ZAP Mid-Summer RW SC Meet - Meet Results

ZAP Mid-Summer RW SC Meet
7/7/2018 - 7/7/2018
Rancho Palos Verdes, CA USA
Updated: 7/7/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/7/2018 07:02 PM
             2018 ZAP Mid Summer  RW SC Meet (S18-217) - 7/7/2018              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Madeline H         6 RYL-CA                 29.51      27.61  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Madeline H         6 RYL-CA                 35.48      41.30  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Arnold, Madeline H         6 RYL-CA                 48.24         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Madeline H         6 RYL-CA                    NT      36.39  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Achan R              7 DRGN-CA                   NT      21.23  
  1 Derr, Emi F                7 ZAP-CA                 22.71      21.23  
  3 Saenz, Zoe V               7 ALPH-CA                   NT      22.66  
  4 Jordan, Summer A           7 UN-01-CA               26.09      26.03  
  5 Aragundi, Sol I            7 Penguins-CA            26.40      27.27  
  6 Hendry, Kennedy F          8 ZAP-CA                 32.18      31.12  
  7 Beffa, Caitlyn E           7 ZAP-CA                 28.90      34.84  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Olivia J              8 SHRK-CA                43.38      38.58  
  2 Rogson-Blavin, Noa I       7 RYL-CA                    NT      40.04  
  3 Saenz, Zoe V               7 ALPH-CA                47.21      50.30  
  4 Jordan, Summer A           7 UN-01-CA               58.66      56.95  
  5 Aragundi, Sol I            7 Penguins-CA            59.22    1:00.37  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Olivia J              8 SHRK-CA              1:33.91    1:31.67  
  2 Derr, Emi F                7 ZAP-CA                    NT    1:54.99  
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA               2:58.41    2:47.10  
  2 Kim, Olivia J              8 SHRK-CA                   NT    3:11.67  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Achan R              7 DRGN-CA                   NT      24.25  
  2 Derr, Emi F                7 ZAP-CA                 27.45      27.68  
  3 Hendry, Kennedy F          8 ZAP-CA                 27.10      27.71  
  4 Jordan, Summer A           7 UN-01-CA               25.71      28.78  
  5 Aragundi, Sol I            7 Penguins-CA            29.20      31.16  
  6 Beffa, Caitlyn E           7 ZAP-CA                 47.72      48.17  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saenz, Zoe V               7 ALPH-CA                57.34    1:00.37  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 24.01      22.78  
  2 Rogson-Blavin, Noa I       7 RYL-CA                 34.00      29.73  
  3 Jordan, Summer A           7 UN-01-CA               51.62      35.99  
 -- Hendry, Kennedy F          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Chan, Achan R              7 DRGN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Achan R              7 DRGN-CA                   NT      21.61  
  2 Rogson-Blavin, Noa I       7 RYL-CA                    NT      24.09  
  3 Aragundi, Sol I            7 Penguins-CA            29.55      36.52  
  4 Hendry, Kennedy F          8 ZAP-CA                    NT      42.15  
 -- Derr, Emi F                7 ZAP-CA                 37.82         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           8 ZAP-CA                 46.32      40.83  
  2 Kim, Olivia J              8 SHRK-CA                50.00      44.51  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogson-Blavin, Noa I       7 RYL-CA                    NT    1:42.92  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Finley E          10 ZAP-CA                 33.91      32.10  
  2 Chan, Kiki V               9 DRGN-CA                35.79      34.05  
  3 Oh, Claire                10 DRGN-CA                36.17      34.09  
  4 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 40.05      34.78  
  5 Lim, Sophia                9 DRGN-CA                37.40      34.89  
  6 Blecha, Violet J          10 SHRK-CA                38.11      35.33  
  7 Chung, Christine L        10 RYL-CA                 38.81      35.36  
  8 Andershock, Ashley B      10 ALPH-CA                35.11      35.71  
  9 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA                 36.51      35.73  
 10 Zhao, Zi C                 9 SHRK-CA                   NT      35.90  
 11 Mutuc, Mia A              10 RYL-CA                 38.99      36.41  
 12 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                39.41      37.62  
 13 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                40.68      38.64  
 14 Burgueno, Nickole          9 Penguins-CA            39.02      39.88  
 15 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 37.71      40.33  
 16 Malone, Kyla C             9 ROSE-CA                44.07      41.00  
 17 Queen-Yglesias, Willa L   10 JCA-CA                 41.59      41.54  
 18 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                42.88      41.63  
 19 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                42.23      42.17  
 20 Weimann, Natalie G         9 SHRK-CA                46.49      43.40  
 21 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA                51.23      45.09  
 22 Yamamoto, Joley S          9 ZAP-CA                 57.54      50.01  
 23 Casey, Irys P              9 ALPH-CA                46.52      50.91  
 24 Ramirez, Mindy A          10 Penguins-CA          1:12.45      52.99  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kiki V               9 DRGN-CA              1:22.32    1:14.08  
  2 Barry, Manon F             9 SHRK-CA              1:17.65    1:14.60  
  3 Zhao, Zi C                 9 SHRK-CA                   NT    1:17.97  
  4 Andershock, Ashley B      10 ALPH-CA              1:20.51    1:19.28  
  5 Timman, Tyler L           10 SHRK-CA              1:31.38    1:19.80  
  6 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA               1:23.11    1:19.98  
  7 Chung, Christine L        10 RYL-CA               1:23.01    1:23.73  
  8 Miller, Isabella M         9 RYL-CA               1:28.01    1:27.01  
  9 Burgueno, Nickole          9 Penguins-CA          1:28.75    1:32.01  
 10 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT    1:32.75  
 11 Malone, Kyla C             9 ROSE-CA              1:38.79    1:33.50  
 12 Casey, Irys P              9 ALPH-CA              1:47.54    1:55.01  
 13 Ramirez, Mindy A          10 Penguins-CA          2:27.78    2:05.31  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Finley E          10 ZAP-CA               2:42.68    2:39.90  
  2 Barry, Manon F             9 SHRK-CA              2:42.52    2:42.04  
  3 Duenas Martinez, Itzel I  10 JCA-CA               2:51.20    2:42.51  
  4 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                    NT    2:47.59  
  5 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA               2:57.46    2:51.69  
  6 Andershock, Ashley B      10 ALPH-CA                   NT    2:52.81  
  7 Rigaud, Eliana A           9 ALPH-CA                   NT    3:56.19  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Manon F             9 SHRK-CA                41.30      39.81  
  2 Chan, Kiki V               9 DRGN-CA                45.11      40.25  
  3 Blecha, Violet J          10 SHRK-CA                45.47      41.31  
  4 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                40.94      41.89  
  5 Chung, Christine L        10 RYL-CA                 41.05      42.32  
  6 Lim, Sophia                9 DRGN-CA                42.06      42.75  
  7 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                48.02      42.86  
  8 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                46.31      43.43  
