Pacific Committee SC Finale- corrected - Meet Results

Pacific Committee SC Finale- corrected
3/3/2018 - 3/3/2018
,  
Updated: 3/8/2018

Corrected results
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/8/2018 11:36 AM
            2018 Pacific Committee SC Finale (#S18-090) - 3/3/2018             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        6 Unat-Citi-CA           28.37      21.65  
  2 Rogson-Blavin, Noa I       6 RYL-CA                    NT      22.31  
  3 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA                 26.01      27.21  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA               1:18.25    1:04.35  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Evelyn            6 LACT-CA                   NT    2:15.28  
  2 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA               2:10.06    2:18.16  
  3 Harjo, Mia V               6 LACT-CA                   NT    2:50.37  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        6 Unat-Citi-CA           26.57      28.23  
  2 Daddario, Mia N            6 ZAP-CA                 35.14      29.36  
  3 Rogson-Blavin, Noa I       6 RYL-CA                    NT      33.23  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogson-Blavin, Noa I       6 RYL-CA                    NT      34.00  
 -- Harjo, Mia V               6 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        6 Unat-Citi-CA           26.61      28.75  
  2 Harjo, Mia V               6 LACT-CA                   NT      50.47  
 -- Ventura, Evelyn            6 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Rogson-Blavin, Noa I       6 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- Daddario, Mia N            6 ZAP-CA                 37.18         DQ  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ventura, Evelyn            6 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA                16.70      17.31  
  2 Arnold, Eryn G             8 CITI-CA                18.65      17.38  
  3 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 17.34      18.35  
  4 Harris, Marlo L            8 CITI-CA                23.90      18.76  
  5 Gonzalez, Fernanda A       8 LMST-CA                19.89      19.19  
  6 Menschner, Lucy E          8 CITI-CA                   NT      19.84  
  7 Miranda, Allison J         8 LMST-CA                20.20      19.94  
  8 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT      20.00  
  9 Cho, Chloe H               7 KSST-CA                   NT      20.15  
 10 Brenner, Taylor M          8 LASC-CA                   NT      20.73  
 11 Niemeyer, Kenzie G         8 LASC-CA                   NT      20.81  
 12 Berardinelli, Rina J       8 LASC-CA                21.38      22.31  
 13 Landaverde, Amarilis       8 LMST-CA                21.23      22.43  
 14 Weimann, Natalie G         8 SHRK-CA                21.88      22.63  
 15 Aguilar, Abby              7 LMST-CA                23.71      23.34  
 16 Saad, Danya                7 ZAP-CA                 28.03      28.40  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              7 WEST-CA                33.39      35.14  
  2 Miller, Isabella M         8 RYL-CA                 37.71      38.60  
  3 Sun, Kayla                 7 Unat-Citi-CA              NT      39.12  
  4 Paek, Irene J              8 Unat-Shrk-CA           38.58      39.65  
  5 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                41.96      40.72  
  6 Harris, Marlo L            8 CITI-CA                   NT      42.18  
  7 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                43.76      45.35  
  8 Menschner, Lucy E          8 CITI-CA                44.51      45.95  
  9 Weimann, Natalie G         8 SHRK-CA                47.42      46.84  
 10 Matzdorff, Juni B          8 LASC-CA                46.53      48.43  
 11 Landaverde, Amarilis       8 LMST-CA                47.39      49.65  
 12 Rhee, Celine Y             8 TORR-CA                49.10      52.94  
 13 Gatto, Lilly               7 WEST-CA                49.30      55.61  
 14 Aguilar, Abby              7 LMST-CA                55.69      59.34  
 15 Saad, Danya                7 ZAP-CA               1:05.54    1:05.57  
 -- Baranchik, Dasha *         7 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT    1:27.46  
  2 Miller, Isabella M         8 RYL-CA               1:34.75    1:28.01  
  3 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA              1:26.40    1:30.10  
  4 Mancia, Paola A            8 LACT-CA              1:42.19    1:40.62  
  5 Niemeyer, Kenzie G         8 LASC-CA                   NT    1:48.50  
  6 Matzdorff, Juni B          8 LASC-CA              1:58.18    1:49.51  
  7 Rhee, Celine Y             8 TORR-CA              2:04.33    1:53.04  
  8 Mancia, Rachel             7 LACT-CA                   NT    1:56.76  
  9 Berardinelli, Rina J       8 LASC-CA              1:55.19    1:59.14  
 10 Saad, Danya                7 ZAP-CA               2:23.43    2:24.17  
 11 Harjo, Sophia L            7 LACT-CA                   NT    3:18.94  
 -- Collins, Emily P           8 LASC-CA              1:35.65         DQ  
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paek, Irene J              8 Unat-Shrk-CA              NT    3:04.04  
  2 Mancia, Paola A            8 LACT-CA                   NT    3:28.19  
  3 Brenner, Taylor M          8 LASC-CA                   NT    3:57.70  
 -- Rosas, Valeria N           7 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                22.17      19.96  
  2 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 20.26      20.92  
  3 Miranda, Allison J         8 LMST-CA                23.01      22.67  
  4 Cho, Chloe H               7 KSST-CA                   NT      23.00  
  5 Gonzalez, Fernanda A       8 LMST-CA                23.24      23.58  
  6 Menschner, Lucy E          8 CITI-CA                   NT      24.88  
  7 Weimann, Natalie G         8 SHRK-CA                24.80      27.65  
  8 Landaverde, Amarilis       8 LMST-CA                27.06      29.39  
  9 Aguilar, Abby              7 LMST-CA                31.13      32.05  
 10 Saad, Danya                7 ZAP-CA                 35.44      32.54  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              7 WEST-CA                37.37      40.36  
  2 Sun, Kayla                 7 Unat-Citi-CA              NT      43.45  
  3 Paek, Irene J              8 Unat-Shrk-CA           44.75      44.55  
  4 Miller, Isabella M         8 RYL-CA                 46.84      45.32  
  5 Harris, Marlo L            8 CITI-CA                50.18      46.64  
  6 Miranda, Allison J         8 LMST-CA                46.54      46.76  
  7 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                45.14      47.07  
  8 Collins, Emily P           8 LASC-CA                45.60      49.78  
  9 Baranchik, Dasha *         7 LASC-CA                50.46      50.88  
 10 Rhee, Celine Y             8 TORR-CA                57.26      50.89  
 11 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                48.46      51.22  
 12 Matzdorff, Juni B          8 LASC-CA                56.40      56.13  
 13 Gatto, Lilly               7 WEST-CA                57.72    1:03.64  
 14 Saad, Danya                7 ZAP-CA               1:12.24    1:07.61  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Eryn G             8 CITI-CA                   NT      23.15  
  2 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                   NT      24.53  
  3 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA                23.26      26.08  
  4 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 27.70      26.26  
  5 Cho, Chloe H               7 KSST-CA                   NT      26.33  
  6 Gonzalez, Fernanda A       8 LMST-CA                28.06      29.03  
  7 Weimann, Natalie G         8 SHRK-CA                29.63      29.55  
  8 Landaverde, Amarilis       8 LMST-CA                36.28      30.41  
  9 Miranda, Allison J         8 LMST-CA                35.30      33.43  
 10 Aguilar, Abby              7 LMST-CA                38.85      38.46  
 -- Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Berardinelli, Rina J       8 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Eryn G             8 CITI-CA                45.88      47.69  
  2 Paek, Irene J              8 Unat-Shrk-CA           49.21      48.90  
  3 Brito, Gabi F              7 WEST-CA                43.66      49.07  
  4 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                54.23      52.55  
  5 Miller, Isabella M         8 RYL-CA                 53.62      52.84  
  6 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA                50.58      54.64  
  7 Baranchik, Dasha *         7 LASC-CA                59.10      59.34  
  8 Gonzalez, Fernanda A       8 LMST-CA                58.10      59.45  
  9 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                54.58    1:00.47  
 10 Matzdorff, Juni B          8 LASC-CA                   NT    1:02.53  
 11 Menschner, Lucy E          8 CITI-CA                   NT    1:03.52  
 12 Gatto, Lilly               7 WEST-CA              1:03.41    1:07.76  
 13 Rhee, Celine Y             8 TORR-CA              1:09.90    1:11.58  
 -- Harjo, Sophia L            7 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Mancia, Rachel             7 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Harris, Marlo L            8 CITI-CA                57.58         DQ  
 -- Collins, Emily P           8 LASC-CA                57.03         DQ  
 -- Niemeyer, Kenzie G         8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Rosas, Valeria N           7 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Eryn G             8 CITI-CA                19.27      18.12  
  2 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                26.31      18.97  
  3 Cho, Chloe H               7 KSST-CA                   NT      21.51  
  4 Zeiss, Wendy N             8 SHRK-CA                19.44      21.54  
  5 Cistone, Talia A           7 CITI-CA                24.05      21.80  
  6 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 20.57      22.05  
  7 Gonzalez, Fernanda A       8 LMST-CA                22.78      23.93  
  8 Miranda, Allison J         8 LMST-CA                27.07      24.83  
  9 Weimann, Natalie G         8 SHRK-CA                26.04      27.25  
 10 Menschner, Lucy E          8 CITI-CA                   NT      28.41  
 10 Landaverde, Amarilis       8 LMST-CA                28.55      28.41  
 12 Brenner, Taylor M          8 LASC-CA                   NT      28.42  
 13 Niemeyer, Kenzie G         8 LASC-CA                29.07      30.15  
 14 Aguilar, Abby              7 LMST-CA                30.33      30.21  
 15 Gatto, Lilly               7 WEST-CA                35.49      32.35  
 -- Harjo, Sophia L            7 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Berardinelli, Rina J       8 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              7 WEST-CA              1:23.53    1:28.64  
  2 Arnold, Eryn G             8 CITI-CA              1:29.26    1:31.56  
  3 Sun, Kayla                 7 Unat-Citi-CA              NT    1:36.02  
  4 Paek, Irene J              8 Unat-Shrk-CA         1:32.61    1:38.19  
  5 Miller, Isabella M         8 RYL-CA               1:38.38    1:43.39  
  6 Cho, Chloe H               7 KSST-CA                   NT    1:44.50  
  7 Harris, Marlo L            8 CITI-CA              1:50.14    1:44.82  
  8 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA               1:42.65    1:44.84  
  9 Cistone, Talia A           7 CITI-CA              1:38.13    1:48.57  
 10 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA              1:52.14    1:51.77  
 11 Mancia, Paola A            8 LACT-CA              1:55.62    1:56.92  
 12 Baranchik, Dasha *         7 LASC-CA                   NT    1:58.57  
 13 Rhee, Celine Y             8 TORR-CA                   NT    2:08.72  
 14 Gatto, Lilly               7 WEST-CA              2:18.33    2:14.00  
 -- Mancia, Rachel             7 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Rosas, Valeria N           7 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erlij, Elliot J           10 SHRK-CA                34.18      33.56  
  2 Avetyan, Alvina           10 Unat-Lasc-CA              NT      37.17  
  3 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                37.63      37.22  
  4 Whitehead, Leah L         10 PLAC-CA                35.11      37.61  
  5 Youd, Eloise M             9 SHRK-CA                37.01      37.80  
  6 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 38.20      37.87  
  7 Blecha, Violet J           9 SHRK-CA                   NT      38.11  
  8 McCarthy, Samara P        10 RYL-CA                    NT      38.30  
  9 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                38.60      38.36  
 10 Essmiller, Emiko L        10 ROSE-CA                38.63      38.65  
 11 Herrera, Mayu G           10 TORR-CA                39.96      38.69  
 12 Nolan, Chloe L             9 WEST-CA                38.08      38.81  
 13 Malo, Monse               10 LMST-CA                45.51      39.27  
 14 Gonzalez, Key E            9 TORR-CA                38.41      39.44  
 15 Wickett, Taylor R         10 ZAP-CA                 39.67      39.79  
 16 Ahmadi, Vania             10 ROSE-CA                   NT      40.00  
 17 Redaelli, Anabelle N      10 WEST-CA                39.86      40.19  
 18 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                36.19      40.81  
 19 Wilder, Elise B            9 ZAP-CA                 38.83      40.96  
 20 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                38.41      41.12  
 21 Colon, Peyton              9 WEST-CA                40.59      41.99  
 22 Fujisawa, Olivia M        10 ZAP-CA                 42.88      42.46  
 23 Naveen, Stavyah S         10 CITI-CA                45.76      42.63  
 24 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                43.52      42.71  
 25 Adeli, Leena              10 WEST-CA                41.41      42.98  
 26 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                40.67      43.76  
 27 Tieman, Bella J           10 CITI-CA                   NT      44.29  
 28 Rauzon, Lilly J           10 TORR-CA                43.15      44.63  
 29 Sun, Lauren J              9 KSST-CA                41.84      45.12  
 30 Schmitt, Eli S             9 WEST-CA                36.58      45.72  
 31 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                41.20      46.77  
 32 Andres, Erica S            9 SHRK-CA                   NT      46.85  
 33 Bond, Kaylee A             9 CITI-CA                44.10      48.09  
 34 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA                50.27      49.41  
 35 Wical, Wren M              9 CITI-CA                46.87      51.00  
 36 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA                52.92      51.23  
 37 Halpin, Kayla H           10 CITI-CA                   NT      52.36  
 38 Edwards, Charlotte E       9 TORR-CA                51.61      53.01  
 39 Gong, Yuki                 9 TORR-CA                45.92      53.33  
 -- Sobolevsky, Olivia E       9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olvera, Melina M          10 LACT-CA              1:18.72    1:16.99  
  2 Erlij, Elliot J           10 SHRK-CA              1:20.60    1:20.41  
  3 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              1:23.37    1:20.58  
