SET RW Championships - Meet Results

SET RW Championships
1/25/2020 - 1/26/2020
Lake Forest, CA USA
Updated: 1/27/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Saddleback El Toro                        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
         2020 CA SET January RW Championships - 1/25/2020 to 1/26/2020         
                              Sanction #: S20-013                              
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  5-6 BLUE
          21.70  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Eastman, Charlie A         6 SCAC-CA                24.37      23.75 WHT    
  2 Eastman, Savannah A        6 SCAC-CA                25.57      24.20 WHT    
  3 McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                 28.29      25.24 WHT    
  4 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                25.73      27.73 WHT    
  5 Moore, Sonya L             6 SCAT-CA                   NT      32.45 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  5-6 BLUE
          48.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                    NT      56.55 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  5-6 BLUE
          48.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA              1:01.87    1:02.38 WHT    
  2 Reddy, Emma R              5 SCAT-CA                   NT    1:09.55 WHT    
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  5-6 BLUE
        1:46.10  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Leila G          6 SCAT-CA              1:53.21    1:51.28 WHT    
                  52.95     1:51.28 (58.33)                                        
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  5-6 BLUE
          26.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eastman, Charlie A         6 SCAC-CA                30.13      29.37 WHT    
  2 McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                 33.30      31.16 WHT    
  3 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                31.13      32.81 WHT    
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  5-6 BLUE
          57.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                   NT    1:04.54 WHT    
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  5-6 BLUE
          28.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGiovanni, Ava L          5 SCAT-CA                   NT      39.82 WHT    
 -- Reddy, Emma R              5 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Matheson, Leila G          6 SCAT-CA                36.57         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  5-6 BLUE
        1:02.80  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Reddy, Emma R              5 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 BLUE
          21.70  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                  18.99      17.60 BLUE   
  2 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                 20.03      17.79 BLUE   
  3 Jacob, Rachel G            8 SET-CA                 21.23      18.09 BLUE   
  4 Carlisle, Eliza A          8 SCAT-CA                18.53      18.45 RED    
  5 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                19.64      19.83 RED    
  6 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 21.64      20.00 RED    
  7 Villadelgado, Ella         7 JCCW-CA                20.77      20.34 RED    
  8 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA                 19.85      22.21 WHT    
WHT - Division  
  1 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 28.12      21.36 RED    
  2 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT      21.54 RED    
  3 English, Emma G            8 SET-CA                 22.37      24.41 WHT    
  4 Teeter, Daley A            8 SET-CA                 28.57      26.29 WHT    
  5 Bojorquez, Sadie G         7 SCAT-CA                   NT      28.74 WHT    
  6 Rasmussen Ream, Aurora L   7 SCAT-CA                29.87      31.79 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 BLUE
          48.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA                 46.33      43.22 RED    
  2 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                44.20      44.73 RED    
  3 Tovar, Kamilah K           8 SCAT-CA                45.92      45.40 RED    
  4 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 47.72      47.10 RED    
WHT - Division  
  1 Reddy, Kate N              8 SCAT-CA                   NT      49.63 WHT    
  2 Scherenberg, Malin J       7 SCAT-CA                59.49      55.15 WHT    
  3 Vanderpol, Logan H         7 SCAC-CA                52.94      57.26 WHT    
  4 Bojorquez, Sadie G         7 SCAT-CA                   NT    1:00.97 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 BLUE
          48.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                 43.28      39.12 BLUE   
  2 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                  41.52      39.26 BLUE   
  3 Carlisle, Eliza A          8 SCAT-CA                40.73      41.34 RED    
  4 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA                 42.42      43.46 RED    
  5 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                 44.46      43.49 RED    
  6 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA                 44.31      43.69 RED    
  7 Norton, Madi L             8 SET-CA                 47.92      47.73 RED    
WHT - Division  
  1 Doyle, Hope K              7 NBS-CA                    NT      40.82 RED    
  2 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT      50.09 WHT    
  3 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA                 51.59      53.10 WHT    
  4 Grinstead, Macy M          7 MVN-CA                    NT      56.19 WHT    
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 BLUE
        1:46.10  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                1:31.17    1:26.15 BLUE   
  2 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA              1:33.68    1:33.52 RED    
                  44.90     1:33.52 (48.62)                                        
  3 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA               1:35.65    1:33.79 RED    
  4 Tovar, Kamilah K           8 SCAT-CA              1:40.77    1:37.15 RED    
                  44.18     1:37.15 (52.97)                                        
  5 Norton, Madi L             8 SET-CA               1:45.10    1:45.25 RED    
                  50.39     1:45.25 (54.86)                                        
WHT - Division  
  1 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA               1:49.31    1:42.33 RED    
  2 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA               1:48.49    1:43.69 RED    
                  48.18     1:43.69 (55.51)                                        
  3 Reddy, Kate N              8 SCAT-CA              2:00.31    1:45.53 RED    
                  48.46     1:45.53 (57.07)                                        
  4 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA               2:04.96    1:47.46 WHT    
                  50.29     1:47.46 (57.17)                                        
  5 Sech, Helen L              7 SCAT-CA                   NT    1:48.40 WHT    
                  51.01     1:48.40 (57.39)                                        
  6 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA                    NT    1:49.84 WHT    
  7 English, Emma G            8 SET-CA               1:50.05    1:49.93 WHT    
                  51.11     1:49.93 (58.82)                                        
  8 Lubba, Isabella S          8 MVN-CA               1:59.16    1:51.23 WHT    
  9 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT    1:54.03 WHT    
 -- Vanderpol, Logan H         7 SCAC-CA              1:59.46   X2:01.50 WHT    
                  55.54   2:01.50 (1:05.96)                                        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 BLUE
          26.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 24.82      23.44 RED    
  2 Carlisle, Eliza A          8 SCAT-CA                22.62      23.71 RED    
  3 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                 22.25      26.68 WHT    
  4 English, Emma G            8 SET-CA                 26.17      27.87 WHT    
WHT - Division  
  1 Villadelgado, Ella         7 JCCW-CA                26.63      25.22 RED    
  2 Jacob, Rachel G            8 SET-CA                 26.97      27.01 WHT    
  3 Teeter, Daley A            8 SET-CA                 34.43      34.67 WHT    
  4 Bojorquez, Sadie G         7 SCAT-CA                   NT      34.86 WHT    
  5 Rasmussen Ream, Aurora L   7 SCAT-CA                32.93      37.27 WHT    
 -- Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 BLUE
          57.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taguchi-Kelley, Haylie E   7 NBS-CA                 56.69      51.61 RED    
  2 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                50.28      52.22 RED    
  3 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 52.46      54.01 RED    
  4 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA                 53.90      56.31 RED    
  5 Jacob, Rachel G            8 SET-CA                 53.74      56.59 RED    
  6 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA                 52.44      58.20 WHT    
WHT - Division  
  1 Doyle, Hope K              7 NBS-CA                    NT      47.60 BLUE   
  2 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                    NT      49.21 RED    
  3 Norton, Madi L             8 SET-CA               1:00.04      57.88 WHT    
  4 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT      59.57 WHT    
  5 Grinstead, Macy M          7 MVN-CA                    NT    1:00.46 WHT    
 -- Teeter, Daley A            8 SET-CA                    NT         DQ        
 -- English, Emma G            8 SET-CA               1:00.60         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 BLUE
          28.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 25.12      23.98 BLUE   
  2 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                  26.28      26.08 RED    
  3 Lubba, Isabella S          8 MVN-CA                 26.86      27.05 RED    
  4 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                26.38      27.27 RED    
  5 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA                 28.76      27.53 RED    
  6 Tovar, Kamilah K           8 SCAT-CA                28.52      29.89 WHT    
WHT - Division  
  1 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA                 29.92      26.76 RED    
  2 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA                 29.21      28.24 RED    
  3 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA                 30.73      28.28 RED    
  4 Hammontree, Nina L         8 MVN-CA                 29.08      28.34 RED    
  5 Reddy, Kate N              8 SCAT-CA                   NT      31.86 WHT    
  6 English, Emma G            8 SET-CA                 34.86      32.64 WHT    
  7 Vanderpol, Logan H         7 SCAC-CA                   NT      34.43 WHT    
  8 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT      35.51 WHT    
  9 Teeter, Daley A            8 SET-CA                 47.79      40.15 WHT    
 -- Scherenberg, Malin J       7 SCAT-CA                38.92         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 BLUE
        1:02.80  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 52.33      52.40 RED    
  2 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                  55.19      58.18 RED    
  3 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA                59.76      59.25 RED    
  4 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                56.55      59.60 RED    
  5 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA               1:00.40    1:02.18 RED    
WHT - Division  
  1 Lubba, Isabella S          8 MVN-CA               1:04.41      59.48 RED    
  2 Reddy, Kate N              8 SCAT-CA              1:07.84    1:06.97 WHT    
  3 English, Emma G            8 SET-CA               1:05.83    1:07.07 WHT    
  4 Norton, Madi L             8 SET-CA               1:14.32    1:14.37 WHT    
  5 Bojorquez, Sadie G         7 SCAT-CA                   NT    1:17.01 WHT    
  6 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT    1:17.91 WHT    
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 21.72      21.26 BLUE   
  2 Tovar, Kamilah K           8 SCAT-CA                24.20      25.12 RED    
WHT - Division  
  1 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                  26.48      23.38 RED    
  2 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA                34.08      24.25 RED    
  3 Olson, Chloe               7 JCCW-CA                26.15      28.17 WHT    
  4 English, Emma G            8 SET-CA                 31.52      29.12 WHT    
  5 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA                 29.35      30.72 WHT    
  6 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA                 28.09      31.03 WHT    
  7 Lubba, Isabella S          8 MVN-CA                    NT      32.34 WHT    
  8 Vanderpol, Logan H         7 SCAC-CA                32.85      35.28 WHT    
  9 Scherenberg, Malin J       7 SCAT-CA                33.72      37.31 WHT    
 10 Smith, Eden L              7 SET-CA                    NT      38.64 WHT    
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 BLUE
          55.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 48.35      45.56 BLUE   
WHT - Division  
  1 Toal, Ashley B             8 SCAT-CA                56.43      53.29 RED    
  2 Norton, Madi L             8 SET-CA               1:13.81    1:12.64 WHT    
 -- Sech, Helen L              7 SCAT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 BLUE
        2:01.40  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Tonkovich, Taitlyn S       8 DA-CA                1:52.78    1:44.64 RED    
                  50.53     1:44.64 (54.11)                                        
  2 Olson, Chloe               7 JCCW-CA              1:47.88    1:50.79 RED    
                  53.95     1:50.79 (56.84)                                        
  3 Sullivan, Keelyn M         8 MVN-CA               1:54.52    1:54.44 RED    
                  54.27   1:54.44 (1:00.17)                                        
  4 Schaeffer, Teagan R        8 MVN-CA               1:59.83    1:56.21 RED    
  5 Jacob, Rachel G            8 SET-CA               1:56.32    1:58.06 RED    
                  55.83   1:58.06 (1:02.23)                                        
  6 Lowengrub, Rebecca N       7 MVN-CA               1:54.35    2:00.03 RED    
                  58.57   2:00.03 (1:01.46)                                        
  7 Tombleson, Aurora L        7 MVN-CA               2:00.31    2:02.00 WHT    
WHT - Division  
  1 Carlisle, Eliza A          8 SCAT-CA              2:06.54    1:39.89 BLUE   
                  45.55     1:39.89 (54.34)                                        
  2 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                    NT    1:45.55 RED    
                  50.08     1:45.55 (55.47)                                        
  3 Hutton, Emery F            8 MVN-CA                    NT    1:50.13 RED    
                  48.85   1:50.13 (1:01.28)                                        
  4 Norton, Madi L             8 SET-CA               2:13.83    1:58.89 RED    
                  58.84   1:58.89 (1:00.05)                                        
  5 English, Emma G            8 SET-CA               2:04.35    2:01.21 RED    
                  59.97   2:01.21 (1:01.24)                                        
 -- Grinstead, Macy M          7 MVN-CA                    NT         DQ        
 
Girls 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    1:21.47        
                  49.10     1:21.47 (32.37)                                        
  2 Set Swim-CA  'A'                                  1:25.68    1:33.24        
                  46.89     1:33.24 (46.35)                                        
 
Girls 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    1:35.13        
                1:00.73     1:35.13 (34.40)                                        
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    1:41.70        
                  54.96     1:41.70 (46.74)                                        
  3 Set Swim-CA  'A'                                       NT    2:02.37        
                1:12.35     2:02.37 (50.02)                                        
  4 San Clemente Aquatics-CA  'B'                          NT    2:21.37        
                1:14.00   2:21.37 (1:07.37)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  BLUE
          37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  34.64      32.83 BLUE   
  2 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                 34.35      33.33 BLUE   
  3 Wright, Jillian M          9 SET-CA                 35.20      33.84 BLUE   
  4 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA                 34.96      34.03 RED    
  5 Dym, Kaya M                9 JCCW-CA                35.12      34.04 RED    
  6 Oppenheim, Alessandra C    9 GSC-CA                 35.98      35.35 RED    
  7 Doyle, Evangeline R       10 SCAC-CA                35.62      36.06 RED    
  8 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA                36.07      36.43 RED    
  9 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA                36.59      36.51 RED    
 10 Villadelgado, Isla        10 JCCW-CA                35.13      36.55 RED    
 11 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 35.88      36.69 RED    
 12 Rowe, Evie J               9 SCAT-CA                36.62      37.42 WHT    
 13 Parkan, Lily A            10 SET-CA                 36.53      37.64 WHT    
WHT - Division  
  1 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA                38.05      33.95 RED    
  2 Brooks, Reaghan M         10 MVN-CA                    NT      36.03 RED    
  3 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA                 38.24      36.21 RED    
  4 Fong, Madeline A           8 GSC-CA                 39.29      36.30 RED    
  5 Robson, Hazuna            10 SET-CA                 39.64      37.22 WHT    
  6 Spinello, Lucy E           9 MVN-CA                 40.54      37.58 WHT    
  7 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                 37.81      37.59 WHT    
  8 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                38.13      37.91 WHT    
  9 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA                37.25      38.02 WHT    
 10 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                 37.51      38.08 WHT    
 11 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 40.02      38.44 WHT    
 12 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                42.02      38.45 WHT    
 13 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 37.33      38.57 WHT    
 14 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 39.43      38.64 WHT    
 15 Calvin, Ava K              9 SCAT-CA                40.42      38.66 WHT    
 16 Brown, Julia A            10 MVN-CA                 38.68      38.68 WHT    
 17 Miller, Cady A            10 SET-CA                 39.97      40.26 WHT    
 18 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                 44.06      40.69 WHT    
 19 Dawson, Halle K            9 MVN-CA                 39.70      41.01 WHT    
 20 Winterburn, Kaya R        10 SCAT-CA                   NT      41.66 WHT    
 21 McKeen, Taryn R            8 SCAT-CA                39.42      41.79 WHT    
 22 Thompson, Blaire A         9 SET-CA                 44.15      42.46 WHT    
 23 Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA                41.61      42.61 WHT    
 24 Bohenek, Alexa K           9 SET-CA                    NT      42.79 WHT    
 25 Takacs, Lauren M          10 SET-CA                 40.80      43.11 WHT    
 26 Doyle, Chloe L            10 SCAC-CA                42.14      43.15 WHT    
 27 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                 43.37      43.66 WHT    
 28 Forte, Avery L             9 SCAT-CA                46.54      44.42 WHT    
 29 Stevens, Azil M            9 MVN-CA                 48.91      45.15 WHT    
 30 Ryan, Taylor E            10 GSC-CA                 46.28      45.18 WHT    