  9 Mutuc, Mia A              10 RYL-CA                 46.86      44.35  
 10 Andershock, Ashley B      10 ALPH-CA                46.41      44.40  
 11 Duenas Martinez, Itzel I  10 JCA-CA                 41.58      44.62  
 12 Timman, Tyler L           10 SHRK-CA                44.34      44.64  
 13 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                47.72      45.68  
 14 Queen-Yglesias, Willa L   10 JCA-CA                 50.68      46.13  
 15 Malone, Kyla C             9 ROSE-CA                53.81      48.21  
 16 Weimann, Natalie G         9 SHRK-CA                54.43      48.81  
 17 Burgueno, Nickole          9 Penguins-CA            46.94      52.05  
 18 Rigaud, Eliana A           9 ALPH-CA                53.51      53.62  
 19 Ramirez, Mindy A          10 Penguins-CA          1:28.22    1:12.55  
 -- Yamamoto, Joley S          9 ZAP-CA               1:05.73         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Zi C                 9 SHRK-CA                   NT      39.52  
  2 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                53.34      44.48  
  3 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 45.72      46.04  
  4 Oh, Claire                10 DRGN-CA                50.47      46.61  
  5 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 50.40      47.52  
  6 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                48.94      47.68  
  7 Timman, Tyler L           10 SHRK-CA                52.33      48.69  
  8 Lim, Sophia                9 DRGN-CA                50.54      49.28  
  9 Mutuc, Mia A              10 RYL-CA                 53.20      49.55  
 10 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                50.34      49.77  
 11 Queen-Yglesias, Willa L   10 JCA-CA                 52.82      50.93  
 12 Rigaud, Eliana A           9 ALPH-CA                   NT      51.19  
 13 Casey, Irys P              9 ALPH-CA                55.47    1:00.65  
 14 Weimann, Natalie G         9 SHRK-CA              1:02.75    1:01.60  
 15 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA                   NT    1:09.38  
 -- Yamamoto, Joley S          9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Finley E          10 ZAP-CA                 38.32      35.13  
  2 Barry, Manon F             9 SHRK-CA                38.78      37.96  
  3 Lee, Abigail J            10 UN-02-CA               40.42      38.31  
  4 Blecha, Violet J          10 SHRK-CA                42.40      39.31  
  5 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                39.58      39.36  
  6 Oh, Claire                10 DRGN-CA                46.60      40.12  
  7 Chan, Kiki V               9 DRGN-CA                45.36      40.71  
  8 Lim, Sophia                9 DRGN-CA                46.01      41.89  
  9 Mutuc, Mia A              10 RYL-CA                 41.86      43.44  
 10 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                51.30      43.74  
 10 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA                46.69      43.74  
 12 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                45.21      43.79  
 13 Duenas Martinez, Itzel I  10 JCA-CA                 41.46      44.14  
 14 Burgueno, Nickole          9 Penguins-CA            46.23      49.14  
 15 Weimann, Natalie G         9 SHRK-CA                55.62      50.95  
 16 Reyes, Bea H               9 SHRK-CA              1:07.83    1:06.01  
 -- Yamamoto, Joley S          9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Queen-Yglesias, Willa L   10 JCA-CA                 59.88         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Finley E          10 ZAP-CA               1:26.64    1:22.96  
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA              1:29.88    1:25.07  
  3 Duenas Martinez, Itzel I  10 JCA-CA               1:29.45    1:25.46  
  4 Zhao, Zi C                 9 SHRK-CA                   NT    1:25.85  
  5 Ambrosio, Anny            10 ZAP-CA               1:30.42    1:28.58  
  6 Villavicencio, Bella G    10 ROSE-CA                   NT    1:33.00  
  7 Blecha, Violet J          10 SHRK-CA              1:35.52    1:33.39  
  8 Timman, Tyler L           10 SHRK-CA              1:45.10    1:38.38  
  9 Zargarian, Natalie        10 SHRK-CA              1:38.51    1:38.57  
 10 Chen, Carie L             10 ROSE-CA              1:43.66    1:40.15  
 11 Miller, Isabella M         9 RYL-CA               1:38.38    1:41.10  
 12 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT    1:43.99  
 13 Malone, Kyla C             9 ROSE-CA                   NT    1:46.18  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Madison J            12 SHRK-CA                30.91      29.94  
  2 Herrera, Sofia I          12 ALPH-CA                32.74      30.23  
  3 Biryuchkova, Alina        12 SHRK-CA                31.00      30.68  
  4 Kim, Erin J               11 SHRK-CA                31.75      30.82  
  5 Kim, Alice                11 DRGN-CA                32.16      31.06  
  6 Bhowmick, Anika           11 SHRK-CA                34.35      32.07  
  7 Santa Romana, Ella        12 DRGN-CA                31.62      32.41  
  8 Curiel, Eleonor M         12 Penguins-CA            33.64      33.22  
  9 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA                37.64      33.69  
 10 Wong, Emily P             11 ROSE-CA                34.97      33.87  
 11 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA                36.41      34.23  
 12 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                37.22      35.29  
 13 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA                46.31      37.76  
 14 Badalian, Ani             12 SHRK-CA                39.59      37.86  
 15 Glastetter, Maureen R     11 ALPH-CA                38.29      38.40  
 16 Queen-Yglesias, Nova C    12 JCA-CA                 36.07      38.69  
 17 Cosci, Angelina M         11 RYL-CA                    NT      43.06  
 18 Taylor, Alexandria        11 ALPH-CA                45.08      43.45  
 19 Rasmussen, Astrid C       11 ROSE-CA                   NT      47.31  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrera, Sofia I          12 ALPH-CA                   NT    1:10.46  
  2 Viramontes, Maya          12 UN-01-CA             1:10.01    1:10.55  
  3 Boumajdi, Victoria        11 ROSE-CA              1:10.24    1:10.85  
  4 Santa Romana, Ella        12 DRGN-CA              1:10.01    1:11.44  
  5 Bhowmick, Anika           11 SHRK-CA              1:09.45    1:11.90  
  6 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:17.09    1:12.93  
  7 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA              1:16.69    1:12.97  
  8 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA              1:20.37    1:14.22  
  9 Wong, Emily P             11 ROSE-CA              1:30.42    1:16.14  
 10 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA              1:20.45    1:16.22  
 11 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:14.50    1:18.33  
 12 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:19.49    1:20.07  
 13 Curiel, Eleonor M         12 Penguins-CA          1:14.65    1:20.28  
 14 Queen-Yglesias, Nova C    12 JCA-CA               1:26.56    1:24.55  
 15 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              1:29.41    1:26.13  
 16 Zuniga, Tania L           12 JCA-CA               1:28.27    1:28.96  
 -- Badalian, Ani             12 SHRK-CA              1:25.90         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Madison J            12 SHRK-CA              2:29.56    2:25.92  
  2 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA              3:07.42    2:39.40  
  3 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               2:44.80    2:48.13  
  4 Wong, Emily P             11 ROSE-CA                   NT    2:48.56  
  5 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA               3:13.37    2:54.89  
