Kevin Perry Sr. Invite at RMDA - LCM - Meet Results

Kevin Perry Sr. Invite at RMDA - LCM
10/31/2019 - 11/3/2019
La Mirada, CA USA
Updated: 11/4/2019

LCM (Long Course Meters) times only.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Armada Swimming                           HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
     2019 CA Kevin Perry Sr Invite at RMDA - LCM - 10/31/2019 to 11/3/2019     
                                    Results                                    
 
Women 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Olson, Lily M             17 NOVA-CA                23.91      27.09  
  2 DeLuca, Sophia M          17 SCAL-CA                23.91      27.28  
 
Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  29.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR                22.80Y     26.19  
  2 Brenner, Mandy B          17 SCAL-CA                23.32Y     26.38  
  3 Delgado, Anicka R         17 GSC-CA                 22.86Y     26.39  
  4 Mortenson, Katrina E      17 ALPH-CA                23.30Y     26.66  
  5 Salvino, Teia I           13 PATH-CA                23.39Y     26.91  
  6 Ristic, Ella              17 NOVA-CA                23.33Y     26.96  
  7 Kuchkarova, Yulduz        25 CLOV-CC                23.50Y     26.98  
  8 Bro, Sarah W              23 Trojan-CA              23.50Y     27.13  
B - Final
  9 McLean, Claire M          14 Un-Lasc-CA             23.56Y     26.71  
 10 Hodges, Macky D           14 GSC-CA                 23.66Y     26.99  
 10 Neumann, Lily G           14 WEST-CA                23.52Y     26.99  
 12 Harris, Maddy S           16 MVN-CA                 23.66Y     27.10  
 13 Yeh, Phoebe Z             15 NOVA-CA                23.72Y     27.24  
 14 Jones, Helena P           14 LOSC-OR                23.73Y     27.40  
 15 Cook, Karsyn B            17 Un-Nova-CA             23.74Y     27.49  
 16 Ruiz, Kailee A            17 ROSE-CA                23.68Y     27.67  
C - Final
 17 Young, Georgia G          17 ALPH-CA                23.82Y     26.71  
 18 Ervin, Lindsay C          15 NOVA-CA                23.75Y     26.90  
 19 Lough, Marly D            16 BREA-CA                23.85Y     26.97  
 20 Gingras, Audrey C         17 LOSC-OR                23.78Y     27.04  
 21 Carlson, Eva M            16 TDPS-OR                23.85Y     27.14  
 22 Hebert, Madeleine F       14 BLUE-CA                23.89Y     27.46  
 23 Balsbough, Brie M         23 TDPS-OR                23.83Y     27.50  
 24 Brennan, Jamie L          16 CITI-CA                23.81Y     28.34  
 
Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:04.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ristic, Ella              17 NOVA-CA                50.05Y     56.52  
       27.37    56.52                                                      
  2 Kozan, Justina A          15 BREA-CA                50.32Y     56.83  
       27.80    56.83                                                      
  3 Delgado, Anicka R         17 GSC-CA                 49.63Y     57.13  
       27.77    57.13                                                      
  4 McLean, Claire M          14 Un-Lasc-CA             50.50Y     57.32  
       27.98    57.32                                                      
  5 Pearson, Samantha M       18 SCAL-CA                50.16Y     57.55  
       27.78    57.55                                                      
  6 Brennan, Jamie L          16 CITI-CA                50.50Y     57.81  
       27.81    57.81                                                      
  7 Brenner, Mandy B          17 SCAL-CA                50.30Y     58.17  
       28.26    58.17                                                      
  8 Kragh, Mia A              16 RSD-SI                 50.34Y     58.46  
       28.50    58.46                                                      
B - Final
  9 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR                50.79Y     57.29  
       27.81    57.29                                                      
 10 Neumann, Lily G           14 WEST-CA                50.65Y     57.54  
       27.50    57.54                                                      
 11 Ervin, Lindsay C          15 NOVA-CA                50.57Y     58.27  
       27.71    58.27                                                      
 12 O'Dell, Teagan M          13 CHS-CA                 51.07Y     58.33  
       28.30    58.33                                                      
 13 Botton, Riley J           15 CANY-CA                51.15Y     58.49  
       28.10    58.49                                                      
 14 Bro, Sarah W              23 Trojan-CA              50.78Y     58.65  
       28.03    58.65                                                      
 15 Losey, Ileeya M           16 MVN-CA                 50.97Y     58.73  
       28.16    58.73                                                      
 16 Salvino, Teia I           13 PATH-CA                51.16Y     59.38  
       28.46    59.38                                                      
C - Final
 17 Wilson, Maya M            16 ROSE-CA                51.69Y     58.51  
       28.83    58.51                                                      
 18 Schalow, Maggie A         15 NOVA-CA                51.32Y     58.66  
       28.78    58.66                                                      
 19 Lough, Marly D            16 BREA-CA                51.55Y     58.98  
       28.17    58.98                                                      
 20 Gingras, Audrey C         17 LOSC-OR                51.67Y     59.51  
       28.22    59.51                                                      
 21 Stenstrom, Ashley G       16 DSA-CO                 51.68Y     59.68  
       28.70    59.68                                                      
 22 Tekawy, Michelle M        16 AZOT-CA                51.51Y     59.75  
       29.26    59.75                                                      
 23 Ruiz, Kailee A            17 ROSE-CA                51.74Y   1:00.63  
       28.83  1:00.63                                                      
 24 Harris, Maddy S           16 MVN-CA                 51.60Y   1:01.66  
       28.98  1:01.66                                                      
 
Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:18.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kozan, Justina A          15 BREA-CA              1:48.69Y   2:02.06  
       29.24  1:01.00  1:32.39  2:02.06                                    
  2 Crom, Katie M             15 MVN-CA               1:48.97Y   2:02.30  
       29.37  1:01.48  1:33.17  2:02.30                                    
  3 Ristic, Ella              17 NOVA-CA              1:46.68Y   2:02.88  
       29.19  1:00.60  1:32.12  2:02.88                                    
  4 Pearson, Samantha M       18 SCAL-CA              1:49.05Y   2:05.05  
       29.22  1:00.66  1:32.86  2:05.05                                    
  5 Polonsky, Lea             17 TE-SI                1:48.82Y   2:05.67  
       29.60  1:02.03  1:34.87  2:05.67                                    
  6 Gilbert, Libby R          17 SCAL-CA              1:50.61Y   2:06.09  
       29.51  1:01.68  1:34.01  2:06.09                                    
  7 Wilson, Maya M            16 ROSE-CA              1:50.16Y   2:06.21  
       29.77  1:01.74  1:34.18  2:06.21                                    
  8 Delgado, Anicka R         17 GSC-CA               1:48.34Y   2:09.99  
       29.64  1:02.26  1:36.04  2:09.99                                    
B - Final
  9 Turrini, Matilde          14 NOVA-CA              1:50.66Y   2:05.54  
       29.22  1:01.20  1:33.74  2:05.54                                    
 10 Yoon, JungMin             15 ROSE-CA              1:51.27Y   2:06.12  
       29.08  1:00.41  1:32.89  2:06.12                                    
 11 McGuire, Maggie S         14 SCAL-CA              1:50.96Y   2:08.30  
       29.54  1:01.82  1:34.81  2:08.30                                    
 12 Lough, Marly D            16 BREA-CA              1:50.64Y   2:08.52  
       29.38  1:01.24  1:34.97  2:08.52                                    
 13 Grant, Lexi L             17 BREA-CA              1:51.31Y   2:09.15  
       30.35  1:02.95  1:36.55  2:09.15                                    
 14 Lindsay, Tia E            18 LOSC-OR              1:50.67Y   2:09.31  
       30.22  1:02.68  1:36.25  2:09.31                                    
 15 Hodges, Macky D           14 GSC-CA               1:50.93Y   2:09.38  
       29.44  1:02.53  1:37.02  2:09.38                                    
 16 Losey, Ileeya M           16 MVN-CA               1:50.79Y   2:11.48  
       29.57  1:02.38  1:36.56  2:11.48                                    
C - Final
 17 Williams, Liberty R       17 RAA-CA               1:51.71Y   2:04.80  
       29.70  1:01.09  1:33.07  2:04.80                                    
 18 Hebert, Madeleine F       14 BLUE-CA              1:51.83Y   2:08.74  
       29.80  1:02.08  1:35.58  2:08.74                                    
 19 Mackowiak, Lizzie M       16 SCAL-CA              1:52.09Y   2:09.09  
       29.70  1:01.89  1:35.28  2:09.09                                    
 20 Watson, Alyssa G          17 NOVA-CA              1:52.13Y   2:09.34  
       29.27  1:01.84  1:35.74  2:09.34                                    
 21 Kragh, Mia A              16 RSD-SI               1:52.69Y   2:10.96  
       30.62  1:03.62  1:37.67  2:10.96                                    
 22 Bartlett, Calysta N       17 YST-CA               1:52.65Y   2:12.46  
       30.98  1:04.48  1:38.68  2:12.46                                    
 23 Young, Georgia G          17 ALPH-CA              1:52.46Y   2:14.18  
       30.40  1:04.80  1:39.79  2:14.18                                    
 24 Schalow, Maggie A         15 NOVA-CA              1:52.56Y   2:16.24  
       30.68  1:05.18  1:41.08  2:16.24                                    
 
Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Crom, Katie M             15 MVN-CA                    NT    4:16.74Y 
       30.49  1:03.37  1:36.54  2:09.64  2:42.68  3:15.99  3:47.25  4:16.74
  2 Williams, Liberty R       17 RAA-CA                    NT    4:18.17Y 
       30.45  1:02.70  1:35.08  2:07.90  2:40.80  3:13.60  3:46.18  4:18.17
  3 Ristic, Ella              17 NOVA-CA                   NT    4:25.43Y 
       30.46  1:03.51  1:36.91  2:10.76  2:44.85  3:18.89  3:51.84  4:25.43
  4 Copeland, Stella A        16 MVN-CA                    NT    4:26.44Y 
       30.61  1:04.06  1:37.97  2:11.84  2:45.78  3:19.89  3:53.46  4:26.44
  5 Wilson, Maya M            16 ROSE-CA                   NT    4:27.87Y 
       31.07  1:04.53  1:38.51  2:12.54  2:46.70  3:21.09  3:55.39  4:27.87
  6 Lindsay, Tia E            18 LOSC-OR                   NT    4:29.60Y 
       31.16  1:05.09  1:38.77  2:12.87  2:47.40  3:21.65  3:56.43  4:29.60
  7 Losey, Ileeya M           16 MVN-CA                    NT    4:31.37Y 
       30.72  1:04.23  1:38.22  2:12.00  2:46.11  3:20.81  3:56.36  4:31.37
  8 West, Summer A            16 NOVA-CA                   NT    4:32.97Y 
       30.80  1:04.93  1:39.35  2:13.84  2:48.76  3:23.53  3:58.65  4:32.97
B - Final
  9 McGuire, Maggie S         14 SCAL-CA                   NT    4:26.86  
       30.21  1:03.65  1:37.52  2:11.54  2:45.92  3:20.33  3:54.60  4:26.86
 10 Hazle, Kathryn M          14 NCA-SI                    NT    4:27.07  
       30.25  1:03.30  1:37.40  2:11.76  2:46.57  3:20.83  3:54.54  4:27.07
 11 Turrini, Matilde          14 NOVA-CA                   NT    4:27.96  
       30.06  1:03.43  1:37.82  2:11.91  2:46.44  3:21.03  3:55.24  4:27.96
 12 Mackowiak, Lizzie M       16 SCAL-CA                   NT    4:29.35  
       30.31  1:03.41  1:37.76  2:12.34  2:46.96  3:21.10  3:55.71  4:29.35
 13 Salladin, Nicole J        17 RMDA-CA                   NT    4:30.52  
       32.08  1:05.81  1:40.16  2:14.50  2:48.73  3:22.56  3:57.22  4:30.52
 14 Hebert, Madeleine F       14 BLUE-CA                   NT    4:32.29  
       30.71  1:04.72  1:39.66  2:14.52  2:49.40  3:23.76  3:58.65  4:32.29
 15 Siering, Lena M           15 Un-Tsm-CA                 NT    4:35.75  
       31.99  1:06.26  1:40.86  2:15.36  2:50.45  3:25.35  4:01.01  4:35.75
 16 Wendlandt, Chloe J        16 NOVA-CA                   NT    4:38.81  
       30.49  1:04.57  1:39.55  2:15.43  2:51.13  3:27.29  4:03.26  4:38.81
C - Final
 17 Ribeiro, Sophia M         15 NOVA-CA                   NT    4:27.98  
       31.65  1:05.78  1:39.96  2:14.08  2:47.78  3:21.68  3:55.62  4:27.98
 18 Sokolow, Mattea R         14 TSM-CA               5:03.05Y   4:31.55  
       32.52  1:06.34  1:40.78  2:15.08  2:49.36  3:23.45  3:58.22  4:31.55
 19 Gingras, Elena S          16 LOSC-OR                   NT    4:32.07  
       32.34  1:07.18  1:41.83  2:16.50  2:50.98  3:25.50  3:59.33  4:32.07
 20 Bartlett, Calysta N       17 YST-CA                    NT    4:34.01  
       32.08  1:06.50  1:41.71  2:17.01  2:52.04  3:26.40  4:00.28  4:34.01
 21 Soroosh, Sasha            16 MVN-CA                    NT    4:35.72  
       31.98  1:06.62  1:41.50  2:16.74  2:51.46  3:26.61  4:01.55  4:35.72
 22 Liebzeit, Josie A         17 LKWD-CA                   NT    4:37.03  
       32.23  1:06.67  1:41.62  2:17.01  2:52.07  3:27.41  4:02.72  4:37.03
 23 Derikoletis, Keiko L      19 CITI-CA                   NT    4:37.06  
       31.89  1:06.03  1:41.26  2:16.52  2:52.15  3:27.88  4:03.56  4:37.06
 24 Sabotin, Rachel A         17 Club Olympia-IN           NT    4:40.10  
       32.19  1:06.92  1:42.75  2:18.35  2:54.41  3:29.85  4:05.75  4:40.10
 
Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  9:44.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sokolow, Mattea R         14 TSM-CA               9:01.26    9:07.85  
       32.47  1:06.67  1:41.06  2:15.41  2:49.67  3:24.08  3:58.73  4:32.86
     5:07.55  5:41.90  6:16.49  6:50.70  7:25.72  8:00.09  8:34.58  9:07.85
  2 Salladin, Nicole J        17 RMDA-CA              9:09.20    9:10.54  
       32.10  1:06.13  1:40.70  2:15.48  2:50.51  3:25.06  3:59.89  4:34.67
     5:09.45  5:44.24  6:19.09  6:53.90  7:28.47  8:02.94  8:37.34  9:10.54
  3 Willson, Sydney G         13 MVN-CA               9:14.82    9:16.99  
       32.15  1:06.32  1:41.49  2:15.91  2:51.19  3:25.91  4:01.24  4:36.15
     5:11.43  5:46.46  6:22.20  6:57.54  7:33.26  8:08.42  8:44.13  9:16.99
  4 Penner, Julianna          16 TSM-CA               9:11.33    9:20.56  
       33.00  1:07.69  1:42.77  2:17.57  2:52.97  3:28.01  4:03.36  4:38.67
     5:14.24  5:49.61  6:25.10  7:00.35  7:35.88  8:11.15  8:46.47  9:20.56
  5 Hebert, Madeleine F       14 BLUE-CA              9:24.36    9:30.44  
       32.63  1:08.22  1:43.29  2:18.55  2:54.26  3:30.30  4:06.53  4:42.78
     5:19.75  5:56.35  6:32.88  7:09.28  7:45.16  8:21.00  8:56.39  9:30.44
  6 Tanabe, Kae               16 TSM-CA               9:26.56    9:32.85  
       34.53  1:10.75  1:47.09  2:22.82  2:59.16  3:35.59  4:11.64  4:47.21
     5:22.65  5:58.09  6:34.09  7:09.76  7:45.60  8:21.14  8:57.46  9:32.85
  7 Siering, Lena M           15 Un-Tsm-CA            9:35.28    9:34.31  
       33.31  1:09.39  1:45.60  2:21.83  2:58.46  3:34.73  4:11.26  4:47.33
     5:23.16  5:59.04  6:35.26  7:11.29  7:47.23  8:23.26  8:59.09  9:34.31
  8 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              9:35.99    9:52.61  
       33.22  1:10.39  1:48.14  2:25.43  3:03.14  3:40.45  4:18.19  4:55.97
     5:33.70  6:11.40  6:48.98  7:26.08  8:03.23  8:40.34  9:16.99  9:52.61
  9 Maslog, Nicole G          17 RMDA-CA              9:28.96   10:12.44  
       33.51  1:10.97  1:48.65  2:26.13  3:04.02  3:41.97  4:20.16  4:59.20
     5:37.71  6:18.05  6:57.66  7:36.08  8:15.42  8:55.06  9:34.27 10:12.44
 
