie, Maxwell            13 BRSC-CA                31.26      33.34  
 11 Gonzales, Diego           13 ROSE-CA                36.17      33.87  
 12 Orozco, Nicolas           13 PAC-CA                 34.07      34.61  
 13 Martinez, Kevin           13 PAC-CA                 39.22      36.07  
 14 Barrett, Aiden            13 CITI-CA                   NT      38.19  
 15 Munoz, Gabriel            13 JCA-CA                    NT      41.27  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 13 UN-CA                  54.10      54.64  
       26.33    54.64                                                      
  2 Albertson, Kai            14 UN-3-CA                57.02      55.46  
       26.60    55.46                                                      
  3 Chang, Daniel             14 SHRK-CA                56.21      55.61  
       26.70    55.61                                                      
  4 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA                55.92      55.90  
       26.73    55.90                                                      
  5 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA                57.29      56.51  
       27.20    56.51                                                      
  6 Weiss, Jackson            13 ALPH-CA                56.50      56.83  
       27.08    56.83                                                      
  7 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA                 57.85      56.84  
       27.59    56.84                                                      
  8 Shindich, Nathan          13 SHRK-CA                56.38      56.87  
       27.53    56.87                                                      
  9 West, Ian                 14 ROSE-CA                56.97      56.92  
       27.51    56.92                                                      
 10 Nishida, Kent             13 ALPH-CA                58.59      56.94  
       27.09    56.94                                                      
 11 Larwood, Liam             13 UN-2-CA                58.32      57.01  
       27.15    57.01                                                      
 12 O'Sullivan, Connor        14 UN-5-CA                56.29      57.37  
       27.57    57.37                                                      
 13 Lee, Ian                  13 SHRK-CA                57.74      57.41  
       27.99    57.41                                                      
 14 Azarian, Steven           13 LASC-CA                57.63      57.51  
       27.68    57.51                                                      
 15 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                56.84      57.61  
       27.62    57.61                                                      
 16 Capili, Kyle              13 CITI-CA                59.10      57.88  
       27.98    57.88                                                      
 17 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA                58.51      58.24  
       27.93    58.24                                                      
 18 Dawson, Jack              14 TSM-CA                 56.86      58.27  
       28.18    58.27                                                      
 19 Saito, Takeru             14 ROSE-CA                58.30      59.15  
       29.03    59.15                                                      
 20 Morse, Austin             13 CITI-CA                58.97      59.93  
       28.74    59.93                                                      
 21 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA                59.14      59.95  
       29.09    59.95                                                      
 22 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA                59.22    1:00.59  
       29.24  1:00.59                                                      
 23 Daou, Kyle                13 SHRK-CA                59.60    1:00.91  
       29.56  1:00.91                                                      
 24 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA                59.33    1:01.00  
       28.54  1:01.00                                                      
 25 Blank, Josh               14 VISN-CA                59.00    1:01.87  
       29.73  1:01.87                                                      
 26 Powers, Hudson            13 CITI-CA                58.82    1:01.94  
       29.13  1:01.94                                                      
 27 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA                58.92    1:02.61  
       30.09  1:02.61                                                      
RED - Division  
  1 Kang, Ted                 14 DRGN-CA              1:00.67      58.59  
       27.72    58.59                                                      
  2 Bennett, Anthony          14 JCA-CA               1:00.39    1:00.63  
       28.78  1:00.63                                                      
  3 Yugay, Klim               13 HOLY-CA              1:00.92    1:00.67  
       29.42  1:00.67                                                      
  4 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA              1:04.27    1:00.81  
       29.41  1:00.81                                                      
  5 Mendez, Joshua            13 JCA-CA               1:00.70    1:01.07  
       29.65  1:01.07                                                      
  6 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              1:00.35    1:01.20  
       29.91  1:01.20                                                      
  7 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              1:00.56    1:01.60  
       29.51  1:01.60                                                      
  8 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              1:01.10    1:01.74  
       30.20  1:01.74                                                      
  9 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:01.39    1:02.15  
       29.80  1:02.15                                                      
 10 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:03.49    1:02.49  
       29.60  1:02.49                                                      
 11 Gloginic, Igor            13 SHRK-CA              1:01.08    1:03.10  
       30.23  1:03.10                                                      
 12 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              1:01.88    1:03.12  
       30.04  1:03.12                                                      
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT      57.51  
       27.22    57.51                                                      
  2 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:06.75    1:01.91  
       29.98  1:01.91                                                      
  3 Malouf, Niko              13 LASC-CA              1:06.48    1:03.14  
       31.01  1:03.14                                                      
  4 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              1:06.65    1:03.30  
       30.31  1:03.30                                                      
  5 Paganelli, Antonio        14 CITI-CA              1:05.30    1:04.34  
       31.17  1:04.34                                                      
  6 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:05.26    1:04.57  
       30.48  1:04.57                                                      
  7 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:06.25    1:06.56  
       30.88  1:06.56                                                      
  8 Curran, Dean              13 TSM-CA               1:08.38    1:07.88  
       33.33  1:07.88                                                      
  9 Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA               1:07.99    1:08.15  
       32.63  1:08.15                                                      
 10 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              1:07.35    1:08.88  
       33.06  1:08.88                                                      
 11 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA              1:05.31    1:09.68  
       32.83  1:09.68                                                      
 12 Balam, Billy              13 LMST-CA              1:09.37    1:10.03  
       32.73  1:10.03                                                      
 13 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:09.91    1:11.71  
       33.15  1:11.71                                                      
 14 Flores, Jesus             13 SGAC-CA              1:16.60    1:13.71  
       34.19  1:13.71                                                      
 15 Gonzales, Diego           13 ROSE-CA              1:14.47    1:16.57  
       35.67  1:16.57                                                      
 16 Orozco, Nicolas           13 PAC-CA               1:15.84    1:19.49  
       38.11  1:19.49                                                      
 17 Martinez, Kevin           13 PAC-CA                    NT    1:30.33  
       44.28  1:30.33                                                      
 -- Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA              1:16.63         DQ  
       35.63       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Albertson, Kai            14 UN-3-CA              2:01.04    2:01.02  
       27.51    58.66  1:30.23  2:01.02                                    
  2 Gao, Sean                 14 ROSE-CA              2:01.36    2:01.43  
       27.45    57.73  1:29.35  2:01.43                                    
  3 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              2:03.27    2:01.92  
       28.06    58.56  1:30.47  2:01.92                                    
  4 Azarian, Steven           13 LASC-CA              2:05.75    2:02.43  
       29.01  1:00.39  1:32.28  2:02.43                                    
  5 Maples, Will              14 SHRK-CA              2:04.54    2:02.72  
       27.98    58.63  1:30.33  2:02.72                                    
  6 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:03.86    2:02.90  
       28.77  1:00.23  1:32.47  2:02.90                                    
  7 Choe, Andrew              14 ROSE-CA              2:06.60    2:03.95  
       28.85    59.69  1:31.12  2:03.95                                    
  8 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              2:07.47    2:04.03  
       29.47  1:00.66  1:32.62  2:04.03                                    
  9 Morse, Austin             13 CITI-CA              2:04.72    2:07.57  
       29.34  1:01.37  1:34.33  2:07.57                                    
 10 Gloginic, Igor            13 SHRK-CA              2:07.64    2:09.28  
       29.43  1:01.77  1:35.49  2:09.28                                    
 11 Villanueva, Christian     13 ROSE-CA              2:10.85    2:09.67  
       30.96  1:04.22  1:37.61  2:09.67                                    
 12 Dosti, Daniel             14 ROSE-CA              2:08.06    2:09.83  
       29.03  1:01.44  1:35.85  2:09.83                                    
 13 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              2:09.95    2:10.36  
       30.66  1:04.54  1:38.39  2:10.36                                    
 14 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               2:07.41    2:17.16  
       29.99  1:04.50  1:40.87  2:17.16                                    
RED - Division  
  1 Ross, Jonathan            14 ZAP-CA               2:20.95    2:03.00  
       28.03    59.48  1:31.66  2:03.00                                    
