LTA "JO Last Chance" Swim Meet - Meet Results

LTA "JO Last Chance" Swim Meet
7/20/2019 - 7/21/2019
Lompoc, CA United States
Updated: 7/21/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Lompoc Tsunami Aquatics                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                   LTA "JO Last Chance" Age Group Swim Meet                    
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Alexia L           6 PUMA                             45.24  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Alexia L           6 PUMA                             48.20  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             18.95  
  2 Foss, Madison A            8 LTA                              24.21  
  3 Casillas, Allison M        7 LTA                              25.33  
  4 Davi, Elise K              7 PUMA                             29.03  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             37.77  
  2 Tenggardjaja, Lauren M     8 GAA                              42.45  
  3 Theis, Rylee M             8 LTA                              49.26  
  4 Foss, Madison A            8 LTA                              49.88  
  5 Casillas, Allison M        7 LTA                              56.50  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                           1:29.30  
       40.60  1:29.30                                                      
  2 Theis, Rylee M             8 LTA                            1:51.00  
       52.00  1:51.00                                                      
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             21.44  
  2 Foss, Madison A            8 LTA                              25.21  
  3 Davi, Elise K              7 PUMA                             30.94  
 -- Casillas, Allison M        7 LTA                                 DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             47.94  
  2 Tenggardjaja, Lauren M     8 GAA                              48.36  
 -- Theis, Rylee M             8 LTA                                 DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tenggardjaja, Lauren M     8 GAA                              28.71  
 -- Casillas, Allison M        7 LTA                                 DQ  
 -- Foss, Madison A            8 LTA                                DFS  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Theis, Rylee M             8 LTA                                 DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Foss, Madison A            8 LTA                            1:15.40  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             21.09  
  2 Tenggardjaja, Lauren M     8 GAA                              25.13  
  3 Foss, Madison A            8 LTA                              27.14  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                             47.63  
  2 Theis, Rylee M             8 LTA                              58.92  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Kenzie L           8 PUMA                           1:45.16  
       48.13  1:45.16                                                      
  2 Foss, Madison A            8 LTA                            2:17.12  
     1:00.33  2:17.12                                                      
 -- Theis, Rylee M             8 LTA                                 NS  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abe, Hiori                10 MACA                             33.38  
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC                             34.03  
  3 Baranick, Gia G            9 MSS                              35.08  
  4 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                  40.12  
  5 Adams, Cami P              9 LTA                              42.70  
  6 Brewer, Kai R             10 PUMA                             42.84  
  7 Stevenson, Jaklyn G        9 LTA                              43.53  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abe, Hiori                10 MACA                           1:16.75  
       35.22  1:16.75                                                      
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC                           1:19.35  
       37.14  1:19.35                                                      
  3 Baranick, Gia G            9 MSS                            1:22.85  
  4 Vazquez, Marlene *        10 LTA                            1:24.58  
       38.75  1:24.58                                                      
  5 Chen, Amy R               10 MACA                           1:25.79  
  6 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA                           1:31.57  
  7 Brewer, Kai R             10 PUMA                           1:49.36  
       46.07  1:49.36                                                      
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC                           2:52.21  
       38.68  1:23.54  2:09.40  2:52.21                                    
  2 Vazquez, Marlene *        10 LTA                            3:07.68  
       40.26  1:28.15  2:18.35  3:07.68                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abe, Hiori                10 MACA                             39.59  
  2 Coats, Zelli K            10 SMSC                             41.23  
  3 Baranick, Gia G            9 MSS                              42.80  
  4 Morales, Alyson T         10 NCA                              45.65  
  5 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                  47.65  
  6 Chen, Amy R               10 MACA                             50.38  
  7 Stevenson, Jaklyn G        9 LTA                              52.22  
  8 Adams, Cami P              9 LTA                              58.05  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abe, Hiori                10 MACA                           1:25.97  
       41.41  1:25.97                                                      
  2 Baranick, Gia G            9 MSS                            1:32.75  
       45.56  1:32.75                                                      
  3 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                1:42.66  
  4 Chen, Amy R               10 MACA                           1:49.83  
       53.85  1:49.83                                                      
  5 Adams, Cami P              9 LTA                            2:06.29  
       59.66  2:06.29                                                      
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Baranick, Gia G            9 MSS                              46.10  
  2 Abe, Hiori                10 MACA                             47.03  
  3 Coats, Zelli K            10 SMSC                             49.06  
  4 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA                             51.64  
  5 Brewer, Kai R             10 PUMA                             58.21  
  6 Adams, Cami P              9 LTA                            1:00.09  
  7 Vazquez, Marlene *        10 LTA                            1:01.27  
 -- Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                     DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Amy R               10 MACA                           1:34.99  
  2 Baranick, Gia G            9 MSS                            1:38.86  
       46.48  1:38.86                                                      
  3 Abe, Hiori                10 MACA                           1:41.25  
       46.77  1:41.25                                                      
  4 Coats, Zelli K            10 SMSC                           1:47.59  
       50.61  1:47.59                                                      
  5 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                1:50.15  
       51.34  1:50.15                                                      
  6 Brewer, Kai R             10 PUMA                           2:08.83  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Abe, Hiori                10 MACA                             36.86  
  2 Baranick, Gia G            9 MSS                              46.26  
  3 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                  49.55  
  4 Chen, Amy R               10 MACA                             50.32  
  5 Vazquez, Marlene *        10 LTA                              55.01  
  6 Eguiluz, Ceci E            9 PUMA                             59.09  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coats, Zelli K            10 SMSC                           1:30.43  
       44.30  1:30.43                                                      
  2 Baranick, Gia G            9 MSS                            1:30.53  
       45.79  1:30.53                                                      
  3 Chen, Amy R               10 MACA                           1:34.83  
       48.75  1:34.83                                                      
  4 Gheblehzadeh, Rose        10 Unattached/MACA                1:41.53  
       47.91  1:41.53                                                      
  5 Brewer, Kai R             10 PUMA                           1:51.05  
       53.79  1:51.05                                                      
  6 Stevenson, Jaklyn G        9 LTA                            1:56.39  
       56.43  1:56.39                                                      
  7 Adams, Cami P              9 LTA                            1:59.35  
 -- Abe, Hiori                10 MACA                                DQ  
       40.46       DQ                                                      
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Coats, Zelli K            10 SMSC                                DQ  
       47.28  1:38.21  2:34.69       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA                             27.87  
  2 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo                  28.47  
  3 Ainsworth, Clara M        12 LTA                              28.79  
