EC Winterfest at PST - Meet Results

EC Winterfest at PST
1/25/2020 - 1/26/2020
Palm Springs, CA U.S.A.
Updated: 1/26/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
         2020 CA Winterfest RW SC Meet @ PST - 1/25/2020 to 1/26/2020          
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WH - Division  
  1 Cayetano, Jhoe B           6 MESA-CA                28.11      25.22   20  
  2 Dahnke, Adeline            6 YST-CA                    NT      29.94   17  
  3 Chen, Ariella A            6 FAC-CA                 31.91      30.04   16  
  4 Maloof, Kendall            5 YST-CA                 37.51      38.31   15  
  5 Rubin, Luna S              5 HVDA-CA                45.96      46.43   14  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cayetano, Jhoe B           6 MESA-CA                59.59      57.96   20  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cayetano, Jhoe B           6 MESA-CA                29.35      28.16   20  
  2 Chen, Ariella A            6 FAC-CA                 35.43      30.75   17  
  3 Dahnke, Adeline            6 YST-CA                    NT      38.21   16  
  4 Maloof, Kendall            5 YST-CA                 42.96      39.72   15  
  5 Rubin, Luna S              5 HVDA-CA                48.14      41.14   14  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Cayetano, Jhoe B           6 MESA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cayetano, Jhoe B           6 MESA-CA                39.90      38.73   20  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 19.53      18.16   20  
  2 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                19.03      18.49   17  
  3 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                18.11      18.77   16  
  4 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                 18.47      19.34   15  
  5 Rubin, Lily J              8 HVDA-CA                21.60      20.16   14  
  6 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 20.47      21.80   13  
WH - Division  
  1 Vaughan, Ginger K          8 TMEC-CA                22.46      20.74   20  
  2 Zhang, Nicole              7 CHS-CA                 23.35      22.70   17  
  3 Lopez, Fernanda C          8 VA-CA                     NT      23.53   16  
  4 Harvey, Alessandra L       7 MESA-CA                28.44      25.89   15  
  5 Wolf, Coco E               7 MESA-CA                24.32      26.00   14  
  6 Kamyar, Kimmy M            8 TMEC-CA                   NT      26.52   13  
  7 Bishop, Riley A            8 PASS-CA                   NT      32.59   12  
  8 Bradford, Kate L           7 DSRT-CA                29.15      37.64   11  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                44.04      41.27   20  
  2 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                 40.57      41.99   17  
  3 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                41.26      43.36   16  
  4 Vaughan, Ginger K          8 TMEC-CA                48.60      45.12   15  
  5 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 46.05      48.57   14  
WH - Division  
  1 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 49.54      45.21   20  
  2 Zhang, Nicole              7 CHS-CA                 54.63      50.50   17  
  3 Lopez, Fernanda C          8 VA-CA                  59.33      50.63   16  
  4 Wolf, Coco E               7 MESA-CA              1:12.37    1:00.41   15  
  5 Harvey, Alessandra L       7 MESA-CA              1:13.09    1:06.39   14  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cayetano, Zhoe B           8 MESA-CA              1:31.98    1:22.18   20  
                  38.03     1:22.18 (44.15)                                        
  2 Bui, Mika A                8 VA-CA                1:36.93    1:22.61   17  
                  38.31     1:22.61 (44.30)                                        
  3 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA              1:32.69    1:32.66   16  
                  40.26     1:32.66 (52.40)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bui, Mika A                8 VA-CA                  24.76      21.37   20  
  2 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                23.58      23.16   17  
  3 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                23.16      23.56   16  
  4 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 25.64      24.03   15  
  5 Rubin, Lily J              8 HVDA-CA                25.50      24.42   14  
  6 Vaughan, Ginger K          8 TMEC-CA                23.52      24.86   13  
  7 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 24.52      26.02   12  
WH - Division  
  1 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                    NT      19.75   20  
  2 Lopez, Fernanda C          8 VA-CA                     NT      27.29   17  
  3 Wolf, Coco E               7 MESA-CA                29.86      27.46   16  
  4 Kamyar, Kimmy M            8 TMEC-CA                   NT      27.97   15  
  5 Zhang, Nicole              7 CHS-CA                 28.56      28.82   14  
  6 Harvey, Alessandra L       7 MESA-CA                31.92      31.52   13  
  7 Bishop, Riley A            8 PASS-CA                   NT      36.04   12  
  8 Bradford, Kate L           7 DSRT-CA                37.93      37.62   11  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Russo, Chloe S             8 TMEC-CA                57.80      46.34   20  
  2 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                48.52      49.16   17  
  3 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                52.45      49.72   16  
  4 Umemoto, Emiko A           8 TCC-CA                 52.25      50.43   15  
  5 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                52.06      53.89   14  
  6 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 56.84      57.07   13  
 -- Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 52.85         DQ  
WH - Division  
  1 Cayetano, Zhoe B           8 MESA-CA                   NT      47.33   20  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Umemoto, Emiko A           8 TCC-CA                 26.65      25.92   20  
  2 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                 25.97      26.07   17  
  3 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                27.73      29.35   16  
  4 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 28.54      29.41   15  
WH - Division  
  1 Avis, Truly S              8 RST-CA                    NT      26.89   20  
  2 Vaughan, Ginger K          8 TMEC-CA                32.11      27.97   17  
  3 Handshy, Eliza I           8 PASS-CA                   NT      30.07   16  
  4 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 33.94      31.93   15  
  5 Bradford, Kate L           7 DSRT-CA                47.34      51.95   14  
 -- Rubin, Lily J              8 HVDA-CA                30.57         DQ  
 -- Russo, Chloe S             8 TMEC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                54.44      50.34   20  
  2 Umemoto, Emiko A           8 TCC-CA                 54.78      54.69   17  
  3 Cayetano, Zhoe B           8 MESA-CA                56.41      57.43   16  
  4 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                 55.80      57.84   15  
  5 Vaughan, Ginger K          8 TMEC-CA              1:02.80      58.80   14  
  6 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA               1:02.80    1:05.67   13  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Behn, Dillan A             8 DSRT-CA                21.91      21.73   20  
  2 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 22.63      23.09   17  
  3 Cahow, Abby G              8 DSRT-CA                23.18      23.43   16  
  4 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 24.45      23.69   15  
  5 Rubin, Lily J              8 HVDA-CA                24.30      23.77   14  
  6 Cramer, Alex C             8 DSRT-CA                24.31      24.08   13  
  7 Douglas, Harley M          8 TCC-CA                 23.18      24.57   12  
WH - Division  
  1 Handshy, Eliza I           8 PASS-CA                   NT      26.68   20  
  2 Umemoto, Emiko A           8 TCC-CA                 27.57      28.63   17  
  3 Avis, Truly S              8 RST-CA                    NT      29.65   16  
 -- Russo, Chloe S             8 TMEC-CA                   NT         DQ  
 -- Bradford, Kate L           7 DSRT-CA                41.62         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bui, Mika A                8 VA-CA                  48.32      45.26   20  
  2 Cayetano, Zhoe B           8 MESA-CA                51.13      48.85   17  
  3 Powell, Brooklyn C         8 TCC-CA                 55.60      57.46   16  
WH - Division  
  1 Cornejo, Emma G            7 FAC-CA                 58.17      57.60   20  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desert Aquatics-CA  'A'                                NT    1:28.17   40  
     1) Bradford, Kate L 7              2) Cramer, Alex C 8               
     3) Cahow, Abby G 8                 4) Behn, Dillan A 8               
                                1:28.25 ( )     1:41.44 (13.19)         1:28.17 ( )
  2 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                         NT    1:33.20   34  
     1) Cayetano, Jhoe B 6              2) Harvey, Alessandra L 7         
     3) Wolf, Coco E 7                  4) Cayetano, Zhoe B 8             
                                1:33.21 ( )     1:44.40 (11.19)         1:33.20 ( )
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Temecula Swim Club-CA  'A'                             NT    1:33.59   40  
     1) Vaughan, Ginger K 8             2) Russo, Chloe S 8               
     3) Perzabal, Mariana 8             4) Alvarez, Valeria S 7           
                  53.66     1:33.59 (39.93)                                        
  2 Desert Aquatics-CA  'A'                           1:38.18    1:48.53   34  
     1) Behn, Dillan A 8                2) Cahow, Abby G 8                
     3) Cramer, Alex C 8                4) Bradford, Kate L 7             
                  53.96     1:48.53 (54.57)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Miner, Maddison L          9 RST-CA                 34.18      33.75   20  
  2 Souza, Riley A            10 VA-CA                  34.19      34.50   17  
  3 Tatgenhorst, Reagan C     10 CHS-CA                 36.10      34.82   16  
  4 Shore, Ashley B           10 MESA-CA                35.75      35.38   15  
  5 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA                 35.29      35.92   14  
  6 Harvey, Christina L       10 MESA-CA                35.95      36.70   13  
  7 Miller, Elena M           10 MESA-CA                36.05      37.42   12  
WH - Division  
  1 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA                37.37      34.77   20  
  2 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA                40.93      36.33   17  
  3 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                39.02      36.74   16  
  4 Palma, Faith              10 HVDA-CA                37.76      36.99   15  
  5 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA                37.01      38.25   14  
  6 Freede, Shayla E           9 TCC-CA                 37.16      38.26   13  
  7 Paul, Addy V               9 RST-CA                 42.09      38.40   12  
  8 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA                39.16      38.73   11  
  9 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA                 37.85      39.21    9  
 10 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA                 38.22      39.31    7  
 11 Northcott, Ava R          10 YST-CA                 40.60      39.38    6  
 12 De La Rosa, Charlotte M   10 TCC-CA                 38.80      39.50    5  
 13 Tang, Nicole               9 TMEC-CA                39.47      39.75    4  
 14 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA                 38.76      39.94    3  
 15 Ortado, Makayla J         10 HVDA-CA                   NT      40.08    2  
 16 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA                40.17      40.43    1  
 17 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA                 40.85      40.68  
 18 Gehrke, Jaylin R          10 PASS-CA                   NT      41.23  
 19 Martinez Reyes, Gaby B    10 PDSC-CA                40.29      41.47  
 20 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                 39.17      41.99  
 21 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA                43.22      42.01  
 22 Stacks, Sofia D            8 YST-CA                 42.02      42.99  
 23 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 41.92      43.38  
 24 Privitt, Kendra V         10 YST-CA                 46.84      44.06  
 25 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                45.98      46.44  
 26 Valenzuela, Lily           9 PST-CA                 53.68      47.00  
 27 Chhabra, Anaya P           9 FAC-CA                    NT      49.11  
 28 Knapp, Irie M             10 DSRT-CA                47.83      53.60  
 29 Marsyla, Emily L           9 PASS-CA                   NT      55.66  
 30 Chhabra, Anika S           9 FAC-CA                    NT      55.71  
 31 Asgharnia, Neda G          9 PDSC-CA                   NT      56.83  
 32 Lopez, Mariana S          10 VA-CA                1:13.49    1:01.86  
 -- Cooper, Aaliyah A          9 FAC-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Murphy, Kendall E         10 RST-CA               1:18.01    1:14.04   20  
                  36.00     1:14.04 (38.04)                                        
  2 Miner, Maddison L          9 RST-CA               1:16.42    1:15.26   17  
                  35.86     1:15.26 (39.40)                                        
  3 Harvey, Christina L       10 MESA-CA              1:21.50    1:16.11   16  
                  35.98     1:16.11 (40.13)                                        
  4 Estrada Maravilla, Regin   9 VA-CA                1:15.22    1:17.71   15  
                  37.36     1:17.71 (40.35)                                        
  5 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA               1:20.59    1:18.39   14  
                  37.25     1:18.39 (41.14)                                        
  6 Andersen, Abigail L       10 RST-CA               1:18.14    1:18.41   13  
                  37.55     1:18.41 (40.86)                                        
  7 Licano, Skyla P           10 FAC-CA               1:20.92    1:21.69   12  
                  39.84     1:21.69 (41.85)                                        
  8 Bogatz, Sabrina C          9 TCC-CA               1:21.12    1:23.83   11  
                  40.26     1:23.83 (43.57)                                        
  9 Souza, Riley A            10 VA-CA                1:15.48    1:24.18    9  
                  40.05     1:24.18 (44.13)                                        
 10 Flores, Madison A         10 HVDA-CA              1:20.11    1:24.52    7  
                  41.65     1:24.52 (42.87)                                        
WH - Division  
  1 Shore, Ashley B           10 MESA-CA              1:21.80    1:16.41   20  
                  37.12     1:16.41 (39.29)                                        
  2 Northcott, Ava R          10 YST-CA               1:26.13    1:20.17   17  
                  37.84     1:20.17 (42.33)                                        
  3 Richardson, Leah G         9 PDSC-CA              1:26.83    1:21.84   16  
                  37.69     1:21.84 (44.15)                                        
  4 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA              1:29.33    1:22.43   15  
                  38.39     1:22.43 (44.04)                                        
  5 De La Rosa, Charlotte M   10 TCC-CA               1:22.40    1:22.82   14  
                  40.54     1:22.82 (42.28)                                        
  6 Flores, Natalie J          8 HVDA-CA              1:26.10    1:22.92   13  
                  39.56     1:22.92 (43.36)                                        
  7 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA              1:28.54    1:23.39   12  
                  40.75     1:23.39 (42.64)                                        
  8 Freede, Shayla E           9 TCC-CA               1:25.48    1:24.44   11  
                  40.89     1:24.44 (43.55)                                        
  9 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA              1:22.51    1:27.27    9  
                  41.14     1:27.27 (46.13)                                        
 10 Palma, Faith              10 HVDA-CA              1:23.07    1:28.16    7  
                  41.58     1:28.16 (46.58)                                        
 11 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA              1:28.90    1:28.38    6  
                  42.91     1:28.38 (45.47)                                        
 12 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA               1:28.48    1:29.05    5  
                  41.78     1:29.05 (47.27)                                        
 13 Hellenga, Eva G           10 PDSC-CA              1:23.07    1:29.29    4  
                  42.70     1:29.29 (46.59)                                        
 14 Paul, Addy V               9 RST-CA               1:30.21    1:30.21    3  
                  42.25     1:30.21 (47.96)                                        
 15 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:25.76    1:30.64    2  
                  41.99     1:30.64 (48.65)                                        
 16 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA              1:33.17    1:30.90    1  
                  44.73     1:30.90 (46.17)                                        
 17 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA              1:33.51    1:32.03  
                  42.62     1:32.03 (49.41)                                        
 18 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA               1:35.56    1:32.04  
                  43.14     1:32.04 (48.90)                                        
 19 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA               1:26.48    1:33.37  
                  44.10     1:33.37 (49.27)                                        
 20 Martinez, Elaine          10 HVDA-CA              1:31.47    1:34.40  
                  45.17     1:34.40 (49.23)                                        
 21 Privitt, Kendra V         10 YST-CA               1:36.35    1:36.46  
                  43.76     1:36.46 (52.70)                                        
 22 Villanueva, Elyssa L       9 FAC-CA                    NT    1:37.32  
                  45.74     1:37.32 (51.58)                                        
 23 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA              1:39.99    1:37.65  
                  48.24     1:37.65 (49.41)                                        
 24 Marbery, Mya L             9 TMEC-CA              1:41.16    1:42.23  
                  47.29     1:42.23 (54.94)                                        
 25 Stacks, Sofia D            8 YST-CA               1:39.09    1:42.26  
                  49.20     1:42.26 (53.06)                                        
 26 Lopez, Natalia R          10 PST-CA               1:30.20    1:44.83  
                  49.24     1:44.83 (55.59)                                        
 27 del Campo Hartman, Mallo   9 PDSC-CA              1:39.60    1:45.85  
                  51.05     1:45.85 (54.80)                                        
 28 Valenzuela, Lily           9 PST-CA               1:45.91    1:47.91  
                  49.44     1:47.91 (58.47)                                        
 29 Pillow, Presley p          8 HVDA-CA              2:02.44    1:48.31  
                  50.25     1:48.31 (58.06)                                        
 30 de Beaubien, Pressly M    10 FAC-CA               1:57.23    1:52.92  
                  53.53     1:52.92 (59.39)                                        
 31 McCormac, Hailey L         9 RST-CA                    NT    1:53.64  
                  52.81   1:53.64 (1:00.83)                                        
 32 Belan, Lexie L             9 FAC-CA                    NT    1:53.90  
                  51.65   1:53.90 (1:02.25)                                        
 33 Nguyen, Kayla H           10 FAC-CA               2:18.48    2:11.16  
                  59.89   2:11.16 (1:11.27)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Farahanchi, Dahlia        10 CHS-CA               2:51.11    2:42.97   20  
                  36.95     1:17.88 (40.93)     2:02.66 (44.78)     2:42.97 (40.31)
  2 Tatgenhorst, Reagan C     10 CHS-CA               2:55.99    2:47.86   17  
                  39.29     1:22.39 (43.10)     2:06.89 (44.50)     2:47.86 (40.97)
  3 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA               2:54.57    2:49.67   16  
                  37.32     1:19.86 (42.54)     2:04.61 (44.75)     2:49.67 (45.06)
  4 Smith, Lilyanna A          9 PDSC-CA              2:54.75    2:49.88   15  
                  37.75     1:22.22 (44.47)     2:06.95 (44.73)     2:49.88 (42.93)
  5 Miller, Elena M           10 MESA-CA              2:55.64    2:50.55   14  
                  38.11     1:22.74 (44.63)     2:08.98 (46.24)     2:50.55 (41.57)
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA                43.06      40.37   20  
  2 Tatgenhorst, Reagan C     10 CHS-CA                 43.26      41.50   17  
  3 Miner, Maddison L          9 RST-CA                 42.45      42.07   16  
  4 Miller, Elena M           10 MESA-CA                43.78      42.27   15  
  5 Souza, Riley A            10 VA-CA                  40.71      43.43   14  
  6 Farahanchi, Dahlia        10 CHS-CA                 42.15      44.23   13  
  7 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA                 41.03      44.25   12  
WH - Division  
  1 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA                48.38      41.73   20  
  2 Tang, Nicole               9 TMEC-CA                46.35      43.77   17  
  3 Harvey, Christina L       10 MESA-CA                44.77      44.34   16  
  4 Shore, Ashley B           10 MESA-CA                44.58      45.41   15  
  5 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA                46.76      45.52   14  
  6 Northcott, Ava R          10 YST-CA                 47.54      45.67   13  
  7 Paul, Addy V               9 RST-CA                 44.68      45.71   12  
  8 Freede, Shayla E           9 TCC-CA                 47.45      46.05   11  
  9 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA                 44.33      46.10    9  
 10 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA                 50.50      46.30    7  
 11 De La Rosa, Charlotte M   10 TCC-CA                 44.58      46.50    6  
 12 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                45.57      46.52    5  
 13 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA                 47.88      47.40    4  
 14 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                 48.10      48.25    3  
 15 Martinez Reyes, Gaby B    10 PDSC-CA                48.37      48.42    2  
 16 Palma, Faith              10 HVDA-CA                47.10      48.50    1  
 17 Stacks, Sofia D            8 YST-CA                 50.37      48.91  
 18 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 48.88      49.02  
 19 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA                 48.44      49.32  
 20 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA                51.15      49.42  
 21 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA                47.97      51.12  
 22 Ortado, Makayla J         10 HVDA-CA                   NT      51.41  
 23 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA                51.48      51.99  
 24 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                55.32      52.23  
 25 Valenzuela, Lily           9 PST-CA                 47.33      53.70  
 26 Privitt, Kendra V         10 YST-CA                 53.79      54.81  
 27 Marsyla, Emily L           9 PASS-CA                   NT      57.89  
 28 Gehrke, Jaylin R          10 PASS-CA                   NT    1:00.76  
 29 Asgharnia, Neda G          9 PDSC-CA              1:26.60    1:05.81  
 30 Knapp, Irie M             10 DSRT-CA              1:03.55    1:06.08  
 31 Lopez, Mariana S          10 VA-CA                     NT    1:08.95  
 32 Chhabra, Anika S           9 FAC-CA                    NT    1:11.53  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Estrada Maravilla, Regin   9 VA-CA                1:33.27    1:26.79   20  
                  42.93     1:26.79 (43.86)                                        
  2 Miner, Maddison L          9 RST-CA               1:28.63    1:28.71   17  
                  43.28     1:28.71 (45.43)                                        
  3 Andersen, Abigail L       10 RST-CA               1:26.31    1:29.21   16  
                  43.21     1:29.21 (46.00)                                        
  4 Murphy, Kendall E         10 RST-CA               1:31.24    1:31.43   15  
                  42.74     1:31.43 (48.69)                                        
  5 Bogatz, Sabrina C          9 TCC-CA               1:36.79    1:32.70   14  
                  46.26     1:32.70 (46.44)                                        
