NOVA RW Champs correction #2 - Meet Results

NOVA RW Champs correction #2
1/25/2020 - 1/26/2020
Irvine, CA USA
Updated: 1/29/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Irvine Novaquatics, Inc.                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
            2020 NOVA Spring RW Championships, Sanction #: S20-014             
             William Woollett Jr. Aquatic Center, Irvine, CA 92604             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA                21.51      18.90  
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                20.82      20.54  
  3 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 20.48      21.04  
WHT - Division  
  1 Huang, Olivia Z            6 AZOT-CA                27.95      24.18  
  2 Tricano, Olivia P          6 SEAL-CA                23.76      24.93  
  3 Hernandez, Penny S         6 STOP-CA                25.76      25.24  
  4 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                29.14      25.79  
  5 Healy, Willow J            6 SEAL-CA                26.73      26.96  
  6 Encheff, Ava V             5 AZOT-CA                34.26      31.69  
  7 Gribben, Jaelynn M         6 STOP-CA                39.14      36.51  
  8 Carrera, Fiori L           5 SACA-CA                   NT      41.11  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA                48.14      44.79  
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                48.35      48.94  
WHT - Division  
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                    NT      47.81  
  2 Huang, Olivia Z            6 AZOT-CA                58.76      58.33  
  3 Hernandez, Penny S         6 STOP-CA              1:00.44      59.10  
  4 Healy, Willow J            6 SEAL-CA                   NT      59.86  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Farah, Sydnee              6 SACA-CA                41.97      42.60  
WHT - Division  
  1 Soni, Riddhima             6 NOVA-CA                53.22      54.83  
  2 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA              1:02.13      59.09  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA              2:02.68    1:40.66  
       45.42                                                               
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                   NT    1:49.43  
       50.70                                                               
  3 Yang, Hannah E             6 NOVA-CA                   NT    1:53.24  
       53.54                                                               
  4 Soni, Riddhima             6 NOVA-CA              1:58.36    1:54.27  
       52.48                                                               
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                23.47      25.73  
  2 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 24.91      26.76  
  3 Huang, Olivia Z            6 AZOT-CA                25.70      30.06  
WHT - Division  
  1 Tricano, Olivia P          6 SEAL-CA                26.79      24.11  
  2 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA                33.70      27.33  
  3 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                34.10      29.83  
  4 Hernandez, Penny S         6 STOP-CA                29.83      30.42  
  5 Healy, Willow J            6 SEAL-CA                31.12      30.72  
  6 Gribben, Jaelynn M         6 STOP-CA                33.35      37.98  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                53.24      56.08  
WHT - Division  
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA              1:09.42      56.14  
  2 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                   NT    1:04.86  
 -- Huang, Olivia Z            6 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA                30.29      28.62  
  2 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                33.40      29.95  
  3 Yang, Hannah E             6 NOVA-CA                35.40      31.08  
  4 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                29.56      33.28  
  5 Soni, Riddhima             6 NOVA-CA                30.80      34.94  
  6 Tricano, Olivia P          6 SEAL-CA                37.26      36.75  
 -- Gribben, Jaelynn M         6 STOP-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA              1:00.44    1:10.11  
WHT - Division  
  1 Farah, Sydnee              6 SACA-CA                   NT    1:00.56  
  2 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA              1:05.28    1:04.26  
  3 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                   NT    1:08.02  
  4 Yang, Hannah E             6 NOVA-CA              1:13.33    1:15.58  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagener, Gemma G           6 NOVA-CA                   NT      27.15  
  2 Soni, Riddhima             6 NOVA-CA                28.41      27.43  
  3 Yang, Hannah E             6 NOVA-CA                25.87      28.53  
  4 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                30.95      29.70  
  5 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                33.87      33.65  
 -- Tricano, Olivia P          6 SEAL-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Gribben, Jaelynn M         6 STOP-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farah, Sydnee              6 SACA-CA                   NT      52.65  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gandotra, Naaya            6 AZOT-CA                   NT    2:14.72  
     1:05.44                                                               
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacob, Emery N             8 NOVA-CA                18.57      17.33  
  2 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA                18.32      19.08  
  3 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA                18.28      19.13  
  4 Phinizy, Beatrice e        8 SPLA-CA                20.83      19.42  
  5 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                19.63      19.58  
  6 Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA                18.93      19.63  
  7 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                19.89      19.74  
  8 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                19.24      20.04  
  9 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                19.82      20.19  
 10 Mastros, Vivian M          8 SEAL-CA                19.26      20.33  
 11 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                19.41      20.35  
 12 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                18.81      20.81  
WHT - Division  
  1 Akselrod, Eva M            7 NOVA-CA                   NT      18.90  
  2 Greer, Ella M              8 SACA-CA                27.31      19.96  
  3 Greer, Zoey E              8 SACA-CA                23.75      19.97  
  4 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                   NT      20.10  
  5 Cohn, Ellie O              8 NOVA-CA                23.29      20.22  
  6 Fishburn, Charlise J       7 AAM-CA                 24.95      21.41  
  7 Huang, Grace Z             8 AZOT-CA                   NT      21.85  
  8 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                22.50      21.89  
  9 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA                22.54      23.18  
 10 Albu, Ale I                7 AAA-CA                 27.81      24.43  
 11 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                27.01      25.73  
 12 Sanchez, Brooke A          8 STOP-CA                   NT      26.91  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacob, Emery N             8 NOVA-CA                41.22      38.43  
  2 Patel, Sofia L             8 AAA-CA                 44.31      41.17  
  3 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA                40.99      42.00  
  4 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                42.78      43.01  
  5 Phinizy, Beatrice e        8 SPLA-CA                44.04      43.80  
  6 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA                41.37      44.18  
  7 Baker, Lola M              8 STOP-CA                47.92      45.06  
  8 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                42.55      45.59  
  9 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                47.22      47.79  
 10 Cohn, Ellie O              8 NOVA-CA                48.30      50.04  
 11 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                47.81      50.35  
WHT - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                   NT      45.07  
  2 Greer, Zoey E              8 SACA-CA                55.24      45.55  
  3 Mastros, Vivian M          8 SEAL-CA                57.07      45.69  
  4 Akselrod, Eva M            7 NOVA-CA              1:03.69      46.80  
  5 Greer, Ella M              8 SACA-CA                53.92      47.84  
  6 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                48.77      49.25  
  7 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA                57.89      55.19  
  8 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA              1:02.66      57.75  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bravenec, Sunday A         8 UN-CA/NOVA             42.07      37.32  
  2 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                43.38      41.46  
  3 Keating, Harper t          7 SPLA-CA                41.29      42.69  
  4 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                45.55      43.16  
  5 Vuppula, Avantika          8 AZOT-CA                42.65      43.71  
  6 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                42.78      44.29  
  7 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                45.36      45.50  
  8 Ikagawa, Tugumi H          8 NOVA-CA                47.80      48.31  
  9 Bi, Sophie                 8 NOVA-CA                48.29      48.33  
WHT - Division  
  1 Wu, Mila Y                 8 NOVA-CA                   NT      39.80  
  2 Kebria, Donia *            8 EAST-CA                   NT      51.57  
  3 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA              1:02.66      56.03  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacob, Emery N             8 NOVA-CA              1:37.34    1:27.51  
       40.17                                                               
  2 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA              1:40.26    1:36.98  
       46.66                                                               
  3 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA              1:36.76    1:38.18  
       45.72                                                               
  4 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA              1:38.25    1:38.33  
       46.33                                                               
 -- Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA              1:42.16         DQ  
      No touch on turn
       45.74                                                               
WHT - Division  
  1 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                   NT    1:27.69  
       40.32                                                               
  2 Baker, Lola M              8 STOP-CA                   NT    1:31.17  
       45.31                                                               
  3 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA              1:50.34    1:32.82  
       40.89                                                               
  4 Semingson, Teah R          8 SEAL-CA                   NT    1:37.92  
       46.65                                                               
  5 Ikagawa, Tugumi H          8 NOVA-CA              1:46.27    1:47.51  
       52.44                                                               
  6 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                   NT    1:49.38  
       51.53                                                               
  7 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA              1:50.47    1:50.29  
       51.70                                                               
  8 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA              1:56.25    1:52.48  
       50.46                                                               
  9 Bi, Sophie                 8 NOVA-CA                   NT    1:53.66  
 10 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA              1:53.49    2:02.33  
       54.32                                                               
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huang, Grace Z             8 AZOT-CA                23.91      23.57  
  2 Phinizy, Beatrice e        8 SPLA-CA                24.84      23.67  
  3 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                23.14      23.82  
  4 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                24.96      24.31  
  5 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                24.46      24.40  
  6 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                23.64      24.62  
  7 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                22.79      25.03  
  8 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                23.66      25.37  
  9 Cohn, Ellie O              8 NOVA-CA                26.32      25.56  
WHT - Division  
  1 Akselrod, Eva M            7 NOVA-CA                27.04      23.74  
  2 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                   NT      25.42  
  3 Greer, Zoey E              8 SACA-CA                28.33      25.66  
  4 Greer, Ella M              8 SACA-CA                36.51      25.89  
  5 Sanchez, Brooke A          8 STOP-CA                   NT      28.16  
  6 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA                27.17      28.27  
  7 Albu, Ale I                7 AAA-CA                    NT      36.51  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mastros, Vivian M          8 SEAL-CA                53.46      49.89  
  2 Patel, Sofia L             8 AAA-CA                 50.26      51.03  
  3 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                52.45      52.10  
  4 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                48.19      52.66  
  5 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                48.83      52.92  
  6 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                50.08      56.51  
  7 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                54.50      56.76  
  8 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                49.62      59.81  
 -- Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                53.64        DNF  
      Did not finish
WHT - Division  
  1 Phinizy, Beatrice e        8 SPLA-CA                   NT      50.74  
  2 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                   NT      51.06  
  3 Huang, Grace Z             8 AZOT-CA                   NT      51.72  
  4 Fishburn, Charlise J       7 AAM-CA                    NT      52.40  
  5 Baker, Lola M              8 STOP-CA                58.09      52.42  
  6 Akselrod, Eva M            7 NOVA-CA                   NT      53.52  
  7 Greer, Zoey E              8 SACA-CA              1:02.06      57.35  
  8 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA              1:01.52    1:00.97  
  9 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                   NT    1:09.30  
 -- Greer, Ella M              8 SACA-CA                   NT         DQ  
      Toes over lip of gutter after the start
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacob, Emery N             8 NOVA-CA                24.55      24.52  
  2 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                25.72      24.73  
  3 Wu, Mila Y                 8 NOVA-CA                25.53      24.92  
  4 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA                26.41      25.40  
  5 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                25.59      25.47  
  6 Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA                25.26      25.54  
  7 Vuppula, Avantika          8 AZOT-CA                25.33      25.86  
  8 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                25.90      26.04  
  9 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA                24.89      26.17  
 10 Keating, Harper t          7 SPLA-CA                26.20      26.20  
 11 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                25.68      26.50  
 12 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                26.42      27.30  
 13 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                27.44      27.54  
 14 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                26.76      27.80  
 -- Baker, Lola M              8 STOP-CA                28.48         DQ  
      Arms past hipline
WHT - Division  
  1 Greer, Zoey E              8 SACA-CA                45.65      26.67  
  2 Greer, Ella M              8 SACA-CA                39.92      30.48  
  3 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                34.11      31.29  
  4 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                36.89      32.57  
  5 Gurram, Akshara            8 SACA-CA                   NT      32.65  
  6 Ikagawa, Tugumi H          8 NOVA-CA                31.80      37.09  
 -- Ogili, Tanvi R             8 SACA-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                55.38      52.97  
  2 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                54.55      53.42  
  3 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                55.31      53.67  
  4 Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA                54.13      54.73  
  5 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                54.52      55.67  
  6 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA                56.44      55.95  
  7 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                54.14      56.39  
  8 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                55.13      57.01  
  9 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                55.94      58.09  
 10 Gordon, Leora              7 NOVA-CA                58.50      59.38  
 11 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                58.95      59.40  
 -- Wu, Mila Y                 8 NOVA-CA                55.42         DQ  
      One hand touch
 -- Jacob, Emery N             8 NOVA-CA                59.10         DQ  
      Elbows recovered over water
WHT - Division  
  1 Fishburn, Charlise J       7 AAM-CA               1:15.04      55.57  
  2 Greer, Zoey E              8 SACA-CA                   NT      59.68  
  3 Bi, Sophie                 8 NOVA-CA                   NT    1:04.89  
  4 Semingson, Teah R          8 SEAL-CA              1:11.61    1:05.24  
  5 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA              1:07.01    1:08.81  
  6 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                   NT    1:15.26  
 -- Kebria, Donia *            8 EAST-CA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Greer, Ella M              8 SACA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA                21.38      21.76  
  2 Chien, Natalie N           8 NOVA-CA                22.65      22.03  
  3 Gun, Kensie M              7 NOVA-CA                23.23      22.49  
  4 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                22.96      22.74  
  5 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                25.07      22.91  
  6 Keating, Harper t          7 SPLA-CA                25.41      25.66  
  7 Ikagawa, Tugumi H          8 NOVA-CA                24.91      26.58  
  8 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                23.35      27.31  
WHT - Division  
  1 Bi, Sophie                 8 NOVA-CA                28.72      24.08  
  2 Wu, Mila Y                 8 NOVA-CA                   NT      24.98  
  3 Semingson, Teah R          8 SEAL-CA                26.23      24.99  
  4 Eich, Avril Y              8 NOVA-CA                29.95      28.58  
  5 Harikumar, Aisha S         7 AAA-CA                    NT      32.30  
  6 Gurram, Akshara            8 SACA-CA                   NT      33.55  
  7 Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                33.32      33.91  
  8 Ogili, Tanvi R             8 SACA-CA                   NT      40.44  
 -- Greer, Ella M              8 SACA-CA                33.82         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Gordon, Leora              7 NOVA-CA                25.97         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                41.04         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Greer, Zoey E              8 SACA-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacob, Emery N             8 NOVA-CA                54.12      43.38  
  2 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA                49.54      45.59  
  3 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA                48.29      48.14  
  4 Vuppula, Avantika          8 AZOT-CA                55.47      49.32  
  5 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                50.43      50.49  
 -- Bravenec, Sunday A         8 UN-CA/NOVA             51.05         DQ  
      No Show Penalty Event
 -- Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA                49.71         DQ  
      Head did not break the surface by 15 meters
WHT - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                   NT      48.51  
  2 Fishburn, Charlise J       7 AAM-CA                    NT      54.05  
  3 Gun, Kendalyn M            7 NOVA-CA                58.12      57.22  
  4 Baker, Lola M              8 STOP-CA                   NT      57.76  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Takashima, Kaela           7 NOVA-CA              1:46.39    1:39.67  
       45.55                                                               
  2 Chan, Elizabeth C          8 NOVA-CA              1:44.68    1:45.94  
       49.13                                                               
  3 Tennant, Blair M           7 AZOT-CA              1:45.14    1:47.97  
       51.13                                                               
  4 Zheng, Hanwen              8 NOVA-CA              1:45.33    1:50.75  
       50.67                                                               
  5 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA              1:49.57    1:54.53  
       55.48                                                               
  6 Patel, Sofia L             8 AAA-CA               1:53.77    1:57.32  
       53.81                                                               
WHT - Division  
  1 Mastros, Vivian M          8 SEAL-CA                   NT    1:48.34  
       51.20                                                               
  2 Holeman, Jersey P          7 NOVA-CA                   NT    1:52.90  
       56.96                                                               
  3 Huang, Grace Z             8 AZOT-CA                   NT    1:56.60  
       58.31                                                               
  4 Cohn, Ellie O              8 NOVA-CA                   NT    2:04.98  
     1:00.23                                                               
  5 Kupenova, Galya D          8 STOP-CA                   NT    2:26.48  
     1:14.71                                                               
 -- Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                   NT         DQ  
      Arms not in same horizontal plane - breast
       50.90                                                               
 -- Shumway, Katie E           7 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes - back
     1:01.27                                                               
 -- Baker, Lola M              8 STOP-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
       56.55                                                               
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:04.00    1:13.96  
     1) Takashima, Kaela 7              2) Jacob, Emery N 8               
     3) Zheng, Hanwen 8                 4) Gun, Kendalyn M 7              
       37.78                                                               
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:20.00    1:22.64  
     1) Tennant, Blair M 7              2) Ye, Yolanda 8                  
     3) Shumway, Katie E 7              4) Huang, Grace Z 8               
       45.41                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:00.00    1:22.88  
     1) Chan, Elizabeth C 8             2) Holeman, Jersey P 7            
     3) Gordon, Leora 7                 4) Gun, Kensie M 7                
       43.26                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'C'                        1:04.10         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Wagener, Gemma G 6              2) Chien, Natalie N 8             
     3) Cohn, Ellie O 8                 4) Akselrod, Eva M 7              
       45.41                                                               
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                          59.00    1:27.84  
     1) Holeman, Jersey P 7             2) Jacob, Emery N 8               
     3) Takashima, Kaela 7              4) Wu, Mila Y 8                   
       48.36                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:00.00    1:32.21  
     1) Gordon, Leora 7                 2) Chan, Elizabeth C 8            
     3) Chien, Natalie N 8              4) Wagener, Gemma G 6             
       49.09                                                               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:21.00    1:32.92  
     1) Tennant, Blair M 7              2) Vuppula, Avantika 8            
     3) Ye, Yolanda 8                   4) Shumway, Katie E 7             
       51.83                                                               
  4 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        1:02.00    1:35.21  
     1) Ikagawa, Tugumi H 8             2) Gun, Kendalyn M 7              
     3) Gun, Kensie M 7                 4) Yang, Hannah E 6               
       55.46                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA                33.91      31.74  
  2 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA                35.13      34.15  
  3 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA                35.48      34.24  
  4 Norton, Naomi R            9 NOVA-CA                35.96      34.65  
  5 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                35.55      34.79  
  6 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA                 34.48      34.86  
  7 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA                36.60      34.94  
  8 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA                35.07      35.33  
  9 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA                35.28      35.43  
 10 Willmer, Gwenyth H         9 NOVA-CA                36.07      35.45  
 11 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                36.68      35.92  
 12 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA                36.72      35.97  
 13 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA                35.68      36.06  
 14 Lee, Lexi S                9 NOVA-CA                36.29      36.55  
 15 Chen, Summer M            10 SACA-CA                36.59      36.64  
WHT - Division  
  1 Chen, Caroline            10 NOVA-CA                   NT      33.92  
  2 Braun, Claire A           10 AAA-CA                 37.58      35.30  
  3 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA                 39.50      35.40  
  4 Saadi, Leema               9 AZOT-CA                37.10      35.53  
  5 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA                38.90      36.59  
  6 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA                37.16      36.86  
  7 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                38.06      37.06  
  8 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                37.35      37.26  
  9 Patton, Violet C          10 NOVA-CA                37.07      37.59  
 10 Gilani, Zarah S           10 NOVA-CA                40.23      37.62  
 11 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA                39.77      38.42  
 12 Davis, Harper C           10 SEAL-CA                50.85      38.54  
 13 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA                39.03      39.12  
 14 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA                37.74      39.31  
 15 Renta, Sophie E           10 SEAL-CA                39.35      39.43  
 16 Foxlin, Ori S              9 NOVA-CA                40.92      39.58  
 17 Warren, Kate R             9 NOVA-CA                37.70      39.59  
 18 Boehme, Allison L          9 STOP-CA                43.29      39.80  
 19 Renta, Emily J             9 SEAL-CA                37.94      40.01  
 20 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA                40.71      40.68  
 21 Mao, Thalia X              9 NOVA-CA                39.91      40.73  
 22 Varbanova, Ivanie N        9 NOVA-CA                42.60      40.88  
 23 Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                40.99      41.73  
 24 Kim, Hannah Y              9 NOVA-CA                40.60      41.84  
 25 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA                40.20      42.12  
 26 Bhagat, Tia               10 SACA-CA                42.12      43.22  
 27 Russell, Avery B           9 EAST-CA                47.89      45.64  
 28 Rajpal, Arna              10 NOVA-CA                40.89      45.68  
 29 Boykin, Chloe A           10 SEAL-CA                47.87      46.21  
 30 Ames, Addi L               9 STOP-CA                46.25      47.08  
 31 Catanzano, Emme Q         10 AZOT-CA                47.36      48.23  
 32 Winfield, Kyla E           9 NOVA-CA                49.19      50.48  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chamouille, Charlie L      9 NOVA-CA              1:15.31    1:13.12  
       33.96                                                               
  2 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA              1:15.70    1:13.85  
       35.10                                                               
  3 Ye, Serena                10 AZOT-CA              1:16.20    1:14.04  
       34.56                                                               
  4 Houldsworth, Annie S      10 NOVA-CA              1:15.61    1:14.23  
       35.86                                                               
  5 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA              1:16.45    1:14.28  
       35.74                                                               
  6 Khanna, Maanika *          9 EAST-CA              1:15.87    1:15.08  
       35.46                                                               
  7 Ko, Abby J                 8 NOVA-CA              1:19.06    1:16.22  
       37.15                                                               
  8 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA              1:20.26    1:17.89  
       36.35                                                               
  9 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              1:18.75    1:18.89  
       37.01                                                               
 10 Saadi, Leema               9 AZOT-CA              1:19.35    1:19.45  
       37.14                                                               
 11 Pham, Chanelle T           9 NOVA-CA              1:19.30    1:22.41  
       39.84                                                               
WHT - Division  
  1 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              1:22.17    1:17.16  
       37.08                                                               
  2 Kinno, Dahlia A            8 SEAL-CA              1:23.38    1:17.94  
       36.28                                                               
  3 Suh, Leah A               10 SACA-CA                   NT    1:20.15  
       35.29                                                               
  4 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA               1:21.96    1:20.24  
       37.90                                                               
  5 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA               1:24.77    1:20.29  
       37.33                                                               
  6 Le, Adelyn                 7 NOVA-CA              1:24.98    1:20.38  
       38.74                                                               
  7 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA              1:23.45    1:21.11  
