SCS Senior Race Series AZOT-RMDA - Meet Results

SCS Senior Race Series AZOT-RMDA
10/22/2017 - 10/22/2017
San Juan Capistrano, CA USA
Updated: 10/22/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
               2017 CA 10-22-17 AZOT-RMDA at SJHHS - 10/22/2017                
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preciado, Bianca M        17 RMDA-CA                24.40      25.05        
  2 Witting, Juliana M        16 AZOT-CA                24.61      25.08        
  3 Dang (Katelyn), Katelyn   15 AZOT-CA                25.14      25.31        
  4 Talkington, Amelia R      17 AZOT-CA                23.85      25.48        
  5 Jang, Claire              17 AZOT-CA                25.32      25.65        
  6 Cook, Karsyn B            15 AZOT-CA                24.95      26.07        
  7 LeVine, Mirabella H       13 AZOT-CA                26.13      26.66        
  8 Chai, Charlene J          15 RMDA-CA                27.78      26.98        
 -- Zhu, Nancy J              17 AZOT-CA                25.35         NS        
 -- Phetbenjakul, Atisha      14 AZOT-CA                24.86         NS        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCance, Molly N          17 AZOT-CA                52.86      54.13        
      26.13   28.00                                                
  2 Dang (Katelyn), Katelyn   15 AZOT-CA                53.59      54.94        
      26.56   28.38                                                
  3 Jang, Claire              17 AZOT-CA                56.35      56.32        
      27.83   28.49                                                
  4 Fimbres, Noelle M         17 RMDA-CA                54.36      56.34        
      27.40   28.94                                                
  5 Cook, Karsyn B            15 AZOT-CA                54.70      56.53        
      27.76   28.77                                                
  6 Nguyen, Victoria Q        14 AZOT-CA                59.36      56.59        
      27.40   29.19                                                
  7 Talkington, Amelia R      17 AZOT-CA                51.30      57.08        
      27.56   29.52                                                
  8 McGuire, Maggie S         12 AZOT-CA                56.42      57.11        
      27.79   29.32                                                
  9 Harper, Lavona E          17 RMDA-CA                53.19      57.43        
      27.53   29.90                                                
 -- Manuel, Josephine M       17 AZOT-CA                56.11         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCance, Molly N          17 AZOT-CA              1:55.24    1:56.48        
      27.83   29.92   29.60   29.13                                
  2 Sulkevich, Kathleen A     17 RMDA-CA              1:51.70    1:56.63        
      27.77   29.70   29.70   29.46                                
  3 Tekawy, Michelle M        14 AZOT-CA              1:56.21    1:57.69        
      28.11   30.06   30.31   29.21                                
  4 Lawrence, Maelynn M       16 RMDA-CA              1:54.96    2:00.55        
      28.28   30.48   30.84   30.95                                
  5 Nguyen, Victoria Q        14 AZOT-CA              2:06.56    2:04.57        
      28.41   31.88   32.48   31.80                                
  6 Talkington, Amelia R      17 AZOT-CA              1:53.48    2:04.58        
      27.96   31.20   32.74   32.68                                
  7 Best, Analysa M           17 RMDA-CA              2:04.95    2:05.38        
      29.23   31.50   32.50   32.15                                
 -- Myers, Grace E            15 AZOT-CA              1:56.32         NS        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sulkevich, Kathleen A     17 RMDA-CA              4:48.62    5:04.82        
      28.87   30.41   30.53   30.88   30.94   30.67   30.76   31.05
      30.81   29.90                                                
  2 Fimbres, Noelle M         17 RMDA-CA              4:55.03    5:11.33        
      29.55   30.91   31.10   31.17   30.97   31.15   31.57   31.51
      31.86   31.54                                                
  3 Harper, Lavona E          17 RMDA-CA              4:53.92    5:16.33        
      29.64   31.67   32.00   31.84   31.79   32.67   31.64   31.78
      31.92   31.38                                                
  4 Cushman, Sarah N          15 RMDA-CA              5:09.21    5:17.04        
      30.35   32.25   32.47   32.22   31.67   31.23   31.70   31.72
      32.29   31.14                                                
  5 Maslog, Nicole G          15 RMDA-CA              5:03.39    5:22.98        
      30.37   33.38   33.69   32.69   32.36   32.35   32.99   31.72
      32.97   30.46                                                
  6 Rosmann, Sydney L         15 AZOT-CA              5:16.64    5:23.17        