  2 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA              2:14.49    2:03.31  
       27.92    58.63  1:31.04  2:03.31                                    
  3 Capili, Kyle              13 CITI-CA              2:12.20    2:07.37  
       29.68  1:02.37  1:35.15  2:07.37                                    
  4 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA               2:21.01    2:09.18  
       29.56  1:02.62  1:36.71  2:09.18                                    
  5 Kang, Ted                 14 DRGN-CA              2:20.13    2:10.19  
       29.24  1:01.32  1:35.75  2:10.19                                    
  6 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:15.91    2:11.37  
       29.59  1:02.76  1:37.40  2:11.37                                    
  7 Humphrey, Jack            13 CITI-CA              2:14.18    2:13.24  
       31.18  1:05.63  1:39.79  2:13.24                                    
  8 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA              2:13.87    2:13.58  
       29.88  1:03.56  1:39.39  2:13.58                                    
  9 Bennett, Anthony          14 JCA-CA               2:20.30    2:14.88  
       29.27  1:02.84  1:39.82  2:14.88                                    
 10 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              2:19.79    2:15.62  
       31.37  1:06.38  1:41.26  2:15.62                                    
 11 Chu, Conner               13 LASC-CA              2:17.03    2:19.01  
       31.47  1:06.82  1:43.31  2:19.01                                    
 12 Venegas, David            13 GLAD-CA              2:20.95    2:20.67  
       30.88  1:05.57  1:42.98  2:20.67                                    
 13 Daou, Kyle                13 SHRK-CA              2:16.45    2:21.96  
       31.12  1:09.15  1:46.20  2:21.96                                    
 14 Chandrasekaran, Ashwin    14 ZAP-CA               2:22.03    2:22.04  
       32.37  1:08.12  1:45.31  2:22.04                                    
 15 Tehrani, Aaron            13 BRSC-CA              2:19.25    2:23.89  
              1:06.72  2:23.89                                             
 16 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              2:20.96    2:24.05  
       32.38  1:08.39  1:46.40  2:24.05                                    
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT    2:15.20  
       30.56  1:04.87  1:40.41  2:15.20                                    
  2 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA              2:23.93    2:17.76  
       31.40  1:06.44  1:42.64  2:17.76                                    
  3 Vargas, Luis              13 PAC-CA               2:29.37    2:24.46  
       32.15  1:09.59  1:48.59  2:24.46                                    
  4 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              2:37.46    2:27.28  
       34.53  1:12.39  1:51.75  2:27.28                                    
  5 Marotian, Mike            13 DRGN-CA              2:24.50    2:29.20  
       32.78  1:10.70  1:50.05  2:29.20                                    
  6 Rivas, Max                14 SGAC-CA              2:36.73    2:32.46  
       33.45  1:12.33  1:54.07  2:32.46                                    
  7 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              2:24.59    2:32.48  
              1:11.13  1:52.15  2:32.48                                    
  8 Hassan, Buddy             13 CITI-CA              2:35.29    2:34.17  
       34.24  1:14.48  1:54.10  2:34.17                                    
  9 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              2:43.16    2:36.29  
       35.07  2:36.29                                                      
 10 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA              2:46.22    2:38.97  
       35.26  1:15.48  1:57.81  2:38.97                                    
 11 Gonzales, Diego           13 ROSE-CA              2:45.78    2:44.84  
       35.52  1:16.07  2:01.34  2:44.84                                    
 12 Orozco, Nicolas           13 PAC-CA               2:47.97    2:48.90  
       38.44  1:21.99  2:05.84  2:48.90                                    
 13 Barrett, Aiden            13 CITI-CA                   NT    2:55.61  
       39.84  1:23.91  2:09.97  2:55.61                                    
 -- Munoz, Gabriel            13 JCA-CA                    NT         DQ  
       43.55  1:35.92       DQ                                             
 -- Martinez, Kevin           13 PAC-CA                    NT         DQ  
              1:23.95  2:23.80       DQ                                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              5:15.79    5:24.92  
       29.50  1:01.67  1:34.85  2:07.95  2:41.40  3:14.88  3:48.26  4:21.55
     4:54.23  5:24.92                                                      
  2 Blank, Josh               14 VISN-CA              5:35.95    5:31.32  
       29.12  1:02.07  1:36.27  2:10.40  2:44.66  3:18.49  3:53.11  4:26.69
     5:00.10  5:31.32                                                      
  3 Kim, Kyle                 13 UN-CA                5:32.47    5:33.74  
       28.38    59.72  1:31.99  2:06.20  2:41.11  3:15.97  3:50.63  4:25.46
     5:00.39  5:33.74                                                      
  4 Choe, Andrew              14 ROSE-CA              5:37.46    5:34.07  
       29.97  1:02.85  1:36.75  2:10.54  2:44.49  3:18.08  3:51.95  4:26.19
     5:00.79  5:34.07                                                      
  5 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              5:47.43    5:35.11  
       30.29  1:03.69  1:38.11  2:11.53  2:45.78  3:19.96  3:54.44  4:28.57
     5:02.33  5:35.11                                                      
  6 West, Ian                 14 ROSE-CA              5:41.06    5:38.36  
       30.39  1:04.22  1:37.51  2:12.28  2:46.84  3:21.15  3:56.31  4:32.14
     5:06.92  5:38.36                                                      
  7 Gloginic, Igor            13 SHRK-CA              5:39.65    5:39.38  
       30.60  1:03.13  1:37.12  2:11.05  2:45.19  3:19.65  3:54.55  4:29.26
     5:04.78  5:39.38                                                      
  8 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              5:28.20    5:40.87  
       28.63  1:01.23  1:36.06  2:10.95  2:45.95  3:20.76  3:55.25  4:30.53
     5:06.34  5:40.87                                                      
  9 St Clair, Jake            14 ROSE-CA              5:48.47    5:44.97  
       30.44  1:03.93  1:37.65  2:11.91  2:46.10  3:21.33  3:57.41  4:33.81
     5:09.54  5:44.97                                                      
 10 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              5:42.98    5:45.71  
       32.52  1:07.10  1:42.71  2:18.01  2:52.09  3:27.26  4:02.02  4:36.53
     5:12.44  5:45.71                                                      
 11 O'Sullivan, Connor        14 UN-5-CA              5:33.87    5:49.83  
       30.98  1:04.55  1:38.69  2:13.86  2:50.07  3:25.74  4:02.28  4:38.50
     5:14.46  5:49.83                                                      
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA               6:00.70    5:45.13  
       32.51  1:07.26  1:41.92  2:17.27  2:52.15  3:27.59  4:02.19  4:37.37
     5:12.17  5:45.13                                                      
  2 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              5:52.73    5:51.74  
       32.07  1:06.70  1:42.56  2:18.04  2:53.85  3:29.59  4:05.87  4:42.29
     5:17.77  5:51.74                                                      
  3 Humphrey, Jack            13 CITI-CA              5:52.67    5:56.92  
       32.30  1:08.00  1:44.72  2:21.35  2:57.63  3:34.45  4:10.51  4:46.67
     5:22.57  5:56.92                                                      
  4 Chandrasekaran, Ashwin    14 ZAP-CA               6:18.97    6:10.00  
       32.15  1:08.48  1:46.07  2:23.84  3:01.96  3:39.64  4:17.91  4:56.05
     5:33.93  6:10.00                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 13 UN-CA                  57.33      58.74  
       28.15    58.74                                                      
  2 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:07.38    1:03.24  
       30.85  1:03.24                                                      
  3 Chang, Daniel             14 SHRK-CA              1:05.29    1:03.99  
       31.46  1:03.99                                                      
  4 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              1:05.41    1:04.54  
       31.54  1:04.54                                                      
  5 Nishida, Kent             13 ALPH-CA              1:07.92    1:05.25  
       31.26  1:05.25                                                      
  6 Gao, Sean                 14 ROSE-CA              1:05.49    1:05.37  
       32.36  1:05.37                                                      
  7 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA              1:06.89    1:05.69  
       31.91  1:05.69                                                      
  8 Azarian, Steven           13 LASC-CA              1:09.36    1:06.23  
       32.11  1:06.23                                                      
  9 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA              1:06.46    1:06.33  
       32.28  1:06.33                                                      
 10 Blank, Josh               14 VISN-CA              1:06.27    1:07.05  
       32.03  1:07.05                                                      
 11 St Clair, Jake            14 ROSE-CA              1:05.89    1:07.15  
       32.73  1:07.15                                                      
 12 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:06.91    1:07.53  
       32.56  1:07.53                                                      
 13 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:08.20    1:08.00  
       32.98  1:08.00                                                      
 14 Powers, Hudson            13 CITI-CA              1:07.65    1:08.67  
       33.02  1:08.67                                                      
 15 Larwood, Liam             13 UN-2-CA              1:09.41    1:08.86  
       33.48  1:08.86                                                      
 16 Gloginic, Igor            13 SHRK-CA              1:08.94    1:08.89  
       33.99  1:08.89                                                      
 17 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              1:08.64    1:09.20  
       34.13  1:09.20                                                      
 18 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:10.07    1:09.30  
       33.23  1:09.30                                                      
 19 Morse, Austin             13 CITI-CA              1:09.99    1:09.77  
       34.46  1:09.77                                                      
 20 Mendez, Joshua            13 JCA-CA               1:11.17    1:12.32  
       35.74  1:12.32                                                      
 21 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA              1:09.78    1:13.91  
       34.94  1:13.91                                                      
RED - Division  
  1 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              1:13.64    1:06.00  
       32.11  1:06.00                                                      
  2 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:13.70    1:14.49  
       36.43  1:14.49                                                      