Women 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Katy T          25 TSM-CA              15:58.42Y  16:53.85  
       30.13  1:02.38  1:35.26  2:08.11  2:41.21  3:14.46  3:47.89  4:21.14
     4:55.19  5:28.82  6:02.63  6:36.52  7:10.40  7:44.27  8:18.20  8:52.04
     9:26.12 10:00.28 10:34.43 11:08.63 11:43.14 12:17.61 12:51.98 13:26.57
    14:01.20 14:35.75 15:10.42 15:44.92 16:19.87 16:53.85                  
  2 Williams, Liberty R       17 RAA-CA              16:29.20Y  17:14.11  
       31.16  1:04.77  1:39.12  2:13.25  2:47.45  3:21.50  3:56.11  4:30.24
     5:05.09  5:39.12  6:13.81  6:48.57  7:23.33  7:57.91  8:32.78  9:07.86
     9:42.82 10:17.99 10:53.09 11:27.99 12:02.87 12:38.00 13:13.16 13:48.00
    14:22.62 14:57.18 15:31.91 16:06.14 16:40.74 17:14.11                  
  3 Sokolow, Mattea R         14 TSM-CA              16:46.93Y  17:19.50  
       32.25  1:06.42  1:40.86  2:15.50  2:50.38  3:25.12  3:59.92  4:34.62
     5:09.69  5:44.54  6:19.58  6:54.75  7:29.76  8:04.49  8:39.92  9:14.64
     9:49.64 10:24.62 10:59.50 11:34.22 12:09.10 12:43.68 13:18.62 13:53.44
    14:28.42 15:02.35 15:37.17 16:11.70 16:45.75 17:19.50                  
  4 West, Summer A            16 NOVA-CA             17:07.07Y  17:36.06  
       31.65  1:06.31  1:41.56  2:16.91  2:52.20  3:27.52  4:02.72  4:37.94
     5:13.16  5:48.26  6:23.25  6:58.08  7:33.39  8:08.51  8:43.82  9:18.98
     9:54.27 10:29.91 11:05.37 11:40.90 12:16.20 12:51.86 13:27.66 14:03.32
    14:39.13 15:14.86 15:51.09 16:26.44 17:01.61 17:36.06                  
  5 Salladin, Nicole J        17 RMDA-CA             17:04.57Y  17:44.63  
       31.76  1:05.85  1:40.32  2:15.10  2:50.11  3:25.23  4:00.37  4:35.92
     5:11.70  5:46.96  6:22.48  6:57.97  7:33.42  8:08.95  8:44.76  9:20.42
     9:56.49 10:32.42 11:08.47 11:44.54 12:20.86 12:57.15 13:33.94 14:10.12
    14:46.80 15:22.84 15:58.79 16:34.40 17:10.46 17:44.63                  
  6 Willson, Sydney G         13 MVN-CA              17:29.54Y  17:44.82  
       31.56  1:06.38  1:41.73  2:17.14  2:52.49  3:27.83  4:03.12  4:38.75
     5:13.72  5:49.17  6:24.84  7:00.41  7:36.15  8:12.12  8:48.03  9:24.24
    10:00.01 10:36.52 11:12.11 11:48.33 12:24.44 13:00.51 13:36.38 14:12.49
    14:48.63 15:24.74 16:00.58 16:36.81 17:12.22 17:44.82                  
  7 Penner, Julianna          16 TSM-CA              17:13.52Y  17:52.88  
       33.45  1:08.70  1:44.32  2:19.93  2:55.77  3:31.42  4:07.38  4:43.40
     5:19.51  5:55.62  6:31.58  7:07.36  7:43.30  8:19.39  8:55.28  9:31.08
    10:07.13 10:43.07 11:19.12 11:55.05 12:30.94 13:07.22 13:43.40 14:19.33
    14:55.27 15:31.15 16:07.29 16:43.14 17:18.64 17:52.88                  
  8 Thomas, Makenzie S        17 CLOV-CC             17:35.55Y  18:18.65  
       33.48  1:09.91  1:46.46  2:23.22  2:59.98  3:36.63  4:13.19  4:50.05
     5:26.89  6:03.75  6:40.34  7:17.21  7:53.82  8:30.70  9:07.48  9:44.18
    10:20.87 10:57.66 11:34.34 12:11.40 12:48.19 13:25.30 14:02.07 14:39.21
    15:16.48 15:53.25 16:29.90 17:06.83 17:43.04 18:18.65                  
  9 Creager, Caroline V       14 MVN-CA              18:03.54Y  19:07.93  
       34.32  1:12.35  1:50.70  2:28.97  3:07.64  3:46.26  4:25.18  5:03.65
     5:42.47  6:21.02  6:59.26  7:37.40  8:15.88  8:54.25  9:32.87 10:11.11
    10:49.69 11:27.88 12:06.41 12:44.61 13:23.18 14:01.80 14:40.42 15:18.65
    15:57.11 16:35.88 17:14.77 17:52.71 18:30.78 19:07.93                  
 10 Losey, Pryzym N           14 MVN-CA              18:22.89Y  19:18.66  
       34.87  1:12.59  1:51.64  2:29.82  3:08.84  3:47.32  4:26.35  5:04.57
     5:43.51  6:21.93  7:00.82  7:38.72  8:17.66  8:55.99  9:34.80 10:13.15
    10:51.98 11:30.55 12:09.35 12:47.84 13:26.75 14:05.69 14:45.14 15:24.47
    16:03.52 16:42.33 17:21.91 18:01.21 18:40.18 19:18.66                  
 
Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:12.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barzilay, Aviv            17 TE-SI                  55.32Y   1:03.50  
       30.96  1:03.50                                                      
  2 Kuchkarova, Yulduz        25 CLOV-CC                55.76Y   1:04.08  
       30.87  1:04.08                                                      
  3 Harris, Maddy S           16 MVN-CA                 54.47Y   1:04.38  
       30.81  1:04.38                                                      
  4 O'Dell, Teagan M          13 CHS-CA                 54.92Y   1:04.96  
       31.66  1:04.96                                                      
  5 Gilbert, Libby R          17 SCAL-CA                55.50Y   1:05.14  
       32.16  1:05.14                                                      
  6 Pearson, Samantha M       18 SCAL-CA                55.71Y   1:05.65  
       31.74  1:05.65                                                      
  7 Hodges, Macky D           14 GSC-CA                 55.78Y   1:05.90  
       31.93  1:05.90                                                      
  8 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA                56.03Y   1:06.96  
       32.58  1:06.96                                                      
B - Final
  9 McGuire, Maggie S         14 SCAL-CA                56.12Y   1:04.16  
       31.72  1:04.16                                                      
 10 Tsuei, Kai-Min C          15 TRID-CA                56.59Y   1:04.68  
       31.82  1:04.68                                                      
 11 Zhang, Amy Y              14 RSD-SI                 56.31Y   1:06.80  
       32.00  1:06.80                                                      
 12 Duncan, Aurora R          17 JCCW-CA                56.34Y   1:07.56  
       32.79  1:07.56                                                      
 13 Sih, Angelica A           17 ROSE-CA                56.69Y   1:07.95  
       32.83  1:07.95                                                      
 14 Abrajan, Issie D          15 MVN-CA                 56.29Y   1:08.27  
       32.94  1:08.27                                                      
 15 Ruiz, Kailee A            17 ROSE-CA                56.66Y   1:08.37  
       32.54  1:08.37                                                      
 16 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR                56.73Y   1:11.44  
       34.04  1:11.44                                                      
C - Final
 17 Rauchholz, Anna G         16 TDPS-OR                57.17Y   1:05.96  
       32.24  1:05.96                                                      
 18 Cao, Liwen                16 MVN-CA                 57.05Y   1:07.13  
       32.01  1:07.13                                                      
 19 Lindsay, Tia E            18 LOSC-OR                57.10Y   1:07.37  
       32.59  1:07.37                                                      
 20 McCormick, Kaylin S       16 NCA-SI                 57.56Y   1:07.76  
       32.77  1:07.76                                                      
 21 Pham, Aileen T            16 NOVA-CA                57.61Y   1:07.96  
       33.21  1:07.96                                                      
 22 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA                 57.95Y   1:08.79  
       32.94  1:08.79                                                      
 23 Watson, Alyssa G          17 NOVA-CA                57.26Y   1:09.94  
       33.37  1:09.94                                                      
 24 Delgado, Anicka R         17 GSC-CA                 57.15Y   1:10.97  
       34.01  1:10.97                                                      
 
Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:34.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McGuire, Maggie S         14 SCAL-CA              1:59.18Y   2:16.63  
       32.22  1:06.61  1:42.05  2:16.63                                    
  2 Pearson, Samantha M       18 SCAL-CA              1:58.90Y   2:18.51  
       31.69  1:06.40  1:42.59  2:18.51                                    
  3 Lindsay, Tia E            18 LOSC-OR              2:00.52Y   2:21.00  
       33.66  1:09.36  1:46.02  2:21.00                                    
  4 O'Dell, Teagan M          13 CHS-CA               2:00.29Y   2:21.54  
       33.37  1:09.18  1:45.12  2:21.54                                    
  5 Harris, Maddy S           16 MVN-CA               2:00.58Y   2:22.70  
       32.23  1:07.10  1:45.12  2:22.70                                    
  6 Shapiro, Isabelle A       16 TSM-CA               1:59.00Y   2:23.95  
       33.53  1:09.39  1:47.11  2:23.95                                    
  7 Gilbert, Libby R          17 SCAL-CA              1:59.62Y   2:24.79  
       33.09  1:09.38  1:47.19  2:24.79                                    
  8 Cao, Liwen                16 MVN-CA               2:01.50Y   2:26.73  
       33.48  1:09.84  1:48.32  2:26.73                                    
B - Final
  9 Tsuei, Kai-Min C          15 TRID-CA              2:01.50Y   2:20.87  
       33.35  1:09.63  1:46.62  2:20.87                                    
 10 Dyer, Katherine E         13 Un-Lasc-CA           2:03.37Y   2:21.98  
       33.21  1:09.28  1:46.33  2:21.98                                    
 11 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA              2:02.02Y   2:22.55  
       33.37  1:09.07  1:46.12  2:22.55                                    
 12 Liebzeit, Josie A         17 LKWD-CA              2:02.77Y   2:24.58  
       34.31  1:10.81  1:48.13  2:24.58                                    
 13 Hodges, Macky D           14 GSC-CA               2:02.94Y   2:25.48  
       33.30  1:10.15  1:48.31  2:25.48                                    
 14 Watson, Alyssa G          17 NOVA-CA              2:03.24Y   2:25.74  
       33.59  1:10.98  1:48.66  2:25.74                                    
 15 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              2:03.25Y   2:27.44  
       34.05  1:11.29  1:50.34  2:27.44                                    
 16 Sih, Angelica A           17 ROSE-CA              2:02.71Y   2:28.94  
       33.74  1:10.61  1:49.35  2:28.94                                    
C - Final
 17 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:03.39Y   2:21.89  
       33.88  1:10.39  1:46.51  2:21.89                                    
 18 Mykkanen, Cameron M       16 NOVA-CA              2:03.90Y   2:23.66  
       34.05  1:10.73  1:47.81  2:23.66                                    
 19 Carlos, Junie L           17 MVN-CA               2:04.61Y   2:23.92  
       33.99  1:10.11  1:47.29  2:23.92                                    
 20 Zhang, Amy Y              14 RSD-SI               2:05.18Y   2:25.40  
       33.45  1:10.17  1:47.80  2:25.40                                    
 21 Utley, Kailia G           17 NOVA-CA              2:04.82Y   2:26.88  
       34.98  1:12.27  1:50.18  2:26.88                                    
 22 Hoehn, Makayla J          16 DSA-CO               2:03.49Y   2:29.31  
       34.39  1:11.13  1:50.00  2:29.31                                    
 23 Duncan, Aurora R          17 JCCW-CA              2:03.48Y   2:30.06  
       34.41  1:12.04  1:51.31  2:30.06                                    
 24 Salvino, Teia I           13 PATH-CA              2:04.56Y   2:30.57  
       34.59  1:12.94  1:52.24  2:30.57                                    
 
Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:21.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR              1:00.77Y   1:10.26  
       33.39  1:10.26                                                      
  2 Carlson, Eva M            16 TDPS-OR              1:02.10Y   1:11.40  
       33.73  1:11.40                                                      
  3 Malloy, Morganne C        15 NOVA-CA              1:04.08Y   1:11.97  
  4 Polonsky, Lea             17 TE-SI                1:02.42Y   1:12.41  
       34.05  1:12.41                                                      
  5 Gadzinski, Eliza R        16 NOVA-CA              1:03.09Y   1:13.92  
  6 O'Dell, Teagan M          13 CHS-CA               1:03.11Y   1:14.25  
       35.14  1:14.25                                                      
  7 Carey, Taylor B           15 ROSE-CA              1:04.13Y   1:14.30  
       34.98  1:14.30                                                      
  8 Phetbenjakul, Atisha      16 NOVA-CA              1:04.24Y   1:15.54  
B - Final
  9 Ung, Carmen Q             19 MPMR-CA              1:04.25Y   1:12.76  
       34.56  1:12.76                                                      
 10 Empremsilapa, Tyryn       16 NOVA-CA              1:04.26Y   1:13.80  
       34.93  1:13.80                                                      
 11 Morgan, Jordan L          16 NOVA-CA              1:04.47Y   1:14.14  
       34.44  1:14.14                                                      
 12 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              1:04.52Y   1:14.52  
       35.05  1:14.52                                                      
 13 Eng, Lauren E             16 GSC-CA               1:04.26Y   1:16.35  
       35.94  1:16.35                                                      
 14 Albright, Danielle S      16 Tule Nation-CC       1:04.57Y   1:16.89  
       35.62  1:16.89                                                      
 15 Lundgren, Emily L         15 SST-SI               1:04.66Y   1:17.72  
       36.38  1:17.72                                                      
 16 Balsbough, Brie M         23 TDPS-OR              1:04.34Y   1:17.93  
       35.49  1:17.93                                                      
C - Final
 17 Steinmetz, Teagan A       15 DSA-CO               1:04.85Y   1:14.30  
       35.13  1:14.30                                                      
 18 Yoon, Hojung              14 ROSE-CA              1:05.04Y   1:14.48  
       35.43  1:14.48                                                      
 19 Nugent, Katie A           17 NOVA-CA              1:04.73Y   1:14.96  
       34.98  1:14.96                                                      
 20 Pentlarge, Catie A        17 NCA-SI               1:05.02Y   1:15.20  
       35.47  1:15.20                                                      
 21 Tekawy, Michelle M        16 AZOT-CA              1:04.67Y   1:15.62  
       35.68  1:15.62                                                      
 22 Feng, Halle               16 DA-CA                1:04.81Y   1:17.97  
       36.69  1:17.97                                                      
 23 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              1:04.80Y   1:17.99  
       36.50  1:17.99                                                      
 24 Ramirez, Elizabeth J      16 RMDA-CA              1:05.06Y   1:18.24  
       36.52  1:18.24                                                      
 
Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:55.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Carlson, Eva M            16 TDPS-OR              2:15.38Y   2:35.23  
       35.61  1:15.92  1:54.48  2:35.23                                    
  2 Willmer, Emma G           17 NOVA-CA              2:17.10Y   2:36.78  
       36.55  1:16.68  1:56.53  2:36.78                                    
  3 Steinmetz, Teagan A       15 DSA-CO               2:16.62Y   2:37.63  
       37.61  1:17.59  1:57.52  2:37.63                                    
  4 Yoon, Hojung              14 ROSE-CA              2:18.67Y   2:38.89  
       36.76  1:16.95  1:58.00  2:38.89                                    
  5 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              2:17.79Y   2:39.86  
       37.03  1:17.20  1:58.06  2:39.86                                    
  6 Nugent, Katie A           17 NOVA-CA              2:18.98Y   2:43.38  
       36.32  1:17.68  2:00.01  2:43.38                                    
  7 Bartlett, Calysta N       17 YST-CA               2:18.23Y   2:45.27  
       36.46  1:17.87  2:01.09  2:45.27                                    
  8 Unas, Julia A             16 CANY-CA              2:19.22Y   2:47.21  
       37.44  1:19.93  2:03.37  2:47.21                                    
B - Final
  9 Malloy, Morganne C        15 NOVA-CA              2:19.88Y   2:37.28  
       34.90  1:14.29  1:56.31  2:37.28                                    
 10 Tekawy, Michelle M        16 AZOT-CA              2:19.36Y   2:42.07  
       36.76  1:17.88  2:00.22  2:42.07                                    
 11 Bouraoui, Nadia D         16 NOVA-CA              2:19.45Y   2:42.39  
       37.21  1:18.22  2:00.40  2:42.39                                    
 12 Petersen, Amanda K        16 ROSE-CA              2:20.70Y   2:42.42  
       37.41  1:18.20  1:59.82  2:42.42                                    
 13 Ramirez, Elizabeth J      16 RMDA-CA              2:20.34Y   2:43.22  
       37.42  1:19.53  2:01.48  2:43.22                                    
 14 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   2:19.68Y   2:45.70  
       37.46  1:19.89  2:02.26  2:45.70                                    
 15 Albright, Danielle S      16 Tule Nation-CC       2:20.47Y   2:47.07  
       36.74  1:19.23  2:03.47  2:47.07                                    
 16 Brotman, Arielle B        13 RSD-SI               2:21.11Y   2:49.35  
       37.81  1:20.53  2:04.33  2:49.35                                    
C - Final
 17 Carey, Taylor B           15 ROSE-CA              2:22.30Y   2:38.58  
       36.29  1:16.26  1:57.36  2:38.58                                    
 18 Prawira, Kelly D          16 TRID-CA              2:21.93Y   2:41.07  
       36.57  1:17.05  1:59.09  2:41.07                                    
 19 Ung, Carmen Q             19 MPMR-CA              2:21.67Y   2:43.11  
       35.58  1:16.70  1:59.59  2:43.11                                    
 20 Mann, Jennifer N          17 SCAL-CA              2:22.30Y   2:43.20  
       36.72  1:17.92  1:59.95  2:43.20                                    
 21 Empremsilapa, Tyryn       16 NOVA-CA              2:21.32Y   2:44.62  
       37.40  1:18.46  2:01.57  2:44.62                                    
 22 Hoyt, Clarissa M          17 SCAL-CA              2:22.51Y   2:44.81  
       37.30  1:19.93  2:02.81  2:44.81                                    
 23 Kling, Grace P            17 SCAL-CA              2:21.29Y   2:45.80  
       37.76  1:19.33  2:01.96  2:45.80                                    
 24 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:21.88Y   2:49.22  
       37.31  1:20.36  2:04.22  2:49.22                                    
 
Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:09.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kragh, Mia A              16 RSD-SI                 54.74Y   1:00.68  
       29.08  1:00.68                                                      
  2 Crom, Katie M             15 MVN-CA                 55.19Y   1:01.50  
       29.25  1:01.50                                                      
  3 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR                54.05Y   1:02.05  
       29.68  1:02.05                                                      
  4 Delgado, Anicka R         17 GSC-CA                 53.51Y   1:02.24  
       28.69  1:02.24                                                      
  5 Brenner, Mandy B          17 SCAL-CA                54.99Y   1:02.30  
       28.62  1:02.30                                                      
  6 Schalow, Maggie A         15 NOVA-CA                55.12Y   1:02.70  
       29.42  1:02.70                                                      
  7 Abrajan, Issie D          15 MVN-CA                 55.24Y   1:03.42  
       29.98  1:03.42                                                      
  8 Ristic, Mia               17 NOVA-CA                55.74Y   1:04.32  
       30.36  1:04.32                                                      
B - Final
  9 Lundh, Kathryn E          16 Un-Te-SI               55.95Y   1:02.69  
       29.50  1:02.69                                                      
 10 Losey, Ileeya M           16 MVN-CA                 56.12Y   1:03.53  
       29.60  1:03.53                                                      
 11 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA                56.86Y   1:03.93  
       30.01  1:03.93                                                      
 12 Cook, Karsyn B            17 Un-Nova-CA             56.43Y   1:03.95  
       29.99  1:03.95                                                      
 13 McCormick, Kaylin S       16 NCA-SI                 56.09Y   1:04.07  
       29.92  1:04.07                                                      
 14 Dang, Katelyn Q           17 NOVA-CA                55.89Y   1:04.34  
       29.88  1:04.34                                                      
 15 Duncan, Aurora R          17 JCCW-CA                56.23Y   1:05.10  
       30.34  1:05.10                                                      
 16 Hoehn, Makayla J          16 DSA-CO                 56.17Y   1:07.87  
       31.48  1:07.87                                                      
C - Final
 17 Carlson, Eva M            16 TDPS-OR                56.76Y   1:03.09  
       30.19  1:03.09                                                      
 18 Cho, Katie J              16 RMDA-CA                56.44Y   1:03.73  
       29.83  1:03.73                                                      
 19 Newman, Haley C           15 AAA-CA                 56.81Y   1:04.17  
       29.82  1:04.17                                                      
 20 Yeh, Phoebe Z             15 NOVA-CA                56.64Y   1:04.52  
       29.96  1:04.52                                                      
 21 Olson, Lily M             17 NOVA-CA                56.59Y   1:04.67  
       30.02  1:04.67                                                      
 22 Shields, Tiffany A        16 PS-SI                  56.60Y   1:05.87  
       30.76  1:05.87                                                      
 23 Sabotin, Rachel A         17 Club Olympia-IN        56.54Y   1:06.01  
       30.89  1:06.01                                                      
 24 Palmroos, Maja L          16 TE-SI                  56.76Y   1:08.13  
       30.37  1:08.13                                                      
 
Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:31.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kozan, Justina A          15 BREA-CA              1:59.50Y   2:12.86  
       30.11  1:04.38  1:39.18  2:12.86                                    
  2 Crom, Katie M             15 MVN-CA               2:01.10Y   2:14.25  
       29.79  1:03.94  1:38.93  2:14.25                                    
  3 Kozan, Asia N             14 BREA-CA              2:00.54Y   2:19.50  
       30.09  1:05.04  1:41.50  2:19.50                                    
  4 Cho, Katie J              16 RMDA-CA              2:03.88Y   2:19.93  
       31.27  1:06.63  1:43.38  2:19.93                                    
  5 Abrajan, Issie D          15 MVN-CA               2:01.19Y   2:20.37  
       30.65  1:06.25  1:42.98  2:20.37                                    
  6 Sabotin, Rachel A         17 Club Olympia-IN      2:02.38Y   2:20.91  
       30.55  1:06.33  1:43.48  2:20.91                                    
  7 Utley, Kailia G           17 NOVA-CA              2:02.83Y   2:24.14  
       31.89  1:08.59  1:45.91  2:24.14                                    
  8 Schalow, Maggie A         15 NOVA-CA              2:02.04Y   2:26.55  
       32.48  1:10.57  1:47.88  2:26.55                                    
B - Final
  9 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               2:03.89Y   2:19.73  
       31.17  1:06.45  1:42.79  2:19.73                                    
 10 Gadzinski, Eliza R        16 NOVA-CA              2:04.88Y   2:20.19  
       31.09  1:06.26  1:42.95  2:20.19                                    
 11 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               2:04.82Y   2:20.53  
       31.78  1:07.36  1:43.95  2:20.53                                    
 12 Chow, Kailee K            15 FAST-CA              2:05.16Y   2:21.21  
       30.75  1:06.02  1:43.01  2:21.21                                    
 13 Olson, Lily M             17 NOVA-CA              2:04.56Y   2:23.63  
       30.90  1:07.22  1:45.61  2:23.63                                    
 14 Derikoletis, Keiko L      19 CITI-CA              2:04.22Y   2:24.72  
       31.12  1:07.03  1:45.98  2:24.72                                    
 -- Banos, Natalia I          17 SEAL-CA              2:04.74Y        NS  
 -- Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              2:04.74Y        NS  
C - Final
 17 O'Sullivan, Abby S        14 MVN-CA               2:07.04Y   2:19.86  
       32.72  1:08.69  1:44.88  2:19.86                                    
 18 Kohlenberger, Piper C     15 NOVA-CA              2:06.01Y   2:22.06  
       31.59  1:08.76  1:45.63  2:22.06                                    
 19 O'Brien, Emily M          15 SCAT-CA              2:05.79Y   2:23.31  
       31.72  1:07.76  1:44.66  2:23.31                                    
 20 Nguyen, Carolyn D         15 NOVA-CA              2:05.97Y   2:25.32  
       31.33  1:07.18  1:45.60  2:25.32                                    
 21 Zhang, Amy Y              14 RSD-SI               2:07.65Y   2:26.90  
       33.15  1:09.49  1:48.19  2:26.90                                    
 22 Williams, Liberty R       17 RAA-CA               2:06.94Y   2:30.82  
       32.90  1:11.74  1:51.09  2:30.82                                    
 23 Ruiz, Kailee A            17 ROSE-CA              2:06.34Y   2:33.11  
       33.29  1:11.97  1:51.89  2:33.11                                    
 -- Dang, Katelyn Q           17 NOVA-CA              2:06.75Y        NS  
 
Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:36.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kozan, Justina A          15 BREA-CA              2:00.33Y   2:15.58Y 
       29.74  1:05.24  1:46.35  2:15.58                                    
  2 Dobler, Kaitlyn M         17 TDPS-OR              2:00.66Y   2:17.42Y 
       30.50  1:07.36  1:45.10  2:17.42                                    
  3 Pearson, Samantha M       18 SCAL-CA              2:01.23Y   2:18.37Y 
       29.22  1:04.48  1:47.27  2:18.37                                    
  4 Crom, Katie M             15 MVN-CA               2:03.52Y   2:21.25Y 
       30.17  1:07.95  1:50.28  2:21.25                                    
  5 Brenner, Mandy B          17 SCAL-CA              2:03.71Y   2:23.18Y 
       29.53  1:06.95  1:50.97  2:23.18                                    
  6 Carlson, Eva M            16 TDPS-OR              2:04.13Y   2:23.31Y 
       30.63  1:09.18  1:50.37  2:23.31                                    
  7 Lindsay, Tia E            18 LOSC-OR              2:02.96Y   2:24.51Y 
       30.73  1:07.83  1:51.50  2:24.51                                    
  8 Brennan, Jamie L          16 CITI-CA              2:01.91Y   2:25.07Y 
       31.00  1:08.91  1:51.67  2:25.07                                    
B - Final
  9 Lough, Marly D            16 BREA-CA              2:04.67Y   2:21.42Y 
       29.60  1:06.10  1:48.85  2:21.42                                    
 10 Tekawy, Michelle M        16 AZOT-CA              2:04.56Y   2:22.81Y 
       30.44  1:08.44  1:50.68  2:22.81                                    
 11 Steinmetz, Teagan A       15 DSA-CO               2:04.55Y   2:23.74Y 
       31.28  1:09.55  1:50.13  2:23.74                                    
 12 Yoon, Hojung              14 ROSE-CA              2:04.47Y   2:23.77Y 
       31.66  1:08.73  1:51.51  2:23.77                                    
 13 McLean, Claire M          14 Un-Lasc-CA           2:05.49Y   2:25.28Y 
       30.48  1:08.94  1:52.40  2:25.28                                    
 14 Unas, Julia A             16 CANY-CA              2:05.27Y   2:25.51Y 
       31.11  1:09.07  1:50.61  2:25.51                                    
 15 Sabotin, Rachel A         17 Club Olympia-IN      2:04.83Y   2:26.70Y 
       30.73  1:09.16  1:53.27  2:26.70                                    
 16 Duncan, Aurora R          17 JCCW-CA              2:05.12Y   2:28.15Y 
       31.34  1:08.64  1:53.96  2:28.15                                    
C - Final
 17 O'Dell, Teagan M          13 CHS-CA               2:05.83Y   2:19.03Y 
       30.45  1:05.85  1:47.06  2:19.03                                    
 18 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              2:05.59Y   2:22.24Y 
       30.63  1:07.98  1:48.66  2:22.24                                    
 19 Petersen, Amanda K        16 ROSE-CA              2:06.45Y   2:22.95Y 
       31.43  1:08.58  1:50.01  2:22.95                                    
 20 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:05.52Y   2:25.34Y 
       31.23  1:08.39  1:51.65  2:25.34                                    
 21 Willmer, Emma G           17 NOVA-CA              2:06.26Y   2:25.98Y 
       32.73  1:10.75  1:52.33  2:25.98                                    
 22 Pentlarge, Catie A        17 NCA-SI               2:06.12Y   2:26.74Y 
       31.97  1:10.51  1:52.81  2:26.74                                    
 23 Watson, Alyssa G          17 NOVA-CA              2:05.68Y   2:26.76Y 
       30.13  1:07.18  1:53.31  2:26.76                                    
 24 Kozan, Asia N             14 BREA-CA              2:05.52Y   2:28.57Y 
       30.02  1:08.94  1:54.69  2:28.57                                    
 
Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:24.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kozan, Justina A          15 BREA-CA              4:12.18Y   4:46.03  
       29.72  1:03.93  1:42.82  2:20.28  3:02.22  3:42.34  4:14.90  4:46.03
  2 Polonsky, Lea             17 TE-SI                4:13.18Y   4:49.89  
       30.55  1:06.23  1:43.93  2:21.32  3:02.09  3:43.73  4:18.22  4:49.89
  3 Crom, Katie M             15 MVN-CA               4:21.86Y   4:50.08  
       30.11  1:04.99  1:43.18  2:19.15  3:02.95  3:46.50  4:19.23  4:50.08
  4 Steinmetz, Teagan A       15 DSA-CO               4:22.29Y   5:01.73  
       32.09  1:09.10  1:49.63  2:29.11  3:10.49  3:51.78  4:27.70  5:01.73
  5 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              4:23.68Y   5:01.85  
       32.58  1:09.22  1:48.72  2:28.36  3:11.18  3:54.36  4:28.88  5:01.85
  6 Hazle, Kathryn M          14 NCA-SI               4:22.72Y   5:02.16  
       32.27  1:08.88  1:50.15           3:13.35  3:55.35  4:29.45  5:02.16
  7 Chavez-Varela, Isabella   12 SBA-SI               4:26.15Y   5:05.08  
       32.68  1:08.21  1:47.42  2:24.81  3:10.01  3:55.61  4:30.71  5:05.08
  8 Sokolow, Mattea R         14 TSM-CA               4:26.56Y   5:05.10  
       33.77  1:11.51  1:49.82  2:26.98  3:12.72  3:57.69  4:31.98  5:05.10
B - Final
  9 Tekawy, Michelle M        16 AZOT-CA              4:26.97Y   5:04.18  
       31.42  1:07.42  1:48.08  2:28.30  3:11.92  3:55.63  4:30.51  5:04.18
 10 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              4:27.96Y   5:04.72  
       30.95  1:06.16  1:47.02  2:26.71  3:11.54  3:57.15  4:31.68  5:04.72
 11 Copeland, Stella A        16 MVN-CA               4:30.10Y   5:05.26  
       32.33  1:10.32  1:51.46  2:31.81  3:14.61  3:57.49  4:32.27  5:05.26
 12 Willmer, Emma G           17 NOVA-CA              4:27.89Y   5:06.13  
       33.56  1:12.89  1:54.91  2:35.53  3:17.15  3:58.32  4:33.21  5:06.13
 13 Sabotin, Rachel A         17 Club Olympia-IN      4:26.72Y   5:06.59  
       30.99  1:07.25  1:47.07  2:26.13  3:11.65  3:56.95  4:32.56  5:06.59
 14 Mitchell, Summer A        16 NCA-SI               4:32.59Y   5:10.41  
       32.71  1:09.51  1:50.78  2:30.29  3:15.06  3:59.92  4:36.46  5:10.41
 15 Bartlett, Calysta N       17 YST-CA               4:28.73Y   5:10.44  
       32.29  1:09.44  1:51.04  2:31.47  3:15.55  4:00.58  4:35.88  5:10.44
 16 Hoehn, Makayla J          16 DSA-CO               4:29.91Y   5:18.64  
       31.89  1:09.06  1:51.20  2:32.60  3:17.17  4:04.20  4:42.32  5:18.64
C - Final
 17 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              4:30.14Y   5:05.36  
       32.30  1:08.89  1:49.79  2:29.38  3:13.21  3:57.01  4:32.14  5:05.36
 18 Penner, Julianna          16 TSM-CA               4:31.90Y   5:09.71  
       32.34  1:08.47  1:50.12  2:29.99  3:15.28  4:00.29  4:35.52  5:09.71
 19 Liebzeit, Josie A         17 LKWD-CA              4:30.82Y   5:09.76  
       33.63  1:11.51  1:49.63  2:28.02  3:15.36  4:00.65  4:35.66  5:09.76
 20 Kampfer, Morgan S         17 NOVA-CA              4:32.55Y   5:11.36  
       32.52  1:09.76  1:49.50  2:28.59  3:15.86  4:02.93  4:37.49  5:11.36
 21 Bouraoui, Nadia D         16 NOVA-CA              4:30.33Y   5:11.93  
       33.65  1:11.05  1:52.72  2:33.54  3:17.68  4:01.22  4:36.86  5:11.93
 22 Lundgren, Emily L         15 SST-SI               4:30.61Y   5:13.85  
       32.01  1:09.85  1:52.00  2:33.74  3:17.05  4:01.24  4:38.46  5:13.85
 23 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               4:32.38Y   5:14.40  
       32.38  1:08.57  1:48.97  2:27.73  3:15.12  4:03.53  4:39.56  5:14.40
 24 McKendry, Jodie M         17 NOVA-CA              4:32.36Y   5:14.65  
       32.35  1:10.37  1:51.45  2:32.89  3:17.70  4:03.73  4:39.08  5:14.65
 
