GSC JO Max Championships - Meet Results

GSC JO Max Championships
7/19/2019 - 7/21/2019
San Clemente, CA U.S.A.
Updated: 7/21/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to ALSO Swimming /De Armas                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
        2019 CA GSC "Summer JOMax" SCY Champs - 7/19/2019 to 7/21/2019         
                              Sanction #: S19-203                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  BLU
          21.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA                16.82      16.31 BLU     19  
  2 Wilson, Christina    7 SCAT-CA                17.85      16.83 BLU     17  
  3 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA                 17.56      16.91 BLU     16  
  4 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA                17.24      17.19 BLU     15  
  5 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA                17.64      17.21 BLU     14  
RED - Division  
  1 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA          18.22      16.44 BLU      9  
  2 Horton, Greer G      8 CMAC-CA                19.94      17.78 BLU      7  
  3 Do, Sophia T         7 RIPT-CA                18.23      18.01 BLU      6  
  4 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA                20.10      18.49 RED      5  
  5 Fong, Madeline A     7 GSC-CA                 19.86      18.76 RED      4  
  6 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA                 20.23      18.91 RED      3  
  7 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA                21.10      20.36 RED      2  
  8 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA                20.26      20.69 RED      1  
  9 Stevens, Azil M      8 MVN-CA                 21.61      20.95 RED    
WHIT - Division  
  1 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                25.45      20.41 RED    
  2 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA                    NT      20.52 RED    
  3 Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT      20.88 RED    
  4 Harden, Sierra S     8 GSC-CA                 22.27      21.73 WHIT   
  5 Sudakoff, Perry R    7 SCAT-CA                   NT      22.02 WHIT   
  6 Matusiak, Bridget    8 GSC-CA                 22.00      22.07 WHIT   
  6 Heppelmann, Ava H    8 SCAL-CA                25.34      22.07 WHIT   
  8 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                 23.75      22.31 WHIT   
  9 Sech, Helen L        6 SCAT-CA                   NT      22.43 WHIT   
 10 Speranzo, Sophia C   7 SCAL-CA                22.76      22.47 WHIT   
 11 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                22.80      22.64 WHIT   
 12 English, Emma G      7 SET-CA                 22.37      22.86 WHIT   
 13 Meredith, Orielle    8 SCAT-CA                23.12      22.95 WHIT   
 14 Doust, Sasha L       8 SCAL-CA                27.40      23.17 WHIT   
 15 Oh, Leyla G          7 DA-CA                  31.14      23.50 WHIT   
 16 Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                28.55      23.92 WHIT   
 17 Matheson, Leila G    6 SCAT-CA                36.17      24.57 WHIT   
 18 Hazeltine, Blake E   7 SCAL-CA                28.47      24.96 WHIT   
 19 Hall, Myah L         7 SCAT-CA                34.66      26.69 WHIT   
 20 Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                 26.05      26.84 WHIT   
 21 Scherenberg, Malin   6 SCAT-CA                31.94      27.08 WHIT   
 22 Garcia, Brecca I     5 MVN-CA                 30.83      27.42 WHIT   
 23 Killebrew, Kalena    6 MVN-CA                 31.09      28.18 WHIT   
 24 Teeter, Daley A      7 SET-CA                 31.04      28.57 WHIT   
 25 Browder, Tracy J     8 SCAL-CA                   NT      28.71 WHIT   
 26 Howell, Theone M     7 SCAL-CA                   NT      28.76 WHIT   
 27 Cuellar, Alexa S     6 SCAL-CA                   NT      31.02 WHIT   
 28 Beam, Lynnox A       7 SCAT-CA                48.15      37.27 WHIT   
 29 DeBar, Allison R     6 SCAL-CA                   NT      38.70 WHIT   
 
Girls 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  BLU
          48.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA          32.95      33.46 BLU     19  
  2 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA          39.01      38.86 BLU     17  
  3 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA                39.72      38.88 BLU     16  
  4 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA                 39.83      38.90 BLU     15  
RED - Division  
  1 Do, Sophia T         7 RIPT-CA                41.94      38.75 BLU      9  
  2 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA                44.01      39.42 BLU      7  
  3 Wilson, Christina    7 SCAT-CA                43.30      39.57 BLU      6  
  4 Dawson, Halle K      8 MVN-CA                 43.26      39.70 BLU      5  
  5 Han, Megan P         8 AZOT-CA                44.69      39.74 BLU      4  
  6 Sherry, Penelope J   7 RIPT-CA                42.56      39.96 BLU      3  
  7 Espiritu, Kynsley    8 AZOT-CA                43.26      40.37 BLU      2  
  8 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA                43.28      41.56 RED      1  
  9 Carlisle, Eliza A    8 SCAT-CA                47.33      41.64 RED    
 10 Mariano, Sophie G    8 SCAL-CA                43.71      42.14 RED    
 11 Alva, Taylor S       8 UN-01-CA               40.81      42.23 RED    
 12 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                 47.92      42.42 RED    
 13 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA                 47.95      43.23 RED    
 14 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA                45.04      45.63 RED    
 15 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA                44.66      46.77 RED    
WHIT - Division  
  1 Vuppula, Avantika    8 AZOT-CA                59.96      42.65 RED    
  2 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA                52.08      45.43 RED    
  3 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA                49.19      45.92 RED    
  4 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                 59.42      48.31 RED    
  5 Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT      48.62 WHIT   
  6 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                54.93      50.27 WHIT   
  7 Shih, Bailey G       8 SCAL-CA                   NT      50.66 WHIT   
  8 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                   NT      51.88 WHIT   
  9 Hazeltine, Blake E   7 SCAL-CA                56.05      52.68 WHIT   
 10 Heppelmann, Ava H    8 SCAL-CA              1:03.38      53.04 WHIT   
 11 Sudakoff, Perry R    7 SCAT-CA              1:04.83      53.41 WHIT   
 12 Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                   NT      53.58 WHIT   
 13 Matheson, Leila G    6 SCAT-CA              1:18.29      53.65 WHIT   
 14 Nguyen, Audrey N     6 RIPT-CA                   NT      53.83 WHIT   
 15 Scherenberg, Malin   6 SCAT-CA                   NT    1:04.04 WHIT   
 16 Alas, Carson M       7 SCAL-CA                   NT    1:21.03 WHIT   
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  BLU
        1:46.10  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA        1:14.50    1:15.42 BLU     19  
                  36.68     1:15.42 (38.74)                                        
  2 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA              1:20.26    1:17.28 BLU     17  
                  36.08     1:17.28 (41.20)                                        
  3 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA              1:26.02    1:22.61 BLU     16  
                  39.49     1:22.61 (43.12)                                        
  4 Hattar, Sophia R     8 MVN-CA               1:27.87    1:22.80 BLU     15  
                  38.86     1:22.80 (43.94)                                        
  5 Molina, Valentina    8 YOC-CA               1:26.53    1:23.41 BLU     14  
                  38.15     1:23.41 (45.26)                                        
RED - Division  
  1 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA              1:28.75    1:29.36 RED      9  
                  40.51     1:29.36 (48.85)                                        
  2 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA              1:36.30    1:31.75 RED      7  
                  43.08     1:31.75 (48.67)                                        
  3 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA              1:43.79    1:33.68 RED      6  
                  43.44     1:33.68 (50.24)                                        
  4 Dawson, Halle K      8 MVN-CA               1:41.48    1:36.40 RED      5  
                  44.02     1:36.40 (52.38)                                        
  5 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA              1:44.06    1:42.50 RED      4  
                  49.45     1:42.50 (53.05)                                        
  6 Norton, Madi L       8 SET-CA               1:45.10    1:48.79 WHIT     3  
WHIT - Division  
  1 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA              1:49.15    1:28.58 RED    
                  41.53     1:28.58 (47.05)                                        
  2 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA               1:46.58    1:39.92 RED    
                  44.15     1:39.92 (55.77)                                        
  3 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA              1:47.30    1:41.60 RED    
                  46.44     1:41.60 (55.16)                                        
  4 Robertson, Evie N    8 DA-CA                1:56.33    1:43.20 RED    
                  50.34     1:43.20 (52.86)                                        
  5 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA              1:53.11    1:43.28 RED    
                  48.60     1:43.28 (54.68)                                        
  6 English, Emma G      7 SET-CA               1:50.05    1:54.11 WHIT   
                  53.30   1:54.11 (1:00.81)                                        
  7 Oh, Leyla G          7 DA-CA                     NT    2:01.07 WHIT   
                  56.23   2:01.07 (1:04.84)                                        
  8 Howell, Theone M     7 SCAL-CA                   NT    2:03.59 WHIT   
                  56.88   2:03.59 (1:06.71)                                        
  9 Speranzo, Sophia C   7 SCAL-CA                   NT    2:10.63 WHIT   
                  53.98   2:10.63 (1:16.65)                                        
 
Girls 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  BLU
          26.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA                20.82      20.50 BLU     19  
  2 Wilson, Christina    7 SCAT-CA                21.85      21.00 BLU     17  
  3 Molina, Valentina    8 YOC-CA                 20.06      21.10 BLU     16  
  4 Dawson, Halle K      8 MVN-CA                 22.16      22.14 BLU     15  
  5 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA                22.05      22.46 RED     14  
RED - Division  
  1 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA                24.00      21.88 BLU      9  
  2 Fong, Madeline A     7 GSC-CA                 23.25      22.57 RED      7  
  3 Horton, Greer G      8 CMAC-CA                24.01      22.84 RED      6  
  4 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA                 23.01      24.02 RED      5  
  5 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                 23.81      24.76 RED      4  
  6 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA                26.30      25.99 RED      3  
  7 Harden, Sierra S     8 GSC-CA                 25.64      28.18 WHIT     2  
  8 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA                 26.58      28.94 WHIT     1  
  9 Stevens, Azil M      8 MVN-CA                 22.28      29.08 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA                27.50      25.93 RED    
  2 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA                27.74      26.22 RED    
  3 Sech, Helen L        6 SCAT-CA                   NT      26.41 RED    
  4 English, Emma G      7 SET-CA                 27.42      26.61 WHIT   
  5 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                31.93      26.68 WHIT   
  6 Doust, Sasha L       8 SCAL-CA                29.31      26.75 WHIT   
  7 Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT      26.83 WHIT   
  8 Robertson, Evie N    8 DA-CA                  28.54      27.15 WHIT   
  9 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                 27.66      27.72 WHIT   
 10 Norton, Madi L       8 SET-CA                 28.75      28.62 WHIT   
 11 Speranzo, Sophia C   7 SCAL-CA                28.71      28.69 WHIT   
 12 Hazeltine, Blake E   7 SCAL-CA                28.27      28.84 WHIT   
 13 Cuellar, Alexa S     6 SCAL-CA                   NT      29.41 WHIT   
 14 Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                30.60      29.99 WHIT   
 15 Killebrew, Kalena    6 MVN-CA                 29.78      30.50 WHIT   
 16 Matusiak, Bridget    8 GSC-CA                 30.06      31.30 WHIT   
 17 Heppelmann, Ava H    8 SCAL-CA                30.60      31.49 WHIT   
 18 Scherenberg, Malin   6 SCAT-CA                   NT      31.53 WHIT   
 19 Garcia, Brecca I     5 MVN-CA                 32.58      31.96 WHIT   
 20 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                30.55      32.09 WHIT   
 21 Howell, Theone M     7 SCAL-CA                   NT      32.56 WHIT   
 22 Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                 30.28      32.65 WHIT   
 23 Matheson, Leila G    6 SCAT-CA                43.95      34.29 WHIT   
 24 Hall, Myah L         7 SCAT-CA                37.51      36.72 WHIT   
 25 Teeter, Daley A      7 SET-CA                 34.43      38.14 WHIT   
 26 Beam, Lynnox A       7 SCAT-CA                54.46      52.56 WHIT   
 -- Swanson, Quinn K     8 DA-CA                     NT         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  BLU
          57.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA          38.82      38.30 BLU     19  
  2 Khudiakova, Veroni   8 AZOT-CA                43.94      43.10 BLU     17  
  3 Alva, Taylor S       8 UN-01-CA               48.04      44.51 BLU     16  
  4 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA                46.48      45.43 BLU     15  
  5 Han, Megan P         8 AZOT-CA                45.37      46.43 BLU     14  
  6 Wilson, Christina    7 SCAT-CA                46.60      47.27 BLU     13  
  7 Espiritu, Kynsley    8 AZOT-CA                47.63      47.95 BLU     12  
  8 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA                45.99      49.50 RED     11  
RED - Division  
  1 Mariano, Sophie G    8 SCAL-CA                49.50      46.51 BLU      9  
  2 Baek, Grace E        8 AZOT-CA                53.73      48.16 RED      7  
  3 Fong, Madeline A     7 GSC-CA                 48.39      48.53 RED      6  
 -- Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                 52.41         DQ        
WHIT - Division  
  1 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA              1:01.06      45.71 BLU    
  2 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA             NT      46.87 BLU    
  3 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA              1:00.68      54.14 RED    
  4 Vuppula, Avantika    8 AZOT-CA              1:14.67      55.51 RED    
  5 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA              1:05.09      57.81 WHIT   
  6 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA              1:02.75      58.32 WHIT   
  7 Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT      59.94 WHIT   
  8 Norton, Madi L       8 SET-CA               1:00.85    1:03.35 WHIT   
  9 Sudakoff, Perry R    7 SCAT-CA              1:13.47    1:05.68 WHIT   
 
Girls 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  BLU
          28.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Khudiakova, Veroni   8 AZOT-CA                23.27      21.38 BLU     19  
  2 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA                22.68      21.73 BLU     17  
RED - Division  
  1 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA          24.53      22.80 BLU      9  
  2 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA                 24.49      23.14 BLU      7  
  3 Horton, Greer G      8 CMAC-CA                25.67      25.01 RED      6  
  4 Vuppula, Avantika    8 AZOT-CA                26.77      25.33 RED      5  
  5 Do, Sophia T         7 RIPT-CA                26.02      25.52 RED      4  
  6 Stevens, Azil M      8 MVN-CA                 25.96      25.85 RED      3  
  7 Sherry, Penelope J   7 RIPT-CA                26.28      26.48 RED      2  
  8 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA                 28.00      26.68 RED      1  
  9 Fong, Madeline A     7 GSC-CA                 27.63      26.78 RED    
WHIT - Division  
  1 Dawson, Halle K      8 MVN-CA                 30.30      26.61 RED    
  2 Nguyen, Audrey N     6 RIPT-CA                34.80      28.39 RED    
  3 Rattanasak-Shimada   8 CMAC-CA                   NT      29.59 WHIT   
  4 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                38.39      30.55 WHIT   
  5 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA                 33.47      31.04 WHIT   
  6 Carlisle, Eliza A    8 SCAT-CA                   NT      31.09 WHIT   
  7 Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                 34.52      31.22 WHIT   
  8 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                 37.05      35.66 WHIT   
  9 Norton, Madi L       8 SET-CA                 34.23      35.95 WHIT   
 10 Heppelmann, Ava H    8 SCAL-CA                43.97      39.93 WHIT   
 11 Scherenberg, Malin   6 SCAT-CA                48.85      43.06 WHIT   
 12 Teeter, Daley A      7 SET-CA                    NT      47.79 WHIT   
 13 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                   NT      51.32 WHIT   
 -- Hazeltine, Blake E   7 SCAL-CA                35.82         DQ        
 -- Matheson, Leila G    6 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- English, Emma G      7 SET-CA                 34.86         DQ        
 -- Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Sudakoff, Perry R    7 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  BLU
        1:02.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA          44.44      45.77 BLU     19  
  2 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA          49.44      46.57 BLU     17  
RED - Division  
  1 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA                 52.98      48.41 BLU      9  
  2 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA                53.04      53.09 RED      7  
  3 Do, Sophia T         7 RIPT-CA                58.41      53.52 RED      6  
  4 Wilson, Christina    7 SCAT-CA                55.77      54.14 RED      5  
  5 Horton, Greer G      8 CMAC-CA                57.45      54.83 RED      4  
  6 Stevens, Azil M      8 MVN-CA                 54.95      55.94 RED      3  
  7 Harden, Sierra S     8 GSC-CA                 59.08      57.15 RED      2  
  8 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA               1:02.24      57.36 RED      1  
  9 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA                59.76    1:02.23 RED    
 10 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA               1:00.40    1:03.62 WHIT   
 -- Hattar, Sophia R     8 MVN-CA                 54.89         DQ        
WHIT - Division  
  1 Robertson, Evie N    8 DA-CA                1:16.36    1:04.07 WHIT   
  2 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA               1:12.62    1:05.43 WHIT   
  3 Meredith, Orielle    8 SCAT-CA              1:18.95    1:07.43 WHIT   
  4 Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                   NT    1:19.71 WHIT   
  5 Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                    NT    1:21.39 WHIT   
 -- Oh, Leyla G          7 DA-CA                     NT         DQ        
 -- Matheson, Leila G    6 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Beam, Lynnox A       7 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Hazeltine, Blake E   7 SCAL-CA                   NT         DQ        
 -- Sudakoff, Perry R    7 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Matusiak, Bridget    8 GSC-CA                    NT         DQ        
 -- Norton, Madi L       8 SET-CA               1:14.71         DQ        
 
Girls 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  BLU
          25.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA                20.28      18.11 BLU     19  
  2 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA                20.54      19.67 BLU     17  
  3 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA                19.87      20.40 BLU     16  
  4 Do, Sophia T         7 RIPT-CA                21.13      20.66 BLU     15  
  5 Sherry, Penelope J   7 RIPT-CA                20.64      21.28 BLU     14  
RED - Division  
  1 McKeen, Taryn R      8 SCAT-CA                21.85      20.22 BLU      9  
  2 Mariano, Sophie G    8 SCAL-CA                22.76      23.75 RED      7  
  3 Baek, Grace E        8 AZOT-CA                21.98      24.04 RED      6  
  4 Sullivan, Keelyn M   7 MVN-CA                 25.29      24.32 RED      5  
  5 Carlisle, Eliza A    8 SCAT-CA                24.88      24.91 RED      4  
WHIT - Division  
  1 Callahan, Teagan E   7 MVN-CA                 29.28      26.13 WHIT   
  2 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA                30.21      26.73 WHIT   
  3 Shih, Bailey G       8 SCAL-CA                34.45      28.06 WHIT   
  4 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA                    NT      29.28 WHIT   
  5 Alcaraz, Ava G       6 SCAL-CA                29.20      29.45 WHIT   
  6 Horton, Greer G      8 CMAC-CA                27.56      30.84 WHIT   
  7 Stevens, Azil M      8 MVN-CA                 30.29      31.57 WHIT   
  8 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                37.22      32.27 WHIT   
  9 English, Emma G      7 SET-CA                 38.12      34.55 WHIT   
 10 Serra, Francesca E   8 GSC-CA                 39.50      34.71 WHIT   
 11 Lloyd, Sailor K      7 SCAT-CA                   NT      37.03 WHIT   
 -- Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                 33.10         DQ        
 
Girls 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  BLU
          55.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA          35.97      35.02 BLU     19  
  2 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA          44.05      42.18 BLU     17  
  3 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA                45.44      48.51 RED     16  
RED - Division  
  1 Molina, Valentina    8 YOC-CA                 47.56      43.62 BLU      9  
  2 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA                 46.90      44.52 BLU      7  
  3 Hattar, Sophia R     8 MVN-CA                 47.34      48.17 RED      6  
  4 Fong, Madeline A     7 GSC-CA                 52.99      50.80 RED      5  
 -- Do, Sophia T         7 RIPT-CA                52.54         DQ        
WHIT - Division  
  1 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA                59.79      53.25 RED    
  2 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA              1:04.20      57.39 WHIT   
  3 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                   NT    1:01.48 WHIT   
  4 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA              1:03.35    1:12.34 WHIT   
  5 Horton, Reagan H     6 CMAC-CA                   NT    1:18.97 WHIT   
 -- Sech, Helen L        6 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Dawson, Halle K      8 MVN-CA               1:10.42         NS        
 
