PAC BRW LC Meet - Meet Results

PAC BRW LC Meet
4/6/2019 - 4/7/2019
San Fernando, CA U.S.A
Updated: 4/7/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                2019 CA PAC BRW LC Meet - 4/6/2019 to 4/7/2019                 
                              Sanction #: S19-108                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA                36.91      35.34   20  
  2 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                41.57      41.09   17  
  3 Chan, Azure                8 DRGN-CA                44.30      42.89   16  
  4 Rogson-Blavin, Noa         8 RYL-CA                 43.76      43.52   15  
RED - Division  
  1 Chan, Sakura               6 DRGN-CA                53.96      49.85   20  
  2 Yao, Angela                8 DRGN-CA                50.41      51.33   17  
WHT - Division  
  1 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA                    NT      43.49   20  
  2 Johnson, Kai               8 SHRK-CA                55.06      48.09   17  
  3 Aragundi, Sol              8 Penguins-CA            59.64      50.32   16  
  4 Ingersoll, Carrara         8 RYL-CA                    NT      51.85   15  
  5 Park, Ina                  7 DRGN-CA                   NT    1:00.64   14  
  6 Molina, Bella              8 Penguins-CA          1:03.21    1:04.65   13  
  7 Solomon, Allison           8 RYL-CA               1:11.83    1:04.70   12  
  8 Macias, Katiey             7 LMST-CA                   NT    1:06.68   11  
  9 Jendoubi, Reema            6 LMST-CA                   NT    1:06.72    9  
 10 McKay, Sophia              7 RYL-CA                    NT    1:10.58    7  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA              1:33.20    1:31.12   20  
WHT - Division  
  1 Perales, Cindy             7 VISN-CA                   NT    1:28.33   18.5
  1 Cervantes, Hailey          8 VISN-CA                   NT    1:28.33   18.5
  3 Rogson-Blavin, Noa         8 RYL-CA                    NT    1:35.51   16  
  4 Aragundi, Sol              8 Penguins-CA          2:07.89    1:57.38   15  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA                42.22      41.14   20  
RED - Division  
  1 Chan, Azure                8 DRGN-CA                55.59      49.13   20  
  2 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                55.41      49.49   17  
WHT - Division  
  1 Rogson-Blavin, Noa         8 RYL-CA                    NT      49.37   20  
  2 Chinchia, Yoani            8 JCA-CA               1:09.43      53.69   17  
  3 Johnson, Kai               8 SHRK-CA              1:09.48      54.55   16  
  4 Yao, Angela                8 DRGN-CA                   NT      57.84   15  
  5 Aragundi, Sol              8 Penguins-CA          1:05.85    1:06.09   14  
  6 Ingersoll, Carrara         8 RYL-CA                    NT    1:06.93   13  
  7 Chan, Sakura               6 DRGN-CA                   NT    1:07.70   12  
  8 McKay, Sophia              7 RYL-CA                    NT    1:10.71   11  
  9 Jendoubi, Reema            6 LMST-CA                   NT    1:13.57    9  
 10 Solomon, Allison           8 RYL-CA               1:21.29    1:14.24    7  
 11 Macias, Katiey             7 LMST-CA                   NT    1:29.18    6  
 12 Molina, Bella              8 Penguins-CA          1:23.65    1:44.30    5  
 -- Park, Ina                  7 DRGN-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cervantes, Hailey          8 VISN-CA                   NT    1:38.49   20  
  2 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                   NT    1:41.58   17  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA                47.61      44.66   20  
  2 Chan, Azure                8 DRGN-CA                57.36      57.99   17  
RED - Division  
  1 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA              1:08.24      56.48   20  
  2 Rogson-Blavin, Noa         8 RYL-CA               1:05.45      58.45   17  
  3 McLean, Lula               7 WEST-CA              1:00.69    1:01.78   16  
WHT - Division  
  1 Cervantes, Hailey          8 VISN-CA                   NT      51.53   20  
  2 Perales, Cindy             7 VISN-CA                   NT      53.89   17  
  3 Chan, Sakura               6 DRGN-CA                   NT    1:01.16   16  
  4 Yao, Angela                8 DRGN-CA                   NT    1:05.61   15  
  5 Ingersoll, Carrara         8 RYL-CA                    NT    1:14.03   14  
 -- Donis, Kamila              8 Lmst-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baranchik, Dasha           8 LASC-CA                   NT    2:02.79   20  
 
Girls 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA                37.95      38.92   20  
  2 Chan, Azure                8 DRGN-CA                50.11      52.65   17  
RED - Division  
  1 Rogson-Blavin, Noa         8 RYL-CA                 57.83      55.71   20  
WHT - Division  
  1 Perales, Cindy             7 VISN-CA                   NT      45.12   20  
  2 Yao, Angela                8 DRGN-CA                   NT      56.40   17  
  3 Donis, Kamila              8 Lmst-CA                   NT      59.04   16  
  4 Aragundi, Sol              8 Penguins-CA               NT    1:05.98   15  
 
Girls 5-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA              1:33.65    1:32.29   20  
 