       38.61                                                               
  8 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:22.81    1:21.49  
       38.67                                                               
  9 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA              1:22.21    1:23.10  
       38.47                                                               
 10 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA              1:24.25    1:23.15  
       39.44                                                               
 11 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA              1:28.74    1:23.56  
       39.92                                                               
 12 Warren, Kate R             9 NOVA-CA              1:25.64    1:25.29  
       40.45                                                               
 13 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA              1:22.32    1:26.59  
       40.26                                                               
 14 Rooke, Talula L            9 SACA-CA              1:25.88    1:26.79  
       42.71                                                               
 15 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA              1:34.80    1:28.97  
       41.54                                                               
 16 Boehme, Allison L          9 STOP-CA              1:33.13    1:29.09  
       41.30                                                               
 17 Nagai, Katie Y             9 NOVA-CA              1:36.48    1:30.64  
       43.95                                                               
 18 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA              1:37.40    1:32.51  
       44.55                                                               
 19 Kebria, Daria *           10 EAST-CA              1:33.09    1:35.28  
       44.12                                                               
 20 Zanuccoli, Mia L           9 NOVA-CA              1:40.47    1:36.36  
       43.66                                                               
 21 Weaver, Frankie a          9 SPLA-CA              1:34.97    1:37.52  
       45.38                                                               
 22 McKinley, Averie L         9 SACA-CA              1:57.27    1:41.31  
       45.91                                                               
 23 Ames, Addi L               9 STOP-CA              1:43.05    1:43.05  
       48.50                                                               
 24 Catanzano, Emme Q         10 AZOT-CA              1:43.77    1:43.40  
       49.02                                                               
 25 Hsu, Elaine A              9 SACA-CA              1:43.52    1:44.01  
       15.34                                                               
 26 Khalighi, Sharin           9 NOVA-CA              1:59.32    1:59.75  
       54.54                                                               
 27 Soeda, Solana              9 NOVA-CA              2:08.04    2:00.10  
       55.48                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA              2:51.99    2:39.84  
       35.43  1:16.00                                                      
  2 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA              2:46.04    2:41.18  
       37.16  1:18.85                                                      
  3 Houldsworth, Annie S      10 NOVA-CA              2:50.16    2:41.35  
       36.70  1:18.62                                                      
  4 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA              2:45.84    2:42.07  
       37.43  1:19.70                                                      
  5 Ko, Abby J                 8 NOVA-CA              2:44.81    2:44.47  
       37.49  1:19.90                                                      
  6 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              2:52.53    2:45.20  
       36.76  1:18.93                                                      
  7 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA              2:51.99    2:45.55  
       37.06  1:21.37                                                      
  8 Saadi, Leema               9 AZOT-CA              2:55.52    2:52.81  
       38.20  1:22.20                                                      
WHT - Division  
  1 Fishburn, Holly M         10 AAM-CA                    NT    2:44.53  
       35.32  1:17.15                                                      
  2 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA              2:58.86    2:46.75  
       37.95  1:21.76                                                      
  3 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA                    NT    2:48.51  
       38.19  1:21.98                                                      
  4 Rooke, Talula L            9 SACA-CA              3:04.70    3:05.53  
       42.12  1:31.12                                                      
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedford, Molly R          10 EAST-CA                   NT    6:27.65  
       45.69  1:25.25  2:45.42                                             
  2 Kim, Chloe N               9 EAST-CA                   NT    6:48.90  
       55.16  1:36.71  3:00.51                                             
  3 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA                   NT    6:54.21  
       16.97    59.77  2:24.26                                             
  4 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA              7:21.03    7:07.10  
       19.59  1:03.50  2:30.70                                             
  5 Houldsworth, Annie S      10 NOVA-CA              7:18.20    7:13.72  
       21.31  1:05.49  2:33.98                                             
  6 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA                   NT    7:45.20  
       26.83  1:15.45  2:51.47                                             
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                41.66      39.85  
  2 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA                40.77      40.48  
  3 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                41.54      41.12  
  4 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA                40.62      41.18  
  5 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA                42.21      41.33  
  6 Kim, Chloe N               9 EAST-CA                41.37      41.92  
  7 Saadi, Leema               9 AZOT-CA                41.32      42.05  
  8 Suh, Leah A               10 SACA-CA                41.32      42.44  
  9 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA                41.63      42.94  
 10 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA                42.24      43.29  
 11 Norton, Naomi R            9 NOVA-CA                42.57      43.49  
 12 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA                41.36      43.71  
 13 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA                43.39      43.72  
 14 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA                43.14      44.66  
 15 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA                42.73      44.70  
 16 Warren, Kate R             9 NOVA-CA                44.17      45.67  
 17 Patton, Violet C          10 NOVA-CA                43.68      46.05  
 -- Ye, Serena                10 AZOT-CA                40.57         DQ  
      Delay initiating turn
WHT - Division  
  1 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA                46.25      44.05  
  2 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                44.32      44.22  
  3 Willmer, Gwenyth H         9 NOVA-CA                46.17      44.56  
  4 Lee, Lexi S                9 NOVA-CA                44.61      44.74  
  5 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                46.46      45.04  
  6 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA                44.82      45.35  
  7 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA                45.23      45.83  
  8 Davis, Harper C           10 SEAL-CA                44.86      46.23  
  9 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA                49.45      46.62  
 10 Chen, Summer M            10 SACA-CA                48.47      46.81  
 11 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA                 47.17      47.05  
 12 Mao, Thalia X              9 NOVA-CA                47.59      47.18  
 13 Kim, Hannah Y              9 NOVA-CA                48.10      47.68  
 14 Gilani, Zarah S           10 NOVA-CA                50.78      48.29  
 15 Varbanova, Ivanie N        9 NOVA-CA                49.00      48.40  
 16 Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                   NT      48.54  
 17 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA                46.69      49.28  
 18 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA                47.50      49.54  
 19 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA                44.82      49.71  
 20 Bhagat, Tia               10 SACA-CA                53.86      50.68  
 21 Rajpal, Arna              10 NOVA-CA                51.69      50.89  
 22 Foxlin, Ori S              9 NOVA-CA                53.02      51.12  
 23 Winfield, Kyla E           9 NOVA-CA                56.23      52.59  
 24 Ames, Addi L               9 STOP-CA                50.29      53.44  
 25 Boehme, Allison L          9 STOP-CA                53.47      54.02  
 26 Boykin, Chloe A           10 SEAL-CA                   NT      57.92  
 -- Braun, Claire A           10 AAA-CA                 47.00         DQ  
      Re-Submerged
 -- Chen, Caroline            10 NOVA-CA                44.52         DQ  
      No touch at turn
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chamouille, Charlie L      9 NOVA-CA              1:29.28    1:26.28  
       40.86                                                               
  2 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA               1:29.35    1:26.74  
       42.41                                                               
  3 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:32.56    1:28.52  
       43.35                                                               
  4 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              1:29.22    1:29.96  
       44.01                                                               
  5 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA              1:30.49    1:30.19  
  6 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA               1:31.79    1:31.08  
       41.06                                                               
  7 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA              1:31.90    1:32.33  
       42.83                                                               
  8 Khanna, Maanika *          9 EAST-CA              1:31.16    1:32.87  
       45.06                                                               
  9 Han, Megan P               9 AZOT-CA              1:32.55    1:33.83  
       46.40                                                               
 10 Warren, Kate R             9 NOVA-CA              1:35.42    1:37.51  
       47.55                                                               
 11 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA              1:35.68    1:37.63  
       48.01                                                               
 12 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA              1:32.53    1:37.84  
       46.84                                                               
 -- Rooke, Talula L            9 SACA-CA              1:36.73         DQ  
      Multiple strokes
       49.94                                                               
WHT - Division  
  1 Ye, Serena                10 AZOT-CA                   NT    1:29.51  
       42.37                                                               
  2 Pham, Chanelle T           9 NOVA-CA                   NT    1:37.83  
       47.13                                                               
  3 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA              1:37.56    1:38.26  
       48.81                                                               
  4 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA                   NT    1:40.92  
       49.35                                                               
  5 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA              1:42.54    1:44.60  
       49.82                                                               
  6 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA                   NT    1:49.85  
       52.82                                                               
  7 Khalighi, Sharin           9 NOVA-CA              1:57.51    1:55.24  
       55.97                                                               
  8 Soeda, Solana              9 NOVA-CA                   NT    2:16.71  
     1:05.07                                                               
 -- Ames, Addi L               9 STOP-CA              1:58.91         DQ  
      No touch at turn
       57.09                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chamouille, Charlie L      9 NOVA-CA                46.52      45.89  
  2 Ko, Abby J                 8 NOVA-CA                47.05      46.00  
  2 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA                45.73      46.00  
  4 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA                47.33      46.37  
  5 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA                47.15      46.90  
  6 Pham, Chanelle T           9 NOVA-CA                46.87      47.02  
  7 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA                47.17      47.58  
  8 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA                48.14      48.09  
  9 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA                46.55      48.45  
 10 Ye, Serena                10 AZOT-CA                46.43      48.81  
 11 Tonkovich, Petra J        10 SACA-CA                48.63      48.87  
 12 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA                46.20      49.24  
 13 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA                49.48      49.60  
 14 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA                49.42      51.39  
WHT - Division  
  1 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA                51.32      49.33  
  2 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                51.21      50.14  
  3 Le, Adelyn                 7 NOVA-CA                51.31      50.28  
  4 Han, Megan P               9 AZOT-CA                51.91      50.68  
  5 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA                51.20      51.25  
  6 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                53.77      51.36  
  7 Tricano, Ella S            8 SEAL-CA                50.23      51.50  
  8 Kurokawa, Maya            10 SEAL-CA                   NT      52.32  
  9 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA                53.78      52.79  
 10 Nagai, Katie Y             9 NOVA-CA                53.03      53.44  
 11 Kebria, Daria *           10 EAST-CA                54.06      53.50  
 12 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA                53.56      53.68  
 13 Bhagat, Tia               10 SACA-CA                53.76      53.72  
 14 Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                   NT      53.97  
 15 Weaver, Frankie a          9 SPLA-CA                55.72      55.33  
 16 Catanzano, Emme Q         10 AZOT-CA                59.35      55.61  
 17 McKinley, Averie L         9 SACA-CA                57.10      56.02  
 18 Zanuccoli, Mia L           9 NOVA-CA                53.55      58.01  
 19 Soeda, Solana              9 NOVA-CA                59.54      58.77  
 20 Ames, Addi L               9 STOP-CA              1:04.10    1:04.90  
 -- Hsu, Elaine A              9 SACA-CA                51.85         DQ  
      Alternating Kick
 -- Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA                 56.78         DQ  
      No touch
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chamouille, Charlie L      9 NOVA-CA              1:41.73    1:39.71  
       47.26                                                               
  2 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA              1:40.92    1:41.66  
       48.06                                                               
  2 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA              1:46.25    1:41.66  
       49.38                                                               
  4 Warren, Kate R             9 NOVA-CA              1:41.85    1:42.77  
       48.72                                                               
  5 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA              1:41.32    1:43.24  
       48.60                                                               
  6 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA              1:45.21    1:44.67  
       49.83                                                               
  7 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA              1:41.49    1:46.00  
       50.45                                                               
  8 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              1:45.72    1:48.47  
       52.06                                                               
  9 Renta, Emily J             9 SEAL-CA              1:41.02    1:48.65  
       53.16                                                               
 10 Patton, Violet C          10 NOVA-CA              1:47.26    1:49.28  
       51.79                                                               
 11 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA              1:47.87    1:53.32  
       54.01                                                               
WHT - Division  
  1 Ye, Serena                10 AZOT-CA                   NT    1:42.74  
       49.56                                                               
  2 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              1:51.71    1:44.40  
       50.94                                                               
  3 Braun, Claire A           10 AAA-CA                    NT    1:46.06  
       49.58                                                               
  4 Kinno, Dahlia A            8 SEAL-CA                   NT    1:48.23  
       50.54                                                               
  5 Renta, Sophie E           10 SEAL-CA              2:02.63    1:48.77  
       51.85                                                               
  6 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                   NT    1:48.89  
       51.99                                                               
  7 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA              1:58.23    1:49.23  
       52.54                                                               
  8 Fann, Kayden B             8 SACA-CA                   NT    1:49.39  
       52.57                                                               
  9 Chen, Caroline            10 NOVA-CA                   NT    1:49.75  
       52.04                                                               
 10 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA                   NT    1:50.33  
       54.00                                                               
 11 Rajpal, Arna              10 NOVA-CA              1:54.38    1:50.65  
       53.32                                                               
 12 Norton, Naomi R            9 NOVA-CA                   NT    1:53.50  
       52.44                                                               
 13 Tricano, Ella S            8 SEAL-CA                   NT    1:55.06  
       55.58                                                               
 14 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA              1:54.18    1:55.75  
       57.57                                                               
 15 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA              1:53.59    1:56.60  
       54.59                                                               
 16 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA              1:56.90    1:58.27  
       56.75                                                               
 17 Varbanova, Ivanie N        9 NOVA-CA              1:54.67    1:58.69  
       57.65                                                               
 18 Kim, Hannah Y              9 NOVA-CA              2:04.61    2:01.63  
       56.90                                                               
 19 Russell, Avery B           9 EAST-CA                   NT    2:02.07  
       59.41                                                               
 20 Mao, Thalia X              9 NOVA-CA              2:00.28    2:02.57  
       57.06                                                               
 21 Gilani, Zarah S           10 NOVA-CA                   NT    2:04.56  
       56.95                                                               
 22 Foxlin, Ori S              9 NOVA-CA                   NT    2:04.86  
       58.86                                                               
 23 Winfield, Kyla E           9 NOVA-CA                   NT    2:05.57  
       58.23                                                               
 24 Catanzano, Emme Q         10 AZOT-CA              2:04.15    2:09.46  
     1:02.93                                                               
 25 Boehme, Allison L          9 STOP-CA                   NT    2:20.53  
     1:08.53                                                               
 -- Davis, Harper C           10 SEAL-CA              1:53.65         DQ  
      Not towards breast off wall
       54.32                                                               
 -- Bhagat, Tia               10 SACA-CA              1:56.72         DQ  
      Two strokes under water
       52.80                                                               
 -- Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA                    NT         DQ  
      Hands not separated
       54.72                                                               
 -- Ames, Addi L               9 STOP-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
     1:07.71                                                               
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA                 39.57      38.17  
  2 Houldsworth, Annie S      10 NOVA-CA                38.96      38.24  
  3 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                39.16      38.36  
  4 Le, Adelyn                 7 NOVA-CA                41.62      39.13  
  5 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA                39.68      39.36  
  6 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                40.15      40.19  
  7 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                40.34      40.20  
  8 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA                41.16      40.30  
  9 Khanna, Maanika *          9 EAST-CA                40.43      41.04  
 10 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA                38.77      41.11  
WHT - Division  
  1 Tonkovich, Petra J        10 SACA-CA                45.23      40.62  
  2 Saadi, Leema               9 AZOT-CA                43.37      40.89  
  3 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA                42.41      43.06  
  4 Kurokawa, Maya            10 SEAL-CA                   NT      43.26  
  5 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA                42.71      44.87  
  6 Warren, Kate R             9 NOVA-CA                43.45      45.32  
  7 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA                45.63      45.58  
  8 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA                44.43      45.84  
  9 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA                49.37      46.42  
 10 Nagai, Katie Y             9 NOVA-CA                48.81      48.81  
 11 Tennant, Brooklyn T        9 AZOT-CA                50.94      49.96  
 12 Zanuccoli, Mia L           9 NOVA-CA                44.70      50.27  
 13 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA                52.02      50.54  
 14 Pham, Chanelle T           9 NOVA-CA                46.77      51.11  
 15 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA                52.41      51.32  
 16 Boehme, Allison L          9 STOP-CA                59.14      52.62  
 17 Bhagat, Tia               10 SACA-CA                   NT      53.12  
 18 Weaver, Frankie a          9 SPLA-CA                53.68      54.44  
 19 Soeda, Solana              9 NOVA-CA              1:04.18    1:08.48  
 -- Vu, Katelyn R              9 SACA-CA                   NT         DQ  
 -- Khalighi, Sharin           9 NOVA-CA              1:01.22         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA              1:33.50    1:25.77  
       38.66                                                               
  2 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:34.86    1:32.41  
       42.68                                                               
  3 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              1:34.06    1:36.40  
       43.36                                                               
WHT - Division  
  1 Fishburn, Holly M         10 AAM-CA                    NT    1:28.18  
       40.90                                                               
  2 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA               1:38.91    1:30.99  
       42.86                                                               
  3 Chen, Caroline            10 NOVA-CA                   NT    1:31.82  
       39.48                                                               
  4 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA              1:39.00    1:32.53  
       40.89                                                               
  5 Saadi, Leema               9 AZOT-CA              1:39.92    1:32.91  
       43.51                                                               
  6 Renta, Emily J             9 SEAL-CA                   NT    1:37.02  
       43.60                                                               
  7 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA                   NT    1:41.67  
       44.95                                                               
  8 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA                   NT    1:45.18  
       47.13                                                               
  9 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              1:44.16    1:48.34  
       48.67                                                               
 10 Davis, Harper C           10 SEAL-CA                   NT    1:50.56  
       50.15                                                               
 11 Tricano, Ella S            8 SEAL-CA                   NT    1:52.72  
       48.97                                                               
 12 Mao, Thalia X              9 NOVA-CA                   NT    1:57.46  
       53.06                                                               
 13 Kinno, Dahlia A            8 SEAL-CA                   NT    2:00.91  
       55.27                                                               
 -- Renta, Sophie E           10 SEAL-CA              1:38.32         DQ  
      Arms underwater recovery
       45.44                                                               
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chamouille, Charlie L      9 NOVA-CA              1:28.41    1:24.19  
       39.11                                                               
  2 Robles, Amy S              8 AZOT-CA              1:28.31    1:26.63  
       39.24                                                               
  3 Anderson, Molly H         10 NOVA-CA              1:26.61    1:26.86  
       42.87                                                               
  4 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA               1:30.71    1:28.93  
       38.76                                                               
  5 Khanna, Maanika *          9 EAST-CA              1:27.45    1:29.01  
       43.36                                                               
  6 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA              1:28.30    1:29.16  
       43.76                                                               
  7 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              1:28.14    1:29.30  
       42.33                                                               
  8 Le, Adelyn                 7 NOVA-CA              1:31.85    1:30.12  
       42.93                                                               
  9 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:29.40    1:31.45  
       42.35                                                               
 10 Tonkovich, Petra J        10 SACA-CA              1:32.88    1:32.14  
       44.62                                                               
 11 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              1:28.19    1:32.68  
       44.51                                                               
 12 Hernandez, Abby J          9 STOP-CA              1:32.29    1:32.75  
       43.60                                                               
 13 Lowe, Helena F            10 NOVA-CA              1:31.30    1:33.60  
       43.89                                                               
 14 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA              1:32.49    1:34.12  
       46.65                                                               
 15 Nguyenle, Anh T           10 NOVA-CA              1:31.77    1:37.88  
       47.71                                                               
 16 Kinno, Dahlia A            8 SEAL-CA              1:33.19    1:38.29  
       49.25                                                               
WHT - Division  
  1 Warren, Kate R             9 NOVA-CA              1:34.49    1:32.53  
       44.09                                                               
  2 Kurokawa, Maya            10 SEAL-CA              1:40.52    1:35.31  
       44.57                                                               
  3 Floriano Day, Avelina Q   10 AAA-CA               1:41.44    1:36.33  
       45.73                                                               
  4 Priest, Braelyn A          8 NOVA-CA              1:39.44    1:37.67  
       48.76                                                               
  5 Han, Megan P               9 AZOT-CA              1:39.46    1:38.42  
       48.53                                                               
  6 Rajagopal, Mythili P       8 NOVA-CA              1:38.65    1:39.85  
       46.19                                                               
  7 Nagai, Katie Y             9 NOVA-CA              1:43.35    1:41.63  
       48.47                                                               
  8 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA              1:46.78    1:41.97  
       48.73                                                               
  9 Tricano, Ella S            8 SEAL-CA              1:38.91    1:42.33  
       49.25                                                               
 10 Rooke, Talula L            9 SACA-CA              1:41.84    1:42.56  
       48.87                                                               
 11 Hsu, Elaine A              9 SACA-CA              1:41.67    1:45.67  
       50.17                                                               
 12 Kebria, Daria *           10 EAST-CA              1:49.29    1:47.50  
       54.04                                                               
 13 Bhagat, Tia               10 SACA-CA              1:51.73    1:48.60  
       53.44                                                               
 14 Zanuccoli, Mia L           9 NOVA-CA              1:42.44    1:51.60  
       52.03                                                               
 15 Boehme, Allison L          9 STOP-CA                   NT    1:57.07  
       55.57                                                               
 16 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA                   NT    1:58.89  
       56.54                                                               
 17 Khalighi, Sharin           9 NOVA-CA              2:05.39    2:04.48  
     1:00.64                                                               
 -- Weaver, Frankie a          9 SPLA-CA              1:52.44         DQ  
      Hands not separated - breast
       58.31                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dasgupta, Nihaarika        9 NOVA-CA              3:18.03    3:02.77  
       41.72                                                               