      29.64   31.85   32.60   32.55   32.17   31.92   32.91   33.59
      33.56   32.38                                                
  7 McGuire, Maggie S         12 AZOT-CA              5:13.84    5:23.34        
      29.33   32.47   32.97   33.05   32.85   32.90   32.58   33.00
      32.87   31.32                                                
  8 Taylor, Gabi A            15 AZOT-CA              5:28.39    5:30.49        
      29.59   32.89   33.66   34.58   33.19   33.07   33.88   33.28
      33.27   33.08                                                
  9 Lowengrub, Collette A     14 AZOT-CA              5:29.68    5:32.13        
      29.89   32.95   33.25   34.14   33.72   33.64   33.94   33.72
      33.81   33.07                                                
 10 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              5:58.43    5:34.73        
      30.47   33.03   33.90   34.43   34.34   34.16   34.14   34.33
      33.19   32.74                                                
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sulkevich, Kathleen A     17 RMDA-CA              9:51.18   10:29.53        
      29.60   31.03   31.18   31.32   31.24   31.47   31.22   31.27
      31.57   31.70   31.62   31.50   31.65   32.07   32.26   31.83
      31.64   32.09   31.87   31.40                                
  2 Fimbres, Noelle M         17 RMDA-CA             10:07.65   10:44.22        
      29.40   31.38   31.75   31.68   31.37   31.74   32.06   32.23
      32.27   32.21   32.46   32.43   32.48   32.64   32.79   32.87
      33.18   33.13   33.23   32.92                                
  3 Cushman, Sarah N          15 RMDA-CA             10:33.81   10:52.18        
      30.55   32.82   32.77   32.71   32.56   32.70   33.14   32.70
      32.73   32.87   32.61   32.48   32.37   32.77   32.72   33.35
      32.36   32.78   32.89   32.30                                
  4 Maslog, Nicole G          15 RMDA-CA             10:22.50   11:01.97        
      30.41   32.76   32.64   33.05   32.86   32.71   32.91   32.49
      32.75   33.05   32.74   32.55   33.43   34.38   34.08   34.26
      34.35   33.49   33.96   33.10                                
  5 Rosmann, Sydney L         15 AZOT-CA             10:57.21   11:11.35        
      29.79   32.35   32.94   33.13   33.19   33.41   33.45   33.36
      33.63   33.45   34.19   34.37   34.29   34.51   34.33   34.71
      34.31   34.38   34.33   33.23                                
  6 Lowengrub, Collette A     14 AZOT-CA             11:24.95   11:22.74        
      30.24   32.78   33.69   33.72   33.84   34.13   34.59   34.37
      34.67   34.80   34.78   34.92   34.85   34.77   34.98   34.60
      34.81   34.30   34.38   33.52                                
  7 Taylor, Gabi A            15 AZOT-CA                   NT   11:25.55        
      30.31   34.07   33.68   33.73   34.57   33.86   34.53   34.62
      34.37   34.74   35.05   35.42   34.75   35.00   34.51   34.78
      34.31   34.46   34.63   34.16                                
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGuire, Maggie S         12 AZOT-CA                59.87      59.66        
      29.42   30.24                                                
  2 Harper, Lavona E          17 RMDA-CA                59.77    1:03.02        
      31.24   31.78                                                
  3 Chai, Charlene J          15 RMDA-CA              1:03.09    1:05.57        
      31.64   33.93                                                
  4 Kanemitsu, Caitlyn M      15 RMDA-CA              1:04.43    1:05.63        
      32.31   33.32                                                
  5 Harvey, Nicole S          15 AZOT-CA              1:05.84    1:05.87        
      32.12   33.75                                                
  6 Cushman, Sarah N          15 RMDA-CA              1:07.32    1:09.60        
      34.26   35.34                                                
 -- Zhu, Nancy J              17 AZOT-CA                59.26         NS        
 -- Manuel, Josephine M       17 AZOT-CA              1:01.69         NS        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preciado, Bianca M        17 RMDA-CA              1:04.02    1:06.85        
      31.69   35.16                                                
  2 Witting, Juliana M        16 AZOT-CA              1:06.74    1:07.27        
      31.93   35.34                                                
  3 Anderson, Amanda N        16 AZOT-CA              1:07.55    1:09.00        
      32.49   36.51                                                
  4 Andrade, Kelli A          15 RMDA-CA              1:06.94    1:10.03        
      33.29   36.74                                                
  5 LeVine, Mirabella H       13 AZOT-CA              1:08.79    1:11.34        
