SCSL Meet #3 CORRECTED 1/29/19 - Meet Results

SCSL Meet #3 CORRECTED 1/29/19
1/26/2019 - 1/26/2019
,  
Updated: 1/29/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Central Swim League
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/29/2019 06:58 AM
                  2019 SCSL Swim Meet #3, Sanction #: A19-030                  
                       Host - South Central Swim League                        
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menon, Rima                6 UN-01-CA               52.44      52.70  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menon, Rima                6 UN-01-CA               28.36      28.28  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Menon, Rima                6 UN-01-CA             1:09.50    1:02.48  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                43.48      40.43  
  2 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                42.12      40.60  
  3 Vela, Alexis               8 LDST-CA                45.43      43.67  
  4 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA                  NT      46.41  
  5 Gonzalez, Denise           7 UN-02-CA               52.14      49.77  
  6 Lopez, Jennifer            7 UN-02-CA               57.35      51.41  
  7 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                57.34      53.28  
  8 Gomez, Catherine           7 LMST-CA              1:00.48      55.22  
  9 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                54.64      55.93  
 10 Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA                  NT      59.18  
 11 Bernal, Novally            7 UN-03-CA                  NT    1:03.13  
 12 Molina, Bella              8 PAC-CA               1:14.70    1:07.67  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA              1:28.59    1:29.92  
  2 Plascencia, Juliette       8 DWNY-CA              1:39.33    1:43.99  
  3 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                   NT    2:05.35  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Denise           7 UN-02-CA               24.49      23.05  
  2 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                31.13      24.61  
  3 Plascencia, Juliette       8 DWNY-CA                24.31      24.78  
  4 Gomez, Catherine           7 LMST-CA                29.07      28.27  
  5 Lopez, Jennifer            7 UN-02-CA               30.39      29.42  
  6 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                27.78      29.57  
  7 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                31.26      31.26  
  8 Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA                  NT      33.90  
  9 Molina, Bella              8 PAC-CA                 40.10      39.83  
 10 Bernal, Novally            7 UN-03-CA                  NT      43.60  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                50.53      50.68  
  2 Vela, Alexis               8 LDST-CA                   NT    1:00.22  
  3 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                59.03    1:00.92  
  4 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA             1:06.81    1:03.61  
 -- Lopez, Jennifer            7 UN-02-CA                  NT         DQ  
 -- Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA                  NT         DQ  
 -- Gomez, Catherine           7 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vela, Alexis               8 LDST-CA                23.61      23.74  
  2 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA               31.65      24.86  
  3 Plascencia, Juliette       8 DWNY-CA                26.57      27.73  
  4 Gonzalez, Denise           7 UN-02-CA                  NT      29.43  
  5 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                   NT      31.88  
  6 Bernal, Novally            7 UN-03-CA                  NT      37.79  
  7 Molina, Bella              8 PAC-CA                    NT      40.58  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintanilla, Rachel       10 UN-03-CA               33.81      33.39  
  2 Balam, Maya               10 LMST-CA                33.32      35.11  
  3 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA                  NT      36.04  
  4 Mora, Emily               10 LMST-CA                38.78      37.07  
  5 Miranda, Allison           9 LMST-CA                38.82      37.71  
  6 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA               36.11      38.01  
  7 Huerta, Alyssa             9 LMST-CA                38.36      38.04  
  8 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA                 37.83      38.18  
  9 Tinoco, Samantha           9 PAC-CA                 38.29      39.04  
 10 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA                40.56      39.32  
 11 Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA               39.75      40.38  
 12 Garcia, Stella             9 DWNY-CA                39.31      40.60  
 13 Francia, Marisa            9 UN-01-CA               43.56      42.28  
 14 Mkrtchyan, Anush          10 UN-01-CA               42.62      42.66  
 15 Arellano, Italia           9 UN-02-CA               47.68      43.75  
 16 Hernandez, Grecia         10 REV-CA                 43.15      44.18  
 17 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 42.87      44.95  
 18 Rivera, Sophia            10 LDST-CA                   NT      45.01  
 19 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA                42.27      45.39  
 20 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA               52.93      47.37  
 21 Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT      49.70  
 22 Diaz, Edith               10 PAC-CA                 58.78      50.42  
 23 Moreno, Arianne            9 DWNY-CA                57.16      54.80  
 24 Jackson, Korryn           10 REV-CA                    NT    1:01.55  
 25 Garcia, Doriann           10 REV-CA               1:22.95    1:04.63  
 26 Poblano, Kimberly          9 REV-CA                    NT    1:11.47  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balam, Maya               10 LMST-CA              2:43.93    2:43.65  
  2 Arellano, Italia           9 UN-02-CA             3:15.00    3:35.91  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA              1:22.28    1:20.69  
  2 Lua, Citlali              10 UN-02-CA             1:23.50    1:25.36  
  3 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:31.41    1:27.67  
  4 Miranda, Allison           9 LMST-CA              1:32.79    1:30.53  
  5 Garcia, Cierra            10 LDST-CA              1:30.00    1:31.40  
  6 Quintanilla, Rachel       10 UN-03-CA             1:40.86    1:34.37  
  7 Mora, Emily               10 LMST-CA              1:37.94    1:36.27  
  8 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA               1:40.51    1:38.34  
  9 Tinoco, Samantha           9 PAC-CA                    NT    1:39.51  
 10 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA              1:38.63    1:40.45  
 11 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA                  NT    1:42.18  