  6 Girard, Jane E            11 ZAP-CA               2:56.03    2:56.96  
 -- Curiel, Eleonor M         12 Penguins-CA          3:04.44         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Madison J            12 SHRK-CA                36.42      35.78  
  2 Kim, Alice                11 DRGN-CA                38.03      38.13  
  3 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                43.15      38.41  
  4 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA                42.81      38.61  
  5 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                43.18      40.59  
  6 Queen-Yglesias, Nova C    12 JCA-CA                 40.78      40.71  
  7 Badalian, Ani             12 SHRK-CA                48.41      43.56  
  8 Taylor, Alexandria        11 ALPH-CA                   NT      45.85  
  9 Kobzina, Kaden R          12 ALPH-CA                   NT      46.16  
 10 Lara, Samira N            12 ROSE-CA                42.81      47.12  
 -- Wong, Emily P             11 ROSE-CA                41.03         DQ  
 -- Cosci, Angelina M         11 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- Herrera, Sofia I          12 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Boumajdi, Victoria        11 ROSE-CA                41.26         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Erin J               11 SHRK-CA              1:18.93    1:19.26  
  2 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA              1:23.10    1:23.73  
  3 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              1:36.88    1:31.80  
  4 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:31.67    1:31.99  
  5 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              1:31.40    1:33.81  
 -- Girard, Jane E            11 ZAP-CA               1:33.69         DQ  
 -- Glastetter, Maureen R     11 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Badalian, Ani             12 SHRK-CA              1:52.81         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viramontes, Maya          12 UN-01-CA               41.43      39.56  
  2 Herrera, Sofia I          12 ALPH-CA                   NT      39.62  
  3 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                46.81      42.91  
  4 Biryuchkova, Alina        12 SHRK-CA                45.19      43.58  
  5 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA                47.61      43.72  
  6 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA                46.93      45.03  
  7 Queen-Yglesias, Nova C    12 JCA-CA                 43.46      45.07  
  8 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA                53.06      49.74  
  9 Zuniga, Tania L           12 JCA-CA               1:00.56      54.16  
 10 Rasmussen, Astrid C       11 ROSE-CA                55.71      55.04  
 11 Lara, Samira N            12 ROSE-CA                48.68      55.17  
 -- Taylor, Alexandria        11 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Kobzina, Kaden R          12 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Alice                11 DRGN-CA              1:29.37    1:22.55  
  2 Bhowmick, Anika           11 SHRK-CA                   NT    1:35.20  
  3 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:42.29    1:35.21  
  4 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              1:37.81    1:37.25  
  5 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              1:34.97    1:38.22  
  6 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:45.73    1:38.32  
  7 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA              1:37.15    1:39.51  
  8 Girard, Jane E            11 ZAP-CA               1:53.81    1:47.97  
  9 Glastetter, Maureen R     11 ALPH-CA                   NT    1:50.83  
 10 Cosci, Angelina M         11 RYL-CA                    NT    1:58.27  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Madison J            12 SHRK-CA                   NT    3:01.79  
  2 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA                    NT    3:51.42  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boumajdi, Victoria        11 ROSE-CA                45.57      33.72  
  2 Kim, Alice                11 DRGN-CA                37.61      34.30  
  3 Kim, Erin J               11 SHRK-CA                34.78      34.34  
  4 Lara, Samira N            12 ROSE-CA                38.09      37.22  
  5 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA                39.97      37.65  
  6 Viramontes, Maya          12 UN-01-CA               38.20      38.93  
  7 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA                40.05      39.31  
  8 Biryuchkova, Alina        12 SHRK-CA                   NT      40.60  
  9 Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA                43.42      40.99  
 10 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA                44.40      41.13  
 11 Kook, Ava G               12 ROSE-CA                43.99      41.45  
 12 Santa Romana, Ella        12 DRGN-CA                42.97      41.81  
 13 Cosci, Angelina M         11 RYL-CA                    NT      46.15  
 14 Glastetter, Maureen R     11 ALPH-CA                   NT      48.24  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Erin J               11 SHRK-CA              1:17.34    1:20.77  
  2 Bhowmick, Anika           11 SHRK-CA                   NT    1:25.07  
  3 Curiel, Eleonor M         12 Penguins-CA          1:28.63    1:30.42  
  4 Girard, Jane E            11 ZAP-CA               1:40.90    1:41.07  
  5 Zuniga, Tania L           12 JCA-CA               1:59.04    1:52.48  
  6 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA                    NT    1:53.63  
 -- Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:53.98         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biryuchkova, Alina        12 SHRK-CA              1:21.53    1:20.90  
  2 Sherkin, Erica I          12 SHRK-CA              1:24.04    1:24.60  
  3 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:32.51    1:26.79  
  4 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:28.99    1:27.77  
  5 Rostamlou, Kadie C        11 SHRK-CA              1:28.46    1:28.08  
  6 Griffin, Zoe A            12 SHRK-CA              1:27.17    1:29.08  
  7 Stednitz, Ashlee P        11 ZAP-CA               1:37.74    1:32.92  
  8 Greenfield, Harper A      11 SHRK-CA              1:38.75    1:36.07  
  9 Zuniga, Tania L           12 JCA-CA               1:43.93    1:47.78  
 -- Dahiyat, Sabrina C        11 ROSE-CA              1:34.55         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA              2:57.74    2:55.22  
  2 Boumajdi, Victoria        11 ROSE-CA                   NT    3:03.75  
  3 Lara, Samira N            12 ROSE-CA              3:15.45    3:24.64  
 -- Kook, Ava G               12 ROSE-CA              3:18.22         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merrit, Elana             14 SHRK-CA                32.36      28.39  
  2 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA                29.33      29.72  
  3 Nikolajsen, Lizette B     14 ESBJ-ZZ                   NT      30.34  
  4 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA                32.20      31.23  
  5 Estrada, Andrea M         13 JCA-CA                 30.57      32.17  
  6 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA                33.30      33.42  
  7 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA                 34.79      33.93  
  8 Perera, Themi D           14 ROSE-CA                34.33      34.06  
  9 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA                36.23      34.95  
 10 Burgueno, Katherine       14 Penguins-CA            35.68      35.23  
 11 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA            36.09      36.38  
 12 Garcia, Danielle P        13 JCA-CA                 34.68      37.15  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kronson, Mia              13 DRGN-CA              1:03.89      57.83  
