SMSC Columbus Meet - Meet Results

SMSC Columbus Meet
10/4/2019 - 10/6/2019
,  
Updated: 10/7/2019

Pool Open Water Results were removed from the Export Results File.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
             2019 SMSC Columbus Day Meet - 10/4/2019 to 10/6/2019              
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                34.03      34.05  
  2 Moore, Riley              10 YNEZ-CA                   NT      34.18  
  3 Bartle, Kara               9 PUMA-CA                38.83      37.72  
  4 Moseley, Maya              9 RA-CC                  39.64      38.14  
  5 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT      38.31  
  6 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA                 43.53      41.22  
  7 Minch, Audrina             9 BSC-CC                 40.63      43.71  
  8 Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT      50.50  
  9 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT      53.05  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:19.35    1:19.09  
                  36.76     1:19.09 (42.33)                                        
  2 Moseley, Maya              9 RA-CC                1:32.47    1:22.89  
                  39.46     1:22.89 (43.43)                                        
  3 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT    1:23.34  
                  39.31     1:23.34 (44.03)                                        
  4 Minch, Audrina             9 BSC-CC               1:38.77    1:45.27  
                  47.84     1:45.27 (57.43)                                        
  5 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT    1:54.21  
                  50.16   1:54.21 (1:04.05)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              2:52.21    2:44.45  
                  37.31     1:19.96 (42.65)     2:02.82 (42.86)     2:44.45 (41.63)
  2 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT    4:15.19  
                  52.47   4:15.19 (3:22.72)                                        
 
Girls 9-10 200 2 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              2:52.21    3:56.50  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                41.23      43.42  
  2 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT      45.38  
  3 Minch, Audrina             9 BSC-CC                 46.26      46.91  
  4 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA                 52.22      51.58  
  5 Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT      53.29  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:45.23    1:35.40  
                  46.34     1:35.40 (49.06)                                        
  2 Minch, Audrina             9 BSC-CC               1:56.34    1:41.42  
                  49.07     1:41.42 (52.35)                                        
  3 Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT    1:53.76  
  4 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT    2:07.03  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Sarah-Jane       10 BSC-CC                 45.47      42.18  
  2 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT      46.65  
  3 Bartle, Kara               9 PUMA-CA                48.79      47.25  
  4 Moore, Riley              10 YNEZ-CA                   NT      48.28  
  5 Moseley, Maya              9 RA-CC                1:01.62      51.74  
  6 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                49.06      52.42  
  7 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT    1:01.63  
  8 Minch, Audrina             9 BSC-CC                 59.45    1:05.68  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Sarah-Jane       10 BSC-CC                    NT    1:28.77  
                  41.45     1:28.77 (47.32)                                        
  2 Bartle, Kara               9 PUMA-CA              1:46.80    1:39.79  
                  48.20     1:39.79 (51.59)                                        
  3 Moseley, Maya              9 RA-CC                     NT    1:52.04  
                  54.55     1:52.04 (57.49)                                        
 -- Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:47.59         DQ  
      One hand touch
                  53.19          DQ (59.36)                                        
 -- Minch, Audrina             9 BSC-CC               2:14.62         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
                1:02.13        DQ (1:14.15)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Maya              9 RA-CC                  47.71      42.88  
  2 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT      45.34  
  3 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                43.50      45.39  
  4 Bartle, Kara               9 PUMA-CA                47.66      46.06  
  5 Minch, Audrina             9 BSC-CC                 51.56      52.99  
  6 Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT      59.03  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Sarah-Jane       10 BSC-CC                    NT    1:24.50  
                  39.22     1:24.50 (45.28)                                        
  2 Moore, Riley              10 YNEZ-CA                   NT    1:30.92  
                  39.69     1:30.92 (51.23)                                        
 -- Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Sarah-Jane       10 BSC-CC                    NT    1:22.74  
                  37.88     1:22.74 (44.86)                                        
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:30.43    1:29.22  
                  41.07     1:29.22 (48.15)                                        
  3 Varner, Ella               9 BSC-CC                    NT    1:32.31  
                  44.10     1:32.31 (48.21)                                        
  4 Moseley, Maya              9 RA-CC                1:51.82    1:32.95  
                  44.21     1:32.95 (48.74)                                        
  5 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA               1:56.39    1:50.91  
                  54.51     1:50.91 (56.40)                                        
  6 Minch, Audrina             9 BSC-CC                    NT    1:56.36  
                  53.01   1:56.36 (1:03.35)                                        
 -- Tune, Chloe               10 BSC-CC                    NT         DQ  
                  55.14        DQ (1:04.48)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osborne, Sarah-Jane       10 BSC-CC                    NT    3:00.30  
                  37.84     1:23.49 (45.65)     2:15.86 (52.37)     3:00.30 (44.44)
  2 Minch, Audrina             9 BSC-CC                    NT    4:02.38  
                1:01.72     1:58.64 (56.92)   3:08.41 (1:09.77)     4:02.38 (53.97)
 
Girls 7-10 50 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 40.39      34.55  
  2 Adams, Cami                9 LTA-CA                 41.02      41.06  
  3 Chavez, Angelica           9 LTA-CA                 46.82      41.07  
  4 Katona, Cecilia            8 PUMA-CA                45.09      41.25  
  5 Haislip, Reagan            8 BSC-CC                    NT      44.06  
  6 Guyader, Claire            9 PUMA-CA                   NT      45.25  
  7 Theis, Rylee               8 LTA-CA                 49.26      46.05  
 
Girls 7-10 50 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 48.02      45.68  
  2 Katona, Cecilia            8 PUMA-CA                49.28      45.98  
  3 Chavez, Angelica           9 LTA-CA                 51.76      50.45  
  4 Guyader, Claire            9 PUMA-CA              1:15.17      53.83  
  5 Adams, Cami                9 LTA-CA                 58.05      59.51  
  6 Theis, Rylee               8 LTA-CA               1:00.21    1:00.32  
 
Girls 7-10 50 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katona, Cecilia            8 PUMA-CA              1:00.66      53.19  
  2 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA               1:01.27      54.75  
  3 Theis, Rylee               8 LTA-CA                 57.64      55.60  
  4 Haislip, Reagan            8 BSC-CC                    NT    1:00.75  
 -- Adams, Cami                9 LTA-CA               1:00.09         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
 -- Chavez, Angelica           9 LTA-CA               1:00.13         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 7-10 50 Yard Fly Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 55.01      44.79  
  2 Katona, Cecilia            8 PUMA-CA                   NT      45.96  
  3 Adams, Cami                9 LTA-CA                    NT    1:01.49  
  4 Chavez, Angelica           9 LTA-CA                    NT    1:02.95  
 
Girls 5-10 25 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inutan, Mackenzie          9 SMSC-CA                   NT      17.20  
  2 Martinez, Portia          10 SMSC-CA                23.73      17.74  
  3 Aguilar, Belinda          10 NCA-CA                    NT      18.62  
  4 Musselwhite, Madelyn      10 SMSC-CA                   NT      19.00  
  5 Gray, Quinnlynn            9 NCA-CA                    NT      20.46  
  6 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                   NT      21.60  
  7 Murray, Ariya              9 SMSC-CA                22.26      22.63  
  8 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                    NT      24.60  
  9 Ellison, Payton            8 SMSC-CA                   NT      25.90  
 10 Sturges-Melby, Adalyn      8 SMSC-CA                   NT      27.90  
 11 La France, Sophie          8 SMSC-CA                   NT      28.42  
 12 DiBiase, Adelaide          7 PUMA-CA                   NT      28.72  
 13 Sanchez, Scarlett          6 BAC-CC                    NT      30.55  
 14 Gordillo, Makena           8 SMSC-CA                   NT      32.26  
 15 Bennett, Avery             5 NCA-CA                    NT      41.15  
 
Girls 5-10 25 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inutan, Mackenzie          9 SMSC-CA                   NT      23.91  
  2 Musselwhite, Madelyn      10 SMSC-CA                   NT      24.73  
  3 Martinez, Portia          10 SMSC-CA                32.61      25.30  
  4 Gray, Quinnlynn            9 NCA-CA                    NT      26.66  
  5 Sturges-Melby, Adalyn      8 SMSC-CA                   NT      27.04  
  6 Aguilar, Belinda          10 NCA-CA                    NT      27.25  
  7 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                    NT      28.13  
  8 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                   NT      31.04  
  9 DiBiase, Adelaide          7 PUMA-CA                   NT      32.04  
 10 Sanchez, Scarlett          6 BAC-CC                    NT      38.71  
 11 Gordillo, Makena           8 SMSC-CA                   NT      39.07  
 12 Bennett, Avery             5 NCA-CA                    NT      57.99  
 -- Ellison, Payton            8 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Did not finish on back
 -- Murray, Ariya              9 SMSC-CA                27.59         DQ  
      Did not finish on back
 
Girls 5-10 25 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Portia          10 SMSC-CA                   NT      27.92  
  2 Inutan, Mackenzie          9 SMSC-CA                   NT      30.47  
  3 Gray, Quinnlynn            9 NCA-CA                    NT      30.67  
  4 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                   NT      36.27  
 -- Carpenter, Anna            9 LTA-CA                    NT         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Girls 5-10 25 Yard Fly Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inutan, Mackenzie          9 SMSC-CA                   NT      21.34  
  2 Martinez, Portia          10 SMSC-CA                   NT      24.12  
 -- Katona, Noelle             7 PUMA-CA                32.35         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                  27.36      26.31  
  2 Core, Maddi               11 LTA-CA                 29.02      28.86  
  3 Niebuhr, Maddie           12 BSC-CC                 32.95      28.87  
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     28.47      29.06  
  5 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA                 28.79      29.37  
  6 Burk, Kale                12 PUMA-CA                30.30      29.65  
  7 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA                31.56      29.79  
  8 Herrmann, Magdalena       12 BSC-CC                 34.54      30.61  
  9 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                30.87      30.88  
 10 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                35.72      31.47  
 11 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                31.13      31.74  
 12 Dorsett, Izzy             11 BAC-CC                 32.88      31.85  
 13 Ridenhour, Dahlia         12 PUMA-CA                34.55      31.87  
 14 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 38.48      32.77  
 15 Pittman, Lyla             12 PUMA-CA                32.88      32.80  
 16 Core, Eliana              12 LTA-CA                 31.31      33.06  
 17 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA     33.46      33.30  
 18 Northrop, Skylar          11 LTA-CA                 36.83      36.16  
 19 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                35.95      36.29  
 20 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                41.17      36.82  
 21 Perez, Hope               11 SMSC-CA                41.70      37.19  
 22 Heinbach, Presley         11 PASO-CA                38.25      37.82  
 23 De La Vega, Em            12 SMSC-CA                36.01      38.53  
 24 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                44.24      39.01  
 25 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 39.91      40.48  
 26 Harris, Olivia            11 LTA-CA                    NT      44.57  
 27 Pena, Bellakai            11 PUMA-CA                   NT      48.73  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                  58.81      58.16  
                  28.53       58.16 (29.63)                                        
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:02.06    1:02.85  
                  30.18     1:02.85 (32.67)                                        
  3 Burk, Kale                12 PUMA-CA              1:07.01    1:03.73  
                  31.06     1:03.73 (32.67)                                        
  4 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:10.30    1:03.79  
                  30.37     1:03.79 (33.42)                                        
  5 Core, Maddi               11 LTA-CA               1:03.47    1:03.82  
                  30.40     1:03.82 (33.42)                                        
  6 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:10.06    1:06.75  
                  31.55     1:06.75 (35.20)                                        
  7 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:11.00    1:08.48  
                  33.22     1:08.48 (35.26)                                        
  8 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:11.35    1:08.62  
                  32.86     1:08.62 (35.76)                                        
  9 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:15.24    1:09.19  
                  33.75     1:09.19 (35.44)                                        
 10 Madison, Cooper           12 BAC-CC               1:11.63    1:10.04  
                  33.16     1:10.04 (36.88)                                        
 11 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:20.99    1:12.25  
                  35.38     1:12.25 (36.87)                                        
 12 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA              1:23.59    1:13.00  
                  34.93     1:13.00 (38.07)                                        
 13 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:19.57    1:13.21  
                  34.27     1:13.21 (38.94)                                        
 14 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:13.51    1:13.97  
                  35.21     1:13.97 (38.76)                                        
 15 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               1:18.44    1:15.82  
                  35.52     1:15.82 (40.30)                                        
 16 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:32.80    1:19.55  
                  38.95     1:19.55 (40.60)                                        
 17 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:27.41    1:21.18  
                  36.83     1:21.18 (44.35)                                        
 18 Heinbach, Presley         11 PASO-CA              1:26.08    1:21.40  
                  37.23     1:21.40 (44.17)                                        
 19 Koff, Maddie              12 LTA-CA               1:21.65    1:22.53  
                  37.47     1:22.53 (45.06)                                        
 20 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:37.52    1:33.00  
                  42.39     1:33.00 (50.61)                                        
 21 Pena, Bellakai            11 PUMA-CA                   NT    1:43.77  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                2:15.65    2:06.27  
                  29.72     1:01.46 (31.74)     1:34.31 (32.85)     2:06.27 (31.96)
  2 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   2:12.96    2:11.97  
                  29.78     1:02.92 (33.14)     1:38.14 (35.22)     2:11.97 (33.83)
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              2:28.91    2:16.93  
                  30.83     1:05.08 (34.25)     1:41.28 (36.20)     2:16.93 (35.65)
  4 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               2:22.01    2:20.38  
                  31.90     1:07.68 (35.78)     1:44.88 (37.20)     2:20.38 (35.50)
  5 Burk, Kale                12 PUMA-CA              2:29.85    2:20.63  
                  32.73     1:08.11 (35.38)     1:45.34 (37.23)     2:20.63 (35.29)
  6 Niebuhr, Maddie           12 BSC-CC               2:34.04    2:23.13  
                  30.98     1:06.86 (35.88)     1:46.01 (39.15)     2:23.13 (37.12)
  7 Edds, Ella                12 SMSC-CA              2:31.14    2:23.15  
                  33.03     1:09.38 (36.35)     1:46.67 (37.29)     2:23.15 (36.48)
  8 Dorsett, Izzy             11 BAC-CC               2:27.58    2:28.38  
                  33.26     1:10.87 (37.61)     1:50.64 (39.77)     2:28.38 (37.74)
  9 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              3:05.96    2:29.33  
                  32.88     1:10.21 (37.33)     1:51.05 (40.84)     2:29.33 (38.28)
 10 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              2:37.68    2:30.07  
                  34.05     1:11.18 (37.13)     1:47.95 (36.77)     2:30.07 (42.12)
 11 Ridenhour, Dahlia         12 PUMA-CA              2:49.65    2:33.62  
                  34.37     1:12.56 (38.19)     1:53.21 (40.65)     2:33.62 (40.41)
 12 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              2:45.66    2:33.80  
                  34.77     1:13.50 (38.73)     1:53.88 (40.38)     2:33.80 (39.92)
 13 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   2:54.54    2:38.52  
                  37.30     1:18.61 (41.31)     2:00.28 (41.67)     2:38.52 (38.24)
 14 Pittman, Lyla             12 PUMA-CA              2:34.90    2:42.62  
                  34.94     1:16.13 (41.19)     1:59.56 (43.43)     2:42.62 (43.06)
 15 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               2:55.36    2:43.43  
                  35.89     1:18.58 (42.69)     2:03.56 (44.98)     2:43.43 (39.87)
 16 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                   NT    2:43.92  
                  34.41     1:15.19 (40.78)     1:57.99 (42.80)     2:43.92 (45.93)
 17 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              3:02.11    2:48.71  
                  39.34     1:21.94 (42.60)     2:06.26 (44.32)     2:48.71 (42.45)
 18 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA              2:57.66    2:55.59  
                  39.59     1:23.26 (43.67)     2:09.67 (46.41)     2:55.59 (45.92)
 19 De La Vega, Em            12 SMSC-CA              2:58.58    2:57.57  
                  38.41     1:24.40 (45.99)     2:11.97 (47.57)     2:57.57 (45.60)
 20 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              3:20.04    3:07.90  
                  37.52     1:25.38 (47.86)     2:17.86 (52.48)     3:07.90 (50.04)
 21 Perez, Hope               11 SMSC-CA              3:29.02    3:34.93  
                  43.10     1:34.11 (51.01)   3:18.66 (1:44.55)     3:34.93 (16.27)
 -- Pena, Bellakai            11 PUMA-CA                   NT         DQ  
      No touch on turn
                  55.06   1:56.47 (1:01.41)        DQ (2:08.28)                    
 