 31 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA                 46.11      45.55 WHT    
 32 Murray, Lillian O         10 DA-CA                     NT      46.36 WHT    
 33 Shaner, Kennedy K         10 GSC-CA                 53.73      47.81 WHT    
 34 Host, Mya M               10 SCAT-CA                50.91      48.56 WHT    
 35 Renner, Abigail J          9 SET-CA                 51.55      49.96 WHT    
 36 Consoletti, Izzy E        10 SCAT-CA                   NT      50.29 WHT    
 37 Patel, Zaara F             9 SET-CA               1:19.26      59.68 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  BLUE
        1:21.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               1:16.72    1:15.34 RED    
                  35.57     1:15.34 (39.77)                                        
  2 Iverson, Finah J          10 NBS-CA               1:17.64    1:15.48 RED    
  3 Wright, Jillian M          9 SET-CA               1:18.30    1:16.33 RED    
                  36.07     1:16.33 (40.26)                                        
  4 Goodspeed, Emma B         10 SET-CA               1:20.30    1:17.81 RED    
  5 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:17.90    1:18.24 RED    
                  35.57     1:18.24 (42.67)                                        
  6 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              1:21.50    1:18.44 RED    
                  36.78     1:18.44 (41.66)                                        
  7 Parkan, Lily A            10 SET-CA               1:19.70    1:18.88 RED    
                  37.32     1:18.88 (41.56)                                        
  8 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA               1:20.68    1:20.29 RED    
                  37.22     1:20.29 (43.07)                                        
  9 Camarena, Emily F         10 SET-CA               1:19.97    1:21.67 WHT    
                  38.37     1:21.67 (43.30)                                        
 10 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA              1:20.29    1:23.48 WHT    
                  37.30     1:23.48 (46.18)                                        
WHT - Division  
  1 Charles, Alia H            9 SET-CA               1:46.93    1:19.65 RED    
                  38.40     1:19.65 (41.25)                                        
  2 Robson, Hazuna            10 SET-CA               1:27.64    1:22.56 WHT    
                  39.47     1:22.56 (43.09)                                        
  3 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:26.44    1:22.67 WHT    
                  38.93     1:22.67 (43.74)                                        
  4 Brown, Julia A            10 MVN-CA               1:27.91    1:23.25 WHT    
  5 Fong, Madeline A           8 GSC-CA               1:22.43    1:24.54 WHT    
                  41.19     1:24.54 (43.35)                                        
  6 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              1:31.19    1:25.48 WHT    
                  40.33     1:25.48 (45.15)                                        
  7 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA              1:28.23    1:26.67 WHT    
                  40.12     1:26.67 (46.55)                                        
  8 Gauf, Riley B             10 SET-CA               1:28.97    1:28.78 WHT    
                  42.47     1:28.78 (46.31)                                        
  9 Dawson, Halle K            9 MVN-CA               1:35.65    1:31.89 WHT    
                  45.80     1:31.89 (46.09)                                        
 10 Takacs, Lauren M          10 SET-CA               1:30.70    1:34.32 WHT    
                  42.80     1:34.32 (51.52)                                        
 11 Miller, Cady A            10 SET-CA               1:35.85    1:35.16 WHT    
                  45.59     1:35.16 (49.57)                                        
 12 Dilao, Lulu C              9 MVN-CA               1:30.33    1:35.65 WHT    
                  38.54     1:35.65 (57.11)                                        
 13 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:36.81    1:37.64 WHT    
                  47.21     1:37.64 (50.43)                                        
 14 Heilman, Megan C          10 DA-CA                1:45.69    1:40.08 WHT    
                  47.54     1:40.08 (52.54)                                        
 15 Taheri, Tara               9 GSC-CA               1:48.28    1:42.83 WHT    
                  48.25     1:42.83 (54.58)                                        
 16 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:42.91    1:43.46 WHT    
                  51.17     1:43.46 (52.29)                                        
 17 Murray, Lillian O         10 DA-CA                     NT    1:45.48 WHT    
 18 Petersen, Emma E          10 LTSC-CA                   NT    1:45.78 WHT    
 19 Stevens, Azil M            9 MVN-CA                    NT    1:50.91 WHT    
 20 Campbell, Mia E           10 GSC-CA               2:03.06    1:51.81 WHT    
 21 Renner, Abigail J          9 SET-CA               1:54.09    1:54.48 WHT    
                  53.10   1:54.48 (1:01.38)                                        
 22 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA               1:57.65    2:01.14 WHT    
                  55.22   2:01.14 (1:05.92)                                        
 -- Pomares, Sophia R          9 SET-CA               1:29.92         NS        
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Paul, Olivia S            10 SET-CA               2:44.46    2:36.31 BLUE   
                  37.17     1:16.76 (39.59)     1:57.66 (40.90)     2:36.31 (38.65)
  2 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               2:48.61    2:45.64 RED    
                  38.29     1:22.25 (43.96)     2:06.43 (44.18)     2:45.64 (39.21)
  3 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              2:54.23    2:51.64 RED    
                  38.03     1:21.23 (43.20)     2:07.60 (46.37)     2:51.64 (44.04)
WHT - Division  
  1 Camarena, Emily F         10 SET-CA               2:59.71    2:54.77 RED    
                  39.72     1:24.89 (45.17)     2:10.37 (45.48)     2:54.77 (44.40)
  2 Brown, Julia A            10 MVN-CA                    NT    2:58.37 WHT    
                  38.99     1:25.29 (46.30)     2:12.64 (47.35)     2:58.37 (45.73)
  3 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               3:04.39    3:02.95 WHT    
                  42.41     1:30.56 (48.15)     2:18.51 (47.95)     3:02.95 (44.44)
  4 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA              3:08.37    3:04.13 WHT    
                  41.76     1:28.16 (46.40)     2:12.44 (44.28)     3:04.13 (51.69)
  5 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               3:47.99    3:09.02 WHT    
                  40.83     1:31.97 (51.14)     2:22.16 (50.19)     3:09.02 (46.86)
  6 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                    NT    3:19.75 WHT    
                  42.32     1:33.09 (50.77)   3:19.75 (1:46.66)                    
  7 Soldo, Ema M               9 SET-CA                    NT    3:23.71 WHT    
                  42.64     1:37.72 (55.08)     2:32.19 (54.47)     3:23.71 (51.52)
  8 Winterburn, Kaya R        10 SCAT-CA                   NT    3:28.81 WHT    
                  41.99     1:34.13 (52.14)   3:28.81 (1:54.68)                    
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  BLUE
        2:56.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  2:42.01 - 2:56.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Paul, Olivia S            10 SET-CA               2:44.46    7:01.66 WHT    
                  38.07     1:20.67 (42.60)     2:03.76 (43.09)     2:48.27 (44.51)
        3:31.70 (43.43)     4:15.88 (44.18)     4:59.50 (43.62)     5:41.65 (42.15)
        6:25.17 (43.52)     7:01.66 (36.49)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  BLUE
          44.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA                 41.57      40.88 RED    
  2 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA                41.58      41.50 RED    
  3 Dym, Kaya M                9 JCCW-CA                41.38      41.76 RED    
  4 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                 41.09      42.11 RED    
  5 Oppenheim, Alessandra C    9 GSC-CA                 42.00      42.53 RED    
  6 Charles, Alia H            9 SET-CA                 43.75      42.72 RED    
  7 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                43.59      42.98 RED    
  8 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                 43.90      44.32 WHT    
  9 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA                43.12      44.94 WHT    
 10 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 42.69      45.49 WHT    
 11 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                 43.87      45.59 WHT    
 12 Villadelgado, Isla        10 JCCW-CA                42.89      45.74 WHT    
 13 Doyle, Evangeline R       10 SCAC-CA                43.94      49.16 WHT    
WHT - Division  
  1 Brooks, Reaghan M         10 MVN-CA                 47.83      42.50 RED    
  2 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 47.51      43.20 RED    
  3 Spinello, Lucy E           9 MVN-CA                 44.90      45.84 WHT    
  4 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                49.02      46.17 WHT    
  5 Rowe, Evie J               9 SCAT-CA                   NT      46.31 WHT    
  6 Robson, Hazuna            10 SET-CA                 45.16      46.37 WHT    
  7 Calvin, Ava K              9 SCAT-CA                45.97      47.02 WHT    
  8 McKeen, Taryn R            8 SCAT-CA                44.64      47.15 WHT    
  9 Winterburn, Kaya R        10 SCAT-CA                   NT      47.28 WHT    
 10 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA                46.00      47.41 WHT    
 11 Dawson, Halle K            9 MVN-CA                 47.63      47.75 WHT    
 12 Takacs, Lauren M          10 SET-CA                 47.85      48.48 WHT    
 13 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA                 45.19      49.05 WHT    
 14 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 47.40      49.16 WHT    
 15 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA                 48.34      50.98 WHT    
 16 Bohenek, Alexa K           9 SET-CA                    NT      52.18 WHT    
 17 Thompson, Blaire A         9 SET-CA                 58.71      53.67 WHT    
 18 Murray, Lillian O         10 DA-CA                     NT      54.43 WHT    
 19 Doyle, Chloe L            10 SCAC-CA                51.29      55.83 WHT    
 20 Stevens, Azil M            9 MVN-CA                 57.24      55.99 WHT    
 21 Miller, Cady A            10 SET-CA                 56.40      58.22 WHT    
 22 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                 58.98      58.54 WHT    
 23 Shaner, Kennedy K         10 GSC-CA               1:05.18    1:01.48 WHT    
 24 Renner, Abigail J          9 SET-CA               1:03.06    1:02.64 WHT    
 25 Ryan, Taylor E            10 GSC-CA                 56.77    1:06.06 WHT    
 26 Patel, Zaara F             9 SET-CA               1:36.09    1:07.11 WHT    
 27 Cha, Theresa F             9 GSC-CA               1:04.09    1:14.87 WHT    
 -- Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA                50.71         DQ        
 -- Consoletti, Izzy E        10 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Fong, Madeline A           8 GSC-CA                 46.99         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  BLUE
        1:36.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wright, Jillian M          9 SET-CA               1:30.00    1:26.82 BLUE   
                  43.07     1:26.82 (43.75)                                        
  2 Dilao, Lulu C              9 MVN-CA               1:30.15    1:27.66 BLUE   
                  42.84     1:27.66 (44.82)                                        
  3 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               1:28.73    1:31.69 RED    
                  43.80     1:31.69 (47.89)                                        
  4 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:30.43    1:32.00 RED    
  5 Charles, Alia H            9 SET-CA               1:35.18    1:33.09 RED    
                  46.17     1:33.09 (46.92)                                        
  6 Camarena, Emily F         10 SET-CA               1:35.09    1:35.08 RED    
                  46.72     1:35.08 (48.36)                                        
  7 Gauf, Riley B             10 SET-CA               1:33.72    1:35.13 RED    
  8 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:34.66    1:40.32 WHT    
                  50.44     1:40.32 (49.88)                                        
WHT - Division  
  1 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA              1:50.03    1:34.12 RED    
                  43.84     1:34.12 (50.28)                                        
  2 Brown, Julia A            10 MVN-CA                    NT    1:35.78 RED    
                  45.84     1:35.78 (49.94)                                        
  3 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              1:37.45    1:37.15 WHT    
                  47.25     1:37.15 (49.90)                                        
  4 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                   NT    1:37.74 WHT    
                  48.37     1:37.74 (49.37)                                        
  5 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA               1:49.71    1:42.42 WHT    
                  50.24     1:42.42 (52.18)                                        
  6 Heilman, Megan C          10 DA-CA                     NT    1:51.37 WHT    
                  52.28     1:51.37 (59.09)                                        
 -- Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:48.32         DQ        
                  57.73          DQ (54.62)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA                 48.20      45.68 RED    
  2 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  47.99      46.08 RED    
  3 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA                46.05      46.26 RED    
  4 Charles, Alia H            9 SET-CA                 46.52      47.50 RED    
  5 Iverson, Rosemary L       10 NBS-CA                 48.84      48.49 RED    
  6 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                 48.29      48.51 RED    
  7 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA                48.16      48.66 RED    
  8 Goodspeed, Emma B         10 SET-CA                 49.64      50.00 WHT    
WHT - Division  
  1 Brown, Julia A            10 MVN-CA                 50.02      48.71 RED    
  2 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 50.30      50.86 WHT    
  3 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                 52.13      50.94 WHT    
  4 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                52.99      51.24 WHT    
  5 Parkan, Lily A            10 SET-CA                 52.11      52.72 WHT    
  6 Iverson, Finah J          10 NBS-CA                 52.16      52.94 WHT    
  7 Stevens, Azil M            9 MVN-CA                 51.61      53.15 WHT    
  8 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 53.76      54.10 WHT    
  9 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                52.53      54.26 WHT    
 10 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA                54.58      54.27 WHT    
 11 Robson, Hazuna            10 SET-CA                 52.74      54.69 WHT    
 12 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 56.80      55.90 WHT    
 13 Gauf, Riley B             10 SET-CA                 56.49      57.35 WHT    
 14 Renner, Abigail J          9 SET-CA               1:00.97      59.08 WHT    
 15 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:00.55      59.10 WHT    
 16 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                 59.98      59.59 WHT    
 17 Heilman, Megan C          10 DA-CA                  56.56      59.82 WHT    
 18 Takacs, Lauren M          10 SET-CA                 54.81    1:01.92 WHT    
 19 Petersen, Emma E          10 LTSC-CA                   NT    1:02.47 WHT    
 20 Campbell, Mia E           10 GSC-CA               1:01.70    1:02.81 WHT    
 21 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA               1:03.41    1:04.96 WHT    
 22 Taheri, Tara               9 GSC-CA                    NT    1:11.94 WHT    
 23 Miller, Cady A            10 SET-CA               1:25.18    1:17.26 WHT    
 24 Murray, Lillian O         10 DA-CA                     NT    1:18.13 WHT    
 25 Consoletti, Izzy E        10 SCAT-CA                   NT    1:23.78 WHT    
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  BLUE
        1:49.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA               1:42.46    1:39.58 BLUE   
                  47.36     1:39.58 (52.22)                                        
  2 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:45.67    1:40.53 RED    
                  46.19     1:40.53 (54.34)                                        
  3 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA              1:48.74    1:42.06 RED    
                  49.44     1:42.06 (52.62)                                        
  4 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              1:40.09    1:42.12 RED    
                  48.13     1:42.12 (53.99)                                        
  5 Doyle, Evangeline R       10 SCAC-CA              1:45.81    1:44.38 RED    
                  49.30     1:44.38 (55.08)                                        
  6 Camarena, Emily F         10 SET-CA               1:44.83    1:44.58 RED    
                  50.19     1:44.58 (54.39)                                        
  7 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:45.78    1:49.32 WHT    
                  52.64     1:49.32 (56.68)                                        
  8 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA              1:44.24    1:51.90 WHT    
                  52.23     1:51.90 (59.67)                                        
  9 Calvin, Ava K              9 SCAT-CA              1:47.64    1:55.09 WHT    
 -- Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:46.93         DQ        
                  54.87          DQ (58.37)                                        
WHT - Division  
  1 Wright, Jillian M          9 SET-CA               1:52.12    1:44.17 RED    
                  50.16     1:44.17 (54.01)                                        
  2 Charles, Alia H            9 SET-CA                    NT    1:45.59 RED    
                  50.63     1:45.59 (54.96)                                        
  3 Robson, Hazuna            10 SET-CA               1:52.69    1:51.38 WHT    
                  53.91     1:51.38 (57.47)                                        
  4 Bohenek, Alexa K           9 SET-CA                    NT    1:52.36 WHT    
                  54.27     1:52.36 (58.09)                                        
  5 Parkan, Lily A            10 SET-CA               1:51.83    1:52.66 WHT    
                  55.93     1:52.66 (56.73)                                        
  6 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                   NT    1:53.07 WHT    
                  53.65     1:53.07 (59.42)                                        
  7 McKeen, Taryn R            8 SCAT-CA                   NT    1:54.90 WHT    
                  55.50     1:54.90 (59.40)                                        
  8 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              2:02.62    1:55.11 WHT    
                  53.98   1:55.11 (1:01.13)                                        
  9 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               1:58.29    1:56.45 WHT    
                  55.45   1:56.45 (1:01.00)                                        
 10 Brooks, Reaghan M         10 MVN-CA                    NT    1:56.86 WHT    
                  55.88   1:56.86 (1:00.98)                                        
 11 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                    NT    1:58.03 WHT    
                  56.55   1:58.03 (1:01.48)                                        
 12 Stevens, Azil M            9 MVN-CA               1:58.22    1:58.59 WHT    
                  55.76   1:58.59 (1:02.83)                                        
 13 Pomares, Sophia R          9 SET-CA               2:05.55    1:58.87 WHT    
