2019 Summer SCAA Champs corrected 8/20 - Meet Results

2019 Summer SCAA Champs corrected 8/20
8/10/2019 - 8/10/2019
Downey, ca United States
Updated: 8/20/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Armada Swimming        HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 8/15/2019 07:42 AM
                 2019 CA SCAA Summer  Championship - 8/10/2019                 
                              Sanction #: S19-311                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   16.70    3/1/1971 Robyn Utu, Seal Beach                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                 26.45      24.46   21  
  2 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                 29.07      29.22   19  
  3 Melling, Alyssa A          5 SOBA-CA                25.75      29.89   18  
  4 Parker, Lucy I             6 SOBA-CA                29.19      30.58   17  
  5 Branagh-Houston, Tegan G   5 SOBA-CA                39.59      38.53   16  
 -- Engleman, Athena L         6 MBD-CA                 22.00     X22.21  
SILV - Division  
  1 Gonzalez, Alison I         6 DWNY-CA                39.93      44.50   14  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   39.59   8/20/2011 Allysan W Tse-SPS-CA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                 58.46    1:01.74   21  
  2 Parker, Lucy I             6 SOBA-CA              1:04.13    1:08.93   19  
  3 Gonzalez, Alison I         6 DWNY-CA              1:33.45    1:25.91   18  
  4 Branagh-Houston, Tegan G   5 SOBA-CA              1:27.05    1:29.66   17  
 -- Stichman, Regan S          6 ZAP-CA               1:05.71         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   20.20    3/1/1972 Melanie Reed, Covina                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engleman, Athena L         6 MBD-CA                 23.03      24.64   21  
  2 Melling, Alyssa A          5 SOBA-CA                28.62      30.92   19  
  3 Parker, Lucy I             6 SOBA-CA                31.00      31.65   18  
  4 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                 35.15      32.54   17  
  5 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                 31.90      34.37   16  
SILV - Division  
  1 Branagh-Houston, Tegan G   5 SOBA-CA                44.75      42.22   14  
 -- Gonzalez, Alison I         6 DWNY-CA                49.19         DQ  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   18.50    3/1/1972 Melanie Reed, Covina                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Melling, Alyssa A          5 SOBA-CA                31.47      29.51   21  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   15.68   8/16/2007 Leana Jacobs SOBA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Khum, Zoey D               8 CERR-CA                20.11      17.78   21  
  2 Plascencia, Juliette A     8 DWNY-CA                19.94      19.50   19  
  3 Uytingco, Malaia A         8 SOBA-CA                19.53      20.02   18  
  4 Stephens, Chloe G          8 BAY-CA                 22.06      20.16   17  
  5 Forbes, Harper             7 MBD-CA                 21.65      20.54   16  
  6 Zakrzewski, Maggie M       8 SOBA-CA                21.88      20.64   15  
  7 Kuo, Hailey A              7 SOBA-CA                21.68      21.53  
SILV - Division  
  1 Cabrera-Romero, Sophie K   8 SOBA-CA                22.31      21.31   14  
  2 Ledesma, Allison           8 PRMT-CA                25.60      22.24   12  
  3 Bucio, Ximena A            7 DWNY-CA                23.10      22.82   11  
  4 Besemer, Adalyn L          7 SOBA-CA                22.59      23.03   10  
  5 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 22.17      23.08    9  
  6 Beiter, Elsie E            7 BAY-CA                 26.66      27.67    8  
  7 Olafisoye, Damilola G      7 SOBA-CA                24.34      28.14  
_BRO - Division  
  1 Arias, Rachel E            8 PRMT-CA                35.26      23.54    7  
  2 Martin, Alexa              8 PRMT-CA                28.70      23.88    5  
  3 Aguilar, Alexa             7 PRMT-CA                45.26      31.24    4  
  4 Mesa, Juliet               7 DWNY-CA                39.10      34.25    3  
  5 Portillo, Andrea           7 PRMT-CA                39.26      39.95    2  
  6 Calvillo, Ruby S           8 PRMT-CA                46.25      42.65    1  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   30.90    3/1/1970 Jill Sterkel, Hacienda Heights               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA                 41.25      39.44   21  
  2 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 43.52      41.54   19  
  3 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                46.98      41.96   18  
  4 Stephens, Chloe G          8 BAY-CA                 44.84      44.05   17  
  5 McDaniel, Evie S           8 SURF-CA                42.72      44.13   16  
  6 Forbes, Harper             7 MBD-CA                 47.04      44.74   15  
  7 Armandpour, Elle S         7 BAY-CA                 49.34      48.99  
  8 Arias, Rachel E            8 PRMT-CA                49.35      58.05  
 -- Cabrera-Romero, Sophie K   8 SOBA-CA                47.10         DQ  
SILV - Division  
  1 Lopez, Xochitl V           8 DWNY-CA                50.73      44.18   14  
  2 Nye, Layla E               8 SURF-CA                51.41      44.59   12  
  3 Gore, Emily J              8 SOBA-CA                56.71      48.47   11  
  4 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 56.38      48.86   10  
  5 Nellman, Chloe M           8 SOBA-CA                50.53      50.51    9  
  6 Bucio, Ximena A            7 DWNY-CA                53.28      52.48    8  
  7 Rojas, lux V               8 SURF-CA                52.59      54.55  
_BRO - Division  
  1 Ledesma, Allison           8 PRMT-CA              1:02.25      50.73    7  
  2 Martin, Alexa              8 PRMT-CA              1:10.26      55.93    5  
  3 Beiter, Elsie E            7 BAY-CA               1:00.63    1:01.45    4  
  4 Olafisoye, Damilola G      7 SOBA-CA              1:03.03    1:03.44    3  
  5 Wang, Brooklyn A           8 BAY-CA               1:13.00    1:09.81    2  
  6 Mesa, Juliet               7 DWNY-CA              1:18.92    1:16.37    1  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   16.30    3/1/1974 Ann-Bryna Tsai SGVA                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA                 22.98      22.16   21  
  2 Nye, Layla E               8 SURF-CA                24.06      23.22   19  
  3 Uytingco, Malaia A         8 SOBA-CA                23.03      23.79   18  
  4 Stephens, Chloe G          8 BAY-CA                 23.01      23.81   17  
  5 McDaniel, Evie S           8 SURF-CA                22.53      24.27   16  
  6 Plascencia, Juliette A     8 DWNY-CA                24.31      24.30   15  
  7 Gore, Emily J              8 SOBA-CA                24.12      25.81  
  8 Rojas, lux V               8 SURF-CA                24.32      26.47  
SILV - Division  
  1 Besemer, Adalyn L          7 SOBA-CA                25.90      24.71   14  
  2 Zakrzewski, Maggie M       8 SOBA-CA                24.85      25.25   12  
  3 Armandpour, Elle S         7 BAY-CA                 26.16      25.91   11  
  4 Ledesma, Allison           8 PRMT-CA                27.86      26.26   10  
  5 Olafisoye, Damilola G      7 SOBA-CA                25.26      28.18    9  
  6 Beiter, Elsie E            7 BAY-CA                 29.34      28.29    8  
  7 Nellman, Chloe M           8 SOBA-CA                27.30      31.74  
  8 Arias, Rachel E            8 PRMT-CA                32.25      34.85  
_BRO - Division  
  1 Wang, Brooklyn A           8 BAY-CA                 38.18      35.28    7  
  2 Martin, Alexa              8 PRMT-CA                35.26      36.13    5  
  3 Aguilar, Alexa             7 PRMT-CA                48.26      40.62    4  
  4 Calvillo, Ruby S           8 PRMT-CA                55.56      46.02    3  
  5 Portillo, Andrea           7 PRMT-CA                49.25      46.22    2  
 -- Mesa, Juliet               7 DWNY-CA                53.58         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   19.12    2/1/1989 Kelly Evanilla, Arcadia                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 McDaniel, Evie S           8 SURF-CA                23.83      26.08   21  
  2 Besemer, Adalyn L          7 SOBA-CA                26.27      26.61   19  
  3 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                26.02      26.62   18  
  4 Lopez, Xochitl V           8 DWNY-CA                26.98      27.03   17  
  5 Kuo, Hailey A              7 SOBA-CA                28.25      27.86   16  
SILV - Division  
  1 Nye, Layla E               8 SURF-CA                28.75      26.91   14  
  2 Zakrzewski, Maggie M       8 SOBA-CA                30.03      33.51   12  
 -- Forbes, Harper             7 MBD-CA                 33.70         DQ  
      Alternating Kick
 -- Rojas, lux V               8 SURF-CA                31.72         DQ  
      No touch
 -- Uytingco, Malaia A         8 SOBA-CA                28.75         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Armandpour, Elle S         7 BAY-CA                 32.82         DQ  
      One hand touch
_BRO - Division  
  1 Cabrera-Romero, Sophie K   8 SOBA-CA                37.90      36.10    7  
  2 Wang, Brooklyn A           8 BAY-CA                 38.55      37.69    5  
  3 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 50.99      38.14    4  
 -- Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 42.35         DQ  
      Scissors kick
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   15.70    3/1/1975 Laurie Whipple, Arcadia                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Khum, Zoey D               8 CERR-CA                22.11      22.08   21  
  2 Plascencia, Juliette A     8 DWNY-CA                26.57      23.33   19  
  3 Kuo, Hailey A              7 SOBA-CA                28.40      25.61   18  
  4 Nellman, Chloe M           8 SOBA-CA                29.79      28.40   17  
  5 Gore, Emily J              8 SOBA-CA                29.03      28.69   16  
  6 Lopez, Xochitl V           8 DWNY-CA                24.62      29.64   15  
SILV - Division  
  1 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                29.80      23.75   14  
  2 Bucio, Ximena A            7 DWNY-CA                31.88      29.41   12  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:03.20    3/1/1972 Hacienda Heights                           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:31.06    1:32.60   42  
     1) Nellman, Chloe M 8              2) Olafisoye, Damilola G 7        
     3) Zakrzewski, Maggie M 8          4) Cabrera-Romero, Sophie K 8     
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:51.16    1:33.23   38  
     1) Bucio, Ximena A 7               2) Mesa, Juliet 7                 
     3) Lopez, Xochitl V 8              4) Plascencia, Juliette A 8       
  3 Bay Club Aquatics-CA  'A'                         1:52.00    1:38.33   36  
     1) Stephens, Chloe G 8             2) Beiter, Elsie E 7              
     3) Wang, Brooklyn A 8              4) Armandpour, Elle S 7           
_BRO - Division  
  1 Parampount Pirates Swim Club-CA  'A'                   NT    1:46.78   14  
     1) Ledesma, Allison 8              2) Arias, Rachel E 8              
     3) Portillo, Andrea 7              4) Martin, Alexa 8                
 
Girls 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:12.20    3/1/1971 Arcadia                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:37.51    1:40.41   42  
     1) Gore, Emily J 8                 2) Besemer, Adalyn L 7            
     3) Uytingco, Malaia A 8            4) Kuo, Hailey A 7                
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:00.43    1:53.14   38  
     1) Bucio, Ximena A 7               2) Lopez, Xochitl V 8             
     3) Plascencia, Juliette A 8        4) Mesa, Juliet 7                 
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                         2:01.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3
     1) Beiter, Elsie E 7               2) Wang, Brooklyn A 8             
     3) Stephens, Chloe G 8             4) Armandpour, Elle S 7           
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:11.94                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Derr, Emi F                8 ZAP-CA               2:05.93    2:04.58   21  
 -- Engleman, Athena L         6 MBD-CA               2:04.30         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   27.90    3/1/1975 Joan Kvasnak, Cal Tech                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                32.99      33.77   21  
  2 Adams, Mazie B            10 MBD-CA                 38.72      36.42   19  
  3 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA                36.82      36.82   18  
  4 Engleman, Bella A          9 MBD-CA                 32.63      36.98   17  
  5 Barsoum, Yustina H        10 CERR-CA                38.93      37.22   16  
  6 Cummings, Katie L         10 BAC-CA                 37.52      38.29   15  
  7 Sepulveda, Alexa G        10 DWNY-CA                38.91      38.57  
  8 Garcia, Stella N           9 DWNY-CA                38.41      38.82  
SILV - Division  
  1 Botello, Brooklynne A     10 SOBA-CA                42.15      39.20   14  
  2 Juckett, Danielle S       10 SOBA-CA                42.38      40.68   12  
  3 Mesa, Sofia               10 DWNY-CA                40.93      42.41   11  
  4 Punzalan, Erica           10 BAC-CA                 45.10      43.22   10  
  5 Arias, Emiko R            10 SOBA-CA                46.47      48.16    9  
_BRO - Division  
  1 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA                 49.99      42.65    7  
  2 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA                 50.01      43.23    5  
  3 Masuno, Amy A             10 DWNY-CA                47.32      44.55    4  
  4 Moreno, Arianne L          9 DWNY-CA                51.52      50.01    3  
  5 Rodriguez, Adrie A        10 DWNY-CA                59.80      51.22    2  