Girls 11-12 400 4 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              4:58.85    6:31.63  
  2 Edds, Ella                12 SMSC-CA              4:59.73    6:33.64  
  3 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                   NT    7:22.77  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Kale                12 PUMA-CA                34.14      33.22  
  2 Ridenhour, Dahlia         12 PUMA-CA                38.14      34.76  
  3 Core, Maddi               11 LTA-CA                 39.44      35.88  
  4 Herrmann, Magdalena       12 BSC-CC                 41.69      37.51  
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                37.42      37.72  
  6 Core, Eliana              12 LTA-CA                 37.12      39.12  
  7 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 41.92      41.85  
  8 Northrop, Skylar          11 LTA-CA                 45.14      44.29  
  9 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                47.90      45.42  
 10 Perez, Hope               11 SMSC-CA                50.40      46.67  
 11 Heinbach, Presley         11 PASO-CA                46.20      47.07  
 12 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                44.98      47.58  
 13 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 53.89      53.82  
 -- LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                48.16         DQ  
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:13.94    1:09.78  
                  34.51     1:09.78 (35.27)                                        
  2 Burk, Kale                12 PUMA-CA              1:15.09    1:11.30  
                  35.18     1:11.30 (36.12)                                        
  3 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:15.70    1:14.33  
                  36.25     1:14.33 (38.08)                                        
  4 Madison, Cooper           12 BAC-CC               1:23.40    1:17.94  
                  37.36     1:17.94 (40.58)                                        
  5 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:29.51    1:18.85  
                  37.50     1:18.85 (41.35)                                        
  6 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:18.43    1:20.75  
                  38.12     1:20.75 (42.63)                                        
  7 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:22.66    1:21.86  
                  40.31     1:21.86 (41.55)                                        
  8 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA                   NT    1:26.45  
                  40.98     1:26.45 (45.47)                                        
  9 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:32.35    1:26.86  
                  41.18     1:26.86 (45.68)                                        
 10 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:33.97    1:29.27  
                  45.06     1:29.27 (44.21)                                        
 11 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:38.28    1:30.02  
                  44.27     1:30.02 (45.75)                                        
 12 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:40.44    1:30.11  
                  44.78     1:30.11 (45.33)                                        
 13 Koff, Maddie              12 LTA-CA               1:37.31    1:31.91  
                  45.82     1:31.91 (46.09)                                        
 14 Heinbach, Presley         11 PASO-CA              1:42.84    1:35.04  
                  46.04     1:35.04 (49.00)                                        
 15 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:42.36    1:41.84  
 16 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:56.89    1:49.72  
                  51.84     1:49.72 (57.88)                                        
 -- Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:29.25         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
                  40.02          DQ (40.77)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Core, Maddi               11 LTA-CA                 38.51      37.17  
  2 Herrmann, Magdalena       12 BSC-CC                 42.78      39.61  
  3 Dorsett, Izzy             11 BAC-CC                 43.95      40.71  
  4 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                43.96      41.81  
  5 Core, Eliana              12 LTA-CA                 43.04      43.43  
  6 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 44.78      43.59  
  7 Edds, Ella                12 SMSC-CA                46.75      43.90  
  8 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA                45.93      44.60  
  9 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     50.07      45.02  
 10 De La Vega, Em            12 SMSC-CA                47.79      46.11  
 11 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                50.26      46.24  
 12 Pittman, Lyla             12 PUMA-CA                48.57      46.71  
 13 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                52.37      46.83  
 14 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                52.55      47.11  
 15 Northrop, Skylar          11 LTA-CA                 54.21      50.98  
 16 Heinbach, Presley         11 PASO-CA                56.89      51.92  
 17 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                59.82      57.03  
 18 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:01.96    1:01.14  
 -- Harris, Olivia            11 LTA-CA                    NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:22.38    1:18.43  
                  37.26     1:18.43 (41.17)                                        
  2 Core, Maddi               11 LTA-CA               1:24.71    1:21.61  
                  37.86     1:21.61 (43.75)                                        
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:39.10    1:28.83  
                  41.46     1:28.83 (47.37)                                        
  4 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:28.13    1:29.96  
                  42.21     1:29.96 (47.75)                                        
  5 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               1:44.34    1:36.33  
                  45.63     1:36.33 (50.70)                                        
  6 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:32.83    1:36.58  
                  46.17     1:36.58 (50.41)                                        
  7 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:39.53    1:38.36  
                  45.32     1:38.36 (53.04)                                        
  8 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA              1:47.56    1:38.80  
                  47.25     1:38.80 (51.55)                                        
  9 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:33.05    1:38.86  
                  47.09     1:38.86 (51.77)                                        
 10 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:43.30    1:41.24  
                  47.20     1:41.24 (54.04)                                        
 11 Heinbach, Presley         11 PASO-CA              2:03.80    1:52.92  
                  53.54     1:52.92 (59.38)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                  29.31      29.04  
  2 Burk, Kale                12 PUMA-CA                32.49      30.78  
  3 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     34.38      32.24  
  4 Core, Maddi               11 LTA-CA                 33.52      32.74  
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                33.56      32.97  
  6 Madison, Cooper           12 BAC-CC                 38.56      33.58  
  7 Core, Eliana              12 LTA-CA                 35.44      37.03  
  8 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                41.78      38.36  
  9 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                47.42      38.69  
 10 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                40.03      38.71  
 11 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA                 49.00      38.90  
 12 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                49.51      46.83  
 13 Koff, Maddie              12 LTA-CA                    NT      50.86  
 14 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 58.43      53.58  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                1:07.91    1:05.01  
                  30.87     1:05.01 (34.14)                                        
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:09.98    1:08.61  
                  31.05     1:08.61 (37.56)                                        
  3 Burk, Kale                12 PUMA-CA              1:14.20    1:10.35  
                  33.22     1:10.35 (37.13)                                        
  4 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:10.97    1:10.81  
                  32.96     1:10.81 (37.85)                                        
  5 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:19.92    1:12.68  
                  33.71     1:12.68 (38.97)                                        
  6 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:41.54    1:24.01  
                  39.13     1:24.01 (44.88)                                        
  7 Dorsett, Izzy             11 BAC-CC               1:33.82    1:27.97  
                  39.14     1:27.97 (48.83)                                        
  8 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA        NT    1:29.71  
                  40.39     1:29.71 (49.32)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niebuhr, Maddie           12 BSC-CC               1:21.92    1:13.45  
                  34.83     1:13.45 (38.62)                                        
  2 Core, Maddi               11 LTA-CA               1:18.29    1:14.06  
                  34.59     1:14.06 (39.47)                                        
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:21.89    1:15.64  
                  34.90     1:15.64 (40.74)                                        
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:20.21    1:18.61  
                  35.28     1:18.61 (43.33)                                        
  5 Dorsett, Izzy             11 BAC-CC               1:25.00    1:18.94  
                  36.38     1:18.94 (42.56)                                        
  6 Ridenhour, Dahlia         12 PUMA-CA              1:28.12    1:19.33  
                  35.54     1:19.33 (43.79)                                        
  7 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:19.08    1:20.49  
                  35.86     1:20.49 (44.63)                                        
  8 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:26.35    1:22.11  
                  38.58     1:22.11 (43.53)                                        
  9 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:24.24    1:22.18  
                  39.87     1:22.18 (42.31)                                        
 10 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:23.99    1:22.39  
                  40.18     1:22.39 (42.21)                                        
 11 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:25.55    1:25.09  
                  37.58     1:25.09 (47.51)                                        
 12 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:31.38    1:25.94  
                  39.67     1:25.94 (46.27)                                        
 13 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               1:33.19    1:26.26  
                  39.89     1:26.26 (46.37)                                        
 14 Pittman, Lyla             12 PUMA-CA              1:23.63    1:28.55  
                  42.25     1:28.55 (46.30)                                        
 15 Nickerson, Reese          11 SMSC-CA                   NT    1:29.73  
                  40.77     1:29.73 (48.96)                                        
 16 Northrop, Skylar          11 LTA-CA               1:40.07    1:32.74  
                  40.32     1:32.74 (52.42)                                        
 17 Holt-Rhodes, Kat          11 SMSC-CA              1:40.52    1:35.42  
                  46.18     1:35.42 (49.24)                                        
 18 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:43.85    1:35.69  
                  45.21     1:35.69 (50.48)                                        
 19 Heinbach, Presley         11 PASO-CA                   NT    1:36.52  
                  46.20     1:36.52 (50.32)                                        
 20 Perez, Hope               11 SMSC-CA              2:13.25    1:48.62  
                  50.21     1:48.62 (58.41)                                        
 21 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:55.64    1:51.19  
                  51.27     1:51.19 (59.92)                                        
 -- De La Vega, Em            12 SMSC-CA              1:31.62         DQ  
      Not on back off wall - back
                  44.33          DQ (49.06)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Samara           12 RA-CC                2:28.71    2:24.74  
                  31.05     1:08.98 (37.93)     1:52.08 (43.10)     2:24.74 (32.66)
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               2:40.92    2:35.32  
                  33.17     1:16.12 (42.95)     2:01.08 (44.96)     2:35.32 (34.24)
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              3:01.39    2:41.15  
                  33.60     1:17.66 (44.06)     2:06.58 (48.92)     2:41.15 (34.57)
  4 Core, Maddi               11 LTA-CA               2:41.12    2:44.54  
                  34.01     1:18.09 (44.08)     2:08.01 (49.92)     2:44.54 (36.53)
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              2:47.60    2:46.88  
                  34.46     1:17.91 (43.45)     2:09.19 (51.28)     2:46.88 (37.69)
  6 Edds, Ella                12 SMSC-CA              3:02.13    2:48.22  
                  37.78     1:21.40 (43.62)     2:11.80 (50.40)     2:48.22 (36.42)
  7 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA        NT    3:06.05  
                  39.21     1:28.40 (49.19)     2:27.37 (58.97)     3:06.05 (38.68)
  8 Stith-Robinson, Josie     11 LTA-CA               3:17.47    3:07.91  
                  39.56     1:30.26 (50.70)     2:25.47 (55.21)     3:07.91 (42.44)
  9 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              3:31.32    3:15.55  
                  47.06     1:32.85 (45.79)   2:33.42 (1:00.57)     3:15.55 (42.13)
 10 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                    NT    4:03.86  
                                                    1:58.83 ( )   3:10.35 (1:11.52)
        4:03.86 (53.51)                                                            
 
Girls 13-14 800 6 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bravo-Guzman, Noemi       13 SMSC-CA              9:07.27    9:06.09  
  2 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              9:10.57    9:52.69  
  3 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              9:29.40    9:53.19  
  4 Arreguin, Katie           14 SMSC-CA              9:56.32   10:01.26  
  5 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              9:33.76   10:03.93  
  6 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA             10:14.96   10:34.98  
  7 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT   10:43.28  
  8 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA                   NT   11:08.88  
 
Girls 11-14 50 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Tatiana          12 NCA-CA                    NT      33.25  
  2 Stones, GG                12 LTA-CA                    NT      36.27  
  3 Martinez, Eva             11 SMSC-CA              1:07.02      41.40  
  4 Holland, Trinity          14 SMSC-CA                   NT      42.60  
  5 Madrid, Aubrey            12 LTA-CA                 49.23      42.65  
  6 Balerio, Audrina          11 SMSC-CA                   NT      43.79  
  7 Dungan, Madeline          11 SMSC-CA                   NT      44.31  
  8 Anderson, Alexis          11 SMSC-CA                   NT      46.07  
  9 La France, Camille        11 SMSC-CA                   NT    1:04.36  
 10 Rosas, Nadya              11 SMSC-CA                   NT    1:13.77  
 
Girls 11-14 50 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Tatiana          12 NCA-CA                    NT      41.95  
  2 Stones, GG                12 LTA-CA                    NT      45.73  
  3 Madrid, Aubrey            12 LTA-CA                 51.68      53.64  
  4 Anderson, Alexis          11 SMSC-CA                   NT      54.46  
  5 Martinez, Eva             11 SMSC-CA              1:14.81      55.08  
  6 Holland, Trinity          14 SMSC-CA                   NT      56.99  
  7 Balerio, Audrina          11 SMSC-CA                   NT      59.15  
  8 Dungan, Madeline          11 SMSC-CA                   NT    1:02.01  
  9 La France, Camille        11 SMSC-CA                   NT    1:33.29  
 