  6 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA               1:36.10    1:35.48   13  
                  46.48     1:35.48 (49.00)                                        
  7 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:33.17    1:41.19   12  
                  47.93     1:41.19 (53.26)                                        
  8 Ballard, Brooklynn R       8 YST-CA               1:35.99    1:45.12   11  
                  52.59     1:45.12 (52.53)                                        
  9 Stacks, Sofia D            8 YST-CA               1:35.99    1:47.86    9  
                  52.47     1:47.86 (55.39)                                        
 -- Martinez, Elaine          10 HVDA-CA              1:36.00         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Lilyanna A          9 PDSC-CA                45.64      43.91   20  
  2 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA                 45.80      44.72   17  
  3 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA                 48.08      47.37   16  
  4 De La Rosa, Charlotte M   10 TCC-CA                 47.86      47.42   15  
  5 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA                 48.85      47.50   14  
  6 Tatgenhorst, Reagan C     10 CHS-CA                 48.22      47.53   13  
  7 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA                46.81      48.88   12  
  8 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA                 49.22      49.97   11  
  9 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 49.75      53.17    9  
WH - Division  
  1 Palma, Faith              10 HVDA-CA                50.32      48.71   20  
  2 Shore, Ashley B           10 MESA-CA                51.29      50.11   17  
  3 Northcott, Ava R          10 YST-CA                 51.89      51.28   16  
  4 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA                54.52      52.28   15  
  5 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA                57.08      52.81   14  
  6 Freede, Shayla E           9 TCC-CA                 53.77      53.38   13  
  7 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA                50.20      53.53   12  
  8 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA                54.10      54.25   11  
  9 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA                53.96      54.28    9  
 10 Paul, Addy V               9 RST-CA                 59.98      54.64    7  
 11 Tang, Nicole               9 TMEC-CA                56.30      55.66    6  
 12 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA                 54.99      56.34    5  
 13 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA                58.90      56.76    4  
 14 Maloof, Jessica L          8 YST-CA                 55.37      58.39    3  
 15 Privitt, Kendra V         10 YST-CA                    NT      59.56    2  
 16 Marsyla, Emily L           9 PASS-CA                   NT    1:01.54    1  
 17 Cooper, Aaliyah A          9 FAC-CA                    NT    1:04.85  
 18 Knapp, Irie M             10 DSRT-CA              1:11.07    1:05.47  
 19 Gehrke, Jaylin R          10 PASS-CA                   NT    1:05.82  
 20 Martinez Reyes, Gaby B    10 PDSC-CA              1:06.72    1:06.43  
 21 Stacks, Sofia D            8 YST-CA                    NT    1:12.89  
 22 Chhabra, Anaya P           9 FAC-CA                    NT    1:29.15  
 23 Chhabra, Anika S           9 FAC-CA                    NT    1:32.40  
 -- Valenzuela, Lily           9 PST-CA               1:03.40         DQ  
 -- Asgharnia, Neda G          9 PDSC-CA              1:19.37         DQ  
 -- Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                54.22         DQ  
 -- Ortado, Makayla J         10 HVDA-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:40.04    1:38.38   20  
                  46.11     1:38.38 (52.27)                                        
  2 De La Rosa, Charlotte M   10 TCC-CA               1:42.35    1:39.32   17  
                  47.84     1:39.32 (51.48)                                        
  3 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA              1:44.11    1:43.05   16  
                  50.47     1:43.05 (52.58)                                        
  4 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA               1:41.67    1:44.08   15  
                  51.58     1:44.08 (52.50)                                        
  5 Flores, Madison A         10 HVDA-CA              1:44.40    1:46.50   14  
                  51.66     1:46.50 (54.84)                                        
  6 Palma, Faith              10 HVDA-CA              1:46.25    1:48.81   13  
                  51.62     1:48.81 (57.19)                                        
  7 Flores, Natalie J          8 HVDA-CA              1:49.10    1:49.40   12  
                  51.42     1:49.40 (57.98)                                        
  8 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA               1:46.73    1:51.40   11  
                  52.85     1:51.40 (58.55)                                        
  9 Ballard, Brooklynn R       8 YST-CA               1:48.99    1:55.43    9  
                  55.67     1:55.43 (59.76)                                        
 -- Lopez, Natalia R          10 PST-CA               1:49.10         DQ  
                1:10.51        DQ (1:23.32)                                        
WH - Division  
  1 Paul, Addy V               9 RST-CA               2:05.89    2:05.08   20  
                  58.33   2:05.08 (1:06.75)                                        
  2 Valenzuela, Lily           9 PST-CA               1:49.20    2:29.28   17  
                1:05.85   2:29.28 (1:23.43)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Farahanchi, Dahlia        10 CHS-CA                 40.72      41.24   20  
  2 Souza, Riley A            10 VA-CA                  39.96      41.65   17  
  3 Licano, Skyla P           10 FAC-CA                 41.35      42.13   16  
WH - Division  
  1 Miner, Maddison L          9 RST-CA                 41.97      40.83   20  
  2 Shore, Ashley B           10 MESA-CA                42.41      41.26   17  
  3 Andersen, Abigail L       10 RST-CA                 43.78      41.47   16  
  4 Estrada Maravilla, Regin   9 VA-CA                  42.41      41.80   15  
  5 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA                 45.87      41.90   14  
  6 Palma, Faith              10 HVDA-CA                47.79      43.08   13  
  7 Bogatz, Sabrina C          9 TCC-CA                 43.46      43.75   12  
  8 Paul, Addy V               9 RST-CA                 45.71      43.90   11  
  9 Hellenga, Eva G           10 PDSC-CA                44.44      44.59    9  
 10 Cristea, Sophia A          9 HVDA-CA                   NT      44.78    7  
 11 Richardson, Leah G         9 PDSC-CA                46.62      46.02    6  
 12 Ballard, Brooklynn R       8 YST-CA                 47.63      47.42    5  
 13 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA                56.45      47.52    4  
 14 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA                50.55      47.73    3  
 15 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA                   NT      47.75    2  
 16 Flores, Madison A         10 HVDA-CA                48.37      48.23    1  
 17 Freede, Shayla E           9 TCC-CA                 47.62      48.25  
 18 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA                 45.98      48.47  
 19 Flores, Natalie J          8 HVDA-CA                49.27      49.51  
 20 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA                 45.87      50.11  
 21 Villanueva, Elyssa L       9 FAC-CA                 57.66      51.47  
 22 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA                 49.70      52.00  
 23 Stacks, Sofia D            8 YST-CA                    NT      54.19  
 24 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA              1:00.72      54.50  
 25 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA                55.85      56.32  
 26 del Campo Hartman, Mallo   9 PDSC-CA                51.93      56.64  
 27 Marbery, Mya L             9 TMEC-CA                   NT      58.61  
 28 Chhabra, Anaya P           9 FAC-CA                    NT      59.07  
 29 Lopez, Natalia R          10 PST-CA               1:00.58    1:07.41  
 30 de Beaubien, Pressly M    10 FAC-CA               1:08.57    1:07.72  
 31 Chhabra, Anika S           9 FAC-CA                    NT    1:25.41  
 32 Valenzuela, Lily           9 PST-CA               1:23.47    1:28.82  
 -- Belan, Lexie L             9 FAC-CA                    NT         DQ  
 -- Northcott, Ava R          10 YST-CA                 49.95         DQ  
 -- Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA              1:01.63         DQ  
 -- McCormac, Hailey L         9 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Pillow, Presley p          8 HVDA-CA                   NT         DQ  
 -- Martinez, Elaine          10 HVDA-CA                51.20         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Miller, Elena M           10 MESA-CA              1:30.08    1:30.74   20  
                  41.49     1:30.74 (49.25)                                        
WH - Division  
  1 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA                    NT    1:51.22   20  
                  49.94   1:51.22 (1:01.28)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Farahanchi, Dahlia        10 CHS-CA               1:29.12    1:24.68   20  
                  40.84     1:24.68 (43.84)                                        
  2 Murphy, Kendall E         10 RST-CA               1:31.36    1:25.03   17  
                  39.81     1:25.03 (45.22)                                        
  3 Souza, Riley A            10 VA-CA                1:31.00    1:25.33   16  
                  41.15     1:25.33 (44.18)                                        
  4 Andersen, Abigail L       10 RST-CA               1:32.31    1:25.50   15  
                  40.55     1:25.50 (44.95)                                        
  5 Miner, Maddison L          9 RST-CA               1:26.90    1:26.01   14  
                  41.51     1:26.01 (44.50)                                        
  6 Shore, Ashley B           10 MESA-CA              1:32.85    1:30.42   13  
                  42.58     1:30.42 (47.84)                                        
  7 Andrade, Jovee E           9 CHS-CA               1:33.75    1:31.21   12  
                  43.48     1:31.21 (47.73)                                        
  8 Licano, Skyla P           10 FAC-CA               1:31.28    1:32.87   11  
                  42.86     1:32.87 (50.01)                                        
  9 Pappas, Brylie A           9 TCC-CA               1:32.15    1:33.15    9  
                  45.71     1:33.15 (47.44)                                        
 -- Harvey, Christina L       10 MESA-CA              1:34.00         DQ  
                  43.98          DQ (44.28)                                        
WH - Division  
  1 Estrada Maravilla, Regin   9 VA-CA                1:34.64    1:31.69   20  
                  41.68     1:31.69 (50.01)                                        
  2 Northcott, Ava R          10 YST-CA               1:40.78    1:33.62   17  
                  44.73     1:33.62 (48.89)                                        
  3 Jeong, Sarah              10 PDSC-CA              1:44.05    1:34.42   16  
                  43.80     1:34.42 (50.62)                                        
  4 Bogatz, Sabrina C          9 TCC-CA               1:38.38    1:34.75   15  
                  45.13     1:34.75 (49.62)                                        
  5 Palma, Faith              10 HVDA-CA              1:37.66    1:35.19   14  
                  46.92     1:35.19 (48.27)                                        
  6 Richardson, Leah G         9 PDSC-CA              1:41.41    1:35.22   13  
                  46.56     1:35.22 (48.66)                                        
  7 Freede, Shayla E           9 TCC-CA               1:37.35    1:35.86   12  
                  44.65     1:35.86 (51.21)                                        
  8 Alvarez, Valeria S         7 TMEC-CA              1:36.00    1:37.29   11  
                  44.82     1:37.29 (52.47)                                        
  9 Lee, Kelsey S             10 PDSC-CA              1:49.19    1:37.60    9  
                  44.18     1:37.60 (53.42)                                        
 10 Shen, Cynthia J           10 FAC-CA               1:37.22    1:37.62    7  
                  47.50     1:37.62 (50.12)                                        
 11 Flores, Natalie J          8 HVDA-CA              1:42.79    1:37.83    6  
                  47.45     1:37.83 (50.38)                                        
 12 Hellenga, Eva G           10 PDSC-CA              1:43.20    1:37.92    5  
                  49.38     1:37.92 (48.54)                                        
 13 Flores, Madison A         10 HVDA-CA              1:36.40    1:38.14    4  
                  49.03     1:38.14 (49.11)                                        
 14 Douglas, Harley M          8 TCC-CA               1:40.78    1:38.49    3  
                  46.44     1:38.49 (52.05)                                        
 15 Pleiss, Mallory A         10 RST-CA               1:42.04    1:39.27    2  
                  46.38     1:39.27 (52.89)                                        
 16 Ballard, Brooklynn R       8 YST-CA               1:40.81    1:39.59    1  
                  47.97     1:39.59 (51.62)                                        
 17 Paul, Addy V               9 RST-CA               1:48.38    1:39.77  
                  46.68     1:39.77 (53.09)                                        
 18 Powell, Makenzie L         9 TCC-CA               1:44.71    1:42.70  
                  47.13     1:42.70 (55.57)                                        
 19 Kuhn, Addie S             10 FAC-CA               1:42.02    1:43.01  
                  49.87     1:43.01 (53.14)                                        
 20 Chittick, Bryn A          10 DSRT-CA                   NT    1:46.25  
                  50.83     1:46.25 (55.42)                                        
 21 Villanueva, Elyssa L       9 FAC-CA               1:52.94    1:47.64  
                  51.66     1:47.64 (55.98)                                        
 22 Perzabal, Mariana          8 TMEC-CA              1:54.78    1:48.32  
                  52.96     1:48.32 (55.36)                                        
 23 Bradford, Jillian L        9 DSRT-CA              1:57.26    1:48.98  
                  50.95     1:48.98 (58.03)                                        
 24 Marbery, Mya L             9 TMEC-CA              1:53.53    1:52.11  
                  56.40     1:52.11 (55.71)                                        
 25 del Campo Hartman, Mallo   9 PDSC-CA              1:50.70    1:52.77  
                  55.06     1:52.77 (57.71)                                        
 26 de Beaubien, Pressly M    10 FAC-CA                    NT    2:05.90  
                1:03.32   2:05.90 (1:02.58)                                        
 27 McCormac, Hailey L         9 RST-CA                    NT    2:05.95  
                  56.88   2:05.95 (1:09.07)                                        
 28 Belan, Lexie L             9 FAC-CA                    NT    2:06.40  
                1:00.39   2:06.40 (1:06.01)                                        
 29 Nguyen, Kayla H           10 FAC-CA                    NT    2:17.25  
                1:06.41   2:17.25 (1:10.84)                                        
 -- Lopez, Natalia R          10 PST-CA               1:55.41         DQ  
                1:01.81                                                            
 -- Pillow, Presley p          8 HVDA-CA                   NT         DQ  
                  55.45        DQ (1:11.66)                                        
 -- Martinez, Elaine          10 HVDA-CA                   NT         DQ  
                  47.73          DQ (54.81)                                        
 -- Valenzuela, Lily           9 PST-CA                    NT         DQ  
                2:22.46              DQ ( )                                        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:30.18    2:23.40   40  
     1) Hordista, Nicaela Carysse L 10  2) Lee, Kelsey S 10               
     3) Jeong, Sarah 10                 4) Smith, Lilyanna A 9            
                  35.22     1:12.05 (36.83)     1:52.46 (40.41)     2:23.40 (30.94)
  2 The Claremont Club-CA  'A'                             NT    2:33.54   34  
     1) Freede, Shayla E 9              2) Powell, Makenzie L 9           
     3) Pappas, Brylie A 9              4) De La Rosa, Charlotte M 10     
  3 Temecula Swim Club-CA  'A'                             NT    2:47.90   32  
     1) Vaughan, Ginger K 8             2) Tang, Nicole 9                 
     3) Perzabal, Mariana 8             4) Alvarez, Valeria S 7           
                  48.82     1:30.57 (41.75)     2:09.11 (38.54)     2:47.90 (38.79)
  4 Yucaipa Aquatics-CA  'A'                          3:00.00    2:51.65   30  
     1) Stacks, Sofia D 8               2) Northcott, Ava R 10            
     3) Privitt, Kendra V 10            4) Maloof, Jessica L 8            
                  45.94     1:22.53 (36.59)     2:07.59 (45.06)     2:51.65 (44.06)
  5 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:57.60   28  
     1) Shen, Cynthia J 10              2) Cornejo, Emma G 7              
     3) Chhabra, Anaya P 9              4) Kuhn, Addie S 10               
                  39.91     1:32.53 (52.62)     2:21.24 (48.71)     2:57.60 (36.36)
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                             NT    2:53.49   40  
     1) Douglas, Harley M 8             2) De La Rosa, Charlotte M 10     
     3) Bogatz, Sabrina C 9             4) Freede, Shayla E 9             
                  46.02     1:30.87 (44.85)   2:53.61 (1:22.74)         2:53.49 ( )
  2 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     3:04.42    2:58.44   34  
     1) Lee, Kelsey S 10                2) Jeong, Sarah 10                
     3) Hellenga, Eva G 10              4) Richardson, Leah G 9           
                  46.18     1:39.53 (53.35)     2:27.11 (47.58)     2:58.44 (31.33)
  3 Hemet Valley Dolphin Aquatics-CA  'A'                  NT    3:01.98   32  
     1) Martinez, Elaine 10             2) Cristea, Sophia A 9            
     3) Palma, Faith 10                 4) Flores, Natalie J 8            
                  50.60     1:38.70 (48.10)     1:50.84 (12.14)   3:01.98 (1:11.14)
  4 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    3:09.20   30  
     1) Villanueva, Elyssa L 9          2) Shen, Cynthia J 10             
     3) Licano, Skyla P 10              4) de Beaubien, Pressly M 10      
                  56.40     1:42.02 (45.62)     1:52.76 (10.74)   3:09.20 (1:16.44)
  5 The Claremont Club-CA  'B'                             NT    3:19.54   28  
     1) Umemoto, Emiko A 8              2) Pappas, Brylie A 9             
     3) Powell, Brooklyn C 8            4) Powell, Makenzie L 9           
                  51.51     1:43.58 (52.07)   2:51.55 (1:07.97)     3:19.54 (27.99)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Alaina M            11 PST-CA                 31.07      31.00   20  
  2 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA                 32.29      31.02   17  
  3 Parton, Ellie E           12 RST-CA                 30.86      31.38   16  
  4 Hong, Coco                11 CHS-CA                 32.09      31.72   15  
  5 Meyer, Mia G              11 PST-CA                 31.73      32.09   14  
  6 Sobel-Sperry, Rebecca O   12 TCC-CA                 32.93      32.21   13  
  7 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA                 30.95      32.38   12  
  8 Hordista, Cidni Marie L   12 PDSC-CA                31.21      33.35   11  
WH - Division  
  1 Gore, Finnley L           12 TCC-CA                    NT      31.19   20  
  2 Na, Valerie               12 RST-CA                 33.52      32.50   17  
  3 Martin, Tia               12 FAC-CA                 34.21      33.17   16  
  4 Freede, Quin L            11 TCC-CA                 33.56      33.43   15  
  5 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA                33.87      33.92   14  
  6 Pineda, Perseis P         12 TMEC-CA                34.38      33.96   13  
  7 Na, Felicia               12 RST-CA                 34.21      34.21   12  
  8 Reiland, Maya G           12 TCC-CA                 33.95      34.45   11  
  9 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA                35.27      34.99    9  
 10 Price, Iris M             12 RST-CA                 35.05      35.00    7  
 11 Falls, Madison R          11 CHS-CA                 35.51      35.86    6  
 12 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA                 41.92      36.23    5  
 13 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA                 39.34      36.86    4  
 14 Fuentebella, Mackenzie M  11 TMEC-CA                   NT      36.96    3  
 15 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA                41.36      37.53    2  
 16 Ayala-Allen, Sula S       12 MESA-CA                39.60      37.70    1  
 17 Bates, Maddie E           12 TMEC-CA                39.54      38.13  
 18 Villa, Mary M             11 MESA-CA                41.82      39.22  
 19 de Ryk, Grace E           11 FAC-CA                 48.64      39.50  
 20 Shing, Kylie              11 TCC-CA                 39.95      39.85  
 21 Maust, Sophie L           11 VA-CA                  43.98      40.09  
 22 Perravlt, Mylee M         11 VA-CA                     NT      40.39  
 23 Elbaz, Chloe J            12 PDSC-CA                40.71      41.99  
 24 Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT      46.51  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Alaina M            11 PST-CA               1:07.66    1:06.04   20  
                  32.00     1:06.04 (34.04)                                        
  2 Parton, Ellie E           12 RST-CA               1:06.79    1:06.74   17  
                  33.19     1:06.74 (33.55)                                        
  3 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA               1:08.76    1:07.09   16  
                  32.02     1:07.09 (35.07)                                        
  4 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              1:07.82    1:07.33   15  
                  32.01     1:07.33 (35.32)                                        
  5 Gore, Finnley L           12 TCC-CA               1:10.14    1:08.02   14  
                  32.70     1:08.02 (35.32)                                        
  6 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA              1:08.01    1:08.12   13  
                  32.62     1:08.12 (35.50)                                        
  7 Villanueva, Alexa I       12 FAC-CA               1:07.12    1:08.51   12  
                  33.55     1:08.51 (34.96)                                        
  8 Hong, Coco                11 CHS-CA               1:10.84    1:09.87   11  
                  33.24     1:09.87 (36.63)                                        
  9 Meyer, Mia G              11 PST-CA               1:12.02    1:11.22    9  
                  34.99     1:11.22 (36.23)                                        
 10 Freede, Quin L            11 TCC-CA               1:12.13    1:12.61    7  
                  35.24     1:12.61 (37.37)                                        
 11 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA               1:10.14    1:14.59    6  
                  33.70     1:14.59 (40.89)                                        
WH - Division  
  1 Torres, Lily G            11 CHS-CA               1:13.95    1:12.20   20  
                  34.33     1:12.20 (37.87)                                        
  2 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA              1:18.66    1:12.75   17  
                  35.13     1:12.75 (37.62)                                        
  3 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:12.90    1:14.25   16  
                  35.78     1:14.25 (38.47)                                        
  4 Na, Valerie               12 RST-CA               1:15.42    1:15.02   15  
                  35.06     1:15.02 (39.96)                                        
  5 Martin, Tia               12 FAC-CA               1:17.53    1:16.51   13.5
  5 Na, Felicia               12 RST-CA               1:15.51    1:16.51   13.5
                  36.32     1:16.51 (40.19)                                        
  7 Price, Iris M             12 RST-CA               1:19.24    1:18.43   12  
                  37.87     1:18.43 (40.56)                                        
  8 Reiland, Maya G           12 TCC-CA               1:18.35    1:19.87   11  
                  37.73     1:19.87 (42.14)                                        
  9 Perry, Aubree H           11 RST-CA               1:23.98    1:19.90    9  
                  37.69     1:19.90 (42.21)                                        
 10 Falls, Madison R          11 CHS-CA               1:20.70    1:20.67    7  
                  38.14     1:20.67 (42.53)                                        
 11 Fuentebella, Mackenzie M  11 TMEC-CA                   NT    1:23.09    6  
