PAC Last Ditch JO Qualifier - Meet Results

PAC Last Ditch JO Qualifier
3/9/2019 - 3/10/2019
San Fernando, CA United States
Updated: 3/10/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
      2019 Pacific Committee Last Ditch JO Qualifier, Sanction #: S19-080      
                       Hosted by  - Penguin Aquatic Club                       
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  BLU Blue Time Standard
          48.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 36.23      35.68 BLU    
  2 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                40.43      39.02 BLU    
  3 Chan, Azure                8 DRGN-CA                39.13      40.38 BLU    
RED - Division  
  1 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                40.60      42.73 RED    
  2 McLean, Lula               7 WEST-CA                48.32      44.94 RED    
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  BLU Blue Time Standard
        1:46.10  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA               1:24.89    1:19.36 BLU    
       37.47  1:19.36                                                      
RED - Division  
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA              1:28.59    1:23.86 BLU    
       39.24  1:23.86                                                      
  2 Cistone, Talia             8 CITI-CA              1:35.07    1:25.59 BLU    
       38.40  1:25.59                                                      
  3 Aguilar, Abby              8 LMST-CA              1:31.26    1:34.07 RED    
       43.76  1:34.07                                                      
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  BLU Blue Time Standard
          57.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 39.67      42.86 BLU    
  2 Cistone, Talia             8 CITI-CA                42.27      45.22 BLU    
  3 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                46.94      47.16 BLU    
RED - Division  
  1 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                51.47      58.08        
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  BLU Blue Time Standard
        1:02.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Azure                8 DRGN-CA                50.90      50.66 BLU    
  2 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                50.53      52.07 BLU    
RED - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 55.53      50.92 BLU    
  2 McLean, Lula               7 WEST-CA                53.60      55.42 RED    
  3 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                59.03      59.47 RED    
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  BLU Blue Time Standard
          55.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA                 38.19      39.51 BLU    
  2 Cistone, Talia             8 CITI-CA                41.32      40.56 BLU    
RED - Division  
  1 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA                49.44      46.71 RED    
  2 Aguilar, Abby              8 LMST-CA                51.56      52.40 RED    
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  BLU Blue Time Standard
        2:01.40  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kimura, Paloma             8 TSM-CA               1:31.01    1:27.49 BLU    
       40.43  1:27.49                                                      
  2 Chan, Azure                8 DRGN-CA              1:31.86    1:33.04 BLU    
       42.70  1:33.04                                                      
  3 Velasquez, Nicole          8 SGAC-CA              1:40.03    1:35.65 BLU    
       44.95  1:35.65                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.10  SPJO Spring JO Standard
          33.90  BLU Blue Time Standard
          37.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA                29.80      30.00 SPJO   
  2 Brito, Gabi                8 WEST-CA                31.56      31.53 BLU    
  3 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 32.80      32.04 BLU    
  4 Paek, Irene                9 SHRK-CA                32.43      32.30 BLU    
  5 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                31.38      32.36 BLU    
  6 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                33.04      32.42 BLU    
  7 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                32.81      32.61 BLU    
  8 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                32.67      32.69 BLU    
  9 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 32.79      32.76 BLU    
 10 Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                33.10      32.84 BLU    
 11 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                33.01      33.25 BLU    
 12 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA                33.25      33.34 BLU    
 13 Balam, Maya               10 LMST-CA                33.32      33.60 BLU    
 14 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA                33.63      33.92 RED    
 15 Collins, Emily             9 LASC-CA                33.45      34.74 RED    
 16 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                33.19      35.49 RED    
 -- Schmitt, Eli              10 WEST-CA                33.57         DQ        
RED - Division  
  1 Hong, Grace               10 SHRK-CA                34.25      33.38 BLU    
  2 Arnold, Eryn               9 CITI-CA                33.91      33.86 BLU    
  3 Um, Nicole                 9 UN-CA                  36.47      34.45 RED    
  4 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA                34.59      34.46 RED    
  5 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                36.07      35.31 RED    
  6 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA                35.63      35.42 RED    
  7 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                35.02      35.43 RED    
  8 Walbridge, Lucy           10 TSM-CA                 34.86      35.68 RED    
  9 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 36.59      35.75 RED    
 10 Bernal, Danika             9 ROSE-CA                36.33      36.08 RED    
 11 D'Adamo, Mikaela          10 CITI-CA                34.08      36.43 RED    
 12 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 34.87      36.85 RED    
 13 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 36.33      37.09        
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.50  SPJO Spring JO Standard
        1:14.70  BLU Blue Time Standard
        1:21.50  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              1:09.83    1:08.41 SPJO   
       33.41  1:08.41                                                      
  2 Drago, Beatrice           10 RYL-CA               1:12.07    1:10.92 BLU    
       33.93  1:10.92                                                      
  3 Brito, Gabi                8 WEST-CA              1:14.41    1:11.64 BLU    
       33.21  1:11.64                                                      
  4 Zhao, Zichen              10 SHRK-CA              1:12.24    1:11.96 BLU    
       33.54  1:11.96                                                      
  5 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:14.17    1:12.03 BLU    
       35.37  1:12.03                                                      
  6 Arnold, Eryn               9 CITI-CA              1:12.31    1:12.31 BLU    
       34.11  1:12.31                                                      
  7 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:14.53    1:12.39 BLU    
       34.71  1:12.39                                                      
  8 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:10.57    1:12.78 BLU    
       35.22  1:12.78                                                      
  9 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:12.95    1:12.80 BLU    
       35.45  1:12.80                                                      
 10 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA              1:11.20    1:13.03 BLU    
       34.60  1:13.03                                                      
 11 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA              1:14.35    1:13.58 BLU    
       35.58  1:13.58                                                      
 12 Lin, Tina                 10 ROSE-CA              1:12.86    1:14.17 BLU    
       35.30  1:14.17                                                      
 13 Lee, Olivia               10 ROSE-CA              1:12.38    1:15.05 RED    
       35.33  1:15.05                                                      
RED - Division  
  1 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               1:20.58    1:09.84 BLU    
       33.04  1:09.84                                                      
  2 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:17.85    1:15.10 RED    
       35.97  1:15.10                                                      
  3 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              1:17.14    1:15.93 RED    
       36.46  1:15.93                                                      
  4 D'Adamo, Mikaela          10 CITI-CA              1:16.32    1:17.37 RED    
       36.75  1:17.37                                                      
  5 Um, Nicole                 9 UN-CA                1:21.07    1:18.47 RED    
       37.18  1:18.47                                                      
  6 Luker, Nina                9 WEST-CA              1:18.86    1:18.62 RED    
       37.05  1:18.62                                                      
  7 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:18.65    1:19.84 RED    
       37.92  1:19.84                                                      
  8 Miller, Isabella           9 RYL-CA               1:17.53    1:20.69 RED    
       38.62  1:20.69                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:29.70  SPJO Spring JO Standard
        2:42.00  BLU Blue Time Standard
        2:56.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Kiki                10 DRGN-CA              2:30.18    2:25.55 SPJO   
       34.96  1:12.61  1:49.22  2:25.55                                    
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA              2:23.96    2:28.99 SPJO   
       34.31  1:12.34  1:51.32  2:28.99                                    
  3 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              2:31.42    2:30.73 BLU    
       35.17  1:13.28  1:52.38  2:30.73                                    
  4 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA              2:40.61    2:41.52 BLU    
       38.10  1:19.66  2:02.00  2:41.52                                    
  5 Lee, Olivia               10 ROSE-CA              2:33.47    2:42.23 RED    
       37.22  1:19.02  2:02.25  2:42.23                                    
  6 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              2:41.16    2:42.56 RED    
       38.28  1:19.62  2:01.87  2:42.56                                    
  7 Paek, Irene                9 SHRK-CA              2:34.15    2:43.26 RED    
       37.91  1:20.48  2:03.88  2:43.26                                    
RED - Division  
  1 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               2:42.11    2:37.73 BLU    
       35.50  1:15.86  1:57.34  2:37.73                                    
  2 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA              2:51.01    2:41.60 BLU    
       38.29  1:23.25  2:05.56  2:41.60                                    
  3 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              2:56.45    2:42.57 RED    
       36.82  1:19.88  2:04.34  2:42.57                                    
  4 Luker, Nina                9 WEST-CA              2:54.93    2:54.19 RED    
       38.91  1:24.94  2:11.00  2:54.19                                    
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.80  SPJO Spring JO Standard
          40.50  BLU Blue Time Standard
          44.30  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Koike, Sora               10 ALPH-CA                34.32      34.35 SPJO   
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA                36.59      34.58 SPJO   
  3 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 37.16      36.68 SPJO   
  4 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA                38.62      37.14 BLU    
  5 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                36.82      37.15 BLU    
  6 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                37.77      37.57 BLU    
  7 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                40.25      37.86 BLU    
  8 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA                38.06      38.26 BLU    
  9 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA                37.57      38.40 BLU    
 10 Lee, Olivia               10 ROSE-CA                38.05      38.47 BLU    
 11 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                38.22      38.94 BLU    
 12 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                38.85      39.48 BLU    
 13 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA                39.41      39.92 BLU    
 14 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA                39.21      40.01 BLU    
 15 Luker, Nina                9 WEST-CA                39.94      40.55 RED    
 16 Miranda, Allison          10 LMST-CA                40.44      41.41 RED    
 17 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                38.88      41.73 RED    
RED - Division  
  1 Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                40.59      37.77 BLU    
  2 Paek, Irene                9 SHRK-CA                41.18      39.27 BLU    
  3 Bernal, Danika             9 ROSE-CA                43.58      39.94 BLU    
  4 Balam, Maya               10 LMST-CA                40.81      40.88 RED    
  5 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                41.31      41.21 RED    
  6 D'Adamo, Mikaela          10 CITI-CA                42.03      41.52 RED    
  7 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 43.01      42.06 RED    
  8 Um, Nicole                 9 UN-CA                  42.74      42.45 RED    
  9 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                41.25      42.63 RED    
 10 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 41.51      43.05 RED    
 11 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 44.04      43.75 RED    
 12 Schmitt, Eli              10 WEST-CA                41.60      45.85        
 -- Walbridge, Lucy           10 TSM-CA                 40.57         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.60  SPJO Spring JO Standard
        1:28.60  BLU Blue Time Standard
        1:36.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:23.47    1:20.61 BLU    
       39.80  1:20.61                                                      
  2 Zhao, Zichen              10 SHRK-CA              1:21.02    1:20.65 BLU    
       39.36  1:20.65                                                      
  3 Blecha, Violet            10 SHRK-CA              1:20.63    1:21.31 BLU    
       38.95  1:21.31                                                      
  4 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA              1:21.90    1:22.00 BLU    
       39.77  1:22.00                                                      
  5 Brito, Gabi                8 WEST-CA              1:24.03    1:22.77 BLU    
       38.80  1:22.77                                                      
  6 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:20.69    1:22.96 BLU    
       41.51  1:22.96                                                      
  7 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA              1:27.30    1:22.97 BLU    
       38.77  1:22.97                                                      
  8 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              1:22.49    1:23.11 BLU    
       41.47  1:23.11                                                      
  9 Penman, Keisari           10 ROSE-CA              1:21.94    1:23.35 BLU    
       41.13  1:23.35                                                      
  9 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:23.51    1:23.35 BLU    
       40.93  1:23.35                                                      
 11 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA              1:24.55    1:24.34 BLU    
       40.96  1:24.34                                                      
 12 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:26.84    1:25.07 BLU    
       41.96  1:25.07                                                      
 13 Lin, Tina                 10 ROSE-CA              1:21.64    1:25.15 BLU    
       41.09  1:25.15                                                      
 14 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:25.22    1:26.21 BLU    
       42.83  1:26.21                                                      
 15 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:26.64    1:26.39 BLU    
 16 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:27.67    1:29.78 RED    
       44.69  1:29.78                                                      
RED - Division  
  1 Luker, Nina                9 WEST-CA              1:31.06    1:28.13 BLU    
       43.23  1:28.13                                                      
  2 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:31.16    1:30.76 RED    
       43.77  1:30.76                                                      
  3 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:31.21    1:31.91 RED    
       46.05  1:31.91                                                      
  4 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA              1:34.04    1:35.41 RED    
       48.72  1:35.41                                                      
  5 Chang, Sophie              9 TSM-CA               1:36.80    1:36.76 RED    
       46.34  1:36.76                                                      
  6 Mora, Emily               10 LMST-CA              1:36.27    1:37.93        
       47.09  1:37.93                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  SPJO Spring JO Standard
          45.60  BLU Blue Time Standard
          49.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Koike, Sora               10 ALPH-CA                40.85      41.58 BLU    
  2 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 43.13      42.23 BLU    
  3 Arnold, Eryn               9 CITI-CA                44.05      42.76 BLU    
  4 Lin, Tina                 10 ROSE-CA                43.30      43.21 BLU    
  5 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA                42.24      43.41 BLU    
  6 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                42.87      43.50 BLU    
  7 Aldana, Sophia            10 LASC-CA                43.71      43.87 BLU    
  8 Penman, Keisari           10 ROSE-CA                42.62      45.23 BLU    
  9 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA                45.18      45.25 BLU    
 10 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA                45.41      45.86 RED    
 10 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                44.63      45.86 RED    
 12 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                45.50      45.99 RED    
 13 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                45.53      46.02 RED    
 14 Collins, Emily             9 LASC-CA                44.81      47.03 RED    
 15 Lee, Olivia               10 ROSE-CA                44.45      48.25 RED    
 -- Moore, Catherine          10 DRGN-CA                44.36         DQ        
RED - Division  
  1 Resnick, Mae              10 UN-CA                  47.21      45.26 BLU    
  2 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                46.23      45.44 BLU    
  3 Paek, Irene                9 SHRK-CA                45.73      45.62 RED    
  4 Um, Nicole                 9 UN-CA                  45.63      45.63 RED    
  5 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 47.52      47.27 RED    
  6 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA                46.30      48.88 RED    
  7 Kim, Euna                  9 TCS-CA                 48.31      48.90 RED    
  8 Mora, Emily               10 LMST-CA                48.99      50.51        
  9 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 49.53      50.77        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.40  SPJO Spring JO Standard
        1:40.00  BLU Blue Time Standard
        1:49.10  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA              1:24.97    1:27.82 SPJO   
       40.80  1:27.82                                                      
  2 Koike, Sora               10 ALPH-CA              1:27.06    1:30.36 BLU    
       43.34  1:30.36                                                      
  3 Drago, Beatrice           10 RYL-CA               1:35.35    1:30.41 BLU    
       43.59  1:30.41                                                      
  4 Yao, Kimberly             10 DRGN-CA              1:30.63    1:30.54 BLU    
       42.96  1:30.54                                                      
  5 Lin, Tina                 10 ROSE-CA              1:30.86    1:30.73 BLU    
       44.03  1:30.73                                                      
  6 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA              1:29.77    1:32.21 BLU    
       43.85  1:32.21                                                      
  7 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:35.97    1:35.99 BLU    
       45.55  1:35.99                                                      
  8 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:39.02    1:36.09 BLU    
       46.37  1:36.09                                                      
  9 Arnold, Eryn               9 CITI-CA              1:35.10    1:36.38 BLU    
       46.54  1:36.38                                                      
 10 Zeiss, Wendy               9 SHRK-CA              1:39.24    1:36.66 BLU    
       47.33  1:36.66                                                      
 11 Um, Nicole                 9 UN-CA                1:38.74    1:36.75 BLU    
       46.71  1:36.75                                                      
 12 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:36.60    1:36.98 BLU    
       45.89  1:36.98                                                      
 13 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:38.77    1:37.31 BLU    
       45.68  1:37.31                                                      
 14 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:37.47    1:37.69 BLU    
       47.15  1:37.69                                                      
 15 Resnick, Mae              10 UN-CA                1:38.74    1:39.28 BLU    
       46.64  1:39.28                                                      
 16 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:35.85    1:41.10 RED    
       49.60  1:41.10                                                      
 17 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:39.46    1:41.77 RED    
       48.05  1:41.77                                                      
RED - Division  
  1 Penman, Keisari           10 ROSE-CA              1:40.08    1:39.08 BLU    
       47.33  1:39.08                                                      
  2 Walbridge, Lucy           10 TSM-CA               1:42.86    1:41.60 RED    
       49.35  1:41.60                                                      
  3 D'Adamo, Mikaela          10 CITI-CA              1:44.72    1:43.21 RED    
       50.42  1:43.21                                                      
  4 Chang, Sophie              9 TSM-CA               1:47.91    1:45.66 RED    
       50.91  1:45.66                                                      
  5 Miller, Isabella           9 RYL-CA               1:42.60    1:45.98 RED    
       52.75  1:45.98                                                      
  6 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:42.14    1:46.26 RED    
       51.75  1:46.26                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.90  SPJO Spring JO Standard
          38.30  BLU Blue Time Standard
          41.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhao, Zichen              10 SHRK-CA                35.59      35.01 BLU    
  2 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                37.32      36.41 BLU    
  3 Alpert, Sadie              9 TSM-CA                 38.12      36.74 BLU    
  4 Lin, Tina                 10 ROSE-CA                38.21      36.95 BLU    
  5 Moore, Catherine          10 DRGN-CA                37.64      38.27 BLU    
  6 Lee, Olivia               10 ROSE-CA                36.49      41.05 RED    
RED - Division  
  1 Paek, Irene                9 SHRK-CA                38.66      37.30 BLU    
  2 Lopez, Marilyn            10 SGAC-CA                40.24      38.55 RED    
  3 Hong, Grace               10 SHRK-CA                41.28      39.55 RED    
  4 Chang, Sophie              9 TSM-CA                 39.72      40.13 RED    
  5 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                40.11      40.44 RED    
  6 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 40.01      40.56 RED    
  7 Bernal, Danika             9 ROSE-CA                41.18      40.86 RED    
  8 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA                39.27      41.75 RED    
  9 Luker, Nina                9 WEST-CA                40.66      42.17        
 10 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                39.79      43.79        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:20.60  SPJO Spring JO Standard
        1:29.30  BLU Blue Time Standard
        1:37.40  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA              1:14.97    1:18.43 SPJO   
       36.91  1:18.43                                                      
  2 Arnold, Eryn               9 CITI-CA              1:23.14    1:21.51 BLU    
       37.65  1:21.51                                                      
  3 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:20.12    1:24.67 BLU    
       38.44  1:24.67                                                      
  4 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:21.07    1:25.09 BLU    
       41.15  1:25.09                                                      
  5 Brito, Gabi                8 WEST-CA              1:22.12    1:25.47 BLU    
       37.62  1:25.47                                                      
  6 Moore, Catherine          10 DRGN-CA              1:24.22    1:25.94 BLU    
       40.76  1:25.94                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.50  SPJO Spring JO Standard
        1:26.60  BLU Blue Time Standard
        1:34.40  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alpert, Sadie              9 TSM-CA               1:21.32    1:17.67 SPJO   
       36.43  1:17.67                                                      
  2 Aldana, Sophia            10 LASC-CA              1:20.15    1:21.17 BLU    
       37.72  1:21.17                                                      
  3 Moore, Catherine          10 DRGN-CA              1:19.27    1:21.49 BLU    
       37.47  1:21.49                                                      
  4 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA              1:22.36    1:21.67 BLU    
       39.71  1:21.67                                                      
  5 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:22.01    1:21.94 BLU    
       38.12  1:21.94                                                      
  6 Lin, Tina                 10 ROSE-CA              1:22.17    1:22.26 BLU    
       38.76  1:22.26                                                      
  7 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:23.40    1:23.06 BLU    
       37.77  1:23.06                                                      
  8 Tien, Mackenzie           10 DRGN-CA              1:21.81    1:24.56 BLU    
       39.59  1:24.56                                                      
  9 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:25.79    1:25.00 BLU    
       39.26  1:25.00                                                      
 10 Lee, Olivia               10 ROSE-CA              1:23.86    1:25.57 BLU    
       40.46  1:25.57                                                      
 11 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:23.98    1:27.52 RED    
       41.34  1:27.52                                                      
RED - Division  
  1 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:28.24    1:24.76 BLU    
       38.18  1:24.76                                                      
  2 Chang, Sophie              9 TSM-CA               1:31.53    1:26.56 BLU    
       38.27  1:26.56                                                      
  3 Kim, Chloe                 9 ROSE-CA              1:28.00    1:27.22 RED    
       42.14  1:27.22                                                      
  4 Simonian, Jessica         10 ROSE-CA              1:28.02    1:27.27 RED    
       41.94  1:27.27                                                      
  5 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:27.59    1:27.82 RED    
       43.28  1:27.82                                                      
  6 Luker, Nina                9 WEST-CA              1:31.07    1:27.93 RED    
       40.05  1:27.93                                                      
  7 Um, Nicole                 9 UN-CA                1:29.48    1:28.15 RED    
       42.61  1:28.15                                                      
  8 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:28.67    1:28.39 RED    
       42.59  1:28.39                                                      
  9 Nicholas, Gabrielle       10 CITI-CA              1:27.00    1:28.85 RED    
       40.85  1:28.85                                                      
 10 Miller, Isabella           9 RYL-CA               1:30.13    1:34.75        
       46.76  1:34.75                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:48.90  SPJO Spring JO Standard
        3:06.50  BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Koike, Sora               10 ALPH-CA              2:41.11    2:36.34 SPJO   
       33.70  1:12.57  2:01.43  2:36.34                                    
  2 Zhao, Zichen              10 SHRK-CA              2:49.77    2:50.88 BLU    
       37.58  1:23.98  2:09.66  2:50.88                                    
  3 Arnold, Eryn               9 CITI-CA              3:04.43    2:57.62 BLU    
       37.96  1:22.95  2:18.10  2:57.62                                    
  4 Cervantes, Alyssa         10 ROSE-CA              2:58.97    3:00.40 BLU    
       41.24  1:27.04  2:19.10  3:00.40                                    
  5 Brito, Gabi                8 WEST-CA              2:48.65    3:00.97 BLU    
       35.78  1:23.33  2:18.20  3:00.97                                    
  6 Penman, Keisari           10 ROSE-CA              3:02.87    3:01.96 BLU    
       41.45  1:25.86  2:21.09  3:01.96                                    
 -- Alpert, Sadie              9 TSM-CA               2:52.25         DQ        
 
Girls 5-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:16.43        
     1) Lin, Tina 10                    2) Bernal, Danika 9               
     3) Lee, Olivia 10                  4) Penman, Keisari 10             
       33.13  1:10.16  1:43.64  2:16.43                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  SPJO Spring JO Standard
          30.70  BLU Blue Time Standard
          33.50  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                27.76      27.68 BLU    
  2 Kim, Chloe                12 SHRK-CA                27.67      27.78 BLU    
  3 Soto, Paola               12 LMST-CA                27.74      27.91 BLU    
  4 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                27.93      28.07 BLU    
  5 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                27.54      28.15 BLU    
  6 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                28.27      28.16 BLU    
  7 Resnick, Chloe            12 UN-CA                  28.96      28.19 BLU    
  8 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                28.21      28.55 BLU    
  9 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA                28.71      28.63 BLU    
 10 Kinsey, Kayla             12 CITI-CA                28.23      28.65 BLU    
 11 Patel, Brooke             12 CITI-CA                28.48      28.74 BLU    
 12 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA                28.45      28.85 BLU    
 13 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 28.33      29.03 BLU    
 14 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA                28.71      29.11 BLU    
 15 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA                28.36      29.19 BLU    
 16 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                28.70      29.23 BLU    
 17 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                28.95      29.24 BLU    
 18 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA                30.11      29.26 BLU    
 19 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA                29.64      29.44 BLU    
 20 Mora, Valeria             11 LMST-CA                29.59      29.60 BLU    
 20 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA                29.49      29.60 BLU    
 22 Sheets, Riley             12 CITI-CA                29.41      29.61 BLU    
 23 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                29.67      29.72 BLU    
 24 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                30.59      29.74 BLU    
 25 Wong, Linden              12 TSM-CA                 30.56      29.82 BLU    
 26 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA                29.44      29.83 BLU    
 27 An, Nadia                 11 UN-CA                  29.93      29.94 BLU    
 28 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA                30.35      30.14 BLU    
 29 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 29.37      30.20 BLU    
 30 Wu, Serena                12 TSM-CA                 30.54      30.24 BLU    
 31 Collins, Saffron          12 RYL-CA                 30.24      30.27 BLU    
 32 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                30.24      30.37 BLU    
 33 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                30.38      30.68 BLU    
 34 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA                30.50      31.22 RED    
 35 Barash, Jordan            12 CITI-CA                30.48      31.69 RED    
RED - Division  
  1 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                 32.39      29.91 BLU    
  2 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 30.78      30.37 BLU    
  3 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA                30.97      30.39 BLU    
  4 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                30.84      30.43 BLU    
  5 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                30.89      30.75 RED    
  6 Avila, Dulce              11 BRSC-CA                31.81      31.03 RED    
  7 Santos, Sofia             12 LASC-CA                31.74      31.14 RED    