                  57.85   1:58.87 (1:01.02)                                        
 14 Soldo, Ema M               9 SET-CA                    NT    2:01.33 WHT    
                  55.52   2:01.33 (1:05.81)                                        
 15 Doyle, Chloe L            10 SCAC-CA                   NT    2:02.75 WHT    
                  58.57   2:02.75 (1:04.18)                                        
 16 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               2:07.88    2:03.78 WHT    
                1:01.04   2:03.78 (1:02.74)                                        
 17 Renner, Abigail J          9 SET-CA                    NT    2:04.04 WHT    
                1:00.65   2:04.04 (1:03.39)                                        
 18 Pozzuoli, Mia E           10 NBS-CA                    NT    2:04.15 WHT    
                1:00.20   2:04.15 (1:03.95)                                        
 19 Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA              2:00.30    2:09.32 WHT    
                1:02.68   2:09.32 (1:06.64)                                        
 20 Takacs, Lauren M          10 SET-CA               2:06.74    2:13.64 WHT    
                1:00.86   2:13.64 (1:12.78)                                        
 21 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               2:10.75    2:16.68 WHT    
                1:05.24   2:16.68 (1:11.44)                                        
 22 Patel, Zaara F             9 SET-CA                    NT    2:19.82 WHT    
                1:08.68   2:19.82 (1:11.14)                                        
 23 Forte, Avery L             9 SCAT-CA                   NT    2:24.04 WHT    
                1:03.20   2:24.04 (1:20.84)                                        
 -- Shaner, Kennedy K         10 GSC-CA                    NT         DQ        
                1:15.36        DQ (1:20.10)                                        
 -- Murray, Lillian O         10 DA-CA                     NT         DQ        
                1:08.14        DQ (1:15.09)                                        
 -- Host, Mya M               10 SCAT-CA              2:18.76         DQ        
                1:06.28        DQ (1:07.56)                                        
 -- Brown, Julia A            10 MVN-CA                    NT         DQ        
                  51.68          DQ (57.21)                                        
 -- Stropp, Stella G           9 SCAT-CA              1:52.06         DQ        
                  55.50          DQ (57.52)                                        
 -- Ryan, Taylor E            10 GSC-CA                    NT         DQ        
                1:18.48        DQ (1:27.73)                                        
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  BLUE
          41.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  40.44      36.78 BLUE   
  2 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA                 39.71      37.55 BLUE   
  3 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                 41.22      38.32 RED    
WHT - Division  
  1 Charles, Alia H            9 SET-CA                 41.85      39.63 RED    
  2 Goodspeed, Emma B         10 SET-CA                 43.44      39.70 RED    
  3 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA                41.98      40.22 RED    
  4 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA                43.52      41.75 RED    
  5 Wright, Jillian M          9 SET-CA                 42.04      41.80 RED    
  6 Soldo, Ema M               9 SET-CA                    NT      42.09 WHT    
  7 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 48.09      42.60 WHT    
  8 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA                41.90      43.18 WHT    
  9 Dilao, Lulu C              9 MVN-CA                 44.78      43.26 WHT    
 10 Fong, Madeline A           8 GSC-CA                 45.98      43.58 WHT    
 11 Parkan, Lily A            10 SET-CA                 48.50      45.71 WHT    
 12 Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                   NT      49.26 WHT    
 13 Dawson, Halle K            9 MVN-CA                 54.51      49.80 WHT    
 14 Gauf, Riley B             10 SET-CA                 52.01      52.31 WHT    
 15 Taheri, Tara               9 GSC-CA                    NT      58.07 WHT    
 16 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:02.54    1:01.87 WHT    
 17 Miller, Cady A            10 SET-CA               1:08.43    1:02.67 WHT    
 -- Takacs, Lauren M          10 SET-CA               1:08.44         DQ        
 -- Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 53.32         NS        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  BLUE
        1:37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dym, Kaya M                9 JCCW-CA              1:34.23    1:26.87 BLUE   
  2 Hawfield, Sydney A        10 SCAT-CA              1:32.25    1:29.29 BLUE   
                  41.57     1:29.29 (47.72)                                        
  3 Charles, Alia H            9 SET-CA               1:33.81    1:30.79 RED    
                  41.18     1:30.79 (49.61)                                        
  4 Paul, Olivia S            10 SET-CA               1:29.91    1:31.34 RED    
WHT - Division  
  1 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                    NT    1:35.68 RED    
                  46.76     1:35.68 (48.92)                                        
  2 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA                    NT    1:40.53 WHT    
                  49.60     1:40.53 (50.93)                                        
  3 Brown, Julia A            10 MVN-CA                    NT    1:43.74 WHT    
                  48.96     1:43.74 (54.78)                                        
  4 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              1:59.02    1:46.65 WHT    
                  47.04     1:46.65 (59.61)                                        
  5 Rowe, Evie J               9 SCAT-CA                   NT    1:47.90 WHT    
                  50.19     1:47.90 (57.71)                                        
  6 Mueller, Keira D           9 MVN-CA                    NT    1:50.89 WHT    
                  53.80     1:50.89 (57.09)                                        
  7 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA              1:48.47    1:51.07 WHT    
                  49.12   1:51.07 (1:01.95)                                        
  8 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                    NT    1:53.74 WHT    
                  52.07   1:53.74 (1:01.67)                                        
 -- Ryan, Taylor E            10 GSC-CA                    NT         DQ        
                1:04.48        DQ (1:29.28)                                        
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  BLUE
        1:34.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Iverson, Finah J          10 NBS-CA               1:27.67    1:26.85 RED    
  2 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA              1:28.43    1:28.05 RED    
                  41.34     1:28.05 (46.71)                                        
  3 Goodspeed, Emma B         10 SET-CA               1:29.54    1:28.07 RED    
                  40.53     1:28.07 (47.54)                                        
  4 Parkan, Lily A            10 SET-CA               1:32.35    1:30.28 RED    
                  40.78     1:30.28 (49.50)                                        
  5 Wright, Jillian M          9 SET-CA               1:29.09    1:31.01 RED    
                  42.04     1:31.01 (48.97)                                        
  6 Kelly, Makenna R          10 MVN-CA               1:32.22    1:34.10 RED    
  7 Ortiz, Maddyn G            9 SCAT-CA              1:34.16    1:37.34 WHT    
                  46.04     1:37.34 (51.30)                                        
WHT - Division  
  1 Hoang, Brooklynn          10 SET-CA                    NT    1:27.89 RED    
                  41.33     1:27.89 (46.56)                                        
  2 Dilao, Lulu C              9 MVN-CA               1:36.44    1:32.55 RED    
                  43.02     1:32.55 (49.53)                                        
  3 DiGiovanni, Grace E        7 SCAT-CA              1:35.51    1:33.28 RED    
                  42.67     1:33.28 (50.61)                                        
  4 Mueller, Keira D           9 MVN-CA               1:35.10    1:35.51 WHT    
                  46.39     1:35.51 (49.12)                                        
  5 Fong, Madeline A           8 GSC-CA               1:35.96    1:36.87 WHT    
                  44.30     1:36.87 (52.57)                                        
  6 Bojorquez, Scarlett N      9 SCAT-CA              1:38.57    1:37.55 WHT    
                  45.13     1:37.55 (52.42)                                        
  7 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               1:39.62    1:37.89 WHT    
                  45.22     1:37.89 (52.67)                                        
  8 Soldo, Ema M               9 SET-CA               1:46.35    1:40.12 WHT    
                  43.81     1:40.12 (56.31)                                        
  9 Robson, Hazuna            10 SET-CA               1:40.53    1:40.36 WHT    
                  50.34     1:40.36 (50.02)                                        
 10 Dawson, Halle K            9 MVN-CA               1:45.83    1:48.66 WHT    
                  49.50     1:48.66 (59.16)                                        
 11 Takacs, Lauren M          10 SET-CA               1:46.81    1:50.94 WHT    
                  53.09     1:50.94 (57.85)                                        
 12 Viers, Delaney R           9 MVN-CA               1:58.36    1:55.64 WHT    
                  59.73     1:55.64 (55.91)                                        
 13 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               1:54.68    2:01.34 WHT    
                1:03.55     2:01.34 (57.79)                                        
 14 Taheri, Tara               9 GSC-CA               2:05.42    2:02.37 WHT    
                  58.75   2:02.37 (1:03.62)                                        
 15 Stevens, Azil M            9 MVN-CA               2:00.35    2:03.01 WHT    
 16 Renner, Abigail J          9 SET-CA               2:07.56    2:09.93 WHT    
                1:08.87   2:09.93 (1:01.06)                                        
 17 Miller, Cady A            10 SET-CA               2:34.72    2:10.06 WHT    
                1:02.16   2:10.06 (1:07.90)                                        
 18 Campbell, Mia E           10 GSC-CA               2:04.10    2:17.85 WHT    
                1:11.16   2:17.85 (1:06.69)                                        
 19 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA                    NT    2:18.95 WHT    
 -- Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA              1:38.27         NS        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  BLUE
        3:23.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Wright, Jillian M          9 SET-CA               3:20.04    3:04.06 BLUE   
                  41.66     1:28.78 (47.12)     2:22.93 (54.15)     3:04.06 (41.13)
  2 Oppenheim, Alessandra C    9 GSC-CA               3:15.69    3:08.89 RED    
                  43.03     1:33.64 (50.61)     2:28.58 (54.94)     3:08.89 (40.31)
  3 Charles, Alia H            9 SET-CA               3:11.32    3:10.40 RED    
                  41.83     1:31.54 (49.71)   3:10.40 (1:38.86)                    
  4 Parkan, Lily A            10 SET-CA               3:22.31    3:12.10 RED    
                  47.22     1:32.92 (45.70)     2:31.06 (58.14)     3:12.10 (41.04)
WHT - Division  
  1 Paul, Olivia S            10 SET-CA                    NT    3:01.44 BLUE   
                  37.00     1:25.62 (48.62)   3:01.44 (1:35.82)                    
  2 Cooper, Allie R           10 SCAT-CA                   NT    3:10.21 RED    
                  44.33     1:31.84 (47.51)     2:27.05 (55.21)     3:10.21 (43.16)
  3 Calvin, Ava K              9 SCAT-CA                   NT    3:22.42 RED    
                  47.66     1:39.17 (51.51)   3:22.42 (1:43.25)                    
  4 Brooks, Reaghan M         10 MVN-CA                    NT    3:22.58 RED    
                  47.59     1:35.80 (48.21)   2:38.65 (1:02.85)     3:22.58 (43.93)
  5 Brown, Julia A            10 MVN-CA                    NT    3:23.76 WHT    
                  48.12     1:39.34 (51.22)     2:35.96 (56.62)     3:23.76 (47.80)
  6 Maitra, Mahika            10 MVN-CA               3:31.64    3:24.21 WHT    
                  47.95     1:36.41 (48.46)   2:37.87 (1:01.46)     3:24.21 (46.34)
  7 Rowe, Evie J               9 SCAT-CA                   NT    3:32.23 WHT    
                  48.09     1:42.67 (54.58)   2:43.58 (1:00.91)     3:32.23 (48.65)
  8 Dawson, Halle K            9 MVN-CA                    NT    3:35.15 WHT    
                  51.21     1:42.36 (51.15)   2:48.37 (1:06.01)     3:35.15 (46.78)
  9 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                    NT    3:35.36 WHT    
                  46.83     1:42.20 (55.37)   2:46.79 (1:04.59)     3:35.36 (48.57)
 10 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                    NT    3:37.06 WHT    
                  51.04     1:46.71 (55.67)   3:37.06 (1:50.35)                    
 11 Viers, Delaney R           9 MVN-CA                    NT    3:54.72 WHT    
                  59.49     1:59.47 (59.98)   3:54.72 (1:55.25)                    
 12 Takacs, Lauren M          10 SET-CA               4:13.59    3:54.77 WHT    
                  56.40     1:54.51 (58.11)   3:02.79 (1:08.28)     3:54.77 (51.98)
 13 Gonzalez, Ellie G          9 MVN-CA               4:17.20    4:01.45 WHT    
                1:05.01     1:59.87 (54.86)   3:08.20 (1:08.33)     4:01.45 (53.25)
 -- Stropp, Stella G           9 SCAT-CA                   NT         DQ        
                  47.79     1:38.81 (51.02)   2:39.92 (1:01.11)          DQ (42.70)
 -- Spinello, Lucy E           9 MVN-CA                    NT         DQ        
                  51.46     1:42.46 (51.00)   2:44.82 (1:02.36)          DQ (43.71)
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Clemente Aquatics-CA  'A'                     2:26.53    2:24.17        
                  34.36     1:11.82 (37.46)     1:50.35 (38.53)     2:24.17 (33.82)
  2 Set Swim-CA  'A'                                  2:21.76    2:27.46        
                  35.16     1:18.39 (43.23)     1:52.90 (34.51)     2:27.46 (34.56)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:31.52        
                  41.21     1:15.77 (34.56)     2:00.77 (45.00)     2:31.52 (30.75)
  4 San Clemente Aquatics-CA  'B'                          NT    2:36.81        
                  38.86     1:18.14 (39.28)     2:00.13 (41.99)     2:36.81 (36.68)
  5 Set Swim-CA  'B'                                  2:29.61    2:37.74        
                  43.79     1:20.72 (36.93)     2:02.07 (41.35)     2:37.74 (35.67)
  6 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:49.19        
                  49.46     1:23.65 (34.19)     2:11.88 (48.23)     2:49.19 (37.31)
  7 Set Swim-CA  'C'                                  2:40.43    2:52.33        
                  47.50     1:29.31 (41.81)     2:08.69 (39.38)     2:52.33 (43.64)
  8 San Clemente Aquatics-CA  'C'                          NT    3:13.01        
                  44.58   1:45.47 (1:00.89)     2:35.05 (49.58)     3:13.01 (37.96)
  9 Set Swim-CA  'D'                                       NT    3:13.38        
                                1:31.34 ( )   2:32.83 (1:01.49)     3:13.38 (40.55)
 
Girls 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Set Swim-CA  'A'                                  2:45.85    2:43.66        
                  41.29     1:37.78 (56.49)     2:08.61 (30.83)     2:43.66 (35.05)
  2 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    2:55.44        
                  47.88     1:31.11 (43.23)     2:16.01 (44.90)     2:55.44 (39.43)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:56.06        
                  41.48     1:32.28 (50.80)     2:20.77 (48.49)     2:56.06 (35.29)
  4 Set Swim-CA  'B'                                  2:55.18    2:57.60        
                  41.14     1:35.73 (54.59)     2:18.49 (42.76)     2:57.60 (39.11)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    3:25.37        
                1:00.80     1:39.41 (38.61)     2:39.01 (59.60)     3:25.37 (46.36)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  BLUE
          33.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                  31.12      29.87 BLUE   
  2 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                 31.22      30.26 BLUE   
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 31.04      30.33 BLUE   
  4 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA                 31.95      30.66 BLUE   
  5 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA                 30.74      30.78 RED    
  6 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 31.94      30.96 RED    
  7 McCarthy, Andera C        11 NBS-CA                 31.78      31.01 RED    
  8 Young, Penelope J         11 GSC-CA                 32.33      31.55 RED    
  9 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA                 31.83      31.58 RED    
 10 Henry, Lily R             12 SET-CA                 31.48      31.59 RED    
 11 Boado, Felisa E           11 SET-CA                 32.62      31.72 RED    
 12 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA                 31.23      31.73 RED    
 13 Padgett, Gracie C         12 SET-CA                 32.50      32.01 RED    
 14 Cooper, Elin J            11 NBS-CA                 33.15      32.15 RED    
 15 Haber, Sasha N            11 SET-CA                 32.74      32.19 RED    
 16 Loser, Sara R             12 MVN-CA                 31.86      32.33 RED    
 17 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA                33.05      32.81 RED    
 18 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 32.67      32.88 RED    
 19 Capistron, Riley A        11 SET-CA                 33.12      33.21 RED    
 20 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                 32.43      33.92 WHT    
 21 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA                31.86      34.46 WHT    
 22 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                 32.81      35.76 WHT    
WHT - Division  
  1 Miller, Kasey A           12 GSC-CA                 34.17      32.34 RED    
  2 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 33.99      32.70 RED    
  3 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT      33.01 RED    
  3 Echtenkamp, Stephanie A   12 COTO-CA                35.12      33.01 RED    
  5 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                36.60      33.05 RED    
  6 Lim, Kaya E               11 MVN-CA                 35.01      33.22 RED    
  7 Redfern, Claire C         12 DA-CA                  34.44      34.37 WHT    
  8 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA                 36.52      34.67 WHT    
  9 Gaumer, Sophie C          11 SET-CA                 35.26      34.97 WHT    
 10 Cross, Katie V            11 NBS-CA                 35.29      35.47 WHT    
 11 Khattat, Hannah           11 MVN-CA                 37.64      36.14 WHT    
 12 Brown, Kate H             11 NBS-CA                 35.84      36.35 WHT    
 13 Schauer, Jordan L         12 SET-CA                 38.11      37.28 WHT    
 14 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA                 41.38      37.35 WHT    
 15 Rhodenbaugh, Kate E       11 SET-CA                 36.43      37.63 WHT    
 16 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA                38.40      37.81 WHT    
 17 Laciura, Jewels V         11 COTO-CA                37.19      38.38 WHT    
 18 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 38.68      39.56 WHT    
 19 Waltersdorfer, Anna E     11 LTSC-CA                41.29      39.95 WHT    
 20 Tonel, Malia E            11 SCAC-CA                41.00      39.96 WHT    
 21 Deyhimy, Natalie C        11 SCAT-CA                39.49      40.23 WHT    
 22 Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA                41.68      40.54 WHT    
 23 Song, Gia                 11 GSC-CA                 45.31      42.97 WHT    
 -- McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA                 34.45         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  BLUE