Girls 11-14 50 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguilar, Tatiana          12 NCA-CA                    NT      48.19  
  2 Stones, GG                12 LTA-CA                    NT      49.85  
  3 Madrid, Aubrey            12 LTA-CA                 55.80      52.01  
  4 Anderson, Alexis          11 SMSC-CA                   NT    1:03.24  
 -- Martinez, Eva             11 SMSC-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Girls 11-14 50 Yard Fly Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madrid, Aubrey            12 LTA-CA                 54.93      48.65  
 -- Stones, GG                12 LTA-CA                    NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Girls 15 & Over 1k 8 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voroshazy, Vanda          17 SMSC-CA                   NT   11:59.84  
  2 Edds, Emily               17 SMSC-CA             10:44.24   12:35.72  
  3 Marsalek, Emma            15 SMSC-CA             10:35.16   12:37.84  
  4 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA             12:34.11   12:41.03  
  5 Brown, Saray              17 SMSC-CA              9:59.99   12:52.66  
  6 Fuller, Monica            16 SMSC-CA             10:59.72   13:11.63  
  7 Jennings, Rye             17 SMSC-CA             12:12.99   13:30.65  
  8 Fraire, Izzie             19 SMSC-CA             14:17.19   13:39.23  
  9 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA             11:43.64   13:44.19  
 10 Brown, Jada               15 SMSC-CA             12:03.48   13:56.91  
 11 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA             12:31.96   13:59.04  
 12 Hetland, Grace            16 SMSC-CA             18:04.59   14:02.52  
 13 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA             10:00.00   14:28.41  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 BSC-CC                 25.49      25.62  
  2 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA     24.85      26.13  
  3 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA                25.75      26.22  
  4 Alora, Janeza             13 BSC-CC                 26.03      26.69  
  5 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                26.66      26.80  
  6 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA                26.78      27.60  
  7 Payne, Lillian            15 BSC-CC                 29.04      27.76  
  8 Colmenares, Meena         13 BAC-CC                 29.13      27.77  
  9 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA                27.81      28.06  
 10 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA                   NT      28.39  
 11 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC                 29.22      28.53  
 12 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA                27.92      28.59  
 13 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA     29.34      28.72  
 14 Cooper, Ella              13 BAC-CC                 29.10      29.12  
 15 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC                 29.91      29.31  
 16 Rojas, Sarah              14 BAC-CC                 30.16      29.39  
 17 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA                28.99      29.49  
 18 Mclean, Jordan            16 PUMA-CA                   NT      29.60  
 19 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA                29.28      29.93  
 20 Sanders, Jenna            14 PUMA-CA                30.43      30.63  
 21 Hetland, Grace            16 SMSC-CA                29.78      31.04  
 22 Hill, Maya                13 LTA-CA                 33.72      33.75  
 23 Maceachern, Olivia        13 LTA-CA                 33.46      34.37  
 24 Alvarez, Bella            13 SMSC-CA                34.88      34.44  
 25 Duran, Alexis             13 BAC-CC                    NT      34.90  
 26 Franson, Kylie            13 YNEZ-CA                35.08      35.89  
 27 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                35.98      36.90  
 28 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA                37.31      37.67  
 29 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT      37.91  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 BSC-CC                 55.01      55.30  
                  26.37       55.30 (28.93)                                        
  2 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA     53.87      55.69  
                  26.96       55.69 (28.73)                                        
  3 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                58.32      57.43  
                  27.40       57.43 (30.03)                                        
  4 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA                56.52      57.90  
                  28.18       57.90 (29.72)                                        
  5 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA                 57.55      57.94  
                  27.83       57.94 (30.11)                                        
  6 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA                58.35      59.71  
                  28.47       59.71 (31.24)                                        
  7 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:00.80      59.97  
                  29.09       59.97 (30.88)                                        
  8 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:00.36    1:00.48  
                  29.20     1:00.48 (31.28)                                        
  9 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:12.08    1:00.70  
                  28.37     1:00.70 (32.33)                                        
 10 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA                59.44    1:01.09  
                  29.49     1:01.09 (31.60)                                        
 11 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              1:01.05    1:01.22  
                  30.07     1:01.22 (31.15)                                        
 12 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               1:04.67    1:01.39  
                  29.14     1:01.39 (32.25)                                        
 13 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              1:03.58    1:01.65  
                  29.71     1:01.65 (31.94)                                        
 14 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               1:05.31    1:02.34  
                  30.19     1:02.34 (32.15)                                        
 15 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:01.82    1:02.93  
                  30.73     1:02.93 (32.20)                                        
 16 Payne, Lillian            15 BSC-CC               1:06.66    1:03.12  
                  29.60     1:03.12 (33.52)                                        
 17 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              1:00.98    1:03.48  
                  30.66     1:03.48 (32.82)                                        
 18 Cooper, Ella              13 BAC-CC               1:04.91    1:03.84  
                  30.91     1:03.84 (32.93)                                        
 19 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:04.15    1:04.36  
                  31.62     1:04.36 (32.74)                                        
 20 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:01.58    1:04.50  
                  31.22     1:04.50 (33.28)                                        
 21 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              1:05.13    1:05.05  
                  31.50     1:05.05 (33.55)                                        
 22 Mclean, Jordan            16 PUMA-CA                   NT    1:05.21  
                  30.92     1:05.21 (34.29)                                        
 23 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:07.25    1:06.73  
                  31.78     1:06.73 (34.95)                                        
 24 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              1:00.71    1:07.84  
                  32.68     1:07.84 (35.16)                                        
 25 Ozkan, Yasmin             13 YNEZ-CA              1:10.60    1:09.35  
                  32.82     1:09.35 (36.53)                                        
 26 Maceachern, Olivia        13 LTA-CA               1:13.37    1:12.81  
                  34.57     1:12.81 (38.24)                                        
 27 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA              1:23.77    1:17.57  
 28 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    1:17.64  
                  36.34     1:17.64 (41.30)                                        
 29 Duran, Alexis             13 BAC-CC                    NT    1:23.95  
                  39.11     1:23.95 (44.84)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voroshazy, Vanda          17 SMSC-CA              1:55.99    1:57.24  
                  27.08       56.42 (29.34)     1:27.27 (30.85)     1:57.24 (29.97)
  2 Travis, Anna              17 BSC-CC               1:58.97    2:00.10  
                  27.63       57.61 (29.98)     1:28.57 (30.96)     2:00.10 (31.53)
  3 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   1:57.91    2:00.99  
                  28.34       58.81 (30.47)     1:30.23 (31.42)     2:00.99 (30.76)
  4 Bravo-Guzman, Noemi       13 SMSC-CA              1:58.43    2:02.45  
                  27.90       59.03 (31.13)     1:31.14 (32.11)     2:02.45 (31.31)
  5 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               2:00.25    2:03.36  
                  28.18       59.36 (31.18)     1:31.83 (32.47)     2:03.36 (31.53)
  6 Fraire, Izzie             19 SMSC-CA              2:03.20    2:04.67  
                  29.84     1:01.53 (31.69)     1:33.12 (31.59)     2:04.67 (31.55)
  7 Edds, Emily               17 SMSC-CA              2:00.52    2:04.68  
                  29.65     1:01.33 (31.68)     1:33.35 (32.02)     2:04.68 (31.33)
  8 Marsalek, Emma            15 SMSC-CA              1:59.12    2:04.84  
                  29.53     1:00.97 (31.44)     1:33.19 (32.22)     2:04.84 (31.65)
  9 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              2:08.43    2:06.70  
                  30.08     1:02.80 (32.72)     1:35.40 (32.60)     2:06.70 (31.30)
 10 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:09.82    2:07.29  
                  29.64     1:01.89 (32.25)     1:34.82 (32.93)     2:07.29 (32.47)
 11 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              2:07.27    2:07.65  
                  29.01     1:00.57 (31.56)     1:34.11 (33.54)     2:07.65 (33.54)
 12 Alora, Janeza             13 BSC-CC               2:11.02    2:08.07  
                  29.05     1:01.53 (32.48)     1:34.99 (33.46)     2:08.07 (33.08)
 13 Arreguin, Katie           14 SMSC-CA              2:06.81    2:09.11  
                  29.83     1:02.28 (32.45)     1:35.54 (33.26)     2:09.11 (33.57)
 14 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   2:01.95    2:09.65  
                  29.61     1:02.07 (32.46)     1:35.70 (33.63)     2:09.65 (33.95)
 15 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:11.63    2:11.74  
                  29.97     1:04.37 (34.40)     1:38.89 (34.52)     2:11.74 (32.85)
 16 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              2:07.16    2:12.06  
                  29.14     1:01.68 (32.54)     1:36.30 (34.62)     2:12.06 (35.76)
 17 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               2:34.49    2:12.15  
                  29.85     1:03.53 (33.68)     1:38.45 (34.92)     2:12.15 (33.70)
 18 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              2:08.61    2:12.91  
                  30.48     1:03.66 (33.18)     1:38.33 (34.67)     2:12.91 (34.58)
 19 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              2:16.26    2:14.02  
                  31.33     1:06.25 (34.92)     1:40.32 (34.07)     2:14.02 (33.70)
 20 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              2:12.52    2:15.34  
                  30.32     1:04.08 (33.76)     1:39.95 (35.87)     2:15.34 (35.39)
 21 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:06.75    2:15.37  
                  31.77     1:05.80 (34.03)     1:40.81 (35.01)     2:15.37 (34.56)
 22 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:13.87    2:15.49  
                  32.25     1:06.98 (34.73)     1:41.72 (34.74)     2:15.49 (33.77)
 23 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               2:22.26    2:15.86  
                                1:06.60 ( )     1:42.08 (35.48)     2:15.86 (33.78)
 24 Colmenares, Meena         13 BAC-CC               2:12.58    2:16.86  
                  31.59     1:06.45 (34.86)     1:42.34 (35.89)     2:16.86 (34.52)
 25 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:10.88    2:17.00  
                  31.85     1:07.19 (35.34)     1:43.20 (36.01)     2:17.00 (33.80)
 26 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:23.07    2:17.20  
                  31.78     1:06.85 (35.07)     1:42.22 (35.37)     2:17.20 (34.98)
 27 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:16.00    2:17.26  
                  31.93     1:07.04 (35.11)     1:42.29 (35.25)     2:17.26 (34.97)
 28 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              2:13.79    2:18.45  
                  31.97     1:08.16 (36.19)     1:44.80 (36.64)     2:18.45 (33.65)
 29 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              2:20.76    2:20.28  
                  32.03     1:07.75 (35.72)     1:45.05 (37.30)     2:20.28 (35.23)
 30 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              2:11.16    2:22.13  
                  32.76     1:08.95 (36.19)     1:46.01 (37.06)     2:22.13 (36.12)
 31 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              2:23.79    2:22.81  
                  32.15     1:08.34 (36.19)     1:46.20 (37.86)     2:22.81 (36.61)
 32 Payne, Lillian            15 BSC-CC               2:32.91    2:23.98  
                  31.08     1:07.11 (36.03)     1:45.50 (38.39)     2:23.98 (38.48)
 33 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              2:24.42    2:26.29  
                  33.19     1:10.11 (36.92)     1:49.27 (39.16)     2:26.29 (37.02)
 34 Rojas, Sarah              14 BAC-CC               2:33.47    2:31.24  
                  33.82     1:13.92 (40.10)     1:54.22 (40.30)     2:31.24 (37.02)
 35 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    2:54.95  
                  36.85     1:17.44 (40.59)     2:04.20 (46.76)     2:54.95 (50.75)
 36 Franson, Kylie            13 YNEZ-CA              3:31.58    3:00.70  
                  38.21     1:24.16 (45.95)   3:00.70 (1:36.54)                    
 37 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              3:02.71    3:10.10  
                  38.41     1:26.11 (47.70)   3:10.10 (1:43.99)                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   1:01.46    1:02.07  
                  30.06     1:02.07 (32.01)                                        
  2 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              1:08.15    1:08.04  
                  32.56     1:08.04 (35.48)                                        
  3 Payne, Lillian            15 BSC-CC               1:12.38    1:08.44  
                  33.37     1:08.44 (35.07)                                        
  4 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:08.27    1:09.97  
                  34.67     1:09.97 (35.30)                                        
  5 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              1:09.50    1:10.06  
                  34.79     1:10.06 (35.27)                                        
  6 Colmenares, Meena         13 BAC-CC               1:10.74    1:10.71  
                  35.07     1:10.71 (35.64)                                        
  7 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA              1:17.05    1:11.03  
                  34.87     1:11.03 (36.16)                                        
  8 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:13.82    1:12.79  
                  34.22     1:12.79 (38.57)                                        
  9 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              1:14.72    1:13.72  
                  35.70     1:13.72 (38.02)                                        
 10 Cooper, Ella              13 BAC-CC               1:13.89    1:14.34  
                  36.99     1:14.34 (37.35)                                        
 11 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              1:16.61    1:14.67  
                  36.41     1:14.67 (38.26)                                        
 12 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:19.13    1:16.06  
                  37.24     1:16.06 (38.82)                                        
 13 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:19.88    1:19.87  
                  38.44     1:19.87 (41.43)                                        
 14 Hill, Maya                13 LTA-CA               1:25.89    1:25.18  
                  43.00     1:25.18 (42.18)                                        
 15 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:24.02    1:27.86  
                  41.38     1:27.86 (46.48)                                        
 16 Alvarez, Bella            13 SMSC-CA              1:36.46    1:33.88  
                  44.94     1:33.88 (48.94)                                        
 17 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              1:34.52    1:37.96  
                  45.21     1:37.96 (52.75)                                        
 18 Franson, Kylie            13 YNEZ-CA              1:37.73    1:39.29  
 -- Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA              1:36.14         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
                  41.61          DQ (43.39)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   2:11.24    2:16.96  
                  32.37     1:06.88 (34.51)     1:42.15 (35.27)     2:16.96 (34.81)
  2 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:29.57    2:25.21  
                  35.62     1:13.75 (38.13)     1:50.04 (36.29)     2:25.21 (35.17)
  3 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:24.40    2:26.31  
                  35.69     1:12.45 (36.76)     1:49.78 (37.33)     2:26.31 (36.53)
  4 Travis, Anna              17 BSC-CC               2:41.27    2:28.05  
                  34.90     1:12.59 (37.69)     1:50.81 (38.22)     2:28.05 (37.24)
  5 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:32.24    2:29.07  
                  36.00     1:13.49 (37.49)     1:51.27 (37.78)     2:29.07 (37.80)
  6 Payne, Lillian            15 BSC-CC               2:38.06    2:31.26  
                  35.11     1:13.83 (38.72)     1:53.15 (39.32)     2:31.26 (38.11)
  7 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              2:42.54    2:34.57  
                  36.66     1:16.03 (39.37)     1:55.78 (39.75)     2:34.57 (38.79)
  8 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:34.72    2:34.72  
                  37.01     1:15.68 (38.67)     1:55.27 (39.59)     2:34.72 (39.45)
  9 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:35.78    2:35.59  
                  37.30     1:16.34 (39.04)     1:56.15 (39.81)     2:35.59 (39.44)
 10 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:43.35    2:37.79  
                  37.15     1:18.15 (41.00)     1:58.61 (40.46)     2:37.79 (39.18)
 11 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               2:40.00    2:37.91  
                  37.64     1:18.48 (40.84)     1:59.89 (41.41)     2:37.91 (38.02)
 12 Cooper, Ella              13 BAC-CC                    NT    2:42.84  
                  38.80     1:20.89 (42.09)     2:05.21 (44.32)     2:42.84 (37.63)
 13 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:43.56    2:43.17  
                  38.37     1:19.16 (40.79)     2:01.69 (42.53)     2:43.17 (41.48)
 14 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              2:56.16    2:50.61  
                  41.63     1:24.63 (43.00)     2:08.26 (43.63)     2:50.61 (42.35)
 15 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               2:46.91    2:51.85  
                  40.19     1:24.01 (43.82)     2:08.73 (44.72)     2:51.85 (43.12)
 16 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              2:54.53    2:52.85  
                  41.96     1:26.40 (44.44)     2:10.14 (43.74)     2:52.85 (42.71)
 17 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              3:04.48    2:57.65  
                  42.76     1:28.43 (45.67)     2:14.57 (46.14)     2:57.65 (43.08)
 18 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA                   NT    3:07.58  
                  43.76   3:07.58 (2:23.82)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 BSC-CC               1:10.03    1:11.12  
                  33.70     1:11.12 (37.42)                                        
  2 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              1:09.06    1:11.90  
                  14.13     1:11.90 (57.77)                                        
  3 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              1:12.12    1:12.71  
                  34.63     1:12.71 (38.08)                                        
  4 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              1:16.61    1:13.47  
                  34.84     1:13.47 (38.63)                                        
  5 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   1:12.71    1:16.75  
                  36.12     1:16.75 (40.63)                                        
  6 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:18.48    1:18.23  
                  38.01     1:18.23 (40.22)                                        
  7 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               1:20.76    1:19.29  
                  37.96     1:19.29 (41.33)                                        
  8 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   1:19.93    1:19.70  
                  37.82     1:19.70 (41.88)                                        
  9 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              1:22.42    1:20.31  
                  38.01     1:20.31 (42.30)                                        
 10 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               1:23.45    1:21.18  
                  38.96     1:21.18 (42.22)                                        
 11 Cooper, Ella              13 BAC-CC               1:28.25    1:22.42  
                  39.89     1:22.42 (42.53)                                        
 12 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              1:23.39    1:24.19  
                  40.25     1:24.19 (43.94)                                        
 13 Rojas, Sarah              14 BAC-CC               1:28.47    1:24.48  
                  39.73     1:24.48 (44.75)                                        
 14 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              1:25.72    1:26.35  
                  40.98     1:26.35 (45.37)                                        
 15 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:28.59    1:27.10  
                  40.52     1:27.10 (46.58)                                        
 16 Mclean, Jordan            16 PUMA-CA                   NT    1:29.57  
                  42.02     1:29.57 (47.55)                                        
 17 Sanders, Jenna            14 PUMA-CA              1:27.92    1:29.74  
                  41.93     1:29.74 (47.81)                                        
 18 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:31.18    1:33.37  
                  44.25     1:33.37 (49.12)                                        
 19 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:36.52    1:35.45  
                  45.40     1:35.45 (50.05)                                        
 20 Hill, Maya                13 LTA-CA               1:33.37    1:35.67  
                  45.18     1:35.67 (50.49)                                        
 21 Maceachern, Olivia        13 LTA-CA               1:41.93    1:45.27  
                  49.04     1:45.27 (56.23)                                        
 22 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              1:55.17    1:45.30  
                  51.41     1:45.30 (53.89)                                        
 23 Alvarez, Bella            13 SMSC-CA              1:51.01    1:48.92  
                  51.55     1:48.92 (57.37)                                        
 24 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    1:58.11  
                  54.98   1:58.11 (1:03.13)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis, Anna              17 BSC-CC               2:33.19    2:36.94  
                  36.85     1:17.44 (40.59)     1:56.85 (39.41)     2:36.94 (40.09)
  2 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              2:38.82    2:37.50  
                  35.84     1:16.05 (40.21)     1:56.71 (40.66)     2:37.50 (40.79)
  3 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:34.57    2:39.58  
                  36.37     1:17.87 (41.50)     1:59.15 (41.28)     2:39.58 (40.43)
  4 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               3:01.19    2:51.78  
                  40.34     1:24.37 (44.03)     2:08.74 (44.37)     2:51.78 (43.04)
  5 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               2:52.93    2:53.00  
                  39.82     1:23.73 (43.91)     2:08.93 (45.20)     2:53.00 (44.07)
  6 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              2:58.64    2:59.39  
                  41.48     1:27.49 (46.01)     2:13.70 (46.21)     2:59.39 (45.69)
  7 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   3:05.26    3:01.76  
                  41.75     1:27.72 (45.97)     2:14.58 (46.86)     3:01.76 (47.18)
  8 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              3:04.94    3:04.03  
                  41.51     1:28.57 (47.06)   3:04.03 (1:35.46)                    
  9 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              3:15.46    3:08.07  
                  44.04     1:32.53 (48.49)     2:20.76 (48.23)     3:08.07 (47.31)
 10 Payne, Lillian            15 BSC-CC               3:17.55    3:08.10  
                  42.10     1:29.75 (47.65)     2:19.30 (49.55)     3:08.10 (48.80)
 11 Brown, Jada               15 SMSC-CA              3:15.47    3:12.16  
                  44.55     1:33.68 (49.13)     2:23.50 (49.82)     3:12.16 (48.66)
 12 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              3:14.96    3:14.37  
                  44.31     1:33.79 (49.48)     2:24.65 (50.86)     3:14.37 (49.72)
 13 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              3:32.04    3:19.12  
                  45.45     1:36.55 (51.10)     2:28.45 (51.90)     3:19.12 (50.67)
 14 Maceachern, Olivia        13 LTA-CA                    NT    3:24.88  
                  45.59     1:37.96 (52.37)     2:32.20 (54.24)     3:24.88 (52.68)
 15 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    4:18.09  
                  55.02   1:59.85 (1:04.83)   3:10.02 (1:10.17)   4:18.09 (1:08.07)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               1:01.24    1:02.24  
                  29.57     1:02.24 (32.67)                                        
  2 Travis, Anna              17 BSC-CC               1:03.29    1:02.54  
                  29.44     1:02.54 (33.10)                                        
  3 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              1:10.42    1:07.48  
                  31.17     1:07.48 (36.31)                                        
  4 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:08.34    1:07.74  
                  32.04     1:07.74 (35.70)                                        
  5 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              1:04.30    1:08.75  
                  32.31     1:08.75 (36.44)                                        
  6 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               1:14.35    1:10.62  
                  33.09     1:10.62 (37.53)                                        
  7 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              1:10.06    1:10.74  
                  33.08     1:10.74 (37.66)                                        
  8 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA                   NT    1:12.73  
                  33.45     1:12.73 (39.28)                                        
  9 Cooper, Ella              13 BAC-CC               1:15.16    1:12.91  
                  34.25     1:12.91 (38.66)                                        
 10 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA        NT    1:13.95  
                  34.67     1:13.95 (39.28)                                        
 11 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:11.42    1:14.09  
                  35.07     1:14.09 (39.02)                                        
 12 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              1:17.18    1:14.35  
                  33.96     1:14.35 (40.39)                                        
 13 Payne, Lillian            15 BSC-CC               1:16.99    1:16.21  
                  34.27     1:16.21 (41.94)                                        
 14 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              1:19.20    1:16.39  
                  35.37     1:16.39 (41.02)                                        
 14 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              1:15.95    1:16.39  
                  36.04     1:16.39 (40.35)                                        
 16 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:17.31    1:16.79  
                  35.47     1:16.79 (41.32)                                        
 17 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               1:16.13    1:17.23  
                  34.85     1:17.23 (42.38)                                        
 18 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:16.73    1:18.76  
                  36.67     1:18.76 (42.09)                                        
 19 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:16.56    1:19.08  
                  36.48     1:19.08 (42.60)                                        
 20 Ozkan, Yasmin             13 YNEZ-CA                   NT    1:26.77  
                  38.91     1:26.77 (47.86)                                        
 21 Rhoades, Jalin            14 PUMA-CA              1:39.52    1:31.04  
 22 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    1:43.87  
                  43.90     1:43.87 (59.97)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   2:16.61    2:21.31  
                  31.91     1:08.00 (36.09)     1:44.61 (36.61)     2:21.31 (36.70)
  2 Alora, Janeza             13 BSC-CC               2:31.64    2:27.01  
                  32.22     1:09.70 (37.48)     1:48.79 (39.09)     2:27.01 (38.22)
  3 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:37.02    2:37.02  
                  34.09     1:13.60 (39.51)     1:55.60 (42.00)     2:37.02 (41.42)
  4 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:29.99    2:45.37  
                  37.39     1:18.13 (40.74)     2:02.22 (44.09)     2:45.37 (43.15)
  5 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              2:43.37    2:50.16  
                  35.36     1:18.86 (43.50)     2:05.23 (46.37)     2:50.16 (44.93)
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voroshazy, Vanda          17 SMSC-CA              2:15.99    2:12.95  
                  29.04     1:04.39 (35.35)     1:43.00 (38.61)     2:12.95 (29.95)
  2 Bravo-Guzman, Noemi       13 SMSC-CA              2:13.32    2:14.90  
                  28.15     1:02.10 (33.95)     1:43.49 (41.39)     2:14.90 (31.41)
  3 Fraire, Izzie             19 SMSC-CA              2:10.91    2:17.14  
                  30.20     1:06.43 (36.23)     1:44.46 (38.03)     2:17.14 (32.68)
  4 Travis, Anna              17 BSC-CC               2:12.65    2:19.88  
                  31.28     1:06.25 (34.97)     1:46.93 (40.68)     2:19.88 (32.95)
  5 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               2:17.94    2:22.25  
                  30.02     1:06.79 (36.77)     1:50.95 (44.16)     2:22.25 (31.30)
  6 Edds, Emily               17 SMSC-CA              2:21.01    2:24.97  
                  31.69     1:09.14 (37.45)     1:52.75 (43.61)     2:24.97 (32.22)
  7 Marsalek, Emma            15 SMSC-CA              2:27.11    2:26.58  
                  33.20     1:11.11 (37.91)     1:54.57 (43.46)     2:26.58 (32.01)
  8 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:28.48    2:27.86  
                  32.64     1:11.31 (38.67)     1:54.70 (43.39)     2:27.86 (33.16)
  9 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:24.91    2:28.52  
 10 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              2:25.44    2:30.50  
                  30.83     1:08.00 (37.17)     1:55.79 (47.79)     2:30.50 (34.71)
 11 Alora, Janeza             13 BSC-CC               2:34.84    2:30.63  
                  31.14     1:10.78 (39.64)     1:58.51 (47.73)     2:30.63 (32.12)
 12 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              2:34.40    2:31.69  
                  34.03     1:13.91 (39.88)     1:58.98 (45.07)     2:31.69 (32.71)
 13 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               2:35.04    2:32.98  
                  33.38     1:13.41 (40.03)     1:58.85 (45.44)     2:32.98 (34.13)
 14 Calderon, Kasey           13 SMSC-CA              2:39.45    2:34.18  
                  35.04     1:14.81 (39.77)     2:00.43 (45.62)     2:34.18 (33.75)
 15 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:32.71    2:34.22  
                  34.34     1:13.63 (39.29)     1:59.04 (45.41)     2:34.22 (35.18)
 16 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               2:39.31    2:34.62  
                  34.01     1:17.17 (43.16)     2:01.15 (43.98)     2:34.62 (33.47)
 17 Arreguin, Katie           14 SMSC-CA              2:30.47    2:36.28  
                  34.56     1:16.47 (41.91)     2:03.11 (46.64)     2:36.28 (33.17)
 18 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:32.69    2:37.57  
                  33.77     1:15.24 (41.47)     2:02.47 (47.23)     2:37.57 (35.10)
 19 Cooper, Ella              13 BAC-CC               2:45.00    2:38.09  
                  33.99     1:15.55 (41.56)     2:02.61 (47.06)     2:38.09 (35.48)
 20 Payne, Lillian            15 BSC-CC               2:45.50    2:39.00  
                  33.60     1:12.05 (38.45)     1:59.87 (47.82)     2:39.00 (39.13)
 21 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              2:46.82    2:39.23  
                  33.13     1:17.58 (44.45)     2:02.91 (45.33)     2:39.23 (36.32)
 22 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:44.08    2:40.89  
                  34.97     1:18.02 (43.05)     2:05.62 (47.60)     2:40.89 (35.27)
 23 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:38.72    2:40.92  
                  35.07     1:18.07 (43.00)     2:06.32 (48.25)     2:40.92 (34.60)
 24 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              2:38.37    2:41.42  
                  36.49     1:20.25 (43.76)     2:06.92 (46.67)     2:41.42 (34.50)
 25 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:38.13    2:41.61  
                  36.17     1:17.92 (41.75)     2:07.91 (49.99)     2:41.61 (33.70)
 26 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:42.33    2:41.68  
                  33.51     1:15.01 (41.50)     2:05.92 (50.91)     2:41.68 (35.76)
 27 Rojas, Sarah              14 BAC-CC               3:01.96    2:51.20  
                  36.21     1:22.10 (45.89)     2:10.10 (48.00)     2:51.20 (41.10)
 28 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              2:50.00    2:51.78  
                  36.11     1:24.14 (48.03)     2:15.33 (51.19)     2:51.78 (36.45)
 29 Sanders, Jenna            14 PUMA-CA              2:50.22    2:54.38  
                  37.50     1:21.53 (44.03)     2:14.30 (52.77)     2:54.38 (40.08)
 30 Alvarez, Bella            13 SMSC-CA              3:19.51    3:16.31  
                  40.88     1:30.82 (49.94)   3:16.31 (1:45.49)                    
 31 Maceachern, Olivia        13 LTA-CA               3:12.63    3:18.80  
                  46.01     1:37.03 (51.02)     2:36.34 (59.31)     3:18.80 (42.46)
 
