SCSL Meet #4 - Meet Results

SCSL Meet #4
2/23/2019 - 2/23/2019
,  
Updated: 2/23/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Central Swim League       HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/23/2019
                  2019 SCSL Swim Meet #4, Sanction #: A19-053                  
                       Host - South Central Swim League                        
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                23.34      18.11  
  2 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA               22.04      20.49  
  3 Aragundi, Sol              7 PAC-CA                 23.33      22.81  
  4 Menon, Rima                7 UN-01-CA               24.83      22.98  
  5 Gonzalez, Denise           8 UN-02-CA               23.15      23.73  
  6 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                24.95      23.88  
  7 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                26.59      24.33  
  8 Gomez, Catherine           7 LMST-CA                25.05      25.90  
  9 Molina, Bella              8 PAC-CA                 28.83      26.58  
 10 Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA                  NT      26.97  
 11 Bernal, Novally            7 UN-03-CA               30.98      26.99  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                48.94      46.94  
  2 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                52.85      51.47  
  3 Gonzalez, Denise           8 UN-02-CA               53.21      52.27  
  4 Gomez, Catherine           7 LMST-CA              1:01.07      58.23  
  5 Aragundi, Sol              7 PAC-CA               1:01.28      58.72  
  6 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                   NT    1:01.37  
  7 Menon, Rima                7 UN-01-CA             1:02.71    1:04.30  
  8 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                   NT    1:07.25  
  9 Molina, Bella              8 PAC-CA               1:28.28    1:24.13  
 10 Bernal, Novally            7 UN-03-CA             2:01.24    1:35.41  
 -- Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA             1:13.86         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                   NT      25.52  
  2 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA               29.78      28.91  
  3 Menon, Rima                7 UN-01-CA               29.91      29.70  
  4 Hernandez, Alexa           8 UN-02-CA                  NT      35.27  
  5 Ramirez, Abrianna          8 DWNY-CA                   NT      37.83  
  6 Gomez, Catherine           7 LMST-CA                42.24      40.45  
 -- Bernal, Novally            7 UN-03-CA                  NT         DQ  
 -- Gonzalez, Denise           8 UN-02-CA                  NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                49.44      50.60  
  2 Arakelyan, Roza            8 UN-01-CA               58.25      56.40  
  3 Bucio, Ximena              7 DWNY-CA                   NT    1:09.00  
  4 Molina, Bella              8 PAC-CA                    NT    1:27.99  
 -- Aragundi, Sol              7 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                   NT    1:46.92  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:14.57    1:14.09  
  2 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:15.89    1:14.17  
  3 Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                   NT    1:18.38  
  4 Garcia, Niki               9 DWNY-CA              1:28.89    1:22.98  
  5 Miranda, Allison           9 LMST-CA              1:25.09    1:23.10  
  6 Aguilo, Joy               10 REV-CA               1:19.88    1:24.08  
  7 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA             1:29.97    1:24.67  
  8 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA             1:25.99    1:26.15  
  9 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA              1:35.70    1:27.06  
 10 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA               1:27.42    1:27.19  
 11 Sagala, Rhianne           10 UN-01-CA             1:29.39    1:28.38  
 12 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA              1:25.92    1:29.53  
 13 Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA             1:35.47    1:29.96  
 14 Hernandez, Grecia         10 REV-CA               1:33.02    1:32.38  
 15 Villa-Garcia, April       10 UN-03-CA             1:35.67    1:36.28  
 16 Francia, Marisa            9 UN-01-CA                  NT    1:36.78  
 17 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA                  NT    1:39.31  
 18 Arellano, Italia           9 UN-02-CA             1:40.14    1:41.78  
 19 Orozco, Mia                9 PAC-CA               1:35.80    1:41.79  
 20 Robinson, Charli           9 SOBA-CA              1:49.60    1:43.48  
 21 Soto, Valeria             10 DWNY-CA                   NT    2:00.19  
 22 Moreno, Arianne            9 DWNY-CA              2:19.77    2:11.32  
 23 Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT    2:18.38  
 24 Garcia, Doriann           10 REV-CA                    NT    2:19.22  
 25 Poblano, Kimberly          9 REV-CA               2:27.04    3:03.57  
 -- Huerta, Alyssa             9 LMST-CA              1:23.91         NS  
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA               7:29.05    8:11.07  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                37.77      37.79  
  2 Aguilo, Joy               10 REV-CA                 40.83      39.33  
  3 Miranda, Allison           9 LMST-CA                42.45      40.44  
  4 Balam, Maya               10 LMST-CA                41.37      40.81  
  5 Sagala, Rhianne           10 UN-01-CA               45.33      43.17  
  6 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA               53.44      44.12  
  7 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA                44.66      46.38  
  8 Mora, Emily               10 LMST-CA                45.95      47.12  
  9 Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA               52.97      47.24  
 10 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA               53.04      47.67  
 11 Huerta, Alyssa             9 LMST-CA                48.45      48.49  
 12 Arellano, Italia           9 UN-02-CA               53.94      50.83  
 13 Soto, Valeria             10 DWNY-CA                51.68      51.69  
 14 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA               53.34      52.21  
 15 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                53.02      52.33  
 16 Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT      53.70  
 17 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA                53.62      55.81  
 18 Garcia, Doriann           10 REV-CA                    NT      56.75  
 19 Martinez, Camila           9 SOBA-CA              1:01.37      58.57  
 20 Poblano, Kimberly          9 REV-CA               1:19.03    1:13.99  
 21 Moreno, Arianne            9 DWNY-CA              1:17.94    1:14.16  
