BCH Intra Squad Meet July - Meet Results

BCH Intra Squad Meet July
7/12/2019 - 7/12/2019
Las Vegas, NV United States
Updated: 7/15/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Boulder City Henderson Swim Team          HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                2019CABCH July Intrasquad Meet 2019 - 7/12/2019                
                         BCH July Intrasquad Meet 2019                         
                                 Hosted by BCH                                 
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scroggie, Parker R         8 BCH-CA                 20.99      21.20        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zadonska Moreira, Lana     8 BCH-CA                 49.38      45.74        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scroggie, Parker R         8 BCH-CA                 24.40      31.89        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zadonska Moreira, Lana     8 BCH-CA                 54.32      51.48        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scroggie, Parker R         8 BCH-CA                 28.39      29.84        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Zadonska Moreira, Lana     8 BCH-CA               1:03.62         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scroggie, Parker R         8 BCH-CA                 25.13      25.03        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 32.96      32.46        
  2 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA                 33.65      33.05        
  3 Horning, Ava Z            10 BCH-CA                 37.91      36.33        
  4 Oden, Kirstyn A           10 BCH-CA                 40.15      36.73        
  5 Taylor, Gavynn A           9 BCH-CA                 40.74      40.42        
  6 McCann, Brielle S          9 BCH-CA                 47.82      42.49        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abratowski (Brown), Jord  10 BCH-CA               1:22.16    1:23.91        
                  40.69     1:23.91 (43.22)                                        
  2 Taylor, Gavynn A           9 BCH-CA               1:34.39    1:25.19        
                  40.39     1:25.19 (44.80)                                        
  3 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA               1:35.29    1:26.17        
                  39.94     1:26.17 (46.23)                                        
  4 Gooding, Emmersyn F        9 BCH-CA               1:24.30    1:27.21        
                  41.90     1:27.21 (45.31)                                        
  5 McCann, Brielle S          9 BCH-CA                    NT    1:37.38        
                  46.84     1:37.38 (50.54)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               2:35.49    2:28.60        
                  35.37     1:14.18 (38.81)     1:52.54 (38.36)     2:28.60 (36.06)
  2 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA               3:09.55    3:05.98        
                  40.27     1:27.69 (47.42)     2:18.59 (50.90)     3:05.98 (47.39)
  3 Gooding, Emmersyn F        9 BCH-CA               3:21.93    3:08.74        
                  42.53     1:31.62 (49.09)     2:20.16 (48.54)     3:08.74 (48.58)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA                 39.27      38.15        
  2 Oden, Kirstyn A           10 BCH-CA                 43.86      42.87        
  3 Horning, Ava Z            10 BCH-CA                 45.74      42.99        
  4 Beckham, Jamie L           9 BCH-CA                    NT      44.19        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA               1:26.22    1:21.35        
                  40.63     1:21.35 (40.72)                                        
  2 Taylor, Gavynn A           9 BCH-CA               1:31.79    1:31.20        
                  44.73     1:31.20 (46.47)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 43.45      43.01        
  2 Zvercova, Iana            10 BCH-CA                 43.70      44.46        
  3 Oden, Kirstyn A           10 BCH-CA                 49.04      48.78        
  4 Gooding, Emmersyn F        9 BCH-CA                 53.70      55.65        
  5 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA                 54.58      58.04        
  6 McCann, Brielle S          9 BCH-CA                    NT      58.82        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               1:35.08    1:34.57        
                  46.01     1:34.57 (48.56)                                        
  2 Zvercova, Iana            10 BCH-CA               1:38.01    1:38.50        
                  46.50     1:38.50 (52.00)                                        
  3 Oden, Kirstyn A           10 BCH-CA               1:46.25    1:45.93        
                  50.33     1:45.93 (55.60)                                        
  4 Abratowski (Brown), Jord  10 BCH-CA                    NT    1:51.24        
                  53.24     1:51.24 (58.00)                                        
  5 Gooding, Emmersyn F        9 BCH-CA               2:00.97    1:53.75        
