SBSC Semana Nautica BRW - Meet Results

SBSC Semana Nautica BRW
7/7/2018 - 7/8/2018
Santa Barbara, CA US
Updated: 7/9/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Santa Barbara Swim Club HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/9/2018 09:26 AM
            2018 CA SBSC Semana Nautica BRW - 7/7/2018 to 7/8/2018             
                                    Results                                    
 
Girls 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC          33.56      33.49  
  2 Phillips, Lola            10 CULV-CA                34.87      34.85  
  3 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC                36.78      35.52  
  4 Grant, Alexa I             9 CULV-CA                36.04      36.10  
  5 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC                34.51      36.26  
  6 Early, Kelly A            10 CLOV-CC                34.35      36.64  
  7 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC                36.25      37.06  
  8 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC                39.50      38.34  
  9 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 41.13      38.52  
 10 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC                38.80      38.66  
 11 Albertson, Ava M          10 CULV-CA                39.31      39.49  
 12 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA                40.70      40.48  
 13 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC                36.87      40.59  
 14 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC                43.24      41.39  
 15 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA                55.72      42.00  
 16 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC                42.20      42.11  
 17 Binder, Sienna G          10 LASC-CA                45.23      42.36  
 18 Seider, Melina K          10 Heat-CA                   NT      42.73  
 19 Collins, Emily P           9 LASC-CA                42.77      44.87  
 20 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                43.96      45.45  
 21 Hall, Kalista M            8 SBSC-CA                49.29      48.89  
 22 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA                47.14      48.90  
 23 Simon, Shalom E            7 SBSC-CA                   NT      53.91  
 24 Olvera, EllieLou L         8 CARP-CA              1:00.90    1:06.18  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Eva M               10 CULV-CA              1:13.64    1:14.85  
       35.56  1:14.85                                                      
  2 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              1:14.42    1:15.45  
       37.22  1:15.45                                                      
  3 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC        1:17.20    1:16.11  
       35.94  1:16.11                                                      
  4 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              1:15.43    1:16.54  
       37.22  1:16.54                                                      
  5 Early, Kelly A            10 CLOV-CC              1:13.96    1:16.92  
       36.70  1:16.92                                                      
  6 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC              1:14.26    1:17.59  
       37.54  1:17.59                                                      
  7 Phillips, Lola            10 CULV-CA              1:18.24    1:18.49  
       36.91  1:18.49                                                      
  8 Hall, Sophia G            10 SBSC-CA              1:18.98    1:19.40  
       37.67  1:19.40                                                      
  9 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC              1:26.48    1:24.34  
       41.45  1:24.34                                                      
 10 Albertson, Ava M          10 CULV-CA              1:25.16    1:26.14  
       41.10  1:26.14                                                      
 11 Grant, Alexa I             9 CULV-CA              1:24.18    1:26.22  
       40.61  1:26.22                                                      
 12 Core, Maddi M             10 LTA-CA               1:36.73    1:27.80  
       40.44  1:27.80                                                      
 13 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC              1:30.53    1:29.05  
       41.54  1:29.05                                                      
 14 Seider, Melina K          10 Heat-CA              1:29.82    1:32.47  
       45.86  1:32.47                                                      
 15 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA              1:37.46    1:32.81  
       42.56  1:32.81                                                      
 16 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              1:28.76    1:34.99  
       46.85  1:34.99                                                      
 17 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC              1:35.50    1:35.37  
       45.32  1:35.37                                                      
 18 Granger, Calli            10 SBSC-CA              1:44.73    1:35.63  
       45.33  1:35.63                                                      
 19 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC              1:40.59    1:37.72  
       47.16  1:37.72                                                      
 20 Collins, Emily P           9 LASC-CA              1:34.62    1:37.73  
       46.63  1:37.73                                                      
 21 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:38.31    1:38.29  
       46.35  1:38.29                                                      
 22 Binder, Sienna G          10 LASC-CA              1:45.32    1:46.58  
 23 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:53.09    1:50.19  
       50.08  1:50.19                                                      
 24 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              1:49.42    1:54.84  
       51.68  1:54.84                                                      
 25 Handall, Mina A            8 CARP-CA                   NT    1:57.76  
       55.59  1:57.76                                                      
 26 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                   NT    2:14.30  
     1:02.79  2:14.30                                                      
 27 Theis, Rylee M             7 LTA-CA               2:32.16    2:23.97  
     1:05.28  2:23.97                                                      
 
Girls 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              2:37.33    2:39.34  
       36.93  1:17.33  1:58.30  2:39.34                                    
  2 Early, Kelly A            10 CLOV-CC                   NT    2:41.65  
       36.54  1:18.11  2:00.88  2:41.65                                    
  3 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC              2:43.85    2:42.91  
       38.45  1:20.40  2:02.15  2:42.91                                    
  4 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              2:40.26    2:43.96  
       38.46  1:21.66  2:04.18  2:43.96                                    
  5 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC        2:45.98    2:44.75  
       37.49  1:20.30  2:03.26  2:44.75                                    
  6 Phillips, Lola            10 CULV-CA              3:06.30    2:48.57  
       38.07  1:21.59  2:07.42  2:48.57                                    
  7 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC              3:06.20    2:52.85  
       38.70  1:24.85  2:09.13  2:52.85                                    
  8 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC              3:35.36    2:56.34  
       40.76  1:26.21  2:12.29  2:56.34                                    
  9 Albertson, Ava M          10 CULV-CA              3:08.33    3:01.40  
       41.13  1:25.86  2:13.78  3:01.40                                    
 10 Grant, Alexa I             9 CULV-CA              3:02.28    3:04.62  
       40.64  1:29.57  2:19.75  3:04.62                                    
 11 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC              3:12.22    3:12.15  
       44.81  1:33.80  2:24.62  3:12.15                                    
 12 Seider, Melina K          10 Heat-CA                   NT    3:14.86  
       46.71  1:36.73  2:28.57  3:14.86                                    
 13 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              4:09.55    3:22.29  
       46.68  1:39.65  2:33.48  3:22.29                                    
 14 Collins, Emily P           9 LASC-CA                   NT    3:31.02  
       48.00  1:43.12  3:31.02                                             
 15 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              4:42.28    4:12.91  
       54.98  2:02.04  3:11.49  4:12.91                                    
 
Girls 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Eva M               10 CULV-CA                42.17      43.02  
  2 Early, Kelly A            10 CLOV-CC                41.09      43.53  
  3 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC          41.96      44.13  
  4 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC                40.49      44.28  
  5 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC                44.33      45.54  
  6 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC                44.75      45.95  
  7 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC                43.32      46.03  
  8 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC                45.97      47.57  
  9 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 50.62      49.10  
 10 Collins, Emily P           9 LASC-CA                46.67      49.59  
 11 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              1:03.35      50.89  
 12 Granger, Calli            10 SBSC-CA                53.00      51.49  
 13 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC                47.00      52.36  
 14 Reyes, Bella M             8 CLOV-CC              1:02.68      54.02  
 15 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC                52.41      55.70  
 16 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                51.78      56.60  
 17 Seider, Melina K          10 Heat-CA                53.00      56.82  
 18 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC                54.12      57.50  
 19 Binder, Sienna G          10 LASC-CA                53.64      57.56  
 20 Gray, Loyal I             10 SOBA-CA                49.25      57.89  
 21 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:01.35      58.09  
 22 Hall, Kalista M            8 SBSC-CA              1:07.05    1:00.31  
 23 Handall, Mina A            8 CARP-CA                   NT    1:03.58  
 24 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              1:06.27    1:05.78  
 25 Robinson, Charli L         8 SOBA-CA                   NT    1:06.21  
 26 Theis, Rylee M             7 LTA-CA               1:22.34    1:14.93  
 27 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA              1:16.26    1:18.02  
 28 Olvera, EllieLou L         8 CARP-CA              2:08.53    1:27.66  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Early, Kelly A            10 CLOV-CC              1:27.29    1:31.44  
       44.48  1:31.44                                                      
  2 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC              1:31.11    1:33.79  
       47.18  1:33.79                                                      
  3 Hall, Sophia G            10 SBSC-CA              1:41.29    1:37.89  
       48.00  1:37.89                                                      
  4 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC        1:31.31    1:38.04  
       48.71  1:38.04                                                      
  5 Grant, Alexa I             9 CULV-CA              1:37.84    1:38.78  
       48.69  1:38.78                                                      
  6 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              1:35.60    1:42.11  
       50.52  1:42.11                                                      
  7 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC              1:42.08    1:43.33  
       48.96  1:43.33                                                      
  8 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC              1:39.21    1:44.22  
       52.07  1:44.22                                                      
  9 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC              1:35.80    1:44.72  
       52.05  1:44.72                                                      
 10 Core, Maddi M             10 LTA-CA               1:55.58    1:46.64  
       51.36  1:46.64                                                      
 11 Albertson, Ava M          10 CULV-CA                   NT    1:47.22  
       51.51  1:47.22                                                      
 12 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              1:48.80    1:50.64  
       56.87  1:50.64                                                      
 13 Collins, Emily P           9 LASC-CA              1:53.10    1:50.90  
       54.21  1:50.90                                                      
 14 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC              2:00.50    1:52.73  
       55.14  1:52.73                                                      
 15 Seider, Melina K          10 Heat-CA                   NT    1:53.52  
     1:00.71  1:53.52                                                      
 16 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA                   NT    1:53.54  
       55.62  1:53.54                                                      
 17 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:48.75    1:54.98  
       55.97  1:54.98                                                      
 18 Binder, Sienna G          10 LASC-CA              1:58.08    2:10.13  
     1:02.75  2:10.13                                                      
 19 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              2:28.86    2:27.19  
     1:07.84  2:27.19                                                      
 
Girls 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC          44.82      44.87  
  2 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC                43.14      45.75  
  3 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 53.97      48.40  
  4 Albertson, Ava M          10 CULV-CA                51.56      49.30  
  5 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC                51.07      50.28  
  6 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC                51.89      50.78  
  7 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA                49.96      51.98  
  8 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC                52.90      52.20  
  9 Collins, Emily P           9 LASC-CA                57.46      54.65  
 10 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC                57.24      55.03  
 11 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC                52.87      55.32  
 12 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA                57.95      56.32  
 13 Granger, Calli            10 SBSC-CA                57.36      57.07  
 14 Gray, Loyal I             10 SOBA-CA                55.23      59.20  
 15 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              1:10.34      59.80  
 16 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC                58.30    1:00.26  
 17 Reyes, Bella M             8 CLOV-CC              1:05.44    1:04.17  
 18 Binder, Sienna G          10 LASC-CA              1:05.01    1:05.06  
 19 Seider, Melina K          10 Heat-CA                   NT    1:05.14  
 20 Carey, Samantha Q         10 LTA-CA               1:11.26    1:07.99  
 20 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA              1:05.24    1:07.99  
 22 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              1:12.01    1:08.50  
 23 Handall, Mina A            8 CARP-CA                   NT    1:09.24  
 24 Robinson, Charli L         8 SOBA-CA                   NT    1:10.40  
 25 Hall, Kalista M            8 SBSC-CA              1:14.45    1:13.60  
 26 Olvera, EllieLou L         8 CARP-CA                   NT    1:23.53  
 -- Theis, Rylee M             7 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC        1:40.62    1:37.04  
       47.82  1:37.04                                                      
  2 Hall, Sophia G            10 SBSC-CA              1:48.85    1:43.30  
       48.60  1:43.30                                                      
  3 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC              1:35.37    1:46.58  
       49.82  1:46.58                                                      
  4 Phillips, Lola            10 CULV-CA              1:48.39    1:47.77  
       51.98  1:47.77                                                      
  5 Core, Maddi M             10 LTA-CA               2:03.52    1:48.62  
       51.39  1:48.62                                                      
  6 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC              1:44.25    1:51.95  
       52.06  1:51.95                                                      
  7 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC              1:51.61    1:52.02  
       53.55  1:52.02                                                      
  8 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              1:58.68    1:53.88  
       55.12  1:53.88                                                      
  9 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC              1:51.96    1:56.77  
       57.40  1:56.77                                                      
 10 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC              2:02.03    1:59.48  
       55.90  1:59.48                                                      
 11 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              2:14.45    2:07.72  
     1:01.37  2:07.72                                                      
 12 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC              2:04.10    2:07.81  
     1:00.09  2:07.81                                                      
 13 Binder, Sienna G          10 LASC-CA                   NT    2:12.86  
     1:03.77  2:12.86                                                      
 14 Hall, Kalista M            8 SBSC-CA              2:45.01    2:36.60  
     1:15.57  2:36.60                                                      
 15 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              2:39.53    2:37.12  
     1:16.51  2:37.12                                                      
 -- Olvera, EllieLou L         8 CARP-CA                   NT         DQ  
     1:40.22       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC          37.83      37.90  
  2 Vass, Eva M               10 CULV-CA                36.36      38.35  
  3 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA                37.03      39.93  
  4 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC                40.43      40.41  
  5 Phillips, Lola            10 CULV-CA                40.23      40.65  
  6 Early, Kelly A            10 CLOV-CC                38.58      41.00  
  7 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC                41.75      42.43  
  8 Marinovich, Hailey A       9 CLOV-CC                42.63      44.48  
  9 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC                45.61      44.62  
 10 Hall, Sophia G            10 SBSC-CA                44.51      44.70  
 11 Core, Maddi M             10 LTA-CA                 52.66      46.60  
 12 Taliaferro, Gabbi M        8 CLOV-CC                54.37      51.66  
 13 Hu, Rebeca X               8 BUEN-CA                53.42      51.68  
 14 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA                50.90      51.78  
 15 Granger, Calli            10 SBSC-CA                53.67      53.06  
 16 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC                50.46      53.64  
 17 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA                48.61      55.27  
 18 Rodriguez, Ella S         10 CLOV-CC                51.70      56.35  
 19 Binder, Sienna G          10 LASC-CA                52.89      56.58  
 20 Gray, Loyal I             10 SOBA-CA                48.90      57.28  
 20 Seider, Melina K          10 Heat-CA                59.75      57.28  
 22 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              1:22.00    1:10.37  
 23 Kinney, Zia J              7 PUMA-CA                   NT    1:27.88  
 -- Olvera, EllieLou L         8 CARP-CA                   NT         DQ  
 -- Grant, Alexa I             9 CULV-CA                43.12         DQ  
 