Girls 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  BLU
        2:01.40  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhong, Katie         8 Waterworks-CA        1:23.62    1:24.85 BLU     19  
                  36.52     1:24.85 (48.33)                                        
  2 Sharma, Anoushka R   7 GSC-CA               1:40.08    1:31.30 BLU     17  
                  43.23     1:31.30 (48.07)                                        
  3 Ascari, Gillian A    8 SCAL-CA              1:32.99    1:32.67 BLU     16  
                  44.57     1:32.67 (48.10)                                        
  4 Khudiakova, Veroni   8 AZOT-CA              1:39.74    1:34.65 BLU     15  
                  44.06     1:34.65 (50.59)                                        
  5 Prakashchander, Ak   8 SCAL-CA              1:38.35    1:37.07 BLU     14  
                  43.91     1:37.07 (53.16)                                        
  6 Ortiz, Maddyn G      8 SCAT-CA              1:37.57    1:37.26 BLU     13  
                  48.71     1:37.26 (48.55)                                        
RED - Division  
  1 Alva, Taylor S       8 UN-01-CA             1:42.23    1:38.60 BLU      9  
                  44.48     1:38.60 (54.12)                                        
  2 Han, Megan P         8 AZOT-CA              1:51.80    1:39.46 BLU      7  
                  46.36     1:39.46 (53.10)                                        
  3 Wilson, Christina    7 SCAT-CA              1:45.99    1:40.49 BLU      6  
                  45.93     1:40.49 (54.56)                                        
  4 Fong, Madeline A     7 GSC-CA               1:49.89    1:45.54 RED      5  
                  50.19     1:45.54 (55.35)                                        
  5 Horton, Greer G      8 CMAC-CA              1:49.34    1:49.63 RED      4  
                  55.45     1:49.63 (54.18)                                        
WHIT - Division  
  1 Zhou, Jamie A        7 Waterworks-CA             NT    1:31.00 BLU    
                  42.03     1:31.00 (48.97)                                        
  2 Espiritu, Kynsley    8 AZOT-CA                   NT    1:41.50 RED    
                  46.03     1:41.50 (55.47)                                        
  3 Arcari, Lauren E     8 SCAL-CA                   NT    1:42.54 RED    
                  48.86     1:42.54 (53.68)                                        
  4 Baek, Grace E        8 AZOT-CA                   NT    1:51.62 RED    
                  51.17   1:51.62 (1:00.45)                                        
  5 Tovar, Kamilah K     8 SCAT-CA              2:08.81    1:57.13 RED    
                  55.47   1:57.13 (1:01.66)                                        
  6 Toal, Ashley B       7 SCAT-CA              2:11.61    2:00.45 RED    
                1:02.92     2:00.45 (57.53)                                        
  7 Boemer, Maya N       7 SCAL-CA                   NT    2:05.17 WHIT   
                  55.78   2:05.17 (1:09.39)                                        
  8 Hammontree, Nina L   7 MVN-CA               2:06.97    2:05.23 WHIT   
                  55.50   2:05.23 (1:09.73)                                        
  9 Pomares, Sophia R    8 SET-CA                    NT    2:06.30 WHIT   
                  59.39   2:06.30 (1:06.91)                                        
 10 Freeland, Emma L     8 CMAC-CA              2:11.25    2:06.56 WHIT   
                1:01.48   2:06.56 (1:05.08)                                        
 11 Stevens, Azil M      8 MVN-CA               2:04.08    2:08.80 WHIT   
                1:05.22   2:08.80 (1:03.58)                                        
 12 English, Emma G      7 SET-CA               2:14.76    2:08.96 WHIT   
                1:05.62   2:08.96 (1:03.34)                                        
 13 Norton, Madi L       8 SET-CA               2:14.72    2:14.09 WHIT   
                1:07.29   2:14.09 (1:06.80)                                        
 14 Tombleson, Aurora    7 MVN-CA                    NT    2:18.64 WHIT   
                1:07.20   2:18.64 (1:11.44)                                        
 -- Matheson, Leila G    6 SCAT-CA                   NT         DQ        
                1:10.36        DQ (1:11.53)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:17.39    1:11.55         40  
     1) Wilson, Christina M 7           2) Toal, Ashley B 7               
     3) McKeen, Taryn R 8               4) Ortiz, Maddyn G 8              
                  37.77     1:11.55 (33.78)                                        
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    1:12.00         34  
     1) Prakashchander, Aksharaa 8      2) Alcaraz, Ava G 6               
     3) Arcari, Lauren E 8              4) Ascari, Gillian A 8            
                  42.57     1:12.00 (29.43)                                        
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    1:20.36         32  
     1) Sharma, Anoushka R 7            2) Matusiak, Bridget L 8          
     3) Harden, Sierra S 8              4) Fong, Madeline A 7             
                  44.67     1:20.36 (35.69)                                        
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT    1:21.14         30  
     1) Callahan, Teagan E 7            2) Want, Teagan E 8               
     3) Hammontree, Nina L 7            4) Hattar, Sophia R 8             
                  40.08     1:21.14 (41.06)                                        
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    1:29.32         28  
     1) Tombleson, Aurora L 7           2) Sullivan, Keelyn M 7           
     3) Slama, Chloe A 8                4) Stevens, Azil M 8              
                  47.44     1:29.32 (41.88)                                        
  6 Socal Aquatics Association-CA  'B'               NT    1:33.53         26  
     1) Boemer, Maya N 7                2) Doust, Sasha L 8               
     3) Hazeltine, Blake E 7            4) Speranzo, Sophia C 7           
                  47.07     1:33.53 (46.46)                                        
  7 Set Swim-CA  'A'                                 NT    1:34.17         24  
     1) Norton, Madi L 8                2) English, Emma G 7              
     3) Teeter, Daley A 7               4) Pomares, Sophia R 8            
                  45.22     1:34.17 (48.95)                                        
  8 San Clemente Aquatics-CA  'C'                    NT    1:37.50         22  
     1) Hall, Myah L 7                  2) Matheson, Leila G 6            
     3) Sudakoff, Perry R 7             4) Sech, Helen L 6                
                  51.60     1:37.50 (45.90)                                        
  9 San Clemente Aquatics-CA  'B'               1:47.18    1:39.39         18  
     1) Tovar, Kamilah K 8              2) Lloyd, Sailor K 7              
     3) Scherenberg, Malin J 6          4) Meredith, Orielle E 8          
                  46.28     1:39.39 (53.11)                                        
 10 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            1:36.00    1:50.19         14  
     1) Horton, Greer G 8               2) Rattanasak-Shimada, Miyuki Z 8 
     3) Horton, Reagan H 6              4) Freeland, Emma L 8             
                1:15.76     1:50.19 (34.43)                                        
 11 Socal Aquatics Association-CA  'C'               NT    1:52.06         12  
     1) DeBar, Allison R 6              2) Browder, Tracy J 8             
     3) Cuellar, Alexa S 6              4) Howell, Theone M 7             
                1:00.67     1:52.06 (51.39)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   1:24.68    1:20.25         40  
     1) Baek, Grace E 8                 2) Khudiakova, Veronika * 8       
     3) Han, Megan P 8                  4) Espiritu, Kynsley A 8          
                  43.62     1:20.25 (36.63)                                        
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    1:22.06         34  
     1) Prakashchander, Aksharaa 8      2) Arcari, Lauren E 8             
     3) Ascari, Gillian A 8             4) Mariano, Sophie G 8            
                  45.25     1:22.06 (36.81)                                        
  3 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:25.42    1:23.39         32  
     1) Carlisle, Eliza A 8             2) Ortiz, Maddyn G 8              
     3) McKeen, Taryn R 8               4) Wilson, Christina M 7          
                  45.87     1:23.39 (37.52)                                        
  4 Socal Aquatics Association-CA  'B'               NT    1:44.87         30  
     1) Heppelmann, Ava H 8             2) Shih, Bailey G 8               
     3) Boemer, Maya N 7                4) Alcaraz, Ava G 6               
                1:04.71     1:44.87 (40.16)                                        
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT    1:46.19         28  
     1) Dawson, Halle K 8               2) Gonzalez, Ellie G 8            
     3) Slama, Chloe A 8                4) Sullivan, Keelyn M 7           
                  55.23     1:46.19 (50.96)                                        
  6 Set Swim-CA  'A'                                 NT    1:56.64         26  
     1) Norton, Madi L 8                2) English, Emma G 7              
     3) Pomares, Sophia R 8             4) Teeter, Daley A 7              
                1:01.40     1:56.64 (55.24)                                        
 -- San Clemente Aquatics-CA  'B'               2:03.70         DQ        
     1) Lloyd, Sailor K 7               2) Toal, Ashley B 7               
     3) Tovar, Kamilah K 8              4) Scherenberg, Malin J 6         
                  59.79          DQ (59.98)                                        
 -- Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            1:56.66         DQ        
     1) Freeland, Emma L 8              2) Rattanasak-Shimada, Miyuki Z 8 
     3) Horton, Greer G 8               4) Horton, Reagan H 6             
                  58.34          DQ (47.10)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.90  .JO
          32.20  %JAG
          33.90  BLU
          37.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Dinh, Keira N       10 AZOT-CA                32.14      30.41 .JO     39  
BLU - Division  
  1 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA                33.22      32.10 %JAG    19  
  2 Fishburn, Holly M    9 AAM-CA                 33.18      32.55 BLU     17  
  3 Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA                32.50      32.58 BLU     16  
  4 Delgado, Valentina   9 GSC-CA                 33.32      32.63 BLU     15  
  5 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA                33.12      33.11 BLU     14  
  6 Cain, Taylor T      10 RIPT-CA                33.64      33.12 BLU     13  
  7 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA                33.17      33.44 BLU     12  
  8 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA                 33.65      33.63 BLU     11  
  9 Arnaiz, Maggie K    10 SCAL-CA                33.07      33.86 BLU    
 10 Boado, Felisa E     10 SET-CA                 33.02      33.95 RED    
RED - Division  
  1 McKeen, Devon G     10 SCAT-CA                33.96      32.36 BLU      9  
  2 Lin, Rachel          9 Waterworks-CA          34.75      33.13 BLU      7  
  3 Vu, Morgan T         9 AZOT-CA                34.44      33.53 BLU      6  
  4 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA                 35.81      33.90 BLU      5  
  5 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA               33.99      34.16 RED      4  
  6 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                 35.04      34.24 RED      3  
  7 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA                35.56      34.26 RED      2  
  8 Tjondro, Constance  10 MVN-CA                 34.60      34.37 RED      1  
  9 Iverson, Finah J    10 NBS-CA                 36.12      34.65 RED    
 10 Paul, Olivia S       9 AAM-CA                 36.63      35.03 RED    
 11 Quan, Sasha E        9 GSC-CA                 36.23      35.06 RED    
 12 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA                 36.45      36.05 RED    
 13 Trani, Romi J       10 SCAL-CA                36.65      37.14 WHIT   
 14 Cain, Haley T        9 RIPT-CA                36.65      37.20 WHIT   
 15 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA                36.59      38.76 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA                40.08      35.83 RED    
  2 Iverson, Rosemary   10 NBS-CA                 37.19      35.93 RED    
  3 Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA                40.13      36.01 RED    
  4 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA                37.22      36.18 RED    
  5 Garcia, Analy        9 CMAC-CA                38.29      36.36 RED    
  6 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA                 38.74      36.92 RED    
  7 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA                38.52      37.04 WHIT   
  8 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                 37.13      37.20 WHIT   
  9 Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT      37.73 WHIT   
 10 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA                 39.93      38.14 WHIT   
 11 Serna, Danika A     10 SCAL-CA                38.99      38.30 WHIT   
 12 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT      38.31 WHIT   
 13 McCollum, Hailey K  10 NBS-CA                 37.56      38.34 WHIT   
 14 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                 41.50      38.61 WHIT   
 15 Chaffins, Skyla B    9 RIPT-CA                45.84      39.21 WHIT   
 16 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA                41.81      39.46 WHIT   
 17 McDaid, Cerys L      9 SCAL-CA                40.95      40.28 WHIT   
 18 Williams, Presley    9 CMAC-CA                42.01      40.64 WHIT   
 19 Pozzuoli, Mia E     10 NBS-CA                 42.66      40.71 WHIT   
 20 Sherry, Olivia A     9 RIPT-CA                41.14      41.00 WHIT   
 21 Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA                42.56      41.27 WHIT   
 22 Miller, Cady A      10 SET-CA                 43.12      41.39 WHIT   
 23 Alvarez, Phoebe M   10 SCAL-CA                46.56      41.57 WHIT   
 24 Thomas, Vy V         9 CMAC-CA                45.27      41.59 WHIT   
 25 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                  43.50      41.62 WHIT   
 26 Raine, Ellie M       9 MVN-CA                 40.70      41.99 WHIT   
 27 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA                41.22      42.12 WHIT   
 28 Huang, Janet        10 MVN-CA                 51.83      42.15 WHIT   
 29 Jain, Ananya        10 MVN-CA                    NT      42.59 WHIT   
 30 Valle, Rubi          9 CMAC-CA                44.74      42.87 WHIT   
 31 Zulevich, Iara J    10 SCAT-CA                46.01      42.94 WHIT   
 32 Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA                 45.51      43.08 WHIT   
 33 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA                46.65      43.84 WHIT   
 34 Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT      44.78 WHIT   
 35 Slama, Chloe A       8 MVN-CA                 44.38      47.05 WHIT   
 36 Want, Teagan E       8 MVN-CA                 50.69      47.33 WHIT   
 37 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                 51.01      47.82 WHIT   
 38 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                 42.41      48.70 WHIT   
 39 Campbell, Mia E      9 GSC-CA                 52.28      49.70 WHIT   
 40 Myers, Sofia E       9 Splash-CA              51.16      50.05 WHIT   
 41 Creado, Alessandra   9 SCAL-CA                59.73      50.29 WHIT   
 42 Viers, Delaney R     9 MVN-CA               1:03.28      50.62 WHIT   
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.80  .JO
        1:11.30  %JAG
        1:14.70  BLU
        1:21.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA              1:14.40    1:10.06 .JO     19  
                  32.68     1:10.06 (37.38)                                        
  2 Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA              1:12.37    1:11.56 BLU     17  
                  34.51     1:11.56 (37.05)                                        
  3 Kofford, Lila H     10 COTO-CA              1:13.48    1:12.36 BLU     16  
                  34.02     1:12.36 (38.34)                                        
  4 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA              1:13.44    1:12.47 BLU     15  
                  34.82     1:12.47 (37.65)                                        
  5 McCarthy, Andera C  10 NBS-CA               1:12.84    1:12.48 BLU     14  
                  35.43     1:12.48 (37.05)                                        
  6 Lin, Rachel          9 Waterworks-CA        1:13.31    1:13.34 BLU     13  
                  35.24     1:13.34 (38.10)                                        
  7 Boado, Felisa E     10 SET-CA               1:12.52    1:13.67 BLU     12  
                  35.45     1:13.67 (38.22)                                        
  8 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA               1:13.53    1:18.26 RED     11  
                  38.01     1:18.26 (40.25)                                        
RED - Division  
  1 Delgado, Valentina   9 GSC-CA               1:15.38    1:11.13 %JAG     9  
                  33.83     1:11.13 (37.30)                                        
  2 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA              1:16.08    1:11.16 %JAG     7  
                  34.34     1:11.16 (36.82)                                        
  3 McKeen, Devon G     10 SCAT-CA              1:16.36    1:11.19 %JAG     6  
                  34.30     1:11.19 (36.89)                                        
  4 Mu, Maggie           8 AZOT-CA              1:16.20    1:14.61 BLU      5  
                  35.54     1:14.61 (39.07)                                        
  5 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA             1:17.99    1:14.96 RED      4  
                  36.20     1:14.96 (38.76)                                        
  6 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA              1:18.35    1:15.50 RED      3  
                  36.65     1:15.50 (38.85)                                        
  7 Williams, Avery N   10 RIPT-CA              1:17.32    1:15.64 RED      2  
                  36.09     1:15.64 (39.55)                                        
  8 Fishburn, Holly M    9 AAM-CA               1:15.75    1:15.72 RED      1  
                  35.97     1:15.72 (39.75)                                        
  9 Tjondro, Constance  10 MVN-CA               1:17.26    1:18.35 RED    
                  37.57     1:18.35 (40.78)                                        
 10 Vu, Morgan T         9 AZOT-CA              1:20.65    1:19.56 RED    
                  37.20     1:19.56 (42.36)                                        
 11 Epperson, Gillian   10 COTO-CA              1:21.38    1:21.11 RED    
                  39.01     1:21.11 (42.10)                                        
 12 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA              1:20.76    1:23.62 WHIT   
                  37.90     1:23.62 (45.72)                                        
WHIT - Division  
  1 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA               1:21.75    1:18.53 RED    
                  38.24     1:18.53 (40.29)                                        
  2 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA               1:22.14    1:18.66 RED    
                  37.25     1:18.66 (41.41)                                        
  3 Capistron, Riley A  10 UN-04-CA             1:25.06    1:18.71 RED    
                  37.78     1:18.71 (40.93)                                        
  4 Nigro, Jaylin S     10 GSC-CA               1:24.13    1:18.73 RED    
                  36.59     1:18.73 (42.14)                                        
  5 Parkan, Lily A       9 SET-CA               1:22.25    1:19.70 RED    
                  38.45     1:19.70 (41.25)                                        
  6 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA               1:24.82    1:19.97 RED    
  7 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA              1:23.86    1:21.76 WHIT   
                  38.85     1:21.76 (42.91)                                        
  8 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT    1:22.13 WHIT   
                  39.31     1:22.13 (42.82)                                        
  9 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA              1:30.92    1:22.15 WHIT   
                  38.75     1:22.15 (43.40)                                        
 10 McPherson, Rose R   10 MVN-CA               1:25.47    1:23.19 WHIT   
                  38.65     1:23.19 (44.54)                                        
 11 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA               1:24.14    1:23.24 WHIT   
                  39.33     1:23.24 (43.91)                                        
 12 Garcia, Analy        9 CMAC-CA              1:32.68    1:23.41 WHIT   
                  39.57     1:23.41 (43.84)                                        
 13 Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA              1:31.12    1:23.46 WHIT   
 14 Kostich, Maddie R    9 MVN-CA               1:30.68    1:24.09 WHIT   
                  40.18     1:24.09 (43.91)                                        
 15 Heid, Chloe M       10 GSC-CA               1:23.67    1:24.28 WHIT   
                  39.83     1:24.28 (44.45)                                        
 16 Quan, Sasha E        9 GSC-CA               1:22.26    1:24.37 WHIT   
                  39.13     1:24.37 (45.24)                                        
 17 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA              1:29.18    1:25.41 WHIT   
                  40.67     1:25.41 (44.74)                                        
 18 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA              1:30.21    1:25.87 WHIT   
                  39.45     1:25.87 (46.42)                                        
 19 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA               1:28.47    1:26.52 WHIT   
                  41.10     1:26.52 (45.42)                                        
 20 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA              1:42.91    1:26.87 WHIT   
                  40.47     1:26.87 (46.40)                                        
 21 Serna, Danika A     10 SCAL-CA              1:28.42    1:27.41 WHIT   
                  42.48     1:27.41 (44.93)                                        
 22 Chen, Joanne A       9 AZOT-CA              1:33.33    1:28.14 WHIT   
                  40.93     1:28.14 (47.21)                                        
 23 Parker, Megan E     10 DA-CA                1:36.08    1:28.23 WHIT   
                  42.07     1:28.23 (46.16)                                        
 24 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA               1:32.28    1:30.33 WHIT   
                  39.84     1:30.33 (50.49)                                        
 25 Brooks, Reaghan M    9 MVN-CA                    NT    1:30.83 WHIT   
                  42.06     1:30.83 (48.77)                                        
 26 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA              1:40.79    1:31.30 WHIT   
                  42.86     1:31.30 (48.44)                                        
 27 Walker, Mia N        9 CMAC-CA              1:29.09    1:33.79 WHIT   
                  44.56     1:33.79 (49.23)                                        
 28 Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT    1:33.81 WHIT   
 29 Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA              1:40.63    1:34.82 WHIT   
                  47.15     1:34.82 (47.67)                                        
 30 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA              1:39.73    1:36.61 WHIT   
 31 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA               1:34.79    1:37.68 WHIT   
 32 Foulger, Coco J      9 DA-CA                     NT    1:38.32 WHIT   
 33 Thomas, Vy V         9 CMAC-CA              1:44.27    1:38.33 WHIT   
                  45.23     1:38.33 (53.10)                                        
 34 Geisendorff, Kate   10 DA-CA                1:46.44    1:38.79 WHIT   
                  45.60     1:38.79 (53.19)                                        
 35 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                1:37.80    1:38.99 WHIT   
                  45.61     1:38.99 (53.38)                                        
 36 Valle, Rubi          9 CMAC-CA              1:36.33    1:40.81 WHIT   
                  47.09     1:40.81 (53.72)                                        
 37 Crooks, Avery J      9 Splash-CA            1:42.19    1:40.92 WHIT   
                  47.13     1:40.92 (53.79)                                        
 38 Mueller, Keira D     9 MVN-CA               1:38.58    1:42.20 WHIT   
                  46.71     1:42.20 (55.49)                                        
 39 Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA               1:45.27    1:42.78 WHIT   
                  47.62     1:42.78 (55.16)                                        
 40 Parra, Lilah S       9 CMAC-CA              1:50.01    1:44.60 WHIT   
                  47.91     1:44.60 (56.69)                                        
 41 Miller, Cady A      10 SET-CA               1:44.55    1:44.71 WHIT   
 42 Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT    1:47.25 WHIT   
 43 Want, Teagan E       8 MVN-CA               1:48.23    1:47.47 WHIT   
 44 Slama, Chloe A       8 MVN-CA               1:42.78    1:47.78 WHIT   
                  49.59     1:47.78 (58.19)                                        
 45 Saldanha, Adrianna   9 GSC-CA                    NT    1:52.47 WHIT   
 46 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA               2:01.90    1:53.84 WHIT   
                  53.28   1:53.84 (1:00.56)                                        
 47 Meredith, Orielle    8 SCAT-CA                   NT    1:59.12 WHIT   
 48 Saldanha, Alexa J    8 GSC-CA                    NT    2:00.09 WHIT   
 49 Campbell, Mia E      9 GSC-CA                    NT    2:03.06 WHIT   
                  57.14   2:03.06 (1:05.92)                                        
 50 Creado, Alessandra   9 SCAL-CA                   NT    2:07.44 WHIT   
 51 Host, Mya M          9 SCAT-CA              2:03.78    2:10.09 WHIT   
 -- Myers, Sofia E       9 Splash-CA            2:05.70         DQ        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:34.70  .JO
        2:35.50  %JAG
        2:42.00  BLU
        2:56.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McCarthy, Andera C  10 NBS-CA               2:36.56    2:34.21 .JO     19  
                  34.94     1:16.14 (41.20)     1:57.27 (41.13)     2:34.21 (36.94)
  2 Boado, Felisa E     10 SET-CA               2:38.96    2:38.17 BLU     17  
                  35.86     1:17.26 (41.40)     1:57.65 (40.39)     2:38.17 (40.52)
  3 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA              2:40.06    2:39.54 BLU     16  
                  36.58     1:17.32 (40.74)     1:59.45 (42.13)     2:39.54 (40.09)
RED - Division  
  1 Dinh, Keira N       10 AZOT-CA              2:48.71    2:33.04 .JO      9  
                  33.28     1:12.35 (39.07)     1:52.85 (40.50)     2:33.04 (40.19)
  2 Lin, Rachel          9 Waterworks-CA        2:44.11    2:36.73 BLU      7  
                  35.98     1:16.19 (40.21)     1:58.11 (41.92)     2:36.73 (38.62)
  3 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA              2:44.09    2:40.27 BLU      6  
                  35.42     1:17.12 (41.70)     1:59.78 (42.66)     2:40.27 (40.49)
  4 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA               2:44.28    2:42.56 RED      5  
                  36.38     1:19.06 (42.68)     2:02.06 (43.00)     2:42.56 (40.50)
  5 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA              2:51.22    2:46.00 RED      4  
                  37.32     1:21.00 (43.68)     2:04.78 (43.78)     2:46.00 (41.22)
  6 Parkan, Lily A       9 SET-CA               2:53.32    2:55.32 RED      3  
                  40.61     1:26.08 (45.47)     2:11.39 (45.31)     2:55.32 (43.93)
WHIT - Division  
  1 Yang, Nicole         9 SCAL-CA                   NT    2:49.45 RED    
                  41.33     1:27.92 (46.59)     2:10.00 (42.08)     2:49.45 (39.45)
  2 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA              2:57.59    2:50.66 RED    
                  37.09     1:22.18 (45.09)     2:08.39 (46.21)     2:50.66 (42.27)
  3 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA              3:08.58    2:54.23 RED    
                  39.91     1:24.59 (44.68)     2:09.77 (45.18)     2:54.23 (44.46)
  4 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA                   NT    3:00.29 WHIT   
                  41.07     1:27.35 (46.28)     2:16.02 (48.67)     3:00.29 (44.27)
  5 Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA                   NT    3:03.06 WHIT   
                                1:31.64 ( )   3:03.06 (1:31.42)                    
  6 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA               3:12.30    3:03.14 WHIT   
                  41.63     1:29.96 (48.33)     2:17.70 (47.74)     3:03.14 (45.44)
  7 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                    NT    3:03.58 WHIT   
                  41.62     1:29.47 (47.85)     2:17.17 (47.70)     3:03.58 (46.41)
  8 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA                   NT    3:07.67 WHIT   
                  42.15     1:30.00 (47.85)     2:19.74 (49.74)     3:07.67 (47.93)
  9 Garcia, Analy        9 CMAC-CA              3:18.54    3:09.09 WHIT   
                  41.93     1:31.73 (49.80)     2:21.68 (49.95)     3:09.09 (47.41)
 10 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA              3:26.73    3:18.58 WHIT   
                  44.14     1:36.48 (52.34)     2:29.56 (53.08)     3:18.58 (49.02)
 11 Walker, Mia N        9 CMAC-CA              4:06.85    3:20.64 WHIT   
                  44.48     1:36.98 (52.50)     2:29.51 (52.53)     3:20.64 (51.13)
 12 Pozzuoli, Mia E     10 NBS-CA               3:14.21    3:26.09 WHIT   
                  46.16     1:41.92 (55.76)     2:36.66 (54.74)     3:26.09 (49.43)
 13 Thomas, Vy V         9 CMAC-CA                   NT    3:26.60 WHIT   
                  43.06     1:35.85 (52.79)     2:31.70 (55.85)     3:26.60 (54.90)
 14 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                     NT    3:26.89 WHIT   
                  45.20     1:38.83 (53.63)     2:31.08 (52.25)     3:26.89 (55.81)
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:34.71  .JO
             --  BLU
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Boado, Felisa E     10 SET-CA               2:38.96    6:49.20 BLU    
                  36.33     1:17.02 (40.69)     1:58.67 (41.65)     2:40.79 (42.12)
        3:23.96 (43.17)     4:06.67 (42.71)     4:48.09 (41.42)     5:29.54 (41.45)
        6:10.06 (40.52)     6:49.20 (39.14)                                        
  2 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA              2:44.09    6:53.16 BLU    
                  34.65     1:15.00 (40.35)     1:57.12 (42.12)     2:37.99 (40.87)
        3:20.64 (42.65)     4:03.32 (42.68)     4:46.23 (42.91)     5:28.51 (42.28)
        6:11.48 (42.97)     6:53.16 (41.68)                                        
  3 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA               2:44.28    7:03.20 BLU    
                  36.05     1:18.66 (42.61)     2:02.22 (43.56)     2:46.07 (43.85)
        3:29.66 (43.59)     4:14.59 (44.93)     4:57.49 (42.90)     5:41.18 (43.69)
        6:24.30 (43.12)     7:03.20 (38.90)                                        
  4 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA             2:58.80    7:19.63 BLU    
                  36.58     1:18.58 (42.00)     2:01.47 (42.89)     2:46.39 (44.92)
        3:31.80 (45.41)     4:17.04 (45.24)     5:02.50 (45.46)     5:48.25 (45.75)
        6:34.49 (46.24)     7:19.63 (45.14)                                        
  5 Tjondro, Constance  10 MVN-CA               2:58.80    7:21.69 BLU    
                  38.13     1:22.06 (43.93)     2:07.52 (45.46)     2:53.13 (45.61)
        3:38.06 (44.93)     4:23.18 (45.12)     5:08.15 (44.97)     5:53.32 (45.17)
        6:37.10 (43.78)     7:21.69 (44.59)                                        
  6 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA              2:58.80    7:37.19 BLU    
                  37.70     1:23.24 (45.54)     2:10.95 (47.71)     2:58.64 (47.69)
        3:45.48 (46.84)     4:33.95 (48.47)     5:19.59 (45.64)     6:06.34 (46.75)
        6:51.60 (45.26)     7:37.19 (45.59)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.50  .JO
          38.80  %JAG
          40.50  BLU
          44.30  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Tjondro, Constance  10 MVN-CA                 38.70      39.55 BLU     39  
BLU - Division  
  1 Sangasy, Karolina   10 CMAC-CA                39.41      39.06 BLU     19  
  2 Capistron, Riley A  10 UN-04-CA               40.28      39.91 BLU     17  
  3 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                 39.80      40.22 BLU     16  
  4 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA               40.35      40.24 BLU     15  
  5 Lin, Rachel          9 Waterworks-CA          40.06      43.27 RED     14  
RED - Division  
  1 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA                 42.53      38.99 BLU      9  
  2 Paul, Olivia S       9 AAM-CA                 43.18      39.98 BLU      7  
  3 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA                41.12      40.17 BLU      6  
  4 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA                41.22      40.77 RED      5  
  5 Yang, Nicole         9 SCAL-CA                42.42      41.16 RED      4  
  6 Mu, Maggie           8 AZOT-CA                40.97      41.17 RED      3  
  7 Williams, Avery N   10 RIPT-CA                41.91      41.18 RED      2  
  8 Delgado, Valentina   9 GSC-CA                 41.00      41.70 RED      1  
  9 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA                 42.33      42.33 RED    
 10 Parkan, Lily A       9 SET-CA                 43.44      42.72 RED    
 11 McPherson, Rose R   10 MVN-CA                 41.88      43.05 RED    
 12 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA                 44.28      43.23 RED    
 13 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA                40.72      43.46 RED    
 14 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA                 42.06      43.74 RED    
 15 Nigro, Jaylin S     10 GSC-CA                 43.50      44.05 RED    
 16 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA                 44.15      45.47 WHIT   
 17 Quan, Sasha E        9 GSC-CA                 43.15      45.76 WHIT   
 -- Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA                44.21         DQ        
WHIT - Division  
  1 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA                44.46      43.20 RED    
  2 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA                44.66      43.77 RED    
  3 Heid, Chloe M       10 GSC-CA                 45.10      43.81 RED    
  4 Valenzona, Avery G  10 MVN-CA                    NT      44.13 RED    
  5 Walker, Mia N        9 CMAC-CA                45.70      44.34 WHIT   
  6 Parker, Megan E     10 DA-CA                  48.25      44.97 WHIT   
  7 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT      45.06 WHIT   
  8 Epperson, Gillian   10 COTO-CA                47.54      45.15 WHIT   
  9 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                 45.35      45.43 WHIT   
 10 Crooks, Avery J      9 Splash-CA              47.12      45.48 WHIT   
 11 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA                46.60      45.96 WHIT   
 12 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA                50.23      46.49 WHIT   
 13 Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT      47.07 WHIT   
 14 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA                46.94      47.33 WHIT   
 15 Kostich, Maddie R    9 MVN-CA                 48.50      47.45 WHIT   
 16 Liang, Lisa A       10 DA-CA                  52.91      47.69 WHIT   
 17 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA                47.66      47.70 WHIT   
 18 Brooks, Reaghan M    9 MVN-CA                    NT      47.83 WHIT   
 19 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA                48.56      48.55 WHIT   
 20 Garcia, Analy        9 CMAC-CA                48.71      49.42 WHIT   
 21 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                 50.90      50.29 WHIT   
 22 Chaffins, Skyla B    9 RIPT-CA                53.02      50.56 WHIT   
 23 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                  51.75      52.75 WHIT   
 24 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA                54.38      53.42 WHIT   
 25 Want, Teagan E       8 MVN-CA                 56.30      54.42 WHIT   
 26 Zulevich, Iara J    10 SCAT-CA                58.44      54.46 WHIT   
 27 Valle, Rubi          9 CMAC-CA                59.77      54.54 WHIT   
 28 Saldanha, Adrianna   9 GSC-CA                    NT      54.87 WHIT   
 29 Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA                 56.34      54.96 WHIT   
 30 Slama, Chloe A       8 MVN-CA                 59.09      55.61 WHIT   
 31 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA                 52.99      55.90 WHIT   
 32 Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA                50.83      55.99 WHIT   
 33 Parra, Lilah S       9 CMAC-CA                53.12      56.80 WHIT   
 34 Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT      59.30 WHIT   
 35 Myers, Sofia E       9 Splash-CA            1:03.97      59.53 WHIT   
 36 Saldanha, Alexa J    8 GSC-CA                    NT      59.95 WHIT   
 37 Miller, Cady A      10 SET-CA               1:00.43    1:01.92 WHIT   
 38 Creado, Alessandra   9 SCAL-CA              1:20.68    1:04.72 WHIT   
 39 Campbell, Mia E      9 GSC-CA                    NT    1:05.57 WHIT   
 -- Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA                54.03         DQ        
 -- Geisendorff, Kate   10 DA-CA                     NT         DQ        
 -- Viers, Delaney R     9 MVN-CA                    NT         DQ        
 -- Foulger, Coco J      9 DA-CA                     NT         NS        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:23.50  .JO
        1:24.60  %JAG
        1:28.60  BLU
        1:36.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA               1:23.85    1:28.01 BLU     39  
                  43.62     1:28.01 (44.39)                                        
 -- Fishburn, Holly M    9 AAM-CA               1:24.26         DQ        
                  38.53          DQ (42.32)                                        
BLU - Division  
  1 Arnaiz, Maggie K    10 SCAL-CA              1:24.75    1:23.16 .JO     19  
                  40.52     1:23.16 (42.64)                                        
  2 Sangasy, Karolina   10 CMAC-CA              1:27.44    1:23.82 %JAG    17  
                  41.24     1:23.82 (42.58)                                        
  3 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA              1:27.60    1:25.80 BLU     16  
                  41.85     1:25.80 (43.95)                                        
  4 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA              1:28.41    1:26.24 BLU     15  
                  41.41     1:26.24 (44.83)                                        
  5 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA              1:26.00    1:27.67 BLU     14  
                  43.24     1:27.67 (44.43)                                        
RED - Division  
  1 McKeen, Devon G     10 SCAT-CA              1:35.00    1:22.93 .JO      9  
                  41.41     1:22.93 (41.52)                                        
  2 Vu, Morgan T         9 AZOT-CA              1:29.21    1:26.33 BLU      7  
                  41.34     1:26.33 (44.99)                                        
  3 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA               1:30.98    1:28.40 BLU      6  
                  43.11     1:28.40 (45.29)                                        
  4 Parkan, Lily A       9 SET-CA               1:31.20    1:29.04 RED      5  
                  44.67     1:29.04 (44.37)                                        
  5 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA              1:31.21    1:31.50 RED      4  
                  45.13     1:31.50 (46.37)                                        
  6 McPherson, Rose R   10 MVN-CA               1:33.17    1:33.22 RED      3  
                  45.63     1:33.22 (47.59)                                        
  7 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA               1:33.28    1:33.29 RED      2  
                  44.67     1:33.29 (48.62)                                        
  8 McCollum, Hailey K  10 NBS-CA               1:35.65    1:35.28 RED      1  
                  46.30     1:35.28 (48.98)                                        
  9 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA               1:30.94    1:35.71 RED    
                  47.71     1:35.71 (48.00)                                        
WHIT - Division  
  1 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA                    NT    1:24.27 %JAG   
                  40.73     1:24.27 (43.54)                                        
  2 Yang, Nicole         9 SCAL-CA                   NT    1:25.93 BLU    
                  43.37     1:25.93 (42.56)                                        
  3 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA               1:42.25    1:33.26 RED    
                  45.25     1:33.26 (48.01)                                        
  4 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT    1:40.88 WHIT   
                  49.19     1:40.88 (51.69)                                        
  5 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA                   NT    1:42.49 WHIT   
                  48.98     1:42.49 (53.51)                                        
  6 Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA              1:46.93    1:43.77 WHIT   
                  51.25     1:43.77 (52.52)                                        
  7 Mueller, Keira D     9 MVN-CA               1:51.60    1:43.86 WHIT   
                  51.20     1:43.86 (52.66)                                        
  8 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA              1:45.73    1:45.95 WHIT   
  9 Pozzuoli, Mia E     10 NBS-CA               1:52.53    1:47.51 WHIT   
                  52.07     1:47.51 (55.44)                                        
 10 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA               1:55.96    1:48.56 WHIT   
                  52.35     1:48.56 (56.21)                                        
 11 Want, Teagan E       8 MVN-CA               2:09.55    1:51.88 WHIT   
                  51.25   1:51.88 (1:00.63)                                        
 12 Creado, Alessandra   9 SCAL-CA                   NT    2:11.10 WHIT   
                1:03.04   2:11.10 (1:08.06)                                        
 -- Walker, Mia N        9 CMAC-CA              1:37.45         DQ        
                  45.46          DQ (48.24)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.40  .JO
          43.70  %JAG
          45.60  BLU
          49.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Quan, Sasha E        9 GSC-CA                 43.49      41.31 .JO     39  
BLU - Division  
  1 Williams, Avery N   10 RIPT-CA                43.85      40.64 .JO     19  
  2 Fishburn, Holly M    9 AAM-CA                 44.29      40.96 .JO     17  
  3 Yang, Nicole         9 SCAL-CA                44.22      41.86 .JO     16  
  4 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA                 44.86      42.20 .JO     15  
  5 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA                43.88      42.33 .JO     14  
  6 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA                44.79      42.39 .JO     13  
  7 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA               45.45      42.45 .JO     12  
  8 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA                 44.29      43.05 .JO     11  
  9 Sangasy, Karolina   10 CMAC-CA                44.44      43.23 .JO    
 10 Tjondro, Constance  10 MVN-CA                 44.53      43.67 %JAG   
 11 Nigro, Jaylin S     10 GSC-CA                 45.42      43.78 BLU    
 12 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA                44.32      43.93 BLU    
 13 Paul, Olivia S       9 AAM-CA                 44.63      43.96 BLU    
 14 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA                45.39      45.57 BLU    
RED - Division  
  1 McKeen, Devon G     10 SCAT-CA                46.29      42.71 .JO      9  
  2 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA                47.90      44.29 BLU      7  
  3 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA                47.14      44.58 BLU      6  
  4 Khattat, Hannah     10 MVN-CA                 47.10      46.50 RED      5  
  5 Mu, Maggie           8 AZOT-CA                47.41      46.79 RED      4  
  6 Heid, Chloe M       10 GSC-CA                 48.15      46.96 RED      3  
  7 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA                 47.51      47.66 RED      2  
  8 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA                47.52      48.37 RED      1  
  9 Valenzona, Avery G  10 MVN-CA                 47.64      48.54 RED    
 10 Boado, Felisa E     10 SET-CA                 49.07      48.56 RED    
 -- Kofford, Lila H     10 COTO-CA                46.61         DQ        
WHIT - Division  
  1 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT      46.06 RED    
  2 Delgado, Valentina   9 GSC-CA                 50.81      46.52 RED    
  3 Walker, Mia N        9 CMAC-CA                50.28      47.50 RED    
  4 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA                51.61      47.54 RED    
  5 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA                 52.50      48.33 RED    
  6 Epperson, Gillian   10 COTO-CA                51.03      48.44 RED    
  7 Capistron, Riley A  10 UN-04-CA               53.25      49.91 WHIT   
  8 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA                 50.32      50.03 WHIT   
  9 Cooper, Allie R      9 SCAT-CA                50.77      50.24 WHIT   
 10 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA                52.25      50.54 WHIT   
 11 Arie, Brooklyn E    10 CMAC-CA                   NT      50.74 WHIT   
 12 Crooks, Avery J      9 Splash-CA              50.09      51.01 WHIT   
 13 Serna, Danika A     10 SCAL-CA                51.83      51.26 WHIT   
 14 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA                52.07      51.36 WHIT   
 15 Mueller, Keira D     9 MVN-CA                 58.63      51.77 WHIT   
 16 Parker, Megan E     10 DA-CA                  56.91      51.85 WHIT   
 17 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA                55.41      51.88 WHIT   
 18 Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT      52.08 WHIT   
 19 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA                55.01      52.86 WHIT   
 20 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                 55.69      53.39 WHIT   
 21 Chen, Joanne A       9 AZOT-CA                55.17      53.65 WHIT   
 22 Liang, Lisa A       10 DA-CA                     NT      53.72 WHIT   
 23 Parkan, Lily A       9 SET-CA                 52.65      53.99 WHIT   
 24 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                  51.78      54.52 WHIT   
 25 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA                   NT      54.70 WHIT   
 26 Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA                56.12      54.96 WHIT   
 27 Brooks, Reaghan M    9 MVN-CA                    NT      55.00 WHIT   
 28 Zulevich, Iara J    10 SCAT-CA              1:05.02      55.97 WHIT   
 29 Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT      57.32 WHIT   
 30 Chaffins, Skyla B    9 RIPT-CA              1:24.87      57.33 WHIT   
 31 Kostich, Maddie R    9 MVN-CA               1:04.16      59.02 WHIT   
 32 Geisendorff, Kate   10 DA-CA                     NT    1:00.39 WHIT   
 33 Want, Teagan E       8 MVN-CA               1:00.68    1:01.27 WHIT   
 33 Viers, Delaney R     9 MVN-CA               1:02.79    1:01.27 WHIT   
 35 Valle, Rubi          9 CMAC-CA              1:06.27    1:01.59 WHIT   
 36 Slama, Chloe A       8 MVN-CA                 58.26    1:02.47 WHIT   
 37 Parra, Lilah S       9 CMAC-CA              1:06.27    1:02.82 WHIT   
 38 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA               1:05.10    1:04.84 WHIT   
 39 Myers, Sofia E       9 Splash-CA            1:18.77    1:14.90 WHIT   
 -- Miller, Cady A      10 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Campbell, Mia E      9 GSC-CA                    NT         DQ        
 -- Foulger, Coco J      9 DA-CA                     NT         DQ        
 -- Host, Mya M          9 SCAT-CA              1:05.58         DQ        
 -- Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA               1:02.56         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:34.10  .JO
        1:34.50  %JAG
        1:40.00  BLU
        1:49.10  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
 -- Tjondro, Constance  10 MVN-CA               1:34.24         DQ        
                  45.70          DQ (46.96)                                        
BLU - Division  
  1 Mandel, Lexi J      10 NBS-CA               1:36.13    1:30.53 .JO     19  
                  42.99     1:30.53 (47.54)                                        
  2 Nguyen, Maddy N      9 RIPT-CA              1:37.20    1:33.59 .JO     17  
                  43.85     1:33.59 (49.74)                                        
  3 Stanisai, Gwyneth    9 AZOT-CA              1:39.79    1:33.85 .JO     16  
                  46.22     1:33.85 (47.63)                                        
  4 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA              1:39.07    1:35.14 BLU     15  
                  46.30     1:35.14 (48.84)                                        
  5 Paul, Olivia S       9 AAM-CA               1:37.66    1:35.15 BLU     14  
                  43.87     1:35.15 (51.28)                                        
  6 DeSimone, Grace E   10 MVN-CA               1:35.19    1:37.07 BLU     13  
                  46.46     1:37.07 (50.61)                                        
  7 Quan, Sasha E        9 GSC-CA               1:39.52    1:37.37 BLU     12  
                  45.44     1:37.37 (51.93)                                        
  8 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA              1:36.66    1:38.46 BLU     11  
                  46.63     1:38.46 (51.83)                                        
RED - Division  
  1 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA              1:41.95    1:31.88 .JO      9  
                  43.81     1:31.88 (48.07)                                        
  2 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA               1:43.69    1:39.80 BLU      7  
                  48.67     1:39.80 (51.13)                                        
  3 McCollum, Hailey K  10 NBS-CA               1:42.10    1:40.46 RED      6  
                  46.77     1:40.46 (53.69)                                        
  4 Trani, Romi J       10 SCAL-CA              1:43.07    1:44.09 RED      5  
                  50.31     1:44.09 (53.78)                                        
  5 Urbano, Marcela A   10 CMAC-CA              1:46.65    1:51.16 WHIT     4  
                  51.76     1:51.16 (59.40)                                        
WHIT - Division  
  1 Sangasy, Karolina   10 CMAC-CA              1:53.54    1:34.28 %JAG   
                  45.66     1:34.28 (48.62)                                        
  2 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA              1:51.20    1:42.55 RED    
                  49.29     1:42.55 (53.26)                                        
  3 Serna, Danika A     10 SCAL-CA              1:52.92    1:47.03 RED    
                  50.70     1:47.03 (56.33)                                        
  4 Sherry, Olivia A     9 RIPT-CA              2:08.52    1:50.22 WHIT   
                  53.10     1:50.22 (57.12)                                        
  5 Alvarez, Phoebe M   10 SCAL-CA              2:02.30    1:52.56 WHIT   
                  54.30     1:52.56 (58.26)                                        
  6 McDaid, Cerys L      9 SCAL-CA              1:51.31    1:52.58 WHIT   
                  53.20     1:52.58 (59.38)                                        
  7 Iverson, Rosemary   10 NBS-CA               1:56.16    1:53.44 WHIT   
                  54.00     1:53.44 (59.44)                                        
  8 Gu, Gabby            9 AZOT-CA                   NT    1:54.09 WHIT   
                  54.97     1:54.09 (59.12)                                        
  9 Skinner, Zoe F       9 DA-CA                2:00.67    1:55.13 WHIT   
                  55.88     1:55.13 (59.25)                                        
 10 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA              2:13.97    1:56.44 WHIT   
                  55.81   1:56.44 (1:00.63)                                        
 11 Zulevich, Iara J    10 SCAT-CA                   NT    2:02.52 WHIT   
                  57.47   2:02.52 (1:05.05)                                        
 12 Viers, Delaney R     9 MVN-CA               2:12.61    2:08.40 WHIT   
                1:01.64   2:08.40 (1:06.76)                                        
 -- Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT         DQ        
                  56.41        DQ (1:06.95)                                        
 -- Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA              1:59.25         DQ        
                  59.78        DQ (1:05.30)                                        
 -- Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT         DQ        
                1:00.22        DQ (1:07.19)                                        
 -- Slama, Chloe A       8 MVN-CA                    NT         DQ        
                1:05.81        DQ (1:09.79)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.50  .JO
          36.80  %JAG
          38.30  BLU
          41.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Delgado, Valentina   9 GSC-CA                 38.06      36.66 %JAG    19  
  2 Fishburn, Holly M    9 AAM-CA                 37.84      36.67 %JAG    17  
RED - Division  
  1 Vu, Morgan T         9 AZOT-CA                39.88      36.65 %JAG     9  
  2 Nguyen, Maddy N      9 RIPT-CA                40.26      36.84 BLU      6.5
  2 Iverson, Finah J    10 NBS-CA                 40.12      36.84 BLU      6.5
  4 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA                39.56      37.43 BLU      5  
  5 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA                39.33      37.79 BLU      4  
  6 McKeen, Devon G     10 SCAT-CA                41.35      37.81 BLU      3  
  7 Lin, Rachel          9 Waterworks-CA          39.42      38.07 BLU      2  
  8 Segesman, Paige L    9 SCAL-CA                38.31      38.58 RED      1  
  9 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA                40.65      38.66 RED    
 10 Cain, Taylor T      10 RIPT-CA                40.49      39.62 RED    
 11 Snider, Ellie G      9 SCAL-CA                40.98      42.78 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA               41.83      41.80 RED    
  2 Quan, Sasha E        9 GSC-CA                 42.96      42.05 WHIT   
  3 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA                 43.17      42.65 WHIT   
  4 Cain, Haley T        9 RIPT-CA                47.63      43.14 WHIT   
  5 Tran, Rachel N       9 CMAC-CA                43.89      44.99 WHIT   
  6 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA                 46.23      45.36 WHIT   
  7 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA                 44.59      45.43 WHIT   
  8 Serna, Danika A     10 SCAL-CA                57.42      45.89 WHIT   
  9 Iverson, Rosemary   10 NBS-CA                 45.84      46.80 WHIT   
 10 Tjondro, Constance  10 MVN-CA                 45.85      47.23 WHIT   
 11 Jain, Ananya        10 MVN-CA                    NT      47.82 WHIT   
 12 McDaid, Cerys L      9 SCAL-CA                48.58      48.22 WHIT   
 13 Gu, Gabby            9 AZOT-CA                47.03      48.25 WHIT   
 14 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA                53.37      49.06 WHIT   
 15 Huang, Janet        10 MVN-CA                 54.99      49.43 WHIT   
 16 Sherry, Olivia A     9 RIPT-CA                56.70      50.49 WHIT   
 17 Garcia, Analy        9 CMAC-CA                48.43      51.58 WHIT   
 18 Williams, Presley    9 CMAC-CA                57.14      53.44 WHIT   
 19 Arcari, Alexis G    10 SCAL-CA                55.67      54.49 WHIT   
 20 Valle, Rubi          9 CMAC-CA              1:08.11      55.11 WHIT   
 21 Sinha, Esha L        9 SCAL-CA                52.75      58.34 WHIT   
 22 Castellanos, Maddi  10 SET-CA                    NT      58.47 WHIT   
 23 Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA               1:01.18    1:03.83 WHIT   
 24 Raine, Ellie M       9 MVN-CA               1:05.70    1:04.44 WHIT   
 25 Myers, Sofia E       9 Splash-CA                 NT    1:06.76 WHIT   
 26 Viers, Delaney R     9 MVN-CA               1:14.48    1:07.42 WHIT   
 27 Miller, Cady A      10 SET-CA                    NT    1:08.43 WHIT   
 28 Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA               1:18.57    1:09.07 WHIT   
 -- Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:26.70  %JAG
        1:27.30  .JO
        1:29.30  BLU
        1:37.40  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA              1:28.93    1:21.55 %JAG    19  
                  37.36     1:21.55 (44.19)                                        
  2 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA              1:27.52    1:28.16 BLU     17  
                  40.19     1:28.16 (47.97)                                        
  3 McCarthy, Andera C  10 NBS-CA               1:28.67    1:29.90 RED     16  
                  41.81     1:29.90 (48.09)                                        
RED - Division  
  1 Rigg, Mia S         10 SCAT-CA              1:30.03    1:25.39 %JAG     9  
                  39.77     1:25.39 (45.62)                                        
  2 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA              1:33.88    1:25.92 %JAG     7  
                  37.95     1:25.92 (47.97)                                        
  3 Khattat, Hannah     10 MVN-CA               1:35.97    1:34.85 RED      6  
                  42.26     1:34.85 (52.59)                                        
  4 Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA              1:36.18    1:38.77 WHIT     5  
 -- Lin, Rachel          9 Waterworks-CA        1:36.31         DQ        
                  40.57          DQ (47.93)                                        
 -- Vu, Morgan T         9 AZOT-CA              1:29.79         DQ        
                  38.55          DQ (52.62)                                        
WHIT - Division  
  1 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA                    NT    1:30.15 RED    
                  42.09     1:30.15 (48.06)                                        
  2 Boado, Felisa E     10 SET-CA               1:42.87    1:39.40 WHIT   
                  44.89     1:39.40 (54.51)                                        
  3 Yang, Nicole         9 SCAL-CA                   NT    1:43.59 WHIT   
                  45.48     1:43.59 (58.11)                                        
  4 Goodspeed, Emma B   10 SET-CA               1:52.17    1:48.28 WHIT   
                  49.70     1:48.28 (58.58)                                        
  5 Garcia, Analy        9 CMAC-CA              2:04.91    1:54.58 WHIT   
                  51.38   1:54.58 (1:03.20)                                        
  6 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA                   NT    1:54.70 WHIT   
                  51.22   1:54.70 (1:03.48)                                        
  7 Viers, Delaney R     9 MVN-CA                    NT    2:27.55 WHIT   
 -- Fishburn, Holly M    9 AAM-CA                    NT        DFS        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  BLU
        1:34.40  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sangasy, Karolina   10 CMAC-CA              1:24.68    1:17.18 BLU     19  
                  35.77     1:17.18 (41.41)                                        
  2 Shaves, Summer A     7 AZOT-CA              1:25.08    1:21.11 BLU     17  
                  35.77     1:21.11 (45.34)                                        
  3 Nguyen, Maddy N      9 RIPT-CA              1:26.09    1:22.44 BLU     16  
                  39.20     1:22.44 (43.24)                                        
  4 Cain, Taylor T      10 RIPT-CA              1:24.88    1:23.09 BLU     14.5
                  38.71     1:23.09 (44.38)                                        
  4 Morgan, Gemma D     10 UN-07-CA             1:25.90    1:23.09 BLU     14.5
                  38.75     1:23.09 (44.34)                                        
RED - Division  
  1 Arnaiz, Maggie K    10 SCAL-CA              1:30.46    1:23.05 BLU      9  
                  37.34     1:23.05 (45.71)                                        
  2 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA              1:26.68    1:25.00 BLU      7  
                  38.15     1:25.00 (46.85)                                        
  3 Delgado, Valentina   9 GSC-CA               1:27.20    1:25.21 BLU      6  
                  38.68     1:25.21 (46.53)                                        
  4 Paul, Olivia S       9 AAM-CA               1:32.60    1:25.54 BLU      5  
                  39.26     1:25.54 (46.28)                                        
  5 Anderson, Kamryn E   9 CMAC-CA              1:32.13    1:25.89 BLU      4  
                  43.03     1:25.89 (42.86)                                        
  6 Boado, Felisa E     10 SET-CA               1:32.04    1:28.31 RED      3  
                  40.97     1:28.31 (47.34)                                        
  7 Hughes, Melody G     9 SCAL-CA              1:34.05    1:31.98 RED      2  
                  41.14     1:31.98 (50.84)                                        
  8 Oppenheim, Alessan   9 GSC-CA               1:33.37    1:32.33 RED      1  
                  42.83     1:32.33 (49.50)                                        
  9 Cain, Haley T        9 RIPT-CA              1:33.39    1:33.33 RED    
                  44.31     1:33.33 (49.02)                                        
 -- Yang, Nicole         9 SCAL-CA              1:34.36         DQ        
                  39.85          DQ (46.73)                                        
WHIT - Division  
  1 Iverson, Finah J    10 NBS-CA               1:41.90    1:27.67 RED    
                  40.30     1:27.67 (47.37)                                        
  2 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA               1:38.36    1:31.07 RED    
                  42.77     1:31.07 (48.30)                                        
  3 McPherson, Rose R   10 MVN-CA               1:42.73    1:32.82 RED    
                  41.77     1:32.82 (51.05)                                        
  4 Lucero, Sofia A      9 YOC-CA                    NT    1:34.37 RED    
                  44.07     1:34.37 (50.30)                                        
  5 Neujahr, Noel N      9 SCAL-CA              1:45.84    1:34.91 WHIT   
                  45.51     1:34.91 (49.40)                                        
  6 Walker, Mia N        9 CMAC-CA              1:40.08    1:35.84 WHIT   
                  42.91     1:35.84 (52.93)                                        
  7 Parkan, Lily A       9 SET-CA               1:34.96    1:35.92 WHIT   
                  45.68     1:35.92 (50.24)                                        
  8 Dilao, Lulu C        9 MVN-CA               1:42.03    1:39.39 WHIT   
                  44.73     1:39.39 (54.66)                                        
  9 Huang, Janet        10 MVN-CA               2:09.82    1:39.82 WHIT   
                  47.73     1:39.82 (52.09)                                        
 10 Chaffins, Skyla B    9 RIPT-CA              1:51.34    1:41.37 WHIT   
                  47.68     1:41.37 (53.69)                                        
 11 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA               1:47.17    1:41.51 WHIT   
                  46.55     1:41.51 (54.96)                                        
 12 Gu, Gabby            9 AZOT-CA              1:40.07    1:41.62 WHIT   
                  48.34     1:41.62 (53.28)                                        
 13 Alvarez, Phoebe M   10 SCAL-CA                   NT    1:42.43 WHIT   
                  51.00     1:42.43 (51.43)                                        
 14 Jain, Ananya        10 MVN-CA                    NT    1:42.82 WHIT   
                  45.89     1:42.82 (56.93)                                        
 15 Williams, Presley    9 CMAC-CA              2:03.37    1:43.09 WHIT   
                  49.32     1:43.09 (53.77)                                        
 16 Mueller, Keira D     9 MVN-CA               1:55.10    1:45.23 WHIT   
                  49.26     1:45.23 (55.97)                                        
 17 Bojorquez, Scarlet   9 SCAT-CA              1:48.44    1:45.31 WHIT   
                  49.19     1:45.31 (56.12)                                        
 18 Thomas, Vy V         9 CMAC-CA              1:55.78    1:46.53 WHIT   
                  50.55     1:46.53 (55.98)                                        
 19 Raine, Ellie M       9 MVN-CA                    NT    1:50.86 WHIT   
                  54.74     1:50.86 (56.12)                                        
 20 Slama, Chloe A       8 MVN-CA               1:48.13    1:55.80 WHIT   
                  52.93   1:55.80 (1:02.87)                                        
 21 Stine, Caitlyn M     9 MVN-CA               2:02.08    1:57.25 WHIT   
                  56.38   1:57.25 (1:00.87)                                        
 22 Campbell, Mia E      9 GSC-CA               2:20.37    2:04.10 WHIT   
                  57.58   2:04.10 (1:06.52)                                        
 23 Myers, Sofia E       9 Splash-CA            3:04.79    2:12.21 WHIT   
                1:00.64   2:12.21 (1:11.57)                                        
 -- Wang, Rebecca       10 GSC-CA                    NT         DQ        
                  46.00          DQ (56.92)                                        
 -- Miller, Cady A      10 SET-CA               2:34.72         DQ        
                1:03.01        DQ (1:07.35)                                        
 -- Want, Teagan E       8 MVN-CA               2:06.33         DQ        
                  58.06        DQ (1:02.65)                                        
 -- Gonzalez, Ellie G    8 MVN-CA               2:08.50         DQ        
                  57.71        DQ (1:05.34)                                        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:54.70  .JO
        2:57.40  %JAG
        3:06.50  BLU
        3:23.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vu, Morgan T         9 AZOT-CA              3:03.90    2:55.08 %JAG    19  
                  37.70     1:24.42 (46.72)     2:11.99 (47.57)     2:55.08 (43.09)
  2 Kofford, Lila H     10 COTO-CA              3:02.63    3:02.76 BLU     17  
                  39.63     1:24.66 (45.03)     2:23.82 (59.16)     3:02.76 (38.94)
RED - Division  
  1 Nguyen, Kayla M     10 YOC-CA               3:12.42    3:03.93 BLU      9  
                  39.80     1:24.87 (45.07)     2:23.76 (58.89)     3:03.93 (40.17)
  2 Nguyen, Taryn A      8 AZOT-CA              3:08.85    3:09.19 RED      7  
                  41.95     1:31.18 (49.23)     2:27.56 (56.38)     3:09.19 (41.63)
  3 McCleave, Kamryn P   9 MVN-CA               3:20.74    3:13.61 RED      6  
                  45.15     1:33.32 (48.17)     2:32.30 (58.98)     3:13.61 (41.31)
  4 Ghazarian, Janna S  10 MVN-CA               3:23.28    3:20.18 RED      5  
                  45.70     1:39.27 (53.57)     2:34.59 (55.32)     3:20.18 (45.59)
 -- Khattat, Hannah     10 MVN-CA               3:16.60         DQ        
                  44.82     1:36.49 (51.67)     2:30.84 (54.35)          DQ (45.09)
WHIT - Division  
  1 Pramono, Haylee      8 AZOT-CA                   NT    2:58.63 BLU    
                  37.63     1:23.99 (46.36)     2:19.54 (55.55)     2:58.63 (39.09)
  2 McPherson, Rose R   10 MVN-CA               3:31.21    3:19.13 RED    
                  43.12     1:33.27 (50.15)   2:35.48 (1:02.21)     3:19.13 (43.65)
  3 Valenzona, Avery G  10 MVN-CA                    NT    3:19.75 RED    
                  43.10     1:35.85 (52.75)     2:31.49 (55.64)     3:19.75 (48.26)
  4 Chen, Joanne A       9 AZOT-CA              3:30.90    3:27.34 WHIT   
                  48.33     1:40.04 (51.71)     2:39.21 (59.17)     3:27.34 (48.13)
  5 Roberson, Abbie L    9 SCAL-CA                   NT    3:41.32 WHIT   
                  48.73     1:47.54 (58.81)   2:52.75 (1:05.21)     3:41.32 (48.57)
  6 Vishwas, Shriya      9 MVN-CA                    NT    3:41.82 WHIT   
                  51.92     1:48.38 (56.46)   2:52.75 (1:04.37)     3:41.82 (49.07)
 -- Thomas, Vy V         9 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  52.35   1:52.42 (1:00.07)   2:59.37 (1:06.95)          DQ (55.83)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:11.10  .JO
        2:15.60  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   2:14.00    2:14.09 %JAG    78  
     1) Mu, Maggie 8                    2) Shaves, Summer A 7             
     3) Pramono, Haylee 8               4) Stanisai, Gwyneth E 9          
                  34.27     1:07.37 (33.10)     1:40.64 (33.27)     2:14.09 (33.45)
WHIT - Division  
  1 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    2:18.06 BLU    
     1) Delgado, Valentina G 9          2) Nigro, Jaylin S 10             
     3) Oppenheim, Alessandra C 9       4) Quan, Sasha E 9                
                  35.98     1:09.42 (33.44)     1:51.83 (42.41)     2:18.06 (26.23)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'               2:26.27    2:19.23 BLU    
     1) McKeen, Devon G 10              2) Cooper, Allie R 9              
     3) Bojorquez, Scarlett N 9         4) Rigg, Mia S 10                 
                  32.17     1:07.83 (35.66)     1:47.21 (39.38)     2:19.23 (32.02)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    2:22.71 BLU    
     1) Yang, Nicole 9                  2) Hughes, Melody G 9             
     3) Snider, Ellie G 9               4) Segesman, Paige L 9            
                  35.08     1:12.48 (37.40)     1:49.19 (36.71)     2:22.71 (33.52)
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:20.20    2:26.45 BLU    
     1) Tjondro, Constance 10           2) Khattat, Hannah 10             
     3) McCleave, Kamryn P 9            4) DeSimone, Grace E 10           
                  34.83     1:11.76 (36.93)     1:51.05 (39.29)     2:26.45 (35.40)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             2:34.44    2:30.51 BLU    
     1) Valenzona, Avery G 10           2) McPherson, Rose R 10           
     3) Kostich, Maddie R 9             4) Ghazarian, Janna S 10          
                  36.38     1:14.00 (37.62)     1:51.50 (37.50)     2:30.51 (39.01)
  6 Set Swim-CA  'A'                            2:25.94    2:30.62 BLU    
     1) Parkan, Lily A 9                2) English, Emma G 7              
     3) Goodspeed, Emma B 10            4) Boado, Felisa E 10             
                  36.91     1:20.15 (43.24)     1:58.15 (38.00)     2:30.62 (32.47)
  7 Socal Aquatics Association-CA  'B'               NT    2:41.40 BLU    
     1) Neujahr, Noel N 9               2) Roberson, Abbie L 9            
     3) Arcari, Alexis G 10             4) Serna, Danika A 10             
                  37.17     1:17.49 (40.32)     2:01.72 (44.23)     2:41.40 (39.68)
  8 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            2:51.67    2:50.21 BLU    
     1) Arie, Brooklyn E 10             2) Parra, Lilah S 9               
     3) Valle, Rubi 9                   4) Thomas, Vy V 9                 
                  37.48     1:29.74 (52.26)     2:15.69 (45.95)     2:50.21 (34.52)
 -- Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:33.29         DQ        
     1) Urbano, Marcela A 10            2) Garcia, Analy 9                
     3) Walker, Mia N 9                 4) Tran, Rachel N 9               
                  36.57     1:12.67 (36.10)     1:58.36 (45.69)          DQ (30.12)
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        2:34.60  .JO
        2:38.90  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   2:08.00    2:32.29 .JO    
     1) Vu, Morgan T 9                  2) Nguyen, Taryn A 8              
     3) Pramono, Haylee 8               4) Stanisai, Gwyneth E 9          
                  38.80     1:22.35 (43.55)     2:01.40 (39.05)     2:32.29 (30.89)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:15.25    2:41.24 BLU    
     1) Tjondro, Constance 10           2) Ghazarian, Janna S 10          
     3) DeSimone, Grace E 10            4) McPherson, Rose R 10           
                  40.23     1:28.52 (48.29)     2:05.30 (36.78)     2:41.24 (35.94)
WHIT - Division  
  1 Newport Beach Swimming-CA  'A'                   NT    2:34.30 .JO    
     1) McCarthy, Andera C 10           2) McCollum, Hailey K 10          
     3) Iverson, Finah J 10             4) Mandel, Lexi J 10              
                  39.37     1:24.16 (44.79)     2:01.03 (36.87)     2:34.30 (33.27)
  2 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    2:44.06 BLU    
     1) Oppenheim, Alessandra C 9       2) Quan, Sasha E 9                
     3) Delgado, Valentina G 9          4) Wang, Rebecca 10               
                  43.42     1:26.90 (43.48)     2:03.92 (37.02)     2:44.06 (40.14)
  3 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    2:44.77 BLU    
     1) Yang, Nicole 9                  2) Arnaiz, Maggie K 10            
     3) Segesman, Paige L 9             4) Hughes, Melody G 9             
                  41.16     1:27.57 (46.41)     2:08.62 (41.05)     2:44.77 (36.15)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'A'               2:51.02    2:45.74 BLU    
     1) Cooper, Allie R 9               2) Bojorquez, Scarlett N 9        
     3) Rigg, Mia S 10                  4) McKeen, Taryn R 8              
                  40.11     1:36.86 (56.75)     2:15.23 (38.37)     2:45.74 (30.51)
  5 Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'           NT    2:58.71 BLU    
     1) Sherry, Olivia A 9              2) Sherry, Penelope J 7           
     3) Nguyen, Maddy N 9               4) Chaffins, Skyla B 9            
                  49.27     1:42.74 (53.47)     2:20.14 (37.40)     2:58.71 (38.57)
  6 Set Swim-CA  'A'                            2:52.18    2:59.90 BLU    
     1) Parkan, Lily A 9                2) Castellanos, Maddie E 10       
     3) Goodspeed, Emma B 10            4) Boado, Felisa E 10             
                  41.80   1:44.98 (1:03.18)     2:25.91 (40.93)     2:59.90 (33.99)
  7 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             2:51.21    3:08.86 BLU    
     1) Dilao, Lulu C 9                 2) Vishwas, Shriya 9              
     3) McCleave, Kamryn P 9            4) Mueller, Keira D 9             
                  42.92   1:47.25 (1:04.33)     2:28.54 (41.29)     3:08.86 (40.32)
  8 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            3:40.72    3:16.80 BLU    
     1) Garcia, Analy 9                 2) Williams, Presley 9            
     3) Valle, Rubi 9                   4) Thomas, Vy V 9                 
                  50.30     1:42.90 (52.60)     2:35.80 (52.90)     3:16.80 (41.00)
  9 Socal Aquatics Association-CA  'C'               NT    3:19.26 BLU    
     1) Arcari, Alexis G 10             2) Sinha, Esha L 9                
     3) Roberson, Abbie L 9             4) Serna, Danika A 10             
                  56.50     1:48.43 (51.93)     2:38.86 (50.43)     3:19.26 (40.40)
 -- Socal Aquatics Association-CA  'B'               NT         DQ        
     1) McDaid, Cerys L 9               2) Trani, Romi J 10               
     3) Snider, Ellie G 9               4) Neujahr, Noel N 9              
                  49.55     1:37.30 (47.75)     2:18.29 (40.99)          DQ (37.08)
 -- Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:49.13         DQ        
     1) Garcia, Analy 9                 2) Williams, Presley 9            
     3) Thomas, Vy V 9                  4) Valle, Rubi 9                  
                  40.60     1:20.81 (40.21)     2:04.08 (43.27)          DQ (37.20)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.20  .JO
          28.50  %JAG
          30.70  BLU
          33.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Abdella, Catalina   11 GSC-CA                 28.32      27.86 .JO     39  
BLU - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                 28.83      27.72 .JO     19  
  2 Christensen, Nicol  12 MVN-CA                 28.80      27.83 .JO     17  
  3 Choi, Allyson L     11 GSC-CA                 29.85      27.90 .JO     16  
  4 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA                29.06      27.96 .JO     15  
  5 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA                28.71      28.14 .JO     14  
  6 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA                 30.11      28.16 .JO     13  
  7 Chung, Makenna R    12 AAM-CA                 29.13      28.34 %JAG    12  
  8 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA                 29.01      28.47 %JAG    11  
  9 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA                28.82      28.58 BLU    
 10 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA                 30.63      28.77 BLU    
 11 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                 30.55      29.14 BLU    
 12 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA                30.18      29.19 BLU    
 13 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA                 29.75      29.24 BLU    
 14 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                29.79      29.27 BLU    
 15 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA                29.83      29.47 BLU    
 16 Rigol, Madison J    12 GSC-CA                 29.98      29.53 BLU    
 17 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA                30.11      29.70 BLU    
 18 Oberg, Alex W       12 UN-03-CA               30.35      29.72 BLU    
 19 Pham, Linh H        11 RIPT-CA                30.48      29.87 BLU    
 20 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA                 29.05      30.17 BLU    
 21 Snider, Sarah T     12 SCAL-CA                30.69      30.22 BLU    
 22 Gomez, Emma O       11 MVN-CA                 30.57      30.48 BLU    
 23 Foster, Hailey      12 CMAC-CA                30.20      30.49 BLU    
RED - Division  
  1 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA                31.99      29.84 BLU      9  
  2 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA                 32.45      30.34 BLU      7  
  3 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA                31.81      30.38 BLU      6  
  4 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA                30.78      30.48 BLU      5  
  5 Love, Raegan P      11 MVN-CA                 32.10      30.86 RED      4  
  6 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA                31.41      30.98 RED      3  
  7 Taylor, Mallory G   12 SET-CA                 32.03      31.17 RED      2  
  8 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                 31.27      31.20 RED      1  
  9 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA                32.04      31.46 RED    
 10 Henry, Lily R       12 SET-CA                 31.85      31.48 RED    
 11 Rinkel, Sara A      12 DA-CA                  31.55      31.74 RED    
 12 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA               32.87      31.81 RED    
 13 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA                31.73      31.96 RED    
 14 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA                 31.87      32.09 RED    
 15 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                 32.86      32.64 RED    
 16 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                 32.55      33.09 RED    
 16 Haber, Sasha N      11 SET-CA                 32.74      33.09 RED    
 16 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA                32.89      33.09 RED    
 19 Greene, Abby T      12 CMAC-CA                33.17      33.31 RED    
 20 sun, Amanda         12 MVN-CA                 32.52      33.55 WHIT   
 21 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA                33.47      34.79 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                 34.58      31.02 RED    
  2 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                 33.53      31.05 RED    
  3 Christensen, Katie  12 COTO-CA                   NT      31.66 RED    
  4 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA                 33.76      31.83 RED    
  5 Larson, Karina M    12 MVN-CA                 34.20      32.47 RED    
  6 Parker, Stephanie   12 DA-CA                  33.56      32.55 RED    
  7 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA                 34.93      32.90 RED    
  8 Oh, Camille I       12 DA-CA                  34.83      33.13 RED    
  9 Padgett, Gracie C   12 SET-CA                 34.12      33.14 RED    
 10 Loser, Sara R       12 MVN-CA                 35.28      33.36 RED    
 11 Pratt, Grace I      12 SCAT-CA                   NT      33.96 WHIT   
 12 Wager, Elisa E      11 MVN-CA                    NT      34.58 WHIT   
 13 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA                 34.62      34.92 WHIT   
 14 Mott, Milan M       12 CMAC-CA                37.23      34.98 WHIT   
 15 McHale, Emma G      12 SCAL-CA                36.44      35.42 WHIT   
 16 Yu, Amelia L        12 DA-CA                  37.66      35.43 WHIT   
 17 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT      35.51 WHIT   
 18 Alvarez, Charlize   11 SCAL-CA                38.58      36.50 WHIT   
 19 Villarete, Amelia   11 SCAT-CA                   NT      43.11 WHIT   
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.60  .JO
        1:01.80  %JAG
        1:06.70  BLU
        1:12.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Christensen, Nicol  12 MVN-CA               1:03.52      58.70 .JO     19  
                  28.00       58.70 (30.70)                                        
  2 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA               1:01.97    1:00.14 .JO     17  
                  28.86     1:00.14 (31.28)                                        
  3 Abdella, Catalina   11 GSC-CA               1:03.47    1:00.36 .JO     16  
                  28.80     1:00.36 (31.56)                                        
  4 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              1:02.71    1:00.59 .JO     15  
                  28.69     1:00.59 (31.90)                                        
  5 Hoppe, Morgan K     12 GSC-CA               1:04.05    1:01.25 .JO     14  
                  28.87     1:01.25 (32.38)                                        
  6 Choi, Allyson L     11 GSC-CA               1:04.49    1:01.34 .JO     13  
                  29.17     1:01.34 (32.17)                                        
  7 Del Villar, Sofia   12 GSC-CA               1:04.09    1:01.52 .JO     12  
                  29.77     1:01.52 (31.75)                                        
  8 Voss, Maya L        12 DA-CA                1:04.60    1:01.82 BLU     11  
                  29.92     1:01.82 (31.90)                                        
  9 Nordstrom, Jasmine  11 GSC-CA               1:02.76    1:01.91 BLU    
                  29.45     1:01.91 (32.46)                                        
 10 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA              1:03.91    1:01.94 BLU    
                  30.13     1:01.94 (31.81)                                        
 11 Gramlich, Addison   11 AAM-CA               1:04.08    1:02.03 BLU    
                  29.39     1:02.03 (32.64)                                        
 12 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA              1:02.99    1:02.27 BLU    
                  29.45     1:02.27 (32.82)                                        
 13 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA               1:05.22    1:02.32 BLU    
                  30.35     1:02.32 (31.97)                                        
 14 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              1:03.50    1:02.57 BLU    
                  30.41     1:02.57 (32.16)                                        
 15 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA               1:05.89    1:03.05 BLU    
                  30.95     1:03.05 (32.10)                                        
 16 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               1:04.79    1:03.09 BLU    
                  29.88     1:03.09 (33.21)                                        
 17 Nove, Sheridan R    12 MVN-CA               1:04.16    1:03.12 BLU    
                  30.19     1:03.12 (32.93)                                        
 18 Rigol, Madison J    12 GSC-CA               1:04.37    1:03.64 BLU    
                  30.85     1:03.64 (32.79)                                        
 19 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA              1:05.01    1:03.73 BLU    
                  31.10     1:03.73 (32.63)                                        
 20 Finnerty, Jayme L   11 UN-03-CA             1:06.06    1:04.55 BLU    
                  30.51     1:04.55 (34.04)                                        
 21 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA               1:05.18    1:04.83 BLU    
                  31.09     1:04.83 (33.74)                                        
 22 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA              1:05.63    1:05.20 BLU    
                  31.21     1:05.20 (33.99)                                        
 23 Vique, Emily J      11 MVN-CA               1:05.84    1:05.22 BLU    
                  31.48     1:05.22 (33.74)                                        
 24 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA               1:06.70    1:05.35 BLU    
                  31.40     1:05.35 (33.95)                                        
 25 Pham, Linh H        11 RIPT-CA              1:05.27    1:06.11 BLU    
                  31.24     1:06.11 (34.87)                                        
 26 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               1:05.92    1:06.86 RED    
                  32.20     1:06.86 (34.66)                                        
RED - Division  
  1 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA               1:07.91    1:02.90 BLU      9  
                  30.20     1:02.90 (32.70)                                        
  2 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA               1:08.43    1:03.74 BLU      7  
                  29.81     1:03.74 (33.93)                                        
  3 Chung, Makenna R    12 AAM-CA               1:07.39    1:03.92 BLU      6  
                  29.66     1:03.92 (34.26)                                        
  4 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA              1:09.23    1:05.27 BLU      5  
                  32.04     1:05.27 (33.23)                                        
  5 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA               1:08.75    1:05.28 BLU      4  
                  31.72     1:05.28 (33.56)                                        
  6 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA              1:07.36    1:06.71 RED      3  
                  32.12     1:06.71 (34.59)                                        
  7 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA               1:10.56    1:07.36 RED      2  
                  32.34     1:07.36 (35.02)                                        
  8 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA               1:11.63    1:07.44 RED      1  
                  32.65     1:07.44 (34.79)                                        
  9 Love, Raegan P      11 MVN-CA               1:09.40    1:07.46 RED    
                  32.96     1:07.46 (34.50)                                        
 10 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA              1:09.76    1:07.63 RED    
                  32.25     1:07.63 (35.38)                                        
 11 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA               1:11.11    1:07.82 RED    
                  33.60     1:07.82 (34.22)                                        
 12 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA               1:08.62    1:07.96 RED    
                  32.31     1:07.96 (35.65)                                        
 13 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA              1:09.21    1:08.04 RED    
                  32.50     1:08.04 (35.54)                                        
 14 Stinson, Emeri I    11 Splash-CA            1:09.04    1:08.66 RED    
                  32.82     1:08.66 (35.84)                                        
 14 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              1:12.06    1:08.66 RED    
                  33.11     1:08.66 (35.55)                                        
 16 Mai, Katey L        12 MVN-CA               1:10.50    1:08.78 RED    
                  33.66     1:08.78 (35.12)                                        
 17 Hoang, Alana M      12 SET-CA               1:09.17    1:08.87 RED    
                  32.45     1:08.87 (36.42)                                        
 18 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA               1:10.19    1:09.03 RED    
                  33.28     1:09.03 (35.75)                                        
 19 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA               1:09.74    1:09.11 RED    
                  33.29     1:09.11 (35.82)                                        
 20 Taylor, Mallory G   12 SET-CA               1:12.22    1:09.33 RED    
                  32.90     1:09.33 (36.43)                                        
 20 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA              1:08.39    1:09.33 RED    
                  33.30     1:09.33 (36.03)                                        
 22 Parker, Stephanie   12 DA-CA                1:12.69    1:12.31 RED    
                  34.68     1:12.31 (37.63)                                        
WHIT - Division  
  1 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA              1:13.06    1:06.17 BLU    
                  31.92     1:06.17 (34.25)                                        
  2 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA              1:16.52    1:08.27 RED    
                  32.84     1:08.27 (35.43)                                        
  3 Leonardo, Sofia F   11 AZOT-CA              1:15.30    1:09.15 RED    
  4 Helffrich, Kaitlyn  12 AZOT-CA              1:14.66    1:09.50 RED    
                  33.25     1:09.50 (36.25)                                        
  5 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA              1:13.89    1:09.55 RED    
                  32.87     1:09.55 (36.68)                                        
  6 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA             1:15.49    1:09.93 RED    
                  33.89     1:09.93 (36.04)                                        
  7 Curry, Ryder P      11 MVN-CA               1:15.26    1:10.93 RED    
                  33.22     1:10.93 (37.71)                                        
  8 Rowan, Areya A      12 MVN-CA               1:14.44    1:11.12 RED    
                  32.84     1:11.12 (38.28)                                        
  9 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               1:13.10    1:11.47 RED    
                  34.25     1:11.47 (37.22)                                        
 10 sun, Amanda         12 MVN-CA               1:16.33    1:11.62 RED    
                  34.58     1:11.62 (37.04)                                        
 11 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA               1:19.44    1:11.76 RED    
                  33.76     1:11.76 (38.00)                                        
 12 Baker, Hanna E      12 CMAC-CA              1:15.60    1:12.09 RED    
                  33.45     1:12.09 (38.64)                                        
 13 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA              1:16.24    1:12.41 RED    
                  34.12     1:12.41 (38.29)                                        
 14 Loser, Sara R       12 MVN-CA               1:23.79    1:12.69 RED    
                  34.99     1:12.69 (37.70)                                        
 15 Miller, Kasey A     12 GSC-CA               1:15.68    1:12.95 WHIT   
                  34.27     1:12.95 (38.68)                                        
 16 Greene, Abby T      12 CMAC-CA              1:14.16    1:13.50 WHIT   
                  34.89     1:13.50 (38.61)                                        
 17 Turk, Paige m       11 Splash-CA            1:17.49    1:14.19 WHIT   
                  35.89     1:14.19 (38.30)                                        
 18 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA              1:13.07    1:14.42 WHIT   
                  36.31     1:14.42 (38.11)                                        
 19 Pramanick, Anya     11 MVN-CA               1:18.57    1:14.77 WHIT   
                  36.10     1:14.77 (38.67)                                        
 20 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA               1:14.83    1:15.08 WHIT   
                  35.31     1:15.08 (39.77)                                        
 21 Valle, Jasmine      12 CMAC-CA              1:20.18    1:15.42 WHIT   
                  36.34     1:15.42 (39.08)                                        
 22 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA               1:18.23    1:15.97 WHIT   
                  36.48     1:15.97 (39.49)                                        
 23 Cooper, Elin J      11 NBS-CA               1:14.25    1:16.08 WHIT   
                  34.71     1:16.08 (41.37)                                        
 24 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA               1:15.43    1:16.59 WHIT   
                  36.42     1:16.59 (40.17)                                        
 25 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA               1:19.05    1:17.71 WHIT   
                  35.31     1:17.71 (42.40)                                        
 26 Lim, Kaya E         11 MVN-CA               1:16.66    1:17.73 WHIT   
                  36.77     1:17.73 (40.96)                                        
 27 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA               1:19.01    1:17.96 WHIT   
                  36.64     1:17.96 (41.32)                                        
 28 McHale, Emma G      12 SCAL-CA              1:21.38    1:17.97 WHIT   
                  37.08     1:17.97 (40.89)                                        
 29 Kim, Sophia         11 AAM-CA                    NT    1:18.31 WHIT   
                  36.80     1:18.31 (41.51)                                        
 30 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA              1:19.38    1:18.63 WHIT   
                  37.86     1:18.63 (40.77)                                        
 31 Taheri, Tisa        11 GSC-CA               1:21.65    1:19.63 WHIT   
                  38.33     1:19.63 (41.30)                                        
 32 Yu, Amelia L        12 DA-CA                1:28.63    1:21.61 WHIT   
                  37.82     1:21.61 (43.79)                                        
 33 Cross, Katie V      11 NBS-CA               1:23.46    1:22.94 WHIT   
 34 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA               1:28.33    1:27.11 WHIT   
                  41.35     1:27.11 (45.76)                                        
 35 Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA               1:28.57    1:27.53 WHIT   
                  40.50     1:27.53 (47.03)                                        
 36 Skoda, Gianna M     12 GSC-CA                    NT    1:30.59 WHIT   
                  42.67     1:30.59 (47.92)                                        
 37 Flores, Luna M      11 Unattached           1:37.97    1:32.19 WHIT   
                  42.48     1:32.19 (49.71)                                        
 38 Lopez, Cara I       12 GSC-CA               1:35.38    1:34.87 WHIT   
                  43.48     1:34.87 (51.39)                                        
 39 Deyhimy, Natalie C  11 SCAT-CA              1:45.70    1:37.90 WHIT   
                  46.54     1:37.90 (51.36)                                        
 40 Attalla, Lexie      12 Splash-CA            1:39.20    1:41.88 WHIT   
                  44.57     1:41.88 (57.31)                                        
 41 Villarete, Amelia   11 SCAT-CA                   NT    1:43.31 WHIT   
                  47.54     1:43.31 (55.77)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.20  .JO
        2:15.10  %JAG
        2:24.10  BLU
        2:37.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Nordstrom, Jasmine  11 GSC-CA               2:14.23    2:13.77 .JO     39  
                  30.53     1:04.15 (33.62)   2:13.77 (1:09.62)                    
BLU - Division  
  1 Voss, Maya L        12 DA-CA                2:15.74    2:11.82 .JO     19  
                  31.51     1:05.92 (34.41)   2:11.82 (1:05.90)                    
  2 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA              2:17.84    2:12.63 .JO     17  
                  29.96     1:03.82 (33.86)   2:12.63 (1:08.81)                    
  3 Christensen, Nicol  12 MVN-CA               2:19.01    2:13.30 .JO     16  
                  30.49     1:04.77 (34.28)   2:13.30 (1:08.53)                    
  4 Choi, Allyson L     11 GSC-CA               2:20.81    2:13.79 .JO     15  
                  30.02     1:04.03 (34.01)     1:39.74 (35.71)     2:13.79 (34.05)
  5 Abdella, Catalina   11 GSC-CA               2:18.19    2:14.62 %JAG    14  
                  32.00     1:07.44 (35.44)   2:14.62 (1:07.18)                    
  6 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              2:15.48    2:15.16 BLU     13  
                  30.92     1:05.77 (34.85)   2:15.16 (1:09.39)                    
  7 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA              2:19.31    2:15.87 BLU     12  
                  31.34     1:05.88 (34.54)     1:41.91 (36.03)     2:15.87 (33.96)
  8 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA              2:18.47    2:16.37 BLU     11  
                  31.50     1:06.86 (35.36)   2:16.37 (1:09.51)                    
  9 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               2:19.10    2:17.31 BLU    
                  30.66     1:06.36 (35.70)   2:17.31 (1:10.95)                    
 10 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA              2:22.55    2:17.55 BLU    
                  32.07     1:07.26 (35.19)     1:43.16 (35.90)     2:17.55 (34.39)
 11 Nove, Sheridan R    12 MVN-CA               2:16.77    2:17.58 BLU    
            1:43.49 ( )     2:17.58 (34.09)                                        
 12 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA               2:19.79    2:19.43 BLU    
                  31.95     1:07.80 (35.85)     1:44.33 (36.53)     2:19.43 (35.10)
 13 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              2:22.97    2:19.48 BLU    
                  31.29     1:06.97 (35.68)     1:43.61 (36.64)     2:19.48 (35.87)
 14 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               2:21.93    2:21.40 BLU    
                  32.44     1:08.96 (36.52)     1:45.75 (36.79)     2:21.40 (35.65)
 15 Greene, Abby T      12 CMAC-CA              2:19.16    2:38.17 WHIT   
                  36.83     1:16.55 (39.72)   2:38.17 (1:21.62)                    
RED - Division  
  1 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA               2:26.74    2:22.02 BLU      9  
                  32.81     1:08.89 (36.08)     1:45.84 (36.95)     2:22.02 (36.18)
  2 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA               2:32.52    2:22.20 BLU      7  
                  33.44     1:10.84 (37.40)     1:47.54 (36.70)     2:22.20 (34.66)
  3 Taylor, Mallory G   12 SET-CA               2:34.49    2:24.24 RED      6  
                  34.31     1:12.23 (37.92)     1:48.47 (36.24)     2:24.24 (35.77)
  4 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA              2:33.39    2:26.00 RED      5  
                  33.80     1:11.77 (37.97)     1:49.22 (37.45)     2:26.00 (36.78)
  5 Rinkel, Sara A      12 DA-CA                2:30.25    2:26.47 RED      4  
                  33.48     1:10.83 (37.35)     1:49.24 (38.41)     2:26.47 (37.23)
  6 Henry, Lily R       12 SET-CA               2:31.80    2:27.88 RED      3  
                  34.15     1:11.64 (37.49)     1:50.23 (38.59)     2:27.88 (37.65)
  7 Stephens, Kayla M   12 AZOT-CA              2:34.16    2:28.89 RED      2  
                  34.08     1:11.93 (37.85)     1:50.85 (38.92)     2:28.89 (38.04)
  8 Mai, Katey L        12 MVN-CA               2:35.88    2:29.64 RED      1  
                  34.03     1:11.79 (37.76)     1:51.32 (39.53)     2:29.64 (38.32)
  9 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              2:28.73    2:33.11 RED    
                  35.26     1:14.51 (39.25)     1:54.12 (39.61)     2:33.11 (38.99)
 10 Curry, Ryder P      11 MVN-CA               2:36.15    2:33.62 RED    
                  34.63     1:13.54 (38.91)     1:54.51 (40.97)     2:33.62 (39.11)
WHIT - Division  
  1 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA                   NT    2:19.79 BLU    
                  31.53     1:07.69 (36.16)     1:45.26 (37.57)     2:19.79 (34.53)
  2 Love, Raegan P      11 MVN-CA               2:55.44    2:23.48 BLU    
                  32.79     1:09.89 (37.10)     1:47.66 (37.77)     2:23.48 (35.82)
  3 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA               2:44.63    2:26.35 RED    
                  29.94     1:04.46 (34.52)     1:46.16 (41.70)     2:26.35 (40.19)
  4 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               2:42.45    2:32.08 RED    
                  36.42     1:15.85 (39.43)     1:54.77 (38.92)     2:32.08 (37.31)
  5 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                   NT    2:33.79 RED    
                  35.41     1:17.07 (41.66)     1:57.40 (40.33)     2:33.79 (36.39)
  6 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA              2:38.49    2:34.27 RED    
                  35.23     1:14.69 (39.46)     1:54.96 (40.27)     2:34.27 (39.31)
  7 Larson, Karina M    12 MVN-CA               2:47.98    2:38.32 WHIT   
                  35.46     1:16.01 (40.55)     1:57.55 (41.54)     2:38.32 (40.77)
  8 McKee, Kaelyn I     12 SCAL-CA              2:40.70    2:38.67 WHIT   
                  35.62     1:15.36 (39.74)     1:58.15 (42.79)     2:38.67 (40.52)
  9 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA              2:46.55    2:43.63 WHIT   
                  36.77     1:17.84 (41.07)     2:01.30 (43.46)     2:43.63 (42.33)
 10 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA               2:43.05    2:47.18 WHIT   
                  37.36     1:19.43 (42.07)     2:04.24 (44.81)     2:47.18 (42.94)
 11 Miller, Kasey A     12 GSC-CA               2:52.02    2:48.81 WHIT   
                  36.79     1:19.62 (42.83)     2:04.65 (45.03)     2:48.81 (44.16)
 12 Mott, Milan M       12 CMAC-CA              3:04.31    2:49.16 WHIT   
                  37.14     1:19.76 (42.62)     2:05.53 (45.77)     2:49.16 (43.63)
 13 Kim, Sophia         11 AAM-CA                    NT    2:52.09 WHIT   
                  37.78     1:21.48 (43.70)     2:07.03 (45.55)     2:52.09 (45.06)
 14 Castellano, Stepha  11 MVN-CA                    NT    3:02.04 WHIT   
                  41.49     1:28.31 (46.82)     2:16.28 (47.97)     3:02.04 (45.76)
 15 Taheri, Tisa        11 GSC-CA                    NT    3:02.45 WHIT   
                  40.96     1:28.95 (47.99)     2:17.28 (48.33)     3:02.45 (45.17)
 16 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA               3:03.98    3:03.54 WHIT   
                  41.79     1:28.83 (47.04)     2:17.89 (49.06)     3:03.54 (45.65)
 -- Andre, Violet E     11 CMAC-CA                   NT         NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  11-12 .JO
        6:01.50  11-12 %JAG
        6:24.60  11-12 BLU
        6:59.50  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Del Villar, Sofia   12 GSC-CA               5:59.60    6:11.34 BLU     29  
                  33.11     1:08.64 (35.53)     1:46.09 (37.45)     2:24.15 (38.06)
        3:02.11 (37.96)     3:40.73 (38.62)     4:18.59 (37.86)     4:56.81 (38.22)
        5:35.71 (38.90)     6:11.34 (35.63)                                        
BLU - Division  
  1 Nove, Sheridan R    12 MVN-CA               6:11.33    5:58.18 .JO     19  
                  32.48     1:08.83 (36.35)     1:45.15 (36.32)     2:21.71 (36.56)
        2:57.95 (36.24)     3:35.58 (37.63)     4:12.39 (36.81)     4:48.34 (35.95)
        5:24.10 (35.76)     5:58.18 (34.08)                                        
  2 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA               6:24.15    6:05.69 BLU     17  
                  32.43     1:09.09 (36.66)     1:46.30 (37.21)     2:23.85 (37.55)
        3:01.44 (37.59)     3:39.46 (38.02)     4:16.74 (37.28)     4:54.36 (37.62)
        5:30.63 (36.27)     6:05.69 (35.06)                                        
  3 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA              6:11.63    6:07.06 BLU     16  
                  33.10     1:09.96 (36.86)     1:47.16 (37.20)     2:24.88 (37.72)
        3:02.37 (37.49)     3:40.21 (37.84)     4:17.89 (37.68)     4:55.90 (38.01)
        5:32.84 (36.94)     6:07.06 (34.22)                                        
  4 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              6:07.62    6:07.46 BLU     15  
                  31.93     1:08.17 (36.24)     1:44.08 (35.91)     2:20.91 (36.83)
        2:58.29 (37.38)     3:35.86 (37.57)     4:13.68 (37.82)     4:52.07 (38.39)
        5:31.05 (38.98)     6:07.46 (36.41)                                        
RED - Division  
  1 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               6:32.86    6:07.46 BLU      9  
                  32.66     1:10.22 (37.56)     1:47.05 (36.83)     2:24.22 (37.17)
        3:02.12 (37.90)     3:39.17 (37.05)     4:16.64 (37.47)     4:53.84 (37.20)
        5:31.56 (37.72)     6:07.46 (35.90)                                        
  2 Christensen, Nicol  12 MVN-CA               6:44.80    6:14.08 BLU      7  
                  31.45     1:07.08 (35.63)     1:43.06 (35.98)     2:20.14 (37.08)
        2:57.27 (37.13)     3:36.85 (39.58)     4:16.03 (39.18)     4:56.03 (40.00)
        5:35.74 (39.71)     6:14.08 (38.34)                                        
  3 Love, Raegan P      11 MVN-CA               6:29.33    6:19.86 BLU      6  
                  34.29     1:12.81 (38.52)     1:52.00 (39.19)     2:30.13 (38.13)
        3:08.86 (38.73)     3:47.30 (38.44)     4:26.41 (39.11)     5:06.42 (40.01)
        5:43.90 (37.48)     6:19.86 (35.96)                                        
  4 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA               6:40.68    6:29.50 RED      5  
                  34.25     1:13.02 (38.77)     1:52.11 (39.09)     2:29.95 (37.84)
        3:10.43 (40.48)     3:50.24 (39.81)     4:31.54 (41.30)     5:11.20 (39.66)
        5:51.97 (40.77)     6:29.50 (37.53)                                        
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:58.60  11-12 BLU
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
WHIT - Division  
  1 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA                   NT   12:32.18 BLU    
                  33.66     1:10.40 (36.74)     1:47.47 (37.07)     2:25.09 (37.62)
        3:03.30 (38.21)     3:41.32 (38.02)     4:19.26 (37.94)     4:57.44 (38.18)
        5:35.87 (38.43)     6:14.15 (38.28)     6:52.50 (38.35)     7:30.72 (38.22)
        8:08.86 (38.14)     8:47.18 (38.32)     9:25.30 (38.12)    10:03.35 (38.05)
       10:41.34 (37.99)    11:19.11 (37.77)    11:56.13 (37.02)    12:32.18 (36.05)
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:32.10  11-12 BLU
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA              21:31.10   20:57.73 BLU     19  
                  31.80     1:07.92 (36.12)     1:45.49 (37.57)     2:24.09 (38.60)
        3:02.96 (38.87)     3:41.48 (38.52)     4:20.35 (38.87)     4:57.89 (37.54)
        5:36.74 (38.85)     6:15.70 (38.96)     6:53.98 (38.28)     7:31.65 (37.67)
        8:09.67 (38.02)     8:47.70 (38.03)     9:27.23 (39.53)    10:05.61 (38.38)
       10:44.44 (38.83)    11:23.04 (38.60)    12:01.94 (38.90)    12:39.85 (37.91)
       13:18.20 (38.35)    13:57.41 (39.21)    14:36.57 (39.16)    15:14.47 (37.90)
       15:52.96 (38.49)    16:31.36 (38.40)    17:09.78 (38.42)    17:48.35 (38.57)
       18:26.91 (38.56)    19:05.42 (38.51)    19:43.93 (38.51)    20:21.87 (37.94)
       20:57.73 (35.86)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.70  .JO
          34.00  %JAG
          36.20  BLU
          39.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christensen, Nicol  12 MVN-CA                 35.35      32.81 .JO     19  
  2 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA                 35.16      32.82 .JO     17  
  3 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                 34.42      32.89 .JO     16  
  4 Gramlich, Addison   11 AAM-CA                 34.71      33.25 .JO     15  
  5 Vique, Emily J      11 MVN-CA                 34.02      33.55 .JO     14  
  6 Nordstrom, Jasmine  11 GSC-CA                 34.24      33.64 .JO     13  
  7 Choi, Allyson L     11 GSC-CA                 35.59      34.06 BLU     12  
  8 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA                 35.94      34.24 BLU     11  
  9 Pham, Linh H        11 RIPT-CA                35.66      34.26 BLU    
 10 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA                35.50      34.47 BLU    
 11 Rigol, Madison J    12 GSC-CA                 35.73      34.74 BLU    
 12 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA                 34.82      34.89 BLU    
 13 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                 34.04      35.16 BLU    
 14 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                 36.00      35.33 BLU    
 15 Chaffins, Jadyn L   12 RIPT-CA                34.94      35.37 BLU    
 16 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                 35.48      35.45 BLU    
 17 De Ramos, Ava R     11 GSC-CA                 36.12      36.04 BLU    
 18 Finnerty, Jayme L   11 UN-03-CA               35.25      36.70 RED    
 19 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA                 34.89      37.03 RED    
RED - Division  
  1 Stephens, Kayla M   12 AZOT-CA                36.66      35.50 BLU      9  
  2 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA                37.67      36.13 BLU      7  
  3 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA                36.22      36.18 BLU      6  
  4 Stinson, Emeri I    11 Splash-CA              37.11      36.34 RED      5  
  5 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA                 37.79      36.39 RED      4  
  6 Hoang, Alana M      12 SET-CA                 36.50      36.61 RED      3  
  7 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA                37.86      36.82 RED      2  
  8 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                 38.09      37.30 RED      1  
  9 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA                37.06      37.32 RED    
 10 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA                 38.72      37.54 RED    
 11 Jareno, Gaby I      11 MVN-CA                 37.24      37.81 RED    
 12 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA                37.87      37.93 RED    
 13 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA                37.76      38.02 RED    
 14 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA                38.64      38.68 RED    
 15 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA                39.53      39.42 RED    
WHIT - Division  
  1 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA               42.23      36.92 RED    
  2 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                41.71      37.10 RED    
  3 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA                 39.61      37.76 RED    
  4 sun, Amanda         12 MVN-CA                 39.68      37.99 RED    
  5 Rowan, Areya A      12 MVN-CA                 39.86      38.15 RED    
  6 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA                 41.50      38.72 RED    
  7 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                 40.42      39.25 RED    
  8 Larson, Karina M    12 MVN-CA                 40.98      39.62 WHIT   
  9 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA                 40.00      39.88 WHIT   
 10 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                 42.40      40.18 WHIT   
 11 Vuppula, Ananya     12 AZOT-CA                41.20      40.69 WHIT   
 12 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA                43.85      40.77 WHIT   
 13 Kim, Sophia         11 AAM-CA                    NT      41.06 WHIT   
 14 McKee, Kaelyn I     12 SCAL-CA                42.44      41.37 WHIT   
 15 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA                 43.78      41.73 WHIT   
 16 Valle, Jasmine      12 CMAC-CA                43.40      41.81 WHIT   
 17 Boyd, Ava m         12 Splash-CA              39.92      41.96 WHIT   
 18 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT      41.98 WHIT   
 19 Greene, Abby T      12 CMAC-CA                42.61      42.26 WHIT   
 20 Mott, Milan M       12 CMAC-CA                43.59      42.41 WHIT   
 21 Turk, Paige m       11 Splash-CA              44.72      42.84 WHIT   
 22 Kervick, Rylee F    11 SCAT-CA                46.11      43.53 WHIT   
 23 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA                45.44      43.65 WHIT   
 24 McHale, Emma G      12 SCAL-CA                45.84      45.93 WHIT   
 25 Cross, Katie V      11 NBS-CA                 44.53      47.55 WHIT   
 26 Castellano, Stepha  11 MVN-CA                 46.97      47.94 WHIT   
 27 Attalla, Lexie      12 Splash-CA            1:00.31      54.22 WHIT   
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.60  .JO
        1:13.00  %JAG
        1:17.90  BLU
        1:25.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Vique, Emily J      11 MVN-CA               1:12.83    1:11.20 .JO     39  
                  34.76     1:11.20 (36.44)                                        
BLU - Division  
  1 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA               1:14.64    1:10.33 .JO     19  
                  34.54     1:10.33 (35.79)                                        
  2 Christensen, Nicol  12 MVN-CA               1:17.74    1:12.37 .JO     17  
                  34.74     1:12.37 (37.63)                                        
  3 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              1:15.20    1:12.49 .JO     16  
                  34.96     1:12.49 (37.53)                                        
  4 Chung, Makenna R    12 AAM-CA               1:15.20    1:13.08 BLU     15  
                  34.30     1:13.08 (38.78)                                        
  5 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA               1:13.39    1:13.31 BLU     14  
                  35.58     1:13.31 (37.73)                                        
  6 Choi, Allyson L     11 GSC-CA               1:16.13    1:14.55 BLU     13  
                  36.84     1:14.55 (37.71)                                        
  7 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               1:17.24    1:15.40 BLU     12  
                  36.31     1:15.40 (39.09)                                        
  8 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA               1:17.86    1:15.43 BLU      5.5
                  36.65     1:15.43 (38.78)                                        
  8 Helffrich, Kaitlyn  12 AZOT-CA              1:16.37    1:15.43 BLU      5.5
                  36.99     1:15.43 (38.44)                                        
 10 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA               1:17.13    1:15.87 BLU    
                  36.78     1:15.87 (39.09)                                        
 11 Henry, Lily R       12 SET-CA               1:17.68    1:19.15 RED    
                  38.41     1:19.15 (40.74)                                        
RED - Division  
  1 Leonardo, Sofia F   11 AZOT-CA              1:18.97    1:11.67 .JO      9  
                  34.31     1:11.67 (37.36)                                        
  2 Pham, Linh H        11 RIPT-CA              1:18.13    1:15.09 BLU      7  
                  35.27     1:15.09 (39.82)                                        
  3 Gramlich, Addison   11 AAM-CA               1:19.06    1:15.21 BLU      6  
                  34.51     1:15.21 (40.70)                                        
  4 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA              1:19.54    1:15.87 BLU      5  
                  37.14     1:15.87 (38.73)                                        
  5 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA              1:21.07    1:16.96 BLU      4  
                  37.92     1:16.96 (39.04)                                        
  6 Hoang, Alana M      12 SET-CA               1:18.31    1:16.99 BLU      3  
                  37.59     1:16.99 (39.40)                                        
  7 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA              1:19.53    1:17.28 BLU      2  
                  37.88     1:17.28 (39.40)                                        
  8 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA               1:18.08    1:17.46 BLU      1  
                  36.89     1:17.46 (40.57)                                        
  9 Finnerty, Jayme L   11 UN-03-CA             1:19.02    1:18.50 RED    
                  37.78     1:18.50 (40.72)                                        
 10 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA               1:18.47    1:19.63 RED    
                  39.10     1:19.63 (40.53)                                        
 11 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA              1:19.62    1:20.37 RED    
                  39.37     1:20.37 (41.00)                                        
 12 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA               1:23.76    1:20.78 RED    
                  40.49     1:20.78 (40.29)                                        
 13 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA               1:23.35    1:21.13 RED    
                  38.33     1:21.13 (42.80)                                        
 14 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              1:20.57    1:21.48 RED    
                  39.65     1:21.48 (41.83)                                        
 15 Curry, Ryder P      11 MVN-CA               1:23.27    1:22.31 RED    
                  39.90     1:22.31 (42.41)                                        
 16 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA               1:22.73    1:23.39 RED    
                  41.36     1:23.39 (42.03)                                        
WHIT - Division  
  1 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA               1:28.03    1:17.21 BLU    
                  37.95     1:17.21 (39.26)                                        
  2 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA             1:28.80    1:21.17 RED    
                  39.93     1:21.17 (41.24)                                        
  3 Jareno, Gaby I      11 MVN-CA               1:38.47    1:21.20 RED    
                  39.97     1:21.20 (41.23)                                        
  4 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA              1:26.05    1:22.43 RED    
                  40.34     1:22.43 (42.09)                                        
  5 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA               1:29.20    1:23.04 RED    
                  39.61     1:23.04 (43.43)                                        
  6 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                   NT    1:23.71 RED    
                  39.11     1:23.71 (44.60)                                        
  7 Loser, Sara R       12 MVN-CA               1:31.13    1:23.96 RED    
                  40.88     1:23.96 (43.08)                                        
  8 Rowan, Areya A      12 MVN-CA               1:26.42    1:24.36 RED    
                  40.17     1:24.36 (44.19)                                        
  9 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA              1:25.36    1:24.75 RED    
                  41.26     1:24.75 (43.49)                                        
 10 Lim, Kaya E         11 MVN-CA               1:25.82    1:26.51 WHIT   
                  41.21     1:26.51 (45.30)                                        
 11 Kim, Sophia         11 AAM-CA                    NT    1:27.16 WHIT   
                  41.71     1:27.16 (45.45)                                        
 12 Miller, Kasey A     12 GSC-CA               1:32.87    1:27.50 WHIT   
                  42.45     1:27.50 (45.05)                                        
 13 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA                   NT    1:28.84 WHIT   
                  43.14     1:28.84 (45.70)                                        
 14 Taylor, Mallory G   12 SET-CA               1:30.45    1:28.93 WHIT   
                  43.82     1:28.93 (45.11)                                        
 15 Turk, Paige m       11 Splash-CA            1:33.90    1:31.46 WHIT   
                  43.74     1:31.46 (47.72)                                        
 16 Valle, Jasmine      12 CMAC-CA              1:32.18    1:33.22 WHIT   
                  46.16     1:33.22 (47.06)                                        
 17 Cooper, Elin J      11 NBS-CA               1:35.97    1:34.92 WHIT   
                  46.39     1:34.92 (48.53)                                        
 18 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA               1:36.95    1:37.03 WHIT   
                  46.59     1:37.03 (50.44)                                        
 19 Taheri, Tisa        11 GSC-CA               1:44.73    1:37.50 WHIT   
                  48.22     1:37.50 (49.28)                                        
 20 Yu, Amelia L        12 DA-CA                1:41.12    1:39.08 WHIT   
                  47.58     1:39.08 (51.50)                                        
 21 Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA               1:43.41    1:39.67 WHIT   
 22 Cross, Katie V      11 NBS-CA                    NT    1:42.39 WHIT   
                  48.87     1:42.39 (53.52)                                        
 23 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA                    NT    1:44.50 WHIT   
 24 Deyhimy, Natalie C  11 SCAT-CA                   NT    1:50.16 WHIT   
                  50.72     1:50.16 (59.44)                                        
 25 Villarete, Amelia   11 SCAT-CA                   NT    2:47.93 WHIT   
