SLO Gobbler - Meet Results

SLO Gobbler
11/22/2019 - 11/24/2019
,  
Updated: 11/25/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to San Luis Obispo Swim Club                 HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                2019 Gobbler Classic - 11/22/2019 to 11/24/2019                
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Hope               6 PUMA-CA                29.28      23.40  
  2 Bennett, Avery             5 NCA-CA                 40.73      34.79  
  3 Merriman, Brie             5 PUMA-CA                   NT      37.00  
  4 Parsons, Taylor            6 San Luis Obispo-CA        NT      41.61  
  5 Brewer, Alexia             6 PUMA-CA                45.24      43.45  
 
Girls 5-6 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Hope               6 PUMA-CA                   NT      56.16  
 
Girls 5-6 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Hope               6 PUMA-CA                33.88      29.35  
  2 Bennett, Avery             5 NCA-CA                 49.01      39.11  
  3 Merriman, Brie             5 PUMA-CA                   NT      40.65  
 
Girls 5-6 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Hope               6 PUMA-CA                   NT      31.38  
  2 Bennett, Avery             5 NCA-CA                    NT      44.58  
 -- Brewer, Alexia             6 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Casillas, Allison          7 LTA-CA                 23.58      23.10  
  2 Stevenson, Amelia          8 PASO-CA                   NT      23.62  
  3 Beckett, Gea               8 NCA-CA                    NT      30.42  
  4 King, Adeline              7 YNEZ-CA                   NT      36.07  
  5 Planck, Lauren             8 PUMA-CA                41.29      40.57  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                37.77      39.71  
  2 Daguet, Itzel              8 UN-ST                  38.18      43.91  
.WHT - Division  
 -- Chen, Jocelyn              8 SCVS-PC                   NT         DQ  
      No touch on turn
 
Girls 7-8 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Romano, Mia                8 PUMA-CA                42.10      41.37  
.WHT - Division  
  1 Beckett, Charlotte         8 NCA-CA                    NT      46.95  
  2 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                51.63      49.82  
  3 Stevenson, Amelia          8 PASO-CA                   NT      50.82  
  4 Casillas, Allison          7 LTA-CA                 53.05      51.24  
  5 Hedges, Hailey             8 PUMA-CA                   NT      57.41  
  6 King, Adeline              7 YNEZ-CA                   NT    1:25.13  
 
Girls 7-8 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casillas, Allison          7 LTA-CA               1:51.45    1:52.12  
                  51.44   1:52.12 (1:00.68)                                        
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA              1:29.30    1:33.51  
                  42.74     1:33.51 (50.77)                                        
  2 Daguet, Itzel              8 UN-ST                1:30.63    1:36.92  
                  45.60     1:36.92 (51.32)                                        
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daguet, Itzel              8 UN-ST                3:24.65    3:20.68  
                  42.68                             2:28.68 ( )     3:20.68 (52.00)
 
Girls 7-8 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                31.04      27.84  
  2 Stevenson, Amelia          8 PASO-CA                   NT      27.97  
  3 Casillas, Allison          7 LTA-CA                    NT      28.50  
  4 Beckett, Gea               8 NCA-CA                    NT      35.80  
  5 Planck, Lauren             8 PUMA-CA                40.54      45.44  
 -- King, Adeline              7 YNEZ-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Daguet, Itzel              8 UN-ST                  56.50      55.96  
 
Girls 7-8 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Romano, Mia                8 PUMA-CA                48.09      46.45  
.WHT - Division  
  1 Hedges, Hailey             8 PUMA-CA                   NT    1:01.75  
 -- Beckett, Charlotte         8 NCA-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daguet, Itzel              8 UN-ST                1:59.63    1:57.06  
                  58.30     1:57.06 (58.76)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                36.27      32.21  
  2 Stevenson, Amelia          8 PASO-CA                   NT      34.17  
  3 Casillas, Allison          7 LTA-CA                    NT      34.97  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Daguet, Itzel              8 UN-ST                  56.50    1:00.86  
.WHT - Division  
 -- Chen, Jocelyn              8 SCVS-PC              1:15.89         DQ  
      No touch
 
Girls 7-8 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Romano, Mia                8 PUMA-CA                57.00      55.92  
 
Girls 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Daguet, Itzel              8 UN-ST                2:00.65         DQ  
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:05.31        DQ (1:06.50)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Katona, Noelle             7 PUMA-CA                32.35      30.83  
 
Girls 7-8 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Romano, Mia                8 PUMA-CA                51.42      52.33  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA                44.79      54.86  
.RED - Division  
  1 Daguet, Itzel              8 UN-ST                  46.35    1:00.82  
.WHT - Division  
 -- Chen, Jocelyn              8 SCVS-PC                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA              1:52.40    2:04.57  
                  56.66   2:04.57 (1:07.91)                                        
  2 Daguet, Itzel              8 UN-ST                2:00.14    2:10.06  
                  57.91   2:10.06 (1:12.15)                                        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA              1:45.16    1:48.06  
                  47.80   1:48.06 (1:00.26)                                        
  2 Daguet, Itzel              8 UN-ST                1:47.13    2:02.09  
                  58.68   2:02.09 (1:03.41)                                        
 
Girls 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie             8 PUMA-CA              3:43.64    3:57.77  
                  53.36   1:58.94 (1:05.58)   3:10.02 (1:11.08)     3:57.77 (47.75)
  2 Daguet, Itzel              8 UN-ST                3:50.70    4:10.30  
                1:02.24   2:08.37 (1:06.13)   3:18.39 (1:10.02)     4:10.30 (51.91)
 
Girls 9-10 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Traverso, Gabriella        9 PUMA-CA                   NT      19.63  
  2 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                 24.60      23.69  
 
Girls 9-10 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA                 41.22      41.98  
  2 Traverso, Gabriella        9 PUMA-CA                46.76      44.01  
  3 El Asmar, Leona           10 NCA-CA                 46.59      48.35  
  4 Bloom, Ciera              10 San Luis Obispo-CA     49.74      49.16  
  5 Bolton, Arabella          10 YNEZ-CA                   NT      53.14  
  6 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                    NT      54.49  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                34.03      32.89  
  2 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 34.55      37.11  
  3 Martinez, Katie           10 COMM-CA                36.84      38.29  
.WHT - Division  
  1 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC                37.22      35.16  
  2 Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC                42.83      38.40  
  3 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA                40.63      40.21  
  4 Pan, Grace                 9 PUMA-CA                41.25      40.31  
  5 Fischer, Montana          10 PUMA-CA                43.79      40.67  
  6 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT      40.71  
  7 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA                43.52      45.05  
  8 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC                48.19      46.68  
  9 Theis, Rylee               9 LTA-CA                 46.05      46.95  
 10 Springer, Hannah           9 PASO-CA                48.28      47.74  
 11 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA     50.16      51.24  
 
Girls 9-10 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Traverso, Gabriella        9 PUMA-CA                   NT    1:40.56  
                  47.11     1:40.56 (53.45)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:19.09    1:19.56  
                  37.87     1:19.56 (41.69)                                        
.WHT - Division  
  1 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC              1:33.89    1:19.36  
                  38.40     1:19.36 (40.96)                                        
  2 Weber, Sophia             10 SCVS-PC              1:28.84    1:22.50  
                  37.81     1:22.50 (44.69)                                        
  3 Martinez, Katie           10 COMM-CA              1:22.88    1:23.08  
                  40.12     1:23.08 (42.96)                                        
  4 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA               1:24.58    1:23.54  
                  39.38     1:23.54 (44.16)                                        
  5 Fisher, Ari                9 PUMA-CA                   NT    1:25.38  
                  38.64     1:25.38 (46.74)                                        
  6 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA              1:31.57    1:25.49  
                  41.36     1:25.49 (44.13)                                        
  7 Pan, Grace                 9 PUMA-CA              1:30.39    1:29.14  
                  41.98     1:29.14 (47.16)                                        
  8 Katona, Cecilia            9 PUMA-CA              1:50.96    1:33.71  
                  43.29     1:33.71 (50.42)                                        
  9 Fischer, Montana          10 PUMA-CA              1:36.60    1:34.32  
                  43.75     1:34.32 (50.57)                                        
 10 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT    1:35.07  
                  45.26     1:35.07 (49.81)                                        
 11 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA              1:36.06    1:35.76  
                  46.21     1:35.76 (49.55)                                        
 12 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC              1:44.34    1:38.00  
                  47.11     1:38.00 (50.89)                                        
 13 Theis, Rylee               9 LTA-CA               1:51.00    1:45.93  
                  48.06     1:45.93 (57.87)                                        
 14 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA   1:54.21    1:51.57  
                  52.23     1:51.57 (59.34)                                        
 15 Springer, Hannah           9 PASO-CA              1:49.32    1:51.84  
                  50.16   1:51.84 (1:01.68)                                        
 -- Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC              1:31.52         DQ  
      False start
                  38.56          DQ (44.11)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              2:44.45    2:35.50  
                  34.79     1:14.96 (40.17)     1:55.74 (40.78)     2:35.50 (39.76)
.WHT - Division  
  1 Fischer, Montana          10 PUMA-CA                   NT    3:19.25  
                  45.23     1:35.53 (50.30)     2:28.17 (52.64)     3:19.25 (51.08)
  2 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA                   NT    3:27.86  
                  47.69     1:41.67 (53.98)     2:36.99 (55.32)     3:27.86 (50.87)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                   NT    6:45.47  
                  36.47     1:17.52 (41.05)     1:58.58 (41.06)     2:39.96 (41.38)
        3:21.63 (41.67)     4:03.29 (41.66)     4:44.99 (41.70)     5:26.29 (41.30)
        6:05.96 (39.67)     6:45.47 (39.51)                                        
  2 Weber, Sophia             10 SCVS-PC                   NT    8:25.07  
                  39.35     1:29.35 (50.00)     2:22.36 (53.01)     3:14.91 (52.55)
        4:08.35 (53.44)     5:00.89 (52.54)     5:55.87 (54.98)     6:47.59 (51.72)
        7:37.26 (49.67)     8:25.07 (47.81)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Arabella          10 YNEZ-CA                   NT      26.14  
  2 Traverso, Gabriella        9 PUMA-CA                   NT      27.30  
  3 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                 28.13      27.51  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                41.23      42.95  
.WHT - Division  
  1 Weber, Sophia             10 SCVS-PC                47.58      43.34  
  2 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC                44.50      43.64  
  3 Martinez, Katie           10 COMM-CA                44.84      44.76  
  4 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 44.98      45.93  
  5 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA                45.73      46.88  
  6 Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC                52.32      47.09  
  7 Pan, Grace                 9 PUMA-CA                47.95      47.33  
  8 Katona, Cecilia            9 PUMA-CA                45.98      47.38  
  9 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT      49.37  
 10 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT      53.57  
 11 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC                57.20      55.75  
 12 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA                57.00      59.41  
 13 Springer, Hannah           9 PASO-CA                54.84    1:00.52  
 14 Theis, Rylee               9 LTA-CA               1:00.21    1:04.82  
 
Girls 9-10 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA                 49.39      46.82  
  2 Traverso, Gabriella        9 PUMA-CA                54.28      54.02  
  3 Bloom, Ciera              10 San Luis Obispo-CA   1:20.79    1:02.82  
  4 El Asmar, Leona           10 NCA-CA               1:06.52    1:07.58  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:35.40    1:30.76  
                  43.85     1:30.76 (46.91)                                        
  2 Martinez, Katie           10 COMM-CA              1:33.11    1:35.75  
                  46.45     1:35.75 (49.30)                                        
.WHT - Division  
  1 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC                   NT    1:32.97  
  2 Weber, Sophia             10 SCVS-PC                   NT    1:35.87  
                  45.26     1:35.87 (50.61)                                        
  3 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA               1:47.44    1:37.81  
                  45.76     1:37.81 (52.05)                                        
  4 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA   2:07.03    1:58.56  
                  53.05   1:58.56 (1:05.51)                                        
  5 Springer, Hannah           9 PASO-CA                   NT    2:00.99  
                  59.03   2:00.99 (1:01.96)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Arabella          10 YNEZ-CA                   NT      27.07  
  2 Carpenter, Anna            9 LTA-CA                    NT      35.42  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC                47.13      43.84  
  2 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC                49.39      47.23  
  3 Martinez, Katie           10 COMM-CA                48.62      49.88  
  4 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                49.06      51.03  
.WHT - Division  
  1 Weber, Sophia             10 SCVS-PC                54.37      48.60  
  2 Pan, Grace                 9 PUMA-CA                53.61      49.30  
  3 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA                51.64      50.22  
  4 Fisher, Ari                9 PUMA-CA                59.83      50.92  
  5 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT      51.22  
  6 Katona, Cecilia            9 PUMA-CA                52.60      52.46  
  7 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC                59.78      52.90  
  8 Fischer, Montana          10 PUMA-CA                52.37      53.52  
  9 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA   1:01.63      54.80  
 10 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA                54.47      55.56  
 11 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 54.75      55.58  
 12 Springer, Hannah           9 PASO-CA              1:00.49    1:00.06  
 -- Theis, Rylee               9 LTA-CA                 55.60         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA                 58.96      59.39  
  2 El Asmar, Leona           10 NCA-CA               1:05.55    1:13.14  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC              1:48.56    1:35.89  
                  45.07     1:35.89 (50.82)                                        
  2 Martinez, Katie           10 COMM-CA              1:45.73    1:50.72  
                  52.27     1:50.72 (58.45)                                        
.WHT - Division  
  1 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA              1:49.22    1:48.48  
                  52.08     1:48.48 (56.40)                                        
  2 Pan, Grace                 9 PUMA-CA              1:53.91    1:51.15  
                  52.87     1:51.15 (58.28)                                        
  3 Fischer, Montana          10 PUMA-CA              1:54.25    1:52.41  
                  54.29     1:52.41 (58.12)                                        
  4 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC              2:00.76    1:54.71  
                  55.82     1:54.71 (58.89)                                        
  5 Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT    2:06.67  
                2:06.65      2:06.67 (0.02)                                        
  6 Springer, Hannah           9 PASO-CA                   NT    2:09.91  
                1:01.87   2:09.91 (1:08.04)                                        
 
Girls 9-10 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bolton, Arabella          10 YNEZ-CA                   NT      34.43  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Leggio, Vanessa            9 SCVS-PC                39.76      41.51  
.WHT - Division  
  1 Weber, Sophia             10 SCVS-PC                51.53      40.64  
  2 Martinez, Katie           10 COMM-CA                42.79      41.09  
  3 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA                 44.79      42.46  
  4 Coats, Zelli              10 SMSC-CA                43.50      44.11  
  5 Pan, Grace                 9 PUMA-CA                51.48      48.30  
  6 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT      49.47  
  7 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA                55.94      55.84  
  8 Theis, Rylee               9 LTA-CA                 58.92      57.54  
 -- Dumars, Victoria          10 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Katie           10 COMM-CA                   NT    1:37.40  
                  42.96     1:37.40 (54.44)                                        
  2 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:40.24    1:38.45  
                  46.06     1:38.45 (52.39)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              1:28.38    1:32.27  
                  43.12     1:32.27 (49.15)                                        
  2 Martinez, Katie           10 COMM-CA              1:31.60    1:33.11  
                  42.25     1:33.11 (50.86)                                        
.WHT - Division  
  1 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA               1:38.72    1:34.22  
                  41.59     1:34.22 (52.63)                                        
  2 Eguiluz, Ceci             10 PUMA-CA              1:38.03    1:35.00  
                  46.52     1:35.00 (48.48)                                        
  3 Pan, Grace                 9 PUMA-CA              1:38.45    1:35.70  
                  45.20     1:35.70 (50.50)                                        
  4 Gibson, Chelsea            9 SCVS-PC              1:42.48    1:36.44  
                  47.36     1:36.44 (49.08)                                        
  5 Smith, Makena             10 SCVS-PC                   NT    1:39.09  
                  46.60     1:39.09 (52.49)                                        
  6 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC              1:58.19    1:49.55  
                  55.20     1:49.55 (54.35)                                        
  7 Gonzalez, Kirra           10 COMM-CA              1:49.23    1:49.75  
                  56.59     1:49.75 (53.16)                                        
  8 Springer, Hannah           9 PASO-CA                   NT    2:04.91  
                1:03.14   2:04.91 (1:01.77)                                        
 -- Theis, Rylee               9 LTA-CA               2:05.64         DQ  
      Did not finish on back - back
                  55.13          DQ (55.50)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Jaklyn          9 LTA-CA               1:47.94    1:47.62  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Coats, Zelli              10 SMSC-CA              3:10.81    3:09.81  
                  46.44     1:32.82 (46.38)     2:30.69 (57.87)     3:09.81 (39.12)
.WHT - Division  
  1 Weber, Sophia             10 SCVS-PC              3:52.89    3:22.66  
                  44.30     1:36.29 (51.99)     2:35.25 (58.96)     3:22.66 (47.41)
  2 Martinez, Katie           10 COMM-CA                   NT    3:23.32  
                  43.23     1:36.27 (53.04)     2:34.71 (58.44)     3:23.32 (48.61)
  3 Vazquez, Marlene          10 LTA-CA               3:31.00    3:29.17  
                  45.53     1:41.01 (55.48)   2:43.03 (1:02.02)     3:29.17 (46.14)
  4 McFatridge, Kaitlyn        9 SCVS-PC              4:20.00    3:43.97  
                  53.75     1:50.07 (56.32)   2:52.40 (1:02.33)     3:43.97 (51.57)
 
Girls 11-12 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Urke, Aubrie              11 PUMA-CA                   NT      23.10  
 
Girls 11-12 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Borgsmiller, Taylor       11 PUMA-CA                37.88      37.89  
  2 Urke, Aubrie              11 PUMA-CA              1:09.42      50.32  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       12 TNT-CC                 28.23      28.32  
  2 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC                28.92      28.45  
  3 Frey, Olivia              12 TIDE-PC                30.40      28.46  
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     28.47      28.79  
  5 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA                 28.03      29.01  
  6 Welch, Teagan             12 SCVS-PC                29.82      29.07  
  7 Core, Maddi               12 LTA-CA                 28.86      29.23  
  8 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                29.90      29.43  
  9 Miller, Dani              11 SCVS-PC                29.19      29.84  
 10 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA                30.24      30.07  
 11 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA                29.36      30.56  
 12 Daguet, Citlali           11 UN-ST                  29.90      30.81  
 13 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                30.37      31.15  
.RED - Division  
  1 Core, Eliana              12 LTA-CA                 31.31      30.50  
  2 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                31.13      31.29  
  3 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA                 32.50      31.70  
  4 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC                32.97      31.72  
  5 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA                31.07      31.92  
  6 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA                31.99      32.08  
  7 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA     31.91      32.75  
  8 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA                32.97      33.85  
.WHT - Division  
  1 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                34.63      30.67  
  2 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA     36.14      34.45  
  3 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA                34.77      35.15  
  4 Northrop, Skylar          11 LTA-CA                 36.10      36.01  
  5 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 37.55      36.76  
  6 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA                36.82      37.44  
  7 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC                42.39      39.42  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:01.58    1:00.46  
                  29.09     1:00.46 (31.37)                                        
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:02.06    1:02.15  
                  30.44     1:02.15 (31.71)                                        
  3 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC              1:05.25    1:03.19  
                  30.77     1:03.19 (32.42)                                        
  4 Welch, Teagan             12 SCVS-PC              1:05.63    1:03.85  
                  30.48     1:03.85 (33.37)                                        
  5 Frey, Olivia              12 TIDE-PC              1:05.40    1:03.90  
                  31.00     1:03.90 (32.90)                                        
  6 Core, Maddi               12 LTA-CA               1:03.26    1:05.16  
                  30.88     1:05.16 (34.28)                                        
  7 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:03.79    1:05.85  
                  31.59     1:05.85 (34.26)                                        
  8 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:06.28    1:06.14  
                  32.09     1:06.14 (34.05)                                        
  9 Miller, Dani              11 SCVS-PC              1:06.13    1:08.02  
                  32.33     1:08.02 (35.69)                                        
 10 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:06.55    1:08.42  
                  31.92     1:08.42 (36.50)                                        
 11 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:06.65    1:09.03  
                  33.73     1:09.03 (35.30)                                        
.RED - Division  
  1 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:09.19    1:03.79  
                  31.23     1:03.79 (32.56)                                        
  2 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              1:07.80    1:08.17  
                  33.84     1:08.17 (34.33)                                        
  3 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC              1:11.02    1:08.23  
                  33.62     1:08.23 (34.61)                                        
  4 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:08.35    1:09.78  
                  33.86     1:09.78 (35.92)                                        
  5 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA              1:11.86    1:11.64  
                  35.12     1:11.64 (36.52)                                        
  6 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:10.87    1:13.18  
                  35.79     1:13.18 (37.39)                                        
.WHT - Division  
  1 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:13.21    1:12.73  
                  33.53     1:12.73 (39.20)                                        
  2 Morales, Alyson           11 NCA-CA               1:13.75    1:13.15  
                  35.17     1:13.15 (37.98)                                        
  3 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:13.33    1:13.78  
                  36.04     1:13.78 (37.74)                                        
  4 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA              1:15.39    1:15.33  
                  36.11     1:15.33 (39.22)                                        
  5 Carey, Samantha           11 LTA-CA               1:20.52    1:16.63  
                  37.02     1:16.63 (39.61)                                        
  6 Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC              1:27.34    1:19.24  
                  38.23     1:19.24 (41.01)                                        
  7 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA              1:29.99    1:21.18  
                  37.63     1:21.18 (43.55)                                        
  8 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC              1:29.04    1:21.67  
                  38.61     1:21.67 (43.06)                                        
  9 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA              1:23.38    1:22.45  
                  37.72     1:22.45 (44.73)                                        
 10 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:19.55    1:23.85  
                  40.71     1:23.85 (43.14)                                        
 11 Stanculescu, Sofia        11 PUMA-CA              1:31.34    1:24.37  
                  40.27     1:24.37 (44.10)                                        
 12 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:24.11    1:25.85  
                  41.14     1:25.85 (44.71)                                        
 13 Latta, Ruby               11 San Luis Obispo-CA        NT    1:36.24  
                  44.40     1:36.24 (51.84)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   2:11.97    2:08.28  
                  29.15     1:02.22 (33.07)     1:36.11 (33.89)     2:08.28 (32.17)
  2 McCullough, Addison       12 TNT-CC               2:16.66    2:11.62  
                  30.27     1:03.81 (33.54)     1:37.93 (34.12)     2:11.62 (33.69)
  3 Burk, Kale                12 PUMA-CA              2:20.31    2:22.59  
                  32.64     1:08.90 (36.26)     1:45.94 (37.04)     2:22.59 (36.65)
  4 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              2:23.76    2:24.18  
                  33.96     1:10.59 (36.63)     1:48.36 (37.77)     2:24.18 (35.82)
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              2:23.16    2:31.48  
                  32.41     1:10.15 (37.74)     1:51.10 (40.95)     2:31.48 (40.38)
.RED - Division  
  1 Core, Maddi               12 LTA-CA               2:28.09    2:19.77  
                  31.89     1:07.30 (35.41)     1:44.66 (37.36)     2:19.77 (35.11)
  2 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              2:26.69    2:21.17  
                  31.68     1:06.57 (34.89)     1:43.73 (37.16)     2:21.17 (37.44)
  3 Daguet, Citlali           11 UN-ST                2:24.74    2:24.36  
                  32.53     1:09.58 (37.05)     1:47.92 (38.34)     2:24.36 (36.44)
  4 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   2:32.98    2:28.12  
                  34.49     1:12.49 (38.00)     1:51.48 (38.99)     2:28.12 (36.64)
.WHT - Division  
  1 Core, Eliana              12 LTA-CA               2:40.87    2:32.67  
                  35.31     1:14.65 (39.34)     1:55.26 (40.61)     2:32.67 (37.41)
  2 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA              2:44.08    2:32.78  
                  35.33     1:14.71 (39.38)     1:54.45 (39.74)     2:32.78 (38.33)
  3 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA               2:42.81    2:40.39  
                  34.51     1:16.67 (42.16)     1:59.98 (43.31)     2:40.39 (40.41)
  4 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              2:46.68    2:49.03  
                  39.65     1:22.40 (42.75)     2:06.12 (43.72)     2:49.03 (42.91)
  5 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               3:41.01    3:07.87  
                  42.39     1:31.36 (48.97)     2:20.31 (48.95)     3:07.87 (47.56)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   5:49.22    5:44.70  
                  31.27     1:05.79 (34.52)     1:41.04 (35.25)     2:16.61 (35.57)
        2:52.37 (35.76)     3:26.44 (34.07)     4:02.18 (35.74)     4:37.46 (35.28)
        5:12.25 (34.79)     5:44.70 (32.45)                                        
  2 Edds, Ella                12 SMSC-CA              6:01.33    5:47.07  
                  32.53     1:07.44 (34.91)     1:42.40 (34.96)     2:18.15 (35.75)
        2:53.11 (34.96)     3:28.02 (34.91)     4:03.23 (35.21)     4:38.01 (34.78)
        5:13.11 (35.10)     5:47.07 (33.96)                                        
  3 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               6:08.91    6:14.66  
                  33.31     1:09.88 (36.57)     1:48.48 (38.60)     2:26.94 (38.46)
        3:05.61 (38.67)     3:43.73 (38.12)     4:22.29 (38.56)     5:00.92 (38.63)
        5:39.69 (38.77)     6:14.66 (34.97)                                        
  4 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              5:51.05    6:24.57  
                  32.77     1:09.93 (37.16)     1:48.83 (38.90)     2:27.50 (38.67)
        3:06.97 (39.47)     3:46.77 (39.80)     4:26.62 (39.85)     5:06.50 (39.88)
        5:47.04 (40.54)     6:24.57 (37.53)                                        
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              6:37.34    6:14.59  
                  34.60     1:11.98 (37.38)     1:50.03 (38.05)     2:28.50 (38.47)
        3:07.04 (38.54)     3:46.05 (39.01)     4:23.89 (37.84)     5:00.83 (36.94)
        5:39.01 (38.18)     6:14.59 (35.58)                                        
  2 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC              6:38.44    6:22.08  
                  35.23     1:14.90 (39.67)     1:55.45 (40.55)     2:35.83 (40.38)
        3:15.37 (39.54)     3:53.83 (38.46)     4:33.44 (39.61)     5:12.25 (38.81)
        5:48.21 (35.96)     6:22.08 (33.87)                                        
  3 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC              6:40.15    6:32.23  
                  35.40     1:13.63 (38.23)     1:53.56 (39.93)     2:33.79 (40.23)
        3:13.34 (39.55)     3:54.44 (41.10)     4:34.36 (39.92)     5:13.99 (39.63)
        5:54.07 (40.08)     6:32.23 (38.16)                                        
  4 Daguet, Citlali           11 UN-ST                6:27.94    6:32.55  
                  34.35     1:13.74 (39.39)     1:54.90 (41.16)     2:35.93 (41.03)
        3:15.71 (39.78)     3:56.24 (40.53)     4:37.33 (41.09)     5:17.13 (39.80)
        5:55.52 (38.39)     6:32.55 (37.03)                                        
.WHT - Division  
  1 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   7:00.49    6:45.97  
                  37.15     1:18.31 (41.16)     1:59.27 (40.96)     2:41.40 (42.13)
        3:23.07 (41.67)     4:04.52 (41.45)     4:46.14 (41.62)     5:27.25 (41.11)
        6:07.63 (40.38)     6:45.97 (38.34)                                        
  2 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              7:23.04    7:06.53  
                  38.97     1:21.30 (42.33)     2:04.70 (43.40)     2:47.98 (43.28)
        3:31.16 (43.18)     4:14.98 (43.82)     4:58.06 (43.08)     5:41.93 (43.87)
        6:25.09 (43.16)     7:06.53 (41.44)                                        
  3 Morales, Alyson           11 NCA-CA               7:12.49    7:07.17  
                  36.46     1:19.03 (42.57)     2:02.33 (43.30)     2:45.85 (43.52)
        3:29.60 (43.75)     4:12.95 (43.35)     4:56.63 (43.68)     5:41.21 (44.58)
        6:25.47 (44.26)     7:07.17 (41.70)                                        
  4 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA                    NT    7:21.90  
                  36.32     1:19.51 (43.19)     2:04.61 (45.10)     2:50.50 (45.89)
        3:35.56 (45.06)     4:21.48 (45.92)     5:06.91 (45.43)     5:54.40 (47.49)
        6:39.81 (45.41)     7:21.90 (42.09)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     32.44      33.89  
  2 Welch, Teagan             12 SCVS-PC                36.10      34.11  
  3 Miller, Dani              11 SCVS-PC                33.95      34.37  
  4 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC                35.43      34.93  
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                35.61      35.81  
  6 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA                35.97      36.33  
.RED - Division  
  1 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC                37.76      36.79  
  2 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                38.55      37.06  
  3 Core, Eliana              12 LTA-CA                 37.10      37.31  
  4 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA                36.74      37.60  
  5 Daguet, Citlali           11 UN-ST                  39.03      39.07  
  6 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA                38.66      40.79  
.WHT - Division  
  1 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                39.79      38.08  
  2 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA                40.08      38.50  
  3 Edds, Ella                12 SMSC-CA                40.92      38.69  
  4 Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC                46.60      41.50  
  5 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA                 40.74      41.97  
  6 Carey, Samantha           11 LTA-CA                 43.70      42.95  
  7 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA                42.10      43.19  
  8 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA     43.60      43.92  
  9 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA     42.34      44.00  
 10 Morales, Alyson           11 NCA-CA                 43.08      44.31  
 11 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA                48.85      45.35  
 12 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                44.82      45.72  
 13 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC                47.94      46.33  
 14 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 46.34      49.33  
 15 Latta, Ruby               11 San Luis Obispo-CA     56.11      50.88  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:09.78    1:08.86  
                  33.29     1:08.86 (35.57)                                        
  2 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:14.33    1:12.81  
                  35.68     1:12.81 (37.13)                                        
  3 Miller, Dani              11 SCVS-PC              1:15.02    1:14.66  
                  37.10     1:14.66 (37.56)                                        
  4 Welch, Teagan             12 SCVS-PC              1:16.92    1:15.41  
                  36.54     1:15.41 (38.87)                                        
  5 McCullough, Addison       12 TNT-CC               1:16.91    1:15.98  
                  36.86     1:15.98 (39.12)                                        
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              1:20.54    1:15.64  
                  38.16     1:15.64 (37.48)                                        
  2 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:21.86    1:17.61  
                  38.02     1:17.61 (39.59)                                        
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:18.85    1:17.84  
                  38.14     1:17.84 (39.70)                                        
  4 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:22.04    1:19.61  
                  39.77     1:19.61 (39.84)                                        
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:18.43    1:20.49  
                  37.36     1:20.49 (43.13)                                        
  6 Daguet, Citlali           11 UN-ST                1:21.59    1:21.47  
                  40.74     1:21.47 (40.73)                                        
.WHT - Division  
  1 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:26.86    1:19.43  
                  37.96     1:19.43 (41.47)                                        
  2 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA              1:52.22    1:23.13  
                  39.84     1:23.13 (43.29)                                        
  3 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA              1:26.45    1:23.45  
                  40.21     1:23.45 (43.24)                                        
  4 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA              1:26.49    1:29.86  
                  42.39     1:29.86 (47.47)                                        
  5 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:47.77    1:29.92  
                  44.41     1:29.92 (45.51)                                        
  6 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:30.11    1:30.65  
                  43.69     1:30.65 (46.96)                                        
  7 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:29.27    1:32.80  
                  46.02     1:32.80 (46.78)                                        
  8 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA                   NT    1:33.10  
  9 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC              1:42.62    1:43.96  
                  49.28     1:43.96 (54.68)                                        
 10 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:49.06    1:45.12  
                  50.85     1:45.12 (54.27)                                        
 
Girls 11-12 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Molly              12 PUMA-CA                   NT      25.01  
 
