ROSE Intrasquad 5_3-4_2019 - Meet Results

ROSE Intrasquad 5_3-4_2019
5/3/2019 - 5/4/2019
Pasadena, CA United States
Updated: 5/6/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
        CA-Rose May 3 & 4 Long Course Intrasquad - 5/3/2019 to 5/4/2019        
                 CA-Rose May 3 & 4 Long Course Intrasquad Meet                 
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie M              8 ROSE-CA                   NT      42.08  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie M              8 ROSE-CA                   NT    1:31.92  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie M              8 ROSE-CA                46.26      44.40  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                46.29      46.80  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie M              8 ROSE-CA                   NT      48.24  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penman, Keisari M         10 ROSE-CA                38.47      36.73  
  2 Kim, Chloe M              10 ROSE-CA                   NT      36.76  
  3 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                39.28      37.34  
  4 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT      37.36  
  5 Lin, Tina S               10 ROSE-CA                39.14      37.57  
  6 Simonian, Jessica N       10 ROSE-CA                39.61      38.04  
  7 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                   NT      39.34  
  8 Bernal, Danika C           9 ROSE-CA                42.64      40.07  
  9 Ho, Kendall J              9 ROSE-CA                   NT      40.17  
 10 Chung, Sarah G            10 ROSE-CA                46.06      41.15  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P           10 ROSE-CA              1:17.10    1:17.49  
  2 Ogrady, Meredith S        10 ROSE-CA              1:27.03    1:20.63  
  3 Cervantes, Alyssa N       10 ROSE-CA              1:22.86    1:21.91  
  4 Aparicio, Daniella A      10 ROSE-CA                   NT    1:23.07  
  5 Simonian, Jessica N       10 ROSE-CA              1:33.28    1:23.60  
  6 Lee, Olivia A             10 ROSE-CA              1:22.98    1:23.69  
  7 Lin, Tina S               10 ROSE-CA              1:27.37    1:24.85  
  8 Penman, Keisari M         10 ROSE-CA              1:29.09    1:25.09  
  9 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA              1:33.51    1:26.58  
 10 Anich, Grace O            10 ROSE-CA              1:31.90    1:28.82  
 11 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                   NT    1:31.42  
 12 Bindra, Simren N          10 ROSE-CA                   NT    1:33.88  
 13 Ho, Kendall J              9 ROSE-CA                   NT    1:34.23  
 14 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                   NT    1:35.88  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P           10 ROSE-CA              2:55.35    2:49.46  
     1:23.09  2:49.46                                                      
  2 Kim, Chloe M              10 ROSE-CA                   NT    2:56.33  
     1:23.86  2:56.33                                                      
  3 Cervantes, Alyssa N       10 ROSE-CA              3:21.51    2:58.66  
  4 Lee, Olivia A             10 ROSE-CA              3:19.53    2:59.65  
     1:27.88  2:59.65                                                      
  5 Ogrady, Meredith S        10 ROSE-CA                   NT    3:03.19  
     1:26.57  3:03.19                                                      
  6 Anich, Grace O            10 ROSE-CA                   NT    3:05.54  
     1:25.69  3:05.54                                                      
  7 Lin, Tina S               10 ROSE-CA                   NT    3:07.61  
     1:26.60  3:07.61                                                      
  8 Bernal, Danika C           9 ROSE-CA                   NT    3:15.84  
     1:37.55  3:15.84                                                      
  9 Chung, Sarah G            10 ROSE-CA                   NT    3:22.50  
     1:36.82  3:22.50                                                      
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Chloe M              10 ROSE-CA                   NT      42.42  
  2 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                46.54      43.67  
  3 Anich, Grace O            10 ROSE-CA                49.63      44.06  
  4 Penman, Keisari M         10 ROSE-CA                46.72      44.71  
  5 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT      45.41  
  6 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                44.98      46.32  
  7 Ho, Kendall J              9 ROSE-CA                   NT      47.35  
  8 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                46.63      47.59  
  9 Wong, Addison K           10 ROSE-CA                49.14      48.37  
 10 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                49.46      48.69  
 11 Bindra, Simren N          10 ROSE-CA                   NT      48.85  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aparicio, Daniella A      10 ROSE-CA                   NT    1:31.38  
  2 Kim, Chloe M              10 ROSE-CA                   NT    1:32.42  
  3 Lin, Tina S               10 ROSE-CA              1:39.52    1:35.74  
  4 Penman, Keisari M         10 ROSE-CA              1:41.66    1:36.60  
  5 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                   NT    1:38.15  
  6 Chung, Sarah G            10 ROSE-CA                   NT    1:39.96  
  7 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT    1:41.49  
  8 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                   NT    1:41.76  
  9 Bernal, Danika C           9 ROSE-CA              1:51.61    1:43.37  
 10 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                   NT    1:48.97  
 -- Bindra, Simren N          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Alyssa N       10 ROSE-CA                50.35      47.17  
  2 Ogrady, Meredith S        10 ROSE-CA                   NT      48.60  
  3 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT      49.80  
  4 Anich, Grace O            10 ROSE-CA                54.06      50.06  
  5 Docter, Dylan P           10 ROSE-CA                53.28      50.59  
  6 Bernal, Danika C           9 ROSE-CA                54.22      50.67  
  7 Bindra, Simren N          10 ROSE-CA                   NT      50.81  
  8 Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA                   NT      51.79  
  9 Lee, Olivia A             10 ROSE-CA                53.91      53.27  
 10 Aparicio, Daniella A      10 ROSE-CA                   NT      53.87  
 11 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA              1:01.11      54.41  
 12 Simonian, Jessica N       10 ROSE-CA              1:03.37      55.10  
 13 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                   NT      56.29  
 14 Ho, Kendall J              9 ROSE-CA                   NT      56.33  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogrady, Meredith S        10 ROSE-CA                   NT    1:43.94  
  2 Docter, Dylan P           10 ROSE-CA              1:46.73    1:47.46  
  3 Bindra, Simren N          10 ROSE-CA                   NT    1:49.22  
  4 Lee, Olivia A             10 ROSE-CA              1:49.60    1:49.23  
  5 Bernal, Danika C           9 ROSE-CA              1:59.53    1:51.93  
  6 Chung, Sarah G            10 ROSE-CA                   NT    1:53.82  
  7 Simonian, Jessica N       10 ROSE-CA              2:11.77    1:57.77  
  8 Ho, Kendall J              9 ROSE-CA                   NT    1:57.78  
  9 Wong, Addison K           10 ROSE-CA                   NT    2:00.72  
 10 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                   NT    2:01.02  