      33.48   37.86                                                
  6 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              1:12.66    1:12.85        
      34.53   38.32                                                
  7 Harvey, Nicole S          15 AZOT-CA              1:12.44    1:12.88        
      33.70   39.18                                                
  8 Taylor, Gabi A            15 AZOT-CA              1:16.27    1:14.30        
      34.83   39.47                                                
 -- Phetbenjakul, Atisha      14 AZOT-CA              1:05.67         NS        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tekawy, Michelle M        14 AZOT-CA              2:25.61    2:24.41        
      33.14   37.07   37.27   36.93                                
  2 Anderson, Amanda N        16 AZOT-CA              2:25.45    2:25.79        
      32.98   37.05   37.75   38.01                                
  3 Okubo, Sydney N           18 AZOT-CA              2:28.50    2:29.83        
      34.02   38.05   39.19   38.57                                
  4 Harvey, Nicole S          15 AZOT-CA              2:37.09    2:32.59        
      34.63   38.26   39.61   40.09                                
  5 LeVine, Mirabella H       13 AZOT-CA              2:28.64    2:32.70        
      34.49   38.79   39.81   39.61                                
  6 Andrade, Kelli A          15 RMDA-CA              2:31.03    2:32.72        
      34.81   39.26   39.29   39.36                                
  7 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              2:34.61    2:38.18        
      35.20   40.32   41.23   41.43                                
 -- Phetbenjakul, Atisha      14 AZOT-CA              2:22.64         NS        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Preciado, Bianca M        17 RMDA-CA                54.37      56.01        
      26.33   29.68                                                
  2 Dang (Katelyn), Katelyn   15 AZOT-CA                55.30      58.95        
      27.40   31.55                                                
  3 McCance, Molly N          17 AZOT-CA                55.67      59.06        
      27.95   31.11                                                
  4 Okubo, Sydney N           18 AZOT-CA                58.22      59.33        
      28.06   31.27                                                
  5 Witting, Juliana M        16 AZOT-CA              1:00.80    1:00.41        
      28.03   32.38                                                
  6 Kanemitsu, Caitlyn M      15 RMDA-CA              1:00.15    1:00.45        
      28.73   31.72                                                
  7 Kohlenberger, Piper C     13 AZOT-CA              1:01.66    1:01.35        
      29.23   32.12                                                
  8 Jang, Claire              17 AZOT-CA              1:00.88    1:01.48        
      29.20   32.28                                                
  9 Chai, Charlene J          15 RMDA-CA              1:03.82    1:01.65        
      29.01   32.64                                                
 10 Best, Analysa M           17 RMDA-CA              1:02.07    1:02.18        
      29.54   32.64                                                
 11 Andrade, Kelli A          15 RMDA-CA              1:02.53    1:02.43        
      29.63   32.80                                                
 12 Nguyen, Victoria Q        14 AZOT-CA              1:06.58    1:03.99        
      30.35   33.64                                                
 13 Schreiber, Sophia M       14 AZOT-CA              1:05.81    1:06.56        
      31.64   34.92                                                
 -- Cook, Karsyn B            15 AZOT-CA              1:00.79         DQ        
 -- Manuel, Josephine M       17 AZOT-CA                59.80         NS        
 -- Zhu, Nancy J              17 AZOT-CA              1:01.10         NS        
 -- Myers, Grace E            15 AZOT-CA                58.06         NS        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Maelynn M       16 RMDA-CA              2:02.77    2:06.23        
      28.62   32.35   32.69   32.57                                
  2 Okubo, Sydney N           18 AZOT-CA              2:06.19    2:08.73        
      28.88   32.44   33.74   33.67                                
  3 Kanemitsu, Caitlyn M      15 RMDA-CA              2:06.73    2:10.74        
      30.05   33.49   33.67   33.53                                
  4 Best, Analysa M           17 RMDA-CA              2:12.63    2:16.19        
      31.03   34.46   35.29   35.41                                
  5 Kohlenberger, Piper C     13 AZOT-CA              2:15.25    2:18.20        
      30.81   33.67   36.96   36.76                                
  6 Maslog, Nicole G          15 RMDA-CA              2:34.27    2:22.10        
