AAA December BRW v2 - Meet Results

AAA December BRW v2
12/7/2019 - 12/8/2019
Anaheim, California United States
Updated: 12/9/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Anaheim Aquatics Association
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/8/2019 08:29 PM
                2019 CA PVST November BRW, Sanction #: S19-348                 
                          Camarillo, CA (11/2-3/2019)                          
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 23.22      20.48  
  2 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                   NT      25.73  
  3 Kurnow, Jeanette A         5 SCAL-CA                29.55      28.33  
  4 Brawley, Emma K            5 SCAL-CA                42.54      34.52  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                   NT    1:01.87  
  2 Kazerouni, Layla           6 SCAL-CA                   NT    1:03.02  
  3 Kurnow, Jeanette A         5 SCAL-CA                   NT    1:07.96  
  4 Brawley, Emma K            5 SCAL-CA              1:18.33    1:32.94  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 26.89      24.91  
  2 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                   NT      31.13  
  3 Kurnow, Jeanette A         5 SCAL-CA                33.41      32.85  
  4 Kazerouni, Layla           6 SCAL-CA                40.81      41.81  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurnow, Jeanette A         5 SCAL-CA                   NT    1:12.69  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brawley, Emma K            5 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brawley, Emma K            5 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Doyle, Hope K              7 NBS-CA                 17.56      16.94  
  2 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA                16.83      17.40  
  3 Callahan, Teagan E         7 MVN-CA                 17.84      18.48  
RED - Division  
  1 Alcaraz, Ava G             7 SCAL-CA                19.14      19.90  
  2 Keating, Harper t          7 Splash-CA              21.26      20.09  
  3 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 19.85      20.18  
  4 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA                 20.52      20.42  
WHT - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                    NT      17.53  
  2 Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA                24.96      21.74  
  3 Jang, Kyla S               8 SACA-CA                   NT      22.22  
  4 Heppelmann, Ava H          8 SCAL-CA                22.07      22.53  
  5 Browder, Tracy J           8 SCAL-CA                22.67      23.86  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                38.31      38.06  
  2 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA                38.61      38.23  
  3 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                38.13      39.82  
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 40.68      39.96  
  2 Patel, Sofia L             8 AAA-CA                 47.90      44.31  
  3 Wehage, Eme C              8 SCAL-CA                47.01      45.20  
  4 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 42.42      47.62  
WHT - Division  
  1 Hoke, Phoebe R             8 SCAL-CA                54.22      43.84  
  2 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                    NT      44.46  
  3 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 54.13      53.66  
  4 Doust, Sasha L             8 SCAL-CA                55.86      53.96  
  5 Harikumar, Aisha S         7 AAA-CA                    NT      56.88  
  6 Nick, Piper L              7 MVN-CA                 53.55    1:00.26  
  7 Maxey, Lincoln M           7 NBS-CA                    NT    1:09.14  
 -- Heppelmann, Ava H          8 SCAL-CA                53.04         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA              1:28.23    1:28.31  
      40.82   47.49                                                
WHT - Division  
  1 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA                 NT    1:34.97  
      45.27   49.70                                                
  2 Patel, Sofia L             8 AAA-CA               1:44.52    1:37.74  
      44.19   53.55                                                
  3 Hoke, Phoebe R             8 SCAL-CA              1:49.72    1:45.23  
      47.69   57.54                                                
  4 Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA              1:56.63    2:00.15  
      56.66 1:03.49                                                
  5 Speranzo, Sophia C         7 SCAL-CA              1:56.12    2:04.00  
      56.17 1:07.83                                                
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wehage, Eme C              8 SCAL-CA                20.70      21.28  
  2 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 22.00      21.90  
  3 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA                21.00      22.51  
RED - Division  
  1 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 23.81      22.23  
  2 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                 23.94      23.85  
  3 Hoke, Phoebe R             8 SCAL-CA                24.91      23.89  
  4 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 26.50      24.57  
  5 Doust, Sasha L             8 SCAL-CA                26.42      25.29  
  6 Speranzo, Sophia C         7 SCAL-CA                25.06      26.75  
WHT - Division  
  1 Abbott, Ella B             8 SCAT-CA                27.94      24.22  
  2 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 27.71      24.82  
  3 Heppelmann, Ava H          8 SCAL-CA                30.60      29.02  
  4 Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA                28.27      29.34  
  5 Nick, Piper L              7 MVN-CA                 28.10      29.46  
  6 Harikumar, Aisha S         7 AAA-CA                    NT      29.86  
  7 Izadi, Leila Z             7 SCAT-CA                   NT      30.31  
  8 Browder, Tracy J           8 SCAL-CA                   NT      31.83  
  9 Maxey, Lincoln M           7 NBS-CA                 37.72      34.65  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                43.95      43.59  
  2 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA                46.60      49.25  
RED - Division  
  1 Patel, Sofia L             8 AAA-CA                 53.21      50.26  
  2 Speranzo, Sophia C         7 SCAL-CA                56.80    1:04.40  
WHT - Division  
  1 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                    NT      56.69  
  2 Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA              1:04.31    1:06.35  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                23.99      23.53  
 -- Doyle, Hope K              7 NBS-CA                 23.65         DQ  
RED - Division  
  1 Callahan, Teagan E         7 MVN-CA                 25.15      24.42  
  2 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 25.81      25.12  
WHT - Division  
  1 Alcaraz, Ava G             7 SCAL-CA                29.08      29.29  
 -- Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA                 30.73         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                49.72      49.62  
RED - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                52.99      55.04  
  2 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA              56.07      55.72  
  3 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA                54.14      57.87  
  4 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 59.16      58.79  
  5 Abbott, Ella B             8 SCAT-CA              1:00.73    1:02.70  
  6 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA               1:00.40    1:03.85  
WHT - Division  
  1 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                    NT    1:03.96  
 -- Patel, Sofia L             8 AAA-CA               1:11.42         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                20.18      20.77  
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 21.72      21.87  
  2 Wehage, Eme C              8 SCAL-CA                23.05      22.29  
  3 Weaver, Frankie a          8 Splash-CA              25.14      23.23  
WHT - Division  
  1 Abbott, Ella B             8 SCAT-CA                   NT      24.77  
  2 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 28.64      26.77  
  3 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 27.74      27.27  
  4 Nick, Piper L              7 MVN-CA                 27.67      30.83  
  5 Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA                30.82      31.01  
  6 Doust, Sasha L             8 SCAL-CA                29.46      31.06  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                44.42      43.52  
  2 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                46.29      43.58  
WHT - Division  
  1 Patel, Sofia L             8 AAA-CA                    NT      59.06  
  2 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA                    NT    1:04.56  
  3 Speranzo, Sophia C         7 SCAL-CA                   NT    1:09.19  
 -- Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA               1:06.52         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fann, Kayden B             8 SACA-CA              1:36.20    1:35.27  
      46.49   48.78                                                
  2 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA              1:39.95    1:35.51  
      44.58   50.93                                                
  3 Wilson, Christina M        7 SCAT-CA              1:40.49    1:40.15  
      45.64   54.51                                                
RED - Division  
  1 Callahan, Teagan E         7 MVN-CA               1:44.86    1:40.01  
      47.51   52.50                                                
  2 Neth, Rylee J              8 MVN-CA               1:42.97    1:42.49  
      48.76   53.73                                                
  3 Sullivan, Keelyn M         7 MVN-CA               1:56.02    1:54.52  
      54.21 1:00.31                                                
WHT - Division  
  1 Keating, Harper t          7 Splash-CA                 NT    1:51.16  
      52.17   58.99                                                
  2 Patel, Sofia L             8 AAA-CA               2:15.46    1:53.77  
      53.15 1:00.62                                                
  3 Alcaraz, Ava G             7 SCAL-CA                   NT    1:57.69  
      58.93   58.76                                                
  4 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA               2:05.23    2:06.15  
      57.23 1:08.92                                                
  5 Speranzo, Sophia C         7 SCAL-CA                   NT    2:10.83  
    1:03.18 1:07.65                                                
 -- Hazeltine, Blake E         7 SCAL-CA                   NT         DQ  
    1:02.27 1:12.89                                                
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:20.28    1:25.69  
     1) Nick, Piper L 7                 2) Schaeffer, Teagan R 8          
     3) Hutton, Emery F 8               4) Sullivan, Keelyn M 7           
       45.00    40.69                                                      
 
Women 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA                28.54      28.32  
  2 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                29.88      30.61  
  3 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA                31.96      31.37  
  4 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA                33.02      33.03  
RED - Division  
  1 Kim, Chloe N               9 EAST-CA                34.27      33.20  
  2 Suh, Leah A               10 SACA-CA                35.06      33.29  
  3 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA                36.37      34.00  
  4 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA                 35.64      34.25  
  5 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                36.79      35.92  
  6 Rosen, Lily G             10 Splash-CA              35.48      36.27  
  7 Garcia, Analy              9 CMAC-CA                36.36      36.62  
  8 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA                36.94      37.04  
  9 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA                36.13      39.05  
WHT - Division  
  1 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA                37.97      34.07  
  2 Walker, Mia N              9 CMAC-CA                37.59      35.97  
  3 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA                40.53      37.25  
  4 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 39.51      37.33  
  5 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                 38.40      37.51  
  6 Braun, Claire A           10 AAA-CA                    NT      37.58  
  7 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                 37.81      38.01  
  8 Sinha, Esha L              9 SCAL-CA                40.48      39.22  
  9 Wang, Ruby                10 AAA-CA                    NT      39.68  
 10 Havens, Katherine N        9 MVN-CA                 41.54      40.11  
 11 Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA                41.56      40.12  
 12 Sarhan, Amelie J          10 AAA-CA                    NT      40.27  
 13 McDaid, Cerys L            9 SCAL-CA                40.28      40.53  
 14 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                 47.16      43.37  
 15 Ferretti, Claire O        10 SCAT-CA                48.52      44.65  
 16 Mann, Indiah J             9 SACA-CA                46.83      45.02  
 17 Guiling, Anaya P           9 EAST-CA                48.52      46.06  
 18 Gala, Neelum R            10 CASS-CA                   NT      50.41  
 19 Gutierrez, Aubree G        9 EAST-CA                47.22      50.82  
 20 Stevens, Azil M            8 MVN-CA                 48.91      51.03  
 21 Russell, Avery B           9 EAST-CA                47.89      51.28  
 22 Gressak, Sophia N          9 AAA-CA                 48.14      52.61  
 23 Myers, Sofia E             9 Splash-CA              48.88      54.49  
 -- Gala, Nysha R             10 CASS-CA                   NT         DQ  
 
Women 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA              1:02.34    1:02.05  
      30.20   31.85                                                
  2 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:06.68    1:06.26  
      31.70   34.56                                                
  3 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA              1:09.82    1:08.41  
      32.63   35.78                                                
  4 Molina, Italia            10 YOC-CA               1:08.94    1:08.62  
      32.22   36.40                                                
  5 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA               1:11.59    1:10.81  
      33.67   37.14                                                
  6 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              1:13.92    1:13.15  
      34.21   38.94                                                
  7 Kim, Chloe N               9 EAST-CA              1:13.57    1:13.26  
      34.81   38.45                                                
RED - Division  
  1 Khanna, Maanika            9 EAST-CA              1:16.28    1:15.87  
      35.34   40.53                                                
  2 Iverson, Finah J          10 NBS-CA               1:17.94    1:17.64  
      36.08   41.56                                                
  3 Molina, Valentina          9 YOC-CA               1:17.22    1:17.76  
      36.24   41.52                                                
  4 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA               1:20.68    1:21.39  
      38.27   43.12                                                
  5 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA               1:18.19    1:22.63  
      39.36   43.27                                                
WHT - Division  
  1 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA              1:24.33    1:14.17  
      35.48   38.69                                                
  2 Simampo, Hana T            8 SACA-CA              1:24.12    1:19.14  
      38.04   41.10                                                
  3 Ker, Katie s              10 Splash-CA            1:21.62    1:19.71  
      37.35   42.36                                                
  4 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:23.41    1:20.13  
      38.83   41.30                                                
  5 Rosen, Lily G             10 Splash-CA            1:24.84    1:20.26  
      36.78   43.48                                                
  6 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA               1:21.53    1:21.24  
      40.21   41.03                                                
  7 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA               1:35.45    1:21.96  
      38.70   43.26                                                
  8 Kostich, Maddie R          9 MVN-CA               1:24.09    1:24.33  
      38.77   45.56                                                
  9 Roberson, Abbie L          9 SCAL-CA              1:26.96    1:25.48  
      40.35   45.13                                                
 10 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:29.06    1:26.44  
      40.37   46.07                                                
 11 Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA              1:31.75    1:27.25  
      42.05   45.20                                                
 12 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA               1:32.92    1:27.94  
      42.35   45.59                                                
 13 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:27.18    1:29.52  
      41.73   47.79                                                
 14 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               1:30.36    1:29.88  
      42.77   47.11                                                
 15 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA               1:33.00    1:29.90  
      42.39   47.51                                                
 16 Havens, Katherine N        9 MVN-CA               1:34.42    1:32.29  
      42.88   49.41                                                
 17 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:41.68    1:36.81  
      46.56   50.25                                                
 18 Dawson, Halle K            8 MVN-CA               1:35.65    1:37.76  
      47.54   50.22                                                
 19 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA              1:33.68    1:38.58  
      46.38   52.20                                                
 20 Schimmelpfenig, Ella G    10 MVN-CA               1:36.30    1:39.91  
      47.45   52.46                                                
 21 Guiling, Anaya P           9 EAST-CA                   NT    1:41.85  
      46.24   55.61                                                
 22 Myers, Sofia E             9 Splash-CA            1:48.82    1:41.99  
      43.94   58.05                                                
 23 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:43.54    1:42.91  
      50.90   52.01                                                
 24 Manarang, Madyson          9 MVN-CA               1:48.82    1:43.91  
      48.53   55.38                                                
 25 Gala, Nysha R             10 CASS-CA                   NT    1:53.29  
      53.81   59.48                                                
 26 Gala, Neelum R            10 CASS-CA                   NT    1:53.77  
      51.89 1:01.88                                                
 27 Gressak, Sophia N          9 AAA-CA                    NT    2:00.56  
      52.23 1:08.33                                                
 
Women 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Molina, Italia            10 YOC-CA               2:28.87    2:29.89  
      34.27   38.73   39.30   37.59                                
  2 Bedford, Molly R          10 EAST-CA              2:35.20    2:35.20  
      35.16                   38.81                                
  3 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA              2:41.21    2:43.32  
      36.90   42.60   43.42   40.40                                
  4 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA              2:41.64    2:47.43  
                              44.25                                
RED - Division  
  1 Molina, Valentina          9 YOC-CA               2:43.23    2:42.79  
      37.05                   40.11                                
  2 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA              2:45.82    2:49.20  
      36.20   43.21   45.48   44.31                                
  3 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA              2:47.14    3:06.82  
      41.37   49.20   49.73   46.52                                
WHT - Division  
  1 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                   NT    3:08.37  
      41.50   47.77   51.20   47.90                                
  2 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                    NT    3:10.84  
      41.50                   49.60                                
  3 Huang, Janet              10 MVN-CA                    NT    3:22.00  
      41.80   53.89   55.26   51.05                                
  4 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                    NT    3:28.21  
      43.81   55.79   56.78   51.83                                
  5 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA                    NT    3:46.51  
      49.70   59.75 1:00.24   56.82                                
 
Women 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA                34.01      35.03  
  2 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA                 38.23      38.08  
  3 Snider, Ellie G            9 SCAL-CA                39.68      40.00  
  4 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA                 40.45      40.92  
RED - Division  
  1 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 41.64      40.49  
  2 Ker, Katie s              10 Splash-CA              41.54      40.85  
  3 Walker, Mia N              9 CMAC-CA                41.61      41.00  
  4 Molina, Valentina          9 YOC-CA                 40.79      42.70  
  5 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                 43.87      44.91  
  6 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA                43.12      45.04  
WHT - Division  
  1 Havens, Katherine N        9 MVN-CA                 47.26      45.74  
  2 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA                46.05      45.94  
  3 Kostich, Maddie R          9 MVN-CA                 45.03      46.10  
  4 Wang, Ruby                10 AAA-CA                    NT      46.45  
  5 Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA                45.99      47.53  
  6 Sarhan, Amelie J          10 AAA-CA                    NT      47.74  
  7 Kumar, Diya N              9 SACA-CA                48.67      47.85  
  8 Braun, Claire A           10 AAA-CA                 47.00      47.88  
  9 Russell, Avery B           9 EAST-CA                47.78      48.93  
 10 Guiling, Anaya P           9 EAST-CA                50.00      49.43  
 11 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA                 48.34      50.76  
 12 Hernandez, Alina P         9 SCAL-CA                   NT      51.43  
 13 Gressak, Sophia N          9 AAA-CA                    NT      52.13  
 14 Myers, Sofia E             9 Splash-CA              57.76      55.57  
 15 Gala, Neelum R            10 CASS-CA                   NT      56.25  
 16 Gala, Nysha R             10 CASS-CA                   NT      56.98  
 17 Stevens, Azil M            8 MVN-CA                 58.30      57.24  
 -- Garcia, Analy              9 CMAC-CA                48.71         DQ  
 -- Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                   NT         DQ  
 
Women 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA               1:21.53    1:19.12  
      38.55   40.57                                                
  2 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              1:25.51    1:27.11  
      41.68   45.43                                                
RED - Division  
  1 Iverson, Finah J          10 NBS-CA               1:29.25    1:25.23  
      39.70   45.53                                                
  2 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               1:31.77    1:28.59  
      42.15   46.44                                                
  3 Molina, Valentina          9 YOC-CA               1:31.87    1:28.86  
      42.10   46.76                                                
WHT - Division  
  1 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:37.93    1:34.66  
      46.47   48.19                                                
  2 McDaid, Cerys L            9 SCAL-CA                   NT    1:36.93  
      45.93   51.00                                                
  3 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              1:42.49    1:37.45  
      47.26   50.19                                                
  4 Roberson, Abbie L          9 SCAL-CA              1:42.17    1:39.53  
      46.34   53.19                                                
  5 Havens, Katherine N        9 MVN-CA               1:46.03    1:40.03  
  6 Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA                   NT    1:40.21  
      47.46   52.75                                                
  7 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:48.48    1:41.30  
      47.48   53.82                                                
  8 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA                    NT    1:41.72  
      49.01   52.71                                                
  9 Kumar, Diya N              9 SACA-CA              1:43.09    1:41.93  
      49.82   52.11                                                
 10 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA               1:47.51    1:46.19  
      50.88   55.31                                                
 11 Gala, Neelum R            10 CASS-CA                   NT    1:55.78  
      53.04 1:02.74                                                
 12 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA                   NT    1:57.72  
      58.61   59.11                                                
 13 Gala, Nysha R             10 CASS-CA                   NT    1:58.94  
      53.95 1:04.99                                                
 14 Gressak, Sophia N          9 AAA-CA                    NT    2:01.48  
      58.33 1:03.15                                                
 -- Schimmelpfenig, Ella G    10 MVN-CA               1:55.40         DQ  
      51.38   54.21                                                
 -- Dawson, Halle K            8 MVN-CA                    NT         DQ  
 
Women 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA                35.42      34.82  
  2 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                37.71      38.45  
  3 Suh, Leah A               10 SACA-CA                43.55      40.89  
  4 Molina, Italia            10 YOC-CA                 42.73      42.53  
  5 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                 43.73      44.05  
  6 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA                44.10      44.25  
  7 Khanna, Maanika            9 EAST-CA                45.38      44.92  
  8 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA                44.35      45.51  
RED - Division  
  1 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA                48.36      46.05  
  1 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA                47.17      46.05  
  3 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                47.88      46.26  
  4 Hok, Caitlyn C            10 SCAL-CA                46.24      47.24  
  5 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA                46.75      48.73  
  6 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA                 47.06      49.38  
  7 McDaid, Cerys L            9 SCAL-CA                48.82      51.35  
WHT - Division  
  1 Ker, Katie s              10 Splash-CA              50.36      48.36  
  2 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA                 54.37      48.84  
  3 Kumar, Diya N              9 SACA-CA                49.85      49.41  
  4 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA                 51.00      49.68  
  5 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 53.01      50.30  
  6 Iverson, Finah J          10 NBS-CA                 58.15      52.16  
  7 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                 52.13      53.36  
  8 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA                54.70      53.58  
  9 Havens, Katherine N        9 MVN-CA                 56.46      55.09  
 10 Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA                53.04      55.17  
 11 Guiling, Anaya P           9 EAST-CA                   NT      55.49  
 12 Manarang, Madyson          9 MVN-CA                 54.21      56.63  
 13 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA               1:02.96      56.78  
 14 Dawson, Halle K            8 MVN-CA                 58.93      57.70  
 15 Schimmelpfenig, Ella G    10 MVN-CA               1:00.31      57.92  
 15 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA                 56.42      57.92  
 17 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:01.27      59.98  
 18 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA                    NT    1:00.19  
 19 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:01.73    1:00.55  
 20 Kostich, Maddie R          9 MVN-CA                 59.02    1:00.83  
 21 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA                59.76    1:01.33  
 22 Myers, Sofia E             9 Splash-CA            1:13.09    1:10.56  
 -- Ferretti, Claire O        10 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Gressak, Sophia N          9 AAA-CA                    NT         DQ  
 -- Doyle, Hope K              7 NBS-CA                    NT         DQ  
 
Women 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA              1:18.36    1:18.34  
  2 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:23.29    1:22.89  
  3 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA              1:36.64    1:34.76  
  4 Molina, Italia            10 YOC-CA               1:34.85    1:37.09  
  5 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA              1:36.76    1:40.41  
  6 Walker, Mia N              9 CMAC-CA              1:39.54    1:41.52  
      49.38   52.14                                                
  7 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA               1:38.14    1:44.34  
RED - Division  
  1 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              1:41.48    1:38.34  
      47.97   50.37                                                
  2 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA              1:40.52    1:42.83  
      50.77   52.06                                                
  3 Sinha, Esha L              9 SCAL-CA              1:47.99    1:47.76  
      51.06   56.70                                                
  4 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA              1:44.24    1:51.11  
      52.57   58.54                                                
WHT - Division  
  1 Huang, Janet              10 MVN-CA                    NT    1:43.11  
      47.42   55.69                                                
  2 McDaid, Cerys L            9 SCAL-CA              1:50.02    1:47.00  
      51.23   55.77                                                
  3 Hernandez, Alina P         9 SCAL-CA              1:49.64    1:51.16  
      52.47   58.69                                                
  4 Molina, Valentina          9 YOC-CA                    NT    1:51.77  
      55.07   56.70                                                
  5 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA              2:00.71    1:52.06  
      55.59   56.47                                                
  6 Kebria, Daria             10 EAST-CA                   NT    1:52.39  
      53.75   58.64                                                
  7 Wong, Elyse J             10 SCAL-CA                   NT    1:52.48  
      52.11 1:00.37                                                
  8 Stevens, Azil M            8 MVN-CA                    NT    1:58.22  
      55.01 1:03.21                                                
  9 Gutierrez, Aubree G        9 EAST-CA              2:08.66    2:05.85  
      58.97 1:06.88                                                
 -- Wang, Ruby                10 AAA-CA                    NT         DQ  
      53.04   58.10                                                
 -- Mann, Indiah J             9 SACA-CA                   NT         DQ  
      56.34   57.18                                                
 -- Arcari, Lauren E           9 SCAL-CA                   NT         DQ  
      55.07   56.21                                                
 