  6 Ramirez, Abrianna D        9 DWNY-CA                54.64      51.51    1  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:01.60    3/1/1972 Corrine Calhoun, El Monte                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gordon, Meagan M           9 ZAP-CA               1:11.41    1:07.89   21  
  2 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:09.28    1:08.94   19  
  3 Adams, Mazie B            10 MBD-CA               1:24.33    1:21.13   18  
  4 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA              1:21.37    1:21.22   17  
  5 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA              1:22.94    1:22.51   16  
  6 Garcia, Stella N           9 DWNY-CA              1:22.98    1:29.82   15  
  7 Sepulveda, Alexa G        10 DWNY-CA              1:24.67    1:31.79  
SILV - Division  
  1 Cummings, Katie L         10 BAC-CA               1:30.37    1:24.27   14  
  2 Botello, Brooklynne A     10 SOBA-CA              1:36.47    1:30.73   12  
  3 Mesa, Sofia               10 DWNY-CA              1:35.30    1:31.48   11  
  4 Gray, Cassidy K            9 SOBA-CA              1:38.00    1:33.04   10  
  5 Tucker, Zailee S           9 SOBA-CA              1:39.18    1:36.36    9  
  6 Weiss, Hana E              9 SOBA-CA              1:37.09    1:38.53    8  
  7 Gray, Kenzie K             9 SOBA-CA              1:40.31    1:46.15  
_BRO - Division  
  1 Soto, Valeria             10 DWNY-CA              2:00.19    1:29.37    7  
  2 Moreno, Arianne L          9 DWNY-CA              1:55.97    1:55.99    5  
  3 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:46.94    1:56.57    4  
  4 Rodriguez, Adrie A        10 DWNY-CA              2:04.21    2:02.54    3  
  5 Harrison, Ellie V          9 SOBA-CA              2:12.06    2:09.78    2  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   33.10   8/23/2009 Michelle Martin. MPMR, Manta Rays            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gordon, Meagan M           9 ZAP-CA                 36.52      36.15   21  
  2 Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA                39.87      41.56   19  
  3 Malunes, MJ B             10 BAC-CA                 45.81      43.43   18  
  4 Punzalan, Erica           10 BAC-CA                 47.41      43.82   17  
  5 Cummings, Katie L         10 BAC-CA                 43.84      44.93   16  
  6 Tretiak, Delaney M         9 MBD-CA                 47.57      47.12   15  
  7 Pagaduan, K.C. C          10 BAC-CA                 45.43      49.48  
  8 Garcia, Stella N           9 DWNY-CA                49.07      49.93  
SILV - Division  
  1 Mankarious, Angelina A     9 DWNY-CA                51.25      49.67   14  
  2 Christenson, Emma V       10 SOBA-CA                50.10      50.67   12  
  3 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA                 55.24      51.98   11  
  4 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA                50.56      52.26   10  
  5 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA                 53.83      53.39    9  
  6 Gray, Cassidy K            9 SOBA-CA                49.63      54.22    8  
 -- Mesa, Sofia               10 DWNY-CA                50.27         DQ  
_BRO - Division  
  1 Sepulveda, Alexa G        10 DWNY-CA                55.78      47.25    7  
  2 Masuno, Amy A             10 DWNY-CA                58.35      52.79    5  
  3 Ramirez, Abrianna D        9 DWNY-CA              1:01.37      57.17    4  
  4 Harrison, Ellie V          9 SOBA-CA              1:06.15    1:08.43    3  
 -- Rodriguez, Adrie A        10 DWNY-CA              1:09.21         DQ  
 -- Gray, Kenzie K             9 SOBA-CA                56.62         DQ  
 -- Moreno, Arianne L          9 DWNY-CA              1:06.76         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   35.60    3/1/1975 Joan Kvasnak, Cal Tech                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Sepulveda, Nayareli        9 SGAC-CA                49.68      46.01   21  
  2 Hernandez, Lincy          10 PRMT-CA                48.88      48.32   19  
  3 Barsoum, Yustina H        10 CERR-CA                51.56      48.41   18  
  4 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA                48.59      48.72   17  
  5 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA                49.38      49.68   16  
  6 Christenson, Emma V       10 SOBA-CA                52.04      51.72   15  
 -- Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA                48.53         DQ  
SILV - Division  
  1 Hon, Evelyn S             10 CERR-CA              1:02.12      51.55   14  
  2 Malunes, MJ B             10 BAC-CA                 53.58      53.02   12  
  3 Punzalan, Erica           10 BAC-CA               1:00.08      56.73   11  
  4 Tretiak, Delaney M         9 MBD-CA                 58.24      59.67   10  
  5 Arias, Emiko R            10 SOBA-CA              1:01.16      59.71    9  
 -- Engleman, Bella A          9 MBD-CA                 53.67     X52.51  
 -- Juckett, Danielle S       10 SOBA-CA                52.38         DQ  
      Scissors kick
 -- Weiss, Hana E              9 SOBA-CA                55.78         DQ  
      Non-simultaneous arms
_BRO - Division  
  1 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA               1:25.99      54.25    7  
  2 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:07.95    1:07.18    5  
  3 Ramirez, Abrianna D        9 DWNY-CA              1:17.54    1:08.89    4  
  4 Harrison, Ellie V          9 SOBA-CA              1:17.22    1:16.15    3  
 -- Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA               1:30.99         DQ  
      Scissors kick
 -- Mankarious, Angelina A     9 DWNY-CA              1:05.43         DQ  
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   30.94   2/14/2010 Michelle Martin , MPMR, MPMR-CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA                32.99      33.56   21  
  2 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                36.36      36.06   19  
  3 Engleman, Bella A          9 MBD-CA                 46.75      44.20   18  
  4 Marsee, Annabel K         10 SOBA-CA                41.72      45.40   17  
  5 Barsoum, Yustina H        10 CERR-CA                47.76      45.78   16  
  6 Christenson, Emma V       10 SOBA-CA                55.63      53.34   15  
SILV - Division  
  1 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA               1:20.99      49.12   14  
  2 Tucker, Zailee S           9 SOBA-CA              1:02.75      59.27   12  
 -- Masuno, Amy A             10 DWNY-CA              1:05.43         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:11.94    2/1/2003 Ann-Bryna Tsai - SGVA                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Elizabeth H           9 CERR-CA              1:19.52    1:16.44   21  
  2 Gordon, Meagan M           9 ZAP-CA               1:16.42    1:16.47   19  
  3 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              1:22.95    1:25.49   18  
  4 Pragale, Natalia I        10 CERR-CA              1:33.24    1:26.82   17  
  5 Hauck, Skylar M            9 SOBA-CA              1:37.62    1:34.90   16  
  6 Malunes, MJ B             10 BAC-CA               1:40.89    1:37.56   15  
SILV - Division  
  1 Adams, Mazie B            10 MBD-CA               1:42.46    1:38.79   14  
  2 Pagaduan, K.C. C          10 BAC-CA               1:52.01    1:39.49   12  
  3 Martinez, Camila S         9 SOBA-CA              1:46.66    1:45.47   11  
  4 Botello, Brooklynne A     10 SOBA-CA              1:53.78    1:53.32   10  
 -- Juckett, Danielle S       10 SOBA-CA              1:49.12         DQ  
 -- Gray, Cassidy K            9 SOBA-CA              1:50.67         DQ  
      Arms two strokes underwater - breast
_BRO - Division  
  1 Weiss, Hana E              9 SOBA-CA              1:53.90    1:52.01    7  
  2 Gray, Kenzie K             9 SOBA-CA              2:01.28    1:53.28    5  
  3 Arias, Emiko R            10 SOBA-CA              2:01.32    1:58.76    4  
  4 Tucker, Zailee S           9 SOBA-CA              2:04.37    2:00.52    3  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:01.40    3/1/1970 El Monte                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:45.71    2:29.84   42  
     1) Malunes, MJ B 10                2) Pagaduan, K.C. C 10            
     3) Punzalan, Erica 10              4) Cummings, Katie L 10           
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:40.91    2:31.25   38  
     1) Hauck, Skylar M 9               2) Botello, Brooklynne A 10       
     3) Christenson, Emma V 10          4) Marsee, Annabel K 10           
  3 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:41.46    2:36.61   36  
     1) Sepulveda, Alexa G 10           2) Soto, Valeria 10               
     3) Mesa, Sofia 10                  4) Garcia, Stella N 9             
  4 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:50.00    2:47.82   34  
     1) Lluz, Jesamin Soraya D 9        2) Hendry, Kennedy F 9            
     3) Yamamoto, Joley S 10            4) Gordon, Meagan M 9             
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:18.96    2/1/2002 San Gabriel Valley                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:53.35    2:51.46   42  
     1) Hauck, Skylar M 9               2) Martinez, Camila S 9           
     3) Marsee, Annabel K 10            4) Juckett, Danielle S 10         
 -- Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:37.01         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Arms two strokes underwater - breast
     1) Ramirez, Abrianna D 9           2) Sepulveda, Alexa G 10          
     3) Soto, Valeria 10                4) Garcia, Stella N 9             
 -- Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    3:12.57         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Lluz, Jesamin Soraya D 9        2) Gordon, Meagan M 9             
     3) Yamamoto, Joley S 10            4) Saad, Danya 9                  
 -- Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    3:12.71         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Scissors kick - breast
     1) Cummings, Katie L 10            2) Pagaduan, K.C. C 10            
     3) Malunes, MJ B 10                4) Punzalan, Erica 10             
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   25.91   1/30/2016 Jordyn M Bryant, Cali Aquatics               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Belonio, Danica L         12 BAC-CA                 29.45      28.31   21  
  2 Gomez, Brandi             12 SGAC-CA                29.44      28.64   19  
  3 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA                 29.58      29.24   18  
  4 Ramirez, Rachel E         12 DWNY-CA                28.46      29.35   17  
  5 Mueck, Lilly V            12 SURF-CA                31.83      31.42   16  
  6 Porras, Katrina M         12 DWNY-CA                32.98      32.61   15  
  7 Romero, Dani O            11 CERR-CA                32.38      32.92  
  8 Clark, Stacy A            12 SURF-CA                33.00      33.25  
  9 Garcia, Katherine C       12 DWNY-CA                32.97      34.22  
SILV - Division  
  1 Rosales, Stephanie N      11 DWNY-CA                33.87      32.25   14  
  2 Sepulveda, Camila A       12 DWNY-CA                33.85      32.43   12  
  3 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                34.51      32.44   11  
  4 Reyes, Savannah R         11 BAC-CA                 33.60      33.42   10  
  5 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                 34.88      33.59    9  
  6 Picaz, Sweety             12 PRMT-CA                34.19      33.82    8  
  7 Percastegui, Karla        12 PRMT-CA                33.56      47.72  
 -- Crowley, Ava T            12 BAY-CA                 35.64         DQ  
_BRO - Division  
  1 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                37.19      33.58    7  
  2 Gomez, Natalie N          11 SGAC-CA                36.52      34.34    5  
  3 Munguia Rodriguez, Sophi  11 SOBA-CA                35.75      35.18    4  
  4 Luna, Amy A               12 DWNY-CA                37.48      36.09    3  
  5 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 36.93      36.67    2  
  6 Samano, Eileen D          11 SGAC-CA                49.70      40.57    1  
  7 Leyva, Sofia B            11 SOBA-CA                59.06      54.77  
  8 Sandoval, Christina       11 PRMT-CA                40.32    1:04.60  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   56.19    7/1/1981 Kim Bryson, Surfside                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Belonio, Danica L         12 BAC-CA               1:05.02    1:02.29   21  
  2 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA               1:07.35    1:06.69   19  
  3 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              1:10.28    1:07.13   18  
  4 Gomez, Mia A              12 DWNY-CA              1:08.46    1:08.06   17  
  5 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:10.80    1:08.34   16  
  6 Mueck, Lilly V            12 SURF-CA              1:09.77    1:08.41   15  
  7 Porras, Katrina M         12 DWNY-CA              1:10.49    1:08.42  
  8 Cabrera, Ashlie D         12 SOBA-CA              1:10.00    1:10.10  
SILV - Division  
  1 Clark, Stacy A            12 SURF-CA              1:11.50    1:09.30   14  
  2 Yuguchi, Lily B           12 ZAP-CA               1:12.99    1:11.06   12  
  3 Garcia, Katherine C       12 DWNY-CA              1:12.98    1:13.83   11  
  4 Yates, Kyra A             11 SOBA-CA              1:18.91    1:17.30   10  
  5 Gray, Loyal I             11 SOBA-CA              1:17.47    1:17.90    9  
  6 Camfield, Lexi E          12 SOBA-CA              1:16.97    1:19.85    8  
_BRO - Division  
  1 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA              1:21.67    1:14.93    7  
  2 Crowley, Ava T            12 BAY-CA               1:21.12    1:17.29    5  
  3 Huang, Kylie Y            12 SOBA-CA              1:22.69    1:22.07    4  
  4 Neal, Carly A             11 BAY-CA               1:22.59    1:23.95    3  
  5 Samano, Eileen D          11 SGAC-CA              1:49.89    1:30.73    2  