 -- Attalla, Lexie      12 Splash-CA                 NT         DQ        
 -- Skoda, Gianna M     12 GSC-CA               1:46.45         DQ        
                  49.90          DQ (52.76)                                        
 -- Lopez, Cara I       12 GSC-CA                    NT         DQ        
                  58.83        DQ (1:02.82)                                        
 -- Flores, Luna M      11 Unattached           1:49.51         DQ        
                  52.99          DQ (58.78)                                        
 -- Baker, Hanna E      12 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  38.40          DQ (45.46)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 BLU
        3:01.40  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Voss, Maya L        12 DA-CA                2:39.15    2:27.89 BLU     19  
                  36.44     1:14.55 (38.11)     1:52.09 (37.54)     2:27.89 (35.80)
  2 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA              2:41.01    2:28.44 BLU     17  
                  35.87     1:14.70 (38.83)     1:53.16 (38.46)     2:28.44 (35.28)
  3 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA              2:39.22    2:35.98 BLU     16  
                  35.87     1:15.69 (39.82)     1:56.28 (40.59)     2:35.98 (39.70)
  4 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              2:38.24    2:37.01 BLU     15  
                  36.92     1:16.64 (39.72)     1:57.69 (41.05)     2:37.01 (39.32)
RED - Division  
  1 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA               3:01.40    2:53.64 RED      9  
                  40.18     1:23.81 (43.63)     2:09.63 (45.82)     2:53.64 (44.01)
  2 Larson, Karina M    12 MVN-CA               3:00.36    2:58.86 RED      7  
                  41.90     1:26.28 (44.38)     2:13.05 (46.77)     2:58.86 (45.81)
  3 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA               2:59.07    3:01.91 WHIT     6  
                  43.40     1:30.11 (46.71)     2:17.71 (47.60)     3:01.91 (44.20)
  4 Pramanick, Anya     11 MVN-CA               3:01.40    3:07.64 WHIT     5  
                  42.12     1:29.45 (47.33)     2:19.21 (49.76)     3:07.64 (48.43)
 -- sun, Amanda         12 MVN-CA               3:01.40         DQ        
                  41.60     1:26.58 (44.98)     2:13.47 (46.89)          DQ (46.16)
WHIT - Division  
  1 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA                   NT    3:01.82 WHIT   
                  43.65     1:29.82 (46.17)     2:17.19 (47.37)     3:01.82 (44.63)
  2 McHale, Emma G      12 SCAL-CA                   NT    3:30.64 WHIT   
                  49.65     1:42.82 (53.17)     2:38.69 (55.87)     3:30.64 (51.95)
 -- Greene, Abby T      12 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  44.88     1:33.09 (48.21)     2:22.44 (49.35)          DQ (49.66)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.60  .JO
          38.00  %JAG
          40.80  BLU
          44.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA                40.24      36.05 .JO     19  
  2 Nordstrom, Jasmine  11 GSC-CA                 39.60      37.09 .JO     17  
  3 Abdella, Catalina   11 GSC-CA                 38.05      37.11 .JO     16  
  4 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA                39.81      37.22 .JO     15  
  5 Chung, Makenna R    12 AAM-CA                 38.04      37.61 %JAG    14  
  6 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA                 38.14      37.97 %JAG    13  
  7 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA                39.14      38.25 BLU     12  
  8 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA                 38.88      38.43 BLU     11  
  9 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                 39.41      38.61 BLU    
 10 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                 40.63      38.67 BLU    
 11 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA                40.41      38.73 BLU    
 12 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA                40.40      38.84 BLU    
 13 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA                39.71      39.29 BLU    
 14 Hoppe, Morgan K     12 GSC-CA                 39.92      39.46 BLU    
 14 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA                40.54      39.46 BLU    
 16 Stinson, Emeri I    11 Splash-CA              39.48      39.64 BLU    
 17 Love, Raegan P      11 MVN-CA                 40.74      39.70 BLU    
 18 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA                39.94      39.78 BLU    
 19 Henry, Lily R       12 SET-CA                 40.79      40.04 BLU    
 20 Del Villar, Sofia   12 GSC-CA                 40.36      40.25 BLU    
 21 Vique, Emily J      11 MVN-CA                 40.79      40.66 BLU    
 22 Helffrich, Kaitlyn  12 AZOT-CA                40.38      41.02 RED    
RED - Division  
  1 Nove, Sheridan R    12 MVN-CA                 41.18      39.56 BLU      9  
  2 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA                 41.29      39.60 BLU      7  
  3 Rowan, Areya A      12 MVN-CA                 42.04      39.93 BLU      6  
  4 Taylor, Mallory G   12 SET-CA                 41.67      40.35 BLU      5  
  5 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                 41.03      40.53 BLU      4  
  6 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA                 41.51      40.98 RED      3  
  7 Larson, Karina M    12 MVN-CA                 41.47      41.15 RED      2  
  8 Leonardo, Sofia F   11 AZOT-CA                43.73      41.32 RED      1  
  9 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA                 41.89      41.47 RED    
 10 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA                 41.54      41.60 RED    
 11 McHale, Emma G      12 SCAL-CA                42.59      41.73 RED    
 12 Parker, Stephanie   12 DA-CA                  41.89      42.99 RED    
 13 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                 43.93      43.20 RED    
 14 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                 42.86      43.29 RED    
 15 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA                43.52      43.36 RED    
 16 Mai, Katey L        12 MVN-CA                 43.47      43.48 RED    
 17 Cooper, Elin J      11 NBS-CA                 42.93      44.23 RED    
WHIT - Division  
  1 Loser, Sara R       12 MVN-CA                 48.29      40.78 BLU    
  2 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                   NT      42.22 RED    
  3 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA                 45.43      42.84 RED    
  4 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA                45.38      42.92 RED    
  5 Curry, Ryder P      11 MVN-CA                 45.11      42.96 RED    
  6 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA                44.83      43.85 RED    
  7 Valle, Jasmine      12 CMAC-CA                46.34      44.03 RED    
  8 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA                44.94      44.44 RED    
  9 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA                 44.95      44.45 RED    
 10 Skoda, Gianna M     12 GSC-CA                 49.13      45.96 WHIT   
 11 Greene, Abby T      12 CMAC-CA                48.48      46.44 WHIT   
 12 Lim, Kaya E         11 MVN-CA                 47.69      46.64 WHIT   
 13 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT      46.67 WHIT   
 14 Zolfaghari, Viana   11 GSC-CA                 48.00      46.73 WHIT   
 15 Yu, Amelia L        12 DA-CA                  51.06      47.02 WHIT   
 16 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA                 48.59      48.10 WHIT   
 17 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA                48.86      48.37 WHIT   
 18 Kim, Sophia         11 AAM-CA                    NT      48.46 WHIT   
 19 Andre, Violet E     11 CMAC-CA                   NT      48.74 WHIT   
 20 Taheri, Tisa        11 GSC-CA                 49.32      48.78 WHIT   
 21 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA                 50.77      50.13 WHIT   
 22 Turk, Paige m       11 Splash-CA              50.86      50.42 WHIT   
 23 Pramanick, Anya     11 MVN-CA                    NT      50.57 WHIT   
 24 Cross, Katie V      11 NBS-CA                    NT      51.54 WHIT   
 25 Deyhimy, Natalie C  11 SCAT-CA              1:00.64      52.74 WHIT   
 26 Attalla, Lexie      12 Splash-CA              49.95      53.02 WHIT   
 27 Miller, Kasey A     12 GSC-CA               1:00.31      53.15 WHIT   
 28 Lopez, Cara I       12 GSC-CA               1:04.03    1:00.34 WHIT   
 -- Jareno, Gaby I      11 MVN-CA                 46.38         DQ        
 -- Flores, Luna M      11 Unattached             56.27         DQ        
 -- Baker, Hanna E      12 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.20  .JO
        1:22.40  %JAG
        1:28.90  BLU
        1:37.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Finnerty, Jayme L   11 UN-03-CA             1:22.26    1:20.29 .JO     39  
                  37.12     1:20.29 (43.17)                                        
BLU - Division  
  1 Nordstrom, Jasmine  11 GSC-CA               1:23.16    1:20.35 .JO     19  
                  38.83     1:20.35 (41.52)                                        
  2 Abdella, Catalina   11 GSC-CA               1:23.50    1:20.39 .JO     17  
                  38.78     1:20.39 (41.61)                                        
  3 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA               1:22.93    1:20.87 .JO     16  
                  38.88     1:20.87 (41.99)                                        
  4 Rigol, Madison J    12 GSC-CA               1:24.74    1:21.08 .JO     15  
                  39.15     1:21.08 (41.93)                                        
  5 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA              1:25.79    1:22.23 %JAG    14  
                  38.03     1:22.23 (44.20)                                        
  6 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA              1:28.19    1:23.48 BLU     13  
                  39.13     1:23.48 (44.35)                                        
  7 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA              1:26.74    1:23.56 BLU     12  
                  39.13     1:23.56 (44.43)                                        
  8 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA               1:27.19    1:23.93 BLU     11  
                  39.72     1:23.93 (44.21)                                        
  9 Chaffins, Jadyn L   12 RIPT-CA              1:26.16    1:24.07 BLU    
                  41.23     1:24.07 (42.84)                                        
 10 Chung, Makenna R    12 AAM-CA               1:26.62    1:24.72 BLU    
                  37.62     1:24.72 (47.10)                                        
 11 Henry, Lily R       12 SET-CA               1:28.66    1:24.94 BLU    
                  40.26     1:24.94 (44.68)                                        
 12 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA               1:25.67    1:25.19 BLU    
                  39.87     1:25.19 (45.32)                                        
 13 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA               1:28.77    1:26.64 BLU    
                  41.35     1:26.64 (45.29)                                        
 14 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              1:26.48    1:26.65 BLU    
                  41.41     1:26.65 (45.24)                                        
 15 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA              1:27.79    1:27.67 BLU    
                  40.72     1:27.67 (46.95)                                        
 16 Larson, Karina M    12 MVN-CA               1:27.25    1:27.83 BLU    
                  41.87     1:27.83 (45.96)                                        
 17 Oberg, Alex W       12 UN-03-CA             1:26.10    1:28.06 BLU    
                  41.91     1:28.06 (46.15)                                        
RED - Division  
  1 Love, Raegan P      11 MVN-CA               1:29.98    1:23.34 BLU      9  
                  39.58     1:23.34 (43.76)                                        
  2 Rowan, Areya A      12 MVN-CA               1:30.58    1:24.47 BLU      7  
                  40.32     1:24.47 (44.15)                                        
  3 Stinson, Emeri I    11 Splash-CA            1:30.75    1:24.50 BLU      6  
                  39.95     1:24.50 (44.55)                                        
  4 Fishburn, Annie M   11 AAM-CA               1:29.43    1:25.36 BLU      5  
                  39.69     1:25.36 (45.67)                                        
  5 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA               1:34.90    1:25.55 BLU      4  
                  40.38     1:25.55 (45.17)                                        
  6 Rinkel, Sara A      12 DA-CA                1:31.94    1:30.50 RED      3  
                  42.07     1:30.50 (48.43)                                        
  7 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA               1:33.74    1:30.75 RED      2  
                  43.43     1:30.75 (47.32)                                        
  8 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA              1:36.84    1:32.36 RED      1  
                  44.85     1:32.36 (47.51)                                        
  9 sun, Amanda         12 MVN-CA               1:32.62    1:32.63 RED    
                  45.11     1:32.63 (47.52)                                        
 10 Mai, Katey L        12 MVN-CA               1:35.30    1:33.49 RED    
                  44.47     1:33.49 (49.02)                                        
 11 Cooper, Elin J      11 NBS-CA               1:34.40    1:33.55 RED    
                  44.96     1:33.55 (48.59)                                        
WHIT - Division  
  1 Loser, Sara R       12 MVN-CA               1:39.47    1:30.36 RED    
                  41.62     1:30.36 (48.74)                                        
  2 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA              1:37.32    1:31.62 RED    
                  43.94     1:31.62 (47.68)                                        
  3 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA              1:41.13    1:32.02 RED    
                  45.04     1:32.02 (46.98)                                        
  4 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA              1:38.01    1:36.38 RED    
                  45.04     1:36.38 (51.34)                                        
  5 Taheri, Tisa        11 GSC-CA               1:56.79    1:45.64 WHIT   
                  50.50     1:45.64 (55.14)                                        
  6 Yu, Amelia L        12 DA-CA                1:52.56    1:46.03 WHIT   
                  49.35     1:46.03 (56.68)                                        
  7 Turk, Paige m       11 Splash-CA            1:48.04    1:46.30 WHIT   
                  50.42     1:46.30 (55.88)                                        
  8 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA               1:52.69    1:49.12 WHIT   
                  52.99     1:49.12 (56.13)                                        
  9 Attalla, Lexie      12 Splash-CA                 NT    1:53.08 WHIT   
                  51.60   1:53.08 (1:01.48)                                        
 -- Andre, Violet E     11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 BLU
        3:25.90  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Voss, Maya L        12 DA-CA                2:42.18    2:38.07 BLU     19  
                  37.44     1:19.01 (41.57)   2:38.07 (1:19.06)                    
  2 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA              2:57.82    2:57.41 BLU     17  
                  39.74     1:25.71 (45.97)     2:12.46 (46.75)     2:57.41 (44.95)
  3 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA               3:07.12    3:00.88 BLU     16  
                  40.45     1:27.57 (47.12)     2:15.12 (47.55)     3:00.88 (45.76)
  4 Larson, Karina M    12 MVN-CA               3:08.60    3:08.23 BLU     15  
                  43.83     1:32.55 (48.72)     2:21.13 (48.58)     3:08.23 (47.10)
  5 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA              3:01.86    3:17.10 RED     14  
                  46.83     1:36.31 (49.48)     2:28.06 (51.75)     3:17.10 (49.04)
RED - Division  
  1 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              3:10.26    3:04.20 BLU      9  
                  42.33     1:29.92 (47.59)     2:17.70 (47.78)     3:04.20 (46.50)
  2 Jareno, Gaby I      11 MVN-CA               3:25.90    3:10.14 RED      7  
                  43.23     1:31.81 (48.58)     2:21.98 (50.17)     3:10.14 (48.16)
  3 Mai, Katey L        12 MVN-CA               3:25.90    3:17.07 RED      6  
                  46.03     1:35.27 (49.24)     2:27.40 (52.13)     3:17.07 (49.67)
  4 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               3:24.99    3:18.70 RED      5  
                  47.33     1:38.86 (51.53)     2:29.91 (51.05)     3:18.70 (48.79)
 -- sun, Amanda         12 MVN-CA               3:22.62         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.20  .JO
          31.40  %JAG
          34.30  BLU
          37.40  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Christensen, Nicol  12 MVN-CA                 31.58      29.72 .JO     19  
  2 Gramlich, Addison   11 AAM-CA                 31.70      30.50 .JO     17  
  3 Gomez, Emma O       11 MVN-CA                 32.78      31.46 BLU     16  
  4 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA                 32.01      31.47 BLU     15  
  5 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA                34.00      31.48 BLU     14  
  6 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA                33.50      31.54 BLU     13  
  7 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA                 33.67      31.63 BLU     12  
  8 Andrews, Kennedy E  12 MVN-CA                 33.89      31.84 BLU     11  
  9 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA                 33.22      31.87 BLU    
 10 Chaffins, Jadyn L   12 RIPT-CA                32.51      31.92 BLU    
 11 Pham, Linh H        11 RIPT-CA                33.52      32.00 BLU    
 12 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA                32.53      32.01 BLU    
 13 Vique, Emily J      11 MVN-CA                 32.79      32.26 BLU    
 14 Choi, Allyson L     11 GSC-CA                 33.70      32.30 BLU    
 15 Chung, Makenna R    12 AAM-CA                 34.29      32.62 BLU    
 16 De Ramos, Ava R     11 GSC-CA                 33.18      33.14 BLU    
 17 Stammers, Isabela   11 RIPT-CA                34.02      33.18 BLU    
 18 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA                 33.42      33.42 BLU    
 19 Oberg, Alex W       12 UN-03-CA               33.28      34.08 BLU    
 20 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA                33.89      34.53 RED    
RED - Division  
  1 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA                 34.48      32.16 BLU      9  
  2 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA                 35.80      32.86 BLU      7  
  3 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA                35.75      33.74 BLU      6  
  4 Nove, Sheridan R    12 MVN-CA                 36.53      33.82 BLU      5  
  5 Hoang, Alana M      12 SET-CA                 35.14      33.92 BLU      4  
  6 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA                 34.31      34.10 BLU      3  
  7 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA               36.60      34.68 RED      2  
  8 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA                34.46      34.72 RED      1  
  9 Finnerty, Jayme L   11 UN-03-CA               34.40      34.82 RED    
 10 Rinkel, Sara A      12 DA-CA                  35.62      34.96 RED    
 11 Troccoli, Caprie B  12 AZOT-CA                34.88      34.97 RED    
 12 Andriashvili, Anna  12 AZOT-CA                34.46      35.19 RED    
 13 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA                36.18      36.90 RED    
 14 Stephens, Kayla M   12 AZOT-CA                36.04      37.68 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Love, Raegan P      11 MVN-CA                 38.74      34.34 RED    
  2 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA                 37.60      34.80 RED    
  3 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA                41.44      35.57 RED    
  4 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA                 39.33      35.81 RED    
  5 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA                 41.17      36.13 RED    
  6 McHale, Emma G      12 SCAL-CA                38.71      36.24 RED    
  7 Smith, Mackenzie A  12 CMAC-CA                37.50      36.25 RED    
  8 Loser, Sara R       12 MVN-CA                 41.66      37.25 RED    
  9 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA                38.06      37.72 WHIT   
 10 Jareno, Gaby I      11 MVN-CA                 38.48      37.90 WHIT   
 11 Miller, Kasey A     12 GSC-CA                 38.93      38.03 WHIT   
 12 Taylor, Mallory G   12 SET-CA                 41.43      38.60 WHIT   
 13 Valle, Jasmine      12 CMAC-CA                   NT      38.78 WHIT   
 14 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA                 40.99      39.54 WHIT   
 15 Cooper, Elin J      11 NBS-CA                 39.92      39.62 WHIT   
 16 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT      39.70 WHIT   
 17 Boyd, Ava m         12 Splash-CA              41.14      40.23 WHIT   
 18 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA                40.08      40.67 WHIT   
 19 Padgett, Gracie C   12 SET-CA                 42.45      41.50 WHIT   
 20 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA                 49.39      41.84 WHIT   
 21 Mott, Milan M       12 CMAC-CA                42.05      42.25 WHIT   
 22 Turk, Paige m       11 Splash-CA              44.30      42.64 WHIT   
 23 Taheri, Tisa        11 GSC-CA                 41.67      42.86 WHIT   
 24 Kervick, Rylee F    11 SCAT-CA                47.49      43.60 WHIT   
 25 Alvarez, Charlize   11 SCAL-CA                49.34      43.93 WHIT   
 26 Mai, Katey L        12 MVN-CA                 44.49      45.51 WHIT   
 27 Yu, Amelia L        12 DA-CA                  48.25      46.83 WHIT   
 28 Castellano, Stepha  11 MVN-CA               1:10.73      48.34 WHIT   
 -- Attalla, Lexie      12 Splash-CA                 NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.80  .JO
        1:11.50  %JAG
        1:16.10  BLU
        1:23.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Abdella, Catalina   11 GSC-CA               1:10.99    1:10.19 .JO     39  
                  33.17     1:10.19 (37.02)                                        
BLU - Division  
  1 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              1:12.88    1:12.41 BLU     19  
                  34.00     1:12.41 (38.41)                                        
  2 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               1:13.83    1:13.28 BLU     17  
                  33.50     1:13.28 (39.78)                                        
  3 Trudeau, Ava M      11 MVN-CA               1:12.38    1:13.42 BLU     16  
                  35.40     1:13.42 (38.02)                                        
  4 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA              1:13.77    1:14.29 BLU     15  
                  34.65     1:14.29 (39.64)                                        
  5 Pinkney, Danielle   11 Splash-CA            1:15.48    1:14.69 BLU     14  
                  32.52     1:14.69 (42.17)                                        
  6 Choi, Allyson L     11 GSC-CA               1:15.44    1:15.29 BLU     13  
                  34.75     1:15.29 (40.54)                                        
  7 Rigol, Madison J    12 GSC-CA               1:13.01    1:15.30 BLU     12  
                  35.23     1:15.30 (40.07)                                        
  8 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA              1:13.83    1:17.94 RED     11  
                  36.84     1:17.94 (41.10)                                        
RED - Division  
  1 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA              1:20.44    1:13.08 BLU      9  
                  33.01     1:13.08 (40.07)                                        
  2 Gramlich, Addison   11 AAM-CA               1:18.69    1:14.49 BLU      7  
                  31.68     1:14.49 (42.81)                                        
  3 Hoang, Alana M      12 SET-CA               1:22.50    1:25.37 WHIT     6  
                  37.56     1:25.37 (47.81)                                        
WHIT - Division  
  1 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA               1:23.43    1:14.01 BLU    
                  32.94     1:14.01 (41.07)                                        
  2 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA               1:23.39    1:14.78 BLU    
                  33.34     1:14.78 (41.44)                                        
  3 Scalzo, Ruby Z      11 AZOT-CA              1:24.14    1:21.34 RED    
                  36.32     1:21.34 (45.02)                                        
  4 Henry, Lily R       12 SET-CA               1:25.88    1:25.66 WHIT   
                  39.65     1:25.66 (46.01)                                        
  5 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA              1:34.01    1:26.21 WHIT   
                  40.67     1:26.21 (45.54)                                        
  6 Miller, Kasey A     12 GSC-CA               1:33.70    1:26.66 WHIT   
                  39.12     1:26.66 (47.54)                                        
  7 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               1:27.36    1:28.60 WHIT   
                  37.25     1:28.60 (51.35)                                        
  8 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               1:35.02    1:29.63 WHIT   
                  41.53     1:29.63 (48.10)                                        
  9 Hazeltine, Riley E  11 SCAL-CA              1:30.44    1:30.36 WHIT   
                  42.27     1:30.36 (48.09)                                        
 10 Singh, Apoorvi      12 MVN-CA               1:40.39    1:31.84 WHIT   
 11 Castulo, Julyanne   12 MVN-CA               1:34.47    1:34.78 WHIT   
                  43.25     1:34.78 (51.53)                                        
 12 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT    1:36.32 WHIT   
                  44.35     1:36.32 (51.97)                                        
 -- Andre, Violet E     11 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  45.09        DQ (1:12.92)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  11-12 BLU
        2:58.10  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nishizaka, Maya M   11 AAM-CA               2:34.61    2:36.76 BLU     19  
                  32.67     1:11.73 (39.06)     1:53.78 (42.05)     2:36.76 (42.98)
WHIT - Division  
  1 Cruz, Juliane V     12 GSC-CA                    NT    2:54.96 RED    
                  39.83     1:23.83 (44.00)     2:09.91 (46.08)     2:54.96 (45.05)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLU
        1:24.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nishizaka, Maya M   11 AAM-CA               1:07.71    1:07.73 BLU     19  
                  31.67     1:07.73 (36.06)                                        
  2 Voss, Maya L        12 DA-CA                1:09.93    1:08.43 BLU     17  
                  33.34     1:08.43 (35.09)                                        
  3 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              1:12.14    1:11.18 BLU     16  
                  33.67     1:11.18 (37.51)                                        
  4 Stinson, MaKenna R  11 AZOT-CA              1:14.78    1:11.72 BLU     15  
                  33.16     1:11.72 (38.56)                                        
  5 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA               1:13.65    1:12.31 BLU     14  
                  34.84     1:12.31 (37.47)                                        
  6 Chung, Makenna R    12 AAM-CA               1:16.94    1:13.03 BLU     13  
                  32.93     1:13.03 (40.10)                                        
  7 Ciborowski, Jamie   12 GSC-CA               1:13.74    1:13.05 BLU     12  
                  32.89     1:13.05 (40.16)                                        
  8 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              1:15.64    1:13.06 BLU     11  
                  34.09     1:13.06 (38.97)                                        
  9 Zimmerman, Megan G  11 GSC-CA               1:15.56    1:13.10 BLU    
                  33.92     1:13.10 (39.18)                                        
 10 Elseifi, Yoshi M    12 SCAL-CA              1:13.23    1:13.30 BLU    
                  32.80     1:13.30 (40.50)                                        
 11 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA              1:14.84    1:13.65 BLU    
                  35.95     1:13.65 (37.70)                                        
 12 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               1:13.41    1:14.28 BLU    
                  32.05     1:14.28 (42.23)                                        
 13 Vique, Emily J      11 MVN-CA               1:13.79    1:14.34 BLU    
                  34.06     1:14.34 (40.28)                                        
 14 Xiao Fang, Elisha   11 MVN-CA               1:15.79    1:14.55 BLU    
                  34.90     1:14.55 (39.65)                                        
 15 Oberg, Alex W       12 UN-03-CA             1:14.47    1:15.39 BLU    
                  34.24     1:15.39 (41.15)                                        
 16 Hoang, Alana M      12 SET-CA               1:15.28    1:15.54 BLU    
                  35.63     1:15.54 (39.91)                                        
 17 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA               1:17.37    1:18.42 RED    
                  35.27     1:18.42 (43.15)                                        
RED - Division  
  1 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA               1:22.47    1:16.00 BLU      9  
                  35.94     1:16.00 (40.06)                                        
  2 Andriashvili, Nata  11 AZOT-CA              1:19.35    1:17.06 BLU      7  
                  37.30     1:17.06 (39.76)                                        
  3 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               1:22.54    1:17.17 BLU      6  
                  36.08     1:17.17 (41.09)                                        
  4 Barre, Mikayla G    12 MVN-CA               1:20.40    1:18.36 RED      5  
                  38.16     1:18.36 (40.20)                                        
  5 De Ramos, Ava R     11 GSC-CA               1:18.00    1:18.94 RED      4  
                  36.72     1:18.94 (42.22)                                        
  6 Henry, Lily R       12 SET-CA               1:18.63    1:19.76 RED      3  
                  38.18     1:19.76 (41.58)                                        
  7 Fitchett, Belle B   11 MVN-CA               1:23.12    1:20.19 RED      2  
                  38.97     1:20.19 (41.22)                                        
  8 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA               1:23.04    1:20.57 RED      1  
                  37.64     1:20.57 (42.93)                                        
  9 Fishburn, Annie M   11 AAM-CA               1:23.45    1:22.47 RED    
                  40.42     1:22.47 (42.05)                                        
 10 Taylor, Mallory G   12 SET-CA               1:21.90    1:24.55 RED    
                  41.54     1:24.55 (43.01)                                        
 11 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               1:22.71    1:25.59 WHIT   
                  42.28     1:25.59 (43.31)                                        
WHIT - Division  
  1 Loser, Sara R       12 MVN-CA               1:27.72    1:21.05 RED    
                  38.78     1:21.05 (42.27)                                        
  2 Jareno, Gaby I      11 MVN-CA               1:32.04    1:21.22 RED    
                  38.29     1:21.22 (42.93)                                        
  3 Jaievsky, Tatiana   12 UN-07-CA             1:25.63    1:21.50 RED    
                  37.84     1:21.50 (43.66)                                        
  4 Rowan, Areya A      12 MVN-CA               1:26.06    1:21.71 RED    
                  39.13     1:21.71 (42.58)                                        
  5 Forrest, Mackenzie  11 GSC-CA               1:25.54    1:21.95 RED    
                  39.84     1:21.95 (42.11)                                        
  6 Curry, Ryder P      11 MVN-CA               1:25.96    1:22.11 RED    
                  39.44     1:22.11 (42.67)                                        
  7 sun, Amanda         12 MVN-CA               1:26.19    1:22.85 RED    
                  39.77     1:22.85 (43.08)                                        
  8 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA               1:28.72    1:27.24 WHIT   
                  41.42     1:27.24 (45.82)                                        
  9 Cooper, Elin J      11 NBS-CA               1:24.81    1:27.27 WHIT   
                  41.20     1:27.27 (46.07)                                        
 10 Anderson, Gracey K  11 CMAC-CA              1:32.70    1:28.65 WHIT   
                  42.53     1:28.65 (46.12)                                        
 11 Boyd, Ava m         12 Splash-CA            1:35.22    1:28.81 WHIT   
                  43.11     1:28.81 (45.70)                                        
 12 Armbruster, Macie   11 SCAT-CA              1:30.44    1:29.31 WHIT   
                  44.62     1:29.31 (44.69)                                        
 13 Greene, Abby T      12 CMAC-CA              1:29.27    1:29.52 WHIT   
                  43.58     1:29.52 (45.94)                                        
 14 Ulloa, Callista E   12 YOC-CA               1:41.25    1:29.72 WHIT   
                  41.58     1:29.72 (48.14)                                        
 15 McHale, Emma G      12 SCAL-CA              1:29.39    1:29.82 WHIT   
                  43.45     1:29.82 (46.37)                                        
 16 McKee, Kaelyn I     12 SCAL-CA              1:33.38    1:29.91 WHIT   
                  40.34     1:29.91 (49.57)                                        
 17 Vuppula, Ananya     12 AZOT-CA              1:35.80    1:31.06 WHIT   
                  42.89     1:31.06 (48.17)                                        
 18 Alvarez, Charlize   11 SCAL-CA                   NT    1:33.74 WHIT   
                  43.86     1:33.74 (49.88)                                        
 19 Yu, Amelia L        12 DA-CA                1:37.36    1:35.67 WHIT   
                  46.92     1:35.67 (48.75)                                        
 20 Andre, Violet E     11 CMAC-CA                   NT    1:35.88 WHIT   
                  46.98     1:35.88 (48.90)                                        
 21 Feeny, Astrid L     11 GSC-CA               1:33.12    1:37.33 WHIT   
                  44.58     1:37.33 (52.75)                                        
 22 Cross, Katie V      11 NBS-CA               1:40.90    1:39.77 WHIT   
                  48.43     1:39.77 (51.34)                                        
 23 Kervick, Rylee F    11 SCAT-CA                   NT    1:40.31 WHIT   
                  46.75     1:40.31 (53.56)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.10  11-12 .JO
        2:33.20  11-12 %JAG
        2:46.20  11-12 BLU
        3:01.30  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Christensen, Nicol  12 MVN-CA               2:32.46    2:21.79 .JO     39  
                  30.20     1:06.56 (36.36)     1:47.57 (41.01)     2:21.79 (34.22)
BLU - Division  
  1 Choi, Allyson L     11 GSC-CA               2:41.08    2:30.16 .JO     19  
                  32.47     1:10.35 (37.88)     1:57.06 (46.71)     2:30.16 (33.10)
  2 Nguyen, Leyna M     12 YOC-CA               2:40.26    2:33.01 %JAG    17  
                  33.97     1:12.01 (38.04)     1:59.22 (47.21)     2:33.01 (33.79)
  3 Kerr, Kendry N      12 MVN-CA               2:38.08    2:33.48 BLU     16  
                  33.13     1:13.67 (40.54)     1:57.97 (44.30)     2:33.48 (35.51)
  4 Kashima, Kenna M    12 SCAL-CA              2:42.27    2:35.24 BLU     15  
                  34.53     1:13.85 (39.32)     1:59.87 (46.02)     2:35.24 (35.37)
  5 Stoner, Devon Herk  11 SCAT-CA              2:38.70    2:36.13 BLU     14  
                  36.66     1:17.65 (40.99)     2:01.21 (43.56)     2:36.13 (34.92)
  6 Aistars, Aubrey C   11 MVN-CA               2:40.69    2:36.71 BLU     13  
                  34.26     1:15.11 (40.85)     2:01.16 (46.05)     2:36.71 (35.55)
  7 Defabrique, Zoe A   11 SCAT-CA              2:42.52    2:37.16 BLU     12  
                  34.05     1:15.44 (41.39)     2:02.35 (46.91)     2:37.16 (34.81)
  8 Tran, Jodie N       12 CMAC-CA              2:39.39    2:38.31 BLU     11  
                  36.86     1:15.93 (39.07)     2:01.15 (45.22)     2:38.31 (37.16)
  9 Gomez, Emma O       11 MVN-CA               2:38.84    2:42.44 BLU    
                  34.61     1:13.36 (38.75)     2:05.88 (52.52)     2:42.44 (36.56)
 10 Pham, Linh H        11 RIPT-CA              2:43.72    2:43.17 BLU    
                  32.69     1:13.95 (41.26)     2:05.04 (51.09)     2:43.17 (38.13)
 11 Lloyd, Alix S       12 SCAT-CA              2:45.03    2:44.06 BLU    
                  36.46     1:16.96 (40.50)     2:08.75 (51.79)     2:44.06 (35.31)
 12 Rinkel, Sara A      12 DA-CA                2:44.66    2:44.86 BLU    
                  37.96     1:19.02 (41.06)     2:08.12 (49.10)     2:44.86 (36.74)
RED - Division  
  1 Barseghian, Ava K   12 MVN-CA               2:49.53    2:37.75 BLU      9  
                  35.67     1:18.00 (42.33)     2:04.41 (46.41)     2:37.75 (33.34)
  2 Massucco, Sydnie I  11 MVN-CA               2:58.03    2:43.10 BLU      7  
                  38.08     1:17.83 (39.75)     2:07.06 (49.23)     2:43.10 (36.04)
  3 Love, Raegan P      11 MVN-CA               2:56.03    2:43.35 BLU      6  
                  35.23     1:20.39 (45.16)     2:06.21 (45.82)     2:43.35 (37.14)
  4 Henry, Lily R       12 SET-CA               2:47.22    2:45.07 BLU      5  
                  39.88     1:20.79 (40.91)     2:07.50 (46.71)     2:45.07 (37.57)
  5 Shin, Danielle K    11 AZOT-CA              2:46.38    2:46.49 RED      4  
                  38.32     1:20.95 (42.63)     2:08.77 (47.82)     2:46.49 (37.72)
  6 Haber, Sasha N      11 SET-CA               2:51.64    2:47.17 RED      3  
                  39.67     1:22.73 (43.06)     2:09.12 (46.39)     2:47.17 (38.05)
  7 Luu, Katelynn B     11 YOC-CA               2:58.11    2:49.52 RED      2  
                  39.01     1:23.40 (44.39)     2:13.63 (50.23)     2:49.52 (35.89)
  8 Aquino, Gracyn E    11 MVN-CA               2:58.19    2:50.66 RED      1  
                  35.16     1:20.08 (44.92)     2:14.66 (54.58)     2:50.66 (36.00)
  9 Snider, Sarah T     12 SCAL-CA              2:51.48    2:52.31 RED    
                  39.40     1:22.26 (42.86)     2:14.43 (52.17)     2:52.31 (37.88)
 10 Curry, Ryder P      11 MVN-CA               2:59.39    2:55.59 RED    
                  39.98     1:24.72 (44.74)     2:15.96 (51.24)     2:55.59 (39.63)
 11 Padgett, Gracie C   12 SET-CA               3:00.70    2:58.53 RED    
                  42.04     1:29.56 (47.52)     2:20.01 (50.45)     2:58.53 (38.52)
 12 sun, Amanda         12 MVN-CA               3:00.77    3:01.34 WHIT   
                  45.31     1:31.09 (45.78)     2:21.00 (49.91)     3:01.34 (40.34)
 13 De Sena, Sydney E   11 MVN-CA               3:01.03    3:03.07 WHIT   
                  44.64     1:29.50 (44.86)     2:23.54 (54.04)     3:03.07 (39.53)
 -- Fitchett, Belle B   11 MVN-CA               2:54.75         DQ        
                  38.72     1:22.80 (44.08)     2:14.29 (51.49)          DQ (36.54)
 -- Foster, Hailey      12 CMAC-CA              2:52.40         DQ        
                  38.28     1:23.94 (45.66)     2:20.74 (56.80)          DQ (36.89)
 -- Larson, Karina M    12 MVN-CA               2:59.07         DQ        
                  42.48     1:28.61 (46.13)     2:16.72 (48.11)          DQ (40.25)
WHIT - Division  
  1 Chung, Makenna R    12 AAM-CA                    NT    2:38.23 BLU    
                  32.97     1:11.73 (38.76)     1:59.75 (48.02)     2:38.23 (38.48)
  2 Tsai, Sophie A      11 SCAL-CA              3:03.47    2:51.39 RED    
                  40.37     1:24.08 (43.71)     2:14.24 (50.16)     2:51.39 (37.15)
  3 Taylor, Mallory G   12 SET-CA               3:02.31    2:52.27 RED    
                  40.63     1:28.52 (47.89)     2:14.60 (46.08)     2:52.27 (37.67)
  4 Parker, Stephanie   12 DA-CA                3:02.51    2:56.50 RED    
                  37.59     1:22.82 (45.23)     2:16.09 (53.27)     2:56.50 (40.41)
  5 Loser, Sara R       12 MVN-CA                    NT    2:56.93 RED    
                  38.61     1:24.81 (46.20)     2:15.78 (50.97)     2:56.93 (41.15)
  6 Hashemi, Deyanna F  12 MVN-CA               3:04.34    3:02.59 WHIT   
                  40.35     1:26.64 (46.29)     2:22.37 (55.73)     3:02.59 (40.22)
  7 Ibarra, Isabella S  11 CMAC-CA              3:01.98    3:04.00 WHIT   
                  43.06     1:28.81 (45.75)     2:24.51 (55.70)     3:04.00 (39.49)
  8 Oh, Camille I       12 DA-CA                3:09.47    3:04.39 WHIT   
                  43.35     1:31.99 (48.64)     2:26.03 (54.04)     3:04.39 (38.36)
  9 Nazhadikhah, Elina  12 MVN-CA                    NT    3:07.41 WHIT   
                  41.51     1:28.78 (47.27)     2:24.31 (55.53)     3:07.41 (43.10)
 10 McHale, Emma G      12 SCAL-CA              3:18.53    3:09.19 WHIT   
                  39.22     1:32.90 (53.68)     2:25.05 (52.15)     3:09.19 (44.14)
 11 Wager, Elisa E      11 MVN-CA                    NT    3:11.23 WHIT   
                  42.51     1:31.59 (49.08)     2:28.14 (56.55)     3:11.23 (43.09)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:56.50  .JO
        2:02.80  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             1:52.45    1:57.48 %JAG   
     1) Christensen, Nicole M 12        2) Gomez, Emma O 11               
     3) Andrews, Kennedy E 12           4) Aistars, Aubrey C 11           
                  28.00       58.45 (30.45)     1:27.04 (28.59)     1:57.48 (30.44)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:56.50    2:03.69 BLU    
     1) Lloyd, Alix S 12                2) Defabrique, Zoe A 11           
     3) Pratt, Grace I 12               4) Stoner, Devon Herkenhof E 11   
                  30.68     1:00.12 (29.44)     1:34.14 (34.02)     2:03.69 (29.55)
%JAG - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             1:57.49    1:56.09 .JO     78  
     1) Kerr, Kendry N 12               2) Barseghian, Ava K 12           
     3) Trudeau, Ava M 11               4) Massucco, Sydnie I 11          
                  29.14       58.17 (29.03)     1:28.20 (30.03)     1:56.09 (27.89)
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   1:59.50    1:57.24 %JAG    74  
     1) Andriashvili, Nataly N 11       2) Andriashvili, Anna A 12        
     3) Shin, Danielle K 11             4) Stinson, MaKenna R 11          
                  29.36       58.77 (29.41)     1:29.99 (31.22)     1:57.24 (27.25)
  3 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:01.25    2:02.90 BLU     72  
     1) Smith, Mackenzie A 12           2) Tran, Jodie N 12               
     3) Greene, Abby T 12               4) Foster, Hailey 12              
                  29.96       58.73 (28.77)     1:32.18 (33.45)     2:02.90 (30.72)
WHIT - Division  
  1 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    1:53.34 .JO    
     1) Rigol, Madison J 12             2) Cruz, Juliane V 12             
     3) Choi, Allyson L 11              4) Abdella, Catalina 11           
                  29.40       57.83 (28.43)     1:25.73 (27.90)     1:53.34 (27.61)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                  NT    2:01.69 %JAG   
     1) Aquino, Gracyn E 11             2) Vique, Emily J 11              
     3) Fitchett, Belle B 11            4) Curry, Ryder P 11              
                  28.64       58.04 (29.40)     1:29.92 (31.88)     2:01.69 (31.77)
  3 Dolphin Aquatics-CA  'A'                    2:17.00    2:12.99 BLU    
     1) Parker, Stephanie L 12          2) Oh, Camille I 12               
     3) Yu, Amelia L 12                 4) Rinkel, Sara A 12              
                  33.17     1:06.63 (33.46)     1:41.20 (34.57)     2:12.99 (31.79)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'D'                  NT         DQ        
     1) Hashemi, Deyanna F 12           2) Larson, Karina M 12            
     3) Nazhadikhah, Elina * 12         4) De Sena, Sydney E 11           
                  35.81     1:08.25 (32.44)     1:44.59 (36.34)          DQ (31.35)
 -- Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            2:17.28        DFS        
     1) Ibarra, Isabella S 11           2) Andre, Violet E 11             
     3) Mott, Milan M 12                4) Anderson, Gracey K 11          
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        4:13.80  .JO
        4:26.80  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             4:09.63    4:18.46 %JAG   
     1) Andrews, Kennedy E 12           2) Massucco, Sydnie I 11          
     3) Nove, Sheridan R 12             4) Gomez, Emma O 11               
                  30.45   1:03.28 (1:03.28)     1:33.38 (30.10)   2:07.69 (1:04.41)
        2:38.55 (30.86)   3:11.83 (1:04.14)     3:42.87 (31.04)   4:18.46 (1:06.63)
%JAG - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   4:19.00    4:21.53 %JAG    78  
     1) Stinson, MaKenna R 11           2) Andriashvili, Nataly N 11      
     3) Andriashvili, Anna A 12         4) Scalzo, Ruby Z 11              
                  29.91   1:02.23 (1:02.23)     1:32.79 (30.56)   2:06.99 (1:04.76)
        2:38.42 (31.43)   3:14.73 (1:07.74)     3:46.54 (31.81)   4:21.53 (1:06.80)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             4:21.74    4:25.95 %JAG    74  
     1) Barseghian, Ava K 12            2) Aistars, Aubrey C 11           
     3) Kerr, Kendry N 12               4) Trudeau, Ava M 11              
                  32.03   1:05.79 (1:05.79)     1:37.02 (31.23)   2:11.68 (1:05.89)
        2:43.85 (32.17)   3:19.59 (1:07.91)     3:50.99 (31.40)   4:25.95 (1:06.36)
WHIT - Division  
  1 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    4:07.32 .JO    
     1) Nordstrom, Jasmine K 11         2) Del Villar, Sofia 12           
     3) Choi, Allyson L 11              4) Abdella, Catalina 11           
                  29.32   1:02.13 (1:02.13)     1:32.51 (30.38)   2:05.60 (1:03.47)
        2:33.90 (28.30)   3:06.95 (1:01.35)     3:35.53 (28.58)   4:07.32 (1:00.37)
  2 Gators Swim Club-CA  'B'                         NT    4:25.50 %JAG   
     1) Zimmerman, Megan G 11           2) Forrest, Mackenzie M 11        
     3) Ciborowski, Jamie M 12          4) Cruz, Juliane V 12             
                  31.40   1:05.33 (1:05.33)     1:39.16 (33.83)   2:18.22 (1:12.89)
        2:48.73 (30.51)   3:22.42 (1:04.20)     3:52.33 (29.91)   4:25.50 (1:03.08)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'             4:29.99    4:31.88 BLU    
     1) Barre, Mikayla G 12             2) Xiao Fang, Elisha N 11         
     3) Love, Raegan P 11               4) Aquino, Gracyn E 11            
                  31.65   1:06.47 (1:06.47)     1:39.64 (33.17)   2:18.11 (1:11.64)
        2:49.63 (31.52)   3:23.68 (1:05.57)     3:54.65 (30.97)   4:31.88 (1:08.20)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'A'               4:34.21    4:33.51 BLU    
     1) Defabrique, Zoe A 11            2) Lloyd, Alix S 12               
     3) Armbruster, Macie M 11          4) Stoner, Devon Herkenhof E 11   
                  31.34   1:04.48 (1:04.48)     1:36.14 (31.66)   2:16.93 (1:12.45)
        2:47.60 (30.67)   3:28.90 (1:11.97)     3:59.94 (31.04)   4:33.51 (1:04.61)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'D'                  NT    4:37.37 BLU    
     1) Vique, Emily J 11               2) Rowan, Areya A 12              
     3) Mai, Katey L 12                 4) Larson, Karina M 12            
                  32.47   1:06.83 (1:06.83)     1:39.00 (32.17)   2:16.05 (1:09.22)
        2:49.16 (33.11)   3:34.75 (1:18.70)   4:37.37 (1:02.62)                    
  6 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            4:42.71    4:45.08 BLU    
     1) Tran, Jodie N 12                2) Baker, Hanna E 12              
     3) Greene, Abby T 12               4) Smith, Mackenzie A 12          
                  32.41   1:08.29 (1:08.29)     1:43.91 (35.62)   2:25.72 (1:17.43)
        3:00.00 (34.28)   3:42.98 (1:17.26)   4:45.08 (1:02.10)                    
  7 Set Swim-CA  'A'                            4:46.58    4:46.68 BLU    
     1) Henry, Lily R 12                2) Taylor, Mallory G 12           
     3) Padgett, Gracie C 12            4) Hoang, Alana M 12              
                  32.86   1:08.80 (1:08.80)     1:42.86 (34.06)   2:21.61 (1:12.81)
        2:57.71 (36.10)   4:46.68 (2:25.07)                                        
  8 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            5:13.99    5:09.57 BLU    
     1) Ibarra, Isabella S 11           2) Anderson, Gracey K 11          
     3) Andre, Violet E 11              4) Valle, Jasmine 12              
                  35.50   1:14.42 (1:14.42)     1:48.30 (33.88)   2:33.12 (1:18.70)
        3:08.41 (35.29)                             4:29.36 ( )         5:09.57 ( )
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        2:15.10  .JO
        2:22.60  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:12.61    2:11.50 .JO    
     1) Nove, Sheridan R 12             2) Kerr, Kendry N 12              
     3) Gomez, Emma O 11                4) Massucco, Sydnie I 11          
                  33.81     1:11.24 (37.43)     1:42.96 (31.72)     2:11.50 (28.54)
%JAG - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             2:16.53    2:14.94 .JO     78  
     1) Aquino, Gracyn E 11             2) Xiao Fang, Elisha N 11         
     3) Aistars, Aubrey C 11            4) Andrews, Kennedy E 12          
                  35.14     1:13.51 (38.37)     1:46.75 (33.24)     2:14.94 (28.19)
WHIT - Division  
  1 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    2:10.12 .JO    
     1) Choi, Allyson L 11              2) Zimmerman, Megan G 11          
     3) Nordstrom, Jasmine K 11         4) Abdella, Catalina 11           
                                1:11.38 ( )     2:10.12 (58.74)                    
  2 Gators Swim Club-CA  'B'                         NT    2:16.87 %JAG   
     1) Cruz, Juliane V 12              2) Forrest, Mackenzie M 11        
     3) De Ramos, Ava R 11              4) Rigol, Madison J 12            
                  34.12     1:13.34 (39.22)     1:51.87 (38.53)     2:16.87 (25.00)
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                        NT    2:19.27 %JAG   
     1) Vuppula, Ananya 12              2) Andriashvili, Anna A 12        
     3) Stinson, MaKenna R 11           4) Andriashvili, Nataly N 11      
                  43.23     1:19.42 (36.19)     1:50.73 (31.31)     2:19.27 (28.54)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'A'               2:44.43    2:22.01 %JAG   
     1) Lloyd, Alix S 12                2) Stoner, Devon Herkenhof E 11   
     3) Defabrique, Zoe A 11            4) Armbruster, Macie M 11         
                  37.09     1:14.64 (37.55)     1:47.61 (32.97)     2:22.01 (34.40)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                  NT    2:26.70 BLU    
     1) Jareno, Gaby I 11               2) Larson, Karina M 12            
     3) Fitchett, Belle B 11            4) Barre, Mikayla G 12            
                  40.22     1:19.24 (39.02)     1:55.94 (36.70)     2:26.70 (30.76)
  6 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:27.22    2:28.24 BLU    
     1) Ibarra, Isabella S 11           2) Smith, Mackenzie A 12          
     3) Tran, Jodie N 12                4) Anderson, Gracey K 11          
                  38.88     1:20.65 (41.77)     1:55.22 (34.57)     2:28.24 (33.02)
  7 Mission Viejo Nadadores-CA  'D'                  NT    2:32.18 BLU    
     1) Curry, Ryder P 11               2) Loser, Sara R 12               
     3) Rowan, Areya A 12               4) sun, Amanda 12                 
                  40.27     1:23.40 (43.13)     1:59.65 (36.25)     2:32.18 (32.53)
  8 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            2:40.20    2:44.68 BLU    
     1) Greene, Abby T 12               2) Valle, Jasmine 12              
     3) Mott, Milan M 12                4) Andre, Violet E 11             
                  42.76     1:30.56 (47.80)     2:08.31 (37.75)     2:44.68 (36.37)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.60  13-14 %JAG
          26.70  13-14 .JO
          29.30  13-14 BLU
          31.90  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yu, Margaret L      14 DA-CA                  27.58      26.44 %JAG    19  
  2 Fleming, Halia J    14 SCAT-CA                26.94      26.53 %JAG    17  
  3 Zhou, Lauren X      14 MVN-CA                 27.08      26.83 BLU     16  
  4 Lu, Emily           13 Waterworks-CA          27.74      26.97 BLU     15  
  5 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA                27.89      26.98 BLU     14  
  6 Kashima, Kayla M    14 SCAL-CA                27.53      27.17 BLU     13  
  7 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA                 28.29      27.21 BLU     12  
  8 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA                27.92      27.56 BLU     11  
  9 Dao, Diane N        13 RIPT-CA                28.05      27.61 BLU    
 10 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA               28.28      27.64 BLU    
 11 Bell, Sydney A      14 SCAL-CA                28.07      27.79 BLU    
 12 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA                 28.73      27.84 BLU    
 13 Le, Zoe T           13 MVN-CA                 29.09      27.91 BLU    
 14 Rath, Scout K       13 SCAL-CA                29.23      28.47 BLU    
 15 Huynh, Sydney T     14 YOC-CA                 28.90      29.01 BLU    
 15 Hoang, Hailey K     13 UN-03-CA               29.04      29.01 BLU    
 17 DeSanto, Bella M    14 GSC-CA                 28.30      31.47 RED    
RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea   14 AZOT-CA                31.28      28.55 BLU      9  
  2 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                  29.52      29.04 BLU      7  
  3 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA                29.73      29.13 BLU      6  
  4 Heid, Avery G       13 GSC-CA                 29.73      29.32 RED      5  
  5 Rhee, Chloe S       13 AZOT-CA                31.52      29.76 RED      4  
  6 Oh, Piper A         13 SCAL-CA                30.40      30.06 RED      3  
  7 Li, Vanessa S       13 MVN-CA                 29.57      30.17 RED      2  
  8 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                 31.36      30.58 RED      1  
  9 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA                30.59      30.90 RED    
 10 Choi, Elizabeth Y   13 AZOT-CA                30.70      31.14 RED    
 11 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA                 29.39      31.36 RED    
 12 Mai, Annabelle K    13 RIPT-CA                30.55      31.42 RED    
 13 Venanzi, Alex M     13 CMAC-CA                31.65      31.61 RED    
 14 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA                31.78      32.48 WHIT   
 15 Lee, Olivia N       13 UN-03-CA               31.90      33.96 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Samuels, Avery R    14 MVN-CA                 32.61      31.26 RED    
  2 Alvarez, Gabby M    13 SCAL-CA                32.24      31.30 RED    
  3 Harper, Anna J      13 GSC-CA                 32.10      31.57 RED    
  4 Bills, Natalie G    14 DA-CA                  31.99      32.00 WHIT   
  5 Wang, Nicole E      13 AZOT-CA                33.32      32.23 WHIT   
  6 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT      32.30 WHIT   
  7 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA                 33.45      33.22 WHIT   
  8 Kuhn, Claire S      14 SET-CA                 33.67      33.67 WHIT   
  9 Stark, Siena        13 SCAL-CA                37.49      37.54 WHIT   
 10 Clark, Sophia G     13 YOC-CA                 38.06      37.95 WHIT   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.60  13-14 %JAG
          58.00  13-14 .JO
        1:03.40  13-14 BLU
        1:09.10  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hoshina, Rin        14 AAM-CA                 58.41      57.29 %JAG    19  
                  27.50       57.29 (29.79)                                        
  2 Snider, Ava R       14 SCAL-CA                58.33      57.53 %JAG    17  
                  28.26       57.53 (29.27)                                        
  3 Inouye, Taylor M    14 SCAL-CA                59.95      57.58 %JAG    16  
                  27.61       57.58 (29.97)                                        
  4 Lu, Emily           13 Waterworks-CA        1:00.53      57.83 .JO     15  
                  27.76       57.83 (30.07)                                        
  5 Kashima, Kayla M    14 SCAL-CA                58.13      58.39 BLU     14  
                  28.08       58.39 (30.31)                                        
  6 Bell, Sydney A      14 SCAL-CA                58.64      58.55 BLU     13  
                  28.28       58.55 (30.27)                                        
  7 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               1:01.39      59.59 BLU     12  
                  28.51       59.59 (31.08)                                        
  8 Le, Zoe T           13 MVN-CA               1:02.02      59.80 BLU     11  
                  29.19       59.80 (30.61)                                        
  9 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               1:00.95    1:00.38 BLU    
                  28.88     1:00.38 (31.50)                                        
 10 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA              1:01.60    1:00.61 BLU    
                  28.89     1:00.61 (31.72)                                        
 11 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA                59.72    1:00.76 BLU    
                  29.08     1:00.76 (31.68)                                        
 12 Dao, Diane N        13 RIPT-CA              1:02.89    1:01.14 BLU    
                  29.50     1:01.14 (31.64)                                        
 12 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA              1:03.19    1:01.14 BLU    
                  29.95     1:01.14 (31.19)                                        
 14 Yu, Margaret L      14 DA-CA                1:01.79    1:01.15 BLU    
                  29.45     1:01.15 (31.70)                                        
 15 Shiotsu, Hallie R   13 SCAL-CA              1:01.81    1:01.55 BLU    
                  29.57     1:01.55 (31.98)                                        
 16 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA             1:03.17    1:01.87 BLU    
                  30.21     1:01.87 (31.66)                                        
 17 Heid, Avery G       13 GSC-CA               1:02.69    1:02.82 BLU    
                  30.33     1:02.82 (32.49)                                        
 18 Soroosh, Sonia      13 MVN-CA               1:01.63    1:03.06 BLU    
                  30.19     1:03.06 (32.87)                                        
 19 Mackowiak, Katie L  13 SCAL-CA              1:00.94    1:03.97 RED    
                  28.90     1:03.97 (35.07)                                        
 20 Davis, Chloe A      13 AZOT-CA              1:02.21    1:04.58 RED    
                  30.79     1:04.58 (33.79)                                        
 21 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               1:02.74    1:07.97 RED    
                  32.61     1:07.97 (35.36)                                        
RED - Division  
  1 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              1:03.47    1:00.94 BLU      9  
                  29.25     1:00.94 (31.69)                                        
  2 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              1:06.39    1:03.01 BLU      7  
                  29.96     1:03.01 (33.05)                                        
  3 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                1:04.47    1:04.36 RED      6  
                  31.29     1:04.36 (33.07)                                        
  4 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              1:06.05    1:04.68 RED      5  
                  31.37     1:04.68 (33.31)                                        
  5 Huynh, Sydney T     14 YOC-CA               1:04.10    1:04.86 RED      4  
                  31.28     1:04.86 (33.58)                                        
  6 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               1:04.14    1:05.83 RED      3  
                  31.85     1:05.83 (33.98)                                        
  7 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               1:07.27    1:07.03 RED      2  
                  32.96     1:07.03 (34.07)                                        
  8 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              1:05.94    1:07.36 RED      1  
                  32.46     1:07.36 (34.90)                                        
  9 Luu, Breanne R      13 YOC-CA               1:09.10    1:07.53 RED    
                  32.46     1:07.53 (35.07)                                        
 10 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA              1:08.57    1:07.91 RED    
                  32.55     1:07.91 (35.36)                                        
 11 Pak, Kayla S        14 MVN-CA               1:08.83    1:09.16 WHIT   
                  33.20     1:09.16 (35.96)                                        
 12 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               1:08.97    1:10.31 WHIT   
                  33.64     1:10.31 (36.67)                                        
WHIT - Division  
  1 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               1:09.77    1:07.77 RED    
                  33.08     1:07.77 (34.69)                                        
  2 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              1:11.92    1:08.45 RED    
                  33.26     1:08.45 (35.19)                                        
  3 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT    1:08.66 RED    
                  33.12     1:08.66 (35.54)                                        
  4 Mai, Annabelle K    13 RIPT-CA              1:09.14    1:08.91 RED    
                  32.37     1:08.91 (36.54)                                        
  5 Woolson, Lydia A    13 DA-CA                1:10.05    1:09.36 WHIT   
                  32.74     1:09.36 (36.62)                                        
  6 Venanzi, Alex M     13 CMAC-CA              1:11.28    1:10.21 WHIT   
                  34.06     1:10.21 (36.15)                                        
  7 Bills, Natalie G    14 DA-CA                1:09.81    1:10.55 WHIT   
                  33.86     1:10.55 (36.69)                                        
  8 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               1:12.47    1:11.44 WHIT   
                  34.43     1:11.44 (37.01)                                        
  9 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               1:13.36    1:12.75 WHIT   
                  35.03     1:12.75 (37.72)                                        
 10 Kuhn, Claire S      14 SET-CA               1:15.80    1:12.96 WHIT   
                  35.05     1:12.96 (37.91)                                        
 11 Phan, Jeslyn H      13 CMAC-CA              1:23.56    1:15.52 WHIT   
                  35.55     1:15.52 (39.97)                                        
 12 Horodezky, Angelin  14 DA-CA                1:16.21    1:16.96 WHIT   
                  35.30     1:16.96 (41.66)                                        
 13 Tran, Samantha N    13 CMAC-CA              1:17.34    1:17.08 WHIT   
                  36.26     1:17.08 (40.82)                                        
 14 Thomas, Quynh L     13 CMAC-CA              1:20.20    1:17.79 WHIT   
                  36.78     1:17.79 (41.01)                                        
 15 Geyfman, Natalie J  13 DA-CA                1:39.58    1:20.31 WHIT   
                  38.99     1:20.31 (41.32)                                        
 16 Wood, Evie M        13 GSC-CA               1:21.31    1:20.32 WHIT   
                  36.28     1:20.32 (44.04)                                        
 17 Clark, Sophia G     13 YOC-CA                    NT    1:24.71 WHIT   
                  39.06     1:24.71 (45.65)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.60  13-14 %JAG
        2:07.10  13-14 .JO
        2:16.10  13-14 BLU
        2:28.40  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA              2:08.43    2:02.75 %JAG    19  
                  27.85       59.57 (31.72)     1:31.55 (31.98)     2:02.75 (31.20)
  2 Inouye, Taylor M    14 SCAL-CA              2:10.09    2:04.33 %JAG    17  
                  28.52     1:00.28 (31.76)     1:32.65 (32.37)     2:04.33 (31.68)
  3 Wilson, Makenna G   13 SCAT-CA              2:07.58    2:06.46 %JAG    16  
                  28.41     1:00.16 (31.75)     1:33.46 (33.30)     2:06.46 (33.00)
  4 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               2:10.69    2:08.52 BLU     15  
                  28.89     1:01.50 (32.61)     1:35.63 (34.13)     2:08.52 (32.89)
  5 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA              2:08.06    2:09.09 BLU     14  
                  29.82     1:02.45 (32.63)     1:36.29 (33.84)     2:09.09 (32.80)
  6 Lu, Emily           13 Waterworks-CA        2:14.46    2:09.80 BLU     13  
                  28.78     1:01.29 (32.51)     1:35.14 (33.85)     2:09.80 (34.66)
  7 Reid, Julia Y       14 SCAL-CA              2:11.61    2:10.61 BLU     12  
                  29.65     1:03.31 (33.66)     1:37.32 (34.01)     2:10.61 (33.29)
  8 Hoshina, Rin        14 AAM-CA               2:15.44    2:11.23 BLU     11  
                  29.35     1:02.10 (32.75)     1:37.34 (35.24)     2:11.23 (33.89)
  9 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               2:15.52    2:14.24 BLU    
                  30.93     1:04.09 (33.16)     1:38.89 (34.80)     2:14.24 (35.35)
 10 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA              2:14.33    2:15.44 BLU    
                  30.91     1:05.45 (34.54)     1:40.93 (35.48)     2:15.44 (34.51)
 11 Soroosh, Sonia      13 MVN-CA               2:11.23    2:16.67 RED    
                  31.43     1:06.30 (34.87)     1:42.26 (35.96)     2:16.67 (34.41)
 12 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               2:16.02    2:18.61 RED    
                  32.53     1:08.45 (35.92)     1:44.20 (35.75)     2:18.61 (34.41)
 13 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               2:15.20    2:23.80 RED    
                  32.64     1:08.98 (36.34)     1:46.84 (37.86)     2:23.80 (36.96)
RED - Division  
  1 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              2:24.02    2:17.96 RED      9  
                  31.80     1:06.62 (34.82)     1:42.63 (36.01)     2:17.96 (35.33)
  2 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA              2:24.92    2:18.58 RED      7  
                  31.42     1:06.82 (35.40)     1:43.76 (36.94)     2:18.58 (34.82)
  3 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              2:20.96    2:20.32 RED      6  
                  32.21     1:07.91 (35.70)     1:44.74 (36.83)     2:20.32 (35.58)
  4 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                2:22.03    2:22.86 RED      5  
                  31.87     1:07.89 (36.02)     1:46.46 (38.57)     2:22.86 (36.40)
  5 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               2:24.69    2:24.35 RED      4  
                  34.24     1:11.53 (37.29)     1:48.58 (37.05)     2:24.35 (35.77)
  6 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              2:22.07    2:25.25 RED      3  
                  33.22     1:10.08 (36.86)     1:47.70 (37.62)     2:25.25 (37.55)
 -- Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              2:26.83         DQ        
                  33.55     1:11.06 (37.51)     1:50.95 (39.89)          DQ (37.95)
WHIT - Division  
  1 Jerkovich, Linnea   14 AZOT-CA              2:32.48    2:15.17 BLU    
                  30.14     1:03.90 (33.76)     1:39.48 (35.58)     2:15.17 (35.69)
  2 Luu, Breanne R      13 YOC-CA               2:36.58    2:26.14 RED    
                  35.63     1:13.16 (37.53)     1:50.60 (37.44)     2:26.14 (35.54)
  3 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT    2:28.32 RED    
                  33.17     1:11.23 (38.06)     1:51.17 (39.94)     2:28.32 (37.15)
  4 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               2:31.11    2:29.29 WHIT   
                  34.38     1:12.20 (37.82)     1:52.11 (39.91)     2:29.29 (37.18)
  5 Alvarez, Gabby M    13 SCAL-CA              2:44.67    2:30.12 WHIT   
                  34.05     1:11.49 (37.44)     1:50.36 (38.87)     2:30.12 (39.76)
  6 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               2:34.04    2:30.69 WHIT   
                  34.49     1:12.30 (37.81)     1:51.67 (39.37)     2:30.69 (39.02)
  7 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA              2:38.72    2:31.80 WHIT   
                  35.59     1:14.33 (38.74)     1:53.27 (38.94)     2:31.80 (38.53)
  8 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               2:41.77    2:34.65 WHIT   
                  35.04     1:14.98 (39.94)     1:56.05 (41.07)     2:34.65 (38.60)
  9 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               2:46.01    2:39.34 WHIT   
                  37.24     1:17.74 (40.50)     2:00.22 (42.48)     2:39.34 (39.12)
 10 Harper, Anna J      13 GSC-CA               2:36.99    2:39.58 WHIT   
                  35.17     1:15.80 (40.63)     1:58.68 (42.88)     2:39.58 (40.90)
 11 Pak, Kayla S        14 MVN-CA               2:37.96    2:40.36 WHIT   
                  34.70     1:15.38 (40.68)     1:59.44 (44.06)     2:40.36 (40.92)
 12 Andre, Polly W      13 CMAC-CA                   NT    3:06.23 WHIT   
                  38.14     1:25.37 (47.23)     2:17.41 (52.04)     3:06.23 (48.82)
 13 Miranda, Sara A     14 GSC-CA               3:03.41    3:07.06 WHIT   
                  41.83                             2:19.32 ( )     3:07.06 (47.74)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:30.60  13-14 %JAG
        5:39.40  13-14 .JO
        5:59.60  13-14 BLU
        6:32.30  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhou, Lauren X      14 MVN-CA               5:39.72    5:27.70 %JAG    19  
                  30.33     1:03.53 (33.20)     1:36.57 (33.04)     2:10.27 (33.70)
        2:44.04 (33.77)     3:16.89 (32.85)     3:50.32 (33.43)     4:23.55 (33.23)
        4:55.97 (32.42)     5:27.70 (31.73)                                        
  2 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               5:55.91    5:44.17 BLU     17  
                  30.58     1:04.00 (33.42)     1:38.45 (34.45)     2:13.41 (34.96)
        2:48.57 (35.16)     3:23.63 (35.06)     3:59.38 (35.75)     4:34.80 (35.42)
        5:09.96 (35.16)     5:44.17 (34.21)                                        
  3 Shiotsu, Hallie R   13 SCAL-CA              5:52.06    5:49.51 BLU     16  
                  30.53     1:04.98 (34.45)     1:40.20 (35.22)     2:16.32 (36.12)
        2:51.86 (35.54)     3:27.31 (35.45)     4:03.16 (35.85)     4:39.37 (36.21)
        5:15.64 (36.27)     5:49.51 (33.87)                                        
RED - Division  
  1 Deng, Annabelle X   13 MVN-CA               6:14.68    6:05.09 RED      9  
                  33.46     1:10.45 (36.99)     1:47.69 (37.24)     2:24.45 (36.76)
        3:01.99 (37.54)     3:39.66 (37.67)     4:16.76 (37.10)     4:53.39 (36.63)
        5:29.80 (36.41)     6:05.09 (35.29)                                        
  2 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               6:18.68    6:16.37 RED      7  
                  32.79     1:09.19 (36.40)     1:45.95 (36.76)     2:24.37 (38.42)
        3:03.03 (38.66)     3:42.20 (39.17)     4:22.54 (40.34)     5:02.15 (39.61)
        5:40.00 (37.85)     6:16.37 (36.37)                                        
WHIT - Division  
  1 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              6:33.18    6:23.45 RED    
                  34.45     1:12.17 (37.72)     1:51.36 (39.19)     2:30.33 (38.97)
        3:09.54 (39.21)     3:48.96 (39.42)     4:27.24 (38.28)     5:06.22 (38.98)
        5:45.70 (39.48)     6:23.45 (37.75)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:53.50  13-14 .JO
       12:05.90  13-14 %JAG
       12:37.00  13-14 BLU
       13:45.80  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA             12:27.54   11:20.32 .JO     19  
                  29.39     1:02.04 (32.65)     1:36.08 (34.04)     2:10.05 (33.97)
        2:43.98 (33.93)     3:18.27 (34.29)     3:52.23 (33.96)     4:26.81 (34.58)
        5:01.35 (34.54)     5:36.48 (35.13)     6:10.81 (34.33)     6:45.73 (34.92)
        7:20.63 (34.90)     7:54.83 (34.20)     8:29.50 (34.67)     9:04.67 (35.17)
        9:39.34 (34.67)    10:14.44 (35.10)    10:48.24 (33.80)    11:20.32 (32.08)
WHIT - Division  
  1 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA                   NT   14:14.62 WHIT   
                  31.03     1:09.52 (38.49)     1:51.68 (42.16)     2:35.07 (43.39)
        3:18.91 (43.84)     4:04.79 (45.88)     4:50.56 (45.77)     5:32.68 (42.12)
        6:18.94 (46.26)     7:03.73 (44.79)     7:47.96 (44.23)     8:31.91 (43.95)
        9:19.12 (47.21)    10:02.68 (43.56)    10:46.98 (44.30)    11:29.81 (42.83)
       12:13.35 (43.54)    12:56.67 (43.32)    13:39.62 (42.95)    14:14.62 (35.00)
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       19:37.50  13-14 %JAG
       20:01.30  13-14 .JO
       22:32.80  13-14 BLU
       22:57.70  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G   13 SCAT-CA             22:32.80   19:09.16 %JAG    19  
                  29.26     1:02.75 (33.49)     1:37.32 (34.57)     2:11.98 (34.66)
        2:47.14 (35.16)     3:22.22 (35.08)     3:57.63 (35.41)     4:33.09 (35.46)
        5:08.27 (35.18)     5:43.71 (35.44)                             6:53.46 ( )
        7:28.47 (35.01)     8:03.66 (35.19)     8:38.58 (34.92)     9:14.34 (35.76)
        9:49.25 (34.91)    10:24.12 (34.87)    10:58.88 (34.76)    11:33.29 (34.41)
       12:08.84 (35.55)    12:44.43 (35.59)    13:20.19 (35.76)    13:55.44 (35.25)
       14:31.05 (35.61)    15:06.56 (35.51)    15:41.75 (35.19)    16:17.15 (35.40)
       16:52.30 (35.15)    17:27.26 (34.96)    18:02.23 (34.97)    18:37.35 (35.12)
       19:09.16 (31.81)
  2 Luu, Breanne R      13 YOC-CA              22:32.80   23:28.08 WHIT    17  
                  35.98     1:17.15 (41.17)     1:59.13 (41.98)     2:41.09 (41.96)
        3:23.67 (42.58)     4:06.94 (43.27)     4:49.40 (42.46)     5:31.96 (42.56)
        6:14.58 (42.62)     6:56.03 (41.45)     7:39.36 (43.33)     8:22.90 (43.54)
        9:05.84 (42.94)     9:48.58 (42.74)    10:32.63 (44.05)    11:15.81 (43.18)
       11:58.34 (42.53)    12:41.14 (42.80)    13:25.11 (43.97)    14:09.12 (44.01)
       14:52.92 (43.80)    15:37.25 (44.33)    16:21.17 (43.92)    17:05.03 (43.86)
       17:49.02 (43.99)    18:33.05 (44.03)    19:17.14 (44.09)    20:01.23 (44.09)
       20:43.58 (42.35)    21:25.13 (41.55)    22:08.19 (43.06)    22:49.10 (40.91)
       23:28.08 (38.98)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.60  13-14 %JAG
        1:08.10  13-14 .JO
        1:14.10  13-14 BLU
        1:21.00  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fleming, Halia J    14 SCAT-CA              1:10.56    1:07.80 .JO     19  
                  33.28     1:07.80 (34.52)                                        
  2 Inouye, Taylor M    14 SCAL-CA              1:08.66    1:08.02 .JO     17  
                  32.86     1:08.02 (35.16)                                        
  3 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA              1:10.95    1:08.25 BLU     16  
                  32.82     1:08.25 (35.43)                                        
  4 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               1:08.44    1:08.45 BLU     15  
                  33.43     1:08.45 (35.02)                                        
  5 Reid, Julia Y       14 SCAL-CA              1:09.16    1:09.59 BLU     14  
                  33.37     1:09.59 (36.22)                                        
  6 Soroosh, Sonia      13 MVN-CA               1:13.17    1:10.62 BLU     13  
                  34.51     1:10.62 (36.11)                                        
  7 Kashima, Kayla M    14 SCAL-CA              1:11.88    1:10.67 BLU     12  
                  33.92     1:10.67 (36.75)                                        
  8 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA              1:10.12    1:11.30 BLU     11  
                  34.61     1:11.30 (36.69)                                        
  9 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               1:13.47    1:11.52 BLU    
                  35.53     1:11.52 (35.99)                                        
 10 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              1:11.71    1:11.62 BLU    
                  34.84     1:11.62 (36.78)                                        
 11 Hoang, Hailey K     13 UN-03-CA             1:13.56    1:12.69 BLU    
                  35.97     1:12.69 (36.72)                                        
 12 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              1:12.18    1:12.71 BLU    
                  35.54     1:12.71 (37.17)                                        
 13 Yu, Margaret L      14 DA-CA                1:12.88    1:12.76 BLU    
                  35.27     1:12.76 (37.49)                                        
 14 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA             1:13.77    1:14.26 RED    
                  36.05     1:14.26 (38.21)                                        
 15 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               1:12.40    1:15.52 RED    
                  37.36     1:15.52 (38.16)                                        
RED - Division  
  1 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA              1:14.23    1:13.44 BLU      9  
                  34.93     1:13.44 (38.51)                                        
  2 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                1:14.52    1:13.57 BLU      7  
                  36.37     1:13.57 (37.20)                                        
  3 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              1:18.86    1:14.81 RED      6  
                  35.93     1:14.81 (38.88)                                        
  4 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               1:20.58    1:17.05 RED      5  
                  37.00     1:17.05 (40.05)                                        
  5 Rhee, Chloe S       13 AZOT-CA              1:18.09    1:17.17 RED      4  
                  36.96     1:17.17 (40.21)                                        
  6 Alvarez, Gabby M    13 SCAL-CA              1:19.78    1:17.25 RED      3  
                  37.56     1:17.25 (39.69)                                        
  7 Harper, Anna J      13 GSC-CA               1:20.19    1:18.09 RED      2  
                  38.02     1:18.09 (40.07)                                        
  8 Mai, Annabelle K    13 RIPT-CA              1:19.88    1:19.87 RED      1  
                  38.30     1:19.87 (41.57)                                        
  9 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               1:18.66    1:20.01 RED    
                  38.99     1:20.01 (41.02)                                        
 10 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               1:20.06    1:20.70 RED    
                  39.54     1:20.70 (41.16)                                        
 11 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               1:18.15    1:20.97 RED    
                  39.45     1:20.97 (41.52)                                        
WHIT - Division  
  1 Ghinea, Eileen A    14 SCAT-CA                   NT    1:11.37 BLU    
                  34.65     1:11.37 (36.72)                                        
  2 Jerkovich, Linnea   14 AZOT-CA              1:23.28    1:16.01 RED    
                  36.59     1:16.01 (39.42)                                        
  3 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA                   NT    1:20.76 RED    
                  39.87     1:20.76 (40.89)                                        
  4 Choi, Elizabeth Y   13 AZOT-CA                   NT    1:20.97 RED    
                  39.35     1:20.97 (41.62)                                        
  5 Wang, Nicole E      13 AZOT-CA              1:21.82    1:21.13 WHIT   
                  40.30     1:21.13 (40.83)                                        
  6 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT    1:22.63 WHIT   
                  39.06     1:22.63 (43.57)                                        
  7 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               1:23.66    1:22.93 WHIT   
                  40.61     1:22.93 (42.32)                                        
  8 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               1:24.77    1:22.98 WHIT   
                  40.87     1:22.98 (42.11)                                        
  9 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              1:24.54    1:23.65 WHIT   
                  40.88     1:23.65 (42.77)                                        
 10 Thomas, Quynh L     13 CMAC-CA              1:28.41    1:27.64 WHIT   
                  40.81     1:27.64 (46.83)                                        
 11 Tran, Samantha N    13 CMAC-CA              1:28.45    1:29.26 WHIT   
                  43.20     1:29.26 (46.06)                                        
 12 Andre, Polly W      13 CMAC-CA                   NT    1:46.61 WHIT   
                  47.89     1:46.61 (58.72)                                        
 13 Miranda, Sara A     14 GSC-CA               1:44.85    1:47.87 WHIT   
                  53.97     1:47.87 (53.90)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:27.50  13-14 %JAG
        2:28.00  13-14 .JO
        2:39.60  13-14 BLU
        2:54.50  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA              2:31.19    2:22.77 %JAG    19  
                  33.03     1:09.59 (36.56)     1:45.99 (36.40)     2:22.77 (36.78)
  2 Hoshina, Rin        14 AAM-CA               2:28.84    2:25.22 %JAG    17  
                  33.16     1:09.45 (36.29)     1:47.84 (38.39)     2:25.22 (37.38)
  3 Taylor, Cristina M  13 AZOT-CA              2:29.56    2:26.61 %JAG    16  
                  34.37     1:10.75 (36.38)     1:48.53 (37.78)     2:26.61 (38.08)
  4 Inouye, Taylor M    14 SCAL-CA              2:30.73    2:27.52 .JO     15  
                  34.21     1:11.64 (37.43)     1:50.10 (38.46)     2:27.52 (37.42)
  5 Shiotsu, Hallie R   13 SCAL-CA              2:34.19    2:28.25 BLU     14  
                  34.94     1:12.54 (37.60)     1:50.74 (38.20)     2:28.25 (37.51)
  6 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              2:31.40    2:29.54 BLU     13  
                  35.68     1:13.55 (37.87)     1:52.04 (38.49)     2:29.54 (37.50)
  7 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA              2:29.05    2:33.69 BLU     12  
                  35.83     1:15.51 (39.68)     1:55.48 (39.97)     2:33.69 (38.21)
  8 Soroosh, Sonia      13 MVN-CA               2:36.32    2:35.36 BLU     11  
                  35.69     1:15.18 (39.49)     1:54.62 (39.44)     2:35.36 (40.74)
  9 Bills, Natalie G    14 DA-CA                2:30.50    2:53.40 RED    
                  39.61     1:23.47 (43.86)     2:08.79 (45.32)     2:53.40 (44.61)
RED - Division  
  1 Le, Zoe T           13 MVN-CA               2:42.16    2:23.52 %JAG     9  
                  34.24     1:10.56 (36.32)     1:47.57 (37.01)     2:23.52 (35.95)
  2 Deng, Annabelle X   13 MVN-CA               2:43.77    2:34.05 BLU      7  
                  36.68     1:15.94 (39.26)     1:55.72 (39.78)     2:34.05 (38.33)
  3 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              2:52.55    2:40.90 RED      6  
                  38.76     1:19.66 (40.90)     2:00.52 (40.86)     2:40.90 (40.38)
  4 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA              2:46.64    2:50.20 RED      5  
                  37.44     1:20.48 (43.04)     2:05.17 (44.69)     2:50.20 (45.03)
WHIT - Division  
  1 Ghinea, Eileen A    14 SCAT-CA                   NT    2:29.61 BLU    
                  34.98     1:13.71 (38.73)     1:52.54 (38.83)     2:29.61 (37.07)
  2 Heid, Avery G       13 GSC-CA               3:05.55    2:45.12 RED    
                  39.29     1:21.02 (41.73)     2:03.66 (42.64)     2:45.12 (41.46)
  3 Venanzi, Alex M     13 CMAC-CA                   NT    3:05.88 WHIT   
                  44.60     1:32.73 (48.13)     2:21.69 (48.96)     3:05.88 (44.19)
  4 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               3:02.30    3:07.77 WHIT   
                  46.33     1:35.48 (49.15)     2:23.69 (48.21)     3:07.77 (44.08)
  5 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              3:12.95    3:14.86 WHIT   
                  47.97     1:37.50 (49.53)     2:27.35 (49.85)     3:14.86 (47.51)
  6 Thomas, Quynh L     13 CMAC-CA                   NT    3:17.23 WHIT   
                  44.89     1:34.75 (49.86)     2:28.43 (53.68)     3:17.23 (48.80)
 -- Geyfman, Natalie J  13 DA-CA                2:59.00         DQ        
                  46.04     1:38.36 (52.32)     2:34.20 (55.84)          DQ (58.58)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:16.20  13-14 %JAG
        1:17.10  13-14 .JO
        1:23.40  13-14 BLU
        1:31.00  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hoshina, Rin        14 AAM-CA               1:17.47    1:15.56 %JAG    19  
                  35.67     1:15.56 (39.89)                                        
  2 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA             1:18.03    1:15.91 %JAG    17  
                  36.19     1:15.91 (39.72)                                        
  3 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               1:17.47    1:16.76 .JO     16  
                  35.92     1:16.76 (40.84)                                        
  4 Kashima, Kayla M    14 SCAL-CA              1:17.21    1:17.90 BLU     15  
                  36.75     1:17.90 (41.15)                                        
  5 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              1:19.60    1:18.17 BLU     14  
                  36.70     1:18.17 (41.47)                                        
  6 Yu, Margaret L      14 DA-CA                1:19.62    1:18.79 BLU     13  
                  37.32     1:18.79 (41.47)                                        
  7 Stein, Madison      14 CMAC-CA              1:21.17    1:20.05 BLU     12  
                  37.78     1:20.05 (42.27)                                        
  8 Rhee, Chloe S       13 AZOT-CA              1:21.81    1:20.50 BLU     11  
                  38.20     1:20.50 (42.30)                                        
  9 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA              1:20.75    1:20.80 BLU    
                  38.17     1:20.80 (42.63)                                        
 10 Mai, Annabelle K    13 RIPT-CA              1:19.31    1:21.06 BLU    
                  38.45     1:21.06 (42.61)                                        
 11 Hoang, Hailey K     13 UN-03-CA             1:23.32    1:22.09 BLU    
                  39.41     1:22.09 (42.68)                                        
 12 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              1:22.50    1:23.33 BLU    
                  40.17     1:23.33 (43.16)                                        
 13 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               1:22.97    1:27.75 RED    
                  41.50     1:27.75 (46.25)                                        
RED - Division  
  1 Lu, Emily           13 Waterworks-CA        1:26.38    1:17.85 BLU      9  
                  37.11     1:17.85 (40.74)                                        
  2 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               1:25.02    1:19.13 BLU      7  
                  37.99     1:19.13 (41.14)                                        
  3 Fleming, Halia J    14 SCAT-CA              1:24.34    1:22.88 BLU      6  
                  39.92     1:22.88 (42.96)                                        
  4 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              1:27.64    1:24.36 RED      5  
                  40.54     1:24.36 (43.82)                                        
  5 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               1:27.20    1:24.72 RED      4  
                  40.37     1:24.72 (44.35)                                        
  6 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                1:27.24    1:25.59 RED      3  
                  40.94     1:25.59 (44.65)                                        
  7 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               1:24.41    1:25.60 RED      2  
                  40.85     1:25.60 (44.75)                                        
  8 Huynh, Sydney T     14 YOC-CA               1:28.02    1:27.75 RED      1  
                  41.80     1:27.75 (45.95)                                        
  9 Tran, Samantha N    13 CMAC-CA              1:28.93    1:30.55 RED    
                  41.96     1:30.55 (48.59)                                        
 -- Choi, Elizabeth Y   13 AZOT-CA              1:29.23        DFS        
WHIT - Division  
  1 Luu, Breanne R      13 YOC-CA               1:34.49    1:28.12 RED    
                  43.42     1:28.12 (44.70)                                        
  2 Jerkovich, Linnea   14 AZOT-CA              1:40.86    1:30.39 RED    
                  42.27     1:30.39 (48.12)                                        
  3 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA                   NT    1:30.48 RED    
                  42.74     1:30.48 (47.74)                                        
  4 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               1:32.07    1:30.86 RED    
                  44.00     1:30.86 (46.86)                                        
  5 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT    1:31.29 WHIT   
                  43.12     1:31.29 (48.17)                                        
  6 Harper, Anna J      13 GSC-CA               1:33.61    1:31.31 WHIT   
                  42.81     1:31.31 (48.50)                                        
  7 Wang, Nicole E      13 AZOT-CA              1:31.07    1:33.33 WHIT   
                  44.59     1:33.33 (48.74)                                        
  8 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               1:32.44    1:34.97 WHIT   
                  45.11     1:34.97 (49.86)                                        
  9 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              1:36.42    1:36.06 WHIT   
                  44.97     1:36.06 (51.09)                                        
 10 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               1:35.06    1:37.56 WHIT   
                  47.07     1:37.56 (50.49)                                        
 11 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               1:38.82    1:38.19 WHIT   
                  46.25     1:38.19 (51.94)                                        
 12 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              1:31.84    1:38.28 WHIT   
                  46.36     1:38.28 (51.92)                                        
 13 Pak, Kayla S        14 MVN-CA               1:39.22    1:41.57 WHIT   
                  47.84     1:41.57 (53.73)                                        
 14 Stark, Siena        13 SCAL-CA              1:39.22    1:47.06 WHIT   
                  50.09     1:47.06 (56.97)                                        
 15 Miranda, Sara A     14 GSC-CA               2:31.41    2:29.01 WHIT   
                1:12.36   2:29.01 (1:16.65)                                        
 -- Thomas, Quynh L     13 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  47.86          DQ (55.77)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:45.60  13-14 %JAG
        2:46.50  13-14 .JO
        3:01.70  13-14 BLU
        3:18.20  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               2:46.39    2:48.29 BLU     29  
                  36.50     1:18.17 (41.67)   2:48.29 (1:30.12)                    
BLU - Division  
  1 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA             2:52.86    2:45.65 .JO     19  
                  37.55     1:19.41 (41.86)   2:45.65 (1:26.24)                    
  2 Deng, Annabelle X   13 MVN-CA               2:49.48    2:52.80 BLU     17  
                  39.43     1:23.01 (43.58)   2:52.80 (1:29.79)                    
  3 Yu, Margaret L      14 DA-CA                2:53.13    2:55.18 BLU     16  
                  39.82     1:23.93 (44.11)     2:09.55 (45.62)     2:55.18 (45.63)
  4 Stein, Madison      14 CMAC-CA              2:51.42    2:55.72 BLU     15  
                  40.38     1:24.87 (44.49)   2:55.72 (1:30.85)                    
  5 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              2:57.85    2:56.15 BLU     14  
                  39.52     1:24.32 (44.80)     2:10.88 (46.56)     2:56.15 (45.27)
  6 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               2:57.97    2:56.93 BLU     13  
                  40.96     1:26.04 (45.08)     2:11.92 (45.88)     2:56.93 (45.01)
  7 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               3:00.65    3:02.80 RED     12  
                  42.07     1:28.61 (46.54)     2:15.62 (47.01)     3:02.80 (47.18)
RED - Division  
  1 Mai, Annabelle K    13 RIPT-CA              3:03.38    2:59.76 BLU      9  
                  41.11     1:26.46 (45.35)     2:13.65 (47.19)     2:59.76 (46.11)
  2 Kuhn, Claire S      14 SET-CA               3:08.95    3:01.54 BLU      7  
                  41.47     1:28.10 (46.63)     2:15.24 (47.14)     3:01.54 (46.30)
  3 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               3:05.51    3:08.62 RED      6  
                  42.87     1:31.26 (48.39)     2:21.00 (49.74)     3:08.62 (47.62)
  4 Tran, Samantha N    13 CMAC-CA              3:16.57    3:20.59 WHIT     5  
                  43.40     1:33.10 (49.70)     2:25.74 (52.64)     3:20.59 (54.85)
WHIT - Division  
  1 Hoshina, Rin        14 AAM-CA                    NT    2:43.26 %JAG   
                  36.26     1:17.02 (40.76)     2:00.53 (43.51)     2:43.26 (42.73)
  2 Huynh, Sydney T     14 YOC-CA                    NT    3:05.39 RED    
                  42.47     1:30.55 (48.08)     2:18.94 (48.39)     3:05.39 (46.45)
  3 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                    NT    3:12.29 RED    
                  45.22     1:36.60 (51.38)     2:26.12 (49.52)     3:12.29 (46.17)
  4 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               3:20.00    3:13.95 RED    
                  43.99     1:33.24 (49.25)     2:23.94 (50.70)     3:13.95 (50.01)
  5 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA              3:20.35    3:14.93 RED    
                  43.88     1:32.82 (48.94)     2:23.62 (50.80)     3:14.93 (51.31)
  6 Woolson, Lydia A    13 DA-CA                3:18.71    3:17.49 RED    
                  43.83     1:33.55 (49.72)     2:25.14 (51.59)     3:17.49 (52.35)
  7 Clark, Sophia G     13 YOC-CA                    NT    3:22.10 WHIT   
                  45.40     1:36.82 (51.42)     2:31.23 (54.41)     3:22.10 (50.87)
  8 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA                    NT    3:28.23 WHIT   
                  46.87     1:40.20 (53.33)     2:33.85 (53.65)     3:28.23 (54.38)
  9 Pak, Kayla S        14 MVN-CA               3:33.98    3:35.44 WHIT   
                  48.59     1:43.42 (54.83)     2:39.88 (56.46)     3:35.44 (55.56)
 10 Andre, Polly W      13 CMAC-CA                   NT    3:53.46 WHIT   
                  45.87     1:45.32 (59.45)   2:50.39 (1:05.07)   3:53.46 (1:03.07)
 11 Horodezky, Angelin  14 DA-CA                3:52.71    3:54.17 WHIT   
                  50.04   1:50.34 (1:00.30)   2:54.73 (1:04.39)     3:54.17 (59.44)
 12 Brown, Cameron N    13 CMAC-CA                   NT    4:50.83 WHIT   
                1:03.19   2:18.61 (1:15.42)   3:37.26 (1:18.65)   4:50.83 (1:13.57)
 -- Thomas, Quynh L     13 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  48.09     1:44.91 (56.82)   2:45.26 (1:00.35)          DQ (58.12)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.80  13-14 %JAG
        1:05.80  13-14 .JO
        1:11.00  13-14 BLU
        1:17.40  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lu, Emily           13 Waterworks-CA        1:08.44    1:04.80 %JAG    19  
                  30.38     1:04.80 (34.42)                                        
  2 Inouye, Taylor M    14 SCAL-CA              1:09.16    1:05.66 .JO     17  
  3 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA              1:06.84    1:05.75 .JO     16  
                  30.27     1:05.75 (35.48)                                        
  4 Stein, Madison      14 CMAC-CA              1:06.86    1:05.88 BLU     15  
                  30.72     1:05.88 (35.16)                                        
  5 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              1:09.53    1:08.19 BLU     14  
  6 Dao, Diane N        13 RIPT-CA              1:09.60    1:08.87 BLU     13  
  7 Ghinea, Eileen A    14 SCAT-CA              1:10.84    1:09.16 BLU     12  
  8 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               1:10.74    1:09.21 BLU     11  
  9 Davis, Chloe A      13 AZOT-CA              1:07.15    1:09.39 BLU    
                  32.13     1:09.39 (37.26)                                        
 10 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA              1:09.05    1:09.40 BLU    
                  32.22     1:09.40 (37.18)                                        
 11 Hazeltine, Kira E   13 SCAL-CA              1:09.59    1:11.56 RED    
 -- Kashima, Kayla M    14 SCAL-CA              1:06.15         DQ        
                  31.72          DQ (36.17)                                        
RED - Division  
  1 Le, Zoe T           13 MVN-CA               1:11.48    1:07.81 BLU      9  
  2 Zhou, Lauren X      14 MVN-CA               1:11.68    1:08.94 BLU      7  
  3 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              1:15.24    1:11.65 RED      6  
  4 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                1:12.91    1:11.72 RED      5  
  5 Rhee, Chloe S       13 AZOT-CA              1:11.86    1:11.88 RED      4  
  6 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              1:14.53    1:15.37 RED      3  
 -- Taylor, Cristina M  13 AZOT-CA              1:11.67         DQ        
WHIT - Division  
  1 Wang, Nicole E      13 AZOT-CA              1:18.37    1:18.31 WHIT   
  2 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               1:23.71    1:20.32 WHIT   
  3 Luu, Breanne R      13 YOC-CA               1:26.64    1:20.57 WHIT   
                  37.67     1:20.57 (42.90)                                        
  4 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               1:25.30    1:21.91 WHIT   
                  38.04     1:21.91 (43.87)                                        
  5 Huynh, Sydney T     14 YOC-CA               1:31.31    1:24.05 WHIT   
                  40.39     1:24.05 (43.66)                                        
  6 Woolson, Lydia A    13 DA-CA                1:30.82    1:25.60 WHIT   
                  38.90     1:25.60 (46.70)                                        
  7 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               1:25.13    1:26.26 WHIT   
                  40.76     1:26.26 (45.50)                                        
  8 Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT    1:26.71 WHIT   
                  37.99     1:26.71 (48.72)                                        
  9 Franco, Hannah A    13 CMAC-CA              1:25.65    1:27.16 WHIT   
                  39.20     1:27.16 (47.96)                                        
 10 Baggao, Erianna Lo  13 MVN-CA               1:27.56    1:27.21 WHIT   
                  40.82     1:27.21 (46.39)                                        
 11 Bills, Natalie G    14 DA-CA                1:24.97    1:28.57 WHIT   
                  40.06     1:28.57 (48.51)                                        
 12 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              1:34.05    1:35.54 WHIT   
                  43.14     1:35.54 (52.40)                                        
 -- Phan, Jeslyn H      13 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  42.69          DQ (50.75)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:30.30  13-14 %JAG
        2:35.50  13-14 .JO
        2:40.50  13-14 BLU
        2:55.10  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wilson, Makenna G   13 SCAT-CA              2:38.58    2:20.76 %JAG    19  
                  30.99     1:06.32 (35.33)     1:43.21 (36.89)     2:20.76 (37.55)
  2 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA              2:39.32    2:23.35 %JAG    17  
                  30.95     1:07.45 (36.50)     1:45.77 (38.32)     2:23.35 (37.58)
  3 Hoshina, Rin        14 AAM-CA               2:37.07    2:29.80 %JAG    16  
                  31.91     1:09.50 (37.59)     1:49.35 (39.85)     2:29.80 (40.45)
  4 Toal, Megan E       14 SCAT-CA              2:36.31    2:34.09 .JO     15  
                  32.00     1:10.36 (38.36)     1:51.37 (41.01)     2:34.09 (42.72)
WHIT - Division  
  1 Ghinea, Eileen A    14 SCAT-CA                   NT    2:37.32 BLU    
                  34.25     1:14.91 (40.66)     1:57.25 (42.34)     2:37.32 (40.07)
  2 Luu, Breanne R      13 YOC-CA                    NT    2:55.01 RED    
                  40.20     1:25.42 (45.22)     2:10.81 (45.39)     2:55.01 (44.20)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.40  13-14 .JO
        2:24.90  13-14 %JAG
        2:36.60  13-14 BLU
        2:50.90  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Hoshina, Rin        14 AAM-CA               2:24.90    2:20.03 .JO     39  
                  30.21     1:05.47 (35.26)     1:47.96 (42.49)     2:20.03 (32.07)
BLU - Division  
  1 Fleming, Halia J    14 SCAT-CA              2:26.77    2:23.62 .JO     19  
                  30.03     1:07.68 (37.65)     1:52.75 (45.07)     2:23.62 (30.87)
  2 Bucklin, Derrion A  13 NBS-CA               2:25.45    2:24.42 %JAG    17  
                  30.36     1:06.62 (36.26)     1:50.54 (43.92)     2:24.42 (33.88)
  3 Stein, Madison      14 CMAC-CA              2:26.55    2:25.81 BLU     16  
                  30.33     1:05.66 (35.33)     1:51.17 (45.51)     2:25.81 (34.64)
  4 Toal, Megan E       14 SCAT-CA              2:29.34    2:26.15 BLU     15  
                  31.32     1:09.13 (37.81)     1:52.10 (42.97)     2:26.15 (34.05)
  5 Shiotsu, Hallie R   13 SCAL-CA              2:31.34    2:28.05 BLU     14  
                  32.59     1:11.33 (38.74)     1:53.69 (42.36)     2:28.05 (34.36)
  6 Rath, Scout K       13 SCAL-CA              2:33.30    2:30.92 BLU     13  
                  32.07     1:10.82 (38.75)     1:55.67 (44.85)     2:30.92 (35.25)
  7 Drakeford, Mila S   13 MVN-CA               2:35.27    2:32.35 BLU     12  
                  32.79     1:13.42 (40.63)     1:58.17 (44.75)     2:32.35 (34.18)
  8 Nguyen, Anh N       13 UN-03-CA             2:36.60    2:35.88 BLU     11  
                  34.30     1:15.16 (40.86)     1:58.21 (43.05)     2:35.88 (37.67)
  9 Hoang, Hailey K     13 UN-03-CA             2:35.53    2:37.46 RED    
                  33.53     1:13.24 (39.71)     2:01.03 (47.79)     2:37.46 (36.43)
RED - Division  
  1 Le, Zoe T           13 MVN-CA               2:38.06    2:24.11 .JO      9  
                  32.00     1:07.46 (35.46)     1:50.82 (43.36)     2:24.11 (33.29)
  2 Hu, Gillian Y       13 SCAL-CA              2:40.47    2:34.62 BLU      7  
                  32.75     1:13.13 (40.38)     1:58.47 (45.34)     2:34.62 (36.15)
  3 Oh, Piper A         13 SCAL-CA              2:37.02    2:36.88 RED      6  
                  35.03     1:13.73 (38.70)     2:00.32 (46.59)     2:36.88 (36.56)
  4 Rhee, Chloe S       13 AZOT-CA              2:40.25    2:37.96 RED      5  
                  33.13     1:15.88 (42.75)     1:59.23 (43.35)     2:37.96 (38.73)
  5 Tufo, Heidi M       13 DA-CA                2:40.55    2:38.51 RED      4  
                  33.60     1:14.01 (40.41)     2:01.06 (47.05)     2:38.51 (37.45)
  6 Li, Vanessa S       13 MVN-CA               2:37.18    2:41.23 RED      3  
                  34.38     1:16.55 (42.17)     2:04.69 (48.14)     2:41.23 (36.54)
  7 Samuels, Avery R    14 MVN-CA               2:44.28    2:42.57 RED      2  
                  37.98     1:20.49 (42.51)     2:06.75 (46.26)     2:42.57 (35.82)
  8 Heid, Avery G       13 GSC-CA               2:50.70    2:42.92 RED      1  
                  34.82     1:15.49 (40.67)     2:06.85 (51.36)     2:42.92 (36.07)
  9 Chamkhaleh, Ava B   14 MVN-CA               2:38.54    2:47.10 RED    
                  37.91     1:20.55 (42.64)     2:09.06 (48.51)     2:47.10 (38.04)
 10 Choi, Elizabeth Y   13 AZOT-CA              2:48.67    2:49.94 RED    
                  35.01     1:19.58 (44.57)     2:08.48 (48.90)     2:49.94 (41.46)
 11 Lee, Olivia N       13 UN-03-CA             2:47.72    2:52.83 WHIT   
                  38.27     1:19.95 (41.68)     2:11.48 (51.53)     2:52.83 (41.35)
WHIT - Division  
  1 Jerkovich, Linnea   14 AZOT-CA              3:05.19    2:42.16 RED    
                  32.50     1:13.34 (40.84)     2:04.41 (51.07)     2:42.16 (37.75)
  2 Luu, Breanne R      13 YOC-CA               2:56.29    2:46.92 RED    
                  37.48     1:23.36 (45.88)     2:11.15 (47.79)     2:46.92 (35.77)
  3 Walker, Kennedy L   13 CMAC-CA              2:50.93    2:51.28 WHIT   
                  37.63     1:22.87 (45.24)     2:13.45 (50.58)     2:51.28 (37.83)
  4 Wang, Nicole E      13 AZOT-CA              2:57.24    2:52.64 WHIT   
                  36.25     1:19.98 (43.73)     2:11.65 (51.67)     2:52.64 (40.99)
  5 Harper, Anna J      13 GSC-CA               2:59.07    2:53.10 WHIT   
                  37.95     1:22.02 (44.07)     2:12.68 (50.66)     2:53.10 (40.42)
  6 Boersma, Kennedy L  14 MVN-CA               2:58.05    2:55.16 WHIT   
                  37.49     1:20.04 (42.55)     2:15.51 (55.47)     2:55.16 (39.65)
  7 Sosa, Emma L        13 SCAL-CA              2:59.22    2:55.68 WHIT   
                  40.57     1:26.86 (46.29)     2:18.47 (51.61)     2:55.68 (37.21)
  8 Kuhn, Claire S      14 SET-CA               3:05.26    2:56.91 WHIT   
                  40.21     1:28.42 (48.21)     2:16.74 (48.32)     2:56.91 (40.17)
  9 Bills, Natalie G    14 DA-CA                2:58.16    2:57.27 WHIT   
                  39.52     1:24.56 (45.04)     2:18.05 (53.49)     2:57.27 (39.22)
 10 Clark, Sophia G     13 YOC-CA                    NT    3:13.41 WHIT   
                  42.91     1:34.92 (52.01)     2:25.52 (50.60)     3:13.41 (47.89)
 11 Stark, Siena        13 SCAL-CA                   NT    3:18.30 WHIT   
                  45.70     1:35.11 (49.41)     2:32.13 (57.02)     3:18.30 (46.17)
 -- Fetters, Chloe M    14 MVN-CA                    NT         DQ        
                  37.55     1:20.82 (43.27)     2:15.13 (54.31)          DQ (39.48)
 -- Brown, Cameron N    13 CMAC-CA              3:35.89         DQ        
                  32.67     1:17.24 (44.57)   2:28.13 (1:10.89)          DQ (36.71)
 -- Venanzi, Alex M     13 CMAC-CA                   NT         DQ        
                  39.33     1:24.26 (44.93)     2:16.13 (51.87)          DQ (39.95)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:07.00  13-14 %JAG
        5:09.10  13-14 .JO
        5:36.60  13-14 BLU
        6:07.30  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Anderson, Kira F    14 CMAC-CA              5:31.80    5:04.30 %JAG    19  
                  30.29     1:05.82 (35.53)     1:44.78 (38.96)     2:22.94 (38.16)
        3:08.12 (45.18)     3:54.08 (45.96)     4:29.96 (35.88)     5:04.30 (34.34)
  2 Davis, Chloe A      13 AZOT-CA              5:12.61    5:05.63 %JAG    17  
                  32.33     1:08.21 (35.88)     1:48.28 (40.07)     2:27.60 (39.32)
        3:10.82 (43.22)     3:53.86 (43.04)     4:30.00 (36.14)     5:05.63 (35.63)
  3 Reynolds, Zoe L     13 COTO-CA              5:19.20    5:12.87 BLU     16  
                  32.72     1:10.97 (38.25)     1:51.27 (40.30)     2:30.97 (39.70)
        3:16.81 (45.84)     4:03.67 (46.86)     4:39.43 (35.76)     5:12.87 (33.44)
  4 Stein, Madison      14 CMAC-CA              5:11.74    5:13.83 BLU     15  
                  31.69     1:07.30 (35.61)     1:46.70 (39.40)     2:26.03 (39.33)
        3:13.42 (47.39)     4:01.17 (47.75)     4:38.01 (36.84)     5:13.83 (35.82)
RED - Division  
  1 Brandt, Lizzie X    14 SET-CA               5:54.46    5:58.93 RED      9  
                  40.28     1:28.39 (48.11)     2:13.12 (44.73)     2:57.44 (44.32)
        3:49.13 (51.69)     4:40.82 (51.69)     5:19.66 (38.84)     5:58.93 (39.27)
  2 DeSimone, Claire M  13 MVN-CA               6:07.30    6:06.76 RED      7  
                  41.20     1:29.28 (48.08)     2:16.30 (47.02)     3:00.28 (43.98)
        3:53.04 (52.76)     4:45.02 (51.98)     5:26.32 (41.30)     6:06.76 (40.44)
  3 Kuhn, Claire S      14 SET-CA               6:07.30    6:18.08 WHIT     6  
                  40.95     1:30.75 (49.80)     2:23.80 (53.05)     3:15.75 (51.95)
        4:05.66 (49.91)     4:53.55 (47.89)     5:37.10 (43.55)     6:18.08 (40.98)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        4:38.50  13-14 .JO
        4:53.70  13-14 %JAG
             --  13-14 BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
WHIT - Division  
 -- Dolphin Aquatics-CA  'A'                         NT         DQ        
     1) Hatfield, Kylie V 15            2) Umemoto, Hana 15               
     3) Tufo, Heidi M 13                4) Yu, Margaret L 14              
                  36.44   1:15.54 (1:15.54)     1:55.00 (39.46)   2:37.85 (1:22.31)
        3:10.69 (32.84)   3:49.09 (1:11.24)     4:17.60 (28.51)        DQ (1:01.10)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT         DQ        
     1) Chamkhaleh, Ava B 14            2) Samuels, Avery R 14            
     3) DeSimone, Claire M 13           4) Fetters, Chloe M 14            
                  36.97   1:15.28 (1:15.28)     1:55.04 (39.76)   2:40.79 (1:25.51)
        3:19.18 (38.39)   4:03.84 (1:23.05)     4:35.54 (31.70)        DQ (1:07.58)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.50  15&O %JAG
          26.00  15&O .JO
          29.30  15&O BLU
          31.90  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jaievsky, Anoushka  15 UN-07-CA               27.75      26.40 BLU     19  
  2 Mai, Katelyn Q      15 UN-03-CA               27.16      26.75 BLU     17  
  3 Leong, Courtney     17 SCAL-CA                26.44      26.90 BLU     16  
  4 Guadarrama, Mia E   15 CMAC-CA                26.95      27.25 BLU     15  
  5 Meister, Cate E     15 UN-03-CA               27.63      27.26 BLU     14  
  6 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA                27.26      27.55 BLU     13  
  7 Villafana, Abby R   15 GSC-CA                 28.15      27.76 BLU     12  
  8 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA                27.14      27.92 BLU     11  
  9 Hinson, Bre N       16 MVN-CA                 28.35      27.99 BLU    
 10 Serpas, Makena J    15 MVN-CA                 27.71      28.02 BLU    
 11 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA                28.02      28.29 BLU    
 12 Umemoto, Hana       15 DA-CA                  28.48      28.61 BLU    
 13 Brown, Emily J      15 SET-CA                 28.65      29.21 BLU    
 14 Oberg, Tyra M       15 UN-03-CA               29.09      29.26 BLU    
 15 Hoff, Jillian D     16 GSC-CA                 28.50      29.86 RED    
 16 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA                29.03      30.43 RED    
RED - Division  
  1 McCarthy, Emily J   15 GSC-CA                 29.32      28.52 BLU      9  
  2 Stark, Leila        15 SCAL-CA                30.79      32.18 WHIT     7  
  3 Hacker, Caroline M  15 GSC-CA                 31.90      34.66 WHIT     6  
WHIT - Division  
  1 Clark, Marissa J    16 YOC-CA                 32.90      30.79 RED    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.00  15&O %JAG
          56.50  15&O .JO
        1:02.80  15&O BLU
        1:08.50  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jaievsky, Anoushka  15 UN-07-CA               56.94      57.86 BLU     19  
                  27.51       57.86 (30.35)                                        
  2 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA                58.07      58.10 BLU     17  
                  28.55       58.10 (29.55)                                        
  3 Quan, Keilani A     15 SCAL-CA              1:00.11      59.00 BLU     16  
                  28.46       59.00 (30.54)                                        
  4 Mai, Katelyn Q      15 UN-03-CA             1:00.95      59.05 BLU     15  
                  28.57       59.05 (30.48)                                        
  5 Dilao, Lizzie C     16 MVN-CA                 59.68      59.23 BLU     14  
                  28.78       59.23 (30.45)                                        
  6 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA              1:00.23    1:00.28 BLU     13  
                  28.88     1:00.28 (31.40)                                        
  7 Guadarrama, Mia E   15 CMAC-CA                58.55    1:00.57 BLU     12  
                  28.88     1:00.57 (31.69)                                        
  8 Leong, Courtney     17 SCAL-CA                58.20    1:00.61 BLU     11  
                  28.87     1:00.61 (31.74)                                        
  9 Mauerman, Shayla C  17 SCAT-CA                59.53    1:00.96 BLU    
                  28.46     1:00.96 (32.50)                                        
 10 Santala, Kate G     17 DA-CA                  58.62    1:00.97 BLU    
                  29.07     1:00.97 (31.90)                                        
 11 Johnson, Kirra D    16 SCAT-CA              1:02.79    1:01.24 BLU    
                  29.40     1:01.24 (31.84)                                        
 12 Serpas, Makena J    15 MVN-CA               1:02.63    1:01.48 BLU    
                  29.48     1:01.48 (32.00)                                        
 13 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA              1:01.62    1:02.54 BLU    
                  29.65     1:02.54 (32.89)                                        
 14 Mills, Jenni A      17 SCAL-CA              1:02.15    1:03.35 RED    
                  30.74     1:03.35 (32.61)                                        
 15 Stinson, Kayli A    15 RIPT-CA              1:01.23    1:03.93 RED    
                  30.84     1:03.93 (33.09)                                        
RED - Division  
  1 McCarthy, Emily J   15 GSC-CA               1:05.69    1:01.43 BLU      9  
                  29.85     1:01.43 (31.58)                                        
  2 Tully, Keeley S     15 SCAL-CA              1:04.76    1:02.45 BLU      7  
                  30.74     1:02.45 (31.71)                                        
  3 Simic, Bella R      15 DA-CA                1:02.99    1:03.85 RED      6  
                  30.97     1:03.85 (32.88)                                        
  4 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA              1:04.84    1:05.48 RED      5  
                  31.35     1:05.48 (34.13)                                        
  5 Hatfield, Kylie V   15 DA-CA                1:04.12    1:06.08 RED      4  
                  31.90     1:06.08 (34.18)                                        
  6 Brown, Emily J      15 SET-CA               1:04.08    1:06.35 RED      3  
                  32.55     1:06.35 (33.80)                                        
  7 Grinstead, Cassie   15 GSC-CA               1:05.47    1:06.77 RED      2  
                  32.41     1:06.77 (34.36)                                        
WHIT - Division  
  1 Munoz, Brooke E     15 SCAL-CA                   NT    1:06.96 RED    
                  31.89     1:06.96 (35.07)                                        
  2 Clark, Marissa J    16 YOC-CA                    NT    1:07.87 RED    
                  32.19     1:07.87 (35.68)                                        
  3 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              1:16.30    1:10.03 WHIT   
                  34.44     1:10.03 (35.59)                                        
  4 Mai, Megan L        15 MVN-CA               1:13.85    1:12.42 WHIT   
                  34.25     1:12.42 (38.17)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.70  15&O %JAG
        2:02.60  15&O .JO
        2:16.40  15&O BLU
        2:28.80  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jaievsky, Anoushka  15 UN-07-CA             2:03.32    2:03.13 BLU     19  
                  27.78       59.17 (31.39)     1:31.29 (32.12)     2:03.13 (31.84)
  2 Taylor, Gabi A      17 AZOT-CA              2:03.20    2:04.03 BLU     17  
                  28.10       59.07 (30.97)     1:31.64 (32.57)     2:04.03 (32.39)
  3 Kim, Lauren E       15 SCAL-CA              2:07.77    2:05.84 BLU     16  
                  28.13       59.61 (31.48)     1:32.50 (32.89)     2:05.84 (33.34)
  4 Dilao, Lizzie C     16 MVN-CA               2:07.13    2:07.60 BLU     15  
                  29.71     1:02.01 (32.30)     1:34.78 (32.77)     2:07.60 (32.82)
  5 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA              2:08.48    2:09.53 BLU     14  
                  30.01     1:02.78 (32.77)     1:36.76 (33.98)     2:09.53 (32.77)
  6 Hinson, Bre N       16 MVN-CA               2:06.36    2:09.59 BLU     13  
                  30.74     1:03.46 (32.72)     1:36.74 (33.28)     2:09.59 (32.85)
  7 Tully, Keeley S     15 SCAL-CA              2:14.31    2:14.42 BLU     12  
                  30.56     1:03.77 (33.21)     1:38.94 (35.17)     2:14.42 (35.48)
  8 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA              2:13.32    2:18.30 RED     11  
                  30.87     1:06.70 (35.83)     1:42.88 (36.18)     2:18.30 (35.42)
RED - Division  
  1 Serpas, Makena J    15 MVN-CA               2:17.31    2:10.22 BLU      9  
                  29.67     1:03.01 (33.34)     1:36.76 (33.75)     2:10.22 (33.46)
  2 McCarthy, Emily J   15 GSC-CA               2:27.90    2:18.92 RED      7  
                  31.73     1:06.44 (34.71)     1:43.06 (36.62)     2:18.92 (35.86)
  3 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA              2:20.29    2:19.12 RED      6  
                  31.47     1:07.47 (36.00)     1:44.05 (36.58)     2:19.12 (35.07)
  4 Simic, Bella R      15 DA-CA                2:20.38    2:21.37 RED      5  
                  31.87     1:07.83 (35.96)     1:45.03 (37.20)     2:21.37 (36.34)
  5 Hatfield, Kylie V   15 DA-CA                2:18.35    2:23.57 RED      4  
                  32.98     1:10.20 (37.22)     1:47.96 (37.76)     2:23.57 (35.61)
  6 Ambrose, Maggie E   16 SCAL-CA              2:25.85    2:26.55 RED      3  
                  32.90     1:09.86 (36.96)     1:48.34 (38.48)     2:26.55 (38.21)
WHIT - Division  
  1 Mills, Jenni A      17 SCAL-CA              2:29.37    2:18.04 RED    
                  31.60     1:07.09 (35.49)     1:43.00 (35.91)     2:18.04 (35.04)
  2 Munoz, Brooke E     15 SCAL-CA                   NT    2:28.96 WHIT   
                  33.50     1:11.61 (38.11)     1:51.19 (39.58)     2:28.96 (37.77)
  3 Stark, Leila        15 SCAL-CA              2:37.67    2:31.72 WHIT   
                  34.80     1:13.54 (38.74)     1:52.51 (38.97)     2:31.72 (39.21)
  4 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              3:19.20    2:34.21 WHIT   
                  35.27     1:15.53 (40.26)     1:57.44 (41.91)     2:34.21 (36.77)
  5 Grinstead, Cassie   15 GSC-CA               2:31.35    2:38.63 WHIT   
                  29.53     1:15.90 (46.37)     1:58.09 (42.19)     2:38.63 (40.54)
  6 Mai, Megan L        15 MVN-CA               2:44.01    2:40.03 WHIT   
                  34.19     1:14.66 (40.47)     1:58.50 (43.84)     2:40.03 (41.53)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:22.60  15&O %JAG
        5:30.60  15&O .JO
        5:57.40  15&O BLU
        6:29.90  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA              5:32.19    5:34.42 BLU     19  
                  30.93     1:04.23 (33.30)     1:37.36 (33.13)     2:10.76 (33.40)
        2:44.55 (33.79)     3:18.52 (33.97)     3:52.60 (34.08)     4:26.99 (34.39)
        5:01.35 (34.36)     5:34.42 (33.07)                                        
  2 Wang, Iris          15 SCAL-CA              5:34.85    5:47.80 BLU     17  
                  31.46     1:06.20 (34.74)     1:41.14 (34.94)     2:16.21 (35.07)
        2:51.62 (35.41)     3:26.95 (35.33)     4:02.59 (35.64)     4:37.89 (35.30)
        5:13.12 (35.23)     5:47.80 (34.68)                                        
  3 Serpas, Makena J    15 MVN-CA               5:53.04    5:48.65 BLU     16  
                  30.99     1:04.82 (33.83)     1:40.23 (35.41)     2:15.60 (35.37)
        2:50.96 (35.36)     3:26.82 (35.86)     4:02.69 (35.87)     4:38.64 (35.95)
        5:14.11 (35.47)     5:48.65 (34.54)                                        
  4 Hinson, Bre N       16 MVN-CA               5:43.65    5:51.46 BLU     15  
                  31.70     1:06.98 (35.28)     1:42.56 (35.58)     2:17.68 (35.12)
        2:53.51 (35.83)     3:29.70 (36.19)     4:05.78 (36.08)     4:41.80 (36.02)
        5:17.52 (35.72)     5:51.46 (33.94)                                        
  5 Santala, Kate G     17 DA-CA                5:33.11    5:51.54 BLU     14  
                  30.81     1:04.61 (33.80)     1:39.63 (35.02)     2:15.80 (36.17)
        2:52.01 (36.21)     3:27.83 (35.82)     4:03.70 (35.87)     4:40.23 (36.53)
        5:16.51 (36.28)     5:51.54 (35.03)                                        
  6 Tully, Keeley S     15 SCAL-CA              5:46.34    5:51.97 BLU     13  
                  32.13     1:06.31 (34.18)     1:42.43 (36.12)     2:18.61 (36.18)
        2:54.12 (35.51)     3:30.56 (36.44)     4:06.48 (35.92)     4:42.32 (35.84)
        5:16.90 (34.58)     5:51.97 (35.07)                                        
RED - Division  
  1 Brown, Emily J      15 SET-CA               6:23.52    6:23.81 RED      9  
                  34.00     1:12.71 (38.71)     1:51.78 (39.07)     2:30.85 (39.07)
        3:10.30 (39.45)     3:49.81 (39.51)     4:28.87 (39.06)     5:07.58 (38.71)
        5:46.48 (38.90)     6:23.81 (37.33)                                        
WHIT - Division  
  1 Clark, Marissa J    16 YOC-CA               6:59.00    6:44.66 WHIT   
                  33.78     1:11.04 (37.26)     1:50.83 (39.79)     2:31.50 (40.67)
        3:12.54 (41.04)     3:54.69 (42.15)     4:37.19 (42.50)     5:19.77 (42.58)
        6:03.15 (43.38)     6:44.66 (41.51)                                        
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:35.40  15&O .JO
       11:37.30  15&O %JAG
       12:17.70  15&O BLU
       13:24.70  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tracy, Mary Kate K  16 COTO-CA             11:50.39   11:29.58 .JO     19  
                  29.61     1:02.28 (32.67)     1:36.20 (33.92)     2:10.76 (34.56)
        2:44.85 (34.09)     3:19.43 (34.58)     3:53.51 (34.08)     4:28.26 (34.75)
        5:03.50 (35.24)     5:38.76 (35.26)     6:13.79 (35.03)     6:49.12 (35.33)
        7:24.62 (35.50)     8:00.52 (35.90)     8:35.51 (34.99)     9:11.23 (35.72)
        9:46.75 (35.52)    10:21.35 (34.60)  11:29.58 (1:08.23)                    
 
