PST JO Qualifier - Meet Results

PST JO Qualifier
2/29/2020 - 3/1/2020
Palm Springs, CA U.S.A.
Updated: 3/1/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
              2020 CA PST JO Qualifier V2 - 2/29/2020 to 3/1/2020              
                              Sanction #: S20-063                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cramer, Alex               8 DSRT-CA                18.11      18.18   20  
WHT - Division  
  1 Perez, Miranda             8 HILL-CA                23.16      18.11   20  
  2 Shelton, Isla              8 HILL-CA                   NT      20.43   17  
  3 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                22.13      21.54   16  
  4 Fry, Layla                 7 YST-CA                 22.84      21.81   15  
  5 Warner, Hailey             8 FSON-CA                24.57      22.10   14  
  6 Chang, Kacey               7 HILL-CA                28.44      22.23   13  
  7 Jura-Hervieux, Emma        8 OTTR-CA                   NT      22.93   12  
  8 Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                27.74      24.31   11  
  9 Sureddi, Abheri            7 HILL-CA                31.36      25.98    9  
 10 Smith, Maya                5 PDSC-CA                35.83      30.30    7  
 11 Bradford, Kate             7 DSRT-CA                29.15      30.44    6  
 12 Gray, Charlotte            6 PDSC-CA                   NT      31.86    5  
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                43.80      40.02   20  
  2 Cramer, Alex               8 DSRT-CA                41.26      40.12   17  
  3 Stacks, Sofia              8 YST-CA                 42.02      43.17   16  
WHT - Division  
  1 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                   NT      52.12   20  
  2 Fry, Layla                 7 YST-CA                 52.76      52.86   17  
  3 Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                   NT      55.70   16  
  4 Jura-Hervieux, Emma        8 OTTR-CA                   NT      56.11   15  
  5 Xu, Chloe                  7 PDSC-CA                   NT      59.35   14  
  6 Sureddi, Abheri            7 HILL-CA                   NT      59.77   13  
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ballard, Brooklynn         8 YST-CA               1:23.47    1:21.99   20  
                  39.20     1:21.99 (42.79)                                        
RED - Division  
  1 Stacks, Sofia              8 YST-CA               1:39.09    1:37.13   20  
                  44.71     1:37.13 (52.42)                                        
WHT - Division  
  1 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                   NT    1:32.92   20  
                  42.93     1:32.92 (49.99)                                        
  2 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                   NT    1:57.40   17  
  3 Jura-Hervieux, Emma        8 OTTR-CA                   NT    2:02.65   16  
                  55.81   2:02.65 (1:06.84)                                        
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cramer, Alex               8 DSRT-CA                23.16      23.01   20  
WHT - Division  
  1 Perez, Miranda             8 HILL-CA                30.05      24.06   20  
  2 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                33.04      24.17   17  
  3 Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                30.30      24.68   16  
  4 Shelton, Isla              8 HILL-CA                   NT      25.24   15  
  5 Jura-Hervieux, Emma        8 OTTR-CA                   NT      25.80   14  
  6 Fry, Layla                 7 YST-CA                 30.55      26.44   13  
  7 Chang, Kacey               7 HILL-CA                33.42      27.40   12  
  8 Warner, Hailey             8 FSON-CA                29.56      30.46   11  
  9 Smith, Maya                5 PDSC-CA                36.89      32.10    9  
 10 Gray, Charlotte            6 PDSC-CA                   NT      32.13    7  
 11 Sureddi, Abheri            7 HILL-CA                37.37      33.55    6  
 12 Bradford, Kate             7 DSRT-CA                37.62      36.01    5  
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ballard, Brooklynn         8 YST-CA                 46.07      45.91   20  
  2 Stacks, Sofia              8 YST-CA                 47.01      46.88   17  
RED - Division  
  1 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                57.80      54.65   20  
  2 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                57.80      55.07   17  
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cramer, Alex               8 DSRT-CA                27.73      26.76   20  
WHT - Division  
  1 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                32.89      25.81   20  
  2 Stacks, Sofia              8 YST-CA                    NT      26.52   17  
  3 Tang, Emily                8 HILL-CA                   NT      30.64   16  
  4 Warner, Hailey             8 FSON-CA                32.26      30.79   15  
  5 Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                   NT      34.43   14  
  6 Chang, Kacey               7 HILL-CA                   NT      39.57   13  
  7 Sureddi, Abheri            7 HILL-CA                   NT      40.00   12  
  8 Jura-Hervieux, Emma        8 OTTR-CA                   NT      40.83   11  
  9 Bradford, Kate             7 DSRT-CA                47.34      41.94    9  
 -- Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                   NT         DQ  
 -- Xu, Chloe                  7 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Fry, Layla                 7 YST-CA                    NT         DQ  
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cramer, Alex               8 DSRT-CA                24.08      20.93   20  
  2 Stacks, Sofia              8 YST-CA                 23.70      21.06   17  
WHT - Division  
  1 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA                27.11      23.26   20  
  2 Fry, Layla                 7 YST-CA                    NT      25.66   17  
  3 Quirk, Scarlet             8 OTTR-CA                   NT      27.60   16  
  4 Xu, Chloe                  7 PDSC-CA                   NT      34.23   15  
  5 Bradford, Kate             7 DSRT-CA                41.62      40.33   14  
  6 Chang, Kacey               7 HILL-CA                   NT      40.52   13  
  7 Sureddi, Abheri            7 HILL-CA                   NT      41.50   12  
 -- Tang, Emily                8 HILL-CA                   NT         DQ  
 -- Warner, Hailey             8 FSON-CA                42.38         DQ  
 -- Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                37.57         DQ  
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ballard, Brooklynn         8 YST-CA                 46.53      35.68   20  
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ballard, Brooklynn         8 YST-CA               1:38.38    1:37.12   20  
                  47.05     1:37.12 (50.07)                                        
RED - Division  
  1 Stacks, Sofia              8 YST-CA               1:51.72    1:48.97   20  
                  49.90     1:48.97 (59.07)                                        
  2 Cramer, Alex               8 DSRT-CA              1:45.65    1:54.40   17  
                  53.56   1:54.40 (1:00.84)                                        
  3 Villanueva, Ysabella Mar   7 HILL-CA              1:56.25    1:57.85   16  
                1:00.51     1:57.85 (57.34)                                        
WHT - Division  
  1 Perez, Miranda             8 HILL-CA                   NT    2:03.21   20  
                1:00.26   2:03.21 (1:02.95)                                        
  2 Shelton, Isla              8 HILL-CA                   NT    2:19.12   17  
                1:13.22   2:19.12 (1:05.90)                                        
  3 Chang, Kacey               7 HILL-CA                   NT    2:29.80   16  
                1:12.40   2:29.80 (1:17.40)                                        
  4 Rodriguez, Olivia          7 HILL-CA                   NT    2:31.78   15  
                1:19.27   2:31.78 (1:12.51)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA                33.50      32.21   20  
  2 Miner, Maddison            9 RST-CA                 33.75      33.35   17  
  3 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA                33.30      33.76   16  
RED - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA                36.67      36.57   20  
WHT - Division  
  1 Murphy, Kendall           10 RST-CA                    NT      32.79   20  
  2 Bettens, Charlie           9 PDSC-CA                   NT      35.34   17  
  3 Paul, Addy                 9 RST-CA                 38.40      36.86   16  
  4 Pleiss, Mallory           10 RST-CA                 40.68      39.38   15  
  5 Mok, Allyson               9 UN-04-CA               40.07      40.50   14  
  6 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA                46.75      42.30   13  
  7 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA                44.73      43.75   12  
  8 Bradford, Jillian         10 DSRT-CA                45.98      43.99   11  
  9 Vaden, Cheyenne           10 MVAQ-CA                   NT      44.12    9  
 10 Lunak, Pitiana            10 PDSC-CA              1:00.91      45.76    7  
 11 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                48.86      46.15    6  
 12 Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT      47.16    5  
 13 Seghers, Tinley            8 RST-CA                 50.77      49.83    4  
 14 Hale, Miley                9 HILL-CA              1:02.02      52.32    3  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Murphy, Kendall           10 RST-CA               1:12.70    1:10.90   20  
                  34.49     1:10.90 (36.41)                                        
  2 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA              1:14.35    1:17.18   17  
                  35.87     1:17.18 (41.31)                                        
RED - Division  
  1 Andersen, Abigail         10 RST-CA               1:18.14    1:14.07   20  
                  34.72     1:14.07 (39.35)                                        
  2 Miner, Maddison            9 RST-CA               1:15.26    1:16.20   17  
                  34.86     1:16.20 (41.34)                                        
  3 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA              1:15.96    1:16.70   16  
                  36.16     1:16.70 (40.54)                                        
WHT - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA              1:22.37    1:18.98   20  
                  38.04     1:18.98 (40.94)                                        
  2 Paul, Addy                 9 RST-CA               1:30.21    1:22.75   17  
                  38.91     1:22.75 (43.84)                                        
  3 Pleiss, Mallory           10 RST-CA               1:32.04    1:23.14   16  
                  39.78     1:23.14 (43.36)                                        
  4 Martinez Reyes, Gaby      10 PDSC-CA              1:33.79    1:25.94   15  
                  39.62     1:25.94 (46.32)                                        
  5 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA              1:40.69    1:35.88   14  
  6 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA              1:44.00    1:38.13   13  
                  46.54     1:38.13 (51.59)                                        
  7 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA              1:43.81    1:41.90   12  
                  48.13     1:41.90 (53.77)                                        
  8 Ponsor, Kira               8 HILL-CA              2:00.34    1:42.26   11  
                  47.74     1:42.26 (54.52)                                        
  9 Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT    1:43.42    9  
                  47.90     1:43.42 (55.52)                                        
 10 Heng, Bethanny             8 PDSC-CA              1:58.11    1:45.51    7  
                  49.58     1:45.51 (55.93)                                        
 11 Perez, Samantha           10 HILL-CA                   NT    1:49.39    6  
 12 Seghers, Tinley            8 RST-CA                    NT    1:49.80    5  
                  51.72     1:49.80 (58.08)                                        
 13 Knapp, Irie               10 DSRT-CA              2:02.91    1:51.74    4  
                  50.12   1:51.74 (1:01.62)                                        
 14 Hale, Miley                9 HILL-CA              2:09.39    1:55.26    3  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miner, Maddison            9 RST-CA               2:56.75    2:32.49   20  
                  34.05     1:12.83 (38.78)     1:53.46 (40.63)     2:32.49 (39.03)
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Andersen, Abigail         10 RST-CA                 39.65      36.96   20  
  2 Youngstrom, Lily          10 MBA-CA                 36.92      37.65   17  
RED - Division  
  1 Murphy, Kendall           10 RST-CA                 42.26      42.16   20  
  2 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA                42.27      42.23   17  
WHT - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA                46.11      44.72   20  
  2 Paul, Addy                 9 RST-CA                 44.68      45.25   17  
  3 Pleiss, Mallory           10 RST-CA                 46.30      46.13   16  
  4 Mok, Allyson               9 UN-04-CA               47.74      48.07   15  
  5 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA                49.20      50.09   14  
  6 Heng, Bethanny             8 PDSC-CA                53.79      50.80   13  
  7 Ponsor, Kira               8 HILL-CA                57.78      50.87   12  
  8 Perez, Samantha           10 HILL-CA                55.89      51.25   11  
  9 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA                57.32      53.31    9  
 10 Richey, Madilyn           10 HILL-CA                50.47      54.68    7  
 11 Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT      55.65    6  
 12 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                57.46      55.78    5  
 13 Knapp, Irie               10 DSRT-CA              1:03.55      59.51    4  
 14 Hale, Miley                9 HILL-CA              1:15.36    1:00.57    3  
 15 Seghers, Tinley            8 RST-CA                 58.28    1:01.76    2  
 -- Martinez Reyes, Gaby      10 PDSC-CA                48.37         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA              1:26.32    1:27.11   20  
                  41.74     1:27.11 (45.37)                                        
WHT - Division  
  1 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA              1:40.33    1:31.97   20  
                  43.51     1:31.97 (48.46)                                        
  2 Pleiss, Mallory           10 RST-CA               1:48.81    1:37.86   17  
                  48.86     1:37.86 (49.00)                                        
  3 Bradford, Jillian         10 DSRT-CA              1:54.93    1:50.77   16  
                  53.54     1:50.77 (57.23)                                        
  4 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                   NT    1:54.17   15  
                  55.27     1:54.17 (58.90)                                        
  5 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA              1:58.46    2:00.05   14  
                  56.56   2:00.05 (1:03.49)                                        
  6 Lunak, Pitiana            10 PDSC-CA                   NT    2:31.07   13  
 -- Bettens, Charlie           9 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  50.42          DQ (57.08)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miner, Maddison            9 RST-CA                 43.58      41.76   20  
  2 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA                43.91      43.04   17  
  3 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA                45.41      45.26   16  
RED - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA                48.19      47.15   20  
  2 Pleiss, Mallory           10 RST-CA                 49.22      49.54   17  
WHT - Division  
  1 Murphy, Kendall           10 RST-CA                    NT      47.77   20  
  2 Bradford, Jillian         10 DSRT-CA                54.10      48.52   17  
  3 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA                52.28      49.50   16  
  4 Paul, Addy                 9 RST-CA                 54.64      53.30   15  
  5 Mok, Allyson               9 UN-04-CA               52.04      53.59   14  
  6 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA              1:00.94      58.94   13  
  7 Seghers, Tinley            8 RST-CA                    NT    1:00.73   12  
  8 Hale, Miley                9 HILL-CA              1:11.37    1:02.24   11  
  9 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA              1:09.42    1:06.16    9  
 10 Lunak, Pitiana            10 PDSC-CA                   NT    1:10.09    7  
 11 Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT    1:13.31    6  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA              1:32.12    1:34.35   20  
                  45.94     1:34.35 (48.41)                                        
  2 Miner, Maddison            9 RST-CA               1:34.96    1:34.97   17  
                  46.24     1:34.97 (48.73)                                        
  3 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA              1:34.54    1:37.02   16  
                  46.09     1:37.02 (50.93)                                        
RED - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA              1:43.84    1:41.23   20  
                  48.32     1:41.23 (52.91)                                        
 -- Pleiss, Mallory           10 RST-CA               1:46.73         DQ  
                  51.34          DQ (56.78)                                        
WHT - Division  
  1 Andersen, Abigail         10 RST-CA               1:54.66    1:41.81   20  
                  46.97     1:41.81 (54.84)                                        
  2 Murphy, Kendall           10 RST-CA               1:59.86    1:42.10   17  
                  48.35     1:42.10 (53.75)                                        
  3 Richey, Madilyn           10 HILL-CA                   NT    1:42.58   16  
                  47.64     1:42.58 (54.94)                                        
  4 Mok, Allyson               9 UN-04-CA             1:57.08    1:51.07   15  
                  52.09     1:51.07 (58.98)                                        
  5 Bradford, Jillian         10 DSRT-CA              1:58.91    1:52.74   14  
                  53.82     1:52.74 (58.92)                                        
  6 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA                   NT    1:55.78   13  
                  56.35     1:55.78 (59.43)                                        
  7 Paul, Addy                 9 RST-CA               2:05.08    1:58.20   12  
                  54.78   1:58.20 (1:03.42)                                        
  8 Seghers, Tinley            8 RST-CA                    NT    2:06.84   11  
                1:00.68   2:06.84 (1:06.16)                                        
  9 Heng, Bethanny             8 PDSC-CA                   NT    2:08.89    9  
                1:04.75   2:08.89 (1:04.14)                                        
 10 Martinez Reyes, Gaby      10 PDSC-CA              2:23.59    2:14.49    7  
                1:01.96   2:14.49 (1:12.53)                                        
 11 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                   NT    2:20.51    6  
                1:05.00   2:20.51 (1:15.51)                                        
 -- Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT         DQ  
                1:12.30        DQ (1:24.63)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA                35.85      34.33   20  
RED - Division  
  1 Miner, Maddison            9 RST-CA                 40.83      38.46   20  
  2 Andersen, Abigail         10 RST-CA                 41.47      39.56   17  
WHT - Division  
  1 Paul, Addy                 9 RST-CA                 43.90      41.51   20  
  2 Richey, Madilyn           10 HILL-CA                56.79      42.97   17  
  3 Mok, Allyson               9 UN-04-CA               45.97      43.29   16  
  4 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA                46.20      45.93   15  
  5 Martinez Reyes, Gaby      10 PDSC-CA                50.62      48.52   14  
  6 Perez, Samantha           10 HILL-CA                   NT      50.30   13  
  7 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                   NT      54.61   12  
  8 Bradford, Jillian         10 DSRT-CA              1:01.63      54.71   11  
  9 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA              1:03.96      56.43    9  
 10 Heng, Bethanny             8 PDSC-CA              1:02.80      58.31    7  
 11 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA                55.47      59.69    6  
 12 Ponsor, Kira               8 HILL-CA                   NT    1:04.24    5  
 13 Knapp, Irie               10 DSRT-CA              1:17.34    1:10.42    4  
 -- Seghers, Tinley            8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Pleiss, Mallory           10 RST-CA                 50.65         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kendall           10 RST-CA                    NT    1:36.08   20  
                  43.50     1:36.08 (52.58)                                        
  2 Mok, Allyson               9 UN-04-CA             1:44.17    1:41.01   17  
                  45.98     1:41.01 (55.03)                                        
  3 Bettens, Charlie           9 PDSC-CA                   NT    1:44.90   16  
                  42.90   1:44.90 (1:02.00)                                        
  4 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA                   NT    1:46.57   15  