                  37.73     1:23.09 (45.36)                                        
 12 Davis, Kayla E            11 PASS-CA              1:22.92    1:24.45    5  
                  40.69     1:24.45 (43.76)                                        
 13 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA              1:39.13    1:29.02    4  
                  42.33     1:29.02 (46.69)                                        
 14 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA               1:28.99    1:29.11    3  
                  43.44     1:29.11 (45.67)                                        
 15 Maust, Sophie L           11 VA-CA                1:40.53    1:32.08    2  
                  43.30     1:32.08 (48.78)                                        
 16 Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT    1:40.61    1  
                  47.73     1:40.61 (52.88)                                        
 17 Cuevas, Maya R            11 FAC-CA               1:47.02    1:40.75  
                  44.35     1:40.75 (56.40)                                        
 18 McCormac, Alyssa L        12 RST-CA                    NT    1:51.30  
                  50.46   1:51.30 (1:00.84)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Vega, Alaina M            11 PST-CA               2:25.51    2:21.89   20  
                  32.86     1:08.57 (35.71)     1:46.63 (38.06)     2:21.89 (35.26)
  2 Parton, Ellie E           12 RST-CA               2:24.54    2:23.03   17  
                  33.32     1:09.96 (36.64)     1:47.68 (37.72)     2:23.03 (35.35)
  3 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA              2:30.02    2:25.12   16  
                  34.21     1:11.75 (37.54)     1:48.80 (37.05)     2:25.12 (36.32)
  4 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA               2:28.21    2:25.92   15  
                  33.09     1:10.54 (37.45)     1:49.08 (38.54)     2:25.92 (36.84)
  5 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              2:29.86    2:28.65   14  
                  32.88     1:10.13 (37.25)     1:49.26 (39.13)     2:28.65 (39.39)
  6 Meyer, Mia G              11 PST-CA               2:36.38    2:31.21   13  
                  33.75     1:11.49 (37.74)     1:51.96 (40.47)     2:31.21 (39.25)
  7 Hordista, Cidni Marie L   12 PDSC-CA              2:35.55    2:35.39   12  
                  35.00     1:14.38 (39.38)     1:54.62 (40.24)     2:35.39 (40.77)
  8 Freede, Quin L            11 TCC-CA               2:32.55    2:36.82   11  
                  35.68     1:16.10 (40.42)     1:57.02 (40.92)     2:36.82 (39.80)
WH - Division  
  1 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA               2:39.92    2:27.55   20  
                  32.99     1:10.17 (37.18)     1:50.28 (40.11)     2:27.55 (37.27)
  2 Hong, Coco                11 CHS-CA               2:43.11    2:27.59   17  
                  34.25     1:11.91 (37.66)     1:51.60 (39.69)     2:27.59 (35.99)
  3 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA              2:50.74    2:35.74   16  
                  36.64     1:16.99 (40.35)     1:58.25 (41.26)     2:35.74 (37.49)
  4 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              2:41.74    2:36.19   15  
                  36.39     1:16.92 (40.53)     1:58.63 (41.71)     2:36.19 (37.56)
  5 Na, Valerie               12 RST-CA               2:39.64    2:38.43   14  
                  34.57     1:15.48 (40.91)     1:57.63 (42.15)     2:38.43 (40.80)
  6 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA               2:55.14    2:45.91   13  
                  36.74     1:18.82 (42.08)     2:03.10 (44.28)     2:45.91 (42.81)
  7 Na, Felicia               12 RST-CA               2:47.49    2:46.70   12  
                  36.87     1:19.27 (42.40)     2:03.11 (43.84)     2:46.70 (43.59)
  8 Reiland, Maya G           12 TCC-CA               2:53.86    2:51.70   11  
                  38.24     1:23.22 (44.98)     2:09.71 (46.49)     2:51.70 (41.99)
  9 Bates, Maddie E           12 TMEC-CA              3:30.68    3:09.72    9  
                  42.48     1:32.65 (50.17)     2:23.08 (50.43)     3:09.72 (46.64)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parton, Ellie E           12 RST-CA                 36.95      36.20   20  
  2 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA                 36.46      36.34   17  
  3 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA                 38.79      38.09   16  
  4 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA                 37.63      38.26   15  
  5 Sobel-Sperry, Rebecca O   12 TCC-CA                 38.38      38.44   14  
  6 Na, Felicia               12 RST-CA                 38.66      38.56   13  
  7 Meyer, Mia G              11 PST-CA                 37.69      38.86   12  
  8 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA                37.69      39.04   11  
  9 Pineda, Perseis P         12 TMEC-CA                38.76      43.31    9  
WH - Division  
  1 Gore, Finnley L           12 TCC-CA                    NT      37.55   20  
  2 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA                42.00      38.69   17  
  3 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA                 47.07      39.69   16  
  4 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA                39.61      39.84   15  
  5 Freede, Quin L            11 TCC-CA                 42.01      41.17   14  
  6 Shing, Kylie              11 TCC-CA                 42.82      42.10   13  
  7 Falls, Madison R          11 CHS-CA                 45.02      42.42   12  
  8 Reiland, Maya G           12 TCC-CA                 45.05      44.50   11  
  9 Price, Iris M             12 RST-CA                 42.37      44.93    9  
 10 Bates, Maddie E           12 TMEC-CA                49.33      45.28    7  
 11 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA                 44.76      46.75    6  
 12 Elbaz, Chloe J            12 PDSC-CA                49.68      48.42    5  
 13 Villa, Mary M             11 MESA-CA                50.64      50.26    4  
 14 Maust, Sophie L           11 VA-CA                1:02.87      55.60    3  
 15 Perravlt, Mylee M         11 VA-CA                     NT      56.82    2  
 -- Martin, Tia               12 FAC-CA                 40.14         DQ  
 -- Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT         DQ  
 -- Ayala-Allen, Sula S       12 MESA-CA                47.24         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hong, Coco                11 CHS-CA               1:19.90    1:15.66   20  
                  36.70     1:15.66 (38.96)                                        
  2 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA               1:18.58    1:15.78   17  
                  36.26     1:15.78 (39.52)                                        
  3 Vega, Alaina M            11 PST-CA               1:23.57    1:19.56   15.5
                  38.35     1:19.56 (41.21)                                        
  3 Parton, Ellie E           12 RST-CA               1:18.15    1:19.56   15.5
                  39.67     1:19.56 (39.89)                                        
  5 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA              1:23.19    1:19.59   14  
                  39.16     1:19.59 (40.43)                                        
  6 Na, Valerie               12 RST-CA               1:21.25    1:19.81   13  
                  37.96     1:19.81 (41.85)                                        
  7 Villanueva, Alexa I       12 FAC-CA               1:23.82    1:20.12   12  
                  39.28     1:20.12 (40.84)                                        
  8 Meyer, Mia G              11 PST-CA               1:22.70    1:20.90   11  
                  38.56     1:20.90 (42.34)                                        
WH - Division  
  1 Gore, Finnley L           12 TCC-CA               1:27.99    1:22.71   20  
                  39.34     1:22.71 (43.37)                                        
  2 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA               1:32.14    1:24.40   17  
  3 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:27.40    1:24.63   16  
                  39.86     1:24.63 (44.77)                                        
  4 Martin, Tia               12 FAC-CA               1:33.79    1:25.82   15  
                  41.50     1:25.82 (44.32)                                        
  5 Na, Felicia               12 RST-CA               1:27.36    1:26.82   14  
                  42.71     1:26.82 (44.11)                                        
  6 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA               1:28.42    1:30.34   13  
                  42.36     1:30.34 (47.98)                                        
  7 Perry, Aubree H           11 RST-CA               1:37.98    1:32.95   12  
                  44.39     1:32.95 (48.56)                                        
  8 Price, Iris M             12 RST-CA               1:32.29    1:36.43   11  
                  46.85     1:36.43 (49.58)                                        
  9 Davis, Kayla E            11 PASS-CA              1:35.08    1:37.91    9  
 10 Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT    1:50.28    7  
                  53.82     1:50.28 (56.46)                                        
 11 Cuevas, Maya R            11 FAC-CA               2:18.25    2:05.21    6  
                  57.92   2:05.21 (1:07.29)                                        
 -- Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA               1:25.39         DQ  
                  39.50          DQ (41.04)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Martin, Tia               12 FAC-CA                 42.52      40.66   20  
  2 Vega, Alaina M            11 PST-CA                 41.44      40.87   17  
  3 Hordista, Cidni Marie L   12 PDSC-CA                42.09      41.11   16  
  4 Freede, Quin L            11 TCC-CA                 41.52      42.03   15  
  5 Hong, Coco                11 CHS-CA                 43.82      42.45   14  
  6 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA                 42.19      43.01   13  
  7 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA                 43.31      43.13   12  
  8 Parton, Ellie E           12 RST-CA                 42.73      43.50   11  
  9 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA                42.66      43.68    9  
 10 Price, Iris M             12 RST-CA                 42.90      44.60    7  
 11 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA                43.79      45.79    6  
 12 Sobel-Sperry, Rebecca O   12 TCC-CA                 44.11      46.34    5  
WH - Division  
  1 Gore, Finnley L           12 TCC-CA                    NT      41.27   20  
  2 Shing, Kylie              11 TCC-CA                 44.75      44.12   17  
  3 Falls, Madison R          11 CHS-CA                 46.44      44.80   16  
  4 Bates, Maddie E           12 TMEC-CA                46.11      45.44   15  
  5 Pineda, Perseis P         12 TMEC-CA                45.45      45.75   14  
  6 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA                52.31      47.03   13  
  7 Elbaz, Chloe J            12 PDSC-CA                46.20      47.91   12  
  8 Reiland, Maya G           12 TCC-CA                 48.61      48.77   11  
  9 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA                 51.56      49.75    9  
 10 Maust, Sophie L           11 VA-CA                  56.96      50.66    7  
 11 Villa, Mary M             11 MESA-CA                53.77      55.42    6  
 12 de Ryk, Grace E           11 FAC-CA               1:22.20    1:08.80    5  
 13 Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT    1:14.02    4  
 -- Fuentebella, Mackenzie M  11 TMEC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Na, Valerie               12 RST-CA               1:30.23    1:27.63   20  
                  41.60     1:27.63 (46.03)                                        
  2 Martin, Tia               12 FAC-CA               1:32.86    1:28.52   17  
                  42.12     1:28.52 (46.40)                                        
  3 Freede, Quin L            11 TCC-CA               1:31.10    1:29.44   16  
                  43.38     1:29.44 (46.06)                                        
  4 Na, Felicia               12 RST-CA               1:29.11    1:30.82   15  
                  42.77     1:30.82 (48.05)                                        
  5 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA               1:30.95    1:31.21   14  
                  44.08     1:31.21 (47.13)                                        
  6 Parton, Ellie E           12 RST-CA               1:34.60    1:34.59   13  
                  44.72     1:34.59 (49.87)                                        
  7 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              1:34.66    1:35.34   12  
                  45.45     1:35.34 (49.89)                                        
WH - Division  
  1 Gore, Finnley L           12 TCC-CA               1:39.70    1:28.61   20  
                  42.15     1:28.61 (46.46)                                        
  2 Perry, Aubree H           11 RST-CA               1:43.70    1:34.00   17  
                  43.97     1:34.00 (50.03)                                        
  3 Shing, Kylie              11 TCC-CA               1:37.12    1:36.60   16  
                  45.46     1:36.60 (51.14)                                        
  4 Falls, Madison R          11 CHS-CA               1:44.98    1:39.49   15  
                  47.08     1:39.49 (52.41)                                        
  5 Price, Iris M             12 RST-CA               1:39.22    1:39.66   14  
                  47.72     1:39.66 (51.94)                                        
  6 Torres, Lily G            11 CHS-CA               1:42.97    1:40.57   13  
                  46.45     1:40.57 (54.12)                                        
  7 Maust, Sophie L           11 VA-CA                     NT    1:44.72   12  
                  50.68     1:44.72 (54.04)                                        
  8 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA              1:57.55    1:45.89   11  
                  49.47     1:45.89 (56.42)                                        
  9 Reiland, Maya G           12 TCC-CA               1:43.80    1:47.69    9  
                  49.71     1:47.69 (57.98)                                        
 10 Davis, Kayla E            11 PASS-CA              1:49.17    1:47.76    7  
                  50.51     1:47.76 (57.25)                                        
 11 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA               1:54.35    1:53.95    6  
                  51.84   1:53.95 (1:02.11)                                        
 -- McCormac, Alyssa L        12 RST-CA                    NT         DQ  
                1:09.22        DQ (1:23.09)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Villanueva, Alexa I       12 FAC-CA                 34.76      33.82   20  
  2 Hong, Coco                11 CHS-CA                 36.31      35.69   17  
WH - Division  
  1 Freede, Quin L            11 TCC-CA                 40.00      38.30   20  
  2 Martin, Tia               12 FAC-CA                 37.61      38.32   17  
  3 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA                 39.43      39.15   16  
  4 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA                41.74      39.27   15  
  5 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA                 37.92      39.92   14  
  6 Fuentebella, Mackenzie M  11 TMEC-CA                   NT      41.87   13  
  7 Torres, Lily G            11 CHS-CA                 38.48      41.92   12  
  8 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA                42.12      41.97   11  
  9 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA                38.38      41.99    9  
 10 Shing, Kylie              11 TCC-CA                 44.45      45.31    7  
 11 Falls, Madison R          11 CHS-CA                 45.90      45.71    6  
 12 Reiland, Maya G           12 TCC-CA                 42.57      47.22    5  
 13 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA                 48.17      49.52    4  
 14 Maust, Sophie L           11 VA-CA                  59.15      50.51    3  
 15 Davis, Kayla E            11 PASS-CA                49.71      51.20    2  
 16 Cuevas, Maya R            11 FAC-CA                 56.66      54.27    1  
 17 McCormac, Alyssa L        12 RST-CA                    NT      55.38  
 18 Ruiz, Maryn Y             12 PST-CA                    NT    1:01.49  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sobel-Sperry, Rebecca O   12 TCC-CA                    NT    1:19.15   20  
                  36.21     1:19.15 (42.94)                                        
  2 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA               1:23.13    1:20.39   17  
                  37.24     1:20.39 (43.15)                                        
  3 Hong, Coco                11 CHS-CA               1:23.89    1:25.21   16  
                  37.50     1:25.21 (47.71)                                        
  4 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              1:26.81    1:25.46   15  
                  36.60     1:25.46 (48.86)                                        
  5 Na, Valerie               12 RST-CA               1:31.02    1:27.19   14  
                  39.27     1:27.19 (47.92)                                        
  6 Pineda, Perseis P         12 TMEC-CA              1:40.07    1:31.88   13  
                  41.68     1:31.88 (50.20)                                        
  7 Na, Felicia               12 RST-CA               1:38.83    1:32.09   12  
                  43.21     1:32.09 (48.88)                                        
  8 Vega, Alaina M            11 PST-CA               1:36.85    1:32.39   11  
                  39.06     1:32.39 (53.33)                                        
  9 Meyer, Mia G              11 PST-CA               1:31.96    1:33.40    9  
                  40.82     1:33.40 (52.58)                                        
 10 Hordista, Cidni Marie L   12 PDSC-CA                   NT    1:34.76    7  
                  41.91     1:34.76 (52.85)                                        
 11 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:44.92    1:35.50    6  
                  44.73     1:35.50 (50.77)                                        
 12 Martin, Tia               12 FAC-CA                    NT    1:39.96    5  
                  42.74     1:39.96 (57.22)                                        
 13 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA              1:39.77    1:43.57    4  
                  44.21     1:43.57 (59.36)                                        
 -- Elbaz, Chloe J            12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  59.59        DQ (1:11.19)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              1:19.82    1:17.96   20  
                  34.06     1:17.96 (43.90)                                        
  2 Vega, Alaina M            11 PST-CA               1:19.56    1:17.98   17  
                  37.13     1:17.98 (40.85)                                        
  3 Tatgenhorst, Taylor A     12 CHS-CA               1:19.25    1:18.36   16  
                  37.28     1:18.36 (41.08)                                        
  4 Villanueva, Alexa I       12 FAC-CA               1:20.03    1:19.52   15  
                  37.67     1:19.52 (41.85)                                        
  5 Elbaz, Gabby L            12 PDSC-CA              1:20.78    1:20.05   14  
                  39.55     1:20.05 (40.50)                                        
  6 Na, Valerie               12 RST-CA               1:21.06    1:20.13   13  
                  37.26     1:20.13 (42.87)                                        
  7 Meyer, Mia G              11 PST-CA               1:21.59    1:21.56   12  
                  38.56     1:21.56 (43.00)                                        
  8 Santoro-Huie, Giavanna A  12 TCC-CA               1:22.35    1:21.96   11  
                  39.81     1:21.96 (42.15)                                        
  9 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA               1:20.73    1:25.06    9  
                  39.77     1:25.06 (45.29)                                        
WH - Division  
  1 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA              1:31.18    1:24.96   20  
                  42.12     1:24.96 (42.84)                                        
  2 Na, Felicia               12 RST-CA               1:27.01    1:25.58   17  
                  42.33     1:25.58 (43.25)                                        
  3 Horan, Tallulah G         11 PDSC-CA              1:29.48    1:27.10   16  
                  42.32     1:27.10 (44.78)                                        
  4 Finn, Madeleine G         11 TCC-CA               1:30.50    1:29.91   15  
                  40.56     1:29.91 (49.35)                                        
  5 Torres, Lily G            11 CHS-CA               1:27.02    1:30.22   14  
                  41.90     1:30.22 (48.32)                                        
  6 Falls, Madison R          11 CHS-CA               1:31.26    1:32.01   13  
                  44.36     1:32.01 (47.65)                                        
  7 Perry, Aubree H           11 RST-CA                    NT    1:33.11   12  
                  43.16     1:33.11 (49.95)                                        
  8 Shing, Kylie              11 TCC-CA               1:33.98    1:34.95   11  
                  47.62     1:34.95 (47.33)                                        
  9 Price, Iris M             12 RST-CA               1:31.33    1:40.05    9  
                  49.07     1:40.05 (50.98)                                        
 10 Nikolovska, Martina       11 FAC-CA               1:47.01    1:47.30    7  
                  50.93     1:47.30 (56.37)                                        
 11 Cuevas, Maya R            11 FAC-CA               2:02.34    2:09.55    6  
                  56.35   2:09.55 (1:13.20)                                        
 -- Reiland, Maya G           12 TCC-CA               1:33.56         DQ  
                  47.87          DQ (49.31)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parton, Ellie E           12 RST-CA               2:46.42    2:45.03   20  
                  35.30     1:18.46 (43.16)     2:08.46 (50.00)     2:45.03 (36.57)
  2 Vega, Alaina M            11 PST-CA               2:46.83    2:50.01   17  
                  37.48     1:22.29 (44.81)     2:12.52 (50.23)     2:50.01 (37.49)
  3 Cayetano, Chloe B         12 MESA-CA              2:56.27    2:52.34   16  
                  36.60     1:20.70 (44.10)     2:14.97 (54.27)     2:52.34 (37.37)
  4 Ellis, Alyssa E           12 RST-CA               2:57.53    2:54.07   15  
                  38.30     1:24.44 (46.14)     2:15.07 (50.63)     2:54.07 (39.00)
  5 Meyer, Mia G              11 PST-CA               2:59.94    2:59.35   14  
                  39.97     1:25.04 (45.07)     2:19.44 (54.40)     2:59.35 (39.91)
WH - Division  
  1 Hong, Coco                11 CHS-CA               3:04.82    2:49.03   20  
                  36.18     1:18.09 (41.91)     2:10.27 (52.18)     2:49.03 (38.76)
  2 Cowgill, Addy             11 TMEC-CA              3:10.81    2:56.36   17  
                  42.49     1:27.37 (44.88)     2:19.66 (52.29)     2:56.36 (36.70)
  3 Freede, Quin L            11 TCC-CA                    NT    2:59.04   16  
                  40.57     1:28.35 (47.78)     2:18.76 (50.41)     2:59.04 (40.28)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                             NT    2:11.28   40  
     1) Sobel-Sperry, Rebecca O 12      2) Freede, Quin L 11              
     3) Gore, Finnley L 12              4) Finn, Madeleine G 11           
                  33.02     1:05.99 (32.97)     1:35.88 (29.89)     2:11.28 (35.40)
  2 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:11.97    2:12.27   34  
     1) Torres, Lily G 11               2) Tatgenhorst, Taylor A 12       
     3) Falls, Madison R 11             4) Hong, Coco 11                  
                  33.48     1:04.59 (31.11)     1:39.92 (35.33)     2:12.27 (32.35)
  3 Temecula Swim Club-CA  'A'                             NT    2:18.89   32  
     1) Fuentebella, Mackenzie M 11     2) Bates, Maddie E 12             
     3) Cowgill, Addy 11                4) Pineda, Perseis P 12           
                  36.13     1:13.67 (37.54)     1:46.64 (32.97)     2:18.89 (32.25)
  4 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:15.84    2:19.33   30  
     1) Hordista, Cidni Marie L 12      2) Horan, Tallulah G 11           
     3) Elbaz, Chloe J 12               4) Elbaz, Gabby L 12              
                  31.37     1:05.11 (33.74)     1:48.99 (43.88)     2:19.33 (30.34)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:30.65    2:36.76   40  
     1) Tatgenhorst, Taylor A 12        2) Falls, Madison R 11            
     3) Hong, Coco 11                   4) Torres, Lily G 11              
                  37.14     1:19.45 (42.31)     2:05.09 (45.64)     2:36.76 (31.67)
 -- Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Cuevas, Maya R 11               2) Nikolovska, Martina 11         
     3) Villanueva, Alexa I 12          4) Martin, Tia 12                 
                  59.93     1:43.42 (43.49)     2:15.83 (32.41)          DQ (32.08)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Miller, Andi A            13 MESA-CA                30.03      29.54   20  
