BCH June Intrasquad - Meet Results

BCH June Intrasquad
6/16/2017 - 6/16/2017
Henderson, NV USA
Updated: 6/20/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Boulder City Henderson Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/20/2017 02:14 PM
                 2017 CA BCH June Intrasquad Meet - 6/16/2017                  
              BCH March 2017 Intersquad Meet, Sanction #: S17-213              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                 24.75      21.34  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeldin, Maya A             6 BCH-CA                 49.42      47.43  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                 27.57      24.33  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Zeldin, Maya A             6 BCH-CA                 59.95         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulikowski, Maci A         6 BCH-CA                    NT      26.86  
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeldin, Maya A             6 BCH-CA               1:09.78    1:02.42  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                    NT      49.45  
  2 Chung, Megan Y             7 BCH-CA                 47.33      49.85  
  3 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 50.04      52.94  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malwane, Agnes H           7 BCH-CA                    NT    1:38.40  
      47.99   50.41                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malwane, Agnes H           7 BCH-CA                 23.56      22.28  
  2 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                 24.85      25.07  
  3 Chung, Megan Y             7 BCH-CA                 25.23      25.13  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Megan Y             7 BCH-CA                 56.49      57.97  
 -- Horning, Ava Z             8 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horning, Ava Z             8 BCH-CA                 29.39      28.49  
  2 Chung, Megan Y             7 BCH-CA                 28.87      28.50  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                    NT    1:01.06  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Kirstyn A            8 BCH-CA                    NT    1:03.55  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhan, Tiffany Y           10 BCH-CA                 37.66      36.35  
  2 Chung, Kaylee S            9 BCH-CA                 37.20      36.44  
  3 Angell, Hannah R           9 BCH-CA                 38.13      36.54  
  4 Lum, Lilly A              10 BCH-CA                 40.33      36.70  
  5 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA                 42.18      38.54  
  6 Wharton, Lola D            9 BCH-CA                 44.19      44.21  
  7 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT      46.42  
  8 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                 48.11      51.14  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagoner, Makayla A        10 BCH-CA               1:12.85    1:10.67  
      33.57   37.10                                                
  2 Schaper, Drew H            9 BCH-CA                    NT    1:28.44  
  3 Angell, Hannah R           9 BCH-CA               1:37.41    1:34.61  
      43.17   51.44                                                
  4 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA                    NT    1:38.58  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angell, Hannah R           9 BCH-CA               3:13.52    3:09.33  
      42.42   48.84   49.45   48.62                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA                 38.21      36.87  
  2 Chung, Kaylee S            9 BCH-CA                 42.01      40.41  
  3 Zhan, Tiffany Y           10 BCH-CA                 43.04      42.48  
  4 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT      53.71  
 -- Wharton, Lola D            9 BCH-CA                 52.97         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               1:21.52    1:18.19  
      38.78   39.41                                                
  2 Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                    NT    1:54.42  
  3 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA                    NT    1:58.25  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhan, Tiffany Y           10 BCH-CA                 43.18      43.27  
  2 Wagoner, Makayla A        10 BCH-CA                 44.85      44.03  
  3 Lum, Lilly A              10 BCH-CA                 46.31      48.32  
  4 Wharton, Lola D            9 BCH-CA                    NT      58.92  
  5 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA                    NT      59.17  
  6 Schaper, Drew H            9 BCH-CA                    NT      59.95  
  7 Angell, Hannah R           9 BCH-CA               1:05.21    1:00.91  
 -- Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               1:38.01    1:33.12  
      44.51   48.61                                                
  2 Wagoner, Makayla A        10 BCH-CA               1:38.84    1:34.23  
      45.26   48.97                                                
  3 Lum, Lilly A              10 BCH-CA               1:42.65    1:44.78  
