Pacific Coast All-Star Meet - Meet Results

Pacific Coast All-Star Meet
1/10/2015 - 1/11/2015
Commerce, CA USA
Updated: 1/12/2015

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Canyons Aquatic Club   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/12/2015 07:07 AM
           2015 Pacific Coast All-Star Meet - 1/10/2015 to 1/11/2015           
             2015 Pacific Coast All Star Meet, Sanction #: S15-027             
                                    Results                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ristic, Ella        12 SCS-CA                 24.95      25.19          9  
  2 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                  25.80      25.37          7  
  3 Mills, Malia S      12 SCS-CA                 25.20      25.41          6  
  4 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                  25.20      25.44          4.5
  4 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                  25.76      25.44          4.5
  6 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                  25.53      25.50          3  
  7 Ristic, Mia         12 SCS-CA                 24.98      25.73          2  
  8 Hill, Hope E        12 SCS-CA                 25.61      25.90          1  
  9 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                  25.27      25.99        
 10 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                  25.67      26.02        
 11 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                  27.56      26.14        
 11 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                  26.68      26.14        
 13 Cross, Katie V      12 PN-PN                  25.66      26.28        
 14 Ton, Deanna A       12 PN-PN                  26.62      27.02        
 15 Byles, Stella L     12 OR-OR                  27.45      27.77        
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                  27.90      29.00        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ristic, Ella        12 SCS-CA                 52.92      53.97          9  
       26.30    53.97                                                      
  2 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA                 53.84      54.96          7  
       26.70    54.96                                                      
  3 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                  56.52      55.31          6  
       26.95    55.31                                                      
  4 Hill, Hope E        12 SCS-CA                 54.98      55.33          5  
       26.88    55.33                                                      
  5 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                  54.31      55.59          4  
       26.40    55.59                                                      
  6 Ristic, Mia         12 SCS-CA                 55.10      55.77          3  
       27.43    55.77                                                      
  7 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                  57.76      55.97          2  
       27.10    55.97                                                      
  8 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                  55.78      56.28          1  
       27.28    56.28                                                      
  9 Chu, Jessica F      12 PC-PC                  56.58      56.88        
       27.39    56.88                                                      
 10 Cross, Katie V      12 PN-PN                  55.27      57.25        
       27.60    57.25                                                      
 11 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                  55.79      57.36        
       27.45    57.36                                                      
 12 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                  56.95      57.49        
       27.05    57.49                                                      
 13 Ton, Deanna A       12 PN-PN                  56.52      57.62        
       27.84    57.62                                                      
 14 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                  57.93      58.23        
       27.69    58.23                                                      
 15 Byles, Stella L     12 OR-OR                1:00.04    1:00.81        
       28.53  1:00.81                                                      
 16 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                1:00.64    1:01.61        
       29.39  1:01.61                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ristic, Ella        12 SCS-CA               1:53.31    1:57.16          9  
       27.41    57.23  1:27.28  1:57.16                                    
  2 Hill, Hope E        12 SCS-CA               1:57.26    1:58.83          7  
       27.73    58.18  1:28.40  1:58.83                                    
  3 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA               1:54.35    1:58.99          6  
       27.72    57.87  1:28.93  1:58.99                                    
  4 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA               1:57.96    1:59.92          5  
       27.75    57.97  1:29.16  1:59.92                                    
  5 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                2:00.59    2:00.30          4  
       27.84    58.39  1:29.75  2:00.30                                    
  6 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                2:02.11    2:01.43          3  
       28.27    58.52  1:30.28  2:01.43                                    
  7 Ton, Deanna A       12 PN-PN                2:00.59    2:04.02          2  
       28.47    58.93  1:31.61  2:04.02                                    
  8 Chu, Jessica F      12 PC-PC                2:01.64    2:05.58          1  
       28.16    59.35  1:32.54  2:05.58                                    
  9 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                2:04.88    2:06.36        
       28.48  1:00.17  1:33.11  2:06.36                                    
 10 Jin, Rachel J       12 PN-PN                2:07.29    2:07.22        
       28.80  1:00.85  1:34.53  2:07.22                                    
 11 Cross, Katie V      12 PN-PN                2:06.23    2:07.36        
       29.14  1:01.56  1:34.83  2:07.36                                    
 12 McCormack, Lauren   12 PC-PC                2:07.72    2:11.02        
       28.96  1:02.42  1:36.63  2:11.02                                    
 13 Wold, Maria I       12 OR-OR                2:10.52    2:11.23        
       30.11  1:03.17  1:37.43  2:11.23                                    
 14 Freeman, Alma F     12 PN-PN                2:02.87    2:12.81        
       29.55  1:03.48  1:38.63  2:12.81                                    
 15 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                2:13.73    2:13.37        
       29.91  1:04.17  1:39.45  2:13.37                                    
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                2:08.01    2:16.55        
       29.94  1:04.43  1:40.73  2:16.55                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA               5:09.02    5:14.68          9  
       27.93    58.46  1:30.29  2:02.48  2:34.80  3:06.84  3:38.83  4:11.07
     4:43.40  5:14.68                                                      
  2 Hill, Hope E        12 SCS-CA               5:15.07    5:15.33          7  
       28.58  1:00.09  1:32.56  2:04.86  2:37.17  3:08.54  3:40.48  4:12.51
     4:44.15  5:15.33                                                      
  3 Ristic, Ella        12 SCS-CA               5:14.05    5:18.58          6  
       28.48    59.86  1:32.18  2:04.73  2:37.60  3:10.32  3:42.83  4:15.15
     4:47.34  5:18.58                                                      
  4 Criscione, Frances  12 OR-OR                5:21.42    5:20.00          5  
       30.14  1:02.64  1:34.87  2:07.47  2:39.96  3:12.35  3:44.62  4:16.70
     4:49.04  5:20.00                                                      
  5 Ton, Deanna A       12 PN-PN                5:21.28    5:20.58          4  
       28.97  1:00.57  1:33.23  2:05.83  2:38.61  3:11.37  3:43.88  4:16.32
     4:48.61  5:20.58                                                      
  6 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA               5:21.24    5:24.96          3  
       28.96  1:00.78  1:33.26  2:06.23  2:39.32  3:12.05  3:45.05  4:18.50
     4:52.18  5:24.96                                                      
  7 Chu, Jessica F      12 PC-PC                5:17.20    5:25.73          2  
       29.05  1:00.76  1:33.22  2:06.06  2:39.08  3:11.68  3:45.39  4:19.69
     4:53.35  5:25.73                                                      
  8 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                5:35.10    5:27.70          1  
       30.01  1:02.58  1:35.81  2:09.05  2:42.01  3:14.82  3:47.85  4:21.88
     4:55.19  5:27.70                                                      
  9 Jin, Rachel J       12 PN-PN                5:30.41    5:36.40        
       29.99  1:03.46  1:38.03  2:13.08  2:47.61  3:21.99  3:56.08  4:30.85
     5:05.05  5:36.40                                                      
 10 Wang, Lena          12 PC-PC                5:40.71    5:36.72        
       30.84  1:04.46  1:38.76  2:13.06  2:47.72  3:22.09  3:56.20  4:31.35
     5:05.86  5:36.72                                                      
 11 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                5:41.13    5:37.15        
       29.62  1:02.61  1:36.46  2:10.72  2:45.09  3:20.05  3:54.95  4:29.81
     5:05.21  5:37.15                                                      
 12 Freeman, Alma F     12 PN-PN                5:22.40    5:40.48        
       29.58  1:03.28  1:37.94  2:12.01  2:47.06  3:21.59  3:57.04  4:31.84
     5:06.40  5:40.48                                                      
 13 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                5:40.22    5:43.08        
       30.17  1:03.51  1:38.99  2:15.05  2:50.31  3:25.23  3:59.91  4:34.86
     5:09.72  5:43.08                                                      
 14 McCormack, Lauren   12 PC-PC                5:37.30    5:50.74        
       29.32  1:02.97  1:38.48  2:14.88  2:51.74  3:28.25  4:04.50  4:40.19
     5:15.87  5:50.74                                                      
 15 Wold, Maria I       12 OR-OR                5:48.22    5:56.01        
       31.98  1:07.64  1:44.46  2:21.32  2:58.11  3:34.23  4:10.65  4:46.15
     5:21.34  5:56.01                                                      
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                5:43.45    6:02.17        
       31.39  1:07.32  1:44.11  2:21.14  2:58.19  3:34.71  4:11.44  4:48.32
     5:24.79  6:02.17                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                  27.18      27.39          9  
  2 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                  28.38      28.71          7  
  3 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                  28.40      28.90          6  
  4 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA                 28.92      29.24          5  
  5 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                  28.37      29.36          4  
  6 Ristic, Ella        12 SCS-CA                 29.76      29.43          3  
  7 Wang, Lena          12 PC-PC                  29.77      29.51          2  
  8 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                  29.22      29.69          1  
  9 Hill, Hope E        12 SCS-CA                 31.31      29.80        
 10 Cross, Katie V      12 PN-PN                  28.82      29.82        
 11 Ristic, Mia         12 SCS-CA                 28.80      29.89        
 12 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                  31.61      30.35        
 13 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                  31.46      30.92        
 14 Criscione, Frances  12 OR-OR                  31.89      31.47        
 15 Byles, Stella L     12 OR-OR                  31.43      31.53        
 16 Freeman, Alma F     12 PN-PN                  28.44      31.70        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                  57.26      59.05          9  
       28.63    59.05                                                      
  2 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA               1:00.91    1:00.70          7  
       29.58  1:00.70                                                      
  3 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                1:00.01    1:00.98          6  
       30.11  1:00.98                                                      
  4 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                1:01.50    1:01.45          5  
       30.37  1:01.45                                                      
  5 Ristic, Mia         12 SCS-CA               1:00.95    1:01.83          4  
       30.37  1:01.83                                                      
  6 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                1:01.04    1:02.58          3  
       30.54  1:02.58                                                      
  7 Hill, Hope E        12 SCS-CA               1:01.51    1:02.71          2  
       31.03  1:02.71                                                      
  8 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA               1:04.40    1:04.44          1  
       31.64  1:04.44                                                      
  9 McDonald, Margaux   12 PC-PC                1:01.54    1:05.36        
       31.55  1:05.36                                                      
 10 Cross, Katie V      12 PN-PN                1:01.94    1:05.48        
       31.88  1:05.48                                                      
 11 Byles, Stella L     12 OR-OR                1:05.18    1:05.80        
       32.10  1:05.80                                                      
 12 Zweifel, Nina G     12 OR-OR                1:04.32    1:06.47        
       32.18  1:06.47                                                      
 13 Freeman, Alma F     12 PN-PN                1:01.98    1:07.26        
       32.38  1:07.26                                                      
 14 Wold, Maria I       12 OR-OR                1:08.74    1:07.74        
       33.13  1:07.74                                                      
 15 Ton, Deanna A       12 PN-PN                1:07.90    1:08.99        
       33.87  1:08.99                                                      
 16 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                1:07.38    1:09.19        
       33.29  1:09.19                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Lena          12 PC-PC                  31.53      31.57          9  
  2 Mills, Malia S      12 SCS-CA                 32.18      32.47          7  
  3 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                  34.97      32.67          6  
  4 Eisele, Annika L    12 PN-PN                  34.20      32.87          5  
  5 McCormack, Lauren   12 PC-PC                  31.41      32.93          4  
  6 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA                 32.57      33.37          3  
  7 Freeman, Alma F     12 PN-PN                  33.44      33.61          2  
  8 McDonald, Margaux   12 PC-PC                  33.68      33.62          1  
  9 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA                 34.52      33.76        
 10 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA                 33.70      33.95        
 11 Chu, Jessica F      12 PC-PC                  33.98      34.15        
 12 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                  33.77      34.60        
 13 Jin, Rachel J       12 PN-PN                  35.61      34.82        
 14 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                  38.16      35.91        
 15 Wold, Maria I       12 OR-OR                  37.01      36.08        
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                  36.05      37.26        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Lena          12 PC-PC                1:07.49    1:07.47          9  
       31.43  1:07.47                                                      
  2 McCormack, Lauren   12 PC-PC                1:07.49    1:09.21          7  
       32.46  1:09.21                                                      
  3 Eisele, Annika L    12 PN-PN                1:10.43    1:09.95          6  
       32.56  1:09.95                                                      
  4 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                1:08.53    1:11.53          5  
       33.96  1:11.53                                                      
  5 Mills, Malia S      12 SCS-CA               1:10.30    1:11.67          4  
       34.02  1:11.67                                                      
  6 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA               1:09.37    1:11.92          3  
       33.37  1:11.92                                                      
  7 McDonald, Margaux   12 PC-PC                1:13.19    1:12.20          2  
       33.96  1:12.20                                                      
  8 Ristic, Ella        12 SCS-CA               1:11.84    1:12.33          1  
       34.42  1:12.33                                                      
  9 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA               1:15.60    1:12.63        
       34.58  1:12.63                                                      
 10 Criscione, Frances  12 OR-OR                1:13.70    1:14.17        
       35.02  1:14.17                                                      
 11 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                1:12.81    1:15.02        
       34.73  1:15.02                                                      
 11 Jin, Rachel J       12 PN-PN                1:14.37    1:15.02        
       35.59  1:15.02                                                      
 13 Freeman, Alma F     12 PN-PN                1:10.51    1:16.28        
       35.74  1:16.28                                                      
 14 Lee, Mackenzie J    12 PC-PC                1:16.79    1:16.46        
       35.74  1:16.46                                                      
 15 Wold, Maria I       12 OR-OR                1:17.56    1:18.17        
       37.92  1:18.17                                                      
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                1:20.61    1:19.57        
       37.46  1:19.57                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                  26.01      26.61          9  
  2 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                  27.77      26.62          7  
  3 Ristic, Mia         12 SCS-CA                 26.77      27.00          6  