  6 Percastegui, Karla        12 PRMT-CA              1:25.32    1:48.34    1  
  7 Sandoval, Christina       11 PRMT-CA              1:35.20    2:19.91  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   2:02.20    2/1/1978 Liz Perez, Corona                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Fong, Lauren A            12 CERR-CA              2:35.09    2:29.23   21  
  2 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               2:36.49    2:29.63   19  
  3 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               2:32.04    2:31.03   18  
  4 Cabrera, Ashlie D         12 SOBA-CA              2:40.12    2:33.56   17  
SILV - Division  
  1 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA               2:59.80    2:55.69   14  
  2 Huang, Kylie Y            12 SOBA-CA              2:56.88    2:58.26   12  
 -- Yuguchi, Lily B           12 ZAP-CA               2:40.91         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   30.04    7/1/1981 Kim Bryson, Surfside                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Belonio, Danica L         12 BAC-CA                 34.46      32.65   21  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA                 33.17      32.99   19  
  3 Punzalan, Emma L          12 BAC-CA                 34.25      33.41   18  
  4 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA                 36.52      35.05   17  
  5 Wildes, Hattie M          12 BAY-CA                 39.10      38.28   16  
  6 Mueck, Lilly V            12 SURF-CA                37.34      38.76   15  
  7 Gray, Loyal I             11 SOBA-CA                40.67      40.24  
SILV - Division  
  1 Reyes, Savannah R         11 BAC-CA                 41.18      38.52   14  
  2 Romero, Dani O            11 CERR-CA                40.88      40.03   12  
  3 Munguia Rodriguez, Sophi  11 SOBA-CA                41.81      41.27   11  
  4 Alva, Kaitlyn             12 SGAC-CA                43.20      41.38   10  
  5 Camfield, Lexi E          12 SOBA-CA                41.47      41.61    9  
  6 Gomez, Natalie N          11 SGAC-CA                44.87      43.67    8  
  7 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 43.98      44.39  
 -- Percastegui, Karla        12 PRMT-CA                41.95         DQ  
      Entered water without permission
_BRO - Division  
  1 Muraliraj, Olivia V       11 CERR-CA                52.02      41.08    7  
  2 Rosales, Stephanie N      11 DWNY-CA                47.49      42.83    5  
  3 Christenson, Grace V      12 SOBA-CA                46.56      43.71    4  
  4 Samano, Eileen D          11 SGAC-CA                50.80      44.46    3  
  5 Bowen, Natalia K          11 BAC-CA                 45.31      45.40    2  
  6 Luna, Amy A               12 DWNY-CA                48.86      46.94    1  
  7 Sandoval, Christina       11 PRMT-CA                48.65    1:19.45  
 -- Leyva, Sofia B            11 SOBA-CA              1:03.85         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   32.61   8/11/2018 Aira Takeuchi, CERR-CA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Romero, Dani O            11 CERR-CA                39.09      37.71   21  
  2 Ang, Amanda B             12 CERR-CA                40.18      37.94   19  
  3 Gomez, Brandi             12 SGAC-CA                38.15      38.51   18  
  4 Fong, Lauren A            12 CERR-CA                40.22      39.38   17  
  5 Yuguchi, Lily B           12 ZAP-CA                 40.34      40.59   16  
SILV - Division  
  1 Wildes, Hattie M          12 BAY-CA                 46.00      44.43   14  
  2 Yates, Kyra A             11 SOBA-CA                45.00      44.78   12  
  3 Gomez, Natalie N          11 SGAC-CA                48.08      45.44   11  
  4 Bowen, Natalia K          11 BAC-CA                 49.17      45.53   10  
  5 Crowley, Ava T            12 BAY-CA                 49.07      47.04    9  
  6 Christenson, Grace V      12 SOBA-CA                50.54      48.44    8  
_BRO - Division  
  1 Picaz, Sweety             12 PRMT-CA                52.77      49.42    7  
  2 Navarro, Karina           11 DWNY-CA              1:06.37      52.62    5  
  3 Luna, Amy A               12 DWNY-CA                55.17      57.44    4  
  4 Leyva, Sofia B            11 SOBA-CA              1:05.97      58.33    3  
 -- Munguia Rodriguez, Sophi  11 SOBA-CA                50.75         DQ  
      Non-simultaneous kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   28.09   8/20/2011 Michelle Martin, MPMR, MPMR                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gomez, Brandi             12 SGAC-CA                33.40      32.02   21  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA                 32.72      32.42   19  
  3 Ramirez, Rachel E         12 DWNY-CA                31.91      33.21   18  
  4 Punzalan, Emma L          12 BAC-CA                 35.30      33.97   17  
  5 Gomez, Mia A              12 DWNY-CA                35.45      36.04   16  
SILV - Division  
  1 Clark, Stacy A            12 SURF-CA                36.87      36.14   14  
  2 Cabrera, Ashlie D         12 SOBA-CA                36.97      36.23   12  
  3 Sepulveda, Camila A       12 DWNY-CA                38.70      38.09   11  
  4 Porras, Katrina M         12 DWNY-CA                37.65      38.45   10  
  5 Garcia, Katherine C       12 DWNY-CA                39.26      39.13    9  
  6 Rosales, Stephanie N      11 DWNY-CA                39.75      40.91    8  
_BRO - Division  
  1 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                 41.79      35.61    7  
  2 Reyes, Savannah R         11 BAC-CA                 40.24      40.32    5  
  3 Camfield, Lexi E          12 SOBA-CA                39.85      40.75    4  
  4 Yates, Kyra A             11 SOBA-CA                42.04      43.60    3  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:05.84    2/1/1999 Daisy Rico, Arcadia                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ramirez, Rachel E         12 DWNY-CA              1:14.11    1:15.97   21  
  2 Punzalan, Emma L          12 BAC-CA               1:18.55    1:16.59   19  
  3 Ang, Amanda B             12 CERR-CA              1:19.25    1:16.80   18  
  4 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:23.30    1:18.16   17  
  5 Sepulveda, Camila A       12 DWNY-CA              1:24.35    1:26.83   16  
 -- Gomez, Mia A              12 DWNY-CA              1:22.61         DQ  
SILV - Division  
  1 Wildes, Hattie M          12 BAY-CA               1:31.66    1:28.73   14  
  2 Gray, Loyal I             11 SOBA-CA              1:26.15    1:28.76   12  
  3 Huang, Kylie Y            12 SOBA-CA              1:34.12    1:29.36   11  
  4 Picaz, Sweety             12 PRMT-CA              1:34.68    1:29.62   10  
  5 Bowen, Natalia K          11 BAC-CA               1:36.89    1:30.32    9  
 -- Christenson, Grace V      12 SOBA-CA              1:35.32         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:52.63   2/14/2010 Monterey Park Manta Rays, MPMR-CA          
                         T Cuan, B Bargas, Y Wang, L Gil de Montes         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:01.83    2:00.15   42  
     1) Sokol, Jamie M 12               2) Walter, Finley E 11            
     3) Fujisawa, Olivia M 11           4) Yuguchi, Lily B 12             
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:02.62    2:03.16   38  
     1) Gomez, Mia A 12                 2) Porras, Katrina M 12           
     3) Sepulveda, Camila A 12          4) Ramirez, Rachel E 12           
  3 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:13.99    2:06.65   36  
     1) Punzalan, Emma L 12             2) Reyes, Savannah R 11           
     3) Bowen, Natalia K 11             4) Belonio, Danica L 12           
  4 South Gate Aquatics Club-CA  'A'                       NT    2:17.24   34  
     1) Alva, Kaitlyn 12                2) Samano, Eileen D 11            
     3) Gomez, Natalie N 11             4) Gomez, Brandi 12               
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:18.43         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Cabrera, Ashlie D 12            2) Munguia Rodriguez, Sophie C 11 
     3) Gray, Loyal I 11                4) Camfield, Lexi E 12            
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:04.76    2/1/1996 Chino Valley                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:17.06    2:16.45   42  
     1) Walter, Finley E 11             2) Yuguchi, Lily B 12             
     3) Sokol, Jamie M 12               4) Fujisawa, Olivia M 11          
  2 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:31.87    2:23.35   38  
     1) Punzalan, Emma L 12             2) Belonio, Danica L 12           
     3) Reyes, Savannah R 11            4) Bowen, Natalia K 11            
  3 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:23.86    2:28.58   36  
     1) Garcia, Katherine C 12          2) Ramirez, Rachel E 12           
     3) Porras, Katrina M 12            4) Gomez, Mia A 12                
  4 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:39.92    2:39.93   34  
     1) Huang, Kylie Y 12               2) Gray, Loyal I 11               
     3) Camfield, Lexi E 12             4) Cabrera, Ashlie D 12           
 -- Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Fong, Lauren A 12               2) Muraliraj, Olivia V 11         
     3) Romero, Dani O 11               4) Ang, Amanda B 12               
 -- South Gate Aquatics Club-CA  'A'                       NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Samano, Eileen D 11             2) Gomez, Natalie N 11            
     3) Gomez, Brandi 12                4) Alva, Kaitlyn 12               
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   24.84    2/1/1995 Sarah Baham, MRAY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Contreras, Denise         13 CERR-CA                25.92      26.49   21  
  2 Romero, Sydney O          14 CERR-CA                27.16      26.51   19  
  3 Flores, Breeana           13 DWNY-CA                27.63      27.05   18  
  4 Kabealo, Katie A          14 SURF-CA                27.08      27.21   17  
  5 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA                 28.10      27.78   16  
  6 De La Cruz, Kaitlin M     13 DWNY-CA                27.44      27.96   15  
  7 Rodgers, Ahmaja M         13 DWNY-CA                28.73      29.11  
  8 McKnight, Georgia M       13 SURF-CA                29.42      29.49  
  9 DeFrance, Fiona Y         14 SURF-CA                29.75      30.04  
SILV - Division  
  1 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA                 30.13      29.27   14  
  2 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA                 30.91      29.36   12  
  3 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA                 30.45      30.60   11  
  4 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA                30.09      30.91   10  
  5 Lorette-Warner, Georgia   14 SOBA-CA                30.56      31.02    9  
  6 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA                 31.35      31.32    8  
  7 Mehta, Melina             13 BAY-CA                 30.94      31.42  
  8 Gonzalez, Sally *         13 SOBA-CA                30.07      31.79  
  9 Matich, Mila L            14 BAY-CA                 30.86      32.25  
_BRO - Division  
  1 Jimenez, Alyssa R         13 DWNY-CA                31.82      31.07    7  
  2 Rodriguez, Michelle       14 DWNY-CA                31.68      31.77    5  
  3 Herrera, Jaylene N        13 SGAC-CA                35.77      32.42    4  
  4 Fernandes, Devon          14 BAY-CA                 32.34      33.17    3  
  5 Zuniga, Briana            13 PRMT-CA                39.80      37.62    2  
  6 Blanco, Miranda           13 PRMT-CA                38.25      40.90    1  
  7 Alferez, Brianna J        13 PRMT-CA                50.43      45.40  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   54.48    8/1/1982 Kim Bryson, Surfside                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 59.45      58.52   21  
  2 Posod, Leila V            13 ZAP-CA               1:01.21      59.54   19  
  3 Kabealo, Katie A          14 SURF-CA              1:01.26    1:00.37   18  
  4 De La Cruz, Kaitlin M     13 DWNY-CA              1:00.48    1:01.13   17  
  5 Pinto, Sofia E            14 SOBA-CA              1:03.92    1:04.26   16  
  6 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               1:04.75    1:05.06   15  
  7 McKnight, Georgia M       13 SURF-CA              1:07.43    1:05.57  
  8 Rodgers, Ahmaja M         13 DWNY-CA              1:04.65    1:07.70  
SILV - Division  
  1 Prata, Melissa G          14 DWNY-CA              1:08.74    1:06.05   14  
  2 Tretiak, Rylee            13 MBD-CA               1:10.89    1:09.11   12  
  3 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:11.21    1:10.62   11  
  4 Matich, Mila L            14 BAY-CA               1:09.88    1:11.05   10  
  5 Rodriguez, Michelle       14 DWNY-CA              1:09.62    1:12.61    9  
  6 Nieves, Iris M            13 SGAC-CA              1:12.59    1:14.44    8  
  7 Blanco, Miranda           13 PRMT-CA              1:10.25    1:38.10  
_BRO - Division  
  1 Herrera, Jaylene N        13 SGAC-CA              1:19.68    1:16.81    7  
  2 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:14.99    1:17.13    5  
  3 Rivas, Victoria N         13 SGAC-CA              1:20.65    1:21.50    4  
  4 Martinez, Nashaly S       14 SOBA-CA              1:26.63    1:21.73    3  
  5 Kruk, Lilly A             13 SOBA-CA              1:24.71    1:27.30    2  
  6 Zuniga, Briana            13 PRMT-CA              1:36.25    1:29.35    1  
  7 Alferez, Brianna J        13 PRMT-CA              2:00.74    1:45.83  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   2:00.21    8/1/1995 Sarah Baham, MRAY                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Contreras, Denise         13 CERR-CA              2:01.97    2:04.68   21  
  2 Flores, Breeana           13 DWNY-CA              2:10.14    2:07.66   19  
