PST RW SC Meet - Meet Results

PST RW SC Meet
5/5/2019 - 5/5/2019
Palm Springs, CA U.S.A.
Updated: 5/5/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
                       2019 CA PST RW SC Meet - 5/5/2019                       
                              Sanction #: S19-186                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WHTE - Division  
  1 Gong, Peony                6 HVDA-CA                   NT      26.45  
  2 Capra, Sofia B             6 OTTR-CA                   NT      27.79  
  3 Bradford, Kate L           6 DSRT-CA                32.04      37.71  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gong, Peony                6 HVDA-CA                   NT      28.98  
  2 Bradford, Kate L           6 DSRT-CA                54.83      47.53  
 -- Capra, Sofia B             6 OTTR-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gong, Peony                6 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gong, Peony                6 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hobson, Reagan L           8 YST-CA                    NT      22.25  
  2 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                23.58      24.72  
  3 Sanchez, Zosia M           7 PDSC-CA                   NT      32.98  
  4 Henderson, Molly           8 HVDA-CA                30.66      33.57  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                24.68      25.03  
WHTE - Division  
  1 Hobson, Reagan L           8 YST-CA                    NT      26.72  
  2 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                    NT      26.90  
  3 Henderson, Molly           8 HVDA-CA                30.35      27.98  
  4 Cramer, Alex C             7 DSRT-CA                28.13      29.08  
  5 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                30.88      34.27  
  6 Sanchez, Zosia M           7 PDSC-CA                   NT      41.30  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Natalie J          7 HVDA-CA                28.83      26.13  
  2 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                    NT      31.69  
  3 Cramer, Alex C             7 DSRT-CA                36.43      34.06  
  4 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                   NT      36.77  
 -- Sanchez, Zosia M           7 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carter, Reese A            7 HILL-CA                22.14      21.59  
  2 Flores, Natalie J          7 HVDA-CA                23.65      23.22  
WHTE - Division  
  1 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                   NT      26.80  
  2 Cramer, Alex C             7 DSRT-CA                37.50      34.28  
 -- Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carter, Reese A            7 HILL-CA                44.61      46.34  
WHTE - Division  
  1 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                50.62      45.30  
  2 Hobson, Reagan L           8 YST-CA                    NT      49.86  
  3 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                    NT      50.11  
  4 Cramer, Alex C             7 DSRT-CA              1:19.57      50.43  
  5 Capra, Sofia B             6 OTTR-CA                   NT    1:01.92  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Flores, Natalie J          7 HVDA-CA                57.42      53.64  
  2 Carter, Reese A            7 HILL-CA                57.80    1:01.29  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Reese A            7 HILL-CA                58.60    1:08.92  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Natalie J          7 HVDA-CA              1:52.22    1:47.97  
                  50.98     1:47.97 (56.99)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                33.93      32.33  
  2 Meyer, Mia G              10 PST-CA                 34.74      34.38  
WHTE - Division  
  1 Galvan, Annasten S        10 UN-CA                  37.73      34.99  
  2 Hickler, Sawyer L          9 HILL-CA                37.29      38.28  
  3 Richardson, Leah G         8 PDSC-CA                   NT      39.08  
  4 Munlyn, London A          10 DSRT-CA                40.23      39.12  
  5 Flores, Madison A          9 HVDA-CA                41.38      39.33  
  6 Palma, Faith               9 HVDA-CA                48.95      39.83  
  7 Hordista, Nicaela Caryss   9 PDSC-CA                42.50      41.41  
  8 Quevedo, Lily D            9 PDSC-CA                   NT      41.88  
  9 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                   NT      42.37  
 10 Jeong, Sarah               9 PDSC-CA                   NT      42.66  
 11 Lopez, Natalia R           9 PST-CA                 41.72      43.42  
 12 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 43.27      44.18  
 13 Lansing, Camryn M          9 HVDA-CA                   NT      44.48  
 14 Kim, Hannah C             10 HILL-CA                44.09      44.91  
 15 del Campo Hartman, Mallo   8 PDSC-CA                46.89      48.45  
 16 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                   NT      49.29  
 17 Stacks, Sofia D            7 YST-CA                 52.52      49.55  
 18 Cristea, Sophia A          8 HVDA-CA                   NT      49.87  
 19 Somogyi, Kiki R            9 PDSC-CA                   NT      49.94  
 20 Martinez Reyes, Gaby B     9 PDSC-CA                53.21      51.35  
 21 Munlyn, Lauren R           9 DSRT-CA                50.64      51.66  
 22 Rickard, Kalei R           8 PDSC-CA                48.64      52.85  
 23 Mendoza, Camilla A         8 PDSC-CA              1:05.73      59.79  
 24 Knapp, Irie M              9 DSRT-CA              1:06.26    1:02.91  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:15.13    1:08.36  
                  32.64     1:08.36 (35.72)                                        
  2 Meyer, Mia G              10 PST-CA               1:16.92    1:15.90  
                  36.16     1:15.90 (39.74)                                        
WHTE - Division  
  1 Galvan, Annasten S        10 UN-CA                1:22.24    1:13.17  
                  35.17     1:13.17 (38.00)                                        
  2 Andersen, Abigail L        9 RST-CA               1:22.82    1:18.14  
                  35.96     1:18.14 (42.18)                                        
  3 Miner, Maddison L          8 RST-CA               1:21.60    1:21.77  
                  38.22     1:21.77 (43.55)                                        
  4 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA              1:21.75    1:23.48  
                  39.77     1:23.48 (43.71)                                        
  5 Licano, Skyla P            9 FAC-CA               1:29.07    1:24.90  
  6 Hordista, Nicaela Caryss   9 PDSC-CA              1:42.96    1:25.49  
  7 Richardson, Leah G         8 PDSC-CA              1:28.66    1:26.83  
                  41.06     1:26.83 (45.77)                                        
  8 Bettens, Charlie C         8 PDSC-CA                   NT    1:29.86  
                  40.01     1:29.86 (49.85)                                        
  9 Quevedo, Lily D            9 PDSC-CA              1:33.30    1:30.52  
 10 Jeong, Sarah               9 PDSC-CA              1:53.45    1:30.63  
 11 Hellenga, Eva G            9 PDSC-CA              1:32.34    1:30.88  
 12 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                   NT    1:31.32  
                  42.80     1:31.32 (48.52)                                        
 13 Northcott, Ava R           9 YST-CA               1:35.91    1:32.79  
                  42.34     1:32.79 (50.45)                                        
 14 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:33.29    1:35.23  
 15 Kim, Hannah C             10 HILL-CA              1:41.14    1:37.45  
 16 Lopez, Natalia R           9 PST-CA               1:30.20    1:38.69  
                  44.96     1:38.69 (53.73)                                        
 17 Lansing, Camryn M          9 HVDA-CA                   NT    1:39.11  
                  45.30     1:39.11 (53.81)                                        
 18 del Campo Hartman, Mallo   8 PDSC-CA              1:43.67    1:40.87  
 19 Valenzuela, Lily           9 PST-CA                    NT    1:48.26  
                  50.44     1:48.26 (57.82)                                        
 20 Stacks, Sofia D            7 YST-CA               2:00.47    1:52.46  
                  51.18   1:52.46 (1:01.28)                                        
 21 Somogyi, Kiki R            9 PDSC-CA                   NT    1:52.51  
 22 Palma, Faith               9 HVDA-CA              1:50.22    1:55.02  
 23 Rickard, Kalei R           8 PDSC-CA              1:53.99    1:56.08  
                  54.05   1:56.08 (1:02.03)                                        
 24 Martinez Reyes, Gaby B     9 PDSC-CA              2:05.65    1:56.94  
                  53.34   1:56.94 (1:03.60)                                        
 25 Mendoza, Camilla A         8 PDSC-CA                   NT    2:17.80  
                1:03.11   2:17.80 (1:14.69)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meyer, Mia G              10 PST-CA                 40.94      41.03  
  2 Hickler, Sawyer L          9 HILL-CA                43.19      42.71  
  3 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                42.65      43.23  
 -- Vega, Alaina M            10 PST-CA                 40.68         DQ  
WHTE - Division  
  1 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA                 44.33      46.26  
  2 Licano, Skyla P            9 FAC-CA                 49.71      48.39  
  3 Jeong, Sarah               9 PDSC-CA                49.89      49.87  
  4 Lansing, Camryn M          9 HVDA-CA                   NT      50.51  
  5 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                   NT      51.42  
  6 Flores, Madison A          9 HVDA-CA                50.38      51.70  
  7 Munlyn, London A          10 DSRT-CA                51.65      53.76  
  8 Kim, Hannah C             10 HILL-CA                50.68      54.77  
  9 Hellenga, Eva G            9 PDSC-CA                56.94      55.10  
 10 Lopez, Natalia R           9 PST-CA                 53.31      56.53  
 11 Cristea, Sophia A          8 HVDA-CA                   NT      58.00  
 12 Martinez Reyes, Gaby B     9 PDSC-CA                   NT    1:00.88  
 13 Rickard, Kalei R           8 PDSC-CA                   NT    1:04.03  
 14 Munlyn, Lauren R           9 DSRT-CA              1:01.43    1:04.63  
 15 Somogyi, Kiki R            9 PDSC-CA                   NT    1:05.79  
 16 Mendoza, Camilla A         8 PDSC-CA                   NT    1:06.83  
 17 Knapp, Irie M              9 DSRT-CA                   NT    1:20.64  
 -- Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                   NT         DQ  
