CANY Age Group Invitational Classic - Meet Results

CANY Age Group Invitational Classic
2/14/2020 - 2/16/2020
Santa Clarita, CA United States
Updated: 2/18/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Canyons Aquatic Club   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/16/2020 08:48 PM
         Southern California Invitational Q Meet, Sanction #: S20-034          
                   Santa Clarita Aquatic Center 2/14-16/2020                   
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jubb, Shea E               8 PVST-CA                35.87      35.18  
  2 Buliga, Erin D             8 CANY-CA                37.93      37.10  
  3 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA                38.63      37.70  
  4 Burga, Lea S               8 FROG-CA                38.74      38.69  
  5 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                40.07      39.39  
  6 Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA                39.56      41.04  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pu, Mandy C                7 CERR-CA              1:29.02    1:21.36  
      38.21   43.15                                                
  2 Park, Evie J               7 CERR-CA              1:37.86    1:23.65  
      39.55   44.10                                                
  3 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA              1:25.17    1:23.97  
      39.24   44.73                                                
  4 Burga, Lea S               8 FROG-CA              1:31.22    1:26.43  
      41.75   44.68                                                
  5 Buliga, Erin D             8 CANY-CA              1:26.18    1:28.06  
      39.25   48.81                                                
  6 Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA              1:27.04    1:30.01  
      40.88   49.13                                                
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliga, Erin D             8 CANY-CA                42.71      42.01  
  2 Park, Evie J               7 CERR-CA                46.36      43.60  
  3 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                49.48      45.48  
  4 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA                47.39      45.58  
  5 Burga, Lea S               8 FROG-CA                46.53      46.11  
 -- Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA                49.75         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliga, Erin D             8 CANY-CA                46.10      44.37  
  2 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                49.26      46.70  
  3 Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA                52.89      52.81  
  4 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA                53.34      52.89  
  5 Burga, Lea S               8 FROG-CA                57.57    1:01.19  
 
Girls 5-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliga, Erin D             8 CANY-CA              1:42.63    1:37.21  
      45.26   51.95                                                
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Evie J               7 CERR-CA                41.76      39.58  
  2 Burga, Lea S               8 FROG-CA                43.83      41.14  
  3 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA                44.90      43.92  
  4 Pu, Mandy C                7 CERR-CA                49.40      43.99  
  5 Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA                47.87      46.59  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliga, Erin D             8 CANY-CA              1:29.08    1:29.88  
      40.57   49.31                                                
  2 Jubb, Shea E               8 PVST-CA              2:00.70    1:30.19  
      43.40   46.79                                                
  3 Pu, Mandy C                7 CERR-CA              1:38.03    1:34.68  
  4 Liakhovetski, Adele E      8 CCAT-CA              1:45.63    1:37.63  
      45.38   52.25                                                
  5 Drottar, Angellica B       8 CCAT-CA              1:42.55    1:45.35  
      51.16   54.19                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                31.14      30.97  
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                30.85      31.08  
  3 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                31.48      31.42  
  4 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                32.03      32.07  
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA                32.62      32.16  
  6 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA                33.24      32.51  
  7 Riley, Milan B            10 CANY-CA                33.28      33.40  
Preliminaries
  8 Nickols, Bailey L         10 FROG-CA                33.59             
  9 Jin, Jessica               9 CANY-CA                33.78             
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                30.82      30.85  
  2 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                30.45      31.14  
  3 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                31.30      31.48  
  4 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                32.64      32.03  
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA                31.86      32.62  
  6 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA                32.10      33.24  
  7 Riley, Milan B            10 CANY-CA                32.90      33.28  
  8 Nickols, Bailey L         10 FROG-CA                33.46      33.59  
  9 Jin, Jessica               9 CANY-CA                34.97      33.78  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:01.16    1:00.91  
      29.03   31.88                                                
  2 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:03.46    1:03.09  
      30.31   32.78                                                
  3 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:06.78    1:06.56  
      32.08   34.48                                                
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:06.81    1:07.30  
      32.21   35.09                                                
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:11.30    1:11.03  
      34.07   36.96                                                
  6 Becker, Rylee M           10 FROG-CA              1:11.63    1:11.46  
      33.62   37.84                                                
  7 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:12.57    1:12.02  
      34.31   37.71                                                
  8 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:18.08    1:15.91  
      36.41   39.50                                                
  9 Simcox, Emma E            10 CANY-CA              1:19.35    1:22.03  
      39.68   42.35                                                
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:01.71    1:01.16  
      29.09   32.07                                                
  2 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:02.86    1:03.46  
      30.72   32.74                                                
  3 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:06.87    1:06.78  
      32.09   34.69                                                
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:09.80    1:06.81  
      32.02   34.79                                                
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:12.41    1:11.30  
      33.70   37.60                                                
  6 Becker, Rylee M           10 FROG-CA              1:17.76    1:11.63  
      33.47   38.16                                                
  7 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:11.27    1:12.57  
      33.87   38.70                                                
  8 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:19.01    1:18.08  
      36.46   41.62                                                
  9 Simcox, Emma E            10 CANY-CA              1:19.14    1:19.35  
      37.54   41.81                                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              2:15.73    2:14.60  
      30.61   34.42   35.11   34.46                                
  2 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              2:36.16    2:23.75  
      32.55   37.24   38.20   35.76                                
  3 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              2:25.11    2:24.17  
      32.86   36.52   38.44   36.35                                
  4 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              2:32.78    2:30.94  
      34.31   39.19   38.87   38.57                                
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              2:32.19    2:32.89  
      34.03   39.17   40.66   39.03                                
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA              2:38.68    2:34.96  
      36.34   39.92   41.12   37.58                                
Preliminaries
  5 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              2:35.18             
      35.83   40.25   40.77   38.33                                
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              2:21.94    2:15.73  
      30.59   34.56   35.59   34.99                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              2:26.79    2:25.11  
      33.19   36.66   38.00   37.26                                
  3 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              2:34.66    2:32.19  
      34.43   39.59   40.73   37.44                                
  4 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              2:30.64    2:32.78  
      35.27   39.28   40.17   38.06                                
  5 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              2:42.20    2:35.18  
      35.83   40.25   40.77   38.33                                
  6 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              2:30.59    2:36.16  
      33.69   38.28   41.80   42.39                                
  7 Luker, Nina M             10 WEST-CA              2:38.07    2:38.68  
      36.74   40.60   41.63   39.71                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                35.30      33.95  
  2 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                36.21      35.65  
  3 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                36.76      36.01  
  4 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA                38.06      38.37  
  5 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                38.57      38.90  
  6 Simcox, Emma E            10 CANY-CA                40.25      39.60  
Preliminaries
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA                40.21             
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                35.48      35.30  
  2 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                36.80      36.21  
  3 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA                35.90      36.76  
  4 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA                40.92      38.06  
  5 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                40.32      38.57  
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA                39.57      40.21  
  7 Simcox, Emma E            10 CANY-CA                40.36      40.25  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:10.33    1:10.62  
      34.03   36.59                                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:18.17    1:18.48  
      38.02   40.46                                                
  3 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              1:19.63    1:20.21  
      38.17   42.04                                                
  4 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:21.33    1:20.27  
      39.31   40.96                                                
  5 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:24.00    1:22.85  
      40.35   42.50                                                
  6 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:26.78    1:24.97  
Preliminaries
  5 Nickols, Bailey L         10 FROG-CA              1:23.08             
      39.37   43.71                                                
  8 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:27.46             
      42.50   44.96                                                
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:11.27    1:10.33  
      33.68   36.65                                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:16.51    1:18.17  
      38.05   40.12                                                
  3 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              1:18.98    1:19.63  
      38.21   41.42                                                
  4 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:20.14    1:21.33  
      39.67   41.66                                                
  5 Nickols, Bailey L         10 FROG-CA              1:21.13    1:23.08  
      39.37   43.71                                                
  6 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:24.36    1:24.00  
      40.19   43.81                                                
  7 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:30.63    1:26.78  
  8 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:28.86    1:27.46  
      42.50   44.96                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA                37.10      36.73  
  2 Hussein, Emma A           10 CANY-CA                38.83      38.17  
  3 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                40.25      40.52  
  4 Fahrenholz, Emma R        10 CANY-CA                41.56      40.83  
  5 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                41.60      41.73  
  6 Riley, Milan B            10 CANY-CA                41.87      42.00  
  7 Jin, Jessica               9 CANY-CA                47.11      46.86  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA                36.64      37.10  
  2 Hussein, Emma A           10 CANY-CA                39.37      38.83  
  3 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA                40.86      40.25  
  4 Fahrenholz, Emma R        10 CANY-CA                41.30      41.56  
  5 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA                41.62      41.60  
  6 Riley, Milan B            10 CANY-CA                42.07      41.87  
  7 Jin, Jessica               9 CANY-CA                46.89      47.11  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:18.46    1:16.88  
      36.65   40.23                                                
  2 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:20.04    1:17.13  
      36.47   40.66                                                
  3 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              1:29.25    1:28.98  
      42.77   46.21                                                
  4 Fahrenholz, Emma R        10 CANY-CA              1:30.10    1:29.44  
      42.25   47.19                                                
  5 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:30.67    1:30.06  
      42.90   47.16                                                
  6 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:33.69    1:31.26  
      43.79   47.47                                                
  7 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:30.54    1:31.78  
      42.98   48.80                                                
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:34.54    1:32.80  
      43.31   49.49                                                
  9 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:36.82    1:36.69  
      45.88   50.81                                                
 10 Simcox, Emma E            10 CANY-CA              1:41.48    1:41.76  
      47.77   53.99                                                
Preliminaries
 11 Loteria, Sophia A         10 CCAT-CA              1:44.94             
      48.78   56.16                                                
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:16.13    1:18.46  
      36.55   41.91                                                
  2 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:18.84    1:20.04  
      37.68   42.36                                                
  3 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              1:28.53    1:29.25  
      43.10   46.15                                                
  4 Fahrenholz, Emma R        10 CANY-CA              1:28.44    1:30.10  
      42.11   47.99                                                
  5 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA              1:30.44    1:30.54  
      42.27   48.27                                                
  6 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:28.91    1:30.67  
      43.40   47.27                                                
  7 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:31.35    1:33.69  
      44.82   48.87                                                
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:32.21    1:34.54  
      43.09   51.45                                                
  9 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:39.88    1:36.82  
      45.52   51.30                                                
 10 Simcox, Emma E            10 CANY-CA              1:43.82    1:41.48  
      47.90   53.58                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Loteria, Sophia A         10 CCAT-CA              1:43.32    1:44.94  
      48.78   56.16                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA                31.52      31.80  
  2 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA                32.73      32.54  
  3 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                34.52      34.58  
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA                34.79      35.05  
  5 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA                36.44      37.22  
  6 Jin, Jessica               9 CANY-CA                38.21      37.29  
  7 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA                37.47      37.43  
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA                38.01      38.05  
Preliminaries
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA                37.23             
 10 Sanchez, Viviana L         9 CANY-CA                42.99             
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA                30.58      31.52  
  2 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA                34.00      32.73  
  3 Eklove, Ava R              9 PVST-CA                34.73      34.52  
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA                33.93      34.79  
  5 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA                37.09      36.44  
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA                37.53      37.23  
  7 Chung, Kaylie J           10 CANY-CA                37.68      37.47  
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA                36.22      38.01  
  9 Jin, Jessica               9 CANY-CA                41.69      38.21  
 10 Sanchez, Viviana L         9 CANY-CA                40.82      42.99  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:08.13    1:08.00  
      32.10   35.90                                                
  2 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:09.35    1:09.13  
      31.66   37.47                                                
  3 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:14.84    1:12.91  
      33.92   38.99                                                
  4 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:12.94    1:13.86  
      34.48   39.38                                                
  5 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:26.48    1:27.74  
      39.78   47.96                                                
  6 Luker, Nina M             10 WEST-CA              1:31.02    1:28.45  
  7 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:27.84    1:28.66  
      41.67   46.99                                                
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:28.97    1:29.42  
      40.24   49.18                                                
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              1:09.40    1:08.13  
      31.68   36.45                                                
  2 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:12.93    1:09.35  
      31.70   37.65                                                
  3 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:11.96    1:12.94  
      34.04   38.90                                                
  4 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:13.86    1:14.84  
      34.92   39.92                                                
  5 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:27.52    1:26.48  
      39.52   46.96                                                
  6 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:27.73    1:27.84  
      39.78   48.06                                                
  7 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:27.99    1:28.97  
      39.39   49.58                                                
  8 Luker, Nina M             10 WEST-CA              1:27.07    1:31.02  
      42.58   48.44                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:09.52    1:09.07  
      31.72   37.35                                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:14.52    1:13.63  
      34.94   38.69                                                
  3 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:15.81    1:14.45  
      34.86   39.59                                                
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:16.18    1:17.22  
      37.05   40.17                                                
  5 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              1:22.04    1:18.25  
      35.65   42.60                                                
  6 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:19.30    1:18.33  
      35.37   42.96                                                
  7 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              1:19.86    1:18.99  
      38.28   40.71                                                
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:23.37    1:22.12  
      38.60   43.52                                                
  9 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:23.81    1:23.72  
      39.79   43.93                                                
  9 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:24.96    1:23.72  
      38.50   45.22                                                
Preliminaries
 11 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:25.00             
      39.27   45.73                                                
 12 Luker, Nina M             10 WEST-CA              1:26.04             
      39.91   46.13                                                
 13 Loteria, Sophia A         10 CCAT-CA              1:32.45             
      42.27   50.18                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:09.76    1:09.52  
      31.98   37.54                                                
  2 Siduguen, Mia R           10 CCAT-CA              1:15.25    1:14.52  
      34.62   39.90                                                
  3 Lee, Elizabeth H          10 CERR-CA              1:16.44    1:15.81  
      35.08   40.73                                                
  4 Hussein, Emma A           10 CANY-CA              1:17.66    1:16.18  
      36.53   39.65                                                
  5 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              1:20.21    1:19.30  
      35.98   43.32                                                
  6 Takeuchi, Nana             9 CERR-CA              1:19.91    1:19.86  
      37.92   41.94                                                
  7 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              1:18.23    1:22.04  
      36.27   45.77                                                
  8 Riley, Milan B            10 CANY-CA              1:22.91    1:23.37  
      37.91   45.46                                                
  9 Radulescu, Talia S        10 CCAT-CA              1:22.69    1:23.81  
      37.70   46.11                                                
 10 Iglesias, Valeria         10 CANY-CA              1:27.27    1:24.96  
      38.86   46.10                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jin, Jessica               9 CANY-CA              1:32.64    1:25.00  
      39.27   45.73                                                
 12 Luker, Nina M             10 WEST-CA              1:24.50    1:26.04  
      39.91   46.13                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Loteria, Sophia A         10 CCAT-CA              1:31.19    1:32.45  
      42.27   50.18                                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              2:36.85    2:36.88  
      34.25   42.89   44.55   35.19                                
  2 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              2:52.34    2:48.43  
      36.23   43.60   49.03   39.57                                
  3 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              2:48.26    2:50.73  
      34.86   43.82   53.30   38.75                                
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liakhovetski, Alexis      10 CCAT-CA              2:37.48    2:36.85  
      33.99   44.30   43.45   35.11                                
  2 Eklove, Ava R              9 PVST-CA              3:02.32    2:48.26  
      35.76   45.07   50.50   36.93                                
  3 Loninia, Jaden M          10 CCAT-CA              2:48.73    2:52.34  
      36.83   45.43   50.91   39.17                                
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                27.14      26.48  
  2 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                26.66      26.63  
  3 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                29.57      29.01  
  4 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                30.83      30.12  
  5 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                30.53      30.16  
  6 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                30.59      30.21  
  7 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                31.03      30.82  
  8 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA                31.65      30.85  
  9 Lupu, Natalia A           11 CANY-CA                34.31      34.01  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                26.48      26.66  
  2 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                26.61      27.14  
  3 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                28.97      29.57  
  4 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                30.42      30.53  
  5 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                30.33      30.59  
  6 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                30.62      30.83  
  7 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                31.48      31.03  
  8 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA                31.55      31.65  
  9 Lupu, Natalia A           11 CANY-CA                35.05      34.31  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                58.53      57.76  
      27.61   30.15                                                
  2 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA              1:04.23    1:03.97  
      30.49   33.48                                                
  3 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              1:05.19    1:04.24  
      30.55   33.69                                                
  4 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              1:06.87    1:05.06  
      31.47   33.59                                                
  5 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA              1:05.39    1:05.16  
      31.18   33.98                                                
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                58.97      58.53  
      27.78   30.75                                                
  2 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA              1:03.18    1:04.23  
      30.35   33.88                                                
  3 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              1:07.42    1:05.19  
      31.14   34.05                                                
  4 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA              1:07.67    1:05.39  
      30.70   34.69                                                
  5 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              1:08.31    1:06.87  
      32.08   34.79                                                
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA              2:07.22    2:07.16  
      27.79   32.33   33.90   33.14                                
  2 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              2:24.65    2:21.43  
      32.27   35.34   37.17   36.65                                
  3 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              2:24.96    2:22.18  
      32.35   36.73   37.80   35.30                                
  4 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              2:27.41    2:26.36  
      32.19   36.19   39.03   38.95                                
Preliminaries
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              2:29.08             
      33.04   37.63   40.12   38.29                                
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA              2:10.09    2:07.22  
      29.08   32.07   33.37   32.70                                
  2 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              2:26.35    2:24.65  
      33.17   36.46   38.31   36.71                                
  3 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              2:26.96    2:24.96  
      33.53   36.50   38.21   36.72                                
  4 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              2:24.82    2:27.41  
      32.08   37.45   39.73   38.15                                
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              2:30.61    2:29.08  
      33.04   37.63   40.12   38.29                                
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                30.72      30.33  
  2 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                31.37      30.82  
  3 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                35.74      34.47  
  4 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                34.96      34.62  
  5 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                35.08      34.67  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA                30.33      30.72  
  2 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                34.07      31.37  
  3 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                35.34      34.96  
  4 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                34.43      35.08  
  5 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                36.80      35.74  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA              1:05.98    1:06.95  
      32.79   34.16                                                
  2 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              1:15.41    1:14.05  
      36.76   37.29                                                
  3 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              1:13.51    1:14.42  
      36.30   38.12                                                
  4 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              1:18.16    1:17.64  
      37.84   39.80                                                
  5 Lupu, Natalia A           11 CANY-CA              1:27.88    1:29.52  
      43.29   46.23                                                
Preliminaries
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:21.68             
      39.57   42.11                                                
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA              1:05.42    1:05.98  
      31.89   34.09                                                
  2 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              1:13.93    1:13.51  
      35.13   38.38                                                
  3 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              1:16.00    1:15.41  
      37.19   38.22                                                
  4 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA              1:18.50    1:18.16  
      37.94   40.22                                                
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:22.39    1:21.68  
      39.57   42.11                                                
  6 Lupu, Natalia A           11 CANY-CA              1:32.42    1:27.88  
      41.46   46.42                                                
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                36.71      36.19  
  2 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                38.20      37.26  
  3 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA                40.77      39.69  
  4 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                39.95      39.84  
  5 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA                41.00      40.16  
  6 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                43.44      41.94  
Preliminaries
  7 Paik, Jiwon E             11 CANY-CA                47.95             
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                37.15      36.71  
  2 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                37.13      38.20  
  3 Plante, Alexis A          11 CANY-CA                46.16      39.95  
  4 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA                42.52      40.77  
  5 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA                41.41      41.00  
  6 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                42.89      43.44  
  7 Paik, Jiwon E             11 CANY-CA                46.85      47.95  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              1:21.84    1:20.79  
      38.13   42.66                                                
  2 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              1:27.92    1:25.30  
      40.68   44.62                                                
  3 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              1:33.12    1:27.45  
      40.95   46.50                                                
Preliminaries
 -- Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:30.65         X   
      42.07   48.58                                                
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              1:20.77    1:21.84  
      38.33   43.51                                                
  2 Campbell, Hannah V        11 WEST-CA              1:29.67    1:27.92  
      42.03   45.89                                                
  3 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              1:30.38    1:33.12  
      42.67   50.45                                                
 -- Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:27.77   X1:30.65  
      42.07   48.58                                                
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                32.46      32.19  
  2 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                34.44      33.02  
  3 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA                35.50      33.44  
  4 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                33.84      33.51  
  5 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                35.38      33.90  
  6 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                34.94      33.96  
Preliminaries
 -- Plante, Alexis A          11 CANY-CA                  DQ              
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Percy, Skylar N           11 CANY-CA                32.35      32.46  
  2 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA                34.99      33.84  
  3 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA                33.58      34.44  
  4 Tapaoan, Kaleigh A        11 CCAT-CA                34.74      34.94  
  5 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA                33.68      35.38  
  6 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA                33.91      35.50  
 -- Plante, Alexis A          11 CANY-CA                30.02         DQ  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Plante, Alexis A          11 CANY-CA              1:08.76    1:09.37  
      32.80   36.57                                                
  2 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              1:15.09    1:12.79  
      34.31   38.48                                                
  3 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA              1:15.30    1:16.21  
      35.83   40.38                                                
  4 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              1:16.47    1:16.96  
      34.77   42.19                                                
  5 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA              1:24.15    1:25.48  
      37.89   47.59                                                
Preliminaries
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:21.59             
      36.94   44.65                                                
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Plante, Alexis A          11 CANY-CA              1:05.90    1:08.76  
      31.58   37.18                                                
  2 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              1:14.08    1:15.09  
      34.37   40.72                                                
  3 Fong, Katelyn L           11 CERR-CA              1:12.43    1:15.30  
      35.12   40.18                                                
  4 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              1:13.50    1:16.47  
      34.66   41.81                                                
  5 Titus, Ava E              11 CANY-CA              1:27.60    1:21.59  
      36.94   44.65                                                
  6 Piltzer, Emma G           11 CANY-CA              1:26.68    1:24.15  
      37.67   46.48                                                
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              2:36.11    2:34.31  
      33.25   39.98   44.15   36.93                                
  2 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              2:51.54    2:42.50  
      35.00   44.76   47.99   34.75                                
  3 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              2:51.99    2:43.00  
      33.37   41.19   52.65   35.79                                
Preliminaries
 -- Plante, Alexis A          11 CANY-CA                  DQ              
      30.87   36.37   51.74   36.38                                
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mero, Kaitlyn E           11 CCAT-CA              2:37.04    2:36.11  
      34.13   40.32   44.32   37.34                                
  2 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA              2:47.02    2:51.54  
      35.62   44.96   52.32   38.64                                
  3 Percy, Skylar N           11 CANY-CA              2:45.89    2:51.99  
      35.30   43.56   55.54   37.59                                
 -- Plante, Alexis A          11 CANY-CA              2:38.05         DQ  
      30.87   36.37   51.74   36.38                                
