ROSE May 11 & 12 Intrasquad - Meet Results

ROSE May 11 & 12 Intrasquad
5/11/2018 - 5/12/2018
Pasadena, CA USA
Updated: 5/14/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to BW Swim Team                              HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
       CA Rose May 11 & 12 Intrasquad Meet 2018 - 5/11/2018 to 5/12/2018       
                   CA Rose May 11 & 12 Intrasquad Meet 2018                    
                                    Results                                    
 
Girls 6-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                   NT    1:33.68  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                48.47      48.27  
  2 Pisano, Anna M             8 ROSE-CA                   NT      57.54  
  3 Malone, Kyla C             8 ROSE-CA                   NT      57.86  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                54.22      57.42  
  2 Malone, Kyla C             8 ROSE-CA                   NT    1:04.42  
 
Girls 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Kyla C             8 ROSE-CA                   NT    1:01.15  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocca, Lorelei E          10 ROSE-CA                35.97      33.92  
  2 Lee, Megan S              10 ROSE-CA                35.83      34.76  
  3 Fournier-Facori, Alix L   10 ROSE-CA                36.06      35.38  
  4 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA                39.02      35.56  
  5 Iturbe, Sarah             10 ROSE-CA                39.33      35.92  
  6 Bonk, Sarah F             10 ROSE-CA                39.09      37.28  
  7 Dean, Leah A              10 ROSE-CA                40.06      38.50  
  8 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT      42.55  
  9 Chung, Sarah G             9 ROSE-CA                46.97      46.06  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Megan S              10 ROSE-CA              1:19.03    1:16.03  
  2 Rocca, Lorelei E          10 ROSE-CA              1:17.71    1:16.91  
  3 Iturbe, Sarah             10 ROSE-CA              1:18.69    1:19.88  
  4 Fournier-Facori, Alix L   10 ROSE-CA              1:21.20    1:19.91  
  5 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA              1:25.18    1:21.02  
  6 Bonk, Sarah F             10 ROSE-CA              1:27.07    1:24.26  
  7 Dean, Leah A              10 ROSE-CA              1:26.05    1:25.34  
  8 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA              1:29.46    1:29.51  
  9 DeRobertis, Maddie R      10 ROSE-CA                   NT    1:30.73  
 10 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT    1:33.28  
 11 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA              1:50.22    1:33.61  
 12 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                   NT    1:34.91  
 13 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                   NT    1:35.42  
 14 Jeffries, Sara J          10 ROSE-CA              1:38.93    1:36.39  
 15 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                   NT    1:36.88  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fournier-Facori, Alix L   10 ROSE-CA                42.31      41.01  
  1 Lee, Megan S              10 ROSE-CA                44.01      41.01  
  3 Iturbe, Sarah             10 ROSE-CA                45.12      41.69  
  4 Bonk, Sarah F             10 ROSE-CA                44.06      42.19  
  5 Dean, Leah A              10 ROSE-CA                45.55      43.18  
  6 Docter, Dylan P            9 ROSE-CA                45.34      44.02  
  7 Rocca, Lorelei E          10 ROSE-CA                51.07      44.42  
  8 Sun, Morgan A             10 ROSE-CA                44.68      44.61  
  9 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                45.46      45.58  
 10 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                53.00      46.85  
 11 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                48.84      46.92  
 12 Lin, Tina S                9 ROSE-CA                53.95      46.98  
 13 Mechoso, Ella M           10 ROSE-CA                52.58      47.71  
 14 Chung, Sarah G             9 ROSE-CA                53.66      51.30  
 15 Kleindorfer, Julia S       9 ROSE-CA              1:00.89      54.14  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA                   NT    1:41.74  
  2 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                   NT    1:43.45  
  3 Penman, Keisari M          9 ROSE-CA                   NT    1:44.04  
  4 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT    1:45.07  
  5 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                   NT    1:45.81  
  6 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                   NT    1:50.93  
  7 Jeffries, Sara J          10 ROSE-CA                   NT    1:56.47  
 -- DeRobertis, Maddie R      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA                55.04      53.05  
  2 Lin, Tina S                9 ROSE-CA                53.10      53.30  
  3 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                54.84      55.02  
  4 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT      57.03  
  5 Kleindorfer, Julia S       9 ROSE-CA                   NT      58.05  
  6 Edmonds, Elena P          10 ROSE-CA                   NT    1:03.46  
  7 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT    1:04.83  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Alyssa N        9 ROSE-CA              1:54.02    1:53.56  
  2 Lee, Olivia A              9 ROSE-CA              2:06.03    1:53.61  
  3 Chan, Mikayla T           10 ROSE-CA                   NT    1:55.14  
  4 Penman, Keisari M          9 ROSE-CA                   NT    1:55.35  
  5 Bugarin, Mia B            10 ROSE-CA              2:18.05    1:58.64  
  6 DeRobertis, Maddie R      10 ROSE-CA                   NT    1:58.66  
  7 Akhsharumova, Mary        10 ROSE-CA              2:13.84    2:00.71  
  8 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT    2:11.77  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              9 ROSE-CA                46.07      45.34  
  2 Dixon, Olivia J           10 ROSE-CA                51.07      47.73  
  3 Penman, Keisari M          9 ROSE-CA                54.97      50.09  
  4 Edmonds, Elena P          10 ROSE-CA                   NT      57.07  
  5 Chung, Sarah G             9 ROSE-CA              1:00.65    1:04.56  
 -- Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              9 ROSE-CA              3:47.14    3:40.96  
     1:46.00  3:40.96                                                      
  2 Lin, Tina S                9 ROSE-CA                   NT    3:51.04  
     1:49.65  3:51.04                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA                30.25      29.53  
  2 Paul, Amber               12 ROSE-CA                32.30      30.45  
  3 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                   NT      31.02  
  4 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA                31.39      31.25  
  5 Walklett, Natalie         11 ROSE-CA                31.58      31.47  
  6 Kalaba, Stella C          12 ROSE-CA                32.41      32.09  
  7 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA                32.81      32.19  
  8 Kim, Lola J               12 ROSE-CA                34.81      32.39  
  9 Gish, Addie R             11 ROSE-CA                36.53      32.94  
 10 Worku, Meron              11 ROSE-CA                34.49      32.99  
 11 Xu, Sophia D              11 ROSE-CA                34.45      33.55  
 12 Kelly, Neila O            12 ROSE-CA                36.85      34.24  
 13 Waters, Emily S           12 ROSE-CA                35.08      34.31  
 14 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA                32.76      34.32  
 15 Neufer, Hailey N          12 ROSE-CA                33.66      34.70  