        1:12.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:07.36    1:04.61 BLUE   
                  31.13     1:04.61 (33.48)                                        
  2 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:07.41    1:05.62 BLUE   
                  32.29     1:05.62 (33.33)                                        
  3 McKeen, Devon G           11 SCAT-CA              1:08.18    1:06.99 RED    
                  32.15     1:06.99 (34.84)                                        
  4 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA               1:07.58    1:08.10 RED    
                  33.34     1:08.10 (34.76)                                        
  5 Henry, Lily R             12 SET-CA               1:07.44    1:08.32 RED    
                  32.11     1:08.32 (36.21)                                        
  6 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                1:08.63    1:08.36 RED    
                  32.40     1:08.36 (35.96)                                        
  7 Loser, Sara R             12 MVN-CA               1:10.62    1:09.11 RED    
  8 O'Sullivan, Molly         11 MVN-CA               1:11.12    1:09.37 RED    
                  33.46     1:09.37 (35.91)                                        
  9 Morgan, Grayson C         11 SCAT-CA              1:07.19    1:09.45 RED    
                  33.23     1:09.45 (36.22)                                        
 10 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:08.28    1:09.50 RED    
                  33.42     1:09.50 (36.08)                                        
 11 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               1:07.50    1:09.60 RED    
                  33.74     1:09.60 (35.86)                                        
 12 Parker, Stephanie L       12 DA-CA                1:12.31    1:09.61 RED    
                  33.57     1:09.61 (36.04)                                        
 13 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:09.00    1:09.70 RED    
                  33.81     1:09.70 (35.89)                                        
 14 Padgett, Gracie C         12 SET-CA               1:09.10    1:10.29 RED    
                  35.23     1:10.29 (35.06)                                        
 15 Young, Penelope J         11 GSC-CA               1:12.04    1:10.31 RED    
                  33.33     1:10.31 (36.98)                                        
 16 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               1:10.95    1:10.47 RED    
                  34.49     1:10.47 (35.98)                                        
 17 Isaacs, Abby R            12 COTO-CA              1:11.15    1:10.59 RED    
                  34.46     1:10.59 (36.13)                                        
 18 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:11.67    1:11.06 RED    
                  33.43     1:11.06 (37.63)                                        
 19 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               1:09.94    1:11.48 RED    
                  34.54     1:11.48 (36.94)                                        
 20 Suh, Raon F               12 JCCW-CA              1:09.98    1:12.16 RED    
                  34.46     1:12.16 (37.70)                                        
 21 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA               1:11.06    1:12.55 RED    
                  34.02     1:12.55 (38.53)                                        
 22 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:11.78    1:15.15 WHT    
                  36.37     1:15.15 (38.78)                                        
WHT - Division  
  1 Townsend, Kate J          11 GSC-CA                    NT      47.92 BLUE   
  2 Lutz, Audrey M            12 COTO-CA              1:13.78    1:08.86 RED    
                  32.79     1:08.86 (36.07)                                        
  3 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA               1:13.86    1:10.91 RED    
                  33.99     1:10.91 (36.92)                                        
  4 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA              1:13.04    1:11.91 RED    
                  34.46     1:11.91 (37.45)                                        
  5 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:14.61    1:11.99 RED    
                  34.29     1:11.99 (37.70)                                        
  6 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA               1:13.97    1:13.17 WHT    
                  34.33     1:13.17 (38.84)                                        
  7 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               1:13.34    1:13.81 WHT    
                  35.40     1:13.81 (38.41)                                        
  8 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:13.53    1:14.06 WHT    
                  35.45     1:14.06 (38.61)                                        
  9 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               1:13.29    1:14.15 WHT    
 10 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA               1:16.99    1:15.15 WHT    
                  35.62     1:15.15 (39.53)                                        
 11 Echtenkamp, Stephanie A   12 COTO-CA                   NT    1:15.21 WHT    
                  35.04     1:15.21 (40.17)                                        
 12 Kervick, Rylee F          11 SCAT-CA              1:16.33    1:16.82 WHT    
 13 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                   NT    1:17.11 WHT    
                  36.74     1:17.11 (40.37)                                        
 14 Taheri, Tisa              12 GSC-CA               1:16.73    1:19.04 WHT    
                  37.80     1:19.04 (41.24)                                        
 15 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA              1:22.19    1:20.73 WHT    
                  38.17     1:20.73 (42.56)                                        
 16 Singh, Apoorvi            12 MVN-CA               1:27.11    1:20.90 WHT    
                  39.99     1:20.90 (40.91)                                        
 17 Mobley, Margaret G        11 JCCW-CA              1:24.72    1:21.32 WHT    
                  39.50     1:21.32 (41.82)                                        
 18 Parker, Megan E           11 DA-CA                1:21.34    1:21.41 WHT    
                  38.78     1:21.41 (42.63)                                        
 19 Schauer, Jordan L         12 SET-CA               1:24.63    1:24.29 WHT    
                  39.27     1:24.29 (45.02)                                        
 20 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               1:25.79    1:25.62 WHT    
                  41.27     1:25.62 (44.35)                                        
 21 Gulati, Evani K           11 GSC-CA               1:32.16    1:30.10 WHT    
                  42.90     1:30.10 (47.20)                                        
 22 Abrahams, Emma J          11 GSC-CA               1:35.32    1:32.40 WHT    
                  42.99     1:32.40 (49.41)                                        
 23 Camargo-Horne, Antonella  11 GSC-CA                    NT    1:33.51 WHT    
                  43.57     1:33.51 (49.94)                                        
 -- Mason, Sadie E            11 SCAT-CA              1:37.04   X1:32.18 WHT    
                  41.69     1:32.18 (50.49)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  BLUE
        2:37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               2:29.15    2:21.85 BLUE   
                  31.98     1:07.76 (35.78)     1:45.27 (37.51)     2:21.85 (36.58)
  2 McCarthy, Andera C        11 NBS-CA               2:34.21    2:33.96 RED    
                  34.52     1:14.21 (39.69)     1:55.37 (41.16)     2:33.96 (38.59)
  3 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               2:34.22    2:34.15 RED    
                  35.14     1:15.61 (40.47)     1:57.49 (41.88)     2:34.15 (36.66)
  4 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               2:37.13    2:35.44 RED    
                  34.35     1:14.76 (40.41)     1:56.63 (41.87)     2:35.44 (38.81)
 -- Isaacs, Abby R            12 COTO-CA              2:32.50         NS        
WHT - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA               2:41.43    2:26.60 RED    
                  34.31     1:12.40 (38.09)     1:50.87 (38.47)     2:26.60 (35.73)
  2 Haber, Sasha N            11 SET-CA               2:46.61    2:28.43 RED    
                  33.67     1:11.67 (38.00)     1:49.89 (38.22)     2:28.43 (38.54)
  3 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA               2:52.48    2:36.66 RED    
                  33.84     1:14.55 (40.71)     1:56.61 (42.06)     2:36.66 (40.05)
  4 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               2:50.28    2:39.69 WHT    
                  34.73     1:14.58 (39.85)     1:57.69 (43.11)     2:39.69 (42.00)
  5 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                    NT    2:50.03 WHT    
                  37.08     1:21.97 (44.89)     2:07.65 (45.68)     2:50.03 (42.38)
  6 Rhodenbaugh, Kate E       11 SET-CA               2:57.79    3:03.62 WHT    
                  41.27     1:28.88 (47.61)     2:17.59 (48.71)     3:03.62 (46.03)
  7 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               3:09.94    3:04.87 WHT    
                  40.40     1:27.20 (46.80)     2:14.44 (47.24)     3:04.87 (50.43)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  BLUE
        6:59.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  6:24.61 - 6:59.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               6:40.95    6:03.52 BLUE   
                  32.36     1:08.25 (35.89)     1:45.04 (36.79)     2:22.20 (37.16)
        2:59.21 (37.01)     3:37.19 (37.98)     4:13.89 (36.70)     4:51.87 (37.98)
        5:28.13 (36.26)     6:03.52 (35.39)                                        
  2 Charles, Aleena Y         11 SET-CA               6:26.56    6:15.52 BLUE   
                  33.22     1:10.00 (36.78)     1:48.40 (38.40)     2:27.69 (39.29)
        3:06.35 (38.66)     3:44.23 (37.88)     4:22.77 (38.54)     5:01.46 (38.69)
        5:40.50 (39.04)     6:15.52 (35.02)                                        
  3 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               6:59.50    6:24.52 BLUE   
                  34.27     1:12.99 (38.72)     1:52.65 (39.66)     2:31.63 (38.98)
        3:10.01 (38.38)     3:50.21 (40.20)     4:30.89 (40.68)     5:11.28 (40.39)
        5:49.08 (37.80)     6:24.52 (35.44)                                        
  4 Henry, Lily R             12 SET-CA               6:32.60    6:25.53 RED    
                  33.49     1:10.75 (37.26)     1:49.04 (38.29)     2:28.43 (39.39)
        3:07.91 (39.48)     3:48.19 (40.28)     4:28.37 (40.18)     5:07.78 (39.41)
        5:47.85 (40.07)     6:25.53 (37.68)                                        
  5 Padgett, Gracie C         12 SET-CA               6:36.80    6:28.08 RED    
                  36.25     1:16.49 (40.24)     1:56.65 (40.16)     2:36.91 (40.26)
        3:16.34 (39.43)     3:55.11 (38.77)     4:34.99 (39.88)     5:13.97 (38.98)
        5:52.39 (38.42)     6:28.08 (35.69)                                        
  6 Haber, Sasha N            11 SET-CA               6:39.14    6:45.73 RED    
                  35.15     1:14.34 (39.19)     1:56.15 (41.81)     2:38.54 (42.39)
        3:19.72 (41.18)     4:01.78 (42.06)     4:43.22 (41.44)     5:25.18 (41.96)
        6:07.07 (41.89)     6:45.73 (38.66)                                        
  7 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               6:47.90    6:49.54 RED    
                  34.11     1:15.22 (41.11)     1:57.37 (42.15)     2:39.85 (42.48)
        3:22.24 (42.39)     4:04.73 (42.49)     4:47.97 (43.24)     5:29.80 (41.83)
        6:11.18 (41.38)     6:49.54 (38.36)                                        
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:32.10  11-12 BLUE
       22:57.70  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  21:32.11 - 22:57.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA              22:57.70   20:40.14 BLUE   
                  33.43     1:10.53 (37.10)     1:48.33 (37.80)     2:26.51 (38.18)
        3:04.34 (37.83)     3:42.61 (38.27)     4:21.21 (38.60)     4:59.50 (38.29)
        5:37.60 (38.10)     6:15.81 (38.21)     6:53.97 (38.16)     7:32.20 (38.23)
        8:10.32 (38.12)     8:48.73 (38.41)     9:27.10 (38.37)    10:05.45 (38.35)
       10:43.33 (37.88)    11:21.18 (37.85)    11:59.22 (38.04)    12:37.30 (38.08)
       13:15.56 (38.26)    13:53.12 (37.56)    14:31.07 (37.95)    15:09.28 (38.21)
       15:47.14 (37.86)    16:24.81 (37.67)    17:02.95 (38.14)    17:40.77 (37.82)
       18:17.56 (36.79)    18:54.28 (36.72)    19:30.88 (36.60)    20:06.83 (35.95)
       20:40.14 (33.31)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  BLUE
          39.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Devon Herkenhof   12 SCAT-CA                37.78      34.94 BLUE   
  2 McKeen, Devon G           11 SCAT-CA                36.41      35.11 BLUE   
  3 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                 36.93      35.15 BLUE   
  4 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 36.55      35.95 BLUE   
  5 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 36.48      36.40 RED    
  6 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA                 39.49      36.85 RED    
  7 Parker, Stephanie L       12 DA-CA                  38.88      37.28 RED    
  8 Haber, Sasha N            11 SET-CA                 37.15      37.31 RED    
  9 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 36.94      37.41 RED    
 10 O'Sullivan, Molly         11 MVN-CA                 36.62      37.63 RED    
 11 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA                 37.52      37.70 RED    
 12 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                  37.15      37.88 RED    
 13 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                 38.60      39.31 RED    
 14 Lim, Kaya E               11 MVN-CA                 39.02      39.49 RED    
 15 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA                 38.83      40.51 WHT    
WHT - Division  
  1 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA                 39.97      38.15 RED    
  2 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA                 40.04      38.59 RED    
  3 Loser, Sara R             12 MVN-CA                 41.49      38.61 RED    
  4 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 40.34      38.64 RED    
  5 Young, Penelope J         11 GSC-CA                 39.64      39.53 RED    
  6 Lutz, Audrey M            12 COTO-CA                40.33      40.19 WHT    
  7 Suh, Raon F               12 JCCW-CA                40.30      40.28 WHT    
  8 Mobley, Margaret G        11 JCCW-CA                41.92      41.02 WHT    
  9 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 41.84      41.23 WHT    
 10 Kervick, Rylee F          11 SCAT-CA                41.46      41.72 WHT    
 11 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT      42.34 WHT    
 12 Boado, Felisa E           11 SET-CA                 39.94      42.48 WHT    
 13 Schauer, Jordan L         12 SET-CA                 41.62      42.81 WHT    
 14 Echtenkamp, Stephanie A   12 COTO-CA                   NT      42.91 WHT    
 15 Taheri, Tisa              12 GSC-CA                 43.30      42.93 WHT    
 16 Parker, Megan E           11 DA-CA                  41.15      43.06 WHT    
 17 Singh, Apoorvi            12 MVN-CA                 42.00      43.37 WHT    
 18 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA                 43.01      43.67 WHT    
 19 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA                43.44      44.62 WHT    
 20 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                50.96      44.99 WHT    
 21 Mason, Sadie E            11 SCAT-CA                50.14      46.52 WHT    
 22 Gulati, Evani K           11 GSC-CA                 49.37      47.62 WHT    
 23 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 48.22      49.21 WHT    
 24 Camargo-Horne, Antonella  11 GSC-CA                    NT      52.06 WHT    
 25 Abrahams, Emma J          11 GSC-CA                 54.75      53.06 WHT    
 26 Townsend, Kate J          11 GSC-CA                 54.79      59.91 WHT    
 -- Isaacs, Abby R            12 COTO-CA                39.64         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  BLUE
        1:25.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:18.24    1:18.31 RED    
                  38.83     1:18.31 (39.48)                                        
  2 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA               1:21.71    1:19.01 RED    
                  38.98     1:19.01 (40.03)                                        
  3 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:20.98    1:19.75 RED    
                  39.07     1:19.75 (40.68)                                        
  4 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:18.60    1:19.88 RED    
                  38.65     1:19.88 (41.23)                                        
  5 Loser, Sara R             12 MVN-CA               1:23.96    1:20.99 RED    
                  39.69     1:20.99 (41.30)                                        
  6 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               1:20.53    1:21.02 RED    
                  40.47     1:21.02 (40.55)                                        
  7 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:19.10    1:22.46 RED    
                  40.37     1:22.46 (42.09)                                        
  8 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA               1:20.97    1:22.55 RED    
                  39.85     1:22.55 (42.70)                                        
  9 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:21.40    1:24.10 RED    
                  40.82     1:24.10 (43.28)                                        
 -- Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:18.21         DQ        
                  37.99          DQ (39.09)                                        
WHT - Division  
  1 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA               1:26.49    1:22.50 RED    
                  41.19     1:22.50 (41.31)                                        
  2 Young, Penelope J         11 GSC-CA               1:35.31    1:23.38 RED    
                  41.20     1:23.38 (42.18)                                        
  3 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               1:28.04    1:26.55 WHT    
                  41.92     1:26.55 (44.63)                                        
  4 Gaumer, Sophie C          11 SET-CA               1:28.73    1:26.63 WHT    
                  42.68     1:26.63 (43.95)                                        
  5 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA              1:39.13    1:28.78 WHT    
  6 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:34.92    1:30.25 WHT    
                  43.95     1:30.25 (46.30)                                        
  7 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA               1:28.05    1:30.55 WHT    
                  43.81     1:30.55 (46.74)                                        
  8 Cross, Katie V            11 NBS-CA               1:38.12    1:39.64 WHT    
                  47.58     1:39.64 (52.06)                                        
  9 Rhodenbaugh, Kate E       11 SET-CA               1:43.03    1:47.87 WHT    
                  52.59     1:47.87 (55.28)                                        
 10 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:48.38    1:50.43 WHT    
                  54.56     1:50.43 (55.87)                                        
 11 Khattat, Hannah           11 MVN-CA               1:34.72    2:15.53 WHT    
 -- Schauer, Jordan L         12 SET-CA                    NT         DQ        
                  46.84          DQ (56.80)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 BLUE
        3:01.40  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               3:01.40    2:39.32 BLUE   
                  36.50     1:16.91 (40.41)     1:58.34 (41.43)     2:39.32 (40.98)
  2 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               2:46.89    2:40.36 BLUE   
                  37.95     1:18.06 (40.11)     1:59.93 (41.87)     2:40.36 (40.43)
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               3:00.00    2:46.00 BLUE   