  4 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                  26.22      27.10          5  
  5 Eisele, Annika L    12 PN-PN                  26.86      27.22          4  
  6 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA                 28.18      27.59          3  
  7 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                  27.10      27.94          2  
  8 McDonald, Margaux   12 PC-PC                  27.55      28.07          1  
  9 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                  28.99      28.25        
 10 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA                 28.43      28.27        
 11 Mills, Malia S      12 SCS-CA                 28.89      28.39        
 12 Chu, Jessica F      12 PC-PC                  28.17      28.70        
 13 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                  28.51      29.02        
 14 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                  29.37      29.23        
 15 Byles, Stella L     12 OR-OR                  30.56      30.26        
 16 Evernson, Caitlin   12 OR-OR                  31.06      33.57        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                  58.04      58.77          9  
       28.22    58.77                                                      
  2 Ristic, Mia         12 SCS-CA                 58.42    1:00.56          7  
       28.71  1:00.56                                                      
  3 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                  58.22    1:00.68          6  
       28.37  1:00.68                                                      
  4 Panopio, Kaitlyn M  12 PC-PC                1:01.00    1:01.17          5  
       28.46  1:01.17                                                      
  5 Criscione, Frances  12 OR-OR                1:04.58    1:01.37          4  
       29.15  1:01.37                                                      
  6 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA               1:00.80    1:01.41          3  
       29.08  1:01.41                                                      
  7 Beers, Eleanor D    12 PN-PN                1:00.87    1:01.77          2  
       28.62  1:01.77                                                      
  8 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                1:01.66    1:02.21          1  
       29.59  1:02.21                                                      
  9 McDonald, Margaux   12 PC-PC                1:00.00    1:02.84        
       29.32  1:02.84                                                      
 10 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA               1:02.13    1:03.00        
       29.33  1:03.00                                                      
 11 Gilbert, Libby R    12 SCS-CA               1:05.31    1:03.28        
       29.49  1:03.28                                                      
 12 Eisele, Annika L    12 PN-PN                  59.73    1:03.33        
       29.16  1:03.33                                                      
 13 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                1:05.73    1:05.25        
       30.25  1:05.25                                                      
 14 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                1:03.26    1:05.67        
       30.46  1:05.67                                                      
 15 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                1:08.24    1:05.91        
       30.11  1:05.91                                                      
 16 McCormack, Lauren   12 PC-PC                1:08.17    1:13.71        
       32.73  1:13.71                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Lena          12 PC-PC                1:01.93    1:01.35          9  
       28.62  1:01.35                                                      
  2 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                1:02.98    1:01.67          7  
       29.20  1:01.67                                                      
  3 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                1:03.41    1:01.77          6  
       28.79  1:01.77                                                      
  4 Eisele, Annika L    12 PN-PN                1:04.63    1:02.20          5  
       28.22  1:02.20                                                      
  5 Pak, Jazlynn S      12 PN-PN                1:01.24    1:02.70          4  
       28.60  1:02.70                                                      
  6 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA               1:02.19    1:02.82          3  
       29.28  1:02.82                                                      
  7 Gambetta, Paige K   12 PC-PC                1:02.90    1:02.83          2  
       29.21  1:02.83                                                      
  8 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA               1:03.03    1:03.14          1  
       29.58  1:03.14                                                      
  9 Mills, Malia S      12 SCS-CA               1:02.72    1:03.51        
       29.87  1:03.51                                                      
 10 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA               1:02.48    1:03.78        
       30.23  1:03.78                                                      
 11 Criscione, Frances  12 OR-OR                1:06.58    1:04.43        
       30.52  1:04.43                                                      
 12 Cross, Katie V      12 PN-PN                1:02.93    1:04.76        
       29.13  1:04.76                                                      
 13 McCormack, Lauren   12 PC-PC                1:03.60    1:05.15        
       30.34  1:05.15                                                      
 14 Cook, Elizabeth K   12 OR-OR                1:07.15    1:05.94        
       30.94  1:05.94                                                      
 15 Jin, Rachel J       12 PN-PN                1:04.03    1:06.77        
       31.58  1:06.77                                                      
 16 Quan, Alexandria N  12 OR-OR                1:10.71    1:08.44        
       30.89  1:08.44                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Crystal N   12 PC-PC                2:13.39    2:13.70          9  
       29.33  1:04.30  1:43.66  2:13.70                                    
  2 Criscione, Frances  12 OR-OR                2:15.15    2:13.73          7  
       29.40  1:04.23  1:43.05  2:13.73                                    
  3 Chu, Jessica F      12 PC-PC                2:13.38    2:13.79          6  
       29.48  1:04.05  1:43.13  2:13.79                                    
  4 Wang, Lena          12 PC-PC                2:14.27    2:13.83          5  
       30.35  1:05.21  1:42.77  2:13.83                                    
  5 Monroe, Teagan J    12 SCS-CA               2:14.18    2:13.91          4  
       28.98  1:02.34  1:42.73  2:13.91                                    
  6 Watson, Alyssa G    12 SCS-CA               2:14.37    2:16.26          3  
       29.81  1:04.25  1:45.65  2:16.26                                    
  7 Dobler, Kaitlyn M   12 OR-OR                2:15.89    2:16.57          2  
       30.50  1:05.98  1:44.62  2:16.57                                    
  8 McDonald, Margaux   12 PC-PC                2:11.67    2:17.09          1  
       29.41  1:04.74  1:44.60  2:17.09                                    
  9 Icheva, Gabi K      12 SCS-CA               2:15.62    2:17.44        
       30.25  1:05.78  1:45.39  2:17.44                                    
 10 Eisele, Annika L    12 PN-PN                2:22.98    2:19.05        
       30.09  1:04.85  1:46.78  2:19.05                                    
 11 Mills, Malia S      12 SCS-CA               2:15.50    2:19.58        
       30.45  1:06.21  1:47.98  2:19.58                                    
 12 Jin, Rachel J       12 PN-PN                2:17.13    2:21.67        
       30.07  1:07.30  1:48.35  2:21.67                                    
 13 Ton, Deanna A       12 PN-PN                2:19.06    2:22.57        
       31.01  1:07.86  1:49.63  2:22.57                                    
 14 Wold, Maria I       12 OR-OR                2:24.92    2:24.01        
       32.27  1:07.86  1:50.55  2:24.01                                    
 15 Conger, Jennifer A  12 PN-PN                2:26.23    2:30.21        
       31.35  1:08.82  1:53.52  2:30.21                                    
 16 Byles, Stella L     12 OR-OR                2:43.37    2:33.10        
       32.98  1:10.37  1:57.82  2:33.10                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    1:40.32         18  
     1) Hill, Hope E 12                 2) Mills, Malia S 12              
     3) Ristic, Mia 12                  4) Ristic, Ella 12                
       25.38    50.82  1:15.53  1:40.32                                    
  2 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:42.17   J1:42.69         14  
     1) Beers, Eleanor D 12             2) Pak, Jazlynn S 12              
     3) Cross, Katie V 12               4) Freeman, Alma F 12             
       25.27    51.10  1:16.56  1:42.69                                    
  3 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:43.23   J1:42.82         12  
     1) Panopio, Kaitlyn M 12           2) McDonald, Margaux E 12         
     3) Murphy, Crystal N 12            4) Lee, Mackenzie J 12            
       26.03    52.53  1:17.57  1:42.82                                    
  4 Oregon-OR  'A'                              1:48.67   J1:43.99         10  
     1) Byles, Stella L 12              2) Cook, Elizabeth K 12           
     3) Quan, Alexandria N 12           4) Dobler, Kaitlyn M 12           
       27.29    52.17  1:19.51  1:43.99                                    
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:42.66          8  
     1) Monroe, Teagan J 12             2) Icheva, Gabi K 12              
     3) Gilbert, Libby R 12             4) Watson, Alyssa G 12            
       26.08    52.00  1:17.13  1:42.66                                    
  6 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:46.69   J1:43.64          6  
     1) Chu, Jessica F 12               2) McCormack, Lauren A 12         
     3) Gambetta, Paige K 12            4) Wang, Lena 12                  
       26.67    52.72  1:18.14  1:43.64                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:49.96    1:47.41          4  
     1) Ton, Deanna A 12                2) Eisele, Annika L 12            
     3) Conger, Jennifer A 12           4) Jin, Rachel J 12               
       27.07    52.49  1:20.37  1:47.41                                    
  8 Oregon-OR  'B'                              1:50.97    1:50.28          2  
     1) Zweifel, Nina G 12              2) Evernson, Caitlin E 12         
     3) Wold, Maria I 12                4) Criscione, Francesca 12        
       26.77    54.98  1:23.76  1:50.28                                    
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    3:39.76         18  
     1) Ristic, Mia 12                  2) Hill, Hope E 12                
     3) Gilbert, Libby R 12             4) Ristic, Ella 12                
       27.28    55.59  1:21.72  1:50.54  2:16.56  2:45.62  3:11.33  3:39.76
  2 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:40.64    3:43.69         14  
     1) Beers, Eleanor D 12             2) Pak, Jazlynn S 12              
     3) Cross, Katie V 12               4) Ton, Deanna A 12               
       27.21    56.24  1:23.03  1:52.77  2:19.48  2:48.63  3:14.71  3:43.69
  3 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:44.50    3:46.42         12  
     1) Panopio, Kaitlyn M 12           2) Chu, Jessica F 12              
     3) Murphy, Crystal N 12            4) Gambetta, Paige K 12           
       27.48    57.27  1:24.53  1:54.85  2:22.06  2:50.17  3:16.95  3:46.42
  4 Oregon-OR  'A'                              3:52.25   J3:48.31         10  
     1) Zweifel, Nina G 12              2) Cook, Elizabeth K 12           
     3) Byles, Stella L 12              4) Dobler, Kaitlyn M 12           
       27.81    58.17  1:24.69  1:53.65  2:21.30  2:52.78  3:19.34  3:48.31
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J3:46.65          8  
     1) Icheva, Gabi K 12               2) Monroe, Teagan J 12            
     3) Watson, Alyssa G 12             4) Mills, Malia S 12              
       27.34    56.16  1:23.46  1:53.07  2:19.82  2:49.28  3:16.44  3:46.65
  6 Pacific Northwest-PN  'B'                   3:55.04    3:54.43          6  
     1) Freeman, Alma F 12              2) Eisele, Annika L 12            
     3) Jin, Rachel J 12                4) Conger, Jennifer A 12          
       27.46    57.31  1:25.13  1:55.67  2:24.55  2:56.44  3:24.20  3:54.43
  7 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:51.18    3:54.78          4  
     1) McDonald, Margaux E 12          2) Wang, Lena 12                  
     3) McCormack, Lauren A 12          4) Lee, Mackenzie J 12            
       28.26    59.29  1:26.37  1:55.62  2:24.77  2:56.77  3:24.75  3:54.78
  8 Oregon-OR  'B'                              4:00.99    4:05.21          2  
     1) Evernson, Caitlin E 12          2) Quan, Alexandria N 12          
     3) Wold, Maria I 12                4) Criscione, Francesca 12        
       29.92  1:03.69  1:32.26  2:05.40  2:34.58  3:06.79  3:35.07  4:05.21
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:50.13    1:50.21         18  
     1) Panopio, Kaitlyn M 12           2) McCormack, Lauren A 12         
     3) Murphy, Crystal N 12            4) Lee, Mackenzie J 12            
       27.50    59.18  1:25.01  1:50.21                                    
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT   J1:53.11         14  
     1) Gilbert, Libby R 12             2) Mills, Malia S 12              
     3) Ristic, Mia 12                  4) Ristic, Ella 12                
       29.02  1:02.01  1:28.25  1:53.11                                    
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:53.87   J1:53.85         12  
     1) Pak, Jazlynn S 12               2) Freeman, Alma F 12             
     3) Eisele, Annika L 12             4) Beers, Eleanor D 12            
       29.40  1:02.11  1:29.18  1:53.85                                    
  4 Oregon-OR  'A'                              1:59.64   J1:55.70         10  
     1) Zweifel, Nina G 12              2) Dobler, Kaitlyn M 12           
     3) Quan, Alexandria N 12           4) Cook, Elizabeth K 12           
       30.11  1:02.28  1:30.36  1:55.70                                    
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:54.10   J1:52.95          8  
     1) Gambetta, Paige K 12            2) Wang, Lena 12                  
     3) McDonald, Margaux E 12          4) Chu, Jessica F 12              
       28.20    58.99  1:27.26  1:52.95                                    
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:54.95          6  
     1) Hill, Hope E 12                 2) Icheva, Gabi K 12              
     3) Monroe, Teagan J 12             4) Watson, Alyssa G 12            
       29.08  1:01.74  1:29.20  1:54.95                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:57.93    2:01.01          4  
     1) Cross, Katie V 12               2) Conger, Jennifer A 12          
     3) Jin, Rachel J 12                4) Ton, Deanna A 12               
       31.08  1:04.99  1:40.05  2:01.01                                    
  8 Oregon-OR  'B'                              2:05.99    2:03.45          2  
     1) Byles, Stella L 12              2) Criscione, Francesca 12        
     3) Wold, Maria I 12                4) Evernson, Caitlin E 12         
       32.20  1:04.47  1:34.57  2:03.45                                    
 
Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:58.57    4:02.70         18  
     1) Panopio, Kaitlyn M 12           2) Wang, Lena 12                  
     3) Murphy, Crystal N 12            4) Gambetta, Paige K 12           
       29.00  1:00.11  1:31.67  2:07.53  2:35.06  3:06.10  3:32.99  4:02.70
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    4:07.85         14  
     1) Gilbert, Libby R 12             2) Icheva, Gabi K 12              
     3) Ristic, Mia 12                  4) Ristic, Ella 12                
       30.37  1:01.60  1:34.73  2:13.34  2:41.04  3:13.84  3:39.39  4:07.85
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   4:04.90   J4:13.63         12  
     1) Cross, Katie V 12               2) Eisele, Annika L 12            
     3) Pak, Jazlynn S 12               4) Beers, Eleanor D 12            
       31.77  1:04.89  1:25.54  2:16.90  2:45.22  3:17.50  3:44.09  4:13.63
  4 Oregon-OR  'A'                              4:13.30   J4:20.91         10  
     1) Dobler, Kaitlyn M 12            2) Criscione, Francesca 12        
     3) Cook, Elizabeth K 12            4) Zweifel, Nina G 12             
       31.43  1:04.78  1:39.52  2:20.01  2:49.83  3:22.83  3:49.48  4:20.91
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J4:11.30          8  
     1) Hill, Hope E 12                 2) Mills, Malia S 12              
     3) Monroe, Teagan J 12             4) Watson, Alyssa G 12            
       30.61  1:07.06  1:37.14  2:16.40  2:44.35  3:16.12  3:42.38  4:11.30
  6 Pacific Swimming-PC  'B'                    4:05.57   J4:15.02          6  
     1) Lee, Mackenzie J 12             2) McCormack, Lauren A 12         
     3) McDonald, Margaux E 12          4) Chu, Jessica F 12              
       31.12  1:03.35  1:35.98  2:14.83  2:43.28  3:16.25  3:43.78  4:15.02
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   4:12.59    4:25.55          4  
     1) Freeman, Alma F 12              2) Conger, Jennifer A 12          
     3) Jin, Rachel J 12                4) Ton, Deanna A 12               
       32.20  1:06.78  1:27.11  2:22.44  2:51.75  3:26.22  3:54.43  4:25.55
  8 Oregon-OR  'B'                              4:20.99    4:36.02          2  
     1) Byles, Stella L 12              2) Quan, Alexandria N 12          
     3) Wold, Maria I 12                4) Evernson, Caitlin E 12         
       32.12  1:06.32  1:42.56  2:25.28  2:56.76  3:32.27  4:02.07  4:36.02
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA                 24.36      24.32          9  
  2 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                  24.38      24.36          7  
  3 Teng, Cathy H       14 PC-PC                  24.61      24.40          6  
  4 Carlton, Emma L     14 PN-PN                  23.52      24.56          5  
  5 Wang, Vivian        14 PC-PC                  24.09      24.61          4  
  6 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                  24.01      24.78          3  
  7 Newman, Mara S      14 OR-OR                  24.66      24.83          2  
  8 Trieu, Emily        13 SCS-CA                 24.91      25.13          1  
  9 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA                 24.74      25.21        