 16 Hays, Maddie M            12 ROSE-CA                   NT      35.03  
 17 Bonk, Sam J               12 ROSE-CA                34.48      35.29  
 18 Zhai, Yaya                11 UN-CA                  34.77      35.34  
 19 Badescu, Emma A           11 ROSE-CA                38.53      35.70  
 20 Yagura, Kaylin A          12 ROSE-CA                37.45      36.12  
 21 Murphy, Maggie R          12 ROSE-CA                39.24      38.33  
 22 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                47.78      39.18  
 23 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                46.70      40.91  
 24 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                50.91      41.28  
 25 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                42.71      41.97  
 26 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                   NT      47.32  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA              1:06.97    1:06.15  
  2 Yoon, Hojung              12 ROSE-CA              1:07.77    1:06.35  
  3 Paul, Amber               12 ROSE-CA              1:12.05    1:08.23  
  4 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA              1:09.00    1:09.41  
  5 Walklett, Natalie         11 ROSE-CA              1:08.51    1:09.82  
  6 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                   NT    1:10.17  
  7 Kalaba, Stella C          12 ROSE-CA              1:08.83    1:10.18  
  8 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              1:14.68    1:13.25  
  9 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA              1:14.81    1:13.52  
 10 Bonk, Julia A             12 ROSE-CA              1:12.84    1:13.54  
 11 Bonk, Sam J               12 ROSE-CA              1:16.20    1:14.70  
 12 Mancera, Jackie S         12 ROSE-CA              1:12.50    1:15.07  
 13 Kim, Lola J               12 ROSE-CA              1:17.89    1:15.27  
 14 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              1:15.57    1:15.72  
 15 Worku, Meron              11 ROSE-CA              1:30.13    1:16.11  
 16 Gish, Addie R             11 ROSE-CA              1:21.68    1:16.16  
 17 Georgino, Sophia A        11 ROSE-CA              1:18.83    1:16.56  
 18 Neufer, Hailey N          12 ROSE-CA              1:17.49    1:17.63  
 19 Summers, Piper J          12 ROSE-CA              1:21.46    1:18.65  
 20 Lin, Sarina C             12 ROSE-CA              1:33.19    1:20.74  
 21 Laguna, Olivia M          11 ROSE-CA              1:33.39    1:21.51  
 22 Lin, Emmy S               11 ROSE-CA              1:32.74    1:23.44  
 23 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:35.29    1:26.91  
 24 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:41.32    1:39.25  
 25 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:44.03    1:39.78  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Amber               12 ROSE-CA              2:42.29    2:35.52  
     1:12.77  2:35.52                                                      
  2 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA              2:44.32    2:39.65  
     1:17.48  2:39.65                                                      
  3 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA              2:48.96    2:40.15  
     1:16.23  2:40.15                                                      
  4 Xu, Sophia D              11 ROSE-CA              2:50.92    2:41.54  
     1:19.22  2:41.54                                                      
  5 Georgino, Sophia A        11 ROSE-CA              2:55.52    2:44.08  
     1:19.11  2:44.08                                                      
  6 Zhai, Yaya                11 UN-CA                2:42.05    2:46.41  
     1:18.90  2:46.41                                                      
  7 Ohanesian, Hasmik         11 ROSE-CA              2:54.51    2:46.89  
     1:20.18  2:46.89                                                      
  8 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA              2:39.42    2:48.72  
     1:19.96  2:48.72                                                      
  9 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              2:52.34    2:52.23  
     1:22.59  2:52.23                                                      
 10 Stillitano, Naomi         11 ROSE-CA              3:03.45    2:57.85  
     1:24.19  2:57.85                                                      
 11 Lin, Sarina C             12 ROSE-CA              3:19.35    2:58.14  
 12 Georgino, Kate L          11 ROSE-CA              3:14.92    3:01.84  
     1:25.33  3:01.84                                                      
 13 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                   NT    3:03.20  
 14 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    3:13.43  
     1:31.68  3:13.43                                                      
 15 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA                   NT    3:30.76  
     1:39.51  3:30.76                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neufer, Hailey N          12 ROSE-CA                37.15      38.02  
  2 Yagura, Kaylin A          12 ROSE-CA                39.50      38.34  
  3 Brush, Adelle A           11 ROSE-CA                40.47      38.54  
  4 Bonk, Sam J               12 ROSE-CA                38.95      39.13  
  5 Worku, Meron              11 ROSE-CA                49.53      39.31  
  6 Kelly, Neila O            12 ROSE-CA                42.41      39.79  
  7 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                43.88      41.59  
  8 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA                45.35      42.70  
  9 Summers, Piper J          12 ROSE-CA                45.43      44.87  
 10 Murphy, Maggie R          12 ROSE-CA                50.51      45.67  
 11 Saito, Kaoru A            11 ROSE-CA                48.20      45.75  
 12 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA              1:04.27      46.25  
 13 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                47.59      46.51  
 14 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA              1:00.48      46.86  
 15 Kook, Ava G               11 ROSE-CA                48.92      49.08  
 16 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                51.77      49.32  
 17 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                51.12      49.53  
 18 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA                58.07      50.64  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia A             12 ROSE-CA              1:21.72    1:21.85  
  2 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA              1:20.43    1:23.09  
  3 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:36.54    1:31.24  
  4 Laguna, Olivia M          11 ROSE-CA              1:37.76    1:32.21  
  5 Badescu, Emma A           11 ROSE-CA              1:43.45    1:33.98  
  6 Lin, Emmy S               11 ROSE-CA              1:50.54    1:36.76  
  7 Murphy, Maggie R          12 ROSE-CA              1:59.24    1:44.82  
  8 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                   NT    1:46.21  
  9 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:51.36    1:49.22  
 10 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:46.40    1:52.13  
 11 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA                   NT    1:55.19  
 -- Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:55.31         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auyeung, Chloe J          12 ROSE-CA              2:56.40    2:51.75  
     1:24.01  2:51.75                                                      
  2 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA                   NT    3:04.03  
     1:30.92  3:04.03                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, Isabella S    11 ROSE-CA                47.74      44.56  