Girls 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              1:26.58    1:30.42  
       41.11  1:30.42                                                      
  2 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              1:30.94    1:35.49  
       44.02  1:35.49                                                      
  3 Early, Kelly A            10 CLOV-CC              1:29.52    1:38.97  
       45.42  1:38.97                                                      
  4 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC              2:04.13    1:48.76  
       45.54  1:48.76                                                      
  5 Grani, Sydney M           10 CLOV-CC              1:52.33    1:57.06  
       56.25  1:57.06                                                      
  6 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC              1:36.81    1:57.18  
       51.35  1:57.18                                                      
  7 Jackson, Taylor A         10 CULV-CA              2:09.41    2:04.47  
       53.76  2:04.47                                                      
  8 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              2:04.13    2:11.18  
     1:03.43  2:11.18                                                      
  9 Herrera, Isla L            9 SBSC-CA              2:59.97    2:38.27  
     1:10.64  2:38.27                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC                30.03      30.74  
  2 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC                30.58      31.04  
  3 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA                31.37      31.52  
  4 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA                32.96      31.56  
  5 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC                31.37      32.36  
  6 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA                32.43      32.41  
  7 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC                30.76      32.47  
  8 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA                32.09      32.91  
  9 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA                32.79      32.93  
 10 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC                32.63      33.03  
 11 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA                33.61      33.49  
 11 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                34.00      33.49  
 13 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA                33.75      33.54  
 14 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                33.33      33.62  
 15 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA                34.34      33.74  
 16 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC                33.26      33.85  
 17 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC                36.89      34.95  
 18 Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA                34.88      35.03  
 19 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC                33.82      35.13  
 20 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA                34.30      35.16  
 21 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                38.01      35.37  
 22 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC                35.45      35.39  
 23 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA                35.19      35.48  
 24 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 35.23      35.49  
 25 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA                35.07      35.69  
 26 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                37.41      36.59  
 27 Leonard, Sydney R         12 LASC-CA                35.86      36.69  
 28 McCormick, Carlee C       12 Heat-CA                37.63      36.76  
 29 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC                35.08      37.09  
 30 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC                36.47      37.19  
 31 Cole, Cassia H            11 CULV-CA                38.69      37.34  
 32 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                   NT      39.07  
 33 Wyatt, Siena W            11 SBSC-CA                48.48      40.53  
 34 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 43.08      42.24  
 35 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 44.96      42.66  
 36 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                42.78      43.15  
 37 Busch Duboucheron, Zinni  12 Heat-CA                   NT      43.86  
 38 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                 46.15      44.77  
 39 Schwantes, Claire         12 CLOV-CC                45.79      45.51  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC              1:06.64    1:07.17  
       32.99  1:07.17                                                      
  2 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA              1:07.82    1:07.74  
       33.09  1:07.74                                                      
  3 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC              1:07.85    1:09.57  
       33.73  1:09.57                                                      
  4 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA              1:11.11    1:09.59  
       33.60  1:09.59                                                      
  5 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              1:09.72    1:10.47  
       34.20  1:10.47                                                      
  6 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              1:09.10    1:10.60  
       33.80  1:10.60                                                      
  7 Binder, Logan A           11 LASC-CA              1:11.74    1:10.98  
       33.98  1:10.98                                                      
  8 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA              1:12.50    1:11.09  
       34.29  1:11.09                                                      
  9 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              1:11.08    1:11.32  
       34.05  1:11.32                                                      
 10 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA              1:12.57    1:12.05  
       35.10  1:12.05                                                      
 11 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC              1:08.09    1:12.14  
       34.54  1:12.14                                                      
 12 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                   NT    1:13.55  
       35.80  1:13.55                                                      
 13 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              1:12.23    1:14.09  
       35.62  1:14.09                                                      
 14 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              1:14.44    1:14.17  
       36.50  1:14.17                                                      
 15 Portillo, Eileen          11 VISN-CA              1:13.48    1:16.17  
       36.53  1:16.17                                                      
 16 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              1:14.25    1:16.56  
       36.65  1:16.56                                                      
 17 Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA              1:17.04    1:16.74  
       36.46  1:16.74                                                      
 18 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC              1:19.98    1:17.08  
       36.54  1:17.08                                                      
 19 Engel, Jessie E           12 Heat-CA              1:23.04    1:18.07  
       37.26  1:18.07                                                      
 20 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA              1:18.89    1:18.42  
       37.20  1:18.42                                                      
 21 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC              1:22.33    1:19.00  
       38.27  1:19.00                                                      
 22 Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA              1:17.90    1:19.05  
       38.35  1:19.05                                                      
 23 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC              1:19.46    1:19.65  
       38.39  1:19.65                                                      
 24 Coleman, Isabella M       11 Heat-CA              1:22.62    1:20.03  
       38.09  1:20.03                                                      
 25 Gullickson, Marissa A     11 SOBA-CA                   NT    1:20.09  
       37.33  1:20.09                                                      
 26 Cole, Cassia H            11 CULV-CA              1:21.65    1:21.81  
       39.58  1:21.81                                                      
 27 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA              1:19.89    1:22.53  
       40.13  1:22.53                                                      
 28 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               1:20.72    1:23.16  
       40.66  1:23.16                                                      
 29 McCormick, Carlee C       12 Heat-CA                   NT    1:24.28  
       39.46  1:24.28                                                      
 30 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:21.64    1:25.23  
       39.80  1:25.23                                                      
 31 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA              1:31.78    1:25.87  
       40.47  1:25.87                                                      
 32 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA              1:19.75    1:27.26  
       41.15  1:27.26                                                      
 33 Del Pino, Fabiana S       11 SOBA-CA              1:39.24    1:29.15  
       40.45  1:29.15                                                      
 34 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                   NT    1:32.11  
       42.42  1:32.11                                                      
 35 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA               1:38.31    1:32.94  
       44.98  1:32.94                                                      
 36 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                   NT    1:34.91  
       44.08  1:34.91                                                      
 37 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:38.71    1:35.93  
       43.27  1:35.93                                                      
 38 Camfield, Lexi E          11 SOBA-CA              1:45.53    1:36.21  
       44.04  1:36.21                                                      
 39 Busch Duboucheron, Zinni  12 Heat-CA                   NT    1:37.36  
       45.28  1:37.36                                                      
 40 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA              1:39.18    1:41.83  
       48.73  1:41.83                                                      
 41 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               1:50.21    1:43.74  
       48.13  1:43.74                                                      
 42 Koff, Maddie R            11 LTA-CA               1:54.51    1:55.15  
       52.99  1:55.15                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC              2:20.93    2:23.13  
       33.57  1:09.57  1:46.56  2:23.13                                    
  2 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC              2:20.84    2:25.87  
       34.25  1:11.41  1:48.90  2:25.87                                    
  3 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC              2:25.95    2:26.20  
       35.18  1:13.49  1:50.71  2:26.20                                    
  4 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA              2:30.71    2:26.49  
       33.86  1:11.06  1:49.55  2:26.49                                    
  5 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:25.65    2:26.94  
       34.13  1:11.50  1:50.07  2:26.94                                    
  5 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC              2:23.51    2:26.94  
       34.43  1:12.21  1:49.98  2:26.94                                    
  7 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              2:26.66    2:26.95  
       34.52  1:11.65  1:49.92  2:26.95                                    
  8 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA              2:37.39    2:27.13  
       35.45  1:13.25  1:51.63  2:27.13                                    
  9 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              2:32.90    2:27.22  
       34.88  1:12.14  1:50.73  2:27.22                                    
 10 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA              2:28.35    2:31.04  
       35.26  1:14.92  1:53.40  2:31.04                                    
 11 Chang, Emily              12 CLOV-CC              2:31.39    2:36.24  
       36.17  1:17.04  1:57.87  2:36.24                                    
 11 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA              2:36.76    2:36.24  
       35.05  1:15.09  1:56.14  2:36.24                                    
 13 Binder, Logan A           11 LASC-CA              2:36.03    2:36.40  
       36.73  1:16.91  1:58.31  2:36.40                                    
 14 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              2:36.97    2:36.77  
       36.65  1:16.80  1:58.60  2:36.77                                    
 15 Portillo, Eileen          11 VISN-CA              2:46.12    2:39.39  
       34.86  1:14.25  1:58.42  2:39.39                                    
 16 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              2:43.98    2:41.93  
       36.34  1:19.52  2:02.44  2:41.93                                    
 17 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA              2:43.03    2:42.37  
       37.10  1:18.37  2:01.34  2:42.37                                    
 18 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              2:43.35    2:43.87  
       37.75  1:19.61  2:03.92  2:43.87                                    
 19 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC              2:45.47    2:45.82  
       37.97  1:20.56  2:03.71  2:45.82                                    
 20 Cole, Cassia H            11 CULV-CA              3:02.05    2:49.36  
       40.15  1:22.33  2:06.86  2:49.36                                    
 21 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC              2:52.28    2:49.68  
       36.79  1:19.54  2:04.14  2:49.68                                    
 22 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC              2:51.45    2:50.71  
       39.47  1:22.62  2:07.27  2:50.71                                    
 23 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA              2:50.20    2:53.11  
       39.99  1:24.05  2:10.64  2:53.11                                    
 24 Leonard, Sydney R         12 LASC-CA              2:56.18    2:53.54  
       38.13  1:22.16  2:07.70  2:53.54                                    
 25 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA              2:50.67    2:54.56  
       39.13           2:09.65  2:54.56                                    
 26 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               3:04.30    2:58.70  
       40.33  1:25.82  2:14.98  2:58.70                                    
 27 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                   NT    2:58.92  
       39.59  1:24.80  2:12.23  2:58.92                                    
 28 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA               3:24.39    3:13.04  
       44.47  1:33.71  2:24.66  3:13.04                                    
 29 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                   NT    3:15.59  
       41.53  1:31.87  2:25.61  3:15.59                                    
 30 Busch Duboucheron, Zinni  12 Heat-CA                   NT    3:31.84  
       47.29  1:41.50  2:36.57  3:31.84                                    
 31 Core, Eliana R            11 LTA-CA               3:48.68    3:32.31  
       45.85  1:44.56  2:41.89  3:32.31                                    
 32 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                   NT    3:33.47  
       47.73  1:44.49  2:39.71  3:33.47                                    
 -- Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA              2:43.90         DQ  
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA              5:11.11    5:04.20  
       35.67  1:14.72  1:53.74  2:32.81  3:11.68  3:50.43  4:29.20  5:04.20
  2 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC              4:55.70    5:04.35  
       35.18  1:13.96  1:52.70  2:31.65  3:10.11  3:49.39  4:27.91  5:04.35
  3 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA              5:28.20    5:13.19  
       36.38  1:16.50  1:56.45  2:37.00  3:16.47  3:57.64  4:36.58  5:13.19
  4 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              5:24.93    5:14.01  
       36.19  1:16.00  1:56.09  2:36.31  3:16.11  3:57.13  4:36.06  5:14.01
  5 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              5:13.51    5:14.33  
       35.61  1:15.72  1:56.77  2:37.64  3:18.46  3:58.91  4:37.47  5:14.33
  6 Chang, Emily              12 CLOV-CC              5:12.00    5:26.92  
       37.05  1:18.38  2:00.82  2:42.70  3:23.75  4:05.47  4:46.54  5:26.92
  7 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA                   NT    5:28.86  
       37.95  1:19.75  2:01.87  2:44.39  3:26.00  4:08.45  4:49.31  5:28.86
  8 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC              5:33.44    5:31.43  
       39.31  1:21.69  2:04.40  2:47.33  3:28.96  4:11.53  4:53.32  5:31.43
  9 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA              5:34.39    5:32.12  
       38.79  1:21.42  2:04.17  2:47.06  3:29.60  4:11.84  4:53.33  5:32.12
 10 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              5:27.64    5:33.06  
       37.97  1:19.80  2:03.13  2:46.06  3:28.99  4:10.91  4:52.91  5:33.06
 11 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              5:44.65    5:39.41  
       38.69  1:21.26  2:05.24  2:48.62  3:32.23  4:15.44  4:58.98  5:39.41
 12 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA                   NT    5:44.45  
       38.25  1:21.62  2:05.75  2:50.86  3:34.71  4:18.68  5:03.09  5:44.45
 13 Gullickson, Marissa A     11 SOBA-CA                   NT    5:59.68  
       39.62  1:23.99  2:11.06  2:58.19  3:44.13  4:30.57  5:15.13  5:59.68
 14 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              5:46.81    6:00.38  
       40.47  1:26.80  2:14.40  3:01.78  3:49.20  4:35.45  5:20.15  6:00.38
 15 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA              5:57.35    6:00.71  
       40.65  1:25.40  2:11.89  2:57.36  3:43.86  4:31.46  5:16.95  6:00.71
 16 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC                   NT    6:02.34  
       40.05  1:25.26  2:11.35  2:58.76  3:45.42  4:31.80  5:17.52  6:02.34
 17 Lyou, Malia K             12 SOBA-CA              6:16.56    6:03.53  
       40.69  1:27.64  2:14.95  3:02.42  3:48.70  4:35.99  5:21.00  6:03.53
 18 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC              5:44.20    6:09.50  
       39.70  1:24.50  2:11.46  2:59.39  3:47.76  4:35.71  5:22.27  6:09.50
 19 Cole, Cassia H            11 CULV-CA              6:26.71    6:22.70  
       40.06  1:26.28  2:13.27  3:02.01           4:42.29  5:33.45  6:22.70
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC                34.00      34.78  
  2 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA                39.71      37.44  
  3 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                40.78      38.11  
  4 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC                36.63      38.30  
  5 Chang, Emily              12 CLOV-CC                40.00      39.19  
  6 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC                38.51      39.29  
  7 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA                36.44      39.43  
  8 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA                39.33      39.98  
  9 Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA                41.28      40.07  
 10 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA                39.61      40.18  
 11 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC                43.75      40.88  
 12 Gullickson, Marissa A     11 SOBA-CA                46.12      41.79  
 13 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC                42.12      41.81  
 14 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA                41.09      42.18  
 15 Binder, Logan A           11 LASC-CA                40.52      42.39  
 16 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                44.56      42.68  
 17 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA                42.62      42.86  
 18 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                   NT      42.92  
 19 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC                42.88      43.22  
 20 Lyou, Malia K             12 SOBA-CA                45.06      43.43  
 21 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                43.11      43.69  
 22 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC                43.09      46.40  
 23 Coleman, Isabella M       11 Heat-CA                46.77      46.72  
 24 Cole, Cassia H            11 CULV-CA                48.94      47.71  
 25 McCormick, Carlee C       12 Heat-CA                   NT      48.50  
 26 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                46.77      48.59  
 27 Camfield, Lexi E          11 SOBA-CA                56.98      49.66  
 28 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                58.03      54.25  
 29 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA               1:02.41    1:00.91  
 30 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               1:01.72    1:02.65  
 31 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 55.94    1:03.39  
 32 Koff, Maddie R            11 LTA-CA                    NT    1:05.55  
 -- Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC                42.95         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC              1:14.67    1:14.37  
       36.57  1:14.37                                                      
  2 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              1:18.51    1:17.72  
       38.36  1:17.72                                                      
  3 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC              1:15.45    1:18.13  
       38.75  1:18.13                                                      
  4 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC              1:18.64    1:19.79  
       39.46  1:19.79                                                      
  5 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA              1:25.16    1:19.97  
       39.82  1:19.97                                                      
  6 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC              1:19.19    1:20.63  
       38.93  1:20.63                                                      
  7 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:21.17    1:21.86  
       39.99  1:21.86                                                      
  8 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA              1:27.56    1:23.25  
       40.12  1:23.25                                                      
  9 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA              1:20.18    1:23.79  
       41.18  1:23.79                                                      
 10 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA              1:26.43    1:24.57  
       41.70  1:24.57                                                      
 11 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC              1:29.84    1:26.34  
       43.39  1:26.34                                                      
 12 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA              1:27.01    1:27.57  
       43.08  1:27.57                                                      
 13 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                   NT    1:27.98  
       41.80  1:27.98                                                      
 14 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              1:27.65    1:28.09  
       42.99  1:28.09                                                      
 15 Chang, Emily              12 CLOV-CC              1:24.24    1:28.52  
       43.17  1:28.52                                                      
 16 Binder, Logan A           11 LASC-CA              1:27.12    1:29.75  
       43.58  1:29.75                                                      
 17 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              1:32.65    1:31.22  
       45.00  1:31.22                                                      
 18 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              1:31.30    1:33.40  
       45.09  1:33.40                                                      
 19 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA              1:34.46    1:33.90  
       47.55  1:33.90                                                      
 20 Leonard, Sydney R         12 LASC-CA              1:32.22    1:35.57  
       45.75  1:35.57                                                      
 21 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA              1:37.38    1:36.46  
       46.88  1:36.46                                                      
 22 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA              1:31.16    1:37.74  
       44.88  1:37.74                                                      
 23 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC              1:41.47    1:38.83  
       50.37  1:38.83                                                      
 24 Cole, Cassia H            11 CULV-CA              1:49.89    1:39.14  
 25 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                   NT    1:39.26  
       48.17  1:39.26                                                      
 26 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA              1:37.95    1:40.45  
       48.73  1:40.45                                                      
 27 Core, Eliana R            11 LTA-CA               2:26.90    2:00.66  
       59.64  2:00.66                                                      
 28 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                    NT    2:04.13  
     1:00.16  2:04.13                                                      
 29 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               2:40.34    2:12.13  
     1:03.10  2:12.13                                                      
 -- Schwantes, Claire         12 CLOV-CC              1:58.27         DQ  
       58.82       DQ                                                      
 -- Hayes, Thea J             12 CLOV-CC              2:01.87         DQ  
       46.25       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC                37.29      38.15  
  2 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA                38.75      38.94  
  3 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC                43.42      43.44  
  4 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                46.84      43.84  
  5 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC                45.12      43.91  
  6 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA                43.10      44.05  
  7 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA                44.10      44.55  
  8 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA                44.19      44.61  
  9 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC                42.80      44.88  
 10 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC                47.16      45.01  
 11 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                44.16      45.28  
 12 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC                46.37      46.88  
 13 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA                47.91      47.11  
 14 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA                46.86      47.57  
 15 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                48.99      48.10  
 16 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 47.26      48.16  
 17 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                47.69      48.18  
 18 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC                49.03      48.30  
 19 McCormick, Carlee C       12 Heat-CA                48.68      48.45  
 20 Coleman, Isabella M       11 Heat-CA                49.02      48.68  
 21 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA                48.81      49.77  
 22 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA                51.30      51.21  
 23 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA                50.68      51.23  
 24 Del Pino, Fabiana S       11 SOBA-CA                52.83      52.46  
 25 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                   NT      53.43  
 26 Garcia, Kaya A            12 PUMA-CA                   NT      53.79  
 27 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                52.18      54.45  
 28 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                53.51      54.92  
 29 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA                 54.98      55.06  
 30 Core, Eliana R            11 LTA-CA               1:02.65      57.00  
 31 Busch Duboucheron, Zinni  12 Heat-CA                   NT    1:08.43  
 -- Schwantes, Claire         12 CLOV-CC              1:04.19         DQ  
 -- MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                 57.86         DQ  
 -- Koff, Maddie R            11 LTA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC              1:20.59    1:23.45  
       40.20  1:23.45                                                      
  2 Chang, Emily              12 CLOV-CC              1:23.71    1:33.19  
       43.11  1:33.19                                                      
  3 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              1:31.09    1:34.43  
       45.01  1:34.43                                                      
  4 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:44.74    1:35.06  
       44.52  1:35.06                                                      
  5 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC              1:30.82    1:35.31  
       44.40  1:35.31                                                      
  6 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA              1:38.32    1:35.39  
       46.00  1:35.39                                                      
  7 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC              1:36.21    1:35.48  
       44.28  1:35.48                                                      
  8 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA              1:49.59    1:35.49  
       45.76  1:35.49                                                      
  9 Portillo, Eileen          11 VISN-CA              1:38.06    1:36.01  
       45.64  1:36.01                                                      
 10 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              1:43.15    1:37.26  
       47.12  1:37.26                                                      
 11 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              1:39.53    1:37.46  
       48.01  1:37.46                                                      
 12 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC              1:34.69    1:38.71  
       45.75  1:38.71                                                      
 13 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA              1:39.06    1:39.42  
       47.96  1:39.42                                                      
 14 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                   NT    1:44.49  
       50.30  1:44.49                                                      
 15 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC              1:39.94    1:44.87  
       49.46  1:44.87                                                      
 16 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              1:45.97    1:44.99  
       50.44  1:44.99                                                      
 17 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC              1:44.81    1:46.99  
       49.72  1:46.99                                                      
 18 Engel, Jessie E           12 Heat-CA              1:47.61    1:47.73  
       50.14  1:47.73                                                      
 19 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC              1:48.35    1:48.69  
       51.44  1:48.69                                                      
 20 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA              1:49.95    1:49.34  
       51.62  1:49.34                                                      
 21 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              1:50.33    1:49.84  
       53.42  1:49.84                                                      
 22 McCormick, Carlee C       12 Heat-CA                   NT    1:52.54  
       52.71  1:52.54                                                      
 23 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               2:02.88    1:54.15  
       55.38  1:54.15                                                      
 24 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA              1:55.17    1:56.99  
       55.64  1:56.99                                                      
 25 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA               2:08.98    2:03.32  
       58.42  2:03.32                                                      
 26 Wyatt, Siena W            11 SBSC-CA              2:21.24    2:08.97  
     1:01.16  2:08.97                                                      
 27 Core, Eliana R            11 LTA-CA               2:07.95    2:11.23  
     1:03.91  2:11.23                                                      
 -- Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                   NT         DQ  
       58.80       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussein, Aliaa W          12 CLOV-CC                32.27      32.87  
  2 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC                32.35      33.13  
  3 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC                32.84      34.16  
  4 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA                35.73      34.61  
  5 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA                34.87      34.70  
  6 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA                34.56      34.99  
  7 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC                35.22      35.10  
  8 Tallman, Sierra K         11 SBSC-CA                34.37      35.40  
  9 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                35.51      35.59  
 10 Chang, Emily              12 CLOV-CC                36.06      35.93  
 11 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA                36.61      36.07  
 12 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC                37.36      36.60  
 13 Binder, Logan A           11 LASC-CA                35.75      36.66  
 14 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC                34.63      36.70  
 15 Mitchell, Daisy G         12 LASC-CA                37.33      36.97  
 16 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC                37.01      37.17  
 17 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA                37.59      37.18  
 18 Pinkernell, Amelie G      11 Heat-CA                   NT      38.25  
 19 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC                36.78      38.62  
 20 Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA                38.57      38.83  
 21 Hayes, Thea J             12 CLOV-CC                38.49      38.92  
 22 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC                37.46      39.65  
 22 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA                37.51      39.65  
 24 Lyou, Malia K             12 SOBA-CA                46.09      39.78  
 25 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC                39.65      40.46  
 26 Engel, Jessie E           12 Heat-CA                42.59      40.59  
 27 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA                39.75      42.28  
 28 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA                 44.73      42.82  
 29 Del Pino, Fabiana S       11 SOBA-CA                44.16      43.03  
 30 Coleman, Isabella M       11 Heat-CA                   NT      43.10  
 31 Swaim, Gabby A            12 BUEN-CA                41.35      43.31  
 32 Grani, Skylar C           11 CLOV-CC                44.32      43.57  
 33 O'Sullivan, Kinsey L      11 CULV-CA                42.99      44.55  
 34 Gaytan, Mackenzie L       11 LASC-CA                44.13      45.42  
 35 Marsing, Rebecca C        12 BUEN-CA                42.87      46.22  
 36 Nelson, Molly J           12 SBSC-CA                44.86      47.72  
 37 Camfield, Lexi E          11 SOBA-CA                48.63      48.45  
 38 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA               1:03.72      57.82  
 39 Busch Duboucheron, Zinni  12 Heat-CA                   NT      58.75  
 40 Core, Eliana R            11 LTA-CA                 59.78    1:01.22  
 41 Blackburn, Mia O          12 LTA-CA               1:00.92    1:02.98  
 42 Schwantes, Claire         12 CLOV-CC              1:04.39    1:03.13  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC              1:11.36    1:13.14  
       33.98  1:13.14                                                      
  2 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC              1:12.95    1:15.13  
       35.29  1:15.13                                                      
  3 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              1:15.86    1:16.18  
       35.49  1:16.18                                                      
  4 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC              1:18.32    1:18.35  
       36.85  1:18.35                                                      
  5 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA              1:16.71    1:18.69  
       37.15  1:18.69                                                      
  6 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA              1:24.05    1:19.07  
       36.44  1:19.07                                                      
  7 Portillo, Eileen          11 VISN-CA              1:23.22    1:19.93  
       36.69  1:19.93                                                      
  8 Villa, Kirsten N          12 LASC-CA              1:21.20    1:21.89  
       37.75  1:21.89                                                      
  9 Beckman, Sarah L          11 BUEN-CA              1:26.07    1:22.11  
       37.13  1:22.11                                                      
 10 Wilber, Brighton R        11 CLOV-CC              1:26.09    1:22.82  
       38.51  1:22.82                                                      
 11 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              1:25.19    1:23.01  
       39.14  1:23.01                                                      
 12 Chang, Emily              12 CLOV-CC              1:19.50    1:23.13  
       38.51  1:23.13                                                      
 13 Murray, Natalie G         11 SBSC-CA              1:19.82    1:23.86  
       38.72  1:23.86                                                      
 14 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              1:24.41    1:23.90  
       38.29  1:23.90                                                      
 15 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC              1:22.18    1:26.40  
       38.04  1:26.40                                                      
 16 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC              1:26.04    1:26.90  
       39.48  1:26.90                                                      
 17 Binder, Logan A           11 LASC-CA              1:29.40    1:27.75  
       38.99  1:27.75                                                      
 18 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              1:34.50    1:29.70  
       42.13  1:29.70                                                      
 19 Zubkoff, Anastasia B      12 LASC-CA              1:34.36    1:31.85  
       39.31  1:31.85                                                      
 20 Avetyan, Anna *           12 LASC-CA                   NT    1:44.04  
       47.44  1:44.04                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naranjo, Alexis           12 CLOV-CC              2:44.38    2:43.66  
       34.47  1:18.29  2:07.98  2:43.66                                    
  2 Stretz, Makenna D         12 SBSC-CA              2:43.12    2:43.95  
       35.62  1:16.92  2:06.92  2:43.95                                    
  3 Hookstratten, Mae         12 LASC-CA              2:49.47    2:48.54  
       39.58  1:25.21  2:11.24  2:48.54                                    
  4 Kandel, Hannah E          12 LASC-CA              2:51.39    2:48.85  
       35.38  1:20.06  2:10.77  2:48.85                                    
  5 Easterling, Avery H       12 CLOV-CC              2:51.80    2:49.16  
       36.28  1:18.97  2:11.11  2:49.16                                    
  6 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:49.66    2:50.03  
       36.44  1:20.25  2:13.86  2:50.03                                    
  7 Wilber, Londen C          12 CLOV-CC              3:02.99    2:50.29  
       37.41  1:19.26  2:12.13  2:50.29                                    
  8 Marinovich, Hannah L      11 CLOV-CC              2:47.41    2:50.53  
       37.65  1:25.10  2:12.18  2:50.53                                    
  9 Hill, Abigail M           12 CLOV-CC              2:45.08    2:51.17  
       36.08  1:19.75  2:13.24  2:51.17                                    
 10 Chang, Emily              12 CLOV-CC              3:00.47    2:54.62  
       36.48  1:23.76  2:14.40  2:54.62                                    
 11 Steelman, Taylor A        11 SBSC-CA              2:59.37    2:55.01  
       36.33  1:22.47  2:14.18  2:55.01                                    
 12 Portillo, Eileen          11 VISN-CA                   NT    3:01.63  
       36.48  1:23.33  2:19.26  3:01.63                                    
 13 Nguyen, ThaoAnh A         11 CLOV-CC              3:08.91    3:04.55  
       39.26  1:29.53  2:25.75  3:04.55                                    
 14 Shabestari, Ava M         11 SBSC-CA              3:10.44    3:06.00  
       40.10  1:30.42  2:25.28  3:06.00                                    
 15 Perez, Brielle M          11 CLOV-CC              3:11.73    3:16.53  
       40.16  1:36.83  2:32.85  3:16.53                                    
 16 Bennett, Annie L          11 CLOV-CC              3:28.05    3:17.23  
       40.77  1:30.49  2:31.66  3:17.23                                    
 17 Ainsworth, Clara M        11 LTA-CA               3:30.58    3:37.36  
       47.16  1:47.94  2:49.39  3:37.36                                    
 18 MacEachern, Olivia M      11 LTA-CA                    NT    3:53.90  
       54.92  2:01.17  3:04.55  3:53.90                                    
 19 Stubbeman, Sky K          11 LASC-CA                   NT    4:02.56  
       53.12  2:03.50  3:07.64  4:02.56                                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA                28.50      29.75  
  2 Early, Alyson C           13 CLOV-CC                31.02      31.15  
  3 Reyes, Alli E             13 CLOV-CC                30.43      31.26  
  4 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA                31.41      32.05  
  4 Bell, Leighton H          14 SBSC-CA                32.20      32.05  
  6 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA                32.36      32.06  
  7 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC                32.02      32.10  
  8 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA                32.08      32.35  
  9 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA                 32.62      32.46  
 10 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA                34.84      32.52  
 11 Welch, Ashley J           14 CLOV-CC                32.08      32.55  
 12 Steele, Keegan R          14 SBSC-CA                33.15      32.65  
 13 Settje, Ryann G           14 LTA-CA                 33.36      32.72  
 14 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA                32.58      32.73  
 15 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA                32.70      32.94  
 16 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA                32.62      33.02  
 17 Tapert, Veronica A        13 LASC-CA                32.59      33.06  
 18 James, Kierah L           14 LTA-CA                 33.30      33.11  
 19 Rick, Marley S            13 CLOV-CC                33.18      33.29  
 20 Miyamoto, Julia C         13 CULV-CA                32.24      33.32  
 21 Penner, Janae G           13 CLOV-CC                32.80      33.37  
 22 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC                33.42      33.86  
 23 Kandel, Emma I            14 LASC-CA                34.84      33.87  
 24 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA                33.16      34.27  
