SAND RTB corrected 7/23 - Meet Results

SAND RTB corrected 7/23
7/19/2019 - 7/19/2019
Las Vegas, NV United States
Updated: 7/23/2019

Corrected UN swimmers to results.
The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Las Vegas Sandpipers                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                2019CARock the Blocks 2019 A.BMeet - 7/19/2019                 
                           Rock the Blocks 2019 A.B                            
              Host by Sandpipers of Nevada Desert Breeze Aquatics              
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Skylar S        6 SAND-CA                   NT      25.19        
  2 Au, Madison J              6 SAND-CA                26.47      27.25        
  3 Dressler, Allison A        6 SAND-CA                31.50      28.56        
  4 Gagne, Emma K              6 SAND-CA                37.54      34.15        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Skylar S        6 SAND-CA                   NT    1:01.66        
  2 Au, Madison J              6 SAND-CA              1:02.19    1:04.18        
  3 Dressler, Allison A        6 SAND-CA              1:12.70    1:10.31        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Skylar S        6 SAND-CA                   NT      31.21        
  2 Gagne, Emma K              6 SAND-CA                32.00      34.53        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Au, Madison J              6 SAND-CA                   NT    1:06.44        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dressler, Allison A        6 SAND-CA                   NT      34.28        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 .BLU
          21.70  7-8 .RED
          24.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Abriella K      8 SAND-CA                   NT      20.65 .RED   
  2 Lyubyh, Sasha              7 SAND-CA                29.90      26.13        
  3 Lee, Maya                  7 SAND-CA                   NT      31.09        
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 .BLU
          48.60  7-8 .RED
          53.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke G            8 SAND-CA                45.06      41.48 .RED   
  2 White, Josie A             7 SAND-CA                52.50      50.81 SCAT   
  3 Hayek, Olivia G            8 SAND-CA                59.70      54.13        
  4 Lyubyh, Sasha              7 SAND-CA              1:10.65    1:00.72        
  5 Lee, Maya                  7 SAND-CA                   NT    1:14.40        
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 .BLU
        1:46.10  7-8 .RED
        1:59.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke G            8 SAND-CA              1:39.26    1:38.53 .RED   
  2 Hayek, Olivia G            8 SAND-CA              2:20.75    2:14.44        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 .BLU
          26.60  7-8 .RED
          29.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Abriella K      8 SAND-CA                   NT      25.50 .RED   
  2 Lee, Maya                  7 SAND-CA                   NT      35.44        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 .BLU
          57.80  7-8 .RED
        1:02.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Istle, Catelynn B          8 SAND-CA                55.19      53.00 .RED   
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 .BLU
          28.80  7-8 .RED
          33.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drossulis, Kaelyn S        7 SAND-CA                35.20      29.69 SCAT+  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 .BLU
        1:02.80  7-8 .RED
        1:09.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Brooke G            8 SAND-CA              1:00.48      59.25 .RED   
  2 Lyubyh, Sasha              7 SAND-CA                   NT    1:01.46 .RED   
  3 Istle, Catelynn B          8 SAND-CA              1:04.03    1:03.44 SCAT   
  4 White, Josie A             7 SAND-CA              1:13.72    1:10.64        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
          29.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffiths, Abriella K      8 SAND-CA                   NT      27.84 SCAT   
  2 Istle, Catelynn B          8 SAND-CA                30.76      30.63        
  3 Drossulis, Kaelyn S        7 SAND-CA                   NT      33.28        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 .BLU
          55.60  7-8 .RED
        1:02.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayek, Olivia G            8 SAND-CA              1:11.54    1:20.72        
 -- White, Josie A             7 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 .BLU
        2:01.40  7-8 .RED