 11 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                   NT    2:01.95  
 12 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                   NT    2:02.27  
 -- Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Helfenstein, Lucy A       10 ROSE-CA              1:58.15         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                   NT      43.34  
  2 Chung, Sarah G            10 ROSE-CA                50.49      49.33  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Tina S               10 ROSE-CA              1:49.65    1:38.56  
  2 Cervantes, Alyssa N       10 ROSE-CA                   NT    1:38.63  
  3 Penman, Keisari M         10 ROSE-CA              1:56.37    1:44.08  
  4 Simonian, Jessica N       10 ROSE-CA                   NT    1:57.83  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P           10 ROSE-CA              3:10.86    3:14.65  
     1:30.94  3:14.65                                                      
  2 Cervantes, Alyssa N       10 ROSE-CA                   NT    3:16.64  
     1:38.94  3:16.64                                                      
  3 Lee, Olivia A             10 ROSE-CA              3:21.08    3:21.11  
     1:38.07  3:21.11                                                      
  4 Ogrady, Meredith S        10 ROSE-CA                   NT    3:23.12  
     1:37.71  3:23.12                                                      
  5 Anich, Grace O            10 ROSE-CA                   NT    3:34.82  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                33.06      31.61  
  2 Bonaccorso, Isabella S    12 ROSE-CA                33.56      32.34  
  3 Laguna, Olivia M          12 ROSE-CA                38.06      35.06  
  4 Andrews, Gwynnie G        12 ROSE-CA                36.70      35.27  
  5 Bonk, Sarah F             11 ROSE-CA                36.43      37.00  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              1:10.50    1:06.70  
  2 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:11.54    1:07.59  
  3 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              1:10.51    1:10.01  
  4 Bonaccorso, Isabella S    12 ROSE-CA              1:12.65    1:10.09  
  5 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              1:13.09    1:10.31  
  6 Brush, Adelle A           12 ROSE-CA              1:09.91    1:10.58  
  7 Fournier-Facori, Alix L   11 ROSE-CA              1:15.36    1:12.57  
  8 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:16.56    1:12.91  
  9 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:14.63    1:13.04  
 10 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:14.28    1:13.19  
 11 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              1:19.98    1:15.36  
 12 Choi, Ellen M             12 ROSE-CA              1:19.43    1:18.83  
 13 Bugarin, Mia B            11 ROSE-CA              1:41.53    1:20.02  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:41.54    2:31.06  
     1:14.89  2:31.06                                                      
  2 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:42.10    2:31.26  
     1:14.81  2:31.26                                                      
  3 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:39.58    2:36.10  
     1:14.95  2:36.10                                                      
  4 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              2:43.03    2:40.35  
     1:18.78  2:40.35                                                      
  5 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              3:01.99    2:40.67  
     1:18.44  2:40.67                                                      
  6 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              2:44.13    2:42.90  
     1:20.22  2:42.90                                                      
  7 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              2:43.88    2:43.55  
     1:19.47  2:43.55                                                      
  8 Laguna, Olivia M          12 ROSE-CA              3:01.87    2:46.49  
     1:18.87  2:46.49                                                      
  9 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              2:44.94    2:49.18  
     1:23.49  2:49.18                                                      
 10 Georgino, Kate L          12 ROSE-CA              3:01.46    2:49.19  
     1:21.96  2:49.19                                                      
 11 Bonk, Sarah F             11 ROSE-CA              2:58.05    2:51.68  
     1:23.49  2:51.68                                                      
 12 Choi, Ellen M             12 ROSE-CA              3:03.20    2:51.93  
     1:22.98  2:51.93                                                      
 13 Bugarin, Mia B            11 ROSE-CA                   NT    2:56.31  
     1:24.96  2:56.31                                                      
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Kaoru A            12 ROSE-CA                   NT    5:46.58  
     1:20.85  2:49.09  4:18.75  5:46.58                                    
  2 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                   NT    5:53.86  
     1:23.81  2:55.31  4:27.12  5:53.86                                    
  3 Lin, Emmy S               12 ROSE-CA                   NT    5:57.14  
     1:22.44  2:53.77  4:26.33  5:57.14                                    
  4 Rocca, Lorelei E          11 ROSE-CA                   NT    6:05.83  
     1:24.37  2:58.37  4:35.55  6:05.83                                    
  5 Bonk, Sarah F             11 ROSE-CA                   NT    6:08.10  
     1:28.87  3:04.68  4:40.53  6:08.10                                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                37.77      35.21  
  2 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA                38.65      36.25  
  3 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                37.59      38.14  
  4 Brush, Adelle A           12 ROSE-CA                37.92      38.56  
  5 Georgino, Kate L          12 ROSE-CA                40.99      39.31  
  6 Dean, Leah A              11 ROSE-CA                42.20      39.73  
  7 Chan, Kamryn N            12 ROSE-CA                39.54      40.16  
  8 Choi, Ellen M             12 ROSE-CA                43.03      40.46  
  9 Laguna, Olivia M          12 ROSE-CA                42.05      40.56  
 10 Saito, Kaoru A            12 ROSE-CA                43.96      40.58  
 11 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA                42.93      40.95  
 12 Bugarin, Mia B            11 ROSE-CA                46.21      40.96  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              1:19.90    1:18.06  
  2 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:19.73    1:22.48  
  3 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              1:24.51    1:22.58  
  4 Fournier-Facori, Alix L   11 ROSE-CA              1:24.92    1:23.98  
  5 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:29.67    1:28.40  
  6 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA              1:37.79    1:28.66  
  7 Bonk, Sarah F             11 ROSE-CA              1:28.70    1:29.45  
  8 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              1:29.13    1:30.58  
  9 Lin, Emmy S               12 ROSE-CA              1:35.34    1:31.46  
 10 Rocca, Lorelei E          11 ROSE-CA              1:35.48    1:39.58  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Leah A              11 ROSE-CA                   NT    2:55.95  
     1:26.90  2:55.95                                                      
  2 Andrews, Gwynnie G        12 ROSE-CA                   NT    3:07.18  
     1:30.44  3:07.18                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brush, Adelle A           12 ROSE-CA                41.47      40.49  