Girls 5-8 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brito, Gabi                8 WEST-CA              3:23.28    3:16.59   20  
                1:32.09   3:16.59 (1:44.50)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA                35.74      33.43   20  
  2 Wu, Lily                  10 RYL-CA                 36.05      33.94   17  
  3 Oh, Claire                10 DRGN-CA                37.95      35.08   16  
  4 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                37.64      35.48   15  
  5 Chan, Kiki                10 DRGN-CA                39.08      36.17   14  
  6 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                36.71      36.40   13  
  7 Collins, Emily             9 LASC-CA                42.77      36.58   12  
  8 Um, Nicole                10 UN-02-CA                  NT      36.93   11  
  9 Balam, Maya               10 LMST-CA                37.79      37.10    9  
 10 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                38.37      37.12    7  
 11 Grant, Alexa              10 SHRK-CA                36.04      37.20    6  
 12 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 38.54      37.42    5  
 13 Kim, Euna                  9 TCS-CA                    NT      37.60    4  
 14 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                39.96      38.13    3  
 15 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA                40.73      38.25    2  
 16 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                48.68      38.44    1  
 17 Schmitt, Eli              10 WEST-CA                38.01      38.54  
 18 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                43.56      38.70  
 19 Hong, Grace               10 SHRK-CA                47.61      38.77  
 20 Miranda, Allison          10 LMST-CA                46.21      39.12  
 21 Warren, Charlotte         10 LASC-CA                40.17      39.27  
 22 Luker, Nina               10 WEST-CA                42.87      39.99  
 23 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 39.59      40.37  
 24 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA            40.69      40.38  
 25 Chiang, Chloe              9 DRGN-CA                43.68      41.14  
 26 Magnusen, Nikki            9 SHRK-CA                41.82      42.12  
 27 Burgueno, Nickole         10 Penguins-CA            42.83      42.20  
 28 Karas, Lilly               9 LASC-CA                42.56      42.50  
 29 Buan, Franchesca          10 SHRK-CA                43.93      43.84  
 30 Molina, Ariana             9 SHRK-CA                   NT      44.35  
 31 Meraz, Belen               9 JCA-CA                    NT      46.28  
 32 Zimmerman, Sofia          10 LASC-CA                50.75      46.97  
 33 Orozco, Mia                9 Penguins-CA            45.89      48.30  
 34 Jonathan, Abigial          9 RYL-CA                 54.01      54.58  
 35 Fletes, Saysha             9 JCA-CA                    NT      54.62  
 36 Diaz, Edith               10 Penguins-CA            56.16      56.70  
 37 Campos, Karla             10 Penguins-CA          1:04.74    1:00.55  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA              1:48.45    1:15.54   20  
  2 Barry, Manon              10 SHRK-CA              1:17.29    1:16.50   17  
  3 Blecha, Violet            10 SHRK-CA              1:24.01    1:20.46   16  
  4 Drago, Beatrice           10 RYL-CA               1:21.60    1:20.57   15  
  5 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:23.88    1:21.28   14  
  6 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:27.56    1:21.37   13  
  7 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:46.30    1:23.74   12  
  8 Collins, Emily             9 LASC-CA              1:34.62    1:23.75   11  
  9 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:30.93    1:24.39    9  
 10 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA              1:44.81    1:24.56    7  
 11 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:28.54    1:25.11    6  
 12 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:25.03    1:25.97    5  
 13 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              1:31.22    1:26.36    4  
 14 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:36.12    1:26.40    3  
 15 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:21.55    1:26.64    2  
 16 Miller, Isabella           9 RYL-CA               1:32.47    1:30.22    1  
 17 Burgueno, Nickole         10 Penguins-CA          1:33.94    1:36.62  
 18 Lee, Claire               10 DRGN-CA              1:51.97    1:39.46  
 19 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA          1:44.86    1:39.62  
 20 Stephany, Keiko           10 PVAC-CA                   NT    1:41.34  
 21 Molina, Ariana             9 SHRK-CA                   NT    1:42.88  
 22 Karas, Lilly               9 LASC-CA              1:45.22    1:46.16  
 23 Orozco, Mia                9 Penguins-CA          1:48.46    1:51.75  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA              2:48.90    2:39.39   20  
                1:18.08   2:39.39 (1:21.31)                                        
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA              2:42.99    2:48.44   17  
                1:22.94   2:48.44 (1:25.50)                                        
  3 Chan, Kiki                10 DRGN-CA              2:44.79    2:48.51   16  
                1:23.60   2:48.51 (1:24.91)                                        
  4 Wu, Lily                  10 RYL-CA               3:02.45    2:54.08   15  
                1:22.15   2:54.08 (1:31.93)                                        
  5 Hong, Grace               10 SHRK-CA              2:56.65    2:58.50   14  
                1:24.22   2:58.50 (1:34.28)                                        
  6 Paek, Irene                9 SHRK-CA              2:54.53    2:58.89   13  
                1:25.82   2:58.89 (1:33.07)                                        
  7 Grant, Alexa              10 SHRK-CA              3:02.28    3:00.00   12  
                1:28.20   3:00.00 (1:31.80)                                        
  8 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              3:02.96    3:05.80   11  
                1:34.41   3:05.80 (1:31.39)                                        
RED - Division  
  1 Warren, Charlotte         10 LASC-CA              3:18.20    3:00.82   20  
                1:27.95   3:00.82 (1:32.87)                                        
WHT - Division  
  1 Luker, Nina               10 WEST-CA              3:15.09    3:08.85   20  
                1:33.19   3:08.85 (1:35.66)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Kiki                10 DRGN-CA                43.79      41.05   20  
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA                41.67      42.08   17  
  3 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                43.55      42.31   16  
  4 Collins, Emily             9 LASC-CA                46.67      42.33   15  
  5 Balam, Maya               10 LMST-CA                47.36      44.33   14  
  6 Wu, Lily                  10 RYL-CA                 48.44      44.48   13  
  7 Paek, Irene                9 SHRK-CA                48.85      45.26   12  
  8 Miranda, Allison          10 LMST-CA                48.67      45.53   11  
  9 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                54.09      45.86    9  
 10 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 49.05      46.05    7  
 11 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                50.43      46.55    6  
 12 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                43.99      46.58    5  
 13 Kim, Euna                  9 TCS-CA                    NT      47.23    4  
 14 Um, Nicole                10 UN-02-CA                  NT      47.32    3  
 15 Chiang, Chloe              9 DRGN-CA                   NT      47.39    2  
 16 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 50.81      48.29    1  
 17 Schmitt, Eli              10 WEST-CA                47.10      48.70  
 18 Karas, Lilly               9 LASC-CA                51.96      50.32  
 19 Burgueno, Nickole         10 Penguins-CA            49.01      50.61  
 20 Buan, Franchesca          10 SHRK-CA                52.07      50.91  
 21 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA            48.76      53.30  
 22 Molina, Ariana             9 SHRK-CA                   NT      53.51  
 23 Magnusen, Nikki            9 SHRK-CA                55.47      53.98  
 24 Zimmerman, Sofia          10 LASC-CA              1:05.25    1:01.00  
 25 Orozco, Mia                9 Penguins-CA          1:02.57    1:02.38  
 26 Jonathan, Abigial          9 RYL-CA               1:01.57    1:02.41  
 27 Meraz, Belen               9 JCA-CA                    NT    1:06.91  
 28 Fletes, Saysha             9 JCA-CA                    NT    1:13.10  
 29 Diaz, Edith               10 Penguins-CA          1:13.58    1:16.50  
 -- Blecha, Violet            10 SHRK-CA                41.69         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Oh, Claire                10 DRGN-CA              1:32.06    1:23.55   20  
  2 Warren, Charlotte         10 LASC-CA              1:36.86    1:31.52   17  
  3 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:31.36    1:34.05   16  
  4 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:35.76    1:35.58   15  
  5 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:36.49    1:37.43   14  
  6 Blecha, Violet            10 SHRK-CA              1:31.29    1:37.93   13  
  7 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:39.26    1:39.76   12  
RED - Division  
  1 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:43.68    1:38.26   20  
  2 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:50.23    1:38.53   17  
WHT - Division  
  1 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              1:46.47    1:46.77   20  
  2 Burgueno, Nickole         10 Penguins-CA          1:46.52    1:51.88   17  
  3 Karas, Lilly               9 LASC-CA                   NT    1:52.90   16  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA                47.77      45.11   20  
  2 Wu, Lily                  10 RYL-CA                 47.07      45.67   17  
  3 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 50.49      46.85   16  
  4 Grant, Alexa              10 SHRK-CA                52.05      48.20   15  
  5 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                52.46      49.37   14  
  6 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                52.83      49.59   13  
  7 Lee, Claire               10 DRGN-CA                53.32      49.90   12  
  8 Stanzler, Luane           10 SHRK-CA                52.13      50.18   11  
  9 Nguyen, Hillary           10 PVAC-CA                57.07      51.01    9  
 10 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                51.52      51.55    7  
 11 Um, Nicole                10 UN-02-CA                  NT      51.82    6  
 12 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA                53.04      52.35    5  
 13 Warren, Charlotte         10 LASC-CA                53.51      53.24    4  
 14 Collins, Emily             9 LASC-CA                54.65      53.57    3  
 15 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 52.61      53.58    2  
 16 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA              1:02.30      53.65    1  
 17 Chiang, Chloe              9 DRGN-CA                   NT      53.74  
 18 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA            54.36      55.94  
 19 Stephany, Keiko           10 PVAC-CA                   NT      58.09  
 20 Orozco, Mia                9 Penguins-CA            59.32    1:02.39  
 21 Karas, Lilly               9 LASC-CA              1:01.00    1:03.94  
 22 Jonathan, Abigial          9 RYL-CA               1:08.57    1:07.42  
 -- Goodney, Maggie            9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barry, Manon              10 SHRK-CA              1:39.76    1:42.05   20  
  2 Drago, Beatrice           10 RYL-CA               1:49.88    1:44.83   17  
  3 Grant, Alexa              10 SHRK-CA              1:40.92    1:48.52   16  
  4 Um, Nicole                10 UN-02-CA             1:49.54    1:51.88   15  
  5 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:50.68    1:51.97   14  
 -- Stanzler, Luane           10 SHRK-CA              1:50.17         DQ  
RED - Division  
  1 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              1:53.27    1:48.49   20  
  2 Miller, Isabella           9 RYL-CA               1:52.43    1:53.54   17  
  3 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              1:57.88    1:54.94   16  
  4 Kim, Euna                  9 TCS-CA               1:55.64    1:55.08   15  
  5 Warren, Charlotte         10 LASC-CA              2:00.27    1:57.12   14  
  6 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA          2:01.10    2:04.73   13  
WHT - Division  
  1 Collins, Emily             9 LASC-CA              2:04.03    1:51.38   20  
  2 Luker, Nina               10 WEST-CA              2:22.74    2:02.65   17  
  3 Karas, Lilly               9 LASC-CA                   NT    2:13.50   16  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Lily                  10 RYL-CA                 43.11      36.91   20  
  2 Oh, Claire                10 DRGN-CA                44.89      37.90   17  
  3 Barry, Manon              10 SHRK-CA                39.19      39.96   16  
  4 Balam, Maya               10 LMST-CA                41.60      40.31   15  
  5 Paek, Irene                9 SHRK-CA                44.04      42.52   14  
  6 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA                41.39      42.62   13  
  7 Drago, Beatrice           10 RYL-CA                 50.28      44.19   12  
  8 Um, Nicole                10 UN-02-CA                  NT      44.25   11  
  9 Blecha, Violet            10 SHRK-CA                42.64      44.46    9  
 10 Grant, Alexa              10 SHRK-CA                43.12      44.65    7  
 11 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                45.41      44.71    6  
 12 Hong, Grace               10 SHRK-CA              1:03.69      45.56    5  
 13 Ruiz, Brissa              10 SHRK-CA                58.00      46.44    4  
 14 Collins, Emily             9 LASC-CA                52.01      47.46    3  
 15 Tinoco, Samantha          10 Penguins-CA            46.67      48.38    2  
 16 Kim, Olivia                9 SHRK-CA                45.92      48.55    1  
 17 Kim, Euna                  9 TCS-CA                    NT      49.15  
 18 Warren, Charlotte         10 LASC-CA                53.93      50.36  
 19 Burgueno, Nickole         10 Penguins-CA            47.64      50.44  
 20 Miller, Isabella           9 RYL-CA                 56.38      51.31  
 21 Chiang, Chloe              9 DRGN-CA                   NT      52.77  
 22 Molina, Ariana             9 SHRK-CA                   NT      57.27  
 23 Stephany, Keiko           10 PVAC-CA                   NT      59.41  
 24 Orozco, Mia                9 Penguins-CA            57.39    1:00.67  
 25 Goodney, Maggie            9 RYL-CA                    NT    1:08.50  
 26 Jonathan, Abigial          9 RYL-CA                    NT    1:08.53  
 -- Nguyen, Hillary           10 PVAC-CA                55.19         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Balam, Maya               10 LMST-CA              1:29.89    1:27.43   20  
  2 Soto, Jaqueline           10 LMST-CA              1:31.79    1:34.61   17  
WHT - Division  
  1 Paek, Irene                9 SHRK-CA              1:52.26    1:37.20   20  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wu, Lily                  10 RYL-CA               3:03.93    3:11.80   20  
                1:33.15   3:11.80 (1:38.65)                                        
  2 Paek, Irene                9 SHRK-CA              3:22.05    3:19.53   17  
                1:34.01   3:19.53 (1:45.52)                                        
  3 Grant, Alexa              10 SHRK-CA              3:20.85    3:24.05   16  
                1:39.14   3:24.05 (1:44.91)                                        
RED - Division  
  1 Kim, Olivia                9 SHRK-CA              3:48.55    3:27.38   20  
                1:40.62   3:27.38 (1:46.76)                                        
  2 Um, Nicole                10 UN-02-CA             3:47.88    3:35.57   17  
                1:45.46   3:35.57 (1:50.11)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              3:29.09    3:21.18   20  
                1:37.65   3:21.18 (1:43.53)                                        
RED - Division  
  1 Hong, Grace               10 SHRK-CA              3:48.90    3:28.58   20  
                1:41.81   3:28.58 (1:46.77)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Um, Evette                12 UN-02-CA               29.44      30.20   20  
  2 Thompson, Lacey           12 RYL-CA                 30.80      30.34   17  
  3 Kim, Allie                12 SHRK-CA                30.17      30.41   16  
  4 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA                31.64      30.58   14.5
  4 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                31.75      30.58   14.5
  6 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                32.06      30.86   13  
  7 Soto, Paola               12 LMST-CA                31.54      31.17   12  
  8 Han, Jessica              11 SHRK-CA                33.76      31.19   11  
  9 Kim, Chloe                12 SHRK-CA                32.06      31.72    9  
 10 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 32.24      31.99    7  
 11 Rho, Anastasia            12 WEST-CA                31.35      32.05    6  
 12 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA                32.12      32.19    5  
 13 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA                32.93      32.40    4  
 14 Kim, Claire               12 WEST-CA                33.09      32.87    3  
 15 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 34.70      32.97    2  
 16 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                34.45      33.32    1  
 17 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                32.85      33.34  
 18 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA                34.49      33.77  
 19 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                34.88      33.96  
 20 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                34.58      34.59  
RED - Division  
  1 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                36.17      33.72   20  
  2 Soto, Steffany            11 LMST-CA                37.07      34.19   17  
  3 Han, Jaime                12 SHRK-CA                36.81      34.21   16  
  4 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA                35.19      34.54   15  
  5 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                35.88      34.69   14  
  6 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA            35.38      38.39   13  
WHT - Division  
  1 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA                38.09      34.00   20  
  2 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA                   NT      34.35   17  
  3 Chung, Christine          11 RYL-CA                 42.24      34.41   16  
  4 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                 38.30      34.46   15  
  5 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA                   NT      34.48   14  
  6 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                38.88      35.29   13  
  7 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA                42.78      35.54   12  
  8 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA                 44.22      35.93   11  
  9 Hsieh Schumacher, Sonia   11 WEST-CA                40.52      36.48    9  
 10 Beltran, Joselyn          12 JCA-CA                    NT      37.25    7  
 11 Moore, Catherine          11 DRGN-CA                45.65      37.84    6  
 12 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA                44.74      38.93    5  
 13 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA                40.35      39.09    4  
 14 Talmage, Vivian           11 SHRK-CA                41.96      39.52    3  
 15 Markland, Amelia          11 LASC-CA                40.07      39.69    2  
 16 Lee, Jimo                 11 TCS-CA                    NT      41.13    1  
 17 Schachner, Leah           11 LASC-CA                46.39      41.65  
 18 Di Saia, Angelina         11 WEST-CA                42.89      41.66  
 19 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA            42.63      43.85  
 20 Diaz, Emily               11 Penguins-CA            43.48      44.08  
 21 Fletes, Sherily           11 JCA-CA                    NT      44.57  
 22 McKay, Sasha              11 RYL-CA                    NT      55.37  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Audrey               11 LASC-CA              1:05.39    1:03.55   20  
  2 Kim, Allie                12 SHRK-CA              1:07.26    1:04.69   17  
  3 Um, Evette                12 UN-02-CA             1:05.77    1:06.72   16  
  4 Brito, Bella              11 WEST-CA              1:07.77    1:06.94   15  
  5 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:09.36    1:07.61   14  
  6 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              1:13.31    1:07.95   13  
  7 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              1:12.45    1:08.12   12  
  8 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:08.70    1:08.87   11  
  9 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:13.59    1:09.63    9  
 10 Kim, Claire               12 WEST-CA              1:13.18    1:10.31    7  
 11 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:14.44    1:10.84    6  
 12 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA              1:12.06    1:13.41    5  
 13 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              1:15.02    1:14.81    4  
 -- An, Nadia                 11 UN-02-CA             1:12.03         DQ  
RED - Division  
  1 Bao, Ava                  11 RYL-CA               1:15.73    1:11.26   20  
  2 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:15.83    1:11.29   17  
  3 AlBondak, Luna            11 RYL-CA               1:16.94    1:14.48   16  
  4 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              1:17.68    1:15.47   15  
  5 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              1:18.42    1:15.56   14  
  6 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA              1:19.16    1:17.24   13  
  7 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:20.41    1:17.90   12  
  8 Chung, Christine          11 RYL-CA               1:18.68    1:18.10   11  
  9 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:16.80    1:18.43    9  
 10 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA          1:21.89    1:25.04    7  
WHT - Division  
  1 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:44.82    1:14.85   20  
  2 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA                   NT    1:16.22   17  
  3 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA              1:24.70    1:16.51   16  
  4 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA                   NT    1:16.59   15  
  5 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:32.32    1:17.48   14  
  6 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:28.83    1:18.64   13  
  7 Moore, Catherine          11 DRGN-CA              1:47.94    1:21.68   12  
  8 Hale, Jordyn              11 RYL-CA               1:27.72    1:22.98   11  
  9 Mirmarashi, Raya          11 WEST-CA              1:24.80    1:24.09    9  
 10 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA              1:26.55    1:25.53    7  
 11 Donis, Alexa              11 Lmst-CA                   NT    1:28.00    6  
 12 Markland, Amelia          11 LASC-CA              1:29.48    1:28.47    5  
 13 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA              1:32.81    1:30.52    4  
 14 Wynn, Sydney              11 PVAC-CA              2:17.80    1:32.35    3  
 15 Schachner, Leah           11 LASC-CA                   NT    1:33.10    2  
 16 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA          1:35.04    1:34.87    1  
 17 Svilik, Eliana            12 LASC-CA              1:36.89    1:35.33  
 18 Diaz, Emily               11 Penguins-CA          1:39.23    1:40.69  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA              2:22.91    2:21.64   20  
                1:08.02   2:21.64 (1:13.62)                                        
  2 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              2:33.98    2:25.20   17  
                1:10.06   2:25.20 (1:15.14)                                        
  3 Portillo, Eileen          12 VISN-CA              2:39.39    2:26.56   16  
                1:09.72   2:26.56 (1:16.84)                                        
  4 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              2:33.29    2:27.64   15  
                1:11.38   2:27.64 (1:16.26)                                        
  5 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA              2:33.71    2:27.68   14  
                1:11.21   2:27.68 (1:16.47)                                        
  6 Um, Evette                12 UN-02-CA             2:23.53    2:29.15   13  
                1:10.06   2:29.15 (1:19.09)                                        
  7 Kim, Claire               12 WEST-CA              2:34.99    2:29.73   12  
                1:12.30   2:29.73 (1:17.43)                                        
  8 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              2:35.77    2:33.40   11  
                1:13.78   2:33.40 (1:19.62)                                        
  9 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA              2:31.81    2:33.89    9  
                1:14.47   2:33.89 (1:19.42)                                        
 10 Kizler, Nina              12 RYL-CA               2:42.34    2:36.49    7  
                1:14.66   2:36.49 (1:21.83)                                        
 11 Thompson, Lacey           12 RYL-CA               2:41.45    2:55.56    6  
                1:21.31   2:55.56 (1:34.25)                                        
RED - Division  
  1 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA              2:55.52    2:33.56   20  
                1:16.12   2:33.56 (1:17.44)                                        
  2 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              2:53.34    2:45.90   17  
                1:19.08   2:45.90 (1:26.82)                                        
  3 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              2:52.18    2:46.60   16  
                1:20.01   2:46.60 (1:26.59)                                        
  4 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              2:50.20    2:47.61   15  
  5 Chung, Christine          11 RYL-CA               2:52.77    2:59.07   14  
                1:26.12   2:59.07 (1:32.95)                                        
WHT - Division  
  1 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                   NT    2:43.19   20  
                1:19.34   2:43.19 (1:23.85)                                        
  2 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              3:02.93    2:47.15   17  
                1:21.94   2:47.15 (1:25.21)                                        
  3 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              3:03.19    2:51.08   16  
                1:22.05   2:51.08 (1:29.03)                                        
  4 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA               3:00.91    2:52.64   15  
                1:22.25   2:52.64 (1:30.39)                                        
  5 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                   NT    2:53.50   14  
                1:23.60   2:53.50 (1:29.90)                                        
  6 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              3:04.67    2:53.76   13  
                1:23.09   2:53.76 (1:30.67)                                        
  7 Moore, Catherine          11 DRGN-CA              3:25.15    2:54.28   12  
                1:25.81   2:54.28 (1:28.47)                                        
  8 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                    NT    2:54.47   11  
                1:25.98   2:54.47 (1:28.49)                                        
  9 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA              3:33.47    2:59.26    9  
                1:27.80   2:59.26 (1:31.46)                                        
 10 Markland, Amelia          11 LASC-CA              3:44.03    3:10.19    7  
                1:32.34   3:10.19 (1:37.85)                                        
 11 Svilik, Eliana            12 LASC-CA              3:33.56    3:20.29    6  
                1:36.17   3:20.29 (1:44.12)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA                36.12      35.55   20  
  2 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA                37.95      36.31   17  
  3 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 38.15      36.93   16  
  4 Paek, Iris                11 SHRK-CA                39.94      37.47   15  
  5 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                38.19      37.51   14  
  6 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                38.11      38.24   13  
  7 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 39.69      39.22   12  
  8 Molinares, Liliana        12 LMST-CA                39.34      39.88   11  
  9 Rho, Anastasia            12 WEST-CA                40.18      40.13    9  
 10 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                40.45      40.66    7  
 11 Han, Jessica              11 SHRK-CA                40.18      40.95    6  
RED - Division  
  1 Chung, Christine          11 RYL-CA                 44.74      40.72   20  
  2 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                42.38      40.80   17  
  3 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA                45.24      44.78   16  
WHT - Division  
  1 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA                45.48      41.39   20  
  2 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA                51.20      42.13   17  
  3 Oh, Rachel                12 SHRK-CA                46.29      42.17   16  
  4 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA                 54.27      43.11   15  
  5 Moore, Catherine          11 DRGN-CA                47.09      43.27   14  
  6 Beltran, Joselyn          12 JCA-CA                    NT      43.41   13  
  7 Yanez, Abigail            12 RYL-CA                 45.48      43.69   12  
  8 Han, Jaime                12 SHRK-CA                46.05      44.10   11  
  9 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA                51.98      44.36    9  
 10 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA                46.32      44.44    7  
 11 Lee, Jimo                 11 TCS-CA                    NT      47.91    6  
 12 Hsieh Schumacher, Sonia   11 WEST-CA                49.98      47.98    5  
 13 Schachner, Leah           11 LASC-CA                53.62      48.92    4  
 14 Svilik, Eliana            12 LASC-CA                54.23      50.45    3  
 15 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA                54.11      50.67    2  
 16 Talmage, Vivian           11 SHRK-CA                55.21      51.24    1  
 17 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA            47.96      52.99  
 18 Di Saia, Angelina         11 WEST-CA                49.88      54.17  
 19 Diaz, Emily               11 Penguins-CA            55.00      55.02  
 20 Fletes, Sherily           11 JCA-CA                    NT      55.50  
 21 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA            54.55      57.96  
 22 McKay, Sasha              11 RYL-CA                    NT    1:04.24  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Audrey               11 LASC-CA              1:21.17    1:15.87   20  
  2 Um, Evette                12 UN-02-CA             1:14.88    1:16.53   17  
  3 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:26.67    1:18.58   16  
  4 Kizler, Nina              12 RYL-CA               1:26.21    1:19.05   15  
  5 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA              1:20.79    1:19.34   14  
  6 Kim, Claire               12 WEST-CA              1:20.82    1:19.76   13  
  7 AlBondak, Luna            11 RYL-CA               1:27.02    1:23.38   12  
  8 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:23.75    1:23.81   11  
  9 Bao, Ava                  11 RYL-CA               1:25.10    1:24.68    9  
RED - Division  
  1 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              1:32.39    1:25.79   20  
  2 Mendez, Nelli             12 JCA-CA               1:29.68    1:26.71   17  
  3 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:35.61    1:30.06   16  
  4 Moore, Catherine          11 DRGN-CA              1:28.35    1:31.22   15  
  5 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              1:34.14    1:31.46   14  
WHT - Division  
  1 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              1:37.92    1:30.69   20  
  2 Markland, Amelia          11 LASC-CA              1:49.87    1:39.93   17  
  3 Hsieh Schumacher, Sonia   11 WEST-CA              1:51.09    1:41.05   16  
  4 Svilik, Eliana            12 LASC-CA              1:52.89    1:43.64   15  
  5 Donis, Alexa              11 Lmst-CA                   NT    1:44.58   14  
  6 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA          1:38.82    1:44.89   13  
  7 Schachner, Leah           11 LASC-CA                   NT    1:48.69   12  
  8 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA          2:00.32    1:51.31   11  
 -- Beltran, Joselyn          12 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA                42.12      39.19   20  
  2 Brito, Bella              11 WEST-CA                38.53      39.83   17  
  3 Kim, Chloe                12 SHRK-CA                42.58      40.79   16  
  4 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA                45.15      41.46   15  
  5 Chan, Maya                11 DRGN-CA                42.04      42.03   14  
  6 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                42.71      42.09   13  
  7 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                43.64      42.21   12  
  8 Soto, Steffany            11 LMST-CA                43.45      43.50   11  
  9 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                44.16      43.53    9  
 10 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA                44.51      43.98    7  
 11 Lee, Audrey               11 LASC-CA                43.84      43.99    6  
 12 Um, Evette                12 UN-02-CA               41.67      44.03    5  
 -- Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                43.09         DQ  
RED - Division  
  1 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                49.58      47.07   20  
  2 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                48.37      48.78   17  
WHT - Division  
  1 An, Nadia                 11 UN-02-CA               57.82      43.04   20  
  2 Soto, Paola               12 LMST-CA                   NT      44.30   17  
  3 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                59.53      47.22   16  
  4 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA                52.18      48.40   15  
  5 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA                50.23      49.32   14  
  6 Wynn, Sydney              11 PVAC-CA                52.94      50.23   13  
  7 Mirmarashi, Raya          11 WEST-CA                52.93      51.04   12  
  8 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA                51.18      51.05   10  
  8 Hsieh Schumacher, Sonia   11 WEST-CA                58.84      51.05   10  
 10 Diaz, Emily               11 Penguins-CA            55.09      51.43    7  
 11 Hale, Jordyn              11 RYL-CA                 53.99      51.65    6  
 12 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA                54.78      52.30    5  
 13 Markland, Amelia          11 LASC-CA                51.76      52.49    4  
 14 Chung, Christine          11 RYL-CA                 51.98      52.51    3  
 15 Schachner, Leah           11 LASC-CA                58.57      54.60    2  
 16 Mendez, Nelli             12 JCA-CA                 54.71      55.04    1  
 17 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA                56.32      55.64  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brito, Bella              11 WEST-CA              1:22.91    1:25.04   20  
  2 Kim, Allie                12 SHRK-CA              1:27.46    1:26.03   17  
  3 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              1:32.67    1:28.69   16  
  4 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              1:33.56    1:31.53   15  
  5 Kim, Claire               12 WEST-CA              1:27.62    1:31.78   14  
  6 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA              1:34.64    1:32.05   13  
  7 Soto, Steffany            11 LMST-CA              1:35.91    1:36.12   12  
  8 Molinares, Liliana        12 LMST-CA              1:37.34    1:38.43   11  
  9 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              1:35.11    1:38.72    9  
 10 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA              1:38.14    1:38.96    7  
 11 Sanders, Avalon           12 DRGN-CA              1:38.77    1:39.70    6  
 12 Um, Evette                12 UN-02-CA             1:39.16    1:40.59    5  
RED - Division  
  1 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              1:43.76    1:39.42   20  
  2 Paek, Iris                11 SHRK-CA              1:47.30    1:41.84   17  
  3 Han, Jaime                12 SHRK-CA              1:44.85    1:42.61   16  
  4 Han, Jessica              11 SHRK-CA              1:44.90    1:45.21   15  
  5 Rho, Anastasia            12 WEST-CA              1:41.82    1:51.60   14  
WHT - Division  
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA                   NT    1:33.86   20  
  2 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA              1:51.50    1:44.81   17  
  3 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA              1:55.17    1:45.01   16  
  4 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              1:51.39    1:45.11   15  
  5 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              1:50.75    1:53.30   14  
  6 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA                   NT    1:54.40   13  
  7 Talmage, Vivian           11 SHRK-CA              2:03.60    1:56.00   12  
  8 Diaz, Emily               11 Penguins-CA          1:55.28    1:56.30   11  
  9 Schachner, Leah           11 LASC-CA                   NT    1:57.44    9  
 10 Lee, Jimo                 11 TCS-CA                    NT    2:02.10    7  
 11 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA              2:10.23    2:05.46    6  
 12 Fletes, Sherily           11 JCA-CA                    NT    2:06.69    5  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Portillo, Eileen          12 VISN-CA                33.91      32.30   20  
  2 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                35.78      33.05   17  
  3 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA                37.13      34.02   16  
  4 Chan, Maya                11 DRGN-CA                35.61      34.55   15  
  5 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA                37.21      35.59   14  
  6 Kim, Erin                 12 SHRK-CA                36.81      35.96   13  
  7 AlBondak, Luna            11 RYL-CA                 37.34      36.16   12  
  8 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA                37.26      36.33   11  
  9 Bao, Ava                  11 RYL-CA                 36.70      36.38    9  
 10 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA                38.04      36.91    7  
RED - Division  
  1 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA                38.95      35.89   20  
  2 Kearns, Quinn             11 PVAC-CA                40.52      36.41   17  
  3 Paek, Iris                11 SHRK-CA                38.71      36.58   16  
  4 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA                39.61      36.73   15  
  5 Sanchez, Dayanara         12 LMST-CA                39.64      39.00   14  
  6 Kizler, Nina              12 RYL-CA                 40.81      39.86   13  
  7 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA            42.08      44.45   12  
WHT - Division  
  1 Lee, Abigail              11 SHRK-CA                42.83      37.90   20  
  2 Dansirimitri, Jennifer    11 VISN-CA                43.00      40.19   17  
  3 Duenas Martinez, Itzel    11 JCA-CA                 46.94      40.66   16  
  4 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA                42.99      42.07   15  
  5 Soto, Steffany            11 LMST-CA                50.19      42.24   14  
  6 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA                53.10      42.29   13  
  7 Mirmarashi, Raya          11 WEST-CA                43.59      42.41   12  
  8 Moore, Catherine          11 DRGN-CA                45.96      42.42   11  
  9 Gonzalez, Tiffany         11 SHRK-CA                45.13      42.74    9  
 10 Hale, Jordyn              11 RYL-CA                 57.53      43.07    7  
 11 Yao, Kimberly             11 DRGN-CA                49.85      44.31    6  
 12 Mendez, Nelli             12 JCA-CA                 42.64      44.44    5  
 13 Hsieh Schumacher, Sonia   11 WEST-CA                47.27      45.13    4  
 14 Svilik, Eliana            12 LASC-CA                47.61      46.38    3  
 15 Donis, Alexa              11 Lmst-CA                   NT      46.66    2  
 16 Chung, Christine          11 RYL-CA                 46.74      47.62    1  
 17 Jackson, Taylor           11 SHRK-CA                50.90      48.64  
 18 Beltran, Joselyn          12 JCA-CA                    NT      49.11  
 19 Diaz, Emily               11 Penguins-CA            53.20      50.79  
 20 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA            50.00      51.00  
 21 Wynn, Sydney              11 PVAC-CA                58.50      52.78  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soto, Paola               12 LMST-CA              1:22.10    1:20.12   20  
  2 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:25.39    1:21.35   17  
RED - Division  
  1 AlBondak, Luna            11 RYL-CA               1:33.83    1:26.71   20  
  2 Venegas, Jazmine          11 Lmst-CA              1:29.93    1:29.61   17  
WHT - Division  
  1 Thompson, Lacey           12 RYL-CA               1:38.94    1:24.69   20  
  2 Avetyan, Alvina           11 LASC-CA              1:44.38    1:25.06   17  
  3 Wiggins, Alissa           12 VISN-CA              1:38.08    1:27.86   16  
  4 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              1:39.47    1:29.51   15  
  5 Mendez, Nelli             12 JCA-CA               1:39.14    1:39.15   14  
  6 Beltran, Joselyn          12 JCA-CA                    NT    1:41.86   13  
  7 Soto, Steffany            11 LMST-CA                   NT    1:43.74   12  
  8 Svilik, Eliana            12 LASC-CA              1:49.02    1:46.15   11  
  9 Curiel, Eleonor           12 Penguins-CA          1:36.86    1:50.45    9  
 10 Sevilla, Jasmine          12 Penguins-CA               NT    1:56.59    7  
 -- Markland, Amelia          11 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              2:45.74    2:52.13   20  
                1:25.46   2:52.13 (1:26.67)                                        
  2 Lee, Abigail              11 SHRK-CA              3:03.96    2:54.25   17  
                1:27.65   2:54.25 (1:26.60)                                        
  3 Paek, Iris                11 SHRK-CA              3:00.59    2:57.53   16  
                1:22.41   2:57.53 (1:35.12)                                        
  4 Song, Kailyn              11 SHRK-CA              3:06.71    2:58.43   15  
                1:26.01   2:58.43 (1:32.42)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Allie                12 SHRK-CA              2:43.27    2:41.90   20  
                1:17.17   2:41.90 (1:24.73)                                        
  2 Kim, Chloe                12 SHRK-CA              2:50.55    2:43.98   17  
                1:17.89   2:43.98 (1:26.09)                                        
  3 Kim, Claire               12 WEST-CA              2:49.71    2:45.41   16  
                1:19.12   2:45.41 (1:26.29)                                        
  4 Park, Ashlyn              12 SHRK-CA              2:56.04    2:46.30   15  
                1:19.47   2:46.30 (1:26.83)                                        
  5 Chan, Maya                11 DRGN-CA              2:52.39    2:50.81   14  
                1:23.69   2:50.81 (1:27.12)                                        
  6 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              2:56.60    2:51.12   13  
                1:21.51   2:51.12 (1:29.61)                                        
  7 O'Keeffe, Vivian          12 SHRK-CA              3:04.37    2:52.90   12  
                1:21.54   2:52.90 (1:31.36)                                        
  8 An, Nadia                 11 UN-02-CA             3:02.91    2:58.00   11  
                1:23.52   2:58.00 (1:34.48)                                        
  9 Guillermo, Camilla        11 SHRK-CA              2:57.80    3:02.10    9  
                1:23.28   3:02.10 (1:38.82)                                        
 10 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              3:08.13    3:14.26    7  
                1:33.32   3:14.26 (1:40.94)                                        
RED - Division  
  1 Kim, Elizabeth            11 SHRK-CA              3:16.33    3:11.87   20  
                1:31.34   3:11.87 (1:40.53)                                        
  2 Fishman, Charlotte        12 SHRK-CA              3:12.44    3:12.27   17  
                1:31.08   3:12.27 (1:41.19)                                        
  3 Oh, Rachel                12 SHRK-CA              3:14.60    3:12.77   16  
                1:32.17   3:12.77 (1:40.60)                                        
  4 O'Sullivan, Kinsey        12 SHRK-CA              3:16.95    3:17.17   15  
                1:37.24   3:17.17 (1:39.93)                                        
  5 Stubbeman, Sky            12 LASC-CA              3:20.18    3:17.61   14  
                1:37.51   3:17.61 (1:40.10)                                        
WHT - Division  
  1 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA                   NT    3:15.62   20  
                1:40.04   3:15.62 (1:35.58)                                        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Allison           13 LASC-CA                28.78      29.46   20  
  2 Enriquez, Therese         14 UN-06-CA               28.63      29.66   17  
  3 Villavicencio, Lara       14 UN-05-CA               30.62      30.24   16  
  4 Akobdzhanyan, Valeriya    14 RYL-CA                 31.02      30.82   15  
  5 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA                30.04      30.97   13.5
  5 Torres, Katherine         14 Hollywood-CA           31.32      30.97   13.5
  7 Green, Flo                14 WEST-CA                31.47      31.32   12  
  8 Villa, Kirsten            13 LASC-CA                31.67      31.65   11  
  9 Sipos, Annabelle          14 WEST-CA                32.41      31.78    9  
 10 Miyamoto, Julia           14 RYL-CA                 32.13      31.82    7  
 11 Lee, Madison              13 SHRK-CA                32.52      31.98    6  
 12 Markarian, Angela         14 Hollywood-CA           32.67      32.43    5  
 13 Saito, Yuma               14 SHRK-CA                33.17      32.58    4  
 14 Del Real, Sonia           14 LMST-CA                33.27      33.21    3  
 15 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA               32.58      33.39    1.5
 15 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA                33.27      33.39    1.5
 17 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA               33.00      33.54  
RED - Division  
  1 Arellano, Arlene          14 VISN-CA                34.31      32.21   20  
  2 Avetyan, Anna             13 LASC-CA                35.07      32.49   17  
  3 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA                 33.46      32.92   16  
  4 Kim, Rachael              13 SHRK-CA                34.05      33.04   15  
  5 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA                 33.36      33.31   14  
  6 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA                33.36      33.41   13  
  7 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA                36.12      33.79   12  
  8 Isackson, Bailee          14 WEST-CA                34.94      33.96   11  
  9 Baginski, Tiare           14 SHRK-CA                33.48      34.24    9  
 10 Harrison, Anaya           13 JCA-CA                 35.98      34.41    7  
 11 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                35.22      35.58    6  
 12 Cherry, Livia             13 WEST-CA                34.53      35.67    5  
 13 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA                36.31      37.43    4  
WHT - Division  
  1 Cho, Liz                  13 DRGN-CA                41.95      34.18   20  
  2 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA                38.57      34.73   17  
  3 Haigh, Kiera              13 LASC-CA                   NT      35.38   16  
  4 Santa Romana, Ella        13 DRGN-CA                38.11      35.52   15  
  5 Borsay, Violet            14 DRGN-CA                37.32      36.20   14  
  6 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA                38.50      36.29   13  
  7 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA                38.05      36.48   12  
  8 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA                37.75      40.73   11  
  9 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA            40.31      41.58    9  
 10 Ruiz, Paola               13 Penguins-CA            46.67      49.02    7  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Enriquez, Therese         14 UN-06-CA             1:01.68    1:03.97   20  
  2 Dyer, Katherine           13 SHRK-CA              1:06.55    1:04.06   17  
  3 Torres, Katherine         14 Hollywood-CA         1:06.32    1:05.90   16  
  4 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              1:07.85    1:06.69   15  
  5 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:07.20    1:07.28   14  
  6 Villavicencio, Lara       14 UN-05-CA             1:06.19    1:08.04   13  
  7 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:07.97    1:08.10   12  
  8 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              1:05.28    1:08.19   11  
  9 Akobdzhanyan, Valeriya    14 RYL-CA               1:07.78    1:08.42    9  
 10 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:10.31    1:09.98    7  
 11 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:11.19    1:10.24    6  
 12 Hopson, Gigi              13 SHRK-CA              1:06.61    1:10.51    5  
 13 Green, Flo                14 WEST-CA              1:08.38    1:10.58    4  
 14 Villa, Kirsten            13 LASC-CA              1:08.39    1:11.71    3  
 15 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA             1:10.50    1:12.24    2  
 16 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA               1:11.32    1:12.77    1  
RED - Division  
  1 Arellano, Arlene          14 VISN-CA              1:15.94    1:09.41   20  
  2 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA               1:17.12    1:11.12   17  
  3 Sipos, Annabelle          14 WEST-CA              1:14.38    1:11.25   16  
  4 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:13.34    1:11.69   15  
  5 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:12.30    1:11.81   14  
  6 Markarian, Angela         14 Hollywood-CA         1:12.41    1:12.32   13  
  7 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:13.14    1:15.39   12  
  8 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA              1:17.94    1:17.59   11  
  9 Cherry, Livia             13 WEST-CA              1:16.46    1:18.91    9  
 10 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA             1:14.28    1:19.11    7  
WHT - Division  
  1 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:19.70    1:14.69   20  
  2 Cho, Liz                  13 DRGN-CA              1:18.81    1:16.15   17  
  3 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:20.30    1:16.62   16  
  4 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:19.75    1:17.31   15  
  5 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA              1:40.20    1:18.30   14  
  6 Santa Romana, Ella        13 DRGN-CA              1:26.06    1:18.86   13  
  7 Haigh, Kiera              13 LASC-CA              1:19.87    1:18.89   12  
  8 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:29.40    1:20.45   11  
  9 Borsay, Violet            14 DRGN-CA              1:21.12    1:20.90    9  
 10 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA              1:25.18    1:22.07    7  
 11 Harrison, Anaya           13 JCA-CA               1:25.34    1:24.47    6  
 12 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:25.28    1:26.89    5  
 13 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          1:33.12    1:30.97    4  
 14 Stuback, Kelsey           13 LASC-CA                   NT    1:33.38    3  
 15 Zuniga, Tania             13 JCA-CA               1:39.85    1:38.46    2  
 16 Sakho, Siga               13 SHRK-CA              1:39.88    1:45.78    1  
 17 Ruiz, Paola               13 Penguins-CA          1:41.52    1:49.64  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Allison           13 LASC-CA              2:15.50    2:18.74   20  
                1:07.77   2:18.74 (1:10.97)                                        
  2 Torres, Katherine         14 Hollywood-CA         2:19.21    2:19.63   17  
                1:07.92   2:19.63 (1:11.71)                                        
  3 Dyer, Katherine           13 SHRK-CA              2:29.02    2:23.54   16  
                1:10.38   2:23.54 (1:13.16)                                        
  4 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:26.40    2:24.42   15  
                1:09.53   2:24.42 (1:14.89)                                        
  5 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              2:22.61    2:25.59   14  
                1:09.34   2:25.59 (1:16.25)                                        
  6 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              2:29.36    2:26.88   13  
                1:12.11   2:26.88 (1:14.77)                                        
  7 Villavicencio, Lara       14 UN-05-CA             2:30.21    2:29.54   12  
                1:11.19   2:29.54 (1:18.35)                                        
  8 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              2:29.33    2:31.42   11  
                1:14.95   2:31.42 (1:16.47)                                        
  9 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA             2:27.26    2:32.60    9  
                1:14.57   2:32.60 (1:18.03)                                        
 10 Miyamoto, Julia           14 RYL-CA               2:25.88    2:32.93    7  
                1:12.51   2:32.93 (1:20.42)                                        
 11 Lee, Madison              13 SHRK-CA              2:32.94    2:34.26    6  
                1:14.46   2:34.26 (1:19.80)                                        
RED - Division  
  1 Arellano, Arlene          14 VISN-CA              2:34.25    2:34.67   20  
                1:14.33   2:34.67 (1:20.34)                                        
  2 Markarian, Angela         14 Hollywood-CA         2:36.76    2:39.11   17  
                1:16.79   2:39.11 (1:22.32)                                        
  3 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              2:46.45    2:40.15   16  
                1:16.44   2:40.15 (1:23.71)                                        
  4 Villa, Kirsten            13 LASC-CA              2:36.24    2:40.30   15  
                1:17.89   2:40.30 (1:22.41)                                        
  5 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA               2:41.19    2:43.08   14  
                1:18.31   2:43.08 (1:24.77)                                        
  6 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              2:44.06    2:46.96   13  
                1:22.28   2:46.96 (1:24.68)                                        
WHT - Division  
  1 Cho, Liz                  13 DRGN-CA              3:29.82    2:48.49   20  
                1:19.67   2:48.49 (1:28.82)                                        
  2 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA                   NT    2:49.62   17  
                1:22.87   2:49.62 (1:26.75)                                        
  3 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              3:00.51    2:50.39   16  
                1:19.13   2:50.39 (1:31.26)                                        
  4 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA             2:50.69    2:50.55   15  
                1:24.02   2:50.55 (1:26.53)                                        
  5 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              2:56.34    2:50.84   14  
                1:22.54   2:50.84 (1:28.30)                                        
  6 Baginski, Tiare           14 SHRK-CA              2:59.92    2:50.88   13  
                1:20.08   2:50.88 (1:30.80)                                        
  7 Cherry, Livia             13 WEST-CA              2:53.61    2:51.37   12  
                1:22.55   2:51.37 (1:28.82)                                        
  8 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA              3:07.46    2:51.60   11  
                1:23.13   2:51.60 (1:28.47)                                        
  9 Haigh, Kiera              13 LASC-CA              2:54.65    2:52.87    9  
                1:23.58   2:52.87 (1:29.29)                                        
 10 Borsay, Violet            14 DRGN-CA              2:55.67    2:59.73    7  
                1:23.03   2:59.73 (1:36.70)                                        
 11 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                   NT    3:00.16    6  
 12 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              3:12.48    3:00.86    5  
                1:26.75   3:00.86 (1:34.11)                                        
 13 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              3:03.77    3:06.81    4  
                1:29.32   3:06.81 (1:37.49)                                        
 14 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              2:56.69    3:08.68    3  
                1:29.78   3:08.68 (1:38.90)                                        
 15 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          3:19.54    3:34.03    2  
                1:46.77   3:34.03 (1:47.26)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McLean, Claire            13 WEST-CA              1:13.41    1:14.63   20  
  2 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:14.79    1:16.02   17  
  3 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:18.30    1:16.51   16  
  4 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              1:18.20    1:18.74   15  
  5 Villavicencio, Lara       14 UN-05-CA             1:21.21    1:21.15   14  
  6 Hopson, Gigi              13 SHRK-CA              1:19.40    1:21.38   13  
  7 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA             1:20.06    1:22.08   12  
  8 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:20.50    1:23.13   11  
  9 Villa, Kirsten            13 LASC-CA              1:21.94    1:27.93    9  
RED - Division  
  1 Green, Flo                14 WEST-CA              1:29.19    1:20.15   20  
  2 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:25.14    1:24.80   17  
  3 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:31.46    1:28.01   16  
  4 Sipos, Annabelle          14 WEST-CA              1:29.40    1:28.82   15  
  5 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA             1:32.26    1:30.32   14  
  6 Cherry, Livia             13 WEST-CA              1:31.06    1:30.38   13  
  7 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:26.99    1:30.71   12  
  8 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA               1:30.03    1:31.34   11  
WHT - Division  
  1 Haigh, Kiera              13 LASC-CA              1:41.58    1:25.75   20  
  2 Cho, Liz                  13 DRGN-CA              1:47.15    1:27.91   17  
  3 Beason, Eva               14 SHRK-CA              1:39.10    1:30.49   16  
  4 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:37.88    1:30.95   15  
  5 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:39.22    1:31.99   14  
  6 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA              1:33.83    1:32.38   13  
  7 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA              1:36.13    1:33.80   12  
  8 Sarat, Elda               13 LMST-CA              1:38.40    1:33.91   11  
  9 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:38.99    1:35.83    9  
 10 Harrison, Anaya           13 JCA-CA               1:38.13    1:38.41    7  
 11 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA              1:41.28    1:41.54    6  
 12 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:44.26    1:44.09    5  
 13 Ruiz, Paola               13 Penguins-CA          1:56.67    1:57.51    4  
 14 Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          1:59.07    2:01.61    3  
 15 Sakho, Siga               13 SHRK-CA                   NT    2:11.10    2  
 -- Stuback, Kelsey           13 LASC-CA              2:09.72         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              1:21.31    1:22.36   20  
  2 Nguyen, Allison           13 LASC-CA              1:22.75    1:26.28   17  
  3 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:25.33    1:26.83   16  
  4 Enriquez, Therese         14 UN-06-CA             1:27.82    1:27.85   15  
  5 Torres, Katherine         14 Hollywood-CA         1:26.14    1:28.56   14  
  6 Villavicencio, Lara       14 UN-05-CA             1:27.65    1:28.86   13  
  7 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:32.01    1:31.90   12  
  8 Harrison, Anaya           13 JCA-CA               1:33.55    1:33.37   11  
  9 Akobdzhanyan, Valeriya    14 RYL-CA               1:33.63    1:34.98    9  
 10 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              1:32.36    1:36.23    7  
RED - Division  
  1 Lee, Madison              13 SHRK-CA              1:36.80    1:30.91   20  
  2 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:37.97    1:36.63   17  
  3 Villa, Kirsten            13 LASC-CA              1:34.80    1:37.02   16  
  4 Baginski, Tiare           14 SHRK-CA              1:35.92    1:39.29   15  
  5 Miyamoto, Julia           14 RYL-CA               1:34.38    1:40.62   14  
  6 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA               1:38.25    1:43.39   13  
  7 Isackson, Bailee          14 WEST-CA              1:39.86    1:45.02   12  
WHT - Division  
  1 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              1:46.71    1:40.86   20  
  2 Haigh, Kiera              13 LASC-CA              1:50.76    1:41.88   17  
  3 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              1:48.93    1:43.22   16  
  4 Del Real, Sonia           14 LMST-CA              1:43.08    1:44.35   15  
  5 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              1:49.34    1:45.84   14  
  6 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA              2:14.77    1:46.42   13  
  7 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA               1:50.66    1:46.48   12  
  8 Cho, Liz                  13 DRGN-CA              1:54.68    1:47.91   11  
  9 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              1:49.03    1:50.29    9  
 10 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA              2:03.79    2:03.13    7  
 -- Sanchez, Elizabeth        14 Penguins-CA          2:20.88         DQ  
 -- Sipos, Annabelle          14 WEST-CA              1:54.82         DQ  
 -- Santa Romana, Ella        13 DRGN-CA              1:47.09         DQ  
 -- Ruiz, Paola               13 Penguins-CA               NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              1:09.28    1:12.28   20  
  2 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              1:12.00    1:13.73   17  
  3 Green, Flo                14 WEST-CA              1:15.08    1:16.37   16  
  4 Akobdzhanyan, Valeriya    14 RYL-CA               1:16.40    1:16.92   15  
RED - Division  
  1 Sipos, Annabelle          14 WEST-CA              1:22.54    1:19.85   20  
  2 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              1:20.32    1:21.63   17  
  3 Isackson, Bailee          14 WEST-CA              1:27.63    1:32.11   16  
WHT - Division  
  1 Markarian, Angela         14 Hollywood-CA         1:29.36    1:22.57   20  
  2 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA             1:33.13    1:29.77   17  
  3 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:48.72    1:33.57   16  
  4 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA             1:28.59    1:35.01   15  
  5 Cherry, Livia             13 WEST-CA              1:33.39    1:35.20   14  
  6 Macias, Kimberly          13 LMST-CA                   NT    1:36.43   13  
  7 Jendoubi, Nour            14 LMST-CA              1:51.90    1:44.10   12  
  8 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA              1:43.17    1:45.10   11  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McLean, Claire            13 WEST-CA              2:27.99    2:35.30   20  
                1:14.41   2:35.30 (1:20.89)                                        
  2 Dyer, Katherine           13 SHRK-CA              2:43.85    2:35.71   17  
                1:13.34   2:35.71 (1:22.37)                                        
  3 Torres, Katherine         14 Hollywood-CA         2:41.51    2:39.76   16  
                1:17.31   2:39.76 (1:22.45)                                        
  4 Montgomery, Izzy          14 WEST-CA              2:39.85    2:41.15   15  
                1:15.72   2:41.15 (1:25.43)                                        
  5 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              2:43.59    2:44.45   14  
                1:21.18   2:44.45 (1:23.27)                                        
  6 Enriquez, Therese         14 UN-06-CA             2:46.20    2:44.61   13  
                1:18.40   2:44.61 (1:26.21)                                        
  7 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:46.95    2:45.17   12  
                1:17.28   2:45.17 (1:27.89)                                        
  8 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              2:45.21    2:51.97   11  
                1:17.75   2:51.97 (1:34.22)                                        
  9 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:49.57    2:53.65    9  
                1:21.32   2:53.65 (1:32.33)                                        
 10 Jackson, Tiara            13 UN-02-CA             2:50.83    2:55.95    7  
                1:21.91   2:55.95 (1:34.04)                                        
RED - Division  
  1 Sipos, Annabelle          14 WEST-CA              3:04.90    2:53.33   20  
                1:22.82   2:53.33 (1:30.51)                                        
  2 Villa, Kirsten            13 LASC-CA              3:00.61    2:56.13   17  
                1:24.53   2:56.13 (1:31.60)                                        
  3 Lee, Madison              13 SHRK-CA              3:01.84    2:58.64   16  
                1:24.53   2:58.64 (1:34.11)                                        
  4 Hopson, Gigi              13 SHRK-CA              2:57.34    3:00.02   15  
                1:20.98   3:00.02 (1:39.04)                                        
  5 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              3:00.38    3:00.70   14  
                1:26.33   3:00.70 (1:34.37)                                        
  6 Gutierrez Munoz, Abigail  13 LMST-CA              3:10.40    3:01.97   13  
                1:27.52   3:01.97 (1:34.45)                                        
  7 Nicolas, Janessa          14 JCA-CA               3:00.27    3:05.44   12  
                1:27.74   3:05.44 (1:37.70)                                        
  8 Markarian, Angela         14 Hollywood-CA         3:10.35    3:08.79   11  
                1:28.63   3:08.79 (1:40.16)                                        
WHT - Division  
  1 Haigh, Kiera              13 LASC-CA              3:34.05    3:03.86   20  
                1:26.76   3:03.86 (1:37.10)                                        
  2 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA               3:15.60    3:07.16   17  
                1:30.88   3:07.16 (1:36.28)                                        
  3 Sherkin, Erica            13 SHRK-CA                   NT    3:08.43   16  
                1:30.32   3:08.43 (1:38.11)                                        
  4 Bergman, Lilah            13 UN-01-CA             3:15.12    3:08.48   15  
                1:28.74   3:08.48 (1:39.74)                                        
  5 Avetyan, Anna             13 LASC-CA              3:17.24    3:09.04   14  
                1:31.33   3:09.04 (1:37.71)                                        
  6 Kim, Rachael              13 SHRK-CA              3:26.76    3:11.47   13  
                1:28.27   3:11.47 (1:43.20)                                        
  7 Kinsley, Sarah            13 LASC-CA              3:22.34    3:13.59   12  
                1:31.67   3:13.59 (1:41.92)                                        
  8 Harrison, Anaya           13 JCA-CA               3:20.50    3:20.39   11  
                1:35.80   3:20.39 (1:44.59)                                        
  9 Huerta, Clarissa          13 LMST-CA              3:27.61    3:23.60    9  
                1:40.35   3:23.60 (1:43.25)                                        
 10 Griffin, Zoe              13 SHRK-CA              3:47.19    3:38.30    7  
                1:40.39   3:38.30 (1:57.91)                                        
 11 Santa Romana, Ella        13 DRGN-CA              3:33.22    3:38.75    6  
                1:50.78   3:38.75 (1:47.97)                                        
 12 Stuback, Kelsey           13 LASC-CA                   NT    3:59.52    5  
                2:01.10   3:59.52 (1:58.42)                                        
 13 Zuniga, Tania             13 JCA-CA               4:19.52    4:17.87    4  
                2:05.50   4:17.87 (2:12.37)                                        
 14 Sakho, Siga               13 SHRK-CA                   NT    4:19.78    3  
                2:11.40   4:19.78 (2:08.38)                                        
 -- Sarat, Elda               13 LMST-CA              3:15.75         DQ  
                1:29.35        DQ (1:36.92)                                        
 -- Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              3:39.82         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pantell, Lindsay          17 SHRK-CA                29.42      29.56   20  
  2 Olarte, Chaya             16 VISN-CA                30.74      30.45   17  
  3 Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA               31.05      31.09   16  
  4 Garcia, Renee             17 UN-03-CA               30.56      31.27   15  
  5 Yi, Maddie                16 DRGN-CA                30.47      31.33   14  
  6 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA               31.14      31.48   13  
  7 Yoo, Rebecca              17 SHRK-CA                31.71      31.86   12  
RED - Division  
  1 Liwag, Sophia             15 SHRK-CA                33.81      33.47   20  
  2 Suh, Yeajin               15 DRGN-CA                36.45      35.11   17  
  3 Orozco, Nicole            15 Penguins-CA            35.12      35.16   16  
  4 Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA            36.09      38.53   15  
WHT - Division  
  1 Cid, Vivian               16 Penguins-CA            41.47      41.35   20  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pantell, Lindsay          17 SHRK-CA              1:01.49    1:04.34   20  
  2 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              1:05.22    1:08.40   17  
  3 Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              1:07.89    1:08.71   16  
  4 Olarte, Chaya             16 VISN-CA              1:09.10    1:09.16   15  
  5 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA             1:08.59    1:10.69   14  
  6 Garcia, Renee             17 UN-03-CA             1:09.14    1:11.95   13  
RED - Division  
  1 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:12.83    1:14.13   20  
WHT - Division  
  1 Orozco, Nicole            15 Penguins-CA          1:22.10    1:23.26   20  
  2 Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA          1:21.97    1:25.56   17  
  3 Cid, Vivian               16 Penguins-CA          1:39.92    1:36.64   16  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pantell, Lindsay          17 SHRK-CA              2:12.25    2:19.36   20  
                1:07.47   2:19.36 (1:11.89)                                        
  2 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              2:22.78    2:26.24   17  
                1:10.69   2:26.24 (1:15.55)                                        
  3 Dodd, Kaila               15 SHRK-CA              2:28.63    2:28.97   16  
                1:12.88   2:28.97 (1:16.09)                                        
  4 Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              2:32.23    2:31.05   15  
                1:13.84   2:31.05 (1:17.21)                                        
  5 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA             2:33.81    2:38.25   14  
                1:17.08   2:38.25 (1:21.17)                                        
  6 Udall, Emily              17 UN-02-CA             2:30.07    2:38.33   13  
                1:16.22   2:38.33 (1:22.11)                                        
  7 Yi, Maddie                16 DRGN-CA              2:31.90    2:39.96   12  
RED - Division  
  1 Olarte, Chaya             16 VISN-CA              2:39.53    2:35.61   20  
                1:12.92   2:35.61 (1:22.69)                                        
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              2:41.92    2:46.98   17  
                1:20.22   2:46.98 (1:26.76)                                        
WHT - Division  
  1 Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA          2:57.16    3:11.36   20  
                1:34.52   3:11.36 (1:36.84)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Renee             17 UN-03-CA             1:20.64    1:21.70   20  
  2 Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA             1:23.81    1:28.12   17  
  3 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA             1:22.79    1:29.74   16  
 -- Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              1:21.34         DQ  
RED - Division  
  1 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              1:31.64    1:20.18   20  
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:27.34    1:25.99   17  
  3 Olarte, Chaya             16 VISN-CA              1:30.85    1:30.38   16  
  4 Orozco, Nicole            15 Penguins-CA          1:37.66    1:40.88   15  
 -- Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA          1:37.43         DQ  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yoo, Rebecca              17 SHRK-CA              1:23.99    1:27.59   20  
  2 Yi, Maddie                16 DRGN-CA              1:30.56    1:31.84   17  
  3 Garcia, Renee             17 UN-03-CA             1:33.52    1:33.58   16  
  4 Dodd, Kaila               15 SHRK-CA              1:31.69    1:34.17   15  
  5 Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA             1:33.57    1:37.24   14  
RED - Division  
  1 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              1:39.60    1:40.17   20  
  2 Liwag, Sophia             15 SHRK-CA              1:38.89    1:40.88   17  
WHT - Division  
  1 Suh, Yeajin               15 DRGN-CA              1:50.42    1:44.39   20  
  2 Orozco, Nicole            15 Penguins-CA          1:49.47    1:57.69   17  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Udall, Emily              17 UN-02-CA             1:16.31    1:18.62   20  
  2 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA             1:18.71    1:20.95   17  
RED - Division  
  1 Olarte, Chaya             16 VISN-CA              1:20.75    1:23.12   20  
  2 Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              1:22.31    1:23.91   17  
  3 Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA             1:22.52    1:24.55   16  
  4 Garcia, Renee             17 UN-03-CA             1:25.32    1:33.86   15  
WHT - Division  
  1 Suh, Yeajin               15 DRGN-CA              1:39.07    1:31.11   20  
 -- Dominguez, Kendra         16 JCA-CA               1:41.53         DQ  
 -- Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA          1:40.99         DQ  
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pantell, Lindsay          17 SHRK-CA              2:37.86    2:41.11   20  
                1:17.48   2:41.11 (1:23.63)                                        
  2 Yoo, Rebecca              17 SHRK-CA              2:41.08    2:47.24   17  
                1:19.42   2:47.24 (1:27.82)                                        
  3 Dodd, Kaila               15 SHRK-CA              2:50.20    2:49.54   16  
                1:23.44   2:49.54 (1:26.10)                                        
  4 Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              2:54.80    2:49.68   15  
                1:21.97   2:49.68 (1:27.71)                                        
  5 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              2:52.15    2:49.91   14  
                1:20.28   2:49.91 (1:29.63)                                        
  6 Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA             2:49.49    2:57.05   13  
                1:23.99   2:57.05 (1:33.06)                                        
  7 Gallegos, Roselin         15 UN-09-CA             2:56.12    3:01.10   12  
                1:25.33   3:01.10 (1:35.77)                                        
RED - Division  
  1 Olarte, Chaya             16 VISN-CA              3:00.19    2:57.42   20  
                1:24.24   2:57.42 (1:33.18)                                        
  2 Dominguez, Kendra         16 JCA-CA               3:12.59    3:14.93   17  
                1:25.28   3:14.93 (1:49.65)                                        
WHT - Division  
 -- Burgueno, Katherine       15 Penguins-CA          3:47.37         DQ  
                1:43.64        DQ (2:04.79)                                        
 