 -- Stacks, Sofia D            7 YST-CA                 58.36         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Galvan, Annasten S        10 UN-CA                  48.11      44.81  
  2 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 47.88      46.17  
  3 Licano, Skyla P            9 FAC-CA                 47.59      47.44  
WHTE - Division  
  1 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA                 53.04      49.21  
  2 Flores, Madison A          9 HVDA-CA                50.93      52.27  
  3 Quevedo, Lily D            9 PDSC-CA                   NT      53.85  
  4 Andersen, Abigail L        9 RST-CA                 49.81      54.23  
  5 Hordista, Nicaela Caryss   9 PDSC-CA              1:09.38      54.52  
  6 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 53.22      54.77  
  7 Richardson, Leah G         8 PDSC-CA                   NT      55.86  
  8 Northcott, Ava R           9 YST-CA               1:01.42      57.91  
  9 del Campo Hartman, Mallo   8 PDSC-CA                57.31      58.76  
 10 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                   NT      59.84  
 11 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                   NT    1:01.44  
 12 Bettens, Charlie C         8 PDSC-CA                   NT    1:04.59  
 13 Rickard, Kalei R           8 PDSC-CA                59.41    1:04.63  
 14 Valenzuela, Lily           9 PST-CA               1:03.40    1:05.00  
 15 Munlyn, London A          10 DSRT-CA                   NT    1:09.75  
 16 Lopez, Natalia R           9 PST-CA               1:05.73    1:09.86  
 17 Munlyn, Lauren R           9 DSRT-CA                   NT    1:35.76  
 -- Somogyi, Kiki R            9 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Cristea, Sophia A          8 HVDA-CA                   NT         DQ  
 -- Mendoza, Camilla A         8 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                38.95      35.03  
  2 Vega, Alaina M            10 PST-CA                 39.92      37.20  
  3 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA                38.55      39.14  
WHTE - Division  
  1 Galvan, Annasten S        10 UN-CA                  47.26      38.85  
  2 Andersen, Abigail L        9 RST-CA                 48.52      43.78  
  3 Hickler, Sawyer L          9 HILL-CA                42.99      45.25  
  4 Licano, Skyla P            9 FAC-CA                 47.21      45.37  
  5 Hellenga, Eva G            9 PDSC-CA                52.27      46.74  
  6 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 48.44      47.32  
  7 Bettens, Charlie C         8 PDSC-CA                   NT      48.78  
  8 Miner, Maddison L          8 RST-CA                 47.12      49.38  
  9 Kim, Hannah C             10 HILL-CA                57.99      53.35  
 10 Palma, Faith               9 HVDA-CA              1:01.78      57.19  
 11 Munlyn, London A          10 DSRT-CA                   NT    1:06.79  
 12 Munlyn, Lauren R           9 DSRT-CA                   NT    1:10.62  
 13 Lansing, Camryn M          9 HVDA-CA                   NT    1:10.88  
 14 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                   NT    1:11.63  
 15 Valenzuela, Lily           9 PST-CA                    NT    1:21.23  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Meyer, Mia G              10 PST-CA               1:28.14    1:27.62  
                  40.45     1:27.62 (47.17)                                        
  2 Smith, Lilyanna A          8 PDSC-CA              1:33.84    1:32.64  
                  43.45     1:32.64 (49.19)                                        
  3 Miner, Maddison L          8 RST-CA               1:33.18    1:33.22  
                1:33.17      1:33.22 (0.05)                                        
WHTE - Division  
  1 Hickler, Sawyer L          9 HILL-CA              1:40.84    1:33.55  
                  41.00     1:33.55 (52.55)                                        
  2 Northcott, Ava R           9 YST-CA               1:47.96    1:40.78  
                  48.10     1:40.78 (52.68)                                        
  3 Quevedo, Lily D            9 PDSC-CA                   NT    1:43.89  
                  51.13     1:43.89 (52.76)                                        
  4 Hellenga, Eva G            9 PDSC-CA              1:47.34    1:43.93  
                  50.04     1:43.93 (53.89)                                        
  5 Jeong, Sarah               9 PDSC-CA                   NT    1:44.05  
                  49.52     1:44.05 (54.53)                                        
  6 Hordista, Nicaela Caryss   9 PDSC-CA                   NT    1:44.58  
                  48.51     1:44.58 (56.07)                                        
  7 Flores, Madison A          9 HVDA-CA              1:42.70    1:44.83  
                  55.29     1:44.83 (49.54)                                        
  8 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA               1:48.80    1:46.34  
                  53.68     1:46.34 (52.66)                                        
  9 Bettens, Charlie C         8 PDSC-CA              2:04.04    1:47.37  
                  50.49     1:47.37 (56.88)                                        
 10 Richardson, Leah G         8 PDSC-CA              1:44.05    1:47.61  
                  50.56     1:47.61 (57.05)                                        
 11 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:50.55    1:49.19  
                  53.89     1:49.19 (55.30)                                        
 12 del Campo Hartman, Mallo   8 PDSC-CA              1:54.76    1:51.23  
                  54.87     1:51.23 (56.36)                                        
 13 Valenzuela, Lily           9 PST-CA                    NT    2:15.35  
                1:08.58   2:15.35 (1:06.77)                                        
 14 Martinez Reyes, Gaby B     9 PDSC-CA              2:29.41    2:20.02  
                1:09.58   2:20.02 (1:10.44)                                        
 -- Palma, Faith               9 HVDA-CA              2:02.49         DQ  
                  53.62          DQ (53.74)                                        
 -- Andersen, Abigail L        9 RST-CA               1:38.85         DQ  
                  43.81          DQ (49.13)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dunn, Renee C             12 PDSC-CA                31.82      32.06  
  2 Guinn, Madison A          12 FAC-CA                 33.23      33.29  
  3 Landeros, Rebecca N       12 HILL-CA                31.92      33.33  
  4 Andrade, Emily M          12 FAC-CA                 33.36      34.94  
WHTE - Division  
  1 Hotchkiss, Ryan J         11 DSRT-CA                34.96      32.37  
  2 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA                 33.87      32.50  
  3 Hordista, Cidni Marie L   11 PDSC-CA                33.65      33.06  
  4 Brunett, Riley A          12 PDSC-CA                35.32      34.33  
  5 Andrade, Laura            12 RST-CA                 36.96      34.84  
  6 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA                33.87      35.09  
  7 Murillo, Maya S           12 PST-CA                 35.76      37.16  
  8 Lara, Jillian D           12 HILL-CA                35.92      37.17  
  9 Kreizenbeck, Lauren K     12 PDSC-CA                   NT      37.29  
 10 Frutkin, Nadia R          11 PDSC-CA                35.23      37.35  
 11 Martin, Tia               11 FAC-CA                    NT      37.98  
 12 Ansley, Paulina B         11 PDSC-CA                41.03      39.13  
 13 Vazquez, Bianca I         12 PDSC-CA                46.32      40.16  
 14 Carrillo, Alyssa S        11 HILL-CA                43.99      41.90  
 15 Soto, Ava J               11 PDSC-CA                   NT      43.11  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA              1:07.22    1:07.32  
                  31.57     1:07.32 (35.75)                                        
  2 Parton, Ellie E           11 RST-CA               1:10.49    1:09.45  
                  34.20     1:09.45 (35.25)                                        
  3 Dunn, Renee C             12 PDSC-CA              1:07.71    1:09.50  
                  32.87     1:09.50 (36.63)                                        
  4 Lebig, Elysa D            12 RST-CA               1:09.95    1:10.85  
                  35.05     1:10.85 (35.80)                                        
  5 Guinn, Madison A          12 FAC-CA               1:11.99    1:11.01  
                  33.68     1:11.01 (37.33)                                        
WHTE - Division  
  1 Elbaz, Gabby L            11 PDSC-CA              1:16.18    1:08.68  
                  32.79     1:08.68 (35.89)                                        
  2 Hellenga, Rebekka B       12 PDSC-CA              1:12.93    1:11.15  
                  33.90     1:11.15 (37.25)                                        
  3 Hordista, Cidni Marie L   11 PDSC-CA              1:20.54    1:12.00  
                  35.23     1:12.00 (36.77)                                        
  4 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA              1:15.26    1:12.41  
                  34.23     1:12.41 (38.18)                                        
  5 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA               1:18.41    1:12.47  
                  33.94     1:12.47 (38.53)                                        
  6 Andrade, Laura            12 RST-CA               1:31.30    1:13.39  
                  34.71     1:13.39 (38.68)                                        
  7 Murillo, Maya S           12 PST-CA               1:15.81    1:13.68  
                  35.70     1:13.68 (37.98)                                        
  8 Hotchkiss, Ryan J         11 DSRT-CA              1:17.77    1:13.71  
                  34.44     1:13.71 (39.27)                                        
  9 Lipps, Clementine N       12 FAC-CA               1:15.71    1:15.13  
                  36.56     1:15.13 (38.57)                                        
 10 Na, Valerie               11 RST-CA               1:21.29    1:16.41  
                  35.61     1:16.41 (40.80)                                        
 11 Gaddie, Cadence A         12 HILL-CA              1:17.67    1:16.77  
                  36.00     1:16.77 (40.77)                                        
 12 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:17.22    1:18.08  
                  36.92     1:18.08 (41.16)                                        
 13 Shen, Diana J             12 FAC-CA               1:20.99    1:18.95  
                  37.48     1:18.95 (41.47)                                        
 14 Stevenson, Aubrey N       11 RST-CA               1:19.91    1:19.94  
                  38.75     1:19.94 (41.19)                                        
 15 Ansley, Paulina B         11 PDSC-CA              1:22.19    1:20.33  
                  39.42     1:20.33 (40.91)                                        
 16 Kreizenbeck, Lauren K     12 PDSC-CA                   NT    1:21.04  