      31.85   36.60   36.65   37.00                                
 -- Myers, Grace E            15 AZOT-CA              2:05.57         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tekawy, Michelle M        14 AZOT-CA              2:08.27    2:08.88        
      28.56   34.56   36.22   29.54                                
  2 Anderson, Amanda N        16 AZOT-CA              2:12.30    2:11.35        
      28.95   33.47   37.84   31.09                                
  3 Lawrence, Maelynn M       16 RMDA-CA              2:10.46    2:13.18        
      28.96   35.01   39.17   30.04                                
  4 Rosmann, Sydney L         15 AZOT-CA              2:12.76    2:17.76        
      30.78   35.00   40.46   31.52                                
  5 Lowengrub, Collette A     14 AZOT-CA              2:16.23    2:19.01        
    1:46.47   32.54                                                
  6 Isip, Sarah K             15 RMDA-CA              2:17.70    2:20.62        
      30.94   37.24   40.58   31.86                                
  7 Kohlenberger, Piper C     13 AZOT-CA              2:20.02    2:24.31        
      30.94   37.63   43.97   31.77                                
 
Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         3:44.24    3:59.07        
     1) Okubo, Sydney N 18              2) Witting, Juliana M 16          
     3) Dang (Katelyn), Katelyn Q 15    4) Tekawy, Michelle M 14          
       28.39    57.93    16.61    31.90    35.36  1:02.36    32.46  1:26.88
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         3:54.16    4:03.62        
     1) McGuire, Maggie S 12            2) Anderson, Amanda N 16          
     3) McCance, Molly N 17             4) Talkington, Amelia R 17        
       30.29  1:01.11    17.28    32.99    35.50  1:02.97    30.83  1:26.55
  3 Aquazot Swim Club-CA  'C'                         3:59.17    4:10.81        
     1) Rosmann, Sydney L 15            2) LeVine, Mirabella H 13         
     3) Jang, Claire 17                 4) Cook, Karsyn B 15              
       30.47  1:02.24    33.33  1:10.34    28.67  1:01.80    26.82    56.43
  4 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:08.35    4:17.83        
     1) Chai, Charlene J 15             2) Isip, Sarah K 15               
     3) Lawrence, Maelynn M 16          4) Fimbres, Noelle M 17           
       32.01  1:06.06    33.87  1:13.12    28.22  1:00.75    27.58    57.90
  5 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:14.31    4:26.37        
     1) Cushman, Sarah N 15             2) Best, Analysa M 17             
     3) Kanemitsu, Caitlyn M 15         4) Maslog, Nicole G 15            
       34.24  1:09.63    36.47  1:18.44    28.05  1:00.62    27.25    57.68
 -- La Mirada Armada-CA  'A'                          3:54.46         DQ        
     1) Harper, Lavona E 17             2) Andrade, Kelli A 15            
     3) Preciado, Bianca M 17           4) Sulkevich, Kathleen A 17       
       30.73  1:02.97    32.31  1:09.56    25.76  1:03.24    19.60    47.96
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewing, Jonah X           17 AZOT-CA                21.71      21.78        
  2 Cortes, Albe D            17 AZOT-CA                23.70      21.95        
  3 Lou, Brian                15 AZOT-CA                22.60      22.09        
  4 Wong, Davis J             17 AZOT-CA                23.99      22.65        
  5 Samanta, Dominic          16 RMDA-CA                23.16      23.20        
  6 Allison, Nicholas F       16 RMDA-CA                23.40      23.29        
  7 Godber, Garrett S         20 AZOT-CA                23.54      23.30        
  8 Cho, Ben S                13 AZOT-CA                26.96      23.31        
  9 Venzlaff, Luke D          16 AZOT-CA                   NT      24.00        
 10 Lee, Ryan K               15 AZOT-CA                25.15      24.01        
 11 Do, Bryce P               14 AZOT-CA                24.63      24.70        
 12 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA                25.22      24.71        
 -- Spaan, Travis M           17 AZOT-CA                24.10         NS        
 -- Huynh, Aaron S            17 AZOT-CA                21.82         NS        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewing, Jonah X           17 AZOT-CA                47.64      48.33        
      22.90   25.43                                                
  2 Perez, Bryan A            17 RMDA-CA                49.66      48.64        
      23.37   25.27                                                
  3 Sorosky, Spencer M        15 RMDA-CA                49.31      49.25        
      23.67   25.58                                                
  4 Lee, Michael Y            17 RMDA-CA                48.71      49.74        
      24.35   25.39                                                