Girls Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pantell, Lindsay          17 SHRK-CA              4:36.87    4:57.80  
                1:10.53   2:26.14 (1:15.61)   3:42.92 (1:16.78)   4:57.80 (1:14.88)
  2 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              4:55.15    5:05.47  
                1:13.57   2:31.45 (1:17.88)   3:49.47 (1:18.02)   5:05.47 (1:16.00)
  3 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              5:12.87    5:11.42  
                1:13.78   2:33.00 (1:19.22)   3:52.83 (1:19.83)   5:11.42 (1:18.59)
  4 Dyer, Katherine           13 SHRK-CA              5:13.46    5:13.30  
                1:14.73   2:35.13 (1:20.40)   3:56.14 (1:21.01)   5:13.30 (1:17.16)
  5 Arellano, Arlene          14 VISN-CA                   NT    5:25.76  
                1:15.46   2:40.08 (1:24.62)   4:05.42 (1:25.34)   5:25.76 (1:20.34)
  6 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              5:37.20    5:34.51  
                1:18.11   2:45.10 (1:26.99)   4:12.53 (1:27.43)   5:34.51 (1:21.98)
  7 Udall, Emily              17 UN-02-CA             5:23.45    5:35.59  
                1:18.42   2:44.09 (1:25.67)   4:09.88 (1:25.79)   5:35.59 (1:25.71)
 
Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noriega, Lilliana         15 LASC-CA              2:49.36    2:52.47  
                1:26.34   2:52.47 (1:26.13)                                        
  2 Uribe, Jessica            16 LMST-CA              3:07.74    3:07.22  
                1:31.66   3:07.22 (1:35.56)                                        
 
Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dyer, Katherine           13 SHRK-CA              2:39.62    2:30.18  
                1:14.46   2:30.18 (1:15.72)                                        
  2 Di Vincenzo, Daria        13 SHRK-CA              2:54.03    2:45.26  
                1:20.33   2:45.26 (1:24.93)                                        
  3 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              2:47.34    2:54.12  
                1:25.41   2:54.12 (1:28.71)                                        
  4 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:51.13    2:56.44  
                1:26.35   2:56.44 (1:30.09)                                        
 
Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bootchk, Nora             14 SHRK-CA              2:54.85    3:05.50  
                1:29.38   3:05.50 (1:36.12)                                        
  2 Dodd, Kaila               15 SHRK-CA              3:08.26    3:16.64  
                1:36.82   3:16.64 (1:39.82)                                        
  3 Garcia, Renee             17 UN-03-CA             3:17.44    3:26.79  
                1:38.67   3:26.79 (1:48.12)                                        
 -- Kachadoorian, Silvia      15 UN-06-CA             3:17.60         DQ  
                1:44.75        DQ (1:50.60)                                        
 
Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McLean, Claire            13 WEST-CA              3:04.41    3:01.36  
                1:27.10   3:01.36 (1:34.26)                                        
  2 Brito, Bella              11 WEST-CA              3:31.00    3:05.30  
                1:29.98   3:05.30 (1:35.32)                                        
  3 Kim, Erin                 12 SHRK-CA              3:16.35    3:11.23  
                1:33.00   3:11.23 (1:38.23)                                        
  4 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              3:13.02    3:18.21  
                1:34.94   3:18.21 (1:43.27)                                        
  5 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              3:13.93    3:22.86  
                1:36.17   3:22.86 (1:46.69)                                        
  6 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              3:19.95    3:27.81  
                1:39.96   3:27.81 (1:47.85)                                        
  7 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA              3:21.60    3:30.34  
                1:42.28   3:30.34 (1:48.06)                                        
 
Girls Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              2:35.28    2:40.04  
                1:16.09   2:40.04 (1:23.95)                                        
  2 Akobdzhanyan, Valeriya    14 RYL-CA               2:50.36    2:52.34  
                1:17.75   2:52.34 (1:34.59)                                        
 
Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klimauskas, Ema           14 SHRK-CA              5:44.41    5:44.33  
                1:14.84   2:43.10 (1:28.26)   4:24.01 (1:40.91)   5:44.33 (1:20.32)
  2 Dodd, Kaila               15 SHRK-CA              5:53.55    5:51.09  
                1:21.98   2:54.11 (1:32.13)   4:33.21 (1:39.10)   5:51.09 (1:17.88)
  3 Brito, Bella              11 WEST-CA              6:31.20    5:56.81  
                1:20.48   2:56.87 (1:36.39)   4:35.00 (1:38.13)   5:56.81 (1:21.81)
  4 Giachini, Sabrina         15 SHRK-CA              6:26.20    5:57.10  
                1:21.23   2:50.79 (1:29.56)   4:41.76 (1:50.97)   5:57.10 (1:15.34)
 