  2 Merrit, Elana             14 SHRK-CA              1:08.48    1:02.31  
  3 Spangler, Maddie R        14 SHRK-CA              1:04.91    1:02.46  
  4 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA              1:03.86    1:04.67  
  5 Mucha, Bella S            14 SHRK-CA              1:05.64    1:05.01  
  6 Nicolas, Janessa M        13 JCA-CA               1:04.78    1:07.42  
  7 Sung, Kaylie              13 DRGN-CA              1:08.22    1:08.43  
  8 Keough, Katie N           13 ZAP-CA               1:06.19    1:09.22  
  9 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              1:11.56    1:10.72  
 10 Estrada, Andrea M         13 JCA-CA               1:06.79    1:11.91  
 11 Nava, Jennifer            13 JCA-CA               1:18.85    1:12.81  
 12 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA              1:08.00    1:14.39  
 13 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA               1:23.18    1:20.57  
 14 Burgueno, Katherine       14 Penguins-CA          1:19.56    1:21.44  
 15 Garcia, Danielle P        13 JCA-CA               1:21.20    1:24.76  
 16 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          1:22.69    1:26.67  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kronson, Mia              13 DRGN-CA              2:18.49    2:06.68  
  2 Spangler, Maddie R        14 SHRK-CA              2:26.35    2:17.62  
  3 Mucha, Bella S            14 SHRK-CA              2:19.06    2:23.51  
  4 Deharo, Kailey D          14 ZAP-CA               2:26.97    2:31.81  
  5 Keough, Katie N           13 ZAP-CA               2:31.31    2:31.94  
  6 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               2:31.97    2:32.49  
  7 Estrada, Andrea M         13 JCA-CA               2:31.21    2:34.86  
  8 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA               3:14.42    2:54.37  
  9 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA              3:00.52    2:58.43  
 10 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          3:24.14    3:09.56  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Real, Jordan S            14 ZAP-CA                 35.15      34.19  
  2 Nikolajsen, Lizette B     14 ESBJ-ZZ                   NT      36.85  
  3 Masters, Blythe A         13 ROSE-CA                46.18      42.12  
  4 Burgueno, Katherine       14 Penguins-CA            43.09      42.70  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sung, Kaylie              13 DRGN-CA              1:17.10    1:13.25  
  2 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               1:19.02    1:15.99  
  3 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA              1:18.86    1:18.56  
  4 Keough, Katie N           13 ZAP-CA               1:20.96    1:18.67  
  5 Spangler, Maddie R        14 SHRK-CA              1:18.53    1:18.78  
  6 Nicolas, Janessa M        13 JCA-CA               1:19.80    1:20.56  
  7 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              1:24.06    1:22.55  
  8 Nava, Jennifer            13 JCA-CA               2:01.09    1:22.65  
  9 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              1:24.66    1:22.74  
 10 Garcia, Danielle P        13 JCA-CA               1:34.90    1:39.82  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Real, Jordan S            14 ZAP-CA                 37.88      37.36  
  2 Mucha, Bella S            14 SHRK-CA                40.83      39.14  
  3 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA                43.03      41.76  
  4 Nikolajsen, Lizette B     14 ESBJ-ZZ                   NT      42.45  
  5 Nava, Jennifer            13 JCA-CA               1:07.19      45.43  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kronson, Mia              13 DRGN-CA              1:24.31    1:14.95  
  2 Merrit, Elana             14 SHRK-CA              1:28.09    1:18.49  
  3 Nicolas, Janessa M        13 JCA-CA               1:29.81    1:27.91  
  4 Sung, Kaylie              13 DRGN-CA              1:34.45    1:29.40  
  5 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              1:31.03    1:31.95  
  6 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              1:40.54    1:35.82  
  7 Perera, Themi D           14 ROSE-CA              1:37.32    1:39.00  
 -- Masters, Blythe A         13 ROSE-CA              1:38.09         DQ  
 -- Zargarian, Christina      14 SHRK-CA              1:31.80         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deharo, Kailey D          14 ZAP-CA                    NT    3:05.22  
  2 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               3:18.63    3:11.96  
  3 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               3:26.51    3:16.66  
  4 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA                    NT    3:29.12  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zargarian, Christina      14 SHRK-CA                34.69      34.10  
  2 Real, Jordan S            14 ZAP-CA                 42.19      34.25  
  3 Nikolajsen, Lizette B     14 ESBJ-ZZ                   NT      35.10  
  4 Nava, Jennifer            13 JCA-CA                 49.99      36.77  
  5 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA                40.49      37.79  
  6 Burgueno, Katherine       14 Penguins-CA            41.17      39.23  
  7 Garcia, Danielle P        13 JCA-CA                 50.39      44.07  
 -- Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA            59.08         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicolas, Janessa M        13 JCA-CA               1:22.41    1:13.02  
  2 Paspalj, Yovana           13 SHRK-CA              1:12.93    1:13.04  
  3 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              1:16.51    1:18.94  
  4 Real, Jordan S            14 ZAP-CA               1:18.43    1:19.17  
  5 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA               1:26.66    1:24.18  
  6 Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA               1:21.79    1:24.84  
  7 Estrada, Andrea M         13 JCA-CA               1:19.83    1:25.98  
  8 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              1:35.16    1:30.66  
  9 Perera, Themi D           14 ROSE-CA              1:47.44    1:38.78  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deharo, Kailey D          14 ZAP-CA               2:43.89    2:44.11  
  2 Mucha, Bella S            14 SHRK-CA              2:50.38    2:46.47  
  3 Suh, Natalie P            13 ROSE-CA              2:46.49    2:46.65  
  4 Suh, Yeajin               14 DRGN-CA              2:51.51    2:50.03  
  5 Rostomyan, Ani            13 SHRK-CA              3:04.03    3:05.17  
  6 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              3:13.27    3:08.42  
  7 Perera, Themi D           14 ROSE-CA              3:20.34    3:20.03  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dodd, Kaila A             14 SHRK-CA              5:46.23    5:10.46  
  2 Bryant, Kathryn E         13 ZAP-CA                    NT    6:00.18  
 -- Keough, Katie N           13 ZAP-CA               6:09.25         DQ  
 -- Deharo, Kailey D          14 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Hicks, Jordyn K           13 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Nanette B     17 ESBJ-ZZ                   NT      27.45  
  2 Liwag, Sophia C           15 SHRK-CA                30.68      30.14  
  3 Quick, Jordan M           16 ZAP-CA                 30.80      30.31  
  4 Salazar, Mercedes D       15 Penguins-CA            35.31      35.84  
  5 Cid, Vivian V             15 Penguins-CA            41.88      38.64  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              1:22.14    1:21.22  
  2 Cid, Vivian V             15 Penguins-CA          1:32.10    1:37.12  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liwag, Sophia C           15 SHRK-CA              2:26.08    2:26.99  