                  47.44     1:46.57 (59.13)                                        
  5 Paul, Addy                 9 RST-CA                    NT    1:51.41   14  
                  47.57   1:51.41 (1:03.84)                                        
  6 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA                   NT    2:07.01   13  
                  58.27   2:07.01 (1:08.74)                                        
 -- Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  48.69        DQ (1:02.53)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA              1:24.88    1:20.95   20  
                  38.76     1:20.95 (42.19)                                        
  2 Miner, Maddison            9 RST-CA               1:24.02    1:21.25   17  
                  40.64     1:21.25 (40.61)                                        
  3 Murphy, Kendall           10 RST-CA               1:25.03    1:24.74   16  
                  39.84     1:24.74 (44.90)                                        
WHT - Division  
  1 Warner, Zoe               10 FSON-CA              1:39.35    1:32.52   20  
                  45.54     1:32.52 (46.98)                                        
  2 Hordista, Nicaela Caryss  10 PDSC-CA              1:44.58    1:32.57   17  
                  43.49     1:32.57 (49.08)                                        
  3 Quevedo, Lily             10 PDSC-CA              1:35.24    1:32.63   16  
                  44.51     1:32.63 (48.12)                                        
  4 Mok, Allyson               9 UN-04-CA             1:38.58    1:38.13   15  
                  45.04     1:38.13 (53.09)                                        
  5 Paul, Addy                 9 RST-CA               1:39.77    1:41.43   14  
                  47.38     1:41.43 (54.05)                                        
  6 Bettens, Charlie           9 PDSC-CA              1:47.37    1:42.11   13  
                  46.91     1:42.11 (55.20)                                        
  7 Munlyn, Lauren            10 DSRT-CA              1:58.22    1:52.34   12  
                  53.43     1:52.34 (58.91)                                        
  8 Gonzalez, Kayla            9 OTTR-CA                   NT    1:59.22   11  
                  56.43   1:59.22 (1:02.79)                                        
  9 Rickard, Kalei             9 PDSC-CA              1:52.95    2:00.32    9  
                1:00.26   2:00.32 (1:00.06)                                        
 10 Bonetti, Olive             8 RST-CA                    NT    2:08.63    7  
                1:01.87   2:08.63 (1:06.76)                                        
 11 Lunak, Pitiana            10 PDSC-CA                   NT    2:20.26    6  
                1:11.10   2:20.26 (1:09.16)                                        
 -- Pleiss, Mallory           10 RST-CA               1:39.27         DQ  
                  48.92          DQ (51.08)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Lilyanna            9 PDSC-CA              3:23.50    2:58.80   20  
                  39.18     1:26.57 (47.39)     2:18.74 (52.17)     2:58.80 (40.06)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                             NT    2:28.68   40  
     1) Andersen, Abigail 10            2) Pleiss, Mallory 10             
     3) Paul, Addy 9                    4) Miner, Maddison 9              
                  34.33     1:15.85 (41.52)   2:28.68 (1:12.83)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA                26.84      26.53   20  
  2 Tai, Alicia               11 HILL-CA                28.37      28.67   17  
  3 Tran, Ashley              12 FSON-CA                29.19      29.35   16  
  4 Miner, Mackenzie          12 RST-CA                 29.12      29.68   15  
  5 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA                30.47      29.81   14  
  6 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA                 30.64      29.91   12.5
  6 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA                30.35      29.91   12.5
  8 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA                30.57      29.99   11  
  9 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA                30.61      30.27    9  
 10 Li, XiaHan                11 HILL-CA                30.38      30.34    7  
 11 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA                30.05      30.89    6  
 -- de Vera, Elisha           12 UN-03-CA               27.53         DQ  
RED - Division  
  1 Vega, Alaina              11 PST-CA                 31.00      30.23   20  
  2 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA                30.77      30.24   17  
  3 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA                31.63      31.22   16  
  4 Meyer, Mia                11 PST-CA                 31.73      31.24   15  
  5 Witham, Ella              12 RST-CA                 32.14      31.91   14  
  6 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA               31.19      32.72   13  
WHT - Division  
  1 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA                 34.47      32.37   20  
  2 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA                33.87      32.83   17  
  3 Munlyn, London            11 DSRT-CA                34.68      34.98   16  
  4 Cello, Leah               11 MVAQ-CA                36.49      35.01   15  
  5 Bailey, Islay             12 HILL-CA                37.59      35.78   14  
  6 Ahlers, Lauren            12 YST-CA                 38.90      36.05   13  
  7 Kim, Hannah               11 HILL-CA                40.04      36.42   12  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA                56.72      56.90   20  
                  27.85       56.90 (29.05)                                        
  2 Tai, Alicia               11 HILL-CA              1:05.02    1:01.97   17  
                  29.78     1:01.97 (32.19)                                        
  3 Kerby, Peyton             12 SAND-CA              1:00.23    1:02.03   16  
                  29.50     1:02.03 (32.53)                                        
  4 Cohut, Sarah              11 FSON-CA              1:02.64    1:02.27   15  
                  29.98     1:02.27 (32.29)                                        
  5 Asbury, Gwen              12 FSON-CA              1:02.34    1:03.37   14  
                  30.56     1:03.37 (32.81)                                        
  6 Miner, Mackenzie          12 RST-CA               1:05.83    1:03.92   13  
                  31.15     1:03.92 (32.77)                                        
  7 Tran, Ashley              12 FSON-CA              1:03.74    1:04.55   12  
                  30.72     1:04.55 (33.83)                                        
  8 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA              1:06.22    1:05.42   11  
                  31.82     1:05.42 (33.60)                                        
  9 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA              1:06.07    1:05.44    9  
                  32.00     1:05.44 (33.44)                                        
 10 Vega, Alaina              11 PST-CA               1:06.04    1:05.70    7  
                  31.48     1:05.70 (34.22)                                        
 11 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA              1:04.84    1:06.65    6  
                  31.36     1:06.65 (35.29)                                        
RED - Division  
  1 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA               1:07.50    1:07.16   20  
                  32.21     1:07.16 (34.95)                                        
  2 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA              1:09.40    1:07.53   17  
                  32.00     1:07.53 (35.53)                                        
  3 Meyer, Mia                11 PST-CA               1:11.22    1:08.10   16  
                  32.96     1:08.10 (35.14)                                        
  4 Ellis, Alyssa             12 RST-CA               1:10.14    1:12.93   15  
                  33.93     1:12.93 (39.00)                                        
  5 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA             1:12.25    1:13.82   14  
                  34.61     1:13.82 (39.21)                                        
WHT - Division  
  1 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA               1:16.00    1:12.48   20  
                  34.65     1:12.48 (37.83)                                        
  2 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA              1:12.90    1:13.64   17  
                  35.01     1:13.64 (38.63)                                        
  3 Munlyn, London            11 DSRT-CA              1:22.02    1:20.41   16  
                  36.11     1:20.41 (44.30)                                        
  4 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA              1:29.02    1:21.15   15  
                  36.70     1:21.15 (44.45)                                        
  5 Soto, Ava                 12 PDSC-CA                   NT    1:25.60   14  
                  40.89     1:25.60 (44.71)                                        
  6 Guerrero, Chelsea         11 MVAQ-CA              1:28.19    1:27.31   13  
                  40.22     1:27.31 (47.09)                                        
  7 Ruiz, Maryn               12 PST-CA               1:40.61    1:34.28   12  
                  46.17     1:34.28 (48.11)                                        
  8 Makati, Nisreen           11 HILL-CA              1:49.92    1:42.28   11  
                  48.20     1:42.28 (54.08)                                        
  9 Rivero, Cecilia           11 PDSC-CA              2:00.35    1:53.11    9  
                  51.35   1:53.11 (1:01.76)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA              2:02.29    2:03.36   20  
                  29.24     1:00.88 (31.64)     1:33.35 (32.47)     2:03.36 (30.01)
  2 Kerby, Peyton             12 SAND-CA              2:10.18    2:15.69   17  
                  29.51     1:02.77 (33.26)     1:39.27 (36.50)     2:15.69 (36.42)
  3 Tran, Ashley              12 FSON-CA              2:24.06    2:19.99   16  
                  31.41     1:06.25 (34.84)     1:43.05 (36.80)     2:19.99 (36.94)
  4 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA              2:18.59    2:22.14   15  
                  32.83     1:09.46 (36.63)     1:46.57 (37.11)     2:22.14 (35.57)
  5 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA              2:20.58    2:23.15   14  
                  33.00     1:09.97 (36.97)     1:47.71 (37.74)     2:23.15 (35.44)
  6 Vega, Alaina              11 PST-CA               2:21.89    2:23.36   13  
                  33.59     1:10.36 (36.77)     1:47.31 (36.95)     2:23.36 (36.05)
RED - Division  
  1 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA              2:26.15    2:22.73   20  
                  33.79     1:10.88 (37.09)     1:48.17 (37.29)     2:22.73 (34.56)
  2 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA              2:32.23    2:25.69   17  
                  32.47     1:10.51 (38.04)     1:49.25 (38.74)     2:25.69 (36.44)
  3 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA               2:26.91    2:27.97   16  
                  33.24     1:11.25 (38.01)     1:50.86 (39.61)     2:27.97 (37.11)
  4 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA              2:34.62    2:30.10   15  
                  33.92     1:12.29 (38.37)     1:52.27 (39.98)     2:30.10 (37.83)
  5 Meyer, Mia                11 PST-CA               2:31.21    2:30.25   14  
                  33.88     1:12.35 (38.47)     1:52.18 (39.83)     2:30.25 (38.07)
WHT - Division  
  1 Frutkin, Nadia            11 PDSC-CA              2:52.76    2:41.43   20  
                  35.20     1:16.13 (40.93)     1:59.82 (43.69)     2:41.43 (41.61)
  2 Witham, Ella              12 RST-CA               2:43.41    2:44.93   17  
                  34.89     1:15.34 (40.45)     1:59.66 (44.32)     2:44.93 (45.27)
  3 Benson, Whitney           12 PDSC-CA                   NT    2:45.43   16  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 de Vera, Elisha           12 UN-03-CA               32.59      31.50   20  
  2 Otteson, Ava              12 OTTR-CA                31.14      31.54   17  
  3 Cohut, Sarah              11 FSON-CA                32.14      31.90   16  
  4 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA                35.48      34.87   15  
  5 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA                35.24      36.37   14  
  6 Miner, Mackenzie          12 RST-CA                 35.74      36.42   13  
RED - Division  
  1 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA                36.38      36.22   20  
  2 Meyer, Mia                11 PST-CA                 37.69      36.60   17  
  3 Vega, Alaina              11 PST-CA                 38.21      37.34   16  
  4 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA                37.69      37.59   15  
  5 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA                 38.54      37.62   14  
  6 Ellis, Alyssa             12 RST-CA                 38.09      39.47   13  
  7 Frutkin, Nadia            11 PDSC-CA                38.64      41.36   12  
WHT - Division  
  1 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA                39.61      37.86   20  
  2 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA                39.97      38.29   17  
  3 Witham, Ella              12 RST-CA                 45.88      39.72   16  
  4 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA                    NT      39.78   15  
  5 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA               40.56      40.09   14  
  6 Benson, Whitney           12 PDSC-CA                   NT      40.85   13  
  7 Ahlers, Lauren            12 YST-CA                    NT      45.46   12  
  8 Cello, Leah               11 MVAQ-CA                48.19      46.82   11  
  9 Kim, Hannah               11 HILL-CA                50.68      48.37    9  
 -- Bailey, Islay             12 HILL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA              1:08.67    1:06.44   20  
                  33.15     1:06.44 (33.29)                                        
  2 Cohut, Sarah              11 FSON-CA              1:09.06    1:08.75   17  
                  33.82     1:08.75 (34.93)                                        
  3 de Vera, Elisha           12 UN-03-CA             1:09.43    1:08.81   16  
                  33.50     1:08.81 (35.31)                                        
  4 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA              1:14.15    1:16.34   15  
                  37.42     1:16.34 (38.92)                                        
  5 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA              1:15.41    1:17.62   14  
                  37.55     1:17.62 (40.07)                                        
RED - Division  
  1 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA              1:24.00    1:20.64   20  
                  39.73     1:20.64 (40.91)                                        
  2 Zakaria, Ariana           12 HILL-CA              1:22.49    1:20.84   17  
                  38.40     1:20.84 (42.44)                                        
  3 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA               1:23.06    1:21.57   16  
                  40.04     1:21.57 (41.53)                                        
  4 Vega, Alaina              11 PST-CA               1:19.56    1:21.96   15  
                  38.79     1:21.96 (43.17)                                        
  5 Hordista, Cidni Marie     12 PDSC-CA              1:23.33    1:23.34   14  
                  40.05     1:23.34 (43.29)                                        
  6 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA              1:23.95    1:24.43   13  
                  40.77     1:24.43 (43.66)                                        
 -- Meyer, Mia                11 PST-CA               1:20.90         DQ  
                  40.15          DQ (43.68)                                        
WHT - Division  
  1 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA               1:26.75    1:21.52   20  
                  40.51     1:21.52 (41.01)                                        
  2 Ellis, Alyssa             12 RST-CA               1:28.42    1:26.65   17  
                  41.42     1:26.65 (45.23)                                        
  3 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA             1:25.29    1:27.00   16  
                  41.98     1:27.00 (45.02)                                        
  4 Lee, Audrey               11 HILL-CA              1:31.66    1:28.12   15  
  5 Guerrero, Chelsea         11 MVAQ-CA              1:34.86    1:38.62   14  
                  47.75     1:38.62 (50.87)                                        
  6 Ansley, Paulina           12 PDSC-CA                   NT    1:42.42   13  
                  52.09     1:42.42 (50.33)                                        
  7 Zakaria, Nadia            11 HILL-CA              1:46.49    1:59.49   12  
  8 Rivero, Cecilia           11 PDSC-CA                   NT    1:59.76   11  
                  59.53   1:59.76 (1:00.23)                                        
  9 Ruiz, Maryn               12 PST-CA               1:52.28    2:04.15    9  
                  57.67   2:04.15 (1:06.48)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 de Vera, Elisha           12 UN-03-CA               36.89      36.28   20  
  2 Miner, Mackenzie          12 RST-CA                 36.10      36.47   17  
  3 Kerby, Peyton             12 SAND-CA                36.89      36.82   16  
  4 Tai, Alicia               11 HILL-CA                37.63      37.11   15  
  5 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA                37.18      37.47   14  
  6 Cohut, Sarah              11 FSON-CA                37.66      37.48   13  
  7 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA                38.19      37.73   12  
  8 Ellis, Alyssa             12 RST-CA                 38.07      38.23   11  
  9 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA                40.21      39.58    9  
 10 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA                 39.99      39.61    7  
 11 Tran, Ashley              12 FSON-CA                38.79      40.64    6  
RED - Division  
  1 Vega, Alaina              11 PST-CA                 40.87      39.38   20  
  2 Frutkin, Nadia            11 PDSC-CA                41.53      41.13   17  
  3 Li, XiaHan                11 HILL-CA                41.73      41.75   16  
  4 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA                 43.17      42.89   15  
WHT - Division  
  1 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA                46.65      43.24   20  
  2 Kim, Hannah               11 HILL-CA                50.22      47.34   17  
  3 Cello, Leah               11 MVAQ-CA                48.68      47.68   16  
  4 Bailey, Islay             12 HILL-CA                54.43      48.86   15  
  5 Ahlers, Lauren            12 YST-CA                 50.89      49.32   14  
  6 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA                50.57      50.00   13  
 -- Munlyn, London            11 DSRT-CA                45.45         DQ  
 -- Benson, Whitney           12 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Leon, Jasmin              11 DSRT-CA                47.03         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miner, Mackenzie          12 RST-CA               1:19.77    1:20.58   20  
                  38.30     1:20.58 (42.28)                                        
  2 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA              1:21.46    1:23.28   17  
                  39.00     1:23.28 (44.28)                                        
  3 Hecht, Shayna             11 OTTR-CA              1:28.20    1:26.83   16  
                  41.38     1:26.83 (45.45)                                        
  4 Vega, Alaina              11 PST-CA               1:27.06    1:27.13   15  
                  40.42     1:27.13 (46.71)                                        
  5 Ellis, Alyssa             12 RST-CA               1:26.49    1:31.74   14  
                  42.13     1:31.74 (49.61)                                        
RED - Division  
  1 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA               1:29.00    1:26.99   20  
                  40.27     1:26.99 (46.72)                                        
  2 Hordista, Cidni Marie     12 PDSC-CA              1:29.91    1:28.50   17  
                  40.87     1:28.50 (47.63)                                        
  3 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA               1:31.69    1:28.55   16  
                  42.74     1:28.55 (45.81)                                        
WHT - Division  
  1 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA              1:43.01    1:35.07   20  
                  43.77     1:35.07 (51.30)                                        
  2 Shalhoub, Ava             12 YST-CA               1:39.94    1:35.93   17  
                  46.63     1:35.93 (49.30)                                        
  3 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA              1:41.13    1:36.20   16  
                  45.28     1:36.20 (50.92)                                        
  4 Lee, Audrey               11 HILL-CA              1:40.03    1:37.74   15  
                  45.99     1:37.74 (51.75)                                        
  5 Ansley, Paulina           12 PDSC-CA                   NT    1:41.63   14  
                  48.25     1:41.63 (53.38)                                        
  6 Guerrero, Chelsea         11 MVAQ-CA                   NT    1:44.44   13  
                  50.14     1:44.44 (54.30)                                        
  7 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA              1:49.90    1:45.99   12  
                  51.06     1:45.99 (54.93)                                        
