2014 December CA-NV Sectional Time Trials - Corrected - Meet Results

2014 December CA-NV Sectional Time Trials - Corrected
12/20/2014 - 12/22/2014
Monterey Park, CA USA
Updated: 12/26/2014

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to FAST - CA                                 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
      2014 CA December CA NV Sectional Championship, Sanction #: S14-286       
                             Hosted by: SCS & FAST                             
                                    Results                                    
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hornbuckle, Alyssa        16 Walnut Creek Aqu-PC              24.85  
  2 Hecker, Caitlin           16 RTLR-CA                          25.46  
 
Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Jami               15 NOVA-CA                          24.93  
  2 Benveniste, Sydney        14 PST-CA                           25.33  
  3 Hill, Gracie              14 CANY-CA                          25.56  
  4 Farfan, Tiffany           16 CANY-CA                          25.70  
  5 Bowman, Jenna             16 AZOT-CA                          26.46  
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Knowles, Natalie          17 Walnut Creek Aqu-PC              54.14  
       25.83    54.14                                                      
  2 Heng, Gabriella           16 Walnut Creek Aqu-PC              54.19  
       26.83    54.19                                                      
  3 Middleton, Tara           16 Walnut Creek Aqu-PC              54.68  
       26.08    54.68                                                      
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willis, Isabel            17 Valley Splash-PC                 53.95  
       25.84    53.95                                                      
  2 Liu, Skyler               15 Terrapins Swim T-PC              54.00  
       25.98    54.00                                                      
  3 Helgeson, Brooke          14 CANY-CA                          54.42  
       26.32    54.42                                                      
  4 Calayag, Kiara            17 Valley Splash-PC                 55.66  
       26.55    55.66                                                      
 
Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Karkoska, Kasey           14 NOVA-CA                          53.63  
       25.87    53.63                                                      
  2 Hughes, Sabrina           17 PS-SI                            53.73  
       25.74    53.73                                                      
  3 Thomas, Katelyn           14 STAR-CA                          54.92  
       26.60    54.92                                                      
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skelley, Courtney         16 CANY-CA                        1:56.93  
       26.27    55.31  1:25.59  1:56.93                                    
  2 Fornoles, Amber           14 Pleasanton Seaha-PC            2:01.14  
       27.82    58.33  1:30.17  2:01.14                                    
  3 Kaleta, Victoria          16 Pleasanton Seaha-PC            2:02.31  
       27.64    58.57  1:30.07  2:02.31                                    
 
Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Chloe           17 Davis Arden Raci-SN            1:55.83  
       27.05    56.36  1:26.36  1:55.83                                    
  2 Schuette, Sydney          18 PS-SI                          1:56.85  
       27.36    56.80  1:26.88  1:56.85                                    
  3 Knowles, Natalie          17 Walnut Creek Aqu-PC            1:57.68  
       26.96    57.20  1:27.52  1:57.68                                    
  4 Reynolds, Sophia          16 Terrapins Swim T-PC            1:57.74  
       26.75    56.15  1:26.65  1:57.74                                    
  5 Truex, Kennedy            17 Pleasanton Seaha-PC            1:57.96  
       27.25    57.16  1:27.41  1:57.96                                    
  6 Larson, Jessica           14 Terrapins Swim T-PC            1:59.20  
       27.18    57.19  1:27.92  1:59.20                                    
  7 Adams, Mirai              13 CCAQ-CA                        2:00.28  
       27.19    57.53  1:29.08  2:00.28                                    
  8 Zacharias, Danielle       16 Pleasanton Seaha-PC            2:00.35  
       27.16    57.68  1:28.46  2:00.35                                    
  9 Gharbaoui, Leanna         13 PS-SI                          2:02.47  
       27.30    58.12  1:30.17  2:02.47                                    
 10 Ishikawa, Trinity         15 CAST-SI                        2:04.80  
       28.39    59.40  1:31.98  2:04.80                                    
 