  2 Mandic, Tatjana           16 ZAP-CA               2:22.07    2:27.28  
  3 Cid, Vivian V             15 Penguins-CA               NT    3:48.20  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Nanette B     17 ESBJ-ZZ                   NT      31.97  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosch, Alyssa D           16 ALPH-CA              1:17.88    1:16.24  
  2 Mandic, Tatjana           16 ZAP-CA               1:15.36    1:19.55  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Nanette B     17 ESBJ-ZZ                   NT      38.88  
  2 Liwag, Sophia C           15 SHRK-CA                   NT      41.74  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liwag, Sophia C           15 SHRK-CA              1:27.74    1:27.99  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandic, Tatjana           16 ZAP-CA               3:02.95    3:08.57  
  2 Quick, Jordan M           16 ZAP-CA               3:26.04    3:12.91  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosch, Alyssa D           16 ALPH-CA                34.02      30.17  
  2 Nikolajsen, Nanette B     17 ESBJ-ZZ                   NT      31.93  
  3 Salazar, Mercedes D       15 Penguins-CA            40.19      39.60  
  4 Cid, Vivian V             15 Penguins-CA               NT      58.08  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           16 ZAP-CA               1:23.89    1:17.33  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bosch, Alyssa D           16 ALPH-CA              2:38.05    2:33.55  
  2 Worku, Grace M            15 ROSE-CA              3:18.38    3:25.20  
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           16 ZAP-CA               6:12.07    5:48.07  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Queen Yglesias, Abel       6 JCA-CA                    NT      30.57  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Queen Yglesias, Abel       6 JCA-CA                    NT      34.61  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Robert               8 DRGN-CA                   NT      19.22  
  2 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 21.67      20.27  
  3 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                23.08      21.12  
  4 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                 24.57      21.37  
  5 Cid, Maximiliano B         8 Penguins-CA            23.24      25.20  
  6 Arnold, Kyle H             8 RYL-CA                 25.70      26.07  
  7 Curiel, Samuel A           7 Penguins-CA            31.36      29.13  
  8 Tanimoto, Jaxom X          8 ZAP-CA                 34.06      29.61  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 51.43      41.58  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                45.90      44.69  
  3 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                48.97      47.86  
  4 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA               1:07.11      54.48  
  5 Cid, Maximiliano B         8 Penguins-CA            58.54      56.05  
  6 Curiel, Samuel A           7 Penguins-CA          1:17.14    1:08.99  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Robert               8 DRGN-CA                   NT    1:34.92  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Andrew N              7 ZAP-CA                    NT    4:04.62  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 27.66      23.61  
  2 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                24.94      23.63  
  3 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                 33.44      29.92  
  4 Cid, Maximiliano B         8 Penguins-CA            29.95      31.47  
  5 Tanimoto, Jaxom X          8 ZAP-CA                 46.06      32.57  
  6 Arnold, Kyle H             8 RYL-CA                 28.53      32.71  
 -- Curiel, Samuel A           7 Penguins-CA            33.34         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shahabi, Kayvon P          8 RYL-CA                 48.51      43.91  
  2 Tan, Andrew N              7 ZAP-CA                    NT      53.50  
 -- Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                55.04         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                30.08      27.97  
 -- Arnold, Kyle H             8 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shahabi, Kayvon P          8 RYL-CA                 53.45      50.59  
  2 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                55.89      55.36  
  3 Pham, Robert               8 DRGN-CA                   NT      56.40  
 -- Tan, Andrew N              7 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shahabi, Kayvon P          8 RYL-CA                 22.10      18.95  
  2 Garibay, Jarec A           7 RYL-CA                 28.23      22.48  
  3 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                26.75      24.91  
  4 Rodenkirch, Ryan M         7 ZAP-CA                    NT      27.21  
  5 Cid, Maximiliano B         8 Penguins-CA            45.89      38.00  
 -- Tanimoto, Jaxom X          8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Pham, Robert               8 DRGN-CA                   NT         DQ  
 -- Arnold, Kyle H             8 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Andrew N              7 ZAP-CA                    NT    1:02.26  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shahabi, Kayvon P          8 RYL-CA               1:42.47    1:38.68  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto M         10 ZAP-CA                 34.11      31.67  
  2 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA                 35.65      31.95  
  3 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                37.72      36.25  
  4 Raymond, Zuma C            9 ALPH-CA                38.41      36.98  
  5 Kirakosyan, David          9 SHRK-CA                37.80      37.71  
  6 Farentino, Saverio J      10 SHRK-CA                45.02      39.54  
  7 Baker, Samuel I           10 ROSE-CA                   NT      39.60  
  8 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 41.37      40.62  
  9 Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                   NT      41.33  
 10 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                   NT      41.82  
 11 Jordan, Carson K          10 UN-01-CA               45.35      44.40  
 12 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                52.94      46.87  
 13 Suh, Jayden                9 DRGN-CA                   NT      47.06  
 14 Sanchez, Gerardo           9 Penguins-CA            51.72      47.25  
 15 Yamamoto, Gavyn R          9 ZAP-CA               1:12.91      51.13  
 16 Alvarado Vidales, Manuel   9 Penguins-CA            52.81      55.11  
 17 Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA                52.55      56.92  
 18 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 Penguins-CA               NT    1:00.16  
 19 Carrillo, Alexander D      9 Penguins-CA            58.84    1:01.00  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto M         10 ZAP-CA               1:14.47    1:11.40  
  2 Park, Ian                  9 DRGN-CA                   NT    1:22.30  
  3 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:30.04    1:27.20  
  4 Farentino, Saverio J      10 SHRK-CA              1:37.61    1:28.51  
  5 Jones, Robert B            9 ZAP-CA               1:31.82    1:41.00  
  6 Jordan, Carson K          10 UN-01-CA             1:44.55    1:42.66  
  7 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA              1:46.12    1:44.93  
  8 Sanchez, Gerardo           9 Penguins-CA          2:08.09    1:52.82  
  9 Carrillo, Alexander D      9 Penguins-CA          2:04.15    1:58.02  
 10 Alvarado Vidales, Manuel   9 Penguins-CA          2:02.43    2:03.48  