  5 Cortes, Albe D            17 AZOT-CA                50.85      49.96        
      24.67   25.29                                                
  6 Lee, Aaron                16 AZOT-CA                46.74      50.65        
      24.84   25.81                                                
  7 Villa, Jonathan J         17 RMDA-CA                50.61      50.66        
      24.62   26.04                                                
  8 Samanta, Dominic          16 RMDA-CA                50.13      50.84        
      24.94   25.90                                                
  9 Wong, Davis J             17 AZOT-CA              1:12.79      51.03        
      24.43   26.60                                                
 10 Venzlaff, Luke D          16 AZOT-CA                   NT      52.54        
      25.40   27.14                                                
 11 Cho, Ben S                13 AZOT-CA                53.43      52.94        
      25.36   27.58                                                
 12 Lee, Ryan K               15 AZOT-CA                55.03      53.01        
      25.56   27.45                                                
 13 Wilson, Brock M           15 UN-02-CA               54.90      53.22        
      25.58   27.64                                                
 14 Chang, Luke T             17 AZOT-CA                53.84      53.71        
      26.44   27.27                                                
 15 Godber, Garrett S         20 AZOT-CA                   NT      54.07        
      25.83   28.24                                                
 16 Do, Bryce P               14 AZOT-CA                53.39      54.72        
      26.05   28.67                                                
 17 Lou, Matthew              13 AZOT-CA                56.06      55.12        
      26.66   28.46                                                
 18 Rodriguez, Javier         14 AZOT-CA                54.39      55.13        
      26.37   28.76                                                
 19 Min, Alex                 14 RMDA-CA                56.21      55.96        
      26.79   29.17                                                
 -- Choi, Darrel P            17 AZOT-CA                52.17         NS        
 -- Huynh, Aaron S            17 AZOT-CA                47.05         NS        
 -- Spaan, Travis M           17 AZOT-CA                51.94         NS        
 -- Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA                50.41         NS        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, David               17 RMDA-CA              1:40.46    1:44.65        
      24.73   26.35   27.13   26.44                                
  2 Vargas, Kevin L           16 RMDA-CA              1:44.76    1:45.09        
      25.14   26.81   27.22   25.92                                
  3 Perez, Bryan A            17 RMDA-CA              1:44.44    1:46.09        
      24.90   26.75   27.11   27.33                                
  4 Villa, Jonathan J         17 RMDA-CA              1:48.49    1:49.98        
      25.69   27.68   28.50   28.11                                
  5 Umpornpuckdi, Ethan       14 RMDA-CA              1:49.41    1:50.96        
      25.94   28.02   28.50   28.50                                
  6 Serrano, Zachary M        16 RMDA-CA              1:50.04    1:51.81        
      26.11   28.20   28.97   28.53                                
  7 Venzlaff, Luke D          16 AZOT-CA                   NT    1:54.57        
      27.22   30.01   29.72   27.62                                
  8 Wilson, Brock M           15 UN-02-CA             1:57.63    1:55.03        
      27.15   29.80   29.87   28.21                                
  9 Cho, Ben S                13 AZOT-CA              2:08.15    1:55.23        
      25.94   29.72   30.06   29.51                                
 10 Jung, Michael             16 RMDA-CA              1:50.76    1:56.57        
      26.22   29.47   30.45   30.43                                
 11 Do, Bryce P               14 AZOT-CA              1:55.73    1:56.78        
      26.65   29.93   30.76   29.44                                
 12 Muley, Viggy P            16 RMDA-CA              1:56.95    1:57.81        
      27.35   29.48   30.17   30.81                                
 -- Spaan, Travis M           17 AZOT-CA              1:56.97         NS        
 -- Huynh, Aaron S            17 AZOT-CA              1:42.72         NS        
 -- Tingen, Nate N            18 AZOT-CA              1:53.11         NS        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, David               17 RMDA-CA              4:26.70    4:40.15        
      25.57   28.16   29.03   29.01   29.21   28.70   28.74   27.90
      27.60   26.23                                                
  2 Schodorf, William G       16 RMDA-CA              4:38.15    4:45.23        