  4 Song, Elia                10 WEST-CA              1:18.13    1:21.68  
  5 Stanzler, Luane O          9 SHRK-CA              1:28.31    1:22.07  
  6 Whitehead, Leah L         10 PLAC-CA              1:26.79    1:22.63  
  7 Essmiller, Emiko L        10 ROSE-CA              1:23.14    1:24.59  
  8 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA              1:28.01    1:25.06  
  9 Herrera, Mayu G           10 TORR-CA              1:30.18    1:25.39  
 10 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA              1:26.39    1:27.35  
 11 Ahmadi, Vania             10 ROSE-CA              1:30.89    1:27.57  
 12 Mueck, Lilly V            10 PVAC-CA                   NT    1:27.62  
 13 Youd, Eloise M             9 SHRK-CA              1:24.14    1:27.97  
 14 Gonzalez, Key E            9 TORR-CA              1:28.95    1:28.51  
 15 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA              1:29.60    1:29.37  
 16 Shin, Ashley Y            10 KSST-CA              1:31.54    1:29.67  
 17 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT    1:30.47  
 18 Malo, Monse               10 LMST-CA              1:33.51    1:31.21  
 19 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA              1:31.38    1:31.70  
 20 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA              1:29.96    1:32.62  
 21 Temperley, Ella C         10 CITI-CA              1:33.73    1:34.09  
 22 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA              1:32.15    1:37.09  
 23 Bond, Kaylee A             9 CITI-CA                   NT    1:38.54  
 24 Schmitt, Eli S             9 WEST-CA              1:31.60    1:39.95  
 25 Gong, Yuki                 9 TORR-CA              1:42.05    1:47.55  
 26 Wical, Wren M              9 CITI-CA                   NT    1:47.66  
 27 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA              1:51.41    1:52.62  
 -- Sobolevsky, Olivia E       9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mora, Valeria             10 PLAC-CA                   NT    2:40.90  
  2 Lua, Citlali               9 PLAC-CA              2:50.39    2:51.13  
  3 An, Nadia Y               10 KSST-CA              2:57.68    2:51.21  
  4 Olvera, Melina M          10 LACT-CA              3:01.88    2:55.35  
  5 Youd, Eloise M             9 SHRK-CA                   NT    2:56.16  
  6 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              3:04.68    2:56.92  
  7 Hernandez, Valentina       9 SHRK-CA                   NT    3:10.41  
  8 Wickett, Taylor R         10 ZAP-CA               3:09.02    3:13.96  
  9 Fujisawa, Olivia M        10 ZAP-CA                    NT    3:16.91  
 10 Tizol, Yazmin M            9 LACT-CA                   NT    4:06.83  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Essmiller, Emiko L        10 ROSE-CA                42.94      42.73  
  2 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                45.15      42.87  
  3 Whitehead, Leah L         10 PLAC-CA                45.08      43.01  
  4 An, Nadia Y               10 KSST-CA                43.54      43.41  
  5 Shin, Ashley Y            10 KSST-CA                43.56      43.63  
  6 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                47.72      44.34  
  7 Sun, Lauren J              9 KSST-CA                46.82      44.74  
  8 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                45.12      44.85  
  9 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                46.40      45.40  
 10 Song, Elia                10 WEST-CA                41.88      45.47  
 11 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                46.08      45.48  
 12 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 45.02      46.21  
 13 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                43.80      46.30  
 14 Erlij, Elliot J           10 SHRK-CA                47.20      46.70  
 15 Nolan, Chloe L             9 WEST-CA                45.33      46.80  
 16 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                47.23      47.02  
 17 Tieman, Bella J           10 CITI-CA                   NT      47.69  
 18 Wickett, Taylor R         10 ZAP-CA                 47.66      47.90  
 19 Stanzler, Luane O          9 SHRK-CA                47.87      48.13  
 20 Redaelli, Anabelle N      10 WEST-CA                47.39      48.31  
 21 Rauzon, Lilly J           10 TORR-CA                52.69      49.03  
 22 Ahmadi, Vania             10 ROSE-CA                47.30      49.32  
 23 Herrera, Mayu G           10 TORR-CA                55.33      49.43  
 24 Hernandez, Valentina       9 SHRK-CA                53.58      49.75  
 25 Naveen, Stavyah S         10 CITI-CA                50.69      49.81  
 26 Malo, Monse               10 LMST-CA                49.47      49.99  
 27 Gong, Yuki                 9 TORR-CA                55.20      52.74  
 28 Wilder, Elise B            9 ZAP-CA                 48.62      54.03  
 29 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                47.72      54.18  
 30 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA                   NT      55.11  
 31 Erdman, Alanna E          10 CITI-CA                   NT      55.44  
 32 Andres, Erica S            9 SHRK-CA                   NT      55.74  
 33 Fujisawa, Olivia M        10 ZAP-CA                 47.24      56.60  
 34 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA                58.85      57.31  
 35 Edwards, Charlotte E       9 TORR-CA                53.66      59.51  
 36 Sobolevsky, Olivia E       9 RYL-CA                    NT    1:12.11  
 -- Bond, Kaylee A             9 CITI-CA                51.12         DQ  
 -- Halpin, Kayla H           10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Schmitt, Eli S             9 WEST-CA                48.62         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Samara P        10 RYL-CA                 45.31      44.41  
  2 Song, Elia                10 WEST-CA                43.55      47.39  
  3 Stanzler, Luane O          9 SHRK-CA                49.66      47.61  
  4 An, Nadia Y               10 KSST-CA                48.10      47.81  
  5 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 45.72      48.61  
  6 Naveen, Stavyah S         10 CITI-CA                51.10      48.73  
  7 Drago, Beatrice            9 RYL-CA                 47.70      49.20  
  8 Lua, Citlali               9 PLAC-CA                49.14      49.56  
  9 Mora, Valeria             10 PLAC-CA                50.67      49.93  
 10 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                51.07      50.71  
 11 Adeli, Leena              10 WEST-CA                53.01      51.14  
 12 Youd, Eloise M             9 SHRK-CA                51.52      51.40  
 13 Avetyan, Alvina           10 Unat-Lasc-CA              NT      51.98  
 14 Colon, Peyton              9 WEST-CA                54.49      52.49  
 15 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                51.10      53.16  
 16 Wickett, Taylor R         10 ZAP-CA                 52.07      53.17  
 17 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                51.49      53.51  
 18 Mueck, Lilly V            10 PVAC-CA                   NT      53.56  
 19 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                50.93      53.63  
 20 Gong, Yuki                 9 TORR-CA                53.07      53.82  
 21 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                53.40      54.01  
 22 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                52.33      54.14  
 23 Gonzalez, Key E            9 TORR-CA                50.53      54.88  
 24 Redaelli, Anabelle N      10 WEST-CA                   NT      55.51  
 25 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                56.73      55.96  
 26 Essmiller, Emiko L        10 ROSE-CA                56.14      58.11  
 27 Wical, Wren M              9 CITI-CA                55.99      58.12  
 28 Edwards, Charlotte E       9 TORR-CA              1:00.95      58.19  
 29 Andres, Erica S            9 SHRK-CA                57.04      58.35  
 30 Malo, Monse               10 LMST-CA                   NT      58.62  
 31 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA              1:02.22    1:02.51  
 32 Sobolevsky, Olivia E       9 RYL-CA                    NT    1:05.99  
 33 Rauzon, Lilly J           10 TORR-CA                58.56    1:06.48  
 -- Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                49.91         DQ  
 -- Reyes, Bea H               9 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Blecha, Violet J           9 SHRK-CA                58.19         DQ  
 -- Nolan, Chloe L             9 WEST-CA                50.43         DQ  
 -- Tieman, Bella J           10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Halpin, Kayla H           10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Wilder, Elise B            9 ZAP-CA               1:18.18         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mora, Valeria             10 PLAC-CA                39.21      39.67  
  2 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                44.28      40.41  
  3 Erlij, Elliot J           10 SHRK-CA                44.61      41.20  
  4 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 40.45      41.29  
  5 An, Nadia Y               10 KSST-CA                41.48      41.63  
  6 Lua, Citlali               9 PLAC-CA                40.23      41.64  
  7 Ahmadi, Vania             10 ROSE-CA                47.64      41.75  
  8 Shin, Ashley Y            10 KSST-CA                46.52      42.90  
  9 Wiluan, Naomi M            9 CITI-CA                   NT      43.78  
 10 Herrera, Mayu G           10 TORR-CA              1:08.77      43.84  
 11 Song, Elia                10 WEST-CA                44.19      43.87  
 12 Gonzalez, Key E            9 TORR-CA                43.39      44.00  
 13 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                45.51      44.16  
 14 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                45.20      44.62  
 15 Blecha, Violet J           9 SHRK-CA                45.65      45.51  
 16 McCarthy, Samara P        10 RYL-CA                    NT      45.60  
 17 Wiluan, Simone E           9 CITI-CA                   NT      46.49  
 18 Drago, Beatrice            9 RYL-CA                 50.68      47.40  
 19 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                47.88      48.60  
 20 Stanzler, Luane O          9 SHRK-CA                   NT      48.68  
 21 Wilder, Elise B            9 ZAP-CA                 49.13      49.39  
 22 Colon, Peyton              9 WEST-CA                   NT      50.74  
 23 Naveen, Stavyah S         10 CITI-CA                   NT      51.20  
 24 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                48.04      51.22  
 25 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                48.14      51.92  
 26 Wical, Wren M              9 CITI-CA                   NT      51.93  
 27 Rauzon, Lilly J           10 TORR-CA                52.98      52.05  
 28 Schmitt, Eli S             9 WEST-CA                   NT      52.46  
 29 Malo, Monse               10 LMST-CA                55.82      52.98  
 30 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA                   NT      53.64  
 31 Hernandez, Valentina       9 SHRK-CA                54.19      56.04  
 32 Fujisawa, Olivia M        10 ZAP-CA                 53.24      57.14  
 33 Edwards, Charlotte E       9 TORR-CA                59.52    1:03.60  
 34 Tizol, Yazmin M            9 LACT-CA                   NT    1:06.21  
 -- Temperley, Ella C         10 CITI-CA                47.65         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 An, Nadia Y               10 KSST-CA              1:32.19    1:30.59  
  2 Shin, Ashley Y            10 KSST-CA              1:32.57    1:30.98  
  3 Song, Elia                10 WEST-CA              1:28.28    1:31.27  
  4 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA               1:38.13    1:33.73  
  5 Olvera, Melina M          10 LACT-CA              1:29.18    1:35.41  
  6 Blecha, Violet J           9 SHRK-CA                   NT    1:36.27  
  7 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              1:34.55    1:38.02  
  8 Drago, Beatrice            9 RYL-CA                    NT    1:39.50  
  9 Herrera, Mayu G           10 TORR-CA              1:48.43    1:39.71  
  9 Essmiller, Emiko L        10 ROSE-CA              1:40.20    1:39.71  
 11 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA              1:43.53    1:40.58  
 12 Sun, Lauren J              9 KSST-CA                   NT    1:40.84  
 13 Gonzalez, Key E            9 TORR-CA              1:36.60    1:41.60  
 14 Wickett, Taylor R         10 ZAP-CA               1:33.91    1:41.79  
 15 Redaelli, Anabelle N      10 WEST-CA              1:42.83    1:42.95  
 16 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT    1:43.66  
 17 Hernandez, Valentina       9 SHRK-CA              1:43.15    1:44.40  
 18 Naveen, Stavyah S         10 CITI-CA              2:01.75    1:44.46  
 19 Timman, Tyler L            9 SHRK-CA              1:45.29    1:45.10  
 20 Colon, Peyton              9 WEST-CA              1:46.67    1:45.92  
 21 Adeli, Leena              10 WEST-CA              1:45.04    1:47.35  
 22 Temperley, Ella C         10 CITI-CA              1:43.43    1:48.70  
 23 Fujisawa, Olivia M        10 ZAP-CA               1:46.89    1:52.09  
 24 Wilder, Elise B            9 ZAP-CA               1:51.75    1:53.58  
 25 Rauzon, Lilly J           10 TORR-CA                   NT    1:54.53  
 26 Bond, Kaylee A             9 CITI-CA              1:49.89    1:56.47  
 27 Mamikonyan, Sofia         10 SHRK-CA              2:01.45    1:58.86  
 28 Wical, Wren M              9 CITI-CA              1:52.23    1:59.83  
 29 Andres, Erica S            9 SHRK-CA                   NT    1:59.84  
 30 Gong, Yuki                 9 TORR-CA              1:52.70    2:00.32  
 31 Edwards, Charlotte E       9 TORR-CA              1:58.70    2:02.50  
 -- Tizol, Yazmin M            9 LACT-CA              2:20.91         DQ  
 -- Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Tieman, Bella J           10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Nolan, Chloe L             9 WEST-CA              1:38.45         DQ  
 -- Ahmadi, Vania             10 ROSE-CA              1:36.12         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                                   NT    2:38.68  
     1) Youd, Eloise M 9                2) Blecha, Violet J 9             
     3) Zargarian, Natalie 10           4) Erlij, Elliot J 10             
  2 Westside Aquatics-CA  'A'                              NT    2:46.79  
     1) Schmitt, Eli S 9                2) Nolan, Chloe L 9               
     3) Redaelli, Anabelle N 10         4) Colon, Peyton 9                
  3 Swim Torrance-CA  'A'                             1:34.89    3:19.58  
     1) Gong, Yuki 9                    2) Rauzon, Lilly J 10             
     3) Edwards, Charlotte E 9          4) Herrera, Mayu G 10             
 -- Blast Sharks-CA  'B'                                   NT         DQ  
     1) Reyes, Bea H 9                  2) Mamikonyan, Sofia 10           
     3) Stanzler, Luane O 9             4) Andres, Erica S 9              
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:45.00    2:57.05  
     1) Erlij, Elliot J 10              2) Stanzler, Luane O 9            