  3 Kabealo, Katie A          14 SURF-CA              2:14.15    2:13.60   18  
  4 De La Cruz, Kaitlin M     13 DWNY-CA              2:12.57    2:14.38   17  
  5 Tretiak, Rylee            13 MBD-CA               2:18.59    2:28.82   16  
SILV - Division  
  1 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              2:24.38    2:13.41   14  
  2 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               2:30.56    2:20.23   12  
  3 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               2:24.03    2:22.09   11  
  4 Rodriguez, Cassandra      14 BAC-CA               2:27.62    2:25.58   10  
  5 Lorette-Warner, Georgia   14 SOBA-CA              2:28.22    2:28.47    9  
  6 Gonzalez, Sally *         13 SOBA-CA              2:32.03    2:31.81    8  
_BRO - Division  
  1 Del Pino, Fabiana S       13 SOBA-CA              2:39.95    2:32.02    7  
  2 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               2:33.86    2:32.67    5  
  3 Prata, Melissa G          14 DWNY-CA              2:44.51    2:33.62    4  
  4 Jimenez, Alyssa R         13 DWNY-CA              2:37.73    2:34.51    3  
  5 Eisenberg, Ava J          13 SOBA-CA              2:48.16    2:45.36    2  
  6 Kruk, Lilly A             13 SOBA-CA              3:04.39    3:08.08    1  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   1:01.60    2/1/2005 Bellona Yuan, MCST                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:09.97    1:07.74   21  
  2 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               1:09.09    1:10.67   19  
  3 Hulit, Riley J            14 SURF-CA              1:11.84    1:12.62   18  
  4 Pinto, Sofia E            14 SOBA-CA              1:13.81    1:13.04   17  
  5 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA              1:16.31    1:16.24   16  
  6 McKnight, Georgia M       13 SURF-CA              1:16.22    1:17.11   15  
  7 DeFrance, Fiona Y         14 SURF-CA              1:16.28    1:17.49  
SILV - Division  
  1 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:16.41    1:14.64   14  
  2 Rodgers, Ahmaja M         13 DWNY-CA              1:16.96    1:18.22   12  
  3 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:24.22    1:19.74   11  
  4 Gonzalez, Sally *         13 SOBA-CA              1:24.35    1:20.48   10  
  5 Choudhury, Charlie C      13 SURF-CA              1:24.22    1:22.59    9  
  6 Rodriguez, Michelle       14 DWNY-CA              1:20.50    1:23.09    8  
  7 Fernandes, Devon          14 BAY-CA               1:23.72    1:23.43  
_BRO - Division  
  1 Lara, Nadia H             13 SGAC-CA              1:27.40    1:18.91    7  
  2 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:25.93    1:24.67    5  
  3 Jimenez, Alyssa R         13 DWNY-CA              1:30.15    1:32.82    4  
  4 Tretiak, Emma             13 MBD-CA               1:33.32    1:33.20    3  
  5 Rivas, Victoria N         13 SGAC-CA              1:38.15    1:35.48    2  
  6 Martinez, Nashaly S       14 SOBA-CA              1:37.40    1:39.17    1  
  7 Zuniga, Briana            13 PRMT-CA              1:49.59    1:51.75  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:09.20   8/20/2005 Angie Haven, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:09.27    1:09.09   21  
  2 Posod, Leila V            13 ZAP-CA               1:25.28    1:18.10   19  
  3 Hulit, Riley J            14 SURF-CA              1:18.88    1:20.94   18  
  4 Yamamoto, Marlee Y        14 SURF-CA              1:21.01    1:21.41   17  
  5 Rodriguez, Cassandra      14 BAC-CA               1:22.47    1:22.25   16  
  6 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              1:22.52    1:23.49   15  
  7 Matich, Mila L            14 BAY-CA               1:29.36    1:27.62  
  8 Prata, Melissa G          14 DWNY-CA              1:22.15    1:28.27  
SILV - Division  
  1 Choudhury, Charlie C      13 SURF-CA              1:32.16    1:29.78   14  
  2 Del Pino, Fabiana S       13 SOBA-CA              1:35.00    1:31.27   12  
  3 Bojorquez, Jakira         13 BAC-CA               1:35.66    1:33.12   11  
  4 Schneider, Halle A        13 SURF-CA              1:34.90    1:34.87   10  
  5 Eisenberg, Ava J          13 SOBA-CA              1:35.04    1:35.31    9  
  6 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               1:33.50    1:36.40    8  
  7 Salcedo, Arianna S        14 SOBA-CA              1:32.38    1:37.07  
_BRO - Division  
  1 Nieves, Iris M            13 SGAC-CA              1:37.56    1:32.28    7  
  2 Herrera, Jaylene N        13 SGAC-CA              1:40.92    1:33.02    5  
  3 Choudhury, Basha W        13 SURF-CA              1:41.54    1:38.44    4  
  4 Fernandes, Devon          14 BAY-CA               1:37.41    1:40.98    3  
  5 Kruk, Lilly A             13 SOBA-CA              1:39.97    1:44.25    2  
  6 Tretiak, Emma             13 MBD-CA               1:41.90    1:44.93    1  
  7 Martinez, Nashaly S       14 SOBA-CA              1:52.46    1:45.23  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   59.67    2/1/1995 Sarah Baham, MRAY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Contreras, Denise         13 CERR-CA              1:00.84    1:02.36   21  
  2 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA               1:01.49    1:03.29   19  
  3 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:04.14    1:03.33   18  
  4 Jordan, Anna R            14 CERR-CA              1:06.86    1:07.14   17  
  5 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:09.06    1:08.69   16  
  6 DeFrance, Fiona Y         14 SURF-CA              1:10.25    1:09.44   15  
  7 Romero, Sydney O          14 CERR-CA              1:14.22    1:10.42  
SILV - Division  
  1 Yamamoto, Marlee Y        14 SURF-CA              1:15.47    1:14.11   14  
  2 Lyou, Malia K             13 SOBA-CA              1:15.59    1:14.12   12  
  3 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:18.55    1:17.13   11  
  4 Salcedo, Arianna S        14 SOBA-CA              1:16.50    1:19.96   10  
  5 Schneider, Halle A        13 SURF-CA              1:23.00    1:21.85    9  
  6 Choudhury, Basha W        13 SURF-CA              1:25.28    1:22.17    8  
  7 Tretiak, Rylee            13 MBD-CA               1:15.60    1:23.18  
_BRO - Division  
  1 Lara, Nadia H             13 SGAC-CA              1:33.24    1:21.35    7  
  2 Del Pino, Fabiana S       13 SOBA-CA              1:29.19    1:22.46    5  
  3 Nieves, Iris M            13 SGAC-CA              1:38.38    1:31.96    4  
  4 Eisenberg, Ava J          13 SOBA-CA              1:40.71    1:33.25    3  
  5 Tretiak, Emma             13 MBD-CA               1:33.43    1:37.93    2  
  6 Rivas, Victoria N         13 SGAC-CA              1:52.36    1:45.02    1  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:12.74      2/2005 Bellona Yuan, MCST                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              2:17.80    2:16.19   21  
  2 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA               2:26.24    2:22.87   19  
  3 Flores, Breeana           13 DWNY-CA              2:23.21    2:27.14   18  
  4 Hulit, Riley J            14 SURF-CA              2:33.17    2:33.50   17  
  5 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               2:38.70    2:34.25   16  
  6 Rodriguez, Cassandra      14 BAC-CA               2:34.98    2:37.54   15  
SILV - Division  
  1 Posod, Leila V            13 ZAP-CA               2:45.69    2:28.93   14  
  2 Yamamoto, Marlee Y        14 SURF-CA              2:39.54    2:40.21   12  
  3 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               2:39.44    2:40.32   11  
  4 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               2:39.91    2:40.68   10  
  5 Pinto, Sofia E            14 SOBA-CA              2:44.94    2:43.04    9  
  6 Lorette-Warner, Georgia   14 SOBA-CA              2:55.38    2:53.61    8  
_BRO - Division  
  1 Salcedo, Arianna S        14 SOBA-CA              2:56.16    3:00.68    7  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:46.34   8/11/2012 Monterey Park Manta Rays                   
                         M Martin, A Tam, T Cuan, Y Wang                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    1:47.04   42  
     1) Takeuchi, Aira 13               2) Jordan, Anna R 14              
     3) Romero, Sydney O 14             4) Contreras, Denise 13           
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:53.79    1:52.06   38  
     1) Flores, Breeana 13              2) Prata, Melissa G 14            
     3) Rodgers, Ahmaja M 13            4) De La Cruz, Kaitlin M 13       
  3 Surfside Swim Team-CA  'A'                             NT    1:55.30   36  
     1) Kabealo, Katie A 14             2) Hulit, Riley J 14              
     3) Yamamoto, Marlee Y 14           4) DeFrance, Fiona Y 14           
  4 Bay Club Aquatics-CA  'A'                         2:02.00    2:03.33   34  
     1) Matich, Mila L 14               2) Fernandes, Devon 14            
     3) Mehta, Melina 13                4) Roman-Wilson, Mia 14           
  5 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:01.87    2:04.90   32  
     1) Lyou, Malia K 13                2) Salcedo, Arianna S 14          
     3) Lorette-Warner, Georgia G 14    4) Pinto, Sofia E 14              
 -- Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    1:53.87         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Posod, Leila V 13               2) Hicks, Jordyn K 14             
     3) Yoshihara, Jodi M 14            4) Diaz-Knauff, Khiara D 14       
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:59.14   1/28/2012 Monterey Park Manta Rays, MPMR-CA          
                         Y Wang, J Jo, M Martin, T Cuan                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    1:57.38   42  
     1) Romero, Sydney O 14             2) Takeuchi, Aira 13              
     3) Contreras, Denise 13            4) Jordan, Anna R 14              
  2 Surfside Swim Team-CA  'A'                             NT    2:07.33   38  
     1) Kabealo, Katie A 14             2) Hulit, Riley J 14              
     3) DeFrance, Fiona Y 14            4) Yamamoto, Marlee Y 14          
  3 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:07.17    2:08.91   36  
     1) Hicks, Jordyn K 14              2) Diaz-Knauff, Khiara D 14       
     3) Posod, Leila V 13               4) Yoshihara, Jodi M 14           
  4 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:19.08    2:18.70   34  
     1) Pinto, Sofia E 14               2) Del Pino, Fabiana S 13         
     3) Lyou, Malia K 13                4) Gonzalez, Sally * 13           
  5 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:14.12    2:19.07   32  
     1) Rodriguez, Michelle 14          2) Flores, Breeana 13             
     3) Rodgers, Ahmaja M 13            4) De La Cruz, Kaitlin M 13       
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                         2:19.60         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Fernandes, Devon 14             2) Matich, Mila L 14              
     3) Roman-Wilson, Mia 14            4) Mehta, Melina 13               
 -- South Gate Aquatics Club-CA  'A'                       NT         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Nieves, Iris M 13               2) Herrera, Jaylene N 13          
     3) Lara, Nadia H 13                4) Rivas, Victoria N 13           
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   24.10   8/18/2007 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Oconnell, Gracie K        15 SURF-CA                27.65      27.86   21  
  2 Oseguera, Isabella        15 PRMT-CA                29.63      28.74   19  
  3 Ortiz, Andrea P           15 SGAC-CA                30.26      28.97   18  
  4 Gordon, Gabby L           17 SOBA-CA                33.06      31.35   17  
  5 Brill, Melissa L          17 SURF-CA                32.56      31.87   16  
  6 Urrea, Becky V            15 PRMT-CA                33.61      34.12   15  
SILV - Division  
  1 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA                 35.10      35.11   14  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   52.02   8/16/2008 Angie S Haven , MAX, MAX-CA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Real, Jordan S            15 ZAP-CA                 58.02      59.33   21  
  2 Oconnell, Gracie K        15 SURF-CA              1:00.77      59.56   19  
  3 Oseguera, Isabella        15 PRMT-CA              1:06.00    1:04.21   18  
  4 Ortiz, Andrea P           15 SGAC-CA              1:06.69    1:04.65   17  
  5 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA              1:00.50    1:05.13   16  
  6 Brill, Melissa L          17 SURF-CA              1:08.45    1:06.20   15  
SILV - Division  
  1 Urrea, Becky V            15 PRMT-CA              1:12.99    1:10.99   14  
  2 Glenn, Rowan H            17 SOBA-CA              1:09.56    1:12.06   12  
  3 Brown, Claudia P          15 SOBA-CA              1:10.89    1:14.58   11  
  4 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA               1:19.65    1:16.75   10  
_BRO - Division  
  1 Gonzalez, Paola           16 SOBA-CA              1:34.00    1:31.39    7  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:59.42   2/12/2006 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Oconnell, Gracie K        15 SURF-CA              2:11.00    2:12.52   21  
  2 Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              2:21.06    2:18.93   19  
  3 Brill, Melissa L          17 SURF-CA              2:24.13    2:21.84   18  
  4 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA              2:12.31    2:23.10   17  
  5 Brown, Claudia P          15 SOBA-CA              2:34.65    2:37.71   16  
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   1:00.25   8/23/2009 Stephanie E Ah-Quah, SPS, SPS-CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              1:15.53    1:13.54   21  
  2 Ortiz, Andrea P           15 SGAC-CA              1:15.92    1:13.85   19  
  3 Glenn, Rowan H            17 SOBA-CA              1:17.08    1:20.53   18  
  4 Gordon, Gabby L           17 SOBA-CA              1:21.94    1:24.29   17  
  5 Magat, Angela B           17 SOBA-CA              1:29.17    1:32.70   16  
