SCS Senior Race Series LKWD-RAA-TMEC - Meet Results

SCS Senior Race Series LKWD-RAA-TMEC
10/8/2017 - 10/8/2017
Mission Viejo, CA USA
Updated: 10/14/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
            2017 CA SCS Sr Series Oct 8- LKWD-RAA-TMEC - 10/8/2017             
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Carli E          16 UN-13-CA               24.29      24.64        
  2 Gilbert, Liberty R        15 TMEC-CA                23.92      24.80        
  3 Miles, Brittney C         17 TMEC-CA                24.27      25.10        
  4 Adams, Mirai C            16 TMEC-CA                24.44      25.12        
  5 Nelson, Jordyn A          17 TMEC-CA                24.95      25.24        
  6 Varner, Peyton M          15 RAA-CA                 25.26      26.21        
  7 Katzmann, Caroline A      17 UN-14-CA               26.14      26.45        
  8 Thomas, Leah N            17 RAA-CA                 25.79      26.68        
  9 Okada, Asia J             13 RAA-CA                 26.88      26.78        
 10 Bilaver, Ivana M          14 RAA-CA                 25.46      26.89        
 11 O'Brien, Delaney R        13 RAA-CA                 27.37      26.91        
 12 Vaipulu, Lavi S           12 RAA-CA                 25.24      26.95        
 13 Macpherson, Gabby L       15 UN-14-CA               24.75      27.33        
 14 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA                27.40      29.54        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbert, Liberty R        15 TMEC-CA                51.42      54.45        
      26.30   28.15                                                
  2 Adams, Mirai C            16 TMEC-CA                52.69      54.76        
      26.94   27.82                                                
  3 Nelson, Jordyn A          17 TMEC-CA                53.43      55.33        
      27.05   28.28                                                
  4 Katzmann, Caroline A      17 UN-14-CA               55.74      56.64        
      27.37   29.27                                                
  5 Moore, Iliana L           15 LKWD-CA                55.58      56.69        
      27.36   29.33                                                
  6 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA                57.76      56.84        
      27.70   29.14                                                
  7 Miles, Brittney C         17 TMEC-CA                53.68      57.08        
      27.49   29.59                                                
  8 Varner, Peyton M          15 RAA-CA                 55.85      57.31        
      27.65   29.66                                                
  9 Veron, Reese              15 LKWD-CA                57.62      57.33        
      27.91   29.42                                                
 10 Bilaver, Ivana M          14 RAA-CA                 57.07      57.38        
      27.37   30.01                                                
 11 Thomas, Leah N            17 RAA-CA                 54.90      57.95        
      27.65   30.30                                                
 12 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA                55.61      58.27        
      27.87   30.40                                                
 13 Anagnostou, Nektaria Z    15 LKWD-CA                56.69      58.32        
      28.39   29.93                                                
 14 Vaipulu, Lavi S           12 RAA-CA                 55.86    1:00.51        
      29.10   31.41                                                
 -- Baldwin, Carli E          16 UN-13-CA               53.46         DQ        
      26.93   28.85                                                
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liebzeit, Josie A         15 LKWD-CA             17:55.55   18:10.27        
      29.26   31.83   32.51   32.48   32.43   32.77   32.69   32.81
      32.86   33.16   33.02   33.04   32.98   33.11   33.42   33.54
      33.25   33.46   33.36   33.68   33.31   33.61   33.33   33.66
      33.47   33.63   33.33   33.79   33.86   33.57   33.80   33.59
      31.66
  2 Cechini, Quincy R         15 RAA-CA                    NT   18:21.67        
