BAC Tri RW Series Meet # 3 - Meet Results

BAC Tri RW Series Meet # 3
5/21/2017 - 5/21/2017
Bellflower, CA USA
Updated: 5/22/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
             2017 CA  BAC TRI-MEET RW RACE SERIES  # 3 - 5/21/2017             
                         S17-111, Sanction #: S17-169C                         
                                    Results                                    
 
Mixed 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                45.36      39.68  
  2 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                45.78      40.62  
  3 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                42.71      41.34  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                44.99      42.53  
  5 Zamora, Olivia S           8 VKNG-CA                53.85      45.06  
  6 Kim, Luke J                8 RMDA-CA                46.88      45.50  
  7 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                48.84      46.20  
  8 Villegas, Johany C         8 RMDA-CA                   NT      47.32  
  9 Shin, Jayden               8 RMDA-CA                   NT      48.84  
 10 Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                   NT      51.59  
 11 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                51.18      51.71  
 12 Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                52.62      52.47  
 13 Heath, Sydney S            7 VKNG-CA                   NT      52.49  
 14 Choi, Carissa C            8 MAX-CA                 58.27      53.12  
 15 Tran, Rachel N             7 MAX-CA                 54.79      53.47  
 16 Anderson, Lucie T          7 VKNG-CA                   NT      54.26  
 17 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA              1:06.46      59.71  
 18 Muniz, Claudia             8 MAX-CA                    NT    1:00.12  
 19 Russell, Nicolette M       8 VKNG-CA                54.88    1:01.10  
 20 Shiwotsuka, Soriya M       6 VKNG-CA                   NT    1:02.88  
 21 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT    1:04.94  
 22 Lee, Daisy C               7 MAX-CA                    NT    1:11.35  
 23 Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT    1:14.90  
 24 Cheng, Braxton L           6 MAX-CA                    NT    1:25.32  
 
Mixed 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                   NT      49.39  
  2 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                50.61      51.17  
  3 Kim, Luke J                8 RMDA-CA                   NT      51.77  
  4 Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                   NT      53.14  
  5 Shin, Jayden               8 RMDA-CA                   NT      53.50  
  6 Zamora, Olivia S           8 VKNG-CA                   NT      55.72  
  7 Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                   NT      56.69  
  8 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA              1:02.72      58.12  
  9 Choi, Carissa C            8 MAX-CA                    NT      59.02  
 10 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA                58.94      59.21  
 11 Anderson, Lucie T          7 VKNG-CA                   NT    1:03.83  
 12 Shiwotsuka, Soriya M       6 VKNG-CA                   NT    1:06.51  
 13 Trowbridge, Conner T       6 VKNG-CA                   NT    1:08.96  
 14 Russell, Nicolette M       8 VKNG-CA                   NT    1:09.46  
 15 Tran, Rachel N             7 MAX-CA               1:08.82    1:09.91  
 16 Muniz, Claudia             8 MAX-CA                    NT    1:11.47  
 -- Villegas, Johany C         8 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Daisy C               7 MAX-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA                   NT      57.65  
  2 Nagle, Jemma K             7 VKNG-CA                   NT      59.10  
  3 Condello, Andrew P         8 RMDA-CA                   NT      59.36  
  4 Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT    1:05.87  
  5 Russell, Nicolette M       8 VKNG-CA                   NT    1:18.39  
 -- Zamora, Olivia S           8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Shiwotsuka, Soriya M       6 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Shin, Jayden               8 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Choi, Carissa C            8 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Tran, Rachel N             7 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Frascini, Jeremiah G       7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Heath, Sydney S            7 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Cheng, Braxton L           6 MAX-CA                    NT         DQ  
 