  2 Archer, Shelby J          14 TCC-CA                 30.06      29.57   17  
  3 Speer, Reece R            14 PST-CA                 29.72      29.76   16  
  4 Humphries, Danelle R      13 PASS-CA                29.43      29.91   15  
  5 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA                30.03      30.15   14  
  6 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA                 30.14      30.30   13  
  7 Guinn, Madison A          13 FAC-CA                 30.22      30.75   12  
  8 Frohnhoefer, Haley E      13 DSRT-CA                31.10      31.35   11  
  9 Kerns, Sydney M           14 TCC-CA                 30.97      31.52    9  
 10 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA                30.69      31.60    7  
 11 Andrade, Emily M          13 FAC-CA                 31.33      32.03    6  
WH - Division  
  1 Luyen, Sophie             13 TMEC-CA                32.29      31.74   20  
  2 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA                 32.96      31.89   17  
  3 Moyette, Kirra J          14 TMEC-CA                32.33      32.20   16  
  4 Marlatt, Kylie G          13 HVDA-CA                32.26      32.88   15  
  5 Mesaris, Isabelle T       13 TMEC-CA                32.72      33.07   14  
  6 Shin, Eliana M            13 CHS-CA                 33.12      33.12   13  
  7 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA                 32.40      33.32   12  
  8 Parsneau, Parker R        13 TMEC-CA                32.86      33.69   11  
  9 Mesaris, Veronica G       13 TMEC-CA                33.79      34.07    9  
 10 Murillo, Maya S           13 PST-CA                 33.05      34.49    7  
 11 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA                34.64      34.78    6  
 12 Shumway, Sofie I          14 RST-CA                 32.27      34.98    5  
 13 Liu, Claire W             13 YST-CA                    NT      50.72    4  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               1:04.24    1:01.35   20  
                  29.31     1:01.35 (32.04)                                        
  2 Shore, Hayley M           13 MESA-CA              1:05.24    1:04.67   17  
                  30.89     1:04.67 (33.78)                                        
  3 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               1:06.00    1:04.86   16  
                  31.41     1:04.86 (33.45)                                        
  4 Aiello, Julia M           13 TCC-CA               1:05.49    1:04.90   15  
                  31.23     1:04.90 (33.67)                                        
  5 Speer, Reece R            14 PST-CA               1:05.43    1:05.17   14  
                  31.34     1:05.17 (33.83)                                        
  6 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              1:05.89    1:05.40   13  
                  31.36     1:05.40 (34.04)                                        
  7 Dubois, Isabella Q        14 TMEC-CA              1:04.31    1:05.54   12  
                  27.88     1:05.54 (37.66)                                        
  8 Archer, Shelby J          14 TCC-CA               1:05.91    1:06.58   11  
                  32.21     1:06.58 (34.37)                                        
  9 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA              1:06.61    1:07.34    9  
                  30.73     1:07.34 (36.61)                                        
 10 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               1:07.29    1:07.55    7  
                  31.07     1:07.55 (36.48)                                        
 11 Cuevas, Anna K            14 RST-CA               1:07.63    1:08.53    6  
                  33.46     1:08.53 (35.07)                                        
 12 Sparks, Avery S           14 TCC-CA               1:09.03    1:08.85    5  
                  33.72     1:08.85 (35.13)                                        
 13 Vazquez, Brianna A        13 PST-CA               1:08.85    1:11.36    4  
                  33.32     1:11.36 (38.04)                                        
WH - Division  
  1 Frohnhoefer, Haley E      13 DSRT-CA              1:09.86    1:07.51   20  
                  31.59     1:07.51 (35.92)                                        
  2 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              1:09.67    1:08.21   17  
                  33.24     1:08.21 (34.97)                                        
  3 Hellenga, Rebekka B       13 PDSC-CA              1:11.15    1:08.60   16  
                  32.71     1:08.60 (35.89)                                        
  4 Moyette, Kirra J          14 TMEC-CA              1:13.09    1:10.63   15  
                  34.11     1:10.63 (36.52)                                        
  5 Andrade, Emily M          13 FAC-CA               1:14.90    1:11.24   14  
                  32.74     1:11.24 (38.50)                                        
  6 Andrade, Laura            13 RST-CA               1:11.15    1:11.84   13  
                  33.70     1:11.84 (38.14)                                        
  7 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               1:12.77    1:12.47   12  
                  33.94     1:12.47 (38.53)                                        
  8 Medina, Lydia M           13 VA-CA                1:12.24    1:12.96   11  
                  34.13     1:12.96 (38.83)                                        
  9 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               1:12.42    1:15.49    9  
                  35.46     1:15.49 (40.03)                                        
 10 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA              1:17.52    1:16.34    7  
                  36.85     1:16.34 (39.49)                                        
 11 Belan, Sophie G           13 FAC-CA               1:15.80    1:17.19    6  
                  37.21     1:17.19 (39.98)                                        
 12 Murillo, Maya S           13 PST-CA               1:15.81    1:22.72    5  
                  38.80     1:22.72 (43.92)                                        
 13 La Croix, Isabelle M      13 TMEC-CA                   NT    1:30.57    4  
                  40.40     1:30.57 (50.17)                                        
 14 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              1:40.12    1:33.85    3  
                  44.00     1:33.85 (49.85)                                        
 15 Liu, Claire W             13 YST-CA                    NT    1:45.03    2  
                  48.54     1:45.03 (56.49)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Avenetti, Kayla R         14 MESA-CA              2:19.99    2:14.70   20  
                  31.44     1:06.89 (35.45)     1:42.99 (36.10)     2:14.70 (31.71)
  2 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               2:21.13    2:15.58   17  
                  31.13     1:05.43 (34.30)     1:40.96 (35.53)     2:15.58 (34.62)
  3 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              2:22.98    2:16.98   16  
                  31.80     1:06.94 (35.14)     1:42.77 (35.83)     2:16.98 (34.21)
  4 Miller, Andi A            13 MESA-CA              2:18.66    2:18.36   15  
                  32.66     1:08.12 (35.46)     1:43.53 (35.41)     2:18.36 (34.83)
  5 Speer, Reece R            14 PST-CA               2:20.15    2:19.56   14  
                  32.26     1:08.45 (36.19)     1:44.47 (36.02)     2:19.56 (35.09)
  6 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              2:24.71    2:21.12   13  
                  33.45     1:09.55 (36.10)     1:45.75 (36.20)     2:21.12 (35.37)
  7 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               2:24.08    2:21.86   12  
                  32.18     1:08.41 (36.23)     1:45.93 (37.52)     2:21.86 (35.93)
  8 Humphries, Danelle R      13 PASS-CA              2:24.61    2:24.96   11  
                  32.65     1:09.74 (37.09)     1:48.57 (38.83)     2:24.96 (36.39)
  9 Licto, Annabella S        13 RST-CA               2:24.90    2:25.00    9  
                  33.20     1:10.45 (37.25)     1:48.53 (38.08)     2:25.00 (36.47)
 10 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA              2:26.72    2:25.34    7  
                  32.57     1:09.37 (36.80)     1:47.71 (38.34)     2:25.34 (37.63)
 -- Allen, Ashlyn M           13 YST-CA               2:16.97        DFS  
WH - Division  
  1 Shore, Hayley M           13 MESA-CA              2:34.67    2:19.53   20  
                  31.83     1:06.88 (35.05)     1:44.34 (37.46)     2:19.53 (35.19)
  2 Frohnhoefer, Haley E      13 DSRT-CA              2:29.63    2:28.58   17  
                  33.35     1:10.13 (36.78)     1:48.92 (38.79)     2:28.58 (39.66)
  3 Shin, Eliana M            13 CHS-CA               2:36.98    2:33.67   16  
                  36.40     1:15.84 (39.44)     1:56.09 (40.25)     2:33.67 (37.58)
  4 Luyen, Sophie             13 TMEC-CA              2:35.81    2:33.80   15  
                  36.31     1:15.25 (38.94)     1:55.18 (39.93)     2:33.80 (38.62)
  5 Kerns, Sydney M           14 TCC-CA               2:36.82    2:33.86   14  
                  34.22     1:13.27 (39.05)     1:54.91 (41.64)     2:33.86 (38.95)
  6 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               2:28.64    2:33.89   13  
                  32.89     1:11.05 (38.16)     1:51.69 (40.64)     2:33.89 (42.20)
  7 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               2:37.01    2:34.96   12  
                  34.75     1:14.12 (39.37)     1:55.50 (41.38)     2:34.96 (39.46)
  8 Moyette, Kirra J          14 TMEC-CA                   NT    2:35.88   11  
                  37.53     1:17.03 (39.50)     1:58.51 (41.48)     2:35.88 (37.37)
  9 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               2:41.09    2:36.00    9  
                  35.13     1:14.53 (39.40)     1:55.20 (40.67)     2:36.00 (40.80)
 10 Parsneau, Parker R        13 TMEC-CA              2:44.73    2:37.94    7  
                  37.02     1:16.89 (39.87)     1:59.00 (42.11)     2:37.94 (38.94)
 11 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               2:37.16    2:40.32    6  
                  36.56     1:17.01 (40.45)     1:58.63 (41.62)     2:40.32 (41.69)
 12 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA              2:42.47    2:40.72    5  
                  37.46     1:17.52 (40.06)     1:59.82 (42.30)     2:40.72 (40.90)
 13 Marlatt, Kylie G          13 HVDA-CA              2:48.78    2:59.15    4  
                  36.30     1:21.96 (45.66)     2:07.05 (45.09)     2:59.15 (52.10)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pearson, Sophia L         13 CHS-CA               6:12.59    5:53.00   20  
                  33.56     1:09.84 (36.28)     1:46.14 (36.30)     2:22.60 (36.46)
        2:57.52 (34.92)     3:33.24 (35.72)     4:08.66 (35.42)     4:43.28 (34.62)
        5:18.06 (34.78)     5:53.00 (34.94)                                        
  2 Pivonka, kay L            14 PST-CA               6:28.53    6:00.80   17  
                  31.43     1:08.15 (36.72)     1:45.22 (37.07)     2:22.22 (37.00)
        2:58.46 (36.24)     3:35.06 (36.60)     4:12.75 (37.69)     4:50.30 (37.55)
        5:26.52 (36.22)     6:00.80 (34.28)                                        
  3 Speer, Reece R            14 PST-CA               6:20.50    6:11.59   16  
                  33.27     1:10.89 (37.62)     1:49.06 (38.17)     2:27.15 (38.09)
        3:04.53 (37.38)     3:42.74 (38.21)     4:21.45 (38.71)     4:58.62 (37.17)
        5:35.43 (36.81)     6:11.59 (36.16)                                        
  4 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               6:25.53    6:19.57   15  
                  32.98     1:10.10 (37.12)     1:47.81 (37.71)     2:26.47 (38.66)
        3:05.40 (38.93)     3:44.34 (38.94)     4:23.57 (39.23)     5:02.85 (39.28)
        5:41.62 (38.77)     6:19.57 (37.95)                                        
  5 Sparks, Avery S           14 TCC-CA               6:32.30    6:53.23   14  
                  36.31     1:16.76 (40.45)     2:00.58 (43.82)     2:42.74 (42.16)
        3:25.93 (43.19)     4:09.50 (43.57)     4:52.55 (43.05)     5:35.78 (43.23)
        6:16.12 (40.34)     6:53.23 (37.11)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avenetti, Kayla R         14 MESA-CA              1:19.33    1:14.23   20  
                  35.64     1:14.23 (38.59)                                        
  2 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               1:15.79    1:15.81   17  
                  36.43     1:15.81 (39.38)                                        
  3 Miller, Andi A            13 MESA-CA              1:18.14    1:16.82   16  
                  38.33     1:16.82 (38.49)                                        
  4 Humphries, Danelle R      13 PASS-CA              1:19.34    1:18.33   15  
                  37.64     1:18.33 (40.69)                                        
  5 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              1:17.38    1:18.42   14  
                  39.19     1:18.42 (39.23)                                        
  6 Archer, Shelby J          14 TCC-CA               1:16.85    1:18.63   13  
                  38.79     1:18.63 (39.84)                                        
  7 Licto, Annabella S        13 RST-CA               1:19.86    1:22.02   12  
WH - Division  
  1 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               1:21.57    1:19.62   20  
                  38.44     1:19.62 (41.18)                                        
  2 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               1:22.04    1:20.63   17  
                  38.77     1:20.63 (41.86)                                        
  3 Luyen, Sophie             13 TMEC-CA              1:22.27    1:20.66   16  
                  39.03     1:20.66 (41.63)                                        
  4 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              1:21.18    1:20.84   15  
                  39.58     1:20.84 (41.26)                                        
  5 Andrade, Emily M          13 FAC-CA               1:28.31    1:21.90   14  
                  39.26     1:21.90 (42.64)                                        
  6 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               1:24.23    1:22.06   13  
                  40.56     1:22.06 (41.50)                                        
  7 Parsneau, Parker R        13 TMEC-CA              1:25.81    1:22.20   12  
                  40.94     1:22.20 (41.26)                                        
  8 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA              1:23.73    1:22.86   11  
                  39.60     1:22.86 (43.26)                                        
  9 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               1:22.18    1:23.76    9  
                  40.31     1:23.76 (43.45)                                        
 10 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA              1:29.23    1:27.19    7  
                  42.45     1:27.19 (44.74)                                        
 11 Murillo, Maya S           13 PST-CA               1:24.77    1:27.93    6  
                  43.87     1:27.93 (44.06)                                        
 12 Kerns, Sydney M           14 TCC-CA               1:22.83    1:28.78    5  
                  43.85     1:28.78 (44.93)                                        
 13 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               1:31.85    1:29.97    4  
                  44.27     1:29.97 (45.70)                                        
 14 Marlatt, Kylie G          13 HVDA-CA              1:30.92    1:30.68    3  
                  42.14     1:30.68 (48.54)                                        
 15 Mesaris, Veronica G       13 TMEC-CA              1:26.19    1:30.82    2  
                  42.44     1:30.82 (48.38)                                        
 16 Liu, Claire W             13 YST-CA                    NT    1:59.22    1  
                  57.53   1:59.22 (1:01.69)                                        
 -- Mesaris, Isabelle T       13 TMEC-CA              1:25.13         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Allen, Ashlyn M           13 YST-CA               2:52.20    2:38.40   20  
                  38.60     1:18.92 (40.32)     1:59.66 (40.74)     2:38.40 (38.74)
  2 Cuevas, Anna K            14 RST-CA               2:47.08    2:38.46   17  
                  37.20     1:17.63 (40.43)     1:58.73 (41.10)     2:38.46 (39.73)
  3 Dubois, Isabella Q        14 TMEC-CA              2:54.50    2:41.34   16  
                  36.40     1:15.35 (38.95)     1:58.25 (42.90)     2:41.34 (43.09)
  4 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               2:54.50    2:42.38   15  
                  38.81     1:20.86 (42.05)     2:02.63 (41.77)     2:42.38 (39.75)
  5 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              2:52.39    2:43.46   14  
                  39.59     1:20.69 (41.10)     2:02.73 (42.04)     2:43.46 (40.73)
  6 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               2:54.50    2:51.79   13  
                  40.97     1:24.62 (43.65)     2:08.51 (43.89)     2:51.79 (43.28)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kerns, Sydney M           14 TCC-CA               1:24.42    1:23.35   20  
                  39.85     1:23.35 (43.50)                                        
  2 Licto, Annabella S        13 RST-CA               1:24.79    1:24.04   17  
                  40.01     1:24.04 (44.03)                                        
  3 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              1:25.37    1:25.97   16  
                  41.60     1:25.97 (44.37)                                        
  4 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               1:28.07    1:26.65   15  
                  40.41     1:26.65 (46.24)                                        
  5 Miller, Andi A            13 MESA-CA              1:27.64    1:28.06   14  
                  42.76     1:28.06 (45.30)                                        
  6 Pivonka, kay L            14 PST-CA               1:26.01    1:28.55   13  
                  42.09     1:28.55 (46.46)                                        
  7 Humphries, Danelle R      13 PASS-CA              1:26.33    1:29.82   12  
                  43.06     1:29.82 (46.76)                                        
  8 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              1:30.68    1:30.41   11  
                  42.59     1:30.41 (47.82)                                        
WH - Division  
  1 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               1:32.69    1:30.65   20  
                  43.79     1:30.65 (46.86)                                        
  2 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               1:32.30    1:30.97   17  
                  43.01     1:30.97 (47.96)                                        
  3 Shore, Hayley M           13 MESA-CA              1:34.40    1:31.12   16  
                  43.52     1:31.12 (47.60)                                        
  4 Luyen, Sophie             13 TMEC-CA              1:33.09    1:31.56   15  
                  44.15     1:31.56 (47.41)                                        
  5 Parsneau, Parker R        13 TMEC-CA              1:37.07    1:32.00   14  
                  44.70     1:32.00 (47.30)                                        
  6 Mesaris, Veronica G       13 TMEC-CA              1:38.67    1:32.13   13  
                  43.64     1:32.13 (48.49)                                        
  7 Archer, Shelby J          14 TCC-CA               1:32.00    1:32.65   12  
                  43.33     1:32.65 (49.32)                                        
  8 Moyette, Kirra J          14 TMEC-CA                   NT    1:34.18   11  
                  46.40     1:34.18 (47.78)                                        
  9 Mesaris, Isabelle T       13 TMEC-CA              1:35.56    1:34.54    9  
                  45.01     1:34.54 (49.53)                                        
 10 McCarthy, Kaitlin B       14 FAC-CA               1:32.42    1:35.27    7  
                  46.10     1:35.27 (49.17)                                        
 11 Shin, Eliana M            13 CHS-CA               1:35.10    1:37.13    6  
                  46.00     1:37.13 (51.13)                                        
 12 Murillo, Maya S           13 PST-CA               1:34.64    1:38.04    5  
                  46.88     1:38.04 (51.16)                                        
 13 Marlatt, Kylie G          13 HVDA-CA              1:39.47    1:42.49    4  
                  47.50     1:42.49 (54.99)                                        
 14 Frohnhoefer, Haley E      13 DSRT-CA              1:42.23    1:42.50    3  
                  46.61     1:42.50 (55.89)                                        
 15 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               1:39.11    1:43.42    2  
                  48.78     1:43.42 (54.64)                                        
 16 Andrade, Emily M          13 FAC-CA               1:49.35    1:58.67    1  
                  52.25   1:58.67 (1:06.42)                                        
 17 Liu, Claire W             13 YST-CA                    NT    2:26.03  
                1:08.37   2:26.03 (1:17.66)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Allen, Ashlyn M           13 YST-CA               3:11.79    2:50.01   20  
                  39.87     1:22.47 (42.60)     2:05.99 (43.52)     2:50.01 (44.02)
  2 Pivonka, kay L            14 PST-CA               3:18.10    3:06.07   17  
                  41.66     1:29.15 (47.49)     2:17.86 (48.71)     3:06.07 (48.21)
  3 Vazquez, Brianna A        13 PST-CA               3:04.66    3:11.68   16  
                  42.14     1:30.17 (48.03)     2:20.76 (50.59)     3:11.68 (50.92)
  4 Sparks, Avery S           14 TCC-CA               3:18.20    3:21.73   15  
                  46.68     1:38.76 (52.08)     2:31.47 (52.71)     3:21.73 (50.26)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Sophia L         13 CHS-CA               1:11.54    1:08.52   20  
                  31.96     1:08.52 (36.56)                                        
  2 Allen, Ashlyn M           13 YST-CA               1:14.94    1:12.52   17  
                  34.61     1:12.52 (37.91)                                        
  3 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               1:16.78    1:14.08   16  
                  34.62     1:14.08 (39.46)                                        
  4 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              1:17.37    1:16.74   15  
                  37.13     1:16.74 (39.61)                                        
  5 Archer, Shelby J          14 TCC-CA               1:13.96    1:19.50   14  
                  36.48     1:19.50 (43.02)                                        
WH - Division  
  1 Shore, Hayley M           13 MESA-CA              1:17.79    1:14.31   20  
                  34.26     1:14.31 (40.05)                                        
  2 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              1:17.87    1:17.16   17  
                  36.03     1:17.16 (41.13)                                        
  3 Speer, Reece R            14 PST-CA               1:19.80    1:17.71   16  
                  35.64     1:17.71 (42.07)                                        
  4 Aiello, Julia M           13 TCC-CA               1:19.97    1:18.28   15  
                  36.44     1:18.28 (41.84)                                        
  5 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               1:18.39    1:22.61   14  
                  37.57     1:22.61 (45.04)                                        
  6 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               1:24.57    1:23.33   13  
                  37.82     1:23.33 (45.51)                                        
  7 Andrade, Laura            13 RST-CA               1:25.02    1:23.57   12  
                  37.37     1:23.57 (46.20)                                        
  8 Hellenga, Rebekka B       13 PDSC-CA              1:29.30    1:23.61   11  
                  37.31     1:23.61 (46.30)                                        
  9 Medina, Lydia M           13 VA-CA                     NT    1:25.78    9  
                  36.22     1:25.78 (49.56)                                        
 10 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               1:29.57    1:26.07    7  
                  38.88     1:26.07 (47.19)                                        
 11 Vazquez, Brianna A        13 PST-CA               1:26.20    1:29.79    6  
                  39.85     1:29.79 (49.94)                                        
 12 Andrade, Emily M          13 FAC-CA               1:28.16    1:30.53    5  
                  40.19     1:30.53 (50.34)                                        
 13 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               1:28.42    1:31.11    4  
                  41.82     1:31.11 (49.29)                                        
 14 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA              1:32.08    1:32.11    3  
                  43.72     1:32.11 (48.39)                                        
 15 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA              1:27.42    1:34.16    2  