        2:14.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drossulis, Kaelyn S        7 SAND-CA              2:21.54    2:14.53 SCAT+  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  9-10 .BLU
          37.00  9-10 .RED
          44.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickmon, Tristan T         9 SAND-CA                46.72      43.87 SCAT+  
  2 Kenneday, Mackenna A      10 SAND-CA                   NT      44.56 SCAT   
  3 Rieschick, Ansley L        9 SAND-CA                   NT      45.37        
  4 Yu, Cynthia               10 SAND-CA                45.31      46.84        
  5 Vladoiu, Ale F            10 SAND-CA                   NT      48.87        
  6 Hagood, Angela V           9 SAND-CA              1:02.79      51.47        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  9-10 .BLU
        1:21.50  9-10 .RED
        1:39.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Lilow L        10 SAND-CA              1:19.76    1:13.60 .BLU+  
  2 Grob, Mackenzie S         10 SAND-CA              1:41.53    1:29.90 SCAT+  
  3 Bradshaw, Audrey J        10 SAND-CA              1:45.29    1:32.00 SCAT+  
  4 Bautista, Jillian M        9 SAND-CA              1:33.04    1:33.19 SCAT   
  5 Aro, Gemma A              10 SAND-CA                   NT    1:39.50 SCAT   
  6 Strachan, Zoe A            9 SAND-CA              1:53.43    1:42.00        
  7 Alcocer-Tejeda, Yaretzi    9 SAND-CA                   NT    1:42.94        
  8 Rieschick, Ansley L        9 SAND-CA                   NT    1:47.84        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  9-10 .BLU
        2:56.80  9-10 .RED
        3:29.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Efendi, Audrey G          10 SAND-CA                   NT    3:14.23 SCAT   
  2 Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                   NT    3:18.34 SCAT   
  3 Dupuis, Skylar G           9 UN-01-CA             3:32.88    3:19.87 SCAT+  
  4 Threadgill, Jaylah N       9 SAND-CA                   NT    3:20.68 SCAT   
  5 Grob, Mackenzie S         10 SAND-CA                   NT    3:24.38 SCAT   
  6 Strachan, Zoe A            9 SAND-CA              4:09.69    3:37.56        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  9-10 .BLU
          44.30  9-10 .RED
          53.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegner, E.J. J            10 SAND-CA                42.03      40.75 .RED   
  2 Aro, Gemma A              10 SAND-CA                   NT      45.22 SCAT   
  3 Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                46.28      47.50 SCAT   
  4 Cerritos Palacios, Kimbe  10 SAND-CA              1:04.15      47.97 SCAT+  
  5 Maneclang, Ayen S         10 SAND-CA                   NT      49.16 SCAT   
  6 Haskins, Gia E             9 SAND-CA                56.22      52.57 SCAT+  
  7 Rieschick, Ansley L        9 SAND-CA                   NT      54.75        
  8 Wicks, Taylin O            9 SAND-CA                55.00      55.78        
  9 Vladoiu, Ale F            10 SAND-CA                   NT      56.71        
 10 Kenneday, Mackenna A      10 SAND-CA                   NT      57.56        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  9-10 .BLU
        1:36.80  9-10 .RED
        1:49.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Lilow L        10 SAND-CA              1:33.14    1:26.90 .BLU+  
  2 Wegner, E.J. J            10 SAND-CA              1:30.98    1:30.09 .RED   
  3 Efendi, Audrey G          10 SAND-CA              1:35.17    1:31.72 .RED   
  4 Threadgill, Jaylah N       9 SAND-CA                   NT    1:40.46 SCAT   
  5 Dupuis, Skylar G           9 UN-01-CA             1:53.81    1:47.59 SCAT+  
  6 Alcocer-Tejeda, Yaretzi    9 SAND-CA                   NT    1:58.62        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  9-10 .BLU
          49.80  9-10 .RED
          58.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyubyh, Sofya              9 SAND-CA                50.53      47.12 .RED+  
  2 Bautista, Jillian M        9 SAND-CA                53.71      47.34 .RED+  
  3 Angelias, Jaylen A         9 SAND-CA                51.77      48.53 .RED+  
  4 Yu, Cynthia               10 SAND-CA                52.88      48.59 .RED+  
  5 Maneclang, Ayen S         10 SAND-CA              1:04.47      57.47 SCAT+  
  6 Haskins, Gia E             9 SAND-CA              1:03.68      58.59 SCAT+  
  7 Bradshaw, Audrey J        10 SAND-CA                   NT    1:01.44        
  8 Aro, Gemma A              10 SAND-CA                   NT    1:04.40        
  9 Wicks, Taylin O            9 SAND-CA              1:06.96    1:06.25        
 10 Grob, Mackenzie S         10 SAND-CA              1:08.16    1:06.72        
 -- Kenneday, Mackenna A      10 SAND-CA                   NT         DQ        