                  39.59     1:21.71 (42.12)     2:04.21 (42.50)     2:46.00 (41.79)
  4 Capistron, Riley A        11 SET-CA               3:01.40    2:53.88 RED    
                                                    2:13.37 ( )     2:53.88 (40.51)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  BLUE
          44.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curry, Ryder P            11 MVN-CA                 41.47      40.10 BLUE   
  2 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA                 40.83      40.83 RED    
  3 McKeen, Devon G           11 SCAT-CA                42.48      41.28 RED    
  4 Parker, Stephanie L       12 DA-CA                  41.89      41.54 RED    
  5 Padgett, Gracie C         12 SET-CA                 42.33      41.97 RED    
  6 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA                42.40      42.05 RED    
  7 O'Sullivan, Molly         11 MVN-CA                 41.49      42.16 RED    
  8 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA                42.23      42.48 RED    
  9 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA                 42.92      43.31 RED    
 10 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 44.02      43.61 RED    
 11 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA                 43.05      45.59 WHT    
WHT - Division  
  1 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA                 46.35      42.83 RED    
  2 Lim, Kaya E               11 MVN-CA                 46.64      42.86 RED    
  3 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT      42.89 RED    
  4 Taheri, Tisa              12 GSC-CA                 47.01      44.22 RED    
  5 Lutz, Audrey M            12 COTO-CA                46.48      45.52 WHT    
  6 Young, Penelope J         11 GSC-CA                 47.10      46.23 WHT    
  7 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 48.56      46.35 WHT    
  8 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                 48.05      46.83 WHT    
  9 Singh, Apoorvi            12 MVN-CA                 46.98      47.22 WHT    
 10 Kervick, Rylee F          11 SCAT-CA                46.73      47.49 WHT    
 11 Mobley, Margaret G        11 JCCW-CA                49.85      48.63 WHT    
 12 Holland, Sydney K         12 SCAT-CA                49.39      49.10 WHT    
 13 Gulati, Evani K           11 GSC-CA                 53.20      50.21 WHT    
 14 Parker, Megan E           11 DA-CA                  51.06      51.07 WHT    
 15 Abrahams, Emma J          11 GSC-CA                 55.88      54.53 WHT    
 16 Mason, Sadie E            11 SCAT-CA                   NT    1:00.74 WHT    
 17 Townsend, Kate J          11 GSC-CA                    NT    1:07.27 WHT    
 -- Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                50.97         DQ        
 -- Schauer, Jordan L         12 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               1:10.42         DQ        
 -- Camargo-Horne, Antonella  11 GSC-CA                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Padgett, Gracie C         12 SET-CA               1:29.56    1:27.63 BLUE   
                  42.75     1:27.63 (44.88)                                        
  2 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:31.30    1:29.26 RED    
                  42.65     1:29.26 (46.61)                                        
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:29.95    1:29.40 RED    
                  42.99     1:29.40 (46.41)                                        
  4 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               1:30.57    1:29.94 RED    
                  41.91     1:29.94 (48.03)                                        
  5 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA              1:32.36    1:30.20 RED    
                  43.65     1:30.20 (46.55)                                        
  6 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                1:29.21    1:31.30 RED    
                  42.72     1:31.30 (48.58)                                        
  7 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:32.85    1:31.52 RED    
                  44.27     1:31.52 (47.25)                                        
  8 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               1:32.88    1:32.05 RED    
                  44.36     1:32.05 (47.69)                                        
  9 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              1:30.99    1:33.74 RED    
                  45.62     1:33.74 (48.12)                                        
 10 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA               1:34.42    1:35.52 RED    
 11 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:31.08    1:35.82 RED    
                  47.00     1:35.82 (48.82)                                        
WHT - Division  
  1 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT    1:32.96 RED    
  2 Brown, Kate H             11 NBS-CA               1:49.55    1:33.39 RED    
                  44.75     1:33.39 (48.64)                                        
  3 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA               1:41.25    1:33.90 RED    
                  45.64     1:33.90 (48.26)                                        
  4 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               1:39.83    1:34.25 RED    
                  44.54     1:34.25 (49.71)                                        
  5 Khattat, Hannah           11 MVN-CA               1:39.86    1:37.69 WHT    
                  46.67     1:37.69 (51.02)                                        
  6 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:52.75    1:38.84 WHT    
                  49.49     1:38.84 (49.35)                                        
  7 Gaumer, Sophie C          11 SET-CA               1:51.19    1:40.03 WHT    
                  49.00     1:40.03 (51.03)                                        
  8 Redfern, Claire C         12 DA-CA                1:51.86    1:42.94 WHT    
                  50.35     1:42.94 (52.59)                                        
  9 Waltersdorfer, Anna E     11 LTSC-CA              1:46.12    1:43.89 WHT    
                  49.43     1:43.89 (54.46)                                        
 10 Deyhimy, Natalie C        11 SCAT-CA              2:09.51    1:50.71 WHT    
                  52.26     1:50.71 (58.45)                                        
 11 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA                    NT    1:51.53 WHT    
                  49.99   1:51.53 (1:01.54)                                        
 12 Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA                   NT    1:58.92 WHT    
                  56.62   1:58.92 (1:02.30)                                        
 -- Laciura, Jewels V         11 COTO-CA                   NT         DQ        
                1:02.14        DQ (1:11.11)                                        
 -- Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:45.35         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 BLUE
        3:25.90  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Loser, Sara R             12 MVN-CA               3:11.15    3:02.26 BLUE   
                  41.36     1:28.57 (47.21)   3:02.26 (1:33.69)                    
  2 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               3:25.90    3:04.78 BLUE   
                  43.17     1:30.22 (47.05)     2:17.98 (47.76)     3:04.78 (46.80)
  3 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               3:10.14    3:06.94 BLUE   
                  41.98     1:30.32 (48.34)     2:18.98 (48.66)     3:06.94 (47.96)
  4 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              3:25.90    3:14.99 RED    
                  46.94     1:37.04 (50.10)     2:27.30 (50.26)     3:14.99 (47.69)
 -- Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA              3:16.96         DQ        
                  45.65     1:36.23 (50.58)     2:26.99 (50.76)          DQ (48.91)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  BLUE
          37.40  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                 35.07      35.21 RED    
  2 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA                 37.03      35.44 RED    
  3 McCarthy, Andera C        11 NBS-CA                 36.76      35.49 RED    
  4 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 35.59      35.70 RED    
  5 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                  36.13      36.83 RED    
  6 Henry, Lily R             12 SET-CA                 35.35      37.01 RED    
 -- Loser, Sara R             12 MVN-CA                 37.25         NS        
WHT - Division  
  1 Padgett, Gracie C         12 SET-CA                 38.14      35.78 RED    
  2 Miller, Kasey A           12 GSC-CA                 37.66      37.34 RED    
  3 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA                   NT      37.59 WHT    
  4 Young, Penelope J         11 GSC-CA                 39.84      38.27 WHT    
  5 Isaacs, Abby R            12 COTO-CA                40.59      38.36 WHT    
  6 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 40.21      38.93 WHT    
  7 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA                 39.77      38.99 WHT    
  8 Lim, Kaya E               11 MVN-CA                 43.53      39.63 WHT    
  9 Boado, Felisa E           11 SET-CA                 42.11      39.89 WHT    
 10 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA                 43.01      40.76 WHT    
 11 Khattat, Hannah           11 MVN-CA                 42.88      40.99 WHT    
 12 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                43.50      41.83 WHT    
 12 Echtenkamp, Stephanie A   12 COTO-CA                   NT      41.83 WHT    
 14 Redfern, Claire C         12 DA-CA                  42.80      42.27 WHT    
 15 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT      45.42 WHT    
 16 Schauer, Jordan L         12 SET-CA                    NT      46.06 WHT    
 17 Cross, Katie V            11 NBS-CA                 46.76      47.53 WHT    
 18 Tonel, Malia E            11 SCAC-CA                51.14      47.94 WHT    
 19 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 49.63      49.84 WHT    
 20 Rhodenbaugh, Kate E       11 SET-CA                 51.17      50.31 WHT    
 21 Laciura, Jewels V         11 COTO-CA                   NT      53.76 WHT    
 22 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:03.91      55.32 WHT    
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  BLUE
        1:23.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA               1:16.62    1:15.08 BLUE   
                  34.83     1:15.08 (40.25)                                        
  2 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              1:18.62    1:17.56 RED    
                  37.18     1:17.56 (40.38)                                        
  3 Henry, Lily R             12 SET-CA               1:21.84    1:23.88 WHT    
                  40.08     1:23.88 (43.80)                                        
WHT - Division  
  1 Stoner, Devon Herkenhof   12 SCAT-CA              1:23.80    1:19.17 RED    
                  36.03     1:19.17 (43.14)                                        
  2 Dedeaux, Peyton G         12 SET-CA                    NT    1:22.80 RED    
                  36.82     1:22.80 (45.98)                                        
  3 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:23.55    1:25.45 WHT    
                  38.85     1:25.45 (46.60)                                        
  4 O'Sullivan, Molly         11 MVN-CA               1:29.57    1:27.97 WHT    
                  40.54     1:27.97 (47.43)                                        
  5 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               1:29.38    1:28.80 WHT    
                  42.56     1:28.80 (46.24)                                        
  6 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               1:38.80    1:30.24 WHT    
                  42.52     1:30.24 (47.72)                                        
  7 Isaacs, Abby R            12 COTO-CA              1:30.63    1:31.63 WHT    
                  41.80     1:31.63 (49.83)                                        
  8 Lutz, Audrey M            12 COTO-CA              1:39.52    1:32.25 WHT    
                  40.96     1:32.25 (51.29)                                        
  9 Singh, Apoorvi            12 MVN-CA               1:30.96    1:32.57 WHT    
                  43.64     1:32.57 (48.93)                                        
 10 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                     NT    1:33.14 WHT    
 11 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                    NT    1:35.21 WHT    
                  43.07     1:35.21 (52.14)                                        
 12 Kervick, Rylee F          11 SCAT-CA              1:38.71    1:36.60 WHT    
                  43.66     1:36.60 (52.94)                                        
 13 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:39.40    1:44.06 WHT    
                  48.59     1:44.06 (55.47)                                        
 14 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:47.16    1:44.67 WHT    
                  51.53     1:44.67 (53.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  11-12 BLUE
        2:58.10  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:43.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Choi, Allyson L           11 GSC-CA               2:43.21    2:42.65 BLUE   
                  36.52     1:18.95 (42.43)     2:01.97 (43.02)     2:42.65 (40.68)
  2 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               2:58.10    2:43.50 RED    
                  35.65     1:17.77 (42.12)     2:02.28 (44.51)     2:43.50 (41.22)
  3 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               2:58.10    2:47.14 RED    
                  36.95     1:21.10 (44.15)     2:06.55 (45.45)     2:47.14 (40.59)
  4 Zimmerman, Megan G        12 GSC-CA               2:58.10    2:47.54 RED    
                  35.47     1:19.87 (44.40)     2:05.87 (46.00)     2:47.54 (41.67)
  5 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               2:58.10    2:59.01 WHT    
                  38.51     1:26.24 (47.73)     2:16.00 (49.76)     2:59.01 (43.01)
  6 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              2:58.10    3:01.27 WHT    
                  41.09     1:27.62 (46.53)     2:15.61 (47.99)     3:01.27 (45.66)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               1:18.29    1:16.52 BLUE   
                  36.19     1:16.52 (40.33)                                        
  2 Henry, Lily R             12 SET-CA               1:18.42    1:18.50 RED    
                  37.62     1:18.50 (40.88)                                        
  3 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:20.07    1:20.15 RED    
                  38.06     1:20.15 (42.09)                                        
  4 Padgett, Gracie C         12 SET-CA               1:20.92    1:20.55 RED    
                  39.04     1:20.55 (41.51)                                        
  5 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               1:21.07    1:21.22 RED    
                  37.14     1:21.22 (44.08)                                        
  6 Isaacs, Abby R            12 COTO-CA              1:23.74    1:21.57 RED    
                  38.38     1:21.57 (43.19)                                        
  7 De Sena, Sydney E         11 MVN-CA               1:21.94    1:22.39 RED    
                  40.21     1:22.39 (42.18)                                        
  8 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                1:18.75    1:23.26 RED    
                  37.90     1:23.26 (45.36)                                        
  9 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               1:23.56    1:23.63 RED    
 10 Cooper, Elin J            11 NBS-CA               1:24.54    1:23.67 RED    
                  40.89     1:23.67 (42.78)                                        
 11 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               1:24.55    1:23.77 RED    
                  40.85     1:23.77 (42.92)                                        
 12 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               1:22.82    1:24.44 RED    
                  39.47     1:24.44 (44.97)                                        
 13 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA              1:23.47    1:24.56 RED    
                  43.38     1:24.56 (41.18)                                        
 14 Young, Penelope J         11 GSC-CA               1:24.55    1:25.09 WHT    
                  40.22     1:25.09 (44.87)                                        
 -- Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              1:19.89         NS        
WHT - Division  
  1 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:27.87    1:25.26 WHT    
                  42.04     1:25.26 (43.22)                                        
  2 Miller, Kasey A           12 GSC-CA               1:30.30    1:26.62 WHT    
                  39.92     1:26.62 (46.70)                                        
  3 Savasta, Ava L            11 SCAT-CA              1:28.24    1:29.09 WHT    
                  41.73     1:29.09 (47.36)                                        
  4 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:33.92    1:29.37 WHT    
                  41.76     1:29.37 (47.61)                                        
  5 Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT    1:30.04 WHT    
                  46.57     1:30.04 (43.47)                                        
  6 Castellano, Stephanie     12 MVN-CA               1:41.60    1:30.34 WHT    
                  44.60     1:30.34 (45.74)                                        
  7 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA              1:37.82    1:30.87 WHT    
                  42.10     1:30.87 (48.77)                                        
  8 Gaumer, Sophie C          11 SET-CA               1:36.42    1:31.02 WHT    
                  43.93     1:31.02 (47.09)                                        
  9 Redfern, Claire C         12 DA-CA                1:30.64    1:32.91 WHT    
                  45.25     1:32.91 (47.66)                                        
 10 Cross, Katie V            11 NBS-CA               1:38.33    1:35.34 WHT    
 11 Deyhimy, Natalie C        11 SCAT-CA              1:37.05    1:41.09 WHT    
                  49.93     1:41.09 (51.16)                                        
 12 Waltersdorfer, Anna E     11 LTSC-CA              1:43.39    1:41.33 WHT    
                  50.56     1:41.33 (50.77)                                        
 13 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               2:01.92    1:53.99 WHT    
                  51.26   1:53.99 (1:02.73)                                        
 14 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:55.39    1:54.20 WHT    
                  54.63     1:54.20 (59.57)                                        
 -- McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA               1:25.91         DQ        
                  40.34          DQ (44.18)                                        
 -- Villarete, Amelia R       11 SCAT-CA              1:52.01         DQ        
 -- Kennedy, Mary G           12 GSC-CA               1:43.71         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  BLUE
        3:01.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Fong, Kaitlyn A           11 GSC-CA               2:47.13    2:37.73 BLUE   
                  34.31     1:17.10 (42.79)     2:02.71 (45.61)     2:37.73 (35.02)
  2 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               2:47.68    2:37.95 BLUE   
                  35.88     1:14.72 (38.84)     2:01.73 (47.01)     2:37.95 (36.22)
  3 McKeen, Devon G           11 SCAT-CA              2:48.04    2:43.33 BLUE   
                  38.92     1:19.12 (40.20)     2:08.62 (49.50)     2:43.33 (34.71)
  4 Loser, Sara R             12 MVN-CA               2:47.92    2:45.48 BLUE   
                  37.02     1:19.54 (42.52)     2:07.82 (48.28)     2:45.48 (37.66)
  5 Haber, Sasha N            11 SET-CA               2:47.17    2:45.58 BLUE   
                  38.86     1:19.09 (40.23)     2:07.45 (48.36)     2:45.58 (38.13)
  6 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               2:50.94    2:46.78 RED    