 12 Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA             1:41.91    1:45.82  
 13 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA              1:52.49    1:46.64  
 14 Hernandez, Grecia         10 REV-CA                    NT    1:47.06  
 15 Garcia, Stella             9 DWNY-CA                   NT    1:52.26  
 16 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                   NT    1:53.65  
 17 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA             2:15.81    1:53.82  
 18 Mkrtchyan, Anush          10 UN-01-CA             2:08.08    1:53.83  
 19 Rivera, Sophia            10 LDST-CA                   NT    2:02.78  
 20 Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT    2:06.65  
 21 Garcia, Doriann           10 REV-CA               2:46.15    2:16.22  
 22 Diaz, Edith               10 PAC-CA               2:33.00    2:21.28  
 23 Poblano, Kimberly          9 REV-CA                    NT    2:43.52  
 24 Jackson, Korryn           10 REV-CA                    NT    2:58.11  
 -- Huerta, Alyssa             9 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Monterrosas, Helen        10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cierra            10 LDST-CA                44.47      43.92  
  2 Lua, Citlali              10 UN-02-CA               44.35      45.40  
  3 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA                45.53      46.00  
  4 Mora, Emily               10 LMST-CA                54.97      48.99  
  5 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA               48.79      49.81  
  6 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                48.08      52.30  
  7 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA              1:01.87      52.69  
  8 Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA               52.76      53.62  
  9 Monterrosas, Helen        10 SGAC-CA                53.57      53.80  
 10 Huerta, Alyssa             9 LMST-CA                51.98      54.24  
 11 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA                51.29      54.49  
 12 Francia, Marisa            9 UN-01-CA                  NT      54.59  
 13 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 57.49      55.51  
 14 Miranda, Allison           9 LMST-CA                56.22      55.68  
 15 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA             1:08.67      56.13  
 16 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA                56.02      56.94  
 17 Hernandez, Grecia         10 REV-CA               1:03.20    1:02.74  
 -- Moreno, Arianne            9 DWNY-CA                   NT         DQ  
 -- Garcia, Stella             9 DWNY-CA                   NT         DQ  
 -- Diaz, Edith               10 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Arellano, Italia           9 UN-02-CA             1:23.32         DQ  
 -- Garcia, Doriann           10 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Rivera, Sophia            10 LDST-CA                   NT         DQ  
 -- Poblano, Kimberly          9 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Jackson, Korryn           10 REV-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Jaqueline            9 LMST-CA              1:21.71    1:23.75  
  2 Lua, Citlali              10 UN-02-CA             1:27.91    1:25.04  
  3 Garcia, Cierra            10 LDST-CA              1:36.26    1:30.75  
  4 Quintanilla, Rachel       10 UN-03-CA             1:35.78    1:33.01  
  5 Tinoco, Samantha           9 PAC-CA                    NT    1:44.35  
  6 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA                  NT    1:47.37  
  7 Monterrosas, Helen        10 SGAC-CA                   NT    1:49.05  
  8 Mkrtchyan, Anush          10 UN-01-CA                  NT    1:50.08  
  9 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA               1:52.57    1:50.79  
 10 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                   NT    1:53.74  
 11 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA             1:44.55    1:54.62  
 12 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                   NT    1:59.38  
 13 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA                   NT    2:07.98  
 14 Orozco, Mia                9 PAC-CA               2:12.96    2:11.20  
 15 Francia, Marisa            9 UN-01-CA             2:10.71    2:18.38  
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penguin Aquatics Club-CA  'A'                          NT    3:16.32  
     1) Tinoco, Samantha 9              2) Orozco, Mia 9                  
     3) Burgueno, Nickole 9             4) Diaz, Edith 10                 
 -- Revolution Aquatics-CA  'A'                            NT         DQ  
     1) Poblano, Kimberly 9             2) Hernandez, Grecia 10           
     3) Garcia, Doriann 10              4) Jackson, Korryn 10             
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA                28.46      29.49  
  2 Gomez, Brandi             12 LMST-CA                30.12      29.64  
  3 Sarat, Elda               12 LMST-CA                29.63      29.88  
  4 Mora, Valeria             11 LMST-CA                29.80      29.91  
  5 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA                30.50      30.19  
  6 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA               30.10      30.20  
  7 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                29.02      30.25  
  8 Labrado, Sammie           11 DWNY-CA                31.33      30.56  
  9 Gomez, Jaqueline          11 LMST-CA                30.91      31.37  
 10 Gomez, Mia                11 DWNY-CA                31.66      31.49  
 11 Arias, Hilary             12 UN-02-CA               32.14      31.52  
 12 Arias, Yajairy            12 UN-02-CA               32.24      31.88  
 13 Soto, Steffany            11 LMST-CA                31.36      31.93  
 14 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                30.39      32.11  
 15 Casas, Ivey               12 LDST-CA                33.90      32.60  
 16 Torres, Arely             11 UN-03-CA               30.18      32.62  
 17 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA                  NT      32.68  
 18 Garcia, Katherine         11 DWNY-CA                33.77      32.97  
 19 Porras, Katrina           11 DWNY-CA                34.63      33.38  
 20 Gonzalez, Ashley          12 UN-02-CA               37.82      33.39  
 21 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 33.22      33.49  
 22 Alvarez, Melissa          12 UN-01-CA               32.92      33.64  
 23 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA               35.62      34.19  
 24 Sandoval, Grizelle        12 DWNY-CA                33.16      34.35  
 25 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                37.52      36.42  
 26 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                   NT      36.48  
 27 Valdez, Kimberly          12 UN-01-CA               38.04      37.36  
 28 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                37.19      37.58  
 29 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                38.59      37.75  