 25 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC                32.79      34.28  
 26 King, Shaina M            13 SBSC-CA                37.27      35.16  
 27 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC                34.83      35.35  
 28 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA                 40.44      37.47  
 29 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                39.47      40.19  
 30 Kamei, Lisa               13 SBSC-CA                   NT      44.55  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              1:04.17    1:04.62  
       31.27  1:04.62                                                      
  2 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              1:01.72    1:05.08  
       31.36  1:05.08                                                      
  3 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              1:04.35    1:05.80  
       31.38  1:05.80                                                      
  4 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              1:06.98    1:07.93  
       32.33  1:07.93                                                      
  5 Reyes, Alli E             13 CLOV-CC              1:06.75    1:08.00  
       32.41  1:08.00                                                      
  6 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              1:08.44    1:09.82  
       33.59  1:09.82                                                      
  6 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              1:08.99    1:09.82  
       33.90  1:09.82                                                      
  8 Bell, Leighton H          14 SBSC-CA              1:09.21    1:09.85  
       33.73  1:09.85                                                      
  9 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              1:12.55    1:10.38  
       33.26  1:10.38                                                      
 10 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA              1:10.50    1:10.62  
       33.97  1:10.62                                                      
 11 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               1:10.69    1:10.73  
       34.38  1:10.73                                                      
 12 Steele, Keegan R          14 SBSC-CA              1:12.46    1:11.29  
       34.34  1:11.29                                                      
 13 Miyamoto, Julia C         13 CULV-CA              1:09.61    1:11.47  
       34.28  1:11.47                                                      
 14 Rick, Marley S            13 CLOV-CC              1:13.36    1:12.24  
       34.33  1:12.24                                                      
 15 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:13.58    1:12.26  
       35.33  1:12.26                                                      
 16 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC              1:11.13    1:12.65  
       34.49  1:12.65                                                      
 17 James, Kierah L           14 LTA-CA               1:16.76    1:12.77  
       35.52  1:12.77                                                      
 18 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:13.62    1:13.28  
       35.04  1:13.28                                                      
 19 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA              1:13.33    1:13.95  
       35.97  1:13.95                                                      
 20 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:14.53    1:14.17  
       36.41  1:14.17                                                      
 21 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              1:13.47    1:14.27  
       36.08  1:14.27                                                      
 22 Tapert, Veronica A        13 LASC-CA              1:13.51    1:14.56  
       35.69  1:14.56                                                      
 23 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC              1:15.77    1:15.24  
       36.08  1:15.24                                                      
 24 Ruf, Ela M                13 Heat-CA              1:15.33    1:15.53  
       35.68  1:15.53                                                      
 25 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC              1:14.45    1:15.67  
       35.48  1:15.67                                                      
 26 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               1:33.35    1:22.52  
       37.90  1:22.52                                                      
 27 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA              1:27.51    1:29.22  
 -- Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              1:10.16         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Stella R            13 CULV-CA              2:19.78    2:15.34  
       31.72  1:05.47  1:40.85  2:15.34                                    
  2 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              2:15.94    2:20.73  
       32.06  1:07.77  1:44.75  2:20.73                                    
  3 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:26.43    2:23.27  
       33.34  1:09.23  1:46.64  2:23.27                                    
  4 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              2:14.62    2:23.61  
       32.36  1:08.77  1:46.90  2:23.61                                    
  5 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              2:29.18    2:29.12  
       34.51  1:12.30  1:51.64  2:29.12                                    
  6 Fristoe, Catie C          14 SBSC-CA              2:32.53    2:29.95  
       34.85  1:13.08  1:51.88  2:29.95                                    
  7 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              2:36.49    2:30.27  
       33.36  1:11.46  1:51.40  2:30.27                                    
  8 Steele, Keegan R          14 SBSC-CA              2:38.83    2:30.94  
       34.76  1:13.50  1:52.92  2:30.94                                    
  9 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA              2:28.16    2:31.29  
       34.97  1:12.96  1:52.05  2:31.29                                    
 10 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              2:29.50    2:31.63  
       34.03  1:12.15  1:52.32  2:31.63                                    
 11 Welch, Ashley J           14 CLOV-CC              2:30.88    2:32.05  
       34.13  1:12.26  1:52.40  2:32.05                                    
 12 Bell, Leighton H          14 SBSC-CA              2:32.83    2:32.10  
       35.14  1:14.13  1:54.30  2:32.10                                    
 13 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC              2:33.46    2:32.26  
       35.42  1:14.51  1:53.80  2:32.26                                    
 14 Pichon, Ximena            14 CLOV-CC              2:31.06    2:32.91  
       35.38  1:14.22  1:54.12  2:32.91                                    
 15 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:33.87    2:33.50  
       36.07  1:15.26  1:54.66  2:33.50                                    
 16 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               2:37.01    2:34.10  
       35.61  1:14.80  1:54.96  2:34.10                                    
 17 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              2:33.27    2:39.25  
       36.38  1:16.49  1:58.46  2:39.25                                    
 18 Saito, Yuma               13 CULV-CA              2:35.10    2:39.87  
       37.07  1:17.19  1:59.35  2:39.87                                    
 19 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              2:38.64    2:40.87  
       37.55  1:18.54  2:01.18  2:40.87                                    
 20 Tapert, Veronica A        13 LASC-CA              2:44.23    2:40.94  
       38.30  1:20.29  2:01.29  2:40.94                                    
 21 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              2:36.32    2:40.99  
       38.05  1:18.17  2:00.03  2:40.99                                    
 22 Rick, Marley S            13 CLOV-CC              2:41.43    2:41.18  
       35.72  1:16.65  1:59.57  2:41.18                                    
 23 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              2:45.06    2:41.53  
       37.89  1:20.15  2:01.80  2:41.53                                    
 24 James, Kierah L           14 LTA-CA               2:48.90    2:42.98  
       37.99  1:20.98  2:03.82  2:42.98                                    
 25 Kandel, Emma I            14 LASC-CA              2:43.98    2:42.99  
       36.75  1:17.58  2:00.83  2:42.99                                    
 26 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               2:51.02    2:50.25  
       38.39  1:21.59  2:07.70  2:50.25                                    
 27 Lyou, Maya R              14 SOBA-CA              2:59.01    2:55.25  
       39.16  1:23.90  2:11.32  2:55.25                                    
 28 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               3:18.73    3:00.85  
       41.41  1:26.64  2:14.60  3:00.85                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Stella R            13 CULV-CA              4:46.49    4:45.85  
       32.43  1:07.71  1:44.00  2:20.60  2:57.12  3:33.79  4:10.85  4:45.85
  2 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              4:45.63    4:53.30  
       33.15  1:10.27  1:47.79  2:25.28  3:02.56  3:39.68  4:16.51  4:53.30
  3 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              4:59.35    4:58.56  
       33.06  1:09.87  1:47.85  2:26.35  3:04.99  3:43.86  4:21.61  4:58.56
  4 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              4:59.99    5:02.23  
       34.86  1:12.80  1:50.86  2:29.55  3:08.29  3:47.18  4:25.71  5:02.23
  5 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              5:06.27    5:07.13  
       34.66  1:12.79  1:51.77  2:31.49  3:11.15  3:50.42  4:29.12  5:07.13
  6 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              5:08.59    5:15.57  
       34.79  1:14.57  1:54.95  2:35.15  3:15.33  3:56.56  4:36.11  5:15.57
  7 Fristoe, Catie C          14 SBSC-CA              5:16.45    5:19.23  
       35.91  1:15.64  1:57.34  2:37.94  3:18.35  3:58.35  4:39.62  5:19.23
  8 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC              5:15.58    5:19.88  
       36.64  1:17.49  1:58.91  2:40.17  3:20.40  4:00.87  4:41.34  5:19.88
  9 Welch, Ashley J           14 CLOV-CC              5:29.73    5:21.15  
       37.73  1:17.67  1:58.37  2:39.34  3:20.54  4:01.27  4:41.18  5:21.15
 10 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              5:21.19    5:25.78  
       35.85  1:16.40  1:57.99  2:38.87  3:20.62  4:03.07  4:45.05  5:25.78
 11 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               5:38.10    5:28.26  
       37.48  1:17.94  1:59.48  2:41.80  3:23.80  4:06.03  4:48.21  5:28.26
 12 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              5:23.39    5:36.84  
       40.28  1:23.97  2:06.81  2:50.69  3:34.45  4:17.50  4:58.90  5:36.84
 13 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              5:36.12    5:39.11  
       38.85  1:20.82  2:03.90  2:46.43  3:30.03  4:13.40  4:57.37  5:39.11
 14 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              5:42.13    5:48.41  
       37.75  1:20.80  2:05.85  2:51.15  3:36.39  4:21.79  5:07.68  5:48.41
 15 Rick, Marley S            13 CLOV-CC              5:39.57    5:48.82  
       39.50  1:22.19  2:06.80  2:51.27  3:37.04  4:22.52  5:07.24  5:48.82
 16 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              5:53.80    5:52.69  
       38.94  1:23.04  2:09.40  2:56.32  3:41.72  4:27.12  5:11.23  5:52.69
 17 Lyou, Maya R              14 SOBA-CA              5:59.85    6:06.70  
       40.02  1:26.60  2:13.48  3:01.44  3:49.53  4:37.44  5:23.31  6:06.70
 18 James, Kierah L           14 LTA-CA               5:50.28    6:07.46  
       41.29  1:25.89  2:12.72  3:00.18  3:47.43  4:36.51  5:24.02  6:07.46
 19 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               6:31.49    6:19.34  
       40.65  1:26.55  2:16.09  3:03.88  3:54.37  4:44.35  5:35.17  6:19.34
 20 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               7:04.04    6:49.28  
       45.09  1:35.72  2:27.52  3:19.16  4:12.60  5:05.22  5:58.35  6:49.28
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              1:12.28    1:13.04  
       35.46  1:13.04                                                      
  2 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              1:12.82    1:15.05  
       36.43  1:15.05                                                      
  3 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              1:19.08    1:17.90  
       38.65  1:17.90                                                      
  4 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              1:20.88    1:18.65  
       37.34  1:18.65                                                      
  5 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              1:21.19    1:21.73  
       39.79  1:21.73                                                      
  6 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              1:22.71    1:22.29  
       40.51  1:22.29                                                      
  7 Kandel, Emma I            14 LASC-CA              1:24.79    1:22.55  
       40.02  1:22.55                                                      
  8 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA              1:20.06    1:22.58  
       40.32  1:22.58                                                      
  9 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:22.59    1:23.18  
       41.22  1:23.18                                                      
 10 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              1:20.73    1:23.30  
       41.19  1:23.30                                                      
 11 Rush, Ashley E            14 DALD-CA                   NT    1:25.23  
       43.04  1:25.23                                                      
 12 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:27.23    1:26.31  
       43.11  1:26.31                                                      
 13 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC              1:25.56    1:26.87  
       42.80  1:26.87                                                      
 14 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC              1:25.94    1:27.06  
       42.86  1:27.06                                                      
 15 Bell, Leighton H          14 SBSC-CA              1:28.13    1:27.79  
       42.99  1:27.79                                                      
 16 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              1:23.80    1:27.90  
       43.68  1:27.90                                                      
 17 King, Shaina M            13 SBSC-CA              1:30.81    1:29.01  
       44.12  1:29.01                                                      
 18 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:25.91    1:29.35  
       43.50  1:29.35                                                      
 19 Welch, Ashley J           14 CLOV-CC              1:21.24    1:29.52  
       43.04  1:29.52                                                      
 20 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC              1:30.37    1:30.00  
       44.12  1:30.00                                                      
 21 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:30.15    1:31.33  
 22 Lyou, Maya R              14 SOBA-CA              1:31.30    1:34.01  
       46.24  1:34.01                                                      
 23 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA              1:49.31    1:47.14  
       52.74  1:47.14                                                      
 24 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               1:49.20    1:48.42  
 25 Vance, Vanessa M          14 SBSC-CA              1:46.50    1:48.49  
 -- James, Kierah L           14 LTA-CA               1:29.45         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              2:31.93    2:33.82  
       36.53  1:15.23  1:55.21  2:33.82                                    
  2 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:35.46    2:42.76  
       38.58  1:19.02  2:01.05  2:42.76                                    
  3 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              2:51.27    2:46.37  
       38.36  1:20.73  2:04.60  2:46.37                                    
  4 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              2:49.39    2:50.21  
       40.56  1:23.69  2:07.37  2:50.21                                    
  5 Saito, Yuma               13 CULV-CA              2:55.63    2:53.92  
       42.05  1:25.60  2:10.72  2:53.92                                    
  6 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              2:51.50    2:54.61  
       41.84  1:26.24  2:11.29  2:54.61                                    
  7 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              2:58.48    2:54.71  
       43.23  1:28.48  2:13.83  2:54.71                                    
  8 Kandel, Emma I            14 LASC-CA              2:54.41    2:55.07  
       40.82  1:25.57  2:11.23  2:55.07                                    
  9 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              3:01.12    2:57.56  
       44.72  1:29.72  2:14.86  2:57.56                                    
 10 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:58.11    2:59.19  
       42.73  1:27.80  2:14.17  2:59.19                                    
 11 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC              3:03.61    3:03.42  
       43.94  1:30.11  2:16.90  3:03.42                                    
 12 Ruf, Ela M                13 Heat-CA                   NT    3:06.13  
       43.96  1:30.47  2:18.80  3:06.13                                    
 13 Penner, Janae G           13 CLOV-CC              2:59.93    3:09.47  
       46.69  1:35.38  2:23.40  3:09.47                                    
 14 King, Shaina M            13 SBSC-CA              3:06.99    3:11.75  
       46.07  1:34.63  2:24.62  3:11.75                                    
 15 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              3:07.28    3:13.23  
       46.11  1:36.23  2:26.28  3:13.23                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodhouse, Holly A        14 SBSC-CA              1:20.61    1:23.47  
       39.99  1:23.47                                                      
  2 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              1:27.01    1:24.37  
       41.30  1:24.37                                                      
  3 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              1:25.20    1:25.47  
       41.15  1:25.47                                                      
  4 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              1:30.30    1:29.69  
       42.50  1:29.69                                                      
  5 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:30.98    1:32.65  
       43.79  1:32.65                                                      
  6 Rick, Marley S            13 CLOV-CC              1:33.46    1:33.45  
       45.07  1:33.45                                                      
  7 Saito, Yuma               13 CULV-CA              1:32.36    1:33.83  
       44.53  1:33.83                                                      
  8 Welch, Ashley J           14 CLOV-CC              1:33.21    1:34.18  
       46.04  1:34.18                                                      
  9 Tapert, Veronica A        13 LASC-CA              1:35.05    1:34.49  
       45.61  1:34.49                                                      
 10 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA              1:35.63    1:35.11  
       45.45  1:35.11                                                      
 11 King, Shaina M            13 SBSC-CA              1:41.03    1:36.58  
       47.16  1:36.58                                                      
 12 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              1:33.48    1:36.92  
       47.47  1:36.92                                                      
 13 James, Kierah L           14 LTA-CA               1:37.46    1:37.89  
       47.68  1:37.89                                                      
 14 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              1:43.59    1:38.50  
       48.04  1:38.50                                                      
 15 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              1:36.50    1:39.46  
       46.93  1:39.46                                                      
 16 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC              1:39.19    1:41.53  
       48.62  1:41.53                                                      
 17 Zimpelman, Lexi B         13 BUEN-CA              1:48.01    1:48.64  
       50.46  1:48.64                                                      
 18 Ruf, Ela M                13 Heat-CA                   NT    1:49.96  
       51.61  1:49.96                                                      
 19 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA              1:52.55    1:50.30  
       52.10  1:50.30                                                      
 20 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               1:57.31    1:57.37  
       57.10  1:57.37                                                      
 -- Kamei, Lisa               13 SBSC-CA                   NT         DQ  
       52.87       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              2:59.19    3:00.15  
       42.79  1:29.24  2:15.29  3:00.15                                    
  2 Fristoe, Catie C          14 SBSC-CA              2:59.09    3:03.10  
       41.79  1:28.99  2:16.33  3:03.10                                    
  3 Ellis, Haley K            13 SBSC-CA              3:08.15    3:06.12  
       43.65  1:31.52  2:19.18  3:06.12                                    
  4 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              3:08.66    3:06.62  
       43.32  1:31.00  2:19.18  3:06.62                                    
  5 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              3:07.22    3:14.20  
       45.23  1:34.21  2:25.27  3:14.20                                    
  6 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              3:22.79    3:16.22  
       45.40  1:35.39  2:26.48  3:16.22                                    
  7 Saito, Yuma               13 CULV-CA              3:14.92    3:16.64  
       45.72  1:34.80  2:26.30  3:16.64                                    
  8 Rick, Marley S            13 CLOV-CC              3:13.93    3:21.53  
       46.80  1:37.65  2:30.02  3:21.53                                    
  9 Noriega, Lilliana M       14 LASC-CA              3:20.05    3:24.09  
       48.15  1:40.63  2:33.35  3:24.09                                    
 10 King, Shaina M            13 SBSC-CA              3:25.98    3:24.33  
       48.39  1:41.12  2:34.25  3:24.33                                    
 11 Tapert, Veronica A        13 LASC-CA              3:29.08    3:26.50  
       50.31  1:43.91  2:36.90  3:26.50                                    
 12 Miyamoto, Julia C         13 CULV-CA              3:23.03    3:30.07  
       49.06  1:42.76  2:37.35  3:30.07                                    
 13 James, Kierah L           14 LTA-CA               3:32.04    3:31.72  
       48.71  1:43.06  2:38.45  3:31.72                                    
 14 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              3:23.17    3:31.97  
       49.49  1:44.64  2:38.77  3:31.97                                    
 15 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              3:42.41    3:32.44  
       49.17  1:43.81  2:38.53  3:32.44                                    
 16 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA                   NT    3:54.32  
       54.08  1:54.18  2:54.89  3:54.32                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Stella R            13 CULV-CA              1:17.08    1:10.88  
       33.25  1:10.88                                                      
  2 Steele, Keegan R          14 SBSC-CA              1:15.95    1:16.89  
       35.77  1:16.89                                                      
  3 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              1:18.67    1:17.62  
       35.66  1:17.62                                                      
  4 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              1:18.07    1:18.56  
       35.38  1:18.56                                                      
  5 Reyes, Alli E             13 CLOV-CC              1:23.06    1:19.62  
       36.01  1:19.62                                                      
  6 Miyamoto, Julia C         13 CULV-CA              1:18.63    1:22.01  
  7 Rush, Ashley E            14 DALD-CA              1:19.49    1:22.69  
       37.71  1:22.69                                                      
  8 Ellis, Haley K            13 SBSC-CA              1:23.43    1:24.12  
       38.91  1:24.12                                                      
  9 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC              1:25.81    1:25.20  
       37.11  1:25.20                                                      
 10 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              1:26.86    1:27.23  
       40.47  1:27.23                                                      
 11 James, Kierah L           14 LTA-CA               1:32.67    1:29.29  
       40.62  1:29.29                                                      
 12 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC              1:30.92    1:29.64  
       41.92  1:29.64                                                      
 13 King, Shaina M            13 SBSC-CA              1:32.11    1:30.50  
       42.33  1:30.50                                                      
 14 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              1:31.73    1:32.12  
       43.97  1:32.12                                                      
 15 Anderson, Christina A     13 CLOV-CC              1:30.87    1:36.23  
       44.19  1:36.23                                                      
 16 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               1:40.15    1:39.45  
       45.99  1:39.45                                                      
 17 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               2:01.41    1:47.83  
       47.44  1:47.83                                                      
 18 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA              1:59.68    1:54.28  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Brynn J           13 SBSC-CA              2:55.44    2:51.56  
       36.31  1:18.93  2:05.69  2:51.56                                    
  2 Cusick, Sam L             13 PUMA-CA                   NT    3:22.56  
       42.98  1:34.19  2:30.00  3:22.56                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxwell, Holly S          14 SBSC-CA              2:36.45    2:37.03  
       34.73  1:13.73  2:01.00  2:37.03                                    
  2 Newby, Mae C F            14 LASC-CA              2:41.94    2:44.21  
       36.93  1:20.41  2:08.31  2:44.21                                    
  3 Hong, Samantha L          14 CLOV-CC              2:48.58    2:46.78  
       37.39  1:21.87  2:08.28  2:46.78                                    
  4 Early, Alyson C           13 CLOV-CC              2:50.19    2:51.08  
       37.41  1:21.72  2:12.88  2:51.08                                    
  5 Saito, Yuma               13 CULV-CA              2:51.09    2:51.62  
       36.16  1:21.10  2:12.02  2:51.62                                    
  6 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA              2:50.83    2:53.08  
       36.18  1:20.23  2:15.75  2:53.08                                    
  7 Pichon, Ximena            14 CLOV-CC              2:52.91    2:53.49  
       37.57  1:22.86  2:14.47  2:53.49                                    
  8 Sandel, Mackenzie R       13 SBSC-CA              2:58.07    2:54.04  
       41.08  1:26.36  2:16.10  2:54.04                                    
  9 Miyamoto, Julia C         13 CULV-CA              2:52.07    2:54.95  
       36.74  1:20.90  2:16.54  2:54.95                                    
 10 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC              2:56.25    2:56.09  
       40.38  1:25.45  2:17.63  2:56.09                                    
 11 Cummings, Angelina C      13 SBSC-CA              3:00.13    2:57.59  
       38.23  1:23.34  2:19.45  2:57.59                                    
 12 Reyes, Alli E             13 CLOV-CC              2:54.04    2:57.90  
       36.77  1:20.97  2:18.46  2:57.90                                    
 13 Oppedahl, Claire M        13 PUMA-CA              2:58.30    2:59.38  
       40.05  1:26.38  2:20.56  2:59.38                                    
 14 James, Kierah L           14 LTA-CA               3:00.95    2:59.87  
       38.97  1:26.36  2:19.72  2:59.87                                    
 15 Kandel, Emma I            14 LASC-CA              3:03.53    3:00.78  
       40.12  1:25.96  2:19.83  3:00.78                                    
 16 Penner, Janae G           13 CLOV-CC              2:58.24    3:02.46  
       40.72  1:28.50  2:23.07  3:02.46                                    
 17 King, Shaina M            13 SBSC-CA              3:05.85    3:03.53  
       42.87  1:31.03  2:23.14  3:03.53                                    
 18 Milana, Ivanna P          14 CLOV-CC              3:07.38    3:05.46  
       38.25  1:26.37  2:23.60  3:05.46                                    
 19 Schuoler, Sabryna A       13 SBSC-CA              2:59.97    3:07.00  
       39.11  1:29.70  2:25.51  3:07.00                                    
 20 Bell, Leighton H          14 SBSC-CA              3:01.44    3:07.52  
       42.30  1:32.92  2:29.61  3:07.52                                    
 21 Thomas, Abigail E         13 CLOV-CC              3:05.22    3:07.82  
       41.70  1:29.62  2:26.72  3:07.82                                    
 22 Arreguin, Katie N         13 LTA-CA               3:08.25    3:10.68  
       41.51  1:30.16  2:30.64  3:10.68                                    
 23 Settje, Ryann G           14 LTA-CA               3:14.02    3:16.18  
       44.26  1:34.60  2:34.86  3:16.18                                    
 24 Anderson, Jaime M         14 LTA-CA               4:00.46    3:38.96  
       52.02  1:47.08  2:53.92  3:38.96                                    
 25 Ball, Tiffany N           13 SBSC-CA              4:15.32    3:40.60  
       53.75  1:51.40  2:52.28  3:40.60                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Tiara N          13 CULV-CA                   NT    6:04.44  
       38.26  1:24.61  2:11.35  2:55.76  3:51.84  4:47.83  5:27.08  6:04.44
  2 Saito, Yuma               13 CULV-CA              6:03.34    6:06.03  
       38.69  1:24.92  2:14.51  3:03.00  3:52.11  4:42.94  5:25.40  6:06.03
  3 Ellis, Haley K            13 SBSC-CA              6:01.11    6:08.34  
       41.10  1:27.84  2:17.07  3:03.70  3:53.53  4:42.84  5:26.92  6:08.34
  4 Pichon, Ximena            14 CLOV-CC              6:11.34    6:13.49  
       38.28  1:21.83  2:11.77  2:59.71  3:55.43  4:51.31  5:33.32  6:13.49
  5 King, Shaina M            13 SBSC-CA              6:28.15    6:20.49  
       42.38  1:31.59  2:22.59  3:10.17  4:03.74  4:57.27  5:40.29  6:20.49
  6 Kandel, Emma I            14 LASC-CA                   NT    6:33.03  
       47.12  1:43.37  2:30.09  3:16.92  4:11.78  5:06.94  5:51.70  6:33.03
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA                29.95      29.24  
  2 Ninness, Maija C          18 SBSC-CA                28.23      29.58  
  3 Hookstratten, Eve         16 LASC-CA                28.99      29.88  
  4 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA                30.56      30.42  
  5 Becerra, Erica C          16 SBSC-CA                33.36      30.68  
  6 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA                32.68      30.70  
  7 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA                30.74      31.28  
  8 Flint, Kalissa J          17 SBSC-CA                31.69      31.35  
  9 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA                31.43      31.36  
 10 Jackson, Shelby L         15 CIA-CA                 34.95      31.81  
 11 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA                30.14      31.96  
 12 Kemmerer, Allison P       16 SBSC-CA                31.77      31.97  
 13 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA                32.32      32.61  
 14 King, Kaylene J           15 SBSC-CA                35.31      33.87  
 15 Pritchett, Elizabeth A    16 SBSC-CA                33.80      34.00  
 16 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA                34.52      34.31  
 17 Flint, Makayla R          15 SBSC-CA                34.57      34.69  
 18 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                    NT      35.21  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          18 SBSC-CA              1:00.14    1:02.76  
       30.58  1:02.76                                                      
  2 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              1:04.14    1:04.47  
       31.09  1:04.47                                                      
  3 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              1:01.91    1:04.48  
       30.65  1:04.48                                                      
  4 Becerra, Erica C          16 SBSC-CA              1:09.83    1:06.63  
       32.37  1:06.63                                                      
  5 Kemmerer, Allison P       16 SBSC-CA              1:09.72    1:08.78  
       33.32  1:08.78                                                      
  6 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA              1:07.00    1:08.86  
       33.16  1:08.86                                                      
  7 Flint, Kalissa J          17 SBSC-CA              1:08.46    1:09.54  
       33.37  1:09.54                                                      
  8 Jackson, Shelby L         15 CIA-CA               1:15.87    1:10.95  
       33.39  1:10.95                                                      
  9 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA              1:04.99    1:11.41  
       34.34  1:11.41                                                      
 10 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              1:12.70    1:12.58  
       34.35  1:12.58                                                      
 11 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              1:16.10    1:13.06  
       35.03  1:13.06                                                      
 12 King, Kaylene J           15 SBSC-CA              1:15.98    1:13.93  
       35.83  1:13.93                                                      
 13 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA              1:09.10    1:14.10  
       34.75  1:14.10                                                      
 14 Pritchett, Elizabeth A    16 SBSC-CA              1:11.32    1:14.88  
       34.94  1:14.88                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              2:14.60    2:15.62  
       31.25  1:05.72  1:40.90  2:15.62                                    
  2 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA              2:25.54    2:23.06  
       33.19  1:09.39  1:46.50  2:23.06                                    
  3 Becerra, Erica C          16 SBSC-CA              2:28.91    2:23.29  
       33.17  1:09.93  1:47.35  2:23.29                                    
  4 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA              2:31.40    2:28.01  
       34.05  1:12.23  1:51.33  2:28.01                                    
  5 Farias, Celia S           16 LASC-CA                   NT    2:30.69  
       36.23  1:14.69  1:52.92  2:30.69                                    
  6 Miya, Eve M               17 BUEN-CA              2:31.43    2:32.72  
       36.13  1:14.85  1:54.16  2:32.72                                    
  7 Pritchett, Elizabeth A    16 SBSC-CA              2:39.42    2:34.14  
       36.47  1:17.11  1:55.36  2:34.14                                    
  8 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              2:43.00    2:36.19  
       36.50  1:16.01  1:56.23  2:36.19                                    
  9 King, Kaylene J           15 SBSC-CA              2:43.64    2:39.08  
       37.70  1:17.36  1:58.71  2:39.08                                    
 10 Camfield, Allison C       15 SOBA-CA              2:44.92    2:41.06  
       36.58  1:17.30  2:01.54  2:41.06                                    
 11 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA              2:39.53    2:42.83  
       33.98  1:14.29  1:58.53  2:42.83                                    
 12 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              2:42.75    2:43.48  
       36.49  1:17.04  2:00.50  2:43.48                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              4:39.62    4:43.59  
       31.94  1:07.26  1:43.10  2:19.42  2:55.63  3:31.65  4:07.60  4:43.59
  2 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA              4:52.52    4:55.04  
       34.22  1:11.73  1:49.33  2:26.92  3:04.29  3:41.59  4:18.72  4:55.04
  3 Miya, Eve M               17 BUEN-CA              5:09.35    5:12.02  
       36.81  1:15.77  1:55.54  2:34.89  3:14.58  3:54.33  4:33.72  5:12.02
  4 Farias, Celia S           16 LASC-CA                   NT    5:12.45  
       36.51  1:16.34  1:56.61  2:36.55  3:16.44  3:55.71  4:35.05  5:12.45
  5 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              5:17.63    5:12.83  
       34.84  1:14.42  1:54.60  2:34.79  3:15.30  3:56.08  4:35.69  5:12.83
  6 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA                   NT    5:40.19  
       37.89  1:21.03  2:05.03  2:49.39           4:17.82  5:40.19         
  7 Camfield, Allison C       15 SOBA-CA              6:02.16    5:43.33  
       36.30  1:19.84  2:05.28  2:49.13  3:33.85  4:19.07  5:03.03  5:43.33
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              1:08.85    1:12.10  
       34.49  1:12.10                                                      
  2 Hookstratten, Eve         16 LASC-CA              1:09.39    1:14.10  
       36.38  1:14.10                                                      
  3 Ninness, Maija C          18 SBSC-CA              1:07.68    1:14.28  
       35.42  1:14.28                                                      
  4 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              1:16.75    1:15.97  
       37.56  1:15.97                                                      
  5 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA              1:18.22    1:19.80  
       38.88  1:19.80                                                      
  6 Jackson, Shelby L         15 CIA-CA               1:35.76    1:26.39  
       41.80  1:26.39                                                      
  7 King, Kaylene J           15 SBSC-CA              1:28.20    1:28.72  
       44.16  1:28.72                                                      
  8 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                    NT    1:31.16  
  9 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA              1:30.85    1:33.04  
       44.17  1:33.04                                                      
 -- Markiewicz, Sofia S       16 SBSC-CA              1:22.10         DQ  
       40.40       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              2:44.90    2:39.23  
       38.16  1:17.70  1:58.87  2:39.23                                    
  2 Potter, Caitlin R         16 BUEN-CA              2:32.31    2:39.69  
       36.32  1:16.83  1:59.62  2:39.69                                    
  3 Flint, Kalissa J          17 SBSC-CA              2:48.07    2:47.58  
       40.22  1:21.90  2:05.38  2:47.58                                    
  4 Markiewicz, Sofia S       16 SBSC-CA              2:53.66    2:57.44  
       42.38  1:26.50  2:11.76  2:57.44                                    
  5 Cusick, Sydney R          16 PUMA-CA              2:51.66    3:05.27  
       44.33  1:30.71  2:18.90  3:05.27                                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              1:24.15    1:26.59  
       41.03  1:26.59                                                      
  2 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              1:25.78    1:26.75  
       42.09  1:26.75                                                      
  3 Flint, Makayla R          15 SBSC-CA              1:39.37    1:38.55  
       47.85  1:38.55                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hookstratten, Eve         16 LASC-CA              2:53.87    3:01.18  
       42.44  1:29.71  2:17.30  3:01.18                                    
  2 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA              3:00.09    3:02.24  
       42.63  1:29.13  2:16.32  3:02.24                                    
  3 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              2:55.97    3:02.54  
       41.81  1:28.68  2:15.68  3:02.54                                    
  4 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              3:06.21    3:09.71  
       43.95  1:31.90  2:20.95  3:09.71                                    
  5 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA                   NT    3:49.40  
       51.88  1:49.73  2:51.31  3:49.40                                    
  6 Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                    NT    3:57.08  
       55.39  1:56.20  3:57.08                                             
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ninness, Maija C          18 SBSC-CA              1:05.17    1:08.90  
       31.99  1:08.90                                                      
  2 Becerra, Erica C          16 SBSC-CA              1:13.55    1:12.02  
       34.00  1:12.02                                                      
  3 Farias, Celia S           16 LASC-CA                   NT    1:12.67  
       34.89  1:12.67                                                      
  4 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              1:08.86    1:12.86  
       31.98  1:12.86                                                      
  5 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA              1:12.79    1:13.33  
       33.51  1:13.33                                                      
  6 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA              1:12.74    1:13.49  
       34.72  1:13.49                                                      
  7 Pritchett, Elizabeth A    16 SBSC-CA              1:14.25    1:17.61  
       36.48  1:17.61                                                      
  8 Wood, Rachel M            15 PUMA-CA              1:23.53    1:21.19  
       37.28  1:21.19                                                      
  9 Jackson, Shelby L         15 CIA-CA                    NT    1:23.32  
       37.43  1:23.32                                                      
 10 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA              1:20.75    1:25.47  
       36.90  1:25.47                                                      
 11 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              1:26.62    1:26.06  
       39.68  1:26.06                                                      
 12 Camfield, Allison C       15 SOBA-CA              1:25.01    1:30.28  
       39.77  1:30.28                                                      
 13 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              1:30.81    1:30.42  
       40.90  1:30.42                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA              2:37.45    2:38.76  
       35.13  1:15.72  1:57.36  2:38.76                                    
  2 Robinson, Caitlyn R       15 SBSC-CA              2:48.57    2:46.46  
       34.07  1:14.49  1:59.63  2:46.46                                    
  3 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA                   NT    3:33.66  
       36.58  1:30.79  2:31.16  3:33.66                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bartolome, Annie K        17 PUMA-CA              2:31.47    2:35.60  
       32.53  1:11.92  1:59.98  2:35.60                                    
  2 Bish, Andrea M            15 SBSC-CA              2:35.72    2:41.50  
       35.48  1:17.24  2:04.99  2:41.50                                    
  3 Potter, Caitlin R         16 BUEN-CA              2:40.51    2:47.53  
       35.92  1:18.86  2:11.61  2:47.53                                    
  4 Larbig, Dorienne S        15 SBSC-CA              2:57.22    2:57.78  
       39.80  1:29.00  2:17.10  2:57.78                                    
  5 Flint, Makayla R          15 SBSC-CA              2:59.22    3:01.07  
       36.37  1:26.09  2:20.36  3:01.07                                    
  6 Jackson, Shelby L         15 CIA-CA               3:19.31    3:02.20  
       37.88  1:23.43  2:23.26  3:02.20                                    
  7 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA              3:07.38    3:07.31  
       41.22  1:28.62  2:27.70  3:07.31                                    
  8 Olarte, Chaya T           15 VISN-CA              3:00.19    3:12.27  
       40.41  1:30.52  2:32.67  3:12.27                                    
 -- Kafeyan, Julia L          15 LTA-CA                    NT         DQ  
       46.71  1:37.36  2:38.07       DQ                                    
 