 -- Garcia, Niki               9 DWNY-CA                56.47         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilo, Joy               10 REV-CA                    NT    1:44.42  
  2 Mora, Emily               10 LMST-CA              1:55.14    1:47.76  
  3 Martinez, Camila           9 SOBA-CA                   NT    1:56.73  
  4 Robinson, Charli           9 SOBA-CA              2:02.09    1:57.54  
  5 Villa-Garcia, April       10 UN-03-CA             1:57.06    1:58.01  
  6 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA              1:50.87    1:58.03  
  7 Orozco, Mia                9 PAC-CA               2:09.87    2:04.39  
  8 Hernandez, Grecia         10 REV-CA                    NT    2:05.67  
  9 Francia, Marisa            9 UN-01-CA                  NT    2:06.49  
 10 Telebrico, Chloe           9 UN-01-CA             2:11.50    2:07.64  
 -- Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Alonso, Yaretzi           10 UN-03-CA             2:01.07         DQ  
 -- Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balam, Maya               10 LMST-CA                34.87      36.16  
  2 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                37.32      37.44  
  3 Alviter, Devanie          10 UN-03-CA               44.45      41.94  
  4 Miranda, Allison           9 LMST-CA                47.13      42.25  
  4 Vazquez, Jayleen          10 UN-03-CA               45.53      42.25  
  6 Sagala, Rhianne           10 UN-01-CA               47.13      44.23  
  7 Burgueno, Nickole          9 PAC-CA                 44.46      44.31  
  8 Huerta, Alyssa             9 LMST-CA                44.67      44.69  
  9 Mora, Emily               10 LMST-CA                45.23      46.74  
  9 Gonzalez, Fernanda         9 LMST-CA                50.62      46.74  
 11 Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                48.59      49.50  
 12 Landaverde, Amarilis       9 LMST-CA                57.03      50.11  
 13 Orozco, Mia                9 PAC-CA                 50.69      53.34  
 14 Francia, Marisa            9 UN-01-CA                  NT      55.87  
 15 Villa-Garcia, April       10 UN-03-CA                  NT      55.97  
 16 Soto, Valeria             10 DWNY-CA                   NT      57.27  
 17 Arellano, Italia           9 UN-02-CA                  NT    1:00.88  
 18 Moreno, Arianne            9 DWNY-CA                   NT    1:26.21  
 19 Garcia, Doriann           10 REV-CA                    NT    1:49.29  
 -- Samano, Eileen            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Poblano, Kimberly          9 REV-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ujiiye, Nicole             9 LDST-CA              1:31.04    1:49.78  
  2 Hernandez, Grecia         10 REV-CA                    NT    1:52.68  
  3 Robinson, Charli           9 SOBA-CA              1:52.75    1:52.74  
  4 Martinez, Camila           9 SOBA-CA              1:51.31    1:54.18  
 -- Gomez, Natalie            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Garcia, Niki               9 DWNY-CA                   NT         NS  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    2:24.67  
     1) Gonzalez, Fernanda 9            2) Miranda, Allison 9             
     3) Balam, Maya 10                  4) Soto, Jaqueline 10             
 -- Revolution Aquatics-CA  'A'                            NT         DQ  
     1) Hernandez, Grecia 10            2) Poblano, Kimberly 9            
     3) Garcia, Doriann 10              4) Aguilo, Joy 10                 
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:01.18    1:01.14  
  2 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:03.49    1:04.27  
  3 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:05.01    1:05.04  
  4 Rodgers, Ahmaja           12 DWNY-CA              1:04.65    1:05.74  
  5 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:06.99    1:05.98  
  6 Flores, Valerie           11 DWNY-CA              1:09.71    1:11.33  
  7 Arias, Hilary             12 UN-02-CA             1:12.95    1:12.48  
  8 Torres, Arely             11 UN-03-CA             1:10.70    1:13.64  
  9 Arias, Yajairy            12 UN-02-CA             1:10.60    1:14.12  
 10 Porras, Katrina           11 DWNY-CA              1:14.82    1:14.96  
 11 Quintanilla, Rachel       11 UN-03-CA             1:17.57    1:16.22  
 12 Del Pino, Fabiana         12 SOBA-CA              1:14.01    1:16.28  
 13 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA             1:14.23    1:16.74  
 14 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA              1:29.08    1:20.65  
 15 Kassabian, Sareen         11 UN-01-CA             1:22.66    1:21.89  
 16 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA             1:23.39    1:26.97  
 17 Diaz, Emily               11 PAC-CA               1:28.53    1:27.64  
 18 Lozano, Natalie           11 UN-02-CA             1:31.77    1:31.14  
 19 Gevorgyan, Emily          11 UN-01-CA             1:37.30    1:32.28  
 20 Mkrtchyan, Anush          11 UN-01-CA             1:40.68    1:33.01  
 21 Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA             1:49.91    1:39.69  
 22 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                   NT    1:43.94  
 23 Gallegos, Aelany          11 REV-CA               1:46.62    1:48.68  
 24 Quinn, Paisley            11 LDST-CA                   NT    1:52.14  
 25 Perez Marquez, Jessica    12 REV-CA               2:22.64    2:34.85  
 -- Hernandez, Jayda          11 UN-02-CA                  NT         NS  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Mia                11 DWNY-CA              7:21.19    6:22.53  
  2 Lyou, Malia               12 SOBA-CA              6:35.63    6:42.48  
  3 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA              6:54.89    6:53.16  
  4 Garcia, Cierra            11 LDST-CA              7:30.00    7:05.63  
  5 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA             6:48.00    7:17.53  
  6 Casas, Ivey               12 LDST-CA              7:30.00    7:32.39  
  7 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA             7:00.99    7:33.52  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodgers, Ahmaja           12 DWNY-CA                33.50      33.37  
  2 Soto, Paola               12 LMST-CA                33.43      33.76  
  3 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                35.16      34.11  
  4 Mora, Valeria             11 LMST-CA                35.13      34.50  
  5 Flores, Valerie           11 DWNY-CA                37.76      36.61  
  6 Venegas, Jazmine          11 UN-04-CA               37.65      36.81  
  7 Arias, Yajairy            12 UN-02-CA               38.81      38.45  
  8 Del Pino, Fabiana         12 SOBA-CA                39.45      39.49  
  9 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA               39.76      39.63  
 10 Gonzalez, Isabella        12 UN-02-CA               41.64      39.80  
 11 Cuellar, Crystal          11 UN-06-CA               39.76      41.14  
 12 Quintanilla, Rachel       11 UN-03-CA               43.39      41.36  
 13 Soto, Steffany            11 LMST-CA                39.55      41.51  