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
        9:21.80  15&O %JAG
       19:45.40  15&O .JO
       20:26.80  15&O BLU
       22:18.40  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA             20:13.40   20:23.23 BLU     19  
                  29.96     1:05.17 (35.21)     1:41.24 (36.07)     2:17.60 (36.36)
        2:54.73 (37.13)     3:31.72 (36.99)     4:08.32 (36.60)     4:45.35 (37.03)
        5:22.52 (37.17)     6:00.07 (37.55)     6:36.17 (36.10)     7:13.03 (36.86)
        7:50.06 (37.03)     8:27.10 (37.04)     9:04.50 (37.40)     9:41.48 (36.98)
       10:19.24 (37.76)    10:57.00 (37.76)    11:34.88 (37.88)    12:13.15 (38.27)
       12:51.32 (38.17)    13:28.99 (37.67)    14:06.83 (37.84)    14:44.57 (37.74)
       15:22.33 (37.76)    15:59.79 (37.46)    16:38.01 (38.22)    17:15.83 (37.82)
       17:54.31 (38.48)    18:32.32 (38.01)    19:09.68 (37.36)    19:46.92 (37.24)
       20:23.23 (36.31)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.40  15&O %JAG
        1:06.40  15&O .JO
        1:14.50  15&O BLU
        1:21.50  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Grinstead, Cassie   15 GSC-CA                  1.10    1:11.50 BLU     39  
                  34.93     1:11.50 (36.57)                                        
BLU - Division  
  1 Kim, Lauren E       15 SCAL-CA              1:07.13    1:04.17 %JAG    19  
                  31.30     1:04.17 (32.87)                                        
  2 Leong, Courtney     17 SCAL-CA              1:08.94    1:07.20 BLU     17  
                  33.06     1:07.20 (34.14)                                        
  3 Umemoto, Hana       15 DA-CA                1:09.61    1:08.88 BLU     16  
                  33.38     1:08.88 (35.50)                                        
  4 Hester, Jovie J     15 UN-03-CA             1:11.08    1:09.62 BLU     15  
                  34.27     1:09.62 (35.35)                                        
  5 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA              1:10.47    1:09.95 BLU     14  
                  34.01     1:09.95 (35.94)                                        
  6 Meister, Cate E     15 UN-03-CA             1:10.71    1:09.96 BLU     13  
                  33.48     1:09.96 (36.48)                                        
  7 Simic, Bella R      15 DA-CA                1:12.80    1:11.60 BLU     12  
                  35.04     1:11.60 (36.56)                                        
  8 Ambrose, Maggie E   16 SCAL-CA              1:13.89    1:13.03 BLU     11  
                  35.08     1:13.03 (37.95)                                        
  9 Hatfield, Kylie V   15 DA-CA                1:10.42    1:13.75 BLU    
                  35.67     1:13.75 (38.08)                                        
RED - Division  
  1 Hinson, Bre N       16 MVN-CA               1:14.91    1:11.64 BLU      9  
                  35.42     1:11.64 (36.22)                                        
  2 Oberg, Tyra M       15 UN-03-CA             1:14.68    1:13.21 BLU      7  
                  35.32     1:13.21 (37.89)                                        
  3 Serpas, Makena J    15 MVN-CA               1:15.21    1:13.29 BLU      6  
                  35.57     1:13.29 (37.72)                                        
  4 McCarthy, Emily J   15 GSC-CA               1:17.46    1:15.53 RED      5  
                  37.34     1:15.53 (38.19)                                        
WHIT - Division  
  1 Mills, Jenni A      17 SCAL-CA              1:23.56    1:20.15 RED    
                  39.72     1:20.15 (40.43)                                        
  2 Munoz, Brooke E     15 SCAL-CA                   NT    1:23.53 WHIT   
                  40.07     1:23.53 (43.46)                                        
  3 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              2:00.81    1:26.03 WHIT   
                  42.55     1:26.03 (43.48)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.60  15&O %JAG
        2:24.50  15&O .JO
        2:33.80  15&O BLU
        2:48.10  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Leong, Courtney     17 SCAL-CA              2:29.67    2:27.51 BLU     19  
                  34.44     1:11.57 (37.13)     1:49.51 (37.94)     2:27.51 (38.00)
  2 Stinson, Kayli A    15 RIPT-CA              2:27.48    2:30.62 BLU     17  
                  36.25     1:15.16 (38.91)     1:54.28 (39.12)     2:30.62 (36.34)
  3 Umemoto, Hana       15 DA-CA                2:25.92    2:31.99 BLU     16  
                  33.76     1:10.44 (36.68)     1:50.86 (40.42)     2:31.99 (41.13)
  4 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA              2:33.54    2:32.46 BLU     15  
                  35.74     1:13.89 (38.15)     1:53.87 (39.98)     2:32.46 (38.59)
  5 Simic, Bella R      15 DA-CA                2:30.44    2:36.26 RED     14  
                  36.59     1:16.17 (39.58)     1:56.64 (40.47)     2:36.26 (39.62)
WHIT - Division  
  1 Johnson, Kirra D    16 SCAT-CA                   NT    2:29.37 BLU    
                  35.12     1:12.82 (37.70)     1:51.87 (39.05)     2:29.37 (37.50)
  2 Brown, Emily J      15 SET-CA               2:55.95    2:53.26 WHIT   
                  39.67     1:22.70 (43.03)     2:08.68 (45.98)     2:53.26 (44.58)
  3 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              2:51.86    3:04.18 WHIT   
                  42.93     1:30.85 (47.92)     2:20.02 (49.17)     3:04.18 (44.16)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.50  15&O %JAG
        1:15.00  15&O .JO
        1:23.90  15&O BLU
        1:31.60  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Meister, Cate E     15 UN-03-CA             1:16.10    1:14.87 .JO     19  
                  34.42     1:14.87 (40.45)                                        
  2 Wong, Kai M         16 SCAL-CA              1:15.10    1:17.72 BLU     17  
                  36.48     1:17.72 (41.24)                                        
  3 Leong, Courtney     17 SCAL-CA              1:20.20    1:18.70 BLU     16  
                  36.69     1:18.70 (42.01)                                        
  4 Mai, Katelyn Q      15 UN-03-CA             1:20.75    1:19.85 BLU     15  
                  37.61     1:19.85 (42.24)                                        
  5 Tully, Keeley S     15 SCAL-CA              1:19.08    1:19.86 BLU     14  
                  37.04     1:19.86 (42.82)                                        
  6 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA              1:18.00    1:19.95 BLU     13  
                  38.05     1:19.95 (41.90)                                        
  7 Umemoto, Hana       15 DA-CA                1:18.14    1:20.53 BLU     12  
                  38.19     1:20.53 (42.34)                                        
  8 Simic, Bella R      15 DA-CA                1:23.20    1:22.67 BLU     11  
                  39.14     1:22.67 (43.53)                                        
  9 Hatfield, Kylie V   15 DA-CA                1:22.82    1:25.69 RED    
                  41.23     1:25.69 (44.46)                                        
RED - Division  
  1 McCarthy, Emily J   15 GSC-CA               1:25.78    1:23.29 BLU      9  
                  39.75     1:23.29 (43.54)                                        
  2 Hinson, Bre N       16 MVN-CA               1:24.38    1:23.66 BLU      7  
                  40.86     1:23.66 (42.80)                                        
  3 Oberg, Tyra M       15 UN-03-CA             1:24.44    1:23.74 BLU      6  
                  39.06     1:23.74 (44.68)                                        
  4 Hester, Jovie J     15 UN-03-CA             1:26.63    1:28.31 RED      5  
                  40.84     1:28.31 (47.47)                                        
  5 Mills, Jenni A      17 SCAL-CA              1:28.34    1:29.73 RED      4  
                  43.08     1:29.73 (46.65)                                        
WHIT - Division  
  1 Stark, Leila        15 SCAL-CA              1:31.76    1:32.03 WHIT   
                  43.60     1:32.03 (48.43)                                        
  2 Munoz, Brooke E     15 SCAL-CA                   NT    1:36.15 WHIT   
                  44.68     1:36.15 (51.47)                                        
  3 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              1:48.16    1:40.29 WHIT   
                  48.38     1:40.29 (51.91)                                        
  4 Mai, Megan L        15 MVN-CA               1:51.48    1:53.45 WHIT   
                  54.24     1:53.45 (59.21)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:42.70  15&O %JAG
        2:44.50  15&O .JO
        3:00.80  15&O BLU
        3:17.30  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Jaievsky, Anoushka  15 UN-07-CA             2:34.05    2:32.16 %JAG    39  
                  34.52     1:13.67 (39.15)   2:32.16 (1:18.49)                    
BLU - Division  
  1 Quan, Keilani A     15 SCAL-CA              2:50.99    2:45.09 BLU     19  
                  36.68     1:19.71 (43.03)   2:45.09 (1:25.38)                    
  2 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA              2:48.35    2:46.37 BLU     17  
                  37.75     1:20.79 (43.04)   2:46.37 (1:25.58)                    
  3 Tully, Keeley S     15 SCAL-CA              2:54.64    2:47.67 BLU     16  
                  38.41     1:20.78 (42.37)     2:04.98 (44.20)     2:47.67 (42.69)
  4 Wang, Iris          15 SCAL-CA              2:53.11    2:56.04 BLU     15  
            2:11.44 ( )     2:56.04 (44.60)                                        
  5 Umemoto, Hana       15 DA-CA                2:49.49    2:56.16 BLU     14  
                  39.93     1:24.20 (44.27)   2:56.16 (1:31.96)                    
RED - Division  
  1 Hatfield, Kylie V   15 DA-CA                3:02.02    3:02.80 RED      9  
                  42.03     1:28.06 (46.03)     2:16.99 (48.93)     3:02.80 (45.81)
  2 Hester, Jovie J     15 UN-03-CA             3:13.64    3:03.95 RED      7  
                  40.87     1:27.73 (46.86)     2:16.05 (48.32)     3:03.95 (47.90)
WHIT - Division  
  1 Mills, Jenni A      17 SCAL-CA              3:28.81    3:10.96 RED    
                  43.33     1:31.34 (48.01)     2:21.99 (50.65)     3:10.96 (48.97)
 -- Clark, Marissa J    16 YOC-CA                    NT         DQ        
                  42.58     1:29.85 (47.27)     2:18.50 (48.65)          DQ (48.82)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.50  15&O %JAG
        1:03.40  15&O .JO
        1:11.00  15&O BLU
        1:17.50  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mai, Katelyn Q      15 UN-03-CA             1:05.38    1:03.84 BLU     19  
                  29.86     1:03.84 (33.98)                                        
  2 Dilao, Lizzie C     16 MVN-CA               1:05.06    1:06.42 BLU     17  
                  31.41     1:06.42 (35.01)                                        
  3 Hester, Jovie J     15 UN-03-CA             1:08.78    1:06.90 BLU     16  
                  30.31     1:06.90 (36.59)                                        
  4 Guadarrama, Mia E   15 CMAC-CA              1:06.57    1:07.77 BLU     15  
                  31.72     1:07.77 (36.05)                                        
  5 Leong, Courtney     17 SCAL-CA              1:10.97    1:08.41 BLU     14  
  6 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA              1:09.76    1:09.22 BLU     13  
  7 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA              1:10.86    1:09.56 BLU     12  
RED - Division  
  1 Santala, Kate G     17 DA-CA                1:12.71    1:13.68 RED      9  
 -- Simic, Bella R      15 DA-CA                1:11.06         DQ        
WHIT - Division  
  1 Mills, Julia M      15 SCAL-CA              1:33.83    1:27.12 WHIT   
                  39.92     1:27.12 (47.20)                                        
  2 Munoz, Brooke E     15 SCAL-CA                   NT    1:31.01 WHIT   
                  40.06     1:31.01 (50.95)                                        
  3 Mai, Megan L        15 MVN-CA               1:44.70    1:46.38 WHIT   
                  45.62   1:46.38 (1:00.76)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.40  15&O %JAG
        2:28.10  15&O .JO
        2:36.60  15&O BLU
        2:50.90  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gimino, Amber E     15 SCAL-CA              2:36.12    2:36.89 RED     19  
                  34.13     1:12.31 (38.18)     1:54.29 (41.98)     2:36.89 (42.60)
RED - Division  
  1 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA              2:44.57    2:28.10 .JO      9  
                  32.56     1:09.84 (37.28)     1:48.34 (38.50)     2:28.10 (39.76)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.70  15&O %JAG
        2:20.30  15&O .JO
        2:37.70  15&O BLU
        2:52.10  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lloyd, Layla B      15 SCAT-CA              2:24.13    2:20.89 BLU     19  
                  31.52     1:07.57 (36.05)     1:49.71 (42.14)     2:20.89 (31.18)
  2 Gresham, Bailey C   15 RIPT-CA              2:20.45    2:22.84 BLU     17  
                  32.60     1:07.15 (34.55)     1:50.97 (43.82)     2:22.84 (31.87)
  3 Hester, Jovie J     15 UN-03-CA             2:26.10    2:25.27 BLU     16  
                  30.34     1:07.15 (36.81)     1:53.52 (46.37)     2:25.27 (31.75)
  4 Leong, Courtney     17 SCAL-CA              2:28.24    2:27.05 BLU     15  
                  30.71     1:07.89 (37.18)     1:53.08 (45.19)     2:27.05 (33.97)
  5 Mai, Katelyn Q      15 UN-03-CA             2:26.98    2:30.40 BLU     14  
                  30.23     1:07.38 (37.15)     1:52.33 (44.95)     2:30.40 (38.07)
  6 Hinson, Bre N       16 MVN-CA               2:31.09    2:30.68 BLU     13  
                  31.83     1:10.39 (38.56)     1:56.96 (46.57)     2:30.68 (33.72)
  7 Serpas, Makena J    15 MVN-CA               2:37.70    2:31.23 BLU     12  
                  33.71     1:11.42 (37.71)     1:57.05 (45.63)     2:31.23 (34.18)
  8 Umemoto, Hana       15 DA-CA                2:32.11    2:32.88 BLU     11  
                  31.94     1:11.06 (39.12)     1:57.38 (46.32)     2:32.88 (35.50)
  9 Villafana, Abby R   15 GSC-CA               2:34.10    2:36.09 BLU    
                  33.31     1:13.39 (40.08)     2:00.95 (47.56)     2:36.09 (35.14)
 -- Dilao, Lizzie C     16 MVN-CA               2:25.24         DQ        
                  31.36     1:07.79 (36.43)     1:53.29 (45.50)          DQ (33.60)
RED - Division  
  1 Guadarrama, Mia E   15 CMAC-CA              2:42.87    2:37.45 BLU      9  
                  30.92     1:10.35 (39.43)     2:03.07 (52.72)     2:37.45 (34.38)
  2 Roeser, Izabella S  17 CMAC-CA              2:38.22    2:40.49 RED      7  
                  34.08     1:13.04 (38.96)     2:04.43 (51.39)     2:40.49 (36.06)
WHIT - Division  
  1 Brown, Emily J      15 SET-CA               3:01.76    2:51.52 RED    
                  36.49     1:19.46 (42.97)     2:16.41 (56.95)     2:51.52 (35.11)
  2 Clark, Marissa J    16 YOC-CA               3:00.86    2:52.08 RED    
                  39.51     1:24.75 (45.24)     2:13.80 (49.05)     2:52.08 (38.28)
  3 Stark, Leila        15 SCAL-CA              3:10.40    3:03.16 WHIT   
                  40.95                                                 2:22.02 ( )
        3:03.16 (41.14)                                                            
 
