SCAA Winter Champs - Meet Results

SCAA Winter Champs
1/26/2019 - 1/26/2019
commerce, California United States
Updated: 1/28/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Piranhas Swim Team     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/28/2019 07:49 AM
                 2019 CA SCAA Winter  Championship - 1/26/2019                 
                              Sanction #: S19-028                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   16.70    3/1/1971 Robyn Utu, Seal Beach                        
                39.00  GOLD Gold
                50.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Kuo, Hailey A        6 SOBA-CA                24.74      25.21 GOLD    21  
  2 Parker, Lucy I       5 SOBA-CA                37.39      37.38 GOLD    19  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   39.59   8/20/2011 Allysan W Tse-SPS-CA                         
              1:45.00  GOLD Gold
              2:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Melling, Alyssa A    5 SOBA-CA              1:12.81    1:09.83 GOLD    21  
  2 Parker, Lucy I       5 SOBA-CA              1:21.31    1:15.13 GOLD    19  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   20.20    3/1/1972 Melanie Reed, Covina                         
                40.00  GOLD Gold
              1:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Hailey A        6 SOBA-CA                25.75      27.01 GOLD    21  
  2 Melling, Alyssa A    5 SOBA-CA                33.65      33.47 GOLD    19  
  3 Parker, Lucy I       5 SOBA-CA                40.00      36.86 GOLD    18  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   21.90    3/1/1971 Robyn Utu, Seal Beach                        
                33.75  GOLD Gold
                50.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kuo, Hailey A        6 SOBA-CA                33.75      36.18 SILV    21  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   18.50    3/1/1972 Melanie Reed, Covina                         
                26.00  GOLD Gold
                59.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engleman, Athena L   6 MBD-CA                 26.00      26.52 SILV    21  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   15.68   8/16/2007 Leana Jacobs SOBA                            
                22.31  GOLD Gold
                32.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Derr, Emi F          8 ZAP-CA                 19.34      18.17 GOLD    21  
  2 Holmes, Sydney C     7 SURF-CA                17.77      18.25 GOLD    19  
  3 Weiss, Hana E        8 SOBA-CA                21.50      21.53 GOLD    18  
  4 Zakrzewski, Maggie   7 SOBA-CA                22.28      21.88 GOLD    17  
  5 Gore, Emily J        7 SOBA-CA                22.31      24.52 SILV    16  
SILV - Division  
  1 Uytingco, Malaia A   7 SOBA-CA                22.69      21.46 GOLD    14  
  2 Hetzel, Joslyn E     7 RFSH-CA                24.62      21.86 GOLD    12  
  3 Cohu, Kara E         8 ZAP-CA                 31.99      24.75 SILV    11  
  4 Moulton, Sophia E    8 SOBA-CA                24.57      24.96 SILV    10  
  5 Nellman, Chloe M     7 SOBA-CA                28.61      27.51 SILV     9  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   30.90    3/1/1970 Jill Sterkel, Hacienda Heights               
                46.52  GOLD Gold
                48.90  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Klawin, Audrey       8 BAY-CA                 40.25      39.00 GOLD    21  
  2 Holmes, Sydney C     7 SURF-CA                42.69      39.04 GOLD    19  
  3 Avila, Morgan M      7 SOBA-CA                42.08      42.41 GOLD    18  
  4 Reyburn, Mary E      7 RFSH-CA                46.52      44.81 GOLD    17  
  5 Weiss, Hana E        8 SOBA-CA                46.22      44.83 GOLD    16  
  6 McDaniel, Evie S     7 SURF-CA                43.59      45.03 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Saavedra, Gracie K   8 RFSH-CA                47.76      42.10 GOLD    14  
  2 Gray, Cassidy K      8 SOBA-CA                48.73      42.20 GOLD    12  
  3 Tucker, Zailee S     8 SOBA-CA                48.90      45.64 GOLD    11  
  4 Martinez, Camila S   8 SOBA-CA                47.10      47.99 SILV    10  
 -- Gray, Kenzie K       8 SOBA-CA                47.46         DQ        
      False start
_BRO - Division  
  1 Moulton, Sophia E    8 SOBA-CA              1:00.00      53.46 _BRO     7  
  2 Harrison, Ellie V    8 SOBA-CA                57.78      56.99 _BRO     5  
  3 Gore, Emily J        7 SOBA-CA                57.00      59.11 _BRO     4  
  4 Cohu, Kara E         8 ZAP-CA               1:50.99    1:00.35 _BRO     3  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   16.30    3/1/1974 Ann-Bryna Tsai SGVA                          
                24.80  GOLD Gold
                26.57  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Holmes, Sydney C     7 SURF-CA                21.83      20.63 GOLD    21  
  2 Derr, Emi F          8 ZAP-CA                 23.98      21.73 GOLD    19  
  3 Avila, Morgan M      7 SOBA-CA                22.03      22.69 GOLD    18  
  4 Hetzel, Joslyn E     7 RFSH-CA                23.98      23.75 GOLD    17  
  5 Tucker, Zailee S     8 SOBA-CA                24.69      24.58 GOLD    16  
  6 Uytingco, Malaia A   7 SOBA-CA                24.78      25.43 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Tretiak, Delaney M   8 MBD-CA                 25.15      20.38 GOLD    14  
  2 Gray, Cassidy K      8 SOBA-CA                26.38      24.04 GOLD    12  
  3 Zakrzewski, Maggie   7 SOBA-CA                25.25      24.85 SILV    11  
  4 McDaniel, Evie S     7 SURF-CA                25.31      24.87 SILV    10  
  5 Gray, Kenzie K       8 SOBA-CA                26.56      27.52 _BRO     9  
_BRO - Division  
  1 Saavedra, Gracie K   8 RFSH-CA                28.06      23.52 GOLD     7  
  2 Moulton, Sophia E    8 SOBA-CA                27.35      25.31 SILV     5  
  3 Gore, Emily J        7 SOBA-CA                27.87      25.69 SILV     4  
  4 Cohu, Kara E         8 ZAP-CA                 42.99      28.21 _BRO     3  
  5 Rojas, lux V         7 SURF-CA                28.13      28.63 _BRO     2  
  6 Nellman, Chloe M     7 SOBA-CA                32.40      32.04 _BRO     1  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   19.12    2/1/1989 Kelly Evanilla, Arcadia                      
                36.54  GOLD Gold
                59.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Klawin, Audrey       8 BAY-CA                 26.57      25.62 GOLD    21  
  2 Martinez, Camila S   8 SOBA-CA                24.95      25.90 GOLD    19  
  3 McDaniel, Evie S     7 SURF-CA                26.63      26.03 GOLD    18  
  4 Hetzel, Joslyn E     7 RFSH-CA                31.83      31.82 GOLD    17  
  5 Zakrzewski, Maggie   7 SOBA-CA                31.69      32.18 GOLD    16  
  6 Harrison, Ellie V    8 SOBA-CA                36.54      33.72 GOLD    15  
SILV - Division  
 -- Rojas, lux V         7 SURF-CA                41.69         DQ        
      Stroke cycle out of order - other than one pull followed by one kick
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   15.70    3/1/1975 Laurie Whipple, Arcadia                      
                32.25  GOLD Gold
                40.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Saavedra, Gracie K   8 RFSH-CA                23.86      20.49 GOLD    21  
  2 Klawin, Audrey       8 BAY-CA                 21.75      22.17 GOLD    19  
  3 Reyburn, Mary E      7 RFSH-CA                31.46      27.49 GOLD    18  
  4 Tucker, Zailee S     8 SOBA-CA                27.97      28.39 GOLD    17  
 -- Nellman, Chloe M     7 SOBA-CA                32.25         DQ        
      Arms - Not Simultaneous
 -- Uytingco, Malaia A   7 SOBA-CA                26.15         DQ        
      Arms - Not Simultaneous
SILV - Division  
  1 Harrison, Ellie V    8 SOBA-CA                38.12      36.83 SILV    14  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:03.20    3/1/1972 Hacienda Heights                           
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:37.76    1:41.09         42  
     1) Gore, Emily J 7                 2) Nellman, Chloe M 7             
     3) Avila, Morgan M 7               4) Zakrzewski, Maggie M 7         
 
Girls 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:12.20    3/1/1971 Arcadia                                    
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:35.11         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Arms - Underwater recovery - fly
     1) Martinez, Camila S 8            2) Weiss, Hana E 8                
     3) Avila, Morgan M 7               4) Uytingco, Malaia A 7           
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:11.94                                                        
                2:14.50  GOLD Gold
                2:40.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Martinez, Camila S   8 SOBA-CA              1:54.47    1:51.31 GOLD    21  
  2 Reyburn, Mary E      7 RFSH-CA              1:57.34    1:59.65 GOLD    19  
  3 Avila, Morgan M      7 SOBA-CA              1:56.43    2:04.86 GOLD    18  
  4 Gray, Kenzie K       8 SOBA-CA              2:05.56    2:12.00 GOLD    17  
 -- Weiss, Hana E        8 SOBA-CA              2:05.93         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated - breast
 -- Gray, Cassidy K      8 SOBA-CA              2:14.50         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated - breast
SILV - Division  
  1 Derr, Emi F          8 ZAP-CA               2:15.45    2:05.93 GOLD    14  
  2 Engleman, Athena L   6 MBD-CA               2:15.41    2:06.01 GOLD    12  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   27.90    3/1/1975 Joan Kvasnak, Cal Tech                       
                36.44  GOLD Gold
                46.30  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gordon, Meagan M     9 ZAP-CA                 31.96      31.33 GOLD    21  
  2 Wiluan, Naomi       10 BAY-CA                 35.15      31.64 GOLD    19  
  3 Arellano, Rosie D   10 Morning Star-CA        32.25      31.95 GOLD    18  
  4 Wiluan, Simone      10 BAY-CA                 36.25      34.25 GOLD    17  
  5 Hernandez, Breanna  10 Pirates-CA             36.44      36.75 SILV    16  
  6 Engleman, Bella A    9 MBD-CA                 32.63      38.48 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Lluz, Jewell D      10 ZAP-CA                 38.78      37.13 SILV    14  
  2 Marsee, Annabel K   10 SOBA-CA                40.09      38.70 SILV    12  
  3 Fleming, Katie V    10 SOBA-CA                39.44      39.68 SILV    11  
  4 Munguia Rodriguez,  10 SOBA-CA                42.16      40.48 SILV    10  
  5 Pulido, Atziry      10 Pirates-CA             46.30      43.96 SILV     9  
  6 Robinson, Charli L   9 SOBA-CA                46.15      46.81 _BRO     8  
_BRO - Division  
  1 Hernandez, Lincy    10 Pirates-CA           1:09.20      42.56 SILV     7  