 14 Yanez, Sammy              12 LMST-CA                42.18      41.68  
 15 Casas, Ivey               12 LDST-CA                41.93      41.95  
 16 Kassabian, Sareen         11 UN-01-CA               47.73      44.49  
 17 Agulian, Christina        11 UN-01-CA               45.57      44.59  
 18 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                   NT      45.83  
 19 Mkrtchyan, Anush          11 UN-01-CA               52.71      47.34  
 20 Diaz, Emily               11 PAC-CA                 48.58      48.64  
 21 Gevorgyan, Emily          11 UN-01-CA               51.63      51.74  
 22 Gallegos, Aelany          11 REV-CA                    NT      52.68  
 23 Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA             1:00.24      58.33  
 24 Perez Marquez, Jessica    12 REV-CA               1:19.90    1:14.62  
 -- Hernandez, Jayda          11 UN-02-CA             1:03.45         NS  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gomez, Brandi             12 UN-06-CA             3:10.61         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:23.94    1:24.61  
  2 Venegas, Jazmine          11 UN-04-CA             1:29.59    1:27.27  
  3 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:23.34    1:28.60  
  4 Gomez, Brandi             12 UN-06-CA             1:26.99    1:29.34  
  5 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA             1:31.20    1:31.54  
  6 Garcia, Cierra            11 LDST-CA              1:34.27    1:35.43  
  7 Kassabian, Sareen         11 UN-01-CA             1:35.84    1:35.73  
  8 Del Pino, Fabiana         12 SOBA-CA              1:38.02    1:36.61  
  9 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA             1:39.85    1:36.85  
 10 Cuellar, Crystal          11 UN-06-CA             1:31.58    1:38.13  
 11 Gonzalez, Isabella        12 UN-02-CA             1:42.94    1:47.00  
 12 Diaz, Emily               11 PAC-CA               1:41.82    1:47.55  
 13 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA              1:56.81    1:50.65  
 14 Quintanilla, Rachel       11 UN-03-CA                  NT    1:52.11  
 15 Quinn, Paisley            11 LDST-CA              1:53.12    1:57.18  
 16 Lozano, Natalie           11 UN-02-CA             1:51.56    1:57.42  
 17 Tagvoryan, Angela         11 UN-01-CA                  NT    2:10.55  
 18 Gallegos, Aelany          11 REV-CA                    NT    3:40.83  
 -- Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Perez Marquez, Jessica    12 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Gevorgyan, Emily          11 UN-01-CA             2:08.58         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA                31.32      32.00  
  2 Mora, Valeria             11 LMST-CA                32.34      32.25  
  3 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA                31.91      32.36  
  4 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA                32.44      32.44  
  5 Venegas, Jazmine          11 UN-04-CA                  NT      32.91  
  6 Rodgers, Ahmaja           12 DWNY-CA                32.17      33.19  
  7 Gomez, Brandi             12 UN-06-CA               33.41      33.40  
  8 Torres, Arely             11 UN-03-CA               50.15      33.58  
  9 Flores, Valerie           11 DWNY-CA                33.24      33.89  
 10 Lyou, Malia               12 SOBA-CA                32.56      34.55  
 11 Gomez, Mia                11 DWNY-CA                35.69      35.86  
 12 Ayala, Genesis            12 UN-03-CA               35.22      36.37  
 13 Porras, Katrina           11 DWNY-CA                38.75      37.65  
 14 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA               37.18      39.09  
 15 Arias, Hilary             12 UN-02-CA               39.57      39.33  
 16 Agulian, Christina        11 UN-01-CA                  NT      40.19  
 17 Gonzalez, Isabella        12 UN-02-CA               42.82      41.19  
 18 Cuellar, Crystal          11 UN-06-CA               37.64      42.23  
 19 Yanez, Sammy              12 LMST-CA                44.59      44.51  
 20 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                   NT      45.04  
 21 Vesselinov, Angelina V    11 UN-01-CA                  NT      45.30  
 22 Mkrtchyan, Anush          11 UN-01-CA               45.14      45.91  
 23 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                44.73      46.06  
 24 Rivas, Victoria           12 SGAC-CA                48.96      46.63  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Rachel           12 DWNY-CA              1:14.11    1:16.77  
  2 Gonzalez, Alexa           12 LMST-CA              1:18.07    1:17.27  
  3 Torres, Arely             11 UN-03-CA             1:19.21    1:19.95  
  4 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:19.31    1:20.36  
  5 Vazquez, Sofia            12 UN-03-CA             1:25.93    1:20.42  
  6 Gomez, Mia                11 DWNY-CA              1:22.61    1:22.82  
  7 Arias, Yajairy            12 UN-02-CA             1:23.29    1:24.25  
  8 Hernandez, Valerie        12 UN-02-CA             1:25.42    1:24.71  
  9 Arias, Hilary             12 UN-02-CA             1:24.65    1:24.87  
 10 Garcia, Cierra            11 LDST-CA              1:25.43    1:25.02  
 11 Porras, Katrina           11 DWNY-CA              1:50.91    1:25.38  
 12 Yanez, Sammy              12 LMST-CA              1:32.76    1:27.61  
 13 Camacho, Karla            12 SGAC-CA                   NT    1:29.26  
 14 Casas, Ivey               12 LDST-CA              1:29.66    1:30.00  
 15 Agulian, Christina        11 UN-01-CA             1:34.20    1:35.00  
 16 Quinn, Paisley            11 LDST-CA              1:42.11    1:40.43  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyou, Malia               12 SOBA-CA              2:48.41    2:49.33  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    1:57.12  
     1) Gonzalez, Alexa 12              2) Molinares, Liliana 12          
     3) Mora, Valeria 11                4) Soto, Paola 12                 
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molinares, Natalia        14 UN-04-CA             1:01.26    1:02.29  
  2 De La Cruz, Kaitlin       13 DWNY-CA              1:00.48    1:02.41  
  3 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:04.01    1:03.42  
  4 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:05.04    1:05.79  
  5 Velasquez, Aniston        14 UN-06-CA             1:09.65    1:06.91  
  6 Lopez, Britany            14 SGAC-CA              1:08.83    1:07.23  
  7 White, Avery              13 UN-02-CA             1:17.87    1:08.13  
  8 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:08.70    1:10.00  
  9 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA             1:09.56    1:10.45  
 10 Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA             1:12.07    1:12.24  
 11 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:13.20    1:15.18  
 12 Avila, Erika              13 DWNY-CA              1:17.22    1:16.04  