Boys 5-6 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT    1:10.11  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warkentin, Wyatt L         6 SBSC-CA                   NT    1:16.06  
 
Boys 7-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutidioc, Nicholas I      10 BRSC-CA                33.76      34.80  
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                38.15      36.62  
  3 Esola, Henry A            10 PUMA-CA                41.71      37.97  
  4 Van Auker, Flynn A         9 Heat-CA                40.80      38.12  
  5 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                36.97      38.66  
  6 Chong, William F          10 LASC-CA                37.42      38.96  
  7 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA                   NT      39.07  
  8 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA                37.51      39.30  
  9 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA                40.15      39.39  
 10 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC                39.10      39.51  
 11 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                43.68      40.13  
 12 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT      40.39  
 13 Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA                45.76      42.37  
 14 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                41.02      42.56  
 15 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA                40.46      42.69  
 16 LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA                42.88      42.75  
 17 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA                43.45      46.04  
 18 Kim, Yul                  10 LTA-CA                 51.76      46.06  
 19 Birchall, Sean A          10 SBSC-CA              1:06.58      49.76  
 20 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                    NT      53.08  
 21 Wyatt, Jake C              8 SBSC-CA                57.88      54.98  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:24.67    1:20.81  
       42.15  1:20.81                                                      
  2 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA              1:22.14    1:22.27  
       40.64  1:22.27                                                      
  3 Chong, William F          10 LASC-CA              1:21.99    1:22.77  
       39.01  1:22.77                                                      
  4 Leonard, Brady T           9 PUMA-CA              1:27.01    1:23.11  
       39.81  1:23.11                                                      
  5 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC              1:30.88    1:24.15  
       39.47  1:24.15                                                      
  6 Sklyar, Elan              10 LASC-CA              1:24.90    1:25.83  
  7 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA                   NT    1:26.01  
       40.94  1:26.01                                                      
  8 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC              1:25.19    1:26.59  
       41.85  1:26.59                                                      
  9 Ruf, John A                9 Heat-CA                   NT    1:27.19  
       42.26  1:27.19                                                      
 10 Esola, Henry A            10 PUMA-CA              1:34.11    1:29.28  
       44.26  1:29.28                                                      
 11 Torres-Zeldin, Adin A      9 VISN-CA              1:44.99    1:30.59  
       45.05  1:30.59                                                      
 12 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA              1:40.56    1:31.15  
       44.35  1:31.15                                                      
 13 Ivins, Apollo E            9 SOBA-CA                   NT    1:32.95  
 14 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA              1:27.84    1:35.34  
       46.46  1:35.34                                                      
 15 Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA              1:39.63    1:35.67  
       44.75  1:35.67                                                      
 16 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT    1:36.15  
       43.48  1:36.15                                                      
 17 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA              1:33.72    1:37.28  
 18 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA              1:40.00    1:39.57  
       46.23  1:39.57                                                      
 19 Bond V, Joey C            10 LASC-CA              1:39.90    1:39.84  
       46.57  1:39.84                                                      
 20 Gullickson, Anthony R      7 SOBA-CA              1:43.11    1:39.96  
       47.68  1:39.96                                                      
 21 DelNagro, Paolo D          8 Heat-CA                   NT    1:48.98  
       52.80  1:48.98                                                      
 22 LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA              1:54.40    1:49.02  
       50.27  1:49.02                                                      
 23 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA              2:02.10    1:54.14  
       53.06  1:54.14                                                      
 24 Carey, Troy T              8 LTA-CA               1:56.11    1:57.32  
       53.50  1:57.32                                                      
 25 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                    NT    2:10.64  
       56.25  2:10.64                                                      
 26 Ramirez, Jorge R           9 CARP-CA                   NT    2:12.96  
     1:03.73  2:12.96                                                      
 