  2 Denny, Aubree R      9 SOBA-CA                51.01      48.09 _BRO     5  
  3 Christenson, Emma    9 SOBA-CA                47.65      49.73 _BRO     4  
  4 Arias, Emiko R      10 SOBA-CA                52.80      51.52 _BRO     3  
  5 Gradis, Gracie R     9 RFSH-CA              1:10.76    1:00.58 _BRO     2  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:01.60    3/1/1972 Corrine Calhoun, El Monte                  
                1:27.80  GOLD Gold
                2:35.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Arellano, Rosie D   10 Morning Star-CA      1:13.19    1:10.48 GOLD    21  
  2 Fujisawa, Olivia M  10 ZAP-CA               1:17.34    1:13.35 GOLD    19  
  3 Wiluan, Simone      10 BAY-CA               1:27.16    1:15.50 GOLD    18  
  4 Gray, Loyal I       10 SOBA-CA              1:18.90    1:20.95 GOLD    17  
  5 Marsee, Annabel K   10 SOBA-CA              1:27.80    1:23.67 GOLD    16  
  6 Avila, Myla R       10 SOBA-CA              1:25.25    1:23.89 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Engleman, Bella A    9 MBD-CA               1:40.83    1:23.81 GOLD    14  
  2 Pulido, Atziry      10 Pirates-CA           1:46.93    1:38.38 SILV    12  
  3 Hauck, Skylar M      9 SOBA-CA              1:39.10    1:39.91 SILV    11  
  4 Arias, Emiko R      10 SOBA-CA              1:59.72    1:47.98 SILV    10  
  5 Hendry, Kennedy F    9 ZAP-CA               2:34.37    1:55.17 SILV     9  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   33.10   8/23/2009 Michelle Martin. MPMR, Manta Rays            
                48.44  GOLD Gold
              1:11.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Wiluan, Naomi       10 BAY-CA                 41.88      37.25 GOLD    21  
  2 Arellano, Rosie D   10 Morning Star-CA        40.82      37.86 GOLD    19  
  3 Wiluan, Simone      10 BAY-CA                 41.90      39.37 GOLD    18  
  4 Hauck, Skylar M      9 SOBA-CA                43.56      41.22 GOLD    17  
  5 Gray, Loyal I       10 SOBA-CA                43.50      44.12 GOLD    16  
  6 Munguia Rodriguez,  10 SOBA-CA                48.44      49.61 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Christenson, Emma    9 SOBA-CA                52.72      52.99 SILV    14  
  2 Hendry, Kennedy F    9 ZAP-CA                 59.11      55.57 SILV    12  
  3 Pulido, Atziry      10 Pirates-CA             57.75      57.21 SILV    11  
  4 Gradis, Gracie R     9 RFSH-CA              1:10.69      58.05 SILV    10  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   35.60    3/1/1975 Joan Kvasnak, Cal Tech                       
                47.28  GOLD Gold
                59.40  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ambrosio, Anny      10 ZAP-CA                 42.16      41.77 GOLD    21  
  2 Gordon, Meagan M     9 ZAP-CA                 42.13      42.22 GOLD    19  
  3 Hernandez, Breanna  10 Pirates-CA             44.01      43.00 GOLD    18  
  4 Wiluan, Naomi       10 BAY-CA                 47.28      44.00 GOLD    17  
  5 Fujisawa, Olivia M  10 ZAP-CA                 47.13      45.95 GOLD    16  
  6 Avila, Myla R       10 SOBA-CA                47.04      48.90 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Robinson, Charli L   9 SOBA-CA                52.72      50.99 SILV    14  
  2 Fleming, Katie V    10 SOBA-CA                52.69      51.00 SILV    12  
  3 Hauck, Skylar M      9 SOBA-CA                53.88      52.20 SILV    11  
  4 Christenson, Emma    9 SOBA-CA                59.40      55.29 SILV    10  
 -- Lluz, Jewell D      10 ZAP-CA                 48.33         DQ        
      Kick - Butterfly type kick
_BRO - Division  
  1 Hernandez, Lincy    10 Pirates-CA           1:05.96      54.22 SILV     7  
  2 Denny, Aubree R      9 SOBA-CA              1:05.94      59.93 _BRO     5  
  3 Arias, Emiko R      10 SOBA-CA              1:02.94    1:01.76 _BRO     4  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   30.94   2/14/2010 Michelle Martin , MPMR, MPMR-CA              
              1:08.78  GOLD Gold
              1:20.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ambrosio, Anny      10 ZAP-CA                 35.67      33.97 GOLD    21  
  2 Gordon, Meagan M     9 ZAP-CA                 36.82      36.06 GOLD    19  
  3 Marsee, Annabel K   10 SOBA-CA                44.69      44.74 GOLD    18  
  4 Munguia Rodriguez,  10 SOBA-CA                50.93      48.86 GOLD    17  
  5 Denny, Aubree R      9 SOBA-CA              1:08.78    1:05.99 GOLD    16  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:11.94    2/1/2003 Ann-Bryna Tsai - SGVA                      
                1:39.58  GOLD Gold
                3:11.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ambrosio, Anny      10 ZAP-CA               1:26.02    1:20.21 GOLD    21  
  2 Fujisawa, Olivia M  10 ZAP-CA               1:25.69    1:25.14 GOLD    19  
  3 Gray, Loyal I       10 SOBA-CA              1:31.99    1:29.64 GOLD    18  
  4 Lluz, Jewell D      10 ZAP-CA               1:35.95    1:30.44 GOLD    17  
 -- Hernandez, Breanna  10 Pirates-CA           1:39.58         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated - breast
 -- Avila, Myla R       10 SOBA-CA              1:33.81         DQ        
      Not on back into finish - back
SILV - Division  
  1 Engleman, Bella A    9 MBD-CA               1:50.84    1:42.74 SILV    14  
  2 Hernandez, Lincy    10 Pirates-CA           3:05.00    1:49.99 SILV    12  
  3 Robinson, Charli L   9 SOBA-CA              1:55.50    1:52.75 SILV    11  
  4 Hendry, Kennedy F    9 ZAP-CA               3:10.99    2:09.42 SILV    10  
 -- Fleming, Katie V    10 SOBA-CA              1:42.53         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated - breast
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:01.40    3/1/1970 El Monte                                   
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:18.13    2:12.48         42  
     1) Ambrosio, Anny 10               2) Fujisawa, Olivia M 10          
     3) Lluz, Jewell D 10               4) Gordon, Meagan M 9             
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:41.26    2:33.61         38  
     1) Munguia Rodriguez, Sophie C 10  2) Avila, Myla R 10               
     3) Marsee, Annabel K 10            4) Gray, Loyal I 10               
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:18.96    2/1/2002 San Gabriel Valley                         
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:34.82    2:30.89         42  
     1) Lluz, Jewell D 10               2) Gordon, Meagan M 9             
     3) Ambrosio, Anny 10               4) Fujisawa, Olivia M 10          
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:53.15    2:44.87         38  
     1) Hauck, Skylar M 9               2) Avila, Myla R 10               
     3) Gray, Loyal I 10                4) Fleming, Katie V 10            
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   25.91   1/30/2016 Jordyn M Bryant, Cali Aquatics               
                31.88  GOLD Gold
                37.60  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Posod, Leila V      12 ZAP-CA                 28.97      27.94 GOLD    21  
  2 Jeronimo, Melony I  12 ZAP-CA                 29.38      29.08 GOLD    19  
  3 Sokol, Jamie M      11 ZAP-CA                 30.03      29.62 GOLD    18  
  4 Sootkoos, Katherin  12 BAY-CA                 31.88      30.13 GOLD    17  
  5 Walter, Finley E    11 ZAP-CA                 30.93      31.15 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Benitez, Jocelyn    12 Pirates-CA             32.75      31.59 GOLD    14  
  2 McGovern, Molly K   11 RFSH-CA                34.28      32.84 SILV    12  
  3 Stednitz, Ashlee P  12 ZAP-CA                 33.33      33.28 SILV    11  
  4 Wickett, Taylor R   11 ZAP-CA                 34.79      34.41 SILV    10  
  5 Wilderman, Grace E  11 RFSH-CA                35.79      36.25 SILV     9  
  6 Benitez, Allison R  11 Pirates-CA             37.60      36.45 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Vicioso, Jessica A  11 RFSH-CA                38.51      36.33 SILV     7  
  2 Nguyen, Kayla K     11 RFSH-CA                38.18      36.66 SILV     5  
  3 Christenson, Grace  11 SOBA-CA                44.09      40.53 _BRO     4  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   56.19    7/1/1981 Kim Bryson, Surfside                         
              1:14.01  GOLD Gold
              1:18.39  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lyou, Malia K       12 SOBA-CA              1:07.40    1:05.51 GOLD    21  
  2 Sootkoos, Katherin  12 BAY-CA               1:07.72    1:05.60 GOLD    19  
  3 Chua, Emma R        12 DARE-CA              1:11.68    1:05.80 GOLD    18  
  4 Sokol, Jamie M      11 ZAP-CA               1:10.54    1:07.35 GOLD    17  
  5 Choudhury, Basha W  12 SURF-CA              1:12.72    1:10.47 GOLD    16  
  6 Del Pino, Fabiana   12 SOBA-CA              1:14.01    1:14.31 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Parsley, Sophia     12 BAY-CA               1:16.00    1:12.83 GOLD    14  
  2 McGovern, Molly K   11 RFSH-CA              1:18.28    1:13.79 GOLD    12  
  3 Choudhury, Charlie  12 SURF-CA              1:15.78    1:16.44 SILV    11  
  4 Cabrera, Ashlie D   12 SOBA-CA              1:18.28    1:17.30 SILV    10  
  5 Girard, Jane E      11 ZAP-CA               1:18.07    1:17.94 SILV     9  
  6 Den Hartog, Lily V  11 RFSH-CA              1:18.39    1:19.46 _BRO     8  
_BRO - Division  
  1 Klawin, Kathleen    11 BAY-CA               1:26.15    1:20.52 _BRO     7  
  2 Benitez, Allison R  11 Pirates-CA           1:31.45    1:21.02 _BRO     5  
  3 Vicioso, Jessica A  11 RFSH-CA              1:23.90    1:23.45 _BRO     4  
  4 Smith, Tallulah M   11 SURF-CA              1:30.53    1:31.04 _BRO     3  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   2:02.20    2/1/1978 Liz Perez, Corona                          
                2:36.36  GOLD Gold
                3:01.68  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Lyou, Malia K       12 SOBA-CA              2:26.00    2:20.82 GOLD    21  
  2 Posod, Leila V      12 ZAP-CA               2:26.45    2:21.09 GOLD    19  
  3 Fitzgerald, Athena  12 ZAP-CA               2:36.35    2:21.55 GOLD    18  
  4 Acuna, Yari         12 Morning Star-CA      2:29.59    2:25.93 GOLD    17  
  5 Chua, Emma R        12 DARE-CA              2:31.95    2:27.07 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Stednitz, Ashlee P  12 ZAP-CA               2:54.89    2:44.80 SILV    14  
  2 Bloeser, Kaylee C   11 RFSH-CA              2:46.28    2:45.80 SILV    12  
  3 Wickett, Taylor R   11 ZAP-CA               2:51.99    2:48.45 SILV    11  
  4 Camfield, Lexi E    12 SOBA-CA              2:59.00    2:51.05 SILV    10  
  5 Yates, Kyra A       11 SOBA-CA              3:01.68    2:54.48 SILV     9  
  6 Hoyle, Mollie       12 BAY-CA               2:52.66    2:58.47 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Jeronimo, Melony I  12 ZAP-CA               3:20.10    2:24.95 GOLD     7  