                  55.58     1:53.75 (58.17)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA                 38.12      36.98        
  2 Taylor, Gavynn A           9 BCH-CA                 45.70      42.58        
  3 Beckham, Jamie L           9 BCH-CA                    NT      43.93        
  4 Abratowski (Brown), Jord  10 BCH-CA                 46.84      46.59        
  5 Kakish, Yasmeen E          9 BCH-CA               1:06.23      52.43        
  6 McCann, Brielle S          9 BCH-CA                    NT      57.70        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horning, Ava Z            10 BCH-CA               1:43.45    1:32.54        
                  43.51     1:32.54 (49.03)                                        
  2 Beckham, Jamie L           9 BCH-CA                    NT    1:36.95        
                  43.62     1:36.95 (53.33)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            12 BCH-CA                 27.40      27.28        
  2 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA                 30.09      29.76        
  3 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA                 29.43      29.89        
  4 Tsuchiyama-Sando, Maile   12 BCH-CA                 31.16      31.40        
  5 Swift, Anabelle R         11 BCH-CA                 35.31      32.49        
  6 Aiello, Gabriella A       12 BCH-CA                 33.96      33.47        
  7 Fecteau, Savannah R       11 BCH-CA                 36.36      35.16        
  8 Brest, Sophie P           12 BCH-CA                 35.01      36.62        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               1:00.34      59.31        
                  28.91       59.31 (30.40)                                        
  2 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               1:07.65    1:04.34        
                  31.19     1:04.34 (33.15)                                        
  3 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               1:03.46    1:05.95        
                  31.92     1:05.95 (34.03)                                        
  4 Leytham, Melanie D        12 BCH-CA               1:12.66    1:10.41        
                  34.20     1:10.41 (36.21)                                        
  4 Tsuchiyama-Sando, Maile   12 BCH-CA               1:10.70    1:10.41        
                  33.86     1:10.41 (36.55)                                        
  6 Swift, Anabelle R         11 BCH-CA               1:17.89    1:13.38        
                  34.81     1:13.38 (38.57)                                        
  7 Ingalls, Ashley A         12 BCH-CA               1:16.87    1:19.02        
  8 Brest, Sophie P           12 BCH-CA               1:20.51    1:20.97        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hillcoat, Mylie S         11 BCH-CA               2:39.60    2:38.85        
                  36.81     1:17.33 (40.52)     1:58.79 (41.46)     2:38.85 (40.06)
  2 Stewart, Emmaline B       11 BCH-CA                    NT    2:58.39        
                  39.13     1:23.67 (44.54)     2:11.04 (47.37)     2:58.39 (47.35)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA                 34.74      34.56        
  2 Hillcoat, Mylie S         11 BCH-CA                 48.83      39.23        
  3 Fecteau, Savannah R       11 BCH-CA                 42.33      40.33        
  4 Stewart, Emmaline B       11 BCH-CA                 47.76      40.99        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saxon, Dani R             12 BCH-CA               1:17.84    1:13.25        
                  36.57     1:13.25 (36.68)                                        
  2 Maksimaitis, Urte U       11 BCH-CA               1:16.19    1:16.73        
                  37.50     1:16.73 (39.23)                                        
  3 Brest, Sophie P           12 BCH-CA               1:32.35    1:31.81        
                  43.71     1:31.81 (48.10)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Sana A T            11 GMY-NJ                    NT    2:56.52        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA                 38.11      37.17        
  2 Swift, Anabelle R         11 BCH-CA                 44.18      38.60        
  3 Tsuchiyama-Sando, Maile   12 BCH-CA                 42.51      41.52        
  4 Aiello, Gabriella A       12 BCH-CA                 44.26      44.01        
  5 Ingalls, Ashley A         12 BCH-CA                 46.93      46.97        
  6 Stewart, Emmaline B       11 BCH-CA                    NT      51.93        
  7 Vargason, Elizabeth N     11 BCH-CA                    NT      56.74        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               1:21.35    1:21.18        
                  39.39     1:21.18 (41.79)                                        
  2 Saxon, Dani R             12 BCH-CA               1:27.44    1:25.77        
                  41.07     1:25.77 (44.70)                                        
  3 Swift, Anabelle R         11 BCH-CA               1:36.03    1:27.33        
                  42.32     1:27.33 (45.01)                                        