  2 Santos, Gianina C          9 NOVA-CA              3:15.80    3:11.81  
       47.40                                                               
  3 Mansouri, Penelope D       9 NOVA-CA              3:12.18    3:13.01  
       43.44                                                               
  4 Warren, Kate R             9 NOVA-CA              3:19.82    3:20.81  
       46.44                                                               
WHT - Division  
  1 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA                   NT    2:58.02  
       37.03                                                               
  2 Suh, Leah A               10 SACA-CA                   NT    3:01.89  
       38.98                                                               
  3 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                   NT    3:03.25  
       40.48                                                               
  4 Chen, Summer M            10 SACA-CA                   NT    3:09.19  
       43.30                                                               
  5 Riley, Reagan V           10 NOVA-CA                   NT    3:09.25  
  6 Ben Yaish, Shira          10 NOVA-CA                   NT    3:17.20  
       43.61                                                               
  7 Patton, Violet C          10 NOVA-CA              3:42.53    3:17.33  
       47.01                                                               
  8 Lee, Lexi S                9 NOVA-CA                   NT    3:22.35  
       47.13                                                               
  9 Fischer, Linda A           9 NOVA-CA              3:38.19    3:28.90  
       48.78                                                               
 10 Grandes, Zoey A            9 NOVA-CA              3:38.88    3:35.80  
       48.52                                                               
 11 Lee, Noelle M             10 NOVA-CA              3:35.83    3:39.67  
       48.55                                                               
 12 Varbanova, Ivanie N        9 NOVA-CA              3:41.95    3:40.82  
       50.47                                                               
 -- Norton, Naomi R            9 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline - breast
       44.62                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:21.00    2:18.51  
     1) Tran, Tatum E 9                 2) Saadi, Leema 9                 
     3) Robles, Amy S 8                 4) Espiritu, Kynsley A 8          
       36.21                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:25.00    2:23.45  
     1) Willmer, Gwenyth H 9            2) Lee, Lexi S 9                  
     3) Patton, Violet C 10             4) Norton, Naomi R 9              
       52.10                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        2:30.00    2:32.74  
     1) Warren, Kate R 9                2) Nguyenle, Anh T 10             
     3) Fischer, Linda A 9              4) Lee, Noelle M 10               
       38.33                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:20.00         DQ  
     1) Mansouri, Penelope D 9          2) Chen, Caroline 10              
     3) Lowe, Helena F 10               4) Santos, Gianina C 9            
       38.35                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'D'                        2:35.00         DQ  
     1) Mao, Thalia X 9                 2) Rajagopal, Mythili P 8         
     3) Gilani, Zarah S 10              4) Priest, Braelyn A 8            
       44.45                                                               
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:40.00    2:41.58  
     1) Lowe, Helena F 10               2) Mansouri, Penelope D 9         
     3) Dasgupta, Nihaarika 9           4) Santos, Gianina C 9            
       43.70                                                               
  2 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:27.00    2:42.61  
     1) Alva, Taylor S 8                2) Ye, Serena 10                  
     3) Robles, Amy S 8                 4) Tran, Tatum E 9                
       42.32                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:44.00    2:46.14  
     1) Ben Yaish, Shira 10             2) Chamouille, Charlie L 9        
     3) Riley, Reagan V 10              4) Anderson, Molly H 10           
       43.03                                                               
  4 Irvine Novaquatics-CA  'D'                        2:52.00    2:58.62  
     1) Zheng, Hanwen 8                 2) Fischer, Linda A 9             
     3) Rajagopal, Mythili P 8          4) Nguyenle, Anh T 10             
       46.30                                                               
 -- Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:49.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3
     1) Saadi, Leema 9                  2) Tennant, Brooklyn T 9          
     3) Espiritu, Kynsley A 8           4) Catanzano, Emme Q 10           
       41.75                                                               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Scalzo, Ruby Z            12 AZOT-CA                30.87      30.12  
  2 Chan, Jocelyn D           11 NOVA-CA                31.73      31.37  
  3 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA                31.41      31.80  
  4 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                31.52      31.81  
  5 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA                32.69      31.92  
  6 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                31.46      31.93  
  6 Lin, Cindy                12 NOVA-CA                32.17      31.93  
  8 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA                32.32      31.96  
  9 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA                32.63      32.30  
 10 Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA                33.46      32.93  
 11 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA                32.81      32.99  
 12 Nicolov, Emmi N           11 NOVA-CA                31.40      33.25  
WHT - Division  
  1 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA                33.57      33.25  
  2 Borroto, Blayze L         11 SACA-CA                   NT      33.27  
  3 Jew, Bella H              11 AAM-CA                 34.49      34.18  
  4 Minici, Quinn M           11 EAST-CA                35.83      34.48  
  5 MacVicar, Maia B          12 NOVA-CA                34.00      35.00  
  6 You, Katelynn             11 AAA-CA                 36.23      35.89  
  7 Lee, Bella                11 STOP-CA                36.60      36.18  
  8 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                35.74      36.34  
  9 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA                40.93      36.62  
 10 Tadrous, Chloe E          11 STOP-CA                35.77      36.71  
 11 Huynh, May D              11 SPLA-CA                36.83      37.04  
 12 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                37.04      37.05  
 13 Kupumbati, Sophie S       11 SACA-CA                   NT      37.09  
 14 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                 40.27      38.56  
 15 Catanzano, Keira M        12 AZOT-CA                47.11      38.91  
 16 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                   NT      39.69  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chandler, Alexa M         12 NOVA-CA              1:07.85    1:06.39  
       31.72                                                               
  2 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT           1:07.17    1:06.67  
       32.36                                                               
  3 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA              1:08.19    1:06.88  
       32.02                                                               
  4 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA              1:09.02    1:07.15  
       31.81                                                               
  5 Dinh, Keira N             11 AZOT-CA              1:06.91    1:07.96  
       32.12                                                               
  6 Chang, Sydney             12 SEAL-CA              1:08.63    1:08.22  
       32.10                                                               
  7 Agustin, Zoe T            12 STOP-CA              1:09.95    1:09.10  
       32.00                                                               
  8 Yildiz, Nur               12 NOVA-CA              1:08.90    1:09.39  
       33.96                                                               
  9 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:07.83    1:09.68  
       33.08                                                               
 10 Jacobs, Isabella N        12 NOVA-CA              1:08.16    1:10.16  
       34.25                                                               
 11 Zhao, Lulu                12 SACA-CA              1:09.95    1:10.19  
       34.05                                                               
 12 Lim, Elysse X             11 Cali Piranha-SI      1:06.91    1:10.26  
       33.41                                                               
 13 Dizdarevic, Adna          11 NOVA-CA              1:10.96    1:10.31  
       33.62                                                               
 14 Leonardo, Sofia F         11 AZOT-CA              1:08.20    1:10.36  
       32.81                                                               
 15 Kim, Yuna                 11 NOVA-CA              1:12.12    1:12.21  
       34.08                                                               
 16 Lin, Cindy                12 NOVA-CA              1:12.70    1:12.99  
       34.82                                                               
 17 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              1:12.67    1:16.76  
       36.57                                                               
WHT - Division  
  1 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                   NT    1:03.58  
       30.16                                                               
  2 Wong, Amy E               11 AZOT-CA                   NT    1:06.10  
       31.46                                                               
  3 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA              1:13.44    1:10.57  
       33.27                                                               
  4 Verma, Arushi             12 NOVA-CA              1:14.37    1:13.97  
       35.62                                                               
  5 Patton, Ryleigh Y         12 NOVA-CA              1:16.64    1:15.10  
       36.14                                                               
  6 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA              1:14.11    1:16.34  
       36.28                                                               
  7 Mandal, Ahana             12 NOVA-CA              1:16.75    1:16.44  
       38.05                                                               
  8 Jew, Bella H              11 AAM-CA                    NT    1:16.70  
       35.16                                                               
  9 Nguyen, Grace T           11 NOVA-CA              1:23.30    1:16.85  
       37.02                                                               
 10 Pham, Mira T              11 AZOT-CA              1:21.51    1:17.44  
       35.65                                                               
 11 Nguyen, Sophia L          12 NOVA-CA              1:17.97    1:17.46  
       36.55                                                               
 12 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA              1:17.98    1:19.69  
       37.90                                                               
 13 Shah, Annika P            12 NOVA-CA                   NT    1:20.51  
       36.52                                                               
 14 Minici, Quinn M           11 EAST-CA              1:28.03    1:21.06  
       38.99                                                               
 15 Lee, Bella                11 STOP-CA              1:24.58    1:21.19  
       38.56                                                               
 16 Mastros, Lily A           11 SEAL-CA              1:20.35    1:21.48  
       38.78                                                               
 17 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA              1:26.70    1:21.62  
       40.87                                                               
 18 Lam, Sydney H             11 AZOT-CA              1:24.92    1:26.07  
       41.20                                                               
 19 Catanzano, Keira M        12 AZOT-CA              1:34.53    1:26.89  
       42.20                                                               
 20 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA              1:31.77    1:30.66  
       44.23                                                               
 21 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                    NT    1:30.82  
       41.46                                                               
 22 Flores, Olive L           11 SEAL-CA              1:40.30    1:43.17  
       47.50                                                               
 -- Pillai, Keerthana         11 SACA-CA                   NT   X1:59.77  
       53.42                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gramlich, Addison L       12 AAM-CA               2:23.95    2:15.59  
       31.02  1:05.81                                                      
  2 Hadhoud, Leila H          12 UN-CA/AZOT           2:29.85    2:21.86  
       32.92  1:09.18                                                      
  3 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA              2:24.13    2:23.29  
       32.76  1:08.90                                                      
  4 Sawtell, Kelsey M         12 NOVA-CA              2:25.90    2:27.25  
       32.91  1:10.67                                                      
  5 Dinh, Keira N             11 AZOT-CA              2:33.04    2:28.96  
       33.60  1:13.16                                                      
  6 Lim, Elysse X             11 Cali Piranha-SI      2:28.50    2:30.41  
       32.95  1:11.10                                                      
  7 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              2:34.95    2:41.79  
       36.76  1:18.61                                                      
WHT - Division  
  1 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT           2:39.00    2:29.56  
       34.38  1:12.29                                                      
  2 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA              2:50.61    2:53.29  
       40.81  1:24.70                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA                37.65      36.52  
  2 Agustin, Zoe T            12 STOP-CA                37.29      37.27  
  3 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA                36.74      37.35  
  4 Dizdarevic, Adna          11 NOVA-CA                37.27      37.39  
  4 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA                37.29      37.39  
  6 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA                36.95      37.84  
  7 Verma, Arushi             12 NOVA-CA                39.41      38.58  
  8 Jacobs, Isabella N        12 NOVA-CA                38.92      38.93  
  9 Lin, Cindy                12 NOVA-CA                39.53      39.12  
 10 Wong, Leah E              11 AZOT-CA                39.36      40.10  
 11 Patton, Ryleigh Y         12 NOVA-CA                39.52      40.57  
 -- Chandler, Alexa M         12 NOVA-CA                36.36      35.52  
      Declared false start
WHT - Division  
  1 Jew, Bella H              11 AAM-CA                 40.91      39.92  
  2 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA                40.24      39.93  
  3 Boomsma, Maryn G          12 NOVA-CA                39.65      40.53  
  4 Shah, Annika P            12 NOVA-CA                41.77      40.69  
  5 Nguyen, Grace T           11 NOVA-CA                44.32      41.14  
  5 Pham, Mira T              11 AZOT-CA                45.15      41.14  
  7 Fishburn, Annie M         12 AAM-CA                 41.18      41.17  
  8 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                41.11      41.46  
  9 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA                41.09      41.50  
 10 Mandal, Ahana             12 NOVA-CA                42.12      44.30  
 11 Minici, Quinn M           11 EAST-CA                45.65      45.27  
 12 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                 47.74      45.59  
 13 Lam, Sydney H             11 AZOT-CA                44.01      46.23  
 14 Mastros, Lily A           11 SEAL-CA                45.35      46.50  
 15 Lee, Bella                11 STOP-CA                46.30      47.02  
 16 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                48.88      47.59  
 17 Pillai, Keerthana         11 SACA-CA                   NT    1:05.58  
 -- Kim, Yuna                 11 NOVA-CA                39.62         DQ  
      Delay initiating arm pull
 -- Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA                52.62         DQ  
      Delay initiating turn
 -- Flores, Olive L           11 SEAL-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Scalzo, Ruby Z            12 AZOT-CA              1:19.62    1:14.53  
       37.28                                                               
  2 Nicolov, Emmi N           11 NOVA-CA              1:18.75    1:16.31  
       36.66                                                               
  3 Kumar, Bhavya             12 AZOT-CA              1:22.44    1:16.77  
     1:16.94                                                               
  4 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT           1:20.32    1:18.80  
       39.20                                                               
  5 Hadhoud, Leila H          12 UN-CA/AZOT           1:18.30    1:18.91  
       38.71                                                               
  6 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA              1:21.70    1:20.96  
       39.54                                                               
  7 Chan, Jocelyn D           11 NOVA-CA              1:22.11    1:23.99  
       41.38                                                               
WHT - Division  
  1 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA              1:26.93    1:27.17  
       41.46                                                               
  2 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA              1:28.10    1:29.37  
       44.40                                                               
  3 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:26.14    1:29.49  
       43.34                                                               
  4 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                   NT    1:39.05  
       49.45                                                               
  5 Kupumbati, Sophie S       11 SACA-CA                   NT    1:40.36  
       50.11                                                               
 -- Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                   NT         DQ  
      No Show Penalty Event
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stephens, Kayla M         12 AZOT-CA              2:51.81    2:34.40  
       36.04  1:14.97                                                      
  2 Yildiz, Nur               12 NOVA-CA              3:01.40    2:46.62  
       39.81  1:22.74                                                      
WHT - Division  
  1 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                   NT    2:21.66  
       32.31  1:07.99                                                      
  2 Schechinger, Tiara L      12 UN-CA/AZOT                NT    2:28.55  
       34.36  1:12.26                                                      
  3 Dinh, Keira N             11 AZOT-CA                   NT    2:42.35  
       38.14  1:20.00                                                      
  4 Lim, Elysse X             11 Cali Piranha-SI           NT    2:54.07  
       39.44  1:23.77                                                      
  5 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA                   NT    2:54.59  
       41.98  1:26.44                                                      
  6 Bedford, Madison K        12 EAST-CA                   NT    2:55.81  
       40.23  1:25.50                                                      
  7 Mandal, Ahana             12 NOVA-CA                   NT    3:23.08  
       48.03  1:39.46                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zhao, Lulu                12 SACA-CA                40.98      39.54  
  2 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                41.37      40.34  
  3 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA                41.98      41.34  
  4 Pham, Mira T              11 AZOT-CA                41.81      41.66  
  5 Boomsma, Maryn G          12 NOVA-CA                41.93      42.69  
  6 Nguyen, Sophia L          12 NOVA-CA                42.96      42.78  
  7 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA                43.24      42.95  
  8 Yildiz, Nur               12 NOVA-CA                42.56      43.35  
  9 Verma, Arushi             12 NOVA-CA                43.74      43.38  
 10 Jew, Bella H              11 AAM-CA                 43.48      43.45  
 11 Lin, Cindy                12 NOVA-CA                42.43      45.03  
WHT - Division  
  1 Stephens, Kayla M         12 AZOT-CA                44.88      40.76  
  2 Nguyen, Grace T           11 NOVA-CA                45.38      42.51  
  3 Lee, Bella                11 STOP-CA                45.62      44.80  
  4 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA                45.79      45.20  
  5 Catanzano, Keira M        12 AZOT-CA                48.00      45.89  
  6 Minici, Quinn M           11 EAST-CA                50.03      49.49  
  7 Lam, Sydney H             11 AZOT-CA                50.85      49.91  
  8 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                47.92      51.20  
 -- Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                51.40         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Bluemel, Gabi *           11 EAST-CA                50.31         DQ  
      Alternating Kick
 -- Pillai, Keerthana         11 SACA-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pinkney, Danielle m       12 SPLA-CA              1:28.96    1:29.62  
       41.89                                                               
  2 Nicolov, Emmi N           11 NOVA-CA              1:33.83    1:31.74  
       43.87                                                               
  3 Sawtell, Kelsey M         12 NOVA-CA              1:32.31    1:32.36  
       45.18                                                               
  4 MacVicar, Maia B          12 NOVA-CA              1:34.97    1:33.84  
       44.86                                                               
  5 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA              1:33.57    1:34.85  
       44.76                                                               
  6 Jew, Bella H              11 AAM-CA               1:36.09    1:34.87  
       45.29                                                               
  7 Lin, Cindy                12 NOVA-CA              1:32.75    1:35.27  
       45.68                                                               
  8 Pham, Mira T              11 AZOT-CA              1:33.28    1:36.31  
       45.70                                                               
WHT - Division  
  1 Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                   NT    1:24.60  
       39.70                                                               
  2 Borroto, Blayze L         11 SACA-CA                   NT    1:34.43  
       41.79                                                               
  3 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA              1:38.07    1:36.67  
       46.87                                                               
  4 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA              1:38.14    1:37.88  
       45.93                                                               
  5 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:39.33    1:41.59  
       47.47                                                               
  6 Huynh, May D              11 SPLA-CA              1:44.88    1:43.68  
       49.65                                                               
  7 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA              1:47.88    1:46.97  
       51.06                                                               
  8 Tadrous, Chloe E          11 STOP-CA              1:44.90    1:48.82  
       51.68                                                               
  9 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                   NT    1:50.12  
       52.37                                                               
 10 Kupumbati, Sophie S       11 SACA-CA                   NT    1:57.56  
       56.41                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Sophia L          12 NOVA-CA              3:24.63    3:16.77  
       44.68  1:34.29                                                      
WHT - Division  
  1 Wong, Leah E              11 AZOT-CA                   NT    3:03.58  
       43.57  1:31.45                                                      
  2 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT                NT    3:04.84  
       43.24  1:30.12                                                      
  3 Zhao, Lulu                12 SACA-CA                   NT    3:05.11  
       42.16  1:31.42                                                      
  4 Shah, Annika P            12 NOVA-CA                   NT    3:18.62  
       45.44  1:36.98                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Scalzo, Ruby Z            12 AZOT-CA                34.46      33.42  
  2 Lim, Elysse X             11 Cali Piranha-SI        34.38      34.22  
  3 Kumar, Bhavya             12 AZOT-CA                36.11      34.85  
  3 Lin, Cindy                12 NOVA-CA                35.34      34.85  
  5 Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA                35.91      34.98  
  6 Nicolov, Emmi N           11 NOVA-CA                36.49      35.36  
  7 Chan, Jocelyn D           11 NOVA-CA                34.52      35.53  
  8 Sawtell, Kelsey M         12 NOVA-CA                36.41      36.16  
  9 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA                36.61      36.23  
 10 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                35.70      36.27  
 11 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA                35.39      37.70  
 12 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                37.38      37.87  
 13 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT             35.38      39.15  
WHT - Division  
  1 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA                38.72      36.94  
  2 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA                37.95      37.14  
  3 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA                38.42      38.13  
  4 Huynh, May D              11 SPLA-CA                48.60      40.70  
  5 Minici, Quinn M           11 EAST-CA                42.02      40.76  
  6 Pham, Mira T              11 AZOT-CA                40.59      41.05  
  7 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA                43.34      42.03  
  8 MacVicar, Maia B          12 NOVA-CA                42.30      42.22  
  9 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA                44.30      44.75  
 10 Kupumbati, Sophie S       11 SACA-CA                   NT      47.00  
 11 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                47.47      50.18  
 12 Tadrous, Chloe E          11 STOP-CA                51.43      52.94  
 -- Lee, Bella                11 STOP-CA                45.44         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Agustin, Zoe T            12 STOP-CA              1:17.82    1:14.82  
       34.25                                                               
  2 Wong, Amy E               11 AZOT-CA              1:19.04    1:15.27  
       33.65                                                               
  3 Hadhoud, Leila H          12 UN-CA/AZOT           1:18.41    1:16.62  
       33.86                                                               
  4 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA              1:19.71    1:20.24  
       36.92                                                               
  5 Boomsma, Maryn G          12 NOVA-CA              1:21.64    1:23.94  
       38.41                                                               
  6 Yildiz, Nur               12 NOVA-CA              1:21.74    1:25.06  
       37.54                                                               
WHT - Division  
  1 Schechinger, Tiara L      12 UN-CA/AZOT                NT    1:13.15  
       33.88                                                               
  2 Kumar, Bhavya             12 AZOT-CA              1:27.84    1:18.61  
  3 Fann, Rykyn T             11 SACA-CA              1:28.61    1:18.81  
       36.73                                                               
  4 Chandler, Alexa M         12 NOVA-CA                   NT    1:18.86  
       35.34                                                               
  5 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA              1:33.29    1:24.18  
       38.72                                                               
  6 Dizdarevic, Adna          11 NOVA-CA              1:24.04    1:26.44  
       38.75                                                               
  7 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              1:33.76    1:29.61  
       40.72                                                               
  8 Kim, Yuna                 11 NOVA-CA                   NT    1:30.65  
       39.96                                                               
  9 Bartelli, Alyssa N        11 STOP-CA              1:39.42    1:36.98  
       45.05                                                               
 10 Shah, Annika P            12 NOVA-CA                   NT    1:40.91  
       44.31                                                               
 11 Mastros, Lily A           11 SEAL-CA                   NT    1:48.29  
       50.30                                                               
 12 Sabbagh, Jasmine A        12 NOVA-CA                   NT    1:53.50  
       50.13                                                               
 -- Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA              1:34.21         DQ  
      Non-simultaneous touch
       40.63                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Keira N             11 AZOT-CA                   NT    2:47.17  
       35.34  1:18.44                                                      
  2 Pinkney, Danielle m       12 SPLA-CA                   NT    2:54.57  
       37.99  1:21.77                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Scalzo, Ruby Z            12 AZOT-CA              1:18.07    1:14.54  
       34.70                                                               
  2 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:18.62    1:17.36  
       35.10                                                               
  3 Salazar, Reese P          11 NOVA-CA              1:19.17    1:18.46  
       37.98                                                               
  4 Sawtell, Kelsey M         12 NOVA-CA              1:18.29    1:19.17  
       37.59                                                               
  5 Hadhoud, Leila H          12 UN-CA/AZOT           1:20.47    1:20.48  
       36.21                                                               
  6 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA              1:24.30    1:20.78  
       37.35                                                               
  7 Fishburn, Annie M         12 AAM-CA               1:17.87    1:20.93  
       38.94                                                               
  8 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA              1:20.84    1:21.41  
       38.06                                                               
  9 Lin, Cindy                12 NOVA-CA              1:20.41    1:23.03  
       38.62                                                               
WHT - Division  
  1 Dostert, Kaitlyn M        11 NOVA-CA              1:26.30    1:25.28  