      49.45   55.33                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhan, Tiffany Y           10 BCH-CA                 51.72      42.18  
  2 Schaper, Drew H            9 BCH-CA                    NT      50.30  
  3 Bungay, Kristina V        10 BCH-CA               1:01.35      52.20  
  4 Widjaja, Mady S            9 BCH-CA                    NT    1:14.77  
 -- Wharton, Lola D            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagoner, Makayla A        10 BCH-CA               1:18.05    1:18.73  
      37.05   41.68                                                
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sweden Q           10 BCH-CA               1:24.49    1:20.58  
      39.21   41.37                                                
  2 Chung, Kaylee S            9 BCH-CA               1:30.96    1:31.24  
      43.37   47.87                                                
  3 Tsuchiyama-Sando, Maile   10 BCH-CA               1:45.49    1:37.17  
      49.14   48.03                                                
  4 Schaper, Drew H            9 BCH-CA                    NT    1:44.83  
      50.66   54.17                                                
 -- Wammack-Freshour, Jennif  10 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Kaylee S            9 BCH-CA               3:22.04    3:15.26  
      44.21   48.65   58.36   44.04                                
  2 Lum, Lilly A              10 BCH-CA                    NT    3:29.30  
      51.11   53.56 1:44.63                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA                 32.17      30.10  
  2 Emery, Taylor M           12 BCH-CA                 32.70      32.29  
  3 Roel, Casandra            12 BCH-CA                 35.12      32.74  
  4 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                 39.98      33.93  
  5 Skrypka, Noelia M         12 BCH-CA                 34.51      34.47  
  6 Feldman, Olga D           11 BCH-CA                 36.17      35.77  
  7 Wilson, Cayden E          11 BCH-CA                 44.43      44.31  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zvercova, Arina           11 BCH-CA               1:03.19    1:03.82  
      30.74   33.08                                                
  2 Weber, Ellie H            12 BCH-CA               1:06.36    1:05.53  
      31.70   33.83                                                
  3 Roel, Casandra            12 BCH-CA               1:16.39    1:11.72  
      34.07   37.65                                                
  4 Emery, Taylor M           12 BCH-CA               1:16.24    1:13.69  
      34.58   39.11                                                
  5 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA               1:18.93    1:17.04  
      36.88   40.16                                                
  6 Hourie, Yasmine           12 BCH-CA               1:16.34    1:18.73  
      37.30   41.43                                                
  7 Schaper, Camryn L         12 BCH-CA                    NT    1:19.03  
      38.39   40.64                                                
  8 Davis, Emma R             12 BCH-CA               1:18.23    1:19.42  
      37.86   41.56                                                
  9 Lewis, Hannah L           12 BCH-CA               1:23.66    1:21.75  
      40.32   41.43                                                
 10 Feldman, Olga D           11 BCH-CA               1:24.40    1:21.82  
      42.39   39.43                                                
 11 Grant, Grace E            11 BCH-CA                    NT    1:24.74  
      40.67   44.07                                                
 12 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:23.42    1:26.04  
      42.43   43.61                                                
 13 Wilson, Cayden E          11 BCH-CA                    NT    1:43.63  
      47.82   55.81                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zvercova, Arina           11 BCH-CA               2:19.15    2:16.26  
      30.98   34.58   36.12   34.58                                
  2 Weber, Ellie H            12 BCH-CA               2:20.99    2:17.26  
      31.65   35.10   35.72   34.79                                
  3 Palma, Ava L              11 BCH-CA                    NT    2:54.72  
      38.35   45.49   46.24   44.64                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                 32.70      34.16  
  2 Vaher, Elisa A            12 BCH-CA                 40.88      40.36  
  3 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA                 38.42      40.74  
  4 Polak, Serena R           11 BCH-CA                 42.36      43.87  
 -- Roel, Casandra            12 BCH-CA                 42.47         DQ  
 -- Skrypka, Noelia M         12 BCH-CA                 49.76         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Ellie H            12 BCH-CA               1:15.95    1:17.34  
      38.26   39.08                                                
  2 Wakefield, Taylor         11 BCH-CA               1:16.73    1:17.36  
      37.84   39.52                                                
  3 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                    NT    1:24.36  