  2 Choi, Ellen M             12 ROSE-CA                44.68      42.47  
  3 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA                47.98      42.88  
  4 Laguna, Olivia M          12 ROSE-CA                47.47      43.50  
  5 Andrews, Gwynnie G        12 ROSE-CA                48.64      48.17  
  6 Dean, Leah A              11 ROSE-CA                51.73      48.35  
  7 Georgino, Kate L          12 ROSE-CA                52.11      48.73  
  8 Wai, Julianna A           11 ROSE-CA                50.35      48.81  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:32.41    1:29.22  
  2 Brush, Adelle A           12 ROSE-CA              1:30.05    1:30.64  
  3 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              1:38.40    1:32.60  
  4 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:43.50    1:33.29  
  5 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              1:37.20    1:36.42  
  6 Saito, Kaoru A            12 ROSE-CA              1:41.00    1:38.22  
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:38.60    1:38.79  
  8 Fournier-Facori, Alix L   11 ROSE-CA              1:43.82    1:39.47  
  9 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA              1:43.74    1:41.98  
 10 Chan, Kamryn N            12 ROSE-CA              1:49.76    1:42.33  
 11 Waters, Olivia G          12 ROSE-CA              1:43.04    1:43.28  
 12 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA              1:46.57    1:45.97  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                42.61      34.54  
  2 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA                38.24      34.91  
  3 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                35.43      35.05  
  4 Bonaccorso, Isabella S    12 ROSE-CA                40.65      36.88  
  5 Georgino, Kate L          12 ROSE-CA                38.08      37.57  
  6 Stillitano, Naomi         12 ROSE-CA                37.06      38.16  
  7 Saito, Kaoru A            12 ROSE-CA                38.62      38.58  
  8 Wai, Julianna A           11 ROSE-CA                44.48      39.08  
  9 Rocca, Lorelei E          11 ROSE-CA                39.59      40.21  
 10 Bugarin, Mia B            11 ROSE-CA                59.27      43.58  
 11 Laguna, Olivia M          12 ROSE-CA                50.21      44.23  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              1:22.98    1:14.48  
  2 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              1:22.58    1:17.67  
  3 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:24.82    1:18.39  
  4 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              1:19.98    1:18.64  
  5 Bonaccorso, Isabella S    12 ROSE-CA              1:32.99    1:26.86  
  6 Bonk, Sarah F             11 ROSE-CA              1:32.44    1:28.63  
  7 Fournier-Facori, Alix L   11 ROSE-CA              1:44.21    1:39.23  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:52.75    2:47.12  
     1:20.88  2:47.12                                                      
  2 Brush, Adelle A           12 ROSE-CA              2:45.39    2:53.98  
     1:21.25  2:53.98                                                      
  3 Zhai, Yaya                12 ROSE-CA              2:58.13    2:55.11  
     1:23.27  2:55.11                                                      
  4 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              3:07.26    2:56.03  
     1:22.21  2:56.03                                                      
  5 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              2:58.60    2:56.18  
     1:23.36  2:56.18                                                      
  6 Lin, Emmy S               12 ROSE-CA              3:11.25    3:01.35  
     1:28.38  3:01.35                                                      
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              3:01.14    3:02.86  
     1:28.16  3:02.86                                                      
  8 Saito, Kaoru A            12 ROSE-CA              3:11.28    3:03.31  
     1:26.81  3:03.31                                                      
  9 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              3:06.65    3:04.07  
     1:28.15  3:04.07                                                      
 10 Fournier-Facori, Alix L   11 ROSE-CA              3:09.70    3:05.04  
     1:28.89  3:05.04                                                      
 11 Valdez, Layla R           12 ROSE-CA              3:16.09    3:05.29  
     1:25.41  3:05.29                                                      
 12 Choi, Ellen M             12 ROSE-CA              3:21.97    3:08.79  
     1:28.73  3:08.79                                                      
 13 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              3:18.09    3:08.81  
     1:29.01  3:08.81                                                      
 14 Georgino, Kate L          12 ROSE-CA              3:15.62    3:15.16  
     1:29.47  3:15.16                                                      
 15 Wai, Julianna A           11 ROSE-CA                   NT    3:16.12  
     1:34.06  3:16.12                                                      
 16 Bugarin, Mia B            11 ROSE-CA              3:52.06    3:24.84  
     1:39.09  3:24.84                                                      
 -- Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:54.44         DQ  
     1:17.80       DQ                                                      
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonaccorso, Isabella S    12 ROSE-CA                   NT    6:06.81  
     1:27.93  3:02.80  4:44.25  6:06.81                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emamaullee, Mira A        13 ROSE-CA              1:05.71    1:09.62  
  2 kim, Minseo E             13 ROSE-CA                   NT    1:12.69  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:21.75    2:15.27  
     1:05.76  2:15.27                                                      
  2 Yoon, Hojung              13 ROSE-CA              2:18.59    2:20.66  
     1:07.88  2:20.66                                                      
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:22.83    2:22.50  
     1:08.41  2:22.50                                                      
  4 Bonk, Julia A             13 ROSE-CA              2:26.77    2:27.08  
     1:11.97  2:27.08                                                      
  5 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA              2:35.97    2:27.51  
  6 Fujii, Sammy S            14 ROSE-CA              2:23.08    2:28.10  
     1:11.95  2:28.10                                                      
  7 Gmelich, Holly I          14 ROSE-CA              2:36.18    2:28.40  
     1:10.90  2:28.40                                                      
  8 Cannesson, Esther J       13 ROSE-CA              2:25.97    2:28.54  
     1:10.23  2:28.54                                                      
  9 Revilla, Riley J          14 ROSE-CA              2:38.05    2:29.24  
     1:13.01  2:29.24                                                      
 10 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:28.74    2:29.96  
     1:11.52  2:29.96                                                      
 11 Li, Claire M              14 ROSE-CA              2:41.57    2:33.79  
     1:14.10  2:33.79                                                      
 12 Mancera, Jackie S         13 ROSE-CA              2:38.68    2:35.36  
     1:14.14  2:35.36                                                      
 13 Bonk, Samantha J          13 ROSE-CA              2:35.32    2:36.76  
     1:15.35  2:36.76                                                      