  2 Kelly, Neila O            12 ROSE-CA                49.21      45.40  
  3 Yagura, Kaylin A          12 ROSE-CA                48.33      46.05  
  4 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA                50.87      46.55  
  5 Saito, Kaoru A            11 ROSE-CA                50.63      51.60  
  6 Ordaz, Melissa R          11 ROSE-CA                51.47      52.03  
  7 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                57.62      52.46  
  8 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA              1:11.58      57.88  
  9 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:02.76      58.87  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Emmy S               11 ROSE-CA              1:46.48    1:39.56  
  2 Laguna, Olivia M          11 ROSE-CA              1:50.54    1:43.63  
  3 Tahmasian, Carin          11 ROSE-CA                   NT    1:45.71  
  4 Hays, Maddie M            12 ROSE-CA                   NT    1:48.20  
  5 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA              2:05.42    1:53.25  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Hojung              12 ROSE-CA              3:10.47    3:02.91  
     1:27.57  3:02.91                                                      
  2 Brush, Adelle A           11 ROSE-CA                   NT    3:17.13  
     1:34.31  3:17.13                                                      
  3 Georgino, Sophia A        11 ROSE-CA                   NT    3:26.21  
     1:38.92  3:26.21                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yanez, Ariel A            12 ROSE-CA                35.17      34.44  
  2 Zhai, Yaya                11 UN-CA                  36.02      35.76  
  3 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA                36.11      36.59  
  4 Xu, Sophia D              11 ROSE-CA                38.38      37.33  
  5 Stillitano, Naomi         11 ROSE-CA                38.21      38.48  
  6 Ohanesian, Hasmik         11 ROSE-CA                   NT      38.86  
  7 Georgino, Kate L          11 ROSE-CA                41.81      39.76  
  8 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                43.68      42.07  
  9 Scott, Matilda A          12 ROSE-CA                48.34      42.74  
 10 Hays, Maddie M            12 ROSE-CA                   NT      43.09  
 11 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                54.93      43.26  
 12 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT      49.42  
 13 McClure, Maddie C         11 ROSE-CA                57.70      50.06  
 14 Dudas, Delilah G          11 ROSE-CA              1:04.21      50.66  
 15 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA              1:02.20      51.27  
 16 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA              1:03.14      59.58  
 17 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                55.45    1:04.66  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA              1:23.20    1:22.80  
  2 McConnell, Grace M        12 ROSE-CA              1:49.82    1:43.42  
  3 Badescu, Emma A           11 ROSE-CA              1:53.90    1:45.58  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           11 ROSE-CA              2:54.88    2:53.31  
     1:23.74  2:53.31                                                      
  2 Ohanesian, Hasmik         11 ROSE-CA              3:16.93    3:08.16  
     1:29.60  3:08.16                                                      
  3 Lindenfeld, Ellie D       12 ROSE-CA              3:14.06    3:11.31  
     1:32.82  3:11.31                                                      
  4 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              3:20.48    3:14.64  
     1:34.06  3:14.64                                                      
  5 Georgino, Kate L          11 ROSE-CA              3:24.91    3:15.62  
     1:32.40  3:15.62                                                      
  6 Stillitano, Naomi         11 ROSE-CA              3:31.53    3:18.55  
     1:31.25  3:18.55                                                      
  7 Lin, Sarina C             12 ROSE-CA                   NT    3:19.47  
     1:33.82  3:19.47                                                      
  8 Scott, Matilda A          12 ROSE-CA                   NT    3:21.20  
     1:34.59  3:21.20                                                      
  9 Summers, Piper J          12 ROSE-CA              3:30.12    3:27.42  
     1:38.12  3:27.42                                                      
 10 Saito, Kaoru A            11 ROSE-CA              3:31.81    3:27.58  
     1:41.79  3:27.58                                                      
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          12 ROSE-CA              5:49.46    5:43.32  
     1:17.27  2:47.87  4:25.01  5:43.32                                    
  2 Addiego, Chloe N          12 ROSE-CA              6:03.47    5:51.95  
     1:18.23  2:50.22  4:34.72  5:51.95                                    
  3 Kim, Lola J               12 ROSE-CA                   NT    6:06.25  
     1:23.24  2:58.86  4:39.15  6:06.25                                    
  4 Cannesson, Esther J       12 ROSE-CA              6:19.76    6:07.77  
     1:17.87  2:51.19  4:46.24  6:07.77                                    
  5 Walklett, Natalie         11 ROSE-CA                   NT    6:08.98  
     1:18.92  2:57.43  4:46.78  6:08.98                                    
  6 Bonk, Julia A             12 ROSE-CA                   NT    6:17.46  
     1:26.77  3:00.62  4:54.43  6:17.46                                    
  7 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              6:53.96    6:26.64  
     1:29.75  3:13.33  5:02.60  6:26.64                                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            13 ROSE-CA                31.15      30.81  
  2 Beaver, Jaden L           13 ROSE-CA                32.02      31.47  
  3 Audoly, Calliope E        13 ROSE-CA                   NT      31.51  
  4 Gmelich, Holly I          13 ROSE-CA                32.60      31.67  
  5 Carboni, Arabella C       14 ROSE-CA                31.04      31.82  
  6 Levinthal, Naomi M        14 ROSE-CA                38.60      32.45  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Isabella A      14 ROSE-CA              1:08.63    1:05.46  
  2 Green, Caity E            14 ROSE-CA              1:07.78    1:08.76  
  3 Revilla, Riley J          13 ROSE-CA              1:10.80    1:11.79  
  4 Warschaw, Mikol T         14 ROSE-CA              1:15.80    1:15.08  
  5 Koyama, Mai               13 ROSE-CA              1:21.10    1:15.89  
  6 Han, Candy                13 ROSE-CA              1:15.90    1:16.53  
  7 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              1:34.12    1:18.91  
  8 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA              1:33.74    1:19.50  
  9 Malone, Amina R           13 ROSE-CA              1:30.81    1:22.12  
 10 Dixon, Janel W            14 ROSE-CA              1:25.54    1:25.26  
 11 Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA                   NT    1:27.93  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            13 ROSE-CA              2:29.74    2:24.72  
     1:10.93  2:24.72                                                      
  2 Richardson, Bibi A        14 ROSE-CA              2:43.60    2:38.68  
     1:15.02  2:38.68                                                      
  3 Malone, Amina R           13 ROSE-CA              3:23.71    2:59.26  
  4 Han, Candy                13 ROSE-CA                   NT    3:01.74  
     1:25.29  3:01.74                                                      
  5 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT    3:26.91  
     1:37.50  3:26.91                                                      