 11 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 Penguins-CA               NT    2:04.59  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          9 RYL-CA               2:42.83    2:25.23  
  2 Jalomo, Ernesto M         10 ZAP-CA               2:44.51    2:40.94  
  3 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA               4:00.11    3:04.39  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Ian                  9 DRGN-CA                45.79      42.42  
  2 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                   NT      44.34  
  3 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                43.98      44.98  
  4 Kirakosyan, David          9 SHRK-CA                45.83      45.89  
  5 Raymond, Zuma C            9 ALPH-CA                   NT      46.48  
  6 Baker, Samuel I           10 ROSE-CA                50.28      46.81  
  7 Farentino, Saverio J      10 SHRK-CA                53.37      46.92  
  8 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 52.49      50.05  
  9 Carrillo, Alexander D      9 Penguins-CA            55.34      53.33  
 10 Suh, Jayden                9 DRGN-CA                   NT      54.79  
 11 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 Penguins-CA               NT      59.88  
 12 Alvarado Vidales, Manuel   9 Penguins-CA          1:05.17    1:02.05  
 13 Yamamoto, Gavyn R          9 ZAP-CA               1:28.71    1:05.65  
 14 Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA              1:03.86    1:07.98  
 -- Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                   NT         DQ  
 -- Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                46.02         DQ  
 -- Sanchez, Gerardo           9 Penguins-CA          1:06.22         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                   NT      44.40  
  2 Park, Ian                  9 DRGN-CA              1:01.12      47.23  
  3 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                54.08      49.67  
  4 Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                   NT      49.87  
  5 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA               1:00.87      50.41  
  6 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                47.97      50.51  
  7 Jalomo, Ernesto M         10 ZAP-CA                 49.95      51.08  
  8 Kirakosyan, David          9 SHRK-CA                   NT      58.41  
  9 Farentino, Saverio J      10 SHRK-CA                57.22      58.47  
 10 Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA              1:15.54    1:17.11  
 -- Yamamoto, Gavyn R          9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Suh, Jayden                9 DRGN-CA                   NT         DQ  
 -- Jordan, Carson K          10 UN-01-CA             1:00.84         DQ  
 -- Baker, Samuel I           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          9 RYL-CA                 39.55      33.90  
  2 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                41.13      39.40  
  3 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                46.61      40.70  
  4 Kirakosyan, David          9 SHRK-CA                   NT      47.79  
  5 Baker, Samuel I           10 ROSE-CA              1:00.35      50.01  
  6 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA              1:08.08    1:02.76  
  7 Sanchez, Gerardo           9 Penguins-CA               NT    1:20.06  
 -- Yamamoto, Gavyn R          9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Jordan, Carson K          10 UN-01-CA               53.28         DQ  
 -- Ehrlich-Bell, James        9 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Carrillo, Alexander D      9 Penguins-CA               NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas A          9 RYL-CA               1:27.00    1:16.43  
  2 Park, Ian                  9 DRGN-CA              1:42.36    1:30.33  
  3 Rodenkirch, Jack T         9 ZAP-CA               1:52.37    1:35.35  
  4 Nakamura, Jude            10 ROSE-CA                   NT    1:35.71  
  5 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                   NT    2:00.28  
 -- Taylor, Aiden              9 DRGN-CA                   NT         DQ  
 -- Jones, Robert B            9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Andreas B     12 ESBJ-ZZ                   NT      29.45  
  2 Jones, Michael S          11 ZAP-CA                 31.56      32.62  
  3 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                32.57      33.04  
  4 Vega, Dionisio A          11 SHRK-CA                35.74      33.09  
  5 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                35.11      35.24  
  6 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                38.53      35.98  
  7 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                43.88      36.90  
  8 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                41.53      38.03  
  9 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                39.52      39.07  
 10 Tittle, Adam R            12 ALPH-CA                55.75      39.41  
 11 Stephens, Jayden M        11 ALPH-CA                42.28      40.74  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marotian, Mike            12 DRGN-CA              1:09.93    1:05.76  
  2 Raymond, Julian D         12 ALPH-CA              1:15.27    1:08.74  
  3 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              1:10.40    1:08.94  
  4 Silva, Diyon              11 DRGN-CA              1:13.61    1:10.12  
  5 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:14.77    1:12.10  
  6 Means, Aidan P            11 SHRK-CA              1:17.88    1:15.82  
  7 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA              1:23.26    1:19.47  
  8 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:16.00    1:20.18  
  9 Tittle, Adam R            12 ALPH-CA              1:25.10    1:32.92  
 10 Stephens, Jayden M        11 ALPH-CA              1:33.43    1:36.55  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA               2:53.88    2:21.88  
  2 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              2:33.30    2:29.23  
  3 Frazier, Chris O          12 ZAP-CA               2:38.78    2:29.50  
  4 Silva, Diyon              11 DRGN-CA              2:37.30    2:33.19  
  5 Jones, Michael S          11 ZAP-CA               2:45.35    2:47.07  
  6 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              2:53.61    2:53.61  
  7 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                   NT    2:54.71  
  8 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA                   NT    2:58.71  
  9 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              3:15.19    3:02.55  
 10 Akker, Jason A            11 ZAP-CA               2:59.76    3:03.45  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Andreas B     12 ESBJ-ZZ                   NT      34.20  
  2 Raymond, Julian D         12 ALPH-CA                36.70      36.02  
  3 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                 39.57      36.06  
  4 Kim, Aiden J              12 RYL-CA                 40.04      36.59  
  5 Marotian, Mike            12 DRGN-CA                37.07      38.45  
  6 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA                41.87      38.82  
  7 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                42.65      42.06  
  8 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                42.63      43.09  
  9 Akker, Jason A            11 ZAP-CA                 41.35      43.68  
 10 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                46.55      43.74  
 11 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA                47.75      44.44  
 12 Tittle, Adam R            12 ALPH-CA                45.53      44.48  
 13 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                46.98      44.83  