Boys 5-8 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 45.76      43.33   20  
  2 Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA                47.64      43.79   17  
  3 Kim, Evan                  8 DRGN-CA                51.13      47.24   16  
  4 Wee, Matheus               8 DRGN-CA                50.48      47.34   15  
  5 Orozco, Noah               7 Penguins-CA            47.95      48.68   14  
  6 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA                 50.95      50.04   13  
WHT - Division  
  1 Miranda, Allen             8 LMST-CA              1:08.81      49.25   20  
  2 Delos Santos, Brenden      7 RYL-CA                    NT      59.54   17  
  3 Puga, Jayden               8 Penguins-CA            58.75    1:07.32   16  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA               1:48.20    1:41.32   20  
  2 Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA              1:50.02    1:41.37   17  
  3 Orozco, Noah               7 Penguins-CA          1:47.46    1:47.17   16  
  4 Wee, Matheus               8 DRGN-CA              1:55.33    1:54.65   15  
WHT - Division  
  1 Kim, Roy                   7 UN-04-CA                  NT    1:21.42   20  
  2 Binder, Leo                7 SHRK-CA                   NT    1:35.57   17  
  3 Lin, Ryder                 7 VISN-CA                   NT    1:42.42   16  
  4 Wang, Patek                6 PVAC-CA              2:09.31    1:42.67   15  
  5 Delos Santos, Brenden      7 RYL-CA                    NT    2:04.94   14  
  6 Puga, Jayden               8 Penguins-CA               NT    2:08.09   13  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA                 56.09      54.39   20  
  2 Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA                54.67      54.86   17  
  3 Wee, Matheus               8 DRGN-CA                56.71      58.16   16  
  4 Orozco, Noah               7 Penguins-CA            53.80    1:03.13   15  
WHT - Division  
  1 Miranda, Allen             8 LMST-CA              1:19.60    1:01.44   20  
  2 Kim, Evan                  8 DRGN-CA              1:07.42    1:01.79   17  
  3 Romero-garcia, Angel       8 JCA-CA               1:13.60    1:10.16   16  
  4 Delos Santos, Brenden      7 RYL-CA                    NT    1:14.39   15  
  5 Puga, Jayden               8 Penguins-CA          1:14.00    1:29.78   14  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA                   NT    1:54.30   20  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA               1:04.48      57.96   20  
  2 Lin, Ryder                 7 VISN-CA              1:06.92      59.54   17  
  3 Wee, Matheus               8 DRGN-CA              1:09.28    1:08.55   16  
 -- Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA              1:02.32         DQ  
 -- Wang, Patek                6 PVAC-CA              1:03.09         DQ  
WHT - Division  
  1 Binder, Leo                7 SHRK-CA                   NT      54.65   20  
 -- Orozco, Noah               7 Penguins-CA               NT         DQ  
 -- Kim, Roy                   7 UN-04-CA                  NT         DQ  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito         8 LASC-CA                   NT    2:13.59   20  
  2 Wee, Matheus               8 DRGN-CA                   NT    2:30.79   17  
 
Boys 5-8 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wang, Patek                6 PVAC-CA                58.08      52.60   20  
  2 Wee, Matheus               8 DRGN-CA              1:00.14    1:00.23   17  
  3 Orozco, Noah               7 Penguins-CA          1:02.60    1:12.80   16  
WHT - Division  
  1 Kim, Roy                   7 UN-04-CA                  NT      44.35   20  
  2 Binder, Leo                7 SHRK-CA                   NT      55.72   17  
  3 Zuniga, Eduardo            8 JCA-CA                    NT    1:08.03   16  
  4 Puga, Jayden               8 Penguins-CA          1:40.57    1:38.75   15  
 