  4 Core, Maddi M             11 LTA                              29.02  
  5 Murphree, Tallula R       12 MSS                              30.06  
  6 Burk, Kale M              12 PUMA                             30.30  
  7 Chen, Kristie F           11 SMSC                             30.87  
  8 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                             31.13  
  9 Core, Eliana R            12 LTA                              31.36  
 10 Edds, Ella G              12 SMSC                             33.15  
 11 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo                  33.46  
 12 Sallade, Lark L           12 MACA                             34.38  
 13 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                             35.95  
 14 Williams, Kendyl R        12 LTA                              36.50  
 15 Foss, Brooklynn M         11 LTA                              36.52  
 16 Northrop, Skylar N        11 LTA                              36.83  
 17 Espinoza, Itzel           12 LTA                              39.91  
 18 Federmann, Kylie N        11 LTA                              42.46  
 19 Allan, Andie I            12 LTA                              49.01  
 20 Madrid, Aubrey L          11 LTA                              49.23  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Clara M        12 LTA                            1:02.06  
       30.61  1:02.06                                                      
  2 Core, Maddi M             11 LTA                            1:03.47  
       30.60  1:03.47                                                      
  3 Murphree, Tallula R       12 MSS                            1:04.33  
       31.06  1:04.33                                                      
  4 Burk, Kale M              12 PUMA                           1:07.01  
       32.00  1:07.01                                                      
  5 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                           1:10.06  
  6 Core, Eliana R            12 LTA                            1:13.51  
       35.14  1:13.51                                                      
  7 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            1:18.44  
       36.37  1:18.44                                                      
  8 Carey, Samantha Q         11 LTA                            1:20.52  
       38.08  1:20.52                                                      
  9 Koff, Maddie R            12 LTA                            1:21.65  
       37.39  1:21.65                                                      
 10 Northrop, Skylar N        11 LTA                            1:24.42  
       38.89  1:24.42                                                      
 11 Foss, Brooklynn M         11 LTA                            1:26.91  
       40.66  1:26.91                                                      
 12 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                           1:27.41  
       39.21  1:27.41                                                      
 13 Williams, Kendyl R        12 LTA                            1:28.11  
       41.64  1:28.11                                                      
 14 Federmann, Kylie N        11 LTA                            1:34.81  
       44.60  1:34.81                                                      
 15 Espinoza, Itzel           12 LTA                            1:37.52  
       45.83  1:37.52                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Kale M              12 PUMA                           2:29.85  
       33.83  1:12.96  1:54.10  2:29.85                                    
  2 Sallade, Lark L           12 MACA                           2:54.85  
       38.53  1:23.75  2:11.06  2:54.85                                    
  3 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            2:55.36  
       37.89  1:24.91  2:12.67  2:55.36                                    
  4 Carey, Samantha Q         11 LTA                            2:56.01  
       40.47  1:26.05  2:13.34  2:56.01                                    
  5 Williams, Kendyl R        12 LTA                            3:15.96  
       43.02  1:33.69  2:26.59  3:15.96                                    
  6 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                           3:20.04  
       42.93  1:37.17  2:31.61  3:20.04                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Poletti, Cat R            12 San Luis Obispo                  32.44  
  2 Giannini, Lindsey M       12 PUMA                             36.26  
  3 Murphree, Tallula R       12 MSS                              36.28  
  4 Burk, Kale M              12 PUMA                             36.90  
  5 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                             37.42  
  6 Core, Eliana R            12 LTA                              38.37  
  7 Chen, Kristie F           11 SMSC                             39.81  
  8 Sallade, Lark L           12 MACA                             40.12  
  9 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                              41.92  
 10 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo                  42.34  
 11 Williams, Kendyl R        12 LTA                              43.49  
 12 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                             44.98  
 13 Northrop, Skylar N        11 LTA                              45.14  
 14 Federmann, Kylie N        11 LTA                              49.22  
 15 Foss, Brooklynn M         11 LTA                              49.97  
 16 Madrid, Aubrey L          11 LTA                              51.68  
 17 Espinoza, Itzel           12 LTA                              53.89  
 18 Allan, Andie I            12 LTA                            1:01.21  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Kale M              12 PUMA                           1:15.09  
       36.88  1:15.09                                                      
  2 Ainsworth, Clara M        12 LTA                            1:15.70  
       37.59  1:15.70                                                      
  3 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                           1:18.43  
       37.94  1:18.43                                                      
  4 Sallade, Lark L           12 MACA                           1:26.76  
       42.17  1:26.76                                                      
  5 Carey, Samantha Q         11 LTA                            1:34.77  
       46.76  1:34.77                                                      
  6 Koff, Maddie R            12 LTA                            1:37.31  
       45.90  1:37.31                                                      
  7 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                           1:42.36  
       50.04  1:42.36                                                      
  8 Espinoza, Itzel           12 LTA                            1:56.89  
       57.60  1:56.89                                                      
 -- Chen, Kristie F           11 SMSC                                DQ  
       42.89       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Tallula R       12 MSS                              38.22  
  2 Sallade, Lark L           12 MACA                             42.54  
  3 Core, Eliana R            12 LTA                              43.04  
  4 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                              44.78  
  5 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                             45.93  
  6 Carey, Samantha Q         11 LTA                              48.64  
  7 Federmann, Kylie N        11 LTA                              48.86  
  8 Foss, Brooklynn M         11 LTA                              53.20  
  9 Northrop, Skylar N        11 LTA                              54.21  
 10 Williams, Kendyl R        12 LTA                              55.28  
 11 Madrid, Aubrey L          11 LTA                              55.80  
 12 Espinoza, Itzel           12 LTA                            1:01.96  
 -- Koff, Maddie R            12 LTA                                 DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA                           1:22.42  
       40.44  1:22.42                                                      
  2 Ainsworth, Clara M        12 LTA                            1:22.51  
       39.85  1:22.51                                                      
  3 Murphree, Tallula R       12 MSS                            1:23.64  
       40.41  1:23.64                                                      
  4 Core, Maddi M             11 LTA                            1:24.71  
       40.38  1:24.71                                                      
  5 Chen, Kristie F           11 SMSC                           1:28.13  
       41.52  1:28.13                                                      
  6 Sallade, Lark L           12 MACA                           1:32.23  
       43.03  1:32.23                                                      
  7 Edds, Ella G              12 SMSC                           1:32.83  
       45.27  1:32.83                                                      
  8 Core, Eliana R            12 LTA                            1:33.05  
       44.99  1:33.05                                                      
  9 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                           1:39.53  
 10 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            1:44.34  
       50.28  1:44.34                                                      
 11 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo                1:50.89  
       52.83  1:50.89                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Kale M              12 PUMA                             33.17  
  2 Core, Maddi M             11 LTA                              33.52  
  3 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                             33.56  