Women 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bedford, Molly R          10 EAST-CA                35.71      35.52  
  2 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA                 36.03      36.04  
  3 Molina, Italia            10 YOC-CA                 35.82      36.80  
  4 Simampo, Hana T            8 SACA-CA                36.61      37.49  
  5 Suh, Leah A               10 SACA-CA                37.92      37.52  
  6 Kim, Chloe N               9 EAST-CA                38.38      38.06  
  7 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA                39.67      40.07  
  8 Snider, Ellie G            9 SCAL-CA                39.76      40.20  
  9 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA                40.25      41.73  
 10 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA                 45.05      43.51  
 11 Ker, Katie s              10 Splash-CA              45.18      43.54  
 12 Rosen, Lily G             10 Splash-CA              43.53      43.88  
 13 Todorovac, Mia C          10 SACA-CA                45.87      44.74  
 14 Kumar, Diya N              9 SACA-CA                48.11      48.85  
 15 Kostich, Maddie R          9 MVN-CA                 50.98      51.56  
 16 Sinha, Esha L              9 SCAL-CA                52.75      53.15  
 17 Kebria, Daria             10 EAST-CA                51.49      55.19  
 18 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:01.97    1:08.71  
WHT - Division  
  1 Wong, Elyse J             10 SCAL-CA                   NT      49.25  
  2 Russell, Avery B           9 EAST-CA                   NT      51.23  
  3 Braun, Claire A           10 AAA-CA                    NT      52.74  
  4 Hernandez, Alina P         9 SCAL-CA                   NT      55.22  
 -- Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                   NT         DQ  
 
Women 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA              1:29.40    1:32.23  
      42.58   49.65                                                
WHT - Division  
  1 Khanna, Maanika            9 EAST-CA              1:39.99    1:32.75  
      43.41   49.34                                                
  2 Hok, Caitlyn C            10 SCAL-CA                   NT    1:39.08  
      44.00   55.08                                                
  3 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA               1:52.66    1:41.27  
      46.27   55.00                                                
  4 Kumar, Diya N              9 SACA-CA              1:51.08    1:45.32  
      47.14   58.18                                                
  5 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                   NT    1:48.47  
      45.15 1:03.32                                                
  6 Roberson, Abbie L          9 SCAL-CA              1:53.22    1:53.75  
      51.74 1:02.01                                                
  7 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               2:27.55    2:11.92  
    1:02.10 1:09.82                                                
 
Women 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:13.50    1:15.71  
      36.14   39.57                                                
  2 Bedford, Molly R          10 EAST-CA              1:18.88    1:18.92  
      37.82   41.10                                                
  3 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA              1:23.63    1:21.07  
      36.91   44.16                                                
  4 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA               1:22.41    1:21.90  
      38.51   43.39                                                
  5 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA              1:24.78    1:23.85  
      40.24   43.61                                                
  6 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA              1:25.86    1:27.95  
      40.23   47.72                                                
RED - Division  
  1 Suh, Leah A               10 SACA-CA              1:28.23    1:23.92  
      39.30   44.62                                                
  2 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA               1:28.91    1:30.87  
      42.51   48.36                                                
  3 Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA              1:34.16    1:37.37  
      45.14   52.23                                                
  4 Snider, Ellie G            9 SCAL-CA              1:32.98    1:38.64  
      41.62   57.02                                                
WHT - Division  
  1 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA               1:34.56    1:31.01  
      44.24   46.77                                                
  2 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:36.47    1:32.22  
      42.21   50.01                                                
  3 Ker, Katie s              10 Splash-CA                 NT    1:33.50  
      43.48   50.02                                                
  4 Huang, Janet              10 MVN-CA               1:36.81    1:34.47  
      43.80   50.67                                                
  5 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              1:45.31    1:38.57  
      44.11   54.46                                                
  6 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:35.10    1:38.71  
      49.18   49.53                                                
  7 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               1:42.05    1:39.62  
      46.05   53.57                                                
  8 Kumar, Diya N              9 SACA-CA              1:40.25    1:39.75  
  9 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:45.77    1:43.12  
      51.11   52.01                                                
 10 Havens, Katherine N        9 MVN-CA               1:52.74    1:47.80  
      52.97   54.83                                                
 11 Kebria, Daria             10 EAST-CA                   NT    1:49.29  
      55.67   53.62                                                
 12 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:59.49    1:58.36  
 13 Gutierrez, Aubree G        9 EAST-CA              1:52.71    1:59.03  
      56.14 1:02.89                                                
 14 Myers, Sofia E             9 Splash-CA            2:11.61    2:06.68  
      57.42 1:09.26                                                
 -- Wong, Elyse J             10 SCAL-CA                   NT         DQ  
      49.39   51.79                                                
 
Women 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Song, Eileen              10 SCAL-CA              2:37.80    2:35.40  
      35.84   40.16   44.85   34.55                                
  2 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              2:42.42    2:43.91  
      35.26   44.39   46.28   37.98                                
  3 Molina, Italia            10 YOC-CA               3:06.03    2:49.17  
      38.44   46.07   48.52   36.14                                
  4 Anderson, Kamryn E        10 CMAC-CA              2:58.38    2:53.51  
      39.58   46.81   50.78   36.34                                
  5 Nguyen, Kayla M           10 YOC-CA               2:56.32    2:55.53  
      39.60   44.05   53.75   38.13                                
  6 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               3:02.62    3:04.98  
      41.47   47.40   53.97   42.14                                
RED - Division  
  1 McCleave, Kamryn P         9 MVN-CA               3:13.61    3:10.40  
      44.43   45.78   58.15   42.04                                
WHT - Division  
  1 Molina, Valentina          9 YOC-CA                    NT    3:05.49  
    1:28.07   58.65   38.77                                        
  2 Hok, Caitlyn C            10 SCAL-CA                   NT    3:18.05  
      44.21   53.87   52.43   47.54                                
  3 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                    NT    3:20.54  
      46.48   47.84 1:00.95   45.27                                
  4 McDaid, Cerys L            9 SCAL-CA                   NT    3:23.29  
      49.38   51.59   56.96   45.36                                
  5 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               3:23.74    3:25.70  
      51.12   50.60   59.42   44.56                                
  6 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               4:00.13    3:31.64  
      51.39   49.64 1:03.73   46.88                                
  7 Winata, Chelsea S          9 YOC-CA                    NT    3:33.18  
      48.72   50.78 1:05.20   48.48                                
  8 Sinha, Esha L              9 SCAL-CA                   NT    3:35.04  
      54.62   52.84   59.14   48.44                                
  9 Kostich, Maddie R          9 MVN-CA                    NT    3:50.10  
      49.43   56.19 1:13.36   51.12                                
 10 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA                    NT    4:17.20  
    1:14.64   55.99 1:13.24   53.33                                
 -- Cooper, Allie R           10 SCAT-CA                   NT         DQ  
      41.40   48.34   55.33   43.00                                
 -- Ortiz, Maddyn G            8 SCAT-CA                   NT         DQ  
      44.90   49.43 1:01.23   46.78                                
 -- Manarang, Madyson          9 MVN-CA                    NT         DQ  
      53.07 1:01.53 1:05.68   50.06                                
 
Women 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Orange County Sea Lion-CA  'A'                 NT    2:13.33  
     1) Molina, Valentina 9             2) Winata, Chelsea S 9            
     3) Molina, Italia 10               4) Nguyen, Kayla M 10             
       36.60    32.86    31.21    32.66                                    
  2 Speed Aquatics-CA  'A'                                 NT    2:17.04  
     1) Kambal, Sanvi G 10              2) Suh, Leah A 10                 
     3) Simampo, Hana T 8               4) Simampo, Emma H 10             
       38.33    33.08    36.30    29.33                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT    2:41.42  
     1) Kelly, Makenna R 10             2) Mueller, Keira D 9             
     3) Maitra, Mahika 10               4) Kostich, Maddie R 9            
       43.18    37.28    44.75    36.21                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'D'                        NT    2:53.26  
     1) Viers, Delaney R 9              2) Gonzalez, Ellie G 9            
     3) Havens, Katherine N 9           4) Huang, Janet 10                
       53.88    37.82    39.56    42.00                                    
  5 Anaheim Aquatics Association-CA  'A'                   NT    2:54.93  
     1) Gressak, Sophia N 9             2) Patel, Sofia L 8               
     3) Braun, Claire A 10              4) Sarhan, Amelie J 10            
                       1:11.75                                             
 
Women 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speed Aquatics-CA  'A'                                 NT    2:34.63  
     1) Simampo, Emma H 10              2) Fann, Kayden B 8               
     3) Simampo, Hana T 8               4) Suh, Leah A 10                 
       37.60    40.32    38.30    38.41                                    
  2 YMCA of Orange County Sea Lion-CA  'A'                 NT    2:36.43  
     1) Winata, Chelsea S 9             2) Molina, Italia 10              
     3) Nguyen, Kayla M 10              4) Molina, Valentina 9            
       41.01    44.63    35.75    35.04                                    
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:45.86    2:58.37  
     1) McCleave, Kamryn P 9            2) Miazga, Audrey J 9             
     3) Kelly, Makenna R 10             4) Mueller, Keira D 9             
       41.76    45.60    48.62    42.39                                    
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:55.66    3:20.98  
     1) Manarang, Madyson 9             2) Gonzalez, Ellie G 9            
     3) Kostich, Maddie R 9             4) Maitra, Mahika 10              
       48.79  1:01.81    52.41    37.97                                    
 
Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                28.89      28.87  
  2 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA                 28.88      29.11  
  3 Love, Raegan P            11 MVN-CA                 30.12      29.15  
  4 Rho, Christine            12 SCAL-CA                29.86      29.56  
  5 Bedford, Madison K        12 EAST-CA                29.09      29.64  
  6 Foster, Hailey            12 CMAC-CA                29.04      29.98  
  7 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA                 29.31      30.02  
  8 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA                 29.29      30.12  
  9 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                29.38      30.34  
 10 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA                 29.65      30.47  
 11 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA                 29.82      30.55  
 12 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 30.43      30.93  
 13 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 29.05      31.74  
RED - Division  
  1 Tsai, Sophie A            11 SCAL-CA                31.36      30.42  
  2 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA                31.81      30.82  
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 31.29      31.04  
  4 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA                 31.24      31.23  
  5 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                31.52      31.91  
  6 Zanganeh, Ariana L        12 AAA-CA                 30.81      31.98  
  7 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 31.94      32.63  
  8 Larson, Karina M          12 MVN-CA                 32.47      32.98  
  9 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA                 32.70      33.03  
 10 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                 32.43      33.19  
 11 Thomas, Addison G         11 SCAT-CA                32.92      33.30  
 12 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA                32.89      33.39  
WHT - Division  
  1 Quigley, Sasha S          12 SCAT-CA                   NT      33.14  
  2 Manarang, Ally A          11 MVN-CA                 37.00      34.06  
  3 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA                 34.24      34.53  
  4 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA                35.37      35.30  
  5 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA                36.37      35.82  
  6 Yardumian, Tessa M        12 AAA-CA                 35.70      36.01  
  7 Downs Armen, Emma M       12 SCAL-CA                33.90      36.02  
  8 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA                 34.29      36.43  
  9 Denton, Riley S           11 SCAL-CA                37.16      36.45  
 10 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA                 39.10      36.52  
 11 Cross, Katie V            11 NBS-CA                 35.29      36.92  
 12 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT      37.04  
 13 Serna, Danika A           11 SCAL-CA                38.30      39.10  
 14 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA                44.67      43.63  
 15 Ferretti, Lily A          11 SCAT-CA                50.19      44.54  
 16 Lara, Liliana N           11 SCAL-CA                43.67      45.42  
 
Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Brown, Katie A            11 SCAT-CA              1:04.12    1:01.95  
      30.52   31.43                                                
  2 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA               1:02.71    1:03.37  
      30.17   33.20                                                
  3 Kerr, Kendry N            12 MVN-CA               1:03.05    1:04.95  
      31.43   33.52                                                
  4 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               1:02.52    1:05.64  
      31.75   33.89                                                
  5 Williams, Anne L          12 AAA-CA               1:03.14    1:05.67  
      31.28   34.39                                                
  6 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA               1:04.78    1:06.18  
      31.84   34.34                                                
  7 Foster, Hailey            12 CMAC-CA              1:04.64    1:07.04  
      32.22   34.82                                                
  8 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA               1:06.43    1:08.52  
      33.15   35.37                                                
  9 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               1:06.49    1:09.36  
      33.09   36.27                                                
RED - Division  
  1 Mai, Katey L              12 MVN-CA               1:08.08    1:10.51  
      34.32   36.19                                                
  2 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA               1:12.21    1:12.47  
      34.12   38.35                                                
  3 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA              1:09.21    1:12.56  
      35.29   37.27                                                
  4 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               1:09.94    1:12.67  
      36.83   35.84                                                
  5 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA              1:10.57    1:13.69  
      35.26   38.43                                                
WHT - Division  
  1 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA              1:12.77    1:09.02  
      33.06   35.96                                                
  2 Zhao, Lulu                12 SACA-CA              1:16.63    1:09.95  
      33.92   36.03                                                
  3 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               1:16.66    1:13.29  
      34.95   38.34                                                
  4 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:14.25    1:13.46  
      35.53   37.93                                                
  5 Pramanick, Anya           12 MVN-CA               1:14.77    1:14.69  
      34.75   39.94                                                
  6 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA               1:12.71    1:15.37  
      36.16   39.21                                                
  7 O'Day, Olivia J           12 SCAL-CA              1:14.24    1:15.57  
      35.65   39.92                                                
  8 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               1:13.34    1:15.61  
      36.15   39.46                                                
  9 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:13.53    1:16.85  
      37.17   39.68                                                
 10 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA              1:16.80    1:17.38  
      36.87   40.51                                                
 11 Tomazin, Alenka C         11 YOC-CA               1:16.96    1:18.40  
      38.49   39.91                                                
 12 Mandel, Lexi J            11 NBS-CA               1:15.18    1:19.70  
      37.10   42.60                                                
 13 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA               1:18.38    1:19.79  
      37.74   42.05                                                
 14 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA              1:30.74    1:22.72  
      38.99   43.73                                                
 15 Ulloa, Callista E         12 YOC-CA               1:15.55    1:23.63  
      37.40   46.23                                                
 16 Serna, Danika A           11 SCAL-CA              1:23.86    1:26.05  
      41.34   44.71                                                
 17 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA              1:37.85    1:29.32  
      40.71   48.61                                                
 18 Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA              1:35.14    1:32.43  
      41.81   50.62                                                
 19 Gala, Ishani R            12 CASS-CA                   NT    1:44.42  
      51.67   52.75                                                
 
Women 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Akins, Jana m             12 Splash-CA            2:19.66    2:09.99  
      29.31   32.76   33.97   33.95                                
  2 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               2:18.07    2:18.49  
      31.05   35.46   36.64   35.34                                
  3 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               2:19.16    2:18.87  
                              34.33                                
  4 Williams, Anne L          12 AAA-CA               2:22.66    2:22.89  
      30.63   36.77   38.49   37.00                                
  5 Love, Raegan P            11 MVN-CA               2:19.71    2:23.92  
      33.03   37.15   37.62   36.12                                
RED - Division  
  1 Larson, Karina M          12 MVN-CA               2:29.86    2:27.18  
      33.38   37.17   38.68   37.95                                
  2 Rowan, Areya A            12 MVN-CA               2:36.00    2:27.24  
    1:11.13 1:17.62   42.42                                        
  3 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               2:32.26    2:29.15  
      33.58   37.49   39.50   38.58                                
  4 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               2:34.22    2:35.13  
      35.35   40.99   40.44   38.35                                
  5 Loser, Sara R             12 MVN-CA               2:29.70    2:35.79  
      34.53   39.13   41.17   40.96                                
WHT - Division  
  1 Taite, Sarah c            11 Splash-CA            2:41.54    2:28.79  
      33.94   37.70   38.45   38.70                                
  2 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               2:58.73    2:30.99  
      34.54   38.16   40.18   38.11                                
  3 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                   NT    2:33.66  
      33.98   38.67   40.99   40.02                                
  4 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               2:37.27    2:41.15  
      35.61   42.62   42.65   40.27                                
  5 Wong, Ella J              12 SCAL-CA                   NT    2:56.54  
      38.46   42.62   48.47   46.99                                
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  6:59.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               6:12.55    5:55.90  
      31.93   35.63   35.78   36.20   36.62   36.76   36.52   36.38
      35.95   34.13                                                
  2 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA               6:04.01    5:58.62  
      31.60   35.54   36.83   36.77   37.05   36.73   36.94   36.54
      36.12   34.50                                                
  3 Akins, Jana m             12 Splash-CA            6:03.25    6:02.66  
      29.85   34.12   35.48   37.22   37.83   38.18   37.24   38.00
    1:14.74                                                        
  4 Kerr, Kendry N            12 MVN-CA               5:54.30    6:09.17  
      32.87   36.53   37.69   38.15   38.05   38.25   37.61   37.12
      37.56   35.34                                                
  5 Love, Raegan P            11 MVN-CA               6:13.00    6:19.73  
      34.17   37.44   38.62   38.56   39.95   38.51   38.77   39.43
      38.89   35.39                                                
  6 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               6:05.09    6:21.17  
      33.11   38.02   39.32   39.29   38.66   39.24   39.81   38.34
      37.97   37.41                                                
RED - Division  
  1 Hugins, Kiana J           12 EAST-CA              6:25.84    6:08.38  
      31.33   35.69   37.65   37.69   38.66   37.93   38.06   38.29
      37.32   35.76                                                
  2 Larson, Karina M          12 MVN-CA               6:42.33    6:41.53  
      36.07   40.33   41.28   41.52   41.12   41.16   40.81   40.49
      40.10   38.65                                                
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            12 MVN-CA              11:34.91   11:22.21  
      30.85   34.53   34.54   34.69   34.49   34.38   34.57   34.78
      34.30   34.32   34.69   34.60   34.25   34.09   33.92   34.88
      34.48   34.18   33.85   31.82                                
  2 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA              12:24.76   12:40.69  
      33.60   37.00   38.12   38.60   37.21   38.27   38.51   38.15
      38.47   38.78   39.33   37.80   38.92   38.52   39.10   38.76
      38.25   38.06   37.90   37.34                                
 
Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA                 31.91      32.02  
  2 Szekely, Emese            12 MVN-CA                 32.71      32.62  
  3 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                34.60      33.61  
  4 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA                 33.29      33.64  
  5 Bedford, Madison K        12 EAST-CA                34.20      34.61  
  6 Williams, Anne L          12 AAA-CA                 34.30      34.83  
  7 Kerr, Kendry N            12 MVN-CA                 35.92      35.09  
  8 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                34.63      35.14  
  9 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA                 33.94      35.31  
 10 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                35.14      35.42  
 11 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA                 34.82      35.83  
 12 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA                 34.23      35.84  
 13 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 34.89      37.62  
RED - Division  
  1 Taite, Sarah c            11 Splash-CA              37.69      35.91  
  2 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 36.48      36.52  
  3 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA                36.92      36.90  
  4 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                 37.30      36.93  
  5 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 36.94      39.19  
WHT - Division  
  1 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA                40.24      36.74  
  2 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA                 40.28      38.12  
  3 Mai, Katey L              12 MVN-CA                 40.73      38.59  
  4 Lim, Kaya E               11 MVN-CA                 41.82      39.02  
  5 Zhao, Lulu                12 SACA-CA                43.53      39.07  
  6 Abbott, Olivia G          11 SCAT-CA                45.58      39.42  
  7 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA                40.82      39.54  
  8 Ulloa, Callista E         12 YOC-CA                 39.91      40.27  
  9 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 41.72      40.34  
 10 Quigley, Sasha S          12 SCAT-CA                   NT      40.67  
 11 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA                 41.33      40.91  
 12 Tomazin, Alenka C         11 YOC-CA                 43.49      42.20  
 13 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA                 41.05      42.25  
 14 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT      42.87  
 15 Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA                51.87      49.70  
 16 Gala, Ishani R            12 CASS-CA                   NT      53.68  
 -- Loser, Sara R             12 MVN-CA                 41.49         DQ  
 
Women 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               1:07.11    1:05.72  
      31.92   33.80                                                
  2 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:14.24    1:13.79  
      35.90   37.89                                                
  3 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               1:12.51    1:13.95  
      35.73   38.22                                                
  4 Rho, Christine            12 SCAL-CA              1:15.00    1:14.89  
      36.50   38.39                                                
  5 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              1:15.08    1:17.93  
      37.91   40.02                                                
  6 Patel, Sara M             12 AAA-CA               1:16.08    1:18.96  
      38.29   40.67                                                
RED - Division  
  1 Rowan, Areya A            12 MVN-CA               1:24.36    1:20.67  
      39.50   41.17                                                
  2 Thomas, Addison G         11 SCAT-CA              1:24.66    1:21.95  
      39.90   42.05                                                
  3 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:20.98    1:22.44  
      40.47   41.97                                                
  4 Mai, Katey L              12 MVN-CA               1:23.04    1:23.30  
WHT - Division  
  1 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA              1:27.25    1:24.96  
      41.63   43.33                                                
  2 Pramanick, Anya           12 MVN-CA               1:29.05    1:28.87  
      43.15   45.72                                                
  3 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA              1:29.74    1:31.72  
      45.82   45.90                                                
  4 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA               1:31.86    1:33.86  
      43.77   50.09                                                
  5 Downs Armen, Emma M       12 SCAL-CA                   NT    1:35.28  
  6 Wong, Ella J              12 SCAL-CA                   NT    1:37.20  
      45.26   51.94                                                
  7 Lara, Liliana N           11 SCAL-CA              1:43.18    1:41.21  
      48.46   52.75                                                
  8 Ferguson, Charley N       12 SCAL-CA              1:51.30    1:50.55  
      52.73   57.82                                                
 -- Yardumian, Tessa M        12 AAA-CA               1:33.94         DQ  
      46.11   49.84                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               2:29.07    2:24.87  
      33.79   37.07   37.24   36.77                                
  2 Szekely, Emese            12 MVN-CA               2:24.94    2:27.67  
      34.74   37.83   38.46   36.64                                
  3 Hugins, Kiana J           12 EAST-CA              2:38.06    2:29.08  
      35.49   37.56   38.62   37.41                                
WHT - Division  
  1 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA                    NT    2:38.82  
      38.51   40.04   41.23   39.04                                
  2 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                   NT    2:43.01  
      40.11   42.20   41.97   38.73                                
  3 Mai, Katey L              12 MVN-CA                    NT    2:57.34  
  4 Rowan, Areya A            12 MVN-CA                    NT    3:05.29  
      42.89   48.06   48.37   45.97                                
 
Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA                 36.38      34.85  
  2 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA                 36.38      36.99  
  3 Love, Raegan P            11 MVN-CA                 38.76      38.38  
  4 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                39.33      38.51  
  5 Tsai, Sophie A            11 SCAL-CA                39.27      38.55  
  6 Williams, Anne L          12 AAA-CA                 39.14      40.06  
  7 Patel, Sara M             12 AAA-CA                 39.80      40.38  
  8 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 38.01      40.49  
  9 Loser, Sara R             12 MVN-CA                 40.78      40.81  
RED - Division  
  1 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA                41.92      39.66  
  2 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 41.07      40.65  
  3 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 40.83      41.13  
  4 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                 42.19      41.47  
  5 Zanganeh, Ariana L        12 AAA-CA                 43.48      43.57  
  6 Denton, Riley S           11 SCAL-CA                43.87      44.82  
  7 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA                 43.05      45.89  
 -- Marsden, Avery J          11 EAST-CA                41.37         DQ  
WHT - Division  
  1 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 46.38      40.57  
  2 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                    NT      40.74  
  3 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA                51.08      43.52  
  4 Manarang, Ally A          11 MVN-CA                 49.98      45.51  
  5 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA                 45.42      45.58  
  6 Wong, Ella J              12 SCAL-CA                   NT      47.36  
  7 Wolff, Emily J            12 SCAL-CA                46.16      47.78  
  8 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT      47.85  
  9 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA                 47.25      47.91  
 10 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA                53.65      49.39  
 11 Cross, Katie V            11 NBS-CA                 47.88      50.40  
 12 Lara, Liliana N           11 SCAL-CA                54.55      52.27  
 13 Serna, Danika A           11 SCAL-CA                49.31      52.53  
 14 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA                50.31      52.83  
 15 Yardumian, Tessa M        12 AAA-CA                 53.84      52.95  
 16 Ferguson, Charley N       12 SCAL-CA                53.71      53.24  
 -- Quigley, Sasha S          12 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Ferretti, Lily A          11 SCAT-CA              1:06.38         DQ  
 
Women 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA               1:20.52    1:19.80  
      37.45   42.35                                                
  2 Akins, Jana m             12 Splash-CA            1:26.68    1:21.09  
      39.43   41.66                                                
  3 Bedford, Madison K        12 EAST-CA              1:18.50    1:22.00  
      38.91   43.09                                                
  4 Tsai, Sophie A            11 SCAL-CA              1:26.79    1:23.46  
      39.94   43.52                                                
  5 Love, Raegan P            11 MVN-CA               1:22.52    1:23.96  
      40.17   43.79                                                
  6 Larson, Karina M          12 MVN-CA               1:24.64    1:25.75  
      41.73   44.02                                                
  7 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               1:25.69    1:28.06  
      42.12   45.94                                                
  8 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:22.91    1:28.73  
      43.12   45.61                                                
  9 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:28.53    1:29.64  
      42.85   46.79                                                
 10 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA               1:26.58    1:31.20  
      43.93   47.27                                                
 11 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               1:28.74    1:32.09  
      43.40   48.69                                                
RED - Division  
  1 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA              1:32.47    1:26.83  
      41.50   45.33                                                
  2 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               1:29.21    1:28.28  
      41.73   46.55                                                
  3 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:33.11    1:32.85  
      44.82   48.03                                                
  4 Mandel, Lexi J            11 NBS-CA               1:29.53    1:33.76  
      45.37   48.39                                                
  5 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA               1:35.27    1:37.45  
      48.44   49.01                                                
WHT - Division  
  1 Zhao, Lulu                12 SACA-CA                   NT    1:29.00  
      42.30   46.70                                                
  2 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:40.30    1:29.95  
      43.26   46.69                                                
  3 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                    NT    1:32.88  
      43.63   49.25                                                
  4 Taite, Sarah c            11 Splash-CA            1:39.01    1:35.09  
      43.88   51.21                                                
  5 Tomazin, Alenka C         11 YOC-CA               1:40.98    1:39.39  
      48.76   50.63                                                
  6 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA              1:39.00    1:40.01  
      49.06   50.95                                                
  7 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA              1:53.75    1:41.60  
      47.30   54.30                                                
  8 Abbott, Olivia G          11 SCAT-CA                   NT    1:42.04  
      48.91   53.13                                                
  9 O'Day, Olivia J           12 SCAL-CA                   NT    1:43.33  
      46.69   56.64                                                
 10 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT    1:45.29  
      49.48   55.81                                                
 11 Pramanick, Anya           12 MVN-CA                    NT    1:47.90  
      50.76   57.14                                                
 12 Serna, Danika A           11 SCAL-CA              1:47.03    1:50.73  
      50.99   59.74                                                
 13 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA              1:57.65    1:56.34  
      53.34 1:03.00                                                
 -- Wong, Ella J              12 SCAL-CA                   NT         DQ  
      50.00   54.57                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            12 MVN-CA               2:36.81    2:35.60  
      35.95   39.82   40.10   39.73                                
  2 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               2:44.05    2:49.21  
      38.74   41.95   44.38   44.14                                
  3 Hugins, Kiana J           12 EAST-CA              3:02.57    2:52.15  
      38.11   44.03   45.07   44.94                                
  4 Larson, Karina M          12 MVN-CA               3:00.03    3:01.23  
      41.48   46.24   47.82   45.69                                
  5 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               3:04.70    3:02.66  
      42.16   48.52   47.93   44.05                                
WHT - Division  
  1 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA                    NT    2:50.14  
      38.00   42.74   44.37   45.03                                
  2 Rowan, Areya A            12 MVN-CA                    NT    3:05.61  
      40.22   46.81   49.54   49.04                                
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               3:29.98    3:07.01  
      43.97   47.43   48.89   46.72                                
  4 Loser, Sara R             12 MVN-CA                    NT    3:11.15  
      43.74   49.14   49.78   48.49                                
  5 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                    NT    3:20.67  
      42.66   49.66   53.07   55.28                                
  6 Downs Armen, Emma M       12 SCAL-CA              3:31.99    3:25.90  
      47.26   52.73   53.58   52.33                                
 
Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rho, Christine            12 SCAL-CA                32.15      30.88  
  2 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA                 31.61      30.97  
  3 Williams, Anne L          12 AAA-CA                 29.89      31.71  
  4 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA                 31.70      32.10  
  5 Foster, Hailey            12 CMAC-CA                32.34      33.18  
  5 Bedford, Madison K        12 EAST-CA                32.25      33.18  
  7 Love, Raegan P            11 MVN-CA                 32.81      33.52  
  8 Zanganeh, Ariana L        12 AAA-CA                 33.27      33.56  
  9 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA                 33.61      34.68  
RED - Division  
  1 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA                34.53      34.51  
  2 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA                 34.39      34.59  
  3 Tsai, Sophie A            11 SCAL-CA                35.70      35.40  
  4 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA                 35.15      35.68  
  5 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA                 35.61      37.40  
  6 Loser, Sara R             12 MVN-CA                 37.25      38.42  
WHT - Division  
  1 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 37.90      38.52  
  2 Thomas, Addison G         11 SCAT-CA                37.64      38.85  
  3 Pramanick, Anya           12 MVN-CA                 44.70      39.54  
  4 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 41.12      39.77  
  5 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA                42.28      40.10  
  6 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA                 43.47      42.71  
  7 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA                 46.02      43.01  
  8 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT      43.34  
  9 Wong, Ella J              12 SCAL-CA                   NT      43.93  
 10 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA                44.17      44.10  
 11 Denton, Riley S           11 SCAL-CA                47.28      44.41  
 12 Mai, Katey L              12 MVN-CA                 43.27      45.17  
 13 Wolff, Emily J            12 SCAL-CA                47.74      46.93  
 14 Cross, Katie V            11 NBS-CA                 46.76      50.43  
 15 Serna, Danika A           11 SCAL-CA                45.89      55.53  
 -- Ferguson, Charley N       12 SCAL-CA                48.21         DQ  
 
Women 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               1:11.62    1:12.27  
      33.63   38.64                                                
  2 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               1:13.08    1:13.24  
      33.62   39.62                                                
  3 Foster, Hailey            12 CMAC-CA              1:15.05    1:16.93  
      35.04   41.89                                                
  4 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               1:12.79    1:17.57  
      35.79   41.78                                                
  5 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:12.38    1:19.48  
      36.24   43.24                                                
RED - Division  
  1 Brown, Katie A            11 SCAT-CA              1:20.16    1:14.38  
      35.37   39.01                                                
  2 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               1:16.60    1:21.75  
      37.52   44.23                                                
WHT - Division  
  1 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:24.86    1:23.67  
      38.59   45.08                                                
  2 Jaievsky, Tatiana Z       12 SCAL-CA              1:23.78    1:25.79  
      37.97   47.82                                                
  3 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               1:32.32    1:29.38  
      41.07   48.31                                                
  4 Loser, Sara R             12 MVN-CA               1:25.05    1:31.49  
      40.54   50.95                                                
  5 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               1:37.72    1:35.26  
      41.91   53.35                                                
  6 Rowan, Areya A            12 MVN-CA                    NT    1:37.30  
      41.16   56.14                                                
  7 Pramanick, Anya           12 MVN-CA               1:43.01    1:37.51  
      42.87   54.64                                                
  8 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                    NT    1:38.80  
      46.96   51.84                                                
  9 Tomazin, Alenka C         11 YOC-CA                    NT    1:38.93  
      48.22   50.71                                                
 10 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA                   NT    1:42.64  
      45.23   57.41                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Szekely, Emese            12 MVN-CA               2:26.67    2:27.20  
      32.73   38.49   38.80   37.18                                
  2 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              2:38.36    2:40.45  
      35.16   40.95   43.36   40.98                                
  3 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               2:41.74    2:41.64  
      36.45   40.53   42.44   42.22                                
WHT - Division  
  1 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                    NT    3:28.14  
      42.71   54.52   57.00   53.91                                
  2 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                    NT    3:29.46  
      41.80   54.19   56.74   56.73                                
 
Women 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               1:08.26    1:06.64  
      30.43   36.21                                                
  2 Szekely, Emese            12 MVN-CA               1:08.40    1:08.05  
      33.02   35.03                                                
  3 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA               1:09.18    1:09.63  
      31.74   37.89                                                
  4 Brown, Katie A            11 SCAT-CA              1:11.04    1:12.66  
      34.40   38.26                                                
  5 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA              1:13.29    1:12.76  
      33.78   38.98                                                
  6 Bedford, Madison K        12 EAST-CA              1:13.01    1:13.00  
      33.57   39.43                                                
  7 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA               1:13.22    1:14.65  
      35.06   39.59                                                
  8 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:14.66    1:15.79  
      36.16   39.63                                                
  9 Tsai, Sophie A            11 SCAL-CA              1:17.64    1:15.91  
      37.48   38.43                                                
 10 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               1:13.41    1:17.48  
      34.46   43.02                                                
 11 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              1:16.15    1:17.95  
      35.05   42.90                                                
 12 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               1:13.86    1:18.06  
      35.61   42.45                                                
RED - Division  
  1 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA               1:19.13    1:19.53  
      37.30   42.23                                                
  2 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:21.07    1:25.68  
      41.94   43.74                                                
  3 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               1:24.55    1:26.18  
      41.66   44.52                                                
  4 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:21.94    1:28.24  
      42.64   45.60                                                
WHT - Division  
  1 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               1:31.65    1:22.69  
      38.70   43.99                                                
  2 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               1:37.52    1:23.56  
      39.16   44.40                                                
  3 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA               1:25.33    1:24.37  
      39.89   44.48                                                
  4 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:24.81    1:24.54  
      41.99   42.55                                                
  5 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA              1:27.39    1:24.96  
      42.85   42.11                                                
  6 Abbott, Olivia G          11 SCAT-CA              1:28.54    1:26.46  
      38.93   47.53                                                
  7 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA              1:28.24    1:28.38  
      40.30   48.08                                                
  8 Anderson, Gracey K        11 CMAC-CA              1:28.65    1:29.67  
      44.76   44.91                                                
  9 Wong, Ella J              12 SCAL-CA              1:32.37    1:29.98  
      44.00   45.98                                                
 10 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA               1:30.00    1:31.96  
      42.69   49.27                                                
 11 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                   NT    1:33.42  
      42.55   50.87                                                
 12 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA              1:50.78    1:42.52  
      50.06   52.46                                                
 13 Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA              1:53.19    1:52.01  
      51.82 1:00.19                                                
 14 Gala, Ishani R            12 CASS-CA                   NT    2:01.29  
      57.58 1:03.71                                                
 -- Serna, Danika A           11 SCAL-CA              1:41.94         DQ  
      57.01   54.03                                                
 -- Quigley, Sasha S          12 SCAT-CA                   NT         DQ  
      41.45   47.43                                                
 
Women 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               2:23.88    2:24.79  
      30.65   35.87   45.15   33.12                                
  2 Nguyen, Leyna M           12 YOC-CA               2:28.53    2:26.12  
      31.85   37.67   44.45   32.15                                
  3 Hugins, Kiana J           12 EAST-CA              2:31.03    2:30.14  
      31.84   36.68   45.19   36.43                                
  4 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA               2:33.29    2:31.37  
      33.20   39.34   44.38   34.45                                
  5 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               2:33.01    2:36.41  
      34.69   40.41   45.62   35.69                                
  6 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               2:35.52    2:37.02  
      35.80   42.27   45.40   33.55                                
  7 Williams, Anne L          12 AAA-CA               2:35.07    2:40.87  
      33.07   41.67   50.16   35.97                                
  8 Bedford, Madison K        12 EAST-CA              2:34.71    2:44.65  
      34.46   42.84   46.87   40.48                                
RED - Division  
  1 Luu, Katelynn B           12 YOC-CA               2:47.31    2:45.19  
      36.30   42.86   49.20   36.83                                
  2 Larson, Karina M          12 MVN-CA               2:49.11    2:49.89  
      41.04   43.53   47.96   37.36                                
  3 Patel, Sara M             12 AAA-CA               2:50.78    2:53.08  
      39.58   44.52   50.88   38.10                                
  4 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               2:56.38    2:58.85  
      41.01   45.37   55.49   36.98                                
WHT - Division  
  1 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                    NT    2:58.42  
      42.42   45.58   51.77   38.65                                
  2 Molina-Sanchez, Camila    11 YOC-CA                    NT    2:59.02  
      39.71   46.83   53.04   39.44                                
  3 Mai, Katey L              12 MVN-CA               3:08.72    3:01.16  
      45.86   42.84   52.08   40.38                                
  4 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               3:08.93    3:02.54  
      42.46   47.33   51.83   40.92                                
  5 Rasic, Lilly M            11 SCAT-CA              3:17.17    3:05.84  
      45.45   47.24   52.99   40.16                                
  6 Pramanick, Anya           12 MVN-CA                    NT    3:08.32  
      40.24   48.63   56.91   42.54                                
  7 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA               3:17.99    3:10.24  
      46.03   48.72   54.09   41.40                                
  8 Manarang, Ally A          11 MVN-CA               3:24.93    3:10.49  
      43.32   47.71   55.32   44.14                                
 -- Wolff, Emily J            12 SCAL-CA                   NT         DQ  
      50.20   56.89   57.88   46.71                                
 
Women 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Orange County Sea Lion-CA  'A'                 NT    2:05.02  
     1) Luu, Katelynn B 12              2) Tomazin, Alenka C 11           
     3) Molina-Sanchez, Camila 11       4) Nguyen, Leyna M 12             
       30.94    42.69    29.01    22.38                                    
 
Women 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anaheim Aquatics Association-CA  'A'                   NT    2:18.92  
     1) Patel, Sara M 12                2) Boonruang, Porsche 12          
     3) Zanganeh, Ariana L 12           4) Williams, Anne L 12            
       36.04    36.85    36.23    29.80                                    
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Winata, Eugenia           15 YOC-CA                 26.27      26.18  
  2 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA                27.31      26.96  
  3 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA                 27.21      27.18  
  4 Sato, Gillian R           13 SCAL-CA                26.77      27.57  
  5 Lee, Madison K            17 SACA-CA                27.12      27.60  
  6 Serpas, Makena J          15 MVN-CA                 27.71      27.85  
  7 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA               26.76      27.93  
  8 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA                27.81      28.21  
  9 Papp, Samantha M          13 AAA-CA                 27.66      28.32  
 10 Kim, Madeleine Y          14 SACA-CA                27.85      28.36  
 11 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA                27.55      28.59  
 12 Le, Tyra l                15 Splash-CA              27.69      28.64  
 13 Mao, Stephanie K          14 SCAL-CA                28.01      28.69  
 14 Hester, Gaby A            16 MVN-CA                 28.39      28.84  
 15 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA                 28.08      28.89  
 16 Mills, Jenni A            18 SCAL-CA                28.08      28.95  
 17 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA                27.25      29.08  
 18 Rath, Scout K             13 SCAL-CA                28.08      29.11  
 19 Gimino, Amber E           15 SCAL-CA                27.14      29.21  
 20 Yang, Jessica H           13 AAA-CA                 28.35      29.31  
 21 Cheng, Megan Y            15 AAA-CA                 28.98      30.19  
 22 Luu, Breanne R            13 YOC-CA                 29.30      30.29  
RED - Division  
  1 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA                 29.49      29.14  
  2 Liddane, Lauren A         14 SCAL-CA                29.52      29.37  
  3 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA                 30.39      30.51  
  4 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA                 30.27      30.63  
  5 Mills, Julia M            16 SCAL-CA                31.50      31.29  
  6 Thompson, Amery A         13 AAA-CA                 31.73      31.46  
  7 Sosa, Emma L              13 SCAL-CA                31.78      32.04  
  8 Yokota, Rachel K          13 SCAL-CA                31.12      32.08  
WHT - Division  
  1 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA                 32.08      32.08  
  2 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA                 32.30      32.10  
  3 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA                32.33      32.18  
  4 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT      32.24  
  5 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA                31.96      33.30  
  6 Guiling, Yuna P           13 EAST-CA                   NT      33.81  
  7 Guliling, Rikku P         14 EAST-CA                33.93      33.89  
  8 Lugassy, Natalia          14 SCAL-CA                33.83      34.18  
  9 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA                 34.62      34.26  
 10 Mai, Megan L              15 MVN-CA                 32.86      34.56  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Winata, Eugenia           15 YOC-CA                 58.02      57.47  
      27.21   30.26                                                
  2 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA                58.77      58.26  
      28.45   29.81                                                
  3 Dilao, Lizzie C           16 MVN-CA                 59.23      58.76  
      28.36   30.40                                                
  4 Riley, Miranda K          15 MVN-CA               1:00.72      59.14  
      28.70   30.44                                                
  5 Quan, Keilani A           15 SCAL-CA                58.56      59.76  
      28.53   31.23                                                
  6 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA               58.21    1:00.23  
      28.82   31.41                                                
  7 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              1:00.01    1:00.35  
      29.08   31.27                                                
  8 Sanders, Makenna E        17 SCAL-CA                57.28    1:00.61  
      28.85   31.76                                                
  9 Valentin, Sierra E        14 EAST-CA              1:02.73    1:00.86  
      29.24   31.62                                                
 10 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA                 59.28    1:01.58  
      29.47   32.11                                                
 11 Zamani, Dena              15 MVN-CA               1:00.80    1:02.11  
      29.48   32.63                                                
 12 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               1:02.60    1:02.36  
      30.98   31.38                                                
 13 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              1:00.94    1:02.54  
      29.44   33.10                                                
 14 Rath, Scout K             13 SCAL-CA              1:00.94    1:03.76  
      30.41   33.35                                                
 15 Mills, Jenni A            18 SCAL-CA              1:02.15    1:03.81  
      31.05   32.76                                                
 16 Andrews, Kennedy E        13 MVN-CA               1:02.32    1:04.10  
      30.83   33.27                                                
 17 Valentin, Mekala A        17 EAST-CA              1:01.06    1:04.21  
      30.82   33.39                                                
 18 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               1:03.17    1:04.48  
      31.29   33.19                                                
RED - Division  
  1 Munoz, Brooke E           15 SCAL-CA              1:03.82    1:03.20  
      30.12   33.08                                                
  2 Le, Tyra l                15 Splash-CA            1:04.22    1:03.71  
      30.60   33.11                                                
  3 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:06.51    1:04.87  
      30.44   34.43                                                
  4 Comire, Ella R            13 AAA-CA               1:06.70    1:05.53  
      30.81   34.72                                                
  5 Luu, Breanne R            13 YOC-CA               1:04.45    1:05.61  
      31.27   34.34                                                
  6 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:04.00    1:06.03  
      31.80   34.23                                                
  7 Cheng, Megan Y            15 AAA-CA               1:05.33    1:06.17  
      31.68   34.49                                                
  8 Liddane, Lauren A         14 SCAL-CA              1:06.20    1:06.36  
      31.33   35.03                                                
  9 Samuels, Avery R          15 MVN-CA               1:05.52    1:06.59  
      31.74   34.85                                                
 10 Requier, Mathilde E       16 CMAC-CA              1:05.00    1:07.23  
      32.03   35.20                                                
 11 Khanin, Sasha             15 SCAL-CA              1:06.57    1:07.42  
      32.17   35.25                                                
 12 Mills, Julia M            16 SCAL-CA              1:08.67    1:08.38  
      32.97   35.41                                                
 13 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA               1:08.66    1:09.14  
      32.82   36.32                                                
 14 Yokota, Rachel K          13 SCAL-CA              1:09.10    1:09.62  
      34.15   35.47                                                
 15 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               1:08.83    1:10.10  
      34.10   36.00                                                
 16 Sosa, Emma L              13 SCAL-CA              1:08.45    1:10.84  
      34.38   36.46                                                
WHT - Division  
  1 Nguyenphuoc, Michelle P   13 AAA-CA               1:12.63    1:10.66  
      33.42   37.24                                                
  2 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA            1:10.87    1:11.21  
      33.50   37.71                                                
  3 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA              1:25.89    1:11.68  
      34.28   37.40                                                
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:09.32    1:12.19  
      34.53   37.66                                                
  5 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT    1:12.68  
      34.32   38.36                                                
  6 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:12.11    1:13.08  
      34.99   38.09                                                
  7 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              1:11.57    1:13.41  
      34.71   38.70                                                
  8 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA               1:15.43    1:14.05  
      35.45   38.60                                                
  9 Mai, Megan L              15 MVN-CA               1:12.42    1:15.38  
      34.62   40.76                                                
 10 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:17.96    1:15.49  
      36.39   39.10                                                
 11 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA              1:13.21    1:17.84  
      36.17   41.67                                                
 12 Machado, Emily R          13 SCAT-CA              1:17.66    1:18.64  
      36.83   41.81                                                
 13 Guliling, Rikku P         14 EAST-CA              1:15.30    1:19.29  
      37.99   41.30                                                
 14 Guiling, Yuna P           13 EAST-CA                   NT    1:19.93  
      36.90   43.03                                                
 15 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               1:17.98    1:25.38  
      39.01   46.37                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          14 CMAC-CA              2:01.31    2:02.95  
      27.39   31.29   32.44   31.83                                
  2 Dilao, Lizzie C           16 MVN-CA               2:06.54    2:08.50  
      29.64   32.21   33.55   33.10                                
  3 Sanders, Makenna E        17 SCAL-CA              2:03.29    2:08.98  
      28.96   32.62   33.80   33.60                                
  4 Riley, Miranda K          15 MVN-CA               2:08.46    2:09.63  
      29.92   32.49   34.23   32.99                                
  5 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA             2:06.17    2:10.11  
      29.58   32.82   33.67   34.04                                
  6 Nguyen, Cat-Ly            15 SCAL-CA              2:07.92    2:10.36  
      29.10   32.80   34.43   34.03                                
  7 Gallimore, Lana E         13 SCAT-CA              2:12.94    2:10.64  
      30.05   33.45   34.15   32.99                                
  8 Winata, Eugenia           15 YOC-CA               2:09.01    2:12.71  
      28.96   33.34   35.41   35.00                                
  9 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               2:13.36    2:16.85  
      31.02   35.01   37.28   33.54                                
 10 Zamani, Dena              15 MVN-CA               2:11.97    2:17.19  
                              34.85                                
 11 Valentin, Mekala A        17 EAST-CA              2:14.62    2:17.54  
      31.72   34.44   35.72   35.66                                
RED - Division  
  1 Rath, Scout K             13 SCAL-CA              2:20.75    2:18.14  
      31.29   34.93   35.81   36.11                                
  2 Le, Tyra l                15 Splash-CA            2:24.51    2:20.01  
      31.11   35.33   36.96   36.61                                
  3 Luu, Breanne R            13 YOC-CA               2:20.70    2:20.34  
      32.95   35.92   35.52   35.95                                
  4 Andrews, Kennedy E        13 MVN-CA               2:18.69    2:22.11  
      32.63   35.80   37.28   36.40                                
  5 Samuels, Avery R          15 MVN-CA               2:17.78    2:22.51  
      32.51   36.55   37.52   35.93                                
  6 Munoz, Brooke E           15 SCAL-CA              2:26.78    2:22.61  
      31.91   35.44   37.46   37.80                                
  7 Liddane, Lauren A         14 SCAL-CA              2:27.22    2:23.93  
      32.86   35.93   38.16   36.98                                
  8 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              2:21.33    2:24.68  
                      38.52   37.92                                
  9 Sosa, Emma L              13 SCAL-CA              2:26.83    2:31.00  
      34.47   39.12   40.36   37.05                                
 10 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA               2:28.32    2:31.16  
      33.58   39.25   41.22   37.11                                
WHT - Division  
  1 Requier, Mathilde E       16 CMAC-CA              2:29.33    2:28.29  
      31.78   37.20   39.36   39.95                                
  2 Comire, Ella R            13 AAA-CA               2:53.96    2:34.61  
      33.54   39.18   42.36   39.53                                
  3 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA              2:41.87    2:34.78  
      34.46   39.92   42.05   38.35                                
  4 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               2:39.34    2:35.58  
      36.45   40.29   41.01   37.83                                
  5 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA            2:37.04    2:36.13  
      34.06   39.88   42.43   39.76                                
  6 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA               2:43.05    2:37.83  
      36.24   39.94   40.66   40.99                                
  7 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              2:38.61    2:38.07  
      35.25   41.44   41.48   39.90                                
  8 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               2:37.96    2:39.45  
      34.94   41.33   42.63   40.55                                
  9 Boyd, Ava m               13 Splash-CA                 NT    2:41.65  
      36.40   43.05   43.27   38.93                                
 10 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               2:38.15    2:43.23  
      36.85   41.11   42.76   42.51                                
 11 Mai, Megan L              15 MVN-CA               2:39.40    2:44.80  
      35.44   41.67   45.11   42.58                                
 12 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT    2:46.88  
      33.89   41.69   45.35   45.95                                
 13 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               2:51.17    3:00.89  
      38.46   46.19   47.77   48.47                                
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13&O:  6:32.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          14 CMAC-CA              5:43.93    5:30.60  
      29.47   33.01   33.60   33.77   33.51   33.86   34.53   33.81
      33.53   31.51                                                
  2 Stinson, Chloe J          13 MVN-CA               5:40.18    5:37.54  
      29.96   33.02   34.17   34.22   33.92   34.64   34.84   34.79
      34.42   33.56                                                
  3 Valentin, Sierra E        14 EAST-CA              5:38.16    5:42.38  
      30.56   33.09   34.18   34.66   34.38   34.96   35.00   35.41
      36.12   34.02                                                
  4 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              5:40.29    5:43.07  
      30.55   33.26   34.15   34.91   35.04   35.22   35.09   35.42
      35.16   34.27                                                
  5 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               5:50.60    5:58.26  
      31.62   34.16   35.95   36.60   37.00   37.06   37.21   37.07
      36.62   34.97                                                
  6 Valentin, Mekala A        17 EAST-CA              5:52.11    6:09.25  
      32.61   36.87   37.42   37.05   37.41   36.79   37.73   38.06
      38.33   36.98                                                
RED - Division  
  1 Hazeltine, Kira E         14 SCAL-CA              6:07.90    6:12.75  
      32.80   37.80   37.75   37.69   37.09   38.03   38.87   37.44
      38.12   37.16                                                
  2 Snider, Sarah T           13 SCAL-CA              6:20.59    6:24.47  
      35.51   38.12   38.77   39.51   39.18   39.33   39.37   38.87
      37.96   37.85                                                
  3 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               6:29.50    6:28.37  
      34.70   39.10   38.88   39.34   40.05   40.04   39.49   39.37
      40.52   36.88                                                
 