Boys 5-8 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vigil, Anthony             8 RYL-CA               2:16.57    2:07.74   20  
  2 Orozco, Noah               7 Penguins-CA          2:34.96    2:22.68   17  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 33.01      32.31   20  
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA                37.41      36.72   17  
  3 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA                43.70      37.75   16  
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                42.37      38.30   15  
  5 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 44.25      38.70   14  
  6 Shahabi, Kayvon            9 RYL-CA                 50.51      38.93   13  
  7 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                42.53      39.10   12  
  8 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                38.73      39.20   11  
  9 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                44.04      39.30    9  
 10 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                48.66      39.76    7  
 11 Indelicato, Christian      9 WEST-CA                42.77      40.36    6  
 12 Park, Aiden               10 TCS-CA                    NT      40.62    5  
 13 Macias, Luis               9 LMST-CA                40.62      40.90    4  
 14 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA                44.60      41.25    3  
 15 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                40.46      41.38    2  
 16 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      41.41    0.5
 16 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 39.12      41.41    0.5
 18 Sarabia, Nathan           10 Penguins-CA            40.75      41.44  
 19 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                42.42      41.62  
 20 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                44.52      41.79  
 21 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA            42.68      41.89  
 22 Svilik, Jonathan          10 LASC-CA                43.18      41.94  
 23 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 41.13      42.92  
 24 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                45.68      43.15  
 25 Ruiz, Mauricio             9 Penguins-CA            42.84      44.20  
 26 Suh, Jayden               10 DRGN-CA                47.08      44.98  
 27 Cid, Maximiliano           9 Penguins-CA            48.97      47.60  
 28 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:04.75      49.04  
 29 Alvarado Vidales, Manuel  10 Penguins-CA            49.32      50.36  
 30 McKay, Sean                9 RYL-CA                    NT      55.00  
 31 Campos Jr, Carlos         10 Penguins-CA          1:12.60    1:03.19  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA               1:17.64    1:12.04   20  
  2 Lin, Brandon              10 VISN-CA              1:20.58    1:12.97   17  
  3 Shih, Aiden               10 LASC-CA              1:23.78    1:19.98   16  
  4 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:21.37    1:22.91   15  
  5 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:30.51    1:24.39   14  
  6 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:32.07    1:26.53   13  
  7 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:42.32    1:27.75   12  
  8 Nerio, Julian             10 JCA-CA               1:41.16    1:28.09   11  
  9 Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:23.34    1:28.17    9  
 10 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:26.74    1:29.82    7  
 11 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA              1:34.60    1:29.94    6  
 12 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA              1:33.96    1:30.68    5  
 13 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:36.52    1:31.47    4  
 14 Sakho, Oumar              10 SHRK-CA              1:34.02    1:31.55    3  
 15 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA              1:32.92    1:33.21    2  
 16 Pozo, Roberto              9 LMST-CA              1:33.57    1:33.39    1  
 17 Vasquez, Julio             9 RYL-CA               1:35.22    1:35.03  
 18 Svilik, Jonathan          10 LASC-CA              1:42.01    1:37.49  
 19 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:46.14    1:38.59  
 20 Sarabia, Nathan           10 Penguins-CA          1:33.73    1:39.11  
 21 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA          1:39.38    1:39.59  
 22 Ruiz, Mauricio             9 Penguins-CA          1:41.56    1:40.33  
 23 Cid, Maximiliano           9 Penguins-CA          1:49.83    1:48.00  
 24 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:49.86    1:48.62  
 25 Alvarado Vidales, Manuel  10 Penguins-CA          1:50.93    1:51.55  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              2:51.28    2:52.78   20  
                1:26.23   2:52.78 (1:26.55)                                        
RED - Division  
  1 Shih, Aiden               10 LASC-CA              3:03.63    2:51.46   20  
                1:25.02   2:51.46 (1:26.44)                                        
  2 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              3:11.77    3:15.42   17  
                1:35.57   3:15.42 (1:39.85)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 39.35      40.51   20  
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                50.58      44.20   17  
  3 Park, Ian                 10 DRGN-CA                48.02      44.43   16  
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                48.39      44.48   15  
  5 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                50.11      45.99   14  
  6 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                48.62      46.62   13  
  7 Shahabi, Kayvon            9 RYL-CA               1:01.38      47.92   12  
  8 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                50.16      48.51   11  
  9 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                51.54      49.13    9  
 10 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA                53.39      50.60    7  
 11 Park, Aiden               10 TCS-CA                    NT      51.18    6  
 12 Indelicato, Christian      9 WEST-CA                48.45      51.27    5  
 13 Macias, Luis               9 LMST-CA                51.48      51.49    4  
 14 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                50.80      51.54    3  
 15 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      52.09    2  
 16 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA                58.54      52.50    1  
 17 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 56.59      53.76  
 18 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA            58.08      54.15  
 19 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 54.05      55.05  
 20 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:00.39      55.26  
 21 Svilik, Jonathan          10 LASC-CA                52.16      56.70  
 22 Suh, Jayden               10 DRGN-CA                53.79      56.78  
 23 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA                58.05      58.22  
 24 Sarabia, Nathan           10 Penguins-CA            51.82      58.53  
 25 Ruiz, Mauricio             9 Penguins-CA            52.61    1:03.00  
 26 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:20.80    1:05.43  
 27 Alvarado Vidales, Manuel  10 Penguins-CA          1:04.50    1:06.79  
 28 McKay, Sean                9 RYL-CA                    NT    1:08.54  
 29 Cid, Maximiliano           9 Penguins-CA          1:06.34    1:11.97  
 30 Campos Jr, Carlos         10 Penguins-CA          1:15.86    1:22.93  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:33.01    1:34.53   20  
  2 Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:30.35    1:35.72   17  
  3 Park, Ian                 10 DRGN-CA              1:40.19    1:36.99   16  
RED - Division  
  1 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              1:41.85    1:37.36   20  
  2 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:46.76    1:37.93   17  
 -- Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              1:46.39         DQ  
WHT - Division  
  1 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:51.61    1:33.45   20  
  2 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              1:44.49    1:40.71   17  
  3 Park, Aiden               10 TCS-CA                    NT    1:45.06   16  
  4 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA              1:44.94    1:45.83   15  
  5 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:53.96    1:47.89   14  
  6 Svilik, Jonathan          10 LASC-CA                   NT    1:56.39   13  
 -- Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:50.86         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lin, Brandon              10 VISN-CA                43.70      41.50   20  
  2 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 46.08      41.55   17  
  3 McLean, Gorden            10 WEST-CA                42.53      43.03   16  
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                53.63      49.11   15  
  5 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                53.23      49.33   14  
  6 Park, Ian                 10 DRGN-CA                53.08      51.78   13  
  7 Shih, Aiden               10 LASC-CA                53.67      52.06   12  
  8 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                54.07      52.87   11  
  9 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                53.88      53.61    9  
 10 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      54.38    7  
 11 Park, Aiden               10 TCS-CA                    NT      54.83    6  
 12 Chae, Aiden               10 TCS-CA                 53.29      55.09    5  
 13 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA            55.41      56.50    4  
 14 Sakho, Oumar              10 SHRK-CA                   NT      57.01    3  
 15 Nerio, Julian             10 JCA-CA               1:02.12      57.23    2  
 16 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA              1:03.82    1:00.95    1  
 17 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              1:04.91    1:01.11  
 18 Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA              1:29.99    1:02.40  
 19 Svilik, Jonathan          10 LASC-CA                59.30    1:03.85  
 20 Sarabia, Nathan           10 Penguins-CA          1:04.65    1:04.40  
 21 Cid, Maximiliano           9 Penguins-CA               NT    1:04.65  
 22 Barrientos, Jeshua        10 LMST-CA              1:15.76    1:05.50  
 23 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA              1:11.13    1:09.60  
 -- Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 59.81         DQ  
 -- Ruiz, Mauricio             9 Penguins-CA               NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA               1:45.63    1:36.82   20  
  2 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:35.90    1:37.91   17  
  3 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA              1:44.60    1:44.41   16  
  4 Shahabi, Kayvon            9 RYL-CA               1:49.65    2:06.81   15  
RED - Division  
  1 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA              1:58.27    1:43.40   20  
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:54.92    1:44.59   17  
  3 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA              1:58.31    1:49.17   16  
  4 Park, Ian                 10 DRGN-CA              1:54.27    1:49.49   15  
  5 Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA              1:56.13    1:59.41   14  
  6 Suh, Jayden               10 DRGN-CA              1:58.01    2:00.05   13  
  7 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA          2:02.80    2:00.25   12  
 -- Park, Aiden               10 TCS-CA               1:55.95         DQ  
WHT - Division  
  1 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA              2:08.67    2:02.81   20  
  2 Aguilar Valle, Claudio    10 LMST-CA              2:32.37    2:15.86   17  
 -- Svilik, Jonathan          10 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bagri, Nicholas           10 RYL-CA                 46.05      37.63   20  
  2 Lin, Brandon              10 VISN-CA                42.29      38.44   17  
  3 McLean, Gorden            10 WEST-CA                37.91      40.80   16  
  4 Inostroza, Alessandro      9 VISN-CA                46.41      42.23   15  
  5 Lee, Jayden               10 SHRK-CA                45.73      42.91   14  
  6 Harutyunyan, Narek         9 SHRK-CA                48.88      44.52   13  
  7 Boychenko, Sasha          10 VISN-CA                50.69      46.19   12  
  8 Nerio, Julian             10 JCA-CA                 50.69      47.16   11  
  9 Guerrero, Jacob           10 LMST-CA                53.81      50.39    9  
 10 Park, Aiden               10 TCS-CA                    NT      50.69    7  
 11 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                48.51      52.79    6  
 12 Vasquez, Julio             9 RYL-CA                 53.89      54.42    5  
 13 Pozo, Roberto              9 LMST-CA                   NT      55.00    4  
 14 Sarabia, Nathan           10 Penguins-CA            53.89      57.71    3  
 15 Sanchez, Gerardo          10 Penguins-CA            53.51      58.87    2  
 16 Gonzalez, Manuel          10 LMST-CA              1:04.04    1:01.26    1  
 17 Cid, Maximiliano           9 Penguins-CA          1:08.72    1:08.49  
 18 Ruiz, Mauricio             9 Penguins-CA          1:02.62    1:18.13  
 -- Katsanovich, Daniel       10 VISN-CA                57.22         DQ  
 -- Gonzalez, Kevin            9 LMST-CA                   NT         DQ  
 -- Sakho, Oumar              10 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Alvarado Vidales, Manuel  10 Penguins-CA          1:09.69         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shih, Aiden               10 LASC-CA              1:30.44    1:30.69   20  
  2 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:38.08    1:39.53   17  
  3 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:36.64    1:41.53   16  
 -- Chae, Aiden               10 TCS-CA               1:34.90         DQ  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN-CA              3:16.74    3:16.59   20  
                1:33.05   3:16.59 (1:43.54)                                        
  2 Lee, Jayden               10 SHRK-CA              3:28.37    3:33.43   17  
                1:42.94   3:33.43 (1:50.49)                                        
  3 Chae, Aiden               10 TCS-CA               3:29.79    3:34.56   16  
                1:45.64   3:34.56 (1:48.92)                                        
RED - Division  
  1 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA              3:48.95    3:42.55   20  
                1:47.94   3:42.55 (1:54.61)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McLean, Gorden            10 WEST-CA              3:02.77    3:06.16   20  
                1:31.83   3:06.16 (1:34.33)                                        
  2 Shih, Aiden               10 LASC-CA              3:15.21    3:09.46   17  
                1:32.81   3:09.46 (1:36.65)                                        
  3 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              3:09.42    3:13.89   16  
                1:36.60   3:13.89 (1:37.29)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 SHRK-CA                29.45      28.31   20  
  2 Choi, Eugene              12 UN-02-CA               31.97      28.54   17  
  3 McNicholas, Max           12 WEST-CA                29.51      29.66   16  
  4 Presepe, Max              12 SHRK-CA                34.02      29.89   15  
  5 Darbo, Jean               11 VISN-CA                29.78      30.09   14  
  6 Corona, Uzziel            12 VISN-CA                32.24      30.35   13  
  7 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA                33.13      31.37   12  
  8 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                34.33      31.88   11  
  9 Liberzon, Max             12 LASC-CA                34.29      33.05    9  
 10 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA                34.37      34.76    7  
RED - Division  
  1 Speiser, Charlie          12 WEST-CA                35.97      30.91   20  
  2 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA               34.97      31.27   17  
  3 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                35.66      31.69   16  
  4 Shin, Darrel              12 TCS-CA                 36.02      31.96   15  
  5 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                34.69      32.34   14  
  6 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                34.91      33.75   13  
  7 Blank, Ethan              11 VISN-CA                35.22      34.37   12  
  8 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA                36.87      34.44   11  
  9 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                35.36      35.24    9  
 10 Chong, William            11 LASC-CA                37.42      35.33    7  
 11 Means, Aidan              12 SHRK-CA                36.50      35.56    6  
 12 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                37.12      35.93    5  
 13 Burke, Quinn              12 LASC-CA                36.63      36.44    4  
 14 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA                37.29      36.62    3  
 15 Orozco, Nash              12 Penguins-CA            38.01      38.38    2  
WHT - Division  
  1 Quevedo, Gerardo          12 Lmst-CA                   NT      32.88   20  
  2 Rocha, Christian          12 LMST-CA                39.71      33.70   17  
  3 Vu, Edward                12 DRGN-CA                   NT      33.84   16  
  4 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                38.21      34.30   15  
  5 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                40.46      34.33   14  
  6 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                37.98      36.36   13  
  7 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                41.30      36.85   12  
  8 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                41.71      37.68   11  
  9 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                42.10      37.77    9  
 10 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                38.74      37.78    7  
 11 Guerrero, Angel           11 LMST-CA                45.48      38.39    6  
 12 McKean, Angus             11 WEST-CA                38.89      38.59    5  
 13 Sklyar, Elan              11 LASC-CA                38.36      38.86    4  
 14 Chinchilla, Robert        12 RYL-CA                 38.57      40.64    3  
 15 Bond, Joey                11 LASC-CA                40.13      41.25    2  
 16 Cordero Juarez Jr, Wilbe  11 Penguins-CA            47.43      44.79    1  
 17 Campos, Alexander         12 Penguins-CA            45.24      49.36  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saito, Taisei             12 SHRK-CA              1:04.00    1:01.27   20  
  2 Choi, Eugene              12 UN-02-CA             1:12.27    1:03.16   17  
  3 Darbo, Jean               11 VISN-CA              1:05.15    1:05.56   16  
  4 Presepe, Max              12 SHRK-CA              1:11.93    1:06.58   15  
  5 Lee, Nicholas             11 LASC-CA              1:08.37    1:06.87   14  
  6 McNicholas, Max           12 WEST-CA              1:06.17    1:10.31   13  
  7 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:13.37    1:11.11   12  
  8 Perez, Logan              12 RYL-CA               1:10.36    1:12.64   11  
RED - Division  
  1 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:16.06    1:06.81   20  
  2 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA             1:19.49    1:09.52   17  
  3 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              1:20.63    1:14.33   16  
  4 Shin, Darrel              12 TCS-CA               1:17.35    1:14.37   15  
  5 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:16.75    1:14.47   14  
  6 Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:17.41    1:15.20   13  
  7 Vu, Edward                12 DRGN-CA              1:15.98    1:18.77   12  
  8 Chong, William            11 LASC-CA              1:21.99    1:19.75   11  
  9 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              1:19.44    1:20.43    9  
 10 Burke, Quinn              12 LASC-CA              1:20.01    1:20.46    7  
WHT - Division  
  1 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:34.79    1:13.82   20  
  2 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              1:22.60    1:16.35   17  
  3 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA              1:24.42    1:17.43   16  
  4 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:28.91    1:18.24   15  
  5 Quevedo, Gerardo          12 Lmst-CA                   NT    1:18.79   14  
  6 Abraham, William          12 LASC-CA              1:26.32    1:19.28   13  
  7 Warren, Ryan              12 LASC-CA              1:23.49    1:19.57   12  
  8 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA              1:25.76    1:20.46   11  
  9 Chae, Jaden               11 SHRK-CA              1:29.44    1:21.95    9  
 10 Miller, Adrian            12 PVAC-CA              1:33.27    1:22.55    7  
 11 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              1:24.90    1:22.85    6  
 12 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:33.44    1:24.13    5  
 13 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:31.42    1:25.05    4  
 14 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA              1:27.73    1:25.20    3  
 15 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA              1:40.20    1:25.81    2  
 16 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                   NT    1:26.13    1  
 17 Stephany, Joe             12 PVAC-CA              1:29.22    1:26.61  
 18 Guerrero, Angel           11 LMST-CA              1:41.76    1:30.21  
 19 Pina, Sebastian           12 LMST-CA              1:41.61    1:30.83  
 20 Orozco, Nash              12 Penguins-CA          1:31.84    1:32.78  
 21 Campos, Alexander         12 Penguins-CA          1:47.56    1:34.76  
 22 Pina, Julian              11 LMST-CA              1:38.15    1:37.01  
 23 Cordero Juarez Jr, Wilbe  11 Penguins-CA          1:44.15    1:51.08  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Eugene              12 UN-02-CA             2:37.65    2:20.26   20  
                1:08.06   2:20.26 (1:12.20)                                        
  2 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              2:40.31    2:35.83   17  
                1:13.56   2:35.83 (1:22.27)                                        
RED - Division  
  1 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              2:46.85    2:38.33   20  
                1:15.18   2:38.33 (1:23.15)                                        
  2 Speiser, Charlie          12 WEST-CA              2:45.37    2:38.70   17  
                1:18.43   2:38.70 (1:20.27)                                        
  3 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              2:46.13    2:41.33   16  
                1:16.55   2:41.33 (1:24.78)                                        
  4 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              2:46.23    2:43.59   15  
                1:19.81   2:43.59 (1:23.78)                                        
  5 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA              2:54.78    2:46.85   14  
                1:20.74   2:46.85 (1:26.11)                                        
  6 Burke, Quinn              12 LASC-CA              2:58.65    2:53.64   13  
                1:28.32   2:53.64 (1:25.32)                                        
  7 Warren, Ryan              12 LASC-CA              2:54.40    2:54.05   12  
                1:23.96   2:54.05 (1:30.09)                                        
WHT - Division  
  1 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              3:08.93    2:26.16   20  
                1:10.31   2:26.16 (1:15.85)                                        
  2 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA                  NT    2:31.65   17  
                1:11.98   2:31.65 (1:19.67)                                        
  3 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              3:25.15    2:37.51   16  
                1:16.72   2:37.51 (1:20.79)                                        
  4 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                   NT    2:49.40   15  
                1:21.86   2:49.40 (1:27.54)                                        
  5 Abraham, William          12 LASC-CA              3:06.73    2:55.82   14  
                1:24.38   2:55.82 (1:31.44)                                        
  6 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              3:01.25    2:56.01   13  
                1:25.50   2:56.01 (1:30.51)                                        
  7 Vu, Edward                12 DRGN-CA                   NT    2:57.75   12  
                1:23.55   2:57.75 (1:34.20)                                        
  8 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              3:30.46    2:59.12   11  
                1:28.99   2:59.12 (1:30.13)                                        
  9 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                   NT    3:01.03    9  
                1:29.21   3:01.03 (1:31.82)                                        
 10 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               3:15.66    3:01.37    7  
                1:27.95   3:01.37 (1:33.42)                                        
 11 Quevedo, Gerardo          12 Lmst-CA                   NT    3:03.34    6  
                1:28.63   3:03.34 (1:34.71)                                        
 12 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                   NT    3:03.78    5  
                1:27.83   3:03.78 (1:35.95)                                        
 13 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                   NT    3:11.60    4  
                1:31.82   3:11.60 (1:39.78)                                        
 14 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                   NT    3:14.38    3  
                1:30.87   3:14.38 (1:43.51)                                        
 15 Bond, Joey                11 LASC-CA              3:37.71    3:26.20    2  
                1:38.76   3:26.20 (1:47.44)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Saito, Taisei             12 SHRK-CA                35.41      33.30   20  
  2 Darbo, Jean               11 VISN-CA                33.79      34.14   17  
  3 McNicholas, Max           12 WEST-CA                34.49      36.17   16  
  4 Corona, Uzziel            12 VISN-CA                37.26      36.74   15  
  5 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                40.37      39.67   14  
  6 Choi, Aaron               11 UN-02-CA               41.98      40.29   13  
  7 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                39.90      40.92   12  
  8 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA                41.00      41.04   11  
RED - Division  
  1 Shin, Darrel              12 TCS-CA                 42.11      40.01   20  
  2 Blank, Ethan              11 VISN-CA                42.16      41.30   17  
  3 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                44.39      42.30   16  
  4 Abraham, William          12 LASC-CA                44.13      42.34   15  
  5 Warren, Ryan              12 LASC-CA                43.75      43.04   14  
  6 Lee, Jayden               11 DRGN-CA                44.93      43.14   13  
  7 Chong, William            11 LASC-CA                44.82      45.19   12  
WHT - Division  
  1 Rocha, Christian          12 LMST-CA                47.16      41.05   20  
  2 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                46.19      41.77   17  
  3 Means, Aidan              12 SHRK-CA                47.00      44.91   16  
  4 McKean, Angus             11 WEST-CA                48.10      46.26   15  
  5 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA                 49.32      46.90   14  
  6 Chinchilla, Robert        12 RYL-CA                    NT      47.61   13  
  7 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                54.13      49.53   12  
  8 Guerrero, Angel           11 LMST-CA                54.24      50.33   11  
  9 Bond, Joey                11 LASC-CA                48.57      51.30    9  
 10 Cordero Juarez Jr, Wilbe  11 Penguins-CA            52.19      51.64    7  
 11 Campos, Alexander         12 Penguins-CA            59.96    1:12.68    6  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:23.57    1:16.98   20  
  2 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:20.06    1:21.46   17  
  3 Ramallo, AJ               11 LASC-CA              1:28.50    1:22.68   16  
  4 Choi, Aaron               11 UN-02-CA             1:29.56    1:25.27   15  
  5 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA              1:29.49    1:27.50   14  
  6 Eubank, Eric              12 DRGN-CA              1:26.69    1:27.51   13  
RED - Division  
  1 Abraham, William          12 LASC-CA              1:35.25    1:28.12   20  
  2 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              1:34.92    1:32.49   17  
  3 Chong, William            11 LASC-CA              1:37.00    1:37.35   16  
  4 Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:35.37    1:38.06   15  
 -- Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:33.73         DQ  
WHT - Division  
  1 Rocha, Christian          12 LMST-CA              1:41.94    1:26.87   20  
  2 Vu, Edward                12 DRGN-CA                   NT    1:30.33   17  
  3 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                   NT    1:32.76   16  
  4 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:43.97    1:34.37   15  
  5 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              1:55.59    1:39.37   14  
  6 Pina, Julian              11 LMST-CA              1:43.45    1:39.71   13  
  7 Guerrero, Angel           11 LMST-CA                   NT    1:46.27   12  
  8 Cordero Juarez Jr, Wilbe  11 Penguins-CA          2:00.06    1:58.84   11  
  9 Campos, Alexander         12 Penguins-CA          2:29.33    2:33.71    9  
 -- Stephany, Joe             12 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Presepe, Max              12 SHRK-CA                44.98      37.38   20  
  2 Saito, Taisei             12 SHRK-CA                41.01      39.01   17  
  3 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                44.27      42.68   16  
  4 Perez, Logan              12 RYL-CA                 43.10      43.21   15  
  5 Choi, Aaron               11 UN-02-CA               43.57      43.42   14  
  6 McNicholas, Max           12 WEST-CA                41.59      43.95   13  
  7 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                43.67      44.53   12  
RED - Division  
  1 Shin, Darrel              12 TCS-CA                 46.66      41.33   20  
  2 Liberzon, Max             12 LASC-CA                47.85      42.14   17  
  3 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                45.77      42.58   16  
  4 Choi, Ian                 12 SHRK-CA                47.66      43.18   15  
  5 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA                48.30      43.52   14  
  6 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                46.56      43.93   13  
  7 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                48.29      46.55   12  
WHT - Division  
  1 Rocha, Christian          12 LMST-CA                52.68      45.44   20  
  2 Kim, Jake                 12 SHRK-CA                53.09      47.68   17  
  3 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                52.18      48.26   16  
  4 Miller, Adrian            12 PVAC-CA                52.85      49.97   15  
  5 Abraham, William          12 LASC-CA                58.14      50.07   14  
  6 Burke, Quinn              12 LASC-CA                55.06      50.08   13  
  7 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                54.51      50.23   12  
  8 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                56.73      50.80   11  
  9 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA                59.58      51.13    9  
 10 Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:01.28      52.99    7  
 11 Chong, William            11 LASC-CA                54.79      55.46    6  
 12 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA              1:02.35      55.79    5  
 13 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA              1:00.32      56.96    4  
 14 Guerrero, Angel           11 LMST-CA              1:00.73      59.69    3  
 15 Orozco, Nash              12 Penguins-CA            56.59    1:00.56    2  
 -- Stephany, Joe             12 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shin, Darrel              12 TCS-CA               1:39.03    1:28.98   20  
  2 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA              1:36.93    1:35.38   17  
  3 Choi, Aaron               11 UN-02-CA             1:37.15    1:35.40   16  
  4 Eubank, Eric              12 DRGN-CA              1:36.29    1:37.02   15  
RED - Division  
  1 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              1:46.95    1:32.05   20  
  2 Liberzon, Max             12 LASC-CA              1:41.29    1:35.67   17  
  3 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA             1:44.66    1:36.11   16  
  4 Chae, Jaden               11 SHRK-CA              1:44.23    1:40.86   15  
  5 Lee, Jayden               11 DRGN-CA              1:44.76    1:47.08   14  
  6 Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:44.94    1:48.79   13  
WHT - Division  
  1 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              1:56.63    1:46.31   20  
  2 McKean, Angus             11 WEST-CA                   NT    1:48.03   17  
  3 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              2:01.82    1:48.06   16  
  4 Abraham, William          12 LASC-CA              1:50.41    1:48.96   15  
  5 Chinchilla, Robert        12 RYL-CA                    NT    1:52.59   14  
  6 Gonzalez, Miguel          11 LMST-CA              2:01.44    1:56.70   13  
  7 Warren, Ryan              12 LASC-CA              1:52.16    1:58.46   12  
  8 Guerrero, Angel           11 LMST-CA              2:24.04    2:01.10   11  
  9 Orozco, Nash              12 Penguins-CA          2:04.39    2:10.47    9  
 -- Campos, Alexander         12 Penguins-CA               NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Eugene              12 UN-02-CA               36.82      30.88   20  
  2 Presepe, Max              12 SHRK-CA                33.76      31.52   17  
  3 Darbo, Jean               11 VISN-CA                33.02      31.89   16  
  4 Lee, Nicholas             11 LASC-CA                34.64      32.99   15  
  5 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA               39.07      33.21   14  
  6 McNicholas, Max           12 WEST-CA                35.80      33.58   13  
  7 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA                38.01      33.63   12  
  8 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                36.87      35.08   11  
  9 Ramallo, AJ               11 LASC-CA                37.96      35.72    9  
 10 Choi, Aaron               11 UN-02-CA               38.36      37.29    7  
 11 Warren, Ryan              12 LASC-CA                39.08      40.29    6  
RED - Division  
  1 Liberzon, Max             12 LASC-CA                40.79      36.84   20  
  2 Blank, Ethan              11 VISN-CA                40.07      38.79   17  
  3 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                40.78      39.96   16  
  4 Gonzalez, Cesar           12 LMST-CA                39.78      40.82   15  
  5 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA                41.54      41.50   14  
  6 Burke, Quinn              12 LASC-CA                41.72      42.29   13  
WHT - Division  
  1 Quevedo, Gerardo          12 Lmst-CA                   NT      35.18   20  
  2 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                45.92      36.52   17  
  3 Shin, Darrel              12 TCS-CA                 42.72      36.55   16  
  4 Rosenzweig, Dewey         11 WEST-CA                47.50      39.86   15  
  5 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                53.23      40.95   14  
  6 Chae, Jaden               11 SHRK-CA                48.98      42.81   13  
  7 Nguyen, Ryan              12 PVAC-CA                48.07      42.91   12  
  8 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA                45.04      42.96   11  
  9 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                44.44      43.00    9  
 10 Rodriguez, Alexander      11 VISN-CA              1:03.54      48.47    7  
 11 Pina, Sebastian           12 LMST-CA                   NT      49.90    6  
 12 Pina, Julian              11 LMST-CA                53.00      50.15    5  
 13 Miller, Adrian            12 PVAC-CA                   NT      50.85    4  
 14 Orozco, Nash              12 Penguins-CA            46.95      51.03    3  
 15 Campos, Alexander         12 Penguins-CA               NT      53.74    2  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Darbo, Jean               11 VISN-CA              1:09.00    1:12.87   20  
  2 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              1:24.85    1:22.43   17  
RED - Division  
  1 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              1:30.13    1:14.94   20  
  2 Mouradian, Ayk            12 VISN-CA              1:31.91    1:22.46   17  
  3 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:30.40    1:26.81   16  
WHT - Division  
  1 Lee, Jayden               11 DRGN-CA              1:40.92    1:19.25   20  
  2 Choi, Eugene              12 UN-02-CA             1:36.89    1:20.09   17  
  3 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:38.28    1:23.28   16  
  4 Eubank, Eric              12 DRGN-CA                   NT    1:30.34   15  
  5 Vu, Edward                12 DRGN-CA                   NT    1:37.76   14  
  6 Batsaikhan, Alex          11 SHRK-CA              1:44.13    1:42.64   13  
  7 Burke, Quinn              12 LASC-CA                   NT    1:44.03   12  
  8 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              1:45.39    1:45.36   11  
  9 Chinchilla, Joshua        11 JCA-CA               1:54.37    1:50.31    9  
 10 Chong, William            11 LASC-CA                   NT    1:52.01    7  
 11 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                   NT    1:53.61    6  
 12 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              2:14.09    1:56.52    5  
 13 Orozco, Nash              12 Penguins-CA          1:49.94    2:03.66    4  
 -- Blank, Ethan              11 VISN-CA              1:57.52         DQ  
 -- Rocha, Christian          12 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Nicholas             11 LASC-CA              2:52.80    2:42.99   20  
                1:14.90   2:42.99 (1:28.09)                                        
  2 Choi, Ian                 12 SHRK-CA              3:08.12    2:45.81   17  
                1:17.88   2:45.81 (1:27.93)                                        
  3 Kwon, Roy                 11 UN-02-CA             3:01.42    2:45.86   16  
                1:16.12   2:45.86 (1:29.74)                                        
  4 Darbo, Jean               11 VISN-CA              3:06.34    2:49.21   15  
                1:14.01   2:49.21 (1:35.20)                                        
  5 Perez, Logan              12 RYL-CA               2:51.06    2:53.12   14  
                1:19.25   2:53.12 (1:33.87)                                        
  6 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              3:06.75    2:58.27   13  
                1:26.01   2:58.27 (1:32.26)                                        
  7 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              3:04.67    2:59.83   12  
                1:20.30   2:59.83 (1:39.53)                                        
  8 Kim, Jake                 12 SHRK-CA              3:01.83    3:03.24   11  
                1:27.16   3:03.24 (1:36.08)                                        
  9 Vu, Edward                12 DRGN-CA              3:08.20    3:05.40    9  
                1:29.53   3:05.40 (1:35.87)                                        
 -- Choi, Eugene              12 UN-02-CA             3:06.02         DQ  
                1:15.98        DQ (1:21.78)                                        
RED - Division  
  1 Lazarev, Alec             12 SHRK-CA              3:10.27    3:08.08   20  
                1:29.91   3:08.08 (1:38.17)                                        
WHT - Division  
  1 Saenz, Ralphie            12 LASC-CA              3:41.44    3:17.85   20  
                1:38.44   3:17.85 (1:39.41)                                        
  2 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              3:32.65    3:19.29   17  
                1:33.84   3:19.29 (1:45.45)                                        
  3 Warren, Ryan              12 LASC-CA              3:26.24    3:26.30   16  
                1:35.69   3:26.30 (1:50.61)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Presepe, Max              12 SHRK-CA              2:48.49    2:35.83   20  
                1:14.75   2:35.83 (1:21.08)                                        
  2 Blancaflor, Franco        11 SHRK-CA              2:52.82    2:47.44   17  
                1:19.58   2:47.44 (1:27.86)                                        
  3 Liberzon, Max             12 LASC-CA              3:05.83    3:01.71   16  
                1:24.50   3:01.71 (1:37.21)                                        
 -- Choi, Aaron               11 UN-02-CA             3:02.51         DQ  
                1:27.69        DQ (1:35.34)                                        
RED - Division  
  1 Speiser, Charlie          12 WEST-CA              3:15.56    2:59.74   20  
                1:23.65   2:59.74 (1:36.09)                                        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hadji, Thomas             13 LASC-CA                26.65      25.62   20  
  2 Medvedev, Max             14 Hollywood-CA           28.01      27.49   17  
  3 Barajas, Mykel            14 LMST-CA                28.33      27.55   16  
  4 Shindich, Sam             14 SHRK-CA                28.18      27.58   15  
  5 Cuellar, Nery             14 Lmst-CA                26.88      27.89   14  
  6 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA                28.64      28.38   13  
  7 Cho, Nathan               13 SHRK-CA                27.95      28.54   12  
  8 Todod, Tulga              14 SHRK-CA                28.70      28.90   11  
  9 Puttler, Alec             14 DRGN-CA                30.11      29.15    9  
 10 Miller, Aiden             13 LASC-CA                30.09      30.06    7  
 11 Kang, Jayden              13 DRGN-CA                30.29      30.13    6  
 12 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA                 30.02      30.39    5  
RED - Division  
  1 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA                31.44      28.53   20  
  2 Rho, Damian               14 UN-06-CA               30.48      29.44   17  
  3 Arias, Emmanuel           13 SHRK-CA                32.08      29.67   16  
  4 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA                30.95      29.84   15  
  5 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA                31.02      29.96   14  
  6 Gaytan, Johan             14 LMST-CA                30.94      30.26   13  
  7 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA                32.36      30.41   12  
  8 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA                31.09      30.43   11  
  9 Kim, Andrew               14 SHRK-CA                32.50      30.44    9  
 10 Yugay, Klim               14 Hollywood-CA           32.40      30.49    7  
 11 Bae, David                13 SHRK-CA                32.77      31.16    6  
 12 Hernandez, Max            13 LASC-CA                31.52      31.17    5  
 13 Chu, Conner               13 LASC-CA                32.93      31.36    4  
WHT - Division  
  1 Joo, Timothy              14 UN-10-CA               34.92      29.87   20  
  2 Hahn, Justin              13 SHRK-CA                33.51      31.03   17  
  3 Drynan, Joe               13 SHRK-CA                34.00      31.15   16  
  4 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA                 36.77      31.46   15  
  5 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT      31.87   14  
  6 Agulian, Paul             14 UN-10-CA                  NT      32.25   13  
  7 Castro, Richard           13 LMST-CA                36.09      32.45   12  
  8 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA                35.53      33.14   11  
  9 Lee, Dylan                13 DRGN-CA                34.85      34.81    9  
 10 Balam, Billy              14 LMST-CA                36.36      34.93    7  
 11 Munoz, Gabriel            13 JCA-CA                 37.97      35.67    6  
 12 Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA            37.35      36.05    5  
 13 Carrillo, Armando         13 Penguins-CA            39.02      38.19    4  
 14 Kachadoorian, Fausto      13 WEST-CA                43.21      45.26    3  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hadji, Thomas             13 LASC-CA                58.22      58.01   20  
  2 Medvedev, Max             14 Hollywood-CA         1:02.40    1:00.32   17  
  3 Shindich, Sam             14 SHRK-CA              1:01.64    1:00.40   16  
  4 Cuellar, Nery             14 Lmst-CA                59.32    1:01.66   15  
  5 Cho, Nathan               13 SHRK-CA              1:02.77    1:02.76   14  
  6 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              1:02.15    1:03.32   13  
  7 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              1:02.53    1:03.45   12  
  8 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:05.77    1:03.91   10  
  8 Crispin, Erick            13 JCA-CA               1:03.94    1:03.91   10  
 10 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               1:04.10    1:04.52    7  
 11 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:05.22    1:05.10    6  
 12 Blank, Josh               14 UN-05-CA             1:06.90    1:05.65    4.5
 12 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              1:06.58    1:05.65    4.5
 14 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              1:07.48    1:05.69    3  
 15 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              1:05.31    1:06.29    2  
 16 Miller, Aiden             13 LASC-CA              1:06.02    1:07.79    1  
RED - Division  
  1 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA              1:10.55    1:03.02   20  
  2 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              1:07.96    1:05.16   17  
  3 Rho, Damian               14 UN-06-CA             1:08.66    1:05.62   16  
  4 Yugay, Klim               14 Hollywood-CA         1:10.63    1:05.96   15  
  5 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA               1:07.97    1:06.98   14  
  6 Arias, Emmanuel           13 SHRK-CA              1:11.40    1:07.02   13  
  7 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              1:12.14    1:08.42   12  
  8 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:09.43    1:09.68   11  
  9 Mouradian, Alek           14 VISN-CA              1:10.15    1:09.80    9  
 10 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:09.15    1:10.52    7  
 11 Vargas, Luis              13 Penguins-CA          1:11.18    1:12.82    6  
WHT - Division  
  1 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              1:18.87    1:06.35   20  
  2 Perales, Diego            13 VISN-CA                   NT    1:08.67   17  
  3 Mendez, Joshua            14 JCA-CA               1:17.29    1:09.60   16  
  4 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT    1:09.93   15  
  5 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              1:14.39    1:11.67   14  
  6 Agulian, Paul             14 UN-10-CA                  NT    1:12.43   13  
  7 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:25.78    1:16.97   12  
  8 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:19.72    1:18.66   11  
  9 Lee, Dylan                13 DRGN-CA              1:18.88    1:19.16    9  
 10 Hovsepian, Pat            14 SHRK-CA              1:18.35    1:21.00    7  
 11 Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA          1:21.26    1:21.14    6  
 12 Carrillo, Armando         13 Penguins-CA          1:29.57    1:26.70    5  
 13 Kachadoorian, Fausto      13 WEST-CA              1:41.69    1:40.96    4  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Medvedev, Max             14 Hollywood-CA         2:21.41    2:12.73   20  
                1:02.35   2:12.73 (1:10.38)                                        
  2 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:17.77    2:14.55   17  
                1:06.06   2:14.55 (1:08.49)                                        
  3 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              2:26.47    2:17.26   16  
                1:07.38   2:17.26 (1:09.88)                                        
  4 Cuellar, Nery             14 Lmst-CA              2:13.69    2:17.73   15  
                1:05.70   2:17.73 (1:12.03)                                        
  5 Cho, Nathan               13 SHRK-CA              2:16.01    2:17.80   14  
                1:06.66   2:17.80 (1:11.14)                                        
  6 Kang, Jayden              13 DRGN-CA              2:22.84    2:22.66   13  
                1:07.50   2:22.66 (1:15.16)                                        
  7 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:23.08    2:24.52   12  
                1:09.12   2:24.52 (1:15.40)                                        
  8 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              2:23.73    2:26.75   11  
                1:09.00   2:26.75 (1:17.75)                                        
  9 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              2:27.82    2:26.88    9  
                1:11.14   2:26.88 (1:15.74)                                        
 10 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              2:24.08    2:28.61    7  
                1:09.98   2:28.61 (1:18.63)                                        
 11 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              2:25.08    2:31.11    6  
                1:13.16   2:31.11 (1:17.95)                                        
RED - Division  
  1 Yugay, Klim               14 Hollywood-CA         2:31.13    2:22.95   20  
                1:07.48   2:22.95 (1:15.47)                                        
  2 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA              2:34.39    2:24.02   17  
                1:10.98   2:24.02 (1:13.04)                                        
  3 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              2:36.37    2:24.78   16  
                1:09.78   2:24.78 (1:15.00)                                        
  4 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              2:34.89    2:25.98   15  
                1:09.29   2:25.98 (1:16.69)                                        
  5 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:37.31    2:28.22   14  
                1:11.58   2:28.22 (1:16.64)                                        
  6 Puttler, Alec             14 DRGN-CA              2:32.73    2:29.22   13  
  7 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              2:38.26    2:33.00   12  
                1:12.40   2:33.00 (1:20.60)                                        
  8 Chu, Conner               13 LASC-CA              2:31.31    2:35.66   11  
                1:17.15   2:35.66 (1:18.51)                                        
WHT - Division  
  1 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA               3:17.56    2:27.02   20  
                1:13.13   2:27.02 (1:13.89)                                        
  2 Joo, Timothy              14 UN-10-CA             2:58.95    2:32.43   17  
                1:13.67   2:32.43 (1:18.76)                                        
  3 Bae, David                13 SHRK-CA              3:16.41    2:40.45   16  
                1:13.76   2:40.45 (1:26.69)                                        
  4 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT    2:41.23   15  
                1:16.89   2:41.23 (1:24.34)                                        
  5 Agulian, Paul             14 UN-10-CA                  NT    2:46.31   14  
                1:18.82   2:46.31 (1:27.49)                                        
  6 Castro, Richard           13 LMST-CA              3:20.20    2:49.09   13  
                1:22.01   2:49.09 (1:27.08)                                        
  7 Balam, Billy              14 LMST-CA              2:59.14    2:50.99   12  
                1:19.89   2:50.99 (1:31.10)                                        
  8 Lee, Dylan                13 DRGN-CA                   NT    2:53.29   11  
                1:22.70   2:53.29 (1:30.59)                                        
  9 Munoz, Gabriel            13 JCA-CA               3:18.46    2:58.66    9  
                1:24.22   2:58.66 (1:34.44)                                        
 10 Carrillo, Armando         13 Penguins-CA          3:49.59    3:19.11    7  
                1:27.91   3:19.11 (1:51.20)                                        
 11 Kachadoorian, Fausto      13 WEST-CA              3:35.75    3:33.45    6  
                1:41.37   3:33.45 (1:52.08)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Medvedev, Max             14 Hollywood-CA         1:08.96    1:08.54   20  
  2 Cho, Nathan               13 SHRK-CA              1:12.22    1:08.88   17  
  3 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              1:15.45    1:12.32   16  
  4 Blank, Josh               14 UN-05-CA             1:16.81    1:14.77   15  
  5 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA              1:21.69    1:14.93   14  
  6 Cuellar, Nery             14 Lmst-CA              1:18.00    1:15.95   13  
  7 Crispin, Erick            13 JCA-CA               1:20.46    1:16.08   12  
  8 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               1:19.25    1:16.22   11  
  9 Rho, Damian               14 UN-06-CA             1:14.12    1:16.87    9  
 10 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:18.12    1:18.11    7  
 11 Miller, Aiden             13 LASC-CA              1:18.45    1:18.17    6  
 12 Hernandez, Max            13 LASC-CA              1:20.75    1:18.47    5  
 13 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              1:17.79    1:20.72    4  
 14 Mendez, Joshua            14 JCA-CA               1:20.58    1:22.16    3  
 15 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              1:17.53    1:23.40    2  
RED - Division  
  1 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              1:24.49    1:14.06   20  
  2 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              1:27.52    1:15.98   17  
  3 Arias, Emmanuel           13 SHRK-CA              1:23.63    1:19.57   16  
  4 Dansirimitri, Edward      13 VISN-CA              1:20.76    1:20.37   15  
  5 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              1:22.88    1:21.23   14  
  6 Mouradian, Alek           14 VISN-CA              1:24.98    1:23.79   13  
  7 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:22.56    1:24.17   12  
  8 Lee, Dylan                13 DRGN-CA              1:28.01    1:27.88   11  
WHT - Division  
  1 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA                    NT    1:19.56   20  
  2 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA              1:35.41    1:25.96   17  
  3 Vargas, Luis              13 Penguins-CA          1:29.44    1:26.21   16  
  4 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT    1:27.94   15  
  5 Hovsepian, Pat            14 SHRK-CA              1:31.89    1:28.08   14  
  6 Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA          1:35.97    1:28.84   13  
  7 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:41.73    1:31.10   12  
  8 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:40.52    1:33.41   11  
  9 Carrillo, Armando         13 Penguins-CA          1:44.73    1:46.84    9  
 10 Kachadoorian, Fausto      13 WEST-CA              1:58.86    1:52.15    7  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              1:16.76    1:18.95   20  
  2 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              1:17.27    1:20.64   17  
  3 Cuellar, Nery             14 Lmst-CA              1:20.51    1:21.83   16  
  4 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              1:25.08    1:24.10   15  
  5 Barajas, Mykel            14 LMST-CA              1:26.42    1:24.72   14  
  6 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              1:20.79    1:25.45   13  
  7 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              1:25.25    1:25.62   12  
  8 Hadji, Thomas             13 LASC-CA              1:27.14    1:26.93   11  
 -- Rho, Damian               14 UN-06-CA             1:23.45         DQ  
RED - Division  
  1 Joo, Timothy              14 UN-10-CA             1:29.74    1:23.40   20  
  2 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA              1:31.72    1:28.15   17  
  3 Hahn, Justin              13 SHRK-CA              1:37.09    1:29.03   16  
  4 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              1:30.89    1:29.20   15  
WHT - Division  
  1 Kim, Andrew               14 SHRK-CA              1:37.54    1:31.24   20  
  2 Hernandez, Max            13 LASC-CA              2:11.47    1:34.11   17  
  3 Mendez, Joshua            14 JCA-CA               1:45.50    1:35.50   16  
  4 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA               1:42.46    1:37.69   15  
  5 Munoz, Gabriel            13 JCA-CA                    NT    1:41.75   14  
  6 Lee, Dylan                13 DRGN-CA              1:40.64    1:45.69   13  
  7 Kachadoorian, Fausto      13 WEST-CA              2:12.02    2:09.02   12  
 -- Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA               NT         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hadji, Thomas             13 LASC-CA              1:06.65    1:05.19   20  
  2 Shindich, Sam             14 SHRK-CA              1:07.65    1:07.87   17  
  3 Medvedev, Max             14 Hollywood-CA         1:12.41    1:09.34   16  
  4 Kang, Jayden              13 DRGN-CA              1:15.64    1:14.58   15  
  5 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              1:08.98    1:14.67   14  
  6 Blank, Josh               14 UN-05-CA             1:14.61    1:16.86   13  
 -- Mendez, Joshua            14 JCA-CA               1:14.76         DQ  
RED - Division  
  1 Puttler, Alec             14 DRGN-CA              1:17.39    1:11.46   20  
  2 Yugay, Klim               14 Hollywood-CA         1:22.46    1:15.09   17  
  3 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               1:18.79    1:15.67   16  
  4 Miller, Aiden             13 LASC-CA              1:17.40    1:25.77   15  
WHT - Division  
  1 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA              1:32.43    1:12.70   20  
  2 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              1:24.23    1:15.69   17  
  3 Arias, Emmanuel           13 SHRK-CA              1:25.07    1:17.50   16  
  4 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              1:25.68    1:20.42   15  
  5 Agulian, Paul             14 UN-10-CA                  NT    1:21.93   14  
  6 Balam, Billy              14 LMST-CA              1:29.50    1:25.95   13  
  7 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT    1:28.68   12  
  8 Bae, David                13 SHRK-CA              1:50.33    1:29.98   11  
  9 Castro, Richard           13 LMST-CA              1:40.64    1:35.05    9  
 -- Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA          1:53.80         DQ  
 -- Carrillo, Armando         13 Penguins-CA          1:53.34         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hadji, Thomas             13 LASC-CA              2:30.29    2:28.99   20  
                1:09.07   2:28.99 (1:19.92)                                        
  2 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              2:32.31    2:33.42   17  
                1:15.95   2:33.42 (1:17.47)                                        
  3 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               2:38.00    2:35.43   16  
                1:18.92   2:35.43 (1:16.51)                                        
  4 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              2:46.37    2:36.23   15  
                1:15.50   2:36.23 (1:20.73)                                        
  5 Cho, Nathan               13 SHRK-CA              2:43.66    2:37.13   14  
                1:11.93   2:37.13 (1:25.20)                                        
  6 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              2:45.88    2:37.15   13  
                1:16.35   2:37.15 (1:20.80)                                        
  7 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              2:37.37    2:39.17   12  
                1:18.15   2:39.17 (1:21.02)                                        
  8 Crispin, Erick            13 JCA-CA               2:40.99    2:39.34   11  
                1:14.00   2:39.34 (1:25.34)                                        
 -- Cuellar, Nery             14 Lmst-CA              2:37.14         DQ  
                1:15.83        DQ (1:25.44)                                        
RED - Division  
  1 Kim, Andrew Donghoon      13 SHRK-CA              2:54.58    2:36.72   20  
                1:15.01   2:36.72 (1:21.71)                                        
  2 Yugay, Klim               14 Hollywood-CA         2:57.52    2:43.22   17  
                1:18.07   2:43.22 (1:25.15)                                        
  3 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:54.73    2:44.94   16  
                1:19.80   2:44.94 (1:25.14)                                        
  4 Shindich, Sam             14 SHRK-CA              2:58.52    2:45.45   15  
                1:15.72   2:45.45 (1:29.73)                                        
  5 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              2:53.42    2:46.11   14  
                1:22.03   2:46.11 (1:24.08)                                        
  6 Miller, Aiden             13 LASC-CA              2:51.06    2:46.71   13  
                1:18.95   2:46.71 (1:27.76)                                        
  7 Todod, Tulga              14 SHRK-CA              2:51.46    2:47.99   12  
                1:22.56   2:47.99 (1:25.43)                                        
  8 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA              3:01.47    2:49.46   11  
                1:21.77   2:49.46 (1:27.69)                                        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Max            13 LASC-CA              3:06.61    2:47.46   20  
                1:17.89   2:47.46 (1:29.57)                                        
  2 Garcia-Meza, George       14 RYL-CA                    NT    2:52.32   17  
                1:24.09   2:52.32 (1:28.23)                                        
  3 Vargas, Luis              13 Penguins-CA          3:08.45    2:58.76   16  
                1:22.57   2:58.76 (1:36.19)                                        
  4 Venegas, David            13 Lmst-CA                   NT    3:01.38   15  
                1:26.07   3:01.38 (1:35.31)                                        
  5 Perez, Osvaldo            13 LMST-CA              3:20.02    3:06.96   14  
                1:28.73   3:06.96 (1:38.23)                                        
  6 Hovsepian, Pat            14 SHRK-CA              3:19.58    3:12.27   13  
                1:31.25   3:12.27 (1:41.02)                                        
  7 Castro, Richard           13 LMST-CA              3:34.44    3:12.60   12  
                1:31.07   3:12.60 (1:41.53)                                        
  8 Balam, Billy              14 LMST-CA              3:33.11    3:16.89   11  
                1:29.11   3:16.89 (1:47.78)                                        
 -- Orozco, Nicolas           14 Penguins-CA               NT         DQ  
                1:31.74        DQ (1:43.89)                                        
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, David                16 UN-02-CA               26.57      26.26   20  
  2 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA                27.04      27.27   17  
  3 Han, Joshua               15 UN-02-CA               28.82      27.38   15.5
  3 Oh, James                 15 UN-02-CA               27.03      27.38   15.5
  5 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA                28.15      27.47   14  
  6 Fukai, Joey               16 UN-02-CA               28.00      27.55   13  
  7 Katz, Michael             17 UN-03-CA               27.43      27.67   12  
  8 Jones, Michael            16 UN-02-CA               28.84      27.91   11  
  9 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA                 27.77      28.00    9  
 10 Maples, Will              15 SHRK-CA                28.17      28.43    7  
 11 Kim, Chris                15 Hollywood-CA           28.21      28.48    6  
 12 Yap, Aidan                15 UN-03-CA               28.72      28.50    5  
 13 Hernandez, Juan           17 LMST-CA                29.03      28.52    4  
 14 Casillas, Justin          17 DRGN-CA                28.68      28.85    3  
 15 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA                28.17      29.21    2  
 16 Nazaryan, Artur           17 DRGN-CA                30.14      29.66    1  
 17 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA                29.55      30.34  
RED - Division  
  1 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA                30.31      29.23   20  
  2 Xu, Lucas                 16 JCA-CA                 31.17      29.44   17  
  3 Rostamian, Camran         15 RYL-CA                 30.24      29.98   16  
  4 Bennett, Anthony          15 JCA-CA                 30.59      30.16   15  
  5 Siordia, Patrick          16 UN-08-CA               31.66      32.99   14  
WHT - Division  
  1 Solano, Kristian          15 SHRK-CA                34.30      31.98   20  
  2 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA                33.56      32.55   17  
  3 Perez, Oscar              17 LMST-CA                   NT      32.79   16  
  4 Balam, Devin              15 LMST-CA                33.46      33.81   15  
  5 Um, Soren                 16 JCA-CA                 51.55      47.90   14  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA                58.42      59.33   20  
  2 Lee, David                16 UN-02-CA               58.74      59.39   17  
  3 Jeong, Joshua             15 DRGN-CA                59.77      59.66   16  
  4 Oh, James                 15 UN-02-CA               58.94    1:00.27   15  
  5 Fukai, Joey               16 UN-02-CA             1:04.51    1:00.71   14  
  6 Puttler, Karl             16 DRGN-CA                59.88    1:00.87   13  
  7 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA              1:01.97    1:01.35   12  
  8 Abaoag, Reigh             18 UN-02-CA             1:00.19    1:01.44   11  
  9 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               1:00.98    1:01.56    9  
 10 Maples, Will              15 SHRK-CA              1:01.25    1:02.04    7  
 11 Kim, Andrew               15 SHRK-CA                59.58    1:03.58    6  
 12 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              1:02.04    1:03.94    5  
 13 Kim, Chris                15 Hollywood-CA         1:01.71    1:04.32    4  
 14 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              1:04.38    1:05.43    3  
 15 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              1:02.91    1:05.53    2  
RED - Division  
  1 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              1:05.49    1:01.66   20  
  2 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:07.33    1:05.18   17  
  3 Rostamian, Camran         15 RYL-CA               1:05.93    1:06.76   16  
  4 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA              1:07.98    1:08.22   15  
  5 Bennett, Anthony          15 JCA-CA               1:09.55    1:09.93   14  
  6 Margaryan, Henry          17 SHRK-CA              1:07.91    1:10.10   13  
WHT - Division  
  1 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               1:12.40    1:07.27   20  
  2 Siordia, Patrick          16 UN-08-CA             1:14.07    1:13.66   17  
  3 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:12.23    1:14.54   16  
  4 Um, Soren                 16 JCA-CA               2:02.35    1:46.25   15  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jeong, Joshua             15 DRGN-CA              2:10.29    2:11.96   20  
                1:03.54   2:11.96 (1:08.42)                                        
  2 Kim, Andrew               15 SHRK-CA              2:08.32    2:14.83   17  
                1:04.68   2:14.83 (1:10.15)                                        
  3 Puttler, Karl             16 DRGN-CA              2:15.89    2:15.56   16  
                1:02.92   2:15.56 (1:12.64)                                        
  4 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              2:17.58    2:16.31   15  
                1:05.37   2:16.31 (1:10.94)                                        
  5 Lee, David                16 UN-02-CA             2:17.93    2:20.02   14  
                1:07.06   2:20.02 (1:12.96)                                        
  6 Kim, Chris                15 Hollywood-CA         2:14.30    2:20.13   13  
                1:06.78   2:20.13 (1:13.35)                                        
  7 Oh, James                 15 UN-02-CA             2:12.96    2:20.81   12  
                1:06.98   2:20.81 (1:13.83)                                        
  8 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               2:14.85    2:21.00   11  
  9 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              2:21.57    2:21.46    9  
                1:09.13   2:21.46 (1:12.33)                                        
 10 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA              2:19.39    2:22.27    7  
                1:07.88   2:22.27 (1:14.39)                                        
 11 Katz, Michael             17 UN-03-CA             2:20.76    2:23.28    6  
                1:08.75   2:23.28 (1:14.53)                                        
RED - Division  
  1 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              2:23.00    2:22.96   20  
                1:10.17   2:22.96 (1:12.79)                                        
  2 Rostamian, Camran         15 RYL-CA               2:33.67    2:29.60   17  
WHT - Division  
  1 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              2:53.86    2:35.61   20  
                1:15.63   2:35.61 (1:19.98)                                        
  2 Bennett, Anthony          15 JCA-CA               2:43.51    2:39.90   17  
                1:13.40   2:39.90 (1:26.50)                                        
  3 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA              2:45.02    2:46.34   16  
                1:18.71   2:46.34 (1:27.63)                                        
  4 Balam, Devin              15 LMST-CA              2:48.62    2:46.87   15  
                1:20.94   2:46.87 (1:25.93)                                        
  5 Perez, Oscar              17 LMST-CA                   NT    2:59.89   14  
                1:21.73   2:59.89 (1:38.16)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Han, Joshua               15 UN-02-CA             1:05.57    1:07.15   20  
  2 Jeong, Joshua             15 DRGN-CA              1:07.39    1:08.83   17  
  3 Abaoag, Reigh             18 UN-02-CA             1:08.43    1:10.21   16  
  4 Lee, David                16 UN-02-CA             1:12.27    1:11.52   15  
  5 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              1:09.95    1:11.63   14  
  6 Puttler, Karl             16 DRGN-CA              1:04.19    1:11.68   13  
  7 Yap, Aidan                15 UN-03-CA             1:08.91    1:12.11   12  
  8 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              1:15.65    1:13.45   11  
  9 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               1:13.43    1:13.82    9  
 10 Kim, Chris                15 Hollywood-CA         1:13.86    1:17.60    7  
 11 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              1:17.82    1:22.09    6  
RED - Division  
  1 Siordia, Patrick          16 UN-08-CA             1:24.56    1:26.56   20  
  2 Margaryan, George         15 SHRK-CA              1:24.77    1:32.61   17  
WHT - Division  
  1 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA                   NT    1:15.56   20  
  2 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              1:28.41    1:19.77   17  
  3 Bennett, Anthony          15 JCA-CA               1:32.69    1:29.89   16  
  4 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:29.16    1:39.79   15  
 -- Um, Soren                 16 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Abaoag, Reigh             18 UN-02-CA             1:10.74    1:14.46   20  
  2 Fukai, Joey               16 UN-02-CA             1:13.29    1:17.46   17  
  3 Han, Joshua               15 UN-02-CA             1:15.31    1:18.84   16  
  4 Rostamian, Camran         15 RYL-CA               1:20.54    1:18.94   15  
  5 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               1:22.05    1:19.56   14  
  6 Puttler, Karl             16 DRGN-CA              1:19.81    1:20.57   13  
  7 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA              1:22.95    1:21.14   12  
  8 Nazaryan, Artur           17 DRGN-CA              1:19.57    1:21.56   11  
  9 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA              1:24.86    1:29.74    9  
 10 Bennett, Anthony          15 JCA-CA               1:25.33    1:30.69    7  
RED - Division  
  1 Yap, Aidan                15 UN-03-CA             1:32.82    1:24.87   20  
  2 Gkrigkorian, Ovanes       15 VISN-CA              1:26.93    1:25.35   17  
  3 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              1:27.51    1:25.61   16  
  4 Kim, Chris                15 Hollywood-CA         1:26.34    1:25.65   15  
  5 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              1:32.63    1:31.69   14  
  6 Siordia, Patrick          16 UN-08-CA             1:27.32    1:34.81   13  
 -- Jeong, Joshua             15 DRGN-CA              1:29.61         DQ  
WHT - Division  
  1 Jones, Michael            16 UN-02-CA             1:34.68    1:28.37   20  
 -- Um, Soren                 16 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              1:01.91    1:04.13   20  
  2 Abaoag, Reigh             18 UN-02-CA             1:01.29    1:04.24   17  
  3 Oh, James                 15 UN-02-CA             1:06.47    1:06.97   16  
  4 Puttler, Karl             16 DRGN-CA              1:04.70    1:07.11   15  
  5 Katz, Michael             17 UN-03-CA             1:09.50    1:08.75   14  
  6 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              1:12.12    1:09.95   13  
  7 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               1:09.85    1:12.61   12  
  8 Kim, Andrew               15 SHRK-CA              1:06.37    1:13.93   11  
RED - Division  
  1 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA              1:19.86    1:23.82   20  
WHT - Division  
  1 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               1:22.83    1:09.35   20  
  2 Solano, Kristian          15 SHRK-CA                   NT    1:25.40   17  
  3 Balam, Devin              15 LMST-CA              1:25.34    1:25.81   16  
  4 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA              1:33.43    1:41.06   15  
  5 Perez, Oscar              17 LMST-CA              1:49.15    1:45.20   14  
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ferris, Kierin            16 DRGN-CA              2:25.01    2:30.35   20  
                1:09.23   2:30.35 (1:21.12)                                        
  2 Fukai, Joey               16 UN-02-CA             2:37.37    2:30.77   17  
                1:14.78   2:30.77 (1:15.99)                                        
  3 Yap, Aidan                15 UN-03-CA             2:37.17    2:33.78   16  
                1:13.27   2:33.78 (1:20.51)                                        
  4 Chavez, Silvestre         16 Lmst-CA              2:40.77    2:34.29   15  
                1:14.50   2:34.29 (1:19.79)                                        
  5 Kim, Chris                15 Hollywood-CA         2:38.94    2:39.92   14  
                1:19.51   2:39.92 (1:20.41)                                        
  6 Hernandez, Johnathan      16 JCA-CA               2:41.94    2:40.24   13  
                1:15.12   2:40.24 (1:25.12)                                        
  7 Kim, Andrew               15 SHRK-CA              2:34.23    2:41.35   12  
                1:18.18   2:41.35 (1:23.17)                                        
  8 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               2:35.02    2:42.21   11  
                1:17.51   2:42.21 (1:24.70)                                        
RED - Division  
  1 Angeles, Joshua           15 LMST-CA              2:46.91    2:44.99   20  
                1:15.19   2:44.99 (1:29.80)                                        
  2 Margaryan, Henry          17 SHRK-CA              2:48.81    2:53.33   17  
                1:18.54   2:53.33 (1:34.79)                                        
WHT - Division  
  1 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              3:01.56    2:47.73   20  
                1:20.92   2:47.73 (1:26.81)                                        
  2 Bennett, Anthony          15 JCA-CA               3:03.41    2:55.69   17  
                1:21.78   2:55.69 (1:33.91)                                        
  3 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA              2:56.57    3:01.38   16  
                1:24.90   3:01.38 (1:36.48)                                        
  4 Margaryan, George         15 SHRK-CA              2:59.24    3:10.14   15  
                1:29.66   3:10.14 (1:40.48)                                        
  5 Balam, Devin              15 LMST-CA              3:13.94    3:19.62   14  
                1:33.36   3:19.62 (1:46.26)                                        
 -- Um, Soren                 16 JCA-CA                    NT         DQ  
                2:29.41        DQ (2:16.29)                                        
 