  3 Chu, Conner               13 LASC-CA              1:14.95    1:15.39  
       36.96  1:15.39                                                      
  4 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              1:15.02    1:21.71  
       40.03  1:21.71                                                      
 -- Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA               1:15.01         DQ  
       35.82       DQ                                                      
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT    1:10.32  
       33.81  1:10.32                                                      
  2 Ross, Jonathan            14 ZAP-CA                    NT    1:15.06  
       36.65  1:15.06                                                      
  3 Malouf, Niko              13 LASC-CA              1:19.52    1:15.14  
       37.21  1:15.14                                                      
  4 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               1:20.29    1:16.11  
       37.52  1:16.11                                                      
  5 Bennett, Anthony          14 JCA-CA               1:18.98    1:16.47  
       37.29  1:16.47                                                      
  6 Hovsepian, Pat            14 SHRK-CA              1:20.82    1:16.76  
       37.13  1:16.76                                                      
  7 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:18.83    1:17.25  
       37.66  1:17.25                                                      
  8 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA              1:19.14    1:17.99  
       38.69  1:17.99                                                      
  9 Marotian, Mike            13 DRGN-CA              1:18.72    1:18.70  
       37.54  1:18.70                                                      
 10 Hassan, Buddy             13 CITI-CA              1:20.26    1:20.28  
       38.36  1:20.28                                                      
 11 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:21.00    1:20.57  
       40.43  1:20.57                                                      
 12 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:19.41    1:21.05  
       40.17  1:21.05                                                      
 13 Tehrani, Aaron            13 BRSC-CA              1:33.79    1:21.77  
 14 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA                   NT    1:23.44  
       40.53  1:23.44                                                      
 15 Orozco, Nicolas           13 PAC-CA               1:26.33    1:24.76  
       41.42  1:24.76                                                      
 16 Balam, Billy              13 LMST-CA              1:24.86    1:25.32  
       41.85  1:25.32                                                      
 17 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              1:20.90    1:27.70  
       41.89  1:27.70                                                      
 18 Rivas, Max                14 SGAC-CA              1:28.02    1:28.13  
 19 Lurie, Maxwell            13 BRSC-CA              1:27.67    1:28.15  
       42.45  1:28.15                                                      
 20 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              1:22.95    1:30.04  
 21 Gonzales, Diego           13 ROSE-CA              1:25.61    1:32.82  
       44.89  1:32.82                                                      
 22 Barrett, Aiden            13 CITI-CA                   NT    1:40.46  
       47.30  1:40.46                                                      
 23 Martinez, Kevin           13 PAC-CA                    NT    1:52.14  
       51.79  1:52.14                                                      
 24 Munoz, Gabriel            13 JCA-CA                    NT    1:54.61  
       55.09  1:54.61                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 13 UN-CA                2:08.89    2:11.25  
       29.61  1:02.74  1:37.51  2:11.25                                    
  2 Redon, Augustin           14 TSM-CA               2:25.53    2:19.73  
       33.73  1:08.04  1:43.94  2:19.73                                    
  3 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               2:26.53    2:20.15  
       34.07  1:09.88  1:45.72  2:20.15                                    
  4 Capili, Kyle              13 CITI-CA              2:23.56    2:20.42  
       33.25  1:09.47  1:45.09  2:20.42                                    
  5 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              2:26.20    2:20.94  
       33.24  1:09.56  1:46.08  2:20.94                                    
  6 Azarian, Steven           13 LASC-CA              2:26.30    2:21.11  
       33.93  1:10.19  1:46.44  2:21.11                                    
  7 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:24.37    2:22.75  
       33.48  1:09.11  1:45.64  2:22.75                                    
  8 Downs, Pierce             13 LASC-CA              2:27.56    2:22.85  
       34.29  1:11.51  1:48.19  2:22.85                                    
  9 Shindich, Nathan          13 SHRK-CA              2:25.49    2:23.07  
       33.14  1:09.45  1:46.63  2:23.07                                    
 10 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:30.03    2:24.97  
       34.16  1:10.77  1:48.95  2:24.97                                    
 11 Powers, Hudson            13 CITI-CA              2:28.60    2:25.72  
       34.81  1:12.51  1:49.92  2:25.72                                    
 12 Blank, Josh               14 VISN-CA              2:31.66    2:27.51  
       33.03  1:10.23  1:50.55  2:27.51                                    
 13 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              2:27.95    2:28.56  
       36.12  1:14.02  1:51.42  2:28.56                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Kyle                 13 UN-CA                1:07.00    1:08.17  
       32.69  1:08.17                                                      
  2 Downs, Pierce             13 LASC-CA              1:15.09    1:12.59  
       34.77  1:12.59                                                      
  3 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               1:08.78    1:12.74  
       34.50  1:12.74                                                      
  4 West, Ian                 14 ROSE-CA              1:15.49    1:13.07  
       34.34  1:13.07                                                      
  5 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              1:12.50    1:13.08  
       34.64  1:13.08                                                      
  6 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              1:13.45    1:13.53  
       34.91  1:13.53                                                      
  7 O'Sullivan, Connor        14 UN-5-CA              1:15.43    1:13.69  
       35.02  1:13.69                                                      
  8 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              1:14.56    1:14.87  
       34.92  1:14.87                                                      
  9 Dawson, Jack              14 TSM-CA               1:15.51    1:15.34  
       36.48  1:15.34                                                      
 10 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:16.69    1:15.68  
       36.20  1:15.68                                                      
 11 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:17.96    1:15.93  
       35.55  1:15.93                                                      
 12 Kang, Ted                 14 DRGN-CA              1:14.81    1:15.98  
       36.07  1:15.98                                                      
 13 Nishida, Kent             13 ALPH-CA              1:14.82    1:16.71  
       35.73  1:16.71                                                      
 14 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA              1:18.34    1:16.78  
       37.40  1:16.78                                                      
 15 Daou, Kyle                13 SHRK-CA              1:16.29    1:17.09  
       35.47  1:17.09                                                      
 16 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA              1:14.20    1:17.86  
       36.34  1:17.86                                                      
 17 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              1:15.67    1:18.19  
       37.30  1:18.19                                                      
 18 Bennett, Anthony          14 JCA-CA               1:15.37    1:19.15  
       36.57  1:19.15                                                      
RED - Division  
  1 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:23.76    1:15.25  
       35.47  1:15.25                                                      
  2 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA               1:24.02    1:20.16  
       37.89  1:20.16                                                      
  3 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:19.94    1:21.30  
       38.26  1:21.30                                                      
  4 Mendez, Joshua            13 JCA-CA               1:20.54    1:22.45  
       39.44  1:22.45                                                      
  5 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              1:26.15    1:22.73  
       38.76  1:22.73                                                      
  6 Powers, Hudson            13 CITI-CA              1:24.03    1:23.90  
       38.94  1:23.90                                                      
  7 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:22.29    1:23.99  
       39.29  1:23.99                                                      
  8 Shindich, Nathan          13 SHRK-CA              1:20.67    1:24.81  
       40.58  1:24.81                                                      
  9 Redon, Augustin           14 TSM-CA               1:25.44    1:25.03  
       40.27  1:25.03                                                      
 10 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              1:21.07    1:25.55  
       39.42  1:25.55                                                      
 11 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              1:25.59    1:27.40  
       41.39  1:27.40                                                      
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT    1:13.11  
       34.61  1:13.11                                                      
  2 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA              1:47.13    1:15.32  
       35.37  1:15.32                                                      
  3 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:36.91    1:24.04  
       39.54  1:24.04                                                      
  4 Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA               1:28.41    1:25.14  
       40.78  1:25.14                                                      
  5 Curran, Dean              13 TSM-CA               1:26.37    1:26.93  
       41.04  1:26.93                                                      
  6 Keller, Flynn             14 BRSC-CA              1:32.23    1:27.37  
       41.52  1:27.37                                                      
  7 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA              1:28.64    1:28.23  
       41.53  1:28.23                                                      
  8 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:38.81    1:28.79  