     3) Blecha, Violet J 9              4) Youd, Eloise M 9               
  2 Swim Torrance-CA  'A'                             2:06.05    3:24.94  
     1) Edwards, Charlotte E 9          2) Gong, Yuki 9                   
     3) Herrera, Mayu G 10              4) Rauzon, Lilly J 10             
  3 Blast Sharks-CA  'B'                              3:00.00    3:25.62  
     1) Zargarian, Natalie 10           2) Timman, Tyler L 9              
     3) Hernandez, Valentina 9          4) Reyes, Bea H 9                 
 -- Westside Aquatics-CA  'A'                         1:20.00         DQ  
     1) Adeli, Leena 10                 2) Song, Elia 10                  
     3) Redaelli, Anabelle N 10         4) Schmitt, Eli S 9               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Allison P           12 TORR-CA                35.98      33.26  
  2 Fitzgerald, Athena N      11 ZAP-CA                 32.67      33.40  
  3 Short, Alexandra E        12 CITI-CA                32.68      33.79  
  4 Schima, Becca R           12 CITI-CA                35.68      34.34  
  5 Toone, Ellison E          12 CITI-CA                34.82      34.44  
  6 Avetyan, Anna *           12 Unat-Lasc-CA           34.93      34.64  
  7 Ho, Isabel G              12 TORR-CA                44.36      34.72  
  8 Norman, Casey E           12 ZAP-CA                 36.23      34.75  
  9 Vieira Lisboa, Romi C     12 TORR-CA                37.17      34.81  
 10 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA                32.95      34.86  
 11 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                37.14      34.88  
 12 Huang, Kayla              11 CITI-CA                36.34      34.90  
 12 McKellar, Miranda R       12 TORR-CA                36.74      34.90  
 14 Yanez, Abigail J          11 RYL-CA                 50.27      35.13  
 15 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                   NT      35.14  
 15 Sun, Erin J               11 KSST-CA                37.28      35.14  
 17 Yoshihara, Jodi M         12 ZAP-CA                 34.79      35.18  
 18 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA                33.12      35.23  
 19 Phillips, Elysia A        12 WEST-CA                36.62      35.50  
 20 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA                35.26      35.59  
 21 Reese, Bridget            12 WEST-CA                36.23      35.84  
 22 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                35.07      35.97  
 23 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA                37.54      37.37  
 24 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                38.56      37.50  
 25 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA                36.41      37.75  
 26 Khoddam, Hannah W         11 CITI-CA                   NT      38.11  
 27 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                36.16      38.40  
 28 Lunde, Christine M        11 TORR-CA                35.25      38.60  
 29 Badalian, Ani             11 SHRK-CA                43.68      39.93  
 30 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                39.39      40.10  
 31 Carrington, Georgia M     12 SHRK-CA                39.09      40.17  
 32 Castrejon, Jasmine V      12 LMST-CA                   NT      41.12  
 33 Launius, Kate H           11 ZAP-CA                 41.76      42.57  
 34 Misaal, Devashree K       11 TORR-CA                39.45      42.94  
 35 Wolfe, Olivia S           11 WEST-CA                42.62      43.91  
 36 Halpin, Sofia H           12 CITI-CA                   NT      44.39  
 37 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA                45.94      45.31  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fishman, Charlotte E      11 SHRK-CA              1:11.82    1:11.63  
  2 Toone, Ellison E          12 CITI-CA              1:10.81    1:14.28  
  3 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA              1:24.85    1:15.86  
  4 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA              1:16.69    1:16.79  
  5 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA              1:14.48    1:17.39  
  6 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA              1:18.38    1:17.74  
  7 Schima, Becca R           12 CITI-CA              1:16.09    1:18.19  
  8 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:24.08    1:20.57  
  9 Reese, Bridget            12 WEST-CA              1:25.20    1:20.69  
 10 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA              1:20.45    1:23.30  
 11 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:25.18    1:24.32  
 12 Saffer, Amy G             11 CITI-CA              1:25.53    1:25.56  
 13 Khoddam, Hannah W         11 CITI-CA                   NT    1:25.84  
 14 Litton, Jillian L         12 ZAP-CA               1:25.27    1:26.29  
 15 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA              1:22.12    1:26.54  
 16 Carrington, Georgia M     12 SHRK-CA              1:30.23    1:30.80  
 17 Misaal, Devashree K       11 TORR-CA              1:32.18    1:34.14  
 18 Castrejon, Jasmine V      12 LMST-CA              1:43.82    1:35.81  
 19 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA              1:38.38    1:38.22  
 20 Wolfe, Olivia S           11 WEST-CA              1:35.74    1:40.71  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toone, Ellison E          12 CITI-CA              2:37.81    2:37.68  
  2 Vieira Lisboa, Romi C     12 TORR-CA              3:10.79    2:49.42  
  3 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA              2:45.30    2:51.79  
  4 Ho, Isabel G              12 TORR-CA                   NT    2:55.24  
  5 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA              3:07.52    2:56.71  
  6 Badalian, Ani             11 SHRK-CA                   NT    3:07.32  
  7 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA               3:27.68    3:13.37  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fang, Cailin              12 CITI-CA                   NT    6:45.60  
  2 Soricut, Clara C          12 CITI-CA                   NT    6:48.56  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adeli, Layla              12 WEST-CA                37.71      38.43  
  2 Fishman, Charlotte E      11 SHRK-CA                40.40      39.11  
  3 Sun, Erin J               11 KSST-CA                40.36      39.50  
  4 Yoshihara, Jodi M         12 ZAP-CA                 43.42      39.98  
  5 Yanez, Abigail J          11 RYL-CA                 40.34      40.17  
  6 Rothschild, Skylar F      11 CITI-CA                39.20      40.18  
  7 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA                41.80      40.28  
  8 Hicks, McKenna L          12 TORR-CA                42.68      40.47  
  9 Litton, Jillian L         12 ZAP-CA                 40.49      40.64  
 10 Norman, Casey E           12 ZAP-CA                 43.43      40.87  
 11 Ishihara, Kelly S         11 TORR-CA                39.87      41.01  
 12 Huang, Kayla              11 CITI-CA                43.36      41.34  
 13 Short, Alexandra E        12 CITI-CA                39.93      41.39  
 14 Phillips, Elysia A        12 WEST-CA                41.06      41.89  
 15 Fitzgerald, Athena N      11 ZAP-CA                 39.42      41.91  
 16 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                39.70      42.13  
 17 Avetyan, Anna *           12 Unat-Lasc-CA              NT      42.30  
 18 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                   NT      42.74  
 19 Schima, Becca R           12 CITI-CA                52.27      43.53  
 20 Reese, Bridget            12 WEST-CA                42.76      44.73  
 21 Lunde, Christine M        11 TORR-CA                43.14      44.82  
 22 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                45.74      45.39  
 23 Martini, Karen R          11 TORR-CA                44.40      45.88  
 24 Launius, Kate H           11 ZAP-CA                 45.34      46.81  
 25 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA                 47.47      46.97  
 26 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                45.86      47.07  
 27 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA                49.93      48.24  
 28 Badalian, Ani             11 SHRK-CA                   NT      48.41  
 29 Misaal, Devashree K       11 TORR-CA                48.43      48.74  
 30 Wolfe, Olivia S           11 WEST-CA                48.83      50.92  
 31 Halpin, Sofia H           12 CITI-CA                   NT      52.78  
 32 Castrejon, Jasmine V      12 LMST-CA                56.65      53.83  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vieira Lisboa, Romi C     12 TORR-CA              1:27.52    1:24.02  
  2 Adeli, Layla              12 WEST-CA              1:33.54    1:28.86  
  3 Litton, Jillian L         12 ZAP-CA               1:32.78    1:30.24  
  4 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:33.82    1:30.41  
  5 Ho, Isabel G              12 TORR-CA                   NT    1:30.51  
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:37.47    1:33.70  
  7 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA              1:51.37    1:34.79  
  8 Martini, Karen R          11 TORR-CA              1:43.02    1:36.49  
  9 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA              1:37.87    1:37.25  
 10 Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA              1:51.71    1:41.65  
 -- Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- McKellar, Miranda R       12 TORR-CA              1:36.95         DQ  
 -- Tsai, Allison P           12 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fang, Cailin              12 CITI-CA                41.80      41.89  
  2 Fitzgerald, Athena N      11 ZAP-CA                 44.92      42.27  
  3 Huang, Kayla              11 CITI-CA                46.34      43.13  
  4 McKellar, Miranda R       12 TORR-CA                44.82      44.08  
  5 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA                45.23      44.85  
  6 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                44.48      45.48  
  7 Schima, Becca R           12 CITI-CA                44.44      45.54  
  8 Vieira Lisboa, Romi C     12 TORR-CA                48.46      45.56  
  9 Sun, Erin J               11 KSST-CA                47.39      45.81  
 10 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                48.00      46.81  
 11 Hicks, McKenna L          12 TORR-CA                45.02      46.96  
 12 Norman, Casey E           12 ZAP-CA                 49.69      46.99  
 13 Yanez, Abigail J          11 RYL-CA                    NT      47.09  
 14 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                48.92      47.56  
 15 Phillips, Elysia A        12 WEST-CA                48.20      48.57  
 16 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA                46.93      48.87  
 17 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA                47.61      48.89  
 18 Yoshihara, Jodi M         12 ZAP-CA                 50.73      48.94  
 19 Ishihara, Kelly S         11 TORR-CA                45.80      49.13  
 20 Carrington, Georgia M     12 SHRK-CA                49.09      50.68  
 21 Saffer, Amy G             11 CITI-CA                50.15      51.19  
 22 Khoddam, Hannah W         11 CITI-CA                   NT      52.22  
 23 Misaal, Devashree K       11 TORR-CA                57.13      53.51  
 24 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA                53.06      53.77  
 25 Lunde, Christine M        11 TORR-CA                54.02      54.17  
 26 Mendez, Nelli Y           11 PLAC-CA                54.10      55.47  
 27 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA                 55.21      56.80  
 28 Wolfe, Olivia S           11 WEST-CA                58.07      59.81  
 29 Launius, Kate H           11 ZAP-CA                 56.69    1:01.42  
 -- Halpin, Sofia H           12 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Eisen, Amanda D           11 ROSE-CA                52.36         DQ  
 -- Avetyan, Anna *           12 Unat-Lasc-CA           45.04         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Allison P           12 TORR-CA              1:47.09    1:29.29  
  2 Short, Alexandra E        12 CITI-CA              1:30.34    1:29.58  
  3 Golbedaghians, Cynthia    11 SHRK-CA              1:34.52    1:32.74  
  4 Soricut, Clara C          12 CITI-CA              1:34.72    1:35.36  
  5 Adeli, Layla              12 WEST-CA              1:34.42    1:39.80  
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:46.45    1:40.26  
  7 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA              1:45.63    1:40.78  
  8 Hicks, McKenna L          12 TORR-CA              1:39.61    1:41.70  
  9 Litton, Jillian L         12 ZAP-CA               1:42.95    1:42.15  
 10 Rothschild, Skylar F      11 CITI-CA              1:44.34    1:42.55  
 11 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA              1:48.36    1:43.95  
 12 Chatalyan, Abby           11 SHRK-CA                   NT    1:44.74  
 13 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA              1:38.75    1:44.98  
 14 Martini, Karen R          11 TORR-CA              1:52.99    1:52.71  
 15 Castrejon, Jasmine V      12 LMST-CA              2:06.09    1:53.78  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fishman, Charlotte E      11 SHRK-CA                38.23      36.61  
  2 Yanez, Abigail J          11 RYL-CA                    NT      36.64  
  3 Short, Alexandra E        12 CITI-CA                40.47      37.10  
  4 Fitzgerald, Athena N      11 ZAP-CA                 36.91      38.03  
  5 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA                41.07      38.67  
  6 Huang, Kayla              11 CITI-CA                   NT      38.95  
  7 Norman, Casey E           12 ZAP-CA                 43.02      39.02  
  8 Rothschild, Skylar F      11 CITI-CA                43.56      40.12  
  9 Avetyan, Anna *           12 Unat-Lasc-CA           41.32      40.25  
 10 McKellar, Miranda R       12 TORR-CA                42.79      40.27  
 11 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                41.33      40.57  
 12 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                47.42      40.72  
 13 Sun, Erin J               11 KSST-CA                42.78      41.02  
 14 Yoshihara, Jodi M         12 ZAP-CA                 42.32      41.19  
 15 Hicks, McKenna L          12 TORR-CA                39.59      41.22  
 16 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA                41.25      41.25  
 17 Toone, Ellison E          12 CITI-CA                39.34      41.48  
 18 Saffer, Amy G             11 CITI-CA                40.28      41.50  
 19 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA                43.70      42.20  
 20 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                42.62      42.24  
 21 Lunde, Christine M        11 TORR-CA                41.62      43.50  
 22 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                47.69      44.77  
 23 Phillips, Elysia A        12 WEST-CA                49.73      44.92  
 24 Reese, Bridget            12 WEST-CA                43.25      45.00  
 25 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA                44.40      45.13  