  4 Maksimaitis, Urte U       11 BCH-CA               1:30.16    1:28.96        
                  42.43     1:28.96 (46.53)                                        
  5 Tsuchiyama-Sando, Maile   12 BCH-CA               1:29.91    1:30.58        
                  44.23     1:30.58 (46.35)                                        
  6 Aiello, Gabriella A       12 BCH-CA               1:37.78    1:35.99        
                  47.36     1:35.99 (48.63)                                        
  7 Brest, Sophie P           12 BCH-CA                    NT    1:49.77        
                  52.03     1:49.77 (57.74)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leytham, Melanie D        12 BCH-CA                 38.32      38.06        
  2 Ingalls, Ashley A         12 BCH-CA                 41.69      38.48        
  3 Vargason, Elizabeth N     11 BCH-CA               1:02.41      47.33        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               1:12.56    1:12.64        
                  34.29     1:12.64 (38.35)                                        
  2 Maksimaitis, Urte U       11 BCH-CA               1:19.48    1:16.55        
                  36.88     1:16.55 (39.67)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Sana A T            11 GMY-NJ               1:20.51    1:19.24        
                  35.69     1:19.24 (43.55)                                        
  2 Hillcoat, Mylie S         11 BCH-CA               1:24.13    1:22.12        
                  38.87     1:22.12 (43.25)                                        
  3 Leytham, Melanie D        12 BCH-CA                    NT    1:23.36        
                  40.04     1:23.36 (43.32)                                        
  4 Ingalls, Ashley A         12 BCH-CA               1:33.52    1:27.49        
                  42.12     1:27.49 (45.37)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               2:33.65    2:27.35        
                  31.82     1:09.86 (38.04)     1:53.46 (43.60)     2:27.35 (33.89)
  2 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               2:48.61    2:30.46        
                  35.69     1:11.69 (36.00)     1:56.80 (45.11)     2:30.46 (33.66)
  3 Wong, Sana A T            11 GMY-NJ               2:53.39    2:50.48        
                  36.70     1:17.24 (40.54)     2:12.06 (54.82)     2:50.48 (38.42)
  4 Hillcoat, Mylie S         11 BCH-CA               3:01.82    3:00.15        
                  41.78     1:28.23 (46.45)     2:20.01 (51.78)     3:00.15 (40.14)
  5 Fecteau, Savannah R       11 BCH-CA                    NT    3:19.28        
                  45.18     1:31.85 (46.67)   2:32.42 (1:00.57)     3:19.28 (46.86)
 -- Aiello, Gabriella A       12 BCH-CA                    NT         DQ        
                  43.79     1:30.97 (47.18)        DQ (1:32.96)                    
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA                 26.73      26.51        
  2 Zvercova, Arina           13 BCH-CA                 27.56      26.67        
  3 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA                 26.49      27.07        
  4 Skrypka, Noelia M         14 BCH-CA                 28.80      27.20        
  5 Gatewood, Brynlee M       14 BCH-CA                 27.45      27.83        
  6 Skinner, Ava I            15 BCH-CA                 28.59      28.04        
  7 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA                 30.34      29.66        
  8 Grant, Grace E            13 BCH-CA                 31.54      32.13        
  9 Halal, Samantha L         14 BCH-CA                 35.05      35.39        
 10 Remson, Bailey M          14 BCH-CA                 34.39      35.85        
 11 Hunsaker, Kaelyn M        14 BCH-CA                 34.41      36.59        
 12 Renner, Fallon F          15 BCH-CA                    NT      36.63        
 13 Stephan, Skylar R         14 BCH-CA                    NT      38.89        
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zvercova, Arina           13 BCH-CA                 58.16      57.66        
                  27.77       57.66 (29.89)                                        
  2 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               1:00.53      59.06        
                  28.47       59.06 (30.59)                                        
  3 Skrypka, Noelia M         14 BCH-CA               1:03.41      59.61        
                  28.59       59.61 (31.02)                                        
  4 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                 58.73      59.77        
                  28.82       59.77 (30.95)                                        
  5 Lukasik, Ava E            14 BCH-CA               1:01.42    1:01.01        
                  29.91     1:01.01 (31.10)                                        
  6 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               1:00.24    1:04.25        
                  30.04     1:04.25 (34.21)                                        
  7 Gatewood, Brynlee M       14 BCH-CA                 59.84    1:05.81        