                  39.11     1:21.04 (41.93)                                        
 17 Lara, Jillian D           12 HILL-CA              1:23.55    1:21.68  
                  37.59     1:21.68 (44.09)                                        
 18 Na, Felicia               11 RST-CA               1:21.99    1:21.77  
                  38.77     1:21.77 (43.00)                                        
 19 Vazquez, Bianca I         12 PDSC-CA              1:38.82    1:26.34  
                  42.17     1:26.34 (44.17)                                        
 20 Hernandez, Sophie S       11 PDSC-CA              1:55.07    1:45.60  
                  48.45     1:45.60 (57.15)                                        
 -- Soto, Ava J               11 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  44.51          DQ (58.64)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parton, Ellie E           11 RST-CA               2:32.26    2:29.20  
                  35.23     1:13.81 (38.58)     1:52.92 (39.11)     2:29.20 (36.28)
  2 Young, Natalie R          12 UN-02-CA             2:35.32    2:32.13  
                  35.71     1:15.41 (39.70)     1:54.88 (39.47)     2:32.13 (37.25)
  3 Dunn, Renee C             12 PDSC-CA              2:34.13    2:41.76  
                  35.89     1:17.75 (41.86)     2:00.24 (42.49)     2:41.76 (41.52)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA                38.30      35.97  
  2 Guinn, Madison A          12 FAC-CA                 39.53      39.06  
  3 Andrade, Emily M          12 FAC-CA                 38.84      40.68  
WHTE - Division  
  1 Brunett, Riley A          12 PDSC-CA                40.33      38.76  
  2 Hellenga, Rebekka B       12 PDSC-CA                41.23      39.30  
  3 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA                40.21      40.09  
  4 Young, Natalie R          12 UN-02-CA               40.22      40.41  
  5 Elbaz, Gabby L            11 PDSC-CA                42.97      40.84  
  6 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA                44.12      40.98  
  7 Lipps, Clementine N       12 FAC-CA                 40.21      41.04  
  8 Hordista, Cidni Marie L   11 PDSC-CA                42.81      43.09  
  9 Frutkin, Nadia R          11 PDSC-CA                43.20      43.96  
 10 Martin, Tia               11 FAC-CA                    NT      45.48  
 11 Ware, Autumn J            12 DSRT-CA                   NT      45.71  
 12 Soto, Ava J               11 PDSC-CA                   NT      51.78  
 13 Hernandez, Sophie S       11 PDSC-CA              1:11.49    1:04.21  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA                41.02      40.50  
  2 Murillo, Maya S           12 PST-CA                 43.67      42.54  
  3 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA                42.93      42.66  
  4 Parton, Ellie E           11 RST-CA                 44.50      45.06  
  5 Lebig, Elysa D            12 RST-CA                 43.42      45.39  
  6 Landeros, Rebecca N       12 HILL-CA                44.21      45.47  
WHTE - Division  
  1 Elbaz, Gabby L            11 PDSC-CA                44.56      39.07  
  2 Na, Valerie               11 RST-CA                 46.28      42.55  
  3 Lipps, Clementine N       12 FAC-CA                 44.66      43.14  
  4 Na, Felicia               11 RST-CA                 44.61      44.81  
  5 Frutkin, Nadia R          11 PDSC-CA                44.78      45.10  
  6 Young, Natalie R          12 UN-02-CA               44.86      45.61  
  7 Andrade, Laura            12 RST-CA                 48.22      47.07  
  8 Lara, Jillian D           12 HILL-CA                   NT      47.27  
  9 Stevenson, Aubrey N       11 RST-CA                 47.08      47.77  
 10 Kreizenbeck, Lauren K     12 PDSC-CA                   NT      52.46  
 11 Gaddie, Cadence A         12 HILL-CA                57.56      53.50  
 12 Carrillo, Alyssa S        11 HILL-CA                53.74      54.97  
 13 Soto, Ava J               11 PDSC-CA                   NT    1:14.43  
 -- Ware, Autumn J            12 DSRT-CA                   NT         DQ  
 -- Vazquez, Bianca I         12 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Brunett, Riley A          12 PDSC-CA                53.20         DQ  
 -- Martin, Tia               11 FAC-CA                    NT         DQ  
 -- Hernandez, Sophie S       11 PDSC-CA                55.91         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mercado, Kamryn C         12 PDSC-CA                36.50      35.24  
  2 Cooper, Niamh A           12 PDSC-CA                36.59      35.72  
  3 Andrade, Emily M          12 FAC-CA                 35.79      35.94  
  4 Landeros, Rebecca N       12 HILL-CA                37.29      36.33  
  5 Lebig, Elysa D            12 RST-CA                 35.89      37.78  
WHTE - Division  
  1 Hellenga, Rebekka B       12 PDSC-CA                37.60      37.43  
  2 Brunett, Riley A          12 PDSC-CA                39.89      37.47  
  3 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA                39.39      38.23  
  4 Na, Valerie               11 RST-CA                 39.74      38.50  
  5 Dunn, Renee C             12 PDSC-CA                37.45      38.56  
  6 Young, Natalie R          12 UN-02-CA               40.05      38.76  
  7 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA                 42.99      38.92  
  8 Gaddie, Cadence A         12 HILL-CA                41.62      41.29  
  9 Stevenson, Aubrey N       11 RST-CA                 42.76      42.45  
 10 Na, Felicia               11 RST-CA                 49.31      42.58  
 11 Frutkin, Nadia R          11 PDSC-CA                43.78      42.96  
 12 Ware, Autumn J            12 DSRT-CA                45.98      44.67  
 13 Martin, Tia               11 FAC-CA                    NT      44.86  
 14 Shen, Diana J             12 FAC-CA                    NT      45.92  
 -- Ansley, Paulina B         11 PDSC-CA                42.37         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parton, Ellie E           11 RST-CA               1:20.86    1:19.65  
                  37.12     1:19.65 (42.53)                                        
  2 Guinn, Madison A          12 FAC-CA               1:22.30    1:21.92  
                  39.70     1:21.92 (42.22)                                        
  3 Landeros, Rebecca N       12 HILL-CA              1:22.48    1:21.99  
                  38.01     1:21.99 (43.98)                                        
  4 Lebig, Elysa D            12 RST-CA               1:18.72    1:22.90  
                  39.65     1:22.90 (43.25)                                        
  5 Murillo, Maya S           12 PST-CA               1:24.21    1:24.02  
                  40.14     1:24.02 (43.88)                                        
WHTE - Division  
  1 Loreno, Yasmine G         11 PDSC-CA              1:26.37    1:21.26  
                  40.93     1:21.26 (40.33)                                        
  2 Elbaz, Gabby L            11 PDSC-CA              1:25.05    1:21.37  
                  40.72     1:21.37 (40.65)                                        
  3 Na, Valerie               11 RST-CA               1:32.43    1:23.99  
                  39.23     1:23.99 (44.76)                                        
  4 Lipps, Clementine N       12 FAC-CA               1:30.64    1:26.35  
                  40.66     1:26.35 (45.69)                                        
  5 Ellis, Alyssa E           11 RST-CA               1:27.94    1:26.82  
                  40.61     1:26.82 (46.21)                                        
  6 Hellenga, Rebekka B       12 PDSC-CA              1:26.05    1:27.18  
                  39.28     1:27.18 (47.90)                                        
  7 Andrade, Laura            12 RST-CA               1:34.87    1:28.10  
                  42.10     1:28.10 (46.00)                                        
  8 Andrade, Emily M          12 FAC-CA               1:28.28    1:30.25  
                  40.39     1:30.25 (49.86)                                        
  9 Stevenson, Aubrey N       11 RST-CA               1:30.04    1:30.61  
                  44.45     1:30.61 (46.16)                                        
 10 Hotchkiss, Ryan J         11 DSRT-CA              1:35.74    1:30.95  
                  41.17     1:30.95 (49.78)                                        
 11 Na, Felicia               11 RST-CA               1:35.50    1:31.09  
                  44.34     1:31.09 (46.75)                                        
 12 Shen, Diana J             12 FAC-CA               1:32.28    1:32.16  
                  45.26     1:32.16 (46.90)                                        
 13 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:31.41    1:32.41  
                  44.09     1:32.41 (48.32)                                        
 14 Gaddie, Cadence A         12 HILL-CA              1:34.23    1:34.85  
                  44.28     1:34.85 (50.57)                                        
 15 Ansley, Paulina B         11 PDSC-CA              1:33.69    1:36.21  
                  44.60     1:36.21 (51.61)                                        
 16 Kreizenbeck, Lauren K     12 PDSC-CA                   NT    1:41.90  
                  49.54     1:41.90 (52.36)                                        
 17 Carrillo, Alyssa S        11 HILL-CA              1:59.47    1:45.53  
                  50.19     1:45.53 (55.34)                                        
 18 Hernandez, Sophie S       11 PDSC-CA                   NT    1:59.68  
                1:02.63     1:59.68 (57.05)                                        
 -- Ware, Autumn J            12 DSRT-CA              1:46.23         DQ  
                  45.38          DQ (54.91)                                        
 -- Vazquez, Bianca I         12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  54.19                                                            
 -- Hordista, Cidni Marie L   11 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  43.43          DQ (45.57)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Tegan B           13 PDSC-CA                30.14      29.19  
  2 Gil, Viviana              14 FAC-CA                 31.75      32.88  
WHTE - Division  
  1 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA                 32.51      32.54  
  2 Navarro, Alani A          14 PDSC-CA                37.37      32.57  
  3 Doud, Samantha            13 FAC-CA                 33.70      33.07  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Speer, Reece R            13 PST-CA               1:08.17    1:04.35  
                  30.47     1:04.35 (33.88)                                        
  2 Nguyen, Tegan B           13 PDSC-CA              1:07.24    1:04.37  
                  31.57     1:04.37 (32.80)                                        