      29.62   32.48   32.93   33.16   33.26   33.09   33.35   33.51
      33.49   33.36   33.41   33.56   33.67   33.69   34.01   33.65
      33.90   33.82   33.92   33.52   34.04   34.09   33.62   34.05
      33.65   33.65   33.47   33.53   33.60   33.39   33.76   33.71
      31.71
  3 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA                   NT   18:34.32        
      29.98   32.81   33.58   33.09   33.09   33.30   33.48   34.31
      33.04   33.25   33.43   34.13   34.09   33.27   33.62   34.27
      33.52   33.58   33.77   34.23   33.64   33.70   35.40   34.43
      34.68   34.42   34.67   34.46   35.18   34.59   33.84   34.64
      32.83
  4 Macpherson, Gabby L       15 UN-14-CA            18:53.99   18:40.88        
      29.78   32.05   32.73   32.81   33.33   33.79   34.05   34.19
      34.81   33.93   34.75   35.05   34.17   34.87   34.43   34.65
      35.02   34.81   34.06   34.03   33.58   34.09   34.98   34.30
      34.41   33.53   34.84   33.96   34.20   34.63   33.69   34.37
      32.99
  5 Harris, Amber M           14 RAA-CA              20:01.34   18:58.27        
      30.24   32.60   33.12   33.40   34.04   34.17   34.54   34.30
      35.03   34.70   35.02   34.80   35.06   35.44   35.23   35.14
      35.15   35.33   35.28   34.78   34.94   35.30   34.88   34.76
      35.38   35.40   35.07   34.50   34.63   34.16   34.71   34.61
      32.56
  6 Herrera, Aleena B         13 RAA-CA                    NT   19:37.83        
      30.51   33.35   34.01   34.21   34.71   34.95   34.76   35.11
      35.10   35.21   35.28   35.43   35.94   36.05   35.75   35.73
      35.86   36.10   35.66   36.18   36.50   36.22   36.59   36.59
      37.04   36.63   36.74   36.83   37.05   37.42   37.15   36.98
      36.19
  7 Hindman, Kyndall E        14 LKWD-CA             19:08.25   19:40.01        
      30.76   33.96   34.62   35.07   35.91   34.88   35.60   35.57
      35.65   36.01   35.50   36.06   36.73   35.23   36.22   36.76
      36.41   35.65   37.01   36.68   36.34   36.74   36.69   36.19
      36.48   37.58   36.85   36.01   35.60   36.31   36.89   34.78
      33.27
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbert, Liberty R        15 TMEC-CA              1:58.57    2:09.73        
      30.86   31.78   33.27   33.82                                
  2 Cechini, Quincy R         15 RAA-CA               2:10.77    2:15.32        
      31.96   34.61   34.89   33.86                                
  3 Liebzeit, Josie A         15 LKWD-CA              2:08.22    2:15.88        
      32.08   34.57   35.43   33.80                                
  4 Smith, Riley A            17 UN-14-CA                  NT    2:18.52        
      34.25   35.36   34.98   33.93                                
  5 Li, Emily T               15 TMEC-CA              2:17.90    2:19.90        
      32.88   35.39   36.30   35.33                                
  6 MacLean-Cariello, Isabel  15 LKWD-CA              2:22.37    2:21.64        
      34.36   35.93   35.96   35.39                                
  7 Nelson, Jordyn A          17 TMEC-CA              2:10.57    2:22.31        
      33.00   35.33   36.90   37.08                                
  8 O'Brien, Delaney R        13 RAA-CA               2:30.90    2:22.93        
      32.63   35.82   37.64   36.84                                
  9 Nguyen, Abigail M         16 RAA-CA                    NT    2:24.46        
      33.99   35.95   37.33   37.19                                
 10 Adams, Mirai C            16 TMEC-CA              2:09.63    2:25.29        
      32.33   36.68   37.64   38.64                                
 11 Katzmann, Caroline A      17 UN-14-CA             2:16.28    2:27.56        
      34.14   36.37   38.07   38.98                                
 12 Hindman, Kyndall E        14 LKWD-CA              2:34.40    2:30.62        
      35.41   39.16   39.66   36.39                                
 13 Thomas, Leah N            17 RAA-CA               2:33.56    2:30.95        
      35.49   38.04   39.14   38.28                                
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindemann, Andrea S       16 TMEC-CA              1:06.64    1:10.01        
