BAC Tri RW Series Meet # 2 - Meet Results

BAC Tri RW Series Meet # 2
5/21/2017 - 5/21/2017
Bellflower, CA USA
Updated: 5/22/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
             2017 CA  BAC TRI-MEET RW RACE SERIES  # 2 - 5/21/2017             
                             Sanction #: S17-168B                              
                                    Results                                    
 
Mixed 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                40.54      40.40  
  2 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA                43.15      41.90  
  3 Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT      48.48  
  4 Lara, Jerome D             7 RMDA-CA                   NT      49.48  
  5 Chengswasdisthaporn, Ali   5 RMDA-CA              1:01.09      49.49  
  6 Arcos, Alani K             8 BAC-CA                 50.52      49.88  
  7 Choung, Olivia S           7 CERR-CA                   NT      55.98  
  8 Martin, Mya D              8 RMDA-CA              1:07.85      57.73  
  9 Lam, Hope                  7 RMDA-CA                   NT      59.89  
 10 Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA               1:04.46    1:04.28  
 11 Arcos, Karina L            5 BAC-CA               1:07.18    1:06.46  
 
Mixed 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA                53.63      44.64  
  2 Romero, Dani O             8 CERR-CA                49.96      45.22  
  3 Arcos, Alani K             8 BAC-CA                 54.21      52.81  
  4 Chengswasdisthaporn, Ali   5 RMDA-CA                   NT      56.52  
  5 Lara, Jerome D             7 RMDA-CA                   NT    1:02.18  
  6 Lam, Hope                  7 RMDA-CA                   NT    1:03.30  
  7 Martin, Mya D              8 RMDA-CA                   NT    1:11.12  
  8 Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA                    NT    1:11.80  
  9 Arcos, Karina L            5 BAC-CA               1:19.64    1:18.12  
 -- Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Romero, Dani O             8 CERR-CA                49.48      46.60  
  2 Sang, Ricky                8 CERR-CA                   NT    1:00.35  
  3 Lara, Jerome D             7 RMDA-CA                   NT    1:08.65  
  4 Martin, Mya D              8 RMDA-CA                   NT    1:25.77  
 -- Choung, Olivia S           7 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Zepeda, Kenneth R          8 BAC-CA                    NT         DQ  
 -- Arcos, Alani K             8 BAC-CA                    NT         DQ  
 -- Arcos, Karina L            5 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA                47.38      44.44  
  2 Romero, Dani O             8 CERR-CA                   NT      47.70  
  3 Tam, Alice                 8 CERR-CA                   NT      53.91  
  4 Sang, Ricky                8 CERR-CA                   NT      55.43  
 
Mixed 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takeuchi, Nana             7 CERR-CA              1:38.40    1:41.00  
  2 Sang, Ricky                8 CERR-CA              1:58.53    1:51.15  
 
Mixed 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Irvin A           11 BAC-CA                 37.26      36.94  
  2 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA                 42.27      38.61  
  3 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA                38.60      39.79  
  4 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                 42.60      40.40  
  5 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                40.82      40.43  
  6 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                 42.59      43.30  
  7 Federico, Maya R          11 CERR-CA                   NT      43.48  
  8 Carrillo, Isabella        12 BAC-CA                 47.79      44.89  
  9 Choung, Brandon           10 CERR-CA                   NT      45.37  
 10 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                 48.04      46.87  
 11 Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                 46.98      47.05  
 12 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                 59.25      47.90  
 13 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA                 52.48      48.50  
 14 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA               50.91      48.66  
 15 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                 50.99      49.74  
 16 Villasenor, Jhay          10 BAC-CA                 52.44      49.79  
 17 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA                 51.20      51.09  
 18 Gonzalez, Nathan D        12 BAC-CA                 59.24      51.78  
 19 Soberanis, Logan M        10 RMDA-CA                54.60      52.17  
 20 Wu, Henna S                9 RMDA-CA                   NT      52.90  
 21 Martinez, Juan E          10 RMDA-CA                   NT      53.87  
 22 Ruiz, Kaitlyn E           11 BAC-CA                    NT      55.28  
 23 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA                57.98      56.03  
 24 Mendoza, Damian A          9 BAC-CA               1:01.34      56.04  
 25 Lam, Claire                9 RMDA-CA                   NT      57.45  
 26 Rodriguez, Javier         12 BAC-CA                    NT      58.32  
 27 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                56.55    1:00.91  
 