  3 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              1:05.08    1:04.95  
                  30.93     1:04.95 (34.02)                                        
WHTE - Division  
  1 Navarro, Rubie E          13 FAC-CA               1:09.18    1:06.19  
                  32.22     1:06.19 (33.97)                                        
  2 Gil, Viviana              14 FAC-CA               1:11.04    1:11.89  
                  33.50     1:11.89 (38.39)                                        
  3 Navarro, Alani A          14 PDSC-CA              1:32.99    1:19.00  
                  36.67     1:19.00 (42.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              2:20.58    2:23.02  
                  34.10     1:10.30 (36.20)     1:46.97 (36.67)     2:23.02 (36.05)
WHTE - Division  
  1 Munjal, Shafaa            13 PDSC-CA                   NT    2:39.69  
                  36.34     1:16.28 (39.94)     1:58.42 (42.14)     2:39.69 (41.27)
  2 Gil, Viviana              14 FAC-CA               2:37.29    2:40.55  
                  35.56     1:17.45 (41.89)     2:00.59 (43.14)     2:40.55 (39.96)
  3 Potter, Darby M           14 FAC-CA               2:42.83    2:42.39  
                  37.09     1:18.39 (41.30)     2:01.52 (43.13)     2:42.39 (40.87)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Evans, Petra A            13 HILL-CA              6:06.94    5:56.66  
                  31.59     1:06.59 (35.00)     1:42.24 (35.65)     2:17.53 (35.29)
        2:53.41 (35.88)     3:29.94 (36.53)     4:07.10 (37.16)     4:44.25 (37.15)
        5:21.28 (37.03)     5:56.66 (35.38)                                        
  2 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              6:09.63    6:08.30  
                  33.17     1:09.12 (35.95)     1:46.86 (37.74)     2:23.57 (36.71)
        3:00.18 (36.61)     3:37.60 (37.42)     4:15.73 (38.13)     4:54.06 (38.33)
        5:32.38 (38.32)     6:08.30 (35.92)                                        
  3 Pivonka, kay L            13 PST-CA               6:28.53    6:08.97  
                  31.76     1:08.82 (37.06)     1:47.12 (38.30)     2:25.43 (38.31)
        3:03.55 (38.12)     3:41.77 (38.22)     4:19.55 (37.78)     4:57.12 (37.57)
        5:34.27 (37.15)     6:08.97 (34.70)                                        
  4 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA              6:18.17    6:18.93  
                  30.04     1:04.94 (34.90)     1:42.60 (37.66)     2:21.48 (38.88)
        3:01.66 (40.18)     3:42.21 (40.55)     4:22.84 (40.63)     5:03.42 (40.58)
        5:42.54 (39.12)     6:18.93 (36.39)                                        
  5 Speer, Reece R            13 PST-CA               6:20.50    6:19.59  
                  33.65     1:11.29 (37.64)     1:49.39 (38.10)     2:28.10 (38.71)
        3:06.20 (38.10)     3:45.74 (39.54)     4:24.29 (38.55)     5:03.71 (39.42)
        5:42.94 (39.23)     6:19.59 (36.65)                                        
WHTE - Division  
  1 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              6:04.21L   6:28.54  
                  35.19     1:14.24 (39.05)     1:54.61 (40.37)     2:35.07 (40.46)
        3:15.76 (40.69)     3:56.34 (40.58)     4:36.62 (40.28)     5:14.79 (38.17)
        5:52.45 (37.66)     6:28.54 (36.09)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doud, Samantha            13 FAC-CA               1:21.69    1:21.77  
                  39.93     1:21.77 (41.84)                                        
  2 Navarro, Rubie E          13 FAC-CA               1:22.43    1:23.18  
                  40.77     1:23.18 (42.41)                                        
  3 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               1:23.94    1:25.05  
                  42.35     1:25.05 (42.70)                                        
  4 Potter, Darby M           14 FAC-CA               1:28.63    1:25.55  
                  42.85     1:25.55 (42.70)                                        
  5 Munjal, Shafaa            13 PDSC-CA                   NT    1:26.81  
                  41.31     1:26.81 (45.50)                                        
 -- Navarro, Alani A          14 PDSC-CA              1:37.35         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Evans, Petra A            13 HILL-CA              1:25.05    1:20.60  
                  38.67     1:20.60 (41.93)                                        
  2 Speer, Reece R            13 PST-CA               1:24.32    1:21.00  
                  38.22     1:21.00 (42.78)                                        
  3 Gil, Viviana              14 FAC-CA               1:25.03    1:27.85  
                  41.78     1:27.85 (46.07)                                        
  4 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:26.01    1:29.08  
                  42.17     1:29.08 (46.91)                                        
WHTE - Division  
  1 Munjal, Shafaa            13 PDSC-CA              1:31.67    1:25.45  
                  40.97     1:25.45 (44.48)                                        
  2 Doud, Samantha            13 FAC-CA               1:34.66    1:31.21  
                  43.90     1:31.21 (47.31)                                        
  3 Navarro, Rubie E          13 FAC-CA               1:36.45    1:32.11  
                  44.42     1:32.11 (47.69)                                        
  4 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               1:34.37    1:35.76  
                  46.27     1:35.76 (49.49)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Evans, Petra A            13 HILL-CA              1:14.46    1:10.77  
                  32.29     1:10.77 (38.48)                                        
WHTE - Division  
  1 Loreno, Ysabelle G        13 PDSC-CA              1:20.88    1:16.65  
                  35.86     1:16.65 (40.79)                                        
  2 Nguyen, Tegan B           13 PDSC-CA                   NT    1:20.73  
                  36.11     1:20.73 (44.62)                                        
  3 Potter, Darby M           14 FAC-CA               1:29.27    1:30.17  
                  39.11     1:30.17 (51.06)                                        
  4 Munjal, Shafaa            13 PDSC-CA              1:51.14    1:41.29  
                  44.81     1:41.29 (56.48)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Speer, Reece R            13 PST-CA               2:40.17    2:37.25  
                  37.18     1:17.05 (39.87)     2:02.17 (45.12)     2:37.25 (35.08)
  2 Valdez, Regine B          14 HVDA-CA              2:41.00    2:41.40  
                  30.46     1:11.42 (40.96)     2:02.53 (51.11)     2:41.40 (38.87)
  3 Nguyen, Tegan B           13 PDSC-CA              2:42.03    2:42.96  
                  40.27     1:20.96 (40.69)     2:08.50 (47.54)     2:42.96 (34.46)
  4 Guillen, Marissa N        13 PDSC-CA              2:46.06    2:44.82  
                  39.63     1:22.54 (42.91)     2:07.69 (45.15)     2:44.82 (37.13)
 -- Navarro, Rubie E          13 FAC-CA               2:49.26         DQ  
                  37.06     1:18.72 (41.66)     2:08.06 (49.34)                    
WHTE - Division  
  1 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               2:53.53    2:53.51  
                  37.02     1:22.48 (45.46)     2:15.12 (52.64)     2:53.51 (38.39)
  2 Doud, Samantha            13 FAC-CA               3:06.96    2:53.98  
                  39.62     1:23.85 (44.23)     2:14.24 (50.39)     2:53.98 (39.74)
  3 Potter, Darby M           14 FAC-CA               2:56.67    2:58.64  
                  42.25     1:25.48 (43.23)     2:14.59 (49.11)     2:58.64 (44.05)
 -- Navarro, Alani A          14 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:02.93    1:03.52  
                  30.59     1:03.52 (32.93)                                        
WHTE - Division  
  1 Gomez, Noemi              16 YST-CA                    NT    1:08.24  
                  32.85     1:08.24 (35.39)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:19.52    1:24.36  
                  41.22     1:24.36 (43.14)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               1:13.11    1:12.35  
                  33.46     1:12.35 (38.89)                                        
WHTE - Division  
  1 Gomez, Noemi              16 YST-CA                    NT    1:17.98  
                  36.33     1:17.98 (41.65)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Purificacion, Aliza       16 PST-CA               2:38.58    2:45.96  
                  35.21     1:21.44 (46.23)     2:08.63 (47.19)     2:45.96 (37.33)
WHTE - Division  
  1 Gomez, Noemi              16 YST-CA                    NT    2:46.69  
                  36.17     1:17.24 (41.07)     2:08.94 (51.70)     2:46.69 (37.75)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otteson, Eli D             5 OTTR-CA                27.41      23.91  
  2 Bradford, Ben J            6 DSRT-CA                33.51      28.32  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otteson, Eli D             5 OTTR-CA                28.25      29.30  
  2 Bradford, Ben J            6 DSRT-CA                41.47      34.34  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Ben J            6 DSRT-CA                   NT      33.70  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Casey S             8 OTTR-CA                20.61      18.14  
WHTE - Division  
  1 Carrillo, Jacob E          8 HILL-CA                21.85      21.13  
  2 Lansing, Cole A            7 HVDA-CA                25.85      22.05  
  3 Greggio, David B           8 FAC-CA                 21.77      23.38  
  4 Vinnakota, Aarush          7 YST-CA                 29.84      28.47  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carrillo, Jacob E          8 HILL-CA                28.16      28.27  
  2 Bonilla, Kaleb A           8 FAC-CA                 28.26      30.11  
  3 Lansing, Cole A            7 HVDA-CA                40.15      32.62  
  4 Greggio, David B           8 FAC-CA                 26.96      33.58  
  5 Vinnakota, Aarush          7 YST-CA                 38.42      39.11  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Casey S             8 OTTR-CA                24.36      22.00  
WHTE - Division  
  1 Bonilla, Kaleb A           8 FAC-CA                 33.47      32.80  
 -- Greggio, David B           8 FAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hickler, Sutton J          7 HILL-CA                21.64      22.11  
WHTE - Division  
  1 Hecht, Casey S             8 OTTR-CA                28.93      20.20  
 -- Greggio, David B           8 FAC-CA                    NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hickler, Sutton J          7 HILL-CA                46.91      44.00  
  2 Bonilla, Kaleb A           8 FAC-CA                 45.47      48.16  
WHTE - Division  
  1 Carrillo, Jacob E          8 HILL-CA                50.15      46.90  
  2 Otteson, Eli D             5 OTTR-CA              1:04.23      54.61  