Boys Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ian                  13 SHRK-CA              4:43.81    4:43.39  
                1:08.82   2:21.51 (1:12.69)   3:33.99 (1:12.48)   4:43.39 (1:09.40)
  2 Kim, Andrew               15 SHRK-CA              4:36.19    4:43.64  
                1:11.17   2:25.08 (1:13.91)   3:36.88 (1:11.80)   4:43.64 (1:06.76)
  3 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              4:46.40    4:46.98  
                1:07.66   2:21.45 (1:13.79)   3:34.84 (1:13.39)   4:46.98 (1:12.14)
  4 Casillas, Justin          17 DRGN-CA              4:57.85    4:52.65  
                1:09.22   2:24.42 (1:15.20)   3:38.01 (1:13.59)   4:52.65 (1:14.64)
  5 Lazarev, Nicolai          15 SHRK-CA              5:10.09    5:01.78  
                1:13.18   2:31.87 (1:18.69)   3:49.70 (1:17.83)   5:01.78 (1:12.08)
  6 Blank, Josh               14 UN-05-CA             4:59.66    5:02.23  
                1:10.67   2:29.10 (1:18.43)   3:46.48 (1:17.38)   5:02.23 (1:15.75)
  7 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              4:58.66    5:07.74  
                1:10.38   2:28.54 (1:18.16)   3:48.68 (1:20.14)   5:07.74 (1:19.06)
  8 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              5:14.72    5:15.31  
                1:17.86   2:39.91 (1:22.05)   3:59.49 (1:19.58)   5:15.31 (1:15.82)
  9 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              5:16.11    5:18.72  
                1:13.23   2:37.31 (1:24.08)   4:01.71 (1:24.40)   5:18.72 (1:17.01)
 10 Vargas, Luis              13 Penguins-CA          5:46.60    5:44.58  
                1:19.19   2:47.01 (1:27.82)   4:17.15 (1:30.14)   5:44.58 (1:27.43)
 
Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Joshua               15 UN-02-CA             2:21.14    2:23.11  
                1:09.85   2:23.11 (1:13.26)                                        
  2 Yap, Aidan                15 UN-03-CA             2:31.90    2:31.34  
                1:15.71   2:31.34 (1:15.63)                                        
  3 Jeong, Joshua             15 DRGN-CA              2:31.38    2:32.37  
                1:14.03   2:32.37 (1:18.34)                                        
  4 Casillas, Justin          17 DRGN-CA              2:36.38    2:42.43  
                1:19.22   2:42.43 (1:23.21)                                        
  5 Gabbai, Brandon           13 WEST-CA              2:52.99    2:53.09  
                1:22.10   2:53.09 (1:30.99)                                        
  6 Corona, Uzziel            12 VISN-CA              2:58.27    2:54.35  
                1:25.79   2:54.35 (1:28.56)                                        
  7 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              3:08.09    3:01.57  
                1:29.63   3:01.57 (1:31.94)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Nathan               13 SHRK-CA              2:40.54    2:30.03  
                1:12.57   2:30.03 (1:17.46)                                        
  2 Shindich, Nathan          14 SHRK-CA              2:46.69    2:40.02  
                1:17.27   2:40.02 (1:22.75)                                        
  3 Presepe, Max              12 SHRK-CA              2:42.72    2:42.37  
                1:21.17   2:42.37 (1:21.20)                                        
  4 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              2:42.71    2:44.15  
                1:19.76   2:44.15 (1:24.39)                                        
  5 Argueta, Nazaret          14 JCA-CA               2:48.40    2:46.46  
                1:22.41   2:46.46 (1:24.05)                                        
  6 Gaytan, Johan             14 LMST-CA              2:50.02    2:47.62  
                1:22.65   2:47.62 (1:24.97)                                        
  7 Rho, Damian               14 UN-06-CA             2:46.82    2:49.66  
                1:24.35   2:49.66 (1:25.31)                                        
  8 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA              3:03.38    3:01.72  
                1:28.57   3:01.72 (1:33.15)                                        
  9 Chu, Conner               13 LASC-CA              3:02.68    3:02.62  
                1:31.71   3:02.62 (1:30.91)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostamian, Camran         15 RYL-CA               2:51.52    2:48.28  
                1:20.94   2:48.28 (1:27.34)                                        
  2 Han, Joshua               15 UN-02-CA             3:02.01    2:48.67  
                1:22.34   2:48.67 (1:26.33)                                        
  3 Xu, Lucas                 16 JCA-CA               2:53.68    3:01.12  
                1:25.45   3:01.12 (1:35.67)                                        
  4 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              3:26.61    3:11.78  
                1:32.43   3:11.78 (1:39.35)                                        
  5 Hernandez, Juan           17 LMST-CA              3:31.05    3:19.64  
                1:37.59   3:19.64 (1:42.05)                                        
  6 Kani, Aadyn               16 SHRK-CA              3:05.82    3:20.54  
                1:32.39   3:20.54 (1:48.15)                                        
  7 Margaryan, Henry          17 SHRK-CA              3:12.36    3:30.72  
                1:40.52   3:30.72 (1:50.20)                                        
  8 Siordia, Patrick          16 UN-08-CA             3:18.18    3:40.80  
                1:41.19   3:40.80 (1:59.61)                                        
  9 Margaryan, George         15 SHRK-CA              3:33.79    3:43.49  
                1:47.58   3:43.49 (1:55.91)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              2:47.86    2:50.41  
                1:26.23   2:50.41 (1:24.18)                                        
  2 Binder, Alekos            13 SHRK-CA              3:01.22    2:50.50  
                1:24.43   2:50.50 (1:26.07)                                        
  3 O'Sullivan, Connor        14 SHRK-CA              3:12.32    3:00.18  
                1:27.44   3:00.18 (1:32.74)                                        
  4 Rho, Damian               14 UN-06-CA             3:04.80    3:03.09  
                1:30.18   3:03.09 (1:32.91)                                        
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              3:07.01    3:05.28  
                1:29.17   3:05.28 (1:36.11)                                        
  6 Mezhlumyan, Edward        14 DRGN-CA              3:08.99    3:07.35  
                1:30.24   3:07.35 (1:37.11)                                        
  7 Nguyen, Matthew           13 LASC-CA              3:17.39    3:10.23  
                1:31.17   3:10.23 (1:39.06)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hadji, Thomas             13 LASC-CA              2:28.77    2:31.40  
                1:11.60   2:31.40 (1:19.80)                                        
  2 Saito, Taisei             12 SHRK-CA              3:07.20    2:45.63  
                1:17.22   2:45.63 (1:28.41)                                        
  3 Drynan, Joe               13 SHRK-CA              2:47.37    2:50.38  
                1:17.21   2:50.38 (1:33.17)                                        
 
Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Joshua               15 UN-02-CA             2:50.16    2:32.67  
                1:11.50   2:32.67 (1:21.17)                                        
  2 Kim, Andrew               15 SHRK-CA              2:23.88    2:35.13  
                1:17.01   2:35.13 (1:18.12)                                        
  3 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              2:45.48    2:44.02  
                1:16.99   2:44.02 (1:27.03)                                        
  4 Oh, James                 15 UN-02-CA             2:39.04    2:45.33  
                1:17.33   2:45.33 (1:28.00)                                        
  5 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              2:50.99    2:45.68  
                1:18.39   2:45.68 (1:27.29)                                        
 
Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Taisei             12 SHRK-CA              6:32.30    5:21.76  
                1:13.11   2:35.63 (1:22.52)   4:10.36 (1:34.73)   5:21.76 (1:11.40)
  2 Wee, Dylan                13 DRGN-CA              5:49.06    5:50.98  
                1:20.29   2:54.76 (1:34.47)   4:29.78 (1:35.02)   5:50.98 (1:21.20)
  3 Miller, Aiden             13 LASC-CA              6:06.97    6:01.21  
                1:23.32   2:54.48 (1:31.16)   4:39.98 (1:45.50)   6:01.21 (1:21.23)
 -- Blank, Josh               14 UN-05-CA                  NT         DQ  
                1:23.00   2:54.17 (1:31.17)   4:47.05 (1:52.88)        DQ (1:17.02)
 -- Kim, Ryan                 14 SHRK-CA              5:48.20         DQ  
                1:18.44   2:48.17 (1:29.73)   4:19.76 (1:31.59)        DQ (1:16.49)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 104                    
 
  1. Blast Sharks                       5787   2. Los Angeles Swim Club              2379
  3. Lynwood Marlins Swim Team          1792   4. YMCA of the Foothills              1702
  5. Royal Swim Team                    1328   6. Westside Aquatics                  1154
  7. Vision Swim                        1116   8. John C Argue Swim Team              885
  9. Penguin Aquatics Club               686  10. Hollywood Silver Dolphins         367.5
 11. Team Century Swim                 249.5  12. Palos Verdes Aquatic Club           157
 13. Unattached                           66  14. Bruin Swim Club                      59