 13 Galstyan, Maria           14 UN-01-CA             1:16.34    1:19.81  
 14 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA              1:20.39    1:20.33  
 15 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               1:22.25    1:24.80  
 16 Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA             1:37.10    1:34.43  
 17 Mora, Andrea              14 LMST-CA                   NT    1:41.78  
 18 Leon, Yanira              14 PAC-CA               2:08.62    1:59.30  
 19 Perez Marquez, Jazmin     13 REV-CA                    NT    2:20.19  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA             6:29.78    6:27.19  
  2 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA               7:29.13    8:30.15  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA                38.68      37.67  
  2 Sarat, Elda               13 LMST-CA                35.81      37.72  
  3 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA               38.45      38.34  
  4 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                37.97      39.52  
  5 Avila, Erika              13 DWNY-CA                44.39      40.67  
  6 Galstyan, Maria           14 UN-01-CA               41.46      40.78  
  7 Legarda, Erika            14 LMST-CA                40.81      41.17  
  8 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA                53.83      44.44  
  9 Nunez, Emily              14 UN-08-CA               55.74      45.50  
 10 Perez Marquez, Jazmin     13 REV-CA                 52.82      48.82  
 11 Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA                  NT      50.48  
 12 Leon, Yanira              14 PAC-CA               1:06.72    1:01.28  
 -- White, Avery              13 UN-02-CA               36.27         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molinares, Natalia        14 UN-04-CA             1:20.64    1:22.22  
  2 White, Avery              13 UN-02-CA             1:39.31    1:24.31  
  3 Velasquez, Aniston        14 UN-06-CA             1:25.33    1:24.94  
  4 Macias, Kimberly          13 LMST-CA              1:26.05    1:25.77  
  5 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:20.51    1:27.73  
  6 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:28.89    1:28.75  
  7 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:27.61    1:29.97  
  8 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:29.54    1:31.11  
  9 Lopez, Britany            14 SGAC-CA              1:31.50    1:32.73  
 10 Hernandez, Jazmin         14 UN-02-CA             1:34.79    1:33.47  
 11 Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA             1:30.88    1:34.56  
 12 Nunez, Emily              14 UN-08-CA             1:31.97    1:35.18  
 13 Salcedo, Arianna          14 SOBA-CA              1:32.38    1:35.42  
 14 Legarda, Erika            14 LMST-CA              1:35.76    1:35.44  
 15 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA             1:32.72    1:35.99  
 16 Herrera, Jaylene          13 SGAC-CA                   NT    1:40.92  
 17 Castrejon, Jasmine        13 LMST-CA              1:39.86    1:41.10  
 18 Mora, Andrea              14 LMST-CA              1:48.92    1:45.53  
 19 Galstyan, Maria           14 UN-01-CA                  NT    1:46.58  
 20 Avila, Erika              13 DWNY-CA              1:53.94    1:54.97  
 -- Perez Marquez, Jazmin     13 REV-CA                    NT         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA                32.81      32.02  
  2 De La Cruz, Kaitlin       13 DWNY-CA                37.47      35.42  
  3 Sarat, Elda               13 LMST-CA                33.12      35.54  
  4 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA                38.93      37.70  
  5 Legarda, Erika            14 LMST-CA                38.54      38.93  
  6 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA                37.50      39.24  
  7 Mora, Andrea              14 LMST-CA                   NT      40.56  
  8 Herrera, Jaylene          13 SGAC-CA                48.33      45.73  
  9 Sanchez, Elizabeth        14 PAC-CA                 49.27      48.09  
 10 Gonzalez, Alice           13 UN-02-CA                  NT      48.55  
 11 Leon, Yanira              14 PAC-CA                    NT    1:05.40  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salcedo, Arianna          14 SOBA-CA              3:04.68    3:09.88  
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:17.69    1:18.56  
  2 Macias, Kimberly          13 LMST-CA              1:22.70    1:19.39  
  3 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:18.54    1:19.64  
  4 Pantoja, Mariantonia      13 UN-02-CA             1:20.82    1:22.06  
  5 Salcedo, Arianna          14 SOBA-CA              1:28.41    1:24.22  
  6 Herrera, Jaylene          13 SGAC-CA                   NT    1:30.43  
 -- Bacalso, Kylie            13 UN-01-CA                  NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molinares, Natalia        14 UN-04-CA             2:35.46    2:33.36  
  2 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              2:43.74    2:38.13  
  3 Velasquez, Aniston        14 UN-06-CA             2:43.97    2:42.96  
  4 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              2:55.03    2:56.27  
  5 Lopez, Britany            14 SGAC-CA              2:52.11    2:56.63  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    2:03.11  
     1) Macias, Kimberly 13             2) Sarat, Elda 13                 
     3) Del Real, Sonia 14              4) Gutierrez Munoz, Abigail 13    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Emily            18 UN-04-CA             1:01.30    1:01.48  
  2 Arcos, Angelica           16 UN-08-CA             1:05.02    1:08.39  
  3 Nunez, Aimee              17 UN-08-CA             1:07.12    1:11.70  
  4 Burgueno, Katherine       15 UN-09-CA             1:15.77    1:14.81  
  5 Salazar, Mercedes         16 PAC-CA               1:21.02    1:19.74  
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyou, Maya                15 UN-07-CA             6:26.20    6:33.56  
  2 Burgueno, Katherine       15 UN-09-CA             7:29.03    7:15.14  
  3 Orozco, Nicole            15 UN-09-CA             7:15.23    8:07.98  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Leilah            15 UN-02-CA               33.05      33.40  
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA                35.61      36.07  
  3 Nunez, Aimee              17 UN-08-CA               36.18      38.62  
  4 Nunally, Amara            17 UN-02-CA               40.05      41.51  
  5 Salazar, Mercedes         16 PAC-CA                 43.49      41.57  
  6 Ortega, Melissa           17 PAC-CA                 42.08      42.04  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Emily            18 UN-04-CA             2:36.19    2:36.35  
  2 Lyou, Maya                15 UN-07-CA             2:45.65    2:43.00  
  3 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              3:05.44    3:05.57  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arcos, Angelica           16 UN-08-CA             1:21.49    1:24.62  