                  41.45     1:34.16 (52.71)                                        
 16 Belan, Sophie G           13 FAC-CA               1:35.82    1:35.31    1  
                  44.85     1:35.31 (50.46)                                        
 17 Murillo, Maya S           13 PST-CA               1:29.64    1:38.92  
                  46.58     1:38.92 (52.34)                                        
 18 La Croix, Isabelle M      13 TMEC-CA                   NT    1:54.17  
                  49.13   1:54.17 (1:05.04)                                        
 19 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA                   NT    1:59.46  
                  53.33   1:59.46 (1:06.13)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ibay, Ella K              13 CHS-CA               2:37.02    2:36.86   20  
                  35.73     1:15.29 (39.56)     2:00.42 (45.13)     2:36.86 (36.44)
  2 Shore, Hayley M           13 MESA-CA              2:47.49    2:38.54   17  
                  33.93     1:13.53 (39.60)     2:02.91 (49.38)     2:38.54 (35.63)
  3 Cuevas, Anna K            14 RST-CA               2:42.10    2:38.79   16  
                  35.73     1:14.29 (38.56)     2:03.38 (49.09)     2:38.79 (35.41)
  4 Speer, Reece R            14 PST-CA               2:39.04    2:38.98   15  
                  37.11     1:17.67 (40.56)     2:03.79 (46.12)     2:38.98 (35.19)
  5 Taylor, Isadora O         13 MESA-CA              2:40.14    2:39.45   14  
                  36.60     1:17.78 (41.18)     2:04.34 (46.56)     2:39.45 (35.11)
  6 Aiello, Julia M           13 TCC-CA               2:42.26    2:42.06   13  
                  36.60     1:18.66 (42.06)     2:05.60 (46.94)     2:42.06 (36.46)
  7 Young, Natalie R          13 PDSC-CA              2:45.36    2:43.29   12  
                  35.76     1:18.99 (43.23)     2:08.10 (49.11)     2:43.29 (35.19)
  8 Archer, Shelby J          14 TCC-CA               2:47.28    2:49.73   11  
                  37.03     1:20.20 (43.17)     2:11.77 (51.57)     2:49.73 (37.96)
WH - Division  
  1 Tarros-Cooper, Harper M   13 TCC-CA               2:53.10    2:43.54   20  
                  33.42     1:18.11 (44.69)     2:06.13 (48.02)     2:43.54 (37.41)
  2 Hellenga, Rebekka B       13 PDSC-CA              2:58.58    2:54.07   17  
                  36.06     1:20.62 (44.56)     2:15.59 (54.97)     2:54.07 (38.48)
  3 Vazquez, Brianna A        13 PST-CA               2:51.32    2:54.26   16  
                  37.41     1:21.13 (43.72)     2:11.56 (50.43)     2:54.26 (42.70)
  4 Guinn, Madison A          13 FAC-CA               2:52.11    2:55.11   15  
                  36.47     1:20.45 (43.98)     2:12.47 (52.02)     2:55.11 (42.64)
  5 Lipps, Clementine N       13 FAC-CA               2:54.93    2:56.34   14  
                  38.05     1:20.77 (42.72)     2:13.31 (52.54)     2:56.34 (43.03)
  6 Munjal, Shafaa            14 PDSC-CA              2:56.04    2:56.80   13  
                  40.31     1:26.28 (45.97)     2:17.66 (51.38)     2:56.80 (39.14)
  7 Andrade, Laura            13 RST-CA               2:54.39    2:58.19   12  
                  36.35     1:23.38 (47.03)     2:18.56 (55.18)     2:58.19 (39.63)
  8 Frohnhoefer, Haley E      13 DSRT-CA              3:02.80    3:03.91   11  
                  39.20     1:25.87 (46.67)     2:21.79 (55.92)     3:03.91 (42.12)
  9 Sparks, Avery S           14 TCC-CA               3:11.85    3:07.04    9  
                  44.12     1:34.43 (50.31)     2:28.64 (54.21)     3:07.04 (38.40)
 10 Shumway, Sofie I          14 RST-CA               3:05.09    3:07.43    7  
                  39.94     1:26.42 (46.48)     2:23.51 (57.09)     3:07.43 (43.92)
 11 Murillo, Maya S           13 PST-CA               3:03.31    3:11.61    6  
                  43.38     1:30.87 (47.49)     2:27.22 (56.35)     3:11.61 (44.39)
 12 Ware, Autumn J            13 DSRT-CA              3:17.06    3:14.52    5  
                  42.55     1:31.27 (48.72)   2:31.99 (1:00.72)     3:14.52 (42.53)
 13 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              4:20.89    3:47.40    4  
                  50.55     1:47.12 (56.57)   2:54.11 (1:06.99)     3:47.40 (53.29)
 -- Medina, Lydia M           13 VA-CA                     NT         DQ  
                  37.13     1:21.05 (43.92)     2:11.86 (50.81)          DQ (42.93)
 -- Belan, Sophie G           13 FAC-CA               3:18.43         DQ  
                  44.25     1:31.79 (47.54)   2:33.03 (1:01.24)          DQ (43.50)
 -- Andrade, Emily M          13 FAC-CA               3:16.66         DQ  
                  35.70     1:24.35 (48.65)   2:28.90 (1:04.55)          DQ (46.19)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:08.27   40  
     1) Lipps, Clementine N 13          2) Andrade, Emily M 13            
     3) McCarthy, Kaitlin B 14          4) Guinn, Madison A 13            
                  32.87     1:06.23 (33.36)   2:08.27 (1:02.04)                    
  2 Desert Aquatics-CA  'A'                                NT    2:08.39   34  
     1) Frohnhoefer, Haley E 13         2) Ware, Autumn J 13              
     3) Leon, Crystal A 15              4) Taylor, LT S 16                
                  31.04     1:05.48 (34.44)     1:40.79 (35.31)     2:08.39 (27.60)
 -- Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:10.20         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piranha Swim Team-CA  'A'                         2:30.00    2:26.06   40  
     1) Vazquez, Brianna A 13           2) Pivonka, kay L 14              
     3) Speer, Reece R 14               4) Murillo, Maya S 13             
  2 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:37.30    2:28.22   34  
     1) Robinson-Greer, Deborah L 13    2) Munjal, Shafaa 14              
     3) Hellenga, Rebekka B 13          4) Young, Natalie R 13            
                  44.68   2:28.22 (1:43.54)                                        
  3 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:39.53   32  
     1) Lipps, Clementine N 13          2) Belan, Sophie G 13             
     3) Guinn, Madison A 13             4) Andrade, Emily M 13            
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Navarro, Ari              17 RST-CA                 29.87      30.16   20  
  2 Wolf, Dawn M              15 MESA-CA                29.97      30.59   17  
  3 Neal, Alexa K             15 TMEC-CA                31.24      31.23   16  
WH - Division  
  1 Keys, Maya E              15 HVDA-CA                34.07      33.68   20  
  2 Leon, Crystal A           15 DSRT-CA                33.15      34.43   17  
  3 Versteeg, Emma T          15 FAC-CA                    NT      34.65   16  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Baik, Carolyne H          15 FAC-CA               1:03.77    1:01.68   20  
                  30.17     1:01.68 (31.51)                                        
  2 Taylor, LT S              16 DSRT-CA              1:04.56    1:04.25   17  
                  31.01     1:04.25 (33.24)                                        
  3 Navarro, Ari              17 RST-CA               1:06.23    1:06.59   16  
                  32.40     1:06.59 (34.19)                                        
WH - Division  
  1 Wolf, Dawn M              15 MESA-CA              1:09.06    1:08.69   20  
                  32.51     1:08.69 (36.18)                                        
  2 Keys, Maya E              15 HVDA-CA              1:19.93    1:15.87   17  
                  35.01     1:15.87 (40.86)                                        
  3 Versteeg, Emma T          15 FAC-CA               1:22.05    1:20.79   16  
                  39.89     1:20.79 (40.90)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taylor, LT S              16 DSRT-CA              2:21.94    2:23.57   20  
                  33.25     1:09.82 (36.57)     1:47.87 (38.05)     2:23.57 (35.70)
  2 Navarro, Ari              17 RST-CA               2:23.04    2:24.59   17  
                  34.57     1:11.61 (37.04)     1:48.88 (37.27)     2:24.59 (35.71)
WH - Division  
  1 Neal, Alexa K             15 TMEC-CA              2:32.84    2:40.87   20  
                  35.98     1:16.89 (40.91)     1:59.50 (42.61)     2:40.87 (41.37)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Valdez, Regine B          15 HVDA-CA              6:05.22    5:56.76   20  
                  29.65     1:03.36 (33.71)     1:38.70 (35.34)     2:15.54 (36.84)
        2:52.21 (36.67)     3:29.40 (37.19)     4:06.73 (37.33)     4:44.78 (38.05)
        5:21.35 (36.57)     5:56.76 (35.41)                                        
  2 Purificacion, Aliza       17 PST-CA               6:12.03    6:02.90   17  
                  32.79     1:08.60 (35.81)     1:45.10 (36.50)     2:21.56 (36.46)
        2:58.55 (36.99)     3:35.18 (36.63)     4:12.06 (36.88)     4:48.98 (36.92)
        5:26.04 (37.06)     6:02.90 (36.86)                                        
  3 Evdokimoff, Markina N     17 PST-CA               6:15.76    6:05.32   16  
                  31.23     1:06.81 (35.58)     1:43.95 (37.14)     2:21.38 (37.43)
        2:58.12 (36.74)     3:35.11 (36.99)     4:12.68 (37.57)     4:50.50 (37.82)
        5:28.99 (38.49)     6:05.32 (36.33)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolf, Dawn M              15 MESA-CA              1:14.77    1:15.92   20  
                  36.69     1:15.92 (39.23)                                        
  2 Navarro, Ari              17 RST-CA               1:16.70    1:17.63   17  
                  38.64     1:17.63 (38.99)                                        
  3 Taylor, LT S              16 DSRT-CA              1:19.28    1:19.05   16  
                  39.33     1:19.05 (39.72)                                        
  4 Neal, Alexa K             15 TMEC-CA              1:18.51    1:19.44   15  
                  37.82     1:19.44 (41.62)                                        
  5 Purificacion, Aliza       17 PST-CA               1:19.52    1:22.02   14  
                  39.82     1:22.02 (42.20)                                        
WH - Division  
  1 Versteeg, Emma T          15 FAC-CA                    NT    1:35.76   20  
                  46.08     1:35.76 (49.68)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Valdez, Regine B          15 HVDA-CA              2:47.32    2:42.09   20  
                  35.74     1:16.81 (41.07)     1:59.50 (42.69)     2:42.09 (42.59)
  2 Evdokimoff, Markina N     17 PST-CA               2:39.45    2:42.66   17  
                  37.29     1:18.68 (41.39)     2:01.91 (43.23)     2:42.66 (40.75)
  3 Baik, Carolyne H          15 FAC-CA               2:37.99    2:44.70   16  
                  38.51     1:19.58 (41.07)     2:02.42 (42.84)     2:44.70 (42.28)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wolf, Dawn M              15 MESA-CA              1:25.79    1:26.18   20  
                  40.29     1:26.18 (45.89)                                        
  2 Evdokimoff, Markina N     17 PST-CA               1:28.19    1:29.15   17  
                  42.03     1:29.15 (47.12)                                        
  3 Navarro, Ari              17 RST-CA               1:27.90    1:30.02   16  
                  43.85     1:30.02 (46.17)                                        
WH - Division  
  1 Neal, Alexa K             15 TMEC-CA              1:35.83    1:31.90   20  
                  43.73     1:31.90 (48.17)                                        
  2 Keys, Maya E              15 HVDA-CA              1:40.30    1:36.06   17  
                  44.42     1:36.06 (51.64)                                        
  3 Versteeg, Emma T          15 FAC-CA                    NT    1:46.77   16  
                  50.50     1:46.77 (56.27)                                        
  4 Leon, Crystal A           15 DSRT-CA              1:45.31    1:49.55   15  
                  50.14     1:49.55 (59.41)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Evdokimoff, Markina N     17 PST-CA               3:17.30    3:12.15   20  
                  42.70     1:32.32 (49.62)     2:23.30 (50.98)     3:12.15 (48.85)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Navarro, Ari              17 RST-CA               1:16.03    1:17.56   20  
                  36.79     1:17.56 (40.77)                                        
WH - Division  
  1 Taylor, LT S              16 DSRT-CA              1:20.83    1:15.65   20  
                  35.31     1:15.65 (40.34)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Valdez, Regine B          15 HVDA-CA              2:43.16    2:30.11   20  
                  31.17     1:07.68 (36.51)     1:47.63 (39.95)     2:30.11 (42.48)
  2 Evdokimoff, Markina N     17 PST-CA               2:50.79    2:58.61   17  
                  36.17     1:21.55 (45.38)     2:11.47 (49.92)     2:58.61 (47.14)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purificacion, Aliza       17 PST-CA               2:37.92    2:39.92   20  
                  34.04     1:18.24 (44.20)     2:03.79 (45.55)     2:39.92 (36.13)
  2 Baik, Carolyne H          15 FAC-CA               2:44.16    2:44.11   17  
                  31.91     1:14.27 (42.36)     2:05.35 (51.08)     2:44.11 (38.76)
  3 Navarro, Ari              17 RST-CA               2:45.24    2:46.15   16  
                  36.87     1:19.84 (42.97)     2:09.39 (49.55)     2:46.15 (36.76)
WH - Division  
  1 Taylor, LT S              16 DSRT-CA                   NT    2:49.86   20  
                  37.25     1:21.44 (44.19)     2:12.37 (50.93)     2:49.86 (37.49)
  2 Wolf, Dawn M              15 MESA-CA              3:05.03    2:52.36   17  
                  38.59     1:20.47 (41.88)     2:12.38 (51.91)     2:52.36 (39.98)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Navarro, Nathan            6 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Navarro, Nathan            6 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Reyes, Dylan               8 HVDA-CA                19.37      19.17   20  
WH - Division  
  1 Maloof, Elwood T           7 TCC-CA                    NT      16.97   20  
  2 Dahnke, Andrew             8 YST-CA                 22.55      19.58   17  
  3 Webster, Calum C           7 PST-CA                    NT      21.40   16  
  4 Olvera, Frank L            8 PASS-CA                24.71      23.15   15  
  5 Angle, Gabe T              8 YST-CA                 23.09      23.88   14  
  6 Bradford, Ben J            7 DSRT-CA                23.98      23.91   13  
  7 Mora Capriles, Diego A     7 PDSC-CA                26.77      25.69   12  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maloof, Elwood T           7 TCC-CA                    NT      37.49   20  
  2 Reyes, Dylan               8 HVDA-CA                   NT      43.42   17  
  3 Dahnke, Andrew             8 YST-CA                    NT      43.50   16  
  4 Webster, Calum C           7 PST-CA                    NT      48.12   15  
  5 Bradford, Ben J            7 DSRT-CA                59.43      55.61   14  
  6 Angle, Gabe T              8 YST-CA               1:08.11      56.88   13  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reyes, Dylan               8 HVDA-CA                   NT    1:38.33   20  
                  46.03     1:38.33 (52.30)                                        
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maloof, Elwood T           7 TCC-CA                    NT      21.65   20  
  2 Bradford, Ben J            7 DSRT-CA                30.19      29.85   17  
  3 Webster, Calum C           7 PST-CA                    NT      29.89   16  
 -- Olvera, Frank L            8 PASS-CA                31.45         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahnke, Andrew             8 YST-CA                 57.47      49.81   20  
  2 Reyes, Dylan               8 HVDA-CA                   NT      56.99   17  
  3 Mora Capriles, Diego A     7 PDSC-CA                   NT    1:06.46   16  
 -- Angle, Gabe T              8 YST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cox, Trone G               8 TMEC-CA                54.63      57.32   20  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cox, Trone G               8 TMEC-CA                24.88      24.43   20  
WH - Division  
  1 Bradford, Ben J            7 DSRT-CA                32.23      31.41   20  
  2 Mora Capriles, Diego A     7 PDSC-CA                37.79      32.63   17  
  3 Wickman, Blake H           7 PASS-CA                   NT      41.90   16  
 -- Olvera, Frank L            8 PASS-CA                   NT         DQ  
 -- Webster, Calum C           7 PST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
 -- Cox, Trone G               8 TMEC-CA              1:01.20         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WH - Division  
  1 Cox, Trone G               8 TMEC-CA                31.03      29.04   20  
  2 Mora Capriles, Diego A     7 PDSC-CA                35.10      30.94   17  
  3 Wickman, Blake H           7 PASS-CA                   NT      35.06   16  
  4 Olvera, Frank L            8 PASS-CA                36.90      35.31   15  
  5 Webster, Calum C           7 PST-CA                    NT      35.77   14  
 -- Bradford, Ben J            7 DSRT-CA                39.61         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maloof, Elwood T           7 TCC-CA                    NT      42.58   20  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dahnke, William J         10 YST-CA                 35.98      34.67   20  
  2 Xu, Neil                  10 CHS-CA                 34.70      34.83   17  
  3 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                35.51      34.91   16  
  4 Pan, Josh                 10 TCC-CA                 35.22      35.19   15  
  5 Ward, Aden J              10 PST-CA                 34.38      35.57   14  
  6 Riggins, Eli R            10 RST-CA                 35.44      36.44   13  
  7 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA                 36.08      36.65   12  
  8 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA                 35.59      36.76   11  
WH - Division  
  1 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT      33.07   20  
  2 Gore, Kiki M              10 TCC-CA                 41.71      37.77   17  
  3 Smith, Jude T              9 STAR-CA                38.61      38.97   16  
  4 Daudert, Turner A         10 HVDA-CA                41.45      40.33   15  
  5 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA                40.06      40.41   14  
  6 Rupan, Evan                8 YST-CA                 44.07      40.97   13  
  7 Henderson, Ray A          10 STAR-CA                40.64      41.28   12  
  8 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA                 41.21      41.85   11  
  9 Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA                 45.01      43.09    9  
 10 Marlatt, Evan R           10 HVDA-CA                42.56      43.45    7  
 11 Barbero, Noel S           10 CHS-CA                 50.93      46.33    6  
 12 Zhu, Mason L               9 CHS-CA                 45.03      46.43    5  
 13 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                48.69      46.63    4  
 14 Webster, John J            9 PST-CA                    NT      47.18    3  
 15 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                44.25      47.58    2  
 16 Jakkaraju, Siddu S        10 PDSC-CA                47.97      48.85    1  
 17 Kesavan, Evan              8 VA-CA                  51.24      49.36  
 18 Georgantas, Jack P        10 VA-CA                  51.48      52.21  
 19 Greggio, David B           9 FAC-CA                 48.13      53.67  
 20 Jones, Tripp B             8 RST-CA               1:07.66      55.65  
 21 Genders, Christian A       9 RST-CA                 50.82      55.97  
 22 Santana, Deco M            9 CHS-CA                    NT      59.18  
 22 Qian, Ryan                10 CHS-CA               1:15.16      59.18  
 24 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA                 53.29    1:00.72  
 25 Quiroz, Jonathan A         9 RST-CA               1:08.98    1:02.91  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 David, Braden M           10 TCC-CA               1:14.32    1:12.94   20  
                  36.40     1:12.94 (36.54)                                        
  2 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA               1:19.94    1:19.97   17  
                  37.57     1:19.97 (42.40)                                        
  3 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA               1:20.05    1:20.36   16  
                  38.34     1:20.36 (42.02)                                        
WH - Division  
  1 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT    1:15.18   20  
                  35.23     1:15.18 (39.95)                                        
  2 Ward, Aden J              10 PST-CA               1:22.12    1:16.64   17  
                  36.73     1:16.64 (39.91)                                        
  3 Medina, Liam J            10 VA-CA                1:23.02    1:23.61   16  
                  40.48     1:23.61 (43.13)                                        
  4 Gore, Kiki M              10 TCC-CA               1:36.21    1:24.59   15  
                  40.11     1:24.59 (44.48)                                        
  5 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA              1:27.27    1:27.34   14  
                  42.14     1:27.34 (45.20)                                        
  6 del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA              1:26.90    1:27.72   13  
                  41.49     1:27.72 (46.23)                                        
  7 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA               1:30.46    1:31.30   12  
                  45.17     1:31.30 (46.13)                                        
  8 Rupan, Evan                8 YST-CA               1:33.40    1:31.55   11  
                  41.87     1:31.55 (49.68)                                        
  9 Alfred, Anthony A         10 FAC-CA               1:30.42    1:31.97    9  
                  42.65     1:31.97 (49.32)                                        
 10 Davis, Jacob R             9 PASS-CA              1:34.73    1:32.88    7  
                  43.37     1:32.88 (49.51)                                        
 11 Contreras, Samuel A       10 PST-CA               1:36.93    1:35.64    6  
                  46.69     1:35.64 (48.95)                                        
 12 Leach, Bodie W            10 DSRT-CA              1:35.60    1:38.24    5  
                  44.54     1:38.24 (53.70)                                        
 13 Sharma, Shrey S            9 FAC-CA               1:48.10    1:41.31    4  
                  46.33     1:41.31 (54.98)                                        
 14 Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA               1:36.31    1:43.16    3  
                  46.16     1:43.16 (57.00)                                        
 15 Zhu, Mason L               9 CHS-CA               1:45.60    1:44.71    2  
                  48.91     1:44.71 (55.80)                                        
 16 Webster, John J            9 PST-CA                    NT    1:49.01    1  
                  48.32   1:49.01 (1:00.69)                                        
 17 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA              1:38.02    1:49.85  
 18 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA              1:44.45    1:50.91  
                  50.88   1:50.91 (1:00.03)                                        
 19 Handshy, Steven E         10 PASS-CA              2:02.23    1:53.91  
                  50.56   1:53.91 (1:03.35)                                        
 20 Kesavan, Evan              8 VA-CA                2:19.89    1:56.93  
                  51.40   1:56.93 (1:05.53)                                        
 21 Qian, Ryan                10 CHS-CA               2:25.38    1:57.67  
                  52.28   1:57.67 (1:05.39)                                        
 22 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               2:01.42    2:06.55  
                  57.83   2:06.55 (1:08.72)                                        
 23 Genders, Christian A       9 RST-CA               1:54.90    2:09.67  
                  58.70   2:09.67 (1:10.97)                                        
 -- Quiroz, Jonathan A         9 RST-CA                    NT         DQ  
                1:05.32        DQ (1:13.88)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA               2:47.92    2:50.07   20  
                  38.87     1:23.54 (44.67)     2:07.95 (44.41)     2:50.07 (42.12)
  2 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA               2:56.00    2:52.87   17  
                  39.11     1:24.33 (45.22)     2:09.59 (45.26)     2:52.87 (43.28)
  3 Smith, Jude T              9 STAR-CA              2:56.50    3:05.71   16  
                  40.19     1:27.69 (47.50)     2:17.15 (49.46)     3:05.71 (48.56)
  4 Rupan, Evan                8 YST-CA               2:55.99    3:29.47   15  
                  44.89     1:38.69 (53.80)     2:36.51 (57.82)     3:29.47 (52.96)
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Aden J              10 PST-CA                 41.13      38.94   20  
  2 Pan, Josh                 10 TCC-CA                 43.17      40.69   17  
  3 Xu, Neil                  10 CHS-CA                 42.40      41.31   16  
  4 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA                 43.57      43.32   15  
  5 Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                42.77      43.52   14  