 14 kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:36.26    2:37.72  
     1:16.70  2:37.72                                                      
 15 kim, Minseo E             13 ROSE-CA                   NT    2:39.70  
     1:14.18  2:39.70                                                      
 16 Auyeung, Choloe J         13 ROSE-CA              2:39.11    2:40.81  
     1:18.05  2:40.81                                                      
 17 Hays, Madeleine M         13 ROSE-CA              2:55.93    2:41.81  
     1:19.19  2:41.81                                                      
 18 Laguna, Marcella G        14 ROSE-CA              2:47.56    2:43.63  
     1:19.78  2:43.63                                                      
 19 Kelly, Nella O            13 ROSE-CA              2:50.81    2:44.96  
     1:17.98  2:44.96                                                      
 20 lin, Sarina C             13 ROSE-CA              2:52.54    2:48.58  
     1:21.25  2:48.58                                                      
 21 Summers, Piper J          13 ROSE-CA              2:54.58    2:52.48  
     1:21.78  2:52.48                                                      
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              4:56.66    4:47.48  
     1:07.14  2:20.37  3:34.63  4:47.48                                    
  2 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              5:02.52    4:57.95  
     1:10.86  2:28.50  3:44.80  4:57.95                                    
  3 Yoon, Hojung              13 ROSE-CA              5:06.20    5:00.09  
     1:09.27  2:25.14  3:43.04  5:00.09                                    
  4 Fujii, Sammy S            14 ROSE-CA              5:09.38    5:08.52  
     1:12.96  2:30.33  3:48.47  5:08.52                                    
  5 Bonk, Julia A             13 ROSE-CA              5:10.66    5:12.17  
     1:14.22  2:34.17  3:54.51  5:12.17                                    
  6 Cannesson, Esther J       13 ROSE-CA              5:09.23    5:18.58  
     1:13.83  2:35.52  3:57.50  5:18.58                                    
  7 Paul, Amber               13 ROSE-CA              5:23.28    5:21.98  
     1:15.12  2:36.99  3:59.70  5:21.98                                    
  8 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA              5:32.06    5:25.95  
     1:16.41  2:39.30  4:03.11  5:25.95                                    
  9 Gmelich, Holly I          14 ROSE-CA              5:37.62    5:27.65  
     1:15.67  2:39.88  4:03.92  5:27.65                                    
 10 Li, Claire M              14 ROSE-CA                   NT    5:34.14  
     1:19.92  2:44.98  4:09.99  5:34.14                                    
 11 Mancera, Jackie S         13 ROSE-CA              5:34.74    5:34.65  
     1:18.85  2:45.53  4:12.47  5:34.65                                    
 12 Summers, Piper J          13 ROSE-CA                   NT    5:48.95  
     1:20.70  2:49.15  4:20.11  5:48.95                                    
 13 lin, Sarina C             13 ROSE-CA                   NT    5:51.65  
     1:23.34  2:54.03  4:24.85  5:51.65                                    
 14 Kelly, Nella O            13 ROSE-CA                   NT    5:53.23  
     1:22.48  2:53.51  4:24.89  5:53.23                                    
 15 Linderfeld, Ellie D       13 ROSE-CA              5:55.82    5:57.99  
     1:25.39  2:57.98  4:30.19  5:57.99                                    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 kim, Lola J               13 ROSE-CA                35.94      35.27  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 kim, Minseo E             13 ROSE-CA                   NT    1:23.81  
  2 Hays, Madeleine M         13 ROSE-CA                   NT    1:26.67  
  3 Summers, Piper J          13 ROSE-CA              1:32.20    1:37.37  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Nella O            13 ROSE-CA              1:35.34    1:35.47  
  2 Linderfeld, Ellie D       13 ROSE-CA              1:41.16    1:42.60  
  3 Hays, Madeleine M         13 ROSE-CA              1:48.20    1:44.71  
  4 Summers, Piper J          13 ROSE-CA              1:56.63    1:45.50  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Amber               13 ROSE-CA                   NT    3:15.19  
     1:33.11  3:15.19                                                      
  2 Emamaullee, Mira A        13 ROSE-CA                   NT    3:24.84  
     1:37.05  3:24.84                                                      
  3 Bonk, Samantha J          13 ROSE-CA                   NT    3:25.92  
     1:39.27  3:25.92                                                      
  4 Kelly, Nella O            13 ROSE-CA                   NT    3:27.69  
     1:40.19  3:27.69                                                      
  5 lin, Sarina C             13 ROSE-CA                   NT    3:42.02  
     1:44.95  3:42.02                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 lin, Sarina C             13 ROSE-CA              1:37.12    1:28.40  
  2 Linderfeld, Ellie D       13 ROSE-CA              1:27.85    1:28.96  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:40.41    2:32.95  
     1:10.68  2:32.95                                                      
  2 Yoon, Hojung              13 ROSE-CA                   NT    2:35.53  
     1:11.56  2:35.53                                                      
  3 Fujii, Sammy S            14 ROSE-CA              2:46.71    2:46.49  
     1:16.23  2:46.49                                                      
  4 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:53.75    2:46.83  
     1:18.41  2:46.83                                                      
  5 Cannesson, Esther J       13 ROSE-CA                   NT    3:00.41  
     1:22.35  3:00.41                                                      
  6 Mancera, Jackie S         13 ROSE-CA                   NT    3:04.86  
  7 Bonk, Julia A             13 ROSE-CA                   NT    3:05.71  
     1:24.27  3:05.71                                                      
  8 Gmelich, Holly I          14 ROSE-CA                   NT    3:10.01  
     1:23.06  3:10.01                                                      
  9 Li, Claire M              14 ROSE-CA                   NT    3:10.71  
     1:20.73  3:10.71                                                      
 10 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA                   NT    3:12.96  
     1:21.45  3:12.96                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Samantha J          13 ROSE-CA              2:54.85    2:49.01  
     1:18.81  2:49.01                                                      
  2 Emamaullee, Mira A        13 ROSE-CA              2:48.42    2:56.19  
     1:23.12  2:56.19                                                      
  3 Hays, Madeleine M         13 ROSE-CA                   NT    3:01.19  
     1:26.82  3:01.19                                                      
  4 Linderfeld, Ellie D       13 ROSE-CA              3:10.56    3:13.92  
     1:34.03  3:13.92                                                      
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              5:25.46    5:19.12  
     1:10.80  2:36.12  4:06.23  5:19.12                                    
  2 Yoon, Hojung              13 ROSE-CA              5:34.40    5:23.65  
     1:10.68  2:32.78  4:05.95  5:23.65                                    
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              5:51.95    5:44.10  
     1:15.42  2:43.66  4:28.88  5:44.10                                    
  4 Revilla, Riley J          14 ROSE-CA                   NT    5:46.50  
     1:14.00  2:41.71  4:24.98  5:46.50                                    
  5 Fujii, Sammy S            14 ROSE-CA              5:54.57    5:47.60  