                  30.90     1:05.81 (34.91)                                        
  8 Grant, Grace E            13 BCH-CA               1:07.56    1:12.40        
                  34.52     1:12.40 (37.88)                                        
  9 Remson, Bailey M          14 BCH-CA               1:18.16    1:16.77        
                  37.36     1:16.77 (39.41)                                        
 10 Halal, Samantha L         14 BCH-CA                    NT    1:22.56        
                  37.75     1:22.56 (44.81)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA               2:03.19    2:05.78        
                  29.56     1:01.81 (32.25)     1:34.31 (32.50)     2:05.78 (31.47)
  2 Lukasik, Ava E            14 BCH-CA               2:11.80    2:10.92        
                  30.76     1:04.01 (33.25)     1:38.04 (34.03)     2:10.92 (32.88)
  3 Oden, Paige M             13 BCH-CA               2:19.07    2:12.04        
                  30.98     1:04.52 (33.54)     1:38.76 (34.24)     2:12.04 (33.28)
  4 Grant, Grace E            13 BCH-CA               2:24.03    2:30.61        
                  34.65     1:13.08 (38.43)     1:53.05 (39.97)     2:30.61 (37.56)
 
Women 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA                 32.28      32.90        
  2 McClaren, Josie E         14 BCH-CA                 34.09      33.46        
  3 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA                    NT      37.53        
  4 Renner, Fallon F          15 BCH-CA                    NT      43.11        
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               1:08.70    1:08.61        
                  33.78     1:08.61 (34.83)                                        
  2 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               1:10.96    1:08.70        
                  34.04     1:08.70 (34.66)                                        
  3 Skrypka, Noelia M         14 BCH-CA               1:10.14    1:09.24        
                  34.30     1:09.24 (34.94)                                        
  4 Oden, Paige M             13 BCH-CA               1:13.87    1:10.32        
                  34.39     1:10.32 (35.93)                                        
  5 Lukasik, Ava E            14 BCH-CA               1:11.18    1:11.43        
                  35.38     1:11.43 (36.05)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               2:29.02    2:25.03        
                  35.11     1:12.01 (36.90)     1:49.52 (37.51)     2:25.03 (35.51)
  2 Rogers, Ainsley M         15 BCH-CA               2:30.79    2:37.32        
                  36.12     1:15.86 (39.74)     1:56.95 (41.09)     2:37.32 (40.37)
  3 Scheidler, Emma R         13 BCH-CA                    NT    2:42.19        
                  39.48     1:20.00 (40.52)     2:03.10 (43.10)     2:42.19 (39.09)
  4 Remson, Bailey M          14 BCH-CA                    NT    3:03.32        
                  44.13     1:30.55 (46.42)     2:17.83 (47.28)     3:03.32 (45.49)
 
Women 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gatewood, Brynlee M       14 BCH-CA                 35.29      37.21        
  2 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                 40.60      37.76        
  3 McClaren, Josie E         14 BCH-CA                    NT      39.17        
  4 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA                 39.90      39.83        
  5 Skrypka, Noelia M         14 BCH-CA                    NT      41.75        
  6 Renner, Fallon F          15 BCH-CA                    NT      45.93        
  7 Hunsaker, Kaelyn M        14 BCH-CA                 49.72      47.83        
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               1:18.61    1:17.38        
                  36.31     1:17.38 (41.07)                                        
  2 Scheidler, Emma R         13 BCH-CA               1:23.08    1:18.07        
                  37.20     1:18.07 (40.87)                                        
  3 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               1:24.54    1:19.74        
                  38.08     1:19.74 (41.66)                                        
  4 Hunsaker, Kaelyn M        14 BCH-CA                    NT    1:49.61        
                  50.92     1:49.61 (58.69)                                        
 
Women 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                 33.05      30.70        
  2 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA                 30.38      30.72        
  3 Oden, Paige M             13 BCH-CA               1:23.52      32.71        
  4 Renner, Fallon F          15 BCH-CA                    NT      41.48        
  5 Stephan, Skylar R         14 BCH-CA                    NT      44.91        
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skinner, Ava I            15 BCH-CA               1:04.74    1:05.77        
                  30.56     1:05.77 (35.21)                                        
  2 Hunsaker, Kaelyn M        14 BCH-CA                    NT    1:39.53        
 