  3 Vinnakota, Aarush          7 YST-CA               1:08.81    1:02.78  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Casey S             8 OTTR-CA              1:32.49    1:23.78  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickler, Sutton J          7 HILL-CA                56.30      58.71  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickler, Sutton J          7 HILL-CA              1:01.20    1:08.32  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WHTE - Division  
 -- Bonilla, Kaleb A           8 FAC-CA               2:18.59         DQ  
                1:08.74        DQ (1:14.19)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carter, Drew M             9 HILL-CA                34.36      33.54  
WHTE - Division  
  1 Dunn, Andre O              9 PDSC-CA                38.15      34.92  
  2 Ward, Aden J               9 PST-CA                 37.47      36.50  
  3 del Campo Hartman, Jon W   9 PDSC-CA                38.50      39.57  
  4 Lorenz, Sawyer N           9 PDSC-CA                39.71      42.85  
  5 Capra, James J             9 OTTR-CA                45.30      42.97  
  6 Singh, Jatiin N            9 FAC-CA                 42.46      43.11  
  7 Smith, Jude T              8 HVDA-CA                45.39      44.72  
  8 Coulter, Donovan P         9 HILL-CA                47.39      46.62  
  9 Henderson, Ray A          10 HVDA-CA                48.40      48.52  
 10 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                   NT      48.69  
 11 Alvarado, Emilio E         8 FAC-CA                 45.61      49.44  
 12 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                   NT      54.73  
 13 Jakkaraju, Siddu S         9 PDSC-CA                   NT      54.79  
 14 Romero, Brayden L          8 PDSC-CA                   NT      55.08  
 15 Kirchhevel, Christian W    9 PDSC-CA              1:19.48      57.34  
 16 Sanchez, Joshik W          9 PDSC-CA                57.76      58.86  
 17 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               1:02.35    1:00.42  
 18 Leon, Carlos T            10 HVDA-CA              1:00.39    1:00.57  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Arce, Eyden A             10 PDSC-CA              1:19.02    1:14.59  
                  35.11     1:14.59 (39.48)                                        
  2 Dunn, Andre O              9 PDSC-CA              1:19.23    1:16.14  
                  37.13     1:16.14 (39.01)                                        
  3 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA              1:17.24    1:25.36  
                  39.24     1:25.36 (46.12)                                        
WHTE - Division  
  1 del Campo Hartman, Jon W   9 PDSC-CA              1:30.54    1:26.90  
                  40.95     1:26.90 (45.95)                                        
  2 DeRosier, Joshua L        10 YST-CA               1:26.48    1:27.74  
                  40.40     1:27.74 (47.34)                                        
  3 Capra, James J             9 OTTR-CA              1:46.86    1:31.10  
                  42.08     1:31.10 (49.02)                                        
  4 Ditoro, Vinny M           10 PDSC-CA              1:39.74    1:31.73  
                  42.44     1:31.73 (49.29)                                        
  5 Rice, Tanner R            10 RST-CA               1:46.63    1:31.85  
                  45.35     1:31.85 (46.50)                                        
  6 Smith, Jude T              8 HVDA-CA              1:35.71    1:31.95  
                  44.10     1:31.95 (47.85)                                        
  7 Sanchez, Alex A            8 PDSC-CA              1:47.72    1:34.73  
                  45.27     1:34.73 (49.46)                                        
  8 Frutkin, Johann J          8 PDSC-CA              1:35.46    1:35.10  
                  44.03     1:35.10 (51.07)                                        
  9 Mendoza, Joseph B         10 PDSC-CA              1:44.01    1:39.18  
                  50.06     1:39.18 (49.12)                                        
 10 Lorenz, Sawyer N           9 PDSC-CA              1:36.64    1:41.32  
                  48.09     1:41.32 (53.23)                                        
 11 Tardie, Aiden N           10 RST-CA               1:53.24    1:43.05  
                  46.92     1:43.05 (56.13)                                        
 12 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                   NT    1:44.45  
                  47.53     1:44.45 (56.92)                                        
 13 Valle, Joseph E            9 HVDA-CA                   NT    1:48.41  
                  48.14   1:48.41 (1:00.27)                                        
 14 Henderson, Ray A          10 HVDA-CA              1:53.06    1:48.84  
                  50.52     1:48.84 (58.32)                                        
 15 Romero, Brayden L          8 PDSC-CA                   NT    1:54.99  
                  50.96   1:54.99 (1:04.03)                                        
 16 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                   NT    2:04.69  
                  59.06   2:04.69 (1:05.63)                                        
 17 Genders, Christian A       8 RST-CA               2:06.80    2:05.91  
                  57.75   2:05.91 (1:08.16)                                        
 18 Sanchez, Joshik W          9 PDSC-CA                   NT    2:07.96  
                  58.52   2:07.96 (1:09.44)                                        
 19 Leon, Carlos T            10 HVDA-CA              2:11.70    2:10.78  
                1:01.57   2:10.78 (1:09.21)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Otteson, Owen A            8 UN-01-CA             2:41.81    2:35.46  
                  35.23     1:15.22 (39.99)     1:56.48 (41.26)     2:35.46 (38.98)
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Otteson, Owen A            8 UN-01-CA               41.80      37.94  
  2 Dunn, Andre O              9 PDSC-CA                41.61      41.15  
  3 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                40.98      41.17  
  4 Ward, Aden J               9 PST-CA                 42.11      41.89  
WHTE - Division  
  1 Arce, Eyden A             10 PDSC-CA                44.82      41.42  
  2 Carter, Drew M             9 HILL-CA                44.31      44.74  
  3 Ditoro, Vinny M           10 PDSC-CA                57.05      50.01  
  4 del Campo Hartman, Jon W   9 PDSC-CA                47.46      50.69  
  5 DeRosier, Joshua L        10 YST-CA                 59.50      52.62  
  6 Frutkin, Johann J          8 PDSC-CA                50.90      53.20  
  7 Mendoza, Joseph B         10 PDSC-CA                52.97      54.81  
  8 Singh, Jatiin N            9 FAC-CA                 55.06      55.61  
  9 Coulter, Donovan P         9 HILL-CA              1:03.50    1:01.40  
 10 Romero, Brayden L          8 PDSC-CA                   NT    1:01.68  
 11 Alvarado, Emilio E         8 FAC-CA                    NT    1:03.22  
 12 Leon, Carlos T            10 HVDA-CA              1:03.06    1:04.91  
 13 Henderson, Ray A          10 HVDA-CA                58.67    1:05.60  
 14 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                   NT    1:10.86  
 15 Kirchhevel, Christian W    9 PDSC-CA                   NT    1:12.58  
 16 Jakkaraju, Siddu S         9 PDSC-CA                   NT    1:12.65  
 17 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               1:25.90    1:14.51  
 -- Sanchez, Joshik W          9 PDSC-CA                58.51         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                49.61      50.71  
WHTE - Division  
  1 Arce, Eyden A             10 PDSC-CA                53.15      51.10  
  2 Capra, James J             9 OTTR-CA                57.67L     51.31  
  3 Carter, Drew M             9 HILL-CA                56.68      52.90  
  4 Ward, Aden J               9 PST-CA                 53.21      53.98  
  5 Lorenz, Sawyer N           9 PDSC-CA                55.31      54.14  
  6 Frutkin, Johann J          8 PDSC-CA                57.60      55.80  
  7 Smith, Jude T              8 HVDA-CA              1:05.62      59.45  
  8 Mendoza, Joseph B         10 PDSC-CA                58.01    1:00.32  
  9 Sanchez, Alex A            8 PDSC-CA              1:02.66    1:00.93  
 10 Henderson, Ray A          10 HVDA-CA                58.43    1:01.56  
 11 Singh, Jatiin N            9 FAC-CA               1:02.89    1:08.76  
 12 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA                    NT    1:11.86  
 13 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                   NT    1:12.55  
 14 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                   NT    1:13.37  
 15 Ditoro, Vinny M           10 PDSC-CA              1:14.11    1:14.32  
 16 Coulter, Donovan P         9 HILL-CA              1:37.22    1:14.43  
 17 Sanchez, Joshik W          9 PDSC-CA                   NT    1:19.29  
 18 Romero, Brayden L          8 PDSC-CA                   NT    1:21.30  
 19 Genders, Christian A       8 RST-CA                    NT    1:26.87  
 -- Jakkaraju, Siddu S         9 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Kirchhevel, Christian W    9 PDSC-CA              1:26.31         DQ  
 -- Rice, Tanner R            10 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Tardie, Aiden N           10 RST-CA               1:04.30         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Otteson, Owen A            8 UN-01-CA               41.15      36.37  
  2 Hatcher-Sifford, Xavier    8 PASS-CA                40.84      41.89  
WHTE - Division  
  1 Ward, Aden J               9 PST-CA                 45.53      44.68  
  2 Smith, Jude T              8 HVDA-CA                   NT      53.07  
  3 Singh, Jatiin N            9 FAC-CA                 57.73      57.41  
  4 Sanchez, Alex A            8 PDSC-CA                   NT      58.98  
  5 Tardie, Aiden N           10 RST-CA                    NT    1:03.09  
 -- Genders, Christian A       8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Ditoro, Vinny M           10 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Rice, Tanner R            10 RST-CA                 56.04         DQ  
 -- Leon, Carlos T            10 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Otteson, Owen A            8 UN-01-CA             1:30.27    1:24.60  
                  36.97     1:24.60 (47.63)                                        
WHTE - Division  
  1 Dunn, Andre O              9 PDSC-CA              1:39.05    1:27.96  
                  41.18     1:27.96 (46.78)                                        
  2 Carter, Drew M             9 HILL-CA              1:36.57    1:28.99  
                  42.10     1:28.99 (46.89)                                        
  3 Arce, Eyden A             10 PDSC-CA              1:35.12    1:31.42  