Women 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Dolphins Swim Team-OR  'A'                    1:34.43Y   1:48.54  
     1) Balsbough, Brie M 23            2) Carlson, Eva M 16              
     3) Sickon, Dalton M 14             4) Dobler, Kaitlyn M 17           
       28.11    54.98  1:22.69  1:48.54                                    
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:35.20Y   1:48.79  
     1) Harris, Maddy S 16              2) Crom, Katie M 15               
     3) Losey, Ileeya M 16              4) Gleason, Lauren A 17           
       27.73           1:21.60  1:48.79                                    
  3 Clovis Swim Club-CC  'A'                          1:37.21Y   1:50.65  
     1) Kuchkarova, Yulduz 25           2) Gruce, Jordan M 17             
     3) Costella, Brooke M 16           4) Naranjo, Alexis 13             
       26.88    54.74  1:22.27  1:50.65                                    
  4 Team Elite-SI  'A'                                1:47.90Y   1:51.77  
     1) Polonsky, Lea 17                2) Palmroos, Maja L 16            
     3) Hackman, Dani R 15              4) Barzilay, Aviv 17              
       27.21    55.69  1:24.56  1:51.77                                    
  5 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     1:38.10Y   1:51.79  
     1) Gingras, Audrey C 17            2) Calvi, Gabby M 16              
     3) Andersen, Olivia S 15           4) Jones, Helena P 14             
       27.02           1:23.96  1:51.79                                    
  6 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:38.51Y   1:51.98  
     1) Stinson, Chloe J 13             2) Brahe, Sophie C 13             
     3) Copeland, Stella A 16           4) Abrajan, Issie D 15            
       27.77    55.86  1:23.99  1:51.98                                    
  7 Tule Nation Tritons-CC  'A'                       1:54.00Y   1:53.70  
     1) Bettencourt, Ella M 14          2) Flores, Layla X 15             
     3) Black, Drew E 12                4) Geiger, Kate E 14              
       28.20    55.86  1:24.71  1:53.70                                    
  8 The Dolphins Swim Team-OR  'B'                    1:40.65Y   1:55.33  
     1) Oldham, Haily E 17              2) Rauchholz, Anna G 16           
     3) Pitton, Alaina E 14             4) Dobler, Alli K 14              
       28.81    57.76  1:26.09  1:55.33                                    
  9 Swim Pasadena-CA  'A'                             1:44.42Y   1:56.82  
     1) Icheva, Gabriela K 17           2) Wang, Sabrina J 15             
     3) Rousseau, Abigail R 16          4) Choi, Joan J 16                
       28.52    56.60  1:26.48  1:56.82                                    
 10 Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT    1:59.52  
     1) Dimitriadis, Alyssa L 13        2) Alexen, Lexi C 14              
     3) Liu, Jasmine 14                 4) White, Allison E 15            
       29.72    59.86  1:29.28  1:59.52                                    
 11 Vision Swim-CA  'A'                               1:46.24Y   2:00.68  
     1) Khatibi, Ava 14                 2) Kronson, Mia J 15              
     3) Yi, Maddie A 17                 4) Villavicencio, Lara V 15       
       30.72  1:01.15  1:31.10  2:00.68                                    
 -- Dare Aquatics-CA  'A'                             1:46.96Y        DQ  
     1) Phuong, Jasmine 13              2) Lui, Nadia 13                  
     3) Aguilar, Jezabel 14             4) Hong, Chelsea S 13             
       27.96    57.79  1:26.48       DQ                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:42.69Y        DQ  
     1) Cao, Liwen 16                   2) Withey, Ava G 12               
     3) Jocic, Jana 14                  4) Kurtz, Helena M 14             
       27.70    56.60  1:24.29                                             
 
Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:25.42Y   3:57.67  
     1) Crom, Katie M 15                2) Harris, Maddy S 16             
     3) Cao, Liwen 16                   4) Losey, Ileeya M 16             
       28.15    57.85  1:25.74  1:57.15  2:25.89  2:58.13  3:26.28  3:57.67
  2 The Dolphins Swim Team-OR  'A'                    3:29.40Y   4:01.20  
     1) Carlson, Eva M 16               2) Dobler, Alli K 14              
     3) Alejos, Hazel R 15              4) Dobler, Kaitlyn M 17           
       28.69    58.95  1:28.92  2:01.20  2:30.63  3:03.60  3:30.72  4:01.20
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:32.81Y   4:04.66  
     1) Stinson, Chloe J 13             2) Gleason, Lauren A 17           
     3) Abrajan, Issie D 15             4) Brahe, Sophie C 13             
       30.27  1:01.47  1:30.47  2:02.55  2:31.98  3:03.33  3:33.30  4:04.66
  4 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     3:32.32Y   4:05.63  
     1) Gingras, Audrey C 17            2) Gingras, Elena S 16            
     3) Jones, Helena P 14              4) Gustaff, Dylan N 14            
       29.65  1:02.16  1:31.25  2:02.99  2:32.37  3:05.03  3:33.98  4:05.63
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   3:37.31Y   4:12.38  
     1) Soroosh, Sasha 16               2) Withey, Ava G 12               
     3) Jocic, Jana 14                  4) Hollis, Giselle A 12           
       29.82  1:01.69  1:31.45  2:04.75  2:34.25  3:08.37  3:38.89  4:12.38
  6 Dare Aquatics-CA  'A'                             3:48.54Y   4:18.24  
     1) Aguilar, Jezabel 14             2) Lui, Nadia 13                  
     3) Phuong, Jasmine 13              4) Hong, Chelsea S 13             
       30.09  1:03.32  1:35.45  2:11.03  2:41.66  3:15.17  3:44.96  4:18.24
  7 Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT    4:26.14  
     1) Liu, Jasmine 14                 2) Alexen, Lexi C 14              
     3) Anderson, Bree E 15             4) De Lao, Makena 14              
       30.84  1:03.94  1:36.30  2:10.89  2:44.25  3:19.89  3:51.24  4:26.14
 -- The Dolphins Swim Team-OR  'B'                    3:41.93Y        DQ  
     1) Rauchholz, Anna G 16            2) Horner, Aubrey M 14            
     3) Oldham, Haily E 17              4) Sickon, Dalton M 14            
       30.52  1:03.79  1:34.42  2:08.31  2:38.64  3:13.45  3:43.21       DQ
 
Women 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:44.61Y   4:23.68  
     1) Harris, Maddy S 16              2) Gleason, Lauren A 17           
     3) Crom, Katie M 15                4) Losey, Ileeya M 16             
       30.36  1:03.36  1:39.22  2:22.56  2:51.33  3:24.44  3:52.78  4:23.68
  2 The Dolphins Swim Team-OR  'A'                    3:45.74Y   4:25.54  
     1) Rauchholz, Anna G 16            2) Dobler, Kaitlyn M 17           
     3) Carlson, Eva M 16               4) Sickon, Dalton M 14            
       32.94  1:07.87  1:40.86  2:18.14  2:48.12  3:22.46  3:52.42  4:25.54
  3 Clovis Swim Club-CC  'A'                          3:54.39Y   4:29.99  
     1) Kuchkarova, Yulduz 25           2) Marinovich, Hannah L 13        
     3) Calumpang, Meg G 16             4) Gruce, Jordan M 17             
       31.37  1:04.84  1:40.28  2:19.38  2:52.15  3:28.96  3:58.32  4:29.99
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:51.90Y   4:32.15  
     1) Cao, Liwen 16                   2) Willson, Sydney G 13           
     3) Abrajan, Issie D 15             4) Brahe, Sophie C 13             
              1:07.94  1:44.61  2:26.12  2:55.43  3:30.17  4:00.20  4:32.15
  5 Trident Swim Club-CA  'A'                         3:56.00Y   4:33.59  
     1) Tsuei, Kai-Min C 15             2) Prawira, Kelly D 16            
     3) Chang, Azurine C 16             4) Yu, Linda H 14                 
       32.29  1:05.80  1:41.76  2:21.40  2:53.56  3:29.81  3:59.72  4:33.59
  6 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   3:55.90Y   4:40.45  
     1) O'Sullivan, Abby S 14           2) Copeland, Stella A 16          
     3) Stinson, Chloe J 13             4) Kurtz, Helena M 14             
       34.71  1:10.45  1:47.92  2:29.99  2:59.96  3:36.42  4:06.57  4:40.45
  7 San Diego Seaport Aquatics-SI  'A'                3:57.10Y   4:42.16  
     1) Arnas, Ashley G 15              2) Hagewood, Cecilia 16           
     3) Hardin, Sarah V 13              4) Moore, Audrey R 15             
       33.20  1:10.68  1:46.79  2:29.66  3:03.51  3:41.16  4:11.21  4:42.16
  8 Dare Aquatics-CA  'A'                             4:13.63Y   4:45.34  
     1) Lui, Nadia 13                   2) Huang, Jasmine 15              
     3) Aguilar, Jezabel 14             4) Hong, Chelsea S 13             
       35.99  1:13.46  1:50.92  2:33.68  3:07.18  3:43.34  4:12.78  4:45.34
  9 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     3:56.75Y   4:46.06  
     1) Andersen, Olivia S 15           2) Gustaff, Dylan N 14            
     3) Gingras, Audrey C 17            4) Jones, Helena P 14             
       33.69  1:09.73  1:49.09  2:35.34  3:07.27  3:43.20  4:13.05  4:46.06
 10 The Dolphins Swim Team-OR  'B'                    4:01.60Y   4:48.45  
     1) Smith, Lindsey 17               2) Pitton, Alaina E 14            
     3) Alejos, Hazel R 15              4) Dobler, Alli K 14              
       34.89  1:13.36           2:36.16  3:07.14  3:45.08  4:14.98  4:48.45
 -- Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT         DQ  
     1) Anderson, Bree E 15             2) Liu, Jasmine 14                
     3) White, Allison E 15             4) Alexen, Lexi C 14              
       36.63  1:14.92  1:51.57  2:33.07  3:06.82  3:44.28  4:15.48       DQ
 
Men 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
 Meet Qualifying:  26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Dole, Andrew H            24 Trojan-CA              21.30      24.07  
  2 Harms (Anderson), Ike I   15 CANY-CA                21.30      24.16  
 
Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  26.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tittle, Mason D           23 Ucsb-Ca-CA             20.01Y     22.86  
  2 Heidrich, Jerome          25 Trojan-CA              20.53Y     23.15  
  3 Lou, Brian                17 NOVA-CA                20.35Y     23.27  
  4 Toland, Brandon M         19 GWSC-CA                20.29Y     23.79  
  5 Gray, Alex K              25 ALPH-CA                20.57Y     23.81  
  6 Parker, Mateo S           16 RSD-SI                 20.55Y     23.99  
  7 Brennan, Connor M         16 GSC-CA                 20.88Y     24.05  
  8 Tibazi, Yusuf             23 LASC-CA                20.67Y     24.26  
B - Final
  9 Syrkin, Danny L           17 ROSE-CA                21.02Y     24.07  
 10 Marshall, Mario              Trojan-CA              21.00Y     24.46  
 11 Harms (Anderson), Ike I   15 CANY-CA                21.30Y     24.54  
 12 Cai, Allen                14 NOVA-CA                21.24Y     24.57  
 13 Babaian, Michael S        17 BREA-CA                21.03Y     24.71  
 14 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                21.15Y     24.88  
 15 Dalmacio, Ronald J        15 ROSE-CA                20.94Y     24.90  
 16 Blair, Aidan              18 GWSC-CA                21.22Y     24.95  
C - Final
 17 Brown, Lucius Y           15 Un-Te-SI               21.35Y     24.45  
 18 Porrazzo, Ralph J         27 Trojan-CA              21.33Y     24.56  
 19 Morici, Charlie C         17 CANY-CA                21.42Y     24.68  
 19 Andrizzi, Michael V       16 PATH-CA                21.43Y     24.68  
 21 Dole, Andrew H            24 Trojan-CA              21.30Y     24.71  
 22 Schneider, Justin E       15 TMEC-CA                21.39Y     24.84  
 23 Santos, Marcos D          17 BREA-CA                21.45Y     24.85  
 24 Webster, Isaiah D         20 HSA-SI                 21.33Y     25.27  
 
Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  58.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tittle, Mason D           23 Ucsb-Ca-CA             44.12Y     50.33  
       24.02    50.33                                                      
  2 Justus, Calvyn D          23 Trojan-CA              44.08Y     50.73  
       24.67    50.73                                                      
  3 Heidrich, Jerome          25 Trojan-CA              43.95Y     50.79  
       24.67    50.79                                                      
  4 Skaaning, Daniel          26 Trojan-CA              45.54Y     52.35  
       24.97    52.35                                                      
  5 Lou, Brian                17 NOVA-CA                45.21Y     52.40  
       25.14    52.40                                                      
  6 Hotchkiss, Logan A        22 Ucsb-Ca-CA             45.37Y     52.43  
       25.25    52.43                                                      
  7 Porrazzo, Ralph J         27 Trojan-CA              45.55Y     53.10  
       25.57    53.10                                                      
  8 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                45.57Y     53.78  
       25.63    53.78                                                      
B - Final
  9 Schuster, Brandon L       21 Un-Fson-CA             45.65Y     52.50  
       25.33    52.50                                                      
 10 Gray, Alex K              25 ALPH-CA                45.72Y     52.91  
       24.75    52.91                                                      
 11 Babaian, Michael S        17 BREA-CA                45.80Y     53.05  
       25.54    53.05                                                      
 12 Syrkin, Danny L           17 ROSE-CA                46.19Y     53.21  
       25.54    53.21                                                      
 13 Parker, Mateo S           16 RSD-SI                 45.66Y     53.32  
       25.30    53.32                                                      
 14 Cai, Allen                14 NOVA-CA                46.54Y     53.39  
       25.46    53.39                                                      
 15 Tibazi, Yusuf             23 LASC-CA                46.33Y     53.73  
       25.54    53.73                                                      
 16 Marshall, Mario              Trojan-CA              46.29Y     54.13  
       25.68    54.13                                                      
C - Final
 17 Dugas, Yuma L             17 RSD-SI                 46.68Y     53.05  
       25.48    53.05                                                      
 18 Brennan, Connor M         16 GSC-CA                 46.76Y     53.17  
       25.53    53.17                                                      
 19 Andrizzi, Michael V       16 PATH-CA                46.60Y     53.56  
       25.64    53.56                                                      
 20 Cheng, Vincent Y          16 BREA-CA                46.77Y     53.92  
       26.47    53.92                                                      
 21 Morici, Charlie C         17 CANY-CA                46.59Y     54.25  
       25.64    54.25                                                      
 22 Zinn, Tona L              15 SCAL-CA                46.81Y     54.53  
       26.34    54.53                                                      
 23 Keegan, Sean E            18 CITI-CA                46.80Y     56.56  
       25.40    56.56                                                      
 -- Yi, Woo Young             17 CANY-CA                46.85Y        NS  
 
Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:08.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Williams, Jude B          17 RAA-CA               1:39.48Y   1:52.53  
       26.38    55.22  1:24.64  1:52.53                                    
  2 Hotchkiss, Logan A        22 Ucsb-Ca-CA           1:37.88Y   1:53.13  
       26.77    55.75  1:25.12  1:53.13                                    
  3 Brinegar, Michael M       20 MVN-CA               1:40.19Y   1:53.98  
       26.72    56.20  1:26.07  1:53.98                                    
  4 Jett, Gabriel T           17 CLOV-CC              1:38.13Y   1:54.59  
       27.05    55.71  1:25.71  1:54.59                                    
  5 Heron, David T            24 MVN-CA               1:39.54Y   1:54.71  
       26.78    56.10  1:25.67  1:54.71                                    
  6 Gray, Alex K              25 ALPH-CA              1:40.42Y   1:55.87  
       25.78    54.94  1:25.38  1:55.87                                    
  7 Tittle, Mason D           23 Ucsb-Ca-CA           1:39.06Y   1:56.72  
       26.69    56.19  1:26.80  1:56.72                                    
  8 Aistars, Anders R         15 MVN-CA               1:40.80Y   1:56.91  
       27.24    56.50  1:26.90  1:56.91                                    
B - Final
  9 Navarro, Andrew S         16 BLUE-CA              1:41.04Y   1:56.04  
       27.63    57.31  1:27.35  1:56.04                                    
 10 Abdollahi, Ryan R         17 NOVA-CA              1:41.10Y   1:56.08  
       27.98    58.45  1:27.74  1:56.08                                    
 11 Cai, Allen                14 NOVA-CA              1:42.63Y   1:56.64  
       27.32    57.54  1:27.26  1:56.64                                    
 12 Dugas, Yuma L             17 RSD-SI               1:41.23Y   1:56.94  
       27.28    57.41  1:27.41  1:56.94                                    
 13 O'Grady, Chris C          17 ROSE-CA              1:41.87Y   1:57.23  
       26.99    56.53  1:26.77  1:57.23                                    
 14 Chow, Nathan J            18 BREA-CA              1:41.91Y   1:57.87  
       28.24    58.45  1:28.84  1:57.87                                    
 15 Sheppard, AJ M            17 CLOV-CC              1:41.71Y   1:59.17  
       27.77    58.07  1:28.60  1:59.17                                    
 16 Kim, William M            15 MPMR-CA              1:41.41Y   2:00.68  
       28.02    59.58  1:29.93  2:00.68                                    
C - Final
 17 Grulke, Nick E            14 Un-Mvn-CA            1:41.98Y   1:56.50  
       27.41    56.84  1:26.63  1:56.50                                    
 18 Haskal, Manning H         15 LASC-CA              1:42.27Y   1:57.29  
       27.62    57.22  1:27.58  1:57.29                                    
 19 Xue, David H              18 NOVA-CA              1:42.11Y   1:57.63  
       27.20    57.28  1:27.85  1:57.63                                    
 20 Sorosky, Spencer M        17 RMDA-CA              1:42.82Y   1:57.80  
       27.52    57.10  1:27.17  1:57.80                                    
 21 Heymann, Jay C            17 LOSC-OR              1:42.14Y   1:57.95  
       27.12    57.22  1:27.34  1:57.95                                    
 22 Gragas, Jacob C           16 Un-CANY-CA           1:41.92Y   2:01.89  
       28.44    58.79  1:29.83  2:01.89                                    
 23 Smith, Ethan R            17 Un-Alpha-CA          1:41.98Y   2:03.60  
       27.96    59.10  1:31.65  2:03.60                                    
 24 Keegan, Sean E            18 CITI-CA              1:42.48Y   2:05.03  
       27.88    59.02  1:32.39  2:05.03                                    
 
Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zhang, Ziyang             18 TSM-CA                    NT    3:51.52Y 
       27.21    56.63  1:25.93  1:55.29  2:25.13  2:54.78  3:23.79  3:51.52
  2 Wilimovsky, Jordan M      25 TSM-CA                    NT    3:52.08Y 
       27.49    56.49  1:25.92  1:55.38  2:24.86  2:54.08  3:23.59  3:52.08
  3 Brinegar, Michael M       20 MVN-CA                    NT    3:56.23Y 
       27.54    57.75  1:27.97  1:57.97  2:27.98  2:57.75  3:27.38  3:56.23
  4 Roditi, Matan             21 TSM-CA                    NT    3:56.60Y 
       28.17    58.25  1:28.18  1:57.97  2:27.99  2:58.29  3:27.82  3:56.60
  5 Williams, Jude B          17 RAA-CA                    NT    3:58.22Y 
       27.81    57.55  1:27.77  1:57.88  2:28.31  2:58.84  3:29.31  3:58.22
  6 Jett, Gabriel T           17 CLOV-CC                   NT    3:58.35Y 
       26.95    56.35  1:26.85  1:57.31  2:28.05  2:59.06  3:29.67  3:58.35
  7 Hotchkiss, Logan A        22 Ucsb-Ca-CA                NT    4:00.67Y 
       27.76    57.72  1:28.19  1:58.58  2:29.17  2:59.95  3:30.93  4:00.67
  8 Heron, David T            24 MVN-CA                    NT    4:01.12Y 
       27.63    57.42  1:27.46  1:58.18  2:29.01  2:59.94  3:31.00  4:01.12
B - Final
  9 Mason, Gordon J           20 TSM-CA                    NT    3:56.59Y 
       28.60    58.14  1:28.04  1:57.98  2:28.00  2:58.05  3:27.96  3:56.59
 10 Perez-Vertti, Arturo      28 MVN-CA                    NT    4:03.35Y 
       28.80    59.49  1:31.28  2:02.29  2:33.34  3:03.96  3:34.35  4:03.35
 11 Imonen, Brock F           17 MVN-CA                    NT    4:03.66Y 
       28.59    59.36  1:29.89  2:00.84  2:31.81  3:02.74  3:33.48  4:03.66
 12 Aistars, Anders R         15 MVN-CA                    NT    4:04.46Y 
       28.15    58.63  1:29.46  2:00.75  2:31.62  3:03.22  3:34.63  4:04.46
 13 Grulke, Nick E            14 Un-Mvn-CA                 NT    4:04.58Y 
       28.09    58.65  1:29.58  2:00.76  2:31.74  3:03.02  3:34.21  4:04.58
 14 Haskal, Manning H         15 LASC-CA                   NT    4:07.06Y 
       27.16    57.84  1:29.38  2:00.63  2:32.34  3:04.07  3:35.91  4:07.06
 15 Navarro, Andrew S         16 BLUE-CA                   NT    4:13.48Y 
       28.77    59.50  1:31.48  2:03.81  2:36.60  3:08.96  3:42.05  4:13.48
 16 Keegan, Sean E            18 CITI-CA                   NT    4:19.09Y 
       28.99  1:00.37  1:32.75  2:05.44  2:38.97  3:12.99  3:46.50  4:19.09
C - Final
 17 Ispas, Alex               16 MVN-CA                    NT    4:05.60Y 
       29.49  1:00.67  1:32.00  2:02.65  2:32.92  3:03.49  3:34.61  4:05.60
 18 Mordel, Idan              26 TSM-CA                    NT    4:06.62Y 
       29.17  1:00.16  1:31.62  2:02.87  2:33.69  3:04.83  3:35.99  4:06.62
 19 Kroll, Hunter F           17 MVN-CA                    NT    4:08.25Y 
       29.22    59.94  1:31.20  2:01.89  2:33.39  3:05.17  3:37.11  4:08.25
 20 Goh, Ryan R               17 MVN-CA                    NT    4:10.35Y 
       28.82    59.52  1:30.85  2:02.81  2:34.77  3:07.08  3:39.73  4:10.35
 21 Blake, Harry I            16 PASA-CA                   NT    4:10.54Y 
       28.69    59.92  1:31.95  2:03.54  2:35.25  3:07.42  3:39.59  4:10.54
 22 Macy, Parker C            16 MVN-CA                    NT    4:10.82Y 
       29.83  1:01.50  1:33.80  2:06.10  2:38.68  3:11.02  3:43.35  4:10.82
 23 Nagy, Chris               17 TE-SI                     NT    4:12.20Y 
       29.30  1:00.79  1:32.58  2:04.56  2:36.75  3:09.06  3:41.36  4:12.20
 24 Cheng, Vincent Y          16 BREA-CA                   NT    4:14.51Y 
       29.64  1:01.14  1:33.13  2:05.69  2:38.00  3:10.73  3:43.24  4:14.51
 
Men 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying :  9:17.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heron, David T            24 MVN-CA               8:09.96    8:19.03  
       28.85    59.29  1:30.44  2:01.66  2:33.47  3:04.92  3:36.84  4:08.76
     4:39.95  5:11.23  5:43.18  6:15.20  6:46.96  7:18.47  7:49.64  8:19.03
  2 Aistars, Anders R         15 MVN-CA               8:27.61    8:29.60  
       29.16  1:00.63  1:32.36  2:03.77  2:35.71  3:07.75  3:40.21  4:12.22
     4:44.41  5:16.63  5:49.01  6:21.30  6:53.69  7:26.24  7:58.39  8:29.60
  3 Ispas, Alex               16 MVN-CA               8:29.09    8:37.55  
       29.30    59.90  1:31.06  2:02.27  2:34.55  3:06.53  3:39.70  4:12.46
     4:45.29  5:17.68  5:50.76  6:23.71  6:57.66  7:31.28  8:05.26  8:37.55
  4 Navarro, Andrew S         16 BLUE-CA              8:30.92    8:40.93  
       29.56  1:01.46  1:33.76  2:06.83  2:39.56  3:12.99  3:46.41  4:20.17
     4:53.04  5:26.31  5:58.97  6:31.99  7:04.69  7:37.35  8:09.75  8:40.93
  5 Min, Alex                 16 RMDA-CA              8:44.91    8:44.95  
       30.70  1:02.75  1:36.18  2:08.71  2:42.24  3:15.11  3:48.89  4:22.06
     4:55.63  5:28.68  6:01.78  6:34.90  7:08.18  7:40.62  8:13.83  8:44.95
  6 Shaaban, Adam A           16 TSM-CA               8:47.27Y   8:57.34  
       31.11  1:03.98  1:37.69  2:11.47  2:45.55  3:19.11  3:52.75  4:26.80
     5:00.74  5:34.49  6:08.76  6:42.56  7:16.80  7:50.76  8:24.62  8:57.34
  7 Mullins, Tino P           16 TSM-CA               9:01.53    9:06.36  
       30.87  1:03.99  1:37.90  2:11.58  2:45.89  3:20.09  3:54.34  4:29.06
     5:04.04  5:39.01  6:14.04  6:48.72  7:23.88  7:58.28  8:33.38  9:06.36
  8 Shaaban, Alan B           13 TSM-CA               9:14.53    9:07.04  
       32.53  1:06.73  1:40.59  2:14.41  2:48.78  3:22.87  3:57.53  4:31.99
     5:05.34  5:39.81  6:14.93  6:49.97  7:24.83  7:59.40  8:34.03  9:07.04
  9 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              9:01.03    9:10.80  
       30.41  1:03.47  1:38.57  2:12.87  2:48.12  3:23.22  3:58.00  4:32.61
     5:08.21  5:43.23  6:18.33  6:53.36  7:28.47  8:03.03  8:38.09  9:10.80
 10 Epp, Addy D               16 NOVA-CA              9:11.15    9:12.45  
       31.43  1:06.10  1:41.27  2:16.67  2:52.21  3:27.42  4:02.88  4:38.18
     5:13.08  5:47.63  6:22.24  6:56.93  7:31.03  8:05.35  8:39.53  9:12.45
 11 Lee, Troy C               13 ORCA-CA              9:11.49    9:13.83  
       32.95  1:08.74  1:44.61  2:20.40  2:55.77  3:31.62  4:06.47  4:41.81
     5:16.93  5:52.01  6:26.86  7:01.20  7:35.39  8:09.03  8:42.77  9:13.83
 12 Johnson, Jack A           16 MVN-CA               9:15.43    9:26.52  
       31.66  1:06.38  1:41.91  2:17.19  2:53.10  3:28.39  4:04.43  4:39.49
     5:15.48  5:51.10  6:27.11  7:02.79  7:39.11  8:15.04  8:51.22  9:26.52
 13 Petho, Sebastian, Seb S   15 FROG-CA              9:28.93    9:30.58  
       30.24  1:03.89  1:38.68  2:14.14  2:50.37  3:26.15  4:02.35  4:39.02
     5:15.73  5:52.82  6:29.71  7:06.85  7:43.45  8:20.19  8:55.97  9:30.58
 14 Shoaei, Kambiz            16 GSC-CA               9:04.76    9:37.04  
       31.76  1:06.93  1:43.02  2:19.50  2:56.12  3:32.81  4:09.93  4:46.66
     5:23.80  6:00.59  6:37.50  7:14.12  7:51.01  8:26.47  9:02.40  9:37.04
 15 Simmons, Camron A         15 MVN-CA               9:26.96    9:50.64  
       33.60  1:09.90  1:46.67  2:23.34  3:00.20  3:37.04  4:14.30  4:51.60
     5:28.98  6:06.86  6:44.43  7:22.07  7:59.45  8:37.05  9:14.37  9:50.64
 -- Zhu, Owen                 17 AZOT-CA              9:18.93         NS  
 
Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilimovsky, Jordan M      25 TSM-CA              14:51.77Y  15:12.18  
       27.81    57.65  1:27.69  1:57.90  2:27.92  2:58.15  3:28.33  3:58.82
     4:29.01  4:59.58  5:29.71  6:00.23  6:30.55  7:01.13  7:31.71  8:02.50
     8:32.83  9:03.46  9:34.42 10:05.20 10:35.87 11:06.69 11:37.54 12:08.58
    12:39.41 13:10.20 13:41.22 14:12.09 14:43.05 15:12.18                  
  2 Roditi, Matan             21 TSM-CA              15:04.40Y  15:17.98  
       28.66    59.92  1:30.72  2:01.32  2:32.09  3:02.75  3:33.37  4:04.08
     4:34.65  5:05.19  5:35.73  6:06.25  6:36.93  7:07.38  7:38.07  8:08.88
     8:39.70  9:10.65  9:41.17 10:12.01 10:42.57 11:13.28 11:43.69 12:14.05
    12:45.03 13:15.82 13:46.70 14:17.67 14:48.77 15:17.98                  
  3 Norman, Nick              22 CAL-PC              14:50.19Y  15:20.52  
       28.48    59.31  1:29.93  2:00.54  2:31.16  3:01.84  3:32.39  4:03.00
     4:33.40  5:03.83  5:34.08  6:04.45  6:34.77  7:05.21  7:35.87  8:06.58
     8:37.30  9:08.27  9:39.38 10:10.69 10:42.01 11:13.18 11:44.72 12:15.73
    12:46.81 13:17.96 13:49.29 14:20.04 14:51.15 15:20.52                  
  4 Zhang, Ziyang             18 TSM-CA              15:12.83Y  15:27.81  
       28.35    58.87  1:29.01  1:59.39  2:29.57  2:59.90  3:30.60  4:01.50
     4:32.34  5:03.53  5:34.41  6:05.56  6:36.94  7:08.39  7:39.64  8:10.97
     8:42.12  9:13.12  9:44.20 10:15.82 10:47.07 11:19.06 11:50.68 12:22.36
    12:54.12 13:26.14 13:57.24 14:28.41 14:58.32 15:27.81                  
  5 Brinegar, Michael M       20 MVN-CA              14:27.50Y  15:31.68  
       27.86    58.11  1:27.97  1:58.44  2:28.68  2:59.24  3:29.50  4:00.16
     4:31.45  5:02.45  5:33.70  6:05.06  6:36.48  7:07.44  7:39.26  8:10.88
     8:42.33  9:14.29  9:45.98 10:17.31 10:48.24 11:19.34 11:51.09 12:22.68
    12:54.08 13:25.57 13:57.50 14:29.59 15:01.16 15:31.68                  
  6 Heron, David T            24 MVN-CA              15:34.89Y  15:47.26  
       28.80    59.92  1:31.24  2:02.66  2:34.03  3:05.42  3:36.70  4:08.36
     4:40.07  5:12.08  5:44.07  6:15.93  6:47.82  7:19.61  7:51.39  8:23.36
     8:55.35  9:27.35  9:59.10 10:31.09 11:02.78 11:34.66 12:06.37 12:38.42
    13:10.08 13:42.14 14:14.17 14:45.85 15:17.05 15:47.26                  
  7 Williams, Jude B          17 RAA-CA              15:16.46Y  15:59.23  
       28.08    59.55  1:31.61  2:03.31  2:35.00  3:07.16  3:38.84  4:10.76
     4:43.08  5:15.22  5:47.30  6:19.66  6:52.04  7:24.48  7:56.54  8:28.94
     9:00.96  9:33.42 10:05.51 10:38.00 11:10.64 11:42.79 12:14.89 12:47.41
    13:19.45 13:51.65 14:23.75 14:55.78 15:27.83 15:59.23                  
  8 Soloveychick, Bar         19 TSM-CA              15:26.84Y  16:11.03  
       28.43    58.72  1:29.22  1:59.79  2:30.45  3:01.32  3:32.60  4:03.73
     4:34.98  5:06.34  5:37.79  6:09.29  6:41.03  7:12.63  7:44.46  8:15.40
     8:52.79  9:27.75 10:01.96 10:37.07 11:10.85 11:44.72 12:18.43 12:52.13
    13:25.35 13:58.80 14:32.12 15:05.62 15:38.49 16:11.03                  
  9 Perez-Vertti, Arturo      28 MVN-CA              15:53.95   16:16.16  
       29.27  1:01.57  1:34.22  2:06.87  2:39.34  3:11.92  3:44.55  4:17.39
     4:50.08  5:23.01  5:55.57  6:27.92  7:00.59  7:33.37  8:05.84  8:38.53
     9:11.26  9:44.46 10:17.44 10:50.89 11:23.33 11:56.16 12:28.69 13:01.80
    13:34.08 14:06.87 14:39.55 15:12.21 15:44.62 16:16.16                  
 10 Ispas, Alex               16 MVN-CA              15:56.33Y  16:22.81  
       30.64  1:03.05  1:36.44  2:09.53  2:42.89  3:15.88  3:48.93  4:22.12
     4:54.90  5:27.91  6:01.14  6:34.15  7:07.14  7:39.99  8:13.00  8:45.74
     9:18.70  9:51.31 10:23.18 10:56.15 11:29.24 12:01.79 12:35.02 13:08.42
    13:41.97 14:14.55 14:47.99 15:20.41 15:52.81 16:22.81                  
 11 Kroll, Hunter F           17 MVN-CA              15:28.09Y  16:23.09  
       30.40  1:03.00  1:35.87  2:09.24  2:42.15  3:15.44  3:48.41  4:21.51
     4:54.43  5:27.88  6:01.26  6:34.86  7:07.98  7:41.03  8:14.02  8:47.27
     9:20.30  9:53.31 10:25.56 10:58.41 11:30.96 12:03.59 12:35.99 13:08.71
    13:41.23 14:13.98 14:46.82 15:20.01 15:52.48 16:23.09                  
 12 Min, Alex                 16 RMDA-CA             16:13.38Y  16:36.46  
       30.21  1:02.96  1:35.97  2:09.03  2:42.49  3:15.90  3:49.35  4:22.66
     4:55.85  5:28.67  6:01.96  6:35.04  7:08.58  7:41.71  8:14.97  8:48.33
     9:22.20  9:55.80 10:29.40 11:03.20 11:36.65 12:10.38 12:44.09 13:17.60
    13:51.32 14:24.71 14:57.97 15:31.30 16:04.56 16:36.46                  
 13 Imonen, Brock F           17 MVN-CA              16:13.80Y  16:45.26  
       29.35  1:01.37  1:34.28  2:06.75  2:39.26  3:11.78  3:44.54  4:17.38
     4:50.54  5:23.48  5:56.41  6:29.37  7:02.67  7:35.94  8:09.94  8:43.61
     9:16.90  9:51.18 10:24.12 10:58.75 11:33.39 12:08.57 12:42.98 13:17.78
    13:52.93 14:28.57 15:02.82 15:37.33 16:11.71 16:45.26                  
 14 Aistars, Anders R         15 MVN-CA              16:28.97Y  16:47.94  
       29.70  1:02.02  1:35.03  2:07.45  2:40.37  3:13.27  3:46.59  4:20.29
     4:53.96  5:27.71  6:01.17  6:34.69  7:08.32  7:41.80  8:15.73  8:49.41
     9:23.30  9:57.32 10:30.96 11:04.92 11:39.12 12:12.99 12:47.17 13:21.13
    13:56.09 14:30.84 15:05.60 15:40.17 16:14.93 16:47.94                  
 15 Sheppard, AJ M            17 CLOV-CC             15:42.26Y  16:59.15  
       29.78  1:02.44  1:35.65  2:09.03  2:42.28  3:15.62  3:48.98  4:22.09
     4:55.26  5:28.36  6:01.71  6:34.93  7:08.22  7:41.38  8:14.71  8:48.31
     9:22.00  9:55.95 10:30.41 11:04.91 11:39.93 12:14.62 12:49.72 13:24.90
    14:00.88 14:36.19 15:12.07 15:48.10 16:24.24 16:59.15                  
 16 Shaaban, Adam A           16 TSM-CA              16:32.40Y  17:02.80  
       30.38  1:03.09  1:36.25  2:09.21  2:42.63  3:15.82  3:49.33  4:22.79
     4:56.83  5:30.37  6:04.47  6:38.29  7:12.73  7:46.43  8:21.27  8:55.16
     9:30.62 10:04.65 10:39.91 11:13.91 11:49.38 12:23.86 12:59.08 13:33.33
    14:09.36 14:44.09 15:19.20 15:53.98 16:29.34 17:02.80                  
 17 De La O, Austin K         15 ORCA-CA             16:58.08Y  17:39.98  
       33.10  1:08.89  1:45.13  2:20.87  2:56.10  3:30.97  4:05.73  4:41.39
     5:16.65  5:51.91  6:27.28  7:02.61  7:37.55  8:13.82  8:49.51  9:25.28
    10:00.58 10:35.95 11:11.78 11:46.78 12:22.53 12:58.07 13:34.13 14:09.91
    14:45.35 15:21.24 15:56.81 16:32.09 17:07.16 17:39.98                  
 18 Shaaban, Alan B           13 TSM-CA              17:08.69Y  17:52.40  
       32.73  1:08.79  1:45.65  2:21.05  2:56.83  3:31.13  4:06.17  4:41.52
     5:16.89  5:51.96  6:25.50  7:01.60  7:37.31  8:13.91  8:50.06  9:26.18
    10:02.71 10:39.57 11:15.33 11:51.23 12:27.09 13:04.11 13:38.42 14:12.68
    14:47.56 15:22.25 15:58.69 16:37.28 17:15.14 17:52.40                  
 
Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:05.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Leytrovskiy, Mihael       20 TE-SI                  49.61Y     57.60  
       27.82    57.60                                                      
  2 Dalmacio, Ronald J        15 ROSE-CA                49.91Y     58.07  
       28.32    58.07                                                      
  3 Spinazzola, Luca M        26 Trojan-CA              47.24Y     58.74  
       28.14    58.74                                                      
  4 Skaaning, Daniel          26 Trojan-CA              49.86Y     58.95  
       28.12    58.95                                                      
  5 Park, Tommy               15 PASA-CA                49.66Y     59.16  
       28.61    59.16                                                      
  6 Hanson, Joshua E          25 RAA-CA                 50.50Y     59.79  
       29.18    59.79                                                      
  7 Cho, Joshua J             16 NOVA-CA                50.26Y   1:00.05  
       28.94  1:00.05                                                      
  8 Jett, Gabriel T           17 CLOV-CC                50.12Y   1:01.58  
       29.21  1:01.58                                                      
B - Final
  9 Porrazzo, Ralph J         27 Trojan-CA              50.59Y     58.52  
       28.32    58.52                                                      
 10 Simons, Nick F            15 LOSC-OR                50.77Y     59.37  
       28.85    59.37                                                      
 11 Pozdnyakov, Phil V        17 RSD-SI                 50.97Y   1:00.57  
       29.47  1:00.57                                                      
 12 Kim, William M            15 MPMR-CA                51.17Y   1:00.64  
       29.31  1:00.64                                                      
 13 Chiyo, Kenta              16 GWSC-CA                51.38Y   1:00.78  
       29.28  1:00.78                                                      
 14 Goldey, Will W            18 Un-Te-SI               51.29Y   1:01.57  
       29.84  1:01.57                                                      
 15 Brown, Roger B            16 CITI-CA                51.48Y   1:01.80  
       29.99  1:01.80                                                      
 16 Morici, Charlie C         17 CANY-CA                50.64Y   1:02.37  
       29.62  1:02.37                                                      
C - Final
 17 Beagle, Braden R          16 ROSE-CA                51.67Y   1:00.36  
       29.22  1:00.36                                                      
 18 Greco, Kevin C            18 NOVA-CA                51.49Y   1:00.67  
       29.56  1:00.67                                                      
 19 Leong, Andrew             16 SCAL-CA                51.99Y   1:00.72  
       29.48  1:00.72                                                      
 20 Brown, Lucius Y           15 Un-Te-SI               51.95Y   1:01.44  
       29.80  1:01.44                                                      
 21 Lait, Casey J             17 GWSC-CA                51.77Y   1:01.59  
       29.84  1:01.59                                                      
 22 Zerpa, Ryan C             15 ALPH-CA                51.95Y   1:01.60  
       29.84  1:01.60                                                      
 23 Lane, Austin C            16 FDST-CC                51.51Y   1:01.63  
       29.98  1:01.63                                                      
 24 Trujillo, Jack A          17 NOVA-CA                52.31Y   1:02.36  
       30.29  1:02.36                                                      
 
Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:22.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dalmacio, Ronald J        15 ROSE-CA              1:47.29Y   2:06.45  
       29.86  1:01.59  1:34.38  2:06.45                                    
  2 Najera, Humberto          14 MVN-CA               1:51.64Y   2:07.11  
       30.27  1:02.49  1:35.11  2:07.11                                    
  3 Munoz Renteria, Carlos A  16 RSD-SI               1:50.51Y   2:08.97  
       30.30  1:02.81  1:36.06  2:08.97                                    
  4 Beagle, Braden R          16 ROSE-CA              1:51.14Y   2:09.48  
       30.12  1:02.44  1:36.21  2:09.48                                    
  5 Simons, Nick F            15 LOSC-OR              1:49.18Y   2:10.07  
       29.37  1:02.65  1:37.18  2:10.07                                    
  6 Cho, Joshua J             16 NOVA-CA              1:47.53Y   2:10.76  
       30.77  1:03.98  1:38.31  2:10.76                                    
  7 Park, Tommy               15 PASA-CA              1:47.46Y   2:10.78  
       30.14  1:03.50  1:37.81  2:10.78                                    
  8 Hanson, Joshua E          25 RAA-CA               1:48.68Y   2:11.67  
       30.60  1:04.54  1:38.82  2:11.67                                    
B - Final
  9 Davies, Greyson J         15 CAST-SI              1:52.12Y   2:09.82  
       29.78  1:02.73  1:36.89  2:09.82                                    
 10 Greco, Kevin C            18 NOVA-CA              1:52.33Y   2:09.89  
       30.45  1:03.10  1:36.67  2:09.89                                    
 11 Leong, Andrew             16 SCAL-CA              1:53.28Y   2:11.65  
       30.55  1:03.92  1:37.63  2:11.65                                    
 12 Blake, Harry I            16 PASA-CA              1:52.89Y   2:11.83  
       30.73  1:03.35  1:37.79  2:11.83                                    
 13 Chiyo, Kenta              16 GWSC-CA              1:52.37Y   2:12.46  
       30.32  1:03.78  1:38.32  2:12.46                                    
 14 Kim, William M            15 MPMR-CA              1:52.77Y   2:13.91  
       32.07  1:06.14  1:39.80  2:13.91                                    
 15 Brown, Roger B            16 CITI-CA              1:52.46Y   2:15.58  
       31.73  1:05.92  1:40.92  2:15.58                                    
 -- Kling, Joey T             15 SCAL-CA              1:52.58Y        DQ  
C - Final
 17 Williams, Nick R          17 MVN-CA               1:53.81Y   2:09.57  
       31.71  1:05.37  1:37.92  2:09.57                                    
 18 Ispas, Alex               16 MVN-CA               1:53.76Y   2:10.28  
       30.79  1:03.41  1:36.80  2:10.28                                    
 19 Yakubik, Zack A           15 CITI-CA              1:54.43Y   2:10.72  
       30.53  1:03.26  1:37.11  2:10.72                                    
 20 Khoo, Taka T              17 CCAT-CA              1:55.14Y   2:16.26  
       31.55  1:05.02  1:40.19  2:16.26                                    
 21 Morici, Charlie C         17 CANY-CA              1:55.14Y   2:20.70  
       31.23  1:06.98  1:43.61  2:20.70                                    
 -- Neoh, Matthew             17 BREA-CA              1:55.62Y        NS  
 -- Lukashev, Stephan A       18 RSD-SI               1:54.75Y        NS  
 -- Morales-Ostergaard, Luca  16 NOVA-CA              1:55.43Y        NS  
 
Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:13.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Romanov, Pavel            25 ALPH-CA                54.31Y   1:02.71  
       28.83  1:02.71                                                      
  2 Chavez, Miguel A          24 TE-SI                  55.18Y   1:03.40  
       29.50  1:03.40                                                      
  3 Tolman, Eric S            21 Fusion Aquatics-CA     54.90Y   1:04.20  
       30.49  1:04.20                                                      
  4 Lou, Brian                17 NOVA-CA                56.86Y   1:06.16  
       31.24  1:06.16                                                      
  5 Yoo, Evan J               16 CITI-CA                56.22Y   1:06.53  
       31.12  1:06.53                                                      
  6 Zinn, Tona L              15 SCAL-CA                57.10Y   1:07.43  
       31.82  1:07.43                                                      
  7 Nghi, Ivan T              16 GWSC-CA                57.31Y   1:08.55  
       32.39  1:08.55                                                      
 -- Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                56.11Y        DQ  
       31.38       DQ                                                      
B - Final
  9 Sun, Liyang I             16 NOVA-CA                57.68Y   1:06.22  
       31.47  1:06.22                                                      
 10 Alejandro, Keane          17 ROSE-CA                57.34Y   1:06.83  
       31.57  1:06.83                                                      
 11 Macy, Parker C            16 MVN-CA                 57.60Y   1:06.93  
       31.91  1:06.93                                                      
 12 Zeger, Kai U              17 SSD-SI                 57.56Y   1:06.94  
       31.63  1:06.94                                                      
 13 Fitzgerald, Anthony R     17 SCAL-CA                57.64Y   1:06.95  
       31.30  1:06.95                                                      
 14 Simpson, Aidan A          16 ICAC-SI                57.61Y   1:07.68  
       32.69  1:07.68                                                      
 15 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                57.75Y   1:08.16  
       32.28  1:08.16                                                      
 16 Blair, Aidan              18 GWSC-CA                57.51Y   1:10.84  
       33.06  1:10.84                                                      
C - Final
 17 Lou, Matthew              15 NOVA-CA                58.09Y   1:07.15  
 18 Long, Thomas R            17 BREA-CA                58.24Y   1:07.47  
       31.90  1:07.47                                                      
 19 Hildesheim, Ethan J       16 RSD-SI                 57.82Y   1:07.58  
       31.00  1:07.58                                                      
 20 Ren, Kevin S              15 BREA-CA                58.60Y   1:08.14  
       32.71  1:08.14                                                      
 21 Leung, Christopher C      15 NOVA-CA                58.30Y   1:08.16  
       32.47  1:08.16                                                      
 22 O'Grady, Chris C          17 ROSE-CA                58.04Y   1:08.43  
       31.89  1:08.43                                                      
 23 Jamieson, Joaquin S       18 FDST-CC                58.49Y   1:08.63  
       32.41  1:08.63                                                      
 24 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA                57.90Y   1:09.81  
       32.95  1:09.81                                                      
 
Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:40.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tolman, Eric S            21 Fusion Aquatics-CA   2:00.40Y   2:19.16  
       31.74  1:07.51  1:43.47  2:19.16                                    
  2 Macy, Parker C            16 MVN-CA               2:02.30Y   2:20.03  
       32.36  1:08.22  1:44.31  2:20.03                                    
  3 Simpson, Aidan A          16 ICAC-SI              2:04.70Y   2:23.76  
       33.34  1:10.33  1:47.55  2:23.76                                    
  4 Yoo, Evan J               16 CITI-CA              2:02.04Y   2:23.98  
       32.98  1:09.84  1:47.32  2:23.98                                    
  5 Alejandro, Keane          17 ROSE-CA              2:03.09Y   2:24.19  
       33.14  1:09.90  1:47.40  2:24.19                                    
  6 Sun, Liyang I             16 NOVA-CA              2:04.24Y   2:25.00  
       32.73  1:08.81  1:45.73  2:25.00                                    
  7 Fitzgerald, Anthony R     17 SCAL-CA              2:04.46Y   2:26.00  
       32.57  1:09.87  1:48.58  2:26.00                                    
  8 Leung, Christopher C      15 NOVA-CA              2:04.76Y   2:27.88  
       33.27  1:11.00  1:49.56  2:27.88                                    
B - Final
  9 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              2:05.14Y   2:24.71  
       32.86  1:09.79  1:47.46  2:24.71                                    
 10 Telanoff, Samuel          17 TSM-CA               2:07.03Y   2:24.76  
       34.00  1:10.72  1:47.52  2:24.76                                    
 11 Lou, Matthew              15 NOVA-CA              2:07.43Y   2:26.55  
       32.71  1:10.02  1:47.98  2:26.55                                    
 12 O'Grady, Chris C          17 ROSE-CA              2:06.99Y   2:27.22  
       32.80  1:10.58  1:48.83  2:27.22                                    
 13 Wong, Bryan M             15 Tule Nation-CC       2:05.39Y   2:28.05  
       32.94  1:10.46  1:48.62  2:28.05                                    
 14 Abdollahi, Ryan R         17 NOVA-CA              2:06.46Y   2:29.44  
       33.46  1:10.91  1:50.01  2:29.44                                    
 15 Park, Tommy               15 PASA-CA              2:05.38Y   2:30.51  
       34.58  1:13.25  1:52.65  2:30.51                                    
 16 Zeger, Kai U              17 SSD-SI               2:06.54Y   2:32.22  
       33.78  1:12.43  1:51.57  2:32.22                                    
C - Final
 17 Beyer, Brady M            14 Club Olympia-IN      2:07.95Y   2:26.01  
       33.17  1:10.57  1:48.52  2:26.01                                    
 18 Long, Thomas R            17 BREA-CA              2:07.45Y   2:27.53  
       33.69  1:11.08  1:49.27  2:27.53                                    
 19 Thomsic, Ethan S          16 RMDA-CA              2:09.66Y   2:28.88  
       34.08  1:11.71  1:50.41  2:28.88                                    
 20 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              2:07.48Y   2:29.82  
       33.75  1:11.87  1:50.18  2:29.82                                    
 21 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              2:07.57Y   2:30.42  
       33.22  1:11.68  1:50.18  2:30.42                                    
 22 Morgan, Keller M          15 GSC-CA               2:08.99Y   2:30.88  
       34.38  1:12.44  1:52.02  2:30.88                                    
 23 Hildesheim, Ethan J       16 RSD-SI               2:08.44Y   2:31.26  
       33.79  1:11.42  1:50.94  2:31.26                                    
 24 Sorenson, Matt R          18 SET-CA               2:07.82Y   2:34.23  
       34.00  1:12.41  1:52.92  2:34.23                                    
 
Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:03.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mussin, Adilbek           20 Trojan-CA              46.01Y     52.82  
       24.92    52.82                                                      
  2 Tibazi, Yusuf             23 LASC-CA                48.56Y     54.13  
       25.22    54.13                                                      
  3 Tittle, Mason D           23 Ucsb-Ca-CA             47.49Y     54.91  
       25.54    54.91                                                      
  4 Lukashev, Stephan A       18 RSD-SI                 49.32Y     55.61  
       26.04    55.61                                                      
  5 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                48.94Y     55.87  
       25.72    55.87                                                      
  6 Morici, Charlie C         17 CANY-CA                48.90Y     56.00  
       25.82    56.00                                                      
  7 Parker, Mateo S           16 RSD-SI                 49.28Y     56.99  
       26.35    56.99                                                      
  8 Smith, Ethan R            17 Un-Alpha-CA            49.24Y     58.12  
       27.21    58.12                                                      
B - Final
  9 Lou, Brian                17 NOVA-CA                49.85Y     56.11  
       26.48    56.11                                                      
  9 Dugas, Yuma L             17 RSD-SI                 49.36Y     56.11  
       26.13    56.11                                                      
 11 Cheng, Vincent Y          16 BREA-CA                49.65Y     56.38  
       26.90    56.38                                                      
 12 Navarro, Andrew S         16 BLUE-CA                50.12Y     56.79  
       26.82    56.79                                                      
 13 Morris, Mason P           16 RSD-SI                 50.16Y     56.86  
       26.41    56.86                                                      
 14 Zerpa, Ryan C             15 ALPH-CA                49.84Y     58.12  
       26.85    58.12                                                      
 15 Blair, Aidan              18 GWSC-CA                49.70Y     58.49  
       27.04    58.49                                                      
 16 Leytrovskiy, Mihael       20 TE-SI                  49.90Y   1:00.15  
       27.88  1:00.15                                                      
C - Final
 17 Syrkin, Danny L           17 ROSE-CA                50.47Y     56.94  
       27.26    56.94                                                      
 18 Carsten, Ian D            15 BAY-SI                 50.71Y     56.95  
       26.91    56.95                                                      
 19 Zinn, Tona L              15 SCAL-CA                50.48Y     57.14  
       26.82    57.14                                                      
 20 Hussong, Justin M         17 AAA-CA                 50.17Y     57.50  
       27.33    57.50                                                      
 21 Cho, Joshua J             16 NOVA-CA                50.82Y     58.18  
       27.73    58.18                                                      
 22 Park, Tommy               15 PASA-CA                50.70Y     58.50  
       27.69    58.50                                                      
 23 Nghi, Ivan T              16 GWSC-CA                50.83Y     58.80  
       27.73    58.80                                                      
 24 Babaian, Michael S        17 BREA-CA                50.76Y     58.92  
       27.36    58.92                                                      
 
Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:20.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mussin, Adilbek           20 Trojan-CA            1:44.01Y   2:00.76  
       25.85    55.67  1:26.78  2:00.76                                    
  2 Carsten, Ian D            15 BAY-SI               1:51.91Y   2:06.68  
       28.50  1:00.52  1:33.52  2:06.68                                    
  3 Cheng, Vincent Y          16 BREA-CA              1:48.04Y   2:07.29  
       29.02  1:01.46  1:34.12  2:07.29                                    
  4 Williams, Nick R          17 MVN-CA               1:51.69Y   2:08.14  
       28.83  1:01.79  1:35.32  2:08.14                                    
  5 Zinn, Tona L              15 SCAL-CA              1:50.50Y   2:08.18  
       28.63  1:01.57  1:34.78  2:08.18                                    
  6 Syrkin, Danny L           17 ROSE-CA              1:51.03Y   2:08.97  
       28.35  1:00.81  1:34.84  2:08.97                                    
  7 Dugas, Yuma L             17 RSD-SI               1:50.15Y   2:09.20  
       28.33  1:00.94  1:34.55  2:09.20                                    
 -- Navarro, Andrew S         16 BLUE-CA              1:48.16Y        DQ  
       27.56    58.83  1:31.16       DQ                                    
B - Final
  9 Morris, Mason P           16 RSD-SI               1:52.70Y   2:06.35  
       28.12  1:00.54  1:33.93  2:06.35                                    
 10 Meyer, Cody A             17 PST-CA               1:53.62Y   2:07.55  
       28.23  1:00.40  1:33.79  2:07.55                                    
 11 Rumsey, Nate S            16 LOSC-OR              1:53.55Y   2:07.92  
       28.47  1:01.27  1:34.41  2:07.92                                    
 12 Munoz Renteria, Carlos A  16 RSD-SI               1:53.63Y   2:10.04  
       28.78  1:01.41  1:35.64  2:10.04                                    
 13 Najera, Humberto          14 MVN-CA               1:52.71Y   2:10.24  
       27.80  1:00.58  1:35.50  2:10.24                                    
 14 Holton, Stuart M          18 NOVA-CA              1:52.69Y   2:10.91  
       28.06  1:01.20  1:35.49  2:10.91                                    
 15 Rivers, Jacob J           17 TMEC-CA              1:53.42Y   2:11.37  
       28.58  1:01.24  1:35.54  2:11.37                                    
 16 Wong, Bryce M             17 Tule Nation-CC       1:53.28Y   2:13.50  
       29.47  1:03.48  1:37.56  2:13.50                                    
C - Final
 17 Maurer, Mike R            18 SCAT-CA              1:54.28Y   2:09.75  
       28.98  1:01.88  1:35.16  2:09.75                                    
 18 Cho, Eddy Y               17 MVN-CA               1:53.64Y   2:10.28  
       28.96  1:01.71  1:35.79  2:10.28                                    
 19 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   1:54.77Y   2:11.00  
       29.81  1:03.71  1:37.65  2:11.00                                    
 20 Grulke, Nick E            14 Un-Mvn-CA            1:54.87Y   2:11.16  
       29.23  1:02.30  1:36.30  2:11.16                                    
 21 Souttere, Gavin F         19 CAST-SI              1:53.90Y   2:11.90  
       29.26  1:02.97  1:37.00  2:11.90                                    
 22 Kondo, Touma              16 NOVA-CA              1:53.99Y   2:13.29  
       29.47  1:02.73  1:37.61  2:13.29                                    
 -- Woodsum II, Kenneth Y     18 NOVA-CA              1:54.84Y        NS  
 
Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:24.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Skaaning, Daniel          26 Trojan-CA            1:51.48Y   2:06.20  
       27.19  1:00.12  1:36.54  2:06.20                                    
  2 Zinn, Tona L              15 SCAL-CA              1:49.34Y   2:08.35  
       27.26  1:00.67  1:38.23  2:08.35                                    
  3 Dugas, Yuma L             17 RSD-SI               1:51.71Y   2:09.12  
       26.53    59.98  1:39.55  2:09.12                                    
  4 Jett, Gabriel T           17 CLOV-CC              1:51.22Y   2:09.13  
       26.31  1:00.15  1:40.40  2:09.13                                    
  5 Abdollahi, Ryan R         17 NOVA-CA              1:51.87Y   2:10.65  
       28.03  1:02.53  1:40.72  2:10.65                                    
  6 Cheng, Vincent Y          16 BREA-CA              1:52.48Y   2:11.56  
       28.36  1:03.14  1:42.47  2:11.56                                    
  7 Yoo, Evan J               16 CITI-CA              1:52.45Y   2:12.64  
       28.08  1:04.43  1:41.38  2:12.64                                    
  8 Cho, Joshua J             16 NOVA-CA              1:51.82Y   2:14.38  
       28.09  1:01.21  1:43.21  2:14.38                                    
B - Final
  9 Macy, Parker C            16 MVN-CA               1:52.90Y   2:11.35  
       28.99  1:04.19  1:40.43  2:11.35                                    
 10 Dalmacio, Ronald J        15 ROSE-CA              1:52.57Y   2:12.25  
       27.57  1:00.08  1:42.20  2:12.25                                    
 11 Keegan, Sean E            18 CITI-CA              1:52.91Y   2:12.60  
       28.06  1:02.36  1:41.61  2:12.60                                    
 12 Wong, Bryan M             15 Tule Nation-CC       1:53.87Y   2:13.01  
       28.87  1:04.29  1:42.05  2:13.01                                    
 13 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              1:53.76Y   2:13.31  
       29.31  1:04.49  1:41.98  2:13.31                                    
 14 Trujillo, Jack A          17 NOVA-CA              1:52.89Y   2:13.52  
       28.19  1:03.13  1:41.79  2:13.52                                    
 15 Smith, Ethan R            17 Un-Alpha-CA          1:52.91Y   2:13.81  
       27.52  1:03.42  1:43.55  2:13.81                                    
 16 Kim, William M            15 MPMR-CA              1:53.79Y   2:14.77  
       28.19  1:02.76  1:43.03  2:14.77                                    
C - Final
 17 Williams, Nick R          17 MVN-CA               1:53.98Y   2:09.07  
       28.07  1:00.91  1:38.77  2:09.07                                    
 18 O'Grady, Chris C          17 ROSE-CA              1:54.10Y   2:10.83  
       29.02  1:02.95  1:40.65  2:10.83                                    
 19 Simpson, Aidan A          16 ICAC-SI              1:54.82Y   2:11.75  
       28.83  1:04.67  1:41.93  2:11.75                                    
 20 Munoz Renteria, Carlos A  16 RSD-SI               1:54.49Y   2:11.79  
       28.09  1:01.94  1:41.56  2:11.79                                    
 21 Telanoff, Samuel          17 TSM-CA               1:54.52Y   2:12.60  
       29.44  1:05.55  1:42.88  2:12.60                                    
 22 Leung, Christopher C      15 NOVA-CA              1:54.19Y   2:12.87  
       28.02  1:03.27  1:41.66  2:12.87                                    
 23 Halterman, Bryce S        15 SCOR-CA              1:55.02Y   2:13.78  
       27.58  1:01.27  1:42.17  2:13.78                                    
 24 Goldey, Will W            18 Un-Te-SI             1:54.03Y   2:14.22  
       28.64  1:03.29  1:43.09  2:14.22                                    
 
Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:05.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heidtmann, Jacob O        24 TE-SI                3:52.14Y   4:24.96  
       28.03  1:00.24  1:35.30  2:09.39  2:46.41  3:24.13  3:55.08  4:24.96
  2 Brinegar, Michael M       20 MVN-CA               3:55.82Y   4:30.45  
       28.49  1:00.93  1:36.11  2:09.98  2:48.40  3:29.77  4:01.23  4:30.45
  3 Schuster, Brandon L       21 Un-Fson-CA           3:55.42Y   4:31.49  
       28.60  1:01.82  1:38.89  2:15.03  2:53.07  3:30.80  4:01.71  4:31.49
  4 Macy, Parker C            16 MVN-CA               4:00.05Y   4:34.40  
       29.71  1:03.82  1:40.27  2:16.32  2:51.93  3:29.64  4:02.63  4:34.40
  5 Najera, Humberto          14 MVN-CA               3:58.24Y   4:34.97  
       27.92  1:00.89  1:36.92  2:12.15  2:52.63  3:33.47  4:04.46  4:34.97
  6 Telanoff, Samuel          17 TSM-CA               4:00.51Y   4:37.34  
       29.87  1:03.88  1:40.95  2:17.34  2:55.71  3:35.12  4:06.25  4:37.34
  7 Keegan, Sean E            18 CITI-CA              4:02.24Y   4:42.32  
       28.45  1:02.00  1:38.95  2:14.88  2:55.78  3:36.75  4:10.12  4:42.32
  8 Aistars, Anders R         15 MVN-CA               4:02.91Y   4:45.33  
       29.04  1:03.22  1:40.47  2:17.59  2:58.15  3:40.95  4:13.52  4:45.33
B - Final
  9 Wong, Bryan M             15 Tule Nation-CC       4:03.99Y   4:38.91  
       28.48  1:00.94  1:39.14  2:17.09  2:56.32  3:35.07  4:07.36  4:38.91
 10 Meyer, Cody A             17 PST-CA               4:04.53Y   4:40.22  
       28.21  1:00.44  1:38.24  2:13.17  2:54.47  3:36.30  4:08.72  4:40.22
 11 Simpson, Aidan A          16 ICAC-SI              4:04.86Y   4:40.32  
       30.48  1:05.27  1:42.97  2:20.36  2:59.07  3:37.16  4:10.35  4:40.32
 12 Ngan, Owen L              16 LOSC-OR              4:04.94Y   4:41.16  
       29.83  1:04.40  1:41.20  2:17.01  2:57.56  3:37.88  4:10.23  4:41.16
 13 Brooker III, George A     15 NCA-SI               4:04.75Y   4:41.85  
       29.21  1:02.76  1:39.26  2:14.77  2:56.18  3:37.26  4:10.17  4:41.85
 14 Cho, Eddy Y               17 MVN-CA               4:06.19Y   4:43.93  
       29.20  1:02.21  1:40.57  2:17.97  2:58.31  3:39.40  4:12.61  4:43.93
 15 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              4:04.90Y   4:44.08  
       30.86  1:05.85  1:43.46  2:20.87  2:59.28  3:38.18  4:11.59  4:44.08
 16 Kroll, Hunter F           17 MVN-CA               4:06.53Y   4:48.16  
       30.46  1:05.15  1:43.23  2:20.82  3:01.43  3:43.49  4:16.58  4:48.16
C - Final
 17 Shaaban, Adam A           16 TSM-CA               4:08.29Y   4:43.44  
       30.36  1:03.73  1:40.82  2:18.24  2:58.58  3:40.34  4:12.23  4:43.44
 18 Morgan, Keller M          15 GSC-CA               4:07.22Y   4:44.33  
       29.89  1:04.33  1:43.45  2:20.10  3:00.24  3:40.53  4:13.50  4:44.33
 19 Grulke, Nick E            14 Un-Mvn-CA            4:08.93Y   4:46.57  
       29.47  1:03.08  1:40.61  2:17.77  3:00.60  3:43.85  4:15.53  4:46.57
 20 Kondo, Touma              16 NOVA-CA              4:07.33Y   4:48.66  
       29.88  1:03.29  1:41.29  2:18.73  2:59.89  3:41.61  4:15.26  4:48.66
 21 Kling, Joey T             15 SCAL-CA              4:07.48Y   4:48.77  
       29.78  1:04.35  1:42.72  2:20.12  3:01.86  3:43.82  4:17.58  4:48.77
 22 Copses, Adam P            18 LASC-CA              4:08.75Y   4:48.85  
       29.06  1:03.08  1:41.99  2:20.78  3:02.76  3:45.40  4:17.28  4:48.85
 23 Morris, Daniel R          17 CLOV-CC              4:09.07Y   4:48.88  
       30.44  1:05.09  1:42.59  2:19.93  3:00.90  3:44.38  4:17.61  4:48.88
 24 Goldey, Will W            18 Un-Te-SI             4:07.29Y   4:50.58  
       29.65  1:04.51  1:43.78  2:21.78  3:03.43  3:46.43  4:20.03  4:50.58
 