 10 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                  26.77      25.44        
 11 DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                  24.90      25.54        
 12 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA                 25.67      25.60        
 13 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                  26.02      25.65        
 14 Jew, Ellie S        13 OR-OR                  25.43      25.83        
 15 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                  25.80      26.07        
 16 Frey, Emma A        14 PN-PN                  24.94      26.58        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA                 52.52      52.59          9  
       25.41    52.59                                                      
  2 Teng, Cathy H       14 PC-PC                  52.90      52.65          7  
       25.62    52.65                                                      
  3 Wang, Vivian        14 PC-PC                  51.28      52.82          6  
       25.96    52.82                                                      
  4 Carlton, Emma L     14 PN-PN                  52.07      53.49          5  
       26.22    53.49                                                      
  5 Trieu, Emily        13 SCS-CA                 53.97      53.54          4  
       25.63    53.54                                                      
  6 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA                 53.63      54.10          3  
       26.09    54.10                                                      
  7 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                  51.93      54.30          2  
       26.13    54.30                                                      
  8 Newman, Mara S      14 OR-OR                  53.25      54.32          1  
       25.94    54.32                                                      
  9 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                  53.05      54.56        
       25.71    54.56                                                      
 10 Su, Stephanie D     14 SCS-CA                 55.80      54.75        
       26.54    54.75                                                      
 11 Barker, Hannah J    14 PN-PN                  54.77      55.25        
       26.84    55.25                                                      
 12 DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                  54.11      56.18        
       26.75    56.18                                                      
 13 Jew, Ellie S        13 OR-OR                  56.06      56.96        
       27.21    56.96                                                      
 14 Blackford, Abigail  14 OR-OR                  55.99      57.11        
       27.81    57.11                                                      
 15 Trail, Loryn T      14 OR-OR                  57.68      57.19        
       27.39    57.19                                                      
 16 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                  55.77      58.51        
       27.58    58.51                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Teng, Cathy H       14 PC-PC                1:54.04    1:52.59          9  
       26.85    55.21  1:23.82  1:52.59                                    
  2 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA               1:51.80    1:52.88          7  
       27.12    56.26  1:24.72  1:52.88                                    
  3 Wang, Vivian        14 PC-PC                1:51.76    1:53.56          6  
       27.37    56.58  1:25.16  1:53.56                                    
  4 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                1:54.46    1:54.42          5  
       27.35    57.05  1:26.22  1:54.42                                    
  5 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA               1:54.24    1:55.88          4  
       27.53    56.97  1:26.77  1:55.88                                    
  6 Su, Stephanie D     14 SCS-CA               1:54.16    1:56.64          3  
       27.37    56.77  1:26.75  1:56.64                                    
  7 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                     NT    1:58.31          2  
       27.39    58.20  1:28.53  1:58.31                                    
  8 Barker, Hannah J    14 PN-PN                1:55.26    1:59.62          1  
       27.95    58.26  1:29.40  1:59.62                                    
  9 Blackford, Abigail  14 OR-OR                2:01.68    2:00.76        
       28.82    59.54  1:30.72  2:00.76                                    
 10 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                2:06.07    2:00.88        
       28.52    59.78  1:31.18  2:00.88                                    
 11 Young, Stephanie    14 PN-PN                1:59.44    2:00.94        
       28.33    58.63  1:30.05  2:00.94                                    
 12 Lee, Kate M         14 SCS-CA               2:02.47    2:01.10        
       28.35    59.33  1:30.58  2:01.10                                    
 13 Manzione, Katherin  14 OR-OR                1:58.24    2:01.24        
       28.48    59.05  1:30.44  2:01.24                                    
 14 Trail, Loryn T      14 OR-OR                2:03.01    2:04.73        
       28.22    59.62  1:31.86  2:04.73                                    
 15 Frey, Emma A        14 PN-PN                1:58.33    2:05.07        
       29.22  1:00.90  1:33.41  2:05.07                                    
 16 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                2:04.59    2:06.27        
       28.75  1:00.55  1:33.26  2:06.27                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Su, Stephanie D     14 SCS-CA               5:00.08    4:59.86          9  
       28.23    58.53  1:28.91  1:59.27  2:29.73  3:00.19  3:30.26  4:00.41
     4:30.56  4:59.86                                                      
  2 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA               5:00.39    5:01.70          7  
       27.80    57.91  1:28.25  1:58.94  2:29.69  3:00.58  3:31.39  4:02.55
     4:32.76  5:01.70                                                      
  3 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA               4:57.53    5:02.87          6  
       28.16    57.85  1:28.23  1:58.91  2:29.52  3:00.24  3:30.90  4:01.82
     4:32.73  5:02.87                                                      
  4 Teng, Cathy H       14 PC-PC                5:07.79    5:06.23          5  
       28.67    58.96  1:29.63  2:00.38  2:31.33  3:02.27  3:33.62  4:04.85
     4:36.28  5:06.23                                                      
  5 Barker, Hannah J    14 PN-PN                5:11.12    5:12.58          4  
       28.16    58.86  1:30.62  2:02.53  2:34.39  3:06.49  3:38.51  4:10.48
     4:41.95  5:12.58                                                      
  6 Lee, Kate M         14 SCS-CA               5:10.03    5:13.68          3  
       28.51    59.77  1:31.29  2:02.99  2:34.89  3:06.85  3:38.67  4:10.91
     4:42.75  5:13.68                                                      
  7 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                5:10.47    5:14.69          2  
       27.90    59.29  1:31.23  2:03.32  2:35.62  3:08.51  3:40.95  4:13.16
     4:45.50  5:14.69                                                      
  8 Blackford, Abigail  14 OR-OR                5:16.20    5:15.10          1  
       28.10    59.16  1:30.83  2:02.81  2:35.46  3:08.06  3:40.35  4:12.74
     4:44.79  5:15.10                                                      
  9 Newman, Mara S      14 OR-OR                5:23.00    5:16.47        
       27.91    58.95  1:30.79  2:03.00  2:35.15  3:07.27  3:39.87  4:12.43
     4:44.87  5:16.47                                                      
 10 Hilde-Jones, Milan  14 PC-PC                5:15.49    5:24.65        
       28.51  1:00.61  1:33.56  2:06.95  2:40.42  3:14.06  3:47.32  4:20.82
     4:54.05  5:24.65                                                      
 11 Frey, Emma A        14 PN-PN                5:35.38    5:31.70        
       29.34  1:02.55  1:36.54  2:10.50  2:44.35  3:18.13  3:51.91  4:26.07
     4:59.22  5:31.70                                                      
 12 Rowland, Cali M     14 OR-OR                5:34.02    5:31.82        
       29.64  1:02.51  1:36.46  2:10.35  2:44.13  3:18.32  3:52.10  4:26.08
     4:59.66  5:31.82                                                      
 13 Young, Stephanie    14 PN-PN                5:19.54    5:32.96        
       29.82  1:02.40  1:35.71  2:09.61  2:43.80  3:17.83  3:51.99  4:26.30
     4:59.87  5:32.96                                                      
 14 Manzione, Katherin  14 OR-OR                5:28.88    5:33.88        
       29.73  1:02.57  1:36.39  2:10.36  2:44.45  3:18.76  3:52.80  4:26.88
     5:00.72  5:33.88                                                      
 15 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                     NT    5:45.15        
       30.21  1:04.19  1:38.94  2:14.12  2:49.21  3:24.89  4:00.63  4:36.11
     5:11.26  5:45.15                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newman, Mara S      14 OR-OR                  56.04      56.28          9  
       27.56    56.28                                                      
  2 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                  56.29      56.35          7  
       27.09    56.35                                                      
  3 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                  58.73      58.97          6  
       29.19    58.97                                                      
  4 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                  58.91      59.31          5  
       29.28    59.31                                                      
  5 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                1:00.78    1:00.41          4  
       29.20  1:00.41                                                      
  6 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA                 58.25    1:00.64          3  
       29.96  1:00.64                                                      
  7 Carlton, Emma L     14 PN-PN                  58.97    1:00.92          2  
       29.92  1:00.92                                                      
  8 Barker, Hannah J    14 PN-PN                1:00.56    1:01.03          1  
       29.91  1:01.03                                                      
  9 Trieu, Emily        13 SCS-CA                 58.30    1:01.17        
       29.94  1:01.17                                                      
 10 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                  58.22    1:01.63        
       30.27  1:01.63                                                      
 11 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                  59.91    1:01.86        
       30.14  1:01.86                                                      
 12 Frey, Emma A        14 PN-PN                  57.34    1:02.91        
       31.03  1:02.91                                                      
 13 Preciado, Bianca M  14 SCS-CA               1:03.98    1:04.82        
       31.94  1:04.82                                                      
 14 Su, Stephanie D     14 SCS-CA               1:07.61    1:05.00        
       31.89  1:05.00                                                      
 15 Trail, Loryn T      14 OR-OR                1:01.10    1:05.50        
       32.08  1:05.50                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newman, Mara S      14 OR-OR                1:59.47    2:02.61          9  
       29.14  1:00.78  1:31.88  2:02.61                                    
  2 Hilde-Jones, Milan  14 PC-PC                2:02.45    2:06.39          7  
       29.37  1:01.90  1:34.50  2:06.39                                    
  3 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA               2:04.13    2:06.89          6  
       30.38  1:02.69  1:35.51  2:06.89                                    
  4 Trieu, Emily        13 SCS-CA               2:04.45    2:07.30          5  
       29.92  1:02.06  1:34.70  2:07.30                                    
  5 Barker, Hannah J    14 PN-PN                2:05.90    2:07.91          4  
       30.25  1:02.35  1:35.36  2:07.91                                    
  6 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                2:07.65    2:08.73          3  
       30.63  1:03.72  1:36.59  2:08.73                                    
  7 Lo, Emily Y         14 PC-PC                2:10.47    2:09.15          2  
       31.41  1:04.50  1:37.41  2:09.15                                    
  8 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                2:04.81    2:09.72          1  
       30.25  1:03.12  1:36.80  2:09.72                                    
  9 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                2:04.63    2:10.12        
       29.31  1:02.34  1:36.32  2:10.12                                    
 10 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                2:11.67    2:10.90        
       31.63  1:04.89  1:37.72  2:10.90                                    
 11 Trail, Loryn T      14 OR-OR                2:11.78    2:11.84        
       30.47  1:03.18  1:37.08  2:11.84                                    
 12 Frey, Emma A        14 PN-PN                2:06.14    2:12.83        
       30.91  1:04.66  1:39.18  2:12.83                                    
 13 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA               2:21.46    2:13.47        
       31.78  1:05.70  1:40.10  2:13.47                                    
 14 Bradley, Christina  14 PN-PN                2:08.43    2:14.03        
       31.79  1:05.92  1:40.34  2:14.03                                    
 15 Nguyen, Rachel      13 PN-PN                2:10.70    2:14.49        
       30.67  1:04.09  1:39.11  2:14.49                                    
 16 Su, Stephanie D     14 SCS-CA               2:24.12    2:15.51        
       32.94  1:07.48  1:42.19  2:15.51                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epps, Jessica W     14 SCS-CA               1:06.59    1:06.36          9  
       31.75  1:06.36                                                      
  2 Lo, Emily Y         14 PC-PC                1:09.16    1:07.03          7  
       32.46  1:07.03                                                      
  3 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                1:06.10    1:07.49          6  
       32.37  1:07.49                                                      
  4 Preciado, Bianca M  14 SCS-CA               1:05.34    1:07.92          5  
       32.44  1:07.92                                                      
  5 Jew, Ellie S        13 OR-OR                1:06.75    1:07.93          4  
       31.74  1:07.93                                                      
  6 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA               1:06.01    1:08.05          3  
       32.05  1:08.05                                                      
  7 Rowland, Cali M     14 OR-OR                1:06.39    1:08.21          2  
       32.30  1:08.21                                                      
  8 Lee, Kate M         14 SCS-CA               1:06.85    1:08.46          1  
       32.16  1:08.46                                                      
  9 Carlton, Emma L     14 PN-PN                1:11.31    1:08.54        
       32.93  1:08.54                                                      
 10 Colpo, Megan D      14 PC-PC                1:06.00    1:08.96        
       32.77  1:08.96                                                      
 11 Teng, Cathy H       14 PC-PC                1:08.58    1:10.05        
       33.36  1:10.05                                                      
 12 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                1:29.42    1:11.59        
       33.88  1:11.59                                                      
 13 Li, Delora Z        13 PN-PN                1:11.68    1:11.86        
       34.21  1:11.86                                                      
 14 Bradley, Christina  14 PN-PN                1:16.76    1:12.18        
       34.33  1:12.18                                                      
 15 Manzione, Katherin  14 OR-OR                1:08.85    1:13.00        
       33.95  1:13.00                                                      
 16 Young, Stephanie    14 PN-PN                1:14.53    1:15.15        
       35.40  1:15.15                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epps, Jessica W     14 SCS-CA               2:20.73    2:20.95          9  
       32.33  1:08.27  1:44.58  2:20.95                                    
  2 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                2:20.11    2:22.68          7  
       33.04  1:09.85  1:46.90  2:22.68                                    
  3 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA               2:26.64    2:24.06          6  
       33.31  1:09.92  1:47.15  2:24.06                                    
  4 Rowland, Cali M     14 OR-OR                2:23.15    2:24.72          5  
       32.83  1:09.56  1:47.05  2:24.72                                    
  5 Wang, Vivian        14 PC-PC                2:24.82    2:24.94          4  
       33.05  1:09.87  1:47.53  2:24.94                                    
  6 Lee, Kate M         14 SCS-CA               2:23.24    2:25.13          3  
       32.08  1:08.99  1:46.73  2:25.13                                    
  7 Colpo, Megan D      14 PC-PC                2:21.33    2:27.25          2  
       33.42  1:10.78  1:48.85  2:27.25                                    
  8 Teng, Cathy H       14 PC-PC                2:30.09    2:32.13          1  
       35.01  1:13.50  1:52.52  2:32.13                                    
  9 Li, Delora Z        13 PN-PN                2:33.03    2:34.31        
       35.65  1:15.52  1:54.96  2:34.31                                    
 10 Jew, Ellie S        13 OR-OR                2:33.78    2:35.29        
       34.63  1:14.31  1:54.45  2:35.29                                    
 11 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                2:40.23    2:35.37        
       35.22  1:15.20  1:54.71  2:35.37                                    
 12 Manzione, Katherin  14 OR-OR                2:37.98    2:35.76        
       35.05  1:14.23  1:54.90  2:35.76                                    
 13 Carlton, Emma L     14 PN-PN                2:36.97    2:37.98        
       35.67  1:16.15  1:57.92  2:37.98                                    
 14 Young, Stephanie    14 PN-PN                2:36.33    2:39.49        
       36.24  1:16.73  1:58.00  2:39.49                                    
 -- DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                2:40.40         DQ        