                  43.68     1:31.42 (47.74)                                        
  4 del Campo Hartman, Jon W   9 PDSC-CA              1:43.77    1:41.63  
                  47.64     1:41.63 (53.99)                                        
  5 Capra, James J             9 OTTR-CA                   NT    1:42.85  
                  48.26     1:42.85 (54.59)                                        
  6 Frutkin, Johann J          8 PDSC-CA              1:51.30    1:46.82  
                  52.84     1:46.82 (53.98)                                        
  7 DeRosier, Joshua L        10 YST-CA               1:45.09    1:47.77  
                  49.61     1:47.77 (58.16)                                        
  8 Rice, Tanner R            10 RST-CA                    NT    1:50.32  
                  53.34     1:50.32 (56.98)                                        
  9 Lorenz, Sawyer N           9 PDSC-CA              1:54.60    1:50.84  
                  53.62     1:50.84 (57.22)                                        
 10 Mendoza, Joseph B         10 PDSC-CA              2:04.04    1:54.26  
                  56.19     1:54.26 (58.07)                                        
 11 Sanchez, Alex A            8 PDSC-CA              2:03.51    1:56.71  
                  58.16     1:56.71 (58.55)                                        
 12 Coulter, Donovan P         9 HILL-CA                   NT    2:08.22  
                  59.27   2:08.22 (1:08.95)                                        
 13 Genders, Christian A       8 RST-CA                    NT    2:34.91  
                1:16.44   2:34.91 (1:18.47)                                        
 -- Alvarado, Emilio E         8 FAC-CA                    NT         DQ  
                1:00.83        DQ (1:04.12)                                        
 -- Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                   NT         DQ  
                1:04.59        DQ (1:05.16)                                        
 -- Tardie, Aiden N           10 RST-CA                    NT         DQ  
                1:01.80        DQ (1:05.07)                                        
 -- Valle, Joseph E            9 HVDA-CA                   NT         DQ  
                1:00.90        DQ (1:03.51)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lee, Trevor W             12 HILL-CA                31.18      30.40  
  1 Dhasarath, Vighnesh J     11 FAC-CA                 32.11      30.40  
  3 Nambo Sanchez, Demian D   12 RST-CA                 31.62      32.16  
  4 Solkowitz, Joey M         12 RST-CA                 32.52      32.71  
  5 Sun, Nolan R              12 FAC-CA                 32.93      33.45  
  6 Staton, Aidan C           11 PST-CA                 33.45      33.72  
WHTE - Division  
  1 Martin, Dax A             12 PDSC-CA                   NT      31.05  
  2 Jeong, Sion               12 PDSC-CA                   NT      32.84  
  3 Lee, Preston K            11 PDSC-CA                35.97      34.84  
  4 Baring, Luke N            12 RST-CA                 36.05      34.93  
  5 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                37.04      35.53  
  6 Arsua, Allister G         11 PDSC-CA                39.31      35.97  
  7 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                39.90      36.40  
  8 Greggio, Daniel B         11 FAC-CA                 34.43      36.89  
  9 Patterson, Cruz A         12 FAC-CA                 42.32      37.18  
 10 Farre, Valentino          12 RST-CA                 36.71      38.00  
 11 Tong, Andrew              12 FAC-CA                 39.64      38.17  
 12 Glaser, Ty L              11 HILL-CA                37.32      39.04  
 13 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA                 44.92      41.30  
 14 Beardsley, Luke X         11 HILL-CA                47.42      44.67  
 15 Delgadillo, Fernando Y    11 HVDA-CA                   NT      45.16  
 16 Colchado, Bryan M         12 HVDA-CA                   NT      48.26  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               1:08.34    1:04.80  
                  31.71     1:04.80 (33.09)                                        
  2 Abalos, Richie Carl D     11 RST-CA               1:08.85    1:05.71  
                  33.00     1:05.71 (32.71)                                        
  3 Gao, Fernan Y             12 RST-CA               1:10.14    1:06.42  
                  32.41     1:06.42 (34.01)                                        
  4 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              1:07.93    1:06.61  
                  31.60     1:06.61 (35.01)                                        
  5 Nambo Sanchez, Demian D   12 RST-CA               1:07.46    1:06.78  
                  31.83     1:06.78 (34.95)                                        
  6 Letov, Dima D             12 RST-CA               1:12.19    1:08.94  
                  31.57     1:08.94 (37.37)                                        
  7 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:10.34    1:09.41  
                  33.15     1:09.41 (36.26)                                        
  8 Espelita, Graeden T       11 RST-CA               1:10.37    1:09.73  
                  33.16     1:09.73 (36.57)                                        
WHTE - Division  
  1 Nguyen, Dawson B          11 PDSC-CA              1:21.20    1:09.94  
                  34.51     1:09.94 (35.43)                                        
  2 Solkowitz, Joey M         12 RST-CA               1:12.39    1:10.13  
                  32.91     1:10.13 (37.22)                                        
  3 Jeong, Sion               12 PDSC-CA              1:15.37    1:10.99  
                  32.75     1:10.99 (38.24)                                        
  4 Rice, Toby D              12 RST-CA               1:17.01    1:11.16  
                  34.55     1:11.16 (36.61)                                        
  5 Lee, Preston K            11 PDSC-CA              1:19.33    1:11.43  
                  34.64     1:11.43 (36.79)                                        
  6 Baring, Luke N            12 RST-CA               1:20.81    1:14.05  
                  35.03     1:14.05 (39.02)                                        
  7 Staton, Aidan C           11 PST-CA               1:17.54    1:14.15  
                  34.62     1:14.15 (39.53)                                        
  8 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              1:32.08    1:21.17  
                  37.27     1:21.17 (43.90)                                        
  9 Arsua, Allister G         11 PDSC-CA                   NT    1:24.24  
                  39.61     1:24.24 (44.63)                                        
 10 Coulter, Conlan J         11 HILL-CA              1:20.10    1:24.61  
                  38.01     1:24.61 (46.60)                                        
 11 Greggio, Daniel B         11 FAC-CA               1:23.80    1:25.11  
                  39.13     1:25.11 (45.98)                                        
 12 Shen, Max H               11 RST-CA               1:26.59    1:25.17  
                  39.79     1:25.17 (45.38)                                        
 13 Glaser, Ty L              11 HILL-CA              1:29.13    1:26.91  
                  42.65     1:26.91 (44.26)                                        
 14 Patterson, Cruz A         12 FAC-CA               1:30.51    1:27.14  
                  42.34     1:27.14 (44.80)                                        
 15 Farre, Valentino          12 RST-CA               1:25.37    1:28.07  
                  40.32     1:28.07 (47.75)                                        
 16 Tong, Andrew              12 FAC-CA               1:29.93    1:30.67  
                  40.50     1:30.67 (50.17)                                        
 17 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               1:38.37    1:31.65  
 18 Beardsley, Luke X         11 HILL-CA              1:50.76    1:38.41  
                  44.64     1:38.41 (53.77)                                        
 19 Colchado, Bryan M         12 HVDA-CA                   NT    1:46.11  
                  48.22     1:46.11 (57.89)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gao, Fernan Y             12 RST-CA               2:36.18    2:22.79  
                  33.32     1:10.03 (36.71)     1:47.65 (37.62)     2:22.79 (35.14)
  2 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               2:28.04    2:26.19  
                  34.18     1:12.19 (38.01)     1:50.45 (38.26)     2:26.19 (35.74)
  3 Abalos, Richie Carl D     11 RST-CA               2:26.65    2:26.55  
                  35.89     1:13.94 (38.05)     1:51.68 (37.74)     2:26.55 (34.87)
  4 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              2:27.68    2:27.86  
                  33.77     1:11.97 (38.20)     1:50.97 (39.00)     2:27.86 (36.89)
  5 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               2:36.81    2:36.23  
                  35.23     1:16.62 (41.39)     1:56.58 (39.96)     2:36.23 (39.65)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee, Trevor W             12 HILL-CA                36.68      35.93  
  2 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA                38.41      36.65  
  3 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA                37.97      37.40  
  4 Abalos, Richie Carl D     11 RST-CA                 38.47      38.29  
WHTE - Division  
  1 Martin, Dax A             12 PDSC-CA                   NT      37.18  
  2 Patterson, Cruz A         12 FAC-CA                 48.60      41.63  
  3 Nguyen, Dawson B          11 PDSC-CA                46.15      42.27  
  4 Lee, Preston K            11 PDSC-CA                47.67      43.48  
  5 Arsua, Allister G         11 PDSC-CA                   NT      45.45  
  6 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                50.89      48.16  
  7 Coulter, Conlan J         11 HILL-CA                47.37      48.59  
  8 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA                 46.50      50.28  
  9 Delgadillo, Fernando Y    11 HVDA-CA                   NT      54.38  
 10 Beardsley, Luke X         11 HILL-CA                   NT      55.02  
 11 Colchado, Bryan M         12 HVDA-CA                   NT    1:09.60  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA                 41.75      42.37  
WHTE - Division  
  1 Gao, Fernan Y             12 RST-CA                    NT      43.14  
  2 Rice, Toby D              12 RST-CA                 46.88      44.34  
  3 Tong, Andrew              12 FAC-CA                 45.39      44.81  
  4 Greggio, Daniel B         11 FAC-CA                 45.32      45.01  
  5 Espelita, Graeden T       11 RST-CA                 56.49      45.09  
  6 Letov, Dima D             12 RST-CA                    NT      46.35  
  7 Patterson, Cruz A         12 FAC-CA                 51.43      47.07  
  8 Sun, Nolan R              12 FAC-CA                 45.52      47.23  