  8 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 31.98      31.25 RED    
  9 Gomez, Jaqueline          12 LMST-CA                30.91      31.33 RED    
 10 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA                 31.13      31.52 RED    
 10 Addiego, Shae             11 ROSE-CA                31.09      31.52 RED    
 12 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA                31.59      31.61 RED    
 13 Oh, Rachel                12 SHRK-CA                32.12      31.73 RED    
 14 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                31.69      31.78 RED    
 15 Chung, Christine          11 RYL-CA                 31.34      32.25 RED    
 16 Swartz, Mia               11 TSM-CA                 32.19      32.32 RED    
 17 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                32.52      32.40 RED    
 17 Capili, K. K.             11 CITI-CA                31.42      32.40 RED    
 19 Sun, Morgan               11 ROSE-CA                33.21      32.56 RED    
 20 Soto, Steffany            11 LMST-CA                31.36      32.57 RED    
 21 Dean, Leah                11 ROSE-CA                32.02      32.65 RED    
 22 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                32.70      32.68 RED    
 23 Yang, Crystal             11 CITI-CA                32.75      33.47 RED    
 24 Albertson, Ava            11 ALPH-CA                31.38      33.58        
 25 White, Josie              11 TSM-CA                 33.01      34.59        
 26 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                33.18      34.61        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.80  SPJO Spring JO Standard
        1:06.70  BLU Blue Time Standard
        1:12.70  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                59.86      59.27 SPJO   
       28.05    59.27                                                      
  2 Petran, Daniela           11 TSM-CA               1:02.17      59.95 BLU    
       28.59    59.95                                                      
  3 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              1:00.30    1:00.03 BLU    
       28.62  1:00.03                                                      
  4 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:01.14    1:00.42 BLU    
       28.98  1:00.42                                                      
  5 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:00.27    1:01.19 BLU    
       29.57  1:01.19                                                      
  6 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA              1:00.72    1:01.28 BLU    
       29.17  1:01.28                                                      
  7 Chan, Maya                11 DRGN-CA              1:00.10    1:01.29 BLU    
       29.23  1:01.29                                                      
  8 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              1:01.95    1:01.68 BLU    
       30.07  1:01.68                                                      
  9 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              1:00.23    1:02.07 BLU    
       29.42  1:02.07                                                      
 10 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              1:06.10    1:02.64 BLU    
       29.74  1:02.64                                                      
 11 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA              1:03.13    1:02.77 BLU    
       30.07  1:02.77                                                      
 12 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:03.49    1:02.97 BLU    
       30.92  1:02.97                                                      
 13 Patel, Brooke             12 CITI-CA              1:04.25    1:03.32 BLU    
       30.91  1:03.32                                                      
 14 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA              1:04.11    1:03.39 BLU    
       30.53  1:03.39                                                      
 15 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:02.06    1:03.47 BLU    
       29.67  1:03.47                                                      
 16 An, Nadia                 11 UN-CA                1:03.62    1:04.28 BLU    
       30.98  1:04.28                                                      
 17 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA              1:04.16    1:04.39 BLU    
       31.62  1:04.39                                                      
 18 Rosenfield, Tati          12 PVAC-CA              1:05.73    1:04.90 BLU    
       30.58  1:04.90                                                      
 19 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA              1:06.07    1:05.01 BLU    
       32.14  1:05.01                                                      
 20 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA              1:03.98    1:05.23 BLU    
       31.86  1:05.23                                                      
 21 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:05.98    1:05.53 BLU    
       31.00  1:05.53                                                      
 22 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA              1:04.48    1:06.18 BLU    
       30.82  1:06.18                                                      
 23 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:05.94    1:06.39 BLU    
       31.81  1:06.39                                                      
 24 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA              1:06.61    1:08.71 RED    
       32.55  1:08.71                                                      
RED - Division  
  1 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               1:06.90    1:03.49 BLU    
       30.37  1:03.49                                                      
  2 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              1:07.25    1:06.08 BLU    
       31.47  1:06.08                                                      
  3 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:07.83    1:06.63 BLU    
       31.93  1:06.63                                                      
  4 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:08.47    1:06.96 RED    
       32.47  1:06.96                                                      
  5 Collins, Saffron          12 RYL-CA               1:07.22    1:07.44 RED    
       31.81  1:07.44                                                      
  6 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              1:09.13    1:07.45 RED    
       32.35  1:07.45                                                      
  7 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              1:07.12    1:07.78 RED    
       32.19  1:07.78                                                      
  8 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:08.39    1:07.79 RED    
       32.22  1:07.79                                                      
  9 Swartz, Mia               11 TSM-CA               1:12.41    1:07.82 RED    
       32.30  1:07.82                                                      
 10 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:08.38    1:07.83 RED    
       32.05  1:07.83                                                      
 11 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              1:06.71    1:08.08 RED    
       32.48  1:08.08                                                      
 12 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA               1:08.62    1:08.22 RED    
       32.67  1:08.22                                                      
 13 Albertson, Ava            11 ALPH-CA              1:09.30    1:08.63 RED    
       33.33  1:08.63                                                      
 14 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:09.57    1:08.93 RED    
       32.94  1:08.93                                                      
 15 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:10.27    1:08.98 RED    
       33.30  1:08.98                                                      
 16 Gomez, Jaqueline          12 LMST-CA              1:12.62    1:09.12 RED    
 17 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              1:08.47    1:10.04 RED    
       32.01  1:10.04                                                      
 18 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:08.41    1:10.07 RED    
       32.65  1:10.07                                                      
 19 Barnett, Shira            12 TSM-CA               1:11.91    1:10.47 RED    
       33.63  1:10.47                                                      
 20 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA              1:09.92    1:10.65 RED    
       33.76  1:10.65                                                      
 21 Barash, Jordan            12 CITI-CA              1:09.85    1:10.69 RED    
       33.51  1:10.69                                                      
 22 Capili, K. K.             11 CITI-CA              1:09.36    1:10.84 RED    
       33.52  1:10.84                                                      
 23 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              1:12.03    1:10.94 RED    
       34.24  1:10.94                                                      
 24 Sun, Aliena               11 DRGN-CA              1:12.52    1:11.58 RED    
       33.04  1:11.58                                                      
 25 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:10.64    1:11.82 RED    
       34.14  1:11.82                                                      
 26 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              1:12.32    1:11.89 RED    
       33.85  1:11.89                                                      
 27 Avila, Dulce              11 BRSC-CA              1:09.88    1:12.91        
       33.48  1:12.91                                                      
 28 Chung, Christine          11 RYL-CA               1:09.49    1:13.10        
       35.03  1:13.10                                                      
 29 Song, Elia                11 WEST-CA              1:12.57    1:19.77        
       38.20  1:19.77                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.00  SPJO Spring JO Standard
        2:24.10  BLU Blue Time Standard
        2:37.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA              2:05.11    2:07.94 SPJO   
       29.34  1:02.02  1:35.12  2:07.94                                    
  2 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              2:11.57    2:12.05 BLU    
       31.03  1:05.00  1:39.22  2:12.05                                    
  3 Sheets, Riley             12 CITI-CA              2:13.44    2:12.55 BLU    
       30.40  1:04.37  1:39.10  2:12.55                                    
  4 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              2:12.96    2:13.12 BLU    
       31.74  1:06.00  1:40.53  2:13.12                                    
  5 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA              2:11.13    2:13.69 BLU    
       30.87  1:04.22  1:38.91  2:13.69                                    
  6 Petran, Daniela           11 TSM-CA               2:14.19    2:14.53 BLU    
       30.82  1:05.55  1:40.83  2:14.53                                    
  7 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              2:12.85    2:15.64 BLU    
       30.84  1:05.69  1:41.10  2:15.64                                    
  8 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA              2:16.63    2:17.16 BLU    
       31.77  1:06.47  1:42.18  2:17.16                                    
  9 Paek, Iris                11 SHRK-CA              2:14.51    2:20.66 BLU    
       31.39  1:07.39  1:44.73  2:20.66                                    
 10 Fournier-Facori, Alix     11 ROSE-CA              2:23.28    2:21.43 BLU    
       32.19  1:08.91  1:46.81  2:21.43                                    
 11 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA              2:14.08    2:23.21 BLU    
       33.55  1:09.93  1:47.33  2:23.21                                    
RED - Division  
  1 Resnick, Chloe            12 UN-CA                2:29.72    2:15.02 BLU    
       30.10  1:03.81  1:39.42  2:15.02                                    
  2 An, Nadia                 11 UN-CA                2:27.13    2:20.61 BLU    
       31.90  1:08.86  1:45.37  2:20.61                                    
  3 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               2:24.30    2:22.43 BLU    
       33.56  1:10.02  1:46.65  2:22.43                                    
  4 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA              2:28.03    2:24.62 RED    
       33.40  1:10.00  1:47.77  2:24.62                                    
  5 Collins, Saffron          12 RYL-CA               2:29.90    2:25.46 RED    
       33.50  1:11.24  1:49.43  2:25.46                                    
  6 Dean, Leah                11 ROSE-CA              2:30.01    2:26.35 RED    
       33.52  1:11.11  1:49.87  2:26.35                                    
  7 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              2:29.36    2:27.83 RED    
       32.67  1:10.10  1:48.80  2:27.83                                    
  8 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              2:30.33    2:29.86 RED    
       33.84  1:10.80  1:50.32  2:29.86                                    
  9 Swartz, Mia               11 TSM-CA               2:34.77    2:31.32 RED    
       33.94  1:11.98  1:52.42  2:31.32                                    
 10 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              2:30.43    2:33.41 RED    
       35.01  1:12.91  1:53.61  2:33.41                                    
 11 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              2:30.57    2:35.21 RED    
       34.96  1:15.10  1:55.29  2:35.21                                    
 12 Yang, Crystal             11 CITI-CA              2:32.82    2:35.90 RED    
       35.74  1:15.63  1:56.79  2:35.90                                    
 13 Gomez, Jaqueline          12 LMST-CA              2:33.75    2:39.81        
       37.57  1:18.66  2:01.04  2:39.81                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.10  SPJO Spring JO Standard
          36.20  BLU Blue Time Standard
          39.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA                30.16      31.55 SPJO   
  2 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA                33.74      32.03 SPJO   
  2 Kahan, Catalina           12 CITI-CA                32.55      32.03 SPJO   
  4 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                32.40      32.35 BLU    
  5 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                32.28      32.71 BLU    
  6 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                32.48      32.96 BLU    
  7 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                32.38      33.07 BLU    
  8 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 32.57      33.09 BLU    
  9 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 34.06      33.10 BLU    
 10 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                32.56      33.16 BLU    
 11 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                34.11      33.40 BLU    
 12 Sheets, Riley             12 CITI-CA                33.27      33.49 BLU    
 13 Lie, Audrey               12 CITI-CA                33.45      33.65 BLU    
 14 Patel, Brooke             12 CITI-CA                33.61      34.26 BLU    
 15 Barash, Jordan            12 CITI-CA                34.83      34.31 BLU    
 16 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA                34.74      34.36 BLU    
 17 Mora, Valeria             11 LMST-CA                34.50      34.37 BLU    
 18 Soto, Paola               12 LMST-CA                33.43      34.47 BLU    
 19 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA                34.01      34.51 BLU    
 20 Georgino, Kate            12 ROSE-CA                34.11      34.59 BLU    
 21 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA                34.46      34.79 BLU    
 22 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                35.65      34.82 BLU    
 23 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                34.65      34.84 BLU    
 24 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                35.14      34.97 BLU    
 25 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                34.91      35.26 BLU    
 26 Dean, Leah                11 ROSE-CA                35.14      35.64 BLU    
 27 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                35.64      35.66 BLU    
 28 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                35.47      36.25 RED    
 29 Chung, Christine          11 RYL-CA                 35.66      36.45 RED    
 30 Collins, Saffron          12 RYL-CA                 35.91      36.53 RED    
RED - Division  
  1 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA                38.08      35.32 BLU    
  2 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                36.40      35.66 BLU    
  3 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                36.72      36.17 BLU    
  4 Wong, Linden              12 TSM-CA                 37.07      36.21 RED    
  5 Oh, Rachel                12 SHRK-CA                37.50      36.32 RED    
  6 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                37.42      37.04 RED    
  7 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA                36.47      37.13 RED    
  8 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA                36.60      37.15 RED    
  9 Essmiller, Emiko          11 ROSE-CA                37.64      37.18 RED    
 10 Swartz, Mia               11 TSM-CA                 38.72      37.22 RED    
 11 Sun, Morgan               11 ROSE-CA                36.97      37.26 RED    
 12 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA                37.14      37.50 RED    
 13 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA                37.83      37.78 RED    
 14 Yang, Crystal             11 CITI-CA                37.41      38.58 RED    
 15 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA                36.77      38.63 RED    
 16 Capili, K. K.             11 CITI-CA                36.66      38.94 RED    
 17 Alpert, Maya              11 TSM-CA                 40.01      39.42 RED    
 18 White, Josie              11 TSM-CA                 38.05      40.09        
 19 Avila, Dulce              11 BRSC-CA                38.14      41.59        
 -- Soto, Steffany            11 LMST-CA                39.55         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.40  SPJO Spring JO Standard
        1:17.90  BLU Blue Time Standard
        1:25.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA              1:09.93    1:08.42 BLU    
       33.66  1:08.42                                                      
  2 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              1:08.83    1:09.16 BLU    
       33.39  1:09.16                                                      
  3 Chan, Maya                11 DRGN-CA              1:08.42    1:09.23 BLU    
       33.66  1:09.23                                                      
  4 Kahan, Catalina           12 CITI-CA              1:08.92    1:10.12 BLU    
       33.69  1:10.12                                                      
  5 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              1:10.80    1:10.83 BLU    
       33.79  1:10.83                                                      
  6 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:10.37    1:11.45 BLU    
       34.89  1:11.45                                                      
  7 Lie, Audrey               12 CITI-CA              1:11.26    1:12.11 BLU    
       35.38  1:12.11                                                      
  8 AlBondak, Luna            11 RYL-CA               1:11.13    1:12.23 BLU    
       33.99  1:12.23                                                      
  9 Rayburn, Molly            12 LASC-CA              1:10.11    1:12.35 BLU    
       35.01  1:12.35                                                      
 10 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              1:13.69    1:12.46 BLU    
       35.57  1:12.46                                                      
 11 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              1:15.56    1:12.65 BLU    
       35.58  1:12.65                                                      
 12 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:12.17    1:13.00 BLU    
       35.73  1:13.00                                                      
 13 An, Nadia                 11 UN-CA                1:15.51    1:13.13 BLU    
       35.48  1:13.13                                                      
 14 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:12.88    1:13.19 BLU    
       36.10  1:13.19                                                      
 15 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA              1:13.35    1:13.24 BLU    
       35.91  1:13.24                                                      
 16 Sun, Aliena               11 DRGN-CA              1:13.12    1:14.94 BLU    
       36.98  1:14.94                                                      
 17 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              1:15.62    1:16.09 BLU    
       37.67  1:16.09                                                      
 18 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:14.34    1:16.94 BLU    
       36.46  1:16.94                                                      
 19 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:17.09    1:17.39 BLU    
       37.12  1:17.39                                                      
 20 Barash, Jordan            12 CITI-CA              1:16.70    1:17.47 BLU    
       38.04  1:17.47                                                      
 21 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:16.46    1:18.26 RED    
       39.18  1:18.26                                                      
 22 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:16.59    1:18.64 RED    
       38.05  1:18.64                                                      
 23 Paganelli, Giulia         12 CITI-CA              1:10.24    1:18.69 RED    
       37.48  1:18.69                                                      
 24 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               1:16.27    1:18.99 RED    
       38.05  1:18.99                                                      
RED - Division  
  1 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:17.92    1:16.08 BLU    
       36.68  1:16.08                                                      
  2 Wu, Serena                12 TSM-CA               1:24.53    1:17.29 BLU    
       37.22  1:17.29                                                      
  3 Sun, Morgan               11 ROSE-CA              1:19.98    1:18.27 RED    
       38.31  1:18.27                                                      
  4 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:21.00    1:18.94 RED    
       38.62  1:18.94                                                      
  5 Wong, Linden              12 TSM-CA               1:19.35    1:18.96 RED    
       38.45  1:18.96                                                      
  6 Swartz, Mia               11 TSM-CA               1:20.92    1:19.37 RED    
       39.18  1:19.37                                                      
  7 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:20.00    1:19.40 RED    
       39.95  1:19.40                                                      
  8 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA              1:19.61    1:19.74 RED    
       38.44  1:19.74                                                      
  9 Yanez, Abigail            12 RYL-CA               1:21.25    1:20.17 RED    
       38.78  1:20.17                                                      
 10 Essmiller, Emiko          11 ROSE-CA              1:24.00    1:21.02 RED    
       39.91  1:21.02                                                      
 11 Capili, K. K.             11 CITI-CA              1:21.36    1:21.71 RED    
       40.07  1:21.71                                                      
 12 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA              1:21.82    1:22.50 RED    
       40.51  1:22.50                                                      
 13 Yang, Crystal             11 CITI-CA              1:23.86    1:23.48 RED    
       41.07  1:23.48                                                      
 14 Santos, Sofia             12 LASC-CA              1:23.65    1:23.79 RED    
       39.71  1:23.79                                                      
 15 Kardan, Mira              12 BRSC-CA              1:25.18    1:24.37 RED    
       41.62  1:24.37                                                      
 16 Shin, Ashley              11 UN-CA                1:23.06    1:25.69        
       42.68  1:25.69                                                      
 -- Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              1:18.87         DQ        
       37.75       DQ                                                      
 -- Collins, Saffron          12 RYL-CA               1:22.07         DQ        
       38.32       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA              2:30.65    2:22.16 BLU    
       34.28  1:09.90  1:45.99  2:22.16                                    
  2 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              2:45.27    2:48.07        
       38.31  1:20.77  2:04.68  2:48.07                                    
 -- Kim, Chloe                12 SHRK-CA              2:32.79         DQ        
       34.81  1:11.86  1:50.76       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.10  SPJO Spring JO Standard
          40.80  BLU Blue Time Standard
          44.50  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                36.16      36.30 BLU    
  2 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA                36.32      36.84 BLU    
  3 Chan, Maya                11 DRGN-CA                36.37      37.04 BLU    
  4 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                37.58      37.12 BLU    
  5 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                37.21      37.19 BLU    
  6 Kahan, Catalina           12 CITI-CA                36.54      37.27 BLU    
  7 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA                37.87      37.48 BLU    
  8 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA                37.04      37.70 BLU    
  9 Choi, Ellen               12 ROSE-CA                37.00      37.99 BLU    
 10 An, Nadia                 11 UN-CA                  38.47      38.28 BLU    
 10 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA                37.47      38.28 BLU    
 12 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA                37.92      38.57 BLU    
 13 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                39.03      38.66 BLU    
 14 Soto, Steffany            11 LMST-CA                37.09      38.67 BLU    
 15 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA                39.81      38.71 BLU    
 16 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA                40.50      38.73 BLU    
 16 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA                37.52      38.73 BLU    
 18 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA                38.71      38.81 BLU    
 19 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                37.67      38.90 BLU    
 20 Wu, Serena                12 TSM-CA                 39.05      39.14 BLU    
 21 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA                40.30      39.67 BLU    
 22 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                40.01      39.72 BLU    
 23 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA                 40.08      39.83 BLU    
 24 Resnick, Chloe            12 UN-CA                  38.97      39.84 BLU    
 25 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA                39.37      40.22 BLU    
 26 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                40.19      40.32 BLU    
 27 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA                40.23      40.33 BLU    
 28 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                40.62      41.77 RED    
RED - Division  
  1 Paek, Iris                11 SHRK-CA                44.41      40.01 BLU    
  2 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                41.05      40.42 BLU    
  3 Gomez, Jaqueline          12 LMST-CA                42.66      40.77 BLU    
  4 Wong, Linden              12 TSM-CA                 41.12      41.03 RED    
  5 Collins, Saffron          12 RYL-CA                 43.38      41.86 RED    
  6 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA                41.03      42.07 RED    
  7 Santos, Sofia             12 LASC-CA                42.38      42.32 RED    
  8 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 41.14      42.40 RED    
  9 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                43.90      42.50 RED    
 10 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                41.75      42.64 RED    
 11 Capili, K. K.             11 CITI-CA                42.08      43.00 RED    
 12 Valdez, Layla             12 ROSE-CA                42.09      43.06 RED    
 13 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                 44.46      43.10 RED    
 14 Addiego, Shae             11 ROSE-CA                41.64      43.15 RED    
 15 Albertson, Ava            11 ALPH-CA                42.39      43.48 RED    
 16 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                43.79      43.92 RED    
 17 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                42.72      44.26 RED    
 18 Shin, Ashley              11 UN-CA                  42.68      44.38 RED    
 19 Swartz, Mia               11 TSM-CA                 41.70      44.69        
 20 Barash, Jordan            12 CITI-CA                42.28      45.57        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.20  SPJO Spring JO Standard
        1:28.90  BLU Blue Time Standard
        1:37.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kahan, Catalina           12 CITI-CA              1:18.26    1:18.42 BLU    
       36.86  1:18.42                                                      
  2 Bonaccorso, Isabella      12 ROSE-CA              1:18.95    1:19.85 BLU    
       38.01  1:19.85                                                      
  3 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:20.33    1:20.52 BLU    
       38.68  1:20.52                                                      
  4 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              1:21.75    1:20.97 BLU    
       38.35  1:20.97                                                      
  5 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:26.23    1:20.99 BLU    
       38.81  1:20.99                                                      
  6 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:21.38    1:21.24 BLU    
       38.99  1:21.24                                                      
  7 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              1:27.78    1:21.35 BLU    
       38.72  1:21.35                                                      
  8 An, Nadia                 11 UN-CA                1:25.37    1:21.38 BLU    
       38.93  1:21.38                                                      
  9 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:18.95    1:21.59 BLU    
       38.63  1:21.59                                                      
 10 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:20.35    1:21.90 BLU    
       39.63  1:21.90                                                      
 11 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              1:22.85    1:22.20 BLU    
       39.44  1:22.20                                                      
 12 Viramontes, Maya          12 ALPH-CA              1:21.50    1:22.25 BLU    
       39.16  1:22.25                                                      
 13 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              1:21.48    1:22.32 BLU    
       39.12  1:22.32                                                      
 14 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:23.94    1:24.18 BLU    
       39.98  1:24.18                                                      
 15 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:22.93    1:24.38 BLU    
       40.59  1:24.38                                                      
 16 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              1:27.59    1:24.89 BLU    
       40.30  1:24.89                                                      
 17 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:24.59    1:25.60 BLU    
       40.88  1:25.60                                                      
 18 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA               1:24.99    1:26.05 BLU    
       39.75  1:26.05                                                      
 19 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:23.34    1:26.07 BLU    
       40.12  1:26.07                                                      
 20 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA              1:25.50    1:26.71 BLU    
       40.89  1:26.71                                                      
 21 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:27.64    1:27.65 BLU    
       42.24  1:27.65                                                      
 22 Albertson, Ava            11 ALPH-CA              1:27.62    1:29.59 RED    
       42.54  1:29.59                                                      
 23 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA              1:28.35    1:29.97 RED    
       41.90  1:29.97                                                      
 24 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              1:24.82    1:31.14 RED    
       43.05  1:31.14                                                      
 -- Gomez, Brandi             12 UN-1-CA              1:26.99         DQ        
       41.08       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Wong, Linden              12 TSM-CA               1:31.13    1:27.11 BLU    
       42.56  1:27.11                                                      
  2 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:32.10    1:27.69 BLU    
       41.99  1:27.69                                                      
  3 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA              1:33.68    1:28.06 BLU    
       41.32  1:28.06                                                      
  4 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:30.61    1:28.63 BLU    
       41.70  1:28.63                                                      
  5 Ryu, Elisabeth            11 RYL-CA               1:35.19    1:29.60 RED    
       44.44  1:29.60                                                      
  6 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:33.02    1:31.15 RED    
       43.83  1:31.15                                                      