  2 Yuguchi, Lily B     11 ZAP-CA               3:05.40    2:40.91 SILV     5  
  3 Huang, Kylie Y      12 SOBA-CA              3:20.09    3:02.70 _BRO     4  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   30.04    7/1/1981 Kim Bryson, Surfside                         
                41.48  GOLD Gold
                46.50  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Fitzgerald, Athena  12 ZAP-CA                 39.42      35.03 GOLD    21  
  2 Walter, Finley E    11 ZAP-CA                 36.21      35.45 GOLD    19  
  3 Acuna, Yari         12 Morning Star-CA        37.78      37.88 GOLD    18  
  4 Choudhury, Charlie  12 SURF-CA                38.59      38.47 GOLD    17  
  5 Parsley, Sophia     12 BAY-CA                 41.48      41.00 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Girard, Jane E      11 ZAP-CA                 41.78      41.09 GOLD    14  
  2 Bloeser, Kaylee C   11 RFSH-CA                43.95      41.80 SILV    12  
  3 Cabrera, Ashlie D   12 SOBA-CA                44.38      42.24 SILV    11  
  4 Huang, Kylie Y      12 SOBA-CA                45.63      44.04 SILV    10  
  5 Hoyle, Mollie       12 BAY-CA                 43.60      44.75 SILV     9  
  6 Smith, Tallulah M   11 SURF-CA                46.50      46.50 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Christenson, Grace  11 SOBA-CA                48.90      47.01 _BRO     7  
  2 Benitez, Allison R  11 Pirates-CA             55.16      49.98 _BRO     5  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   32.61   8/11/2018 Aira Takeuchi, CERR-CA                       
                43.13  GOLD Gold
                48.85  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Jeronimo, Melony I  12 ZAP-CA                 40.29      38.66 GOLD    21  
  2 Posod, Leila V      12 ZAP-CA                 38.11      38.85 GOLD    19  
  3 Benitez, Jocelyn    12 Pirates-CA             42.89      40.96 GOLD    18  
  4 Choudhury, Charlie  12 SURF-CA                41.53      41.54 GOLD    17  
  5 Atwell, Ella S      12 ZAP-CA                 41.87      41.56 GOLD    16  
  6 Del Pino, Fabiana   12 SOBA-CA                42.57      44.49 SILV    15  
  7 Choudhury, Basha W  12 SURF-CA                43.13      45.15 SILV   
SILV - Division  
  1 Yuguchi, Lily B     11 ZAP-CA                 43.85      41.82 GOLD    14  
  2 McGovern, Molly K   11 RFSH-CA                45.80      44.92 SILV    12  
  3 Gonzalez, Sally *   12 SOBA-CA                45.12      45.18 SILV    11  
  4 Den Hartog, Lily V  11 RFSH-CA                44.35      45.36 SILV    10  
  5 Yates, Kyra A       11 SOBA-CA                48.85      47.35 SILV     9  
  6 Camfield, Lexi E    12 SOBA-CA                47.69      48.65 SILV     8  
 -- Klawin, Kathleen    11 BAY-CA                 48.15         DQ        
      Kick - Alternating motion (feet opposing)
_BRO - Division  
  1 Nguyen, Kayla K     11 RFSH-CA                51.82      50.55 _BRO     7  
  2 Christenson, Grace  11 SOBA-CA                54.16      50.84 _BRO     5  
  3 Wilderman, Grace E  11 RFSH-CA                52.67      50.92 _BRO     4  
  4 Smith, Tallulah M   11 SURF-CA                53.59      54.05 _BRO     3  
  5 Parsley, Sophia     12 BAY-CA                 54.78      54.44 _BRO     2  
  6 Hoyle, Mollie       12 BAY-CA                 54.32      54.45 _BRO     1  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   28.09   8/20/2011 Michelle Martin, MPMR, MPMR                  
                34.95  GOLD Gold
                39.85  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Sootkoos, Katherin  12 BAY-CA                 33.81      32.55 GOLD    21  
  2 Lyou, Malia K       12 SOBA-CA                32.75      32.56 GOLD    19  
  3 Walter, Finley E    11 ZAP-CA                 33.10      32.72 GOLD    18  
  4 Choudhury, Basha W  12 SURF-CA                34.14      35.36 SILV    17  
  5 Atwell, Ella S      12 ZAP-CA                 34.95      36.00 SILV    16  
SILV - Division  
  1 Fitzgerald, Athena  12 ZAP-CA                 36.91      31.91 GOLD    14  
  2 Acuna, Yari         12 Morning Star-CA        36.60      36.11 SILV    12  
  3 Stednitz, Ashlee P  12 ZAP-CA                 38.69      36.91 SILV    11  
  4 Gonzalez, Sally *   12 SOBA-CA                36.04      36.93 SILV    10  
  5 Del Pino, Fabiana   12 SOBA-CA                37.97      37.29 SILV     9  
  6 Camfield, Lexi E    12 SOBA-CA                39.85      40.64 _BRO     8  
_BRO - Division  
  1 Vicioso, Jessica A  11 RFSH-CA                45.81      43.73 _BRO     7  
  2 Bloeser, Kaylee C   11 RFSH-CA                55.64      44.81 _BRO     5  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:05.84    2/1/1999 Daisy Rico, Arcadia                        
                1:24.49  GOLD Gold
                1:37.59  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Chua, Emma R        12 DARE-CA              1:15.42    1:15.68 GOLD    21  
  2 Sokol, Jamie M      11 ZAP-CA               1:17.72    1:17.55 GOLD    19  
  3 Yuguchi, Lily B     11 ZAP-CA               1:24.49    1:20.73 GOLD    18  
  4 Benitez, Jocelyn    12 Pirates-CA           1:23.62    1:24.43 GOLD    17  
  5 Gonzalez, Sally *   12 SOBA-CA              1:23.59    1:25.80 SILV    16  
SILV - Division  
  1 Den Hartog, Lily V  11 RFSH-CA              1:31.16    1:26.79 SILV    14  
  2 Wickett, Taylor R   11 ZAP-CA               1:29.80    1:29.26 SILV    12  
  3 Girard, Jane E      11 ZAP-CA               1:30.52    1:30.61 SILV    11  
  4 Wilderman, Grace E  11 RFSH-CA              1:33.62    1:31.83 SILV    10  
  5 Klawin, Kathleen    11 BAY-CA               1:35.13    1:32.19 SILV     9  
 -- Cabrera, Ashlie D   12 SOBA-CA              1:37.59         DQ        
      Not on back into finish - back
_BRO - Division  
  1 Nguyen, Kayla K     11 RFSH-CA              1:41.07    1:36.44 SILV     7  
  2 Yates, Kyra A       11 SOBA-CA              1:39.13    1:36.49 SILV     5  
  3 Huang, Kylie Y      12 SOBA-CA              1:42.90    1:37.19 SILV     4  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:52.63   2/14/2010 Monterey Park Manta Rays, MPMR-CA          
                         T Cuan, B Bargas, Y Wang, L Gil de Montes         
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              1:58.11    1:56.88         42  
     1) Fitzgerald, Athena N 12         2) Jeronimo, Melony I 12          
     3) Sokol, Jamie M 11               4) Posod, Leila V 12              
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:13.12    2:08.40         38  
     1) Gonzalez, Sally * 12            2) Cabrera, Ashlie D 12           
     3) Del Pino, Fabiana S 12          4) Lyou, Malia K 12               
  3 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                2:22.83    2:18.35         36  
     1) Den Hartog, Lily V 11           2) Wilderman, Grace E 11          
     3) Nguyen, Kayla K 11              4) McGovern, Molly K 11           
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:04.76    2/1/1996 Chino Valley                               
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:15.63    2:14.11         42  
     1) Posod, Leila V 12               2) Fitzgerald, Athena N 12        
     3) Jeronimo, Melony I 12           4) Sokol, Jamie M 11              
  2 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                2:47.62    2:35.48         38  
     1) Bloeser, Kaylee C 11            2) McGovern, Molly K 11           
     3) Den Hartog, Lily V 11           4) Wilderman, Grace E 11          
  3 Bay Club Aquatics-CA  'A'                        NT    2:35.77         36  
     1) Hoyle, Mollie 12                2) Klawin, Kathleen 11            
     3) Sootkoos, Katherine 12          4) Parsley, Sophia 12             
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:29.59         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Lyou, Malia K 12                2) Del Pino, Fabiana S 12         
     3) Camfield, Lexi E 12             4) Gonzalez, Sally * 12           
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   24.84    2/1/1995 Sarah Baham, MRAY                            
                32.16  GOLD Gold
                40.11  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Russo, Cate E       14 ZAP-CA                 25.86      26.66 GOLD    21  
  2 Pinto, Sofia E      13 SOBA-CA                29.03      29.00 GOLD    19  
  3 Gil, Jubilee D      14 Pirates-CA             29.24      30.82 GOLD    18  
  4 Wilderman, Emma E   13 RFSH-CA                30.92      31.44 GOLD    17  
  5 Lorette-Warner, Ge  13 SOBA-CA                32.16      32.00 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Gamez, Valeria      14 Morning Star-CA        32.56      31.35 GOLD    14  
  2 Eisenberg, Ava J    13 SOBA-CA                37.00      32.68 SILV    12  
  3 Reece, Camryn A     13 RFSH-CA                37.44      34.58 SILV    11  
  4 Godinez, Kimberly   14 Pirates-CA             39.72      38.09 SILV    10  
  5 Vazquez, Andrea C   14 Morning Star-CA        40.11      38.76 SILV     9  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   54.48    8/1/1982 Kim Bryson, Surfside                         
              1:04.79  GOLD Gold
              1:18.77  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Russo, Cate E       14 ZAP-CA                 56.17      56.89 GOLD    21  
  2 Salcedo, Trinity I  14 Morning Star-CA        57.10      57.19 GOLD    19  
  3 Oconnell, Gracie K  14 SURF-CA              1:00.77    1:01.48 GOLD    18  
  4 Kabealo, Katie A    13 SURF-CA              1:01.26    1:01.60 GOLD    17  
  5 Hulit, Riley J      14 SURF-CA              1:04.56    1:04.35 GOLD    16  
  6 Gil, Jubilee D      14 Pirates-CA           1:04.79    1:07.24 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Hicks, Jordyn K     14 ZAP-CA               1:04.88    1:05.21 SILV    14  
  2 Yamamoto, Marlee Y  13 SURF-CA              1:06.83    1:08.24 SILV    12  
  3 Wilderman, Emma E   13 RFSH-CA              1:07.93    1:09.09 SILV    11  
  4 Gamez, Valeria      14 Morning Star-CA      1:18.77    1:11.98 SILV    10  
  5 Reece, Camryn A     13 RFSH-CA              1:14.08    1:12.98 SILV     9  
_BRO - Division  
  1 Eisenberg, Ava J    13 SOBA-CA              1:19.16    1:16.11 SILV     7  
  2 Vazquez, Andrea C   14 Morning Star-CA      1:26.20    1:23.69 _BRO     5  
  3 Godinez, Kimberly   14 Pirates-CA           1:28.64    1:23.80 _BRO     4  
  4 Kruk, Lilly A       13 SOBA-CA              1:31.56    1:30.21 _BRO     3  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   2:00.21    8/1/1995 Sarah Baham, MRAY                          
                2:34.66  GOLD Gold
                3:31.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Oconnell, Gracie K  14 SURF-CA              2:11.00    2:16.70 GOLD    21  
  2 Pinto, Sofia E      13 SOBA-CA              2:21.75    2:20.36 GOLD    19  
  3 Roberts, Melina M   14 SURF-CA              2:25.09    2:22.73 GOLD    18  
  4 Lorette-Warner, Ge  13 SOBA-CA              2:34.66    2:34.85 SILV    17  
SILV - Division  