WH - Division  
  1 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT      42.76   20  
  2 Dahnke, William J         10 YST-CA                 46.96      42.88   17  
  3 Riggins, Eli R            10 RST-CA                 47.76      43.79   16  
  4 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA                48.56      47.53   15  
  5 Smith, Jude T              9 STAR-CA                49.45      49.17   14  
  6 Daudert, Turner A         10 HVDA-CA                   NT      50.33   13  
  7 Henderson, Ray A          10 STAR-CA                54.12      52.60   12  
  8 Marlatt, Evan R           10 HVDA-CA                52.23      52.62   11  
  9 Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA                 57.09      54.53    9  
 10 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA                 51.83      54.80    7  
 11 Zhu, Mason L               9 CHS-CA                 59.15      55.42    6  
 12 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                54.88      55.54    5  
 13 Georgantas, Jack P        10 VA-CA                     NT      56.67    4  
 14 Jakkaraju, Siddu S        10 PDSC-CA                55.72      57.10    3  
 15 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                56.56      57.65    2  
 16 Barbero, Noel S           10 CHS-CA               1:03.36      58.83    1  
 17 Santana, Deco M            9 CHS-CA                    NT      59.11  
 18 Qian, Ryan                10 CHS-CA               1:22.25    1:02.41  
 19 Genders, Christian A       9 RST-CA               1:02.26    1:03.03  
 20 Jones, Tripp B             8 RST-CA               1:04.89    1:04.06  
 21 Quiroz, Jonathan A         9 RST-CA               1:15.21    1:07.53  
 22 Greggio, David B           9 FAC-CA               1:04.61    1:08.23  
 23 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               1:09.07    1:08.36  
 -- Rupan, Evan                8 YST-CA                 44.40         DQ  
 -- Kesavan, Evan              8 VA-CA                  56.47         DQ  
 -- Webster, John J            9 PST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dunn, Andre O             10 PDSC-CA              1:33.78    1:21.73   20  
                  40.37     1:21.73 (41.36)                                        
  2 Ward, Aden J              10 PST-CA               1:34.34    1:26.44   17  
                  42.76     1:26.44 (43.68)                                        
  3 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA               1:30.97    1:30.13   16  
                  42.54     1:30.13 (47.59)                                        
  4 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA               1:37.00    1:36.27   15  
                  47.57     1:36.27 (48.70)                                        
  5 Rupan, Evan                8 YST-CA               1:36.99    1:39.95   14  
  6 Kesavan, Evan              8 VA-CA                1:37.00    2:01.39   13  
                  57.63   2:01.39 (1:03.76)                                        
  7 Qian, Ryan                10 CHS-CA               1:37.00    2:08.86   12  
                1:02.40   2:08.86 (1:06.46)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xu, Neil                  10 CHS-CA                 45.81      47.69   20  
  2 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA                 47.83      49.69   17  
WH - Division  
  1 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT      46.09   20  
  2 Dahnke, William J         10 YST-CA                 53.75      46.83   17  
  3 Ward, Aden J              10 PST-CA                 50.82      47.88   16  
  4 Gore, Kiki M              10 TCC-CA                 51.86      49.05   15  
  5 Henderson, Ray A          10 STAR-CA                52.61      50.02   14  
  6 Zhu, Mason L               9 CHS-CA               1:00.07      53.71   13  
  7 Smith, Jude T              9 STAR-CA                51.93      54.81   12  
  8 Jakkaraju, Siddu S        10 PDSC-CA                54.07      55.77   11  
  9 Rupan, Evan                8 YST-CA               1:11.16      56.01    9  
 10 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA                 56.37      56.79    7  
 11 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA                54.85      57.33    6  
 12 Riggins, Eli R            10 RST-CA                 58.39      58.63    5  
 13 Barbero, Noel S           10 CHS-CA               1:26.39      59.28    4  
 14 Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA                 58.90      59.56    3  
 15 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA                 55.92      59.66    2  
 16 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA              1:01.15    1:01.50    1  
 17 Daudert, Turner A         10 HVDA-CA                   NT    1:02.09  
 18 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               1:06.90    1:05.34  
 19 Greggio, David B           9 FAC-CA               1:01.44    1:10.34  
 20 Kesavan, Evan              8 VA-CA                     NT    1:11.78  
 -- Arsua, Glen A              9 PDSC-CA              1:13.37         DQ  
 -- Webster, John J            9 PST-CA                    NT         DQ  
 -- Marlatt, Evan R           10 HVDA-CA                59.43         DQ  
 -- Genders, Christian A       9 RST-CA               1:20.82         DQ  
 -- Jones, Tripp B             8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Van Der Linden, Caleb A    9 MESA-CA                50.72         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 David, Braden M           10 TCC-CA               1:41.96    1:40.36   20  
                  47.59     1:40.36 (52.77)                                        
  2 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA               1:44.77    1:43.45   17  
                  49.04     1:43.45 (54.41)                                        
  3 Zhu, Mason L               9 CHS-CA               1:49.70    1:57.58   16  
                  56.68   1:57.58 (1:00.90)                                        
  4 Rupan, Evan                8 YST-CA               1:48.99    2:05.34   15  
                  59.25   2:05.34 (1:06.09)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David, Braden M           10 TCC-CA                 40.33      37.48   20  
  2 Dunn, Andre O             10 PDSC-CA                40.28      40.43   17  
WH - Division  
  1 Ward, Aden J              10 PST-CA                 45.31      42.52   20  
  2 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT      44.20   17  
  3 Gore, Kiki M              10 TCC-CA                    NT      46.45   16  
  4 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA                 43.23      46.47   15  
  5 Zhu, Mason L               9 CHS-CA                 52.50      46.51   14  
  6 Medina, Liam J            10 VA-CA                  46.35      48.19   13  
  7 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA                48.26      49.85   12  
  8 del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA                48.94      50.51   11  
  9 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA                 55.63      51.44    9  
 10 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA                54.66      53.29    7  
 11 Alfred, Anthony A         10 FAC-CA                 48.47      55.11    6  
 12 Contreras, Samuel A       10 PST-CA                 56.43      57.01    5  
 13 Sharma, Shrey S            9 FAC-CA               1:07.83      59.24    4  
 14 Davis, Jacob R             9 PASS-CA              1:05.93    1:00.06    3  
 15 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA                   NT    1:05.38    2  
 16 Santana, Deco M            9 CHS-CA                    NT    1:12.23    1  
 17 Genders, Christian A       9 RST-CA               1:12.27    1:13.70  
 18 Quiroz, Jonathan A         9 RST-CA                    NT    1:13.93  
 19 Kesavan, Evan              8 VA-CA                     NT    1:15.50  
 -- Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA               1:00.50         DQ  
 -- Leach, Bodie W            10 DSRT-CA                56.97         DQ  
 -- Handshy, Steven E         10 PASS-CA                   NT         DQ  
 -- Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               1:14.91         DQ  
 -- Webster, John J            9 PST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 David, Braden M           10 TCC-CA               1:33.96    1:28.01   20  
                  39.37     1:28.01 (48.64)                                        
  2 Xu, Neil                  10 CHS-CA               1:35.66    1:35.14   17  
                  45.04     1:35.14 (50.10)                                        
  3 Pan, Josh                 10 TCC-CA               1:32.12    1:35.98   16  
                  44.54     1:35.98 (51.44)                                        
  4 Ward, Aden J              10 PST-CA               1:37.00    1:40.22   15  
                  46.34     1:40.22 (53.88)                                        
  5 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA               1:37.33    1:40.28   14  
                  48.00     1:40.28 (52.28)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Andre O             10 PDSC-CA              1:27.96    1:22.44   20  
                  39.97     1:22.44 (42.47)                                        
  2 Ward, Aden J              10 PST-CA               1:30.94    1:29.16   17  
                  40.42     1:29.16 (48.74)                                        
  3 Chudasama, Ayaan N         8 CHS-CA               1:32.43    1:33.58   16  
                  44.19     1:33.58 (49.39)                                        
WH - Division  
  1 Lee, Jerry                10 TCC-CA                    NT    1:24.82   20  
                  41.42     1:24.82 (43.40)                                        
  2 Serna Arbow, Damian       10 CHS-CA               1:38.88    1:37.18   17  
                  45.25     1:37.18 (51.93)                                        
  3 Gore, Kiki M              10 TCC-CA               1:50.20    1:37.87   16  
                  49.78     1:37.87 (48.09)                                        
  4 del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA              1:41.63    1:40.45   15  
                  45.82     1:40.45 (54.63)                                        
  5 Rupan, Evan                8 YST-CA               2:09.26    1:42.79   14  
                  48.12     1:42.79 (54.67)                                        
  6 Gonzales, Blake I         10 DSRT-CA              1:42.28    1:42.87   13  
                  47.21     1:42.87 (55.66)                                        
  7 Alfred, Anthony A         10 FAC-CA               1:52.89    1:43.08   12  
                  51.23     1:43.08 (51.85)                                        
  8 Leach, Bodie W            10 DSRT-CA              1:53.42    1:43.42   11  
                  47.09     1:43.42 (56.33)                                        
  9 Bonilla, Kaleb A           9 FAC-CA               1:50.34    1:44.10    9  
                  52.01     1:44.10 (52.09)                                        
 10 Zhu, Mason L               9 CHS-CA               1:49.18    1:45.23    7  
                  50.61     1:45.23 (54.62)                                        
 11 Arsua, Glen A              9 PDSC-CA              2:07.58    1:51.87    6  
                  53.21     1:51.87 (58.66)                                        
 12 Contreras, Samuel A       10 PST-CA               2:02.15    1:52.84    5  
                  53.21     1:52.84 (59.63)                                        
 13 Alvarado, Emilio E         9 FAC-CA               1:58.30    1:57.27    4  
                  56.63   1:57.27 (1:00.64)                                        
 14 Davis, Jacob R             9 PASS-CA              1:59.83    1:57.97    3  
                  58.26     1:57.97 (59.71)                                        
 15 Sharma, Shrey S            9 FAC-CA                    NT    1:59.53    2  
                  58.96   1:59.53 (1:00.57)                                        
 16 Nelson, Thomas A          10 PDSC-CA              1:55.53    2:02.57    1  
                1:01.28   2:02.57 (1:01.29)                                        
 17 Santana, Deco M            9 CHS-CA                    NT    2:09.67  
 18 Loynd, Ryan M             10 FAC-CA               2:17.39    2:20.37  
                1:06.62   2:20.37 (1:13.75)                                        
 19 Genders, Christian A       9 RST-CA               2:34.91    2:28.87  
                1:08.51   2:28.87 (1:20.36)                                        
 -- Medina, Liam J            10 VA-CA                     NT         DQ  
                  47.08          DQ (46.36)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                             NT    2:18.99   40  
     1) David, Braden M 10              2) Lee, Jerry 10                  
     3) Gore, Kiki M 10                 4) Pan, Josh 10                   
                  32.75     1:14.94 (42.19)     1:47.90 (32.96)     2:18.99 (31.09)
  2 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:31.40    2:34.26   34  
     1) Chudasama, Ayaan N 8            2) Serna Arbow, Damian 10         
     3) Zhu, Mason L 9                  4) Xu, Neil 10                    
                  36.65     1:15.19 (38.54)     2:00.73 (45.54)     2:34.26 (33.53)
  3 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    3:19.42   32  
     1) Alvarado, Emilio E 9            2) Loynd, Ryan M 10               
     3) Greggio, David B 9              4) Bonilla, Kaleb A 9             
                  43.36     1:38.44 (55.08)   3:19.42 (1:40.98)                    
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     3:12.35    3:11.73   40  
     1) Dunn, Andre O 10                2) del Campo Hartman, Jon 10      
     3) Arsua, Glen A 9                 4) Nelson, Thomas A 10            
  2 Piranha Swim Team-CA  'A'                         3:15.00    3:29.90   34  
     1) Webster, John J 9               2) Contreras, Samuel A 10         
     3) Ward, Aden J 10                 4) Webster, Calum C 7             
  3 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    3:46.00   32  
     1) Alvarado, Emilio E 9            2) Bonilla, Kaleb A 9             
     3) Alfred, Anthony A 10            4) Sharma, Shrey S 9              
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Van Den Berg, Blake H     11 MESA-CA                32.88      31.19   20  
  2 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA                 31.36      31.25   17  
  3 Chen, Austin              12 TCC-CA                 32.51      31.93   16  
  4 Staton, Aidan C           12 PST-CA                 33.45      31.94   15  
  5 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                32.61      32.64   14  
  6 Avenetti, Noah M          11 MESA-CA                33.07      32.68   13  
WH - Division  
  1 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                35.53      33.38   20  
  2 Santana, Eros C           11 CHS-CA                 33.86      33.65   17  
  3 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA                33.79      34.02   16  
  4 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA                34.12      34.11   15  
  5 Arsua, Allister G         12 PDSC-CA                35.80      34.44   14  
  6 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA                33.61      34.82   13  
  7 Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                37.09      35.54   12  
  8 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA                 37.57      36.50   11  
  9 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA                 37.32      36.92    9  
 10 Minter, Jackson G         11 TMEC-CA                36.95      37.15    7  
 11 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA                 38.49      37.69    6  
 12 Hua, Kody P               11 FAC-CA                 38.31      38.30    5  
 13 Jacobs, Ryan R            11 DSRT-CA                42.79      43.17    4  
 14 Thompson, Steven R        12 PASS-CA                   NT      45.48    3  
 15 Kamyar, Kayvon F          11 TMEC-CA              1:23.34    1:20.56    2  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:09.90    1:09.53   20  
                  32.80     1:09.53 (36.73)                                        
  2 Chen, Austin              12 TCC-CA               1:11.86    1:10.56   17  
                  33.62     1:10.56 (36.94)                                        
  3 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:08.72    1:11.51   16  
                  33.78     1:11.51 (37.73)                                        
WH - Division  
  1 Staton, Aidan C           12 PST-CA               1:17.54    1:11.63   20  
                  33.62     1:11.63 (38.01)                                        
  2 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              1:18.63    1:11.90   17  
                  35.11     1:11.90 (36.79)                                        
  3 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              1:16.12    1:12.29   16  
                  34.35     1:12.29 (37.94)                                        
  4 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA              1:16.88    1:13.19   15  
                  35.17     1:13.19 (38.02)                                        
  5 Medina, Layden M          12 VA-CA                1:13.50    1:13.57   14  
                  36.62     1:13.57 (36.95)                                        
  6 Santana, Eros C           11 CHS-CA               1:13.10    1:14.48   13  
                  34.88     1:14.48 (39.60)                                        
  7 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA              1:15.82    1:14.62   12  
                  36.31     1:14.62 (38.31)                                        
  8 Handshy, Frederick J      12 PASS-CA              1:23.79    1:18.71   11  
                  39.27     1:18.71 (39.44)                                        
  9 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA               1:22.07    1:19.54    9  
                  37.73     1:19.54 (41.81)                                        
 10 Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                   NT    1:20.31    7  
                  38.30     1:20.31 (42.01)                                        
 11 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA               1:24.48    1:22.93    6  
                  38.46     1:22.93 (44.47)                                        
 12 Gildea, Cruz T            11 TMEC-CA              1:30.33    1:26.33    5  
                  41.27     1:26.33 (45.06)                                        
 13 Tuason, Andrew R          12 CHS-CA               1:30.70    1:29.14    4  
                  42.92     1:29.14 (46.22)                                        
 14 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               1:26.07    1:29.47    3  
                  43.30     1:29.47 (46.17)                                        
 15 Swanston, David G         12 RST-CA               1:35.62    1:29.51    2  
                  40.46     1:29.51 (49.05)                                        
 16 Jacobs, Ryan R            11 DSRT-CA              1:37.94    1:31.89    1  
                  42.06     1:31.89 (49.83)                                        
 17 Thompson, Steven R        12 PASS-CA              1:51.03    1:51.42  
                  49.40   1:51.42 (1:02.02)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA              2:37.20    2:33.19   20  
                  36.67     1:15.74 (39.07)     1:55.26 (39.52)     2:33.19 (37.93)
  2 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA              2:32.78    2:33.30   17  
                  35.44     1:14.26 (38.82)     1:54.33 (40.07)     2:33.30 (38.97)
  3 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               2:31.20    2:33.36   16  
                  34.33     1:14.29 (39.96)     1:55.51 (41.22)     2:33.36 (37.85)
  4 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               2:36.74    2:33.59   15  
                  34.57     1:13.32 (38.75)     1:53.35 (40.03)     2:33.59 (40.24)
WH - Division  
  1 Van Den Berg, Blake H     11 MESA-CA              2:39.65    2:32.05   20  
                  34.05     1:12.93 (38.88)     1:54.96 (42.03)     2:32.05 (37.09)
  2 Chen, Austin              12 TCC-CA                    NT    2:34.08   17  
                  33.27     1:11.79 (38.52)     1:53.24 (41.45)     2:34.08 (40.84)
  3 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              2:38.71    2:34.91   16  
                  35.47     1:15.94 (40.47)     1:56.31 (40.37)     2:34.91 (38.60)
  4 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              2:43.79    2:38.68   15  
                  36.81     1:18.78 (41.97)     2:00.28 (41.50)     2:38.68 (38.40)
  5 Avenetti, Noah M          11 MESA-CA              3:07.21    2:38.81   14  
                  34.96     1:13.63 (38.67)     1:54.18 (40.55)     2:38.81 (44.63)
  6 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA              2:59.59    2:41.44   13  
                  36.37     1:18.46 (42.09)     2:00.01 (41.55)     2:41.44 (41.43)
  7 Santana, Eros C           11 CHS-CA               2:41.31    2:41.48   12  
                  35.18     1:16.87 (41.69)     1:59.21 (42.34)     2:41.48 (42.27)
  8 Staton, Aidan C           12 PST-CA                    NT    2:41.95   11  
                  33.60     1:14.63 (41.03)     1:58.56 (43.93)     2:41.95 (43.39)
  9 Arsua, Allister G         12 PDSC-CA              2:48.49    2:42.30    9  
                  36.95     1:18.16 (41.21)     2:00.58 (42.42)     2:42.30 (41.72)
 10 Minter, Jackson G         11 TMEC-CA              3:03.76    2:59.32    7  
                  40.29     1:26.37 (46.08)     2:14.38 (48.01)     2:59.32 (44.94)
 11 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA               3:19.76    3:03.71    6  
                  39.07     1:25.52 (46.45)     2:14.31 (48.79)     3:03.71 (49.40)
 12 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA                    NT    3:07.88    5  
                  42.42     1:31.08 (48.66)     2:20.33 (49.25)     3:07.88 (47.55)
 13 Hua, Kody P               11 FAC-CA               3:10.43    3:10.92    4  
                  41.63     1:30.15 (48.52)     2:21.82 (51.67)     3:10.92 (49.10)
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              1:22.87    1:20.60   20  
                  39.55     1:20.60 (41.05)                                        
  2 Santana, Eros C           11 CHS-CA               1:24.37    1:23.49   17  
                  39.54     1:23.49 (43.95)                                        
  3 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:26.30    1:29.29   16  
                  42.54     1:29.29 (46.75)                                        
WH - Division  
  1 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA              1:40.88    1:28.98   20  
                  43.82     1:28.98 (45.16)                                        
  2 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              1:33.41    1:31.67   17  
                  45.81     1:31.67 (45.86)                                        
  3 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA               1:36.94    1:32.06   16  
                  45.08     1:32.06 (46.98)                                        
  4 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA              1:30.42    1:33.32   15  
                  46.07     1:33.32 (47.25)                                        
  5 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               1:36.60    1:36.47   14  
                  46.07     1:36.47 (50.40)                                        
  6 Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                   NT    1:37.48   13  
  7 Tuason, Andrew R          12 CHS-CA               1:40.96    1:45.84   12  
                  52.76     1:45.84 (53.08)                                        
  8 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA               1:51.65    1:50.07   11  
                  51.11     1:50.07 (58.96)                                        
  9 Swanston, David G         12 RST-CA               2:00.47    1:51.24    9  
                  53.81     1:51.24 (57.43)                                        
 10 Thompson, Steven R        12 PASS-CA                   NT    2:05.30    7  
                  58.73   2:05.30 (1:06.57)                                        
 -- Gildea, Cruz T            11 TMEC-CA              1:38.50         DQ  
 -- Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA              1:32.73         DQ  
                  44.10          DQ (47.02)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Van Den Berg, Blake H     11 MESA-CA                41.25      40.85   20  
  2 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                42.97      41.03   17  
  3 Shumway, Trevor J         12 RST-CA                 42.51      41.10   16  
WH - Division  
  1 Avenetti, Noah M          11 MESA-CA                47.47      41.27   20  
  2 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                44.83      43.08   17  
  3 Arsua, Allister G         12 PDSC-CA                46.81      45.13   16  