  4 Core, Eliana R            12 LTA                              35.44  
  5 Sallade, Lark L           12 MACA                             38.22  
  6 Chen, Kristie F           11 SMSC                             40.03  
  7 Northrop, Skylar N        11 LTA                              47.01  
  8 Williams, Kendyl R        12 LTA                              50.47  
  9 Madrid, Aubrey L          11 LTA                              54.93  
 10 Foss, Brooklynn M         11 LTA                              57.37  
 11 Espinoza, Itzel           12 LTA                              58.43  
 -- Federmann, Kylie N        11 LTA                                 DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Clara M        12 LTA                            1:09.98  
       33.41  1:09.98                                                      
  2 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                           1:10.97  
       33.71  1:10.97                                                      
  3 Burk, Kale M              12 PUMA                           1:14.20  
       34.79  1:14.20                                                      
  4 Core, Maddi M             11 LTA                            1:18.26  
       35.64  1:18.26                                                      
  5 Murphree, Tallula R       12 MSS                            1:27.06  
       41.53  1:27.06                                                      
  6 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            1:39.25  
       46.98  1:39.25                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Lindsey M       12 PUMA                           1:14.19  
       35.32  1:14.19                                                      
  2 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                           1:19.08  
       34.54  1:19.08                                                      
  3 Chen, Kristie F           11 SMSC                           1:23.99  
       40.09  1:23.99                                                      
  4 Sallade, Lark L           12 MACA                           1:25.05  
       41.16  1:25.05                                                      
  5 Core, Eliana R            12 LTA                            1:25.55  
       38.81  1:25.55                                                      
  6 Manning, Rhys A           12 San Luis Obispo                1:30.74  
       42.23  1:30.74                                                      
  7 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            1:33.19  
       42.27  1:33.19                                                      
  8 Northrop, Skylar N        11 LTA                            1:40.07  
     1:40.35  1:40.07                                                      
  9 Holt-Rhodes, Kat J        11 SMSC                           1:40.52  
 10 Williams, Kendyl R        12 LTA                            1:45.07  
       46.53  1:45.07                                                      
 11 Foss, Brooklynn M         11 LTA                            1:52.87  
       52.16  1:52.87                                                      
 12 Espinoza, Itzel           12 LTA                            1:55.64  
       54.59  1:55.64                                                      
 13 Allan, Andie I            12 LTA                            2:01.93  
 -- Federmann, Kylie N        11 LTA                                 DQ  
       56.35       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Core, Maddi M             11 LTA                            2:41.12  
       34.49  1:18.24  2:06.63  2:41.12                                    
  2 Molinar, Jaydin C         12 PUMA                           2:47.60  
       34.30  1:17.32  2:10.01  2:47.60                                    
  3 Chen, Kristie F           11 SMSC                           3:02.53  
       42.59  1:33.35  2:23.43  3:02.53                                    
  4 Core, Eliana R            12 LTA                            3:04.79  
       37.99  1:27.40  2:22.92  3:04.79                                    
  5 Stith-Robinson, Josie O   11 LTA                            3:17.47  
       44.34  1:35.05  2:32.90  3:17.47                                    
 -- Murphree, Tallula R       12 MSS                                 DQ  
     1:23.38  2:08.33  2:42.13                                             
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Emily R           21 San Luis Obispo                  25.05  
  2 Giannini, Emilie M        15 PUMA                             26.27  
  3 Garritano, Isabella G     17 PUMA                             27.33  
  4 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                             27.85  
  5 Seidel, Tyler A           16 NCA                              28.31  
  6 Griffiths, Brianna N      13 PUMA                             29.10  
  7 Ramos, Vanessa M          15 LTA                              29.43  
  8 McCann, Sabrina I         13 MACA                             30.40  
  9 Ardouin, Kailey S         13 PUMA                             31.98  
 10 Kafeyan, Julia L          16 LTA                              32.63  
 11 Maceachern, Olivia M      13 LTA                              33.46  
 12 Custodio, Dixie           15 LTA                              33.69  
 13 Rojas, Adriana R          14 LTA                              35.97  
 14 Custodio, Diane           13 LTA                              37.81  
 15 Medina, Jocelyn           14 LTA                              37.92  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basil, Caroline M         21 San Luis Obispo                  56.46  
       26.93    56.46                                                      
  2 Garritano, Isabella G     17 PUMA                             59.22  
       28.22    59.22                                                      
  3 Cusick, Sam L             14 PUMA                           1:04.97  
       31.25  1:04.97                                                      
  4 Ramos, Vanessa M          15 LTA                            1:05.21  
       31.84  1:05.21                                                      
  5 McCann, Sabrina I         13 MACA                           1:08.85  
       32.78  1:08.85                                                      
  6 Maceachern, Olivia M      13 LTA                            1:13.37  
       34.78  1:13.37                                                      
  7 Kafeyan, Julia L          16 LTA                            1:15.41  
       36.50  1:15.41                                                      
  8 Custodio, Dixie           15 LTA                            1:17.15  
       36.47  1:17.15                                                      
  9 Hill, Maya L              13 LTA                            1:17.25  
       36.67  1:17.25                                                      
 10 Custodio, Diane           13 LTA                            1:24.21  
       39.42  1:24.21                                                      
 11 Medina, Jocelyn           14 LTA                            1:26.61  
       39.89  1:26.61                                                      
 -- Beyea, Cosette I          14 SMSC                                DQ  
       40.01                                                               
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cusick, Sam L             14 PUMA                           2:16.41  
       31.74  1:06.32  1:42.14  2:16.41                                    
  2 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                           2:23.07  
       33.12  1:10.88  1:48.52  2:23.07                                    
  3 Griffiths, Brianna N      13 PUMA                           2:23.79  
       32.96  1:10.51  1:48.19  2:23.79                                    
  4 Ramos, Vanessa M          15 LTA                            2:24.02  
       34.27  1:10.85  1:48.36  2:24.02                                    
  5 Maceachern, Olivia M      13 LTA                            2:46.28  
       36.08  1:17.33  2:03.79  2:46.28                                    
  6 Beyea, Cosette I          14 SMSC                           2:48.66  
       38.75  1:21.90  2:06.26  2:48.66                                    
  7 Hill, Maya L              13 LTA                            2:53.18  
       39.78  1:23.71  2:09.41  2:53.18                                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                             34.29  
  2 McCann, Sabrina I         13 MACA                             35.08  
  3 Maceachern, Olivia M      13 LTA                              41.46  
  4 Custodio, Dixie           15 LTA                              44.29  
  5 Medina, Jocelyn           14 LTA                              47.70  
  6 Custodio, Diane           13 LTA                              49.07  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Basil, Caroline M         21 San Luis Obispo                1:00.64  
       29.30  1:00.64                                                      
  2 Hernandez, Lizzy A        15 SMSC                           1:08.27  
       33.80  1:08.27                                                      
  3 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                           1:13.82  
       35.75  1:13.82                                                      
  4 Ramos, Vanessa M          15 LTA                            1:17.38  
       37.98  1:17.38                                                      
  5 McCann, Sabrina I         13 MACA                           1:17.92  
       37.94  1:17.92                                                      
  6 Ardouin, Kailey S         13 PUMA                           1:19.28  
       37.68  1:19.28                                                      
  7 Kafeyan, Julia L          16 LTA                            1:21.92  