                  38.64     1:20.17 (41.53)     2:09.15 (48.98)     2:46.78 (37.63)
  7 Parker, Stephanie L       12 DA-CA                2:56.50    2:47.86 RED    
                  37.63     1:19.21 (41.58)     2:10.64 (51.43)     2:47.86 (37.22)
  8 Kavelaars-Eakins, Emerso  11 MVN-CA               2:56.38    2:48.59 RED    
                  37.82     1:20.96 (43.14)     2:13.86 (52.90)     2:48.59 (34.73)
  9 Morgan, Grayson C         11 SCAT-CA              2:46.82    2:50.16 RED    
                  37.32     1:18.60 (41.28)     2:13.40 (54.80)     2:50.16 (36.76)
 10 Isaacs, Abby R            12 COTO-CA              3:00.74    2:50.37 RED    
                  39.76     1:22.46 (42.70)     2:11.67 (49.21)     2:50.37 (38.70)
 11 Padgett, Gracie C         12 SET-CA               2:57.07    2:50.72 RED    
                  39.07     1:25.95 (46.88)     2:14.94 (48.99)     2:50.72 (35.78)
 12 Benes, Jocelyn J          12 MVN-CA               2:58.42    2:51.57 RED    
                  39.07     1:22.94 (43.87)     2:13.81 (50.87)     2:51.57 (37.76)
 13 Forrest, Mackenzie M      11 GSC-CA               2:59.88    2:51.76 RED    
                  38.83     1:23.86 (45.03)     2:12.89 (49.03)     2:51.76 (38.87)
 14 Dym, Isabella S           11 JCCW-CA              2:48.14    2:54.37 RED    
                  39.60     1:24.69 (45.09)     2:15.98 (51.29)     2:54.37 (38.39)
 15 DeSimone, Grace E         11 MVN-CA               3:01.25    2:57.29 RED    
                  37.77     1:23.94 (46.17)     2:16.03 (52.09)     2:57.29 (41.26)
 16 Armbruster, Macie M       11 SCAT-CA              3:00.37    3:00.67 RED    
                  47.10     1:31.98 (44.88)     2:22.21 (50.23)     3:00.67 (38.46)
WHT - Division  
  1 Suh, Raon F               12 JCCW-CA                   NT    2:50.98 RED    
                  35.19     1:20.45 (45.26)     2:10.25 (49.80)     2:50.98 (40.73)
  2 McDonald, Jordyn J        11 MVN-CA               3:01.44    2:53.49 RED    
                  39.29     1:23.54 (44.25)     2:14.60 (51.06)     2:53.49 (38.89)
  3 McCauley, Maddy C         12 DA-CA                     NT    2:55.30 RED    
                  37.10     1:21.82 (44.72)     2:13.65 (51.83)     2:55.30 (41.65)
  4 Lim, Kaya E               11 MVN-CA               3:21.73    2:58.75 RED    
                  40.93     1:26.92 (45.99)   2:58.75 (1:31.83)                    
  5 Pangelinan, Bree N        12 MVN-CA               3:02.54    2:59.32 RED    
                  42.94     1:28.84 (45.90)     2:20.10 (51.26)     2:59.32 (39.22)
  6 Boado, Felisa E           11 SET-CA               3:07.05    3:02.40 WHT    
                  42.74     1:29.69 (46.95)     2:26.74 (57.05)     3:02.40 (35.66)
  7 Capistron, Riley A        11 SET-CA               3:07.06    3:02.50 WHT    
                  43.93     1:29.50 (45.57)     2:24.20 (54.70)     3:02.50 (38.30)
  8 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA               3:08.55    3:02.55 WHT    
                  40.39     1:31.97 (51.58)     2:22.58 (50.61)     3:02.55 (39.97)
  9 Mobley, Margaret G        11 JCCW-CA              3:18.57    3:08.46 WHT    
                  43.44     1:28.97 (45.53)     2:25.39 (56.42)     3:08.46 (43.07)
 -- Wright, Angelique C       12 SET-CA                    NT         NS        
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.20  11-12 BLUE
        6:07.30  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  5:48.21 - 6:07.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Stayt, Caitlin M          12 NBS-CA               6:07.30    5:09.12 BLUE   
                  32.07     1:12.50 (40.43)     1:50.71 (38.21)     2:29.13 (38.42)
        3:14.57 (45.44)     4:00.01 (45.44)     4:34.83 (34.82)     5:09.12 (34.29)
  2 Choi, Allyson L           11 GSC-CA               5:58.21    5:21.14 BLUE   
                  35.27     1:17.79 (42.52)     1:57.47 (39.68)     2:37.29 (39.82)
        3:23.42 (46.13)     4:09.22 (45.80)     4:46.08 (36.86)     5:21.14 (35.06)
  3 Zimmerman, Megan G        12 GSC-CA               6:07.30    5:24.33 BLUE   
                  35.67     1:21.06 (45.39)     2:00.55 (39.49)     2:40.19 (39.64)
        3:26.31 (46.12)     4:12.45 (46.14)     4:49.24 (36.79)     5:24.33 (35.09)
  4 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               6:07.30    5:25.31 BLUE   
                  35.41     1:16.91 (41.50)     1:58.90 (41.99)     2:38.71 (39.81)
        3:25.01 (46.30)     4:12.16 (47.15)     4:49.32 (37.16)     5:25.31 (35.99)
  5 Lackna, Genevieve A       11 MVN-CA               6:07.30    5:31.41 BLUE   
                  35.82     1:17.76 (41.94)     2:00.06 (42.30)     2:40.73 (40.67)
        3:29.28 (48.55)     4:16.43 (47.15)     4:54.39 (37.96)     5:31.41 (37.02)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:04.00        
                  29.53     1:02.21 (32.68)     1:32.09 (29.88)     2:04.00 (31.91)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:05.58        
                  30.54     1:02.73 (32.19)     1:36.25 (33.52)     2:05.58 (29.33)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  2:09.27    2:11.69        
                  32.49     1:04.80 (32.31)     1:38.70 (33.90)     2:11.69 (32.99)
  4 Set Swim-CA  'B'                                  2:13.29    2:13.71        
                  38.72     1:07.64 (28.92)     1:40.94 (33.30)     2:13.71 (32.77)
  4 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT    2:13.71        
                  39.48     1:03.51 (24.03)     1:38.45 (34.94)     2:13.71 (35.26)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:25.09        
                  36.56     1:17.67 (41.11)     1:55.63 (37.96)     2:25.09 (29.46)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:28.08        
                  37.42     1:17.18 (39.76)     1:54.29 (37.11)     2:28.08 (33.79)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  2:24.19    2:29.14        
                  37.47     1:19.97 (42.50)     1:56.59 (36.62)     2:29.14 (32.55)
  4 Set Swim-CA  'B'                                  2:24.19    2:34.45        
                  37.64     1:28.93 (51.29)     2:01.99 (33.06)     2:34.45 (32.46)
  5 Mission Viejo Nadadores-CA  'C'                        NT    2:36.54        
                  38.28     1:24.42 (46.14)     2:00.03 (35.61)     2:36.54 (36.51)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 BLUE
          31.90  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA                 30.39      29.88 RED    
  2 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA                30.20      30.21 RED    
  3 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                  29.78      30.45 RED    
  4 Pak, Kayla S              14 MVN-CA                 30.72      30.46 RED    
  5 Treska, Elle B            13 JCCW-CA                31.63      30.63 RED    
  6 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA                 30.33      30.78 RED    
  7 Bryant, Adriana J         13 GSC-CA                 30.68      31.75 RED    
  8 Schulman, Leah H          13 JCCW-CA                30.03      31.91 WHT    
  9 Shabanie, Julia R         13 JCCW-CA                31.59      32.88 WHT    
WHT - Division  
  1 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA                 32.08      31.12 RED    
  2 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA                 32.35      31.80 RED    
  3 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA                35.02      32.77 WHT    
  4 Blackwell, Harper         13 SET-CA                 33.10      33.51 WHT    
  5 Cochran, Hadley J         13 GSC-CA                 36.05      34.28 WHT    
  6 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA                 34.65      34.62 WHT    
  7 McCarthy, Maggie G        13 SET-CA                 34.66      36.06 WHT    
  8 Gaumer, Gracie E          13 SET-CA                 34.29      36.08 WHT    
  9 *****Miranda, Sara A      14 GSC-CA                 39.01      39.07 WHT    
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 BLUE
        1:09.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rigol, Madison J          13 GSC-CA               1:03.64    1:01.48 BLUE   
                  29.43     1:01.48 (32.05)                                        
  2 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                1:05.55    1:05.86 RED    
                  32.02     1:05.86 (33.84)                                        
  3 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:04.00    1:05.89 RED    
                  32.07     1:05.89 (33.82)                                        
  4 Mai, Katey L              13 MVN-CA               1:08.08    1:06.07 RED    
                  33.02     1:06.07 (33.05)                                        
  5 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                1:04.72    1:06.09 RED    
                  31.33     1:06.09 (34.76)                                        
  6 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               1:05.37    1:06.82 RED    
                  31.85     1:06.82 (34.97)                                        
  7 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               1:08.83    1:09.07 RED    
                  33.42     1:09.07 (35.65)                                        
WHT - Division  
  1 Treska, Elle B            13 JCCW-CA              1:09.14    1:07.62 RED    
                  31.48     1:07.62 (36.14)                                        
  2 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                1:09.36    1:10.03 WHT    
                  33.64     1:10.03 (36.39)                                        
  3 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               1:09.60    1:10.79 WHT    
                  34.76     1:10.79 (36.03)                                        
  4 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:11.09    1:11.79 WHT    
                  34.82     1:11.79 (36.97)                                        
  5 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA              1:21.49    1:13.31 WHT    
                  33.55     1:13.31 (39.76)                                        
  6 Hassett, Lauren E         13 MVN-CA               1:12.73    1:15.24 WHT    
                  36.12     1:15.24 (39.12)                                        
  7 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:15.49    1:15.61 WHT    
                  35.93     1:15.61 (39.68)                                        
  8 Blackwell, Harper         13 SET-CA               1:16.80    1:17.82 WHT    
                  36.73     1:17.82 (41.09)                                        
  9 Burdett, Jiselle R        13 DA-CA                1:21.71    1:21.30 WHT    
                  37.56     1:21.30 (43.74)                                        
 10 Howell, Kohana W          14 SCAT-CA              1:21.13    1:26.67 WHT    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 BLUE
        2:28.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               2:16.77    2:18.03 RED    
                  29.93     1:04.29 (34.36)     1:41.70 (37.41)     2:18.03 (36.33)
  2 Matthews, Addie M         13 MVN-CA               2:22.60    2:21.02 RED    
                  34.25     1:10.78 (36.53)     1:47.51 (36.73)     2:21.02 (33.51)
  3 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                2:21.23    2:22.58 RED    
                  33.94     1:10.54 (36.60)     1:47.58 (37.04)     2:22.58 (35.00)
  4 Taylor, Mallory G         13 SET-CA               2:22.28    2:22.61 RED    
                  32.51     1:09.52 (37.01)     1:46.97 (37.45)     2:22.61 (35.64)
  5 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               2:20.42    2:24.02 RED    
                  32.70     1:09.69 (36.99)     1:47.97 (38.28)     2:24.02 (36.05)
  6 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               2:27.07    2:28.62 WHT    
                  34.55     1:12.66 (38.11)     1:51.43 (38.77)     2:28.62 (37.19)
  7 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                2:25.44    2:30.46 WHT    
                  33.65     1:11.97 (38.32)     1:51.57 (39.60)     2:30.46 (38.89)
WHT - Division  
  1 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              2:31.63    2:27.62 RED    
                  32.26     1:09.23 (36.97)     1:48.25 (39.02)     2:27.62 (39.37)
  2 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               2:30.74    2:30.78 WHT    
                  35.74     1:14.60 (38.86)     1:53.90 (39.30)     2:30.78 (36.88)
  3 Bryant, Adriana J         13 GSC-CA               2:31.19    2:31.57 WHT    
                  34.47     1:13.23 (38.76)     1:53.81 (40.58)     2:31.57 (37.76)
  4 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA                   NT    2:48.40 WHT    
                  37.38     1:20.67 (43.29)     2:05.39 (44.72)     2:48.40 (43.01)
  5 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               2:38.15    2:48.97 WHT    
                  37.65     1:20.09 (42.44)     2:04.61 (44.52)     2:48.97 (44.36)
  6 Shabanie, Julia R         13 JCCW-CA                   NT    2:49.36 WHT    
                  38.93     1:22.15 (43.22)   2:49.36 (1:27.21)                    
  7 Brye, Megan L             13 SET-CA                    NT    2:51.64 WHT    
                  36.25     1:21.50 (45.25)     2:07.79 (46.29)     2:51.64 (43.85)
  8 Gaumer, Gracie E          13 SET-CA               2:55.05    2:52.34 WHT    
                  37.96     1:21.52 (43.56)     2:06.92 (45.40)     2:52.34 (45.42)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13-14 BLUE
        6:32.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:59.61 - 6:32.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               6:28.37    6:23.16 RED    
                  35.61     1:14.37 (38.76)     1:53.01 (38.64)     2:32.31 (39.30)
        3:11.15 (38.84)     3:50.14 (38.99)     4:29.68 (39.54)     5:08.68 (39.00)
        5:45.90 (37.22)     6:23.16 (37.26)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:37.00  13-14 BLUE
       13:45.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  12:37.01 - 13:45.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA              12:49.40   12:43.43 RED    
                  32.14     1:07.97 (35.83)     1:45.76 (37.79)     2:24.00 (38.24)
        3:02.62 (38.62)     3:41.10 (38.48)     4:19.88 (38.78)     4:57.83 (37.95)
        5:36.43 (38.60)     6:15.58 (39.15)     6:54.28 (38.70)     7:33.51 (39.23)
        8:12.18 (38.67)     8:51.28 (39.10)     9:30.30 (39.02)    10:09.39 (39.09)
       10:48.02 (38.63)    11:27.60 (39.58)    12:06.03 (38.43)    12:43.43 (37.40)
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:02.90  13-14 BLUE
       22:57.70  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  21:02.91 - 22:57.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA              21:54.47   21:52.69 RED    
                  33.10     1:10.16 (37.06)     1:48.63 (38.47)     2:27.29 (38.66)
        3:06.10 (38.81)     3:44.84 (38.74)     4:24.15 (39.31)     5:03.22 (39.07)
        5:42.53 (39.31)     6:21.38 (38.85)     7:01.54 (40.16)     7:40.99 (39.45)
        8:20.72 (39.73)     9:00.19 (39.47)     9:40.57 (40.38)    10:20.08 (39.51)
       11:01.10 (41.02)    11:40.89 (39.79)    12:21.44 (40.55)    13:01.54 (40.10)
       13:42.14 (40.60)    14:22.93 (40.79)    15:04.17 (41.24)    15:45.24 (41.07)
       16:26.20 (40.96)    17:07.43 (41.23)    17:49.54 (42.11)    18:30.29 (40.75)
       19:11.85 (41.56)    19:52.56 (40.71)    20:33.91 (41.35)    21:14.22 (40.31)
       21:52.69 (38.47)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 BLUE
        1:21.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               1:14.42    1:13.57 BLUE   
                  35.45     1:13.57 (38.12)                                        
  2 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                1:16.18    1:14.21 RED    
                  37.09     1:14.21 (37.12)                                        
  3 Matthews, Addie M         13 MVN-CA               1:19.06    1:17.46 RED    
                  38.02     1:17.46 (39.44)                                        
  4 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              1:16.22    1:18.65 RED    
                  37.37     1:18.65 (41.28)                                        
  5 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                1:15.58    1:19.35 RED    
                  38.13     1:19.35 (41.22)                                        
  6 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               1:18.56    1:20.61 RED    
                  39.86     1:20.61 (40.75)                                        
  7 Schulman, Leah H          13 JCCW-CA              1:19.28    1:22.57 WHT    
                  39.82     1:22.57 (42.75)                                        
 -- Bryant, Adriana J         13 GSC-CA               1:19.13         NS        
WHT - Division  
  1 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:22.14    1:21.70 WHT    
                  40.75     1:21.70 (40.95)                                        
  2 Treska, Elle B            13 JCCW-CA              1:27.28    1:21.92 WHT    
                  39.40     1:21.92 (42.52)                                        
  3 Taylor, Mallory G         13 SET-CA               1:22.74    1:22.88 WHT    
                  39.68     1:22.88 (43.20)                                        
  4 Brye, Megan L             13 SET-CA               1:25.09    1:23.92 WHT    
                  40.73     1:23.92 (43.19)                                        
  5 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               1:21.02    1:24.49 WHT    
                  40.96     1:24.49 (43.53)                                        
  6 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:33.75    1:27.88 WHT    
                  43.17     1:27.88 (44.71)                                        
  7 Gaumer, Gracie E          13 SET-CA               1:30.81    1:29.74 WHT    
                  42.55     1:29.74 (47.19)                                        
  8 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               1:31.51    1:30.43 WHT    
                  45.26     1:30.43 (45.17)                                        
  9 Blackwell, Harper         13 SET-CA               1:30.41    1:30.45 WHT    
                  44.22     1:30.45 (46.23)                                        
 10 Shabanie, Julia R         13 JCCW-CA              1:28.80    1:34.74 WHT    
 11 *****Miranda, Sara A      14 GSC-CA               1:44.85    1:40.17 WHT    
                  49.82     1:40.17 (50.35)                                        
 12 Cochran, Hadley J         13 GSC-CA               1:38.55    1:44.73 WHT    
 -- Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:21.04         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 BLUE
        2:54.50  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:39.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               2:48.76    2:47.22 RED    
                  41.02     1:23.94 (42.92)     2:06.65 (42.71)     2:47.22 (40.57)
WHT - Division  
  1 Matthews, Addie M         13 MVN-CA                    NT    2:50.77 RED    
                  40.78     1:24.67 (43.89)     2:08.89 (44.22)     2:50.77 (41.88)
  2 Taylor, Mallory G         13 SET-CA                    NT    2:51.25 RED    
                  40.57     1:24.33 (43.76)     2:08.77 (44.44)     2:51.25 (42.48)
  3 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               3:02.30    2:52.47 RED    
                  42.19     1:26.09 (43.90)     2:11.92 (45.83)     2:52.47 (40.55)
  4 Treska, Elle B            13 JCCW-CA                   NT    2:56.37 WHT    
                  41.23     1:25.67 (44.44)     2:11.09 (45.42)     2:56.37 (45.28)
  5 Hassett, Lauren E         13 MVN-CA                    NT    3:06.29 WHT    
                  43.54     1:30.90 (47.36)     2:19.12 (48.22)     3:06.29 (47.17)
  6 Burdett, Jiselle R        13 DA-CA                     NT    3:19.00 WHT    
                  45.25   3:19.00 (2:33.75)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 BLUE
        1:31.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taylor, Mallory G         13 SET-CA               1:25.46    1:24.29 RED    
                  38.95     1:24.29 (45.34)                                        
  2 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:23.93    1:24.55 RED    
                  40.64     1:24.55 (43.91)                                        