 26 Martini, Karen R          11 TORR-CA                53.72      47.20  
 27 Wolfe, Olivia S           11 WEST-CA                51.27      48.14  
 28 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                51.26      49.74  
 29 Castrejon, Jasmine V      12 LMST-CA                56.62      49.99  
 30 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                53.91      50.37  
 31 Launius, Kate H           11 ZAP-CA                 55.92      55.36  
 -- Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA                 47.04         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soricut, Clara C          12 CITI-CA              1:36.89    1:17.20  
  2 Rosenfield, Tati R        11 PVAC-CA                   NT    1:22.06  
  3 Tsai, Allison P           12 TORR-CA                   NT    1:25.97  
  4 Mendez, Nelli Y           11 PLAC-CA              1:36.61    1:41.11  
  5 Ho, Isabel G              12 TORR-CA                   NT    1:43.12  
 -- Ishihara, Kelly S         11 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Allison P           12 TORR-CA              1:27.36    1:20.79  
  2 McKellar, Miranda R       12 TORR-CA              1:28.15    1:25.33  
  3 Sun, Erin J               11 KSST-CA              1:27.26    1:25.51  
  4 Fitzgerald, Athena N      11 ZAP-CA               1:22.68    1:26.76  
  5 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA              1:27.05    1:26.86  
  6 Vieira Lisboa, Romi C     12 TORR-CA                   NT    1:27.34  
  7 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA              1:31.85    1:28.21  
  8 Adeli, Layla              12 WEST-CA              1:26.42    1:29.95  
  9 Ishihara, Kelly S         11 TORR-CA              1:26.42    1:30.23  
 10 Ho, Isabel G              12 TORR-CA              1:42.17    1:30.31  
 11 Reese, Bridget            12 WEST-CA              1:31.21    1:30.34  
 12 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:30.46    1:30.39  
 13 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA              1:34.38    1:30.68  
 14 Yanez, Abigail J          11 RYL-CA                    NT    1:30.92  
 15 Rothschild, Skylar F      11 CITI-CA              1:27.65    1:31.18  
 16 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA              1:27.71    1:31.55  
 17 Schima, Becca R           12 CITI-CA              1:41.28    1:33.63  
 18 Mendez, Nelli Y           11 PLAC-CA              1:30.93    1:33.73  
 19 Yoshihara, Jodi M         12 ZAP-CA               1:34.72    1:33.82  
 20 Phillips, Elysia A        12 WEST-CA              1:30.85    1:35.01  
 21 Gish, Marisa K            12 ROSE-CA              1:37.24    1:35.25  
 22 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:37.33    1:36.55  
 23 Lunde, Christine M        11 TORR-CA              1:33.26    1:37.39  
 24 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA              1:28.46    1:37.61  
 25 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA               1:41.19    1:37.74  
 26 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA              1:39.83    1:38.75  
 27 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA              1:37.32    1:39.24  
 28 Badalian, Ani             11 SHRK-CA                   NT    1:45.25  
 29 Launius, Kate H           11 ZAP-CA               1:52.55    1:57.36  
 -- Avetyan, Anna *           12 Unat-Lasc-CA              NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fishman, Charlotte E      11 SHRK-CA                   NT    3:04.00  
  2 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA              3:08.22    3:12.74  
  3 Norman, Casey E           12 ZAP-CA                    NT    3:13.80  
  4 Hicks, McKenna L          12 TORR-CA              3:19.17    3:18.76  
  5 Martini, Karen R          11 TORR-CA              3:28.61    3:38.08  
  6 Misaal, Devashree K       11 TORR-CA                   NT    3:47.34  
 -- Ishihara, Kelly S         11 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Torrance-CA  'A'                             2:27.30    2:19.05  
     1) Hicks, McKenna L 12             2) Vieira Lisboa, Romi C 12       
     3) McKellar, Miranda R 12          4) Tsai, Allison P 12             
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:20.08    2:21.08  
     1) Fitzgerald, Athena N 11         2) Yoshihara, Jodi M 12           
     3) Stednitz, Ashlee P 11           4) Norman, Casey E 12             
  3 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:15.35    2:22.23  
     1) Short, Alexandra E 12           2) Toone, Ellison E 12            
     3) Rothschild, Skylar F 11         4) Fang, Cailin 12                
  4 Beach Cities Swimming-CA  'B'                     2:32.71    2:32.55  
     1) Khoddam, Hannah W 11            2) Halpin, Sofia H 12             
     3) Huang, Kayla 11                 4) Saffer, Amy G 11               
  5 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:19.15    2:33.36  
     1) Valdez, Layla R 11              2) Gish, Marisa K 12              
     3) Ordaz, Melissa R 11             4) Murphy, Maggie R 11            
  6 Swim Torrance-CA  'B'                             2:35.41    2:35.09  
     1) Ishihara, Kelly S 11            2) Lunde, Christine M 11          
     3) Martini, Karen R 11             4) Ho, Isabel G 12                
  7 Blast Sharks-CA  'B'                              2:15.00    2:35.31  
     1) Fishman, Charlotte E 11         2) Badalian, Ani 11               
     3) Greenfield, Harper A 11         4) Carrington, Georgia M 12       
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:32.43    2:36.32  
     1) Rothschild, Skylar F 11         2) Short, Alexandra E 12          
     3) Fang, Cailin 12                 4) Toone, Ellison E 12            
  2 Swim Torrance-CA  'A'                             2:41.71    2:41.07  
     1) Vieira Lisboa, Romi C 12        2) McKellar, Miranda R 12         
     3) Tsai, Allison P 12              4) Hicks, McKenna L 12            
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              2:50.00    2:41.64  
     1) Sherkin, Erica I 12             2) Rostamlou, Kadie C 11          
     3) Fishman, Charlotte E 11         4) Golbedaghians, Cynthia 11      
  4 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:41.88    2:47.77  
     1) Litton, Jillian L 12            2) Norman, Casey E 12             
     3) Fitzgerald, Athena N 11         4) Yoshihara, Jodi M 12           
  5 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:31.93    2:50.00  
     1) Murphy, Maggie R 11             2) Gish, Marisa K 12              
     3) Ordaz, Melissa R 11             4) Valdez, Layla R 11             
  6 Swim Torrance-CA  'B'                             2:48.97    2:51.69  
     1) Ishihara, Kelly S 11            2) Ho, Isabel G 12                
     3) Lunde, Christine M 11           4) Misaal, Devashree K 11         
  7 Blast Sharks-CA  'B'                              3:00.00    3:02.47  
     1) Carrington, Georgia M 12        2) Chatalyan, Abby 11             
     3) Griffin, Zoe A 12               4) Badalian, Ani 11               
 -- Beach Cities Swimming-CA  'B'                     2:54.80         DQ  
     1) Khoddam, Hannah W 11            2) Halpin, Sofia H 12             
     3) Huang, Kayla 11                 4) Saffer, Amy G 11               
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA                29.33      30.42  
  2 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA                30.43      30.46  
  3 Isackson, Bailee S        13 WEST-CA                33.06      32.10  
  4 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA                 31.96      32.21  
  5 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA                32.20      32.73  
  6 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA                 32.41      32.76  
  7 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA                31.61      32.89  
  8 Rostomyan, Ani            13 Unat-Shrk-CA           32.92      33.00  
  9 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA                33.30      33.44  
 10 Jendoubi, Nour H          13 LMST-CA                34.36      35.53  
 11 Mora, Andrea              14 PLAC-CA                35.92      36.10  
 12 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                40.46      41.60  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA              1:06.26    1:07.70  
  2 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:09.78    1:07.73  
  3 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              1:08.21    1:10.79  
  4 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               1:10.66    1:11.16  
  5 Rostomyan, Ani            13 Unat-Shrk-CA         1:14.44    1:12.37  
  6 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA              1:09.26    1:12.53  
  7 Alonso, Delaney Q         14 CITI-CA              1:14.63    1:12.83  
  8 Donlevy, Leah N           13 CITI-CA              1:13.65    1:15.58  
  9 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA              1:08.00    1:17.18  
 10 Isackson, Bailee S        13 WEST-CA              1:14.43    1:18.55  
 11 Paumier, Polina A         13 CITI-CA              1:14.51    1:19.13  
 12 Jendoubi, Nour H          13 LMST-CA              1:14.76    1:21.13  
 13 Meier, Maren              14 WEST-CA              1:16.67    1:25.44  
 14 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:20.07    1:26.47  
 15 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              1:27.85    1:32.04  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Groves, Maple C           14 PVAC-CA              2:31.55    2:19.45  
  2 Fung, Naomi G             13 CITI-CA              2:34.44    2:23.12  
  3 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              2:35.38    2:26.60  
  4 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              2:29.34    2:30.08  
  5 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA              2:31.56    2:30.67  
  6 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              2:36.76    2:34.31  
  7 Miller, Samantha R        13 CITI-CA              2:44.96    2:38.60  
  8 Alonso, Delaney Q         14 CITI-CA              2:38.89    2:42.46  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soricut, Andreea I        14 CITI-CA              6:07.94    6:15.61  
  2 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA                    NT    6:48.10  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donlevy, Leah N           13 CITI-CA                33.30      37.61  
  2 Rostomyan, Ani            13 Unat-Shrk-CA           41.80      40.40  
  3 Jendoubi, Nour H          13 LMST-CA                41.19      42.23  
  4 Isackson, Bailee S        13 WEST-CA                41.64      42.53  
  5 Mora, Andrea              14 PLAC-CA                49.46      42.83  
 -- Rosner, Timea C           13 WEST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fung, Naomi G             13 CITI-CA              1:18.65    1:17.84  
  2 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               1:19.89    1:19.02  
  3 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:20.40    1:20.94  
  4 Groves, Maple C           14 PVAC-CA              1:29.04    1:21.29  
  5 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               1:26.77    1:22.00  
  6 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              1:21.58    1:22.50  
  7 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              1:17.32    1:23.36  
  8 Burnasky, Britney R       14 CITI-CA              1:22.56    1:23.47  
  9 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA              1:21.17    1:24.81  
 10 Miller, Samantha R        13 CITI-CA              1:35.38    1:25.25  
 11 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA              1:24.65    1:25.77  
 12 Alonso, Delaney Q         14 CITI-CA              1:27.42    1:29.45  
 13 Paumier, Polina A         13 CITI-CA              1:32.48    1:31.42  
 14 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              1:33.35    1:34.46  
 15 Meier, Maren              14 WEST-CA              1:31.83    1:36.43  
 -- Entis, Lola               13 WEST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                42.66      45.35  
  2 Isackson, Bailee S        13 WEST-CA                44.81      45.57  
  3 Entis, Lola               13 WEST-CA                   NT      47.83  
  4 Jendoubi, Nour H          13 LMST-CA                52.31      56.68  
 -- Rosner, Timea C           13 WEST-CA                47.38         DQ  
 -- Donlevy, Leah N           13 CITI-CA                48.62         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soricut, Andreea I        14 CITI-CA              1:25.65    1:25.43  
  2 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              1:27.33    1:26.59  
  3 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               1:33.34    1:29.35  
  4 Miller, Samantha R        13 CITI-CA              1:31.52    1:31.55  
  5 Groves, Maple C           14 PVAC-CA              1:33.10    1:34.34  
  6 Rostomyan, Ani            13 Unat-Shrk-CA         1:34.42    1:36.68  
  7 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA              1:31.80    1:38.36  
  8 Mora, Andrea              14 PLAC-CA              1:45.66    1:46.45  
  9 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:37.32    1:51.81  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA                   NT      32.73  
  2 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA                33.22      33.16  
  3 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA                37.90      34.69  
  4 Isackson, Bailee S        13 WEST-CA                37.50      36.65  
  5 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA                37.21      36.95  
  6 Alonso, Delaney Q         14 CITI-CA                38.23      38.47  
  7 Rostomyan, Ani            13 Unat-Shrk-CA           40.49      40.49  
  8 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                39.76      41.14  
  9 Entis, Lola               13 WEST-CA                   NT      43.01  
 10 Jendoubi, Nour H          13 LMST-CA                39.72      43.44  
 11 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                45.58      43.91  
 -- Rosner, Timea C           13 WEST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soricut, Andreea I        14 CITI-CA              1:14.05    1:15.07  
  2 Fung, Naomi G             13 CITI-CA                   NT    1:15.08  
  3 Groves, Maple C           14 PVAC-CA              1:18.38    1:15.47  
  4 Rothschild, Riley K       13 CITI-CA              1:17.74    1:17.91  
  5 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               1:27.27    1:21.79  
  6 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               1:31.22    1:26.66  
  7 Miller, Samantha R        13 CITI-CA              1:34.97    1:27.34  
  8 Paumier, Polina A         13 CITI-CA              1:31.59    1:34.37  
  9 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              1:47.44    1:56.97  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA                   NT    2:43.57  
  2 Fung, Naomi G             13 CITI-CA              2:50.97    2:48.23  
  3 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               2:56.24    2:58.54  
  4 Miller, Samantha R        13 CITI-CA              3:05.94    3:00.97  