      41.38   42.98                                                
  4 Lewis, Hannah L           12 BCH-CA               1:27.17    1:26.79  
      42.64   44.15                                                
  5 Polak, Serena R           11 BCH-CA               1:27.20    1:27.58  
  6 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:31.58    1:30.52  
  7 Feldman, Olga D           11 BCH-CA               1:48.50    1:31.15  
      44.20   46.95                                                
  8 Davis, Emma R             12 BCH-CA               1:34.37    1:33.87  
  9 Grant, Grace E            11 BCH-CA                    NT    1:34.72  
      47.09   47.63                                                
 10 Palma, Ava L              11 BCH-CA               1:43.87    1:41.04  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA                 38.26      37.78  
  2 Vaher, Elisa A            12 BCH-CA                 43.52      42.95  
  3 Hourie, Yasmine           12 BCH-CA                 42.08      43.64  
  4 Schaper, Camryn L         12 BCH-CA                 46.68      44.64  
  5 Palma, Ava L              11 BCH-CA                 41.63      44.83  
  6 Emery, Taylor M           12 BCH-CA                 45.82      45.39  
  7 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA                 45.96      45.85  
  8 Wilson, Cayden E          11 BCH-CA               1:06.65      56.45  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Taylor         11 BCH-CA               1:22.22    1:21.94  
      38.59   43.35                                                
  2 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA               1:20.67    1:22.68  
      38.97   43.71                                                
  3 Hourie, Yasmine           12 BCH-CA               1:27.84    1:35.18  
      45.95   49.23                                                
  4 Vaher, Elisa A            12 BCH-CA               1:41.04    1:37.76  
      47.11   50.65                                                
  5 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:40.20    1:38.81  
      47.08   51.73                                                
  6 Davis, Emma R             12 BCH-CA               1:45.97    1:43.06  
      49.59   53.47                                                
  7 Heyman, Sydney L          12 BCH-CA                    NT    1:46.11  
      51.05   55.06                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zvercova, Arina           11 BCH-CA                 31.82      32.36  
  2 Schaper, Camryn L         12 BCH-CA                    NT      41.80  
  3 Skrypka, Noelia M         12 BCH-CA                    NT      43.54  
  4 Feldman, Olga D           11 BCH-CA                 50.37      50.61  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gatewood, Brynlee M       12 BCH-CA               1:19.28    1:17.44  
      36.02   41.42                                                
  2 Davis, Emma R             12 BCH-CA               1:37.54    1:31.75  
  3 Polak, Serena R           11 BCH-CA               1:40.45    1:35.13  
      44.20   50.93                                                
  4 Lewis, Hannah L           12 BCH-CA               1:36.85    1:36.36  
      47.18   49.18                                                
 -- Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA                    NT         DQ  
      43.66 1:07.98                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA                    NT    2:40.57  
      35.70   42.68   42.27   39.92                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Rayna E       12 BCH-CA               1:10.71    1:10.04  
      31.82   38.22                                                
  2 Vaher, Elisa A            12 BCH-CA               1:22.58    1:22.53  
      36.97   45.56                                                
  3 Polak, Serena R           11 BCH-CA               1:30.62    1:29.19  
      41.46   47.73                                                
  4 Schaper, Camryn L         12 BCH-CA                    NT    1:29.48  
      43.62   45.86                                                
  5 Lewis, Hannah L           12 BCH-CA               1:32.40    1:33.28  
      44.95   48.33                                                
  6 Oden, Paige M             11 BCH-CA               1:34.44    1:34.35  
      46.45   47.90                                                
  7 Ierusalimtsev, Ksensia    11 BCH-CA               1:25.78    1:35.23  
      44.73   50.50                                                
  8 Skrypka, Noelia M         12 BCH-CA                    NT    1:35.91  
      43.01   52.90                                                
  9 Grant, Grace E            11 BCH-CA                    NT    1:36.93  
      46.03   50.90                                                
 10 Wilson, Cayden E          11 BCH-CA                    NT    1:50.18  
      53.21   56.97                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Ashley             13 BCH-CA                 28.19      27.82  
  2 Hughes, Jade T            14 BCH-CA                 27.61      27.86  
  3 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA                 31.64      30.12  