Men 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Team Elite-SI  'A'                                1:38.00Y   1:38.99  
     1) Chavez, Miguel A 24             2) Heidtmann, Jacob O 24          
     3) Nagy, Chris 17                  4) Leytrovskiy, Mihael 20         
       25.30    48.94  1:14.86  1:38.99                                    
  2 Golden West Swim Club-CA  'A'                     1:28.54Y   1:39.91  
     1) Leonard, Sam J 19               2) Nghi, Ivan T 16                
     3) Chiyo, Kenta 16                 4) Blair, Aidan 18                
       24.99    50.24  1:15.42  1:39.91                                    
  3 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     1:29.39Y   1:40.35  
     1) Heymann, Jay C 17               2) Huang, Andrew S 15             
     3) Rumsey, Nate S 16               4) Simons, Nick F 15              
       25.01    50.00  1:15.99  1:40.35                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:34.74Y   1:41.54  
     1) Macy, Parker C 16               2) Williams, Nick R 17            
     3) Cho, Eddy Y 17                  4) Heron, David T 24              
       26.41    51.41  1:16.60  1:41.54                                    
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:31.70Y   1:41.56  
     1) Brinegar, Michael M 20          2) Aistars, Anders R 15           
     3) Najera, Humberto 14             4) Ispas, Alex 16                 
       25.55    50.61  1:15.91  1:41.56                                    
  6 Clovis Swim Club-CC  'A'                          1:29.05Y   1:42.15  
     1) Jett, Gabriel T 17              2) Sheppard, AJ M 17              
     3) Forbes, Jeffrey A 16            4) Lerro, Paul L 16               
       24.93    50.29  1:15.48  1:42.15                                    
  7 Swim Pasadena-CA  'A'                             1:30.11Y   1:42.19  
     1) Smith, Michael H 17             2) Park, Tommy 15                 
     3) Blake, Harry I 16               4) Puttler, Karl M 16             
       25.70    51.00  1:15.94  1:42.19                                    
  8 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   1:36.31Y   1:42.71  
     1) Zelmer, Luca K 15               2) Imonen, Brock F 17             
     3) Taylor, Noah N 15               4) Kroll, Hunter F 17             
       26.07    51.12  1:16.69  1:42.71                                    
  9 Swim Club of Ridgecrest-CA  'A'                   1:31.17Y   1:44.28  
     1) Halterman, Bryce S 15           2) Bui, Thomas T 16               
     3) Riendeau, Adrian K 15           4) Bui, Douglas 15                
       25.25    51.12    56.43  1:44.28                                    
 10 Golden West Swim Club-CA  'B'                     1:37.71Y   1:45.11  
     1) Bailey, Jacob A 16              2) Lait, Casey J 17               
     3) Dalija, Marcus S 19             4) Wang, Michael S 19             
       26.17    52.20  1:18.72  1:45.11                                    
 11 Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT    1:48.77  
     1) Dimitriadis, Alexander 16       2) Efseaff, Andrew J 15           
     3) Tannehill, Sean Eoin N 13       4) Heaston, Drew D 18             
       26.48    53.68  1:23.28  1:48.77                                    
 12 Dare Aquatics-CA  'A'                             1:45.30Y   1:50.53  
     1) Chua, Ethan J 14                2) Ng, Ryan K 15                  
     3) Tang, Sean Z 15                 4) Qi, Irvin X 14                 
       26.32    55.22  1:23.11  1:50.53                                    
 -- Bay Club Aquatics-SI  'A'                         1:33.00Y        NS  
     1) Liu, Cassidy 17                 2) Park, Thomas T 16              
     3) Zhang, Edward D 18              4) Carsten, Ian D 15              
 
Men 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:13.51Y   3:39.41  
     1) Brinegar, Michael M 20          2) Aistars, Anders R 15           
     3) Najera, Humberto 14             4) Heron, David T 24              
       26.52    54.76  1:21.47  1:49.57  2:16.25  2:45.66  3:11.55  3:39.41
  2 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     3:12.68Y   3:43.14  
     1) Heymann, Jay C 17               2) Huang, Andrew S 15             
     3) Rumsey, Nate S 16               4) Simons, Nick F 15              
       26.97    55.84  1:21.18  1:49.49  2:17.39  2:47.74  3:13.35  3:43.14
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:19.54Y   3:44.56  
     1) Ispas, Alex 16                  2) Williams, Nick R 17            
     3) Cho, Eddy Y 17                  4) Macy, Parker C 16              
       27.16    55.90  1:23.26  1:51.51  2:19.14  2:48.11  3:14.90  3:44.56
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   3:24.09Y   3:46.94  
     1) Zelmer, Luca K 15               2) Imonen, Brock F 17             
     3) Zika, Honza T 15                4) Taylor, Noah N 15              
       27.75    57.32  1:23.74  1:52.11  2:20.21  2:51.55  3:17.77  3:46.94
  5 Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT    3:58.34  
     1) Dimitriadis, Alexander 16       2) Heaston, Drew D 18             
     3) Efseaff, Andrew J 15            4) Tannehill, Sean Eoin N 13      
       27.70    57.75  1:24.92  1:55.06  2:23.91  2:56.10  3:26.24  3:58.34
 -- Dare Aquatics-CA  'A'                             3:41.43Y        DQ  
     1) Chua, Ethan J 14                2) Tang, Sean Z 15                
     3) Ng, Ryan K 15                   4) Qi, Irvin X 14                 
       28.44    58.91  1:28.98  2:02.79  2:32.89  3:06.99  3:36.09       DQ
 
Men 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lake Oswego Swim Club-OR  'A'                     3:28.06Y   4:00.68  
     1) Simons, Nick F 15               2) Huang, Andrew S 15             
     3) Rumsey, Nate S 16               4) Heymann, Jay C 17              
       28.33    59.02  1:31.47  2:09.34  2:36.33  3:07.61  3:32.86  4:00.68
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:28.66Y   4:03.87  
     1)                                 2) Macy, Parker C 16              
     3) Najera, Humberto 14             4) Brinegar, Michael M 20         
       30.82  1:02.86  1:34.91  2:10.71  2:37.82  3:09.38  3:35.18  4:03.87
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:34.73Y   4:06.91  
     1) Ispas, Alex 16                  2) Cho, Eddy Y 17                 
     3) Taylor, Noah N 15               4) Aistars, Anders R 15           
       29.54  1:00.91  1:33.62  2:11.43  2:39.63  3:11.98  3:38.50  4:06.91
  4 Swim Pasadena-CA  'A'                             3:31.25Y   4:07.40  
     1) Park, Tommy 15                  2) Smith, Michael H 17            
     3) Gray, Ethan C 18                4) Blake, Harry I 16              
       29.83  1:00.81  1:33.75  2:11.79  2:39.68  3:12.52  3:38.77  4:07.40
  5 Golden West Swim Club-CA  'A'                     3:33.89Y   4:08.13  
     1) Chiyo, Kenta 16                 2) Dalija, Marcus S 19            
     3) Blair, Aidan 18                 4) Toland, Brandon M 19           
       29.76  1:01.57  1:35.35  2:15.04  2:42.69  3:13.88  3:39.59  4:08.13
  6 Clovis Swim Club-CC  'A'                          3:38.68Y   4:16.01  
     1) Lerro, Paul L 16                2) Morris, Daniel R 17            
     3) Jett, Gabriel T 17              4) Sheppard, AJ M 17              
       29.67  1:01.97  1:37.78  2:18.26  2:46.48  3:20.53  3:46.73  4:16.01
  7 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                   3:40.36Y   4:20.74  
     1) Johnson, Jack A 16              2) Fujimoto, Miles L 17           
     3) Kurtz, Wyatt M 15               4) Zelmer, Luca K 15              
       32.92  1:07.52  1:40.01  2:18.17  2:47.39  3:21.43  3:49.27  4:20.74
  8 Elite Aquatics Sports Team-CA  'A'                     NT    4:31.94  
     1) Heaston, Drew D 18              2) Dimitriadis, Alexander 16      
     3) Tannehill, Sean Eoin N 13       4) Efseaff, Andrew J 15           
       33.08  1:08.42  1:45.15  2:25.52  2:57.00  3:31.78  4:00.25  4:31.94
  9 Dare Aquatics-CA  'A'                             4:07.86Y   4:42.33  
     1) Chua, Ethan J 14                2) Ng, Ryan K 15                  
     3) Qi, Irvin X 14                  4) Tang, Sean Z 15                
       32.87  1:08.45  1:44.99  2:26.12  2:58.88  3:39.00  4:09.27  4:42.33
 -- Swim Pasadena-CA  'B'                             3:36.13Y        DQ  
     1) Tsai, Kurtis Y 17               2) Tse, Chalmers K 16             
     3) Puttler, Karl M 16              4) Kim, Joshua S 17               
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Phuong, Jasmine           13 DARE-CA                   NT      27.96  
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Jaxx A            14 FAST-CA                   NT    4:55.67Y 
  2 Chow, Kailee K            15 FAST-CA                   NT    5:05.49  
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Katy T          25 TSM-CA                    NT    4:21.14  
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Ziyang             18 TSM-CA                    NT    8:10.97  
  2 Soloveychick, Bar         19 TSM-CA                    NT    8:15.40  
  3 Campbell, Katy T          25 TSM-CA                    NT    8:52.04  
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Keller M          15 GSC-CA                    NT    1:04.33  
  2 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA                    NT    1:06.45  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 604                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores            1133   2. Irvine Novaquatics                  471
  3. Team Santa Monica                   301   4. Socal Aquatics Association          286
  5. The Dolphins Swim Team              278   6. Lake Oswego Swim Club               261
  7. Clovis Swim Club                    214   7. Brea Aquatics                       214
  9. Trojan Swim Club                    199  10. Rose Bowl Aquatics                  196
 11. Team Elite                          194  12. Rancho San Dieguito                 163
 13. Swim Pasadena                       116  14. Golden West Swim Club               115
 15. Riverside Aquatics Association      110  15. Gaucho Aquatics                     110
 17. Gators Swim Club                  101.5  18. Elite Aquatics Sports Team          100
 19. La Mirada Armada                     91  19. Beach Cities Swimming                91
 21. Dare Aquatics                        76  22. Alpha Aquatics                       72
 23. Canyons Aquatic Club                 55  24. Tule Nation Tritons                  48
 24. Chino Hills Aquatics Chs Swim        48  24. Bluefin Aquatics                     48
 27. Trident Swim Club                    44  28. Fusion Aquatics                      39
 28. Denver Swim Academy                  39  30. Los Angeles Swim Club                33
 31. North Coast Aquatics                 31  32. Westside Aquatics                  30.5
 33. Ccat Swimming                        28  34. Inland Coastal Aquatic Club          25
 35. San Diego Seaport Aquatics           24  36. Aquazot Swim Club                    23
 37. Club Olympia Swim Team               19  37. Monterey Park Manta Rays             19
 39. Swim Club of Ridgecrest              18  40. Bay Club Aquatics                    17
 41. California Aquatics                  16  42. Paseo Aquatics Swim Team             15
 43. Piranha Swim Team                    14  43. Yucaipa Aquatics                     14
 45. Seal Beach Swim Club                 13  46. South Bay Aquatics                   12
 46. Vision Swim                          12  48. College Area Swim Team                9
 49. Jcc Waves                             8  50. Swim San Diego                        6
 50. Orange Regional Competitive Aq        6  52. Lakewood Aquatics                     5
 52. Fullerton Aquatics Sports Team        5  54. Frog Aquatics                         4
 55. Sol Swim Team                         2  55. Temecula Swim Club                    2
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 604                   
 
  1. Mission Viejo Nadadores             530   2. Irvine Novaquatics                  285
  3. The Dolphins Swim Team              278   4. Socal Aquatics Association          220
  5. Brea Aquatics                       166   6. Lake Oswego Swim Club               123
  7. Team Santa Monica                   120   8. Clovis Swim Club                    104
  9. Team Elite                           96  10. Gators Swim Club                   86.5
 11. Rose Bowl Aquatics                   78  12. La Mirada Armada                     63
 13. Dare Aquatics                        48  13. Chino Hills Aquatics Chs Swim        48
 15. Trident Swim Club                    44  16. Riverside Aquatics Association       40
 17. Denver Swim Academy                  39  18. Elite Aquatics Sports Team           38
 18. Rancho San Dieguito                  38  20. Westside Aquatics                  30.5
 21. Swim Pasadena                        29  21. Tule Nation Tritons                  29
 23. North Coast Aquatics                 27  23. Beach Cities Swimming                27
 25. San Diego Seaport Aquatics           24  26. Aquazot Swim Club                    23
 27. Club Olympia Swim Team               19  28. Canyons Aquatic Club                 18
 29. Bluefin Aquatics                     17  30. Paseo Aquatics Swim Team             15
 30. Alpha Aquatics                       15  32. Trojan Swim Club                     14
 32. Yucaipa Aquatics                     14  34. Seal Beach Swim Club                 13
 35. South Bay Aquatics                   12  35. Vision Swim                          12
 37. Monterey Park Manta Rays              9  38. Jcc Waves                             8
 39. Fullerton Aquatics Sports Team        5  39. Lakewood Aquatics                     5
 41. Fusion Aquatics                       3  42. Sol Swim Team                         2
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 604                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores             603   2. Irvine Novaquatics                  186
  3. Trojan Swim Club                    185   4. Team Santa Monica                   181
  5. Lake Oswego Swim Club               138   6. Rancho San Dieguito                 125
  7. Rose Bowl Aquatics                  118   8. Golden West Swim Club               115
  9. Gaucho Aquatics                     110   9. Clovis Swim Club                    110
 11. Team Elite                           98  12. Swim Pasadena                        87
 13. Riverside Aquatics Association       70  14. Socal Aquatics Association           66
 15. Beach Cities Swimming                64  16. Elite Aquatics Sports Team           62
 17. Alpha Aquatics                       57  18. Brea Aquatics                        48
 19. Canyons Aquatic Club                 37  20. Fusion Aquatics                      36
 21. Los Angeles Swim Club                33  22. Bluefin Aquatics                     31
 23. Ccat Swimming                        28  23. Dare Aquatics                        28
 23. La Mirada Armada                     28  26. Inland Coastal Aquatic Club          25
 27. Tule Nation Tritons                  19  28. Swim Club of Ridgecrest              18
 29. Bay Club Aquatics                    17  30. California Aquatics                  16
 31. Gators Swim Club                     15  32. Piranha Swim Team                    14
 33. Monterey Park Manta Rays             10  34. College Area Swim Team                9
 35. Swim San Diego                        6  35. Orange Regional Competitive Aq        6
 37. North Coast Aquatics                  4  37. Frog Aquatics                         4
 39. Temecula Swim Club                    2