 -- Gonzalez, Paola           16 SOBA-CA              1:43.63         DQ  
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:03.77   8/16/2008 Angie S Haven , MAX, MAX-CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Real, Jordan S            15 ZAP-CA               1:16.08    1:17.75   21  
  2 Bartosik, Bridget Z       16 SOBA-CA              1:21.47    1:25.13   19  
  3 Glenn, Rowan H            17 SOBA-CA              1:32.19    1:32.98   18  
  4 Punzalan, Alyssa M        15 BAC-CA               1:37.12    1:34.14   17  
  5 Gonzalez, Paola           16 SOBA-CA              1:42.40    1:44.22   16  
  6 Magat, Angela B           17 SOBA-CA              1:43.17    1:52.19   15  
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   56.93   8/18/2007 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Urrea, Becky V            15 PRMT-CA              1:26.75    1:23.74   21  
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:05.64   8/16/2008 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Real, Jordan S            15 ZAP-CA               2:31.24    2:25.41   21  
  2 Lyou, Maya R              15 SOBA-CA              2:46.67    2:41.59   19  
  3 Oseguera, Isabella        15 PRMT-CA              3:00.01    2:52.09   18  
  4 Gordon, Gabby L           17 SOBA-CA              3:02.85    3:02.21   17  
  5 Brown, Claudia P          15 SOBA-CA              3:06.78    3:09.93   16  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:43.78   8/23/2009 Monrovia Aquatix                           
                         E Frederick, F Hicks, S Maggio, A Haven           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:59.78    2:06.30   42  
     1) Lyou, Maya R 15                 2) Brown, Claudia P 15            
     3) Glenn, Rowan H 17               4) Bartosik, Bridget Z 16         
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:56.34   8/23/2009 Monrovia Aquatix                           
                         E Frederick, F Hicks, S Maggio, A Haven           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:22.78         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Arms underwater recovery - fly
     1) Glenn, Rowan H 17               2) Bartosik, Bridget Z 16         
     3) Brown, Claudia P 15             4) Lyou, Maya R 15                
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   16.30    3/1/1974 Allen Pollrich, Downey                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Schaefer, Bennett          6 MBD-CA                 32.95      22.61   21  
  2 Ivins, Atlas F             6 SOBA-CA                30.90      30.62   19  
  3 Guadron, Johnny            6 PRMT-CA                43.72      31.28   18  
  4 Gore, Tristan L            6 SOBA-CA                30.87      38.96   17  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   35.93   1/30/2016 Aiden H Yeo, Cali Aquatics                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA               1:11.32    1:01.64   21  
  2 Ivins, Atlas F             6 SOBA-CA              1:21.44    1:12.39   19  
  3 Gore, Tristan L            6 SOBA-CA              1:13.68    1:18.73   18  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   18.90    3/1/1974 Allen Pollrich, Downey                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Bennett          6 MBD-CA                 30.22      26.18   21  
  2 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 30.26      30.34   19  
  3 Ivins, Atlas F             6 SOBA-CA                34.89      36.23   18  
  4 Gore, Tristan L            6 SOBA-CA                35.87      38.98   17  
  5 Ibarra, Robbie N           6 SOBA-CA                42.81      39.41   16  
 -- Guadron, Johnny            6 PRMT-CA                58.25         DQ  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   22.10    3/1/1975 Glenn Wachtel, Gendale YMCA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Bennett          6 MBD-CA                 26.41      32.16   21  
  2 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 59.99      41.81   19  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   15.65   8/16/2003 Rolland Lee MPMR                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                17.00      15.98   21  
  2 Pragale, Maxie V           8 CERR-CA                19.60      17.35   19  
  3 Salah, Malik               8 BAY-CA                 19.72      18.92   18  
  4 Lopez, Joari A             7 DWNY-CA                23.40      22.33   17  
  5 Griffin, Logan A           7 SOBA-CA                20.75      22.85   16  
  6 Gunawan, Sean J            7 CERR-CA                24.65      24.21   15  
SILV - Division  
  1 Punsalang, Ethan A         8 CERR-CA                25.95      22.86   14  
  2 Yonemura, Zach P           7 SOBA-CA                25.69      26.11   12  
  3 Hernandez, Leo *           8 SOBA-CA                25.69      27.37   11  
  4 Estess, Shane E            7 BAY-CA                 26.38      28.93   10  
  5 Sepulveda, Daniel R        7 DWNY-CA                29.34      31.65    9  
  6 Tun, Tommy J               7 PRMT-CA                30.69      35.00    8  
_BRO - Division  
  1 Rojo, Jorgedavid           8 DWNY-CA                35.18      24.27    7  
  2 Abdelkoddous, Peter S      7 SOBA-CA                35.00      27.26    5  
  3 Oseguera, Scared           8 PRMT-CA                32.25      31.01    4  
  4 Wood, Kyle C               7 ZAP-CA                 48.86      34.06    3  
  5 Quintero, Abraham M        8 DWNY-CA                37.84      40.28    2  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   30.57    2/1/1979 Frank Wattles, Surfside                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA                33.88      32.74   21  
  2 Visentin, Vasco L          7 SOBA-CA                44.72      44.50   19  
  3 Lopez, Joari A             7 DWNY-CA                48.55      45.50   18  
  4 Griffin, Logan A           7 SOBA-CA                50.36      47.80   17  
  5 Hernandez, Leo *           8 SOBA-CA                54.64      53.01   16  
  6 Yonemura, Zach P           7 SOBA-CA              1:01.75    1:00.22   15  
SILV - Division  
  1 Rojo, Jorgedavid           8 DWNY-CA              1:08.62      55.53   14  
  2 Abdelkoddous, Peter S      7 SOBA-CA              1:15.28      59.09   12  
  3 Oseguera, Scared           8 PRMT-CA              1:15.36    1:04.58   11  
  4 Sepulveda, Daniel R        7 DWNY-CA              1:14.28    1:08.82   10  
  5 Quintero, Abraham M        8 DWNY-CA              1:15.82    1:24.79    9  
_BRO - Division  
  1 Wood, Kyle C               7 ZAP-CA               1:45.99    1:16.03    7  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   16.80    8/1/1975                                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Pragale, Maxie V           8 CERR-CA                25.61      21.13   21  
  2 Visentin, Vasco L          7 SOBA-CA                23.09      22.29   19  
  3 Salah, Malik               8 BAY-CA                 21.34      22.53   18  
  4 Griffin, Logan A           7 SOBA-CA                23.69      25.08   17  
  5 Gunawan, Sean J            7 CERR-CA                27.82      26.61   16  
  6 Lopez, Joari A             7 DWNY-CA                26.66      27.50   15  
SILV - Division  
  1 Yonemura, Zach P           7 SOBA-CA                30.01      27.92   14  
  2 Oseguera, Scared           8 PRMT-CA                32.25      30.35   12  
  3 Hernandez, Leo *           8 SOBA-CA                31.94      31.57   11  
  4 Abdelkoddous, Peter S      7 SOBA-CA                32.06      31.86   10  
  5 Estess, Shane E            7 BAY-CA                 32.22      35.25    9  
 -- Tun, Tommy J               7 PRMT-CA                36.03         DQ  
_BRO - Division  
  1 Wood, Kyle C               7 ZAP-CA                 59.99      35.75    7  
  2 Quintero, Abraham M        8 DWNY-CA                37.68      40.60    5  
  3 Sepulveda, Daniel R        7 DWNY-CA                43.93      42.05    4  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   17.88   1/27/2018 Anthony M Dornoff, CERR-CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
 -- Punsalang, Ethan A         8 CERR-CA                35.66         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Rojo, Jorgedavid           8 DWNY-CA                34.51         DQ  
      Downward butterfly kick
 -- Pragale, Maxie V           8 CERR-CA                33.45         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:00.80    3/1/1970 Brea                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:43.31    1:30.55   42  
     1) Hernandez, Leo * 8              2) Abdelkoddous, Peter S 7        
     3) Visentin, Vasco L 7             4) Griffin, Logan A 7             
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:53.06    1:53.55   38  
     1) Lopez, Joari A 7                2) Rojo, Jorgedavid 8             
     3) Quintero, Abraham M 8           4) Sepulveda, Daniel R 7          
 
Boys 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:07.50    8/1/1975 Downey                                     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:53.08         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Shoulders not at or past vertical towards breast off the wal
     1) Yonemura, Zach P 7              2) Visentin, Vasco L 7            
     3) Griffin, Logan A 7              4) Hernandez, Leo * 8             
 -- Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:36.90         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Shoulders not at or past vertical towards breast off the wal
     1) Rojo, Jorgedavid 8              2) Sepulveda, Daniel R 7          
     3) Lopez, Joari A 7                4) Quintero, Abraham M 8          
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:19.60      8/1972                                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Muni, Mit T                8 CERR-CA              1:27.61    1:24.29   21  
  2 Salah, Malik               8 BAY-CA               1:55.01    1:50.86   19  
 -- Visentin, Vasco L          7 SOBA-CA              1:55.75         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   27.26    2/1/1981 Frank Wattles, Surfside                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Jason              10 SGAC-CA                32.60      31.33   21  
  2 Schaefer, Dane E           9 MBD-CA                 37.18      34.62   19  
  3 Blois, Stephen D          10 SOBA-CA                37.22      38.58   18  
  4 Mjos, Oliver S             9 SURF-CA                39.72      39.01   17  
  5 Madrid, Jared A           10 SGAC-CA                40.92      39.07   16  
  6 Guadron, Josue J           9 PRMT-CA                41.52      39.89   15  
  7 Verduzco, Sean M           9 DWNY-CA                42.94      42.10  
  8 Lopez, Daniel E           10 DWNY-CA                42.65    1:04.24  
SILV - Division  
  1 Bertao, Jake R            10 PRMT-CA                45.20      34.87   14  
  2 Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                 49.41      40.20   12  
  3 Munoz, Matthew A           9 SOBA-CA                42.97      42.19   11  
  4 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA                46.74      45.71   10  
  5 Leyva, Daniel J           10 SOBA-CA                50.06      46.36    9  
  6 Nguyen, Phong D            9 SOBA-CA                46.28      46.79    8  
  7 Arias, Jeremy E           10 PRMT-CA                45.32    1:12.88  
_BRO - Division  
  1 Vasquez, Ivan A            9 PRMT-CA              1:22.32      45.77    7  
  2 Zepeda, Kenneth R         10 BAC-CA                 50.99      48.00    5  
  3 Varga, Attila P            9 SOBA-CA                50.81      48.14    4  
  4 Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA                 51.13      48.49    3  
  5 Victorica, Enzo S          9 SOBA-CA                53.08      54.36    2  
  6 Lopez, Elijah N            9 DWNY-CA                55.61      58.71    1  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:00.91   8/18/2013 Ethan Umpornpuckdi, CERR-CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:09.98    1:07.76   21  
  2 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA              1:15.78    1:11.87   19  
  3 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:18.25    1:12.03   18  
  4 Schaefer, Dane E           9 MBD-CA               1:30.09    1:19.20   17  
  5 Mjos, Oliver S             9 SURF-CA              1:39.40    1:24.78   16  
  6 Boudreaux, Liam K         10 SOBA-CA              1:27.91    1:31.55   15  
  7 Verduzco, Sean M           9 DWNY-CA              1:37.81    1:32.97  
SILV - Division  
  1 Bertao, Jake R            10 PRMT-CA              1:40.20    1:19.58   14  
  2 Guadron, Josue J           9 PRMT-CA              1:46.35    1:34.34   12  
  3 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA              1:41.83    1:40.61   11  
  4 Uytingco, Manoa A          9 SOBA-CA              1:48.09    1:41.15   10  
  5 Gonzalez, Gian             9 DWNY-CA              1:49.47    1:42.48    9  
  6 Leyva, Daniel J           10 SOBA-CA              1:48.78    1:42.98    8  
  7 Nguyen, Phong D            9 SOBA-CA              1:43.69    1:45.67  
_BRO - Division  
  1 Madrid, Jared A           10 SGAC-CA              1:55.60    1:32.09    7  
  2 Vasquez, Ivan A            9 PRMT-CA              1:59.68    1:50.74    5  
  3 Victorica, Enzo S          9 SOBA-CA              2:00.49    1:56.61    4  
  4 Lopez, Elijah N            9 DWNY-CA              2:03.11    1:57.70    3  
  5 Lopez, Daniel E           10 DWNY-CA              1:55.39    2:22.84    2  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   31.80    2/1/2005 Bennet Yuan, MCST                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Schaefer, Dane E           9 MBD-CA                 47.24      41.05   21  
  2 Boudreaux, Liam K         10 SOBA-CA                43.03      41.37   19  
  3 Bertao, Jake R            10 PRMT-CA                52.12      42.33   18  
  4 Blois, Stephen D          10 SOBA-CA                48.22      48.52   17  
  5 Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                 51.05      50.25   16  