       40.69  1:21.92                                                      
  8 Beyea, Cosette I          14 SMSC                           1:24.24  
       41.22  1:24.24                                                      
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garritano, Isabella G     17 PUMA                             33.88  
  2 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                             38.51  
  3 Ardouin, Kailey S         13 PUMA                             41.57  
  4 Hill, Maya L              13 LTA                              43.14  
  5 Maceachern, Olivia M      13 LTA                              46.11  
  6 Custodio, Dixie           15 LTA                              49.91  
  7 Medina, Jocelyn           14 LTA                              51.26  
  8 Custodio, Diane           13 LTA                              52.10  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Avery M           19 San Luis Obispo                1:11.35  
       34.18  1:11.35                                                      
  2 Marvin, Alissa J          20 San Luis Obispo                1:12.02  
       34.59  1:12.02                                                      
  3 Garritano, Isabella G     17 PUMA                           1:12.95  
       34.79  1:12.95                                                      
  4 Giannini, Emilie M        15 PUMA                           1:15.83  
       36.05  1:15.83                                                      
  5 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                           1:28.59  
       41.25  1:28.59                                                      
  6 Kafeyan, Julia L          16 LTA                            1:35.10  
       16.27  1:35.10                                                      
  7 Maceachern, Olivia M      13 LTA                            1:42.58  
       48.11  1:42.58                                                      
  8 Beyea, Cosette I          14 SMSC                           1:47.26  
       50.80  1:47.26                                                      
  9 Custodio, Dixie           15 LTA                            1:47.56  
       49.65  1:47.56                                                      
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garritano, Isabella G     17 PUMA                             30.07  
  2 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                             30.99  
  3 McCann, Sabrina I         13 MACA                             34.54  
  4 Maceachern, Olivia M      13 LTA                              44.83  
  5 Custodio, Dixie           15 LTA                              48.23  
  6 Medina, Jocelyn           14 LTA                              48.65  
  7 Custodio, Diane           13 LTA                              51.31  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Adelynn M       19 San Luis Obispo                  59.79  
       28.41    59.79                                                      
  2 Garritano, Isabella G     17 PUMA                           1:08.25  
       31.99  1:08.25                                                      
  3 Giannini, Emilie M        15 PUMA                           1:09.11  
       32.63  1:09.11                                                      
  4 Ramos, Vanessa M          15 LTA                            1:12.61  
       33.91  1:12.61                                                      
  5 Seidel, Tyler A           16 NCA                            1:13.49  
       34.69  1:13.49                                                      
  6 Beyea, Cosette I          14 SMSC                           1:31.40  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giannini, Emilie M        15 PUMA                           2:28.10  
       32.41  1:11.72  1:54.38  2:28.10                                    
  2 Herrmann, Kirsten M       13 SMSC                           2:42.33  
       33.05  1:15.16  2:05.04  2:42.33                                    
  3 McCann, Sabrina I         13 MACA                           2:51.91  
       37.60  2:12.59  2:51.95  2:51.91                                    
  4 Beyea, Cosette I          14 SMSC                           3:09.68  
       42.58  1:28.72  2:26.76  3:09.68                                    
  5 Medina, Jocelyn           14 LTA                            3:47.93  
       50.82  1:49.16  2:54.98  3:47.93                                    
 -- Custodio, Diane           13 LTA                                 DQ  
       54.01  1:49.60  2:49.28       DQ                                    
 
Girls 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 San Luis Obispo Swim Club  'A'                              1:46.72  
     1) Marvin, Alissa J 20             2) Newman, Avery M 19             
     3) Peters, Emily R 21              4) Peterson, Adelynn M 19         
       28.05    55.79  1:20.40  1:46.72                                    
  2 Puma Aquatic Team  'A'                                      1:56.52  
     1) Griffiths, Brianna N 13         2) Burk, Kale M 12                
     3) Molinar, Jaydin C 12            4) Garritano, Isabella G 17       
       28.99  1:02.47  1:34.05  1:56.52                                    
  3 Lompoc Tsunami Aquatics  'B'                                2:04.94  
     1) Core, Eliana R 12               2) Stith-Robinson, Josie O 11     
     3) Core, Maddi M 11                4) Ainsworth, Clara M 12          
       31.31  1:05.39  1:35.09  2:04.94                                    
  4 Lompoc Tsunami Aquatics  'A'                                2:13.74  
     1) Medina, Jocelyn 14              2) Ramos, Vanessa M 15            
     3) Rojas, Adriana R 14             4) Maceachern, Olivia M 13        
       38.32  1:07.30  1:41.09  2:13.74                                    
  5 Malibu Canyon Aquatics  'A'                                 2:15.29  
     1) McCann, Sabrina I 13            2) Sallade, Lark L 12             
     3) Chen, Amy R 10                  4) Abe, Hiori 10                  
       31.43  1:05.65  1:42.37  2:15.29                                    
  6 Lompoc Tsunami Aquatics  'E'                                2:44.60  
     1) Espinoza, Itzel 12              2) Stevenson, Jaklyn G 9          
     3) Custodio, Dixie 15              4) Allan, Andie I 12              
  6 Lompoc Tsunami Aquatics  'C'                                2:44.60  
     1) Adams, Cami P 9                 2) Madrid, Aubrey L 11            
     3) Northrop, Skylar N 11           4) Williams, Kendyl R 12          
       41.02  1:33.13  2:08.61  2:44.60                                    
  8 Lompoc Tsunami Aquatics  'D'                                2:55.01  
     1) Federmann, Kylie N 11           2) Theis, Rylee M 8               
     3) Foss, Madison A 8               4) Foss, Brooklynn M 11           
       41.98  1:29.70  2:17.78  2:55.01                                    
 
Girls 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Puma Aquatic Team  'A'                                      2:09.17  
     1) Burk, Kale M 12                 2) Garritano, Isabella G 17       
     3) Molinar, Jaydin C 12            4) Cusick, Sam L 14               
       34.14  1:07.64  1:40.61  2:09.17                                    
  2 Lompoc Tsunami Aquatics  'A'                                2:22.31  
     1) Core, Eliana R 12               2) Core, Maddi M 11               
     3) Ainsworth, Clara M 12           4) Stith-Robinson, Josie O 11     
       37.12  1:17.19  1:49.37  2:22.31                                    
  3 Malibu Canyon Aquatics  'A'                                 2:27.89  
     1) McCann, Sabrina I 13            2) Chen, Amy R 10                 
     3) Abe, Hiori 10                   4) Sallade, Lark L 12             
       34.95  1:21.75  1:53.54  2:27.89                                    
  4 Lompoc Tsunami Aquatics  'D'                                2:44.55  
     1) Kafeyan, Julia L 16             2) Madrid, Aubrey L 11            
     3) Ramos, Vanessa M 15             4) Foss, Brooklynn M 11           
       39.98  1:31.90  2:05.53  2:44.55                                    
  5 Lompoc Tsunami Aquatics  'C'                                2:53.23  
     1) Medina, Jocelyn 14              2) Carey, Samantha Q 11           
     3) Custodio, Dixie 15              4) Northrop, Skylar N 11          
       45.26  1:34.60  2:27.81  2:53.23                                    
  6 Puma Aquatic Team  'B'                                      3:00.01  
     1) Ardouin, Kailey S 13            2) Eguiluz, Ceci E 9              
     3) Brewer, Kenzie L 8              4) Brewer, Kai R 10               
       37.78  1:32.62  2:16.54  3:00.01                                    
 -- Lompoc Tsunami Aquatics  'B'                                     DQ  
     1) Williams, Kendyl R 12           2) Federmann, Kylie N 11          
     3) Vazquez, Marlene * 10           4) Espinoza, Itzel 12             
       40.65  1:29.39  2:16.50       DQ                                    
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garritano, Isabella G     17 PUMA                           5:52.88  
       31.08  1:05.51  1:40.50  2:15.84  2:51.46  3:27.24  4:03.52  4:40.94
     5:17.76  5:52.88                                                      
  2 Edds, Ella G              12 SMSC                           6:21.35  
       35.08  1:13.88  1:52.51  2:31.37  3:10.03  3:48.87  4:27.46  5:06.76
     5:44.29  6:21.35                                                      
  3 Core, Maddi M             11 LTA                            6:29.00  
       33.40  1:10.45  1:50.24  2:31.26  3:10.98  3:51.45  4:31.35  5:11.35
     5:50.78  6:29.00                                                      
  4 Morales, Alyson T         10 NCA                            7:20.18  
       37.85  1:21.34  2:06.34  2:50.70  3:36.65  4:22.24  5:07.66  5:52.48