  1 Yuguchi, Emma M     14 ZAP-CA               2:37.38    2:30.56 GOLD    14  
  2 Walters, Sakura A   13 SOBA-CA              2:47.99    2:42.50 SILV    12  
  3 Gabuardi, Sam N     14 SOBA-CA              2:40.32    2:44.20 SILV    11  
  4 Godinez, Kimberly   14 Pirates-CA           3:12.49    3:12.32 SILV    10  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   1:01.60    2/1/2005 Bellona Yuan, MCST                         
                1:18.22  GOLD Gold
                1:24.30  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Kabealo, Katie A    13 SURF-CA              1:09.37    1:07.86 GOLD    21  
  2 Hicks, Jordyn K     14 ZAP-CA               1:12.85    1:09.09 GOLD    19  
  3 Wilson, Mia         13 BAY-CA               1:11.31    1:11.74 GOLD    18  
  4 Roberts, Melina M   14 SURF-CA              1:17.00    1:15.43 GOLD    17  
  5 Nakayama, Rylee K   13 SOBA-CA              1:14.40    1:15.66 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Yoshihara, Jodi M   13 ZAP-CA               1:20.41    1:16.41 GOLD    14  
  2 Christensen, Lexi   14 ZAP-CA               1:23.53    1:18.10 GOLD    12  
  3 Yuguchi, Emma M     14 ZAP-CA               1:21.48    1:18.55 SILV    11  
  4 Gil, Jubilee D      14 Pirates-CA           1:24.30    1:27.55 _BRO    10  
 -- Walters, Sakura A   13 SOBA-CA              1:20.97         DQ        
      Turn - More than one pull while on breast
_BRO - Division  
  1 Litton, Jillian L   13 ZAP-CA               1:29.15    1:21.00 SILV     7  
  2 Reece, Camryn A     13 RFSH-CA              1:25.55    1:23.65 SILV     5  
  3 Gabuardi, Sam N     14 SOBA-CA              1:26.31    1:26.15 _BRO     4  
  4 Gamez, Valeria      14 Morning Star-CA      1:28.69    1:31.24 _BRO     3  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:09.20   8/20/2005 Angie Haven, MCST                          
                1:27.76  GOLD Gold
                1:39.28  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Russo, Cate E       14 ZAP-CA               1:11.22    1:13.90 GOLD    21  
  2 Hulit, Riley J      14 SURF-CA              1:21.13    1:19.11 GOLD    19  
  3 Nakayama, Rylee K   13 SOBA-CA              1:19.95    1:21.20 GOLD    18  
  4 Yamamoto, Marlee Y  13 SURF-CA              1:24.52    1:23.53 GOLD    17  
  5 Oconnell, Gracie K  14 SURF-CA              1:23.13    1:23.75 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Yoshihara, Jodi M   13 ZAP-CA               1:32.19    1:29.36 SILV    14  
  2 Litton, Jillian L   13 ZAP-CA               1:34.89    1:32.25 SILV    12  
  3 Salcedo, Arianna S  14 SOBA-CA              1:33.62    1:32.38 SILV    11  
  4 Christensen, Lexi   14 ZAP-CA               1:33.68    1:33.50 SILV    10  
  5 Walters, Sakura A   13 SOBA-CA              1:39.28    1:38.89 SILV     9  
_BRO - Division  
  1 Eisenberg, Ava J    13 SOBA-CA              1:43.52    1:38.48 SILV     7  
  2 Kruk, Lilly A       13 SOBA-CA              1:43.06    1:40.63 _BRO     5  
  3 Gabuardi, Sam N     14 SOBA-CA              1:39.71    1:40.82 _BRO     4  
  4 Vazquez, Andrea C   14 Morning Star-CA      1:52.33    1:45.53 _BRO     3  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   59.67    2/1/1995 Sarah Baham, MRAY                            
              1:21.71  GOLD Gold
              1:40.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Salcedo, Trinity I  14 Morning Star-CA      1:02.42    1:02.57 GOLD    21  
  2 Hulit, Riley J      14 SURF-CA              1:15.53    1:11.75 GOLD    19  
  3 Wilson, Mia         13 BAY-CA               1:13.96    1:12.57 GOLD    18  
  4 Salcedo, Arianna S  14 SOBA-CA              1:19.22    1:16.50 GOLD    17  
  5 Yuguchi, Emma M     14 ZAP-CA               1:21.71    1:17.21 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Yoshihara, Jodi M   13 ZAP-CA               1:22.20    1:19.97 GOLD    14  
  2 Christensen, Lexi   14 ZAP-CA               1:23.77    1:22.31 SILV    12  
  3 Wilderman, Emma E   13 RFSH-CA              1:22.03    1:25.82 SILV    11  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:12.74      2/2005 Bellona Yuan, MCST                         
                2:49.94  GOLD Gold
                3:04.48  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Salcedo, Trinity I  14 Morning Star-CA      2:26.85    2:21.88 GOLD    21  
  2 Kabealo, Katie A    13 SURF-CA              2:34.81    2:33.34 GOLD    19  
  3 Nakayama, Rylee K   13 SOBA-CA              2:38.19    2:38.81 GOLD    18  
  4 Hicks, Jordyn K     14 ZAP-CA               2:44.16    2:39.91 GOLD    17  
  5 Yamamoto, Marlee Y  13 SURF-CA              2:43.44    2:43.90 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Roberts, Melina M   14 SURF-CA              2:53.19    2:44.40 GOLD    14  
  2 Pinto, Sofia E      13 SOBA-CA              2:51.06    2:46.64 GOLD    12  
  3 Lorette-Warner, Ge  13 SOBA-CA              3:04.19    2:55.38 SILV    11  
  4 Litton, Jillian L   13 ZAP-CA               3:04.48    2:55.47 SILV    10  
  5 Salcedo, Arianna S  14 SOBA-CA              2:56.16    2:58.80 SILV     9  
_BRO - Division  
  1 Kruk, Lilly A       13 SOBA-CA              3:48.81    3:34.09 _BRO     7  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:46.34   8/11/2012 Monterey Park Manta Rays                   
                         M Martin, A Tam, T Cuan, Y Wang                   
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Surfside Swim Team-CA  'A'                       NT    1:56.79         42  
     1) Kabealo, Katie A 13             2) Yamamoto, Marlee Y 13          
     3) Roberts, Melina M 14            4) Hulit, Riley J 14              
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              1:56.39    1:59.29         38  
     1) Hicks, Jordyn K 14              2) Litton, Jillian L 13           
     3) Christensen, Lexi C 14          4) Russo, Cate E 14               
  3 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:08.29    2:03.97         36  
     1) Nakayama, Rylee K 13            2) Lorette-Warner, Georgia G 13   
     3) Salcedo, Arianna S 14           4) Pinto, Sofia E 13              
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:59.14   1/28/2012 Monterey Park Manta Rays, MPMR-CA          
                         Y Wang, J Jo, M Martin, T Cuan                    
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Surfside Swim Team-CA  'A'                       NT    2:06.74         42  
     1) Kabealo, Katie A 13             2) Yamamoto, Marlee Y 13          
     3) Hulit, Riley J 14               4) Oconnell, Gracie K 14          
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:14.92    2:16.71         38  
     1) Hicks, Jordyn K 14              2) Litton, Jillian L 13           
     3) Christensen, Lexi C 14          4) Russo, Cate E 14               
  3 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:24.12    2:17.29         36  
     1) Pinto, Sofia E 13               2) Nakayama, Rylee K 13           
     3) Salcedo, Arianna S 14           4) Gabuardi, Sam N 14             
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   24.10   8/18/2007 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                   
                30.31  GOLD Gold
                50.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Litton, Annaliese   15 ZAP-CA                 28.36      28.19 GOLD    21  
  2 Pfannerer, Ava N    18 ZAP-CA                 27.42      28.73 GOLD    19  
  3 Huynh, Krystal E    16 DARE-CA                28.44      29.24 GOLD    18  
  4 Quick, Jordan M     16 ZAP-CA                 30.31      31.39 SILV    17  
  5 Davis, Michaela N   17 SOBA-CA                30.00      31.46 SILV    16  
  6 Valdez, Wendolee    16 Pirates-CA             29.92      31.70 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Glenn, Rowan H      17 SOBA-CA                30.33      30.26 GOLD    14  
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   52.02   8/16/2008 Angie S Haven , MAX, MAX-CA                  
              1:11.98  GOLD Gold
              2:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Bartosik, Bridget   16 SOBA-CA              1:01.67    1:00.52 GOLD    21  
  2 Davis, Michaela N   17 SOBA-CA              1:05.88    1:10.26 GOLD    19  
  3 Brown, Claudia P    15 SOBA-CA              1:11.98    1:12.13 SILV    18  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:59.42   2/12/2006 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                 
                2:27.28  GOLD Gold
                2:50.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Real, Jordan S      15 ZAP-CA               2:11.21    2:09.58 GOLD    21  
  2 Chiu, Jamie T       15 ZAP-CA               2:17.99    2:12.95 GOLD    19  
  3 Lyou, Maya R        15 SOBA-CA              2:25.46    2:21.06 GOLD    18  
  4 Douglas, Hanna D    16 SOBA-CA              2:22.98    2:28.38 SILV    17  
  5 Valdez, Wendolee    16 Pirates-CA           2:27.28    2:37.75 SILV    16  
SILV - Division  
  1 Brown, Claudia P    15 SOBA-CA              2:34.72    2:34.65 SILV    14  
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   1:00.25   8/23/2009 Stephanie E Ah-Quah, SPS, SPS-CA           
                1:17.08  GOLD Gold
                1:25.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Litton, Annaliese   15 ZAP-CA               1:10.14    1:08.96 GOLD    21  
  2 Quick, Jordan M     16 ZAP-CA               1:08.65    1:10.02 GOLD    19  
  3 Real, Jordan S      15 ZAP-CA               1:11.73    1:11.01 GOLD    18  
  4 Pfannerer, Ava N    18 ZAP-CA               1:06.63    1:11.57 GOLD    17  
  5 Lyou, Maya R        15 SOBA-CA              1:16.38    1:15.53 GOLD    16  
 -- Glenn, Rowan H      17 SOBA-CA              1:17.08         DQ        
      Completely submerged prior to finish/turn
SILV - Division  
  1 Davis, Michaela N   17 SOBA-CA              1:21.65    1:19.61 SILV    14  
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:03.77   8/16/2008 Angie S Haven , MAX, MAX-CA                
                1:48.49  GOLD Gold
                1:59.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Chiu, Jamie T       15 ZAP-CA               1:17.88    1:16.48 GOLD    21  
  2 Real, Jordan S      15 ZAP-CA               1:18.70    1:19.16 GOLD    19  
  3 Huynh, Krystal E    16 DARE-CA              1:19.18    1:22.77 GOLD    18  
  4 Douglas, Hanna D    16 SOBA-CA              1:24.60    1:26.64 GOLD    17  
 -- Valdez, Wendolee    16 Pirates-CA           1:22.14         DQ        
      False start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   56.93   8/18/2007 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                   
              1:18.00  GOLD Gold
              1:30.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pfannerer, Ava N    18 ZAP-CA               1:05.88    1:11.87 GOLD    21  
  2 Huynh, Krystal E    16 DARE-CA              1:09.96    1:14.04 GOLD    19  
  3 Bartosik, Bridget   16 SOBA-CA              1:12.87    1:14.31 GOLD    18  
  4 Quick, Jordan M     16 ZAP-CA               1:17.33    1:24.44 SILV    17  