Boys 7-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA              3:23.46    2:55.74  
       40.86  1:26.65  2:12.40  2:55.74                                    
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              2:57.45    2:58.35  
       44.44  1:30.64  2:19.06  2:58.35                                    
  3 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA                   NT    3:00.57  
       41.84  1:27.51  2:15.25  3:00.57                                    
  4 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC              3:02.23    3:07.19  
       41.68  1:29.57  2:18.51  3:07.19                                    
  5 Chong, William F          10 LASC-CA              3:14.93    3:09.25  
       41.88  1:31.57  2:22.46  3:09.25                                    
  6 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC                   NT    3:10.67  
       41.99  1:32.01  2:22.63  3:10.67                                    
  7 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA              3:23.33    3:12.18  
       43.68  1:33.33  2:25.28  3:12.18                                    
  8 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA              3:16.48    3:20.25  
       43.13  1:34.14  2:27.49  3:20.25                                    
  9 Ruf, John A                9 Heat-CA                   NT    3:28.14  
       45.67  1:38.15  2:33.52  3:28.14                                    
 10 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA              4:16.43    3:36.90  
       45.35  1:42.88  2:42.87  3:36.90                                    
 11 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                   NT    3:37.71  
       45.73  1:43.42  2:43.78  3:37.71                                    
 -- Boychenko, Sasha           9 VISN-CA                   NT   X3:11.77  
       45.22  1:33.88  2:23.84  3:11.77                                    
 
Boys 7-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                43.67      41.28  
  2 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC                42.46      43.87  
  3 Van Auker, Flynn A         9 Heat-CA                   NT      45.79  
  4 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA                45.12      45.87  
  5 Sklyar, Elan              10 LASC-CA                46.50      47.44  
  6 Chong, William F          10 LASC-CA                44.82      47.66  
  7 Torres-Zeldin, Adin A      9 VISN-CA                47.98      47.97  
  8 Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA                49.90      48.39  
  9 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                49.61      48.57  
 10 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA                   NT      48.62  
 11 Ruf, John A                9 Heat-CA                   NT      49.06  
 12 Leonard, Brady T           9 PUMA-CA                48.04      49.28  
 13 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                51.21      51.17  
 14 Gullickson, Anthony R      7 SOBA-CA                59.68      52.32  
 15 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT      52.71  
 16 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                56.89      53.43  
 17 Ivins, Apollo E            9 SOBA-CA                55.48      54.81  
 18 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA                50.16      57.38  
 19 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC                54.71      58.20  
 20 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA              1:08.31      58.47  
 21 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA              1:04.60    1:00.53  
 22 LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA              1:01.46    1:08.82  
 23 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                    NT    1:10.44  
 24 Ramirez, Jorge R           9 CARP-CA                   NT    1:11.49  
 25 Carey, Troy T              8 LTA-CA               1:09.85    1:23.47  
 -- DelNagro, Paolo D          8 Heat-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cutidioc, Nicholas I      10 BRSC-CA              1:25.98    1:26.07  
       41.34  1:26.07                                                      
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:35.23    1:31.27  
       45.93  1:31.27                                                      
  3 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC              1:33.27    1:36.03  
       47.69  1:36.03                                                      
  4 Van Auker, Flynn A         9 Heat-CA              1:42.19    1:38.50  
  5 Chong, William F          10 LASC-CA              1:37.00    1:39.77  
       48.61  1:39.77                                                      
  6 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA              1:44.80    1:44.46  
       50.22  1:44.46                                                      
  7 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT    1:51.52  
       55.38  1:51.52                                                      
  8 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA              1:46.39    1:52.20  
       55.92  1:52.20                                                      
  9 Bond V, Joey C            10 LASC-CA              2:04.20    1:54.07  
       55.76  1:54.07                                                      
 10 Kim, Yul                  10 LTA-CA               2:08.00    2:02.33  
     1:00.68  2:02.33                                                      
 11 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC              2:12.45    2:04.25  
       58.06  2:04.25                                                      
 12 Cosio, Liam T              7 LTA-CA                    NT    2:39.71  
     1:12.71  2:39.71                                                      
 -- Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA              1:51.61         DQ  
       53.55                                                               
 -- Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA              1:53.29         DQ  
       55.36       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esola, Henry A            10 PUMA-CA                50.73      49.24  
  2 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA                   NT      52.74  
  3 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                54.73      52.79  
  4 Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA                54.01      53.63  
  5 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT      55.21  
  6 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA                54.93      55.79  
  7 Ruf, John A                9 Heat-CA                55.03      55.86  
  8 Leonard, Brady T           9 PUMA-CA                57.00      57.95  
  9 Ivins, Apollo E            9 SOBA-CA              1:02.66    1:03.23  
 10 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC              1:04.14    1:03.90  
 11 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC              1:02.76    1:05.70  
 12 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA              1:03.82    1:10.13  
 -- Torres-Zeldin, Adin A      9 VISN-CA                   NT         DQ  
 -- LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA              1:05.48         DQ  
 -- Ramirez, Jorge R           9 CARP-CA                   NT         DQ  
 -- Gullickson, Anthony R      7 SOBA-CA                   NT         DQ  
 -- Carey, Troy T              8 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Nelson, Grant C            9 SBSC-CA              1:06.27         DQ  
 -- DelNagro, Paolo D          8 Heat-CA              1:08.34         DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esola, Henry A            10 PUMA-CA              1:48.13    1:45.20  
       50.85  1:45.20                                                      
  2 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:59.96    1:52.45  
       56.10  1:52.45                                                      
  3 Sullivan, Bennett G       10 SBSC-CA              1:57.16    1:54.35  
       54.30  1:54.35                                                      
  4 Sullivan, Matthew K        8 SBSC-CA              1:53.62    1:55.29  
       56.69  1:55.29                                                      
  5 LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA                   NT    2:02.86  
       58.93  2:02.86                                                      
  6 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT    2:02.96  
     1:00.76  2:02.96                                                      
  7 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA              2:02.50    2:03.78  
     1:00.49  2:03.78                                                      
  8 Ruf, John A                9 Heat-CA                   NT    2:09.24  
     1:01.45  2:09.24                                                      
  9 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA              2:17.50    2:18.09  
     1:07.75  2:18.09                                                      
 10 Kim, Yul                  10 LTA-CA                    NT    2:22.34  
     1:07.76  2:22.34                                                      
 -- Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA              1:58.27         DQ  
       58.82       DQ                                                      
 
Boys 7-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA                42.16      40.51  
  2 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA                46.81      44.22  
  3 Nelson, Grant C            9 SBSC-CA                51.31      44.39  
  4 Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA                46.41      47.38  
  5 Chong, William F          10 LASC-CA                48.84      47.96  
  6 Leonard, Brady T           9 PUMA-CA                   NT      48.40  
  7 Bond V, Joey C            10 LASC-CA                52.64      49.99  
  8 Sklyar, Elan              10 LASC-CA                46.95      50.02  
  9 Pinkernell, Maximilian N  10 Heat-CA                   NT      50.41  
 10 Ivins, Apollo E            9 SOBA-CA                48.02      50.43  
 11 Salcedo, Jake M           10 CLOV-CC                52.28      51.21  
 12 Boychenko, Sasha           9 VISN-CA                50.69      53.44  
 13 Naranjo, Isaac L          10 CLOV-CC                59.02      56.22  
 14 Aquila, Rian J            10 Heat-CA                   NT      58.29  
 15 Boghosian, Noah A         10 PUMA-CA                53.13      59.89  
 16 Warkentin, Noah A          8 SBSC-CA              1:19.10    1:06.55  
 17 Lopez Muzquiz, Kevin      10 SBSC-CA              1:09.04    1:12.65  
 -- LaBrie, Joey B            10 SBSC-CA                   NT         DQ  
 -- Torres-Zeldin, Adin A      9 VISN-CA              1:12.30         DQ  
 