  3 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                1:26.29    1:26.79 RED    
                  41.95     1:26.79 (44.84)                                        
  4 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               1:28.12    1:27.48 RED    
                  41.69     1:27.48 (45.79)                                        
  5 Schulman, Leah H          13 JCCW-CA              1:24.39    1:28.21 RED    
                  41.77     1:28.21 (46.44)                                        
  6 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                1:26.58    1:28.80 RED    
                  41.69     1:28.80 (47.11)                                        
  7 Bryant, Adriana J         13 GSC-CA               1:30.79    1:30.77 RED    
                  42.55     1:30.77 (48.22)                                        
WHT - Division  
  1 Treska, Elle B            13 JCCW-CA              1:37.61    1:32.17 WHT    
  2 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               1:31.62    1:33.38 WHT    
                  44.32     1:33.38 (49.06)                                        
  3 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:34.35    1:33.44 WHT    
                  45.07     1:33.44 (48.37)                                        
  4 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               1:34.62    1:36.63 WHT    
                  47.80     1:36.63 (48.83)                                        
  5 Brye, Megan L             13 SET-CA               1:31.24    1:38.86 WHT    
                  43.45     1:38.86 (55.41)                                        
  6 Shabanie, Julia R         13 JCCW-CA              1:36.93    1:39.72 WHT    
  7 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               1:38.85    1:39.85 WHT    
                  47.97     1:39.85 (51.88)                                        
  8 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               1:39.22    1:39.86 WHT    
                  47.72     1:39.86 (52.14)                                        
  9 Cochran, Hadley J         13 GSC-CA               1:40.27    1:41.72 WHT    
                  46.67     1:41.72 (55.05)                                        
 10 Blackwell, Harper         13 SET-CA               1:42.03    1:43.90 WHT    
                  50.86     1:43.90 (53.04)                                        
 11 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA              1:47.04    1:44.02 WHT    
                  49.71     1:44.02 (54.31)                                        
 12 McCarthy, Maggie G        13 SET-CA               1:40.66    1:45.06 WHT    
                  49.17     1:45.06 (55.89)                                        
 13 Gaumer, Gracie E          13 SET-CA               1:45.88    1:46.72 WHT    
                  50.58     1:46.72 (56.14)                                        
 14 *****Miranda, Sara A      14 GSC-CA               2:03.20    2:16.81 WHT    
 -- Machado, Emily R          13 SCAT-CA                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 BLUE
        3:18.20  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 3:01.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                3:05.01    3:03.47 RED    
                  42.83     1:30.90 (48.07)     2:18.52 (47.62)     3:03.47 (44.95)
  2 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               3:03.35    3:04.23 RED    
                  42.28     1:29.73 (47.45)     2:17.62 (47.89)     3:04.23 (46.61)
  3 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                3:02.62    3:05.50 RED    
                  43.44     1:31.03 (47.59)     2:19.97 (48.94)     3:05.50 (45.53)
  4 Mai, Katey L              13 MVN-CA               3:17.07    3:10.32 RED    
                  43.40     1:32.66 (49.26)     2:22.24 (49.58)     3:10.32 (48.08)
  5 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               3:12.68    3:15.65 RED    
                  45.77     1:35.52 (49.75)     2:25.17 (49.65)     3:15.65 (50.48)
WHT - Division  
  1 Taylor, Mallory G         13 SET-CA                    NT    2:59.04 BLUE   
                  40.45     1:27.32 (46.87)     2:13.01 (45.69)     2:59.04 (46.03)
  2 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               3:22.89    3:22.60 WHT    
                  47.61     1:39.22 (51.61)     2:30.86 (51.64)     3:22.60 (51.74)
  3 Brye, Megan L             13 SET-CA                    NT    3:23.12 WHT    
                  45.91     1:36.96 (51.05)     2:30.29 (53.33)     3:23.12 (52.83)
  4 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               3:33.98    3:31.76 WHT    
                  46.51     1:40.68 (54.17)     2:36.45 (55.77)     3:31.76 (55.31)
  5 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               3:31.70    3:31.82 WHT    
                  49.05     1:43.26 (54.21)     2:37.80 (54.54)     3:31.82 (54.02)
  6 Blackwell, Harper         13 SET-CA                    NT    3:38.06 WHT    
                  50.09     1:45.95 (55.86)     2:43.36 (57.41)     3:38.06 (54.70)
  7 Hassett, Lauren E         13 MVN-CA               3:27.51    3:38.10 WHT    
                  50.37     1:47.05 (56.68)     2:43.89 (56.84)     3:38.10 (54.21)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 BLUE
        1:17.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Rigol, Madison J          13 GSC-CA               1:11.01    1:11.36 RED    
                  33.96     1:11.36 (37.40)                                        
  2 Matthews, Addie M         13 MVN-CA               1:14.21    1:13.57 RED    
                  33.99     1:13.57 (39.58)                                        
  3 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                1:13.41    1:15.57 RED    
                  35.62     1:15.57 (39.95)                                        
  4 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                1:14.58    1:17.46 WHT    
                  37.71     1:17.46 (39.75)                                        
WHT - Division  
  1 Treska, Elle B            13 JCCW-CA                   NT    1:15.53 RED    
                  34.96     1:15.53 (40.57)                                        
  2 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               1:23.00    1:23.48 WHT    
                  39.19     1:23.48 (44.29)                                        
  3 Taylor, Mallory G         13 SET-CA                    NT    1:25.25 WHT    
                  40.25     1:25.25 (45.00)                                        
  4 Brye, Megan L             13 SET-CA               1:30.83    1:25.28 WHT    
                  38.16     1:25.28 (47.12)                                        
  5 Hassett, Lauren E         13 MVN-CA                    NT    1:30.30 WHT    
                  43.03     1:30.30 (47.27)                                        
  6 Howell, Kohana W          14 SCAT-CA              1:30.00    1:32.40 WHT    
                  43.65     1:32.40 (48.75)                                        
  7 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA              1:43.43    1:32.92 WHT    
                  42.33     1:32.92 (50.59)                                        
  8 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               1:33.84    1:33.10 WHT    
                  42.84     1:33.10 (50.26)                                        
  9 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               1:34.47    1:33.25 WHT    
                  42.61     1:33.25 (50.64)                                        
 10 Mai, Katey L              13 MVN-CA               1:35.89    1:37.40 WHT    
                  44.00     1:37.40 (53.40)                                        
 11 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               1:53.51    1:56.81 WHT    
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 BLUE
        2:55.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                     NT    2:51.51 RED    
                  38.12     1:23.49 (45.37)   2:51.51 (1:28.02)                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 BLUE
        2:50.90  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nove, Sheridan R          13 MVN-CA               2:37.53    2:35.45 BLUE   
                  34.18     1:11.96 (37.78)     1:59.88 (47.92)     2:35.45 (35.57)
  2 Rinkel, Sara A            13 DA-CA                2:39.03    2:39.03 RED    
                  36.06     1:16.10 (40.04)     2:02.97 (46.87)     2:39.03 (36.06)
  3 Barre, Mikayla G          13 MVN-CA               2:44.86    2:41.85 RED    
                  38.27     1:20.05 (41.78)     2:05.99 (45.94)     2:41.85 (35.86)
  4 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               2:45.38    2:43.98 RED    
                  35.71     1:18.89 (43.18)     2:06.65 (47.76)     2:43.98 (37.33)
  5 Sighiartau, Nicole M      14 DA-CA                2:38.43    2:47.88 RED    
                  34.30     1:17.91 (43.61)     2:07.24 (49.33)     2:47.88 (40.64)
WHT - Division  
  1 Taylor, Mallory G         13 SET-CA               2:52.27    2:43.05 RED    
                  37.93     1:20.34 (42.41)     2:06.84 (46.50)     2:43.05 (36.21)
  2 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               2:52.77    2:47.71 RED    
                  37.20     1:22.55 (45.35)     2:11.74 (49.19)     2:47.71 (35.97)
  3 Mai, Katey L              13 MVN-CA               3:01.16    2:51.68 WHT    
                  44.76     1:29.92 (45.16)     2:16.30 (46.38)     2:51.68 (35.38)
  4 Pak, Kayla S              14 MVN-CA               2:57.35    2:54.57 WHT    
                  37.42     1:21.11 (43.69)     2:15.39 (54.28)     2:54.57 (39.18)
  5 Woolson, Lydia A          13 DA-CA                2:57.28    2:56.18 WHT    
                  38.03     1:26.56 (48.53)     2:17.17 (50.61)     2:56.18 (39.01)
  6 Castulo, Julyanne C       13 MVN-CA               3:03.40    3:00.29 WHT    
                  42.14     1:28.21 (46.07)     2:18.23 (50.02)     3:00.29 (42.06)
  7 Brye, Megan L             13 SET-CA               3:14.31    3:01.32 WHT    
                  39.85     1:27.63 (47.78)     2:18.09 (50.46)     3:01.32 (43.23)
  8 De Luna, Kaitlyn E        13 MVN-CA               3:12.61    3:11.75 WHT    
                  51.80     1:38.59 (46.79)     2:31.62 (53.03)     3:11.75 (40.13)
 -- Howell, Kohana W          14 SCAT-CA              3:19.04         DQ        
                  43.49     1:39.76 (56.27)   2:41.67 (1:01.91)          DQ (45.37)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  13-14 BLUE
        6:07.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:36.61 - 6:07.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 DeSimone, Claire M        13 MVN-CA               6:01.81    5:47.57 RED    
                  37.38     1:19.98 (42.60)     2:04.92 (44.94)     2:48.50 (43.58)
        3:38.96 (50.46)     4:29.11 (50.15)     5:09.23 (40.12)     5:47.57 (38.34)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O BLUE
          31.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Kimberly H            15 SET-CA                 30.76      31.58 RED    
  2 Garcia Obrien, Kammy L    16 SCAC-CA                31.34      32.52 WHT    
WHT - Division  
  1 Kuhn, Claire S            15 SET-CA                 33.48      34.85 WHT    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O BLUE
        1:08.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:02.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Harvey, Bella C           16 SET-CA               1:04.21    1:03.56 RED    
                  30.46     1:03.56 (33.10)                                        
  2 Garcia, Apria I           15 SCAC-CA              1:04.28    1:05.48 RED    
                  30.98     1:05.48 (34.50)                                        
  3 Cox, Bella M              15 SCAC-CA              1:04.70    1:06.53 RED    
                  31.47     1:06.53 (35.06)                                        
  4 Le, Kimberly H            15 SET-CA               1:07.97    1:12.39 WHT    
                  33.37     1:12.39 (39.02)                                        
WHT - Division  
  1 Mai, Megan L              15 MVN-CA               1:12.42    1:16.34 WHT    
                  35.90     1:16.34 (40.44)                                        
  2 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               1:17.98    1:20.47 WHT    
                  37.79     1:20.47 (42.68)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O BLUE
        2:28.80  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:16.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Samuels, Avery R          15 MVN-CA               2:17.78         NS        
WHT - Division  
  1 Le, Kimberly H            15 SET-CA               2:31.85    2:34.00 WHT    
                  35.10     1:14.84 (39.74)     1:55.05 (40.21)     2:34.00 (38.95)
  2 Kuhn, Claire S            15 SET-CA               2:36.94    2:38.58 WHT    
                  36.93     1:17.35 (40.42)     1:58.39 (41.04)     2:38.58 (40.19)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  15&O BLUE
        6:29.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  5:57.41 - 6:29.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Garcia, Apria I           15 SCAC-CA              6:27.27    6:25.61 RED    
                  34.52     1:13.44 (38.92)     1:53.23 (39.79)     2:32.26 (39.03)
        3:11.50 (39.24)     3:51.03 (39.53)     4:30.82 (39.79)     5:09.32 (38.50)
        5:47.44 (38.12)     6:25.61 (38.17)                                        
 
Girls 15 & Over 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:17.70  15&O BLUE
       13:24.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  12:17.71 - 13:24.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sauers, Quinn A           16 SET-CA              12:32.92   12:12.06 BLUE   
                  32.01     1:07.18 (35.17)     1:43.32 (36.14)     2:19.85 (36.53)
        2:56.73 (36.88)     3:33.41 (36.68)     4:10.19 (36.78)     4:46.65 (36.46)
        5:23.37 (36.72)     6:00.14 (36.77)     6:37.34 (37.20)     7:14.67 (37.33)
        7:52.26 (37.59)     8:29.88 (37.62)     9:07.26 (37.38)     9:45.02 (37.76)
       10:22.28 (37.26)    10:59.41 (37.13)    11:36.38 (36.97)    12:12.06 (35.68)
 
Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:26.80  15&O BLUE
       22:18.40  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  20:26.81 - 22:18.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sauers, Quinn A           16 SET-CA              22:18.40   20:29.17 RED    
                  33.01     1:09.67 (36.66)     1:46.64 (36.97)     2:23.51 (36.87)
        3:00.75 (37.24)     3:38.49 (37.74)     4:15.89 (37.40)     4:52.65 (36.76)
        5:30.03 (37.38)     6:07.53 (37.50)     6:45.13 (37.60)     7:23.31 (38.18)
        8:01.03 (37.72)     8:39.19 (38.16)     9:16.62 (37.43)     9:54.71 (38.09)
       10:32.52 (37.81)    11:10.13 (37.61)    11:47.61 (37.48)    12:24.93 (37.32)
       13:01.89 (36.96)    13:39.50 (37.61)    14:16.97 (37.47)    14:54.26 (37.29)
       15:31.87 (37.61)    16:09.46 (37.59)    16:47.04 (37.58)    17:24.66 (37.62)
       18:01.49 (36.83)    18:38.94 (37.45)    19:16.34 (37.40)    19:53.60 (37.26)
       20:29.17 (35.57)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O BLUE
        1:21.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Le, Kimberly H            15 SET-CA               1:22.09    1:22.98 WHT    
                  39.72     1:22.98 (43.26)                                        
  2 Garcia Obrien, Kammy L    16 SCAC-CA                   NT    1:40.30 WHT    
                  47.72     1:40.30 (52.58)                                        
  3 Kuhn, Claire S            15 SET-CA               1:31.86    1:40.77 WHT    
                  48.49     1:40.77 (52.28)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O BLUE
        2:48.10  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:33.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sauers, Quinn A           16 SET-CA                    NT    2:35.17 RED    
                  36.37     1:15.07 (38.70)     1:56.03 (40.96)     2:35.17 (39.14)
  2 Hester, Gaby A            16 MVN-CA                    NT    2:52.02 WHT    
                  40.58     1:23.57 (42.99)     2:07.46 (43.89)     2:52.02 (44.56)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O BLUE
        1:31.60  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kuhn, Claire S            15 SET-CA               1:25.37    1:26.87 RED    
                  41.58     1:26.87 (45.29)                                        
  2 Le, Kimberly H            15 SET-CA               1:24.96    1:28.06 RED    
                  41.93     1:28.06 (46.13)                                        
  3 Sauers, Quinn A           16 SET-CA               1:29.19    1:31.34 RED    
                  44.55     1:31.34 (46.79)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  15&O BLUE
        3:17.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 3:00.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Kimberly H            15 SET-CA               3:02.85    3:06.43 RED    
                  43.02     1:30.97 (47.95)     2:19.13 (48.16)     3:06.43 (47.30)
WHT - Division  
  1 Cox, Bella M              15 SCAC-CA                   NT    2:59.65 BLUE   
                  40.90     1:27.71 (46.81)     2:13.89 (46.18)     2:59.65 (45.76)
  2 Sauers, Quinn A           16 SET-CA                    NT    3:21.73 WHT    
                  45.99     1:38.75 (52.76)     2:30.44 (51.69)     3:21.73 (51.29)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O BLUE
        1:17.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               1:12.07    1:10.47 BLUE   
                  33.51     1:10.47 (36.96)                                        
WHT - Division  
  1 Harvey, Bella C           16 SET-CA               1:21.37    1:22.86 WHT    
                  38.87     1:22.86 (43.99)                                        
  2 Le, Kimberly H            15 SET-CA               1:20.89    1:23.45 WHT    
                  38.70     1:23.45 (44.75)                                        
  3 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               1:42.05    1:54.33 WHT    
 -- Mai, Megan L              15 MVN-CA               1:44.70         DQ        
                  45.83          DQ (59.05)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O BLUE
        2:50.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sauers, Quinn A           16 SET-CA                    NT    2:31.91 BLUE   
                  33.05     1:12.13 (39.08)     1:50.81 (38.68)     2:31.91 (41.10)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O BLUE
        2:52.10  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               2:45.94    2:42.54 RED    
                  32.05     1:18.62 (46.57)     2:08.84 (50.22)     2:42.54 (33.70)
  2 Le, Kimberly H            15 SET-CA               2:46.72    2:54.83 WHT    
                  38.32     1:24.04 (45.72)     2:14.20 (50.16)     2:54.83 (40.63)
WHT - Division  
  1 Harvey, Bella C           16 SET-CA                    NT    2:47.79 RED    
                  35.64     1:24.02 (48.38)     2:09.75 (45.73)     2:47.79 (38.04)
  2 Mai, Megan L              15 MVN-CA               3:13.12    3:18.08 WHT    
                1:33.70   2:36.43 (1:02.73)     3:18.08 (41.65)                    
  3 Aceves, Sophia M          16 MVN-CA               3:16.75    3:27.06 WHT    
                  45.82     1:45.05 (59.23)     2:44.33 (59.28)     3:27.06 (42.73)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolphin Aquatics-CA  'A'                               NT    4:41.85        
                  32.12   1:05.35 (1:05.35)     1:38.29 (32.94)   2:15.03 (1:09.68)
        2:52.49 (37.46)   3:43.15 (1:28.12)     4:07.00 (23.85)     4:41.85 (58.70)
  2 Set Swim-CA  'A'                                  4:37.62    4:47.64        
                  32.42   1:09.07 (1:09.07)     1:41.55 (32.48)   2:16.59 (1:07.52)
        2:52.51 (35.92)                             4:06.69 ( )         4:47.64 ( )
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:16.85    4:51.22        
                  31.00   1:03.83 (1:03.83)     1:41.14 (37.31)   2:22.75 (1:18.92)
        2:57.68 (34.93)   3:37.26 (1:14.51)     4:11.59 (34.33)   4:51.22 (1:13.96)
 
Girls 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:59.80    5:07.15        
                  35.58   1:14.88 (1:14.88)     1:56.96 (42.08)   2:44.82 (1:29.94)
        3:18.22 (33.40)   3:58.51 (1:13.69)     4:30.60 (32.09)   5:07.15 (1:08.64)