Women 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Grace E            13 BCH-CA               1:24.82    1:26.61        
                  40.95     1:26.61 (45.66)                                        
  2 Halal, Samantha L         14 BCH-CA                    NT    1:32.51        
                  44.63     1:32.51 (47.88)                                        
  3 Stephan, Skylar R         14 BCH-CA                    NT    1:39.57        
                  45.79     1:39.57 (53.78)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               2:25.18    2:26.95        
                  30.84     1:08.04 (37.20)     1:51.71 (43.67)     2:26.95 (35.24)
  2 Oden, Paige M             13 BCH-CA               2:34.06    2:34.48        
                  34.51     1:15.15 (40.64)     1:59.77 (44.62)     2:34.48 (34.71)
  3 O-Lee, Hanna A            16 BCH-CA               2:47.73    2:39.79        
                  34.21     1:15.83 (41.62)     2:01.88 (46.05)     2:39.79 (37.91)
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huysentruyt, Drew F        8 BCH-CA                    NT      26.15        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huysentruyt, Drew F        8 BCH-CA                    NT      57.89        
  2 Miller, David W            8 BCH-CA                    NT    1:01.98        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huysentruyt, Drew F        8 BCH-CA                    NT      31.62        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, David W            8 BCH-CA                    NT    1:09.92        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huysentruyt, Drew F        8 BCH-CA                    NT      28.36        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Cruz A           10 BCH-CA                 34.87      35.79        
  2 Driggers, Champ T         10 BCH-CA                 42.57      37.67        
  3 Moody, Julian J           10 BCH-CA                 56.95      51.47        
  4 Small, Mattox A           10 BCH-CA                 52.84      51.75        
  5 MacLeod, Michael P         9 BCH-CA               1:03.40      58.81        
  6 MacLeod, Joseph G          9 BCH-CA               1:04.17    1:02.85        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Cruz A           10 BCH-CA               1:21.42    1:22.43        
                  38.82     1:22.43 (43.61)                                        
  2 Stewart, Edwin M           9 BCH-CA                    NT    1:53.58        
                  52.56   1:53.58 (1:01.02)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacLeod, Michael P         9 BCH-CA               1:20.98    1:15.28        
 -- MacLeod, Joseph G          9 BCH-CA               1:10.69         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:20.27    1:19.17        
                  39.12     1:19.17 (40.05)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Cruz A           10 BCH-CA                 55.88      56.33        
  2 MacLeod, Joseph G          9 BCH-CA                    NT    1:18.07        
 -- Small, Mattox A           10 BCH-CA                    NT         DQ        
 -- MacLeod, Michael P         9 BCH-CA                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:27.01    1:27.72        
                  43.51     1:27.72 (44.21)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevens, Cruz A           10 BCH-CA                 40.51      46.24        
 -- Moody, Julian J           10 BCH-CA                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:18.85    1:18.91        
                  38.93     1:18.91 (39.98)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Edwin M           9 BCH-CA                    NT    2:05.81        
                1:01.67   2:05.81 (1:04.14)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 28.14      28.52        
  2 Oden, Arthur J            12 BCH-CA                 29.80      29.49        
  3 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA                 31.78      31.40        
  4 Lenon, Canyon L           11 BCH-CA                 32.27      33.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aydar, Doruk              12 BCH-CA               1:23.58    1:15.37        
                  37.49     1:15.37 (37.88)                                        
  2 Campanico, Afonso         11 BCH-CA               1:18.95    1:15.76        
                  37.27     1:15.76 (38.49)                                        
  3 Penny, Connor A           12 BCH-CA               1:24.36    1:23.70        
                  40.81     1:23.70 (42.89)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA               2:25.29    2:27.77        
                  34.82     1:13.61 (38.79)     1:52.68 (39.07)     2:27.77 (35.09)
  2 Lenon, Canyon L           11 BCH-CA               2:40.32    2:41.31        
                  36.59     1:20.14 (43.55)     2:01.70 (41.56)     2:41.31 (39.61)
  3 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               2:49.42    2:42.15        
                  37.15     1:19.33 (42.18)     2:01.86 (42.53)     2:42.15 (40.29)