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA                24.57      24.41  
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                24.83      25.01  
  3 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA                26.58      26.96  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                28.01      27.86  
  5 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               28.06      27.94  
  6 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                28.35      28.03  
  7 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  28.37      28.58  
  8 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                28.96      28.78  
  9 Hussein, Yara A           12 CANY-CA                28.68      28.90  
 10 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                29.34      29.77  
Preliminaries
 10 Aina, Hannah M            12 PATH-CA                28.98             
 11 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                29.06             
 13 Song, Elia                12 WEST-CA                29.85             
 14 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA                30.10             
 15 Kim, Kseniya              12 CANY-CA                30.33             
 16 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA                30.60             
 17 Lee, Hannah               12 CANY-CA                30.69             
 18 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA                30.99             
 18 Chang, Sydney             12 SEAL-CA                30.99             
 20 Moosavi, Nika             12 CANY-CA                31.35             
 21 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA                32.32             
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                28.49         X   
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA                24.76      24.57  
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                24.78      24.83  
  3 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA                26.63      26.58  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                27.05      28.01  
  5 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               28.40      28.06  
  6 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                28.25      28.35  
  7 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  28.48      28.37  
  8 Hussein, Yara A           12 CANY-CA                28.50      28.68  
  9 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                29.40      28.96  
 10 Aina, Hannah M            12 PATH-CA                30.13      28.98  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                28.49      29.06  
 12 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                30.64      29.34  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Song, Elia                12 WEST-CA                30.70      29.85  
 14 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA                29.90      30.10  
 15 Kim, Kseniya              12 CANY-CA                33.64      30.33  
 16 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA                31.25      30.60  
 17 Lee, Hannah               12 CANY-CA                31.67      30.69  
 18 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA                32.49      30.99  
 18 Chang, Sydney             12 SEAL-CA                31.18      30.99  
 20 Moosavi, Nika             12 CANY-CA                34.20      31.35  
 21 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA                33.37      32.32  
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                28.78     X28.49  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA                54.29      53.42  
      25.61   27.81                                                
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                54.90      55.56  
      26.96   28.60                                                
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                57.19      57.29  
      27.36   29.93                                                
  4 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA                57.89      57.80  
      27.55   30.25                                                
  5 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                57.47      58.51  
      27.99   30.52                                                
  6 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              1:00.43    1:00.31  
      29.09   31.22                                                
  7 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                59.64    1:00.49  
      29.05   31.44                                                
  8 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              1:00.59    1:00.90  
      29.08   31.82                                                
  9 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             1:02.02    1:01.91  
      29.84   32.07                                                
 10 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              1:02.03    1:02.15  
      29.93   32.22                                                
Preliminaries
 11 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:02.45             
      30.37   32.08                                                
 12 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              1:02.88             
      30.12   32.76                                                
 13 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA              1:02.90             
      29.66   33.24                                                
 14 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              1:05.76             
      30.93   34.83                                                
 15 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA              1:07.32             
      32.28   35.04                                                
 16 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              1:08.74             
      32.72   36.02                                                
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA                53.71      54.29  
      25.66   28.63                                                
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                54.44      54.90  
      26.27   28.63                                                
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                57.39      57.19  
      26.95   30.24                                                
  4 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                58.46      57.47  
      27.51   29.96                                                
  5 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA                58.52      57.89  
      27.33   30.56                                                
  6 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                58.28      59.64  
      28.35   31.29                                                
  7 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA                58.90    1:00.43  
      28.65   31.78                                                
  8 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              1:00.01    1:00.59  
      28.31   32.28                                                
  9 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             1:01.61    1:02.02  
      29.47   32.55                                                
 10 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              1:01.83    1:02.03  
      29.30   32.73                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:01.03    1:02.45  
      30.37   32.08                                                
 12 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              1:01.26    1:02.88  
      30.12   32.76                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA              1:03.26    1:02.90  
      29.66   33.24                                                
 14 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              1:06.02    1:05.76  
      30.93   34.83                                                
 15 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA              1:05.58    1:07.32  
      32.28   35.04                                                
 16 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              1:08.22    1:08.74  
      32.72   36.02                                                
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              1:58.59    1:57.18  
      26.36   29.58   30.52   30.72                                
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA              1:59.11    2:00.01  
      27.75   30.45   30.99   30.82                                
  3 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              2:03.75    2:03.27  
      27.84   31.11   32.06   32.26                                
  4 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              2:10.65    2:06.25  
      29.49   31.95   32.23   32.58                                
  5 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:07.06    2:06.94  
      29.77   32.72   32.67   31.78                                
  6 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              2:10.66    2:09.58  
      30.23   33.28   33.69   32.38                                
  7 Burga, Bethany N          12 FROG-CA              2:10.77    2:10.71  
      29.36   33.08   34.59   33.68                                
  8 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              2:13.94    2:11.15  
      29.44   32.80   34.83   34.08                                
  9 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             2:11.92    2:13.43  
      30.62   34.21   35.18   33.42                                
 10 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              2:22.20    2:22.54  
      31.70   34.72   38.08   38.04                                
Preliminaries
 10 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              2:16.98             
      31.40   34.73   35.70   35.15                                
 12 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA              2:25.40             
      34.19   36.78   37.49   36.94                                
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              1:56.52    1:58.59  
      26.01   29.63   31.27   31.68                                
  2 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA              2:00.90    1:59.11  
      27.74   30.40   30.73   30.24                                
  3 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              2:02.47    2:03.75  
      27.55   30.82   32.27   33.11                                
  4 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:05.10    2:07.06  
      29.79   32.20   32.82   32.25                                
  5 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              2:09.28    2:10.65  
      29.52   32.18   34.15   34.80                                
  6 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              2:10.63    2:10.66  
      30.54   33.01   33.76   33.35                                
  7 Burga, Bethany N          12 FROG-CA              2:07.12    2:10.77  
      29.37   32.84   34.61   33.95                                
  8 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             2:13.40    2:11.92  
      29.90   34.24   34.70   33.08                                
  9 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              2:10.09    2:13.94  
      29.45   33.45   36.08   34.96                                
 10 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              2:12.47    2:16.98  
      31.40   34.73   35.70   35.15                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              2:24.25    2:22.20  
      31.60   35.19   38.13   37.28                                
 12 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA              2:28.61    2:25.40  
      34.19   36.78   37.49   36.94                                
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                28.76      28.61  
  2 Wang, Megan S             12 PVST-CA                29.34      29.09  
  3 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                31.83      31.62  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                31.69      31.86  
  5 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                33.20      32.66  
  6 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                32.70      32.95  
  7 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               33.83      33.19  
  8 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                33.97      34.55  
  9 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  34.69      35.03  
 10 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA                36.64      36.24  
Preliminaries
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                30.55             
  6 Hussein, Yara A           12 CANY-CA                32.67             
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA                28.63      28.76  
  2 Wang, Megan S             12 PVST-CA                28.98      29.34  
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                31.74      30.55  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                31.76      31.69  
  5 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                31.91      31.83  
  6 Hussein, Yara A           12 CANY-CA                32.79      32.67  
  7 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                32.70      32.70  
  8 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                32.56      33.20  
  9 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               33.00      33.83  
 10 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                33.75      33.97  
-------------------------------------------------------------------------
 11 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  35.18      34.69  
 12 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA                36.27      36.64  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA              1:01.10    1:00.39  
      29.56   30.83                                                
  2 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              1:05.33    1:04.85  
      31.00   33.85                                                
  3 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              1:07.42    1:06.86  
      32.75   34.11                                                
  4 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA              1:08.25    1:07.54  
      33.13   34.41                                                
  5 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              1:06.37    1:08.26  
      32.66   35.60                                                
  6 Burga, Bethany N          12 FROG-CA              1:09.08    1:09.76  
      33.88   35.88                                                
  7 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              1:09.96    1:09.77  
      33.65   36.12                                                
  8 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             1:12.60    1:13.31  
      35.37   37.94                                                
  9 Song, Elia                12 WEST-CA              1:16.83    1:16.32  
      35.79   40.53                                                
 10 Kim, Kseniya              12 CANY-CA              1:16.85             
      37.56   39.29                                                
Preliminaries
 11 Aina, Hannah M            12 PATH-CA              1:17.03             
      36.70   40.33                                                
 12 Lee, Hannah               12 CANY-CA              1:17.35             
      37.86   39.49                                                
 13 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA              1:18.61             
      39.36   39.25                                                
 14 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA              1:19.38             
      38.94   40.44                                                
 15 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA              1:20.58             
      38.51   42.07                                                
 16 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA              1:22.42             
      39.56   42.86                                                
 17 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA              1:22.92             
      38.87   44.05                                                
 18 Moosavi, Nika             12 CANY-CA              1:25.78             
      40.90   44.88                                                
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              1:10.06         X   
      33.85   36.21                                                
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA              1:00.40    1:01.10  
      29.54   31.56                                                
  2 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              1:05.04    1:05.33  
      31.01   34.32                                                
  3 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              1:08.34    1:06.37  
      31.86   34.51                                                
  4 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              1:05.52    1:07.42  
      32.86   34.56                                                
  5 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA              1:08.05    1:08.25  
      33.27   34.98                                                
  6 Burga, Bethany N          12 FROG-CA              1:07.02    1:09.08  
      34.25   34.83                                                
  7 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              1:12.48    1:09.96  
      33.73   36.23                                                
  8 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA             1:11.55    1:12.60  
      34.54   38.06                                                
  9 Song, Elia                12 WEST-CA              1:21.57    1:16.83  
      36.36   40.47                                                
 10 Kim, Kseniya              12 CANY-CA              1:22.20    1:16.85  
      37.56   39.29                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aina, Hannah M            12 PATH-CA              1:17.96    1:17.03  
      36.70   40.33                                                
 12 Lee, Hannah               12 CANY-CA              1:18.61    1:17.35  
      37.86   39.49                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sobol, Catherine R        12 CANY-CA              1:19.36    1:18.61  
      39.36   39.25                                                
 14 Krestul, Madelyn A        12 CANY-CA              1:17.04    1:19.38  
      38.94   40.44                                                
 15 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA              1:29.30    1:20.58  
      38.51   42.07                                                
 16 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA              1:24.75    1:22.42  
      39.56   42.86                                                
 17 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA              1:29.43    1:22.92  
      38.87   44.05                                                
 18 Moosavi, Nika             12 CANY-CA              1:27.05    1:25.78  
      40.90   44.88                                                
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              1:10.64   X1:10.06  
      33.85   36.21                                                
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                32.38      32.62  
  2 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                34.81      35.14  
  3 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                36.87      36.44  
  4 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  36.08      36.56  
  5 Wang, Megan S             12 PVST-CA                36.86      36.71  
  6 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA                37.52      37.29  
  7 Chang, Sydney             12 SEAL-CA                38.58      37.59  
  8 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA                40.60      39.72  
  9 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA                40.72      40.67  
Preliminaries
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA                31.16             
Finals
  9 Kim, Kseniya              12 CANY-CA                40.25             
Preliminaries
 12 Lee, Hannah               12 CANY-CA                42.29             
 13 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA                42.75             
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                35.25         X   
 -- Lutz, Talia S             12 WEST-CA                  DQ              
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA                32.29      31.16  
  2 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA                32.87      32.38  
  3 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                34.39      34.81  
  4 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  36.67      36.08  
  5 Wang, Megan S             12 PVST-CA                36.84      36.86  
  6 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                38.06      36.87  
  7 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA                38.18      37.52  
  8 Chang, Sydney             12 SEAL-CA                37.98      38.58  
  9 Kim, Kseniya              12 CANY-CA                41.85      40.25  
 10 Mirmarashi, Raya          12 WEST-CA                44.10      40.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Di Saia, Angelina I       12 WEST-CA                43.62      40.72  
 12 Lee, Hannah               12 CANY-CA                43.50      42.29  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA                44.29      42.75  
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                35.87     X35.25  
 -- Lutz, Talia S             12 WEST-CA                45.14         DQ  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:06.08    1:06.72  
      31.40   35.32                                                
  2 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              1:12.97    1:13.30  
      34.85   38.45                                                
  3 Yu, Maddy V               12 CANY-CA              1:20.41    1:18.08  
      36.54   41.54                                                
  4 Wang, Megan S             12 PVST-CA              1:21.04    1:18.44  
      36.67   41.77                                                
  5 Song, Elia                12 WEST-CA              1:19.58    1:19.53  
      37.07   42.46                                                
  6 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                1:20.17    1:20.16  
      36.70   43.46                                                
  7 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:22.75    1:23.01  
      39.36   43.65                                                
  8 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              1:24.69    1:24.35  
      39.56   44.79                                                
Preliminaries
  8 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              1:23.81             
      39.45   44.36                                                
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:05.44    1:06.08  
      31.18   34.90                                                
  2 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA              1:14.52    1:12.97  
      35.05   37.92                                                
  3 Song, Elia                12 WEST-CA              1:19.38    1:19.58  
      37.34   42.24                                                
  4 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                1:23.37    1:20.17  
      36.89   43.28                                                
  5 Yu, Maddy V               12 CANY-CA              1:18.18    1:20.41  
      37.47   42.94                                                
  6 Wang, Megan S             12 PVST-CA              1:19.39    1:21.04  
      38.45   42.59                                                
  7 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:21.60    1:22.75  
      39.18   43.57                                                
  8 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              1:25.17    1:23.81  
      39.45   44.36                                                
  9 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              1:23.07    1:24.69  
      40.06   44.63                                                
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                28.37      28.88  
  2 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                29.73      29.35  
  3 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                30.55      30.43  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                31.33      30.49  
  5 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               31.36      30.62  
  6 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                32.17      30.95  
  7 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                31.92      31.90  
  8 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  32.66      32.91  
  9 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA                32.92      33.18  
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                28.68      28.37  
  2 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA                30.11      29.73  
  3 Najera, Sophia H          12 CANY-CA                30.25      30.55  
  4 Burga, Bethany N          12 FROG-CA                29.46      31.33  
  5 Oh, Rylie J               12 UN-01-CA               32.64      31.36  
  6 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA                31.95      31.92  
  7 Zaytsev, Nastya           12 CCAT-CA                32.00      32.17  
  8 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  32.97      32.66  
  9 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA                33.66      32.92  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA                59.82      59.38  
      27.60   31.78                                                
  2 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              1:01.62    1:01.88  
      28.86   33.02                                                
  3 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              1:02.89    1:03.63  
      29.42   34.21                                                
  4 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              1:07.46    1:06.49  
      30.39   36.10                                                
  5 Wang, Megan S             12 PVST-CA              1:08.17    1:07.80  
      31.35   36.45                                                
  6 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA              1:14.92    1:17.10  
      35.09   42.01                                                
  7 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:16.88    1:17.38  
      36.16   41.22                                                
  8 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              1:24.98    1:23.93  
      36.73   47.20                                                
Preliminaries
  6 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              1:09.42             
      32.25   37.17                                                
 -- Song, Elia                12 WEST-CA                  DQ              
      36.96   42.88                                                
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:00.05      59.82  
      27.93   31.89                                                
  2 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              1:00.83    1:01.62  
      28.39   33.23                                                
  3 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              1:03.64    1:02.89  
      29.56   33.33                                                
  4 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              1:06.89    1:07.46  
      30.11   37.35                                                
  5 Wang, Megan S             12 PVST-CA              1:08.20    1:08.17  
      31.75   36.42                                                
  6 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              1:10.36    1:09.42  
      32.25   37.17                                                
  7 Hartounian, Nadia I       12 CANY-CA              1:16.98    1:14.92  
      35.04   39.88                                                
  8 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              1:17.91    1:16.88  
      35.85   41.03                                                
  9 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              1:26.25    1:24.98  
      37.80   47.18                                                
 -- Song, Elia                12 WEST-CA              1:26.13         DQ  
      36.96   42.88                                                
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              2:15.82    2:09.70  
      28.03   34.58   36.56   30.53                                
  2 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              2:15.53    2:13.40  
      28.64   34.39   39.87   30.50                                
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              2:18.08    2:17.08  
      29.39   35.46   40.47   31.76                                
  4 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              2:21.92    2:21.49  
      29.54   36.62   42.72   32.61                                
  5 Wang, Megan S             12 PVST-CA              2:25.79    2:22.80  
      31.41   34.86   43.75   32.78                                
  6 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:24.02    2:24.32  
      32.37   36.74   42.49   32.72                                
  7 Yu, Maddy V               12 CANY-CA              2:31.50    2:25.96  
      30.34   36.95   45.15   33.52                                
  8 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              2:36.00    2:33.52  
      35.03   40.26   44.65   33.58                                
  9 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              2:44.85    2:42.50  
      35.58   41.30   46.47   39.15                                
Preliminaries
  9 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              2:42.64             
      34.53   39.65   52.09   36.37                                
 11 Lee, Hannah               12 CANY-CA              2:48.07             
      38.26   40.24   51.61   37.96                                
 12 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              2:49.29             
      38.10   42.77   51.93   36.49                                
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              2:12.60    2:15.53  
      28.60   35.03   40.96   30.94                                
  2 Brito, Bella M            12 WEST-CA              2:15.92    2:15.82  
      28.28   35.70   39.60   32.24                                
  3 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              2:20.40    2:18.08  
      29.29   34.66   40.20   33.93                                
  4 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA              2:20.86    2:21.92  
      29.09   36.85   42.06   33.92                                
  5 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:23.31    2:24.02  
      33.37   36.26   41.57   32.82                                
  6 Wang, Megan S             12 PVST-CA              2:20.69    2:25.79  
      30.38   35.98   45.04   34.39                                
  7 Yu, Maddy V               12 CANY-CA              2:23.93    2:31.50  
      30.64   37.48   48.32   35.06                                
  8 Bennett, Christina Q      12 SCAC-CA              2:33.49    2:36.00  
      35.84   40.48   44.80   34.88                                
  9 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              2:39.85    2:42.64  
      34.53   39.65   52.09   36.37                                
 10 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              2:44.50    2:44.85  
      35.51   41.47   48.06   39.81                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Hannah               12 CANY-CA              2:48.90    2:48.07  
      38.26   40.24   51.61   37.96                                
 12 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              2:49.28    2:49.29  
      38.10   42.77   51.93   36.49                                
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              4:43.47    4:46.92  
      30.36   34.06   39.25   37.24   39.42   40.60   33.52   32.47
  2 Wang, Megan S             12 PVST-CA              5:03.45    5:01.36  
      31.87   38.31   37.18   36.01   44.71   45.09   35.01   33.18
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              4:45.17    4:43.47  
      28.75   33.29   38.72   37.41   39.11   40.03   33.98   32.18
  2 Wang, Megan S             12 PVST-CA              5:11.68    5:03.45  
      32.53   38.68   36.69   36.21   45.34   45.29   35.24   33.47
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             12 WEST-CA              5:21.33    5:19.18  
      27.03   31.17   31.92   32.38   32.27   32.81   32.92   33.28
      32.98   32.42                                                
  2 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              5:55.58    5:33.62  
      30.77   33.90   34.43   34.11   34.19   34.09   33.08   33.99
      32.62   32.44                                                
  3 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              5:30.65    5:34.38  
      31.01   34.68   34.21   34.20   33.90   33.81   33.07   33.57
      33.41   32.52                                                
  4 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              5:29.86    5:42.78  
                                      33.32   35.29   35.08   35.01
      35.08   34.23                                                
  5 Lawrence, Victoria A      12 CANY-CA              5:52.37    5:46.60  
      29.58   33.78   34.82   35.46   35.35   35.03   35.77   36.00
      36.35   34.46                                                
  6 Najera, Sophia H          12 CANY-CA              6:28.29    6:04.82  
      32.55   35.49   37.72   37.98   37.12   37.25   37.73   37.47
      36.57   34.94                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bilgi, Selin              12 CCAT-CA              2:18.95    2:17.40  
  2 Martin, Aubrey J          11 CANY-CA              2:23.09    2:21.47  
      32.71   35.39   37.26   36.11                                
  3 Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              2:26.64    2:23.93  
      34.05   35.97   36.72   37.19                                
  4 Yu, Maddy V               12 CANY-CA              2:18.87    2:28.56  
      32.82   37.09   38.97   39.68                                
  5 Hussein, Yara A           12 CANY-CA              2:32.41    2:32.03  
      34.89   39.35   38.10   39.69                                
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brito, Bella M            12 WEST-CA              2:23.60    2:22.50  
      32.29   35.14   37.23   37.84                                
  2 Cazares, Samantha A       12 CANY-CA              2:41.47    2:32.94  
      35.19   38.62   38.99   40.14                                
  3 Chambers, Michelle R      12 CANY-CA                   NT    2:35.23  
      35.36   39.13   39.76   40.98                                
 -- Buliga, Emma Z            12 CANY-CA              2:43.18         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Caitlin E          12 CANY-CA              2:15.37    2:12.10  
      28.54   33.23   34.73   35.60                                
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dormans, Lily M           13 CANY-CA                25.57      25.45  
  2 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA                25.79      25.81  
  3 Wu, Claire                13 CCAT-CA                26.57      26.59  
  4 Brill, Anna M             13 CANY-CA                27.02      26.61  
  5 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA                26.54      26.88  
  6 Lu, Janna G               13 TORR-CA                26.72      26.99  
  7 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA                26.72      27.33  
  7 Henderson, Dia N          13 CANY-CA                27.73      27.33  
  9 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA                27.85      28.25  
 10 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA                27.84      28.29  
Preliminaries
 11 Negev, Victoria           13 CCAT-CA                27.93             
 12 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA                28.10             
 13 Guzman, Lucila            13 CANY-CA                28.61             
 14 Megid, Kenzie             13 CANY-CA                28.82             
 15 Fong, Lauren A            13 CERR-CA                29.62             
 16 Sanchez, Monica           13 JCA-CA                 29.64             
 17 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA                29.92             
 18 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA                31.37             
 19 Ang, Amanda B             13 CERR-CA                31.61             
 20 Rozbruch, Noemie M        13 CANY-CA                36.05             
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dormans, Lily M           13 CANY-CA                25.33      25.57  
  2 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA                25.58      25.79  
  3 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA                26.09      26.54  
  4 Wu, Claire                13 CCAT-CA                26.58      26.57  
  5 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA                26.67      26.72  
  5 Lu, Janna G               13 TORR-CA                26.86      26.72  
  7 Brill, Anna M             13 CANY-CA                26.34      27.02  
  8 Henderson, Dia N          13 CANY-CA                26.48      27.73  
  9 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA                28.13      27.84  
 10 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA                27.59      27.85  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Negev, Victoria           13 CCAT-CA                28.12      27.93  
 12 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA                28.49      28.10  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guzman, Lucila            13 CANY-CA                28.12      28.61  
 14 Megid, Kenzie             13 CANY-CA                28.49      28.82  
 15 Fong, Lauren A            13 CERR-CA                29.32      29.62  
 16 Sanchez, Monica           13 JCA-CA                 30.53      29.64  
 17 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA                31.46      29.92  
 18 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA                31.02      31.37  
 19 Ang, Amanda B             13 CERR-CA                31.29      31.61  
 20 Rozbruch, Noemie M        13 CANY-CA                34.03      36.05  
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Claire                13 CCAT-CA                59.41      56.96  
      28.29   28.67                                                
  2 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA                58.01      57.32  
      27.95   29.37                                                
  3 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA                58.16      57.48  