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:05.64   8/16/2008 Angie S Haven, MAX, MAX-CA                 
                2:48.91  GOLD Gold
                3:10.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese   15 ZAP-CA               2:32.99    2:31.73 GOLD    21  
  2 Chiu, Jamie T       15 ZAP-CA               2:35.21    2:33.97 GOLD    19  
  3 Bartosik, Bridget   16 SOBA-CA              2:38.71    2:36.71 GOLD    18  
  4 Douglas, Hanna D    16 SOBA-CA              2:42.74    2:45.19 GOLD    17  
  5 Lyou, Maya R        15 SOBA-CA              2:48.91    2:46.67 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Glenn, Rowan H      17 SOBA-CA              2:59.27    2:54.78 SILV    14  
  2 Brown, Claudia P    15 SOBA-CA              3:06.78    3:07.13 SILV    12  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:43.78   8/23/2009 Monrovia Aquatix                           
                         E Frederick, F Hicks, S Maggio, A Haven           
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              1:51.85    1:51.41         42  
     1) Chiu, Jamie T 15                2) Litton, Annaliese B 15         
     3) Pfannerer, Ava N 18             4) Real, Jordan S 15              
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:58.08    2:01.79         38  
     1) Davis, Michaela N 17            2) Glenn, Rowan H 17              
     3) Lyou, Maya R 15                 4) Bartosik, Bridget Z 16         
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:56.34   8/23/2009 Monrovia Aquatix                           
                         E Frederick, F Hicks, S Maggio, A Haven           
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:10.70    2:09.86         42  
     1) Quick, Jordan M 16              2) Litton, Annaliese B 15         
     3) Pfannerer, Ava N 18             4) Chiu, Jamie T 15               
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:30.94         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2: Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn) - br
     1) Lyou, Maya R 15                 2) Douglas, Hanna D 16            
     3) Bartosik, Bridget Z 16          4) Glenn, Rowan H 17              
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   16.30    3/1/1974 Allen Pollrich, Downey                       
                44.00  GOLD Gold
                50.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Hatton, Zander S     6 SOBA-CA                25.60      25.64 GOLD    21  
  2 Schaefer, Bennett    6 MBD-CA                 33.92      33.97 GOLD    19  
  3 Khurania, Neil       6 SOBA-CA                43.34      38.51 GOLD    18  
  4 Abdelkoddous, Pete   6 SOBA-CA                41.33      38.64 GOLD    17  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   35.93   1/30/2016 Aiden H Yeo, Cali Aquatics                   
              2:01.01  GOLD Gold
              3:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hatton, Zander S     6 SOBA-CA              1:05.78    1:03.20 GOLD    21  
  2 Abdelkoddous, Pete   6 SOBA-CA              1:39.98    1:19.00 GOLD    19  
  3 Khurania, Neil       6 SOBA-CA              1:37.94    1:31.51 GOLD    18  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   18.90    3/1/1974 Allen Pollrich, Downey                       
                49.60  GOLD Gold
              1:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hatton, Zander S     6 SOBA-CA                30.28      28.07 GOLD    21  
  2 Schaefer, Bennett    6 MBD-CA                 33.72      30.22 GOLD    19  
 -- Khurania, Neil       6 SOBA-CA                49.60         DQ        
      Not on back into finish
 -- Abdelkoddous, Pete   6 SOBA-CA                40.44         DQ        
      Not on back into finish
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   15.65   8/16/2003 Rolland Lee MPMR                             
                21.79  GOLD Gold
                25.75  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schaefer, Dane E     8 MBD-CA                 17.34      16.56 GOLD    21  
  2 Wise, Fox M          7 RFSH-CA                16.41      16.86 GOLD    19  
  3 Siegel, Kobi S       8 RFSH-CA                19.52      19.09 GOLD    18  
  4 Hatton, Asher S      8 SOBA-CA                18.75      20.48 GOLD    17  
  5 Munoz, Matthew A     8 SOBA-CA                20.66      21.92 SILV    16  
  6 Benitez, Kevin E     8 Pirates-CA             21.79      22.78 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Bloeser, Gannon T    7 RFSH-CA                24.44      17.09 GOLD    14  
  2 Livingood, Elijah    8 RFSH-CA                23.86      21.09 GOLD    12  
  3 Visentin, Vasco L    7 SOBA-CA                22.96      24.06 SILV    11  
  4 Victorica, Enzo S    8 SOBA-CA                23.52      24.56 SILV    10  
  5 Wiluan, Kaleo        7 BAY-CA                 25.75      26.03 _BRO     9  
_BRO - Division  
  1 Moulton, Wyatt W     8 SOBA-CA                29.66      24.94 SILV     7  
  2 Baran, Jonathan C    7 ZAP-CA                 29.37      28.32 _BRO     5  
  3 Hernandez, Leo *     8 SOBA-CA                27.59      31.54 _BRO     4  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   30.57    2/1/1979 Frank Wattles, Surfside                      
                48.36  GOLD Gold
              1:01.48  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Schaefer, Dane E     8 MBD-CA                 39.99      37.18 GOLD    21  
  2 Uytingco, Manoa A    8 SOBA-CA                45.37      42.51 GOLD    19  
  3 Hatton, Asher S      8 SOBA-CA                46.19      44.21 GOLD    18  
  4 Mjos, Oliver S       8 MBD-CA                 43.06      44.36 GOLD    17  
  5 Munoz, Matthew A     8 SOBA-CA                46.37      45.05 GOLD    16  
  6 Benitez, Kevin E     8 Pirates-CA             48.36      50.51 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Bloeser, Gannon T    7 RFSH-CA                56.41      45.11 GOLD    14  
  2 Visentin, Vasco L    7 SOBA-CA                55.28      49.84 SILV    12  
  3 Griffin, Logan A     7 SOBA-CA                51.53      50.36 SILV    11  
  4 Victorica, Enzo S    8 SOBA-CA                54.75      53.08 SILV    10  
  5 Tsai, Tiger P        7 RFSH-CA                58.38    1:02.57 _BRO     9  
  6 Hernandez, Leo *     8 SOBA-CA              1:01.48    1:08.86 _BRO     8  
_BRO - Division  
  1 Moulton, Wyatt W     8 SOBA-CA              1:11.25      59.12 SILV     7  
  2 Baran, Jonathan C    7 ZAP-CA               1:09.96    1:01.60 _BRO     5  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   16.80    8/1/1975                                              
                25.30  GOLD Gold
                30.81  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Schaefer, Dane E     8 MBD-CA                 21.28      19.48 GOLD    21  
  2 Wise, Fox M          7 RFSH-CA                19.88      19.57 GOLD    19  
  3 Visentin, Vasco L    7 SOBA-CA                24.32      24.94 GOLD    18  
  4 Siegel, Kobi S       8 RFSH-CA                25.30      25.58 SILV    17  
  5 Munoz, Matthew A     8 SOBA-CA                24.15      25.70 SILV    16  
SILV - Division  
  1 Bloeser, Gannon T    7 RFSH-CA                30.81      24.49 GOLD    14  
  2 Griffin, Logan A     7 SOBA-CA                26.79      26.12 SILV    12  
  3 Victorica, Enzo S    8 SOBA-CA                27.22      28.03 SILV    11  
  4 Tsai, Tiger P        7 RFSH-CA                28.45      29.54 SILV    10  
  5 Benitez, Kevin E     8 Pirates-CA             29.58      29.65 SILV     9  
 -- Wiluan, Kaleo        7 BAY-CA                 29.59         DQ        
      Not on back into finish
_BRO - Division  
  1 Moulton, Wyatt W     8 SOBA-CA                35.38      32.18 _BRO     7  
  2 Hernandez, Leo *     8 SOBA-CA                32.28      33.51 _BRO     5  
 -- Baran, Jonathan C    7 ZAP-CA                 35.34         DQ        
      Not on back into finish
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   17.88   1/27/2018 Anthony M Dornoff, CERR-CA                   
                48.39  GOLD Gold
                59.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Mjos, Oliver S       8 MBD-CA                 27.34      26.64 GOLD    21  
  2 Livingood, Elijah    8 RFSH-CA                29.90      27.14 GOLD    19  
  3 Uytingco, Manoa A    8 SOBA-CA                30.25      29.66 GOLD    18  
  4 Tsai, Tiger P        7 RFSH-CA                31.41      30.05 GOLD    17  
 -- Wiluan, Kaleo        7 BAY-CA                 37.13         DQ        
      Kick - Scissors type
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   15.40    7/1/1976 Allen Pollrich, Downey                       
                32.00  GOLD Gold
                50.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wise, Fox M          7 RFSH-CA                18.57      19.06 GOLD    21  
  2 Livingood, Elijah    8 RFSH-CA                31.63      24.43 GOLD    19  
  3 Uytingco, Manoa A    8 SOBA-CA                25.50      24.88 GOLD    18  
  4 Griffin, Logan A     7 SOBA-CA                29.78      30.39 GOLD    17  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:00.80    3/1/1970 Brea                                       
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                1:30.08    1:17.62         42  
     1) Siegel, Kobi S 8                2) Livingood, Elijah C 8          
     3) Bloeser, Gannon T 7             4) Wise, Fox M 7                  
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:28.48    1:27.73         38  
     1) Hatton, Asher S 8               2) Victorica, Enzo S 8            
     3) Griffin, Logan A 7              4) Munoz, Matthew A 8             
 
Boys 7-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:07.50    8/1/1975 Downey                                     
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                1:38.80    1:29.10         42  
     1) Bloeser, Gannon T 7             2) Livingood, Elijah C 8          
     3) Wise, Fox M 7                   4) Siegel, Kobi S 8               
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:43.40    1:45.73         38  
     1) Visentin, Vasco L 7             2) Uytingco, Manoa A 8            
     3) Munoz, Matthew A 8              4) Hatton, Asher S 8              
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:14.59   1/27/2018 Anthony M Dornoff, CERR-CA                 
                2:52.00  GOLD Gold
                3:00.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Siegel, Kobi S       8 RFSH-CA              2:33.07    2:01.20 GOLD    21  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   27.26    2/1/1981 Frank Wattles, Surfside                      
                39.29  GOLD Gold
                54.77  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milar, Clark L      10 RFSH-CA                33.12      33.12 GOLD    21  
  2 Lemus, Baron V      10 RFSH-CA                34.73      33.36 GOLD    19  
  3 Reyburn, Finn M      9 RFSH-CA                35.28      37.22 GOLD    18  