Women 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Margetts, Jasmine         18 Beach Cities Swi-CA            5:01.54  
       26.78    56.05  1:26.10  1:56.31  2:26.97  2:58.02  3:29.40  4:00.70
     4:31.80  5:01.54                                                      
  2 Gharbaoui, Leanna         13 PS-SI                          5:15.87  
       28.00    59.01  1:30.93  2:02.82  2:34.78  3:07.16  3:39.57  4:12.02
     4:44.38  5:15.87                                                      
  3 Crisera, Alexandra        13 Beach Cities Swi-CA            5:23.16  
       29.47  1:01.38  1:34.30  2:07.33  2:40.53  3:13.30  3:45.97  4:18.74
     4:51.45  5:23.16                                                      
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Jessica           14 Terrapins Swim T-PC              58.53  
       28.12    58.53                                                      
  2 Hughes, Sabrina           17 PS-SI                            59.29  
       28.73    59.29                                                      
  3 Suen, Claire              12 Pleasanton Seaha-PC            1:00.89  
       30.29  1:00.89                                                      
  4 Provines, Ivy             17 PS-SI                          1:00.90  
       29.61  1:00.90                                                      
  5 Parham, Olivia            13 Sun Oaks Aquatic-SN            1:02.32  
       30.61  1:02.32                                                      
  6 Simone, Pina              16 PS-SI                          1:03.07  
       30.54  1:03.07                                                      
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eckel, Caroline           13 Pleasanton Seaha-PC              59.08  
       28.40    59.08                                                      
  2 Liu, Sasha                14 Terrapins Swim T-PC            1:01.00  
       29.98  1:01.00                                                      
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lamph, Reese              16 Sandpipers Of Ne-CA            2:10.42  
       31.00  1:03.46  1:36.88  2:10.42                                    
  2 Parham, Olivia            13 Sun Oaks Aquatic-SN            2:14.22  
       31.77  1:05.13  1:39.64  2:14.22                                    
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Sophia          16 Terrapins Swim T-PC            2:07.48  
       29.29  1:01.03  1:34.09  2:07.48                                    
  2 Liu, Sasha                14 Terrapins Swim T-PC            2:07.82  
       30.76  1:02.42  1:34.86  2:07.82                                    
  3 Fromson-Ho, Alys          18 Terrapins Swim T-PC            2:11.75  
       30.31  1:02.62  1:36.49  2:11.75                                    
  4 Adams, Mirai              13 CCAQ-CA                        2:13.52  
       31.13  1:05.03  1:39.32  2:13.52                                    
 
Women 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schuette, Sydney          18 PS-SI                          2:08.32  
       30.75  1:03.26  1:35.88  2:08.32                                    
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Lena                12 Usf Koret Youth-PC             1:07.69  
       32.12  1:07.69                                                      
  2 Jochner, Madeline         16 Terrapins Swim T-PC            1:08.00  
       32.46  1:08.00                                                      
  3 Thompson, Sarah           18 UN-14-CA                       1:08.11  
       31.90  1:08.11                                                      
  4 McCormack, Lauren         12 The Olympic Club-PC            1:08.21  
       32.49  1:08.21                                                      
  5 Hanley, Alexa             17 Walnut Creek Aqu-PC            1:08.60  
       32.40  1:08.60                                                      
  6 Sprague, Delaney          16 Walnut Creek Aqu-PC            1:09.08  
       33.06  1:09.08                                                      
  7 Kaleta, Victoria          16 Pleasanton Seaha-PC            1:09.25  
       32.32  1:09.25                                                      
  8 Odgers, Isabelle          14 NOVA-CA                        1:09.28  
       33.09  1:09.28                                                      
  9 Griffin, Jeni             15 Dolphin Aquatics-CA            1:09.84  
       32.70  1:09.84                                                      
 10 Luu, Evelyn               15 PAC-SI                         1:09.88  
       32.70  1:09.88                                                      
 11 Radell, Ainsley           14 Walnut Creek Aqu-PC            1:10.14  
       32.87  1:10.14                                                      
 12 Calayag, Kiara            17 Valley Splash-PC               1:10.70  
       33.00  1:10.70                                                      
 13 Hill, Gracie              14 CANY-CA                        1:12.45  
       33.88  1:12.45                                                      
 
Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andarza, Maye             15 AZOT-CA                        1:08.08  
       32.58  1:08.08                                                      
  2 Kim, Nawoo                14 Pleasanton Seaha-PC            1:08.73  
       32.54  1:08.73                                                      
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Skinner, Ryane            16 Pleasanton Seaha-PC            2:25.42  
       31.62  1:07.93  1:46.43  2:25.42                                    
  2 Mills, Malia              12 AZOT-CA                        2:37.34  
       34.80  1:15.21  1:57.12  2:37.34                                    
 
Women 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quintana, Heaven          16 Wolverine Aquati-SN            2:24.29  
       33.17  1:09.75  1:47.00  2:24.29                                    
  2 Giordano, Morgan          16 CAST-SI                        2:29.23  
       33.64  1:11.30  1:50.37  2:29.23                                    
  3 Lin, Nicole               15 AZOT-CA                        2:30.30  
       32.31  1:10.22  1:49.82  2:30.30                                    
  4 Ho, Janika                16 RYL-CA                         2:31.36  
       33.72  1:12.05  1:51.23  2:31.36                                    
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Umbay, Deanne             15 CSSC-CA                          57.02  
       26.62    57.02                                                      
  2 Krolikowski, Kate         15 AZOT-CA                          57.13  
       26.73    57.13                                                      
  3 Boggess, Emily            16 COTO-CA                          57.85  
       27.13    57.85                                                      
  4 Murphy, Crystal           12 The Olympic Club-PC              58.37  
       27.86    58.37                                                      
  5 Eckel, Caroline           13 Pleasanton Seaha-PC              58.88  
       27.42    58.88                                                      
  6 Mitchell, Chloe           17 Davis Arden Raci-SN              59.65  
       28.20    59.65                                                      
  7 Lynch, Taylor             16 CAST-SI                        1:00.53  
       27.76  1:00.53                                                      
  8 Griffin, Jeni             15 Dolphin Aquatics-CA            1:00.75  
       27.90  1:00.75                                                      
  9 Thomas, Katelyn           14 STAR-CA                        1:00.79  
       28.96  1:00.79                                                      
 10 Ishikawa, Trinity         15 CAST-SI                        1:01.38  
       28.43  1:01.38                                                      
 11 Odgers, Isabelle          14 NOVA-CA                        1:01.76  
       28.35  1:01.76                                                      
 12 Zacharias, Danielle       16 Pleasanton Seaha-PC            1:02.92  
       28.57  1:02.92                                                      
 13 McShane, Maureen          16 COTO-CA                        1:04.45  
       30.33  1:04.45                                                      
 
Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Okubo, Sydney             15 AZOT-CA                          58.22  
       27.46    58.22                                                      
  2 Hwang, Jami               15 NOVA-CA                          58.57  
       26.53    58.57                                                      
  3 Willis, Isabel            17 Valley Splash-PC               1:00.44  
       27.57  1:00.44                                                      
  4 Kelley, Megan             15 TMEC-CA                        1:00.68  
       28.29  1:00.68                                                      
  5 Middleton, Tara           16 Walnut Creek Aqu-PC            1:01.22  
       28.54  1:01.22                                                      
  6 Barnhill, Katie           16 TORR-CA                        1:01.32  
       28.60  1:01.32                                                      
  7 Anderson, Colleen         18 PS-SI                          1:01.46  
       28.86  1:01.46                                                      
  8 Nguyen, An                17 PS-SI                          1:01.78  
       28.70  1:01.78                                                      
  9 Farfan, Tiffany           16 CANY-CA                        1:02.06  
       28.85  1:02.06                                                      
 10 Braner, Haley             15 MVY-SI                         1:04.35  
       30.06  1:04.35                                                      
 