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:25.11    1:28.39  
  3 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              1:34.15    1:30.65  
  4 Ortega, Melissa           17 PAC-CA               1:28.39    1:37.35  
  5 Orozco, Nicole            15 UN-09-CA             1:36.69    1:43.99  
 -- Nunez, Aimee              17 UN-08-CA             1:30.93         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Leilah            15 UN-02-CA               31.15      31.85  
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA                34.30      34.43  
  3 Burgueno, Katherine       15 UN-09-CA               39.01      39.18  
  4 Orozco, Nicole            15 UN-09-CA               35.41      41.22  
  5 Ortega, Melissa           17 PAC-CA                 39.91      42.05  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyou, Maya                15 UN-07-CA             3:10.15    3:13.81  
 
Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Emily            18 UN-04-CA             1:12.27    1:11.73  
  2 Harper, Leilah            15 UN-02-CA             1:12.81    1:13.20  
  3 Arcos, Angelica           16 UN-08-CA             1:18.52    1:17.65  
  4 Salazar, Mercedes         16 PAC-CA               1:29.35    1:27.01  
  5 Nunally, Amara            17 UN-02-CA             1:31.85    1:33.42  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              2:54.60    2:57.56  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA                26.69      24.30  
  2 Diaz, Angelo               6 PAC-CA                 41.70      37.80  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA                   NT    1:04.94  
  2 Diaz, Angelo               6 PAC-CA               1:55.29    1:59.38  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joari               6 DWNY-CA                   NT      40.49  
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Diaz, Angelo               6 PAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                19.14      18.89  
  2 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 19.76      21.00  
  3 Gonzalez, Marvin           8 UN-02-CA               22.87      24.07  
  4 Puga, Jayden               8 PAC-CA                 26.95      25.83  
 -- Mora, Fernando             8 LMST-CA                   NT         NS  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                49.56      51.23  
  2 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 58.04      52.26  
  3 Mora, Fernando             8 LMST-CA                   NT      59.86  
  4 Gonzalez, Marvin           8 UN-02-CA             1:05.21    1:03.27  
  5 Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                54.46    1:07.75  
  6 Puga, Jayden               8 PAC-CA               1:11.91    1:07.78  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Galeana, Frank             8 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeana, Frank             8 SGAC-CA                55.95      55.17  
  2 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 55.29      57.37  
  3 Mora, Fernando             8 LMST-CA                   NT    1:03.42  
  4 Puga, Jayden               8 PAC-CA                    NT    1:28.83  
 -- Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                56.30         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              1:17.13    1:17.82  
  2 Ivins, Apollo              9 SOBA-CA              1:21.36    1:18.73  
  3 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:26.85    1:21.32  
  4 Santamaria, Alan          10 REV-CA               1:23.89    1:22.06  
  5 Macias, Luis               9 LMST-CA              1:22.41    1:23.19  
  6 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA              1:22.99    1:25.85  
  7 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:25.25    1:26.69  
  8 Sarabia, Nathan           10 PAC-CA               1:49.86    1:27.24  
  9 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA               1:29.89    1:27.78  
 10 Barawid, Milo             10 UN-01-CA             1:32.14    1:32.73  
 11 Francia, Eric              9 UN-01-CA                  NT    1:34.30  
 12 Morris, Xavier             9 LDST-CA              1:41.29    1:35.20  
 13 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA               1:37.83    1:36.68  
 14 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:37.03    1:38.93  
 15 Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA               1:39.75    1:40.00  
 16 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA               1:57.82    1:43.68  
 17 Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA                  NT    1:50.16  
 18 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA             1:57.40    1:56.91  
 19 Cato, Sam                 10 LDST-CA              1:26.59    1:59.88  
 20 Avila, Alejandro           9 DWNY-CA              1:54.66    2:02.95  
 21 Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA                  NT    2:04.31  
 22 Gualip, Leandro           10 REV-CA               3:17.86    3:10.21  
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orendain, Emilio          10 LDST-CA              7:30.00    7:58.95  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jesus              10 LMST-CA                41.18      40.59  
  2 Gomez, Jason              10 UN-06-CA               39.92      40.73  
  3 Macias, Luis               9 LMST-CA                44.46      43.19  
  4 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                44.73      44.05  
  5 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                41.79      44.47  
  6 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                44.96      45.01  
  7 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                46.83      45.33  
  8 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                45.17      46.02  
  9 Santamaria, Alan          10 REV-CA                 50.44      47.35  
 10 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA                 51.42      47.98  
 11 Frias, Juan               10 SGAC-CA                53.26      50.08  
 12 Francia, Eric              9 UN-01-CA                  NT      52.10  
 13 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                56.27      53.39  
 14 Morris, Xavier             9 LDST-CA                52.59      53.59  
 15 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA                48.92      53.83  
 16 Barawid, Milo             10 UN-01-CA                  NT      54.81  
 17 Madrid, Jared              9 SGAC-CA                   NT      56.21  
 18 Cato, Sam                 10 LDST-CA                58.70      56.54  
 19 Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA                 57.07      56.97  
 20 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA               1:07.45    1:01.10  
 21 Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA             1:02.38    1:01.93  
 22 Avila, Alejandro           9 DWNY-CA              1:22.37    1:06.33  