       42.29  1:28.79                                                      
  9 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              1:36.21    1:29.28  
       41.92  1:29.28                                                      
 10 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA              1:33.18    1:30.50  
       44.76  1:30.50                                                      
 11 Malouf, Niko              13 LASC-CA              1:48.18    1:31.30  
       44.11  1:31.30                                                      
 12 Paganelli, Antonio        14 CITI-CA              1:31.50    1:31.61  
       43.82  1:31.61                                                      
 13 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:31.75    1:32.92  
       44.53  1:32.92                                                      
 14 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:32.55    1:33.85  
       45.53  1:33.85                                                      
 15 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:33.85    1:34.41  
       46.05  1:34.41                                                      
 16 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA              1:32.55    1:34.53  
       43.61  1:34.53                                                      
 17 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              1:32.81    1:39.90  
       46.83  1:39.90                                                      
 18 Flores, Jesus             13 SGAC-CA              1:46.46    1:39.92  
       46.28  1:39.92                                                      
 19 Balam, Billy              13 LMST-CA              1:36.28    1:41.49  
       48.84  1:41.49                                                      
 20 Gonzales, Diego           13 ROSE-CA              1:41.57    1:47.59  
       51.03  1:47.59                                                      
 -- Orozco, Nicolas           13 PAC-CA               1:45.97         DQ  
       53.56       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              2:50.80    2:30.82  
       33.48  1:12.01  1:52.18  2:30.82                                    
  2 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               2:34.64    2:34.01  
       34.23  1:14.76  1:54.46  2:34.01                                    
  3 O'Sullivan, Connor        14 UN-5-CA              2:38.35    2:34.62  
       35.44  1:14.61  1:55.02  2:34.62                                    
  4 Dosti, Daniel             14 ROSE-CA              2:45.34    2:34.75  
       35.81  1:15.92  1:55.17  2:34.75                                    
  5 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              2:40.58    2:35.69  
       35.91  1:16.50  1:55.85  2:35.69                                    
  6 Villanueva, Christian     13 ROSE-CA              2:39.47    2:37.38  
       36.23  1:15.84  1:56.84  2:37.38                                    
  7 Downs, Pierce             13 LASC-CA              2:43.96    2:40.30  
       36.58  1:18.83  2:01.09  2:40.30                                    
  7 Choe, Andrew              14 ROSE-CA              2:42.43    2:40.30  
       35.36  1:16.06  1:58.32  2:40.30                                    
  9 Wang, Ethan               13 LASC-CA              2:48.18    2:42.58  
       37.68  1:18.83  2:00.91  2:42.58                                    
 10 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              2:39.90    2:44.68  
       36.53  1:17.28  1:59.84  2:44.68                                    
 11 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:43.64    2:50.16  
       38.18  1:22.44  2:06.60  2:50.16                                    
 12 Daou, Kyle                13 SHRK-CA              2:50.80    2:55.86  
       38.40  1:23.91  2:11.37  2:55.86                                    
 13 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              2:49.55    2:56.17  
       39.11  1:23.55  2:09.60  2:56.17                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              1:04.21    1:02.19  
       29.34  1:02.19                                                      
  2 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA              1:03.49    1:02.79  
       29.30  1:02.79                                                      
  3 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:07.21    1:02.81  
       29.52  1:02.81                                                      
  4 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA              1:02.96    1:03.44  
       29.48  1:03.44                                                      
  5 Downs, Pierce             13 LASC-CA              1:06.56    1:04.08  
       29.95  1:04.08                                                      
  6 Maples, Will              14 SHRK-CA              1:03.89    1:04.37  
       30.09  1:04.37                                                      
  7 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA              1:06.38    1:05.01  
       30.36  1:05.01                                                      
  8 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              1:02.01    1:05.58  
       29.91  1:05.58                                                      
  9 Azarian, Steven           13 LASC-CA              1:04.26    1:05.68  
       30.48  1:05.68                                                      
 10 Morse, Austin             13 CITI-CA              1:05.70    1:06.01  
       30.82  1:06.01                                                      
 11 Mendez, Joshua            13 JCA-CA               1:06.46    1:06.03  
       31.25  1:06.03                                                      
 12 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               1:06.51    1:06.48  
       30.91  1:06.48                                                      
 13 Larwood, Liam             13 UN-2-CA              1:07.12    1:07.58  
       31.56  1:07.58                                                      
 14 Powers, Hudson            13 CITI-CA              1:06.79    1:10.43  
       32.48  1:10.43                                                      
RED - Division  
  1 West, Ian                 14 ROSE-CA              1:07.99    1:04.53  
       29.80  1:04.53                                                      
  2 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:09.30    1:06.37  
       30.33  1:06.37                                                      
  3 Chang, Daniel             14 SHRK-CA              1:10.99    1:08.72  
       31.46  1:08.72                                                      
  4 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              1:09.86    1:09.49  
       32.13  1:09.49                                                      
  5 Villanueva, Christian     13 ROSE-CA              1:08.31    1:10.20  
       33.55  1:10.20                                                      
  6 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:13.54    1:10.65  
       32.81  1:10.65                                                      
  7 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              1:08.26    1:11.38  
       33.26  1:11.38                                                      
  8 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:13.18    1:13.23  
       32.84  1:13.23                                                      
  9 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              1:13.75    1:13.51  
       34.90  1:13.51                                                      
 10 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              1:10.77    1:13.74  
       33.58  1:13.74                                                      
 11 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              1:11.21    1:13.88  
       34.02  1:13.88                                                      
WHT - Division  
  1 Kang, Jayden              13 DRGN-CA                   NT    1:06.81  
       31.51  1:06.81                                                      
  2 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:17.45    1:12.70  
       34.28  1:12.70                                                      
  3 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              1:15.00    1:14.74  
       34.53  1:14.74                                                      
  4 Malouf, Niko              13 LASC-CA              1:16.20    1:15.49  
       36.70  1:15.49                                                      
  5 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:24.11    1:17.86  
       34.94  1:17.86                                                      
  6 Balam, Billy              13 LMST-CA              1:16.37    1:19.12  
       36.35  1:19.12                                                      
  7 Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA               1:20.13    1:21.06  
       37.47  1:21.06                                                      
  8 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:19.39    1:22.42  
       37.32  1:22.42                                                      
  9 Ontiveros, Ryan           13 PVAC-CA                   NT    1:23.03  
       37.44  1:23.03                                                      
 10 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA              1:29.60    1:24.70  
       39.00  1:24.70                                                      
 11 Hassan, Buddy             13 CITI-CA              1:29.68    1:28.70  
       39.59  1:28.70                                                      
 12 Rivas, Max                14 SGAC-CA                   NT    1:28.79  
       40.20  1:28.79                                                      
 13 Lurie, Maxwell            13 BRSC-CA              1:34.50    1:37.52  
       43.74  1:37.52                                                      
 14 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              1:33.95    1:37.60  
       42.79  1:37.60                                                      
 15 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              1:29.32    1:42.27  
       42.59  1:42.27                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yugay, Klim               13 HOLY-CA              2:31.95    2:26.77  
       33.08  1:10.50  1:49.23  2:26.77                                    
  2 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              2:29.09    2:28.97  
       33.45  1:10.89  1:50.53  2:28.97                                    
  3 Morse, Austin             13 CITI-CA              2:31.85    2:31.00  
       32.39  1:11.27  1:50.92  2:31.00                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St Clair, Jake            14 ROSE-CA              2:22.07    2:16.93  
       29.69  1:04.90  1:44.53  2:16.93                                    
  2 Wang, Ethan               13 LASC-CA              2:20.16    2:17.48  
       29.84  1:04.99  1:46.63  2:17.48                                    
  3 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              2:22.31    2:18.16  
       29.81  1:05.88  1:46.10  2:18.16                                    
  4 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              2:16.89    2:18.36  
       30.34  1:06.91  1:46.41  2:18.36                                    
  5 Nishida, Kent             13 ALPH-CA              2:18.21    2:18.76  
       29.84  1:05.35  1:46.68  2:18.76                                    
  6 Ortega, Maaso             14 ROSE-CA              2:19.59    2:19.16  