 30 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 38.40      38.87  
 31 Romo, Selene              12 UN-01-CA                  NT      42.37  
 32 Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA                  NT      45.20  
 33 Gallegos, Aelany          11 REV-CA                 48.67      46.12  
 -- Yanez, Sammy              12 LMST-CA                34.15         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              2:23.81    2:26.14  
  2 Gomez, Brandi             12 LMST-CA              2:35.58    2:29.79  
  3 Venegas, Jazmine          11 UN-03-CA             2:32.99    2:37.16  
  4 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA             2:33.37    2:37.21  
  5 Soto, Steffany            11 LMST-CA              2:33.36    2:37.78  
  6 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA             3:10.99    2:42.23  
  7 Torres, Arely             11 UN-03-CA             3:00.99    2:43.96  
  8 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA             2:44.13    2:44.06  
  9 Cuellar, Crystal          11 LMST-CA              2:48.30    2:49.38  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:13.37    1:12.17  
  2 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:18.62    1:16.89  
  3 Sarat, Elda               12 LMST-CA              1:17.90    1:19.63  
  4 Arias, Yajairy            12 UN-02-CA             1:25.21    1:25.08  
  5 Gomez, Jaqueline          11 LMST-CA              1:29.66    1:25.47  
  6 Cuellar, Crystal          11 LMST-CA              1:29.14    1:26.01  
  7 Arias, Hilary             12 UN-02-CA             1:27.53    1:26.74  
  8 Casas, Ivey               12 LDST-CA                   NT    1:29.92  
  9 Garcia, Katherine         11 DWNY-CA                   NT    1:31.28  
 10 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA             1:36.97    1:32.97  
 11 Porras, Katrina           11 DWNY-CA                   NT    1:33.29  
 12 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA               1:30.39    1:33.85  
 13 Camacho, Karla            12 SGAC-CA              1:34.51    1:34.58  
 14 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA                  NT    1:40.46  
 15 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA              1:43.73    1:44.16  
 16 Romo, Selene              12 UN-01-CA                  NT    1:44.59  
 17 Gallegos, Aelany          11 REV-CA               2:16.05    1:56.94  
 18 Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA                  NT    2:17.64  
 -- Quinn, Paisley            11 LDST-CA                   NT         DQ  
 -- Sandoval, Grizelle        12 DWNY-CA                   NT         DQ  
 -- Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Yanez, Sammy              12 LMST-CA              1:47.30         NS  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                36.16      36.29  
  2 Sarat, Elda               12 LMST-CA                38.03      37.87  
  3 Soto, Steffany            11 LMST-CA                37.09      38.22  
  4 Gomez, Brandi             12 LMST-CA                39.74      38.71  
  5 Soto, Paola               12 LMST-CA                40.10      38.96  
  6 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA               38.93      39.68  
  7 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                38.92      40.05  
  8 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA                39.21      40.55  
  9 Venegas, Jazmine          11 UN-03-CA               38.80      40.64  
 10 Gonzalez, Ashley          12 UN-02-CA               39.55      40.79  
 11 Labrado, Sammie           11 DWNY-CA                43.71      42.44  
 12 Gomez, Jaqueline          11 LMST-CA                43.53      42.66  
 13 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA               45.97      44.69  
 14 Porras, Katrina           11 DWNY-CA                   NT      45.24  
 15 Gomez, Mia                11 DWNY-CA                44.98      45.44  
 16 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA               45.84      45.98  
 17 Alvarez, Melissa          12 UN-01-CA                  NT      46.38  
 18 Arias, Hilary             12 UN-02-CA               48.63      46.75  
 19 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                47.57      47.07  
 20 Casas, Ivey               12 LDST-CA                49.98      47.39  
 21 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 48.96      48.45  
 22 Sandoval, Grizelle        12 DWNY-CA                52.09      49.45  
 23 Garcia, Katherine         11 DWNY-CA                54.25      50.10  
 24 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                50.17      50.72  
 25 Lim, Kelsey Catrina       12 UN-01-CA               51.44      52.49  
 26 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                56.42      52.68  
 27 Romo, Selene              12 UN-01-CA                  NT      54.48  
 28 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                   NT      56.28  
 -- Valdez, Kimberly          12 UN-01-CA               48.29         DQ  
 -- Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Gallegos, Aelany          11 REV-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:11.00    1:10.93  
  2 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:13.03    1:11.35  
  3 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:13.58    1:14.87  
  4 Torres, Arely             11 UN-03-CA             1:19.87    1:18.88  
  5 Gomez, Mia                11 DWNY-CA              1:21.88    1:19.02  
  6 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:17.73    1:19.17  
  7 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA              1:16.28    1:19.90  
  8 Venegas, Jazmine          11 UN-03-CA             1:20.19    1:20.85  
  9 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA                  NT    1:23.82  
 10 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:30.80    1:24.12  
 11 Gonzalez, Ashley          12 UN-02-CA             1:23.39    1:27.06  
 12 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA               1:28.63    1:29.43  
 13 Labrado, Sammie           11 DWNY-CA                   NT    1:30.75  
 14 Cuellar, Crystal          11 LMST-CA              1:33.56    1:37.59  
 -- Arias, Yajairy            12 UN-02-CA             1:38.73         DQ  
 -- Valdez, Kimberly          12 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Diaz, Emily               11 PAC-CA               1:57.70         DQ  
 -- Alvarez, Melissa          12 UN-01-CA             1:32.48         DQ  
 -- Lim, Kelsey Catrina       12 UN-01-CA                  NT         NS  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De La Cruz, Kaitlin       13 DWNY-CA                27.44      28.29  
  2 Molinares, Natalia        14 LMST-CA                28.24      29.25  
  3 Del Real, Sonia           14 LMST-CA                29.61      29.89  
  4 Huerta, Michelle          13 LMST-CA                30.89      30.62  
  5 Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA               31.11      30.83  
  6 Lott, Amy                 14 UN-02-CA               30.60      30.95  