Girls 9 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:50.52    1:52.05  
     1) Cabiles, Allie 14               2) Herrmann, Kirsten 13           
     3) Tefera, Ilu 18                  4) Steed, Ryan 14                 
                  27.02       54.24 (27.22)     1:23.28 (29.04)     1:52.05 (28.77)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:56.12    1:55.96  
     1) Poletti, Cat 12                 2) Manning, Rhys 12               
     3) Brooks, Keira 14                4) Koc, Naya 15                   
                  28.54     1:01.52 (32.98)     1:30.25 (28.73)     1:55.96 (25.71)
  3 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    1:56.19  
     1) Burk, Kale 12                   2) Molinar, Jaydin 12             
     3) Mclean, Jordan 16               4) Giannini, Lindsey 13           
                  29.23       59.36 (30.13)     1:28.48 (29.12)     1:56.19 (27.71)
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:00.25    1:59.25  
     1) Calderon, Kasey 13              2) Hetland, Grace 16              
     3) Contreras, Isabelle 14          4) Chen, Kristie 11               
                  28.61       58.69 (30.08)     1:28.62 (29.93)     1:59.25 (30.63)
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:55.76    1:59.40  
     1) Lomibao, Jamie 14               2) Brown, Jada 15                 
     3) Hernandez, Elizabeth 16         4) Jebens, Alaska 15              
                  27.74       57.77 (30.03)     1:28.69 (30.92)     1:59.40 (30.71)
  6 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                   2:00.00    2:09.91  
     1) Core, Maddi 11                  2) Stith-Robinson, Josie 11       
     3) Core, Eliana 12                 4) Ainsworth, Clara 12            
                  29.85     1:02.23 (32.38)     1:38.14 (35.91)     2:09.91 (31.77)
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:14.69    2:10.78  
     1) Calderon, Ianna 12              2) Edds, Ella 12                  
     3) Coats, Zelli 10                 4) Holt-Rhodes, Kat 11            
                  29.36     1:00.85 (31.49)     1:35.91 (35.06)     2:10.78 (34.87)
  8 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:16.68  
     1) Giannini, Emilie 16             2) Jones, Tessa 11                
     3) Bartle, Ariana 12               4) Pena, Bellakai 11              
                  26.20       58.46 (32.26)   2:16.68 (1:18.22)                    
 
Girls 9 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:06.75  
     1) Salinger, Kylie 17              2) Griffiths, Brianna 14          
     3) Giannini, Emilie 16             4) Mclean, Jordan 16              
                  32.67     1:06.96 (34.29)     1:37.42 (30.46)     2:06.75 (29.33)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:40.00    2:07.02  
     1) Poletti, Cat 12                 2) Koc, Naya 15                   
     3) Haas, Alexis 16                 4) Brooks, Keira 14               
                  34.16     1:08.53 (34.37)     1:38.60 (30.07)     2:07.02 (28.42)
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:00.00    2:09.57  
     1) Arreguin, Katie 14              2) Bravo-Guzman, Noemi 13         
     3) Brown, Jada 15                  4) Cabiles, Allie 14              
                  35.19     1:08.96 (33.77)     1:42.46 (33.50)     2:09.57 (27.11)
  4 Puma Aquatic Team-CA  'B'                              NT    2:12.08  
     1) Burk, Kale 12                   2) Giannini, Lindsey 13           
     3) Molinar, Jaydin 12              4) Sanders, Jenna 14              
                  33.54     1:09.85 (36.31)     1:45.99 (36.14)     2:12.08 (26.09)
  5 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                 1:00.00    2:13.79  
     1) Cooper, Ella 13                 2) Rojas, Sarah 14                
     3) Colmenares, Meena 13            4) Dorsett, Izzy 11               
                  33.52     1:12.19 (38.67)     1:43.31 (31.12)     2:13.79 (30.48)
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:01.99    2:15.21  
     1) Calderon, Jayza 16              2) Calderon, Kasey 13             
     3) Contreras, Isabelle 14          4) Edds, Emily 17                 
                  33.83     1:12.65 (38.82)     1:47.28 (34.63)     2:15.21 (27.93)
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     2:02.99    2:17.57  
     1) Fuller, Monica 16               2) Hernandez, Elizabeth 16        
     3) Jebens, Alaska 15               4) Jennings, Rye 17               
                  34.62     1:15.78 (41.16)     1:49.80 (34.02)     2:17.57 (27.77)
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:23.12    2:24.10  
     1) Herrmann, Kirsten 13            2) Hetland, Grace 16              
     3) Chen, Kristie 11                4) Nickerson, Paige 14            
                  32.61     1:10.33 (37.72)     1:48.35 (38.02)     2:24.10 (35.75)
  9 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                   2:01.63    2:24.68  
     1) Core, Eliana 12                 2) Core, Maddi 11                 
     3) Ainsworth, Clara 12             4) Stith-Robinson, Josie 11       
                  40.01     1:19.38 (39.37)     1:52.93 (33.55)     2:24.68 (31.75)
 10 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'B'                        NT    2:55.18  
     1) Stevenson, Jaklyn 9             2) Hill, Maya 13                  
     3) Maceachern, Olivia 13           4) Espinoza, Itzel 12             
                  49.39     1:32.24 (42.85)     2:16.71 (44.47)     2:55.18 (38.47)
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:38.77         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Nickerson, Reese 11             2) De La Vega, Em 12              
     3) Coats, Zelli 10                 4) Perez, Hope 11                 
                  42.74     1:25.00 (42.26)     2:06.31 (41.31)          DQ (34.71)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               5:20.94    5:25.39  
                  29.15     1:01.33 (32.18)     1:33.91 (32.58)     2:06.77 (32.86)
        2:39.36 (32.59)     3:12.25 (32.89)     3:45.49 (33.24)     4:18.92 (33.43)
        4:52.50 (33.58)     5:25.39 (32.89)                                        
  2 Travis, Anna              17 BSC-CC               5:32.48    5:34.58  
                  29.61     1:01.27 (31.66)     1:34.69 (33.42)     2:09.26 (34.57)
        2:44.18 (34.92)     3:19.61 (35.43)     3:54.02 (34.41)     4:27.65 (33.63)
        5:01.25 (33.60)     5:34.58 (33.33)                                        
  3 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              5:50.67    5:42.42  
                  30.69     1:04.16 (33.47)     1:39.07 (34.91)     2:14.15 (35.08)
        2:49.36 (35.21)     3:24.18 (34.82)     3:59.19 (35.01)     4:34.25 (35.06)
        5:09.05 (34.80)     5:42.42 (33.37)                                        
  4 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   5:31.82    5:43.91  
                  31.30     1:06.16 (34.86)     1:42.05 (35.89)     2:18.03 (35.98)
        2:52.15 (34.12)     3:26.54 (34.39)     4:00.95 (34.41)     4:35.86 (34.91)
        5:10.11 (34.25)     5:43.91 (33.80)                                        
  5 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              5:50.22    5:49.60  
            2:52.11 ( )     3:27.46 (35.35)     4:03.05 (35.59)     4:39.11 (36.06)
        5:14.87 (35.76)     5:49.60 (34.73)                                        
  6 Dominguez, Lexi           15 BSC-CC               6:18.82    5:59.08  
                  32.42     1:08.16 (35.74)     1:44.87 (36.71)     2:22.17 (37.30)
        2:58.91 (36.74)     3:36.41 (37.50)     4:12.59 (36.18)     4:48.78 (36.19)
        5:25.16 (36.38)     5:59.08 (33.92)                                        
  7 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              6:04.66    6:00.24  
                  33.07     1:09.15 (36.08)     1:45.68 (36.53)     2:22.56 (36.88)
        2:59.23 (36.67)     3:35.83 (36.60)     4:12.39 (36.56)     4:48.32 (35.93)
        5:24.83 (36.51)     6:00.24 (35.41)                                        
  8 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              6:40.99    6:08.33  
                  33.94     1:11.95 (38.01)     1:48.92 (36.97)     2:26.52 (37.60)
        3:04.08 (37.56)     3:41.12 (37.04)     4:18.30 (37.18)     4:55.97 (37.67)
        5:33.02 (37.05)     6:08.33 (35.31)                                        
  9 Colmenares, Meena         13 BAC-CC               6:13.31    6:09.64  
                  33.35     1:08.43 (35.08)     1:45.80 (37.37)     2:22.59 (36.79)
        3:00.77 (38.18)     3:38.30 (37.53)     4:16.38 (38.08)     4:54.26 (37.88)
        5:33.72 (39.46)     6:09.64 (35.92)                                        
 10 Alora, Janeza             13 BSC-CC               6:07.09    6:11.88  
                  32.23     1:08.70 (36.47)     1:46.27 (37.57)     2:23.53 (37.26)
        3:01.85 (38.32)     3:40.81 (38.96)     4:19.10 (38.29)     4:58.07 (38.97)
        5:35.93 (37.86)     6:11.88 (35.95)                                        
 11 Jackson, Caitlin          15 BSC-CC               6:20.00    6:16.64  
                  33.40     1:09.65 (36.25)     1:47.27 (37.62)     2:26.23 (38.96)
        3:05.61 (39.38)     3:44.90 (39.29)     4:23.64 (38.74)     5:03.04 (39.40)
        5:41.18 (38.14)     6:16.64 (35.46)                                        
 12 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               6:26.54    6:20.05  
                  33.63     1:12.61 (38.98)     1:51.84 (39.23)     2:30.88 (39.04)
        3:09.38 (38.50)     3:47.77 (38.39)     4:26.54 (38.77)     5:05.76 (39.22)
        5:44.21 (38.45)     6:20.05 (35.84)                                        
 13 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              6:38.07    6:22.47  
                  34.20     1:12.15 (37.95)     1:51.21 (39.06)     2:30.25 (39.04)
        3:09.96 (39.71)     3:50.04 (40.08)     4:29.89 (39.85)     5:10.75 (40.86)
        5:48.74 (37.99)     6:22.47 (33.73)                                        
 14 Payne, Lillian            15 BSC-CC               6:15.00    6:43.99  
                  33.85     1:12.26 (38.41)     1:52.57 (40.31)     2:33.87 (41.30)
        3:15.22 (41.35)     3:57.71 (42.49)     4:40.42 (42.71)     5:23.06 (42.64)
        6:04.54 (41.48)     6:43.99 (39.45)                                        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               4:47.11    4:55.72  
                  30.32     1:06.82 (36.50)     1:44.73 (37.91)     2:21.63 (36.90)
        3:06.10 (44.47)     3:50.57 (44.47)     4:24.27 (33.70)     4:55.72 (31.45)
  2 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              5:23.93    5:11.89  
                  33.22     1:11.28 (38.06)     1:51.84 (40.56)     2:32.36 (40.52)
        3:17.71 (45.35)     4:02.47 (44.76)     4:37.54 (35.07)     5:11.89 (34.35)
  3 Cooper, Ella              13 BAC-CC               5:54.06    5:43.51  
                  35.73     1:18.55 (42.82)     2:05.04 (46.49)     2:48.24 (43.20)
        3:37.13 (48.89)     4:25.56 (48.43)     5:06.06 (40.50)     5:43.51 (37.45)
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   6:11.45    5:44.63  
                  36.01     1:19.95 (43.94)     2:03.90 (43.95)     2:45.38 (41.48)
        3:40.18 (54.80)     4:34.61 (54.43)     5:10.80 (36.19)     5:44.63 (33.83)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     32.36      30.74  
  2 Farouk, Adam              10 BSC-CC                 33.14      31.90  
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 33.78      31.96  
  4 Boudreaux, Nathan         10 TNT-CC                 31.33      33.56  
  5 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 33.56      34.11  
  6 Stiles, Carter            10 BSC-CC                 40.19      36.42  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                42.05      42.54  
  8 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT      44.40  
  9 Colmenares, Konnor         9 BAC-CC                 52.28      47.58  
 10 Pena, Finn                 9 PUMA-CA                   NT      52.05  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:08.89    1:05.62  
                  30.96     1:05.62 (34.66)                                        
  2 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:10.03    1:05.71  
                  31.87     1:05.71 (33.84)                                        
  3 Farouk, Adam              10 BSC-CC               1:12.65    1:10.41  
                  33.75     1:10.41 (36.66)                                        
  4 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               1:19.08    1:14.61  
                  35.24     1:14.61 (39.37)                                        
  5 Stiles, Carter            10 BSC-CC               1:25.23    1:20.00  
                  38.50     1:20.00 (41.50)                                        
  6 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:27.85    1:21.56  
                  37.70     1:21.56 (43.86)                                        
  7 Cardenas, Kale            10 PASO-CA              1:31.98    1:26.17  
                  40.28     1:26.17 (45.89)                                        
  8 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              1:45.08    1:30.91  
                  43.90     1:30.91 (47.01)                                        
  9 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               1:35.60    1:34.55  
                  46.21     1:34.55 (48.34)                                        
 10 Carey, Troy                9 LTA-CA               1:32.16    1:36.10  
                  46.35     1:36.10 (49.75)                                        
 11 Pena, Finn                 9 PUMA-CA                   NT    1:51.24  
                  50.95   1:51.24 (1:00.29)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   2:37.47    2:29.27  
                  31.30     1:07.98 (36.68)     1:47.46 (39.48)     2:29.27 (41.81)
  2 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               2:44.50    2:40.59  
                  35.32     1:17.10 (41.78)     1:56.61 (39.51)     2:40.59 (43.98)
  3 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               2:51.72    2:44.34  
                  36.88     1:19.01 (42.13)     2:02.84 (43.83)     2:44.34 (41.50)
  4 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    2:46.59  
                  36.55     1:18.92 (42.37)     2:04.58 (45.66)     2:46.59 (42.01)
 