Women 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          14 CMAC-CA             11:20.32   11:19.44  
      29.66   32.87   33.92   33.86   34.09   33.57   34.19   34.32
      35.03   34.76   33.77   35.11   34.46   35.04   34.43   34.89
      34.62   34.93   34.69   31.23                                
  2 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA             12:01.89   12:13.13  
      31.85   35.44   36.88   36.92   37.10   37.08   37.57   37.20
      37.76   37.16   36.92   37.37   37.18   36.98   37.04   37.28
      37.24   37.08   36.60   34.48                                
  3 Papp, Samantha M          13 AAA-CA              11:51.41   12:19.38  
      33.30   37.28   37.87   37.84   37.74   37.23   37.82   37.83
      37.35   37.23   37.68   37.75   37.68   37.46   37.60   36.59
      36.72   36.37   36.03   34.01                                
  4 Beery, Jacey G            15 EAST-CA             12:28.63   12:46.78  
      32.74   36.29   37.53   37.94   37.92   37.90   38.56   38.35
      38.90   39.00   39.19   39.37   39.89   39.24   39.48   39.41
      39.55   39.08   38.18   38.26                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA              1:01.83    1:03.36  
      31.35   32.01                                                
  2 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA             1:03.15    1:04.75  
      31.18   33.57                                                
  3 Valentin, Sierra E        14 EAST-CA              1:09.02    1:07.80  
      32.57   35.23                                                
  4 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA               1:07.46    1:07.92  
      33.03   34.89                                                
  5 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              1:07.68    1:08.67  
      32.32   36.35                                                
  6 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              1:06.22    1:08.72  
      33.15   35.57                                                
  7 Le, Tyra l                15 Splash-CA            1:11.21    1:10.03  
      34.04   35.99                                                
  8 Rath, Scout K             13 SCAL-CA              1:11.33    1:10.28  
      34.07   36.21                                                
  9 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              1:12.59    1:10.84  
      34.80   36.04                                                
 10 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA               1:08.44    1:11.29  
      34.66   36.63                                                
 11 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              1:10.40    1:11.30  
      35.10   36.20                                                
 12 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               1:12.14    1:11.94  
      35.50   36.44                                                
 13 Beery, Jacey G            15 EAST-CA              1:11.19    1:12.52  
      35.33   37.19                                                
 14 Serpas, Makena J          15 MVN-CA               1:10.84    1:14.15  
      35.64   38.51                                                
 15 Valentin, Mekala A        17 EAST-CA              1:13.93    1:15.56  
      36.62   38.94                                                
RED - Division  
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               1:14.42    1:14.79  
      36.39   38.40                                                
  2 Liddane, Lauren A         14 SCAL-CA              1:15.18    1:17.22  
      37.14   40.08                                                
  3 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:17.93    1:19.19  
      39.88   39.31                                                
  4 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               1:20.69    1:23.19  
      40.01   43.18                                                
WHT - Division  
  1 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:23.23    1:19.65  
      37.95   41.70                                                
  2 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA               1:22.63    1:19.77  
      39.09   40.68                                                
  3 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:21.04    1:21.32  
      40.82   40.50                                                
  4 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT    1:21.58  
      39.89   41.69                                                
  5 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:22.98    1:22.14  
      39.86   42.28                                                
  6 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA               1:24.24    1:23.88  
      41.35   42.53                                                
  7 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               1:28.02    1:25.57  
      42.14   43.43                                                
  8 Sosa, Emma L              13 SCAL-CA              1:33.40    1:26.65  
      42.50   44.15                                                
  9 Boyd, Ava m               13 Splash-CA            1:24.26    1:27.08  
      43.15   43.93                                                
 10 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA                   NT    1:28.02  
      42.15   45.87                                                
 11 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              1:41.90    1:30.66  
      42.77   47.89                                                
 12 Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA               1:34.29    1:31.07  
      44.00   47.07                                                
 13 Lugassy, Natalia          14 SCAL-CA              1:30.82    1:32.88  
      44.11   48.77                                                
 14 Mai, Megan L              15 MVN-CA               1:29.30    1:34.12  
      45.35   48.77                                                
 -- Guliling, Rikku P         14 EAST-CA              1:36.09         DQ  
 -- Guiling, Yuna P           13 EAST-CA                   NT         DQ  
      42.74   47.70                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stinson, Chloe J          13 MVN-CA               2:20.61    2:17.98  
      31.09   34.89   36.19   35.81                                
  2 Valentin, Sierra E        14 EAST-CA              2:28.02    2:23.55  
      34.18   36.27   36.57   36.53                                
  3 Lee, Madison K            17 SACA-CA              2:34.95    2:26.59  
      32.52   35.57   38.48   40.02                                
  4 Beery, Jacey G            15 EAST-CA              2:28.75    2:30.14  
      35.20   37.87   38.56   38.51                                
  5 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              2:31.29    2:30.32  
      36.11   37.69   38.33   38.19                                
  6 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               2:32.05    2:33.70  
      36.84   39.41   39.47   37.98                                
  7 Gallimore, Lana E         13 SCAT-CA              2:31.16    2:34.69  
      36.37   40.44   39.46   38.42                                
RED - Division  
  1 Le, Tyra l                15 Splash-CA            2:39.83    2:35.40  
      35.15   39.39   42.47   38.39                                
  2 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              2:41.25    2:48.04  
      38.28   40.73   45.06   43.97                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA             1:13.70    1:15.27  
      37.07   38.20                                                
  2 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              1:16.45    1:17.14  
      36.84   40.30                                                
  3 Sato, Gillian R           13 SCAL-CA              1:17.25    1:17.25  
      36.75   40.50                                                
  4 Quan, Keilani A           15 SCAL-CA              1:13.23    1:17.32  
      35.72   41.60                                                
  5 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA               1:16.76    1:19.58  
      37.13   42.45                                                
  6 Beery, Jacey G            15 EAST-CA              1:19.41    1:21.00  
      38.14   42.86                                                
  7 Winata, Eugenia           15 YOC-CA               1:21.59    1:22.26  
      38.49   43.77                                                
  8 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA              1:20.44    1:22.31  
      39.96   42.35                                                
RED - Division  
  1 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               1:28.50    1:24.92  
      40.94   43.98                                                
  2 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:23.93    1:25.48  
      41.74   43.74                                                
  3 Yokota, Rachel K          13 SCAL-CA              1:27.29    1:25.50  
      41.42   44.08                                                
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:23.64    1:28.37  
      42.08   46.29                                                
  5 Khanin, Sasha             15 SCAL-CA              1:27.65    1:29.69  
      41.98   47.71                                                
  6 Andrews, Kennedy E        13 MVN-CA               1:25.55    1:30.60  
      43.11   47.49                                                
WHT - Division  
  1 Nguyenphuoc, Michelle P   13 AAA-CA               1:34.08    1:25.94  
      41.01   44.93                                                
  2 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA               1:31.29    1:31.89  
      43.71   48.18                                                
  3 Sosa, Emma L              13 SCAL-CA              1:31.84    1:36.05  
      46.19   49.86                                                
  4 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:34.62    1:36.40  
      47.72   48.68                                                
  5 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:34.35    1:36.52  
      46.33   50.19                                                
  6 Comire, Ella R            13 AAA-CA               1:32.77    1:36.69  
      46.71   49.98                                                
  7 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:37.14    1:36.98  
      44.84   52.14                                                
  8 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              1:31.69    1:38.04  
      46.88   51.16                                                
  9 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA               1:44.78    1:39.18  
      46.63   52.55                                                
 10 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA              1:39.88    1:39.36  
      45.89   53.47                                                
 11 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               1:39.22    1:39.89  
      47.32   52.57                                                
 12 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT    1:40.53  
      48.18   52.35                                                
 13 Sepe, Sophia r            13 Splash-CA            1:38.44    1:43.84  
      49.71   54.13                                                
 14 Guliling, Rikku P         14 EAST-CA                   NT    1:45.05  
      48.40   56.65                                                
 15 Guiling, Yuna P           13 EAST-CA                   NT    1:47.05  
      50.66   56.39                                                
 16 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA              1:50.02    1:48.38  
      50.82   57.56                                                
 17 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               1:43.55    1:49.38  
      52.46   56.92                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Taguchi, Ai               13 UN-01-CA             2:35.61    2:38.41  
      36.94   38.89   41.43   41.15                                
  2 Sato, Gillian R           13 SCAL-CA              2:51.14    2:43.79  
      37.18   41.70   42.60   42.31                                
  3 Mao, Stephanie K          14 SCAL-CA              2:41.46    2:44.89  
      36.87   41.54   43.44   43.04                                
  4 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA               2:59.55    2:45.66  
      37.55   40.32   43.78   44.01                                
  5 Beery, Jacey G            15 EAST-CA              2:49.80    2:52.69  
      39.56   43.36   44.19   45.58                                
  6 Gimino, Amber E           15 SCAL-CA              2:49.83    2:53.14  
      38.30   44.23   45.14   45.47                                
  7 Luu, Breanne R            13 YOC-CA               3:01.61    3:01.18  
      42.00   45.78   47.86   45.54                                
RED - Division  
  1 Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA               3:10.77    3:18.87  
      45.30   49.78   51.90   51.89                                
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              1:02.93    1:02.59  
      29.65   32.94                                                
  2 Zamani, Dena              15 MVN-CA               1:05.21    1:04.27  
      30.42   33.85                                                
  3 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA               1:07.59    1:05.95  
      30.96   34.99                                                
  4 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              1:03.68    1:06.06  
      30.60   35.46                                                
  5 Riley, Miranda K          15 MVN-CA               1:02.49    1:06.49  
      31.49   35.00                                                
  6 Dilao, Lizzie C           16 MVN-CA               1:05.06    1:07.78  
      32.75   35.03                                                
  7 Sanders, Makenna E        17 SCAL-CA              1:02.40    1:07.82  
      30.65   37.17                                                
  8 Gallimore, Lana E         13 SCAT-CA              1:09.23    1:08.31  
      32.22   36.09                                                
  9 Sato, Gillian R           13 SCAL-CA              1:06.48    1:08.45  
      31.98   36.47                                                
 10 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              1:08.15    1:08.59  
      31.63   36.96                                                
 11 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               1:07.44    1:08.91  
      33.29   35.62                                                
 12 Nguyen, Cat-Ly            15 SCAL-CA              1:08.67    1:10.53  
      32.76   37.77                                                
 13 Cheng, Megan Y            15 AAA-CA               1:08.12    1:10.57  
      32.48   38.09                                                
 14 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               1:07.56    1:10.99  
      33.06   37.93                                                
 15 Rath, Scout K             13 SCAL-CA              1:08.19    1:11.05  
      32.15   38.90                                                
RED - Division  
  1 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               1:12.47    1:12.07  
      34.32   37.75                                                
  2 Requier, Mathilde E       16 CMAC-CA              1:11.78    1:12.85  
      33.75   39.10                                                
  3 Luu, Breanne R            13 YOC-CA               1:14.54    1:15.23  
      36.24   38.99                                                
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:16.18    1:22.35  
      38.07   44.28                                                
WHT - Division  
  1 Nguyenphuoc, Michelle P   13 AAA-CA               1:18.84    1:19.36  
      35.16   44.20                                                
  2 Samuels, Avery R          15 MVN-CA               1:20.32    1:21.79  
      37.82   43.97                                                
  3 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              1:30.46    1:22.77  
      37.40   45.37                                                
  4 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               1:26.22    1:25.31  
      39.10   46.21                                                
  5 Snider, Sarah T           13 SCAL-CA              1:23.58    1:25.32  
      38.50   46.82                                                
  6 Munoz, Brooke E           15 SCAL-CA              1:31.01    1:27.17  
      38.98   48.19                                                
  7 Boyd, Ava m               13 Splash-CA            1:27.20    1:28.91  
      40.76   48.15                                                
  8 Hsu, Joanne K             13 SACA-CA              1:18.47    1:29.48  
      39.69   49.79                                                
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dimitriadis, Alyssa L     13 EAST-CA              2:28.62    2:28.50  
      32.32   37.48   39.17   39.53                                
  2 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               2:38.87    2:33.56  
      34.23   39.29   42.31   37.73                                
  3 Papp, Samantha M          13 AAA-CA               2:36.41    2:33.82  
      34.06   39.06   41.18   39.52                                
  4 Lee, Madison K            17 SACA-CA              2:39.41    2:38.80  
      32.84   38.21   42.68   45.07                                
WHT - Division  
  1 Cheng, Megan Y            15 AAA-CA                    NT    2:41.72  
      34.26   40.81   43.62   43.03                                
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F          14 CMAC-CA              2:19.16    2:20.78  
      29.73   36.63   43.13   31.29                                
  2 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              2:19.93    2:23.57  
      30.74   35.96   42.99   33.88                                
  3 Dimitriadis, Alyssa L     13 EAST-CA              2:31.71    2:25.54  
      30.58   37.84   44.37   32.75                                
  4 Nguyen, Cat-Ly            15 SCAL-CA              2:30.45    2:25.66  
      31.80   37.27   44.75   31.84                                
  5 Bucklin, Derrion A        14 NBS-CA               2:24.42    2:27.42  
      30.79   38.76   43.37   34.50                                
  6 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              2:27.46    2:28.12  
      33.92   38.04   41.47   34.69                                
  7 Mao, Stephanie K          14 SCAL-CA              2:26.14    2:29.14  
      33.14   37.30   43.04   35.66                                
  8 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              2:28.87    2:31.25  
      32.42   38.58   46.37   33.88                                
  9 Kim, Madeleine Y          14 SACA-CA              2:24.48    2:33.21  
      33.31   40.01   44.04   35.85                                
 10 Serpas, Makena J          15 MVN-CA               2:29.13    2:33.98  
      32.30   40.13   46.11   35.44                                
 11 Winata, Eugenia           15 YOC-CA               2:30.46    2:34.70  
      33.36   39.93   48.07   33.34                                
 12 Le, Tyra l                15 Splash-CA            2:32.90    2:35.43  
      33.77   38.68   44.33   38.65                                
 13 Quan, Keilani A           15 SCAL-CA              2:26.68    2:37.03  
      34.44   42.26   45.84   34.49                                
RED - Division  
  1 Valentin, Sierra E        14 EAST-CA              2:36.62    2:29.66  
      31.45   36.84   46.38   34.99                                
  2 Luu, Breanne R            13 YOC-CA               2:40.22    2:40.41  
      36.32   41.57   46.83   35.69                                
  3 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               2:37.53    2:41.26  
      33.31   41.46   51.85   34.64                                
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               2:44.19    2:43.73  
      36.25   41.59   48.30   37.59                                
  5 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               2:44.86    2:47.83  
      40.22   42.41   48.59   36.61                                
WHT - Division  
  1 Hester, Gaby A            16 MVN-CA                    NT    2:45.94  
      32.80   45.05   52.54   35.55                                
  2 Fetters, Chloe M          13 MVN-CA                    NT    2:50.77  
      38.00   41.77   52.87   38.13                                
  3 Yokota, Rachel K          13 SCAL-CA              2:51.97    2:52.34  
      37.81   45.55   50.76   38.22                                
  4 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               2:53.44    2:52.77  
      39.35   43.26   52.91   37.25                                
  5 Munoz, Brooke E           15 SCAL-CA                   NT    2:57.04  
      40.14   44.17   56.34   36.39                                
  6 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              3:09.47    2:57.83  
      39.05   47.94   53.52   37.32                                
  7 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               2:59.42    2:59.56  
      39.59   47.53   55.31   37.13                                
  8 Hashemi, Deyanna F        13 MVN-CA               3:02.59    2:59.73  
      39.30   43.80   56.43   40.20                                
  9 Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA               3:00.66    3:00.04  
      39.98   45.88   54.84   39.34                                
 10 Ambuehl, Maya F           13 EAST-CA              3:36.39    3:02.45  
      40.69   46.95   55.68   39.13                                
 11 Ruiz, Genna A             13 AAA-CA               3:00.76    3:05.10  
      36.65   46.78   59.99   41.68                                
 12 Lugassy, Natalia          14 SCAL-CA              3:08.64    3:07.81  
      40.08   46.47   56.15   45.11                                
 13 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                   NT    3:09.53  
      39.05   47.50   58.04   44.94                                
 14 Mai, Megan L              15 MVN-CA               3:13.12    3:24.55  
      48.56   49.00 1:04.34   42.65                                
 -- Boyd, Ava m               13 Splash-CA                 NT         DQ  
      40.54   46.76   57.16                                        
 
Women 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:16.56    4:38.96  
     1) DeSimone, Claire M 13           2) Barre, Mikayla G 13            
     3) Castulo, Julyanne C 13          4) Andrews, Kennedy E 13          
       34.95  1:11.09    33.08  1:09.52    35.33  1:15.05    30.35  1:03.30
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   4:54.33    4:46.01  
     1) Fetters, Chloe M 13             2) Hashemi, Deyanna F 13          
     3) Pak, Kayla S 14                 4) Samuels, Avery R 15            
       33.19  1:09.93    36.28  1:18.08    33.04  1:10.92    31.47  1:07.08
 