  7 Gomez, Jaqueline          12 LMST-CA              1:32.12    1:31.17 RED    
       43.28  1:31.17                                                      
  8 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:31.19    1:31.51 RED    
       42.99  1:31.51                                                      
  9 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:33.04    1:31.89 RED    
       44.08  1:31.89                                                      
 10 Barash, Jordan            12 CITI-CA              1:31.62    1:33.20 RED    
       44.46  1:33.20                                                      
 11 Swartz, Mia               11 TSM-CA               1:32.96    1:33.59 RED    
       44.52  1:33.59                                                      
 12 Capili, K. K.             11 CITI-CA              1:32.62    1:34.08 RED    
       44.34  1:34.08                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Petran, Daniela           11 TSM-CA               2:48.41    2:50.49 BLU    
       37.21  1:21.64  2:06.17  2:50.49                                    
  2 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              2:58.14    2:55.23 BLU    
       40.26  1:24.28  2:09.62  2:55.23                                    
  3 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              2:57.08    3:02.87 BLU    
       40.58  1:25.64  2:13.59  3:02.87                                    
  4 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              3:01.85    3:03.88 BLU    
       41.73  1:29.20  2:17.07  3:03.88                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.30  SPJO Spring JO Standard
          34.30  BLU Blue Time Standard
          37.40  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA                30.43      29.91 SPJO   
  2 Resnick, Chloe            12 UN-CA                  30.38      30.43 BLU    
  3 Kim, Allie                12 SHRK-CA                30.47      30.61 BLU    
  3 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                30.31      30.61 BLU    
  5 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA                30.83      31.15 BLU    
  6 Sheets, Riley             12 CITI-CA                30.65      31.23 BLU    
  7 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA                31.78      31.41 BLU    
  8 Paek, Iris                11 SHRK-CA                32.18      31.57 BLU    
  9 Soto, Paola               12 LMST-CA                31.32      31.82 BLU    
 10 Rosenfield, Tati          12 PVAC-CA                32.03      31.91 BLU    
 10 Valdez, Layla             12 ROSE-CA                31.98      31.91 BLU    
 12 Lie, Audrey               12 CITI-CA                31.61      32.03 BLU    
 13 Kim, Chloe                12 SHRK-CA                32.28      32.20 BLU    
 13 Patel, Brooke             12 CITI-CA                32.75      32.20 BLU    
 15 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 32.18      32.33 BLU    
 16 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                32.51      32.35 BLU    
 17 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA                32.05      32.61 BLU    
 18 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                33.80      32.91 BLU    
 19 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA                31.73      32.98 BLU    
 20 Barash, Jordan            12 CITI-CA                32.27      33.25 BLU    
 21 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA                33.41      33.77 BLU    
 22 Song, Kailyn              11 SHRK-CA                34.24      33.86 BLU    
 23 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA                 33.68      33.92 BLU    
 24 An, Nadia                 11 UN-CA                  34.20      33.93 BLU    
 25 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                33.53      34.04 BLU    
 26 Mora, Valeria             11 LMST-CA                32.25      34.23 BLU    
 27 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                33.06      34.24 BLU    
 28 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                33.37      34.43 RED    
 29 Waters, Olivia            12 ROSE-CA                33.77      34.88 RED    
 30 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                34.15      35.00 RED    
 31 Capili, K. K.             11 CITI-CA                33.28      35.09 RED    
RED - Division  
  1 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                 36.64      32.81 BLU    
  2 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                34.49      33.60 BLU    
  3 Collins, Saffron          12 RYL-CA                 34.45      34.74 RED    
  4 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                34.44      34.99 RED    
  5 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                35.25      35.18 RED    
  6 Sun, Aliena               11 DRGN-CA                36.19      35.27 RED    
  7 Wong, Linden              12 TSM-CA                 37.00      35.33 RED    
  8 Sun, Morgan               11 ROSE-CA                35.45      35.96 RED    
  9 Yang, Crystal             11 CITI-CA                34.50      35.97 RED    
 10 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                37.15      36.19 RED    
 11 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                36.61      36.76 RED    
 12 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA                37.34      37.31 RED    
 13 Dean, Leah                11 ROSE-CA                35.63      37.52        
 14 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA                37.31      37.56        
 15 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                36.67      37.64        
 16 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA                36.15      37.75        
 17 Rayburn, Molly            12 LASC-CA                36.53      38.00        
 18 Curiel, Eleonor           12 PAC-CA                 37.17      39.10        
 19 Addiego, Shae             11 ROSE-CA                35.45      39.79        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.50  SPJO Spring JO Standard
        1:16.10  BLU Blue Time Standard
        1:23.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA              1:09.83    1:06.93 SPJO   
       31.01  1:06.93                                                      
  2 Kahan, Catalina           12 CITI-CA              1:08.00    1:09.76 BLU    
       33.11  1:09.76                                                      
  3 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:08.24    1:11.42 BLU    
       32.88  1:11.42                                                      
  4 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:10.63    1:11.53 BLU    
       33.28  1:11.53                                                      
  5 Sheets, Riley             12 CITI-CA              1:09.55    1:11.70 BLU    
       33.90  1:11.70                                                      
  6 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:14.35    1:13.36 BLU    
       33.33  1:13.36                                                      
  7 Lie, Audrey               12 CITI-CA              1:10.95    1:13.65 BLU    
       33.97  1:13.65                                                      
  8 Resnick, Chloe            12 UN-CA                1:13.97    1:14.77 BLU    
       34.25  1:14.77                                                      
  9 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:14.91    1:21.74 RED    
       36.88  1:21.74                                                      
RED - Division  
  1 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:16.66    1:16.30 RED    
       34.97  1:16.30                                                      
  2 Gomez, Brandi             12 UN-1-CA              1:21.83    1:18.44 RED    
       37.31  1:18.44                                                      
  3 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA              1:20.15    1:20.77 RED    
       36.78  1:20.77                                                      
  4 Mora, Valeria             11 LMST-CA              1:17.73    1:21.55 RED    
       35.23  1:21.55                                                      
  5 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:19.46    1:21.94 RED    
       36.23  1:21.94                                                      
  6 Yang, Crystal             11 CITI-CA              1:19.09    1:23.82        
       40.11  1:23.82                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.00  SPJO Spring JO Standard
        1:17.70  BLU Blue Time Standard
        1:24.70  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA              1:09.72    1:07.45 SPJO   
       31.52  1:07.45                                                      
  2 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              1:09.13    1:08.51 SPJO   
       31.62  1:08.51                                                      
  3 Petran, Daniela           11 TSM-CA               1:10.50    1:09.52 BLU    
       32.45  1:09.52                                                      
  4 Merica-Jones, Isabel      11 CITI-CA              1:10.10    1:10.07 BLU    
       32.08  1:10.07                                                      
  5 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:14.09    1:10.33 BLU    
       33.26  1:10.33                                                      
  6 Sheets, Riley             12 CITI-CA              1:10.03    1:11.16 BLU    
       32.94  1:11.16                                                      
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:12.49    1:11.24 BLU    
       33.31  1:11.24                                                      
  8 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              1:14.95    1:11.43 BLU    
       33.62  1:11.43                                                      
  8 Patel, Brooke             12 CITI-CA              1:12.34    1:11.43 BLU    
       33.52  1:11.43                                                      
 10 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA              1:12.12    1:11.49 BLU    
       32.56  1:11.49                                                      
 11 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              1:10.50    1:11.58 BLU    
       33.25  1:11.58                                                      
 12 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              1:14.58    1:12.42 BLU    
       34.75  1:12.42                                                      
 13 Kinsey, Kayla             12 CITI-CA              1:17.45    1:13.46 BLU    
       35.03  1:13.46                                                      
 14 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:13.18    1:13.89 BLU    
       34.97  1:13.89                                                      
 15 Lie, Audrey               12 CITI-CA              1:12.18    1:14.14 BLU    
       34.25  1:14.14                                                      
 16 Waters, Olivia            12 ROSE-CA              1:16.29    1:14.27 BLU    
       34.61  1:14.27                                                      
 17 Wu, Serena                12 TSM-CA               1:14.75    1:14.43 BLU    
       35.92  1:14.43                                                      
 18 Lin, Emmy                 11 ROSE-CA              1:14.24    1:14.49 BLU    
       35.68  1:14.49                                                      
 19 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:16.09    1:14.52 BLU    
       33.35  1:14.52                                                      
 20 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:14.39    1:15.41 BLU    
       34.89  1:15.41                                                      
 21 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:13.73    1:15.45 BLU    
       34.07  1:15.45                                                      
 22 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              1:15.72    1:15.65 BLU    
       36.01  1:15.65                                                      
 23 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               1:14.52    1:15.96 BLU    
       34.57  1:15.96                                                      
 24 Wang, Jia Li              12 SHRK-CA              1:16.59    1:16.28 BLU    
       36.29  1:16.28                                                      
 25 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              1:16.13    1:16.83 BLU    
       35.14  1:16.83                                                      
 26 Pogson, Finleigh          12 CITI-CA              1:16.23    1:16.95 BLU    
       37.10  1:16.95                                                      
 27 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              1:15.46    1:17.04 BLU    
       35.05  1:17.04                                                      
 28 Sun, Aliena               11 DRGN-CA              1:17.17    1:18.61 RED    
       35.43  1:18.61                                                      
 29 Collins, Saffron          12 RYL-CA               1:17.42    1:19.03 RED    
       36.34  1:19.03                                                      
RED - Division  
  1 Wong, Linden              12 TSM-CA               1:17.89    1:16.59 BLU    
       35.88  1:16.59                                                      
  2 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:19.47    1:16.65 BLU    
       36.82  1:16.65                                                      
  3 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:17.91    1:17.48 BLU    
       36.78  1:17.48                                                      
  4 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA              1:20.36    1:17.58 BLU    
       34.15  1:17.58                                                      
  5 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              1:18.66    1:18.37 RED    
       36.11  1:18.37                                                      
  6 Barash, Jordan            12 CITI-CA              1:17.89    1:18.64 RED    
       35.37  1:18.64                                                      
  7 Capili, K. K.             11 CITI-CA              1:19.92    1:18.65 RED    
       37.04  1:18.65                                                      
  8 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA               1:20.58    1:18.78 RED    
       37.35  1:18.78                                                      
  9 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:19.50    1:19.38 RED    
       36.61  1:19.38                                                      
 10 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA              1:18.21    1:19.47 RED    
       36.73  1:19.47                                                      
 11 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:20.97    1:19.69 RED    
       37.21  1:19.69                                                      
 12 Swartz, Mia               11 TSM-CA               1:22.02    1:19.76 RED    
       37.06  1:19.76                                                      
 13 Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              1:20.18    1:19.80 RED    
       39.27  1:19.80                                                      
 14 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:20.63    1:19.97 RED    
       36.49  1:19.97                                                      
 14 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              1:19.07    1:19.97 RED    
       36.76  1:19.97                                                      
 16 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              1:20.97    1:20.40 RED    
       36.28  1:20.40                                                      
 17 Addiego, Shae             11 ROSE-CA              1:21.23    1:21.77 RED    
       39.31  1:21.77                                                      
 18 Sun, Morgan               11 ROSE-CA              1:22.81    1:22.26 RED    
       37.27  1:22.26                                                      
 19 Eagly Cummings, Audrey    12 BRSC-CA              1:23.35    1:22.94 RED    
       39.67  1:22.94                                                      
 20 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              1:21.34    1:23.11 RED    
       40.12  1:23.11                                                      
 21 Yang, Crystal             11 CITI-CA              1:21.87    1:23.71 RED    
       39.40  1:23.71                                                      
 22 Chung, Christine          11 RYL-CA               1:22.56    1:24.16 RED    
       38.62  1:24.16                                                      
 23 Avila, Dulce              11 BRSC-CA              1:23.09    1:24.40 RED    
       41.63  1:24.40                                                      
 24 Shin, Ashley              11 UN-CA                1:23.27    1:25.10        
       39.91  1:25.10                                                      
 25 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:19.31    1:25.63        
       44.60  1:25.63                                                      
 -- Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA              1:24.51         DQ        
       41.35       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:27.60  SPJO Spring JO Standard
        2:46.20  BLU Blue Time Standard
        3:01.30  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Petran, Daniela           11 TSM-CA               2:30.92    2:27.58 SPJO   
       31.88  1:11.10  1:54.60  2:27.58                                    
  2 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              2:29.01    2:28.69 BLU    
       32.29  1:10.50  1:55.69  2:28.69                                    
  3 Milisavljevic, Alexandra  11 BRSC-CA              2:32.86    2:29.66 BLU    
       33.01  1:11.08  1:55.85  2:29.66                                    
  4 Patel, Brooke             12 CITI-CA              2:33.61    2:33.46 BLU    
       34.05  1:14.42  1:59.08  2:33.46                                    
  5 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              2:28.50    2:35.97 BLU    
       31.11  1:12.36  1:59.68  2:35.97                                    
  6 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              2:38.23    2:37.04 BLU    
       34.74  1:12.25  2:03.02  2:37.04                                    
  7 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              2:40.24    2:37.80 BLU    
       37.99  1:16.82  2:02.32  2:37.80                                    
  8 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              2:40.92    2:39.76 BLU    
       34.64  1:18.47  2:04.44  2:39.76                                    
  9 Resnick, Chloe            12 UN-CA                2:42.56    2:39.92 BLU    
       35.29  1:17.49  2:05.44  2:39.92                                    
 10 Fournier-Facori, Alix     11 ROSE-CA              2:42.61    2:40.37 BLU    
       35.79  1:15.92  2:04.66  2:40.37                                    
 11 Fiallos, Hailey           12 CITI-CA              2:45.96    2:41.53 BLU    
       35.16  1:16.83  2:05.57  2:41.53                                    
 12 Valdez, Layla             12 ROSE-CA              2:43.95    2:45.31 BLU    
       35.69  1:17.38  2:07.93  2:45.31                                    
 13 Kizler, Nina              12 RYL-CA               2:38.77    2:47.16 RED    
       38.08  1:18.05  2:09.66  2:47.16                                    
 14 Shimahara, Clarice        12 TSM-CA               2:41.94    2:47.84 RED    
       34.39  1:18.55  2:11.48  2:47.84                                    
 15 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              2:29.97    2:51.57 RED    
       36.70  1:20.67  2:12.95  2:51.57                                    
 -- Kim, Erin                 12 SHRK-CA              2:37.06         DQ        
       35.67  1:16.75  2:03.68       DQ                                    
RED - Division  
  1 Georgino, Kate            12 ROSE-CA              2:47.97    2:45.08 BLU    
       34.94  1:18.05  2:06.39  2:45.08                                    
  2 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              2:48.52    2:46.03 BLU    
       38.27  1:21.74  2:07.28  2:46.03                                    
  3 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              2:49.79    2:49.15 RED    
       36.76  1:20.28  2:11.85  2:49.15                                    
  4 Chan, Kamryn              12 ROSE-CA              2:53.35    2:50.89 RED    
       38.00  1:20.42  2:11.14  2:50.89                                    
  5 Wong, Linden              12 TSM-CA               2:58.85    2:51.54 RED    
       37.57  1:22.46  2:14.23  2:51.54                                    
  6 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              2:52.56    2:51.67 RED    
       36.78  1:21.63  2:12.94  2:51.67                                    
  7 Srikanth, Samyuktha       12 RYL-CA               2:53.29    2:51.78 RED    
       37.20  1:23.64  2:12.70  2:51.78                                    
  8 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              2:54.77    2:51.88 RED    
       38.23  1:19.61  2:13.17  2:51.88                                    
  9 Rocca, Lorelei            11 ROSE-CA              2:51.42    2:52.69 RED    
       37.80  1:26.51  2:16.49  2:52.69                                    
 10 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              2:54.47    2:53.95 RED    
       40.19  1:24.95  2:18.89  2:53.95                                    
 11 Sun, Morgan               11 ROSE-CA              3:00.31    2:55.65 RED    
       38.04  1:20.32  2:15.02  2:55.65                                    
 12 Bhowmick, Anika           12 SHRK-CA              2:55.26    3:02.18        
       40.56  1:27.45  2:23.30  3:02.18                                    
 -- Laguna, Olivia            11 ROSE-CA              2:54.56         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:03.88        
     1) Ohanesian, Hasmik 12            2) Iturbe, Sarah 11               
     3) Wai, Julianna 11                4) Fournier-Facori, Alix 11       
       30.75  1:02.28  1:33.04  2:03.88                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:09.74        
     1) Waters, Olivia 12               2) Lin, Emmy 11                   
     3) Addiego, Shae 11                4) Sun, Morgan 11                 
       31.68  1:02.38  1:33.64  2:09.74                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:19.73        
     1) Stillitano, Naomi 12            2) Essmiller, Emiko 11            
     3) Valdez, Layla 12                4) Iturbe, Sarah 11               
       33.37  1:17.45  1:49.11  2:19.73                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.90  13-14 SPJO Spring JO Standard
          29.30  13-14 BLU Blue Time Standard
          31.90  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Holland, Kasia            14 ALPH-CA                25.98      25.70 SPJO   
  2 Kandel, Hannah            13 LASC-CA                25.95      26.25 BLU    
  3 Cannesson, Esther         13 ROSE-CA                26.42      26.33 BLU    
  4 Villavicencio, Lara       14 UN-CA                  26.09      26.60 BLU    
  5 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA                26.83      26.79 BLU    
  6 Dykstra, Lily             14 UN-CA                  26.76      26.80 BLU    
  7 Khatibi, Ava              14 VISN-CA                26.12      26.95 BLU    
  8 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA                 26.67      27.10 BLU    
  9 Hines, Amelia             13 RYL-CA                 26.30      27.11 BLU    
 10 Mitchell, Daisy           13 LASC-CA                25.97      27.23 BLU    
 11 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA                27.17      27.28 BLU    
 12 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA                26.64      27.35 BLU    
 13 Henty-Dodd, Raina         13 ALPH-CA                27.87      27.51 BLU    
 14 Sacher, Ella              13 LASC-CA                27.19      27.68 BLU    
 15 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA                27.08      27.71 BLU    
 16 Pooladi, Liana            14 UN-CA                  27.73      27.81 BLU    
 17 Mesina, Jazmine           14 UN-CA                  28.19      27.98 BLU    
 18 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA                27.05      28.04 BLU    
 19 Molinares, Natalia        14 UN-CA                  28.24      28.13 BLU    
 20 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA                27.72      28.22 BLU    
 21 Beason, Eva               14 SHRK-CA                27.64      28.42 BLU    
 22 Eng, Samantha             14 TSM-CA                 28.92      28.49 BLU    
 23 Lee, Madison              13 SHRK-CA                27.85      28.54 BLU    
 24 Arellano, Arlene          14 VISN-CA                28.29      28.57 BLU    
 25 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                  29.07      28.71 BLU    
 26 Chou, Maya                13 CITI-CA                27.54      28.81 BLU    
 27 Li, Claire                14 ROSE-CA                28.20      28.92 BLU    
 28 Sinnock, Kayla            13 RYL-CA                 26.89      28.98 BLU    
 29 Kim, Elaine               13 ROSE-CA                29.12      29.09 BLU    
 30 Zubkoff, Anastasia        13 LASC-CA                28.42      29.15 BLU    
 31 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA                28.81      29.32 RED    
 32 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA                28.83      29.39 RED    
 33 Glushneva, Nika           14 ALPH-CA                29.21      29.46 RED    
RED - Division  
  1 Avetyan, Anna             13 LASC-CA                29.39      28.71 BLU    
  2 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA                29.78      29.35 RED    
  3 Sarat, Elda               13 LMST-CA                29.63      29.39 RED    
  4 Bergman, Lilah            13 UN-2-CA                29.41      29.58 RED    
  5 Del Real, Sonia           14 LMST-CA                29.61      29.60 RED    
  6 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA                29.33      29.70 RED    
  7 Hailu, Abigail            13 BRSC-CA                29.88      29.83 RED    
  8 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA                 29.53      29.87 RED    
  9 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA                29.95      29.88 RED    
 10 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA                30.07      30.02 RED    
 11 Gonzalez, Alexa           13 LMST-CA                30.19      30.09 RED    
 12 Alcock, Mabel             14 TSM-CA                 30.60      30.22 RED    
 13 Peng, Victoria            14 BRSC-CA                29.63      30.29 RED    
 14 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA                30.42      30.39 RED    
 15 Barnett, Daniella         14 TSM-CA                 30.28      30.50 RED    
 16 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA                31.64      31.12 RED    
 17 Short, Alexandra          13 CITI-CA                31.70      31.42 RED    
 18 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                31.11      31.81 RED    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.10  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:03.40  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:09.10  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paul, Amber               13 ROSE-CA                56.25      56.47 BLU    
       27.41    56.47                                                      
  2 Steggell, Shea            13 CITI-CA                56.84      56.57 BLU    
       27.19    56.57                                                      
  3 Arnold, Emery             13 CITI-CA                57.14      56.98 BLU    
       27.69    56.98                                                      
  4 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA                57.66      58.17 BLU    
       27.87    58.17                                                      
  5 Liu, Summer               13 TSM-CA               1:00.45      58.61 BLU    
       28.26    58.61                                                      
  6 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA                59.71      58.66 BLU    
       27.90    58.66                                                      
  7 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA                57.76      58.75 BLU    
       28.22    58.75                                                      
  8 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA                58.15      58.80 BLU    
       28.49    58.80                                                      
  9 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA                 56.93      59.12 BLU    
       28.41    59.12                                                      
 10 Sacher, Ella              13 LASC-CA                59.48    1:00.25 BLU    
       28.43  1:00.25                                                      
 11 Pooladi, Liana            14 UN-CA                  59.43    1:00.44 BLU    
       28.69  1:00.44                                                      
 12 Khatibi, Ava              14 VISN-CA                57.08    1:00.53 BLU    
       28.19  1:00.53                                                      
 13 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:00.76    1:00.61 BLU    
       29.42  1:00.61                                                      
 14 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA                58.70    1:00.74 BLU    
       28.84  1:00.74                                                      
 15 Rodriguez, Valeria        14 ROSE-CA                56.24    1:00.89 BLU    
       29.17  1:00.89                                                      
 16 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA                59.60    1:01.00 BLU    
       29.07  1:01.00                                                      
 17 Li, Claire                14 ROSE-CA              1:02.34    1:01.18 BLU    
       29.52  1:01.18                                                      
 18 Hines, Amelia             13 RYL-CA                 58.48    1:01.21 BLU    
       29.54  1:01.21                                                      
 18 Arellano, Arlene          14 VISN-CA              1:01.69    1:01.21 BLU    
       29.12  1:01.21                                                      
 20 Deutsch, Lorelei          14 BRSC-CA                59.44    1:01.30 BLU    
       29.41  1:01.30                                                      
 21 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                1:02.74    1:01.64 BLU    
       29.76  1:01.64                                                      
 22 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              1:01.04    1:02.27 BLU    
       29.59  1:02.27                                                      
 23 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:03.04    1:02.78 BLU    
       30.03  1:02.78                                                      
 24 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:02.88    1:04.00 RED    
       30.53  1:04.00                                                      
 25 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:02.27    1:04.47 RED    
       31.00  1:04.47                                                      
RED - Division  
  1 Eng, Samantha             14 TSM-CA               1:05.11    1:01.35 BLU    
       29.55  1:01.35                                                      
  2 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:03.70    1:01.41 BLU    
       29.20  1:01.41                                                      
  3 Alcock, Mabel             14 TSM-CA               1:05.23    1:02.08 BLU    
       30.14  1:02.08                                                      
  4 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                1:03.52    1:02.24 BLU    
       30.08  1:02.24                                                      
  5 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:03.42    1:02.91 BLU    
       30.17  1:02.91                                                      
  6 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:04.16    1:03.39 BLU    
       31.20  1:03.39                                                      
  7 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:05.04    1:03.91 RED    
       30.64  1:03.91                                                      
  8 Gonzalez, Alexa           13 LMST-CA              1:05.01    1:04.15 RED    
       30.98  1:04.15                                                      
  9 Kim, Elaine               13 ROSE-CA              1:04.61    1:04.57 RED    
       30.56  1:04.57                                                      
 10 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:07.41    1:04.65 RED    
       31.20  1:04.65                                                      
 11 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:05.75    1:04.81 RED    
       31.45  1:04.81                                                      
 12 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:05.35    1:04.87 RED    
       29.58  1:04.87                                                      
 13 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              1:05.31    1:04.91 RED    
       31.38  1:04.91                                                      
 13 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:07.36    1:04.91 RED    
       31.04  1:04.91                                                      
 15 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              1:04.24    1:05.01 RED    
       31.15  1:05.01                                                      
 16 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              1:04.13    1:05.58 RED    
       32.12  1:05.58                                                      
 17 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:03.48    1:05.60 RED    
       30.99  1:05.60                                                      
 18 Hui, Samantha             13 BRSC-CA              1:05.23    1:05.69 RED    
       32.09  1:05.69                                                      
 19 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA              1:03.96    1:05.91 RED    
       31.35  1:05.91                                                      
 20 Baginski, Tiare           14 SHRK-CA              1:05.95    1:06.19 RED    
       31.47  1:06.19                                                      
 21 Bergman, Lilah            13 UN-2-CA              1:07.62    1:06.44 RED    
       31.19  1:06.44                                                      
 22 Short, Alexandra          13 CITI-CA              1:08.10    1:07.89 RED    
       32.47  1:07.89                                                      
 23 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:08.70    1:08.19 RED    
       32.64  1:08.19                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.10  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:16.10  13-14 BLU Blue Time Standard