Girls 11-12 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Borgsmiller, Taylor       11 PUMA-CA                51.61      49.35  
  2 Adams, Molly              12 PUMA-CA                   NT      55.63  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Core, Maddi               12 LTA-CA                 37.17      38.05  
  2 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                40.01      38.82  
  3 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA                40.75      40.71  
.RED - Division  
  1 Frey, Olivia              12 TIDE-PC                41.85      39.28  
  2 Core, Eliana              12 LTA-CA                 43.04      39.34  
  3 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC                42.98      40.95  
  4 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA                 42.79      42.36  
  5 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA                42.07      42.43  
  6 Daguet, Citlali           11 UN-ST                  42.74      42.90  
  7 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA                44.07      43.58  
.WHT - Division  
  1 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC                45.16      44.21  
  2 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                45.59      44.29  
  3 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA                45.26      45.58  
  4 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA     46.27      45.78  
  5 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA                46.25      45.83  
  6 Carey, Samantha           11 LTA-CA                 46.85      46.70  
  7 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA                47.39      47.09  
  8 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                47.11      48.27  
  9 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC                55.72      50.51  
 10 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA     52.83      51.18  
 11 Stanculescu, Sofia        11 PUMA-CA                53.31      51.19  
 12 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA                55.52      52.07  
 13 Latta, Ruby               11 San Luis Obispo-CA   1:00.78      53.67  
 14 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 56.37      56.43  
 15 Brewer, Kai               11 PUMA-CA                58.21      56.98  
 16 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                55.82      57.06  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:18.19    1:19.49  
                  37.00     1:19.49 (42.49)                                        
  2 Core, Maddi               12 LTA-CA               1:21.61    1:23.60  
                  38.85     1:23.60 (44.75)                                        
  3 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:28.00    1:25.31  
                  40.53     1:25.31 (44.78)                                        
  4 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              1:28.83    1:30.79  
                  43.69     1:30.79 (47.10)                                        
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              1:32.33    1:31.58  
                  44.29     1:31.58 (47.29)                                        
  2 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA               1:32.56    1:33.80  
                  45.75     1:33.80 (48.05)                                        
  3 Daguet, Citlali           11 UN-ST                1:33.74    1:34.96  
                  45.74     1:34.96 (49.22)                                        
.WHT - Division  
  1 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:39.49    1:37.13  
                  45.86     1:37.13 (51.27)                                        
  2 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA              1:38.80    1:37.97  
                  46.20     1:37.97 (51.77)                                        
  3 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA              1:51.08    1:39.24  
                  46.50     1:39.24 (52.74)                                        
  4 Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC              1:47.61    1:39.39  
                  47.70     1:39.39 (51.69)                                        
  5 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA              1:38.39    1:39.75  
                  47.82     1:39.75 (51.93)                                        
  6 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:50.89    1:46.44  
                  50.17     1:46.44 (56.27)                                        
  7 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC              1:59.78    1:51.47  
                  52.91     1:51.47 (58.56)                                        
  8 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              2:02.24    1:55.20  
                  56.68     1:55.20 (58.52)                                        
 -- Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:38.33         DQ  
      Head under for 2 or more strokes
                  49.84          DQ (54.62)                                        
 
Girls 11-12 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borgsmiller, Taylor       11 PUMA-CA                   NT      20.52  
  2 Adams, Molly              12 PUMA-CA                   NT      26.18  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA     31.26      31.79  
  2 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC                32.57      32.45  
  3 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA                32.87      33.07  
  4 Core, Maddi               12 LTA-CA                 32.74      33.19  
  5 Miller, Dani              11 SCVS-PC                32.26      33.20  
  6 Core, Eliana              12 LTA-CA                 33.63      35.67  
.RED - Division  
  1 Frey, Olivia              12 TIDE-PC                34.54      33.35  
  2 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC                36.36      34.95  
  3 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA                36.56      35.26  
  4 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA                 35.87      35.33  
  5 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                37.21      35.88  
  6 Morales, Alyson           11 NCA-CA                 36.20      37.06  
.WHT - Division  
  1 Chen, Kristie             11 SMSC-CA                38.71      35.75  
  2 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA                38.69      38.46  
  3 Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC                41.27      38.91  
  4 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA                43.26      39.47  
  5 Northrop, Skylar          11 LTA-CA                 38.69      39.56  
  6 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA                   NT      39.69  
  7 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA     47.65      42.26  
  8 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA                43.87      42.70  
  9 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA                44.18      42.90  
 10 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA                46.83      48.23  
 11 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA                 51.56      48.78  
 
Girls 11-12 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Molly              12 PUMA-CA                   NT    1:01.63  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 McCullough, Addison       12 TNT-CC               1:10.61    1:07.64  
                  32.10     1:07.64 (35.54)                                        
  2 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:09.51    1:10.11  
                  33.41     1:10.11 (36.70)                                        
  3 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               1:08.38    1:10.60  
                  33.29     1:10.60 (37.31)                                        
  4 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   1:10.55    1:12.51  
                  33.01     1:12.51 (39.50)                                        
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              1:18.05    1:15.38  
                  34.92     1:15.38 (40.46)                                        
  2 Miller, Dani              11 SCVS-PC              1:21.94    1:17.30  
                  35.94     1:17.30 (41.36)                                        
  3 Daguet, Citlali           11 UN-ST                1:18.29    1:21.80  
                  36.48     1:21.80 (45.32)                                        
  4 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA              1:22.98    1:24.66  
                  39.64     1:24.66 (45.02)                                        
.WHT - Division  
  1 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:24.01    1:16.36  
                  36.40     1:16.36 (39.96)                                        
  2 Jones, Tessa              11 PUMA-CA              1:27.28    1:22.99  
                  36.78     1:22.99 (46.21)                                        
  3 Morales, Alyson           11 NCA-CA               1:29.13    1:28.40  
                  40.27     1:28.40 (48.13)                                        
  4 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:47.30    1:30.45  
                  42.88     1:30.45 (47.57)                                        
  5 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA              1:40.36    1:39.71  
                  44.61     1:39.71 (55.10)                                        
  6 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA              1:40.84    1:41.09  
                  45.99     1:41.09 (55.10)                                        
  7 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:44.76    1:41.52  
                  48.54     1:41.52 (52.98)                                        
  8 Stanculescu, Sofia        11 PUMA-CA              1:49.91    1:45.09  
                  47.63     1:45.09 (57.46)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Core, Maddi               12 LTA-CA               1:14.06    1:13.91  
                  33.66     1:13.91 (40.25)                                        
  2 Frey, Olivia              12 TIDE-PC              1:14.93    1:14.00  
                  34.39     1:14.00 (39.61)                                        
  3 Welch, Teagan             12 SCVS-PC              1:16.57    1:15.03  
                  35.42     1:15.03 (39.61)                                        
  4 Miller, Dani              11 SCVS-PC              1:15.87    1:16.55  
                  35.10     1:16.55 (41.45)                                        
.RED - Division  
  1 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              1:19.65    1:16.12  
                  34.98     1:16.12 (41.14)                                        
  2 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC              1:18.51    1:16.46  
                  34.49     1:16.46 (41.97)                                        
  3 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              1:20.31    1:16.92  
                  38.01     1:16.92 (38.91)                                        
  4 Edds, Ella                12 SMSC-CA              1:22.18    1:17.56  
                  39.28     1:17.56 (38.28)                                        
  5 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              1:17.80    1:19.43  
                  34.54     1:19.43 (44.89)                                        
  6 Alvarez, Victoria         12 COMM-CA              1:19.31    1:19.75  
                  36.80     1:19.75 (42.95)                                        
  7 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC              1:24.01    1:20.22  
                  35.59     1:20.22 (44.63)                                        
  8 Ocampo, Olivia            12 COMM-CA              1:23.84    1:29.90  
                  40.56     1:29.90 (49.34)                                        
.WHT - Division  
  1 Core, Eliana              12 LTA-CA               1:25.09    1:20.53  
                  36.92     1:20.53 (43.61)                                        
  2 Castellanos, Marycielo    12 SMSC-CA              1:25.99    1:23.13  
                  38.78     1:23.13 (44.35)                                        
  3 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              1:24.74    1:25.93  
                  39.63     1:25.93 (46.30)                                        
  4 Morales, Alyson           11 NCA-CA               1:26.11    1:26.38  
                  39.61     1:26.38 (46.77)                                        
  5 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   1:28.53    1:26.89  
                  43.11     1:26.89 (43.78)                                        
  6 Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   1:30.74    1:28.49  
                  40.44     1:28.49 (48.05)                                        
  6 Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC              1:36.76    1:28.49  
                  39.73     1:28.49 (48.76)                                        
  8 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA              1:26.06    1:30.33  
                  42.47     1:30.33 (47.86)                                        
  9 Northrop, Skylar          11 LTA-CA               1:32.74    1:31.60  
                  40.01     1:31.60 (51.59)                                        
 10 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA              1:34.02    1:34.29  
                  43.40     1:34.29 (50.89)                                        
 11 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              1:35.69    1:38.00  
                  45.63     1:38.00 (52.37)                                        
 12 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC              1:42.94    1:38.68  
                  46.81     1:38.68 (51.87)                                        
 13 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               1:41.01    1:48.82  
                  51.30     1:48.82 (57.52)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               2:35.32    2:35.54  
                  33.65     1:16.17 (42.52)     1:59.93 (43.76)     2:35.54 (35.61)
  2 Core, Maddi               12 LTA-CA               2:41.12    2:43.22  
                  34.86     1:17.29 (42.43)     2:06.71 (49.42)     2:43.22 (36.51)
  3 Gonzalez, Aleaha          12 COMM-CA              2:44.46    2:47.66  
                  37.10     1:19.91 (42.81)     2:12.23 (52.32)     2:47.66 (35.43)
.RED - Division  
  1 Edds, Ella                12 SMSC-CA              2:48.22    2:41.53  
                  36.58     1:19.54 (42.96)     2:06.68 (47.14)     2:41.53 (34.85)
  2 Matsuoka, Keelin          12 SCVS-PC              2:49.83    2:45.98  
                  36.20     1:19.35 (43.15)     2:09.73 (50.38)     2:45.98 (36.25)
  3 Corsell, Nicolina         12 SCVS-PC              2:56.07    2:50.40  
                  35.63     1:19.78 (44.15)     2:12.82 (53.04)     2:50.40 (37.58)
  4 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              2:46.88    2:51.94  
                  34.05     1:17.09 (43.04)     2:14.30 (57.21)     2:51.94 (37.64)
  5 Daguet, Citlali           11 UN-ST                2:58.30    2:53.38  
                  37.61     1:25.41 (47.80)     2:15.83 (50.42)     2:53.38 (37.55)
.WHT - Division  
  1 Frey, Olivia              12 TIDE-PC              3:05.79    2:41.20  
                  36.37     1:18.70 (42.33)     2:05.63 (46.93)     2:41.20 (35.57)
  2 Chen, Kristie             11 SMSC-CA              3:02.53    2:46.55  
                  36.94     1:22.85 (45.91)     2:10.83 (47.98)     2:46.55 (35.72)
  3 Jones, Tessa              11 PUMA-CA                   NT    2:55.04  
                  41.18     1:23.28 (42.10)     2:17.73 (54.45)     2:55.04 (37.31)
  4 Core, Eliana              12 LTA-CA               3:04.79    2:58.32  
                  37.70     1:25.18 (47.48)     2:20.05 (54.87)     2:58.32 (38.27)
  5 Stith-Robinson, Josie     12 LTA-CA               3:07.91    2:58.74  
                1:26.62     2:21.10 (54.48)     2:58.74 (37.64)                    
  6 Evanoff, Reese            11 San Luis Obispo-CA   3:22.85    3:04.19  
                  45.55     1:35.26 (49.71)     2:26.23 (50.97)     3:04.19 (37.96)
  7 Morales, Alyson           11 NCA-CA               3:26.37    3:06.77  
                  40.31     1:28.76 (48.45)     2:26.49 (57.73)     3:06.77 (40.28)
  8 Carey, Samantha           11 LTA-CA                    NT    3:07.01  
                  42.70     1:33.33 (50.63)     2:25.48 (52.15)     3:07.01 (41.53)
  9 Bartle, Ariana            12 PUMA-CA              3:04.17    3:07.96  
                  39.22     1:30.52 (51.30)     2:25.47 (54.95)     3:07.96 (42.49)
 10 Nickerson, Reese          12 SMSC-CA              3:22.57    3:16.09  
                  40.66     1:34.43 (53.77)     2:29.27 (54.84)     3:16.09 (46.82)
 11 Zacarias, Natalia         12 COMM-CA                   NT    3:20.07  
                  45.45     1:34.14 (48.69)   2:36.56 (1:02.42)     3:20.07 (43.51)
 12 LeMaire, Amaya            12 SMSC-CA              3:14.60    3:23.74  
                  48.60     1:37.92 (49.32)   2:39.11 (1:01.19)     3:23.74 (44.63)
 13 McFatridge, Madilyn       11 SCVS-PC              3:47.65    3:32.20  
                  49.80     1:44.04 (54.24)   2:45.28 (1:01.24)     3:32.20 (46.92)
 14 Espinoza, Itzel           12 LTA-CA               3:56.68    3:51.69  
                1:51.52                             3:03.01 ( )     3:51.69 (48.68)
 -- Manning, Rhys             12 San Luis Obispo-CA   3:06.05         DQ  
      One hand touch - breast
                  42.43     1:32.80 (50.37)     2:31.60 (58.80)          DQ (38.75)
 -- Bommaji, Varsha           12 SCVS-PC              3:20.00        DFS  
      Declared false start - Misc
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA                25.66      26.27  
  2 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                26.66      26.32  
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA                 26.33      26.65  
  4 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA                26.70      26.88  
  5 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA     26.51      27.06  
  6 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                26.44      27.15  
  7 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA                27.38      27.26  
  8 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA                26.66      27.31  
  9 Springer, Abby            16 PASO-CA                27.28      27.37  
 10 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA                26.78      27.46  
 11 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA                27.74      27.50  
 12 Bell, Kylie               13 PUMA-CA                26.89      27.58  
 13 Silva, Jayda              17 COMM-CA                27.80      27.66  
 14 Steed, Ryan               14 SMSC-CA                28.05      27.79  
 15 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA                27.18      27.81  
 16 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA                26.74      27.83  
 17 Vargas, Jimena            15 COMM-CA                27.49      27.84  
 18 Jennings, Rye             17 SMSC-CA                26.31      27.89  
 19 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA                26.95      28.12  
 20 Clark, Sarah              17 NCA-CA                 27.31      28.39  
 21 Bravo, Naomi              15 COMM-CA                28.18      28.48  
 22 Vargas, Juliana           13 COMM-CA                28.10      28.62  
 23 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC                28.16      28.67  
 24 Schwartz, Robin           44 SLO Masters-CA         28.77      28.72  
 25 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA                28.61      28.90  
 26 Lewis, Aiden              17 SMSC-CA                28.11      28.98  
 27 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA     28.72      29.30  
 28 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA         29.09      29.34  
 29 Fuller, Monica            16 SMSC-CA                27.30      29.62  
 30 Dolan, Tara               46 KMAN-CA                29.53      29.64  
 31 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA                29.45      29.73  
 32 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA                29.46      29.78  
 33 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA                27.92      29.81  
 34 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA                28.99      29.83  
 35 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                29.38      29.85  
 36 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA                29.28      31.76  
.RED - Division  
  1 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA                 31.18      30.08  
  2 Pan, Emily                14 PUMA-CA                31.53      30.46  
  3 Silva, Erika              16 COMM-CA                32.00      31.35  
  4 Limon, Angelica           13 COMM-CA                30.66      31.64  
  5 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA                31.87      31.93  
  6 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA                32.20      32.25  
  7 Longoria-Hernandez, Juli  14 COMM-CA                30.73      32.38  
  8 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA                32.23      32.90  
.WHT - Division  
  1 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA     32.84      31.21  
  2 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                35.98      33.55  
  3 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA     36.34      33.92  
  4 Espinosa, Diana           13 COMM-CA                35.74      34.96  
  5 Tobin, Ella               13 NCA-CA                 35.35      37.34  
  6 Edara, Navya              13 SCVS-PC                48.74      40.22  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Brien, Hayley           20 UN-PC                  53.78      54.63  
                  26.49       54.63 (28.14)                                        
  2 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA     53.87      55.39  
                  26.86       55.39 (28.53)                                        
  3 Huffman, Chelsea          17 SCVS-PC                56.77      56.91  
                  28.22       56.91 (28.69)                                        
  4 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                57.43      57.33  
                  27.71       57.33 (29.62)                                        
  5 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA     56.99      57.56  
                  27.93       57.56 (29.63)                                        
  6 Huffman, Kayla            15 SCVS-PC                56.33      57.99  
                  28.60       57.99 (29.39)                                        
  7 Oppedahl, Claire          15 PUMA-CA                59.58      58.61  
                  28.29       58.61 (30.32)                                        
  8 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA                56.52      58.71  
                  28.97       58.71 (29.74)                                        
  9 Springer, Abby            16 PASO-CA                58.21      59.33  
                  28.91       59.33 (30.42)                                        
 10 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA                59.44      59.51  
                  28.72       59.51 (30.79)                                        
 11 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              1:00.00      59.68  
                  28.73       59.68 (30.95)                                        
 12 Bell, Kylie               13 PUMA-CA                57.27      59.76  
                  28.94       59.76 (30.82)                                        
 13 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA                58.35      59.90  
                  29.01       59.90 (30.89)                                        
 14 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                58.82      59.99  
                  29.43       59.99 (30.56)                                        
 15 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:00.36    1:00.02  
                  28.95     1:00.02 (31.07)                                        
 16 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA                56.76    1:00.17  
                  28.98     1:00.17 (31.19)                                        
 17 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA                58.75    1:00.61  
                  29.57     1:00.61 (31.04)                                        
 18 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA                58.16    1:00.63  
                  29.35     1:00.63 (31.28)                                        
 19 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              1:00.43    1:01.06  
                  29.32     1:01.06 (31.74)                                        
 20 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              1:00.70    1:01.08  
                  29.43     1:01.08 (31.65)                                        
 21 Jennings, Rye             17 SMSC-CA                59.03    1:01.31  
                  29.36     1:01.31 (31.95)                                        
 22 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA                 58.80    1:01.57  
                  29.60     1:01.57 (31.97)                                        
 23 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA   1:01.75    1:02.07  
                  29.97     1:02.07 (32.10)                                        
 24 Lewis, Aiden              17 SMSC-CA                57.50    1:02.08  
                  29.84     1:02.08 (32.24)                                        
 25 Fuller, Monica            16 SMSC-CA                59.00    1:02.20  
                  29.70     1:02.20 (32.50)                                        
 26 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC              1:03.63    1:02.64  
                  29.51     1:02.64 (33.13)                                        
 27 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              1:02.41    1:03.05  
                  30.91     1:03.05 (32.14)                                        
 28 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:01.58    1:03.14  
                  30.38     1:03.14 (32.76)                                        
 29 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:01.82    1:03.33  
                  30.40     1:03.33 (32.93)                                        
 30 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              1:03.44    1:03.43  
                  30.87     1:03.43 (32.56)                                        
 31 Silva, Jayda              17 COMM-CA                59.58    1:03.88  
                  30.32     1:03.88 (33.56)                                        
 32 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              1:02.53    1:03.93  
                  30.57     1:03.93 (33.36)                                        
 33 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:03.68    1:05.22  
                  31.78     1:05.22 (33.44)                                        
 34 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              1:00.98    1:06.08  
                  31.55     1:06.08 (34.53)                                        
 35 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA              1:01.65    1:07.03  
                  31.89     1:07.03 (35.14)                                        
 36 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              1:03.41    1:15.34  
                  35.08     1:15.34 (40.26)                                        
.RED - Division  
  1 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA              1:04.76    1:03.10  
                  30.42     1:03.10 (32.68)                                        
  2 Ogorsolka, Stella         14 PASO-CA              1:06.38    1:04.36  
                  31.06     1:04.36 (33.30)                                        
  3 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              1:04.02    1:05.18  
                  31.52     1:05.18 (33.66)                                        
  4 Dolan, Tara               46 KMAN-CA              1:05.31    1:05.58  
                  31.62     1:05.58 (33.96)                                        
  5 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:06.15    1:06.19  
                  31.54     1:06.19 (34.65)                                        
  6 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              1:04.41    1:07.28  
                  32.03     1:07.28 (35.25)                                        
  7 Limon, Angelica           13 COMM-CA              1:08.45    1:09.55  
                  33.43     1:09.55 (36.12)                                        
  8 Longoria-Hernandez, Juli  14 COMM-CA              1:07.65    1:11.87  
                  33.49     1:11.87 (38.38)                                        
.WHT - Division  
  1 Kallens, Lily             15 YNEZ-CA                   NT    1:06.73  
                  32.51     1:06.73 (34.22)                                        
  2 Silva, Erika              16 COMM-CA              1:10.00    1:07.00  
                  32.74     1:07.00 (34.26)                                        
  3 Pan, Emily                14 PUMA-CA              1:10.49    1:07.56  
                  32.99     1:07.56 (34.57)                                        
  4 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA   1:11.01    1:07.79  
                  32.79     1:07.79 (35.00)                                        
  5 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       1:10.00    1:09.14  
                  32.97     1:09.14 (36.17)                                        
  6 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA               1:15.83    1:09.55  
                  33.89     1:09.55 (35.66)                                        
  7 Stanculescu, Maria        15 PUMA-CA              1:27.33    1:09.94  
                  32.66     1:09.94 (37.28)                                        
  8 Borton, Joan              50 ROSEM-CA             1:15.00    1:10.46  
                  33.65     1:10.46 (36.81)                                        
  9 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA              1:11.05    1:11.36  
                  33.57     1:11.36 (37.79)                                        
 10 Rodriguez-Verduzco, Laur  14 NCA-CA                    NT    1:12.29  
                  34.02     1:12.29 (38.27)                                        
 11 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              1:13.29    1:13.58  
                  36.70     1:13.58 (36.88)                                        
 12 Weber, Daniella           17 SCVS-PC              1:12.73    1:14.35  
                  35.91     1:14.35 (38.44)                                        
 13 Tobin, Ella               13 NCA-CA               1:22.86    1:16.93  
                  36.41     1:16.93 (40.52)                                        
 14 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              1:27.42    1:17.37  
                  36.16     1:17.37 (41.21)                                        
 15 Espinosa, Diana           13 COMM-CA              1:18.63    1:17.89  
                  37.58     1:17.89 (40.31)                                        
 16 Hancock, Phoebe           14 NCA-CA               1:24.31    1:18.03  
                  37.26     1:18.03 (40.77)                                        
 17 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA   1:17.44    1:25.59  
                  41.10     1:25.59 (44.49)                                        
 18 Edara, Navya              13 SCVS-PC              1:48.21    1:32.50  
                  41.25     1:32.50 (51.25)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 O'Brien, Hayley           20 UN-PC                1:56.86    1:56.30  
  2 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   1:57.91    1:57.28  
  3 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   2:01.95    2:02.82  
  4 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              2:05.63    2:03.88  
  5 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              2:07.27    2:05.28  
                  28.32     1:00.52 (32.20)     1:33.26 (32.74)     2:05.28 (32.02)
  6 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:05.03    2:05.44  
  7 Springer, Abby            16 PASO-CA              2:06.80    2:06.65  
                  29.82     1:02.15 (32.33)     1:34.55 (32.40)     2:06.65 (32.10)
  8 Huffman, Chelsea          17 SCVS-PC              2:03.85    2:07.24  
  9 Bell, Kylie               13 PUMA-CA              2:06.46    2:07.50  
                  29.67     1:02.03 (32.36)     1:35.06 (33.03)     2:07.50 (32.44)
 10 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              2:04.24    2:08.70  
 11 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:08.97    2:09.19  
                  29.87     1:02.17 (32.30)     1:35.48 (33.31)     2:09.19 (33.71)
 12 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              2:08.61    2:09.35  
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:35.80 (33.61)     2:09.35 (33.55)
 13 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:10.90    2:10.45  
                  29.49     1:01.98 (32.49)     1:36.34 (34.36)     2:10.45 (34.11)
 14 Oppedahl, Claire          15 PUMA-CA              2:08.91    2:10.94  
                  31.04     1:04.61 (33.57)     1:38.40 (33.79)     2:10.94 (32.54)
 15 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:06.75    2:11.79  
                  30.37     1:03.43 (33.06)     1:38.37 (34.94)     2:11.79 (33.42)
 16 Lewis, Aiden              17 SMSC-CA              2:00.79    2:11.87  
 17 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              2:08.78    2:11.94  
                  30.61     1:03.96 (33.35)     1:37.98 (34.02)     2:11.94 (33.96)
 18 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               2:05.67    2:12.08  
                  29.97     1:02.65 (32.68)     1:37.45 (34.80)     2:12.08 (34.63)
 19 Silva, Jayda              17 COMM-CA              2:12.59    2:12.64  
                  30.81     1:04.84 (34.03)     1:39.22 (34.38)     2:12.64 (33.42)
 20 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              2:11.80    2:12.78  
                  31.36     1:05.44 (34.08)     1:39.67 (34.23)     2:12.78 (33.11)
 21 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA   2:14.37    2:12.84  
                  31.32     1:04.86 (33.54)     1:39.08 (34.22)     2:12.84 (33.76)
 22 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              2:07.16    2:12.93  
                  29.71     1:03.12 (33.41)     1:37.96 (34.84)     2:12.93 (34.97)
 23 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              2:06.81    2:13.10  
                  30.84     1:04.73 (33.89)     1:39.54 (34.81)     2:13.10 (33.56)
 24 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:13.87    2:15.52  
                  31.81     1:07.04 (35.23)     1:42.08 (35.04)     2:15.52 (33.44)
 25 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              2:12.52    2:15.68  
                  31.53     1:04.99 (33.46)     1:40.89 (35.90)     2:15.68 (34.79)
 26 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:16.00    2:16.41  
                  31.93     1:06.76 (34.83)     1:42.05 (35.29)     2:16.41 (34.36)
 27 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA              2:13.79    2:17.02  
                  31.84     1:07.29 (35.45)     1:43.36 (36.07)     2:17.02 (33.66)
 28 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:15.09    2:17.46  
                  31.28     1:06.12 (34.84)     1:42.22 (36.10)     2:17.46 (35.24)
 29 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:10.88    2:19.23  
                  32.46     1:07.69 (35.23)     1:43.16 (35.47)     2:19.23 (36.07)
 30 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA              2:13.35    2:19.85  
                  32.07     1:08.10 (36.03)     1:44.25 (36.15)     2:19.85 (35.60)
.RED - Division  
  1 Ogorsolka, Stella         14 PASO-CA              2:20.29    2:14.95  
                  31.58     1:06.19 (34.61)     1:41.53 (35.34)     2:14.95 (33.42)
  2 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              2:20.01    2:18.39  
                  32.72     1:08.83 (36.11)     1:44.93 (36.10)     2:18.39 (33.46)
  3 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              2:17.59    2:18.67  
                  32.05     1:06.72 (34.67)     1:42.76 (36.04)     2:18.67 (35.91)
  4 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC              2:22.38    2:18.76  
                  31.57     1:07.62 (36.05)     1:44.44 (36.82)     2:18.76 (34.32)
  5 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              2:18.31    2:19.71  
                  32.55     1:07.80 (35.25)     1:45.01 (37.21)     2:19.71 (34.70)
  6 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              2:16.50    2:20.43  
                  32.36     1:08.25 (35.89)     1:45.44 (37.19)     2:20.43 (34.99)
  7 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              2:21.39    2:21.38  
                  32.58     1:08.66 (36.08)     1:45.24 (36.58)     2:21.38 (36.14)
  8 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              2:19.51    2:24.68  
                  32.58     1:09.92 (37.34)     1:47.77 (37.85)     2:24.68 (36.91)
  9 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              2:22.14    2:24.82  
                  33.06     1:10.65 (37.59)     1:48.69 (38.04)     2:24.82 (36.13)
 10 Limon, Angelica           13 COMM-CA              2:25.29    2:26.67  
                  34.99     1:13.18 (38.19)     1:52.13 (38.95)     2:26.67 (34.54)
 11 Dolan, Tara               46 KMAN-CA              2:26.30    2:27.05  
                  33.89     1:11.42 (37.53)     1:50.26 (38.84)     2:27.05 (36.79)
 12 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       2:25.00    2:28.49  
                  33.96     1:11.04 (37.08)     1:49.32 (38.28)     2:28.49 (39.17)
.WHT - Division  
  1 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA   2:37.40    2:25.00  
                  32.77     1:09.49 (36.72)     1:47.56 (38.07)     2:25.00 (37.44)
  2 Kallens, Lily             15 YNEZ-CA                   NT    2:29.49  
                  33.34     1:09.49 (36.15)     1:49.04 (39.55)     2:29.49 (40.45)
  3 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA               2:30.89    2:29.75  
                  33.65     1:12.40 (38.75)     1:52.09 (39.69)     2:29.75 (37.66)
  4 Stanculescu, Maria        15 PUMA-CA              2:39.98    2:34.52  
                  34.48     1:12.55 (38.07)     1:52.64 (40.09)     2:34.52 (41.88)
  5 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA              2:31.35    2:36.57  
                  34.41     1:13.10 (38.69)     1:54.80 (41.70)     2:36.57 (41.77)
  6 Longoria-Hernandez, Juli  14 COMM-CA              2:30.95    2:41.28  
                  35.40     1:16.58 (41.18)     1:59.09 (42.51)     2:41.28 (42.19)
  7 Weber, Daniella           17 SCVS-PC              2:55.22    2:41.42  
                  37.25     1:17.79 (40.54)     2:00.52 (42.73)     2:41.42 (40.90)
  8 Rodriguez-Verduzco, Laur  14 NCA-CA                    NT    2:41.74  
                  33.91     1:13.61 (39.70)     1:57.20 (43.59)     2:41.74 (44.54)
  9 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              2:48.30    2:44.49  
                  38.11     1:20.58 (42.47)     2:04.36 (43.78)     2:44.49 (40.13)
 10 Espinosa, Diana           13 COMM-CA              3:01.14    2:45.58  
                  38.61     1:21.33 (42.72)     2:04.97 (43.64)     2:45.58 (40.61)
 11 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA   2:54.95    2:52.71  
                  38.02     1:22.24 (44.22)   2:52.71 (1:30.47)                    
 12 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              3:04.09    2:53.43  
                  37.64     1:21.59 (43.95)     2:08.35 (46.76)     2:53.43 (45.08)
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Peterson, Adelynn         20 UN-2-CA              5:12.60    5:20.25  
                  29.30     1:01.74 (32.44)     1:34.51 (32.77)     2:06.91 (32.40)
        2:39.67 (32.76)     3:12.04 (32.37)     3:44.47 (32.43)     4:17.18 (32.71)
        4:48.97 (31.79)     5:20.25 (31.28)                                        
  2 Marvin, Alissa            20 UN-2-CA              5:15.38    5:21.47  
                  29.61     1:01.49 (31.88)     1:33.91 (32.42)     2:06.55 (32.64)
        2:39.05 (32.50)     3:11.65 (32.60)     3:44.20 (32.55)     4:17.09 (32.89)
        4:49.67 (32.58)     5:21.47 (31.80)                                        
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               5:20.94    5:28.59  
                  29.22     1:01.54 (32.32)     1:34.51 (32.97)     2:07.49 (32.98)
        2:41.07 (33.58)     3:15.14 (34.07)     3:48.60 (33.46)     4:21.91 (33.31)
        4:55.32 (33.41)     5:28.59 (33.27)                                        
  4 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              5:39.18    5:33.23  
                  29.97     1:03.11 (33.14)     1:36.85 (33.74)     2:10.69 (33.84)
        2:44.66 (33.97)     3:18.41 (33.75)     3:52.72 (34.31)     4:27.05 (34.33)
        5:00.42 (33.37)     5:33.23 (32.81)                                        
  5 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   5:31.82    5:33.53  
                  30.16     1:03.63 (33.47)     1:37.67 (34.04)     2:11.42 (33.75)
        2:44.94 (33.52)     3:18.66 (33.72)     3:52.66 (34.00)     4:26.43 (33.77)
        5:00.26 (33.83)     5:33.53 (33.27)                                        
  6 Lewis, Aiden              17 SMSC-CA              5:13.14    5:39.62  
                  31.08     1:04.62 (33.54)     1:38.92 (34.30)     2:13.11 (34.19)
        2:47.61 (34.50)     3:21.98 (34.37)     3:56.64 (34.66)     4:31.35 (34.71)
        5:05.62 (34.27)     5:39.62 (34.00)                                        
  7 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              5:33.72    5:41.69  
                  31.75     1:06.34 (34.59)     1:41.11 (34.77)     2:15.61 (34.50)
        2:49.95 (34.34)     3:24.50 (34.55)     3:59.05 (34.55)     4:33.52 (34.47)
        5:08.30 (34.78)     5:41.69 (33.39)                                        
  8 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              5:46.35    5:45.98  
                  30.79     1:04.80 (34.01)     1:39.35 (34.55)     2:14.32 (34.97)
        2:49.28 (34.96)     3:24.36 (35.08)     3:59.77 (35.41)     4:35.02 (35.25)
        5:10.76 (35.74)     5:45.98 (35.22)                                        
  9 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              5:56.27    5:47.77  
                  30.77     1:04.56 (33.79)     1:39.81 (35.25)     2:15.42 (35.61)
        2:50.92 (35.50)     3:26.43 (35.51)     4:01.57 (35.14)     4:37.00 (35.43)
        5:12.61 (35.61)     5:47.77 (35.16)                                        
 10 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              5:45.04    5:49.74  
                  30.35     1:04.05 (33.70)     1:39.35 (35.30)     2:15.11 (35.76)
        2:50.69 (35.58)     3:27.08 (36.39)     4:03.28 (36.20)     4:39.65 (36.37)
        5:15.18 (35.53)     5:49.74 (34.56)                                        
 11 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              5:57.47    5:49.94  
                  31.76     1:06.24 (34.48)     1:41.78 (35.54)     2:17.49 (35.71)
        2:53.24 (35.75)     3:29.12 (35.88)     4:04.97 (35.85)     4:40.97 (36.00)
        5:16.64 (35.67)     5:49.94 (33.30)                                        
 12 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              5:51.58    5:50.22  
                  31.05     1:05.45 (34.40)     1:40.64 (35.19)     2:16.51 (35.87)
        2:52.70 (36.19)     3:28.47 (35.77)     4:04.65 (36.18)     4:40.65 (36.00)
        5:16.74 (36.09)     5:50.22 (33.48)                                        
 13 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              5:48.53    5:50.38  
                  30.86     1:05.09 (34.23)     1:40.70 (35.61)     2:16.55 (35.85)
        2:52.98 (36.43)     3:28.61 (35.63)     4:04.72 (36.11)     4:40.81 (36.09)
        5:17.21 (36.40)     5:50.38 (33.17)                                        
 14 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              5:31.35    5:51.60  
                  31.96     1:06.56 (34.60)     1:42.20 (35.64)     2:18.18 (35.98)
        2:54.07 (35.89)     3:30.02 (35.95)     4:05.90 (35.88)     4:41.85 (35.95)
        5:17.52 (35.67)     5:51.60 (34.08)                                        
 15 Brown, Jada               15 SMSC-CA              5:50.40    5:59.31  
                  32.40     1:07.48 (35.08)     1:43.08 (35.60)     2:19.70 (36.62)
        2:56.47 (36.77)     3:32.61 (36.14)     4:09.12 (36.51)     4:45.74 (36.62)
        5:22.70 (36.96)     5:59.31 (36.61)                                        
 16 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               5:36.91    6:01.65  
                  31.37     1:06.16 (34.79)     1:42.67 (36.51)     2:19.50 (36.83)
        2:56.43 (36.93)     3:33.32 (36.89)     4:10.47 (37.15)     4:47.72 (37.25)
        5:25.22 (37.50)     6:01.65 (36.43)                                        
 17 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              5:44.89    6:05.76  
                  32.50     1:09.25 (36.75)     1:45.86 (36.61)     2:22.39 (36.53)
        2:59.96 (37.57)     3:37.38 (37.42)     4:14.95 (37.57)     4:52.14 (37.19)
        5:29.39 (37.25)     6:05.76 (36.37)                                        
.RED - Division  
  1 Silva, Jayda              17 COMM-CA              5:59.89    5:50.29  
                  31.09     1:05.60 (34.51)     1:40.83 (35.23)     2:16.00 (35.17)
        2:51.74 (35.74)     3:27.47 (35.73)     4:03.79 (36.32)     4:40.05 (36.26)
        5:16.35 (36.30)     5:50.29 (33.94)                                        
  2 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              6:00.24    5:59.17  
                  32.42     1:08.08 (35.66)     1:44.26 (36.18)     2:21.10 (36.84)
        2:57.85 (36.75)     3:34.59 (36.74)     4:10.75 (36.16)     4:47.06 (36.31)
        5:23.84 (36.78)     5:59.17 (35.33)                                        
  3 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   6:08.71    6:01.46  
                  31.53     1:07.47 (35.94)     1:44.57 (37.10)     2:21.48 (36.91)
        2:58.00 (36.52)     3:35.54 (37.54)     4:12.39 (36.85)     4:49.52 (37.13)
        5:26.23 (36.71)     6:01.46 (35.23)                                        
  4 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              6:18.52    6:13.88  
                  33.33     1:09.81 (36.48)     1:47.49 (37.68)     2:25.22 (37.73)
        3:02.94 (37.72)     3:40.15 (37.21)     4:19.11 (38.96)     4:58.47 (39.36)
        5:37.00 (38.53)     6:13.88 (36.88)                                        
  5 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              6:04.47    6:15.38  
                  34.27     1:11.93 (37.66)     1:51.23 (39.30)     2:29.82 (38.59)
        3:08.82 (39.00)     3:47.37 (38.55)     4:26.26 (38.89)     5:04.93 (38.67)
        5:41.26 (36.33)     6:15.38 (34.12)                                        
  6 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              6:12.31    6:15.72  
                  34.27     1:11.81 (37.54)     1:50.33 (38.52)     2:28.78 (38.45)
        3:07.04 (38.26)     3:45.88 (38.84)     4:24.39 (38.51)     5:03.08 (38.69)
        5:40.64 (37.56)     6:15.72 (35.08)                                        
  7 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              6:15.46    6:16.06  
                  34.20     1:11.99 (37.79)     1:51.24 (39.25)     2:30.55 (39.31)
        3:08.98 (38.43)     3:46.88 (37.90)     4:25.49 (38.61)     5:04.12 (38.63)
        5:41.53 (37.41)     6:16.06 (34.53)                                        
  8 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              6:21.88    6:16.82  
                  33.35     1:10.24 (36.89)     1:48.40 (38.16)     2:27.06 (38.66)
        3:06.00 (38.94)     3:44.42 (38.42)     4:23.59 (39.17)     5:02.36 (38.77)
        5:41.18 (38.82)     6:16.82 (35.64)                                        
  9 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              6:13.19    6:18.76  
                  34.27     1:11.70 (37.43)     1:49.77 (38.07)     2:27.82 (38.05)
        3:06.07 (38.25)     3:45.38 (39.31)     4:23.87 (38.49)     5:02.81 (38.94)
        5:41.53 (38.72)     6:18.76 (37.23)                                        
.WHT - Division  
  1 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              6:41.52    5:55.28  
                  31.23     1:05.35 (34.12)     1:40.43 (35.08)     2:15.87 (35.44)
        2:51.50 (35.63)     3:27.85 (36.35)     4:05.07 (37.22)     4:42.77 (37.70)
        5:19.31 (36.54)     5:55.28 (35.97)                                        
  2 Limon, Angelica           13 COMM-CA              6:39.90    6:42.17  
                  36.77     1:17.28 (40.51)     1:58.73 (41.45)     2:40.93 (42.20)
        3:22.04 (41.11)     4:02.25 (40.21)     4:43.23 (40.98)     5:24.00 (40.77)
        6:04.77 (40.77)     6:42.17 (37.40)                                        
  3 Weber, Daniella           17 SCVS-PC                   NT    7:28.31  
                  39.65     1:22.99 (43.34)     2:07.77 (44.78)     2:53.09 (45.32)
        3:38.85 (45.76)     4:25.86 (47.01)     5:13.23 (47.37)     6:00.40 (47.17)
        6:46.42 (46.02)     7:28.31 (41.89)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA     30.50      29.51  
  2 Bell, Kylie               13 PUMA-CA                29.33      30.74  
  3 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA                32.67      32.80  
  4 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA                31.53      32.85  
  5 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA     34.24      34.03  
  6 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA                34.49      34.52  
  7 Ogorsolka, Stella         14 PASO-CA                40.54      35.66  
  8 Dolan, Tara               46 KMAN-CA                35.31      35.80  
  9 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA                36.26      36.33  
 10 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC                36.04      36.49  
 11 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA                34.76      36.54  
 12 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA                 36.97      37.08  
 13 Weber, Daniella           17 SCVS-PC                37.52      37.31  
 14 Stanculescu, Maria        15 PUMA-CA                44.37      37.56  
 15 Kallens, Lily             15 YNEZ-CA                   NT      38.84  
 16 Rodriguez-Verduzco, Laur  14 NCA-CA                    NT      41.41  
 17 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                45.65      43.39  
 18 Tobin, Ella               13 NCA-CA                    NT      43.77  
 19 Hancock, Phoebe           14 NCA-CA                 48.05      43.96  
 20 Edara, Navya              13 SCVS-PC                59.73      53.87  
 -- Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA     56.33         DQ  
      Not on back off wall
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Springer, Abby            16 PASO-CA              1:04.41    1:03.98  
                  31.29     1:03.98 (32.69)                                        
  2 Jennings, Rye             17 SMSC-CA                59.59    1:04.13  
                  30.54     1:04.13 (33.59)                                        
  3 Bell, Kylie               13 PUMA-CA              1:04.73    1:04.73  
                  31.44     1:04.73 (33.29)                                        
  4 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              1:05.33    1:05.12  
                  30.87     1:05.12 (34.25)                                        
  5 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA              1:08.04    1:07.01  
                  31.70     1:07.01 (35.31)                                        
  6 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              1:05.14    1:07.32  
                  32.89     1:07.32 (34.43)                                        
  7 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:12.79    1:08.80  
                  32.50     1:08.80 (36.30)                                        
  8 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              1:09.90    1:08.95  
                  33.44     1:08.95 (35.51)                                        
  9 Salinger, Kylie           17 PUMA-CA              1:08.26    1:10.87  
                  34.17     1:10.87 (36.70)                                        
 10 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               1:07.59    1:11.01  
                  34.72     1:11.01 (36.29)                                        
 11 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:08.27    1:11.80  
                  35.45     1:11.80 (36.35)                                        
 12 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              1:11.58    1:12.00  
                  35.15     1:12.00 (36.85)                                        
 13 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              1:11.57    1:12.04  
                  34.90     1:12.04 (37.14)                                        
 14 Clark, Sarah              17 NCA-CA               1:11.44    1:12.27  
                  34.82     1:12.27 (37.45)                                        
 15 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              1:12.78    1:12.33  
                  34.76     1:12.33 (37.57)                                        
 16 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              1:11.11    1:13.32  
                  35.26     1:13.32 (38.06)                                        
 17 Silva, Jayda              17 COMM-CA              1:12.17    1:13.40  
                  36.39     1:13.40 (37.01)                                        
 18 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:13.28    1:14.76  
                  36.70     1:14.76 (38.06)                                        
 19 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              1:13.89    1:16.25  
                  36.60     1:16.25 (39.65)                                        
.RED - Division  
  1 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:16.06    1:12.31  
                  35.43     1:12.31 (36.88)                                        
  2 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              1:14.72    1:12.83  
                  35.08     1:12.83 (37.75)                                        
  3 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA              1:14.67    1:15.62  
                  36.75     1:15.62 (38.87)                                        
  4 Silva, Erika              16 COMM-CA              1:18.00    1:15.82  
                  37.33     1:15.82 (38.49)                                        
  5 Dolan, Tara               46 KMAN-CA              1:17.02    1:17.33  
                  36.94     1:17.33 (40.39)                                        
  6 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              1:15.31    1:17.34  
                  37.89     1:17.34 (39.45)                                        
  7 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA              1:15.32    1:18.05  
                  38.13     1:18.05 (39.92)                                        
  8 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              1:22.59    1:19.50  
                  39.20     1:19.50 (40.30)                                        
  9 Weber, Daniella           17 SCVS-PC              1:23.51    1:20.60  
                  40.11     1:20.60 (40.49)                                        
 10 Limon, Angelica           13 COMM-CA              1:22.32    1:20.62  
                  39.79     1:20.62 (40.83)                                        
 11 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              1:21.89    1:20.66  
                  39.35     1:20.66 (41.31)                                        
 12 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:24.02    1:21.01  
                  39.64     1:21.01 (41.37)                                        
 13 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       1:16.00    1:21.53  
                  39.43     1:21.53 (42.10)                                        
 14 Longoria-Hernandez, Juli  14 COMM-CA              1:23.22    1:33.03  
                  43.15     1:33.03 (49.88)                                        
.WHT - Division  
  1 Espinosa, Diana           13 COMM-CA              1:34.15    1:26.74  
                  42.44     1:26.74 (44.30)                                        
  2 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              1:35.05    1:29.18  
                  43.09     1:29.18 (46.09)                                        
  3 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              1:27.78    1:29.71  
                  42.53     1:29.71 (47.18)                                        
  4 Tobin, Ella               13 NCA-CA               1:41.68    1:33.18  
                  44.25     1:33.18 (48.93)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huffman, Chelsea          17 SCVS-PC                33.16      32.54  
  2 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                32.88      32.63  
  3 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA                33.88      32.78  
  4 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA     34.29      33.23  
  5 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA                34.80      34.19  
  6 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA                37.40      36.01  
  7 Silva, Jayda              17 COMM-CA                36.62      36.29  
  8 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA                 38.43      37.26  
  9 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                42.25      37.49  
 10 Ogorsolka, Stella         14 PASO-CA                47.23      39.14  
 11 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA     40.22      40.99  
 12 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA     45.79      41.78  
 13 Borton, Joan              50 ROSEM-CA               45.00      42.80  
 14 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA                44.07      43.17  
 15 Weber, Daniella           17 SCVS-PC                41.83      43.79  
 16 Stanculescu, Maria        15 PUMA-CA                55.59      47.48  
 17 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                53.42      49.84  
 18 Edara, Navya              13 SCVS-PC                59.80      54.30  
 19 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA     54.98      54.70  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marvin, Alissa            20 UN-2-CA              1:07.48    1:09.27  
                  32.79     1:09.27 (36.48)                                        
  2 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:10.74    1:10.95  
                  33.10     1:10.95 (37.85)                                        
  3 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              1:10.52    1:11.08  
                  34.09     1:11.08 (36.99)                                        
  4 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              1:13.32    1:15.28  
                  35.32     1:15.28 (39.96)                                        
  5 Silva, Jayda              17 COMM-CA              1:16.32    1:15.56  
                  35.70     1:15.56 (39.86)                                        
  6 Bell, Kylie               13 PUMA-CA              1:19.47    1:20.47  
                  38.57     1:20.47 (41.90)                                        
  7 Springer, Abby            16 PASO-CA              1:24.80    1:21.30  
                  39.05     1:21.30 (42.25)                                        
  8 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA               1:24.68    1:21.82  
                  39.17     1:21.82 (42.65)                                        
  9 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              1:21.87    1:22.49  
                  39.30     1:22.49 (43.19)                                        
 10 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              1:22.76    1:23.34  
                  39.51     1:23.34 (43.83)                                        
 11 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              1:21.69    1:23.91  
                  40.18     1:23.91 (43.73)                                        
 12 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:24.18    1:25.48  
                  41.30     1:25.48 (44.18)                                        
 13 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       1:22.00    1:25.80  
                  41.95     1:25.80 (43.85)                                        
.RED - Division  
  1 Settje, Ryann             15 YNEZ-CA              1:25.72    1:22.49  
                  38.93     1:22.49 (43.56)                                        
  2 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              1:27.10    1:24.83  
                  40.25     1:24.83 (44.58)                                        
  3 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA       1:25.63    1:27.17  
                  41.99     1:27.17 (45.18)                                        
  4 Clark, Sarah              17 NCA-CA               1:29.05    1:28.38  
                  42.38     1:28.38 (46.00)                                        
  5 Limon, Angelica           13 COMM-CA              1:27.10    1:28.47  
                  43.73     1:28.47 (44.74)                                        
  6 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA   1:29.53    1:29.55  
                  42.36     1:29.55 (47.19)                                        
  7 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:26.84    1:29.64  
                  42.72     1:29.64 (46.92)                                        
  8 Pan, Emily                14 PUMA-CA              1:30.62    1:31.85  
                  44.46     1:31.85 (47.39)                                        
.WHT - Division  
  1 Weber, Daniella           17 SCVS-PC              1:39.21    1:34.01  
                  45.19     1:34.01 (48.82)                                        
  2 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:35.45    1:36.40  
                  45.96     1:36.40 (50.44)                                        
  3 Espinosa, Diana           13 COMM-CA              1:41.67    1:36.64  
                  47.23     1:36.64 (49.41)                                        
  4 Longoria-Hernandez, Juli  14 COMM-CA              1:38.00    1:38.90  
                  46.49     1:38.90 (52.41)                                        
  5 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              1:47.33    1:45.06  
                  49.05     1:45.06 (56.01)                                        
  6 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA              1:45.30    1:45.35  
                  50.03     1:45.35 (55.32)                                        
  7 Tobin, Ella               13 NCA-CA                    NT    1:46.46  
                  50.26     1:46.46 (56.20)                                        
  8 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA   1:58.11    2:03.68  
                  59.35   2:03.68 (1:04.33)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA                 29.95      28.39  
  2 Bell, Kylie               13 PUMA-CA                30.16      29.22  
  3 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA                32.83      29.42  
  4 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA                30.07      29.88  
  5 Vargas, Jimena            15 COMM-CA                30.93      30.24  
  6 Pearigen, Tabitha         14 YNEZ-CA                33.04      30.28  
  7 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC                31.90      31.52  
  8 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA                33.41      31.70  
  9 Zacarias, Camila          15 COMM-CA                31.77      31.95  
 10 Schwartz, Robin           44 SLO Masters-CA         31.74      32.42  
 11 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA         34.45      34.27  
 12 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA     43.90      37.38  
 13 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA         37.00      38.26  
 14 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA                44.45      41.83  
 15 Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                45.48      42.69  
 16 Tobin, Ella               13 NCA-CA                    NT      47.58  
 17 Edara, Navya              13 SCVS-PC                59.80      48.55  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Peterson, Adelynn         20 UN-2-CA                58.64      58.42  
                  27.69       58.42 (30.73)                                        
  2 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   1:01.58    1:02.08  
                  29.76     1:02.08 (32.32)                                        
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               1:01.24    1:02.66  
                  29.99     1:02.66 (32.67)                                        
  4 Huffman, Kayla            15 SCVS-PC              1:01.41    1:05.15  
                  30.79     1:05.15 (34.36)                                        
  5 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              1:02.21    1:05.35  
                  31.32     1:05.35 (34.03)                                        
  6 Springer, Abby            16 PASO-CA              1:07.85    1:05.95  
                  31.62     1:05.95 (34.33)                                        
  7 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:05.75    1:06.78  
                  31.27     1:06.78 (35.51)                                        
  8 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              1:07.74    1:07.26  
                  32.22     1:07.26 (35.04)                                        
  9 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              1:02.60    1:08.08  
                  31.28     1:08.08 (36.80)                                        
 10 Oppedahl, Claire          15 PUMA-CA              1:08.31    1:09.65  
                  33.65     1:09.65 (36.00)                                        
 11 Bell, Kylie               13 PUMA-CA              1:07.50    1:10.67  
                  33.33     1:10.67 (37.34)                                        
 12 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              1:07.78    1:10.74  
                  33.51     1:10.74 (37.23)                                        
 13 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              1:05.16    1:12.20  
                  33.68     1:12.20 (38.52)                                        
 14 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              1:10.78    1:13.15  
                  35.43     1:13.15 (37.72)                                        
 15 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              1:10.06    1:15.08  
                  34.12     1:15.08 (40.96)                                        
 16 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              1:09.53    1:15.36  
                  34.77     1:15.36 (40.59)                                        
.RED - Division  
  1 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              1:17.30    1:08.21  
                  31.18     1:08.21 (37.03)                                        
  2 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              1:11.42    1:11.53  
                  33.88     1:11.53 (37.65)                                        
  3 Brown, Jada               15 SMSC-CA              1:14.89    1:13.44  
                  34.32     1:13.44 (39.12)                                        
  4 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   1:13.95    1:14.21  
                  34.14     1:14.21 (40.07)                                        
  5 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              1:13.90    1:15.04  
                  35.14     1:15.04 (39.90)                                        
  6 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              1:17.43    1:16.32  
                  36.52     1:16.32 (39.80)                                        
  7 Silva, Jayda              17 COMM-CA              1:12.32    1:17.85  
                  35.91     1:17.85 (41.94)                                        
  8 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              1:13.75    1:18.07  
                  35.43     1:18.07 (42.64)                                        
  9 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              1:14.35    1:18.25  
                  37.32     1:18.25 (40.93)                                        
 10 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              1:15.05    1:18.47  
                  36.12     1:18.47 (42.35)                                        
 11 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              1:15.20    1:20.25  
                  36.65     1:20.25 (43.60)                                        
.WHT - Division  
  1 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA   1:21.34    1:13.77  
                  35.55     1:13.77 (38.22)                                        
  2 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              1:17.90    1:18.74  
                  35.77     1:18.74 (42.97)                                        
  3 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA       1:22.00    1:18.80  
                  36.64     1:18.80 (42.16)                                        
  4 Limon, Angelica           13 COMM-CA              1:20.41    1:21.01  
                  38.47     1:21.01 (42.54)                                        
  5 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA        NT    1:25.41  
                  38.54     1:25.41 (46.87)                                        
  6 Rodriguez-Verduzco, Laur  14 NCA-CA                    NT    1:30.73  
                  40.50     1:30.73 (50.23)                                        
  7 Espinosa, Diana           13 COMM-CA              1:34.61    1:30.85  
                  43.39     1:30.85 (47.46)                                        
  8 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              1:34.43    1:37.88  
                  45.45     1:37.88 (52.43)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              1:06.94    1:04.74  
                  30.33     1:04.74 (34.41)                                        
  2 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              1:11.58    1:06.42  
                  32.23     1:06.42 (34.19)                                        
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               1:08.99    1:07.51  
                  30.82     1:07.51 (36.69)                                        
  4 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              1:09.15    1:09.69  
                  31.41     1:09.69 (38.28)                                        
  5 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              1:15.77    1:13.78  
                  33.47     1:13.78 (40.31)                                        
  6 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA               1:17.81    1:16.01  
                  36.64     1:16.01 (39.37)                                        
  7 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA       1:14.95    1:16.43  
                  37.58     1:16.43 (38.85)                                        
  8 Dolan, Tara               46 KMAN-CA              1:16.78    1:17.46  
                  36.20     1:17.46 (41.26)                                        
  9 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC              1:19.46    1:18.57  
                  34.06     1:18.57 (44.51)                                        
 10 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       1:14.00    1:20.37  
                  39.03     1:20.37 (41.34)                                        
 11 Weber, Daniella           17 SCVS-PC              1:22.51    1:21.96  
                  38.24     1:21.96 (43.72)                                        
 12 Bragan, Lana              13 San Luis Obispo-CA        NT    1:33.33  
                  40.60     1:33.33 (52.73)                                        
 13 Edara, Navya              13 SCVS-PC              2:03.17    1:46.51  
                  46.03   1:46.51 (1:00.48)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Marvin, Alissa            20 UN-2-CA              2:12.53    2:14.85  
                  29.39     1:04.96 (35.57)     1:43.08 (38.12)     2:14.85 (31.77)
  2 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   2:21.72    2:21.14  
                  29.93     1:05.71 (35.78)     1:48.61 (42.90)     2:21.14 (32.53)
  3 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:24.24    2:22.05  
                  31.98     1:10.34 (38.36)     1:49.77 (39.43)     2:22.05 (32.28)
  4 Springer, Abby            16 PASO-CA              2:23.32    2:23.17  
                  32.14     1:06.67 (34.53)     1:52.82 (46.15)     2:23.17 (30.35)
  5 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:23.69    2:23.39  
                  30.81     1:07.39 (36.58)     1:50.49 (43.10)     2:23.39 (32.90)
  6 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              2:26.22    2:27.45  
                  32.03     1:10.42 (38.39)     1:55.99 (45.57)     2:27.45 (31.46)
  7 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              2:29.30    2:27.50  
                  30.78     1:10.05 (39.27)     1:53.98 (43.93)     2:27.50 (33.52)
  8 Bell, Kylie               13 PUMA-CA              2:25.51    2:27.62  
                  32.35     1:09.41 (37.06)     1:53.18 (43.77)     2:27.62 (34.44)
  9 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              2:31.69    2:31.19  
                  34.45     1:14.28 (39.83)     1:58.26 (43.98)     2:31.19 (32.93)
 10 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              2:25.44    2:31.23  
                  31.07     1:08.62 (37.55)     1:57.61 (48.99)     2:31.23 (33.62)
 11 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:32.69    2:31.60  
                  32.34     1:13.55 (41.21)     1:58.68 (45.13)     2:31.60 (32.92)
 12 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               2:23.42    2:32.21  
                  32.93     1:12.39 (39.46)     1:56.12 (43.73)     2:32.21 (36.09)
 13 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              2:32.30    2:32.29  
                  32.68     1:13.05 (40.37)     1:59.67 (46.62)     2:32.29 (32.62)
 14 Silva, Jayda              17 COMM-CA              2:30.84    2:32.45  
                  34.73     1:14.94 (40.21)     1:58.89 (43.95)     2:32.45 (33.56)
 15 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA              2:34.18    2:32.99  
                  35.70     1:15.15 (39.45)     2:00.37 (45.22)     2:32.99 (32.62)
 16 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:34.28    2:33.01  
                  31.76     1:10.80 (39.04)     1:58.72 (47.92)     2:33.01 (34.29)
 17 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:32.71    2:33.16  
                  33.90     1:11.63 (37.73)     1:58.00 (46.37)     2:33.16 (35.16)
 18 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              2:34.35    2:35.47  
                  34.43     1:13.43 (39.00)     2:00.46 (47.03)     2:35.47 (35.01)
 19 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              2:37.26    2:38.79  
                  35.52     1:16.31 (40.79)     2:01.54 (45.23)     2:38.79 (37.25)
 20 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              2:30.47    2:40.23  
                  36.07     1:17.50 (41.43)     2:05.69 (48.19)     2:40.23 (34.54)
 21 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              2:36.16    2:40.86  
                  33.88     1:16.39 (42.51)     2:04.89 (48.50)     2:40.86 (35.97)
.RED - Division  
  1 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              2:41.75    2:36.74  
                  36.70     1:19.39 (42.69)     2:02.35 (42.96)     2:36.74 (34.39)
  2 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   2:38.72    2:38.91  
                  32.92     1:15.77 (42.85)     2:04.47 (48.70)     2:38.91 (34.44)
  3 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA              2:38.37    2:38.98  
                  36.33     1:17.94 (41.61)     2:04.79 (46.85)     2:38.98 (34.19)
  4 Clark, Sarah              17 NCA-CA               2:38.12    2:39.16  
                  33.78     1:15.96 (42.18)     2:05.94 (49.98)     2:39.16 (33.22)
  5 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              2:41.43    2:39.44  
                  35.28     1:16.58 (41.30)     2:05.43 (48.85)     2:39.44 (34.01)
  6 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:38.13    2:39.62  
                  33.97     1:13.88 (39.91)     2:04.32 (50.44)     2:39.62 (35.30)
  7 Limon, Angelica           13 COMM-CA              2:41.52    2:44.06  
                  37.17     1:21.66 (44.49)     2:07.75 (46.09)     2:44.06 (36.31)
  8 Contreras, Isabelle       14 SMSC-CA              2:49.84    2:54.26  
                  36.65     1:24.24 (47.59)     2:15.93 (51.69)     2:54.26 (38.33)
 -- Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       2:40.00        DFS  
      Declared false start - Misc
.WHT - Division  
  1 Boughton-Proano, Lyla     14 San Luis Obispo-CA   3:01.04    2:52.27  
                  38.77     1:23.26 (44.49)     2:14.19 (50.93)     2:52.27 (38.08)
  2 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              2:54.94    2:53.07  
                  39.89     1:25.07 (45.18)     2:11.18 (46.11)     2:53.07 (41.89)
  3 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA              2:55.27    3:01.33  
                  44.71     1:26.92 (42.21)     2:22.74 (55.82)     3:01.33 (38.59)
  4 Espinosa, Diana           13 COMM-CA                   NT    3:04.64  
                  40.97     1:29.30 (48.33)     2:22.07 (52.77)     3:04.64 (42.57)
  5 Espinosa, Nathalie        16 COMM-CA              3:15.29    3:09.67  
                  42.96     1:32.74 (49.78)     2:28.88 (56.14)     3:09.67 (40.79)
 -- Nickerson, Paige          14 SMSC-CA                   NT         DQ  
      Did not finish on back - back
                  43.79     1:33.76 (49.97)     2:30.81 (57.05)          DQ (48.93)
 