Women 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   5:07.70    5:35.05  
     1) Hashemi, Deyanna F 13           2) Barre, Mikayla G 13            
     3) DeSimone, Claire M 13           4) Nove, Sheridan R 13            
       42.57  1:25.26    42.63  1:30.68    43.84  1:32.72    31.32  1:06.39
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carrera, Kyson E           6 SACA-CA                18.03      19.37  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrera, Kyson E           6 SACA-CA                42.07      42.70  
WHT - Division  
  1 Vietti, Declan D           6 SCAL-CA              1:05.04    1:08.08  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Carrera, Kyson E           6 SACA-CA                22.10      21.38  
WHT - Division  
  1 Vietti, Declan D           6 SCAL-CA                32.95      31.44  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Carrera, Kyson E           6 SACA-CA                26.67         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Carrera, Kyson E           6 SACA-CA                20.78      21.37  
WHT - Division  
 -- Vietti, Declan D           6 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Carrera, Kyson E           6 SACA-CA              1:48.63         DQ  
      50.36 1:00.88                                                
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bintintan, David           8 MVN-CA                 18.01      17.28  
  2 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 20.32      18.89  
  3 Huynh, Ronin h             7 Splash-CA              19.74      22.01  
WHT - Division  
  1 Lee, Ethan K               8 CASS-CA                22.46      19.94  
  2 Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT      20.52  
  3 Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT      20.98  
  4 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 25.71      21.28  
  5 Cope, Henry E              8 SCAL-CA                24.33      23.69  
  6 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 24.09      24.14  
  7 Valadez Sanchez, Camilo    7 AAA-CA                    NT      24.27  
  8 Cole, Emerson R            7 AAA-CA                    NT      36.08  
  9 Jang, Andy H               7 SACA-CA                   NT      37.55  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA                37.48      36.84  
  2 Bintintan, David           8 MVN-CA                 38.58      37.03  
  3 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA                 37.98      38.67  
  4 Vietti, Landon L           8 SCAL-CA                38.84      40.13  
RED - Division  
  1 Taite, Cole f              8 Splash-CA              40.31      39.21  
  2 Tsai, Ian                  8 SCAL-CA                42.87      40.89  
WHT - Division  
  1 Barney, William S          8 MVN-CA                 51.71      46.82  
  2 Streett, Lake              8 SCAT-CA                48.48      49.61  
  3 Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT      49.70  
  4 Le, Logan t                7 Splash-CA            1:02.16    1:00.40  
  5 Kazerouni, Nima            8 SCAL-CA                   NT    1:09.52  
  6 Biggs, Shane Z             7 SCAT-CA                   NT    1:20.25  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taite, Cole f              8 Splash-CA            1:34.07    1:27.87  
      41.95   45.92                                                
  2 Vietti, Landon L           8 SCAL-CA              1:28.94    1:28.25  
      41.28   46.97                                                
  3 Chung, Liam D              8 MVN-CA               1:35.82    1:38.30  
WHT - Division  
  1 Barney, William S          8 MVN-CA               1:59.80    1:43.05  
      47.61   55.44                                                
  2 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA               1:53.44    1:45.54  
      50.56   54.98                                                
  3 Kim, Nathan Y              8 SACA-CA                   NT    1:45.68  
      48.88   56.80                                                
  4 Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT    1:45.78  
      50.75   55.03                                                
  5 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA               1:42.64    1:50.28  
      51.18   59.10                                                
 -- Hsieh, Liam C              8 SACA-CA              2:04.65         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Taite, Cole f              8 Splash-CA              21.51      19.84  
RED - Division  
  1 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 23.02      21.82  
  2 Bintintan, David           8 MVN-CA                 22.78      22.74  
  3 Kim, Nathan Y              8 SACA-CA                23.03      24.10  
WHT - Division  
  1 Streett, Lake              8 SCAT-CA                34.11      23.22  
  2 Le, Logan t                7 Splash-CA              29.84      26.93  
  3 Kazerouni, Nima            8 SCAL-CA                35.48      35.15  
  4 Biggs, Shane Z             7 SCAT-CA                30.61      42.09  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bintintan, David           8 MVN-CA                 47.81      48.30  
  2 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 51.13      48.68  
  3 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 51.60      52.45  
  4 Tsai, Ian                  8 SCAL-CA                51.38      53.78  
WHT - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 59.45      51.07  
  2 Lee, Ethan K               8 CASS-CA                59.57      51.75  
  3 Zou, Mars                  7 AAA-CA               1:00.11      58.46  
  4 Huynh, Ronin h             7 Splash-CA              59.71      58.78  
  5 Cope, Henry E              8 SCAL-CA                56.52    1:02.80  
  6 Cole, Emerson R            7 AAA-CA                    NT    1:49.74  
 -- Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT         DQ  
 -- Culp, David S              7 SCAT-CA                   NT         DQ  
 -- Valadez Sanchez, Camilo    7 AAA-CA                    NT         DQ  
 -- Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA                26.04      24.27  
  2 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 26.38      24.60  
  3 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 26.56      26.62  
WHT - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 28.43      25.34  
  2 Huynh, Ronin h             7 Splash-CA              32.45      31.90  
  3 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 36.43      34.66  
 -- Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bintintan, David           8 MVN-CA                 50.14      49.89  
  2 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA                 50.66      52.50  
RED - Division  
  1 Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA                56.60      54.47  
  2 Tsai, Ian                  8 SCAL-CA                54.19      54.50  
  3 Hsieh, Liam C              8 SACA-CA                58.20      58.93  
  4 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA               1:00.49      59.01  
  5 Kim, Nathan Y              8 SACA-CA                58.12    1:00.78  
  6 Barney, William S          8 MVN-CA                 58.29    1:01.81  
 -- Vietti, Landon L           8 SCAL-CA                57.48         DQ  
 -- Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 56.01         DQ  
WHT - Division  
  1 Streett, Lake              8 SCAT-CA                   NT    1:02.25  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA                 20.63      21.14  
  2 Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA                20.92      21.49  
RED - Division  
  1 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 21.69      20.01  
  2 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 23.83      23.85  
WHT - Division  
  1 Rodriguez, Lucas S         8 MVN-CA                 27.07      25.54  
  2 Hsieh, Liam C              8 SACA-CA                35.28      27.82  
  3 Le, Logan t                7 Splash-CA              43.24      38.40  
 -- Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 48.77      46.57  
  2 Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA                50.16      47.40  
WHT - Division  
 -- Kwon, Taeeun               7 SCAL-CA                   NT         DQ  
 -- Culp, David S              7 SCAT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bintintan, David           8 MVN-CA               1:37.22    1:37.87  
      49.93   47.94                                                
RED - Division  
  1 Chung, Liam D              8 MVN-CA               1:42.05    1:40.68  
      47.31   53.37                                                
  2 Tsai, Ian                  8 SCAL-CA              1:47.33    1:43.09  
      50.21   52.88                                                
  3 Huang, Noah W              7 MVN-CA               1:50.57    1:53.38  
      53.58   59.80                                                
 -- Tragos, Thomas B           8 SCAL-CA              1:39.10         DQ  
      48.95   50.51                                                
WHT - Division  
  1 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA               2:00.07    1:52.96  
      54.96   58.00                                                
  2 Cope, Henry E              8 SCAL-CA                   NT    2:23.15  
    1:05.07 1:18.08                                                
 -- Lee, Ethan K               8 CASS-CA                   NT         DQ  
      55.93                                                        
 -- Culp, David S              7 SCAT-CA                   NT         DQ  
      54.98 1:04.88                                                
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:13.83    1:17.35  
     1) Chung, Liam D 8                 2) Rodriguez, Lucas S 8           
     3) Barney, William S 8             4) Bintintan, David 8             
       38.39    38.96                                                      
 
Men 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:32.69    1:31.64  
     1) Fitchett, Ian B 7               2) Huang, Noah W 7                
     3) Chung, Liam D 8                 4) Bintintan, David 8             
       52.87    38.77                                                      
 
Men 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Reimer, Trenton J         10 SCAL-CA                30.13      29.74  
  2 Xing, Albert              10 SACA-CA                30.52      31.35  
  3 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                 32.75      31.88  
  4 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                33.02      32.72  
  5 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                32.78      33.32  
RED - Division  
  1 Brooks, Micah L            9 MVN-CA                 34.24      34.57  
  2 Hux, Sean P               10 SCAT-CA                34.42      34.89  
  3 Alshuk, Max D             10 MVN-CA                 36.44      35.45  
  4 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 35.22      35.76  
  5 Schaefer, John P          10 MVN-CA                 35.12      35.97  
  6 Tsai, Matthew J           10 SACA-CA                35.34      36.68  
  7 Price, Milo E             10 NBS-CA                 35.74      39.01  
WHT - Division  
  1 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA                 46.54      36.26  
  2 Guiling, Gian K           10 EAST-CA                40.36      36.46  
  3 Mao, Andrew                9 MVN-CA                 37.87      37.34  
  4 Frahm, Jackson W           9 MVN-CA                 38.81      38.14  
  5 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 42.40      39.17  
  6 Zhang, Aiden L             9 SACA-CA                43.09      40.40  
  7 Rogers, Matt D            10 AAA-CA                 43.25      40.58  
  8 Alyas, Joseph S           10 SCAL-CA                41.12      41.43  
  9 May, Ryder H              10 SACA-CA                   NT      41.53  
 10 Ho, Keanu B                9 SACA-CA                42.16      41.74  
 11 Saito, Zachary P          10 SACA-CA                40.96      41.97  
 12 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                   NT      42.16  
 13 Heppelmann, Max H         10 SCAL-CA                44.49      42.45  
 14 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                   NT      42.67  
 15 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA                39.55      43.25  
 16 hu, Lucas N                9 SACA-CA                   NT      44.30  
 17 Barna, Noah M              9 EAST-CA                44.18      45.19  
 18 Du, Gavin                 10 AAA-CA                 44.85      45.90  
 19 Alyas, Ben G               9 SCAL-CA                47.34      46.23  
 20 Oh, Parker J               9 MVN-CA                 48.50      46.52  
 21 Waldron, Nikolaj F        10 SACA-CA                50.23      46.99  
 22 Barna, Riley J             9 EAST-CA                39.14      47.06  
 23 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                48.60      48.88  
 24 Malar, Joshua S            9 SACA-CA                   NT      56.83  
 
Men 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hugins, Blake M           10 EAST-CA              1:09.79    1:07.71  
      31.70   36.01                                                
  2 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              1:13.89    1:13.80  
      35.04   38.76                                                
  3 Larson, Henrik G          10 MVN-CA               1:13.70    1:13.93  
      35.11   38.82                                                
  4 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA               1:12.34    1:15.39  
      33.99   41.40                                                
RED - Division  
  1 Hux, Sean P               10 SCAT-CA              1:18.55    1:18.71  
      37.65   41.06                                                
  2 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:18.44    1:20.47  
      39.69   40.78                                                
  3 Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:17.64    1:23.33  
      37.87   45.46                                                
WHT - Division  
  1 Frahm, Jackson W           9 MVN-CA               1:28.84    1:19.14  
      36.67   42.47                                                
  2 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA            1:28.50    1:19.23  
      37.66   41.57                                                
  3 Alcaraz, Aiden R           9 SCAL-CA              1:21.71    1:21.41  
      37.93   43.48                                                
  4 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:24.30    1:22.28  
      37.95   44.33                                                
  5 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA              1:29.23    1:23.35  
      39.23   44.12                                                
  6 Guiling, Gian K           10 EAST-CA              1:27.14    1:23.80  
      38.74   45.06                                                
  7 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:27.89    1:24.64  
      39.65   44.99                                                
  8 Marks, Tyler G            10 SCAT-CA              1:29.13    1:25.44  
      39.56   45.88                                                
  9 Crosson, Andrew D         10 SCAL-CA              1:29.31    1:26.89  
      42.39   44.50                                                
 10 Wang, Justin T            10 SCAL-CA              1:26.09    1:29.56  
      44.30   45.26                                                
 11 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA               1:31.13    1:29.91  
      40.05   49.86                                                
 12 Price, Milo E             10 NBS-CA               1:25.91    1:31.20  
      43.82   47.38                                                
 13 Wang, Jacob T             10 SCAL-CA              1:32.90    1:33.56  
      45.02   48.54                                                
 14 Schimmelpfenig, Luke T    10 MVN-CA               1:31.91    1:36.28  
      45.59   50.69                                                
 15 Barna, Noah M              9 EAST-CA                   NT    1:38.72  
      46.66   52.06                                                
 16 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA               1:34.13    1:39.82  
      46.67   53.15                                                
 17 Barna, Riley J             9 EAST-CA                   NT    1:41.10  
      49.30   51.80                                                
 18 Heppelmann, Max H         10 SCAL-CA              1:49.33    1:41.32  
      47.12   54.20                                                
 19 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               1:46.72    1:45.26  
      46.92   58.34                                                
 20 Pham, Kyle K              10 AAA-CA                    NT    1:47.84  
      48.51   59.33                                                
 21 Herrmann, Henry G          9 AAA-CA                    NT    2:07.23  
      59.75 1:07.48                                                
 
Men 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              2:41.36    2:33.67  
      35.79   39.84   40.50   37.54                                
WHT - Division  
  1 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA              3:09.73    2:44.85  
      35.76   41.84   44.41   42.84                                
  2 Larson, Henrik G          10 MVN-CA               3:05.95    2:45.41  
      37.70   43.01   43.34   41.36                                
  3 Alcaraz, Aiden R           9 SCAL-CA                   NT    2:57.42  
      39.85   46.18   46.50   44.89                                
  4 Pu, Alex                   8 MVN-CA                    NT    2:59.15  
      42.00   47.80   47.33   42.02                                
  5 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA               3:18.71    3:01.39  
      40.99   46.00   49.52   44.88                                
  6 Alshuk, Max D             10 MVN-CA               3:09.14    3:07.37  
      38.91   49.85   51.50   47.11                                
  7 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               3:07.28    3:09.43  
  8 Dogaru, Daniel C          10 MVN-CA               3:18.60    3:28.87  
      43.28   56.70   55.71   53.18                                
  9 May, Ryder H              10 SACA-CA                   NT    3:43.70  
      45.08   59.34 1:04.52   54.76                                
 10 Mao, Andrew                9 MVN-CA                    NT    3:47.04  
      40.78   47.64 1:22.98   55.64                                
 10 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                    NT    3:47.04  
      49.72 1:02.01 1:55.31                                        
 12 Nick, Tristan J            9 MVN-CA                    NT    3:50.64  
      47.71 1:00.67 1:03.35   58.91                                
 -- Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                    NT         DQ  
      41.06   55.23   52.32   52.51                                
 
Men 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                35.66      35.42  
  2 Xing, Albert              10 SACA-CA                36.71      35.97  
  3 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                39.61      38.04  
  4 Hugins, Blake M           10 EAST-CA                39.97      38.51  
  5 Keane, Ronan O             9 SACA-CA                39.70      39.81  
  6 Hux, Sean P               10 SCAT-CA                40.21      42.36  
RED - Division  
  1 Brooks, Micah L            9 MVN-CA                 41.07      41.34  
  2 Leung, Terrance C         10 AAA-CA                 42.44      42.75  
  3 Guiling, Gian K           10 EAST-CA                41.10      42.79  
  4 Frahm, Jackson W           9 MVN-CA                 43.13      43.20  
  5 Alcaraz, Aiden R           9 SCAL-CA                43.39      45.25  
 -- Saito, Zachary P          10 SACA-CA                43.28         DQ  
WHT - Division  
  1 Larson, Henrik G          10 MVN-CA                 44.40      42.42  
  2 hu, Lucas N                9 SACA-CA                57.81      48.38  
  3 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 51.34      48.99  
  4 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                   NT      49.12  
  5 Rogers, Matt D            10 AAA-CA                 55.35      49.95  
  6 Zhang, Jeson              10 AAA-CA                 51.82      50.96  
  6 Oh, Parker J               9 MVN-CA               1:04.27      50.96  
  8 Barna, Riley J             9 EAST-CA                51.81      53.14  
  9 Du, Gavin                 10 AAA-CA                 50.64      53.82  
 10 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                 50.81      54.15  
 11 Heppelmann, Max H         10 SCAL-CA                51.55      54.41  
 12 Barna, Noah M              9 EAST-CA                54.90      58.99  
 13 Alyas, Ben G               9 SCAL-CA                   NT    1:02.00  
 -- Lee, Samuel K              9 SACA-CA                   NT         DQ  
 -- Kumar, Armaan D            7 SACA-CA                59.07         DQ  
 -- Hooper, Evan M            10 EAST-CA                54.61         DQ  
 -- Malar, Joshua S            9 SACA-CA                   NT         DQ  
 
Men 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:16.25    1:16.23  
      38.57   37.66                                                
  2 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA              1:28.64    1:24.72  
      41.97   42.75                                                
RED - Division  
  1 Hux, Sean P               10 SCAT-CA              1:32.78    1:26.60  
      42.27   44.33                                                
  2 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA            1:29.73    1:29.59  
  3 Larson, Henrik G          10 MVN-CA               1:35.24    1:30.96  
      44.74   46.22                                                
  4 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:34.33    1:32.75  
      45.67   47.08                                                
 -- Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:36.74         DQ  
      43.91   49.81                                                
 -- Schimmelpfenig, Luke T    10 MVN-CA               1:34.41         DQ  
 -- Frahm, Jackson W           9 MVN-CA               1:33.61         DQ  
      44.75   45.95                                                
WHT - Division  
  1 Mao, Andrew                9 MVN-CA                    NT    1:34.68  
      45.87   48.81                                                
  2 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                    NT    1:36.47  
      47.69   48.78                                                
  3 Pu, Alex                   8 MVN-CA                    NT    1:36.68  
      45.79   50.89                                                
  4 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:46.91    1:42.38  
      50.30   52.08                                                
  5 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               1:48.53    1:52.83  
      55.33   57.50                                                
  6 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA                    NT    1:53.80  
      55.33   58.47                                                
  7 Kumar, Armaan D            7 SACA-CA                   NT    2:04.46  
      59.42 1:05.04                                                
 -- Herrmann, Henry G          9 AAA-CA                    NT         DQ  
    1:08.66 1:18.34                                                
 -- Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:44.03         DQ  
      46.84   50.83                                                
 
Men 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xing, Albert              10 SACA-CA                38.24      38.01  
  2 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                39.30      38.75  
  3 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA                 44.49      45.04  
  4 Leung, Terrance C         10 AAA-CA                 45.16      46.13  
RED - Division  
  1 Arellano, Gannon p        10 Splash-CA              47.85      45.06  
  2 Wang, Jacob T             10 SCAL-CA                45.76      45.13  
  3 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA                46.76      45.67  
  4 Hux, Sean P               10 SCAT-CA                46.52      45.79  
  5 Keane, Ronan O             9 SACA-CA                46.78      46.36  
  6 Larson, Henrik G          10 MVN-CA                 46.71      47.33  
  7 Schaefer, John P          10 MVN-CA                 46.04      47.62  
  8 Marks, Tyler G            10 SCAT-CA                49.04      47.91  
  9 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 47.21      50.34  
WHT - Division  
  1 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 50.81      50.62  
  2 Zou, Ares                  9 AAA-CA                 51.08      52.21  
  3 Wang, Justin T            10 SCAL-CA                50.66      52.95  
  4 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                 53.15      54.24  
  5 Mao, Andrew                9 MVN-CA                 55.12      54.47  
  6 Brune, Jonah R            10 MVN-CA                 55.05      55.78  
  7 Alcaraz, Aiden R           9 SCAL-CA                59.50      56.84  
  8 Crosson, Andrew D         10 SCAL-CA                   NT      58.34  
  9 Schimmelpfenig, Luke T    10 MVN-CA               1:03.48    1:00.27  
 10 Pham, Kyle K              10 AAA-CA                    NT    1:00.34  
 11 Schaefer, Ethan J          8 MVN-CA               1:06.17    1:03.36  
 12 Kumar, Armaan D            7 SACA-CA              1:02.29    1:04.82  
 13 Heppelmann, Max H         10 SCAL-CA              1:13.09    1:07.70  
 -- Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                 51.68         DQ  
 -- Frahm, Jackson W           9 MVN-CA                 56.80         DQ  
 -- Guiling, Gian K           10 EAST-CA                   NT         DQ  
 -- Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA                53.09         DQ  
 
Men 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:22.44    1:22.13  
      39.45   42.68                                                
  2 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:25.23    1:24.57  
      41.07   43.50                                                
  3 Reimer, Trenton J         10 SCAL-CA              1:32.15    1:31.47  
      43.16   48.31                                                
  4 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              1:38.60    1:39.36  
      49.25   50.11                                                
RED - Division  
  1 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:40.98    1:40.88  
      47.62   53.26                                                
  2 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:44.69    1:41.50  
      48.29   53.21                                                
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:44.66    1:47.14  
      50.76   56.38                                                
  4 Ho, Keanu B                9 SACA-CA              1:47.24    1:47.20  
      50.09   57.11                                                
  5 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA              1:46.79    1:51.74  
      52.64   59.10                                                
WHT - Division  
  1 Pu, Alex                   8 MVN-CA                    NT    1:48.36  
      53.57   54.79                                                
  2 Zhang, Aiden L             9 SACA-CA              2:07.33    1:50.83  
      52.11   58.72                                                
  3 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                    NT    1:52.53  
      54.35   58.18                                                
  4 Mao, Andrew                9 MVN-CA                    NT    1:56.33  
      54.62 1:01.71                                                
  5 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               2:03.01    1:58.89  
      57.74 1:01.15                                                
  6 Du, Gavin                 10 AAA-CA                    NT    2:08.64  
    1:01.94 1:06.70                                                
 -- Tsai, Matthew J           10 SACA-CA                   NT         DQ  
      55.55 1:08.25                                                
 -- Waldron, Nikolaj F        10 SACA-CA              1:50.52         DQ  
 -- Alyas, Joseph S           10 SCAL-CA              2:10.82         DQ  
    1:04.33 1:12.23                                                
 -- Nick, Tristan J            9 MVN-CA               2:15.61         DQ  
    1:02.66 1:08.23                                                
 -- Milligan, Conner J        10 AAA-CA               1:59.29         DQ  
      54.30   58.51                                                
 -- Dogaru, Daniel C          10 MVN-CA               1:52.80         DQ  
      54.46 1:00.30                                                
 
Men 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hugins, Blake M           10 EAST-CA                37.87      35.99  
  2 Larson, Henrik G          10 MVN-CA                 37.53      38.37  
RED - Division  
  1 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                38.94      37.08  
  2 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 39.64      37.43  
  3 Schaefer, John P          10 MVN-CA                 39.23      40.75  
WHT - Division  
  1 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                41.72      38.88  
  2 Alshuk, Max D             10 MVN-CA                 53.33      41.68  
  3 Alcaraz, Aiden R           9 SCAL-CA                42.01      44.09  
  4 Frahm, Jackson W           9 MVN-CA                 46.51      45.64  
  5 Saito, Zachary P          10 SACA-CA                43.18      45.75  
  6 Brooks, Micah L            9 MVN-CA                 46.24      46.50  
  7 Crosson, Andrew D         10 SCAL-CA                   NT      49.47  
  8 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                   NT      51.49  
  9 hu, Lucas N                9 SACA-CA                   NT      53.37  
 10 Zhang, Jeson              10 AAA-CA                 57.25      53.65  
 11 May, Ryder H              10 SACA-CA                   NT      55.46  
 12 Waldron, Nikolaj F        10 SACA-CA              1:06.46    1:01.06  
 13 Kumar, Armaan D            7 SACA-CA              1:06.70    1:04.53  
 
Men 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:19.99    1:23.67  
      38.60   45.07                                                
RED - Division  
  1 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:32.58    1:43.46  
      46.16   57.30                                                
WHT - Division  
  1 Kumar, Armaan D            7 SACA-CA                   NT    2:15.45  
    1:01.73 1:13.72                                                
 