       39.84                                                               
  2 Jew, Bella H              11 AAM-CA               1:30.73    1:26.42  
       41.59                                                               
  3 MacVicar, Maia B          12 NOVA-CA              1:25.32    1:28.60  
       43.95                                                               
  4 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA                   NT    1:29.61  
       43.42                                                               
  5 Minici, Quinn M           11 EAST-CA              1:32.51    1:30.93  
       41.80                                                               
  6 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:29.79    1:31.27  
       43.02                                                               
  7 Borroto, Blayze L         11 SACA-CA                   NT    1:31.76  
       43.11                                                               
  8 Nguyen, Jojo T            12 SACA-CA              1:33.42    1:31.98  
       40.96                                                               
  9 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA              1:38.28    1:38.74  
       48.59                                                               
 10 Catanzano, Keira M        12 AZOT-CA              1:45.04    1:38.92  
       50.37                                                               
 -- Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Elbows recovered over water - breast
       39.44                                                               
 -- Huynh, May D              11 SPLA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline - breast
       41.60                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lin, Cindy                12 NOVA-CA              2:46.39    2:47.74  
       35.15                                                               
  2 Jacobs, Isabella N        12 NOVA-CA              2:50.61    2:48.36  
       39.63                                                               
  3 Kang, Chloe E             12 UN-CA/AZOT           2:59.88    2:50.73  
       41.11                                                               
  4 Ceranic, Leila            11 NOVA-CA              2:55.17    2:51.60  
       37.60                                                               
  5 Hadhoud, Leila H          12 UN-CA/AZOT           2:58.81    2:53.04  
       34.90                                                               
  6 Boomsma, Maryn G          12 NOVA-CA              2:57.61    2:53.87  
       36.93                                                               
  7 Dizdarevic, Adna          11 NOVA-CA              2:54.27    2:54.30  
       38.42                                                               
  8 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA              2:58.73    2:54.59  
       40.61                                                               
  9 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              2:55.79    2:55.17  
       38.70                                                               
 10 Fishburn, Annie M         12 AAM-CA               2:52.14    2:57.42  
       39.31                                                               
WHT - Division  
  1 Chandler, Alexa M         12 NOVA-CA                   NT    2:38.43  
       32.60                                                               
  2 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              3:09.91    2:50.61  
       39.01                                                               
  3 Verma, Arushi             12 NOVA-CA              3:02.52    2:55.50  
       40.32                                                               
  4 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA              3:03.51    2:58.97  
       39.55                                                               
  5 Kim, Yuna                 11 NOVA-CA                   NT    3:02.72  
       39.38                                                               
  6 Mandal, Ahana             12 NOVA-CA                   NT    3:03.75  
       43.34                                                               
  7 Nguyen, Grace T           11 NOVA-CA                   NT    3:05.98  
       43.18                                                               
  8 Nguyen, Sophia L          12 NOVA-CA              3:16.43    3:11.15  
       41.46                                                               
  9 Mastros, Lily A           11 SEAL-CA              3:37.07    3:21.40  
       48.79                                                               
 10 Gonzalez de la Pena, Lea  11 NOVA-CA                   NT    3:30.60  
       51.66                                                               
 -- Suh, Emma Sue             12 SACA-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes - back
       33.97                                                               
 -- Zhao, Lulu                12 SACA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
       38.72                                                               
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinno, Sophia V           12 SEAL-CA                   NT    4:54.08  
       29.83  1:04.60                                                      
  2 Hugins, Kiana J           12 EAST-CA                   NT    5:18.56  
       33.66  1:14.07                                                      
  3 Gramlich, Addison L       12 AAM-CA                    NT    5:27.65  
       32.58  1:10.93                                                      
  4 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                   NT    5:48.09  
       39.16  1:24.32                                                      
  5 Fishburn, Annie M         12 AAM-CA                    NT    6:18.59  
       40.28  1:28.51                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:06.00    2:06.38  
     1) Yildiz, Nur 12                  2) Kim, Yuna 11                   
     3) Dizdarevic, Adna 11             4) Salazar, Reese P 11            
       31.96                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:10.00    2:07.83  
     1) Ceranic, Leila 11               2) Dostert, Kaitlyn M 11          
     3) Verma, Arushi 12                4) Lin, Cindy 12                  
       31.81                                                               
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        2:18.00    2:22.22  
     1) Mandal, Ahana 12                2) Shah, Annika P 12              
     3) Sabbagh, Jasmine A 12           4) Boomsma, Maryn G 12            
       39.48                                                               
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:24.00    2:26.37  
     1) Sawtell, Kelsey M 12            2) Salazar, Reese P 11            
     3) Chan, Jocelyn D 11              4) Nicolov, Emmi N 11             
     1:19.49                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:28.00         DQ  
     1) Sabbagh, Jasmine A 12           2) Ceranic, Leila 11              
     3) Lin, Cindy 12                   4) Dostert, Kaitlyn M 11          
     1:29.32                                                               
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ro, Ava H                 13 STOP-CA                29.43      29.60  
  2 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA                29.68      29.62  
  3 Troccoli, Caprie B        13 AZOT-CA                30.54      30.32  
  4 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA                 30.27      30.71  
  5 Pfeiffer, Katie A         13 NOVA-CA                30.81      30.78  
  6 Le, Kaylin                13 NOVA-CA                30.97      31.10  
  7 Choi, Elizabeth Y         14 AZOT-CA                30.70      31.56  
  8 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA                31.73      31.62  
  9 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA                31.56      32.27  
WHT - Division  
  1 Quach, Olivia N           13 SACA-CA                32.24      31.94  
  2 Wang, Nicole E            14 AZOT-CA                32.23      32.16  
  3 Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA                33.48      35.55  
  4 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA                32.74      35.73  
  5 Gelb, Kate E              13 NOVA-CA                36.10      37.60  
  6 Carr, Sienna R            13 SPLA-CA                   NT      37.99  
  7 Stenseth, Olivia T        14 SPLA-CA                   NT      38.85  
  8 Khzouz, Reagan s          13 SPLA-CA                   NT      39.66  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Ella G         14 AAM-CA               1:03.56    1:03.77  
       30.69                                                               
  2 Chung, Makenna R          13 AAM-CA               1:03.92    1:04.76  
       30.84                                                               
  3 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              1:04.35    1:05.63  
       31.80                                                               
  4 Patel, Sara M             13 AAA-CA               1:07.02    1:08.23  
       32.78                                                               
  5 Comire, Ella R            13 AAA-CA               1:05.53    1:08.36  
       33.01                                                               
  6 Helffrich, Kaitlyn M      13 AZOT-CA              1:07.91    1:10.22  
       33.98                                                               
 -- Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              1:04.87   X1:04.98  
       30.53                                                               
WHT - Division  
  1 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA              1:09.48    1:06.74  
       31.68                                                               
  2 Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA               1:28.22    1:11.24  
       34.25                                                               
  3 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:09.32    1:12.91  
       34.62                                                               
  4 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:15.73    1:13.41  
       35.45                                                               
  5 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              1:12.69    1:13.79  
       35.87                                                               
  6 Hsu, Joanne K             14 SACA-CA              1:13.21    1:13.84  
       35.46                                                               
  7 Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA              1:17.92    1:18.57  
       36.90                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              2:25.30    2:19.97  
       31.25  1:06.78                                                      
  2 Williams, Anne L          13 AAA-CA               2:22.66    2:22.07  
       32.64  1:10.01                                                      
  3 Nguyen, Jenna P           13 NOVA-CA              2:22.41    2:28.82  
       31.73  1:08.87                                                      
WHT - Division  
  1 Troccoli, Caprie B        13 AZOT-CA              2:34.79    2:26.49  
       31.98  1:09.58                                                      
  2 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA              2:31.25    2:28.23  
       33.04  1:09.97                                                      
  3 Le, Kaylin                13 NOVA-CA              2:32.89    2:30.92  
       35.35  1:13.89                                                      
  4 Helffrich, Kaitlyn M      13 AZOT-CA              2:29.20    2:33.64  
       34.65  1:14.42                                                      
  5 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               2:51.81    2:35.27  
       36.30  1:18.03                                                      
  6 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              2:41.65    2:38.06  
       36.54  1:17.02                                                      
  7 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA              2:36.13    2:38.33  
       34.87  1:15.29                                                      
 -- Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              2:37.82         DQ  
      False start
       37.54  1:18.07                                                      
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ella G         14 AAM-CA                    NT    6:28.58  
       34.93  1:11.97  2:32.29                                             
  2 Chung, Makenna R          13 AAM-CA                    NT    6:35.43  
       33.94  1:11.52  2:32.64                                             
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          13 AAA-CA               1:17.17    1:16.29  
       37.20                                                               
  2 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA              1:17.91    1:17.58  
       38.10                                                               
  3 Nguyen, Jenna P           13 NOVA-CA              1:17.10    1:19.00  
       39.08                                                               
  4 Le, Kaylin                13 NOVA-CA              1:20.65    1:21.23  
       40.19                                                               
  5 Pfeiffer, Katie A         13 NOVA-CA              1:18.96    1:23.87  
       40.48                                                               
  6 Choi, Elizabeth Y         14 AZOT-CA              1:20.97    1:27.43  
       40.35                                                               
WHT - Division  
  1 Quach, Olivia N           13 SACA-CA              1:21.58    1:19.06  
       38.70                                                               
  2 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:24.26    1:20.27  
       39.61                                                               
  3 Troccoli, Caprie B        13 AZOT-CA                   NT    1:20.56  
       39.62                                                               
  4 Wang, Nicole E            14 AZOT-CA              1:21.13    1:22.35  
       40.38                                                               
  5 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               1:25.57    1:27.01  
       43.12                                                               
  6 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA                   NT    1:29.61  
       43.45                                                               
  7 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              1:29.52    1:34.93  
       47.16                                                               
  8 Gelb, Kate E              13 NOVA-CA              1:39.04    1:41.12  
 -- Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA              1:22.10         DQ  
      Delay initiating turn
       41.75                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          13 AAA-CA               2:39.76    2:39.63  
       37.32  1:17.75                                                      
  2 Patel, Sara M             13 AAA-CA               2:41.88    2:44.06  
       38.18  1:21.08                                                      
WHT - Division  
  1 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA                   NT    2:44.89  
       38.00  1:20.11                                                      
  2 Thompson, Amery A         13 AAA-CA                    NT    2:46.47  
       41.21  1:24.04                                                      
 -- Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA                    NT         DQ  
      No touch at turn
       45.92  1:33.80                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Helffrich, Kaitlyn M      13 AZOT-CA              1:28.83    1:26.58  
       41.93                                                               
  2 Le, Kaylin                13 NOVA-CA              1:25.39    1:27.56  
       42.26                                                               
  3 Williams, Anne L          13 AAA-CA               1:24.81    1:28.14  
       41.07                                                               
  4 Choi, Elizabeth Y         14 AZOT-CA              1:29.23    1:28.22  
       41.60                                                               
  5 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              1:27.92    1:29.06  
       42.23                                                               
  6 Pfeiffer, Katie A         13 NOVA-CA              1:29.01    1:29.51  
       41.71                                                               
  7 Nguyen, Jenna P           13 NOVA-CA              1:27.75    1:32.12  
       44.09                                                               
WHT - Division  
  1 Dimitriadis, Alyssa L     13 EAST-CA              1:31.18    1:22.49  
       39.12                                                               
  2 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               1:40.72    1:33.98  
       43.42                                                               
  3 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:43.19    1:34.71  
       45.37                                                               
  4 Gelb, Kate E              13 NOVA-CA              1:35.58    1:35.12  
       45.20                                                               
  5 Quach, Olivia N           13 SACA-CA              1:40.53    1:37.01  
       46.76                                                               
  6 Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA              1:43.92    1:38.82  
       48.35                                                               
  7 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              1:35.38    1:40.26  
       48.21                                                               
  8 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA              1:38.44    1:42.94  
       49.27                                                               
  9 Carr, Sienna R            13 SPLA-CA                   NT    1:57.79  
       57.19                                                               
 10 Khzouz, Reagan s          13 SPLA-CA                   NT    1:57.87  
       57.24                                                               
 -- Stenseth, Olivia T        14 SPLA-CA                   NT         DQ  
      Hands not separated
       57.27                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rodriguez, Ella G         14 AAM-CA               3:08.52    2:57.55  
       41.75  1:26.86                                                      
  2 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              3:05.63    3:09.53  
       43.53  1:31.56                                                      
  3 Chung, Makenna R          13 AAM-CA               3:05.71    3:14.71  
       43.01  1:32.56                                                      
WHT - Division  
  1 Comire, Ella R            13 AAA-CA               3:21.40    3:22.08  
       47.21  1:39.86                                                      
  2 Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA              3:31.96    3:31.28  
       48.58  1:43.28                                                      
  3 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              3:29.72    3:36.09  
       48.79  1:44.15                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Williams, Anne L          13 AAA-CA               1:11.19    1:12.85  
       32.45                                                               
  2 Helffrich, Kaitlyn M      13 AZOT-CA              1:15.05    1:17.33  
       35.84                                                               
  3 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:16.18    1:20.99  
       37.95                                                               
WHT - Division  
  1 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              1:17.50    1:12.27  
       32.80                                                               
  2 Wang, Nicole E            14 AZOT-CA              1:18.31    1:17.19  
       36.28                                                               
  3 Hsu, Joanne K             14 SACA-CA              1:18.47    1:21.15  
       36.92                                                               
  4 Shahrabian, Samin         13 NOVA-CA              1:24.63    1:22.02  
       36.72                                                               
  5 Chung, Makenna R          13 AAM-CA               1:17.60    1:22.38  
       37.13                                                               
  6 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:27.20    1:26.08  
       41.59                                                               
  7 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              1:31.22    1:32.44  
       42.90                                                               
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Pfeiffer, Katie A         13 NOVA-CA              2:50.90    2:47.02  
       37.52  1:21.65                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              2:41.51    2:40.16  
       36.05                                                               
  2 Helffrich, Kaitlyn M      13 AZOT-CA              2:43.79    2:44.88  
       36.78                                                               
  3 Patel, Sara M             13 AAA-CA               2:50.78    2:47.80  
       36.99                                                               
WHT - Division  
  1 Wang, Nicole E            14 AZOT-CA              2:52.64    2:53.04  
       36.23                                                               
  2 Hsu, Joanne K             14 SACA-CA              3:06.35    2:59.01  
       36.93                                                               
  3 Comire, Ella R            13 AAA-CA               2:54.25    3:03.38  
       42.86                                                               
  4 Arias, Aidynn A           14 NOVA-CA              3:03.34    3:07.72  
       42.31                                                               
  5 Cameron, Lilly J          13 NOVA-CA              3:13.57    3:09.38  
       42.26                                                               
 -- Bindra, Alyssa P          13 AAA-CA               3:00.04         DQ  
      Multiple strokes - back
       41.15                                                               
 -- Boyd, Ava m               13 SPLA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous touch - fly
       38.89                                                               
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimitriadis, Alyssa L     13 EAST-CA                   NT    5:13.51  
       33.33  1:11.90                                                      
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA                30.20      30.76  
WHT - Division  
  1 Mills, Abigail s          15 SPLA-CA                   NT      31.26  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jacobs, Rebecca A         16 NOVA-CA              1:04.03    1:06.60  
       31.96                                                               
  2 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              1:06.02    1:07.90  
       32.65                                                               
  3 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              1:08.61    1:09.34  
       32.79                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              2:31.85    2:27.83  
       33.64  1:11.66                                                      
  2 Mills, Abigail s          15 SPLA-CA              2:32.25    2:31.04  
       35.11  1:12.54                                                      
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ro, Hannah H              15 STOP-CA              5:59.97    5:55.73  
       32.60  1:08.02  2:20.61                                             
WHT - Division  
  1 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              6:43.26    6:28.24  
       34.37  1:12.15  2:31.63                                             
  2 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              7:25.56    6:37.48  
       33.92  1:13.21  2:35.49                                             
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              1:21.59    1:18.82  
       39.22                                                               
  2 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              1:16.01    1:18.92  
       38.57                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              2:37.32    2:30.72  
       36.45  1:14.64                                                      
  2 Jacobs, Rebecca A         16 NOVA-CA              2:38.74    2:42.91  
       39.69  1:21.88                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              1:30.39    1:29.97  
       42.83                                                               
  2 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              1:30.66    1:29.99  
       42.75                                                               
  3 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              1:30.24    1:30.04  
       42.46                                                               
  4 Mills, Abigail s          15 SPLA-CA              1:31.45    1:34.98  
       44.69                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              3:30.20    3:13.13  
       43.53  1:35.07                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              1:12.65    1:12.59  
       34.13                                                               
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ro, Hannah H              15 STOP-CA              2:46.18    2:39.71  
       34.44  1:15.82                                                      
WHT - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA                   NT    2:42.80  
       33.31  1:12.95                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              2:42.16    2:41.32  
       33.51                                                               
  2 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              2:46.98    2:43.24  
       36.34                                                               
  3 Jacobs, Rebecca A         16 NOVA-CA              2:39.21    2:45.90  
       34.11                                                               
  4 Gibbons, Jordan A         17 NOVA-CA              2:52.00    2:49.53  
       38.15                                                               
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Roth, Micaela A           15 AZOT-CA              6:16.49    5:50.56  
       35.90  1:20.34                                                      
 
Girls 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        4:45.00    4:56.28  
     1) Shahrabian, Samin 13            2) Arias, Aidynn A 14             
     3) Cameron, Lilly J 13             4) Gibbons, Jordan A 17           
       33.56  1:14.47                                                      
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                19.10      18.74  
  2 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                19.21      20.68  
WHT - Division  
  1 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                23.43      21.76  
  2 Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT      23.27  
  3 Ye, Jasper                 5 AZOT-CA                26.58      25.81  
  4 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA                26.17      27.98  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                42.61      44.07  
WHT - Division  
  1 Wong, Alex C               6 NOVA-CA                51.05      48.21  
  2 Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT      53.87  
  3 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA              1:03.02    1:07.82  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                46.38      45.28  
WHT - Division  
  1 Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT      53.83  
  2 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                55.26      54.99  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA              1:51.51    1:38.53  
       47.75                                                               
  2 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA              2:22.24    2:19.10  
     1:06.92                                                               
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                23.19      22.92  
  2 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                22.51      23.82  
  3 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA                24.53      25.46  
WHT - Division  
  1 Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT      29.22  
  2 Ye, Jasper                 5 AZOT-CA                30.58      30.21  
  3 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                28.08      30.68  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                48.73      47.98  
  2 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                49.83      51.14  
WHT - Division  
  1 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA                59.25      58.34  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                25.65      26.00  
  2 Wong, Alex C               6 NOVA-CA                26.89      26.09  
WHT - Division  
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                28.27      29.47  
 -- Chatman, CJ D              5 SACA-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
 -- Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                54.01      56.38  
  2 Wong, Alex C               6 NOVA-CA                59.77    1:00.63  
WHT - Division  
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA              1:01.98    1:03.60  
  2 Ye, Jasper                 5 AZOT-CA                   NT    1:17.78  
 -- Chatman, CJ D              5 SACA-CA                   NT         DQ  
      Arms not in same horizontal plane
 -- Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Noah K               6 NOVA-CA                22.43      23.79  
WHT - Division  
  1 Goodman, Wyatt J           6 AZOT-CA                   NT      26.79  
  2 Bailey, Landon R           6 NOVA-CA                28.26      27.32  
  3 Wong, Alex C               6 NOVA-CA                27.65      30.98  
  4 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                33.17      36.21  
  5 Ye, Jasper                 5 AZOT-CA                38.22      39.92  
 -- Chatman, CJ D              5 SACA-CA                   NT         DQ  
      Kick breaststroke type
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA                49.26      46.18  
WHT - Division  
 -- Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tran, Mason T              6 NOVA-CA              1:43.16    1:42.89  
       45.54                                                               
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                17.94      17.83  
  2 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                18.93      18.17  
  3 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                18.66      19.13  
  4 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                19.37      19.31  
  5 Carrera, Kyson E           7 SACA-CA                18.03      19.33  
  6 Huang, Kyle C              7 NOVA-CA                19.60      20.25  
  7 Amizic, Luka T             7 NOVA-CA                19.69      20.59  
  8 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                20.03      20.79  
  9 Colman, Luke H             8 NOVA-CA                20.12      22.38  
WHT - Division  
  1 Gilani, Aayan S            8 NOVA-CA                21.18      16.93  
  2 Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT      19.38  
  3 Le, Breylon P              8 NOVA-CA                21.69      19.97  
  4 Kueng, Nash J              7 STOP-CA                25.40      20.38  
  5 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                22.78      20.46  
  6 Yang, Joshua S             8 AZOT-CA                23.15      20.66  
  7 De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                22.44      21.31  
  8 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                23.04      21.34  
  9 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                21.57      21.39  