Girls 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:46.85    1:48.40  
     1) Poletti, Cat 12                 2) Koc, Naya 15                   
     3) Gray, Estella 13                4) Haas, Alexis 16                
                  29.19       54.85 (25.66)     1:22.18 (27.33)     1:48.40 (26.22)
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               1:50.03    1:52.15  
     1) Vargas, Jimena 15               2) Vargas, Juliana 13             
     3) Silva, Jayda 17                 4) Gimenez, Alexsa 14             
                  27.88       56.43 (28.55)     1:24.21 (27.78)     1:52.15 (27.94)
  3 Puma Aquatic Team-CA  'A'                              NT    1:54.42  
     1) Oppedahl, Claire 15             2) Uceda, Maggie 13               
     3) Griffiths, Brianna 14           4) Bell, Kylie 13                 
                  26.79       58.48 (31.69)     1:27.82 (29.34)     1:54.42 (26.60)
  4 Silver Creek Valley-PC  'D'                            NT    1:58.65  
     1) Miller, Dani 11                 2) Corsell, Nicolina 12           
     3) Welch, Teagan 12                4) Matsuoka, Keelin 12            
                  29.90     1:01.21 (31.31)     1:30.10 (28.89)     1:58.65 (28.55)
  5 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               1:55.90    2:03.68  
     1) Limon, Angelica 13              2) Gonzalez, Aleaha 12            
     3) Zacarias, Camila 15             4) Bravo, Naomi 15                
                  31.04     1:04.11 (33.07)     1:34.61 (30.50)     2:03.68 (29.07)
  6 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                      NT    2:06.64  
     1) Brooks, Keira 14                2) Manning, Rhys 12               
     3) Evanoff, Reese 11               4) Boughton-Proano, Lyla 14       
                  29.37     1:00.95 (31.58)     1:35.95 (35.00)     2:06.64 (30.69)
  7 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'C'               2:04.69    2:08.55  
     1) Zacarias, Natalia 12            2) Espinosa, Nathalie 16          
     3) Alvarez, Victoria 12            4) Longoria-Hernandez, Julianna 14
                  34.58     1:05.86 (31.28)     1:36.77 (30.91)     2:08.55 (31.78)
  8 Silver Creek Valley-PC  'A'                            NT    2:23.38  
     1) Huffman, Kayla 15               2) Chen, Jocelyn 8                
     3) Brashears, Lyndsey 13           4) Huffman, Chelsea 17            
                  26.28   1:29.92 (1:03.64)     1:57.72 (27.80)     2:23.38 (25.66)
  9 Silver Creek Valley-PC  'B'                            NT    2:31.39  
     1) Gibson, Chelsea 9               2) McFatridge, Madilyn 11         
     3) Weber, Sophia 10                4) Bommaji, Varsha 12             
                  47.29     1:20.11 (32.82)     1:57.54 (37.43)     2:31.39 (33.85)
 10 Silver Creek Valley-PC  'C'                            NT    2:35.39  
     1) McFatridge, Kaitlyn 9           2) Edara, Navya 13                
     3) Smith, Makena 10                4) Leggio, Vanessa 9              
                  49.41     1:25.58 (36.17)     2:01.64 (36.06)     2:35.39 (33.75)
 