  8 Munlyn, London            11 DSRT-CA              1:44.41    1:46.96   11  
                  49.81     1:46.96 (57.15)                                        
  9 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA             1:47.19    1:48.42    9  
                  49.48     1:48.42 (58.94)                                        
 10 Makati, Nisreen           11 HILL-CA              1:57.44    1:53.19    7  
                  53.73     1:53.19 (59.46)                                        
 11 Rivero, Cecilia           11 PDSC-CA                   NT    2:15.62    6  
                1:03.69   2:15.62 (1:11.93)                                        
 -- Leon, Jasmin              11 DSRT-CA              1:45.89         DQ  
                  50.44          DQ (57.09)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA                29.90      29.60   20  
  2 Cohut, Sarah              11 FSON-CA                31.56      30.67   17  
  3 de Vera, Elisha           12 UN-03-CA               33.82      31.00   16  
RED - Division  
  1 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA                34.50      35.86   20  
  2 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA                37.06      36.49   17  
  3 Coombs, Madisyn           12 DSRT-CA                36.95      38.03   16  
WHT - Division  
  1 Shalhoub, Ava             12 YST-CA                    NT      36.80   20  
  2 Zakaria, Ariana           12 HILL-CA                37.86      36.93   17  
  3 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA                38.38      36.98   16  
  4 Meyer, Mia                11 PST-CA                 39.13      37.16   15  
  5 Villavuerte, Selena       12 MBA-CA                 38.46      37.73   14  
  6 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA                39.47      37.81   13  
  7 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA                41.97      42.96   12  
  8 Guerrero, Chelsea         11 MVAQ-CA                   NT      45.78   11  
  9 Munlyn, London            11 DSRT-CA                45.67      47.15    9  
 10 Soto, Ava                 12 PDSC-CA                   NT      47.69    7  
 11 Zakaria, Nadia            11 HILL-CA                47.79      52.43    6  
 12 Ruiz, Maryn               12 PST-CA               1:01.49      52.65    5  
 13 Makati, Nisreen           11 HILL-CA              1:06.58      59.53    4  
 -- Hordista, Cidni Marie     12 PDSC-CA                44.72         DQ  
 -- Rivero, Cecilia           11 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kerby, Peyton             12 SAND-CA              1:10.87    1:10.22   20  
                  32.49     1:10.22 (37.73)                                        
  2 Tai, Alicia               11 HILL-CA              1:14.71    1:11.67   17  
                  33.03     1:11.67 (38.64)                                        
  3 Cohut, Sarah              11 FSON-CA              1:13.78    1:11.99   16  
                  32.85     1:11.99 (39.14)                                        
WHT - Division  
  1 Tran, Ashley              12 FSON-CA                   NT    1:19.41   20  
                  36.03     1:19.41 (43.38)                                        
  2 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA              1:24.79    1:24.61   17  
                  37.59     1:24.61 (47.02)                                        
  3 Meyer, Mia                11 PST-CA               1:31.96    1:29.60   16  
                  40.50     1:29.60 (49.10)                                        
  4 Ansley, Paulina           12 PDSC-CA                   NT    1:30.21   15  
                  41.36     1:30.21 (48.85)                                        
  5 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA              1:33.56    1:33.60   14  
                  40.26     1:33.60 (53.34)                                        
  6 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA              1:39.77    1:35.12   13  
                  40.79     1:35.12 (54.33)                                        
 -- Soto, Ava                 12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  48.19          DQ (59.52)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Ava              12 OTTR-CA              1:06.36    1:08.53   20  
                  32.19     1:08.53 (36.34)                                        
  2 Cohut, Sarah              11 FSON-CA              1:10.92    1:10.83   17  
                  32.52     1:10.83 (38.31)                                        
  3 Kerby, Peyton             12 SAND-CA              1:09.73    1:10.93   16  
                  33.58     1:10.93 (37.35)                                        
  4 Miner, Mackenzie          12 RST-CA               1:12.73    1:11.77   15  
                  34.52     1:11.77 (37.25)                                        
  5 Tai, Alicia               11 HILL-CA              1:12.79    1:14.23   14  
                  34.30     1:14.23 (39.93)                                        
  6 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA              1:17.02    1:16.32   13  
                  36.49     1:16.32 (39.83)                                        
RED - Division  
  1 Meyer, Mia                11 PST-CA               1:21.56    1:19.42   20  
                  37.32     1:19.42 (42.10)                                        
  2 Chavez, Carmelita         11 MVAQ-CA              1:23.13    1:19.91   17  
                  38.13     1:19.91 (41.78)                                        
  3 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA              1:23.76    1:20.62   16  
                  36.69     1:20.62 (43.93)                                        
  4 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA              1:20.05    1:20.99   15  
                  38.57     1:20.99 (42.42)                                        
  5 Ellis, Alyssa             12 RST-CA               1:20.73    1:24.98   14  
                  38.94     1:24.98 (46.04)                                        
  6 Witham, Ella              12 RST-CA               1:24.66    1:25.96   13  
                  41.31     1:25.96 (44.65)                                        
WHT - Division  
  1 Li, XiaHan                11 HILL-CA              1:28.91    1:18.90   20  
                  36.90     1:18.90 (42.00)                                        
  2 Stevenson, Aubrey         12 RST-CA               1:27.17    1:22.20   17  
                  39.11     1:22.20 (43.09)                                        
  3 Frutkin, Nadia            11 PDSC-CA              1:26.58    1:27.72   16  
                  42.30     1:27.72 (45.42)                                        
  4 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA              1:27.10    1:30.22   15  
                  42.39     1:30.22 (47.83)                                        
  5 Whitehead, Leah           12 UN-04-CA             1:26.92    1:31.21   14  
                  41.96     1:31.21 (49.25)                                        
  6 Benson, Whitney           12 PDSC-CA                   NT    1:31.49   13  
                  41.60     1:31.49 (49.89)                                        
  7 Munlyn, London            11 DSRT-CA              1:34.34    1:32.13   12  
                  44.06     1:32.13 (48.07)                                        
  8 Leon, Jasmin              11 DSRT-CA              1:59.30    1:34.91   11  
                  46.07     1:34.91 (48.84)                                        
  9 Ahlers, Lauren            12 YST-CA                    NT    1:36.10    9  
                  46.54     1:36.10 (49.56)                                        
 10 Kim, Hannah               11 HILL-CA              1:42.21    1:37.21    7  
                  48.46     1:37.21 (48.75)                                        
 -- Cello, Leah               11 MVAQ-CA              1:40.04         DQ  
                  50.07          DQ (46.24)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 de Vera, Elisha           12 UN-03-CA             2:33.40    2:29.21   20  
                  31.10     1:08.26 (37.16)     1:54.14 (45.88)     2:29.21 (35.07)
 -- Hecht, Shayna             11 OTTR-CA              2:42.44         DQ  
                  36.86     1:20.14 (43.28)     2:07.52 (47.38)          DQ (36.82)
RED - Division  
  1 Elbaz, Gabby              12 PDSC-CA              2:54.14    2:48.56   20  
                  38.87     1:22.71 (43.84)     2:10.06 (47.35)     2:48.56 (38.50)
  2 Vega, Alaina              11 PST-CA               2:46.83    2:50.01   17  
                  38.22     1:22.43 (44.21)     2:12.27 (49.84)     2:50.01 (37.74)
WHT - Division  
  1 Tran, Ashley              12 FSON-CA              3:05.27    2:46.93   20  
                  36.31     1:19.09 (42.78)     2:07.79 (48.70)     2:46.93 (39.14)
  2 Gaddie, Cadence           12 HILL-CA              3:06.77    2:56.20   17  
                  37.38     1:24.40 (47.02)     2:17.56 (53.16)     2:56.20 (38.64)
  3 Hordista, Cidni Marie     12 PDSC-CA                   NT    2:56.84   16  
                  39.34     1:25.56 (46.22)     2:16.12 (50.56)     2:56.84 (40.72)
  4 Horan, Tallulah           12 PDSC-CA              3:18.17    3:03.40   15  
                  41.94     1:28.44 (46.50)     2:25.98 (57.54)     3:03.40 (37.42)
 -- Shalhoub, Ava             12 YST-CA               3:13.24         DQ  
                  39.77     1:30.08 (50.31)     2:22.85 (52.77)          DQ (40.63)
 -- Ansley, Paulina           12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  42.39     1:35.07 (52.68)     2:34.57 (59.50)          DQ (48.56)
 -- Soto, Ava                 12 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  49.53     1:44.42 (54.89)   2:51.17 (1:06.75)          DQ (45.80)
 -- Zakaria, Ariana           12 HILL-CA                   NT         DQ  
                  42.08     1:27.53 (45.45)     2:25.49 (57.96)          DQ (42.88)
 -- Zakaria, Nadia            11 HILL-CA                   NT         DQ  
                  57.22   2:03.85 (1:06.63)   3:20.24 (1:16.39)          DQ (56.28)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Redlands Swim Team-CA  'A'                        2:06.67         DQ  
     1) Miner, Mackenzie 12             2) Witham, Ella 12                
     3) Stevenson, Aubrey 12            4) Ellis, Alyssa 12               
                  30.05     1:03.68 (33.63)     1:36.96 (33.28)          DQ (31.45)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                        2:22.92    2:17.55   40  
     1) Stevenson, Aubrey 12            2) Miner, Mackenzie 12            
     3) Witham, Ella 12                 4) Ellis, Alyssa 12               
                  46.79     1:16.60 (29.81)     1:46.74 (30.14)     2:17.55 (30.81)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Deano, Faith              14 RST-CA                 25.41      26.10   20  
  2 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA                27.34      26.71   17  
  3 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA                26.87      27.08   16  
  4 Evans, Petra              14 HILL-CA                27.39      27.69   15  
  5 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA                28.78      28.55   14  
  6 Cooper, Niamh             13 PDSC-CA                28.54      28.94   13  
  7 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA                29.09      29.34   12  
RED - Division  
  1 Deano, Anne               13 RST-CA                 29.44      28.47   20  
  2 Speer, Reece              14 PST-CA                 29.72      29.01   17  
  3 Young, Natalie            13 PDSC-CA                30.18      30.25   16  
  4 Lebig, Elysa              13 RST-CA                 29.71      30.44   15  
  5 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA                30.58      30.57   14  
  6 Richey, Jillian           14 HILL-CA                31.75      30.62   13  
  7 Vazquez, Brianna          13 PST-CA                 31.74      31.68   12  
WHT - Division  
  1 Williams, Roxanne         14 UN-05-CA               31.97      28.33   20  
  2 Gollihar, Isabella        13 DSRT-CA                34.24      32.12   17  
  3 Shumway, Sofie            14 RST-CA                 32.27      33.06   16  
  4 Ware, Autumn              13 DSRT-CA                34.64      33.48   15  
  5 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA                37.29      34.53   14  
  6 Shively, Zoie             13 MBA-CA                 36.73      36.25   13  
  7 Villalpando, Bryanna      13 DSRT-CA                36.21      36.40   12  
 -- Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Deano, Faith              14 RST-CA                 56.49      57.29   20  
                  27.41       57.29 (29.88)                                        
  2 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA                58.80      57.50   17  
                  27.79       57.50 (29.71)                                        
  3 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA                59.07      57.83   16  
                  28.11       57.83 (29.72)                                        
  4 Pivonka, kay              14 PST-CA                 58.47      58.33   15  
                  27.82       58.33 (30.51)                                        
  5 Evans, Petra              14 HILL-CA                59.30      59.90   14  
                  28.83       59.90 (31.07)                                        
  6 Wilson, Katherine         14 DSRT-CA                58.33    1:00.28   13  
                  28.49     1:00.28 (31.79)                                        
  7 Eldridge, Abby            14 PDSC-CA                59.47    1:01.94   12  
                  29.79     1:01.94 (32.15)                                        
  8 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA              1:02.52    1:02.78   11  
                  30.36     1:02.78 (32.42)                                        
RED - Division  
  1 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA              1:04.29    1:04.49   20  
                  31.19     1:04.49 (33.30)                                        
  2 Deano, Anne               13 RST-CA               1:05.77    1:04.64   17  
                  31.22     1:04.64 (33.42)                                        
  3 Young, Natalie            13 PDSC-CA              1:04.62    1:05.12   16  
                  30.88     1:05.12 (34.24)                                        
  4 Speer, Reece              14 PST-CA               1:05.17    1:05.20   15  
                  31.31     1:05.20 (33.89)                                        
  5 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA              1:07.51    1:07.24   14  
                  31.87     1:07.24 (35.37)                                        
  6 Lebig, Elysa              13 RST-CA               1:06.54    1:07.77   13  
                  33.28     1:07.77 (34.49)                                        
  7 Vazquez, Brianna          13 PST-CA               1:08.85    1:10.75   12  
                  33.37     1:10.75 (37.38)                                        
WHT - Division  
  1 Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT    1:09.76   20  
                  32.56     1:09.76 (37.20)                                        
  2 Obeso, London             13 HILL-CA              1:13.08    1:11.83   17  
                  34.46     1:11.83 (37.37)                                        
  3 Ware, Autumn              13 DSRT-CA              1:16.34    1:12.54   16  
                  34.73     1:12.54 (37.81)                                        
  4 Shumway, Sofie            14 RST-CA               1:12.42    1:14.56   15  
                  35.21     1:14.56 (39.35)                                        
  5 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA              1:21.04    1:17.24   14  
                  36.77     1:17.24 (40.47)                                        
  6 Rivero, Catalina          13 PDSC-CA              1:42.03    1:29.85   13  
                  41.60     1:29.85 (48.25)                                        
  7 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              1:33.85    1:37.86   12  
                  43.18     1:37.86 (54.68)                                        
  8 Huang, Jenny              13 HILL-CA              1:54.30    1:39.52   11  
                  44.87     1:39.52 (54.65)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              2:08.76    2:06.03   20  
                  29.61     1:01.98 (32.37)     1:34.83 (32.85)     2:06.03 (31.20)
  2 Han, Bethany              14 UN-05-CA             2:10.23    2:06.66   17  
                  28.98     1:00.79 (31.81)     1:34.02 (33.23)     2:06.66 (32.64)
  3 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA              2:10.95    2:07.48   16  
                  29.60     1:01.80 (32.20)     1:35.18 (33.38)     2:07.48 (32.30)
  4 Evans, Petra              14 HILL-CA              2:08.36    2:10.85   15  
                  30.23     1:03.48 (33.25)     1:37.30 (33.82)     2:10.85 (33.55)
  5 Tai, Amanda               13 HILL-CA              2:13.82    2:12.63   14  
                  30.77     1:05.43 (34.66)     1:40.30 (34.87)     2:12.63 (32.33)
  6 Cooper, Niamh             13 PDSC-CA              2:13.91    2:12.74   13  
                  30.73     1:04.04 (33.31)     1:38.65 (34.61)     2:12.74 (34.09)
  7 Eldridge, Abby            14 PDSC-CA              2:10.51    2:14.56   12  
                  30.86     1:05.15 (34.29)     1:40.37 (35.22)     2:14.56 (34.19)
  8 Deano, Faith              14 RST-CA               2:07.75    2:17.56   11  
                  29.75     1:04.05 (34.30)     1:40.96 (36.91)     2:17.56 (36.60)
RED - Division  
  1 Pivonka, kay              14 PST-CA               2:22.82    2:09.08   20  
                  28.84     1:02.06 (33.22)     1:36.16 (34.10)     2:09.08 (32.92)
  2 Young, Natalie            13 PDSC-CA              2:16.73    2:17.65   17  
                  31.54     1:06.44 (34.90)     1:42.44 (36.00)     2:17.65 (35.21)
  3 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA              2:18.44    2:20.47   16  
                  31.94     1:08.03 (36.09)     1:45.44 (37.41)     2:20.47 (35.03)
  4 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA              2:16.82    2:20.88   15  
                  31.80     1:06.95 (35.15)     1:43.99 (37.04)     2:20.88 (36.89)
  5 Speer, Reece              14 PST-CA               2:19.56    2:22.49   14  
                  32.79     1:09.65 (36.86)     1:46.54 (36.89)     2:22.49 (35.95)
  6 Deano, Anne               13 RST-CA               2:26.77    2:23.13   13  
                  33.05     1:10.05 (37.00)     1:47.07 (37.02)     2:23.13 (36.06)
  7 Lebig, Elysa              13 RST-CA               2:27.46    2:26.55   12  
                  34.16     1:11.74 (37.58)     1:49.71 (37.97)     2:26.55 (36.84)
WHT - Division  
  1 Williams, Roxanne         14 UN-05-CA             2:31.28    2:16.31   20  
                  30.24     1:04.73 (34.49)     1:40.98 (36.25)     2:16.31 (35.33)
  2 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA              2:28.58    2:33.38   17  
                  34.11     1:12.31 (38.20)     1:53.18 (40.87)     2:33.38 (40.20)
  3 Vazquez, Brianna          13 PST-CA               2:32.18    2:35.04   16  
                  34.02     1:12.23 (38.21)     1:53.07 (40.84)     2:35.04 (41.97)
  4 Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT    2:35.79   15  
                  32.85     1:11.81 (38.96)     1:54.36 (42.55)     2:35.79 (41.43)
  5 Richey, Jillian           14 HILL-CA              2:38.73    2:38.28   14  
                  34.80     1:11.91 (37.11)     1:49.84 (37.93)     2:38.28 (48.44)
  6 Ware, Autumn              13 DSRT-CA              2:40.72    2:40.78   13  
                  35.31     1:16.02 (40.71)     1:58.41 (42.39)     2:40.78 (42.37)
  7 Shumway, Sofie            14 RST-CA               2:37.16    2:43.25   12  
                  36.69     1:17.41 (40.72)     2:00.13 (42.72)     2:43.25 (43.12)
  8 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA                   NT    2:56.21   11  
                  40.17     1:24.40 (44.23)     2:10.77 (46.37)     2:56.21 (45.44)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              1:06.84    1:04.23   20  
                  31.66     1:04.23 (32.57)                                        
  2 Pivonka, kay              14 PST-CA               1:06.20    1:05.46   17  
                  31.53     1:05.46 (33.93)                                        
  3 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA              1:08.02    1:07.83   16  
                  32.68     1:07.83 (35.15)                                        
  4 Loreno, Ysabelle          14 PDSC-CA              1:10.25    1:08.38   15  
                  33.42     1:08.38 (34.96)                                        
  5 Han, Bethany              14 UN-05-CA             1:11.12    1:09.81   14  
                  33.72     1:09.81 (36.09)                                        
  6 Evans, Petra              14 HILL-CA              1:09.04    1:10.03   13  
                  33.87     1:10.03 (36.16)                                        
  7 Eldridge, Abby            14 PDSC-CA              1:10.50    1:10.09   12  
                  34.15     1:10.09 (35.94)                                        
  8 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA              1:11.96    1:10.28   11  
                  35.07     1:10.28 (35.21)                                        
RED - Division  
  1 Deano, Anne               13 RST-CA               1:14.74    1:12.31   20  
                  34.75     1:12.31 (37.56)                                        
  2 Lebig, Elysa              13 RST-CA               1:16.18    1:14.55   17  
                  36.07     1:14.55 (38.48)                                        
  3 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA              1:16.05    1:15.48   16  
                  36.96     1:15.48 (38.52)                                        