     1:13.92  2:43.96  4:28.79  5:47.60                                    
  6 Pooladi, Liana            14 ROSE-CA              6:07.41    5:50.14  
     1:16.40  2:45.50  4:25.73  5:50.14                                    
  7 Paul, Amber               13 ROSE-CA                   NT    5:56.50  
     1:11.40  2:44.89  4:33.08  5:56.50                                    
  8 Cannesson, Esther J       13 ROSE-CA              6:07.77    5:57.20  
     1:13.84  2:44.54  4:35.17  5:57.20                                    
  9 Bonk, Julia A             13 ROSE-CA              6:08.47    5:59.57  
     1:19.69  2:50.48  5:59.57                                             
 10 Mancera, Jackie S         13 ROSE-CA              6:17.40    6:01.47  
     1:20.33  2:54.74  4:39.45  6:01.47                                    
 11 Auyeung, Choloe J         13 ROSE-CA                   NT    6:03.77  
     1:29.34  3:00.40  4:45.18  6:03.77                                    
 12 Bonk, Samantha J          13 ROSE-CA                   NT    6:06.65  
     1:24.15  2:55.23  4:46.36  6:06.65                                    
 13 Laguna, Marcella G        14 ROSE-CA                   NT    6:17.49  
     1:26.68  3:03.83  4:45.92  6:17.49                                    
 14 Li, Claire M              14 ROSE-CA                   NT    6:18.83  
     1:17.87  2:56.27  4:55.74  6:18.83                                    
 15 kim, Minseo E             13 ROSE-CA                   NT    6:48.33  
     1:37.29  3:17.58  5:18.29  6:48.33                                    
 -- Gmelich, Holly I          14 ROSE-CA              6:44.88         DQ  
     1:19.32  2:58.91  4:45.19       DQ                                    
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Nicole           18 ROSE-CA              1:02.43    1:03.58  
  2 Ordaz, Jessica L          16 ROSE-CA              1:00.75    1:05.26  
  3 Rodriguez, Valeria        15 ROSE-CA              1:04.51    1:05.89  
  4 Richardson, Bibi A        15 ROSE-CA              1:13.78    1:12.85  
 
Women 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Bibi A        15 ROSE-CA              1:32.54    1:30.21  
 
Women 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Bibi A        15 ROSE-CA              3:19.41    3:23.50  
     1:35.51  3:23.50                                                      
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Nicole           18 ROSE-CA              1:04.21    1:07.43  
  2 Ordaz, Jessica L          16 ROSE-CA              1:05.35    1:07.93  
  3 Richardson, Bibi A        15 ROSE-CA              1:29.79    1:22.16  
 
Women 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Nicole           18 ROSE-CA              2:27.96    2:30.36  
     1:11.04  2:30.36                                                      
  2 Ordaz, Jessica L          16 ROSE-CA              2:22.40    2:38.00  
     1:12.68  2:38.00                                                      
 
Women 15-21 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Melissa          21 ROSE-CA                28.70      28.60  
  2 Rodriguez, Valeria        15 ROSE-CA                29.54      29.66  
  3 Richardson, Bibi A        15 ROSE-CA                33.32      33.97  
 
Women 15-21 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Melissa          21 ROSE-CA              2:11.07    2:15.63  
     1:04.57  2:15.63                                                      
 
Women 15-21 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cienega, Melissa          21 ROSE-CA              4:36.96    4:49.00  
     1:08.14  2:21.77  3:35.46  4:49.00                                    
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                41.36      42.01  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                50.13      43.58  
  3 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                48.95      45.98  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                   NT    1:30.09  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA              1:45.20    1:33.76  
  3 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA              1:42.58    1:35.00  
  4 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA              1:48.11    1:36.00  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA                49.39      46.29  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA                50.25      46.87  
  3 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                50.07      47.88  
  4 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                48.65      48.65  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           8 ROSE-CA              1:00.46      55.38  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA              1:01.03      55.93  
  3 Li, Raymond                8 ROSE-CA              1:02.38    1:01.23  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                50.40      45.83  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA                56.45      55.64  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA                35.00      32.83  
  2 Monaghan, Aidan W         10 ROSE-CA                   NT      36.43  
  2 Perrigue, Mason W         10 ROSE-CA                43.10      36.43  
  4 Tsai, Orion Y              9 ROSE-CA                41.74      36.71  
  5 Melkumyants, Vahagn S     10 ROSE-CA                40.59      36.80  
  6 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                   NT      37.41  
  7 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT      45.96  
  8 Ross, Alexander P          9 ROSE-CA                54.41      46.25  
  9 Leichter, Jack E          10 ROSE-CA                54.74      46.93  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:09.58    1:08.04  
  2 Monaghan, Aidan W         10 ROSE-CA                   NT    1:20.35  
  3 Tsai, Orion Y              9 ROSE-CA              1:33.93    1:21.37  
  4 Perrigue, Mason W         10 ROSE-CA              1:24.56    1:22.14  
  5 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                   NT    1:28.84  
  6 Murdock, Towa D           10 ROSE-CA              1:46.72    1:30.17  
  7 Song, David                9 ROSE-CA              1:39.72    1:35.93  
  8 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                   NT    1:37.61  
  9 Bai, Ethan K              10 ROSE-CA                   NT    1:38.79  
 10 Wong, Chris W              9 ROSE-CA                   NT    1:41.11  
 11 Ross, Alexander P          9 ROSE-CA              1:52.28    1:44.41  
 12 Leichter, Jack E          10 ROSE-CA              2:01.01    1:47.87  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monaghan, Aidan W         10 ROSE-CA                   NT    2:53.34  
     1:25.27  2:53.34                                                      
  2 Perrigue, Mason W         10 ROSE-CA              3:11.21    2:55.98  
     1:26.79  2:55.98                                                      
  3 Melkumyants, Vahagn S     10 ROSE-CA                   NT    3:01.44  
     1:26.28  3:01.44                                                      
  4 Murdock, Towa D           10 ROSE-CA                   NT    3:21.65  
     1:38.44  3:21.65                                                      
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                37.51      35.63  
  2 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                   NT      43.65  
  3 Tsai, Orion Y              9 ROSE-CA                46.82      44.40  
  4 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                45.63      44.80  
  5 Omara, Grant M            10 ROSE-CA                   NT      47.14  
  6 Ross, Alexander P          9 ROSE-CA                49.39      49.63  