Girls 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        4:29.40  15&O .JO
        4:56.30  15&O %JAG
             --  15&O BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            4:53.24    4:45.05 %JAG    78  
     1) Brown, Cameron N 13             2) Stein, Madison 14              
     3) Anderson, Kira F 14             4) Roeser, Izabella S 17          
                  34.91   1:14.50 (1:14.50)     1:51.14 (36.64)   2:33.20 (1:18.70)
        3:03.33 (30.13)   3:37.80 (1:04.60)     4:09.27 (31.47)   4:45.05 (1:07.25)
WHIT - Division  
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            5:38.03    5:32.77 BLU    
     1) Thomas, Quynh L 13              2) Tran, Samantha N 13            
     3) Franco, Hannah A 13             4) Walker, Kennedy L 13           
                  40.10   1:28.39 (1:28.39)     2:08.23 (39.84)   2:57.27 (1:28.88)
        3:37.10 (39.83)   4:26.38 (1:29.11)     4:58.02 (31.64)   5:32.77 (1:06.39)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dolphin Aquatics-CA  'A'                         NT    4:10.54         40  
     1) Simic, Bella R 15               2) Umemoto, Hana 15               
     3) Yu, Margaret L 14               4) Santala, Kate G 17             
                  30.53   1:03.65 (1:03.65)     1:33.66 (30.01)   2:06.86 (1:03.21)
        2:35.95 (29.09)   3:08.30 (1:01.44)     3:37.95 (29.65)   4:10.54 (1:02.24)
  2 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            4:12.61    4:15.76         34  
     1) Guadarrama, Mia E 15            2) Brown, Cameron N 13            
     3) Walker, Kennedy L 13            4) Roeser, Izabella S 17          
                  28.99   1:00.70 (1:00.70)     1:29.80 (29.10)   2:04.65 (1:03.95)
        2:36.24 (31.59)   3:10.91 (1:06.26)     3:41.14 (30.23)   4:15.76 (1:04.85)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT    4:30.47         32  
     1) Drakeford, Mila S 13            2) Boersma, Kennedy L 14          
     3) Samuels, Avery R 14             4) Chamkhaleh, Ava B 14           
                  29.78   1:01.38 (1:01.38)     1:36.61 (35.23)   2:16.27 (1:14.89)
        2:48.95 (32.68)   3:24.77 (1:08.50)     3:55.60 (30.83)   4:30.47 (1:05.70)
  4 Dolphin Aquatics-CA  'B'                    4:28.00    4:31.08         30  
     1) Tufo, Heidi M 13                2) Bills, Natalie G 14            
     3) Woolson, Lydia A 13             4) Hatfield, Kylie V 15           
                  31.34   1:05.05 (1:05.05)     1:37.96 (32.91)   2:14.45 (1:09.40)
                          3:24.79 (1:10.34)     3:56.12 (31.33)   4:31.08 (1:06.29)
  5 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'B'            4:40.62    4:52.15         28  
     1) Phan, Jeslyn H 13               2) Franco, Hannah A 13            
     3) Venanzi, Alex M 13              4) Thomas, Quynh L 13             
                  35.07   1:20.27 (1:20.27)                       2:23.31 (1:03.04)
        2:57.57 (34.26)   3:35.19 (1:11.88)     4:11.21 (36.02)   4:52.15 (1:16.96)
 