 23 Gualip, Leandro           10 REV-CA               1:35.38    1:23.12  
 -- Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                 46.70         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA               2:00.97    1:49.44  
  2 Pozo, Roberto              9 LMST-CA              1:53.49    1:50.47  
  3 Guerrero, Angel           10 LMST-CA              2:01.66    1:57.18  
  4 Macias, Luis               9 LMST-CA                   NT    1:59.74  
  5 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                   NT    2:00.35  
  6 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA             2:00.14    2:05.51  
  7 Barawid, Milo             10 UN-01-CA             1:56.16    2:05.55  
  8 Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA                  NT    2:10.09  
  9 Cato, Sam                 10 LDST-CA              2:19.01    2:10.81  
 -- Madrid, Jared              9 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Frias, Juan               10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jason              10 UN-06-CA               34.47      34.45  
  2 Gomez, Jesus              10 LMST-CA                39.40      37.51  
  3 Ivins, Apollo              9 SOBA-CA                41.04      42.75  
  4 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                43.53      45.00  
  5 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                43.30      46.38  
  6 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                48.34      46.84  
  7 Orendain, Emilio          10 LDST-CA                40.76      47.26  
  8 Sarabia, Nathan           10 PAC-CA                    NT      47.60  
  9 Santamaria, Alan          10 REV-CA                 45.36      49.53  
 10 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA                46.80      50.43  
 11 Frias, Juan               10 SGAC-CA                53.49      50.62  
 12 Guerrero, Angel           10 LMST-CA                45.02      51.05  
 13 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                52.40      52.40  
 14 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA                 52.87      55.07  
 15 Madrid, Jared              9 SGAC-CA                   NT      57.21  
 16 Cordero Juarez Jr, Wilbe  10 PAC-CA                    NT    1:00.03  
 17 Cid, Maximiliano           9 PAC-CA               1:03.09    1:00.70  
 18 Gardilyan, Roman           9 UN-01-CA             1:05.89    1:02.28  
 19 Shaghoyan, Grigor          9 UN-01-CA             1:06.54    1:04.95  
 20 Tagvoryan, Jhon            9 UN-01-CA             1:06.98    1:11.31  
 -- Gualip, Leandro           10 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Francia, Eric              9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Alvarado Vidales, Manuel  10 PAC-CA               1:01.55         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Jason              10 UN-06-CA             1:28.08    1:23.59  
  2 Orendain, Emilio          10 LDST-CA              1:25.77    1:33.60  
  3 Ivins, Apollo              9 SOBA-CA              1:36.23    1:36.33  
  4 Morris, Xavier             9 LDST-CA                   NT    1:44.64  
  5 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA              1:55.87    1:47.89  
 -- Avila, Alejandro           9 DWNY-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'B'                      NT    2:30.63  
     1) Gomez, Jesus 10                 2) Macias, Luis 9                 
     3) Guerrero, Angel 10              4) Guerrero, Jacob 10             
  2 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    2:41.95  
     1) Gonzalez, Kevin 9               2) Barrientos, Jeshua 10          
     3) Aguilar Valle, Claudio 10       4) Pozo, Roberto 9                
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:04.52    1:06.27  
  2 Quevedo, Gerardo          12 UN-04-CA                  NT    1:07.98  
  3 Aranda, Diego             11 LMST-CA              1:14.06    1:14.37  
  4 Hakobyan, Haik            12 UN-01-CA             1:17.36    1:15.97  
  5 Vazquez, Brainard         11 UN-03-CA             1:19.82    1:18.82  
  6 Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:21.12    1:21.68  
  7 Francia, Oscar            11 UN-01-CA                  NT    1:25.01  
  8 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA             1:25.74    1:28.42  
  9 Ramirez, Luis             11 UN-03-CA             1:25.44    1:30.69  
 10 Poblano, Christopher      12 REV-CA                    NT    1:36.55  
 11 Morales, Nathan           12 LDST-CA              1:37.51    1:37.32  
 12 Avila, Victor             12 DWNY-CA              1:43.96    1:42.33  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cayden            12 LDST-CA              7:07.94    6:36.35  
  2 Morris III, Glen          11 LDST-CA              7:30.00    7:19.58  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                33.68      34.24  
  2 Rocha, Christian          12 LMST-CA                36.11      34.88  
  3 Quevedo, Gerardo          12 UN-04-CA                  NT      35.98  
  4 Aranda, Diego             11 LMST-CA                39.65      39.63  
  5 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                41.24      39.71  
  6 Pina, Julian              11 LMST-CA                42.54      42.69  
  7 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                42.80      43.35  
  8 Ramirez, Luis             11 UN-03-CA               42.75      43.56  
  9 Morales, Nathan           12 LDST-CA                50.23      46.62  
 10 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA               49.47      46.99  
 11 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA                44.94      47.05  
 12 Poblano, Christopher      12 REV-CA               1:00.74      53.06  
 -- Avila, Victor             12 DWNY-CA              1:04.90         DQ  
 -- Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA               46.77         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Cayden            12 LDST-CA              1:25.43    1:27.41  
  2 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:32.73    1:32.98  
  3 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:38.95    1:40.86  
  4 Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA                  NT    1:44.20  
  5 Orozco, Nash              11 PAC-CA               1:50.78    1:49.87  
  6 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA              1:53.67    2:00.58  
 -- Ramirez, Luis             11 UN-03-CA                  NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quevedo, Gerardo          12 UN-04-CA                  NT      33.07  
  2 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                33.79      34.66  
  3 Rocha, Christian          12 LMST-CA                38.61      36.74  
  4 Hakobyan, Haik            12 UN-01-CA               40.34      38.19  
  5 Garcia, Cayden            12 LDST-CA                38.48      38.87  
  6 Aranda, Diego             11 LMST-CA                41.38      39.11  