  7 Song, David                9 ROSE-CA                51.32      50.53  
  8 Lim, Philip               10 ROSE-CA                51.33      50.71  
  9 Wong, Chris W              9 ROSE-CA                49.95      50.74  
 10 Leichter, Jack E          10 ROSE-CA                   NT      55.88  
 11 Bai, Ethan K              10 ROSE-CA                54.13      57.42  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:35.47    1:32.67  
  2 Perrigue, Mason W         10 ROSE-CA              1:39.52    1:33.32  
  3 Tsai, Orion Y              9 ROSE-CA                   NT    1:35.80  
  4 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                   NT    1:39.03  
  5 Murdock, Towa D           10 ROSE-CA                   NT    1:42.79  
  6 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                   NT    1:44.98  
  7 Song, David                9 ROSE-CA                   NT    1:49.72  
  8 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT    1:52.29  
  9 Ross, Alexander P          9 ROSE-CA              2:02.51    1:52.50  
 -- Melkumyants, Vahagn S     10 ROSE-CA              1:43.02         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                47.04      44.43  
  2 Wong, Chris W              9 ROSE-CA                   NT      53.71  
  3 Murdock, Towa D           10 ROSE-CA              1:02.33      54.83  
  4 Bai, Ethan K              10 ROSE-CA                   NT      57.70  
  5 Leichter, Jack E          10 ROSE-CA              1:05.85      59.43  
  6 Song, David                9 ROSE-CA              1:00.25      59.83  
  7 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA              1:12.17    1:02.31  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:41.09    1:31.85  
  2 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                   NT    1:49.47  
  3 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT    1:51.82  
  4 Tsai, Orion Y              9 ROSE-CA              2:02.85    1:52.75  
  5 Wong, Chris W              9 ROSE-CA                   NT    1:52.91  
  6 Monaghan, Aidan W         10 ROSE-CA                   NT    1:58.31  
  7 Ross, Alexander P          9 ROSE-CA                   NT    2:01.31  
  8 Omara, Grant M            10 ROSE-CA                   NT    2:02.23  
  9 Murdock, Towa D           10 ROSE-CA                   NT    2:07.15  
 10 Song, David                9 ROSE-CA                   NT    2:07.34  
 11 Leichter, Jack E          10 ROSE-CA                   NT    2:07.94  
 12 Bai, Ethan K              10 ROSE-CA                   NT    2:09.99  
 13 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                   NT    2:15.04  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA                37.74      36.44  
  2 Melkumyants, Vahagn S     10 ROSE-CA              1:03.20      43.02  
  3 Wong, Chris W              9 ROSE-CA                   NT      53.58  
  4 Lim, Philip               10 ROSE-CA                   NT      55.82  
 -- Bai, Ethan K              10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W         10 ROSE-CA                   NT    1:37.77  
  2 Melkumyants, Vahagn S     10 ROSE-CA                   NT    1:42.56  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monaghan, Aidan W         10 ROSE-CA              3:30.72    3:24.03  
     1:38.88  3:24.03                                                      
 -- Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              2:53.87         DQ  
     1:23.82       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                30.86      29.98  
  2 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                36.17      31.98  
  3 Oh, Andrew J              11 ROSE-CA                36.23      33.82  
  4 Redson, Elijah C          11 ROSE-CA                34.37      35.05  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:08.57    1:02.39  
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:07.84    1:02.73  
  3 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              1:06.60    1:05.51  
  4 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:09.92    1:06.31  
  5 Lee, Jake C               12 ROSE-CA              1:11.62    1:09.67  
  6 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:21.45    1:09.82  
  7 Lee, Theo C               12 ROSE-CA              1:16.78    1:12.75  
  8 Paiz, De'Andre            12 ROSE-CA              1:29.65    1:13.22  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jake C               12 ROSE-CA              2:36.25    2:30.91  
     1:13.41  2:30.91                                                      
  2 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              2:48.73    2:31.66  
     1:13.62  2:31.66                                                      
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:37.99    2:31.74  
     1:13.78  2:31.74                                                      
  4 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              2:55.19    2:35.47  
     1:15.43  2:35.47                                                      
  5 Wang, Hughes Y            11 ROSE-CA              2:51.72    2:36.82  
     1:16.68  2:36.82                                                      
  6 Tsai, Otis Y              11 ROSE-CA              2:50.22    2:38.19  
     1:16.73  2:38.19                                                      
  7 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA              3:31.26    2:40.17  
     1:15.79  2:40.17                                                      
  8 Paiz, De'Andre            12 ROSE-CA              3:03.95    2:48.08  
     1:23.10  2:48.08                                                      
  9 Oh, Andrew J              11 ROSE-CA              3:00.52    2:48.76  
     1:22.63  2:48.76                                                      
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Nicolai P           11 ROSE-CA                   NT    5:24.97  
     1:18.16  2:42.32  4:05.71  5:24.97                                    
  2 Wang, Hughes Y            11 ROSE-CA                   NT    5:28.10  
     1:18.83  2:44.51  4:09.01  5:28.10                                    
  3 Tsai, Otis Y              11 ROSE-CA                   NT    5:28.15  
     1:17.17  2:41.87  4:07.09  5:28.15                                    
  4 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              5:37.41    5:32.89  
     1:17.64  2:43.99  4:10.81  5:32.89                                    
  5 Redson, Elijah C          11 ROSE-CA                   NT    5:51.44  
     1:22.96  2:52.19  4:23.29  5:51.44                                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                40.86      35.14  
  2 Lee, Jake C               12 ROSE-CA                40.59      37.08  
  3 Wang, Hughes Y            11 ROSE-CA                44.07      40.35  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:13.22    1:10.97  
  2 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              1:21.75    1:18.27  
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:27.90    1:24.17  
  4 Wang, Hughes Y            11 ROSE-CA              1:31.12    1:26.55  
  5 Paiz, De'Andre            12 ROSE-CA              1:49.61    1:28.20  
  6 Oh, Andrew J              11 ROSE-CA              1:54.50    1:34.22  
 -- Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:25.37         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Nicolai P           11 ROSE-CA                   NT    3:00.89  
     1:31.19  3:00.89                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jake C               12 ROSE-CA                43.32      41.72  
  2 Lee, Theo C               12 ROSE-CA                48.20      42.89  
  3 Mann, Oliver              12 ROSE-CA                43.82      44.68  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:20.80    1:19.75  