        2:28.40  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Holland, Kasia            14 ALPH-CA              2:05.15    2:02.02 SPJO   
       28.33    58.84  1:30.60  2:02.02                                    
  2 Addiego, Chloe            13 ROSE-CA              2:02.53    2:02.91 BLU    
       28.69    59.78  1:31.72  2:02.91                                    
  3 Kandel, Hannah            13 LASC-CA              2:02.87    2:04.67 BLU    
       29.12  1:00.44  1:32.41  2:04.67                                    
  4 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:04.96    2:06.05 BLU    
       28.97  1:00.82  1:33.69  2:06.05                                    
  5 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                2:07.73    2:06.29 BLU    
       29.45  1:01.03  1:33.95  2:06.29                                    
  6 Lawson, Ally              14 UN-CA                2:03.77    2:07.09 BLU    
       29.01  1:01.15  1:34.38  2:07.09                                    
  7 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                2:12.99    2:07.62 BLU    
       29.53  1:01.71  1:34.62  2:07.62                                    
  8 Rodriguez, Valeria        14 ROSE-CA              2:09.57    2:09.24 BLU    
       30.46  1:03.36  1:37.16  2:09.24                                    
  9 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA               2:06.80    2:10.17 BLU    
       29.51  1:01.72  1:35.62  2:10.17                                    
 10 Mitchell, Daisy           13 LASC-CA              2:02.49    2:10.56 BLU    
       29.95  1:02.93  1:36.59  2:10.56                                    
 11 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              2:13.88    2:10.78 BLU    
       28.80  1:01.66  1:36.06  2:10.78                                    
 12 Hines, Amelia             13 RYL-CA               2:06.09    2:11.21 BLU    
       29.25  1:01.99  1:36.16  2:11.21                                    
 13 Zubkoff, Anastasia        13 LASC-CA              2:12.63    2:12.10 BLU    
       31.03  1:04.48  1:38.51  2:12.10                                    
 14 Chou, Maya                13 CITI-CA              2:09.07    2:12.45 BLU    
       30.79  1:04.44  1:38.06  2:12.45                                    
 15 Lee, Madison              13 SHRK-CA              2:11.21    2:12.59 BLU    
       31.43  1:04.81  1:39.60  2:12.59                                    
 16 Molinares, Natalia        14 UN-CA                2:13.09    2:13.44 BLU    
       30.35  1:04.04  1:39.16  2:13.44                                    
 17 Kim, Lola                 13 ROSE-CA              2:12.15    2:14.38 BLU    
       30.98  1:04.76  1:39.73  2:14.38                                    
RED - Division  
  1 Alcock, Mabel             14 TSM-CA               2:22.91    2:14.88 BLU    
       31.29  1:05.02  1:40.41  2:14.88                                    
  2 Arellano, Arlene          14 VISN-CA              2:16.24    2:16.66 RED    
       31.67  1:07.48  1:43.48  2:16.66                                    
  3 Sarat, Elda               13 LMST-CA              2:27.44    2:18.37 RED    
       32.06  1:06.20  1:42.96  2:18.37                                    
  4 Beason, Eva               14 SHRK-CA              2:25.35    2:18.71 RED    
       31.21  1:07.05  1:43.71  2:18.71                                    
  5 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:18.21    2:19.14 RED    
       31.87  1:06.56  1:43.36  2:19.14                                    
  6 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              2:23.76    2:19.29 RED    
       31.91  1:07.10  1:43.65  2:19.29                                    
  7 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              2:17.96    2:19.83 RED    
       32.30  1:08.49  1:45.04  2:19.83                                    
  8 Barnett, Daniella         14 TSM-CA               2:26.53    2:21.84 RED    
       32.49  1:07.79  1:45.35  2:21.84                                    
  9 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              2:24.65    2:23.44 RED    
       32.75  1:09.64  1:47.36  2:23.44                                    
 10 Kim, Elaine               13 ROSE-CA              2:22.18    2:23.47 RED    
       31.42  1:07.27  1:45.67  2:23.47                                    
 11 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              2:26.67    2:23.48 RED    
       32.96  1:09.09  1:46.78  2:23.48                                    
 12 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               2:21.78    2:23.52 RED    
       31.87  1:08.34  1:45.86  2:23.52                                    
 13 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              2:26.44    2:24.08 RED    
       33.01  1:09.57  1:47.60  2:24.08                                    
 14 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              2:27.82    2:24.33 RED    
       33.00  1:09.52  1:47.36  2:24.33                                    
 15 Short, Alexandra          13 CITI-CA              2:27.74    2:28.10 RED    
       33.34  1:11.21  1:50.22  2:28.10                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:03.70  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:14.10  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:21.00  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                1:05.19    1:04.35 BLU    
       30.83  1:04.35                                                      
  2 Pooladi, Liana            14 UN-CA                1:05.55    1:05.11 BLU    
       31.84  1:05.11                                                      
  3 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:05.53    1:05.18 BLU    
       31.80  1:05.18                                                      
  4 Cannesson, Esther         13 ROSE-CA              1:05.92    1:05.44 BLU    
       31.68  1:05.44                                                      
  5 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:05.02    1:06.29 BLU    
       32.02  1:06.29                                                      
  6 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              1:08.89    1:06.43 BLU    
       32.42  1:06.43                                                      
  7 Kim, Lola                 13 ROSE-CA              1:04.84    1:06.77 BLU    
       32.71  1:06.77                                                      
  8 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              1:05.70    1:07.45 BLU    
       32.32  1:07.45                                                      
  9 Khatibi, Ava              14 VISN-CA              1:05.84    1:07.61 BLU    
       32.41  1:07.61                                                      
 10 Villavicencio, Lara       14 UN-CA                1:05.49    1:08.19 BLU    
       32.72  1:08.19                                                      
 11 Lawson, Ally              14 UN-CA                1:06.46    1:08.46 BLU    
       32.38  1:08.46                                                      
 12 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA              1:08.11    1:08.83 BLU    
       33.40  1:08.83                                                      
 13 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:08.43    1:10.17 BLU    
       34.00  1:10.17                                                      
 14 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              1:09.15    1:10.32 BLU    
       33.85  1:10.32                                                      
 15 Li, Claire                14 ROSE-CA              1:10.18    1:11.44 BLU    
       34.88  1:11.44                                                      
 16 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              1:10.91    1:12.01 BLU    
       35.09  1:12.01                                                      
 17 Alcock, Mabel             14 TSM-CA               1:13.45    1:12.51 BLU    
       35.94  1:12.51                                                      
 18 Zubkoff, Anastasia        13 LASC-CA              1:10.25    1:12.55 BLU    
       35.51  1:12.55                                                      
 19 Sacher, Ella              13 LASC-CA              1:13.85    1:12.57 BLU    
       35.43  1:12.57                                                      
 20 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:11.75    1:12.69 BLU    
       36.20  1:12.69                                                      
 21 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA              1:11.91    1:13.34 BLU    
       35.62  1:13.34                                                      
 22 Molinares, Natalia        14 UN-CA                1:13.09    1:13.56 BLU    
       35.84  1:13.56                                                      
 23 Kim, Elaine               13 ROSE-CA              1:12.69    1:13.74 BLU    
       35.76  1:13.74                                                      
 24 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:08.18    1:14.31 RED    
       36.52  1:14.31                                                      
 -- Sinnock, Kayla            13 RYL-CA               1:04.20         DQ        
       33.21       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Rodriguez, Valeria        14 ROSE-CA              1:14.69    1:13.23 BLU    
       35.13  1:13.23                                                      
  2 Gonzalez, Alexa           13 LMST-CA              1:16.76    1:14.14 RED    
       36.05  1:14.14                                                      
  3 Barnett, Daniella         14 TSM-CA               1:17.05    1:14.23 RED    
       36.50  1:14.23                                                      
  4 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               1:14.58    1:14.81 RED    
       36.28  1:14.81                                                      
  5 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              1:15.71    1:15.12 RED    
       36.62  1:15.12                                                      
  6 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:14.98    1:15.70 RED    
       37.10  1:15.70                                                      
  7 Bergman, Lilah            13 UN-2-CA              1:19.33    1:15.90 RED    
       36.23  1:15.90                                                      
  8 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:19.39    1:18.57 RED    
       38.13  1:18.57                                                      
  9 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:17.96    1:19.54 RED    
       38.83  1:19.54                                                      
 10 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:19.31    1:19.83 RED    
       38.93  1:19.83                                                      
 11 Macias, Kimberly          13 LMST-CA              1:19.46    1:20.36 RED    
       39.38  1:20.36                                                      
 12 Peng, Victoria            14 BRSC-CA              1:19.69    1:20.58 RED    
       39.40  1:20.58                                                      
 13 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA              1:20.16    1:21.27        
       39.73  1:21.27                                                      
 14 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:20.04    1:21.42        
       40.13  1:21.42                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.40  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:39.60  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                2:19.63    2:21.12 BLU    
       33.41  1:09.31  1:46.03  2:21.12                                    
  2 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              2:20.90    2:21.36 BLU    
       32.83  1:08.22  1:44.82  2:21.36                                    
  3 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              2:22.04    2:22.37 BLU    
       32.26  1:07.71  1:44.97  2:22.37                                    
  4 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:22.81    2:23.16 BLU    
       34.03  1:09.93  1:46.69  2:23.16                                    
  5 Liu, Summer               13 TSM-CA               2:26.12    2:24.62 BLU    
       34.07  1:10.60  1:48.35  2:24.62                                    
  6 Kim, Lola                 13 ROSE-CA              2:21.69    2:26.71 BLU    
       35.20  1:12.63  1:50.27  2:26.71                                    
  7 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              2:27.59    2:26.76 BLU    
       31.38  1:05.52  1:47.48  2:26.76                                    
  8 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              2:27.72    2:28.94 BLU    
       34.61  1:11.88  1:50.78  2:28.94                                    
  9 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA              2:25.57    2:29.86 BLU    
       34.46  1:12.76  1:51.69  2:29.86                                    
 10 Li, Claire                14 ROSE-CA              2:31.20    2:31.38 BLU    
       35.78  1:13.92  1:53.03  2:31.38                                    
 11 Alcock, Mabel             14 TSM-CA               2:38.65    2:32.58 BLU    
       35.92  1:14.20  1:54.25  2:32.58                                    
 12 Lee, Madison              13 SHRK-CA              2:34.16    2:33.51 BLU    
       37.06  1:15.84  1:55.46  2:33.51                                    
 13 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA              2:38.79    2:35.49 BLU    
       36.72  1:16.63  1:56.73  2:35.49                                    
 14 Kim, Elaine               13 ROSE-CA              2:36.48    2:37.22 BLU    
       36.01  1:15.73  1:56.90  2:37.22                                    
 15 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              2:24.50    2:38.35 BLU    
       38.02  1:18.19  1:58.49  2:38.35                                    
 16 Leonard, Sydney           13 LASC-CA              2:37.38    2:43.82        
       37.95           2:01.09  2:43.82                                    
 -- DelaCruz, Elsie           13 CITI-CA              2:20.27         DQ        
       30.58  1:04.16  1:38.64       DQ                                    
RED - Division  
  1 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              2:45.02    2:40.96        
       37.63  1:18.58  2:00.00  2:40.96                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.30  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:23.40  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:31.00  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                1:11.78    1:12.08 SPJO   
       33.80  1:12.08                                                      
  2 Steggell, Shea            13 CITI-CA              1:15.41    1:14.16 BLU    
       35.08  1:14.16                                                      
  3 Enriquez, Therese         14 UN-CA                1:16.99    1:14.39 BLU    
       35.23  1:14.39                                                      
  4 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                1:15.81    1:15.48 BLU    
       35.72  1:15.48                                                      
  5 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:15.14    1:16.31 BLU    
       36.09  1:16.31                                                      
  6 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                1:18.45    1:17.37 BLU    
       36.83  1:17.37                                                      
  7 Pooladi, Liana            14 UN-CA                1:16.55    1:17.84 BLU    
       36.43  1:17.84                                                      
  8 Rodriguez, Valeria        14 ROSE-CA              1:15.92    1:18.15 BLU    
       36.71  1:18.15                                                      
  9 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:16.64    1:18.31 BLU    
       36.77  1:18.31                                                      
 10 Liu, Summer               13 TSM-CA               1:18.83    1:18.71 BLU    
       37.60  1:18.71                                                      
 11 Mitchell, Daisy           13 LASC-CA              1:19.46    1:19.77 BLU    
       37.42  1:19.77                                                      
 12 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:18.78    1:19.98 BLU    
       37.80  1:19.98                                                      
 13 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA              1:19.30    1:20.03 BLU    
       38.29  1:20.03                                                      
 14 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:17.78    1:20.17 BLU    
       38.54  1:20.17                                                      
 15 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              1:16.30    1:20.24 BLU    
       37.34  1:20.24                                                      
 16 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              1:19.95    1:20.85 BLU    
       38.50  1:20.85                                                      
 17 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA              1:21.19    1:21.30 BLU    
       39.61  1:21.30                                                      
 18 Eng, Samantha             14 TSM-CA               1:18.68    1:21.71 BLU    
       38.72  1:21.71                                                      
 19 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA               1:19.37    1:21.80 BLU    
       38.09  1:21.80                                                      
 20 Short, Alexandra          13 CITI-CA              1:22.05    1:22.54 BLU    
       39.57  1:22.54                                                      
 21 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:20.51    1:23.44 RED    
       40.72  1:23.44                                                      
RED - Division  
  1 Sacher, Ella              13 LASC-CA              1:25.41    1:19.46 BLU    
       37.06  1:19.46                                                      
  2 Hui, Samantha             13 BRSC-CA              1:23.58    1:20.76 BLU    
       38.83  1:20.76                                                      
  3 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:24.94    1:22.65 BLU    
       39.36  1:22.65                                                      
  4 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:25.00    1:24.03 RED    
       40.06  1:24.03                                                      
  5 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              1:25.22    1:24.60 RED    
       40.77  1:24.60                                                      
  6 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA              1:23.58    1:24.61 RED    
       40.46  1:24.61                                                      
  7 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:23.72    1:24.66 RED    
       39.93  1:24.66                                                      
  8 Baginski, Tiare           14 SHRK-CA              1:26.25    1:24.72 RED    
       39.56  1:24.72                                                      
  9 Huerta, Michelle          13 LMST-CA              1:28.75    1:26.03 RED    
       40.78  1:26.03                                                      
 10 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:28.29    1:26.44 RED    
       40.65  1:26.44                                                      
 11 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:24.24    1:27.32 RED    
       41.02  1:27.32                                                      
 12 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:27.61    1:27.48 RED    
       41.90  1:27.48                                                      
 13 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:28.88    1:27.86 RED    
       41.27  1:27.86                                                      
 14 Bergman, Lilah            13 UN-2-CA              1:30.81    1:28.22 RED    
       42.02  1:28.22                                                      
 15 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:29.54    1:28.61 RED    
       41.72  1:28.61                                                      
 16 Deutsch, Lorelei          14 BRSC-CA              1:27.44    1:28.89 RED    
       41.53  1:28.89                                                      
 17 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              1:29.37    1:29.04 RED    
       41.71  1:29.04                                                      
 18 Li, Claire                14 ROSE-CA              1:26.05    1:29.10 RED    
       41.60  1:29.10                                                      
 19 Leonard, Sydney           13 LASC-CA              1:29.83    1:29.47 RED    
       41.52  1:29.47                                                      
 -- Arellano, Arlene          14 VISN-CA              1:28.95         DQ        
       41.62       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:37.60  13-14 SPJO Spring JO Standard
        3:01.70  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                2:31.36    2:29.95 SPJO   
       34.48  1:12.44  1:50.90  2:29.95                                    
  2 Santa Ana, Reagan         13 CITI-CA              2:41.31    2:37.19 SPJO   
       35.75  1:15.15  1:55.77  2:37.19                                    
  3 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              2:39.50    2:40.23 BLU    
       36.42  1:16.81  1:58.21  2:40.23                                    
  4 Pooladi, Liana            14 UN-CA                2:44.34    2:44.07 BLU    
       37.98  1:19.58  2:01.66  2:44.07                                    
  5 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                2:42.68    2:44.95 BLU    
       37.18  1:18.73  2:02.54  2:44.95                                    
  6 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              2:43.61    2:49.01 BLU    
       37.10  1:18.93  2:03.36  2:49.01                                    
  7 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:49.28    2:50.42 BLU    
       39.61  1:23.82  2:06.79  2:50.42                                    
  8 Lee, Madison              13 SHRK-CA              2:52.59    2:52.05 BLU    
       39.94  1:24.24  2:08.74  2:52.05                                    
  9 Noriega, Lilliana         14 UN-2-CA              2:47.43    2:53.47 BLU    
       38.56  1:22.96  2:07.97  2:53.47                                    
 10 Short, Alexandra          13 CITI-CA              2:58.05    2:54.42 BLU    
       39.67  1:25.79  2:10.11  2:54.42                                    
 11 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:59.98    2:56.60 BLU    
       40.03  1:25.53  2:12.42  2:56.60                                    
 12 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              3:00.40    2:56.77 BLU    
       38.91  1:24.62  2:11.87  2:56.77                                    
 13 Gomez, Sherlyn            14 LMST-CA              2:59.11    2:56.82 BLU    
       40.29  1:26.39  2:12.59  2:56.82                                    
 14 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              2:57.24    2:57.35 BLU    
       40.74  1:25.87  2:11.94  2:57.35                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.90  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:11.00  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:17.40  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enriquez, Therese         14 UN-CA                1:04.77    1:04.05 BLU    
       29.85  1:04.05                                                      
  2 Arnold, Emery             13 CITI-CA              1:04.07    1:04.42 BLU    
       29.93  1:04.42                                                      
  3 Dykstra, Lily             14 UN-CA                1:03.54    1:04.61 BLU    
       30.16  1:04.61                                                      
  4 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                1:06.19    1:05.70 BLU    
       30.42  1:05.70                                                      
  5 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA               1:05.31    1:05.80 BLU    
       30.41  1:05.80                                                      
  6 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                1:07.70    1:07.21 BLU    
       31.59  1:07.21                                                      
  7 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              1:08.01    1:07.54 BLU    
       31.30  1:07.54                                                      
  8 Li, Claire                14 ROSE-CA              1:05.23    1:07.61 BLU    
       31.50  1:07.61                                                      
  9 Mesina, Jazmine           14 UN-CA                1:06.40    1:07.71 BLU    
       32.01  1:07.71                                                      
 10 Hines, Amelia             13 RYL-CA               1:03.86    1:08.64 BLU    
       31.26  1:08.64                                                      
 11 Kim, Lola                 13 ROSE-CA              1:07.45    1:09.31 BLU    
       32.47  1:09.31                                                      
 12 Molinares, Natalia        14 UN-CA                1:10.63    1:11.94 RED    
       32.48  1:11.94                                                      
 13 Mitchell, Daisy           13 LASC-CA              1:05.62    1:13.69 RED    
       33.13  1:13.69                                                      
 14 Sinnock, Kayla            13 RYL-CA               1:07.20    1:14.80 RED    
       33.07  1:14.80                                                      
RED - Division  
  1 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                1:11.32    1:08.88 BLU    
       31.90  1:08.88                                                      
  2 Sacher, Ella              13 LASC-CA              1:14.68    1:10.63 BLU    
       31.69  1:10.63                                                      
  3 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:13.54    1:11.21 RED    
       33.04  1:11.21                                                      
  4 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              1:13.53    1:11.86 RED    
       33.14  1:11.86                                                      
  5 Iwanaka, Faith            14 CITI-CA              1:15.61    1:12.91 RED    
       35.04  1:12.91                                                      
  6 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:16.32    1:13.04 RED    
       35.31  1:13.04                                                      
  7 Gonzalez, Alexa           13 LMST-CA              1:13.58    1:13.62 RED    
       34.32  1:13.62                                                      
  8 Kelly, Neila              13 ROSE-CA              1:16.19    1:13.92 RED    
       34.90  1:13.92                                                      
  9 Glushneva, Nika           14 ALPH-CA              1:11.59    1:14.30 RED    
       33.66  1:14.30                                                      
 10 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              1:16.14    1:16.11 RED    
       36.42  1:16.11                                                      
 11 Velasquez, Aniston        14 SGAC-CA              1:15.79    1:17.21 RED    
       36.24  1:17.21                                                      
 12 Bergman, Lilah            13 UN-2-CA              1:15.75    1:18.02        
       34.60  1:18.02                                                      
 13 Schnauer, Ciara           13 WEST-CA              1:11.67    1:18.81        
       36.00  1:18.81                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.60  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:40.50  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Khatibi, Ava              14 VISN-CA              2:15.73    2:17.95 SPJO   
       30.55  1:05.75  1:42.45  2:17.95                                    
  2 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                2:27.37    2:26.94 BLU    
       32.53  1:09.51  1:48.38  2:26.94                                    
  3 Hines, Amelia             13 RYL-CA               2:23.01    2:30.63 BLU    
       32.15  1:09.10  1:48.02  2:30.63                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.80  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:36.60  13-14 BLU Blue Time Standard
        2:50.90  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Enriquez, Therese         14 UN-CA                2:20.09    2:18.24 SPJO   
       29.70  1:05.14  1:46.04  2:18.24                                    
  2 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              2:22.64    2:19.72 BLU    
       29.34  1:04.69  1:46.74  2:19.72                                    
  3 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                2:24.72    2:19.85 BLU    
       31.49  1:05.88  1:47.39  2:19.85                                    
  4 Liu, Summer               13 TSM-CA               2:25.44    2:21.38 BLU    
       30.52  1:06.78  1:48.72  2:21.38                                    
  5 Kim, Lola                 13 ROSE-CA              2:22.38    2:21.73 BLU    
       30.24  1:05.32  1:47.61  2:21.73                                    
  6 Sekhon, Kavita            14 UN-CA                2:21.92    2:23.10 BLU    
       30.81  1:07.87  1:47.99  2:23.10                                    
  7 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:23.52    2:23.30 BLU    
       31.39  1:07.80  1:50.33  2:23.30                                    
  8 Hamilton, Kylie           13 CITI-CA              2:22.78    2:24.84 BLU    
       31.51  1:10.25  1:51.28  2:24.84                                    
  9 Mesina, Jazmine           14 UN-CA                2:26.22    2:25.44 BLU    
       31.58  1:09.94  1:51.46  2:25.44                                    
 10 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:28.74    2:28.88 BLU    
       31.70  1:11.41  1:55.12  2:28.88                                    
 11 Mitchell, Daisy           13 LASC-CA              2:26.89    2:29.01 BLU    
       32.91  1:13.36  1:57.46  2:29.01                                    
 12 Sridevan, Sanoja          14 UN-CA                2:29.73    2:29.67 BLU    
       31.97  1:12.11  1:55.46  2:29.67                                    
 13 Eng, Samantha             14 TSM-CA               2:33.06    2:29.68 BLU    
       33.36  1:10.82  1:55.16  2:29.68                                    
 14 Akobdzhanyan, Valeriya    13 RYL-CA               2:33.90    2:31.34 BLU    
       31.03  1:11.55  1:55.23  2:31.34                                    
 15 Hines, Amelia             13 RYL-CA               2:22.84    2:32.00 BLU    
       31.20  1:10.19  1:56.19  2:32.00                                    
 16 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:35.82    2:36.14 BLU    
       33.51  1:13.58  2:02.44  2:36.14                                    
 17 Turgeon, Alexane          14 CITI-CA              2:32.69    2:38.11 RED    
       34.26  1:14.45  2:02.01  2:38.11                                    
 18 Auyeung, Chloe            13 ROSE-CA              2:30.10    2:42.48 RED    
       37.24  1:17.41  2:07.58  2:42.48                                    
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    4:06.70        
     1) Cannesson, Esther 13            2) Kim, Elaine 13                 
     3) Kelly, Neila 13                 4) Gmelich, Holly 14              
       27.73    57.67  1:27.47  2:01.14  2:32.54  3:06.97  3:34.77  4:06.70
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    4:10.40        
     1) Rodriguez, Valeria 14           2) Auyeung, Chloe 13              
     3) Laguna, Marcella 13             4) Li, Claire 14                  
       28.26    59.79  1:30.85  2:03.51  2:33.82  3:08.49  3:38.10  4:10.40
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O BLU Blue Time Standard
          31.90  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                 23.96      24.36 BLU    
  2 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                  25.12      26.15 BLU    
  3 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA                26.93      26.57 BLU    
  4 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA                26.90      27.92 BLU    
  5 Kuwata, Heather           16 UN-CA                  28.07      28.31 BLU    
  6 Wlodek, Sophia            16 UN-CA                  27.32      28.38 BLU    
  6 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                  27.50      28.38 BLU    
  8 Vetterlein, Bliss         17 CITI-CA                28.58      28.55 BLU    
  9 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                  28.75      28.71 BLU    
 10 May, Lilly                15 CITI-CA                28.12      28.74 BLU    
 11 Sim, Ellie                16 UN-CA                  28.18      29.16 BLU    
 12 Uribe, Jessica            16 LMST-CA                28.85      30.09 RED    
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA                30.37      28.24 BLU    
  2 Kandel, Emma              15 UN-2-CA                29.82      29.93 RED    
  3 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA                30.32      30.26 RED    
  4 Chae, Annalise            15 CITI-CA                30.41      31.01 RED    
  5 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA                30.74      31.50 RED    
  6 Orozco, Nicole            15 PAC-CA                 31.02      31.87 RED    
  7 Ortega, Melissa           17 PAC-CA                 31.62      32.32        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O BLU Blue Time Standard
        1:08.50  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                 52.62      52.67 BLU    
       25.04    52.67                                                      
  2 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                  54.37      57.92 BLU    
       27.69    57.92                                                      
  3 Castro, Giuliana          16 TSM-CA                 56.69      58.88 BLU    
       28.79    58.88                                                      
  4 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA                59.77    1:00.04 BLU    
       27.68  1:00.04                                                      
  5 Kuwata, Heather           16 UN-CA                1:01.48    1:00.74 BLU    
       29.11  1:00.74                                                      
  6 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA              1:00.61    1:02.30 BLU    
       29.91  1:02.30                                                      
  6 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                1:00.58    1:02.30 BLU    
       29.90  1:02.30                                                      
  8 May, Lilly                15 CITI-CA              1:01.71    1:03.17 RED    
       30.90  1:03.17                                                      
  9 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                1:00.46    1:03.24 RED    
       30.46  1:03.24                                                      