     6:37.41  7:20.18                                                      
  5 Maceachern, Olivia M      13 LTA                            7:26.36  
       37.83  1:20.34  2:04.87  2:50.67  3:36.33  4:22.72  5:10.62  5:56.20
     6:43.40  7:26.36                                                      
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Clara M        12 LTA                           13:15.35  
       34.13  1:13.68  1:53.34  2:33.08  3:13.19  3:53.78  4:33.85  5:14.45
     5:54.91  6:36.24  7:16.91  7:57.80  8:38.22  9:19.20 10:00.32 10:40.86
    11:21.50 12:01.43 12:39.89 13:15.35                                    
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Clara M        12 LTA                           22:13.57  
     1:12.06  1:51.60  2:31.14  3:11.29  3:51.73  4:31.81  5:11.93  5:52.75
     6:33.03  7:13.94  7:54.75  8:36.18  9:16.98  9:58.26 10:39.20 11:20.60
    12:01.91 12:43.28 13:24.02 14:05.58 14:46.72 15:28.06 16:09.22 16:50.43
    17:32.10 18:13.16 18:54.70 19:36.11 22:13.57                           
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kafeyan, Julia L          16 LTA                                DFS  
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Garritano, Isabella G     17 PUMA                           2:40.42  
       36.42  1:16.07  1:58.01  2:40.42                                    
  2 Murphree, Tallula R       12 MSS                            2:57.51  
       41.04  1:26.06  2:12.65  2:57.51                                    
  3 Ainsworth, Clara M        12 LTA                            2:58.89  
       41.34  1:28.30  2:14.71  2:58.89                                    
  4 Uceda, Maggie V           13 PUMA                           2:59.83  
       40.29  1:26.56  2:13.77  2:59.83                                    
  5 Cusick, Sam L             14 PUMA                           3:00.77  
       40.91  1:27.01  2:15.05  3:00.77                                    
  6 Core, Maddi M             11 LTA                            3:07.11  
       41.81  1:29.47  2:18.36  3:07.11                                    
  7 Chen, Kristie F           11 SMSC                           3:15.73  
       43.69  1:33.89  2:24.33  3:15.73                                    
  8 Kafeyan, Julia L          16 LTA                            3:16.75  
       46.80  1:35.89  2:27.67  3:16.75                                    
  9 Hill, Maya L              13 LTA                            3:22.41  
       46.18  1:38.11  2:31.71  3:22.41                                    
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Everett W         6 PUMA                             44.10  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Everett W         6 PUMA                             42.58  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ardouin, Joel M            8 PUMA                             17.84  
  2 Calabrese, Ronald J        8 MSS                              19.38  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ardouin, Joel M            8 PUMA                             39.59  
  2 Shoshan, Macloud           7 MSS                              49.52  
  3 Shokoufandeh, Dario        7 MSS                              49.79  
  4 Bates, Will A              8 PUMA                           1:09.40  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                              42.72  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calabrese, Ronald J        8 MSS                            1:36.64  
       45.92  1:36.64                                                      
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace I           7 NCA                            2:56.70  
       39.94  1:27.30  2:13.03  2:56.70                                    
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Calabrese, Ronald J        8 MSS                              26.41  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace I           7 NCA                              46.13  
  2 Shokoufandeh, Dario        7 MSS                              56.89  
  3 Bates, Will A              8 PUMA                           1:11.47  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                              55.27  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                            1:51.71  
       54.47  1:51.71                                                      
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shokoufandeh, Dario        7 MSS                              37.56  
  2 Shoshan, Macloud           7 MSS                            1:00.29  
 -- Bates, Will A              8 PUMA                                DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trace I           7 NCA                              59.58  
  2 Calabrese, Ronald J        8 MSS                              59.77  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                            1:01.29  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                            2:16.56  
     1:04.17  2:16.56                                                      
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                              58.30  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                            1:59.84  
       58.82  1:59.84                                                      
 
Boys 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dalope, Jason L            8 LTA                            3:59.16  
     1:01.46  2:00.20  3:10.86  3:59.16                                    
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                              33.78  
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA                              34.30  
  3 Casillas, Jose B          10 LTA                              42.64  
  4 Aftanas, Xavier C         10 LTA                              44.52  
  5 Fowler, Cooper D          10 LTA                              47.83  
  6 Lee, Andrew L              9 LTA                              48.71  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                            1:19.08  
       37.34  1:19.08                                                      
  2 Fei, Kevin                10 MACA                           1:33.01  
       44.04  1:33.01                                                      
  3 Aftanas, Xavier C         10 LTA                            1:35.60  
       46.26  1:35.60                                                      
  4 Carey, Troy T              9 LTA                            1:35.91  
       45.23  1:35.91                                                      
  5 Casillas, Jose B          10 LTA                            1:36.32  
       45.83  1:36.32                                                      
  6 Fowler, Cooper D          10 LTA                            1:50.78  
       51.90  1:50.78                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                            2:44.50  
       36.15  1:19.27  2:03.17  2:44.50                                    
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA                            2:51.72  
       38.04  1:23.44  2:06.77  2:51.72                                    
  3 Carey, Troy T              9 LTA                            3:33.07  
       47.88  1:47.53  2:40.55  3:33.07                                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                              40.41  
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA                              42.70  
  3 Lee, Andrew L              9 LTA                              53.44  
  4 Casillas, Jose B          10 LTA                              55.37  
  5 Fowler, Cooper D          10 LTA                            1:03.58  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fei, Kevin                10 MACA                           1:46.12  
       50.34  1:46.12                                                      
  2 Carey, Troy T              9 LTA                            1:57.05  
       57.63  1:57.05                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                              42.64  
  2 Davi, Chase S             10 PUMA                             47.43  
  3 Espinoza, Ulises          10 LTA                              51.46  
  4 Fei, Kevin                10 MACA                             53.12  
  5 Bennett, Owen J           10 NCA                              53.51  
  6 Casillas, Jose B          10 LTA                              56.07  
  7 Carey, Troy T              9 LTA                            1:02.39  
  8 Aftanas, Xavier C         10 LTA                            1:04.53  
  9 Lee, Andrew L              9 LTA                            1:22.53  
 -- Fowler, Cooper D          10 LTA                                 DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                            1:42.28  
       48.31  1:42.28                                                      
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                              38.44  
  2 Bennett, Owen J           10 NCA                              40.12  
  3 Davi, Chase S             10 PUMA                             42.58  
  4 Espinoza, Ulises          10 LTA                              42.69  
  5 Casillas, Jose B          10 LTA                            1:01.01  
 -- Aftanas, Xavier C         10 LTA                                 DQ  
 -- Lee, Andrew L              9 LTA                                 DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Owen J           10 NCA                            1:32.16  
       41.50  1:32.16                                                      
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stith-Robinson, Jojo O    10 LTA                            1:26.75  
       41.37  1:26.75                                                      
  2 Espinoza, Ulises          10 LTA                            1:34.12  
       43.27  1:34.12                                                      