Girls 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:59.00    1:59.63  
     1) Salinger, Kylie 17              2) Garritano, Isabella 17         
     3) Bell, Kylie 13                  4) Giannini, Emilie 16            
                  31.70     1:04.44 (32.74)     1:33.83 (29.39)     1:59.63 (25.80)
  2 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               2:07.16    2:05.57  
     1) Gimenez, Alexsa 14              2) Silva, Jayda 17                
     3) Vargas, Jimena 15               4) Vargas, Juliana 13             
                  32.22     1:07.07 (34.85)     1:36.73 (29.66)     2:05.57 (28.84)
  3 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 2:04.59    2:11.83  
     1) Poletti, Cat 12                 2) Boughton-Proano, Lyla 14       
     3) Haas, Alexis 16                 4) Brooks, Keira 14               
                  32.09     1:13.17 (41.08)     1:42.61 (29.44)     2:11.83 (29.22)
  4 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               2:14.29    2:18.61  
     1) Gonzalez, Aleaha 12             2) Bravo, Naomi 15                
     3) Zacarias, Camila 15             4) Alvarez, Victoria 12           
                  36.96     1:14.55 (37.59)     1:47.32 (32.77)     2:18.61 (31.29)
  5 Silver Creek Valley-PC  'B'                            NT    2:24.17  
     1) Welch, Teagan 12                2) Gibson, Chelsea 9              
     3) Brashears, Lyndsey 13           4) Bommaji, Varsha 12             
                  35.30     1:18.53 (43.23)     1:50.41 (31.88)     2:24.17 (33.76)
  6 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'C'               2:26.24    2:31.47  
     1) Ocampo, Olivia 12               2) Limon, Angelica 13             
     3) Longoria-Hernandez, Julianna 14 4) Espinosa, Nathalie 16          
                  41.64     1:24.21 (42.57)     2:05.04 (40.83)     2:31.47 (26.43)
  7 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                      NT    2:54.91  
     1) Manning, Rhys 12                2) Evanoff, Reese 11              
     3) Bragan, Lana 13                 4) Dumars, Victoria 10            
                  41.74     1:27.50 (45.76)     2:07.59 (40.09)     2:54.91 (47.32)
  8 Silver Creek Valley-PC  'A'                            NT    3:03.33  
     1) McFatridge, Madilyn 11          2) Smith, Makena 10               
     3) Leggio, Vanessa 9               4) McFatridge, Kaitlyn 9          
                  46.82     1:46.17 (59.35)     2:19.37 (33.20)     3:03.33 (43.96)
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Hayley           20 UN-PC               18:03.66   17:51.14  
                  29.08     1:01.34 (32.26)     1:33.76 (32.42)     2:06.61 (32.85)
        2:38.83 (32.22)     3:11.19 (32.36)     3:43.60 (32.41)     4:16.26 (32.66)
        4:48.84 (32.58)     5:21.66 (32.82)     5:54.34 (32.68)     6:27.01 (32.67)
        6:59.80 (32.79)     7:32.76 (32.96)     8:05.92 (33.16)     8:38.82 (32.90)
        9:11.75 (32.93)     9:44.57 (32.82)    10:17.30 (32.73)    10:50.05 (32.75)
       11:22.62 (32.57)    11:55.34 (32.72)    12:28.18 (32.84)    13:01.01 (32.83)
       13:33.54 (32.53)    14:06.09 (32.55)    14:38.67 (32.58)    15:11.25 (32.58)
       15:43.77 (32.52)    16:16.21 (32.44)    16:48.11 (31.90)    17:20.10 (31.99)
       17:51.14 (31.04)
  2 Peterson, Adelynn         20 UN-2-CA             18:07.06   18:06.21  
                  29.36     1:01.64 (32.28)     1:34.24 (32.60)     2:06.91 (32.67)
        2:39.54 (32.63)     3:12.01 (32.47)     3:44.34 (32.33)     4:17.17 (32.83)
        4:50.01 (32.84)     5:23.02 (33.01)     5:55.95 (32.93)     6:29.07 (33.12)
        7:02.33 (33.26)     7:35.62 (33.29)     8:08.91 (33.29)     8:42.36 (33.45)
        9:15.61 (33.25)     9:49.09 (33.48)    10:22.39 (33.30)    10:56.09 (33.70)
       11:29.47 (33.38)    12:02.98 (33.51)    12:36.68 (33.70)    13:09.78 (33.10)
       13:42.62 (32.84)    14:16.01 (33.39)    14:49.25 (33.24)    15:22.67 (33.42)
       15:55.98 (33.31)    16:29.06 (33.08)    17:01.83 (32.77)    17:34.53 (32.70)
       18:06.21 (31.68)
  3 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA              18:14.01   18:39.44  
                  29.18     1:01.75 (32.57)     1:35.03 (33.28)     2:09.18 (34.15)
        2:42.90 (33.72)     3:17.11 (34.21)     3:51.42 (34.31)     4:25.46 (34.04)
        5:00.73 (35.27)     5:35.18 (34.45)     6:09.13 (33.95)     6:43.14 (34.01)
        7:17.45 (34.31)     7:51.56 (34.11)     8:25.99 (34.43)     9:00.45 (34.46)
        9:34.83 (34.38)    10:09.24 (34.41)    10:43.87 (34.63)    11:18.22 (34.35)
       11:52.52 (34.30)    12:27.03 (34.51)    13:01.11 (34.08)    13:34.70 (33.59)
       14:09.78 (35.08)    14:44.83 (35.05)    15:19.17 (34.34)    15:53.47 (34.30)
       16:27.07 (33.60)    17:00.88 (33.81)    17:34.13 (33.25)    18:06.79 (32.66)
       18:39.44 (32.65)
  4 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA  20:01.14   18:46.22  
                  30.30     1:03.86 (33.56)     1:37.60 (33.74)     2:12.36 (34.76)
        2:46.03 (33.67)     3:20.15 (34.12)     3:54.34 (34.19)     4:28.66 (34.32)
        5:02.93 (34.27)     5:36.64 (33.71)     6:10.60 (33.96)     6:44.62 (34.02)
        7:18.94 (34.32)     7:52.66 (33.72)     8:26.20 (33.54)     9:00.39 (34.19)
        9:34.18 (33.79)    10:08.17 (33.99)    10:42.26 (34.09)    11:16.55 (34.29)
       11:50.86 (34.31)    12:25.31 (34.45)    13:00.05 (34.74)    13:34.80 (34.75)
       14:09.58 (34.78)    14:44.04 (34.46)    15:18.79 (34.75)    15:53.73 (34.94)
       16:28.79 (35.06)    17:03.94 (35.15)    17:38.64 (34.70)    18:13.39 (34.75)
       18:46.22 (32.83)
  5 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA             19:46.20   18:58.12  
                  31.07     1:05.25 (34.18)     1:39.89 (34.64)     2:14.86 (34.97)
        2:50.14 (35.28)     3:25.09 (34.95)     3:59.58 (34.49)     4:34.32 (34.74)
        5:09.61 (35.29)     5:44.89 (35.28)     6:19.43 (34.54)     6:54.77 (35.34)
        7:30.10 (35.33)     8:05.58 (35.48)     8:40.68 (35.10)     9:15.26 (34.58)
        9:50.29 (35.03)    10:25.30 (35.01)    11:00.57 (35.27)    11:35.04 (34.47)
       12:10.58 (35.54)    12:44.82 (34.24)    13:18.99 (34.17)    13:53.35 (34.36)
       14:27.80 (34.45)    15:01.81 (34.01)    15:36.79 (34.98)    16:10.93 (34.14)
       16:45.30 (34.37)    17:19.12 (33.82)    17:53.10 (33.98)    18:26.06 (32.96)
       18:58.12 (32.06)
  6 Lewis, Aiden              17 SMSC-CA             17:52.20   19:07.86  
                  31.67     1:06.03 (34.36)     1:40.48 (34.45)     2:14.81 (34.33)
        2:49.43 (34.62)     3:24.05 (34.62)     3:58.77 (34.72)     4:33.44 (34.67)
        5:08.34 (34.90)     5:43.25 (34.91)     6:18.27 (35.02)     6:53.12 (34.85)
        7:28.15 (35.03)     8:03.18 (35.03)     8:38.01 (34.83)     9:13.07 (35.06)
        9:48.10 (35.03)    10:23.68 (35.58)    10:58.68 (35.00)    11:33.42 (34.74)
       12:08.60 (35.18)    12:43.63 (35.03)    13:18.62 (34.99)    13:53.61 (34.99)
       14:28.88 (35.27)    15:03.63 (34.75)    15:38.99 (35.36)    16:14.16 (35.17)
       16:49.11 (34.95)    17:23.91 (34.80)    17:58.83 (34.92)    18:33.81 (34.98)
       19:07.86 (34.05)
  7 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA  19:43.85   19:18.00  
                  30.62     1:04.75 (34.13)     1:39.81 (35.06)     2:14.72 (34.91)
        2:49.98 (35.26)     3:24.77 (34.79)     4:00.02 (35.25)     4:35.15 (35.13)
        5:10.83 (35.68)     5:46.23 (35.40)     6:23.20 (36.97)     6:59.95 (36.75)
        7:36.58 (36.63)     8:11.45 (34.87)     8:47.48 (36.03)     9:23.61 (36.13)
        9:59.08 (35.47)    10:34.42 (35.34)    11:10.83 (36.41)    11:46.02 (35.19)
       12:21.20 (35.18)    12:57.08 (35.88)    13:32.07 (34.99)    14:06.51 (34.44)
       14:41.04 (34.53)    15:15.25 (34.21)    15:50.59 (35.34)    16:25.11 (34.52)
       17:00.52 (35.41)    17:35.20 (34.68)    18:09.96 (34.76)    18:44.64 (34.68)
       19:18.00 (33.36)
  8 Fuller, Monica            16 SMSC-CA             18:36.09   19:31.37  
                  31.80     1:06.38 (34.58)     1:41.41 (35.03)     2:16.54 (35.13)
        2:51.57 (35.03)     3:26.31 (34.74)     4:02.16 (35.85)     4:37.72 (35.56)
        5:13.32 (35.60)     5:49.53 (36.21)     6:25.54 (36.01)     7:00.45 (34.91)
        7:34.99 (34.54)     8:10.60 (35.61)     8:46.63 (36.03)     9:21.89 (35.26)
        9:57.40 (35.51)    10:32.99 (35.59)    11:08.32 (35.33)    11:43.63 (35.31)
       12:19.73 (36.10)    12:55.13 (35.40)    13:30.87 (35.74)    14:06.73 (35.86)
       14:42.61 (35.88)    15:18.58 (35.97)    15:55.27 (36.69)    16:31.72 (36.45)
       17:07.88 (36.16)    17:44.20 (36.32)    18:20.41 (36.21)    18:56.60 (36.19)
       19:31.37 (34.77)
  9 Steed, Ryan               14 SMSC-CA             19:51.71   19:51.42  
                  31.53     1:06.21 (34.68)     1:41.92 (35.71)     2:17.64 (35.72)
        2:53.27 (35.63)     3:29.37 (36.10)     4:05.25 (35.88)     4:41.29 (36.04)
        5:17.41 (36.12)     5:53.75 (36.34)     6:30.60 (36.85)     7:07.20 (36.60)
        7:43.95 (36.75)     8:20.78 (36.83)     8:56.99 (36.21)     9:33.95 (36.96)
       10:09.85 (35.90)    10:46.82 (36.97)    11:23.19 (36.37)    11:59.87 (36.68)
       12:36.40 (36.53)    13:13.13 (36.73)    13:49.32 (36.19)    14:25.91 (36.59)
       15:02.61 (36.70)    15:39.27 (36.66)    16:15.54 (36.27)    16:52.32 (36.78)
       17:28.97 (36.65)    18:05.48 (36.51)    18:41.12 (35.64)    19:17.13 (36.01)
       19:51.42 (34.29)
 10 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA  21:20.59   19:52.95  
                  32.18     1:07.29 (35.11)     1:42.83 (35.54)     2:18.72 (35.89)
        2:54.12 (35.40)     3:29.55 (35.43)     4:05.89 (36.34)     4:41.29 (35.40)
        5:17.00 (35.71)     5:53.05 (36.05)     6:29.04 (35.99)     7:04.11 (35.07)
        7:40.57 (36.46)     8:17.13 (36.56)     8:53.40 (36.27)     9:29.87 (36.47)
       10:06.22 (36.35)    10:43.26 (37.04)    11:20.18 (36.92)    11:56.72 (36.54)
       12:34.33 (37.61)    13:10.14 (35.81)    13:46.72 (36.58)    14:23.62 (36.90)
       15:00.55 (36.93)    15:37.14 (36.59)    16:14.27 (37.13)    16:51.48 (37.21)
       17:28.88 (37.40)    18:06.31 (37.43)    18:42.91 (36.60)    19:18.85 (35.94)
       19:52.95 (34.10)
 11 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA             20:42.06   20:12.22  
                  32.64     1:07.97 (35.33)     1:44.33 (36.36)     2:21.53 (37.20)
        2:58.06 (36.53)     3:34.36 (36.30)     4:11.72 (37.36)     4:49.08 (37.36)
        5:26.55 (37.47)     6:03.15 (36.60)     6:40.32 (37.17)     7:18.18 (37.86)
        7:55.57 (37.39)     8:33.23 (37.66)     9:09.99 (36.76)     9:46.88 (36.89)
       10:23.86 (36.98)    11:01.13 (37.27)    11:37.95 (36.82)    12:15.15 (37.20)
       12:52.15 (37.00)    13:29.17 (37.02)    14:05.81 (36.64)    14:43.63 (37.82)
       15:21.51 (37.88)    15:58.33 (36.82)    16:35.61 (37.28)    17:12.55 (36.94)
       17:48.93 (36.38)    18:25.59 (36.66)    19:01.35 (35.76)    19:37.85 (36.50)
       20:12.22 (34.37)
 12 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA             20:31.45   20:17.37  
                  32.00     1:08.25 (36.25)     1:45.29 (37.04)     2:22.00 (36.71)
        2:58.80 (36.80)     3:35.65 (36.85)     4:12.82 (37.17)     4:50.31 (37.49)
        5:26.99 (36.68)     6:03.71 (36.72)     6:40.36 (36.65)     7:16.53 (36.17)
        7:52.10 (35.57)     8:28.75 (36.65)     9:05.99 (37.24)     9:43.98 (37.99)
       10:21.78 (37.80)    10:59.61 (37.83)    11:36.75 (37.14)    12:14.19 (37.44)
       12:51.54 (37.35)    13:28.67 (37.13)    14:06.07 (37.40)    14:43.19 (37.12)
       15:20.59 (37.40)    15:58.41 (37.82)    16:35.47 (37.06)    17:13.36 (37.89)
       17:51.42 (38.06)    18:28.62 (37.20)    19:05.99 (37.37)    19:42.60 (36.61)
       20:17.37 (34.77)
 13 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA             21:32.10   20:19.97  
                  31.30     1:06.65 (35.35)     1:43.35 (36.70)     2:19.31 (35.96)
        2:55.93 (36.62)     3:33.26 (37.33)     4:09.94 (36.68)     4:47.38 (37.44)
        5:24.83 (37.45)     6:02.64 (37.81)     6:39.92 (37.28)     7:17.48 (37.56)
        7:54.69 (37.21)     8:32.33 (37.64)     9:09.76 (37.43)     9:47.33 (37.57)
       10:24.52 (37.19)    11:02.20 (37.68)    11:39.91 (37.71)    12:17.94 (38.03)
       12:55.29 (37.35)    13:32.84 (37.55)    14:10.82 (37.98)    14:48.21 (37.39)
       15:25.58 (37.37)    16:03.29 (37.71)    16:41.42 (38.13)    17:18.59 (37.17)
       17:55.50 (36.91)    18:32.43 (36.93)    19:09.90 (37.47)    19:45.51 (35.61)
       20:19.97 (34.46)
 14 Edds, Ella                12 SMSC-CA             21:32.10   20:20.99  
                  32.90     1:08.99 (36.09)     1:45.73 (36.74)     2:22.44 (36.71)
        2:59.64 (37.20)     3:37.21 (37.57)     4:14.52 (37.31)     4:52.26 (37.74)
        5:29.83 (37.57)     6:07.05 (37.22)     6:44.12 (37.07)     7:21.93 (37.81)
        7:59.73 (37.80)     8:37.67 (37.94)     9:15.89 (38.22)     9:52.23 (36.34)
       10:28.95 (36.72)    11:06.14 (37.19)    11:43.30 (37.16)    12:20.35 (37.05)
       12:57.24 (36.89)    13:34.60 (37.36)    14:11.91 (37.31)    14:49.00 (37.09)
       15:26.36 (37.36)    16:03.25 (36.89)    16:40.87 (37.62)    17:18.57 (37.70)
       17:55.80 (37.23)    18:32.46 (36.66)    19:09.67 (37.21)    19:46.03 (36.36)
       20:20.99 (34.96)
 15 Ogorsolka, Stella         14 PASO-CA             21:07.67   20:22.50  
                  32.47     1:08.47 (36.00)     1:45.22 (36.75)     2:22.21 (36.99)
        2:58.82 (36.61)     3:36.08 (37.26)     4:12.74 (36.66)     4:49.69 (36.95)
        5:27.12 (37.43)     6:04.17 (37.05)     6:41.43 (37.26)     7:18.55 (37.12)
        7:55.87 (37.32)     8:33.03 (37.16)     9:10.50 (37.47)     9:47.69 (37.19)
       10:24.84 (37.15)    11:02.15 (37.31)    11:39.66 (37.51)    12:16.98 (37.32)
       12:54.05 (37.07)    13:31.43 (37.38)    14:08.99 (37.56)    14:46.07 (37.08)
       15:23.74 (37.67)    16:01.00 (37.26)    16:38.63 (37.63)    17:16.42 (37.79)
       17:53.52 (37.10)    18:31.50 (37.98)    19:09.00 (37.50)    19:45.99 (36.99)
       20:22.50 (36.51)
 16 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA             20:53.39   20:28.68  
                  34.31     1:10.74 (36.43)     1:47.82 (37.08)     2:24.70 (36.88)
        3:01.17 (36.47)     3:38.85 (37.68)     4:15.69 (36.84)     4:53.01 (37.32)
        5:29.75 (36.74)     6:06.90 (37.15)     6:44.13 (37.23)     7:20.59 (36.46)
        7:57.61 (37.02)     8:36.22 (38.61)     9:12.74 (36.52)     9:49.97 (37.23)
       10:27.59 (37.62)    11:05.94 (38.35)    11:44.30 (38.36)    12:24.03 (39.73)
       13:00.26 (36.23)    13:38.32 (38.06)    14:16.82 (38.50)    14:55.88 (39.06)
       15:31.89 (36.01)    16:09.92 (38.03)    16:46.74 (36.82)    17:24.90 (38.16)
       18:02.35 (37.45)    18:39.33 (36.98)    19:16.61 (37.28)    19:53.55 (36.94)
       20:28.68 (35.13)
 17 Schwartz, Robin           44 SLO Masters-CA      20:19.83   20:37.72  
                  34.34     1:11.54 (37.20)     1:48.89 (37.35)     2:26.49 (37.60)
        3:03.97 (37.48)     3:41.72 (37.75)     4:19.20 (37.48)     4:56.69 (37.49)
        5:34.46 (37.77)     6:12.03 (37.57)     6:49.38 (37.35)     7:26.84 (37.46)
        8:04.46 (37.62)     8:41.74 (37.28)     9:19.24 (37.50)     9:56.89 (37.65)
       10:34.52 (37.63)    11:12.33 (37.81)    11:49.82 (37.49)    12:27.49 (37.67)
       13:05.15 (37.66)    13:42.39 (37.24)    14:19.89 (37.50)    14:58.05 (38.16)
       15:35.74 (37.69)    16:13.61 (37.87)    16:51.43 (37.82)    17:29.26 (37.83)
       18:07.06 (37.80)    18:44.70 (37.64)    19:22.77 (38.07)    20:00.77 (38.00)
       20:37.72 (36.95)
 18 Jebens, Alaska            15 SMSC-CA             19:43.40   20:38.49  
                  32.62     1:08.60 (35.98)     1:44.94 (36.34)     2:21.39 (36.45)
        2:57.99 (36.60)     3:35.07 (37.08)     4:12.16 (37.09)     4:49.50 (37.34)
        5:26.61 (37.11)     6:03.84 (37.23)     6:41.22 (37.38)     7:19.18 (37.96)
        7:57.03 (37.85)     8:34.94 (37.91)     9:13.01 (38.07)     9:50.82 (37.81)
       10:28.59 (37.77)    11:06.68 (38.09)    11:44.67 (37.99)    12:23.31 (38.64)
       13:01.56 (38.25)    13:39.60 (38.04)    14:18.15 (38.55)    14:56.52 (38.37)
       15:35.30 (38.78)    16:13.86 (38.56)    16:52.33 (38.47)    17:31.11 (38.78)
       18:09.87 (38.76)    18:48.19 (38.32)    19:25.60 (37.41)    20:02.39 (36.79)
       20:38.49 (36.10)
 19 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA  21:32.10   20:39.50  
                  32.14     1:07.88 (35.74)     1:45.71 (37.83)     2:23.51 (37.80)
        3:00.47 (36.96)     3:38.36 (37.89)     4:16.33 (37.97)     4:53.35 (37.02)
        5:31.14 (37.79)     6:10.19 (39.05)     6:47.78 (37.59)     7:27.01 (39.23)
        8:05.28 (38.27)     8:42.55 (37.27)     9:20.53 (37.98)     9:59.52 (38.99)
       10:37.08 (37.56)    11:14.92 (37.84)    11:53.51 (38.59)    12:32.19 (38.68)
       13:10.26 (38.07)    13:48.82 (38.56)    14:26.75 (37.93)    15:04.76 (38.01)
       15:42.31 (37.55)    16:18.74 (36.43)    16:57.45 (38.71)    17:35.33 (37.88)
       18:12.03 (36.70)    18:49.32 (37.29)    19:27.92 (38.60)    20:04.55 (36.63)
       20:39.50 (34.95)
 20 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA  21:32.10   20:43.01  
                  33.11     1:09.41 (36.30)     1:46.32 (36.91)     2:23.09 (36.77)
        3:00.01 (36.92)     3:37.46 (37.45)     4:14.92 (37.46)     4:52.59 (37.67)
        5:30.52 (37.93)     6:08.53 (38.01)     6:46.65 (38.12)     7:24.65 (38.00)
        8:02.89 (38.24)     8:41.12 (38.23)     9:19.64 (38.52)     9:58.28 (38.64)
       10:36.71 (38.43)    11:14.61 (37.90)    11:52.79 (38.18)    12:30.74 (37.95)
       13:09.13 (38.39)    13:47.23 (38.10)    14:25.43 (38.20)    15:03.82 (38.39)
       15:42.09 (38.27)    16:19.90 (37.81)    16:58.49 (38.59)    17:37.05 (38.56)
       18:15.22 (38.17)    18:52.96 (37.74)    19:30.57 (37.61)    20:08.02 (37.45)
       20:43.01 (34.99)
 21 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA             21:32.10   20:43.89  
                  33.95     1:10.54 (36.59)     1:47.92 (37.38)     2:25.56 (37.64)
        3:02.66 (37.10)     3:40.10 (37.44)     4:18.30 (38.20)     4:56.26 (37.96)
        5:33.96 (37.70)     6:11.94 (37.98)     6:50.28 (38.34)     7:29.06 (38.78)
        8:07.36 (38.30)     8:45.90 (38.54)     9:24.20 (38.30)    10:01.82 (37.62)
       10:40.40 (38.58)    11:18.11 (37.71)    11:56.53 (38.42)    12:35.40 (38.87)
       13:13.94 (38.54)    13:52.20 (38.26)    14:30.63 (38.43)    15:08.27 (37.64)
       15:45.78 (37.51)    16:23.27 (37.49)    17:00.80 (37.53)    17:38.79 (37.99)
       18:16.45 (37.66)    18:53.71 (37.26)    19:31.21 (37.50)    20:08.28 (37.07)
       20:43.89 (35.61)
 22 Hetland, Grace            16 SMSC-CA             21:14.55   20:51.68  
                  32.03     1:09.20 (37.17)     1:46.66 (37.46)     2:24.81 (38.15)
        3:02.53 (37.72)     3:40.03 (37.50)     4:18.54 (38.51)     4:56.33 (37.79)
        5:34.01 (37.68)     6:12.39 (38.38)     6:49.89 (37.50)     7:27.14 (37.25)
        8:05.90 (38.76)     8:44.36 (38.46)     9:23.34 (38.98)    10:01.23 (37.89)
       10:39.52 (38.29)    11:17.46 (37.94)    11:56.17 (38.71)    12:34.72 (38.55)
       13:13.54 (38.82)    13:51.98 (38.44)    14:30.39 (38.41)    15:09.42 (39.03)
       15:47.47 (38.05)    16:24.69 (37.22)    17:04.01 (39.32)    17:42.71 (38.70)
       18:21.08 (38.37)    18:59.09 (38.01)    19:38.17 (39.08)    20:15.84 (37.67)
       20:51.68 (35.84)
 23 Jennings, Rye             17 SMSC-CA             20:42.64   20:59.39  
                  32.75     1:09.12 (36.37)     1:46.63 (37.51)     2:24.36 (37.73)
        3:02.49 (38.13)     3:40.92 (38.43)     4:19.19 (38.27)     4:57.30 (38.11)
        5:35.75 (38.45)     6:14.53 (38.78)     6:52.44 (37.91)     7:30.78 (38.34)
        8:09.24 (38.46)     8:48.13 (38.89)     9:26.65 (38.52)    10:05.03 (38.38)
       10:43.87 (38.84)    11:22.30 (38.43)    12:00.54 (38.24)    12:39.62 (39.08)
       13:18.13 (38.51)    13:57.44 (39.31)    14:36.54 (39.10)    15:15.35 (38.81)
       15:54.64 (39.29)    16:33.55 (38.91)    17:11.62 (38.07)    17:50.41 (38.79)
       18:28.40 (37.99)    19:06.11 (37.71)    19:44.26 (38.15)    20:22.52 (38.26)
       20:59.39 (36.87)
 24 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA              21:32.10   21:36.74  
                  33.71     1:11.57 (37.86)     1:50.22 (38.65)     2:29.29 (39.07)
        3:08.23 (38.94)     3:47.40 (39.17)     4:26.49 (39.09)     5:06.13 (39.64)
        5:45.60 (39.47)     6:25.51 (39.91)     7:05.00 (39.49)     7:44.38 (39.38)
        8:24.57 (40.19)     9:04.86 (40.29)     9:45.03 (40.17)    10:24.82 (39.79)
       11:04.11 (39.29)    11:43.35 (39.24)    12:23.69 (40.34)    13:02.94 (39.25)
       13:42.50 (39.56)    14:22.43 (39.93)    15:02.02 (39.59)    15:41.89 (39.87)
       16:21.40 (39.51)    17:01.60 (40.20)    17:41.45 (39.85)    18:21.69 (40.24)
       19:01.36 (39.67)    19:41.03 (39.67)    20:20.46 (39.43)    20:59.92 (39.46)
       21:36.74 (36.82)
 25 Dooley, Paula             55 SLO Masters-CA      21:53.67   21:39.22  
                  35.70     1:14.91 (39.21)     1:55.76 (40.85)     2:36.57 (40.81)
        3:16.80 (40.23)     3:56.54 (39.74)     4:35.83 (39.29)     5:15.19 (39.36)
        5:54.69 (39.50)     6:34.02 (39.33)     7:13.20 (39.18)     7:52.57 (39.37)
        8:32.41 (39.84)     9:11.71 (39.30)     9:51.40 (39.69)    10:30.80 (39.40)
       11:10.31 (39.51)    11:50.03 (39.72)    12:29.33 (39.30)    13:09.14 (39.81)
       13:48.59 (39.45)    14:27.86 (39.27)    15:07.15 (39.29)    15:46.61 (39.46)
       16:26.05 (39.44)    17:05.72 (39.67)    17:45.35 (39.63)    18:25.14 (39.79)
       19:04.13 (38.99)    19:43.48 (39.35)    20:22.93 (39.45)    21:01.97 (39.04)
       21:39.22 (37.25)
 26 Giannini, Lindsey         13 PUMA-CA             21:32.10   21:44.25  
                  33.73     1:11.28 (37.55)     1:49.51 (38.23)     2:28.00 (38.49)
        3:07.07 (39.07)     3:46.30 (39.23)     4:25.65 (39.35)     5:05.76 (40.11)
        5:45.53 (39.77)     6:25.78 (40.25)     7:05.03 (39.25)     7:44.85 (39.82)
        8:24.32 (39.47)     9:04.42 (40.10)     9:44.67 (40.25)    10:24.84 (40.17)
       11:05.20 (40.36)    11:45.77 (40.57)    12:26.12 (40.35)    13:06.23 (40.11)
       13:46.77 (40.54)    14:26.36 (39.59)    15:06.08 (39.72)    15:45.80 (39.72)
       16:26.18 (40.38)    17:06.74 (40.56)    17:47.02 (40.28)    18:27.32 (40.30)
       19:07.43 (40.11)    19:47.41 (39.98)    20:27.16 (39.75)    21:06.11 (38.95)
       21:44.25 (38.14)
 27 Braun, Joanne             65 UC33-CA                   NT   27:17.08  
                  44.69     1:32.07 (47.38)     2:22.77 (50.70)     3:14.50 (51.73)
        4:05.20 (50.70)                             5:50.14 ( )     6:40.43 (50.29)
                                8:23.95 ( )                             9:14.55 ( )
       10:06.46 (51.91)    10:59.09 (52.63)    11:49.68 (50.59)    12:40.74 (51.06)
       13:33.04 (52.30)    14:24.83 (51.79)    15:17.27 (52.44)    16:09.53 (52.26)
       17:01.74 (52.21)    17:52.95 (51.21)                            19:36.98 ( )
       20:28.93 (51.95)    21:20.68 (51.75)    22:12.32 (51.64)    23:04.77 (52.45)
       23:55.81 (51.04)    24:47.10 (51.29)    25:38.13 (51.03)    26:28.74 (50.61)
       27:17.08 (48.34)
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   2:11.24    2:13.78  
                  31.53     1:05.52 (33.99)     1:39.98 (34.46)     2:13.78 (33.80)
  2 Springer, Abby            16 PASO-CA              2:18.00    2:18.45  
                  33.05     1:07.69 (34.64)     1:43.16 (35.47)     2:18.45 (35.29)
  3 Jennings, Rye             17 SMSC-CA              2:12.71    2:21.84  
                  32.38     1:07.68 (35.30)     1:45.13 (37.45)     2:21.84 (36.71)
  4 Huffman, Chelsea          17 SCVS-PC              2:23.87    2:26.04  
                  35.64     1:13.92 (38.28)     1:51.19 (37.27)     2:26.04 (34.85)
  5 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:24.40    2:28.40  
                  35.84     1:13.27 (37.43)     1:51.22 (37.95)     2:28.40 (37.18)
  6 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              2:31.42    2:29.75  
                  34.90     1:13.32 (38.42)     1:51.76 (38.44)     2:29.75 (37.99)
  7 Huffman, Kayla            15 SCVS-PC              2:32.36    2:30.12  
                  35.84     1:14.66 (38.82)     1:53.67 (39.01)     2:30.12 (36.45)
  8 Wood, Rachel              16 PUMA-CA              2:37.60    2:31.84  
                  36.80     1:15.43 (38.63)     1:54.57 (39.14)     2:31.84 (37.27)
  9 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:25.21    2:32.34  
 10 McIntyre, Elyse           15 NCA-CA               2:28.98    2:32.41  
                  35.72     1:14.46 (38.74)     1:53.68 (39.22)     2:32.41 (38.73)
 11 Steed, Ryan               14 SMSC-CA              2:34.72    2:32.96  
                  36.64     1:15.19 (38.55)     1:54.32 (39.13)     2:32.96 (38.64)
 12 Oppedahl, Claire          15 PUMA-CA              2:24.78    2:32.98  
                  35.43     1:14.49 (39.06)     1:54.10 (39.61)     2:32.98 (38.88)
 13 Gray, Estella             13 San Luis Obispo-CA   2:31.49    2:33.33  
                  36.35     1:14.69 (38.34)     1:54.04 (39.35)     2:33.33 (39.29)
 14 Larnerd, Audrey           14 SCVS-PC              2:29.25    2:34.60  
                  36.60     1:16.62 (40.02)     1:56.41 (39.79)     2:34.60 (38.19)
 15 Calderon, Jayza           16 SMSC-CA              2:36.61    2:36.06  
                  37.54     1:17.31 (39.77)     1:57.31 (40.00)     2:36.06 (38.75)
 16 Brown, Jada               15 SMSC-CA              2:35.59    2:36.18  
                  37.90     1:17.56 (39.66)     1:57.50 (39.94)     2:36.18 (38.68)
 17 Poletti, Cat              12 San Luis Obispo-CA   2:31.47    2:37.80  
                  37.19     1:17.75 (40.56)     1:59.64 (41.89)     2:37.80 (38.16)
 18 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:33.59    2:38.00  
                  36.60     1:16.82 (40.22)     1:57.73 (40.91)     2:38.00 (40.27)
 19 Pauschek, Emily           15 PUMA-CA              2:40.78    2:41.32  
                  39.04     1:20.00 (40.96)     2:01.21 (41.21)     2:41.32 (40.11)
 20 Arreguin, Katie           15 SMSC-CA              2:45.74    2:42.60  
                  39.15     1:20.19 (41.04)     2:02.07 (41.88)     2:42.60 (40.53)
 21 Ridenhour, Dahlia         13 PUMA-CA              2:43.86    2:43.65  
                  38.08     1:20.18 (42.10)     2:02.93 (42.75)     2:43.65 (40.72)
 22 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              2:40.28    2:44.85  
                  39.41     1:21.08 (41.67)     2:04.26 (43.18)     2:44.85 (40.59)
 23 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       2:40.00    2:50.43  
                  41.62     1:24.89 (43.27)     2:08.75 (43.86)     2:50.43 (41.68)
 24 Miller, Dani              11 SCVS-PC              2:40.00    2:55.29  
                  42.73     1:28.35 (45.62)     2:13.33 (44.98)     2:55.29 (41.96)
 -- Bell, Kylie               13 PUMA-CA              2:20.89         DQ  
      Declared false start
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:34.57    2:31.44  
                  35.23     1:12.98 (37.75)     1:52.35 (39.37)     2:31.44 (39.09)
  2 Marvin, Alissa            20 UN-2-CA              2:27.03    2:31.71  
                  33.95     1:11.87 (37.92)     1:51.51 (39.64)     2:31.71 (40.20)
  3 Giannini, Emilie          16 PUMA-CA              2:37.50    2:38.60  
                  35.82     1:15.49 (39.67)     1:56.96 (41.47)     2:38.60 (41.64)
  4 Garritano, Isabella       17 PUMA-CA              2:39.85    2:39.41  
                  35.18     1:14.63 (39.45)     1:56.98 (42.35)     2:39.41 (42.43)
  5 McCullough, Addison       12 TNT-CC               2:47.30    2:42.59  
                  38.34     1:19.28 (40.94)     2:01.39 (42.11)     2:42.59 (41.20)
  6 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:42.57    2:43.85  
                  38.88     1:19.75 (40.87)     2:02.33 (42.58)     2:43.85 (41.52)
  7 Griffiths, Brianna        14 PUMA-CA              2:40.42    2:44.15  
                  35.91     1:17.21 (41.30)     2:00.53 (43.32)     2:44.15 (43.62)
  8 Silva, Jayda              17 COMM-CA              2:44.87    2:49.83  
                  37.52     1:20.35 (42.83)     2:04.61 (44.26)     2:49.83 (45.22)
  9 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               3:00.80    2:50.31  
                  38.29     1:21.84 (43.55)     2:06.75 (44.91)     2:50.31 (43.56)
 10 Ainsworth, Clara          12 LTA-CA               2:56.32    2:54.36  
                  39.76     1:24.99 (45.23)     2:10.79 (45.80)     2:54.36 (43.57)
 11 Hernandez, Elizabeth      16 SMSC-CA              2:58.59    2:55.13  
                  41.12     1:25.74 (44.62)     2:10.38 (44.64)     2:55.13 (44.75)
 12 Uceda, Maggie             13 PUMA-CA              2:59.07    2:56.46  
                  39.53     1:24.16 (44.63)     2:10.81 (46.65)     2:56.46 (45.65)
 13 Ruppe, MacKenzie          13 NCA-CA               3:03.98    2:57.25  
                  40.13     1:25.57 (45.44)     2:13.01 (47.44)     2:57.25 (44.24)
 14 Bravo, Naomi              15 COMM-CA              2:56.83    2:57.90  
                  41.57     1:27.42 (45.85)     2:12.72 (45.30)     2:57.90 (45.18)
 15 Kim, Eileen               27 SLO Masters-CA       2:50.00    2:58.95  
                  42.54     1:27.59 (45.05)     2:13.79 (46.20)     2:58.95 (45.16)
 16 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              2:56.45    3:02.57  
                  42.79     1:29.33 (46.54)     2:16.46 (47.13)     3:02.57 (46.11)
 17 Core, Maddi               12 LTA-CA               3:07.11    3:03.71  
                  40.07     1:25.53 (45.46)     2:15.85 (50.32)     3:03.71 (47.86)
 18 Calderon, Kasey           14 SMSC-CA              2:58.64    3:05.46  
                  42.70     1:29.30 (46.60)     2:18.02 (48.72)     3:05.46 (47.44)
 19 Vargas, Jimena            15 COMM-CA              3:02.04    3:07.08  
                  42.72     1:31.57 (48.85)     2:19.94 (48.37)     3:07.08 (47.14)
 20 Hetland, Grace            16 SMSC-CA              3:06.04    3:07.37  
                  41.87     1:30.41 (48.54)     2:19.33 (48.92)     3:07.37 (48.04)
 21 Brooks, Keira             14 San Luis Obispo-CA   3:01.76    3:10.35  
                  43.16     1:31.54 (48.38)     2:20.67 (49.13)     3:10.35 (49.68)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn         20 UN-2-CA              2:07.22    2:05.79  
                  28.86     1:00.82 (31.96)     1:33.48 (32.66)     2:05.79 (32.31)
  2 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   2:16.61    2:20.63  
                  32.01     1:08.10 (36.09)     1:44.45 (36.35)     2:20.63 (36.18)
  3 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              2:16.33    2:25.36  
                  33.09     1:10.38 (37.29)     1:48.02 (37.64)     2:25.36 (37.34)
  4 Fuller, Monica            16 SMSC-CA              2:22.53    2:30.08  
                  33.14     1:11.77 (38.63)     1:51.32 (39.55)     2:30.08 (38.76)
  5 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              2:29.74    2:30.82  
                  33.09     1:11.52 (38.43)     1:50.25 (38.73)     2:30.82 (40.57)
  6 McCullough, Addison       12 TNT-CC               2:40.54    2:33.45  
                  35.15     1:13.31 (38.16)     1:54.51 (41.20)     2:33.45 (38.94)
  7 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              2:33.14    2:36.75  
                  33.92     1:13.44 (39.52)     1:56.00 (42.56)     2:36.75 (40.75)
  8 Molinar, Jaydin           12 PUMA-CA              2:38.91    2:43.71  
                  33.40     1:13.00 (39.60)     1:58.25 (45.25)     2:43.71 (45.46)
  9 Tefera, Ilu               18 SMSC-CA              2:43.20    2:45.52  
                  35.75     1:17.02 (41.27)     2:00.48 (43.46)     2:45.52 (45.04)
 10 Schwartz, Robin           44 SLO Masters-CA       2:54.23    2:50.80  
                  36.65     1:20.55 (43.90)     2:05.00 (44.45)     2:50.80 (45.80)
 11 Calderon, Ianna           12 SMSC-CA              2:43.20    2:55.73  
                  34.46     1:18.42 (43.96)     2:06.52 (48.10)     2:55.73 (49.21)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn         20 UN-2-CA              4:38.92    4:41.02  
                  29.32     1:01.89 (32.57)     1:38.08 (36.19)     2:13.62 (35.54)
        2:55.17 (41.55)     3:36.93 (41.76)     4:09.32 (32.39)     4:41.02 (31.70)
  2 Marvin, Alissa            20 UN-2-CA              4:40.19    4:46.23  
                  30.29     1:04.40 (34.11)     1:42.71 (38.31)     2:20.54 (37.83)
        3:01.05 (40.51)     3:40.61 (39.56)     4:14.22 (33.61)     4:46.23 (32.01)
  3 O'Brien, Hayley           20 UN-PC                4:39.13    4:46.38  
                  29.80     1:05.39 (35.59)     1:42.55 (37.16)     2:19.79 (37.24)
        3:02.56 (42.77)     3:44.70 (42.14)     4:16.19 (31.49)     4:46.38 (30.19)
  4 Moffitt, Kendall          16 NCA-CA               4:47.11    4:55.44  
                  31.41     1:07.29 (35.88)     1:45.35 (38.06)     2:22.60 (37.25)
        3:07.13 (44.53)     3:51.91 (44.78)     4:23.64 (31.73)     4:55.44 (31.80)
  5 Koc, Naya                 15 San Luis Obispo-CA   5:07.19    4:58.98  
                  32.54     1:10.30 (37.76)     1:47.30 (37.00)     2:23.83 (36.53)
        3:08.18 (44.35)     3:52.33 (44.15)     4:26.45 (34.12)     4:58.98 (32.53)
  6 Haas, Alexis              16 San Luis Obispo-CA   4:55.28    4:59.30  
                  31.05     1:06.74 (35.69)     1:46.10 (39.36)     2:24.44 (38.34)
        3:09.44 (45.00)     3:54.02 (44.58)     4:27.81 (33.79)     4:59.30 (31.49)
  7 Lomibao, Jamie            14 SMSC-CA              5:11.89    5:01.05  
                  32.17     1:08.29 (36.12)     1:48.04 (39.75)     2:26.69 (38.65)
        3:11.09 (44.40)     3:54.58 (43.49)     4:28.79 (34.21)     5:01.05 (32.26)
  8 McCullough, Addison       12 TNT-CC               5:15.28    5:12.28  
                  32.98     1:12.69 (39.71)     1:52.76 (40.07)     2:35.06 (42.30)
        3:18.86 (43.80)     4:02.69 (43.83)     4:37.70 (35.01)     5:12.28 (34.58)
  9 Cabiles, Allie            14 SMSC-CA              5:17.04    5:13.07  
                  33.44     1:13.17 (39.73)     1:57.36 (44.19)     2:39.04 (41.68)
        3:21.20 (42.16)     4:03.08 (41.88)     4:39.58 (36.50)     5:13.07 (33.49)
 10 Ewen, Brinley             14 UN-3-CA              5:18.59    5:20.81  
                  33.16     1:11.66 (38.50)     1:52.00 (40.34)     2:33.69 (41.69)
        3:19.89 (46.20)     4:06.59 (46.70)     4:45.41 (38.82)     5:20.81 (35.40)
 11 Gimenez, Alexsa           14 COMM-CA              5:33.40    5:23.21  
                  34.42     1:12.77 (38.35)     1:54.88 (42.11)     2:36.97 (42.09)
        3:23.54 (46.57)     4:13.46 (49.92)     4:49.49 (36.03)     5:23.21 (33.72)
 12 Herrmann, Kirsten         13 SMSC-CA              5:48.20    5:27.28  
                  32.44     1:11.13 (38.69)     1:53.53 (42.40)     2:35.64 (42.11)
        3:24.56 (48.92)     4:14.36 (49.80)     4:51.41 (37.05)     5:27.28 (35.87)
 13 Zacarias, Camila          15 COMM-CA              5:48.20    5:35.98  
                  37.38     1:17.89 (40.51)     2:02.88 (44.99)     2:46.46 (43.58)
        3:34.23 (47.77)     4:22.00 (47.77)     4:59.10 (37.10)     5:35.98 (36.88)
 14 Vargas, Juliana           13 COMM-CA              5:48.20    5:40.68  
                  37.38     1:20.44 (43.06)     2:05.96 (45.52)     2:51.36 (45.40)
        3:38.90 (47.54)     4:26.66 (47.76)     5:04.78 (38.12)     5:40.68 (35.90)
 15 Welch, Teagan             12 SCVS-PC              5:44.66    5:48.75  
                  37.06     1:19.63 (42.57)     2:05.00 (45.37)     2:47.98 (42.98)
        3:36.88 (48.90)     4:28.33 (51.45)     5:08.44 (40.11)     5:48.75 (40.31)
 16 Brashears, Lyndsey        13 SCVS-PC              5:47.50    6:08.76  
                  37.66     1:22.97 (45.31)     2:10.32 (47.35)     2:54.98 (44.66)
        3:51.52 (56.54)     4:50.26 (58.74)     5:30.14 (39.88)     6:08.76 (38.62)
 