 -- Hagood, Angela V           9 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  9-10 .BLU
        1:49.10  9-10 .RED
        2:07.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merten, Paige M           10 SAND-CA                   NT    1:53.04 SCAT   
  2 Hickmon, Tristan T         9 SAND-CA                   NT    1:56.60 SCAT   
  3 Strachan, Zoe A            9 SAND-CA              2:16.66    2:11.28        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  9-10 .BLU
          41.80  9-10 .RED
          52.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haneefzai, Lilow L        10 SAND-CA                44.23      40.60 .RED+  
  2 Efendi, Audrey G          10 SAND-CA                   NT      45.59 SCAT   
  3 Bradshaw, Audrey J        10 SAND-CA                   NT      47.36 SCAT   
  4 Bautista, Jillian M        9 SAND-CA              1:12.23      48.19 SCAT+  
  5 Maneclang, Ayen S         10 SAND-CA                   NT      50.03 SCAT   
  6 Yu, Cynthia               10 SAND-CA                56.59    1:01.28        
 -- Dupuis, Skylar G           9 UN-01-CA               54.92         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  9-10 .BLU
        1:37.40  9-10 .RED
        2:03.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsang, Charli E           10 SAND-CA                   NT    1:40.50 SCAT   
  2 Merten, Paige M           10 SAND-CA                   NT    1:44.62 SCAT   
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  9-10 .BLU
        1:34.40  9-10 .RED
        1:49.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merten, Paige M           10 SAND-CA              1:52.75    1:37.62 SCAT+  
  2 Threadgill, Jaylah N       9 SAND-CA                   NT    1:44.93 SCAT   
  3 Haskins, Gia E             9 SAND-CA                   NT    1:52.25        
  4 Alcocer-Tejeda, Yaretzi    9 SAND-CA                   NT    1:58.81        
  5 Wicks, Taylin O            9 SAND-CA              2:06.96    2:04.13        
  6 Hagood, Angela V           9 SAND-CA              2:15.37    2:12.00        
 -- Hickmon, Tristan T         9 SAND-CA              2:01.78         DQ        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  9-10 .BLU
        3:23.50  9-10 .RED
        3:44.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegner, E.J. J            10 SAND-CA              3:13.71    3:17.06 .RED   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  11-12 .BLU
          33.50  11-12 .RED
          38.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poblete, Giada T          11 SAND-CA                   NT      36.75 SCAT   
  2 Rieschick, Sierra K       12 SAND-CA                   NT      37.93 SCAT   
  3 DeCoy, Jaden E            11 SAND-CA                39.47      39.03        
  4 Gordon, Mckenna J         11 SAND-CA                39.84      39.53        
  5 Fuciman, Natalie          12 SAND-CA                51.35      40.13        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  11-12 .BLU
        1:12.70  11-12 .RED
        1:19.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinluan, Andrea G         11 SAND-CA              1:23.87    1:16.10 SCAT+  
  2 Russo, Josephina H        11 SAND-CA              1:23.43    1:21.91        
  3 Folopoulos, Anita M       11 SAND-CA              1:27.26    1:22.41        
  4 Gamboa, Ashley G          11 SAND-CA              1:33.50    1:22.87        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  11-12 .BLU
        2:37.20  11-12 .RED
        2:54.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinluan, Andrea G         11 SAND-CA              3:08.25    2:47.94 SCAT+  
  2 Jaeger, Braeden J         12 SAND-CA              2:55.09    2:50.44 SCAT+  
 -- Baker, Maddy G            11 UN-01-CA             3:12.41         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  11-12 .BLU
          39.60  11-12 .RED
          43.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Josephina H        11 SAND-CA                44.84      43.09 SCAT+  
  2 Gordon, Mckenna J         11 SAND-CA                45.17      44.78        
 -- Rieschick, Sierra K       12 SAND-CA                   NT         DQ        
 -- Poblete, Giada T          11 SAND-CA                   NT         DQ        
 -- Fuciman, Natalie          12 SAND-CA                50.23         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  11-12 .BLU
        1:25.20  11-12 .RED
        1:34.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Folopoulos, Anita M       11 SAND-CA                   NT    1:39.84        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  11-12 .BLU
          44.50  11-12 .RED
          47.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaeger, Braeden J         12 SAND-CA                48.78      47.96 SCAT+  