  2 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:35.35    1:24.07  
  3 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              1:32.16    1:26.02  
  4 Paiz, De'Andre            12 ROSE-CA              1:45.06    1:31.84  
  5 Lee, Theo C               12 ROSE-CA              1:31.93    1:34.04  
  6 Oh, Andrew J              11 ROSE-CA              1:41.05    1:34.32  
  7 Tsai, Otis Y              11 ROSE-CA              1:48.88    1:35.08  
  8 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:39.84    1:37.08  
  9 Ross, Nicolai P           11 ROSE-CA              1:43.06    1:38.26  
 10 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              1:54.48    1:38.46  
 11 O'Mara, Mark C            11 ROSE-CA              1:52.75    1:45.21  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              3:34.45    3:13.32  
     1:32.64  3:13.32                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA                35.00      31.87  
  2 Wang, Hughes Y            11 ROSE-CA                39.78      36.92  
  3 Tsai, Otis Y              11 ROSE-CA                46.60      36.98  
  4 Oh, Andrew J              11 ROSE-CA                39.78      38.64  
  5 Redson, Elijah C          11 ROSE-CA                39.37      41.89  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:32.73    1:10.76  
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:25.12    1:12.52  
  3 Lee, Theo C               12 ROSE-CA              1:19.57    1:19.48  
  4 Ross, Nicolai P           11 ROSE-CA              1:24.75    1:24.12  
  5 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              1:35.23    1:24.16  
  6 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:49.34    1:25.42  
  7 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:49.62    1:33.14  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              3:00.01    2:34.33  
     1:13.59  2:34.33                                                      
  2 Lee, Jake C               12 ROSE-CA              2:51.38    2:47.37  
     1:18.63  2:47.37                                                      
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              3:00.57    2:50.36  
     1:21.00  2:50.36                                                      
  4 Lee, Theo C               12 ROSE-CA              2:53.00    2:54.34  
     1:23.29  2:54.34                                                      
  5 Ross, Nicolai P           11 ROSE-CA              3:01.03    2:56.72  
     1:25.21  2:56.72                                                      
  6 Mann, Oliver              12 ROSE-CA              3:04.76    2:57.13  
     1:24.83  2:57.13                                                      
  7 Tsai, Otis Y              11 ROSE-CA              3:13.13    2:57.26  
     1:26.29  2:57.26                                                      
  8 Paiz, De'Andre            12 ROSE-CA              3:42.05    3:04.31  
     1:27.68  3:04.31                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 he, Leon                  14 ROSE-CA                   NT    1:02.55  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:10.73    2:07.77  
     1:01.90  2:07.77                                                      
  2 Benderskii, Igor A        14 ROSE-CA              2:15.73    2:08.86  
     1:01.81  2:08.86                                                      
  3 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              2:16.47    2:12.09  
     1:04.28  2:12.09                                                      
  4 Ribaya, Max A             14 ROSE-CA              2:22.78    2:14.64  
     1:05.64  2:14.64                                                      
  5 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              2:15.34    2:16.04  
     1:04.04  2:16.04                                                      
  6 Li, Daniel                13 ROSE-CA              2:22.48    2:17.92  
     1:08.43  2:17.92                                                      
  7 Aquino, Lcndr V           14 ROSE-CA              2:24.34    2:18.45  
     1:07.61  2:18.45                                                      
  8 he, Leon                  14 ROSE-CA                   NT    2:22.14  
     1:08.83  2:22.14                                                      
  9 O'Grady, Pierce P         13 ROSE-CA              2:24.82    2:22.75  
     1:09.88  2:22.75                                                      
 10 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              2:30.00    2:26.51  
     1:11.08  2:26.51                                                      
 11 Villaluna, Thai C         13 ROSE-CA              2:24.95    2:29.04  
     1:10.82  2:29.04                                                      
 12 Castro, Christian M       13 ROSE-CA              2:44.91    2:32.51  
     1:15.67  2:32.51                                                      
 13 Lee, Matthew A            14 ROSE-CA              2:47.41    2:36.40  
     1:14.63  2:36.40                                                      
 -- Gao, Sean F               14 ROSE-CA              2:32.94         DQ  
     1:06.91       DQ                                                      
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              4:52.25    4:36.82  
     1:04.85  2:16.50  3:27.17  4:36.82                                    
  2 Benderskii, Igor A        14 ROSE-CA              4:50.91    4:42.73  
     1:07.01  2:19.27  3:31.08  4:42.73                                    
  3 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              4:56.87    4:46.22  
     1:06.00  2:18.93  3:33.47  4:46.22                                    
  4 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              4:53.91    4:51.10  
     1:11.32  2:26.46  3:40.82  4:51.10                                    
  5 Aquino, Lcndr V           14 ROSE-CA              5:06.75    4:53.98  
     1:11.21  2:27.93  3:41.16  4:53.98                                    
  6 Li, Daniel                13 ROSE-CA              5:01.46    4:54.65  
     1:10.46  2:25.36  3:41.10  4:54.65                                    
  7 O'Grady, Pierce P         13 ROSE-CA              5:00.52    4:57.75  
     1:11.50  2:29.28  3:47.18  4:57.75                                    
  8 Gao, Sean F               14 ROSE-CA              5:14.22    4:59.95  
     1:09.79  2:27.37  3:44.88  4:59.95                                    
  9 he, Leon                  14 ROSE-CA                   NT    5:05.09  
     1:11.61  2:29.95  3:48.39  5:05.09                                    
 10 Ribaya, Max A             14 ROSE-CA              4:57.57    5:05.88  
     1:09.11  2:27.98  3:47.69  5:05.88                                    
 11 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              5:21.01    5:12.82  
     1:13.34  2:34.75  3:56.07  5:12.82                                    
 12 Lee, Matthew A            14 ROSE-CA                   NT    5:41.33  
     1:19.71  2:48.63  4:16.70  5:41.33                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villaluna, Thai C         13 ROSE-CA              2:42.66    2:45.06  
     1:20.52  2:45.06                                                      
  2 Summers, Harrison J       13 ROSE-CA              2:55.96    2:47.68  
     1:22.86  2:47.68                                                      
  3 Castro, Christian M       13 ROSE-CA                   NT    2:47.92  
     1:23.12  2:47.92                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ribaya, Max A             14 ROSE-CA                   NT    3:04.95  
     1:28.35  3:04.95                                                      
  2 Lee, Matthew A            14 ROSE-CA                   NT    3:10.88  