       36.52  1:17.30  1:58.63       DQ                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carlton, Emma L     14 PN-PN                  54.59      55.76          9  
       26.01    55.76                                                      
  2 Lo, Emily Y         14 PC-PC                  55.95      56.27          7  
       26.75    56.27                                                      
  3 Preciado, Bianca M  14 SCS-CA                 56.34      56.40          6  
       26.50    56.40                                                      
  4 Epps, Jessica W     14 SCS-CA                 56.91      56.43          5  
       26.76    56.43                                                      
  5 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                  55.77      57.63          4  
       26.77    57.63                                                      
  6 Trieu, Emily        13 SCS-CA                 58.20      58.29          3  
       27.70    58.29                                                      
  7 Oliva, Nicole J     13 PC-PC                  57.50      58.57          2  
       27.58    58.57                                                      
  8 Li, Delora Z        13 PN-PN                  58.37      59.92          1  
       27.97    59.92                                                      
  9 Hilde-Jones, Milan  14 PC-PC                  58.68    1:00.55        
       27.45  1:00.55                                                      
 10 Vitort, Lauren M    14 SCS-CA                 59.24    1:00.57        
       28.49  1:00.57                                                      
 11 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                  59.47    1:01.56        
       28.91  1:01.56                                                      
 12 Bradley, Christina  14 PN-PN                  59.17    1:01.86        
       29.18  1:01.86                                                      
 13 DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                  58.07    1:01.95        
       28.95  1:01.95                                                      
 14 Trail, Loryn T      14 OR-OR                1:02.40    1:02.55        
       29.12  1:02.55                                                      
 15 Manzione, Katherin  14 OR-OR                1:00.18    1:03.57        
       29.09  1:03.57                                                      
 16 Blackford, Abigail  14 OR-OR                1:07.70    1:05.76        
       31.79  1:05.76                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epps, Jessica W     14 SCS-CA               2:02.62    2:02.82          9  
       28.01    59.26  1:30.47  2:02.82                                    
  2 Lo, Emily Y         14 PC-PC                2:04.33    2:05.30          7  
       28.44    59.62  1:31.56  2:05.30                                    
  3 Trieu, Emily        13 SCS-CA               2:05.25    2:08.15          6  
       28.61  1:00.38  1:33.90  2:08.15                                    
  4 Su, Stephanie D     14 SCS-CA               2:06.81    2:08.62          5  
       29.42  1:01.88  1:35.20  2:08.62                                    
  5 Newman, Mara S      14 OR-OR                2:09.81    2:08.89          4  
       29.37  1:02.26  1:35.79  2:08.89                                    
  6 O'Brien, Ashleen S  14 PC-PC                2:04.47    2:09.29          3  
       28.30  1:01.43  1:35.87  2:09.29                                    
  7 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA               2:09.74    2:11.98          2  
       29.10  1:02.14  1:36.41  2:11.98                                    
  8 Barker, Hannah J    14 PN-PN                2:22.46    2:14.56          1  
       29.97  1:03.82  1:38.98  2:14.56                                    
  9 DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                2:08.56    2:14.61        
       29.82  1:04.31  1:39.52  2:14.61                                    
 10 Bradley, Christina  14 PN-PN                2:11.57    2:15.72        
       30.34  1:04.57  1:40.10  2:15.72                                    
 11 Blackford, Abigail  14 OR-OR                2:30.35    2:20.05        
       31.03  1:05.85  1:43.21  2:20.05                                    
 12 Li, Delora Z        13 PN-PN                2:12.42    2:20.19        
       30.35  1:04.93  1:41.29  2:20.19                                    
 13 Colpo, Megan D      14 PC-PC                2:14.20    2:21.58        
       30.46  1:06.06  1:43.51  2:21.58                                    
 14 Rowland, Cali M     14 OR-OR                2:28.52    2:24.36        
       31.70  1:08.44  1:46.41  2:24.36                                    
 15 Trail, Loryn T      14 OR-OR                2:24.16    2:25.69        
       30.54  1:06.26  1:45.26  2:25.69                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epps, Jessica W     14 SCS-CA               2:04.22    2:03.54          9  
       26.65    57.97  1:34.38  2:03.54                                    
  2 Lo, Emily Y         14 PC-PC                2:05.65    2:05.33          7  
       28.27  1:00.33  1:35.60  2:05.33                                    
  3 Wang, Vivian        14 PC-PC                2:04.58    2:07.72          6  
       27.88  1:00.41  1:38.60  2:07.72                                    
  4 Lusk, Zoe M         14 PC-PC                2:06.66    2:07.74          5  
       28.34  1:01.89  1:38.61  2:07.74                                    
  5 Preciado, Bianca M  14 SCS-CA               2:06.65    2:09.13          4  
       27.23  1:02.05  1:38.91  2:09.13                                    
  6 Colpo, Megan D      14 PC-PC                2:08.20    2:09.97          3  
       28.40  1:02.01  1:39.07  2:09.97                                    
  7 Karkoska, Kasey A   14 SCS-CA               2:08.41    2:11.31          2  
       28.17  1:00.92  1:41.27  2:11.31                                    
  8 Laderoute, Katelyn  13 OR-OR                2:11.20    2:11.41          1  
       28.66  1:00.21  1:39.86  2:11.41                                    
  9 Bradley, Christina  14 PN-PN                2:10.14    2:12.02        
       29.27  1:01.80  1:41.49  2:12.02                                    
 10 Lee, Kate M         14 SCS-CA               2:10.68    2:13.04        
       29.02  1:04.08  1:41.77  2:13.04                                    
 11 Lindsey, Tia E      13 OR-OR                2:15.57    2:13.06        
       28.72  1:01.79  1:42.37  2:13.06                                    
 12 Jew, Ellie S        13 OR-OR                2:15.60    2:14.75        
       30.15  1:04.28  1:42.95  2:14.75                                    
 13 Frey, Emma A        14 PN-PN                2:10.37    2:14.87        
       29.04  1:02.32  1:42.80  2:14.87                                    
 14 Li, Delora Z        13 PN-PN                2:12.62    2:16.54        
       28.87  1:05.04  1:44.07  2:16.54                                    
 15 Young, Stephanie    14 PN-PN                2:14.30    2:16.65        
       29.60  1:03.88  1:44.89  2:16.65                                    
 16 Rowland, Cali M     14 OR-OR                2:15.98    2:17.47        
       29.72  1:05.59  1:44.38  2:17.47                                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epps, Jessica W     14 SCS-CA               4:21.50    4:26.16          9  
       27.73    59.80  1:34.21  2:08.04  2:46.45  3:25.02  3:56.52  4:26.16
  2 Thompson, Mikki A   14 SCS-CA               4:24.79    4:31.95          7  
       29.45  1:02.17  1:38.79  2:13.59  2:51.66  3:30.51  4:01.95  4:31.95
  3 Lo, Emily Y         14 PC-PC                4:32.13    4:33.94          6  
       29.12  1:01.41  1:36.87  2:12.27  2:51.19  3:30.69  4:03.13  4:33.94
  4 Wang, Vivian        14 PC-PC                4:28.34    4:35.64          5  
       29.88  1:02.82  1:37.70  2:12.08  2:53.27  3:34.24  4:05.38  4:35.64
  5 Bradley, Christina  14 PN-PN                4:38.29    4:38.99          4  
       30.89  1:04.77  1:40.14  2:14.96  2:55.57  3:36.17  4:08.29  4:38.99
  6 Lee, Kate M         14 SCS-CA               4:32.42    4:39.73          3  
       30.04  1:05.27  1:42.12  2:18.21  2:56.26  3:36.40  4:08.51  4:39.73
  7 Colpo, Megan D      14 PC-PC                4:33.22    4:40.05          2  
       30.47  1:05.66  1:42.72  2:19.10  2:57.43  3:36.56  4:09.27  4:40.05
  8 DiMeco, Sarah E     14 PN-PN                4:42.06    4:44.71          1  
       30.89  1:06.38  1:42.63  2:18.12  2:59.77  3:41.62  4:14.25  4:44.71
  9 Young, Stephanie    14 PN-PN                4:43.74    4:45.67        
       30.55  1:06.03  1:41.21  2:16.44  2:57.96  3:39.62  4:13.61  4:45.67
 10 Blackford, Abigail  14 OR-OR                4:31.06    4:46.23        
       30.71  1:05.57  1:41.50  2:17.18  3:00.44  3:43.56  4:16.10  4:46.23
 11 Jew, Ellie S        13 OR-OR                4:55.96    4:52.34        
       31.58  1:08.84  1:45.79  2:23.34  3:05.41  3:47.59  4:20.42  4:52.34
 12 Rowland, Cali M     14 OR-OR                4:50.74    4:52.88        
       32.18  1:09.25  1:48.80  2:26.23  3:06.63  3:46.48  4:20.78  4:52.88
 13 Li, Delora Z        13 PN-PN                4:39.90    4:56.58        
       29.54  1:05.11  1:44.68  2:22.86  3:04.91  3:47.03  4:22.25  4:56.58
 14 Manzione, Katherin  14 OR-OR                4:44.28    5:03.17        
       32.58  1:10.56  1:49.52  2:29.24  3:12.45  3:55.90  4:29.61  5:03.17
 -- Preciado, Bianca M  14 SCS-CA               4:29.37         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:37.09    1:36.37         18  
     1) O'Brien, Ashleen S 14           2) Teng, Cathy H 14               
     3) Oliva, Nicole J 13              4) Wang, Vivian 14                
       24.35    48.70  1:12.42  1:36.37                                    
  2 Southern California Swimming-CA  'A'        1:38.83    1:36.77         14  
     1) Karkoska, Kasey A 14            2) Trieu, Emily 13                
     3) Epps, Jessica W 14              4) Vitort, Lauren M 14            
       25.02    49.33  1:12.97  1:36.77                                    
  3 Oregon-OR  'A'                              1:42.88    1:39.99         12  
     1) Jew, Ellie S 13                 2) Manzione, Katherine L 14       
     3) Newman, Mara S 14               4) Lindsey, Tia E 13              
       25.31    50.99  1:15.19  1:39.99                                    
  4 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:42.65    1:40.05         10  
     1) Lusk, Zoe M 14                  2) Colpo, Megan D 14              
     3) Hilde-Jones, Milan 14           4) Lo, Emily Y 14                 
       25.53    51.17  1:15.86  1:40.05                                    
  5 Southern California Swimming-CA  'B'        1:44.64    1:40.11          8  
     1) Thompson, Mikki A 14            2) Lee, Kate M 14                 
     3) Su, Stephanie D 14              4) Preciado, Bianca M 14          
       25.21    50.91  1:15.84  1:40.11                                    
  6 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:38.97    1:41.70          6  
     1) Carlton, Emma L 14              2) DiMeco, Sarah E 14             
     3) Frey, Emma A 14                 4) Li, Delora Z 13                
       24.54    49.96  1:15.59  1:41.70                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:44.22    1:42.95          4  
     1) Nguyen, Rachel 13               2) Barker, Hannah J 14            
     3) Young, Stephanie 14             4) Bradley, Christina L 14        
       26.01    51.15  1:17.66  1:42.95                                    
  8 Oregon-OR  'B'                              1:45.99    1:44.21          2  
     1) Trail, Loryn T 14               2) Rowland, Cali M 14             
     3) Laderoute, Katelynn H 13        4) Blackford, Abigail H 14        
       26.80    52.83  1:18.06  1:44.21                                    
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:29.16    3:30.36         18  
     1) Wang, Vivian 14                 2) O'Brien, Ashleen S 14          
     3) Oliva, Nicole J 13              4) Teng, Cathy H 14               
       25.53    52.49  1:17.70  1:45.69  2:11.16  2:39.14  3:03.63  3:30.36
  2 Southern California Swimming-CA  'A'        3:32.79    3:30.86         14  
     1) Epps, Jessica W 14              2) Vitort, Lauren M 14            
     3) Karkoska, Kasey A 14            4) Trieu, Emily 13                
       25.50    52.44  1:17.32  1:44.48  2:09.99  2:38.16  3:03.11  3:30.86
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:36.14    3:37.84         12  
     1) Carlton, Emma L 14              2) DiMeco, Sarah E 14             
     3) Barker, Hannah J 14             4) Bradley, Christina L 14        
       26.66    55.46  1:21.38  1:50.34  2:16.46  2:45.08  3:10.33  3:37.84
  4 Oregon-OR  'A'                              3:42.98    3:38.11         10  
     1) Jew, Ellie S 13                 2) Manzione, Katherine L 14       
     3) Newman, Mara S 14               4) Lindsey, Tia E 13              
       26.31    55.53  1:22.23  1:51.21  2:15.99  2:44.26  3:09.90  3:38.11
  5 Southern California Swimming-CA  'B'        3:43.31    3:38.43          8  
     1) Su, Stephanie D 14              2) Lee, Kate M 14                 
     3) Preciado, Bianca M 14           4) Thompson, Mikki A 14           
       26.74    55.09  1:22.00  1:51.74  2:16.90  2:45.08  3:10.74  3:38.43
  6 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:37.86    3:39.83          6  
     1) Hilde-Jones, Milan 14           2) Colpo, Megan D 14              
     3) Lusk, Zoe M 14                  4) Lo, Emily Y 14                 
       27.13    56.68  1:23.92  1:53.35  2:19.02  2:46.97  3:12.41  3:39.83
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   3:42.72    3:45.73          4  
     1) Li, Delora Z 13                 2) Frey, Emma A 14                
     3) Nguyen, Rachel 13               4) Young, Stephanie 14            
       27.35    56.31  1:23.43  1:52.93  2:20.25  2:50.31  3:16.95  3:45.73
  8 Oregon-OR  'B'                              3:55.99    3:45.95          2  
     1) Trail, Loryn T 14               2) Rowland, Cali M 14             
     3) Laderoute, Katelynn H 13        4) Blackford, Abigail H 14        
       27.73    58.09  1:25.52  1:55.71  2:21.60  2:50.26  3:17.55  3:45.95
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:48.91    1:45.67         18  
     1) Oliva, Nicole J 13              2) Lusk, Zoe M 14                 
     3) O'Brien, Ashleen S 14           4) Wang, Vivian 14                
       26.30    56.61  1:21.48  1:45.67                                    
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT   J1:48.82         14  
     1) Karkoska, Kasey A 14            2) Preciado, Bianca M 14          
     3) Epps, Jessica W 14              4) Vitort, Lauren M 14            
       28.54    59.29  1:24.95  1:48.82                                    
  3 Oregon-OR  'A'                              1:55.99   J1:50.26         12  
     1) Laderoute, Katelynn H 13        2) Rowland, Cali M 14             
     3) Newman, Mara S 14               4) Manzione, Katherine L 14       
       27.70    58.73  1:24.87  1:50.26                                    
  4 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:50.70   J1:52.53         10  
     1) Frey, Emma A 14                 2) Li, Delora Z 13                
     3) Carlton, Emma L 14              4) DiMeco, Sarah E 14             
       29.06  1:02.13  1:27.21  1:52.53                                    
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    2:02.87   J1:48.15          8  
     1) Hilde-Jones, Milan 14           2) Colpo, Megan D 14              
     3) Lo, Emily Y 14                  4) Teng, Cathy H 14               
       27.94    59.04  1:24.39  1:48.15                                    
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:50.95          6  
     1) Trieu, Emily 13                 2) Lee, Kate M 14                 
     3) Su, Stephanie D 14              4) Thompson, Mikki A 14           
       28.01    59.01  1:26.10  1:50.95                                    
  7 Oregon-OR  'B'                              2:00.99   J1:52.38          4  
     1) Lindsey, Tia E 13               2) Jew, Ellie S 13                
     3) Trail, Loryn T 14               4) Blackford, Abigail H 14        
       28.12    58.78  1:26.78  1:52.38                                    
  8 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:58.72    1:56.40          2  
     1) Nguyen, Rachel 13               2) Young, Stephanie 14            
     3) Bradley, Christina L 14         4) Barker, Hannah J 14            
       29.17  1:03.44  1:30.68  1:56.40                                    
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:49.34    3:51.07         18  
     1) Hilde-Jones, Milan 14           2) Lusk, Zoe M 14                 
     3) Lo, Emily Y 14                  4) Wang, Vivian 14                
       27.89    58.17  1:28.89  2:03.53  2:29.40  2:58.94  3:23.96  3:51.07
  2 Southern California Swimming-CA  'A'        3:53.02    3:54.16         14  
     1) Karkoska, Kasey A 14            2) Preciado, Bianca M 14          
     3) Epps, Jessica W 14              4) Vitort, Lauren M 14            
       29.42    59.67  1:30.83  2:05.37  2:31.49  3:01.42  3:26.63  3:54.16
  4 Oregon-OR  'A'                              3:57.89   J4:02.19         10  
     1) Laderoute, Katelynn H 13        2) Rowland, Cali M 14             
     3) Newman, Mara S 14               4) Manzione, Katherine L 14       
       29.04    59.42  1:31.87  2:08.74  2:35.59  3:06.37  3:33.06  4:02.19
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:52.53   J3:54.83          8  
     1) Oliva, Nicole J 13              2) Colpo, Megan D 14              
     3) O'Brien, Ashleen S 14           4) Teng, Cathy H 14               
       27.58    57.86  1:29.68  2:06.08  2:31.65  3:02.30  3:27.36  3:54.83
  6 Southern California Swimming-CA  'B'        3:59.77   J4:00.65          5  
     1) Trieu, Emily 13                 2) Lee, Kate M 14                 
     3) Su, Stephanie D 14              4) Thompson, Mikki A 14           
       28.98    59.75  1:30.86  2:06.97  2:34.64  3:06.53  3:32.53  4:00.65
  6 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:57.72    4:07.38          5  
     1) Frey, Emma A 14                 2) Li, Delora Z 13                
     3) Carlton, Emma L 14              4) DiMeco, Sarah E 14             
       29.75  1:00.96  1:34.51  2:12.29  2:39.34  3:11.35  3:38.12  4:07.38
  7 Oregon-OR  'B'                              4:05.99    4:11.88          4  
     1) Lindsey, Tia E 13               2) Jew, Ellie S 13                
     3) Trail, Loryn T 14               4) Blackford, Abigail H 14        
       28.68    59.46  1:32.07  2:09.27  2:39.11  3:13.56  3:41.63  4:11.88
  8 Pacific Northwest-PN  'B'                   4:08.38    4:12.95          2  
     1) Nguyen, Rachel 13               2) Young, Stephanie 14            