       29.39  1:06.02  1:47.96  2:19.16                                    
  7 West, Ian                 14 ROSE-CA              2:21.49    2:19.75  
       30.28  1:07.21  1:47.90  2:19.75                                    
  8 Downs, Pierce             13 LASC-CA              2:22.83    2:20.99  
       30.74  1:08.45  1:50.23  2:20.99                                    
  9 Chang, Daniel             14 SHRK-CA              2:23.19    2:21.90  
       31.45  1:05.87  1:49.31  2:21.90                                    
 10 Dawson, Jack              14 TSM-CA               2:19.98    2:22.44  
       32.52  1:08.11  1:50.82  2:22.44                                    
 11 Morse, Austin             13 CITI-CA              2:18.20    2:23.11  
       30.77  1:08.79  1:49.90  2:23.11                                    
 12 Kim, Andrew DongHoon      13 SHRK-CA              2:26.63    2:24.01  
       30.10  1:06.29  1:49.99  2:24.01                                    
 13 Capili, Kyle              13 CITI-CA              2:21.33    2:24.77  
       30.59  1:06.44  1:51.51  2:24.77                                    
 14 Azarian, Steven           13 LASC-CA              2:28.04    2:25.20  
       32.48  1:10.07  1:55.02  2:25.20                                    
 15 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              2:24.60    2:25.68  
       34.28  1:12.65  1:53.64  2:25.68                                    
 16 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              2:27.89    2:28.74  
       31.72  1:10.37  1:55.18  2:28.74                                    
 17 Colomer, Maxwell          13 CITI-CA              2:28.96    2:29.86  
       34.16  1:11.36  1:56.31  2:29.86                                    
 18 Shindich, Sam             13 SHRK-CA              2:26.93    2:31.58  
       31.68  1:11.34  2:00.99  2:31.58                                    
RED - Division  
  1 Mendez, Joshua            13 JCA-CA               2:30.02    2:25.63  
       29.79  1:07.39  1:52.42  2:25.63                                    
  2 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:33.03    2:28.69  
       31.72  1:08.17  1:54.93  2:28.69                                    
  3 Jimenez, Rylan            14 SGAC-CA              2:29.07    2:30.94  
       29.03  1:09.30  1:56.02  2:30.94                                    
  4 Gloginic, Igor            13 SHRK-CA              2:29.03    2:31.41  
       34.08  1:11.38  1:57.63  2:31.41                                    
  5 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              2:40.09    2:33.06  
       34.90  1:13.01  1:56.11  2:33.06                                    
  6 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              2:32.62    2:34.15  
       31.96  1:12.57  2:00.18  2:34.15                                    
  7 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              2:39.90    2:35.38  
       32.75  1:11.27  1:58.98  2:35.38                                    
  8 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              2:35.25    2:36.04  
       33.80  1:12.96  2:03.49  2:36.04                                    
  9 Rivera Nunez, Paolo       14 JCA-CA               2:41.42    2:39.65  
       36.04  1:16.32  2:02.53  2:39.65                                    
 -- Bennett, Anthony          14 JCA-CA               2:41.99         DQ  
       32.87  1:13.77  1:58.17       DQ                                    
WHT - Division  
  1 Todod, Tulga              13 SHRK-CA                   NT    2:29.99  
       32.90  1:10.34  1:52.57  2:29.99                                    
  2 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA                   NT    2:34.57  
       35.90  1:12.25  2:00.20  2:34.57                                    
  3 Guzman, Isac              14 LMST-CA              2:44.65    2:40.82  
       35.14  1:18.41  2:07.04  2:40.82                                    
  4 Malouf, Niko              13 LASC-CA              2:46.27    2:41.19  
       35.96  1:16.89  2:07.20  2:41.19                                    
  5 Curran, Dean              13 TSM-CA               2:42.90    2:41.21  
       39.24  1:19.65  2:05.92  2:41.21                                    
  6 Paganelli, Antonio        14 CITI-CA              2:42.76    2:41.58  
       35.63  1:17.08  2:05.78  2:41.58                                    
  7 Gibalevich, Camryn        13 LASC-CA              2:44.69    2:42.88  
       35.39  1:18.34  2:07.49  2:42.88                                    
  8 Venegas, David            13 GLAD-CA                   NT    2:45.79  
       34.24  1:17.79  2:08.00  2:45.79                                    
  9 Vargas, Luis              13 PAC-CA                    NT    2:46.45  
       34.11  1:15.94  2:09.73  2:46.45                                    
 10 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              2:49.02    2:50.11  
       36.88  1:19.20  2:13.45  2:50.11                                    
 11 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              3:02.57    2:55.27  
       40.16  1:27.08  2:19.21  2:55.27                                    
 12 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA              2:44.84    2:55.36  
       38.28  1:25.14  2:18.20  2:55.36                                    
 13 Boulanger, Jacob          13 ROSE-CA              2:58.45    2:57.79  
       38.90  1:25.77  2:16.29  2:57.79                                    
 14 Castro, Richard           13 LMST-CA              2:57.90    2:59.28  
       38.33  1:24.74  2:19.01  2:59.28                                    
 15 Flores, Jesus             13 SGAC-CA                   NT    2:59.48  
       36.79  1:22.86  2:17.17  2:59.48                                    
 16 Balam, Billy              13 LMST-CA              3:07.63    3:02.31  
       36.75  1:22.79  2:21.57  3:02.31                                    
 17 Keller, Flynn             14 BRSC-CA                   NT    3:04.16  
       42.23  1:32.71  2:22.24  3:04.16                                    
 -- Gonzales, Diego           13 ROSE-CA              3:09.03         DQ  
       45.27  1:29.68  2:28.76       DQ                                    
 -- Orozco, Nicolas           13 PAC-CA                    NT         DQ  
       43.41  1:30.16  2:28.53       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kan, William              15 SHRK-CA                24.51      23.90  
  2 Gonzalez, Luis            16 LMST-CA                24.29      24.01  
  3 Kim, Matthew              16 SHRK-CA                24.28      24.19  
  4 Casillas, Justin          17 DRGN-CA                23.99      24.55  
  5 Rassam, Peter             15 ROSE-CA                24.33      24.57  
  6 Ek, Joseph                17 ROSE-CA                25.13      24.76  
  7 Rayburn, Alex             16 LASC-CA                24.68      24.83  
  8 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA                23.25      24.97  
  9 Shin, Seth                16 SHRK-CA                25.26      24.98  
 10 Yap, Aidan                15 UN-1-CA                25.00      25.01  
 11 Bryden, Lennon            15 ROSE-CA                24.37      25.14  
 12 McEwen, Mason             15 CITI-CA                25.06      25.16  
 13 Strong, Caleb             18 ROSE-CA                24.79      25.35  
 14 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA                 24.13      25.41  
 15 Hernandez, Juan           16 LMST-CA                25.65      25.54  
 16 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA                25.62      25.60  
 17 Colomer, Griffin          16 CITI-CA                24.82      25.61  
 18 Matsukawa, Dwight         15 ZAP-CA                 24.72      25.62  
 19 Berberyan, Arshak         17 SHRK-CA                25.66      25.65  
 20 Flores, Michael           15 VISN-CA                25.26      25.70  
 21 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA                25.96      25.90  
 22 Kani, Aadyn               15 SHRK-CA                25.64      26.02  
 23 Stow, Brendan             15 ROSE-CA                26.34      26.18  
RED - Division  
  1 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA                26.65      25.96  
  2 Xu, Lucas                 16 JCA-CA                 26.52      26.25  
  3 Angeles, Joshua           15 LMST-CA                26.52      26.56  
  4 Gharabegian, Theo         15 ROSE-CA                27.27      27.38  
  5 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA                27.44      27.64  
  6 Chavez, Ruben             16 LMST-CA                26.90      27.65  
WHT - Division  
  1 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT      28.46  
  2 Balam, Devin              15 LMST-CA                29.34      29.50  
  3 Keer, Jacob               17 VISN-CA                   NT      30.90  
  4 Martinez, Eliseo          16 GLAD-CA                28.98      31.06  
  5 Garcia, Vincent           16 PAC-CA                 39.42      40.20  
  6 Campos, Jonathan          15 PAC-CA                    NT      41.15  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rostomyan, Arsen          15 ROSE-CA                52.98      52.94  
       25.37    52.94                                                      
  2 Ek, Joseph                17 ROSE-CA                53.30      53.21  
       25.50    53.21                                                      
  3 Melia, Patrick            15 CITI-CA                54.04      53.39  
       25.52    53.39                                                      
  4 Kan, William              15 SHRK-CA                53.10      53.56  
       25.87    53.56                                                      
  5 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA                54.99      53.66  
       25.81    53.66                                                      
  6 Alvarado, Edson           17 LMST-CA                53.31      53.69  
       26.05    53.69                                                      
  7 Shin, Seth                16 SHRK-CA                54.00      53.77  
       26.13    53.77                                                      
  8 Yap, Aidan                15 UN-1-CA                55.06      54.19  
       26.18    54.19                                                      
  9 McEwen, Mason             15 CITI-CA                54.22      54.38  
       26.12    54.38                                                      
 10 Strong, Caleb             18 ROSE-CA                54.85      54.49  
       25.80    54.49                                                      
 11 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA                54.29      55.16  
       26.23    55.16                                                      
 12 Colomer, Griffin          16 CITI-CA                56.26      55.17  
       26.12    55.17                                                      
 13 Malina, Mason             17 LASC-CA                53.63      55.29  
       26.61    55.29                                                      
 14 Bryden, Lennon            15 ROSE-CA                53.94      55.41  
       26.52    55.41                                                      
 15 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA                 53.79      55.67  
       27.29    55.67                                                      
 16 Rayburn, Alex             16 LASC-CA                54.06      56.17  
       26.52    56.17                                                      