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA                 32.86      31.20  
  5 Mandal, Sohini            13 BCH-CA                 34.14      31.96  
  6 Steinemann, Lia G         13 BCH-CA                 36.87      32.01  
  7 Davidson, Sam N           13 BCH-CA                 33.07      33.86  
  8 Wilson, Kenzie A          14 BCH-CA                 36.08      35.69  
  9 Alder, McKenzie E         13 BCH-CA                    NT      36.44  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Jade T            14 BCH-CA                 59.24      59.77  
      29.25   30.52                                                
  2 Scott, Ashley             13 BCH-CA               1:00.31    1:00.01  
      28.93   31.08                                                
  3 Foster, Emma J            13 BCH-CA               1:00.11    1:00.03  
      29.44   30.59                                                
  4 Williams, Cady J          14 BCH-CA               1:04.78    1:06.89  
      32.45   34.44                                                
  5 Bowles, Abbey L           14 BCH-CA               1:12.82    1:10.78  
      34.28   36.50                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               2:24.99    2:20.21  
      33.02   35.42   36.36   35.41                                
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA                    NT      36.10  
  2 Wilson, Kenzie A          14 BCH-CA                 42.87      40.32  
  3 Davidson, Sam N           13 BCH-CA                 39.82      40.44  
  4 Alder, McKenzie E         13 BCH-CA                    NT      48.48  
  5 Whittacre, Natali A       14 BCH-CA                    NT      49.22  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Jade T            14 BCH-CA               1:10.79    1:11.08  
      35.01   36.07                                                
  2 Williams, Cady J          14 BCH-CA               1:13.96    1:17.23  
      38.41   38.82                                                
  3 Bowles, Abbey L           14 BCH-CA               1:23.08    1:20.84  
  4 Parsons, Alissa M         13 BCH-CA               1:25.53    1:21.93  
      39.00   42.93                                                
 -- Robinson, Abby            14 BCH-CA               1:05.08         DQ  
      33.63   35.06                                                
 -- Mandal, Sohini            13 BCH-CA               1:22.71         DQ  
      39.63   42.11                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Emma J            13 BCH-CA                 37.82      38.18  
  2 Bowles, Abbey L           14 BCH-CA                 40.87      39.89  
  3 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA                    NT      40.02  
  4 Lin, Beril                13 BCH-CA                 42.62      42.42  
  5 Wilson, Kenzie A          14 BCH-CA                    NT      43.66  
  6 Alder, McKenzie E         13 BCH-CA                    NT      44.82  
 -- Whittacre, Natali A       14 BCH-CA                 59.28         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Jade T            14 BCH-CA               1:10.56    1:14.93  
      35.74   39.19                                                
  2 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:18.62    1:19.27  
      37.00   42.27                                                
  3 Scott, Ashley             13 BCH-CA               1:25.14    1:21.67  
      39.18   42.49                                                
  4 Vanderhoven, Elena L      14 BCH-CA               1:28.57    1:26.09  
  5 Steinemann, Lia G         13 BCH-CA               1:31.31    1:28.01  
      42.36   45.65                                                
  6 Lin, Beril                13 BCH-CA               1:30.24    1:28.13  
      42.49   45.64                                                
  7 Bowles, Abbey L           14 BCH-CA               1:30.14    1:28.85  
      42.11   46.74                                                
  8 Parsons, Alissa M         13 BCH-CA               1:38.82    1:35.42  
      46.08   49.34                                                
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whittacre, Natali A       14 BCH-CA                 55.44      51.81  
 -- Davidson, Sam N           13 BCH-CA                 40.70         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Abby            14 BCH-CA               1:05.96    1:06.56  
      31.89   34.67                                                
  2 Mandal, Sohini            13 BCH-CA                    NT    1:20.81  
      37.54   43.27                                                
  3 Williams, Cady J          14 BCH-CA               1:24.20    1:23.46  
      37.69   45.77                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Pilar              14 BCH-CA               2:24.42    2:24.00  
      30.50   35.03   37.85   40.62                                
  2 Foster, Emma J            13 BCH-CA               2:24.15    2:24.83  
      32.46   36.15   37.77   38.45                                
  3 Williams, Cady J          14 BCH-CA                    NT    3:03.37  
      36.40   45.98   50.77   50.22                                