Mixed 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Serai H        11 RMDA-CA                44.94      42.27  
  2 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA                 43.92      42.72  
  3 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA                44.89      43.87  
  4 Garcia, Irvin A           11 BAC-CA                 46.79      44.57  
  5 Cummings, Alexis A        12 BAC-CA                 50.64      45.90  
  6 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                49.95      46.06  
  7 Selloria, Shane A         10 BAC-CA                 47.47      46.18  
  8 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                 50.02      48.10  
  9 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                 54.73      50.67  
 10 Gonzalez, Nathan D        12 BAC-CA                    NT      53.40  
 11 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA               55.73      53.79  
 12 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA                   NT      53.86  
 13 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                 54.50      55.51  
 14 Kim, Matthew T            11 CERR-CA                   NT      55.55  
 15 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                    NT      55.81  
 16 Ruiz, Kaitlyn E           11 BAC-CA               1:06.56      55.82  
 17 Villasenor, Jhay          10 BAC-CA               1:06.42    1:03.12  
 18 Lam, Claire                9 RMDA-CA                   NT    1:06.13  
 -- Choung, Brandon           10 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Li, Lily                  10 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                 54.08         DQ  
 -- Wu, Henna S                9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Martinez, Juan E          10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA                38.57      39.87  
  2 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA                39.34      40.26  
  3 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA                42.90      43.93  
  4 Sulay, Kat M              12 CERR-CA                   NT      44.45  
  5 Carrillo, Isabella        12 BAC-CA                 52.73      46.05  
  6 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA                 47.93      46.18  
  7 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA                    NT      55.97  
  8 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA                   NT    1:00.71  
 -- Li, Lily                  10 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Lam, Claire                9 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Watwani, Sid G            12 CERR-CA                55.32         DQ  
 
Mixed 5-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA              1:25.23    1:21.29  
  1 Selloria, Shane A         10 BAC-CA               1:32.56    1:33.01  
  1 Chengswasdisthaporn, Aar   8 RMDA-CA                   NT    1:42.50  
  2 Rodriguez, Cassandra      12 BAC-CA               1:32.20    1:26.42  
  3 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA              1:29.03    1:29.77  
  4 Punzalan, Emma L           9 BAC-CA               1:39.26    1:38.98  
  5 Luna, Isabella M           9 CERR-CA              1:41.28    1:44.13  
 -- Sulay, Kat M              12 CERR-CA                   NT         DQ  
 -- Schneider, Serai H        11 RMDA-CA              1:29.94         DQ  
 -- Garcia, Irvin A           11 BAC-CA               1:25.42         DQ  
 