  6 Huang, Ethan Y            10 SOBA-CA                51.66      50.65   15  
  7 Arias, Jeremy E           10 PRMT-CA                46.62    1:49.37  
SILV - Division  
  1 Varga, Attila P            9 SOBA-CA                53.09      52.56   14  
  2 Leyva, Daniel J           10 SOBA-CA                58.19      55.48   12  
  3 Munoz, Matthew A           9 SOBA-CA                52.78      57.47   11  
  4 Baker, Andrew             10 PRMT-CA                56.54    1:02.67   10  
 -- Gonzalez, Gian             9 DWNY-CA                57.60         DQ  
 -- Madrid, Jared A           10 SGAC-CA                56.21         DQ  
_BRO - Division  
  1 Vasquez, Ivan A            9 PRMT-CA              1:16.25      58.60    7  
  2 Zepeda, Kenneth R         10 BAC-CA               1:05.98      59.42    5  
  3 Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA               1:05.10      59.77    4  
  4 Morales, Emmanuel         10 PRMT-CA              1:03.05    1:00.79    3  
  5 Guadron, Josue J           9 PRMT-CA              1:01.20    1:03.08    2  
  6 Lopez, Elijah N            9 DWNY-CA              1:01.41    1:14.61    1  
 -- Lopez, Daniel E           10 DWNY-CA              1:05.21         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   36.36    2/1/1981 Robert Scott, Surfside                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ho, Matthew L             10 CERR-CA                40.83      38.82   21  
  2 Gomez, Jason              10 SGAC-CA                48.78      42.11   19  
  3 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                50.26      42.96   18  
  4 Pinto, Sebastian E        10 SOBA-CA                50.18      48.04   17  
  5 Verduzco, Sean M           9 DWNY-CA                51.18      52.90   16  
 -- Zepeda, Kenneth R         10 BAC-CA                 52.34         DQ  
      Non-simultaneous arms
SILV - Division  
  1 Varga, Attila P            9 SOBA-CA              1:04.09      59.11   14  
  2 Uytingco, Manoa A          9 SOBA-CA              1:06.09      59.38   12  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   29.48   1/27/2018 Nathan S Lee, CERR-CA                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gomez, Jason              10 SGAC-CA                34.45      33.96   21  
  2 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA                37.65      36.74   19  
  3 Pinto, Sebastian E        10 SOBA-CA                37.67      39.02   18  
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA                40.16      40.27   17  
  5 Blois, Stephen D          10 SOBA-CA                50.42      46.44   16  
 -- Gonzalez, Gian             9 DWNY-CA                52.76         DQ  
      Alternating Kick
SILV - Division  
  1 Victorica, Enzo S          9 SOBA-CA                59.65      57.72   14  
  2 Uytingco, Manoa A          9 SOBA-CA                57.09      58.32   12  
  3 Nguyen, Phong D            9 SOBA-CA              1:03.26    1:04.12   11  
 -- Huang, Ethan Y            10 SOBA-CA                56.44         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Munoz, Matthew A           9 SOBA-CA              1:03.37         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:09.70    2/1/2005 Bennet Yuan, MCST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ho, Matthew L             10 CERR-CA              1:26.04    1:19.02   21  
  2 Ivins, Apollo E           10 SOBA-CA              1:26.97    1:27.67   19  
  3 Pinto, Sebastian E        10 SOBA-CA              1:28.69    1:30.21   18  
  4 Huang, Ethan Y            10 SOBA-CA              1:50.40    1:50.81   17  
  5 Mjos, Oliver S             9 SURF-CA              1:58.00    1:51.12   16  
 -- Boudreaux, Liam K         10 SOBA-CA              1:39.62         DQ  
      Non-simultaneous kick - breast
SILV - Division  
  1 Tan, Andrew N              9 ZAP-CA               2:10.99    2:05.92   14  
  2 Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA               2:20.99    2:09.29   12  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:01.00    8/1/1970 Hacienda Heights                           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:27.43    2:35.26   42  
     1) Pinto, Sebastian E 10           2) Uytingco, Manoa A 9            
     3) Blois, Stephen D 10             4) Ivins, Apollo E 10             
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:15.65    2/1/2001 San Gabriel Valley                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:48.08    2:43.00   42  
     1) Boudreaux, Liam K 10            2) Pinto, Sebastian E 10          
     3) Ivins, Apollo E 10              4) Blois, Stephen D 10            
 -- Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:49.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Lopez, Daniel E 10              2) Lopez, Elijah N 9              
     3) Gonzalez, Gian 9                4) Verduzco, Sean M 9             
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   25.00    2/1/1994 Ryan Hensen, MRAY                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Varga, Adam D             12 SOBA-CA                30.52      29.16   21  
  2 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                 30.83      29.96   19  
  3 Barsoum, Justin H         11 CERR-CA                33.79      32.15   18  
  4 Alegria, Gabriel N        12 BAC-CA                 32.60      32.39   17  
  5 Kim, Kai J                12 DWNY-CA                33.92      34.19   16  
  6 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 35.28      37.11   15  
SILV - Division  
  1 Chae, Christian Y         12 SURF-CA                35.84      32.27   14  
  2 Guadron, David M          12 PRMT-CA                35.64      36.25   12  
  3 Fernandez, Fabian         11 DWNY-CA                38.66      36.96   11  
  4 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                 39.03      37.20   10  
  5 Jveisat, Jacob R          12 DWNY-CA                39.88      48.42    9  
  6 Arias, Ezekiel E          12 PRMT-CA                42.12    1:13.34    8  
_BRO - Division  
  1 Lara, Felipe JR J         11 DWNY-CA              1:05.38      46.10    7  
  2 Corpus, kai K             11 BAC-CA                 46.70      46.89    5  
  3 Polanco, Ethan T          12 DWNY-CA                55.18      54.32    4  
  4 Reyes, Juan C             12 PRMT-CA                44.41    1:06.12    3  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   54.51    8/1/2000 Jonathan Chang, SGVA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Varga, Adam D             12 SOBA-CA              1:09.81    1:05.31   21  
  2 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:05.20    1:06.39   19  
  3 Mcdaniel, Miles W         11 SURF-CA              1:06.94    1:06.74   18  
  4 Barsoum, Justin H         11 CERR-CA              1:09.50    1:08.91   17  
  5 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:13.30    1:10.06   16  
  6 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               1:16.16    1:16.06   15  
SILV - Division  
  1 Chae, Christian Y         12 SURF-CA              1:16.50    1:11.90   14  
  2 Wang, Carter A            12 BAY-CA               1:18.90    1:14.30   12  
  3 Armandpour, Lucas A       11 BAY-CA               1:18.37    1:17.09   11  
  4 Guadron, David M          12 PRMT-CA              1:21.71    1:19.78   10  
  5 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA               1:26.45    1:20.43    9  
  6 Fernandez, Fabian         11 DWNY-CA              1:22.14    1:23.23    8  
_BRO - Division  
  1 Blois, William W          12 SOBA-CA              1:35.28    1:28.64    7  
  2 Corpus, kai K             11 BAC-CA               1:47.74    1:37.16    5  
  3 Jveisat, Jacob R          12 DWNY-CA              1:38.91    1:46.11    4  
  4 Lara, Felipe JR J         11 DWNY-CA              2:26.37    1:47.50    3  
  5 Polanco, Ethan T          12 DWNY-CA              2:02.15    1:55.64    2  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:58.22    2/1/1991 Kristian Magnani, Rose Bowl                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              2:08.23    2:05.65   21  
  2 Mo, Cheney C              11 CERR-CA              2:09.90    2:10.43   19  
  3 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA               2:30.32    2:21.76   18  
  4 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              2:22.54    2:27.47   17  
  5 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               2:27.87    2:32.86   16  
  6 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               2:39.43    2:32.92   15  
SILV - Division  
  1 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA               3:10.99    2:48.57   14  
  2 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               2:47.98    2:49.72   12  
  3 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               3:12.31    3:21.06   11  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   28.92    8/1/2000 Roger Beltran, Baldwin Park                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Selloria, Shane A         12 BAC-CA                 35.59      35.52   21  
  2 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA                 35.57      35.67   19  
  3 Valdez, Andy G            12 BAC-CA                 38.39      36.79   18  
  4 Mcdaniel, Miles W         11 SURF-CA                37.73      36.91   17  
  5 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA                 42.02      39.70   16  
  6 Zakrzewski, Alexander T   11 SOBA-CA                41.63      42.16   15  
  7 Kim, Kai J                12 DWNY-CA                42.30      42.97  
SILV - Division  
  1 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA                42.78      39.38   14  
  2 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA                 42.93      42.23   12  
  3 Wang, Carter A            12 BAY-CA                 42.35      42.65   11  
  4 Armandpour, Lucas A       11 BAY-CA                 44.88      43.13   10  
  5 Blois, William W          12 SOBA-CA                44.73      46.15    9  
  6 Jveisat, Jacob R          12 DWNY-CA                44.25      57.21    8  
  7 Reyes, Juan C             12 PRMT-CA                45.24    1:16.80  
_BRO - Division  
  1 Guadron, David M          12 PRMT-CA                47.15      46.39    7  
  2 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                 45.79      46.74    5  
  3 Lara, Felipe JR J         11 DWNY-CA              1:22.01    1:04.27    4  
  4 Polanco, Ethan T          12 DWNY-CA              1:05.33    1:09.45    3  
  5 Arias, Ezekiel E          12 PRMT-CA              1:12.21    1:40.80    2  
 -- Sochur, Michal K          11 SOBA-CA                48.57         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   31.31    2/1/1991 Tariq Bruno, Rose Bowl                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Mo, Cheney C              11 CERR-CA                36.34      34.77   21  
  2 Mcdaniel, Miles W         11 SURF-CA                42.15      40.20   19  
  3 Chae, Christian Y         12 SURF-CA                44.12      42.51   18  
  4 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                 45.00      42.81   17  
  5 Matsumoto, Malakye K      11 SOBA-CA                42.40      42.85   16  
  6 Akker, Jason A            12 ZAP-CA                 43.65      43.66   15  
SILV - Division  
  1 Kim, Kai J                12 DWNY-CA                46.11      41.97   14  
  2 Alegria, Gabriel N        12 BAC-CA                 48.71      45.67   12  
  3 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 46.45      46.53   11  
  4 Armandpour, Lucas A       11 BAY-CA                 50.53      52.60   10  
  5 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                 51.00      53.12    9  
  6 Sochur, Michal K          11 SOBA-CA                55.65      57.75    8  
_BRO - Division  
 -- Corpus, kai K             11 BAC-CA                 57.00         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   27.38   1/27/2018 Matthew W Lee, CERR-CA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                27.98      28.04   21  
  2 Mo, Cheney C              11 CERR-CA                30.89      30.58   19  
  3 Valdez, Andy G            12 BAC-CA                 35.40      33.52   18  
  4 Varga, Adam D             12 SOBA-CA                34.78      34.01   17  
  5 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA                 34.24      35.51   16  
  6 Barsoum, Justin H         11 CERR-CA                37.00      37.85   15  
SILV - Division  
  1 Selloria, Shane A         12 BAC-CA                 37.36      37.05   14  
  2 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA                 40.41      38.84   12  
  3 Matsumoto, Malakye K      11 SOBA-CA                40.84      41.10   11  
  4 Wang, Carter A            12 BAY-CA                 41.51      41.59   10  
  5 Fernandez, Fabian         11 DWNY-CA                39.77      42.83    9  
  6 Blois, William W          12 SOBA-CA                41.49      45.10    8  
_BRO - Division  
  1 Zakrzewski, Alexander T   11 SOBA-CA                45.32      43.96    7  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:02.09    8/1/2000 Jonathan Chang, SGVA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              1:08.77    1:06.12   21  
  2 Valdez, Andy G            12 BAC-CA               1:17.83    1:14.45   19  
  3 Apostol, Jazen F          11 CERR-CA              1:15.59    1:16.23   18  
  4 Ho, Johnathan C           12 CERR-CA              1:18.78    1:21.11   17  
  5 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:21.13    1:21.27   16  
 -- Selloria, Shane A         12 BAC-CA               1:19.97         DQ  
      No touch - breast
SILV - Division  
  1 Matsumoto, Malakye K      11 SOBA-CA              1:25.40    1:26.05   14  
  2 Zakrzewski, Alexander T   11 SOBA-CA              1:36.94    1:32.91   12  
  3 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               1:33.87    1:36.71   11  
  4 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA               1:41.33    1:38.32   10  