Men 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:16.43    1:16.41  
      37.68   38.73                                                
  2 Reimer, Trenton J         10 SCAL-CA              1:16.50    1:18.08  
      36.37   41.71                                                
  3 Hugins, Blake M           10 EAST-CA              1:20.41    1:19.62  
      37.43   42.19                                                
  4 Nguyen, Tanner D           8 AAA-CA               1:25.30    1:25.60  
      39.63   45.97                                                
  5 Hux, Sean P               10 SCAT-CA              1:26.34    1:30.54  
      42.82   47.72                                                
  6 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:33.60    1:30.66  
      44.52   46.14                                                
  7 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA               1:46.23    1:35.60  
      47.17   48.43                                                
  8 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA               1:36.84    1:38.42  
      45.53   52.89                                                
  9 Crosson, Andrew D         10 SCAL-CA                   NT    1:46.01  
      49.33   56.68                                                
 10 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:41.31    1:46.14  
      51.52   54.62                                                
 11 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA              1:50.93    1:51.02  
      59.54   51.48                                                
 12 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               1:51.18    1:53.56  
      54.51   59.05                                                
 13 Nick, Tristan J            9 MVN-CA               2:21.84    1:55.13  
      56.16   58.97                                                
 14 Rogers, Matt D            10 AAA-CA               2:08.25    1:56.30  
      54.99 1:01.31                                                
 15 Oh, Parker J               9 MVN-CA                    NT    2:04.50  
    1:02.13 1:02.37                                                
 16 Kumar, Armaan D            7 SACA-CA              2:07.45    2:10.22  
 -- Alyas, Joseph S           10 SCAL-CA              1:50.40         DQ  
      54.45 1:00.01                                                
 -- Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:33.60         DQ  
      48.07   51.72                                                
 -- Dogaru, Daniel C          10 MVN-CA               1:41.66         DQ  
      50.30   55.40                                                
 -- Heppelmann, Max H         10 SCAL-CA              1:59.34         DQ  
    1:00.61 1:05.99                                                
 
Men 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              2:45.15    2:39.90  
      38.50   40.62   44.58   36.20                                
  2 Xing, Albert              10 SACA-CA              2:49.12    2:43.51  
      38.26   41.39   46.19   37.67                                
  3 Hugins, Blake M           10 EAST-CA              2:55.75    2:51.72  
      38.99   42.82   52.01   37.90                                
  4 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              3:02.87    2:59.99  
      44.58   43.06   52.70   39.65                                
RED - Division  
  1 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               3:15.40    3:18.11  
      43.71   49.56 1:00.25   44.59                                
WHT - Division  
  1 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA                   NT    3:09.58  
      46.08   44.87   52.44   46.19                                
 -- Mao, Andrew                9 MVN-CA                    NT         DQ  
      44.99   52.05 1:01.24   45.09                                
 
Men 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speed Aquatics-CA  'B'                                 NT    2:08.47  
     1) Tang, Lucas S 10                2) LeBlond, Elliott Z 10          
     3) Tsai, Andrew J 10               4) Xing, Albert 10                
       31.99    33.18    32.79    30.51                                    
  2 Anaheim Aquatics Association-CA  'A'                   NT    2:25.09  
     1) Van Houten, Vu D 10             2) Milligan, Conner J 10          
     3) Leung, Terrance C 10            4) Nguyen, Tanner D 8             
       41.72    33.83  1:09.54                                             
  3 Speed Aquatics-CA  'A'                                 NT    2:28.15  
     1) Tsai, Matthew J 10              2) Saito, Zachary P 10            
     3) Ho, Keanu B 9                   4) Keane, Ronan O 9               
       36.88    38.61  1:12.66                                             
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'E'                        NT    2:58.71  
     1) Oh, Parker J 9                  2) Nick, Tristan J 9              
     3) Siaden, Ryu M 9                 4) Robertson, Nicholas 8          
       47.44    46.11    45.26    39.90                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'D'                        NT         DQ  
     1) Frahm, Jackson W 9              2) Pu, Alex 8                     
     3) Mao, Andrew 9                   4) Brune, Jonah R 10              
       41.25    42.61    35.75    39.16                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT         DQ  
     1) Schaefer, John P 10             2) Abdul, Jordy R 10              
     3) Dogaru, Daniel C 10             4) Brooks, Micah L 9              
       39.13  1:49.54                                                      
 
Men 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:31.77    2:55.83  
     1) Frahm, Jackson W 9              2) Pu, Alex 8                     
     3) Larson, Henrik G 10             4) Brune, Jonah R 10              
       45.09    56.43    35.28    39.03                                    
 -- Anaheim Aquatics Association-CA  'A'                   NT         DQ  
     1) Nguyen, Tanner D 8              2) Leung, Terrance C 10           
     3) Van Houten, Vu D 10             4) Zou, Ares 9                    
       38.56    44.51    42.21    34.66                                    
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   2:51.32         DQ  
     1) Mao, Andrew 9                   2) Siaden, Ryu M 9                
     3) Robertson, Nicholas 8           4) Schimmelpfenig, Luke T 10      
       44.91    52.64    15.06    35.94                                    
 
Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Becker, Kael R            12 SCAT-CA                28.66      28.31  
  2 Collins, Luke P           11 MVN-CA                 28.15      28.59  
  3 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA                 28.61      28.82  
  4 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA                28.70      29.24  
  5 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA                 29.27      29.41  
  6 Coombs, Parker R          11 MVN-CA                 29.73      30.32  
  7 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 30.46      31.79  
  8 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 30.72      33.71  
RED - Division  
  1 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA                32.54      29.15  
  2 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA                31.36      31.79  
  3 Larrabee, Matthew E       12 SCAT-CA                31.74      31.88  
WHT - Division  
  1 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT      32.62  
  2 Eckert, Klaus C           12 SACA-CA                34.47      35.53  
  3 Moore, Lawson J           11 CMAC-CA                35.57      36.48  
  4 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA                35.06      36.66  
  5 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 37.94      37.34  
  6 Ho, Alan                  11 NBS-CA                 36.89      38.60  
  7 Lee, Teagan C             12 EAST-CA                42.66      39.32  
  8 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 38.42      39.55  
  9 Kateb, Barsam             11 AAA-CA                 43.07      45.96  
 10 Tian, Aaron               11 AAA-CA                 44.07      47.22  
 11 Rosu, Marc A              11 AAA-CA               1:03.03      49.08  
 12 Moran, Kieran C           11 SCAT-CA                51.19      49.78  
 13 Younes, Chris M           12 AAA-CA                 48.50      51.83  
 
Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               1:02.12    1:01.91  
      30.18   31.73                                                
  2 Thomas, Quinn W           11 SCAL-CA              1:06.19    1:02.84  
      30.21   32.63                                                
  3 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:02.20    1:03.27  
      31.13   32.14                                                
RED - Division  
  1 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA              1:08.15    1:08.17  
      32.86   35.31                                                
  2 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:08.03    1:09.06  
      33.10   35.96                                                
  3 Calen, Josh J             12 MVN-CA               1:07.78    1:11.29  
      34.84   36.45                                                
WHT - Division  
  1 Mundl, Max M              11 MVN-CA               1:14.64    1:10.04  
      32.83   37.21                                                
  2 Foye, Kilian J            11 EAST-CA              1:16.15    1:11.67  
      33.87   37.80                                                
  3 Mann, Rylan S             11 SACA-CA              1:15.61    1:12.87  
      35.67   37.20                                                
  4 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA                   NT    1:13.76  
      35.17   38.59                                                
  5 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               1:13.60    1:14.46  
      35.68   38.78                                                
  6 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:21.14    1:16.48  
      37.22   39.26                                                
  7 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT    1:17.10  
      35.88   41.22                                                
  8 Zhang, Lucas              12 SACA-CA                   NT    1:17.31  
      36.93   40.38                                                
  9 Shen, Noah E              11 MVN-CA               1:24.89    1:17.79  
      35.82   41.97                                                
 10 Barney, Josh D            12 MVN-CA               1:22.87    1:18.25  
      37.56   40.69                                                
 11 Baren, Miles              11 SCAT-CA              1:19.84    1:20.97  
      37.79   43.18                                                
 12 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA              1:21.08    1:21.19  
      38.07   43.12                                                
 13 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:25.20    1:22.64  
      39.82   42.82                                                
 14 Evanculla, Lance E        11 MVN-CA                    NT    1:28.47  
      40.63   47.84                                                
 15 Lee, Teagan C             12 EAST-CA              1:37.64    1:28.92  
      42.52   46.40                                                
 16 Lingerfelt, Alex J        12 SACA-CA              2:09.10    1:28.99  
      40.98   48.01                                                
 17 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:25.75    1:30.41  
      45.17   45.24                                                
 18 Miller, Coleman B         11 SCAT-CA              1:32.39    1:32.78  
      43.70   49.08                                                
 19 Wang, Dustin              11 SACA-CA              1:41.49    1:33.29  
      44.58   48.71                                                
 20 Popa, Alexander C         11 EAST-CA              1:48.59    1:34.70  
      44.00   50.70                                                
 21 Le, Masen                 11 SACA-CA              1:40.98    1:35.12  
      40.47   54.65                                                
 22 Pak, Denis E              11 SACA-CA                   NT    1:35.55  
      43.27   52.28                                                
 23 Wang, David               11 SACA-CA                   NT    1:42.56  
      48.92   53.64                                                
 
Men 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Raine, Owen M             12 MVN-CA               2:04.36    2:02.47  
      28.16   30.96   31.66   31.69                                
  2 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA               2:06.39    2:07.35  
      28.73   32.07   33.60   32.95                                
  3 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               2:16.23    2:11.89  
      30.20   33.78   34.46   33.45                                
  4 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               2:14.99    2:17.73  
      31.89   35.15   35.67   35.02                                
  5 Le, Conner P              12 EAST-CA              2:16.08    2:17.92  
      30.87   34.97   35.96   36.12                                
  6 Thomas, Quinn W           11 SCAL-CA              2:21.27    2:18.77  
      30.00   34.29   37.17   37.31                                
  7 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               2:19.58    2:24.45  
      33.23   36.98   37.86   36.38                                
  8 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              2:24.11    2:25.63  
      33.43   38.06 1:14.14                                        
WHT - Division  
  1 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               2:42.12    2:33.98  
      36.30   39.62   40.70   37.36                                
  2 Shen, Noah E              11 MVN-CA                    NT    2:59.40  
      36.89   45.29   48.85   48.37                                
  3 Wang, Dustin              11 SACA-CA              3:25.53    3:18.24  
      42.58   50.06   54.00   51.60                                
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 11-12:  7:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               5:48.59    5:44.97  
      30.66   35.11   35.09   34.92   35.52   35.23   35.18   35.51
      34.69   33.06                                                
  2 Kim, Collin S             12 EAST-CA              6:28.01    6:00.61  
      32.66   36.74   36.92   36.92   36.24   36.27   36.82   37.48
      36.22   34.34                                                
  3 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               6:18.88    6:14.99  
      33.85   38.07   38.23   38.59   38.73   38.54   38.42   38.28
      37.60   34.68                                                
  4 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              6:21.24    6:21.89  
      35.55   38.88   39.27   38.27   39.03   39.16   38.47   39.42
      37.69   36.15                                                
RED - Division  
  1 Stupak, DJ                11 MVN-CA               6:48.02    6:16.63  
      34.18   38.73                   37.99   39.44   38.85   38.87
      35.83   35.07                                                
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Allen, Chris J            11 EAST-CA             12:41.26   12:02.67  
      33.51   35.60   36.03   36.34   36.33   36.69   38.11   37.78
      37.62   35.98   36.86   36.66   36.12   35.91   35.87   36.34
      35.57   36.06   35.30   33.99                                
  2 Felker, J.D. D            12 MVN-CA              13:09.80   12:31.20  
      33.62   37.78   37.52   38.00   38.03   37.50   37.96   37.86
      37.64   37.78   38.47   38.65   37.64   38.40   38.03   37.59
      38.88   36.39   37.29   36.17                                
 
Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA                 34.33      33.35  
  2 Korner, Bennett L         12 MVN-CA                 32.11      33.68  
  3 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 33.57      33.77  
  4 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA                 34.42      33.96  
  5 Maitra, Ari T             12 MVN-CA                 34.46      34.63  
  6 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA                34.64      35.05  
  7 Allen, Chris J            11 EAST-CA                35.77      35.22  
  8 Anderson, Mitch R         11 SCAT-CA                36.50      35.91  
  9 Stupak, DJ                11 MVN-CA                 35.87      35.97  
 10 Massa, Bruno              11 MVN-CA                 35.45      36.29  
 11 Qi, Ryan                  12 AAA-CA                 36.54      36.39  
RED - Division  
  1 Wang, Jared I             11 SCAL-CA                38.78      36.80  
  2 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 36.90      37.20  
  3 Baren, Miles              11 SCAT-CA                37.81      37.77  
  4 Saito, Elijah J           12 SACA-CA                37.99      38.12  
  5 Felker, J.D. D            12 MVN-CA                 38.14      38.31  
WHT - Division  
  1 Foye, Kilian J            11 EAST-CA                40.01      36.25  
  2 Drumwright, Carter R      12 SCAT-CA                40.34      37.82  
  3 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT      39.90  
  4 Zhang, Lucas              12 SACA-CA                   NT      41.71  
  5 Barney, Josh D            12 MVN-CA                 48.15      43.74  
  6 Evanculla, Lance E        11 MVN-CA                    NT      44.55  
  7 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 44.38      44.77  
  8 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA                47.02      45.35  
  9 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 45.97      46.14  
 10 Yeung, Micah              11 Splash-CA                 NT      46.63  
 10 Lingerfelt, Alex J        12 SACA-CA                49.95      46.63  
 12 Miller, Coleman B         11 SCAT-CA                   NT      51.58  
 13 Le, Masen                 11 SACA-CA                53.00      51.70  
 14 Ho, Alan                  11 NBS-CA                    NT      56.64  
 -- Wang, David               11 SACA-CA                   NT         DQ  
 -- Popa, Alexander C         11 EAST-CA                   NT         DQ  
 
Men 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               1:12.87    1:10.69  
      34.19   36.50                                                
  2 Calen, Josh J             12 MVN-CA               1:12.51    1:13.68  
      36.18   37.50                                                
  3 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:14.42    1:13.91  
      36.75   37.16                                                
  4 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:19.04    1:16.79  
      37.62   39.17                                                
  5 Wang, Jared I             11 SCAL-CA              1:19.21    1:17.04  
      38.15   38.89                                                
  6 Stupak, DJ                11 MVN-CA               1:15.47    1:18.62  
      37.99   40.63                                                
 -- Maitra, Ari T             12 MVN-CA               1:19.34         DQ  
      37.53   38.73                                                
RED - Division  
  1 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              1:21.29    1:19.78  
      39.36   40.42                                                
  2 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:20.79    1:21.59  
      39.54   42.05                                                
WHT - Division  
  1 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA              1:28.89    1:19.27  
  2 Cope, Ajay R              11 SACA-CA                   NT    1:25.11  
      40.91   44.20                                                
  3 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT    1:25.90  
      42.53   43.37                                                
  4 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:38.69    1:32.87  
  5 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:39.03    1:39.82  
      48.47   51.35                                                
  6 Le, Ethan X               12 MVN-CA               1:40.55    1:40.37  
      48.18   52.19                                                
 -- Moran, Kieran C           11 SCAT-CA                   NT         DQ  
    1:03.56                                                        
 -- Moore, Lawson J           11 CMAC-CA              1:46.41         DQ  
      51.48   55.50                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA               2:17.22    2:21.25  
      32.14   36.29   36.87   35.95                                
  2 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:27.11    2:27.95  
      35.13   37.77   37.95   37.10                                
  3 Calen, Josh J             12 MVN-CA               2:42.57    2:44.59  
      38.84   42.78   43.44   39.53                                
  4 Baren, Miles              11 SCAT-CA              2:51.40    2:50.41  
      39.58   42.57   44.43   43.83                                
WHT - Division  
  1 Stupak, DJ                11 MVN-CA                    NT    2:43.38  
      38.04   42.28   43.24   39.82                                
  2 Shen, Noah E              11 MVN-CA                    NT    3:07.05  
      43.08   47.71   48.66   47.60                                
  3 Wang, Dustin              11 SACA-CA                   NT    3:30.43  
      49.52   53.26   55.35   52.30                                
 
Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                33.96      34.42  
  2 Korner, Bennett L         12 MVN-CA                 36.03      36.45  
  3 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA                38.55      37.46  
  4 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA                 38.49      37.82  
  5 Allen, Chris J            11 EAST-CA                38.50      38.62  
  6 Felker, J.D. D            12 MVN-CA                 39.38      39.48  
RED - Division  
  1 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 41.66      41.77  
  2 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA                43.32      43.37  
WHT - Division  
  1 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT      40.95  
  2 Larrabee, Matthew E       12 SCAT-CA                46.42      41.56  
  3 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA                44.91      43.02  
  4 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT      43.20  
  5 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA                    NT      43.67  
  6 Vovan, Derek J            12 SACA-CA                51.63      44.30  
  7 Foye, Kilian J            11 EAST-CA                   NT      45.40  
  8 Eckert, Klaus C           12 SACA-CA                45.83      45.90  
  9 Le, Ethan X               12 MVN-CA                 51.86      47.70  
 10 Ho, Alan                  11 NBS-CA                 50.26      48.75  
 11 Lee, Teagan C             12 EAST-CA                   NT      51.08  
 12 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 53.96      55.01  
 13 Moore, Lawson J           11 CMAC-CA                55.57      57.59  
 14 Moran, Kieran C           11 SCAT-CA              1:06.15    1:10.16  
 15 Pham, Jeremy C            12 AAA-CA                    NT    1:11.28  
 -- Popa, Alexander C         11 EAST-CA                49.80         DQ  
 -- Kateb, Barsam             11 AAA-CA                    NT         DQ  
 -- Rosu, Marc A              11 AAA-CA               1:07.21         DQ  
 -- Younes, Chris M           12 AAA-CA                    NT         DQ  
 -- Tian, Aaron               11 AAA-CA                    NT         DQ  
 
Men 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:12.92    1:14.41  
      35.30   39.11                                                
  2 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA               1:16.68    1:17.36  
      36.66   40.70                                                
  3 Weijland, Nolan L         11 MVN-CA               1:15.89    1:17.92  
      36.60   41.32                                                
  4 Le, Conner P              12 EAST-CA              1:27.79    1:22.86  
      40.54   42.32                                                
  5 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA              1:24.05    1:24.77  
      41.16   43.61                                                
  6 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA               1:25.42    1:25.29  
      41.30   43.99                                                
  7 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               1:25.77    1:25.61  
      41.40   44.21                                                
  8 Drumwright, Carter R      12 SCAT-CA              1:26.97    1:29.43  
      42.20   47.23                                                
RED - Division  
  1 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA              1:32.04    1:28.87  
      42.73   46.14                                                
  2 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:29.62    1:29.39  
      42.71   46.68                                                
  3 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              1:31.55    1:31.39  
      44.63   46.76                                                
  4 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA              1:32.66    1:31.59  
      43.48   48.11                                                
WHT - Division  
  1 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT    1:29.57  
      41.39   48.18                                                
  2 Zhang, Lucas              12 SACA-CA                   NT    1:29.58  
      41.31   48.27                                                
  3 Mann, Rylan S             11 SACA-CA              1:40.43    1:29.72  
      43.51   46.21                                                
  4 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:41.01    1:32.14  
      44.29   47.85                                                
  5 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT    1:32.22  
      43.98   48.24                                                
  6 Mundl, Max M              11 MVN-CA               1:46.55    1:32.99  
      43.66   49.33                                                
  7 Lee, Teagan C             12 EAST-CA                   NT    1:49.29  
      51.62   57.67                                                
  8 Yeung, Micah              11 Splash-CA                 NT    1:51.38  
      53.21   58.17                                                
  9 Miller, Coleman B         11 SCAT-CA              1:49.34    1:51.40  
 10 Le, Masen                 11 SACA-CA              1:59.65    1:55.52  
      53.91 1:01.61                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:48.18    2:48.86  
      38.64   42.89   43.98   43.35                                
WHT - Division  
  1 Collins, Luke P           11 MVN-CA                    NT    2:35.00  
      35.70   40.47   39.64   39.19                                
  2 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA                    NT    2:43.82  
      37.33   41.51   42.59   42.39                                
  3 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                    NT    3:14.25  
      44.84   51.64   47.66   50.11                                
 
Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Collins, Luke P           11 MVN-CA                 30.76      31.49  
  2 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA                 31.96      31.75  
  3 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA                 32.49      32.21  
  4 Stupak, DJ                11 MVN-CA                 32.67      33.65  
  5 Felker, J.D. D            12 MVN-CA                 33.50      34.75  
  6 Becker, Kael R            12 SCAT-CA                34.50      35.97  
RED - Division  
  1 Cope, Ajay R              11 SACA-CA                36.15      34.24  
  2 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 34.71      35.30  
  3 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA                35.63      38.94  
WHT - Division  
  1 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT      37.05  
  2 Foye, Kilian J            11 EAST-CA                38.46      37.17  
  3 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA                    NT      38.77  
  4 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT      41.08  
  5 Eckert, Klaus C           12 SACA-CA                40.60      41.40  
  6 Le, Ethan X               12 MVN-CA                 41.89      44.41  
  7 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 46.79      46.11  
  8 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA                48.42      47.11  
  9 Vovan, Derek J            12 SACA-CA                42.24      48.81  
 10 Lee, Teagan C             12 EAST-CA                   NT      53.05  
 11 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 52.32      53.20  
 -- Tian, Aaron               11 AAA-CA                    NT         DQ  
 
Men 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Collin S             12 EAST-CA              1:13.19    1:08.99  
      31.97   37.02                                                
  2 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               1:12.51    1:10.69  
      32.90   37.79                                                
  3 Le, Conner P              12 EAST-CA              1:17.94    1:11.55  
      34.32   37.23                                                
  4 Massa, Bruno              11 MVN-CA               1:17.05    1:13.92  
      33.94   39.98                                                
  5 Siaden, Niko Dylan M      11 MVN-CA               1:15.66    1:16.16  
      35.18   40.98                                                
  6 Wang, Jared I             11 SCAL-CA              1:16.72    1:17.75  
      36.28   41.47                                                
RED - Division  
  1 Qi, Ryan                  12 AAA-CA               1:22.56    1:23.15  
      38.42   44.73                                                
WHT - Division  
  1 Murdock, Barron J         12 SCAL-CA                   NT    1:27.71  
      40.39   47.32                                                
  2 Anderson, Mitch R         11 SCAT-CA              1:27.11    1:29.01  
      41.15   47.86                                                
 -- Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                    NT         DQ  
      53.66   55.99                                                
 -- Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:32.69         DQ  
      44.54   54.75                                                
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA               2:21.51    2:22.52  
      31.12   37.05   37.15   37.20                                
  2 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               2:37.34    2:31.04  
      33.60   39.48   39.39   38.57                                
  3 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:34.17    2:36.89  
      34.35   39.94   41.89   40.71                                
WHT - Division  
  1 Stupak, DJ                11 MVN-CA                    NT    2:54.68  
      37.83   43.07   48.27   45.51                                
  2 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                    NT    3:23.60  
      47.19                   50.10                                
 
Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:06.60    1:06.82  
      31.54   35.28                                                
  2 Massa, Bruno              11 MVN-CA               1:14.34    1:14.50  
      35.26   39.24                                                
  3 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA              1:15.23    1:15.20  
      35.62   39.58                                                
  4 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:15.58    1:15.53  
      36.36   39.17                                                
RED - Division  
  1 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA              1:21.91    1:20.52  
      38.46   42.06                                                
  2 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              1:20.21    1:22.09  
      40.97   41.12                                                
  3 Qi, Ryan                  12 AAA-CA               1:20.39    1:22.75  
      37.50   45.25                                                
  4 Anderson, Mitch R         11 SCAT-CA              1:22.73    1:29.91  
      41.26   48.65                                                
WHT - Division  
  1 Mundl, Max M              11 MVN-CA               1:28.26    1:21.88  
      38.90   42.98                                                
  2 Foye, Kilian J            11 EAST-CA              1:26.12    1:25.90  
      40.05   45.85                                                
  3 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:25.20    1:27.90  
      43.73   44.17                                                
  4 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA                   NT    1:28.29  
      41.95   46.34                                                
  5 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                   NT    1:29.97  
      42.70   47.27                                                
  6 Beaudreau, Miles J        11 SCAL-CA              1:32.24    1:36.09  
      48.67   47.42                                                
  7 Barney, Josh D            12 MVN-CA               1:35.06    1:36.51  
      48.84   47.67                                                
  8 Evanculla, Lance E        11 MVN-CA                    NT    1:39.36  
      48.04   51.32                                                
  9 Ho, Alan                  11 NBS-CA                    NT    1:41.72  
    1:41.66    0.06                                                
 10 Lee, Teagan C             12 EAST-CA              1:49.42    1:41.79  
      50.29   51.50                                                
 11 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:42.76    1:46.86  
      51.76   55.10                                                
 12 Wang, David               11 SACA-CA                   NT    1:57.70  
      59.62   58.08                                                
 -- Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:39.86         DQ  
      47.28   53.36                                                
 
Men 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Darren D          11 MVN-CA               2:20.48    2:21.36  
      29.96   35.67   42.85   32.88                                
  2 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               2:35.82    2:35.52  
      34.02   39.17   46.84   35.49                                
  3 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               2:35.20    2:36.05  
      32.46   42.18   47.29   34.12                                
  4 Chao, Ethan P             12 SCAT-CA              2:44.85    2:40.83  
      37.75   38.39   49.69   35.00                                
  5 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              2:43.34    2:43.93  
      37.39   40.14   49.81   36.59                                
RED - Division  
  1 Wang, Jared I             11 SCAL-CA              2:48.72    2:43.50  
      35.04   41.37   52.68   34.41                                
  2 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              2:56.08    2:48.71  
      41.81   42.67   47.74   36.49                                
WHT - Division  
  1 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA                    NT    2:54.68  
      39.60   44.36   50.20   40.52                                
  2 Cope, Ajay R              11 SACA-CA              3:07.46    3:01.34  
      35.38   45.58   59.55   40.83                                
 -- Becker, Kael R            12 SCAT-CA              3:16.34         DQ  
      35.70   42.52   52.92   36.37                                
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wong, Kyle M              18 AAA-CA                 21.90      23.55  
  2 Loke, Malcolm H           15 MVN-CA                 23.89      23.97  
  3 Faludi, Adam              18 NBS-CA                 24.87      24.07  
  4 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA                24.22      24.16  
  5 Ng, Titus H               15 SACA-CA                24.23      24.19  
  6 Li, Kevin                 15 NBS-CA                 24.46      24.38  
  7 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 24.61      24.59  
  8 Lee, Josiah C             14 SACA-CA                24.29      24.61  
  9 Bendel, Hunter G          17 MVN-CA                 24.69      24.89  
 10 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA                24.63      24.94  
 11 Kramer, Grant A           14 SACA-CA                24.64      25.17  
 12 Valdez, Eduardo           17 EAST-CA                25.49      25.18  
 13 Lee, Warren W             17 AAA-CA                 26.02      25.19  
 14 Cadaval, Jacob A          14 EAST-CA                25.36      25.24  
 15 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA                 25.93      25.57  
 16 Winarto, Josh F           13 MVN-CA                 25.36      25.66  
 16 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA                 25.52      25.66  
 16 Shinen, Tristen J         15 EAST-CA                25.34      25.66  
 19 Beckett, Austin L         14 SACA-CA                25.17      25.73  
 20 Pettit, Steven L          13 MVN-CA                 25.32      25.79  
 21 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA                24.62      25.89  
 22 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA                26.05      25.97  
 23 Ranawat, Acharya J        16 SCAL-CA                26.44      26.10  
 24 Xie, Brian                15 SACA-CA                25.18      26.16  
 25 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA                24.88      26.18  
 26 Cook, Brenden T           14 MVN-CA                 26.55      26.28  
 27 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA                26.09      26.51  
 28 Demuro, Gio L             13 SCAL-CA                25.75      26.56  
 29 Korner, Andrew L          15 MVN-CA                 25.95      26.58  
 29 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA                 26.42      26.58  
 31 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA                 26.48      26.71  
 32 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA                26.54      26.80  
 33 Mundl, Grant M            13 MVN-CA                 26.97      27.09  
 34 Garcia, Anthony S         17 AAA-CA                 27.33      27.43  
 35 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA                 26.63      27.82  
 36 Juarez, Taylor A          13 SCAL-CA                27.14      28.12  
 -- Mao, Clarence Z           16 SCAL-CA                23.66         DQ  
RED - Division  
  1 Ranawat, Siddh J          13 SCAL-CA                29.56      27.24  
  2 Asghar, Shafe             14 AAA-CA                 27.93      27.47  
  3 Ho, Connor A              13 EAST-CA                27.61      27.61  
  4 Shaff, Mason E            13 Splash-CA              28.16      27.76  
  5 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA                28.17      27.89  
  6 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA                27.75      27.93  
  7 Borning, Vance C          13 AAA-CA                 27.92      27.94  
  8 Tan, Ray S                13 AAA-CA                 27.87      27.99  
  9 Choi, Kenneth H           14 AAA-CA                 27.92      28.21  
 10 Asar, Aiden A             14 MVN-CA                 28.22      28.61  
 11 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA                 29.72      29.23  
 12 Luna, Gabriel E           14 SCAL-CA                28.48      29.90  
WHT - Division  
  1 Davidson, Luke R          16 SCAL-CA                32.73      24.07  
  2 Voll, Jake S              17 EAST-CA                   NT      25.77  
  3 Herbel, Drew H            13 CASS-CA                34.22      28.38  
  4 Younes, Salem Y           14 AAA-CA                 30.74      29.69  
  5 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA                 30.31      29.77  
  6 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA                 30.24      30.36  
  7 Talwar, Ishan             16 AAA-CA                 30.26      30.38  
  8 Hahn, Justin E            13 SACA-CA                30.60      30.51  
  9 Tsao, Jeremy              13 SACA-CA                   NT      30.87  
 10 Chen, Travis S            13 SCAL-CA                   NT      31.68  
 11 Yuan, Brian               13 AAA-CA                 37.17      32.64  
 12 Patel, Dev M              13 EAST-CA                34.51      34.23  
 13 Rosu, Alex N              13 AAA-CA                 42.00      34.69  
 14 Pham, Alan M              13 AAA-CA                    NT      38.47  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Faludi, Adam              18 NBS-CA                 52.04      52.76  
      25.52   27.24                                                
  2 Leach, Bryce R            16 Splash-CA              52.37      53.29  
      25.46   27.83                                                
  3 Littrell, Samuel J        18 AAA-CA                 52.46      53.75  
      25.51   28.24                                                
  4 Puckett, Nicholas Y       17 SACA-CA                54.31      53.81  
      25.27   28.54                                                
  5 Li, Kevin                 15 NBS-CA                 53.50      54.01  
      26.02   27.99                                                
  6 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA                53.97      54.02  
      26.32   27.70                                                
  7 Bendel, Hunter G          17 MVN-CA                 54.45      54.26  
      25.90   28.36                                                
  8 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA                52.86      54.42  
      26.14   28.28                                                
  9 Valdez, Eduardo           17 EAST-CA                53.79      54.50  
      26.68   27.82                                                
 10 Williams, Jack A          15 AAA-CA                 53.00      54.59  
      26.24   28.35                                                
 10 Lee, Josiah C             14 SACA-CA                52.88      54.59  
      25.82   28.77                                                
 12 Kramer, Grant A           14 SACA-CA                55.86      54.66  
      26.36   28.30                                                
 13 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA                54.12      54.76  
      26.56   28.20                                                
 14 Ng, Titus H               15 SACA-CA                54.24      54.77  
      25.83   28.94                                                
 15 Cadaval, Jacob A          14 EAST-CA                55.42      55.11  
      27.09   28.02                                                
 16 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA                53.20      55.15  
      26.84   28.31                                                
 17 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 53.10      55.32  
      26.53   28.79                                                
 18 Korner, Andrew L          15 MVN-CA                 55.29      55.59  
      26.90   28.69                                                
 19 Lee, Mathias J            14 SACA-CA                54.41      55.70  
      26.83   28.87                                                
 20 Kim, Lucas A              15 EAST-CA                56.13      55.80  
      26.94   28.86                                                
 21 Dilao, Diego C            14 MVN-CA                 56.89      55.86  
      27.00   28.86                                                
 22 Ho, RJ I                  14 SACA-CA                54.22      56.25  
      26.95   29.30                                                
 23 Samuels, Jack J           13 MVN-CA                 56.42      56.39  
      27.46   28.93                                                
 24 Lee, Warren W             17 AAA-CA                 55.94      56.45  
      27.31   29.14                                                
 25 Pham, Bradley A           14 AAA-CA                 59.32      57.43  
      27.65   29.78                                                
 26 Barney, Matthew D         15 MVN-CA                 56.36      57.54  
      28.32   29.22                                                
 27 Juarez, Taylor A          13 SCAL-CA                58.45      58.01  
      28.59   29.42                                                
 28 Pettit, Steven L          13 MVN-CA                 56.01      58.07  
      27.84   30.23                                                
 29 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA                 56.50      58.26  
      28.26   30.00                                                
 30 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA                57.92      58.29  
      28.24   30.05                                                
 31 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA                 56.96      58.55  
      28.17   30.38                                                
 32 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA                57.49      59.25  
      28.71   30.54                                                
 33 Goff, Carson J            18 MVN-CA                 59.18      59.57  
      28.91   30.66                                                
 34 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA                 59.50    1:00.02  
      29.09   30.93                                                
 35 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA                58.84    1:01.36  
      29.11   32.25                                                
 36 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA                 59.25    1:01.39  
      29.41   31.98                                                
 37 Tristan, Noah E           15 AAA-CA                 57.77    1:03.61  
      30.21   33.40                                                
RED - Division  
  1 Nally, Matthew A          15 CASS-CA              1:01.56      58.97  
      28.74   30.23                                                
  2 Sowlati, Kasra K          14 SACA-CA                59.91      59.66  
      28.29   31.37                                                
  3 Mundl, Grant M            13 MVN-CA                 59.69    1:00.48  
      28.34   32.14                                                
  4 Jones, Justin A           14 CASS-CA                59.66    1:01.42  
      29.58   31.84                                                
  5 Yu, Bryan                 15 AAA-CA               1:00.24    1:01.51  
      28.15   33.36                                                
  6 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:00.75    1:02.04  
      29.38   32.66                                                
  7 Shaff, Mason E            13 Splash-CA            1:00.52    1:03.00  
      29.18   33.82                                                
  8 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:04.22    1:03.03  
      30.13   32.90                                                
  9 Asar, Aiden A             14 MVN-CA               1:02.74    1:03.58  
      29.66   33.92                                                
 10 Garcia, Sam F             14 YOC-CA               1:04.85    1:04.73  
      31.02   33.71                                                
 11 Tomazin, Matias I         14 YOC-CA               1:02.87    1:05.15  
      31.46   33.69                                                
 12 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:04.67    1:05.45  
 13 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:04.90    1:06.68  
      31.65   35.03                                                
WHT - Division  
  1 Harrington, William H     16 CMAC-CA                   NT      51.73  
      24.48   27.25                                                
  2 Davidson, Luke R          16 SCAL-CA              1:12.44      54.06  
      25.56   28.50                                                
  3 Voll, Jake S              17 EAST-CA                   NT      56.84  
      27.22   29.62                                                
  4 Kogane, Sebastien S       15 MVN-CA                    NT      59.48  
      28.95   30.53                                                
  5 Herbel, Drew H            13 CASS-CA              1:16.73    1:03.51  
      31.30   32.21                                                
  6 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               1:05.06    1:03.52  
      30.57   32.95                                                
  7 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:07.78    1:09.47  
      31.86   37.61                                                
  8 Gutierrez, Aaron M        14 MVN-CA               1:17.35    1:09.55  
      33.02   36.53                                                
  9 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT    1:09.90  
      31.29   38.61                                                
 10 Shen, Joshua C            13 MVN-CA               1:20.86    1:10.13  
      33.55   36.58                                                
 11 Evanculla, Lloyd B        14 MVN-CA                    NT    1:11.92  
      34.48   37.44                                                
 12 Chen, Travis S            13 SCAL-CA              1:12.51    1:12.33  
      34.32   38.01                                                
 13 Antoszewski, Anthony L    14 MVN-CA               1:17.39    1:12.84  
      34.44   38.40                                                
 14 Baker, Brian T            13 Splash-CA            1:11.39    1:12.94  
      33.51   39.43                                                
 15 Talwar, Ishan             16 AAA-CA               1:10.40    1:13.25  
      34.75   38.50                                                
 16 Lee, Samuel               13 AAA-CA                    NT    1:16.29  
      33.81   42.48                                                
 17 Littrell, Matthew K       14 AAA-CA               1:15.79    1:16.84  
      36.37   40.47                                                
 18 Wang, Ernie               14 SACA-CA              1:17.17    1:18.72  
      37.69   41.03                                                
 19 Pak, Dmitriy E            13 SACA-CA                   NT    1:25.73  
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Loke, Malcolm H           15 MVN-CA               1:53.29    1:53.13  
      25.85   28.57   29.34   29.37                                
  2 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              1:53.53    1:53.94  
      25.96   29.15   30.08   28.75                                
  3 Faludi, Adam              18 NBS-CA               1:54.51    1:56.73  
      25.75   29.39   31.20   30.39                                
  4 Valdez, Eduardo           17 EAST-CA              1:57.49    1:58.94  
      27.95   30.31   30.35   30.33                                
  5 Williams, Jack A          15 AAA-CA               1:58.93    1:59.37  
      27.00   29.28   31.69   31.40                                
  6 Leach, Bryce R            16 Splash-CA            1:56.79    1:59.42  
      26.68   29.74   31.49   31.51                                
  7 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:59.25    2:00.61  
      28.31   30.17   31.45   30.68                                
  8 Samuels, Jack J           13 MVN-CA               2:01.03    2:00.70  
      28.63   31.26   31.34   29.47                                
  9 Barseghian, Calvin E      15 MVN-CA               1:54.55    2:01.72  
      28.42   31.03   31.71   30.56                                
 10 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA              2:00.76    2:02.42  
      27.99   29.56   32.15   32.72                                
 11 Kim, Lucas A              15 EAST-CA              2:02.15    2:03.15  
      28.64   31.79   32.04   30.68                                
 12 Bendel, Hunter G          17 MVN-CA               2:05.69    2:03.78  
      27.49   30.90   33.29   32.10                                
 13 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              2:01.99    2:03.96  
      27.88   31.26   32.69   32.13                                
 14 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              2:05.37    2:04.81  
      30.05   31.39   32.15   31.22                                
 15 Pham, Bradley A           14 AAA-CA               2:06.87    2:05.38  
      28.35   31.35   32.73   32.95                                
 15 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               2:00.81    2:05.38  
      28.28   31.87   33.34   31.89                                
 17 Schuler, Evan W           17 EAST-CA              2:04.71    2:06.61  
      29.67   32.80   32.04   32.10                                
 18 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               2:04.98    2:07.11  
      28.39   31.88   33.82   33.02                                
 19 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               2:03.18    2:09.83  
      30.05   34.39   35.20   30.19                                
 20 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA               2:08.50    2:10.92  
      30.42   33.50   34.70   32.30                                
 21 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               2:08.09    2:12.39  
      30.64   33.55   33.96   34.24                                
 22 Shaff, Mason E            13 Splash-CA            2:10.03    2:16.09  
      30.12   34.76   36.36   34.85                                
 23 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               2:10.12    2:23.01  
      32.04   35.72   37.38   37.87                                
RED - Division  
  1 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA               2:14.11    2:15.93  
      30.04   34.89   36.55   34.45                                
  2 Jones, Justin A           14 CASS-CA              2:21.65    2:16.59  
      29.91   34.95   37.40   34.33                                
  3 Ouyang, Nicholas Y        16 UN-CA                2:21.40    2:16.95  
      30.17   34.22   35.70   36.86                                
  4 Liu, Jonathan K           14 Splash-CA            2:20.87    2:19.31  
      29.35   35.82   38.63   35.51                                
  5 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               2:18.78    2:19.58  
      31.22   35.44   37.04   35.88                                
  6 Nally, Matthew A          15 CASS-CA              2:22.32    2:19.74  
      31.30   34.51   37.44   36.49                                
  7 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               2:15.60    2:20.57  
      26.31   39.09   38.77   36.40                                
  8 Garcia, Sam F             14 YOC-CA               2:21.88    2:22.42  
      32.50   36.36   37.66   35.90                                
  9 Asar, Aiden A             14 MVN-CA               2:21.94    2:32.09  
      33.75   38.02   39.70   40.62                                
WHT - Division  
  1 Voll, Jake S              17 EAST-CA                   NT    2:02.99  
      28.08   31.00   32.07   31.84                                
  2 Kogane, Sebastien S       15 MVN-CA                    NT    2:12.76  
      29.36   33.63   36.23   33.54                                
  3 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA              2:27.07    2:14.95  
      29.83   33.49   36.06   35.57                                
  4 Goff, Carson J            18 MVN-CA                    NT    2:16.66  
      31.14   34.70   36.24   34.58                                
  5 Herbel, Drew H            13 CASS-CA              2:47.57    2:18.20  
      31.69   35.18   36.61   34.72                                
  6 Tomazin, Matias I         14 YOC-CA               2:25.41    2:25.24  
      31.97   36.15   38.73   38.39                                
  7 Knapp, Josh               13 SACA-CA              2:25.56    2:26.21  
      33.39   38.91   38.76   35.15                                
  8 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               2:23.96    2:31.45  
      31.89   38.85   42.45   38.26                                
  9 Shen, Joshua C            13 MVN-CA               2:39.82    2:32.58  
      33.32   39.69   42.61   36.96                                
 10 Wakeb, Ramie M            14 AAA-CA                    NT    2:32.91  
      31.37   36.35   41.43   43.76                                
 11 Gutierrez, Aaron M        14 MVN-CA               2:50.48    2:35.57  
      35.25   39.22   42.34   38.76                                
 12 Baker, Brian T            13 Splash-CA                 NT    2:38.08  
      33.90   39.18   42.61   42.39                                
 13 Antoszewski, Anthony L    14 MVN-CA               2:43.52    2:40.83  
      35.57   41.67 1:23.59                                        
 14 Littrell, Matthew K       14 AAA-CA               2:47.30    2:48.75  
      38.84   42.66   45.33   41.92                                
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying 13&O:  6:20.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Faludi, Adam              18 NBS-CA               5:36.58    5:16.61  
      26.77   31.63   33.07   32.83   32.70   32.06   32.35   32.59
      31.80   30.81                                                
  2 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              5:00.22    5:21.69  
      30.16   32.75   33.02   32.90   32.03   32.26   32.62   32.78
      32.17   31.00                                                
  3 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              5:27.60    5:25.20  
      30.37                           32.74   32.80   32.79 1:38.16
  4 Harper, Holden W          14 MVN-CA               5:31.41    5:36.37  
      30.10   34.05   34.20   35.13   34.70   33.86   33.58   33.61
      34.25   32.89                                                
  5 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               5:37.57    5:47.67  
      30.42   34.22   34.85   35.00   34.78   35.86   36.31   36.37
      35.80   34.06                                                
RED - Division  
  1 Tan, Ray S                13 AAA-CA               6:08.61    5:47.54  
      30.60   34.77   35.66   36.15   35.91   35.00   35.93   35.53
      34.33   33.66                                                
  2 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               6:07.03    6:40.80  
      33.66   37.52   40.20   40.59   41.79   42.41   42.95   41.87
      41.06   38.75                                                
 