  4 Young, Natalie            13 PDSC-CA              1:19.22    1:17.70   15  
                  37.45     1:17.70 (40.25)                                        
WHT - Division  
  1 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA              1:24.29    1:22.53   20  
                  40.23     1:22.53 (42.30)                                        
  2 Hellenga, Rebekka         13 PDSC-CA              1:25.40    1:23.07   17  
                  40.05     1:23.07 (43.02)                                        
  3 Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT    1:23.95   16  
                  38.94     1:23.95 (45.01)                                        
  4 Obeso, London             13 HILL-CA              1:31.78    1:28.93   15  
                1:29.62         1:28.93 ( )                                        
  5 Shumway, Sofie            14 RST-CA               1:29.97    1:29.43   14  
                  43.14     1:29.43 (46.29)                                        
  6 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA                   NT    1:32.57   13  
                  43.82     1:32.57 (48.75)                                        
  7 Rivero, Catalina          13 PDSC-CA                   NT    1:43.70   12  
                  50.64     1:43.70 (53.06)                                        
  8 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              1:46.14    1:54.49   11  
                1:54.44      1:54.49 (0.05)                                        
  9 Huang, Jenny              13 HILL-CA                   NT    2:06.89    9  
                  59.24   2:06.89 (1:07.65)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Loreno, Ysabelle          14 PDSC-CA              1:14.06    1:14.10   20  
                  35.35     1:14.10 (38.75)                                        
  2 Tai, Amanda               13 HILL-CA              1:17.36    1:17.08   17  
                  37.02     1:17.08 (40.06)                                        
  3 Speer, Reece              14 PST-CA               1:19.87    1:19.14   16  
                  37.59     1:19.14 (41.55)                                        
  4 Deano, Anne               13 RST-CA               1:18.25    1:19.85   15  
                  37.87     1:19.85 (41.98)                                        
  5 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              1:22.17    1:20.37   14  
                  38.14     1:20.37 (42.23)                                        
  6 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA              1:21.46    1:22.24   13  
                  39.39     1:22.24 (42.85)                                        
  7 Cooper, Niamh             13 PDSC-CA              1:22.70    1:24.78   12  
                  40.23     1:24.78 (44.55)                                        
RED - Division  
  1 Han, Bethany              14 UN-05-CA             1:23.63    1:17.94   20  
                  36.78     1:17.94 (41.16)                                        
  2 Richey, Jillian           14 HILL-CA              1:25.95    1:24.28   17  
                  39.67     1:24.28 (44.61)                                        
  3 Pivonka, kay              14 PST-CA               1:26.01    1:26.42   16  
                  41.26     1:26.42 (45.16)                                        
  4 Williams, Roxanne         14 UN-05-CA             1:28.66    1:26.61   15  
                  41.34     1:26.61 (45.27)                                        
  5 Lebig, Elysa              13 RST-CA               1:28.11    1:26.99   14  
                  42.00     1:26.99 (44.99)                                        
  6 Young, Natalie            13 PDSC-CA              1:30.41    1:30.18   13  
                  42.72     1:30.18 (47.46)                                        
  7 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA              1:29.07    1:30.36   12  
                  43.37     1:30.36 (46.99)                                        
  8 Vazquez, Brianna          13 PST-CA               1:26.49    1:32.25   11  
                  43.40     1:32.25 (48.85)                                        
WHT - Division  
  1 Shumway, Sofie            14 RST-CA               1:39.11    1:40.16   20  
                  46.67     1:40.16 (53.49)                                        
  2 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA              1:42.23    1:43.11   17  
                  47.45     1:43.11 (55.66)                                        
  3 Gollihar, Isabella        13 DSRT-CA                   NT    1:47.60   16  
                  50.57     1:47.60 (57.03)                                        
  4 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA                   NT    1:49.49   15  
                  52.57     1:49.49 (56.92)                                        
  5 Shively, Zoie             13 MBA-CA               1:52.72    1:57.66   14  
                  53.60   1:57.66 (1:04.06)                                        
 -- Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT         DQ  
                  41.37          DQ (49.28)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pivonka, kay              14 PST-CA               1:03.71    1:02.57   20  
                  29.23     1:02.57 (33.34)                                        
  2 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              1:05.90    1:04.96   17  
                  30.19     1:04.96 (34.77)                                        
  3 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA              1:07.65    1:06.95   16  
                  30.82     1:06.95 (36.13)                                        
  4 Tai, Amanda               13 HILL-CA              1:07.41    1:07.67   15  
                  31.24     1:07.67 (36.43)                                        
  5 Han, Bethany              14 UN-05-CA             1:09.22    1:08.40   14  
                  31.78     1:08.40 (36.62)                                        
  6 Deano, Faith              14 RST-CA               1:07.28    1:09.10   13  
                  31.38     1:09.10 (37.72)                                        
RED - Division  
  1 Loreno, Ysabelle          14 PDSC-CA              1:13.57    1:10.14   20  
                  32.21     1:10.14 (37.93)                                        
  2 Velasco, Sabinna          14 FSON-CA              1:15.73    1:11.05   17  
                  33.12     1:11.05 (37.93)                                        
  3 Young, Natalie            13 PDSC-CA              1:17.16    1:17.28   16  
                  35.48     1:17.28 (41.80)                                        
WHT - Division  
  1 Lebig, Elysa              13 RST-CA               1:18.69    1:16.07   20  
                  35.68     1:16.07 (40.39)                                        
  2 Hellenga, Rebekka         13 PDSC-CA              1:23.61    1:18.57   17  
                  35.66     1:18.57 (42.91)                                        
  3 Mercado, Kamryn           13 PDSC-CA              1:19.45    1:18.83   16  
                  37.04     1:18.83 (41.79)                                        
  4 Speer, Reece              14 PST-CA               1:17.71    1:19.19   15  
                  37.24     1:19.19 (41.95)                                        
  5 Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT    1:23.59   14  
                  37.32     1:23.59 (46.27)                                        
  6 Ware, Autumn              13 DSRT-CA              1:32.08    1:26.02   13  
                  39.25     1:26.02 (46.77)                                        
  7 Shumway, Sofie            14 RST-CA               1:28.42    1:29.07   12  
                  40.95     1:29.07 (48.12)                                        
  8 Frohnhoefer, Haley        13 DSRT-CA              1:36.88    1:31.22   11  
                  38.75     1:31.22 (52.47)                                        
  9 Huang, Jenny              13 HILL-CA                   NT    2:00.99    9  
                  54.80   2:00.99 (1:06.19)                                        
 10 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              1:59.46    2:01.82    7  
                  55.34   2:01.82 (1:06.48)                                        
 -- Obeso, London             13 HILL-CA                   NT         DQ  
                  41.98          DQ (50.13)                                        
 -- Rivero, Catalina          13 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  52.99        DQ (1:00.96)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              2:26.50    2:23.77   20  
                  30.48     1:05.54 (35.06)     1:50.32 (44.78)     2:23.77 (33.45)
  2 Han, Bethany              14 UN-05-CA             2:27.91    2:27.40   17  
                  31.30     1:09.42 (38.12)     1:53.17 (43.75)     2:27.40 (34.23)
  3 Eldridge, Abby            14 PDSC-CA              2:29.99    2:29.91   16  
                  32.69     1:11.24 (38.55)     1:55.99 (44.75)     2:29.91 (33.92)
  4 Evans, Petra              14 HILL-CA              2:28.95    2:32.36   15  
                  33.85     1:11.46 (37.61)     1:58.65 (47.19)     2:32.36 (33.71)
RED - Division  
  1 Speer, Reece              14 PST-CA               2:38.98    2:38.38   20  
                  37.32     1:17.01 (39.69)     2:03.22 (46.21)     2:38.38 (35.16)
  2 Young, Natalie            13 PDSC-CA              2:43.29    2:43.56   17  
                  36.23     1:18.91 (42.68)     2:07.68 (48.77)     2:43.56 (35.88)
  3 Lebig, Elysa              13 RST-CA               2:48.37    2:45.76   16  
                  35.60     1:18.56 (42.96)     2:08.54 (49.98)     2:45.76 (37.22)
WHT - Division  
  1 Hellenga, Rebekka         13 PDSC-CA              2:54.07    2:52.03   20  
                  36.47     1:21.30 (44.83)     2:16.41 (55.11)     2:52.03 (35.62)
  2 Vazquez, Brianna          13 PST-CA               2:51.32    2:53.66   17  
                  38.06     1:22.04 (43.98)     2:14.17 (52.13)     2:53.66 (39.49)
  3 Pearne, Julia             13 RST-CA                    NT    2:59.18   16  
                  38.26     1:24.40 (46.14)     2:17.49 (53.09)     2:59.18 (41.69)
  4 Shumway, Sofie            14 RST-CA               3:05.09    3:06.83   15  
                  41.17     1:29.91 (48.74)     2:24.62 (54.71)     3:06.83 (42.21)
  5 Kreizenbeck, Lauren       13 PDSC-CA                   NT    3:26.34   14  
                  48.13     1:39.77 (51.64)     2:39.61 (59.84)     3:26.34 (46.73)
  6 Robinson-Greer, Deborah   13 PDSC-CA              3:47.40    3:59.29   13  
                  54.05     1:53.59 (59.54)   2:59.10 (1:05.51)   3:59.29 (1:00.19)
 -- Rivero, Catalina          13 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  53.19     1:50.93 (57.74)   3:01.24 (1:10.31)          DQ (52.92)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lockhart, Emilea          16 PST-CA                 25.66      26.36   20  
  2 Meza, Lexi                15 DSRT-CA                26.70      27.34   17  
  3 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA                26.87      27.35   16  
  4 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA                 27.83      28.13   15  
  5 Taylor, LT                16 DSRT-CA                28.20      28.14   14  
  6 Perez, Levanya            15 HILL-CA                29.42      28.82   13  
RED - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA                30.66      29.69   20  
  2 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA                31.63      32.73   17  
WHT - Division  
  1 Wang, Annica              16 DSRT-CA                   NT      26.70   20  
  2 Leon, Crystal             15 DSRT-CA                33.15      32.61   17  
  3 Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT      35.31   16  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA                58.46      58.42   20  
                  28.15       58.42 (30.27)                                        
  2 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             1:00.00      59.92   17  
                  28.78       59.92 (31.14)                                        
  3 Meza, Lexi                15 DSRT-CA                58.31    1:00.16   16  
                  28.64     1:00.16 (31.52)                                        
  4 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               1:00.97    1:01.60   15  
                  29.33     1:01.60 (32.27)                                        
  5 Taylor, LT                16 DSRT-CA              1:03.79    1:02.84   14  
                  29.76     1:02.84 (33.08)                                        
RED - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              1:09.06    1:06.08   20  
                  30.94     1:06.08 (35.14)                                        
WHT - Division  
  1 Wang, Annica              16 DSRT-CA                   NT      58.16   20  
                  28.04       58.16 (30.12)                                        
  2 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA              1:11.08    1:12.07   17  
                  33.70     1:12.07 (38.37)                                        
  3 Leon, Crystal             15 DSRT-CA              1:21.48    1:17.49   16  
                  34.61     1:17.49 (42.88)                                        
  4 Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT    1:18.66   15  
                  37.01     1:18.66 (41.65)                                        
  5 Vaden, Aaliyah            15 MVAQ-CA              1:26.23    1:28.75   14  
                1:28.99         1:28.75 ( )                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lockhart, Emilea          16 PST-CA               2:00.97    2:06.92   20  
                  29.13     1:01.17 (32.04)     1:33.67 (32.50)     2:06.92 (33.25)
  2 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA              2:07.59    2:10.15   17  
                  30.60     1:03.68 (33.08)     1:37.06 (33.38)     2:10.15 (33.09)
  3 Meza, Lexi                15 DSRT-CA              2:10.46    2:16.29   16  
                  30.94     1:05.43 (34.49)     1:40.75 (35.32)     2:16.29 (35.54)
 -- Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               2:13.29         DQ  
                  30.01     1:04.14 (34.13)     1:38.99 (34.85)          DQ (34.58)
RED - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              2:27.71    2:22.12   20  
                  30.99     1:06.17 (35.18)     1:43.95 (37.78)     2:22.12 (38.17)
WHT - Division  
  1 Wang, Annica              16 DSRT-CA                   NT    2:08.06   20  
                  30.06     1:02.15 (32.09)     1:35.45 (33.30)     2:08.06 (32.61)
  2 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA              2:40.77    2:44.43   17  
                  36.23     1:17.51 (41.28)     2:01.13 (43.62)     2:44.43 (43.30)
  3 Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT    2:56.64   16  
                  38.53     1:22.91 (44.38)     2:10.41 (47.50)     2:56.64 (46.23)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             1:06.07    1:04.24   20  
                  31.58     1:04.24 (32.66)                                        
  2 Love, Sierra              15 UN-05-CA             1:05.08    1:07.01   17  
                  32.86     1:07.01 (34.15)                                        
  3 Hellenga, Hailey          15 PDSC-CA              1:09.18    1:07.47   16  
                  32.80     1:07.47 (34.67)                                        
  4 Meza, Lexi                15 DSRT-CA              1:06.29    1:08.73   15  
                  33.62     1:08.73 (35.11)                                        
  5 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA              1:07.07    1:09.37   14  
                  33.95     1:09.37 (35.42)                                        
  6 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               1:13.92    1:09.72   13  
                  33.36     1:09.72 (36.36)                                        
RED - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              1:16.26    1:18.13   20  
                  37.68     1:18.13 (40.45)                                        
  2 Taylor, LT                16 DSRT-CA              1:19.05    1:18.53   17  
                  38.10     1:18.53 (40.43)                                        
  3 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA              1:22.78    1:22.31   16  
                  39.11     1:22.31 (43.20)                                        
WHT - Division  
  1 Leon, Crystal             15 DSRT-CA              1:38.88    1:38.11   20  
  2 Vaden, Aaliyah            15 MVAQ-CA              1:52.10    1:40.70   17  
  3 Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT    1:41.46   16  
                  48.15     1:41.46 (53.31)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lockhart, Emilea          16 PST-CA               1:08.35    1:12.40   20  
                  33.90     1:12.40 (38.50)                                        
  2 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             1:20.28    1:19.31   17  
                  37.59     1:19.31 (41.72)                                        
  3 Perez, Levanya            15 HILL-CA              1:24.01    1:25.03   16  
                  39.58     1:25.03 (45.45)                                        
RED - Division  
  1 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               1:26.01    1:28.60   20  
                  41.71     1:28.60 (46.89)                                        
  2 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA              1:29.20    1:29.26   17  
                  42.16     1:29.26 (47.10)                                        
WHT - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              1:32.93    1:32.25   20  
                  43.11     1:32.25 (49.14)                                        
  2 Taylor, LT                16 DSRT-CA              1:45.11    1:39.06   17  
                  45.12     1:39.06 (53.94)                                        
  3 Leon, Crystal             15 DSRT-CA              1:45.31    1:47.07   16  
                  48.88     1:47.07 (58.19)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Love, Sierra              15 UN-05-CA             1:05.10    1:06.76  
                  31.95     1:06.76 (34.81)                                        
  2 Hellenga, Hailey          15 PDSC-CA              1:09.18    1:07.99  
                  30.26     1:07.99 (37.73)                                        
  3 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               1:10.06    1:08.28  
                  32.11     1:08.28 (36.17)                                        
RED - Division  
  1 Taylor, LT                16 DSRT-CA              1:15.65    1:15.90  
                  34.21     1:15.90 (41.69)                                        
WHT - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              1:24.93    1:21.03  
                  36.75     1:21.03 (44.28)                                        
  2 Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT    1:46.48  
                  47.66     1:46.48 (58.82)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             2:20.13    2:21.32   20  
                  29.19     1:04.63 (35.44)     1:48.15 (43.52)     2:21.32 (33.17)
  2 Love, Sierra              15 UN-05-CA             2:24.23    2:27.60   17  
                  31.54     1:08.58 (37.04)     1:54.19 (45.61)     2:27.60 (33.41)
  3 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA              2:33.84    2:33.61   16  
                                1:11.10 ( )     1:58.88 (47.78)     2:33.61 (34.73)
  4 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               2:36.75    2:37.37   15  
                  31.31     1:12.03 (40.72)     2:01.00 (48.97)     2:37.37 (36.37)
WHT - Division  
  1 Reardon, Maddie           17 PDSC-CA              2:53.90    2:54.32   20  
                  38.28     1:22.03 (43.75)     2:14.59 (52.56)     2:54.32 (39.73)
 -- Martini, Alani            15 MVAQ-CA                   NT         DQ  
                  48.10     1:44.56 (56.46)   2:54.24 (1:09.68)                    
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Katherine         14 DSRT-CA              5:29.81    5:32.66  
                  31.19     1:04.42 (33.23)     1:37.62 (33.20)     2:10.83 (33.21)
        2:44.87 (34.04)     3:18.69 (33.82)     3:52.92 (34.23)     4:27.00 (34.08)
        5:00.68 (33.68)     5:32.66 (31.98)                                        
  2 Otteson, Ava              12 OTTR-CA              5:49.46    5:32.85  
                  31.40     1:04.89 (33.49)     1:38.45 (33.56)     2:12.06 (33.61)
        2:46.03 (33.97)     3:19.74 (33.71)     3:53.88 (34.14)     4:28.38 (34.50)
        5:02.49 (34.11)     5:32.85 (30.36)                                        
  3 Asbury, Gwen              12 FSON-CA              5:51.05    5:46.46  
                  31.91     1:05.68 (33.77)     1:40.04 (34.36)     2:14.98 (34.94)
        2:50.20 (35.22)     3:25.32 (35.12)     4:00.47 (35.15)     4:36.40 (35.93)
        5:11.88 (35.48)     5:46.46 (34.58)                                        
  4 Evans, Petra              14 HILL-CA              5:47.95    6:00.61  
                  32.91     1:09.56 (36.65)     1:47.02 (37.46)     2:24.52 (37.50)
        3:01.49 (36.97)     3:38.80 (37.31)     4:14.44 (35.64)     4:50.30 (35.86)
        5:25.97 (35.67)     6:00.61 (34.64)                                        
  5 Hotchkiss, Ryan           12 DSRT-CA              6:15.11    6:07.19  
                  34.11     1:11.07 (36.96)     1:47.98 (36.91)     2:25.29 (37.31)
        3:02.86 (37.57)     3:39.92 (37.06)     4:17.03 (37.11)     4:53.95 (36.92)
        5:30.93 (36.98)     6:07.19 (36.26)                                        
  6 Shalhoub, Ava             12 YST-CA               6:20.99    7:22.70  
                  39.67     1:23.73 (44.06)                             2:54.98 ( )