  5 Paumier, Polina A         13 CITI-CA                   NT    3:17.59  
  6 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              3:28.34    3:25.43  
 -- Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              2:45.61         DQ  
 -- Donlevy, Leah N           13 CITI-CA              3:06.92         DQ  
 -- Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              2:54.00         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      17 JCA-CA                 29.41      30.14  
  2 Horne, Taylor             15 CITI-CA                30.71      31.48  
  3 Dedeyan, Sabrina *        15 LASC-CA                34.73      34.79  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horne, Taylor             15 CITI-CA              1:08.05    1:11.36  
  2 Sherman, Treniesha L      17 JCA-CA               1:09.01    1:14.86  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeyan, Sabrina *        15 LASC-CA                   NT    2:48.51  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horne, Taylor             15 CITI-CA              1:25.63    1:29.01  
  2 Sherman, Treniesha L      17 JCA-CA               1:34.70    1:29.36  
  3 Dedeyan, Sabrina *        15 LASC-CA                   NT    1:34.09  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      17 JCA-CA               1:27.32    1:29.05  
  2 Dedeyan, Sabrina *        15 LASC-CA                   NT    1:44.80  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeyan, Sabrina *        15 LASC-CA                   NT      39.92  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherman, Treniesha L      17 JCA-CA               1:22.22    1:22.71  
  2 Horne, Taylor             15 CITI-CA              1:31.31    1:32.99  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:02.99    2:07.51  
     1) Burnasky, Britney R 14          2) Miller, Samantha R 13          
     3) Donlevy, Leah N 13              4) Rothschild, Riley K 13         
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:07.42    2:18.34  
     1) Gillan, Emma L 13               2) Mendoza, Kennedy S 14          
     3) Suh, Natalie P 13               4) Joswick, Won Joo S 13          
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:19.18    2:24.94  
     1) Donlevy, Leah N 13              2) Miller, Samantha R 13          
     3) Rothschild, Riley K 13          4) Burnasky, Britney R 14         
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:23.28    2:31.92  
     1) Suh, Natalie P 13               2) Perera, Themi D 13             
     3) Joswick, Won Joo S 13           4) Mendoza, Kennedy S 14          
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                17.00      16.16  
  2 Schmitt, Jojo W            6 WEST-CA                23.09      22.90  
  3 Wang, Patek Z              5 PVAC-CA                   NT      23.90  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                36.77      36.91  
  2 Schmitt, Jojo W            6 WEST-CA                51.22      50.33  
  3 Escobar, Jason A           6 LACT-CA                56.24      53.33  
  4 Wang, Patek Z              5 PVAC-CA                   NT      53.59  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA              1:19.40    1:18.36  
  2 Escobar, Jason A           6 LACT-CA                   NT    1:59.91  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek Z              5 PVAC-CA                   NT      27.28  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Jojo W            6 WEST-CA                31.31      32.03  
 -- Wang, Patek Z              5 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA                20.19      18.88  
 -- Schmitt, Jojo W            6 WEST-CA                28.66         DQ  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Roy                   6 KSST-CA              1:28.67    1:29.04  
 -- Escobar, Jason A           6 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Wang, Patek Z              5 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zimmerman, Danny J         8 CITI-CA                   NT      16.65  
  2 Everitt, Jake S            8 CITI-CA                   NT      17.79  
  3 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                   NT      18.25  
  4 Svediani, Nicholas         7 RYL-CA                 19.17      18.36  
  5 Harutyunyan, Narek         8 SHRK-CA                17.94      18.50  
  6 Akimoto, Sola R            8 CITI-CA                   NT      20.32  
  7 Kim, Robin                 8 KSST-CA                   NT      21.10  
  8 Jones, Robert B            8 ZAP-CA                 19.65      21.71  
  9 DelaCruz, William A        7 CITI-CA                   NT      21.90  
 10 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                24.42      22.17  
 11 Azarian, Sam S             8 LASC-CA                23.79      22.38  
 12 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                23.08      23.61  
 13 Greider, Nolan M           7 SHRK-CA                   NT      23.95  
 14 Ambers, Nolan              8 RYL-CA                 27.65      24.52  
 15 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                    NT      26.19  
 16 Elkhunovich, Sammy M       8 LASC-CA                24.69      26.52  
 17 Hendricks, Landon J        7 LASC-CA                   NT      26.59  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                32.14      31.99  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                36.79      37.35  
  3 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                38.72      38.58  
  4 Phuong, Ryan               7 CITI-CA                   NT      39.27  
  5 Everitt, Jake S            8 CITI-CA                   NT      39.61  
  6 Park, Joshua J             8 KSST-CA                39.76      40.52  
  7 Indelicato, Christian J    8 WEST-CA                42.05      40.78  
  8 Svediani, Nicholas         7 RYL-CA                 41.37      42.22  
  9 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                47.59      42.99  
 10 Song, David                8 ROSE-CA                44.12      43.94  
 11 Morse, Jaden C             8 CITI-CA                   NT      45.49  
 12 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                48.90      49.09  
 13 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                    NT      51.43  
 14 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                49.92      52.14  
 15 Hendricks, Landon J        7 LASC-CA                   NT      56.26  
 16 Azarian, Sam S             8 LASC-CA                57.33      56.81  
 17 Ambers, Nolan              8 RYL-CA               1:00.58      57.39  
 18 Greider, Nolan M           7 SHRK-CA                   NT      58.64  
 19 Elkhunovich, Sammy M       8 LASC-CA              1:00.83      59.18  
 20 Cavanaugh, Quinn W         8 LASC-CA                57.05      59.95  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA              1:16.33    1:12.29  
  2 Phuong, Ryan               7 CITI-CA                   NT    1:28.53  
  3 Yanez, Jacob A             8 RYL-CA                    NT    1:30.64  
  4 Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:26.33    1:36.10  
  5 Indelicato, Christian J    8 WEST-CA              1:29.27    1:37.29  
  5 Song, David                8 ROSE-CA                   NT    1:37.29  
  7 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT    1:40.23  
  8 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA              1:50.02    1:54.34  
  9 Roblero, Daniel            8 LACT-CA              1:48.90    1:57.03  
 10 Cavanaugh, Quinn W         8 LASC-CA              1:56.70    2:00.53  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito *       7 LASC-CA                   NT    3:59.91  
  2 Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT    4:04.49  
  3 Roblero, Daniel            8 LACT-CA                   NT    4:16.21  
  4 Jimenez, Diego             8 LACT-CA                   NT    4:26.45  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Robin                 8 KSST-CA                   NT      22.62  
  2 Everitt, Jake S            8 CITI-CA                   NT      23.78  
  3 Jones, Robert B            8 ZAP-CA                 23.07      24.27  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                22.72      24.77  
  5 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                25.39      24.91  
  6 Svediani, Nicholas         7 RYL-CA                 24.30      24.98  
  7 Akimoto, Sola R            8 CITI-CA                   NT      26.61  
  8 Azarian, Sam S             8 LASC-CA                28.82      28.08  
  9 DelaCruz, William A        7 CITI-CA                   NT      28.59  
 10 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 27.66      30.63  
 11 Ambers, Nolan              8 RYL-CA                 31.23      31.72  
 12 Greider, Nolan M           7 SHRK-CA                   NT      32.48  
 13 Elkhunovich, Sammy M       8 LASC-CA                36.61      33.44  
 14 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                    NT      33.84  
 -- Fontilea, Joseph A         8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Hendricks, Landon J        7 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                39.47      40.15  
  2 Phuong, Ryan               7 CITI-CA                   NT      45.20  
  3 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                45.01      45.27  
  4 Park, Joshua J             8 KSST-CA                43.88      45.40  
  5 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                44.88      45.69  
  6 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                46.55      47.05  
  7 Yanez, Jacob A             8 RYL-CA                 53.96      49.81  
  8 Song, David                8 ROSE-CA                55.25      50.39  
  9 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                50.72      50.59  
 10 Kim, Robin                 8 KSST-CA                   NT      51.52  
 11 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                50.58      53.68  
 12 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                50.97      55.79  
 13 Cavanaugh, Quinn W         8 LASC-CA                59.05      58.11  
 14 Tatsumoto, Akihito *       7 LASC-CA                   NT    1:09.91  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                23.48      25.47  
  2 Svediani, Nicholas         7 RYL-CA                 27.10      25.78  
  3 Kim, Robin                 8 KSST-CA                   NT      26.38  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                26.31      27.96  
  5 Akimoto, Sola R            8 CITI-CA                   NT      28.16  
  6 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                29.69      28.71  
  7 Ambers, Nolan              8 RYL-CA                 32.64      33.53  
  8 Azarian, Sam S             8 LASC-CA                   NT      35.49  
  9 Elkhunovich, Sammy M       8 LASC-CA                   NT      36.24  
 10 Jones, Robert B            8 ZAP-CA                 34.44      37.20  
 -- Fontilea, Joseph A         8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Morse, Jaden C             8 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 39.45         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                43.79      43.36  
  2 Harutyunyan, Narek         8 SHRK-CA                47.97      49.71  
  3 Park, Joshua J             8 KSST-CA                48.83      50.47  
  4 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                51.75      52.49  
  5 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                50.01      52.91  
  6 Phuong, Ryan               7 CITI-CA                   NT      56.70  
  7 Song, David                8 ROSE-CA                58.45      58.55  
  8 Indelicato, Christian J    8 WEST-CA                   NT      59.53  
  9 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA              1:09.41    1:05.68  
 10 Jimenez, Diego             8 LACT-CA                   NT    1:09.93  
 11 Azarian, Sam S             8 LASC-CA                   NT    1:11.63  
 12 Tatsumoto, Akihito *       7 LASC-CA                   NT    1:18.75  
 -- Pezzarossi-Cruz, Anthony   7 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Kim, Robin                 8 KSST-CA                   NT         DQ  
 -- Yanez, Jacob A             8 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- DelaCruz, William A        7 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Hendricks, Landon J        7 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Cavanaugh, Quinn W         8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Elkhunovich, Sammy M       8 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harutyunyan, Narek         8 SHRK-CA                17.56      18.97  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                18.78      19.15  
  2 Park, Joshua J             8 KSST-CA                19.02      19.15  
  4 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                   NT      20.05  
  5 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                22.96      21.34  
  6 Zimmerman, Danny J         8 CITI-CA                   NT      21.68  
  7 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                23.51      24.54  
  8 Morse, Jaden C             8 CITI-CA                   NT      25.19  
  9 Mamikonyan, Argisht H      8 SHRK-CA                30.78      25.42  
 10 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT      28.11  
 11 Svediani, Nicholas         7 RYL-CA                 27.09      28.15  
 12 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                26.75      28.22  
 13 Jones, Robert B            8 ZAP-CA                 29.70      28.60  
 14 Tatsumoto, Akihito *       7 LASC-CA                36.27      33.80  
 -- Ambers, Nolan              8 RYL-CA                 36.37         DQ  
 -- Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 28.23         DQ  
 -- Fontilea, Joseph A         8 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Greider, Nolan M           7 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Hendricks, Landon J        7 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA              1:25.01    1:23.58  
  2 Park, Joshua J             8 KSST-CA              1:32.66    1:34.19  
  3 Harutyunyan, Narek         8 SHRK-CA              1:33.17    1:35.39  
  4 Phuong, Ryan               7 CITI-CA                   NT    1:41.89  
  5 Yanez, Jacob A             8 RYL-CA                    NT    1:49.72  
  6 Song, David                8 ROSE-CA                   NT    1:50.84  
  7 Indelicato, Christian J    8 WEST-CA                   NT    2:02.34  
  8 Jimenez, Diego             8 LACT-CA                   NT    2:16.54  
 -- Roblero, Daniel            8 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:36.74         DQ  
 -- Jones, Robert B            8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Tatsumoto, Akihito *       7 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:20.87         DQ  
     1) Collins, Ian A 8                2) Castro, Joshua J 7             
     3) Ross, Alexander P 7             4) Melkumyants, Vahagn S 8        
 
Boys 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:22.62    1:24.67  
     1) Castro, Joshua J 7              2) Collins, Ian A 8               