      28.23   29.25                                                
  4 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA                59.48      58.99  
      28.39   30.60                                                
  5 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              1:00.89    1:02.10  
      29.78   32.32                                                
  6 Brill, Anna M             13 CANY-CA                58.75    1:02.19  
      28.96   33.23                                                
  7 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              1:02.59    1:02.23  
      30.45   31.78                                                
  8 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:00.96    1:02.39  
      29.77   32.62                                                
  9 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:01.50    1:02.59  
      30.23   32.36                                                
 10 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               1:02.11    1:02.91  
      30.79   32.12                                                
Preliminaries
  2 Lu, Janna G               13 TORR-CA                58.05             
      27.95   30.10                                                
 10 Henderson, Dia N          13 CANY-CA              1:01.89             
      28.33   33.56                                                
 13 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:04.00             
      29.80   34.20                                                
 14 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:04.83             
      31.19   33.64                                                
 15 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:05.87             
      31.58   34.29                                                
 16 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:06.00             
      31.36   34.64                                                
 17 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:08.34             
      32.32   36.02                                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA                57.03      58.01  
      27.94   30.07                                                
  2 Lu, Janna G               13 TORR-CA                56.60      58.05  
      27.95   30.10                                                
  3 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA                55.62      58.16  
      28.12   30.04                                                
  4 Brill, Anna M             13 CANY-CA                56.85      58.75  
      28.25   30.50                                                
  5 Wu, Claire                13 CCAT-CA                58.24      59.41  
      27.94   31.47                                                
  6 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA                59.80      59.48  
      28.44   31.04                                                
  7 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              1:02.00    1:00.89  
      29.17   31.72                                                
  8 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:01.57    1:00.96  
      29.47   31.49                                                
  9 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:02.07    1:01.50  
      29.40   32.10                                                
 10 Henderson, Dia N          13 CANY-CA                59.92    1:01.89  
      28.33   33.56                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               1:05.57    1:02.11  
      30.35   31.76                                                
 12 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              1:02.63    1:02.59  
      30.44   32.15                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:02.01    1:04.00  
      29.80   34.20                                                
 14 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:07.20    1:04.83  
      31.19   33.64                                                
 15 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:07.51    1:05.87  
      31.58   34.29                                                
 16 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:04.79    1:06.00  
      31.36   34.64                                                
 17 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:09.45    1:08.34  
      32.32   36.02                                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              2:02.18    2:02.11  
      27.88   30.84   31.86   31.53                                
  2 Lu, Janna G               13 TORR-CA              2:05.48    2:07.43  
      29.46   32.27   33.10   32.60                                
  3 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA              2:10.46    2:08.67  
      29.15   33.21   33.80   32.51                                
  4 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              2:11.30    2:09.62  
      30.00   32.57   33.48   33.57                                
  5 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              2:13.73    2:13.95  
      30.70   34.01   35.36   33.88                                
  6 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              2:14.53    2:15.17  
      31.89   34.87   35.27   33.14                                
  7 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              2:16.96    2:17.26  
      31.87   34.84   35.78   34.77                                
  8 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              2:17.78    2:20.22  
      32.34   35.67   36.01   36.20                                
  9 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              2:21.24    2:25.39  
      33.82   36.96   38.24   36.37                                
Preliminaries
  3 Brill, Anna M             13 CANY-CA              2:07.61             
      29.16   32.24   33.39   32.82                                
  4 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:09.01             
      30.13   32.65   33.32   32.91                                
 11 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              2:20.12             
      32.88   35.20   36.54   35.50                                
Finals
 12 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               2:20.43             
      33.32   35.59   36.97   34.55                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              2:02.91    2:02.18  
      28.23   30.97   31.89   31.09                                
  2 Lu, Janna G               13 TORR-CA              2:04.13    2:05.48  
      29.03   32.30   32.38   31.77                                
  3 Brill, Anna M             13 CANY-CA              2:08.05    2:07.61  
      29.16   32.24   33.39   32.82                                
  4 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:12.23    2:09.01  
      30.13   32.65   33.32   32.91                                
  5 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA              2:09.41    2:10.46  
      29.97   33.74   34.40   32.35                                
  6 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              2:09.31    2:11.30  
      30.46   33.06   33.72   34.06                                
  7 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              2:11.64    2:13.73  
      30.73   33.35   34.99   34.66                                
  8 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              2:13.03    2:14.53  
      30.81   33.81   35.68   34.23                                
  9 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              2:16.73    2:16.96  
      32.23   34.59   35.82   34.32                                
 10 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              2:29.15    2:17.78  
      32.58   34.69   36.05   34.46                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              2:21.93    2:20.12  
      32.88   35.20   36.54   35.50                                
 12 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               2:19.48    2:20.43  
      33.32   35.59   36.97   34.55                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              2:26.62    2:21.24  
      32.95   35.76   36.98   35.55                                
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              5:48.69    5:45.35  
      30.88   33.47   34.00   34.92   35.21   35.71   36.03   35.67
      35.24   34.22                                                
  2 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              5:55.57    5:57.96  
      30.77   34.73   36.21   37.04   37.63   36.21   36.40   37.06
      36.59   35.32                                                
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  4 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA                   NT    5:22.28  
  5 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA                   NT    5:50.11  
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              6:08.95    5:48.69  
      31.65   33.96   34.53   35.49   35.28   35.48   36.01   36.26
      35.67   34.36                                                
  2 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              6:00.81    5:55.57  
      31.05   34.23   35.49   35.44   36.66   36.35   37.00   36.93
      36.74   35.68                                                
 
Girls 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA             18:31.56   18:08.59  
      29.25   31.14   32.19   32.68   32.36   32.88   32.80   32.66
      33.03   33.29   32.67   32.94   32.90   32.88   33.04   33.13
      33.26   33.10   33.60   33.80   33.62   33.58   33.44   33.46
      33.79   33.86   33.82   33.56   33.69   33.64   33.49   33.47
      31.57
 -- Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA             20:00.67  X19:39.28  
      30.78   34.35   35.21   35.92   35.15   35.56   35.58   35.96
      35.71   35.89   36.21   35.01   35.52   36.90   35.68   36.31
      36.05   35.71   36.37   36.89   36.45   36.71   36.93   35.94
      36.63   36.00   36.22   36.01   36.33   36.27   35.25   35.65
      34.13
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              1:01.52    1:01.75  
      30.09   31.66                                                
  2 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              1:02.56    1:01.87  
      30.35   31.52                                                
  3 Wu, Claire                13 CCAT-CA              1:09.85    1:05.07  
      31.89   33.18                                                
  4 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              1:06.52    1:07.31  
      32.23   35.08                                                
  5 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:11.40    1:09.52  
      33.97   35.55                                                
  6 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              1:11.90    1:11.10  
      34.26   36.84                                                
  7 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:11.60    1:11.42  
      34.45   36.97                                                
  8 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               1:14.58    1:13.43  
      35.95   37.48                                                
  9 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:14.52    1:15.03  
      36.64   38.39                                                
Preliminaries
  3 Lu, Janna G               13 TORR-CA              1:05.44             
      31.92   33.52                                                
  6 Henderson, Dia N          13 CANY-CA              1:09.93             
      33.58   36.35                                                
 10 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:12.12             
      35.00   37.12                                                
 11 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:13.68             
      36.47   37.21                                                
 14 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:16.14             
      37.26   38.88                                                
 15 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:17.33             
      37.96   39.37                                                
 16 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:23.16             
      39.80   43.36                                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dormans, Lily M           13 CANY-CA                59.38    1:01.52  
      29.76   31.76                                                
  2 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              1:00.43    1:02.56  
      30.37   32.19                                                
  3 Lu, Janna G               13 TORR-CA              1:02.24    1:05.44  
      31.92   33.52                                                
  4 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              1:04.73    1:06.52  
      32.33   34.19                                                
  5 Wu, Claire                13 CCAT-CA              1:07.77    1:09.85  
      33.63   36.22                                                
  6 Henderson, Dia N          13 CANY-CA              1:10.54    1:09.93  
      33.58   36.35                                                
  7 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:11.56    1:11.40  
      34.65   36.75                                                
  8 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:09.87    1:11.60  
      34.21   37.39                                                
  9 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              1:09.38    1:11.90  
      34.56   37.34                                                
 10 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:12.10    1:12.12  
      35.00   37.12                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:16.46    1:13.68  
      36.47   37.21                                                
 12 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:14.26    1:14.52  
      36.15   38.37                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sanchez, Monica           13 JCA-CA               1:20.28    1:14.58  
      36.97   37.61                                                
 14 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:25.93    1:16.14  
      37.26   38.88                                                
 15 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:17.02    1:17.33  
      37.96   39.37                                                
 16 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:20.77    1:23.16  
      39.80   43.36                                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              2:10.58    2:11.11  
      30.70   33.44   34.17   32.80                                
  2 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:11.75    2:11.80  
      31.76   33.41   33.85   32.78                                
  3 Wu, Claire                13 CCAT-CA              2:31.70    2:26.60  
      33.40   37.10   38.35   37.75                                
  4 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              2:31.04    2:31.80  
      34.35   37.88   40.45   39.12                                
  5 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA              2:33.83    2:31.92  
      36.32   39.81   39.75   36.04                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              2:09.62    2:10.58  
      30.76   32.85   33.99   32.98                                
  2 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:16.41    2:11.75  
      31.55   33.58   33.36   33.26                                
  3 Glukhovsky, Julia         13 CCAT-CA              2:31.29    2:31.04  
      34.46   38.30   39.72   38.56                                
  4 Wu, Claire                13 CCAT-CA              2:28.83    2:31.70  
      36.25   38.08   38.69   38.68                                
  5 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA              2:42.89    2:33.83  
      36.58   39.66   39.54   38.05                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Claire                13 CCAT-CA              1:13.35    1:10.22  
      33.32   36.90                                                
  2 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:11.55    1:10.31  
      32.05   38.26                                                
  3 Lu, Janna G               13 TORR-CA              1:12.49    1:12.88  
      35.61   37.27                                                
  4 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              1:13.93    1:15.67  
      36.11   39.56                                                
  4 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              1:16.06    1:15.67  
      36.09   39.58                                                
  6 Henderson, Dia N          13 CANY-CA              1:15.34    1:16.02  
      35.02   41.00                                                
  7 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:18.01    1:16.52  
      36.19   40.33                                                
  8 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              1:18.43    1:16.91  
      36.09   40.82                                                
  9 Brill, Anna M             13 CANY-CA              1:17.66    1:17.24  
      36.28   40.96                                                
 10 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              1:18.58    1:19.66  
      37.45   42.21                                                
Preliminaries
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              1:15.28             
      35.81   39.47                                                
 12 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:20.05             
      37.74   42.31                                                
 13 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:21.25             
      38.73   42.52                                                
 14 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:25.60             
      39.87   45.73                                                
 15 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:26.47             
      40.13   46.34                                                
 16 Long, Morgan E            13 PVST-CA              1:31.98             
      43.72   48.26                                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:08.89    1:11.55  
      33.47   38.08                                                
  2 Lu, Janna G               13 TORR-CA              1:09.56    1:12.49  
      34.89   37.60                                                
  3 Wu, Claire                13 CCAT-CA              1:12.05    1:13.35  
      34.52   38.83                                                
  4 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              1:17.36    1:13.93  
      35.05   38.88                                                
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              1:13.39    1:15.28  
      35.81   39.47                                                
  6 Henderson, Dia N          13 CANY-CA              1:13.38    1:15.34  
      34.58   40.76                                                
  7 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              1:14.17    1:16.06  
      36.28   39.78                                                
  8 Brill, Anna M             13 CANY-CA              1:13.06    1:17.66  
      36.65   41.01                                                
  9 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:15.83    1:18.01  
      37.05   40.96                                                
 10 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              1:15.48    1:18.43  
      37.23   41.20                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              1:21.36    1:18.58  
      36.79   41.79                                                
 12 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:21.18    1:20.05  
      37.74   42.31                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              1:19.41    1:21.25  
      38.73   42.52                                                
 14 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:23.37    1:25.60  
      39.87   45.73                                                
 15 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:28.68    1:26.47  
      40.13   46.34                                                
 16 Long, Morgan E            13 PVST-CA              1:31.87    1:31.98  
      43.72   48.26                                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Claire                13 CCAT-CA              2:38.14    2:29.74  
      34.81   38.21   38.66   38.06                                
  2 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              2:31.19    2:31.26  
      33.15   38.33   39.34   40.44                                
  3 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              2:37.77    2:42.60  
      36.49   42.06   42.28   41.77                                
  4 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              2:47.14    2:46.38  
      37.66   41.78   43.58   43.36                                
  5 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              2:50.47    2:48.39  
      38.11   42.59   44.07   43.62                                
  6 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              2:48.07    2:50.97  
      40.10   43.55   44.05   43.27                                
  7 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              2:51.69    2:51.15  
      38.88   44.18 1:28.09                                        
Preliminaries
  4 Lu, Janna G               13 TORR-CA              2:39.67             
      36.43   40.62   41.24   41.38                                
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:42.84             
      37.05   41.24   42.27   42.28                                
  8 Brill, Anna M             13 CANY-CA              2:49.52             
      38.80   43.48   43.68   43.56                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              2:30.18    2:31.19  
      34.05   38.54   39.45   39.15                                
  2 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              3:04.16    2:37.77  
      36.14   40.14   41.30   40.19                                
  3 Wu, Claire                13 CCAT-CA              2:37.03    2:38.14  
      36.98   40.51   40.35   40.30                                
  4 Lu, Janna G               13 TORR-CA              2:32.76    2:39.67  
      36.43   40.62   41.24   41.38                                
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:38.64    2:42.84  
      37.05   41.24   42.27   42.28                                
  6 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              2:46.41    2:47.14  
      38.16   42.24   43.58   43.16                                
  7 Joyce, Kelly A            13 CCAT-CA              2:50.76    2:48.07  
      38.55   42.22   43.91   43.39                                
  8 Brill, Anna M             13 CANY-CA              2:39.62    2:49.52  
      38.80   43.48   43.68   43.56                                
  9 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              2:52.11    2:50.47  
      38.04   42.77   44.85   44.81                                
 10 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              2:52.89    2:51.69  
      38.28   44.11   44.77   44.53                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA                59.82      59.66  
      28.38   31.28                                                
  2 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              1:01.74    1:01.61  
      28.36   33.25                                                
  3 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:04.63    1:05.03  
      30.38   34.65                                                
  4 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:04.88    1:07.29  
      31.36   35.93                                                
  5 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:12.74    1:13.25  
      33.96   39.29                                                
  6 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:12.84    1:13.82  
      33.87   39.95                                                
  7 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:13.86    1:14.08  
      34.57   39.51                                                
  8 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:15.74    1:15.81  
      34.54   41.27                                                
  9 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:15.59    1:16.56  
      34.48   42.08                                                
 10 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:22.81    1:20.92  
      38.60   42.32                                                
Preliminaries
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              1:06.23             
      31.43   34.80                                                
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              1:00.09      59.82  
      28.56   31.26                                                
  2 Dormans, Lily M           13 CANY-CA                59.20    1:01.74  
      28.83   32.91                                                
  3 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:03.33    1:04.63  
      30.24   34.39                                                
  4 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              1:04.84    1:04.88  
      30.99   33.89                                                
  5 Kim, Claire K             13 WEST-CA              1:04.97    1:06.23  
      31.43   34.80                                                
  6 Guzman, Lucila            13 CANY-CA              1:13.18    1:12.74  
      34.26   38.48                                                
  7 Alexander, Cameron B      13 CANY-CA              1:15.45    1:12.84  
      33.84   39.00                                                
  8 McIntyre, Grace E         13 CCAT-CA              1:15.82    1:13.86  
      34.36   39.50                                                
  9 Ang, Amanda B             13 CERR-CA              1:14.82    1:15.59  
      35.71   39.88                                                
 10 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              1:14.84    1:15.74  
      35.51   40.23                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              1:20.04    1:22.81  
      38.63   44.18                                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:11.51    2:12.19  
      29.77   33.53   34.15   34.74                                
  2 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              2:27.85    2:23.92  
      31.41   36.62   38.80   37.09                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:11.54    2:11.51  
      30.30   33.72   33.77   33.72                                
  2 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              2:23.40    2:27.85  
      31.58   37.08   40.18   39.01                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:13.13    2:12.25  
      28.65   33.54   40.29   29.77                                
  2 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              2:15.44    2:14.16  
      29.27   33.59   41.21   30.09                                
  3 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              2:21.56    2:18.10  
      29.68   35.23   41.54   31.65                                
  4 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              2:22.90    2:19.75  
      32.23   34.35   42.21   30.96                                
  5 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              2:26.54    2:26.84  
      32.66   38.13   43.06   32.99                                
  6 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              2:33.14    2:29.61  
      35.04   37.30   42.18   35.09                                
  7 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              2:35.22    2:37.47  
      33.57   42.50   44.38   37.02                                
  8 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              2:42.18    2:38.83  
      34.80   39.55   49.66   34.82                                
  9 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              2:49.71    2:49.68  
      38.39   46.39   47.25   37.65                                
Preliminaries
  4 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:21.82             
      31.26   35.99   41.21   33.36                                
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA              2:11.77    2:13.13  
      28.72   33.99   40.30   30.12                                
  2 Dormans, Lily M           13 CANY-CA              2:11.91    2:15.44  
      29.05   33.36   42.70   30.33                                
  3 Yokoyama, Aly S           13 CANY-CA              2:16.74    2:21.56  
      30.26   35.43   42.86   33.01                                
  4 Kim, Claire K             13 WEST-CA              2:19.15    2:21.82  
      31.26   35.99   41.21   33.36                                
  5 Kelly, Gaby M             13 SCAC-CA              2:20.20    2:22.90  
      32.51   35.10   43.42   31.87                                
  6 Negev, Victoria           13 CCAT-CA              2:25.56    2:26.54  
      31.66   38.24   42.32   34.32                                
  7 Navarro, Breanna S        13 CCAT-CA              2:31.33    2:33.14  
      34.39   39.22   44.43   35.10                                
  8 Segui, Margo D            13 SEAL-CA              2:33.33    2:35.22  
      32.53   40.91   44.69   37.09                                
  9 Megid, Kenzie             13 CANY-CA              2:42.42    2:42.18  
      35.08   39.93   51.17   36.00                                
 10 Fong, Lauren A            13 CERR-CA              2:43.01    2:49.71  
      38.61   46.46   47.25   37.39                                
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              4:55.54    5:00.96  
      30.56   35.90   41.02   39.95   41.21   42.16   36.29   33.87
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              4:56.11    4:55.54  
      30.70   35.29   40.60   39.16   40.31   41.13   34.18   34.17
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Joy                  14 CANY-CA                24.90      25.09  
  2 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA                25.67      25.18  
  3 Nansen, Makena L          14 TORR-CA                25.30      25.19  
  4 Swailes, Avery L          14 CANY-CA                26.47      26.44  
  5 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA                26.66      26.75  
  6 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA                27.16      26.79  
  7 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA           27.54      27.11  
  8 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA                28.59      28.45  
  9 Huang, Megan A            14 CCAT-CA                28.44      28.80  
 10 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA                28.36      28.84  
Preliminaries
 11 Negev, Valeria            14 CCAT-CA                28.61             
 12 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA                29.15             
 13 Vargas, Angela B          14 CANY-CA                29.31             
 14 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA                29.54             
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Joy                  14 CANY-CA                24.54      24.90  
  2 Nansen, Makena L          14 TORR-CA                25.09      25.30  
  3 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA                24.65      25.67  
  4 Swailes, Avery L          14 CANY-CA                25.51      26.47  
  5 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA                28.12      26.66  
  6 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA                27.05      27.16  
  7 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA           26.70      27.54  
  8 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA                28.26      28.36  
  9 Huang, Megan A            14 CCAT-CA                29.13      28.44  
 10 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA                28.11      28.59  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Negev, Valeria            14 CCAT-CA                28.13      28.61  
 12 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA                28.86      29.15  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vargas, Angela B          14 CANY-CA                29.15      29.31  
 14 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA                29.33      29.54  
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nansen, Makena L          14 TORR-CA                57.06      55.60  
      26.26   29.34                                                
  2 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA                58.39      57.06  
      27.67   29.39                                                
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA                59.26      58.44  
      28.31   30.13                                                
  4 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA           57.93      59.01  
      28.58   30.43                                                
  5 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:00.42      59.90  
      28.69   31.21                                                
  6 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              1:01.57    1:02.56  
      29.81   32.75                                                
  7 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              1:03.61    1:03.58  
      30.49   33.09                                                
  8 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:03.09    1:04.95  
      31.25   33.70                                                
Preliminaries
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA                56.43             
      26.99   29.44                                                
  9 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:03.12             
      30.75   32.37                                                
 11 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              1:05.69             
      31.27   34.42                                                
 12 Daniel, Philana           14 CANY-CA              1:13.02             
      34.57   38.45                                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA                55.52      56.43  
      26.99   29.44                                                
  2 Nansen, Makena L          14 TORR-CA                55.69      57.06  
      26.79   30.27                                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA           55.57      57.93  
      28.04   29.89                                                
  4 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA                58.78      58.39  
      28.16   30.23                                                
  5 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA                58.97      59.26  
      28.85   30.41                                                
  6 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:00.38    1:00.42  
      28.93   31.49                                                
  7 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              1:00.27    1:01.57  
      29.15   32.42                                                
  8 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:02.51    1:03.09  
      30.35   32.74                                                
  9 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:05.33    1:03.12  
      30.75   32.37                                                
 10 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              1:01.86    1:03.61  
      30.74   32.87                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              1:08.71    1:05.69  
      31.27   34.42                                                
 12 Daniel, Philana           14 CANY-CA              1:11.10    1:13.02  
      34.57   38.45                                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              2:06.16    2:01.74  
      27.97   29.87   31.42   32.48                                
  2 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              2:08.22    2:02.88  
      28.78   31.48   32.43   30.19                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         2:03.34    2:03.61  
      28.32   31.70   32.12   31.47                                
  4 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:08.07    2:04.32  
      29.58   31.40   31.91   31.43                                
  5 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:14.46    2:14.17  
      30.31   33.51   35.34   35.01                                
  6 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              2:16.51    2:15.95  
      31.55   34.00   35.41   34.99                                
  7 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              2:20.83    2:21.32  
      32.42   36.36   36.86   35.68                                
  8 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:27.78    2:22.23  
      32.29   35.81   37.74   36.39                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         2:07.24    2:03.34  
      28.61   31.52   32.09   31.12                                
  2 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              2:05.80    2:06.16  
      29.57   30.89   32.64   33.06                                
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:07.52    2:08.07  
      29.13   32.16   33.57   33.21                                
  4 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              2:08.93    2:08.22  
      29.70   32.41   33.61   32.50                                
  5 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:13.64    2:14.46  
      30.52   33.26   35.31   35.37                                
  6 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              2:16.31    2:16.51  
      31.91   34.15   35.45   35.00                                
  7 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              2:26.27    2:20.83  
      33.68   35.30   36.24   35.61                                
  8 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:26.72    2:27.78  
      33.70   37.06   38.50   38.52                                
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              5:41.83    5:33.09  
      30.18   33.08   33.76   33.64   34.39   34.14   34.11   33.99
      33.67   32.13                                                
  2 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              5:38.32    5:36.35  
      29.70   33.05   33.53   33.79   34.13   34.86   34.66   34.49
      34.44   33.70                                                
Preliminaries
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              5:35.83             
      29.79   33.01   33.66   34.12   34.14   34.26   34.27   34.85
      34.22   33.51                                                
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              5:39.53    5:35.83  
      29.79   33.01   33.66   34.12   34.14   34.26   34.27   34.85
      34.22   33.51                                                
  2 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              5:36.25    5:38.32  
      30.11   33.12   33.78   34.04   34.35   34.52   34.96   34.59
      34.77   34.08                                                
  3 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              5:31.13    5:41.83  
      30.34   33.26   35.35   34.32   33.91   35.61   34.26   35.12