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carver, Shayna T          13 BCH-CA               1:13.47    1:13.06  
      35.33   37.73                                                
  2 Steinemann, Lia G         13 BCH-CA               1:22.02    1:19.29  
      36.57   42.72                                                
  3 Davidson, Sam N           13 BCH-CA               1:28.75    1:27.07  
      39.93   47.14                                                
  4 Wilson, Kenzie A          14 BCH-CA                    NT    1:27.32  
      40.54   46.78                                                
  5 Whittacre, Natali A       14 BCH-CA                    NT    1:41.00  
      48.06   52.94                                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Abby            14 BCH-CA               2:21.42    2:27.06  
      33.64   37.48   42.99   32.95                                
  2 Lin, Beril                13 BCH-CA               2:52.36    2:44.53  
      35.79   43.87   48.27   36.60                                
 -- Parsons, Alissa M         13 BCH-CA                    NT         DQ  
      41.90   44.47   52.03   39.37                                
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA                 25.24      26.57  
  2 Robinson, Amber           15 BCH-CA                 27.79      27.84  
  3 Olson, Lauren             15 BCH-CA                 26.04      28.38  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Michaela             16 BCH-CA                 59.67    1:00.96  
      29.35   31.61                                                
  2 Robinson, Amber           15 BCH-CA                 58.95    1:01.44  
      29.29   32.15                                                
 
Women 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA                    NT      30.64  
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Amber           15 BCH-CA               1:07.85    1:08.91  
      33.78   35.13                                                
  2 Olson, Lauren             15 BCH-CA               1:05.33    1:10.03  
      34.70   35.33                                                
 
Women 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Annika        16 BCH-CA                 33.93      33.58  
  2 Day, Michaela             16 BCH-CA                 36.88      35.29  
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Annika        16 BCH-CA               1:09.98    1:12.99  
      34.38   38.61                                                
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Day, Michaela             16 BCH-CA               1:04.56    1:05.89  
      30.57   35.32                                                
  2 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA               1:11.29    1:10.44  
      33.23   37.21                                                
 
Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Annika        16 BCH-CA               2:30.12    2:25.81  
      32.39   37.28   38.60   37.54                                
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olson, Lauren             15 BCH-CA               2:27.88    2:32.43  
      33.71   37.77   47.34   33.61                                
  2 Cunningham, Sarah K       17 BCH-CA               2:29.44    2:35.94  
      34.29   39.77   48.80   33.08                                
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steidel, Joe D            10 BCH-CA                 35.76      35.09  
  2 Alder, Carson B           10 BCH-CA                 35.42      35.28  
  3 Siemiatkowski, Felix R    10 BCH-CA                 40.15      38.21  
  4 Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                    NT      41.76  
  5 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 40.95      44.86  
  6 ReiSoleil, Jr., Yale      10 BCH-CA                 48.15      46.61  
  7 Polak, Alexander K         9 BCH-CA                 47.84      53.04  
  8 Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT    1:02.61  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steidel, Joe D            10 BCH-CA               1:21.44    1:15.51  
      36.20   39.31                                                
  2 Oden, AJ J                10 BCH-CA               1:26.95    1:22.80  
      39.70   43.10                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA                    NT    2:59.31  
      41.38   47.01   47.61   43.31                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 45.12      41.66  
  2 Siemiatkowski, Felix R    10 BCH-CA                 49.61      49.17  
  3 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 49.52      50.55  
  4 ReiSoleil, Jr., Yale      10 BCH-CA                 58.66      51.70  
 -- Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 -- Polak, Alexander K         9 BCH-CA               1:00.19         DQ  
 -- Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA               1:40.27    1:30.81  
      45.36   45.45                                                
  2 Alder, Carson B           10 BCH-CA               1:32.93    1:33.85  
      46.01   47.84                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 52.97      51.68  