 -- McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               2:19.39         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Arthur J            12 BCH-CA                 35.56      34.01        
  2 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA                 35.55      35.92        
  3 Lee, Andre                12 BCH-CA                 48.15      41.94        
  4 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA                 44.21      42.69        
  5 Hesterman, Zack D         11 BCH-CA                 44.10      45.34        
  6 Penny, Connor A           12 BCH-CA                 54.89      50.03        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:15.65    1:09.98        
                  34.27     1:09.98 (35.71)                                        
  2 Oden, Arthur J            12 BCH-CA               1:15.71    1:12.47        
                  35.78     1:12.47 (36.69)                                        
  3 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               1:16.39    1:15.57        
                  37.08     1:15.57 (38.49)                                        
  4 Campanico, Afonso         11 BCH-CA                    NT    1:33.50        
                  46.67     1:33.50 (46.83)                                        
  5 Hesterman, Zack D         11 BCH-CA               1:32.65    1:34.79        
                  45.75     1:34.79 (49.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heyman, Hudson E          11 BCH-CA                    NT    3:03.76        
                  43.24     1:30.88 (47.64)     2:19.08 (48.20)     3:03.76 (44.68)
  2 Aydar, Doruk              12 BCH-CA                    NT    3:10.06        
                  46.48     1:35.38 (48.90)     2:25.03 (49.65)     3:10.06 (45.03)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andre                12 BCH-CA                 47.96      42.51        
  2 Hesterman, Zack D         11 BCH-CA                 47.91      48.00        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lenon, Canyon L           11 BCH-CA               1:31.45    1:33.26        
                  45.98     1:33.26 (47.28)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 32.03      31.33        
  2 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA                 34.11      34.04        
  3 Aydar, Doruk              12 BCH-CA                 44.25      43.69        
  4 Heyman, Hudson E          11 BCH-CA                 46.45      44.33        
  5 Campanico, Afonso         11 BCH-CA                    NT      45.02        
  6 Penny, Connor A           12 BCH-CA                 53.20      57.50        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Garrett D         11 BCH-CA               1:16.99    1:17.49        
                  36.76     1:17.49 (40.73)                                        
  2 Lenon, Canyon L           11 BCH-CA               1:31.00    1:30.74        
                  44.07     1:30.74 (46.67)                                        
 -- Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               1:46.36         DQ        
                  42.29          DQ (50.70)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oden, Arthur J            12 BCH-CA               1:13.81    1:13.77        
                  34.42     1:13.77 (39.35)                                        
  2 Heyman, Hudson E          11 BCH-CA               1:29.40    1:29.88        
                  42.26     1:29.88 (47.62)                                        
  3 Penny, Connor A           12 BCH-CA               1:38.20    1:44.51        
 -- Aydar, Doruk              12 BCH-CA                    NT         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               2:34.84    2:29.92        
                  32.34     1:12.27 (39.93)     1:55.27 (43.00)     2:29.92 (34.65)
  2 Christopher, Bobby E      11 BCH-CA               3:10.66    3:01.52        
                  43.08     1:29.11 (46.03)     2:19.47 (50.36)     3:01.52 (42.05)
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA                 24.44      23.55        
  2 Clark, Charlie D          15 BCH-CA                 24.96      23.93        
  3 Williams, Elijah F        15 BCH-CA                    NT      26.08        
  4 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA                 27.41      26.22        
  5 Giddens, David W          16 BCH-CA                 27.19      26.82        
  6 Vargason, Richard M       16 BCH-CA                 27.55      27.51        
  7 Ingalls, Justin J         14 BCH-CA                 30.17      29.31        
  8 Keller, Ephram R          15 BCH-CA                 32.42      30.42        
  9 Pappas, John              15 BCH-CA                 31.95      32.04        
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA                 52.55      50.51        
                  24.50       50.51 (26.01)                                        
  2 Clark, Charlie D          15 BCH-CA                 53.04      50.99        
                  24.99       50.99 (26.00)                                        