 10 Khatibi, Nicole           16 UN-CA                1:02.11    1:03.99 RED    
       29.62  1:03.99                                                      
 11 Sim, Ellie                16 UN-CA                1:01.14    1:04.38 RED    
       30.58  1:04.38                                                      
 12 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:02.39    1:05.83 RED    
       31.60  1:05.83                                                      
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:05.17    1:03.19 RED    
       30.23  1:03.19                                                      
  2 Huerta, Guadalupe         15 LMST-CA              1:08.07    1:07.20 RED    
       32.18  1:07.20                                                      
  3 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              1:07.09    1:07.52 RED    
       32.46  1:07.52                                                      
  4 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:04.30    1:07.58 RED    
       32.24  1:07.58                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O BLU Blue Time Standard
        2:28.80  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                2:00.78    1:58.64 BLU    
       28.63    58.58  1:29.25  1:58.64                                    
  2 Penner, Julianna          16 TSM-CA               1:59.54    2:00.56 BLU    
       28.54    58.46  1:29.45  2:00.56                                    
  3 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                1:56.14    2:01.45 BLU    
       28.71    58.99  1:30.19  2:01.45                                    
  4 Tanabe, Kae               16 UN-CA                2:03.46    2:01.56 BLU    
       29.00    59.87  1:31.03  2:01.56                                    
  5 Castro, Giuliana          16 TSM-CA               2:01.88    2:08.07 BLU    
       29.86  1:02.21  1:35.33  2:08.07                                    
  6 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                2:07.15    2:08.96 BLU    
       30.08  1:02.47  1:36.09  2:08.96                                    
  7 Kuwata, Heather           16 UN-CA                2:11.85    2:10.42 BLU    
       29.80  1:02.22  1:36.01  2:10.42                                    
  8 May, Lilly                15 CITI-CA              2:16.18    2:15.95 BLU    
       32.50  1:08.04  1:43.07  2:15.95                                    
  9 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                2:15.85    2:20.43 RED    
       31.24  1:06.79  1:43.87  2:20.43                                    
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              2:22.90    2:16.07 BLU    
       31.18  1:06.40  1:41.81  2:16.07                                    
  2 Sim, Ellie                16 UN-CA                2:19.19    2:18.06 RED    
       30.25  1:04.65  1:41.78  2:18.06                                    
  3 Barzi, Charlotte          17 SHRK-CA              2:18.44    2:21.17 RED    
       30.17  1:05.30  1:42.40  2:21.17                                    
  4 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              2:22.83    2:26.99 RED    
       33.95  1:11.58  1:49.56  2:26.99                                    
  5 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              2:28.15    2:28.95        
       33.49  1:10.91  1:50.15  2:28.95                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O BLU Blue Time Standard
        1:21.50  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arseth, Heather           25 TSM-CA                 57.05      57.67 BLU    
       28.06    57.67                                                      
  2 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                  56.63      59.88 BLU    
       29.20    59.88                                                      
  3 Wlodek, Sophia            16 UN-CA                1:00.86    1:03.57 BLU    
       31.11  1:03.57                                                      
  4 Khatibi, Nicole           16 UN-CA                1:07.68    1:08.13 BLU    
       32.97  1:08.13                                                      
  5 Vetterlein, Bliss         17 CITI-CA              1:10.47    1:09.02 BLU    
       33.80  1:09.02                                                      
  6 Kuwata, Heather           16 UN-CA                1:07.52    1:10.33 BLU    
       34.23  1:10.33                                                      
  7 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:12.56    1:10.41 BLU    
       34.62  1:10.41                                                      
  8 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                1:06.90    1:11.03 BLU    
       34.99  1:11.03                                                      
  9 Sim, Ellie                16 UN-CA                1:08.86    1:11.26 BLU    
       34.67  1:11.26                                                      
 10 Kandel, Emma              15 UN-2-CA              1:09.96    1:11.46 BLU    
       34.43  1:11.46                                                      
 11 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA              1:11.20    1:12.44 BLU    
       35.00  1:12.44                                                      
 12 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              1:14.31    1:14.36 BLU    
       36.53  1:14.36                                                      
 13 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:14.45    1:15.91 RED    
       37.22  1:15.91                                                      
RED - Division  
  1 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:17.99    1:15.92 RED    
       36.42  1:15.92                                                      
  2 Chae, Annalise            15 CITI-CA              1:15.32    1:16.13 RED    
       36.25  1:16.13                                                      
  3 May, Lilly                15 CITI-CA              1:20.29    1:19.76 RED    
       38.71  1:19.76                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                2:01.94    2:09.00 BLU    
       31.23  1:04.02  1:36.77  2:09.00                                    
  2 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                2:17.11    2:24.99 BLU    
       34.86  1:11.95  1:48.60  2:24.99                                    
  3 Sim, Ellie                16 UN-CA                2:27.47    2:25.90 BLU    
       34.15  1:11.53  1:49.49  2:25.90                                    
  4 Kuwata, Heather           16 UN-CA                2:25.24    2:27.85 BLU    
       35.29  1:12.46  1:49.98  2:27.85                                    
  5 Khatibi, Nicole           16 UN-CA                2:26.03    2:29.24 BLU    
       33.34  1:10.53  1:49.94  2:29.24                                    
RED - Division  
  1 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              2:45.82    2:39.56        
       37.83  1:17.31  1:59.36  2:39.56                                    
  2 Hernandez, Lauren         16 CITI-CA              2:45.17    2:41.26        
       37.40  1:17.92  1:59.94  2:41.26                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O BLU Blue Time Standard
        1:31.60  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA              1:15.28    1:17.69 BLU    
       36.09  1:17.69                                                      
  2 Kuwata, Heather           16 UN-CA                1:18.24    1:18.60 BLU    
       37.24  1:18.60                                                      
RED - Division  
  1 Sim, Ellie                16 UN-CA                1:30.54    1:23.13 BLU    
       39.28  1:23.13                                                      
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:25.11    1:23.56 BLU    
       40.06  1:23.56                                                      
  3 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                1:24.53    1:26.61 RED    
       41.18  1:26.61                                                      
  4 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:30.79    1:31.16 RED    
       43.29  1:31.16                                                      
  5 Ortega, Melissa           17 PAC-CA               1:30.22    1:33.61        
       43.52  1:33.61                                                      
  6 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:29.76    1:36.98        
       45.12  1:36.98                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kuwata, Heather           16 UN-CA                2:45.30    2:49.35 BLU    
       39.54  1:22.21  2:05.44  2:49.35                                    
  2 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA              2:56.23    2:53.78 BLU    
       39.86  1:23.54  2:10.76  2:53.78                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O BLU Blue Time Standard
        1:17.50  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penner, Julianna          16 TSM-CA                 59.00    1:00.89 BLU    
       28.74  1:00.89                                                      
  2 Tanabe, Kae               16 UN-CA                1:03.82    1:03.59 BLU    
       30.49  1:03.59                                                      
  3 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                1:04.36    1:03.70 BLU    
       29.81  1:03.70                                                      
  4 Wlodek, Sophia            16 UN-CA                1:04.80    1:04.47 BLU    
       30.36  1:04.47                                                      
  5 Castro, Giuliana          16 TSM-CA               1:02.69    1:05.10 BLU    
       31.22  1:05.10                                                      
  6 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                1:09.52    1:10.26 BLU    
       32.60  1:10.26                                                      
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              1:14.36    1:14.55 RED    
       34.73  1:14.55                                                      
  2 Sim, Ellie                16 UN-CA                1:16.93    1:15.68 RED    
       34.16  1:15.68                                                      
  3 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              1:15.23    1:18.76        
       35.80  1:18.76                                                      
 -- Kandel, Emma              15 UN-2-CA              1:15.27         DQ        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Penner, Julianna          16 TSM-CA               2:06.55    2:08.56 BLU    
       29.70  1:02.32  1:35.79  2:08.56                                    
  2 Tanabe, Kae               16 UN-CA                2:10.74    2:16.32 BLU    
       31.64  1:06.52  1:41.05  2:16.32                                    
  3 Castro, Giuliana          16 TSM-CA               2:15.09    2:21.87 BLU    
       32.51  1:08.96  1:45.31  2:21.87                                    
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O BLU Blue Time Standard
        2:52.10  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                2:11.74    2:13.71 BLU    
       29.52  1:01.73  1:43.18  2:13.71                                    
  2 Penner, Julianna          16 TSM-CA               2:15.30    2:16.64 BLU    
       29.30  1:04.78  1:45.97  2:16.64                                    
  3 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                2:22.92    2:22.03 BLU    
       29.49  1:05.11  1:48.93  2:22.03                                    
  4 Kuwata, Heather           16 UN-CA                2:27.33    2:28.10 BLU    
       32.56  1:08.66  1:53.50  2:28.10                                    
  5 Manzano, Priscilla        15 LASC-CA              2:29.93    2:32.77 BLU    
       31.87  1:12.94  1:57.99  2:32.77                                    
  6 Gallegos, Roselin         15 UN-CA                2:35.56    2:37.26 BLU    
       33.10  1:12.77  2:00.82  2:37.26                                    
 -- Hanson, Anneliese         15 UN-CA                2:22.72         DQ        
       32.59  1:09.75  1:53.50       DQ                                    
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          15 SGAC-CA              2:40.60    2:40.86 RED    
       34.51  1:13.53  2:05.88  2:40.86                                    
  2 Ortiz, Andrea             15 SGAC-CA              2:45.74    2:45.32 RED    
       34.60           2:06.56  2:45.32                                    
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penner, Julianna          16 TSM-CA               5:11.24    5:15.68        
       29.40  1:00.80  1:32.47  2:04.51  2:36.49  3:08.44  3:40.38  4:12.40
     4:44.35  5:15.68                                                      
  2 Enriquez, Therese         14 UN-CA                5:29.20    5:30.06        
       29.61  1:02.40  1:36.07  2:09.55  2:43.03  3:16.24  3:49.47  4:23.05
     4:57.27  5:30.06                                                      
  3 Lawson, Ally              14 UN-CA                5:29.63    5:32.88        
       31.90  1:05.28  1:38.18  2:11.35  2:44.14  3:18.02  3:52.27  4:26.15
     4:59.84  5:32.88                                                      
  4 Gomez, Elizabeth          14 UN-CA                5:28.90    5:33.24        
       30.36  1:03.96  1:38.02  2:11.66  2:45.16  3:19.08  3:53.33  4:27.11
     5:01.39  5:33.24                                                      
  5 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              5:42.82    5:40.87        
       30.39  1:03.84  1:38.14  2:12.26  2:46.61  3:21.65  3:56.37  4:31.14
     5:06.57  5:40.87                                                      
  6 Kandel, Hannah            13 LASC-CA              5:35.53    5:42.46        
       30.24  1:03.95  1:38.08  2:12.72  2:47.56  3:22.27  3:57.51  4:32.88
     5:08.28  5:42.46                                                      
  7 Hanson, Anneliese         15 UN-CA                5:48.72    5:44.55        
       31.81  1:06.32  1:41.75  2:17.03  2:52.62  3:27.72  4:02.82  4:37.70
     5:11.99  5:44.55                                                      
  8 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              6:13.57    5:57.11        
       31.65  1:06.88  1:43.07  2:19.56  2:55.93  3:32.54  4:08.95  4:45.47
     5:21.82  5:57.11                                                      
  9 Bessolova, Mariia         13 TSM-CA               6:20.64    6:30.59        
       33.63  1:11.20  1:50.02  2:29.09  3:08.92  3:48.68  4:29.38  5:10.54
     5:51.57  6:30.59                                                      
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivers Altieri, Ocelli    17 UN-CA                5:14.22    5:28.26        
       29.52  1:01.35  1:33.78  2:06.76  2:40.35  3:14.00  3:47.67  4:21.23
     4:54.94  5:28.26                                                      
  2 Castro, Giuliana          16 TSM-CA               5:29.37    5:32.10        
       31.38  1:05.05  1:38.73  2:13.00  2:47.55  3:20.58  3:54.11  4:27.50
     5:00.40  5:32.10                                                      
  3 Kim, Allie                12 SHRK-CA              5:43.23    5:32.32        
       30.18  1:03.26  1:37.68  2:11.95  2:46.38  3:20.76  3:54.33  4:27.88
     5:00.79  5:32.32                                                      
  4 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              5:52.30    5:42.26        
       30.55  1:04.07  1:38.39  2:13.58  2:48.48  3:23.66  3:58.83  4:33.69
     5:08.64  5:42.26                                                      
  5 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              5:50.62    5:51.71        
       32.96  1:08.18  1:44.40  2:20.43  2:56.28  3:31.42  4:07.88  4:43.55
     5:18.31  5:51.71                                                      
  6 Patel, Brooke             12 CITI-CA              5:49.33    5:51.77        
       32.22  1:07.54  1:43.36  2:19.73  2:55.50  3:31.25  4:07.07  4:42.79
     5:17.94  5:51.77                                                      
  7 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              6:23.55    6:00.35        
       33.52  1:09.82  1:47.05  2:24.37  3:01.88  3:38.78  4:15.71  4:51.75
     5:27.99  6:00.35                                                      
  8 Petran, Daniela           11 TSM-CA               6:10.86    6:03.67        
       31.53  1:07.09  1:43.84  2:20.76  2:57.97  3:35.85  4:14.16  4:51.72
     5:29.11  6:03.67                                                      
  9 Chan, Maya                11 DRGN-CA              5:57.85    6:04.35        
       32.62  1:09.06  1:46.31  2:23.78  3:01.43  3:38.82  4:15.79  4:52.57
     5:28.91  6:04.35                                                      
 10 Sim, Ellie                16 UN-CA                6:10.94    6:07.91        
       31.35  1:06.48  1:43.77  2:21.78  2:59.51  3:37.06  4:14.31  4:52.75
     5:30.67  6:07.91                                                      
 11 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              6:24.01    6:15.25        
       33.35  1:10.69  1:48.40  2:27.21  3:05.55  3:44.09  4:23.24  5:02.25
     5:40.14  6:15.25                                                      
 12 Paek, Iris                11 SHRK-CA              6:18.43    6:15.65        
       33.83  1:10.99  1:49.06  2:27.50  3:05.93  3:44.55  4:23.14  5:01.77
     5:39.69  6:15.65                                                      
 13 Gullickson, Marissa       12 ALPH-CA              6:22.37    6:16.75        
       33.42  1:10.53  1:48.31  2:26.24  3:04.67  3:43.16  4:22.41  5:01.60
     5:40.02  6:16.75                                                      
 14 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              6:36.20    6:24.57        
       33.34  1:11.73  1:51.02  2:29.23  3:08.97  3:47.32  4:27.59  5:08.08
     5:47.38  6:24.57                                                      
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                5:02.30    5:15.54        
       30.28  1:02.26  1:33.57  2:05.26  2:37.15  3:08.71  3:40.50  4:12.70
     4:44.52  5:15.54                                                      
  2 Tanabe, Kae               16 UN-CA                5:13.06    5:23.06        
       30.24  1:02.61  1:35.15  2:08.34  2:40.97  3:13.43  3:45.71  4:19.03
     4:51.65  5:23.06                                                      
  3 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              5:54.73    5:57.94        
       30.88  1:06.16  1:42.63  2:18.35  2:54.53  3:31.29  4:07.79  4:45.12
     5:21.81  5:57.94                                                      
  4 Boroch, Isabel            11 ALPH-CA              6:03.67    6:00.25        
       32.66  1:09.77  1:46.88  2:24.05  3:01.40  3:36.74  4:13.69  4:49.71
     5:26.01  6:00.25                                                      
  5 Alcock, Mabel             14 TSM-CA               6:20.26    6:05.19        
       34.56  1:10.84  1:47.82  2:24.81  3:01.24  3:37.79  4:14.99  4:52.91
     5:29.98  6:05.19                                                      
  6 Laguna, Marcella          13 ROSE-CA              6:16.26    6:19.18        
       33.23  1:10.48  1:48.75  2:27.86  3:06.90  3:45.21  4:23.40  5:02.94
     5:41.82  6:19.18                                                      
 
Girls Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penner, Julianna          16 TSM-CA              17:45.44   17:57.73        
       30.75  1:03.30  1:35.94  2:08.69  2:41.55  3:14.31  3:47.15  4:19.87
     4:52.60  5:25.51  5:58.20  6:30.87  7:03.55  7:36.25  8:09.17  8:41.80
     9:14.44  9:46.99 10:20.03 10:53.07 11:25.83 11:58.64 12:31.60 13:04.79
    13:37.73 14:10.69 14:43.53 15:16.52 15:49.35 16:22.20 16:54.74 17:26.86
    17:57.73
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Isabelle         15 UN-CA                4:36.15    4:49.91        
       32.95  1:08.01  1:42.19  4:49.91                                    
  2 Tanabe, Kae               16 UN-CA                4:59.51    4:56.66        
       31.26  1:05.27  1:45.75  4:56.66                                    
  3 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              5:01.41    5:06.36        
       30.37  1:06.39  1:44.55  5:06.36                                    
  4 Castro, Giuliana          16 TSM-CA               5:15.47    5:06.73        
       31.64  1:07.46  1:47.67  5:06.73                                    
  5 Chan, Maya                11 DRGN-CA              5:16.53    5:15.69        
       34.22  1:13.74  1:55.13  5:15.69                                    
  6 Szigeti, Sofie            12 ALPH-CA              5:38.63    5:39.79        
       36.71  1:20.97  2:05.85  5:39.79                                    
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  BLU Blue Time Standard
          47.30  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gullickson, Anthony        8 ALPH-CA                37.00      35.99 BLU    
RED - Division  
  1 Castro, Joshua             8 ROSE-CA                39.60      36.86 BLU    
  2 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 40.42      38.78 BLU    
  3 Zarrabi, Matthew           7 BRSC-CA                44.37      41.98 RED    
  4 Orozco, Noah               7 PAC-CA                 44.08      42.37 RED    
  5 Wang, Patek                6 PVAC-CA                43.14      42.81 RED    
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  BLU Blue Time Standard
        1:42.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gullickson, Anthony        8 ALPH-CA              1:19.76    1:21.46 BLU    
       37.04  1:21.46                                                      
RED - Division  
  1 Castro, Joshua             8 ROSE-CA              1:29.71    1:27.59 RED    
       39.90  1:27.59                                                      
  2 Wang, Patek                6 PVAC-CA              1:42.00    1:35.75 RED    
       43.94  1:35.75                                                      
  3 Orozco, Noah               7 PAC-CA               1:42.00    1:44.14        
       48.53  1:44.14                                                      
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  BLU Blue Time Standard
          56.30  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Castro, Joshua             8 ROSE-CA                43.89      43.20 BLU    
  2 Gullickson, Anthony        8 ALPH-CA                44.28      44.04 BLU    
RED - Division  
  1 Zarrabi, Matthew           7 BRSC-CA                51.88      49.44 RED    
  2 Wang, Patek                6 PVAC-CA                54.82      51.65 RED    
  3 Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                54.46      56.35        
 -- Orozco, Noah               7 PAC-CA                 52.26         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  BLU Blue Time Standard
        1:01.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 53.71      51.78 RED    
  2 Castro, Joshua             8 ROSE-CA                53.55      52.14 RED    
  3 Wang, Patek                6 PVAC-CA                55.72      57.54 RED    
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  BLU Blue Time Standard
          56.40  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garibay, Jarec             8 WEST-CA                39.96      41.60 BLU    
RED - Division  
  1 Castro, Joshua             8 ROSE-CA                47.26      45.91 BLU    
  2 Wang, Patek                6 PVAC-CA                51.30      50.27 RED    
 -- Orozco, Noah               7 PAC-CA                 55.29         DQ        
 -- Landaverde, Jesus          8 LMST-CA                56.30         DQ        
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  BLU Blue Time Standard
        1:58.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Castro, Joshua             8 ROSE-CA              1:36.48    1:36.49 BLU    
       44.70  1:36.49                                                      
RED - Division  
  1 Gullickson, Anthony        8 ALPH-CA              1:48.59    1:40.24 RED    
       49.94  1:40.24                                                      
  2 Wang, Patek                6 PVAC-CA              1:58.10    1:48.62 RED    
       51.65  1:48.62                                                      
 -- Binder, Leo                7 SHRK-CA              1:42.18         DQ        
       48.35                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  SPJO Spring JO Standard
          34.10  BLU Blue Time Standard
          37.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shih, Aiden               10 LASC-CA                31.66      31.24 BLU    
  2 Fladoos, Chase             9 TSM-CA                 32.36      32.63 BLU    
  3 Gomez, Jason              10 UN-1-CA                33.24      32.98 BLU    
  4 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                33.07      33.37 BLU    
  5 Manzur, Leo                9 TSM-CA                 33.87      33.65 BLU    
  6 Luk, Sean                 10 TSM-CA                 33.98      33.77 BLU    
  7 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 33.73      34.58 RED    
  8 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                32.95      34.94 RED    
  9 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                33.83      35.43 RED    
 10 Gomez, Jesus              10 LMST-CA                33.51      35.71 RED    
RED - Division  
  1 Yi, Collin                 9 SHRK-CA                34.43      32.73 BLU    
  2 Kim, Roy                   7 UN-CA                  34.34      33.62 BLU    
  3 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                35.18      34.03 BLU    
  4 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                34.55      35.13 RED    
  5 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                35.76      35.24 RED    
  6 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                34.50      35.85 RED    
  7 Macias, Luis               9 LMST-CA                36.92      36.20 RED    
  8 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 36.33      37.30        
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.70  SPJO Spring JO Standard
        1:14.30  BLU Blue Time Standard
        1:21.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               1:08.07    1:09.22 BLU    
       33.34  1:09.22                                                      
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA              1:08.23    1:09.24 BLU    
       33.67  1:09.24                                                      
  3 Luk, Sean                 10 TSM-CA               1:14.22    1:10.05 BLU    
       33.90  1:10.05                                                      
  4 Fladoos, Chase             9 TSM-CA               1:10.06    1:11.27 BLU    
       34.12  1:11.27                                                      
  5 Gomez, Jason              10 UN-1-CA              1:12.42    1:11.75 BLU    
       35.10  1:11.75                                                      
  6 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:11.73    1:12.65 BLU    
       34.54  1:12.65                                                      
  7 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA              1:13.24    1:13.23 BLU    
       35.06  1:13.23                                                      
  8 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:13.99    1:18.59 RED    
       36.97  1:18.59                                                      
RED - Division  
  1 Kim, Roy                   7 UN-CA                1:17.71    1:13.13 BLU    
       34.56  1:13.13                                                      
  2 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:14.70    1:16.29 RED    
       37.84  1:16.29                                                      
  3 Manzur, Leo                9 TSM-CA               1:15.23    1:16.90 RED    
       35.79  1:16.90                                                      
  4 Bang, Ryan                10 DRGN-CA              1:18.48    1:18.81 RED    
       37.69  1:18.81                                                      
  5 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              1:17.13    1:19.49 RED    
       37.53  1:19.49                                                      
  6 Yi, Collin                 9 SHRK-CA              1:18.69    1:19.66 RED    
       37.69  1:19.66                                                      
  7 Macias, Luis               9 LMST-CA              1:17.92    1:20.80 RED    
       38.47  1:20.80                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.20  SPJO Spring JO Standard
        2:41.80  BLU Blue Time Standard
        2:56.50  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               2:21.50    2:24.98 SPJO   
       34.47  1:11.25  1:48.90  2:24.98                                    
  2 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA              2:33.94    2:34.61 BLU    
       36.49  1:17.13  2:34.61                                             
  3 Fladoos, Chase             9 TSM-CA               2:32.97    2:38.17 BLU    
       35.48  1:15.48  1:57.39  2:38.17                                    
  4 Luk, Sean                 10 TSM-CA               2:32.00    2:41.61 BLU    
       35.48  1:14.95  1:59.60  2:41.61                                    
  5 Manzur, Leo                9 TSM-CA               2:38.43    2:50.95 RED    
       37.16  1:21.17  2:06.73  2:50.95                                    
RED - Division  
  1 Morgan, Grant             10 CITI-CA              2:56.12    2:49.62 RED    
       37.79  1:20.37  2:04.93  2:49.62                                    
  2 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              2:46.22    2:50.54 RED    
       38.83  1:23.62  2:09.99  2:50.54                                    
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.20  SPJO Spring JO Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Elliot               10 SHRK-CA              7:03.77    6:07.21        
       34.56  1:11.55  1:49.40  2:27.17  3:05.31  3:42.87  4:20.70  4:58.19
     5:34.48  6:07.21                                                      
  2 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               6:17.69    6:22.28        
       35.07  1:13.77  1:53.11  2:31.73  3:10.36  3:49.31  4:27.72  5:06.80
     5:45.12  6:22.28                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  SPJO Spring JO Standard
          40.40  BLU Blue Time Standard
          44.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                39.64      38.41 BLU    
  2 Kim, Roy                   7 UN-CA                  37.71      38.46 BLU    
  3 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 37.90      38.69 BLU    
  4 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA                39.28      39.05 BLU    
  5 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                38.36      39.61 BLU    
  6 Gomez, Jason              10 UN-1-CA                39.92      39.74 BLU    
  7 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                39.22      40.14 BLU    
  8 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                39.86      40.64 RED    
  9 Manzur, Leo                9 TSM-CA                 38.17      40.91 RED    
 10 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                38.29      40.93 RED    
RED - Division  
  1 Fladoos, Chase             9 TSM-CA                 41.63      39.01 BLU    
  2 Yi, Collin                 9 SHRK-CA                42.10      39.37 BLU    
  3 Morse, Jaden               9 CITI-CA                43.17      39.89 BLU    
  4 Luk, Sean                 10 TSM-CA                 41.00      40.14 BLU    
  5 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                41.79      41.42 RED    
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:19.80  SPJO Spring JO Standard
        1:28.70  BLU Blue Time Standard
        1:37.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               1:16.45    1:14.43 SPJO   
       36.85  1:14.43                                                      
  2 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA              1:22.26    1:23.09 BLU    
  3 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:21.64    1:24.90 BLU    
       42.24  1:24.90                                                      
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:24.79    1:26.47 BLU    
       43.51  1:26.47                                                      
  5 Luk, Sean                 10 TSM-CA               1:26.64    1:26.91 BLU    
       42.47  1:26.91                                                      
  6 Fladoos, Chase             9 TSM-CA               1:27.55    1:26.96 BLU    
       41.45  1:26.96                                                      
  7 Manzur, Leo                9 TSM-CA               1:24.07    1:35.13 RED    
       45.36  1:35.13                                                      
 -- Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:23.96         DQ        
       43.60       DQ                                                      
 -- Bang, Ryan                10 DRGN-CA              1:23.56         DQ        
       45.49       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:31.65    1:23.07 BLU    
       40.68  1:23.07                                                      
  2 Gomez, Jason              10 UN-1-CA              1:29.31    1:26.28 BLU    
       42.19  1:26.28                                                      
  3 Morgan, Grant             10 CITI-CA              1:32.42    1:27.03 BLU    
       41.28  1:27.03                                                      
  4 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              1:32.41    1:32.19 RED    
       44.32  1:32.19                                                      
  5 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:33.36    1:32.29 RED    
       44.65  1:32.29                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.10  SPJO Spring JO Standard
          45.60  BLU Blue Time Standard
          49.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McLean, Gorden            10 WEST-CA                38.34      37.59 SPJO   
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                43.07      43.84 BLU    
  3 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                42.76      44.14 BLU    
  4 Taylor, Aiden             10 DRGN-CA                44.77      45.65 RED    
  5 Manzur, Leo                9 TSM-CA                 42.13      45.77 RED    
  6 Luk, Sean                 10 TSM-CA                 44.56      46.38 RED    
  7 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                43.31      46.46 RED    
  8 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 43.71      46.61 RED    
  9 Kim, Roy                   7 UN-CA                  45.58      47.41 RED    
 10 Bang, Ryan                10 DRGN-CA                44.60      47.73 RED    
RED - Division  
  1 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                46.60      44.89 BLU    
  2 Morgan, Grant             10 CITI-CA                45.63      45.82 RED    
  3 Fladoos, Chase             9 TSM-CA                 45.73      47.32 RED    
  4 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                47.76      48.21 RED    
  5 Park, Aiden               10 TCS-CA                 46.21      48.81 RED    