 14 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                49.52      44.84  
 15 Stow, Preston B           11 ROSE-CA                45.57      45.49  
 -- Pham, Jonathan            11 DRGN-CA                40.61         DQ  
 -- Stephens, Jayden M        11 ALPH-CA                49.58         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raymond, Julian D         12 ALPH-CA                   NT    1:19.52  
  2 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:23.98    1:23.21  
  3 Vu, Edward                11 DRGN-CA              1:41.37    1:37.23  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikolajsen, Andreas B     12 ESBJ-ZZ                   NT      37.59  
  2 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                45.08      40.63  
  3 Bai, Elliott T            11 ROSE-CA                43.53      43.22  
  4 Tittle, Adam R            12 ALPH-CA                   NT      43.78  
  5 Vega, Dionisio A          11 SHRK-CA                   NT      44.69  
  6 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                54.38      46.45  
  7 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                47.57      49.84  
  8 Akker, Jason A            11 ZAP-CA                 48.44      50.13  
  9 Shames, Samuel A          11 SHRK-CA                53.01      52.48  
 10 Stow, Preston B           11 ROSE-CA              1:01.98    1:03.92  
 -- Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                 51.18         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:37.50    1:29.64  
  2 Vu, Edward                11 DRGN-CA              1:41.12    1:29.99  
  3 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              1:34.93    1:31.60  
  4 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:55.41    1:48.57  
  5 Jones, Michael S          11 ZAP-CA               1:59.85    1:49.29  
 -- Lee, Patrick J            11 ZAP-CA               1:53.41         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Chris O          12 ZAP-CA                    NT    3:09.09  
  2 Kim, Aiden J              12 RYL-CA                    NT    3:21.36  
  3 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA                   NT    3:27.59  
 -- Cardona, Adrian           12 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Pham, Jonathan            11 DRGN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Jonathan            11 DRGN-CA                42.40      37.73  
  2 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                38.78      37.79  
  3 Vu, Edward                11 DRGN-CA                45.73      38.06  
  4 Means, Aidan P            11 SHRK-CA                41.17      38.15  
  5 Vega, Dionisio A          11 SHRK-CA                40.66      38.58  
  6 Jones, Michael S          11 ZAP-CA                 40.18      41.60  
  7 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                41.32      42.68  
  8 Perera, Mihin E           12 ROSE-CA                54.77      46.10  
 -- Stephens, Jayden M        11 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Nikolajsen, Andreas B     12 ESBJ-ZZ                   NT         DQ  
 -- Stow, Preston B           11 ROSE-CA                52.00         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marotian, Mike            12 DRGN-CA              1:38.95    1:25.38  
  2 Frazier, Chris O          12 ZAP-CA               1:40.04    1:29.52  
  3 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA                    NT    1:30.72  
  4 Akker, Jason A            11 ZAP-CA               1:48.59    1:49.14  
 -- Silva, Diyon              11 DRGN-CA              1:34.31         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Aiden J              12 RYL-CA               1:20.60    1:22.13  
  2 Means, Aidan P            11 SHRK-CA              1:25.53    1:24.15  
  3 Vega, Dionisio A          11 SHRK-CA              1:28.64    1:25.68  
  4 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:28.68    1:28.64  
 -- Shames, Samuel A          11 SHRK-CA              1:38.06         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silva, Diyon              11 DRGN-CA              2:54.44    2:50.06  
  2 Pham, Jonathan            11 DRGN-CA              3:08.14    2:51.77  
  3 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              3:05.79    2:52.16  
  4 Frazier, Chris O          12 ZAP-CA               3:05.89    2:52.63  
  5 Cardona, Adrian           12 ZAP-CA               3:19.57    2:57.32  
  6 Timman, Ranger T          11 SHRK-CA              3:12.78    3:03.55  
  7 Lee, Patrick J            11 ZAP-CA                    NT    3:09.08  
  8 Lam, Warren K             12 ROSE-CA              3:24.40    3:19.70  
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                   NT    5:56.04  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ryan J               13 SHRK-CA                27.79      26.81  
  2 Chang, Daniel H           13 SHRK-CA                28.17      27.03  
  3 Kim, Andrew               13 SHRK-CA                33.79      28.27  
  4 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA                28.97      29.19  
  5 Solano, Kristian J        14 SHRK-CA                29.95      29.30  
  6 Vargas, Luis F            13 Penguins-CA            31.63      29.73  
  7 Rivera Nunez, Paolo M     14 JCA-CA                 30.77      30.74  
  8 Glastetter, Lucas C       13 ALPH-CA                34.70      34.39  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ryan J               13 SHRK-CA              1:01.61      58.30  
  2 Chang, Daniel H           13 SHRK-CA              1:03.41      58.62  
  3 Kang, Ted T               13 DRGN-CA              1:00.67      58.98  
  4 Sasso, Lucas              14 DRGN-CA              1:02.75    1:00.55  
  5 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              1:04.18    1:03.21  
  6 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              1:07.64    1:05.46  
  7 Solano, Kristian J        14 SHRK-CA              1:04.77    1:05.71  
  8 Vargas, Luis F            13 Penguins-CA          1:11.25    1:07.46  
  9 Rivera Nunez, Paolo M     14 JCA-CA               1:09.05    1:07.99  
 10 Mezhlumyan, Edward        13 DRGN-CA                   NT    1:11.83  
 11 Glastetter, Lucas C       13 ALPH-CA              1:15.13    1:19.67  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ryan J               13 SHRK-CA              2:12.30    2:07.42  
  2 Hatch III, Willie V       13 ZAP-CA               2:11.42    2:12.53  
  3 Chang, Daniel H           13 SHRK-CA              2:21.38    2:14.99  
  4 Pham, William             14 DRGN-CA              2:18.31    2:17.25  
  5 Solano, Kristian J        14 SHRK-CA              2:28.90    2:21.88  
  6 Chandrasekaran, Ashwin R  13 ZAP-CA               2:26.89    2:22.03  
  7 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              2:27.92    2:23.26  
  8 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              2:27.44    2:27.59  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch III, Willie V       13 ZAP-CA                 31.07      30.47  
  2 Jones, Nicholas B         13 ZAP-CA                 31.13      30.51  
  3 Sorich, Max V             13 ZAP-CA                 31.61      31.06  
  4 Kang, Jayden              13 DRGN-CA                33.35      31.32  
  5 Jones, Joshua A           14 ZAP-CA                 32.23      31.73  
  6 Pham, William             14 DRGN-CA                36.74      32.37  
  7 Mezhlumyan, Edward        13 DRGN-CA                29.29      37.56  
  8 Glastetter, Lucas C       13 ALPH-CA                47.41      45.07  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Jayden              13 DRGN-CA              1:14.80    1:08.23  
  2 Argueta, Nazaret A        13 JCA-CA               1:11.59    1:09.44  
  3 Kang, Ted T               13 DRGN-CA              1:15.32    1:11.66  