Boys 5-6 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Everett           6 PUMA-CA                36.66      18.34  
  2 Bayly, Jackson             6 PUMA-CA                32.41      26.99  
 
Boys 5-6 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Everett           6 PUMA-CA              2:09.16    1:21.96  
 
Boys 5-6 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bayly, Jackson             6 PUMA-CA                33.16      32.04  
  2 Johnson, Everett           6 PUMA-CA                38.04      43.55  
 
Boys 5-6 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bayly, Jackson             6 PUMA-CA                38.21         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Traverso, Gavin            7 PUMA-CA                51.39      17.30  
  2 Wu, Aaron                  8 YNEZ-CA                   NT      22.36  
  3 Brooks, Judikael           8 San Luis Obispo-CA        NT      22.54  
  4 Bates, Will                8 PUMA-CA                33.35      23.95  
  5 Karr, Henry                8 San Luis Obispo-CA        NT      24.71  
  6 Pisor, Nolan               7 PASO-CA                   NT      25.57  
  7 Fischer, Eddie             7 PUMA-CA                27.56      25.89  
  8 Thomas, Drake              8 PUMA-CA                25.50      27.53  
  9 Abatti, Toby               7 NCA-CA                    NT      27.92  
 10 Wetzel, Zev                8 San Luis Obispo-CA        NT      27.96  
 11 Kang, Daniel               8 San Luis Obispo-CA        NT      29.54  
 12 Burkett, Logan             7 PUMA-CA                31.28      32.62  
 13 Watkins, Waylon            7 PUMA-CA                   NT      33.75  
 
Boys 7-8 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cosio, Liam                8 LTA-CA                 42.30      44.15  
.WHT - Division  
  1 Wu, Aaron                  8 YNEZ-CA                   NT      51.55  
  2 Brooks, Judikael           8 San Luis Obispo-CA   1:06.89      53.00  
  3 Bates, Will                8 PUMA-CA              1:09.40      54.38  
  4 Pisor, Nolan               7 PASO-CA                   NT    1:02.83  
  5 Wetzel, Zev                8 San Luis Obispo-CA        NT    1:02.84  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 34.22      34.75  
  2 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 37.40      38.10  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               1:16.74    1:14.55  
                  35.63     1:14.55 (38.92)                                        
.RED - Division  
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:25.72    1:23.57  
.WHT - Division  
  1 Ruppe, Parker              8 NCA-CA                    NT    1:43.75  
                  46.77     1:43.75 (56.98)                                        
 
Boys 7-8 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosio, Liam                8 LTA-CA               1:48.84    1:39.74  
                  43.86     1:39.74 (55.88)                                        
  2 Watkins, Waylon            7 PUMA-CA                   NT    2:46.47  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               2:56.70    2:38.12  
                  35.65     1:16.91 (41.26)     1:59.07 (42.16)     2:38.12 (39.05)
 
Boys 7-8 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Pisor, Nolan               7 PASO-CA                   NT      28.46  
  2 Brooks, Judikael           8 San Luis Obispo-CA        NT      28.98  
  3 Thomas, Drake              8 PUMA-CA                27.02      30.19  
  4 Wetzel, Zev                8 San Luis Obispo-CA        NT      30.27  
  5 Bates, Will                8 PUMA-CA                34.49      30.70  
  6 Karr, Henry                8 San Luis Obispo-CA        NT      35.52  
  7 Abatti, Toby               7 NCA-CA                    NT      36.59  
  8 Watkins, Waylon            7 PUMA-CA                   NT      38.02  
  9 Burkett, Logan             7 PUMA-CA                   NT      38.52  
 10 Kang, Daniel               8 San Luis Obispo-CA        NT      38.89  
 11 Traverso, Gavin            7 PUMA-CA                   NT      47.74  
 
Boys 7-8 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Will                8 PUMA-CA              1:11.47      58.14  
  2 Cosio, Liam                8 LTA-CA               1:00.86    1:02.39  
  3 Watkins, Waylon            7 PUMA-CA                   NT    1:27.17  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 49.47      49.93  
.WHT - Division  
 -- Ruppe, Parker              8 NCA-CA                    NT         DQ  
      Not on back off wall
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               1:30.74    1:33.11  
                  44.31     1:33.11 (48.80)                                        
  2 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:51.46    1:42.00  
                  49.68     1:42.00 (52.32)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Wu, Aaron                  8 YNEZ-CA                   NT      28.54  
  2 Burkett, Logan             7 PUMA-CA                47.18      43.85  
 -- Thomas, Drake              8 PUMA-CA                   NT         DQ  
 -- Cosio, Liam                8 LTA-CA                    NT         DQ  
 -- Pisor, Nolan               7 PASO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Aaron                  8 YNEZ-CA                   NT      55.14  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 54.97      56.25  
.WHT - Division  
  1 Ruppe, Parker              8 NCA-CA                    NT      58.42  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               2:16.56    2:00.62  
                  58.12   2:00.62 (1:02.50)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Cosio, Liam                8 LTA-CA                    NT      32.18  
 -- Thomas, Drake              8 PUMA-CA                30.57         DQ  
 -- Burkett, Logan             7 PUMA-CA                39.25         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA                 43.77      43.74  
  2 Dalope, Jason              8 LTA-CA                 46.52      47.17  
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               1:37.79    1:34.73  
                  43.29     1:34.73 (51.44)                                        
 -- Dalope, Jason              8 LTA-CA               2:03.23         DQ  
      One hand touch
                  48.51          DQ (56.45)                                        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               1:33.00    1:33.00  
                  43.53     1:33.00 (49.47)                                        
.RED - Division  
  1 Dalope, Jason              8 LTA-CA               1:43.27    1:42.76  
                  47.91     1:42.76 (54.85)                                        
 
Boys 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace             8 NCA-CA               3:44.21    3:14.86  
                  46.66     1:34.31 (47.65)   2:35.73 (1:01.42)     3:14.86 (39.13)
 -- Dalope, Jason              8 LTA-CA               3:34.06         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  50.71     1:45.96 (55.25)   2:56.17 (1:10.21)          DQ (43.07)
 
Boys 9-10 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, Rain              10 YNEZ-CA                   NT      22.31  
  2 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT      23.02  
  3 Parsons, Ben               9 San Luis Obispo-CA     27.00      24.01  
  4 Turley, Lossie             9 San Luis Obispo-CA        NT      24.75  
  5 Hancock, Ethan             9 NCA-CA                 22.94      24.94  
  6 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                   NT      45.10  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     30.74      29.96  
  2 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA                31.49      32.02  
.RED - Division  
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                35.68      34.65  
  2 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA     36.57      35.11  
.WHT - Division  
  1 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT      37.03  
  2 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC                37.24      41.94  
  3 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA                 40.89      42.31  
 
Boys 9-10 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                37.12      39.55  
.WHT - Division  
  1 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                44.40      42.01  
  2 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 40.28      42.74  
  3 Borgsmiller, William       9 PUMA-CA                59.42      58.97  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:05.62    1:06.15  
                  31.43     1:06.15 (34.72)                                        
  2 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              1:08.49    1:11.33  
                  33.58     1:11.33 (37.75)                                        
  3 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA               1:11.74    1:11.44  
                  34.39     1:11.44 (37.05)                                        
.RED - Division  
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:15.64    1:14.18  
                  36.20     1:14.18 (37.98)                                        
  2 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   1:20.26    1:15.90  
                  37.38     1:15.90 (38.52)                                        
  3 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:15.73    1:16.37  
                  36.25     1:16.37 (40.12)                                        
.WHT - Division  
  1 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    1:18.34  
                  38.47     1:18.34 (39.87)                                        
  2 Borton, Benjamin          10 ROSE-CA              1:43.54    1:25.80  
                  40.43     1:25.80 (45.37)                                        
  3 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC              1:30.67    1:30.57  
                  41.17     1:30.57 (49.40)                                        
  4 Kalchuri, Anay            10 SCVS-PC                   NT    1:32.05  
                  43.09     1:32.05 (48.96)                                        
  5 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               1:34.55    1:35.87  
                  44.95     1:35.87 (50.92)                                        
  6 Carey, Troy                9 LTA-CA               1:32.16    1:37.06  
                  47.41     1:37.06 (49.65)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:35.86    1:35.48  
                  44.16     1:35.48 (51.32)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   2:29.27    2:25.23  
                  31.28     1:07.25 (35.97)     1:43.64 (36.39)     2:25.23 (41.59)
  2 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA               2:40.59    2:36.37  
                  34.18     1:14.48 (40.30)     1:56.07 (41.59)     2:36.37 (40.30)
.RED - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              2:46.91    2:27.87  
                  36.10     1:14.39 (38.29)     1:52.28 (37.89)     2:27.87 (35.59)
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               2:44.34    2:47.50  
                  36.59     1:19.82 (43.23)     2:05.36 (45.54)     2:47.50 (42.14)
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   3:03.65    2:40.80  
                  36.79     1:18.40 (41.61)     2:00.73 (42.33)     2:40.80 (40.07)
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   7:06.68    6:25.05  
                  33.89     1:13.20 (39.31)     1:53.45 (40.25)     2:33.45 (40.00)
        3:12.54 (39.09)     3:52.43 (39.89)     4:31.06 (38.63)     5:09.84 (38.78)
        5:48.91 (39.07)     6:25.05 (36.14)                                        
  2 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              6:45.13    6:31.95  
                  36.74     1:17.01 (40.27)     1:56.85 (39.84)     2:37.25 (40.40)
        3:18.21 (40.96)     3:57.90 (39.69)     4:38.75 (40.85)     5:17.77 (39.02)
        5:56.54 (38.77)     6:31.95 (35.41)                                        
  3 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA                    NT    6:42.45  
                  36.86     1:17.81 (40.95)     1:58.60 (40.79)     2:39.47 (40.87)
        3:21.94 (42.47)     4:02.23 (40.29)     4:44.05 (41.82)     5:24.63 (40.58)
        6:05.60 (40.97)     6:42.45 (36.85)                                        
  4 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              7:03.67    6:42.87  
                  34.77     1:14.40 (39.63)     1:55.94 (41.54)     2:37.42 (41.48)
        3:19.58 (42.16)     4:00.71 (41.13)     4:42.69 (41.98)     5:24.88 (42.19)
        6:05.24 (40.36)     6:42.87 (37.63)                                        
  5 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                   NT    6:46.33  
                  38.63     1:17.90 (39.27)     1:59.96 (42.06)     2:39.93 (39.97)
        3:22.99 (43.06)     4:02.87 (39.88)     4:45.32 (42.45)     5:25.46 (40.14)
        6:06.84 (41.38)     6:46.33 (39.49)                                        
  6 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               7:32.77    7:25.57  
                  38.14     1:23.44 (45.30)     2:09.98 (46.54)     2:56.14 (46.16)
        3:41.85 (45.71)     4:28.78 (46.93)     5:14.88 (46.10)     6:01.82 (46.94)
        6:46.63 (44.81)     7:25.57 (38.94)                                        
  7 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA        NT    7:31.64  
                  40.12     1:24.91 (44.79)     2:10.81 (45.90)     2:57.56 (46.75)
        3:44.30 (46.74)     4:31.25 (46.95)     5:18.00 (46.75)     6:05.23 (47.23)
        6:50.26 (45.03)     7:31.64 (41.38)                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                   NT      23.11  
  2 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT      23.56  
  3 Henkel, Rain              10 YNEZ-CA                   NT      28.53  
  4 Hancock, Ethan             9 NCA-CA                 31.38      31.15  
  5 Parsons, Ben               9 San Luis Obispo-CA     30.84      32.66  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA                36.61      38.07  
  2 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA                39.10      38.23  
  3 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     39.00      39.28  
  4 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 38.18      41.87  
.RED - Division  
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                42.98      39.86  
  2 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                 44.00      42.78  
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA     46.71      41.05  
  2 Borton, Benjamin          10 ROSE-CA                46.25      46.40  
  3 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC                56.01      51.96  
  4 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA                 58.20      55.39  
  5 Carey, Troy                9 LTA-CA                 55.73      56.24  
 
Boys 9-10 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketels, Christian         10 PUMA-CA                47.91      49.42  
  2 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 55.37      54.35  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              1:20.55    1:20.10  
                  40.57     1:20.10 (39.53)                                        
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:22.85    1:22.45  
                  39.45     1:22.45 (43.00)                                        
  3 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:25.30    1:23.02  
                  40.93     1:23.02 (42.09)                                        
  4 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              1:22.92    1:26.08  
                  40.02     1:26.08 (46.06)                                        
  5 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:27.32    1:27.30  
                  42.10     1:27.30 (45.20)                                        
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   1:37.76    1:24.94  
                  42.39     1:24.94 (42.55)                                        
  2 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    1:34.18  
                  45.07     1:34.18 (49.11)                                        
  3 Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               1:59.78    2:01.56  
                  54.72   2:01.56 (1:06.84)                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Ben               9 San Luis Obispo-CA     49.78      37.49  
 -- Turley, Lossie             9 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
 -- Henkel, Rain              10 YNEZ-CA                   NT         DQ  
 -- Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 50.28      54.62  
  2 Borgsmiller, William       9 PUMA-CA              1:02.44      59.20  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA     45.08      42.63  
.RED - Division  
  1 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA                 47.78      46.50  
  2 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA                46.94      47.52  
.WHT - Division  
  1 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA                52.02      46.10  
  2 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                 52.49      47.37  
  3 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC                50.14      49.40  
  4 Borton, Benjamin          10 ROSE-CA                50.56      51.26  
  5 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA     54.65      51.46  
  6 Kalchuri, Anay            10 SCVS-PC                   NT      52.99  
  7 Carey, Troy                9 LTA-CA               1:02.39    1:00.54  
 -- Aftanas, Xavier           10 LTA-CA                 58.09         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              1:48.32    1:40.42  
                  49.19     1:40.42 (51.23)                                        
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               1:43.47    1:43.28  
                  49.45     1:43.28 (53.83)                                        
.WHT - Division  
  1 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    1:47.35  
                  52.03     1:47.35 (55.32)                                        
  2 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC              2:02.21    1:55.00  
                  55.00   1:55.00 (1:00.00)                                        
 
Boys 9-10 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Hansen              9 YNEZ-CA                   NT      27.93  
  2 Parsons, Ben               9 San Luis Obispo-CA        NT      36.84  
 -- Borgsmiller, William       9 PUMA-CA                   NT         DQ  
 -- Henkel, Rain              10 YNEZ-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Casillas, Jose            10 LTA-CA                 55.93      52.74  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA                33.60      33.92  
  2 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA                34.02      34.27  
.RED - Division  
  1 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA                 38.38      37.16  
  2 Bell, Trevor               9 PUMA-CA                38.34      41.62  
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA     42.91      41.00  
  2 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT      44.40  
  3 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC                47.82      47.30  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              1:15.58    1:16.51  
                  36.82     1:16.51 (39.69)                                        
  2 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              1:19.55    1:22.33  
                  37.48     1:22.33 (44.85)                                        
.RED - Division  
  1 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA               1:31.48    1:32.29  
                  41.15     1:32.29 (51.14)                                        
.WHT - Division  
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:42.23    1:31.92  
                  42.56     1:31.92 (49.36)                                        
  2 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   1:41.68    1:36.03  
                  44.51     1:36.03 (51.52)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA               1:23.11    1:18.95  
                  38.75     1:18.95 (40.20)                                        
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   1:23.94    1:22.07  
                  38.20     1:22.07 (43.87)                                        
  3 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              1:23.17    1:25.96  
                  39.71     1:25.96 (46.25)                                        
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   1:36.09    1:29.06  
                  41.20     1:29.06 (47.86)                                        
  2 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              1:34.97    1:32.27  
                  41.50     1:32.27 (50.77)                                        
  3 Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC              1:40.79    1:35.96  
                  44.47     1:35.96 (51.49)                                        
  4 Sweeney, Elias            10 NCA-CA               1:35.24    1:36.11  
                  46.88     1:36.11 (49.23)                                        
 -- Aftanas, Xavier           10 LTA-CA               1:55.74         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
                1:01.14        DQ (1:01.05)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casillas, Jose            10 LTA-CA               1:49.36    1:43.63  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saavedra, Josue           10 PUMA-CA              2:54.26    2:51.29  
                  39.12     1:21.83 (42.71)     2:15.71 (53.88)     2:51.29 (35.58)
  2 Walters, Ciel             10 San Luis Obispo-CA   3:00.38    2:54.30  
                  40.21     1:25.08 (44.87)     2:18.50 (53.42)     2:54.30 (35.80)
  3 Stith-Robinson, Joseph    10 LTA-CA               2:55.09    2:57.72  
                  42.29     1:32.16 (49.87)     2:22.06 (49.90)     2:57.72 (35.66)
  4 Ocampo, Nicolas           10 COMM-CA              3:04.22    3:03.19  
                  38.67     1:28.62 (49.95)     2:24.74 (56.12)     3:03.19 (38.45)
.RED - Division  
  1 Bell, Trevor               9 PUMA-CA              3:09.61    3:09.60  
                  43.00     1:29.22 (46.22)   2:29.84 (1:00.62)     3:09.60 (39.76)
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA-CA               3:11.74    3:10.73  
                  43.03     1:33.38 (50.35)     2:30.64 (57.26)     3:10.73 (40.09)
.WHT - Division  
  1 Ramadan, Russel           10 San Luis Obispo-CA   3:26.39    3:16.65  
                  45.55     1:32.75 (47.20)   2:34.67 (1:01.92)     3:16.65 (41.98)
  2 Sweeney, Elias            10 NCA-CA                    NT    3:19.93  
                  46.05     1:37.61 (51.56)     2:36.26 (58.65)     3:19.93 (43.67)
  3 Kalchuri, Anay            10 SCVS-PC                   NT    3:42.67  
                  55.69     1:50.66 (54.97)   2:53.99 (1:03.33)     3:42.67 (48.68)
 -- Khan, Sulaymaan            9 SCVS-PC              3:58.60        DFS  
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 25 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, River             11 YNEZ-CA                   NT      25.02  
  2 Allison, Casey            11 PASO-CA                   NT      37.25  
 