  4 Blois, Stephen D     9 SOBA-CA                39.29      42.02 SILV    17  
 -- Fatheree, Cib A     10 SURF-CA                37.62        DFS        
SILV - Division  
  1 Chang, Maddox W      9 BAY-CA                 40.10      38.96 GOLD    14  
  2 Vazquez, Misael G   10 Morning Star-CA        40.14      42.61 SILV    12  
  3 Morales, Emmanuel   10 Pirates-CA             50.23      46.74 SILV    11  
  4 Sachtleben, Arlo G   9 RFSH-CA                51.07      46.86 SILV    10  
  5 Leung, Jayden K      9 DARE-CA                54.77      48.30 SILV     9  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:00.91   8/18/2013 Ethan Umpornpuckdi, CERR-CA                
                1:27.40  GOLD Gold
                1:55.21  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Arellano, Jayden O   9 Morning Star-CA      1:14.37    1:08.54 GOLD    21  
  2 Mcdaniel, Miles W   10 SURF-CA              1:10.97    1:08.83 GOLD    19  
  3 Milar, Clark L      10 RFSH-CA              1:12.40    1:16.55 GOLD    18  
  4 Ivins, Apollo E      9 SOBA-CA              1:25.06    1:21.36 GOLD    17  
  5 Lemus, Baron V      10 RFSH-CA              1:21.72    1:22.71 GOLD    16  
  6 Reyburn, Finn M      9 RFSH-CA              1:27.40    1:22.79 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Boudreaux, Liam K   10 SOBA-CA              1:30.00    1:27.91 SILV    14  
  2 Chang, Maddox W      9 BAY-CA               1:29.13    1:28.75 SILV    12  
  3 Vazquez, Misael G   10 Morning Star-CA      1:33.66    1:34.29 SILV    11  
  4 Morales, Emmanuel   10 Pirates-CA           1:55.21    1:42.55 SILV    10  
  5 Nguyen, Phong D      9 SOBA-CA              1:52.12    1:50.36 SILV     9  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   31.80    2/1/2005 Bennet Yuan, MCST                            
                45.69  GOLD Gold
              1:04.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Arellano, Jayden O   9 Morning Star-CA        40.23      37.46 GOLD    21  
  2 Mcdaniel, Miles W   10 SURF-CA                39.41      37.73 GOLD    19  
  3 Lemus, Baron V      10 RFSH-CA                41.67      40.67 GOLD    18  
  4 Zakrzewski, Alexan  10 SOBA-CA                41.63      41.79 GOLD    17  
  5 Pinto, Sebastian E  10 SOBA-CA                45.19      44.19 GOLD    16  
  6 Boudreaux, Liam K   10 SOBA-CA                45.69      44.67 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Vazquez, Misael G   10 Morning Star-CA        54.09      49.81 SILV    14  
  2 Blois, Stephen D     9 SOBA-CA                50.69      51.56 SILV    12  
  3 Morales, Emmanuel   10 Pirates-CA           1:03.05    1:07.16 _BRO    11  
 -- Huang, Ethan Y       9 SOBA-CA                54.61         DQ        
      Start - Toes curled over gutter after the start
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   36.36    2/1/1981 Robert Scott, Surfside                       
                55.79  GOLD Gold
              1:20.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Mcdaniel, Miles W   10 SURF-CA                44.16      44.01 GOLD    21  
  2 Chang, Maddox W      9 BAY-CA                 48.09      47.73 GOLD    19  
  3 Fatheree, Cib A     10 SURF-CA                49.09      49.01 GOLD    18  
  4 Leung, Jayden K      9 DARE-CA                55.79    1:06.23 SILV    17  
 -- Zakrzewski, Alexan  10 SOBA-CA                53.02         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated
SILV - Division  
 -- Huang, Ethan Y       9 SOBA-CA              1:05.38         DQ        
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   29.48   1/27/2018 Nathan S Lee, CERR-CA                        
                53.68  GOLD Gold
              1:20.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Milar, Clark L      10 RFSH-CA                44.78      39.88 GOLD    21  
  2 Ivins, Apollo E      9 SOBA-CA                41.61      41.04 GOLD    19  
  3 Pinto, Sebastian E  10 SOBA-CA                47.06      43.03 GOLD    18  
  4 Fatheree, Cib A     10 SURF-CA                47.44      46.57 GOLD    17  
  5 Blois, Stephen D     9 SOBA-CA                53.68      54.75 SILV    16  
 -- Boudreaux, Liam K   10 SOBA-CA                49.94         DQ        
      Turn/Finish - One hand touch or not separated
SILV - Division  
  1 Leung, Jayden K      9 DARE-CA              1:03.80      57.54 SILV    14  
  2 Nguyen, Phong D      9 SOBA-CA              1:15.44    1:09.49 SILV    12  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:09.70    2/1/2005 Bennet Yuan, MCST                          
                1:59.50  GOLD Gold
                2:20.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Arellano, Jayden O   9 Morning Star-CA      1:23.81    1:22.64 GOLD    21  
  2 Pinto, Sebastian E  10 SOBA-CA              1:42.25    1:32.98 GOLD    19  
  3 Reyburn, Finn M      9 RFSH-CA              1:35.80    1:34.80 GOLD    18  
  4 Ivins, Apollo E      9 SOBA-CA              1:39.22    1:36.23 GOLD    17  
  5 Zakrzewski, Alexan  10 SOBA-CA              1:39.00    1:36.94 GOLD    16  
  6 Huang, Ethan Y       9 SOBA-CA              1:59.50    1:50.40 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Nguyen, Phong D      9 SOBA-CA              2:19.50    2:13.27 SILV    14  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:01.00    8/1/1970 Hacienda Heights                           
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                2:18.51    2:31.92         42  
     1) Lemus, Baron V 10               2) Reyburn, Finn M 9              
     3) Sachtleben, Arlo G 9            4) Milar, Clark L 10              
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:37.98    2:32.62         38  
     1) Zakrzewski, Alexander T 10      2) Boudreaux, Liam K 10           
     3) Pinto, Sebastian E 10           4) Ivins, Apollo E 9              
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   2:15.65    2/1/2001 San Gabriel Valley                         
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:56.35    2:53.87         42  
     1) Zakrzewski, Alexander T 10      2) Pinto, Sebastian E 10          
     3) Ivins, Apollo E 9               4) Blois, Stephen D 9             
  2 Rocket Fish Swimming-CA  'A'                2:53.65    3:00.57         38  
     1) Lemus, Baron V 10               2) Milar, Clark L 10              
     3) Reyburn, Finn M 9               4) Maldonado, Zer I 9             
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   25.00    2/1/1994 Ryan Hensen, MRAY                            
                31.99  GOLD Gold
                37.14  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Semenjuk, Ivan B    12 ZAP-CA                 29.38      29.07 GOLD    21  
  2 Song, Alex J        11 DARE-CA                29.70      29.31 GOLD    19  
  3 Kwon, Logan         11 BAY-CA                 30.80      30.44 GOLD    18  
  4 King, Henry         11 BAY-CA                 31.75      30.98 GOLD    17  
  5 Varga, Adam D       11 SOBA-CA                31.22      31.26 GOLD    16  
  6 Cote, Ashton B      11 BAY-CA                 31.99      34.24 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Chang, Jacob R      12 SURF-CA                35.27      32.18 SILV    14  
  2 Shevlet, Andrew     12 BAY-CA                 33.81      32.19 SILV    12  
  3 Reece, Landon W     12 RFSH-CA                34.81      32.71 SILV    11  
  4 Loyola, Joshua A    12 SOBA-CA                33.12      33.05 SILV    10  
  5 Argilagos, Joseph   12 BAY-CA                 36.70      35.55 SILV     9  
  6 Alfaro, Luis A      11 SOBA-CA                37.14      37.95 _BRO     8  
_BRO - Division  
  1 Hicks, Aiden M      11 ZAP-CA                 37.27      38.60 _BRO     7  
  2 James, Collin A     11 RFSH-CA                40.93      39.72 _BRO     5  
  3 Blois, William W    12 SOBA-CA                38.58      40.48 _BRO     4  
  4 Villareal, Mario A  11 SOBA-CA                42.37      42.05 _BRO     3  
  5 Bautista, Danny F   11 Pirates-CA           1:05.06      47.29 _BRO     2  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   54.51    8/1/2000 Jonathan Chang, SGVA                         
              1:14.34  GOLD Gold
              1:37.94  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Kleinberg, Jayson   12 BAY-CA               1:00.49      59.18 GOLD    21  
  2 Kwon, Logan         11 BAY-CA               1:08.22    1:07.51 GOLD    19  
  3 Shevlet, Andrew     12 BAY-CA               1:12.73    1:11.34 GOLD    18  
  4 Chang, Jacob R      12 SURF-CA              1:13.37    1:13.36 GOLD    17  
  5 Varga, Adam D       11 SOBA-CA              1:09.81    1:14.94 SILV    16  
  6 Cote, Ashton B      11 BAY-CA               1:14.34    1:15.36 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Chae, Christian Y   11 SURF-CA              1:20.09    1:17.10 SILV    14  
  2 Argilagos, Joseph   12 BAY-CA               1:23.03    1:19.74 SILV    12  
  3 Groh, Henry A       12 SOBA-CA              1:22.63    1:26.21 SILV    11  
  4 Hossain, Mikail *   12 SOBA-CA              1:26.19    1:27.01 SILV    10  
  5 Wang, Carter A      12 BAY-CA               1:26.12    1:28.36 SILV     9  
  6 Sochur, Michal K    11 SOBA-CA              1:37.94    1:32.77 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Bautista, Danny F   11 Pirates-CA                NT    1:44.29 _BRO     7  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:58.22    2/1/1991 Kristian Magnani, Rose Bowl                
                3:14.59  GOLD Gold
                3:26.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Semenjuk, Ivan B    12 ZAP-CA               2:31.19    2:19.33 GOLD    21  
  2 King, Henry         11 BAY-CA               2:32.00    2:30.07 GOLD    19  
  3 Jalomo, Ernesto M   11 ZAP-CA               2:40.94    2:40.46 GOLD    18  
  4 Matsumoto, Malakye  11 SOBA-CA              2:59.66    2:58.02 GOLD    17  
  5 Alfaro, Luis A      11 SOBA-CA              3:14.59    3:01.76 GOLD    16  
  6 Wang, Carter A      12 BAY-CA               3:06.12    3:14.64 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Hossain, Mikail *   12 SOBA-CA              3:16.59    3:08.86 GOLD    14  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   28.92    8/1/2000 Roger Beltran, Baldwin Park                  
                47.16  GOLD Gold
              1:33.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Ventura, Ryan       12 BAY-CA                 32.07      31.67 GOLD    21  
  2 Shevlet, Andrew     12 BAY-CA                 37.46      37.48 GOLD    19  
  3 Huynh, Jason        12 DARE-CA                41.00      39.06 GOLD    18  
  4 Argilagos, Joseph   12 BAY-CA                 44.50      44.31 GOLD    17  
  5 Blois, William W    12 SOBA-CA                45.05      44.73 GOLD    16  
  6 Groh, Henry A       12 SOBA-CA                47.16      45.44 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Wang, Carter A      12 BAY-CA                 48.28      45.75 GOLD    14  
  2 Sochur, Michal K    11 SOBA-CA                50.03      48.57 SILV    12  
  3 Bautista, Danny F   11 Pirates-CA           1:32.64    1:06.53 SILV    11  