      35.72   33.94                                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA              1:03.05    1:01.54  
      30.00   31.54                                                
  2 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              1:05.47    1:03.56  
      30.67   32.89                                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         1:06.19    1:07.17  
      32.76   34.41                                                
  4 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:09.48    1:07.48  
      32.69   34.79                                                
  5 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:11.89    1:11.26  
      34.40   36.86                                                
  6 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:16.09    1:13.73  
      35.82   37.91                                                
Preliminaries
  4 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              1:07.26             
      33.14   34.12                                                
  6 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:11.57             
      35.62   35.95                                                
  8 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              1:13.03             
      35.43   37.60                                                
  9 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              1:14.95             
      36.09   38.86                                                
Finals
 11 Daniel, Philana           14 CANY-CA              1:22.49             
      40.56   41.93                                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA              1:01.64    1:03.05  
      31.19   31.86                                                
  2 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              1:03.53    1:05.47  
      31.22   34.25                                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         1:07.84    1:06.19  
      32.60   33.59                                                
  4 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              1:07.11    1:07.26  
      33.14   34.12                                                
  5 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:07.58    1:09.48  
      33.93   35.55                                                
  6 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:14.54    1:11.57  
      35.62   35.95                                                
  7 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:10.99    1:11.89  
      34.44   37.45                                                
  8 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              1:07.45    1:13.03  
      35.43   37.60                                                
  9 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              1:13.48    1:14.95  
      36.09   38.86                                                
 10 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:13.11    1:16.09  
      37.19   38.90                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Daniel, Philana           14 CANY-CA              1:22.21    1:22.49  
      40.56   41.93                                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA              2:15.77    2:13.85  
      31.49   33.66   34.83   33.87                                
  2 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              2:24.14    2:24.94  
      34.72   36.86   37.48   35.88                                
  3 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:34.45    2:34.89  
      36.52   39.01   39.95   39.41                                
Preliminaries
  2 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              2:21.72             
      33.37   35.52   36.92   35.91                                
  5 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:42.73             
      38.23   40.79   41.88   41.83                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Swailes, Avery L          14 CANY-CA              2:12.74    2:15.77  
      31.23   33.74   35.25   35.55                                
  2 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              2:20.91    2:21.72  
      33.37   35.52   36.92   35.91                                
  3 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              2:22.52    2:24.14  
      33.65   36.57   37.44   36.48                                
  4 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:28.49    2:34.45  
      35.78   38.62   40.16   39.89                                
  5 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:44.32    2:42.73  
      38.23   40.79   41.88   41.83                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              1:06.93    1:06.65  
  2 Lee, Joy                  14 CANY-CA              1:09.32    1:09.75  
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              1:10.24    1:09.96  
  4 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:15.65    1:15.32  
  5 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:17.76    1:18.20  
  6 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:19.94    1:19.20  
  7 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:20.60    1:20.93  
Preliminaries
  5 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              1:15.75             
      35.55   40.20                                                
  7 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              1:18.00             
      37.24   40.76                                                
  9 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         1:20.04             
      38.08   41.96                                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              1:06.30    1:06.93  
      31.75   35.18                                                
  2 Lee, Joy                  14 CANY-CA              1:09.03    1:09.32  
      32.52   36.80                                                
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              1:09.98    1:10.24  
      33.25   36.99                                                
  4 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:15.14    1:15.65  
      35.62   40.03                                                
  5 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              1:16.02    1:15.75  
      35.55   40.20                                                
  6 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:15.41    1:17.76  
      36.38   41.38                                                
  7 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              1:17.31    1:18.00  
      37.24   40.76                                                
  8 Wonser, Kate E            14 SCAC-CA              1:17.06    1:19.94  
      37.39   42.55                                                
  9 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         1:18.35    1:20.04  
      38.08   41.96                                                
 10 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              1:22.72    1:20.60  
      38.90   41.70                                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              2:28.45    2:27.69  
      33.57   37.32   38.38   38.42                                
  2 Lee, Joy                  14 CANY-CA              2:31.40    2:28.55  
      33.74   37.42   39.56   37.83                                
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:37.28    2:34.27  
      35.01   39.45   40.17   39.64                                
  4 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:41.82    2:41.34  
      36.30   40.83   42.01   42.20                                
  5 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              2:46.00    2:44.86  
      37.57   41.93   43.06   42.30                                
  6 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              2:47.18    2:46.77  
      38.07   42.07   43.26   43.37                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              2:24.21    2:28.45  
      33.69   37.65   38.46   38.65                                
  2 Lee, Joy                  14 CANY-CA              2:29.95    2:31.40  
      34.15   38.45   38.76   40.04                                
  3 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:31.91    2:37.28  
      36.01   39.64   40.90   40.73                                
  4 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:37.92    2:41.82  
      36.25   40.33   41.75   43.49                                
  5 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              2:40.71    2:46.00  
      38.23   42.13   43.00   42.64                                
  6 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              2:39.98    2:47.18  
      37.36   41.67   43.23   44.92                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:04.45    1:03.97  
      29.71   34.26                                                
  2 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              1:07.17    1:07.67  
      31.81   35.86                                                
  3 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:10.85    1:10.21  
      33.16   37.05                                                
  4 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:12.49    1:12.11  
      34.29   37.82                                                
Preliminaries
  2 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              1:05.47             
      30.94   34.53                                                
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:02.43    1:04.45  
      29.87   34.58                                                
  2 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              1:05.80    1:05.47  
      30.94   34.53                                                
  3 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              1:08.20    1:07.17  
      31.36   35.81                                                
  4 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              1:06.47    1:10.85  
      32.78   38.07                                                
  5 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              1:12.32    1:12.49  
      33.65   38.84                                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              2:18.34    2:16.24  
      30.14   34.58   35.28   36.24                                
  2 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:29.24    2:22.98  
      30.76   36.21   37.71   38.30                                
  3 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              2:36.99    2:34.11  
      32.38   38.74   41.36   41.63                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA              2:27.48    2:18.34  
      30.81   34.81   36.79   35.93                                
  2 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:21.89    2:29.24  
      30.72   36.99   40.44   41.09                                
  3 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              2:44.90    2:36.99  
      33.16   39.67   42.26   41.90                                
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Joy                  14 CANY-CA              2:12.71    2:12.41  
      28.70   33.62   38.91   31.18                                
  2 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              2:16.38    2:16.47  
      29.44   35.67   39.34   32.02                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         2:20.67    2:19.41  
      30.72   35.30   41.67   31.72                                
  4 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:23.83    2:20.45  
      30.97   37.17   39.79   32.52                                
  5 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:23.73    2:21.43  
      29.89   35.98   43.01   32.55                                
  6 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              2:29.71    2:30.52  
      32.84   38.83   43.57   35.28                                
  7 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:31.12    2:32.35  
      33.52   39.80   43.94   35.09                                
  8 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              2:36.01    2:37.89  
      32.68   42.06   47.14   36.01                                
  9 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              2:41.78    2:42.49  
      34.06   40.75   51.67   36.01                                
Preliminaries
  6 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              2:25.00             
      29.56   36.43   43.64   35.37                                
 10 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              2:37.50             
      35.31   40.14   46.27   35.78                                
 12 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:44.69             
      35.82   39.07   50.38   39.42                                
 -- Daniel, Philana           14 CANY-CA                  DQ              
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Joy                  14 CANY-CA              2:10.99    2:12.71  
      29.32   33.69   38.70   31.00                                
  2 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              2:11.18    2:16.38  
      29.24   35.28   39.66   32.20                                
  3 Di Vincenzo, Daria        14 Hollywood-CA         2:22.66    2:20.67  
      31.66   34.94   42.30   31.77                                
  4 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:19.72    2:23.73  
      30.38   36.21   43.76   33.38                                
  5 Samayoa, Iyanah           14 TORR-CA              2:19.16    2:23.83  
      31.58   38.01   40.98   33.26                                
  6 Nansen, Makena L          14 TORR-CA              2:22.12    2:25.00  
      29.56   36.43   43.64   35.37                                
  7 Negev, Valeria            14 CCAT-CA              2:26.71    2:29.71  
      33.12   39.68   41.71   35.20                                
  8 De La Pena, Sophia L      14 CCAT-CA              2:27.07    2:31.12  
      32.53   39.41   43.79   35.39                                
  9 Vargas, Angela B          14 CANY-CA              2:33.62    2:36.01  
      32.48   41.55   46.27   35.71                                
 10 Huang, Megan A            14 CCAT-CA              2:38.80    2:37.50  
      35.31   40.14   46.27   35.78                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kirchmann, Nadia G        14 CANY-CA              2:38.57    2:41.78  
      34.08   40.85   51.82   35.03                                
 12 Michaelides, Abby G       14 CANY-CA              2:48.88    2:44.69  
      35.82   39.07   50.38   39.42                                
-------------------------------------------------------------------------
 -- Daniel, Philana           14 CANY-CA              3:02.73         DQ  
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              5:01.59    4:59.53  
      30.59   35.65   38.87   38.01   43.98   44.70   33.95   33.78
  2 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              5:07.91    5:01.58  
      32.59   37.93   37.48   38.10   44.17   44.96   33.97   32.38
Preliminaries
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              4:46.76             
      30.94   34.94   38.75   36.87   39.44   39.25   33.60   32.97
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Delacruz, Elsie A         14 TORR-CA              4:52.18    4:46.76  
      30.94   34.94   38.75   36.87   39.44   39.25   33.60   32.97
  2 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              5:00.86    5:01.59  
      30.65   36.00   38.36   37.96   43.73   44.87   35.09   34.93
  3 Sabadin, Tyler A          14 CANY-CA              5:01.59    5:07.91  
      33.60   38.16   38.31   36.93   45.73   44.81   35.58   34.79
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Botton, Riley J           15 CANY-CA                24.77      24.59  
  2 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                25.33      25.09  
  3 Swift, Erin P             16 TORR-CA                25.60      25.40  
  4 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA                25.48      25.49  
  5 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA                25.50      25.60  
  6 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                26.09      25.78  
  7 Catig, Max C              18 CANY-CA                25.30      25.90  
  8 Tang, Caitlin             16 CANY-CA                26.23      26.03  
  9 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA                26.37      26.27  
 10 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA                25.91      26.93  
Preliminaries
  1 Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA                24.27             
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA                25.45             
 10 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA                25.97             
 12 Horst, Ellie K            17 CANY-CA                26.23             
 15 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA                26.40             
 16 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA                26.42             
 17 Wang, Jenny S             17 PVST-CA                26.56             
 18 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA                26.89             
 19 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA                26.95             
 20 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA           27.06             
 21 Jordan, Anna R            15 CERR-CA                27.79             
 22 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA                 28.34             
 23 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA           28.42             
 24 Alvarez, Sophia G         15 UN-03-CA               28.62             
 25 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA                29.07             
 26 Ardila, Mariana           15 UN-03-CA               30.54             
 27 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                 33.54             
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA                23.48      24.27  
  2 Botton, Riley J           15 CANY-CA                23.51      24.77  
  3 Catig, Max C              18 CANY-CA                24.13      25.30  
  4 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                23.96      25.33  
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA                24.99      25.45  
  6 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA                24.67      25.48  
  7 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA                24.41      25.50  
  8 Swift, Erin P             16 TORR-CA                25.26      25.60  
  9 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA                25.12      25.91  
 10 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA                24.84      25.97  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                24.55      26.09  
 12 Horst, Ellie K            17 CANY-CA                25.50      26.23  
 12 Tang, Caitlin             16 CANY-CA                25.02      26.23  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA                25.11      26.37  
 15 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA                25.91      26.40  
 16 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA                25.16      26.42  
 17 Wang, Jenny S             17 PVST-CA                25.93      26.56  
 18 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA                26.48      26.89  
 19 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA                27.06      26.95  
 20 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA           26.64      27.06  
 21 Jordan, Anna R            15 CERR-CA                26.54      27.79  
 22 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA                 28.67      28.34  
 23 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA           28.39      28.42  
 24 Alvarez, Sophia G         15 UN-03-CA               29.45      28.62  
 25 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA                28.67      29.07  
 26 Ardila, Mariana           15 UN-03-CA               30.71      30.54  
 27 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                 33.14      33.54  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA                53.82      53.25  
      25.46   27.79                                                
  2 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA                54.45      53.95  
      26.28   27.67                                                
  3 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA                54.21      54.00  
      25.87   28.13                                                
  4 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA                55.45      55.71  
      26.68   29.03                                                
  5 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                57.40      56.23  
      26.95   29.28                                                
  6 Swift, Erin P             16 TORR-CA                56.20      56.66  
      27.36   29.30                                                
  7 Wang, Jenny S             17 PVST-CA                57.45      58.77  
      27.80   30.97                                                
  8 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA                59.59      58.90  
      28.15   30.75                                                
  9 Saguros, Delanee G        17 CANY-CA              1:00.24    1:00.38  
      28.70   31.68                                                
Preliminaries
  4 Catig, Max C              18 CANY-CA                54.80             
      26.17   28.63                                                
  6 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA                55.86             
      26.88   28.98                                                
  8 Parral, Angele F          16 CCAT-CA                57.09             
      27.47   29.62                                                
 11 Green, Darby P            18 WEST-CA                57.57             
      27.59   29.98                                                
 12 Green, Flo B              15 WEST-CA                57.62             
      27.71   29.91                                                
 13 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA                57.98             
      27.68   30.30                                                
 14 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA                58.68             
      28.38   30.30                                                
 15 Jordan, Anna R            15 CERR-CA                58.71             
      28.51   30.20                                                
 16 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                59.56             
      28.26   31.30                                                
 19 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         1:01.18             
      29.28   31.90                                                
 20 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              1:01.70             
      29.02   32.68                                                
 21 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:01.73             
      29.56   32.17                                                
 22 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:02.86             
      29.71   33.15                                                
 23 Odwyer, Katie R           15 SCOR-CA              1:11.93             
      34.63   37.30                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA                52.55      53.82  
      25.86   27.96                                                
  2 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA                52.68      54.21  
      25.71   28.50                                                
  3 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA                52.60      54.45  
      26.29   28.16                                                
  4 Catig, Max C              18 CANY-CA                51.73      54.80  
      26.17   28.63                                                
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA                53.77      55.45  
      26.39   29.06                                                
  6 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA                53.85      55.86  
      26.88   28.98                                                
  7 Swift, Erin P             16 TORR-CA                55.54      56.20  
      27.43   28.77                                                
  8 Parral, Angele F          16 CCAT-CA                56.63      57.09  
      27.47   29.62                                                
  9 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                52.97      57.40  
      27.47   29.93                                                
 10 Wang, Jenny S             17 PVST-CA                56.24      57.45  
      27.22   30.23                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Green, Darby P            18 WEST-CA                55.46      57.57  
      27.59   29.98                                                
 12 Green, Flo B              15 WEST-CA                59.27      57.62  
      27.71   29.91                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA                58.22      57.98  
      27.68   30.30                                                
 14 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA                56.83      58.68  
      28.38   30.30                                                
 15 Jordan, Anna R            15 CERR-CA                57.48      58.71  
      28.51   30.20                                                
 16 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                53.25      59.56  
      28.26   31.30                                                
 17 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA                58.09      59.59  
      28.06   31.53                                                
 18 Saguros, Delanee G        17 CANY-CA                59.31    1:00.24  
      28.31   31.93                                                
 19 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         1:02.34    1:01.18  
      29.28   31.90                                                
 20 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA                57.20    1:01.70  
      29.02   32.68                                                
 21 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:00.50    1:01.73  
      29.56   32.17                                                
 22 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:01.44    1:02.86  
      29.71   33.15                                                
 23 Odwyer, Katie R           15 SCOR-CA              1:11.18    1:11.93  
      34.63   37.30                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA              1:54.13    1:54.79  
      26.66   29.30   29.41   29.42                                
  2 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              1:57.08    1:55.03  
      27.15   29.29   29.51   29.08                                
  3 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              2:00.00    1:58.99  
      27.67   30.57   30.63   30.12                                
  4 Horst, Ellie K            17 CANY-CA              1:59.04    1:59.19  
      27.55   29.55   31.07   31.02                                
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              2:02.17    1:59.67  
      27.75   30.03   31.05   30.84                                
  6 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              2:07.81    2:04.77  
      28.99   31.37   32.09   32.32                                
  7 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA              2:01.07    2:05.06  
      29.62   31.31   31.57   32.56                                
  8 Masino, Colette E         15 CANY-CA              2:04.41    2:06.15  
      28.45   32.18   33.04   32.48                                
  9 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              2:06.05    2:08.21  
      28.98   31.97   33.50   33.76                                
 10 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:05.95    2:12.01  
      29.81   33.13   34.44   34.63                                
Preliminaries
 11 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              2:09.05             
      30.66   33.06   33.33   32.00                                
 12 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:10.37             
      29.93   32.95   34.02   33.47                                
 13 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:11.17             
      29.40   33.37   34.31   34.09                                
 14 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:11.79             
      29.76   32.82   34.94   34.27                                
 15 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:13.54             
      30.73   33.50   34.67   34.64                                
 16 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               2:16.68             
      30.14   33.38   36.07   37.09                                
 17 Hopkins, Chloe E          16 WEST-CA              2:17.80             
      30.63   35.48   36.19   35.50                                
 -- Adame, Izabella I         17 CANY-CA                  DQ              
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA              1:51.26    1:54.13  
      26.04   28.73   29.79   29.57                                
  2 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              1:55.38    1:57.08  
      27.20   29.48   30.19   30.21                                
  3 Horst, Ellie K            17 CANY-CA              1:51.56    1:59.04  
      27.02   29.52   31.25   31.25                                
  4 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              1:54.97    2:00.00  
      26.59   29.69   31.89   31.83                                
  5 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA              1:54.91    2:01.07  
      27.99   30.92   31.07   31.09                                
  6 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              1:57.02    2:02.17  
      27.80   30.29   31.77   32.31                                
  7 Masino, Colette E         15 CANY-CA              2:00.08    2:04.41  
      27.50   31.30   32.43   33.18                                
  8 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:07.17    2:05.95  
      29.28   31.98   32.52   32.17                                
  9 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              2:04.04    2:06.05  
      29.01   31.35   32.79   32.90                                
 10 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              2:00.01    2:07.81  
      28.49   31.68   33.58   34.06                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              2:06.76    2:09.05  
      30.66   33.06   33.33   32.00                                
 12 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:04.07    2:10.37  
      29.93   32.95   34.02   33.47                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:02.51    2:11.17  
      29.40   33.37   34.31   34.09                                
 14 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:05.76    2:11.79  
      29.76   32.82   34.94   34.27                                
 15 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:15.79    2:13.54  
      30.73   33.50   34.67   34.64                                
 16 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               2:14.47    2:16.68  
      30.14   33.38   36.07   37.09                                
 17 Hopkins, Chloe E          16 WEST-CA              2:02.49    2:17.80  
      30.63   35.48   36.19   35.50                                
 -- Adame, Izabella I         17 CANY-CA              1:55.19         DQ  
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         5:22.79    5:21.36  
      29.35   31.95   32.34   32.76   32.85   32.92   32.69   32.69
      32.89   30.92                                                
Preliminaries
  1 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              5:20.48             
      28.18   32.49   33.35   32.66   32.18   32.22   32.29   32.67
      32.14   32.30                                                
  3 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              5:34.70             
      30.74   33.66   34.49   34.30   33.72   33.85   34.07   33.47
      33.90   32.50                                                
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              5:05.84    5:20.48  
      28.18   32.49   33.35   32.66   32.18   32.22   32.29   32.67
      32.14   32.30                                                
  2 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         5:17.06    5:22.79  
      30.00   32.37   32.60   32.41   32.42   32.81   32.56   33.10
      33.04   31.48                                                
  3 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              5:18.25    5:34.70  
      30.74   33.66   34.49   34.30   33.72   33.85   34.07   33.47
      33.90   32.50                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Due, Mie G                18 TORR-CA              1:00.35    1:00.52  
      29.80   30.72                                                
  2 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              1:00.75    1:01.14  
      29.83   31.31                                                
  3 Swift, Erin P             16 TORR-CA              1:02.96    1:01.28  
      30.27   31.01                                                
  4 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              1:02.85    1:03.21  
      30.20   33.01                                                
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              1:04.06    1:04.20  
      30.46   33.74                                                
  6 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              1:04.02    1:05.30  
      32.14   33.16                                                
  7 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              1:06.75    1:06.93  
      32.58   34.35                                                
  8 Saguros, Delanee G        17 CANY-CA              1:09.85    1:09.52  
      33.67   35.85                                                
  9 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              1:09.59    1:09.58  
      34.14   35.44                                                
Preliminaries
  1 Catig, Max C              18 CANY-CA                59.00             
      28.48   30.52                                                
  8 Green, Flo B              15 WEST-CA              1:05.42             
      32.10   33.32                                                
 10 Green, Darby P            18 WEST-CA              1:07.56             
      32.40   35.16                                                
 12 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              1:09.66             
      34.58   35.08                                                
 13 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              1:09.79             
      34.25   35.54                                                
 15 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              1:10.15             
      32.90   37.25                                                
 16 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              1:10.69             
      34.45   36.24                                                
 17 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:11.48             
      35.08   36.40                                                
 18 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:14.17             
      36.50   37.67                                                
 -- Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                   DQ              
      41.72   43.83                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Catig, Max C              18 CANY-CA                54.44      59.00  
      28.48   30.52                                                
  2 Due, Mie G                18 TORR-CA                57.68    1:00.35  
      29.80   30.55                                                
  3 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA                58.68    1:00.75  
      29.47   31.28                                                
  4 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              1:03.64    1:02.85  
      30.24   32.61                                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA              1:00.04    1:02.96  
      30.60   32.36                                                
  6 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              1:00.86    1:04.02  
      31.56   32.46                                                
  7 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              1:02.61    1:04.06  
      31.22   32.84                                                
  8 Green, Flo B              15 WEST-CA              1:07.81    1:05.42  
      32.10   33.32                                                
  9 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              1:04.52    1:06.75  
      32.20   34.55                                                
 10 Green, Darby P            18 WEST-CA              1:02.91    1:07.56  
      32.40   35.16                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              1:08.32    1:09.59  
      34.18   35.41                                                
 12 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              1:10.42    1:09.66  
      34.58   35.08                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              1:09.17    1:09.79  
      34.25   35.54                                                
 14 Saguros, Delanee G        17 CANY-CA              1:10.17    1:09.85  
      33.69   36.16                                                
 15 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              1:03.50    1:10.15  
      32.90   37.25                                                
 16 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              1:05.98    1:10.69  
      34.45   36.24                                                
 17 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:08.10    1:11.48  
      35.08   36.40                                                
 18 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:14.02    1:14.17  
      36.50   37.67                                                
 -- Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               1:25.98         DQ  
      41.72   43.83                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Botton, Riley J           15 CANY-CA              2:12.98    2:09.02  
      30.82   32.19   33.11   32.90                                
  2 Catig, Max C              18 CANY-CA              2:08.05    2:11.78  
      31.10   32.19   33.58   34.91                                
  3 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              2:18.05    2:15.52  
      32.73   35.05   34.11   33.63                                
  4 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:10.82    2:17.91  
      31.47   33.96   35.10   37.38                                
  5 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:30.00    2:25.55  
      34.35   36.29   37.36   37.55                                
  6 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              2:29.13    2:28.24  
      35.42   37.65   37.84   37.33                                
Preliminaries