  3 Cooper, Robert P          17 BCH-CA                 51.80      52.50        
                  25.65       52.50 (26.85)                                        
  4 Giddens, David W          16 BCH-CA                 59.12      57.55        
                  28.36       57.55 (29.19)                                        
  5 Williams, Elijah F        15 BCH-CA                    NT    1:01.78        
                  29.75     1:01.78 (32.03)                                        
  6 Butler, Eron W            14 BCH-CA               1:08.29    1:05.71        
                  31.83     1:05.71 (33.88)                                        
  7 Keller, Ephram R          15 BCH-CA               1:15.13    1:09.68        
                  34.31     1:09.68 (35.37)                                        
  8 Ingalls, Justin J         14 BCH-CA               1:13.58    1:10.01        
                  32.92     1:10.01 (37.09)                                        
  9 Pappas, John              15 BCH-CA               1:10.97    1:10.67        
                  33.79     1:10.67 (36.88)                                        
 10 Nguyen, Tayden H          14 BCH-CA                    NT    1:12.44        
                  34.09     1:12.44 (38.35)                                        
 11 Pegg, Bailey M            14 BCH-CA                    NT    1:13.61        
                  35.99     1:13.61 (37.62)                                        
 12 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA                    NT    1:15.71        
                  35.61     1:15.71 (40.10)                                        
 13 Farinas, Nathan L         13 BCH-CA               1:16.67    1:16.69        
                  37.06     1:16.69 (39.63)                                        
 14 Nguyen, Terence H         15 BCH-CA                    NT    1:25.61        
                  40.51     1:25.61 (45.10)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Andre M              13 BCH-CA                    NT    2:22.31        
                  32.86     1:10.26 (37.40)     1:48.12 (37.86)     2:22.31 (34.19)
  2 Dube, Dayton I            13 BCH-CA               2:49.20    2:22.63        
                  31.42     1:08.99 (37.57)     1:47.22 (38.23)     2:22.63 (35.41)
  3 Keller, Ephram R          15 BCH-CA               2:52.24    2:32.02        
                  34.63     1:14.11 (39.48)     1:55.40 (41.29)     2:32.02 (36.62)
 
Men 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maksimaitis, Matas        17 BCH-CA                 25.54      26.49        
  2 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA                 34.70      32.24        
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               1:00.50      59.52        
                  29.09       59.52 (30.43)                                        
  2 Gooding, Noah L           14 BCH-CA               1:01.66    1:00.91        
                  29.59     1:00.91 (31.32)                                        
  3 Dube, Dayton I            13 BCH-CA               1:12.47    1:13.14        
                  35.72     1:13.14 (37.42)                                        
  4 Lee, Andre M              13 BCH-CA               1:12.73    1:14.72        
                  37.06     1:14.72 (37.66)                                        
  5 Nguyen, Tayden H          14 BCH-CA                    NT    1:15.35        
                  36.38     1:15.35 (38.97)                                        
  6 Farinas, Nathan L         13 BCH-CA               1:23.24    1:23.44        
                  40.82     1:23.44 (42.62)                                        
  7 Nguyen, Terence H         15 BCH-CA                    NT    1:28.03        
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Charlie D          15 BCH-CA                    NT    2:05.02        
                  30.37     1:01.50 (31.13)     1:33.26 (31.76)     2:05.02 (31.76)
  2 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               2:12.87    2:09.80        
                  30.95     1:04.13 (33.18)     1:37.78 (33.65)     2:09.80 (32.02)
  3 Joncich, Jett M           17 BCH-CA               2:11.77    2:09.86        
                  30.55     1:03.76 (33.21)     1:37.87 (34.11)     2:09.86 (31.99)
  4 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               2:18.72    2:17.29        
                  32.43     1:07.49 (35.06)     1:42.75 (35.26)     2:17.29 (34.54)
  5 Wong, Tzion D             13 GMY-NJ               2:43.57    2:44.37        
                  38.17     1:19.65 (41.48)     2:02.38 (42.73)     2:44.37 (41.99)
 
Men 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giddens, David W          16 BCH-CA                 32.46      32.25        
  2 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA                 35.43      34.94        
  3 Ingalls, Justin J         14 BCH-CA                 43.55      41.37        
  4 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA                 42.90      41.79        
  5 Pegg, Bailey M            14 BCH-CA                 42.08      42.18        