      27.30   29.78   29.56   29.25   28.57   28.08   27.95   28.39
      28.44   27.91                                                
  3 Lee, Michael Y            17 RMDA-CA              4:32.27    4:48.40        
      26.40   29.41   29.66   29.63   30.08   29.31   28.71   28.85
      29.08   27.27                                                
  4 Hou, Dylan S              16 RMDA-CA              4:43.07    4:48.64        
      27.13   29.25   29.45   29.43   29.88   29.63   29.02   29.22
      28.94   26.69                                                
  5 Greco, Kevin C            16 RMDA-CA              4:44.29    4:50.47        
      27.10   29.13   29.18   29.38   29.71   29.48   29.31   29.40
      29.21   28.57                                                
  6 Umpornpuckdi, Ethan       14 RMDA-CA              4:51.12    4:53.33        
      25.89   28.72   29.66   29.81   30.03   29.86   29.94   30.44
      29.80   29.18                                                
  7 Sorosky, Spencer M        15 RMDA-CA              4:45.03    4:56.09        
      26.88   30.07   30.02   29.98   30.14   29.36   30.35   29.59
      30.21   29.49                                                
  8 Huot, Nathan T            17 AZOT-CA              4:50.13    5:01.36        
      27.26   29.30   30.16   30.65   30.52   30.65   30.89   30.83
      31.23   29.87                                                
  9 Zhu, Owen                 15 AZOT-CA              5:12.07    5:19.37        
      27.19   30.97   31.97   32.61   33.26   32.72   33.01   32.92
      33.09   31.63                                                
 10 Miller, Sidney C          15 AZOT-CA              5:22.07    5:33.67        
      28.15   32.09   34.07   33.93   34.22   34.51   34.57   34.70
      34.70   32.73                                                
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Michael Y            17 RMDA-CA              9:21.63    9:43.99        
      25.66   28.80   29.42   29.54   29.57   29.57   29.84   29.30
      28.87   29.14   29.00   29.52   29.30   29.44   29.60   29.68
      29.95   29.73   29.49   28.57                                
  2 Schodorf, William G       16 RMDA-CA              9:44.55    9:46.23        
      27.88   29.59   29.48   30.02   30.20   29.86   29.93   30.11
      30.32   30.02   30.19   29.87   29.96   28.97   29.13   29.28
      29.37   28.16   27.15   26.74                                
  3 Schreiber, Jason W        16 AZOT-CA             10:02.63    9:48.04        
      26.69   28.91   29.33   29.40   29.45   29.56   29.54   29.58
      29.54   29.61   29.59   29.61   29.72   30.03   29.65   29.74
      29.96   29.93   29.55   28.65                                
  4 Rodriguez, Alex F         16 RMDA-CA             10:10.41    9:56.49        
      27.93   29.94   29.76   29.97   29.87   30.05   30.17   30.28
      30.50   30.07   29.67   30.31   30.04   30.07   29.94   29.68
      29.85   30.09   29.33   28.97                                
  5 Min, Alex                 14 RMDA-CA             10:27.35   10:15.89        
      29.36   31.29   30.58   30.93   30.74   31.08   31.06   30.49
      31.02   31.05   30.80   30.92   30.92   31.34   31.06   30.78
      31.28   31.07   30.61   29.51                                
  6 Zhu, Owen                 15 AZOT-CA             10:43.77   10:38.56        
      27.54   30.63   30.92   31.11   31.38   32.21   32.12   32.32
      32.43   32.33   32.09   33.04   32.93   32.32   33.32   32.83
      33.15   32.77   32.26   30.86                                
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allison, Nicholas F       16 RMDA-CA                55.58      53.07        
      25.86   27.21                                                
  2 Huot, Nathan T            17 AZOT-CA                53.20      53.71        
      26.59   27.12                                                
  3 Schodorf, William G       16 RMDA-CA                55.75      55.51        
      27.38   28.13                                                
  4 Greco, Kevin C            16 RMDA-CA                54.72      55.55        
      27.27   28.28                                                
  5 Rodriguez, Javier         14 AZOT-CA                59.92      58.65        
      28.93   29.72                                                
  6 Zhu, Owen                 15 AZOT-CA              1:00.33    1:00.23        
      29.70   30.53                                                
  7 Samanta, Dominic          16 RMDA-CA              1:02.79    1:01.80        
      30.50   31.30                                                
 -- Burhrke, Jona P           15 AZOT-CA                   NT         NS        
 -- Tingen, Nate N            18 AZOT-CA                54.24         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowengrub, David G        17 UN-01-CA             1:00.14    1:02.01        