     3) Bradley, Christina L 14         4) Barker, Hannah J 14            
       30.10  1:02.24  1:36.92  2:16.65  2:45.06  3:17.89  3:43.98  4:12.95
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  24.35      23.44          9  
  2 Culetu, Justin G    12 PC-PC                  24.02      23.50          7  
  3 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA                 23.62      24.21          6  
  4 Critzer, Chris G    12 PC-PC                  24.42      24.54          5  
  5 Tay, Edward M       12 PC-PC                  24.51      24.88          3.5
  5 Gee, Aaron C        12 SCS-CA                 24.70      24.88          3.5
  7 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA                 24.01      24.95          2  
  8 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                  25.10      25.00          1  
  9 Wong, Ethan P       12 PN-PN                  24.52      25.29        
 10 Kim, Jaden S        12 OR-OR                  25.87      25.42        
 11 Alejandro, Keane    12 SCS-CA                 25.20      25.43        
 12 Choi, Suyoun        12 OR-OR                  26.11      25.51        
 13 Witty, Andrew S     12 PN-PN                  26.70      26.47        
 14 Gasson, Louis J     12 PN-PN                  25.24      26.55        
 15 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                  26.56      27.08        
 16 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                  27.99      29.01        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA                 51.85      50.93          8  
       24.57    50.93                                                      
  1 Culetu, Justin G    12 PC-PC                  52.27      50.93          8  
       24.83    50.93                                                      
  3 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA                 51.54      51.45          6  
       25.24    51.45                                                      
  4 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  51.41      52.63          5  
       25.16    52.63                                                      
  5 Tay, Edward M       12 PC-PC                  52.58      53.42          4  
       26.24    53.42                                                      
  6 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                  52.55      53.75          3  
       26.46    53.75                                                      
  7 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                  57.27      53.83          2  
       25.64    53.83                                                      
  8 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA                 53.74      53.96          1  
       26.49    53.96                                                      
  9 Gasson, Louis J     12 PN-PN                  57.85      55.46        
       26.64    55.46                                                      
 10 Choi, Suyoun        12 OR-OR                  57.28      55.57        
       26.84    55.57                                                      
 11 Gee, Aaron C        12 SCS-CA                 53.80      55.61        
       26.65    55.61                                                      
 12 Wong, Ethan P       12 PN-PN                  52.74      56.36        
       26.42    56.36                                                      
 13 Witty, Andrew S     12 PN-PN                     NT      57.80        
       27.10    57.80                                                      
 14 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                  56.89      58.62        
       28.20    58.62                                                      
 15 Watt, Ian K         12 OR-OR                  58.78      59.71        
       28.25    59.71                                                      
 16 Ngan, Owen L        11 OR-OR                1:02.90    1:02.81        
       29.97  1:02.81                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Nick R    12 SCS-CA               1:51.39    1:50.98          9  
       26.40    54.88  1:23.21  1:50.98                                    
  2 Culetu, Justin G    12 PC-PC                1:52.75    1:51.15          7  
       26.49    55.01  1:23.80  1:51.15                                    
  3 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA               1:51.19    1:52.16          6  
       26.75    55.76  1:24.29  1:52.16                                    
  4 Huang, Andy         12 PC-PC                1:54.81    1:52.52          5  
       25.88    54.71  1:24.16  1:52.52                                    
  5 Critzer, Chris G    12 PC-PC                1:54.26    1:53.58          4  
       26.93    55.61  1:24.92  1:53.58                                    
  6 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA               1:53.43    1:55.22          3  
       26.56    55.52  1:25.15  1:55.22                                    
  7 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                1:55.34    1:57.88          2  
       28.03    57.80  1:27.61  1:57.88                                    
  8 Nosack, Marco A     12 OR-OR                2:03.35    2:00.72          1  
       28.06    59.05  1:30.78  2:00.72                                    
  9 Kim, Jaden S        12 OR-OR                2:02.67    2:01.18        
       27.26    58.13  1:30.66  2:01.18                                    
 10 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA               2:00.26    2:03.75        
       28.84  1:00.64  1:32.80  2:03.75                                    
 11 Lipton, Ian P       11 PN-PN                2:05.60    2:06.90        
       29.24  1:01.33  1:34.43  2:06.90                                    
 12 Wong, Ethan P       12 PN-PN                2:03.19    2:08.83        
       28.18  1:00.94  1:35.15  2:08.83                                    
 13 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                2:06.64    2:09.28        
       29.40  1:02.23  1:36.11  2:09.28                                    
 14 Watt, Ian K         12 OR-OR                2:16.66    2:11.35        
       30.00  1:03.01  1:38.40  2:11.35                                    
 15 Ngan, Owen L        11 OR-OR                2:15.34    2:11.46        
       29.61  1:02.72  1:37.61  2:11.46                                    
 16 Harig, Christopher  11 PN-PN                2:05.59    2:12.40        
       30.24  1:04.36  1:39.05  2:12.40                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Andy         12 PC-PC                5:08.97    4:59.46          9  
       25.86    55.72  1:26.95  1:58.48  2:29.80  3:00.50  3:31.20  4:02.15
     4:31.40  4:59.46                                                      
  2 Williams, Nick R    12 SCS-CA               5:00.52    5:00.41          7  
       28.06    58.53  1:28.77  1:59.03  2:28.92  2:59.48  3:30.81  4:01.48
     4:31.77  5:00.41                                                      
  3 Culetu, Justin G    12 PC-PC                5:01.91    5:00.89          6  
       27.77    57.96  1:28.77  1:59.48  2:30.11  3:00.54  3:31.35  4:02.06
     4:32.57  5:00.89                                                      
  4 Alejandro, Keane    12 SCS-CA               5:06.62    5:08.74          5  
       28.89  1:00.02  1:31.59  2:02.99  2:34.56  3:05.93  3:37.11  4:08.42
     4:39.38  5:08.74                                                      
  5 Critzer, Chris G    12 PC-PC                5:28.56    5:10.94          4  
       27.63    57.88  1:29.03  2:00.57  2:32.55  3:04.59  3:36.83  4:09.52
     4:40.00  5:10.94                                                      
  6 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                5:34.04    5:16.76          3  
       26.64    57.31  1:29.52  2:02.34  2:34.72  3:07.42  3:40.83  4:13.80
     4:45.35  5:16.76                                                      
  7 Nosack, Marco A     12 OR-OR                5:28.29    5:18.35          2  
       28.21    59.70  1:32.41  2:04.62  2:36.87  3:09.78  3:42.65  4:15.80
     4:48.26  5:18.35                                                      
  8 Pascual, Iona I     12 PC-PC                5:32.97    5:23.36          1  
       28.09    59.32  1:31.83  2:04.09  2:37.49  3:11.83  3:45.22  4:18.98
     4:52.46  5:23.36                                                      
  9 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA               5:34.73    5:23.60        
       29.00  1:01.08  1:34.14  2:07.54  2:41.19  3:14.32  3:47.04  4:20.33
     4:52.25  5:23.60                                                      
 10 Kim, Jaden S        12 OR-OR                5:43.78    5:34.65        
       28.25  1:01.47  1:35.07  2:08.94  2:43.31  3:17.06  3:51.83  4:28.02
     5:02.49  5:34.65                                                      
 11 Lipton, Ian P       11 PN-PN                5:35.75    5:42.30        
       30.91  1:04.82  1:39.73  2:14.50  2:49.90  3:25.36  4:00.30  4:35.15
     5:09.95  5:42.30                                                      
 12 Gee, Aaron C        12 SCS-CA               5:24.20    5:46.07        
       29.02  1:02.00  1:38.03  2:14.21  2:49.77  3:25.39  4:01.74  4:37.39
     5:12.09  5:46.07                                                      
 13 Soo, Cody W         12 OR-OR                6:03.38    5:48.07        
       31.04  1:05.47  1:40.09  2:15.44  2:51.75  3:27.56  4:03.86  4:40.09
     5:14.15  5:48.07                                                      
 14 Harig, Christopher  11 PN-PN                5:52.94    5:50.33        
       31.34  1:07.41  1:43.54  2:19.29  2:54.96  3:31.09  4:07.02  4:42.04
     5:17.03  5:50.33                                                      
 15 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                5:47.23    5:51.20        
       31.05  1:06.34  1:42.45  2:18.34  2:54.55  3:30.50  4:06.16  4:41.79
     5:17.58  5:51.20                                                      
 16 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                     NT    5:55.57        
       31.89  1:07.13  1:43.76  2:19.99  2:56.60  3:32.77  4:08.86  4:45.59
     5:21.47  5:55.57                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  26.37      26.84          9  
  2 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA                 27.12      27.29          7  
  3 Culetu, Justin G    12 PC-PC                  28.58      28.34          6  
  4 Gee, Aaron C        12 SCS-CA                 28.67      28.51          5  
  5 Kim, Ryan A         12 PC-PC                  28.94      28.88          4  
  6 Witty, Andrew S     12 PN-PN                  29.14      28.89          3  
  7 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                  28.45      29.23          2  
  8 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA                 29.38      29.30          1  
  9 Nosack, Marco A     12 OR-OR                  31.08      29.71        
 10 Gasson, Louis J     12 PN-PN                  29.34      30.00        
 11 Lipton, Ian P       11 PN-PN                  29.88      30.38        
 12 Soo, Cody W         12 OR-OR                  31.39      30.47        
 13 Bista, Yughe D      12 SCS-CA                 32.09      30.50        
 14 Watt, Ian K         12 OR-OR                  34.04      32.10        
 15 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                  32.87      32.85        
 16 Ngan, Owen L        11 OR-OR                  34.45      33.64        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Andy         12 PC-PC                  56.36      56.41          9  
       26.99    56.41                                                      
  2 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA                 57.50      57.75          7  
       28.41    57.75                                                      
  3 Williams, Nick R    12 SCS-CA                 57.27      58.48          6  
       29.36    58.48                                                      
  4 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA                 58.42      59.00          5  
       28.12    59.00                                                      
  5 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                1:04.71    1:00.59          4  
       29.09  1:00.59                                                      
  6 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                  57.78    1:01.58          3  
       30.96  1:01.58                                                      
  7 Critzer, Chris G    12 PC-PC                1:02.66    1:02.37          2  
       30.57  1:02.37                                                      
  8 Gee, Aaron C        12 SCS-CA               1:01.18    1:02.76          1  
       31.24  1:02.76                                                      
  9 Kim, Ryan A         12 PC-PC                1:01.87    1:02.83        
       30.24  1:02.83                                                      
 10 Witty, Andrew S     12 PN-PN                1:01.37    1:03.51        
       30.74  1:03.51                                                      
 11 Gasson, Louis J     12 PN-PN                1:04.39    1:03.97        
       31.27  1:03.97                                                      
 12 Kim, Jaden S        12 OR-OR                1:04.19    1:04.25        
       30.08  1:04.25                                                      
 13 Lipton, Ian P       11 PN-PN                1:03.38    1:05.67        
       32.24  1:05.67                                                      
 14 Soo, Cody W         12 OR-OR                1:06.83    1:06.44        
       32.16  1:06.44                                                      
 15 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                     NT    1:08.21        
       33.76  1:08.21                                                      
 16 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                1:15.91    1:14.98        
       36.46  1:14.98                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alejandro, Keane    12 SCS-CA                 30.28      30.13          9  
  2 Tay, Edward M       12 PC-PC                  30.40      30.46          7  
  3 Pascual, Iona I     12 PC-PC                  29.92      30.48          6  
  4 Kim, Ryan A         12 PC-PC                  30.45      31.04          5  
  5 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA                 31.71      32.18          4  
  6 Bista, Yughe D      12 SCS-CA                 33.31      32.54          3  
  7 Wong, Ethan P       12 PN-PN                  31.15      32.61          2  
  8 Choi, Suyoun        12 OR-OR                  38.91      34.12          1  
  9 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                  33.55      34.31        
 10 Watt, Ian K         12 OR-OR                  34.62      34.46        
 11 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                  34.28      34.71        
 12 Ngan, Owen L        11 OR-OR                  36.98      35.41        
 13 Gee, Aaron C        12 SCS-CA                 33.88      35.67        
 14 Leung, Brandon A    12 PN-PN                  35.56      36.12        
 14 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                  36.16      36.12        
 16 Lipton, Ian P       11 PN-PN                  37.94      36.81        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alejandro, Keane    12 SCS-CA               1:04.73    1:04.60          9  
       30.96  1:04.60                                                      
  2 Tay, Edward M       12 PC-PC                1:04.28    1:05.29          7  
       31.31  1:05.29                                                      
  3 Pascual, Iona I     12 PC-PC                1:06.45    1:07.33          6  
       31.85  1:07.33                                                      
  4 Kim, Ryan A         12 PC-PC                1:06.22    1:08.14          5  
       32.03  1:08.14                                                      
  5 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA               1:07.87    1:08.28          4  
       32.74  1:08.28                                                      
  6 Nosack, Marco A     12 OR-OR                1:13.06    1:08.45          3  
       32.65  1:08.45                                                      
  7 Bista, Yughe D      12 SCS-CA               1:10.69    1:09.27          2  
       33.01  1:09.27                                                      
  8 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA               1:18.08    1:13.51          1  
       34.36  1:13.51                                                      
  9 Choi, Suyoun        12 OR-OR                1:14.71    1:14.24        
       35.16  1:14.24                                                      
 10 Zhang, Tianyi       12 PC-PC                1:14.25    1:14.88        
       36.24  1:14.88                                                      
 11 Harig, Christopher  11 PN-PN                1:14.85    1:15.47        
       35.55  1:15.47                                                      
 12 Ngan, Owen L        11 OR-OR                1:16.63    1:16.27        
       35.88  1:16.27                                                      
 13 Leung, Brandon A    12 PN-PN                1:15.43    1:16.56        
       36.64  1:16.56                                                      
 14 Lipton, Ian P       11 PN-PN                     NT    1:21.66        
       38.79  1:21.66                                                      
 15 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                     NT    1:30.57        
       43.92  1:30.57                                                      
 -- Watt, Ian K         12 OR-OR                1:15.85         DQ        
       37.26       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA                 24.95      25.17          9  
  2 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  25.27      25.67          7  
  3 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA                 25.50      26.23          6  
  4 Culetu, Justin G    12 PC-PC                  26.91      26.50          5  
  5 Kim, Jaden S        12 OR-OR                  26.67      26.59          4  
  6 Kim, Ryan A         12 PC-PC                  26.20      26.75          3  
  7 Critzer, Chris G    12 PC-PC                  26.93      27.74          2  
  8 Gasson, Louis J     12 PN-PN                  27.54      27.78          1  
  9 Choi, Suyoun        12 OR-OR                  28.79      28.00        
 10 Wong, Ethan P       12 PN-PN                  28.41      28.23        
 11 Alejandro, Keane    12 SCS-CA                 29.02      28.68        
 12 Bista, Yughe D      12 SCS-CA                 29.57      29.10        
 13 Leung, Brandon A    12 PN-PN                     NT      31.56        