  9 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                47.18      47.41  
 10 Baring, Luke N            12 RST-CA                 49.65      47.52  
 11 Shen, Max H               11 RST-CA                 47.81      48.22  
 12 Staton, Aidan C           11 PST-CA                 49.97      51.34  
 13 Coulter, Conlan J         11 HILL-CA                51.55      52.98  
 14 Glaser, Ty L              11 HILL-CA                56.09      56.24  
 -- Delgadillo, Fernando Y    11 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kelly, Declan C           12 PDSC-CA                34.55      33.68  
  2 Espelita, Graeden T       11 RST-CA                 36.72      34.97  
  3 Lee, Trevor W             12 HILL-CA                35.22      37.02  
WHTE - Division  
  1 Kutsner, Maksim           11 RST-CA                 38.44      31.15  
  2 Letov, Dima D             12 RST-CA                 52.55      35.71  
  3 Rice, Toby D              12 RST-CA                 41.73      36.73  
  4 Gao, Fernan Y             12 RST-CA                 39.15      36.83  
  5 Solkowitz, Joey M         12 RST-CA                 40.28      37.10  
  6 Jeong, Sion               12 PDSC-CA                45.12      38.43  
  7 Nambo Sanchez, Demian D   12 RST-CA                 39.83      41.44  
  8 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                45.76      42.03  
  9 Sun, Nolan R              12 FAC-CA                 48.29      42.29  
 10 Staton, Aidan C           11 PST-CA                 40.52      42.70  
 11 Nguyen, Dawson B          11 PDSC-CA                   NT      46.00  
 12 Coulter, Conlan J         11 HILL-CA                44.86      46.92  
 13 Shen, Max H               11 RST-CA                 58.78      48.76  
 14 Beardsley, Luke X         11 HILL-CA                58.69      52.25  
 15 Farre, Valentino          12 RST-CA                 49.68      52.26  
 -- Delgadillo, Fernando Y    11 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Abalos, Richie Carl D     11 RST-CA               1:18.88    1:17.98  
                  38.20     1:17.98 (39.78)                                        
  2 Lee, Trevor W             12 HILL-CA              1:20.89    1:19.29  
                  37.35     1:19.29 (41.94)                                        
  3 Reardon, Jack R           12 PDSC-CA              1:18.62    1:19.99  
                  36.78     1:19.99 (43.21)                                        
  4 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:22.55    1:21.15  
                  38.59     1:21.15 (42.56)                                        
  5 Espelita, Graeden T       11 RST-CA               1:24.50    1:21.92  
                  37.72     1:21.92 (44.20)                                        
  6 Nambo Sanchez, Demian D   12 RST-CA               1:23.99    1:22.11  
                  38.25     1:22.11 (43.86)                                        
 -- Kutsner, Maksim           11 RST-CA               1:18.68         DQ  
                  35.08          DQ (40.24)                                        
 -- Dhasarath, Vighnesh J     11 FAC-CA               1:21.20         DQ  
                  34.71          DQ (41.89)                                        
WHTE - Division  
  1 Letov, Dima D             12 RST-CA               1:30.63    1:20.61  
                  37.99     1:20.61 (42.62)                                        
  2 Martin, Dax A             12 PDSC-CA                   NT    1:21.85  
                  37.61     1:21.85 (44.24)                                        
  3 Jeong, Sion               12 PDSC-CA                   NT    1:23.73  
                  38.12     1:23.73 (45.61)                                        
  4 Rice, Toby D              12 RST-CA                    NT    1:24.02  
                  39.92     1:24.02 (44.10)                                        
  5 Solkowitz, Joey M         12 RST-CA                    NT    1:25.73  
                  39.97     1:25.73 (45.76)                                        
  6 Baring, Luke N            12 RST-CA               1:32.32    1:25.91  
                  39.82     1:25.91 (46.09)                                        
  7 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              1:35.47    1:30.45  
                  43.82     1:30.45 (46.63)                                        
  8 Tong, Andrew              12 FAC-CA               1:38.16    1:31.95  
                  41.92     1:31.95 (50.03)                                        
  9 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              1:43.37    1:33.94  
                  45.35     1:33.94 (48.59)                                        
 10 Farre, Valentino          12 RST-CA               1:35.98    1:35.00  
                  46.75     1:35.00 (48.25)                                        
 11 Arsua, Allister G         11 PDSC-CA                   NT    1:38.76  
                  45.20     1:38.76 (53.56)                                        
 12 Greggio, Daniel B         11 FAC-CA               1:42.06    1:38.96  
                  48.67     1:38.96 (50.29)                                        
 13 Shen, Max H               11 RST-CA               1:40.73    1:41.67  
                  50.33     1:41.67 (51.34)                                        
 14 Glaser, Ty L              11 HILL-CA              1:43.22    1:43.60  
                  49.84     1:43.60 (53.76)                                        
 15 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               2:01.22    1:52.24  
                  50.73   1:52.24 (1:01.51)                                        
 -- Nguyen, Dawson B          11 PDSC-CA              1:40.97         DQ  
                  46.41          DQ (44.26)                                        
 -- Lee, Preston K            11 PDSC-CA              1:40.02         DQ  
                  43.19          DQ (44.25)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA                27.71      26.95  
  2 Larson Teague, Austin M   14 FAC-CA                 28.13      28.30  
  3 Samosir, Matthew S        13 FAC-CA                 29.71      29.59  
WHTE - Division  
  1 Menchaca, Eddie G         14 DSRT-CA                   NT      30.06  
  2 Ricci, Matias C           14 HILL-CA                32.23      30.97  
  3 Gudino, Josue R           13 PDSC-CA                31.90      31.54  
  4 Ruiz, Zeke N              13 FAC-CA                 37.33      34.19  
  5 Dolan, Cameron J          13 PDSC-CA                47.83      40.48  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Estrada, Matthew A        13 HILL-CA              1:00.87      59.35  
                  28.88       59.35 (30.47)                                        
  2 Peace, Joshua K           14 YST-CA               1:01.15      59.37  
                  29.18       59.37 (30.19)                                        
  3 Cordura, Eli P            14 FAC-CA               1:03.14    1:00.66  
                  29.39     1:00.66 (31.27)                                        
  4 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              1:00.79    1:00.74  
                  28.70     1:00.74 (32.04)                                        
  5 Larson Teague, Austin M   14 FAC-CA               1:02.29    1:01.98  
                  29.76     1:01.98 (32.22)                                        
  6 Vazquez, Ian B            13 FAC-CA               1:03.58    1:04.13  
                  31.11     1:04.13 (33.02)                                        
WHTE - Division  
  1 De Graeve, Logan T        13 PDSC-CA              1:05.09    1:01.48  
                  29.69     1:01.48 (31.79)                                        
  2 Samosir, Matthew S        13 FAC-CA               1:07.36    1:04.48  
                  31.06     1:04.48 (33.42)                                        
  3 Ireland, Jeremiah A       13 YST-CA               1:05.88    1:06.49  
                  31.87     1:06.49 (34.62)                                        
  4 Coulter, Haiden A         13 HILL-CA              1:13.17    1:07.45  
                  32.43     1:07.45 (35.02)                                        
  5 Gudino, Josue R           13 PDSC-CA              1:07.45    1:08.38  
                  33.71     1:08.38 (34.67)                                        
  6 Menchaca, Eddie G         14 DSRT-CA                   NT    1:09.27  
                  32.18     1:09.27 (37.09)                                        
  7 Dolan, Cameron J          13 PDSC-CA              1:58.63    1:28.99  
                  41.51     1:28.99 (47.48)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              2:16.01    2:19.12  
                  30.18     1:04.56 (34.38)     1:41.67 (37.11)     2:19.12 (37.45)
  2 De Graeve, Logan T        13 PDSC-CA              2:22.38    2:22.82  
                  31.43     1:08.38 (36.95)     1:46.52 (38.14)     2:22.82 (36.30)
WHTE - Division  
  1 Macro, Kai M              13 PDSC-CA              2:26.63    2:22.90  
                  31.86     1:08.97 (37.11)     1:46.55 (37.58)     2:22.90 (36.35)
  2 Coulter, Haiden A         13 HILL-CA              2:26.50    2:31.38  
                  35.39     1:13.51 (38.12)     1:53.42 (39.91)     2:31.38 (37.96)
  3 Dolan, Cameron J          13 PDSC-CA              3:52.30    3:25.68  
                  43.09     1:36.76 (53.67)     2:33.92 (57.16)     3:25.68 (51.76)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estrada, Matthew A        13 HILL-CA                   NT    6:09.24  
                  31.11     1:06.59 (35.48)     1:43.73 (37.14)     2:20.75 (37.02)
        2:54.71 (33.96)     3:32.87 (38.16)     4:11.99 (39.12)     4:50.99 (39.00)
        5:31.05 (40.06)     6:09.24 (38.19)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gudino, Josue R           13 PDSC-CA              1:20.30    1:19.44  
                  39.31     1:19.44 (40.13)                                        
  2 Macro, Kai M              13 PDSC-CA                   NT    1:20.82  
                  39.59     1:20.82 (41.23)                                        
  3 Menchaca, Eddie G         14 DSRT-CA                   NT    1:33.18  
                  44.32     1:33.18 (48.86)                                        
  4 Ricci, Matias C           14 HILL-CA              1:36.75    1:37.21  
                  45.16     1:37.21 (52.05)                                        
 -- Coulter, Haiden A         13 HILL-CA              1:19.35         DQ  
                  40.29          DQ (43.31)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Samosir, Matthew S        13 FAC-CA               1:23.33    1:18.96  
                  37.39     1:18.96 (41.57)                                        
  2 Vazquez, Ian B            13 FAC-CA               1:21.82    1:22.52  
                  38.94     1:22.52 (43.58)                                        