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             14 ROSE-CA              4:46.03    4:50.59  
     1:08.21  2:21.30  3:36.04  4:50.59                                    
  2 Carboni, Arabella C       14 ROSE-CA              5:31.57    5:30.23  
     1:15.95  2:40.77  4:06.88  5:30.23                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fujii, Sammy S            13 ROSE-CA              1:18.82    1:16.82  
  2 Trocker, Elise A          14 ROSE-CA                   NT    1:23.26  
  3 Richardson, Bibi A        14 ROSE-CA              1:28.83    1:26.61  
  4 Laguna, Marcella G        13 ROSE-CA              1:27.30    1:29.56  
  5 Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA                   NT    1:35.93  
  6 Young, Gabby C            14 ROSE-CA              1:42.68    1:42.71  
  7 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              1:50.45    1:43.75  
  8 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              1:47.02    1:45.95  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, JungMin             14 ROSE-CA              2:28.09    2:37.44  
     1:16.22  2:37.44                                                      
  2 Audoly, Calliope E        13 ROSE-CA                   NT    2:46.96  
     1:20.93  2:46.96                                                      
  3 Lin, Ashley               14 ROSE-CA                   NT    2:46.97  
     1:20.35  2:46.97                                                      
  4 Trocker, Elise A          14 ROSE-CA                   NT    3:01.88  
     1:28.41  3:01.88                                                      
  5 Gmelich, Holly I          13 ROSE-CA                   NT    3:05.75  
     1:32.51  3:05.75                                                      
  6 Beaver, Jaden L           13 ROSE-CA                   NT    3:06.95  
     1:29.95  3:06.95                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ashley               14 ROSE-CA                   NT    1:29.90  
  2 Revilla, Riley J          13 ROSE-CA              1:29.85    1:31.03  
  3 Gonzales, Isabella A      14 ROSE-CA              1:31.36    1:31.62  
  4 Franklin, Katharine E     13 ROSE-CA              1:35.53    1:32.10  
  5 Lam, Ashly S              14 ROSE-CA              1:38.17    1:34.08  
  6 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              1:40.43    1:37.53  
  7 Warschaw, Mikol T         14 ROSE-CA              1:40.96    1:41.59  
  8 Brainin Godinez, Xela     14 ROSE-CA              1:53.15    1:44.98  
  9 Beltz, Kaitlyn H          13 ROSE-CA                   NT    1:57.00  
 -- Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              1:46.64         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Emily D               14 ROSE-CA              3:11.07    3:14.21  
     1:32.66  3:14.21                                                      
  2 Gonzales, Isabella A      14 ROSE-CA              3:25.67    3:15.01  
     1:32.81  3:15.01                                                      
  3 Richardson, Bibi A        14 ROSE-CA              3:24.84    3:19.41  
     1:35.92  3:19.41                                                      
  4 Revilla, Riley J          13 ROSE-CA              3:14.65    3:21.95  
     1:36.37  3:21.95                                                      
  5 Koyama, Mai               13 ROSE-CA              3:23.54    3:22.14  
     1:38.26  3:22.14                                                      
  6 Laguna, Marcella G        13 ROSE-CA              3:20.50    3:22.46  
     1:38.65  3:22.46                                                      
  7 Levinthal, Naomi M        14 ROSE-CA                   NT    3:32.31  
     1:41.14  3:32.31                                                      
  8 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                   NT    4:28.05  
     2:05.93  4:28.05                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landswick, Hannah R       13 ROSE-CA                51.40      48.31  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Xu, Emily D               14 ROSE-CA              1:11.11    1:10.58  
  3 Green, Caity E            14 ROSE-CA              1:15.28    1:15.57  
  4 Audoly, Calliope E        13 ROSE-CA                   NT    1:15.69  
  5 Trocker, Elise A          14 ROSE-CA                   NT    1:17.75  
  6 Perera, Themi D           13 ROSE-CA                   NT    2:02.43  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warschaw, Mikol T         14 ROSE-CA                   NT    2:55.78  
     1:20.96  2:55.78                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Emily D               14 ROSE-CA              2:45.38    2:48.14  
     1:17.90  2:48.14                                                      
  2 Green, Caity E            14 ROSE-CA              2:45.35    2:49.45  
     1:20.07  2:49.45                                                      
  3 Lin, Ashley               14 ROSE-CA                   NT    2:50.16  
     1:20.61  2:50.16                                                      
  4 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA                   NT    3:13.79  
     1:34.47  3:13.79                                                      
  5 Han, Candy                13 ROSE-CA                   NT    3:16.62  
     1:28.06  3:16.62                                                      
  6 Lam, Ashly S              14 ROSE-CA              3:29.70    3:18.07  
     1:39.24  3:18.07                                                      
  7 Malone, Amina R           13 ROSE-CA                   NT    3:25.14  
  8 Mendoza, Kennedy S        14 ROSE-CA                   NT    3:33.10  
     1:44.58  3:33.10                                                      
  9 Dixon, Janel W            14 ROSE-CA              3:26.32    3:36.15  
     1:44.37  3:36.15                                                      
 10 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              3:34.51    3:37.97  
     1:48.58  3:37.97                                                      
 11 Landswick, Hannah R       13 ROSE-CA                   NT    3:41.53  
     1:47.98  3:41.53                                                      
 12 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              3:57.55    3:58.89  
     1:56.61  3:58.89                                                      
 13 Perera, Themi D           13 ROSE-CA              3:49.08    4:01.23  
     2:05.60  4:01.23                                                      
 -- Young, Gabby C            14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly I          13 ROSE-CA                   NT    6:44.88  
     1:31.18  3:18.16  5:14.65  6:44.88                                    
 -- Laguna, Marcella G        13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:35.49  3:15.46  5:00.83       DQ                                    
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Rowan E           16 ROSE-CA                31.48      31.43  
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Jessica L          15 ROSE-CA              1:02.05    1:04.70  
  2 Cienega, Nicole           17 ROSE-CA              1:03.84    1:04.86  
  3 Geiger, Hinako R          17 ROSE-CA              1:03.49    1:05.11  
  4 Paull, Angeli M           15 ROSE-CA              1:05.69    1:07.23  
  5 Cotman, Sophia G          15 ROSE-CA              1:13.58    1:09.55  
  6 Worku, Grace M            15 ROSE-CA                   NT    1:33.07  
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Jessica L          15 ROSE-CA              2:17.78    2:21.11  
     1:09.03  2:21.11                                                      
  2 Worku, Grace M            15 ROSE-CA                   NT    3:22.68  
 
Women 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paull, Dariya A           15 ROSE-CA                   NT    5:51.82  