 -- Hicks, Aiden M      11 ZAP-CA                 47.42         DQ        
      Turn - Non Continuous turn after pull
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   31.31    2/1/1991 Tariq Bruno, Rose Bowl                       
                48.03  GOLD Gold
                59.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Semenjuk, Ivan B    12 ZAP-CA                 38.52      38.13 GOLD    21  
  2 King, Henry         11 BAY-CA                 44.00      42.02 GOLD    19  
  3 Reece, Landon W     12 RFSH-CA                46.00      43.73 GOLD    18  
  4 Cote, Ashton B      11 BAY-CA                 44.44      44.50 GOLD    17  
  5 Jalomo, Ernesto M   11 ZAP-CA                 46.25      47.46 GOLD    16  
  6 Akker, Jason A      11 ZAP-CA                 48.03      47.47 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Chae, Christian Y   11 SURF-CA                51.13      47.29 GOLD    14  
  2 Villareal, Mario A  11 SOBA-CA                50.89      48.76 SILV    12  
  3 Hossain, Mikail *   12 SOBA-CA                53.81      50.18 SILV    11  
  4 James, Collin A     11 RFSH-CA                55.78      54.35 SILV    10  
  5 Sochur, Michal K    11 SOBA-CA                56.91      56.47 SILV     9  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   27.38   1/27/2018 Matthew W Lee, CERR-CA                       
                36.88  GOLD Gold
                52.38  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Kleinberg, Jayson   12 BAY-CA                 30.70      30.60 GOLD    21  
  2 Song, Alex J        11 DARE-CA                32.86      32.02 GOLD    19  
  3 Loyola, Joshua A    12 SOBA-CA                33.90      33.84 GOLD    18  
  4 Ventura, Ryan       12 BAY-CA                 35.75      34.42 GOLD    17  
  5 Jalomo, Ernesto M   11 ZAP-CA                 34.79      36.05 GOLD    16  
  6 Varga, Adam D       11 SOBA-CA                36.88      36.55 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Huynh, Jason        12 DARE-CA                52.38      37.29 SILV    14  
  2 Chang, Jacob R      12 SURF-CA                37.00      38.25 SILV    12  
  3 Akker, Jason A      11 ZAP-CA                 41.01      42.54 SILV    11  
  4 Matsumoto, Malakye  11 SOBA-CA                43.13      43.43 SILV    10  
  5 Blois, William W    12 SOBA-CA                41.49      44.79 SILV     9  
 -- Groh, Henry A       12 SOBA-CA                42.66         DQ        
      Arms - Underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:02.09    8/1/2000 Jonathan Chang, SGVA                       
                1:24.86  GOLD Gold
                1:44.78  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Song, Alex J        11 DARE-CA              1:09.63    1:11.19 GOLD    21  
  2 Kleinberg, Jayson   12 BAY-CA               1:14.66    1:11.21 GOLD    19  
  3 Ventura, Ryan       12 BAY-CA               1:15.95    1:15.96 GOLD    18  
  4 Kwon, Logan         11 BAY-CA               1:21.04    1:19.15 GOLD    17  
  5 Loyola, Joshua A    12 SOBA-CA              1:24.86    1:21.22 GOLD    16  
  6 Akker, Jason A      11 ZAP-CA               1:21.98    1:26.47 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Huynh, Jason        12 DARE-CA              1:26.37    1:24.05 GOLD    14  
  2 Matsumoto, Malakye  11 SOBA-CA              1:32.75    1:28.98 SILV    12  
  3 Hicks, Aiden M      11 ZAP-CA               1:41.78    1:37.09 SILV    11  
  4 Alfaro, Luis A      11 SOBA-CA              1:44.72    1:39.05 SILV    10  
  5 Villareal, Mario A  11 SOBA-CA              1:44.78    1:49.22 _BRO     9  
 -- Reece, Landon W     12 RFSH-CA              1:26.98         DQ        
      Arms - Not Simultaneous - fly
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:45.80    3/1/1971 El Monte                                   
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bay Club Aquatics-CA  'A'                        NT    1:58.09         42  
     1) Ventura, Ryan 12                2) King, Henry 11                 
     3) Kleinberg, Jayson 12            4) Kwon, Logan 11                 
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:11.21    2:08.84         38  
     1) Jalomo, Ernesto M 11            2) Akker, Jason A 11              
     3) Hicks, Aiden M 11               4) Semenjuk, Ivan B 12            
  3 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:22.17    2:23.43         36  
     1) Matsumoto, Malakye K 11         2) Alfaro, Luis A 11              
     3) Villareal, Mario A 11           4) Loyola, Joshua A 12            
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:58.64    2/1/2003 SGVA                                       
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bay Club Aquatics-CA  'A'                        NT    2:13.43         42  
     1) Ventura, Ryan 12                2) King, Henry 11                 
     3) Kleinberg, Jayson 12            4) Kwon, Logan 11                 
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:29.06    2:30.09         38  
     1) Jalomo, Ernesto M 11            2) Semenjuk, Ivan B 12            
     3) Akker, Jason A 11               4) Hicks, Aiden M 11              
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   22.93    8/1/1995 Rusty Wood, Chino Valley                     
                29.47  GOLD Gold
                32.25  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Hatch III, Willie   13 ZAP-CA                 24.74      24.40 GOLD    21  
  2 Dominguez, Eduardo  13 Morning Star-CA        26.81      25.61 GOLD    19  
  3 Scully, Timothy D   14 SURF-CA                28.07      27.40 GOLD    18  
  4 Chandrasekaran, As  14 ZAP-CA                 29.18      28.77 GOLD    17  
  5 McDonald, Jackson   14 BAY-CA                 29.17      30.54 SILV    16  
  6 Arellano, Gabe D    14 SOBA-CA                29.47      30.99 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Kenney, Dylan A     14 SURF-CA                29.59      28.64 GOLD    14  
  2 Smekal, Austin      13 BAY-CA                 30.51      29.72 SILV    12  
  3 Naddeo, Diego       14 SOBA-CA                30.34      30.39 SILV    10.5
  3 Cardona, Adrian     13 ZAP-CA                 29.62      30.39 SILV    10.5
  5 Beucler, Scott A    14 SOBA-CA                31.81      31.01 SILV     9  
  6 Grethe, Connor M    14 RFSH-CA                32.25      31.14 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Chun, Ryan W        13 SOBA-CA                32.47      31.65 SILV     7  
  2 Gamez, Emiliano     13 Morning Star-CA        37.86      32.85 _BRO     5  
  3 Choi, William M     14 DARE-CA                45.13      37.60 _BRO     4  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   50.33    2/1/1997 Robert Martinez, Surfside                    
              1:04.70  GOLD Gold
              1:09.06  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Geer, Colin C       14 Morning Star-CA        54.33      54.11 GOLD    21  
  2 Davidoff, Dylan T   14 SURF-CA                56.09      56.23 GOLD    19  
  3 Ventura, Christoph  14 BAY-CA               1:00.25      58.32 GOLD    18  
  4 Scully, Timothy D   14 SURF-CA              1:00.81      59.97 GOLD    17  
  5 James, Aidan F      14 SOBA-CA              1:01.12    1:00.31 GOLD    16  
  6 Sakahara, Andrew B  13 DARE-CA              1:03.14    1:01.40 GOLD    15  
  7 Glenn, Colin W      14 SOBA-CA              1:04.70    1:03.06 GOLD   
SILV - Division  
  1 Kenney, Dylan A     14 SURF-CA              1:06.02    1:00.97 GOLD    14  
  2 Han, Sweeney *      13 DARE-CA              1:06.12    1:04.12 GOLD    12  
  3 Smekal, Austin      13 BAY-CA               1:07.91    1:05.74 SILV    11  
  4 Naddeo, Diego       14 SOBA-CA              1:07.94    1:07.36 SILV    10  
  5 McDonald, Jackson   14 BAY-CA               1:08.06    1:08.11 SILV     9  
  6 Alvarez, Lucas A    13 SOBA-CA              1:06.17    1:08.15 SILV     8  
  7 Feng, Brendan       13 BAY-CA               1:09.06    1:10.74 _BRO   
_BRO - Division  
  1 Grethe, Connor M    14 RFSH-CA              1:12.00    1:08.34 SILV     7  
  2 Chun, Ryan W        13 SOBA-CA              1:14.37    1:09.04 SILV     5  
  3 Arellano, Gabe D    14 SOBA-CA              1:12.37    1:09.36 _BRO     4  
  4 McDonald, Graham    14 BAY-CA               1:09.72    1:18.96 _BRO     3  
  5 Gamez, Emiliano     13 Morning Star-CA      1:19.88    1:21.12 _BRO     2  
  6 Choi, William M     14 DARE-CA              1:50.90    1:27.51 _BRO     1  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:49.99    2/1/1997 Robert Martinez, Surfside                  
                2:21.30  GOLD Gold
                3:06.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Geer, Colin C       14 Morning Star-CA      1:59.14    1:59.44 GOLD    21  
  2 Dominguez, Eduardo  13 Morning Star-CA      2:05.39    2:02.26 GOLD    19  
  3 James, Aidan F      14 SOBA-CA              2:13.06    2:11.62 GOLD    18  
  4 Sakahara, Andrew B  13 DARE-CA              2:15.98    2:14.08 GOLD    17  
  5 Walter, Nick C      13 ZAP-CA               2:20.24    2:15.95 GOLD    16  
  6 Colvin, Wyatt       14 BAY-CA               2:21.30    2:19.91 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Grethe, Connor M    14 RFSH-CA              2:39.00    2:30.26 SILV    14  
  2 McDonald, Graham    14 BAY-CA               2:36.66    2:39.11 SILV    12  
  3 Bailey, Julian A    14 SOBA-CA              2:36.21    2:39.20 SILV    11  
  4 Beucler, Scott A    14 SOBA-CA              3:05.31    2:43.19 SILV    10  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   57.01   1/27/2018 Josh D Mahar, CERR-CA                        
              1:15.38  GOLD Gold
              1:22.35  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Chua, Ethan J       13 DARE-CA              1:02.86    1:02.76 GOLD    21  
  2 Davidoff, Dylan T   14 SURF-CA              1:05.55    1:04.47 GOLD    19  
  3 Robinson, Jude V    13 SOBA-CA              1:08.65    1:08.31 GOLD    18  
  4 Glenn, Colin W      14 SOBA-CA              1:13.56    1:09.81 GOLD    17  
  5 Chandrasekaran, As  14 ZAP-CA               1:13.46    1:10.42 GOLD    16  
  6 Scully, Timothy D   14 SURF-CA              1:15.38    1:14.79 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Han, Sweeney *      13 DARE-CA              1:17.57    1:15.10 GOLD    14  
  2 Colvin, Wyatt       14 BAY-CA               1:17.50    1:15.57 SILV    12  
  3 Kenney, Dylan A     14 SURF-CA              1:22.35    1:16.58 SILV    11  
  4 McDonald, Jackson   14 BAY-CA               1:18.50    1:16.73 SILV    10  
  5 Naddeo, Diego       14 SOBA-CA              1:20.72    1:18.73 SILV     9  
  6 Arellano, Gabe D    14 SOBA-CA              1:21.65    1:19.48 SILV     8  
_BRO - Division  
  1 Feng, Brendan       13 BAY-CA               1:24.42    1:21.03 SILV     7  
  2 McDonald, Graham    14 BAY-CA               1:23.00    1:23.80 _BRO     5  
  3 Alvarez, Lucas A    13 SOBA-CA              1:23.71    1:24.91 _BRO     4  
  4 Gamez, Emiliano     13 Morning Star-CA      1:42.33    1:30.69 _BRO     3  