 17 Kim, Josh                 15 SHRK-CA                54.67      56.26  
       27.22    56.26                                                      
 18 Hernandez, Juan           16 LMST-CA                55.95      56.53  
       26.98    56.53                                                      
 18 Murphy, Jack              15 ROSE-CA                56.97      56.53  
       26.95    56.53                                                      
 20 Berberyan, Arshak         17 SHRK-CA                56.21      56.79  
       27.34    56.79                                                      
 21 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA                57.40      57.00  
       26.46    57.00                                                      
 22 Pham, Bryan               15 ROSE-CA                55.71      57.08  
       27.41    57.08                                                      
 23 Campos, Ivan              15 SGAC-CA                54.99      57.15  
       26.97    57.15                                                      
RED - Division  
  1 McCrary, Robert           15 ROSE-CA                57.44      56.39  
       27.04    56.39                                                      
  2 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA                57.41      57.52  
       28.13    57.52                                                      
  3 Kazarian, Levon           16 DRGN-CA                58.69      57.80  
       27.48    57.80                                                      
  4 Xu, Lucas                 16 JCA-CA                 57.96      57.98  
       27.86    57.98                                                      
  5 Stow, Brendan             15 ROSE-CA                59.17      58.38  
       27.36    58.38                                                      
  6 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA                58.37      58.60  
       27.76    58.60                                                      
  7 Elkin, Nick               15 CITI-CA              1:01.44      58.99  
       28.34    58.99                                                      
  8 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA                58.83      59.51  
       27.06    59.51                                                      
  9 Kani, Aadyn               15 SHRK-CA                57.80    1:00.15  
       27.27  1:00.15                                                      
 10 Chavez, Ruben             16 LMST-CA                59.93    1:00.43  
       29.22  1:00.43                                                      
 11 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              1:00.73    1:00.66  
       29.40  1:00.66                                                      
 12 Gharabegian, Theo         15 ROSE-CA              1:02.21    1:00.68  
       28.81  1:00.68                                                      
 13 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA              1:01.70    1:02.43  
       28.84  1:02.43                                                      
WHT - Division  
  1 Wang, Jonathan            16 CITI-CA              1:03.89    1:01.55  
       28.95  1:01.55                                                      
  2 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:04.05    1:04.34  
       31.84  1:04.34                                                      
  3 Jay, Gavin                15 SHRK-CA              1:05.72    1:04.95  
  4 Campos, Jonathan          15 PAC-CA                    NT    1:12.02  
       45.69  1:12.02                                                      
  5 Garcia, Vincent           16 PAC-CA                    NT    1:33.54  
       44.78  1:33.54                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzalez, Luis            16 LMST-CA              1:56.26    1:54.81  
       26.57    55.88  1:26.23  1:54.81                                    
  2 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA              1:59.77    1:55.02  
       26.30    55.41  1:25.17  1:55.02                                    
  3 Casillas, Justin          17 DRGN-CA              1:55.09    1:55.81  
       26.19    55.20  1:25.79  1:55.81                                    
  4 Mullins, Nico             15 TSM-CA               1:56.33    1:56.19  
       27.93    57.10  1:26.58  1:56.19                                    
  5 Strong, Caleb             18 ROSE-CA              1:56.14    1:56.60  
       27.31    56.88  1:26.82  1:56.60                                    
  6 Malina, Mason             17 LASC-CA              1:58.70    1:59.20  
       26.61    56.11  1:27.41  1:59.20                                    
  7 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              1:59.50    1:59.22  
       26.37    56.43  1:28.03  1:59.22                                    
  8 Yap, Aidan                15 UN-1-CA              1:58.68    2:00.07  
       28.59    59.87  1:29.52  2:00.07                                    
  9 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:57.51    2:01.65  
       27.01    57.03  1:28.57  2:01.65                                    
 10 Berberyan, Arshak         17 SHRK-CA              2:05.51    2:03.44  
       28.36    59.27  1:31.13  2:03.44                                    
 11 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              2:04.84    2:03.69  
       28.84  1:00.13  1:32.26  2:03.69                                    
 12 Colomer, Griffin          16 CITI-CA              2:01.47    2:04.12  
       27.41    59.31  1:31.99  2:04.12                                    
 13 Akimoto, Cona             15 CITI-CA              2:05.99    2:05.02  
       28.16    59.63  1:32.29  2:05.02                                    
 14 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               1:56.05    2:05.82  
       27.50    58.97  1:32.09  2:05.82                                    
 15 Matsukawa, Dwight         15 ZAP-CA               2:02.56    2:06.92  
       29.68  1:01.04  1:33.94  2:06.92                                    
RED - Division  
  1 Murphy, Jack              15 ROSE-CA              2:07.66    2:01.92  
       27.87    59.00  1:30.95  2:01.92                                    
  2 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               2:09.27    2:04.19  
       27.23    58.53  1:31.44  2:04.19                                    
  3 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA              2:10.61    2:08.36  
       29.00  1:01.18  1:34.95  2:08.36                                    
  4 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              2:09.40    2:11.38  
       30.12  1:02.84  1:37.69  2:11.38                                    
  5 Hernandez, Juan           16 LMST-CA              2:08.90    2:11.42  
       29.47  1:02.39  1:37.14  2:11.42                                    
  6 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA              2:15.58    2:12.78  
       27.79  1:00.96  1:37.50  2:12.78                                    
  7 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              2:12.40    2:13.17  
       29.63  1:04.54  1:40.75  2:13.17                                    
  8 Stow, Brendan             15 ROSE-CA              2:12.86    2:14.37  
       30.44  1:04.51  1:39.67  2:14.37                                    
  9 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              2:13.52    2:19.39  
       31.41  1:05.88  1:42.44  2:19.39                                    
WHT - Division  
  1 Margaryan, George         15 SHRK-CA              2:20.95    2:18.51  
       30.74  1:07.07  1:44.88  2:18.51                                    
  2 Balam, Devin              15 LMST-CA              2:23.97    2:19.34  
       31.50  1:06.79  1:43.44  2:19.34                                    
  3 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA              2:22.94    2:22.73  
       31.11  1:06.77  1:45.00  2:22.73                                    
  4 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT    2:33.86  
       33.76  1:13.21  2:33.86                                             
  5 Martinez, Eliseo          16 GLAD-CA              2:25.60    2:44.58  
       34.55  1:16.55  2:01.96  2:44.58                                    
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA              5:33.27    5:17.93  
       28.20    59.77  1:32.74  2:05.09  2:37.80  3:10.55  3:42.78  4:15.19
     4:47.51  5:17.93                                                      
  2 Dickson, Ely              15 TSM-CA               5:33.18    5:26.80  
       30.21  1:02.66  1:35.02  2:07.67  2:41.04  3:14.53  3:48.20  4:21.22
     4:54.56  5:26.80                                                      
  3 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              5:21.91    5:27.49  
       28.35    59.38  1:31.61  2:04.06  2:37.42  3:11.30  3:45.50  4:20.04
     4:53.85  5:27.49                                                      
  4 Yap, Aidan                15 UN-1-CA              5:22.19    5:28.31  
       29.09  1:01.44  1:34.97  2:08.89  2:42.06  3:14.88  3:49.12  4:22.84
     4:56.19  5:28.31                                                      
  5 Murphy, Jack              15 ROSE-CA              5:31.68    5:34.41  
       29.18  1:02.02  1:35.80  2:09.85  2:43.81  3:17.79  3:52.82  4:27.24
     5:01.17  5:34.41                                                      
WHT - Division  
  1 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              5:40.99    5:41.09  
       31.52  1:05.69  1:40.91  2:16.01  2:50.75  3:24.81  4:00.20  4:34.85
     5:09.22  5:41.09                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rostomyan, Arsen          15 ROSE-CA              1:01.46    1:00.42  
       28.94  1:00.42                                                      
  2 Mullins, Nico             15 TSM-CA               1:00.75    1:00.76  
       29.77  1:00.76                                                      
  3 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA              1:02.50    1:02.04  
       30.24  1:02.04                                                      
  4 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              1:03.37    1:02.31  
       30.37  1:02.31                                                      
  5 Murphy, Jack              15 ROSE-CA              1:02.84    1:03.00  
       30.81  1:03.00                                                      
  6 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:03.90    1:03.45  
       31.68  1:03.45                                                      
  7 Strong, Caleb             18 ROSE-CA              1:06.08    1:03.79  
       30.95  1:03.79                                                      
  8 McCrary, Robert           15 ROSE-CA              1:04.56    1:04.36  
       30.87  1:04.36                                                      
  9 Rayburn, Alex             16 LASC-CA              1:02.16    1:04.99  
       31.12  1:04.99                                                      
 10 Dickson, Ely              15 TSM-CA               1:06.02    1:05.09  
       31.94  1:05.09                                                      
 11 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              1:04.82    1:05.41  
       31.59  1:05.41                                                      
 12 Casillas, Justin          17 DRGN-CA              1:04.79    1:05.48  
       32.11  1:05.48                                                      
 13 Akimoto, Cona             15 CITI-CA              1:05.37    1:05.98  