      32.96   37.05                                                
  2 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA              1:07.23    1:10.90        
      34.24   36.66                                                
  3 Smith, Riley A            17 UN-14-CA             1:07.28    1:10.99        
      33.92   37.07                                                
  4 Anagnostou, Nektaria Z    15 LKWD-CA              1:08.32    1:11.98        
      34.28   37.70                                                
  5 Abalos, Leilani M         12 TMEC-CA              1:11.08    1:12.31        
      34.30   38.01                                                
  6 Vaipulu, Lavi S           12 RAA-CA               1:08.39    1:12.90        
      34.82   38.08                                                
  7 Moore, Iliana L           15 LKWD-CA              1:08.02    1:13.55        
      35.13   38.42                                                
  8 Okada, Asia J             13 RAA-CA               1:14.42    1:13.93        
      35.43   38.50                                                
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baldwin, Carli E          16 UN-13-CA               57.72    1:00.11        
      28.43   31.68                                                
  2 Veron, Reese              15 LKWD-CA              1:01.19    1:00.36        
      29.07   31.29                                                
  3 Miles, Brittney C         17 TMEC-CA                59.79    1:00.52        
      28.11   32.41                                                
  4 Abalos, Leilani M         12 TMEC-CA              1:02.36    1:03.57        
      30.69   32.88                                                
  5 Macpherson, Gabby L       15 UN-14-CA               59.26    1:04.25        
      30.37   33.88                                                
  6 Ramirez, Elizabeth J      14 LKWD-CA                59.35    1:04.35        
      30.11   34.24                                                
  7 Anagnostou, Nektaria Z    15 LKWD-CA              1:02.03    1:04.41        
      30.56   33.85                                                
  8 Varner, Peyton M          15 RAA-CA               1:02.57    1:05.22        
      31.25   33.97                                                
  9 Li, Emily T               15 TMEC-CA              1:02.43    1:05.74        
      30.38   35.36                                                
 10 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              1:02.54    1:06.52        
      31.67   34.85                                                
 11 Lindemann, Andrea S       16 TMEC-CA              1:16.44    1:06.58        
      31.24   35.34                                                
 12 Okada, Asia J             13 RAA-CA               1:07.31    1:06.93        
      30.51   36.42                                                
 13 Bilaver, Ivana M          14 RAA-CA               1:07.44    1:07.51        
      31.49   36.02                                                
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacLean-Cariello, Isabel  15 LKWD-CA              2:12.33    2:13.27        
      30.97   33.86   34.05   34.39                                
  2 Harris, Amber M           14 RAA-CA               2:15.33    2:13.31        
      30.46   33.96   34.73   34.16                                
  3 Veron, Reese              15 LKWD-CA              2:21.44    2:14.70        
      29.97   33.65   35.03   36.05                                
  4 Li, Emily T               15 TMEC-CA              2:19.44    2:18.05        
      30.62   34.37   35.76   37.30                                
  5 Nguyen, Abigail M         16 RAA-CA               2:14.29    2:25.27        
      31.75   36.41   38.11   39.00                                
  6 Aarsvold, Sonja M         12 TMEC-CA              2:34.58    2:26.11        
      32.28   37.49   40.36   35.98                                
  7 Gregorio, Jania           15 LKWD-CA              2:24.84    2:28.87        
      31.61   36.84   40.12   40.30                                
  8 Herrera, Aleena B         13 RAA-CA               2:29.88    2:31.07        