  4 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA                48.81      47.01   15  
  5 Chen, Austin              12 TCC-CA                 46.82      47.18   14  
  6 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA                49.88      47.85   13  
  7 Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                   NT      48.97   12  
  8 Minter, Jackson G         11 TMEC-CA                50.86      49.25   11  
  9 Hua, Kody P               11 FAC-CA                 48.45      49.53    9  
 10 Santana, Eros C           11 CHS-CA                 47.19      50.19    7  
 11 Staton, Aidan C           12 PST-CA                 49.97      50.21    6  
 12 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA                50.19      50.37    5  
 13 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA                 51.23      51.36    4  
 14 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA                 52.65      52.69    3  
 15 Jacobs, Ryan R            11 DSRT-CA              1:00.83      54.50    2  
 16 Thompson, Steven R        12 PASS-CA                   NT      57.23    1  
 -- Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               1:00.04         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:29.06    1:30.80   20  
                  42.28     1:30.80 (48.52)                                        
  2 Medina, Layden M          12 VA-CA                1:34.68    1:33.95   17  
                  45.68     1:33.95 (48.27)                                        
WH - Division  
  1 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA              1:51.36    1:42.63   20  
                  46.53     1:42.63 (56.10)                                        
  2 Chen, Austin              12 TCC-CA               1:42.48    1:42.70   17  
                  48.97     1:42.70 (53.73)                                        
  3 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA               1:54.09    1:47.38   16  
                  48.81     1:47.38 (58.57)                                        
  4 Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                   NT    1:48.36   15  
                  49.43     1:48.36 (58.93)                                        
  5 Swanston, David G         12 RST-CA               1:52.43    1:49.15   14  
                  50.57     1:49.15 (58.58)                                        
  6 Tuason, Andrew R          12 CHS-CA               2:02.38    1:57.06   13  
                  55.26   1:57.06 (1:01.80)                                        
  7 Thompson, Steven R        12 PASS-CA                   NT    2:03.64   12  
                1:00.29   2:03.64 (1:03.35)                                        
 -- Handshy, Frederick J      12 PASS-CA                   NT         DQ  
                  55.68          DQ (57.50)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA                 36.33      37.14   20  
WH - Division  
  1 Staton, Aidan C           12 PST-CA                 40.52      37.46   20  
  2 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                44.75      39.74   17  
  3 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA                40.56      40.58   16  
  4 Chen, Austin              12 TCC-CA                 40.08      40.78   15  
  5 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA                42.03      41.68   14  
  6 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA                 42.70      41.78   13  
  7 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA                44.40      42.29   12  
  8 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA                 51.98      46.77   11  
  9 Tuason, Andrew R          12 CHS-CA                 47.98      47.62    9  
 10 Handshy, Frederick J      12 PASS-CA                50.78      48.64    7  
 11 Jacobs, Ryan R            11 DSRT-CA                54.49      50.51    6  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Espelita, Graeden T       11 RST-CA               1:21.27    1:19.75   20  
                  35.14     1:19.75 (44.61)                                        
  2 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:19.44    1:21.35   17  
                  38.03     1:21.35 (43.32)                                        
  3 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:24.91    1:26.44   16  
                  38.99     1:26.44 (47.45)                                        
  4 Avenetti, Noah M          11 MESA-CA              1:25.25    1:39.55   15  
                  44.78     1:39.55 (54.77)                                        
WH - Division  
  1 Staton, Aidan C           12 PST-CA               1:35.27    1:30.46   20  
                  40.08     1:30.46 (50.38)                                        
  2 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA              1:37.93    1:34.28   17  
                  43.75     1:34.28 (50.53)                                        
  3 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA              1:31.00    1:34.56   16  
                  43.76     1:34.56 (50.80)                                        
  4 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA              1:35.23    1:36.79   15  
                  46.14     1:36.79 (50.65)                                        
  5 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA                   NT    1:41.00   14  
                  48.49     1:41.00 (52.51)                                        
  6 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              1:42.54    1:42.06   13  
                  48.11     1:42.06 (53.95)                                        
  7 Van Den Berg, Blake H     11 MESA-CA              1:34.21    1:55.21   12  
                  48.33   1:55.21 (1:06.88)                                        
 -- Arsua, Allister G         12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  45.78          DQ (52.35)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nimako, Jaxon A           11 RST-CA               1:17.76    1:22.80   20  
                  39.63     1:22.80 (43.17)                                        
WH - Division  
  1 Medina, Layden M          12 VA-CA                     NT    1:25.77   20  
                  40.31     1:25.77 (45.46)                                        
  2 Santana, Eros C           11 CHS-CA               1:27.26    1:26.17   17  
                  38.48     1:26.17 (47.69)                                        
  3 Staton, Aidan C           12 PST-CA               1:29.60    1:27.03   16  
                  38.30     1:27.03 (48.73)                                        
  4 Chen, Austin              12 TCC-CA               1:25.38    1:27.54   15  
                  41.48     1:27.54 (46.06)                                        
  5 Eldridge, Nathanael C     11 PDSC-CA              1:31.50    1:27.83   14  
                  44.47     1:27.83 (43.36)                                        
  6 Gudino, Caleb J           11 PDSC-CA              1:30.45    1:28.70   13  
                  44.30     1:28.70 (44.40)                                        
  7 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA              1:27.66    1:28.97   12  
                  42.10     1:28.97 (46.87)                                        
  8 Rubin, Sasha              11 HVDA-CA              1:33.70    1:29.31   11  
                  44.10     1:29.31 (45.21)                                        
  9 Douglas, Mathew P         11 TCC-CA               1:34.13    1:29.93    9  
                  41.40     1:29.93 (48.53)                                        
 10 Farahanchi, Darian        12 CHS-CA               1:40.56    1:42.39    7  
                  50.79     1:42.39 (51.60)                                        
 11 Zendejas, Jayden O        11 PST-CA               1:45.42    1:45.10    6  
                  47.43     1:45.10 (57.67)                                        
 12 Gildea, Cruz T            11 TMEC-CA              1:48.49    1:48.13    5  
                  52.29     1:48.13 (55.84)                                        
 13 Thompson, Steven R        12 PASS-CA                   NT    2:10.28    4  
                1:04.46   2:10.28 (1:05.82)                                        
 -- Bailor, Noah E            12 TMEC-CA                   NT         DQ  
                  48.27          DQ (50.32)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               2:48.33    2:45.57   20  
                  38.98     1:21.09 (42.11)     2:07.64 (46.55)     2:45.57 (37.93)
WH - Division  
  1 Feldman, Keanu K          11 PDSC-CA                   NT    2:51.84   20  
                  42.83     1:25.16 (42.33)     2:11.83 (46.67)     2:51.84 (40.01)
  2 Medina, Layden M          12 VA-CA                     NT    3:00.42   17  
                  42.49     1:30.12 (47.63)     2:21.40 (51.28)     3:00.42 (39.02)
  3 Staton, Aidan C           12 PST-CA                    NT    3:04.25   16  
                  36.58     1:23.29 (46.71)   2:24.24 (1:00.95)     3:04.25 (40.01)
  4 Alvarez, Victor A         11 TMEC-CA              3:13.02    3:04.65   15  
                  41.42     1:30.59 (49.17)     2:26.66 (56.07)     3:04.65 (37.99)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:17.55    2:16.40   40  
     1) Eldridge, Nathanael C 11        2) Gudino, Caleb J 11             
     3) Arsua, Allister G 12            4) Feldman, Keanu K 11            
                  35.97     1:10.92 (34.95)     1:44.46 (33.54)     2:16.40 (31.94)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA                 28.71      27.99   20  
  2 Shing, Issac              13 TCC-CA                 28.13      28.24   17  
  3 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA                28.83      28.77   16  
  4 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA                28.54      28.84   14.5
  4 Reyes, Eden C             14 FAC-CA                 28.98      28.84   14.5
  6 Ewers, Parker D           13 TCC-CA                 28.67      29.22   13  
  7 Reardon, Jack R           13 PDSC-CA                29.72      29.82   12  
WH - Division  
  1 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA                 30.98      28.73   20  
  2 Morton, Glenn A           14 VA-CA                  30.52      29.13   17  
  3 Suthar, Mittal J          14 CHS-CA                 30.87      29.52   16  
  4 Maldonado, William T      13 TCC-CA                 30.01      29.62   15  
  5 Gore, Liam J              13 TCC-CA                 30.84      30.52   14  
  6 Taylor, Nathan L          14 PASS-CA                40.73      30.66   13  
  7 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA                31.87      31.10   12  
  8 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA                 30.94      31.14   11  
  9 Baker, Jack E             13 PDSC-CA                30.76      31.23    9  
 10 Kim, Jeremy A             13 DSRT-CA                33.03      31.33    7  
 11 Snell, Hudson L           13 MESA-CA                30.26      31.80    6  
 12 Villanueva, Jacob         14 FAC-CA                 30.20      32.04    5  
 13 Pedroza, Dominic G        14 RST-CA                 31.99      32.11    4  
 14 Lista, Daulton L          13 CHS-CA                 31.80      32.18    3  
 15 Garcia, Evan Y            13 DSRT-CA                34.02      32.24    2  
 16 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA                 34.05      32.25    1  
 17 Prado, Max X              13 FAC-CA                 32.89      32.57  
 17 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA                32.50      32.57  
 19 Hale, Peter J             14 TCC-CA                 30.60      33.03  
 20 Crawford, Jake W          13 FAC-CA                 37.18      37.37  
 21 Nikolovski, Mario         13 FAC-CA                    NT      40.08  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jizmejian, Joseph J       13 RST-CA                 59.61      58.46   20  
                  28.07       58.46 (30.39)                                        
  2 Pak, Jayden J             14 CHS-CA               1:03.35    1:00.07   17  
                  30.03     1:00.07 (30.04)                                        
  3 Letov, Dmitriy D          13 RST-CA                 59.74    1:00.30   16  
                  28.93     1:00.30 (31.37)                                        
  4 Shing, Issac              13 TCC-CA               1:01.26    1:00.61   15  
                  29.55     1:00.61 (31.06)                                        
  5 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               1:00.76    1:00.66   14  
                  29.72     1:00.66 (30.94)                                        
  6 Coffield, Gregory R       14 RST-CA               1:03.00    1:00.97   13  
                  29.29     1:00.97 (31.68)                                        
  7 Milius, Cameron J         13 FAC-CA               1:02.84    1:01.13   12  
                  28.89     1:01.13 (32.24)                                        
  8 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              1:02.08    1:02.34   11  
                  29.97     1:02.34 (32.37)                                        
  9 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               1:02.74    1:02.39    9  
                  30.16     1:02.39 (32.23)                                        
 10 Leach, Grady M            14 DSRT-CA              1:02.21    1:03.05    7  
                  30.36     1:03.05 (32.69)                                        
 11 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               1:02.17    1:03.38    6  
                  31.19     1:03.38 (32.19)                                        
 12 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               1:03.32    1:03.40    5  
                  30.56     1:03.40 (32.84)                                        
 13 Lewis, Corbin E           14 FAC-CA               1:02.06    1:03.95    4  
                  30.00     1:03.95 (33.95)                                        
 14 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              1:04.82    1:04.89    3  
                  32.07     1:04.89 (32.82)                                        
 15 Reardon, Jack R           13 PDSC-CA              1:04.10    1:05.38    2  
                  31.63     1:05.38 (33.75)                                        
WH - Division  
  1 Solkowitz, Joey M         13 RST-CA               1:05.14    1:04.54   20  
                  30.57     1:04.54 (33.97)                                        
  2 Pedroza, Dominic G        14 RST-CA               1:11.84    1:04.89   17  
                  31.27     1:04.89 (33.62)                                        
  3 Trujillo, Jacob D         14 CHS-CA               1:05.50    1:05.37   16  
                  32.28     1:05.37 (33.09)                                        
  4 Suthar, Mittal J          14 CHS-CA               1:11.07    1:06.02   15  
                  30.89     1:06.02 (35.13)                                        
  5 Spencer, Landon D         13 TMEC-CA              1:11.88    1:06.04   14  
                  31.63     1:06.04 (34.41)                                        
  6 Smith, Dylan J            14 FAC-CA               1:07.28    1:06.89   13  
                  31.73     1:06.89 (35.16)                                        
  7 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               1:06.84    1:07.28   12  
                  32.98     1:07.28 (34.30)                                        
  8 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              1:07.28    1:07.33   11  
                  32.00     1:07.33 (35.33)                                        
  9 Gore, Liam J              13 TCC-CA               1:11.09    1:07.39    9  
                  33.03     1:07.39 (34.36)                                        
 10 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              1:12.21    1:07.72    7  
                  32.49     1:07.72 (35.23)                                        
 11 Taylor, Nathan L          14 PASS-CA              1:05.74    1:08.41    6  
                  33.95     1:08.41 (34.46)                                        
 12 Jeong, Sion               13 PDSC-CA              1:09.45    1:08.87    5  
                  32.37     1:08.87 (36.50)                                        
 13 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              1:10.01    1:11.97    4  
                  35.31     1:11.97 (36.66)                                        
 14 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              1:11.77    1:14.38    3  
                  35.67     1:14.38 (38.71)                                        
 15 Gaytan, Sebastian         13 TCC-CA                    NT    1:14.48    2  
                  34.13     1:14.48 (40.35)                                        
 16 Prado, Max X              13 FAC-CA               1:15.76    1:14.78    1  
                  34.95     1:14.78 (39.83)                                        
 17 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA               1:17.48    1:15.91  
                  36.04     1:15.91 (39.87)                                        
 18 Kim, Jeremy A             13 DSRT-CA              1:12.82    1:16.01  
                  35.77     1:16.01 (40.24)                                        
 19 Garcia, Evan Y            13 DSRT-CA              1:20.34    1:17.48  
                  35.51     1:17.48 (41.97)                                        
 20 Farre, Valentino          13 RST-CA               1:16.50    1:19.17  
                  37.53     1:19.17 (41.64)                                        
 21 Nikolovski, Mario         13 FAC-CA                    NT    1:37.44  
                  45.76     1:37.44 (51.68)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              2:16.01    2:07.70   20  
                  28.61     1:00.89 (32.28)     1:34.54 (33.65)     2:07.70 (33.16)
  2 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               2:19.88    2:11.41   17  
                  30.30     1:03.70 (33.40)     1:37.84 (34.14)     2:11.41 (33.57)
  3 Shing, Issac              13 TCC-CA               2:13.46    2:11.48   16  
                  30.66     1:03.53 (32.87)     1:37.33 (33.80)     2:11.48 (34.15)
  4 Letov, Dmitriy D          13 RST-CA               2:15.38    2:11.73   15  
                  29.33     1:02.82 (33.49)     1:37.90 (35.08)     2:11.73 (33.83)
  5 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              2:17.38    2:13.97   14  
                  30.51     1:04.20 (33.69)     1:39.09 (34.89)     2:13.97 (34.88)
  6 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               2:16.89    2:16.17   13  
                  30.71     1:04.97 (34.26)     1:41.44 (36.47)     2:16.17 (34.73)
  7 Reardon, Jack R           13 PDSC-CA              2:20.99    2:16.41   12  
                  31.56     1:07.11 (35.55)     1:43.35 (36.24)     2:16.41 (33.06)
  8 Ewers, Parker D           13 TCC-CA               2:17.81    2:16.72   11  
                  31.34     1:06.17 (34.83)     1:41.91 (35.74)     2:16.72 (34.81)
  9 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               2:18.87    2:20.20    9  
                  30.55     1:04.83 (34.28)     1:41.58 (36.75)     2:20.20 (38.62)
 10 Perry, Nathan C           14 VA-CA                2:19.74    2:21.75    7  
                  28.89     1:04.24 (35.35)     1:43.06 (38.82)     2:21.75 (38.69)
WH - Division  
  1 Maldonado, William T      13 TCC-CA               2:25.57    2:19.31   20  
                  30.95     1:05.86 (34.91)     1:43.01 (37.15)     2:19.31 (36.30)
  2 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               2:22.96    2:19.95   17  
                  31.03     1:06.04 (35.01)     1:43.19 (37.15)     2:19.95 (36.76)
  3 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              2:26.34    2:20.99   16  
                  32.20     1:09.33 (37.13)     1:46.20 (36.87)     2:20.99 (34.79)
  4 Gore, Liam J              13 TCC-CA               2:36.07    2:23.86   15  
                  32.98     1:08.96 (35.98)     1:47.78 (38.82)     2:23.86 (36.08)
  5 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               2:25.54    2:24.23   14  
                  32.79     1:09.15 (36.36)     1:47.35 (38.20)     2:24.23 (36.88)
  6 Villanueva, Jacob         14 FAC-CA               2:28.54    2:25.28   13  
                  33.47     1:10.71 (37.24)     1:49.21 (38.50)     2:25.28 (36.07)
  7 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              2:33.53    2:27.19   12  
                  33.88     1:11.57 (37.69)     1:50.74 (39.17)     2:27.19 (36.45)
  8 Pedroza, Dominic G        14 RST-CA               2:34.39    2:27.64   11  
                  32.39     1:07.57 (35.18)     1:46.58 (39.01)     2:27.64 (41.06)
  9 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              2:28.38    2:28.05    9  
                  31.82     1:08.93 (37.11)     1:49.61 (40.68)     2:28.05 (38.44)
 10 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              2:38.34    2:32.03    7  
                  34.01     1:13.01 (39.00)     1:53.90 (40.89)     2:32.03 (38.13)
 11 Hale, Peter J             14 TCC-CA               2:37.34    2:32.75    6  
                  34.40     1:13.12 (38.72)     1:53.45 (40.33)     2:32.75 (39.30)
 12 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              2:38.64    2:32.98    5  
                  34.64     1:15.39 (40.75)     1:56.13 (40.74)     2:32.98 (36.85)
 13 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA                    NT    2:40.34    4  
                  36.90     1:17.17 (40.27)     1:57.83 (40.66)     2:40.34 (42.51)
 14 Lista, Daulton L          13 CHS-CA               2:39.76    2:41.77    3  
                  36.25     1:17.50 (41.25)     1:59.92 (42.42)     2:41.77 (41.85)
 15 Kim, Jeremy A             13 DSRT-CA              2:51.70    2:51.59    2  
                  36.79     1:22.86 (46.07)     2:08.80 (45.94)     2:51.59 (42.79)
 16 Garcia, Evan Y            13 DSRT-CA              3:02.71    2:51.89    1  
                  36.42     1:22.18 (45.76)     2:09.23 (47.05)     2:51.89 (42.66)
 17 Crawford, Jake W          13 FAC-CA               3:11.58    3:04.69  
                  40.76   3:04.69 (2:23.93)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shing, Issac              13 TCC-CA               5:54.06    5:57.01   20  
                  32.74     1:07.64 (34.90)     1:43.65 (36.01)     2:20.81 (37.16)
        2:57.78 (36.97)     3:34.26 (36.48)     4:11.03 (36.77)     4:47.95 (36.92)
        5:23.83 (35.88)     5:57.01 (33.18)                                        
  2 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              6:11.32    6:02.70   17  
                  31.76     1:07.48 (35.72)     1:43.62 (36.14)     2:20.33 (36.71)
        2:57.45 (37.12)     3:34.65 (37.20)     4:11.92 (37.27)     4:49.42 (37.50)
        5:26.71 (37.29)     6:02.70 (35.99)                                        
  3 Lewis, Corbin E           14 FAC-CA               6:20.30    6:26.88   16  
                  34.15     1:13.12 (38.97)     1:52.00 (38.88)     2:31.83 (39.83)
        3:10.99 (39.16)     3:50.83 (39.84)     4:30.98 (40.15)     5:10.42 (39.44)
        5:49.70 (39.28)     6:26.88 (37.18)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               1:11.49    1:10.00   20  
                  34.18     1:10.00 (35.82)                                        
  2 Letov, Dmitriy D          13 RST-CA               1:13.83    1:13.48   17  
                  35.93     1:13.48 (37.55)                                        
  3 Perry, Nathan C           14 VA-CA                1:13.42    1:13.58   16  
                  34.76     1:13.58 (38.82)                                        
  4 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               1:13.09    1:14.66   15  
                  35.95     1:14.66 (38.71)                                        
  5 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              1:15.11    1:15.55   14  
                  36.42     1:15.55 (39.13)                                        
  6 Taylor, Nathan L          14 PASS-CA              1:17.69    1:16.00   13  
  7 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               1:15.35    1:16.72   12  
                  37.07     1:16.72 (39.65)                                        
  8 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               1:17.03    1:19.04   11  
                  39.20     1:19.04 (39.84)                                        
  9 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              1:17.50    1:23.46    9  
                  40.83     1:23.46 (42.63)                                        
 -- Morton, Glenn A           14 VA-CA                1:15.41         DQ  
                  38.09          DQ (40.01)                                        
WH - Division  
  1 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               1:20.87    1:18.93   20  
                  39.19     1:18.93 (39.74)                                        
  2 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              1:22.59    1:19.76   17  
                  39.15     1:19.76 (40.61)                                        
  3 Maldonado, William T      13 TCC-CA                    NT    1:21.62   16  
                  39.17     1:21.62 (42.45)                                        