  2 Poblete, Giada T          11 SAND-CA                   NT      48.22        
  3 Edens, Nadya F            12 SAND-CA                48.54      48.84        
  4 Rieschick, Sierra K       12 SAND-CA                   NT      51.28        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  11-12 .BLU
        1:37.00  11-12 .RED
        1:43.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo-Mullinax, Kora   12 SAND-CA              1:55.80    1:44.06        
  2 Gamboa, Ashley G          11 SAND-CA              1:53.12    1:45.88        
  3 Folopoulos, Anita M       11 SAND-CA                   NT    1:52.78        
 -- DeCoy, Jaden E            11 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  11-12 .BLU
          37.40  11-12 .RED
          42.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Josephina H        11 SAND-CA                46.12      41.03 SCAT+  
  2 Edens, Nadya F            12 SAND-CA                48.70      48.31        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  11-12 .BLU
        1:23.00  11-12 .RED
        1:36.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinluan, Andrea G         11 SAND-CA                   NT    1:30.63 SCAT   
  2 Jaeger, Braeden J         12 SAND-CA                   NT    1:35.04 SCAT   
  3 Castillo-Mullinax, Kora   12 SAND-CA                   NT    1:38.25        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  11-12 .BLU
        1:24.70  11-12 .RED
        1:34.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamboa, Ashley G          11 SAND-CA              1:46.29    1:35.09        
  2 Gordon, Mckenna J         11 SAND-CA              1:44.22    1:39.06        
  3 DeCoy, Jaden E            11 SAND-CA                   NT    1:44.28        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  11-12 .BLU
        3:01.30  11-12 .RED
        3:12.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castillo-Mullinax, Kora   12 SAND-CA                   NT    3:07.12 SCAT   
  2 Edens, Nadya F            12 SAND-CA              3:13.18    3:17.78        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
          36.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wishengrad, Jill M        13 SAND-CA                   NT      33.91 SCAT   
  2 Lungu, Francesca          14 SAND-CA                38.57      34.10 SCAT+  
  3 Taylor, Zoey D            13 SAND-CA                37.53      36.06 SCAT+  
  4 Waltermeyer, Libby M      13 SAND-CA                43.38      40.94        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
        1:16.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Kaiya A         13 SAND-CA              1:17.98    1:13.03 SCAT+  
  2 Breuer, Paige E           13 SAND-CA              1:18.79    1:14.76 SCAT+  
  3 Wishengrad, Jill M        13 SAND-CA                   NT    1:16.22 SCAT   
  4 Lungu, Francesca          14 SAND-CA              1:27.63    1:17.88        
  5 Beltinck, Meghann C       13 SAND-CA              1:23.12    1:19.88        
  6 Merriman, Cailee N        13 SAND-CA              1:19.47    1:21.44        
  7 Taylor, Zoey D            13 SAND-CA              1:22.80    1:22.56        
  8 Jackson, Susan C          14 SAND-CA              1:23.19    1:24.68        
  9 Wang, Candace             13 SAND-CA                   NT    1:27.81        
 10 Waltermeyer, Libby M      13 SAND-CA                   NT    1:32.97        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
        2:43.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Katherine O       14 SAND-CA              2:21.42    2:15.28 .BLU+  
  2 Breuer, Paige E           13 SAND-CA              2:58.05    2:47.56        
  3 Monreal, Miranda M        14 SAND-CA                   NT    2:48.72        
  4 Merriman, Cailee N        13 SAND-CA              3:07.15    3:06.87        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
        1:25.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breuer, Paige E           13 SAND-CA                   NT    1:24.16 SCAT   
  2 Beltinck, Meghann C       13 SAND-CA              1:28.54    1:27.63        
  3 Strachan, Abbey J         14 SAND-CA              1:26.14    1:29.77        
  4 Merriman, Cailee N        13 SAND-CA              1:44.95    1:33.94        
  5 Jackson, Susan C          14 SAND-CA              1:36.70    1:39.28        
  6 Wang, Candace             13 SAND-CA                   NT    1:42.28        
  7 Taylor, Zoey D            13 SAND-CA              1:45.23    1:42.97        
  8 Waltermeyer, Libby M      13 SAND-CA                   NT    1:44.53        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
        1:36.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Candace             13 SAND-CA                   NT    1:38.22        