  3 De Graeve, Logan T        13 PDSC-CA              1:25.24    1:23.77  
                  40.09     1:23.77 (43.68)                                        
WHTE - Division  
  1 Estrada, Matthew A        13 HILL-CA              1:26.74    1:24.24  
                  39.59     1:24.24 (44.65)                                        
  2 Macro, Kai M              13 PDSC-CA              1:28.70    1:25.34  
                  40.82     1:25.34 (44.52)                                        
  3 Ruiz, Zeke N              13 FAC-CA               1:56.12    1:44.66  
                  48.37     1:44.66 (56.29)                                        
  4 Ricci, Matias C           14 HILL-CA              1:55.22    1:49.34  
                  52.26     1:49.34 (57.08)                                        
  5 Dolan, Cameron J          13 PDSC-CA                   NT    2:03.51  
                  57.66   2:03.51 (1:05.85)                                        
 -- Menchaca, Eddie G         14 DSRT-CA                   NT         DQ  
                  41.82          DQ (49.33)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cordura, Eli P            14 FAC-CA               1:12.47    1:08.78  
                  31.24     1:08.78 (37.54)                                        
  2 Sese, Shawn E             13 PDSC-CA              1:11.21    1:11.18  
                  32.54     1:11.18 (38.64)                                        
WHTE - Division  
  1 Peace, Joshua K           14 YST-CA               1:15.33    1:11.18  
                  34.42     1:11.18 (36.76)                                        
  2 Samosir, Matthew S        13 FAC-CA               1:22.11    1:14.23  
                  35.12     1:14.23 (39.11)                                        
  3 Vazquez, Ian B            13 FAC-CA               1:18.82    1:15.06  
                  34.89     1:15.06 (40.17)                                        
  4 Estrada, Matthew A        13 HILL-CA              1:34.18    1:15.81  
                  35.50     1:15.81 (40.31)                                        
  5 Macro, Kai M              13 PDSC-CA              1:24.65    1:17.42  
                  34.76     1:17.42 (42.66)                                        
  6 De Graeve, Logan T        13 PDSC-CA                   NT    1:22.08  
                  37.19     1:22.08 (44.89)                                        
  7 Ireland, Jeremiah A       13 YST-CA               1:25.40    1:24.80  
                  38.88     1:24.80 (45.92)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Peace, Joshua K           14 YST-CA               2:31.60    2:29.84  
                  33.22     1:13.26 (40.04)     1:59.04 (45.78)     2:29.84 (30.80)
  2 Larson Teague, Austin M   14 FAC-CA               2:37.61    2:29.93  
                  35.02     1:14.67 (39.65)     1:57.73 (43.06)     2:29.93 (32.20)
  3 Cordura, Eli P            14 FAC-CA               2:42.38    2:37.89  
                  33.15     1:15.13 (41.98)     2:00.09 (44.96)     2:37.89 (37.80)
  4 Vazquez, Ian B            13 FAC-CA               2:37.23    2:39.12  
                  35.02     1:17.73 (42.71)     2:02.85 (45.12)     2:39.12 (36.27)
WHTE - Division  
  1 Ireland, Jeremiah A       13 YST-CA               2:46.10    2:52.46  
                  39.39     1:26.28 (46.89)     2:16.22 (49.94)     2:52.46 (36.24)
  2 Gudino, Josue R           13 PDSC-CA              2:52.44    2:54.09  
                  43.61     1:27.78 (44.17)     2:18.57 (50.79)     2:54.09 (35.52)
  3 Coulter, Haiden A         13 HILL-CA              3:07.57    2:58.14  
                  39.51     1:23.39 (43.88)     2:20.21 (56.82)     2:58.14 (37.93)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Madrigal, Matthew         15 FAC-CA                 27.65      27.63  
WHTE - Division  
  1 Rodriguez, Daniel M       15 HILL-CA                   NT      29.77  
  2 Lara, Justin D            15 HILL-CA                33.59      31.28  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Madrigal, Matthew         15 FAC-CA               1:01.67      59.29  
                  28.62       59.29 (30.67)                                        
  2 Cervera, Ben W            18 FAC-CA                 58.97      59.37  
                  29.07       59.37 (30.30)                                        
WHTE - Division  
  1 Rodriguez, Daniel M       15 HILL-CA                   NT    1:06.87  
                  32.06     1:06.87 (34.81)                                        
  2 Lara, Justin D            15 HILL-CA              1:13.97    1:12.96  
                  34.98     1:12.96 (37.98)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Madrigal, Matthew         15 FAC-CA               2:15.75    2:12.52  
                  30.20     1:03.91 (33.71)     1:37.76 (33.85)     2:12.52 (34.76)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Michael M           15 PDSC-CA              5:36.99    5:56.47  
                  30.86     1:06.23 (35.37)     1:42.58 (36.35)     2:19.67 (37.09)
        2:55.69 (36.02)     3:32.61 (36.92)     4:09.08 (36.47)     4:44.53 (35.45)
        5:20.09 (35.56)     5:56.47 (36.38)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cervera, Ben W            18 FAC-CA               1:18.12    1:26.62  
                  39.38     1:26.62 (47.24)                                        
WHTE - Division  
  1 Dunn, Michael M           15 PDSC-CA              1:28.00    1:20.49  
                  38.71     1:20.49 (41.78)                                        
  2 Lara, Justin D            15 HILL-CA              1:40.43    1:41.04  
                  47.34     1:41.04 (53.70)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dunn, Michael M           15 PDSC-CA              1:05.27    1:06.30  
                  29.93     1:06.30 (36.37)                                        
  2 Madrigal, Matthew         15 FAC-CA               1:09.30    1:13.07  
                  32.30     1:13.07 (40.77)                                        
WHTE - Division  
  1 Rodriguez, Daniel M       15 HILL-CA                   NT    1:17.81  
                  35.51     1:17.81 (42.30)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dunn, Michael M           15 PDSC-CA              2:21.88    2:28.66  
                  31.57     1:09.01 (37.44)     1:54.22 (45.21)     2:28.66 (34.44)
 -- Cervera, Ben W            18 FAC-CA               2:31.30         DQ  
 
Mixed 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hemet Valley Dolphin Aquatics-CA  'A'                  NT   X1:38.84  
     1) Henderson, Molly W8             2) Gong, Peony W6                 
     3) Lansing, Cole A M7              4) Flores, Natalie J W7           
 
Mixed 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:29.60    2:24.44  
     1) Smith, Lilyanna A W8            2) Dunn, Andre O M9               
     3) Hordista, Nicaela Carysse L W9  4) Arce, Eyden A M10              
                  39.24     1:11.73 (32.49)     1:49.91 (38.18)     2:24.44 (34.53)
  2 Hillside Aquatic Team-CA  'A'                     2:45.12    2:39.61  
     1) Carter, Drew M M9               2) Kim, Hannah C W10              
     3) Hickler, Sutton J M7            4) Hickler, Sawyer L W9           
                  34.28     1:23.73 (49.45)     2:01.80 (38.07)     2:39.61 (37.81)
  3 Palm Desert Swim Club-CA  'B'                     2:47.72    2:51.91  
     1) Lorenz, Sawyer N M9             2) Hellenga, Eva G W9             
     3) del Campo Hartman, Mallory E W8 4) del Campo Hartman, Jon W M9    
                  40.20     1:25.89 (45.69)     2:10.98 (45.09)     2:51.91 (40.93)
  4 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:52.91  
     1) Shen, Cynthia J W10             2) Alvarado, Emilio E M8          
     3) Singh, Jatiin N M9              4) Licano, Skyla P W9             
                  42.41     1:33.25 (50.84)     2:14.27 (41.02)     2:52.91 (38.64)
  5 Hemet Valley Dolphin Aquatics-CA  'A'                  NT    2:59.55  
     1) Henderson, Ray A M10            2) Smith, Jude T M8               
     3) Lansing, Camryn M W9            4) Flores, Madison A W9           
                  47.94     1:36.74 (48.80)     2:18.65 (41.91)     2:59.55 (40.90)
  6 Palm Desert Swim Club-CA  'C'                     3:13.00    3:06.23  
     1) Mendoza, Joseph B M10           2) Rickard, Kalei R W8            
     3) Quevedo, Lily D W9              4) Frutkin, Johann J M8           
                  44.60     1:41.34 (56.74)     2:24.52 (43.18)     3:06.23 (41.71)
  7 Hemet Valley Dolphin Aquatics-CA  'B'                  NT    3:27.69  
     1) Leon, Carlos T M10              2) Cristea, Sophia A W8           
     3) Valle, Joseph E M9              4) Palma, Faith W9                
                  59.22     1:54.21 (54.99)     2:46.31 (52.10)     3:27.69 (41.38)
 -- Elite Otters Swim Team-CA  'A'                         NT   X2:28.52  
     1)                                 2) Hecht, Casey S M8              
     3) Hecht, Shayna W10               4)                                
                  32.04     1:12.39 (40.35)     1:57.01 (44.62)     2:28.52 (31.51)
 -- Palm Desert Swim Club-CA  'D'                     3:49.00         DQ  
     1) Somogyi, Kiki R W9              2) Sanchez, Joshik W M9           
     3) Mendoza, Camilla A W8           4) Arsua, Glen A M9               
                  58.89     1:54.76 (55.87)     2:52.13 (57.37)          DQ (47.68)
 
Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:01.95    2:00.49  
     1) Reardon, Jack R M12             2) Cooper, Niamh A W12            
     3) Kelly, Declan C M12             4) Mercado, Kamryn C W12          
                  31.14     1:01.58 (30.44)     1:30.81 (29.23)     2:00.49 (29.68)
  2 Palm Desert Swim Club-CA  'B'                     2:18.02    2:19.19  
     1) Hellenga, Rebekka B W12         2) Nguyen, Dawson B M11           
     3) Gudino, Caleb J M11             4) Dunn, Renee C W12              
                  35.01     1:14.67 (39.66)     1:47.69 (33.02)     2:19.19 (31.50)
  3 Palm Desert Swim Club-CA  'C'                     2:24.65    2:20.47  
     1) Horan, Tallulah G W11           2) Arsua, Allister G M11          
     3) Feldman, Keanu K M11            4) Elbaz, Gabby L W11             
                  34.07     1:12.24 (38.17)     1:47.83 (35.59)     2:20.47 (32.64)
 
Mixed 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     1:51.88    1:54.99  
     1) Sese, Shawn E M13               2) Loreno, Ysabelle G W13         
     3) Nguyen, Tegan B W13             4) Dunn, Michael M M15            
                  27.97       56.39 (28.42)     1:28.76 (32.37)     1:54.99 (26.23)
  2 Palm Desert Swim Club-CA  'B'                     2:01.54    2:00.46  
     1) De Graeve, Logan T M13          2) Guillen, Marissa N W13         
     3) Navarro, Alani A W14            4) Macro, Kai M M13               
                  32.07     1:00.00 (27.93)     1:33.10 (33.10)     2:00.46 (27.36)