  7 Morris III, Glen          11 LDST-CA                41.85      39.15  
  8 Orozco, Nash              11 PAC-CA                 42.70      41.62  
  9 Francia, Oscar            11 UN-01-CA                  NT      42.43  
 10 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                41.43      42.77  
 11 Tukhikyan, Erik           12 UN-01-CA               46.35      45.73  
 12 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                43.67      46.10  
 13 Dominguez, Jaime          11 LMST-CA                46.50      46.54  
 14 Sagala, Jarvis            11 UN-01-CA               47.23      47.08  
 15 Pina, Julian              11 LMST-CA                46.41      48.24  
 16 Morales, Nathan           12 LDST-CA                54.57      52.97  
 -- Poblano, Christopher      12 REV-CA                    NT         DQ  
 -- Avila, Victor             12 DWNY-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris III, Glen          11 LDST-CA                   NT    1:25.35  
  2 Hakobyan, Haik            12 UN-01-CA             1:29.31    1:28.31  
  3 Pina, Sebastian           12 LMST-CA              1:34.89    1:30.74  
  4 Francia, Oscar            11 UN-01-CA                  NT    1:32.85  
  5 Pina, Julian              11 LMST-CA              1:35.35    1:35.26  
 -- Vazquez, Brainard         11 UN-03-CA                  NT         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    2:17.32  
     1) Rocha, Christian 12             2) Dominguez, Jaime 11            
     3) Gonzalez, Miguel 11             4) Gonzalez, Cesar 12             
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 UN-04-CA               52.40      53.51  
  2 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                56.84      58.02  
  3 Jimenez, Rylan            14 UN-06-CA             1:01.00      59.64  
  4 Del Carpio, Kendrik       14 UN-08-CA             1:04.23      59.66  
  5 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:01.91    1:01.39  
  6 Kim, Elliott              14 UN-08-CA             1:07.57    1:02.65  
  7 Berumen, Joshua           13 DWNY-CA              1:03.42    1:03.10  
  8 Delacerda, Diego          14 UN-08-CA             1:08.19    1:04.73  
  9 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:04.57    1:04.75  
 10 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:05.41    1:04.97  
 11 Tostado, Eli              14 UN-06-CA                  NT    1:05.61  
 12 Rodriguez, Angel          14 UN-06-CA             1:09.68    1:07.07  
 13 Agulian, Paul             14 UN-01-CA             1:09.24    1:07.49  
 14 Orendain, Samuel          13 LDST-CA              1:05.04    1:08.28  
 15 Alvarez, Lucas            13 SOBA-CA              1:06.17    1:08.93  
 16 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:09.37    1:09.78  
 17 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:09.91    1:09.82  
 18 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA             1:12.91    1:10.23  
 19 Batres, Tony              14 DWNY-CA              1:12.85    1:10.81  
 20 Vazquez, Diego            13 UN-03-CA             1:13.70    1:13.07  
 21 Rivas, Andrew             13 DWNY-CA              1:11.24    1:13.94  
 22 Castleberry, Sean         13 REV-CA               1:18.46    1:16.78  
 23 Orozco, Nicolas           14 PAC-CA               1:15.84    1:17.22  
 24 Carrillo, Armando         13 PAC-CA               1:38.08    1:21.40  
 25 Oporto, Louis             13 DWNY-CA              1:31.98    1:29.91  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA              6:44.18    6:15.55  
  2 Orendain, Samuel          13 LDST-CA              7:04.77    6:28.10  
  3 Robinson, Jude            14 SOBA-CA              6:16.82    6:30.80  
  4 Vargas, Luis              13 PAC-CA               7:00.12    6:33.63  
  5 Kim, Elliott              14 UN-08-CA             6:45.89    6:42.54  
  6 Orozco, Nicolas           14 PAC-CA               7:26.20    7:27.59  
  7 Vazquez, Xaiver           13 UN-03-CA             7:05.00    7:54.40  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibarra, Ryan              14 UN-06-CA                  NT      35.70  
  2 Delacerda, Diego          14 UN-08-CA               36.25      36.11  
  3 Alvarez, Lucas            13 SOBA-CA                36.90      38.68  
  4 Carrillo, Armando         13 PAC-CA                 50.13      47.97  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:24.97    2:28.09  
  2 Robinson, Jude            14 SOBA-CA              2:57.32    2:37.69  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 UN-04-CA             1:06.82    1:08.36  
  2 Kim, Elliott              14 UN-08-CA             1:30.56    1:14.03  
  3 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA              1:27.10    1:25.76  
  4 Orendain, Samuel          13 LDST-CA              1:26.19    1:26.28  
  5 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA             1:32.89    1:26.32  
  6 Del Carpio, Kendrik       14 UN-08-CA             1:19.21    1:26.92  
  7 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:28.82    1:27.08  
  8 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:32.55    1:29.51  
  9 Rivas, Andrew             13 DWNY-CA              1:33.28    1:30.41  
 10 Rodriguez, Angel          14 UN-06-CA             1:34.53    1:33.48  
 11 Tostado, Eli              14 UN-06-CA                  NT    1:36.63  
 12 Castleberry, Sean         13 REV-CA                    NT    1:43.45  
 13 Oporto, Louis             13 DWNY-CA              1:55.53    1:48.40  
 -- Vazquez, Diego            13 UN-03-CA             1:31.36         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Rylan            14 UN-06-CA               28.64      28.73  
  2 Agulian, Paul             14 UN-01-CA               30.78      30.43  
  3 Vargas, Luis              13 PAC-CA                 31.92      31.05  
  4 Crisonino, Aiden          13 DWNY-CA                34.05      31.87  
  5 Ibarra, Ryan              14 UN-06-CA                  NT      31.94  
  6 Delacerda, Diego          14 UN-08-CA               37.39      32.80  
  7 Balam, Billy              14 LMST-CA                35.62      33.01  
  8 Berumen, Joshua           13 DWNY-CA                33.43      33.29  
  9 Del Carpio, Kendrik       14 UN-08-CA               35.18      33.82  
 10 Batres, Tony              14 DWNY-CA                48.26      34.60  
 11 Diaconu, Alexander        13 UN-01-CA               39.14      37.06  
 12 Orozco, Nicolas           14 PAC-CA                 44.71      39.37  
 13 Alvarez, Lucas            13 SOBA-CA                45.48      41.09  
 14 Carrillo, Armando         13 PAC-CA               1:00.60      42.88  
 15 Oporto, Louis             13 DWNY-CA                51.41      45.46  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Jude            14 SOBA-CA              1:07.61    1:09.31  
  2 Ibarra, Ryan              14 UN-06-CA                  NT    1:11.22  
  3 Agulian, Paul             14 UN-01-CA             1:17.30    1:13.82  
  4 Rivas, Andrew             13 DWNY-CA              1:27.26    1:16.80  