      29.32   32.69                                                
  2 Hou, Dylan S              16 RMDA-CA              1:00.93    1:02.17        
      29.76   32.41                                                
  3 Sorosky, Spencer M        15 RMDA-CA              1:04.45    1:03.31        
      29.58   33.73                                                
  4 Lee, Ryan K               15 AZOT-CA              1:10.48    1:05.40        
      31.04   34.36                                                
  5 Lou, Matthew              13 AZOT-CA              1:07.30    1:05.85        
      31.36   34.49                                                
  6 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              1:08.05    1:06.84        
      31.26   35.58                                                
  7 Chang, Luke T             17 AZOT-CA              1:05.31    1:07.06        
      31.76   35.30                                                
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Kevin L           16 RMDA-CA                   NT    2:06.17        
      29.14   32.07   32.30   32.66                                
  2 Schreiber, Jason W        16 AZOT-CA              2:03.21    2:06.46        
      30.35   31.97   31.87   32.27                                
  3 Lou, Brian                15 AZOT-CA              2:13.96    2:11.00        
      30.74   33.11   33.35   33.80                                
  4 Lowengrub, David G        17 UN-01-CA             2:06.15    2:12.58        
      30.55   33.60   33.59   34.84                                
  5 Nguyen, Trevor L          15 AZOT-CA              2:22.61    2:22.39        
      31.71   35.82   37.20   37.66                                
 -- Chang, Luke T             17 AZOT-CA              2:18.98         DQ        
      34.28   36.80   39.37   38.35                                
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Bryan A            17 RMDA-CA                51.19      53.22        
      25.02   28.20                                                
  2 Dewing, Jonah X           17 AZOT-CA                51.59      53.30        
      25.10   28.20                                                
  3 Lee, Aaron                16 AZOT-CA                50.62      53.41        
      25.09   28.32                                                
  4 Villa, Jonathan J         17 RMDA-CA                54.37      54.57        
      25.60   28.97                                                
  5 Allison, Nicholas F       16 RMDA-CA                53.83      54.72        
      26.12   28.60                                                
  6 Rodriguez, Alex F         16 RMDA-CA                54.43      55.71        
      26.82   28.89                                                
  7 Muley, Viggy P            16 RMDA-CA                54.32      56.62        
  8 Miller, Sidney C          15 AZOT-CA                58.09      57.17        
      26.29   30.88                                                
  9 Jung, Michael             16 RMDA-CA                56.74      57.20        
      26.56   30.64                                                
 10 Rodriguez, Javier         14 AZOT-CA                58.86      59.89        
      27.73   32.16                                                
 -- Burhrke, Jona P           15 AZOT-CA                   NT         NS        
 -- Choi, Darrel P            17 AZOT-CA                54.63         NS        
 -- Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA                55.78         NS        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, David               17 RMDA-CA              1:51.64    1:53.86        
      26.05   28.58   29.30   29.93                                
  2 Lee, Aaron                16 AZOT-CA              1:50.72    1:59.55        
      26.33   29.49   31.16   32.57                                
  3 Serrano, Zachary M        16 RMDA-CA              1:56.80    2:00.59        
      28.07   31.39   30.28   30.85                                
  4 Rodriguez, Alex F         16 RMDA-CA              2:00.21    2:02.11        
      28.46   32.09   31.48   30.08                                
  5 Huot, Nathan T            17 AZOT-CA              1:53.19    2:02.68        
      28.20   31.63   31.45   31.40                                
  6 Jung, Michael             16 RMDA-CA              2:01.97    2:05.04        
      27.17   31.38   32.98   33.51                                
  7 Miller, Sidney C          15 AZOT-CA              2:09.19    2:11.23        
      27.48   32.24   34.67   36.84                                
  8 Muley, Viggy P            16 RMDA-CA              2:03.55    2:13.54        
      28.05   32.98   35.72   36.79                                