  2 Steidel, Joe D            10 BCH-CA                 54.22      52.72  
  3 Polak, Alexander K         9 BCH-CA                    NT    1:04.26  
 -- ReiSoleil, Jr., Yale      10 BCH-CA                    NT         DQ  
 -- Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 -- Lenon, Canyon L            9 BCH-CA                 47.47         DQ  
 -- Vakov, Alex A             10 BCH-CA                 56.38         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA               1:54.33    1:40.33  
      49.92   50.41                                                
 -- Alder, Carson B           10 BCH-CA                    NT         DQ  
      56.57 1:04.00                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                 35.69      36.14  
  2 Steidel, Joe D            10 BCH-CA                 40.43      41.46  
  3 Oden, AJ J                10 BCH-CA                 50.63      51.17  
  4 Siemiatkowski, Felix R    10 BCH-CA                 58.16      51.87  
  5 Vakov, Alex A             10 BCH-CA                    NT      54.40  
  6 Heyman, Hudson E           9 BCH-CA                    NT      59.04  
 -- Karch, Conner L            9 BCH-CA                    NT         DQ  
 -- ReiSoleil, Jr., Yale      10 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K         9 BCH-CA                    NT    1:29.20  
      40.37   48.83                                                
 
Boys 9-10 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA                    NT    2:55.01  
      37.21   44.79   47.48   45.53                                
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freiburger, Vincent J     10 BCH-CA               1:19.33    1:15.98  
      35.12   40.86                                                
  2 Siemiatkowski, Felix R    10 BCH-CA               1:55.55    1:43.27  
 -- Alder, Carson B           10 BCH-CA                    NT         DQ  
      47.66   48.78                                                
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L            9 BCH-CA                    NT    3:19.62  
      49.75   55.16   52.97   41.74                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaher, Luke J             11 BCH-CA                 36.64      35.24  
  2 Nobleza, Cedric Q         12 BCH-CA                 37.31      35.85  
  3 Gorman, Will C            11 BCH-CA                 40.07      39.05  
  4 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 40.98      40.00  
  5 Whittacre, Noah H         12 BCH-CA                 42.26      41.82  
  6 Babeanu, Mikey            11 BCH-CA                 41.97      44.87  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Andrew T          11 BCH-CA               1:07.55    1:07.12  
      32.49   34.63                                                
  2 Lee, Andre M              11 BCH-CA               1:21.92    1:22.28  
      40.18   42.10                                                
  3 Vaher, Luke J             11 BCH-CA               1:26.00    1:22.81  
      38.41   44.40                                                
  4 Nobleza, Cedric Q         12 BCH-CA               1:30.83    1:24.67  
      41.11   43.56                                                
  5 Whittacre, Noah H         12 BCH-CA                    NT    1:39.65  
  6 Babeanu, Mikey            11 BCH-CA                    NT    1:42.93  
      47.13   55.80                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Andrew T          11 BCH-CA               2:20.28    2:20.50  
      32.86   35.73   36.59   35.32                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andre M              11 BCH-CA                 45.96      43.47  
  2 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 45.38      46.34  
  3 Gorman, Will C            11 BCH-CA                    NT      47.21  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Trent          11 BCH-CA               1:14.00    1:12.69  
      35.28   37.41                                                
  2 Nobleza, Cedric Q         12 BCH-CA               1:33.40    1:31.58  
      45.09   46.49                                                
  3 Lee, Andre M              11 BCH-CA               1:39.35    1:38.05  
      50.49   47.56                                                
  4 Whittacre, Noah H         12 BCH-CA                    NT    1:45.58  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaher, Luke J             11 BCH-CA                 49.00      46.90  
  2 Gorman, Will C            11 BCH-CA                    NT      57.87  
  3 Babeanu, Mikey            11 BCH-CA               1:12.37    1:05.90  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Trent          11 BCH-CA               1:24.02    1:24.06  
  2 Vaher, Luke J             11 BCH-CA               1:49.88    1:44.83  
      49.19   55.64                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Andrew T          11 BCH-CA                 35.11      34.47  
  2 Lee, Andre M              11 BCH-CA                 46.76      43.05  
  3 Nobleza, Cedric Q         12 BCH-CA                 47.18      43.22  
  4 Colton, Spence A          11 BCH-CA                 49.76      51.69  
  5 Gorman, Will C            11 BCH-CA               1:00.55    1:01.87  