Women 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spitser, Riley            20 UN-23-SC                       2:16.10  
       29.33  1:04.16  1:40.45  2:16.10                                    
  2 Firenzi, Alexandria       16 Wolverine Aquati-SN            2:20.93  
       29.77  1:05.51  1:43.52  2:20.93                                    
 
Women 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hanley, Alexa             17 Walnut Creek Aqu-PC            2:11.11  
       28.69  1:00.91  1:35.31  2:11.11                                    
  2 Barroso, Anissa           16 RAA-CA                         2:14.45  
       29.38  1:03.19  1:38.75  2:14.45                                    
 
Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tseng, Courtney           15 Fast Swim Team-CA              2:07.91  
       27.33    59.91  1:38.30  2:07.91                                    
  2 Davis, Jacqueline         14 Pleasanton Seaha-PC            2:13.48  
       29.85  1:04.03  1:42.20  2:13.48                                    
  3 Mills, Malia              12 AZOT-CA                        2:15.50  
       30.27  1:04.25  1:43.90  2:15.50                                    
  4 Kim, Nawoo                14 Pleasanton Seaha-PC            2:15.83  
       30.34  1:05.34  1:44.06  2:15.83                                    
 
Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkens, Hannah           15 NOVA-CA                        2:11.08  
       28.38  1:02.93  1:41.42  2:11.08                                    
  2 Empey, Rhys               16 COTO-CA                        2:12.36  
       29.54  1:02.56  1:41.80  2:12.36                                    
  3 Sprague, Delaney          16 Walnut Creek Aqu-PC            2:12.73  
       28.84  1:03.99  1:41.22  2:12.73                                    
  4 Radell, Ainsley           14 Walnut Creek Aqu-PC            2:12.98  
       29.99  1:03.81  1:41.73  2:12.98                                    
 
Women 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilkens, Hannah           15 NOVA-CA                        4:38.15  
       28.68  1:01.91  1:37.42  2:12.76  2:53.36  3:35.15  4:07.02  4:38.15
  2 Andarza, Maye             15 AZOT-CA                        4:41.35  
       29.43  1:03.39  1:40.50  2:16.63  2:55.93  3:35.41  4:09.25  4:41.35
  3 Giordano, Morgan          16 CAST-SI                        4:50.66  
       29.97  1:06.74  1:45.81  2:23.85  3:03.69  3:44.14  4:18.36  4:50.66
 
Women 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Jacqueline         14 Pleasanton Seaha-PC            4:49.92  
       30.70  1:06.91  1:44.96  2:22.54  3:01.63  3:41.91  4:16.54  4:49.92
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Karkoska, Cameron         16 NOVA-CA                          21.41  
  2 Rabanal, Evan             18 Bakersfield Aqua-CC              22.00  
  3 Propst, Logan             18 CANY-CA                          22.51  
  4 Kurakin, Yaroslav         19 San Luis Obispo-CA               23.00  
 
Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Tyler               17 CANY-CA                          21.66  
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Osowski, Adam             15 CANY-CA                          48.29  
       23.64    48.29                                                      
  2 Minano, Zander            15 CANY-CA                          48.42  
       23.72    48.42                                                      
  3 Brower, Ian               17 CANY-CA                          48.44  
       23.36    48.44                                                      
  4 Propst, Logan             18 CANY-CA                          48.65  
       23.38    48.65                                                      
  5 John, Corey               18 UN-13-CA                         48.78  
       23.19    48.78                                                      
  6 Kurakin, Yaroslav         19 San Luis Obispo-CA               49.11  
       23.95    49.11                                                      
  7 Lum, Brandon              17 BUEN-CA                          49.41  
       23.75    49.41                                                      
  8 Newman, David             20 CAST-SI                        1:07.59  
       22.25  1:07.59                                                      
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Augst, Evan               20 Unat-WCAB-PC                     48.92  
       23.69    48.92                                                      
  2 Quick, Ryan               17 CANY-CA                          48.96  
       23.24    48.96                                                      
  3 Gomes, Noah               16 SEA-PC                           49.17  
       23.60    49.17                                                      
  4 Havton, Jon               16 AZOT-CA                          49.94  
       24.27    49.94                                                      
 
Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Tim                  16 CANY-CA                          49.56  
  2 Mulder, Mark              16 AZOT-CA                          49.81  
  3 Buxton, Brian             17 CANY-CA                          49.94  
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Jonah             14 Pleasanton Seaha-PC            1:45.16  
       24.00    50.10  1:17.32  1:45.16                                    
  2 Osowski, Adam             15 CANY-CA                        1:45.81  
       24.47    51.05  1:18.57  1:45.81                                    
  3 Lim, Tim                  16 CANY-CA                        1:48.35  
       25.30    52.12  1:19.81  1:48.35                                    
 
Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Max               16 NOVA-CA                        1:48.21  
       24.61    51.94  1:19.90  1:48.21                                    
  2 Bachir, Noah              17 Sandpipers Of Ne-CA            1:49.54  
       25.16    52.94  1:21.40  1:49.54                                    
  3 Quick, Ryan               17 CANY-CA                        1:51.23  
       24.05    51.39  1:20.76  1:51.23                                    
 
Men 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Steele, Sean              16 TSM-CA                         4:53.50  
       26.48    55.78  1:25.46  1:55.48  2:25.25  2:54.48  3:24.00  3:53.59
     4:23.87  4:53.50                                                      
  2 Cude, Kyle                17 COTO-CA                        4:54.70  
       24.70    53.38  1:22.77  1:52.88  2:23.00  2:53.39  3:24.07  3:54.72
     4:25.94  4:54.70                                                      
  3 Gravley, Brennan          14 Sandpipers Of Ne-CA            4:57.34  
       26.52    56.09  1:26.42  1:56.40  2:26.46  2:56.57  3:27.12  3:57.72
     4:28.09  4:57.34                                                      
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barreiro, Austin          17 CANY-CA                          53.45  
       25.51    53.45                                                      
  2 James, Tyler              16 Terrapins Swim T-PC              54.22  
       26.47    54.22                                                      
  3 Takagi, Leo               16 Walnut Creek Aqu-PC              54.93  
       26.48    54.93                                                      
  4 Blaul, Henry              14 SEA-PC                           54.99  
       26.81    54.99                                                      
  5 Magazine, Jerod           17 COTO-CA                          55.83  
       27.27    55.83                                                      
 
Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pandza, Demian            18 Terrapins Swim T-PC              52.44  
       25.53    52.44                                                      
  2 Leon, Christian           17 PS-SI                            56.84  
       27.56    56.84                                                      
  3 Collins, Tyler            16 CANY-CA                          57.03  
       27.68    57.03                                                      
  4 Townsend, Vincent         16 Blue Fins-SI                     57.09  
       28.28    57.09                                                      
  5 Spitser, Jack             17 Blue Fins-SI                     57.10  
       28.23    57.10                                                      
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sytnik, Gennady           15 Terrapins Swim T-PC            1:56.09  
       26.80    55.68  1:26.07  1:56.09                                    
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leon, Christian           17 PS-SI                          2:03.27  
       27.96    58.88  1:31.29  2:03.27                                    
 
Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Michael            16 NOVA-CA                        1:55.27  
       26.94    56.24  1:26.11  1:55.27                                    
  2 Macavei, Daniel           15 AZOT-CA                        1:57.01  
       27.12    56.38  1:27.15  1:57.01                                    
  3 James, Tyler              16 Terrapins Swim T-PC            1:57.32  
       27.64    57.16  1:27.87  1:57.32                                    
 
Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jhong, Anthony            17 Pleasanton Seaha-PC              58.93  
       27.59    58.93                                                      
  2 Cheng, Jonathan           14 COTO-CA                        1:00.98  
       29.05  1:00.98                                                      
  3 Lowengrub, David          14 AZOT-CA                        1:01.72  
       29.41  1:01.72                                                      
  4 Hong, Jace                16 AZOT-CA                        1:02.95  
       29.23  1:02.95                                                      
 
Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Juliusson, Erik           17 NOVA-CA                          58.82  
       27.43    58.82                                                      
  2 Moyles, Jack              16 RAA-CA                         1:00.98  
       28.52  1:00.98                                                      
  3 Havton, Alex              16 AZOT-CA                        1:01.54  
       29.33  1:01.54                                                      
  4 Temple, Carlson           15 CAST-SI                        1:01.80  
       29.53  1:01.80                                                      
  5 Guzman, Nelson            18 CANY-CA                        1:04.19  
       29.63  1:04.19                                                      
  6 Holter, Sak               16 CANY-CA                        1:05.23  
       30.65  1:05.23                                                      
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holter, Sak               16 CANY-CA                        2:21.51  
       31.84  1:07.72  1:44.58  2:21.51                                    
 
Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Matthew              15 AZOT-CA                        2:07.61  
       28.87  1:01.19  1:34.47  2:07.61                                    
  2 Cheng, Jonathan           14 COTO-CA                        2:11.30  
       29.61  1:02.76  1:36.88  2:11.30                                    
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Takagi, Leo               16 Walnut Creek Aqu-PC              52.43  
       24.75    52.43                                                      
  2 Morgan, Max               16 NOVA-CA                          53.97  
       25.43    53.97                                                      
  3 Florez, Cole              16 AZOT-CA                          54.78  
       25.89    54.78                                                      
  4 Cripe, Caleb              15 SEA-PC                           55.11  
       26.02    55.11                                                      
  5 Brandley, Jared           16 Pleasanton Seaha-PC              55.18  
       25.53    55.18                                                      
  6 Limon, Joseph             19 UN-02-CA                         55.52  
       25.99    55.52                                                      
  7 Peterson, David           16 BUEN-CA                          55.71  
       25.98    55.71                                                      
 
Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Brandon           16 PS-SI                            52.02  
       24.45    52.02                                                      
  2 Havton, Gregory           16 AZOT-CA                          52.03  
       24.49    52.03                                                      
  3 Moore, Morgan             19 San Luis Obispo-CA               53.50  
       24.88    53.50                                                      
  4 Minano, Zander            15 CANY-CA                          53.90  
       25.02    53.90                                                      
  5 Newman, David             20 CAST-SI                          54.10  
       25.13    54.10                                                      
  6 Scott, Robert             17 Pleasanton Seaha-PC              54.17  
       24.97    54.17                                                      
  7 Lemire, Matthew           18 Cosumnes River A-SN              57.10  
       26.79    57.10                                                      
  8 Magazine, Aaron           17 COTO-CA                          57.58  
       27.09    57.58                                                      
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Spitser, Jack             17 Blue Fins-SI                   2:00.63  
       27.09    57.69  1:33.47  2:00.63                                    
  2 Havton, Jon               16 AZOT-CA                        2:00.74  
       25.94    56.45  1:33.17  2:00.74                                    
  3 Mui, Jonathan             16 Pleasanton Seaha-PC            2:01.61  
       26.60    59.98  1:32.87  2:01.61                                    
  4 Macavei, Daniel           15 AZOT-CA                        2:02.70  
       26.57    56.46  1:33.57  2:02.70                                    
  5 Florez, Cole              16 AZOT-CA                        2:03.45  
       26.30    59.29  1:35.16  2:03.45                                    
 
Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Robert           15 Roadrunner Aquat-CC            1:58.45  
       25.38    53.78  1:29.16  1:58.45                                    
 
Men 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Stanley               17 Terrapins Swim T-PC            4:08.25  
       25.25    54.29  1:25.74  1:57.64  2:33.63  3:09.07  3:39.67  4:08.25
  2 Blaul, Henry              14 SEA-PC                         4:11.37  
       27.82    59.60  1:31.26  2:02.65  2:37.60  3:13.69  3:42.99  4:11.37
  3 Ferrell, Justin           16 PS-SI                          4:14.32  
       26.95    57.98  1:31.61  2:04.10  2:40.38  3:17.52  3:46.74  4:14.32
 
Mixed 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Thomas, Katelyn           14 STAR-CA                          28.96