  3 Casillas, Jose B          10 LTA                            1:52.97  
       58.95  1:52.97                                                      
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Owen J           10 NCA                            3:09.09  
       42.16  1:28.97  2:30.67  3:09.09                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                              26.95  
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS                              30.23  
  3 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                             30.72  
  4 Lindberg, Lucien          12 GAA                              31.03  
  5 Dulay, Michael J          12 LTA                              31.63  
  6 Aftanas, Toby M           12 LTA                              32.76  
  7 Esola, Henry A            11 PUMA                             32.97  
  8 Murphree, Wiley           12 MSS                              34.05  
  9 Lee, Evan J               12 LTA                              34.25  
 10 Clowdus, Devin M          12 SMSC                             35.60  
 11 Adelberg, Noah R          12 MACA                             37.53  
 12 Li, Alan                  11 MACA                             39.75  
 13 Bates, Stevie W           11 PUMA                             40.31  
 14 Thornton, Timothy N       12 SMSC                             40.68  
 15 Bornare, Adi A            11 MACA                             41.75  
 16 Jin, Jerry                11 MACA                             42.81  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                              59.34  
       28.36    59.34                                                      
  2 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                           1:11.31  
  3 Dulay, Michael J          12 LTA                            1:11.50  
       34.67  1:11.50                                                      
  4 Aftanas, Toby M           12 LTA                            1:11.63  
       34.49  1:11.63                                                      
  5 Lee, Evan J               12 LTA                            1:15.28  
       36.77  1:15.28                                                      
  6 Murphree, Wiley           12 MSS                            1:16.17  
       37.62  1:16.17                                                      
  7 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           1:17.24  
       36.62  1:17.24                                                      
  8 Adelberg, Noah R          12 MACA                           1:32.03  
       41.97  1:32.03                                                      
  9 Bornare, Adi A            11 MACA                           1:32.59  
       43.92  1:32.59                                                      
 10 Jin, Jerry                11 MACA                           1:35.12  
 11 Thornton, Timothy N       12 SMSC                           1:36.94  
 12 Li, Alan                  11 MACA                           1:38.74  
       45.20  1:38.74                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                            2:18.68  
       33.12  1:10.54  1:45.41  2:18.68                                    
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS                            2:29.96  
       34.99  1:14.65  1:53.73  2:29.96                                    
  3 Dulay, Michael J          12 LTA                            2:41.91  
       36.28  1:18.39  2:00.80  2:41.91                                    
  4 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           2:50.29  
       37.63  1:21.47  2:06.29  2:50.29                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphree, Ranger D        12 MSS                              34.89  
  2 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                             36.96  
  3 Aftanas, Toby M           12 LTA                              38.09  
  4 Murphree, Wiley           12 MSS                              38.88  
  5 Lindberg, Lucien          12 GAA                              39.05  
  6 Clowdus, Devin M          12 SMSC                             43.78  
  7 Jin, Jerry                11 MACA                             47.62  
  8 Adelberg, Noah R          12 MACA                             47.67  
  9 Bates, Stevie W           11 PUMA                             48.47  
 10 Li, Alan                  11 MACA                             49.69  
 11 Thornton, Timothy N       12 SMSC                             50.44  
 12 Bornare, Adi A            11 MACA                             50.55  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                           1:21.32  
       40.76  1:21.32                                                      
  2 Murphree, Wiley           12 MSS                            1:22.69  
       40.72  1:22.69                                                      
  3 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           1:33.73  
       45.45  1:33.73                                                      
  4 Adelberg, Noah R          12 MACA                           1:40.86  
       50.05  1:40.86                                                      
  5 Bornare, Adi A            11 MACA                           1:50.24  
  6 Li, Alan                  11 MACA                           1:52.91  
       54.57  1:52.91                                                      
 -- Jin, Jerry                11 MACA                                DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                              38.84  
  2 Esola, Henry A            11 PUMA                             40.28  
  3 Murphree, Ranger D        12 MSS                              40.36  
  4 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                             40.46  
  5 Murphree, Wiley           12 MSS                              47.01  
  6 Adelberg, Noah R          12 MACA                             52.08  
  7 Jin, Jerry                11 MACA                             54.34  
  8 Thornton, Timothy N       12 SMSC                             55.00  
  9 Bornare, Adi A            11 MACA                             57.40  
 10 Lee, Evan J               12 LTA                              59.84  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                            1:25.13  
       40.71  1:25.13                                                      
  2 Esola, Henry A            11 PUMA                           1:26.18  
       41.75  1:26.18                                                      
  3 Murphree, Ranger D        12 MSS                            1:26.28  
       42.16  1:26.28                                                      
  4 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                           1:26.39  
       39.79  1:26.39                                                      
  5 Lindberg, Lucien          12 GAA                            1:36.71  
       45.59  1:36.71                                                      
  6 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           1:47.23  
       51.36  1:47.23                                                      
  7 Adelberg, Noah R          12 MACA                           1:51.64  
       51.68  1:51.64                                                      
  8 Jin, Jerry                11 MACA                           2:00.22  
       55.46  2:00.22                                                      
  9 Li, Alan                  11 MACA                           2:03.16  
       57.41  2:03.16                                                      
 10 Thornton, Timothy N       12 SMSC                           2:08.20  
       57.97  2:08.20                                                      
 11 Bornare, Adi A            11 MACA                           2:09.95  
     1:00.38  2:09.95                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                              30.43  
  2 Dulay, Michael J          12 LTA                              35.06  
  3 Saghatelyan, Grigor       12 MACA                             40.58  
  4 Aftanas, Toby M           12 LTA                              40.64  
  5 Lee, Evan J               12 LTA                              41.84  
  6 Bornare, Adi A            11 MACA                             50.49  
  7 Li, Alan                  11 MACA                             50.83  
  8 Jin, Jerry                11 MACA                             53.42  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dulay, Michael J          12 LTA                            1:22.41  
       36.80  1:22.41                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delgado, Gustavo D        12 LTA                            1:13.71  
       33.55  1:13.71                                                      
  2 Dulay, Michael J          12 LTA                            1:20.03  
       38.50  1:20.03                                                      
  3 Esola, Henry A            11 PUMA                           1:21.42  
       40.45  1:21.42                                                      
  4 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           1:33.33  
       44.00  1:33.33                                                      
  5 Lee, Evan J               12 LTA                            1:36.37  
       44.04  1:36.37                                                      
  6 Jin, Jerry                11 MACA                           1:45.68  
       50.81  1:45.68                                                      
  7 Li, Alan                  11 MACA                           1:50.28  
  8 Bornare, Adi A            11 MACA                           1:51.63  
       51.48  1:51.63                                                      
 -- Adelberg, Noah R          12 MACA                                DQ  
       53.42       DQ                                                      