  2 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA              2:09.81             
      30.22   32.70   33.50   33.39                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA              2:14.06             
      30.18   33.99   34.95   34.94                                
  7 Horst, Ellie K            17 CANY-CA              2:26.49             
      32.96   37.32   38.97   37.24                                
Finals
  8 Hopkins, Chloe E          16 WEST-CA              2:27.79             
      34.08   37.59   38.21   37.91                                
Preliminaries
 -- Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                   DQ              
      40.08   44.25   47.07   48.13                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Catig, Max C              18 CANY-CA              2:01.74    2:08.05  
      29.62   32.20   33.02   33.21                                
  2 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA              1:59.88    2:09.81  
      30.22   32.70   33.50   33.39                                
  3 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:07.54    2:10.82  
      31.10   33.58   33.08   33.06                                
  4 Botton, Riley J           15 CANY-CA              2:15.53    2:12.98  
      30.94   33.32   34.60   34.12                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA              2:12.68    2:14.06  
      30.18   33.99   34.95   34.94                                
  6 Joyce, Tara M             15 CCAT-CA              2:26.00    2:18.05  
      31.69   34.86   35.59   35.91                                
  7 Horst, Ellie K            17 CANY-CA              2:19.71    2:26.49  
      32.96   37.32   38.97   37.24                                
  8 Hopkins, Chloe E          16 WEST-CA              2:08.30    2:27.79  
      34.08   37.59   38.21   37.91                                
  9 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              2:22.00    2:29.13  
      35.47   37.79   37.86   38.01                                
 10 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:21.16    2:30.00  
      34.37   37.25   38.94   39.44                                
-------------------------------------------------------------------------
 -- Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                    NT         DQ  
      40.08   44.25   47.07   48.13                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Unas, Julia A             16 CANY-CA              1:06.22    1:06.64  
      31.14   35.50                                                
  2 Tang, Caitlin             16 CANY-CA              1:07.46    1:08.00  
      32.49   35.51                                                
  3 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              1:09.60    1:10.00  
      32.42   37.58                                                
  4 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              1:10.49    1:10.25  
      33.37   36.88                                                
  5 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              1:10.64    1:10.71  
      33.14   37.57                                                
  6 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              1:12.16    1:11.99  
      34.72   37.27                                                
  7 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA              1:14.26    1:13.55  
      35.13   38.42                                                
  8 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              1:15.91    1:14.69  
      35.03   39.66                                                
  9 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:17.70    1:16.62  
      36.63   39.99                                                
 10 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              1:18.49    1:20.66  
      38.35   42.31                                                
Preliminaries
  3 Botton, Riley J           15 CANY-CA              1:09.06             
      32.64   36.42                                                
 12 Alvarez, Sophia G         15 UN-03-CA             1:22.42             
      38.56   43.86                                                
 13 Ardila, Mariana           15 UN-03-CA             1:23.31             
      39.23   44.08                                                
 14 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:23.61             
      39.12   44.49                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Unas, Julia A             16 CANY-CA              1:03.40    1:06.22  
      31.08   35.14                                                
  2 Tang, Caitlin             16 CANY-CA              1:04.41    1:07.46  
      31.91   35.55                                                
  3 Botton, Riley J           15 CANY-CA              1:07.55    1:09.06  
      32.64   36.42                                                
  4 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              1:06.98    1:09.60  
      32.46   37.14                                                
  5 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              1:07.43    1:10.49  
      33.04   37.45                                                
  6 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              1:06.35    1:10.64  
      33.14   37.50                                                
  7 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              1:11.65    1:12.16  
      34.74   37.42                                                
  8 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA              1:11.05    1:14.26  
      35.28   38.98                                                
  9 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              1:09.56    1:15.91  
      35.26   40.65                                                
 10 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:17.98    1:17.70  
      37.30   40.40                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              1:19.15    1:18.49  
      37.51   40.98                                                
 12 Alvarez, Sophia G         15 UN-03-CA             1:23.97    1:22.42  
      38.56   43.86                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ardila, Mariana           15 UN-03-CA             1:23.86    1:23.31  
      39.23   44.08                                                
 14 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               1:27.76    1:23.61  
      39.12   44.49                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              2:33.53    2:32.26  
      33.55   38.02   39.76   40.93                                
  2 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              2:38.85    2:35.66  
      35.71   39.74   40.59   39.62                                
Preliminaries
  1 Sekhon, Kavita R          15 WEST-CA              2:29.30             
      33.85   38.15   38.36   38.94                                
  3 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:36.73             
      36.09   39.70   40.53   40.41                                
  5 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         2:38.94             
      36.60   40.65   40.85   40.84                                
  6 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:45.30             
      37.43   42.10   42.65   43.12                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sekhon, Kavita R          15 WEST-CA              2:27.44    2:29.30  
      33.85   38.15   38.36   38.94                                
  2 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              2:29.98    2:33.53  
      34.18   39.03   39.62   40.70                                
  3 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:32.20    2:36.73  
      36.09   39.70   40.53   40.41                                
  4 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              2:35.28    2:38.85  
      36.00   41.08   41.77   40.00                                
  5 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         2:33.84    2:38.94  
      36.60   40.65   40.85   40.84                                
  6 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:33.64    2:45.30  
      37.43   42.10   42.65   43.12                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                59.75      57.45  
      27.20   30.25                                                
  2 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA                58.93      57.85  
      27.26   30.59                                                
  3 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA                59.38    1:00.04  
      28.20   31.84                                                
  4 Swift, Erin P             16 TORR-CA              1:00.66    1:00.27  
      27.97   32.30                                                
  5 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              1:01.51    1:00.37  
      27.60   32.77                                                
  6 Tang, Caitlin             16 CANY-CA              1:01.67    1:00.78  
      28.78   32.00                                                
  7 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              1:00.50    1:01.33  
      28.93   32.40                                                
  8 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              1:02.20    1:02.03  
      28.71   33.32                                                
  9 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA              1:02.07    1:02.51  
      29.41   33.10                                                
 10 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              1:02.66    1:02.98  
      29.75   33.23                                                
Preliminaries
  6 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA              1:01.23             
      29.28   31.95                                                
 12 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              1:02.92             
      29.68   33.24                                                
 13 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              1:03.92             
      29.59   34.33                                                
 14 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              1:04.70             
      29.65   35.05                                                
 15 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              1:06.08             
      31.07   35.01                                                
 16 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:06.37             
      31.09   35.28                                                
 17 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         1:12.64             
      33.89   38.75                                                
 18 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               1:23.85             
      37.36   46.49                                                
 -- Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA              1:01.03         X   
      29.01   32.02                                                
 -- Ardila, Mariana           15 UN-03-CA                 DQ              
      34.23   41.05                                                
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA                55.74      58.93  
      27.95   30.98                                                
  2 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA                56.86      59.38  
      28.07   31.31                                                
  3 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA                56.32      59.75  
      27.98   31.77                                                
  4 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              1:01.85    1:00.50  
      28.28   32.22                                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA                59.92    1:00.66  
      28.79   31.87                                                
  6 Bartlett, Kristin L       16 WEST-CA                58.89    1:01.23  
      29.28   31.95                                                
  7 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              1:00.35    1:01.51  
      28.53   32.98                                                
  8 Tang, Caitlin             16 CANY-CA              1:00.16    1:01.67  
      29.89   31.78                                                
  9 Enriquez, Therese Y       15 WEST-CA              1:02.32    1:02.07  
      29.46   32.61                                                
 10 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              1:00.28    1:02.20  
      29.11   33.09                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                59.90    1:02.66  
      29.44   33.22                                                
 12 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              1:00.26    1:02.92  
      29.68   33.24                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wang, Jenny S             17 PVST-CA              1:01.64    1:03.92  
      29.59   34.33                                                
 14 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              1:02.35    1:04.70  
      29.65   35.05                                                
 15 Jordan, Anna R            15 CERR-CA              1:05.02    1:06.08  
      31.07   35.01                                                
 16 Radulescu, Eden S         16 CCAT-CA              1:02.15    1:06.37  
      31.09   35.28                                                
 17 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         1:13.12    1:12.64  
      33.89   38.75                                                
 18 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               1:34.35    1:23.85  
      37.36   46.49                                                
 -- Nibarger, Reagan P        17 CANY-CA                59.00   X1:01.03  
      29.01   32.02                                                
 -- Ardila, Mariana           15 UN-03-CA             1:16.26         DQ  
      34.23   41.05                                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              2:20.69    2:18.51  
      31.40   35.12   35.35   36.64                                
  2 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:40.36    2:41.95  
      34.50   41.58   43.25   42.62                                
Preliminaries
  1 Raker, Vivi R             17 CANY-CA              2:06.19             
      27.82   31.71   32.83   33.83                                
  2 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              2:16.46             
      30.29   34.33   35.85   35.99                                
  3 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:17.69             
      30.82   34.74   36.09   36.04                                
  6 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               3:15.71             
      38.95   50.12   54.21   52.43                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Raker, Vivi R             17 CANY-CA              2:03.46    2:06.19  
      27.82   31.71   32.83   33.83                                
  2 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              2:10.95    2:16.46  
      30.29   34.33   35.85   35.99                                
  3 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:10.60    2:17.69  
      30.82   34.74   36.09   36.04                                
  4 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              2:13.02    2:20.69  
      30.33   35.06   37.07   38.23                                
  5 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:41.93    2:40.36  
      33.84   40.08   42.85   43.59                                
  6 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA                    NT    3:15.71  
      38.95   50.12   54.21   52.43                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              2:12.39    2:09.96  
      27.77   33.90   39.09   29.20                                
  2 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA              2:13.77    2:12.24  
      27.93   33.50   39.81   31.00                                
  3 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              2:15.11    2:15.27  
      28.71   34.51   41.94   30.11                                
  4 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              2:18.59    2:16.10  
      28.41   37.92   38.54   31.23                                
  5 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              2:20.85    2:17.37  
      29.08   36.64   39.19   32.46                                
  6 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:21.32    2:17.80  
      29.32   34.60   41.00   32.88                                
  7 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              2:20.00    2:17.93  
      29.21   36.44   39.71   32.57                                
  8 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:30.68    2:26.23  
      30.53   36.87   45.34   33.49                                
Preliminaries
  3 Raker, Vivi R             17 CANY-CA              2:13.82             
      27.67   35.10   40.72   30.33                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA              2:17.19             
      28.88   35.52   41.10   31.69                                
  7 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              2:18.61             
      29.45   35.80   41.45   31.91                                
 10 Sekhon, Kavita R          15 WEST-CA              2:20.90             
      29.95   37.45   39.51   33.99                                
 12 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              2:23.52             
      32.39   37.76   40.01   33.36                                
 13 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:28.27             
      30.89   39.16   45.11   33.11                                
 14 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:29.06             
      31.97   40.14   41.65   35.30                                
 15 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              2:30.43             
      34.62   38.40   44.18   33.23                                
 17 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:37.50             
      32.28   41.76   48.28   35.18                                
 18 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               2:38.87             
      33.86   39.07   48.95   36.99                                
 19 Odwyer, Katie R           15 SCOR-CA              2:59.14             
      37.65   44.84   55.37   41.28                                
 20 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               3:01.99             
      36.60   45.74   54.87   44.78                                
 -- Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA                  DQ              
      30.68   37.82   43.73   34.67                                
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Banos, Samantha A         15 SEAL-CA              2:06.28    2:12.39  
      27.66   34.09   40.25   30.39                                
  2 Banos, Natalia I          17 SEAL-CA              2:11.61    2:13.77  
      28.26   34.59   39.30   31.62                                
  3 Raker, Vivi R             17 CANY-CA              2:17.04    2:13.82  
      27.67   35.10   40.72   30.33                                
  4 Shead, Isabella G         16 SEAL-CA              2:14.28    2:15.11  
      29.37   34.45   41.22   30.07                                
  5 Swift, Erin P             16 TORR-CA              2:14.29    2:17.19  
      28.88   35.52   41.10   31.69                                
  6 Hayon, Arielle            16 CCAT-CA              2:10.04    2:18.59  
      28.23   37.30   39.58   33.48                                
  7 Park, Sohyeon S           15 TORR-CA              2:14.46    2:18.61  
      29.45   35.80   41.45   31.91                                
  8 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              2:12.18    2:20.00  
      29.57   37.05   39.91   33.47                                
  9 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              2:12.61    2:20.85  
      29.13   37.16   40.81   33.75                                
 10 Sekhon, Kavita R          15 WEST-CA              2:17.31    2:20.90  
      29.95   37.45   39.51   33.99                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Due, Mie G                18 TORR-CA              2:12.97    2:21.32  
      30.05   35.47   41.93   33.87                                
 12 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              2:14.95    2:23.52  
      32.39   37.76   40.01   33.36                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              2:21.20    2:28.27  
      30.89   39.16   45.11   33.11                                
 14 Parente, Sabrina J        16 CANY-CA              2:27.90    2:29.06  
      31.97   40.14   41.65   35.30                                
 15 Jordan, Charlotte G       15 CERR-CA              2:26.44    2:30.43  
      34.62   38.40   44.18   33.23                                
 16 Malin, Michelle A         15 CCAT-CA              2:26.35    2:30.68  
      32.70   39.00   45.26   33.72                                
 17 Markarian, Angela S       15 Hollywood-CA         2:37.32    2:37.50  
      32.28   41.76   48.28   35.18                                
 18 Dominguez, Kendra Y       16 JCA-CA               2:38.24    2:38.87  
      33.86   39.07   48.95   36.99                                
 19 Odwyer, Katie R           15 SCOR-CA              2:55.98    2:59.14  
      37.65   44.84   55.37   41.28                                
 20 Ochoa-Fialloss, Kassedy   16 JCA-CA               3:04.13    3:01.99  
      36.60   45.74   54.87   44.78                                
 -- Mashkovich, Ellie R       17 CCAT-CA              2:15.07         DQ  
      30.68   37.82   43.73   34.67                                
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         4:48.65    4:45.20  
      30.52   34.28   37.77   36.24   41.19   42.16   32.75   30.29
  2 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              4:53.55    4:54.68  
      30.02   34.35   39.34   38.79   40.78   42.10   35.08   34.22
  3 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              4:57.81    4:55.54  
      30.54   34.88   40.05   38.11   43.40   43.07   33.44   32.05
  4 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              5:06.35    4:59.14  
      32.55   38.58   38.49   38.67   40.42   41.94   34.97   33.52
Preliminaries
  2 Masino, Colette E         15 CANY-CA              4:50.11             
                              41.16   37.65   43.76   34.20   33.15
  4 Due, Mie G                18 TORR-CA              4:55.11             
      31.14   36.98   36.31   37.23   42.23   42.48   34.83   33.91
  6 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              4:59.01             
      30.17   36.84   38.22   38.33   40.65   41.92   36.57   36.31
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Torres, Katherine N       15 Hollywood-CA         4:45.62    4:48.65  
      31.22   35.11   38.00   37.34   41.39   42.57   32.71   30.31
  2 Masino, Colette E         15 CANY-CA              4:42.85    4:50.11  
                              41.16   37.65   43.76   34.20   33.15
  3 Parral, Angele F          16 CCAT-CA              4:45.29    4:53.55  
                                                              33.94
  4 Due, Mie G                18 TORR-CA              4:56.08    4:55.11  
      31.14   36.98   36.31   37.23   42.23   42.48   34.83   33.91
  5 McCann, Mary-Kate         17 SEAL-CA              4:50.02    4:57.81  
      31.04   34.88   40.66   39.05   42.79   43.73   33.57   32.09
  6 Timmerman, Quincy J       17 CCAT-CA              4:51.54    4:59.01  
      30.17   36.84   38.22   38.33   40.65   41.92   36.57   36.31
  7 Goudz, Hannah             15 CCAT-CA              4:59.63    5:06.35  
      33.38   38.90   41.19   39.04   41.70   42.46   35.79   33.89
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA                36.18      35.05  
  2 Hailey, Marc L             8 FROG-CA                40.23      38.30  
  3 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA                39.66      40.01  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA              1:13.14    1:11.58  
      33.62   37.96                                                
  2 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA              1:20.20    1:24.46  
      38.70   45.76                                                
  3 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA              1:33.88    1:30.10  
      42.34   47.76                                                
  4 Zuo, Felix S               8 CANY-CA              1:37.26    1:30.76  
      42.23   48.53                                                
  5 Hailey, Marc L             8 FROG-CA              1:35.93    1:34.32  
      42.83   51.49                                                
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA                38.44      36.68  
  2 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA                42.91      45.17  
  3 Zuo, Felix S               8 CANY-CA                53.25      47.88  
  4 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA                48.38      48.92  
  5 Hailey, Marc L             8 FROG-CA                53.05      53.61  
 
Boys 5-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA              1:21.01    1:20.36  
      37.86   42.50                                                
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA                43.79      44.02  
  2 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA                54.24      51.21  
  3 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA                53.71      51.75  
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA                36.35      35.69  
  2 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA                46.74      49.59  
  3 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA                52.79      50.49  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Behzadian, Arshawn         8 CANY-CA              1:23.63    1:22.95  
      37.63   45.32                                                
  2 Sucgang, Raphael E         8 CCAT-CA              1:36.41    1:40.46  
      46.39   54.07                                                
  3 Siduguen, Luke R           7 CCAT-CA              1:40.37    1:41.95  
      48.89   53.06                                                
 -- Hailey, Marc L             8 FROG-CA              1:55.00         DQ  
      54.02   57.53                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                29.20      28.94  
  2 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA                29.33      29.28  
  3 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                30.57      31.42  
  4 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               31.73      32.33  
  5 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                33.50      33.49  
  6 Fedi, Luca M               9 CANY-CA                33.64      33.54  
  7 Waldman, Declan H          9 CANY-CA                33.79      33.86  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                28.27      29.20  
  2 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA                28.61      29.33  
  3 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                31.52      30.57  
  4 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               34.16      31.73  
  5 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                33.59      33.50  
  6 Fedi, Luca M               9 CANY-CA                35.74      33.64  
  7 Waldman, Declan H          9 CANY-CA                33.95      33.79  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:09.17    1:08.68  
      32.82   35.86                                                
  2 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:09.81    1:10.58  
      33.30   37.28                                                
  3 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:15.24    1:13.32  
      36.34   36.98                                                
  4 Fedi, Luca M               9 CANY-CA              1:14.31    1:13.40  
      35.53   37.87                                                
  5 Waldman, Declan H          9 CANY-CA              1:14.55    1:13.52  
      35.98   37.54                                                
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Joshua J             9 CERR-CA              1:12.47    1:09.17  
      33.60   35.57                                                
  2 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:11.08    1:09.81  
      33.23   36.58                                                
  3 Fedi, Luca M               9 CANY-CA              1:15.36    1:14.31  
      35.53   38.78                                                
  4 Waldman, Declan H          9 CANY-CA              1:17.82    1:14.55  
      35.38   39.17                                                
  5 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:16.79    1:15.24  
      36.41   38.83                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA              2:18.46    2:17.92  
      31.52   35.14   36.08   35.18                                
  2 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              2:30.85    2:33.91  
      34.60   39.05   40.13   40.13                                
  3 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              2:37.61    2:38.71  
      38.16   41.45   40.65   38.45                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA              2:12.96    2:18.46  
      31.35   34.83   36.35   35.93                                
  2 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              2:29.00    2:30.85  
      33.85   38.05   40.03   38.92                                
  3 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              2:37.68    2:37.61  
      37.32   40.28   40.68   39.33                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                34.10      33.57  
  2 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                33.96      33.77  
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                38.08      38.38  
  4 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA                41.01      39.68  
  5 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                41.17      40.36  
  6 Fedi, Luca M               9 CANY-CA                40.22      40.55  
  7 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA                41.42      40.77  
  8 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                41.50      42.01  
  9 Waldman, Declan H          9 CANY-CA                41.11      42.17  
Preliminaries
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                39.56             
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                32.09      33.96  
  2 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                33.93      34.10  
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                38.95      38.08  
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                40.74      39.56  
  5 Fedi, Luca M               9 CANY-CA                42.38      40.22  
  6 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA                40.53      41.01  
  7 Waldman, Declan H          9 CANY-CA                41.15      41.11  
  8 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                40.46      41.17  
  9 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA                41.47      41.42  
 10 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                42.58      41.50  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA              1:10.99    1:10.92  
      35.04   35.88                                                
  2 Lawas, Noah R             10 CANY-CA              1:14.11    1:14.06  
      36.09   37.97                                                
  3 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:15.96    1:15.63  
      36.93   38.70                                                
  4 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:22.77    1:24.75  
      40.82   43.93                                                
  5 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:25.55    1:27.57  
      43.81   43.76                                                
  6 Waldman, Declan H          9 CANY-CA              1:27.40    1:30.61  
      42.26   48.35                                                
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lloyd, Jace R              9 CANY-CA              1:08.08    1:10.99  
      34.42   36.57                                                
  2 Lawas, Noah R             10 CANY-CA              1:10.26    1:14.11  
      35.82   38.29                                                
  3 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:14.33    1:15.96  
      36.47   39.49                                                
  4 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:23.46    1:22.77  
      40.35   42.42                                                
  5 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:26.60    1:25.55  
      42.80   42.75                                                
  6 Waldman, Declan H          9 CANY-CA              1:29.62    1:27.40  
      41.55   45.85                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                39.93      39.47  
  2 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                40.47      40.03  
  3 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               40.86      41.01  
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                42.20      41.95  
  5 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                44.79      44.43  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                39.38      39.93  
  2 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA                40.54      40.47  
  3 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               40.87      40.86  
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                45.11      42.20  
  5 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                46.37      44.79  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:25.78    1:24.14  
      39.62   44.52                                                
  2 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:26.17    1:28.84  
      41.96   46.88                                                
  3 Tan, Jaden P               9 CANY-CA              1:34.05    1:33.62  
      44.73   48.89                                                
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:36.29    1:33.69  
      43.66   50.03                                                
  5 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA              1:37.14    1:37.49  
      46.74   50.75                                                
Preliminaries
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              1:35.68             
      46.00   49.68                                                
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:26.81    1:25.78  
      40.22   45.56                                                
  2 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:29.62    1:26.17  
      40.88   45.29                                                
  3 Tan, Jaden P               9 CANY-CA              1:33.47    1:34.05  
      44.03   50.02                                                
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              1:40.09    1:35.68  
      46.00   49.68                                                
  5 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:33.87    1:36.29  
      46.17   50.12                                                
  6 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA              1:40.28    1:37.14  
      46.76   50.38                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               32.99      32.44  
  2 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                33.41      32.87  
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                36.17      34.54  
  4 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                38.53      37.83  
  5 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA                39.59      39.91  
  6 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                41.31      40.80  
Preliminaries
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                38.09             
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA               35.31      32.99  
  2 Lawas, Noah R             10 CANY-CA                32.70      33.41  
  3 Park, Joshua J             9 CERR-CA                33.84      36.17  
  4 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA                36.06      38.09  
  5 Tan, Jaden P               9 CANY-CA                36.82      38.53  
  6 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA                40.08      39.59  
  7 Sucgang, Niccolo E        10 CCAT-CA                39.41      41.31  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:21.61    1:22.35  
      36.57   45.78                                                
  2 Tan, Jaden P               9 CANY-CA              1:26.57    1:26.07  
      39.28   46.79                                                
  3 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              1:30.09    1:31.26  
      41.90   49.36                                                
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:29.16    1:21.61  
      37.65   43.96                                                
  2 Tan, Jaden P               9 CANY-CA              1:29.75    1:26.57  
      38.66   47.91                                                
  3 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              1:31.65    1:30.09  
      41.02   49.07                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA              1:14.65    1:13.06  
      33.77   39.29                                                
  2 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:17.15    1:15.41  
      35.45   39.96                                                
  3 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:17.36    1:18.15  
      36.03   42.12                                                
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:22.12    1:23.08  
      39.01   44.07                                                
  5 Fedi, Luca M               9 CANY-CA              1:26.11    1:25.51  
      40.61   44.90                                                
  6 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:26.58    1:26.11  
      39.92   46.19                                                
  7 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA              1:27.90    1:28.76  
      41.25   47.51                                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lawas, Noah R             10 CANY-CA              1:12.72    1:14.65  
      33.78   40.87                                                
  2 Yokoyama, Nolan K         10 CANY-CA              1:16.61    1:17.15  
      36.91   40.24                                                
  3 Inostroza, Alessandro F   10 UN-01-CA             1:21.01    1:17.36  
      35.79   41.57                                                
  4 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              1:20.15    1:22.12  
      38.85   43.27                                                
  5 Fedi, Luca M               9 CANY-CA              1:27.89    1:26.11  
      40.36   45.75                                                
  6 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              1:27.75    1:26.58  
      40.82   45.76                                                