  5 Tostado, Eli              14 UN-06-CA                  NT    1:19.27  
  6 Castleberry, Sean         13 REV-CA                    NT    1:25.59  
 -- Berumen, Joshua           13 DWNY-CA              1:14.42         DQ  
 -- Vazquez, Diego            13 UN-03-CA             1:27.15         DQ  
 -- Batres, Tony              14 DWNY-CA                   NT         DQ  
 -- Vazquez, Xaiver           13 UN-03-CA             1:21.44         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuellar, Nery             14 UN-04-CA             2:14.63    2:16.60  
  2 Jimenez, Rylan            14 UN-06-CA             2:30.94    2:33.39  
  3 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              2:45.05    2:46.13  
  4 Rodriguez, Angel          14 UN-06-CA             2:55.36    2:49.10  
  5 Castro, Richard           13 LMST-CA              2:57.90    2:49.16  
  6 Balam, Billy              14 LMST-CA              3:02.31    2:55.94  
 -- Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:23.97         DQ  
 -- Guzman, Isac              14 LMST-CA              2:40.82         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    1:52.75  
     1) Gaytan, Johan 14                2) Guzman, Isac 14                
     3) Perez, Osvaldo 13               4) Castro, Richard 13             
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            16 UN-04-CA               50.81      52.05  
  2 Chavez, Silvestre         15 UN-06-CA                  NT      53.27  
  3 Flores, Armando           16 UN-08-CA               51.42      53.71  
  4 Angeles, Joshua           15 LMST-CA                56.98      56.27  
  4 Hernandez, Juan           17 LMST-CA                55.61      56.27  
  6 Gonzalez, Enrique         15 UN-04-CA               56.91      57.41  
  7 Alcala, Brandon           18 UN-08-CA               56.44      58.43  
  8 Galindo, Luis             15 UN-04-CA             1:02.59    1:03.93  
  9 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:04.05    1:05.31  
 10 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA             1:06.64    1:09.17  
 11 Gonzalez, William         15 UN-02-CA             1:07.26    1:11.97  
 12 Cornejo, Angel            15 LMST-CA              1:15.97    1:14.21  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Nathan             17 UN-08-CA             5:18.78    5:22.39  
  2 Murguia, Jesus            17 UN-08-CA             5:17.23    5:24.71  
  3 Wadsworth, Derek          18 UN-08-CA             5:25.92    5:39.33  
  4 Wadsworth, Ethan          18 UN-08-CA             5:32.89    5:51.18  
  5 Lyou, Kai                 15 UN-07-CA             6:17.94    6:15.56  
  6 Kimbrell, Travis          16 UN-08-CA             6:28.19    6:17.20  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Armando           16 UN-08-CA                  NT      29.41  
  2 Chavez, Silvestre         15 UN-06-CA                  NT      29.46  
  3 Kimbrell, Travis          16 UN-08-CA                  NT      30.86  
  4 Alcala, Brandon           18 UN-08-CA               33.15      32.52  
  5 Wadsworth, Derek          18 UN-08-CA                  NT      34.26  
  6 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA                   NT      34.62  
  7 Gonzalez, William         15 UN-02-CA               35.70      37.25  
  8 Rivas, Max                15 UN-06-CA                  NT      39.69  
  9 Cornejo, Angel            15 LMST-CA                42.33      42.95  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            16 UN-04-CA             2:06.95    2:12.79  
  2 Murguia, Jesus            17 UN-08-CA             2:17.28    2:14.32  
  3 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              2:27.91    2:27.06  
  4 Lyou, Kai                 15 UN-07-CA             2:47.19    2:41.73  
  5 Rocha, Roberto            17 UN-04-CA             2:35.84    2:41.89  
 -- Chavez, Ruben             17 LMST-CA              2:47.36         DQ  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Nathan             17 UN-08-CA             1:05.07    1:08.06  
  2 Wadsworth, Derek          18 UN-08-CA             1:07.34    1:09.36  
  3 Flores, Armando           16 UN-08-CA             1:14.48    1:17.60  
  4 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              1:16.97    1:17.75  
  5 Galindo, Luis             15 UN-04-CA             1:21.24    1:21.47  
  6 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:29.72    1:33.15  
  7 Rivas, Max                15 UN-06-CA                  NT    1:37.32  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            16 UN-04-CA               27.31      26.39  
  2 Chavez, Silvestre         15 UN-06-CA                  NT      26.70  
  3 Murguia, Jesus            17 UN-08-CA               28.25      26.87  
  4 Gonzalez, Enrique         15 UN-04-CA               28.32      27.66  
  5 Wadsworth, Ethan          18 UN-08-CA                  NT      28.25  
  6 Kimbrell, Travis          16 UN-08-CA                  NT      29.91  
  7 Alcala, Brandon           18 UN-08-CA               30.11      30.08  
  8 Rocha, Roberto            17 UN-04-CA                  NT      31.22  
  9 Gonzalez, William         15 UN-02-CA               30.96      33.00  
 10 Chavez, Ruben             17 LMST-CA                33.10      34.08  
 11 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA                   NT      37.02  
 12 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA               34.61      38.19  
 13 Cornejo, Angel            15 LMST-CA                40.29      42.26  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyou, Kai                 15 UN-07-CA             3:10.15    2:55.60  
 
Boys 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ethan          18 UN-08-CA                  NT    1:03.11  
  2 Hernandez, Werner         17 UN-02-CA             1:07.00    1:07.43  
  3 Rivas, Max                15 UN-06-CA                  NT    1:20.35  
  4 Reyes, Giovanni           15 LMST-CA                   NT    1:21.73  
  5 Martinez, Eliseo          16 UN-03-CA             1:22.34    1:27.42  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Nathan             17 UN-08-CA             2:05.26    2:14.30  
  2 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              2:27.64    2:22.98  
  3 Gonzalez, Enrique         15 UN-04-CA             2:23.63    2:23.78  
  4 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              2:28.53    2:30.60  
  5 Rocha, Roberto            17 UN-04-CA             2:33.50    2:34.28  
  6 Galindo, Luis             15 UN-04-CA             2:37.74    2:39.38  
  7 Balam, Devin              15 LMST-CA              2:46.58    2:50.11  
 -- Hernandez, Werner         17 UN-02-CA             2:24.33         NS  
 -- Chavez, Ruben             17 LMST-CA              2:38.11         NS  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lynwood Marlins Swim Team-CA  'A'                      NT    1:49.97  
     1) Chavez, Ruben 17                2) Balam, Devin 15                
     3) Angeles, Joshua 15              4) Hernandez, Juan 17