  4 Pedroza, Dominic G        14 RST-CA               1:28.68    1:25.07   15  
                  41.57     1:25.07 (43.50)                                        
  5 Hale, Peter J             14 TCC-CA               1:26.02    1:25.21   14  
                  40.00     1:25.21 (45.21)                                        
  6 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              1:24.26    1:25.56   13  
                  41.56     1:25.56 (44.00)                                        
  7 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              1:24.36    1:26.33   12  
                  42.21     1:26.33 (44.12)                                        
  8 Villanueva, Jacob         14 FAC-CA               1:28.47    1:27.78   11  
                  43.34     1:27.78 (44.44)                                        
  9 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              1:26.63    1:28.72    9  
                  43.64     1:28.72 (45.08)                                        
 10 Garcia, Evan Y            13 DSRT-CA              1:33.55    1:29.25    7  
                  42.99     1:29.25 (46.26)                                        
 11 Prado, Max X              13 FAC-CA               1:27.68    1:32.04    6  
 12 Lista, Daulton L          13 CHS-CA               1:37.00    1:35.99    5  
                  47.38     1:35.99 (48.61)                                        
 13 Crawford, Jake W          13 FAC-CA               1:42.64    1:38.25    4  
                  46.31     1:38.25 (51.94)                                        
 -- Kim, Jeremy A             13 DSRT-CA              1:24.40         DQ  
                  38.67          DQ (41.66)                                        
 -- Nikolovski, Mario         13 FAC-CA                    NT         DQ  
                  50.07          DQ (58.63)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Martin, Aidan W           14 CHS-CA               2:35.83    2:26.03   20  
                  34.20     1:11.78 (37.58)     1:50.04 (38.26)     2:26.03 (35.99)
  2 Shing, Issac              13 TCC-CA               2:32.03    2:30.39   17  
                  35.31     1:13.17 (37.86)     1:52.32 (39.15)     2:30.39 (38.07)
  3 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              2:39.60    2:31.92   16  
                  34.93     1:13.73 (38.80)     1:53.89 (40.16)     2:31.92 (38.03)
  4 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               2:35.50    2:32.99   15  
                  35.46     1:14.09 (38.63)     1:54.10 (40.01)     2:32.99 (38.89)
  5 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               2:41.56    2:38.71   14  
                  37.13     1:17.90 (40.77)     1:59.13 (41.23)     2:38.71 (39.58)
  6 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               2:40.44    2:45.48   13  
                  39.39     1:21.07 (41.68)     2:03.80 (42.73)     2:45.48 (41.68)
  7 Spencer, Landon D         13 TMEC-CA              2:45.10    2:46.74   12  
                  39.19     1:22.20 (43.01)     2:06.40 (44.20)     2:46.74 (40.34)
  8 Taylor, Nathan L          14 PASS-CA              2:44.71    2:50.15   11  
                  37.02                             2:04.83 ( )     2:50.15 (45.32)
  9 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              2:45.10    2:50.89    9  
                  40.01     1:24.32 (44.31)     2:08.98 (44.66)     2:50.89 (41.91)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shing, Issac              13 TCC-CA               1:22.61    1:22.86   20  
                  40.22     1:22.86 (42.64)                                        
  2 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              1:24.36    1:22.93   17  
                  39.43     1:22.93 (43.50)                                        
  3 Lista, Daulton L          13 CHS-CA               1:23.39    1:23.08   16  
                  39.41     1:23.08 (43.67)                                        
  4 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               1:22.98    1:23.17   15  
                  39.72     1:23.17 (43.45)                                        
  5 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               1:23.32    1:23.40   14  
                  40.63     1:23.40 (42.77)                                        
  6 Letov, Dmitriy D          13 RST-CA               1:25.29    1:24.26   13  
                  40.28     1:24.26 (43.98)                                        
  7 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              1:23.62    1:25.35   12  
                  40.32     1:25.35 (45.03)                                        
WH - Division  
  1 Ewers, Parker D           13 TCC-CA                    NT    1:24.93   20  
                  40.22     1:24.93 (44.71)                                        
  2 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              1:26.49    1:24.99   17  
                  40.27     1:24.99 (44.72)                                        
  3 Morton, Glenn A           14 VA-CA                1:30.30    1:27.00   16  
                  41.22     1:27.00 (45.78)                                        
  4 Reardon, Jack R           13 PDSC-CA              1:28.65    1:27.42   15  
                  41.73     1:27.42 (45.69)                                        
  5 Gore, Liam J              13 TCC-CA               1:27.62    1:27.56   14  
                  41.10     1:27.56 (46.46)                                        
  6 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               1:28.58    1:28.22   13  
                  42.08     1:28.22 (46.14)                                        
  7 Maldonado, William T      13 TCC-CA                    NT    1:30.01   12  
                  42.35     1:30.01 (47.66)                                        
  8 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              1:31.97    1:30.27   11  
                  43.37     1:30.27 (46.90)                                        
  9 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              1:27.47    1:32.39    9  
                  43.80     1:32.39 (48.59)                                        
 10 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              1:37.69    1:33.22    7  
                  44.17     1:33.22 (49.05)                                        
 11 Hale, Peter J             14 TCC-CA               1:35.86    1:35.64    6  
                  45.61     1:35.64 (50.03)                                        
 12 Villanueva, Jacob         14 FAC-CA               1:34.36    1:35.82    5  
                  46.66     1:35.82 (49.16)                                        
 13 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               1:35.35    1:36.09    4  
                  45.15     1:36.09 (50.94)                                        
 14 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA               1:46.34    1:41.15    3  
                  48.30     1:41.15 (52.85)                                        
 15 Prado, Max X              13 FAC-CA               1:39.62    1:44.67    2  
                  48.15     1:44.67 (56.52)                                        
 16 Crawford, Jake W          13 FAC-CA               1:56.05    2:00.50    1  
                  57.28   2:00.50 (1:03.22)                                        
 -- Taylor, Nathan L          14 PASS-CA              1:38.57         DQ  
                  43.39          DQ (47.18)                                        
 -- Nikolovski, Mario         13 FAC-CA                    NT         DQ  
                1:05.17        DQ (1:07.77)                                        
 -- Pedroza, Dominic G        14 RST-CA               1:48.41         DQ  
                  50.84          DQ (56.13)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pak, Jayden J             14 CHS-CA               3:05.09    2:49.16   20  
                  38.28     1:20.12 (41.84)     2:05.19 (45.07)     2:49.16 (43.97)
  2 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               3:02.08    2:59.20   17  
                  39.77     1:25.17 (45.40)     2:12.50 (47.33)     2:59.20 (46.70)
  3 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              2:56.63    3:01.27   16  
                  39.69     1:27.13 (47.44)     2:14.82 (47.69)     3:01.27 (46.45)
  4 Gore, Liam J              13 TCC-CA               3:06.40    3:06.24   15  
                  40.32     1:26.82 (46.50)     2:16.67 (49.85)     3:06.24 (49.57)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              1:08.90    1:08.20   20  
                  31.98     1:08.20 (36.22)                                        
  2 Jizmejian, Joseph J       13 RST-CA               1:09.72    1:08.31   17  
                  32.53     1:08.31 (35.78)                                        
  3 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              1:09.63    1:08.89   16  
                  32.67     1:08.89 (36.22)                                        
  4 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               1:13.67    1:13.53   15  
                  34.16     1:13.53 (39.37)                                        
  5 Martin, Aidan W           14 CHS-CA               1:11.97    1:14.45   14  
                  33.98     1:14.45 (40.47)                                        
WH - Division  
  1 Coffield, Gregory R       14 RST-CA               1:16.48    1:12.90   20  
                  34.16     1:12.90 (38.74)                                        
  2 Solkowitz, Joey M         13 RST-CA               1:17.10    1:14.19   17  
                  34.97     1:14.19 (39.22)                                        
  3 Esquibel, Mason P         13 TCC-CA               1:16.39    1:14.33   16  
                  35.67     1:14.33 (38.66)                                        
  4 Leach, Grady M            14 DSRT-CA              1:18.37    1:15.34   15  
                  34.23     1:15.34 (41.11)                                        
  5 Reardon, Jack R           13 PDSC-CA              1:20.40    1:16.08   14  
                  35.73     1:16.08 (40.35)                                        
  6 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               1:18.91    1:17.35   13  
                  35.82     1:17.35 (41.53)                                        
  7 Trujillo, Jacob D         14 CHS-CA               1:16.40    1:17.44   12  
                  35.81     1:17.44 (41.63)                                        
  8 Ruvalcaba, Cristian A     14 CHS-CA               1:16.39    1:18.64   11  
                  36.43     1:18.64 (42.21)                                        
  9 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              1:25.50    1:18.87    9  
                  36.63     1:18.87 (42.24)                                        
 10 Milius, Cameron J         13 FAC-CA               1:31.72    1:19.06    7  
                  35.80     1:19.06 (43.26)                                        
 11 Smith, Dylan J            14 FAC-CA               1:21.71    1:19.77    6  
                  36.87     1:19.77 (42.90)                                        
 12 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              1:20.95    1:21.27    5  
                  37.72     1:21.27 (43.55)                                        
 13 Spencer, Landon D         13 TMEC-CA              1:30.83    1:21.68    4  
                  35.98     1:21.68 (45.70)                                        
 14 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              1:18.07    1:25.10    3  
                  39.17     1:25.10 (45.93)                                        
 15 Gaytan, Sebastian         13 TCC-CA                    NT    1:25.11    2  
                  38.27     1:25.11 (46.84)                                        
 16 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              1:28.47    1:25.96    1  
                  39.01     1:25.96 (46.95)                                        
 17 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               1:20.00    1:26.02  
                  40.92     1:26.02 (45.10)                                        
 18 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA               1:24.98    1:26.05  
                  40.19     1:26.05 (45.86)                                        
 19 Jeong, Sion               13 PDSC-CA              1:24.71    1:30.00  
                  40.15     1:30.00 (49.85)                                        
 20 Pedroza, Dominic G        14 RST-CA               1:43.50    1:31.20  
                  42.97     1:31.20 (48.23)                                        
 21 Prado, Max X              13 FAC-CA                    NT    1:40.79  
                  44.90     1:40.79 (55.89)                                        
 22 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              1:39.59    1:41.13  
                  46.99     1:41.13 (54.14)                                        
 23 Farre, Valentino          13 RST-CA               1:46.63    1:50.29  
                  50.17   1:50.29 (1:00.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shing, Issac              13 TCC-CA               2:36.57    2:33.58   20  
                  34.21     1:14.32 (40.11)     1:53.69 (39.37)     2:33.58 (39.89)
  2 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              2:46.11    2:41.83   17  
                  33.82     1:15.10 (41.28)     1:57.85 (42.75)     2:41.83 (43.98)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shing, Issac              13 TCC-CA               2:29.43    2:27.73   20  
                  31.64     1:09.01 (37.37)     1:54.39 (45.38)     2:27.73 (33.34)
  2 Valdez, Tyler B           13 HVDA-CA              2:31.49    2:27.78   17  
                  32.74     1:13.36 (40.62)     1:55.41 (42.05)     2:27.78 (32.37)
  3 Samosir, Matthew S        14 FAC-CA               2:31.77    2:30.95   16  
                  33.32     1:12.60 (39.28)     1:55.89 (43.29)     2:30.95 (35.06)
  4 Sese, Shawn E             14 PDSC-CA              2:36.14    2:31.09   15  
                  31.95     1:09.23 (37.28)     1:57.88 (48.65)     2:31.09 (33.21)
  5 Martin, Aidan W           14 CHS-CA               2:30.99    2:31.79   14  
                  32.37     1:10.49 (38.12)     2:00.43 (49.94)     2:31.79 (31.36)
  6 Letov, Dmitriy D          13 RST-CA               2:36.93    2:33.15   13  
                  31.98     1:12.12 (40.14)     2:00.03 (47.91)     2:33.15 (33.12)
  7 Coffield, Gregory R       14 RST-CA               2:39.51    2:34.20   12  
                  33.97     1:15.86 (41.89)     1:59.57 (43.71)     2:34.20 (34.63)
  8 Leach, Grady M            14 DSRT-CA              2:40.74    2:36.13   11  
                  33.69     1:14.42 (40.73)     2:01.92 (47.50)     2:36.13 (34.21)
  9 Lewis, Corbin E           14 FAC-CA               2:39.42    2:38.84    9  
                  31.60     1:13.27 (41.67)     2:03.21 (49.94)     2:38.84 (35.63)
 10 Reyes, Eden C             14 FAC-CA               2:41.45    2:40.92    7  
                  38.04     1:18.88 (40.84)     2:06.96 (48.08)     2:40.92 (33.96)
WH - Division  
  1 Jizmejian, Joseph J       13 RST-CA                    NT    2:34.18   20  
                  31.11     1:09.99 (38.88)     2:01.42 (51.43)     2:34.18 (32.76)
  2 Ireland, Jeremiah A       14 YST-CA               2:46.10    2:34.96   17  
                  35.67     1:17.53 (41.86)     2:02.34 (44.81)     2:34.96 (32.62)
  3 Milius, Cameron J         13 FAC-CA               2:43.46    2:40.18   16  
                  33.41     1:12.86 (39.45)     2:04.79 (51.93)     2:40.18 (35.39)
  4 Cayetano, Enzo B          14 MESA-CA              2:50.74    2:41.59   15  
                  36.95     1:18.63 (41.68)     2:04.87 (46.24)     2:41.59 (36.72)
  5 Trujillo, Jacob D         14 CHS-CA               2:46.44    2:42.54   14  
                  34.23     1:15.77 (41.54)     2:05.48 (49.71)     2:42.54 (37.06)
  6 Spencer, Landon D         13 TMEC-CA              2:46.48    2:45.69   13  
                  35.28     1:19.03 (43.75)     2:06.20 (47.17)     2:45.69 (39.49)
  7 Solkowitz, Joey M         13 RST-CA               2:44.89    2:47.05   12  
                  34.68     1:17.14 (42.46)     2:09.98 (52.84)     2:47.05 (37.07)
  8 Whitmore, Riley E         13 TMEC-CA              2:48.51    2:47.55   11  
                  37.25     1:21.10 (43.85)     2:09.12 (48.02)     2:47.55 (38.43)
  9 Baker, Jack E             13 PDSC-CA              2:53.13    2:49.51    9  
                  41.98     1:28.37 (46.39)     2:14.82 (46.45)     2:49.51 (34.69)
 10 Mercado, Aaron J          13 MESA-CA              2:54.26    2:50.78    7  
                  36.71     1:21.30 (44.59)     2:13.83 (52.53)     2:50.78 (36.95)
 11 Snell, Hudson L           13 MESA-CA              2:48.52    2:51.20    6  
                  38.76     1:24.36 (45.60)     2:13.59 (49.23)     2:51.20 (37.61)
 12 Smith, Dylan J            14 FAC-CA               2:54.07    2:51.56    5  
                  36.62     1:22.23 (45.61)     2:11.26 (49.03)     2:51.56 (40.30)
 13 Jeong, Sion               13 PDSC-CA              2:56.19    2:55.76    4  
                  37.98     1:19.28 (41.30)     2:16.95 (57.67)     2:55.76 (38.81)
 14 Barrantes, Andrew R       13 TCC-CA               3:14.12    3:01.80    3  
                  38.34     1:24.65 (46.31)     2:18.42 (53.77)     3:01.80 (43.38)
 15 Kim, Jeremy A             13 DSRT-CA              3:15.11    3:05.66    2  
                  37.61     1:24.73 (47.12)     2:22.91 (58.18)     3:05.66 (42.75)
 16 Gaytan, Sebastian         13 TCC-CA                    NT    3:07.87    1  
                  37.89     1:33.11 (55.22)     2:23.24 (50.13)     3:07.87 (44.63)
 17 Farre, Valentino          13 RST-CA               3:09.93    3:15.84  
                  47.97     1:38.83 (50.86)     2:32.58 (53.75)     3:15.84 (43.26)
 18 Prado, Max X              13 FAC-CA                    NT    3:17.51  
                  42.61     1:33.69 (51.08)     2:32.67 (58.98)     3:17.51 (44.84)
 -- Reardon, Jack R           13 PDSC-CA              2:43.34         DQ  
                  33.35     1:13.03 (39.68)     2:01.67 (48.64)          DQ (34.97)
 -- Garcia, Evan Y            13 DSRT-CA                   NT         DQ  
                  41.70                             2:42.53 ( )                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Claremont Club-CA  'A'                             NT    1:57.47   40  
     1) Shing, Issac 13                 2) Ewers, Parker D 13             
     3) Esquibel, Mason P 13            4) Maldonado, William T 13        
                  28.66       57.54 (28.88)     1:28.12 (30.58)     1:57.47 (29.35)
 -- Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT         DQ  
     1) Reyes, Eden C 14                2) Rivas, Levi L 16               
     3) Villanueva, Jacob 14            4) Samosir, Matthew S 14          
                  28.45       57.89 (29.44)     1:28.20 (30.31)          DQ (26.92)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fontana Aquatics Club-CA  'A'                          NT    2:10.37   40  
     1) Samosir, Matthew S 14           2) Smith, Dylan J 14              
     3) Reyes, Eden C 14                4) Milius, Cameron J 13           
                  32.71     1:09.06 (36.35)     1:43.69 (34.63)     2:10.37 (26.68)
  2 Palm Desert Swim Club-CA  'A'                     2:13.10    2:12.33   34  
     1) Sese, Shawn E 14                2) Baker, Jack E 13               
     3) Reardon, Jack R 13              4) Jeong, Sion 13                 
                  31.66     1:09.99 (38.33)     1:42.59 (32.60)     2:12.33 (29.74)
 -- Desert Aquatics-CA  'A'                           2:36.00         DQ  
     1) Kim, Jeremy A 13                2) Leach, Kaleb S 15              
     3) Leach, Grady M 14               4) Garcia, Evan Y 13              
                  37.41     1:22.48 (45.07)     1:56.54 (34.06)          DQ (35.92)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA                 27.27      26.56   20  
  2 Olson, Anthony M          16 TMEC-CA                26.92      29.33   17  
WH - Division  
  1 Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT      26.75   20  
  2 Rivas, Levi L             16 FAC-CA                 30.59      29.88   17  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA                 58.29      56.86   20  
                  27.41       56.86 (29.45)                                        
  2 Medina, Levi B            15 VA-CA                1:00.48    1:00.55   17  
                  28.36     1:00.55 (32.19)                                        
  3 Larson Teague, Austin M   15 FAC-CA                 58.63    1:02.04   16  
                  29.76     1:02.04 (32.28)                                        
  4 Olson, Anthony M          16 TMEC-CA              1:02.44    1:03.06   15  
                  29.91     1:03.06 (33.15)                                        
WH - Division  
  1 Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT    1:00.56   20  
                  29.42     1:00.56 (31.14)                                        
  2 McCormac, Ryan J          15 RST-CA               1:04.79    1:08.06   17  
                  32.93     1:08.06 (35.13)                                        
  3 Leach, Kaleb S            15 DSRT-CA              1:10.78    1:14.44   16  
                  34.95     1:14.44 (39.49)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA               2:12.02    2:09.81   20  
                  29.06     1:02.37 (33.31)     1:37.01 (34.64)     2:09.81 (32.80)
WH - Division  
  1 Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT    2:16.91   20  
                  30.33     1:05.82 (35.49)     1:43.09 (37.27)     2:16.91 (33.82)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA               1:08.38    1:07.04   20  
                  32.67     1:07.04 (34.37)                                        
WH - Division  
  1 Rivas, Levi L             16 FAC-CA               1:14.78    1:15.33   20  
                  37.71     1:15.33 (37.62)                                        
 -- Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT         DQ  
                  34.46          DQ (37.77)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Larson Teague, Austin M   15 FAC-CA               2:36.00    2:26.16   20  
                  33.79     1:09.84 (36.05)     1:48.57 (38.73)     2:26.16 (37.59)
  2 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA               2:36.56    2:35.26   17  
                  33.74                             1:52.31 ( )     2:35.26 (42.95)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rivas, Levi L             16 FAC-CA               1:22.50    1:21.37   20  
                  37.23     1:21.37 (44.14)                                        
WH - Division  
  1 Olson, Anthony M          16 TMEC-CA                   NT    1:37.41   20  
                  45.99     1:37.41 (51.42)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Medina, Levi B            15 VA-CA                2:45.00    2:32.58   20  
                  32.89     1:11.28 (38.39)     1:51.98 (40.70)     2:32.58 (40.60)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cuevas, Joseph A          16 RST-CA               1:05.87    1:05.92   20  
                  30.79     1:05.92 (35.13)                                        
  2 Olson, Anthony M          16 TMEC-CA              1:09.05    1:11.04   17  
                  32.67     1:11.04 (38.37)                                        
WH - Division  
  1 Larson Teague, Austin M   15 FAC-CA               1:11.71    1:10.30   20  
                  31.75     1:10.30 (38.55)                                        
  2 Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT    1:13.93   17  
                  33.41     1:13.93 (40.52)                                        
  3 McCormac, Ryan J          15 RST-CA                    NT    1:20.14   16  
                  34.77     1:20.14 (45.37)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Olson, Anthony M          16 TMEC-CA              2:34.40    3:03.59   20  
                  36.22     1:19.34 (43.12)     2:11.84 (52.50)     3:03.59 (51.75)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
WH - Division  
  1 Preston, Thomas           16 YST-CA                    NT    2:36.37   20  
                  31.09     1:10.20 (39.11)     2:00.60 (50.40)     2:36.37 (35.77)
 -- Olson, Anthony M          16 TMEC-CA                   NT         DQ  
                  32.47     1:15.28 (42.81)     2:10.77 (55.49)          DQ (37.03)
 -- Leach, Kaleb S            15 DSRT-CA              3:03.43         DQ  
                  40.15     1:26.16 (46.01)     2:19.95 (53.79)          DQ (45.69)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 100                    
 
  1. The Claremont Club                 2673   2. Redlands Swim Team                 1930
  3. Palm Desert Swim Club              1823   4. Chino Hills Aquatics Chs Swim      1769
  5. Fontana Aquatics Club              1719   6. Temecula Swim Club                 1333
  7. Mesa Aquatics Swimming             1324   8. Piranha Swim Team                1067.5
  9. Desert Aquatics                     902  10. Hemet Valley Dolphin Aquatics     783.5
 11. Yucaipa Aquatics                    697  12. Victory Aquatics                    505
 13. Pass Swim Team                      300  14. Star Aquatics                        96