     1:22.56  2:53.22  4:24.89  5:51.82                                    
  2 Lewis, Abby R             15 ROSE-CA              6:11.21    5:54.23  
     1:22.86  2:53.55  4:24.59  5:54.23                                    
  3 Cole, Jansen M            16 ROSE-CA                   NT    6:05.08  
     1:22.73  2:54.44  4:29.33  6:05.08                                    
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ordaz, Jessica L          15 ROSE-CA              1:13.02    1:14.37  
  2 Cienega, Nicole           17 ROSE-CA              1:15.03    1:15.26  
  3 Paull, Angeli M           15 ROSE-CA              1:16.46    1:16.09  
  4 Hulick, Holly K           15 ROSE-CA              1:25.59    1:23.20  
  5 Cole, Jansen M            16 ROSE-CA              1:30.08    1:29.98  
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisson, Ella K          15 ROSE-CA              1:19.61    1:23.87  
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisson, Ella K          15 ROSE-CA              2:57.06    2:59.50  
     1:26.77  2:59.50                                                      
  2 Gordon, Rowan E           16 ROSE-CA              3:13.01    3:09.27  
     1:31.65  3:09.27                                                      
  3 Lewis, Abby R             15 ROSE-CA                   NT    3:33.38  
     1:42.37  3:33.38                                                      
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          17 ROSE-CA              1:08.58    1:08.60  
  2 Pratt, Sami P             15 ROSE-CA              1:16.92    1:11.46  
  3 Cotman, Sophia G          15 ROSE-CA              1:22.49    1:16.36  
 
Women 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geiger, Hinako R          17 ROSE-CA              2:30.66    2:32.50  
     1:09.81  2:32.50                                                      
  2 Cotman, Sophia G          15 ROSE-CA                   NT    3:04.14  
     1:22.18  3:04.14                                                      
 
Women 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chaisson, Ella K          15 ROSE-CA              2:34.54    2:41.42  
     1:17.22  2:41.42                                                      
  2 Paull, Dariya A           15 ROSE-CA                   NT    3:04.30  
     1:27.60  3:04.30                                                      
  3 Hulick, Holly K           15 ROSE-CA              3:01.58    3:06.51  
     1:26.07  3:06.51                                                      
  4 Worku, Grace M            15 ROSE-CA                   NT    3:50.63  
     1:51.95  3:50.63                                                      
 
Women 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Nicole           17 ROSE-CA              5:25.00    5:29.89  
     1:12.03  2:40.45  4:16.86  5:29.89                                    
  2 Ordaz, Vanessa J          17 ROSE-CA              5:36.42    6:07.15  
     1:24.46  3:01.67  4:41.27  6:07.15                                    
 
Boys 6-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                35.67      35.00  
  2 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                50.73      51.70  
  3 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA                55.24      52.59  
  4 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA              1:00.07      54.41  
  5 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                54.66      54.71  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                45.01      44.24  
  2 Tsai, Orion Y              8 ROSE-CA                50.40      48.62  
  3 Li, Raymond                7 UN-CA                1:08.58      54.64  
  4 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA                56.48      54.84  
  5 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                57.84      56.72  
  6 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                58.25      56.82  
  7 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                55.63      57.03  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Orion Y              8 ROSE-CA                58.69      59.33  
  2 Lee, Marcus H              7 ROSE-CA              1:05.84    1:04.22  
  3 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA              1:00.50    1:04.41  
  4 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA              1:05.97    1:06.57  
  5 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA              1:06.39    1:08.41  
  6 Li, Raymond                7 UN-CA                     NT    1:08.42  
 
Boys 6-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                8 ROSE-CA                38.12      37.92  
  2 Li, Raymond                7 UN-CA                     NT      56.49  
  2 Tsai, Orion Y              8 ROSE-CA                54.53      56.49  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA                33.23      32.06  
  2 Santoso, Gavin J          10 UN-CA                  32.94      32.42  
  3 Ross, Nicolai P           10 ROSE-CA                33.44      32.86  
  4 Redson, Elijah C          10 ROSE-CA                36.86      34.37  
  5 Gutierrez, Dominic A      10 ROSE-CA                41.63      35.84  
  6 Tsai, Otis Y              10 ROSE-CA                44.23      36.73  
  7 MacMillan, Reilly E       10 ROSE-CA                   NT      42.44  
  8 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA                46.80      43.10  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA              1:14.70    1:12.25  
  2 Ross, Nicolai P           10 ROSE-CA              1:15.34    1:14.04  
  3 Redson, Elijah C          10 ROSE-CA              1:20.59    1:18.08  
  4 Tsai, Otis Y              10 ROSE-CA              1:44.19    1:22.53  
  5 Gutierrez, Dominic A      10 ROSE-CA              1:34.03    1:22.78  
  6 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA              1:39.00    1:25.70  
  7 Melkumyants, Vahagn S      9 ROSE-CA              1:37.29    1:30.25  
  8 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA              1:38.79    1:33.57  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H               9 ROSE-CA                41.01      38.35  
  2 Redson, Elijah C          10 ROSE-CA                40.97      39.68  
  3 Santoso, Gavin J          10 UN-CA                  40.77      40.21  
  4 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                52.23      41.46  
  5 Gutierrez, Dominic A      10 ROSE-CA                45.96      42.85  
  6 Tsai, Otis Y              10 ROSE-CA                47.94      43.76  
  7 Chung, David J            10 ROSE-CA                48.87      46.96  
  8 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA                54.54      47.24  
  9 Melkumyants, Vahagn S      9 ROSE-CA                47.50      47.96  
 10 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                51.65      48.04  
 11 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                50.67      49.22  
 12 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                   NT      50.21  
 13 MacMillan, Reilly E       10 ROSE-CA                   NT      54.44  
 -- Ross, Nicolai P           10 ROSE-CA                40.57         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minamisawa, Henry J       10 ROSE-CA                   NT    1:42.24  
  2 Melkumyants, Vahagn S      9 ROSE-CA              1:59.90    1:43.02  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santoso, Gavin J          10 UN-CA                  47.10      40.00  
  2 MacMillan, Reilly E       10 ROSE-CA                   NT    1:00.10  
  3 Chung, David J            10 ROSE-CA              1:02.03    1:00.71  
  4 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA              1:02.33    1:02.96  