Boys 5-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  BLU
          21.10  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 16.65      15.75 BLU     19  
  2 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA                 17.45      17.28 BLU     17  
RED - Division  
  1 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          17.75      16.11 BLU      9  
  2 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA                18.55      16.14 BLU      7  
  3 Arredondo, Chase P   8 GSC-CA                 18.34      17.04 BLU      6  
  4 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          19.92      17.43 BLU      5  
  5 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                17.83      17.61 RED      4  
  6 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA                17.98      18.12 RED      3  
  7 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                20.90      18.50 RED      2  
  8 Huang, Noah W        7 MVN-CA                 20.13      18.68 RED      1  
  9 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA                19.61      18.73 RED    
 10 Tsai, Ian            8 SCAL-CA                19.83      19.73 RED    
 11 Miller, Nick P       8 SET-CA                 20.75      20.84 RED    
WHIT - Division  
  1 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      17.65 RED    
  2 Yan, Max             7 Waterworks-CA             NT      18.02 RED    
  3 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA                21.41      20.10 RED    
  4 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                 22.68      20.32 RED    
  5 Parker, Will A       8 DA-CA                  27.97      21.96 WHIT   
  6 Dossey, Hayden J     8 GSC-CA                 25.33      22.27 WHIT   
  7 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                 24.00      23.01 WHIT   
  8 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA                25.27      23.22 WHIT   
  9 Tran, Eitan          6 CMAC-CA                24.03      23.46 WHIT   
 10 Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                   NT      23.71 WHIT   
 11 DeBar, Matthew J     8 SCAL-CA                   NT      23.95 WHIT   
 12 Cope, Henry E        8 SCAL-CA                26.47      25.83 WHIT   
 13 Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT      26.62 WHIT   
 14 Cleveland, Bryce F   7 SCAT-CA                31.01      27.14 WHIT   
 15 Granstedt, Joel Z    7 SET-CA                    NT      27.22 WHIT   
 16 Smith, McKay K       7 SCAL-CA                33.83      28.04 WHIT   
 17 Vietti, Declan D     6 SCAL-CA                29.79      28.26 WHIT   
 18 Story, Grant F       8 GSC-CA                    NT      28.56 WHIT   
 19 Hutchens, Sam j      7 Splash-CA                 NT      29.32 WHIT   
 20 Host, Hudson J       8 SCAT-CA                35.59      30.34 WHIT   
 21 Sapozhkov, Simon S   7 AZOT-CA                   NT      32.25 WHIT   
 22 Crooks, Lucas c      5 Splash-CA                 NT      50.25 WHIT   
 
Boys 5-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  BLU
          47.30  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xu, Alex             8 Waterworks-CA          32.09      32.06 BLU     19  
  2 Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 35.26      32.98 BLU     17  
  3 He, ChunChang        7 Waterworks-CA          36.41      35.25 BLU     16  
  4 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA                37.75      35.50 BLU     15  
  5 Koo, Chris W         8 SCAL-CA                39.07      35.90 BLU     14  
  6 Rodriguez, Jacob     8 AZOT-CA                38.33      36.50 BLU     13  
  7 Arredondo, Chase P   8 GSC-CA                 39.24      36.78 BLU     12  
  8 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                38.35      37.27 BLU     11  
  9 Pu, Alex             8 MVN-CA                 39.05      38.28 BLU    
 10 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA                 37.98      39.51 RED    
RED - Division  
  1 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          40.80      36.64 BLU      9  
  2 Weiss, Jack H        8 SCAL-CA                40.11      38.70 BLU      7  
  3 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                40.93      38.84 BLU      6  
  4 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          44.51      39.03 BLU      5  
  5 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                 45.85      39.59 RED      4  
  6 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA                42.46      39.90 RED      3  
  7 Robertson, Nichola   8 MVN-CA                 46.69      40.24 RED      2  
  8 Wan, Andy Y          7 Waterworks-CA          42.00      40.48 RED      1  
  9 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA                40.65      40.88 RED    
 10 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                45.32      41.05 RED    
 11 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA                43.72      45.43 RED    
 12 Tsai, Ian            8 SCAL-CA                45.62      45.50 RED    
 13 Yang, Max M          7 AZOT-CA                47.13      46.75 RED    
 14 Miller, Nick P       8 SET-CA                 46.92      51.83 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      38.85 BLU    
  2 Yan, Max             7 Waterworks-CA             NT      41.96 RED    
  3 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA                52.40      44.63 RED    
  4 Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA          55.50      44.77 RED    
  5 Karimi, Ahura R      8 MVN-CA                    NT      45.65 RED    
  6 Cortes, Baron K      7 SCAT-CA                   NT      47.95 WHIT   
  7 Streett, Lake        8 SCAT-CA              1:01.03      48.48 WHIT   
  8 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA                 56.07      48.66 WHIT   
  9 Dossey, Hayden J     8 GSC-CA                    NT      49.96 WHIT   
 10 Fant, Parker D       8 MVN-CA                 53.57      50.34 WHIT   
 11 Gu, Harrison         6 AZOT-CA                   NT      50.66 WHIT   
 12 Root, Macin M        8 SCAT-CA                53.06      51.08 WHIT   
 12 Thomas, Eli K        7 SCAL-CA                   NT      51.08 WHIT   
 14 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA                56.58      51.34 WHIT   
 15 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                 52.05      51.83 WHIT   
 16 Cope, Henry E        8 SCAL-CA              1:08.38      54.20 WHIT   
 17 Tran, Eitan          6 CMAC-CA                57.62      54.33 WHIT   
 18 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA              1:00.66      55.03 WHIT   
 19 Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                52.87      55.11 WHIT   
 20 Lin, Darren          7 SCAL-CA              1:01.48      56.95 WHIT   
 21 Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT    1:01.15 WHIT   
 22 Reiss, Mason R       8 SCAT-CA              1:34.26    1:04.49 WHIT   
 23 Cunningham, Atticu   6 SCAL-CA              1:07.28    1:07.74 WHIT   
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  BLU
        1:42.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sim, Benjamin        8 Waterworks-CA        1:18.30    1:14.82 BLU     19  
                  34.97     1:14.82 (39.85)                                        
  2 He, ChunChang        7 Waterworks-CA        1:24.59    1:15.41 BLU     17  
                  35.91     1:15.41 (39.50)                                        
RED - Division  
  1 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA              1:26.38    1:14.35 BLU      9  
                  35.19     1:14.35 (39.16)                                        
  2 Garcia, Shire H      7 Unattached           1:28.38    1:28.18 RED      7  
                  42.18     1:28.18 (46.00)                                        
  3 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA               1:32.16    1:30.82 RED      6  
                  41.51     1:30.82 (49.31)                                        
  4 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA              1:31.84    1:31.01 RED      5  
  5 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA              1:40.94    1:36.64 RED      4  
                  47.53     1:36.64 (49.11)                                        
WHIT - Division  
  1 Pu, Alex             8 MVN-CA               1:47.44    1:28.08 RED    
  2 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA              1:46.86    1:28.97 RED    
                  41.78     1:28.97 (47.19)                                        
  3 Robertson, Nichola   8 MVN-CA               1:42.14    1:32.81 RED    
  4 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA               1:43.29    1:37.12 RED    
                  43.23     1:37.12 (53.89)                                        
  5 Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA             NT    1:37.97 RED    
                  45.92     1:37.97 (52.05)                                        
  6 Yang, Max M          7 AZOT-CA                   NT    1:44.81 WHIT   
                  48.09     1:44.81 (56.72)                                        
  7 Miller, Nick P       8 SET-CA               1:49.26    1:46.12 WHIT   
                  45.02   1:46.12 (1:01.10)                                        
  8 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA               2:07.40    1:53.44 WHIT   
                  53.68     1:53.44 (59.76)                                        
  9 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA                   NT    1:59.17 WHIT   
                  56.80   1:59.17 (1:02.37)                                        
 10 Cope, Henry E        8 SCAL-CA                   NT    2:00.61 WHIT   
                  55.97   2:00.61 (1:04.64)                                        
 11 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                    NT    2:02.34 WHIT   
                  56.94   2:02.34 (1:05.40)                                        
 12 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA              2:05.05    2:02.36 WHIT   
                  54.49   2:02.36 (1:07.87)                                        
 -- Barney, William S    8 MVN-CA               1:59.80         DQ        
                  48.84          DQ (56.18)                                        
 
Boys 5-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  BLU
          25.90  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arredondo, Chase P   8 GSC-CA                 20.91      19.98 BLU     19  
  2 Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 21.26      21.08 BLU     17  
  3 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                21.46      21.20 BLU     16  
  4 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                21.56      22.20 RED     15  
RED - Division  
  1 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          22.77      19.34 BLU      9  
  2 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                23.62      21.55 BLU      7  
  3 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                 25.34      22.20 RED      6  
  4 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA                25.35      22.76 RED      5  
  5 Garcia, Shire H      7 Unattached             24.40      22.80 RED      4  
  6 Yang, Max M          7 AZOT-CA                24.11      23.61 RED      3  
  7 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA                24.94      24.35 RED      2  
  8 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA                 25.08      25.24 RED      1  
  9 Huang, Noah W        7 MVN-CA                 25.40      27.14 WHIT   
 10 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA                 25.57      28.23 WHIT   
 11 Tran, Eitan          6 CMAC-CA                25.65      30.11 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      22.69 RED    
  2 Barney, William S    8 MVN-CA                 25.94      23.50 RED    
  3 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                 27.24      25.73 RED    
  4 DeBar, Matthew J     8 SCAL-CA                   NT      25.99 WHIT   
  5 Tsai, Ian            8 SCAL-CA                26.75      26.31 WHIT   
  6 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA                27.85      26.57 WHIT   
  7 Miller, Nick P       8 SET-CA                 27.57      26.79 WHIT   
  8 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA                26.05      27.24 WHIT   
  9 Cope, Henry E        8 SCAL-CA                28.93      27.30 WHIT   
 10 Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                   NT      28.29 WHIT   
 11 Parker, Will A       8 DA-CA                  29.99      28.36 WHIT   
 12 Dossey, Hayden J     8 GSC-CA                 29.83      28.69 WHIT   
 13 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                 27.98      30.21 WHIT   
 14 Host, Hudson J       8 SCAT-CA                40.97      30.25 WHIT   
 15 Granstedt, Joel Z    7 SET-CA                    NT      33.63 WHIT   
 16 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA                   NT      34.62 WHIT   
 17 Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT      35.65 WHIT   
 18 Hutchens, Sam j      7 Splash-CA                 NT      36.32 WHIT   
 19 Vietti, Declan D     6 SCAL-CA                37.73      36.70 WHIT   
 20 Sapozhkov, Simon S   7 AZOT-CA                   NT      37.44 WHIT   
 21 Story, Grant F       8 GSC-CA                    NT      39.51 WHIT   
 22 Crooks, Lucas c      5 Splash-CA                 NT      48.14 WHIT   
 -- Smith, McKay K       7 SCAL-CA                44.88         DQ        
 -- Cleveland, Bryce F   7 SCAT-CA                40.10         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  BLU
          56.30  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xu, Alex             8 Waterworks-CA          40.11      40.53 BLU     19  
  2 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          46.02      41.34 BLU     17  
  3 He, ChunChang        7 Waterworks-CA          42.80      41.67 BLU     16  
  4 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                44.91      44.20 BLU     15  
  5 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                46.73      47.56 RED     14  
 -- Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 45.62         DQ        
RED - Division  
  1 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                50.13      46.26 BLU      9  
  2 Wan, Andy Y          7 Waterworks-CA          53.00      47.03 RED      7  
  3 Pu, Alex             8 MVN-CA                 51.13      47.56 RED      6  
  4 Garcia, Shire H      7 Unattached             49.54      48.22 RED      5  
  5 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA                49.63      50.31 RED      4  
  6 Robertson, Nichola   8 MVN-CA                 52.69      50.76 RED      3  
  7 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                 52.87      50.81 RED      2  
  8 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA                 55.75      56.17 RED      1  
WHIT - Division  
  1 Yan, Max             7 Waterworks-CA             NT      49.56 RED    
  2 Karimi, Ahura R      8 MVN-CA                    NT      51.54 RED    
  3 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA                57.09      52.11 RED    
  4 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA                   NT      55.76 RED    
  5 Fant, Parker D       8 MVN-CA               1:09.58      58.68 WHIT   
  6 Streett, Lake        8 SCAT-CA              1:08.37      59.65 WHIT   
  7 Tran, Eitan          6 CMAC-CA              1:01.73    1:00.45 WHIT   
  8 Lin, Darren          7 SCAL-CA              1:06.68    1:02.38 WHIT   
  9 Root, Macin M        8 SCAT-CA                   NT    1:05.84 WHIT   
 10 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA                   NT    1:05.95 WHIT   
 11 Cope, Henry E        8 SCAL-CA              1:12.60    1:09.63 WHIT   
 12 Cunningham, Atticu   6 SCAL-CA              1:19.77    1:14.03 WHIT   
 -- Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA             NT         DQ        
 -- Gu, Harrison         6 AZOT-CA                   NT         DQ        
 -- Hernandez, Juan P    7 GSC-CA               1:12.35         DQ        
 
Boys 5-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  BLU
          28.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          19.90      22.65 BLU     19  
RED - Division  
  1 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                23.83      22.18 BLU      9  
  2 Rodriguez, Jacob     8 AZOT-CA                23.67      22.72 BLU      7  
  3 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          27.03      24.06 RED      6  
  4 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA                 24.03      24.60 RED      4.5
  4 Weiss, Jack H        8 SCAL-CA                24.88      24.60 RED      4.5
  6 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA                25.88      25.69 RED      3  
  7 Fant, Parker D       8 MVN-CA                 26.29      26.71 RED      2  
  8 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                 27.49      27.92 RED      1  
 -- Arredondo, Chase P   8 GSC-CA                 24.95         DQ        
 -- Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                23.95         DQ        
WHIT - Division  
  1 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA                29.84      23.61 RED    
  2 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      24.46 RED    
  3 Tsai, Ian            8 SCAL-CA                28.25      26.56 RED    
  4 Yan, Max             7 Waterworks-CA             NT      26.70 RED    
  5 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA                30.22      27.38 RED    
  6 Streett, Lake        8 SCAT-CA                29.83      27.49 RED    
  7 Huang, Noah W        7 MVN-CA                 30.73      28.43 WHIT   
  8 Root, Macin M        8 SCAT-CA                31.52      30.93 WHIT   
 -- Dossey, Hayden J     8 GSC-CA                    NT         DQ        
 -- Karimi, Ahura R      8 MVN-CA                    NT         DQ        
 -- Lin, Darren          7 SCAL-CA                46.09         DQ        
 -- Vietti, Declan D     6 SCAL-CA                   NT         DQ        
 -- Cunningham, Atticu   6 SCAL-CA                   NT         DQ        
 -- Cope, Henry E        8 SCAL-CA                   NT         DQ        
 -- Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Miller, Nick P       8 SET-CA                 30.86         DQ        
 -- Reiss, Mason R       8 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  BLU
        1:01.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sim, Benjamin        8 Waterworks-CA          45.50      44.44 BLU     19  
  2 Xu, Alex             8 Waterworks-CA          47.17      44.89 BLU     17  
  3 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                49.82      48.06 BLU     16  
RED - Division  
  1 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA              1:01.19      48.79 BLU      9  
  2 He, ChunChang        7 Waterworks-CA          52.17      48.99 BLU      7  
  3 Chen, Lucas          8 Waterworks-CA          57.82      49.26 BLU      6  
  4 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          54.71      51.01 RED      5  
  5 Pu, Alex             8 MVN-CA                 55.25      52.22 RED      4  
  6 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA                59.11      53.82 RED      3  
  7 Garcia, Shire H      7 Unattached             57.79      56.57 RED      2  
  8 Pajer, Collin B      7 AZOT-CA              1:00.97      59.57 RED      1  
WHIT - Division  
  1 Wan, Andy Y          7 Waterworks-CA        1:06.10      55.89 RED    
  2 Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA             NT      56.09 RED    
  3 Yan, Max             7 Waterworks-CA             NT      57.02 RED    
  4 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA               1:02.63      57.44 RED    
  5 Parker, Will A       8 DA-CA                1:13.47      57.52 RED    
  6 Tsai, Ian            8 SCAL-CA              1:04.55      57.97 RED    
  7 Huang, Noah W        7 MVN-CA               1:02.84      57.98 RED    
  8 Barney, William S    8 MVN-CA               1:06.48      58.29 RED    
  9 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                    NT      59.56 RED    
 10 Robertson, Nichola   8 MVN-CA               1:03.67    1:00.50 RED    
 11 Yang, Max M          7 AZOT-CA              1:07.73    1:05.30 WHIT   
 12 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA               1:03.40    1:05.67 WHIT   
 13 Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                   NT    1:08.33 WHIT   
 14 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA              1:14.84    1:09.00 WHIT   
 15 Cleveland, Bryce F   7 SCAT-CA                   NT    1:18.72 WHIT   
 -- Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT         DQ        
 