  7 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA                30.15      31.10  
  8 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA                33.11      31.64  
  9 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA               32.20      32.07  
 10 Calma, Madisson           13 UN-01-CA               32.39      32.19  
 11 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA               31.29      32.51  
 12 Lim, McKayla Lois         13 UN-01-CA               32.71      32.89  
 13 Rodriguez, Michelle       13 DWNY-CA                31.68      32.96  
 14 Sandoval, Ariana          14 DWNY-CA                32.21      33.05  
 15 Vallejo, Stephanie        14 DWNY-CA                32.50      33.47  
 16 Mora, Andrea              14 LMST-CA                33.46      33.91  
 17 Nunez, Emily              14 DWNY-CA                33.53      33.94  
 18 Avila, Erika              13 DWNY-CA                35.36      34.02  
 19 Nieves, Iris              13 SGAC-CA                   NT      34.09  
 20 Legarda, Erika            14 LMST-CA                34.26      34.92  
 21 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA                35.83      35.16  
 22 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA                 36.09      37.47  
 23 Ruiz, Paola               13 PAC-CA                 41.84      40.84  
 24 Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA               45.46      43.81  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De La Cruz, Kaitlin       13 DWNY-CA              2:12.57    2:16.24  
  2 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              2:13.09    2:16.25  
  3 Lott, Amy                 14 UN-02-CA             2:36.74    2:25.42  
  4 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              2:41.18    2:39.50  
  5 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              2:38.48    2:40.22  
  6 Vallejo, Stephanie        14 DWNY-CA              2:31.91    2:43.04  
  7 Macias, Kimberly          13 LMST-CA              2:51.94    2:46.06  
  8 Nunez, Emily              14 DWNY-CA              2:38.49    2:55.26  
  9 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               3:06.09    3:05.48  
 10 Jones, Eliza              14 REV-CA               3:05.27    3:08.58  
 11 McCormick, Alex           13 REV-CA               3:15.00    3:28.61  
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA            13:32.22   14:00.35  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:18.10    1:17.51  
  2 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA              1:28.29    1:20.16  
  3 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:17.96    1:20.37  
  4 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA                   NT    1:22.13  
  5 Calma, Madisson           13 UN-01-CA             1:20.84    1:22.50  
  6 Rodriguez, Michelle       13 DWNY-CA              1:20.50    1:23.09  
  7 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA             1:20.35    1:24.50  
  8 Avila, Erika              13 DWNY-CA              1:29.10    1:26.58  
  9 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:25.46    1:27.37  
 10 Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA             1:24.97    1:28.39  
 11 Legarda, Erika            14 LMST-CA              1:28.95    1:29.33  
 12 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:30.17    1:30.54  
 13 Mora, Andrea              14 LMST-CA              1:31.93    1:32.34  
 14 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA              1:41.12    1:38.39  
 15 Sandoval, Ariana          14 DWNY-CA              1:34.71    1:38.83  
 16 Ruiz, Paola               13 PAC-CA               1:50.69    1:50.23  
 17 Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA             1:57.84    1:54.72  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                40.79      40.00  
  2 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA                   NT      40.01  
  3 De La Cruz, Kaitlin       13 DWNY-CA                39.92      40.66  
  4 Lott, Amy                 14 UN-02-CA               41.57      40.98  
  5 Calma, Madisson           13 UN-01-CA               42.97      41.99  
  6 Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA               41.70      42.21  
  7 Nunez, Emily              14 DWNY-CA                43.34      42.53  
  8 Nieves, Iris              13 SGAC-CA                   NT      42.89  
  9 Lim, McKayla Lois         13 UN-01-CA               43.23      43.07  
 10 Legarda, Erika            14 LMST-CA                44.35      43.19  
 11 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA               42.55      43.27  
 12 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA               43.21      44.24  
 13 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA                   NT      49.11  
 14 Sandoval, Ariana          14 DWNY-CA                52.27      50.40  
 15 Avila, Erika              13 DWNY-CA                   NT      50.48  
 16 Jones, Eliza              14 REV-CA               1:03.98    1:05.49  
 -- McCormick, Alex           13 REV-CA                 59.99         DQ  
 -- Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA                  NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA              2:59.11    3:02.35  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molinares, Natalia        14 LMST-CA              1:11.03    1:11.66  
  2 Lim, McKayla Lois         13 UN-01-CA             1:21.82    1:22.40  
  3 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:22.45    1:23.46  
  4 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:23.42    1:26.12  
  5 Vallejo, Stephanie        14 DWNY-CA              1:22.45    1:26.31  
  6 Macias, Kimberly          13 LMST-CA              1:29.74    1:27.90  
  7 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:30.68    1:29.25  
  8 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:28.44    1:32.83  
  9 Rodriguez, Michelle       13 DWNY-CA              1:24.96    1:33.76  
 10 Nieves, Iris              13 SGAC-CA                   NT    1:38.38  
 11 Mora, Andrea              14 LMST-CA              1:38.07    1:39.53  
 12 Jones, Eliza              14 REV-CA                    NT    1:53.07  
 13 McCormick, Alex           13 REV-CA                    NT    1:55.29  
 14 Ruiz, Paola               13 PAC-CA                    NT    1:57.82  
 15 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               2:39.43    2:04.99  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosales, Natalie          18 DWNY-CA                27.62      28.51  
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA                28.85      29.85  
  3 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA                30.32      31.88  
  4 Ortega, Melissa           17 PAC-CA                 31.62      32.41  
  5 Orozco, Nicole            15 PAC-CA                 31.02      32.55  
  6 Nunez, Aimee              17 DWNY-CA                31.70      32.85  
  7 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA                 33.62      34.19  