 -- Burhrke, Jona P           15 AZOT-CA                   NT         NS        
 -- Choi, Darrel P            17 AZOT-CA              1:59.78         NS        
 -- Asuncion-Duong, Aiden V   17 AZOT-CA              2:06.07         NS        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vargas, Kevin L           16 RMDA-CA              1:52.06    1:53.81        
      25.41   29.40   32.43   26.57                                
  2 Schreiber, Jason W        16 AZOT-CA              1:55.17    1:55.60        
      26.00   29.13   32.63   27.84                                
  3 Lou, Brian                15 AZOT-CA              2:01.29    1:57.53        
      25.30   30.87   33.86   27.50                                
  4 Serrano, Zachary M        16 RMDA-CA              1:57.12    1:58.32        
      25.67   30.30   34.47   27.88                                
  5 Greco, Kevin C            16 RMDA-CA              1:59.80    1:59.00        
      26.24   29.84   35.58   27.34                                
  6 Hou, Dylan S              16 RMDA-CA              2:02.73    2:01.96        
      26.83   32.97   34.29   27.87                                
  7 Lowengrub, David G        17 UN-01-CA             1:57.93    2:03.69        
      27.21   33.20   34.31   28.97                                
  8 Cortes, Albe D            17 AZOT-CA              2:11.40    2:04.08        
      25.83   35.14   36.88   26.23                                
  9 Umpornpuckdi, Ethan       14 RMDA-CA              2:06.54    2:04.16        
      26.63   33.62   35.53   28.38                                
 10 Lou, Matthew              13 AZOT-CA              2:13.49    2:12.15        
      28.54   35.08   37.76   30.77                                
 11 Wilson, Brock M           15 UN-02-CA                  NT    2:12.45        
      28.68   34.77   39.47   29.53                                
 12 Min, Alex                 14 RMDA-CA              2:16.15    2:14.56        
      29.59   35.14   39.85   29.98                                
 -- Wong, Davis J             17 AZOT-CA              3:09.46         NS        
 -- Tingen, Nate N            18 AZOT-CA              1:58.32         NS        
 
Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         3:29.95    3:32.84        
     1) Huot, Nathan T 17               2) Schreiber, Jason W 16          
     3) Lee, Aaron 16                   4) Dewing, Jonah X 17             
       26.75    53.94    28.31  1:00.17    23.72    51.42    21.97    47.31
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:31.15    3:35.30        
     1) Greco, Kevin C 16               2) Vargas, Kevin L 16             
     3) Perez, Bryan A 17               4) Wang, David 17                 
       26.89    54.89    27.90    59.59    24.70    53.49    22.61    47.33
  3 La Mirada Armada-CA  'B'                          3:39.20    3:41.37        
     1) Allison, Nicholas F 16          2) Hou, Dylan S 16                
     3) Muley, Viggy P 16               4) Lee, Michael Y 17              
       25.93    53.40    29.13  1:02.01    25.90    55.68    24.10    50.28
  4 La Mirada Armada-CA  'C'                          3:44.22    3:44.26        
     1) Schodorf, William G 16          2) Serrano, Zachary M 16          
     3) Villa, Jonathan J 17            4) Rodriguez, Alex F 16           
       27.93    57.31    28.90  1:02.90    25.23    54.22    24.15    49.83
  5 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         3:35.78    3:44.27        
     1) Rodriguez, Javier 14            2) Lou, Brian 15                  
     3) Miller, Sidney C 15             4) Cortes, Albe D 17              
       28.35    58.23    28.23    59.82    25.96    57.47    22.89    48.75
  6 La Mirada Armada-CA  'D'                          3:48.70    3:50.82        
     1) Sorosky, Spencer M 15           2) Umpornpuckdi, Ethan 14         
     3) Min, Alex 14                    4) Samanta, Dominic 16            
       28.43    59.33    29.21  1:03.88    26.40    57.02    23.99    50.59
  7 Aquazot Swim Club-CA  'D'                         3:56.84    3:57.12        
     1) Zhu, Owen 15                    2)                                
     3)                                 4) Spaan, Travis M 17             
       28.57    59.82    30.86  1:06.34    27.16    59.06    24.32    51.90
 -- Aquazot Swim Club-CA  'C'                         3:50.00         NS        
     1) Do, Bryce P 14                  2) Lou, Matthew 13                
     3) Choi, Darrel P 17               4) Venzlaff, Luke D 16            
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 324                   
 
  1. Aquazot Swim Club                   163   2. La Mirada Armada                    121
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 324                    
 
  1. La Mirada Armada                    173   2. Aquazot Swim Club                   102