       32.36  1:05.98                                                      
 14 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA              1:08.45    1:06.63  
       32.30  1:06.63                                                      
 15 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:06.72    1:06.91  
       32.72  1:06.91                                                      
 16 Yaccarino, Michael        17 CITI-CA              1:06.08    1:07.10  
       31.91  1:07.10                                                      
 17 Hernandez, Juan           16 LMST-CA              1:08.14    1:10.62  
       34.68  1:10.62                                                      
RED - Division  
  1 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              1:11.05    1:10.25  
       33.87  1:10.25                                                      
  2 Gharabegian, Theo         15 ROSE-CA              1:14.17    1:11.18  
       34.34  1:11.18                                                      
  3 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA              1:12.61    1:12.59  
       34.35  1:12.59                                                      
  4 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              1:10.93    1:13.40  
       36.13  1:13.40                                                      
  5 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              1:11.25    1:14.62  
       37.14  1:14.62                                                      
  6 Margaryan, George         15 SHRK-CA              1:14.87    1:17.42  
       37.93  1:17.42                                                      
WHT - Division  
  1 Becerra, Javier           15 ROSE-CA                   NT    1:18.89  
 -- Garcia, Vincent           16 PAC-CA               2:18.56         DQ  
     1:01.26       DQ                                                      
 -- Campos, Jonathan          15 PAC-CA                    NT         DQ  
     1:16.45       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Melia, Patrick            15 CITI-CA              2:18.14    2:12.71  
       31.65  1:05.38  1:40.43  2:12.71                                    
  2 McCrary, Robert           15 ROSE-CA              2:23.41    2:17.57  
       31.77  1:06.82  1:42.70  2:17.57                                    
  3 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               2:22.87    2:19.80  
       32.71  1:08.70  1:45.05  2:19.80                                    
  4 Kim, Josh                 15 SHRK-CA              2:20.89    2:20.78  
       32.99  1:08.02  1:44.82  2:20.78                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, William              15 SHRK-CA              1:05.93    1:05.15  
       31.32  1:05.15                                                      
  2 Alvarado, Edson           17 LMST-CA              1:06.58    1:06.67  
       31.50  1:06.67                                                      
  3 Shin, Seth                16 SHRK-CA              1:10.35    1:08.09  
       32.63  1:08.09                                                      
  4 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               1:07.82    1:08.32  
       32.00  1:08.32                                                      
  5 Malina, Mason             17 LASC-CA              1:06.25    1:08.37  
       32.35  1:08.37                                                      
  6 McEwen, Mason             15 CITI-CA              1:09.32    1:09.87  
       33.23  1:09.87                                                      
  7 Yap, Aidan                15 UN-1-CA              1:09.76    1:10.17  
       32.80  1:10.17                                                      
  8 Colomer, Griffin          16 CITI-CA              1:10.90    1:11.11  
       33.84  1:11.11                                                      
  9 Ho, Kaden                 15 SHRK-CA              1:08.87    1:11.50  
       33.30  1:11.50                                                      
 10 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA              1:12.51    1:11.54  
       33.69  1:11.54                                                      
 11 Elkin, Nick               15 CITI-CA              1:09.43    1:12.21  
       34.36  1:12.21                                                      
 12 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              1:09.77    1:12.66  
       34.53  1:12.66                                                      
 13 Strong, Caleb             18 ROSE-CA              1:14.25    1:13.36  
       34.08  1:13.36                                                      
 14 Campos, Ivan              15 SGAC-CA              1:11.02    1:13.60  
       34.80  1:13.60                                                      
 15 Kim, Josh                 15 SHRK-CA              1:11.60    1:13.94  
       35.56  1:13.94                                                      
 16 Stow, Brendan             15 ROSE-CA              1:15.20    1:14.12  
       34.62  1:14.12                                                      
 17 Yaccarino, Michael        17 CITI-CA              1:10.88    1:15.64  
       35.65  1:15.64                                                      
 18 Kani, Aadyn               15 SHRK-CA              1:11.49    1:16.01  
       34.33  1:16.01                                                      
 -- Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              1:09.39         DQ  
       33.21       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              1:15.98    1:13.20  
       35.13  1:13.20                                                      
  2 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA              1:16.04    1:15.50  
       35.44  1:15.50                                                      
  3 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA              1:16.93    1:16.19  
       36.35  1:16.19                                                      
  4 Kazarian, Levon           16 DRGN-CA              1:16.75    1:16.77  
       35.93  1:16.77                                                      
  5 Hernandez, Juan           16 LMST-CA              1:16.97    1:17.56  
       36.76  1:17.56                                                      
  6 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              1:19.83    1:19.64  
       38.18  1:19.64                                                      
  7 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              1:20.44    1:20.06  
       37.15  1:20.06                                                      
  8 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              1:18.85    1:20.23  
       38.03  1:20.23                                                      
  9 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA              1:19.97    1:21.45  
       38.22  1:21.45                                                      
WHT - Division  
  1 Murphy, Jack              15 ROSE-CA              1:22.94    1:20.66  
       37.48  1:20.66                                                      
  2 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:31.19    1:31.63  
       43.76  1:31.63                                                      
  3 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              1:27.78    1:36.07  
       44.11  1:36.07                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ek, Joseph                17 ROSE-CA              2:31.61    2:26.63  
       32.91  1:10.13  1:48.18  2:26.63                                    
  2 Colomer, Griffin          16 CITI-CA              2:31.03    2:32.55  
       34.29  1:13.20  1:52.93  2:32.55                                    
  3 Akimoto, Cona             15 CITI-CA              2:34.93    2:33.21  
       34.93  1:13.71  1:53.74  2:33.21                                    
  4 Rostomyan, Arsen          15 ROSE-CA              2:31.39    2:35.86  
       35.16  1:15.13  1:55.24  2:35.86                                    
  5 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              2:34.30    2:44.78  
       36.17  1:17.02  2:00.43  2:44.78                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               1:00.11      58.87  
       27.25    58.87                                                      
  2 Rassam, Peter             15 ROSE-CA                59.93      59.80  
       28.25    59.80                                                      
  3 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                58.42      59.83  
       27.63    59.83                                                      
  4 Yaccarino, Michael        17 CITI-CA                59.38    1:00.19  
       26.74  1:00.19                                                      
  5 Rostomyan, Arsen          15 ROSE-CA                59.65    1:00.73  
       28.69  1:00.73                                                      
  6 Bryden, Lennon            15 ROSE-CA                59.81    1:00.77  
       28.04  1:00.77                                                      
  7 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:00.45    1:00.99  
       28.21  1:00.99                                                      
  8 Berberyan, Arshak         17 SHRK-CA              1:01.77    1:01.22  
       28.41  1:01.22                                                      
  9 Flores, Michael           15 VISN-CA              1:01.70    1:02.14  
       27.71  1:02.14                                                      
 10 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               1:00.39    1:02.94  
       28.98  1:02.94                                                      
 11 Rayburn, Alex             16 LASC-CA              1:01.30    1:02.95  
       29.30  1:02.95                                                      
 12 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              1:04.84    1:04.02  
       29.84  1:04.02                                                      
 13 McEwen, Mason             15 CITI-CA              1:02.93    1:04.58  
       29.98  1:04.58                                                      
 14 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              1:02.84    1:06.29  
       30.92  1:06.29                                                      
RED - Division  
  1 Matsukawa, Dwight         15 ZAP-CA               1:05.60    1:04.25  
       29.57  1:04.25                                                      
  2 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              1:10.96    1:09.67  
       32.41  1:09.67                                                      
  3 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA              1:07.87    1:10.21  
       31.58  1:10.21                                                      
  4 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:10.39    1:10.52  
       32.03  1:10.52                                                      
WHT - Division  
  1 Margaryan, George         15 SHRK-CA              1:13.83    1:10.66  
       31.95  1:10.66                                                      
  2 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA              1:11.21    1:11.91  
       31.79  1:11.91                                                      
  3 Gharabegian, Theo         15 ROSE-CA              1:19.24    1:12.19  
       30.51  1:12.19                                                      
  4 Stow, Brendan             15 ROSE-CA              1:15.07    1:17.22  