Boys 9-10 200 2 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Odin             10 SMSC-CA              3:07.24    4:22.55  
  2 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              3:27.59    4:48.63  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                35.73      34.26  
  2 Farouk, Adam              10 BSC-CC                 39.63      36.78  
  3 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     41.24      39.00  
  4 Boudreaux, Nathan         10 TNT-CC                 39.47      39.49  
  5 Stiles, Carter            10 BSC-CC                 46.11      43.86  
  6 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT      44.00  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                53.19      46.29  
  8 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT      53.09  
  9 Colmenares, Konnor         9 BAC-CC               1:03.28    1:04.76  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farouk, Adam              10 BSC-CC               1:30.36    1:21.00  
                  40.03     1:21.00 (40.97)                                        
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:25.45    1:22.85  
                  39.53     1:22.85 (43.32)                                        
  3 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:45.26    1:28.17  
                  42.50     1:28.17 (45.67)                                        
  4 Stiles, Carter            10 BSC-CC               1:37.36    1:32.16  
                  45.93     1:32.16 (46.23)                                        
  5 Cardenas, Kale            10 PASO-CA              1:48.48    1:36.86  
                  46.00     1:36.86 (50.86)                                        
  6 Carey, Troy                9 LTA-CA               1:57.05    1:54.40  
                  56.22     1:54.40 (58.18)                                        
  7 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               2:16.90    1:59.78  
 -- Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:18.20         DQ  
      Non-continuous turning action
                  36.70          DQ (37.84)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreaux, Nathan         10 TNT-CC                 39.84      39.57  
  2 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 42.64      39.67  
  3 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                47.96      41.31  
  4 Farouk, Adam              10 BSC-CC                 50.75      44.37  
  5 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     47.38      45.08  
  6 Stiles, Carter            10 BSC-CC                 56.69      48.24  
  7 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                54.49      50.59  
  8 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT      52.49  
  9 Colmenares, Konnor         9 BAC-CC               1:14.90    1:11.97  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               1:42.28    1:27.77  
                  42.30     1:27.77 (45.47)                                        
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:44.59    1:27.77  
                  42.40     1:27.77 (45.37)                                        
  3 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:42.28    1:39.58  
                  45.82     1:39.58 (53.76)                                        
  4 Stiles, Carter            10 BSC-CC               1:50.80    1:42.14  
                  47.93     1:42.14 (54.21)                                        
  5 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:17.13    1:47.81  
                  50.61     1:47.81 (57.20)                                        
  6 Cardenas, Kale            10 PASO-CA              1:57.86    1:52.07  
                  52.45     1:52.07 (59.62)                                        
  7 Carey, Troy                9 LTA-CA               2:29.83    2:15.58  
                1:06.06   2:15.58 (1:09.52)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA                34.77      32.45  
  2 Farouk, Adam              10 BSC-CC                 35.94      34.77  
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                 38.44      38.38  
  4 Stiles, Carter            10 BSC-CC                 41.98      38.83  
  5 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     43.63      40.44  
  6 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 42.69      41.47  
  7 Cardenas, Kale            10 PASO-CA              1:00.76      48.58  
  8 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA                59.83      49.41  
  9 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               1:03.03    1:09.45  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:14.25    1:12.62  
                  34.03     1:12.62 (38.59)                                        
  2 Farouk, Adam              10 BSC-CC               1:27.09    1:27.39  
                  42.24     1:27.39 (45.15)                                        
  3 Stiles, Carter            10 BSC-CC               1:26.61    1:27.63  
                  41.39     1:27.63 (46.24)                                        
  4 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                    NT    1:32.13  
                  42.66     1:32.13 (49.47)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              1:17.99    1:15.39  
                  33.93     1:15.39 (41.46)                                        
  2 Farouk, Adam              10 BSC-CC               1:30.39    1:20.70  
                  36.71     1:20.70 (43.99)                                        
  3 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA               1:26.75    1:23.11  
                  39.88     1:23.11 (43.23)                                        
  4 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:25.95    1:23.94  
                  39.33     1:23.94 (44.61)                                        
  5 Boudreaux, Nathan         10 TNT-CC               1:24.82    1:24.15  
                  38.10     1:24.15 (46.05)                                        
  6 Stiles, Carter            10 BSC-CC               1:37.14    1:27.95  
                  40.93     1:27.95 (47.02)                                        
  7 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:34.12    1:31.41  
                  40.93     1:31.41 (50.48)                                        
  8 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    1:35.24  
                  46.81     1:35.24 (48.43)                                        
  9 Azua-Hawthorne, Sebastia  10 SMSC-CA              2:02.00    1:43.88  
                  51.39     1:43.88 (52.49)                                        
 10 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT    1:55.42  
                  56.15     1:55.42 (59.27)                                        
 11 Colmenares, Konnor         9 BAC-CC                    NT    2:05.55  
                1:03.92   2:05.55 (1:01.63)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Galen               10 PUMA-CA              2:51.78    2:42.50  
                  35.17     1:15.91 (40.74)     2:05.01 (49.10)     2:42.50 (37.49)
  2 Stith-Robinson, Jojo      10 LTA-CA                    NT    2:58.56  
                  40.24     1:27.50 (47.26)     2:18.02 (50.52)     2:58.56 (40.54)
  3 Farouk, Adam              10 BSC-CC               2:54.67    2:59.70  
                  39.91     1:26.13 (46.22)     2:20.76 (54.63)     2:59.70 (38.94)
  4 Stiles, Carter            10 BSC-CC               3:01.40    3:09.14  
                  42.57     1:32.71 (50.14)     2:27.61 (54.90)     3:09.14 (41.53)
  5 Cardenas, Kale            10 PASO-CA                   NT    3:32.71  
                  50.51     1:44.32 (53.81)   2:45.01 (1:00.69)     3:32.71 (47.70)
 
Boys 7-10 50 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 42.35      34.22  
  2 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                   NT      37.12  
  3 Andrews, Oliver            9 PUMA-CA                40.95      38.78  
  4 Streeper, Landon          10 PUMA-CA                42.90      38.97  
  5 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 42.72      39.94  
  6 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 42.64      40.28  
  7 Avalos Ramos, Brian        8 PUMA-CA                   NT      44.01  
  8 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                47.74      45.01  
 
Boys 7-10 50 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 46.13      46.53  
  2 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                   NT      47.91  
  3 Andrews, Oliver            9 PUMA-CA                47.03      50.65  
  4 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 55.27      51.73  
  5 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                54.97      53.72  
  6 Streeper, Landon          10 PUMA-CA                52.74      54.22  
  7 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 55.37      55.50  
 -- Avalos Ramos, Brian        8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      Not on back off wall
 
Boys 7-10 50 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 55.21      50.28  
  2 Streeper, Landon          10 PUMA-CA                57.47      50.95  
  3 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 59.58      53.94  
  4 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA              1:20.84    1:00.55  
  5 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:01.29    1:00.80  
  6 Andrews, Oliver            9 PUMA-CA                   NT    1:01.12  
 
Boys 7-10 50 Yard Fly Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 44.56      43.77  
  2 Streeper, Landon          10 PUMA-CA                56.45      45.59  
  3 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:01.01      55.93  
  4 Andrews, Oliver            9 PUMA-CA                   NT    1:02.12  
  5 Ruiz, Ryder               10 SMSC-CA                   NT    1:05.04  
 -- Dalope, Jason              8 LTA-CA                 58.30         DQ  
      Alternating Kick
 -- Avalos Ramos, Brian        8 PUMA-CA                   NT         DQ  
      No touch
 
Boys 5-10 25 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Eli            10 SMSC-CA                21.35      19.28  
  2 Madrid, Andon              8 LTA-CA                    NT      20.80  
  3 Ries, Brody               10 SMSC-CA                   NT      21.15  
  4 DiBiase, Joe               9 PUMA-CA                26.39      21.24  
  5 McElhenie, Maverick        9 PUMA-CA                   NT      21.90  
  6 Holt-Rhodes, Jakob         9 SMSC-CA                24.27      22.34  
  7 Samuel, Jaden              9 SMSC-CA                25.79      22.37  
  7 Wallace, Kobe              8 SMSC-CA                26.92      22.37  
 
Boys 5-10 25 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElhenie, Maverick        9 PUMA-CA                   NT      27.69  
  2 Ries, Brody               10 SMSC-CA                   NT      27.92  
  3 DiBiase, Joe               9 PUMA-CA                31.18      27.98  
  4 Hernandez, Eli            10 SMSC-CA                   NT      28.61  
  5 Holt-Rhodes, Jakob         9 SMSC-CA                43.44      28.77  
  6 Madrid, Andon              8 LTA-CA                    NT      29.46  
  7 Samuel, Jaden              9 SMSC-CA                47.58      30.23  
  8 Wallace, Kobe              8 SMSC-CA                   NT      30.53  
 
Boys 5-10 25 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Eli            10 SMSC-CA                   NT      27.97  
  2 DiBiase, Joe               9 PUMA-CA                   NT      36.20  
  3 Samuel, Jaden              9 SMSC-CA                   NT      38.98  
 -- Madrid, Andon              8 LTA-CA                    NT         DQ  
      One hand touch
 
Boys 5-10 25 Yard Fly Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiBiase, Joe               9 PUMA-CA                31.37      26.15  
  2 Holt-Rhodes, Jakob         9 SMSC-CA                   NT      32.17  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 26.95      27.56  
  2 Thai, Drais               12 PASO-CA                34.36      30.34  
  3 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                34.78      30.64  
  4 Esola, Henry              11 PUMA-CA                32.97      31.76  
  5 Bennett, Owen             11 NCA-CA                 35.47      33.27  
  6 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                37.86      34.39  
  7 Lemison, Landon           11 BSC-CC                 34.20      34.58  
  8 Reed, Conor               11 PUMA-CA                   NT      35.51  
  8 Ogorsolka, Van            11 PASO-CA                   NT      35.51  
 10 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                35.60      36.14  
 11 Baxter, Carson            11 YNEZ-CA                   NT      37.60  
 12 Magana, Ben               12 BSC-CC                    NT      42.56  
 13 Rock, Zane                11 BAC-CC                 45.65      43.03  
 14 Colmenares, Mick          11 BAC-CC                 50.64      43.19  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC                 57.96      58.04  
                  28.47       58.04 (29.57)                                        
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 59.34    1:00.51  
                  30.11     1:00.51 (30.40)                                        
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:05.40    1:05.18  
                  31.45     1:05.18 (33.73)                                        
  4 Haggmark, Garrett         12 PASO-CA              1:06.96    1:05.80  
                  30.90     1:05.80 (34.90)                                        
  5 Dulay, Michael            12 LTA-CA               1:11.50    1:10.73  
                  33.57     1:10.73 (37.16)                                        
  6 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:18.20    1:12.56  
                  34.58     1:12.56 (37.98)                                        
  7 Esola, Henry              11 PUMA-CA              1:12.53    1:13.58  
                  34.87     1:13.58 (38.71)                                        
  8 Michel, Luke              11 PUMA-CA              1:18.90    1:14.68  
                  35.12     1:14.68 (39.56)                                        
  9 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:17.24    1:15.15  
                  36.01     1:15.15 (39.14)                                        
 10 Vincent, Jay              11 LTA-CA               1:28.71    1:22.01  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC               2:10.09    2:12.84  
                  30.84     1:04.51 (33.67)     1:38.83 (34.32)     2:12.84 (34.01)
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              2:24.33    2:13.78  
                  31.41     1:05.98 (34.57)     1:40.20 (34.22)     2:13.78 (33.58)
  3 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               2:18.68    2:13.81  
                  31.78     1:07.04 (35.26)     1:41.87 (34.83)     2:13.81 (31.94)
  4 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              2:35.05    2:24.51  
                  32.11     1:08.98 (36.87)     1:46.46 (37.48)     2:24.51 (38.05)
  5 Bennett, Owen             11 NCA-CA               2:51.16    2:36.61  
                  35.30     1:14.65 (39.35)     1:56.72 (42.07)     2:36.61 (39.89)
  6 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              2:50.29    2:38.10  
                  35.05     1:15.36 (40.31)     1:57.01 (41.65)     2:38.10 (41.09)
  7 Ogorsolka, Van            11 PASO-CA                   NT    2:52.69  
                  38.41     1:22.97 (44.56)     2:08.53 (45.56)     2:52.69 (44.16)
  8 Baxter, Carson            11 YNEZ-CA                   NT    3:14.18  
                  41.22     1:31.70 (50.48)     2:23.98 (52.28)     3:14.18 (50.20)
  9 Magana, Ben               12 BSC-CC                    NT    3:19.09  
                  42.50     1:33.94 (51.44)     2:28.02 (54.08)     3:19.09 (51.07)
 10 Colmenares, Mick          11 BAC-CC               3:25.38    3:19.53  
                  43.80     1:33.85 (50.05)   3:19.53 (1:45.68)                    
 