  5 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                   NT    1:12.17  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Elliott J            10 ROSE-CA              1:48.54    1:43.89  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, David J            10 ROSE-CA                53.84      50.42  
  2 Griffice, Aaron Z          9 ROSE-CA                   NT      57.96  
  3 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA              1:00.40      59.95  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Mara, Mark C            10 ROSE-CA                   NT    3:32.86  
     1:40.28  3:32.86                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA                30.14      28.42  
  2 Devis, Kenneth Christian  11 ROSE-CA                31.41      30.76  
  3 Petersen, Michael M       12 ROSE-CA                31.63      31.60  
  4 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  12 UN-CA                  32.03      31.62  
  5 Summers, Harrison J       12 ROSE-CA                33.86      32.25  
  6 Li, Daniel                12 UN-CA                  33.52      32.79  
  7 Marsden, Finn J           12 ROSE-CA                35.24      34.73  
  8 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA                40.84      36.27  
  9 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                52.82      39.42  
 10 Dixon, Kyle W             11 ROSE-CA                41.78      46.26  
 11 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      46.98  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               12 ROSE-CA              1:06.98    1:03.48  
  2 Cervantes, Ryan A         11 ROSE-CA              1:10.34    1:09.53  
  3 Boutakidis, Athan C       12 ROSE-CA              1:27.83    1:09.60  
  4 Li, Daniel                12 UN-CA                1:12.15    1:09.94  
  5 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  12 UN-CA                1:12.11    1:10.05  
  6 Devis, Kenneth Christian  11 ROSE-CA              1:11.95    1:10.82  
  7 Petersen, Michael M       12 ROSE-CA              1:09.55    1:11.57  
  8 Liu, Ray T                11 UN-CA                1:13.32    1:11.88  
  9 Mann, Oliver              11 ROSE-CA              1:13.95    1:18.74  
 10 Castro, Christian M       12 ROSE-CA              1:21.39    1:19.21  
 11 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA              1:53.21    1:33.05  
 12 hu, Henry N               11 ROSE-CA                   NT    1:36.48  
 13 Stow, Preston B           11 ROSE-CA              1:46.87    1:38.09  
 14 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                   NT    1:38.97  
 15 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA              1:50.81    1:42.07  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Do Yeon            12 ROSE-CA              3:04.98    2:52.46  
     1:25.10  2:52.46                                                      
  2 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              3:13.60    2:54.72  
     1:25.81  2:54.72                                                      
  3 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA              3:16.44    2:58.18  
     1:24.82  2:58.18                                                      
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 An, Brandon               11 ROSE-CA                   NT    6:01.02  
     1:29.22  2:58.94  4:32.02  6:01.02                                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Harrison J       12 ROSE-CA                40.28      38.43  
  2 Marsden, Finn J           12 ROSE-CA                41.62      40.06  
  3 Hwang, Christopher S      11 ROSE-CA                41.57      42.33  
  4 Sun, Linus R              12 ROSE-CA                43.99      46.03  
  5 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                50.25      46.78  
  6 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                55.41      47.20  
  7 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                57.40      47.41  
  8 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:01.02      52.30  
  9 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      52.69  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Ryan A         11 ROSE-CA              1:21.75    1:22.18  
  2 Mann, Oliver              11 ROSE-CA              1:26.77    1:27.02  
  3 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              1:42.20    1:36.18  
  4 Kim, Justin J             11 ROSE-CA                   NT    1:46.58  
  5 Stow, Preston B           11 ROSE-CA              2:22.36    1:52.93  
  6 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA                   NT    1:53.15  
  7 hu, Henry N               11 ROSE-CA                   NT    1:57.96  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Harrison J       12 ROSE-CA              3:12.13    2:56.14  
     1:27.22  2:56.14                                                      
  2 Bigelow, Andrew J         12 ROSE-CA                   NT    3:14.00  
     1:34.77  3:14.00                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Christian M       12 ROSE-CA                48.94      46.73  
  2 Hwang, Christopher S      11 ROSE-CA                49.28      48.05  
  3 Marsden, Finn J           12 ROSE-CA                50.94      48.14  
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:12.00      51.30  
  5 Sun, Linus R              12 ROSE-CA                54.92      53.67  
  6 An, Brandon               11 ROSE-CA                52.74      55.11  
  7 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                57.18      55.17  
  8 Dixon, Kyle W             11 ROSE-CA                   NT      57.45  
  9 Landswick, Tait T         11 ROSE-CA                   NT    1:03.70  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boutakidis, Athan C       12 ROSE-CA              2:02.55    1:30.86  
  2 Mann, Oliver              11 ROSE-CA              1:43.82    1:40.28  
  3 Lee, Theo C               12 ROSE-CA              1:40.45    1:40.63  
  4 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA              2:12.52    1:53.55  
  5 hu, Henry N               11 ROSE-CA                   NT    1:55.08  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Do Yeon            12 ROSE-CA                42.23      41.11  
  2 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT    1:00.09  
  3 Landswick, Tait T         11 ROSE-CA                   NT    1:05.11  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ray T                11 UN-CA                1:32.78    1:32.73  
  2 Castro, Christian M       12 ROSE-CA              1:34.66    1:34.56  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ray T                11 UN-CA                     NT    3:00.01  
     1:26.14  3:00.01                                                      
  2 Boutakidis, Athan C       12 ROSE-CA                   NT    3:00.49  
     1:28.69  3:00.49                                                      
  3 Hwang, Christopher S      11 ROSE-CA              3:16.38    3:14.76  
     1:33.68  3:14.76                                                      
  4 Hwang, Do Yeon            12 ROSE-CA              3:39.39    3:25.86  
     1:39.31  3:25.86                                                      
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Daniel                12 UN-CA                     NT    5:53.89  
     1:24.35  2:56.10  4:32.75  5:53.89                                    
  2 Cervantes, Ryan A         11 ROSE-CA                   NT    5:56.53  
     1:19.84  2:53.81  4:35.79  5:56.53                                    
  3 Devis, Kenneth Christian  11 ROSE-CA                   NT    6:02.60  
     1:27.30  2:58.82  4:39.40  6:02.60                                    
 -- Kim, Nathan               12 ROSE-CA              6:14.52         DQ  
     1:15.02  2:44.42  4:25.20       DQ                                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan             14 ROSE-CA                27.91      26.28  