     3) Yang, Henry 8                   4) Melkumyants, Vahagn S 8        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenzweig, Dewey L       10 WEST-CA                36.01      35.80  
  2 Ryan, Pierce J            10 CITI-CA                37.17      36.57  
  3 Santamaria, Alan I         9 PLAC-CA                37.37      36.62  
  4 Gomez, Jason               9 LMST-CA                35.48      36.93  
  5 Bell, Kotaro W             9 CITI-CA                   NT      36.95  
  6 McKean, Angus R           10 WEST-CA                38.69      37.51  
  7 kim, Ryan                 10 SHRK-CA                39.48      37.59  
  8 Chung, David J            10 ROSE-CA                36.66      37.98  
  9 Lee, Auggie S              9 TORR-CA                42.20      38.10  
 10 Smith, Jake A             10 TORR-CA                   NT      38.34  
 11 Leetch, Bobby J           10 CITI-CA                   NT      38.39  
 12 Khojayev, Alisher         10 LASC-CA                39.72      38.58  
 13 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                38.30      39.07  
 14 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                38.27      39.25  
 15 Kim, Tevin                10 KSST-CA                42.56      39.60  
 16 Colson, Calvin T          10 TORR-CA                39.17      39.99  
 17 Gonzalez, Miguel A        10 LMST-CA                39.18      40.20  
 18 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                39.16      40.25  
 19 Pina, Julian              10 LMST-CA                40.24      40.56  
 20 Nguyen, Connor D          10 TORR-CA                38.62      41.42  
 21 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                40.67      41.59  
 22 Roybal, Jesse N            9 SHRK-CA                   NT      41.86  
 23 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                40.96      41.88  
 24 hu, Henry N               10 ROSE-CA                39.58      41.92  
 25 Falconer, Lucas R          9 LASC-CA                45.23      43.59  
 26 Liu, Allen                 9 TORR-CA                41.39      43.60  
 27 Gonzalez, Manuel A         9 LMST-CA                41.65      44.32  
 28 Barrientos, Jeshua J       9 LMST-CA                47.45      44.34  
 29 Song, Isaac               10 ROSE-CA                44.77      44.52  
 30 Aguilar Valle, Claudio E   9 LMST-CA                56.03      47.50  
 31 Duan, Alex L              10 TORR-CA                44.96      47.57  
 32 Sirkovich, Ari J           9 LASC-CA                   NT      49.58  
 33 Kraus, Lucas R             9 WEST-CA                52.75      51.21  
 34 Isackson, Jonah S         10 WEST-CA                48.95      52.00  
 35 Leopard, Jeremy D          9 TORR-CA                50.34      53.24  
 36 Schultz, Buck W            9 LASC-CA                56.71      57.94  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA              1:04.59    1:06.54  
  2 Chung, David J            10 ROSE-CA              1:25.72    1:25.89  
  3 Smith, Jake A             10 TORR-CA                   NT    1:26.15  
  4 Khojayev, Alisher         10 LASC-CA                   NT    1:26.35  
  5 Leetch, Bobby J           10 CITI-CA                   NT    1:26.90  
  6 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA              1:35.33    1:28.79  
  7 Roybal, Jesse N            9 SHRK-CA              1:26.30    1:30.09  
  8 Kim, Tevin                10 KSST-CA              1:39.55    1:31.39  
  9 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA              1:28.95    1:31.99  
 10 Colson, Calvin T          10 TORR-CA              1:31.73    1:32.17  
 11 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA               1:31.88    1:34.96  
 12 Falconer, Lucas R          9 LASC-CA              1:44.51    1:35.21  
 13 Nguyen, Connor D          10 TORR-CA              1:32.13    1:35.37  
 14 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA              1:30.77    1:38.71  
 15 Song, Isaac               10 ROSE-CA              1:41.49    1:38.96  
 16 Duan, Alex L              10 TORR-CA                   NT    1:40.54  
 17 Aguilar Valle, Claudio E   9 LMST-CA              1:43.76    1:41.39  
 18 Dominguez, Jaime G        10 LMST-CA              1:50.10    1:45.12  
 19 Barrientos, Jeshua J       9 LMST-CA              1:41.67    1:45.29  
 20 Lewis-Shickman, Caden J    9 WEST-CA                   NT    1:45.34  
 21 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA              1:45.86    1:45.59  
 22 Liu, Allen                 9 TORR-CA              1:38.55    1:48.91  
 23 Sirkovich, Ari J           9 LASC-CA              2:11.23    1:57.64  
 24 Schultz, Buck W            9 LASC-CA              2:23.34    2:26.41  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA              2:24.82    2:22.44  
  2 Gomez, Jason               9 LMST-CA              3:13.52    3:07.12  
  3 Pina, Julian              10 LMST-CA              3:07.66    3:10.10  
  4 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA              3:58.61    3:29.16  
  5 Ventura, Brayan A         10 LACT-CA                   NT    3:42.88  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bell, Kotaro W             9 CITI-CA                   NT      42.91  
  2 Ryan, Pierce J            10 CITI-CA                40.50      43.47  
  3 Colson, Calvin T          10 TORR-CA                46.98      43.55  
  4 Lee, Auggie S              9 TORR-CA                48.74      44.79  
  5 Kim, Tevin                10 KSST-CA                48.51      45.29  
  6 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                44.48      45.69  
  7 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                46.08      46.09  
  8 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                47.10      46.29  
  9 Chung, David J            10 ROSE-CA                48.49      46.42  
 10 Nguyen, Connor D          10 TORR-CA                48.15      46.97  
 11 Smith, Jake A             10 TORR-CA                   NT      47.64  
 12 Duan, Alex L              10 TORR-CA                53.53      47.88  
 13 McKean, Angus R           10 WEST-CA                51.85      48.00  
 14 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                47.69      48.08  
 15 Roybal, Jesse N            9 SHRK-CA                47.65      48.48  
 16 Pina, Julian              10 LMST-CA                45.14      49.00  
 17 Song, Isaac               10 ROSE-CA                50.92      50.00  
 18 Gonzalez, Miguel A        10 LMST-CA                51.00      50.30  
 19 Gomez, Jason               9 LMST-CA                45.12      50.37  
 20 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA                 48.40      50.87  
 21 Sirkovich, Ari J           9 LASC-CA                55.20      52.21  
 22 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                48.30      53.35  
 23 Aguilar Valle, Claudio E   9 LMST-CA                56.05      53.56  
 24 Leetch, Bobby J           10 CITI-CA                   NT      53.65  
 25 Leopard, Jeremy D          9 TORR-CA                55.85      53.87  
 26 Khojayev, Alisher         10 LASC-CA                52.05      53.92  
 27 Dominguez, Jaime G        10 LMST-CA                59.86      55.56  
 28 Barrientos, Jeshua J       9 LMST-CA                57.01      55.62  
 29 Falconer, Lucas R          9 LASC-CA                56.42      56.55  
 30 Liu, Allen                 9 TORR-CA                54.31      57.38  
 31 Gonzalez, Manuel A         9 LMST-CA                55.26      59.40  
 32 Isackson, Jonah S         10 WEST-CA                59.70    1:02.72  
 33 Schultz, Buck W            9 LASC-CA              1:22.42    1:16.14  
 -- Kraus, Lucas R             9 WEST-CA              1:04.00         DQ  
 -- Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                52.38         DQ  
 -- hu, Henry N               10 ROSE-CA                48.55         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA                43.73      42.34  
  2 kim, Ryan                 10 SHRK-CA                48.97      45.28  
  3 hu, Henry N               10 ROSE-CA                45.32      48.83  
  4 Rosenzweig, Dewey L       10 WEST-CA                50.16      49.68  
  5 Colson, Calvin T          10 TORR-CA                49.81      49.72  
  6 Ryan, Pierce J            10 CITI-CA                   NT      50.84  
  7 Bell, Kotaro W             9 CITI-CA                   NT      51.24  
  8 McKean, Angus R           10 WEST-CA                51.21      51.55  
  9 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                50.65      52.20  
 10 Santamaria, Alan I         9 PLAC-CA                55.54      52.40  
 11 Kim, Tevin                10 KSST-CA                52.67      52.95  
 12 Gomez, Jason               9 LMST-CA                52.73      54.09  
 13 Smith, Jake A             10 TORR-CA                   NT      54.13  
 14 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                52.42      54.89  
 15 Gonzalez, Miguel A        10 LMST-CA                55.96      55.16  
 16 Lewis-Shickman, Caden J    9 WEST-CA                56.05      55.34  
 17 Dominguez, Jaime G        10 LMST-CA              1:03.66      56.53  
 18 Lee, Auggie S              9 TORR-CA              1:03.93      56.88  
 19 Song, Isaac               10 ROSE-CA                56.03      58.78  
 20 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                55.65      58.81  
 21 Roybal, Jesse N            9 SHRK-CA                56.96      59.07  
 22 Kraus, Lucas R             9 WEST-CA              1:03.08      59.35  
 23 Pina, Julian              10 LMST-CA                55.75    1:00.27  
 24 Liu, Allen                 9 TORR-CA                57.42    1:00.78  
 25 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA                56.18    1:00.94  
 26 Falconer, Lucas R          9 LASC-CA                   NT    1:01.17  
 27 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA              1:01.39    1:01.52  
 28 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                56.12    1:01.65  
 29 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA               1:00.87    1:03.44  
 30 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA              1:01.62    1:04.51  
 31 Sirkovich, Ari J           9 LASC-CA                   NT    1:04.52  
 32 Gonzalez, Manuel A         9 LMST-CA              1:01.73    1:07.47  
 33 Schultz, Buck W            9 LASC-CA                   NT    1:13.02  
 34 Barrientos, Jeshua J       9 LMST-CA              1:34.73    1:13.61  
 -- Leopard, Jeremy D          9 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Gordillo, Jayden R        10 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Isackson, Jonah S         10 WEST-CA                   NT         DQ  
 -- Duan, Alex L              10 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Khojayev, Alisher         10 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA                31.83      33.93  
  2 Bell, Kotaro W             9 CITI-CA                   NT      41.36  
  3 Ryan, Pierce J            10 CITI-CA                   NT      42.57  
  4 Gomez, Jason               9 LMST-CA                40.55      43.42  
  5 Rosenzweig, Dewey L       10 WEST-CA                42.75      43.65  
  6 Chung, David J            10 ROSE-CA                43.76      44.97  
  7 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                45.72      45.05  
  8 kim, Ryan                 10 SHRK-CA                   NT      46.59  
  9 Lee, Auggie S              9 TORR-CA                53.34      46.87  
 10 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA                 53.94      48.34  
 11 Nguyen, Connor D          10 TORR-CA              1:02.99      49.16  
 12 Pina, Julian              10 LMST-CA                47.95      50.36  
 13 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                47.56      50.47  
 14 hu, Henry N               10 ROSE-CA                51.80      51.55  
 15 Khojayev, Alisher         10 LASC-CA                50.11      53.21  
 16 Gonzalez, Miguel A        10 LMST-CA                58.16      53.22  
 17 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                56.92      53.42  
 18 Dominguez, Jaime G        10 LMST-CA              1:01.12      54.27  
 18 Guerrero, Jacob            9 LMST-CA                56.60      54.27  
 20 Aguilar Valle, Claudio E   9 LMST-CA              1:06.24      56.35  
 21 Gonzalez, Manuel A         9 LMST-CA                54.73      57.27  
 22 Guerrero, Angel G          9 LMST-CA                53.17      57.67  
 23 Liu, Allen                 9 TORR-CA              1:02.43      59.74  
 24 Gordillo, Jayden R        10 LACT-CA                57.37    1:00.74  
 25 Barrientos, Jeshua J       9 LMST-CA              1:06.06    1:02.13  
 26 Isackson, Jonah S         10 WEST-CA                   NT    1:03.64  
 27 Falconer, Lucas R          9 LASC-CA              1:07.29    1:07.74  
 28 Ventura, Brayan A         10 LACT-CA                   NT    1:08.31  
 -- Sirkovich, Ari J           9 LASC-CA              1:11.77         DQ  
 -- Smith, Jake A             10 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Leopard, Jeremy D          9 TORR-CA              1:02.15         DQ  
 -- Schultz, Buck W            9 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA              1:15.54    1:18.03  
  2 Rosenzweig, Dewey L       10 WEST-CA              1:37.13    1:32.41  
  3 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA              1:35.66    1:37.06  
  4 Chung, David J            10 ROSE-CA              1:45.56    1:38.96  
  5 Colson, Calvin T          10 TORR-CA              1:35.40    1:40.46  
  6 Santamaria, Alan I         9 PLAC-CA              1:40.02    1:40.92  
  7 Nguyen, Connor D          10 TORR-CA              1:42.84    1:42.80  
  8 hu, Henry N               10 ROSE-CA              1:44.43    1:44.23  
  9 Bond V, Joey C            10 LASC-CA              1:42.83    1:45.04  
 10 McKean, Angus R           10 WEST-CA                   NT    1:46.31  
 11 Song, Isaac               10 ROSE-CA              1:53.58    1:49.20  
 12 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA              1:39.09    1:49.96  
 13 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA                    NT    1:52.37  
 14 Duan, Alex L              10 TORR-CA                   NT    1:53.36  
 15 Jimenez, Joshue            9 LACT-CA              1:53.46    1:58.80  
 16 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                   NT    1:59.34  
 17 Gonzalez, Manuel A         9 LMST-CA              1:55.87    1:59.84  
 18 Aguilar Valle, Claudio E   9 LMST-CA              2:03.73    2:00.04  
 19 Lewis-Shickman, Caden J    9 WEST-CA                   NT    2:02.42  
 -- Gordillo, Jayden R        10 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Ventura, Brayan A         10 LACT-CA                   NT         DQ  
 -- Kim, Tevin                10 KSST-CA              1:41.17         DQ  
 -- Lee, Auggie S              9 TORR-CA              1:51.02         DQ  
 -- Gonzalez, Miguel A        10 LMST-CA              1:49.40         DQ  
 -- Dominguez, Jaime G        10 LMST-CA              2:03.39         DQ  
 -- Leopard, Jeremy D          9 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Torrance-CA  'A'                             1:21.05    2:49.76  
     1) Smith, Jake A 10                2) Liu, Allen 9                   
     3) Duan, Alex L 10                 4) Nguyen, Connor D 10            