  2 Lungu, Francesca          14 SAND-CA              1:37.02    1:39.09        
  3 Valencia, Kaiya A         13 SAND-CA              1:48.32    1:48.50        
  4 Wishengrad, Jill M        13 SAND-CA                   NT    1:48.52        
  5 Jackson, Susan C          14 SAND-CA              1:43.35    1:48.65        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
        1:26.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Katherine O       14 SAND-CA              1:11.87    1:11.72 .RED   
  2 Monreal, Miranda M        14 SAND-CA                   NT    1:30.91        
  3 Strachan, Abbey J         14 SAND-CA                   NT    1:33.40        
 -- Beltinck, Meghann C       13 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
        2:59.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monreal, Miranda M        14 SAND-CA                   NT    3:11.90        
  2 Valencia, Kaiya A         13 SAND-CA                   NT    3:12.22        
 
Women 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15-16 .BLU
        2:28.80  15-16 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Milia M            16 SAND-CA              2:46.32    2:51.13        
 
Women 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15-16 .BLU
        1:21.50  15-16 .RED
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubio, Milia M            16 SAND-CA              1:29.48    1:24.35        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marx, Ryder B              6 SAND-CA                   NT      36.38        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          29.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marx, Ryder B              6 SAND-CA                   NT      31.78        
 
Boys 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        2:12.99  6&U SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marx, Ryder B              6 SAND-CA                   NT    2:18.94        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 .BLU
          21.10  7-8 .RED
          26.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bautista, Chris M          8 SAND-CA                   NT      23.54 SCAT   
  2 Ande, Saharsh              8 SAND-CA                38.65      29.85        
  3 Ryan, Kelton C             7 SAND-CA                40.04      36.59        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 .BLU
          47.30  7-8 .RED
          56.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Jackson C           7 SAND-CA                45.54      47.16 .RED   
  2 Fulham, Weston J           8 UN-01-CA               51.08      47.56 SCAT   
  3 Ande, Saharsh              8 SAND-CA                   NT    1:14.97        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 .BLU
          25.90  7-8 .RED
          29.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulham, Weston J           8 UN-01-CA               30.64      28.44 SCAT+  
  2 Ande, Saharsh              8 SAND-CA                32.47      30.97        
  3 Ryan, Kelton C             7 SAND-CA                37.34      38.81        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 .BLU
          56.30  7-8 .RED
        1:03.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Bryant A            8 SAND-CA                   NT      52.81 .RED   
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:49.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Jackson C           7 SAND-CA              1:59.10    1:49.26 SCAT+  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 .BLU
          28.00  7-8 .RED
          33.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulham, Weston J           8 UN-01-CA               31.56      31.53 SCAT   
  2 Bautista, Chris M          8 SAND-CA                   NT      35.13        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 .BLU
        1:01.20  7-8 .RED
        1:11.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Bryant A            8 SAND-CA                   NT    1:01.19 .RED   
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
          29.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Bryant A            8 SAND-CA                   NT      21.41 .RED   
  2 Bautista, Chris M          8 SAND-CA                   NT      37.69        
  3 Ryan, Kelton C             7 SAND-CA                   NT      44.72        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 .BLU
          56.40  7-8 .RED
        1:05.99  7-8 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Jackson C           7 SAND-CA                   NT      56.50 SCAT   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  9-10 .BLU
          37.20  9-10 .RED
          43.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Calvin J             10 SAND-CA                   NT      39.66 SCAT   