 14 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                     NT      32.43        
 15 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                  33.59      32.45        
 16 Ngan, Owen L        11 OR-OR                  35.18      35.45        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Andy         12 PC-PC                  54.48      54.07          9  
       25.54    54.07                                                      
  2 Syrkin, Danny L     12 SCS-CA                 54.18      55.01          7  
       25.63    55.01                                                      
  3 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  55.73      55.53          6  
       25.95    55.53                                                      
  4 Williams, Nick R    12 SCS-CA                 56.84      56.31          5  
       26.86    56.31                                                      
  5 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                1:00.00      56.36          4  
       26.40    56.36                                                      
  6 Shrestha, Ronit L   12 SCS-CA                 58.19      59.00          3  
       27.67    59.00                                                      
  7 Critzer, Chris G    12 PC-PC                  59.61      59.56          2  
       28.19    59.56                                                      
  8 Kim, Jaden S        12 OR-OR                1:01.77    1:00.71          1  
       28.39  1:00.71                                                      
  9 Choi, Suyoun        12 OR-OR                1:02.81    1:01.48        
       28.58  1:01.48                                                      
 10 Pascual, Iona I     12 PC-PC                1:00.06    1:01.57        
       28.99  1:01.57                                                      
 11 Gasson, Louis J     12 PN-PN                1:00.97    1:01.97        
       28.57  1:01.97                                                      
 12 Alejandro, Keane    12 SCS-CA               1:03.83    1:03.81        
       30.10  1:03.81                                                      
 13 Soo, Cody W         12 OR-OR                1:06.00    1:04.28        
       30.36  1:04.28                                                      
 14 Harig, Christopher  11 PN-PN                1:07.97    1:06.81        
       31.31  1:06.81                                                      
 15 Leung, Brandon A    12 PN-PN                1:09.40    1:13.03        
       33.23  1:13.03                                                      
 16 Schwartz, Ethan A   12 PN-PN                1:12.21    1:14.27        
       34.38  1:14.27                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Andy         12 PC-PC                  55.77      55.56          9  
       25.89    55.56                                                      
  2 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA                 59.12      57.75          7  
       26.82    57.75                                                      
  3 Williams, Nick R    12 SCS-CA                 58.84      58.14          6  
       27.21    58.14                                                      
  4 Lewczyk, Ethan G    12 PC-PC                  59.34      59.40          5  
       26.70    59.40                                                      
  5 Tay, Edward M       12 PC-PC                  59.34      59.71          4  
       28.89    59.71                                                      
  6 Pascual, Iona I     12 PC-PC                1:00.43    1:00.24          3  
       28.89  1:00.24                                                      
  7 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA               1:01.79    1:01.53          2  
       29.31  1:01.53                                                      
  8 Nosack, Marco A     12 OR-OR                1:07.14    1:01.60          1  
       28.78  1:01.60                                                      
  9 Bista, Yughe D      12 SCS-CA               1:01.85    1:01.68        
       29.22  1:01.68                                                      
 10 Wong, Ethan P       12 PN-PN                1:01.55    1:03.48        
       28.86  1:03.48                                                      
 11 Witty, Andrew S     12 PN-PN                1:03.06    1:03.61        
       30.05  1:03.61                                                      
 12 Soo, Cody W         12 OR-OR                1:05.91    1:05.20        
       29.90  1:05.20                                                      
 13 Harig, Christopher  11 PN-PN                1:06.02    1:06.27        
       31.92  1:06.27                                                      
 14 Watt, Ian K         12 OR-OR                1:06.90    1:08.49        
       32.46  1:08.49                                                      
 15 Leung, Brandon A    12 PN-PN                     NT    1:09.10        
       32.35  1:09.10                                                      
 16 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                1:11.27    1:10.25        
       32.90  1:10.25                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Andy         12 PC-PC                2:02.20    2:02.41          9  
       25.99    56.93  1:33.66  2:02.41                                    
  2 Pulice, Tanner D    12 SCS-CA               2:03.73    2:03.86          7  
       27.46    58.36  1:35.63  2:03.86                                    
  3 Williams, Nick R    12 SCS-CA               2:04.14    2:05.83          6  
       27.87    59.45  1:36.67  2:05.83                                    
  4 Goswitz, Anton L    12 OR-OR                2:11.79    2:08.55          5  
       27.56  1:00.73  1:39.07  2:08.55                                    
  5 Tay, Edward M       12 PC-PC                2:08.09    2:08.75          4  
       27.63  1:01.83  1:39.05  2:08.75                                    
  6 Pascual, Iona I     12 PC-PC                2:09.47    2:11.31          3  
       28.49  1:02.07  1:40.96  2:11.31                                    
  7 Bista, Yughe D      12 SCS-CA               2:12.13    2:12.49          2  
       29.06  1:03.95  1:42.33  2:12.49                                    
  8 Kim, Ryan A         12 PC-PC                2:10.74    2:13.16          1  
       27.88  1:02.13  1:41.45  2:13.16                                    
  9 Nosack, Marco A     12 OR-OR                2:18.79    2:15.58        
       29.74  1:05.11  1:44.84  2:15.58                                    
 10 Tsai, Kurtis Y      12 SCS-CA               2:18.00    2:17.75        
       32.56  1:08.24  1:47.42  2:17.75                                    
 11 Soo, Cody W         12 OR-OR                2:24.48    2:20.77        
       30.09  1:05.23  1:48.69  2:20.77                                    
 12 Witty, Andrew S     12 PN-PN                2:15.61    2:21.08        
       30.71  1:04.83  1:46.55  2:21.08                                    
 13 Harig, Christopher  11 PN-PN                2:19.58    2:26.05        
       31.62  1:10.42  1:52.82  2:26.05                                    
 14 Lee, Youngjoo       11 PN-PN                2:27.61    2:26.37        
       31.06  1:09.25  1:51.50  2:26.37                                    
 15 Leung, Brandon A    12 PN-PN                2:29.36    2:31.89        
       33.57  1:13.60  1:57.05  2:31.89                                    
 16 Corbeau, Angus r    11 OR-OR                2:31.31    2:32.67        
       34.93  1:15.58  1:59.44  2:32.67                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:36.91    1:34.06         18  
     1) Huang, Andy 12                  2) Critzer, Chris G 12            
     3) Lewczyk, Ethan G 12             4) Culetu, Justin G 12            
       23.26    47.52  1:10.74  1:34.06                                    
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    1:35.62         14  
     1) Syrkin, Danny L 12              2) Pulice, Tanner D 12            
     3) Shrestha, Ronit L 12            4) Gee, Aaron C 12                
       23.48    47.17  1:11.18  1:35.62                                    
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:43.02   J1:42.20         12  
     1) Wong, Ethan P 12                2) Gasson, Louis J 12             
     3) Lee, Youngjoo 11                4) Witty, Andrew S 12             
       24.95    50.38  1:16.80  1:42.20                                    
  4 Oregon-OR  'B'                                   NT   J1:47.07         10  
     1) Soo, Cody W 12                  2) Ngan, Owen L 11                
     3) Nosack, Marco A 12              4) Corbeau, Angus r 11            
       26.21    53.66  1:18.74  1:47.07                                    
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:38.35          8  
     1) Williams, Nick R 12             2) Tsai, Kurtis Y 12              
     3) Alejandro, Keane 12             4) Bista, Yughe D 12              
       24.10    48.59  1:13.82  1:38.35                                    
  6 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:38.59   J1:38.69          6  
     1) Tay, Edward M 12                2) Zhang, Tianyi 12               
     3) Kim, Ryan A 12                  4) Pascual, Iona I 12             
       24.53    49.40  1:14.76  1:38.69                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:50.29    1:50.18          4  
     1) Harig, Christopher D 11         2) Schwartz, Ethan A 12           
     3) Leung, Brandon A 12             4) Lipton, Ian P 11               
       27.14    54.91  1:22.89  1:50.18                                    
 -- Oregon-OR  'A'                              1:46.17         DQ        
     1) Goswitz, Anton L 12             2) Watt, Ian K 12                 
     3) Choi, Suyoun 12                 4) Kim, Jaden S 12                
       24.37    50.16  1:15.61       DQ                                    
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:27.03    3:24.07         18  
     1) Lewczyk, Ethan G 12             2) Critzer, Chris G 12            
     3) Culetu, Justin G 12             4) Huang, Andy 12                 
       24.50    51.16  1:16.17  1:42.77  2:07.57  2:33.74  2:57.59  3:24.07
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    3:26.66         14  
     1) Pulice, Tanner D 12             2) Syrkin, Danny L 12             
     3) Williams, Nick R 12             4) Shrestha, Ronit L 12           
       25.37    51.89  1:16.13  1:42.74  2:07.66  2:33.95  2:59.13  3:26.66
  3 Oregon-OR  'A'                              3:58.58   J3:41.09         12  
     1) Goswitz, Anton L 12             2) Watt, Ian K 12                 
     3) Choi, Suyoun 12                 4) Kim, Jaden S 12                
       25.65    53.50  1:19.31  1:50.74  2:17.73  2:46.99  3:12.67  3:41.09
  4 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:44.95   J3:49.83         10  
     1) Wong, Ethan P 12                2) Lee, Youngjoo 11               
     3) Witty, Andrew S 12              4) Gasson, Louis J 12             
       26.23    55.54  1:23.52  1:54.39  2:21.27  2:52.82  3:19.37  3:49.83
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:34.91   J3:33.99          8  
     1) Tay, Edward M 12                2) Kim, Ryan A 12                 
     3) Pascual, Iona I 12              4) Zhang, Tianyi 12               
       25.97    53.31  1:19.02  1:47.68  2:13.41  2:41.03  3:06.83  3:33.99
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J3:40.62          6  
     1) Gee, Aaron C 12                 2) Bista, Yughe D 12              
     3) Alejandro, Keane 12             4) Tsai, Kurtis Y 12              
       26.49    54.36  1:20.46  1:50.08  2:16.93  2:45.89  3:11.80  3:40.62
  7 Oregon-OR  'B'                              4:05.99    3:55.43          4  
     1) Soo, Cody W 12                  2) Ngan, Owen L 11                
     3) Nosack, Marco A 12              4) Corbeau, Angus r 11            
       26.39    55.08  1:24.05  1:56.51  2:23.08  2:52.41  3:22.26  3:55.43
  8 Pacific Northwest-PN  'B'                   3:58.21    4:02.31          2  
     1) Schwartz, Ethan A 12            2) Harig, Christopher D 11        
     3) Lipton, Ian P 11                4) Leung, Brandon A 12            
       29.29  1:02.12  1:30.93  2:02.91  2:30.75  3:01.63  3:30.34  4:02.31
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:45.07    1:45.18         18  
     1) Lewczyk, Ethan G 12             2) Pascual, Iona I 12             
     3) Huang, Andy 12                  4) Culetu, Justin G 12            
       26.78    57.43  1:21.94  1:45.18                                    
  2 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    1:45.75         14  
     1) Pulice, Tanner D 12             2) Alejandro, Keane 12            
     3) Syrkin, Danny L 12              4) Shrestha, Ronit L 12           
       27.50    57.41  1:21.68  1:45.75                                    
  3 Oregon-OR  'A'                              1:57.47   J1:52.25         12  
     1) Goswitz, Anton L 12             2) Watt, Ian K 12                 
     3) Kim, Jaden S 12                 4) Choi, Suyoun 12                
       27.14  1:01.06  1:27.05  1:52.25                                    
  4 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:54.39   J1:55.24         10  
     1) Witty, Andrew S 12              2) Wong, Ethan P 12               
     3) Gasson, Louis J 12              4) Lee, Youngjoo 11               
       28.84  1:02.53  1:30.38  1:55.24                                    
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:49.47   J1:48.54          8  
     1) Zhang, Tianyi 12                2) Tay, Edward M 12               
     3) Kim, Ryan A 12                  4) Critzer, Chris G 12            
       28.30    57.97  1:24.45  1:48.54                                    
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:49.95          6  
     1) Gee, Aaron C 12                 2) Tsai, Kurtis Y 12              
     3) Williams, Nick R 12             4) Bista, Yughe D 12              
       28.48    59.87  1:25.48  1:49.95                                    
  7 Oregon-OR  'B'                              2:05.99    2:02.32          4  
     1) Nosack, Marco A 12              2) Corbeau, Angus r 11            
     3) Ngan, Owen L 11                 4) Soo, Cody W 12                 
       29.23  1:04.45  1:37.23  2:02.32                                    
  8 Pacific Northwest-PN  'B'                   2:02.83    2:02.66          2  
     1) Lipton, Ian P 11                2) Harig, Christopher D 11        
     3) Leung, Brandon A 12             4) Schwartz, Ethan A 12           
       30.54  1:04.85  1:35.62  2:02.66                                    
 
Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    3:46.11         18  
     1) Williams, Nick R 12             2) Alejandro, Keane 12            
     3) Syrkin, Danny L 12              4) Pulice, Tanner D 12            
       28.75    57.55  1:27.89  2:01.93  2:26.66  2:55.23  3:19.62  3:46.11
  2 Pacific Swimming-PC  'B'                    4:00.20    4:00.33         14  
     1) Kim, Ryan A 12                  2) Pascual, Iona I 12             
     3) Critzer, Chris G 12             4) Lewczyk, Ethan G 12            
       30.55  1:02.69  1:33.95  2:10.37  2:37.85  3:09.27  3:33.53  4:00.33
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   4:07.35   J4:11.64         12  
     1) Witty, Andrew S 12              2) Lee, Youngjoo 11               
     3) Gasson, Louis J 12              4) Wong, Ethan P 12               
       29.86  1:01.48  1:35.24  2:15.44  2:43.80  3:16.71  3:42.66  4:11.64
  4 Oregon-OR  'A'                              4:14.53   J4:12.84         10  
     1) Soo, Cody W 12                  2) Watt, Ian K 12                 
     3) Goswitz, Anton L 12             4) Kim, Jaden S 12                
       31.08  1:04.62  1:39.97  2:20.47  2:46.82  3:17.72  3:43.99  4:12.84
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J4:04.91          8  
     1) Gee, Aaron C 12                 2) Tsai, Kurtis Y 12              
     3) Shrestha, Ronit L 12            4) Bista, Yughe D 12              
       31.32  1:04.26  1:35.63  2:12.52  2:38.47  3:10.01  3:35.84  4:04.91
  6 Oregon-OR  'B'                              4:20.99    4:28.33          6  
     1) Nosack, Marco A 12              2) Ngan, Owen L 11                
     3) Choi, Suyoun 12                 4) Corbeau, Angus r 11            
       30.99  1:04.96  1:40.54  2:22.25  2:51.14  3:24.58  3:54.47  4:28.33
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   4:25.19    4:30.41          4  
     1) Lipton, Ian P 11                2) Leung, Brandon A 12            
     3) Harig, Christopher D 11         4) Schwartz, Ethan A 12           
       32.05  1:10.01  1:41.10  2:20.99  2:52.63  3:29.37  3:58.04  4:30.41
 -- Pacific Swimming-PC  'A'                    3:47.95         DQ        
     1) Zhang, Tianyi 12                2) Tay, Edward M 12               
     3) Huang, Andy 12                  4) Culetu, Justin G 12            
       28.96    58.64  1:28.30  2:02.37  2:27.35  2:56.49  3:20.76       DQ
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Daniel S       14 SCS-CA                 21.86      22.05          9  
  2 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA                 22.06      22.24          7  
  3 Shau, David         14 PC-PC                  22.99      22.94          6  
  4 LU, Tyler T         14 PC-PC                  22.92      23.20          5  
  5 Rowan, Weston C     14 SCS-CA                 23.21      23.28          4  
  6 Lachance, Wolfgang  14 PC-PC                  23.01      23.49          3  
  7 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                  22.41      23.56          2  
  8 Wang, David         14 SCS-CA                 23.91      23.61          1  
  9 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                  22.98      23.74        
 10 Reznick, Cole T     14 PC-PC                  23.79      23.80        
 11 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                  24.49      23.85        
 12 Duyck, Noah r       13 OR-OR                  24.77      24.48        
 13 Turner, Drew C      13 OR-OR                  25.33      24.84        
 14 Park, Brian         13 PN-PN                  24.72      25.23        
 15 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                  26.59      26.14        
 16 Lewis, Nick J       13 PN-PN                  25.88      26.63        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA                 47.41      48.01          9  
       23.72    48.01                                                      
  2 Kim, Daniel S       14 SCS-CA                 48.78      48.91          7  
       24.17    48.91                                                      
  3 Lee, Connor K       13 SCS-CA                 48.52      48.98          6  
       24.01    48.98                                                      