  2 Rho, Sean S               14 ROSE-CA                30.13      28.41  
  3 Chiu, Matthew J           14 ROSE-CA                30.65      29.16  
  4 St Clair, Jake A          13 ROSE-CA                30.18      30.68  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benderskii, Igor A        13 ROSE-CA              1:06.15    1:00.90  
  2 Beagle, Braden R          14 ROSE-CA              1:02.48    1:01.04  
  3 Rho, Sean S               14 ROSE-CA              1:06.53    1:01.09  
  4 Cahill, Max M             13 ROSE-CA              1:07.99    1:02.81  
  5 Grases, Santiago          14 ROSE-CA              1:06.15    1:03.05  
  6 Bryden, Lennon J          14 ROSE-CA              1:02.81    1:03.92  
  7 Murphy, Jack P            14 ROSE-CA              1:05.19    1:06.58  
  8 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              1:15.07    1:09.84  
  9 Villanueva, Christian S   13 ROSE-CA              1:16.41    1:12.33  
 10 Tran-Mihail, Nikola M     14 ROSE-CA              1:12.31    1:12.38  
 11 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              1:18.99    1:17.45  
 12 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA              1:17.66    1:18.02  
 13 Dudas, Mitchell X         14 ROSE-CA              1:37.45    1:23.45  
 14 Timofeev, Victor          14 ROSE-CA                   NT    1:24.48  
 15 Scott, Jackson N          13 ROSE-CA              1:49.33    1:25.56  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyna, Massimo I          14 ROSE-CA              2:15.12    2:18.10  
     1:07.84  2:18.10                                                      
  2 Bryden, Lennon J          14 ROSE-CA              2:21.21    2:19.67  
     1:08.44  2:19.67                                                      
  3 Benderskii, Igor A        13 ROSE-CA              2:24.62    2:22.24  
     1:08.06  2:22.24                                                      
  4 Cahill, Max M             13 ROSE-CA              2:22.88    2:23.17  
     1:09.13  2:23.17                                                      
  5 Yap, Aidan H              14 ROSE-CA              2:35.02    2:24.56  
     1:09.75  2:24.56                                                      
  6 Christensen, Ben J        14 ROSE-CA                   NT    2:25.19  
     1:08.90  2:25.19                                                      
  7 St Clair, Jake A          13 ROSE-CA              2:31.83    2:30.50  
     1:12.76  2:30.50                                                      
  8 Villanueva, Christian S   13 ROSE-CA              2:45.21    2:40.76  
     1:16.09  2:40.76                                                      
  9 Dovarganes, Lucas M       14 ROSE-CA                   NT    2:41.78  
     1:17.36  2:41.78                                                      
 10 Tran-Mihail, Nikola M     14 ROSE-CA              2:51.41    2:44.94  
 11 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA                   NT    2:45.20  
     1:17.71  2:45.20                                                      
 12 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA                   NT    2:50.35  
     1:17.32  2:50.35                                                      
 13 Leong, Ivan D             13 ROSE-CA              3:02.96    3:03.10  
     1:26.15  3:03.10                                                      
 14 Timofeev, Victor          14 ROSE-CA                   NT    3:09.07  
     1:26.00  3:09.07                                                      
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Ian V               13 ROSE-CA              5:25.18    5:07.68  
     1:12.90  2:31.27  3:51.78  5:07.68                                    
  2 Varkey, Joshua            14 ROSE-CA              5:23.38    5:26.71  
     1:13.43  2:38.95  4:05.77  5:26.71                                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beagle, Braden R          14 ROSE-CA                31.40      30.34  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Yen, Gabriel L      13 ROSE-CA              1:29.08    1:23.65  
  2 Varkey, Joshua            14 ROSE-CA                   NT    1:26.93  
  3 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT    1:30.65  
  4 Dovarganes, Lucas M       14 ROSE-CA                   NT    1:33.58  
  5 Stone, Thomas J           13 ROSE-CA              1:47.40    1:34.01  
  6 Timofeev, Victor          14 ROSE-CA                   NT    1:45.47  
 -- Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              1:31.35         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jonathan             14 ROSE-CA              2:43.14    2:34.83  
     1:14.96  2:34.83                                                      
  2 Chiu, Matthew J           14 ROSE-CA              2:40.51    2:36.37  
     1:16.60  2:36.37                                                      
  3 Rostomyan, Arsen          14 ROSE-CA              2:35.13    2:38.44  
  4 Yap, Aidan H              14 ROSE-CA              2:35.86    2:38.84  
     1:16.60  2:38.84                                                      
  5 Reyna, Massimo I          14 ROSE-CA              2:36.30    2:39.48  
     1:16.55  2:39.48                                                      
  6 St Clair, Jake A          13 ROSE-CA              2:53.15    2:52.80  
     1:25.90  2:52.80                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dudas, Mitchell X         14 ROSE-CA              1:55.23    1:47.67  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalmacio, Ronald J        13 ROSE-CA              2:54.63    2:58.29  
     1:23.77  2:58.29                                                      
  2 Cahill, Max M             13 ROSE-CA                   NT    3:02.45  
     1:28.46  3:02.45                                                      
  3 Grases, Santiago          14 ROSE-CA              2:57.74    3:04.56  
     1:29.05  3:04.56                                                      
  4 Jeffries, Ean C           14 ROSE-CA              3:04.88    3:05.81  
     1:30.53  3:05.81                                                      
  5 Liu, Kevin                13 ROSE-CA              3:12.54    3:09.91  
     1:29.65  3:09.91                                                      
  6 Saito, Takeru             14 ROSE-CA              3:42.23    3:16.51  
     1:35.93  3:16.51                                                      
  7 Villanueva, Christian S   13 ROSE-CA              3:29.67    3:19.36  
     1:37.75  3:19.36                                                      
  8 Meyer-Yen, Gabriel L      13 ROSE-CA                   NT    3:23.33  
     1:37.48  3:23.33                                                      
  9 Murphy, Jack P            14 ROSE-CA                   NT    3:27.63  
     1:39.67  3:27.63                                                      
 -- Christensen, Ben J        14 ROSE-CA                   NT        DNF  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalmacio, Ronald J        13 ROSE-CA                   NT    1:01.67  
  1 Rho, Sean S               14 ROSE-CA              1:05.97    1:08.65  
  2 Varkey, Joshua            14 ROSE-CA                   NT    1:16.95  
  3 West, Ian V               13 ROSE-CA              1:25.08    1:19.51  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beagle, Braden R          14 ROSE-CA              2:41.17    2:32.16  
     1:12.87  2:32.16                                                      
  2 Dalmacio, Ronald J        13 ROSE-CA              2:37.67    2:32.77  
     1:11.32  2:32.77                                                      
  3 Rostomyan, Arsen          14 ROSE-CA                   NT    2:48.37  
     1:18.34  2:48.37                                                      
  4 Bryden, Lennon J          14 ROSE-CA              2:42.90    2:50.87  
     1:17.22  2:50.87                                                      