  6 Farinas, Nathan L         13 BCH-CA                 50.75      52.37        
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giddens, David W          16 BCH-CA               1:09.39    1:11.26        
                  33.94     1:11.26 (37.32)                                        
  2 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               1:11.45    1:11.30        
                  34.65     1:11.30 (36.65)                                        
  3 Dube, Dayton I            13 BCH-CA               1:27.99    1:23.22        
                  39.95     1:23.22 (43.27)                                        
  4 Butler, Eron W            14 BCH-CA               1:32.14    1:26.65        
                  40.78     1:26.65 (45.87)                                        
  5 Pegg, Bailey M            14 BCH-CA               1:27.35    1:31.05        
                  42.98     1:31.05 (48.07)                                        
  6 O-Lee, Sean C             13 BCH-CA               1:31.79    1:33.07        
                  45.69     1:33.07 (47.38)                                        
  7 Lee, Andre M              13 BCH-CA                    NT    1:34.12        
                  44.81     1:34.12 (49.31)                                        
  8 Keller, Ephram R          15 BCH-CA               1:38.98    1:36.45        
                  46.70     1:36.45 (49.75)                                        
  9 Pappas, John              15 BCH-CA                    NT    1:42.42        
                  47.65     1:42.42 (54.77)                                        
 
Men 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maksimaitis, Matas        17 BCH-CA                 25.35      26.38        
  2 Gooding, Noah L           14 BCH-CA                    NT      27.59        
  3 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA                 31.53      30.54        
  4 Williams, Elijah F        15 BCH-CA                    NT      32.92        
  5 Lee, Andre M              13 BCH-CA                 34.01      34.72        
  6 Farinas, Nathan L         13 BCH-CA                 45.68      42.08        
 -- O-Lee, Sean C             13 BCH-CA                 43.57         DQ        
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gooding, Noah L           14 BCH-CA               1:00.27      59.80        
                  28.58       59.80 (31.22)                                        
  2 Vargason, Richard M       16 BCH-CA                    NT    1:05.22        
                  30.31     1:05.22 (34.91)                                        
  3 Williams, Elijah F        15 BCH-CA                    NT    1:07.29        
                  30.57     1:07.29 (36.72)                                        
  4 Wong, Tzion D             13 GMY-NJ               1:22.66    1:20.19        
                  37.77     1:20.19 (42.42)                                        
  5 Nguyen, Tayden H          14 BCH-CA                    NT    1:24.31        
                  37.07     1:24.31 (47.24)                                        
 -- Nguyen, Terence H         15 BCH-CA                    NT         DQ        
                  38.13          DQ (50.20)                                        
 
Men 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maksimaitis, Matas        17 BCH-CA                    NT      58.10        
                  26.50       58.10 (31.60)                                        
  2 Joncich, Jett M           17 BCH-CA                    NT    1:00.12        
                  27.38     1:00.12 (32.74)                                        
  3 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               1:07.56    1:04.47        
                  16.63     1:04.47 (47.84)                                        
  4 Nguyen, Tayden H          14 BCH-CA                    NT    1:15.89        
                  36.21     1:15.89 (39.68)                                        
  5 Ingalls, Justin J         14 BCH-CA               1:23.29    1:18.91        
                  36.73     1:18.91 (42.18)                                        
  6 Nguyen, Terence H         15 BCH-CA                    NT    1:23.47        
                  38.67     1:23.47 (44.80)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               2:02.14    2:03.56        
                  26.42       57.29 (30.87)     1:34.72 (37.43)     2:03.56 (28.84)
  2 Joncich, Jett M           17 BCH-CA               2:07.24    2:07.81        
                  27.46       59.37 (31.91)     1:38.43 (39.06)     2:07.81 (29.38)
  3 Dube, Dayton I            13 BCH-CA               2:52.00    2:35.96        
                  35.31     1:14.19 (38.88)     1:59.66 (45.47)     2:35.96 (36.30)
  4 Wong, Tzion D             13 GMY-NJ               2:54.07    2:50.02        
                  37.86     1:21.15 (43.29)     2:13.07 (51.92)     2:50.02 (36.95)
  5 Pappas, John              15 BCH-CA                    NT    3:12.90        
                  43.31     1:29.66 (46.35)     2:27.76 (58.10)     3:12.90 (45.14)