Boys 11-12 50 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.WHT - Division  
  1 Reed, Conor               12 PUMA-CA                35.05      35.57  
  2 Bates, Stevie             11 PUMA-CA                40.31      36.15  
  3 Mackaoui, Atticus         11 PUMA-CA                40.01      36.32  
  3 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                34.27      36.32  
  5 Allison, Casey            11 PASO-CA                   NT      43.46  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 26.95      27.43  
  2 Martinez, Nathan          11 COMM-CA                30.78      29.54  
  3 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA                30.27      30.58  
.RED - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC                31.32      30.72  
  2 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA                32.37      32.17  
  3 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                33.51      32.76  
  4 Esola, Henry              12 PUMA-CA                31.76      32.83  
.WHT - Division  
  1 Young, Liam               12 YNEZ-CA                   NT      29.03  
  2 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC                33.62      30.23  
  3 Burns, Cadence            11 San Luis Obispo-CA        NT      32.47  
  4 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                34.39      33.10  
  5 Ramos, Angel              11 COMM-CA                34.65      34.07  
  6 Marcuccillo, Cayne        11 SCVS-PC                35.75      34.88  
  7 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     36.35      35.18  
  8 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                35.58      35.52  
  9 Chen, Josh                11 SCVS-PC                38.03      35.69  
 10 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA     36.77      35.94  
 11 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA                39.26      39.04  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 58.88      58.42  
                  28.61       58.42 (29.81)                                        
  2 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:05.18    1:02.30  
                  30.13     1:02.30 (32.17)                                        
  3 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              1:05.09    1:05.91  
                  31.65     1:05.91 (34.26)                                        
.RED - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC              1:09.60    1:07.34  
                  32.71     1:07.34 (34.63)                                        
  2 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              1:07.61    1:07.84  
                  33.15     1:07.84 (34.69)                                        
  3 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              1:10.79    1:09.05  
                  33.21     1:09.05 (35.84)                                        
.WHT - Division  
  1 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC              1:16.24    1:09.62  
                  32.46     1:09.62 (37.16)                                        
  2 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:12.56    1:11.16  
                  34.04     1:11.16 (37.12)                                        
  3 Ogorsolka, Van            12 PASO-CA              1:18.61    1:13.58  
                  35.88     1:13.58 (37.70)                                        
  4 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:15.60    1:13.98  
                  35.27     1:13.98 (38.71)                                        
  5 Zeeb, Oliver              12 San Luis Obispo-CA   1:32.62    1:14.59  
                  35.53     1:14.59 (39.06)                                        
  6 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:13.97    1:15.92  
                  35.45     1:15.92 (40.47)                                        
  7 Teitge, Graham            11 San Luis Obispo-CA   1:30.40    1:16.31  
                  35.67     1:16.31 (40.64)                                        
  8 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   1:16.51    1:16.50  
                  37.70     1:16.50 (38.80)                                        
  9 Ramos, Angel              11 COMM-CA              1:17.37    1:18.17  
                  36.50     1:18.17 (41.67)                                        
 10 Burns, Cadence            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:20.02  
                  40.10     1:20.02 (39.92)                                        
 11 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA              1:31.39    1:22.79  
                  41.59     1:22.79 (41.20)                                        
 12 Thacher, Cody             11 PUMA-CA                   NT    1:24.79  
                  38.53     1:24.79 (46.26)                                        
 13 Cardenas, Kale            11 PASO-CA              1:26.17    1:26.42  
                  39.07     1:26.42 (47.35)                                        
 14 Chen, Josh                11 SCVS-PC              1:23.71    1:26.80  
                  42.69     1:26.80 (44.11)                                        
 15 Coddington, Scout         11 PUMA-CA              1:25.15    1:31.03  
                  43.56     1:31.03 (47.47)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Free - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Conor               12 PUMA-CA              1:16.22    1:13.79  
                  34.63     1:13.79 (39.16)                                        
 -- Allison, Casey            11 PASO-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Bennett, Owen             11 NCA-CA               2:36.61    2:27.19  
                  34.18     1:12.96 (38.78)     1:51.63 (38.67)     2:27.19 (35.56)
  2 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              2:30.32    2:31.75  
                  34.75     1:14.32 (39.57)     1:54.20 (39.88)     2:31.75 (37.55)
  3 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              2:34.47    2:39.11  
                  34.55     1:15.16 (40.61)     1:57.17 (42.01)     2:39.11 (41.94)
.WHT - Division  
  1 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA                   NT    2:34.83  
                  35.00     1:15.67 (40.67)     1:56.62 (40.95)     2:34.83 (38.21)
  2 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   2:51.60    2:40.54  
                  36.30     1:17.75 (41.45)     2:00.63 (42.88)     2:40.54 (39.91)
  3 Ogorsolka, Van            12 PASO-CA              2:44.42    2:45.29  
                  38.93     1:19.34 (40.41)     2:02.57 (43.23)     2:45.29 (42.72)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               6:04.83    6:02.75  
                  32.56     1:09.15 (36.59)     1:47.30 (38.15)     2:25.03 (37.73)
        3:01.88 (36.85)     3:39.20 (37.32)     4:16.83 (37.63)     4:53.57 (36.74)
        5:29.30 (35.73)     6:02.75 (33.45)                                        
  2 Wilson, Hezekiah          12 PUMA-CA              6:20.22    6:20.45  
                  35.08     1:12.45 (37.37)     1:51.16 (38.71)     2:30.43 (39.27)
        3:09.39 (38.96)     3:48.67 (39.28)     4:27.64 (38.97)     5:06.76 (39.12)
        5:44.45 (37.69)     6:20.45 (36.00)                                        
  3 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              6:24.73    6:28.80  
                  34.15     1:13.52 (39.37)     1:53.09 (39.57)     2:32.59 (39.50)
        3:12.97 (40.38)     3:53.31 (40.34)     4:33.50 (40.19)     5:12.54 (39.04)
        5:52.11 (39.57)     6:28.80 (36.69)                                        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              7:05.30    6:51.31  
                  35.21     1:15.01 (39.80)     1:57.20 (42.19)     2:39.73 (42.53)
        3:22.70 (42.97)     4:05.12 (42.42)     4:48.20 (43.08)     5:30.77 (42.57)
        6:13.15 (42.38)     6:51.31 (38.16)                                        
  2 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              6:41.08    6:54.84  
                  36.67     1:17.25 (40.58)     1:59.37 (42.12)     2:41.27 (41.90)
        3:24.46 (43.19)     4:08.27 (43.81)     4:50.54 (42.27)     5:33.63 (43.09)
        6:15.79 (42.16)     6:54.84 (39.05)                                        
  3 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              7:03.70    7:05.39  
                  37.58     1:19.49 (41.91)     2:03.13 (43.64)     2:47.40 (44.27)
        3:30.35 (42.95)     4:15.12 (44.77)     4:57.92 (42.80)     5:41.46 (43.54)
        6:24.38 (42.92)     7:05.39 (41.01)                                        
.WHT - Division  
  1 Bennett, Owen             11 NCA-CA               7:30.79    6:38.59  
                  36.04     1:16.87 (40.83)     1:59.33 (42.46)     2:40.68 (41.35)
        3:22.01 (41.33)     4:03.31 (41.30)     4:43.99 (40.68)     5:23.53 (39.54)
        6:02.24 (38.71)     6:38.59 (36.35)                                        
  2 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   7:33.43    6:58.72  
                  38.58     1:22.73 (44.15)     2:06.12 (43.39)     2:49.93 (43.81)
        3:32.57 (42.64)     4:15.32 (42.75)     4:58.14 (42.82)     5:38.90 (40.76)
        6:19.65 (40.75)     6:58.72 (39.07)                                        
  3 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA        NT    7:22.51  
                  40.52     1:26.08 (45.56)     2:12.72 (46.64)     2:59.38 (46.66)
        3:43.40 (44.02)     4:29.16 (45.76)     5:12.08 (42.92)     5:56.96 (44.88)
        6:40.65 (43.69)     7:22.51 (41.86)                                        
  4 Marcuccillo, Cayne        11 SCVS-PC              8:01.62    7:26.80  
                  38.99     1:24.62 (45.63)     2:09.13 (44.51)     2:55.43 (46.30)
        3:40.66 (45.23)     4:27.08 (46.42)     5:13.09 (46.01)     5:58.17 (45.08)
        6:44.74 (46.57)     7:26.80 (42.06)                                        
 
Boys 11-12 25 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, River             11 YNEZ-CA                   NT      24.72  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA                36.82      35.69  
  2 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC                39.97      37.58  
  3 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA                38.30      38.08  
  4 Bennett, Owen             11 NCA-CA                 38.14      39.38  
  5 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                39.57      39.43  
  6 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                39.68      40.18  
  7 Esola, Henry              12 PUMA-CA                39.55      40.46  
  8 Martinez, Nathan          11 COMM-CA                38.11      41.01  
.WHT - Division  
  1 Ramos, Angel              11 COMM-CA                40.77      39.75  
  2 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC                43.17      40.12  
  3 Ogorsolka, Van            12 PASO-CA                42.87      41.52  
  4 Zeeb, Oliver              12 San Luis Obispo-CA     46.02      44.63  
  5 Cardenas, Kale            11 PASO-CA                43.82      46.07  
  6 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA     50.29      47.01  
  7 Chen, Josh                11 SCVS-PC                48.51      47.87  
  8 Coddington, Scout         11 PUMA-CA                47.72      48.24  
  9 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA                52.88      51.90  
 -- Thacher, Cody             11 PUMA-CA                43.69         DQ  
      Not on back off wall
 
Boys 11-12 50 Yard Back - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Conor               12 PUMA-CA                43.24      41.07  
  2 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                47.56      44.94  
  3 Bates, Stevie             11 PUMA-CA                48.47      48.43  
  4 Allison, Casey            11 PASO-CA                   NT      55.14  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              1:18.98    1:19.20  
                  39.77     1:19.20 (39.43)                                        
  2 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              1:19.66    1:24.07  
                  41.26     1:24.07 (42.81)                                        
.RED - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              1:23.01    1:17.47  
                  37.77     1:17.47 (39.70)                                        
  2 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:21.16    1:21.16  
                  40.12     1:21.16 (41.04)                                        
  3 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:26.62    1:22.50  
                  39.17     1:22.50 (43.33)                                        
  4 Wilson, Hezekiah          12 PUMA-CA              1:22.14    1:22.72  
                  40.03     1:22.72 (42.69)                                        
  5 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:26.76    1:22.81  
                  40.45     1:22.81 (42.36)                                        
.WHT - Division  
  1 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC              1:40.02    1:23.51  
                  39.36     1:23.51 (44.15)                                        
  2 Ramos, Angel              11 COMM-CA              1:47.68    1:24.17  
                  41.29     1:24.17 (42.88)                                        
  3 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:34.19    1:28.08  
                  42.87     1:28.08 (45.21)                                        
 -- Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA        NT         DQ  
      Did not finish on back
                  48.50          DQ (50.42)                                        
 
Boys 11-12 25 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henkel, River             11 YNEZ-CA                   NT      29.29  
 -- Bates, Stevie             11 PUMA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Esola, Henry              12 PUMA-CA                39.63      39.76  
.RED - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC                43.57      40.53  
  2 Martinez, Nathan          11 COMM-CA                42.02      43.84  
.WHT - Division  
  1 Burns, Cadence            11 San Luis Obispo-CA        NT      42.76  
  2 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                45.71      43.84  
  3 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA                46.61      44.56  
  4 Teitge, Graham            11 San Luis Obispo-CA     52.48      45.06  
  5 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA                47.48      46.38  
  6 Ramos, Angel              11 COMM-CA                47.50      46.88  
  7 Ogorsolka, Van            12 PASO-CA                53.90      50.58  
  8 Chen, Josh                11 SCVS-PC                49.83      51.03  
  9 Zeeb, Oliver              12 San Luis Obispo-CA   1:01.03      51.08  
 10 Thacher, Cody             11 PUMA-CA                   NT      51.58  
 11 Cardenas, Kale            11 PASO-CA                52.37      52.37  
 12 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA              1:00.83      54.04  
 13 Coddington, Scout         11 PUMA-CA                57.18      59.46  
 -- Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA     53.65         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breast - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Conor               12 PUMA-CA                46.08      45.48  
  2 Allison, Casey            11 PASO-CA                   NT      52.11  
  3 Mackaoui, Atticus         11 PUMA-CA                56.18      52.26  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Esola, Henry              12 PUMA-CA              1:26.18    1:31.03  
                  43.89     1:31.03 (47.14)                                        
.RED - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC              1:35.93    1:28.31  
                  43.70     1:28.31 (44.61)                                        
  2 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              1:31.96    1:31.42  
                  43.89     1:31.42 (47.53)                                        
  3 Wilson, Hezekiah          12 PUMA-CA              1:36.39    1:32.09  
                  43.34     1:32.09 (48.75)                                        
.WHT - Division  
  1 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:40.41    1:38.14  
                  46.04     1:38.14 (52.10)                                        
  2 Burns, Cadence            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:39.17  
                  46.75     1:39.17 (52.42)                                        
  3 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              1:38.84    1:41.47  
                  48.85     1:41.47 (52.62)                                        
  4 Ramos, Angel              11 COMM-CA              1:51.81    1:44.80  
                  48.88     1:44.80 (55.92)                                        
  5 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              1:52.97    1:47.18  
                  51.06     1:47.18 (56.12)                                        
  6 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   1:52.23    1:48.90  
                  52.75     1:48.90 (56.15)                                        
  7 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:51.77    1:52.68  
                  54.60     1:52.68 (58.08)                                        
 