Boys 11-12 400 4 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              4:52.03    6:36.18  
  2 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                   NT    7:05.76  
  3 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                   NT    7:45.35  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA                32.09      31.61  
  2 Potter, Charlie           11 BAC-CC                 33.30      31.75  
  3 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 34.72      32.26  
  4 Lawrence, Corban          11 BAC-CC                 38.91      35.69  
  5 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                39.83      36.95  
  6 Bennett, Owen             11 NCA-CA                 40.00      38.14  
  7 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                43.78      41.77  
  8 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                47.62      43.04  
  9 Reed, Conor               11 PUMA-CA                   NT      43.24  
 10 Magana, Ben               12 BSC-CC                    NT      51.21  
 11 Rock, Zane                11 BAC-CC                    NT      53.28  
 12 Colmenares, Mick          11 BAC-CC                 56.22      54.48  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:08.30    1:06.55  
                  32.64     1:06.55 (33.91)                                        
  2 Potter, Charlie           11 BAC-CC               1:07.30    1:07.07  
                  33.41     1:07.07 (33.66)                                        
  3 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:12.74    1:12.99  
                  36.57     1:12.99 (36.42)                                        
  4 Haggmark, Garrett         12 PASO-CA              1:21.63    1:21.00  
                  38.89     1:21.00 (42.11)                                        
  5 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:28.86    1:21.16  
                  40.13     1:21.16 (41.03)                                        
  6 Dulay, Michael            12 LTA-CA               1:33.58    1:21.81  
                  40.82     1:21.81 (40.99)                                        
  7 Michel, Luke              11 PUMA-CA              1:26.71    1:23.76  
                  39.46     1:23.76 (44.30)                                        
  8 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:33.73    1:26.76  
                  42.40     1:26.76 (44.36)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Corban          11 BAC-CC                 44.86      38.66  
  2 Esola, Henry              11 PUMA-CA                40.28      39.63  
  3 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA                51.14      46.13  
  4 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                54.05      48.36  
  5 Magana, Ben               12 BSC-CC                    NT      48.94  
  6 Lemison, Landon           11 BSC-CC                 50.38      49.79  
  7 Baxter, Carson            11 YNEZ-CA                   NT      49.99  
  8 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                51.21      51.01  
  9 Reed, Conor               11 PUMA-CA                   NT      52.83  
 10 Ogorsolka, Van            11 PASO-CA                   NT      54.86  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC               1:20.25    1:17.16  
                  36.54     1:17.16 (40.62)                                        
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:24.78    1:23.73  
                  40.15     1:23.73 (43.58)                                        
  3 Esola, Henry              11 PUMA-CA              1:26.18    1:28.63  
                  41.54     1:28.63 (47.09)                                        
  4 Dulay, Michael            12 LTA-CA               1:46.35    1:28.83  
                  41.79     1:28.83 (47.04)                                        
  5 Vincent, Jay              11 LTA-CA               1:40.52    1:38.82  
  6 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:47.23    1:40.98  
                  47.79     1:40.98 (53.19)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC                 31.42      29.83  
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 30.39      29.93  
  3 Dulay, Michael            12 LTA-CA                 35.06      33.68  
  4 Haggmark, Garrett         12 PASO-CA                35.60      34.04  
  5 Bennett, Owen             11 NCA-CA                 40.12      37.77  
  6 Michel, Luke              11 PUMA-CA                40.50      40.49  
  7 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                59.03      46.27  
  8 Vincent, Jay              11 LTA-CA                 51.52      48.26  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC               1:05.67    1:07.10  
                  32.60     1:07.10 (34.50)                                        
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:09.42    1:09.52  
                  33.07     1:09.52 (36.45)                                        
  3 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:10.29    1:09.57  
                  32.34     1:09.57 (37.23)                                        
  4 Lawrence, Corban          11 BAC-CC               1:13.35    1:14.79  
                  34.73     1:14.79 (40.06)                                        
  5 Thai, Drais               12 PASO-CA                   NT    1:17.31  
                  35.35     1:17.31 (41.96)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC               1:07.07    1:06.86  
                  31.94     1:06.86 (34.92)                                        
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:10.74    1:07.29  
                  31.09     1:07.29 (36.20)                                        
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:11.17    1:09.97  
                  32.10     1:09.97 (37.87)                                        
  4 Lawrence, Corban          11 BAC-CC               1:14.09    1:13.52  
                  35.23     1:13.52 (38.29)                                        
  5 Thai, Drais               12 PASO-CA              1:33.96    1:16.26  
                  33.79     1:16.26 (42.47)                                        
  6 Alvarez, Brayden          12 SMSC-CA              1:32.22    1:19.96  
                  36.39     1:19.96 (43.57)                                        
  7 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:33.36    1:25.79  
                  37.74     1:25.79 (48.05)                                        
  8 Lemison, Landon           11 BSC-CC               1:31.98    1:30.10  
                  40.31     1:30.10 (49.79)                                        
  9 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:33.33    1:31.93  
                  43.52     1:31.93 (48.41)                                        
 10 Ogorsolka, Van            11 PASO-CA                   NT    1:39.14  
                  47.64     1:39.14 (51.50)                                        
 11 Magana, Ben               12 BSC-CC                    NT    1:40.04  
                  48.17     1:40.04 (51.87)                                        
 -- Rock, Zane                11 BAC-CC                    NT         DQ  
      Scissors kick - fly
                  53.42        DQ (1:05.83)                                        
 -- Colmenares, Mick          11 BAC-CC                    NT         DQ  
                  48.93        DQ (1:00.75)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potter, Charlie           11 BAC-CC               2:25.33    2:23.28  
                  32.01     1:08.39 (36.38)     1:50.17 (41.78)     2:23.28 (33.11)
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               2:35.06    2:30.60  
                  32.66     1:11.13 (38.47)     1:56.47 (45.34)     2:30.60 (34.13)
  3 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              2:29.86    2:32.68  
                  32.98     1:11.68 (38.70)     1:58.24 (46.56)     2:32.68 (34.44)
  4 Haggmark, Garrett         12 PASO-CA              2:52.48    2:45.94  
                  34.25     1:17.21 (42.96)     2:09.18 (51.97)     2:45.94 (36.76)
  5 Dulay, Michael            12 LTA-CA               3:15.12    2:54.56  
                  38.42     1:23.31 (44.89)     2:15.34 (52.03)     2:54.56 (39.22)
  6 Esola, Henry              11 PUMA-CA              2:46.55    2:56.54  
                  42.51     1:27.50 (44.99)     2:16.83 (49.33)     2:56.54 (39.71)
  7 Bennett, Owen             11 NCA-CA               3:09.09    2:58.97  
                  40.52     1:24.94 (44.42)     2:22.31 (57.37)     2:58.97 (36.66)
  8 Vincent, Jay              11 LTA-CA                    NT    3:21.65  
                  47.09     1:39.83 (52.74)   3:21.65 (1:41.82)                    
 
Boys 13-14 800 6 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Natas              14 SMSC-CA              8:06.24    8:14.24  
  2 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              8:44.77    9:13.01  
  3 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              8:51.08    9:19.98  
  4 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              9:06.36    9:21.79  
  5 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              9:04.41    9:24.41  
  6 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              9:04.06    9:31.28  
  7 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              9:37.72    9:43.90  
  8 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA             10:07.94    9:44.37  
  9 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              9:23.43   10:00.74  
  9 Wallace, Edward           13 SMSC-CA                   NT   10:00.74  
 11 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA                   NT   10:57.77  
 
Boys 11-14 50 Yard Free Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                45.45      34.27  
  2 Zeeb, Oliver              11 San Luis Obispo-CA     43.69      34.55  
  3 Reynolds, Daven           14 SMSC-CA                49.70      35.52  
  4 Cruz, Sebastian           12 SMSC-CA                   NT      37.65  
  5 Contreras, Adrian         12 SMSC-CA                49.24      39.52  
  6 Ferrel, Damian            12 SMSC-CA                   NT      41.00  
  7 Ries, Logan               13 SMSC-CA                   NT      41.72  
  8 Maganda, Ranndy           13 SMSC-CA                   NT      51.43  
  9 Canby, Preston            12 SMSC-CA                   NT      51.71  
 10 Tosti, Gianni             12 SMSC-CA                   NT      51.83  
 11 Sage, Tyler               11 SMSC-CA                   NT      52.94  
 12 Klosterman, Peter         12 SMSC-CA                   NT      53.13  
 13 Copado Perez, Anthony     11 SMSC-CA                   NT      53.97  
 
Boys 11-14 50 Yard Back Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Sebastian           12 SMSC-CA                   NT      44.37  
  2 Zeeb, Oliver              11 San Luis Obispo-CA     55.46      46.02  
  3 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA              1:04.68      47.56  
  4 Reynolds, Daven           14 SMSC-CA                   NT      51.64  
  5 Contreras, Adrian         12 SMSC-CA              1:00.43      56.87  
  6 Ries, Logan               13 SMSC-CA                   NT    1:00.52  
  7 Klosterman, Peter         12 SMSC-CA                   NT    1:06.20  
  8 Copado Perez, Anthony     11 SMSC-CA                   NT    1:14.42  
  9 Tosti, Gianni             12 SMSC-CA                   NT    1:16.38  
 