        3:40.35 (45.37)                             4:25.81 ( )     5:11.30 (45.49)
      7:22.70 (2:11.40)                                                            
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             2:19.94    2:15.48  
                  32.60     1:06.70 (34.10)     1:40.99 (34.29)     2:15.48 (34.49)
  2 Miller-Farabaugh, Kaylei  14 FSON-CA              2:20.00    2:20.55  
                  32.25     1:07.01 (34.76)     1:43.45 (36.44)     2:20.55 (37.10)
  3 Phillips, Savannah        13 DSRT-CA              2:30.49    2:21.30  
                  33.63     1:10.19 (36.56)     1:45.93 (35.74)     2:21.30 (35.37)
  4 Pivonka, kay              14 PST-CA               2:34.62    2:25.41  
                  33.08     1:09.57 (36.49)     1:47.38 (37.81)     2:25.41 (38.03)
  5 Frohnhoefer, Maggie       15 DSRT-CA              2:20.88    2:25.68  
                  34.35     1:11.15 (36.80)     1:48.29 (37.14)     2:25.68 (37.39)
  6 Evans, Petra              14 HILL-CA              2:30.08    2:27.94  
                  33.85     1:10.80 (36.95)     1:49.37 (38.57)     2:27.94 (38.57)
  7 Han, Bethany              14 UN-05-CA             2:41.95    2:30.40  
                  34.69     1:12.36 (37.67)     1:51.71 (39.35)     2:30.40 (38.69)
  8 Loreno, Ysabelle          14 PDSC-CA              2:27.69    2:30.45  
                  34.98     1:12.99 (38.01)     1:52.48 (39.49)     2:30.45 (37.97)
  9 Meza, Lexi                15 DSRT-CA              2:28.03    2:37.97  
                  35.47     1:14.09 (38.62)     1:56.39 (42.30)     2:37.97 (41.58)
 10 Evdokimoff, Markina       17 PST-CA               2:39.45    2:39.95  
                  36.87     1:17.20 (40.33)     1:59.11 (41.91)     2:39.95 (40.84)
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loreno, Ysabelle          14 PDSC-CA              2:41.37    2:38.41  
                  35.39     1:15.98 (40.59)     1:56.95 (40.97)     2:38.41 (41.46)
  2 Tai, Amanda               13 HILL-CA              3:17.06    2:43.15  
                  37.48     1:19.12 (41.64)     2:01.51 (42.39)     2:43.15 (41.64)
  3 Speer, Reece              14 PST-CA               2:56.02    2:54.59  
                  39.25     1:24.13 (44.88)     2:09.72 (45.59)     2:54.59 (44.87)
  4 Loreno, Yasmine           12 PDSC-CA              3:18.20    2:55.73  
                  39.42     1:23.81 (44.39)     2:08.79 (44.98)     2:55.73 (46.94)
  5 Deano, Anne               13 RST-CA               2:56.64    2:59.74  
                  40.84     1:26.57 (45.73)     2:12.97 (46.40)     2:59.74 (46.77)
  6 Velasco, Mariangel        16 FSON-CA              3:14.72    3:11.64  
                  43.47     1:32.55 (49.08)     2:22.57 (50.02)     3:11.64 (49.07)
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alyssa             15 UN-05-CA             4:52.13    4:54.35  
                  29.76     1:03.95 (34.19)     1:42.17 (38.22)     2:18.60 (36.43)
        3:02.77 (44.17)     3:46.74 (43.97)     4:20.83 (34.09)     4:54.35 (33.52)
  2 Lockhart, Emilea          16 PST-CA               5:42.43    5:05.42  
                  31.58     1:08.45 (36.87)     1:50.17 (41.72)     2:30.51 (40.34)
        3:11.82 (41.31)     3:53.80 (41.98)     4:30.47 (36.67)     5:05.42 (34.95)
  3 Eldridge, Abby            14 PDSC-CA              5:16.45    5:22.28  
                  33.01     1:13.65 (40.64)     1:55.68 (42.03)     2:36.47 (40.79)
        3:21.97 (45.50)     4:09.99 (48.02)     4:46.27 (36.28)     5:22.28 (36.01)
  4 Speer, Reece              14 PST-CA               5:32.03    5:28.99  
                  36.40     1:18.10 (41.70)     1:59.99 (41.89)     2:42.21 (42.22)
        3:28.50 (46.29)     4:15.30 (46.80)     4:52.53 (37.23)     5:28.99 (36.46)
  5 Cooper, Niamh             13 PDSC-CA              5:31.89    5:33.56  
                  34.75     1:17.45 (42.70)     2:00.30 (42.85)     2:42.79 (42.49)
        3:30.95 (48.16)     4:20.07 (49.12)     4:55.96 (35.89)     5:33.56 (37.60)
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hedayi, Brandon            8 UN-02-CA               14.72      14.35   20  
RED - Division  
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                20.29      18.67   20  
WHT - Division  
  1 Diaz, David                8 DSRT-CA                   NT      21.80   20  
  2 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                23.91      22.59   17  
  3 Scott, Gavin               8 OTTR-CA                25.86      22.90   16  
  4 Russell, Frank             8 PDSC-CA                30.65      29.45   15  
  5 Quevedo Jr., J.J.          7 PDSC-CA                   NT      29.89   14  
  6 Finley-Burk, Zachary       8 OTTR-CA                   NT      34.87   13  
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                43.61      43.74   20  
WHT - Division  
  1 Scott, Gavin               8 OTTR-CA                   NT      51.16   20  
  2 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                55.61      53.41   17  
  3 Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA                   NT      53.66   16  
  4 Murphy, Jacob              8 PDSC-CA                   NT      55.30   15  
  5 Quevedo Jr., J.J.          7 PDSC-CA                   NT    1:07.12   14  
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Gavin               8 OTTR-CA                   NT    1:57.44   20  
                  53.37   1:57.44 (1:04.07)                                        
  2 Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA                   NT    1:59.07   17  
                  56.28   1:59.07 (1:02.79)                                        
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hedayi, Brandon            8 UN-02-CA               18.69      17.66   20  
WHT - Division  
  1 Diaz, David                8 DSRT-CA                   NT      26.67   20  
  2 Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA                31.13      28.39   17  
  3 Russell, Frank             8 PDSC-CA                28.53      28.56   16  
  4 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                29.85      29.04   15  
  5 Scott, Gavin               8 OTTR-CA                32.55      31.30   14  
  6 Quevedo Jr., J.J.          7 PDSC-CA                   NT      36.78   13  
 -- Finley-Burk, Zachary       8 OTTR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
 -- Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                49.74         DQ  
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                27.02      27.58   20  
WHT - Division  
  1 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                31.41      27.62   20  
  2 Hickler, Sutton            8 MBA-CA                    NT      28.54   17  
  3 Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA                32.63      28.57   16  
 -- Murphy, Jacob              8 PDSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA              1:00.51      58.47   20  
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                24.98      23.97   20  
WHT - Division  
  1 Hickler, Sutton            8 MBA-CA                    NT      21.52   20  
  2 Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA                30.94      27.19   17  
  3 Murphy, Jacob              8 PDSC-CA                   NT      27.35   16  
  4 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                39.61      37.61   15  
 -- Quevedo Jr., J.J.          7 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Diaz, David                8 DSRT-CA                   NT         DQ  
 -- Scott, Gavin               8 OTTR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hedayi, Brandon            8 UN-02-CA               36.84      35.68   20  
RED - Division  
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA                55.73    1:03.78   20  
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roytberg, Brandon          8 HILL-CA              1:46.41    1:56.45   20  
                  58.71     1:56.45 (57.74)                                        
WHT - Division  
  1 Bradford, Ben              7 DSRT-CA                   NT    2:15.41   20  
                1:10.99   2:15.41 (1:04.42)                                        
 -- Mora Capriles, Diego       7 PDSC-CA              2:30.41         DQ  
                1:07.90        DQ (1:11.09)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA                 29.93      30.22   20  
  2 Otteson, Owen              9 OTTR-CA                30.88      31.41   17  
  3 Dunn, Andre               10 PDSC-CA                33.48      33.09   16  
  4 Ward, Aden                10 PST-CA                 33.59      34.21   15  
  5 Hecht, Casey               8 OTTR-CA                32.04      36.15   14  
RED - Division  
  1 Riggins, Eli              10 RST-CA                 35.44      35.00   20  
WHT - Division  
  1 Junker, David             10 PDSC-CA                39.54      36.69   20  
  2 Xu, Jack                  10 HILL-CA                39.36      38.58   17  
  3 Leach, Bodie              10 DSRT-CA                42.42      39.28   16  
  4 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA                40.06      40.11   15  
  5 Contreras, Samuel         10 PST-CA                 41.91      40.56   14  
  6 Velasco, Lee               7 FSON-CA                47.56      41.75   13  
  7 Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                49.79      42.44   12  
  8 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA                47.97      42.88   11  
  9 Keane, Reid                9 OTTR-CA                   NT      43.15    9  
 10 Arsua, Glen                9 PDSC-CA                46.63      44.63    7  
 11 Reyna, Eli                10 UN-04-CA               48.09      46.84    6  
 12 Villafuerte, Leonardo     10 MBA-CA                 45.13      48.48    5  
 13 Nielsen, Ayden            10 DSRT-CA                   NT      49.96    4  
 14 Jones, Tripp               8 RST-CA                 55.65      51.41    3  
 15 Quiroz, Jonathan           9 RST-CA               1:02.91      56.01    2  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA               1:05.23    1:05.92   20  
                  31.34     1:05.92 (34.58)                                        
  2 Otteson, Owen              9 OTTR-CA              1:08.64    1:11.58   17  
                  35.10     1:11.58 (36.48)                                        
RED - Division  
  1 Ward, Aden                10 PST-CA               1:16.64    1:10.34   20  
                  33.16     1:10.34 (37.18)                                        
  2 Hecht, Casey               8 OTTR-CA              1:19.60    1:16.90   17  
                  37.11     1:16.90 (39.79)                                        
WHT - Division  
  1 Chacon, Kirill            10 HILL-CA                   NT    1:17.00   20  
                  36.53     1:17.00 (40.47)                                        
  2 Banki, Istvan              9 OTTR-CA              1:23.03    1:17.79   17  
                  36.61     1:17.79 (41.18)                                        
  3 del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA              1:26.90    1:21.56   16  
                  38.97     1:21.56 (42.59)                                        
  4 Frutkin, Johann            9 PDSC-CA              1:30.28    1:24.58   15  
                  39.17     1:24.58 (45.41)                                        
  5 Junker, David             10 PDSC-CA              1:24.22    1:25.29   14  
                  40.21     1:25.29 (45.08)                                        
  6 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA              1:27.27    1:26.56   13  
                  39.99     1:26.56 (46.57)                                        
  7 Leach, Bodie              10 DSRT-CA              1:35.60    1:26.92   12  
                  39.72     1:26.92 (47.20)                                        
  8 Contreras, Samuel         10 PST-CA               1:35.64    1:28.36   11  
                  42.18     1:28.36 (46.18)                                        
  9 Velasco, Lee               7 FSON-CA              1:45.39    1:30.77    9  
                  41.87     1:30.77 (48.90)                                        
 10 Benson, Fletcher           9 PDSC-CA                   NT    1:30.85    7  
                  41.56     1:30.85 (49.29)                                        
 11 Marshall, Rocco           10 PDSC-CA              1:55.66    1:36.10    6  
                  45.26     1:36.10 (50.84)                                        
 12 Keane, Reid                9 OTTR-CA                   NT    1:38.86    5  
                  42.53     1:38.86 (56.33)                                        
 13 Arsua, Glen                9 PDSC-CA              1:44.45    1:39.09    4  
                  46.54     1:39.09 (52.55)                                        
 14 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA              1:52.29    1:44.71    3  
                  47.48     1:44.71 (57.23)                                        
 15 Reyna, Eli                10 UN-04-CA                  NT    1:52.31    2  
 16 Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT    1:58.23    1  
                  55.78   1:58.23 (1:02.45)                                        
 17 Quiroz, Jonathan           9 RST-CA                    NT    2:11.64  
                1:03.76   2:11.64 (1:07.88)                                        
 -- Marshall, Mavi             8 PDSC-CA              1:56.54         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA               2:21.05    2:24.03   20  
                  32.25     1:08.86 (36.61)     1:46.10 (37.24)     2:24.03 (37.93)
  2 Otteson, Owen              9 OTTR-CA              2:34.50    2:30.82   17  
                  35.10     1:14.04 (38.94)     1:53.86 (39.82)     2:30.82 (36.96)
  3 Ward, Aden                10 PST-CA               2:39.84    2:36.67   16  
                  35.12     1:15.70 (40.58)     1:56.99 (41.29)     2:36.67 (39.68)
WHT - Division  
  1 Hecht, Casey               8 OTTR-CA              2:44.13    2:44.98   20  
                  37.65     1:21.32 (43.67)     2:04.29 (42.97)     2:44.98 (40.69)
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ward, Aden                10 PST-CA                 38.94      37.98   20  
  2 Dunn, Andre               10 PDSC-CA                39.64      38.33   17  
  3 Otteson, Owen              9 OTTR-CA                37.32      39.08   16  
RED - Division  
  1 Banki, Istvan              9 OTTR-CA                43.44      41.46   20  
WHT - Division  
  1 Junker, David             10 PDSC-CA                44.60      43.88   20  
  2 Chacon, Kirill            10 HILL-CA                   NT      44.03   17  
  3 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA                47.53      46.85   16  
  4 Frutkin, Johann            9 PDSC-CA                48.33      48.24   15  
  5 Arsua, Glen                9 PDSC-CA                54.88      51.10   14  
  6 Nielsen, Ayden            10 DSRT-CA                   NT      52.37   13  
  7 Contreras, Samuel         10 PST-CA                 51.44      53.66   12  
  8 Keane, Reid                9 OTTR-CA                   NT      53.92   11  
  9 Benson, Fletcher           9 PDSC-CA                   NT      58.59    9  
 10 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA                55.72      59.79    7  
 11 Finley-Burk, Declan        9 OTTR-CA                   NT    1:04.10    6  
 12 Jones, Tripp               8 RST-CA               1:04.06    1:08.03    5  
 13 Quiroz, Jonathan           9 RST-CA               1:07.53    1:12.78    4  
 14 Reyna, Eli                10 UN-04-CA                  NT    1:15.45    3  
 -- del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA                45.88         DQ  
 -- Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                58.67         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dunn, Andre               10 PDSC-CA              1:21.73    1:18.56   20  
                  38.42     1:18.56 (40.14)                                        
  2 Otteson, Owen              9 OTTR-CA              1:24.44    1:23.29   17  
                  40.75     1:23.29 (42.54)                                        
  3 Riggins, Eli              10 RST-CA               1:28.49    1:34.11   16  
                  47.23     1:34.11 (46.88)                                        
WHT - Division  
  1 Ward, Aden                10 PST-CA                    NT    1:22.09   20  
                  40.31     1:22.09 (41.78)                                        
  2 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA              1:46.16    1:40.01   17  
                  48.56     1:40.01 (51.45)                                        
  3 Xu, Jack                  10 HILL-CA                   NT    1:44.71   16  
                  49.19     1:44.71 (55.52)                                        
  4 Contreras, Samuel         10 PST-CA               1:52.20    1:56.82   15  
                  56.94     1:56.82 (59.88)                                        
  5 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA              2:01.56    2:01.13   14  
                  59.03   2:01.13 (1:02.10)                                        
  6 Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT    2:20.19   13  
                1:08.71   2:20.19 (1:11.48)                                        
  7 Reyna, Eli                10 UN-04-CA             2:35.97    2:34.35   12  
                1:12.77   2:34.35 (1:21.58)                                        
  8 Quiroz, Jonathan           9 RST-CA                    NT    2:36.63   11  
                1:17.13   2:36.63 (1:19.50)                                        
 -- Marshall, Rocco           10 PDSC-CA              2:24.49         DQ  
                  59.74        DQ (1:04.04)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hecht, Casey               8 OTTR-CA                45.75      45.37   20  
WHT - Division  
  1 Dunn, Andre               10 PDSC-CA                53.91      44.01   20  
  2 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA                54.07      52.89   17  
  3 Velasco, Lee               7 FSON-CA                54.93      54.29   16  
  4 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA                54.85      56.16   15  
  5 Leach, Bodie              10 DSRT-CA                58.06      56.55   14  
  6 Arsua, Glen                9 PDSC-CA              1:13.37      58.24   13  
  7 Villafuerte, Leonardo     10 MBA-CA               1:05.36      59.23   12  
  8 Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                   NT    1:00.30   11  
  9 Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT    1:00.56    9  
 -- Contreras, Samuel         10 PST-CA               1:01.26         DQ  
 -- Quiroz, Jonathan           9 RST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA               1:29.39    1:32.76   20  
                  43.77     1:32.76 (48.99)                                        
  2 Dunn, Andre               10 PDSC-CA              1:38.84    1:34.91   17  
                  46.06     1:34.91 (48.85)                                        
  3 Banki, Istvan              9 OTTR-CA              1:36.77    1:36.75   16  
                  46.87     1:36.75 (49.88)                                        
  4 Hecht, Casey               8 OTTR-CA              1:36.62    1:36.98   15  
                  44.81     1:36.98 (52.17)                                        
WHT - Division  
  1 Frutkin, Johann            9 PDSC-CA              2:00.16    1:55.56   20  
                  56.24     1:55.56 (59.32)                                        
  2 Junker, David             10 PDSC-CA              2:01.55    1:57.15   17  
                  55.61   1:57.15 (1:01.54)                                        
  3 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA              2:05.49    1:59.68   16  
                  56.79   1:59.68 (1:02.89)                                        
  4 Velasco, Lee               7 FSON-CA                   NT    2:00.04   15  
                  57.78   2:00.04 (1:02.26)                                        
  5 Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT    2:05.73   14  
                1:01.49   2:05.73 (1:04.24)                                        
  6 Leach, Bodie              10 DSRT-CA              2:12.03    2:07.61   13  
                1:00.09   2:07.61 (1:07.52)                                        
  7 Arsua, Glen                9 PDSC-CA              2:11.10    2:11.05   12  
                1:03.95   2:11.05 (1:07.10)                                        
  8 Contreras, Samuel         10 PST-CA                    NT    2:16.01   11  
                1:05.30   2:16.01 (1:10.71)                                        
  9 Villafuerte, Leonardo     10 MBA-CA               2:15.58    2:16.05    9  
                1:05.24   2:16.05 (1:10.81)                                        
 10 Benson, Fletcher           9 PDSC-CA                   NT    2:30.13    7  
                1:13.56   2:30.13 (1:16.57)                                        
 -- Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                   NT         DQ  
                1:01.63        DQ (1:09.52)                                        
 -- del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA              2:05.45         DQ  
                  55.80          DQ (59.70)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA                 36.46      36.75   20  
  2 Otteson, Owen              9 OTTR-CA                36.00      38.86   17  
RED - Division  
  1 Dunn, Andre               10 PDSC-CA                40.28      36.73   20  
  2 Hecht, Casey               8 OTTR-CA                41.22      40.80   17  
WHT - Division  
  1 Chacon, Kirill            10 HILL-CA                   NT      40.50   20  
  2 Ward, Aden                10 PST-CA                 42.52      41.34   17  
  3 Frutkin, Johann            9 PDSC-CA                41.89      43.39   16  
  4 del Campo Hartman, Jon    10 PDSC-CA                48.94      44.82   15  