  5 Sochur, Michal K          11 SOBA-CA              1:46.96    1:43.98    9  
 -- Alegria, Gabriel N        12 BAC-CA               1:26.31         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:45.80    3/1/1971 El Monte                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    1:58.74   42  
     1) Mo, Cheney C 11                 2) Apostol, Jazen F 11            
     3) Ho, Johnathan C 12              4) Lee, Nathan S 12               
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:05.85    2:08.13   38  
     1) Quiroz, Antonio J 12            2) Hicks, Aiden M 11              
     3) Akker, Jason A 12               4) Jalomo, Ernesto M 11           
  3 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:23.71    2:17.28   36  
     1) Selloria, Shane A 12            2) Alegria, Gabriel N 12          
     3) Corpus, kai K 11                4) Valdez, Andy G 12              
  4 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:28.12    2:32.13   34  
     1) Zakrzewski, Alexander T 11      2) Sochur, Michal K 11            
     3) Blois, William W 12             4) Matsumoto, Malakye K 11        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:58.64    2/1/2003 SGVA                                       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cerritos Aquatic Club-CA  'A'                          NT    2:10.50   42  
     1) Lee, Nathan S 12                2) Ho, Johnathan C 12             
     3) Mo, Cheney C 11                 4) Apostol, Jazen F 11            
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:55.68    2:52.90   38  
     1) Zakrzewski, Alexander T 11      2) Sochur, Michal K 11            
     3) Matsumoto, Malakye K 11         4) Blois, William W 12            
  3 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:27.08    3:09.05   36  
     1) Lara, Felipe JR J 11            2) Kim, Kai J 12                  
     3) Fernandez, Fabian 11            4) Jveisat, Jacob R 12            
 -- Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:39.79         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Alegria, Gabriel N 12           2) Selloria, Shane A 12           
     3) Valdez, Andy G 12               4) Corpus, kai K 11               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   22.93    8/1/1995 Rusty Wood, Chino Valley                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Sorich, Max V             14 ZAP-CA                 24.72      23.78   21  
  2 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA                 24.90      24.58   19  
  3 Berumen, Joshua           13 DWNY-CA                27.89      26.97   18  
  4 Garcia, Irvin A           14 BAC-CA                 28.78      27.33   17  
  5 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA                 27.77      27.36   16  
  6 Delacerda, Diego A        14 DWNY-CA                26.84      27.51   15  
  7 Smekal, Austin            13 BAY-CA                 28.00      28.10  
SILV - Division  
  1 Naddeo, Diego             14 SOBA-CA                28.97      28.31   14  
  2 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA                 29.47      28.71   12  
  3 Morales, Isaac            14 PRMT-CA                29.25      29.29   11  
  4 Smith, Brody w            14 BAY-CA                 30.02      29.36   10  
  5 Min, Ryan J               14 CERR-CA                31.60      30.79    9  
  6 Beydilli, Baran           14 BAY-CA                 31.87      31.70    8  
_BRO - Division  
  1 Bantugan, Wesley C        14 ZAP-CA                 33.99      29.83    7  
  2 Chang, Jacob R            13 SURF-CA                32.18      31.19    5  
  3 Nava, Kyle B              14 SOBA-CA                32.13      31.50    4  
  4 Hossain, Mikail *         13 SOBA-CA                35.90      34.69    3  
  5 Oporto, Louis A           13 DWNY-CA                40.07      38.65    2  
  6 Del Pino, Anthony         14 DWNY-CA                39.45      43.16    1  
  7 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA                 46.86      46.55  
  8 Sarell, Thomas A          14 DWNY-CA                38.52      48.95  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   50.33    2/1/1997 Robert Martinez, Surfside                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Davidoff, Dylan T         14 SURF-CA                54.75      53.90   21  
  2 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA                 57.21      55.12   19  
  3 Berumen, Joshua           13 DWNY-CA              1:01.61    1:00.36   18  
  4 Garcia, Irvin A           14 BAC-CA               1:01.57    1:00.43   17  
  5 Glenn, Colin W            14 SOBA-CA              1:00.75    1:00.62   16  
  6 Delacerda, Diego A        14 DWNY-CA              1:01.70    1:01.76   15  
  7 Smekal, Austin            13 BAY-CA               1:03.14    1:05.44  
  8 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA                 59.18    1:08.23  
SILV - Division  
  1 Bang, Stein S             14 CERR-CA              1:05.80    1:00.30   14  
  2 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:06.06    1:01.92   12  
  3 Naddeo, Diego             14 SOBA-CA              1:05.56    1:03.12   11  
  4 Mueller, Christian E      13 BAY-CA               1:05.28    1:03.76   10  
  5 Alvarez, Lucas A          13 SOBA-CA              1:03.79    1:04.07    9  
  6 Smith, Brody w            14 BAY-CA               1:06.19    1:05.10    8  
  7 Rivas, Andrew N           14 DWNY-CA              1:06.41    1:05.68  
  8 Morales, Isaac            14 PRMT-CA              1:04.78    1:06.95  
_BRO - Division  
  1 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA               1:10.57    1:06.81    7  
  2 D'Silva, Gian A           13 BAC-CA               1:13.23    1:07.99    5  
  3 Beydilli, Baran           14 BAY-CA               1:10.01    1:08.17    4  
  4 Nava, Kyle B              14 SOBA-CA              1:11.87    1:08.45    3  
  5 Chang, Jacob R            13 SURF-CA              1:09.78    1:09.23    2  
  6 Min, Ryan J               14 CERR-CA              1:10.28    1:10.34    1  
  7 Oporto, Louis A           13 DWNY-CA              1:25.31    1:22.69  
  8 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA               1:43.99    1:50.74  
  9 Sarell, Thomas A          14 DWNY-CA              1:48.90    1:52.93  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:49.99    2/1/1997 Robert Martinez, Surfside                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              1:52.02    1:53.65   21  
  2 Maldonado, Daniel D       14 BAC-CA               2:05.58    2:02.50   19  
  3 Glenn, Colin W            14 SOBA-CA              2:12.03    2:09.63   18  
  4 Crisonino, Aiden M        14 DWNY-CA              2:17.77    2:09.84   17  
  5 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               2:14.27    2:14.60   16  
SILV - Division  
  1 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              2:36.29    2:21.48   14  
  2 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA               2:37.27    2:28.79   12  
  3 Chang, Jacob R            13 SURF-CA              2:43.70    2:38.56   11  
  4 Hossain, Mikail *         13 SOBA-CA              3:02.80    2:45.30   10  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   57.01   1/27/2018 Josh D Mahar, CERR-CA                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Sorich, Max V             14 ZAP-CA               1:00.52      58.93   21  
  2 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA               1:01.04    1:00.19   19  
  3 Davidoff, Dylan T         14 SURF-CA              1:01.77    1:01.34   18  
  4 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA               1:02.34    1:05.50   17  
  5 Garcia, Irvin A           14 BAC-CA               1:09.25    1:07.58   16  
  6 Glenn, Colin W            14 SOBA-CA              1:09.81    1:10.32   15  
SILV - Division  
  1 Naddeo, Diego             14 SOBA-CA              1:15.00    1:13.99   14  
  2 Berumen, Joshua           13 DWNY-CA              1:19.66    1:16.38   12  
  3 Semenjuk, Ivan B          13 ZAP-CA               1:25.77    1:16.77   11  
  4 Alvarez, Lucas A          13 SOBA-CA              1:21.78    1:18.60   10  
  5 Morales, Isaac            14 PRMT-CA              1:22.57    1:29.58    9  
_BRO - Division  
  1 D'Silva, Gian A           13 BAC-CA               1:32.80    1:19.10    7  
  2 Del Pino, Anthony         14 DWNY-CA              1:48.12    2:06.37    5  
  3 Pagaduan, Pagaduan P      13 BAC-CA               2:23.41    2:20.14    4  
 -- Sarell, Thomas A          14 DWNY-CA              2:01.12         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:03.69   8/22/2004 Christopher Luu, SGVA                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Sorich, Max V             14 ZAP-CA               1:06.30    1:07.12   21  
  2 Maldonado, Daniel D       14 BAC-CA               1:12.85    1:10.96   19  
  3 Smith, Brody w            14 BAY-CA               1:26.59    1:23.21   18  
  4 Mueller, Christian E      13 BAY-CA               1:24.53    1:24.77   17  
SILV - Division  
  1 Min, Ryan J               14 CERR-CA              1:28.98    1:23.67   14  
  2 Rivas, Andrew N           14 DWNY-CA              1:30.41    1:24.05   12  
  3 Loyola, Joshua A          13 SOBA-CA              1:27.05    1:29.34   11  
  4 Smekal, Austin            13 BAY-CA               1:29.62    1:29.44   10  
  5 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              1:36.63    1:30.56    9  
_BRO - Division  
  1 Nava, Kyle B              14 SOBA-CA              1:41.00    1:30.60    7  
  2 D'Silva, Gian A           13 BAC-CA               1:39.00    1:31.78    5  
  3 Hossain, Mikail *         13 SOBA-CA              1:59.50    1:41.79    4  
  4 Oporto, Louis A           13 DWNY-CA              1:48.40    1:44.71    3  
 -- Del Pino, Anthony         14 DWNY-CA              1:55.22         DQ  
      One hand touch
 -- Bantugan, Wesley C        14 ZAP-CA               1:50.99         DQ  
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   55.80   8/12/2017 Josh D Mahar, CERR-CA                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                55.44      55.57   21  
  2 Davidoff, Dylan T         14 SURF-CA              1:00.37      59.45   19  
  3 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA               1:00.46    1:00.98   18  
  4 Crisonino, Aiden M        14 DWNY-CA              1:08.98    1:04.53   17  
  5 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA               1:11.00    1:09.15   16  
  6 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               1:09.79    1:09.94   15  
SILV - Division  
  1 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:12.84    1:10.48   14  
  2 Delacerda, Diego A        14 DWNY-CA              1:11.31    1:10.50   12  
  3 Rivas, Andrew N           14 DWNY-CA              1:18.84    1:12.47   11  
  4 Beydilli, Baran           14 BAY-CA               1:20.17    1:18.83   10  
  5 Loyola, Joshua A          13 SOBA-CA              1:19.37    1:20.65    9  
  6 Enciso, Matthew A         13 BAC-CA               1:21.56    1:24.31    8  
_BRO - Division  
  1 Semenjuk, Ivan B          13 ZAP-CA               1:24.06    1:17.18    7  
  2 Tostado, Eli              14 SGAC-CA              1:32.74    1:23.86    5  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:02.86    2/1/2003 Chris Quemena, SGVA                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:07.57    2:08.60   21  
  2 Maldonado, Daniel D       14 BAC-CA               2:24.05    2:16.17   19  
  3 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA               2:18.31    2:16.84   18  
  4 Crisonino, Aiden M        14 DWNY-CA              2:33.16    2:24.61   17  
  5 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               2:34.44    2:34.27   16  
  6 Semenjuk, Ivan B          13 ZAP-CA               2:37.42    2:40.84   15  
SILV - Division  
  1 Loyola, Joshua A          13 SOBA-CA              3:00.84    2:53.07   14  
 -- Alvarez, Lucas A          13 SOBA-CA              3:01.50         DQ  
      Non-simultaneous kick - breast
 -- Bantugan, Wesley C        14 ZAP-CA               2:59.24         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:36.12   8/11/2012 Monterey Park Manta Rays                   
                         T Ta, B Lam, A Liu, C Wong                        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    1:41.84    1:42.20   42  
     1) Sorich, Max V 14                2) Mastandrea, Trey C 13          
     3) Semenjuk, Ivan B 13             4) Hatch III, Willie V 14         
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:54.93    1:50.69   38  
     1) Berumen, Joshua 13              2) Rivas, Andrew N 14             
     3) Crisonino, Aiden M 14           4) Delacerda, Diego A 14          
  3 Bay Club Aquatics-CA  'A'                         1:54.80    1:54.78   36  
     1) Mueller, Christian E 13         2) Smith, Brody w 14              
     3) Smekal, Austin 13               4) Kleinberg, Jayson W 13         
  4 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:58.97    1:57.13   34  
     1) Naddeo, Diego 14                2) Alvarez, Lucas A 13            
     3) Loyola, Joshua A 13             4) Glenn, Colin W 14              
 -- Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    1:54.54         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Enciso, Matthew A 13            2) Garcia, Irvin A 14             
     3) D'Silva, Gian A 13              4) Maldonado, Daniel D 14         
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:48.58   8/22/2004 San Gabriel Valley Aquatics                
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    1:54.80    1:54.49   42  
     1) Mastandrea, Trey C 13           2) Sorich, Max V 14               
     3) Hatch III, Willie V 14          4) Semenjuk, Ivan B 13            
  2 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 2:20.15    2:08.35   38  
     1) Delacerda, Diego A 14           2) Rivas, Andrew N 14             
     3) Crisonino, Aiden M 14           4) Berumen, Joshua 13             