Boys 11-14 50 Yard Breast Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Daven           14 SMSC-CA                   NT      46.46  
  2 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                58.02      53.24  
  3 Klosterman, Peter         12 SMSC-CA                   NT    1:00.51  
  4 Zeeb, Oliver              11 San Luis Obispo-CA        NT    1:01.03  
 -- Contreras, Adrian         12 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Tosti, Gianni             12 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 15 & Over 1k 8 Loop POW Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Parker          15 SMSC-CA              9:20.04   10:56.68  
  2 Patel, Keshaun            19 SMSC-CA              9:34.43   11:12.53  
  3 Enthoven, Mason           15 SMSC-CA              9:50.72   11:15.68  
  3 Aguirre, Ryan             15 SMSC-CA             10:49.09   11:15.68  
  5 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA             11:32.12   11:38.40  
  5 Marsalek, Asa             17 SMSC-CA             10:20.54   11:38.40  
  7 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA             10:19.73   12:35.88  
  8 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA             11:41.75   12:41.41  
  9 Lopez, Elias              16 SMSC-CA             11:52.73   13:44.87  
 10 Aguirre, Austin           17 SMSC-CA             13:54.58   13:52.53  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC                 22.11      23.26  
  2 Crist, Austin             15 BSC-CC                 23.42      23.41  
  3 Pecile, Max               16 YNEZ-CA                23.07      23.57  
  4 Moseley, Julian           15 RA-CC                  23.95      24.00  
  5 Alora, Jairus             15 BSC-CC                 23.84      24.02  
  6 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 24.22      24.12  
  7 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA     24.76      24.77  
  8 Farouk, Youssef           15 BSC-CC                 24.26      24.91  
  9 Bui, Hung                 17 BSC-CC                 25.00      25.54  
 10 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA     26.57      26.39  
 11 Hoff, Dawson              15 BSC-CC                 26.00      26.78  
 12 Wallace, Edward           13 SMSC-CA                32.18      28.10  
 12 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC                 29.36      28.10  
 14 Aleman, Daniel            17 SMSC-CA                30.36      28.53  
 15 Frias, Cody               16 LTA-CA                 28.10      28.64  
 16 Soto, Paul                15 NCA-CA                 30.99      29.33  
 17 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                39.02      30.71  
 18 Stiles, Cooper            15 BSC-CC                 32.54      31.13  
 19 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                38.63      31.96  
 20 Torres, Diego             13 LTA-CA                 32.78      31.99  
 21 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                32.91      32.10  
 22 Lee, Evan                 13 LTA-CA                 34.25      32.98  
 23 Matuszewicz, Caden        13 PUMA-CA                39.89      34.88  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crist, Austin             15 BSC-CC                 50.53      51.08  
                  25.06       51.08 (26.02)                                        
  2 Moseley, Julian           15 RA-CC                  51.20      51.26  
                  24.95       51.26 (26.31)                                        
  3 Pecile, Max               16 YNEZ-CA                51.32      51.90  
                  24.80       51.90 (27.10)                                        
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     50.31      52.67  
                  25.53       52.67 (27.14)                                        
  5 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC                 50.76      52.80  
                  25.15       52.80 (27.65)                                        
  6 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA     54.41      52.88  
                  25.63       52.88 (27.25)                                        
  7 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA                58.92      53.51  
                  25.60       53.51 (27.91)                                        
  8 Lopez, Elias              16 SMSC-CA                54.86      54.43  
                  26.51       54.43 (27.92)                                        
  9 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 52.39      54.69  
                  26.48       54.69 (28.21)                                        
 10 Farouk, Youssef           15 BSC-CC                 56.51      55.43  
                  26.33       55.43 (29.10)                                        
 11 Bui, Hung                 17 BSC-CC                 55.00      55.54  
                  26.98       55.54 (28.56)                                        
 12 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              1:00.90      56.78  
                  27.25       56.78 (29.53)                                        
 13 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA     57.22      56.86  
                  27.67       56.86 (29.19)                                        
 14 Chen, Kristian            13 SMSC-CA                58.73      57.01  
                  27.90       57.01 (29.11)                                        
 15 Hougo, Asher              16 YNEZ-CA                57.99      57.47  
                  27.21       57.47 (30.26)                                        
 16 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA                56.15      57.90  
                  27.74       57.90 (30.16)                                        
 17 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:00.47      58.61  
                  28.15       58.61 (30.46)                                        
 18 Hoff, Dawson              15 BSC-CC                 58.00      58.71  
                  28.95       58.71 (29.76)                                        
 19 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA                59.74      58.86  
                  28.81       58.86 (30.05)                                        
 20 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              1:02.69      59.04  
                  28.85       59.04 (30.19)                                        
 21 Harding, Alex             15 PUMA-CA                58.89      59.06  
                  28.35       59.06 (30.71)                                        
 22 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:00.09    1:00.11  
                  28.65     1:00.11 (31.46)                                        
 23 Frias, Cody               16 LTA-CA               1:01.96    1:01.34  
                  28.37     1:01.34 (32.97)                                        
 24 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:01.15    1:01.40  
                  29.70     1:01.40 (31.70)                                        
 25 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:00.72    1:01.70  
                  29.68     1:01.70 (32.02)                                        
 26 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC               1:05.99    1:02.21  
                  29.88     1:02.21 (32.33)                                        
 27 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:03.60    1:02.92  
                  30.07     1:02.92 (32.85)                                        
 28 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               1:03.77    1:03.11  
                  29.75     1:03.11 (33.36)                                        
 29 Stiles, Cooper            15 BSC-CC               1:12.04    1:05.72  
                  32.70     1:05.72 (33.02)                                        
 30 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:17.89    1:06.38  
                  32.05     1:06.38 (34.33)                                        
 31 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:27.40    1:06.84  
                  32.44     1:06.84 (34.40)                                        
 32 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:15.79    1:11.35  
                  34.06     1:11.35 (37.29)                                        
 33 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:26.94    1:11.41  
                  34.61     1:11.41 (36.80)                                        
 34 Daluz, Chris              13 PASO-CA                   NT    1:24.04  
                  38.65     1:24.04 (45.39)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Parker          15 SMSC-CA              1:42.89    1:44.71  
                  24.85       51.03 (26.18)     1:17.97 (26.94)     1:44.71 (26.74)
  2 Coats, Natas              14 SMSC-CA              1:55.55    1:49.38  
                  25.80       53.54 (27.74)     1:21.75 (28.21)     1:49.38 (27.63)
  3 Aguirre, Ryan             15 SMSC-CA              1:50.53    1:51.94  
                  25.68       53.39 (27.71)     1:22.48 (29.09)     1:51.94 (29.46)
  4 Aguirre, Austin           17 SMSC-CA              1:47.58    1:52.05  
                  25.99       54.10 (28.11)     1:23.00 (28.90)     1:52.05 (29.05)
  5 Crist, Austin             15 BSC-CC               1:52.35    1:52.14  
                  26.87       56.81 (29.94)     1:24.97 (28.16)     1:52.14 (27.17)
  6 Patel, Keshaun            19 SMSC-CA              1:51.27    1:53.18  
                  26.29       54.98 (28.69)     1:24.24 (29.26)     1:53.18 (28.94)
  7 Enthoven, Mason           15 SMSC-CA              1:55.86    1:53.28  
                  26.94       55.92 (28.98)     1:24.92 (29.00)     1:53.28 (28.36)
  8 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              1:56.80    1:53.42  
                  26.67       55.59 (28.92)     1:24.52 (28.93)     1:53.42 (28.90)
  9 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:47.47    1:53.54  
                  25.59       54.34 (28.75)     1:24.11 (29.77)     1:53.54 (29.43)
 10 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   1:55.73    1:54.77  
                  26.84       55.99 (29.15)     1:25.63 (29.64)     1:54.77 (29.14)
 11 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:02.02    1:56.88  
                  27.22       56.97 (29.75)     1:27.26 (30.29)     1:56.88 (29.62)
 12 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC               1:51.47    1:57.07  
                  25.89       54.59 (28.70)     1:25.50 (30.91)     1:57.07 (31.57)
 13 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               1:56.06    1:57.60  
                  28.07       57.93 (29.86)     1:28.51 (30.58)     1:57.60 (29.09)
 14 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              1:53.75    1:58.43  
                  27.41       57.54 (30.13)     1:28.44 (30.90)     1:58.43 (29.99)
 15 Alora, Jairus             15 BSC-CC               2:00.68    1:59.34  
                  28.35       58.70 (30.35)     1:29.19 (30.49)     1:59.34 (30.15)
 16 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              2:05.36    2:02.74  
                  28.56       59.45 (30.89)     1:31.82 (32.37)     2:02.74 (30.92)
 17 Farouk, Youssef           15 BSC-CC               2:07.17    2:02.81  
                  29.06     1:00.95 (31.89)     1:32.88 (31.93)     2:02.81 (29.93)
 18 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:03.07    2:03.68  
 19 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:02.46    2:03.90  
                  28.74     1:00.03 (31.29)     1:31.99 (31.96)     2:03.90 (31.91)
 20 Bui, Hung                 17 BSC-CC               2:20.00    2:04.65  
                  27.64       59.34 (31.70)     1:32.75 (33.41)     2:04.65 (31.90)
 21 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:10.47    2:05.19  
                  30.00     1:01.90 (31.90)     1:34.64 (32.74)     2:05.19 (30.55)
 22 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:07.76    2:06.01  
                  29.22     1:00.95 (31.73)     1:33.79 (32.84)     2:06.01 (32.22)
 23 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               2:15.00    2:08.05  
                  28.81     1:01.43 (32.62)     1:35.60 (34.17)     2:08.05 (32.45)
 24 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              2:21.02    2:09.29  
                  30.19     1:03.03 (32.84)     1:37.10 (34.07)     2:09.29 (32.19)
 25 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:11.91    2:10.53  
                  30.19     1:04.17 (33.98)     1:38.15 (33.98)     2:10.53 (32.38)
 26 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:09.61    2:11.39  
                  30.23     1:04.18 (33.95)     1:38.49 (34.31)     2:11.39 (32.90)
 27 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              2:16.22    2:13.62  
                  30.12     1:04.01 (33.89)     1:38.85 (34.84)     2:13.62 (34.77)
 28 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:12.44    2:15.33  
                  32.31     1:07.41 (35.10)     1:41.48 (34.07)     2:15.33 (33.85)
 29 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              2:32.71    2:18.15  
                  31.68     1:09.88 (38.20)     1:47.03 (37.15)     2:18.15 (31.12)
 30 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC               2:26.51    2:18.43  
                  30.14     1:04.91 (34.77)     1:41.74 (36.83)     2:18.43 (36.69)
 31 Aleman, Daniel            17 SMSC-CA              2:33.54    2:23.60  
                  32.09     1:07.12 (35.03)     1:44.68 (37.56)     2:23.60 (38.92)
 32 Stiles, Cooper            15 BSC-CC               2:46.55    2:30.07  
                  33.24     1:10.57 (37.33)     1:50.89 (40.32)     2:30.07 (39.18)
 33 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              2:27.37    2:31.50  
                  35.95     1:15.59 (39.64)     1:54.36 (38.77)     2:31.50 (37.14)
 34 Lee, Evan                 13 LTA-CA                    NT    2:32.63  
                  34.74     1:13.95 (39.21)     1:54.67 (40.72)     2:32.63 (37.96)
 35 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              2:46.53    2:34.82  
                  34.43     1:14.14 (39.71)     1:56.25 (42.11)     2:34.82 (38.57)
 36 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              2:42.05    2:34.96  
                  35.22     1:15.36 (40.14)     1:56.46 (41.10)     2:34.96 (38.50)
 37 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              3:04.48    2:39.26  
                  34.89     1:14.79 (39.90)     1:57.44 (42.65)     2:39.26 (41.82)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              1:00.56      56.84  
                  27.50       56.84 (29.34)                                        
  2 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   1:00.20      58.39  
                  29.01       58.39 (29.38)                                        
  3 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC                 55.44      59.49  
                  28.72       59.49 (30.77)                                        
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     58.71    1:00.98  
                  29.78     1:00.98 (31.20)                                        
  5 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:08.51    1:04.59  
                  32.15     1:04.59 (32.44)                                        
  6 Farouk, Youssef           15 BSC-CC                 59.68    1:05.11  
                  31.17     1:05.11 (33.94)                                        
  7 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:07.58    1:05.32  
                  32.17     1:05.32 (33.15)                                        
  8 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              1:06.28    1:06.18  
                  32.68     1:06.18 (33.50)                                        
  9 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               1:10.00    1:06.27  
                  33.34     1:06.27 (32.93)                                        
 10 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              1:13.64    1:07.91  
                  32.76     1:07.91 (35.15)                                        
 11 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              1:06.15    1:08.07  
                  32.36     1:08.07 (35.71)                                        
 12 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:08.40    1:08.88  
                  34.00     1:08.88 (34.88)                                        
 13 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              1:13.66    1:09.71  
                  33.48     1:09.71 (36.23)                                        
 14 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:10.78    1:09.88  
                  34.79     1:09.88 (35.09)                                        
 15 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:15.59    1:10.52  
                  35.85     1:10.52 (34.67)                                        
 16 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:15.43    1:10.77  
                  34.24     1:10.77 (36.53)                                        
 17 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:15.23    1:11.24  
                  34.83     1:11.24 (36.41)                                        
 18 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:09.53    1:11.73  
                  35.31     1:11.73 (36.42)                                        
 19 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:24.22    1:12.40  
                  35.39     1:12.40 (37.01)                                        
 20 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC               1:18.13    1:15.94  
                  37.45     1:15.94 (38.49)                                        
 21 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:17.61    1:18.16  
                  38.68     1:18.16 (39.48)                                        
 22 Aleman, Daniel            17 SMSC-CA              1:21.97    1:18.67  
                  39.31     1:18.67 (39.36)                                        
 23 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:33.87    1:23.90  
                  41.31     1:23.90 (42.59)                                        
 24 Stiles, Cooper            15 BSC-CC               1:35.33    1:24.55  
                  39.76     1:24.55 (44.79)                                        
 25 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:21.66    1:24.66  
                  41.79     1:24.66 (42.87)                                        
 26 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:25.15    1:25.64  
 27 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:33.24    1:30.85  
                  43.72     1:30.85 (47.13)                                        
 28 Lee, Evan                 13 LTA-CA               1:51.83    1:32.80  
                  45.82     1:32.80 (46.98)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              2:08.56    2:05.48  
                  29.78     1:01.74 (31.96)     1:33.64 (31.90)     2:05.48 (31.84)
  2 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:08.00    2:09.65  
                  30.98     1:04.08 (33.10)     1:37.41 (33.33)     2:09.65 (32.24)
  3 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC               2:05.31    2:11.79  
                  30.74     1:04.51 (33.77)     1:38.26 (33.75)     2:11.79 (33.53)
  4 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:10.33    2:14.70  
                  31.47     1:05.23 (33.76)     1:40.34 (35.11)     2:14.70 (34.36)
  5 Crist, Austin             15 BSC-CC               2:07.89    2:15.52  
                  30.13     1:04.06 (33.93)     1:40.26 (36.20)     2:15.52 (35.26)
  6 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:29.77    2:16.91  
                  33.15     1:07.33 (34.18)     1:42.55 (35.22)     2:16.91 (34.36)
  7 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                    NT    2:18.48  
                  33.36     1:08.24 (34.88)     1:44.24 (36.00)         1:44.24 ( )
        2:18.48 (34.24)                                                            
  8 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:26.63    2:19.73  
                  33.84     1:08.75 (34.91)     1:44.59 (35.84)     2:19.73 (35.14)
  9 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:30.30    2:20.53  
                  33.12     1:08.88 (35.76)     1:44.52 (35.64)     2:20.53 (36.01)
 10 Bui, Hung                 17 BSC-CC               2:30.00    2:23.06  
                  32.72     1:09.24 (36.52)     1:47.39 (38.15)     2:23.06 (35.67)
 11 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               2:30.00    2:23.48  
                  34.18     1:11.28 (37.10)     1:49.30 (38.02)     2:23.48 (34.18)
 12 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:30.42    2:24.72  
                  35.01     1:11.90 (36.89)     1:48.74 (36.84)     2:24.72 (35.98)
 13 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              2:27.31    2:25.29  
                  35.20     1:12.51 (37.31)     1:49.84 (37.33)     2:25.29 (35.45)
 14 Farouk, Youssef           15 BSC-CC               2:20.29    2:25.72  
                  35.27     1:13.43 (38.16)     1:51.01 (37.58)     2:25.72 (34.71)
 15 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              2:40.01    2:25.90  
                  34.45     1:12.24 (37.79)     1:50.51 (38.27)     2:25.90 (35.39)
 16 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:27.80    2:27.42  
                  35.16     1:12.86 (37.70)     1:51.01 (38.15)     2:27.42 (36.41)
 17 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              2:40.51    2:31.74  
                  36.22     1:15.46 (39.24)     1:54.85 (39.39)     2:31.74 (36.89)
 18 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:40.15    2:32.76  
                  36.10     1:15.16 (39.06)     1:54.35 (39.19)     2:32.76 (38.41)
 19 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:40.01    2:34.32  
                  38.79     1:18.40 (39.61)     1:57.63 (39.23)     2:34.32 (36.69)
 20 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:40.86    2:35.10  
                  38.39     1:18.32 (39.93)     1:57.30 (38.98)     2:35.10 (37.80)
 21 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              2:39.72    2:37.00  
                  37.15     1:18.16 (41.01)     1:58.38 (40.22)     2:37.00 (38.62)
 22 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT    2:54.72  
                                1:24.93 ( )     2:09.95 (45.02)     2:54.72 (44.77)
 23 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              3:01.00    2:59.31  
                  42.41     1:27.44 (45.03)     2:13.79 (46.35)     2:59.31 (45.52)
 24 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              3:01.76    3:28.41  
                                                    2:36.98 ( )                    
            2:36.98 ( )     3:28.41 (51.43)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bui, Hung                 17 BSC-CC               1:05.00    1:06.19  
                  31.07     1:06.19 (35.12)                                        
  2 Alora, Jairus             15 BSC-CC               1:09.84    1:09.66  
                  33.40     1:09.66 (36.26)                                        
  3 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:09.43    1:10.50  
                  33.23     1:10.50 (37.27)                                        
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:13.03    1:10.66  
                  33.67     1:10.66 (36.99)                                        
  5 Crist, Austin             15 BSC-CC               1:06.67    1:11.45  
                  33.91     1:11.45 (37.54)                                        
  6 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:17.13    1:13.66  
                  35.39     1:13.66 (38.27)                                        
  7 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               1:14.57    1:13.99  
                  34.96     1:13.99 (39.03)                                        
  8 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              1:12.80    1:15.18  
                  36.25     1:15.18 (38.93)                                        
  9 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              1:16.17    1:17.58  
                  35.79     1:17.58 (41.79)                                        
 10 Torres, Diego             13 LTA-CA               1:28.84    1:20.17  
                  36.60     1:20.17 (43.57)                                        
 11 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              1:28.71    1:20.96  
                  38.29     1:20.96 (42.67)                                        
 12 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:24.36    1:22.91  
                  40.58     1:22.91 (42.33)                                        
 13 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:24.84    1:23.01  
                  39.45     1:23.01 (43.56)                                        
 14 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:26.89    1:23.23  
                  39.73     1:23.23 (43.50)                                        
 15 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:26.15    1:23.36  
                  40.08     1:23.36 (43.28)                                        
 16 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:26.83    1:23.55  
                  38.74     1:23.55 (44.81)                                        
 17 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              1:29.71    1:24.88  
                  40.14     1:24.88 (44.74)                                        
 18 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:26.99    1:28.28  
                  42.16     1:28.28 (46.12)                                        
 19 Soto, Paul                15 NCA-CA               1:35.39    1:30.07  
                  44.18     1:30.07 (45.89)                                        
 20 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:34.15    1:31.13  
                  44.17     1:31.13 (46.96)                                        
 21 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:37.70    1:31.20  
                  44.17     1:31.20 (47.03)                                        
 22 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:43.76    1:40.03  
                  47.01     1:40.03 (53.02)                                        
 23 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:56.42    1:42.57  
 -- Cobbs, Ethan              14 BSC-CC                    NT         DQ  
                  43.41          DQ (53.95)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Julian           15 RA-CC                2:38.76    2:22.96  
                  32.43     1:08.96 (36.53)     1:46.48 (37.52)     2:22.96 (36.48)
  2 Bui, Hung                 17 BSC-CC               2:30.00    2:24.28  
                  32.24     1:07.85 (35.61)     1:46.39 (38.54)     2:24.28 (37.89)
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:31.04    2:31.58  
                  34.69     1:14.15 (39.46)     1:53.31 (39.16)     2:31.58 (38.27)
  4 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC               2:25.44    2:31.66  
                  33.01     1:11.98 (38.97)     1:51.96 (39.98)     2:31.66 (39.70)
  5 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:42.80    2:34.22  
                  34.36     1:14.10 (39.74)     1:54.80 (40.70)     2:34.22 (39.42)
  6 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:49.59    2:34.51  
                  35.15     1:14.24 (39.09)     1:53.97 (39.73)     2:34.51 (40.54)
  7 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:36.12    2:35.49  
                  35.87     1:16.31 (40.44)     1:56.05 (39.74)     2:35.49 (39.44)
  8 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:42.11    2:39.40  
                  36.37     1:17.12 (40.75)     1:58.09 (40.97)     2:39.40 (41.31)
  9 Crist, Austin             15 BSC-CC               2:34.91    2:39.46  
                  35.35     1:15.59 (40.24)     1:57.51 (41.92)     2:39.46 (41.95)
 10 Harding, Alex             15 PUMA-CA              2:39.05    2:40.26  
                  35.46     1:15.88 (40.42)     1:57.58 (41.70)     2:40.26 (42.68)
 11 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:48.10    2:40.62  
                  36.07     1:16.97 (40.90)     1:59.01 (42.04)     2:40.62 (41.61)
 12 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               2:48.55    2:41.74  
                  36.75     1:18.51 (41.76)     2:01.35 (42.84)     2:41.74 (40.39)
 13 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              2:46.34    2:41.83  
                  37.22     1:19.38 (42.16)     2:03.46 (44.08)     2:41.83 (38.37)
 14 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               2:45.00    2:51.02  
                  38.35     1:22.39 (44.04)     2:07.21 (44.82)     2:51.02 (43.81)
 15 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:57.24    2:52.99  
                  40.84     1:25.02 (44.18)     2:09.83 (44.81)     2:52.99 (43.16)
 16 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:41.53    2:53.84  
                  38.73     1:22.55 (43.82)     2:08.53 (45.98)     2:53.84 (45.31)
 17 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              3:04.52    2:54.88  
                  40.65     1:25.67 (45.02)     2:10.75 (45.08)     2:54.88 (44.13)
 18 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              3:06.23    2:54.96  
                  41.08     1:25.98 (44.90)     2:11.95 (45.97)     2:54.96 (43.01)
 19 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              3:00.50    2:55.46  
                  40.88     1:26.12 (45.24)     2:11.76 (45.64)     2:55.46 (43.70)
 20 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              2:57.11    2:58.29  
                  40.83     1:25.88 (45.05)     2:12.34 (46.46)     2:58.29 (45.95)
 21 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              3:06.28    2:58.92  
                  41.75     1:27.62 (45.87)     2:13.83 (46.21)     2:58.92 (45.09)
 22 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              3:37.88    3:05.07  
                  43.20     1:30.67 (47.47)     2:18.30 (47.63)     3:05.07 (46.77)
 23 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              3:14.28    3:07.05  
                  45.39     1:33.69 (48.30)     2:21.44 (47.75)     3:07.05 (45.61)
 24 Frias, Cody               16 LTA-CA                    NT    3:08.73  
                  41.67     1:29.12 (47.45)     2:19.22 (50.10)     3:08.73 (49.51)
 25 Stiles, Cooper            15 BSC-CC               3:30.95    3:21.36  
                  44.42     1:35.22 (50.80)     2:28.21 (52.99)     3:21.36 (53.15)
 26 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    3:34.31  
                  48.59     1:42.53 (53.94)     2:38.55 (56.02)     3:34.31 (55.76)
 27 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT    3:37.04  
                  48.31     1:43.53 (55.22)     2:41.85 (58.32)     3:37.04 (55.19)
 28 Daluz, Chris              13 PASO-CA                   NT    3:48.66  
                  52.33     1:48.43 (56.10)   2:48.44 (1:00.01)   3:48.66 (1:00.22)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moseley, Julian           15 RA-CC                  57.10      57.00  
                  26.95       57.00 (30.05)                                        
  2 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   1:00.18      57.08  
                  26.77       57.08 (30.31)                                        
  3 Crist, Austin             15 BSC-CC                 56.73      58.45  
                  27.05       58.45 (31.40)                                        
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:01.54      59.33  
                  27.98       59.33 (31.35)                                        
  5 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     55.23      59.66  
                  27.70       59.66 (31.96)                                        
  6 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              1:16.97    1:00.07  
                  27.91     1:00.07 (32.16)                                        
  7 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              1:04.11    1:01.05  
                  29.20     1:01.05 (31.85)                                        
  8 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 59.85    1:01.24  
                  28.57     1:01.24 (32.67)                                        
  9 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              1:00.81    1:01.55  
                  27.87     1:01.55 (33.68)                                        
 10 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC                 57.67    1:03.23  
                  28.58     1:03.23 (34.65)                                        
 11 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:11.02    1:03.47  
                  30.03     1:03.47 (33.44)                                        
 12 Farouk, Youssef           15 BSC-CC               1:02.73    1:03.75  
                  29.26     1:03.75 (34.49)                                        
 13 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:10.78    1:06.30  
                  31.46     1:06.30 (34.84)                                        
 14 Hougo, Asher              16 YNEZ-CA              1:10.04    1:06.44  
                  30.62     1:06.44 (35.82)                                        
 15 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:14.91    1:07.73  
                  32.44     1:07.73 (35.29)                                        
 16 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:11.33    1:08.07  
                  32.06     1:08.07 (36.01)                                        
 17 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              1:13.98    1:08.98  
                  32.93     1:08.98 (36.05)                                        
 18 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:09.56    1:10.03  
                  31.92     1:10.03 (38.11)                                        
 19 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:09.50    1:11.91  
                  33.49     1:11.91 (38.42)                                        
 20 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              1:24.48    1:12.77  
                  32.04     1:12.77 (40.73)                                        
 21 Frias, Cody               16 LTA-CA               1:11.10    1:13.16  
                  33.29     1:13.16 (39.87)                                        
 22 Harding, Alex             15 PUMA-CA              1:12.57    1:14.34  
                  34.45     1:14.34 (39.89)                                        
 23 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               1:15.00    1:17.71  
                  36.11     1:17.71 (41.60)                                        
 24 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:41.79    1:19.62  
                  37.32     1:19.62 (42.30)                                        
 25 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA               1:18.57    1:20.08  
                  36.42     1:20.08 (43.66)                                        
 26 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              1:25.38    1:21.72  
                  38.25     1:21.72 (43.47)                                        
 27 Stiles, Cooper            15 BSC-CC               1:33.04    1:23.57  
                  38.60     1:23.57 (44.97)                                        
 28 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC                    NT    1:39.25  
                  40.21     1:39.25 (59.04)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:10.62    2:06.24  
                  28.62     1:00.51 (31.89)     1:33.44 (32.93)     2:06.24 (32.80)
  2 Moseley, Julian           15 RA-CC                2:07.63    2:06.85  
                  28.75     1:00.91 (32.16)     1:34.11 (33.20)     2:06.85 (32.74)
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:04.62    2:08.97  
                  28.97     1:01.64 (32.67)     1:34.56 (32.92)     2:08.97 (34.41)
  4 Frias, Cody               16 LTA-CA                    NT    2:57.17  
                  33.35     1:14.96 (41.61)     2:01.34 (46.38)     2:57.17 (55.83)
 -- Torres, Diego             13 LTA-CA                    NT         DQ  
      One hand touch
                  41.38     1:34.00 (52.62)     2:28.30 (54.30)          DQ (54.16)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Austin           17 SMSC-CA              1:58.75    2:00.28  
                  26.74       57.18 (30.44)     1:31.31 (34.13)     2:00.28 (28.97)
  2 Reynolds, Parker          15 SMSC-CA              2:00.90    2:03.00  
                  27.90       59.74 (31.84)     1:36.28 (36.54)     2:03.00 (26.72)
  3 Aguirre, Ryan             15 SMSC-CA              2:02.60    2:04.57  
                  27.14       58.90 (31.76)     1:36.69 (37.79)     2:04.57 (27.88)
  4 Moseley, Julian           15 RA-CC                2:01.62    2:06.76  
                  27.45     1:00.14 (32.69)     1:37.38 (37.24)     2:06.76 (29.38)
  5 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              2:04.33    2:07.52  
                  28.07       59.57 (31.50)     1:38.40 (38.83)     2:07.52 (29.12)
  6 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:14.77    2:09.10  
                  27.46       59.71 (32.25)     1:39.91 (40.20)     2:09.10 (29.19)
  7 Patel, Keshaun            19 SMSC-CA              2:04.47    2:09.17  
                  27.67     1:01.84 (34.17)     1:39.96 (38.12)     2:09.17 (29.21)
  8 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC               2:06.50    2:11.91  
                  28.23     1:00.26 (32.03)     1:41.15 (40.89)     2:11.91 (30.76)
  9 Enthoven, Mason           15 SMSC-CA              2:14.41    2:12.52  
                  28.48     1:02.58 (34.10)     1:44.44 (41.86)     2:12.52 (28.08)
 10 Coats, Natas              14 SMSC-CA              2:17.69    2:12.54  
                  29.36     1:04.66 (35.30)     1:44.35 (39.69)     2:12.54 (28.19)
 11 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              2:09.19    2:13.01  
                  28.41     1:02.95 (34.54)     1:44.16 (41.21)     2:13.01 (28.85)
 12 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:18.15    2:14.79  
                  28.37     1:05.05 (36.68)     1:45.14 (40.09)     2:14.79 (29.65)
 13 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               2:18.71    2:14.89  
                  29.33     1:05.28 (35.95)     1:45.60 (40.32)     2:14.89 (29.29)
 14 Bui, Hung                 17 BSC-CC               2:40.00    2:17.50  
                  31.11     1:07.38 (36.27)     1:45.56 (38.18)     2:17.50 (31.94)
 15 Crist, Austin             15 BSC-CC               2:08.56    2:17.71  
                  29.06     1:02.75 (33.69)     1:46.39 (43.64)     2:17.71 (31.32)
 16 Alora, Jairus             15 BSC-CC               2:11.20    2:18.80  
                  28.72     1:04.78 (36.06)     1:46.01 (41.23)     2:18.80 (32.79)
 17 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:30.04    2:19.07  
                  30.56     1:08.19 (37.63)     1:47.95 (39.76)     2:19.07 (31.12)
 18 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:22.51    2:19.38  
                  31.75     1:10.57 (38.82)     1:49.26 (38.69)     2:19.38 (30.12)
 19 Aguirre, Cole             13 SMSC-CA              2:22.37    2:20.31  
                  30.59     1:07.23 (36.64)     1:49.11 (41.88)     2:20.31 (31.20)
 20 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:24.60    2:21.30  
                  28.42     1:04.62 (36.20)     1:47.37 (42.75)     2:21.30 (33.93)
 21 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:30.73    2:22.08  
                  30.86     1:06.57 (35.71)     1:49.88 (43.31)     2:22.08 (32.20)
 22 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:25.85    2:23.57  
                  30.54     1:11.75 (41.21)     1:52.32 (40.57)     2:23.57 (31.25)
 23 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               2:40.00    2:25.87  
                  34.09     1:11.17 (37.08)     1:53.81 (42.64)     2:25.87 (32.06)
 24 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:30.33    2:29.00  
                  32.55     1:10.40 (37.85)     1:56.26 (45.86)     2:29.00 (32.74)
 25 Fowler, Tristan           14 SMSC-CA              2:47.32    2:30.19  
                  34.71     1:10.52 (35.81)     1:58.21 (47.69)     2:30.19 (31.98)
 26 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:40.22    2:30.33  
                  32.58     1:10.55 (37.97)     1:57.41 (46.86)     2:30.33 (32.92)
 27 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:32.14    2:32.59  
                  33.09     1:13.99 (40.90)     1:59.16 (45.17)     2:32.59 (33.43)
 28 Jimenez, Anthony          17 SMSC-CA              2:37.73    2:36.37  
                  31.91     1:12.00 (40.09)     1:58.35 (46.35)     2:36.37 (38.02)
 29 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              2:55.77    2:39.14  
                  37.15     1:16.28 (39.13)     2:04.31 (48.03)     2:39.14 (34.83)
 30 Frias, Cody               16 LTA-CA               2:53.94    2:40.67  
                  31.57     1:13.10 (41.53)     2:02.97 (49.87)     2:40.67 (37.70)
 31 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              2:50.19    2:49.46  
                  36.43     1:22.96 (46.53)     2:11.09 (48.13)     2:49.46 (38.37)
 32 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                   NT    2:51.89  
                  41.37     1:24.21 (42.84)     2:14.95 (50.74)     2:51.89 (36.94)
 33 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    3:07.91  
                  39.35     1:31.01 (51.66)     2:26.57 (55.56)     3:07.91 (41.34)
 -- Farouk, Youssef           15 BSC-CC               2:29.60         DQ  
      Downward butterfly kick - breast
                  29.66     1:07.93 (38.27)     1:49.85 (41.92)          DQ (32.65)
 -- Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              3:08.47         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  38.39     1:25.00 (46.61)     2:20.67 (55.67)          DQ (41.12)
 