  5 Junker, David             10 PDSC-CA                54.30      49.73   14  
  6 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA                48.26      49.81   13  
  7 Arsua, Glen                9 PDSC-CA                53.29      50.05   12  
  8 Contreras, Samuel         10 PST-CA                 56.43      53.40   11  
  9 Benson, Fletcher           9 PDSC-CA              1:01.97      57.01    9  
 10 Villafuerte, Leonardo     10 MBA-CA               1:07.52    1:00.18    7  
 11 Velasco, Lee               7 FSON-CA                   NT    1:00.89    6  
 12 Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                   NT    1:03.19    5  
 13 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA              1:06.32    1:03.35    4  
 14 Reyna, Eli                10 UN-04-CA                  NT    1:12.97    3  
 -- Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Marshall, Mavi             8 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Banki, Istvan              9 OTTR-CA                42.84         DQ  
 -- Quiroz, Jonathan           9 RST-CA               1:13.93         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA                    NT    1:26.55   20  
                  38.59     1:26.55 (47.96)                                        
  2 Riggins, Eli              10 RST-CA                    NT    1:28.67   17  
                  40.80     1:28.67 (47.87)                                        
 -- Arsua, Glen                9 PDSC-CA                   NT         DQ  
                  53.11        DQ (1:11.47)                                        
 -- Xu, Jack                  10 HILL-CA                   NT         DQ  
                  47.94                                                            
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Licto, Benjamin           10 RST-CA               1:17.40    1:17.55   20  
                  36.33     1:17.55 (41.22)                                        
  2 Dunn, Andre               10 PDSC-CA              1:22.44    1:21.81   17  
                  38.89     1:21.81 (42.92)                                        
  3 Otteson, Owen              9 OTTR-CA              1:21.33    1:26.88   16  
                  38.60     1:26.88 (48.28)                                        
RED - Division  
  1 Ward, Aden                10 PST-CA               1:28.46    1:26.89   20  
                  40.79     1:26.89 (46.10)                                        
  2 Hecht, Casey               8 OTTR-CA              1:30.09    1:32.22   17  
                  46.16     1:32.22 (46.06)                                        
WHT - Division  
  1 Junker, David             10 PDSC-CA              1:52.67    1:39.82   20  
                  47.20     1:39.82 (52.62)                                        
  2 Arsua, Glen                9 PDSC-CA              1:51.87    1:47.41   17  
                  49.07     1:47.41 (58.34)                                        
  3 Velasco, Lee               7 FSON-CA                   NT    1:52.49   16  
                  57.34     1:52.49 (55.15)                                        
  4 Marshall, Rocco           10 PDSC-CA                   NT    1:54.36   15  
                1:00.07     1:54.36 (54.29)                                        
  5 Jakkaraju, Siddu          10 PDSC-CA              2:06.84    1:54.68   14  
                  57.49     1:54.68 (57.19)                                        
  6 Contreras, Samuel         10 PST-CA               1:52.84    1:57.53   13  
                  57.17   1:57.53 (1:00.36)                                        
 -- Jones, Tripp               8 RST-CA                    NT         DQ  
 -- Riggins, Eli              10 RST-CA               1:39.53         DQ  
                  42.41          DQ (53.78)                                        
 -- Leach, Bodie              10 DSRT-CA              1:43.42         DQ  
                  48.77          DQ (55.85)                                        
 -- Quiroz, Jonathan           9 RST-CA                    NT         DQ  
                1:11.74        DQ (1:19.67)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Otteson, Owen              9 OTTR-CA              3:04.49    3:05.33   20  
                  41.23     1:27.81 (46.58)   2:28.15 (1:00.34)     3:05.33 (37.18)
WHT - Division  
  1 Dunn, Andre               10 PDSC-CA              3:24.50    2:52.57   20  
                  40.12     1:23.46 (43.34)     2:14.50 (51.04)     2:52.57 (38.07)
  2 Ward, Aden                10 PST-CA               3:22.73    3:03.50   17  
                  44.39     1:29.13 (44.74)     2:25.15 (56.02)     3:03.50 (38.35)
  3 Hecht, Casey               8 OTTR-CA              3:10.13    3:05.62   16  
                  43.11     1:33.48 (50.37)     2:26.62 (53.14)     3:05.62 (39.00)
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elite Otters Swim Team-CA  'A'                         NT    2:27.03   40  
     1) Hecht, Casey 8                  2) Keane, Reid 9                  
     3) Banki, Istvan 9                 4) Otteson, Owen 9                
                  36.96     1:27.31 (50.35)     1:54.37 (27.06)     2:27.03 (32.66)
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elite Otters Swim Team-CA  'A'                         NT    2:51.03   40  
     1) Banki, Istvan 9                 2) Hecht, Casey 8                 
     3) Otteson, Owen 9                 4) Keane, Reid 9                  
                  40.45     1:26.61 (46.16)     2:06.87 (40.26)     2:51.03 (44.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Espelita, Graeden         12 RST-CA                 28.48      28.24   20  
  2 Shumway, Trevor           12 RST-CA                 28.80      28.26   17  
RED - Division  
  1 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA                 31.25      31.21   20  
  2 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA                32.36      31.88   17  
WHT - Division  
  1 Arsua, Allister           12 PDSC-CA                34.44      32.66   20  
  2 Mora Abu Zarour, Rainy    11 RST-CA                 34.30      32.80   17  
  3 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA                33.77      33.66   16  
  4 Vasquez, David            12 UN-04-CA               34.87      33.88   15  
  5 Day, Luke                 12 DSRT-CA                36.26      34.33   14  
  6 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA                33.61      34.82   13  
  7 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA                36.48      37.01   12  
  8 Zendejas, Jayden          11 PST-CA                 37.69      37.23   11  
  9 Swanston, David           12 RST-CA                 40.86      38.01    9  
 10 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA                38.24      38.70    7  
 11 Xu, Andrew                11 PDSC-CA                43.88      40.24    6  
 12 Beardsley, Luke           12 HILL-CA                42.05      40.49    5  
 13 Martinez, Ray             11 PDSC-CA                45.80      41.90    4  
 14 Aceiutno, Daniel          12 DSRT-CA                54.90      44.14    3  
 15 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA                44.25      44.97    2  
 16 Yang, Bud                 11 HILL-CA                   NT      56.61    1  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA               1:01.06    1:02.92   20  
                  30.10     1:02.92 (32.82)                                        
  2 Shumway, Trevor           12 RST-CA               1:01.98    1:03.21   17  
                  30.30     1:03.21 (32.91)                                        
RED - Division  
  1 Tamura, Hunter            11 YST-CA               1:08.55    1:02.80   20  
                  30.45     1:02.80 (32.35)                                        
  2 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA              1:07.07    1:05.91   17  
                  31.01     1:05.91 (34.90)                                        
  3 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:09.53    1:09.21   16  
                  32.90     1:09.21 (36.31)                                        
WHT - Division  
  1 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              1:12.29    1:11.08   20  
                  34.19     1:11.08 (36.89)                                        
  2 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA              1:12.27    1:11.28   17  
                  34.02     1:11.28 (37.26)                                        
  3 Arsua, Allister           12 PDSC-CA              1:15.45    1:12.47   16  
                  34.16     1:12.47 (38.31)                                        
  4 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA              1:14.62    1:15.02   15  
                  36.78     1:15.02 (38.24)                                        
  5 Day, Luke                 12 DSRT-CA              1:20.11    1:17.11   14  
                  35.03     1:17.11 (42.08)                                        
  6 Vasquez, David            12 UN-04-CA             1:22.20    1:17.29   13  
                  34.94     1:17.29 (42.35)                                        
  7 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA              1:27.68    1:21.22   12  
                  38.65     1:21.22 (42.57)                                        
  8 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA              1:28.91    1:22.85   11  
                  40.38     1:22.85 (42.47)                                        
  9 Zendejas, Jayden          11 PST-CA               1:26.07    1:26.69    9  
                  41.25     1:26.69 (45.44)                                        
 10 Zhang, James              11 HILL-CA              1:25.73    1:27.18    7  
                  39.33     1:27.18 (47.85)                                        
 11 Swanston, David           12 RST-CA               1:29.51    1:27.77    6  
                  40.42     1:27.77 (47.35)                                        
 12 Hu, Elbert                12 HILL-CA              1:43.08    1:28.07    5  
                  38.96     1:28.07 (49.11)                                        
 13 Xu, Andrew                11 PDSC-CA              1:44.68    1:31.53    4  
                  42.07     1:31.53 (49.46)                                        
 14 Beardsley, Luke           12 HILL-CA              1:36.26    1:32.66    3  
                  44.22     1:32.66 (48.44)                                        
 15 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              1:38.02    1:41.46    2  
                  49.08     1:41.46 (52.38)                                        
 16 Nugraha, Jonathan         12 HILL-CA                   NT    1:56.07    1  
                  49.75   1:56.07 (1:06.32)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               2:07.85    2:04.19   20  
                  28.21       59.06 (30.85)     1:31.88 (32.82)     2:04.19 (32.31)
  2 Kutsner, Maksim           12 RST-CA               2:16.19    2:18.44   17  
                  29.68     1:03.65 (33.97)     1:40.97 (37.32)     2:18.44 (37.47)
  3 Espelita, Graeden         12 RST-CA               2:21.99    2:22.86   16  
                  30.82     1:06.14 (35.32)     1:44.66 (38.52)     2:22.86 (38.20)
RED - Division  
  1 Tamura, Hunter            11 YST-CA               2:28.33    2:18.97   20  
                  31.49     1:07.21 (35.72)     1:44.00 (36.79)     2:18.97 (34.97)
  2 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA              2:26.14    2:21.02   17  
                  31.17     1:07.13 (35.96)     1:44.59 (37.46)     2:21.02 (36.43)
  3 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              2:34.91    2:29.13   16  
                  33.28     1:10.94 (37.66)     1:49.74 (38.80)     2:29.13 (39.39)
  4 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               2:33.59    2:30.29   15  
                  33.01     1:10.61 (37.60)     1:50.61 (40.00)     2:30.29 (39.68)
WHT - Division  
  1 Mora Abu Zarour, Rainy    11 RST-CA               2:41.17    2:37.39   20  
                  37.23     1:19.12 (41.89)     2:00.39 (41.27)     2:37.39 (37.00)
  2 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA              2:38.68    2:39.22   17  
                  36.93     1:18.99 (42.06)     2:00.36 (41.37)     2:39.22 (38.86)
  3 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA              3:10.59    3:02.42   16  
                  40.83     1:27.16 (46.33)     2:15.71 (48.55)     3:02.42 (46.71)
  4 Zendejas, Jayden          11 PST-CA               3:07.88    3:04.96   15  
                  41.37     1:29.41 (48.04)     2:18.41 (49.00)     3:04.96 (46.55)
  5 Beardsley, Luke           12 HILL-CA              3:29.04    3:15.92   14  
                  45.51     1:36.12 (50.61)     2:28.53 (52.41)     3:15.92 (47.39)
  6 Tang, Tommy               12 HILL-CA                   NT    3:43.42   13  
                  47.94     1:45.35 (57.41)   2:46.00 (1:00.65)     3:43.42 (57.42)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA                 32.57      33.30   20  
  2 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA                 36.41      36.76   17  
RED - Division  
  1 Shumway, Trevor           12 RST-CA                 37.55      36.60   20  
WHT - Division  
  1 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA                40.62      36.90   20  
  2 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA                40.88      41.02   17  
  3 Xu, Andrew                11 PDSC-CA                55.53      42.06   16  
  4 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA                42.85      42.22   15  
  5 Zendejas, Jayden          11 PST-CA                 43.44      43.54   14  
  6 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA                44.21      43.56   13  
  7 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA                46.67      46.77   12  
  8 Zhang, James              11 HILL-CA                44.50      46.87   11  
  9 Beardsley, Luke           12 HILL-CA                49.90      48.80    9  
 10 Vasquez, David            12 UN-04-CA               46.15      49.13    7  
 11 Aceiutno, Daniel          12 DSRT-CA                58.16      51.31    6  
 12 Nugraha, Jonathan         12 HILL-CA                55.23      51.58    5  
 13 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA                56.56      53.46    4  
 -- Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA                40.46         DQ  
 -- Swanston, David           12 RST-CA                 55.64         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               1:12.86    1:09.60   20  
                  34.69     1:09.60 (34.91)                                        
  2 Kutsner, Maksim           12 RST-CA               1:10.74    1:14.15   17  
                  35.41     1:14.15 (38.74)                                        
  3 Espelita, Graeden         12 RST-CA               1:18.22    1:17.63   16  
                  37.31     1:17.63 (40.32)                                        
  4 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:20.42    1:18.77   15  
                  38.80     1:18.77 (39.97)                                        
  5 Shumway, Trevor           12 RST-CA               1:19.12    1:18.87   14  
                  39.09     1:18.87 (39.78)                                        
  6 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              1:17.60    1:19.79   13  
                  38.23     1:19.79 (41.56)                                        
RED - Division  
  1 Tamura, Hunter            11 YST-CA               1:22.86    1:19.03   20  
                  38.81     1:19.03 (40.22)                                        
  2 Mora Abu Zarour, Rainy    11 RST-CA               1:25.83    1:23.62   17  
                  41.88     1:23.62 (41.74)                                        
WHT - Division  
  1 Arsua, Allister           12 PDSC-CA                   NT    1:27.95   20  
                  42.39     1:27.95 (45.56)                                        
  2 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA              1:32.73    1:31.90   17  
                  45.87     1:31.90 (46.03)                                        
  3 Zendejas, Jayden          11 PST-CA               1:36.47    1:33.28   16  
  4 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA              1:34.27    1:33.93   15  
                  45.85     1:33.93 (48.08)                                        
  5 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA              1:31.67    1:34.79   14  
                  46.20     1:34.79 (48.59)                                        
  6 Xu, Andrew                11 PDSC-CA                   NT    1:37.60   13  
                  44.16     1:37.60 (53.44)                                        
  7 Vasquez, David            12 UN-04-CA             1:37.65    1:39.46   12  
                  47.11     1:39.46 (52.35)                                        
  8 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA              1:44.06    1:47.18   11  
                  51.41     1:47.18 (55.77)                                        
  9 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              1:58.99    1:47.73    9  
                  53.55     1:47.73 (54.18)                                        
 10 Martinez, Ray             11 PDSC-CA              1:52.64    1:52.76    7  
                  55.13     1:52.76 (57.63)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA                38.16      38.58   20  
WHT - Division  
  1 Espelita, Graeden         12 RST-CA                    NT      39.93   20  
  2 Arsua, Allister           12 PDSC-CA                45.13      40.77   17  
  3 Day, Luke                 12 DSRT-CA                45.09      43.35   16  
  4 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA                47.85      47.71   15  
  5 Vasquez, David            12 UN-04-CA               50.21      51.81   14  
  6 Tang, Tommy               12 HILL-CA                   NT      52.03   13  
  7 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA                56.86      53.00   12  
  8 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              1:01.15      58.97   11  
 -- Swanston, David           12 RST-CA                 54.03         DQ  
 -- Yang, Bud                 11 HILL-CA                   NT         DQ  
 -- Xu, Andrew                11 PDSC-CA                   NT         DQ  
 -- Martinez, Ray             11 PDSC-CA              1:24.66         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               1:18.98    1:15.66   20  
                  35.96     1:15.66 (39.70)                                        
  2 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:22.21    1:21.54   17  
                  38.67     1:21.54 (42.87)                                        
  3 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA              1:21.92    1:23.49   16  
                  39.77     1:23.49 (43.72)                                        
RED - Division  
  1 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              1:34.25    1:27.94   20  
                  42.01     1:27.94 (45.93)                                        
  2 Tamura, Hunter            11 YST-CA               1:36.44    1:28.71   17  
                  42.14     1:28.71 (46.57)                                        
WHT - Division  
  1 Arsua, Allister           12 PDSC-CA              1:39.02    1:34.48   20  
                  45.07     1:34.48 (49.41)                                        
  2 Day, Luke                 12 DSRT-CA              1:38.00    1:35.61   17  
                  44.03     1:35.61 (51.58)                                        
  3 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA              1:38.67    1:38.64   16  
                  45.74     1:38.64 (52.90)                                        
  4 Nugraha, Jonathan         12 HILL-CA                   NT    1:40.35   15  
                  47.39     1:40.35 (52.96)                                        
  5 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA              1:45.64    1:41.20   14  
                  50.13     1:41.20 (51.07)                                        
  6 Swanston, David           12 RST-CA               1:49.15    1:47.31   13  
                  50.41     1:47.31 (56.90)                                        
  7 Zhang, James              11 HILL-CA              1:46.72    1:48.86   12  
                  50.32     1:48.86 (58.54)                                        
  8 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA              2:15.52    2:06.95   11  
                1:02.65   2:06.95 (1:04.30)                                        
  9 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              2:12.59    2:08.12    9  
                1:04.27   2:08.12 (1:03.85)                                        
 -- Xu, Andrew                11 PDSC-CA                   NT         DQ  
                1:01.73                                                            
 -- Hu, Elbert                12 HILL-CA              1:43.28         DQ  
                  46.40          DQ (55.00)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA                 30.01      31.96   20  
  2 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA                34.26      33.74   17  
  3 Shumway, Trevor           12 RST-CA                 33.09      33.81   16  
WHT - Division  
  1 Arsua, Allister           12 PDSC-CA                40.29      35.21   20  
  2 Day, Luke                 12 DSRT-CA                40.96      38.89   17  
  3 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA                42.18      40.83   16  
  4 Vasquez, David            12 UN-04-CA               41.37      41.84   15  
  5 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA                41.68      42.01   14  
  6 Hu, Elbert                12 HILL-CA                59.51      46.23   13  