      32.80   38.45   40.24   39.58                                
  9 Hindman, Kyndall E        14 LKWD-CA              2:24.83    2:34.31        
      33.47   39.48   41.04   40.32                                
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Iliana L           15 LKWD-CA              4:34.34    4:44.19        
      31.35   34.97   37.23   36.50   41.11   40.67   31.94   30.42
  2 Liebzeit, Josie A         15 LKWD-CA              4:42.41    4:44.72        
      32.35   35.02   33.94   35.54   42.63   41.94   32.90   30.40
  3 Abalos, Leilani M         12 TMEC-CA              4:59.36    4:47.13        
      31.50   35.68   36.63   36.78   40.09   40.58   32.86   33.01
  4 MacLean-Cariello, Isabel  15 LKWD-CA              4:34.26    4:48.54        
      31.24   34.68   39.75   38.01   39.65   39.78   32.87   32.56
  5 Smith, Riley A            17 UN-14-CA             5:00.61    4:49.08        
      31.75   36.60   38.94   37.23   39.69   38.66   33.81   32.40
  6 Cechini, Quincy R         15 RAA-CA               4:45.88    4:51.24        
      30.55   35.58   37.30   36.01   42.10   43.88   33.32   32.50
  7 Harris, Amber M           14 RAA-CA               5:17.70    4:52.31        
      31.27   34.93   37.55   37.03   42.75   42.98   33.80   32.00
  8 Nguyen, Abigail M         16 RAA-CA               4:50.14    5:00.75        
      31.72   35.99   39.29   37.28   44.00   43.98   34.91   33.58
  9 Herrera, Aleena B         13 RAA-CA               4:54.20    5:01.17        
      32.14   37.41   39.53   38.91   42.37   43.62   34.44   32.75
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Temecula Swim Club-CA  'A'                        3:31.22    3:40.92        
     1) Gilbert, Liberty R 15           2) Adams, Mirai C 16              
     3) Nelson, Jordyn A 17             4) Miles, Brittney C 17           
       26.20    54.44    26.08    54.56    26.30    55.51    26.77    56.41
  2 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         3:43.23    3:49.55        
     1) Anagnostou, Nektaria Z 15       2) Ramirez, Elizabeth J 14        
     3) Liebzeit, Josie A 15            4) Moore, Iliana L 15             
       27.93    58.05    28.27  1:05.85    20.52    49.84    26.64    55.81
  3 Temecula Swim Club-CA  'B'                        3:49.45    3:55.67        
     1) Lindemann, Andrea S 16          2) Abalos, Leilani M 12           
     3) Li, Emily T 15                  4) Aarsvold, Sonja M 12           
       28.68    59.96    28.50  1:00.32    27.69    58.67    27.18    56.72
  4 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            3:45.08    3:57.35        
     1) Nguyen, Abigail M 16            2) O'Brien, Delaney R 13          
     3) Bilaver, Ivana M 14             4) Vaipulu, Lavi S 12             
       28.65    59.65    27.73    58.24    28.70    59.99    28.41    59.47
  5 Lakewood Aquatics-CA  'B'                         3:52.47    4:01.77        
     1) MacLean-Cariello, Isabella P 15 2) Hindman, Kyndall E 14          
     3) Veron, Reese 15                 4) Gregorio, Jania 15             
       28.92    59.36    29.47  1:01.75    28.57    58.91    29.24  1:01.75
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'A'            3:38.56         DQ        
     1) Cechini, Quincy R 15            2) Thomas, Leah N 17              
     3) Varner, Peyton M 15             4) Baldwin, Carli E 16            
       26.93    56.29    27.78    58.02    27.57    58.11    26.48    55.46
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thelwell, Zach J          17 UN-13-CA               22.01      22.28        
  2 Wolf, Ben J               16 RAA-CA                 21.45      22.30        
  3 Hassen, Yousef K          16 RAA-CA                 21.76      22.52        
  4 Cabrera, Andrew I         17 LKWD-CA                23.16      23.81        
  5 Hornaday, Sam S           17 RAA-CA                 23.11      24.12        
  6 Mojica, Aidan             17 RAA-CA                 23.17      24.58        
  7 Marquez, Tomas T          14 LKWD-CA                24.46      24.82        
  8 Delizo, Jacob M           16 RAA-CA                 24.20      25.32        