Boys 7-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              1:36.05    1:36.22  
       47.69  1:36.22                                                      
  2 Tatsumoto, Yusuke *        9 LASC-CA              1:40.71    1:40.86  
       46.13  1:40.86                                                      
 -- Inostroza, Alessandro F    8 VISN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin J            12 Heat-CA                29.15      29.28  
  2 Saito, Taisei             12 CULV-CA                29.45      29.58  
  3 Santander, Nick A         12 BUEN-CA                31.06      29.67  
  4 Phillips, Kalimba         12 CULV-CA                29.79      30.59  
  5 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC                31.00      30.89  
  6 Chavez Jr., Victor M      12 CLOV-CC                34.40      31.58  
  7 Robinson, William T       12 SBSC-CA                32.52      32.09  
  8 Corona, Uzziel            11 VISN-CA                32.24      32.48  
  9 Hernandez, Max M          12 LASC-CA                32.55      32.68  
 10 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                33.85      32.80  
 11 Chu, Conner L             12 LASC-CA                32.47      32.96  
 12 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA                33.74      33.13  
 13 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                31.77      33.58  
 14 Soho, Michael F           12 CIA-CA                 33.65      34.04  
 15 Ou, John A                11 DALD-CA                34.76      34.93  
 16 Blank, Ethan J            11 VISN-CA                35.22      36.32  
 17 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA                40.36      36.44  
 18 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                37.74      36.57  
 19 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA                37.00      36.66  
 20 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT      36.81  
 21 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA                37.48      39.37  
 22 LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA                38.32      40.60  
 23 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                 59.69      57.92  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin J            12 Heat-CA              1:02.79    1:04.40  
       31.20  1:04.40                                                      
  2 Saito, Taisei             12 CULV-CA              1:04.00    1:04.98  
       31.30  1:04.98                                                      
  3 Lee, Nicholas J           11 Un-Lasc-CA           1:10.01    1:08.37  
       33.19  1:08.37                                                      
  4 Phillips, Kalimba         12 CULV-CA              1:06.95    1:09.38  
       32.50  1:09.38                                                      
  5 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:11.59    1:11.68  
       34.64  1:11.68                                                      
  6 Chavez Jr., Victor M      12 CLOV-CC                   NT    1:11.69  
       35.76  1:11.69                                                      
  7 Corona, Uzziel            11 VISN-CA              1:11.03    1:12.19  
       33.12  1:12.19                                                      
  8 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:13.54    1:12.83  
       35.96  1:12.83                                                      
  9 Hernandez, Max M          12 LASC-CA              1:14.97    1:13.18  
       35.29  1:13.18                                                      
 10 Robinson, William T       12 SBSC-CA              1:13.38    1:14.34  
       35.26  1:14.34                                                      
 11 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:19.21    1:16.06  
       36.41  1:16.06                                                      
 12 Soho, Michael F           12 CIA-CA               1:15.56    1:16.49  
       37.32  1:16.49                                                      
 13 Blank, Ethan J            11 VISN-CA              1:17.74    1:17.41  
 14 Ou, John A                11 DALD-CA              1:17.49    1:17.96  
       37.02  1:17.96                                                      
 15 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              1:24.32    1:21.47  
       38.46  1:21.47                                                      
 16 Laber, Benj A             12 BUEN-CA              1:19.80    1:22.50  
       38.30  1:22.50                                                      
 17 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA                   NT    1:23.03  
 18 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT    1:23.49  
       37.59  1:23.49                                                      
 19 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA              1:27.30    1:23.79  
       39.33  1:23.79                                                      
 20 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA              1:32.16    1:26.29  
       40.27  1:26.29                                                      
 21 LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA              1:44.32    1:34.65  
 22 Arrizon, Mike C           11 CIA-CA                    NT    1:51.76  
       50.83  1:51.76                                                      
 23 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT    2:04.77  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin J            12 Heat-CA              2:23.13    2:23.76  
       34.19  1:12.02  1:49.44  2:23.76                                    
  2 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC              2:23.70    2:24.19  
       34.46  1:12.32  1:49.38  2:24.19                                    
  3 Santander, Nick A         12 BUEN-CA              2:36.95    2:26.68  
       34.95  1:13.04  1:50.64  2:26.68                                    
  4 Lee, Nicholas J           11 Un-Lasc-CA           2:30.81    2:27.63  
       35.08  1:12.40  1:50.88  2:27.63                                    
  5 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC              2:36.36    2:34.49  
       35.48  1:15.08  1:55.53  2:34.49                                    
  6 Robinson, William T       12 SBSC-CA              2:37.85    2:37.18  
       36.40  1:16.67  1:57.82  2:37.18                                    
  7 Hernandez, Max M          12 LASC-CA              2:43.64    2:37.31  
       35.75  1:15.97  1:58.23  2:37.31                                    
  8 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              2:39.45    2:38.09  
       37.17  1:17.95  1:59.04  2:38.09                                    
  9 Corona, Uzziel            11 VISN-CA                   NT    2:40.31  
       36.60  1:18.06  2:00.05  2:40.31                                    
 10 Chu, Conner L             12 LASC-CA              2:48.23    2:44.61  
       36.91  1:17.75  2:01.79  2:44.61                                    
 11 Blank, Ethan J            11 VISN-CA              2:45.55    2:49.53  
       39.61  1:21.72  2:05.60  2:49.53                                    
 12 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA              3:00.62    2:55.06  
       39.55  1:24.28  2:10.28  2:55.06                                    
 13 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              3:02.16    2:57.68  
       39.44  1:25.00  2:13.04  2:57.68                                    
 14 Ou, John A                11 DALD-CA                   NT    2:58.35  
       40.55  1:27.26  2:14.59  2:58.35                                    
 15 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT    4:40.95  
     1:02.28  2:15.11  3:29.08  4:40.95                                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC              5:05.60    5:05.58  
       35.29  1:14.22  1:53.29  2:32.48  3:12.17  3:51.15  4:29.62  5:05.58
  2 Lee, Nicholas J           11 Un-Lasc-CA           5:36.87    5:06.39  
       35.97  1:14.84  1:54.01  2:33.49  3:13.55  3:53.00  4:31.21  5:06.39
  3 Seider, Quin J            12 Heat-CA                   NT    5:11.60  
       36.23  1:16.76  1:55.01  2:34.91  3:15.72  3:55.19  4:33.41  5:11.60
  4 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC              5:28.99    5:27.42  
       36.88  1:17.98  2:00.53  2:41.78  3:22.78  4:03.80  4:46.22  5:27.42
  5 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              5:31.91    5:30.72  
       37.39  1:19.23  2:01.38  2:43.99  3:25.70  4:08.85  4:50.90  5:30.72
  6 Laber, Benj A             12 BUEN-CA                   NT    6:16.73  
       41.45  1:27.52  2:16.66  3:04.88  3:52.39  4:41.44  5:29.25  6:16.73
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seider, Quin J            12 Heat-CA                36.67      37.46  
  2 Corona, Uzziel            11 VISN-CA                37.88      38.17  
  3 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC                42.79      38.63  
  4 Hernandez, Max M          12 LASC-CA                39.55      40.15  
  5 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                38.97      40.86  
  6 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA                41.57      41.37  
  7 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA                40.27      41.63  
  8 Blank, Ethan J            11 VISN-CA                42.83      42.16  
  9 Laber, Benj A             12 BUEN-CA                42.97      42.60  
 10 Ou, John A                11 DALD-CA                43.44      42.72  
 11 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA                48.11      45.94  
 12 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT      46.00  
 13 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                46.67      46.89  
 14 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA                48.36      47.14  
 15 Vance, Jackson G          11 SBSC-CA                53.79      50.31  
 16 LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA                48.52      52.22  
 17 Watkins, Riley J          11 LTA-CA               1:15.16    1:05.72  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 CULV-CA              1:19.31    1:17.18  
       37.68  1:17.18                                                      
  2 Lee, Nicholas J           11 Un-Lasc-CA           1:18.22    1:17.90  
       38.42  1:17.90                                                      
  3 Corona, Uzziel            11 VISN-CA              1:22.37    1:23.22  
       40.87  1:23.22                                                      
  4 Robinson, William T       12 SBSC-CA              1:25.82    1:23.47  
       40.80  1:23.47                                                      
  5 Hernandez, Max M          12 LASC-CA              1:24.65    1:23.63  
       42.26  1:23.63                                                      
  6 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC              1:30.36    1:24.23  
       40.97  1:24.23                                                      
  7 Blank, Ethan J            11 VISN-CA              1:29.66    1:27.40  
       43.45  1:27.40                                                      
  8 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:30.69    1:29.41  
       43.91  1:29.41                                                      
  9 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA              1:30.47    1:31.90  
       46.55  1:31.90                                                      
 10 Chu, Conner L             12 LASC-CA              1:34.81    1:32.19  
       46.06  1:32.19                                                      
 11 Ou, John A                11 DALD-CA              1:37.89    1:34.86  
       46.76  1:34.86                                                      
 12 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT    1:36.27  
       46.63  1:36.27                                                      
 13 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA              1:45.18    1:43.04  
       50.42  1:43.04                                                      
 14 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA                   NT    1:44.07  
       50.90  1:44.07                                                      
 15 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT    2:36.03  
     1:16.71  2:36.03                                                      
 -- Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:25.24         DQ  
       40.97       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC                39.61      39.23  
  2 Phillips, Kalimba         12 CULV-CA                38.26      39.94  
  3 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                40.73      41.82  
  4 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC                41.28      42.10  
  5 Saito, Taisei             12 CULV-CA                41.01      42.43  
  6 Ou, John A                11 DALD-CA                44.81      45.69  
  7 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA                43.83      46.27  
  8 Robinson, William T       12 SBSC-CA                45.18      47.11  
  9 Soho, Michael F           12 CIA-CA                 47.73      48.28  
 10 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA                49.88      50.44  
 11 Laber, Benj A             12 BUEN-CA                49.53      53.25  
 12 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT      54.28  
 13 Corona, Uzziel            11 VISN-CA                   NT      54.72  
 14 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                53.86      57.73  
 15 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA                47.85      58.43  
 16 Watkins, Riley J          11 LTA-CA                    NT    1:25.79  
 -- LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA              1:09.67         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC              1:27.15    1:26.88  
       40.98  1:26.88                                                      
  2 Phillips, Kalimba         12 CULV-CA              1:27.84    1:26.89  
       40.72  1:26.89                                                      
  3 Saito, Taisei             12 CULV-CA              1:29.06    1:28.72  
       41.69  1:28.72                                                      
  4 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC              1:29.88    1:32.30  
       43.41  1:32.30                                                      
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:34.28    1:35.81  
       44.48  1:35.81                                                      
  6 Seider, Quin J            12 Heat-CA              1:41.40    1:36.73  
       47.59  1:36.73                                                      
  7 Robinson, William T       12 SBSC-CA              1:41.95    1:38.31  
       46.89  1:38.31                                                      
  8 Ou, John A                11 DALD-CA              1:40.44    1:39.98  
       46.66  1:39.98                                                      
  9 Soho, Michael F           12 CIA-CA                    NT    1:41.33  
       49.39  1:41.33                                                      
 10 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA              1:35.06    1:42.44  
       47.68  1:42.44                                                      
 11 Lee, Nicholas J           11 Un-Lasc-CA           1:42.29    1:45.54  
       50.58  1:45.54                                                      
 12 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA                   NT    2:07.16  
       59.85  2:07.16                                                      
 -- LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA                   NT         DQ  
     1:03.81       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 CULV-CA                33.25      33.15  
  2 Chavez Jr., Victor M      12 CLOV-CC                35.06      33.69  
  3 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC                34.04      34.49  
  4 Phillips, Kalimba         12 CULV-CA                34.60      35.60  
  5 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA                34.23      36.14  
  6 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                36.93      36.22  
  7 Hernandez, Max M          12 LASC-CA                37.90      36.94  
  8 Robinson, William T       12 SBSC-CA                38.44      37.50  
  9 Corona, Uzziel            11 VISN-CA                36.34      38.89  
 10 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA                42.66      42.74  
 11 Ou, John A                11 DALD-CA                43.12      43.17  
 12 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA                45.17      44.32  
 13 Zilberberg, Edward        12 Unattached-CA             NT      45.71  
 14 Soho, Michael F           12 CIA-CA                    NT      46.78  
 15 LaBrie, Hunter A          12 SBSC-CA                45.01      50.77  
 16 LaBrie, Jordan W          11 SBSC-CA              1:09.96    1:05.18  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 CULV-CA              1:15.29    1:15.16  
       33.72  1:15.16                                                      
  2 Tuggle, Max G             11 CLOV-CC              1:17.38    1:19.09  
       36.81  1:19.09                                                      
  3 Chavez Jr., Victor M      12 CLOV-CC              1:24.04    1:20.59  
       36.93  1:20.59                                                      
  4 Nahm, Bobby E             12 BUEN-CA              1:19.74    1:21.55  
       36.72  1:21.55                                                      
  5 Seider, Quin J            12 Heat-CA              1:26.65    1:26.54  
       41.89  1:26.54                                                      
  6 Rybnicek, Pierce K        11 SBSC-CA              1:44.94    1:38.82  
       43.23  1:38.82                                                      
 -- Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:29.48         DQ  
       38.85       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 CULV-CA              2:37.89    2:41.17  
       34.49  1:15.12  2:05.49  2:41.17                                    
  2 Lambert, Hayden M         12 CLOV-CC              2:40.56    2:43.64  
       34.80  1:20.76  2:07.09  2:43.64                                    
  3 Seider, Quin J            12 Heat-CA              2:55.18    2:53.12  
       38.74  1:25.27  2:16.75  2:53.12                                    
  4 Chavez Jr., Victor M      12 CLOV-CC              3:00.15    2:55.87  
       37.07  1:23.08  2:18.18  2:55.87                                    
  5 Robinson, William T       12 SBSC-CA              3:06.80    3:06.55  
       39.24  1:27.63  2:24.63  3:06.55                                    
  6 DelNagro, Gianno D        12 Heat-CA              3:20.19    3:20.26  
       44.41  1:32.77  2:35.68  3:20.26                                    
  7 Sierra, Rafael L          12 BUEN-CA              3:30.34    3:30.24  
       43.80  1:38.21  2:44.64  3:30.24                                    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA                27.75      28.71  
  2 Winslow, Keomyxay P       14 CLOV-CC                28.69      28.83  
  3 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                 29.07      29.14  
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA                29.34      29.39  
  5 Correa, Julian F          13 LASC-CA                29.65      29.46  
  6 Downs, Pierce             13 LASC-CA                29.53      29.57  
  7 Schwartz, Daniel W        13 CULV-CA                29.42      29.66  
  8 Winslow, Keosonemyxay B   13 CLOV-CC                29.28      29.72  
  9 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT      29.75  
 10 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA                30.43      29.79  
 11 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA                31.86      30.04  
 12 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA                 30.43      30.21  
 13 Albertson, Kai R          13 CULV-CA                30.65      30.51  
 14 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA                31.23      30.55  
 15 DelNagro, Lorenzo B       14 Heat-CA                30.66      30.71  
 16 Azarian, Steven T         13 LASC-CA                31.28      30.76  
 17 Lane, Sean T              13 CLOV-CC                32.50      31.45  
 18 Cole, Alexander J         13 CULV-CA                31.76      31.59  
 19 Blank, Josh D             13 VISN-CA                31.27      32.01  
 20 Macias, Nico J            13 BUEN-CA                32.09      32.13  
 21 Ou, George T              14 DALD-CA                32.20      32.29  
 21 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA                31.81      32.29  
 23 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA                31.09      32.33  
 24 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA                 32.34      32.73  
 25 Gonzalez, Carlos J        14 BUEN-CA                33.10      33.04  
 26 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA                35.36      33.24  
 27 Mouradian, Alek           13 VISN-CA                32.58      33.25  
 28 Haddock, Xander M         14 SBSC-CA                   NT      33.90  
 29 White, Dylan G            13 SBSC-CA                34.19      34.71  
 30 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA                35.66      35.96  
 -- Coles, Tyler B            14 Un-Clov-CC             27.52         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhee, Joseph U            14 LASC-CA                59.87      59.64  
       28.79    59.64                                                      
  2 Coles, Tyler B            14 Un-Clov-CC           1:01.63    1:00.06  
       29.41  1:00.06                                                      
  3 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA                59.93    1:00.31  
       29.09  1:00.31                                                      
  4 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:00.38    1:00.48  
       28.97  1:00.48                                                      
  5 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              1:00.05    1:00.69  
       29.14  1:00.69                                                      
  6 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              1:03.64    1:03.09  
       30.48  1:03.09                                                      
  7 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              1:04.94    1:03.15  
       31.01  1:03.15                                                      
  8 Correa, Julian F          13 LASC-CA              1:03.35    1:03.97  
       30.34  1:03.97                                                      
  9 Gkrigkorian, Ovanes       14 VISN-CA              1:05.29    1:04.08  
       30.40  1:04.08                                                      
 10 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA              1:08.99    1:04.62  
       31.09  1:04.62                                                      
 11 Schwartz, Daniel W        13 CULV-CA              1:04.18    1:05.02  
       30.85  1:05.02                                                      
 12 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT    1:05.52  
       31.40  1:05.52                                                      
 13 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:03.44    1:05.76  
       31.74  1:05.76                                                      
 14 Downs, Pierce             13 LASC-CA              1:06.27    1:05.84  
       31.70  1:05.84                                                      
 15 Winslow, Keomyxay P       14 CLOV-CC              1:03.69    1:05.99  
       31.62  1:05.99                                                      
 16 Henry, Connor S           14 DALD-CA              1:07.56    1:07.03  
       33.00  1:07.03                                                      
 17 Cole, Alexander J         13 CULV-CA              1:07.71    1:07.14  
       32.23  1:07.14                                                      
 18 Albertson, Kai R          13 CULV-CA              1:04.92    1:07.58  
       32.27  1:07.58                                                      
 19 Azarian, Steven T         13 LASC-CA              1:06.97    1:07.86  
       32.41  1:07.86                                                      
 20 Lane, Sean T              13 CLOV-CC              1:09.75    1:08.05  
       32.47  1:08.05                                                      
 21 DelNagro, Lorenzo B       14 Heat-CA              1:12.62    1:08.30  
       32.46  1:08.30                                                      
 22 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               1:10.11    1:08.35  
       32.51  1:08.35                                                      
 23 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              1:09.74    1:09.71  
       33.23  1:09.71                                                      
 24 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA              1:07.96    1:10.28  
       33.15  1:10.28                                                      
 25 Ou, George T              14 DALD-CA              1:11.58    1:10.67  
       33.26  1:10.67                                                      
 26 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              1:08.44    1:11.07  
       34.50  1:11.07                                                      
 27 Gonzalez, Carlos J        14 BUEN-CA              1:12.56    1:11.81  
       34.82  1:11.81                                                      
 28 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:13.66    1:12.08  
       35.05  1:12.08                                                      
 29 Mouradian, Alek           13 VISN-CA              1:10.15    1:12.52  
       34.41  1:12.52                                                      
 30 Haddock, Xander M         14 SBSC-CA                   NT    1:13.06  
       35.28  1:13.06                                                      
 31 Blank, Josh D             13 VISN-CA              1:06.90    1:13.15  
       34.23  1:13.15                                                      
 32 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA              1:19.33    1:14.11  
       35.36  1:14.11                                                      
 33 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:15.18    1:15.00  
       35.25  1:15.00                                                      
 34 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:21.97    1:21.28  
       37.05  1:21.28                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haskal, Manning H         14 LASC-CA              2:14.70    2:09.39  
       29.47  1:01.54  1:35.79  2:09.39                                    
  2 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              2:09.33    2:13.00  
       30.27  1:04.37  1:39.27  2:13.00                                    
  3 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              2:12.66    2:13.73  
       30.65  1:04.81  1:38.04  2:13.73                                    
  4 Rhee, Joseph U            14 LASC-CA              2:25.38    2:14.81  
       31.47  1:05.56  1:40.52  2:14.81                                    
  5 Coles, Tyler B            14 Un-Clov-CC           2:17.63    2:15.43  
       31.45  1:05.65  1:41.38  2:15.43                                    
  6 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:19.81    2:16.08  
       30.70  1:05.29  1:40.37  2:16.08                                    
  7 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:17.10    2:16.48  
       31.30  1:05.65  1:41.36  2:16.48                                    
  8 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              2:12.15    2:17.53  
       30.70  1:05.00  1:42.22  2:17.53                                    
  9 Correa, Julian F          13 LASC-CA              2:17.83    2:20.77  
       32.00  1:07.69  1:45.21  2:20.77                                    
 10 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:23.25    2:21.56  
       33.69  1:10.59  1:46.74  2:21.56                                    
 11 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT    2:22.40  
       32.44  1:08.64  1:45.99  2:22.40                                    
 12 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:24.85    2:23.59  
       34.48  1:11.87  1:49.30  2:23.59                                    
 13 Cole, Alexander J         13 CULV-CA              2:18.41    2:23.63  
       32.00  1:08.27  1:46.29  2:23.63                                    
 14 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              2:22.95    2:23.88  
       33.23  1:10.27  1:47.72  2:23.88                                    
 15 Albertson, Kai R          13 CULV-CA              2:22.09    2:24.39  
       33.06  1:10.90  1:48.72  2:24.39                                    
 16 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              2:24.53    2:24.44  
       33.65  1:10.99  1:48.57  2:24.44                                    
 17 Downs, Pierce             13 LASC-CA              2:24.00    2:25.36  
       33.39  1:11.05  1:49.12  2:25.36                                    
 18 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA                   NT    2:26.93  
       32.74  1:09.66  1:48.11  2:26.93                                    
 19 Lane, Sean T              13 CLOV-CC              3:01.09    2:29.55  
       32.96  1:11.01  1:50.53  2:29.55                                    
 20 Winslow, Keomyxay P       14 CLOV-CC              2:28.69    2:32.67  
       34.52  1:12.81  1:54.16  2:32.67                                    
 21 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              2:38.20    2:33.64  
       34.75  1:13.76  1:54.18  2:33.64                                    
 22 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA              2:24.08    2:34.70  
       34.67  1:14.36  1:55.59  2:34.70                                    
 23 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               2:35.41    2:35.02  
       36.37  1:15.44  1:56.42  2:35.02                                    
 24 Mouradian, Alek           13 VISN-CA              2:34.20    2:36.42  
       34.64  1:14.35  1:55.85  2:36.42                                    
 25 James, Aidan F            14 SOBA-CA              2:49.87    2:37.77  
       34.94  1:14.79  1:55.84  2:37.77                                    
 26 James, Donovan A          13 DALD-CA              2:35.26    2:37.93  
       35.17  1:14.96  1:57.35  2:37.93                                    
 27 Lyou, Kai J               14 SOBA-CA              2:38.21    2:40.59  
       35.75  1:16.34  2:00.06  2:40.59                                    
 28 Ou, George T              14 DALD-CA              2:41.67    2:42.05  
       35.31  1:17.64  2:01.61  2:42.05                                    
 29 Haddock, Xander M         14 SBSC-CA                   NT    2:42.94  
       36.38  1:16.97  2:00.46  2:42.94                                    
 30 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA              2:59.82    2:42.96  
       36.87  1:19.23  2:02.82  2:42.96                                    
 31 Robinson, Jude V          13 SOBA-CA              2:36.74    2:43.19  
       34.97  1:17.17  2:01.44  2:43.19                                    
 32 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               2:55.62    2:45.21  
       36.29  1:17.30  2:02.83  2:45.21                                    
 33 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              2:54.84    2:56.05  
       39.48  1:25.11  2:11.98  2:56.05                                    
 34 Bailey, Julian A          14 SOBA-CA              3:34.95    3:11.49  
       42.91  1:32.33  2:23.28  3:11.49                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haskal, Manning H         14 LASC-CA              4:36.62    4:28.68  
       30.38  1:03.89  1:38.47  2:12.53  2:47.30  3:21.34  3:55.63  4:28.68
  2 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              4:48.69    4:44.40  
       31.59  1:06.89  1:43.08  2:19.49  2:56.37  3:33.30  4:09.35  4:44.40
  3 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              5:00.00    4:56.33  
       32.31  1:10.17  1:49.60  2:28.55  3:06.34  3:44.11  4:20.64  4:56.33
  4 Downs, Pierce             13 LASC-CA              4:58.56    4:59.03  
       34.28  1:11.90  1:50.46  2:28.86  3:07.85  3:45.75  4:23.78  4:59.03
  5 Blank, Josh D             13 VISN-CA              5:00.67    4:59.66  
       34.99  1:12.45  1:51.15  2:29.94  3:08.49  3:46.91  4:24.82  4:59.66
  6 Henry, Connor S           14 DALD-CA              5:02.81    5:00.93  
       35.16  1:13.55  1:53.23  2:32.74  3:10.69  3:49.00  4:25.33  5:00.93
  7 Cole, Alexander J         13 CULV-CA              4:56.44    5:02.46  
       34.45  1:12.49  1:51.66  2:30.67  3:09.98  3:48.37  4:26.91  5:02.46
  8 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT    5:06.96  
       35.94  1:15.09  1:54.79  2:33.87  3:12.71  3:51.74  4:30.46  5:06.96
  9 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               5:11.79    5:14.08  
       36.38  1:16.62  1:56.95  2:38.15  3:18.36  3:58.69  4:36.71  5:14.08
 10 Gkrigkorian, Ovanes       14 VISN-CA                   NT    5:16.66  
       36.42  1:16.55  1:57.12  2:38.21  3:19.30  4:00.75  4:40.38  5:16.66
 11 Mouradian, Alek           13 VISN-CA              5:24.58    5:21.32  
       36.18  1:15.53  1:56.61  2:37.88  3:19.54  4:01.03  4:41.83  5:21.32
 12 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA              5:03.43    5:21.86  
       35.99  1:16.40  1:57.12  2:38.44  3:19.30  3:59.60  4:41.10  5:21.86
 13 White, Dylan G            13 SBSC-CA              5:39.04    5:28.95  
       36.85  1:17.49  1:58.72  2:40.67  3:22.91  4:05.98  4:48.48  5:28.95
 14 James, Aidan F            14 SOBA-CA                   NT    5:52.39  
       37.05  1:20.15  2:05.16  2:50.69  3:36.92  4:23.77  5:10.24  5:52.39
 15 Lyou, Kai J               14 SOBA-CA              5:58.51    5:52.75  
       38.29  1:22.30  2:08.58  2:54.97  3:42.06  4:27.90  5:12.35  5:52.75
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              1:06.32    1:06.96  
       32.21  1:06.96                                                      
  2 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              1:11.89    1:11.72  
       35.14  1:11.72                                                      
  3 Coles, Tyler B            14 Un-Clov-CC           1:08.42    1:11.96  
       36.00  1:11.96                                                      
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              1:11.82    1:12.39  
       35.05  1:12.39                                                      
  5 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:12.22    1:13.24  
       35.83  1:13.24                                                      
  6 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              1:14.52    1:13.50  
       36.66  1:13.50                                                      
  7 Rhee, Joseph U            14 LASC-CA              1:14.81    1:13.63  
       36.41  1:13.63                                                      
  8 Winslow, Keosonemyxay B   13 CLOV-CC              1:12.56    1:16.26  
       37.28  1:16.26                                                      
  9 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              1:10.99    1:16.68  
       37.46  1:16.68                                                      
 10 Gkrigkorian, Ovanes       14 VISN-CA              1:16.25    1:17.05  
       36.84  1:17.05                                                      
 11 Lane, Sean T              13 CLOV-CC              1:17.31    1:19.98  
       39.91  1:19.98                                                      
 12 Robinson, Jude V          13 SOBA-CA              1:22.08    1:21.63  
       39.10  1:21.63                                                      
 13 Winslow, Keomyxay P       14 CLOV-CC              1:19.55    1:21.91  
       39.63  1:21.91                                                      
 14 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:23.51    1:22.73  
       40.61  1:22.73                                                      
 15 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              1:22.35    1:23.35  
       40.64  1:23.35                                                      
 16 Albertson, Kai R          13 CULV-CA              1:19.99    1:23.88  
       41.10  1:23.88                                                      
 17 Mouradian, Alek           13 VISN-CA              1:25.55    1:24.98  
       41.63  1:24.98                                                      
 18 James, Donovan A          13 DALD-CA                   NT    1:27.72  
       42.68  1:27.72                                                      
 19 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:30.88    1:30.92  
       43.51  1:30.92                                                      
 20 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               1:27.81    1:31.52  
       44.18  1:31.52                                                      
 21 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA              1:42.35    1:35.16  
       46.51  1:35.16                                                      
 22 Ou, George T              14 DALD-CA              1:39.45    1:38.61  
       47.55  1:38.61                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              2:39.16    2:33.56  
       37.05  1:15.83  1:55.07  2:33.56                                    
  2 Coles, Tyler B            14 Un-Clov-CC           2:28.73    2:33.77  
       38.81  1:17.83  1:55.78  2:33.77                                    
  3 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA              2:49.43    2:35.31  
       36.43  1:15.22  1:55.81  2:35.31                                    
  4 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:35.96    2:35.49  
       36.52  1:16.28  1:56.55  2:35.49                                    
  5 Rhee, Joseph U            14 LASC-CA              2:34.52    2:37.50  
       37.86  1:18.15  1:58.29  2:37.50                                    
  6 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              2:30.40    2:39.68  
       38.20  1:18.37  1:59.35  2:39.68                                    
  7 Correa, Julian F          13 LASC-CA              2:47.18    2:42.57  
       37.98  1:19.49  2:01.58  2:42.57                                    
  8 Gonzalez, Carlos J        14 BUEN-CA                   NT    2:55.40  
       43.69  1:25.95  2:12.14  2:55.40                                    
  9 Azarian, Steven T         13 LASC-CA              2:53.52    2:57.75  
       42.84  1:28.42  2:13.89  2:57.75                                    
 10 Harding, Alex S           14 PUMA-CA                   NT    3:03.78  
       42.53  1:28.26  2:16.03  3:03.78                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT    1:24.46  
       41.00  1:24.46                                                      
  2 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              1:24.05    1:24.63  
       41.08  1:24.63                                                      
  2 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              1:27.48    1:24.63  
       40.82  1:24.63                                                      
  4 Haskal, Manning H         14 LASC-CA              1:41.86    1:26.92  
       41.19  1:26.92                                                      
  5 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:29.66    1:27.29  
       41.42  1:27.29                                                      
  6 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              1:29.59    1:27.71  
       42.02  1:27.71                                                      
  7 Harding, Alex S           14 PUMA-CA              1:37.47    1:28.13  
       42.55  1:28.13                                                      
  8 Downs, Pierce             13 LASC-CA              1:47.06    1:31.67  
       43.96  1:31.67                                                      
  9 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:31.96    1:32.18  
       43.79  1:32.18                                                      
 10 White, Dylan G            13 SBSC-CA              1:35.63    1:32.94  
       44.23  1:32.94                                                      
 11 Ou, George T              14 DALD-CA              1:37.96    1:34.99  
       45.04  1:34.99                                                      
 12 Winslow, Keomyxay P       14 CLOV-CC              1:34.75    1:36.92  
       45.02  1:36.92                                                      
 13 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               1:37.85    1:37.60  
       45.16  1:37.60                                                      
 14 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              1:42.94    1:39.76  
       47.22  1:39.76                                                      
 15 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA              1:55.52    1:46.40  
       50.17  1:46.40                                                      
 16 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              1:55.55    1:46.77  
       51.27  1:46.77                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhee, Joseph U            14 LASC-CA              2:53.11    2:55.86  
     2:11.43  2:55.91  2:55.86                                             
  2 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              3:07.88    2:58.79  
       42.49  1:27.93  2:13.92  2:58.79                                    
  3 Correa, Julian F          13 LASC-CA              3:01.62    2:59.09  
     2:15.08  3:00.37  2:59.09                                             
  4 Albertson, Kai R          13 CULV-CA                   NT    2:59.49  
       42.28  1:29.81  2:16.00  2:59.49                                    
  5 Cheung, Zackary O         14 Un-Culv-CA                NT    3:00.18  
       41.53  1:29.79  2:15.65  3:00.18                                    
  6 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA                   NT    3:02.70  
       41.24  1:27.00  2:15.75  3:02.70                                    
  7 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              2:59.82    3:04.34  
     2:16.90  3:04.51  3:04.34                                             
  8 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              3:06.69    3:05.12  
     2:17.85  3:05.26  3:05.12                                             
  9 Winslow, Keosonemyxay B   13 CLOV-CC              3:15.40    3:10.99  
       43.85  1:32.08  2:21.99  3:10.99                                    
 10 Downs, Pierce             13 LASC-CA                   NT    3:13.45  
       44.49  1:34.67  2:25.46  3:13.45                                    
 11 White, Dylan G            13 SBSC-CA              3:17.27    3:17.19  
       45.01  1:35.43  2:27.27  3:17.19                                    
 12 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA                    NT    3:22.16  
       46.61  1:39.31  2:31.95  3:22.16                                    
 13 James, Aidan F            14 SOBA-CA                   NT    3:25.89  
       46.55  1:39.38  2:33.75  3:25.89                                    
 14 Bailey, Julian A          14 SOBA-CA                   NT    3:26.47  
       48.08  1:40.47  2:35.33  3:26.47                                    
 15 Lyou, Kai J               14 SOBA-CA              3:27.48    3:28.08  
       45.59  1:38.31  2:34.34  3:28.08                                    
 16 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               3:35.15    3:31.32  
       45.78  1:39.62  2:36.00  3:31.32                                    
 17 Esola, Lloyd M            13 PUMA-CA              3:49.01    3:42.36  
       51.23  1:47.60  2:46.12  3:42.36                                    
 18 Gibalevich, Camryn G      13 LASC-CA                   NT    3:46.77  
       52.42  1:49.56  2:48.50  3:46.77                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              1:06.19    1:06.63  
       31.57  1:06.63                                                      
  2 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              1:08.62    1:06.65  
       31.34  1:06.65                                                      
  3 Winslow, Keosonemyxay B   13 CLOV-CC              1:06.50    1:07.30  
       31.94  1:07.30                                                      
  4 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              1:08.54    1:07.72  
       31.03  1:07.72                                                      
  5 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA              1:15.89    1:09.79  
       33.07  1:09.79                                                      
  6 Henry, Connor S           14 DALD-CA              1:13.68    1:11.19  
       33.96  1:11.19                                                      
  7 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              1:08.33    1:12.76  
       34.39  1:12.76                                                      
  8 Haskal, Manning H         14 LASC-CA              1:12.81    1:12.85  
       33.39  1:12.85                                                      
  9 Correa, Julian F          13 LASC-CA              1:15.83    1:13.47  
       33.49  1:13.47                                                      
 10 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              1:09.81    1:14.47  
       34.37  1:14.47                                                      
 11 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               1:14.00    1:14.49  
       35.35  1:14.49                                                      
 12 Blank, Josh D             13 VISN-CA              1:14.65    1:14.61  
       35.14  1:14.61                                                      
 13 James, Donovan A          13 DALD-CA              1:20.99    1:17.23  
       36.28  1:17.23                                                      
 14 Downs, Pierce             13 LASC-CA              1:17.59    1:19.45  
       36.66  1:19.45                                                      
 15 White, Dylan G            13 SBSC-CA              1:23.89    1:21.98  
       37.37  1:21.98                                                      
 15 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              1:21.78    1:21.98  
       39.14  1:21.98                                                      
 17 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA              1:20.00    1:22.48  
       38.78  1:22.48                                                      
 18 Lane, Sean T              13 CLOV-CC              1:17.81    1:23.30  
       37.49  1:23.30                                                      
 19 Ou, George T              14 DALD-CA              1:24.26    1:26.63  
       38.47  1:26.63                                                      
 20 James, Aidan F            14 SOBA-CA              1:30.86    1:27.99  
       39.43  1:27.99                                                      
 -- Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               1:27.24         DQ  
       39.90       DQ                                                      
 -- Bailey, Julian A          14 SOBA-CA              1:56.18         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              2:31.49    2:29.08  
       32.54  1:10.53  1:49.73  2:29.08                                    
  2 Tamusaitis, Zachary S     14 LASC-CA              2:48.92    2:34.99  
       34.05  1:12.24  1:53.10  2:34.99                                    
  3 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              2:38.44    2:39.59  
       33.89  1:14.73  1:57.64  2:39.59                                    
  4 Winslow, Keosonemyxay B   13 CLOV-CC              2:37.49    2:41.00  
       34.52  1:13.99  1:57.33  2:41.00                                    
  5 Downs, Pierce             13 LASC-CA              2:57.62    2:53.62  
       37.58  1:21.81  2:08.32  2:53.62                                    
  6 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              2:56.29    2:54.07  
       39.77  1:24.95  2:10.97  2:54.07                                    
  7 Ainsworth, Mark T         14 LTA-CA               2:52.57    2:55.27  
       36.18  1:20.22  2:08.43  2:55.27                                    
  8 Azarian, Steven T         13 LASC-CA              3:15.23    2:59.22  
       40.15  1:24.05  2:11.69  2:59.22                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haskal, Manning H         14 LASC-CA              2:37.52    2:28.18  
       32.78  1:09.89  1:55.66  2:28.18                                    
  2 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              2:30.69    2:30.29  
       31.65  1:09.20  1:57.81  2:30.29                                    
  3 Steelman, Asher V         14 SBSC-CA              2:27.37    2:32.62  
       32.14  1:11.56  1:58.24  2:32.62                                    
  4 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              2:36.20    2:34.04  
       32.37  1:11.60  1:58.82  2:34.04                                    
  5 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              2:30.09    2:34.41  
       32.97  1:13.68  2:00.15  2:34.41                                    
  6 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA              2:46.70    2:35.97  
       33.10  1:12.04  1:57.75  2:35.97                                    
  7 Correa, Julian F          13 LASC-CA              2:42.41    2:37.75  
       33.90  1:15.76  2:02.01  2:37.75                                    
  8 Punyataweekul, Patrick P  13 DALD-CA              2:32.61    2:40.08  
       32.11  1:14.12  2:04.83  2:40.08                                    
  9 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              2:34.30    2:40.39  
       33.98  1:15.75  2:03.34  2:40.39                                    
 10 Schwartz, Daniel W        13 CULV-CA              2:44.69    2:42.26  
       34.68  1:18.66  2:05.72  2:42.26                                    
 11 Henry, Connor S           14 DALD-CA              2:43.55    2:45.61  
       34.88  1:17.39  2:10.03  2:45.61                                    
 12 Gkrigkorian, Ovanes       14 VISN-CA                   NT    2:46.95  
       35.10  1:18.86  2:10.65  2:46.95                                    
 13 Albertson, Kai R          13 CULV-CA              3:03.41    2:48.99  
       38.63  1:23.05  2:11.17  2:48.99                                    
 14 O'Sullivan, Connor H      13 CULV-CA              2:45.88    2:52.39  
       37.60  1:24.72  2:14.06  2:52.39                                    
 15 White, Dylan G            13 SBSC-CA              3:00.96    2:59.22  
       38.83  1:26.23  2:18.83  2:59.22                                    
 16 Caiza Niro, Gabe N        13 LTA-CA               2:59.36    2:59.30  
       38.10  1:27.64  2:22.27  2:59.30                                    
 17 Ou, George T              14 DALD-CA              3:09.58    3:04.21  
       37.14  1:29.75  2:22.97  3:04.21                                    
 18 Macias, Nico J            13 BUEN-CA              3:05.74    3:05.01  
       41.67  1:27.16  2:23.59  3:05.01                                    
 19 Stocker, Ethan S          13 LTA-CA               3:14.04    3:27.28  
       45.33  1:43.77  2:39.94  3:27.28                                    
 -- Rhee, Joseph U            14 LASC-CA              2:44.32         DQ  
       34.62  1:15.50  2:00.44       DQ                                    
 -- Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              2:48.12         DQ  
       40.07  1:25.83  2:16.96       DQ                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA              5:21.85    5:19.07  
       32.70  1:10.45  1:50.96  2:30.74  3:19.83  4:10.04  4:44.25  5:19.07
  2 Costello, Cooper A        13 SBSC-CA              5:19.48    5:22.01  
       32.43  1:10.38  1:51.92  2:32.26  3:20.48  4:09.23  4:45.93  5:22.01
  3 Tienda, Christian R       14 CLOV-CC              5:18.61    5:27.80  
       34.05  1:13.47  1:57.35  2:39.39  3:26.35  4:14.36  4:51.63  5:27.80
  4 Correa, Julian F          13 LASC-CA              5:37.36    5:35.34  
       35.08  1:18.57  2:02.40  2:46.64  3:33.81  4:22.29  5:00.32  5:35.34
  5 Depew, Jaran K            13 SBSC-CA              5:15.56    5:35.49  
       34.77  1:16.07  2:00.54  2:43.40  3:33.20  4:22.82  5:00.19  5:35.49
  6 Carrillo, Nikko           13 SBSC-CA                   NT    5:37.49  
       34.56  1:13.14           2:36.86  3:25.91  4:16.06  5:37.49         
  7 Bish, Johnny W            13 SBSC-CA              5:44.92    5:54.71  
       41.37  1:24.54  2:10.69  2:56.87  3:49.07  4:38.82  5:17.49  5:54.71
  8 Robinson, Jude V          13 SOBA-CA                   NT    6:33.50  
       40.51  1:32.71  2:22.84  3:12.35  4:06.25  5:03.07  5:48.28  6:33.50
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Matt R             17 SBSC-CA                21.27      25.80  
  2 Grant-Chapman, Oliver D   17 SBSC-CA                26.00      26.54  
  3 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA                25.25      26.63  
  4 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA                26.54      27.23  
  5 Robinson, Gregory B       17 SBSC-CA                27.69      27.36  
  6 Francis, Jayden C         16 SBSC-CA                27.55      27.62  
  7 Hepfer, Jason I           15 BUEN-CA                27.39      27.79  
  8 Medina, Arturo G          17 CIA-CA                 26.41      27.92  
  8 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA                27.67      27.92  
 10 Stack, Tariq R            16 CLSS-CA                26.71      28.17  
 11 Ditlof, Johnny P          18 BUEN-CA                29.30      28.97  
 12 Hopkins, Sean K           19 SBSC-CA                27.61      29.82  
 13 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA                29.62      30.35  
 14 White, Max J              16 SBSC-CA                30.62      30.75  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Matt R             17 SBSC-CA                56.32      56.13  
       26.34    56.13                                                      
  2 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA                55.62      58.46  
       27.99    58.46                                                      
  3 Francis, Jayden C         16 SBSC-CA                59.47      58.58  
       28.22    58.58                                                      
  4 Grant-Chapman, Oliver D   17 SBSC-CA                57.23      58.64  
       28.06    58.64                                                      
  5 Stack, Tariq R            16 CLSS-CA                56.29      59.26  
       28.09    59.26                                                      
  6 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA                57.46      59.40  
       28.62    59.40                                                      
  7 Hepfer, Jason I           15 BUEN-CA                59.68    1:00.66  
       29.37  1:00.66                                                      
  8 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA                58.83    1:00.93  
       28.80  1:00.93                                                      
  9 White, Max J              16 SBSC-CA              1:07.82    1:06.91  
       32.97  1:06.91                                                      
 10 Leventhal, James K        15 BUEN-CA              1:16.56    1:12.48  
       34.60  1:12.48                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Jayden C         16 SBSC-CA              2:05.79    2:08.31  
       29.18  1:01.79  1:35.30  2:08.31                                    
  2 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA              2:02.42    2:09.14  
       29.27  1:01.35  1:35.05  2:09.14                                    
  3 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA              2:22.31    2:09.31  
       30.25  1:03.59  1:37.95  2:09.31                                    
  4 Grant-Chapman, Oliver D   17 SBSC-CA              2:07.59    2:09.83  
       29.56  1:01.72  1:35.53  2:09.83                                    
  5 Hepfer, Jason I           15 BUEN-CA              2:10.79    2:13.76  
       30.74  1:04.74  1:40.26  2:13.76                                    
  6 Ditlof, Johnny P          18 BUEN-CA              2:09.68    2:23.96  
       32.73  1:09.95  1:47.40  2:23.96                                    
  7 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA              2:23.00    2:26.99  
       33.06  1:10.39  1:49.30  2:26.99                                    
  8 Leventhal, James K        15 BUEN-CA                   NT    2:49.88  
       36.71  1:19.01  2:04.99  2:49.88                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA              4:56.64    4:38.10  
       32.09  1:05.90  1:41.40  2:16.37  2:52.58  3:27.52  4:03.94  4:38.10
  2 Hepfer, Jason I           15 BUEN-CA              4:40.67    4:38.28  
       30.87  1:04.71  1:40.64  2:16.10  2:52.64  3:28.49  4:04.10  4:38.28
  3 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA              4:39.59    4:43.85  
       30.61  1:04.54  1:39.74  2:15.32  2:52.43  3:29.82  4:07.03  4:43.85
  4 Hopkins, Sean K           19 SBSC-CA              4:40.24    5:07.78  
       34.16  1:12.35  1:51.34  2:31.03  3:11.24  3:49.78  4:29.69  5:07.78
  5 Ballantine, Jackson H     16 SBSC-CA              5:06.43    5:11.15  
       34.97  1:13.03  1:52.84  2:31.81  3:11.70  3:51.41  4:31.98  5:11.15
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA              1:03.33    1:04.69  
       31.45  1:04.69                                                      
  2 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA              1:05.83    1:07.76  
       32.68  1:07.76                                                      
  3 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA              1:08.61    1:13.82  
       35.32  1:13.82                                                      
  4 Ballantine, Jackson H     16 SBSC-CA              1:10.48    1:14.60  
       36.03  1:14.60                                                      
  5 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA              1:22.73    1:20.70  
       39.32  1:20.70                                                      
  6 Leventhal, James K        15 BUEN-CA              1:31.07    1:26.77  
       41.62  1:26.77                                                      
 -- White, Max J              16 SBSC-CA              1:24.11         DQ  
       41.61       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA              2:17.67    2:21.72  
       33.34  1:09.09  1:46.14  2:21.72                                    
  2 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA              2:33.62    2:24.37  
       35.81  1:12.76  1:49.45  2:24.37                                    
  3 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA              2:50.17    2:49.73  
       39.27  1:22.05  2:06.81  2:49.73                                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medina, Arturo G          17 CIA-CA               1:12.42    1:16.06  
       35.32  1:16.06                                                      
  2 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA              1:24.58    1:18.97  
       36.76  1:18.97                                                      
  3 Ditlof, Johnny P          18 BUEN-CA              1:19.95    1:20.54  
       38.08  1:20.54                                                      
  4 White, Max J              16 SBSC-CA              1:18.45    1:20.94  
       39.21  1:20.94                                                      
  5 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA              1:27.60    1:30.73  
       43.16  1:30.73                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Treadway, Matthew D       16 SBSC-CA              2:39.86    2:48.78  
     2:03.85  2:48.92  2:48.78                                             
  2 White, Max J              16 SBSC-CA              2:50.71    2:56.22  
     2:12.23  2:56.29  2:56.22                                             
  3 Kulberg, Reed O           16 SBSC-CA              3:07.31    3:13.50  
     2:23.62  3:13.65  3:13.50                                             
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA                58.65    1:01.76  
       28.77  1:01.76                                                      
  2 Schreier, Ethan Z         15 LASC-CA              1:02.18    1:02.94  
       29.14  1:02.94                                                      
  3 Francis, Jayden C         16 SBSC-CA              1:02.65    1:04.63  
       30.81  1:04.63                                                      
  4 Grant-Chapman, Oliver D   17 SBSC-CA              1:03.18    1:08.50  
       30.90  1:08.50                                                      
  5 Hopkins, Sean K           19 SBSC-CA              1:05.79    1:09.76  
       32.15  1:09.76                                                      
  6 Ditlof, Johnny P          18 BUEN-CA              1:03.75    1:10.07  
       32.58  1:10.07                                                      
  7 Ballantine, Jackson H     16 SBSC-CA              1:05.76    1:11.91  
       33.28  1:11.91                                                      
  8 White, Max J              16 SBSC-CA              1:20.46    1:16.89  
       36.30  1:16.89                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Depew, Tristan R          17 SBSC-CA              2:10.54    2:16.89  
       30.31  1:04.33  1:39.59  2:16.89                                    
  2 Francis, Jayden C         16 SBSC-CA              2:22.96    2:19.82  
       30.90  1:06.42  1:42.61  2:19.82                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA              2:18.81    2:26.25  
       30.27  1:07.90  1:50.54  2:26.25                                    
  2 Medina, Arturo G          17 CIA-CA               2:23.73    2:29.70  
       32.46  1:12.99  1:54.84  2:29.70                                    
  3 Leventhal, James K        15 BUEN-CA              3:19.95    3:14.86  
       39.07  1:28.29  2:33.92  3:14.86                                    
 