  8 Robinson, Jaylaj          15 UN-02-CA               37.17      35.46  
  9 Nunally, Amara            17 UN-02-CA               34.70      35.87  
 10 Cid, Vivian               16 PAC-CA                 37.54      36.63  
 11 Yazichyan, Jessica        15 UN-01-CA               34.55      37.42  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              2:31.49    2:33.06  
  2 Nunez, Aimee              17 DWNY-CA              2:36.08    2:37.64  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosales, Natalie          18 DWNY-CA              1:05.66    1:10.14  
  2 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:17.99    1:20.44  
  3 Yazichyan, Jessica        15 UN-01-CA             1:24.09    1:28.18  
  4 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              1:25.53    1:28.20  
  5 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               1:26.29    1:29.85  
  6 Nunally, Amara            17 UN-02-CA             1:30.78    1:38.74  
  7 Cid, Vivian               16 PAC-CA               1:45.01    1:48.33  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA                   NT      43.96  
  2 Nunez, Aimee              17 DWNY-CA                41.05      44.00  
  3 Robinson, Jaylaj          15 UN-02-CA                  NT      45.33  
  4 Orozco, Nicole            15 PAC-CA                 43.77      46.54  
  5 Nunally, Amara            17 UN-02-CA               44.19      46.91  
  6 Yazichyan, Jessica        15 UN-01-CA                  NT      49.01  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              3:07.44    3:13.25  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              1:27.59    1:29.48  
  2 Burgueno, Katherine       15 PAC-CA               1:29.20    1:31.29  
  3 Orozco, Nicole            15 PAC-CA               1:25.88    1:37.54  
  4 Cid, Vivian               16 PAC-CA               2:09.40    2:02.59  
 -- Robinson, Jaylaj          15 UN-02-CA                  NT         DQ  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penguin Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:37.92  
     1) Burgueno, Katherine 15          2) Ortega, Melissa 17             
     3) Orozco, Nicole 15               4) Cid, Vivian 16                 
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA              1:04.45      59.70  
  2 Diaz, Angelo               6 PAC-CA                    NT    1:43.27  
  3 Orozco, Ian                5 PAC-CA                    NT    2:10.42  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA                   NT    2:19.85  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA                33.94      29.87  
  2 Orozco, Ian                5 PAC-CA                    NT      44.63  
  3 Diaz, Angelo               6 PAC-CA               1:04.02      51.63  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Orozco, Ian                5 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Diaz, Angelo               6 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Caleb             8 LDST-CA                46.77      41.48  
  2 Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                40.54      41.55  
  3 Gonzalez, Gian             8 DWNY-CA                51.27      48.56  
  4 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 44.08      48.99  
  5 Mora, Fernando             8 LMST-CA                   NT      54.68  
  6 Curiel, Samuel             7 PAC-CA               1:05.05      59.33  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Orozco, Noah               7 PAC-CA               1:42.08         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Caleb             8 LDST-CA                22.84      23.94  
  2 Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                24.39      26.61  
  3 Miranda, Allen             8 LMST-CA                26.94      27.42  
  4 Mora, Fernando             8 LMST-CA                26.63      27.48  
  5 Gonzalez, Gian             8 DWNY-CA                29.94      28.74  
  6 Curiel, Samuel             7 PAC-CA                 33.34      35.73  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Mora, Fernando             8 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Miranda, Allen             8 LMST-CA                   NT         NS  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Caleb             8 LDST-CA                23.78      23.71  
  2 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 25.10      24.12  
  3 Gonzalez, Gian             8 DWNY-CA                29.29      29.08  
  4 Curiel, Samuel             7 PAC-CA                    NT      35.87  
 -- Miranda, Allen             8 LMST-CA                30.17         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orendain, Emilio          10 LDST-CA                32.23      34.69  
  2 Gomez, Jesus              10 LMST-CA                33.51      34.78  
  3 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                38.18      36.60  
  4 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA                36.88      37.07  
  5 Macias, Luis               9 LMST-CA                37.14      37.50  
  6 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                42.78      38.81  
  7 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 39.53      39.26  
  8 Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                 39.79      39.45  
  9 Madrid, Jared              9 SGAC-CA                46.00      40.92  
 10 Barawid, Milo             10 UN-01-CA               40.93      44.07  
 11 Morris, Xavier             9 LDST-CA                43.50      44.79  
 12 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA                 45.26      45.24  
 13 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                46.62      46.07  
 14 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA               53.99      48.43  
 15 Jones, Ernest             10 REV-CA                 49.63      52.15  
 16 Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA                  NT      52.28  
 17 Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA                  NT      56.25  
 18 Sanchez, Randy             9 PAC-CA               1:03.19      58.05  
 19 Jones, Edward              9 REV-CA               1:07.13    1:13.11  
 20 Gualip, Leandro           10 REV-CA                    NT    1:20.80  
 -- Ruiz Ricardo, Angel        9 UN-03-CA                  NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jason              10 LMST-CA              2:44.70    2:45.86  
  2 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              2:46.22    2:57.31  
  3 Santamaria, Alan          10 REV-CA               3:15.00    3:01.74  
  4 Francia, Eric              9 UN-01-CA             3:14.11    3:33.46  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pina, Julian              10 LMST-CA              1:32.60    1:27.39  
  2 Gomez, Jason              10 LMST-CA              1:30.21    1:29.31  
  3 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA              1:44.79    1:32.69  
  4 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:36.61    1:33.48  