       34.76  1:17.22                                                      
  5 Keer, Jacob               17 VISN-CA                   NT    1:20.01  
       36.54  1:20.01                                                      
  6 Martinez, Eliseo          16 GLAD-CA              1:19.55    1:37.66  
       39.88  1:37.66                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fuentes, Daniel           17 CITI-CA              2:13.97    2:16.04  
       27.86  1:00.14  1:34.77  2:16.04                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              2:11.57    2:08.08  
       26.51    59.68  1:38.70  2:08.08                                    
  2 Fuentes, Daniel           17 CITI-CA              2:12.45    2:08.39  
       26.96  1:00.93  1:39.92  2:08.39                                    
  3 Rostomyan, Arsen          15 ROSE-CA              2:11.02    2:10.42  
       27.05  1:00.39  1:39.57  2:10.42                                    
  4 Kan, William              15 SHRK-CA              2:11.94    2:11.41  
       29.40  1:05.66  1:42.28  2:11.41                                    
  5 Yap, Aidan                15 UN-1-CA              2:11.04    2:11.67  
       29.91  1:00.88  1:41.58  2:11.67                                    
  6 Ek, Joseph                17 ROSE-CA              2:17.46    2:12.50  
       27.79  1:02.22  1:41.33  2:12.50                                    
  7 Alvarado, Edson           17 LMST-CA              2:13.03    2:14.35  
       27.84  1:02.56  1:42.85  2:14.35                                    
  8 Colomer, Griffin          16 CITI-CA              2:14.40    2:15.07  
       28.29  1:05.63  1:44.48  2:15.07                                    
  9 Bryden, Lennon            15 ROSE-CA              2:17.11    2:16.65  
       28.88  1:04.14  1:46.14  2:16.65                                    
 10 Melia, Patrick            15 CITI-CA              2:18.55    2:16.85  
       30.05  1:04.45  1:46.04  2:16.85                                    
 11 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               2:21.06    2:16.92  
       27.83  1:05.49  1:44.26  2:16.92                                    
 12 Reyna, Massimo            15 ROSE-CA              2:17.43    2:18.47  
       30.35  1:04.59  1:47.58  2:18.47                                    
 13 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              2:17.55    2:18.48  
       29.35  1:04.48  1:47.37  2:18.48                                    
 14 Rayburn, Alex             16 LASC-CA              2:13.35    2:21.02  
       28.57  1:03.99  1:49.40  2:21.02                                    
 15 Yaccarino, Michael        17 CITI-CA              2:16.43    2:22.72  
       28.82  1:05.96  1:49.05  2:22.72                                    
 -- Pham, Bryan               15 ROSE-CA              2:18.21         DQ  
       30.88  1:06.72  1:47.89       DQ                                    
RED - Division  
  1 Cutsail, Nicholas         15 CITI-CA              2:28.55    2:21.85  
       30.28  1:08.45  1:48.94  2:21.85                                    
  2 Murphy, Jack              15 ROSE-CA              2:28.07    2:22.75  
       29.84  1:04.82  1:50.57  2:22.75                                    
  3 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              2:23.62    2:23.51  
       30.44  1:08.46  1:51.78  2:23.51                                    
  4 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              2:28.44    2:23.63  
       31.43  1:07.63  1:52.80  2:23.63                                    
  5 Elkin, Nick               15 CITI-CA              2:26.29    2:24.63  
       30.34  1:10.07  1:50.19  2:24.63                                    
  6 Berberyan, Arshak         17 SHRK-CA              2:27.58    2:26.15  
       30.19  1:10.09  1:54.28  2:26.15                                    
  7 Elyasi, Ejmin Rodof       15 ROSE-CA              2:29.33    2:27.07  
       31.11  1:11.60  1:51.33  2:27.07                                    
  8 Hernandez, Juan           16 LMST-CA              2:30.62    2:28.53  
       32.53  1:10.37  1:55.41  2:28.53                                    
  9 Stow, Brendan             15 ROSE-CA              2:31.17    2:30.05  
       33.38  1:12.28  1:56.64  2:30.05                                    
 10 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              2:34.56    2:34.72  
       31.86  1:12.62  1:58.71  2:34.72                                    
WHT - Division  
  1 Campos, Ivan              15 SGAC-CA                   NT    2:25.31  
       29.39  1:06.16  1:51.03  2:25.31                                    
  2 Tran-Mihail, Nikola       15 ROSE-CA              2:35.62    2:35.77  
       32.67  1:10.99  1:58.87  2:35.77                                    
  3 Gharabegian, Theo         15 ROSE-CA              2:40.80    2:36.74  
       31.05  1:09.73  1:58.38  2:36.74                                    
  4 Jay, Gavin                15 SHRK-CA                   NT    2:36.75  
       32.75  1:13.76  2:01.36  2:36.75                                    
  5 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              2:38.11    2:41.30  
       37.43  1:16.69  2:06.05  2:41.30                                    
  6 Balam, Devin              15 LMST-CA              2:56.36    2:46.58  
       31.38  1:15.79  2:08.85  2:46.58                                    
 
Boys 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    3:43.42  
     1) Ek, Joseph 17                   2) Stow, Brendan 15               
     3) Saito, Takeru 14                4) Rassam, Peter 15               
       26.73    55.00  1:22.33  1:53.22  2:20.90  2:50.43  3:15.84  3:43.42
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    3:50.24  
     1) Rostomyan, Arsen 15             2) Gharabegian, Theo 15           
     3) Tran-Mihail, Nikola 15          4) Ortega, Maaso 14               
       27.19    56.35  1:23.24  1:54.08  2:20.09  2:51.04  3:04.17  3:50.24
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    3:55.97  
     1) Bryden, Lennon 15               2) Elyasi, Ejmin Rodof 15         
     3) Dosti, Daniel 14                4) Villaluna, Thai 13             
       26.18    54.38  1:23.22  1:56.77  2:25.71  2:44.73  3:12.16  3:55.97
 
Boys 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'C'                             NT    4:12.76  
     1) Reyna, Massimo 15               2) Elyasi, Ejmin Rodof 15         
     3) Bryden, Lennon 15               4) Stow, Brendan 15               
       30.61  1:03.24  1:35.84  2:13.51           3:15.03  3:42.15  4:12.76
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    4:14.82  
     1) Strong, Caleb 18                2) Saito, Takeru 14               
     3) Tran-Mihail, Nikola 15          4) Pham, Bryan 15                 
       30.27  1:03.03  1:15.29  2:14.66  2:44.25  3:19.18  3:45.55  4:14.82
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    4:14.89  
     1) McCrary, Robert 15              2) Ek, Joseph 17                  
     3) Rostomyan, Arsen 15             4) Villaluna, Thai 13             
       32.24  1:07.16  1:39.03  2:15.68  2:29.19  3:16.57  3:43.91  4:14.89
 -- John C Argue Swim Team-CA  'A'                         NT         DQ  
     1) Rivera Nunez, Paolo 14          2) Argueta, Nazaret 14            
     3) Mendez, Joshua 13               4) Bennett, Anthony 14            
       36.03  1:14.34  1:46.67  2:15.68  2:29.83  2:54.73  3:55.78       DQ
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blank, Josh               14 VISN-CA             19:48.00   18:58.82  
       29.90  1:03.13  1:37.36  2:11.24  2:45.45  3:20.43  3:55.65  4:30.44
     5:05.17  5:39.76  6:15.22  6:50.73  7:25.93  8:00.41  8:35.75  9:10.02
     9:45.13 10:20.11 10:55.47 11:30.85 12:06.87 12:40.97 13:15.20 13:50.68
    14:25.92 15:00.27 15:35.01 16:09.19 16:44.31 17:18.78 17:53.63 18:27.96
    18:58.82
  2 Dickson, Ely              15 TSM-CA              18:43.85   19:36.01  
       29.30  1:01.72  1:34.56  2:08.13  2:42.01  3:16.16  3:50.38  4:25.01
     4:59.81  5:34.41  6:08.58  6:43.28  7:17.99  7:53.03  8:28.07  9:02.98
     9:37.39 10:11.94 10:46.88 11:21.00 12:04.44 12:40.82 13:16.85 13:55.49
    14:34.26 15:13.08 15:52.16 16:30.35 17:08.29 17:46.98 18:25.16 18:59.34
    19:36.01
  3 Redon, Augustin           14 TSM-CA              19:19.50   19:46.31  
       33.49  1:09.00  1:44.14  2:18.75  2:53.91  3:29.17  4:04.66  4:39.50
     5:14.42  5:49.79  6:25.35  7:00.56  7:35.65  8:11.22  8:46.49  9:21.76
     9:57.08 10:32.42 11:07.10 11:41.39 12:22.61 13:01.11 13:39.56 14:17.50
    14:55.16 15:32.53 16:10.22 16:47.43 17:23.28 18:01.12 18:37.63 19:12.91
    19:46.31
  4 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA              19:49.10   19:46.70  
       33.99  1:10.99  1:46.72  2:23.25  3:00.04  3:36.62  4:12.20  4:48.26
     5:24.13  6:00.22  6:37.01  7:13.43  7:49.22  8:25.98  9:02.30  9:38.37
    10:14.13 10:50.57 11:27.01 12:03.39 12:39.80 13:15.78 13:51.66 14:27.95
    15:03.97 15:39.91 16:16.13 16:51.69 17:27.57 18:03.07 18:38.23 19:13.30
    19:46.70
  5 Humphrey, Jack            13 CITI-CA             20:33.86   20:21.78  
       32.47  1:08.82  1:46.08  2:23.95  3:00.74  3:37.95  4:15.16  4:52.44
     5:29.87  6:07.23  6:44.86  7:21.83  7:59.22  8:36.58  9:14.66  9:52.21
    10:29.83 11:07.08 11:44.31 12:21.60 12:58.62 13:36.52 14:13.93 14:51.43
    15:28.92 16:06.27 16:43.58 17:20.85 17:57.81 18:34.45 19:11.17 19:47.45
    20:21.78
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryden, Lennon            15 ROSE-CA              4:56.94    4:47.51  
       30.77  1:05.08  1:42.58  2:18.73  3:01.35  3:43.93  4:15.51  4:47.51
  2 Downs, Pierce             13 LASC-CA              5:04.97    4:52.61  
       30.99  1:06.85  1:46.17  2:23.85  3:06.22  3:48.86  4:21.95  4:52.61
  3 Dickson, Ely              15 TSM-CA               4:56.19    4:52.78  
       31.64  1:09.07  1:44.73  2:21.56  3:03.85  3:47.09  4:20.24  4:52.78
  4 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              4:58.27    5:13.96  
       32.73  1:10.88  1:50.41  2:29.99  3:14.79  4:00.58  4:37.92  5:13.96
  5 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              5:16.86    5:20.37  
       32.36  1:10.60  3:21.38  4:12.73                    4:46.71  5:20.37
  6 Chandrasekaran, Ashwin    14 ZAP-CA               5:34.07    5:36.16  
       34.82  1:15.29  1:58.35  2:40.97  3:31.57  4:23.03  4:59.96  5:36.16
  7 Stow, Brendan             15 ROSE-CA              5:25.02    5:47.17  
       36.82  1:20.44  2:09.78  2:54.01  3:40.42  4:28.34  5:08.12  5:47.17
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                    NT      52.62  
 
Mixed 5 & Over 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Ely              15 TSM-CA                    NT    5:34.41  
  2 Jackson, Tiara            13 UN-2-CA                   NT    5:46.49  
  3 Redon, Augustin           14 TSM-CA                    NT    5:49.79  
  4 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA                    NT    6:00.22  
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Ely              15 TSM-CA                    NT   11:21.00  
  2 Redon, Augustin           14 TSM-CA                    NT   11:41.39  
  3 Rodriguez, Tomas          13 TSM-CA                    NT   12:03.39  
  4 Scott, Naomi              13 CITI-CA                   NT   12:30.27  
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Ellen               12 ROSE-CA                   NT      37.73  
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia          12 ROSE-CA                   NT      33.87