Mixed 7-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vass, Eva M               10 CULV-CA              3:05.38    3:04.25  
       37.74  1:24.75  2:25.02  3:04.25                                    
  2 Munoz-Rodriguez, Gigi      9 Roadrunner-CC        3:14.43    3:06.27  
       44.49  1:35.28  2:28.04  3:06.27                                    
  3 Hu, Cindy X               10 BUEN-CA              3:05.85    3:10.35  
       39.78  1:31.33  2:30.46  3:10.35                                    
  4 Early, Kelly A            10 CLOV-CC              3:09.39    3:10.55  
       44.48  1:31.81  2:30.24  3:10.55                                    
  5 Zhou, Galen                9 PUMA-CA              3:23.12    3:15.23  
       46.83  1:34.26  2:35.12  3:15.23                                    
  6 Wilber, Rowyn M            9 CLOV-CC              3:18.42    3:15.64  
       42.45  1:35.63  2:34.73  3:15.64                                    
  7 Phillips, Lola            10 CULV-CA              3:13.88    3:16.01  
       44.15  1:35.52  2:34.68  3:16.01                                    
  8 Taliaferro, Guliana E     10 CLOV-CC              3:09.74    3:17.19  
       45.97  1:33.48  2:34.66  3:17.19                                    
  9 Hall, Sophia G            10 SBSC-CA              3:27.26    3:19.74  
       43.86  1:38.53  2:36.56  3:19.74                                    
 10 Winslow, Phetmany A       10 CLOV-CC              3:31.49    3:20.91  
       44.52  1:37.21  2:40.06  3:20.91                                    
 11 Esola, Henry A            10 PUMA-CA              3:46.62    3:25.35  
       51.41  1:47.37  2:40.61  3:25.35                                    
 12 Lyles, Kelsey E           10 CLOV-CC              3:24.50    3:25.49  
       48.12  1:40.09  2:37.15  3:25.49                                    
 13 Albertson, Ava M          10 CULV-CA              3:36.33    3:36.44  
       53.33  1:53.52  2:50.30  3:36.44                                    
 14 Gallardo, Lily C           9 SBSC-CA              3:50.05    3:59.72  
     1:00.45  1:58.23  3:08.22  3:59.72                                    
 -- Leonard, Brady T           9 PUMA-CA              3:50.40         DQ  
       53.43  1:49.06  2:55.20       DQ                                    
 