Boys 5-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  BLU
          25.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 18.53      18.35 BLU     19  
  2 Koo, Chris W         8 SCAL-CA                19.41      18.41 BLU     17  
  3 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                21.06      21.70 RED     16  
RED - Division  
  1 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          21.64      18.88 BLU      9  
  2 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA                24.23      21.29 BLU      7  
  3 McCarthy, Emmett D   7 NBS-CA                 22.70      21.81 RED      6  
  4 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                24.70      26.16 WHIT     5  
WHIT - Division  
  1 Huang, Noah W        7 MVN-CA                 26.11      23.16 RED    
  2 Tsai, Ian            8 SCAL-CA                25.68      23.76 RED    
  3 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      23.81 RED    
  4 Weiss, Jack H        8 SCAL-CA                26.28      23.92 RED    
  5 Gladstone, Ben M     8 MVN-CA                 29.49      24.99 RED    
  6 Garcia, Shire H      7 Unattached             25.81      25.35 RED    
  7 Hernandez, Juan P    7 GSC-CA                    NT      26.98 WHIT   
  8 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA                 30.89      27.07 WHIT   
  9 Sorokin, Timofey A   7 AZOT-CA                   NT      28.88 WHIT   
 10 Yang, Max M          7 AZOT-CA                   NT      31.21 WHIT   
 11 Gu, Harrison         6 AZOT-CA                39.34      32.88 WHIT   
 12 Eastman, Sam H       7 CMAC-CA                   NT      34.18 WHIT   
 13 Pomares, Dominic J   6 SET-CA                    NT      35.89 WHIT   
 14 Dossey, Hayden J     8 GSC-CA                    NT      37.60 WHIT   
 15 Tran, Eitan          6 CMAC-CA                30.95      39.58 WHIT   
 16 Reiss, Mason R       8 SCAT-CA                   NT      40.43 WHIT   
 -- Rayfield, Samuel P   7 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  BLU
          56.40  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Xu, Alex             8 Waterworks-CA          36.61      35.44 BLU     19  
  2 He, ChunChang        7 Waterworks-CA          45.09      38.87 BLU     17  
  3 Lezak, Blake R       7 GSC-CA                 40.56      39.69 BLU     16  
  4 Sim, Benjamin        8 Waterworks-CA          39.77      40.02 BLU     15  
  5 Chen, Anthony        8 AZOT-CA                45.60      42.05 BLU     14  
  6 Vietti, Landon L     8 SCAL-CA                46.12      52.54 RED     13  
RED - Division  
  1 Wang, Alan Y         8 Waterworks-CA          50.45      41.64 BLU      9  
  2 Arredondo, Chase P   8 GSC-CA                 47.45      45.12 BLU      7  
  3 Wan, Andy Y          7 Waterworks-CA          56.40      48.37 RED      6  
                  52.25           48.37 ( )                                        
  4 Pu, Alex             8 MVN-CA                 49.88      51.49 RED      5  
  5 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA                56.10      53.77 RED      4  
WHIT - Division  
  1 Xie, Patrick         8 AZOT-CA                   NT      44.91 BLU    
                  51.27           44.91 ( )                                        
  2 Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA             NT      54.19 RED    
                  58.80           54.19 ( )                                        
  3 Robertson, Nichola   8 MVN-CA               1:13.03      55.19 RED    
                  56.59           55.19 ( )                                        
  4 Pizarro, Kellen L    7 CMAC-CA                   NT      55.91 RED    
                  55.78        55.91 (0.13)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  BLU
        1:58.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 He, ChunChang        7 Waterworks-CA        1:33.88    1:27.82 BLU     19  
                  42.61     1:27.82 (45.21)                                        
  2 Koo, Chris W         8 SCAL-CA              1:35.79    1:31.08 BLU     17  
                  42.41     1:31.08 (48.67)                                        
RED - Division  
  1 Arredondo, Chase P   8 GSC-CA               1:44.47    1:35.41 BLU      9  
                  43.70     1:35.41 (51.71)                                        
  2 Rodriguez, Jacob     8 AZOT-CA              1:40.93    1:38.23 BLU      7  
                  46.87     1:38.23 (51.36)                                        
  3 Nguyen, Kellen B     7 AZOT-CA              1:43.02    1:45.39 RED      6  
                  50.66     1:45.39 (54.73)                                        
  4 Robertson, Nichola   8 MVN-CA               1:53.33    1:45.70 RED      5  
                  52.42     1:45.70 (53.28)                                        
  5 Garcia, Shire H      7 Unattached           1:53.48    1:45.76 RED      4  
                  52.19     1:45.76 (53.57)                                        
  6 Berkompas, Luke A    8 SCAT-CA              1:54.32    2:00.61 WHIT     3  
                1:01.57     2:00.61 (59.04)                                        
 -- Pu, Alex             8 MVN-CA               1:47.85         DQ        
                  47.86          DQ (56.95)                                        
WHIT - Division  
  1 Lloyd, Boden G       8 SCAT-CA                   NT    1:33.06 BLU    
                  43.56     1:33.06 (49.50)                                        
  2 Guo, ZiHao Y         7 Waterworks-CA             NT    1:47.19 RED    
                  53.48     1:47.19 (53.71)                                        
  3 Gaglio, Abraham J    8 CMAC-CA                   NT    1:47.93 RED    
                  49.53     1:47.93 (58.40)                                        
  4 Huang, Noah W        7 MVN-CA                    NT    1:56.42 RED    
                  55.13   1:56.42 (1:01.29)                                        
  5 Rodriguez, Lucas S   8 MVN-CA               2:04.87    1:56.57 RED    
                  57.79     1:56.57 (58.78)                                        
  6 Fitchett, Ian B      7 MVN-CA               2:10.10    2:02.78 WHIT   
                  56.29   2:02.78 (1:06.49)                                        
  7 Yang, Max M          7 AZOT-CA                   NT    2:06.08 WHIT   
                1:01.41   2:06.08 (1:04.67)                                        
 -- Miller, Nick P       8 SET-CA                    NT         DQ        
                1:14.13        DQ (1:17.79)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   1:17.99    1:12.13         40  
     1) Yang, Max M 7                   2) Xie, Patrick 8                 
     3) Nguyen, Kellen B 7              4) Chen, Anthony 8                
                  37.46     1:12.13 (34.67)                                        
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT    1:14.49         34  
     1) Siaden, Ryu M 8                 2) Rodriguez, Lucas S 8           
     3) Gladstone, Ben M 8              4) Pu, Alex 8                     
                  39.93     1:14.49 (34.56)                                        
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    1:16.27         32  
     1) Dossey, Hayden J 8              2) Hernandez, Juan P 7            
     3) Arredondo, Chase P 8            4) Lezak, Blake R 7               
                  43.94     1:16.27 (32.33)                                        
  4 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            1:28.05    1:25.66         30  
     1) Tran, Eitan 6                   2) Gaglio, Abraham J 8            
     3) Eastman, Sam H 7                4) Pizarro, Kellen L 7            
                  46.20     1:25.66 (39.46)                                        
  5 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    1:31.26         28  
     1) Tsai, Ian 8                     2) Vietti, Declan D 6             
     3) Cope, Henry E 8                 4) Vietti, Landon L 8             
                  49.44     1:31.26 (41.82)                                        
  6 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:59.53    1:46.52         26  
     1) Berkompas, Dylan A 6            2) Host, Hudson J 8               
     3) Cleveland, Bryce F 7            4) Berkompas, Luke A 8            
                1:01.90     1:46.52 (44.62)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   1:29.41    1:22.03         40  
     1) Chen, Anthony 8                 2) Rodriguez, Jacob 8             
     3) Nguyen, Kellen B 7              4) Xie, Patrick 8                 
                  43.14     1:22.25 (39.11)   2:49.22 (1:26.97)         1:22.03 ( )
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT    1:31.12         34  
     1) Robertson, Nicholas 8           2) Fant, Parker D 8               
     3) Pu, Alex 8                      4) Gladstone, Ben M 8             
                  50.99     1:33.08 (42.09)   2:53.54 (1:20.46)         1:31.12 ( )
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    1:35.50         32  
     1) Fitchett, Ian B 7               2) Rodriguez, Lucas S 8           
     3) Huang, Noah W 7                 4) Karimi, Ahura R 8              
                  53.37     1:35.65 (42.28)   2:53.60 (1:17.95)         1:35.50 ( )
  4 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            1:39.57    1:48.94         30  
     1) Tran, Eitan 6                   2) Rayfield, Samuel P 7           
     3) Pizarro, Kellen L 7             4) Eastman, Sam H 7               
                  58.93     1:48.94 (50.01)   2:54.56 (1:05.62)         1:48.94 ( )
  5 Aquazot Swim Club-CA  'B'                   1:50.00    1:49.88         28  
     1) Yang, Max M 7                   2) Pajer, Collin B 7              
     3) Gu, Harrison 6                  4) Sorokin, Timofey A 7           
                  55.21     1:52.10 (56.89)   2:55.19 (1:03.09)         1:49.88 ( )
  6 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:47.67    1:51.19         26  
     1) Root, Macin M 8                 2) Reiss, Mason R 8               
     3) Berkompas, Luke A 8             4) Streett, Lake 8                
                1:09.97     1:51.16 (41.19)   2:53.64 (1:02.48)         1:51.19 ( )
 -- Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT         DQ        
     1) Cope, Henry E 8                 2) Weiss, Jack H 8                
     3) Vietti, Landon L 8              4) Tsai, Ian 8                    
                  54.68     1:35.32 (40.64)   2:49.83 (1:14.51)              DQ ( )
 -- Gators Swim Club-CA  'A'                         NT         DQ        
     1) Hernandez, Juan P 7             2) Arredondo, Chase P 8           
     3) Lezak, Blake R 7                4) Dossey, Hayden J 8             
                  59.50     1:35.21 (35.71)   2:49.56 (1:14.35)              DQ ( )
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.80  %JAG
          31.80  .JO
          34.10  BLU
          37.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paul, Isaac D       10 AAM-CA                 31.86      30.44 %JAG    19  
  2 Root, Aiden T       10 SCAT-CA                33.50      31.56 %JAG    17  
  3 Matheson, Chase C   10 SCAT-CA                32.05      31.70 %JAG    16  
  4 Winarto, Nathan C   10 MVN-CA                 34.00      31.86 BLU     15  
  5 Chen, Austin         9 AZOT-CA                32.61      32.00 BLU     14  
  6 Zhang, Justin       10 AZOT-CA                32.56      32.05 BLU     13  
  7 Baek, Joseph E       9 AZOT-CA                33.24      32.40 BLU     12  
  8 Taylor, Donovan C   10 SET-CA                 32.35      32.45 BLU     11  
  9 Do, Alan H          10 RIPT-CA                34.10      33.37 BLU    
 10 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA                33.46      33.72 BLU    
 11 Soroosh, Maksim      9 MVN-CA                 33.23      35.06 RED    
RED - Division  
  1 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA                34.33      33.04 BLU      9  
  2 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA          35.50      34.02 BLU      7  
  3 Newman, Justin K    10 SCAT-CA                35.43      34.28 RED      6  
  4 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                 36.96      34.70 RED      5  
  5 Sun, Larry           9 MVN-CA                 34.86      34.93 RED      4  
  6 Choi, William Y     10 AZOT-CA                37.05      34.95 RED      3  
  7 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA                36.52      35.10 RED      2  
  8 Tirado, Marco Pabl  10 AZOT-CA                36.13      35.31 RED      1  
  9 Li, Richard         10 DA-CA                  36.33      35.46 RED    
 10 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                 35.59      35.60 RED    
 11 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                 35.53      35.61 RED    
 12 Arellano, Gannon p  10 Splash-CA              36.09      35.79 RED    
 13 Li, Anderson         9 Waterworks-CA          36.44      37.34 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                 37.25      33.47 BLU    
  2 Qu, Zion P           9 Waterworks-CA             NT      33.99 BLU    
  3 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                  37.91      35.52 RED    
  4 Mac, Evan M         10 AZOT-CA                38.33      37.12 RED    
  5 Sudakoff, Zack D    10 SCAT-CA                46.07      38.09 WHIT   
  6 Marshall, Baron T    9 GSC-CA                 44.79      38.29 WHIT   
  7 Schaefer, John P    10 MVN-CA                 38.86      38.59 WHIT   
  8 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                 40.38      38.81 WHIT   
  9 Reiss, Micah R      10 SCAT-CA                40.00      38.91 WHIT   
 10 Brewer, Jonathan S   9 MVN-CA                 38.73      39.27 WHIT   
 11 Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA                40.39      40.04 WHIT   
 12 Yan, Triston         9 Waterworks-CA             NT      40.76 WHIT   
 13 Xagorarakis, Arche   9 CMAC-CA                43.64      41.52 WHIT   
 14 Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                 42.78      41.79 WHIT   
 15 Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT      42.18 WHIT   
 16 Markle, Jack A       9 DA-CA                     NT      42.33 WHIT   
 17 Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA                44.59      43.03 WHIT   
 18 Alyas, Joseph S     10 SCAL-CA                47.56      43.63 WHIT   
 19 Heppelmann, Max H   10 SCAL-CA                48.05      44.49 WHIT   
 20 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                 50.74      48.21 WHIT   
 21 Huff, Dylan W       10 SET-CA                 48.12      49.62 WHIT   
 22 Xiao, Ken            9 MVN-CA                    NT      50.70 WHIT   
 23 Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA                50.43      52.76 WHIT   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  %JAG
        1:10.90  .JO
        1:14.30  BLU
        1:21.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Paul, Isaac D       10 AAM-CA               1:09.58    1:07.13 %JAG    39  
                  32.10     1:07.13 (35.03)                                        
BLU - Division  
  1 Zhang, Justin       10 AZOT-CA              1:11.44    1:11.69 BLU     19  
                  33.19     1:11.69 (38.50)                                        
  2 Soroosh, Maksim      9 MVN-CA               1:12.09    1:12.79 BLU     17  
                  34.83     1:12.79 (37.96)                                        
  3 Rodriguez, Aiden N  10 MVN-CA               1:11.50    1:13.27 BLU     16  
                  34.36     1:13.27 (38.91)                                        
 -- Wang, Jared I       10 SCAL-CA              1:11.99         DQ        
                  33.99          DQ (36.40)                                        
RED - Division  
  1 Robertson Adams, R  10 MVN-CA               1:20.59    1:12.90 BLU      9  
                  33.63     1:12.90 (39.27)                                        
  2 Barbour, Leland R    9 Waterworks-CA        1:14.52    1:14.44 RED      7  
                  35.69     1:14.44 (38.75)                                        
  3 Chen, Austin         9 AZOT-CA              1:17.98    1:14.67 RED      6  
                  36.18     1:14.67 (38.49)                                        
  4 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              1:16.91    1:14.72 RED      5  
                  36.04     1:14.72 (38.68)                                        
  5 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA              1:20.19    1:14.99 RED      4  
                  35.37     1:14.99 (39.62)                                        
  6 Geis, Alistair I    10 MVN-CA               1:15.47    1:15.58 RED      3  
                  36.96     1:15.58 (38.62)                                        
  7 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA              1:17.64    1:16.07 RED      2  
                  36.85     1:16.07 (39.22)                                        
  8 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA              1:20.31    1:18.08 RED      1  
                  37.71     1:18.08 (40.37)                                        
WHIT - Division  
  1 Qu, Zion P           9 Waterworks-CA             NT    1:13.42 BLU    
  2 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA        1:32.62    1:14.36 RED    
                  35.80     1:14.36 (38.56)                                        
  3 Taylor, Wesley R     9 SET-CA               1:21.08    1:17.95 RED    
                  37.34     1:17.95 (40.61)                                        
  4 Weber, Briggs E      9 COTO-CA              1:22.13    1:19.28 RED    
                  37.99     1:19.28 (41.29)                                        
  5 Larson, Henrik G    10 MVN-CA               1:22.63    1:19.40 RED    
                  38.19     1:19.40 (41.21)                                        
  6 Deng, Aaron Y        9 MVN-CA               1:25.03    1:20.12 RED    
                  39.16     1:20.12 (40.96)                                        
  7 Sun, Henry B        10 GSC-CA               1:24.90    1:21.08 WHIT   
                  37.88     1:21.08 (43.20)                                        
  8 Schaefer, John P    10 MVN-CA               1:28.43    1:21.27 WHIT   
                  38.74     1:21.27 (42.53)                                        
  9 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA               1:22.22    1:22.41 WHIT   
                  39.30     1:22.41 (43.11)                                        
 10 Li, Richard         10 DA-CA                1:27.34    1:22.80 WHIT   
                  37.34     1:22.80 (45.46)                                        
 11 Mac, Evan M         10 AZOT-CA              1:26.66    1:24.72 WHIT   
                  39.56     1:24.72 (45.16)                                        
 12 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                1:34.04    1:24.96 WHIT   
                  39.11     1:24.96 (45.85)                                        
 13 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA              1:33.21    1:25.29 WHIT   
                  39.47     1:25.29 (45.82)                                        
 14 Li, Anderson         9 Waterworks-CA        1:25.73    1:25.40 WHIT   
                  40.70     1:25.40 (44.70)                                        
 15 Sun, Larry           9 MVN-CA               1:22.06    1:26.42 WHIT   
 16 Sudakoff, Zack D    10 SCAT-CA              1:45.69    1:26.66 WHIT   
                  41.19     1:26.66 (45.47)                                        
 17 Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA              1:31.85    1:28.19 WHIT   
                  41.58     1:28.19 (46.61)                                        
 18 Alshuk, Max D        9 MVN-CA               1:29.73    1:32.19 WHIT   
                  44.72     1:32.19 (47.47)                                        
 19 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA               1:32.26    1:32.21 WHIT   
                  43.05     1:32.21 (49.16)                                        
 20 Yip, Evan T         10 SCAL-CA              1:43.26    1:33.06 WHIT   
                  41.40     1:33.06 (51.66)                                        
 21 Geyfman, Daniel J   10 DA-CA                1:40.92    1:34.22 WHIT   
                  43.55     1:34.22 (50.67)                                        
 22 Stadel, Patrick O    9 GSC-CA               1:36.87    1:35.09 WHIT   
                  44.44     1:35.09 (50.65)                                        
 23 Xagorarakis, Arche   9 CMAC-CA              1:34.37    1:35.32 WHIT   
                  45.75     1:35.32 (49.57)                                        
 24 Yan, Triston         9 Waterworks-CA             NT    1:35.54 WHIT   
                  44.34     1:35.54 (51.20)                                        
 25 Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                    NT    1:36.44 WHIT   
                  44.91     1:36.44 (51.53)                                        
 26 Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT    1:38.76 WHIT   
                  45.71     1:38.76 (53.05)                                        
 27 Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA              1:41.52    1:39.81 WHIT   
                  45.79     1:39.81 (54.02)                                        
 28 Wallock, Drew J      9 GSC-CA               1:42.13    1:39.98 WHIT   
                  44.96     1:39.98 (55.02)                                        
 29 Markle, Jack A       9 DA-CA                     NT    1:41.81 WHIT   
                  46.06     1:41.81 (55.75)                                        
 30 Lange, Max H         9 SCAT-CA              1:49.33    1:43.42 WHIT   
                  46.97     1:43.42 (56.45)                                        
 31 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA               2:01.15    1:48.10 WHIT   
 32 Granstedt, Caleb W   9 SET-CA                    NT    1:51.49 WHIT   
                  51.62     1:51.49 (59.87)                                        
 33 Huff, Dylan W       10 SET-CA               1:51.49    1:52.45 WHIT   
                  51.44   1:52.45 (1:01.01)                                        
 34 Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA              2:00.16    1:58.90 WHIT   
                  56.46   1:58.90 (1:02.44)                                        
 35 Heppelmann, Max H   10 SCAL-CA              1:50.92    1:59.30 WHIT   
                  55.62   1:59.30 (1:03.68)                                        
 36 Brown, Aiden M       9 GSC-CA               2:02.47    1:59.44 WHIT   
 37 Luboviski, Shea N   10 DA-CA                     NT    1:59.84 WHIT   
                  54.43   1:59.84 (1:05.41)                                        
 38 Luboviski, Shawn E  10 DA-CA                     NT    2:02.09 WHIT   
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.00  .JO
        2:36.70  %JAG
        2:41.80  BLU
        2:56.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McIntosh, Luke E    10 UN-03-CA             2:39.21    2:24.04 .JO     19  
                  31.77     1:08.85 (37.08)     1:47.69 (38.84)     2:24.04 (36.35)
  2 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA               2:38.59    2:33.35 .JO     17  
                  35.05     1:15.21 (40.16)     1:55.07 (39.86)     2:33.35 (38.28)
  3 Taylor, Donovan C   10 SET-CA               2:40.30    2:36.56 %JAG    16  
                  36.08     1:16.25 (40.17)     1:56.11 (39.86)     2:36.56 (40.45)
  4 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA               2:40.09    2:37.27 BLU     15  
                  31.97     1:16.37 (44.40)     1:59.32 (42.95)     2:37.27 (37.95)
RED - Division  
  1 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              2:45.25    2:36.63 %JAG     9  
                  35.81     1:16.16 (40.35)     1:58.24 (42.08)     2:36.63 (38.39)
  2 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA               2:44.65    2:37.15 BLU      7  
                  36.92     1:17.45 (40.53)     1:58.08 (40.63)     2:37.15 (39.07)
  3 Burke, Jack T       10 MVN-CA               2:47.56    2:41.49 BLU      6  
                  36.15     1:18.56 (42.41)     2:00.52 (41.96)     2:41.49 (40.97)
WHIT - Division  
  1 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA                   NT    2:36.50 %JAG   
                  37.94     1:20.42 (42.48)     1:59.87 (39.45)     2:36.50 (36.63)
  2 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA                   NT    2:45.94 RED    
                  36.73     1:19.59 (42.86)     2:04.25 (44.66)     2:45.94 (41.69)
  3 Hundeby, Markus R    9 SCAL-CA              2:58.06    2:46.57 RED    
                  38.21     1:21.04 (42.83)     2:04.13 (43.09)     2:46.57 (42.44)
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:35.01  .JO
             --  BLU
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Donovan C   10 SET-CA               2:40.30    6:40.10 BLU    
                  34.97     1:14.35 (39.38)     1:54.25 (39.90)     2:34.62 (40.37)
        3:16.26 (41.64)     3:57.26 (41.00)     4:38.70 (41.44)     5:20.43 (41.73)
        6:00.47 (40.04)     6:40.10 (39.63)                                        
  2 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA               2:44.65    6:51.83 BLU    
                  37.17     1:17.96 (40.79)     2:00.08 (42.12)     2:41.58 (41.50)
        3:24.24 (42.66)     4:06.51 (42.27)     4:49.51 (43.00)     5:31.53 (42.02)
        6:13.45 (41.92)     6:51.83 (38.38)                                        
  3 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA               2:38.59    6:59.99 BLU    
                  35.55     1:18.72 (43.17)     2:02.20 (43.48)     2:46.35 (44.15)
        3:28.47 (42.12)     4:11.89 (43.42)     4:54.62 (42.73)     5:37.66 (43.04)
        6:21.27 (43.61)     6:59.99 (38.72)                                        
  4 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA              2:54.25    7:00.45 BLU    
                  36.71                             2:02.72 ( )     2:46.07 (43.35)
        3:29.41 (43.34)     4:12.91 (43.50)     4:56.03 (43.12)     5:39.53 (43.50)
      7:00.45 (1:20.92)                                                            
  5 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              2:45.25    7:00.76 BLU    
                  36.21     1:17.77 (41.56)     2:00.53 (42.76)     2:44.06 (43.53)
        3:27.75 (43.69)     4:10.57 (42.82)     4:54.43 (43.86)     5:38.16 (43.73)
        6:21.65 (43.49)     7:00.76 (39.11)                                        
  6 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA               2:55.12    7:05.69 BLU    
                  40.64     1:25.24 (44.60)     2:07.13 (41.89)     2:49.75 (42.62)
        3:32.50 (42.75)     4:17.17 (44.67)     5:01.04 (43.87)     5:44.04 (43.00)
        6:26.23 (42.19)     7:05.69 (39.46)                                        
  7 Geis, Alistair I    10 MVN-CA               2:47.57    7:06.30 BLU    
                  36.59     1:18.52 (41.93)     2:02.91 (44.39)     2:47.51 (44.60)
        3:31.07 (43.56)     4:14.88 (43.81)     4:58.36 (43.48)     5:43.55 (45.19)
        6:26.89 (43.34)     7:06.30 (39.41)                                        
  8 Banash, Stanley J    9 MVN-CA               2:45.97    7:16.81 BLU    
                  39.15     1:23.81 (44.66)     2:09.87 (46.06)     2:56.26 (46.39)
        3:43.23 (46.97)     4:28.91 (45.68)     5:13.25 (44.34)     5:57.84 (44.59)
        6:37.19 (39.35)     7:16.81 (39.62)                                        
  9 Winarto, Nathan C   10 MVN-CA               2:50.82    7:37.98 BLU    
                  40.47     1:25.98 (45.51)     2:12.61 (46.63)     2:59.34 (46.73)
        3:46.31 (46.97)     4:34.58 (48.27)     5:21.38 (46.80)     6:09.90 (48.52)
        6:56.66 (46.76)     7:37.98 (41.32)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.80  %JAG
          38.80  .JO
          40.40  BLU
          44.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA          39.97      38.08 %JAG    19  
  2 Paul, Isaac D       10 AAM-CA                 39.29      38.13 %JAG    17  
  3 Taylor, Donovan C   10 SET-CA                 39.97      38.68 %JAG    16  
  4 Wang, Jared I       10 SCAL-CA                39.20      38.78 %JAG    15  
  5 Rodriguez, Aiden N  10 MVN-CA                 40.12      39.07 BLU     14  
  6 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                 40.02      39.66 BLU     13  
  7 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA                39.65      40.59 RED     12  
  8 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA                39.28      40.69 RED     11  
  9 Ghazarian, Gregory   8 MVN-CA                 40.14      41.21 RED    
RED - Division  
  1 Robertson Adams, R  10 MVN-CA                 40.94      39.02 BLU      9  
  2 Chai, Tiger H        9 Waterworks-CA          40.60      39.07 BLU      7  
  3 Deng, Aaron Y        9 MVN-CA                 41.35      39.27 BLU      6  
  4 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                 42.43      40.32 BLU      5  
  5 Lezak, Ryan N        9 GSC-CA                 40.48      40.35 BLU      4  
  6 Arellano, Gannon p  10 Splash-CA              41.37      40.42 RED      3  
  7 Chen, Austin         9 AZOT-CA                40.76      40.50 RED      2  
  8 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                 40.72      40.58 RED      1  
  9 Geis, Alistair I    10 MVN-CA                 43.17      41.06 RED    
 10 Mac, Evan M         10 AZOT-CA                43.62      42.14 RED    
 11 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA                 42.94      42.46 RED    
 12 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA                42.25      42.49 RED    
 13 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                 41.90      44.65 WHIT   
 14 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                 43.80      45.18 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Qu, Zion P           9 Waterworks-CA             NT      41.05 RED    
  2 Yip, Evan T         10 SCAL-CA                46.81      44.11 RED    
  3 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                 46.08      44.40 WHIT   
  4 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA                45.33      45.23 WHIT   
  5 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                  49.32      45.98 WHIT   
  6 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                 46.81      46.00 WHIT   
  7 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                 44.50      46.10 WHIT   
  8 Schaefer, John P    10 MVN-CA                 47.49      46.19 WHIT   
  9 Li, Anderson         9 Waterworks-CA          45.82      46.22 WHIT   
 10 Sun, Larry           9 MVN-CA                 45.11      46.55 WHIT   
 11 Sudakoff, Zack D    10 SCAT-CA                   NT      47.03 WHIT   
 12 Markle, Jack A       9 DA-CA                     NT      47.26 WHIT   
 13 Weber, Briggs E      9 COTO-CA                44.60      47.58 WHIT   
 14 Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                 46.53      48.30 WHIT   
 15 Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA              1:00.52      49.41 WHIT   
 16 Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT      49.76 WHIT   
 17 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                 58.63      50.81 WHIT   
 18 Yan, Triston         9 Waterworks-CA             NT      51.06 WHIT   
 19 Sun, Henry B        10 GSC-CA                 49.26      51.38 WHIT   
 20 Stadel, Patrick O    9 GSC-CA                 50.31      51.62 WHIT   
 21 Lange, Max H         9 SCAT-CA                54.07      54.35 WHIT   
 22 Xagorarakis, Arche   9 CMAC-CA                56.34      55.88 WHIT   
 23 Huff, Dylan W       10 SET-CA                 57.10      57.72 WHIT   
 24 Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA                   NT    1:00.59 WHIT   
 25 Brown, Aiden M       9 GSC-CA                 55.87    1:00.64 WHIT   
 26 Granstedt, Caleb W   9 SET-CA                    NT    1:03.46 WHIT   
 -- Wallock, Drew J      9 GSC-CA               1:02.80         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:24.40  %JAG
        1:24.40  .JO
        1:28.70  BLU
        1:37.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Winarto, Nathan C   10 MVN-CA               1:27.61    1:21.50 %JAG    19  
                  39.68     1:21.50 (41.82)                                        
  2 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              1:26.49    1:23.76 %JAG    17  
                  40.78     1:23.76 (42.98)                                        
  3 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA               1:27.63    1:25.80 BLU     16  
                  43.02     1:25.80 (42.78)                                        
  4 Wang, Eric O        10 AZOT-CA              1:26.13    1:28.56 BLU     15  
                  43.57     1:28.56 (44.99)                                        
  5 Chen, Austin         9 AZOT-CA              1:28.37    1:29.39 RED     14  
                  42.92     1:29.39 (46.47)                                        
 -- Do, Alan H          10 RIPT-CA              1:27.23         DQ        
                  42.42          DQ (44.67)                                        
RED - Division  
  1 Root, Aiden T       10 SCAT-CA              1:29.38    1:25.91 BLU      9  
                  42.96     1:25.91 (42.95)                                        
  2 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA               1:30.74    1:26.04 BLU      7  
                  42.17     1:26.04 (43.87)                                        
  3 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA              1:28.71    1:26.29 BLU      6  
                  43.81     1:26.29 (42.48)                                        
  4 Ghazarian, Gregory   8 MVN-CA               1:35.35    1:26.79 BLU      5  
                  41.89     1:26.79 (44.90)                                        
  5 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA              1:31.18    1:27.25 BLU      4  
                  43.49     1:27.25 (43.76)                                        
  6 Choi, William Y     10 AZOT-CA              1:31.59    1:27.35 BLU      3  
                  41.82     1:27.35 (45.53)                                        
  7 Taylor, Donovan C   10 SET-CA               1:29.67    1:27.61 BLU      2  
                  42.11     1:27.61 (45.50)                                        
  8 Arellano, Gannon p  10 Splash-CA            1:31.24    1:29.73 RED      1  
  9 Mac, Evan M         10 AZOT-CA              1:32.92    1:36.63 RED    
                  45.89     1:36.63 (50.74)                                        
 10 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA              1:35.57    1:40.54 WHIT   
                  48.79     1:40.54 (51.75)                                        
WHIT - Division  
  1 Hundeby, Markus R    9 SCAL-CA                   NT    1:25.35 BLU    
                  40.73     1:25.35 (44.62)                                        
  2 Newman, Justin K    10 SCAT-CA              1:38.46    1:32.86 RED    
                  44.75     1:32.86 (48.11)                                        
  3 Larson, Henrik G    10 MVN-CA               1:39.07    1:35.24 RED    
                  46.65     1:35.24 (48.59)                                        
  4 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA               1:39.08    1:37.86 WHIT   
                  46.42     1:37.86 (51.44)                                        
  5 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                1:47.81    1:46.16 WHIT   
  6 Sudakoff, Zack D    10 SCAT-CA              2:05.15    1:47.76 WHIT   
                  53.13     1:47.76 (54.63)                                        
  7 Yan, Triston         9 Waterworks-CA             NT    1:48.20 WHIT   
                  51.21     1:48.20 (56.99)                                        
  8 Brewer, Jonathan S   9 MVN-CA               1:47.40    1:49.36 WHIT   
                  53.63     1:49.36 (55.73)                                        
  9 Heppelmann, Max H   10 SCAL-CA                   NT    1:55.19 WHIT   
                  55.85     1:55.19 (59.34)                                        
 10 Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA              2:11.12    2:04.44 WHIT   
                1:01.20   2:04.44 (1:03.24)                                        
 -- Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                    NT         DQ        
                  47.94          DQ (53.98)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.70  %JAG
          44.20  .JO
          45.60  BLU
          49.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rodriguez, Aiden N  10 MVN-CA                 44.93      40.94 %JAG    19  
  2 Mai, Derrick W      10 DA-CA                  44.79      41.17 %JAG    17  
  3 Soroosh, Maksim      9 MVN-CA                 44.99      43.82 .JO     16  
  4 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                 45.13      46.47 RED     15  
RED - Division  
  1 Lezak, Ryan N        9 GSC-CA                 45.77      43.09 %JAG     9  
  2 Deng, Aaron Y        9 MVN-CA                 48.15      44.43 BLU      7  
  3 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                 46.70      44.93 BLU      6  
  4 Zhang, Justin       10 AZOT-CA                49.27      45.27 BLU      5  
  5 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA                 45.98      45.33 BLU      4  
  6 Matheson, Chase C   10 SCAT-CA                47.41      45.50 BLU      3  
  7 Geis, Alistair I    10 MVN-CA                 47.69      45.63 RED      2  
  8 Alshuk, Max D        9 MVN-CA                 46.28      45.69 RED      1  
  9 Chen, Austin         9 AZOT-CA                47.82      45.76 RED    
 10 Rodriguez, Philip   10 RIPT-CA                47.63      45.84 RED    
 11 Garcia, Ace A        9 Unattached             46.22      45.90 RED    
 12 Li, Anderson         9 Waterworks-CA          49.00      46.03 RED    
 13 Weber, Briggs E      9 COTO-CA                48.15      46.69 RED    
 14 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA                 49.69      46.87 RED    
 15 Taylor, Wesley R     9 SET-CA                 48.77      47.02 RED    
 16 Burke, Jack T       10 MVN-CA                 46.02      47.13 RED    
 17 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                 49.23      47.66 RED    
 18 Arellano, Gannon p  10 Splash-CA              48.74      47.85 RED    
 19 Sarrafi, Pasha M    10 GSC-CA                 48.73      48.72 RED    
 20 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA                49.43      49.03 RED    
WHIT - Division  
  1 Sun, Henry B        10 GSC-CA                 50.44      46.60 RED    
  2 Robertson Adams, R  10 MVN-CA                    NT      46.97 RED    
  3 Schaefer, John P    10 MVN-CA                 52.03      47.21 RED    
  4 Li, Richard         10 DA-CA                  53.26      48.78 RED    
  5 Stadel, Patrick O    9 GSC-CA                 52.87      48.81 RED    
  6 Troccoli, Niccolo    9 AZOT-CA                50.33      50.21 WHIT   
  7 Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT      50.66 WHIT   
  8 Larson, Henrik G    10 MVN-CA                 50.71      50.70 WHIT   
  9 Yip, Evan T         10 SCAL-CA                54.60      50.86 WHIT   
 10 Sun, Larry           9 MVN-CA                 55.54      51.09 WHIT   
 11 Geyfman, Daniel J   10 DA-CA                1:02.75      55.51 WHIT   
 12 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA                 56.70      56.52 WHIT   
 13 Brown, Aiden M       9 GSC-CA                    NT      59.82 WHIT   
 14 Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA              1:03.58    1:00.13 WHIT   
 15 Xagorarakis, Arche   9 CMAC-CA                   NT    1:00.16 WHIT   
 16 Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA                   NT    1:02.09 WHIT   
 17 Huff, Dylan W       10 SET-CA               1:00.87    1:02.76 WHIT   
 18 Luboviski, Shea N   10 DA-CA                1:07.01    1:03.90 WHIT   
 19 Heppelmann, Max H   10 SCAL-CA              1:14.11    1:13.09 WHIT   
 -- Wallock, Drew J      9 GSC-CA               1:03.89         DQ        
 -- Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                    NT         DQ        
 -- Luboviski, Shawn E  10 DA-CA                1:11.69         DQ        
 -- Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA              1:13.62         DQ        
 -- Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                    NT         DQ        
 -- Granstedt, Caleb W   9 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Alyas, Joseph S     10 SCAL-CA              1:16.83         NS        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:35.80  .JO
        1:35.90  %JAG
        1:40.50  BLU
        1:49.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Thomas, Quinn W     10 SCAL-CA              1:38.32    1:31.07 .JO     19  
                  42.27     1:31.07 (48.80)                                        
  2 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              1:36.32    1:32.74 .JO     17  
                  44.46     1:32.74 (48.28)                                        
  3 Matheson, Chase C   10 SCAT-CA              1:36.82    1:34.40 .JO     16  
                  46.16     1:34.40 (48.24)                                        
  4 Mai, Derrick W      10 DA-CA                1:36.68    1:35.10 .JO     15  
                  44.57     1:35.10 (50.53)                                        
  5 Wang, Eric O        10 AZOT-CA              1:39.86    1:36.78 BLU     14  
                  45.71     1:36.78 (51.07)                                        
  6 Burke, Jack T       10 MVN-CA               1:36.31    1:39.41 BLU     13  
                  47.96     1:39.41 (51.45)                                        
 -- Lezak, Ryan N        9 GSC-CA               1:40.43        DFS        
RED - Division  
  1 Root, Aiden T       10 SCAT-CA              1:42.29    1:34.50 .JO      9  
                  44.89     1:34.50 (49.61)                                        
  2 Ballinger, Owen K   10 MVN-CA               1:44.09    1:36.15 BLU      7  
                  45.43     1:36.15 (50.72)                                        
  3 Taylor, Wesley R     9 SET-CA               1:43.14    1:41.78 RED      6  
                  49.21     1:41.78 (52.57)                                        
  4 Baren, Miles        10 SCAT-CA              1:45.96    1:44.23 RED      5  
                  49.97     1:44.23 (54.26)                                        
  5 Banash, Stanley J    9 MVN-CA               1:41.16    1:44.28 RED      4  
                  50.02     1:44.28 (54.26)                                        
WHIT - Division  
  1 Schaefer, John P    10 MVN-CA               1:50.04    1:44.69 RED    
                  49.91     1:44.69 (54.78)                                        
  2 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA              1:50.48    1:49.16 RED    
                  50.59     1:49.16 (58.57)                                        
  3 Marshall, Baron T    9 GSC-CA                    NT    1:51.64 WHIT   
                  52.27     1:51.64 (59.37)                                        
  4 Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT    1:55.34 WHIT   
                  54.58   1:55.34 (1:00.76)                                        
  5 McKee, Brenden D     9 SCAL-CA                   NT    1:58.94 WHIT   
                  56.22   1:58.94 (1:02.72)                                        
  6 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA               2:09.69    2:02.28 WHIT   
                  59.17   2:02.28 (1:03.11)                                        
  7 Xagorarakis, Arche   9 CMAC-CA                   NT    2:04.29 WHIT   
                  59.97   2:04.29 (1:04.32)                                        
  8 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                2:13.57    2:05.43 WHIT   
                1:01.06   2:05.43 (1:04.37)                                        
 -- Chai, Tiger H        9 Waterworks-CA             NT         DQ        
                  42.56          DQ (48.30)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.60  %JAG
          36.80  .JO
          38.20  BLU
          41.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soroosh, Maksim      9 MVN-CA                 37.69      34.99 %JAG    19  
  2 Winarto, Nathan C   10 MVN-CA                 38.05      36.10 %JAG    17  
RED - Division  
  1 Thomas, Quinn W     10 SCAL-CA                39.95      36.72 .JO      9  
  2 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA                 38.24      37.12 BLU      7  
  3 Paul, Isaac D       10 AAM-CA                 39.06      37.34 BLU      6  
  4 Baek, Joseph E       9 AZOT-CA                38.98      38.00 BLU      5  
  5 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA          39.65      38.02 BLU      4  
  6 Banash, Stanley J    9 MVN-CA                 40.15      38.65 RED      3  
  7 Tirado, Marco Pabl  10 AZOT-CA                41.43      39.31 RED      2  
  8 Newman, Justin K    10 SCAT-CA                41.47      40.36 RED      1  
WHIT - Division  
  1 Qu, Zion P           9 Waterworks-CA             NT      35.80 %JAG   
  2 Hundeby, Markus R    9 SCAL-CA                48.43      39.65 RED    
  3 Chen, Austin         9 AZOT-CA                42.56      39.95 RED    
  4 Sun, Larry           9 MVN-CA                 41.96      40.65 RED    
  5 Baren, Miles        10 SCAT-CA                41.81      41.44 RED    
  6 Li, Richard         10 DA-CA                  46.10      44.40 WHIT   
  7 Li, Anderson         9 Waterworks-CA          43.14      44.70 WHIT   
  8 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA                 43.71      44.88 WHIT   
  9 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA                43.62      46.77 WHIT   
 10 Frahm, Jackson W     9 MVN-CA                 47.17      47.41 WHIT   
 11 Arellano, Gannon p  10 Splash-CA              48.90      48.46 WHIT   
 12 Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA                53.13      48.94 WHIT   
 13 Uxa, Harlen W        9 MVN-CA                    NT      54.63 WHIT   
 14 McKee, Brenden D     9 SCAL-CA                55.34      56.38 WHIT   
 15 Xiao, Ken            9 MVN-CA                    NT    1:01.12 WHIT   
 16 Huff, Dylan W       10 SET-CA               1:18.00    1:14.24 WHIT   
 -- Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA                57.79         DQ        
 -- Yan, Triston         9 Waterworks-CA             NT         DQ        
 -- Alyas, Joseph S     10 SCAL-CA              1:20.57         DQ        
 -- Reiss, Micah R      10 SCAT-CA                51.94         DQ        
 -- Le, Brandon T       10 YOC-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:27.50  %JAG
        1:27.70  .JO
        1:29.40  BLU
        1:37.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Ace A        9 Unattached           1:28.97    1:23.75 %JAG    19  
                  39.72     1:23.75 (44.03)                                        
RED - Division  
  1 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA        1:31.87    1:26.58 %JAG     9  
                  40.84     1:26.58 (45.74)                                        
  2 Olivarria, Aiden M  10 DA-CA                1:30.94    1:52.00 WHIT     7  
                  52.19     1:52.00 (59.81)                                        
WHIT - Division  
  1 Chai, Tiger H        9 Waterworks-CA             NT    1:25.70 %JAG   
                  39.64     1:25.70 (46.06)                                        
  2 Hundeby, Markus R    9 SCAL-CA              1:44.63    1:30.03 RED    
                  40.52     1:30.03 (49.51)                                        
  3 Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA              1:54.11    1:42.40 WHIT   
                  53.03     1:42.40 (49.37)                                        
  4 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA               1:38.31    1:50.70 WHIT   
                  49.82   1:50.70 (1:00.88)                                        
  5 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA                   NT    1:52.23 WHIT   
 -- Ballinger, Owen K   10 MVN-CA                    NT         DQ        
                  46.45          DQ (51.21)                                        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  BLU
        1:34.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ali, Amir R          9 AZOT-CA              1:20.46    1:14.30 BLU     19  
                  35.59     1:14.30 (38.71)                                        
  2 Nguyen, Mason R     10 AZOT-CA              1:20.32    1:15.11 BLU     17  
                  34.84     1:15.11 (40.27)                                        
  3 McIntosh, Luke E    10 UN-03-CA             1:26.30    1:15.64 BLU     16  
                  33.79     1:15.64 (41.85)                                        
  4 Thomas, Quinn W     10 SCAL-CA              1:22.40    1:15.91 BLU     15  
                  34.98     1:15.91 (40.93)                                        
  5 Matheson, Chase C   10 SCAT-CA              1:20.05    1:18.85 BLU     14  
                  36.00     1:18.85 (42.85)                                        
  6 Zhang, Justin       10 AZOT-CA              1:23.94    1:20.18 BLU     13  
                  36.09     1:20.18 (44.09)                                        
  7 Lezak, Ryan N        9 GSC-CA               1:24.48    1:20.24 BLU     12  
                  37.54     1:20.24 (42.70)                                        
  8 Paul, Isaac D       10 AAM-CA               1:22.68    1:20.48 BLU     11  
                  36.58     1:20.48 (43.90)                                        
  9 Mai, Derrick W      10 DA-CA                1:20.19    1:20.70 BLU    
                  37.94     1:20.70 (42.76)                                        
 10 Chai, Tiger H        9 Waterworks-CA        1:22.34    1:21.95 BLU    
                  38.76     1:21.95 (43.19)                                        
 11 Tirado, Marco Pabl  10 AZOT-CA              1:24.86    1:25.90 BLU    
                  42.28     1:25.90 (43.62)                                        
 12 Tudorica, Ianic     10 GSC-CA               1:26.26    1:27.96 RED    
                  40.00     1:27.96 (47.96)                                        
 -- Wang, Eric O        10 AZOT-CA              1:24.12         DQ        
                  37.97          DQ (43.39)                                        
RED - Division  
  1 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA               1:29.94    1:22.14 BLU      9  
                  38.22     1:22.14 (43.92)                                        
  2 Baren, Miles        10 SCAT-CA              1:29.55    1:26.78 BLU      7  
                  39.71     1:26.78 (47.07)                                        
  3 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA               1:31.42    1:28.29 RED      6  
                  41.97     1:28.29 (46.32)                                        
  4 Choi, William Y     10 AZOT-CA              1:34.79    1:28.66 RED      5  
                  38.96     1:28.66 (49.70)                                        
  5 Li, Anderson         9 Waterworks-CA        1:32.80    1:29.62 RED      4  
                  43.80     1:29.62 (45.82)                                        
  6 Taylor, Wesley R     9 SET-CA               1:28.02    1:32.84 RED      3  
                  45.80     1:32.84 (47.04)                                        
WHIT - Division  
  1 Wang, Lucas          9 Waterworks-CA        1:36.88    1:23.13 BLU    
                  38.31     1:23.13 (44.82)                                        
  2 Sun, Larry           9 MVN-CA               1:36.82    1:29.39 RED    
                  42.49     1:29.39 (46.90)                                        
  3 Mac, Evan M         10 AZOT-CA              1:36.47    1:30.02 RED    
                  40.20     1:30.02 (49.82)                                        
  4 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA              1:39.40    1:33.14 RED    
                  41.66     1:33.14 (51.48)                                        
  5 Chuang, Kyle         9 AZOT-CA              1:39.49    1:33.39 RED    
                  43.53     1:33.39 (49.86)                                        
  6 Schaefer, John P    10 MVN-CA               1:39.79    1:34.40 RED    
                  45.42     1:34.40 (48.98)                                        
  7 Larson, Henrik G    10 MVN-CA               1:36.01    1:36.23 WHIT   
                  46.65     1:36.23 (49.58)                                        
  8 Brewer, Jonathan S   9 MVN-CA               1:51.09    1:40.99 WHIT   
                  49.30     1:40.99 (51.69)                                        
  9 Sudakoff, Zack D    10 SCAT-CA              1:56.98    1:42.24 WHIT   
                  49.32     1:42.24 (52.92)                                        
 10 McKee, Brenden D     9 SCAL-CA              1:54.53    1:46.03 WHIT   
                  50.18     1:46.03 (55.85)                                        
 11 Boemer, Lucas C      9 SCAL-CA                   NT    1:48.19 WHIT   
                  50.77     1:48.19 (57.42)                                        
 12 Siaden, Ryu M        8 MVN-CA               1:59.43    1:53.75 WHIT   
                  51.87   1:53.75 (1:01.88)                                        
 13 Xiao, Ken            9 MVN-CA                    NT    1:58.58 WHIT   
                  57.49   1:58.58 (1:01.09)                                        
 14 Huff, Dylan W       10 SET-CA                    NT    2:05.38 WHIT   
                1:02.63   2:05.38 (1:02.75)                                        
 -- Rayfield, Arthur J   9 CMAC-CA                   NT         DQ        
                1:04.73        DQ (1:05.05)                                        
 -- Reiss, Micah R      10 SCAT-CA              1:50.00         DQ        
                  52.89          DQ (53.61)                                        
 -- Marshall, Baron T    9 GSC-CA               1:45.78         DQ        
                  45.01          DQ (49.67)                                        
 -- Sweetman, Ronan M   10 SCAL-CA              1:55.18         DQ        
                  55.10          DQ (56.06)                                        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        2:54.90  .JO
        2:55.20  %JAG
        3:07.40  BLU
        3:24.50  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Taylor, Donovan C   10 SET-CA               2:56.36    2:51.45 .JO     19  
                  39.68     1:24.69 (45.01)     2:13.55 (48.86)     2:51.45 (37.90)
  2 Killebrew, Kye D    10 MVN-CA               2:56.22    2:52.46 .JO     17  
                  38.74     1:23.57 (44.83)     2:13.66 (50.09)     2:52.46 (38.80)
  3 Wang, Jared I       10 SCAL-CA              3:03.60    2:57.58 BLU     16  
                  38.31     1:23.21 (44.90)     2:20.17 (56.96)     2:57.58 (37.41)
  4 Toal, Jesse R       10 SCAT-CA              3:00.80    3:01.47 BLU     15  
                  42.75     1:29.88 (47.13)     2:21.26 (51.38)     3:01.47 (40.21)
  5 Burke, Jack T       10 MVN-CA               2:56.91    3:01.64 BLU     14  
                  39.62     1:25.37 (45.75)     2:21.60 (56.23)     3:01.64 (40.04)
RED - Division  
  1 Paul, Isaac D       10 AAM-CA               3:15.64    2:56.22 BLU      9  
                  39.13     1:26.38 (47.25)     2:19.30 (52.92)     2:56.22 (36.92)
  2 Rodriguez, Philip   10 RIPT-CA              3:09.44    3:04.20 BLU      7  
                                                    1:29.03 ( )     2:23.53 (54.50)
        3:04.20 (40.67)                                                            
  3 Banash, Stanley J    9 MVN-CA               3:08.10    3:05.93 BLU      6  
                  44.02     1:30.84 (46.82)     2:26.20 (55.36)     3:05.93 (39.73)
  4 Wolf, Nyle E        10 MVN-CA               3:16.46    3:09.92 RED      5  
                  43.84     1:35.39 (51.55)     2:32.01 (56.62)     3:09.92 (37.91)
 -- Ballinger, Owen K   10 MVN-CA               3:12.60         DQ        
                  46.83     1:32.24 (45.41)     2:23.91 (51.67)          DQ (40.02)
WHIT - Division  
  1 Chiang, Matthew      9 AZOT-CA                   NT    3:10.11 RED    
                  38.64     1:29.44 (50.80)   2:30.76 (1:01.32)     3:10.11 (39.35)
  2 Lloyd, Macs K        9 SCAT-CA                   NT    3:14.53 RED    
                  44.05     1:30.53 (46.48)   2:32.09 (1:01.56)     3:14.53 (42.44)
 -- Geyfman, Daniel J   10 DA-CA                     NT         DQ        
                  50.07     1:47.95 (57.88)   2:58.24 (1:10.29)          DQ (50.51)
 -- Hundeby, Markus R    9 SCAL-CA                   NT         NS        
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:12.50  .JO
        2:16.40  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   2:12.00    2:11.74 .JO    
     1) Zhang, Justin 10                2) Chen, Austin 9                 
     3) Chiang, Matthew 9               4) Troccoli, Niccolo X 9          
                  31.25     1:03.91 (32.66)     1:37.41 (33.50)     2:11.74 (34.33)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:09.46    2:22.71 BLU    
     1) Ballinger, Owen K 10            2) Sun, Larry 9                   
     3) Deng, Aaron Y 9                 4) Killebrew, Kye D 10            
                  34.96     1:13.90 (38.94)     1:49.08 (35.18)     2:22.71 (33.63)
%JAG - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             2:13.72    2:24.48 BLU     78  
     1) Alshuk, Max D 9                 2) Geis, Alistair I 10            
     3) Schaefer, John P 10             4) Winarto, Nathan C 10           
                  39.72     1:12.99 (33.27)     1:51.64 (38.65)     2:24.48 (32.84)
WHIT - Division  
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'               2:20.45    2:17.91 BLU    
     1) Lloyd, Boden G 8                2) Toal, Jesse R 10               
     3) Lloyd, Macs K 9                 4) Matheson, Chase C 10           
                  35.09     1:09.89 (34.80)     1:46.80 (36.91)     2:17.91 (31.11)
  2 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    2:28.30 BLU    
     1) Hundeby, Markus R 9             2) Boemer, Lucas C 9              
     3) Yip, Evan T 10                  4) Wang, Jared I 10               
                  35.86     1:14.06 (38.20)     1:56.28 (42.22)     2:28.30 (32.02)
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    2:39.94 BLU    
     1) Sun, Henry B 10                 2) Wallock, Drew J 9              
     3) Sarrafi, Pasha M 10             4) Stadel, Patrick O 9            
                  36.37     1:21.50 (45.13)     1:58.67 (37.17)     2:39.94 (41.27)
  4 Set Swim-CA  'A'                            2:37.04    2:52.29 BLU    
     1) Taylor, Wesley R 9              2) Granstedt, Caleb W 9           
     3) Miller, Nick P 8                4) Taylor, Donovan C 10           
                  35.05     1:31.82 (56.77)     2:21.24 (49.42)     2:52.29 (31.05)
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        2:36.80  .JO
        2:38.90  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   2:06.00    2:31.43 .JO    
     1) Troccoli, Niccolo X 9           2) Wang, Eric O 10                
     3) Baek, Joseph E 9                4) Zhang, Justin 10               
                  39.44       56.36 (16.92)     1:22.66 (26.30)   2:31.43 (1:08.77)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             2:34.23    2:41.62 BLU    
     1) Brewer, Jonathan S 9            2) Larson, Henrik G 10            
     3) Schaefer, John P 10             4) Frahm, Jackson W 9             
                  40.47     1:26.82 (46.35)     2:07.82 (41.00)     2:41.62 (33.80)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:25.38    2:59.17 BLU    
     1) Ballinger, Owen K 10            2) Burke, Jack T 10               
     3) Wolf, Nyle E 10                 4) Banash, Stanley J 9            
                  47.12     1:36.98 (49.86)     2:20.58 (43.60)     2:59.17 (38.59)
WHIT - Division  
  1 Socal Aquatics Association-CA  'A'               NT    2:46.41 BLU    
     1) Hundeby, Markus R 9             2) Thomas, Quinn W 10             
     3) Koo, Chris W 8                  4) Boemer, Lucas C 9              
                  41.96     1:25.20 (43.24)     2:08.46 (43.26)     2:46.41 (37.95)
  2 Aquazot Swim Club-CA  'B'                   2:40.00    2:47.49 BLU    
     1) Choi, William Y 10              2) Chiang, Matthew 9              
     3) Tirado, Marco Pablo 10          4) Chen, Austin 9                 
                  44.63     1:33.38 (48.75)     2:13.84 (40.46)     2:47.49 (33.65)
  3 Dolphin Aquatics-CA  'A'                         NT    2:52.43 BLU    
     1) Markle, Jack A 9                2) Mai, Derrick W 10              
     3) Olivarria, Aiden M 10           4) Li, Richard 10                 
                  44.76     1:26.92 (42.16)     2:17.78 (50.86)     2:52.43 (34.65)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'B'                    NT    3:05.73 BLU    
     1) Reiss, Micah R 10               2) Baren, Miles 10                
     3) Lloyd, Macs K 9                 4) Lloyd, Boden G 8               
                  54.86     1:40.91 (46.05)     2:31.60 (50.69)     3:05.73 (34.13)
  5 Set Swim-CA  'A'                            3:00.43    3:24.45 BLU    
     1) Taylor, Donovan C 10            2) Huff, Dylan W 10               
     3) Taylor, Wesley R 9              4) Miller, Nick P 8               
                  42.04   1:49.07 (1:07.03)     2:32.25 (43.18)     3:24.45 (52.20)
 -- San Clemente Aquatics-CA  'A'               2:43.13         DQ        
     1) Root, Aiden T 10                2) Toal, Jesse R 10               
     3) Newman, Justin K 10             4) Matheson, Chase C 10           
                  40.44     1:25.54 (45.10)     2:08.29 (42.75)          DQ (31.37)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.00  .JO
          28.30  %JAG
          30.80  BLU
          33.60  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mac, Dylan R        11 AZOT-CA                30.43      27.91 .JO     19  
  2 Koehler, Robin H    11 AAM-CA                 29.82      28.13 %JAG    17  
  3 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA                29.83      28.56 BLU     16  
  4 Luu, Hien D         11 GSC-CA                 30.51      28.67 BLU     15  
  5 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA                29.85      29.21 BLU     14  
  6 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                 29.84      29.27 BLU     13  
  7 Becker, Kael R      12 SCAT-CA                29.10      29.39 BLU     12  
  8 Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA                30.22      29.42 BLU     11  
  9 Fategh, Arman       11 AZOT-CA                30.42      29.48 BLU    
 10 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                 30.40      30.01 BLU    
 11 Story, Jackson D    11 GSC-CA                 30.30      30.06 BLU    
 12 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                 29.72      30.36 BLU    
 13 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA                30.19      30.59 BLU    
RED - Division  
  1 Chae, Jongmin       12 AZOT-CA                32.21      28.72 BLU      9  
  2 Martinez, Jack B    12 SCAT-CA                31.72      29.37 BLU      7  
  3 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA                31.86      30.22 BLU      6  
  4 Coombs, Parker R    11 MVN-CA                 31.48      30.27 BLU      5  
  5 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                 32.64      30.69 BLU      4  
  6 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                 31.18      30.76 BLU      3  
  7 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                 32.26      31.34 RED      2  
  8 Mao, Wilson         11 MVN-CA                 31.96      31.67 RED      1  
  9 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA                31.76      31.70 RED    
 10 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                 31.95      31.92 RED    
 11 Huynh, Brady        11 YOC-CA                 33.19      32.39 RED    
 12 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA                 32.81      32.73 RED    
 13 Mao, Patrick        11 MVN-CA                 31.31      33.00 RED    
 14 Gava, David S       12 DA-CA                  33.03      33.33 RED    
 15 Parkan, Chase W     11 SET-CA                 33.50      33.67 WHIT   
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT      29.55 BLU    
  2 Zika, Kuba F        12 MVN-CA                 34.34      30.55 BLU    
  3 Hamilton, Brody H   11 SCAT-CA                37.16      33.09 RED    
  4 Swanson, Dane W     11 DA-CA                  40.49      33.24 RED    
  5 Shen, Joshua C      12 MVN-CA                 37.00      34.62 WHIT   
  6 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA                35.06      36.34 WHIT   
  7 Krummrich, Ronan J  11 CMAC-CA                   NT      36.49 WHIT   
  8 King, Zach T        11 SET-CA                 33.92      37.41 WHIT   
  9 Shen, Noah E        11 MVN-CA                 38.11      38.48 WHIT   
 -- Hall, Matthew N     12 SCAT-CA                41.94         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.30  %JAG
        1:01.40  .JO
        1:06.20  BLU
        1:12.20  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA              1:05.51      59.06 %JAG    19  
                  28.42       59.06 (30.64)                                        
  2 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA              1:05.10    1:00.03 %JAG    17  
                  28.61     1:00.03 (31.42)                                        
  3 Bui, Cody T         11 UN-03-CA             1:05.24    1:01.72 BLU     16  
                  29.39     1:01.72 (32.33)                                        
  4 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA              1:04.96    1:01.95 BLU     15  
                  29.99     1:01.95 (31.96)                                        
  5 Canales, Alex T     12 AZOT-CA              1:04.22    1:03.09 BLU     14  
                  30.04     1:03.09 (33.05)                                        
  6 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA              1:04.79    1:03.16 BLU     13  
                  30.42     1:03.16 (32.74)                                        
  7 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA               1:05.27    1:03.51 BLU     12  
                  29.99     1:03.51 (33.52)                                        
  8 Mundl, Grant M      12 MVN-CA               1:05.54    1:03.59 BLU     11  
                  30.70     1:03.59 (32.89)                                        
  9 Simic, Luca M       12 DA-CA                1:05.08    1:04.51 BLU    
                  30.85     1:04.51 (33.66)                                        
 10 Dilts, Coulter R    11 UN-03-CA             1:05.28    1:04.67 BLU    
                  30.48     1:04.67 (34.19)                                        
 11 Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              1:05.47    1:04.87 BLU    
                  31.12     1:04.87 (33.75)                                        
 12 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA               1:04.94    1:04.90 BLU    
                  31.31     1:04.90 (33.59)                                        
 13 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA              1:04.24    1:05.41 BLU    
                  31.19     1:05.41 (34.22)                                        
RED - Division  
  1 Luu, Hien D         11 GSC-CA               1:06.52    1:03.76 BLU      9  
                  30.72     1:03.76 (33.04)                                        
  2 Koehler, Robin H    11 AAM-CA               1:06.54    1:04.65 BLU      7  
                  30.76     1:04.65 (33.89)                                        
  3 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA               1:06.52    1:04.67 BLU      6  
                  30.88     1:04.67 (33.79)                                        
  4 Coombs, Parker R    11 MVN-CA               1:06.82    1:05.23 BLU      5  
                  31.68     1:05.23 (33.55)                                        
  5 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA              1:06.89    1:05.34 BLU      4  
                  30.64     1:05.34 (34.70)                                        
  6 Becker, Kael R      12 SCAT-CA              1:09.18    1:05.61 BLU      3  
                  31.55     1:05.61 (34.06)                                        
  7 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA               1:06.37    1:05.80 BLU      2  
                  31.25     1:05.80 (34.55)                                        
  8 Fategh, Arman       11 AZOT-CA              1:09.33    1:06.86 RED      1  
                  31.23     1:06.86 (35.63)                                        
  9 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA              1:10.34    1:07.81 RED    
                  32.18     1:07.81 (35.63)                                        
 10 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA               1:10.15    1:08.75 RED    
                  32.97     1:08.75 (35.78)                                        
 11 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               1:11.15    1:09.07 RED    
                  33.49     1:09.07 (35.58)                                        
 12 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA               1:11.27    1:10.24 RED    
                  32.52     1:10.24 (37.72)                                        
 13 Mao, Patrick        11 MVN-CA               1:11.53    1:12.61 WHIT   
                  34.21     1:12.61 (38.40)                                        
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT    1:05.31 BLU    
                  31.17     1:05.31 (34.14)                                        
  2 Zika, Kuba F        12 MVN-CA               1:15.00    1:06.00 BLU    
                  31.82     1:06.00 (34.18)                                        
  3 Breton, Garrett R   11 MVN-CA               1:12.33    1:09.71 RED    
                  32.95     1:09.71 (36.76)                                        
  4 Martinez, Jack B    12 SCAT-CA              1:12.89    1:11.58 RED    
                  33.43     1:11.58 (38.15)                                        
  5 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA             1:15.21    1:11.75 RED    
                  34.48     1:11.75 (37.27)                                        
  6 Huynh, Brady        11 YOC-CA               1:13.27    1:11.82 RED    
                  35.07     1:11.82 (36.75)                                        
  7 Drumwright, Carter  12 SCAT-CA              1:14.51    1:12.07 RED    
                  35.28     1:12.07 (36.79)                                        
  8 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA               1:12.34    1:12.60 WHIT   
                  34.41     1:12.60 (38.19)                                        
  9 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA              1:15.66    1:12.72 WHIT   
                  34.65     1:12.72 (38.07)                                        
 10 Gava, David S       12 DA-CA                1:17.88    1:12.77 WHIT   
                  34.41     1:12.77 (38.36)                                        
 11 Mundl, Max M        11 MVN-CA                    NT    1:14.64 WHIT   
                  36.07     1:14.64 (38.57)                                        
 12 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA             1:19.68    1:14.99 WHIT   
                  36.34     1:14.99 (38.65)                                        
 13 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA        1:17.22    1:15.22 WHIT   
                  35.57     1:15.22 (39.65)                                        
 14 Stirrat, Ethan A    12 COTO-CA              1:18.48    1:15.44 WHIT   
                  35.96     1:15.44 (39.48)                                        
 15 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA              1:18.80    1:16.35 WHIT   
                  36.08     1:16.35 (40.27)                                        
 16 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA              1:17.24    1:16.36 WHIT   
                  35.88     1:16.36 (40.48)                                        
 17 Chen, Andrew        11 AZOT-CA              1:19.29    1:16.88 WHIT   
                  36.57     1:16.88 (40.31)                                        
 18 Swanson, Dane W     11 DA-CA                     NT    1:20.24 WHIT   
                  38.91     1:20.24 (41.33)                                        
 19 Martinez, Alexande  12 YOC-CA                    NT    1:20.47 WHIT   
                  37.59     1:20.47 (42.88)                                        
 20 Barney, Josh D      11 MVN-CA               1:24.87    1:22.87 WHIT   
                  38.43     1:22.87 (44.44)                                        
 21 Shen, Noah E        11 MVN-CA               1:30.42    1:24.89 WHIT   
                  39.50     1:24.89 (45.39)                                        
 22 Krummrich, Ronan J  11 CMAC-CA                   NT    1:27.48 WHIT   
                  39.75     1:27.48 (47.73)                                        
 23 Gash, Mason C       11 MVN-CA                    NT    1:32.00 WHIT   
                  43.10     1:32.00 (48.90)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:13.30  .JO
        2:14.70  %JAG
        2:24.60  BLU
        2:37.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA               2:07.84    2:17.41 BLU     29  
                  30.81     1:05.93 (35.12)     1:41.99 (36.06)     2:17.41 (35.42)
BLU - Division  
  1 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA              2:18.13    2:10.29 .JO     19  
                  29.57     1:03.01 (33.44)     1:37.58 (34.57)     2:10.29 (32.71)
  2 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA              2:21.28    2:11.18 .JO     17  
                  30.56     1:03.54 (32.98)     1:36.96 (33.42)     2:11.18 (34.22)
  3 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA              2:20.01    2:15.08 BLU     16  
                  31.71     1:05.97 (34.26)     1:40.84 (34.87)     2:15.08 (34.24)
  4 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA               2:18.44    2:16.42 BLU     15  
                  31.46     1:05.95 (34.49)     1:41.58 (35.63)     2:16.42 (34.84)
  5 Simic, Luca M       12 DA-CA                2:18.30    2:17.46 BLU     14  
                  30.26     1:05.65 (35.39)     1:42.54 (36.89)     2:17.46 (34.92)
  6 Dilts, Coulter R    11 UN-03-CA             2:24.44    2:19.82 BLU     13  
                  31.75     1:08.18 (36.43)     1:44.79 (36.61)     2:19.82 (35.03)
 -- Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              2:21.50         DQ        
 -- Canales, Alex T     12 AZOT-CA              2:18.87         NS        
RED - Division  
  1 Mundl, Grant M      12 MVN-CA               2:35.05    2:18.77 BLU      9  
                  30.98     1:07.26 (36.28)     1:44.03 (36.77)     2:18.77 (34.74)
  2 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA               2:26.19    2:18.78 BLU      7  
                  31.33     1:06.79 (35.46)     1:43.30 (36.51)     2:18.78 (35.48)
  3 Coombs, Parker R    11 MVN-CA               2:30.41    2:21.89 BLU      6  
                  33.82     1:10.62 (36.80)     1:47.11 (36.49)     2:21.89 (34.78)
  4 Becker, Kael R      12 SCAT-CA              2:33.96    2:23.76 BLU      5  
                  32.74     1:09.43 (36.69)     1:46.94 (37.51)     2:23.76 (36.82)
  5 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               2:29.33    2:24.22 BLU      4  
                  34.08     1:11.41 (37.33)     1:48.52 (37.11)     2:24.22 (35.70)
  6 Shevel, Reece H     11 SCAT-CA              2:30.70    2:29.15 RED      3  
                  33.25     1:10.65 (37.40)     1:49.84 (39.19)     2:29.15 (39.31)
  7 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA               2:36.89    2:32.64 RED      2  
                  33.93     1:12.88 (38.95)     1:53.38 (40.50)     2:32.64 (39.26)
  8 Parkan, Chase W     11 SET-CA               2:37.57    2:33.99 RED      1  
                  35.95     1:16.31 (40.36)     1:56.01 (39.70)     2:33.99 (37.98)
  9 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA               2:34.14    2:34.59 RED    
                  36.24     1:16.57 (40.33)     1:58.33 (41.76)     2:34.59 (36.26)
 10 Mao, Patrick        11 MVN-CA               2:36.00    2:38.47 WHIT   
                  34.96     1:15.60 (40.64)     1:57.36 (41.76)     2:38.47 (41.11)
 11 Breton, Garrett R   11 MVN-CA               2:37.80    2:39.20 WHIT   
                  34.67     1:15.34 (40.67)     1:56.42 (41.08)     2:39.20 (42.78)
WHIT - Division  
  1 Zika, Kuba F        12 MVN-CA               2:46.13    2:28.59 RED    
                  33.39     1:11.18 (37.79)     1:50.58 (39.40)     2:28.59 (38.01)
  2 Singer, Adam T      11 UN-03-CA                  NT    2:32.55 RED    
                  34.58     1:13.89 (39.31)     1:55.30 (41.41)     2:32.55 (37.25)
  3 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA                  NT    2:39.77 WHIT   
                  37.30     1:18.52 (41.22)     2:01.22 (42.70)     2:39.77 (38.55)
  4 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA                   NT    2:41.77 WHIT   
                  37.46     1:18.92 (41.46)     2:01.61 (42.69)     2:41.77 (40.16)
  5 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA              2:46.01    2:45.46 WHIT   
                  36.98     1:20.46 (43.48)     2:04.12 (43.66)     2:45.46 (41.34)
  6 David, Matteo M     11 GSC-CA                    NT    3:05.26 WHIT   
                  40.31     1:27.04 (46.73)     2:17.13 (50.09)     3:05.26 (48.13)
 -- King, Zach T        11 SET-CA               2:57.93         DQ        
                  41.93     1:32.10 (50.17)     2:22.43 (50.33)          DQ (46.56)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:04.10  11-12 %JAG
        6:04.50  11-12 .JO
        6:29.80  11-12 BLU
        7:05.30  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA              6:18.21    5:57.37 %JAG    19  
                  32.26     1:09.37 (37.11)     1:46.47 (37.10)     2:23.56 (37.09)
        3:00.84 (37.28)     3:38.48 (37.64)     4:15.05 (36.57)     4:51.85 (36.80)
        5:27.23 (35.38)     5:57.37 (30.14)                                        
  2 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA               6:14.67    6:07.03 BLU     17  
                  32.96     1:08.87 (35.91)     1:45.95 (37.08)     2:23.84 (37.89)
        3:01.21 (37.37)     3:39.32 (38.11)     4:17.04 (37.72)     4:54.91 (37.87)
        5:31.85 (36.94)     6:07.03 (35.18)                                        
  3 Story, Jackson D    11 GSC-CA               6:16.04    6:09.61 BLU     16  
                  33.06     1:10.03 (36.97)     1:48.22 (38.19)     2:26.31 (38.09)
        3:03.96 (37.65)     3:41.62 (37.66)     4:18.45 (36.83)     4:55.43 (36.98)
        5:33.24 (37.81)     6:09.61 (36.37)                                        
RED - Division  
  1 Simic, Luca M       12 DA-CA                6:34.33    6:14.66 BLU      9  
                  32.64     1:09.92 (37.28)     1:47.91 (37.99)     2:25.51 (37.60)
        3:04.11 (38.60)     3:42.23 (38.12)     4:21.49 (39.26)     5:00.37 (38.88)
        5:38.19 (37.82)     6:14.66 (36.47)                                        
  2 Parkan, Chase W     11 SET-CA               6:49.75    6:45.65 RED      7  
                  37.00     1:19.29 (42.29)     2:01.31 (42.02)     2:43.58 (42.27)
        3:25.69 (42.11)     4:07.48 (41.79)     4:47.18 (39.70)     5:28.21 (41.03)
        6:07.88 (39.67)     6:45.65 (37.77)                                        
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       13:09.80  11-12 BLU
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Quan, Evan C        11 GSC-CA              12:23.20   11:29.81 BLU     19  
                  31.13     1:05.42 (34.29)     1:40.45 (35.03)     2:15.64 (35.19)
        2:51.10 (35.46)     3:26.40 (35.30)     4:01.57 (35.17)     4:36.01 (34.44)
        5:10.41 (34.40)     5:45.32 (34.91)     6:20.50 (35.18)     6:55.00 (34.50)
        7:29.75 (34.75)     8:04.72 (34.97)     8:39.48 (34.76)     9:14.16 (34.68)
        9:48.89 (34.73)    10:22.81 (33.92)    10:56.78 (33.97)    11:29.81 (33.03)
  2 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA              13:09.80   12:40.11 BLU     17  
                  32.11     1:08.69 (36.58)     1:47.14 (38.45)     2:25.56 (38.42)
        3:04.14 (38.58)     3:42.74 (38.60)     4:21.93 (39.19)     5:00.78 (38.85)
        5:37.92 (37.14)     6:15.84 (37.92)     6:55.27 (39.43)     7:34.02 (38.75)
        8:12.71 (38.69)     8:51.35 (38.64)     9:30.29 (38.94)    10:08.89 (38.60)
       10:47.58 (38.69)    11:25.31 (37.73)    12:03.99 (38.68)    12:40.11 (36.12)
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:51.50  11-12 BLU
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quan, Evan C        11 GSC-CA              20:44.03   19:40.73 BLU     19  
                  31.39     1:06.96 (35.57)     1:42.61 (35.65)     2:18.26 (35.65)
        2:53.44 (35.18)     3:29.59 (36.15)     4:05.73 (36.14)     4:41.83 (36.10)
        5:18.68 (36.85)     5:54.72 (36.04)     6:30.38 (35.66)     7:05.97 (35.59)
        7:42.51 (36.54)     8:19.33 (36.82)     8:56.63 (37.30)     9:32.64 (36.01)
       10:08.00 (35.36)    10:44.23 (36.23)    11:19.43 (35.20)    11:54.86 (35.43)
       12:30.00 (35.14)    13:06.25 (36.25)    13:41.88 (35.63)    14:18.53 (36.65)
       14:55.18 (36.65)    15:31.50 (36.32)    16:07.60 (36.10)    16:44.11 (36.51)
       17:20.03 (35.92)    17:56.53 (36.50)    18:32.90 (36.37)    19:08.30 (35.40)
       19:40.73 (32.43)
  2 Story, Jackson D    11 GSC-CA              20:32.79   20:50.94 BLU     17  
                  33.34     1:10.25 (36.91)     1:48.45 (38.20)     2:26.53 (38.08)
        3:04.31 (37.78)     3:41.92 (37.61)     4:19.87 (37.95)     4:57.34 (37.47)
        5:35.52 (38.18)     6:13.24 (37.72)     6:51.28 (38.04)     7:30.03 (38.75)
        8:08.06 (38.03)     8:46.03 (37.97)     9:24.70 (38.67)    10:02.52 (37.82)
       10:40.86 (38.34)    11:18.94 (38.08)    11:56.87 (37.93)    12:35.35 (38.48)
       13:13.43 (38.08)    13:51.87 (38.44)    14:30.33 (38.46)    15:08.86 (38.53)
       15:46.64 (37.78)    16:25.35 (38.71)    17:03.73 (38.38)    17:41.70 (37.97)
       18:19.24 (37.54)    18:57.30 (38.06)    19:35.84 (38.54)    20:13.70 (37.86)
       20:50.94 (37.24)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.90  .JO
          34.30  %JAG
          36.60  BLU
          40.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Matthew D      12 MVN-CA                 35.18      31.01 .JO     19  
  2 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA                36.51      32.74 .JO     17  
  3 Mundl, Grant M      12 MVN-CA                 34.39      32.82 .JO     16  
  4 Quan, Evan C        11 GSC-CA                 35.01      33.81 .JO     15  
  5 Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA                34.77      34.14 %JAG    14  
  6 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA                35.64      34.17 %JAG    13  
  7 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA                35.66      34.98 BLU     12  
  8 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA                 35.96      35.04 BLU     11  
  9 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA                35.67      35.78 BLU    
 10 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA                34.96      36.62 RED    
 11 Mao, Patrick        11 MVN-CA                 35.57      36.86 RED    
 12 Fallahi, Sam        11 COTO-CA                36.43      37.49 RED    
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                 36.62      35.40 BLU      9  
  2 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                 38.32      35.56 BLU      7  
  3 Fategh, Arman       11 AZOT-CA                37.25      36.59 BLU      6  
  4 Shevel, Reece H     11 SCAT-CA                37.03      37.16 RED      5  
  5 Mao, Wilson         11 MVN-CA                 36.88      37.22 RED      4  
  6 Singer, Adam T      11 UN-03-CA               37.94      38.31 RED      3  
  7 Koehler, Robin H    11 AAM-CA                 36.74      38.97 RED      2  
  8 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA                 39.65      39.52 RED      1  
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT      36.56 BLU    
  2 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA                40.89      37.55 RED    
  3 Parkan, Chase W     11 SET-CA                 40.88      38.83 RED    
  4 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA               41.10      39.31 RED    
  5 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA               40.03      39.40 RED    
  6 Huynh, Brady        11 YOC-CA                 44.62      39.81 RED    
  7 Stirrat, Ethan A    12 COTO-CA                42.65      40.15 WHIT   
  8 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA                44.18      40.34 WHIT   
  9 Gava, David S       12 DA-CA                  42.49      40.42 WHIT   
 10 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                 40.16      40.98 WHIT   
 11 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA                40.09      41.46 WHIT   
 12 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA          43.26      41.49 WHIT   
 13 Roa, Jason G        12 MVN-CA                    NT      41.61 WHIT   
 14 Chen, Andrew        11 AZOT-CA                43.02      42.98 WHIT   
 15 David, Matteo M     11 GSC-CA                 45.30      44.94 WHIT   
 16 King, Zach T        11 SET-CA                 45.70      48.72 WHIT   
 17 Le, Ethan X         11 MVN-CA                 46.86      49.23 WHIT   
 -- Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA                53.65         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:13.30  .JO
        1:13.80  %JAG
        1:20.50  BLU
        1:28.00  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA              1:14.60    1:09.43 .JO     19  
                  34.36     1:09.43 (35.07)                                        
  2 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA              1:13.95    1:11.29 .JO     17  
                  34.54     1:11.29 (36.75)                                        
  3 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA               1:15.24    1:11.78 .JO     16  
                  34.79     1:11.78 (36.99)                                        
  4 Mac, Dylan R        11 AZOT-CA              1:20.07    1:13.60 %JAG    15  
                  36.33     1:13.60 (37.27)                                        
  5 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA              1:16.95    1:13.78 %JAG    14  
                  35.63     1:13.78 (38.15)                                        
  6 Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              1:17.36    1:13.95 BLU     13  
                  35.85     1:13.95 (38.10)                                        
  7 Hedayati, Arteen K  12 MVN-CA               1:19.59    1:14.14 BLU     12  
                  35.89     1:14.14 (38.25)                                        
  8 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA              1:20.15    1:14.73 BLU     11  
                  36.48     1:14.73 (38.25)                                        
  9 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA               1:17.29    1:14.88 BLU    
                  37.00     1:14.88 (37.88)                                        
 10 Mundl, Grant M      12 MVN-CA               1:17.73    1:15.47 BLU    
                  35.89     1:15.47 (39.58)                                        
 11 Mao, Patrick        11 MVN-CA               1:16.92    1:16.45 BLU    
                  36.96     1:16.45 (39.49)                                        
 12 Fategh, Arman       11 AZOT-CA              1:19.44    1:17.30 BLU    
                  37.29     1:17.30 (40.01)                                        
 13 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA              1:19.33    1:18.10 BLU    
                  37.30     1:18.10 (40.80)                                        
RED - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA               1:24.79    1:17.70 BLU      9  
                  38.11     1:17.70 (39.59)                                        
  2 Zika, Kuba F        12 MVN-CA               1:27.98    1:17.80 BLU      7  
                  37.58     1:17.80 (40.22)                                        
  3 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA               1:24.18    1:22.11 RED      6  
                  39.92     1:22.11 (42.19)                                        
  4 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               1:22.40    1:22.81 RED      5  
                  40.32     1:22.81 (42.49)                                        
  5 Mao, Wilson         11 MVN-CA               1:22.82    1:23.64 RED      4  
                  40.32     1:23.64 (43.32)                                        
  6 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA              1:24.75    1:26.01 RED      3  
                  41.98     1:26.01 (44.03)                                        
  7 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA               1:25.73    1:26.88 RED      2  
                  42.49     1:26.88 (44.39)                                        
  8 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA               1:27.27    1:29.65 WHIT     1  
                  43.71     1:29.65 (45.94)                                        
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT    1:17.39 BLU    
                  37.78     1:17.39 (39.61)                                        
  2 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA             1:32.45    1:24.84 RED    
                  41.50     1:24.84 (43.34)                                        
  3 Stirrat, Ethan A    12 COTO-CA              1:36.34    1:24.97 RED    
                  41.69     1:24.97 (43.28)                                        
  4 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA             1:32.07    1:26.45 RED    
                  42.37     1:26.45 (44.08)                                        
  5 Gava, David S       12 DA-CA                     NT    1:27.74 RED    
                  43.31     1:27.74 (44.43)                                        
  6 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA              1:28.72    1:27.95 RED    
                  43.04     1:27.95 (44.91)                                        
  7 Martinez, Jack B    12 SCAT-CA              1:32.99    1:28.89 WHIT   
                  42.17     1:28.89 (46.72)                                        
  8 Mundl, Max M        11 MVN-CA                    NT    1:31.73 WHIT   
                  43.37     1:31.73 (48.36)                                        
  9 Swanson, Dane W     11 DA-CA                1:56.63    1:34.12 WHIT   
                  45.94     1:34.12 (48.18)                                        
 10 Chen, Andrew        11 AZOT-CA              1:30.45    1:34.69 WHIT   
                  45.45     1:34.69 (49.24)                                        
 11 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA              1:37.70    1:36.98 WHIT   
                  47.05     1:36.98 (49.93)                                        
 12 Shen, Noah E        11 MVN-CA                    NT    1:38.58 WHIT   
                  47.13     1:38.58 (51.45)                                        
 13 Barney, Josh D      11 MVN-CA               1:45.00    1:44.89 WHIT   
                  51.55     1:44.89 (53.34)                                        
 14 Krummrich, Ronan J  11 CMAC-CA                   NT    1:46.21 WHIT   
                  49.53     1:46.21 (56.68)                                        
 15 King, Zach T        11 SET-CA               1:41.32    1:47.30 WHIT   
                1:47.30         1:47.30 ( )                                        
 16 Gash, Mason C       11 MVN-CA                    NT    1:54.58 WHIT   
                  54.30   1:54.58 (1:00.28)                                        
 -- Martinez, Alexande  12 YOC-CA                    NT         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 BLU
        3:07.30  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Schwartz, Alex J    12 AZOT-CA              2:16.99    2:11.76 BLU     19  
                  31.54     1:04.96 (33.42)     1:38.87 (33.91)     2:11.76 (32.89)
  2 Sun, Ian            12 AZOT-CA              2:16.79    2:16.90 BLU     17  
                  32.01     1:06.44 (34.43)     1:42.00 (35.56)     2:16.90 (34.90)
  3 Kofford, Dylan J    12 COTO-CA              2:32.68    2:18.07 BLU     16  
                  32.44     1:06.58 (34.14)     1:42.73 (36.15)     2:18.07 (35.34)
  4 Polakoff, Daneel    12 AZOT-CA              2:22.64    2:19.76 BLU     15  
                  33.20     1:09.06 (35.86)     1:45.04 (35.98)     2:19.76 (34.72)
  5 Arie, Aidan A       12 CMAC-CA              2:27.61    2:26.31 BLU     14  
                  34.14     1:11.89 (37.75)     1:49.83 (37.94)     2:26.31 (36.48)
  6 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA              2:31.90    2:39.41 BLU     13  
                  39.02     1:20.28 (41.26)     2:02.04 (41.76)     2:39.41 (37.37)
  7 Mao, Patrick        11 MVN-CA               2:41.20    2:40.08 BLU     12  
                  37.93     1:18.56 (40.63)     1:59.67 (41.11)     2:40.08 (40.41)
 -- Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              2:45.06         DQ        
                  39.64     1:22.07 (42.43)     2:02.91 (40.84)          DQ (39.80)
RED - Division  
  1 Parkan, Chase W     11 SET-CA               2:54.06    2:54.26 RED      9  
                  41.56     1:26.01 (44.45)     2:11.24 (45.23)     2:54.26 (43.02)
WHIT - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                    NT    2:53.75 RED    
                  41.74     1:27.15 (45.41)     2:12.34 (45.19)     2:53.75 (41.41)
  2 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA                   NT    2:56.86 RED    
                  41.95     1:27.39 (45.44)     2:13.81 (46.42)     2:56.86 (43.05)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.80  .JO
          38.10  %JAG
          41.00  BLU
          44.80  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                 40.32      37.45 .JO     19  
  2 Bui, Cody T         11 UN-03-CA               38.29      38.07 %JAG    17  
  3 Koehler, Robin H    11 AAM-CA                 39.37      38.29 BLU     16  
  4 Mac, Dylan R        11 AZOT-CA                40.21      38.53 BLU     15  
  5 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                 40.40      38.77 BLU     14  
  6 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA                39.94      39.11 BLU     13  
  7 Canales, Alex T     12 AZOT-CA                39.94      39.47 BLU     12  
  8 Dilts, Coulter R    11 UN-03-CA               40.20      39.50 BLU     11  
  9 Coombs, Parker R    11 MVN-CA                 40.53      39.54 BLU    
 10 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA                39.79      40.00 BLU    
 11 Mao, Wilson         11 MVN-CA                 40.56      40.22 BLU    
 12 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA                40.28      40.69 BLU    
RED - Division  
  1 Fategh, Arman       11 AZOT-CA                41.65      38.41 BLU      9  
  2 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                 43.09      39.90 BLU      7  
  3 Mundl, Grant M      12 MVN-CA                 43.49      40.27 BLU      6  
  4 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA                43.87      41.15 RED      5  
  5 Drumwright, Carter  12 SCAT-CA                41.71      41.26 RED      4  
  6 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA               41.87      41.57 RED      3  
  7 Simic, Luca M       12 DA-CA                  41.78      41.91 RED      2  
  8 Breton, Garrett R   11 MVN-CA                 42.77      42.62 RED      1  
  9 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA                42.20      42.63 RED    
 10 Chen, Andrew        11 AZOT-CA                44.55      42.75 RED    
 11 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA          44.54      43.45 RED    
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT      39.19 BLU    
  2 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA                49.43      45.33 WHIT   
  3 Martinez, Jack B    12 SCAT-CA                49.76      45.41 WHIT   
  4 Barney, Josh D      11 MVN-CA                 48.31      46.80 WHIT   
  5 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA               50.15      47.08 WHIT   
  6 Shen, Noah E        11 MVN-CA                 47.93      47.16 WHIT   
  7 Huynh, Brady        11 YOC-CA                 47.85      47.61 WHIT   
  8 Krummrich, Ronan J  11 CMAC-CA                   NT      48.07 WHIT   
  9 Parkan, Chase W     11 SET-CA                 46.00      48.29 WHIT   
 10 Mundl, Max M        11 MVN-CA                    NT      48.32 WHIT   
 11 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                 45.09      48.39 WHIT   
 12 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA                 50.16      48.90 WHIT   
 13 Stirrat, Ethan A    12 COTO-CA                54.62      51.15 WHIT   
 14 Swanson, Dane W     11 DA-CA                     NT      53.81 WHIT   
 15 King, Zach T        11 SET-CA               1:12.71    1:01.02 WHIT   
 16 Gash, Mason C       11 MVN-CA                    NT    1:01.39 WHIT   
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.00  .JO
        1:22.30  %JAG
        1:29.00  BLU
        1:37.10  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA               1:26.90    1:19.52 .JO     19  
                  37.86     1:19.52 (41.66)                                        
  2 Bui, Cody T         11 UN-03-CA             1:27.72    1:21.72 .JO     17  
                  39.02     1:21.72 (42.70)                                        
  3 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA              1:27.55    1:23.19 BLU     16  
                  39.72     1:23.19 (43.47)                                        
  4 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA              1:24.49    1:23.59 BLU     15  
                  39.54     1:23.59 (44.05)                                        
  5 Theoret, Nathan     11 AZOT-CA              1:25.81    1:23.61 BLU     14  
                  39.62     1:23.61 (43.99)                                        
  6 Fategh, Arman       11 AZOT-CA              1:28.62    1:25.44 BLU     13  
                  41.03     1:25.44 (44.41)                                        
  7 Koehler, Robin H    11 AAM-CA               1:28.14    1:26.01 BLU     12  
                  37.52     1:26.01 (48.49)                                        
  8 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA              1:28.03    1:26.47 BLU     11  
                  42.82     1:26.47 (43.65)                                        
  9 Mao, Wilson         11 MVN-CA               1:28.56    1:26.96 BLU    
                  41.44     1:26.96 (45.52)                                        
 10 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA             1:28.53    1:27.43 BLU    
                  42.16     1:27.43 (45.27)                                        
RED - Division  
  1 Coombs, Parker R    11 MVN-CA               1:31.73    1:26.84 BLU      9  
                  42.01     1:26.84 (44.83)                                        
  2 Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              1:29.97    1:27.91 BLU      7  
                  42.70     1:27.91 (45.21)                                        
  3 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA               1:32.73    1:29.37 RED      6  
                  42.21     1:29.37 (47.16)                                        
  4 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA        1:35.92    1:30.04 RED      5  
                  43.14     1:30.04 (46.90)                                        
  5 Fallahi, Sam        11 COTO-CA              1:35.46    1:31.94 RED      4  
                  42.86     1:31.94 (49.08)                                        
  6 Breton, Garrett R   11 MVN-CA               1:31.22    1:32.95 RED      3  
                  44.66     1:32.95 (48.29)                                        
WHIT - Division  
  1 Saeger, Cole A      12 AZOT-CA                   NT    1:20.07 .JO    
                  37.73     1:20.07 (42.34)                                        
  2 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT    1:24.22 BLU    
                  39.21     1:24.22 (45.01)                                        
  3 Chae, Jongmin       12 AZOT-CA                   NT    1:25.97 BLU    
                  38.93     1:25.97 (47.04)                                        
  4 Chen, Andrew        11 AZOT-CA              1:39.05    1:34.49 RED    
                  43.93     1:34.49 (50.56)                                        
  5 Huynh, Brady        11 YOC-CA               1:46.86    1:39.06 WHIT   
                  48.83     1:39.06 (50.23)                                        
  6 Bentley, William F  11 DA-CA                1:44.35    1:45.42 WHIT   
                  50.22     1:45.42 (55.20)                                        
 -- Roa, Jason G        12 MVN-CA                    NT         DQ        
                  42.22          DQ (44.97)                                        
 -- Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                    NT         DQ        
                  43.92          DQ (47.93)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 BLU
        3:26.20  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Matthew D      12 MVN-CA               2:22.39    2:27.93 BLU     19  
                  33.14     1:10.18 (37.04)     1:49.09 (38.91)     2:27.93 (38.84)
  2 Schwartz, Alex J    12 AZOT-CA              2:43.96    2:34.73 BLU     17  
                  35.66     1:15.17 (39.51)     1:54.75 (39.58)     2:34.73 (39.98)
  3 Sun, Ian            12 AZOT-CA              2:38.86    2:34.89 BLU     16  
                  34.61     1:14.44 (39.83)     1:54.83 (40.39)     2:34.89 (40.06)
  4 Kofford, Dylan J    12 COTO-CA              2:43.21    2:35.02 BLU     15  
                  34.91     1:14.77 (39.86)     1:56.71 (41.94)     2:35.02 (38.31)
  5 Polakoff, Daneel    12 AZOT-CA              2:42.03    2:39.83 BLU     14  
                  36.43     1:18.42 (41.99)     1:59.66 (41.24)     2:39.83 (40.17)
  6 Arie, Aidan A       12 CMAC-CA              3:00.15    2:48.92 BLU     13  
                  39.54     1:22.30 (42.76)     2:05.95 (43.65)     2:48.92 (42.97)
RED - Division  
  1 Breton, Garrett R   11 MVN-CA               3:26.20    3:07.57 BLU      9  
                  43.17     1:31.63 (48.46)     2:20.33 (48.70)     3:07.57 (47.24)
  2 Drumwright, Carter  12 SCAT-CA              3:10.95    3:08.23 BLU      7  
                  45.05     1:34.50 (49.45)     2:22.70 (48.20)     3:08.23 (45.53)
 -- Mao, Wilson         11 MVN-CA               3:11.47         DQ        
                  43.21     1:30.00 (46.79)     2:20.82 (50.82)          DQ (44.84)
WHIT - Division  
  1 Luu, Hien D         11 GSC-CA                    NT    2:46.95 BLU    
                  38.83     1:22.14 (43.31)     2:04.99 (42.85)     2:46.95 (41.96)
  2 Bentley, William F  11 DA-CA                     NT    3:40.22 WHIT   
                  49.16     1:44.72 (55.56)     2:42.51 (57.79)     3:40.22 (57.71)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.40  .JO
          31.70  %JAG
          34.50  BLU
          37.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA                32.08      29.29 .JO     19  
  2 Luu, Preston K      12 UN-03-CA               32.13      29.92 .JO     17  
  3 Coombs, Parker R    11 MVN-CA                 32.59      30.81 .JO     16  
  4 Mundl, Grant M      12 MVN-CA                 34.36      31.05 .JO     15  
  5 Canales, Alex T     12 AZOT-CA                32.50      31.16 .JO     14  
  6 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA                32.61      31.26 .JO     13  
  7 Bui, Cody T         11 UN-03-CA               32.05      31.50 %JAG    12  
  8 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA                32.56      31.55 %JAG    11  
  9 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA                33.11      31.64 %JAG   
 10 Luu, Hien D         11 GSC-CA                 32.87      31.75 BLU    
 11 Dilts, Coulter R    11 UN-03-CA               32.98      31.76 BLU    
 12 Quan, Evan C        11 GSC-CA                 33.69      32.18 BLU    
 13 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA                 34.02      32.67 BLU    
 14 Simic, Luca M       12 DA-CA                  33.51      34.09 BLU    
RED - Division  
  1 Chae, Jongmin       12 AZOT-CA                34.72      31.93 BLU      9  
  2 Shevel, Reece H     11 SCAT-CA                34.88      33.13 BLU      7  
  3 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA                 35.26      33.23 BLU      6  
  4 Fategh, Arman       11 AZOT-CA                35.58      34.79 RED      5  
  5 Felker, J.D. D      12 MVN-CA                 36.58      34.88 RED      4  
  6 Koehler, Robin H    11 AAM-CA                 36.72      35.04 RED      3  
  7 Mokulua, Benjamin   11 UN-05-CA               37.65      36.53 RED      2  
  8 Chao, Ethan P       11 SCAT-CA                37.47      36.56 RED      1  
  9 Mao, Patrick        11 MVN-CA                 36.09      36.94 RED    
WHIT - Division  
  1 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA                   NT      30.94 .JO    
  2 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT      33.83 BLU    
  3 Zafaranchi, Shayan  12 MVN-CA                 39.61      35.25 RED    
  4 Becker, Kael R      12 SCAT-CA                43.99      35.55 RED    
  5 Mao, Wilson         11 MVN-CA                 38.39      35.93 RED    
  6 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA          39.32      36.80 RED    
  7 Gava, David S       12 DA-CA                  40.33      37.40 RED    
  8 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA                 38.58      37.87 WHIT   
  9 Singer, Adam T      11 UN-03-CA               39.36      38.14 WHIT   
 10 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA                38.19      38.23 WHIT   
 11 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA                 40.48      38.32 WHIT   
 12 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA                45.80      38.64 WHIT   
 13 Chen, Andrew        11 AZOT-CA                43.15      41.47 WHIT   
 14 Le, Ethan X         11 MVN-CA                 43.55      41.89 WHIT   
 15 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA                 39.76      42.42 WHIT   
 -- Stirrat, Ethan A    12 COTO-CA                   NT         DQ        
 -- King, Zach T        11 SET-CA                 42.07         DQ        
 -- David, Matteo M     11 GSC-CA                 50.93         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.80  .JO
        1:12.20  %JAG
        1:18.20  BLU
        1:25.30  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Demuro, Gio L       12 SCAL-CA              1:12.99    1:07.37 .JO     19  
                  30.99     1:07.37 (36.38)                                        
  2 Ranawat, Siddh J    12 SCAL-CA              1:15.16    1:09.37 .JO     17  
                  32.75     1:09.37 (36.62)                                        
  3 Mac, Dylan R        11 AZOT-CA              1:16.68    1:10.25 .JO     16  
                  32.72     1:10.25 (37.53)                                        
  4 Courtney, Jacob H   12 MVN-CA               1:12.24    1:10.66 .JO     15  
                  33.08     1:10.66 (37.58)                                        
  5 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA              1:14.19    1:10.79 .JO     14  
                  32.78     1:10.79 (38.01)                                        
  6 Canales, Alex T     12 AZOT-CA              1:15.99    1:12.33 BLU     13  
                  33.18     1:12.33 (39.15)                                        
  7 Coombs, Parker R    11 MVN-CA               1:16.22    1:12.51 BLU     12  
                  34.94     1:12.51 (37.57)                                        
  8 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA              1:16.73    1:13.79 BLU     11  
                  34.89     1:13.79 (38.90)                                        
  9 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               1:17.58    1:17.84 BLU    
                  36.55     1:17.84 (41.29)                                        
WHIT - Division  
  1 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                    NT    1:24.43 RED    
                  39.75     1:24.43 (44.68)                                        
  2 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA        1:25.51    1:25.98 WHIT   
                  38.31     1:25.98 (47.67)                                        
  3 Gava, David S       12 DA-CA                     NT    1:33.31 WHIT   
                  42.28     1:33.31 (51.03)                                        
  4 Martinez, Alexande  12 YOC-CA                    NT    1:42.79 WHIT   
                  47.12     1:42.79 (55.67)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:47.40  11-12 BLU
        3:02.60  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sun, Ian            12 AZOT-CA              2:15.55    2:11.15 BLU     19  
                  28.30     1:01.36 (33.06)     1:36.58 (35.22)     2:11.15 (34.57)
  2 Schwartz, Alex J    12 AZOT-CA              2:20.91    2:16.60 BLU     17  
                  30.61     1:05.15 (34.54)     1:40.61 (35.46)     2:16.60 (35.99)
  3 Polakoff, Daneel    12 AZOT-CA              2:23.17    2:22.62 BLU     16  
                  32.09     1:10.04 (37.95)     1:47.10 (37.06)     2:22.62 (35.52)
  4 LeVine, Holden      11 AZOT-CA              2:29.15    2:23.70 BLU     15  
                  32.19     1:08.67 (36.48)     1:46.34 (37.67)     2:23.70 (37.36)
  5 Dinh, Logan R       12 AZOT-CA              2:41.71    2:28.94 BLU     14  
                  33.93     1:12.26 (38.33)     1:51.25 (38.99)     2:28.94 (37.69)
  6 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA              2:37.08    2:40.11 BLU     13  
                  34.59     1:15.24 (40.65)     1:59.43 (44.19)     2:40.11 (40.68)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLU
        1:24.70  RED
             --  WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kim, Matthew D      12 MVN-CA               1:01.87    1:02.52 BLU     19  
                  30.07     1:02.52 (32.45)                                        
  2 Saeger, Cole A      12 AZOT-CA              1:15.89    1:06.66 BLU     17  
                  30.46     1:06.66 (36.20)                                        
  3 Luu, Preston K      12 UN-03-CA             1:09.19    1:09.31 BLU     16  
                  32.90     1:09.31 (36.41)                                        
  4 Luu, Hien D         11 GSC-CA               1:12.63    1:10.55 BLU     15  
                  33.36     1:10.55 (37.19)                                        
  5 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA              1:15.20    1:13.01 BLU     14  
                  35.54     1:13.01 (37.47)                                        
  6 Chae, Jongmin       12 AZOT-CA              1:13.65    1:13.35 BLU     13  
                  32.28     1:13.35 (41.07)                                        
  7 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA               1:16.59    1:14.09 BLU     12  
                  34.32     1:14.09 (39.77)                                        
  8 Simic, Luca M       12 DA-CA                1:16.24    1:16.55 BLU     11  
                  36.52     1:16.55 (40.03)                                        
RED - Division  
  1 Becker, Kael R      12 SCAT-CA              1:20.17    1:16.78 BLU      9  
                  36.01     1:16.78 (40.77)                                        
  2 Ramirez, Ryan G     11 RIPT-CA              1:18.56    1:16.99 BLU      7  
                  35.70     1:16.99 (41.29)                                        
  3 Fallahi, Sam        11 COTO-CA              1:19.68    1:17.23 BLU      6  
                  35.81     1:17.23 (41.42)                                        
  4 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               1:21.67    1:19.58 RED      5  
                  38.14     1:19.58 (41.44)                                        
  5 Breton, Garrett R   11 MVN-CA               1:24.05    1:21.46 RED      4  
                  37.66     1:21.46 (43.80)                                        
  6 Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA              1:22.34    1:22.57 RED      3  
                  38.89     1:22.57 (43.68)                                        
WHIT - Division  
  1 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA              1:35.41    1:16.03 BLU    
                  35.90     1:16.03 (40.13)                                        
  2 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA                    NT    1:19.30 RED    
                  38.96     1:19.30 (40.34)                                        
  3 Nguyen, Kenny K     12 UN-03-CA             1:25.64    1:22.35 RED    
                  39.96     1:22.35 (42.39)                                        
  4 Munoz, Lucas T      11 SCAT-CA              1:28.42    1:22.91 RED    
                  39.88     1:22.91 (43.03)                                        
  5 Gava, David S       12 DA-CA                1:25.59    1:25.57 WHIT   
                  39.73     1:25.57 (45.84)                                        
  6 Parkan, Chase W     11 SET-CA               1:30.88    1:26.50 WHIT   
                  40.04     1:26.50 (46.46)                                        
  7 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA               1:27.84    1:27.15 WHIT   
                  41.50     1:27.15 (45.65)                                        
  8 Huynh, Brady        11 YOC-CA                    NT    1:28.08 WHIT   
                  43.28     1:28.08 (44.80)                                        
  9 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA                   NT    1:35.59 WHIT   
                  45.16     1:35.59 (50.43)                                        
 10 Le, Ethan X         11 MVN-CA               1:50.17    1:36.80 WHIT   
                  45.50     1:36.80 (51.30)                                        
 -- Roa, Jason G        12 MVN-CA                    NT         DQ        
                  41.31          DQ (41.42)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.30  11-12 %JAG
        2:32.60  11-12 .JO
        2:46.50  11-12 BLU
        3:01.70  11-12 RED
             --  11-12 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Luu, Hien D         11 GSC-CA               2:35.27    2:29.66 %JAG    19  
                  33.99     1:13.12 (39.13)     1:55.26 (42.14)     2:29.66 (34.40)
  2 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA              2:38.58    2:32.75 BLU     17  
                  34.68     1:16.10 (41.42)     2:01.09 (44.99)     2:32.75 (31.66)
  3 Jordan, Jake T      12 RIPT-CA              2:37.66    2:36.19 BLU     16  
                  32.96     1:12.29 (39.33)     2:00.50 (48.21)     2:36.19 (35.69)
 -- Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA              2:39.71         DQ        
                  33.89     1:17.79 (43.90)     2:09.97 (52.18)          DQ (30.24)
 -- Chao, Ethan P       11 SCAT-CA              2:44.85         NS        
RED - Division  
  1 Theologidy, Taddeu  12 MVN-CA               2:47.56    2:40.35 BLU      9  
                  37.75     1:18.63 (40.88)     2:05.59 (46.96)     2:40.35 (34.76)
  2 Felker, J.D. D      12 MVN-CA               2:49.24    2:41.96 BLU      7  
                  35.92     1:18.68 (42.76)     2:06.17 (47.49)     2:41.96 (35.79)
  3 Fategh, Arman       11 AZOT-CA              2:49.64    2:46.08 BLU      6  
                  36.34     1:18.62 (42.28)     2:07.92 (49.30)     2:46.08 (38.16)
  4 Mao, Wilson         11 MVN-CA               2:53.81    2:50.60 RED      5  
                  36.39     1:20.95 (44.56)     2:10.85 (49.90)     2:50.60 (39.75)
  5 Mao, Patrick        11 MVN-CA               2:52.61    2:51.23 RED      4  
                  38.31     1:20.20 (41.89)     2:12.17 (51.97)     2:51.23 (39.06)
  6 Wang, Alex Y        11 Waterworks-CA        2:57.56    2:54.55 RED      3  
                  39.04     1:26.23 (47.19)     2:15.22 (48.99)     2:54.55 (39.33)
  7 Cuthbert, Adam C    11 MVN-CA               2:59.57    2:55.17 RED      2  
                  40.09     1:25.49 (45.40)     2:15.81 (50.32)     2:55.17 (39.36)
 -- Mundl, Grant M      12 MVN-CA               2:52.58         DQ        
                  36.03     1:15.52 (39.49)     2:06.36 (50.84)          DQ (34.97)
 -- Johnson, Maddox R   12 CMAC-CA              2:50.22         DQ        
                  40.81     1:23.14 (42.33)     2:10.48 (47.34)          DQ (35.17)
WHIT - Division  
  1 Roch, Thaddee S     12 MVN-CA                    NT    2:44.63 BLU    
                  34.90     1:17.25 (42.35)     2:05.57 (48.32)     2:44.63 (39.06)
  2 Chapuis, Aiden C    11 SET-CA               3:06.03    2:53.57 RED    
                  38.77     1:22.42 (43.65)     2:16.26 (53.84)     2:53.57 (37.31)
  3 Nguyen, Jeremy Q    12 YOC-CA               3:02.13    2:53.92 RED    
                  39.52     1:24.62 (45.10)     2:16.60 (51.98)     2:53.92 (37.32)
  4 Neujahr, Byron R    11 SCAL-CA              3:04.85    2:57.37 RED    
                  38.10     1:23.58 (45.48)     2:18.05 (54.47)     2:57.37 (39.32)
  5 Parkan, Chase W     11 SET-CA               3:11.35    3:00.02 RED    
                  44.29     1:29.33 (45.04)     2:22.71 (53.38)     3:00.02 (37.31)
  6 Sullivan, Finn M    12 MVN-CA               3:03.97    3:02.69 WHIT   
                  43.20     1:29.36 (46.16)     2:24.75 (55.39)     3:02.69 (37.94)
  7 Shen, Joshua C      12 MVN-CA                    NT    3:03.31 WHIT   
                  40.15     1:27.92 (47.77)     2:22.19 (54.27)     3:03.31 (41.12)
  8 Shen, Noah E        11 MVN-CA               3:32.27    3:22.32 WHIT   
                  45.79     1:37.85 (52.06)     2:36.25 (58.40)     3:22.32 (46.07)
  9 Rayfield, Harry A   11 CMAC-CA                   NT    3:22.46 WHIT   
                  45.13     1:37.06 (51.93)   2:40.12 (1:03.06)     3:22.46 (42.34)
 -- Sweningson, Sutton  12 SCAL-CA                   NT         DQ        
                  39.81                                                 2:22.67 ( )
             DQ (40.46)                                                            
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.90  11-12 BLU
             --  11-12 RED
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Arie, Aidan A       12 CMAC-CA              5:15.45    5:11.04 BLU     19  
                  32.93     1:13.56 (40.63)     1:52.53 (38.97)     2:30.54 (38.01)
        3:17.05 (46.51)     4:03.40 (46.35)     4:37.54 (34.14)     5:11.04 (33.50)
  2 Xagorarakis, Avrum  11 CMAC-CA              5:25.89    5:20.44 BLU     17  
                  34.99     1:15.76 (40.77)     1:58.90 (43.14)     2:40.93 (42.03)
        3:26.28 (45.35)     4:10.98 (44.70)     4:47.05 (36.07)     5:20.44 (33.39)
  3 Sangasy, Lukas N    12 CMAC-CA              5:48.32    5:33.73 BLU     16  
                  33.36     1:12.88 (39.52)     2:01.16 (48.28)     2:47.63 (46.47)
        3:37.77 (50.14)     4:28.05 (50.28)     5:01.79 (33.74)     5:33.73 (31.94)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:56.10  .JO
        2:03.20  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'               1:56.10    2:00.34 %JAG   
     1) Becker, Kael R 12               2) Munoz, Lucas T 11              
     3) Chao, Ethan P 11                4) Martinez, Jack B 12            
                  29.52     1:01.70 (32.18)     1:30.30 (28.60)     2:00.34 (30.04)
%JAG - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   1:59.50    1:55.74 .JO     78  
     1) Dinh, Logan R 12                2) Fategh, Arman 11               
     3) Mac, Dylan R 11                 4) Chae, Jongmin 12               
                  28.27       58.99 (30.72)     1:27.36 (28.37)     1:55.74 (28.38)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             1:57.72        DFS        
     1)                                 2) Zafaranchi, Shayan 12          
     3) Hedayati, Arteen K 12           4) Zika, Kuba F 12                
WHIT - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    2:05.71 BLU    
     1) Breton, Garrett R 11            2) Cuthbert, Adam C 11            
     3) Mao, Patrick 11                 4) Mao, Wilson 11                 
                  30.46     1:02.19 (31.73)     1:35.09 (32.90)     2:05.71 (30.62)
  2 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:18.21    2:10.47 BLU    
     1) Johnson, Maddox R 12            2) Krummrich, Ronan J 11          
     3) Moore, Lawson J 11              4) Rayfield, Harry A 11           
                  29.67     1:05.46 (35.79)     1:33.84 (28.38)     2:10.47 (36.63)
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        4:15.40  .JO
        4:24.80  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                   4:15.00    4:14.80 .JO    
     1) Dinh, Logan R 12                2) Mac, Dylan R 11                
     3) Fategh, Arman 11                4) Canales, Alex T 12             
                  29.86   1:01.69 (1:01.69)     1:31.33 (29.64)   2:04.32 (1:02.63)
        2:36.18 (31.86)   3:12.00 (1:07.68)     3:40.66 (28.66)   4:14.80 (1:02.80)
%JAG - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             4:22.12    4:19.37 %JAG    78  
     1) Zafaranchi, Shayan 12           2) Mundl, Grant M 12              
     3) Courtney, Jacob H 12            4) Theologidy, Taddeus T 12       
                  29.24   1:01.67 (1:01.67)     1:32.10 (30.43)   2:11.57 (1:09.90)
                          3:12.80 (1:01.23)     3:43.73 (30.93)   4:19.37 (1:06.57)
WHIT - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'             4:34.64    4:28.61 BLU    
     1) Hedayati, Arteen K 12           2) Sullivan, Finn M 12            
     3) Felker, J.D. D 12               4) Roch, Thaddee S 12             
                  30.99   1:04.73 (1:04.73)     1:38.06 (33.33)   2:15.40 (1:10.67)
        2:47.71 (32.31)   3:24.14 (1:08.74)     3:55.11 (30.97)   4:28.61 (1:04.47)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'               4:43.47    4:38.38 BLU    
     1) Chao, Ethan P 11                2) Martinez, Jack B 12            
     3) Drumwright, Carter R 12         4) Becker, Kael R 12              
                  32.57   1:09.18 (1:09.18)     1:41.49 (32.31)   2:19.65 (1:10.47)
        2:54.89 (35.24)   3:33.86 (1:14.21)     4:04.04 (30.18)   4:38.38 (1:04.52)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                  NT    4:49.98 BLU    
     1) Breton, Garrett R 11            2) Cuthbert, Adam C 11            
     3) Mao, Patrick 11                 4) Mao, Wilson 11                 
                  32.69   1:10.61 (1:10.61)                                        
            2:24.80 ( )         2:58.97 ( )     3:37.68 (38.71)   4:49.98 (1:51.01)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        2:16.20  .JO
        2:23.50  %JAG
             --  BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
.JO - Division  
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'             2:15.85    2:15.19 .JO    
     1) Hedayati, Arteen K 12           2) Zafaranchi, Shayan 12          
     3) Mundl, Grant M 12               4) Coombs, Parker R 11            
                  35.72     1:14.86 (39.14)     1:45.84 (30.98)     2:15.19 (29.35)
WHIT - Division  
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                        NT    2:14.62 .JO    
     1) Fategh, Arman 11                2) Dinh, Logan R 12               
     3) Canales, Alex T 12              4) Chae, Jongmin 12               
                  37.28     1:16.59 (39.31)     1:47.31 (30.72)     2:14.62 (27.31)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    2:22.59 %JAG   
     1) Mao, Patrick 11                 2) Mao, Wilson 11                 
     3) Roch, Thaddee S 12              4) Sullivan, Finn M 12            
                  35.90     1:15.44 (39.54)     1:50.15 (34.71)     2:22.59 (32.44)
 -- Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            2:27.55         DQ        
     1) Johnson, Maddox R 12            2) Sangasy, Lukas N 12            
     3) Xagorarakis, Avrum G 11         4) Rayfield, Harry A 11           
                  33.47     1:15.15 (41.68)     1:48.37 (33.22)          DQ (35.55)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.10  13-14 .JO
          25.20  13-14 %JAG
          27.50  13-14 BLU
          30.00  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zappas, Xander B    14 DA-CA                  25.61      24.51 .JO     19  
  2 McDonald, Jake C    13 SCAL-CA                26.91      24.82 .JO     17  
  3 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                 25.81      25.00 .JO     16  
  4 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA                26.21      25.23 BLU     15  
  5 Winarto, Josh F     13 MVN-CA                 26.22      25.36 BLU     14  
  6 Vansomphone, Arin   13 RIPT-CA                26.48      25.58 BLU     13  
  7 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA                26.46      25.79 BLU     12  
  8 Eng, Alex W         13 GSC-CA                 26.95      25.95 BLU     11  
  9 Dodd, Justin T      14 MVN-CA                 26.77      26.15 BLU    
 10 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA              27.15      26.31 BLU    
 11 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA                27.21      26.47 BLU    
 12 Harnisch, Matt M    13 SCAT-CA                27.14      26.59 BLU    
 13 Lu, Wesley          13 AZOT-CA                27.31      26.77 BLU    
 14 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA                27.08      26.84 BLU    
 15 Lee, Brandon        13 AZOT-CA                27.20      27.12 BLU    
 16 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                 26.94      27.47 BLU    
RED - Division  
  1 Nigro, Jackson S    13 GSC-CA                 27.62      26.85 BLU      9  
  2 Wen, Ethan          13 Waterworks-CA          28.43      27.71 RED      7  
  3 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA                 29.16      27.93 RED      6  
  4 Barney, Arthur L    13 MVN-CA                 28.73      27.94 RED      5  
  5 Urinsco, Ian J      13 RIPT-CA                28.44      28.20 RED      4  
  6 Serpas, Jack W      13 MVN-CA                 29.70      29.97 RED      3  
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT      25.96 BLU    
  2 Harper, Mark B      13 GSC-CA                 30.82      28.38 RED    
  3 Clark, Gabirel C    14 YOC-CA                 33.86      29.92 RED    
  4 Huynh, Tyler T      13 YOC-CA                 33.44      30.42 WHIT   
  5 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA                 31.13      30.90 WHIT   
  6 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA                30.58      31.28 WHIT   
  7 Bishay, Josh J      13 MVN-CA                 32.70      32.16 WHIT   
  8 Kalhor, Ali         13 AZOT-CA                31.71      32.45 WHIT   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.70  13-14 %JAG
          54.90  13-14 .JO
          59.60  13-14 BLU
        1:05.00  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zappas, Xander B    14 DA-CA                  55.35      52.95 %JAG    19  
                  25.89       52.95 (27.06)                                        
  2 Fong, Nathaniel V   14 SCAT-CA                57.35      53.11 %JAG    17  
                  25.66       53.11 (27.45)                                        
  3 Winarto, Josh F     13 MVN-CA                 56.01      54.67 %JAG    16  
                  26.53       54.67 (28.14)                                        
  4 Ballinger, Brody K  14 MVN-CA                 56.96      54.97 BLU     15  
                  26.54       54.97 (28.43)                                        
  5 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA                58.24      55.24 BLU     14  
                  26.50       55.24 (28.74)                                        
  6 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA                57.85      56.52 BLU     13  
                  27.42       56.52 (29.10)                                        
  7 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA              58.54      56.58 BLU     12  
                  27.08       56.58 (29.50)                                        
  8 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA                57.65      56.72 BLU     11  
                  27.10       56.72 (29.62)                                        
  9 Dodd, Justin T      14 MVN-CA                 58.52      57.61 BLU    
                  27.30       57.61 (30.31)                                        
 10 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA                59.46      58.11 BLU    
                  27.62       58.11 (30.49)                                        
 10 Pham, Makati K      14 AZOT-CA                57.37      58.11 BLU    
                  27.83       58.11 (30.28)                                        
 12 Eng, Alex W         13 GSC-CA                 58.07      58.35 BLU    
                  27.99       58.35 (30.36)                                        
 13 Chou, Christopher   14 Waterworks-CA          58.87      58.91 BLU    
                  28.40       58.91 (30.51)                                        
 14 Bernard, Trey B     14 GSC-CA                 59.16    1:00.47 RED    
                  29.37     1:00.47 (31.10)                                        
RED - Division  
  1 McDonald, Jake C    13 SCAL-CA              1:00.74      56.73 BLU      9  
                  26.40       56.73 (30.33)                                        
  2 Lee, Brandon        13 AZOT-CA                59.70      58.98 BLU      7  
                  28.16       58.98 (30.82)                                        
  3 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                1:00.33      59.23 BLU      6  
                  28.07       59.23 (31.16)                                        
  4 Harnisch, Matt M    13 SCAT-CA              1:00.83      59.79 RED      5  
                  28.73       59.79 (31.06)                                        
  5 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               1:00.31    1:00.10 RED      4  
                  28.28     1:00.10 (31.82)                                        
  6 Barney, Arthur L    13 MVN-CA               1:01.84    1:00.46 RED      3  
                  29.18     1:00.46 (31.28)                                        
  7 Nigro, Jackson S    13 GSC-CA               1:01.90    1:00.63 RED      2  
                  29.49     1:00.63 (31.14)                                        
  8 Prickett, Christop  14 MVN-CA               1:00.47    1:00.79 RED      1  
                  29.21     1:00.79 (31.58)                                        
  9 Wen, Ethan          13 Waterworks-CA        1:02.33    1:01.23 RED    
                  28.92     1:01.23 (32.31)                                        
 10 Yang, Jeffrey       14 DA-CA                1:02.15    1:01.69 RED    
                  29.54     1:01.69 (32.15)                                        
 11 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               1:04.45    1:01.85 RED    
                  29.13     1:01.85 (32.72)                                        
 12 Li, Justin D        13 MVN-CA               1:04.57    1:03.82 RED    
                  30.41     1:03.82 (33.41)                                        
 13 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA               1:02.08    1:05.15 WHIT   
                  31.11     1:05.15 (34.04)                                        
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT      57.41 BLU    
                  28.05       57.41 (29.36)                                        
  2 Urinsco, Ian J      13 RIPT-CA              1:07.98    1:04.04 RED    
                  29.69     1:04.04 (34.35)                                        
  3 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA              1:06.65    1:04.87 RED    
                  31.09     1:04.87 (33.78)                                        
  4 Serpas, Jack W      13 MVN-CA               1:06.70    1:05.09 WHIT   
                  31.23     1:05.09 (33.86)                                        
  5 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               1:08.39    1:05.48 WHIT   
                  31.29     1:05.48 (34.19)                                        
  6 Hadjaz, Adam K      13 MVN-CA               1:06.15    1:06.17 WHIT   
                  31.61     1:06.17 (34.56)                                        
  7 Clark, Gabirel C    14 YOC-CA               1:26.19    1:07.87 WHIT   
                  32.07     1:07.87 (35.80)                                        
  8 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               1:11.07    1:08.31 WHIT   
                  33.51     1:08.31 (34.80)                                        
  9 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               1:10.40    1:08.36 WHIT   
                  31.77     1:08.36 (36.59)                                        
 10 Yang, Jacob         14 DA-CA                1:07.34    1:08.58 WHIT   
                  32.43     1:08.58 (36.15)                                        
 11 Abadi, Cyrus S      13 MVN-CA               1:14.34    1:10.28 WHIT   
                  33.18     1:10.28 (37.10)                                        
 12 Townsend, Cole R    13 DA-CA                1:13.21    1:10.61 WHIT   
                  33.43     1:10.61 (37.18)                                        
 13 Le, Tyler N         13 MVN-CA               1:09.03    1:11.13 WHIT   
                  33.26     1:11.13 (37.87)                                        
 14 Baker, Brian T      13 Splash-CA            1:10.80    1:11.45 WHIT   
                  33.51     1:11.45 (37.94)                                        
 15 Rodriguez, Jason E  13 MVN-CA                    NT    1:14.67 WHIT   
                  35.59     1:14.67 (39.08)                                        
 -- Dinh, Jaydee T      13 CMAC-CA              1:18.17         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.60  13-14 .JO
        2:01.60  13-14 %JAG
        2:10.90  13-14 BLU
        2:22.80  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA              2:04.92    2:00.88 %JAG    19  
                  27.58       58.39 (30.81)     1:30.13 (31.74)     2:00.88 (30.75)
  2 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA              2:08.60    2:03.81 BLU     17  
                  28.78     1:00.01 (31.23)     1:31.68 (31.67)     2:03.81 (32.13)
  3 Chou, Christopher   14 Waterworks-CA        2:05.49    2:04.77 BLU     16  
                  28.66       59.77 (31.11)     1:32.33 (32.56)     2:04.77 (32.44)
  4 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA              2:07.74    2:05.47 BLU     15  
                  27.91     1:01.23 (33.32)     1:35.14 (33.91)     2:05.47 (30.33)
  5 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               2:09.03    2:06.38 BLU     14  
                  28.60     1:00.64 (32.04)     1:33.73 (33.09)     2:06.38 (32.65)
  6 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA              2:09.31    2:07.10 BLU     13  
                  28.95     1:01.19 (32.24)     1:34.74 (33.55)     2:07.10 (32.36)
  7 Eng, Alex W         13 GSC-CA               2:08.61    2:08.75 BLU     12  
                  30.40     1:02.88 (32.48)     1:35.85 (32.97)     2:08.75 (32.90)
  8 Shaff, Mason e      13 Splash-CA            2:10.03    2:16.00 RED     11  
                  29.97     1:05.47 (35.50)     1:41.95 (36.48)     2:16.00 (34.05)
RED - Division  
  1 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA            2:11.15    2:04.75 BLU      9  
                  28.47     1:00.42 (31.95)     1:33.07 (32.65)     2:04.75 (31.68)
  2 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               2:12.37    2:08.77 BLU      7  
                  29.39     1:02.61 (33.22)     1:37.11 (34.50)     2:08.77 (31.66)
  3 Prickett, Christop  14 MVN-CA               2:13.36    2:08.90 BLU      6  
                  28.96     1:03.05 (34.09)     1:37.19 (34.14)     2:08.90 (31.71)
  4 Lee, Brandon        13 AZOT-CA              2:12.07    2:09.68 BLU      5  
                  29.90     1:03.05 (33.15)     1:36.34 (33.29)     2:09.68 (33.34)
  5 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                2:13.46    2:10.97 RED      4  
                  28.93     1:02.32 (33.39)     1:37.24 (34.92)     2:10.97 (33.73)
  6 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               2:13.10    2:11.08 RED      3  
                  30.34   2:11.08 (1:40.74)                                        
  7 Harnisch, Matt M    13 SCAT-CA              2:11.01    2:12.18 RED      2  
                  30.53     1:04.25 (33.72)     1:39.10 (34.85)     2:12.18 (33.08)
  8 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               2:21.33    2:13.42 RED      1  
                  29.51     1:03.02 (33.51)     1:38.49 (35.47)     2:13.42 (34.93)
  9 Li, Justin D        13 MVN-CA               2:21.11    2:18.40 RED    
                  30.38     1:06.80 (36.42)     1:43.18 (36.38)     2:18.40 (35.22)
 10 Harper, Mark B      13 GSC-CA               2:22.27    2:22.75 RED    
                  30.62     1:05.90 (35.28)     1:44.00 (38.10)     2:22.75 (38.75)
 11 Kim, Lucas          14 AAM-CA               2:12.83    2:24.62 WHIT   
                  25.13     1:05.27 (40.14)     1:44.89 (39.62)     2:24.62 (39.73)
 -- McDonald, Jake C    13 SCAL-CA              2:15.05        DFS        
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT    2:15.75 RED    
                  30.44     1:05.01 (34.57)     1:41.56 (36.55)     2:15.75 (34.19)
  2 Nouri, Ariyan A     13 MVN-CA               2:24.09    2:16.20 RED    
                  32.06     1:06.00 (33.94)     1:41.96 (35.96)     2:16.20 (34.24)
  3 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               2:32.48    2:25.56 WHIT   
                  33.67     1:09.99 (36.32)     1:47.71 (37.72)     2:25.56 (37.85)
  4 Serpas, Jack W      13 MVN-CA               2:34.55    2:27.49 WHIT   
                  32.67     1:09.84 (37.17)     1:49.17 (39.33)     2:27.49 (38.32)
  5 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               2:43.58    2:29.66 WHIT   
                  34.78     1:13.24 (38.46)     1:52.51 (39.27)     2:29.66 (37.15)
  6 Hedayati, Idean K   14 MVN-CA               2:34.08    2:29.87 WHIT   
                  33.25     1:11.49 (38.24)     1:52.41 (40.92)     2:29.87 (37.46)
  7 Yang, Jacob         14 DA-CA                2:41.56    2:31.24 WHIT   
                  33.13     1:11.76 (38.63)     1:51.92 (40.16)     2:31.24 (39.32)
  8 Abadi, Cyrus S      13 MVN-CA               2:46.16    2:37.41 WHIT   
                  34.42     1:13.98 (39.56)     1:56.16 (42.18)     2:37.41 (41.25)
  9 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               2:37.18    2:37.77 WHIT   
                  33.84     1:13.53 (39.69)     1:56.57 (43.04)     2:37.77 (41.20)
 10 Antoszewski, Antho  13 MVN-CA               2:59.77    2:43.52 WHIT   
                  36.15     1:17.59 (41.44)     2:01.76 (44.17)     2:43.52 (41.76)
 -- Moran-Pulido, Keva  13 DA-CA                     NT         NS        
 -- Dinh, Jaydee T      13 CMAC-CA              3:06.01         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:24.00  13-14 %JAG
        5:29.40  13-14 .JO
        5:48.60  13-14 BLU
        6:20.30  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zappas, Xander B    14 DA-CA                5:38.62    5:12.00 %JAG    19  
                  27.81       59.80 (31.99)     1:31.29 (31.49)     2:02.76 (31.47)
        2:34.34 (31.58)     3:05.82 (31.48)     3:37.45 (31.63)     4:09.54 (32.09)
        4:41.03 (31.49)     5:12.00 (30.97)                                        
  2 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA              5:38.09    5:27.70 .JO     17  
                  28.46     1:01.26 (32.80)     1:34.71 (33.45)     2:08.27 (33.56)
        2:42.29 (34.02)     3:16.21 (33.92)     3:49.58 (33.37)     4:23.23 (33.65)
        4:56.44 (33.21)     5:27.70 (31.26)                                        
  3 Barney, Arthur L    13 MVN-CA               5:44.64    5:37.57 BLU     16  
                  30.07     1:03.21 (33.14)     1:37.52 (34.31)     2:11.59 (34.07)
        2:45.80 (34.21)     3:20.71 (34.91)     3:55.42 (34.71)     4:30.26 (34.84)
        5:05.07 (34.81)     5:37.57 (32.50)                                        
  4 McCarthy, Rory J    13 UN-02-CA             5:44.91    5:38.13 BLU     15  
                  30.38     1:03.11 (32.73)     1:37.08 (33.97)     2:10.81 (33.73)
        2:44.70 (33.89)     3:19.30 (34.60)     3:54.27 (34.97)     4:29.38 (35.11)
        5:04.62 (35.24)     5:38.13 (33.51)                                        
RED - Division  
  1 Abke, Kaden C       13 GSC-CA               5:51.78    5:46.71 BLU      9  
                  30.81     1:04.61 (33.80)     1:38.96 (34.35)     2:14.01 (35.05)
        2:49.64 (35.63)     3:25.26 (35.62)     4:01.49 (36.23)     4:37.58 (36.09)
        5:13.33 (35.75)     5:46.71 (33.38)                                        
  2 Eng, Alex W         13 GSC-CA               5:54.37    5:49.65 RED      7  
                  31.53     1:05.28 (33.75)     1:39.92 (34.64)     2:15.10 (35.18)
        2:51.81 (36.71)     3:27.73 (35.92)     4:03.78 (36.05)     4:40.47 (36.69)
        5:15.81 (35.34)     5:49.65 (33.84)                                        
  3 Harnisch, Matt M    13 SCAT-CA              6:05.85    5:57.38 RED      6  
                  30.20     1:06.13 (35.93)     1:42.96 (36.83)     2:20.27 (37.31)
        2:57.66 (37.39)     3:35.13 (37.47)     4:12.39 (37.26)     4:48.70 (36.31)
        5:25.13 (36.43)     5:57.38 (32.25)                                        
  4 Serpas, Jack W      13 MVN-CA               6:05.30    6:28.50 WHIT     5  
                  32.29     1:09.42 (37.13)     1:48.52 (39.10)     2:28.35 (39.83)
        3:09.63 (41.28)     3:50.82 (41.19)     4:31.81 (40.99)     5:13.13 (41.32)
        5:52.32 (39.19)     6:28.50 (36.18)                                        
 -- Bishay, Josh J      13 MVN-CA               6:20.30         DQ        
                  36.29     1:16.53 (40.24)     1:56.94 (40.41)     2:38.96 (42.02)
        3:20.37 (41.41)     4:01.19 (40.82)     4:42.93 (41.74)     5:24.04 (41.11)
        6:05.46 (41.42)          DQ (37.91)                                        
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:26.00  13-14 .JO
       11:36.70  13-14 %JAG
       12:23.20  13-14 BLU
       13:30.70  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McCarthy, Rory J    13 UN-02-CA            12:23.20   11:31.03 %JAG    19  
                  30.88     1:04.69 (33.81)     1:39.63 (34.94)     2:15.39 (35.76)
        2:51.07 (35.68)     3:26.21 (35.14)     4:01.79 (35.58)     4:36.73 (34.94)
        5:10.55 (33.82)     5:45.55 (35.00)     6:20.98 (35.43)     6:55.58 (34.60)
        7:29.82 (34.24)     8:04.74 (34.92)     8:39.10 (34.36)     9:13.79 (34.69)
        9:48.98 (35.19)    10:23.83 (34.85)    10:58.00 (34.17)    11:31.03 (33.03)
RED - Division  
  1 Serpas, Jack W      13 MVN-CA              13:30.70   14:15.80 WHIT     9  
                  35.54     1:16.92 (41.38)     1:59.92 (43.00)     2:43.51 (43.59)
        3:26.75 (43.24)     4:10.16 (43.41)     4:54.11 (43.95)     5:38.26 (44.15)
        6:21.73 (43.47)     7:06.05 (44.32)     7:49.70 (43.65)     8:35.05 (45.35)
        9:19.81 (44.76)    10:04.57 (44.76)    10:48.05 (43.48)    11:30.69 (42.64)
       12:13.59 (42.90)    12:55.29 (41.70)    13:36.90 (41.61)    14:15.80 (38.90)
WHIT - Division  
  1 Ince, Nathaniel R   13 AZOT-CA                   NT   10:29.94 .JO    
                  27.81       58.88 (31.07)     1:30.64 (31.76)     2:02.63 (31.99)
        2:34.66 (32.03)     3:06.86 (32.20)     3:39.33 (32.47)     4:10.97 (31.64)
        4:42.94 (31.97)     5:15.27 (32.33)     5:47.73 (32.46)     6:19.22 (31.49)
        6:50.55 (31.33)     7:22.49 (31.94)     7:54.72 (32.23)     8:26.28 (31.56)
        8:57.89 (31.61)     9:28.77 (30.88)     9:59.98 (31.21)    10:29.94 (29.96)
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
        9:25.10  13-14 .JO
       19:19.10  13-14 %JAG
       20:42.80  13-14 BLU
       22:35.80  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 McCarthy, Rory J    13 UN-02-CA            20:42.80   19:47.91 BLU     19  
                  30.65     1:03.91 (33.26)     1:38.21 (34.30)     2:13.24 (35.03)
        2:47.85 (34.61)     3:22.86 (35.01)     3:58.75 (35.89)     4:34.19 (35.44)
        5:10.04 (35.85)     5:43.52 (33.48)     6:22.84 (39.32)     6:59.69 (36.85)
        7:36.38 (36.69)     8:13.39 (37.01)     8:50.70 (37.31)     9:26.87 (36.17)
       10:03.04 (36.17)    10:39.74 (36.70)    11:17.06 (37.32)    11:54.50 (37.44)
       12:31.73 (37.23)    13:08.74 (37.01)    13:44.73 (35.99)    14:21.45 (36.72)
       14:58.88 (37.43)    15:35.04 (36.16)    16:11.61 (36.57)    16:48.37 (36.76)
       17:25.06 (36.69)    18:01.98 (36.92)    18:39.08 (37.10)    19:14.25 (35.17)
       19:47.91 (33.66)
RED - Division  
  1 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA           22:35.79   19:55.94 BLU      9  
                  31.06     1:06.41 (35.35)     1:42.31 (35.90)     2:18.74 (36.43)
        2:55.12 (36.38)     3:31.69 (36.57)     4:08.32 (36.63)     4:44.79 (36.47)
        5:21.82 (37.03)     5:56.87 (35.05)     6:33.59 (36.72)     7:10.83 (37.24)
        7:46.25 (35.42)     8:23.50 (37.25)     8:59.80 (36.30)     9:36.27 (36.47)
       10:13.49 (37.22)    10:49.50 (36.01)    11:26.32 (36.82)    12:03.97 (37.65)
       12:39.72 (35.75)    13:17.23 (37.51)    13:53.90 (36.67)    14:29.71 (35.81)
       15:07.43 (37.72)    15:44.25 (36.82)    16:21.17 (36.92)    16:58.12 (36.95)
       17:33.90 (35.78)    18:10.16 (36.26)    18:45.56 (35.40)    19:20.87 (35.31)
       19:55.94 (35.07)
  2 Boado Jr., Justin   13 SET-CA              20:55.24   20:03.94 BLU      7  
                  30.88     1:05.34 (34.46)     1:41.37 (36.03)     2:18.09 (36.72)
        2:55.24 (37.15)     3:32.27 (37.03)     4:08.70 (36.43)     4:46.93 (38.23)
        5:23.43 (36.50)     6:00.85 (37.42)     6:37.96 (37.11)     7:14.92 (36.96)
        7:51.42 (36.50)     8:28.35 (36.93)     9:05.29 (36.94)     9:42.03 (36.74)
       10:18.77 (36.74)    10:55.97 (37.20)    11:33.10 (37.13)    12:09.29 (36.19)
       12:46.48 (37.19)    13:22.87 (36.39)    14:00.12 (37.25)    14:36.57 (36.45)
       15:12.56 (35.99)    15:48.01 (35.45)    16:24.67 (36.66)    17:01.49 (36.82)
       17:37.98 (36.49)    18:14.50 (36.52)    18:51.52 (37.02)    19:28.22 (36.70)
       20:03.94 (35.72)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.30  13-14 %JAG
        1:05.30  13-14 .JO
        1:11.30  13-14 BLU
        1:18.00  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Lucas          14 AAM-CA               1:06.30    1:02.09 %JAG    19  
                  30.13     1:02.09 (31.96)                                        
  2 Dilao, Diego C      14 MVN-CA               1:09.07    1:02.72 %JAG    17  
                  30.60     1:02.72 (32.12)                                        
  3 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA              1:07.05    1:04.35 %JAG    16  
                  31.60     1:04.35 (32.75)                                        
  4 Prickett, Christop  14 MVN-CA               1:07.13    1:04.95 %JAG    15  
                  31.61     1:04.95 (33.34)                                        
  5 Pham, Makati K      14 AZOT-CA              1:10.79    1:05.28 %JAG    14  
                  30.75     1:05.28 (34.53)                                        
  6 Vansomphone, Arin   13 RIPT-CA              1:06.94    1:05.70 BLU     13  
                  32.11     1:05.70 (33.59)                                        
  7 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA              1:06.24    1:05.99 BLU     12  
                  31.59     1:05.99 (34.40)                                        
  8 Chu, Colin D        14 UN-03-CA             1:09.95    1:06.31 BLU     11  
                  32.83     1:06.31 (33.48)                                        
  9 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA              1:09.02    1:07.02 BLU    
                  32.44     1:07.02 (34.58)                                        
 10 Harnisch, Matt M    13 SCAT-CA              1:11.24    1:07.31 BLU    
                  32.87     1:07.31 (34.44)                                        
 11 Shaff, Mason e      13 Splash-CA            1:08.55    1:08.59 BLU    
                  33.82     1:08.59 (34.77)                                        
 12 McDonald, Jake C    13 SCAL-CA              1:10.89    1:08.89 BLU    
                  33.18     1:08.89 (35.71)                                        
 13 Bui, Andrew T       13 UN-03-CA             1:10.42    1:09.84 BLU    
                  33.79     1:09.84 (36.05)                                        
RED - Division  
  1 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               1:13.83    1:10.39 BLU      9  
                  34.41     1:10.39 (35.98)                                        
  2 Lee, Brandon        13 AZOT-CA              1:11.49    1:10.47 BLU      7  
                  34.57     1:10.47 (35.90)                                        
  3 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               1:11.64    1:12.47 RED      6  
                  34.95     1:12.47 (37.52)                                        
  4 Yang, Jeffrey       14 DA-CA                1:12.92    1:13.26 RED      5  
                  35.66     1:13.26 (37.60)                                        
  5 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               1:17.23    1:14.04 RED      4  
                  35.80     1:14.04 (38.24)                                        
  6 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               1:12.30    1:14.07 RED      3  
  7 Li, Justin D        13 MVN-CA               1:17.63    1:14.13 RED      2  
                  36.27     1:14.13 (37.86)                                        
  8 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               1:16.98    1:14.76 RED      1  
                  36.33     1:14.76 (38.43)                                        
  9 Eng, Alex W         13 GSC-CA               1:15.55    1:15.58 RED    
                  36.74     1:15.58 (38.84)                                        
WHIT - Division  
  1 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                1:20.31    1:14.27 RED    
                  35.83     1:14.27 (38.44)                                        
  2 Serpas, Jack W      13 MVN-CA               1:21.24    1:17.19 RED    
                  37.64     1:17.19 (39.55)                                        
  3 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA              1:18.62    1:17.24 RED    
                  38.13     1:17.24 (39.11)                                        
  4 Harper, Mark B      13 GSC-CA               1:26.65    1:17.64 RED    
                  38.15     1:17.64 (39.49)                                        
  5 Moran-Pulido, Keva  13 DA-CA                     NT    1:17.83 RED    
                  37.44     1:17.83 (40.39)                                        
  6 Urinsco, Ian J      13 RIPT-CA              1:25.85    1:19.30 WHIT   
                  38.68     1:19.30 (40.62)                                        
  7 Kalhor, Ali         13 AZOT-CA              1:22.54    1:20.11 WHIT   
                  39.54     1:20.11 (40.57)                                        
  8 Abadi, Cyrus S      13 MVN-CA               1:28.79    1:21.78 WHIT   
                  39.10     1:21.78 (42.68)                                        
  9 Yang, Jacob         14 DA-CA                1:23.19    1:24.16 WHIT   
                  41.22     1:24.16 (42.94)                                        
 10 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               1:25.51    1:25.75 WHIT   
                  42.47     1:25.75 (43.28)                                        
 11 Hedayati, Idean K   14 MVN-CA               1:35.12    1:26.63 WHIT   
                  42.47     1:26.63 (44.16)                                        
 12 Antoszewski, Antho  13 MVN-CA               1:30.90    1:28.38 WHIT   
                  43.87     1:28.38 (44.51)                                        
 -- Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               1:24.49         DQ        
                  40.62          DQ (42.27)                                        
 -- Nguyen, Andrew D    14 AZOT-CA                   NT         DQ        
                  34.47          DQ (38.72)                                        
 -- Nouri, Ariyan A     13 MVN-CA               1:18.25         DQ        
                  38.34          DQ (43.57)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.50  13-14 .JO
        2:22.90  13-14 %JAG
        2:31.00  13-14 BLU
        2:45.10  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Dilao, Diego C      14 MVN-CA               2:22.88    2:16.97 .JO     39  
                  32.36     1:06.65 (34.29)     1:41.97 (35.32)     2:16.97 (35.00)
BLU - Division  
  1 Kim, Lucas          14 AAM-CA               2:26.34    2:16.50 .JO     19  
                  31.02     1:05.20 (34.18)     1:41.49 (36.29)     2:16.50 (35.01)
  2 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA            2:26.16    2:23.05 BLU     17  
                  33.74     1:10.17 (36.43)     1:47.05 (36.88)     2:23.05 (36.00)
  3 Pham, Makati K      14 AZOT-CA              2:26.35    2:27.20 BLU     16  
                  33.50     1:10.59 (37.09)     1:48.83 (38.24)     2:27.20 (38.37)
  4 Abke, Kaden C       13 GSC-CA               2:29.35    2:28.62 BLU     15  
                  35.51     1:12.94 (37.43)     1:51.32 (38.38)     2:28.62 (37.30)
RED - Division  
  1 Prickett, Christop  14 MVN-CA               2:31.91    2:27.20 BLU      9  
                  34.27     1:12.78 (38.51)     1:51.90 (39.12)     2:27.20 (35.30)
  2 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                2:35.11    2:35.00 RED      7  
                  36.12     1:14.87 (38.75)     1:55.82 (40.95)     2:35.00 (39.18)
  3 Boado Jr., Justin   13 SET-CA               2:39.67    2:38.61 RED      6  
                  37.45     1:16.82 (39.37)     1:57.88 (41.06)     2:38.61 (40.73)
WHIT - Division  
  1 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               2:50.02    2:41.16 RED    
                  38.19     1:18.74 (40.55)     2:00.38 (41.64)     2:41.16 (40.78)
  2 Serpas, Jack W      13 MVN-CA               2:56.21    2:49.94 WHIT   
                  39.97     1:21.84 (41.87)     2:06.42 (44.58)     2:49.94 (43.52)
  3 Le, Tyler N         13 MVN-CA               2:52.68    2:52.42 WHIT   
                  41.21     1:25.11 (43.90)     2:09.08 (43.97)     2:52.42 (43.34)
  4 Abadi, Cyrus S      13 MVN-CA               3:06.19    2:59.07 WHIT   
                  40.98     1:25.99 (45.01)     2:13.09 (47.10)     2:59.07 (45.98)
  5 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               3:06.61    3:03.01 WHIT   
                  43.31     1:29.51 (46.20)     2:17.69 (48.18)     3:03.01 (45.32)
  6 Bishay, Josh J      13 MVN-CA               2:56.51    3:03.26 WHIT   
                  44.03     1:31.26 (47.23)     2:17.77 (46.51)     3:03.26 (45.49)
  7 Rodriguez, Jason E  13 MVN-CA               3:06.61    3:07.28 WHIT   
                  43.99     1:31.19 (47.20)     2:20.97 (49.78)     3:07.28 (46.31)
  8 Townsend, Cole R    13 DA-CA                     NT    3:21.84 WHIT   
                  46.52   2:28.74 (1:42.22)     3:21.84 (53.10)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:12.60  13-14 %JAG
        1:12.60  13-14 .JO
        1:19.10  13-14 BLU
        1:26.30  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vansomphone, Arin   13 RIPT-CA              1:15.43    1:10.52 %JAG    19  
                  33.29     1:10.52 (37.23)                                        
  2 Zappas, Xander B    14 DA-CA                1:14.85    1:10.59 %JAG    17  
                  33.67     1:10.59 (36.92)                                        
  3 Fong, Nathaniel V   14 SCAT-CA              1:13.80    1:10.81 %JAG    16  
                  34.34     1:10.81 (36.47)                                        
  4 Bui, Andrew T       13 UN-03-CA             1:13.99    1:12.11 %JAG    15  
                  34.13     1:12.11 (37.98)                                        
  5 Phinizy, William H  14 Splash-CA            1:16.76    1:12.53 %JAG    14  
                  34.28     1:12.53 (38.25)                                        
  6 Yang, Jeffrey       14 DA-CA                1:17.02    1:14.09 BLU     13  
                  35.11     1:14.09 (38.98)                                        
  7 Boado Jr., Justin   13 SET-CA               1:15.79    1:14.14 BLU     12  
                  35.34     1:14.14 (38.80)                                        
  8 Chu, Colin D        14 UN-03-CA             1:17.56    1:15.03 BLU     11  
                  35.41     1:15.03 (39.62)                                        
  9 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA              1:17.34    1:15.54 BLU    
                  35.68     1:15.54 (39.86)                                        
 10 Pham, Makati K      14 AZOT-CA              1:18.47    1:15.78 BLU    
                  34.82     1:15.78 (40.96)                                        
 11 Kim, Lucas          14 AAM-CA               1:18.86    1:15.98 BLU    
                  35.76     1:15.98 (40.22)                                        
 12 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               1:17.29    1:16.84 BLU    
                  36.21     1:16.84 (40.63)                                        
RED - Division  
  1 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               1:19.12    1:17.88 BLU      9  
                  37.12     1:17.88 (40.76)                                        
  2 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               1:20.29    1:18.56 BLU      7  
                  37.29     1:18.56 (41.27)                                        
  3 McDonald, Jake C    13 SCAL-CA              1:24.49    1:18.78 BLU      6  
                  36.31     1:18.78 (42.47)                                        
  4 Wen, Ethan          13 Waterworks-CA        1:22.77    1:20.49 RED      5  
                  38.36     1:20.49 (42.13)                                        
  5 Eng, Alex W         13 GSC-CA               1:21.00    1:21.01 RED      4  
                  37.89     1:21.01 (43.12)                                        
  6 Cook, Brenden T     13 MVN-CA               1:23.06    1:21.52 RED      3  
                  38.01     1:21.52 (43.51)                                        
  7 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA              1:24.53    1:22.29 RED      2  
                  39.76     1:22.29 (42.53)                                        
  8 Kalhor, Ali         13 AZOT-CA              1:26.00    1:22.59 RED      1  
                  38.83     1:22.59 (43.76)                                        
  9 Yang, Jacob         14 DA-CA                1:25.01    1:24.33 RED    
                  39.00     1:24.33 (45.33)                                        
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT    1:16.08 BLU    
                  36.74     1:16.08 (39.34)                                        
  2 Chalabian, Jacob c  13 Splash-CA            1:26.79    1:20.44 RED    
                  37.48     1:20.44 (42.96)                                        
  3 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               1:27.02    1:20.81 RED    
                  37.82     1:20.81 (42.99)                                        
  4 Nouri, Ariyan A     13 MVN-CA               1:30.27    1:22.15 RED    
                  38.76     1:22.15 (43.39)                                        
  5 Nguyen, Andrew D    14 AZOT-CA                   NT    1:22.90 RED    
                  37.60     1:22.90 (45.30)                                        
  6 Prickett, Christop  14 MVN-CA               1:34.90    1:23.61 RED    
                  39.48     1:23.61 (44.13)                                        
  7 Urinsco, Ian J      13 RIPT-CA              1:27.20    1:24.83 RED    
                  39.67     1:24.83 (45.16)                                        
  8 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                1:26.77    1:25.88 RED    
                  39.70     1:25.88 (46.18)                                        
  9 Huynh, Tyler T      13 YOC-CA               1:29.17    1:26.81 WHIT   
                  41.60     1:26.81 (45.21)                                        
 10 Harper, Mark B      13 GSC-CA               1:28.95    1:29.80 WHIT   
                  43.15     1:29.80 (46.65)                                        
 11 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               1:32.40    1:30.39 WHIT   
                  43.15     1:30.39 (47.24)                                        
 12 Hedayati, Idean K   14 MVN-CA               1:35.59    1:33.43 WHIT   
                  44.72     1:33.43 (48.71)                                        
 13 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               1:35.05    1:34.35 WHIT   
                  44.28     1:34.35 (50.07)                                        
 14 Abadi, Cyrus S      13 MVN-CA               1:46.72    1:35.40 WHIT   
                  45.54     1:35.40 (49.86)                                        
 15 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               1:41.33    1:37.03 WHIT   
                  46.49     1:37.03 (50.54)                                        
 16 Antoszewski, Antho  13 MVN-CA               1:49.10    1:43.91 WHIT   
                  48.97     1:43.91 (54.94)                                        
 -- Moran-Pulido, Keva  13 DA-CA                     NT         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:38.20  13-14 %JAG
        2:38.80  13-14 .JO
        2:50.80  13-14 BLU
        3:06.40  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bui, Andrew T       13 UN-03-CA             2:44.00    2:35.45 %JAG    19  
                  35.92     1:15.78 (39.86)     1:55.68 (39.90)     2:35.45 (39.77)
  2 Boado Jr., Justin   13 SET-CA               2:48.61    2:42.39 BLU     17  
                  37.20     1:17.42 (40.22)     1:59.62 (42.20)     2:42.39 (42.77)
  3 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               2:48.65    2:47.59 BLU     16  
                  37.91     1:19.89 (41.98)     2:03.54 (43.65)     2:47.59 (44.05)
 -- Fong, Nathaniel V   14 SCAT-CA              2:40.25         NS        
RED - Division  
  1 Wen, Ethan          13 Waterworks-CA        2:53.19    2:47.96 BLU      9  
                  38.74     1:22.21 (43.47)     2:06.24 (44.03)     2:47.96 (41.72)
  2 Yang, Jeffrey       14 DA-CA                2:50.85    2:48.62 BLU      7  
                  36.85     1:18.72 (41.87)     2:03.38 (44.66)     2:48.62 (45.24)
  3 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               2:51.82    2:49.04 BLU      6  
                  37.86     1:20.80 (42.94)     2:05.02 (44.22)     2:49.04 (44.02)
  4 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA              3:01.53    2:58.61 RED      5  
                  41.17     1:26.25 (45.08)     2:12.96 (46.71)     2:58.61 (45.65)
  5 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA               3:02.30    3:06.99 WHIT     4  
                  42.02     1:29.05 (47.03)     2:19.39 (50.34)     3:06.99 (47.60)
  6 Yang, Jacob         14 DA-CA                3:05.10    3:07.25 WHIT     3  
                  41.40     1:28.95 (47.55)     2:18.76 (49.81)     3:07.25 (48.49)
  7 Le, Tyler N         13 MVN-CA               2:59.00    3:13.63 WHIT     2  
                  44.51     1:34.64 (50.13)     2:24.46 (49.82)     3:13.63 (49.17)
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT    2:47.02 BLU    
                  37.25     1:20.44 (43.19)     2:04.12 (43.68)     2:47.02 (42.90)
  2 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA                    NT    2:54.93 RED    
                  38.35     1:23.71 (45.36)     2:08.98 (45.27)     2:54.93 (45.95)
  3 McCarthy, Rory J    13 UN-02-CA             3:35.70    2:55.73 RED    
                  40.09     1:24.85 (44.76)     2:11.01 (46.16)     2:55.73 (44.72)
  4 Urinsco, Ian J      13 RIPT-CA                   NT    3:02.77 RED    
                  40.47     1:27.08 (46.61)     2:14.84 (47.76)     3:02.77 (47.93)
  5 Huynh, Tyler T      13 YOC-CA                    NT    3:05.81 RED    
                  42.74     1:29.06 (46.32)     2:18.62 (49.56)     3:05.81 (47.19)
  6 Rodriguez, Jason E  13 MVN-CA               3:10.46    3:06.93 WHIT   
                  41.73     1:29.24 (47.51)     2:18.79 (49.55)     3:06.93 (48.14)
  7 Todd, Ethan J       14 MVN-CA               3:17.33    3:17.21 WHIT   
                  45.57     1:36.67 (51.10)     2:26.70 (50.03)     3:17.21 (50.51)
  8 Baker, Brian T      13 Splash-CA                 NT    3:22.24 WHIT   
                  46.84     1:39.67 (52.83)     2:32.35 (52.68)     3:22.24 (49.89)
  9 Newcomb, Scott B    13 MVN-CA               3:32.24    3:28.25 WHIT   
                  45.90     1:40.04 (54.14)     2:34.81 (54.77)     3:28.25 (53.44)
 10 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               3:30.88    3:33.16 WHIT   
                  47.66     1:40.52 (52.86)     2:36.18 (55.66)     3:33.16 (56.98)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.20  13-14 .JO
        1:02.40  13-14 %JAG
        1:07.70  13-14 BLU
        1:13.80  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Shiotsu, Ben B      13 SCAL-CA              1:04.75    1:01.99 .JO     19  
                  29.20     1:01.99 (32.79)                                        
  2 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA              1:04.03    1:02.08 .JO     17  
                  28.86     1:02.08 (33.22)                                        
  3 Fong, Nathaniel V   14 SCAT-CA              1:05.63    1:02.30 %JAG    16  
                  28.88     1:02.30 (33.42)                                        
  4 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA              1:03.03    1:02.39 %JAG    15  
                  29.48     1:02.39 (32.91)                                        
  5 Lee, Brandon        13 AZOT-CA              1:05.68    1:03.03 BLU     14  
                  29.55     1:03.03 (33.48)                                        
  6 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA              1:07.43    1:03.16 BLU     13  
                  29.74     1:03.16 (33.42)                                        
  7 Eng, Alex W         13 GSC-CA               1:05.43    1:05.33 BLU     12  
                  30.77     1:05.33 (34.56)                                        
  8 Pham, Makati K      14 AZOT-CA              1:05.43    1:05.42 BLU     11  
                  29.39     1:05.42 (36.03)                                        
  9 Barney, Arthur L    13 MVN-CA               1:06.86    1:08.14 RED    
                  31.69     1:08.14 (36.45)                                        
RED - Division  
  1 Abke, Kaden C       13 GSC-CA               1:11.70    1:08.02 RED      9  
                  31.75     1:08.02 (36.27)                                        
  2 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               1:10.26    1:08.10 RED      7  
                  32.17     1:08.10 (35.93)                                        
  3 McDonald, Jake C    13 SCAL-CA              1:12.21    1:08.17 RED      6  
                  30.52     1:08.17 (37.65)                                        
  4 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               1:10.30    1:08.32 RED      5  
                  31.99     1:08.32 (36.33)                                        
  5 Vye, Nicholas J     14 COTO-CA              1:13.25    1:09.09 RED      4  
                  30.97     1:09.09 (38.12)                                        
  6 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               1:11.96    1:11.29 RED      3  
                  32.52     1:11.29 (38.77)                                        
 -- Li, Justin D        13 MVN-CA               1:11.88         DQ        
                  32.55          DQ (38.54)                                        
WHIT - Division  
  1 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               1:19.29    1:12.81 RED    
                  32.84     1:12.81 (39.97)                                        
  2 Prickett, Christop  14 MVN-CA               1:13.82    1:14.73 WHIT   
                  34.05     1:14.73 (40.68)                                        
  3 Sarrafi, Arman A    13 GSC-CA               1:14.49    1:15.39 WHIT   
                  35.29     1:15.39 (40.10)                                        
  4 Olivarria, Ethan J  13 DA-CA                1:18.35    1:19.47 WHIT   
                  35.80     1:19.47 (43.67)                                        
  5 Bishay, Josh J      13 MVN-CA               1:31.43    1:21.65 WHIT   
                  37.12     1:21.65 (44.53)                                        
  6 Yang, Jacob         14 DA-CA                1:23.54    1:21.81 WHIT   
                  35.11     1:21.81 (46.70)                                        
  7 Hadjaz, Adam K      13 MVN-CA               1:22.22    1:24.09 WHIT   
                  37.57     1:24.09 (46.52)                                        
  8 Clark, Gabirel C    14 YOC-CA                    NT    1:24.48 WHIT   
                  37.77     1:24.48 (46.71)                                        
  9 Townsend, Cole R    13 DA-CA                1:42.04    1:44.44 WHIT   
                  48.58     1:44.44 (55.86)                                        
 -- Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA               1:35.53         DQ        
                  44.38          DQ (54.40)                                        
 -- Dinh, Jaydee T      13 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:26.40  13-14 %JAG
        2:29.10  13-14 .JO
        2:33.30  13-14 BLU
        2:47.30  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dilao, Diego C      14 MVN-CA               2:31.90    2:26.85 .JO     19  
                  32.98     1:10.16 (37.18)     1:48.44 (38.28)     2:26.85 (38.41)
RED - Division  
  1 Boado Jr., Justin   13 SET-CA               2:36.88    2:38.51 RED      9  
                  34.13     1:13.10 (38.97)     1:55.75 (42.65)     2:38.51 (42.76)
WHIT - Division  
  1 Lee, Brandon        13 AZOT-CA                   NT    2:15.60 %JAG   
                  30.38     1:03.99 (33.61)     1:39.70 (35.71)     2:15.60 (35.90)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.90  13-14 .JO
        2:18.40  13-14 %JAG
        2:29.00  13-14 BLU
        2:42.60  13-14 RED
             --  13-14 WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dilao, Diego C      14 MVN-CA               2:21.03    2:14.46 .JO     19  
                  30.79     1:05.42 (34.63)     1:44.13 (38.71)     2:14.46 (30.33)
  2 Pham, Benjamin H    14 RIPT-CA              2:19.15    2:16.28 .JO     17  
                  29.11     1:04.49 (35.38)     1:44.28 (39.79)     2:16.28 (32.00)
  3 Fang, Aaron W       13 MVN-CA               2:18.85    2:16.71 .JO     16  
                  30.88     1:07.53 (36.65)     1:46.23 (38.70)     2:16.71 (30.48)
  4 Lee, Brandon        13 AZOT-CA              2:22.32    2:17.14 %JAG    15  
                  29.55     1:06.62 (37.07)     1:44.25 (37.63)     2:17.14 (32.89)
  5 Fong, Nathaniel V   14 SCAT-CA              2:20.44    2:17.57 %JAG    14  
                  28.95     1:04.44 (35.49)     1:45.41 (40.97)     2:17.57 (32.16)
  6 Andriashvili, Geor  13 AZOT-CA              2:28.47    2:21.42 BLU     13  
                  28.80     1:08.00 (39.20)     1:49.01 (41.01)     2:21.42 (32.41)
  7 Matsuda, Trevor M   13 RIPT-CA              2:25.95    2:24.90 BLU     12  
                  30.83     1:09.25 (38.42)     1:51.20 (41.95)     2:24.90 (33.70)
  8 Eng, Alex W         13 GSC-CA               2:25.92    2:26.14 BLU     11  
                  30.58     1:09.81 (39.23)     1:53.46 (43.65)     2:26.14 (32.68)
  9 Dodd, Justin T      14 MVN-CA               2:27.88    2:27.73 BLU    
                  32.37     1:12.33 (39.96)     1:56.80 (44.47)     2:27.73 (30.93)
 10 Bernard, Trey B     14 GSC-CA               2:28.33    2:29.29 RED    
                  32.18     1:13.05 (40.87)     1:55.61 (42.56)     2:29.29 (33.68)
 11 Barney, Arthur L    13 MVN-CA               2:28.03    2:30.19 RED    
                  31.68     1:12.81 (41.13)     1:56.31 (43.50)     2:30.19 (33.88)
RED - Division  
  1 Pettit, Steven L    13 MVN-CA               2:30.73    2:22.24 BLU      9  
                  30.60     1:06.92 (36.32)     1:50.64 (43.72)     2:22.24 (31.60)
  2 Boado Jr., Justin   13 SET-CA               2:30.07    2:28.89 BLU      7  
                  33.64     1:12.75 (39.11)     1:54.76 (42.01)     2:28.89 (34.13)
  3 Nigro, Jackson S    13 GSC-CA               2:40.47    2:30.67 RED      6  
                  32.55     1:13.21 (40.66)     1:57.76 (44.55)     2:30.67 (32.91)
  4 Wen, Ethan          13 Waterworks-CA        2:37.83    2:32.13 RED      5  
                  32.57     1:13.22 (40.65)     1:57.62 (44.40)     2:32.13 (34.51)
  5 Matsuoka, Cole K    13 SET-CA               2:39.42    2:34.68 RED      4  
                  32.85     1:13.22 (40.37)     1:58.19 (44.97)     2:34.68 (36.49)
  6 Lu, Wesley          13 AZOT-CA              2:42.18    2:37.46 RED      3  
                  33.72     1:15.82 (42.10)     1:59.99 (44.17)     2:37.46 (37.47)
  7 Garcia, Gabriel E   13 SCAL-CA              2:37.86    2:45.05 WHIT     2  
                  38.29     1:21.92 (43.63)     2:07.35 (45.43)     2:45.05 (37.70)
WHIT - Division  
  1 Lucero, Alessio Y   14 YOC-CA                    NT    2:26.55 BLU    
                  30.89     1:10.84 (39.95)   2:26.55 (1:15.71)                    
  2 Harper, Mark B      13 GSC-CA               2:43.09    2:40.81 RED    
                  31.77     1:13.13 (41.36)     2:01.97 (48.84)     2:40.81 (38.84)
  3 Kalhor, Ali         13 AZOT-CA                   NT    2:47.94 WHIT   
                  37.26     1:21.73 (44.47)     2:07.79 (46.06)     2:47.94 (40.15)
  4 Bishay, Josh J      13 MVN-CA               2:59.49    2:54.19 WHIT   
                  36.08     1:22.64 (46.56)     2:16.71 (54.07)     2:54.19 (37.48)
  5 Abbasi, Daniel A    13 MVN-CA                    NT    2:58.23 WHIT   
                  43.30     1:27.72 (44.42)     2:20.48 (52.76)     2:58.23 (37.75)
  6 Clark, Gabirel C    14 YOC-CA                    NT    3:01.15 WHIT   
                  37.46                                                 2:23.69 ( )
        3:01.15 (37.46)                                                            
 -- Serpas, Jack W      13 MVN-CA               2:58.38         DQ        
                  39.09     1:20.65 (41.56)     2:14.45 (53.80)          DQ (35.63)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        4:26.80  13-14 .JO
        4:39.50  13-14 %JAG
             --  13-14 BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                        NT    4:23.83 .JO    
     1) Andriashvili, George G 13       2) Lee, Brandon 13                
     3) Pham, Makati K 14               4) Park, Joon S 15                
                  31.58   1:06.01 (1:06.01)     1:40.81 (34.80)   2:23.68 (1:17.67)
        2:53.14 (29.46)   3:27.49 (1:03.81)     3:54.33 (26.84)     4:23.83 (56.34)
  2 Dolphin Aquatics-CA  'A'                    5:09.00    4:53.67 BLU    
     1) Olivarria, Ethan J 13           2) Yang, Jeffrey 14               
     3) Yang, Jacob 14                  4) Moran-Pulido, Kevan 13         
                  34.64   1:13.14 (1:13.14)     1:47.96 (34.82)   2:27.60 (1:14.46)
        3:02.92 (35.32)   3:50.30 (1:22.70)     4:20.09 (29.79)   4:53.67 (1:03.37)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    5:31.06 BLU    
     1) Serpas, Jack W 13               2) Abadi, Cyrus S 13              
     3) Hedayati, Idean K 14            4) Newcomb, Scott B 13            
                  38.85   1:20.26 (1:20.26)     2:05.50 (45.24)   2:56.91 (1:36.65)
        3:35.15 (38.24)   4:20.99 (1:24.08)     4:53.42 (32.43)   5:31.06 (1:10.07)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT         DQ        
     1) Todd, Ethan J 14                2) Nouri, Ariyan A 13             
     3) Prickett, Christopher S 14      4) Dodd, Justin T 14              
                  36.17   1:14.47 (1:14.47)     1:50.84 (36.37)   2:33.64 (1:19.17)
        3:07.48 (33.84)   3:45.88 (1:12.24)     4:16.28 (30.40)        DQ (1:05.20)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.10  15&O %JAG
          23.30  15&O .JO
          26.50  15&O BLU
          28.90  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA               25.87      23.37 BLU     19  
  2 McDonald, Owen B    15 SCAL-CA                23.39      23.59 BLU     17  
  3 Olquin, Nicholas G  15 UN-03-CA               24.18      23.71 BLU     16  
  4 Palmer, Abraham M   17 GSC-CA                 24.60      23.83 BLU     15  
  5 Nguyen, Nam H       16 SET-CA                 24.80      24.51 BLU     14  
  6 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA               25.95      24.82 BLU     13  
  7 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA               24.55      24.83 BLU     12  
  8 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA                24.50      25.10 BLU     11  
  9 Calder, Shane T     15 MVN-CA                 25.65      25.11 BLU    
 10 Geis, Joseph E      15 MVN-CA                 24.63      25.24 BLU    
 11 Ray, Tyler J        17 DA-CA                  25.56      25.41 BLU    
 12 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA               25.96      25.43 BLU    
 13 Loo, Kanoa A        15 AZOT-CA                26.19      25.73 BLU    
 14 Li, Hagan           16 MVN-CA                 25.91      26.06 BLU    
 15 Barney, Matthew D   15 MVN-CA                 26.00      26.11 BLU    
 16 Matsuda, Connor J   15 RIPT-CA                26.00      26.23 BLU    
 17 Park, Joon S        15 AZOT-CA                26.20      26.24 BLU    
RED - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA                26.94      24.75 BLU      9  
  2 Holmberg, Jakob D   15 MVN-CA                 27.40      26.34 BLU      7  
  3 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA                 26.80      26.42 BLU      6  
  4 Chen, Conner C      16 MVN-CA                 27.18      26.45 BLU      5  
  5 King, Jake C        17 SET-CA                 28.04      28.02 RED      4  
WHIT - Division  
  1 Baird, Shane D      16 GSC-CA                 29.07      27.40 RED    
  2 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT      27.43 RED    
  3 Chavez, Lucky L     16 GSC-CA                    NT      28.12 RED    
 -- Mers, Sammy C       17 SCAL-CA                32.81        DFS        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.10  15&O .JO
          49.90  15&O %JAG
          57.40  15&O BLU
        1:02.60  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA               53.76      51.65 BLU     19  
                  24.31       51.65 (27.34)                                        
  2 Overbaugh, Alec J   17 SCAL-CA                53.39      52.15 BLU     17  
                  25.10       52.15 (27.05)                                        
  3 Rodriguez, Javier   16 AZOT-CA                52.45      52.66 BLU     16  
                  25.29       52.66 (27.37)                                        
  4 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA               54.04      53.02 BLU     15  
                  25.35       53.02 (27.67)                                        
  5 Nguyen, Nam H       16 SET-CA                 54.89      53.38 BLU     14  
                  25.37       53.38 (28.01)                                        
  6 Geis, Joseph E      15 MVN-CA                 51.67      53.47 BLU     13  
                  25.77       53.47 (27.70)                                        
  7 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA                56.55      53.80 BLU     12  
                  25.66       53.80 (28.14)                                        
  8 Calder, Shane T     15 MVN-CA                 55.81      54.33 BLU     11  
                  26.25       54.33 (28.08)                                        
  9 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA               55.83      55.05 BLU    
                  26.50       55.05 (28.55)                                        
 10 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA                 56.37      55.80 BLU    
                  26.36       55.80 (29.44)                                        
 11 Luu, Huy D          15 GSC-CA                 57.30      55.89 BLU    
                  26.49       55.89 (29.40)                                        
 12 Ray, Tyler J        17 DA-CA                  56.09      56.12 BLU    
                  27.62       56.12 (28.50)                                        
 13 Barney, Matthew D   15 MVN-CA                 56.98      56.36 BLU    
                  26.73       56.36 (29.63)                                        
 14 Holmberg, Jakob D   15 MVN-CA                 56.83      56.40 BLU    
                  27.35       56.40 (29.05)                                        
 15 Park, Joon S        15 AZOT-CA                57.01      56.42 BLU    
                  27.11       56.42 (29.31)                                        
 16 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA               57.40      56.86 BLU    
                  26.96       56.86 (29.90)                                        
 17 Matsuda, Connor J   15 RIPT-CA                56.74      57.11 BLU    
                  27.28       57.11 (29.83)                                        
 18 Li, Hagan           16 MVN-CA                 56.71      57.49 RED    
                  27.14       57.49 (30.35)                                        
RED - Division  
  1 Ranawat, Acharya J  15 SCAL-CA                58.11      56.62 BLU      9  
                  26.40       56.62 (30.22)                                        
  2 Sandlin, Carson M   15 MVN-CA                 59.65      56.67 BLU      7  
                  27.35       56.67 (29.32)                                        
  3 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA                 57.44      56.96 BLU      6  
                  27.08       56.96 (29.88)                                        
  4 Loo, Kanoa A        15 AZOT-CA                57.58      57.63 RED      5  
                  27.29       57.63 (30.34)                                        
  5 Mu, Michael         15 AZOT-CA                58.07      58.82 RED      4  
                  27.77       58.82 (31.05)                                        
  6 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA              59.95      58.86 RED      3  
                  27.92       58.86 (30.94)                                        
  7 King, Jake C        17 SET-CA               1:00.12    1:00.59 RED      2  
                  28.58     1:00.59 (32.01)                                        
  8 Cavaliero, Ricky I  15 MVN-CA                 59.56    1:01.35 RED      1  
                  29.26     1:01.35 (32.09)                                        
WHIT - Division  
  1 Travis, Drew M      15 MVN-CA                    NT      58.56 RED    
                  28.34       58.56 (30.22)                                        
  2 De La Jara, Jordan  15 CMAC-CA                   NT      59.79 RED    
                  29.11       59.79 (30.68)                                        
  3 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT    1:00.65 RED    
                  28.69     1:00.65 (31.96)                                        
  4 Chavez, Lucky L     16 GSC-CA                    NT    1:01.49 RED    
                  29.60     1:01.49 (31.89)                                        
  5 Baird, Shane D      16 GSC-CA               1:03.35    1:03.55 WHIT   
                  29.57     1:03.55 (33.98)                                        
  6 Mers, Sammy C       17 SCAL-CA              1:14.33    1:14.00 WHIT   
                  34.23     1:14.00 (39.77)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:50.10  15&O %JAG
        1:52.20  15&O .JO
        2:04.80  15&O BLU
        2:16.20  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Miller, Sidney C    17 AZOT-CA              1:55.51    1:52.99 BLU     19  
                  26.12       54.80 (28.68)     1:24.18 (29.38)     1:52.99 (28.81)
  2 Overbaugh, Alec J   17 SCAL-CA              2:01.47    1:53.57 BLU     17  
                  25.46       53.65 (28.19)     1:23.52 (29.87)     1:53.57 (30.05)
  3 McDonald, Owen B    15 SCAL-CA              1:54.68    1:54.13 BLU     16  
                  25.31       53.03 (27.72)     1:22.61 (29.58)     1:54.13 (31.52)
  4 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA             1:58.26    1:56.11 BLU     15  
                  26.00       55.19 (29.19)     1:25.96 (30.77)     1:56.11 (30.15)
  5 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA              2:00.69    1:56.86 BLU     14  
                  26.82       56.21 (29.39)     1:26.54 (30.33)     1:56.86 (30.32)
  6 Calder, Shane T     15 MVN-CA               1:58.82    1:58.80 BLU     13  
                  27.00       57.07 (30.07)     1:28.03 (30.96)     1:58.80 (30.77)
  7 Holmberg, Jakob D   15 MVN-CA               1:56.72    1:59.66 BLU     12  
                  27.60       58.13 (30.53)     1:29.30 (31.17)     1:59.66 (30.36)
  8 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA             2:04.50    2:03.55 BLU     11  
                  28.53     1:00.25 (31.72)     1:32.38 (32.13)     2:03.55 (31.17)
  9 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA               2:03.11    2:05.93 RED    
                  28.01       59.65 (31.64)     1:32.93 (33.28)     2:05.93 (33.00)
 10 Park, Joon S        15 AZOT-CA              2:04.45    2:15.33 RED    
                  29.92     1:03.63 (33.71)     1:37.63 (34.00)     2:15.33 (37.70)
 11 Ermisch, Austin S   16 GSC-CA               2:03.19    2:20.37 WHIT   
                  25.07     1:05.20 (40.13)     1:42.24 (37.04)     2:20.37 (38.13)
RED - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA              2:10.69    1:57.87 BLU      9  
                  27.20       57.05 (29.85)     1:27.79 (30.74)     1:57.87 (30.08)
  2 Fang, Kenny         15 Waterworks-CA        2:10.60    2:06.74 RED      7  
                  28.52     1:01.04 (32.52)     1:34.27 (33.23)     2:06.74 (32.47)
  3 Sandlin, Carson M   15 MVN-CA               2:12.08    2:06.84 RED      6  
                  29.99     1:02.58 (32.59)     1:34.82 (32.24)     2:06.84 (32.02)
  4 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA             2:05.73    2:06.86 RED      5  
                  27.77       59.97 (32.20)     1:33.55 (33.58)     2:06.86 (33.31)
  5 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA               2:08.75    2:08.50 RED      4  
                  29.06     1:02.50 (33.44)     1:36.60 (34.10)     2:08.50 (31.90)
  6 Cavaliero, Ricky I  15 MVN-CA               2:10.12    2:12.08 RED      3  
                  30.55     1:03.91 (33.36)     1:38.36 (34.45)     2:12.08 (33.72)
  7 Loo, Kanoa A        15 AZOT-CA              2:09.80    2:16.65 WHIT     2  
                  29.81     1:03.92 (34.11)     1:40.07 (36.15)     2:16.65 (36.58)
  8 King, Jake C        17 SET-CA               2:11.20    2:17.30 WHIT     1  
                  30.50     1:06.03 (35.53)     1:43.22 (37.19)     2:17.30 (34.08)
WHIT - Division  
  1 Johnson, Devon L    15 GSC-CA                    NT    1:56.66 BLU    
                  27.32       56.90 (29.58)     1:27.29 (30.39)     1:56.66 (29.37)
  2 Luong, Alex N       17 RIPT-CA                   NT    2:10.62 RED    
                  28.04       59.71 (31.67)     1:34.70 (34.99)     2:10.62 (35.92)
  3 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA            2:19.73    2:12.67 RED    
                  28.86     1:02.07 (33.21)     1:37.78 (35.71)     2:12.67 (34.89)
  4 De La Jara, Jordan  15 CMAC-CA                   NT    2:15.80 RED    
                  31.38     1:06.72 (35.34)     1:42.73 (36.01)     2:15.80 (33.07)
  5 Mers, Sammy C       17 SCAL-CA              2:47.69    2:39.71 WHIT   
                  35.74     1:16.81 (41.07)     1:59.96 (43.15)     2:39.71 (39.75)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:59.20  15&O %JAG
        5:03.80  15&O .JO
        5:34.80  15&O BLU
        6:05.30  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Holmberg, Jakob D   15 MVN-CA               5:11.34    5:04.31 BLU     19  
                  28.26       58.58 (30.32)     1:29.10 (30.52)     1:59.92 (30.82)
        2:30.83 (30.91)     3:01.82 (30.99)     3:33.16 (31.34)     4:04.21 (31.05)
        4:34.99 (30.78)     5:04.31 (29.32)                                        
  2 Johnson, Devon L    15 GSC-CA               5:11.99    5:04.74 BLU     17  
                  27.08       57.31 (30.23)     1:28.86 (31.55)     2:00.22 (31.36)
        2:30.66 (30.44)     3:02.11 (31.45)     3:34.81 (32.70)     4:06.29 (31.48)
        4:36.26 (29.97)     5:04.74 (28.48)                                        
RED - Division  
  1 King, Jake C        17 SET-CA               5:53.84    5:56.95 RED      9  
                  30.99     1:05.65 (34.66)     1:42.90 (37.25)     2:20.03 (37.13)
        2:58.20 (38.17)     3:34.85 (36.65)     4:11.43 (36.58)     4:47.92 (36.49)
        5:23.64 (35.72)     5:56.95 (33.31)                                        
WHIT - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA                   NT    5:36.23 RED    
                  31.06     1:05.65 (34.59)     1:40.11 (34.46)     2:14.69 (34.58)
        2:49.01 (34.32)     3:23.99 (34.98)     3:58.19 (34.20)     4:33.01 (34.82)
        5:04.70 (31.69)     5:36.23 (31.53)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.10  15&O %JAG
        1:00.40  15&O .JO
        1:08.20  15&O BLU
        1:14.50  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA               1:01.65    1:01.05 BLU     19  
                  28.94     1:01.05 (32.11)                                        
  2 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA              1:02.26    1:01.56 BLU     17  
                  29.89     1:01.56 (31.67)                                        
  3 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA             1:03.45    1:02.36 BLU     16  
                  29.89     1:02.36 (32.47)                                        
  4 Holmberg, Jakob D   15 MVN-CA               1:02.92    1:03.75 BLU     15  
                  31.22     1:03.75 (32.53)                                        
  5 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA             1:02.71    1:04.31 BLU     14  
                  30.51     1:04.31 (33.80)                                        
  6 Calder, Shane T     15 MVN-CA               1:05.20    1:05.78 BLU     13  
                  31.91     1:05.78 (33.87)                                        
  7 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA            1:06.13    1:07.69 BLU     12  
                  33.49     1:07.69 (34.20)                                        
  8 Loo, Kanoa A        15 AZOT-CA              1:07.60    1:08.96 RED     11  
                  32.73     1:08.96 (36.23)                                        
 -- Overbaugh, Alec J   17 SCAL-CA              1:08.15         DQ        
                  30.76          DQ (33.30)                                        
RED - Division  
  1 Ermisch, Austin S   16 GSC-CA               1:08.96    1:05.48 BLU      9  
                  31.71     1:05.48 (33.77)                                        
  2 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA             1:09.02    1:07.10 BLU      7  
                  32.88     1:07.10 (34.22)                                        
  3 Li, Hagan           16 MVN-CA               1:09.09    1:09.46 RED      6  
                  33.30     1:09.46 (36.16)                                        
  4 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA               1:11.18    1:10.93 RED      5  
                  34.52     1:10.93 (36.41)                                        
  5 Luong, Alex N       17 RIPT-CA              1:12.43    1:12.20 RED      4  
                  34.00     1:12.20 (38.20)                                        
  6 Cavaliero, Ricky I  15 MVN-CA               1:10.96    1:14.08 RED      3  
                  35.64     1:14.08 (38.44)                                        
WHIT - Division  
  1 Fang, Kenny         15 Waterworks-CA        1:19.36    1:05.99 BLU    
                  32.00     1:05.99 (33.99)                                        
  2 Sandlin, Carson M   15 MVN-CA                    NT    1:07.40 BLU    
                  33.33     1:07.40 (34.07)                                        
  3 Ranawat, Acharya J  15 SCAL-CA                   NT    1:07.74 BLU    
                  32.04     1:07.74 (35.70)                                        
  4 King, Jake C        17 SET-CA               1:16.33    1:14.97 WHIT   
                  37.08     1:14.97 (37.89)                                        
  5 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT    1:15.15 WHIT   
                  35.95     1:15.15 (39.20)                                        
  6 Mers, Sammy C       17 SCAL-CA              1:27.14    1:29.61 WHIT   
                  44.11     1:29.61 (45.50)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:12.20  15&O %JAG
        2:14.50  15&O .JO
        2:23.90  15&O BLU
        2:37.30  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA                 5.29    2:12.30 .JO     39  
                  31.21     1:04.64 (33.43)     1:38.93 (34.29)     2:12.30 (33.37)
BLU - Division  
  1 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA               2:17.61    2:18.28 BLU     19  
                  32.44     1:06.91 (34.47)     1:42.42 (35.51)     2:18.28 (35.86)
  2 Calder, Shane T     15 MVN-CA               2:19.03    2:20.87 BLU     17  
                  32.26     1:07.26 (35.00)     1:43.63 (36.37)     2:20.87 (37.24)
  3 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA             2:22.83    2:25.31 RED     16  
                  32.74     1:09.00 (36.26)     1:47.41 (38.41)     2:25.31 (37.90)
 -- Geis, Joseph E      15 MVN-CA               2:19.18         NS        
RED - Division  
  1 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA            2:23.99    2:21.47 BLU      9  
                  33.74     1:08.22 (34.48)   2:21.47 (1:13.25)         2:21.47 ( )
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:05.30  15&O %JAG
        1:07.20  15&O .JO
        1:15.80  15&O BLU
        1:22.70  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Polakoff, Taras J   20 AZOT-CA              1:12.45    1:06.22 .JO     19  
                  30.71     1:06.22 (35.51)                                        
  2 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA             1:12.65    1:06.33 .JO     17  
                  30.73     1:06.33 (35.60)                                        
  3 Matsuda, Connor J   15 RIPT-CA              1:09.60    1:08.65 BLU     16  
                  31.85     1:08.65 (36.80)                                        
  4 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA               1:08.46    1:09.04 BLU     15  
                  32.61     1:09.04 (36.43)                                        
  5 McDonald, Owen B    15 SCAL-CA              1:10.26    1:09.14 BLU     14  
                  32.55     1:09.14 (36.59)                                        
  6 Luu, Huy D          15 GSC-CA               1:09.86    1:09.15 BLU     13  
                  32.46     1:09.15 (36.69)                                        
  7 Overbaugh, Alec J   17 SCAL-CA              1:12.19    1:10.17 BLU     12  
                  32.82     1:10.17 (37.35)                                        
  8 Park, Joon S        15 AZOT-CA              1:14.19    1:10.66 BLU     11  
                  33.65     1:10.66 (37.01)                                        
  9 Johnson, Devon L    15 GSC-CA               1:13.03    1:10.84 BLU    
                  33.29     1:10.84 (37.55)                                        
 10 Ranawat, Acharya J  15 SCAL-CA              1:13.67    1:11.99 BLU    
                  33.21     1:11.99 (38.78)                                        
 11 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA             1:14.23    1:12.42 BLU    
                  34.36     1:12.42 (38.06)                                        
 12 Li, Hagan           16 MVN-CA               1:11.03    1:12.77 BLU    
                  34.21     1:12.77 (38.56)                                        
 13 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA             1:13.19    1:13.03 BLU    
                  34.55     1:13.03 (38.48)                                        
 14 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA               1:14.24    1:13.28 BLU    
                  33.90     1:13.28 (39.38)                                        
 15 Ermisch, Austin S   16 GSC-CA               1:13.71    1:14.93 BLU    
                  34.75     1:14.93 (40.18)                                        
 16 King, Jake C        17 SET-CA               1:14.17    1:15.64 BLU    
                  35.04     1:15.64 (40.60)                                        
RED - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA              1:17.46    1:10.50 BLU      9  
                  33.79     1:10.50 (36.71)                                        
  2 Sandlin, Carson M   15 MVN-CA               1:20.26    1:15.73 BLU      7  
                  36.05     1:15.73 (39.68)                                        
  3 Baird, Shane D      16 GSC-CA               1:18.77    1:18.12 RED      6  
                  36.37     1:18.12 (41.75)                                        
  4 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA            1:19.02    1:18.23 RED      5  
                  37.42     1:18.23 (40.81)                                        
  5 Cavaliero, Ricky I  15 MVN-CA               1:16.71    1:19.55 RED      4  
                  37.33     1:19.55 (42.22)                                        
WHIT - Division  
  1 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT    1:09.97 BLU    
                  32.39     1:09.97 (37.58)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:27.50  15&O %JAG
        2:29.10  15&O .JO
        2:43.00  15&O BLU
        2:57.80  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nguyen, Nam H       16 SET-CA               2:32.41    2:22.84 %JAG    19  
                  32.07     1:08.28 (36.21)     1:45.04 (36.76)     2:22.84 (37.80)
  2 Loo, Kanoa A        15 AZOT-CA              2:32.89    2:29.37 BLU     17  
                  33.25     1:10.72 (37.47)     1:49.73 (39.01)     2:29.37 (39.64)
  3 Matsuda, Connor J   15 RIPT-CA              2:31.08    2:30.58 BLU     16  
                  33.38     1:10.94 (37.56)     1:50.12 (39.18)     2:30.58 (40.46)
  4 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA               2:32.64    2:31.85 BLU     15  
                  34.15     1:12.95 (38.80)     1:52.90 (39.95)     2:31.85 (38.95)
  5 Luu, Huy D          15 GSC-CA               2:31.94    2:32.06 BLU     14  
                  33.85     1:12.56 (38.71)     1:52.48 (39.92)     2:32.06 (39.58)
  6 Park, Joon S        15 AZOT-CA              2:40.12    2:33.11 BLU     13  
                  35.75     1:14.85 (39.10)     1:54.47 (39.62)     2:33.11 (38.64)
  7 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA             2:39.25    2:34.70 BLU     12  
                  34.88     1:14.02 (39.14)     1:54.48 (40.46)     2:34.70 (40.22)
  8 Li, Hagan           16 MVN-CA               2:34.67    2:40.84 BLU     11  
                  35.56     1:16.06 (40.50)     1:58.75 (42.69)     2:40.84 (42.09)
  9 King, Jake C        17 SET-CA               2:41.72    2:41.79 BLU    
                  35.49     1:16.48 (40.99)     2:00.03 (43.55)     2:41.79 (41.76)
RED - Division  
  1 Mu, Michael         15 AZOT-CA              2:50.70    2:44.87 RED      9  
                  36.75     1:19.46 (42.71)     2:02.81 (43.35)     2:44.87 (42.06)
  2 Baird, Shane D      16 GSC-CA               2:56.83    2:52.00 RED      7  
                  37.87     1:21.77 (43.90)     2:07.99 (46.22)     2:52.00 (44.01)
 -- Ranawat, Acharya J  15 SCAL-CA              2:43.34         DQ        
                  35.88     1:16.47 (40.59)     1:58.13 (41.66)          DQ (42.64)
WHIT - Division  
  1 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT    2:42.00 BLU    
                  35.56     1:17.77 (42.21)     2:00.51 (42.74)     2:42.00 (41.49)
  2 Mokulua, Grayson    16 Splash-CA                 NT    2:51.44 RED    
                  38.63     1:22.08 (43.45)     2:05.88 (43.80)     2:51.44 (45.56)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          55.30  15&O %JAG
          56.40  15&O .JO
        1:05.10  15&O BLU
        1:11.00  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rodriguez, Javier   16 AZOT-CA                57.99      56.64 BLU     19  
                  26.54       56.64 (30.10)                                        
  2 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA                58.28      57.94 BLU     17  
                  26.48       57.94 (31.46)                                        
  3 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA             1:00.56      59.82 BLU     16  
                  27.73       59.82 (32.09)                                        
  4 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA             1:00.83      59.95 BLU     15  
                  28.00       59.95 (31.95)                                        
  5 Overbaugh, Alec J   17 SCAL-CA              1:02.17    1:00.05 BLU     14  
                  27.75     1:00.05 (32.30)                                        
  6 Cruz, Ethan H       15 GSC-CA               1:02.97    1:01.62 BLU     13  
                  28.76     1:01.62 (32.86)                                        
  7 Mu, Michael         15 AZOT-CA              1:04.64    1:02.97 BLU     12  
                  29.09     1:02.97 (33.88)                                        
RED - Division  
  1 Sandlin, Carson M   15 MVN-CA               1:08.81    1:04.29 BLU      9  
  2 Barney, Matthew D   15 MVN-CA               1:07.46    1:04.36 BLU      7  
                  29.76     1:04.36 (34.60)                                        
  3 Nguyen, Dat T       15 UN-03-CA             1:08.54    1:07.94 RED      6  
                  30.86     1:07.94 (37.08)                                        
WHIT - Division  
  1 Polakoff, Taras J   20 AZOT-CA                   NT      55.38 .JO    
                  25.45       55.38 (29.93)                                        
  2 Johnson, Devon L    15 GSC-CA                    NT      57.28 BLU    
                  26.68       57.28 (30.60)                                        
  3 Travis, Drew M      15 MVN-CA                    NT    1:06.75 RED    
                  30.23     1:06.75 (36.52)                                        
  4 Mers, Sammy C       17 SCAL-CA              1:30.16    1:27.45 WHIT   
                  38.83     1:27.45 (48.62)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:08.10  15&O %JAG
        2:14.40  15&O .JO
        2:21.60  15&O BLU
        2:34.40  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Johnson, Devon L    15 GSC-CA               2:15.18    2:11.65 .JO     19  
                  28.57     1:01.45 (32.88)     1:35.57 (34.12)     2:11.65 (36.08)
WHIT - Division  
  1 Fang, Kenny         15 Waterworks-CA             NT    2:20.20 BLU    
                  29.74     1:04.81 (35.07)     1:41.66 (36.85)     2:20.20 (38.54)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:06.80  15&O %JAG
        2:08.00  15&O .JO
        2:21.70  15&O BLU
        2:34.70  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Jaievsky, Nathan A  18 UN-07-CA             2:19.47    2:08.90 BLU     19  
                  27.23       58.97 (31.74)     1:39.09 (40.12)     2:08.90 (29.81)
  2 Olquin, Nicholas G  15 UN-03-CA             2:10.93    2:11.17 BLU     17  
                  26.52       59.73 (33.21)     1:39.99 (40.26)     2:11.17 (31.18)
  3 O'Sullivan, Willia  17 UN-01-CA             2:12.57    2:15.23 BLU     16  
                  27.80     1:01.99 (34.19)     1:43.23 (41.24)     2:15.23 (32.00)
  4 Stephen, Jacob M    15 CMAC-CA              2:17.25    2:15.91 BLU     15  
                  28.15     1:02.48 (34.33)     1:45.69 (43.21)     2:15.91 (30.22)
  5 Nguyen, Colin D     17 MVN-CA               2:17.25    2:19.22 BLU     14  
                  29.02     1:06.79 (37.77)     1:46.89 (40.10)     2:19.22 (32.33)
  6 Park, Joon S        15 AZOT-CA              2:20.87    2:20.58 BLU     13  
                  29.97     1:08.44 (38.47)     1:49.19 (40.75)     2:20.58 (31.39)
  7 Meris, Shawn N      15 UN-02-CA             2:20.10    2:26.24 RED     12  
                  30.72     1:06.29 (35.57)     1:52.37 (46.08)     2:26.24 (33.87)
RED - Division  
  1 Matsuda, Connor J   15 RIPT-CA              2:24.21    2:17.45 BLU      9  
                  28.47     1:05.40 (36.93)     1:43.67 (38.27)     2:17.45 (33.78)
  2 Chen, Conner C      16 MVN-CA               2:29.58    2:27.83 RED      7  
                  31.28     1:09.51 (38.23)     1:54.60 (45.09)     2:27.83 (33.23)
  3 King, Jake C        17 SET-CA               2:32.36    2:33.68 RED      6  
                  32.39     1:13.58 (41.19)     1:57.99 (44.41)     2:33.68 (35.69)
 -- Nguyen, Nam H       16 SET-CA               2:22.30         DQ        
                  27.31     1:03.11 (35.80)     1:40.48 (37.37)          DQ (31.87)
WHIT - Division  
  1 Castillo, George    16 CMAC-CA                   NT    2:17.84 BLU    
                  29.95     1:04.59 (34.64)     1:45.78 (41.19)     2:17.84 (32.06)
  2 Barney, Matthew D   15 MVN-CA               2:44.14    2:24.78 RED    
                  30.06     1:10.61 (40.55)     1:51.80 (41.19)     2:24.78 (32.98)
  3 Trevino, Josh D     16 CMAC-CA                   NT    2:34.60 RED    
                  31.44     1:11.98 (40.54)     1:56.77 (44.79)     2:34.60 (37.83)
 -- Mers, Sammy C       17 SCAL-CA              3:28.09         NS        
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        4:35.85  15&O %JAG
        4:41.40  15&O .JO
        5:01.20  15&O BLU
        5:28.80  15&O RED
             --  15&O WHIT
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
RED - Division  
  1 Johnson, Devon L    15 GSC-CA               5:28.79    4:46.24 BLU      9  
                  27.73     1:00.84 (33.11)     1:37.16 (36.32)     2:13.50 (36.34)
        2:57.25 (43.75)     3:41.22 (43.97)     4:14.34 (33.12)     4:46.24 (31.90)
 