  3 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:14.72    2:16.73   36  
     1) Naddeo, Diego 14                2) Glenn, Colin W 14              
     3) Loyola, Joshua A 13             4) Alvarez, Lucas A 13            
 -- Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:21.67         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Shoulders not at or past vertical towards breast off the wal
     1) Garcia, Irvin A 14              2) Maldonado, Daniel D 14         
     3) Enciso, Matthew A 13            4) D'Silva, Gian A 13             
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                         2:22.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Smekal, Austin 13               2) Smith, Brody w 14              
     3) Kleinberg, Jayson W 13          4) Mueller, Christian E 13        
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   21.40      8/1990 Mark Swangel, Chino Valley                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Wadsworth, Derek T        18 DWNY-CA                23.54      23.58   21  
  2 Francis, Kai N            16 ZAP-CA                 24.08      23.66   19  
  3 Flores, Armando           16 DWNY-CA                23.39      23.90   18  
  4 Maldonado, Jerry          15 BAC-CA                 25.39      24.62   17  
  5 Jaime, Jose A             15 DWNY-CA                25.42      25.05   16  
  6 Alcala, Brandon D         18 DWNY-CA                25.61      25.52   15  
  7 Murguia, Jesus            18 DWNY-CA                24.77      25.56  
  8 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA                 25.47      25.67  
  9 Del Carpio, Kendrik R     15 DWNY-CA                25.61      25.76  
 10 Estrada, Cristian D       17 CERR-CA                24.15      26.24  
SILV - Division  
  1 Brill, Matthew A          18 SURF-CA                26.27      25.82   14  
  2 Kim, Elliott Y            15 DWNY-CA                26.92      26.38   12  
  3 Quaglio, Robin C          18 ZAP-CA                 27.39      26.55   11  
  4 Greene, Sean B            15 ZAP-CA                 30.23      26.96   10  
  5 Min, Kyle C               15 CERR-CA                27.20      27.59    9  
  6 Rodriguez, Angel I        15 SGAC-CA                28.94      28.58    8  
  7 Jaramillo, William M      15 DWNY-CA                29.47      29.08  
  8 Contreras, Jacob          15 DWNY-CA                28.45      29.35  
_BRO - Division  
  1 Nunez, Emanuel            15 DWNY-CA                30.40      29.29    7  
  2 Rivas, Max A              15 SGAC-CA                31.43      29.54    5  
  3 Jimenez, Tyler            15 SGAC-CA                30.60      29.91    4  
  4 Navarro, Luis A           15 DWNY-CA                31.17      30.60    3  
  5 Bowen, Estebian X         16 BAC-CA                 31.92      31.80    2  
  6 Sandoval, Luis            15 DWNY-CA                43.69      46.29    1  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   47.97      8/1994 Russell Perkins, SPS                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA                 51.86      51.88   21  
  2 Wadsworth, Derek T        18 DWNY-CA                52.60      52.35   19  
  3 Flores, Armando           16 DWNY-CA                51.42      53.52   18  
  4 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA                 54.89      53.68   17  
  5 Brill, Matthew A          18 SURF-CA                55.32      56.03   16  
  6 Estrada, Cristian D       17 CERR-CA                53.28      56.92   15  
  7 Del Carpio, Kendrik R     15 DWNY-CA                56.43      57.56  
  8 Kimbrell, Travis C        16 DWNY-CA                57.43      58.16  
  9 Min, Kyle C               15 CERR-CA                57.13      58.44  
SILV - Division  
  1 Jaime, Jose A             15 DWNY-CA              1:01.52      55.99   14  
  2 James, Aidan F            15 SOBA-CA                59.15      56.90   12  
  3 Maldonado, Jerry          15 BAC-CA                 59.19      57.19   11  
  4 Kim, Elliott Y            15 DWNY-CA              1:00.54      57.69   10  
  5 Kenney, Dylan A           15 SURF-CA              1:00.97      59.57    9  
  6 Jaramillo, William M      15 DWNY-CA              1:02.15    1:02.66    8  
  7 Contreras, Jacob          15 DWNY-CA                59.15    1:03.07  
  8 Nunez, Emanuel            15 DWNY-CA              1:03.15    1:07.38  
  9 Navarro, Luis A           15 DWNY-CA              1:01.28    1:10.41  
_BRO - Division  
  1 Colvin, Wyatt S           15 SURF-CA              1:05.03    1:02.22    7  
  2 Muraliraj, Ryan S         15 CERR-CA              1:21.42    1:02.72    5  
  3 Davey, Reese W            16 SOBA-CA              1:06.29    1:04.82    4  
  4 Rivas, Max A              15 SGAC-CA              1:04.54    1:04.88    3  
  5 Jimenez, Tyler            15 SGAC-CA              1:07.79    1:09.22    2  
  6 Bowen, Estebian X         16 BAC-CA               1:16.56    1:11.60    1  
  7 Rodriguez, Angel I        15 SGAC-CA              1:07.07    1:11.71  
  8 Sandoval, Luis            15 DWNY-CA              1:31.97    1:36.98  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:46.65    2/3/2007 Weston A Locatell, MCST, MCST-CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA               1:58.51    1:52.21   21  
  2 Gonzalez, Danny *         17 SOBA-CA              1:52.53    1:52.68   19  
  3 Wadsworth, Derek T        18 DWNY-CA              1:57.80    1:55.49   18  
  4 Brill, Matthew A          18 SURF-CA              1:59.24    2:02.35   17  
  5 Alcala, Brandon D         18 DWNY-CA              2:09.34    2:07.26   16  
  6 James, Aidan F            15 SOBA-CA              2:08.22    2:08.08   15  
SILV - Division  
  1 Kenney, Dylan A           15 SURF-CA              2:35.66    2:06.86   14  
  2 Jimenez, Rylan            15 SGAC-CA              2:13.58    2:08.24   12  
  3 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              2:13.30    2:10.15   11  
  4 Kimbrell, Travis C        16 DWNY-CA              2:09.49    2:11.91   10  
  5 Quaglio, Robin C          18 ZAP-CA               2:25.99    2:15.98    9  
  6 Beucler, Scott A          15 SOBA-CA              2:33.53    2:26.85    8  
_BRO - Division  
  1 Bowen, Estebian X         16 BAC-CA               2:37.03    2:44.48    7  
  2 Sandoval, Luis            15 DWNY-CA              3:28.56    3:33.06    5  
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   55.63      2/1979 Mark Bock, Surfside                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Murguia, Jesus            18 DWNY-CA              1:00.82    1:01.52   21  
  2 Garcia, German A          15 BAC-CA               1:01.94    1:02.13   19  
  3 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA               1:05.47    1:04.73   18  
  4 Beucler, Thomas R         18 SOBA-CA              1:06.28    1:06.29   17  
  5 Maldonado, Jerry          15 BAC-CA               1:06.62    1:07.49   16  
  6 Colvin, Wyatt S           15 SURF-CA              1:10.78    1:11.92   15  
SILV - Division  
  1 Kenney, Dylan A           15 SURF-CA              1:16.58    1:09.77   14  
  2 Del Carpio, Kendrik R     15 DWNY-CA              1:15.14    1:12.83   12  
  3 Davey, Reese W            16 SOBA-CA              1:17.66    1:14.30   11  
  4 Rodriguez, Angel I        15 SGAC-CA              1:21.92    1:20.32   10  
  5 Jimenez, Tyler            15 SGAC-CA              1:22.90    1:21.42    9  
 -- Jaramillo, William M      15 DWNY-CA              1:18.37         DQ  
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:00.27   8/16/2008 Michael A Sanchez , MAX, MAX-CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lopez, Nathan J           18 DWNY-CA              1:05.07    1:05.56   21  
  2 Wadsworth, Ethan S        18 DWNY-CA              1:05.10    1:05.86   19  
  3 Francis, Kai N            16 ZAP-CA               1:08.03    1:07.20   18  
  4 Kim, Elliott Y            15 DWNY-CA              1:14.03    1:07.96   17  
  5 Jaime, Jose A             15 DWNY-CA              1:11.35    1:11.82   16  
  6 Estrada, Cristian D       17 CERR-CA              1:09.35    1:15.14   15  
SILV - Division  
  1 Davey, Reese W            16 SOBA-CA              1:18.12    1:17.30   14  
  2 Min, Kyle C               15 CERR-CA              1:19.42    1:18.15   12  
  3 James, Aidan F            15 SOBA-CA              1:16.79    1:18.48   11  
  4 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              1:20.50    1:18.81   10  
  5 Colvin, Wyatt S           15 SURF-CA              1:18.65    1:18.91    9  
_BRO - Division  
  1 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               1:28.64    1:20.31    7  
  2 Nunez, Emanuel            15 DWNY-CA              1:24.46    1:20.40    5  
 -- Navarro, Luis A           15 DWNY-CA              1:28.75         DQ  
      Scissors kick
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   52.49   8/19/2006 Weston A Locatell, MCST, MCST-CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gonzalez, Danny *         17 SOBA-CA                54.33      56.20   21  
  2 Francis, Kai N            16 ZAP-CA                 58.36      57.10   19  
  3 Lopez, Nathan J           18 DWNY-CA                58.48      57.84   18  
  4 Murguia, Jesus            18 DWNY-CA                58.48      58.85   17  
  5 Flores, Armando           16 DWNY-CA                59.71    1:01.14   16  
  6 Garcia, German A          15 BAC-CA                 57.48    1:01.97   15  
SILV - Division  
  1 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               1:00.27    1:00.08   14  
  2 Jimenez, Rylan            15 SGAC-CA              1:02.96    1:01.16   12  
  3 Beucler, Thomas R         18 SOBA-CA              1:01.60    1:03.54   11  
  4 Wadsworth, Ethan S        18 DWNY-CA              1:04.28    1:04.35   10  
  5 Alcala, Brandon D         18 DWNY-CA              1:05.73    1:06.21    9  
  6 Kimbrell, Travis C        16 DWNY-CA              1:05.06    1:09.77    8  
_BRO - Division  
  1 Beucler, Scott A          15 SOBA-CA              1:15.06    1:10.17    7  
  2 Rivas, Max A              15 SGAC-CA              1:28.79    1:18.58    5  
 -- Contreras, Jacob          15 DWNY-CA              1:08.21         DQ  
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:58.82   8/23/2009 Michael A Sanchez, MAX-CA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gonzalez, Danny *         17 SOBA-CA              2:03.83    2:05.68   21  
  2 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA               2:10.64    2:07.38   19  
  3 Lopez, Nathan J           18 DWNY-CA              2:05.26    2:12.25   18  
  4 Belonio, Daniel L         15 BAC-CA               2:16.07    2:12.80   17  
  5 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA               2:14.25    2:17.61   16  
  6 Garcia, German A          15 BAC-CA               2:15.22    2:22.97   15  
SILV - Division  
  1 Wadsworth, Ethan S        18 DWNY-CA              2:17.19    2:18.31   14  
  2 Jimenez, Rylan            15 SGAC-CA              2:30.94    2:22.84   12  
  3 Lyou, Kai J               15 SOBA-CA              2:39.91    2:27.72   11  
  4 Beucler, Thomas R         18 SOBA-CA              2:29.38    2:29.31   10  
  5 Quaglio, Robin C          18 ZAP-CA               2:34.85    2:29.48    9  
  6 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               2:50.90    2:38.22    8  
_BRO - Division  
  1 Beucler, Scott A          15 SOBA-CA              3:01.90    2:49.93    7  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:32.10    5/1/1973 Cal Tech                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:35.98    1:36.52   42  
     1) Wadsworth, Derek T 18           2) Murguia, Jesus 18              
     3) Lopez, Nathan J 18              4) Flores, Armando 16             
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                       1:45.86    1:45.51   38  
     1) Beucler, Thomas R 18            2) Beucler, Scott A 15            
     3) Lyou, Kai J 15                  4) Gonzalez, Danny * 17           
  3 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    1:48.34    1:46.77   36  
     1) Maldonado, Jerry 15             2) Garcia, German A 15            
     3) Bowen, Estebian X 16            4) Belonio, Daniel L 15           
  4 South Gate Aquatics Club-CA  'A'                       NT    1:53.64   34  
     1) Rivas, Max A 15                 2) Rodriguez, Angel I 15          
     3) Jimenez, Tyler 15               4) Jimenez, Rylan 15              
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:44.17   8/20/2005 Walnut Sharks                              
                         S.Hunter, D.Nakamoto, J.Sutandyo, C.Cheng         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Downey Dolphins Swim Team-CA  'A'                 1:52.84    1:49.46   42  
     1) Murguia, Jesus 18               2) Wadsworth, Ethan S 18          
     3) Lopez, Nathan J 18              4) Wadsworth, Derek T 18          
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:03.74    1:58.83   38  
     1) Gonzalez, Danny * 17            2) Lyou, Kai J 15                 
     3) Beucler, Thomas R 18            4) James, Aidan F 15              
  3 Barracuda Aquatic Club-CA  'A'                    2:18.18    2:01.60   36  
     1) Belonio, Daniel L 15            2) Garcia, German A 15            
     3) Maldonado, Jerry 15             4) Bowen, Estebian X 16           
 
Mixed 5-6 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:12.40    3/1/1974 Downey                                     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:07.11    2:16.73   42  
     1) Gore, Tristan L M6              2) Branagh-Houston, Tegan G W5    
     3) Ibarra, Robbie N M6             4) Melling, Alyssa A W5           
 
Mixed 6 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:24.60    3/1/1974 Downey                                     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                       2:31.61         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: No touch - breast
     1) Ivins, Atlas F M6               2) Parker, Lucy I W6              
     3) Melling, Alyssa A W5            4) Gore, Tristan L M6