Men 13 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Korner, Andrew L          15 MVN-CA              11:48.81   10:56.46  
      28.58   31.67   32.81   32.51   32.81   33.03   33.50   33.91
      33.63   33.27   33.16   33.26   32.96   33.49   33.15   32.72
      33.34   33.60   32.81   32.25                                
  2 Shaff, Mason E            13 Splash-CA           12:29.41   12:05.30  
      31.09   37.00   36.40   36.85   36.04   36.53   36.98   37.30
      38.06   36.45   37.00   37.45   36.20   37.05   36.38   36.69
      36.18   36.45   35.11   34.09                                
WHT - Division  
  1 Constantino, Cole D       15 SACA-CA                   NT   10:50.71  
      28.24   32.16   33.05   32.54   32.86   32.44   32.93   33.26
      33.05   33.65   33.67   32.65   32.95   33.19   33.17   32.38
      32.86   32.60   32.21   30.85                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Warren W             17 AAA-CA               1:02.94      59.68  
      29.28   30.40                                                
  2 Li, Kevin                 15 NBS-CA               1:00.34    1:00.12  
      29.80   30.32                                                
  3 Xie, Brian                15 SACA-CA              1:00.74    1:00.49  
      29.72   30.77                                                
  4 Loke, Malcolm H           15 MVN-CA               1:01.83    1:01.71  
      29.78   31.93                                                
  5 Mao, Clarence Z           16 SCAL-CA              1:01.47    1:01.78  
      29.64   32.14                                                
  6 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA              1:01.99    1:02.01  
      29.96   32.05                                                
  7 Faludi, Adam              18 NBS-CA               1:01.37    1:02.75  
      30.43   32.32                                                
  8 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:02.28    1:03.32  
      31.31   32.01                                                
  9 Williams, Jack A          15 AAA-CA               1:02.54    1:03.85  
      30.16   33.69                                                
 10 Leach, Bryce R            16 Splash-CA            1:03.59    1:03.93  
      30.72   33.21                                                
 11 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA              1:04.61    1:04.54  
      31.19   33.35                                                
 12 Weber, Dane E             13 SCAL-CA              1:06.15    1:04.70  
      31.74   32.96                                                
 13 Kramer, Grant A           14 SACA-CA              1:07.23    1:04.99  
      32.24   32.75                                                
 14 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:06.75    1:05.00  
      32.36   32.64                                                
 15 Kim, Lucas A              15 EAST-CA              1:05.19    1:05.37  
      32.41   32.96                                                
 16 Pham, Bradley A           14 AAA-CA               1:06.10    1:05.49  
      31.81   33.68                                                
 17 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA              1:04.20    1:06.13  
      32.13   34.00                                                
 18 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              1:01.85    1:06.17  
      32.11   34.06                                                
 19 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA               1:05.46    1:07.59  
      32.93   34.66                                                
 20 Shinen, Tristen J         15 EAST-CA              1:07.69    1:07.93  
      33.06   34.87                                                
 21 Ranawat, Acharya J        16 SCAL-CA              1:07.74    1:07.97  
      32.17   35.80                                                
 22 Shaff, Mason E            13 Splash-CA            1:07.87    1:08.17  
      33.17   35.00                                                
 23 Harnisch, Matt M          13 SCAT-CA              1:07.31    1:08.46  
      33.72   34.74                                                
 24 Tan, Ray S                13 AAA-CA               1:06.88    1:08.78  
      33.17   35.61                                                
 25 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA              1:10.65    1:10.33  
      34.57   35.76                                                
 26 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               1:10.96    1:14.40  
      36.20   38.20                                                
 27 Tristan, Noah E           15 AAA-CA               1:10.59    1:17.26  
      37.08   40.18                                                
 -- Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:07.45         DQ  
      33.54   36.54                                                
RED - Division  
  1 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               1:12.15    1:09.07  
      33.40   35.67                                                
  2 Ranawat, Siddh J          13 SCAL-CA              1:13.78    1:09.96  
      34.19   35.77                                                
  3 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:13.43    1:10.58  
      34.43   36.15                                                
  4 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA               1:12.13    1:11.86  
      34.77   37.09                                                
  5 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               1:15.47    1:11.87  
      34.15   37.72                                                
  6 Choi, Kenneth H           14 AAA-CA               1:16.58    1:12.87  
      34.38   38.49                                                
  7 Tsao, Jeremy              13 SACA-CA              1:16.06    1:14.29  
      36.58   37.71                                                
  8 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:14.14    1:14.34  
      36.56   37.78                                                
  9 Nguyen, Jeremy Q          13 YOC-CA               1:13.20    1:15.47  
      37.68   37.79                                                
 10 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA              1:17.36    1:16.00  
      36.84   39.16                                                
 11 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:13.80    1:16.06  
      37.36   38.70                                                
WHT - Division  
  1 Davidson, Luke R          16 SCAL-CA              1:22.41    1:03.86  
      30.97   32.89                                                
  2 Herbel, Drew H            13 CASS-CA              1:28.22    1:12.95  
      35.47   37.48                                                
  3 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT    1:17.24  
      36.65   40.59                                                
  4 Hahn, Justin E            13 SACA-CA              1:21.07    1:19.34  
      38.98   40.36                                                
  5 Asar, Aiden A             14 MVN-CA               1:19.51    1:20.64  
      38.76   41.88                                                
  6 Knapp, Josh               13 SACA-CA              1:22.15    1:23.31  
      41.32   41.99                                                
  7 Chen, Travis S            13 SCAL-CA                   NT    1:27.76  
  8 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:22.55    1:28.11  
      42.51   45.60                                                
  9 Rosu, Alex N              13 AAA-CA               1:27.00    1:29.26  
      40.19   49.07                                                
 10 Lively, Brenton C         14 SCAL-CA              1:31.49    1:30.05  
      41.91   48.14                                                
 11 Patel, Dev M              13 EAST-CA              1:35.75    1:31.14  
 12 Pham, Alan M              13 AAA-CA                    NT    1:31.67  
      43.89   47.78                                                
 13 Younes, Salem Y           14 AAA-CA               1:28.28    1:32.06  
 14 Yuan, Brian               13 AAA-CA               1:42.81    1:34.93  
      43.83   51.10                                                
 -- Garcia, Anthony S         17 AAA-CA               1:29.75         DQ  
 -- Talwar, Ishan             16 AAA-CA               1:23.19         DQ  
      39.47   41.82                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Spees, Bradley T          17 SCAL-CA              2:07.65    2:12.34  
      29.31   33.15   34.95   34.93                                
  2 Williams, Jack A          15 AAA-CA               2:18.17    2:17.95  
      31.61   35.37   35.93   35.04                                
  3 Kim, Lucas A              15 EAST-CA              2:24.84    2:21.27  
      33.14   35.95   36.45   35.73                                
  4 Shaff, Mason E            13 Splash-CA            2:27.67    2:22.83  
      33.11   36.02   36.95   36.75                                
  5 Tan, Ray S                13 AAA-CA               2:23.59    2:23.10  
      33.82   36.19   37.49   35.60                                
  6 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA              2:27.39    2:24.52  
                      36.82   36.36                                
  7 Schuler, Evan W           17 EAST-CA              2:29.38    2:26.31  
      35.78   37.70   37.29   35.54                                
  8 Borning, Vance C          13 AAA-CA               2:25.91    2:29.27  
      33.79   38.07   38.69   38.72                                
RED - Division  
  1 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               2:38.02    2:14.92  
      31.10   35.07   35.10   33.65                                
  2 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               2:44.89    2:37.94  
      36.94   40.09   41.12   39.79                                
WHT - Division  
  1 Pham, Bradley A           14 AAA-CA               2:48.21    2:20.19  
      32.71   34.99   35.98   36.51                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wong, Kyle M              18 AAA-CA               1:05.19    1:03.95  
      30.39   33.56                                                
  2 Spees, Bradley T          17 SCAL-CA              1:06.52    1:03.99  
      30.48   33.51                                                
  3 Lee, Josiah C             14 SACA-CA              1:07.70    1:06.06  
      31.73   34.33                                                
  4 Lee, Warren W             17 AAA-CA               1:08.81    1:06.38  
      31.89   34.49                                                
  5 Cadaval, Jacob A          14 EAST-CA              1:11.79    1:06.76  
      32.27   34.49                                                
  6 Lee, Mathias J            14 SACA-CA              1:06.35    1:06.88  
      32.26   34.62                                                
  7 Puckett, Nicholas Y       17 SACA-CA              1:07.58    1:07.55  
      31.98   35.57                                                
  8 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              1:06.41    1:07.92  
      32.85   35.07                                                
  9 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:10.38    1:09.33  
      32.43   36.90                                                
 10 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              1:11.21    1:09.49  
      32.69   36.80                                                
 11 Chen, Jason               17 SACA-CA              1:06.33    1:10.32  
      33.32   37.00                                                
 12 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA              1:13.92    1:12.15  
      34.32   37.83                                                
 13 Barseghian, Calvin E      15 MVN-CA               1:08.60    1:12.32  
      34.87   37.45                                                
 14 Kramer, Grant A           14 SACA-CA              1:10.97    1:12.70  
      34.79   37.91                                                
 15 Yu, Bryan                 15 AAA-CA               1:14.26    1:13.91  
      33.94   39.97                                                
 16 Xie, Brian                15 SACA-CA              1:12.84    1:14.40  
      35.25   39.15                                                
 17 Tristan, Noah E           15 AAA-CA               1:11.53    1:14.71  
      34.49   40.22                                                
 18 Sowlati, Kasra K          14 SACA-CA              1:15.78    1:17.17  
      36.22   40.95                                                
 19 Ranawat, Acharya J        16 SCAL-CA              1:11.99    1:17.59  
      36.86   40.73                                                
 20 Liu, Jonathan K           14 Splash-CA            1:18.09    1:21.19  
      36.13   45.06                                                
RED - Division  
  1 Nally, Matthew A          15 CASS-CA              1:24.00    1:20.03  
      38.38   41.65                                                
  2 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               1:21.92    1:20.04  
      37.79   42.25                                                
  3 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:19.52    1:21.55  
      38.22   43.33                                                
  4 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               1:21.23    1:21.60  
      38.81   42.79                                                
  5 Tan, Ray S                13 AAA-CA               1:22.38    1:22.06  
      38.85   43.21                                                
  6 Borning, Vance C          13 AAA-CA               1:20.97    1:22.11  
      38.83   43.28                                                
WHT - Division  
  1 Kogane, Sebastien S       15 MVN-CA                    NT    1:20.79  
      37.79   43.00                                                
  2 Talwar, Ishan             16 AAA-CA               1:26.73    1:25.65  
      40.73   44.92                                                
  3 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT    1:25.78  
      40.83   44.95                                                
  4 Chen, Travis S            13 SCAL-CA              1:26.69    1:26.13  
      40.28   45.85                                                
  5 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:29.03    1:27.53  
      40.32   47.21                                                
  6 Lee, Jonah                13 Splash-CA            1:29.26    1:27.99  
      42.20   45.79                                                
  7 Knapp, Josh               13 SACA-CA              1:26.88    1:28.13  
      43.39   44.74                                                
  8 Doan, Andrew T            14 AAA-CA                    NT    1:29.14  
      40.73   48.41                                                
  9 Shen, Joshua C            13 MVN-CA               1:46.72    1:30.81  
      42.96   47.85                                                
 10 Garcia, Sam F             14 YOC-CA               1:31.79    1:31.09  
      43.18   47.91                                                
 11 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA              1:28.52    1:32.11  
      42.12   49.99                                                
 12 Kwe, Brayden              14 Splash-CA                 NT    1:33.23  
      44.85   48.38                                                
 13 Wang, Ernie               14 SACA-CA              1:47.71    1:34.15  
      44.89   49.26                                                
 14 Gutierrez, Aaron M        14 MVN-CA               1:35.94    1:34.83  
      47.05   47.78                                                
 15 Evanculla, Lloyd B        14 MVN-CA                    NT    1:35.20  
      43.63   51.57                                                
 16 Baker, Brian T            13 Splash-CA            1:34.47    1:37.07  
      45.63   51.44                                                
 17 Doan, Robert T            13 AAA-CA               1:53.87    1:37.23  
      45.84   51.39                                                
 18 Antoszewski, Anthony L    14 MVN-CA               1:43.91    1:42.10  
      48.29   53.81                                                
 19 Graves, Lucas W           14 SCAL-CA                   NT    1:42.36  
      48.31   54.05                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cadaval, Jacob A          14 EAST-CA              2:34.78    2:23.27  
      33.50   36.38   37.63   35.76                                
  2 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              2:20.97    2:23.73  
      32.47   36.34   37.61   37.31                                
  3 Lee, Josiah C             14 SACA-CA              2:28.34    2:24.48  
      32.58   37.22   37.31   37.37                                
  4 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              2:23.89    2:25.03  
      33.62   36.79   37.75   36.87                                
  5 Lee, Mathias J            14 SACA-CA              2:21.76    2:27.71  
      33.29   36.55   38.07   39.80                                
  6 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA               2:31.85    2:32.02  
      34.00   39.22   39.77   39.03                                
  7 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              2:35.87    2:32.59  
      35.20   39.56   39.71   38.12                                
  8 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               2:30.75    2:32.67  
      34.49   38.22   39.14   40.82                                
  9 Weber, Dane E             13 SCAL-CA              2:43.10    2:33.14  
      35.02   39.60   40.28   38.24                                
 10 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               2:32.36    2:33.83  
      35.00   38.39   39.98   40.46                                
 11 Xie, Brian                15 SACA-CA              2:45.33    2:41.20  
      35.46   40.63   42.56   42.55                                
 12 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               2:45.23    2:45.71  
      37.77   41.65   43.15   43.14                                
 13 Tsao, Jeremy              13 SACA-CA              2:48.80    2:54.11  
      40.66   45.89   44.88   42.68                                
RED - Division  
  1 Leach, Bryce R            16 Splash-CA            2:52.64    2:32.64  
      34.26   38.40   41.29   38.69                                
  2 Ho, Connor A              13 EAST-CA              2:54.18    2:44.71  
      37.52   42.78   41.87   42.54                                
  3 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:54.83    2:50.60  
      38.93   43.40   44.28   43.99                                
  4 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               2:56.99    2:53.41  
      38.32   43.81   46.37   44.91                                
  5 Luna, Gabriel E           14 SCAL-CA              2:54.79    2:58.59  
      41.45   44.94   46.28   45.92                                
  6 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               3:01.62    3:02.94  
      38.80   44.99   49.05   50.10                                
  7 Knapp, Josh               13 SACA-CA              3:03.63    3:09.39  
      45.49   48.36   48.18   47.36                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q          13 YOC-CA                    NT    3:04.86  
      44.98   47.07   47.89   44.92                                
  2 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT    3:11.61  
      43.19   47.19   49.25   51.98                                
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Spees, Bradley T          17 SCAL-CA                55.50      55.19  
      25.69   29.50                                                
  2 Wong, Kyle M              18 AAA-CA                 54.13      55.81  
      26.21   29.60                                                
  3 Stephen, Jacob M          15 CMAC-CA                57.49      57.16  
      26.37   30.79                                                
  4 Li, Kevin                 15 NBS-CA               1:00.04      57.89  
      27.86   30.03                                                
  5 Ng, Titus H               15 SACA-CA                57.73      58.04  
      26.59   31.45                                                
  6 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA                57.46      58.43  
      28.28   30.15                                                
  7 Lee, Mathias J            14 SACA-CA                58.40      58.67  
      28.56   30.11                                                
  8 Loke, Malcolm H           15 MVN-CA                 58.05      58.73  
      27.51   31.22                                                
  9 Xie, Brian                15 SACA-CA              1:00.62    1:00.00  
      28.10   31.90                                                
 10 Littrell, Samuel J        18 AAA-CA                 56.48    1:00.63  
      27.20   33.43                                                
 11 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 59.26    1:00.79  
      27.25   33.54                                                
 12 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              1:01.47    1:01.18  
      28.51   32.67                                                
 13 Lee, Warren W             17 AAA-CA               1:04.04    1:01.41  
      30.09   31.32                                                
 14 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA              1:00.17    1:01.74  
      29.18   32.56                                                
 15 Juarez, Taylor A          13 SCAL-CA              1:02.88    1:02.13  
      29.76   32.37                                                
 16 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:02.58    1:02.92  
      30.08   32.84                                                
 17 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA              1:02.95    1:03.05  
      30.26   32.79                                                
 18 Pettit, Steven L          13 MVN-CA               1:02.52    1:03.09  
      30.01   33.08                                                
 19 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               1:06.43    1:03.48  
      28.45   35.03                                                
 20 Dilao, Diego C            14 MVN-CA               1:06.88    1:03.60  
      29.87   33.73                                                
 21 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA              1:01.04    1:03.71  
      28.30   35.41                                                
 22 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:04.19    1:03.95  
      30.11   33.84                                                
 23 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              1:02.77    1:04.11  
      30.12   33.99                                                
 24 Chen, Jason               17 SACA-CA                59.71    1:04.35  
      29.54   34.81                                                
 25 Barney, Arthur L          13 MVN-CA               1:06.86    1:05.44  
      29.98   35.46                                                
 26 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA               1:06.17    1:07.29  
      32.03   35.26                                                
 27 Barney, Matthew D         15 MVN-CA               1:04.36    1:07.48  
      31.47   36.01                                                
RED - Division  
  1 Leach, Bryce R            16 Splash-CA            1:12.85    1:04.95  
      29.72   35.23                                                
  2 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               1:08.92    1:07.40  
      31.06   36.34                                                
  3 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA               1:07.99    1:08.64  
      31.44   37.20                                                
  4 Goff, Carson J            18 MVN-CA               1:09.28    1:09.56  
      31.93   37.63                                                
  5 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               1:10.66    1:09.80  
      32.93   36.87                                                
  6 Liu, Jonathan K           14 Splash-CA            1:12.99    1:09.82  
      32.46   37.36                                                
  7 Schuler, Evan W           17 EAST-CA              1:09.56    1:10.09  
      32.98   37.11                                                
  8 Bendel, Hunter G          17 MVN-CA               1:10.69    1:10.50  
      32.38   38.12                                                
  9 Jones, Justin A           14 CASS-CA              1:11.35    1:10.95  
      33.11   37.84                                                
WHT - Division  
  1 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT    1:13.34  
      34.16   39.18                                                
  2 Tomazin, Matias I         14 YOC-CA               1:20.09    1:19.40  
      34.97   44.43                                                
  3 Tristan, Noah E           15 AAA-CA               1:17.03    1:19.83  
      35.53   44.30                                                
  4 Kwe, Brayden              14 Splash-CA                 NT    1:20.26  
      36.81   43.45                                                
  5 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               1:17.43    1:22.19  
      36.44   45.75                                                
  6 Knapp, Josh               13 SACA-CA              1:21.51    1:23.00  
      40.10   42.90                                                
  7 Talwar, Ishan             16 AAA-CA               1:27.56    1:25.74  
      38.78   46.96                                                
  8 Doan, Andrew T            14 AAA-CA                    NT    1:27.07  
      36.55   50.52                                                
  9 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:27.87    1:29.54  
      37.21   52.33                                                
 10 Chen, Travis S            13 SCAL-CA                   NT    1:33.44  
      41.18   52.26                                                
 11 Evanculla, Lloyd B        14 MVN-CA               1:43.06    1:34.57  
      41.05   53.52                                                
 12 Wang, Ernie               14 SACA-CA              1:40.95    1:35.41  
      42.74   52.67                                                
 13 Graves, Lucas W           14 SCAL-CA                   NT    1:52.32  
      50.26 1:02.06                                                
 14 Doan, Robert T            13 AAA-CA                    NT    1:52.84  
      49.37 1:03.47                                                
 -- Pak, Dmitriy E            13 SACA-CA                   NT         DQ  
      41.89   56.56                                                
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wong, Kyle M              18 AAA-CA               2:19.16    2:07.56  
      27.84   32.09   33.76   33.87                                
  2 Mao, Clarence Z           16 SCAL-CA              2:19.62    2:13.02  
      29.28   33.06   35.23   35.45                                
  3 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               2:25.99    2:13.50  
      31.05   33.57   36.15   32.73                                
  4 Juarez, Taylor A          13 SCAL-CA              2:30.83    2:17.98  
      30.45   33.73   35.88   37.92                                
  5 Kim, Lucas A              15 EAST-CA              2:20.43    2:20.91  
      30.91   34.93   37.84   37.23                                
  6 Demuro, Gio L             13 SCAL-CA              2:27.93    2:33.72  
      31.80   37.99   41.28   42.65                                
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:36.81    2:33.45  
      33.20   38.63   40.89   40.73                                
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Li, Kevin                 15 NBS-CA               2:09.50    2:09.30  
      27.54   31.31   38.81   31.64                                
  2 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               2:12.76    2:11.61  
      28.78   34.44   39.88   28.51                                
  3 Williams, Jack A          15 AAA-CA               2:12.47    2:11.96  
      27.34   33.77   39.63   31.22                                
  4 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              2:10.75    2:13.13  
      28.27   34.05   41.56   29.25                                
  5 Lee, Warren W             17 AAA-CA               2:27.21    2:13.47  
      28.89   34.34   39.07   31.17                                
  6 Ng, Titus H               15 SACA-CA              2:12.55    2:13.84  
      28.18   34.58   40.45   30.63                                
  7 Shinen, Tristen J         15 EAST-CA              2:14.69    2:14.12  
      29.87   36.36   37.75   30.14                                
  8 Lee, Mathias J            14 SACA-CA              2:10.53    2:14.83  
      27.96   35.81   38.80   32.26                                
  9 Kim, Lucas A              15 EAST-CA              2:15.84    2:15.14  
      29.44   35.71   39.06   30.93                                
 10 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              2:16.09    2:15.50  
      29.38   36.31   39.91   29.90                                
 11 Weber, Dane E             13 SCAL-CA              2:23.66    2:16.11  
      29.74   35.03   39.34   32.00                                
 12 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              2:14.75    2:16.56  
      28.97   37.70   38.56   31.33                                
 13 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              2:13.65    2:16.64  
      30.21   36.97   37.69   31.77                                
 14 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              2:13.37    2:16.89  
      30.07   36.44   38.35   32.03                                
 15 Kramer, Grant A           14 SACA-CA              2:18.57    2:18.89  
      30.17   35.83   41.53   31.36                                
 16 Okazaki, Hugo M           13 SCAL-CA              2:26.47    2:21.05  
      30.94   36.58   40.70   32.83                                
 17 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              2:19.41    2:21.59  
      30.27   39.08   39.46   32.78                                
 18 Godoy, Ronald E           17 SCAL-CA              2:22.45    2:24.42  
      28.42   38.31   43.89   33.80                                
 19 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA               2:20.85    2:24.54  
      32.11   35.22   46.30   30.91                                
 20 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               2:28.53    2:26.88  
      31.76   37.08   43.83   34.21                                
 21 Tan, Ray S                13 AAA-CA               2:24.81    2:27.50  
      32.42   37.09   46.19   31.80                                
 22 Ho, Connor A              13 EAST-CA              2:25.26    2:28.67  
      31.74   39.75   43.24   33.94                                
 23 Borning, Vance C          13 AAA-CA               2:28.11    2:30.82  
      34.44   37.47   45.12   33.79                                
 24 Tristan, Noah E           15 AAA-CA               2:26.66    2:35.70  
      35.99   40.36   45.11   34.24                                
 -- Cadaval, Jacob A          14 EAST-CA              2:16.37         DQ  
      29.75   35.52   37.33   30.28                                
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:33.62    2:30.36  
      32.74   39.13   45.12   33.37                                
  2 Daghighi, Nickaan         15 AAA-CA               2:33.29    2:34.82  
      33.05   37.58   49.28   34.91                                
  3 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               2:32.48    2:35.21  
      36.22   40.70   44.49   33.80                                
  4 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               2:34.17    2:39.36  
      37.61   40.02   46.22   35.51                                
  5 Luna, Gabriel E           14 SCAL-CA              2:37.86    2:39.47  
      35.43   39.63   47.48   36.93                                
WHT - Division  
  1 Voll, Jake S              17 EAST-CA                   NT    2:22.07  
      32.34   36.27   42.41   31.05                                
  2 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               2:52.58    2:30.28  
      30.93   38.32   46.46   34.57                                
  3 Nguyen, Jeremy Q          13 YOC-CA               2:44.44    2:36.41  
      35.10   40.46   47.58   33.27                                
  4 Knapp, Josh               13 SACA-CA              2:43.00    2:43.17  
      37.79   44.05   46.56   34.77                                
  5 O'Hare, Nicholas C        13 CASS-CA                   NT    2:46.71  
      33.43   40.76   55.75   36.77                                
  6 Asar, Aiden A             14 MVN-CA               2:51.93    2:46.83  
      36.79   43.05   53.30   33.69                                
  7 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               2:52.48    2:55.84  
    2:19.88   35.96                                                
  8 Chen, Travis S            13 SCAL-CA                   NT    2:56.26  
      41.60   44.46   47.55   42.65                                
  9 Younes, Salem Y           14 AAA-CA                    NT    2:59.55  
      40.99   47.31   52.14   39.11                                
 10 Lively, Brenton C         14 SCAL-CA              3:05.05    3:04.46  
      41.49   49.21   53.61   40.15                                
 11 Yuan, Brian               13 AAA-CA                    NT    3:13.18  
      39.58   51.99   58.38   43.23                                
 
Men 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 California Speed Swimming-CA  'A'                      NT    4:06.11  
     1) O'Hare, Nicholas C 13           2) Herbel, Drew H 13              
     3) Jones, Justin A 14              4) Nally, Matthew A 15            
       29.32  1:01.78    30.74  1:03.08    29.44  1:01.26    28.38    59.99
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:09.99    4:14.10  
     1) Mundl, Grant M 13               2) Asar, Aiden A 14               
     3) Theologidy, Taddeus T 13        4) Courtney, Jacob H 13           
       28.45  1:00.95    30.73  1:03.70    31.85  1:06.68    29.54  1:02.77
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   5:15.63    4:49.88  
     1) Antoszewski, Anthony L 14       2) Shen, Joshua C 13              
     3) Evanculla, Lloyd B 14           4) Gutierrez, Aaron M 14          
       35.40  1:14.90    34.37  1:15.75    31.97  1:12.30    30.76  1:06.93
 
Men 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:45.76    4:55.61  
     1) Hedayati, Arteen K 13           2) Theologidy, Taddeus T 13       
     3) Courtney, Jacob H 13            4) Mundl, Grant M 13              
       36.52  1:16.38    38.13  1:23.66    33.49  1:12.80    28.65  1:02.77
 
Mixed 50 Yard Freestyle SPLIT REQUEST
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mundl, Grant M            13 MVN-CA                    NT      26.31  
  2 Rosen, Lily G             10 Splash-CA                 NT      36.78