  6 Gomez, Jason              10 UN-1-CA                49.66      49.64 RED    
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:30.50  SPJO Spring JO Standard
        1:40.50  BLU Blue Time Standard
        1:49.70  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:33.22    1:33.00 BLU    
       44.57  1:33.00                                                      
  2 Luk, Sean                 10 TSM-CA               1:36.42    1:33.97 BLU    
       45.92  1:33.97                                                      
  3 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:36.09    1:34.53 BLU    
       45.62  1:34.53                                                      
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:30.74    1:34.63 BLU    
       45.69  1:34.63                                                      
  5 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               1:34.49    1:38.61 BLU    
       46.96  1:38.61                                                      
  6 Bang, Ryan                10 DRGN-CA              1:35.85    1:38.72 BLU    
       47.46  1:38.72                                                      
  7 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:33.67    1:40.20 BLU    
       47.52  1:40.20                                                      
  8 Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:34.89    1:41.06 RED    
       48.46  1:41.06                                                      
RED - Division  
  1 Manzur, Leo                9 TSM-CA               1:44.23    1:36.18 BLU    
       45.46  1:36.18                                                      
  2 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:42.57    1:44.92 RED    
       50.39  1:44.92                                                      
  3 Pan, Ethan                10 TSM-CA               1:48.85    1:47.72 RED    
       52.87  1:47.72                                                      
  4 Sanchez, Gerardo           9 PAC-CA               1:49.44    1:50.71        
       52.88  1:50.71                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.00  SPJO Spring JO Standard
          38.20  BLU Blue Time Standard
          41.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shih, Aiden               10 LASC-CA                35.86      35.27 BLU    
  2 Goodman, Christopher      10 TSM-CA                 35.96      35.74 BLU    
  3 Gomez, Jason              10 UN-1-CA                34.47      36.33 BLU    
  4 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                36.01      37.43 BLU    
  5 Fladoos, Chase             9 TSM-CA                 36.88      37.76 BLU    
  6 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 37.50      38.45 RED    
  7 Gomez, Jesus              10 LMST-CA                37.51      38.76 RED    
  8 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                37.82      40.05 RED    
RED - Division  
  1 Yi, Collin                 9 SHRK-CA                39.80      38.36 RED    
  2 Kim, Roy                   7 UN-CA                  38.22      38.44 RED    
  3 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA                38.72      39.12 RED    
  4 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                38.66      39.74 RED    
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:19.40  SPJO Spring JO Standard
        1:29.40  BLU Blue Time Standard
        1:37.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               1:20.11    1:19.40 SPJO   
       37.61  1:19.40                                                      
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA              1:21.80    1:19.84 BLU    
       38.98  1:19.84                                                      
  3 McLean, Gorden            10 WEST-CA              1:19.11    1:20.39 BLU    
       35.93  1:20.39                                                      
  4 Gomez, Jason              10 UN-1-CA              1:19.28    1:22.86 BLU    
       38.65  1:22.86                                                      
  5 Kim, Roy                   7 UN-CA                1:21.43    1:25.13 BLU    
       39.14  1:25.13                                                      
  6 Monaghan, Aidan           10 ROSE-CA              1:26.97    1:25.68 BLU    
       40.88  1:25.68                                                      
  7 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:26.61    1:26.97 BLU    
       40.92  1:26.97                                                      
  8 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:26.63    1:29.21 BLU    
       40.73  1:29.21                                                      
  9 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:26.42    1:29.66 RED    
       41.13  1:29.66                                                      
 10 Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:23.82    1:29.98 RED    
       40.06  1:29.98                                                      
 11 Gomez, Jesus              10 LMST-CA              1:27.50    1:32.02 RED    
       42.76  1:32.02                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:18.90  SPJO Spring JO Standard
        1:26.90  BLU Blue Time Standard
        1:34.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLean, Gorden            10 WEST-CA              1:13.84    1:13.29 SPJO   
       34.52  1:13.29                                                      
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA              1:19.78    1:19.55 BLU    
       36.88  1:19.55                                                      
  3 Fladoos, Chase             9 TSM-CA               1:21.63    1:21.42 BLU    
       37.65  1:21.42                                                      
  4 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:19.32    1:21.62 BLU    
       40.00  1:21.62                                                      
  5 Kim, Roy                   7 UN-CA                1:24.54    1:22.73 BLU    
       38.26  1:22.73                                                      
  6 Luk, Sean                 10 TSM-CA               1:25.34    1:23.02 BLU    
       38.85  1:23.02                                                      
  7 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:22.86    1:23.28 BLU    
       38.17  1:23.28                                                      
  8 Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:22.02    1:25.57 BLU    
       39.74  1:25.57                                                      
  9 Manzur, Leo                9 TSM-CA               1:24.81    1:27.06 RED    
       40.26  1:27.06                                                      
 10 Taylor, Aiden             10 DRGN-CA              1:23.26    1:27.17 RED    
       41.57  1:27.17                                                      
 11 Bang, Ryan                10 DRGN-CA              1:25.97    1:28.35 RED    
       41.42  1:28.35                                                      
 -- Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:22.30         DQ        
       37.87       DQ                                                      
 -- Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:21.23         DQ        
       37.86       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:28.03    1:25.67 BLU    
       40.53  1:25.67                                                      
  2 Gomez, Jason              10 UN-1-CA              1:28.08    1:26.91 RED    
       38.70  1:26.91                                                      
  3 Morgan, Grant             10 CITI-CA              1:28.46    1:28.05 RED    
       40.54  1:28.05                                                      
  4 Park, Aiden               10 TCS-CA               1:30.48    1:35.04        
       44.70  1:35.04                                                      
 -- Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:32.13         DQ        
       42.12                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:47.20  SPJO Spring JO Standard
        3:07.40  BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Goodman, Christopher      10 TSM-CA               2:43.00    2:47.10 SPJO   
       37.75  1:19.17  2:10.93  2:47.10                                    
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA              2:53.65    2:52.42 BLU    
       39.76  1:23.41  2:16.33  2:52.42                                    
  3 Chae, Aiden               10 TCS-CA               2:53.07    3:03.28 BLU    
       41.35  1:26.04  2:21.88  3:03.28                                    
  4 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              3:00.95    3:07.92        
       42.84  1:29.78  2:27.00  3:07.92                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.10  SPJO Spring JO Standard
          30.80  BLU Blue Time Standard
          33.60  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Franco               12 CITI-CA                27.94      27.54 BLU    
  2 Hott, Ethan               12 CITI-CA                27.98      27.78 BLU    
  3 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                28.10      27.79 BLU    
  4 Pham, Andy                12 CITI-CA                28.38      27.90 BLU    
  5 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA                28.36      28.08 BLU    
  6 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                28.74      28.18 BLU    
  7 Liberzon, Max             12 LASC-CA                27.93      28.19 BLU    
  8 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                29.06      28.46 BLU    
  8 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                28.93      28.46 BLU    
 10 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                28.71      28.53 BLU    
 11 Perez, Logan              11 RYL-CA                 27.56      28.62 BLU    
 12 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                28.86      29.01 BLU    
 13 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                29.12      29.02 BLU    
 14 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                29.47      29.32 BLU    
 15 Crother-Collado, Lucas    12 ALPH-CA                29.03      29.35 BLU    
 16 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 29.71      29.45 BLU    
 17 Brown, Fred               12 CITI-CA                29.35      29.46 BLU    
 18 Choi, Aaron               11 UN-CA                  29.18      29.56 BLU    
 19 Hwang, Christopher        12 DRGN-CA                29.99      30.04 BLU    
 20 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                30.45      30.28 BLU    
 21 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                30.10      30.53 BLU    
 22 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                30.35      30.79 BLU    
RED - Division  
  1 Rocha, Christian          12 LMST-CA                30.95      30.49 BLU    
  2 Warren, Ryan              11 LASC-CA                31.30      30.51 BLU    
  3 Chung, David              11 ROSE-CA                32.38      30.71 BLU    
  4 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                31.30      31.23 RED    
  5 Nessel, Jackson           12 TSM-CA                 32.83      31.54 RED    
  6 Seto, Troy                11 ROSE-CA                31.67      31.70 RED    
  7 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                33.56      32.16 RED    
  8 Pherson, Christian        11 ALPH-CA                31.96      32.19 RED    
  9 Burke, Quinn              12 LASC-CA                32.35      32.46 RED    
 10 Aranda, Diego             11 LMST-CA                33.45      32.55 RED    
 11 Latif, Imran              12 RYL-CA                 32.99      32.56 RED    
 12 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                33.12      32.71 RED    
 13 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                33.29      32.72 RED    
 14 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                31.83      33.73        
 15 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                32.79      34.36        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          58.70  SPJO Spring JO Standard
        1:06.20  BLU Blue Time Standard
        1:12.20  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                59.34      59.26 BLU    
       28.47    59.26                                                      
  2 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:00.71    1:00.34 BLU    
       28.91  1:00.34                                                      
  3 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:04.97    1:00.62 BLU    
       29.40  1:00.62                                                      
  4 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:01.40    1:00.79 BLU    
       29.54  1:00.79                                                      
  5 Lee, Jake                 12 ROSE-CA              1:02.14    1:00.90 BLU    
       29.56  1:00.90                                                      
  6 Pham, Andy                12 CITI-CA              1:02.20    1:01.85 BLU    
       30.11  1:01.85                                                      
  7 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:02.50    1:02.44 BLU    
       29.75  1:02.44                                                      
  8 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:01.65    1:02.55 BLU    
       29.56  1:02.55                                                      
  9 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:02.37    1:02.82 BLU    
       29.86  1:02.82                                                      
 10 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              1:04.33    1:02.97 BLU    
       30.13  1:02.97                                                      
 11 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:03.50    1:03.25 BLU    
       30.27  1:03.25                                                      
 12 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:05.27    1:03.77 BLU    
       30.24  1:03.77                                                      
 13 Yi, Jonathan              12 SHRK-CA              1:04.20    1:03.78 BLU    
       30.24  1:03.78                                                      
 14 Brown, Fred               12 CITI-CA              1:03.89    1:04.16 BLU    
       30.69  1:04.16                                                      
 15 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:04.52    1:04.74 BLU    
       30.95  1:04.74                                                      
 16 Hott, Ethan               12 CITI-CA              1:04.55    1:04.83 BLU    
       31.37  1:04.83                                                      
 17 Choi, Aaron               11 UN-CA                1:05.48    1:05.65 BLU    
       30.78  1:05.65                                                      
 18 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              1:05.56    1:05.70 BLU    
       31.11  1:05.70                                                      
 19 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA              1:05.15    1:05.93 BLU    
       31.70  1:05.93                                                      
 20 Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:05.99    1:07.14 RED    
       32.62  1:07.14                                                      
 -- Hwang, Christopher        12 DRGN-CA              1:05.80         DQ        
RED - Division  
  1 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              1:06.42    1:06.60 RED    
       31.77  1:06.60                                                      
  2 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA              1:06.86    1:07.24 RED    
       31.70  1:07.24                                                      
  3 Warren, Ryan              11 LASC-CA              1:07.77    1:08.61 RED    
       32.33  1:08.61                                                      
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:09.47    1:08.84 RED    
       33.55  1:08.84                                                      
  5 Vu, Edward                12 DRGN-CA              1:07.11    1:09.58 RED    
       33.71  1:09.58                                                      
  6 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:10.86    1:10.17 RED    
       31.91  1:10.17                                                      
  7 Burke, Quinn              12 LASC-CA              1:10.67    1:12.36        
       34.61  1:12.36                                                      
  8 Chung, David              11 ROSE-CA              1:12.19    1:12.58        
       34.47  1:12.58                                                      
  9 Chae, Jaden               11 SHRK-CA              1:10.77    1:14.03        
       36.60  1:14.03                                                      
 10 Seto, Troy                11 ROSE-CA              1:09.25    1:16.08        
       35.47  1:16.08                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:07.80  SPJO Spring JO Standard
        2:24.60  BLU Blue Time Standard
        2:37.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Jake                 12 ROSE-CA              2:10.56    2:09.51 BLU    
       29.80  1:02.79  1:37.31  2:09.51                                    
  2 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:08.53    2:09.85 BLU    
       28.73  1:02.50  1:37.23  2:09.85                                    
  3 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              2:13.49    2:11.40 BLU    
       30.52  1:04.32  1:38.82  2:11.40                                    
  4 Lee, Franco               12 CITI-CA              2:16.12    2:13.46 BLU    
       30.82  1:05.16  1:39.57  2:13.46                                    
  5 Hott, Ethan               12 CITI-CA              2:18.42    2:15.14 BLU    
       31.61  1:06.15  1:41.42  2:15.14                                    
  6 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              2:15.32    2:15.16 BLU    
       30.78  1:05.36  1:40.33  2:15.16                                    
  7 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              2:24.19    2:15.98 BLU    
       30.73  1:05.83  1:41.14  2:15.98                                    
  8 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              2:22.76    2:16.18 BLU    
       31.72  1:06.86  1:42.77  2:16.18                                    
  9 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              2:18.30    2:16.99 BLU    
       31.82  1:07.07  1:42.88  2:16.99                                    
 10 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              2:22.85    2:18.58 BLU    
       30.90  1:05.60  1:42.34  2:18.58                                    
 11 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               2:23.14    2:21.58 BLU    
       32.14  1:07.71  1:45.21  2:21.58                                    
RED - Division  
  1 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              2:24.97    2:24.34 BLU    
       32.65  1:09.36  1:47.66  2:24.34                                    
  2 Hwang, Christopher        12 DRGN-CA              2:25.13    2:25.43 RED    
       33.09  1:09.07  1:47.17  2:25.43                                    
  3 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              2:34.71    2:28.77 RED    
       34.00  1:11.93  1:51.75  2:28.77                                    
  4 Suarez, Ronan             12 BRSC-CA              2:31.76    2:29.36 RED    
       34.24  1:12.82  1:53.36  2:29.36                                    
  5 Warren, Ryan              11 LASC-CA              2:27.75    2:35.48 RED    
       34.33  1:14.04  1:55.36  2:35.48                                    
  6 Seto, Troy                11 ROSE-CA              2:33.70    2:38.95        
       34.63  1:14.69  1:57.08  2:38.95                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.00  SPJO Spring JO Standard
          36.60  BLU Blue Time Standard
          40.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                32.32      31.65 SPJO   
  2 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                33.73      33.15 BLU    
  3 Liberzon, Max             12 LASC-CA                33.14      33.64 BLU    
  4 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                34.83      33.87 BLU    
  5 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                36.06      34.06 BLU    
  6 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA                35.25      34.11 BLU    
  7 Redson, Elijah            11 ROSE-CA                33.68      34.42 BLU    
  8 Hwang, Christopher        12 DRGN-CA                34.01      34.49 BLU    
  9 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                33.68      34.62 BLU    
 10 Choi, Aaron               11 UN-CA                  33.68      34.65 BLU    
 11 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                34.02      34.72 BLU    
 12 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA                36.25      34.88 BLU    
 13 Brown, Fred               12 CITI-CA                35.35      35.25 BLU    
 14 Blank, Ethan              11 VISN-CA                36.04      35.84 BLU    
 15 Warren, Ryan              11 LASC-CA                36.00      35.85 BLU    
 16 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                35.73      36.22 BLU    
 17 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 36.07      36.24 BLU    
 18 Rocha, Christian          12 LMST-CA                34.88      36.25 BLU    
RED - Division  
  1 Burke, Quinn              12 LASC-CA                37.30      37.41 RED    
  2 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                37.16      37.90 RED    
  3 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                38.71      37.92 RED    
  4 Sun, Linus                12 ROSE-CA                38.23      38.22 RED    
  5 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                39.57      38.29 RED    
  6 Suarez, Ronan             12 BRSC-CA                39.53      38.62 RED    
  7 Aranda, Diego             11 LMST-CA                39.63      39.01 RED    
  8 Truong, Joshua            12 CITI-CA                38.07      39.42 RED    
  9 Seto, Troy                11 ROSE-CA                38.74      39.55 RED    
 10 Chung, David              11 ROSE-CA                38.93      39.79 RED    
 11 Nessel, Jackson           12 TSM-CA                 39.85      39.99 RED    
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.00  SPJO Spring JO Standard
        1:20.50  BLU Blue Time Standard
        1:28.00  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:08.79    1:06.97 SPJO   
       32.70  1:06.97                                                      
  2 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:08.82    1:07.14 SPJO   
       32.70  1:07.14                                                      
  3 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              1:10.73    1:10.47 BLU    
       34.30  1:10.47                                                      
  4 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:08.74    1:10.63 BLU    
       34.94  1:10.63                                                      
  5 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:08.41    1:10.85 BLU    
  6 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA              1:14.18    1:11.89 BLU    
       35.19  1:11.89                                                      
  7 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              1:13.01    1:12.62 BLU    
       34.95  1:12.62                                                      
  8 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:14.54    1:12.67 BLU    
       36.18  1:12.67                                                      
  9 Hwang, Christopher        12 DRGN-CA              1:13.14    1:12.87 BLU    
       35.73  1:12.87                                                      
 10 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:12.82    1:13.20 BLU    
       36.21  1:13.20                                                      
 11 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:11.90    1:13.58 BLU    
       35.69  1:13.58                                                      
 12 Choi, Aaron               11 UN-CA                1:11.57    1:13.62 BLU    
       35.65  1:13.62                                                      
 13 Brown, Fred               12 CITI-CA              1:14.90    1:13.78 BLU    
       36.23  1:13.78                                                      
 14 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              1:16.49    1:13.99 BLU    
 15 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:16.24    1:18.28 BLU    
       37.88  1:18.28                                                      
 16 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               1:16.92    1:20.69 RED    
       38.59  1:20.69                                                      
 -- Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:15.89         DQ        
       35.98       DQ                                                      
 -- Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:10.71         DQ        
     1:25.29                                                               
RED - Division  
  1 Eubank, Eric              12 DRGN-CA              1:23.96    1:16.57 BLU    
       37.63  1:16.57                                                      
  2 Sun, Linus                12 ROSE-CA              1:23.11    1:19.44 BLU    
       39.19  1:19.44                                                      
  3 Warren, Ryan              11 LASC-CA              1:20.77    1:21.74 RED    
       38.72  1:21.74                                                      
  4 Burke, Quinn              12 LASC-CA              1:25.36    1:22.21 RED    
       39.77  1:22.21                                                      
  5 Aranda, Diego             11 LMST-CA              1:27.48    1:22.68 RED    
       41.25  1:22.68                                                      
  6 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:24.26    1:22.79 RED    
  7 Chae, Jaden               11 SHRK-CA              1:24.18    1:23.72 RED    
  8 Chung, David              11 ROSE-CA              1:22.45    1:24.15 RED    
       41.13  1:24.15                                                      
  9 Cockerham, James          12 TSM-CA               1:27.53    1:25.33 RED    
       41.45  1:25.33                                                      
 10 Seto, Troy                11 ROSE-CA              1:20.96    1:25.47 RED    
       41.11  1:25.47                                                      
 11 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:24.94    1:25.51 RED    
       40.86  1:25.51                                                      
 12 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:27.83    1:31.49        
       44.66  1:31.49                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              2:32.69    2:33.26 BLU    
       36.57  1:15.98  1:55.17  2:33.26                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.40  SPJO Spring JO Standard
          41.00  BLU Blue Time Standard
          44.80  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liberzon, Max             12 LASC-CA                36.48      35.39 SPJO   
  2 Rho, Ian                  12 ROSE-CA                35.49      35.64 BLU    
  3 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                37.28      36.45 BLU    
  4 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA                36.81      37.11 BLU    
  5 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                37.80      37.49 BLU    
  6 Choi, Aaron               11 UN-CA                  37.11      37.51 BLU    
  7 Perez, Logan              11 RYL-CA                 36.96      37.73 BLU    
  8 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                38.47      38.20 BLU    
  9 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                39.59      38.22 BLU    
 10 Chuchen, Eames            11 TSM-CA                 38.36      38.81 BLU    
 11 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                39.38      39.07 BLU    
 12 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                38.57      39.54 BLU    
 13 Mindlin, Leo              12 TSM-CA                 40.61      40.03 BLU    
 14 Hott, Ethan               12 CITI-CA                39.79      40.53 BLU    
 15 Kim, Ian                  11 SHRK-CA                39.45      40.66 BLU    
 16 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                40.67      42.02 RED    
RED - Division  
  1 Crother-Collado, Lucas    12 ALPH-CA                41.19      39.92 BLU    
  2 Nessel, Jackson           12 TSM-CA                 43.68      40.85 BLU    
  2 Cockerham, James          12 TSM-CA                 41.47      40.85 BLU    
  4 Rocha, Christian          12 LMST-CA                42.98      40.86 BLU    
  5 Truong, Joshua            12 CITI-CA                42.48      41.70 RED    
  6 Sun, Linus                12 ROSE-CA                44.43      42.57 RED    
  6 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA                43.02      42.57 RED    
  8 Barats, David             12 TSM-CA                 42.24      43.73 RED    
  9 Redson, Elijah            11 ROSE-CA                42.85      44.58 RED    
 -- Aranda, Diego             11 LMST-CA                42.67         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.80  SPJO Spring JO Standard
        1:29.00  BLU Blue Time Standard
        1:37.10  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:14.47    1:15.83 SPJO   
       36.09  1:15.83                                                      
  2 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA              1:19.55    1:18.74 BLU    
       37.54  1:18.74                                                      
  3 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:20.23    1:19.61 BLU    
       37.67  1:19.61                                                      
  4 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:21.77    1:19.81 BLU    
       38.19  1:19.81                                                      
  5 Vu, Edward                12 DRGN-CA              1:23.98    1:23.25 BLU    
       39.23  1:23.25                                                      
  6 Lee, Elliott              11 ROSE-CA              1:25.72    1:23.39 BLU    
       39.91  1:23.39                                                      
  7 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:26.49    1:23.65 BLU    
       39.89  1:23.65                                                      
  8 Yi, Jonathan              12 SHRK-CA              1:27.86    1:23.76 BLU    
       39.82  1:23.76                                                      
  9 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:21.23    1:24.38 BLU    
       39.97  1:24.38                                                      
 10 Choi, Aaron               11 UN-CA                1:21.95    1:25.06 BLU    
       40.31  1:25.06                                                      
 11 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:23.92    1:25.29 BLU    
       39.58  1:25.29                                                      
 12 Hott, Ethan               12 CITI-CA              1:26.56    1:25.31 BLU    
       40.60  1:25.31                                                      
 13 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:27.20    1:27.82 BLU    
       42.33  1:27.82                                                      
 14 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:26.21    1:28.53 BLU    
       40.83  1:28.53                                                      
 15 Chae, Jaden               11 SHRK-CA              1:28.87    1:29.19 RED    
       43.23  1:29.19                                                      
RED - Division  
  1 Truong, Joshua            12 CITI-CA              1:30.99    1:29.23 RED    
       43.78  1:29.23                                                      
  2 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               1:29.72    1:29.99 RED    
       42.58  1:29.99                                                      
  3 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA              1:33.06    1:30.37 RED    
       43.60  1:30.37                                                      
  4 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:32.73    1:30.84 RED    
       42.35  1:30.84                                                      
  5 Sun, Linus                12 ROSE-CA              1:31.38    1:31.82 RED    
       43.42  1:31.82                                                      
  6 Aranda, Diego             11 LMST-CA              1:33.52    1:33.46 RED    
       44.59  1:33.46                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          29.90  SPJO Spring JO Standard
          34.50  BLU Blue Time Standard
          37.70  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                30.34      29.55 SPJO   
  2 Lee, Theo                 12 ROSE-CA                30.41      30.06 BLU    
  3 Pham, Andy                12 CITI-CA                30.59      30.36 BLU    
  4 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                30.46      30.93 BLU    
  5 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                31.24      31.07 BLU    
  6 Hott, Ethan               12 CITI-CA                32.85      33.05 BLU    
  7 Lee, Franco               12 CITI-CA                32.28      33.19 BLU    
  8 Tsai, Otis                11 ROSE-CA                33.58      33.31 BLU    
  9 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA                32.55      33.55 BLU    
 10 Choi, Aaron               11 UN-CA                  32.92      33.86 BLU    
 11 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA                33.67      34.35 BLU    
 12 Sampath, Rohan            12 BRSC-CA                33.48      34.38 BLU    
RED - Division  
  1 Yi, Jonathan              12 SHRK-CA                36.14      34.21 BLU    
  2 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                37.13      34.32 BLU    
  3 Lee, Elliott              11 ROSE-CA                35.44      35.63 RED    
  4 Chung, David              11 ROSE-CA                36.00      36.61 RED    
  5 Vu, Edward                12 DRGN-CA                35.72      37.39 RED    
  6 Burke, Quinn              12 LASC-CA                36.85      38.03        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:06.90  SPJO Spring JO Standard
        1:18.20  BLU Blue Time Standard
        1:25.30  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:09.78    1:06.70 SPJO   
       30.34  1:06.70                                                      
  2 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:09.47    1:08.71 BLU    
       31.94  1:08.71                                                      
  3 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:15.10    1:10.75 BLU    
       34.19  1:10.75                                                      
  4 Pham, Andy                12 CITI-CA              1:10.25    1:11.17 BLU    