 10 Encheff, Bode C            8 AZOT-CA                26.61      23.72  
 11 Fernandez, Jayden R        7 SEAL-CA                   NT      24.00  
 12 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                24.95      25.01  
 13 Salam, Jad A               8 AZOT-CA                27.02      25.86  
 14 Gross, Dyson L             7 STOP-CA                27.85      28.35  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gilani, Aayan S            8 NOVA-CA                44.08      37.92  
  2 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                40.47      40.05  
  3 Kim, Sean J                8 NOVA-CA                40.14      41.97  
  4 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                41.97      42.28  
  5 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                44.63      44.38  
  6 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                43.21      44.52  
  7 Lo, Chester J              8 NOVA-CA                42.94      45.82  
  8 Carrera, Kyson E           7 SACA-CA                42.07      46.02  
  9 Huang, Kyle C              7 NOVA-CA                45.20      46.31  
 10 Amizic, Luka T             7 NOVA-CA                41.84      46.43  
WHT - Division  
  1 Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT      46.34  
  1 De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                   NT      46.34  
  3 Kueng, Nash J              7 STOP-CA                50.36      48.82  
  4 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                51.43      49.44  
  5 Yang, Joshua S             8 AZOT-CA                   NT      51.14  
  6 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                49.63      52.12  
  7 Colman, Luke H             8 NOVA-CA                49.07      55.20  
  8 Encheff, Bode C            8 AZOT-CA              1:02.81      55.92  
  9 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA              1:00.85      56.45  
 10 Fernandez, Jayden R        7 SEAL-CA                   NT      57.36  
 11 Salam, Jad A               8 AZOT-CA                59.70      57.54  
 -- Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                52.58         DQ  
      No Show Penalty Event
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Macavei, Andrew B          7 STOP-CA                41.29      38.94  
  2 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                40.14      39.19  
  3 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                40.47      39.77  
  4 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                44.63      43.86  
  5 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                44.10      45.19  
  6 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                41.93      45.49  
  7 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                47.15      48.01  
  8 Bartelli, Austin J         7 STOP-CA                46.16      49.45  
WHT - Division  
  1 Cho, Andy                  8 NOVA-CA                   NT      44.37  
  2 De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                   NT      46.41  
  3 Kueng, Nash J              7 STOP-CA                50.36      48.93  
  4 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                52.58      51.28  
  5 Shibata, Dean              7 NOVA-CA                   NT      53.72  
  6 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 53.34      59.61  
  7 Semingson, Henry S         7 SEAL-CA              1:03.15    1:02.25  
  8 Gross, Dyson L             7 STOP-CA              1:08.18    1:03.95  
  9 Salam, Jad A               8 AZOT-CA                59.70    1:18.22  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nie, Aaron L               7 NOVA-CA              1:26.17    1:22.34  
       39.03                                                               
  2 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA              1:26.20    1:25.67  
       41.73                                                               
  3 Taite, Cole f              8 SPLA-CA              1:27.87    1:27.03  
       39.78                                                               
  4 Kim, Sean J                8 NOVA-CA              1:31.65    1:31.60  
       42.65                                                               
  5 Bartelli, Austin J         7 STOP-CA              1:40.30    1:37.12  
       46.34                                                               
  6 Huang, Lucien              7 AZOT-CA              1:41.16    1:39.92  
       46.36                                                               
  7 Lo, Chester J              8 NOVA-CA              1:39.65    1:46.17  
       49.05                                                               
WHT - Division  
  1 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                   NT    1:29.44  
       43.49                                                               
  2 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                   NT    1:38.61  
       45.01                                                               
  3 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA              1:44.16    1:39.34  
       44.81                                                               
  4 Kueng, Nash J              7 STOP-CA              1:53.42    1:41.86  
     1:55.69                                                               
  5 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                   NT    1:45.28  
       47.80                                                               
  6 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                   NT    1:54.52  
       52.19                                                               
  7 Zou, Mars                  7 AAA-CA               1:52.92    1:58.91  
       57.25                                                               
 -- Cho, Andy                  8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      No touch on turn
       43.34                                                               
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nie, Aaron L               7 NOVA-CA                23.31      20.54  
  2 Gilani, Aayan S            8 NOVA-CA                24.67      21.56  
  3 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                22.71      22.24  
  4 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                24.85      22.48  
  5 Le, Breylon P              8 NOVA-CA                23.66      22.71  
  6 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                23.12      23.02  
  7 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                22.77      23.55  
  8 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                24.13      23.78  
  9 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                25.14      23.90  
 10 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                21.66      24.24  
 11 Huang, Kyle C              7 NOVA-CA                24.35      24.44  
 12 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                25.23      26.39  
 13 Colman, Luke H             8 NOVA-CA                23.29      32.45  
WHT - Division  
  1 Masud, Azam J              8 AZOT-CA                   NT      20.78  
  2 Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT      21.21  
  3 De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                28.38      24.72  
  4 Fernandez, Jayden R        7 SEAL-CA                   NT      25.09  
  5 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                27.46      25.94  
  6 Kueng, Nash J              7 STOP-CA                26.90      26.33  
  7 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                29.07      28.14  
  8 Gross, Dyson L             7 STOP-CA                27.63      30.77  
 -- Yang, Joshua S             8 AZOT-CA                29.89         DQ  
      Head did not break the surface by 15 meters
 -- Salam, Jad A               8 AZOT-CA                26.71         DQ  
      Toes over lip of gutter after the start
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Sean J                8 NOVA-CA                47.15      47.39  
  2 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                49.02      48.02  
  3 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                48.34      48.90  
  4 Amizic, Luka T             7 NOVA-CA                47.93      49.30  
  5 Lo, Chester J              8 NOVA-CA                47.34      49.60  
  6 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                52.11      50.70  
  7 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                47.86      50.81  
  8 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                48.47      51.82  
  9 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                53.79      55.34  
WHT - Division  
  1 Le, Breylon P              8 NOVA-CA                   NT      48.50  
  2 Gilani, Aayan S            8 NOVA-CA                   NT      48.90  
  3 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                   NT      50.28  
  4 Huang, Kyle C              7 NOVA-CA                58.36      54.41  
  5 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA              1:01.62      58.59  
  6 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA              1:01.22      58.72  
  7 Fernandez, Jayden R        7 SEAL-CA                   NT    1:01.48  
  8 Gross, Dyson L             7 STOP-CA                   NT    1:08.14  
 -- Kueng, Nash J              7 STOP-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 -- Masud, Azam J              8 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull
 -- Salam, Jad A               8 AZOT-CA                   NT      58.51  
      Did not finish
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Macavei, Andrew B          7 STOP-CA                25.97      24.20  
  2 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                23.75      24.25  
  3 Taite, Cole f              8 SPLA-CA                25.29      25.53  
  4 Lo, Chester J              8 NOVA-CA                25.13      26.57  
  5 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                27.15      26.73  
  6 Kim, Sean J                8 NOVA-CA                25.50      26.81  
  7 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                27.59      30.36  
 -- Nie, Aaron L               7 NOVA-CA                27.20         DQ  
      No touch
WHT - Division  
  1 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                30.91      27.04  
  2 Bartelli, Austin J         7 STOP-CA                28.48      28.38  
  3 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                31.63      30.39  
  4 Kueng, Nash J              7 STOP-CA                   NT      30.61  
  5 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                31.90      31.33  
  6 Gross, Dyson L             7 STOP-CA                32.99      35.22  
  7 Shibata, Dean              7 NOVA-CA                   NT      35.71  
  8 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 34.66      38.13  
 -- Salam, Jad A               8 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick
 -- Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                28.07         DQ  
      No touch
 -- Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Masud, Azam J              8 AZOT-CA                51.11      49.56  
  2 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                53.82      53.00  
  3 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                54.51      56.01  
  4 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                56.57      59.76  
  5 Lo, Chester J              8 NOVA-CA                58.00    1:00.91  
 -- Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                56.70         DQ  
      One hand touch
WHT - Division  
  1 Taite, Cole f              8 SPLA-CA                   NT      57.09  
  2 Cho, Andy                  8 NOVA-CA                   NT      59.91  
  3 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA              1:07.30    1:03.34  
  4 Gross, Dyson L             7 STOP-CA              1:15.76    1:17.96  
 -- Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water
 -- Zou, Mars                  7 AAA-CA                    NT         DQ  
      No touch
 -- Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA              1:08.54         DQ  
      Two strokes under water
 -- Shibata, Dean              7 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA              1:06.95         DQ  
      Two strokes under water
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nie, Aaron L               7 NOVA-CA                22.00      20.64  
  2 Kim, Jayden J              8 NOVA-CA                21.89      23.84  
  3 Dotts, Jake T              7 NOVA-CA                24.40      24.35  
  4 Kim, Sean J                8 NOVA-CA                23.80      25.86  
  5 Philobbos, Jacob H         7 NOVA-CA                24.77      28.07  
WHT - Division  
  1 Cho, Andy                  8 NOVA-CA                   NT      21.52  
  2 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                26.86      21.78  
  3 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA                27.24      24.09  
  4 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                28.16      26.90  
  5 Pajer, Collin B            7 AZOT-CA                28.79      29.61  
  6 Casciaro, Vincent          7 NOVA-CA                31.51      29.71  
  7 Chen, Caden A              8 NOVA-CA                   NT      30.02  
  8 De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                   NT      32.70  
  9 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                35.11      33.17  
 -- Taite, Cole f              8 SPLA-CA                26.40         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Salam, Jad A               8 AZOT-CA                29.54         DQ  
      Alternating Kick
 -- Bartelli, Austin J         7 STOP-CA                27.59         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                28.98         DQ  
      False start
 -- Shibata, Dean              7 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nie, Aaron L               7 NOVA-CA                47.38      46.03  
  2 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA                56.39      53.64  
WHT - Division  
  1 Macavei, Andrew B          7 STOP-CA                   NT      50.01  
  2 Kim, Sean J                8 NOVA-CA              1:05.71      56.28  
 -- Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Salam, Jad A               8 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA              1:40.98    1:36.28  
       47.05                                                               
  2 Nie, Aaron L               7 NOVA-CA              1:42.92    1:36.41  
       45.81                                                               
  3 Kim, Sean J                8 NOVA-CA              1:45.24    1:41.00  
       47.07                                                               
  4 Cramer, Joseph L           8 NOVA-CA              1:53.36    1:47.70  
       50.41                                                               
  5 Lo, Chester J              8 NOVA-CA              1:43.83    1:48.11  
       50.64                                                               
  6 Amizic, Luka T             7 NOVA-CA              1:48.91    1:49.86  
       47.94                                                               
  7 Lussier, Jake C            8 NOVA-CA              1:50.98    1:53.32  
       57.23                                                               
 -- Huang, Lucien              7 AZOT-CA              1:55.91         DQ  
      Non-simultaneous arms - fly
WHT - Division  
 -- Colman, Luke H             8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water - breast
     1:02.89                                                               
 -- De Wit, Matthew A          8 STOP-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick - breast
     1:03.97                                                               
 -- Le, Breylon P              8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
       53.47                                                               
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:00.00    1:12.90  
     1) Dotts, Jake T 7                 2) Tran, Mason T 6                
     3) Lussier, Jake C 8               4) Kim, Jayden J 8                
       37.31                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:00.15    1:19.87  
     1) Huang, Kyle C 7                 2) Chen, Caden A 8                
     3) Amizic, Luka T 7                4) Tran, Noah K 6                 
       45.30                                                               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:20.00    1:24.66  
     1) Pajer, Collin B 7               2) Huang, Lucien 7                
     3) Sorokin, Timofey A 8            4) Paz, Nathan B 6                
       43.22                                                               
  4 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        1:01.00    1:28.06  
     1) Colman, Luke H 8                2) Le, Breylon P 8                
     3) Bailey, Landon R 6              4) Cramer, Joseph L 8             
       42.63                                                               
  5 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         1:28.00    1:35.16  
     1) Sapozhkov, Simon S 8            2) Yang, Joshua S 8               
     3) Ye, Jasper 5                    4) Salam, Jad A 8                 
       52.36                                                               
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                          59.00    1:27.08  
     1) Tran, Mason T 6                 2) Lo, Chester J 8                
     3) Kim, Jayden J 8                 4) Cho, Andy 8                    
       48.17                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        1:01.00    1:34.45  
     1) Bailey, Landon R 6              2) Wong, Alex C 6                 
     3) Tran, Noah K 6                  4) Wang, Richard 8                
       51.50                                                               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:22.00    1:38.69  
     1) Masud, Azam J 8                 2) Pajer, Collin B 7              
     3) Sorokin, Timofey A 8            4) Paz, Nathan B 6                
       52.14                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:00.00         DQ  
     1) Dotts, Jake T 7                 2) Chen, Caden A 8                
     3) Nie, Aaron L 7                  4) Lussier, Jake C 8              
       56.10                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gordon, Boris              9 NOVA-CA                34.15      33.33  
  2 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 35.22      33.57  
  3 Keane, Ronan O             9 SACA-CA                34.25      33.68  
  4 Saadi, Deedo              10 AZOT-CA                35.04      33.76  
  5 Cramer, Preston L         10 NOVA-CA                34.73      34.07  
  6 Schot, Noah A              9 NOVA-CA                34.40      34.83  
  7 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA                35.78      35.15  
  8 Fortin, Sawyer E          10 Cali Piranha-SI        36.10      35.24  
  9 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA             34.49      35.46  
 10 Willmer, Nehemiah J        9 NOVA-CA                36.55      35.80  
 11 Tran, Andrew T            10 NOVA-CA                35.44      36.79  
 12 Han, Joshua               10 NOVA-CA                35.54      37.01  
 13 Truong, Mason K           10 NOVA-CA                35.54      37.03  
 14 King, Michael             10 NOVA-CA                36.76      37.04  
 15 Truong, Connor C          10 NOVA-CA                37.11      37.44  
 16 Buskin, Mikhail V          9 NOVA-CA                35.92      37.67  
 17 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                37.03      39.74  
WHT - Division  
  1 Im, Noah B                 8 NOVA-CA                37.36      35.43  
  2 An, Jaden K                9 AZOT-CA                37.92      35.69  
  3 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                37.25      36.43  
  4 Yong, Landon J             9 NOVA-CA                37.71      36.64  
  5 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA                37.49      36.67  
  6 Renta, Thomas B            9 SEAL-CA                37.29      37.28  
  7 Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT      37.74  
  8 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA                37.87      37.85  
  9 Timothy, Tyson M           9 STOP-CA                39.68      38.08  
 10 Purevdorj, Dulguun D       9 SACA-CA                   NT      38.15  
 11 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                38.00      38.76  
 12 Jew, Raymond E             8 AAM-CA                 37.36      38.84  
 13 Eaton, Jace C             10 STOP-CA                43.83      38.89  
 14 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                39.36      39.25  
 15 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA                37.69      39.99  
 16 Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA                38.70      40.41  
 17 Yang, Henry Y             10 AZOT-CA                   NT      40.93  
 18 Renta, Matthew N           9 SEAL-CA                41.20      41.03  
 19 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                42.67      41.25  
 20 Mandal, Arka               9 NOVA-CA                45.33      41.58  
 21 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA                44.42      41.86  
 22 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA                40.54      42.22  
 23 Blyleven, Beau J           8 STOP-CA                46.06      42.29  
 24 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                42.16      42.80  
 25 Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT      43.91  
 26 Shan, Steven               9 NOVA-CA                43.67      44.41  
 27 Davis, Carter T            8 SEAL-CA                45.14      44.76  
 28 Sanchez, Daniel I         10 STOP-CA                   NT      45.72  
 29 Metzger, Sammy B           9 NOVA-CA                45.72      45.79  
 30 Kim, Nathan Y              9 SACA-CA                57.63      46.97  
 31 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                48.60      50.73  
 32 Ambrosino, Nicolas A       9 SEAL-CA                   NT      51.85  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA              1:15.96    1:10.81  
       34.44                                                               
  2 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:19.82    1:15.47  
       36.01                                                               
  3 Gordon, Boris              9 NOVA-CA              1:16.95    1:16.73  
       37.89                                                               
  4 Yu, Brandon T              9 NOVA-CA              1:16.02    1:16.76  
       36.84                                                               
  5 San Mateo, RJ P           10 Cali Piranha-SI      1:16.43    1:16.79  
       33.82                                                               
  6 Saadi, Deedo              10 AZOT-CA              1:16.84    1:17.23  
       36.41                                                               
  7 Nguyen, Thomas T           9 NOVA-CA              1:15.39    1:18.54  
       36.92                                                               
  8 Shahriary, Arshawn A       9 NOVA-CA              1:16.64    1:19.26  
       37.94                                                               
  9 kim, Francis J            10 SACA-CA              1:17.10    1:19.76  
       37.44                                                               
WHT - Division  
  1 Hsu, Peter A               9 SACA-CA              1:25.85    1:16.45  
       35.33                                                               
  2 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                   NT    1:16.75  
       35.60                                                               
  3 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA           1:22.67    1:16.83  
       36.68                                                               
  4 Schot, Noah A              9 NOVA-CA              1:21.35    1:17.52  
       36.60                                                               
  5 Baik, Edward              10 NOVA-CA              1:22.12    1:19.29  
       37.06                                                               
  6 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:22.28    1:20.40  
       38.76                                                               
  7 Mukhliss, Zaid             9 AZOT-CA              1:22.62    1:20.52  
       36.72                                                               
  8 An, Jaden K                9 AZOT-CA              1:22.66    1:20.61  
       37.93                                                               
  9 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA              1:23.38    1:20.76  
       37.77                                                               
 10 King, Michael             10 NOVA-CA              1:23.48    1:22.15  
       39.29                                                               
 11 Yang, Elijah Y             9 NOVA-CA              1:24.27    1:22.27  
       39.12                                                               
 12 Yong, Landon J             9 NOVA-CA              1:24.96    1:23.12  
       39.25                                                               
 13 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:21.26    1:23.31  
       38.40                                                               
 14 Truong, Mason K           10 NOVA-CA              1:23.69    1:23.58  
       38.52                                                               
 15 Jew, Raymond E             8 AAM-CA               1:23.63    1:24.50  
       39.38                                                               
 16 Milligan, Conner J        10 AAA-CA               1:33.65    1:25.87  
       42.10                                                               
 17 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA              1:28.56    1:27.62  
       40.73                                                               
 18 Purevdorj, Dulguun D       9 SACA-CA                   NT    1:27.79  
       40.36                                                               
 19 Almallah, Omar M          10 NOVA-CA              1:30.31    1:28.22  
       40.03                                                               
 20 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA              1:26.26    1:28.30  
       35.75                                                               
 21 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA              1:27.93    1:28.67  
       41.90                                                               
 22 Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA              1:23.89    1:29.37  
       40.17                                                               
 23 Barna, Riley J             9 EAST-CA              1:41.10    1:31.04  
       43.44                                                               
 24 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                   NT    1:33.38  
       42.52                                                               
 25 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                   NT    1:35.98  
       44.61                                                               
 26 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA              1:37.67    1:36.77  
       46.73                                                               
 27 Shan, Steven               9 NOVA-CA              1:32.58    1:38.28  
       45.63                                                               
 28 Shibata, Taichi            9 NOVA-CA              1:28.11    1:38.67  
     1:38.71                                                               
 29 Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT    1:43.32  
       46.67                                                               
 30 Barna, Noah M              9 EAST-CA              1:38.72    1:48.07  
       48.59                                                               
 31 hu, Lucas N                9 SACA-CA              2:09.57    1:49.39  
       49.62                                                               
 32 Lu, Yijie D                9 AZOT-CA              1:53.39    1:54.11  
       53.38                                                               
 -- Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT         DQ  
      No touch on turn
       40.21                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chen, Austin               9 AZOT-CA              2:56.05    2:35.46  
       35.38  1:15.99                                                      
  2 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA               2:49.53    2:40.37  
       34.50  1:16.19                                                      
  3 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA              2:44.85    2:42.35  
       35.26  1:16.94                                                      
  4 Gordon, Boris              9 NOVA-CA              2:52.38    2:48.23  
       37.67  1:21.92                                                      
  5 Truong, Connor C          10 NOVA-CA              2:54.35    2:48.95  
       39.27  1:23.63                                                      
  6 Yu, Brandon T              9 NOVA-CA              2:51.29    2:49.45  
       38.90  1:21.82                                                      
  7 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA              2:53.86    2:51.10  
       39.19  1:23.17                                                      
  8 Nguyen, Thomas T           9 NOVA-CA              2:56.03    2:53.79  
       38.97  1:23.41                                                      
  9 Fortin, Sawyer E          10 Cali Piranha-SI      2:53.37    2:54.11  
       39.39  1:24.71                                                      
 10 Truong, Mason K           10 NOVA-CA              2:54.82    2:59.45  
       39.94  1:27.61                                                      
 11 Pham, Vincent T           10 NOVA-CA              2:55.42    3:00.18  
       41.39  1:28.02                                                      
WHT - Division  
  1 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA              3:09.55    2:40.16  
       37.31  1:20.78                                                      
  2 Liu, Jason                 9 AZOT-CA              2:59.01    2:40.21  
       34.61  1:16.76                                                      
  3 Cramer, Preston L         10 NOVA-CA              3:04.18    2:47.47  
       38.03  1:23.10                                                      
  4 Han, Joshua               10 NOVA-CA              3:01.24    2:55.16  
       40.75  1:26.19                                                      
  5 Yang, Elijah Y             9 NOVA-CA                   NT    2:57.40  
       39.96  1:25.64                                                      
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xing, Albert              10 SACA-CA                   NT    6:42.22  
       35.94  1:14.92  2:36.23                                             
  2 Hugins, Blake M           10 EAST-CA              7:34.55    6:45.74  
       35.03  1:14.31  2:37.16                                             
  3 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              7:31.61    7:00.28  
       36.51  1:18.43  2:45.13                                             
  4 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA                    NT    7:21.42  
       38.73  1:23.53  2:55.43                                             
  5 Gordon, Boris              9 NOVA-CA                   NT    7:24.48  
       39.24  1:22.94  2:54.06                                             
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Buskin, Mikhail V          9 NOVA-CA                41.55      39.22  
  2 San Mateo, RJ P           10 Cali Piranha-SI        42.18      39.86  
  3 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA                41.02      40.00  
  4 Schot, Noah A              9 NOVA-CA                42.72      41.12  
  5 Im, Noah B                 8 NOVA-CA                43.98      42.99  
  6 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA             43.51      43.53  
  7 Gordon, Boris              9 NOVA-CA                40.56      43.72  
  8 Yong, Landon J             9 NOVA-CA                43.27      43.83  