  2 Vannah, Parker R          10 SAND-CA                   NT      40.50 SCAT   
  3 Mills, Gage G             10 SAND-CA                46.15      42.43 SCAT+  
  4 Lee, Dylan                10 SAND-CA                49.44      49.91        
  5 Li, Edward                10 SAND-CA                59.91      54.44        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  9-10 .BLU
        1:21.00  9-10 .RED
        1:36.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Basil, Vinny W            10 SAND-CA              1:19.01    1:14.25 .BLU+  
  2 Fajardo, Andrei L         10 SAND-CA                   NT    1:14.87 .RED   
  3 Demirchyan, Tigran H       9 SAND-CA              1:46.18    1:34.15 SCAT+  
  4 Allen, Zack C             10 SAND-CA              1:44.75    1:43.19        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  9-10 .BLU
        2:56.50  9-10 .RED
        3:19.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Connor J             10 SAND-CA                   NT    3:08.69 SCAT   
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  9-10 .BLU
          44.20  9-10 .RED
          53.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Calvin J             10 SAND-CA                   NT      42.25 .RED   
  2 Allen, Zack C             10 SAND-CA                49.22      49.53 SCAT   
  3 Mills, Gage G             10 SAND-CA                54.47      54.66        
  4 Li, Edward                10 SAND-CA                58.81      54.88        
  5 Lee, Dylan                10 SAND-CA              1:02.65      59.84        
 -- Vannah, Parker R          10 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  9-10 .BLU
        1:37.00  9-10 .RED
        1:49.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Connor J             10 SAND-CA                   NT    1:42.16 SCAT   
  2 Lee, Dylan                10 SAND-CA                   NT    2:15.56        
 -- Miller, Gavin H           10 SAND-CA                   NT         DQ        
 -- Demirchyan, Tigran H       9 SAND-CA              1:53.31         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  9-10 .BLU
          49.80  9-10 .RED
          57.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Calvin J             10 SAND-CA                   NT      56.63 SCAT   
 -- Miller, Gavin H           10 SAND-CA              1:08.16         DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  9-10 .BLU
          41.60  9-10 .RED
          51.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Connor J             10 SAND-CA                49.44      48.00 SCAT   
  2 Allen, Zack C             10 SAND-CA                57.25      58.47        
 -- Miller, Gavin H           10 SAND-CA                   NT        XDQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  9-10 .BLU
        1:37.60  9-10 .RED
        1:59.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fajardo, Andrei L         10 SAND-CA                   NT    1:31.40 .RED   
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  9-10 .BLU
        1:34.80  9-10 .RED
        1:49.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fajardo, Andrei L         10 SAND-CA                   NT    1:24.59 .BLU   
  2 Mills, Gage G             10 SAND-CA                   NT    1:56.25        
 -- Demirchyan, Tigran H       9 SAND-CA              1:53.30         DQ        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  9-10 .BLU
        3:24.50  9-10 .RED
        3:44.99  9-10 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Basil, Vinny W            10 SAND-CA              3:52.09    2:53.87 .BLU+  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  11-12 .BLU
          33.60  11-12 .RED
          38.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poblete, Gino T           11 SAND-CA                   NT      37.78 SCAT   
  2 Lee, Ayden A              12 SAND-CA                   NT      39.66        
  3 Landaz, Eric A            11 SAND-CA                45.87      45.13        
  4 DaBour, Nicholas A        11 SAND-CA                42.34      46.41        
  5 Stratton, Cooper G        11 SAND-CA                49.09      47.60        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  11-12 .BLU
        2:37.80  11-12 .RED
        2:54.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zolotukhin, Dmitri        12 SAND-CA              2:59.63    2:43.43 SCAT+  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  11-12 .BLU
          40.00  11-12 .RED
          45.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachariou, Teddy M        11 SAND-CA                36.35      35.09 .BLU   
  2 Valencia, Nic R           12 SAND-CA                   NT      43.07 SCAT   
  3 Lee, Ayden A              12 SAND-CA                   NT      46.16        