  4 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              1:15.91    1:15.05  
  5 Walter, Nick C            13 ZAP-CA               1:20.59    1:15.64  
  6 Rivera Nunez, Paolo M     14 JCA-CA               1:19.89    1:15.81  
  7 Zaroukian, Alex           14 SHRK-CA              1:24.11    1:20.56  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, William              14 SHRK-CA                39.25      30.82  
  2 Jones, Joshua A           14 ZAP-CA                 33.16      32.15  
  3 Sorich, Max V             13 ZAP-CA                 33.13      32.34  
  4 Kim, Ryan J               13 SHRK-CA                37.47      33.16  
  5 Pham, William             14 DRGN-CA                38.97      34.99  
  6 Jones, Nicholas B         13 ZAP-CA                 37.60      35.27  
  7 Mezhlumyan, Edward        13 DRGN-CA                   NT      39.03  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Ted T               13 DRGN-CA              1:20.17    1:19.19  
  2 Lazarev, Nicolai J        14 SHRK-CA              1:23.35    1:20.63  
  3 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              1:19.83    1:20.91  
  4 Mezhlumyan, Edward        13 DRGN-CA                   NT    1:24.40  
  5 Chang, Daniel H           13 SHRK-CA              1:31.88    1:24.51  
  6 Solano, Kristian J        14 SHRK-CA              1:37.40    1:30.62  
  7 Glastetter, Lucas C       13 ALPH-CA              1:40.84    1:35.13  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Nicholas B         13 ZAP-CA               2:51.42    2:43.15  
  2 Silva, Ryan M             14 DRGN-CA                   NT    2:43.17  
  3 Hatch III, Willie V       13 ZAP-CA               3:09.75    2:54.67  
  4 Kang, Jayden              13 DRGN-CA                   NT    2:56.33  
  5 Walter, Nick C            13 ZAP-CA               3:30.35    3:24.85  
  6 Chandrasekaran, Ashwin R  13 ZAP-CA               3:25.03    3:24.98  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Joshua A           14 ZAP-CA                 26.96      27.42  
  2 Kan, William              14 SHRK-CA                33.53      28.32  
  3 Jones, Nicholas B         13 ZAP-CA                 28.65      28.48  
  4 Lazarev, Nicolai J        14 SHRK-CA                30.59      30.19  
  5 Argueta, Nazaret A        13 JCA-CA                 35.14      30.25  
  6 Sasso, Lucas              14 DRGN-CA                31.02      31.25  
  7 Vargas, Luis F            13 Penguins-CA            35.20      32.98  
 -- Kang, Ted T               13 DRGN-CA                30.71         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorich, Max V             13 ZAP-CA               1:07.74    1:04.18  
  2 Walter, Nick C            13 ZAP-CA               1:22.84    1:16.15  
  3 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              1:20.72    1:19.16  
  4 Vargas, Luis F            13 Penguins-CA               NT    1:27.01  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazarev, Nicolai J        14 SHRK-CA              2:29.93    2:23.72  
  2 Pham, William             14 DRGN-CA              2:34.48    2:31.94  
  3 Chandrasekaran, Ashwin R  13 ZAP-CA               2:48.63    2:46.46  
  4 Rivera Nunez, Paolo M     14 JCA-CA               2:49.05    2:46.57  
  5 Olmedo, Kevin C           14 ROSE-CA              2:48.97    2:50.99  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorich, Max V             13 ZAP-CA               5:28.99    4:53.67  
  2 Silva, Ryan M             14 DRGN-CA                   NT    5:08.67  
  3 Hatch III, Willie V       13 ZAP-CA               5:24.79    5:23.85  
  4 Chandrasekaran, Ashwin R  13 ZAP-CA               5:52.03    5:43.97  
  5 Walter, Nick C            13 ZAP-CA                    NT    5:53.72  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT      29.30  
  2 Mosilhy, Omar H           18 ZAP-CA                 33.13      31.45  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA                   NT      51.77  
  2 Hall, C.J.                15 DRGN-CA                58.94      57.54  
  3 Mosilhy, Omar H           18 ZAP-CA               1:15.42    1:09.05  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       15 ZAP-CA               2:07.43    2:02.56  
  2 Sanchez, Sammy D          17 SHRK-CA              2:07.75    2:10.32  
  3 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              2:12.98    2:12.40  
  4 Margaryan, George G       15 SHRK-CA              2:20.95    2:26.22  
  5 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT    2:29.72  
  6 Zou, Brian                15 ROSE-CA              2:45.49    2:41.44  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirshon, Noah             17 DRGN-CA                26.97      28.66  
  2 Sims, Nick L              16 ZAP-CA                    NT      30.14  
  3 Hernandez, Johnathan E    15 JCA-CA                 38.34      30.29  
  4 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA                 30.63      30.53  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              1:12.10    1:11.05  
  2 Hall, C.J.                15 DRGN-CA              1:11.24    1:11.58  
  3 Sanchez, Sammy D          17 SHRK-CA              1:12.51    1:12.27  
  4 Margaryan, George G       15 SHRK-CA              1:16.48    1:14.87  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sims, Nick L              16 ZAP-CA                    NT      31.22  
  2 Hirshon, Noah             17 DRGN-CA                39.87      32.94  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazarian, Levon           16 DRGN-CA              1:18.53    1:16.75  
  2 Hernandez, Johnathan E    15 JCA-CA               1:16.69    1:18.12  
  3 Zou, Brian                15 ROSE-CA              1:29.23    1:24.42  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA               2:47.06    2:43.06  
  2 Matsukawa, Dwight D       15 ZAP-CA               2:49.33    2:46.58  
  3 Torok, Jason L            16 ZAP-CA               2:55.62    2:53.81  
  4 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA              3:34.91    3:09.03  
  5 Margaryan, George G       15 SHRK-CA                   NT    3:25.31  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hirshon, Noah             17 DRGN-CA                31.60      25.63  
  2 Sims, Nick L              16 ZAP-CA                    NT      26.15  
  3 Wallace, Austin M         17 ZAP-CA                 26.76      27.35  
  4 Hernandez, Johnathan E    15 JCA-CA                 29.40      28.27  
  5 Sanchez, Sammy D          17 SHRK-CA                   NT      28.56  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torok, Jason L            16 ZAP-CA               1:06.06    1:06.78  
  2 Mosilhy, Omar H           18 ZAP-CA               1:35.68    1:16.14  
  3 Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT    1:21.43  
  4 Zou, Brian                15 ROSE-CA              1:40.39    1:24.29  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA                   NT    2:12.20  
  2 Torok, Jason L            16 ZAP-CA               2:23.30    2:23.41  
  3 Matsukawa, Dwight D       15 ZAP-CA               2:26.30    2:26.92  
  4 Mosilhy, Omar H           18 ZAP-CA                    NT    2:55.80  
  5 Zou, Brian                15 ROSE-CA                   NT    2:58.59  
 -- Gharabegian, Theo R       15 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sims, Nick L              16 ZAP-CA                    NT    4:48.42  
  2 Hernandez, Johnathan E    15 JCA-CA               5:06.06    4:58.10  
  3 Torok, Jason L            16 ZAP-CA               5:08.62    5:09.88  
  4 Matsukawa, Dwight D       15 ZAP-CA               5:07.64    5:13.41  
  5 Sanchez, Sammy D          17 SHRK-CA              5:10.22    5:17.33  
  6 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA                   NT    5:29.15  
 -- Wallace, Austin M         17 ZAP-CA               5:15.10         DQ  
 -- Margaryan, George G       15 SHRK-CA                   NT         DQ