Mixed 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                   NT      57.59  
 -- Kermode, Alice M           8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rubley, Reese R            8 RMDA-CA              2:05.73    1:53.37  
  2 Kim, Luke J                8 RMDA-CA                   NT    2:01.48  
  3 Alonzo, Mallory C          6 RMDA-CA              2:07.18    2:02.03  
 -- Fisher, Lake C             7 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Trowbridge, Cash M         8 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Jimenez, Didi M            7 RMDA-CA              2:11.05         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                41.28      39.47  
  2 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                40.48      41.59  
  3 Liang, Merci E            11 RMDA-CA                42.80      42.80  
  4 Kim, Jocelyn N            10 RMDA-CA                   NT      45.40  
  5 Christen, Cailey A        10 VKNG-CA                51.83      47.49  
  6 Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT      50.26  
  7 Martinez, Elan M           9 VKNG-CA                   NT      52.60  
  8 Shneer, Emi K             11 RMDA-CA                   NT      57.43  
  9 Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                   NT      57.91  
 10 Ponce, Natalia M           9 RMDA-CA                   NT      58.14  
 11 Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA              1:18.80      59.26  
 12 Pham, Aiden H             10 MAX-CA                    NT    1:00.82  
 13 Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT    1:05.22  
 -- Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                46.04         DQ  
 -- O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA              1:09.14         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                40.24      40.60  
  2 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                42.68      41.59  
  3 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA                44.23      43.93  
  4 Sokol, Jamie M             9 RMDA-CA                48.77      46.62  
  5 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                54.25      48.92  
  6 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT      49.44  
  7 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                   NT      55.88  
  8 Lui, Zachary C             9 MAX-CA                    NT      56.01  
  9 Tong, Samantha Y          10 MAX-CA                    NT    1:00.94  
 10 Satterfield, Darren J     11 VKNG-CA                   NT    1:15.39  
 -- Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 -- Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 9-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                34.83      33.27  
  2 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                   NT      35.64  
  3 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                41.78      38.16  
  4 Sokol, Jamie M             9 RMDA-CA                41.07      39.89  
  5 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                41.65      40.35  
  6 Choi, Brianna H           11 MAX-CA                 50.07      41.68  
  7 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA                42.30      41.90  
  8 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                   NT      42.53  
  9 Usita, Keeno D             9 RMDA-CA                   NT      42.85  
 10 Liang, Merci E            11 RMDA-CA                42.91      42.91  
 11 Kim, Jocelyn N            10 RMDA-CA                   NT      44.17  
 12 Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA                41.84      46.25  
 13 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                52.35      46.44  
 14 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA                44.89      47.28  
 15 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT      51.06  
 16 Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT      51.74  
 -- Cheng, Hailie L           10 MAX-CA                    NT         DQ  
 -- Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Martinez, Elan M           9 VKNG-CA                   NT         DQ  
 
Mixed 5-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:15.55    1:13.30  
  1 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                   NT    1:27.86  
  1 Bickel, Nikki O            7 VKNG-CA                   NT    1:46.86  
  2 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA              1:27.18    1:24.40  
  3 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA              1:26.59    1:25.19  
  4 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA              1:27.90    1:25.34  
  5 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                   NT    1:26.94  
  6 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA              1:32.45    1:29.05  
  7 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                   NT    1:32.82  
  8 Liang, Merci E            11 RMDA-CA              1:29.84    1:34.38  
  9 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA              1:36.20    1:36.06  
 10 Rodriguez, Rebekah D      11 VKNG-CA                   NT    1:39.22  
 11 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA              1:42.66    1:42.08  
 
Mixed 9-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA                28.31      28.82  
  2 Takashima, Sena           16 UN-01-CA               28.18      29.54  
  3 Chang, Justin J           12 RMDA-CA                30.89      30.05  
  4 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA                30.25      30.38  
  5 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA                30.27      30.92  
  6 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA                31.31      31.34  
  7 Burgess, Samantha E       11 RMDA-CA                32.30      32.08  
  8 Condello, Mason F         10 RMDA-CA                34.64      32.45  
  9 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA                32.54      32.97  
 10 Yager, Mayu A             10 RMDA-CA                   NT      33.12  
 11 Grgas, Madison R          11 RMDA-CA                34.42      33.24  
 12 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA                33.03      34.08  
 13 Chang, Jonah J            14 RMDA-CA                34.62      34.76  
 14 Stephenson, Kira H        12 RMDA-CA                37.56      34.92  
 15 Christen, Cailey A        10 VKNG-CA                39.83      35.66  
 16 Reyes, Victoria J         11 RMDA-CA                36.06      36.06  
 17 Gamero, Samantha K        11 RMDA-CA                35.74      36.55  
 18 Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA                37.45      36.74  
 19 Choi, Brianna H           11 MAX-CA                 43.96      39.42  
 20 Lin, Allie                10 MAX-CA                 41.64      40.06  
 21 Kim, Jocelyn N            10 RMDA-CA                41.21      40.36  
 22 Rieng, Adam K             12 VKNG-CA                   NT      40.94  
 23 Brandman, Josie R          9 VKNG-CA                40.44      41.38  
 24 Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT      45.62  
 25 Lui, Zachary C             9 MAX-CA                 50.18      47.12  
 26 Cheng, Hailie L           10 MAX-CA                 48.05      47.28  
 27 Zabukovec, Leah L          9 VKNG-CA                55.05      48.12  
 28 Martinez, Elan M           9 VKNG-CA                52.97      49.05  
 29 Tong, Samantha Y          10 MAX-CA                    NT      49.15  
 30 Shneer, Emi K             11 RMDA-CA                48.77      49.57  
 31 Kawasaki, Braden J        11 RMDA-CA                49.42      50.26  
 32 O'Neil, Samara M          10 RMDA-CA                47.96      50.92  
 33 Ponce, Natalia M           9 RMDA-CA                53.25      52.56  
 34 Cobos, Andrew R           10 VKNG-CA                   NT      53.38  
 35 Satterfield, Darren J     11 VKNG-CA                   NT      53.65  
 36 Pham, Aiden H             10 MAX-CA                    NT      53.76  
 