  4 Rowan, Weston C     14 SCS-CA                 48.42      49.20          5  
       24.00    49.20                                                      
  5 LU, Tyler T         14 PC-PC                  49.33      49.73          4  
       23.95    49.73                                                      
  6 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                  50.67      50.38          3  
       24.36    50.38                                                      
  7 Kim, Mark S         14 OR-OR                  51.55      50.55          2  
       24.96    50.55                                                      
  8 Shau, David         14 PC-PC                  49.45      50.63          1  
       24.94    50.63                                                      
  9 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                  49.15      50.68        
       24.35    50.68                                                      
 10 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                  52.23      51.02        
       24.66    51.02                                                      
 11 Lachance, Wolfgang  14 PC-PC                  49.74      51.71        
       24.94    51.71                                                      
 12 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                  53.13      52.91        
       25.26    52.91                                                      
 13 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                  54.25      55.06        
       26.54    55.06                                                      
 14 Turner, Drew C      13 OR-OR                  55.74      55.84        
       26.67    55.84                                                      
 15 Welter, Carson R    14 OR-OR                  58.16      57.37        
       27.22    57.37                                                      
 16 Lewis, Nick J       13 PN-PN                  56.86      58.96        
       27.40    58.96                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA               1:42.60    1:43.12          9  
       24.68    51.13  1:17.67  1:43.12                                    
  2 Jhong, Christopher  14 PC-PC                1:46.40    1:44.34          7  
       24.58    51.22  1:17.32  1:44.34                                    
  3 Tu, Kevin H         13 SCS-CA               1:44.88    1:46.70          6  
       24.43    51.12  1:18.93  1:46.70                                    
  4 Lee, Connor K       13 SCS-CA               1:46.78    1:47.69          5  
       25.75    53.20  1:20.49  1:47.69                                    
  5 Kim, Mark S         14 OR-OR                1:49.46    1:48.06          4  
       25.84    53.29  1:20.98  1:48.06                                    
  6 LU, Tyler T         14 PC-PC                1:47.77    1:48.74          3  
       25.88    53.04  1:20.99  1:48.74                                    
  7 Shau, David         14 PC-PC                1:48.57    1:50.27          2  
       25.99    53.69  1:21.67  1:50.27                                    
  8 Lowengrub, David G  14 SCS-CA               1:50.44    1:50.48          1  
       25.82    54.75  1:22.96  1:50.48                                    
  9 Yue, Brandon W      14 PN-PN                1:47.86    1:51.17        
       26.30    54.27  1:22.87  1:51.17                                    
 10 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                1:47.67    1:51.31        
       26.01    53.94  1:22.60  1:51.31                                    
 11 Werner, Everett M   14 PN-PN                1:52.50    1:51.55        
       25.84    53.90  1:22.85  1:51.55                                    
 12 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                1:47.83    1:53.50        
       25.44    53.59  1:23.68  1:53.50                                    
 13 Turner, Drew C      13 OR-OR                1:59.98    1:59.74        
       28.12    58.31  1:29.33  1:59.74                                    
 14 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                2:03.02    2:01.34        
       28.46    59.10  1:30.00  2:01.34                                    
 15 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                2:07.46    2:03.14        
       28.69  1:00.39  1:31.53  2:03.14                                    
 16 Lewis, Nick J       13 PN-PN                2:02.13    2:08.18        
       28.06  1:00.54  1:34.84  2:08.18                                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA               4:35.92    4:40.78          9  
       26.12    55.01  1:23.95  1:53.37  2:22.14  2:50.90  3:18.97  3:47.07
     4:14.60  4:40.78                                                      
  2 Wang, David         14 SCS-CA               4:39.66    4:42.47          7  
       26.20    54.53  1:23.31  1:52.00  2:20.83  2:49.57  3:18.19  3:46.95
     4:15.34  4:42.47                                                      
  3 Jhong, Christopher  14 PC-PC                4:47.35    4:46.40          6  
       26.52    55.59  1:24.83  1:53.82  2:22.90  2:50.56  3:19.11  3:48.08
     4:17.31  4:46.40                                                      
  4 Tu, Kevin H         13 SCS-CA               4:39.49    4:47.07          5  
       25.54    53.79  1:22.54  1:51.51  2:20.97  2:50.15  3:19.50  3:49.15
     4:18.56  4:47.07                                                      
  5 Rowan, Weston C     14 SCS-CA               4:45.11    4:48.79          4  
       25.93    54.59  1:23.67  1:52.80  2:22.14  2:51.25  3:20.61  3:50.21
     4:20.00  4:48.79                                                      
  6 Kim, Mark S         14 OR-OR                4:52.42    4:49.30          3  
       26.85    56.28  1:26.03  1:55.60  2:25.23  2:54.80  3:24.54  3:53.79
     4:22.27  4:49.30                                                      
  7 Marella, Daniel A   14 PC-PC                4:46.19    4:49.48          2  
       26.89    55.71  1:24.93  1:54.23  2:23.65  2:52.97  3:22.41  3:51.93
     4:21.73  4:49.48                                                      
  8 LU, Tyler T         14 PC-PC                4:50.61    4:55.66          1  
       26.44    55.46  1:25.36  1:55.27  2:25.10  2:54.88  3:24.95  3:55.69
     4:25.91  4:55.66                                                      
  9 Werner, Everett M   14 PN-PN                4:48.19    4:56.59        
       26.36    55.50  1:25.17  1:55.18  2:25.83  2:56.22  3:26.92  3:57.41
     4:27.17  4:56.59                                                      
 10 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                5:11.67    5:04.52        
       26.27    55.91  1:26.65  1:58.30  2:29.85  3:00.88  3:32.16  4:03.47
     4:34.78  5:04.52                                                      
 11 Yue, Brandon W      14 PN-PN                4:56.36    5:04.64        
       27.32    56.48  1:26.91  1:57.53  2:28.48  2:59.24  3:30.73  4:02.35
     4:33.87  5:04.64                                                      
 12 Reznick, Cole T     14 PC-PC                4:55.32    5:05.71        
       27.89    58.18  1:28.53  1:59.30  2:30.44  3:01.62  3:32.92  4:04.32
     4:35.74  5:05.71                                                      
 13 Duyck, Noah r       13 OR-OR                5:08.28    5:11.34        
       27.10    57.31  1:28.61  2:00.45  2:31.96  3:04.01  3:36.36  4:08.41
     4:40.00  5:11.34                                                      
 14 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                5:16.14    5:15.31        
       27.97    59.47  1:31.45  2:03.68  2:36.11  3:08.14  3:40.45  4:13.17
     4:44.59  5:15.31                                                      
 15 Fogel, Austin m     14 OR-OR                5:20.60    5:15.49        
       27.47    57.55  1:29.07  2:01.86  2:34.69  3:07.13  3:39.60  4:12.09
     4:44.87  5:15.49                                                      
 16 Lewis, Nick J       13 PN-PN                5:36.77    5:49.18        
       29.78  1:03.93  1:39.85  2:15.90  2:51.84  3:27.99  4:04.34  4:40.42
     5:15.37  5:49.18                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Daniel S       14 SCS-CA                 52.98      53.71          9  
       26.44    53.71                                                      
  2 Rowan, Weston C     14 SCS-CA                 53.48      54.06          7  
       26.87    54.06                                                      
  3 Tu, Kevin H         13 SCS-CA                 53.58      54.07          6  
       26.63    54.07                                                      
  4 Jhong, Christopher  14 PC-PC                  53.74      55.33          5  
       26.95    55.33                                                      
  5 Graham, Ivan W      14 PN-PN                  56.16      56.80          3.5
       28.03    56.80                                                      
  5 Copley, Brian P     14 PC-PC                  54.10      56.80          3.5
       27.50    56.80                                                      
  7 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA                 57.23      57.37          2  
       28.78    57.37                                                      
  8 Lachance, Wolfgang  14 PC-PC                  56.64      57.79          1  
       28.36    57.79                                                      
  9 LU, Tyler T         14 PC-PC                  56.21      57.98        
       28.29    57.98                                                      
 10 Kim, Mark S         14 OR-OR                  58.59    1:00.24        
       29.71  1:00.24                                                      
 11 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                1:00.36    1:03.29        
       31.15  1:03.29                                                      
 12 Lewis, Nick J       13 PN-PN                1:03.28    1:03.35        
       30.34  1:03.35                                                      
 13 Welter, Carson R    14 OR-OR                1:02.68    1:03.45        
       31.45  1:03.45                                                      
 14 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                1:02.79    1:03.79        
       31.25  1:03.79                                                      
 15 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                1:04.78    1:03.86        
       30.47  1:03.86                                                      
 16 Park, Brian         13 PN-PN                1:05.78    1:08.11        
       32.83  1:08.11                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tu, Kevin H         13 SCS-CA               1:54.78    1:54.07          9  
       26.84    55.69  1:25.08  1:54.07                                    
  2 Rowan, Weston C     14 SCS-CA               1:52.62    1:57.42          7  
       27.93    57.77  1:28.49  1:57.42                                    
  3 Jhong, Christopher  14 PC-PC                1:58.16    1:57.77          6  
       28.15    58.54  1:28.11  1:57.77                                    
  4 Kim, Daniel S       14 SCS-CA               1:57.13    1:58.09          5  
       28.82    59.67  1:29.81  1:58.09                                    
  5 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA               1:57.11    1:59.06          4  
       29.48    59.37  1:29.57  1:59.06                                    
  6 Copley, Brian P     14 PC-PC                1:57.10    2:00.21          3  
       27.93    58.55  1:29.73  2:00.21                                    
  7 Werner, Everett M   14 PN-PN                1:57.49    2:02.80          2  
       28.91    59.69  1:31.55  2:02.80                                    
  8 Lachance, Wolfgang  14 PC-PC                2:04.13    2:09.96          1  
       30.17  1:02.44  1:36.33  2:09.96                                    
  9 Welter, Carson R    14 OR-OR                2:11.70    2:12.47        
       31.44  1:04.71  1:38.79  2:12.47                                    
 10 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                2:06.03    2:12.50        
       31.16  1:05.81  1:40.05  2:12.50                                    
 11 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                2:17.79    2:14.68        
       31.45  1:05.84  1:40.97  2:14.68                                    
 12 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                2:09.34    2:15.20        
       32.27  1:06.67  1:40.84  2:15.20                                    
 13 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                2:17.47    2:15.34        
       31.79  1:05.78  1:40.34  2:15.34                                    
 14 Lewis, Nick J       13 PN-PN                2:16.09    2:20.80        
       31.66  1:07.31  1:44.56  2:20.80                                    
 15 Park, Brian         13 PN-PN                2:20.36    2:22.57        
       33.21  1:08.98  1:46.09  2:22.57                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham, Ivan W      14 PN-PN                  59.21    1:00.52          9  
       29.19  1:00.52                                                      
  2 Marella, Daniel A   14 PC-PC                1:01.26    1:01.16          7  
       29.30  1:01.16                                                      
  3 Lowengrub, David G  14 SCS-CA               1:00.46    1:01.41          6  
       29.65  1:01.41                                                      
  4 Copley, Brian P     14 PC-PC                1:01.19    1:02.19          5  
       29.45  1:02.19                                                      
  5 Yue, Brandon W      14 PN-PN                1:00.03    1:02.22          4  
       29.32  1:02.22                                                      
  6 Reznick, Cole T     14 PC-PC                1:01.31    1:02.27          3  
       29.61  1:02.27                                                      
  7 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                1:06.69    1:02.51          2  
       29.93  1:02.51                                                      
  8 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA               1:00.98    1:03.30          1  
       30.08  1:03.30                                                      
  9 Rowan, Weston C     14 SCS-CA               1:03.43    1:03.32        
       30.00  1:03.32                                                      
 10 Wang, David         14 SCS-CA               1:02.62    1:03.39        
       30.53  1:03.39                                                      
 11 Welter, Carson R    14 OR-OR                1:06.25    1:05.93        
       31.44  1:05.93                                                      
 12 Turner, Drew C      13 OR-OR                1:06.38    1:07.90        
       32.12  1:07.90                                                      
 13 Shau, David         14 PC-PC                1:06.44    1:08.09        
       32.20  1:08.09                                                      
 14 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                1:08.13    1:08.16        
       31.55  1:08.16                                                      
 15 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                1:06.38    1:09.18        
       31.91  1:09.18                                                      
 16 Fogel, Austin m     14 OR-OR                1:10.39    1:09.83        
       32.53  1:09.83                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowengrub, David G  14 SCS-CA               2:10.35    2:08.61          9  
       29.26  1:01.14  1:34.29  2:08.61                                    
  2 Copley, Brian P     14 PC-PC                2:11.17    2:10.90          6.5
       29.95  1:03.16  1:37.36  2:10.90                                    
  2 Graham, Ivan W      14 PN-PN                2:08.86    2:10.90          6.5
       29.83  1:03.10  1:37.26  2:10.90                                    
  4 Marella, Daniel A   14 PC-PC                2:09.89    2:11.19          5  
       30.20  1:03.44  1:37.27  2:11.19                                    
  5 Wang, David         14 SCS-CA               2:11.81    2:11.34          4  
       30.34  1:03.54  1:37.47  2:11.34                                    
  6 Yue, Brandon W      14 PN-PN                2:08.50    2:11.67          3  
       30.34  1:03.25  1:37.09  2:11.67                                    
  7 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA               2:11.30    2:13.25          2  
       30.48  1:03.90  1:38.86  2:13.25                                    
  8 Reznick, Cole T     14 PC-PC                2:13.98    2:16.94          1  
       30.96  1:05.22  1:40.71  2:16.94                                    
  9 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                2:24.12    2:19.99        
       30.91  1:05.46  1:42.51  2:19.99                                    
 10 Welter, Carson R    14 OR-OR                2:25.21    2:22.68        
       32.81  1:08.96  1:45.97  2:22.68                                    
 11 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                2:20.32    2:25.18        
       32.45  1:09.00  1:46.89  2:25.18                                    
 12 Fogel, Austin m     14 OR-OR                2:29.73    2:27.54        
       32.53  1:10.36  1:49.57  2:27.54                                    
 13 Turner, Drew C      13 OR-OR                2:25.61    2:29.78        
       33.38  1:11.13  1:50.62  2:29.78                                    
 14 Park, Brian         13 PN-PN                2:40.74    2:42.91        
       35.47  1:17.51  2:00.27  2:42.91                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Daniel S       14 SCS-CA                 52.27      51.40          9  
       24.42    51.40                                                      
  2 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA                 52.15      52.31          6.5
       25.26    52.31                                                      
  2 Lee, Connor K       13 SCS-CA                 52.26      52.31          6.5
       24.74    52.31                                                      
  4 Graham, Ivan W      14 PN-PN                  52.77      53.28          5  
       25.01    53.28                                                      
  5 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                  53.17      54.04          4  
       25.68    54.04                                                      
  6 Shau, David         14 PC-PC                  54.22      55.25          2.5
       26.25    55.25                                                      
  6 Wang, David         14 SCS-CA                 54.05      55.25          2.5
       26.28    55.25                                                      
  8 LU, Tyler T         14 PC-PC                  53.78      55.43          1  