Boys 9 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:43.65    1:40.93  
     1) Valdez, Christopher 14          2) Aguirre, Cole 13               
     3) Hsiung, Lucas 13                4) Lopez, Elias 16                
                  25.38       51.54 (26.16)     1:16.50 (24.96)     1:40.93 (24.43)
  2 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:47.56    1:44.81  
     1) Poletti, Ross 14                2) Walters, Ciel 10               
     3) McCarty, Parker 13              4) Bragan-Fitzgerald, Franco 14   
                  24.94       54.94 (30.00)     1:21.21 (26.27)     1:44.81 (23.60)
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:52.33    1:46.50  
     1) Fowler, Tristan 14              2) Jimenez, Anthony 17            
     3) Lopez, Isaiah 14                4) Friedrich, Ian 13              
                  26.04       52.68 (26.64)     1:19.62 (26.94)     1:46.50 (26.88)
  4 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                   1:48.00    1:48.87  
     1) Delgado, Gustavo 12             2) Aftanas, Sebastian 13          
     3) Frias, Cody 16                  4) Ainsworth, Mark 15             
                  28.02       56.42 (28.40)     1:23.83 (27.41)     1:48.87 (25.04)
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     1:55.01    1:50.28  
     1) Chen, Kristian 13               2) Naumescu, Nicholas 15          
     3) Saito, Nicola 12                4) Santos, Antonio 14             
                  26.32       54.39 (28.07)     1:23.09 (28.70)     1:50.28 (27.19)
  6 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:05.99  
     1) Zhou, Galen 10                  2) Esola, Henry 11                
     3) Michel, Luke 11                 4) Esola, Lloyd 14                
                  32.88     1:04.31 (31.43)     1:38.04 (33.73)     2:05.99 (27.95)
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:17.75    2:07.05  
     1) Flick, Gavin 13                 2) Clowdus, Devin 12              
     3) Dennett, Brandon 13             4) Hetland, Quinn 13              
                  31.85     1:04.21 (32.36)     1:35.78 (31.57)     2:07.05 (31.27)
  8 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'B'                   2:20.00    2:34.60  
     1) Espinoza, Ulises 10             2) Aftanas, Xavier 10             
     3) Carey, Troy 9                   4) Stith-Robinson, Jojo 10        
                  34.07     1:17.23 (43.16)     2:01.30 (44.07)     2:34.60 (33.30)
 
Boys 9 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     1:49.99    1:49.56  
     1) Enthoven, Mason 15              2) Aguirre, Cole 13               
     3) Aguirre, Ryan 15                4) Aguirre, Austin 17             
                  28.00     1:00.89 (32.89)     1:27.11 (26.22)     1:49.56 (22.45)
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'F'                     1:49.99    1:58.35  
     1) Hsiung, Lucas 13                2) Jimenez, Anthony 17            
     3) Lacaste, Ryan 15                4) Marsalek, Asa 17               
                  29.50     1:06.51 (37.01)     1:32.66 (26.15)     1:58.35 (25.69)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:32.00    1:59.09  
     1) Poletti, Ross 14                2) McCarty, Parker 13             
     3) Bragan-Fitzgerald, Franco 14    4) Walters, Ciel 10               
                  28.48     1:02.87 (34.39)     1:29.46 (26.59)     1:59.09 (29.63)
  4 Santa Maria Swim Club-CA  'G'                     1:49.99    2:03.08  
     1) Naumescu, Nicholas 15           2) Reynolds, Parker 15            
     3) Santos, Antonio 14              4) Saito, Nicola 12               
                  32.83     1:03.11 (30.28)     1:33.79 (30.68)     2:03.08 (29.29)
  5 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                   1:47.68    2:04.63  
     1) Delgado, Gustavo 12             2) Torres, Diego 13               
     3) Frias, Cody 16                  4) Ainsworth, Mark 15             
                  34.38     1:09.55 (35.17)     1:39.34 (29.79)     2:04.63 (25.29)
  6 Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:24.48    2:06.09  
     1) Lopez, Elias 16                 2) Chen, Kristian 13              
     3) Dennett, Brandon 13             4) Lopez, Isaiah 14               
                  29.79     1:04.03 (34.24)     1:39.12 (35.09)     2:06.09 (26.97)
  7 Santa Maria Swim Club-CA  'E'                     1:49.99    2:08.16  
     1) Oathout, Ryan 13                2) Fowler, Tristan 14             
     3) Friedrich, Aaron 17             4) Friedrich, Ian 13              
                  35.65     1:13.18 (37.53)     1:40.29 (27.11)     2:08.16 (27.87)
  8 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     1:38.19    2:17.93  
     1) Clowdus, Devin 12               2) Wallace, Edward 13             
     3) Coats, Natas 14                 4) Flick, Gavin 13                
                  39.68     1:19.66 (39.98)     1:47.20 (27.54)     2:17.93 (30.73)
  9 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:26.35    2:32.05  
     1) Aleman, Daniel 17               2) Azua-Hawthorne, Sebastian 10   
     3) Alvarez, Brayden 12             4) Hetland, Quinn 13              
                  36.52     1:26.19 (49.67)     2:01.30 (35.11)     2:32.05 (30.75)
 10 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    2:32.58  
     1) Zhou, Galen 10                  2) Esola, Lloyd 14                
     3) Matuszewicz, Boston 11          4) Reed, Conor 11                 
                  35.88     1:13.68 (37.80)     1:57.34 (43.66)     2:32.58 (35.24)
 11 Bakersfield Aquatics Club-CC  'A'                 1:00.00    2:53.12  
     1) Potter, Charlie 11              2) Lawrence, Corban 11            
     3) Colmenares, Konnor 9            4) Colmenares, Mick 11            
                  32.93     1:13.97 (41.04)     2:05.09 (51.12)     2:53.12 (48.03)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   4:45.18    5:11.04  
                  28.78     1:00.02 (31.24)     1:32.08 (32.06)     2:04.10 (32.02)
        2:35.03 (30.93)     3:07.00 (31.97)     3:38.04 (31.04)     4:08.98 (30.94)
        4:40.84 (31.86)     5:11.04 (30.20)                                        
  2 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               5:12.22    5:22.14  
                  30.31     1:03.30 (32.99)     1:36.62 (33.32)     2:09.23 (32.61)
        2:42.40 (33.17)     3:15.24 (32.84)     3:47.88 (32.64)     4:20.05 (32.17)
        4:51.98 (31.93)     5:22.14 (30.16)                                        
  3 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   5:27.36    5:27.33  
                  30.79     1:04.16 (33.37)     1:37.90 (33.74)     2:11.05 (33.15)
        2:44.17 (33.12)     3:17.45 (33.28)     3:50.58 (33.13)     4:22.91 (32.33)
        4:55.19 (32.28)     5:27.33 (32.14)                                        
  4 Crist, Austin             15 BSC-CC               5:36.14    5:27.94  
                  28.87     1:01.29 (32.42)     1:35.86 (34.57)     2:10.08 (34.22)
        2:44.24 (34.16)     3:18.95 (34.71)     3:53.16 (34.21)     4:26.13 (32.97)
        4:58.25 (32.12)     5:27.94 (29.69)                                        
  5 Cobbs, Clayton            19 BSC-CC               5:23.11    5:30.70  
                  28.44     1:00.77 (32.33)     1:34.24 (33.47)     2:07.84 (33.60)
        2:42.00 (34.16)     3:17.02 (35.02)     3:50.61 (33.59)     4:23.18 (32.57)
        4:57.31 (34.13)     5:30.70 (33.39)                                        
  6 Potter, Charlie           11 BAC-CC               6:05.62    5:42.72  
                  31.03     1:05.25 (34.22)     1:39.55 (34.30)     2:14.08 (34.53)
        2:48.69 (34.61)     3:24.15 (35.46)     3:59.38 (35.23)     4:34.21 (34.83)
        5:09.16 (34.95)     5:42.72 (33.56)                                        
  7 Farouk, Youssef           15 BSC-CC               5:45.35    5:45.97  
                  31.74     1:07.25 (35.51)     1:43.51 (36.26)     2:19.86 (36.35)
        2:56.06 (36.20)     3:32.22 (36.16)     4:07.09 (34.87)     4:41.55 (34.46)
        5:14.86 (33.31)     5:45.97 (31.11)                                        
  8 Alora, Jairus             15 BSC-CC               5:54.62    5:51.69  
                  31.99     1:07.53 (35.54)     1:43.86 (36.33)     2:20.33 (36.47)
        2:56.38 (36.05)     3:32.52 (36.14)     4:07.69 (35.17)     4:42.94 (35.25)
        5:18.76 (35.82)     5:51.69 (32.93)                                        
  9 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              5:59.59    5:53.54  
                  31.38     1:06.81 (35.43)     1:43.42 (36.61)     2:19.93 (36.51)
        2:55.94 (36.01)     3:32.35 (36.41)     4:08.62 (36.27)     4:45.03 (36.41)
        5:20.64 (35.61)     5:53.54 (32.90)                                        
 10 Lawrence, Corban          11 BAC-CC               5:50.35    5:54.93  
                  31.55     1:06.24 (34.69)     1:42.31 (36.07)     2:17.72 (35.41)
        2:55.19 (37.47)     3:32.06 (36.87)     4:08.48 (36.42)     4:44.63 (36.15)
        5:19.95 (35.32)     5:54.93 (34.98)                                        
 11 Hoff, Dawson              15 BSC-CC               6:20.00    5:58.65  
                  33.18     1:09.78 (36.60)     1:46.46 (36.68)     2:24.24 (37.78)
        3:01.42 (37.18)     3:38.65 (37.23)     4:14.95 (36.30)     4:51.47 (36.52)
        5:26.67 (35.20)     5:58.65 (31.98)                                        
 12 Bui, Hung                 17 BSC-CC               6:00.00    5:58.85  
                  30.65     1:04.95 (34.30)     1:41.60 (36.65)     2:18.63 (37.03)
        2:56.21 (37.58)     3:33.92 (37.71)     4:11.20 (37.28)     4:48.32 (37.12)
        5:24.56 (36.24)     5:58.85 (34.29)                                        
 13 Thai, Drais               12 PASO-CA              6:50.79    6:25.59  
                  34.79     1:13.51 (38.72)     1:52.75 (39.24)     2:31.90 (39.15)
        3:11.74 (39.84)     3:52.20 (40.46)     4:31.51 (39.31)     5:10.61 (39.10)
        5:48.57 (37.96)     6:25.59 (37.02)                                        
 14 Cobbs, Ethan              14 BSC-CC                    NT    6:42.16  
                  34.18     1:12.95 (38.77)     1:53.66 (40.71)     2:34.97 (41.31)
        3:16.20 (41.23)     3:58.58 (42.38)     4:40.14 (41.56)     5:23.13 (42.99)
        6:04.69 (41.56)     6:42.16 (37.47)                                        
 15 Stiles, Cooper            15 BSC-CC                    NT    6:49.10  
                  35.05     1:13.50 (38.45)     1:53.78 (40.28)     2:34.89 (41.11)
        3:17.12 (42.23)     3:59.88 (42.76)     4:42.09 (42.21)     5:24.84 (42.75)
        6:08.51 (43.67)     6:49.10 (40.59)                                        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA        NT    4:57.37  
                  32.45     1:09.76 (37.31)     1:50.05 (40.29)     2:29.57 (39.52)
        3:11.28 (41.71)     3:53.25 (41.97)     4:26.18 (32.93)     4:57.37 (31.19)
  2 Aftanas, Sebastian        13 LTA-CA                    NT    5:56.03  
                  39.04     1:27.67 (48.63)     2:13.84 (46.17)     3:02.50 (48.66)
        3:51.42 (48.92)     4:39.85 (48.43)     5:18.85 (39.00)     5:56.03 (37.18)
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Free Relay Novice Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                        NT    1:14.93  
     1) Dalope, Jason M8                2) Madrid, Aubrey W12             
     3) Casillas, Jose M10              4) Stones, GG W12                 
  2 Santa Maria Swim Club-CA  'D'                     2:30.99    1:18.32  
     1) Balerio, Audrina W11            2) Copado Perez, Anthony M11      
     3) Ferrel, Damian M12              4) Holland, Trinity W14           
  3 Santa Maria Swim Club-CA  'B'                     1:35.95    1:19.07  
     1) Dungan, Madeline W11            2) Martinez, Portia W10           
     3) Holt-Rhodes, Jakob M9           4) Reynolds, Daven M14            
  4 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    1:19.67  
     1) Katona, Cecilia W8              2) Ketels, Christian M10          
     3) Guyader, Claire W9              4) DiBiase, Joe M9                
  5 Santa Maria Swim Club-CA  'C'                     2:30.99    1:23.41  
     1) Samuel, Jaden M9                2) Wallace, Kobe M8               
     3) Martinez, Eva W11               4) Anderson, Alexis W11           
 -- Santa Maria Swim Club-CA  'A'                     1:26.96         DQ  
      Not enough swimmers
     1) Ruiz, Ryder M10                 2) Hernandez, Eli M10             
     3) Murray, Ariya W9                4) Contreras, Adrian M12