Boys 11-12 25 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                   NT      22.63  
  2 Henkel, River             11 YNEZ-CA                   NT      27.11  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA                 29.04      28.86  
  2 Martinez, Nathan          11 COMM-CA                34.07      34.20  
.RED - Division  
  1 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC                37.60      35.31  
  2 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                37.62      36.76  
.WHT - Division  
  1 Young, Liam               12 YNEZ-CA                   NT      35.07  
  2 Bennett, Owen             11 NCA-CA                 37.77      36.55  
  3 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC                38.83      37.53  
  4 Burkett, Eli              12 PUMA-CA                43.41      40.98  
  5 Esola, Henry              12 PUMA-CA                42.88      41.03  
  6 Chen, Josh                11 SCVS-PC                45.66      43.56  
  7 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA                55.47      51.81  
  8 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA     56.82      52.58  
  9 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA     52.64      52.96  
 -- Ramos, Angel              11 COMM-CA                40.11        DFS  
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Fly - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackaoui, Atticus         11 PUMA-CA                57.14      49.22  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              1:05.55    1:07.00  
                  32.40     1:07.00 (34.60)                                        
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:07.48    1:07.19  
                  30.33     1:07.19 (36.86)                                        
.RED - Division  
  1 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              1:18.70    1:18.08  
                  36.80     1:18.08 (41.28)                                        
.WHT - Division  
  1 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              1:35.57    1:20.72  
                  37.34     1:20.72 (43.38)                                        
  2 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:25.95    1:24.56  
                  39.99     1:24.56 (44.57)                                        
  3 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              1:26.51    1:26.84  
                  39.60     1:26.84 (47.24)                                        
  4 Ramos, Angel              11 COMM-CA              1:27.46    1:27.15  
                  40.19     1:27.15 (46.96)                                        
  5 Leggio, Jayden            11 SCVS-PC                   NT    1:27.99  
                  37.17     1:27.99 (50.82)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               1:07.29    1:07.67  
                  30.73     1:07.67 (36.94)                                        
.RED - Division  
  1 Esola, Henry              12 PUMA-CA              1:19.16    1:19.30  
                  39.36     1:19.30 (39.94)                                        
  2 Tigrero Lopez, Jorvir     11 COMM-CA              1:18.16    1:19.50  
                  36.65     1:19.50 (42.85)                                        
  3 Wilson, Hezekiah          12 PUMA-CA              1:21.76    1:25.49  
                  41.96     1:25.49 (43.53)                                        
.WHT - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC              1:26.80    1:20.96  
                  40.64     1:20.96 (40.32)                                        
  2 Bennett, Owen             11 NCA-CA               1:25.79    1:23.57  
                  37.49     1:23.57 (46.08)                                        
  3 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              1:26.13    1:25.89  
                  39.67     1:25.89 (46.22)                                        
  4 Ramos, Angel              11 COMM-CA              1:29.35    1:26.35  
                  39.36     1:26.35 (46.99)                                        
  5 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              1:25.42    1:26.61  
                  40.42     1:26.61 (46.19)                                        
  6 Burns, Cadence            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:29.29  
                  44.01     1:29.29 (45.28)                                        
  7 Matuszewicz, Boston       11 PUMA-CA                   NT    1:29.74  
                  40.34     1:29.74 (49.40)                                        
  8 Marcuccillo, Cayne        11 SCVS-PC              1:59.01    1:33.08  
                  47.39     1:33.08 (45.69)                                        
  9 Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   1:36.86    1:34.27  
                  47.62     1:34.27 (46.65)                                        
 10 Chen, Josh                11 SCVS-PC              1:43.89    1:34.53  
                  44.00     1:34.53 (50.53)                                        
 11 Freeman-Garcia, Dante     11 San Luis Obispo-CA   1:42.77    1:35.51  
                  47.31     1:35.51 (48.20)                                        
 12 Teitge, Graham            11 San Luis Obispo-CA        NT    1:36.36  
                  50.39     1:36.36 (45.97)                                        
 13 Mena, Rodrigo             12 COMM-CA              1:48.93    1:41.28  
                  51.67     1:41.28 (49.61)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM - Novice
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Conor               12 PUMA-CA                   NT    1:31.06  
  2 McElhenie, Madden         12 PUMA-CA                   NT    1:41.05  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              2:29.86    2:25.82  
                  32.45     1:09.74 (37.29)     1:52.95 (43.21)     2:25.82 (32.87)
  2 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA               2:30.60    2:29.92  
                  32.90     1:11.12 (38.22)     1:55.72 (44.60)     2:29.92 (34.20)
.RED - Division  
  1 Khan, Zydaan              12 SCVS-PC              2:55.74    2:50.17  
                  40.56     1:26.48 (45.92)     2:15.97 (49.49)     2:50.17 (34.20)
  2 Garcia, Leonardo          11 COMM-CA              2:54.87    2:54.13  
                  37.84     1:20.04 (42.20)     2:16.09 (56.05)     2:54.13 (38.04)
  3 Esola, Henry              12 PUMA-CA              2:46.55    2:55.55  
                  42.04     1:30.21 (48.17)     2:19.07 (48.86)     2:55.55 (36.48)
  4 Bennett, Owen             11 NCA-CA               2:56.69    2:57.94  
                  39.36     1:24.07 (44.71)     2:23.22 (59.15)     2:57.94 (34.72)
.WHT - Division  
  1 Clowdus, Devin            12 SMSC-CA              3:15.80    3:00.91  
                  43.55     1:27.00 (43.45)     2:20.09 (53.09)     3:00.91 (40.82)
  2 Burkett, Eli              12 PUMA-CA              3:07.82    3:03.01  
                  41.72     1:27.02 (45.30)     2:21.98 (54.96)     3:03.01 (41.03)
  3 Ramos, Angel              11 COMM-CA                   NT    3:06.72  
                  40.18     1:28.97 (48.79)     2:23.76 (54.79)     3:06.72 (42.96)
  4 Ogorsolka, Van            12 PASO-CA              3:25.47    3:11.47  
                  44.47     1:33.36 (48.89)   2:33.61 (1:00.25)     3:11.47 (37.86)
  5 Cardenas, Kale            11 PASO-CA              3:32.71    3:37.01  
                  52.98     1:46.28 (53.30)   2:49.52 (1:03.24)     3:37.01 (47.49)
 -- Ramadan, Kinan            11 San Luis Obispo-CA   3:33.91         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  53.14     1:45.15 (52.01)     2:44.62 (59.47)          DQ (40.05)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Armes, Ryan               21 UN-2-CA                20.91      22.05  
  2 Moore, Morgan             24 SLO Masters-CA         23.00      23.46  
  3 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     23.39      23.84  
  4 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 23.91      24.13  
  5 Mena, Juan                17 COMM-CA                23.72      24.33  
  6 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA                23.70      24.55  
  7 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA     24.76      24.80  
  8 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA                24.49      25.00  
  9 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA                 25.38      25.11  
 10 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA                25.38      25.19  
 11 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA                25.92      25.92  
 12 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA     26.39      26.08  
 13 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA     25.57      26.28  
 14 Stocker, Ethan            14 LTA-CA                 25.71      26.42  
 15 Harding, Alex             16 PUMA-CA                26.40      26.46  
 16 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA         27.32      27.20  
 17 Bell, Joshua              14 PUMA-CA                26.42      27.55  
.RED - Division  
  1 Hougo, Asher              16 YNEZ-CA                28.25      25.94  
  2 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA                 27.88      26.15  
  3 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA                28.29      27.44  
  4 Clark, Robert             14 NCA-CA                 29.95      27.74  
  5 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA         28.21      27.81  
  6 Mendoza, Saul             13 COMM-CA                27.73      28.43  
  7 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA     29.74      28.58  
  8 Johannsen, David          65 SBM-CA                 28.83      29.37  
  9 Longoria, Naz             13 COMM-CA                29.37      30.07  
 10 Langley, Brian            13 SCVS-PC                28.61      30.14  
.WHT - Division  
  1 Koch, Lucas               15 PUMA-CA                31.74      25.06  
  2 Vormbaum, Brian           15 PUMA-CA                35.22      25.69  
  3 Curren, Gavin             14 PUMA-CA                   NT      29.62  
  4 Morales, Ulysses          15 NCA-CA                 30.03      29.76  
  5 Marano, Sebastian         13 PUMA-CA                30.48      29.85  
  6 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                31.47      30.35  
  7 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA                30.61      30.43  
  8 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                30.52      30.52  
  9 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                31.96      31.38  
 10 Dolan, Dale               48 KMAN-CA                32.50      32.08  
 11 Daluz, Chris              14 PASO-CA                33.57      33.92  
 12 McLean, Nate              13 PUMA-CA                37.60      35.51  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Armes, Ryan               21 UN-2-CA                45.99      47.27  
                  22.82       47.27 (24.45)                                        
  2 Moore, Morgan             24 SLO Masters-CA         50.00      51.27  
                  24.30       51.27 (26.97)                                        
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     50.31      51.27  
                  24.61       51.27 (26.66)                                        
  4 Pecile, Max               16 YNEZ-CA                51.32      51.66  
                  24.90       51.66 (26.76)                                        
  5 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 52.39      52.04  
                  25.40       52.04 (26.64)                                        
  6 Mena, Juan                17 COMM-CA                52.17      52.34  
                  25.24       52.34 (27.10)                                        
  7 Campbell, Emory           16 PUMA-CA                54.30      53.08  
                  25.13       53.08 (27.95)                                        
  8 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA                54.80      53.09  
                  25.90       53.09 (27.19)                                        
  9 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA                51.03      54.39  
                  26.28       54.39 (28.11)                                        
 10 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA                53.51      54.40  
                  26.00       54.40 (28.40)                                        
 11 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA     56.20      56.34  
                  27.27       56.34 (29.07)                                        
 12 Perje, Matthew            13 PUMA-CA                56.81      56.48  
                  27.53       56.48 (28.95)                                        
 13 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA                56.78      56.76  
                  27.37       56.76 (29.39)                                        
 14 Lopez, Elias              16 SMSC-CA                54.43      56.93  
                  26.87       56.93 (30.06)                                        
 15 Stanculescu, Tibi         18 PUMA-CA                54.75      56.94  
                  26.82       56.94 (30.12)                                        
 16 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA                56.72      57.47  
                  27.30       57.47 (30.17)                                        
 17 Chamorro, Gavin           16 PUMA-CA                56.27      57.70  
                  28.09       57.70 (29.61)                                        
 18 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA     58.50      58.02  
                  28.51       58.02 (29.51)                                        
 19 Harding, Alex             16 PUMA-CA                57.67      58.55  
                  28.29       58.55 (30.26)                                        
 20 Mendoza, Saul             13 COMM-CA                59.27      58.99  
                  28.71       58.99 (30.28)                                        
 21 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA                58.86      59.14  
                  28.36       59.14 (30.78)                                        
 22 Stocker, Ethan            14 LTA-CA                 56.85      59.17  
                  28.01       59.17 (31.16)                                        
 23 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA                 58.31    1:00.02  
                  28.57     1:00.02 (31.45)                                        
.RED - Division  
  1 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              1:00.17      57.92  
                  28.19       57.92 (29.73)                                        
  2 Bell, Joshua              14 PUMA-CA              1:00.67      58.96  
                  28.39       58.96 (30.57)                                        
  3 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:00.72      59.84  
                  29.19       59.84 (30.65)                                        
  4 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:00.32    1:00.07  
                  29.44     1:00.07 (30.63)                                        
  5 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA         59.97    1:00.41  
                  29.38     1:00.41 (31.03)                                        
  6 Borton, Dan               51 ROSEM-CA               59.73    1:00.71  
                  29.34     1:00.71 (31.37)                                        
  7 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:01.15    1:01.59  
                  29.66     1:01.59 (31.93)                                        
  8 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA       1:03.06    1:02.43  
                  29.92     1:02.43 (32.51)                                        
  9 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   1:03.57    1:02.92  
                  30.75     1:02.92 (32.17)                                        
 10 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA               1:01.01    1:03.47  
                  29.97     1:03.47 (33.50)                                        
 11 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:02.45    1:04.12  
                  31.32     1:04.12 (32.80)                                        
 12 Langley, Brian            13 SCVS-PC              1:04.78    1:04.29  
                  30.61     1:04.29 (33.68)                                        
.WHT - Division  
  1 Koch, Lucas               15 PUMA-CA              1:11.22      54.97  
                  26.40       54.97 (28.57)                                        
  2 Vormbaum, Brian           15 PUMA-CA              1:09.90      55.33  
                  25.60       55.33 (29.73)                                        
  3 Longoria, Naz             13 COMM-CA              1:06.58    1:03.89  
                  31.14     1:03.89 (32.75)                                        
  4 Curren, Gavin             14 PUMA-CA              1:11.37    1:06.16  
                  31.94     1:06.16 (34.22)                                        
  5 Giammattei, Rocco         14 LTA-CA               1:06.00    1:06.18  
                  30.08     1:06.18 (36.10)                                        
  6 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:06.38    1:06.54  
                  32.71     1:06.54 (33.83)                                        
  7 Boatman, Mark             13 PASO-CA              1:15.58    1:06.90  
                  32.10     1:06.90 (34.80)                                        
  8 Dulay, Michael            13 LTA-CA               1:08.31    1:06.99  
                  32.32     1:06.99 (34.67)                                        
  9 Marano, Sebastian         13 PUMA-CA              1:09.94    1:07.40  
                  31.05     1:07.40 (36.35)                                        
 10 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:07.75    1:07.63  
                  31.99     1:07.63 (35.64)                                        
 11 Henderson, William        62 SCVM-PC              1:08.00    1:07.67  
                  31.17     1:07.67 (36.50)                                        
 12 Morales, Ulysses          15 NCA-CA               1:06.60    1:08.39  
                  33.01     1:08.39 (35.38)                                        
 13 Torres, Diego             13 LTA-CA               1:07.76    1:08.75  
                  32.08     1:08.75 (36.67)                                        
 14 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:06.29    1:08.78  
                  33.42     1:08.78 (35.36)                                        
 15 Dolan, Dale               48 KMAN-CA              1:07.51    1:09.32  
                  33.59     1:09.32 (35.73)                                        
 16 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:10.95    1:10.99  
                  32.97     1:10.99 (38.02)                                        
 17 Chin, Tyler               13 SCVS-PC              1:11.22    1:13.03  
                  34.87     1:13.03 (38.16)                                        
 18 Noone, Sean               14 PUMA-CA                   NT    1:25.91  
                  40.80     1:25.91 (45.11)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Armes, Ryan               21 UN-2-CA              1:41.64    1:45.43  
                  23.89       49.67 (25.78)     1:17.52 (27.85)     1:45.43 (27.91)
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:47.47    1:52.01  
                  25.17       53.15 (27.98)     1:23.17 (30.02)     1:52.01 (28.84)
  3 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   1:53.99    1:52.59  
                  26.44       54.94 (28.50)     1:24.00 (29.06)     1:52.59 (28.59)
  4 Moore, Morgan             24 SLO Masters-CA       1:50.00    1:53.53  
                  25.05       52.86 (27.81)     1:22.74 (29.88)     1:53.53 (30.79)
  5 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              1:56.87    1:53.54  
                  27.11       56.15 (29.04)     1:25.75 (29.60)     1:53.54 (27.79)
  6 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              1:55.70    1:53.74  
                  27.16       55.88 (28.72)     1:25.49 (29.61)     1:53.74 (28.25)
  7 Mena, Juan                17 COMM-CA              1:56.26    1:53.77  
                  27.28       56.75 (29.47)     1:25.66 (28.91)     1:53.77 (28.11)
  8 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              1:53.42    1:55.52  
                  26.17       54.74 (28.57)     1:24.66 (29.92)     1:55.52 (30.86)
  9 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               1:56.06    1:57.39  
                  26.66       56.22 (29.56)     1:27.23 (31.01)     1:57.39 (30.16)
 10 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              1:53.75    1:57.55  
                  26.75       55.98 (29.23)     1:26.73 (30.75)     1:57.55 (30.82)
 11 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:56.60    1:58.62  
                  27.20       57.27 (30.07)     1:28.13 (30.86)     1:58.62 (30.49)
 12 Dolan, Johnathan          17 PUMA-CA              1:58.62    1:59.09  
                  27.87       58.06 (30.19)     1:29.07 (31.01)     1:59.09 (30.02)
 13 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:02.49    1:59.26  
                  28.18       58.73 (30.55)     1:29.54 (30.81)     1:59.26 (29.72)
 14 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:01.29    2:02.02  
                  28.26       59.41 (31.15)     1:31.38 (31.97)     2:02.02 (30.64)
 15 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              2:03.64    2:03.62  
                  28.96     1:00.46 (31.50)     1:33.05 (32.59)     2:03.62 (30.57)
 16 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:59.48    2:03.64  
                  28.17       59.00 (30.83)     1:31.17 (32.17)     2:03.64 (32.47)
 17 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:08.87    2:03.67  
                  28.28     1:00.10 (31.82)     1:32.82 (32.72)     2:03.67 (30.85)
 18 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              2:06.53    2:04.11  
                  28.01       59.88 (31.87)     1:33.46 (33.58)     2:04.11 (30.65)
 19 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              2:10.81    2:04.75  
                  27.88       59.05 (31.17)     1:31.76 (32.71)     2:04.75 (32.99)
 20 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              2:07.36    2:04.89  
                  29.20     1:01.22 (32.02)     1:33.59 (32.37)     2:04.89 (31.30)
 21 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:04.69    2:05.76  
                  27.50       58.67 (31.17)     1:31.90 (33.23)     2:05.76 (33.86)
 22 Chamorro, Gavin           16 PUMA-CA              2:09.95    2:07.46  
                  29.57     1:01.84 (32.27)     1:34.93 (33.09)     2:07.46 (32.53)
 23 Bell, Joshua              14 PUMA-CA              2:09.85    2:08.82  
                  29.44     1:01.76 (32.32)     1:35.53 (33.77)     2:08.82 (33.29)
 24 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:06.01    2:09.52  
                  29.11     1:01.78 (32.67)     1:35.61 (33.83)     2:09.52 (33.91)
 25 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:03.07    2:11.75  
                  27.80     1:00.24 (32.44)     1:35.73 (35.49)     2:11.75 (36.02)
 26 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              2:09.39    2:12.86  
                  30.51     1:05.41 (34.90)     1:40.08 (34.67)     2:12.86 (32.78)
 27 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA       2:08.81    2:13.91  
                  30.03     1:03.75 (33.72)     1:38.87 (35.12)     2:13.91 (35.04)
.RED - Division  
  1 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   2:14.23    2:10.11  
                  30.26     1:03.52 (33.26)     1:36.72 (33.20)     2:10.11 (33.39)
  2 Curren, Gavin             14 PUMA-CA              2:21.10    2:17.71  
                  31.30     1:05.84 (34.54)     1:42.01 (36.17)     2:17.71 (35.70)
  3 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA               2:17.15    2:19.17  
                  31.05     1:07.03 (35.98)     1:43.97 (36.94)     2:19.17 (35.20)
  4 Longoria, Naz             13 COMM-CA              2:21.63    2:26.24  
                  32.72     1:10.22 (37.50)     1:49.27 (39.05)     2:26.24 (36.97)
.WHT - Division  
  1 Boatman, Mark             13 PASO-CA              2:28.85    2:20.55  
                  32.48     1:08.25 (35.77)     1:44.44 (36.19)     2:20.55 (36.11)
  2 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              2:27.37    2:24.43  
                  32.80     1:09.71 (36.91)     1:47.59 (37.88)     2:24.43 (36.84)
  3 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              2:30.94    2:26.30  
                  33.00     1:09.85 (36.85)     1:47.86 (38.01)     2:26.30 (38.44)
  4 Dolan, Dale               48 KMAN-CA              2:28.18    2:27.25  
                  33.99     1:11.09 (37.10)     1:49.64 (38.55)     2:27.25 (37.61)
  5 Dulay, Michael            13 LTA-CA               2:41.97    2:28.26  
                  32.81     1:10.47 (37.66)     1:51.46 (40.99)     2:28.26 (36.80)
  6 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              2:30.43    2:30.42  
                  34.16     1:13.64 (39.48)     1:53.45 (39.81)     2:30.42 (36.97)
  7 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              2:34.82    2:30.93  
                1:14.51                             1:54.67 ( )     2:30.93 (36.26)
  8 Chin, Tyler               13 SCVS-PC              2:48.52    2:34.03  
                  35.15     1:16.82 (41.67)     1:58.24 (41.42)     2:34.03 (35.79)
  9 Morales, Ulysses          15 NCA-CA               2:38.48    2:34.11  
                  33.79     1:12.99 (39.20)     1:54.81 (41.82)     2:34.11 (39.30)
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   4:45.18    4:55.71  
                  25.73       54.68 (28.95)     1:24.80 (30.12)     1:55.09 (30.29)
        2:25.38 (30.29)     2:55.99 (30.61)     3:26.17 (30.18)     3:56.59 (30.42)
        4:26.56 (29.97)     4:55.71 (29.15)                                        
  2 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              4:58.06    4:56.26  
                  26.88       55.81 (28.93)     1:25.35 (29.54)     1:55.18 (29.83)
        2:25.27 (30.09)     2:55.50 (30.23)     3:26.01 (30.51)     3:56.79 (30.78)
        4:27.20 (30.41)     4:56.26 (29.06)                                        
  3 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              5:12.99    5:03.49  
                  28.54       58.90 (30.36)     1:29.94 (31.04)     2:01.09 (31.15)
        2:32.18 (31.09)     3:03.78 (31.60)     3:35.41 (31.63)     4:04.41 (29.00)
        4:33.92 (29.51)     5:03.49 (29.57)                                        
  4 Dolan, Johnathan          17 PUMA-CA              5:09.48    5:03.60  
                  28.09       58.40 (30.31)     1:29.12 (30.72)     2:00.17 (31.05)
        2:30.58 (30.41)     3:01.42 (30.84)     3:32.30 (30.88)     4:03.22 (30.92)
        4:34.00 (30.78)     5:03.60 (29.60)                                        
  5 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   5:02.57    5:06.17  
                  27.54       57.85 (30.31)     1:28.64 (30.79)     1:59.35 (30.71)
        2:30.53 (31.18)     3:01.75 (31.22)     3:32.94 (31.19)     4:04.55 (31.61)
        4:36.01 (31.46)     5:06.17 (30.16)                                        
  6 Mena, Juan                17 COMM-CA              5:35.65    5:09.65  
                  28.40       59.18 (30.78)     1:30.60 (31.42)     2:02.65 (32.05)
        2:33.62 (30.97)     3:05.09 (31.47)     3:37.03 (31.94)     4:08.39 (31.36)
        4:39.17 (30.78)     5:09.65 (30.48)                                        
  7 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   5:27.33    5:17.32  
                  29.20     1:00.61 (31.41)     1:32.71 (32.10)     2:05.15 (32.44)
        2:37.36 (32.21)     3:10.14 (32.78)     3:42.47 (32.33)     4:14.50 (32.03)
        4:46.25 (31.75)     5:17.32 (31.07)                                        
  8 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               5:12.22    5:18.66  
                  29.10     1:00.99 (31.89)     1:34.06 (33.07)     2:07.03 (32.97)
        2:39.66 (32.63)     3:12.45 (32.79)     3:44.76 (32.31)     4:17.14 (32.38)
        4:49.04 (31.90)     5:18.66 (29.62)                                        
  9 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              5:03.77    5:18.69  
                  28.57     1:00.52 (31.95)     1:33.11 (32.59)     2:06.38 (33.27)
        2:39.21 (32.83)     3:11.90 (32.69)     3:44.25 (32.35)     4:16.77 (32.52)
        4:48.31 (31.54)     5:18.69 (30.38)                                        
 10 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              5:24.45    5:23.90  
                  29.91     1:02.87 (32.96)     1:35.42 (32.55)     2:08.36 (32.94)
        2:41.29 (32.93)     3:14.05 (32.76)     3:46.77 (32.72)     4:19.62 (32.85)
        4:52.47 (32.85)     5:23.90 (31.43)                                        
 11 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              5:28.96    5:26.48  
                  29.62     1:01.59 (31.97)     1:34.73 (33.14)     2:08.24 (33.51)
        2:41.92 (33.68)     3:15.56 (33.64)     3:48.55 (32.99)     4:21.89 (33.34)
        4:54.86 (32.97)     5:26.48 (31.62)                                        
 12 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              5:43.18    5:34.41  
                  30.03     1:02.96 (32.93)     1:36.95 (33.99)     2:11.05 (34.10)
        2:45.03 (33.98)     3:19.22 (34.19)     3:53.41 (34.19)     4:27.80 (34.39)
        5:01.47 (33.67)     5:34.41 (32.94)                                        
 13 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              5:37.13    5:35.52  
                  29.30     1:02.10 (32.80)     1:36.78 (34.68)     2:11.24 (34.46)
        2:45.67 (34.43)     3:19.77 (34.10)     3:55.00 (35.23)     4:29.65 (34.65)
        5:03.67 (34.02)     5:35.52 (31.85)                                        
 14 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              5:34.01    5:36.25  
                  28.50     1:00.00 (31.50)     1:32.83 (32.83)     2:06.77 (33.94)
        2:41.56 (34.79)     3:16.93 (35.37)     3:52.88 (35.95)     4:28.27 (35.39)
        5:03.28 (35.01)     5:36.25 (32.97)                                        
 15 Bell, Joshua              14 PUMA-CA              5:42.89    5:43.95  
                  30.62     1:04.34 (33.72)     1:39.43 (35.09)     2:14.67 (35.24)
        2:49.72 (35.05)     3:25.19 (35.47)     4:00.36 (35.17)     4:35.33 (34.97)
        5:09.68 (34.35)     5:43.95 (34.27)                                        
 16 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              5:33.09    5:57.84  
                  28.88     1:02.53 (33.65)     1:38.15 (35.62)     2:15.11 (36.96)
        2:52.31 (37.20)     3:30.27 (37.96)     4:07.93 (37.66)     4:45.82 (37.89)
        5:23.16 (37.34)     5:57.84 (34.68)                                        
.RED - Division  
  1 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              6:00.00    5:38.63  
                  29.23     1:02.09 (32.86)     1:35.67 (33.58)     2:09.94 (34.27)
        2:44.46 (34.52)     3:18.87 (34.41)     3:54.74 (35.87)     4:29.92 (35.18)
        5:05.21 (35.29)     5:38.63 (33.42)                                        
  2 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   6:05.80    5:41.65  
                  29.90     1:03.97 (34.07)     1:39.17 (35.20)     2:14.33 (35.16)
        2:49.13 (34.80)     3:24.70 (35.57)     3:59.96 (35.26)     4:34.63 (34.67)
        5:09.58 (34.95)     5:41.65 (32.07)                                        
  3 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              5:53.54    5:51.13  
                  30.15     1:04.45 (34.30)     1:39.46 (35.01)     2:14.65 (35.19)
        2:49.70 (35.05)     3:25.54 (35.84)     4:01.55 (36.01)     4:38.52 (36.97)
        5:15.17 (36.65)     5:51.13 (35.96)                                        
  4 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   5:59.12    5:54.33  
                  32.25     1:07.99 (35.74)     1:43.43 (35.44)     2:20.66 (37.23)
        2:57.20 (36.54)     3:33.44 (36.24)     4:10.19 (36.75)     4:46.42 (36.23)
        5:20.99 (34.57)     5:54.33 (33.34)                                        
  5 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              6:03.50    6:17.24  
                  35.06     1:15.96 (40.90)     1:52.79 (36.83)     2:31.98 (39.19)
        3:10.82 (38.84)     3:47.48 (36.66)     4:25.04 (37.56)     5:03.13 (38.09)
        5:41.75 (38.62)     6:17.24 (35.49)                                        
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA               6:22.96    6:14.07  
                  30.31     1:07.19 (36.88)     1:46.73 (39.54)     2:23.96 (37.23)
        3:02.19 (38.23)     3:40.97 (38.78)     4:20.04 (39.07)     4:59.36 (39.32)
        5:37.92 (38.56)     6:14.07 (36.15)                                        
  2 Boatman, Mark             13 PASO-CA              7:31.62    6:19.39  
                  33.98     1:12.47 (38.49)     1:51.54 (39.07)     2:30.49 (38.95)
        3:08.45 (37.96)     3:47.57 (39.12)     4:26.79 (39.22)     5:05.88 (39.09)
        5:43.92 (38.04)     6:19.39 (35.47)                                        
  3 Longoria, Naz             13 COMM-CA              6:45.08    6:22.75  
                  35.00     1:14.03 (39.03)     1:53.44 (39.41)     2:33.23 (39.79)
        3:11.70 (38.47)     3:50.60 (38.90)     4:29.47 (38.87)     5:07.75 (38.28)
        5:46.88 (39.13)     6:22.75 (35.87)                                        
  4 Dolan, Dale               48 KMAN-CA              6:38.08    6:33.86  
                  35.72     1:14.58 (38.86)                             2:36.28 ( )
        3:16.08 (39.80)     3:57.07 (40.99)     4:37.26 (40.19)     5:16.37 (39.11)
        5:55.99 (39.62)     6:33.86 (37.87)                                        
  5 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              7:06.21    6:36.47  
                  33.84     1:12.36 (38.52)     1:52.01 (39.65)     2:31.46 (39.45)
        3:12.47 (41.01)     3:52.84 (40.37)     4:33.55 (40.71)     5:14.03 (40.48)
        5:55.60 (41.57)     6:36.47 (40.87)                                        
  6 Langley, Brian            13 SCVS-PC              7:43.97    6:44.05  
                  33.92     1:13.90 (39.98)     1:55.63 (41.73)     2:39.05 (43.42)
        3:19.78 (40.73)     4:01.97 (42.19)     4:45.44 (43.47)     5:28.52 (43.08)
        6:08.93 (40.41)     6:44.05 (35.12)                                        
  7 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              6:39.32    6:44.62  
                  32.85     1:11.70 (38.85)     1:53.21 (41.51)     2:34.62 (41.41)
        3:16.04 (41.42)     3:58.24 (42.20)     4:39.97 (41.73)     5:22.48 (42.51)
        6:04.43 (41.95)     6:44.62 (40.19)                                        
  8 Morales, Ulysses          15 NCA-CA               7:28.22    6:54.87  
                  34.63     1:14.46 (39.83)     1:56.69 (42.23)     2:40.01 (43.32)
        3:23.18 (43.17)     4:06.75 (43.57)     4:49.71 (42.96)     5:33.23 (43.52)
        6:15.29 (42.06)     6:54.87 (39.58)                                        
  9 Chin, Tyler               13 SCVS-PC              7:29.07    6:58.16  
                  36.96     1:18.77 (41.81)     2:02.17 (43.40)     2:45.50 (43.33)
        3:28.98 (43.48)     4:13.05 (44.07)     4:56.96 (43.91)     5:39.35 (42.39)
        6:19.94 (40.59)     6:58.16 (38.22)                                        
 10 Miller, Eric              72 LBG-CA               7:55.00    7:35.12  
                  36.45     1:17.99 (41.54)     2:02.99 (45.00)     2:49.34 (46.35)
        3:36.10 (46.76)     4:23.92 (47.82)     5:11.27 (47.35)     5:58.74 (47.47)
        6:47.33 (48.59)     7:35.12 (47.79)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA                 30.30      28.83  
  2 Vormbaum, Brian           15 PUMA-CA                38.45      29.59  
  3 Harding, Alex             16 PUMA-CA                32.57      31.70  
  4 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA                34.04      32.45  
  5 Borton, Dan               51 ROSEM-CA               31.75      32.67  
  6 Langley, Brian            13 SCVS-PC                35.87      33.98  
  7 Bell, Joshua              14 PUMA-CA                33.97      34.33  
  8 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA         35.07      35.45  
  9 Curren, Gavin             14 PUMA-CA                   NT      36.20  
 10 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA                42.17      36.36  
 11 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA     41.60      36.38  
 12 Longoria, Naz             13 COMM-CA                38.57      36.41  
 13 Giammattei, Rocco         14 LTA-CA                 36.77      37.21  
 14 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                35.65      37.48  
 15 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                43.51      38.18  
 16 Dulay, Michael            13 LTA-CA                 41.13      38.57  
 17 Johannsen, David          65 SBM-CA                 33.30      38.77  
 18 Dolan, Dale               48 KMAN-CA                39.58      39.42  
 19 Torres, Diego             13 LTA-CA                 40.66      39.46  
 20 Chin, Tyler               13 SCVS-PC                40.75      39.90  
 21 McLean, Nate              13 PUMA-CA                45.27      45.08  
 22 Noone, Sean               14 PUMA-CA                   NT      45.68  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sytnik, Gennady           20 UN-2-CA                49.37      50.52  
                  24.31       50.52 (26.21)                                        
  2 Pecile, Max               16 YNEZ-CA                56.84      56.41  
                  27.45       56.41 (28.96)                                        
  3 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA                56.52      57.56  
                  27.66       57.56 (29.90)                                        
  4 Moore, Morgan             24 SLO Masters-CA         56.74      58.10  
                  27.84       58.10 (30.26)                                        
  5 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA     58.39      58.25  
                  28.47       58.25 (29.78)                                        
  6 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               1:00.74    1:00.81  
                  29.63     1:00.81 (31.18)                                        
  7 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              1:00.01    1:03.00  
                  30.91     1:03.00 (32.09)                                        
  8 Dolan, Johnathan          17 PUMA-CA              1:02.85    1:03.11  
                  30.87     1:03.11 (32.24)                                        
  9 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              1:05.44    1:03.56  
                  31.19     1:03.56 (32.37)                                        
 10 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:05.32    1:04.09  
                  31.15     1:04.09 (32.94)                                        
 11 Mena, Juan                17 COMM-CA              1:07.03    1:04.15  
                  31.59     1:04.15 (32.56)                                        
 12 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   1:10.40    1:05.22  
                  32.70     1:05.22 (32.52)                                        
 13 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              1:07.91    1:05.28  
                  31.48     1:05.28 (33.80)                                        
 14 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              1:07.19    1:05.50  
                  32.30     1:05.50 (33.20)                                        
 15 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:04.59    1:05.53  
                  32.04     1:05.53 (33.49)                                        
 16 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:08.40    1:06.21  
                  33.18     1:06.21 (33.03)                                        
 17 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA               1:05.63    1:06.37  
                  30.73     1:06.37 (35.64)                                        
 18 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              1:06.66    1:07.12  
                  32.72     1:07.12 (34.40)                                        
 19 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:10.43    1:07.94  
                  33.03     1:07.94 (34.91)                                        
 20 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              1:06.18    1:08.66  
                  32.73     1:08.66 (35.93)                                        
 21 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              1:09.32    1:08.82  
                  33.28     1:08.82 (35.54)                                        
 22 Harding, Alex             16 PUMA-CA              1:06.88    1:09.14  
                  32.94     1:09.14 (36.20)                                        
 23 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              1:09.71    1:09.91  
                  33.56     1:09.91 (36.35)                                        
 24 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               1:10.97    1:10.17  
                  33.44     1:10.17 (36.73)                                        
 25 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:09.88    1:10.53  
                  34.86     1:10.53 (35.67)                                        
 26 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:10.22    1:13.22  
                  35.75     1:13.22 (37.47)                                        
.RED - Division  
  1 Hougo, Asher              16 YNEZ-CA              1:13.50    1:09.54  
                  32.80     1:09.54 (36.74)                                        
  2 Bell, Joshua              14 PUMA-CA              1:11.53    1:10.37  
                  34.09     1:10.37 (36.28)                                        
  3 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:12.40    1:12.30  
                  35.84     1:12.30 (36.46)                                        
  4 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA       1:13.65    1:14.41  
                  36.67     1:14.41 (37.74)                                        
  5 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:15.64    1:15.00  
                  36.95     1:15.00 (38.05)                                        
  6 Curren, Gavin             14 PUMA-CA              1:16.59    1:15.25  
                  36.20     1:15.25 (39.05)                                        
  7 Johannsen, David          65 SBM-CA               1:14.52    1:17.32  
                  37.88     1:17.32 (39.44)                                        
.WHT - Division  
  1 Koch, Lucas               15 PUMA-CA                   NT    1:03.70  
                  31.11     1:03.70 (32.59)                                        
  2 Clark, Robert             14 NCA-CA               1:30.94    1:13.40  
                  34.78     1:13.40 (38.62)                                        
  3 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:21.66    1:17.10  
                  37.12     1:17.10 (39.98)                                        
  4 Longoria, Naz             13 COMM-CA              1:19.01    1:17.26  
                  37.00     1:17.26 (40.26)                                        
  5 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   1:20.82    1:18.72  
                  37.83     1:18.72 (40.89)                                        
  6 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:23.90    1:21.06  
                  38.73     1:21.06 (42.33)                                        
  7 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:20.79    1:22.15  
                  39.52     1:22.15 (42.63)                                        
  8 Chin, Tyler               13 SCVS-PC              1:29.56    1:22.38  
                  41.59     1:22.38 (40.79)                                        
  9 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:21.23    1:23.45  
 10 Dolan, Dale               48 KMAN-CA              1:21.54    1:24.01  
                  42.85     1:24.01 (41.16)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harding, Alex             16 PUMA-CA                39.36      32.25  
  2 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA         35.18      34.61  
  3 Torres, Diego             13 LTA-CA                 35.60      35.65  
  4 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA                41.05      36.01  
  5 Marano, Sebastian         13 PUMA-CA                40.99      36.15  
  6 Borton, Dan               51 ROSEM-CA               36.25      36.41  
  7 Johannsen, David          65 SBM-CA                 37.03      37.25  
  8 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA                 43.94      38.42  
  9 Langley, Brian            13 SCVS-PC                40.97      40.38  
 10 Giammattei, Rocco         14 LTA-CA                 41.80      40.76  
 11 Boatman, Mark             13 PASO-CA                41.84      40.81  
 12 Dulay, Michael            13 LTA-CA                 48.80      40.90  
 13 Chin, Tyler               13 SCVS-PC                44.75      41.93  
 14 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                48.88      42.96  
 15 Curren, Gavin             14 PUMA-CA                   NT      45.52  
 16 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:00.71      46.02  
 17 McLean, Nate              13 PUMA-CA                45.39      46.33  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Moore, Morgan             24 SLO Masters-CA       1:05.60    1:06.80  
                  31.33     1:06.80 (35.47)                                        
  2 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              1:04.74    1:06.89  
                  31.63     1:06.89 (35.26)                                        
  3 Mena, Juan                17 COMM-CA              1:08.56    1:07.58  
                  31.84     1:07.58 (35.74)                                        
  4 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              1:05.10    1:07.62  
                  32.57     1:07.62 (35.05)                                        
  5 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   1:09.09    1:10.28  
                  32.50     1:10.28 (37.78)                                        
  6 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              1:10.66    1:11.15  
                  33.31     1:11.15 (37.84)                                        
  7 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              1:12.80    1:11.61  
                  34.00     1:11.61 (37.61)                                        
  8 Harding, Alex             16 PUMA-CA              1:11.48    1:13.13  
                  34.46     1:13.13 (38.67)                                        
  9 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   1:14.13    1:13.72  
                  34.97     1:13.72 (38.75)                                        
 10 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:13.66    1:14.19  
                  35.10     1:14.19 (39.09)                                        
 11 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               1:12.85    1:14.64  
                  34.52     1:14.64 (40.12)                                        
 12 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              1:17.16    1:16.23  
                  36.09     1:16.23 (40.14)                                        
 13 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              1:18.17    1:18.65  
                  37.65     1:18.65 (41.00)                                        
.RED - Division  
  1 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA       1:19.65    1:17.90  
                  36.44     1:17.90 (41.46)                                        
  2 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              1:23.01    1:19.68  
                  37.37     1:19.68 (42.31)                                        
  3 Marano, Sebastian         13 PUMA-CA              1:24.66    1:21.69  
                  37.82     1:21.69 (43.87)                                        
  4 Johannsen, David          65 SBM-CA               1:20.85    1:21.71  
                  38.92     1:21.71 (42.79)                                        
  5 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:23.36    1:22.31  
                  40.00     1:22.31 (42.31)                                        
  6 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:22.91    1:22.52  
                  39.58     1:22.52 (42.94)                                        
  7 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:23.03    1:23.99  
                  40.03     1:23.99 (43.96)                                        
.WHT - Division  
  1 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              1:27.37    1:23.25  
                  39.78     1:23.25 (43.47)                                        
  2 Boatman, Mark             13 PASO-CA              1:38.97    1:26.19  
                  41.12     1:26.19 (45.07)                                        
  3 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:31.13    1:29.11  
                  43.23     1:29.11 (45.88)                                        
  4 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              1:31.20    1:30.69  
                  44.39     1:30.69 (46.30)                                        
  5 Miller, Eric              72 LBG-CA               1:33.00    1:31.43  
                  44.10     1:31.43 (47.33)                                        
  6 Flick, Gavin              13 SMSC-CA              1:35.74    1:32.51  
                  45.15     1:32.51 (47.36)                                        
  7 Langley, Brian            13 SCVS-PC              1:27.61    1:33.58  
                  45.17     1:33.58 (48.41)                                        
  8 Longoria, Naz             13 COMM-CA              1:29.27    1:34.14  
                  44.84     1:34.14 (49.30)                                        
  9 Chin, Tyler               13 SCVS-PC              1:30.15    1:35.10  
                  46.16     1:35.10 (48.94)                                        
 10 Curren, Gavin             14 PUMA-CA              1:44.67    1:36.14  
                  46.32     1:36.14 (49.82)                                        
 11 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              1:38.21    1:38.49  
                  47.55     1:38.49 (50.94)                                        
 12 Daluz, Chris              14 PASO-CA              1:45.37    1:43.40  
                  48.65     1:43.40 (54.75)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA                31.79      26.69  
  2 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA                 33.04      27.06  
  3 Vormbaum, Brian           15 PUMA-CA                35.72      29.05  
  4 Hougo, Asher              16 YNEZ-CA                31.91      29.27  
  5 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA         35.00      31.63  
  6 Langley, Brian            13 SCVS-PC                34.14      32.03  
  7 Clark, Robert             14 NCA-CA                 36.70      32.06  
  8 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA                37.35      32.36  
  9 Marano, Sebastian         13 PUMA-CA                54.62      32.39  
 10 Johannsen, David          65 SBM-CA                 32.58      32.50  
 11 Longoria, Naz             13 COMM-CA                41.71      36.64  
 12 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA                   NT      36.65  
 13 Curren, Gavin             14 PUMA-CA                   NT      37.01  
 14 Daluz, Chris              14 PASO-CA                   NT      39.05  
 15 Chin, Tyler               13 SCVS-PC                39.74      39.94  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Sytnik, Gennady           20 UN-2-CA                50.29      50.29  
                  23.53       50.29 (26.76)                                        
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA     55.23      55.74  
                  26.00       55.74 (29.74)                                        
  3 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA     57.08      57.34  
                  26.54       57.34 (30.80)                                        
  4 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA                57.27      58.71  
                  27.57       58.71 (31.14)                                        
  5 Mena, Juan                17 COMM-CA              1:01.43      59.36  
                  28.12       59.36 (31.24)                                        
  6 Campbell, Emory           16 PUMA-CA              1:06.00      59.67  
                  27.22       59.67 (32.45)                                        
  7 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              1:00.12    1:00.48  
                  28.54     1:00.48 (31.94)                                        
  8 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA                57.83    1:00.93  
                  28.66     1:00.93 (32.27)                                        
  9 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA                 59.85    1:01.70  
                  29.15     1:01.70 (32.55)                                        
 10 Stanculescu, Tibi         18 PUMA-CA                58.74    1:02.86  
                  28.32     1:02.86 (34.54)                                        
 11 Borton, Dan               51 ROSEM-CA             1:05.48    1:05.60  
                  30.95     1:05.60 (34.65)                                        
 12 Nguyen, Timmy             15 NCA-CA               1:05.67    1:06.14  
                  29.50     1:06.14 (36.64)                                        
 13 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              1:03.39    1:06.60  
                  31.55     1:06.60 (35.05)                                        
.RED - Division  
  1 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              1:09.50    1:06.30  
                  31.48     1:06.30 (34.82)                                        
  2 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              1:09.56    1:06.83  
                  30.87     1:06.83 (35.96)                                        
  3 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              1:13.00    1:06.98  
                  30.26     1:06.98 (36.72)                                        
  4 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              1:07.73    1:07.61  
                  32.54     1:07.61 (35.07)                                        
  5 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              1:08.98    1:07.83  
                  31.33     1:07.83 (36.50)                                        
  6 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              1:09.82    1:10.42  
                  32.15     1:10.42 (38.27)                                        
  7 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              1:08.07    1:11.88  
                  33.04     1:11.88 (38.84)                                        
  8 Morales, Ulysses          15 NCA-CA               1:12.32    1:15.82  
                  35.00     1:15.82 (40.82)                                        
.WHT - Division  
  1 Koch, Lucas               15 PUMA-CA                   NT    1:02.16  
                  28.48     1:02.16 (33.68)                                        
  2 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   1:38.53    1:08.95  
                  31.72     1:08.95 (37.23)                                        
  3 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   1:16.93    1:15.60  
                  35.55     1:15.60 (40.05)                                        
  4 Langley, Brian            13 SCVS-PC              1:15.18    1:15.77  
                  33.13     1:15.77 (42.64)                                        
  5 Boatman, Mark             13 PASO-CA              1:32.65    1:16.15  
                  35.38     1:16.15 (40.77)                                        
  6 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              1:19.62    1:16.65  
                  34.93     1:16.65 (41.72)                                        
  7 Wallace, Edward           13 SMSC-CA                   NT    1:17.60  
                  34.27     1:17.60 (43.33)                                        
  8 Curren, Gavin             14 PUMA-CA              1:33.29    1:22.61  
                  38.17     1:22.61 (44.44)                                        
  9 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              1:28.22    1:25.60  
                  38.71     1:25.60 (46.89)                                        
 10 Longoria, Naz             13 COMM-CA              1:23.53    1:25.62  
                  37.27     1:25.62 (48.35)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vormbaum, Brian           15 PUMA-CA                   NT    1:06.92  
                  29.45     1:06.92 (37.47)                                        
  2 Harding, Alex             16 PUMA-CA              1:07.37    1:07.22  
                  32.30     1:07.22 (34.92)                                        
  3 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              1:11.36    1:08.55  
                  33.08     1:08.55 (35.47)                                        
  4 Bell, Joshua              14 PUMA-CA              1:18.23    1:11.77  
                  33.52     1:11.77 (38.25)                                        
  5 Clark, Robert             14 NCA-CA               1:26.24    1:13.00  
                  34.35     1:13.00 (38.65)                                        
  6 Langley, Brian            13 SCVS-PC              1:14.42    1:13.47  
                  32.92     1:13.47 (40.55)                                        
  7 Hure, Michael             56 SLO Masters-CA       1:10.42    1:13.95  
                  35.93     1:13.95 (38.02)                                        
  8 Johannsen, David          65 SBM-CA               1:12.56    1:15.18  
                  35.72     1:15.18 (39.46)                                        
  9 Longoria, Naz             13 COMM-CA              1:26.32    1:17.54  
                  36.30     1:17.54 (41.24)                                        
 10 Curren, Gavin             14 PUMA-CA                   NT    1:18.02  
                  36.37     1:18.02 (41.65)                                        
 11 Flick, Gavin              13 SMSC-CA                   NT    1:19.30  
                  37.06     1:19.30 (42.24)                                        
 12 Miller, Eric              72 LBG-CA               1:21.00    1:24.79  
                  41.86     1:24.79 (42.93)                                        
 -- Daluz, Chris              14 PASO-CA                   NT         DQ  
      Did not finish on back - back
                  42.33          DQ (48.85)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:10.41    2:06.23  
                  26.74       59.33 (32.59)     1:37.76 (38.43)     2:06.23 (28.47)
  2 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              2:07.41    2:06.50  
                  28.40       59.58 (31.18)     1:38.18 (38.60)     2:06.50 (28.32)
  3 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              2:07.17    2:07.96  
                  28.07     1:01.63 (33.56)     1:38.10 (36.47)     2:07.96 (29.86)
  4 Mena, Juan                17 COMM-CA              2:10.53    2:11.26  
                  28.77     1:03.43 (34.66)     1:41.08 (37.65)     2:11.26 (30.18)
  5 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:13.12    2:14.55  
                  28.48     1:04.21 (35.73)     1:43.51 (39.30)     2:14.55 (31.04)
  6 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:19.07    2:19.63  
                  30.34     1:08.67 (38.33)     1:48.89 (40.22)     2:19.63 (30.74)
  7 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              2:21.41    2:19.98  
                  30.62     1:07.44 (36.82)     1:48.04 (40.60)     2:19.98 (31.94)
  8 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:21.30    2:23.00  
                  27.94     1:04.63 (36.69)     1:49.27 (44.64)     2:23.00 (33.73)
  9 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              2:17.27    2:23.09  
                  30.08     1:07.40 (37.32)     1:51.36 (43.96)     2:23.09 (31.73)
 10 Perje, Matthew            13 PUMA-CA              2:26.16    2:24.06  
                  31.28     1:07.58 (36.30)     1:52.33 (44.75)     2:24.06 (31.73)
 11 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:22.08    2:25.12  
                  32.59     1:08.34 (35.75)     1:52.47 (44.13)     2:25.12 (32.65)
 12 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:27.63    2:27.75  
                  31.12     1:10.59 (39.47)     1:55.03 (44.44)     2:27.75 (32.72)
 13 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:25.00    2:31.05  
                  34.36     1:12.19 (37.83)     1:58.34 (46.15)     2:31.05 (32.71)
.RED - Division  
  1 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:33.31    2:26.16  
                  32.12     1:08.16 (36.04)     1:54.41 (46.25)     2:26.16 (31.75)
  2 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:32.14    2:30.04  
                  32.25     1:13.78 (41.53)     1:57.56 (43.78)     2:30.04 (32.48)
  3 Padilla, Nicholas         15 COMM-CA              2:36.63    2:31.56  
                  31.79     1:10.57 (38.78)     1:58.70 (48.13)     2:31.56 (32.86)
  4 Wallace, Edward           13 SMSC-CA              2:39.03    2:36.34  
                  35.31     1:14.36 (39.05)     2:02.96 (48.60)     2:36.34 (33.38)
  5 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA   2:39.93    2:36.83  
                  35.05     1:17.74 (42.69)     2:04.50 (46.76)     2:36.83 (32.33)
.WHT - Division  
  1 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA               2:48.31    2:39.65  
                  35.01     1:18.80 (43.79)     2:04.31 (45.51)     2:39.65 (35.34)
  2 Boatman, Mark             13 PASO-CA              2:56.53    2:42.75  
                  35.92     1:18.74 (42.82)     2:05.65 (46.91)     2:42.75 (37.10)
  3 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              2:47.17    2:43.23  
                  34.76     1:18.61 (43.85)     2:06.30 (47.69)     2:43.23 (36.93)
  4 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              2:49.70    2:51.90  
                  40.08     1:24.66 (44.58)     2:14.14 (49.48)     2:51.90 (37.76)
  5 Oathout, Ryan             13 SMSC-CA              2:58.20    2:57.67  
                  37.61     1:24.17 (46.56)     2:18.75 (54.58)     2:57.67 (38.92)
  6 Dolan, Dale               48 KMAN-CA              2:57.25    3:02.84  
                  43.53     1:28.93 (45.40)     2:24.13 (55.20)     3:02.84 (38.71)
 
Boys 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:44.71    1:41.99  
     1) Poletti, Ross 14                2) Freeman-Garcia, Diego 14       
     3) McCarty, Parker 13              4) Bragan-Fitzgerald, Franco 14   
                  25.07       52.28 (27.21)     1:18.21 (25.93)     1:41.99 (23.78)
  2 Lompoc Tsunami Aquatics-CA  'A'                        NT    1:45.44  
     1) Stocker, Ethan 14               2) Aftanas, Sebastian 14          
     3) Delgado, Gustavo 12             4) Ainsworth, Mark 15             
                  27.43       54.36 (26.93)     1:21.18 (26.82)     1:45.44 (24.26)
  3 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               1:53.29    1:47.04  
     1) Mendoza, Saul 13                2) Mena, Juan 17                  
     3) Longoria, Naz 13                4) Padilla, Nicholas 15           
                  29.08       52.05 (22.97)     1:21.43 (29.38)     1:47.04 (25.61)
  4 Silver Creek Valley-PC  'A'                            NT    2:01.30  
     1) Khan, Zydaan 12                 2) Leggio, Jayden 11              
     3) Chin, Tyler 13                  4) Langley, Brian 13              
                  32.56     1:01.26 (28.70)     1:32.31 (31.05)     2:01.30 (28.99)
  5 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               2:09.29    2:05.29  
     1) Ocampo, Nicolas 10              2) Tigrero Lopez, Jorvir 11       
     3) Garcia, Leonardo 11             4) Martinez, Nathan 11            
                  32.54     1:03.49 (30.95)     1:35.98 (32.49)     2:05.29 (29.31)
 -- San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                      NT         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Walters, Ciel 10                2) Ramadan, Kinan 11              
     3) Ramadan, Russel 10              4) Kenefick, Matty 13             
                  31.53     1:08.59 (37.06)     1:44.43 (35.84)          DQ (28.54)
 