  2 Westside Aquatics-CA  'A'                              NT    2:57.99  
     1) Rosenzweig, Dewey L 10          2) McKean, Angus R 10             
     3) Kraus, Lucas R 9                4) Isackson, Jonah S 10           
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:24.82    2:51.45  
     1) Griffice, Aaron Z 9             2) Minamisawa, Henry J 10         
     3) Yeo, Aiden H 9                  4) Murdock, Towa D 9              
  2 Swim Torrance-CA  'A'                             1:54.37    3:14.62  
     1) Nguyen, Connor D 10             2) Colson, Calvin T 10            
     3) Lee, Auggie S 9                 4) Leopard, Jeremy D 9            
 -- Westside Aquatics-CA  'A'                              NT         DQ  
     1) McKean, Angus R 10              2) Lewis-Shickman, Caden J 9      
     3) Rosenzweig, Dewey L 10          4) Isackson, Jonah S 10           
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Eric S              12 RYL-CA                    NT      30.52  
  2 Chu, Conner L             12 LASC-CA                   NT      31.51  
  3 Castro, Richard L         12 LMST-CA                33.64      32.84  
  4 Bryant, Walker J          11 SHRK-CA                33.79      32.98  
  5 Perez, Osvaldo            12 LMST-CA                34.52      33.58  
  6 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                33.61      34.09  
  7 Filan, Gavin A            12 LASC-CA                39.19      34.54  
  8 Hunter, Aiden H           11 TORR-CA                35.02      34.81  
  9 Vega, Dionisio  (Cabrera  11 SHRK-CA                36.24      35.74  
 10 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                36.51      35.78  
 11 Thau, Henry I             11 WEST-CA                   NT      36.19  
 12 Gorordo, Ruka N           11 CITI-CA                34.59      36.24  
 13 Humphrey-Brown, Isaac K   11 RYL-CA                 38.68      36.67  
 14 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA                 36.79      36.70  
 15 Delgado, Pablo            11 LMST-CA                39.29      37.42  
 16 Paspalj, Milosh           11 SHRK-CA                35.11      37.61  
 17 Cutsail, Alexander M      11 CITI-CA                36.60      37.68  
 18 Akker, Jason A            11 ZAP-CA                 37.91      37.90  
 19 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                38.48      38.13  
 20 Karayan, Narek            11 SHRK-CA                36.97      38.44  
 21 Via, Eric O               12 TORR-CA                37.55      38.87  
 22 Fedalizo, Bali C          12 ZAP-CA                 38.03      39.02  
 23 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                   NT      39.83  
 24 Pina, Sebastian           11 LMST-CA                39.96      40.39  
 25 Hillman, Aden S           12 CITI-CA                39.23      41.60  
 26 Gaytan, Ricardo           11 LMST-CA                38.41      41.62  
 27 Bystedt, Seb D            12 CITI-CA                41.26      43.99  
 28 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                42.52      44.45  
 29 Bateman, Ben C            11 RYL-CA                    NT      45.47  
 30 Hillman, Austin J         11 CITI-CA                   NT      52.30  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grampp, Skylar            12 CITI-CA              1:10.22    1:08.44  
  2 Chu, Conner L             12 LASC-CA                   NT    1:13.79  
  3 Castro, Richard L         12 LMST-CA              1:13.17    1:13.82  
  4 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              1:23.27    1:16.05  
  5 Lopez, Juan B             11 PLAC-CA              1:17.90    1:16.12  
  6 Kim, Jake K               11 KSST-CA              1:21.39    1:16.14  
  7 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA               1:26.08    1:19.41  
  8 Rocha, Christian A        11 LMST-CA              1:21.05    1:19.47  
  9 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              1:18.15    1:20.37  
 10 Filan, Gavin A            12 LASC-CA              1:21.48    1:20.67  
 11 Gorordo, Ruka N           11 CITI-CA              1:18.81    1:21.10  
 12 Torres, Fernando D        11 PLAC-CA              1:19.61    1:21.18  
 13 Delgado, Pablo            11 LMST-CA              1:24.77    1:23.65  
 14 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              1:28.33    1:24.48  
 15 Karayan, Narek            11 SHRK-CA              1:25.64    1:24.69  
 16 Fedalizo, Bali C          12 ZAP-CA               1:24.80    1:24.86  
 17 Gaytan, Ricardo           11 LMST-CA              1:27.65    1:26.71  
 18 Hillman, Aden S           12 CITI-CA                   NT    1:30.48  
 19 Hillman, Austin J         11 CITI-CA                   NT    2:05.78  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA               2:51.05    2:37.22  
  2 Bryant, Walker J          11 SHRK-CA              2:55.70    2:45.56  
  3 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA              2:45.62    2:49.70  
  4 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              2:53.71    2:49.81  
  5 Pong, Lawrence K          12 TORR-CA              2:56.24    2:50.80  
  6 Fedalizo, Bali C          12 ZAP-CA               3:05.25    2:57.85  
  7 Kim, Jake K               11 KSST-CA              3:00.82    3:02.70  
  8 Roblero, Wilmer A         11 LACT-CA                   NT    3:16.30  
  9 Pina, Sebastian           11 LMST-CA              3:20.16    3:23.91  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fedalizo, Bali C          12 ZAP-CA               8:22.25    8:01.98  
  2 Nunez, Jorge A            11 LACT-CA                   NT    8:29.07  
  3 Gutierrez, Ramses         12 LACT-CA                   NT    8:47.75  
  4 Roblero, Wilmer A         11 LACT-CA                   NT    9:12.44  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Eric S              12 RYL-CA                 45.50      36.20  
  2 Hunter, Aiden H           11 TORR-CA                40.63      37.73  
  3 Perez, Osvaldo            12 LMST-CA                40.92      38.58  
  4 Castro, Richard L         12 LMST-CA                37.95      39.66  
  5 Kim, Jake K               11 KSST-CA                42.12      39.82  
  6 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                 39.57      40.43  
  7 Vega, Dionisio  (Cabrera  11 SHRK-CA                42.39      40.56  
  8 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                40.30      41.13  
  9 Pong, Lawrence K          12 TORR-CA                41.10      42.41  
 10 Filan, Gavin A            12 LASC-CA                41.39      42.62  
 11 Akker, Jason A            11 ZAP-CA                 41.35      42.81  
 12 Via, Eric O               12 TORR-CA                46.77      42.82  
 13 Bryant, Walker J          11 SHRK-CA                41.98      42.95  
 14 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                42.74      43.36  
 15 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                46.24      43.37  
 16 Gaytan, Ricardo           11 LMST-CA                46.07      43.97  
 17 Paspalj, Milosh           11 SHRK-CA                42.83      44.65  
 18 Delgado, Pablo            11 LMST-CA                44.91      45.46  
 19 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                46.55      47.14  
 20 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                52.24      47.33  
 21 Pina, Sebastian           11 LMST-CA                49.12      49.78  
 22 Cutsail, Alexander M      11 CITI-CA                53.65      49.92  
 23 Hillman, Austin J         11 CITI-CA                   NT      54.57  
 24 Bateman, Ben C            11 RYL-CA                    NT    1:03.17  
 -- Chu, Conner L             12 LASC-CA                   NT         DQ  
 -- Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              1:28.51    1:24.82  
  2 Hunter, Aiden H           11 TORR-CA              1:29.97    1:25.32  
  3 Lopez, Juan B             11 PLAC-CA              1:34.48    1:30.16  
  4 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA              1:30.56    1:34.59  
  5 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA               1:42.34    1:35.85  
  6 Karayan, Narek            11 SHRK-CA              1:44.27    1:38.94  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thau, Henry I             11 WEST-CA                   NT      44.46  
  2 Chu, Conner L             12 LASC-CA                   NT      45.51  
  3 Grampp, Skylar            12 CITI-CA                   NT      45.98  
  4 Gorordo, Ruka N           11 CITI-CA                46.90      46.20  
  5 Hunter, Aiden H           11 TORR-CA                51.50      46.63  
  6 Via, Eric O               12 TORR-CA                50.48      46.67  
  7 Castro, Richard L         12 LMST-CA                47.24      46.79  
  8 Cutsail, Alexander M      11 CITI-CA                47.94      47.45  
  9 Perez, Osvaldo            12 LMST-CA                45.38      47.70  
 10 Pong, Lawrence K          12 TORR-CA                45.99      48.05  
 11 Torres, Fernando D        11 PLAC-CA                49.70      48.26  
 12 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                47.47      48.29  
 13 Rocha, Christian A        11 LMST-CA                46.46      48.47  
 14 Pina, Sebastian           11 LMST-CA                47.64      49.16  
 15 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                50.75      51.40  
 16 Bystedt, Seb D            12 CITI-CA                   NT      51.74  
 17 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                 51.18      51.93  
 18 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA                 53.19      52.63  
 19 Hillman, Aden S           12 CITI-CA                   NT      52.78  
 20 Gaytan, Ricardo           11 LMST-CA                53.33      53.66  
 21 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                   NT      54.94  
 -- Means, Aidan P            11 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Bateman, Ben C            11 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- Vega, Dionisio  (Cabrera  11 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Filan, Gavin A            12 LASC-CA                55.88         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA              1:49.31    1:27.54  
  2 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              1:40.68    1:37.46  
  3 Bryant, Walker J          11 SHRK-CA              1:37.04    1:38.93  
  4 Pong, Lawrence K          12 TORR-CA              1:47.41    1:45.21  
  5 Akker, Jason A            11 ZAP-CA               1:45.08    1:49.17  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA                35.26      32.59  
  2 Kang, Eric S              12 RYL-CA                    NT      34.85  
  3 Grampp, Skylar            12 CITI-CA                42.85      36.21  
  4 Castro, Richard L         12 LMST-CA                39.99      36.85  
  5 Chu, Conner L             12 LASC-CA                   NT      37.06  
  6 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                 39.55      37.31  
  7 Kim, Jake K               11 KSST-CA                38.39      38.09  
  8 Perez, Osvaldo            12 LMST-CA                37.91      39.31  
  9 Lopez, Juan B             11 PLAC-CA                50.84      41.02  
 10 Gorordo, Ruka N           11 CITI-CA                44.06      41.51  
 11 Akker, Jason A            11 ZAP-CA                 43.49      42.24  
 12 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                41.17      43.09  
 13 Filan, Gavin A            12 LASC-CA                44.15      43.91  
 14 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA                45.35      44.69  
 15 Karayan, Narek            11 SHRK-CA                46.28      45.67  
 16 Gaytan, Ricardo           11 LMST-CA                49.10      46.57  
 17 Delgado, Pablo            11 LMST-CA                46.65      46.76  
 18 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                48.20      47.21  
 19 Pina, Sebastian           11 LMST-CA                53.16      53.37  
 -- Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Pong, Lawrence K          12 TORR-CA                44.39         DQ  
 -- Hillman, Aden S           12 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Vega, Dionisio  (Cabrera  11 SHRK-CA                42.53         DQ  
 -- Thau, Henry I             11 WEST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Fernando D        11 PLAC-CA              1:59.48    1:42.97  
  2 Fedalizo, Bali C          12 ZAP-CA               1:51.92    1:43.64  
  3 Delgado, Pablo            11 LMST-CA              1:54.81    1:44.86  
  4 Nunez, Jorge A            11 LACT-CA              1:46.61    1:45.92  
 -- Gutierrez, Ramses         12 LACT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grampp, Skylar            12 CITI-CA                   NT    1:25.87  
  2 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              1:31.67    1:26.50  
  3 Kim, Jake K               11 KSST-CA              1:32.68    1:26.52  
  4 Perez, Osvaldo            12 LMST-CA              1:28.58    1:28.24  
  5 Bryant, Walker J          11 SHRK-CA              1:27.65    1:28.98  
  6 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                   NT    1:30.15  
  7 Rocha, Christian A        11 LMST-CA              1:31.33    1:30.16  
  8 Thau, Henry I             11 WEST-CA                   NT    1:30.35  
  9 Via, Eric O               12 TORR-CA                   NT    1:37.35  
 10 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA               1:36.58    1:38.52  
 11 Hillman, Aden S           12 CITI-CA              1:34.50    1:41.06  
 12 Cutsail, Alexander M      11 CITI-CA              1:42.99    1:42.70  
 13 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                   NT    1:43.99  
 14 Bystedt, Seb D            12 CITI-CA                   NT    1:47.67  
 15 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA              1:49.94    1:48.96  
 -- Vega, Dionisio  (Cabrera  11 SHRK-CA              1:28.64         DQ  
 -- Paspalj, Milosh           11 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Hunter, Aiden H           11 TORR-CA              1:31.20         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendez, Joshua T          12 PLAC-CA              2:57.99    2:33.86  
  2 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              3:13.00    3:18.45  
  3 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                    NT    3:19.57  
  4 Akker, Jason A            11 ZAP-CA               3:21.53    3:22.51  
  5 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT    3:24.40  
  6 Carabantes, Christopher   11 LACT-CA                   NT    3:25.23  
  7 Nunez, Jorge A            11 LACT-CA                   NT    3:56.46  
  8 Gutierrez, Ramses         12 LACT-CA                   NT    3:57.00  
  9 Roblero, Wilmer A         11 LACT-CA                   NT    3:58.96  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:25.53    2:27.23  
     1) Lee, Patrick J 11               2) Akker, Jason A 11              
     3) Fedalizo, Bali C 12             4) Cardona, Adrian 12             
  2 Blast Sharks-CA  'A'                                   NT    2:28.46  
     1) Paspalj, Milosh 11              2) Shames, Samuel A 11            
     3) Karayan, Narek 11               4) Means, Aidan P 11              