 -- Lindberg, Lucien          12 GAA                                 DQ  
       39.68       DQ                                                      
 -- Saghatelyan, Grigor       12 MACA                                DQ  
       40.50       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Esola, Henry A            11 PUMA                           2:46.55  
       40.44  1:21.78  2:09.48  2:46.55                                    
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS                            2:48.31  
       43.67  1:24.56  2:12.11  2:48.31                                    
 -- Dulay, Michael J          12 LTA                                 DQ  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Armes, Ryan W             20 San Luis Obispo                  22.02  
  2 Peters, Luke W            21 San Luis Obispo                  22.81  
  3 Silva, Carson B           16 SMSC                             23.28  
  4 Ainsworth, Mark T         15 LTA                              24.66  
  5 Poletti, Ross M           13 San Luis Obispo                  24.76  
  6 Martin, Carson G          16 LTA                              26.00  
  7 McCann, Erik J            13 MACA                             27.09  
  8 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                              27.31  
  9 Friedrich, Ian M          13 SMSC                             27.78  
 10 Aftanas, Sebastian E      13 LTA                              27.88  
 11 Frias, Cody M             16 LTA                              28.10  
 12 Esola, Lloyd M            14 PUMA                             29.00  
 13 Giammattei, Rocco E       13 LTA                              29.53  
 14 Hetland, Quinn M          13 SMSC                             30.61  
 15 Soto, Paul J              15 NCA                              30.99  
 16 Morales, Ulysses T        15 NCA                              31.54  
 17 Adelberg, Ilan B          15 MACA                             31.60  
 18 Flick, Gavin W            13 SMSC                             32.91  
 19 Martin, Beau A            14 LTA                              33.86  
 20 Skinner, Ari W            13 LTA                              36.40  
 21 Marshall, Stewart A       15 LTA                              52.47  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chamorro, Gavin T         16 PUMA                             56.27  
       27.38    56.27                                                      
  2 Stocker, Ethan S          14 LTA                              56.85  
       27.22    56.85                                                      
  3 Martin, Carson G          16 LTA                              57.58  
       27.83    57.58                                                      
  4 Friedrich, Ian M          13 SMSC                           1:00.72  
       29.37  1:00.72                                                      
  5 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            1:00.93  
       28.70  1:00.93                                                      
  6 McCann, Erik J            13 MACA                           1:01.72  
       29.93  1:01.72                                                      
  7 Frias, Cody M             16 LTA                            1:01.96  
       28.58  1:01.96                                                      
  8 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           1:03.60  
       30.20  1:03.60                                                      
  9 Aftanas, Sebastian E      13 LTA                            1:03.77  
       29.98  1:03.77                                                      
 10 Giammattei, Rocco E       13 LTA                            1:08.83  
       32.54  1:08.83                                                      
 11 Flick, Gavin W            13 SMSC                           1:15.79  
       35.74  1:15.79                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Carson G          16 LTA                            2:09.21  
       30.02  1:04.49  1:38.15  2:09.21                                    
  2 Chamorro, Gavin T         16 PUMA                           2:09.95  
       29.78  1:03.46  1:37.69  2:09.95                                    
  3 Friedrich, Ian M          13 SMSC                           2:13.27  
       31.91  1:07.19  1:40.78  2:13.27                                    
  4 Aftanas, Sebastian E      13 LTA                            2:17.15  
       31.24  1:07.36  1:44.08  2:17.15                                    
  5 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           2:17.74  
       31.45  1:07.46  1:44.11  2:17.74                                    
  6 McCann, Erik J            13 MACA                           2:21.58  
       32.69  1:09.64  1:47.21  2:21.58                                    
  7 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            2:21.83  
       31.90  1:08.19  1:46.38  2:21.83                                    
  8 Frias, Cody M             16 LTA                            2:21.85  
       30.33  1:05.95  1:43.85  2:21.85                                    
  9 Hetland, Quinn M          13 SMSC                           2:27.37  
       34.11  1:13.54  1:52.03  2:27.37                                    
 10 Martin, Beau A            14 LTA                            2:59.86  
       38.55  1:25.44  2:14.92  2:59.86                                    
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hetland, Quinn M          13 SMSC                             38.75  
  2 Giammattei, Rocco E       13 LTA                              38.92  
  3 Adelberg, Ilan B          15 MACA                             42.15  
  4 Flick, Gavin W            13 SMSC                             43.51  
  5 Skinner, Ari W            13 LTA                              50.83  
  6 Marshall, Stewart A       15 LTA                            1:11.74  
 -- Martin, Beau A            14 LTA                                 DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Carson G          16 LTA                            1:06.40  
       32.20  1:06.40                                                      
  2 Stocker, Ethan S          14 LTA                            1:10.97  
       33.89  1:10.97                                                      
  3 McCann, Erik J            13 MACA                           1:14.05  
       37.19  1:14.05                                                      
  4 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           1:15.43  
       36.68  1:15.43                                                      
  5 Hetland, Quinn M          13 SMSC                           1:21.66  
       40.69  1:21.66                                                      
  6 Flick, Gavin W            13 SMSC                           1:33.24  
       45.79  1:33.24                                                      
  7 Adelberg, Ilan B          15 MACA                           1:36.09  
       45.01  1:36.09                                                      
  8 Skinner, Ari W            13 LTA                            1:53.83  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Adelberg, Ilan B          15 MACA                             38.35  
  2 Davi, Matthew C           14 PUMA                             39.44  
  3 Frias, Cody M             16 LTA                              39.83  
  4 Hetland, Quinn M          13 SMSC                             41.40  
  5 Giammattei, Rocco E       13 LTA                              41.80  
  6 Martin, Beau A            14 LTA                              45.23  
  7 Flick, Gavin W            13 SMSC                             48.88  
 -- Skinner, Ari W            13 LTA                                 DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ainsworth, Mark T         15 LTA                            1:14.57  
       35.76  1:14.57                                                      
  2 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            1:17.67  
       36.87  1:17.67                                                      
  3 McCann, Erik J            13 MACA                           1:19.67  
       38.04  1:19.67                                                      
  4 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           1:24.84  
       39.77  1:24.84                                                      
  5 Hetland, Quinn M          13 SMSC                           1:26.99  
       41.58  1:26.99                                                      
  6 Adelberg, Ilan B          15 MACA                           1:28.65  
       40.74  1:28.65                                                      
  7 Soto, Paul J              15 NCA                            1:35.39  
       47.13  1:35.39                                                      
  8 Flick, Gavin W            13 SMSC                           1:43.76  
       49.20  1:43.76                                                      
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frias, Cody M             16 LTA                              29.92  
  2 Davi, Matthew C           14 PUMA                             34.14  
  3 Hetland, Quinn M          13 SMSC                             36.91  
  4 Adelberg, Ilan B          15 MACA                             37.60  
  5 Giammattei, Rocco E       13 LTA                              38.40  
  6 Martin, Beau A            14 LTA                              41.34  
  7 Flick, Gavin W            13 SMSC                             43.61  
  8 Skinner, Ari W            13 LTA                              50.16  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silva, Carson B           16 SMSC                           1:00.71  
       27.55  1:00.71                                                      
  2 Stocker, Ethan S          14 LTA                            1:08.28  
       31.44  1:08.28                                                      