  5 Benderskii, Igor A        13 ROSE-CA              3:22.96    2:52.84  
     1:27.84  2:52.84                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kevin                13 ROSE-CA              2:38.30    2:37.08  
     1:11.29  2:37.08                                                      
  2 Yap, Aidan H              14 ROSE-CA              2:41.05    2:41.28  
     1:13.83  2:41.28                                                      
  3 Jeffries, Ean C           14 ROSE-CA              2:37.21    2:42.81  
     1:17.29  2:42.81                                                      
  4 West, Ian V               13 ROSE-CA              2:49.13    2:49.24  
     1:21.86  2:49.24                                                      
  5 Reyna, Massimo I          14 ROSE-CA              2:40.80    2:50.05  
     1:18.34  2:50.05                                                      
  6 Tran-Mihail, Nikola M     14 ROSE-CA              3:00.39    3:02.74  
     1:25.60  3:02.74                                                      
  7 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              3:11.72    3:10.21  
     1:37.55  3:10.21                                                      
 -- Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:41.23       DQ                                                      
 -- Dudas, Mitchell X         14 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:42.39       DQ                                                      
 -- Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:37.03       DQ                                                      
 -- Scott, Jackson N          13 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:43.57       DQ                                                      
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kevin                13 ROSE-CA                   NT    5:32.66  
     1:13.50  2:38.12  4:17.98  5:32.66                                    
  2 Liu, Jonathan             14 ROSE-CA                   NT    5:38.00  
     1:16.26  2:44.46  4:21.38  5:38.00                                    
  3 Jeffries, Ean C           14 ROSE-CA              5:40.05    5:39.90  
     1:13.36  2:42.88  4:21.94  5:39.90                                    
  4 Rostomyan, Arsen          14 ROSE-CA              5:39.10    5:41.06  
     1:15.56  2:43.74  4:22.77  5:41.06                                    
  5 Chiu, Matthew J           14 ROSE-CA              5:51.37    5:46.36  
     1:12.42  2:38.34  4:27.70  5:46.36                                    
  6 Grases, Santiago          14 ROSE-CA              5:47.04    5:47.04  
     1:29.24  2:56.90  4:33.55  5:47.04                                    
  7 Murphy, Jack P            14 ROSE-CA              6:33.15    5:59.51  
     1:20.96  2:49.79  4:38.63  5:59.51                                    
  8 Meyer-Yen, Gabriel L      13 ROSE-CA                   NT    6:02.38  
     1:21.48  2:56.01  4:43.65  6:02.38                                    
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rassam, Peter R           15 ROSE-CA                28.48      28.24  
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schroeder, Adam D         15 ROSE-CA              1:02.60    1:01.88  
  2 Roshandel, Mani B         17 ROSE-CA              1:05.06    1:02.04  
 -- Sharp, Marshall C         15 ROSE-CA                59.21         DQ  
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koneazny, Jonah M         17 ROSE-CA              2:14.07    2:13.55  
     1:04.59  2:13.55                                                      
  2 Su, Andy                  16 ROSE-CA              2:12.00    2:14.07  
     1:05.23  2:14.07                                                      
  3 Ek, Joseph A              16 ROSE-CA              2:30.06    2:29.63  
     1:09.27  2:29.63                                                      
  4 Frost, Ethan R            15 ROSE-CA              2:35.82    2:34.25  
     1:13.84  2:34.25                                                      
  5 Shepherd, Jarred M        16 ROSE-CA                   NT    2:43.44  
  6 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              2:53.84    2:53.98  
     1:18.62  2:53.98                                                      
 
Men 15-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koneazny, Jonah M         17 ROSE-CA              4:35.76    4:48.19  
     1:07.08  2:20.80  3:35.33  4:48.19                                    
  2 Rassam, Peter R           15 ROSE-CA              5:02.19    5:06.63  
     1:11.75  2:29.86  3:49.35  5:06.63                                    
  3 Frost, Ethan R            15 ROSE-CA                   NT    5:54.42  
     1:22.72  2:54.25  4:25.96  5:54.42                                    
  4 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA                   NT    6:02.86  
     1:20.83  2:51.59  4:28.51  6:02.86                                    
 
Men 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stow, Brendan C           15 ROSE-CA                   NT    2:56.79  
     1:26.35  2:56.79                                                      
  2 Shepherd, Jarred M        16 ROSE-CA                   NT    2:59.82  
     1:29.40  2:59.82                                                      
  3 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA                   NT    3:28.02  
     1:43.19  3:28.02                                                      
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roshandel, Mani B         17 ROSE-CA              1:15.32    1:15.80  
  2 Schroeder, Adam D         15 ROSE-CA              1:19.64    1:17.31  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Isaac              17 ROSE-CA              2:37.85    2:41.20  
     1:16.11  2:41.20                                                      
  2 Schroeder, Adam D         15 ROSE-CA              2:54.44    2:57.25  
     1:28.18  2:57.25                                                      
  3 Ek, Joseph A              16 ROSE-CA              3:15.57    3:12.06  
     1:33.69  3:12.06                                                      
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Isaac              17 ROSE-CA              1:00.21    1:00.97  
  2 Sharp, Marshall C         15 ROSE-CA              1:03.19    1:03.31  
  3 Rassam, Peter R           15 ROSE-CA              1:15.42    1:09.07  
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Isaac              17 ROSE-CA              2:23.98    2:20.57  
     1:07.35  2:20.57                                                      
  2 Sharp, Marshall C         15 ROSE-CA              2:20.29    2:26.57  
     1:07.34  2:26.57                                                      
 
Men 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koneazny, Jonah M         17 ROSE-CA              2:31.75    2:33.99  
     1:14.43  2:33.99                                                      
  2 Roshandel, Mani B         17 ROSE-CA              2:39.35    2:39.84  
     1:15.89  2:39.84                                                      
  3 Ek, Joseph A              16 ROSE-CA              2:51.91    2:44.70  
     1:17.64  2:44.70                                                      
  4 Stow, Brendan C           15 ROSE-CA              3:04.59    2:57.79  
     1:26.50  2:57.79                                                      
  5 Frost, Ethan R            15 ROSE-CA              3:08.71    2:58.60  
     1:24.63  2:58.60                                                      
  6 Shepherd, Jarred M        16 ROSE-CA              2:56.96    3:00.00  
     1:19.79  3:00.00                                                      
  7 Rosas, Angel A            16 ROSE-CA                   NT    3:02.34  
     3:02.38  3:02.34                                                      
  8 Debonne, Jensen E         16 ROSE-CA              3:22.32    3:17.74  
     1:34.67  3:17.74