  5 Choi, William M     14 DARE-CA              2:11.89    1:47.18 _BRO     2  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:03.69   8/22/2004 Christopher Luu, SGVA                      
                1:23.41  GOLD Gold
                2:00.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Robinson, Jude V    13 SOBA-CA              1:16.46    1:18.00 GOLD    21  
  2 Han, Sweeney *      13 DARE-CA              1:20.79    1:18.31 GOLD    19  
  3 James, Aidan F      14 SOBA-CA              1:18.45    1:18.76 GOLD    18  
  4 Chun, Ryan W        13 SOBA-CA              1:22.42    1:20.10 GOLD    17  
  5 Colvin, Wyatt       14 BAY-CA               1:07.00    1:20.72 GOLD    16  
  6 Bailey, Julian A    14 SOBA-CA              1:23.41    1:27.97 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Walter, Nick C      13 ZAP-CA               1:32.63    1:28.45 SILV    14  
  2 Feng, Brendan       13 BAY-CA               1:32.97    1:29.27 SILV    12  
  3 Cardona, Adrian     13 ZAP-CA               1:41.21    1:36.08 SILV    11  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   55.80   8/12/2017 Josh D Mahar, CERR-CA                        
              1:24.69  GOLD Gold
              1:34.94  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Hatch III, Willie   13 ZAP-CA               1:03.84    1:00.46 GOLD    21  
  2 Davidoff, Dylan T   14 SURF-CA              1:02.11    1:01.76 GOLD    19  
  3 Dominguez, Eduardo  13 Morning Star-CA      1:05.51    1:03.50 GOLD    18  
  4 Ventura, Christoph  14 BAY-CA               1:16.87    1:12.54 GOLD    17  
  5 Walter, Nick C      13 ZAP-CA               1:16.15    1:16.92 GOLD    16  
  6 Glenn, Colin W      14 SOBA-CA              1:24.69    1:22.71 GOLD    15  
SILV - Division  
  1 Beucler, Scott A    14 SOBA-CA              1:25.25    1:25.80 SILV    14  
  2 Bailey, Julian A    14 SOBA-CA              1:34.94    1:30.35 SILV    12  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   2:02.86    2/1/2003 Chris Quemena, SGVA                        
                2:38.39  GOLD Gold
                3:05.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Geer, Colin C       14 Morning Star-CA      2:15.20    2:12.78 GOLD    21  
  2 Chua, Ethan J       13 DARE-CA              2:17.69    2:16.84 GOLD    19  
  3 Hatch III, Willie   13 ZAP-CA               2:19.27    2:18.31 GOLD    18  
  4 Robinson, Jude V    13 SOBA-CA              2:28.94    2:30.12 GOLD    17  
  5 Sakahara, Andrew B  13 DARE-CA              2:32.57    2:34.15 GOLD    16  
  6 Chandrasekaran, As  14 ZAP-CA               2:38.39    2:39.15 SILV    15  
SILV - Division  
  1 Ventura, Christoph  14 BAY-CA               2:41.68    2:32.90 GOLD    14  
  2 Alvarez, Lucas A    13 SOBA-CA              3:02.18    3:01.50 SILV    11.5
  2 Cardona, Adrian     13 ZAP-CA               2:51.88    3:01.50 SILV    11.5
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:36.12   8/11/2012 Monterey Park Manta Rays                   
                         T Ta, B Lam, A Liu, C Wong                        
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              1:52.30    1:50.01         42  
     1) Walter, Nick C 13               2) Chandrasekaran, Ashwin R 14    
     3) Cardona, Adrian 13              4) Hatch III, Willie V 13         
  2 Bay Club Aquatics-CA  'A'                        NT    1:54.80         38  
     1) Colvin, Wyatt 14                2) McDonald, Jackson 14           
     3) Smekal, Austin 13               4) Ventura, Christopher 14        
 -- South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:59.03         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Glenn, Colin W 14               2) Beucler, Scott A 14            
     3) James, Aidan F 14               4) Robinson, Jude V 13            
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:48.58   8/22/2004 San Gabriel Valley Aquatics                
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'              2:11.26    2:04.63         42  
     1) Walter, Nick C 13               2) Hatch III, Willie V 13         
     3) Cardona, Adrian 13              4) Chandrasekaran, Ashwin R 14    
  2 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:18.64    2:07.71         38  
     1) Glenn, Colin W 14               2) Robinson, Jude V 13            
     3) James, Aidan F 14               4) Bailey, Julian A 14            
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                        NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Smekal, Austin 13               2) Colvin, Wyatt 14               
     3) Ventura, Christopher 14         4) McDonald, Jackson 14           
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   21.40      8/1990 Mark Swangel, Chino Valley                   
                27.87  GOLD Gold
                39.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Erazo, Ethan M      17 SURF-CA                23.71      24.30 GOLD    21  
  2 Matsukawa, Dwight   15 ZAP-CA                 24.72      24.63 GOLD    19  
  3 Noland, Mike A      18 ZAP-CA                 24.51      25.03 GOLD    18  
  4 Lee, Kenny N        16 ZAP-CA                 25.47      26.23 GOLD    17  
  5 Hoye, Josh N        17 SOBA-CA                26.75      27.72 GOLD    16  
SILV - Division  
  1 Ota, Aidan T        15 SURF-CA                28.40      28.05 SILV    14  
  2 Eisenberg, Van R    15 SOBA-CA                37.31      34.70 SILV    12  
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   47.97      8/1994 Russell Perkins, SPS                         
              1:26.00  GOLD Gold
              2:00.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Noland, Mike A      18 ZAP-CA                 52.67      54.62 GOLD    21  
  2 Matsukawa, Dwight   15 ZAP-CA                 54.52      54.78 GOLD    19  
  3 Hoye, Josh N        17 SOBA-CA                57.14    1:00.07 GOLD    18  
  4 Ota, Aidan T        15 SURF-CA              1:02.75    1:01.58 GOLD    17  
  5 Eisenberg, Van R    15 SOBA-CA              1:26.00    1:22.19 GOLD    16  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        SCAA:   1:46.65    2/3/2007 Weston A Locatell, MCST, MCST-CA           
                2:30.00  GOLD Gold
                3:10.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Danny *   16 SOBA-CA              1:52.53    1:54.77 GOLD    21  
  2 Erazo, Ethan M      17 SURF-CA              1:56.53    1:57.71 GOLD    19  
  3 Lyou, Kai J         15 SOBA-CA              2:18.29    2:18.32 GOLD    18  
  4 Davey, Reese W      16 SOBA-CA              2:28.63    2:27.89 GOLD    17  
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        SCAA:   55.63      2/1979 Mark Bock, Surfside                          
              1:20.00  GOLD Gold
              1:30.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beucler, Thomas R   17 SOBA-CA              1:07.76    1:08.45 GOLD    21  
  2 Davey, Reese W      16 SOBA-CA              1:19.06    1:18.21 GOLD    19  
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        SCAA:   1:00.27   8/16/2008 Michael A Sanchez , MAX, MAX-CA            
                1:44.28  GOLD Gold
                2:00.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erazo, Ethan M      17 SURF-CA              1:02.57    1:03.77 GOLD    21  
  2 Lee, Kenny N        16 ZAP-CA               1:10.68    1:10.06 GOLD    19  
  3 Noland, Mike A      18 ZAP-CA               1:14.10    1:14.21 GOLD    18  
  4 Davey, Reese W      16 SOBA-CA              1:18.12    1:20.41 GOLD    17  
  5 Lyou, Kai J         15 SOBA-CA              1:21.54    1:23.37 GOLD    16  
 -- Eisenberg, Van R    15 SOBA-CA              1:44.28         DQ        
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        SCAA:   52.49   8/19/2006 Weston A Locatell, MCST, MCST-CA             
              1:05.16  GOLD Gold
              1:10.00  SILV
                   --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Danny *   16 SOBA-CA                58.25      55.87 GOLD    21  
  2 Lee, Kenny N        16 ZAP-CA               1:00.47      59.97 GOLD    19  
  3 Matsukawa, Dwight   15 ZAP-CA               1:04.25    1:01.99 GOLD    18  
  4 Beucler, Thomas R   17 SOBA-CA              1:05.16    1:05.05 GOLD    17  
  5 Hoye, Josh N        17 SOBA-CA              1:04.52    1:07.95 SILV    16  
_BRO - Division  
  1 Ota, Aidan T        15 SURF-CA              1:10.34    1:14.90 _BRO     7  
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        SCAA:   1:58.82   8/23/2009 Michael A Sanchez, MAX-CA                  
                2:33.00  GOLD Gold
                2:50.00  SILV
                     --  _BRO
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
GOLD - Division  
  1 Gonzalez, Danny *   16 SOBA-CA              2:10.64    2:11.10 GOLD    21  
  2 Beucler, Thomas R   17 SOBA-CA              2:32.13    2:32.95 GOLD    19  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:32.10    5/1/1973 Cal Tech                                   
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                 1:45.16    1:47.15         42  
     1) Beucler, Thomas R 17            2) Lyou, Kai J 15                 
     3) Hoye, Josh N 17                 4) Gonzalez, Danny * 16           
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:44.17   8/20/2005 Walnut Sharks                              
                         S.Hunter, D.Nakamoto, J.Sutandyo, C.Cheng         
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:07.06    2:00.82         42  
     1) Beucler, Thomas R 17            2) Davey, Reese W 16              
     3) Gonzalez, Danny * 16            4) Lyou, Kai J 15                 
 
Mixed 5-6 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        SCAA:   1:12.40    3/1/1974 Downey                                     
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Swim Team-CA  'A'                 2:11.07    2:05.78         42  
     1) Hatton, Zander S M6             2) Parker, Lucy I W5              
     3) Khurania, Neil M6               4) Kuo, Hailey A W6               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 98                    
 
  1. South Bay Swim Team                1939   2. Zenith Aquatic Program             1624
  3. Surfside Swim Team                  540   4. Rocket Fish Swimming                449
  5. Bay Club Aquatics                   366   6. Parampount Pirates Swim Club        257
  7. Morning Star Aquatic Club           210   8. Dare Aquatics                       110
  9. Manhattan Beach Dolphins             90                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 98                     
 
  1. South Bay Swim Team                1912   2. Bay Club Aquatics                   763
  3. Zenith Aquatic Program              697   4. Rocket Fish Swimming                654
  5. Surfside Swim Team                  410   6. Dare Aquatics                       285
  7. Morning Star Aquatic Club           229   8. Manhattan Beach Dolphins            139
  9. Parampount Pirates Swim Club         91