  7 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA                51.44      46.32   12  
  8 Beardsley, Luke           12 HILL-CA                50.30      46.99   11  
  9 Zhang, James              11 HILL-CA                51.99      48.44    9  
 10 Zendejas, Jayden          11 PST-CA                 46.77      49.10    7  
 11 Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA                51.03      50.91    6  
 12 Xu, Andrew                11 PDSC-CA                   NT      51.18    5  
 13 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              1:05.38      58.75    4  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA               1:07.03    1:10.39   20  
                  31.79     1:10.39 (38.60)                                        
  2 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               1:13.72    1:13.97   17  
                  34.25     1:13.97 (39.72)                                        
  3 Shumway, Trevor           12 RST-CA               1:16.96    1:20.66   16  
                  35.82     1:20.66 (44.84)                                        
RED - Division  
  1 Tamura, Hunter            11 YST-CA               1:21.45    1:13.15   20  
                  34.86     1:13.15 (38.29)                                        
WHT - Division  
  1 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA              1:49.96    1:17.17   20  
                  34.45     1:17.17 (42.72)                                        
  2 Mora Abu Zarour, Rainy    11 RST-CA               1:33.78    1:27.70   17  
                  40.29     1:27.70 (47.41)                                        
  3 Arsua, Allister           12 PDSC-CA                   NT    1:28.45   16  
                  40.51     1:28.45 (47.94)                                        
  4 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA              1:35.23    1:36.43   15  
                  44.75     1:36.43 (51.68)                                        
  5 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA              1:42.06    1:39.48   14  
                  46.42     1:39.48 (53.06)                                        
  6 Beardsley, Luke           12 HILL-CA              2:07.34    1:47.23   13  
                  48.74     1:47.23 (58.49)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               1:15.70    1:16.02   20  
                  37.00     1:16.02 (39.02)                                        
RED - Division  
  1 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA              1:18.40    1:16.31   20  
                  35.46     1:16.31 (40.85)                                        
  2 Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              1:21.90    1:20.36   17  
                  39.35     1:20.36 (41.01)                                        
  3 Bravo, Brennan            11 MVAQ-CA              1:22.30    1:23.10   16  
                  40.68     1:23.10 (42.42)                                        
WHT - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA                    NT    1:13.12   20  
                  32.49     1:13.12 (40.63)                                        
  2 Shumway, Trevor           12 RST-CA                    NT    1:17.69   17  
                  35.39     1:17.69 (42.30)                                        
  3 Day, Luke                 12 DSRT-CA              1:32.64    1:26.50   16  
                  40.40     1:26.50 (46.10)                                        
  4 Gudino, Caleb             12 PDSC-CA              1:28.70    1:32.01   15  
                  43.62     1:32.01 (48.39)                                        
  5 Farabaugh, Nathan         11 FSON-CA              1:40.54    1:35.53   14  
                  42.67     1:35.53 (52.86)                                        
  6 Vasquez, David            12 UN-04-CA             1:35.19    1:36.55   13  
                  45.45     1:36.55 (51.10)                                        
  7 Swanston, David           12 RST-CA                    NT    1:38.53   12  
                  47.29     1:38.53 (51.24)                                        
  8 Zendejas, Jayden          11 PST-CA               1:45.10    1:40.52   11  
                  44.38     1:40.52 (56.14)                                        
  9 Xu, Andrew                11 PDSC-CA                   NT    1:43.52    9  
                  49.18     1:43.52 (54.34)                                        
 10 Nelson, Thomas            11 PDSC-CA              1:55.53    1:57.28    7  
                  58.82     1:57.28 (58.46)                                        
 -- Martinez, Ray             11 PDSC-CA              2:01.09         DQ  
                  56.17        DQ (1:04.49)                                        
 -- Ditoro, Vinny             11 PDSC-CA              1:48.14         DQ  
                  55.45          DQ (58.77)                                        
 -- Yang, Bud                 11 HILL-CA                   NT         DQ  
                1:13.13        DQ (1:13.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               2:34.25    2:25.80   20  
                  33.70     1:11.47 (37.77)     1:53.50 (42.03)     2:25.80 (32.30)
  2 Ravishankar, Rithvik      11 RST-CA               2:45.57    2:47.59   17  
                  39.53     1:21.42 (41.89)     2:10.17 (48.75)     2:47.59 (37.42)
RED - Division  
  1 Tamura, Hunter            11 YST-CA               2:51.94    2:38.69   20  
                  34.69     1:16.38 (41.69)     2:03.95 (47.57)     2:38.69 (34.74)
  2 McIlroy, Cameron          11 DSRT-CA              2:50.75    2:41.83   17  
                  35.12     1:17.45 (42.33)     2:07.09 (49.64)     2:41.83 (34.74)
 -- Feldman, Keanu            12 PDSC-CA              2:51.84         DQ  
                  42.83     1:26.91 (44.08)     2:14.26 (47.35)          DQ (39.95)
WHT - Division  
  1 Kutsner, Maksim           12 RST-CA                    NT    2:36.00   20  
                  32.48     1:12.54 (40.06)     1:59.69 (47.15)     2:36.00 (36.31)
  2 Arsua, Allister           12 PDSC-CA              3:18.90    2:58.67   17  
                  39.94     1:24.71 (44.77)     2:17.94 (53.23)     2:58.67 (40.73)
  3 Eldridge, Nathanael       11 PDSC-CA              3:12.83    3:05.89   16  
                  46.75     1:33.05 (46.30)     2:25.93 (52.88)     3:05.89 (39.96)
 -- Shumway, Trevor           12 RST-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redlands Swim Team-CA  'A'                        2:12.63    2:13.80   40  
     1) Espelita, Graeden 12            2) Ravishankar, Rithvik 11        
     3) Kutsner, Maksim 12              4) Shumway, Trevor 12             
                  35.83     1:12.90 (37.07)     1:48.27 (35.37)     2:13.80 (25.53)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Glaser, Sean              13 FSON-CA                25.56      25.34   18.5
  1 De Graeve, Logan          14 PDSC-CA                25.38      25.34   18.5
  3 Sese, Shawn               14 PDSC-CA                26.09      25.66   16  
  4 Cheng, Maxx               13 MBA-CA                 27.27      25.72   15  
  5 Sy, Vanming               14 HILL-CA                26.15      26.13   14  
  6 Letov, Dmitriy            13 RST-CA                 26.87      27.47   13  
RED - Division  
  1 Jizmejian, Joseph         13 RST-CA                 27.76      26.06   20  
  2 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA                29.40      26.39   17  
  3 Kelly, Declan             13 PDSC-CA                27.70      27.59   16  
  4 Reardon, Jack             13 PDSC-CA                29.72      28.26   14.5
  4 Leach, Grady              14 DSRT-CA                28.61      28.26   14.5
  6 Zhang, Jason              14 HILL-CA                29.48      28.62   12.5
  6 Cello, Daniel             14 UN-06-CA               29.32      28.62   12.5
  8 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA                 29.86      30.27   11  
WHT - Division  
  1 McMahan, Jonah            13 HILL-CA                31.26      26.82   20  
  2 Partida, Hector           13 PDSC-CA                30.87      29.27   17  
  3 Proctor, Jayden           13 HILL-CA                31.57      29.83   16  
  4 Kim, Jackson              13 DSRT-CA                30.68      30.29   15  
  5 Baring, Luke              13 RST-CA                 31.73      30.87   14  
  6 Kim, Jeremy               13 DSRT-CA                31.33      31.35   13  
  7 Pedroza, Dominic          14 RST-CA                 31.99      31.44   12  
  8 Garcia, Evan              13 DSRT-CA                32.24      31.97   11  
  9 Farre, Valentino          13 RST-CA                 34.38      32.43    9  
 10 Bailey, Dash              14 HILL-CA                33.00      34.00    7  
 11 Hale, Michael             13 HILL-CA                39.08      39.31    6  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Graeve, Logan          14 PDSC-CA                55.96      54.49   20  
                  26.52       54.49 (27.97)                                        
  2 Glaser, Sean              13 FSON-CA                56.43      56.16   17  
                  26.81       56.16 (29.35)                                        
  3 Macro, Kai                13 PDSC-CA                57.07      56.27   16  
                  27.24       56.27 (29.03)                                        
  4 Hassen, Kareem            13 RST-CA                 58.76      58.88   15  
                  27.94       58.88 (30.94)                                        
  5 Kelly, Declan             13 PDSC-CA                59.42      59.67   14  
                  28.50       59.67 (31.17)                                        
RED - Division  
  1 Letov, Dmitriy            13 RST-CA                 59.74      59.29   20  
                  28.41       59.29 (30.88)                                        
  2 Leach, Grady              14 DSRT-CA              1:02.21    1:01.15   17  
                  29.14     1:01.15 (32.01)                                        
  3 Gao, Fernan               13 RST-CA               1:02.25    1:02.75   16  
                  30.19     1:02.75 (32.56)                                        
  4 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              1:04.10    1:03.23   15  
                  29.81     1:03.23 (33.42)                                        
  5 Pedroza, Dominic          14 RST-CA               1:04.89    1:05.55   14  
                  31.71     1:05.55 (33.84)                                        
WHT - Division  
  1 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA              1:05.18      59.04   20  
                  28.08       59.04 (30.96)                                        
  2 McMahan, Jonah            13 HILL-CA              1:13.23    1:01.89   17  
                  27.97     1:01.89 (33.92)                                        
  3 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               1:05.80    1:04.12   16  
                  30.31     1:04.12 (33.81)                                        
  4 Baring, Luke              13 RST-CA               1:09.01    1:05.24   15  
                  31.02     1:05.24 (34.22)                                        
  5 Baker, Jack               13 PDSC-CA              1:07.28    1:06.38   14  
                  31.50     1:06.38 (34.88)                                        
  6 Kim, Jackson              13 DSRT-CA              1:08.22    1:06.83   13  
                  31.24     1:06.83 (35.59)                                        
  7 Ho, Aiden                 13 HILL-CA              1:09.86    1:07.16   12  
                  32.33     1:07.16 (34.83)                                        
  8 Partida, Hector           13 PDSC-CA              1:11.04    1:07.23   11  
                  31.32     1:07.23 (35.91)                                        
  9 Kim, Jeremy               13 DSRT-CA              1:12.82    1:12.83    9  
                  34.42     1:12.83 (38.41)                                        
 10 Garcia, Evan              13 DSRT-CA              1:17.48    1:13.05    7  
                  33.07     1:13.05 (39.98)                                        
 11 Hale, Michael             13 HILL-CA              1:39.03    1:19.94    6  
                  38.21     1:19.94 (41.73)                                        
 12 Hu, Jerry                 13 HILL-CA              1:25.79    1:25.66    5  
                  40.54     1:25.66 (45.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 De Graeve, Logan          14 PDSC-CA              2:01.79    1:59.17   20  
                  27.21       57.71 (30.50)     1:29.10 (31.39)     1:59.17 (30.07)
  2 Sy, Vanming               14 HILL-CA              2:06.19    2:02.68   17  
                  28.86     1:00.28 (31.42)     1:32.31 (32.03)     2:02.68 (30.37)
  3 Sese, Shawn               14 PDSC-CA              2:07.70    2:06.86   16  
                  28.57     1:01.02 (32.45)     1:34.54 (33.52)     2:06.86 (32.32)
  4 Kelly, Declan             13 PDSC-CA              2:07.38    2:07.26   15  
                  29.13     1:01.92 (32.79)     1:35.40 (33.48)     2:07.26 (31.86)
RED - Division  
  1 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA              2:13.60    2:06.72   20  
                  29.76     1:01.51 (31.75)     1:34.99 (33.48)     2:06.72 (31.73)
  2 Jizmejian, Joseph         13 RST-CA               2:22.38    2:10.21   17  
                  29.46     1:03.07 (33.61)     1:38.03 (34.96)     2:10.21 (32.18)
  3 Letov, Dmitriy            13 RST-CA               2:11.73    2:10.24   16  
                  28.89     1:02.45 (33.56)     1:36.43 (33.98)     2:10.24 (33.81)
  4 Leach, Grady              14 DSRT-CA              2:20.21    2:15.32   15  
                  30.91     1:06.44 (35.53)     1:41.83 (35.39)     2:15.32 (33.49)
  5 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               2:19.39    2:16.88   14  
                  31.56     1:05.93 (34.37)     1:40.84 (34.91)     2:16.88 (36.04)
  6 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              2:16.41    2:19.19   13  
                  30.86     1:05.79 (34.93)     1:42.54 (36.75)     2:19.19 (36.65)
WHT - Division  
  1 Cello, Daniel             14 UN-06-CA             2:25.00    2:20.40   20  
                  31.70     1:07.32 (35.62)     1:43.88 (36.56)     2:20.40 (36.52)
  2 Kim, Jackson              13 DSRT-CA              2:25.53    2:25.59   17  
                  33.10     1:09.75 (36.65)     1:47.93 (38.18)     2:25.59 (37.66)
  3 Baring, Luke              13 RST-CA               2:31.73    2:26.13   16  
                  32.76     1:09.45 (36.69)     1:48.08 (38.63)     2:26.13 (38.05)
  4 Pedroza, Dominic          14 RST-CA               2:27.64    2:34.36   15  
                  33.64     1:11.82 (38.18)     1:52.03 (40.21)     2:34.36 (42.33)
  5 Farre, Valentino          13 RST-CA               2:46.77    2:37.42   14  
                  35.50     1:16.78 (41.28)     1:56.59 (39.81)     2:37.42 (40.83)
  6 Partida, Hector           13 PDSC-CA              2:41.06    2:37.54   13  
                  35.53     1:16.63 (41.10)     1:59.76 (43.13)     2:37.54 (37.78)
  7 McMahan, Jonah            13 HILL-CA                   NT    2:38.07   12  
                  31.52     1:07.42 (35.90)     1:55.14 (47.72)     2:38.07 (42.93)
  8 Garcia, Evan              13 DSRT-CA              2:51.89    2:41.87   11  
                  34.70     1:16.35 (41.65)     2:00.50 (44.15)     2:41.87 (41.37)
  9 Proctor, Jayden           13 HILL-CA              2:41.10    2:42.11    9  
                  36.12     1:17.46 (41.34)     2:01.95 (44.49)     2:42.11 (40.16)
 10 Bailey, Dash              14 HILL-CA              3:02.91    3:04.95    7  
                  39.10     1:24.14 (45.04)     2:13.69 (49.55)     3:04.95 (51.26)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Foelske, Bastian          14 PDSC-CA              1:02.48    1:01.76   20  
                  30.66     1:01.76 (31.10)                                        
  2 Glaser, Sean              13 FSON-CA              1:05.36    1:02.52   17  
                  30.20     1:02.52 (32.32)                                        
  3 De Graeve, Logan          14 PDSC-CA              1:06.58    1:04.58   16  
                  31.78     1:04.58 (32.80)                                        
  4 Sese, Shawn               14 PDSC-CA              1:08.00    1:07.43   15  
                  32.12     1:07.43 (35.31)                                        
  5 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA              1:10.75    1:07.44   14  
                  32.88     1:07.44 (34.56)                                        
  6 Hassen, Kareem            13 RST-CA               1:11.08    1:09.11   13  
                  34.06     1:09.11 (35.05)                                        
RED - Division  
  1 Macro, Kai                13 PDSC-CA              1:13.53    1:06.94   20  
                  32.28     1:06.94 (34.66)                                        
  2 Letov, Dmitriy            13 RST-CA               1:13.48    1:10.36   17  
                  33.88     1:10.36 (36.48)                                        
  3 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              1:15.65    1:15.43   16  
                  37.74     1:15.43 (37.69)                                        
WHT - Division  
  1 Gao, Fernan               13 RST-CA               1:21.70    1:15.64   20  
                  36.85     1:15.64 (38.79)                                        
  2 Baring, Luke              13 RST-CA               1:19.29    1:17.72   17  
                  37.54     1:17.72 (40.18)                                        
  3 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               1:18.46    1:19.32   16  
                  39.12     1:19.32 (40.20)                                        
  4 Ho, Aiden                 13 HILL-CA              1:23.57    1:20.38   15  
                  38.78     1:20.38 (41.60)                                        
  5 Kim, Jeremy               13 DSRT-CA              1:24.40    1:22.10   14  
                  39.00     1:22.10 (43.10)                                        
  6 Partida, Hector           13 PDSC-CA              1:33.96    1:25.46   13  
                  42.28     1:25.46 (43.18)                                        
  7 Garcia, Evan              13 DSRT-CA              1:29.25    1:26.79   12  
                  40.53     1:26.79 (46.26)                                        
  8 Baker, Jack               13 PDSC-CA              1:26.63    1:29.21   11  
                  43.35     1:29.21 (45.86)                                        
  9 Hu, Jerry                 13 HILL-CA                   NT    1:37.54    9  
                  44.97     1:37.54 (52.57)                                        
 10 Hale, Michael             13 HILL-CA              2:01.07    1:40.68    7  
                  48.47     1:40.68 (52.21)                                        
 -- Pedroza, Dominic          14 RST-CA               1:25.07         DQ  
                  41.80          DQ (43.30)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhang, Jason              14 HILL-CA              1:12.81    1:12.41   20  
                  34.64     1:12.41 (37.77)                                        
  2 Sy, Vanming               14 HILL-CA              1:15.20    1:12.70   17  
                  35.32     1:12.70 (37.38)                                        
  3 Glaser, Sean              13 FSON-CA              1:14.05    1:13.52   16  
                  35.12     1:13.52 (38.40)                                        
  4 Foelske, Bastian          14 PDSC-CA              1:14.29    1:14.41   15  
                  35.02     1:14.41 (39.39)                                        
  5 Kelly, Declan             13 PDSC-CA              1:17.57    1:16.23   14  
                  35.48     1:16.23 (40.75)                                        
RED - Division  
  1 Cheng, Maxx               13 MBA-CA               1:20.89    1:16.10   20  
                  36.20     1:16.10 (39.90)                                        
  2 Letov, Dmitriy            13 RST-CA               1:24.26    1:24.96   17  
                  40.07     1:24.96 (44.89)                                        
WHT - Division  
  1 Jizmejian, Joseph         13 RST-CA               1:30.13    1:23.04   20  
                  40.20     1:23.04 (42.84)                                        
  2 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              1:27.42    1:24.31   17  
                  40.41     1:24.31 (43.90)                                        
  3 Leach, Grady              14 DSRT-CA              1:43.91    1:27.62   16  
                  41.99     1:27.62 (45.63)                                        
  4 Kim, Jackson              13 DSRT-CA              1:31.86    1:29.26   15  
                  42.86     1:29.26 (46.40)                                        
  5 Baring, Luke              13 RST-CA               1:32.76    1:31.42   14  
                  42.80     1:31.42 (48.62)                                        
  6 McMahan, Jonah            13 HILL-CA              1:45.01    1:35.55   13  
                  45.08     1:35.55 (50.47)                                        
  7 Farre, Valentino          13 RST-CA               1:41.65    1:36.65   12  
                  47.43     1:36.65 (49.22)                                        
  8 Proctor, Jayden           13 HILL-CA              1:43.11    1:40.95   11  
                  47.65     1:40.95 (53.30)                                        
  9 Bailey, Dash              14 HILL-CA              1:38.76    1:44.76    9  
                  50.74     1:44.76 (54.02)                                        
 -- Kim, Jeremy               13 DSRT-CA              1:45.02         DQ  
                  46.96          DQ (55.54)                                        
 -- Partida, Hector           13 PDSC-CA              1:46.89         DQ  
                  42.19          DQ (50.50)                                        
 -- Hale, Michael             13 HILL-CA                   NT         DQ  