 -- Babeanu, Mikey            11 BCH-CA                 58.94         DQ  
 -- Whittacre, Noah H         12 BCH-CA                 54.15         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Andrew T          11 BCH-CA                    NT    2:40.17  
      37.37   41.50   41.84   39.46                                
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colton, Spence A          11 BCH-CA                    NT    1:38.86  
      47.01   51.85                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Michael             14 BCH-CA                 23.29      23.56  
  2 Zhan, Felix Y             13 BCH-CA                 28.46      27.89  
  3 Colton, Jac A             13 BCH-CA                 36.83      33.36  
  4 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                    NT      34.22  
  5 Pappas, John              13 UNT-CA                 39.50      39.39  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrewjeski, Tucker       14 BCH-CA                 57.30      58.96  
      28.55   30.41                                                
  2 Voigt, Nick R             14 BCH-CA               1:09.30    1:06.80  
      31.44   35.36                                                
  3 Pappas, John              13 UNT-CA               1:31.40    1:25.40  
      41.17   44.23                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrewjeski, Tucker       14 BCH-CA               2:04.49    2:06.96  
      29.35   32.30   32.90   32.41                                
  2 Ishii, Yuuma J            14 BCH-CA                    NT    2:17.97  
      31.74   36.02   36.37   33.84                                
  3 Voigt, Nick R             14 BCH-CA               2:36.75    2:26.81  
      33.41   37.24   38.03   38.13                                
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhan, Felix Y             13 BCH-CA                 35.45      33.55  
  2 Pappas, John              13 UNT-CA                 45.86      42.88  
  3 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                    NT      43.48  
  4 Colton, Jac A             13 BCH-CA                 47.72      45.55  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Michael             14 BCH-CA                 57.57      59.46  
      29.03   30.43                                                
  2 Loh, Julian H             13 BCH-CA               1:19.93    1:18.96  
  3 Pappas, John              13 UNT-CA               1:40.82    1:33.71  
      47.01   46.70                                                
  4 Colton, Jac A             13 BCH-CA                    NT    1:39.08  
      46.93   52.15                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                    NT      49.12  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luna, Michael             14 BCH-CA               1:05.76    1:06.12  
      31.84   34.28                                                
  2 Voigt, Nick R             14 BCH-CA               1:37.83    1:27.21  
      40.66   46.55                                                
  3 Loh, Julian H             13 BCH-CA               1:35.47    1:33.45  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ishii, Yuuma J            14 BCH-CA                 48.53      31.67  
  2 Zhan, Felix Y             13 BCH-CA                 35.30      33.44  
  3 Einstoss, Jack R          14 BCH-CA                    NT      42.01  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhan, Felix Y             13 BCH-CA               1:11.00    1:08.61  
      33.31   35.30                                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loh, Julian H             13 BCH-CA               2:55.39    2:50.26  
      39.88   44.54 1:25.84                                        
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johannessen, Alex S       17 BCH-CA                 21.97      22.77  
  2 Weber, Benny              18 BCH-CA                 23.10      23.94  
  3 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA                 23.88      24.23  
  4 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA                 24.40      24.34  
  5 Nguyen, James D           16 BCH-CA                 24.12      24.50  
  6 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA                 25.55      24.84  
  7 Foster, Jack E            15 BCH-CA                 26.90      25.89  
  8 Joncich, Jett M           15 BCH-CA                 26.37      26.29  
  9 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA                    NT      26.35  
 10 Sanchez, Adrian E         17 BCH-CA                 51.72      51.25  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Gabriel            15 BCH-CA                 51.34      51.19  
      25.01   26.18                                                
  2 Weber, Benny              18 BCH-CA                 50.52      51.60  
      24.58   27.02                                                
  3 Nguyen, James D           16 BCH-CA                    NT      53.56  
      25.29   28.27                                                
  4 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA                 52.62      54.39  
      26.22   28.17                                                