  7 Paita, Jacob C             9 CCAT-CA              1:28.56    1:27.90  
      42.20   45.70                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              2:49.50    2:50.37  
      36.77   44.15   51.38   38.07                                
  2 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              3:00.10    3:01.94  
      41.45   46.88   53.53   40.08                                
  3 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              3:05.81    3:04.55  
      43.85   48.55   52.22   39.93                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pu, Kyle C                 9 CERR-CA              2:57.02    2:49.50  
      37.30   44.20   49.95   38.05                                
  2 Bilgi, Demir               9 CCAT-CA              2:59.89    3:00.10  
      40.04   46.42   54.43   39.21                                
  3 Krymski, Jacob             9 CCAT-CA              3:03.33    3:05.81  
      44.21   49.30   51.72   40.58                                
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                28.37      28.06  
  2 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                29.72      29.72  
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  30.76      30.34  
  4 Park, Daniel E            11 FROG-CA                31.23      30.36  
  5 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA                29.83      30.58  
  6 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                31.04      30.90  
  7 Paita, Carl D             11 CCAT-CA                32.97      31.45  
  8 Hailey Jr, Michael L      11 FROG-CA                32.19      32.10  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                28.51      28.37  
  2 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                29.44      29.72  
  3 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA                29.87      29.83  
  4 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  29.97      30.76  
  5 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                30.96      31.04  
  6 Park, Daniel E            11 FROG-CA                32.17      31.23  
  7 Hailey Jr, Michael L      11 FROG-CA                31.40      32.19  
  8 Paita, Carl D             11 CCAT-CA                32.22      32.97  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scott, Tanner A           11 CANY-CA              1:04.18    1:03.62  
      30.42   33.20                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              1:07.51    1:05.95  
      32.54   33.41                                                
  3 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA              1:07.66    1:07.52  
      32.17   35.35                                                
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Tanner A           11 CANY-CA              1:05.55    1:04.18  
      30.46   33.72                                                
  2 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              1:06.98    1:07.51  
      33.21   34.30                                                
  3 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA              1:08.59    1:07.66  
      32.19   35.47                                                
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              2:22.72    2:22.29  
      34.16   36.45   36.87   34.81                                
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              2:25.98    2:22.72  
      33.73   35.71   37.03   36.25                                
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                33.49      32.51  
  2 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                33.83      33.59  
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  34.89      34.58  
  4 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                35.54      35.24  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                32.53      33.49  
  2 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                34.38      33.83  
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  34.55      34.89  
  4 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                34.67      35.54  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              1:13.78    1:10.99  
      34.79   36.20                                                
  2 Scott, Tanner A           11 CANY-CA              1:14.84    1:11.74  
      35.65   36.09                                                
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:14.39    1:14.51  
      36.36   38.15                                                
  4 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA              1:15.50    1:15.85  
      37.50   38.35                                                
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              1:14.01    1:13.78  
      35.81   37.97                                                
  2 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:14.00    1:14.39  
      36.32   38.07                                                
  3 Scott, Tanner A           11 CANY-CA              1:12.76    1:14.84  
      36.04   38.80                                                
  4 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA              1:16.67    1:15.50  
      37.16   38.34                                                
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                35.58      35.30  
  2 Park, Daniel E            11 FROG-CA                36.84      37.90  
  3 Paita, Carl D             11 CCAT-CA                41.61      39.44  
  4 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                40.78      39.96  
  5 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                40.04      40.37  
  6 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  40.41      41.03  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA                34.99      35.58  
  2 Park, Daniel E            11 FROG-CA                38.05      36.84  
  3 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                41.99      40.04  
  4 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  40.88      40.41  
  5 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                40.99      40.78  
  6 Paita, Carl D             11 CCAT-CA                40.78      41.61  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              1:16.94    1:18.17  
      36.23   41.94                                                
  2 Park, Daniel E            11 FROG-CA              1:26.29    1:23.57  
      38.96   44.61                                                
  3 Paita, Carl D             11 CCAT-CA              1:32.60    1:31.83  
      43.64   48.19                                                
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              1:16.16    1:16.94  
      36.32   40.62                                                
  2 Park, Daniel E            11 FROG-CA              1:29.37    1:26.29  
      39.77   46.52                                                
  3 Paita, Carl D             11 CCAT-CA              1:29.75    1:32.60  
      42.83   49.77                                                
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA                32.90      32.18  
  2 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                33.00      33.48  
  3 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                34.13      33.79  
  4 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  33.48      34.18  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA                32.43      32.90  
  2 Fadipe, Aleks             11 CCAT-CA                34.53      33.00  
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  33.52      33.48  
  4 Scott, Tanner A           11 CANY-CA                34.64      34.13  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              1:12.17    1:12.48  
      34.48   38.00                                                
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              1:12.31    1:12.17  
      34.84   37.33                                                
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              2:40.46    2:32.94  
      35.71   38.56   43.08   35.59                                
  2 Mai, Derrick W            11 DA-CA                2:40.04    2:39.73  
      35.34   39.73   47.43   37.23                                
  3 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              2:41.76    2:43.25  
      35.87   41.95   48.25   37.18                                
  4 Paita, Carl D             11 CCAT-CA              2:52.79    2:57.82  
      38.74   47.81   51.67   39.60                                
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mai, Derrick W            11 DA-CA                2:42.60    2:40.04  
      36.23   39.69   47.24   36.88                                
  2 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              2:35.28    2:40.46  
      37.55   40.88   46.46   35.57                                
  3 Sucgang, Joaquin E        11 CCAT-CA              2:44.55    2:41.76  
      35.54   41.83   46.99   37.40                                
  4 Paita, Carl D             11 CCAT-CA              2:56.34    2:52.79  
      37.21   44.83   51.97   38.78                                
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                24.38      24.30  
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA                25.43      25.48  
  3 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                25.96      25.78  
  4 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                26.88      27.04  
  5 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                27.60      27.28  
  6 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                28.62      28.20  
  7 Keating, Brendan O        12 CANY-CA                28.25      28.28  
  8 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA                28.65      28.39  
  9 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                28.44      28.81  
Preliminaries
 10 Soni, Ethan S             12 CANY-CA                29.14             
 11 Divine, Logan J           12 CANY-CA                29.18             
 12 Daniel, Dante             12 CANY-CA                29.55             
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                24.77      24.38  
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA                25.12      25.43  
  3 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                25.39      25.96  
  4 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                26.89      26.88  
  5 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                27.05      27.60  
  6 Keating, Brendan O        12 CANY-CA                28.19      28.25  
  7 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                29.05      28.44  
  8 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                28.39      28.62  
  9 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA                28.90      28.65  
 10 Soni, Ethan S             12 CANY-CA                28.30      29.14  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Divine, Logan J           12 CANY-CA                28.61      29.18  
 12 Daniel, Dante             12 CANY-CA                29.09      29.55  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA                30.16     X29.44  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                55.98      54.90  
      26.42   28.48                                                
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA                56.44      56.24  
      26.94   29.30                                                
  3 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              1:02.81      59.73  
      28.99   30.74                                                
  4 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                58.63      59.90  
      29.08   30.82                                                
  5 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                59.26      59.93  
      28.17   31.76                                                
  6 Divine, Logan J           12 CANY-CA              1:01.15      59.97  
      28.99   30.98                                                
  7 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              1:01.31    1:00.49  
      29.30   31.19                                                
  8 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              1:01.51    1:02.21  
      29.79   32.42                                                
  9 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              1:02.56    1:02.56  
      30.00   32.56                                                
 10 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              1:01.84    1:03.25  
      30.37   32.88                                                
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                57.76      55.98  
      26.32   29.66                                                
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA                57.57      56.44  
      26.40   30.04                                                
  3 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                59.35      58.63  
      27.64   30.99                                                
  4 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                59.64      59.26  
      27.52   31.74                                                
  5 Divine, Logan J           12 CANY-CA              1:02.71    1:01.15  
      29.50   31.65                                                
  6 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              1:01.83    1:01.31  
      29.75   31.56                                                
  7 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              1:01.46    1:01.51  
      29.89   31.62                                                
  8 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              1:03.12    1:01.84  
      30.13   31.71                                                
  9 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              1:01.75    1:02.56  
      30.04   32.52                                                
 10 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              1:01.99    1:02.81  
      29.66   33.15                                                
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA              1:05.27   X1:05.82  
      30.61   35.21                                                
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Overton, Connor A         12 PVST-CA              2:02.28    2:02.81  
      27.42   31.27   32.49   31.63                                
  2 Divine, Logan J           12 CANY-CA              2:11.22    2:09.72  
      29.87   32.77   34.23   32.85                                
  3 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              2:15.06    2:10.16  
      30.35   33.42   34.49   31.90                                
  4 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              2:13.08    2:12.92  
      30.67   34.47   35.42   32.36                                
  5 Eke, Gabe O               12 CANY-CA              2:14.57    2:13.06  
      30.78   34.47   34.96   32.85                                
  6 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              2:12.35    2:13.27  
      31.41   34.76   34.97   32.13                                
  7 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              2:17.17    2:14.64  
      30.93   33.95   35.42   34.34                                
  8 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              2:16.91    2:16.83  
      31.91   35.24   34.95   34.73                                
  9 Drottar, Elliott J        12 CCAT-CA              2:25.73    2:17.76  
      32.07   35.13   35.93   34.63                                
 10 Kirchmann, Joseph L       12 CANY-CA              2:19.61    2:20.14  
      32.14   36.13   36.11   35.76                                
Preliminaries
  5 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              2:14.01             
      30.38   33.50   34.83   35.30                                
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         12 PVST-CA              2:02.59    2:02.28  
      27.61   31.09   32.29   31.29                                
  2 Divine, Logan J           12 CANY-CA              2:11.22    2:11.22  
      29.91   33.20   34.58   33.53                                
  3 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              2:14.79    2:12.35  
      31.18   34.65   34.53   31.99                                
  4 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              2:17.64    2:13.08  
      30.76   34.66   35.33   32.33                                
  5 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              2:15.00    2:14.01  
      30.38   33.50   34.83   35.30                                
  6 Eke, Gabe O               12 CANY-CA              2:13.35    2:14.57  
      29.36   33.56   35.79   35.86                                
  7 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              2:13.72    2:15.06  
      31.39   34.95   34.91   33.81                                
  8 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              2:16.64    2:16.91  
      31.66   35.01   35.24   35.00                                
  9 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              2:15.57    2:17.17  
      30.87   34.67   36.20   35.43                                
 10 Kirchmann, Joseph L       12 CANY-CA              2:18.93    2:19.61  
      31.77   35.71   35.87   36.26                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Drottar, Elliott J        12 CCAT-CA              2:19.79    2:25.73  
      33.66   37.54   38.43   36.10                                
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                29.58      28.91  
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                29.83      29.69  
  3 Overton, Connor A         12 PVST-CA                31.54      30.54  
  4 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                30.76      31.01  
  5 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                33.90      32.99  
  6 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                33.38      33.02  
  7 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA                33.19      33.17  
  8 Soni, Ethan S             12 CANY-CA                33.01      33.30  
  9 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                33.59      34.06  
 -- Divine, Logan J           12 CANY-CA                34.27         DQ  
Preliminaries
 11 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                34.41             
 12 Keating, Brendan O        12 CANY-CA                35.65             
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                29.49      29.58  
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                29.36      29.83  
  3 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                30.55      30.76  
  4 Overton, Connor A         12 PVST-CA                29.80      31.54  
  5 Soni, Ethan S             12 CANY-CA                32.85      33.01  
  6 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA                32.89      33.19  
  7 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                34.99      33.38  
  8 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                34.03      33.59  
  9 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                33.24      33.90  
 10 Divine, Logan J           12 CANY-CA                33.77      34.27  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                34.74      34.41  
 12 Keating, Brendan O        12 CANY-CA                34.98      35.65  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA              1:03.43    1:01.98  
      30.34   31.64                                                
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA              1:05.03    1:03.78  
      31.14   32.64                                                
  3 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              1:09.71    1:09.50  
      34.24   35.26                                                
  4 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              1:12.31    1:11.28  
      35.64   35.64                                                
  5 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              1:11.84    1:11.29  
      33.67   37.62                                                
  6 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              1:13.71    1:11.89  
      35.38   36.51                                                
  7 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA              1:14.78    1:15.21  
      36.46   38.75                                                
  8 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              1:15.74    1:17.45  
      37.48   39.97                                                
Preliminaries
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA              1:13.41         X   
      35.52   37.89                                                
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA              1:02.35    1:03.43  
      31.23   32.20                                                
  2 Overton, Connor A         12 PVST-CA              1:07.37    1:05.03  
      31.88   33.15                                                
  3 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              1:09.72    1:09.71  
      34.10   35.61                                                
  4 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              1:15.86    1:11.84  
      34.41   37.43                                                
  5 Goudz, Itay               12 CCAT-CA              1:10.45    1:12.31  
      35.80   36.51                                                
  6 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA              1:15.26    1:13.71  
      36.52   37.19                                                
  7 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA              1:13.47    1:14.78  
      36.51   38.27                                                
  8 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              1:14.66    1:15.74  
      36.40   39.34                                                
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA              1:16.25   X1:13.41  
      35.52   37.89                                                
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                30.03      29.44  
  2 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                35.38      34.83  
  3 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                35.97      35.68  
  4 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA                37.83      36.94  
  5 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                37.59      37.63  
Preliminaries
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA                38.76         X   
 -- Daniel, Dante             12 CANY-CA                  DQ              
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                30.15      30.03  
  2 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                35.98      35.38  
  3 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                35.54      35.97  
  4 Eke, Gabe O               12 CANY-CA                37.37      37.59  
  5 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA                38.16      37.83  
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA                38.91     X38.76  
 -- Daniel, Dante             12 CANY-CA                38.86         DQ  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA              1:04.66    1:04.43  
      30.51   33.92                                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              1:17.61    1:16.18  
      36.35   39.83                                                
  3 Daniel, Dante             12 CANY-CA              1:20.49    1:20.10  
      37.21   42.89                                                
Preliminaries
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA                  DQ              
      39.90   45.74                                                
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA              1:04.33    1:04.66  
      30.34   34.32                                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              1:15.63    1:17.61  
      37.20   40.41                                                
  3 Daniel, Dante             12 CANY-CA              1:21.25    1:20.49  
      36.81   43.68                                                
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA              1:23.88        XDQ  
      39.90   45.74                                                
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                25.63      25.86  
  2 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                27.39      26.82  
  3 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                31.11      30.19  
  4 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA                30.70      30.21  
  5 Divine, Logan J           12 CANY-CA                31.91      30.23  
  6 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                30.99      30.95  
  7 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                31.16      31.30  
  8 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                31.94      31.88  
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA                26.11      25.63  
  2 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                27.34      27.39  
  3 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA                31.57      30.70  
  4 Meeker, Miles L           12 CCAT-CA                30.32      30.99  
  5 Gorokhovsky, Shane A      12 CCAT-CA                32.46      31.11  
  6 Goudz, Itay               12 CCAT-CA                31.19      31.16  
  7 Divine, Logan J           12 CANY-CA                30.41      31.91  
  8 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA                30.80      31.94  
 -- Kirchen, Anthony D        12 CCAT-CA                31.92     X33.93  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                59.72      58.77  
      27.99   30.78                                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              1:04.17    1:01.86  
      28.50   33.36                                                
  3 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              1:08.45    1:08.03  
      31.67   36.36                                                
  4 Divine, Logan J           12 CANY-CA              1:12.08    1:08.24  
      32.57   35.67                                                
  5 Eke, Gabe O               12 CANY-CA              1:08.63    1:11.13  
      31.85   39.28                                                
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lozada, Jordy J           12 CANY-CA                59.65      59.72  
      28.42   31.30                                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA                59.57    1:04.17  
      29.56   34.61                                                
  3 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              1:08.53    1:08.45  
      32.53   35.92                                                
  4 Eke, Gabe O               12 CANY-CA              1:07.79    1:08.63  
      31.75   36.88                                                
  5 Divine, Logan J           12 CANY-CA              1:07.68    1:12.08  
      32.60   39.48                                                
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA              2:10.60    2:08.56  
      27.04   33.55   37.73   30.24                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              2:20.09    2:19.58  
      29.25   35.51   42.06   32.76                                
  3 Overton, Connor A         12 PVST-CA              2:22.39    2:20.76  
      31.52   36.33   42.30   30.61                                
  4 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              2:30.49    2:28.87  
      32.12   38.66   44.60   33.49                                
  5 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA              2:33.23    2:32.33  
      33.41   40.02   43.99   34.91                                
  6 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              2:36.63    2:34.98  
      35.15   38.26   47.64   33.93                                
  7 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              2:35.68    2:39.34  
      36.23   39.86   48.02   35.23                                
  8 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              2:36.59    2:39.62  
      36.41   40.88   48.64   33.69                                
  9 Kirchmann, Joseph L       12 CANY-CA              2:40.83    2:39.76  
      35.50   41.95   47.79   34.52                                
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA              2:12.83    2:10.60  
      27.29   33.59   38.94   30.78                                
  2 Lee, Nathan S             12 CERR-CA              2:20.49    2:20.09  
      29.19   35.25   43.00   32.65                                
  3 Overton, Connor A         12 PVST-CA              2:22.47    2:22.39  
      30.81   35.04   44.75   31.79                                
  4 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              2:37.57    2:30.49  
      32.51   39.50   44.85   33.63                                
  5 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA              2:36.06    2:33.23  
      34.56   41.54   43.13   34.00                                
  6 Lawas, Jeremy G           12 CANY-CA              2:33.36    2:35.68  
      34.87   39.71   45.99   35.11                                
  7 Keating, Brendan O        12 CANY-CA              2:35.33    2:36.59  
      34.46   39.92   48.09   34.12                                
  8 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              2:37.68    2:36.63  
      34.75   38.33   48.35   35.20                                
  9 Kirchmann, Joseph L       12 CANY-CA              2:41.01    2:40.83  
      35.79   41.80   47.79   35.45                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Overton, Connor A         12 PVST-CA              5:34.10    5:33.54  
      30.56   34.55   34.32   33.61   33.76   34.03   33.51   33.78
      33.56   31.86                                                
  2 Moen, Dylan J             12 CCAT-CA              5:47.61    5:53.03  
      31.80   35.22   36.30   36.24   36.24   36.50   36.03   35.76
      35.50   33.44                                                
  3 Rosenzweig, Dewey L       12 WEST-CA              5:56.07    5:56.01  
      33.65   35.12   36.31   36.46   36.38   35.88   36.18   36.03
      35.57   34.43                                                
  4 Eke, Gabe O               12 CANY-CA              6:11.90    6:05.20  
      31.47   36.39   37.54   37.98   37.02   36.98   38.18   37.85
      37.33   34.46                                                
  5 Kirchmann, Joseph L       12 CANY-CA              6:02.92    6:06.75  
      32.66   36.90   37.48   37.49   37.62   37.74   37.63   37.55
      36.66   35.02                                                
  6 Soni, Ethan S             12 CANY-CA              6:06.78    6:07.85  
      33.18   36.95   37.24   37.86   37.54   38.19   37.18   36.95
      37.42   35.34                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saguros, Dustin G         12 CANY-CA              2:29.12    2:21.91  
      31.65   35.81   37.01   37.44                                
  2 Rioveros, Derek A         12 CANY-CA              2:59.11    2:44.43  
      38.15   42.35   42.13   41.80                                
  3 Bui, Dustin T             11 SCOR-CA              2:50.68    2:47.41  
      37.23   42.24   44.06   43.88                                
  4 Rosenzweig, Dewey L       12 WEST-CA                   NT    2:49.19  
      38.25   42.79   44.57   43.58                                
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moon, Joonho              13 CANY-CA                24.22      23.77  
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                24.05      24.34  
  3 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA                24.64      24.47  
  4 Grant, Patrick P          13 CANY-CA                25.31      25.45  
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA                27.21      26.70  
  6 Siclovan, Ethan E         13 UN-CA                  27.72      27.98  
  7 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA                28.64      28.72  
  8 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA                27.59      28.76  
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                24.57      24.05  
  2 Moon, Joonho              13 CANY-CA                24.22      24.22  
  3 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA                24.23      24.64  
  4 Grant, Patrick P          13 CANY-CA                26.06      25.31  
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA                26.61      27.21  
  6 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA                28.31      27.59  
  7 Siclovan, Ethan E         13 UN-CA                  28.11      27.72  
  8 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA                28.37      28.64  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA                54.82      52.86  
      25.37   27.49                                                
  2 Grant, Patrick P          13 CANY-CA                55.46      54.91  
      26.45   28.46                                                
  3 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA                59.29      59.23  
      28.46   30.77                                                
  4 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              1:04.45    1:03.76  
      30.76   33.00                                                
Preliminaries
  3 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA                55.79             
      26.70   29.09                                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA                54.07      54.82  
      26.22   28.60                                                
  2 Grant, Patrick P          13 CANY-CA                56.69      55.46  
      26.51   28.95                                                
  3 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA                55.98      55.79  
      26.70   29.09                                                
  4 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              1:00.09      59.29  
      28.54   30.75                                                
  5 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              1:03.09    1:04.45  
      31.11   33.34                                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              2:01.67    1:56.90  
      26.59   29.49   30.73   30.09                                
  2 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:08.08    1:59.21  
      27.39   30.59   30.60   30.63                                
  3 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              2:05.50    2:03.67  
      27.79   31.05   32.81   32.02                                
  4 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              2:06.02    2:05.17  
      29.03   31.63   32.62   31.89                                
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA              2:15.09    2:12.87  
      30.84   33.40   35.04   33.59                                
  6 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              2:15.76    2:13.80  
      29.46   34.63   35.41   34.30                                
  7 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              2:18.88    2:14.88  
      31.64   34.87   35.00   33.37                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              1:59.26    2:01.67  
      27.66   30.53   31.85   31.63                                
  2 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              2:17.88    2:05.50  
      29.06   32.31   33.18   30.95                                
  3 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              2:07.48    2:06.02  
      29.93   32.11   32.46   31.52                                
  4 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:07.51    2:08.08  
      29.23   32.07   33.95   32.83                                
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA              2:11.21    2:15.09  
      30.40   33.52   35.77   35.40                                
  6 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              2:14.35    2:15.76  
      29.85   34.41   36.35   35.15                                
  7 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              2:14.33    2:18.88  
      32.24   35.72   35.98   34.94                                
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              5:27.51    5:27.30  
      29.78   32.42   33.06   33.32   33.30   33.18   33.36   33.25
      33.31   32.32                                                
  2 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              6:03.78    5:58.13  
      30.45   34.49   35.84   36.12   37.01   37.81   38.02   37.69
      36.46   34.24                                                
Preliminaries
  2 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              6:01.67             
      33.47   36.24   37.21   37.00   37.20   37.14   36.56   36.46
      36.70   33.69                                                
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              5:25.75    5:27.51  
      29.90   32.24   33.01   32.68   33.13   33.44   33.61   33.52
      33.64   32.34                                                
  2 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              5:58.74    6:01.67  
      33.47   36.24   37.21   37.00   37.20   37.14   36.56   36.46
      36.70   33.69                                                
  3 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              6:04.58    6:03.78  
      31.52   35.77   37.09   37.38   37.46   38.90   37.51   36.53
      38.09   33.53                                                
 
Boys 13 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA             11:21.97   11:09.25  
      30.23   33.14   33.83   33.66   33.69   34.08   34.06   33.74
      33.73   34.18   33.79   33.60   33.88   33.80   33.46   33.56
      33.66   33.55   33.48   32.13                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Moon, Joonho              13 CANY-CA                58.17      57.49  
      28.07   29.42                                                
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                58.67      57.96  
      28.26   29.70                                                
  3 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:03.53    1:02.32  
      30.28   32.04                                                
  4 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              1:04.15    1:04.19  
      31.03   33.16                                                
  5 Siclovan, Ethan E         13 UN-CA                1:08.20    1:07.50  
      32.48   35.02                                                
  6 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              1:07.93    1:09.06  
      34.25   34.81                                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Moon, Joonho              13 CANY-CA              1:00.00      58.17  
      27.64   30.53                                                