  9 Schneider, TY A           11 TMEC-CA                26.64      25.99        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassen, Yousef K          16 RAA-CA                 47.32      49.80        
      23.77   26.03                                                
  2 Schneider, Justin E       13 TMEC-CA                50.41      50.54        
      24.29   26.25                                                
  3 Castro, Cameron J         16 LKWD-CA                50.46      51.64        
      25.39   26.25                                                
  4 Cerda, Louis D            13 LKWD-CA                54.46      52.78        
      25.82   26.96                                                
  5 Hornaday, Sam S           17 RAA-CA                 50.06      53.53        
      25.79   27.74                                                
  6 Cabrera, Andrew I         17 LKWD-CA                51.24      53.57        
      25.42   28.15                                                
  7 Delizo, Josh R            14 RAA-CA                 54.52      54.86        
      25.82   29.04                                                
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Cameron J         16 LKWD-CA             16:39.85   16:52.92        
      26.74   29.21   30.11   30.08   30.32   30.38   30.45   30.29
      30.46   30.36   30.51   30.41   31.14   31.11   31.10   31.09
      31.09   31.43   32.11   31.62   31.58   31.83   30.73   30.72
      31.65   31.38   31.36   31.64   31.48   29.88   30.94   30.59
      29.13
  2 Schneider, Justin E       13 TMEC-CA             17:15.50   17:09.39        
      26.36   29.23   30.00   30.40   30.22   30.31   30.95   31.10
      31.37   32.10   31.97   32.07   32.30   32.32   32.15   32.22
      32.17   32.00   32.36   31.62   31.48   31.51   31.80   31.60
      31.67   30.77   31.03   31.21   31.57   31.34   31.32   31.02
      29.85
  3 Hernandez, Eduardo        15 LKWD-CA             17:41.17   17:25.00        
      28.14   30.22   30.87   30.96   30.92   31.37   31.55   31.94
      31.84   31.68   32.01   31.92   31.91   31.69   32.05   31.76
      31.96   31.95   31.90   32.08   31.98   32.19   32.23   32.13
      32.08   32.65   32.35   32.57   32.34   32.08   31.98   32.02
      29.68
  4 Hornaday, Sam S           17 RAA-CA              17:09.40   17:49.78        
      28.36   31.01   32.05   32.06   32.62   32.70   33.00   33.18
      32.79   32.87   32.98   33.09   33.12   33.30   33.20   33.10
      32.97   32.90   33.34   32.67   32.32   32.86   32.98   32.71
      32.12   31.72   31.79   32.17   32.41   32.60   32.56   31.66
      30.57
  5 Marquez, Tomas T          14 LKWD-CA             18:38.63   18:02.06        
      28.50   30.97   31.50   31.82   31.58   31.89   31.77   31.92
      32.15   32.23   32.30   32.46   32.75   32.77   32.78   33.25
      33.27   33.41   33.37   33.45   33.67   33.71   33.75   33.75
      33.84   33.62   33.92   33.54   33.90   33.99   33.85   33.76
      32.62
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Maximus A         14 TMEC-CA              2:03.09    2:02.37        
      29.27   31.94   31.53   29.63                                
  2 Thelwell, Zach J          17 UN-13-CA             1:58.36    2:02.51        
      28.34   31.79   32.20   30.18                                
  3 Fisher, Roland T          15 LKWD-CA              1:58.63    2:07.59        
      30.40   32.06   31.95   33.18                                
  4 Marquez, Tomas T          14 LKWD-CA              2:11.17    2:09.78        
      31.13   32.53   33.29   32.83                                
  5 Mojica, Aidan             17 RAA-CA               2:03.89    2:10.67        
      30.19   32.82   33.66   34.00                                
  6 Hernandez, Eduardo        15 LKWD-CA              2:17.54    2:17.51        
      31.99   34.66   35.96   34.90                                
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Ben J               16 RAA-CA               1:00.76    1:03.19        
      30.36   32.83                                                
  2 Dillon, Maximus A         14 TMEC-CA              1:02.56    1:03.66        
      30.36   33.30                                                