Mixed 11 & Over 800 LC Meter Free Split Request Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hookstratten, Eve         16 LASC-CA                   NT   10:14.99  
 
Mixed 11 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaitan, Miles A           18 SBSC-CA             22:11.60   18:10.25  
       32.01  1:06.85  1:42.58  2:18.28  2:54.47  3:30.28  4:06.84  4:43.12
     5:19.64  5:55.68  6:32.34  7:08.74  7:45.00  8:21.55  8:57.84  9:34.30
    10:10.70 10:47.44 11:24.39 12:01.01 12:38.25 13:15.11 13:44.56 14:28.94
    15:06.40 15:43.48 16:20.50 16:57.64 17:19.13 18:10.25                  
  2 Hadji, Thomas *           13 LASC-CA             18:10.70   18:25.43  
       32.99  1:08.47  1:45.64  2:22.56  2:59.45  3:35.64  4:12.93  4:49.90
     5:27.46  6:04.68  6:41.73  7:18.98  7:56.39  8:33.35  9:10.47  9:47.86
    10:25.13 11:02.34 11:39.63 12:16.51 12:53.65 13:30.44 14:08.02 14:45.36
    15:22.95 16:00.21 16:36.95 17:14.37 17:48.75 18:25.43                  
  3 Gamble, Brittney L        15 SBSC-CA             19:42.29   18:56.21  
       34.18  1:11.95  1:50.14  2:28.42  3:07.15  3:45.41  4:24.20  5:01.95
     5:39.53  6:17.40  6:55.39  7:32.81  8:10.82  8:48.40  9:26.63 10:04.41
    10:42.40 11:20.31 11:58.49 12:36.48 13:14.59 13:52.59 14:30.56 15:08.52
    15:46.68 16:24.77 17:03.25 17:41.19 18:19.28 18:56.21                  
  4 Hookstratten, Eve         16 LASC-CA             19:30.18   19:27.71  
       33.18  1:10.73  1:49.59  2:28.03  3:06.85  3:45.29  4:24.40  5:02.95
     5:41.79  6:20.33  6:59.31  7:38.36  8:17.42  8:56.45  9:35.96 10:14.99
    10:54.73 11:34.08 12:13.65 12:52.92 13:32.70 14:12.09 14:51.75 15:31.35
    16:10.97 16:50.30 17:29.82 18:09.25 18:48.60 19:27.71                  
  5 Blank, Josh D             13 VISN-CA             20:08.12   20:47.44  
       35.97  1:16.41  1:57.14  2:38.38  3:19.81  4:00.12  4:42.28  5:23.40
     6:04.96  6:46.38  7:28.70  8:10.65  8:51.32  9:33.08 10:15.12 10:56.61
    11:38.90 12:20.65 13:03.78 13:45.01 14:27.86 15:11.30 15:53.73 16:36.00
    17:19.48 18:01.10 18:43.20 19:25.70 20:07.44 20:47.44                  
  6 McDougal, Allison P       13 CLOV-CC             20:21.88   21:27.25  
       36.04  1:16.08  1:57.79  2:38.89  3:20.31  4:01.58  4:43.15  5:24.85
     6:06.88  6:48.29  7:31.31  8:13.38  8:56.36  9:38.91 10:22.56 11:03.85
    11:47.88 12:29.77 13:12.55 13:54.26 14:38.41 15:22.01 16:07.47 16:50.66
    17:37.11 18:22.92 19:09.23 19:55.11 20:42.22 21:27.25                  
  7 Hutterer, Maria S         15 DALD-CA             21:00.01   22:46.06  
       36.87  1:19.14           2:47.02  3:32.83  4:17.67           5:50.18
              7:22.80           8:52.95  9:39.58 10:25.49          11:58.24
    12:44.69 13:30.33          15:05.03 15:51.73 16:38.23 17:24.34 18:09.48
             19:42.30 20:18.57 21:14.94 22:00.99 22:46.06                  
  8 Mouradian, Alek           13 VISN-CA             22:10.90   22:57.10  
       39.83  1:22.76  2:07.69  2:53.03  3:38.73  4:24.82  5:12.00  5:57.13
     6:43.64  7:29.68  8:16.12  9:03.32  9:51.05 10:38.00 11:24.23 12:10.87
    12:57.79 13:43.59 14:32.03 15:18.06 16:05.03 16:51.13 17:38.03 18:23.05
    19:10.23 19:56.95 20:44.22 21:32.19 22:15.84 22:57.10