       34.44  1:11.17                                                      
  5 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:12.08    1:13.19 BLU    
       34.02  1:13.19                                                      
  6 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA              1:14.89    1:14.98 BLU    
       34.53  1:14.98                                                      
  7 Hott, Ethan               12 CITI-CA              1:13.47    1:15.93 BLU    
       34.99  1:15.93                                                      
  8 Choi, Aaron               11 UN-CA                1:16.35    1:17.65 BLU    
       36.46  1:17.65                                                      
RED - Division  
  1 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:19.90    1:17.15 BLU    
       35.69  1:17.15                                                      
  2 Redson, Elijah            11 ROSE-CA              1:24.73    1:20.94 RED    
       36.92  1:20.94                                                      
  3 Pherson, Christian        11 ALPH-CA              1:22.38    1:24.34 RED    
       38.54  1:24.34                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:07.90  SPJO Spring JO Standard
        1:17.70  BLU Blue Time Standard
        1:24.70  RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:09.19    1:08.09 BLU    
       31.17  1:08.09                                                      
  2 Rho, Ian                  12 ROSE-CA              1:10.76    1:09.01 BLU    
       32.31  1:09.01                                                      
  3 Lee, Franco               12 CITI-CA              1:08.75    1:09.10 BLU    
       47.44  1:09.10                                                      
  4 Pham, Andy                12 CITI-CA              1:13.15    1:09.29 BLU    
       31.19  1:09.29                                                      
  5 Perez, Logan              11 RYL-CA               1:08.90    1:09.96 BLU    
       31.87  1:09.96                                                      
  6 Tsai, Otis                11 ROSE-CA              1:13.89    1:11.58 BLU    
       33.49  1:11.58                                                      
  7 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:14.15    1:11.69 BLU    
  8 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA              1:15.09    1:11.78 BLU    
       35.25  1:11.78                                                      
  9 Wolfsohn, Kyle            12 ROSE-CA              1:16.73    1:13.33 BLU    
       33.79  1:13.33                                                      
 10 Chuchen, Eames            11 TSM-CA               1:14.28    1:14.09 BLU    
       32.85  1:14.09                                                      
 11 Eubank, Eric              12 DRGN-CA              1:16.56    1:14.69 BLU    
       35.79  1:14.69                                                      
 12 Hwang, Christopher        12 DRGN-CA              1:15.17    1:15.53 BLU    
       34.42  1:15.53                                                      
 13 Mindlin, Leo              12 TSM-CA               1:14.81    1:16.07 BLU    
       35.04  1:16.07                                                      
 -- Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:12.43         DQ        
       35.07       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:19.46    1:13.35 BLU    
       33.54  1:13.35                                                      
  2 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              1:18.17    1:13.39 BLU    
       33.05  1:13.39                                                      
  3 Hott, Ethan               12 CITI-CA              1:18.93    1:14.37 BLU    
       36.44  1:14.37                                                      
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:18.76    1:14.83 BLU    
       35.91  1:14.83                                                      
  5 Kim, Ian                  11 SHRK-CA              1:19.24    1:18.85 RED    
       36.84  1:18.85                                                      
  6 Warren, Ryan              11 LASC-CA              1:23.26    1:19.91 RED    
       35.79  1:19.91                                                      
  7 Truong, Joshua            12 CITI-CA              1:23.90    1:20.61 RED    
       39.03  1:20.61                                                      
  8 Sun, Linus                12 ROSE-CA              1:22.94    1:21.36 RED    
       39.93  1:21.36                                                      
  9 Burke, Quinn              12 LASC-CA              1:21.49    1:21.88 RED    
       38.94  1:21.88                                                      
 10 Seto, Troy                11 ROSE-CA              1:22.26    1:24.64 RED    
       40.30  1:24.64                                                      
 -- Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:23.28         DQ        
       36.62       DQ                                                      
 -- Cockerham, James          12 TSM-CA               1:20.69         DQ        
       39.59       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:26.00  SPJO Spring JO Standard
        2:46.50  BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Franco               12 CITI-CA              2:26.93    2:25.91 SPJO   
       34.01  1:12.88  1:53.68  2:25.91                                    
  2 Lee, Theo                 12 ROSE-CA              2:29.42    2:27.53 BLU    
       31.87  1:11.52  1:54.01  2:27.53                                    
  3 Pham, Andy                12 CITI-CA              2:31.28    2:30.94 BLU    
       33.85  1:11.95  1:56.65  2:30.94                                    
  4 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              2:41.42    2:39.00 BLU    
       36.34  1:14.55  2:04.44  2:39.00                                    
  5 Schnauer, Johnny          11 WEST-CA              2:37.57    2:39.20 BLU    
       36.09  1:18.72  2:02.49  2:39.20                                    
  6 Yi, Jonathan              12 SHRK-CA              2:46.46    2:42.45 BLU    
       36.54  1:16.40  2:06.24  2:42.45                                    
 -- Mindlin, Leo              12 TSM-CA               2:43.60         DQ        
       36.95  1:19.85  2:08.74       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:00.46        
     1) Wolfsohn, Kyle 12               2) Lee, Elliott 11                
     3) Chung, David 11                 4) Mann, Oliver 12                
       30.21  1:00.16  1:31.45  2:00.46                                    
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:01.01        
     1) Redson, Elijah 11               2) Paiz, De'Andre 11              
     3) Seto, Troy 11                   4) Tsai, Otis 11                  
       29.92    59.87  1:32.30  2:01.01                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:12.31        
     1) Redson, Elijah 11               2) Paiz, De'Andre 11              
     3) Mann, Oliver 12                 4) Wolfsohn, Kyle 12              
       33.79  1:11.22  1:43.36  2:12.31                                    
 -- Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT         DQ        
     1) Gutierrez, Dominic 11           2) Lee, Elliott 11                
     3) Chung, David 11                 4) Tsai, Otis 11                  
       34.08  1:11.98  1:49.32       DQ                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.60  13-14 SPJO Spring JO Standard
          27.50  13-14 BLU Blue Time Standard
          30.00  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cuellar, Nery             14 UN-CA                  23.82      24.37 SPJO   
  2 Weiss, Jackson            14 ALPH-CA                24.41      24.53 SPJO   
  3 St Clair, Jake            14 UN-CA                  25.26      24.96 BLU    
  4 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA                25.27      25.27 BLU    
  5 Cole, Alexander           14 ALPH-CA                24.91      25.30 BLU    
  5 Albertson, Kai            14 UN-CA                  24.26      25.30 BLU    
  7 Schwartz, Daniel          14 UN-CA                  24.81      25.34 BLU    
  8 Todod, Tulga              14 SHRK-CA                25.35      25.56 BLU    
  9 Larwood, Liam             13 UN-CA                  26.08      25.61 BLU    
 10 Dosti, Daniel             14 UN-CA                  25.41      25.68 BLU    
 11 Gao, Sean                 14 ROSE-CA                25.67      25.73 BLU    
 12 Nishida, Kent             13 ALPH-CA                25.38      25.81 BLU    
 13 Kang, Ted                 14 DRGN-CA                25.37      25.89 BLU    
 14 Phillips, Kalimba         13 SHRK-CA                26.26      25.90 BLU    
 15 Azarian, Steven           13 LASC-CA                25.76      25.98 BLU    
 16 Haddad, Ryan              14 CITI-CA                25.75      26.00 BLU    
 17 Miller, Aiden             13 LASC-CA                25.61      26.01 BLU    
 18 Chang, Daniel             14 SHRK-CA                25.54      26.45 BLU    
 19 Lee, Ian                  13 SHRK-CA                27.04      26.50 BLU    
 20 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA                26.32      26.59 BLU    
 21 Capili, Kyle              14 CITI-CA                26.33      26.75 BLU    
 21 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA                27.20      26.75 BLU    
 23 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                26.73      26.85 BLU    
 24 Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA                26.79      27.06 BLU    
 25 Blank, Josh               14 UN-CA                  27.25      27.17 BLU    
 26 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA                26.35      27.30 BLU    
 27 Hahn, Justin              13 SHRK-CA                26.85      27.52 RED    
 28 Hernandez, Max            13 LASC-CA                27.21      27.69 RED    
 29 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA                27.31      28.02 RED    
 -- Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA                26.86         DQ        
RED - Division  
  1 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA                27.80      27.17 BLU    
  2 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA                28.05      27.27 BLU    
  3 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA                 28.22      27.36 BLU    
  4 Schneeman, Luke           13 TSM-CA                 27.89      27.39 BLU    
  4 Chu, Conner               13 LASC-CA                27.70      27.39 BLU    
  6 Drynan, Joe               13 SHRK-CA                27.65      27.50 BLU    
  7 Langton, Will             13 CITI-CA                27.58      27.54 RED    
  8 Tehrani, Aaron            14 BRSC-CA                27.73      27.57 RED    
  9 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA                27.53      27.76 RED    
  9 Mouradian, Alek           14 VISN-CA                28.25      27.76 RED    
 11 Guzman, Isac              14 LMST-CA                28.26      27.96 RED    
 12 Coyne, James              13 CITI-CA                29.05      28.14 RED    
 13 Sorensen, Lucas           13 CITI-CA                29.55      28.17 RED    
 14 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA                28.25      28.21 RED    
 15 Davies, Alex              13 CITI-CA                28.21      28.27 RED    
 16 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA                29.04      28.38 RED    
 17 Langton, Luke             13 CITI-CA                28.36      28.43 RED    
 18 Malouf, Niko              13 LASC-CA                28.15      28.48 RED    
 19 Vargas, Luis              13 PAC-CA                 28.53      28.53 RED    
 20 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA                29.06      28.58 RED    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.70  13-14 SPJO Spring JO Standard
          59.60  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:05.00  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shindich, Sam             14 SHRK-CA                53.25      52.42 SPJO   
       25.37    52.42                                                      
  2 Chiu, Matthew             14 UN-CA                  53.19      53.09 BLU    
       25.17    53.09                                                      
  3 St Clair, Jake            14 UN-CA                  55.25      54.97 BLU    
       26.17    54.97                                                      
  4 Cuellar, Nery             14 UN-CA                  52.40      54.99 BLU    
       26.47    54.99                                                      
  5 Miller, Aiden             13 LASC-CA                56.39      56.12 BLU    
       26.71    56.12                                                      
  6 Haddad, Ryan              14 CITI-CA                56.42      56.37 BLU    
       27.04    56.37                                                      
  7 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                56.84      56.53 BLU    
       27.25    56.53                                                      
  8 Azarian, Steven           13 LASC-CA                56.43      56.56 BLU    
       27.26    56.56                                                      
  9 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA                56.29      56.73 BLU    
       27.49    56.73                                                      
 10 Kang, Ted                 14 DRGN-CA                56.43      56.78 BLU    
       27.14    56.78                                                      
 11 Powers, Hudson            13 CITI-CA                58.82      57.50 BLU    
       27.95    57.50                                                      
 12 Lee, Ian                  13 SHRK-CA                57.10      57.51 BLU    
       27.81    57.51                                                      
 13 Chang, Daniel             14 SHRK-CA                55.61      57.56 BLU    
       27.46    57.56                                                      
 14 Todod, Tulga              14 SHRK-CA                57.68      57.88 BLU    
       28.10    57.88                                                      
 15 Phillips, Kalimba         13 SHRK-CA                57.37      58.12 BLU    
       27.71    58.12                                                      
 16 Chun, Alex                13 CITI-CA                58.65      58.30 BLU    
       28.51    58.30                                                      
 17 Li, Daniel                13 ROSE-CA                57.81      58.32 BLU    
       28.45    58.32                                                      
 18 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA                59.14      58.49 BLU    
       28.35    58.49                                                      
 19 Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA                57.87      58.52 BLU    
       27.97    58.52                                                      
 20 Drynan, Joe               13 SHRK-CA                59.14      58.59 BLU    
       28.58    58.59                                                      
 21 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA                59.07      59.14 BLU    
       28.45    59.14                                                      
 22 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA                57.91      59.42 BLU    
       28.11    59.42                                                      
 23 Capili, Kyle              14 CITI-CA                57.88      59.50 BLU    
       28.41    59.50                                                      
 24 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA                59.22      59.65 RED    
       28.79    59.65                                                      
 25 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA                57.85    1:00.85 RED    
       29.74  1:00.85                                                      
RED - Division  
  1 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               1:01.44      57.51 BLU    
       28.15    57.51                                                      
  2 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:00.57      58.67 BLU    
       28.39    58.67                                                      
  3 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              1:00.35      58.91 BLU    
       28.61    58.91                                                      
  4 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA               1:00.83      58.96 BLU    
       28.28    58.96                                                      
  5 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA                59.84      59.11 BLU    
       28.26    59.11                                                      
  6 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              1:00.56      59.12 BLU    
       28.71    59.12                                                      
  7 Langton, Will             13 CITI-CA              1:02.09      59.60 BLU    
       28.88    59.60                                                      
  8 Sorensen, Lucas           13 CITI-CA              1:01.74      59.74 RED    
       29.03    59.74                                                      
  9 Langton, Luke             13 CITI-CA              1:04.76    1:00.32 RED    
       29.18  1:00.32                                                      
 10 Mouradian, Alek           14 VISN-CA              1:00.78    1:00.42 RED    
       28.76  1:00.42                                                      
 11 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              1:01.10    1:00.54 RED    
       28.67  1:00.54                                                      
 12 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA                59.98    1:00.56 RED    
       29.01  1:00.56                                                      
 13 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA               1:00.03    1:01.14 RED    
       30.06  1:01.14                                                      
 14 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:01.08    1:01.43 RED    
       28.98  1:01.43                                                      
 15 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              1:01.88    1:01.82 RED    
       29.87  1:01.82                                                      
 16 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:04.57    1:02.87 RED    
       29.46  1:02.87                                                      
 17 Davies, Alex              13 CITI-CA              1:02.88    1:03.16 RED    
       29.26  1:03.16                                                      
 18 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              1:01.86    1:03.70 RED    
       30.45  1:03.70                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.30  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:10.90  13-14 BLU Blue Time Standard
        2:22.80  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Downs, Pierce             14 LASC-CA              1:55.71    1:55.03 SPJO   
       27.26    56.27  1:26.05  1:55.03                                    
  2 Cole, Alexander           14 ALPH-CA              1:56.12    1:55.09 SPJO   
       26.33    55.11  1:25.21  1:55.09                                    
  3 Weiss, Jackson            14 ALPH-CA              1:56.19    1:55.67 BLU    
       27.09    57.03  1:26.70  1:55.67                                    
  4 Shindich, Sam             14 SHRK-CA              1:58.89    1:56.26 BLU    
       26.42    56.16  1:26.35  1:56.26                                    
  5 Chiu, Matthew             14 UN-CA                1:56.52    1:56.75 BLU    
       25.71    54.56  1:25.22  1:56.75                                    
  6 Albertson, Kai            14 UN-CA                1:57.18    1:58.04 BLU    
       27.25    57.53  1:28.34  1:58.04                                    
  7 Cuellar, Nery             14 UN-CA                1:57.79    1:59.44 BLU    
       26.81    56.08  1:27.73  1:59.44                                    
  8 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              2:04.99    1:59.99 BLU    
       28.15    58.20  1:29.31  1:59.99                                    
  9 Nishida, Kent             13 ALPH-CA              1:58.89    2:01.12 BLU    
       27.08    56.84  1:28.29  2:01.12                                    
 10 Schwartz, Daniel          14 UN-CA                2:01.25    2:01.21 BLU    
       27.35    57.88  1:29.93  2:01.21                                    
 11 Jeffries, Ean             14 UN-CA                2:00.58    2:02.39 BLU    
       27.77    58.93  2:02.39                                             
 12 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              2:04.81    2:03.17 BLU    
       28.22    58.88  1:31.11  2:03.17                                    
 13 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               2:07.41    2:04.99 BLU    
       28.85  1:00.62  1:33.36  2:04.99                                    
 14 Chun, Alex                13 CITI-CA              2:07.07    2:05.20 BLU    
       28.32  1:00.82  1:33.60  2:05.20                                    
 15 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              2:06.04    2:05.47 BLU    
       29.88  1:02.03  1:34.28  2:05.47                                    
 16 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA               2:07.76    2:06.65 BLU    
       29.66  1:01.73  1:34.54  2:06.65                                    
 17 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              2:08.93    2:06.95 BLU    
       29.33  1:02.19  1:35.13  2:06.95                                    
 18 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:09.68    2:07.03 BLU    
       30.28  1:03.11  1:35.34  2:07.03                                    
 19 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:04.71    2:07.12 BLU    
       28.33  1:00.28  1:34.06  2:07.12                                    
 20 Larwood, Liam             13 UN-CA                2:09.23    2:07.44 BLU    
       27.82  1:00.01  1:34.42  2:07.44                                    
 21 Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA              2:07.77    2:08.38 BLU    
       28.42  1:00.75  1:34.23  2:08.38                                    
 22 Coyne, James              13 CITI-CA              2:10.49    2:08.58 BLU    
       30.73  1:02.97  1:36.19  2:08.58                                    
 23 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              2:07.84    2:08.86 BLU    
       29.43  1:02.31  1:36.02  2:08.86                                    
 24 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              2:09.67    2:08.99 BLU    
       29.67  1:02.90  1:36.34  2:08.99                                    
 25 Capili, Kyle              14 CITI-CA              2:04.55    2:10.93 RED    
       28.49  1:01.42  1:36.33  2:10.93                                    
 26 Kim, Bowen                13 ROSE-CA              2:10.90    2:14.42 RED    
       30.91  1:05.94  1:40.97  2:14.42                                    
 27 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              2:08.61    2:14.69 RED    
       30.02  1:04.46  1:40.34  2:14.69                                    
 28 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA              2:09.67    2:14.91 RED    
       30.99  1:04.92  1:39.61  2:14.91                                    
 29 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              2:04.89    2:22.56 RED    
       30.03  1:04.08  1:44.08  2:22.56                                    
RED - Division  
  1 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              2:15.05    2:08.14 BLU    
       29.66  1:02.74  1:36.25  2:08.14                                    
  2 Powers, Hudson            13 CITI-CA              2:15.21    2:12.01 RED    
       30.34  1:04.41  1:39.23  2:12.01                                    
  3 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              2:18.35    2:12.44 RED    
       30.64  1:03.48  1:38.15  2:12.44                                    
  4 Mouradian, Alek           14 VISN-CA              2:12.46    2:13.50 RED    
       30.68  1:04.58  1:39.61  2:13.50                                    
  5 Chu, Conner               13 LASC-CA              2:16.98    2:13.64 RED    
       31.33  1:05.24  1:39.64  2:13.64                                    
  6 Guzman, Isac              14 LMST-CA              2:20.83    2:14.02 RED    
       32.26  1:07.22  1:41.59  2:14.02                                    
  7 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              2:14.05    2:15.46 RED    
       30.03  1:03.94  1:40.07  2:15.46                                    
  8 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA              2:15.03    2:18.02 RED    
       31.22  1:05.93  1:42.19  2:18.02                                    
  9 Malouf, Niko              13 LASC-CA              2:19.31    2:20.97 RED    
       32.19  1:08.41  1:45.43  2:20.97                                    
 10 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              2:19.00    2:22.05 RED    
       30.70           1:44.59  2:22.05                                    
 11 Tehrani, Aaron            14 BRSC-CA              2:19.25    2:22.86        
       32.38  1:07.81  1:45.73  2:22.86                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.80  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:11.30  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:18.00  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chang, Daniel             14 SHRK-CA              1:03.93    1:02.91 BLU    
       30.61  1:02.91                                                      
  2 Haddad, Ryan              14 CITI-CA              1:05.32    1:03.31 BLU    
       30.56  1:03.31                                                      
  3 Weiss, Jackson            14 ALPH-CA              1:04.15    1:03.62 BLU    
       30.74  1:03.62                                                      
  4 Gao, Sean                 14 ROSE-CA              1:05.37    1:03.63 BLU    
       30.74  1:03.63                                                      
  5 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              1:04.29    1:03.91 BLU    
       31.02  1:03.91                                                      
  6 Dosti, Daniel             14 UN-CA                1:04.72    1:05.58 BLU    
       31.95  1:05.58                                                      
  7 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:06.91    1:06.44 BLU    
       32.55  1:06.44                                                      
  8 Blank, Josh               14 UN-CA                1:06.10    1:06.83 BLU    
       32.10  1:06.83                                                      
  9 Chun, Alex                13 CITI-CA              1:05.82    1:07.08 BLU    
       32.99  1:07.08                                                      
 10 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:07.94    1:07.15 BLU    
       32.80  1:07.15                                                      
 10 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              1:06.81    1:07.15 BLU    
       33.17  1:07.15                                                      
 12 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:05.00    1:08.56 BLU    
       33.70  1:08.56                                                      
 13 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              1:10.65    1:08.57 BLU    
       33.79  1:08.57                                                      
 14 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              1:08.48    1:08.60 BLU    
       33.42  1:08.60                                                      
 15 Kim, Bowen                13 ROSE-CA              1:09.20    1:08.71 BLU    
       33.29  1:08.71                                                      
 16 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:08.43    1:08.76 BLU    
       33.40  1:08.76                                                      
 17 Coyne, James              13 CITI-CA              1:10.06    1:08.99 BLU    
       33.83  1:08.99                                                      
 18 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              1:08.89    1:09.20 BLU    
       33.71  1:09.20                                                      
 19 Davies, Alex              13 CITI-CA              1:08.54    1:10.04 BLU    
       33.22  1:10.04                                                      
 20 Larwood, Liam             13 UN-CA                1:08.86    1:10.09 BLU    
       34.21  1:10.09                                                      
 21 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA               1:10.32    1:11.35 RED    
       34.61  1:11.35                                                      
RED - Division  
  1 Sorensen, Lucas           13 CITI-CA              1:17.21    1:09.96 BLU    
       33.54  1:09.96                                                      
  2 Langton, Luke             13 CITI-CA              1:14.21    1:10.55 BLU    
       34.97  1:10.55                                                      
  3 Langton, Will             13 CITI-CA              1:13.45    1:12.39 RED    
       35.76  1:12.39                                                      
  4 Mouradian, Alek           14 VISN-CA              1:12.27    1:12.83 RED    
       35.43  1:12.83                                                      
  5 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              1:11.33    1:13.49 RED    
  6 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:12.92    1:13.85 RED    
       35.41  1:13.85                                                      
  7 Chu, Conner               13 LASC-CA              1:14.95    1:14.12 RED    
       36.72  1:14.12                                                      
  8 Malouf, Niko              13 LASC-CA              1:14.11    1:14.38 RED    
       36.99  1:14.38                                                      
  9 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA              1:14.05    1:16.00 RED    
       36.63  1:16.00                                                      
 10 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:15.63    1:16.64 RED    
       37.31  1:16.64                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:12.50  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:31.00  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Haddad, Ryan              14 CITI-CA              2:20.72    2:14.52 BLU    
       31.98  1:06.68  1:41.43  2:14.52                                    
  2 Redon, Augustin           14 TSM-CA               2:19.73    2:14.86 BLU    
       33.37  1:07.84  1:41.75  2:14.86                                    
  3 Chang, Daniel             14 SHRK-CA              2:14.49    2:16.02 BLU    
       31.28  1:05.53  1:40.88  2:16.02                                    
  4 Capili, Kyle              14 CITI-CA              2:16.86    2:16.46 BLU    
       31.78  1:05.86  1:41.53  2:16.46                                    
  5 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              2:18.60    2:17.64 BLU    
       32.17  1:06.99  1:42.57  2:17.64                                    
  6 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:22.75    2:20.39 BLU    
       32.98  1:08.82  1:45.52  2:20.39                                    
  7 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              2:18.88    2:20.62 BLU    
              1:07.52  1:44.54  2:20.62                                    
  8 Chun, Alex                13 CITI-CA              2:23.99    2:25.30 BLU    
       33.53  1:10.46  1:48.09  2:25.30                                    
  9 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:24.97    2:25.36 BLU    
       34.86  1:11.68  1:49.24  2:25.36                                    
 10 Langton, Luke             13 CITI-CA              2:30.36    2:31.66        
       36.34  1:15.19  1:53.67  2:31.66                                    
 -- Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA              2:32.46         DQ        
       34.96  1:12.51  1:51.22       DQ                                    
 -- Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              2:23.71         DQ        
       33.33  1:09.17  1:45.47       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.50  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:19.10  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:26.30  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Daniel                13 ROSE-CA              1:08.79    1:07.97 SPJO   
       33.70  1:07.97                                                      
  2 Cuellar, Nery             14 UN-CA                1:06.82    1:08.03 SPJO   
       32.53  1:08.03                                                      
  3 St Clair, Jake            14 UN-CA                1:09.17    1:09.50 BLU    
       32.99  1:09.50                                                      
  4 Downs, Pierce             14 LASC-CA              1:09.11    1:09.83 BLU    
       33.73  1:09.83                                                      
  5 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              1:11.36    1:11.41 BLU    
       33.84  1:11.41                                                      
  6 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              1:13.69    1:11.43 BLU    
       34.33  1:11.43                                                      
  7 Phillips, Kalimba         13 SHRK-CA              1:13.45    1:12.42 BLU    
       34.09  1:12.42                                                      
  8 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              1:14.56    1:12.62 BLU    
       34.13  1:12.62                                                      
  9 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA              1:12.07    1:13.96 BLU    
       34.94  1:13.96                                                      
 10 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               1:17.15    1:14.51 BLU    
       36.53  1:14.51                                                      
 11 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:15.38    1:15.15 BLU    
       34.64  1:15.15                                                      
 12 Kang, Ted                 14 DRGN-CA              1:15.98    1:15.27 BLU    
       35.69  1:15.27                                                      
 13 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:15.68    1:16.43 BLU    
       36.60  1:16.43                                                      
 14 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:18.57    1:18.53 BLU    
       37.01  1:18.53                                                      
 15 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              1:18.13    1:20.80 RED    
       38.11  1:20.80                                                      
 -- Gao, Sean                 14 ROSE-CA              1:09.29         DQ        
       33.61       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA              1:20.51    1:17.08 BLU    