  3 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:23.59    2:33.88  
     1) Cutsail, Alexander M 11         2) Bystedt, Seb D 12              
     3) Hillman, Aden S 12              4) Grampp, Skylar 12              
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:46.55    2:50.69  
     1) Fedalizo, Bali C 12             2) Akker, Jason A 11              
     3) Cardona, Adrian 12              4) Lee, Patrick J 11              
  2 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:45.23    2:57.69  
     1) Hillman, Aden S 12              2) Cutsail, Alexander M 11        
     3) Grampp, Skylar 12               4) Bystedt, Seb D 12              
 -- Blast Sharks-CA  'A'                              2:30.00         DQ  
     1) Timman, Ranger T 11             2) Bryant, Walker J 11            
     3) Means, Aidan P 11               4) Vega, Dionisio  (Cabrera) A 11 
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Anthony C        14 JCA-CA                 28.06      28.20  
  2 Libman, Aaron J           13 RYL-CA                 28.76      29.33  
  3 Travis, Ethan R           14 CITI-CA                   NT      29.34  
  4 Wu, Luther N              13 CITI-CA                32.79      29.41  
  5 Slezak, Evan K            13 RYL-CA                 30.29      29.52  
  6 Vo, Pierce C              13 TORR-CA                32.70      30.04  
  7 Balam, Devin N            14 LMST-CA                29.88      30.30  
  8 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA                29.37      30.38  
  9 Olmsted, Garrett J        13 ROSE-CA                34.08      30.59  
 10 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA                31.80      31.02  
 11 Solano, Kristian J        13 SHRK-CA                31.00      31.25  
 12 Fung, Evan M              13 CITI-CA                32.27      31.52  
 13 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA                30.79      32.03  
 14 Brouwer, Chase A          14 WEST-CA                30.31      32.04  
 15 Hovsepian, Patrick H      13 SHRK-CA                32.62      33.02  
 16 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT      33.61  
 17 Balestra, Aidan J         13 WEST-CA                36.46      33.70  
 18 Buhaj, Jakson             13 WEST-CA                33.67      33.76  
 19 Cornejo, Angel            14 LMST-CA                36.67      34.51  
 20 Balam, Billy J            13 LMST-CA                32.97      35.00  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libman, Aaron J           13 RYL-CA               1:06.47    1:05.01  
  2 Bennett, Anthony C        14 JCA-CA               1:03.05    1:05.27  
  3 Gordon, Levi A            13 RYL-CA               1:04.02    1:05.37  
  4 Bennett, Spencer A        13 CITI-CA              1:07.41    1:06.42  
  5 Garcia-Meza, George M     13 RYL-CA               1:10.92    1:07.44  
  6 Torres, Leonardo A        13 PLAC-CA              1:11.09    1:07.65  
  7 Balam, Devin N            14 LMST-CA              1:05.17    1:08.33  
  8 Olmsted, Garrett J        13 ROSE-CA              1:10.20    1:09.67  
  9 Solano, Kristian J        13 SHRK-CA              1:13.78    1:09.88  
 10 Brouwer, Chase A          14 WEST-CA              1:08.03    1:10.33  
 11 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              1:07.64    1:11.20  
 12 Slezak, Evan K            13 RYL-CA               1:10.99    1:11.27  
 13 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              1:07.42    1:12.06  
 14 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA              1:09.48    1:12.21  
 15 Buhaj, Jakson             13 WEST-CA              1:16.15    1:16.30  
 16 Balam, Billy J            13 LMST-CA              1:12.24    1:16.95  
 17 Cornejo, Angel            14 LMST-CA              1:20.96    1:18.54  
 18 Reimers, Trent J          13 ROSE-CA              1:18.78    1:18.85  
 19 Balestra, Aidan J         13 WEST-CA              1:27.21    1:19.72  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Ethan R           14 CITI-CA              2:21.37    2:18.13  
  2 Bennett, Anthony C        14 JCA-CA               2:23.00    2:24.77  
  3 Bennett, Spencer A        13 CITI-CA              2:26.94    2:25.53  
  4 Garcia-Meza, George M     13 RYL-CA               2:35.58    2:26.61  
  5 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              2:30.23    2:27.92  
  6 Solano, Kristian J        13 SHRK-CA              2:28.90    2:30.09  
  7 Fung, Evan M              13 CITI-CA              2:24.85    2:30.56  
  8 Brouwer, Chase A          14 WEST-CA              2:34.59    2:30.84  
  9 Slezak, Evan K            13 RYL-CA                    NT    2:31.85  
 10 Olmsted, Garrett J        13 ROSE-CA              2:32.33    2:34.81  
 11 Reimers, Trent J          13 ROSE-CA              2:45.33    2:46.88  
 12 Chin, Oliver              14 ZAP-CA               2:57.72    2:51.91  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan                  13 CITI-CA                   NT    6:27.66  
  2 Reimers, Trent J          13 ROSE-CA              7:23.19    7:21.60  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Luther N              13 CITI-CA                   NT      32.44  
  2 Gordon, Levi A            13 RYL-CA                 39.29      37.61  
  3 Balam, Devin N            14 LMST-CA                38.82      39.19  
  4 Balestra, Aidan J         13 WEST-CA                41.40      40.46  
  5 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA                47.26      40.84  
  6 Buhaj, Jakson             13 WEST-CA                44.40      41.01  
  7 Balam, Billy J            13 LMST-CA                40.35      42.36  
  8 Cornejo, Angel            14 LMST-CA                43.36      43.68  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Ethan R           14 CITI-CA              1:16.41    1:14.56  
  2 Fung, Evan M              13 CITI-CA              1:19.95    1:18.53  
  3 Brouwer, Chase A          14 WEST-CA              1:21.99    1:19.56  
  4 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA                   NT    1:20.16  
  5 Hovsepian, Patrick H      13 SHRK-CA              1:22.32    1:20.82  
  6 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              1:21.14    1:22.94  
  7 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT    1:23.87  
  8 Olmsted, Garrett J        13 ROSE-CA              1:25.95    1:26.57  
  9 Reimers, Trent J          13 ROSE-CA              1:24.32    1:28.39  
 10 Chin, Oliver              14 ZAP-CA               1:31.51    1:29.30  
 -- Solano, Kristian J        13 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Libman, Aaron J           13 RYL-CA                 43.32      38.06  
  2 Balam, Devin N            14 LMST-CA                43.25      42.16  
  3 Slezak, Evan K            13 RYL-CA                 44.31      42.26  
  4 Reimers, Trent J          13 ROSE-CA                49.66      48.00  
  5 Cornejo, Angel            14 LMST-CA                55.57      48.69  
  6 Balam, Billy J            13 LMST-CA                47.02      48.80  
  7 Balestra, Aidan J         13 WEST-CA                54.64      49.81  
 -- Garcia-Meza, George M     13 RYL-CA                 55.26         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Ethan R           14 CITI-CA              1:19.31    1:19.56  
  2 Wu, Luther N              13 CITI-CA              1:25.17    1:21.80  
  3 Ng, Ryan                  13 CITI-CA              1:21.95    1:22.16  
  4 Vo, Pierce C              13 TORR-CA              1:29.48    1:24.29  
  5 Fung, Evan M              13 CITI-CA              1:24.74    1:26.75  
  6 Torres, Leonardo A        13 PLAC-CA              1:25.67    1:26.92  
  7 Olmsted, Garrett J        13 ROSE-CA              1:30.88    1:30.06  
  8 Chin, Oliver              14 ZAP-CA               1:31.51    1:30.32  
  9 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA              1:31.95    1:30.62  
 10 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              1:27.09    1:31.82  
 11 Slezak, Evan K            13 RYL-CA               1:35.20    1:33.26  
 12 Gordon, Levi A            13 RYL-CA               1:28.74    1:35.22  
 13 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA              1:39.22    1:38.13  
 14 Hovsepian, Patrick H      13 SHRK-CA              1:38.68    1:39.77  
 15 Solano, Kristian J        13 SHRK-CA              1:37.40    1:46.45  
 -- Bennett, Anthony C        14 JCA-CA               1:21.53         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Luther N              13 CITI-CA                37.22      30.58  
  2 Libman, Aaron J           13 RYL-CA                    NT      32.13  
  3 Balam, Devin N            14 LMST-CA                33.64      33.05  
  4 Vo, Pierce C              13 TORR-CA                38.07      33.98  
  5 Gordon, Levi A            13 RYL-CA                 36.03      34.19  
  6 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA                38.72      35.84  
  7 Balam, Billy J            13 LMST-CA                35.73      36.23  
  8 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT      36.99  
  9 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA                44.71      38.81  
 10 Torres, Leonardo A        13 PLAC-CA                47.01      39.44  
 11 Balestra, Aidan J         13 WEST-CA                45.21      39.52  
 12 Garcia-Meza, George M     13 RYL-CA                 45.26      41.17  
 13 Cornejo, Angel            14 LMST-CA                42.52      41.46  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Spencer A        13 CITI-CA              1:20.62    1:22.65  
  2 Chin, Oliver              14 ZAP-CA               1:32.81    1:29.64  
 -- Bennett, Anthony C        14 JCA-CA               1:22.52         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Ethan R           14 CITI-CA                   NT    2:35.98  
  2 Wu, Luther N              13 CITI-CA                   NT    2:46.06  
  3 Bennett, Spencer A        13 CITI-CA              2:47.00    2:51.17  
  4 Paganelli, Antonio M      13 CITI-CA              2:49.93    2:51.59  
  5 Hovsepian, Patrick H      13 SHRK-CA                   NT    3:01.08  
  6 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              2:48.82    3:05.16  
 -- Chin, Oliver              14 ZAP-CA               3:05.35         DQ  
 -- Vo, Pierce C              13 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azarian, Alex T           15 LASC-CA                28.46      27.67  
  2 Sanchez, Paolo R          17 ROSE-CA                28.67      27.90  
  3 Perez, Oscar              15 LMST-CA                34.06      33.28  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA              1:00.63      59.34  
  2 Sabin, Oliver S           15 WEST-CA              1:10.89    1:01.95  
  3 Lu, Andrew                15 CITI-CA              1:03.30    1:03.40  
  4 Azarian, Alex T           15 LASC-CA              1:00.94    1:03.64  
  5 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              1:08.85    1:08.87  
  6 Sanchez, Paolo R          17 ROSE-CA              1:03.97    1:10.65  
  7 Santamaria, Luis A        15 PLAC-CA              1:11.87    1:10.82  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Werner S       16 PLAC-CA              2:07.41    2:08.64  
  2 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA              2:22.14    2:13.03  
  3 Azarian, Alex T           15 LASC-CA              2:15.70    2:13.27  
  4 Sabin, Oliver S           15 WEST-CA              2:27.06    2:17.46  
  5 Lu, Andrew                15 CITI-CA              2:24.67    2:21.44  
  6 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              2:38.14    2:29.80  
  7 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              2:23.71    2:30.54  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Werner S       16 PLAC-CA              5:38.89    5:47.15  
  2 Azarian, Alex T           15 LASC-CA                   NT    6:04.53  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Perez, Oscar              15 LMST-CA                48.43         DQ  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabin, Oliver S           15 WEST-CA              1:09.72    1:10.24  
  2 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA              1:19.29    1:14.31  
  3 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              1:12.54    1:16.48  
  4 Sanchez, Paolo R          17 ROSE-CA              1:19.92    1:20.70  
  5 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              1:21.47    1:24.87  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Werner S       16 PLAC-CA                38.24      37.75  
  2 Santamaria, Luis A        15 PLAC-CA                   NT      43.50  
  3 Perez, Oscar              15 LMST-CA                44.84      44.43  
  4 Azarian, Alex T           15 LASC-CA                44.19      45.68  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Paolo R          17 ROSE-CA              1:21.42    1:23.89  
  2 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              1:23.57    1:28.56  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Paolo R          17 ROSE-CA                37.06      29.68  
  2 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA                35.10      34.55  
  3 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                   NT      35.32  
  4 Perez, Oscar              15 LMST-CA                40.85      41.23  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Andrew                15 CITI-CA              1:17.30    1:11.84  
  2 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA              1:20.15    1:17.02  
  3 Santamaria, Luis A        15 PLAC-CA              1:17.86    1:19.66  
  4 Perez, Oscar              15 LMST-CA              1:33.39    1:43.59  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA              2:38.31    2:36.77  
  2 Lu, Andrew                15 CITI-CA              2:41.80    2:38.34  
  3 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              2:39.19    2:42.22  
  4 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA              2:59.00    3:02.15  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:43.50    1:55.69  
     1) Cervantes, Kenny N 15           2) Sanchez, Paolo R 17            
     3) Stone, Thomas J 13              4) Rosas, Angel A 16              
  2 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     1:58.88    1:58.47  
     1) Ng, Ryan 13                     2) Travis, Ethan R 14             
     3) Paganelli, Antonio M 13         4) Wu, Luther N 13                
  3 Westside Aquatics-CA  'A'                         2:07.19    2:07.45  
     1) Sabin, Oliver S 15              2) Brouwer, Chase A 14            
     3) Buhaj, Jakson 13                4) Balestra, Aidan J 13           
 
Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        2:05.96    2:14.74  
     1) Stone, Thomas J 13              2) Sanchez, Paolo R 17            
     3) Nachtrieb, Quinn O 15           4) Rosas, Angel A 16              
  2 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:23.34    2:23.54  
     1) Ng, Ryan 13                     2) Wu, Luther N 13                
     3) Bennett, Spencer A 13           4) Paganelli, Antonio M 13        
  3 Westside Aquatics-CA  'A'                         2:35.79    2:27.95  
     1) Balestra, Aidan J 13            2) Brouwer, Chase A 14            
     3) Sabin, Oliver S 15              4) Buhaj, Jakson 13