Boys 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club-CA  'A'                 1:58.37    1:53.31  
     1) Poletti, Ross 14                2) McCarty, Parker 13             
     3) Bragan-Fitzgerald, Franco 14    4) Freeman-Garcia, Diego 14       
                  27.53     1:01.00 (33.47)     1:27.03 (26.03)     1:53.31 (26.28)
  2 Puma Aquatic Team-CA  'A'                         1:55.00    1:59.10  
     1) Koch, Lucas 15                  2) Esola, Lloyd 14                
     3) Perje, Matthew 13               4) Vormbaum, Brian 15             
                  29.03     1:06.19 (37.16)     1:33.93 (27.74)     1:59.10 (25.17)
  3 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'A'               2:09.49    2:11.08  
     1) Padilla, Nicholas 15            2) Mendoza, Saul 13               
     3) Tigrero Lopez, Jorvir 11        4) Mena, Juan 17                  
                  32.75     1:17.49 (44.74)     1:45.35 (27.86)     2:11.08 (25.73)
  4 Commerce Aquatics Swim Team-CA  'B'               2:23.71    2:24.81  
     1) Garcia, Leonardo 11             2) Martinez, Nathan 11            
     3) Ocampo, Nicolas 10              4) Longoria, Naz 13               
                  37.70     1:20.43 (42.73)     1:54.38 (33.95)     2:24.81 (30.43)
  5 San Luis Obispo Swim Club-CA  'B'                      NT    2:38.35  
     1) Walters, Ciel 10                2) Kenefick, Matty 13             
     3) Ramadan, Russel 10              4) Freeman-Garcia, Dante 11       
                  38.97     1:20.61 (41.64)     2:04.52 (43.91)     2:38.35 (33.83)
  6 Silver Creek Valley-PC  'A'                            NT    2:43.09  
     1) Khan, Sulaymaan 9               2) Khan, Zydaan 12                
     3) Leggio, Jayden 11               4) Chen, Josh 11                  
                  49.58     1:30.98 (41.40)     2:04.30 (33.32)     2:43.09 (38.79)
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Johnathan          17 PUMA-CA             18:07.33   17:12.71  
                  28.65     1:00.78 (32.13)     1:32.45 (31.67)     2:03.83 (31.38)
        2:35.14 (31.31)     3:06.63 (31.49)     3:37.83 (31.20)     4:09.10 (31.27)
        4:41.00 (31.90)     5:12.24 (31.24)     5:44.30 (32.06)     6:15.67 (31.37)
        6:47.23 (31.56)     7:18.81 (31.58)     7:50.60 (31.79)     8:21.99 (31.39)
        8:54.02 (32.03)     9:25.15 (31.13)     9:56.59 (31.44)    10:27.80 (31.21)
       10:59.09 (31.29)    11:30.62 (31.53)    12:02.04 (31.42)    12:33.34 (31.30)
       13:04.72 (31.38)    13:35.65 (30.93)    14:07.09 (31.44)    14:38.09 (31.00)
       15:10.04 (31.95)    15:40.64 (30.60)    16:11.68 (31.04)    16:42.73 (31.05)
       17:12.71 (29.98)
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA  16:59.02   17:24.93  
                  27.01       57.34 (30.33)     1:28.85 (31.51)     2:01.67 (32.82)
        2:33.82 (32.15)     3:06.02 (32.20)     3:37.89 (31.87)     4:09.28 (31.39)
        4:40.79 (31.51)     5:12.51 (31.72)     5:45.33 (32.82)     6:17.25 (31.92)
        6:49.06 (31.81)     7:21.48 (32.42)     7:53.02 (31.54)     8:24.60 (31.58)
        8:56.12 (31.52)     9:28.07 (31.95)     9:59.84 (31.77)    10:31.42 (31.58)
       11:03.43 (32.01)    11:35.61 (32.18)    12:07.46 (31.85)    12:38.12 (30.66)
       13:09.93 (31.81)    13:42.04 (32.11)    14:13.80 (31.76)    14:46.20 (32.40)
       15:17.60 (31.40)    15:49.91 (32.31)    16:21.94 (32.03)    16:53.45 (31.51)
       17:24.93 (31.48)
  3 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA  17:42.38   17:39.38  
                  28.36     1:00.03 (31.67)     1:31.99 (31.96)     2:04.08 (32.09)
        2:35.87 (31.79)     3:07.82 (31.95)     3:39.50 (31.68)     4:11.37 (31.87)
        4:43.55 (32.18)     5:15.54 (31.99)     5:48.02 (32.48)     6:20.47 (32.45)
        6:52.72 (32.25)     7:25.16 (32.44)     7:57.57 (32.41)     8:29.95 (32.38)
        9:02.47 (32.52)     9:35.13 (32.66)    10:07.95 (32.82)    10:40.50 (32.55)
       11:12.78 (32.28)    11:45.15 (32.37)    12:17.70 (32.55)    12:50.50 (32.80)
       13:22.83 (32.33)    13:55.54 (32.71)    14:28.09 (32.55)    15:00.58 (32.49)
       15:33.01 (32.43)    16:05.56 (32.55)    16:37.81 (32.25)    17:09.31 (31.50)
       17:39.38 (30.07)
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA             19:30.89   18:08.17  
                  28.94     1:00.95 (32.01)     1:33.88 (32.93)     2:07.13 (33.25)
        2:40.16 (33.03)     3:13.43 (33.27)     3:46.84 (33.41)     4:20.41 (33.57)
        4:53.85 (33.44)     5:27.28 (33.43)     6:00.72 (33.44)     6:34.17 (33.45)
        7:07.18 (33.01)     7:40.51 (33.33)     8:13.57 (33.06)     8:46.59 (33.02)
        9:19.58 (32.99)     9:52.61 (33.03)    10:25.80 (33.19)    10:58.70 (32.90)
       11:31.70 (33.00)    12:04.83 (33.13)    12:38.03 (33.20)    13:11.21 (33.18)
       13:44.58 (33.37)    14:17.74 (33.16)    14:51.47 (33.73)    15:24.68 (33.21)
       15:57.87 (33.19)    16:31.04 (33.17)    17:04.36 (33.32)    17:36.90 (32.54)
       18:08.17 (31.27)
  5 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA             18:53.47   18:13.76  
                  30.12     1:02.33 (32.21)     1:35.07 (32.74)     2:07.80 (32.73)
        2:40.59 (32.79)     3:13.34 (32.75)     3:45.93 (32.59)     4:18.69 (32.76)
        4:51.92 (33.23)     5:24.47 (32.55)     5:57.73 (33.26)     6:30.87 (33.14)
        7:03.99 (33.12)     7:37.04 (33.05)     8:10.42 (33.38)     8:43.63 (33.21)
        9:16.98 (33.35)     9:50.30 (33.32)    10:23.54 (33.24)    10:56.82 (33.28)
       11:30.20 (33.38)    12:03.87 (33.67)    12:37.55 (33.68)    13:11.24 (33.69)
       13:45.09 (33.85)    14:18.80 (33.71)    14:52.65 (33.85)    15:26.21 (33.56)
       15:59.58 (33.37)    16:33.71 (34.13)    17:07.61 (33.90)    17:41.59 (33.98)
       18:13.76 (32.17)
  6 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA  19:55.82   18:16.44  
                  30.20     1:03.32 (33.12)     1:36.42 (33.10)     2:10.19 (33.77)
        2:43.84 (33.65)     3:18.22 (34.38)     3:52.04 (33.82)     4:25.50 (33.46)
        4:59.17 (33.67)     5:32.45 (33.28)     6:05.98 (33.53)     6:39.28 (33.30)
        7:12.45 (33.17)     7:45.82 (33.37)     8:19.40 (33.58)     8:52.75 (33.35)
                               10:00.53 ( )    10:33.61 (33.08)    11:06.59 (32.98)
       11:40.12 (33.53)    12:13.38 (33.26)    12:46.96 (33.58)    13:19.80 (32.84)
       13:53.24 (33.44)    14:26.04 (32.80)    14:59.40 (33.36)    15:32.71 (33.31)
       16:05.80 (33.09)    16:38.97 (33.17)    17:11.89 (32.92)    17:44.47 (32.58)
       18:16.44 (31.97)
  7 Mendoza, Saul             13 COMM-CA             18:43.95   18:33.35  
                  29.95     1:02.99 (33.04)     1:37.07 (34.08)     2:11.06 (33.99)
        2:45.17 (34.11)     3:19.29 (34.12)     3:52.82 (33.53)     4:25.60 (32.78)
        4:59.15 (33.55)     5:33.85 (34.70)     6:07.68 (33.83)     6:41.56 (33.88)
        7:15.43 (33.87)     7:49.15 (33.72)     8:22.25 (33.10)     8:56.37 (34.12)
        9:30.31 (33.94)    10:04.40 (34.09)    10:38.90 (34.50)    11:12.81 (33.91)
       11:46.88 (34.07)    12:21.21 (34.33)    12:55.46 (34.25)    13:29.24 (33.78)
       14:03.58 (34.34)    14:37.38 (33.80)    15:11.47 (34.09)    15:45.45 (33.98)
       16:20.07 (34.62)    16:54.69 (34.62)    17:28.35 (33.66)    18:01.66 (33.31)
       18:33.35 (31.69)
  8 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA             19:25.44   18:36.13  
                  30.41     1:04.12 (33.71)     1:38.11 (33.99)     2:11.98 (33.87)
        2:46.04 (34.06)     3:20.34 (34.30)     3:54.76 (34.42)     4:29.01 (34.25)
        5:03.57 (34.56)     5:37.72 (34.15)     6:11.98 (34.26)     6:46.18 (34.20)
        7:20.01 (33.83)     7:54.13 (34.12)     8:28.30 (34.17)     9:02.23 (33.93)
        9:36.44 (34.21)    10:10.25 (33.81)    10:44.21 (33.96)    11:17.93 (33.72)
       11:51.58 (33.65)    12:25.57 (33.99)    12:59.48 (33.91)    13:33.66 (34.18)
       14:08.06 (34.40)    14:41.46 (33.40)    15:15.39 (33.93)    15:48.85 (33.46)
       16:22.80 (33.95)    16:56.58 (33.78)    17:30.47 (33.89)    18:03.73 (33.26)
       18:36.13 (32.40)
  9 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA             19:16.40   19:07.65  
                  29.76     1:03.18 (33.42)     1:37.32 (34.14)     2:11.53 (34.21)
        2:45.92 (34.39)     3:20.54 (34.62)     3:54.95 (34.41)     4:29.92 (34.97)
        5:04.15 (34.23)     5:38.39 (34.24)     6:13.07 (34.68)     6:47.90 (34.83)
        7:22.34 (34.44)     7:57.54 (35.20)     8:32.17 (34.63)     9:07.53 (35.36)
        9:42.05 (34.52)    10:16.80 (34.75)    10:52.15 (35.35)    11:27.30 (35.15)
       12:03.27 (35.97)    12:38.28 (35.01)    13:12.36 (34.08)    13:46.60 (34.24)
       14:22.44 (35.84)    14:57.72 (35.28)    15:33.37 (35.65)    16:08.85 (35.48)
       16:44.53 (35.68)    17:20.59 (36.06)    17:56.98 (36.39)    18:32.89 (35.91)
       19:07.65 (34.76)
 10 Chen, Kristian            13 SMSC-CA             20:57.05   19:26.65  
                  31.21     1:05.34 (34.13)     1:39.94 (34.60)     2:15.09 (35.15)
        2:50.28 (35.19)     3:25.41 (35.13)     4:00.80 (35.39)     4:36.29 (35.49)
        5:12.08 (35.79)     5:48.39 (36.31)     6:23.95 (35.56)     6:59.05 (35.10)
        7:35.18 (36.13)     8:10.93 (35.75)     8:46.59 (35.66)     9:23.10 (36.51)
        9:58.86 (35.76)    10:34.99 (36.13)    11:10.15 (35.16)    11:46.73 (36.58)
       12:21.68 (34.95)    12:57.60 (35.92)    13:34.19 (36.59)    14:10.21 (36.02)
       14:45.87 (35.66)    15:22.00 (36.13)    15:57.96 (35.96)    16:34.07 (36.11)
       17:09.95 (35.88)    17:44.35 (34.40)    18:19.58 (35.23)    18:54.34 (34.76)
       19:26.65 (32.31)
 11 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA              18:15.54   19:32.40  
                  29.52     1:02.21 (32.69)     1:36.01 (33.80)     2:10.63 (34.62)
        2:44.85 (34.22)     3:19.34 (34.49)     3:54.51 (35.17)     4:29.53 (35.02)
        5:05.03 (35.50)     5:40.43 (35.40)     6:16.20 (35.77)     6:52.02 (35.82)
        7:28.21 (36.19)     8:03.82 (35.61)     8:39.53 (35.71)     9:15.40 (35.87)
        9:51.72 (36.32)    10:27.83 (36.11)    11:04.36 (36.53)    11:41.15 (36.79)
       12:17.48 (36.33)    12:54.18 (36.70)    13:30.53 (36.35)    14:07.36 (36.83)
       14:43.85 (36.49)    15:20.08 (36.23)    15:57.39 (37.31)    16:34.16 (36.77)
       17:10.20 (36.04)    17:46.63 (36.43)    18:22.27 (35.64)    18:57.68 (35.41)
       19:32.40 (34.72)
 12 Santos, Antonio           14 SMSC-CA             19:04.71   19:39.32  
                  30.31     1:03.79 (33.48)     1:38.42 (34.63)     2:13.10 (34.68)
        2:48.33 (35.23)     3:23.44 (35.11)     3:58.74 (35.30)     4:33.97 (35.23)
        5:08.35 (34.38)     5:43.53 (35.18)     6:18.50 (34.97)     6:53.52 (35.02)
        7:28.56 (35.04)     8:03.44 (34.88)     8:38.47 (35.03)     9:13.41 (34.94)
        9:48.34 (34.93)    10:23.31 (34.97)    10:58.58 (35.27)    11:33.53 (34.95)
       12:09.03 (35.50)    12:44.09 (35.06)    13:19.02 (34.93)    13:54.01 (34.99)
       14:28.95 (34.94)    15:03.90 (34.95)    15:38.68 (34.78)    16:13.54 (34.86)
       16:48.45 (34.91)    17:23.31 (34.86)    17:58.24 (34.93)    18:32.48 (34.24)
     19:39.32 (1:06.84)
 13 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA             18:56.21   19:42.06  
                  30.48     1:04.25 (33.77)     1:39.33 (35.08)     2:14.51 (35.18)
        2:50.02 (35.51)     3:25.37 (35.35)     4:01.46 (36.09)     4:37.40 (35.94)
        5:13.76 (36.36)     5:50.70 (36.94)     6:26.96 (36.26)     7:03.29 (36.33)
        7:39.31 (36.02)     8:15.99 (36.68)     8:52.92 (36.93)     9:29.58 (36.66)
       10:05.84 (36.26)    10:41.61 (35.77)    11:18.24 (36.63)    11:54.59 (36.35)
       12:30.83 (36.24)    13:07.27 (36.44)    13:43.72 (36.45)    14:20.30 (36.58)
       14:56.83 (36.53)    15:33.04 (36.21)    16:08.64 (35.60)    16:45.31 (36.67)
       17:21.68 (36.37)    17:58.01 (36.33)    18:33.01 (35.00)    19:07.87 (34.86)
       19:42.06 (34.19)
 14 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA  21:29.82   19:52.20  
                  30.59     1:05.23 (34.64)     1:40.66 (35.43)     2:16.34 (35.68)
        2:53.51 (37.17)     3:29.54 (36.03)     4:06.33 (36.79)     4:43.59 (37.26)
        5:20.86 (37.27)     5:58.17 (37.31)     6:34.37 (36.20)     7:11.76 (37.39)
        7:48.26 (36.50)     8:24.69 (36.43)     9:01.86 (37.17)     9:38.54 (36.68)
       10:15.11 (36.57)    10:51.03 (35.92)    11:27.82 (36.79)    12:04.86 (37.04)
       12:41.61 (36.75)    13:18.69 (37.08)    13:54.39 (35.70)    14:31.16 (36.77)
       15:07.50 (36.34)    15:43.95 (36.45)    16:20.00 (36.05)    16:56.03 (36.03)
       17:33.50 (37.47)    18:09.88 (36.38)    18:46.32 (36.44)    19:20.68 (34.36)
       19:52.20 (31.52)
 15 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA             20:30.55   20:32.17  
                  31.84     1:07.15 (35.31)     1:42.04 (34.89)     2:17.97 (35.93)
        2:53.76 (35.79)     3:29.36 (35.60)     4:06.19 (36.83)     4:43.17 (36.98)
        5:20.24 (37.07)     5:57.45 (37.21)     6:34.78 (37.33)     7:12.09 (37.31)
        7:49.87 (37.78)     8:27.62 (37.75)     9:05.33 (37.71)     9:43.67 (38.34)
       10:19.94 (36.27)    10:57.99 (38.05)    11:35.67 (37.68)    12:13.64 (37.97)
       12:51.89 (38.25)    13:31.28 (39.39)    14:09.50 (38.22)    14:48.26 (38.76)
       15:26.80 (38.54)    16:05.13 (38.33)    16:44.30 (39.17)    17:22.77 (38.47)
       18:01.55 (38.78)    18:39.55 (38.00)    19:17.79 (38.24)    19:55.50 (37.71)
       20:32.17 (36.67)
 16 Kenefick, Matty           13 San Luis Obispo-CA  20:36.45   20:37.50  
                  32.43     1:07.98 (35.55)     1:43.80 (35.82)     2:19.52 (35.72)
        2:55.65 (36.13)     3:32.47 (36.82)     4:09.23 (36.76)     4:46.23 (37.00)
        5:23.88 (37.65)     6:01.76 (37.88)     6:38.73 (36.97)     7:16.47 (37.74)
        7:55.15 (38.68)     8:32.21 (37.06)     9:09.89 (37.68)     9:48.17 (38.28)
       10:26.41 (38.24)    11:04.36 (37.95)    11:43.07 (38.71)    12:21.93 (38.86)
       13:01.80 (39.87)    13:40.69 (38.89)    14:18.58 (37.89)    14:58.76 (40.18)
       15:37.16 (38.40)    16:16.51 (39.35)    16:54.77 (38.26)    17:33.03 (38.26)
       18:10.96 (37.93)    18:48.76 (37.80)    19:26.77 (38.01)    20:03.98 (37.21)
       20:37.50 (33.52)
 17 Delgado, Gustavo          12 LTA-CA              21:36.45   21:23.46  
                  33.41     1:12.12 (38.71)     1:51.15 (39.03)     2:31.36 (40.21)
        3:11.53 (40.17)     3:52.05 (40.52)     4:31.24 (39.19)     5:10.89 (39.65)
        5:50.61 (39.72)     6:29.16 (38.55)     7:09.28 (40.12)     7:48.04 (38.76)
        8:26.23 (38.19)     9:06.36 (40.13)     9:45.19 (38.83)    10:23.74 (38.55)
       11:02.64 (38.90)    11:41.19 (38.55)    12:20.41 (39.22)    12:59.81 (39.40)
       13:39.75 (39.94)    14:19.45 (39.70)    14:59.32 (39.87)    15:39.02 (39.70)
       16:18.60 (39.58)    16:58.11 (39.51)    17:36.80 (38.69)    18:16.21 (39.41)
       18:54.53 (38.32)    19:33.71 (39.18)    20:11.63 (37.92)    20:49.39 (37.76)
       21:23.46 (34.07)
 18 Aftanas, Sebastian        14 LTA-CA              21:51.50   22:21.58  
                  34.11     1:12.04 (37.93)     1:51.48 (39.44)     2:31.61 (40.13)
        3:12.31 (40.70)     3:53.07 (40.76)     4:33.54 (40.47)     5:14.45 (40.91)
        5:56.09 (41.64)     6:38.14 (42.05)     7:19.06 (40.92)     8:00.46 (41.40)
        8:42.35 (41.89)     9:24.03 (41.68)    10:05.85 (41.82)    10:47.05 (41.20)
       11:28.06 (41.01)    12:09.33 (41.27)    12:51.03 (41.70)    13:31.71 (40.68)
       14:13.09 (41.38)    14:55.20 (42.11)    15:35.02 (39.82)    16:15.46 (40.44)
       16:57.22 (41.76)    17:37.24 (40.02)    18:18.67 (41.43)    19:01.03 (42.36)
       19:41.63 (40.60)    20:23.73 (42.10)    21:05.28 (41.55)    21:45.06 (39.78)
       22:21.58 (36.52)
 19 Dolan, Dale               48 KMAN-CA             22:56.00   23:12.32  
                  35.64     1:15.66 (40.02)     1:56.84 (41.18)     2:37.29 (40.45)
        3:18.94 (41.65)                             4:42.33 ( )     5:24.88 (42.55)
        6:07.39 (42.51)     6:49.30 (41.91)     7:31.64 (42.34)     8:14.36 (42.72)
        8:57.20 (42.84)     9:40.14 (42.94)    10:23.15 (43.01)    11:05.52 (42.37)
       11:48.99 (43.47)    12:32.22 (43.23)    13:14.77 (42.55)    13:57.86 (43.09)
       14:41.33 (43.47)    15:24.33 (43.00)    16:07.01 (42.68)    16:50.35 (43.34)
       17:34.28 (43.93)    18:17.51 (43.23)    18:59.23 (41.72)    19:42.80 (43.57)
       20:26.36 (43.56)    21:09.33 (42.97)    21:51.91 (42.58)    22:32.36 (40.45)
       23:12.32 (39.96)
 -- Stocker, Ethan            14 LTA-CA              20:49.26        DFS  
      Declared false start
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sytnik, Gennady           20 UN-2-CA              1:48.17    1:48.78  
                  25.19       52.37 (27.18)     1:20.22 (27.85)     1:48.78 (28.56)
  2 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:08.00    2:07.99  
                  30.14     1:02.76 (32.62)     1:35.96 (33.20)     2:07.99 (32.03)
  3 Dolan, Johnathan          17 PUMA-CA              2:10.14    2:13.48  
                  31.98     1:05.99 (34.01)     1:40.56 (34.57)     2:13.48 (32.92)
  4 Ainsworth, Mark           15 LTA-CA               2:18.48    2:15.70  
                  32.22     1:06.76 (34.54)     1:41.67 (34.91)     2:15.70 (34.03)
  5 Friedrich, Aaron          17 SMSC-CA              2:06.01    2:17.19  
                  32.39     1:07.04 (34.65)     1:42.74 (35.70)     2:17.19 (34.45)
  6 Campbell, Emory           16 PUMA-CA              2:51.40    2:17.55  
                  30.72     1:06.02 (35.30)     1:43.11 (37.09)     2:17.55 (34.44)
  7 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              2:16.91    2:18.44  
                  32.91     1:07.20 (34.29)     1:43.11 (35.91)     2:18.44 (35.33)
  8 Saito, Nicola             12 SMSC-CA              2:51.40    2:20.29  
                  33.34     1:09.46 (36.12)     1:44.92 (35.46)     2:20.29 (35.37)
  9 Dolan, Kieran             13 PUMA-CA              2:24.90    2:21.29  
                  33.28     1:09.18 (35.90)     1:45.77 (36.59)     2:21.29 (35.52)
 10 Freeman-Garcia, Diego     14 San Luis Obispo-CA   2:32.79    2:22.03  
                  34.59     1:10.08 (35.49)     1:46.62 (36.54)     2:22.03 (35.41)
 11 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              2:27.42    2:24.09  
                  34.92     1:11.55 (36.63)     1:48.00 (36.45)     2:24.09 (36.09)
 12 Esola, Lloyd              14 PUMA-CA              2:31.74    2:28.81  
                  35.28     1:13.69 (38.41)     1:52.51 (38.82)     2:28.81 (36.30)
 13 Stanculescu, Tibi         18 PUMA-CA              2:23.84    2:31.33  
                  33.17     1:11.30 (38.13)     1:51.52 (40.22)     2:31.33 (39.81)
 14 Borton, Dan               51 ROSEM-CA             2:31.79    2:31.96  
                  35.06     1:13.42 (38.36)     1:53.12 (39.70)     2:31.96 (38.84)
 15 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:27.94    2:32.47  
                  34.94     1:14.16 (39.22)     1:53.54 (39.38)     2:32.47 (38.93)
 16 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:35.10    2:33.08  
                  37.11     1:16.63 (39.52)     1:55.12 (38.49)     2:33.08 (37.96)
 17 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              2:25.29    2:33.48  
                  35.11     1:14.05 (38.94)     1:53.13 (39.08)     2:33.48 (40.35)
 18 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:20.53    2:35.55  
                                1:12.28 ( )     1:53.82 (41.54)     2:35.55 (41.73)
 19 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:30.54    2:38.21  
                  37.95     1:18.32 (40.37)     1:59.14 (40.82)     2:38.21 (39.07)
 20 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:32.18    2:45.65  
                  36.47     1:18.49 (42.02)     2:02.41 (43.92)     2:45.65 (43.24)
 21 Martinez, Nathan          11 COMM-CA              2:51.40    2:53.03  
                  42.03     1:26.63 (44.60)     2:10.76 (44.13)     2:53.03 (42.27)
 22 Johannsen, David          65 SBM-CA               2:51.40    2:55.17  
                  41.97     1:26.20 (44.23)     2:11.09 (44.89)     2:55.17 (44.08)
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              2:18.37    2:21.17  
                  32.19     1:07.71 (35.52)     1:44.21 (36.50)     2:21.17 (36.96)
  2 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              2:23.04    2:28.13  
                  35.19     1:12.81 (37.62)     1:50.39 (37.58)     2:28.13 (37.74)
  3 Mena, Juan                17 COMM-CA              2:32.48    2:31.18  
                  35.04     1:13.58 (38.54)     1:52.61 (39.03)     2:31.18 (38.57)
  4 Hsiung, Lucas             13 SMSC-CA              2:30.95    2:36.39  
                  35.11     1:15.09 (39.98)     1:55.46 (40.37)     2:36.39 (40.93)
  5 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   2:34.51    2:37.15  
                  36.08     1:15.80 (39.72)     1:56.72 (40.92)     2:37.15 (40.43)
  6 Chamorro, Gavin           16 PUMA-CA              2:45.64    2:41.73  
                  36.86     1:17.79 (40.93)     2:00.04 (42.25)     2:41.73 (41.69)
  7 Aguirre, Cole             14 SMSC-CA              2:41.83    2:47.27  
                  37.28     1:18.57 (41.29)     2:04.50 (45.93)     2:47.27 (42.77)
  8 Stocker, Ethan            14 LTA-CA               2:44.32    2:47.49  
                  35.94     1:18.79 (42.85)     2:03.42 (44.63)     2:47.49 (44.07)
  9 Harding, Alex             16 PUMA-CA              2:39.05    2:47.90  
                  36.28     1:19.22 (42.94)     2:02.62 (43.40)     2:47.90 (45.28)
 10 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:40.62    2:50.00  
                  36.91     1:18.87 (41.96)     2:04.24 (45.37)     2:50.00 (45.76)
 11 Gardner, Nick             54 SLO Masters-CA       2:54.00    2:52.78  
                  38.59     1:23.53 (44.94)     2:08.62 (45.09)     2:52.78 (44.16)
 12 Friedrich, Ian            13 SMSC-CA              2:52.99    2:57.80  
                  41.57     1:27.12 (45.55)     2:13.21 (46.09)     2:57.80 (44.59)
 13 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              2:54.88    2:59.31  
                  41.06     1:27.07 (46.01)     2:13.72 (46.65)     2:59.31 (45.59)
 14 Esola, Henry              12 PUMA-CA              3:05.52    3:00.89  
                  42.48     1:28.09 (45.61)     2:14.93 (46.84)     3:00.89 (45.96)
 15 Johannsen, David          65 SBM-CA               3:05.61    3:01.89  
                  41.38     1:27.55 (46.17)     2:14.65 (47.10)     3:01.89 (47.24)
 16 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:58.92    3:02.29  
                  41.66     1:29.56 (47.90)     2:16.94 (47.38)     3:02.29 (45.35)
 17 Dennett, Brandon          13 SMSC-CA              3:07.05    3:04.94  
                  42.55     1:30.94 (48.39)     2:19.55 (48.61)     3:04.94 (45.39)
 18 Hetland, Quinn            13 SMSC-CA              3:05.07    3:12.66  
                  45.32     1:34.06 (48.74)     2:23.43 (49.37)     3:12.66 (49.23)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   2:06.24    2:05.59  
                  27.90       59.45 (31.55)     1:32.12 (32.67)     2:05.59 (33.47)
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   2:04.62    2:07.04  
                  28.54     1:01.23 (32.69)     1:33.56 (32.33)     2:07.04 (33.48)
  3 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              2:20.14    2:08.60  
                  30.60     1:05.00 (34.40)     1:36.48 (31.48)     2:08.60 (32.12)
  4 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              2:47.40    2:26.87  
                  31.86     1:07.80 (35.94)     1:47.23 (39.43)     2:26.87 (39.64)
  5 Lopez, Elias              16 SMSC-CA              2:18.51    2:30.70  
                  30.44     1:06.15 (35.71)     1:46.86 (40.71)     2:30.70 (43.84)
  6 Naumescu, Nicholas        15 SMSC-CA              2:47.40    2:34.10  
                  34.23     1:13.77 (39.54)     1:54.54 (40.77)     2:34.10 (39.56)
  7 Morales, Ulysses          15 NCA-CA               2:47.40    2:43.62  
                  34.96     1:14.95 (39.99)     1:59.15 (44.20)     2:43.62 (44.47)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacaste, Ryan             15 SMSC-CA              4:22.76    4:26.75  
                  29.77     1:03.57 (33.80)     1:36.49 (32.92)     2:09.35 (32.86)
        2:47.89 (38.54)     3:25.82 (37.93)     3:56.47 (30.65)     4:26.75 (30.28)
  2 Bragan-Fitzgerald, Franc  14 San Luis Obispo-CA   4:37.23    4:32.11  
                  28.61     1:01.32 (32.71)     1:37.75 (36.43)     2:12.76 (35.01)
        2:52.51 (39.75)     3:33.49 (40.98)     4:04.12 (30.63)     4:32.11 (27.99)
  3 Marsalek, Asa             18 SMSC-CA              4:26.19    4:32.23  
                  29.79     1:03.61 (33.82)     1:39.60 (35.99)     2:15.16 (35.56)
        2:53.56 (38.40)     3:32.28 (38.72)     4:03.60 (31.32)     4:32.23 (28.63)
  4 Poletti, Ross             14 San Luis Obispo-CA   4:51.41    4:33.50  
                  28.36     1:00.49 (32.13)     1:36.28 (35.79)     2:10.74 (34.46)
        2:52.35 (41.61)     3:33.82 (41.47)     4:04.43 (30.61)     4:33.50 (29.07)
  5 Pecile, Max               16 YNEZ-CA              5:43.22    4:42.90  
                  30.52     1:06.52 (36.00)     1:40.23 (33.71)     2:14.52 (34.29)
        2:56.52 (42.00)     3:38.71 (42.19)     4:11.25 (32.54)     4:42.90 (31.65)
  6 Mendoza, Saul             13 COMM-CA              5:18.20    4:49.56  
                  30.84     1:05.89 (35.05)     1:43.09 (37.20)     2:19.35 (36.26)
        3:01.46 (42.11)     3:43.92 (42.46)     4:17.57 (33.65)     4:49.56 (31.99)
  7 McCarty, Parker           13 San Luis Obispo-CA   4:57.37    4:55.92  
                  32.45     1:08.11 (35.66)     1:47.98 (39.87)     2:27.86 (39.88)
        3:08.70 (40.84)     3:50.53 (41.83)     4:23.76 (33.23)     4:55.92 (32.16)
  8 Lopez, Isaiah             14 SMSC-CA              5:16.65    5:06.38  
                  33.87     1:11.47 (37.60)     1:48.12 (36.65)     2:25.65 (37.53)
        3:13.79 (48.14)     4:00.71 (46.92)     4:34.80 (34.09)     5:06.38 (31.58)
  9 Santos, Antonio           14 SMSC-CA              5:12.94    5:06.54  
                  33.22     1:13.58 (40.36)     1:50.96 (37.38)     2:28.74 (37.78)
        3:15.55 (46.81)     4:02.09 (46.54)     4:35.13 (33.04)     5:06.54 (31.41)
 10 Valdez, Christopher       14 SMSC-CA              5:12.11    5:09.47  
                  34.69     1:16.81 (42.12)     1:58.02 (41.21)     2:39.26 (41.24)
        3:21.07 (41.81)     4:03.16 (42.09)     4:36.73 (33.57)     5:09.47 (32.74)
 11 Chen, Kristian            13 SMSC-CA              5:11.31    5:09.63  
                  33.28     1:10.48 (37.20)     1:55.29 (44.81)     2:37.41 (42.12)
        3:19.35 (41.94)     4:02.91 (43.56)     4:37.69 (34.78)     5:09.63 (31.94)
 -- Perje, Matthew            13 PUMA-CA              5:06.23         DQ  
      False start - Misc
                  31.16     1:10.61 (39.45)     1:52.13 (41.52)     2:32.83 (40.70)
        3:17.08 (44.25)     4:02.23 (45.15)     4:37.78 (35.55)          DQ (33.29)