Mixed 9-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takashima, Sena           16 UN-01-CA             1:00.41    1:02.71  
  2 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:04.86    1:04.12  
  3 Wong, William C           13 RMDA-CA              1:07.08    1:06.67  
  4 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:05.61    1:06.73  
  5 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:05.85    1:07.40  
  6 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA              1:14.51    1:13.66  
  7 Condello, Mason F         10 RMDA-CA              1:19.36    1:13.96  
  8 Merica-Jones, Isabel M     9 RMDA-CA              1:17.74    1:14.01  
  9 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA              1:15.83    1:15.98  
 10 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                   NT    1:17.68  
 11 Chang, Jonah J            14 RMDA-CA              1:18.30    1:18.26  
 12 Christen, Cailey A        10 VKNG-CA              1:37.68    1:24.87  
 13 Norris, Liam G            11 RMDA-CA              1:48.78    1:26.90  
 14 Rieng, Josh S             10 VKNG-CA                   NT    1:30.26  
 15 Lin, Allie                10 MAX-CA               1:35.49    1:33.17  
 16 Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA              2:02.19    1:34.51  
 17 Zabukovec, Elizabeth G     9 VKNG-CA                   NT    1:44.36  
 
Mixed 9-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA              2:25.64    2:24.23  
  2 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              2:30.15    2:29.28  
  3 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                   NT    2:44.17  
  4 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              2:52.77    3:00.09  
  5 Sokol, Jamie M             9 RMDA-CA              2:57.24    3:00.10  
  6 Jimenez, Lili M            9 RMDA-CA                   NT    3:17.59  
 
Mixed 9-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Katie Y              12 RMDA-CA              1:20.07    1:11.07  
  2 Takashima, Nina           15 UN-01-CA             1:12.29    1:13.24  
  3 Wong, William C           13 RMDA-CA              1:16.85    1:15.84  
  4 Steppe, Jewelianne E      13 RMDA-CA              1:19.67    1:16.72  
  5 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA              1:20.83    1:20.27  
  6 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA              1:22.04    1:21.81  
  7 Kono, Caitlyn A           11 RMDA-CA              1:24.28    1:22.93  
  8 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:22.04    1:23.25  
  9 Samanta, Noah              9 RMDA-CA              1:27.54    1:26.87  
 10 Cheng, Hailie L           10 MAX-CA               1:56.95    1:50.51  
 
Mixed 9-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samanta, Luca             12 RMDA-CA                   NT    2:34.24  
  2 Weber, Andrew S           13 RMDA-CA              2:51.27    2:49.39  
 
Mixed 9-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Dominic J          14 RMDA-CA              1:17.79    1:19.71  
  2 Takashima, Nina           15 UN-01-CA             1:20.22    1:22.16  
  3 Bispango, Barbara E       13 RMDA-CA              1:24.92    1:24.21  
  4 Chen, Kevin L             13 RMDA-CA              1:26.75    1:26.08  
  5 Tsen, Irene L             11 RMDA-CA              1:29.78    1:28.98  
  6 Hirano, Kaisei            13 RMDA-CA              1:30.83    1:30.01  
  7 Berentes, Roxana P        14 RMDA-CA              1:41.86    1:35.73  
  8 Weber, Taylor C           10 RMDA-CA              1:35.40    1:37.05  
  9 Rayfield, Robert R        11 RMDA-CA                   NT    1:38.03  
 10 Arawgoda, Imeth           10 RMDA-CA                   NT    1:40.02  
 11 Choi, Brianna H           11 MAX-CA                    NT    1:42.61  
 12 Johnson, Makayla A        11 RMDA-CA              1:48.18    1:47.37  
 13 Stephenson, Kira H        12 RMDA-CA                   NT    1:47.82  
 14 Tong, Samantha Y          10 MAX-CA                    NT    2:13.06  
 -- Hordista, Patrisha V      10 RMDA-CA                   NT         DQ  
 -- Wong, William C           13 RMDA-CA              1:30.41         DQ  
 -- Norris, Liam G            11 RMDA-CA              1:59.50         DQ  
 
Mixed 9-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takashima, Sena           16 UN-01-CA             1:07.12    1:11.09  
  2 Takashima, Nina           15 UN-01-CA             1:19.01    1:17.36  
  3 Isip, Joshua B            11 RMDA-CA              1:19.41    1:18.32  
  4 Samanta, Noah              9 RMDA-CA              1:39.37    1:34.97  
 
Mixed 9-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samanta, Luca             12 RMDA-CA                   NT    2:36.72