  5 Macias, Luis               9 LMST-CA                   NT    1:33.57  
  6 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:40.17    1:38.77  
  7 Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                    NT    1:39.15  
  8 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT    1:41.93  
  9 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                    NT    1:42.06  
 10 Sarabia, Nathan           10 PAC-CA               2:04.20    1:49.12  
 11 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA               1:49.89    1:49.71  
 12 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA              1:51.71    1:50.28  
 13 Frias, Juan               10 SGAC-CA                   NT    1:50.71  
 14 Morris, Xavier             9 LDST-CA              1:56.70    1:53.40  
 15 Jones, Ernest             10 REV-CA               1:54.42    1:58.72  
 16 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                   NT    2:01.86  
 17 Francia, Eric              9 UN-01-CA             1:57.06    2:05.61  
 18 Barawid, Milo             10 UN-01-CA                  NT    2:08.04  
 19 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA                  NT    2:11.43  
 20 Sanchez, Randy             9 PAC-CA                    NT    2:28.04  
 21 Ruiz Ricardo, Angel        9 UN-03-CA                  NT    2:29.80  
 22 Jones, Edward              9 REV-CA                    NT    2:40.57  
 23 Gualip, Leandro           10 REV-CA                    NT    2:52.90  
 -- Guerrero, Angel           10 LMST-CA              1:39.66         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orendain, Emilio          10 LDST-CA                45.82      48.02  
  2 Pina, Julian              10 LMST-CA                49.68      50.08  
  3 Santamaria, Alan          10 REV-CA                 53.75      52.24  
  4 Barawid, Milo             10 UN-01-CA               55.51      52.31  
  5 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                50.18      52.38  
  6 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 55.47      52.69  
  7 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                52.23      52.83  
  8 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA               55.85      53.88  
  9 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      54.52  
 10 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                52.88      56.30  
 11 Morris, Xavier             9 LDST-CA                53.89      56.71  
 12 Macias, Luis               9 LMST-CA                58.32      57.14  
 13 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                57.39      58.02  
 14 Gonzalez, Manuel           9 LMST-CA                58.58      59.32  
 15 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:03.54    1:01.14  
 16 Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA                  NT    1:04.50  
 -- Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA             1:11.96         DQ  
 -- Gualip, Leandro           10 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Jones, Ernest             10 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Jones, Edward              9 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Madrid, Jared              9 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Sanchez, Randy             9 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Ruiz Ricardo, Angel        9 UN-03-CA                  NT         DQ  
 -- Frias, Juan               10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA               1:08.21         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              1:27.50    1:38.67  
  2 Pina, Julian              10 LMST-CA              1:43.02    1:39.01  
  3 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:56.12    1:42.02  
  4 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:47.84    1:46.24  
  5 Santamaria, Alan          10 REV-CA                    NT    1:51.81  
  6 Orendain, Emilio          10 LDST-CA                   NT    1:51.83  
  7 Guerrero, Angel           10 LMST-CA              2:04.48    1:57.14  
  8 Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA                  NT    2:39.92  
 -- Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Francia, Eric              9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Gomez, Jason              10 LMST-CA              1:19.28         DQ  
 -- Frias, Juan               10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Madrid, Jared              9 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Ruiz, Mauricio             9 PAC-CA                    NT         DQ  
 -- Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                    NT         NS  
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Revolution Aquatics-CA  'A'                            NT    5:06.68  
     1) Gualip, Leandro 10              2) Jones, Ernest 10               
     3) Santamaria, Alan 10             4) Jones, Edward 9                
 -- Penguin Aquatics Club-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Sarabia, Nathan 10              2) Ruiz, Mauricio 9               
     3) Sanchez, Gerardo 9              4) Cordero Juarez Jr, Wilbert 10  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labrado, Gabriel          12 DWNY-CA                28.28      28.17  
  2 Rosales, Zinadin          12 DWNY-CA                31.09      30.67  
  2 Quevedo, Gerardo          12 UN-03-CA               30.44      30.67  
  4 Morris III, Glen          11 LDST-CA                34.07      32.46  
  5 Aranda, Diego             11 LMST-CA                33.63      33.72  
  6 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                33.83      33.77  
  7 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                37.24      35.53  
  8 Vazquez, Brainard         11 UN-03-CA               34.67      35.75  
  9 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 36.14      37.98  
 10 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA               39.34      38.92  
 11 Jerahian, Sevag           12 UN-01-CA               43.84      39.40  
 12 Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA                  NT      40.88  
 13 Oporto, Louis             12 UN-05-CA               40.07      41.10  
 14 Ramirez, Luis             11 UN-03-CA               39.16      41.21  
 15 Morales, Nathan           11 LDST-CA                44.34      41.48  
 16 Poblano, Christopher      12 REV-CA                    NT      41.87  
 17 Avila, Victor             12 DWNY-CA                   NT      43.83  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Labrado, Gabriel          12 DWNY-CA              2:32.15    2:14.70  
  2 Lopez, Juan               12 UN-02-CA             2:36.91    2:36.80  
  3 Hakobyan, Haik            11 UN-01-CA             2:56.36    2:44.87  
  4 Garcia, Cayden            12 LDST-CA              2:40.92    2:46.94  
  5 Francia, Oscar            11 UN-01-CA             3:06.25    3:23.95  
 -- Oporto, Louis             12 UN-05-CA             3:04.54         DQ  
 -- Poblano, Christopher      12 REV-CA               3:15.00         NS  