       36.67  1:17.08                                                      
  2 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA               1:19.28    1:17.79 BLU    
       37.19  1:17.79                                                      
  3 Powers, Hudson            13 CITI-CA              1:23.90    1:19.00 BLU    
       38.00  1:19.00                                                      
  4 Langton, Will             13 CITI-CA              1:19.53    1:20.01 RED    
       38.13  1:20.01                                                      
  5 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              1:20.67    1:20.23 RED    
       38.36  1:20.23                                                      
  6 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              1:20.24    1:20.40 RED    
       38.49  1:20.40                                                      
  7 Redon, Augustin           14 TSM-CA               1:23.85    1:21.39 RED    
       38.85  1:21.39                                                      
  8 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              1:24.83    1:21.71 RED    
       39.07  1:21.71                                                      
  9 Langton, Luke             13 CITI-CA              1:22.98    1:21.88 RED    
       39.69  1:21.88                                                      
 10 Amin, Cyrus               13 BRSC-CA              1:24.16    1:23.04 RED    
       39.32  1:23.04                                                      
 11 Davies, Alex              13 CITI-CA              1:24.01    1:23.57 RED    
       39.36  1:23.57                                                      
 12 Curran, Dean              13 TSM-CA               1:25.99    1:23.88 RED    
       40.28  1:23.88                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:28.80  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:50.80  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Albertson, Kai            14 UN-CA                2:27.58    2:33.04 BLU    
       34.02  1:13.62  1:54.13  2:33.04                                    
  2 Jeffries, Ean             14 UN-CA                2:34.53    2:33.28 BLU    
       35.93  1:15.26  1:54.03  2:33.28                                    
  3 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              2:34.62    2:35.67 BLU    
       35.46  1:14.92  1:56.01  2:35.67                                    
  4 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              2:45.12    2:37.43 BLU    
       35.15  1:14.86  1:55.92  2:37.43                                    
  5 Dosti, Daniel             14 UN-CA                2:34.75    2:38.59 BLU    
       35.29  1:15.09  1:56.25  2:38.59                                    
  6 Cuellar, Nery             14 UN-CA                2:32.57    2:39.15 BLU    
       34.74  1:14.39  1:57.16  2:39.15                                    
  7 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:43.64    2:42.77 BLU    
       36.69  1:19.09  2:01.37  2:42.77                                    
  8 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              2:48.96    2:46.92 BLU    
       36.30  1:17.20  2:01.34  2:46.92                                    
  9 Langton, Will             13 CITI-CA              2:47.55    2:47.93 BLU    
       37.84  1:21.38  2:03.71  2:47.93                                    
 10 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              2:45.03    2:49.11 BLU    
       38.32  1:21.16  2:06.62  2:49.11                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.40  13-14 SPJO Spring JO Standard
        1:07.70  13-14 BLU Blue Time Standard
        1:13.80  13-14 RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nishida, Kent             13 ALPH-CA                58.84      59.46 BLU    
       27.56    59.46                                                      
  2 Gao, Sean                 14 ROSE-CA                59.74      59.89 BLU    
       27.93    59.89                                                      
  3 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              1:01.17    1:00.08 BLU    
       28.74  1:00.08                                                      
  4 Cole, Alexander           14 ALPH-CA                59.76    1:00.35 BLU    
       28.28  1:00.35                                                      
  5 St Clair, Jake            14 UN-CA                1:01.84    1:00.79 BLU    
       28.76  1:00.79                                                      
  6 Shindich, Sam             14 SHRK-CA                59.10    1:01.29 BLU    
       29.07  1:01.29                                                      
  7 Azarian, Steven           13 LASC-CA              1:01.45    1:01.71 BLU    
       28.56  1:01.71                                                      
  8 Haddad, Ryan              14 CITI-CA              1:00.95    1:02.01 BLU    
       29.65  1:02.01                                                      
  9 Jeffries, Ean             14 UN-CA                1:01.90    1:02.49 BLU    
       28.98  1:02.49                                                      
 10 Downs, Pierce             14 LASC-CA              1:02.77    1:03.81 BLU    
       29.76  1:03.81                                                      
 11 Schwartz, Daniel          14 UN-CA                1:02.30    1:03.93 BLU    
       29.83  1:03.93                                                      
 12 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              1:05.13    1:04.21 BLU    
       30.68  1:04.21                                                      
 13 Kang, Ted                 14 DRGN-CA              1:06.12    1:04.31 BLU    
       29.43  1:04.31                                                      
 14 Chun, Alex                13 CITI-CA              1:04.18    1:05.10 BLU    
       30.06  1:05.10                                                      
 15 Blank, Josh               14 UN-CA                1:04.32    1:05.66 BLU    
       30.15  1:05.66                                                      
 16 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA              1:05.84    1:06.25 BLU    
       31.05  1:06.25                                                      
 17 Larwood, Liam             13 UN-CA                1:07.12    1:06.63 BLU    
       31.22  1:06.63                                                      
 18 Capili, Kyle              14 CITI-CA              1:05.24    1:06.83 BLU    
       31.21  1:06.83                                                      
 19 Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA              1:06.25    1:07.08 BLU    
       30.73  1:07.08                                                      
 20 Powers, Hudson            13 CITI-CA              1:06.78    1:07.61 BLU    
       31.32  1:07.61                                                      
 21 Miller, Aiden             13 LASC-CA              1:07.30    1:08.68 RED    
       30.50  1:08.68                                                      
 22 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:07.65    1:08.89 RED    
       33.11  1:08.89                                                      
RED - Division  
  1 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              1:09.67    1:03.97 BLU    
       30.08  1:03.97                                                      
  2 Phillips, Kalimba         13 SHRK-CA              1:12.20    1:07.41 BLU    
       30.32  1:07.41                                                      
  3 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              1:09.18    1:07.47 BLU    
       31.76  1:07.47                                                      
  4 Li, Daniel                13 ROSE-CA              1:10.51    1:08.08 RED    
       31.98  1:08.08                                                      
  5 Langton, Luke             13 CITI-CA              1:07.96    1:08.62 RED    
       32.33  1:08.62                                                      
  6 Coyne, James              13 CITI-CA              1:08.48    1:09.75 RED    
       33.00  1:09.75                                                      
  7 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              1:11.69    1:10.38 RED    
       32.47  1:10.38                                                      
  8 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              1:08.26    1:10.65 RED    
       32.51  1:10.65                                                      
  9 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              1:10.65    1:10.68 RED    
       32.98  1:10.68                                                      
 10 Guzman, Isac              14 LMST-CA              1:12.70    1:12.00 RED    
       33.34  1:12.00                                                      
 11 Sorensen, Lucas           13 CITI-CA              1:10.57    1:12.33 RED    
       33.48  1:12.33                                                      
 12 Vargas, Luis              13 PAC-CA               1:13.18    1:13.38 RED    
       34.70  1:13.38                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:16.30  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:33.30  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:17.04    2:17.31 BLU    
       30.59  1:05.60  1:42.31  2:17.31                                    
  2 Haddad, Ryan              14 CITI-CA              2:22.29    2:18.56 BLU    
       30.46  1:06.04  1:42.27  2:18.56                                    
  3 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              2:21.70    2:19.67 BLU    
       31.10  1:05.88  1:42.73  2:19.67                                    
  4 Capili, Kyle              14 CITI-CA              2:21.16    2:23.79 BLU    
       31.68  1:07.02  1:45.02  2:23.79                                    
  5 Chun, Alex                13 CITI-CA              2:23.99    2:23.92 BLU    
       31.47  1:07.93  1:45.96  2:23.92                                    
  6 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              2:33.03    2:27.83 BLU    
       32.12  1:09.02  1:48.01  2:27.83                                    
  7 O'Shaughnessy, Jack       13 CITI-CA              2:27.96    2:27.89 BLU    
       33.18  1:10.65  1:49.54  2:27.89                                    
  8 Sorensen, Lucas           13 CITI-CA              2:31.20    2:28.60 BLU    
       34.06  1:12.17  1:51.01  2:28.60                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.20  13-14 SPJO Spring JO Standard
        2:29.00  13-14 BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean                 14 ROSE-CA              2:11.31    2:11.61 BLU    
       28.13  1:03.27  1:40.92  2:11.61                                    
  2 Chiu, Matthew             14 UN-CA                2:12.62    2:12.62 BLU    
       27.18    58.81  1:42.63  2:12.62                                    
  3 Haddad, Ryan              14 CITI-CA              2:10.92    2:13.14 BLU    
       29.42  1:03.79  1:42.00  2:13.14                                    
  4 Li, Daniel                13 ROSE-CA              2:18.93    2:16.99 BLU    
       31.64  1:07.29  1:45.10  2:16.99                                    
  5 Cuellar, Nery             14 UN-CA                2:14.63    2:17.80 BLU    
       28.58  1:04.79  1:45.42  2:17.80                                    
  6 St Clair, Jake            14 UN-CA                2:16.64    2:18.63 BLU    
       30.56  1:05.91  1:46.81  2:18.63                                    
  7 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              2:23.24    2:19.51 BLU    
       31.38  1:08.36  1:48.24  2:19.51                                    
  8 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:20.99    2:20.36 BLU    
       30.89  1:06.98  1:50.23  2:20.36                                    
  9 Azarian, Steven           13 LASC-CA              2:24.01    2:21.54 BLU    
       29.13  1:04.59  1:50.16  2:21.54                                    
 10 Shindich, Sam             14 SHRK-CA              2:26.93    2:21.88 BLU    
       28.85  1:05.27  1:52.09  2:21.88                                    
 11 Miller, Aiden             13 LASC-CA              2:25.04    2:23.06 BLU    
       30.44  1:06.48  1:50.95  2:23.06                                    
 12 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:23.97    2:23.22 BLU    
       30.08  1:06.64  1:51.67  2:23.22                                    
 13 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              2:28.96    2:23.45 BLU    
       32.98  1:08.70  1:51.49  2:23.45                                    
 14 Meyer-Yen, Gabriel        14 ROSE-CA              2:25.17    2:23.90 BLU    
       29.92  1:06.27  1:50.97  2:23.90                                    
 15 Ho, Kyler                 13 SHRK-CA              2:24.55    2:24.87 BLU    
       30.89  1:07.97  1:52.29  2:24.87                                    
 16 Villaluna, Thai           13 ROSE-CA              2:27.85    2:24.92 BLU    
       31.54  1:08.70  1:52.88  2:24.92                                    
 17 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:27.28    2:25.63 BLU    
       32.03  1:07.94  1:53.75  2:25.63                                    
 18 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              2:28.60    2:25.76 BLU    
       30.79  1:07.56  1:52.57  2:25.76                                    
 19 Villanueva, Christian     14 ROSE-CA              2:24.52    2:28.68 BLU    
       31.79  1:12.13  1:55.33  2:28.68                                    
 20 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              2:28.63    2:31.42        
       32.90  1:13.49  2:31.42                                             
 21 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              2:29.00    2:33.76        
       31.85  1:09.14  1:58.65  2:33.76                                    
 -- Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              2:26.22         DQ        
       31.04  1:10.72  1:55.65       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O BLU Blue Time Standard
          28.90  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telanoff, Samuel          16 TSM-CA                 22.46      23.05 BLU    
  2 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                23.82      24.00 BLU    
  3 Wu, Brandon               15 UN-CA                  25.04      24.74 BLU    
  4 Mullins, Nico             15 UN-CA                  24.67      24.91 BLU    
  5 Campos, Ivan              16 SGAC-CA                26.02      25.43 BLU    
  6 Hernandez, Juan           17 LMST-CA                25.46      25.47 BLU    
  7 Gonzalez, Enrique         15 UN-CA                  25.37      25.55 BLU    
  8 Nikolov, Erik             15 LASC-CA                24.98      25.58 BLU    
  9 Angeles, Joshua           15 LMST-CA                26.11      25.78 BLU    
RED - Division  
  1 Ibarra, Ryan              15 SGAC-CA                27.91      26.61 RED    
  2 Azarian, Alex             16 LASC-CA                26.66      26.95 RED    
  3 Siordia, Patrick          16 UN-CA                  28.48      27.96 RED    
  4 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA                28.31      28.04 RED    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O BLU Blue Time Standard
        1:02.60  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                52.68      52.28 BLU    
       25.88    52.28                                                      
  2 Mullins, Nico             15 UN-CA                  53.94      53.61 BLU    
       25.97    53.61                                                      
  3 Campos, Ivan              16 SGAC-CA                57.15      54.92 BLU    
       26.41    54.92                                                      
  4 Nikolov, Erik             15 LASC-CA                55.40      56.23 BLU    
       26.20    56.23                                                      
  5 Gonzalez, Enrique         15 UN-CA                  56.91      56.38 BLU    
       26.87    56.38                                                      
RED - Division  
  1 Mullins, Tino             15 UN-CA                1:02.26      53.64 BLU    
       25.79    53.64                                                      
  2 Azarian, Alex             16 LASC-CA                58.95      58.69 RED    
       28.25    58.69                                                      
  3 Ibarra, Ryan              15 SGAC-CA                59.95      59.07 RED    
       28.36    59.07                                                      
  4 Rocha, Roberto            17 UN-CA                1:00.66    1:00.54 RED    
       29.59  1:00.54                                                      
  5 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA              1:00.72    1:00.70 RED    
       28.93  1:00.70                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O BLU Blue Time Standard
        2:16.20  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hanson, Andrew            17 UN-CA                1:52.58    1:50.51 BLU    
       26.22    54.19  1:22.58  1:50.51                                    
  2 Shaaban, Adam             15 UN-CA                1:51.92    1:50.91 BLU    
       26.39    54.28  1:22.92  1:50.91                                    
  3 Miro, Eitan               15 TSM-CA               1:56.96    1:54.18 BLU    
       27.49    56.03  1:25.27  1:54.18                                    
  4 Mullins, Tino             15 UN-CA                1:58.37    1:54.93 BLU    
       26.57    55.92  1:25.68  1:54.93                                    
  5 Wu, Brandon               15 UN-CA                1:59.72    1:56.18 BLU    
       27.08    56.60  1:26.77  1:56.18                                    
  6 Mullins, Nico             15 UN-CA                1:56.19    1:57.12 BLU    
       27.69    56.86  1:26.83  1:57.12                                    
  7 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:57.94    1:57.64 BLU    
       26.84    56.20  1:26.21  1:57.64                                    
  8 Dickson, Ely              15 UN-CA                2:02.19    1:59.58 BLU    
       27.35    57.36  1:28.40  1:59.58                                    
RED - Division  
  1 Nikolov, Erik             15 LASC-CA              2:05.03    2:04.97 RED    
       27.04    58.04  1:31.91  2:04.97                                    
  2 Ibarra, Ryan              15 SGAC-CA              2:10.36    2:07.23 RED    
       29.45  1:01.90  1:35.20  2:07.23                                    
  3 Azarian, Alex             16 LASC-CA              2:12.29    2:09.37 RED    
       28.50  1:01.11  1:35.47  2:09.37                                    
  4 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              2:08.90    2:09.46 RED    
       29.98  1:03.24  1:37.10  2:09.46                                    
  5 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA              2:15.62    2:12.88 RED    
       32.30  1:06.89  1:39.94  2:12.88                                    
  6 Rocha, Roberto            17 UN-CA                2:13.52    2:14.15 RED    
       30.49  1:04.56  1:40.02  2:14.15                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O BLU Blue Time Standard
        1:14.50  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mullins, Nico             15 UN-CA                1:00.75    1:00.87 BLU    
       29.64  1:00.87                                                      
  2 Gonzalez, Enrique         15 UN-CA                1:02.31    1:01.04 BLU    
       29.76  1:01.04                                                      
  3 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:03.45    1:01.58 BLU    
       30.03  1:01.58                                                      
  4 Dickson, Ely              15 UN-CA                1:05.09    1:03.93 BLU    
       31.07  1:03.93                                                      
  5 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:04.57    1:06.94 BLU    
       32.24  1:06.94                                                      
  6 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              1:08.14    1:09.07 RED    
       33.89  1:09.07                                                      
RED - Division  
  1 Campos, Ivan              16 SGAC-CA              1:09.12    1:06.20 BLU    
       32.26  1:06.20                                                      
  2 Azarian, Alex             16 LASC-CA              1:13.21    1:11.89 RED    
       35.11  1:11.89                                                      
Non-Award Division  
  1 Ibarra, Ryan              15 SGAC-CA              1:15.14    1:12.69 RED    
       35.75  1:12.69                                                      
  2 Siordia, Patrick          16 UN-CA                1:14.71    1:15.35        
       36.56  1:15.35                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mullins, Nico             15 UN-CA                2:06.63    2:06.84 BLU    
       30.33  1:02.08  1:34.54  2:06.84                                    
  2 Mullins, Tino             15 UN-CA                2:14.40    2:10.80 BLU    
       30.96  1:03.71  1:37.42  2:10.80                                    
  3 Dickson, Ely              15 UN-CA                2:13.44    2:12.53 BLU    
       30.98  1:04.17  1:38.49  2:12.53                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O BLU Blue Time Standard
        1:22.70  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              1:09.46    1:08.28 BLU    
       33.12  1:08.28                                                      
  2 Mullins, Tino             15 UN-CA                1:15.20    1:11.88 BLU    
       34.22  1:11.88                                                      
  3 Campos, Ivan              16 SGAC-CA              1:13.60    1:12.42 BLU    
       34.37  1:12.42                                                      
  4 Nikolov, Erik             15 LASC-CA              1:15.35    1:15.44 BLU    
       34.70  1:15.44                                                      
RED - Division  
  1 Gonzalez, Enrique         15 UN-CA                1:19.64    1:16.41 RED    
       36.74  1:16.41                                                      
  2 Rocha, Roberto            17 UN-CA                1:18.81    1:18.81 RED    
       37.61  1:18.81                                                      
  3 Ibarra, Ryan              15 SGAC-CA              1:21.07    1:19.40 RED    
       37.27  1:19.40                                                      
  4 Siordia, Patrick          16 UN-CA                1:17.12    1:20.66 RED    
       36.89  1:20.66                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Telanoff, Samuel          16 TSM-CA               2:07.51    2:09.48 BLU    
       30.12  1:02.87  1:35.89  2:09.48                                    
  2 Hanson, Andrew            17 UN-CA                2:08.96    2:18.61 BLU    
       31.21  1:05.71  1:42.26  2:18.61                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O BLU Blue Time Standard
        1:11.00  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanson, Andrew            17 UN-CA                  55.91      56.32 BLU    
       26.79    56.32                                                      
  2 Shaaban, Adam             15 UN-CA                  57.36      56.56 BLU    
       27.19    56.56                                                      
  3 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA                58.94      59.51 BLU    
       27.64    59.51                                                      
  4 Angeles, Joshua           15 LMST-CA                58.74      59.84 BLU    
       27.80    59.84                                                      
  5 Miro, Eitan               15 TSM-CA               1:01.06    1:00.20 BLU    
       28.81  1:00.20                                                      
  6 Gonzalez, Enrique         15 UN-CA                1:02.63    1:02.87 BLU    
       29.70  1:02.87                                                      
  7 Mullins, Nico             15 UN-CA                1:02.39    1:03.05 BLU    
       29.77  1:03.05                                                      
RED - Division  
  1 Mullins, Tino             15 UN-CA                1:09.33    1:02.65 BLU    
       29.56  1:02.65                                                      
  2 Campos, Ivan              16 SGAC-CA              1:07.43    1:02.96 BLU    
       29.89  1:02.96                                                      
  3 Nikolov, Erik             15 LASC-CA              1:06.07    1:05.79 RED    
       30.63  1:05.79                                                      
  4 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:10.39    1:08.50 RED    
       31.47  1:08.50                                                      
  5 Rocha, Roberto            17 UN-CA                1:09.67    1:10.49 RED    
       31.96  1:10.49                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O BLU Blue Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shaaban, Adam             15 UN-CA                1:57.27    2:01.67 BLU    
       28.00    59.46  1:30.74  2:01.67                                    
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O BLU Blue Time Standard
        2:34.70  15&O RED Red Time Standard
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaaban, Adam             15 UN-CA                2:00.91    2:06.35 BLU    
       27.84  1:00.40  1:38.33  2:06.35                                    
  2 Mullins, Nico             15 UN-CA                2:12.71    2:11.27 BLU    
       28.75  1:01.81  1:41.37  2:11.27                                    
  3 Chavez, Silvestre         15 SGAC-CA              2:13.44    2:12.19 BLU    
       28.08  1:02.74  1:43.20  2:12.19                                    
  4 Dickson, Ely              15 UN-CA                2:19.20    2:15.12 BLU    
       30.67  1:04.87  1:45.01  2:15.12                                    
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaaban, Adam             15 UN-CA                4:45.96    4:56.04        
       27.64    57.47  1:27.35  1:57.40  2:27.10  2:57.38  3:27.39  3:57.40
     4:27.31  4:56.04                                                      
  2 Mullins, Nico             15 UN-CA                5:06.95    5:14.14        
       28.72    59.74  1:31.15  2:03.08  2:34.96  3:06.74  3:38.48  4:10.63
     4:42.82  5:14.14                                                      
  3 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              5:33.87    5:42.01        
       29.92  1:02.50  1:35.57  2:09.89  2:45.18  3:20.68  3:55.74  4:31.28
     5:07.14  5:42.01                                                      
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miro, Eitan               15 TSM-CA               5:07.80    5:02.36        
       29.83  1:00.83  1:30.92  2:01.57  2:32.58  3:01.89  3:32.28  4:02.99
     4:33.33  5:02.36                                                      
  2 Mullins, Tino             15 UN-CA                5:05.65    5:03.67        
       28.48    58.97  1:29.91  2:00.64  2:31.22  3:01.86  3:32.46  4:03.25
     4:33.79  5:03.67                                                      
  3 Wu, Brandon               15 UN-CA                5:09.05    5:05.65        
       28.03    58.19  1:28.88  2:00.00  2:31.15  3:02.16  3:33.12  4:04.34
     4:35.55  5:05.65                                                      
  4 Dickson, Ely              15 UN-CA                5:26.54    5:22.19        
       29.89  1:01.45  1:33.13  2:05.64  2:38.07  3:10.42  3:43.41  4:16.55
     4:49.56  5:22.19                                                      
  5 Li, Daniel                13 ROSE-CA              5:27.30    5:25.20        
       28.75  1:00.19  1:32.61  2:05.51  2:38.37  3:11.37  3:45.14  4:19.52
     4:53.18  5:25.20                                                      
  6 Schneeman, Luke           13 TSM-CA               6:12.49    5:34.53        
       30.41  1:03.02  1:36.24  2:10.12  2:43.91  3:18.11  3:52.57  4:27.28
     5:01.62  5:34.53                                                      
  7 Blank, Josh               14 UN-CA                5:31.32    5:35.47        
       29.66  1:03.53  1:37.99  2:13.24  2:47.70  3:21.34  3:55.93  4:29.88
     5:03.57  5:35.47                                                      
  8 Rodriguez, Tomas          14 TSM-CA               5:45.13    5:40.14        
       33.08  1:08.17  1:43.25  2:18.29  2:52.83  3:27.14  4:01.62  4:35.15
     5:08.46  5:40.14                                                      
  9 Colomer, Maxwell          14 CITI-CA              5:42.98    5:40.23        
       32.24  1:07.43  1:43.40  2:18.25  2:52.54  3:27.29  4:01.73  4:35.94
     5:09.25  5:40.23                                                      
 10 Miller, Aiden             13 LASC-CA              5:40.49    5:43.08        
       29.83  1:03.38  1:37.85  2:12.77  2:47.33  3:22.07  3:57.28  4:32.77
     5:08.20  5:43.08                                                      
 11 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              5:37.36    5:46.59        
       31.06  1:05.31  1:40.08  2:15.32  2:50.00  3:25.88  4:01.28  4:36.92
     5:12.58  5:46.59                                                      
 12 Lee, Jake                 12 ROSE-CA              5:58.35    5:50.92        
       31.54  1:06.71  1:43.14  2:18.82  2:55.17  3:31.45  4:07.71  4:43.24
     5:18.36  5:50.92                                                      
 13 Mancera, Fernando         13 ROSE-CA              5:47.69    5:50.98        
       31.64  1:07.07  1:43.53  2:19.38  2:55.04  3:30.74  4:06.50  4:43.09
     5:18.52  5:50.98                                                      
 14 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              5:54.43    5:55.96        
       33.43  1:09.35  1:45.45  2:22.07  2:57.37  3:33.97  4:10.49  4:47.14
     5:22.69  5:55.96                                                      
 15 Rocha, Roberto            17 UN-CA                6:11.61    6:10.24        
       32.89  1:08.57  1:45.52  2:22.64  3:00.54  3:38.83  4:17.39  4:56.20
     5:34.86  6:10.24                                                      
 16 Blank, Ethan              11 VISN-CA              6:26.52    6:18.71        
       33.07  1:09.79  1:47.50  2:25.34  3:04.15  3:43.26  4:22.95  5:02.39
     5:41.93  6:18.71                                                      
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean                 14 ROSE-CA              5:38.61    5:26.19        
       28.19    59.34  1:31.60  2:04.02  2:37.86  3:11.96  3:45.92  4:20.28
     4:54.96  5:26.19                                                      
  2 Redon, Augustin           14 TSM-CA               5:41.38    5:27.17        
       30.18  1:03.40  1:37.55  2:10.71  2:43.72  3:16.91  3:50.29  4:23.07
     4:55.75  5:27.17                                                      
  3 Pinsker, Ryan             14 BRSC-CA              5:34.94    5:36.12        
       29.89  1:36.94  2:11.27           2:45.26  3:19.79  3:54.53  4:29.26
     5:03.09  5:36.12                                                      
  4 Azarian, Alex             16 LASC-CA              5:53.84    5:50.73        
       29.64  1:04.67  1:40.75  2:16.72  2:53.62  3:29.44  4:05.74  4:43.09
     5:17.56  5:50.73                                                      
  5 Lee, Franco               12 CITI-CA              5:50.63    5:52.82        
       30.48  1:04.34  1:40.07  2:16.16  2:52.22  3:28.57  4:05.67  4:41.46
     5:18.91  5:52.82                                                      
  6 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              5:47.42    5:55.22        
       31.20  1:06.45  1:41.68  2:18.09  2:55.38  3:31.68  4:08.67  4:46.16
     5:22.50  5:55.22                                                      
  7 Curran, Dean              13 TSM-CA               6:09.28    6:00.58        
       33.75  1:10.53  1:47.08  2:23.79  3:00.80  3:38.03  4:15.59  4:52.17
     5:27.60  6:00.58                                                      
  8 Vargas, Luis              13 PAC-CA               6:29.80    6:38.17        
       32.71  1:10.22  1:49.66  2:30.31  3:12.38  3:53.66  4:35.58  5:17.25
     5:59.58  6:38.17                                                      
 -- Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              5:34.63         DQ        
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Tino             15 UN-CA               16:57.35   17:12.99        
       28.89    59.79  1:30.56  2:01.46  2:32.43  3:03.82  3:35.01  4:06.18
     4:37.34  5:08.35  5:39.62  6:11.02  6:42.17  7:13.79  7:45.44  8:17.07
     8:48.58  9:20.05  9:51.32 10:22.85 10:54.19 11:26.00 11:57.76 12:29.27
    13:01.15 13:32.70 14:04.44 14:36.10 15:07.80 15:39.18 16:11.00 16:42.32
    17:12.99
  2 Wu, Brandon               15 UN-CA               17:28.22   17:34.83        
       29.37  1:00.55  1:32.45  2:03.98  2:35.75  3:07.35  3:39.10  4:10.96
     4:42.81  5:15.02  5:46.99  6:19.11  6:51.13  7:23.22  7:55.42  8:27.70
     9:00.18  9:32.31 10:04.60 10:36.70 11:09.18 11:41.77 12:14.03 12:45.88
    13:18.17 13:50.31 14:22.85 14:55.08 15:27.34 15:59.59 16:31.69 17:03.91
    17:34.83
  3 Dickson, Ely              15 UN-CA               18:12.78   18:37.46        
       29.19  1:00.44  1:32.47  2:04.32  2:36.43  3:08.96  3:41.39  4:14.23
     4:47.54  5:20.24  5:53.93  6:27.67  7:01.88  7:36.36  8:10.20  8:44.17
     9:18.68  9:53.20 10:28.46 11:03.37 11:37.97 12:12.55 12:47.09 13:21.89
    13:57.10 14:32.57 15:07.74 15:42.52 16:17.77 16:53.11 17:28.45 18:03.47
    18:37.46
  4 Mouradian, Alek           14 VISN-CA             22:34.16   22:04.79        
       32.55  1:08.59  1:46.08  2:23.71  3:02.20  3:40.61  4:20.78  5:00.70
     5:41.09  6:21.41  7:02.29  7:42.46  8:23.46  9:04.51  9:44.40 10:23.93
    11:05.30 11:46.58 12:28.47 13:08.31 13:50.13 14:32.13 15:15.04 15:55.94
    16:36.47 17:18.60 18:01.56 18:41.61 19:22.99 20:03.87 20:44.79 21:23.55
    22:04.79
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telanoff, Samuel          16 TSM-CA               4:01.55    4:13.82        
       27.19    57.97  1:31.62  2:04.54  2:39.30  3:14.33  3:44.17  4:13.82
  2 Hanson, Andrew            17 UN-CA                4:30.82    4:31.24        
       28.13  1:00.97  1:36.74  2:12.24  2:48.89  3:26.13  3:59.15  4:31.24
  3 Capili, Kyle              14 CITI-CA              4:52.42    5:09.74        
       31.05  1:08.18  1:46.58  2:24.89  3:10.85  3:57.77  4:34.02  5:09.74
  4 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA              5:28.21    5:20.48        
       33.07  1:13.37  1:53.30  2:32.59  3:20.65  4:08.76  4:44.74  5:20.48
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Mullins, Tino             15 UN-CA                     NT   10:22.85        
  2 Wu, Brandon               15 UN-CA                     NT   10:36.70        
  3 Penner, Julianna          16 TSM-CA                    NT   10:53.07        
  4 Dickson, Ely              15 UN-CA                     NT   11:03.37        
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA                   NT    1:10.60        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                   NT      38.81        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                   NT      33.07        
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic        11 ROSE-CA                   NT    1:13.37