  9 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                43.12      43.90  
 10 Truong, Mason K           10 NOVA-CA                42.26      43.92  
 11 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA                42.59      44.14  
 12 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA                42.72      44.30  
 13 Tran, Andrew T            10 NOVA-CA                42.20      44.37  
 14 Truong, Connor C          10 NOVA-CA                42.42      44.51  
 15 Jew, Raymond E             8 AAM-CA                 43.88      44.94  
 16 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA                44.11      46.00  
 17 Han, Joshua               10 NOVA-CA                42.29      46.69  
 18 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                43.73      49.16  
WHT - Division  
  1 Willmer, Nehemiah J        9 NOVA-CA                44.37      42.86  
  2 Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA                44.37      43.01  
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 49.21      44.51  
  4 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                44.52      45.37  
  5 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA                44.47      45.51  
  6 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                44.95      45.90  
  7 Purevdorj, Dulguun D       9 SACA-CA                   NT      46.03  
  8 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                   NT      46.71  
  9 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                49.12      47.22  
 10 Renta, Thomas B            9 SEAL-CA                46.49      47.44  
 11 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA                46.22      48.16  
 12 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA                49.53      49.09  
 13 Shan, Steven               9 NOVA-CA                47.83      49.30  
 14 Metzger, Sammy B           9 NOVA-CA                47.33      50.46  
 15 Eaton, Jace C             10 STOP-CA                48.62      51.28  
 16 Yang, Henry Y             10 AZOT-CA                55.47      52.85  
 17 Mandal, Arka               9 NOVA-CA                57.64      53.04  
 18 Blyleven, Beau J           8 STOP-CA                59.22      53.22  
 19 Renta, Matthew N           9 SEAL-CA                51.32      53.96  
 20 Sanchez, Daniel I         10 STOP-CA                   NT      54.22  
 21 Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT      56.42  
 22 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                54.61      58.06  
 23 Davis, Carter T            8 SEAL-CA                54.18      58.85  
 -- Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 San Mateo, RJ P           10 Cali Piranha-SI      1:33.93    1:27.39  
       41.66                                                               
  2 King, Michael             10 NOVA-CA              1:29.32    1:27.97  
       42.81                                                               
  3 Schot, Noah A              9 NOVA-CA              1:32.02    1:28.54  
       42.89                                                               
  4 Yong, Landon J             9 NOVA-CA              1:36.63    1:30.58  
       44.70                                                               
  5 An, Jaden K                9 AZOT-CA              1:30.33    1:30.90  
       44.80                                                               
  6 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA           1:35.31    1:31.05  
       43.85                                                               
  7 Shahriary, Arshawn A       9 NOVA-CA              1:29.94    1:33.45  
       46.20                                                               
  8 Mukhliss, Zaid             9 AZOT-CA              1:29.17    1:33.60  
       45.70                                                               
  9 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA              1:35.57    1:35.64  
       47.72                                                               
 10 Saito, Zachary P          10 SACA-CA              1:33.61    1:37.67  
       47.03                                                               
 11 Pham, Vincent T           10 NOVA-CA              1:32.73    1:38.00  
       48.35                                                               
 12 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA              1:34.40    1:38.59  
       49.24                                                               
 13 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:36.74    1:39.22  
       47.96                                                               
 14 Shibata, Taichi            9 NOVA-CA              1:34.80    1:43.64  
       49.72                                                               
 -- Han, Joshua               10 NOVA-CA              1:33.59         DQ  
      Delay initiating arm pull
       49.55                                                               
 -- Cha, Lucas W              10 NOVA-CA              1:33.68         DQ  
      Delay initiating arm pull
       44.43                                                               
WHT - Division  
  1 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA              1:37.15    1:30.28  
       44.23                                                               
  2 Truong, Mason K           10 NOVA-CA              1:42.72    1:35.08  
       46.85                                                               
  3 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                   NT    1:36.66  
       46.23                                                               
  4 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:40.71    1:36.92  
       46.84                                                               
  5 Ho, Keanu B                9 SACA-CA                   NT    1:42.70  
       50.00                                                               
  6 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                   NT    1:45.16  
       49.69                                                               
  7 Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT    1:50.27  
       54.06                                                               
 -- hu, Lucas N                9 SACA-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull
       50.37                                                               
 -- Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA              1:37.51         DQ  
      Delay initiating arm pull
       52.06                                                               
 -- LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                   NT         DQ  
      No touch at turn
       43.94                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                47.42      44.61  
  2 Liu, Jason                 9 AZOT-CA                46.02      44.98  
  3 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA                45.71      45.39  
  4 Saadi, Deedo              10 AZOT-CA                46.47      45.65  
  5 Truong, Mason K           10 NOVA-CA                45.61      45.73  
  6 Cramer, Preston L         10 NOVA-CA                47.80      46.07  
  7 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                46.49      46.10  
  8 King, Michael             10 NOVA-CA                45.70      46.23  
  9 Fortin, Sawyer E          10 Cali Piranha-SI        47.44      46.79  
 10 Keane, Ronan O             9 SACA-CA                46.36      47.35  
 11 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 47.21      47.36  
 12 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA                46.99      47.64  
 13 An, Jaden K                9 AZOT-CA                46.72      47.74  
 14 Han, Joshua               10 NOVA-CA                46.27      47.82  
 15 Nguyen, Thomas T           9 NOVA-CA                46.93      47.87  
 16 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA                47.57      48.55  
 17 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                47.73      48.56  
 18 Shahriary, Arshawn A       9 NOVA-CA                48.57      48.89  
 19 Salazar, Cadel E           9 NOVA-CA                46.73      49.21  
 20 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                49.03      49.28  
 21 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                48.93      50.60  
 22 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA                49.11      55.36  
WHT - Division  
  1 Baik, Edward              10 NOVA-CA                50.82      47.68  
  2 Schot, Noah A              9 NOVA-CA                50.37      48.31  
  3 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA                50.21      48.76  
  4 Zou, Ares                  9 AAA-CA                 51.08      50.57  
  5 Truong, Connor C          10 NOVA-CA                50.26      50.87  
  6 Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT      51.32  
  7 Mukhliss, Zaid             9 AZOT-CA                56.40      51.49  
  8 Yang, Elijah Y             9 NOVA-CA                49.92      52.00  
  9 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                   NT      52.36  
 10 Yong, Landon J             9 NOVA-CA                52.29      52.60  
 11 Tsai, Matthew J           10 SACA-CA                52.70      53.55  
 12 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA                52.57      53.94  
 13 Shibata, Taichi            9 NOVA-CA                51.09      54.47  
 14 Shan, Steven               9 NOVA-CA                55.26      57.19  
 15 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                56.80      57.21  
 16 Razzouk, J-P A             9 AZOT-CA              1:01.20      58.20  
 17 Hooper, Evan M            10 EAST-CA              1:02.07    1:08.02  
 18 Lu, Yijie D                9 AZOT-CA                   NT    1:22.86  
 -- Ho, Keanu B                9 SACA-CA                51.25         DQ  
      No touch
 -- Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                56.09         DQ  
      Hands not separated
 -- Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA                52.29         DQ  
      No touch
 -- Barna, Riley J             9 EAST-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Barna, Noah M              9 EAST-CA                   NT         DQ  
      Scissors kick
 -- Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Elbows recovered over water
 -- Almallah, Omar M          10 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline
 -- Saito, Zachary P          10 SACA-CA                52.43         DQ  
      One hand touch
 -- kim, Francis J            10 SACA-CA                54.92         DQ  
      No Show Penalty Event
 -- Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 56.87         DQ  
      Not towards breast off wall
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA           1:42.88    1:39.47  
       49.16                                                               
  2 Fortin, Sawyer E          10 Cali Piranha-SI      1:41.54    1:42.07  
       49.42                                                               
  3 An, Jaden K                9 AZOT-CA              1:44.98    1:44.22  
       51.30                                                               
  4 Schot, Noah A              9 NOVA-CA              1:45.92    1:44.50  
       50.44                                                               
  5 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA              1:46.28    1:44.83  
       50.21                                                               
  6 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA              1:45.62    1:44.90  
       50.33                                                               
  7 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:44.66    1:46.17  
       51.86                                                               
  8 Han, Joshua               10 NOVA-CA              1:47.12    1:48.32  
       53.05                                                               
  9 Truong, Connor C          10 NOVA-CA              1:43.88    1:50.50  
       54.13                                                               
 10 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA              1:46.49    1:51.69  
       53.24                                                               
 11 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA              1:49.16    1:52.51  
       55.05                                                               
 -- Cramer, Preston L         10 NOVA-CA              1:42.82         DQ  
      Alternating Kick
       49.47                                                               
WHT - Division  
  1 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA                    NT    1:37.37  
       46.30                                                               
  2 Buskin, Mikhail V          9 NOVA-CA              1:49.78    1:43.56  
       49.61                                                               
  3 Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT    1:46.42  
       52.68                                                               
  4 Willmer, Nehemiah J        9 NOVA-CA              1:52.54    1:51.12  
       53.30                                                               
  5 Yong, Landon J             9 NOVA-CA              1:55.61    1:55.10  
       55.81                                                               
  6 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA              1:52.08    1:55.92  
       56.50                                                               
  7 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                   NT    1:58.14  
       56.03                                                               
  8 Shan, Steven               9 NOVA-CA              1:58.57    2:01.97  
       58.33                                                               
  9 Mandal, Arka               9 NOVA-CA                   NT    2:03.04  
       57.89                                                               
 10 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA              1:58.65    2:04.87  
     1:00.12                                                               
 11 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                   NT    2:07.59  
       58.08                                                               
 12 Renta, Matthew N           9 SEAL-CA                   NT    2:11.00  
     1:02.73                                                               
 13 Kim, Nathan Y              9 SACA-CA                   NT    2:12.75  
     1:03.93                                                               
 14 Davis, Carter T            8 SEAL-CA                   NT    2:15.35  
     1:03.00                                                               
 -- Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA              1:51.76         DQ  
      Not towards breast off wall
       58.15                                                               
 -- Im, Noah B                 8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water
       49.94                                                               
 -- Metzger, Sammy B           9 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Not towards breast off wall
     1:10.96                                                               
 -- Timothy, Tyson M           9 STOP-CA                   NT         DQ  
      No touch
       54.59                                                               
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA                38.65      37.44  
  2 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA                38.88      37.90  
  3 Baik, Edward              10 NOVA-CA                40.20      38.07  
  4 Salazar, Cadel E           9 NOVA-CA                39.84      38.30  
  5 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA                40.46      39.59  
  6 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA                 41.44      39.69  
  7 Nguyen, Thomas T           9 NOVA-CA                40.89      40.43  
  8 Truong, Connor C          10 NOVA-CA                40.43      40.70  
  9 Gordon, Boris              9 NOVA-CA                41.13      41.84  
WHT - Division  
  1 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                47.72      40.59  
  2 Hsu, Peter A               9 SACA-CA                41.67      41.98  
  3 Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                43.95      43.70  
  4 An, Jaden K                9 AZOT-CA                43.92      44.00  
  5 Keane, Ronan O             9 SACA-CA                43.42      44.88  
  6 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA                43.81      45.17  
  7 Lee, Samuel K              9 SACA-CA                51.49      45.37  
  8 Mukhliss, Zaid             9 AZOT-CA                44.59      46.06  
  9 Yong, Landon J             9 NOVA-CA                46.56      46.12  
  9 Shahriary, Arshawn A       9 NOVA-CA                42.77      46.12  
 11 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA                44.99      46.27  
 12 Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA                48.27      46.56  
 13 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                42.05      46.65  
 14 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA             44.35      47.08  
 15 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA                46.21      47.28  
 16 Saito, Zachary P          10 SACA-CA                43.18      47.46  
 17 Purevdorj, Dulguun D       9 SACA-CA                   NT      47.67  
 18 Han, Joshua               10 NOVA-CA                45.33      48.09  
 19 Milligan, Conner J        10 AAA-CA               1:02.35      48.59  
 20 Ho, Keanu B                9 SACA-CA                54.92      48.84  
 21 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA                47.83      48.88  
 22 Pham, Vincent T           10 NOVA-CA                43.36      48.92  
 23 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA                49.88      50.60  
 24 Jew, Raymond E             8 AAM-CA                 50.06      51.10  
 25 Shibata, Taichi            9 NOVA-CA                51.79      51.85  
 26 Shan, Steven               9 NOVA-CA                48.29      53.36  
 27 Bekker, Adrian J           9 NOVA-CA                50.31      54.32  
 28 Leng, Billy               10 NOVA-CA                   NT      56.56  
 29 Toorani, Justin A          9 SACA-CA                   NT      58.89  
 30 Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT    1:04.05  
 31 Barna, Riley J             9 EAST-CA                   NT    1:04.22  
 -- Lu, Yijie D                9 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- hu, Lucas N                9 SACA-CA                53.37         DQ  
      Arms underwater recovery
 -- Barna, Noah M              9 EAST-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick
 -- Almallah, Omar M          10 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous touch
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Saadi, Deedo              10 AZOT-CA              1:30.65    1:30.74  
       43.31                                                               
  2 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA              1:29.66    1:31.28  
       45.04                                                               
  3 Renta, Thomas B            9 SEAL-CA              1:37.03    1:36.76  
       44.79                                                               
  4 Gordon, Boris              9 NOVA-CA              1:32.76    1:40.44  
       46.44                                                               
WHT - Division  
  1 Cramer, Preston L         10 NOVA-CA              1:44.39    1:27.02  
       43.30                                                               
  2 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA                   NT    1:30.73  
       40.64                                                               
  3 Truong, Mason K           10 NOVA-CA                   NT    1:41.02  
       47.82                                                               
  4 Keane, Ronan O             9 SACA-CA              1:43.35    1:41.93  
       48.82                                                               
  5 King, Michael             10 NOVA-CA              1:44.14    1:42.63  
       48.56                                                               
  6 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA                   NT    1:44.69  
       47.11                                                               
  7 Davis, Carter T            8 SEAL-CA                   NT    2:43.64  
     1:10.93                                                               
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsai, Andrew J            10 SACA-CA              1:30.48    1:25.79  
       38.31                                                               
  2 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA              1:26.93    1:26.23  
       41.14                                                               
  3 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA              1:30.77    1:26.96  
       42.74                                                               
  4 Schot, Noah A              9 NOVA-CA              1:31.03    1:28.28  
       42.30                                                               
  5 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:33.47    1:28.91  
       43.76                                                               
  6 San Mateo, RJ P           10 Cali Piranha-SI      1:30.95    1:29.08  
       42.03                                                               
  7 Baik, Edward              10 NOVA-CA              1:28.46    1:29.14  
       41.45                                                               
  8 Yang, Elijah Y             9 NOVA-CA              1:30.20    1:30.70  
       42.30                                                               
  9 King, Michael             10 NOVA-CA              1:31.65    1:31.26  
       44.23                                                               
 10 Bravenec, Elliot B        10 UN-CA/NOVA           1:30.16    1:31.38  
       44.11                                                               
 11 Truong, Connor C          10 NOVA-CA              1:30.30    1:31.62  
       44.41                                                               
 12 Pham, Vincent T           10 NOVA-CA              1:30.98    1:33.67  
       47.15                                                               
 13 Rodriguez, Jacob           9 NOVA-CA              1:33.52    1:34.22  
       45.49                                                               
 14 Jew, Raymond E             8 AAM-CA               1:32.14    1:34.40  
       45.74                                                               
 15 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA              1:33.39    1:34.60  
       44.78                                                               
 16 Bartelli, Tyler C          9 STOP-CA              1:33.83    1:41.54  
       47.74                                                               
 -- Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA              1:31.17         DQ  
      Two strokes under water - breast
       46.79                                                               
WHT - Division  
  1 Fortin, Sawyer E          10 Cali Piranha-SI      1:47.39    1:29.40  
       43.79                                                               
  2 kim, Francis J            10 SACA-CA              1:41.13    1:33.16  
       42.88                                                               
  3 Goodman, Oliver T          9 AZOT-CA              1:36.70    1:35.48  
       46.66                                                               
  4 Saito, Zachary P          10 SACA-CA              1:38.16    1:36.73  
       46.73                                                               
  5 Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA              1:37.54    1:36.76  
       43.28                                                               
  6 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:38.51    1:36.98  
       48.46                                                               
  7 Hsu, Peter A               9 SACA-CA              1:48.98    1:38.56  
       46.60                                                               
  8 Milligan, Conner J        10 AAA-CA               1:47.60    1:41.20  
       52.98                                                               
  9 Ramirez, Pablo S          10 NOVA-CA                   NT    1:44.65  
       47.69                                                               
 10 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA              1:57.93    1:53.82  
 11 Hsu, Aaron X               9 NOVA-CA                   NT    2:01.32  
     1:01.97                                                               
 -- Shan, Steven               9 NOVA-CA              1:39.16         DQ  
      Kick breaststroke type - fly
       52.31                                                               
 -- Almallah, Omar M          10 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull - back
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schot, Noah A              9 NOVA-CA              3:22.03    3:05.49  
       42.41                                                               
  2 King, Michael             10 NOVA-CA              3:10.78    3:08.49  
       42.98                                                               
WHT - Division  
  1 Cha, Lucas W              10 NOVA-CA              3:30.56    3:03.63  
       40.50                                                               
  2 Cramer, Preston L         10 NOVA-CA                   NT    3:06.35  
       40.91                                                               
  3 Truong, Connor C          10 NOVA-CA                   NT    3:06.72  
       41.95                                                               
  4 Truong, Mason K           10 NOVA-CA                   NT    3:10.64  
       46.67                                                               
  5 Im, Noah B                 8 NOVA-CA                   NT    3:13.04  
       43.26                                                               
  6 Buskin, Mikhail V          9 NOVA-CA                   NT    3:13.14  
       44.59                                                               
  7 Pai, Sahiel                7 NOVA-CA                   NT    3:13.27  
       44.52                                                               
  8 Tosheng, Sky T             8 NOVA-CA                   NT    3:13.43  
       46.89                                                               
  9 Tran, Andrew T            10 NOVA-CA                   NT    3:22.06  
       52.47                                                               
 10 Han, Joshua               10 NOVA-CA                   NT    3:23.93  
       49.62                                                               
 -- Metzger, Sammy B           9 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
     1:05.14                                                               
 -- Jew, Raymond E             8 AAM-CA               3:27.25         DQ  
      Delay initiating arm pull - back
       52.92                                                               
 -- Rassokhin, Gosha          10 NOVA-CA              3:40.10         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
       54.10                                                               
 -- Yong, Landon J             9 NOVA-CA              3:25.87         DQ  
      Toes over lip of gutter after the start - back
       47.25                                                               
 -- Eaton, Jace C             10 STOP-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water - breast
     1:01.44                                                               
 -- Jo, Ryan J                 8 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Hands not separated - breast
       43.47                                                               
 -- Timothy, Tyson M           9 STOP-CA                   NT         DQ  
      Kick breaststroke type - fly
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:25.00    2:21.17  
     1) King, Michael 10                2) Rodriguez, Jacob 9             
     3) Buskin, Mikhail V 9             4) Willmer, Nehemiah J 9          
       35.44                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:20.00    2:22.12  
     1) Schot, Noah A 9                 2) Tran, Andrew T 10              
     3) Han, Joshua 10                  4) Cramer, Preston L 10           
       35.31                                                               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:18.00    2:23.09  
     1) Saadi, Deedo 10                 2) Chuang, Kyle 10                
     3) An, Jaden K 9                   4) Goodman, Oliver T 9            
       32.83                                                               
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:44.00    2:36.95  
     1) Yang, Elijah Y 9                2) King, Michael 10               
     3) Salazar, Cadel E 9              4) Schot, Noah A 9                
       40.53                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        2:48.00    2:39.88  
     1) Cramer, Preston L 10            2) Pai, Sahiel 7                  
     3) Baik, Edward 10                 4) Nguyen, Thomas T 9             
       42.22                                                               
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:29.00    2:44.50  
     1) Chuang, Kyle 10                 2) Liu, Jason 9                   
     3) Chen, Anthony 8                 4) Saadi, Deedo 10                
       44.46                                                               
  4 Irvine Novaquatics-CA  'D'                        2:52.00    2:53.10  
     1) Tosheng, Sky T 8                2) Han, Joshua 10                 
     3) Truong, Connor C 10             4) Jo, Ryan J 8                   
       40.57                                                               
  5 Aquazot Swim Club-CA  'B'                         2:50.00    3:05.78  
     1) Mukhliss, Zaid 9                2) Troccoli, Niccolo X 9          
     3) An, Jaden K 9                   4) Paz, Isaac A 9                 
       44.95                                                               
 -- Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:40.00         DQ  
     1) Gordon, Boris 9                 2) Truong, Mason K 10             
     3) Cha, Lucas W 10                 4) Shahriary, Arshawn A 9         
       42.38                                                               
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                32.80      30.27  
  2 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA                31.36      31.31  
  3 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA                31.42      31.45  
  4 Saito, Elijah J           12 SACA-CA                31.89      31.52  
  5 Willson, John W           11 AAM-CA                 32.32      32.20  
  6 Tsai, Alex M              12 NOVA-CA                32.28      32.22  
  7 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA                32.87      32.35  
  8 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA                31.37      32.43  
  9 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA                32.37      32.71  
 10 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                32.62      32.81  
 11 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA                33.26      33.51  
 12 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA                32.82      33.67  
 13 Mac, Evan M               11 AZOT-CA                33.23      33.93  
 14 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                33.49      34.79  
WHT - Division  
  1 Zhang, Lucas              12 SACA-CA                   NT      30.62  
  2 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA                34.17      32.11  
  3 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA                33.71      34.36  
  4 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                36.28      34.68  
  5 Choi, William Y           11 AZOT-CA                34.95      34.94  
  6 Vovan, Derek J            12 SACA-CA                35.75      35.06  
  7 Gross, Dylan L            11 STOP-CA                34.10      35.25  
  8 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA                35.79      35.30  
  9 Becker, Casey E           11 NOVA-CA                35.48      35.71  
 10 Osman, Adham M            11 NOVA-CA                38.08      36.68  