  3 Hassen, Yousef K          16 RAA-CA               1:06.21    1:06.57        
      31.39   35.18                                                
  4 Cerda, Louis D            13 LKWD-CA              1:08.24    1:06.93        
      32.12   34.81                                                
  5 De Loera, Jorge           16 LKWD-CA              1:05.50    1:07.85        
      31.89   35.96                                                
  6 Thelwell, Zach J          17 UN-13-CA             1:06.39    1:10.18        
      32.98   37.20                                                
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolf, Ben J               16 RAA-CA                 51.83      55.29        
      26.24   29.05                                                
  2 Delizo, Jacob M           16 RAA-CA                 55.21      56.96        
      27.11   29.85                                                
  3 Cabrera, Andrew I         17 LKWD-CA                59.98    1:00.76        
      28.48   32.28                                                
  4 Kosmal, Ethan T           14 TMEC-CA              1:04.76    1:04.12        
      29.21   34.91                                                
  5 Fisher, Roland T          15 LKWD-CA                54.44    1:07.33        
      29.04   38.29                                                
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Cameron J         16 LKWD-CA              2:04.76    2:04.68        
      29.34   32.18   32.23   30.93                                
  2 Delizo, Jacob M           16 RAA-CA               2:05.74    2:04.69        
      27.61   31.78   32.33   32.97                                
  3 Schneider, Justin E       13 TMEC-CA              2:09.99    2:10.08        
      28.97   34.49   34.36   32.26                                
  4 Delizo, Josh R            14 RAA-CA               2:13.95    2:10.72        
      29.50   34.09   34.54   32.59                                
  5 De Loera, Jorge           16 LKWD-CA              2:04.23    2:13.27        
      29.87   34.04   34.84   34.52                                
  6 Fisher, Roland T          15 LKWD-CA              2:05.93    2:19.71        
      29.04   32.97   36.89   40.81                                
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Maximus A         14 TMEC-CA              4:21.74    4:27.30        
      28.84   33.07   33.90   33.58   37.74   37.87   31.62   30.68
  2 Cerda, Louis D            13 LKWD-CA              4:39.64    4:33.51        
      28.91   34.52   36.65   36.02   39.32   38.52   31.05   28.52
  3 De Loera, Jorge           16 LKWD-CA              4:35.45    4:33.58        
      29.45   33.26   37.29   36.23   38.64   38.67   30.60   29.44
  4 Delizo, Josh R            14 RAA-CA               4:48.25    4:40.80        
      29.45   34.24   37.60   35.31   41.17   41.26   31.74   30.03
  5 Mojica, Aidan             17 RAA-CA               4:37.13    4:44.63        
      29.53   34.24   35.54   35.10   42.99   42.69   32.47   32.07
  5 Hernandez, Eduardo        15 LKWD-CA              4:52.75    4:44.63        
      29.30   33.53   35.43   35.29   43.85   45.78   31.21   30.24
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lakewood Aquatics-CA  'A'                         3:28.14    3:28.61        
     1) Castro, Cameron J 16            2) Marquez, Tomas T 14            
     3) Cabrera, Andrew I 17            4) Cerda, Louis D 13              
       24.52    50.60    25.24    52.30    24.63    52.20    25.33    53.51
  2 Temecula Swim Club-CA  'A'                        3:34.41    3:34.96        
     1) Schneider, Justin E 13          2) Kosmal, Ethan T 14             
     3) Dillon, Maximus A 14            4) Schneider, TY A 11             
       24.75    51.66    24.83    53.22    25.24    55.75    24.94    54.33
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'A'            3:11.89         DQ        
     1) Hassen, Yousef K 16             2) Thelwell, Zach J 17            
     3) Hornaday, Sam S 17              4) Wolf, Ben J 16                 
       23.75    49.60    23.72    50.53    24.51    52.22    23.68    50.17