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA                58.83      58.67  
      28.92   29.75                                                
  3 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:03.03    1:03.53  
      30.64   32.89                                                
  4 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              1:04.08    1:04.15  
      31.39   32.76                                                
  5 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              1:09.21    1:07.93  
      33.17   34.76                                                
  6 Siclovan, Ethan E         13 UN-CA                1:09.97    1:08.20  
      32.03   36.17                                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:07.77    2:07.40  
      30.14   32.20   32.78   32.28                                
  2 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              2:13.54    2:14.97  
      32.00   33.81   34.91   34.25                                
  3 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:18.78    2:18.20  
      32.91   35.13   35.42   34.74                                
  4 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              2:27.11    2:23.00  
      35.27   36.42   36.49   34.82                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:04.37    2:07.77  
      29.93   31.95   32.89   33.00                                
  2 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              2:19.62    2:13.54  
      32.15   33.66   34.14   33.59                                
  3 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:17.69    2:18.78  
      32.59   35.42   35.25   35.52                                
  4 Lloyd, Colson A           13 CANY-CA              2:30.11    2:27.11  
      35.45   37.22   37.74   36.70                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              1:09.10    1:06.95  
      32.17   34.78                                                
  2 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:08.55    1:07.46  
      31.86   35.60                                                
  3 Moon, Joonho              13 CANY-CA              1:11.54    1:09.86  
      32.91   36.95                                                
  4 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              1:15.67    1:16.13  
      35.65   40.48                                                
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA              1:22.04    1:18.20  
      37.27   40.93                                                
  6 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              1:22.25    1:20.75  
      37.93   42.82                                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:07.29    1:08.55  
      32.67   35.88                                                
  2 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              1:08.95    1:09.10  
      32.60   36.50                                                
  3 Moon, Joonho              13 CANY-CA              1:09.11    1:11.54  
      33.40   38.14                                                
  4 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              1:17.24    1:15.67  
      35.65   40.02                                                
  5 Petho, Almos J            13 FROG-CA              1:19.70    1:22.04  
      39.07   42.97                                                
  6 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              1:21.14    1:22.25  
      38.48   43.77                                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:26.70    2:25.42  
      34.04   37.11   37.32   36.95                                
  2 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:29.77    2:25.85  
      34.38   37.69   36.93   36.85                                
  3 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:41.85    2:39.58  
      35.98   40.57   42.02   41.01                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:28.52    2:26.70  
      33.42   37.10   37.77   38.41                                
  2 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:31.26    2:29.77  
      33.82   39.34   37.77   38.84                                
  3 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:49.69    2:41.85  
      36.48   41.62   42.04   41.71                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:04.40    1:02.64  
      29.24   33.40                                                
  2 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              1:05.21    1:04.88  
      29.62   35.26                                                
  3 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              1:06.19    1:06.27  
      29.65   36.62                                                
  4 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              1:11.55    1:10.10  
      31.80   38.30                                                
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              1:02.96    1:04.40  
      30.84   33.56                                                
  2 Karim, Mahdi A            13 CANY-CA              1:07.02    1:05.21  
      30.04   35.17                                                
  3 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              1:06.85    1:06.19  
      30.37   35.82                                                
  4 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              1:09.10    1:11.55  
      33.62   37.93                                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:05.95    2:05.06  
      26.13   32.63   37.38   28.92                                
  2 Moon, Joonho              13 CANY-CA              2:15.67    2:10.17  
      27.59   32.98   39.43   30.17                                
  3 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              2:17.84    2:12.46  
      28.14   34.04   40.34   29.94                                
  4 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:18.49    2:12.98  
      29.02   35.12   38.46   30.38                                
  5 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:19.33    2:16.63  
      29.37   34.44   41.79   31.03                                
  6 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              2:35.28    2:31.50  
      33.06   40.68   43.01   34.75                                
Preliminaries
  6 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              2:23.85             
      29.47   37.42   45.27   31.69                                
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Matthew W            13 CERR-CA              2:07.00    2:05.95  
      26.14   32.26   37.95   29.60                                
  2 Moon, Joonho              13 CANY-CA              2:16.16    2:15.67  
      28.28   32.54   43.41   31.44                                
  3 Mashkovich, Mark P        13 CCAT-CA              2:16.28    2:17.84  
      29.12   35.48   41.51   31.73                                
  4 Bui, Andy T               13 SCOR-CA              2:12.38    2:18.49  
      30.00   34.67   42.11   31.71                                
  5 Grant, Patrick P          13 CANY-CA              2:23.09    2:19.33  
      30.12   34.82   42.41   31.98                                
  6 Speiser, Charlie A        13 WEST-CA              2:26.71    2:23.85  
      29.47   37.42   45.27   31.69                                
  7 Loninia, Jhan M           13 CCAT-CA              2:30.63    2:35.28  
      33.54   40.96   44.04   36.74                                
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lecrivain, John J         14 CANY-CA                24.14      23.90  
  2 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA                24.42      24.39  
  3 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA           25.84      25.97  
  4 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA                27.35      27.22  
  5 Lee, Daniel S             14 CANY-CA                27.61      27.91  
Preliminaries
  1 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                24.02             
Finals
  4 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA                25.60             
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                24.01      24.02  
  2 Lecrivain, John J         14 CANY-CA                24.35      24.14  
  3 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA                23.65      24.42  
  4 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA                25.33      25.60  
  5 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA           26.17      25.84  
  6 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA                27.78      27.35  
  7 Lee, Daniel S             14 CANY-CA                28.13      27.61  
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA                51.94      51.26  
      24.70   26.56                                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA           55.67      55.46  
      26.52   28.94                                                
  3 Lee, Daniel S             14 CANY-CA                58.89      59.17  
      28.50   30.67                                                
Preliminaries
  2 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                52.60             
      24.91   27.69                                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA                52.95      51.94  
      24.39   27.55                                                
  2 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                52.99      52.60  
      24.91   27.69                                                
  3 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA           56.32      55.67  
      26.90   28.77                                                
  4 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              1:00.82      58.89  
      28.60   30.29                                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         1:59.94    1:59.16  
      27.68   30.15   30.73   30.60                                
  2 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:05.55    2:05.04  
      29.00   31.37   32.28   32.39                                
Preliminaries
 -- Lecrivain, John J         14 CANY-CA                                  
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:51.58             
      26.08   28.40   28.85   28.25                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:53.98    1:51.58  
      26.08   28.40   28.85   28.25                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         2:02.29    1:59.94  
      27.16   30.36   31.20   31.22                                
  3 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:08.03    2:05.55  
      28.93   31.30   32.53   32.79                                
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              5:28.60             
      29.30   32.36   32.84   33.71   33.10   33.56   33.80   33.80
      33.57   32.56                                                
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              5:37.57         X   
      30.05   33.69   34.07   34.17   34.11   34.97   34.75   34.59
      33.64   33.53                                                
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              5:54.54    5:28.60  
      29.30   32.36   32.84   33.71   33.10   33.56   33.80   33.80
      33.57   32.56                                                
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              5:33.70   X5:37.57  
      30.05   33.69   34.07   34.17   34.11   34.97   34.75   34.59
      33.64   33.53                                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              1:00.09      58.33  
      28.22   30.11                                                
  2 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:00.65    1:00.55  
      29.49   31.06                                                
  3 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         1:04.32    1:03.75  
      31.59   32.16                                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              1:00.05    1:00.09  
      28.93   31.16                                                
  2 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:00.89    1:00.65  
      29.56   31.09                                                
  3 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         1:04.01    1:04.32  
      31.80   32.52                                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lecrivain, John J         14 CANY-CA              2:14.41    2:10.64  
      31.65   33.61   33.15   32.23                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         2:15.45    2:13.39  
      32.07   33.51   34.27   33.54                                
  3 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:21.27    2:20.91  
      33.42   35.16   36.53   35.80                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lecrivain, John J         14 CANY-CA              2:09.63    2:14.41  
      31.33   34.23   34.16   34.69                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         2:15.50    2:15.45  
      33.09   33.62   34.74   34.00                                
  3 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:23.36    2:21.27  
      33.46   35.27   36.72   35.82                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              1:04.60    1:03.33  
      29.90   33.43                                                
  2 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:07.05    1:04.99  
      30.65   34.34                                                
  3 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              1:06.92    1:05.59  
      30.30   35.29                                                
  4 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              1:08.89    1:08.65  
      32.28   36.37                                                
Preliminaries
  5 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              1:10.32             
      33.20   37.12                                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              1:07.38    1:04.60  
      30.23   34.37                                                
  2 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              1:03.31    1:06.92  
      30.97   35.95                                                
  3 Song, Ryan                14 TORR-CA              1:05.90    1:07.05  
      31.99   35.06                                                
  4 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              1:09.78    1:08.89  
      32.54   36.35                                                
  5 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              1:10.58    1:10.32  
      33.20   37.12                                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              2:22.26    2:18.36  
      30.89   34.81   36.39   36.27                                
  2 Song, Ryan                14 TORR-CA              2:22.27    2:19.21  
      31.97   35.75   35.83   35.66                                
  3 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              2:26.60    2:26.05  
      33.12   36.75   38.89   37.29                                
  4 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              2:31.74    2:31.42  
      32.87   38.68   39.78   40.09                                
Preliminaries
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              2:35.26         X   
      34.00   39.14   40.67   41.45                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              2:23.57    2:22.26  
      31.27   35.73   37.02   38.24                                
  2 Song, Ryan                14 TORR-CA              2:24.06    2:22.27  
      32.71   36.64   36.43   36.49                                
  3 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              2:27.84    2:26.60  
      33.46   37.44   37.70   38.00                                
  4 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              2:21.06    2:31.74  
      33.70   38.65   39.67   39.72                                
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              2:30.60   X2:35.26  
      34.00   39.14   40.67   41.45                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA                58.30      56.70  
      26.87   29.83                                                
  2 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                59.45      57.90  
      26.95   30.95                                                
  3 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              1:01.84    1:01.22  
      28.80   32.42                                                
  4 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              1:01.68    1:02.37  
      28.43   33.94                                                
Preliminaries
  3 Lecrivain, John J         14 CANY-CA                59.74             
      27.28   32.46                                                
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA                57.96      58.30  
      27.69   30.61                                                
  2 Patterson, Paul X         14 PVST-CA                59.38      59.45  
      27.98   31.47                                                
  3 Lecrivain, John J         14 CANY-CA              1:00.60      59.74  
      27.28   32.46                                                
  4 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              1:01.74    1:01.68  
      28.75   32.93                                                
  5 Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              1:01.43    1:01.84  
      28.50   33.34                                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              2:11.69             
      29.21   33.62   34.30   34.56                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              2:14.42    2:11.69  
      29.21   33.62   34.30   34.56                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              2:14.88    2:11.51  
      28.03   33.45   38.31   31.72                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         2:15.88    2:16.10  
      29.48   35.37   40.94   30.31                                
  3 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              2:20.82    2:17.80  
      29.47   38.04   37.67   32.62                                
  4 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:25.33    2:24.85  
      32.52   35.95   43.53   32.85                                
Preliminaries
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              2:11.89         X   
      28.37   35.66   38.35   29.51                                
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bui, Douglas T            14 SCOR-CA              2:07.99    2:14.88  
      28.65   34.51   39.95   31.77                                
  2 Yugay, Klim E             14 Hollywood-CA         2:18.68    2:15.88  
      29.17   35.03   41.41   30.27                                
  3 Basnet, Pranav J          14 CANY-CA              2:19.62    2:20.82  
      31.33   36.98   38.91   33.60                                
  4 Lee, Daniel S             14 CANY-CA              2:27.53    2:25.33  
      32.37   35.97   44.37   32.62                                
 -- Caro, Zachary J           14 CCAT-CA              2:13.18   X2:11.89  
      28.37   35.66   38.35   29.51                                
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              4:38.13    4:29.11  
      28.21   33.17   35.55   35.38   37.78   39.37   31.06   28.59
  2 Patterson, Paul X         14 PVST-CA              4:47.94    4:44.62  
      29.64   35.80   38.22   36.90   40.97   40.27   32.62   30.20
Preliminaries
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              4:27.60             
      28.68   33.19   34.93   34.46   36.96   38.83   30.93   29.62
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Song, Ryan                14 TORR-CA              4:42.88    4:27.60  
      28.68   33.19   34.93   34.46   36.96   38.83   30.93   29.62
  2 Chang, Kyle               14 SEAL-CA              4:37.34    4:38.13  
      28.05   32.67   35.60   33.79   38.36   40.58   34.63   34.45
  3 Patterson, Paul X         14 PVST-CA              4:41.20    4:47.94  
      29.85   34.82   39.04   37.82   41.18   40.79   32.94   31.50
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                21.74      21.41  
  2 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                22.17      22.01  
  3 Lee, Austin J             17 WEST-CA                22.29      22.33  
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                22.48      22.38  
  5 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                22.89      22.53  
  6 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                22.56      22.56  
  7 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                22.90      22.76  
  8 Khoo, Taka T              17 CCAT-CA                23.31      22.99  
  9 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                23.07      23.07  
 10 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           23.40      23.65  
Preliminaries
 11 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA              J23.40             
 12 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                23.57             
 13 Denson, Kyle Y            17 PVST-CA                23.67             
 14 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                23.84             
 15 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA                 24.17             
 16 Copeland, Justin E        15 PVST-CA                24.25             
 17 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA                24.27             
 18 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                24.48             
 19 Basnet, Avi B             16 CANY-CA                24.61             
 20 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                24.70             
 21 Negev, Samuel             16 CCAT-CA                24.87             
 22 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                24.93             
 23 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 25.18             
 24 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA                25.19             
 25 Endresz, Bence            17 UN-03-CA               25.23             
 26 Deme, Dani                17 UN-03-CA               25.26             
 27 Guzman, Emil              16 UN-03-CA               25.78             
 28 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA                 26.62             
 -- Shrestha, Ronit L         17 CANY-CA                22.68         X   
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                20.56      21.74  
  2 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                21.49      22.17  
  3 Lee, Austin J             17 WEST-CA                21.87      22.29  
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                22.05      22.48  
  5 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                22.09      22.56  
  6 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                21.77      22.89  
  7 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                22.60      22.90  
  8 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                22.52      23.07  
  9 Khoo, Taka T              17 CCAT-CA                22.39      23.31  
 10 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           22.95      23.40  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA               22.86     J23.40  
 12 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                24.10      23.57  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Denson, Kyle Y            17 PVST-CA                24.07      23.67  
 14 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                24.63      23.84  
 15 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA                 23.78      24.17  
 16 Copeland, Justin E        15 PVST-CA                23.88      24.25  
 17 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA                24.92      24.27  
 18 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                23.45      24.48  
 19 Basnet, Avi B             16 CANY-CA                25.57      24.61  
 20 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                23.72      24.70  
 21 Negev, Samuel             16 CCAT-CA                24.20      24.87  
 22 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                25.34      24.93  
 23 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 25.36      25.18  
 24 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA                24.68      25.19  
 25 Endresz, Bence            17 UN-03-CA               24.97      25.23  
 26 Deme, Dani                17 UN-03-CA               25.11      25.26  
 27 Guzman, Emil              16 UN-03-CA               26.03      25.78  
 28 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA                 26.16      26.62  
 -- Shrestha, Ronit L         17 CANY-CA                22.10     X22.68  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                47.28      46.18  
      22.56   23.62                                                
  2 Harms, Ike I              15 CANY-CA                47.52      46.51  
      22.21   24.30                                                
  3 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                48.31      48.39  
      22.93   25.46                                                
  4 Brearton, Jack D          17 TORR-CA                48.13      49.15  
      23.52   25.63                                                
  5 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                50.18      49.21  
      23.84   25.37                                                
  6 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA                49.13      49.34  
      23.81   25.53                                                
  7 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                50.51      50.16  
      24.27   25.89                                                
  8 Lee, Austin J             17 WEST-CA                49.46      50.23  
      24.17   26.06                                                
  9 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA               50.31      50.87  
      24.30   26.57                                                
 10 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                50.59      52.39  
      24.53   27.86                                                
Preliminaries
 11 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA               50.73             
      24.58   26.15                                                
 12 Jordan, Max I             15 WEST-CA                50.85             
      24.25   26.60                                                
 13 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                50.94             
      24.67   26.27                                                
 14 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                50.95             
      24.30   26.65                                                
 15 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           51.36             
      24.84   26.52                                                
 16 Copeland, Justin E        15 PVST-CA                51.39             
      24.94   26.45                                                
 17 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                51.58             
      24.55   27.03                                                
 18 Steen, Noah P             17 TORR-CA                52.86             
      24.53   28.33                                                
 19 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                53.83             
      26.09   27.74                                                
 20 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA                53.87             
      25.51   28.36                                                
 21 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA                54.28             
      25.68   28.60                                                
 22 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                54.80             
      26.10   28.70                                                
 23 Guzman, Emil              16 UN-03-CA               54.82             
      26.73   28.09                                                
 24 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA                54.91             
      26.57   28.34                                                
 25 Endresz, Bence            17 UN-03-CA               55.27             
      26.56   28.71                                                
 26 Torok, Jason L            17 TORR-CA                55.42             
      26.58   28.84                                                
 27 Deme, Dani                17 UN-03-CA               55.71             
      26.42   29.29                                                
 28 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 55.91             
      26.52   29.39                                                
 29 Kharaev, Danny            17 CANY-CA                57.85             
      27.83   30.02                                                
 -- Musabekov, Bakha          15 CCAT-CA                  DQ              
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                44.02      47.28  
      22.47   24.81                                                
  2 Harms, Ike I              15 CANY-CA                46.15      47.52  
      22.76   24.76                                                
  3 Brearton, Jack D          17 TORR-CA                48.59      48.13  
      23.37   24.76                                                
  4 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                46.29      48.31  
      22.73   25.58                                                
  5 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA                49.10      49.13  
      23.10   26.03                                                
  6 Lee, Austin J             17 WEST-CA                48.34      49.46  
      23.64   25.82                                                
  7 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                48.19      50.18  
      23.81   26.37                                                
  8 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA               49.69      50.31  
      24.24   26.07                                                
  9 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                51.87      50.51  
      24.32   26.19                                                
 10 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                48.06      50.59  
      24.29   26.30                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA               51.96      50.73  
      24.58   26.15                                                
 12 Jordan, Max I             15 WEST-CA                50.37      50.85  
      24.25   26.60                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                50.37      50.94  
      24.67   26.27                                                
 14 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                50.26      50.95  
      24.30   26.65                                                
 15 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           49.94      51.36  
      24.84   26.52                                                
 16 Copeland, Justin E        15 PVST-CA                50.76      51.39  
      24.94   26.45                                                
 17 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                49.36      51.58  
      24.55   27.03                                                
 18 Steen, Noah P             17 TORR-CA                47.54      52.86  
      24.53   28.33                                                
 19 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                51.26      53.83  
      26.09   27.74                                                
 20 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA                53.81      53.87  
      25.51   28.36                                                
 21 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA                54.67      54.28  
      25.68   28.60                                                
 22 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                55.31      54.80  
      26.10   28.70                                                
 23 Guzman, Emil              16 UN-03-CA               55.85      54.82  
      26.73   28.09                                                
 24 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA                58.16      54.91  
      26.57   28.34                                                
 25 Endresz, Bence            17 UN-03-CA               54.96      55.27  
      26.56   28.71                                                
 26 Torok, Jason L            17 TORR-CA                55.48      55.42  
      26.58   28.84                                                
 27 Deme, Dani                17 UN-03-CA               57.65      55.71  
      26.42   29.29                                                
 28 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 55.27      55.91  
      26.52   29.39                                                
 29 Kharaev, Danny            17 CANY-CA                59.15      57.85  
      27.83   30.02                                                
 -- Musabekov, Bakha          15 CCAT-CA                50.61         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              1:42.42    1:43.91  
      23.57   26.07   26.96   27.31                                
  2 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA              1:48.27    1:44.59  
      23.68   26.62   27.22   27.07                                
  3 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:45.02    1:44.60  
      24.44   26.89   27.07   26.20                                
  4 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:47.28    1:47.11  
      25.22   27.52   27.35   27.02                                
  5 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              1:49.06    1:48.40  
      25.05   27.82   27.69   27.84                                
  6 Woo, Aaron F              16 CANY-CA              1:48.43    1:49.20  
      25.47   27.83   27.96   27.94                                
  7 Jordan, Max I             15 WEST-CA              1:48.61    1:49.75  
      25.33   27.45   28.45   28.52                                
  8 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA             1:51.02    1:52.03  
      25.53   27.65   28.95   29.90                                
  9 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA         1:51.07    1:53.49  
      25.25   28.56   29.95   29.73                                
 10 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA              1:52.47    1:53.76  
      26.36   28.04   29.33   30.03                                
Preliminaries
 11 Copeland, Justin E        15 PVST-CA              1:53.89             
      26.32   28.99   29.31   29.27                                
 12 Torok, Jason L            17 TORR-CA              1:56.30             
      26.74   28.97   30.33   30.26                                
 13 Grant, Connor S           15 CANY-CA              1:58.65             
      26.39   29.61   30.99   31.66                                
 14 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              2:00.16             
      26.34   29.44   31.80   32.58                                
 15 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              2:00.22             
      27.06   30.64   31.73   30.79                                
 16 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               2:00.84             
      26.28   30.18   32.11   32.27                                
 17 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             2:04.55             
      27.87   31.54   32.75   32.39                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              1:51.00    1:42.42  
      22.83   25.69   26.83   27.07                                
  2 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:44.39    1:45.02  
      24.07   26.57   54.38                                        
  3 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:46.84    1:47.28  
      24.65   27.08   28.22   27.33                                
  4 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA              1:44.52    1:48.27  
      24.07   27.24   28.73   28.23                                
  5 Woo, Aaron F              16 CANY-CA              1:48.76    1:48.43  
      24.80   27.37   28.11   28.15                                
  6 Jordan, Max I             15 WEST-CA              1:47.41    1:48.61  
      25.31   27.61   28.19   27.50                                
  7 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              1:44.96    1:49.06  
      26.09   28.11   26.99   27.87                                
  8 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA             1:46.21    1:51.02  
      26.45   27.87   28.45   28.25                                
  9 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA         1:49.23    1:51.07  
      24.94   27.15   28.80   30.18                                
 10 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA              1:48.50    1:52.47  
      26.01   28.22   29.06   29.18                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Copeland, Justin E        15 PVST-CA              1:50.80    1:53.89  
      26.32   28.99   29.31   29.27                                
 12 Torok, Jason L            17 TORR-CA              1:53.81    1:56.30  
      26.74   28.97   30.33   30.26                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Grant, Connor S           15 CANY-CA              1:56.71    1:58.65  
      26.39   29.61   30.99   31.66                                
 14 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              1:58.75    2:00.16  
      26.34   29.44   31.80   32.58                                
 15 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              1:58.19    2:00.22  
      27.06   30.64   31.73   30.79                                
 16 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               1:55.02    2:00.84  
      26.28   30.18   32.11   32.27                                
 17 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             2:05.10    2:04.55  
      27.87   31.54   32.75   32.39                                
 
Men 15 & Over 500 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                   NT    4:54.77  
  2 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                   NT    4:55.30  
  3 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA                   NT    5:19.82  
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Torok, Jason L            17 TORR-CA              5:18.31    5:21.70  
      28.52   31.33   31.82   32.61   32.46   32.78   33.00   33.27
      33.05   32.86                                                
  2 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              5:24.29    5:24.99  
      29.20   32.38   32.33   33.34   33.21   32.75   32.83   33.25
      33.02   32.68                                                
  3 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               5:34.16    5:29.47  
      29.30   32.22   32.93   33.03   33.55   33.15   33.37   34.73
      34.43   32.76                                                
  4 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              5:25.23    5:35.49  