Boys 15 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
        4:05.40  15&O .JO
        4:29.40  15&O %JAG
             --  15&O BLU
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
%JAG - Division  
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            4:21.75    4:14.85 %JAG    78  
     1) Stephen, Jacob M 15             2) Trevino, Josh D 16             
     3) Castillo, George 16             4) De La Jara, Jordan A 15        
                  29.18   1:00.55 (1:00.55)     1:33.01 (32.46)   2:10.32 (1:09.77)
        2:40.02 (29.70)   3:13.85 (1:03.53)     3:42.81 (28.96)   4:14.85 (1:01.00)
 
Boys 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Costa Mesa Aquatics Club-CA  'A'            3:58.21    3:49.69         40  
     1) Castillo, George 16             2) Stephen, Jacob M 15            
     3) Trevino, Josh D 16              4) De La Jara, Jordan A 15        
                  25.94       54.19 (54.19)     1:20.51 (26.32)     1:48.98 (54.79)
        2:17.40 (28.42)   2:49.00 (1:00.02)     3:17.97 (28.97)   3:49.69 (1:00.69)
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                        NT    3:57.42         34  
     1) Andriashvili, George G 13       2) Mu, Michael 15                 
     3) Lee, Brandon 13                 4) Loo, Kanoa A 15                
                  26.49       55.28 (55.28)     1:23.50 (28.22)   1:56.10 (1:00.82)
        2:24.14 (28.04)     2:55.73 (59.63)     3:24.22 (28.49)   3:57.42 (1:01.69)
  3 Gators Swim Club-CA  'A'                         NT    4:04.40         32  
     1) Eng, Alex W 13                  2) Bernard, Trey B 14             
     3) Sarrafi, Arman A 13             4) Abke, Kaden C 13               
                  27.86       58.06 (58.06)     1:27.79 (29.73)   2:00.22 (1:02.16)
        2:30.40 (30.18)   3:04.92 (1:04.70)     3:32.65 (27.73)     4:04.40 (59.48)
  4 Dolphin Aquatics-CA  'A'                    4:05.00    4:06.15         30  
     1) Ray, Tyler J 17                 2) Yang, Jacob 14                 
     3) Yang, Jeffrey 14                4) Olivarria, Ethan J 13          
                  26.83       55.23 (55.23)     1:28.47 (33.24)   2:04.93 (1:09.70)
        2:33.97 (29.04)   3:06.60 (1:01.67)     3:34.85 (28.25)     4:06.15 (59.55)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                  NT    4:18.18         28  
     1) Prickett, Christopher S 14      2) Dodd, Justin T 14              
     3) Bishay, Josh J 13               4) Todd, Ethan J 14               
                  29.84   1:02.15 (1:02.15)     1:29.94 (27.79)     2:01.03 (58.88)
        2:34.20 (33.17)   3:12.71 (1:11.68)     3:43.05 (30.34)   4:18.18 (1:05.47)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                  NT         DQ        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ermisch, Austin S         16 GSC-CA                    NT      25.07        
  2 Kim, Lucas                14 AAM-CA                    NT      25.13        
  3 Wilson, Makenna G         13 SCAT-CA                   NT      28.41        
  4 Grinstead, Cassie E       15 GSC-CA                    NT      29.53        
  5 Tudorica, Ianic           10 GSC-CA                    NT      31.97        
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Makenna G         13 SCAT-CA                   NT    1:00.16        
  2 Ciborowski, Jamie M       12 GSC-CA                    NT    1:04.46        
 
Mixed 5 & Over 200 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rigg, Mia S               10 SCAT-CA                   NT    2:37.99        
  2 Lloyd, Macs K              9 SCAT-CA                   NT    2:46.07        
  3 Morgan, Gemma D           10 UN-07-CA                  NT    2:46.39        
 
Mixed 5 & Over 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                   NT    5:15.27        
  2 Quan, Evan C              11 GSC-CA                    NT    5:45.32        
  3 Lloyd, Alix S             12 SCAT-CA                   NT    6:14.15        
 
Mixed 5 & Over 500 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Rory J          13 UN-02-CA                  NT    5:43.52        
  2 Wilson, Makenna G         13 SCAT-CA                   NT    5:43.71        
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Makenna G         13 SCAT-CA                   NT   11:33.29        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Maddox R         12 CMAC-CA                   NT      33.47        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Robin H          11 AAM-CA                    NT      37.52        
  2 Chung, Makenna R          12 AAM-CA                    NT      37.62        
  3 Paul, Olivia S             9 AAM-CA                    NT      43.87