 11 Lee, Teagan C             12 EAST-CA                39.32      37.94  
 12 Popa, Alexander C         11 EAST-CA                41.06      37.97  
 13 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 38.42      40.95  
 14 Pier, AJ                  12 AZOT-CA                44.22      42.25  
 15 Seth, Avi                 11 AZOT-CA                   NT      47.17  
 16 Dinh, Phi C               11 SEAL-CA                48.02      48.11  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA               1:11.23    1:04.53  
       30.56                                                               
  2 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              1:10.34    1:05.00  
       31.24                                                               
  3 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:08.03    1:07.35  
       32.08                                                               
  4 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA              1:08.89    1:07.70  
       32.65                                                               
  5 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              1:11.37    1:09.54  
       33.09                                                               
  6 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA              1:10.28    1:12.04  
       34.24                                                               
  7 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA              1:11.71    1:12.76  
       34.63                                                               
 -- Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA              1:09.30         DQ  
      Delay of meet
       34.48                                                               
WHT - Division  
  1 Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA              1:12.24    1:07.04  
       32.49                                                               
  2 Tonkovich, August J       11 SACA-CA              1:12.24    1:11.30  
       34.86                                                               
  3 Willson, John W           11 AAM-CA               1:13.80    1:11.83  
       33.93                                                               
  4 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              1:12.99    1:12.81  
       33.37                                                               
  5 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA              1:16.41    1:13.23  
       35.02                                                               
  6 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA              1:12.70    1:14.28  
       35.95                                                               
  7 Godse, Neil               12 NOVA-CA              1:16.98    1:14.60  
       34.40                                                               
  8 Pham, Nicolas K           12 NOVA-CA              1:18.86    1:15.16  
       35.65                                                               
  9 Nienhuis, Justin J        11 STOP-CA              1:14.78    1:15.35  
       35.89                                                               
 10 Jeong, Michael            12 NOVA-CA              1:17.37    1:15.99  
       36.18                                                               
 11 Sanchez, AJ J             12 STOP-CA              1:22.81    1:17.76  
       35.96                                                               
 12 Osman, Adham M            11 NOVA-CA                   NT    1:22.85  
       37.43                                                               
 13 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA              1:29.33    1:23.28  
       38.42                                                               
 14 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:22.64    1:24.47  
       41.14                                                               
 15 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:25.75    1:27.62  
       43.65                                                               
 16 Pier, AJ                  12 AZOT-CA              1:35.95    1:33.76  
       44.89                                                               
 17 Dhunna, Avi K             11 SEAL-CA              1:33.08    1:34.27  
       42.74                                                               
 18 Dorsheimer, Owen D        11 NOVA-CA              1:37.62    1:35.14  
       44.39                                                               
 19 Kateb, Barsam             11 AAA-CA               2:06.36    1:50.19  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA              2:26.26    2:26.04  
       33.75  1:11.39                                                      
  2 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA              2:34.96    2:35.83  
       37.10  1:18.12                                                      
WHT - Division  
  1 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA                   NT    2:13.14  
       30.43  1:05.09                                                      
  2 Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA              2:38.02    2:27.74  
       34.03  1:11.76                                                      
  3 Nicholson, Gavin S        12 SACA-CA              2:50.09    2:34.10  
       35.74  1:14.52                                                      
  4 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              2:39.05    2:34.59  
       33.71  1:13.77                                                      
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Blake               11 SACA-CA                   NT    6:11.05  
       32.69  1:09.67  2:25.93                                             
  2 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA               7:22.07    6:18.53  
       31.94  1:08.68  2:26.36                                             
  3 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA                   NT    6:31.51  
       34.54  1:13.36  2:32.72                                             
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Collin S             12 EAST-CA             13:15.18   12:33.87  
       32.68  1:08.99  2:24.84  6:15.88                                    
WHT - Division  
  1 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA                   NT   13:32.97  
       34.40  1:12.91  2:32.99  6:39.63                                    
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                   NT   19:36.63  
       31.09  1:05.39  2:16.11  5:53.22 11:54.31                           
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA                36.90      35.94  
  2 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA                38.36      36.45  
  3 Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA                36.84      37.30  
  4 Nienhuis, Justin J        11 STOP-CA                38.41      37.84  
  5 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA                37.07      37.97  
  6 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA                39.61      38.57  
  7 Gross, Dylan L            11 STOP-CA                37.98      38.96  
  8 Saito, Elijah J           12 SACA-CA                37.99      39.12  
  9 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA                39.86      39.64  
 10 Willson, John W           11 AAM-CA                 39.92      39.74  
 11 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA                39.51      41.01  
 12 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA                39.96      41.02  
WHT - Division  
  1 Pham, Nicolas K           12 NOVA-CA                40.45      39.68  
  2 Tonkovich, August J       11 SACA-CA                40.69      39.72  
  3 Osman, Adham M            11 NOVA-CA                   NT      42.25  
  4 Sanchez, AJ J             12 STOP-CA                44.76      43.50  
  5 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 45.97      45.00  
  6 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 44.38      46.80  
  7 Dhunna, Avi K             11 SEAL-CA                   NT      46.88  
  8 Pier, AJ                  12 AZOT-CA                50.38      49.26  
  9 Tian, Aaron               12 AAA-CA               1:08.07      54.47  
 10 Kateb, Barsam             11 AAA-CA                 51.87      56.91  
 11 Seth, Avi                 11 AZOT-CA                   NT      58.88  
 -- Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                46.90         DQ  
      Delay initiating arm pull
 -- Jeong, Michael            12 NOVA-CA                41.66         DQ  
      Delay initiating arm pull
 -- Dorsheimer, Owen D        11 NOVA-CA                48.30         DQ  
      Delay initiating turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsai, Alex M              12 NOVA-CA              1:21.42    1:20.36  
       38.88                                                               
  2 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA              1:24.29    1:22.54  
       40.58                                                               
  3 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA              1:25.87    1:23.45  
       40.49                                                               
  4 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              1:21.36    1:24.21  
       41.05                                                               
  5 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA              1:23.50    1:26.10  
       42.04                                                               
  6 Choi, William Y           11 AZOT-CA              1:27.35    1:26.98  
       42.42                                                               
  7 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA              1:24.82    1:27.86  
       43.51                                                               
  8 Mac, Evan M               11 AZOT-CA              1:27.47    1:33.83  
       46.66                                                               
 -- Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA              1:22.96         DQ  
      Delay initiating arm pull
       41.81                                                               
WHT - Division  
  1 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA              1:29.59    1:26.90  
       41.99                                                               
  2 Chen, Andrew              11 AZOT-CA              1:30.45    1:28.70  
  3 Becker, Casey E           11 NOVA-CA              1:34.62    1:35.02  
       46.60                                                               
  4 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                   NT    1:42.31  
       49.44                                                               
  5 Dinh, Phi C               11 SEAL-CA              1:50.87    1:50.84  
       55.17                                                               
 -- Osman, Adham M            11 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull
       46.19                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                   NT    2:33.86  
       34.87  1:14.86                                                      
  2 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                   NT    2:40.39  
       38.11  1:18.52                                                      
  3 Pham, Nicolas K           12 NOVA-CA                   NT    3:07.92  
       42.26  1:28.87                                                      
 -- Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA                   NT         DQ  
       41.20  1:24.94                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Willson, John W           11 AAM-CA                 42.03      40.92  
  2 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA                42.42      41.76  
  3 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA                41.70      42.00  
  4 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA                41.17      42.44  
  5 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA                41.91      42.70  
  6 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA                44.37      43.82  
  7 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA                44.22      44.90  
  8 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA                42.73      45.66  
  9 Gross, Dylan L            11 STOP-CA                44.15      45.69  
 -- Saito, Elijah J           12 SACA-CA                41.06         DQ  
      False start
WHT - Division  
  1 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                44.99      45.21  
  2 Jeong, Michael            12 NOVA-CA                48.90      45.24  
  3 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA                44.87      45.82  
  4 Dhunna, Avi K             11 SEAL-CA                53.43      49.57  
  5 Sanchez, AJ J             12 STOP-CA                52.58      49.86  
  6 Osman, Adham M            11 NOVA-CA                50.68      50.29  
  7 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 53.96      52.91  
  8 Pier, AJ                  12 AZOT-CA                58.58      57.27  
  9 Tian, Aaron               12 AAA-CA                    NT    1:08.44  
 -- Seth, Avi                 11 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Two strokes under water
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              1:33.44    1:24.58  
       41.57                                                               
  2 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              1:31.39    1:27.22  
       41.58                                                               
  3 Zhang, Lucas              12 SACA-CA              1:29.58    1:29.29  
       41.61                                                               
  4 Chen, Andrew              11 AZOT-CA              1:31.41    1:30.10  
       42.89                                                               
  5 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:33.69    1:31.36  
       43.72                                                               
  6 Willson, John W           11 AAM-CA               1:29.48    1:31.57  
       42.25                                                               
  7 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA              1:36.43    1:32.05  
       43.55                                                               
  7 Quach, Andrew T           11 SACA-CA              1:32.22    1:32.05  
       44.23                                                               
  9 Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:32.14    1:33.53  
       45.75                                                               
 10 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA              1:34.94    1:34.36  
       45.00                                                               
 11 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA              1:32.04    1:34.44  
       45.01                                                               
 12 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              1:35.78    1:37.11  
       45.86                                                               
 -- Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA              1:31.71         DQ  
       42.05                                                               
WHT - Division  
  1 Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA                   NT    1:21.57  
       39.01                                                               
  2 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA              1:45.74    1:34.27  
       44.53                                                               
  3 Wolf, Michael C           12 SACA-CA              1:37.13    1:37.22  
       46.02                                                               
  4 Lee, Teagan C             12 EAST-CA              1:49.29    1:48.89  
       50.00                                                               
  5 Lin, Mendge               11 SPLA-CA                   NT    2:00.58  
       57.83                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                   NT    2:40.42  
       35.67  1:15.57                                                      
  2 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                   NT    2:59.18  
       43.09  1:28.50                                                      
  3 Moussa-Zahab, Jayden N    12 SACA-CA                   NT    3:15.47  
       43.45  1:33.38                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA                35.35      33.36  
  2 Tsai, Alex M              12 NOVA-CA                36.30      35.41  
  3 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA                34.98      35.61  
  4 Quach, Andrew T           11 SACA-CA                37.05      36.92  
  5 Nicholson, Gavin S        12 SACA-CA                36.30      37.28  
  6 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA                35.94      37.49  
  7 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA                37.35      37.62  
  8 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA                37.39      37.89  
WHT - Division  
  1 Wolf, Michael C           12 SACA-CA                40.06      36.11  
  2 Saito, Elijah J           12 SACA-CA                39.15      38.37  
  3 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                38.75      38.54  
  4 Choi, William Y           11 AZOT-CA                43.44      39.80  
  5 Gross, Dylan L            11 STOP-CA                43.20      40.69  
  6 Mac, Evan M               11 AZOT-CA                42.70      43.97  
  7 Popa, Alexander C         11 EAST-CA                   NT      47.97  
  8 Lin, Mendge               11 SPLA-CA                50.65      48.00  
  9 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                45.83      48.26  
 10 Dinh, Phi C               11 SEAL-CA                59.41      57.50  
 -- Vovan, Derek J            12 SACA-CA                42.24         DQ  
      Kick breaststroke type
 -- Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 52.32         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- Osman, Adham M            11 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nienhuis, Justin J        11 STOP-CA              1:22.24    1:23.50  
       39.79                                                               
  2 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA              1:24.92    1:24.50  
       41.27                                                               
 -- Evans, Alexander L        12 NOVA-CA              1:24.75         DQ  
      Non-simultaneous arms
       40.48                                                               
WHT - Division  
  1 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:27.04    1:20.39  
       39.34                                                               
  2 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA              1:25.49    1:20.41  
       37.92                                                               
  3 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA              1:34.99    1:24.46  
       38.36                                                               
  4 Jeong, Michael            12 NOVA-CA                   NT    1:26.81  
       40.68                                                               
  5 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA                   NT    1:53.45  
       50.18                                                               
 -- Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
       45.37                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Collin S             12 EAST-CA              2:53.18    2:37.15  
       34.76  1:15.42                                                      
WHT - Division  
  1 Stewart, Max L            11 AZOT-CA                   NT    2:25.93  
       32.60  1:09.53                                                      
  2 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                   NT    2:37.67  
       33.83  1:14.00                                                      
  3 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                   NT    2:45.42  
       37.36  1:17.90                                                      
  4 Allen, Chris J            12 EAST-CA                   NT    2:46.57  
       35.85  1:17.55                                                      
 -- Han, Matthew P            12 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Arms underwater recovery
       32.43  1:11.65                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:17.80    1:18.10  
       36.97                                                               
  2 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA              1:18.01    1:18.43  
       37.50                                                               
  3 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              1:20.21    1:20.51  
       38.96                                                               
  4 Nicholson, Gavin S        12 SACA-CA              1:23.92    1:20.70  
       36.47                                                               
  5 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA              1:19.64    1:21.08  
       37.31                                                               
  6 Bang, Caleb Y             11 NOVA-CA              1:19.81    1:21.46  
       37.98                                                               
  7 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA              1:22.06    1:21.61  
       38.17                                                               
  8 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              1:20.93    1:21.77  
       39.02                                                               
  9 Willson, John W           11 AAM-CA               1:21.87    1:22.44  
       40.05                                                               
 10 Nguyen, Ethan H           11 NOVA-CA              1:22.45    1:24.28  
       41.94                                                               
 11 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA              1:23.06    1:25.71  
       40.10                                                               
WHT - Division  
  1 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA              1:25.19    1:22.91  
       39.70                                                               
  2 Quach, Andrew T           11 SACA-CA              1:29.97    1:25.26  
       41.53                                                               
  3 Gross, Dylan L            11 STOP-CA              1:30.94    1:28.70  
       42.46                                                               
  4 Mac, Evan M               11 AZOT-CA              1:26.77    1:31.09  
       43.01                                                               
  5 Zheng, ChengZe            12 NOVA-CA              1:36.48    1:35.88  
       48.19                                                               
  6 Lee, Teagan C             12 EAST-CA              1:41.79    1:42.34  
       49.30                                                               
  7 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:42.76    1:43.76  
       52.39                                                               
 -- Becker, Casey E           11 NOVA-CA              1:37.44         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
       46.88                                                               
 -- Osman, Adham M            11 NOVA-CA              1:41.14         DQ  
      Arms underwater recovery - fly
       45.37                                                               
 -- Choi, William Y           11 AZOT-CA              1:28.66         DQ  
      Two strokes under water - breast
       41.61                                                               
 -- Seth, Avi                 11 AZOT-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
     1:02.40                                                               
 -- Vovan, Derek J            12 SACA-CA              1:25.20         DQ  
      Toes over lip of gutter after the start - back
       44.46                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tortoc, Matteo E          11 NOVA-CA              2:49.36    2:43.49  
       39.86                                                               
  2 Saito, Elijah J           12 SACA-CA              2:55.16    2:49.93  
       40.41                                                               
  3 Evans, Alexander L        12 NOVA-CA              2:53.18    2:52.66  
       38.84                                                               
  4 Wagener, Shaun T          11 NOVA-CA              3:01.28    2:53.48  
       40.59                                                               
  5 Taniguchi, Alex Y         11 NOVA-CA              2:51.72    2:55.64  
       38.86                                                               
  6 Rajagopal, Naren P        11 NOVA-CA              2:53.34    2:58.00  
       39.09                                                               
  7 Luu, Chippy Q             11 NOVA-CA              2:54.71    2:58.57  
       39.41                                                               
WHT - Division  
  1 Chen, Blake               11 SACA-CA                   NT    2:36.69  
       36.20                                                               
  2 Gross, Dylan L            11 STOP-CA              3:07.59    3:03.03  
       44.30                                                               
 -- Tonkovich, August J       11 SACA-CA                   NT         DQ  
      Alternating Kick - fly
       42.13                                                               
 -- Lagumbay, Luke B          12 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes - back
       37.60                                                               
 -- Dorsheimer, Owen D        11 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Butterfly kick - breast
       53.51                                                               
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Max L            11 AZOT-CA                   NT    4:59.59  
       31.72  1:08.18                                                      
  2 Han, Matthew P            12 AZOT-CA                   NT    5:02.64  
       31.17  1:09.95                                                      
  3 Kim, Collin S             12 EAST-CA                   NT    5:15.14  
       34.06  1:14.80                                                      
  4 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                   NT    5:18.52  
       33.67  1:15.01                                                      
  5 Allen, Chris J            12 EAST-CA                   NT    5:25.59  
       36.65  2:01.94                                                      
  6 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                   NT    5:29.16  
       35.05  1:15.82                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:06.00    2:05.99  
     1) Tortoc, Matteo E 11             2) Rajagopal, Naren P 11          
     3) Bang, Caleb Y 11                4) Evans, Alexander L 12          
       31.59                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:10.00    2:14.57  
     1) Taniguchi, Alex Y 11            2) Wagener, Shaun T 11            
     3) Nguyen, Ethan H 11              4) Luu, Chippy Q 11               
       33.35                                                               
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:24.00    2:30.61  
     1) Lagumbay, Luke B 12             2) Nguyen, Ethan H 11             
     3) Luu, Chippy Q 11                4) Evans, Alexander L 12          
     1:23.59                                                               
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        2:28.00    2:34.87  
     1) Tortoc, Matteo E 11             2) Rajagopal, Naren P 11          
     3) Taniguchi, Alex Y 11            4) Bang, Caleb Y 11               
     1:25.62                                                               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ho, Connor A              13 EAST-CA                27.61      27.23  
  2 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA                28.80      27.35  
  3 Shaff, Mason e            13 SPLA-CA                27.76      27.69  
  4 Kong, Derek C             13 NOVA-CA                27.86      27.79  
  5 Garbalosa, Ryan R         13 NOVA-CA                27.98      28.12  
  6 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA                27.89      28.34  
  7 Wahidi, Darren Y          13 AZOT-CA                28.16      28.77  
  8 Garcia, Zach P            13 STOP-CA                29.64      28.83  
  9 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA                28.27      29.05  
 10 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA                28.06      29.06  
 11 Borning, Vance C          14 AAA-CA                 27.92      29.08  
 12 Choi, Samuel M            13 STOP-CA                29.30      29.61  
 13 Lee, Joseph P             13 NOVA-CA                28.10      29.74  
 14 Tadrous, Noah E           13 STOP-CA                29.71      30.61  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA                   NT      27.63  
  2 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA                30.56      28.14  
  3 Tsao, Jeremy              14 SACA-CA                30.87      30.18  
  4 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA             31.33      30.47  
  5 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA                31.08      30.57  
  6 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA                31.28      31.13  
  7 Lam, Johann A             14 NOVA-CA                31.81      31.19  
  8 Asano, Yoshi              13 NOVA-CA                31.25      31.40  
  9 Mukhopadhyay, Aritra      13 Cali Piranha-SI        31.28      32.30  
 10 Riley, Connor C           13 NOVA-CA                33.04      32.70  
 11 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA                31.96      33.04  
 12 Grombchevsky, Nicholai S  13 NOVA-CA                34.47      33.97  
 13 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA                34.81      34.39  
 14 Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA                35.11      34.80  
 15 Reinl, Ryan p             13 SPLA-CA                   NT      37.93  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA                59.76      58.88  
       28.47                                                               
  2 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA              1:00.67      59.30  
       28.33                                                               
  3 Shaff, Mason e            13 SPLA-CA              1:00.52    1:00.37  
       29.02                                                               
  4 Metcalf, Logan J          13 STOP-CA              1:03.31    1:00.60  
       29.75                                                               
  5 Bonode, Josh T            14 NOVA-CA              1:01.59    1:00.69  
       29.19                                                               
  6 Furr, Brady B             14 SEAL-CA              1:02.42    1:01.02  
       29.03                                                               
  7 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA              1:01.65    1:01.31  
       29.74                                                               
  8 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:03.03    1:01.53  
       29.77                                                               
  9 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA              1:01.39    1:01.56  
       29.70                                                               
 10 Chung, Dylan M            14 SACA-CA              1:03.52    1:03.43  
       29.87                                                               
 11 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              1:04.41    1:03.49  
       29.36                                                               
 12 Cecco, Anthony m          13 SPLA-CA              1:04.85    1:04.92  
       30.56                                                               
 13 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               1:03.52    1:07.75  
       31.80                                                               
WHT - Division  
  1 Choi, Samuel M            13 STOP-CA              1:08.05    1:06.41  
       31.70                                                               
  2 Almallah, Badr M          13 NOVA-CA                   NT    1:06.63  
       31.93                                                               