      29.15   33.10   33.49   34.14   34.35   33.91   34.07   33.95
      35.01   34.32                                                
  5 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               5:40.76    5:37.79  
      29.94   33.81   35.34   33.77   34.47   34.89   34.46   35.27
      34.17   31.67                                                
Preliminaries
  1 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              4:43.74             
      25.05   27.65   27.39   28.08   28.94   29.23   29.39   30.05
      29.63   28.33                                                
  2 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              4:47.96             
      25.41   28.24   28.91   29.09   29.39   29.85   29.46   29.74
      29.54   28.33                                                
  3 Copeland, Justin E        15 PVST-CA              5:05.52             
      27.41   29.93   30.60   31.02   31.06   31.39   31.38   31.59
      31.73   29.41                                                
  4 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA              5:12.16             
      26.29   29.24   30.54   31.34   32.27   32.30   32.77   32.90
      32.85   31.66                                                
  6 Grant, Connor S           15 CANY-CA              5:21.34             
      28.46   31.76   33.09   32.45   32.69   32.89   32.71   32.51
      32.29   32.49                                                
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              4:40.30    4:43.74  
      25.05   27.65   27.39   28.08   28.94   29.23   29.39   30.05
      29.63   28.33                                                
  2 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              5:01.31    4:47.96  
      25.41   28.24   28.91   29.09   29.39   29.85   29.46   29.74
      29.54   28.33                                                
  3 Copeland, Justin E        15 PVST-CA              4:58.84    5:05.52  
      27.41   29.93   30.60   31.02   31.06   31.39   31.38   31.59
      31.73   29.41                                                
  4 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA              5:07.58    5:12.16  
      26.29   29.24   30.54   31.34   32.27   32.30   32.77   32.90
      32.85   31.66                                                
  5 Torok, Jason L            17 TORR-CA              5:13.69    5:18.31  
      28.32   30.94   31.63   31.99   31.95   32.80   33.01   33.18
      32.47   32.02                                                
  6 Grant, Connor S           15 CANY-CA              5:06.51    5:21.34  
      28.46   31.76   33.09   32.45   32.69   32.89   32.71   32.51
      32.29   32.49                                                
  7 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              5:24.81    5:24.29  
      29.38   32.28   33.10   32.21   32.59   31.97   32.97   32.87
      33.85   33.07                                                
  8 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              5:24.81    5:25.23  
      28.68   32.16   32.93   32.61   32.61   34.01   33.25   33.21
      34.02   31.75                                                
  9 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               5:31.05    5:34.16  
      26.93   30.80   32.47   33.09   34.10   34.15   36.02   36.73
      35.61   34.26                                                
 10 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               5:37.34    5:40.76  
      30.22   34.76   34.88   35.13   35.36   35.31   35.36   34.43
      34.40   30.91                                                
 
Boys 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA             11:00.07   10:46.55  
      27.20   29.85   30.87   31.63   32.07   32.41   32.80   32.84
      32.84   33.02   33.09   33.14   33.61   33.37   33.17   33.40
      33.41   33.30   32.60   31.93                                
  2 Grant, Connor S           15 CANY-CA             10:25.92   10:57.34  
      26.98   30.18   31.32   32.51   32.82   33.31   33.68   33.41
      33.50   33.83   33.52   33.53   33.79   33.58   33.58   33.99
      33.34   33.83   33.47   33.17                                
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brill, Kyle S             16 CANY-CA             17:13.08   16:34.58  
      26.52   29.31   29.70   29.70   29.75   30.04   29.71   29.95
      30.09   30.00   30.14   30.30   30.17   30.14   30.55   30.68
      30.61   30.40   30.51   30.29   30.55   30.85   30.60   30.39
      30.59   30.78   30.51   30.39   30.77   30.62   30.56   30.42
      28.99
  2 Woo, Aaron F              16 CANY-CA             17:03.97   16:48.59  
      26.11   28.56   29.30   29.46   29.76   29.98   30.34   30.89
      30.58   30.32   30.48   30.58   30.80   31.45   31.13   31.24
      31.00   30.92   30.81   31.30   31.13   30.62   31.30   31.59
      31.46   31.24   31.45   31.18   31.66   31.64   30.54   30.39
      29.38
  3 Denson, Kyle Y            17 PVST-CA             17:13.29   17:11.13  
      27.43   30.67   31.28   31.42   31.21   31.31   31.23   31.42
      31.31   31.67   31.62   31.31   31.25   31.47   31.50   31.43
      31.39   31.56   31.48   31.51   31.24   31.01   31.43   31.64
      31.31   31.71   31.96   31.77   31.34   31.65   31.56   31.41
      29.63
  4 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA             17:30.73   17:58.17  
      27.91   30.82   31.89   32.11   32.11   32.03   33.09   33.46
      32.78   33.62   33.31   33.27   32.86   33.14   33.25   33.23
      32.95   33.12   33.18   32.82   32.90   32.73   33.30   32.87
      32.78   32.96   33.16   33.30   33.34   32.59   33.23   32.22
      31.84
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                53.14      51.91  
      25.16   26.75                                                
  2 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA                53.58      53.16  
      25.74   27.42                                                
  3 Steen, Noah P             17 TORR-CA                55.32      53.18  
      25.37   27.81                                                
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                55.42      54.51  
      26.53   27.98                                                
  5 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                57.16      54.84  
      27.19   27.65                                                
  6 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                55.86      55.46  
      26.67   28.79                                                
  7 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                58.10      58.77  
      27.82   30.95                                                
  8 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA                 59.83      59.59  
      29.21   30.38                                                
  9 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA              1:01.10    1:00.71  
      28.86   31.85                                                
 10 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              1:01.88    1:04.12  
      30.96   33.16                                                
Preliminaries
  6 Jordan, Max I             15 WEST-CA                56.03             
      27.37   28.66                                                
  7 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                56.84             
      27.77   29.07                                                
  9 Lee, Austin J             17 WEST-CA                58.10             
      27.91   30.19                                                
 11 Harms, Ike I              15 CANY-CA                58.79             
      27.64   31.15                                                
 15 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              1:03.17             
      30.38   32.79                                                
 16 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             1:03.61             
      31.30   32.31                                                
 17 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              1:05.47             
      30.89   34.58                                                
 -- Ali, Sekander N           17 UN-01-CA                 DQ              
      31.23   33.70                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                49.17      53.14  
      25.77   27.37                                                
  2 Gim, Jonathan J           15 CANY-CA                52.88      53.58  
      25.82   27.76                                                
  3 Steen, Noah P             17 TORR-CA                51.19      55.32  
      26.76   28.56                                                
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA                52.65      55.42  
      26.90   28.52                                                
  5 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                57.16      55.86  
      27.15   28.71                                                
  6 Jordan, Max I             15 WEST-CA                54.77      56.03  
      27.37   28.66                                                
  7 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA                58.34      56.84  
      27.77   29.07                                                
  8 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                53.29      57.16  
      28.06   29.10                                                
  9 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                59.59      58.10  
      27.69   30.41                                                
  9 Lee, Austin J             17 WEST-CA                55.47      58.10  
      27.91   30.19                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Harms, Ike I              15 CANY-CA                58.86      58.79  
      27.64   31.15                                                
 12 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               1:01.89      59.83  
      29.12   30.71                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                59.82    1:01.10  
      29.72   31.38                                                
 14 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              1:01.15    1:01.88  
      30.09   31.79                                                
 15 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              1:03.18    1:03.17  
      30.38   32.79                                                
 16 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             1:02.16    1:03.61  
      31.30   32.31                                                
 17 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              1:05.53    1:05.47  
      30.89   34.58                                                
 -- Ali, Sekander N           17 UN-01-CA             1:02.93         DQ  
      31.23   33.70                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Steen, Noah P             17 TORR-CA              1:58.05    1:57.44  
      26.66   29.56   32.88   28.34                                
  2 Denson, Kyle Y            17 PVST-CA              2:00.48    1:57.92  
      27.65   29.50   30.91   29.86                                
  3 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:02.47    2:02.98  
      28.39   30.68   32.15   31.76                                
  4 Woo, Aaron F              16 CANY-CA              2:02.20    2:06.33  
      28.67   31.35   33.35   32.96                                
  5 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:15.43    2:11.44  
      30.45   32.72   34.13   34.14                                
  6 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              2:17.40    2:17.31  
      33.57   34.70   34.12   34.92                                
  7 Torok, Jason L            17 TORR-CA              2:15.97    2:19.64  
      34.44   35.21   35.06   34.93                                
Preliminaries
  2 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              1:59.61             
      28.02   29.89   30.60   31.10                                
  6 Mahar, Josh D             16 CERR-CA              2:10.54             
      29.63   32.08   33.92   34.91                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Steen, Noah P             17 TORR-CA              1:53.53    1:58.05  
      27.30   29.76   30.66   30.33                                
  2 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              1:54.09    1:59.61  
      28.02   29.89   30.60   31.10                                
  3 Denson, Kyle Y            17 PVST-CA              1:57.89    2:00.48  
      28.18   30.58   31.03   30.69                                
  4 Woo, Aaron F              16 CANY-CA              2:02.67    2:02.20  
      28.29   31.08   31.44   31.39                                
  5 Jordan, Max I             15 WEST-CA              1:58.79    2:02.47  
      28.52   30.88   31.47   31.60                                
  6 Mahar, Josh D             16 CERR-CA              1:58.36    2:10.54  
      29.63   32.08   33.92   34.91                                
  7 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:17.65    2:15.43  
      31.30   34.31   35.13   34.69                                
  8 Torok, Jason L            17 TORR-CA              2:09.84    2:15.97  
      32.19   34.32   34.83   34.63                                
  9 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              2:24.26    2:17.40  
      32.92   35.17   34.81   34.50                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                57.96      55.95  
      26.68   29.27                                                
  2 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:00.12      59.96  
      28.75   31.21                                                
  3 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA              1:02.16    1:00.15  
      28.87   31.28                                                
  4 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA              1:04.20    1:02.63  
      29.38   33.25                                                
  5 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              1:02.88    1:03.35  
      29.85   33.50                                                
  6 Khoo, Taka T              17 CCAT-CA              1:03.64    1:03.52  
      29.38   34.14                                                
  7 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              1:05.11    1:03.96  
      30.43   33.53                                                
  8 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              1:04.96    1:04.10  
      30.67   33.43                                                
  9 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               1:04.84    1:04.57  
      30.22   34.35                                                
 10 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              1:05.30    1:06.63  
      31.22   35.41                                                
Preliminaries
  5 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              1:03.51             
      29.79   33.72                                                
 12 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              1:05.42             
      31.25   34.17                                                
 13 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              1:05.51             
      30.62   34.89                                                
 14 Basnet, Avi B             16 CANY-CA              1:06.33             
      31.18   35.15                                                
 15 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA              1:07.23             
      31.55   35.68                                                
 16 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             1:07.34             
      32.25   35.09                                                
 17 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA              1:07.79             
      31.60   36.19                                                
 17 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               1:07.79             
      31.50   36.29                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                53.15      57.96  
      27.55   30.41                                                
  2 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:00.85    1:00.12  
      28.72   31.40                                                
  3 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA                57.90    1:02.16  
      29.41   32.75                                                
  4 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              1:00.51    1:02.88  
      29.59   33.29                                                
  5 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              1:09.98    1:03.51  
      29.79   33.72                                                
  6 Khoo, Taka T              17 CCAT-CA                58.49    1:03.64  
      29.69   33.95                                                
  7 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA              1:01.60    1:04.20  
      30.10   34.10                                                
  8 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               1:04.02    1:04.84  
      30.46   34.38                                                
  9 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              1:01.83    1:04.96  
      30.75   34.21                                                
 10 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              1:02.39    1:05.11  
      30.58   34.53                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              1:02.92    1:05.30  
      30.75   34.55                                                
 12 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              1:00.78    1:05.42  
      31.25   34.17                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              1:01.24    1:05.51  
      30.62   34.89                                                
 14 Basnet, Avi B             16 CANY-CA              1:08.58    1:06.33  
      31.18   35.15                                                
 15 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA              1:05.44    1:07.23  
      31.55   35.68                                                
 16 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             1:08.25    1:07.34  
      32.25   35.09                                                
 17 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA              1:13.51    1:07.79  
      31.60   36.19                                                
 17 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               1:06.67    1:07.79  
      31.50   36.29                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA              2:17.65    2:12.88  
      30.04   33.64   34.73   34.47                                
  2 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:21.74    2:18.43  
      30.45   34.45   36.60   36.93                                
  3 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              2:21.60    2:21.92  
      32.02   35.76   37.41   36.73                                
  4 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              2:25.52    2:22.73  
      31.35   35.99   37.88   37.51                                
  5 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              2:24.93    2:23.45  
      33.29   36.95   36.76   36.45                                
  6 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              2:24.45    2:23.52  
      33.63   37.33   36.47   36.09                                
  7 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               2:26.18    2:26.67  
      32.29   37.81   38.98   37.59                                
  8 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               2:29.01    2:30.45  
      33.39   39.27   38.77   39.02                                
Preliminaries
  1 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              2:08.23             
      28.80   32.42   33.50   33.51                                
  5 Basnet, Avi B             16 CANY-CA              2:23.33             
      31.98   35.94   37.48   37.93                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brill, Kyle S             16 CANY-CA              2:03.51    2:08.23  
      28.80   32.42   33.50   33.51                                
  2 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA              2:06.59    2:17.65  
      30.77   35.45   35.79   35.64                                
  3 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              2:15.13    2:21.60  
      31.50   35.89   37.08   37.13                                
  4 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:15.59    2:21.74  
      31.48   36.33   37.19   36.74                                
  5 Basnet, Avi B             16 CANY-CA              2:28.07    2:23.33  
      31.98   35.94   37.48   37.93                                
  6 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              2:17.58    2:24.45  
      33.31   36.76   37.11   37.27                                
  7 Buschbacher, Xavier A     15 CCAT-CA              2:15.29    2:24.93  
      34.18   36.87   36.91   36.97                                
  8 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              2:16.89    2:25.52  
      31.41   36.28   38.29   39.54                                
  9 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               2:21.56    2:26.18  
      31.92   37.31   39.06   37.89                                
 10 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               2:27.23    2:29.01  
      33.40   38.42   38.07   39.12                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                51.52      49.82  
      22.75   27.07                                                
  2 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                51.93      52.12  
      24.33   27.79                                                
  3 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA               53.21      52.88  
      25.02   27.86                                                
  4 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                53.93      53.33  
      24.82   28.51                                                
  5 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                54.36      54.29  
      25.25   29.04                                                
  6 Harms, Ike I              15 CANY-CA                54.02      54.59  
      25.11   29.48                                                
  7 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                56.09      55.45  
      26.17   29.28                                                
  8 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                56.32      56.24  
      26.16   30.08                                                
  9 Steen, Noah P             17 TORR-CA                55.09      57.51  
      26.61   30.90                                                
 10 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           56.48      57.63  
      26.52   31.11                                                
Preliminaries
  8 Lee, Austin J             17 WEST-CA                56.04             
      25.83   30.21                                                
 12 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA                56.52             
      26.18   30.34                                                
 13 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                56.67             
      25.99   30.68                                                
 14 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA                56.89             
      26.52   30.37                                                
 15 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 57.81             
      26.75   31.06                                                
 16 Negev, Samuel             16 CCAT-CA                58.17             
      27.55   30.62                                                
 17 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA                58.61             
      27.35   31.26                                                
 18 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA                 58.79             
      26.70   32.09                                                
 19 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                58.92             
      27.78   31.14                                                
 20 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                59.04             
      27.08   31.96                                                
 21 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA               59.43             
      27.29   32.14                                                
 22 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              1:01.04             
      27.98   33.06                                                
 23 Grant, Connor S           15 CANY-CA              1:02.11             
      28.11   34.00                                                
 24 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             1:03.26             
      29.57   33.69                                                
 -- Shrestha, Ronit L         17 CANY-CA                53.04         X   
      24.75   28.29                                                
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA                46.60      51.52  
      24.21   27.31                                                
  2 Velayos, Nicholas E       17 CCAT-CA                50.50      51.93  
      23.68   28.25                                                
  3 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA               53.98      53.21  
      25.31   27.90                                                
  4 Schreier, Ethan Z         17 CCAT-CA                51.43      53.93  
      25.54   28.39                                                
  5 Harms, Ike I              15 CANY-CA                56.78      54.02  
      24.53   29.49                                                
  6 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                56.67      54.36  
      25.13   29.23                                                
  7 Steen, Noah P             17 TORR-CA                55.73      55.09  
      25.35   29.74                                                
  8 Lee, Austin J             17 WEST-CA                53.17      56.04  
      25.83   30.21                                                
  9 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA                54.50      56.09  
      26.47   29.62                                                
 10 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA                53.70      56.32  
      26.13   30.19                                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA           59.03      56.48  
      26.30   30.18                                                
 12 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA                56.12      56.52  
      26.18   30.34                                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mahar, Josh D             16 CERR-CA                53.04      56.67  
      25.99   30.68                                                
 14 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA                53.03      56.89  
      26.52   30.37                                                
 15 Xu, Lucas                 17 JCA-CA                 57.34      57.81  
      26.75   31.06                                                
 16 Negev, Samuel             16 CCAT-CA                56.22      58.17  
      27.55   30.62                                                
 17 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA                58.84      58.61  
      27.35   31.26                                                
 18 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA                 59.54      58.79  
      26.70   32.09                                                
 19 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA                59.70      58.92  
      27.78   31.14                                                
 20 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA                56.06      59.04  
      27.08   31.96                                                
 21 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA               55.61      59.43  
      27.29   32.14                                                
 22 Rozbruch, Diego M         16 CANY-CA              1:01.49    1:01.04  
      27.98   33.06                                                
 23 Grant, Connor S           15 CANY-CA              1:01.94    1:02.11  
      28.11   34.00                                                
 24 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             1:02.27    1:03.26  
      29.57   33.69                                                
 -- Shrestha, Ronit L         17 CANY-CA                51.80     X53.04  
      24.75   28.29                                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               2:12.39    2:11.46  
      28.31   33.14   35.09   34.92                                
  2 Torok, Jason L            17 TORR-CA              2:17.90    2:13.03  
      29.41   33.65   33.93   36.04                                
  3 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              2:12.61    2:16.77  
      28.83   34.29   37.16   36.49                                
Preliminaries
  1 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:55.69             
      25.87   28.85   30.08   30.89                                
  2 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              2:10.14             
      28.14   32.11   33.89   36.00                                
  6 Grant, Connor S           15 CANY-CA              2:23.13             
      28.48   35.93   38.63   40.09                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:59.77    1:55.69  
      25.87   28.85   30.08   30.89                                
  2 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA              2:12.80    2:10.14  
      28.14   32.11   33.89   36.00                                
  3 Xu, Lucas                 17 JCA-CA               2:11.43    2:12.39  
      28.21   33.48   35.95   34.75                                
  4 Lhuillier, Teo L          15 CCAT-CA              2:10.42    2:12.61  
      28.54   34.47   35.77   33.83                                
  5 Torok, Jason L            17 TORR-CA              2:07.71    2:17.90  
      28.89   34.88   35.48   38.65                                
  6 Grant, Connor S           15 CANY-CA              2:19.97    2:23.13  
      28.48   35.93   38.63   40.09                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:57.15    1:55.89  
      26.04   29.52   33.60   26.73                                
  2 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:59.81    1:59.19  
      25.91   30.62   35.10   27.56                                
  3 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA         2:06.55    2:01.94  
      26.06   30.56   37.00   28.32                                
  4 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA              2:05.94    2:04.06  
      26.84   33.37   34.76   29.09                                
  5 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              2:07.30    2:07.01  
      26.56   34.07   36.73   29.65                                
  6 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA              2:05.77    2:07.63  
      26.84   33.21   37.40   30.18                                
  7 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              2:11.74    2:12.94  
      28.57   35.53   37.53   31.31                                
  8 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA             2:12.45    2:23.78  
      26.80   41.45   42.54   32.99                                
Preliminaries
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA              1:55.89             
      24.49   30.42   32.35   28.63                                
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              2:03.71             
      26.98   31.45   36.24   29.04                                
  5 Steen, Noah P             17 TORR-CA              2:05.45             
      26.35   30.81   38.48   29.81                                
  7 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:05.87             
      26.22   31.03   38.62   30.00                                
 11 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              2:08.55             
      26.18   34.76   36.49   31.12                                
 12 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA              2:08.90             
      26.97   33.42   38.44   30.07                                
 13 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:11.31             
      28.54   34.03   36.94   31.80                                
 15 Musabekov, Bakha          15 CCAT-CA              2:11.86             
      26.91   33.34   41.80   29.81                                
 17 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA              2:13.46             
      27.65   34.97   38.97   31.87                                
 18 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             2:16.82             
      28.89   35.99   38.86   33.08                                
 19 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               2:16.89             
      28.27   34.91   42.87   30.84                                
 20 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               2:18.30             
      30.05   37.22   38.66   32.37                                
 21 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             2:23.48             
      33.63   32.82   45.43   31.60                                
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Van Zandt, Zac E          17 CCAT-CA              1:47.85    1:55.89  
      24.49   30.42   32.35   28.63                                
  2 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              1:56.69    1:57.15  
      25.58   29.26   34.17   28.14                                
  3 Gonzalez, Danny           18 UN-02-CA             1:58.89    1:59.81  
      25.43   30.50   35.59   28.29                                
  4 Musabekov, Danye D        17 CCAT-CA              1:55.08    2:03.71  
      26.98   31.45   36.24   29.04                                
  5 Steen, Noah P             17 TORR-CA              1:57.53    2:05.45  
      26.35   30.81   38.48   29.81                                
  6 Sanchez, Ricky I          16 TORR-CA              2:05.51    2:05.77  
      27.27   33.02   36.47   29.01                                
  7 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:03.89    2:05.87  
      26.22   31.03   38.62   30.00                                
  8 Bui, Thomas T             16 SCOR-CA              1:56.19    2:05.94  
      26.86   33.21   35.83   30.04                                
  9 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA         2:03.91    2:06.55  
      27.64   32.90   37.53   28.48                                
 10 Segui, Matthew D          17 SEAL-CA              2:00.99    2:07.30  
      26.35   34.80   36.54   29.61                                
-------------------------------------------------------------------------
 11 Moskalenko, Anthony       15 CCAT-CA              2:00.02    2:08.55  
      26.18   34.76   36.49   31.12                                
 12 Hawkins, Jason M          15 CANY-CA              2:02.35    2:08.90  
      26.97   33.42   38.44   30.07                                
-------------------------------------------------------------------------
 13 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              2:16.91    2:11.31  
      28.54   34.03   36.94   31.80                                
 14 Negev, Samuel             16 CCAT-CA              2:04.91    2:11.74  
      28.08   35.52   37.40   30.74                                
 15 Musabekov, Bakha          15 CCAT-CA              2:05.00    2:11.86  
      26.91   33.34   41.80   29.81                                
 16 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA             2:14.33    2:12.45  
      27.55   35.51   39.13   30.26                                
 17 Ponce, Maximilliano L     15 SEAL-CA              2:07.68    2:13.46  
      27.65   34.97   38.97   31.87                                
 18 Guzman, Emil              16 UN-03-CA             2:18.27    2:16.82  
      28.89   35.99   38.86   33.08                                
 19 Hernandez, Johnathan E    17 JCA-CA               2:17.46    2:16.89  
      28.27   34.91   42.87   30.84                                
 20 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               2:16.65    2:18.30  
      30.05   37.22   38.66   32.37                                
 21 Endresz, Bence            17 UN-03-CA             2:21.00    2:23.48  
      33.63   32.82   45.43   31.60                                
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Torok, Jason L            17 TORR-CA              4:49.26    4:44.55  
      29.41   33.73   35.98   35.95   43.04   43.63   31.75   31.06
  2 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               5:00.88    4:55.37  
      31.31   38.01   40.92   39.36   39.85   40.08   33.68   32.16
Preliminaries
  1 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              4:10.32             
                              31.79   35.52   36.36   30.03   29.33
  2 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              4:22.49             
      24.81   29.45   33.32   33.46   39.50   40.76   30.87   30.32
  3 Steen, Noah P             17 TORR-CA              4:26.37             
      27.60   32.82   34.41   33.44   38.88   39.50   29.54   30.18
  5 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              4:51.56             
      29.84   36.43   39.09   36.50   39.99   40.19   34.90   34.62
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brearton, Jack D          17 TORR-CA              4:04.34    4:10.32  
                              31.79   35.52   36.36   30.03   29.33
  2 Morici, Charlie C         18 CANY-CA              4:47.38    4:22.49  
      24.81   29.45   33.32   33.46   39.50   40.76   30.87   30.32
  3 Steen, Noah P             17 TORR-CA              4:13.57    4:26.37  
      27.60   32.82   34.41   33.44   38.88   39.50   29.54   30.18
  4 Torok, Jason L            17 TORR-CA              4:48.16    4:49.26  
      29.56   33.44   36.92   36.50   43.76   43.48   32.85   32.75
  5 Oswald, Matthew H         17 TORR-CA              4:52.65    4:51.56  
      29.84   36.43   39.09   36.50   39.99   40.19   34.90   34.62
  6 Argueta, Nazaret A        15 JCA-CA               4:57.43    5:00.88  
      32.32   36.78   39.17   39.29   40.83   42.19   35.95   34.35
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Medvedev, Max             15 Hollywood-CA              NT      23.08  
  2 Ali, Sekander N           17 UN-01-CA                  NT      23.17  
 
Mixed 13 & Over 1000 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brill, Kyle S             16 CANY-CA                   NT    9:58.56  
  2 Woo, Aaron F              16 CANY-CA                   NT   10:05.01  
  3 Dhanaprasidhikul, Mot     16 CANY-CA                   NT   10:50.95  
  4 Hartounian, Karina M      13 CANY-CA                   NT   10:53.60  
  5 Lecrivain, Julia R        13 CANY-CA                   NT   11:50.76  
 
Mixed 10 & Over 100 Yard Freestyle SPLIT REQUEST Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ginsburg, Audrey E        11 CANY-CA                   NT    1:08.38  
 
Mixed 100 Yard Butterfly SPLIT REQUEST
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ravitz, Emma I            14 CANY-CA                   NT    1:04.72