  4 Poblete, Gino T           11 SAND-CA                   NT      48.88        
  5 Landaz, Eric A            11 SAND-CA                48.64      53.16        
  6 Stratton, Cooper G        11 SAND-CA              1:05.10      54.31        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  11-12 .BLU
        1:28.00  11-12 .RED
        1:39.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Kenny M            12 SAND-CA              1:14.12    1:10.59 .BLU   
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  11-12 .BLU
          44.80  11-12 .RED
          51.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ayden A              12 SAND-CA                   NT      49.56 SCAT   
  2 Poblete, Gino T           11 SAND-CA                   NT      58.25        
  3 DaBour, Nicholas A        11 SAND-CA              1:09.45    1:00.47        
  4 Stratton, Cooper G        11 SAND-CA              1:04.59    1:01.50        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  11-12 .BLU
        1:37.10  11-12 .RED
        1:47.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Wenk, Kyle R              11 SAND-CA              1:49.81         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  11-12 .BLU
          37.70  11-12 .RED
          43.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenk, Kyle R              11 SAND-CA                   NT      38.62 SCAT   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  11-12 .BLU
        1:25.30  11-12 .RED
        1:37.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenk, Kyle R              11 SAND-CA              1:40.44    1:33.56 SCAT+  
  2 Zolotukhin, Dmitri        12 SAND-CA              1:45.88    1:40.12        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  11-12 .BLU
        1:24.70  11-12 .RED
        1:37.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Nic R           12 SAND-CA                   NT    1:38.28        
  2 DaBour, Nicholas A        11 SAND-CA              2:01.63    1:54.84        
  3 Landaz, Eric A            11 SAND-CA              2:29.23    2:00.50        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  11-12 .BLU
        3:01.70  11-12 .RED
        3:21.99  11-12 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachariou, Teddy M        11 SAND-CA              2:57.79    2:46.41 .BLU+  
  2 Zolotukhin, Dmitri        12 SAND-CA                   NT    3:11.43 SCAT   
  3 Valencia, Nic R           12 SAND-CA                   NT    3:38.72        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
          34.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Maurice W          14 SAND-CA                   NT      28.69 .RED   
  2 Valerio, Alex             13 SAND-CA                31.15      28.87 .RED+  
  3 Poll, Conner M            14 SAND-CA                31.65      30.06 SCAT   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
        1:14.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poll, Conner M            14 SAND-CA              1:12.46    1:10.82 SCAT   
  2 Owens, Maurice W          14 SAND-CA                   NT    1:13.46 SCAT   
  3 Cholakov, Kristian P      13 SAND-CA                   NT    1:13.97 SCAT   
  4 Keffer, Evan B            14 SAND-CA              1:16.72    1:14.31 SCAT+  
  5 Hayek, Austin J           14 SAND-CA              1:22.50    1:19.50        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
        2:39.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keffer, Evan B            14 SAND-CA              3:11.61    2:39.57 SCAT+  
  2 Hayek, Austin J           14 SAND-CA              3:03.83    3:10.56        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
        1:29.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poll, Conner M            14 SAND-CA              1:20.24    1:17.72 .RED+  
  2 Cholakov, Kristian P      13 SAND-CA                   NT    1:21.75 SCAT   
  3 Keffer, Evan B            14 SAND-CA              1:33.78    1:35.22        
  4 Hayek, Austin J           14 SAND-CA              1:49.69    1:41.37        
 -- Owens, Maurice W          14 SAND-CA                   NT         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
        1:39.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cholakov, Kristian P      13 SAND-CA                   NT    1:27.18 SCAT   
  2 Valerio, Alex             13 SAND-CA              1:40.72    1:31.41 SCAT+  
  3 Silvestre, Bam B          13 SAND-CA              1:40.23    1:36.00 SCAT+  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
        2:59.99  13-14 SCAT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Alex             13 SAND-CA              3:02.32    2:43.84 SCAT+  
 -- Silvestre, Bam B          13 SAND-CA              2:50.69         DQ