     1:29.64  3:10.88                                                      
  3 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA                   NT    3:14.49  
     1:34.43  3:14.49                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 he, Leon                  14 ROSE-CA                   NT    1:12.05  
  2 Summers, Harrison J       13 ROSE-CA              1:14.12    1:13.49  
  2 Lee, Matthew A            14 ROSE-CA              1:38.08    1:18.55  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean F               14 ROSE-CA              2:48.03    2:32.82  
     1:10.96  2:32.82                                                      
  2 Aquino, Lcndr V           14 ROSE-CA                   NT    2:39.23  
     1:15.83  2:39.23                                                      
  3 Benderskii, Igor A        14 ROSE-CA              2:51.43    2:42.65  
     1:15.57  2:42.65                                                      
  4 O'Grady, Pierce P         13 ROSE-CA                   NT    2:45.34  
  5 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                   NT    2:49.26  
     1:11.03  2:49.26                                                      
  6 Li, Daniel                13 ROSE-CA                   NT    2:53.35  
     1:22.79  2:53.35                                                      
  7 Summers, Harrison J       13 ROSE-CA                   NT    3:01.06  
     1:21.12  3:01.06                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villaluna, Thai C         13 ROSE-CA              1:17.19    2:44.99  
     1:18.85  2:44.99                                                      
  2 Castro, Christian M       13 ROSE-CA              2:59.97    2:53.36  
     1:24.20  2:53.36                                                      
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              5:22.38    5:05.00  
     1:07.46  2:25.49  3:54.81  5:05.00                                    
  2 Gao, Sean F               14 ROSE-CA              5:38.04    5:17.49  
     1:09.51  2:32.92  4:02.41  5:17.49                                    
  2 Summers, Harrison J       13 ROSE-CA                   NT    5:48.55  
     1:16.45  2:48.59  4:30.07  5:48.55                                    
  3 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              5:43.42    5:23.67  
     1:09.36  2:33.54  4:07.81  5:23.67                                    
  4 Ribaya, Max A             14 ROSE-CA              5:30.69    5:24.53  
     1:09.26  2:32.12  4:11.66  5:24.53                                    
  5 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              5:32.66    5:27.36  
     1:12.70  2:39.62  4:14.04  5:27.36                                    
  6 Aquino, Lcndr V           14 ROSE-CA              5:41.89    5:27.90  
     1:14.50  2:34.83  4:12.88  5:27.90                                    
  7 Li, Daniel                13 ROSE-CA              5:47.76    5:32.70  
     1:19.57  2:45.19  4:18.07  5:32.70                                    
  8 Benderskii, Igor A        14 ROSE-CA              5:34.58    5:35.46  
     1:13.69  2:49.14  4:21.34  5:35.46                                    
  9 O'Grady, Pierce P         13 ROSE-CA                   NT    5:46.07  
     1:14.47  2:45.77  4:28.09  5:46.07                                    
 10 Villaluna, Thai C         13 ROSE-CA              6:00.99    5:50.35  
     1:24.80  2:53.46  4:36.24  5:50.35                                    
 11 Makouar, Ryan (Oudrhiri)  13 ROSE-CA              6:16.35    5:51.83  
     1:14.12  2:48.81  4:38.20  5:51.83                                    
 12 Castro, Christian M       13 ROSE-CA                   NT    5:55.45  
     1:24.97  2:56.92  4:39.10  5:55.45                                    
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andrew L             15 ROSE-CA                57.70      59.02  
  2 Schroeder, Adam D         16 ROSE-CA                59.18      59.60  
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choe, Andrew K            15 ROSE-CA              1:15.08    1:16.69  
 
Men 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choe, Andrew K            15 ROSE-CA              2:40.96    2:39.83  
     1:18.06  2:39.83                                                      
  2 Pham, Bryan V             15 ROSE-CA              2:45.70    2:43.35  
     1:18.68  2:43.35                                                      
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Brian J             15 ROSE-CA              1:11.88    1:13.00  
  2 Schroeder, Adam D         16 ROSE-CA              1:13.84    1:13.83  
  3 Elyasi, Ejmin Rodof       16 ROSE-CA              1:25.60    1:23.64  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Brian J             15 ROSE-CA              2:37.88    2:48.25  
     1:21.15  2:48.25                                                      
  2 Schroeder, Adam D         16 ROSE-CA              2:43.96    2:55.94  
     1:26.66  2:55.94                                                      
  3 Elyasi, Ejmin Rodof       16 ROSE-CA              3:09.81    3:02.36  
     1:28.83  3:02.36                                                      
  4 Pham, Bryan V             15 ROSE-CA              3:21.38    3:11.54  
     1:33.04  3:11.54                                                      
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Christopher H      17 Unattached           1:02.31    1:00.58  
  3 Choe, Andrew K            15 ROSE-CA              1:28.87    1:21.77  
  4 Elyasi, Ejmin Rodof       16 ROSE-CA              1:35.31    1:23.96  
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Matthew J           15 ROSE-CA                   NT    2:53.65  
     1:19.05  2:53.65                                                      
 
Men 15-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andrew L             15 ROSE-CA              2:24.36    2:32.96  
     1:13.27  2:32.96                                                      
 -- Pham, Bryan V             15 ROSE-CA              2:37.99         DQ  
     1:21.17       DQ                                                      
 
Men 15-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Matthew J           15 ROSE-CA              5:46.36    5:30.57  
     1:10.63  2:31.76  4:16.70  5:30.57                                    
 
Men 15-21 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Brian J             15 ROSE-CA                27.23      26.20  
  2 Schroeder, Adam D         16 ROSE-CA                27.31      26.41  
  3 Lee, Andrew L             15 ROSE-CA                26.91      27.49  
 -- Elyasi, Ejmin Rodof       16 ROSE-CA                29.87         DQ  
 
Men 15-21 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Christopher H      17 Unattached           2:10.33    2:14.34  
     1:02.33  2:14.34                                                      
  2 Schroeder, Adam D         16 ROSE-CA              2:18.13    2:16.04  
     1:07.21  2:16.04                                                      
  3 Jeffries, Ean C           15 ROSE-CA              2:15.41    2:16.48  
     1:05.17  2:16.48                                                      
  4 Chiu, Matthew J           15 ROSE-CA              2:18.00    2:18.14  
     1:05.56  2:18.14                                                      
 
Men 15-21 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffries, Ean C           15 ROSE-CA              4:48.00    4:47.77  
     1:08.56  2:22.11  3:35.54  4:47.77                                    
  2 Pham, Bryan V             15 ROSE-CA              4:51.26    4:56.80  
     1:10.48  2:26.08  3:40.56  4:56.80                                    
  3 Chiu, Matthew J           15 ROSE-CA              5:03.38    4:57.95  
     1:10.31  2:27.55  3:43.00  4:57.95