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Vazquez, Brainard         11 UN-03-CA            15:25.99         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:11.90    1:13.23  
  2 Labrado, Gabriel          12 DWNY-CA              1:16.95    1:15.94  
  3 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:18.22    1:20.31  
  4 Quevedo, Gerardo          12 UN-03-CA                  NT    1:20.74  
  5 Lopez, Juan               12 UN-02-CA             1:23.55    1:25.05  
  6 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:31.40    1:28.91  
  7 Pina, Sebastian           12 LMST-CA              1:43.13    1:37.34  
  8 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA                   NT    1:38.66  
  9 Ramirez, Luis             11 UN-03-CA             1:37.00    1:39.95  
 10 Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA             1:49.03    1:45.55  
 11 Morales, Nathan           11 LDST-CA              1:52.10    1:47.59  
 12 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA             1:45.83    1:48.54  
 13 Francia, Oscar            11 UN-01-CA             1:37.90    1:49.74  
 14 Jerahian, Sevag           12 UN-01-CA                  NT    2:04.62  
 -- Aranda, Diego             11 LMST-CA              1:27.48         DQ  
 -- Avila, Victor             12 DWNY-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cayden            12 LDST-CA                38.15      36.70  
  2 Rosales, Zinadin          12 DWNY-CA                40.81      40.19  
  3 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                40.40      42.67  
  4 Rocha, Christian          12 LMST-CA                43.05      44.15  
  5 Aranda, Diego             11 LMST-CA                44.05      44.33  
  6 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                44.25      45.09  
  7 Lopez, Juan               12 UN-02-CA               45.99      45.56  
  8 Vazquez, Brainard         11 UN-03-CA               46.34      46.91  
  9 Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA                  NT      47.16  
 10 Jerahian, Sevag           12 UN-01-CA               49.80      47.91  
 10 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                27.60      47.91  
 12 Morris III, Glen          11 LDST-CA                49.84      48.27  
 13 Oporto, Louis             12 UN-05-CA               50.16      48.93  
 14 Hakobyan, Haik            11 UN-01-CA               49.87      48.97  
 15 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA                52.36      53.51  
 16 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 52.33      53.63  
 17 Ramirez, Luis             11 UN-03-CA               58.03    1:00.48  
 18 Morales, Nathan           11 LDST-CA                   NT    1:05.37  
 -- Avila, Victor             12 DWNY-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosales, Zinadin          12 DWNY-CA              3:08.94    3:08.40  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quevedo, Gerardo          12 UN-03-CA             1:20.63    1:19.24  
  2 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:20.07    1:22.58  
  3 Garcia, Cayden            12 LDST-CA              1:25.19    1:23.90  
  4 Hakobyan, Haik            11 UN-01-CA             1:33.37    1:26.75  
  5 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:34.63    1:28.51  
  6 Morris III, Glen          11 LDST-CA              1:41.74    1:35.71  
  7 Francia, Oscar            11 UN-01-CA                  NT    1:47.95  
  8 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA              1:51.75    1:51.65  
  9 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA                  NT    1:55.09  
 -- Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:37.62         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 LMST-CA                23.82      24.36  
  2 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                26.73      27.45  
  3 Delacerda, Diego          14 DWNY-CA                29.46      28.13  
  4 Kim, Elliott              14 DWNY-CA                32.47      28.24  
  5 Guzman, Isac              14 LMST-CA                28.66      28.26  
  6 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA                28.22      28.54  
  7 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA                   NT      28.59  
  8 Orendain, Samuel          13 LDST-CA                28.37      28.71  
  9 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA                29.50      28.94  
 10 Sarat, Elbert             14 LMST-CA                28.72      29.03  
 11 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA                29.84      29.04  
 12 Tostado, Eli              14 SGAC-CA                   NT      29.26  
 13 Agulian, Paul             14 UN-01-CA                  NT      29.34  
 14 Batres, Tony              13 DWNY-CA                28.88      29.42  
 15 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA                31.00      30.46  
 16 Vazquez, Xaiver           13 UN-03-CA               30.20      30.63  
 17 Vazquez, Diego            13 UN-03-CA                  NT      31.00  
 18 Zermeno, Moises           13 UN-01-CA               34.61      31.76  
 19 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA               34.37      32.29  
 20 Martinez, Kevin           13 PAC-CA                 36.07      34.34  
 21 Orozco, Nicolas           14 PAC-CA                 34.07      35.64  
 22 Jones, Eric               13 REV-CA                 42.35      46.65  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 LMST-CA              1:57.79    1:58.83  
  2 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              2:03.89    2:08.36  
  3 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA              2:17.77    2:18.76  
  4 Orendain, Samuel          13 LDST-CA              2:23.20    2:25.64  
  5 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              2:24.59    2:27.56  
  6 Delacerda, Diego          14 DWNY-CA              2:36.56    2:30.46  
  7 Balam, Billy              14 LMST-CA              2:35.14    2:30.60  
  8 Castro, Richard           13 LMST-CA              2:36.67    2:30.75  
  9 Batres, Tony              13 DWNY-CA              2:36.70    2:37.89  
 10 Agulian, Paul             14 UN-01-CA             2:58.34    2:40.27  
 11 Vazquez, Diego            13 UN-03-CA             2:47.37    2:45.35  
 12 Jones, Eric               13 REV-CA               3:15.00    3:31.56  
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Orozco, Nicolas           14 PAC-CA              15:29.98         NS  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:05.00    1:07.23  
  2 Sarat, Elbert             14 LMST-CA              1:14.53    1:14.24  
  3 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA              1:21.71    1:15.14  
  4 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:20.57    1:15.63  
  5 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:19.56    1:18.36  
  6 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              1:22.95    1:18.64  
  7 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:19.41    1:19.72  
  8 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:24.86    1:20.37  