  3 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA              1:07.55    1:07.34  
       32.63                                                               
  4 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           1:08.81    1:07.75  
       32.32                                                               
  5 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              1:08.82    1:08.21  
       33.17                                                               
  6 Knapp, Josh               13 SACA-CA              1:07.87    1:09.40  
       33.75                                                               
  7 Baker, Brian T            13 SPLA-CA              1:11.39    1:09.62  
       32.62                                                               
  8 Liu, KyRen                13 NOVA-CA              1:06.62    1:10.29  
       32.96                                                               
  9 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA              1:12.04    1:10.94  
       34.58                                                               
 10 Yang, Edward X            13 AZOT-CA              1:18.94    1:13.18  
       32.45                                                               
 11 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              1:13.19    1:13.34  
       35.17                                                               
 12 McElroy, Garrett R        13 NOVA-CA              1:12.89    1:17.25  
       35.26                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA              2:13.24    2:12.93  
       31.42  1:05.96                                                      
  2 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA              2:11.73    2:13.51  
       30.01  1:03.64                                                      
  3 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA              2:11.47    2:15.00  
       31.47  1:06.00                                                      
  4 Borning, Vance C          14 AAA-CA               2:14.26    2:16.45  
       31.50  1:05.60                                                      
  5 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA              2:18.32    2:16.70  
       31.29  1:07.11                                                      
  6 Zhou, Joshua G            14 NOVA-CA              2:15.19    2:18.57  
       31.98  1:07.46                                                      
WHT - Division  
  1 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA              2:23.39    2:08.78  
       28.95  1:01.19                                                      
  2 Lu, Wesley                14 AZOT-CA                   NT    2:19.04  
       30.18  1:03.85                                                      
  3 Garbalosa, Ryan R         13 NOVA-CA              2:26.18    2:20.47  
       31.90  1:08.15                                                      
  4 Choi, Samuel M            13 STOP-CA              2:36.83    2:21.12  
       31.98  1:08.38                                                      
  5 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              2:35.29    2:22.18  
       30.67  1:08.68                                                      
  6 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              2:27.61    2:22.27  
       31.16  1:07.35                                                      
  7 Garcia, Zach P            13 STOP-CA              2:34.32    2:28.74  
       32.45  1:10.48                                                      
  8 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              2:26.81    2:29.09  
       34.27  1:12.18                                                      
  9 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           2:45.36    2:29.28  
       33.69  1:11.69                                                      
 10 Lam, Johann A             14 NOVA-CA              2:33.72    2:30.74  
       34.69  1:13.91                                                      
 11 Tadrous, Noah E           13 STOP-CA              2:29.73    2:32.63  
       34.42  1:13.69                                                      
 12 Asano, Yoshi              13 NOVA-CA              2:39.15    2:33.68  
       33.76  1:12.98                                                      
 13 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA              2:39.67    2:40.49  
       36.07  1:18.12                                                      
 14 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              2:37.69    2:49.35  
       38.09  1:21.76                                                      
 15 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA                   NT    2:53.97  
       37.53  1:20.73                                                      
 16 Mukhopadhyay, Aritra      13 Cali Piranha-SI      2:51.79    2:56.95  
       42.93  1:26.08                                                      
 -- Reinl, Ryan p             13 SPLA-CA                   NT    2:24.66  
      Did not finish
       41.93  1:31.31                                                      
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA              5:52.77    5:55.71  
       31.25  1:06.21  2:18.26                                             
  2 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA              6:03.38    5:55.83  
       31.96  1:07.06  2:19.53                                             
WHT - Division  
  1 Pham, Makati K            14 AZOT-CA                   NT    5:51.85  
       29.02  1:02.61  2:14.57                                             
  2 Furr, Brady B             14 SEAL-CA                   NT    6:12.69  
       30.71  1:05.68  2:20.27                                             
  3 Kong, Derek C             13 NOVA-CA                   NT    6:25.04  
       33.93  1:11.66  2:29.32                                             
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saeger, Cole A            13 AZOT-CA                   NT   11:01.79  
       30.29  1:03.17  2:10.16  5:32.44                                    
  2 Rosmann, Dylan R          13 AZOT-CA                   NT   11:31.61  
       30.74  1:04.62  2:13.99  5:45.49                                    
  3 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA                   NT   11:58.65  
       30.74  1:04.62  2:15.88  5:57.04                                    
  4 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA                   NT   12:54.98  
       33.78  1:10.55  2:28.76  6:23.46                                    
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shaff, Mason e            13 SPLA-CA             21:28.01   20:10.69  
       30.55  1:06.01  2:19.75  6:02.14 12:12.77                           
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Joshua G            14 NOVA-CA              1:11.94    1:09.92  
       33.50                                                               
  2 Tsao, Jeremy              14 SACA-CA              1:14.29    1:11.24  
       35.85                                                               
  3 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA              1:13.56    1:11.64  
       36.16                                                               
  4 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA              1:16.26    1:14.29  
       36.89                                                               
  5 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              1:16.56    1:14.47  
       36.29                                                               
  6 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA              1:17.24    1:14.61  
       36.73                                                               
  7 Lu, Wesley                14 AZOT-CA              1:12.93    1:15.25  
       37.10                                                               
  8 Choi, Samuel M            13 STOP-CA              1:17.97    1:15.27  
       36.70                                                               
WHT - Division  
  1 Garbalosa, Ryan R         13 NOVA-CA              1:19.89    1:17.66  
       37.57                                                               
  2 Lam, Johann A             14 NOVA-CA              1:20.94    1:18.40  
       38.73                                                               
  3 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           1:21.39    1:18.43  
       38.63                                                               
  4 Wahidi, Darren Y          13 AZOT-CA                   NT    1:18.61  
       39.02                                                               
  5 Garcia, Zach P            13 STOP-CA              1:21.26    1:21.08  
       39.16                                                               
  6 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              1:21.28    1:21.66  
       40.61                                                               
  7 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA              1:21.38    1:22.63  
  8 Grombchevsky, Nicholai S  13 NOVA-CA              1:31.51    1:24.29  
       41.59                                                               
  9 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              1:22.33    1:24.90  
       41.63                                                               
 10 Lee, Joseph P             13 NOVA-CA              1:20.40    1:26.48  
       41.56                                                               
 11 Mukhopadhyay, Aritra      13 Cali Piranha-SI      1:26.47    1:29.36  
       43.26                                                               
 12 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA                   NT    1:35.94  
     1:36.09                                                               
 13 Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA              1:42.03    1:44.64  
 -- Lee, Samuel               13 AAA-CA                    NT         DQ  
     1:53.03                                                               
 -- Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              1:20.64         DQ  
      Delay initiating arm pull
       43.12                                                               
 -- Asano, Yoshi              13 NOVA-CA              1:48.00         DQ  
      Delay initiating arm pull
       43.29                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA              2:40.86    2:30.05  
       35.68  1:13.47                                                      
  2 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA              2:31.24    2:30.60  
       36.44  1:14.70                                                      
  3 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              2:42.94    2:36.23  
       33.97  1:13.88                                                      
  4 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA              2:42.48    2:37.31  
       38.39  1:19.59                                                      
  5 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA              2:40.03    2:39.37  
       38.75  1:19.97                                                      
WHT - Division  
  1 Carlson, John P           13 UN-CA/EAST                NT    2:31.32  
       35.99  1:15.19                                                      
  2 Metcalf, Logan J          13 STOP-CA              2:46.27    2:34.72  
       36.50  1:15.55                                                      
  3 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           2:48.70    2:48.73  
       39.52  1:22.96                                                      
  4 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA                   NT    2:58.55  
       42.07  1:26.91                                                      
  5 Liu, KyRen                13 NOVA-CA                   NT    3:12.94  
       46.64  1:35.65                                                      
 -- McElroy, Garrett R        13 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull
       43.46                                                               
 -- Agustin, Noah T           14 STOP-CA                   NT         DQ  
      Delay initiating turn
       34.69  1:13.37                                                      
 -- Kim, Hwany                13 NOVA-CA                   NT         DQ  
      No touch at turn
       46.18                                                               
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsao, Jeremy              14 SACA-CA              1:22.90    1:18.77  
       39.41                                                               
  2 Borning, Vance C          14 AAA-CA               1:20.97    1:21.42  
       37.89                                                               
  3 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA              1:22.14    1:22.56  
       38.64                                                               
  4 Wahidi, Darren Y          13 AZOT-CA              1:20.00    1:22.79  
       39.09                                                               
  5 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA              1:23.19    1:25.20  
       40.23                                                               
  6 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA              1:23.59    1:25.71  
       41.22                                                               
  6 Garcia, Zach P            13 STOP-CA              1:25.00    1:25.71  
       39.75                                                               
  8 Nguyen, Calvin Q          14 SACA-CA              1:25.78    1:25.99  
       40.34                                                               
WHT - Division  
  1 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              1:26.83    1:24.09  
       40.91                                                               
  2 Garbalosa, Ryan R         13 NOVA-CA              1:26.79    1:25.26  
       40.82                                                               
  3 Asano, Yoshi              13 NOVA-CA              1:27.33    1:26.83  
       42.51                                                               
  4 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:27.53    1:28.36  
       40.94                                                               
  5 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              1:27.21    1:28.80  
       42.85                                                               
  6 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           1:32.35    1:28.81  
       41.90                                                               
  7 Lam, Johann A             14 NOVA-CA              1:32.65    1:28.91  
       43.24                                                               
  8 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              1:28.28    1:29.04  
       42.71                                                               
  9 Lee, Joseph P             13 NOVA-CA              1:29.65    1:30.49  
       42.21                                                               
 10 Grombchevsky, Nicholai S  13 NOVA-CA              1:30.42    1:31.35  
       42.74                                                               
 11 Mukhopadhyay, Aritra      13 Cali Piranha-SI      1:32.90    1:32.51  
       43.50                                                               
 12 Tadrous, Noah E           13 STOP-CA              1:31.75    1:34.66  
       45.37                                                               
 13 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              1:37.35    1:36.88  
       46.49                                                               
 -- Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA              1:44.73         DQ  
      Non-simultaneous arms
       48.44                                                               
 -- Reinl, Ryan p             13 SPLA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline
       59.31                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dinh, Logan R             13 AZOT-CA              2:53.74    2:57.67  
       41.95  1:27.36                                                      
  2 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA              3:01.54    3:02.97  
       40.63  1:27.61                                                      
WHT - Division  
  1 Pham, Makati K            14 AZOT-CA                   NT    2:47.46  
       35.84  1:17.79                                                      
  2 Agustin, Noah T           14 STOP-CA              3:11.19    2:57.04  
       38.52  1:23.37                                                      
  3 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA                   NT    3:01.48  
       42.22  1:29.08                                                      
  4 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA                   NT    3:07.66  
       44.16  1:30.98                                                      
  5 Almallah, Badr M          13 NOVA-CA                   NT    3:08.20  
       43.70  1:31.63                                                      
  6 Yang, Edward X            13 AZOT-CA                   NT    3:12.53  
       43.27  1:32.10                                                      
  7 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              3:12.47    3:13.68  
       43.29  1:33.34                                                      
  8 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           3:16.13    3:14.42  
       44.98  1:34.97                                                      
  9 Tadrous, Noah E           13 STOP-CA              3:19.30    3:14.55  
       46.08  1:36.20                                                      
 10 Baker, Brian T            13 SPLA-CA              3:22.24    3:19.10  
       44.05  1:33.79                                                      
 11 Kim, Hwany                13 NOVA-CA              3:24.83    3:22.29  
       44.31  1:34.27                                                      
 -- Riley, Connor C           13 NOVA-CA                   NT         DQ  
      No touch
       48.77  1:41.23                                                      
 -- Jeong, Ryan               14 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Arms past hipline
       39.31  1:25.01                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kong, Derek C             13 NOVA-CA              1:08.54    1:06.00  
       31.51                                                               
  2 Bonode, Josh T            14 NOVA-CA              1:13.54    1:09.84  
       32.52                                                               
  3 Carlson, John P           13 UN-CA/EAST           1:13.36    1:10.31  
       33.05                                                               
  4 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA              1:09.77    1:11.89  
       33.39                                                               
WHT - Division  
  1 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA              1:16.47    1:10.83  
       32.55                                                               
  2 Chung, Dylan M            14 SACA-CA                   NT    1:16.32  
       34.28                                                               
  3 Choi, Samuel M            13 STOP-CA              1:19.45    1:16.72  
       34.32                                                               
  4 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              1:18.18    1:18.41  
       36.53                                                               
  5 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               1:15.44    1:18.71  
       37.01                                                               
  6 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              1:24.62    1:20.38  
       35.50                                                               
  7 Bravenec, Josiah D        13 UN-CA/NOVA           1:16.12    1:20.82  
       37.55                                                               
  8 Knapp, Josh               13 SACA-CA              1:21.51    1:20.84  
       37.80                                                               
  9 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA              1:16.97    1:20.91  
       38.05                                                               
 10 Hooper, Nicolas B         13 EAST-CA              1:21.80    1:21.57  
       35.18                                                               
 11 Almallah, Badr M          13 NOVA-CA                   NT    1:24.22  
       38.70                                                               
 12 Baker, Brian T            13 SPLA-CA                   NT    1:26.10  
       38.94                                                               
 13 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              1:23.12    1:26.46  
       40.70                                                               
 14 Nguyen, Hayden T          14 NOVA-CA              1:44.36    1:33.13  
       43.57                                                               
 15 Liu, KyRen                13 NOVA-CA                   NT    1:36.34  
       43.41                                                               
 16 Kim, Hwany                13 NOVA-CA              1:47.50    1:47.99  
       48.66                                                               
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosmann, Dylan R          13 AZOT-CA                   NT    2:19.06  
       30.39  1:05.11                                                      
  2 Carlson, John P           13 UN-CA/EAST                NT    2:37.69  
       35.46  1:14.71                                                      
  3 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA              2:59.26    2:42.93  
       34.22  1:14.38                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA              2:31.85    2:29.67  
       32.19                                                               
  2 Shaff, Mason e            13 SPLA-CA              2:29.71    2:31.42  
       33.82                                                               
  3 Bonode, Josh T            14 NOVA-CA              2:40.82    2:38.15  
       32.80                                                               
WHT - Division  
  1 Saeger, Cole A            13 AZOT-CA                   NT    2:16.59  
       28.19                                                               
  2 Agustin, Noah T           14 STOP-CA              2:48.44    2:28.90  
       30.04                                                               
  3 Choi, Samuel M            13 STOP-CA              2:56.04    2:37.38  
       36.35                                                               
  4 Knapp, Josh               13 SACA-CA              2:43.00    2:38.20  
       35.46                                                               
  5 Jeong, Ryan               14 NOVA-CA              2:48.80    2:40.17  
       33.99                                                               
  6 Cecco, Anthony m          13 SPLA-CA              3:25.22    2:42.58  
       34.22                                                               
  7 Asghar, Shafe             14 AAA-CA               2:49.88    2:44.37  
       37.32                                                               
  8 Chung, Dylan M            14 SACA-CA                   NT    2:46.84  
       32.64                                                               
  9 Cruz, Jackson K           13 NOVA-CA              2:48.47    2:47.08  
       36.00                                                               
 10 Almallah, Badr M          13 NOVA-CA                   NT    2:48.33  
       38.30                                                               
 11 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA              2:52.61    2:49.54  
       38.15                                                               
 12 Riley, Connor C           13 NOVA-CA              2:56.76    2:56.23  
       39.05                                                               
 13 McElroy, Garrett R        13 NOVA-CA                   NT    3:09.99  
       43.93                                                               
 -- Kim, Hwany                13 NOVA-CA              3:22.00         DQ  
      No touch at turn - back
       45.18                                                               
 -- Liu, KyRen                13 NOVA-CA                   NT         DQ  
      Multiple strokes - back
       44.27                                                               
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Bravenec, Boston W        14 NOVA-CA              5:26.12    5:13.23  
       34.54  1:11.62                                                      
WHT - Division  
  1 Carlson, John P           13 UN-CA/EAST                NT    5:07.08  
       33.76  1:14.16                                                      
  2 Crowley, Ian T            13 NOVA-CA                   NT    5:19.42  
       34.37  1:14.13                                                      
  3 Gonzalez de la Pena, And  14 NOVA-CA                   NT    5:27.52  
       36.70  1:19.67                                                      
  4 Chen, Jimmy H             13 NOVA-CA                   NT    5:29.21  
       38.75  1:24.74                                                      
  5 Zhou, Joshua G            14 NOVA-CA                   NT    5:36.82  
       33.01  1:14.92                                                      
  6 Tadrous, Noah E           13 STOP-CA                   NT    5:55.22  
       39.06  1:24.03                                                      
  7 Houldsworth, George P     13 NOVA-CA              6:07.37    6:01.94  
       39.87  1:27.37                                                      
 
Boys 11-99 1000 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                   NT   11:54.31  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ikagawa, Hinata           17 NOVA-CA                27.32      26.88  
WHT - Division  
  1 Nguyen, Andrew D          15 AZOT-CA                   NT      27.19  
  2 Lee, Jadon W              15 SACA-CA                32.52      31.38  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsai, Jake A              15 NOVA-CA                57.94      57.01  
       27.07                                                               
  2 Rose, Gavin M             15 SPLA-CA                59.58    1:00.08  
       29.26                                                               
  3 Tang, Ian Q               15 NOVA-CA              1:01.58    1:01.59  
       29.36                                                               
WHT - Division  
  1 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               1:04.21      58.71  
       28.75                                                               
  2 Nienhuis, Jacob O         16 STOP-CA                   NT    1:00.06  
       28.57                                                               
  3 Lee, Jadon W              15 SACA-CA              1:09.39    1:07.59  
       32.32                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Ikagawa, Hinata           17 NOVA-CA              2:05.73         DQ  
      Delay of meet
       29.15  1:01.39                                                      
WHT - Division  
  1 Nguyen, Andrew D          15 AZOT-CA                   NT    2:16.01  
       31.32  1:04.98                                                      
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Michael               15 AZOT-CA                   NT    6:05.99  
       31.24  1:07.06  2:22.20                                             
  2 Lee, Jadon W              15 SACA-CA              8:23.25    6:44.65  
       33.66  1:11.36  2:32.59                                             
 
Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Lucas A              15 EAST-CA             20:22.11   19:40.83  
       29.26  1:01.94  2:11.50  5:47.36 11:50.05                           
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ikagawa, Hinata           17 NOVA-CA              1:15.18         DQ  
      Delay initiating arm pull
       38.12                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rajpal, Ohm               15 NOVA-CA              2:33.11         DQ  
      Delay initiating arm pull
       36.81  1:16.84                                                      
WHT - Division  
  1 Mu, Michael               15 AZOT-CA                   NT    2:30.28  
       36.02  1:14.75                                                      
  2 Rose, Gavin M             15 SPLA-CA                   NT    2:35.64  
       36.08  1:15.22                                                      
  3 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               2:43.95    2:35.73  
       34.69  1:13.95                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Ikagawa, Hinata           17 NOVA-CA              1:19.48    1:24.45  
       39.83                                                               
WHT - Division  
  1 Nguyen, Andrew D          15 AZOT-CA              1:22.90    1:16.12  
       35.50                                                               
  2 Lee, Jadon W              15 SACA-CA              1:34.86    1:31.85  
       43.08                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rajpal, Ohm               15 NOVA-CA              2:53.26    2:55.83  
       39.26  1:25.31                                                      
WHT - Division  
  1 Nienhuis, Jacob O         16 STOP-CA                   NT    2:53.85  
       38.55  1:21.10                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tsai, Jake A              15 NOVA-CA              1:08.29    1:08.14  
       31.73                                                               
WHT - Division  
  1 Tang, Ian Q               15 NOVA-CA              1:16.36    1:08.79  
       31.31                                                               
  2 Nienhuis, Jacob O         16 STOP-CA                   NT    1:11.64  
       31.80                                                               
  3 Rajpal, Ohm               15 NOVA-CA              1:14.34    1:18.15  
       35.09                                                               
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Mu, Michael               15 AZOT-CA              2:25.22    2:21.88  
       29.56                                                               
  2 Bindra, Ryan J            15 AAA-CA               2:26.88    2:24.40  
       31.43                                                               
  3 Tsai, Jake A              15 NOVA-CA              2:32.81    2:31.66  
       32.56                                                               
  4 Rajpal, Ohm               15 NOVA-CA              2:33.76    2:33.70  
       33.00                                                               
WHT - Division  
  1 Tang, Ian Q               15 NOVA-CA              2:36.54    2:35.05  
       31.02                                                               
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Becker, Jack S            15 NOVA-CA                   NT    5:34.32  
       35.52  1:22.67                                                      
 
Boys 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        3:58.00    4:07.24  
     1) Gonzalez de la Pena, Andres 14  2) Chen, Jimmy H 13               
     3) Tang, Ian Q 15                  4) Tsai, Jake A 15                
       28.83  1:00.72                                                      
  2 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        4:12.00    4:22.24  
     1) Kong, Derek C 13                2) Almallah, Badr M 13            
     3) Jeong, Ryan 14                  4) Bonode, Josh T 14              
       30.25  1:05.13                                                      
  3 Irvine Novaquatics-CA  'C'                        4:36.00    4:50.36  
     1) Cruz, Jackson K 13              2) Riley, Connor C 13             
     3) Nguyen, Hayden T 14             4) Liu, KyRen 13                  
       33.49  1:09.94                                                      
 
Boys 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        4:40.00    4:51.34  
     1) Zhou, Joshua G 14               2) Crowley, Ian T 13              
     3) Ikagawa, Hinata 17              4) Gonzalez de la Pena, Andres 14 
       35.69  1:14.98                                                      
 -- Irvine Novaquatics-CA  'B'                        4:50.00         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #4
     1) Lee, Joseph P 13                2) Chen, Jimmy H 13               
     3) Kong, Derek C 13                4) Cruz, Jackson K 13             
       41.57  1:25.58