Mixed 9-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Brian A              13 CERR-CA                32.50      31.73  
  2 Mora, Elijah I            14 RMDA-CA                29.11      31.96  
  3 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA                 32.96      32.11  
  4 Sulay, Kat M              12 CERR-CA                37.39      35.17  
  5 Schneider, Serai H        11 RMDA-CA                   NT      35.64  
  6 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA                35.76      35.73  
  7 Kopitsa, Roman            11 RMDA-CA                36.33      35.88  
  8 Federico, Maya R          11 CERR-CA                   NT      35.96  
  9 Belonio, Danica L         10 BAC-CA                 38.00      36.08  
 10 Choung, Brandon           10 CERR-CA                   NT      36.36  
 11 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA                 38.21      37.33  
 12 Villasenor, Jhay          10 BAC-CA                 42.07      39.81  
 13 Carrillo, Isabella        12 BAC-CA                 41.50      40.27  
 14 Watwani, Sid G            12 CERR-CA                46.21      40.30  
 15 Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                 51.43      40.37  
 16 Enciso, Matthew A         11 BAC-CA                 40.13      40.47  
 17 Soepadmo, Nikko M         12 BAC-CA                 40.52      40.61  
 18 Hajari, Krishna U         11 CERR-CA                   NT      40.73  
 19 Kulkarni, Shravani        13 CERR-CA                   NT      41.64  
 20 Luna, Isabella M           9 CERR-CA                40.52      41.67  
 21 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA                 42.17      41.95  
 22 Valdez, Andy G            10 BAC-CA                 43.01      42.46  
 23 Godinez, Kimberly         12 BAC-CA                 51.64      43.48  
 24 Weir, Amy                 13 RMDA-CA                   NT      43.58  
 25 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA                 46.85      43.94  
 26 Martinez, Andrew L        13 BAC-CA                 42.66      44.67  
 27 Rickards-Ruiz, Emmanuel   10 RMDA-CA              1:02.61      44.90  
 28 Wu, Henna S                9 RMDA-CA                48.32      44.95  
 29 Mendoza, Damian A          9 BAC-CA                 43.43      45.28  
 30 Rodriguez, Javier         12 BAC-CA                 50.18      45.94  
 31 Ruiz, Kaitlyn E           11 BAC-CA                 49.77      46.58  
 32 Kim, Matthew T            11 CERR-CA                   NT      49.26  
 -- Gonzalez, Nathan D        12 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 9-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA               1:09.66    1:03.86  
  2 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              1:10.21    1:10.46  
  3 Castro, Juliana J         12 RMDA-CA              1:09.82    1:12.27  
  4 Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:12.79    1:12.88  
  5 Cummings, Alexis A        12 BAC-CA               1:16.04    1:14.34  
  6 Hajari, Krishna U         11 CERR-CA                   NT    1:32.16  
  7 Watwani, Sid G            12 CERR-CA              1:35.71    1:32.71  
  8 Soberanis, Logan M        10 RMDA-CA              1:40.49    1:34.61  
  9 Reyes, Savannah R          9 BAC-CA               1:39.83    1:35.62  
 10 Kulkarni, Shravani        13 CERR-CA                   NT    1:36.56  
 11 Weir, Amy                 13 RMDA-CA                   NT    1:37.72  
 12 Azuma, Matthew Y          11 UN-01-CA             1:43.75    1:41.54  
 13 Martinez, Andrew L        13 BAC-CA               2:01.44    1:42.32  
 14 McDonald, Aidan P         11 RMDA-CA              1:52.27    1:43.12  
 15 Rodriguez, Javier         12 BAC-CA               1:56.06    1:43.37  
 16 Mendoza, Jr J              9 BAC-CA               1:49.81    1:46.12  
 17 Mendoza, Damian A          9 BAC-CA               2:01.11    2:02.00  
 
Mixed 9-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               2:30.05    2:16.13  
  2 Garcia, German A          13 BAC-CA               2:20.90    2:18.84  
  3 Maldonado, Louie          17 BAC-CA               2:21.13    2:18.88  
  4 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              2:23.92    2:22.86  
 
Mixed 9-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, German A          13 BAC-CA               1:08.46    1:10.10  
  2 Maldonado, Jerry          13 BAC-CA               1:16.60    1:16.02  
  3 Cummings, Alexis A        12 BAC-CA               1:29.32    1:27.63  
  4 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA              1:32.59    1:29.44  
  5 Mora, Elijah I            14 RMDA-CA              1:23.48    1:30.76  
  6 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA               1:34.79    1:31.59  
  7 Luna, Isabella M           9 CERR-CA              1:41.32    1:34.24  
  8 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA               1:39.31    1:35.42  
  9 Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                    NT    1:35.56  
 10 Martinez, Andrew L        13 BAC-CA               2:08.90    1:59.56  
 11 Froelich, Kalyn J         13 RMDA-CA                   NT    2:51.33  
 
Mixed 9-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA              1:36.12    1:29.77  
  2 Lam, Brian A              13 CERR-CA              1:34.29    1:29.88  
  3 Miniano, Chloe O          12 RMDA-CA              1:38.42    1:31.24  
  4 Ramos, Adrian *           14 BAC-CA               1:53.75    1:37.02  
  5 Mora, Annalise J          11 RMDA-CA              1:44.27    1:37.43  
  6 Phuangchoey, Hannah H     10 RMDA-CA              1:46.07    1:43.17  
  7 Kulkarni, Shravani        13 CERR-CA                   NT    1:48.27  
  8 Mejia, Melanie M          15 BAC-CA               1:50.09    1:48.47  
 -- Punzalan, Alyssa          13 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 9-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Louie          17 BAC-CA               2:44.04    2:42.71  
 
Mixed 9-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               1:07.63    1:06.25  
  2 Maldonado, Louie          17 BAC-CA               1:11.13    1:07.78  
  3 Flores, Dylan D           10 RMDA-CA              1:25.71    1:20.80  
 -- Mora, Elijah I            14 RMDA-CA              1:15.68         DQ  
 -- Maldonado, Jerry          13 BAC-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 9-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, German A          13 BAC-CA               2:31.13    2:28.33  
  2 Belonio, Daniel L         13 BAC-CA               2:32.73    2:28.91  
  3 Azuma, Samantha E         14 RMDA-CA                   NT    2:42.89