  9 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA                   NT    1:21.92  
 10 Delacerda, Diego          14 DWNY-CA              1:24.09    1:25.47  
 11 Vazquez, Xaiver           13 UN-03-CA             1:24.59    1:27.30  
 12 Kim, Elliott              14 DWNY-CA              1:27.73    1:32.43  
 13 Batres, Tony              13 DWNY-CA              1:34.67    1:34.15  
 14 Martinez, Kevin           13 PAC-CA               1:52.14    1:43.28  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Elliott              14 DWNY-CA                   NT      36.33  
  2 Ibarra, Ryan              14 SGAC-CA                   NT      37.53  
  3 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA                  NT      38.88  
  4 Vazquez, Diego            13 UN-03-CA                  NT      39.95  
  5 Agulian, Paul             14 UN-01-CA                  NT      40.13  
  6 Orendain, Samuel          13 LDST-CA                42.17      40.32  
  7 Rodriguez, Angel          14 SGAC-CA                   NT      41.21  
  8 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA                42.55      41.68  
  9 Zermeno, Moises           13 UN-01-CA                  NT      43.95  
 10 Tostado, Eli              14 SGAC-CA                42.69      44.92  
 11 Jones, Eric               13 REV-CA               1:09.76    1:06.64  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 LMST-CA              2:34.19    2:33.93  
  2 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              2:39.90    2:40.76  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              1:02.01    1:05.02  
  2 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:06.37    1:09.51  
  3 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA              1:08.98    1:12.42  
  4 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:12.70    1:15.31  
  5 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:16.37    1:17.42  
  6 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:19.39    1:19.71  
  7 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:24.10    1:21.74  
  8 Zermeno, Moises           13 UN-01-CA             1:33.04    1:26.03  
  9 Sanchez, Jaime            13 SGAC-CA              1:37.60    1:28.44  
 10 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA                  NT    1:28.97  
 11 Vazquez, Xaiver           13 UN-03-CA             1:40.16    1:34.90  
 12 Martinez, Kevin           13 PAC-CA                    NT    1:40.38  
 -- Orozco, Nicolas           14 PAC-CA               1:40.51         DQ  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                24.34      23.82  
  2 Gonzalez, Luis            16 LMST-CA                23.58      24.10  
  3 Hernandez, Juan           17 LMST-CA                25.54      25.46  
  4 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA                25.60      25.54  
  5 Murguia, Jesus            17 DWNY-CA                24.77      25.55  
  6 Kimbrell, Travis          16 DWNY-CA                25.53      25.68  
  7 Lopez, Nathan             17 DWNY-CA                24.28      25.84  
  8 Angeles, Joshua           15 LMST-CA                26.52      26.11  
  9 Alcala, Brandon           18 UN-05-CA               25.39      26.79  
 10 Siordia, Patrick          16 PAC-CA                 28.48      28.49  
 11 Balam, Devin              15 LMST-CA                29.34      29.21  
 12 Galindo, Luis             15 LMST-CA                29.58      29.47  
 13 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA               28.98      30.71  
 14 Jackson, Kendall          15 REV-CA                    NT      38.17  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:58.63    1:57.94  
  2 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              2:08.90    2:10.39  
  3 Hernandez, Werner         17 UN-02-CA             2:05.16    2:10.79  
  4 Kimbrell, Travis          16 DWNY-CA              2:12.74    2:11.39  
  5 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              2:13.52    2:16.68  
  6 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              2:09.40    2:19.56  
  7 Galindo, Luis             15 LMST-CA              2:16.78    2:27.36  
  8 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA              2:33.14    2:30.51  
  9 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA             2:25.60    2:48.75  
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Werner         17 UN-02-CA            11:47.47   13:03.19  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            16 LMST-CA                57.50      59.48  
  2 Murguia, Jesus            17 DWNY-CA              1:00.82    1:01.25  
  3 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              1:02.31    1:02.92  
  4 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:06.72    1:04.57  
  5 Hernandez, Werner         17 UN-02-CA             1:08.28    1:12.16  
  6 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA              1:13.67    1:13.72  
  7 Siordia, Patrick          16 PAC-CA               1:14.71    1:14.47  
  8 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              1:11.25    1:17.98  
  9 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:18.73    1:20.05  
 10 Cornejo, Angel            15 LMST-CA              1:30.52    1:27.60  
 11 Jackson, Kendall          15 REV-CA                    NT    1:51.50  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                   NT      32.28  
  2 Lopez, Nathan             17 DWNY-CA                31.45      33.02  
  3 Siordia, Patrick          16 PAC-CA                 35.16      35.21  
  4 Hernandez, Juan           17 LMST-CA                39.52      35.48  
  5 Alcala, Brandon           18 UN-05-CA               33.10      35.92  
  6 Cornejo, Angel            15 LMST-CA                48.69      47.20  
 -- Jackson, Kendall          15 REV-CA                    NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Nathan             17 DWNY-CA              2:19.84    2:35.93  
  2 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              2:52.94    2:55.12  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            16 LMST-CA                55.51      56.75  
  2 Murguia, Jesus            17 DWNY-CA                58.48      58.64  
  3 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:00.45      58.74  
  4 Gonzalez, Enrique         15 LMST-CA              1:04.02    1:03.77  
  5 Kimbrell, Travis          16 DWNY-CA              1:09.76    1:08.10  
  6 Rocha, Roberto            17 LMST-CA              1:09.67    1:10.24  
  7 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:10.39    1:10.57  
  8 Alcala, Brandon           18 UN-05-CA             1:04.79    1:13.15  
  9 Galindo, Luis             15 LMST-CA              1:17.16    1:20.44  
 10 Chavez, Ruben             16 LMST-CA              1:18.08    1:25.84  
 11 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA              1:31.31    1:28.36  
 12 Cornejo, Angel            15 LMST-CA              1:36.15    1:34.91  
 13 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA             1:19.55    1:39.53