                1:05.30        DQ (1:17.09)                                        
 -- Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               1:34.40         DQ  
                  45.52          DQ (50.78)                                        
 -- Pedroza, Dominic          14 RST-CA               1:48.41         DQ  
                  53.77        DQ (1:00.99)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hassen, Kareem            13 RST-CA               1:07.51    1:06.68   20  
                  31.53     1:06.68 (35.15)                                        
  2 Letov, Dmitriy            13 RST-CA               1:05.22    1:07.51   17  
                  31.39     1:07.51 (36.12)                                        
RED - Division  
  1 Sese, Shawn               14 PDSC-CA              1:08.20    1:07.92   20  
                  31.05     1:07.92 (36.87)                                        
WHT - Division  
  1 Leach, Grady              14 DSRT-CA              1:15.34    1:12.01   20  
                  32.72     1:12.01 (39.29)                                        
  2 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              1:16.08    1:12.46   17  
                  33.13     1:12.46 (39.33)                                        
  3 Gao, Fernan               13 RST-CA                    NT    1:18.19   16  
                  37.14     1:18.19 (41.05)                                        
  4 Baring, Luke              13 RST-CA               1:20.73    1:18.93   15  
                  35.25     1:18.93 (43.68)                                        
  5 Kim, Jackson              13 DSRT-CA              1:24.34    1:20.67   14  
                  37.35     1:20.67 (43.32)                                        
  6 McMahan, Jonah            13 HILL-CA                   NT    1:22.88   13  
                  35.00     1:22.88 (47.88)                                        
  7 Partida, Hector           13 PDSC-CA                   NT    1:25.52   12  
                  38.53     1:25.52 (46.99)                                        
  8 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               1:24.85    1:25.55   11  
                  37.45     1:25.55 (48.10)                                        
  9 Hu, Jerry                 13 HILL-CA                   NT    1:36.24    9  
                  42.70     1:36.24 (53.54)                                        
 10 Baker, Jack               13 PDSC-CA              1:39.59    1:39.77    7  
                  45.11     1:39.77 (54.66)                                        
 -- Ho, Aiden                 13 HILL-CA              1:29.93         DQ  
                  36.08          DQ (41.27)                                        
 -- Pedroza, Dominic          14 RST-CA               1:31.20         DQ  
                  42.56          DQ (48.24)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Glaser, Sean              13 FSON-CA              2:23.14    2:17.77   20  
                  29.94     1:04.07 (34.13)     1:45.49 (41.42)     2:17.77 (32.28)
  2 Macro, Kai                13 PDSC-CA              2:23.82    2:21.04   17  
                  30.83     1:06.38 (35.55)     1:49.53 (43.15)     2:21.04 (31.51)
RED - Division  
  1 Letov, Dmitriy            13 RST-CA               2:33.15    2:31.05   20  
                  31.52     1:10.20 (38.68)     1:58.28 (48.08)     2:31.05 (32.77)
  2 Leach, Grady              14 DSRT-CA              2:36.13    2:39.18   17  
                  33.41     1:16.68 (43.27)     2:05.96 (49.28)     2:39.18 (33.22)
WHT - Division  
  1 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA                   NT    2:31.09   20  
                  31.98     1:09.50 (37.52)     1:57.99 (48.49)     2:31.09 (33.10)
  2 Reardon, Jack             13 PDSC-CA              2:43.34    2:35.37   17  
                  33.82     1:14.92 (41.10)     2:01.77 (46.85)     2:35.37 (33.60)
  3 Gao, Fernan               13 RST-CA               2:59.75    2:38.56   16  
                  35.45     1:15.49 (40.04)     2:03.81 (48.32)     2:38.56 (34.75)
  4 Baring, Luke              13 RST-CA               2:53.48    2:47.16   15  
                  36.00     1:16.67 (40.67)     2:10.10 (53.43)     2:47.16 (37.06)
  5 Nambo Sanchez, Demian     13 RST-CA               2:44.66    2:47.50   14  
                  38.29     1:19.46 (41.17)     2:12.10 (52.64)     2:47.50 (35.40)
  6 Kim, Jackson              13 DSRT-CA                   NT    2:51.82   13  
                  39.01     1:24.87 (45.86)     2:13.97 (49.10)     2:51.82 (37.85)
  7 Partida, Hector           13 PDSC-CA              3:09.91    2:54.87   12  
                  39.20     1:25.29 (46.09)     2:18.27 (52.98)     2:54.87 (36.60)
  8 Baker, Jack               13 PDSC-CA              2:49.51    2:57.89   11  
                  46.74     1:35.08 (48.34)     2:22.25 (47.17)     2:57.89 (35.64)
 -- Pedroza, Dominic          14 RST-CA                    NT         DQ  
                  41.27     1:24.87 (43.60)     2:21.60 (56.73)          DQ (35.81)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA                 23.26      23.74   20  
  2 Coombs, Connor            17 DSRT-CA                25.07      24.92   17  
  3 De Silva, Gayanuka        15 FSON-CA                26.41      26.39   16  
  4 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA                26.46      26.53   15  
RED - Division  
  1 Hust, Jeremiah            16 RST-CA                 26.87      25.51   20  
  2 Preston, Thomas           16 UN-05-CA               26.75      26.09   17  
  3 Peace, Joshua             15 UN-05-CA               26.60      26.79   16  
  4 Sy, Vanlai                15 HILL-CA                27.37      27.17   15  
  5 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA                28.25      29.65   14  
WHT - Division  
  1 Bailey, Jack              16 HILL-CA                31.20      30.54   20  
  2 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA                31.58      32.18   17  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shalhoub, Mark            15 UN-05-CA               52.24      52.85   20  
                  25.96       52.85 (26.89)                                        
  2 Kuo, Angel                17 DSRT-CA                56.20      55.65   17  
                  26.71       55.65 (28.94)                                        
  3 Coombs, Connor            17 DSRT-CA                54.50      55.68   16  
                  26.48       55.68 (29.20)                                        
  4 Peace, Joshua             15 UN-05-CA               55.33      56.05   15  
                  27.08       56.05 (28.97)                                        
RED - Division  
  1 De Silva, Gayanuka        15 FSON-CA                58.06      57.46   20  
                  27.54       57.46 (29.92)                                        
  2 Preston, Thomas           16 UN-05-CA             1:00.56      57.72   17  
                  27.40       57.72 (30.32)                                        
  3 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA                59.75      58.27   16  
                  28.01       58.27 (30.26)                                        
WHT - Division  
  1 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               1:03.02      58.14   20  
                  28.25       58.14 (29.89)                                        
  2 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA              1:05.78    1:04.32   17  
                  30.61     1:04.32 (33.71)                                        
  3 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA              1:10.78    1:11.97   16  
                  34.16     1:11.97 (37.81)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               1:44.23    1:49.93   20  
                  25.87       53.36 (27.49)     1:21.68 (28.32)     1:49.93 (28.25)
  2 Peace, Joshua             15 UN-05-CA             1:54.52    1:59.35   17  
                  28.61       58.45 (29.84)     1:29.11 (30.66)     1:59.35 (30.24)
  3 Coombs, Connor            17 DSRT-CA              1:59.91    2:02.18   16  
                  28.25       58.73 (30.48)     1:30.87 (32.14)     2:02.18 (31.31)
RED - Division  
  1 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA              2:10.11    2:09.31   20  
                  30.49     1:03.50 (33.01)     1:36.95 (33.45)     2:09.31 (32.36)
  2 Preston, Thomas           16 UN-05-CA             2:16.91    2:13.03   17  
                  28.59     1:01.30 (32.71)   2:13.03 (1:11.73)                    
WHT - Division  
  1 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               2:18.69    2:09.08   20  
                  29.66     1:02.16 (32.50)     1:36.29 (34.13)     2:09.08 (32.79)
  2 Sy, Vanlai                15 HILL-CA              2:19.01    2:13.43   17  
                  29.39     1:02.48 (33.09)     1:38.86 (36.38)     2:13.43 (34.57)
  3 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA              2:19.54    2:17.75   16  
                  30.60     1:04.80 (34.20)     1:40.97 (36.17)     2:17.75 (36.78)
  4 Bailey, Jack              16 HILL-CA              2:40.56    2:31.09   15  
                  33.48     1:09.52 (36.04)     1:48.62 (39.10)     2:31.09 (42.47)
  5 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA              2:37.99    2:36.07   14  
                  34.39     1:14.13 (39.74)     1:54.88 (40.75)     2:36.07 (41.19)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA                 52.93      56.89   20  
                  27.75       56.89 (29.14)                                        
  2 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             1:07.01    1:07.81   17  
                  33.47     1:07.81 (34.34)                                        
  3 Coombs, Connor            17 DSRT-CA              1:06.88    1:08.73   16  
                  33.03     1:08.73 (35.70)                                        
RED - Division  
  1 Kuo, Angel                17 DSRT-CA              1:15.14    1:12.91   20  
                  36.10     1:12.91 (36.81)                                        
WHT - Division  
  1 Preston, Thomas           16 UN-05-CA                  NT    1:09.16   20  
                  33.50     1:09.16 (35.66)                                        
  2 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               1:21.69    1:12.31   17  
                  35.05     1:12.31 (37.26)                                        
  3 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA              1:16.54    1:16.44   16  
                  36.87     1:16.44 (39.57)                                        
  4 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA              1:21.08    1:24.06   15  
                  40.25     1:24.06 (43.81)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               1:04.16    1:05.86   20  
                  31.01     1:05.86 (34.85)                                        
  2 Loreno, Matthew           15 UN-07-CA             1:08.66    1:08.17   17  
                  32.12     1:08.17 (36.05)                                        
  3 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             1:11.63    1:10.98   16  
                  33.48     1:10.98 (37.50)                                        
  4 De Silva, Gayanuka        15 FSON-CA              1:14.79    1:13.32   15  
                  34.40     1:13.32 (38.92)                                        
  5 Sy, Vanlai                15 HILL-CA              1:13.53    1:15.30   14  
                  35.72     1:15.30 (39.58)                                        
  6 Coombs, Connor            17 DSRT-CA              1:13.74    1:15.67   13  
                  36.08     1:15.67 (39.59)                                        
RED - Division  
  1 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA              1:18.68    1:19.01   20  
                  36.89     1:19.01 (42.12)                                        
WHT - Division  
  1 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               1:25.59    1:18.42   20  
                  37.84     1:18.42 (40.58)                                        
  2 Preston, Thomas           16 UN-05-CA                  NT    1:23.06   17  
                  39.16     1:23.06 (43.90)                                        
  3 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA              1:35.83    1:32.50   16  
                  43.11     1:32.50 (49.39)                                        
  4 Bailey, Jack              16 HILL-CA              1:35.62    1:36.45   15  
                  46.32     1:36.45 (50.13)                                        
  5 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA              1:32.25    1:38.08   14  
                  46.37     1:38.08 (51.71)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Peace, Joshua             15 UN-05-CA             1:03.00    1:02.56   20  
                  29.62     1:02.56 (32.94)                                        
  2 De Silva, Gayanuka        15 FSON-CA              1:03.78    1:02.61   17  
                  29.31     1:02.61 (33.30)                                        
  3 Kuo, Angel                17 DSRT-CA              1:04.21    1:03.27   16  
                  29.31     1:03.27 (33.96)                                        
RED - Division  
  1 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA              1:08.91    1:08.60   20  
                  31.01     1:08.60 (37.59)                                        
WHT - Division  
  1 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               1:21.25    1:11.60   20  
                  32.04     1:11.60 (39.56)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               1:56.98    2:03.01   20  
                  26.58       57.28 (30.70)     1:34.49 (37.21)     2:03.01 (28.52)
  2 Loreno, Matthew           15 UN-07-CA             2:09.44    2:08.60   17  
                  27.54       58.96 (31.42)     1:38.84 (39.88)     2:08.60 (29.76)
  3 Shalhoub, Mark            15 UN-05-CA             2:10.58    2:11.40   16  
                  27.85     1:01.38 (33.53)     1:41.87 (40.49)     2:11.40 (29.53)
  4 Peace, Joshua             15 UN-05-CA             2:20.94    2:19.68   15  
                  30.40     1:07.52 (37.12)     1:49.36 (41.84)     2:19.68 (30.32)
RED - Division  
  1 Coombs, Connor            17 DSRT-CA              2:33.34    2:20.01   20  
                  30.20     1:05.55 (35.35)     1:48.04 (42.49)     2:20.01 (31.97)
  2 Menchaca, Eddie           15 DSRT-CA              2:26.88    2:28.12   17  
                  31.92     1:10.46 (38.54)     1:54.43 (43.97)     2:28.12 (33.69)
WHT - Division  
  1 Kuo, Angel                17 DSRT-CA                   NT    2:20.22   20  
                  29.66     1:08.40 (38.74)     1:48.02 (39.62)     2:20.22 (32.20)
  2 Hust, Jeremiah            16 RST-CA               3:06.40    2:30.15   17  
                  33.15     1:13.55 (40.40)     1:56.83 (43.28)     2:30.15 (33.32)
  3 Preston, Thomas           16 UN-05-CA             2:36.37    2:35.81   16  
                  31.66     1:10.23 (38.57)     1:59.87 (49.64)     2:35.81 (35.94)
  4 Coombs, Cameron           15 DSRT-CA              3:03.96    2:51.82   15  
                  37.71     1:19.44 (41.73)     2:13.26 (53.82)     2:51.82 (38.56)
  5 Leach, Kaleb              15 DSRT-CA              3:03.43    3:07.78   14  
                  42.25     1:30.42 (48.17)     2:24.70 (54.28)     3:07.78 (43.08)
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shalhoub, Mark            15 UN-05-CA             5:14.31    5:09.65  
                  27.91       58.47 (30.56)     1:29.77 (31.30)     2:01.75 (31.98)
        2:33.66 (31.91)     3:05.71 (32.05)     3:37.77 (32.06)     4:09.81 (32.04)
        4:40.80 (30.99)     5:09.65 (28.85)                                        
  2 De Graeve, Logan          14 PDSC-CA              5:31.27    5:22.14  
                  28.17       59.27 (31.10)     1:31.26 (31.99)     2:04.68 (33.42)
        2:37.61 (32.93)     3:11.50 (33.89)     3:44.48 (32.98)     4:18.21 (33.73)
        4:50.91 (32.70)     5:22.14 (31.23)                                        
  3 Macro, Kai                13 PDSC-CA              5:31.96    5:27.05  
                  29.00     1:00.82 (31.82)     1:33.17 (32.35)     2:06.75 (33.58)
        2:40.50 (33.75)     3:14.82 (34.32)     3:48.24 (33.42)     4:21.73 (33.49)
        4:55.01 (33.28)     5:27.05 (32.04)                                        
  4 Kelly, Declan             13 PDSC-CA              5:41.76    5:30.50  
                  29.61     1:01.62 (32.01)     1:35.12 (33.50)     2:09.00 (33.88)
        2:43.24 (34.24)     3:17.43 (34.19)     3:51.51 (34.08)     4:25.84 (34.33)
        4:59.24 (33.40)     5:30.50 (31.26)                                        
  5 De Silva, Gayanuka        15 FSON-CA              6:14.27    5:36.48  
                  30.28     1:02.60 (32.32)     1:35.69 (33.09)     2:08.76 (33.07)
        2:43.01 (34.25)     3:17.49 (34.48)     3:52.24 (34.75)     4:27.30 (35.06)
        5:02.15 (34.85)     5:36.48 (34.33)                                        
  6 Lingenfelter, Benjamin    12 YST-CA               5:45.99    5:39.71  
                  30.21     1:03.13 (32.92)     1:36.78 (33.65)     2:10.83 (34.05)
        2:45.70 (34.87)     3:20.89 (35.19)     3:55.91 (35.02)     4:31.14 (35.23)
        5:06.46 (35.32)     5:39.71 (33.25)                                        
  7 Glaser, Sean              13 FSON-CA              5:54.60    6:02.48  
                  29.76     1:03.11 (33.35)     1:39.26 (36.15)     2:16.59 (37.33)
        2:54.42 (37.83)     3:32.49 (38.07)     4:10.32 (37.83)     4:47.37 (37.05)
        5:25.73 (38.36)     6:02.48 (36.75)                                        
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               1:55.30    2:03.25  
                  28.38       59.57 (31.19)     1:31.59 (32.02)     2:03.25 (31.66)
  2 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             2:28.38    2:20.47  
                  33.52     1:08.79 (35.27)     1:44.63 (35.84)     2:20.47 (35.84)
  3 Peace, Joshua             15 UN-05-CA             2:43.34    2:27.28  
                  34.86     1:12.71 (37.85)     1:50.07 (37.36)     2:27.28 (37.21)
  4 Carbajal, Giancarlo       14 HILL-CA              2:38.63    2:27.48  
                  34.19     1:11.66 (37.47)     1:51.41 (39.75)     2:27.48 (36.07)
  5 Ho, Aiden                 13 HILL-CA                   NT    2:46.99  
                  37.35     1:19.35 (42.00)     2:03.96 (44.61)     2:46.99 (43.03)
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               2:16.21    2:21.67  
                  31.75     1:07.70 (35.95)     1:44.62 (36.92)     2:21.67 (37.05)
  2 Loreno, Matthew           15 UN-07-CA             2:31.02    2:30.34  
                  33.40     1:11.99 (38.59)     1:51.24 (39.25)     2:30.34 (39.10)
  3 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             2:43.50    2:35.83  
                  35.26     1:14.91 (39.65)     1:55.26 (40.35)     2:35.83 (40.57)
  4 Foelske, Bastian          14 PDSC-CA              2:34.88    2:36.75  
                  35.29     1:14.65 (39.36)     1:55.62 (40.97)     2:36.75 (41.13)
  5 Kelly, Declan             13 PDSC-CA              1:17.57    2:43.46  
                  36.11     1:17.98 (41.87)     2:01.05 (43.07)     2:43.46 (42.41)
  6 Ho, Aiden                 13 HILL-CA              2:50.00    3:02.06  
                  39.37     1:25.04 (45.67)     2:14.15 (49.11)     3:02.06 (47.91)
 
Boys Open 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Cody               17 PST-CA               1:53.49    1:58.37  
                  26.30       56.34 (30.04)     1:27.33 (30.99)     1:58.37 (31.04)
  2 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             2:12.31    2:10.98  
                  29.67     1:03.24 (33.57)     1:36.60 (33.36)     2:10.98 (34.38)
  3 Foelske, Bastian          14 PDSC-CA              2:28.55    2:33.40  
                  31.85     1:11.18 (39.33)     1:52.74 (41.56)     2:33.40 (40.66)
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loreno, Matthew           15 UN-07-CA             4:38.11    4:36.48  
                  28.58     1:01.26 (32.68)     1:36.23 (34.97)     2:11.11 (34.88)
        2:51.71 (40.60)     3:32.73 (41.02)     4:05.32 (32.59)     4:36.48 (31.16)
  2 Tucci, Frankie            16 UN-05-CA             4:50.09    4:43.21  
                  30.12     1:04.23 (34.11)     1:42.28 (38.05)     2:19.13 (36.85)
        3:00.56 (41.43)     3:41.44 (40.88)     4:12.53 (31.09)     4:43.21 (30.68)
  3 Foelske, Bastian          14 PDSC-CA              5:01.29    5:00.00  
                  29.85     1:05.80 (35.95)     1:44.75 (38.95)     2:20.80 (36.05)
        3:02.82 (42.02)     3:46.22 (43.40)     4:23.38 (37.16)     5:00.00 (36.62)
  4 Glaser, Sean              13 FSON-CA              5:18.36    5:08.82  
                  32.51     1:12.24 (39.73)     1:51.58 (39.34)     2:29.33 (37.75)
        3:13.78 (44.45)     3:57.51 (43.73)     4:32.98 (35.47)     5:08.82 (35.84)
  5 Zhang, Jason              14 HILL-CA              5:40.65    5:30.18  
                  34.57     1:15.68 (41.11)     2:00.96 (45.28)     2:45.01 (44.05)
        3:28.95 (43.94)     4:13.01 (44.06)     4:52.56 (39.55)     5:30.18 (37.62)
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Blake           10 DSRT-CA                   NT      39.99  
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Aiden                 13 HILL-CA                   NT    1:25.04  
 
                   Combined Team Scores - Through Event 201                    
 
  1. Palm Desert Swim Club            3861.5   2. Redlands Swim Team                 3069
  3. Desert Aquatics                  2439.5   4. Hillside Aquatic Team            2062.5
  5. Piranha Swim Team                  1068   6. Elite Otters Swim Team              998
  7. Fusion Aquatics                   991.5   8. Yucaipa Aquatics                    548
  9. Moreno Valley Aquatics              424  10. Mt Baldy Aquatics                 268.5
 11. Sandpipers of Nevada                 85