       26.07    55.43                                                      
  9 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                  54.94      55.61        
       25.98    55.61                                                      
 10 Lachance, Wolfgang  14 PC-PC                  54.61      56.88        
       26.62    56.88                                                      
 11 Duyck, Noah r       13 OR-OR                  59.81      59.37        
       27.71    59.37                                                      
 12 Fogel, Austin m     14 OR-OR                1:01.70      59.76        
       27.60    59.76                                                      
 13 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                  58.12    1:00.61        
       27.43  1:00.61                                                      
 14 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                  59.57    1:01.50        
       29.11  1:01.50                                                      
 15 Park, Brian         13 PN-PN                1:01.12    1:02.77        
       28.44  1:02.77                                                      
 16 Nguyen, Joshua x    14 OR-OR                1:03.24    1:03.07        
       29.03  1:03.07                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Connor K       13 SCS-CA               1:55.24    1:55.38          9  
       26.44    56.26  1:25.49  1:55.38                                    
  2 Kim, Daniel S       14 SCS-CA               1:57.28    1:56.09          7  
       26.96    56.97  1:26.77  1:56.09                                    
  3 Wang, David         14 SCS-CA               1:56.77    1:58.47          6  
       26.85    56.87  1:27.62  1:58.47                                    
  4 Marella, Daniel A   14 PC-PC                1:59.53    1:59.13          5  
       26.94    57.39  1:27.97  1:59.13                                    
  5 Hitchens, Hunter R  14 SCS-CA               1:55.64    2:00.91          4  
       27.44    58.81  1:32.17  2:00.91                                    
  6 Werner, Everett M   14 PN-PN                1:55.77    2:01.24          3  
       27.66    58.38  1:30.01  2:01.24                                    
  7 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                2:02.54    2:04.74          2  
       28.25    59.59  1:31.36  2:04.74                                    
  8 Fogel, Austin m     14 OR-OR                2:13.53    2:10.56          1  
       28.83  1:01.65  1:37.01  2:10.56                                    
  9 Reznick, Cole T     14 PC-PC                2:07.19    2:11.66        
       29.05  1:01.84  1:36.94  2:11.66                                    
 10 Chwaluk, Michael P  14 PN-PN                2:02.99    2:12.22        
       28.09  1:01.43  1:36.47  2:12.22                                    
 11 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                2:13.81    2:12.55        
       29.56  1:03.16  1:37.78  2:12.55                                    
 12 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                2:00.24    2:13.09        
       28.07  1:01.66  1:37.71  2:13.09                                    
 13 Duyck, Noah r       13 OR-OR                2:17.72    2:14.23        
       28.40  1:02.57  1:38.22  2:14.23                                    
 14 Dhakhwa, Dylan K    13 OR-OR                2:14.39    2:18.78        
       30.76  1:06.27  1:42.42  2:18.78                                    
 15 Park, Brian         13 PN-PN                2:24.18    2:24.81        
       30.16  1:06.72  1:45.82  2:24.81                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jhong, Christopher  14 PC-PC                1:56.35    1:54.55          9  
       24.98    53.61  1:27.44  1:54.55                                    
  2 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA               1:56.57    1:58.09          7  
       26.42    57.99  1:31.07  1:58.09                                    
  3 Tu, Kevin H         13 SCS-CA               1:57.98    1:58.21          6  
       25.84    55.93  1:31.13  1:58.21                                    
  4 Lee, Connor K       13 SCS-CA               1:57.98    1:58.82          5  
       25.43    56.25  1:31.75  1:58.82                                    
  5 Marella, Daniel A   14 PC-PC                1:57.55    1:59.56          4  
       26.20    57.89  1:31.89  1:59.56                                    
  6 Graham, Ivan W      14 PN-PN                1:57.49    2:00.29          3  
       25.20    57.66  1:31.41  2:00.29                                    
  7 Copley, Brian P     14 PC-PC                1:55.98    2:00.54          2  
       26.50    57.15  1:32.17  2:00.54                                    
  8 Kim, Mark S         14 OR-OR                2:03.88    2:01.13          1  
       27.11    59.14  1:33.79  2:01.13                                    
  9 Lowengrub, David G  14 SCS-CA               2:00.59    2:01.42        
       25.94    57.64  1:31.85  2:01.42                                    
 10 Yue, Brandon W      14 PN-PN                2:00.28    2:02.58        
       27.59  1:00.54  1:33.68  2:02.58                                    
 11 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                1:57.56    2:03.54        
       26.21    58.00  1:35.21  2:03.54                                    
 12 Werner, Everett M   14 PN-PN                1:59.77    2:04.07        
       26.43    57.10  1:35.27  2:04.07                                    
 13 Duyck, Noah r       13 OR-OR                2:11.59    2:09.33        
       26.78  1:01.17  1:38.83  2:09.33                                    
 14 Ingalls, Makai Z    13 PN-PN                2:02.43    2:10.73        
       26.84  1:01.31  1:40.64  2:10.73                                    
 15 Turner, Drew C      13 OR-OR                2:16.29    2:14.75        
       29.18  1:04.08  1:43.09  2:14.75                                    
 16 Hatzikos, Alexande  13 OR-OR                2:14.12    2:16.09        
       29.28  1:03.53  1:44.72  2:16.09                                    
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jhong, Christopher  14 PC-PC                3:59.77    4:00.54          9  
       26.26    55.77  1:26.43  1:57.06  2:30.40  3:04.84  3:32.68  4:00.54
  2 Cheng, Jonathan T   14 SCS-CA               4:06.47    4:09.73          7  
       27.46    57.69  1:31.00  2:03.74  2:38.87  3:14.16  3:42.49  4:09.73
  3 Tu, Kevin H         13 SCS-CA               4:11.52    4:10.48          6  
       26.60    57.30  1:29.10  2:00.14  2:36.13  3:12.81  3:41.67  4:10.48
  4 Lowengrub, David G  14 SCS-CA               4:10.39    4:11.82          5  
       27.30    57.61  1:32.23  2:06.63  2:39.96  3:14.38  3:42.49  4:11.82
  5 Marella, Daniel A   14 PC-PC                4:12.83    4:13.88          4  
       27.21    57.95  1:31.99  2:05.00  2:40.02  3:15.39  3:45.43  4:13.88
  6 Graham, Ivan W      14 PN-PN                4:11.44    4:14.42          3  
       26.44    56.73  1:31.23  2:05.45  2:40.53  3:15.67  3:45.86  4:14.42
  7 Copley, Brian P     14 PC-PC                4:07.15    4:14.60          2  
       27.21    59.05  1:31.24  2:02.95  2:39.35  3:16.17  3:45.54  4:14.60
  8 Kim, Mark S         14 OR-OR                4:24.67    4:15.00          1  
       27.72    59.17  1:34.31  2:06.84  2:43.14  3:20.20  3:48.76  4:15.00
  9 Yue, Brandon W      14 PN-PN                4:13.34    4:19.91        
       28.32    59.85  1:33.73  2:07.64  2:43.28  3:19.84  3:50.49  4:19.91
 10 Lee, Connor K       13 SCS-CA               4:11.81    4:23.10        
       28.94    58.12  1:31.31  2:04.15  2:43.21  3:23.57  3:53.60  4:23.10
 11 Werner, Everett M   14 PN-PN                4:23.80    4:23.20        
       28.43  1:00.26  1:33.14  2:05.72  2:45.22  3:25.13  3:55.47  4:23.20
 12 Rodriguez, Andrew   14 PC-PC                4:19.17    4:32.78        
       28.10    59.26  1:33.84  2:09.18  2:49.02  3:28.35  4:00.88  4:32.78
 13 Rinehart, Jake K    13 PN-PN                4:35.10    4:35.21        
       29.13  1:02.95  1:39.18  2:15.42  2:53.08  3:31.68  4:04.39  4:35.21
 14 Duyck, Noah r       13 OR-OR                4:42.41    4:36.98        
       28.44  1:01.25  1:36.85  2:12.79  2:52.11  3:32.81  4:05.45  4:36.98
 15 Fogel, Austin m     14 OR-OR                4:38.11    4:37.78        
       28.54  1:02.36  1:38.97  2:14.47  2:54.79  3:35.25  4:07.06  4:37.78
 16 Welter, Carson R    14 OR-OR                4:40.04    4:41.37        
       30.65  1:06.53  1:43.64  2:18.96  2:57.30  3:36.21  4:09.32  4:41.37
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    1:28.83         18  
     1) Kim, Daniel S 14                2) Lee, Connor K 13               
     3) Rowan, Weston C 14              4) Hitchens, Hunter R 14          
       22.04    44.49  1:07.00  1:28.83                                    
  2 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:31.85    1:31.67         14  
     1) Shau, David 14                  2) Jhong, Christopher A 14        
     3) Lachance, Wolfgang 14           4) LU, Tyler T 14                 
       22.97    45.32  1:08.84  1:31.67                                    
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:32.25   J1:32.45         12  
     1) Ingalls, Makai Z 13             2) Chwaluk, Michael P 14          
     3) Graham, Ivan W 14               4) Yue, Brandon W 14              
       23.28    46.29  1:09.24  1:32.45                                    
  4 Oregon-OR  'A'                              1:41.18   J1:35.41         10  
     1) Nguyen, Joshua x 14             2) Duyck, Noah r 13               
     3) Turner, Drew C 13               4) Kim, Mark S 14                 
       24.05    47.90  1:13.14  1:35.41                                    
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    1:34.87   J1:31.71          8  
     1) Marella, Daniel A 14            2) Rodriguez, Andrew D 14         
     3) Copley, Brian P 14              4) Reznick, Cole T 14             
       23.32    45.94  1:08.83  1:31.71                                    
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:34.02          6  
     1) Cheng, Jonathan T 14            2) Lowengrub, David G 14          
     3) Wang, David 14                  4) Tu, Kevin H 13                 
       23.86    47.70  1:10.98  1:34.02                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:38.98    1:38.03          4  
     1) Werner, Everett M 14            2) Rinehart, Jake K 13            
     3) Park, Brian 13                  4) Lewis, Nick J 13               
       23.17    47.95  1:14.24  1:38.03                                    
  8 Oregon-OR  'B'                              1:45.99    1:40.96          2  
     1) Fogel, Austin m 14              2) Hatzikos, Alexander w 13       
     3) Welter, Carson R 14             4) Dhakhwa, Dylan K 13            
       24.81    50.17  1:16.05  1:40.96                                    
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    3:12.22         18  
     1) Hitchens, Hunter R 14           2) Rowan, Weston C 14             
     3) Lee, Connor K 13                4) Kim, Daniel S 14               
       23.03    47.28  1:10.90  1:35.85  1:59.01  2:24.20  2:47.27  3:12.22
  2 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:17.83    3:18.43         14  
     1) LU, Tyler T 14                  2) Jhong, Christopher A 14        
     3) Shau, David 14                  4) Lachance, Wolfgang 14          
       23.98    49.48  1:12.50  1:38.05  2:01.92  2:27.53  2:52.09  3:18.43
  3 Southern California Swimming-CA  'B'             NT    3:20.15         12  
     1) Tu, Kevin H 13                  2) Lowengrub, David G 14          
     3) Cheng, Jonathan T 14            4) Wang, David 14                 
       23.64    48.78  1:13.23  1:40.64  2:04.78  2:30.81  2:54.40  3:20.15
  4 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:26.19    3:20.89         10  
     1) Marella, Daniel A 14            2) Reznick, Cole T 14             
     3) Rodriguez, Andrew D 14          4) Copley, Brian P 14             
       24.60    50.37  1:14.81  1:41.44  2:04.90  2:31.45  2:54.91  3:20.89
  5 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:22.17    3:22.98          8  
     1) Chwaluk, Michael P 14           2) Graham, Ivan W 14              
     3) Yue, Brandon W 14               4) Werner, Everett M 14           
       24.22    50.61  1:14.22  1:41.07  2:05.18  2:31.92  2:56.01  3:22.98
  6 Oregon-OR  'A'                              3:39.70    3:28.47          6  
     1) Duyck, Noah r 13                2) Dhakhwa, Dylan K 13            
     3) Nguyen, Joshua x 14             4) Kim, Mark S 14                 
       25.38    53.15  1:18.69  1:46.83  2:11.28  2:39.70  3:03.39  3:28.47
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   3:37.08    3:39.03          4  
     1) Ingalls, Makai Z 13             2) Rinehart, Jake K 13            
     3) Park, Brian 13                  4) Lewis, Nick J 13               
       24.88    51.56  1:16.40  1:44.91  2:11.42  2:41.25  3:08.28  3:39.03
  8 Oregon-OR  'B'                              3:45.99    3:40.23          2  
     1) Fogel, Austin m 14              2) Hatzikos, Alexander w 13       
     3) Welter, Carson R 14             4) Turner, Drew C 13              
       25.57    53.59  1:20.25  1:50.12  2:16.59  2:46.40  3:12.16  3:40.23
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    1:38.81         18  
     1) Kim, Daniel S 14                2) Lowengrub, David G 14          
     3) Lee, Connor K 13                4) Hitchens, Hunter R 14          
       24.32    53.26  1:17.10  1:38.81                                    
  2 Pacific Swimming-PC  'A'                    1:44.30    1:39.70         14  
     1) Jhong, Christopher A 14         2) Reznick, Cole T 14             
     3) Rodriguez, Andrew D 14          4) Shau, David 14                 
       25.29    53.10  1:17.27  1:39.70                                    
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   1:40.91   J1:42.41         12  
     1) Graham, Ivan W 14               2) Yue, Brandon W 14              
     3) Ingalls, Makai Z 13             4) Chwaluk, Michael P 14          
       26.13    54.28  1:18.81  1:42.41                                    
  4 Oregon-OR  'A'                              1:49.99   J1:47.63         10  
     1) Kim, Mark S 14                  2) Turner, Drew C 13              
     3) Duyck, Noah r 13                4) Nguyen, Joshua x 14            
       27.35    58.08  1:24.33  1:47.63                                    
  5 Pacific Swimming-PC  'B'                    2:01.07   J1:41.27          8  
     1) LU, Tyler T 14                  2) Copley, Brian P 14             
     3) Marella, Daniel A 14            4) Lachance, Wolfgang 14          
       26.40    54.40  1:18.59  1:41.27                                    
  6 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J1:41.46          6  
     1) Tu, Kevin H 13                  2) Cheng, Jonathan T 14           
     3) Wang, David 14                  4) Rowan, Weston C 14             
       25.53    53.84  1:19.26  1:41.46                                    
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   1:51.69    1:52.62          4  
     1) Werner, Everett M 14            2) Rinehart, Jake K 13            
     3) Park, Brian 13                  4) Lewis, Nick J 13               
       28.09    59.06  1:26.51  1:52.62                                    
  8 Oregon-OR  'B'                              1:58.99    1:52.68          2  
     1) Welter, Carson R 14             2) Fogel, Austin m 14             
     3) Hatzikos, Alexander w 13        4) Dhakhwa, Dylan K 13            
       29.80  1:00.23  1:28.37  1:52.68                                    
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Southern California Swimming-CA  'A'             NT    3:34.99         18  
     1) Kim, Daniel S 14                2) Lowengrub, David G 14          
     3) Lee, Connor K 13                4) Hitchens, Hunter R 14          
       25.98    53.38  1:22.30  1:54.06  2:18.67  2:46.56  3:10.11  3:34.99
  2 Pacific Swimming-PC  'A'                    3:37.12    3:40.47         14  
     1) Jhong, Christopher A 14         2) Marella, Daniel A 14           
     3) Rodriguez, Andrew D 14          4) LU, Tyler T 14                 
       26.46    55.05  1:23.80  1:55.88  2:20.85  2:50.58  3:14.36  3:40.47
  3 Pacific Northwest-PN  'A'                   3:38.96   J3:44.77         12  
     1) Graham, Ivan W 14               2) Yue, Brandon W 14              
     3) Ingalls, Makai Z 13             4) Chwaluk, Michael P 14          
       26.85    56.67  1:25.00  1:57.35  2:22.92  2:54.19  3:18.35  3:44.77
  4 Oregon-OR  'A'                              3:57.97   J3:58.14         10  
     1) Kim, Mark S 14                  2) Welter, Carson R 14            
     3) Duyck, Noah r 13                4) Dhakhwa, Dylan K 13            
       28.37    58.62  1:29.08  2:03.67  2:30.41  3:02.75  3:29.29  3:58.14
  5 Southern California Swimming-CA  'B'             NT   J3:41.38          8  
     1) Tu, Kevin H 13                  2) Cheng, Jonathan T 14           
     3) Wang, David 14                  4) Rowan, Weston C 14             
       26.34    54.14  1:23.71  1:56.25  2:22.61  2:51.94  3:16.01  3:41.38
  6 Pacific Swimming-PC  'B'                    3:40.57   J3:42.45          6  
     1) Copley, Brian P 14              2) Reznick, Cole T 14             
     3) Shau, David 14                  4) Lachance, Wolfgang 14          
       26.89    55.73  1:24.47  1:57.12  2:22.79  2:51.97  3:16.27  3:42.45
  7 Pacific Northwest-PN  'B'                   4:00.66    4:03.08          4  
     1) Lewis, Nick J 13                2) Rinehart, Jake K 13            
     3) Werner, Everett M 14            4) Park, Brian 13                 
       29.93  1:03.65  1:34.51  2:10.65  2:36.63  3:07.05  3:32.95  4:03.08
  8 Oregon-OR  'B'                              4:05.99    4:07.50          2  
     1) Hatzikos, Alexander w 13        2) Turner, Drew C 13              
     3) Fogel, Austin m 14              4) Nguyen, Joshua x 14            
       31.80  1:04.66  1:37.07  2:13.92  2:41.28  3:13.57  3:39.17  4:07.50
 
                    Combined Team Scores - Through Event 64                    
 
  1. Southern California Swimming       1150   2. Pacific Swimming                   1062
  3. Pacific Northwest                 384.5   4. Oregon                            351.5
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 64                    
 
  1. Southern California Swimming        526   2. Pacific Swimming                    524
  3. Pacific Northwest                 218.5   4. Oregon                            203.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 64                     
 
  1. Southern California Swimming        624   2. Pacific Swimming                    538
  3. Pacific Northwest                   166   4. Oregon                              148