  3 Friedrich, Ian M          13 SMSC                           1:09.50  
       32.33  1:09.50                                                      
  4 Frias, Cody M             16 LTA                            1:11.10  
       32.17  1:11.10                                                      
  5 Morales, Ulysses T        15 NCA                            1:18.57  
       36.40  1:18.57                                                      
  5 Aftanas, Sebastian E      13 LTA                            1:18.57  
       35.12  1:18.57                                                      
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Carson G          16 LTA                            2:31.81  
       29.65  1:07.95  1:55.53  2:31.81                                    
  2 McCann, Erik J            13 MACA                           2:35.60  
       34.23  1:15.88  2:01.67  2:35.60                                    
  3 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            2:47.17  
       35.95  1:19.67  2:07.87  2:47.17                                    
  4 Hetland, Quinn M          13 SMSC                           2:50.19  
       38.67  1:23.75  2:10.66  2:50.19                                    
  5 Martin, Beau A            14 LTA                            3:15.72  
       42.25  1:36.04  2:28.98  3:15.72                                    
 
Boys 5 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lompoc Tsunami Aquatics  'A'                                1:46.63  
     1) Stocker, Ethan S 14             2) MacEachern, Nicolas D 15       
     3) Delgado, Gustavo D 12           4) Martin, Carson G 16            
       26.77    53.67  1:20.92  1:46.63                                    
  2 Lompoc Tsunami Aquatics  'B'                                1:58.73  
     1) Aftanas, Sebastian E 13         2) Martin, Beau A 14              
     3) Giammattei, Rocco E 13          4) Frias, Cody M 16               
       28.57  1:02.03  1:31.12  1:58.73                                    
  3 Malibu Canyon Aquatics  'A'                                 2:11.70  
     1) McCann, Erik J 13               2) Saghatelyan, Grigor 12         
     3) Bornare, Adi A 11               4) Adelberg, Ilan B 15            
       28.01    58.06  1:40.46  2:11.70                                    
  4 Lompoc Tsunami Aquatics  'C'                                2:14.23  
     1) Espinoza, Ulises 10             2) Stith-Robinson, Jojo O 10      
     3) Aftanas, Toby M 12              4) Dulay, Michael J 12            
       33.56  1:08.99  1:42.73  2:14.23                                    
  5 Lompoc Tsunami Aquatics  'D'                                2:43.24  
     1) Lee, Evan J 12                  2) Lee, Andrew L 9                
     3) Dalope, Jason L 8               4) Skinner, Ari W 13              
       34.68  1:35.05  2:06.15  2:43.24                                    
  6 Puma Aquatic Team  'A'                                      2:48.16  
     1) Esola, Lloyd M 14               2) Bates, Will A 8                
     3) Esola, Henry A 11               4) Bates, Stevie W 11             
       28.59  1:36.12  2:48.16                                             
  7 Lompoc Tsunami Aquatics  'E'                                3:02.61  
     1) Casillas, Jose B 10             2) Fowler, Cooper D 10            
     3) Marshall, Stewart A 15          4) Aftanas, Xavier C 10           
 
Boys 5 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lompoc Tsunami Aquatics  'A'                                2:01.80  
     1) Martin, Carson G 16             2) Stocker, Ethan S 14            
     3) Frias, Cody M 16                4) Delgado, Gustavo D 12          
       29.75  1:04.20  1:34.26  2:01.80                                    
  2 Lompoc Tsunami Aquatics  'C'                                2:13.47  
     1) Aftanas, Toby M 12              2) MacEachern, Nicolas D 15       
     3) Aftanas, Sebastian E 13         4) Ainsworth, Mark T 15           
       38.28  1:13.78  1:48.26  2:13.47                                    
  3 Puma Aquatic Team  'A'                                      2:25.59  
     1) Esola, Lloyd M 14               2) Esola, Henry A 11              
     3) Davi, Matthew C 14              4) Davi, Chase S 10               
       35.74  1:17.05  1:51.19  2:25.59                                    
  4 Lompoc Tsunami Aquatics  'D'                                2:32.43  
     1) Espinoza, Ulises 10             2) Stith-Robinson, Jojo O 10      
     3) Dulay, Michael J 12             4) Giammattei, Rocco E 13         
       41.53  1:25.00  2:01.79  2:32.43                                    
  5 Lompoc Tsunami Aquatics  'B'                                3:32.55  
     1) Skinner, Ari W 13               2) Casillas, Jose B 10            
     3) Dalope, Jason L 8               4) Aftanas, Xavier C 10           
       52.66  1:09.18  1:48.21  3:32.55                                    
 -- Malibu Canyon Aquatics  'A'                                      DQ  
     1) Fei, Kevin 10                   2) Adelberg, Ilan B 15            
     3) Bornare, Adi A 11               4) Jin, Jerry 11                  
       50.67  1:28.72  2:16.98       DQ                                    
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Friedrich, Ian M          13 SMSC                           5:51.65  
       32.00  1:08.72  1:44.89  2:21.52  2:58.07  3:33.44  4:08.66  4:43.46
     5:18.13  5:51.65                                                      
  2 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           5:59.59  
       32.87  1:09.49  1:46.80  2:23.40  2:59.81  3:35.79  4:13.08  4:50.31
     5:26.45  5:59.59                                                      
  3 Frias, Cody M             16 LTA                            6:34.79  
       31.36  1:08.64  1:47.69  2:27.21  3:08.30  3:49.76  4:31.05  5:12.41
     5:54.10  6:34.79                                                      
  4 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            6:48.51  
       34.08  1:14.25  1:56.37  2:38.86  3:20.63  4:02.76  4:45.44  5:27.96
     6:09.87  6:48.51                                                      
  5 Dulay, Michael J          12 LTA                            7:22.50  
       37.94  1:22.16  2:06.80  2:52.54  3:39.08  4:26.93  5:12.15  5:58.95
     6:43.80  7:22.50                                                      
  6 Bennett, Owen J           10 NCA                            7:30.79  
       40.77  1:27.16  2:12.88  2:59.45  3:46.46  4:33.91  5:20.46  6:07.53
     6:52.30  7:30.79                                                      
  7 Bennett, Trace I           7 NCA                            7:46.07  
       42.40  1:31.23  2:20.82  3:10.85  3:56.51  4:43.49  5:29.16  6:17.10
     7:03.59  7:46.07                                                      
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stocker, Ethan S          14 LTA                           20:49.26  
     1:21.66  1:59.96  2:38.12  3:15.44  3:53.95  4:32.86  5:11.53  5:50.38
     6:30.67  7:08.37  7:46.25  8:25.41  9:03.58  9:42.64 10:22.78 11:01.91
    11:40.15 12:18.60 12:58.21 13:36.60 14:14.39 14:52.11 15:31.33 16:09.86
    16:47.60 17:24.16 18:00.29 18:36.99 19:13.76 19:49.82 20:22.02 20:48.81
    20:49.26
  2 Martin, Carson G          16 LTA                           21:17.89  
     1:21.83  1:59.66  2:37.90  3:16.07  3:54.56  4:34.03  5:13.03  5:52.61
     6:32.10  7:11.29  7:50.97  8:30.03  9:09.18  9:48.18 10:28.08 11:07.81
    11:47.75 12:25.57 13:04.93 13:45.06 14:24.40 15:03.95 15:42.01 16:20.53
    16:59.77 17:38.50 18:18.01 18:56.77 19:35.56 20:14.29 21:17.89         
  3 Delgado, Gustavo D        12 LTA                           21:36.45  
     1:23.44  2:01.52  2:40.19  3:19.89  3:59.98  4:39.60  5:20.08  6:00.08
     6:39.90  7:20.60  8:00.71  8:41.15  9:22.01 10:02.81 10:42.22 11:22.97
    12:03.08 12:43.87 13:23.71 14:03.68 14:42.97 15:22.66 16:02.58 16:41.94
    17:21.34 18:00.30 18:39.93 19:18.85 19:57.51 20:36.25 21:13.89 21:36.45
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stocker, Ethan S          14 LTA                            2:32.18  
       35.39  1:14.17  1:53.51  2:32.18                                    
  2 Murphree, Ranger D        12 MSS                            2:38.84  
       38.99  1:20.14  2:00.58  2:38.84                                    
  3 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           2:40.51  
       37.65  1:19.57  2:00.37  2:40.51                                    
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chamorro, Gavin T         16 PUMA                           2:45.64  
       37.71  1:19.93  2:03.79  2:45.64                                    
  2 Stocker, Ethan S          14 LTA                            2:46.41  
       37.47  1:21.17  2:04.12  2:46.41                                    
  3 Esola, Lloyd M            14 PUMA                           2:57.11  
       40.62  1:25.38  2:15.16  2:57.11                                    
  4 Friedrich, Ian M          13 SMSC                           2:57.24  
       41.79  1:27.34  2:13.48  2:57.24                                    
  5 MacEachern, Nicolas D     15 LTA                            2:58.65  
       39.18  1:23.89  2:07.87  2:58.65                                    
  6 Esola, Henry A            11 PUMA                           3:10.09  
       44.87  1:33.29  2:21.92  3:10.09                                    
  7 Clowdus, Devin M          12 SMSC                           3:33.87  
       51.07  1:46.00  2:39.93  3:33.87                                    
 -- Ainsworth, Mark T         15 LTA                                 DQ  
       36.83  1:17.84  1:59.19       DQ                                    
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stocker, Ethan S          14 LTA                            5:22.98  
       34.40  1:13.81  1:57.98  2:40.56  3:27.09  4:14.54  4:49.19  5:22.98