  5 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA                 53.04      54.64  
      25.90   28.74                                                
  6 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA                 56.78      55.69  
      26.70   28.99                                                
  7 Cooper, Robert            15 BCH-CA                 54.46      56.05  
      27.11   28.94                                                
  8 Foster, Jack E            15 BCH-CA                 57.12      56.21  
      27.84   28.37                                                
  9 Joncich, Jett M           15 BCH-CA                 59.27      57.11  
      28.01   29.10                                                
 10 Chiello, TJ J             16 BCH-CA                 59.66      57.24  
      27.85   29.39                                                
 11 Valencia, Josh D          15 BCH-CA               1:12.10      57.28  
      28.34   28.94                                                
 12 Sanchez, Adrian E         17 BCH-CA               1:05.90    2:11.46  
 
Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Josh D          15 BCH-CA                 33.93      30.26  
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johannessen, Alex S       17 BCH-CA                 56.41      57.47  
      27.84   29.63                                                
  2 Wilkinson, Spencer        15 BCH-CA               1:00.84    1:01.65  
      30.19   31.46                                                
  3 Foster, Jack E            15 BCH-CA               1:04.53    1:03.70  
      32.10   31.60                                                
  4 Valencia, Josh D          15 BCH-CA               1:13.98    1:03.82  
      30.84   32.98                                                
  5 Cooper, Robert            15 BCH-CA               1:01.42    1:04.40  
  6 Joncich, Jett M           15 BCH-CA               1:07.42    1:06.03  
      32.77   33.26                                                
 -- Rodriguez, Zach T         15 BCH-CA                    NT         DQ  
 -- Schupp, Alex              15 BCH-CA               1:15.43        DFS  
 
Men 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, James D           16 BCH-CA                 32.07      31.45  
  2 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA                    NT      37.15  
  3 Sanchez, Adrian E         17 BCH-CA                 57.01      56.47  
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romantic, Mason           15 BCH-CA               1:03.17    1:05.69  
      31.71   33.98                                                
  2 Cooper, Robert            15 BCH-CA               1:09.22    1:10.41  
      33.91   36.50                                                
  3 Chiello, TJ J             16 BCH-CA               1:10.04    1:10.45  
      34.04   36.41                                                
  4 Nguyen, James D           16 BCH-CA               1:06.15    1:10.98  
      33.65   37.33                                                
  5 Schupp, Alex              15 BCH-CA               1:11.70    1:12.77  
      34.79   37.98                                                
  6 Foster, Jack E            15 BCH-CA               1:16.42    1:14.46  
      36.26   38.20                                                
  7 Valencia, Josh D          15 BCH-CA               1:24.88    1:16.31  
      35.61   40.70                                                
  8 Nguyen, Michael D         15 BCH-CA                    NT    1:20.66  
      38.70   41.96                                                
 
Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Zach T         15 BCH-CA                    NT      44.92  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Gabriel            15 BCH-CA                 55.73      55.81  
      26.65   29.16                                                
  2 Weber, Benny              18 BCH-CA                 55.90      57.08  
      27.09   29.99                                                
  3 Romantic, Mason           15 BCH-CA               1:00.81      58.86  
      27.91   30.95                                                
  4 Cooper, Robert            15 BCH-CA                 58.49      58.99  
  5 Van Damme, Alex M         17 BCH-CA               1:04.26    1:03.54  
      28.80   34.74                                                
  6 Armstrong, MacIsaac J     15 BCH-CA               1:05.79    1:08.57  
  7 Schupp, Alex              15 BCH-CA               1:20.67    1:16.18  
      35.05   41.13                                                
 -- Rodriguez, Zach T         15 BCH-CA                    NT         DQ  
 
Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weber, Gabriel            15 BCH-CA               1:58.88    2:02.50  
      27.92   31.66   31.46   31.46                                
 
Men 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joncich, Jett M           15 BCH-CA               1:18.98    1:05.58  
      29.55   36.03                                                
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schupp, Alex              15 BCH-CA               2:28.47    2:27.82  
      34.24   39.02   42.12   32.44