  2 Set Swim-CA  'B'                                  5:15.45    5:23.56        
                  40.32   1:22.55 (1:22.55)     2:04.62 (42.07)   2:50.52 (1:27.97)
        3:23.15 (32.63)   4:01.12 (1:10.60)     4:39.18 (38.06)   5:23.56 (1:22.44)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  5:31.65    5:30.05        
                  39.49   1:20.46 (1:20.46)     1:59.78 (39.32)   2:46.83 (1:26.37)
        3:25.16 (38.33)   4:15.71 (1:28.88)     4:50.72 (35.01)   5:30.05 (1:14.34)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  5-6 BLUE
          21.10  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      20.33 RED    
  2 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                 22.25      20.78 RED    
  3 Borme, Max A               6 COTO-CA                   NT      31.55 WHT    
  4 Dominguez, Cana P          5 COTO-CA                   NT      33.58 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  5-6 BLUE
          47.30  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      45.44 RED    
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  5-6 BLUE
          47.30  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                 48.62      47.66 WHT    
  2 Mobley, Josiah K           6 JCCW-CA                49.47      48.33 WHT    
  3 Dominguez, Cana P          5 COTO-CA              1:24.05    1:15.99 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  5-6 BLUE
          25.90  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      24.57 RED    
  2 Mobley, Josiah K           6 JCCW-CA                27.64      28.39 WHT    
  3 Dominguez, Cana P          5 COTO-CA                48.07      58.80 WHT    
 -- Borme, Max A               6 COTO-CA                   NT         DQ        
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  5-6 BLUE
          56.30  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                 54.41      55.33 RED    
WHT - Division  
  1 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      49.90 RED    
  2 Mobley, Josiah K           6 JCCW-CA                   NT    1:05.14 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  5-6 BLUE
          28.00  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      29.17 WHT    
  2 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                    NT      33.83 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  5-6 BLUE
        1:01.20  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                    NT    1:12.63 WHT    
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  5-6 BLUE
          25.60  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                 29.25      25.54 RED    
  2 Hattar, Ethan F            6 MVN-CA                    NT      25.69 WHT    
 
Boys 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  5-6 BLUE
          56.40  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Dedeaux, Jack D            6 SET-CA               1:11.75         DQ        
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  5-6 BLUE
        1:58.20  5-6 RED
             --  5-6 WHT
 Meet Qualifying 5-6:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mobley, Josiah K           6 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Dedeaux, Jack D            6 SET-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 BLUE
          21.10  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 18.22      17.77 RED    
  2 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                19.98      19.40 RED    
  3 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 20.96      21.31 WHT    
  4 Horne, Dalton J            7 NBS-CA                 20.98      21.47 WHT    
WHT - Division  
  1 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 21.28      20.35 RED    
  2 Granstedt, Joel Z          8 SET-CA                 27.22      22.15 WHT    
  3 Mobley, Jonathan L         8 JCCW-CA                21.50      22.41 WHT    
  4 Bouquet, Greyson C         8 DA-CA                     NT      22.54 WHT    
  5 Pomares, Dominic J         7 SET-CA                 22.95      23.05 WHT    
  6 Conrad, Dane W             7 SCAT-CA                   NT      24.35 WHT    
  7 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      25.01 WHT    
  8 Eastman, Noah J            7 SCAC-CA                29.23      30.98 WHT    
  9 Sieling-Squires, Archer    7 SCAT-CA                34.81      31.42 WHT    
 10 Uram, Cameron C            7 GSC-CA                 36.25      32.90 WHT    
 11 Stegmaier, Quentin M       7 SCAT-CA                31.78      33.33 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 BLUE
          47.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weijland, Colton K         8 MVN-CA                 44.27      38.41 BLUE   
  2 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 40.06      41.43 RED    
 -- Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 45.40         DQ        
 -- Barney, William S          8 MVN-CA                 46.82         NS        
WHT - Division  
  1 Mobley, Jonathan L         8 JCCW-CA                50.95      47.67 WHT    
  2 Granstedt, Joel Z          8 SET-CA                 52.70      48.62 WHT    
  3 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 48.66      49.31 WHT    
  4 Bouquet, Greyson C         8 DA-CA                     NT      52.00 WHT    
  5 Tufts, Tres R              8 SCAT-CA                   NT      55.08 WHT    
  6 Conrad, Dane W             7 SCAT-CA                   NT      55.98 WHT    
  7 Host, Hudson J             8 SCAT-CA              1:08.64      56.75 WHT    
  8 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      57.13 WHT    
  9 Stegmaier, Quentin M       7 SCAT-CA              1:08.27    1:16.53 WHT    
 -- Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 BLUE
          47.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 43.86      43.10 RED    
  2 Waltersdorfer, Noah        8 LTSC-CA                42.66      43.54 RED    
  3 Vanderpol, Mason K         8 SCAC-CA                43.24      51.23 WHT    
WHT - Division  
  1 Kubasik, Nicholas          7 MVN-CA                    NT      43.56 RED    
  2 Huang, Nathan              8 MVN-CA                    NT      43.62 RED    
  3 Pipp, Maverick J           8 SCAT-CA                   NT      54.04 WHT    
  4 Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                50.86      55.43 WHT    
  5 Sieling-Squires, Archer    7 SCAT-CA                   NT    1:19.21 WHT    
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 BLUE
        1:42.00  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA               1:27.52    1:24.90 BLUE   
                  39.67     1:24.90 (45.23)                                        
  2 Chung, Liam D              8 MVN-CA               1:35.82    1:34.55 RED    
                  43.29     1:34.55 (51.26)                                        
  3 Huang, Noah W              7 MVN-CA               1:41.78    1:38.92 RED    
                  45.85     1:38.92 (53.07)                                        
  4 Keenan, Phineas N          8 SCAT-CA              1:38.53    1:41.56 RED    
                  46.03     1:41.56 (55.53)                                        
 -- Vanderpol, Mason K         8 SCAC-CA              1:37.69   X1:50.36 WHT    
                  51.81     1:50.36 (58.55)                                        
WHT - Division  
  1 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA               1:45.75    1:43.85 WHT    
  2 Pomares, Dominic J         7 SET-CA               1:52.40    1:51.65 WHT    
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 BLUE
          25.90  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 23.93      25.51 RED    
  2 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                21.87      33.42 WHT    
WHT - Division  
  1 Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT      23.61 RED    
  2 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      26.19 WHT    
  3 Pomares, Dominic J         7 SET-CA                 27.32      26.22 WHT    
  4 Host, Hudson J             8 SCAT-CA                30.25      27.92 WHT    
  5 Conrad, Dane W             7 SCAT-CA                   NT      28.75 WHT    
  6 Bouquet, Greyson C         8 DA-CA                     NT      29.66 WHT    
  7 Stegmaier, Quentin M       7 SCAT-CA                32.76      35.28 WHT    
  8 Uram, Cameron C            7 GSC-CA                 35.65      35.75 WHT    
  9 Sieling-Squires, Archer    7 SCAT-CA                36.80      40.56 WHT    
 -- Tufts, Tres R              8 SCAT-CA                28.66         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 BLUE
          56.30  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weijland, Colton K         8 MVN-CA                 53.67      46.50 BLUE   
  2 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 48.17      47.23 RED    
 -- Breuer, Roux               7 JCCW-CA                50.52         DQ        
WHT - Division  
  1 Barney, William S          8 MVN-CA               1:04.14      50.57 RED    
  2 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      55.11 RED    
  3 Mobley, Jonathan L         8 JCCW-CA                   NT      58.41 WHT    
  4 Granstedt, Joel Z          8 SET-CA               1:07.69      58.90 WHT    
  5 Conrad, Dane W             7 SCAT-CA                   NT    1:06.10 WHT    
  6 Sieling-Squires, Archer    7 SCAT-CA                   NT    1:24.54 WHT    
 -- Pomares, Dominic J         7 SET-CA                 59.81         DQ        
 -- Horne, Dalton J            7 NBS-CA                    NT         NS        
 -- Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 57.98         NS        
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 BLUE
          28.00  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA                 23.74      24.22 RED    
  2 Waltersdorfer, Noah        8 LTSC-CA                25.32      25.05 RED    
  3 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 26.56      26.11 RED    
WHT - Division  
  1 Kubasik, Nicholas          7 MVN-CA                    NT      28.03 WHT    
  2 Huang, Nathan              8 MVN-CA                    NT      28.61 WHT    
  3 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 30.17      28.90 WHT    
  4 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      32.02 WHT    
  5 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 29.12      32.77 WHT    
  6 Pomares, Dominic J         7 SET-CA                 33.18      36.17 WHT    
 -- Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                30.07         DQ        
 -- Keenan, Phineas N          8 SCAT-CA                29.99         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 BLUE
        1:01.20  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Chung, Liam D              8 MVN-CA                 58.36      55.13 RED    
WHT - Division  
  1 Waltersdorfer, Noah        8 LTSC-CA              1:01.43      57.46 RED    
  2 Keenan, Phineas N          8 SCAT-CA                   NT      59.89 RED    
  3 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT    1:04.85 WHT    
  4 Pomares, Dominic J         7 SET-CA               1:05.98    1:07.98 WHT    
 -- Pipp, Maverick J           8 SCAT-CA                   NT         NS        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 BLUE
          25.60  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huang, Noah W              7 MVN-CA                 21.41      20.63 BLUE   
  2 Waltersdorfer, Noah        8 LTSC-CA                22.99      23.52 RED    
  3 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 24.37      23.97 RED    
WHT - Division  
  1 Keenan, Phineas N          8 SCAT-CA                   NT      24.19 RED    
  2 Kubasik, Nicholas          7 MVN-CA                    NT      24.63 RED    
  3 Huang, Nathan              8 MVN-CA                    NT      26.43 WHT    
  4 Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                   NT      28.76 WHT    
  5 Chen, Leo                  8 SET-CA                    NT      29.20 WHT    
  6 Vanderpol, Mason K         8 SCAC-CA                30.09      30.47 WHT    
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 BLUE
          56.40  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 McCarthy, Emmett D         8 NBS-CA                 50.74      51.70 RED    
WHT - Division  
  1 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA                 56.72      52.89 RED    
  2 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 58.43    1:00.43 WHT    
  3 Pomares, Dominic J         7 SET-CA               1:04.08    1:15.66 WHT    
 -- Vanderpol, Mason K         8 SCAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 BLUE
        1:58.20  7-8 RED
             --  7-8 WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weijland, Colton K         8 MVN-CA               1:46.66    1:41.49 RED    
                  47.67     1:41.49 (53.82)                                        
  2 Chung, Liam D              8 MVN-CA               1:40.68    1:41.96 RED    
                  48.48     1:41.96 (53.48)                                        
  3 Huang, Noah W              7 MVN-CA               1:50.57    1:51.47 RED    
                  56.17     1:51.47 (55.30)                                        
  4 Fitchett, Ian B            7 MVN-CA               1:52.96    1:53.04 RED    
                  54.07     1:53.04 (58.97)                                        
WHT - Division  
  1 Granstedt, Joel Z          8 SET-CA               2:10.55    1:54.34 RED    
                  58.99     1:54.34 (55.35)                                        
  2 Pomares, Dominic J         7 SET-CA               2:09.92    1:57.07 RED    
                  56.61   1:57.07 (1:00.46)                                        
  3 Mobley, Jonathan L         8 JCCW-CA                   NT    1:59.74 WHT    
 -- Hernandez, Juan P          8 GSC-CA               2:02.89         DQ        
 -- Barney, William S          8 MVN-CA                    NT         DQ        
                  55.49          DQ (57.26)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Set Swim-CA  'A'                                       NT    1:33.09        
                  44.24     1:33.09 (48.85)                                        
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT         DQ        
                  40.82          DQ (35.65)                                        
 
Boys 5-8 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    1:37.07        
                  52.13     1:37.07 (44.94)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  BLUE
          37.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Geis, Alistair I          10 MVN-CA                 35.59      32.47 BLUE   
  2 Deng, Aaron Y              9 MVN-CA                 37.04      32.81 BLUE   
  3 Banash, Stanley J         10 MVN-CA                 34.20      33.58 BLUE   
  4 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 35.48      34.08 BLUE   
  5 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA                 35.32      34.17 RED    
  6 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                  35.23      34.27 RED    
  7 Rogers, Jackson L         10 SET-CA                 35.09      34.47 RED    
  8 Schaefer, John P          10 MVN-CA                 35.12      35.04 RED    
  9 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 37.02      35.12 RED    
 10 Alshuk, Max D             10 MVN-CA                 35.45      36.78 RED    
 11 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA                 36.26      38.42 WHT    
 12 Brune, Jonah R            10 MVN-CA                 37.08      38.98 WHT    
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT      31.74 BLUE   
  2 Robertson, Nicholas        9 MVN-CA                 37.49      35.16 RED    
  3 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                 43.54      36.69 RED    
  4 Baba, Luca                 9 SET-CA                 39.23      37.14 RED    
  5 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA                 38.14      38.29 WHT    
  6 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA                 42.54      38.33 WHT    
  7 Granstedt, Caleb W        10 SET-CA                 45.55      38.79 WHT    
  8 Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA                    NT      40.71 WHT    
  9 Miller, Reed T             9 SCAT-CA                42.59      42.55 WHT    
 10 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                 43.90      43.09 WHT    
 11 Jump, Bryce J              9 GSC-CA                 50.59      43.10 WHT    
 12 Stegmaier, Dexter D        9 SCAT-CA                43.34      44.43 WHT    
 13 Wallock, Drew J           10 GSC-CA                 47.73      44.74 WHT    
 14 Oh, Parker J               9 MVN-CA                 46.52      45.69 WHT    
 15 Root, Macin M              9 SCAT-CA                51.08      47.62 WHT    
 16 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT      48.34 WHT    
 17 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                 50.70      48.52 WHT    
 18 Rodriguez, Lucas S         9 MVN-CA                 47.31      48.64 WHT    
 19 Gunaranjan, Haron H        9 SET-CA                 55.93      50.30 WHT    
 20 McKee, Max J               9 SCAT-CA                   NT      55.08 WHT    
 21 Consoletti, Isaac J       10 SCAT-CA                   NT      59.92 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  BLUE
        1:21.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Krohn, Konnor J           10 SCAC-CA              1:19.74    1:10.65 BLUE   
                  34.42     1:10.65 (36.23)                                        
  2 Deng, Aaron Y              9 MVN-CA               1:20.12    1:11.57 BLUE   
                  35.18     1:11.57 (36.39)                                        
  3 Taylor, Wesley R           9 SET-CA               1:17.95    1:13.66 BLUE   
                  35.32     1:13.66 (38.34)                                        
  4 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:14.97    1:15.62 RED    
                  35.57     1:15.62 (40.05)                                        
  5 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:20.98    1:16.73 RED    
                  35.41     1:16.73 (41.32)                                        
  6 Marshall, Baron T          9 GSC-CA               1:20.05    1:17.01 RED    
                  36.34     1:17.01 (40.67)                                        
  7 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA               1:19.60    1:20.60 RED    
                  37.99     1:20.60 (42.61)                                        
  8 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA               1:19.14    1:21.94 WHT    
  9 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                1:18.89    1:21.98 WHT    
                  39.25     1:21.98 (42.73)                                        
WHT - Division  
  1 Gess, James D             10 NBS-CA                    NT    1:14.03 BLUE   
                  33.64     1:14.03 (40.39)                                        
  2 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT    1:16.09 RED    
                  34.59     1:16.09 (41.50)                                        
  3 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:21.27    1:16.90 RED    
                  37.13     1:16.90 (39.77)                                        
  4 Vanderpol, Hunter D       10 SCAC-CA              1:27.36    1:20.26 RED    
                  38.15     1:20.26 (42.11)                                        
  5 Rogers, Jackson L         10 SET-CA               1:21.53    1:21.46 WHT    
                  38.66     1:21.46 (42.80)                                        
  6 Ludloff, Zach J           10 SCAC-CA              1:22.85    1:21.54 WHT    
                  38.33     1:21.54 (43.21)                                        
  7 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA              1:25.37    1:25.43 WHT    
                  40.20     1:25.43 (45.23)                                        
  8 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:24.64    1:26.46 WHT    
                  41.31     1:26.46 (45.15)                                        
  9 Brewer, Jonathan S        10 MVN-CA               1:25.44    1:27.50 WHT    
                  42.41     1:27.50 (45.09)                                        
 10 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA               1:34.13    1:30.82 WHT    
                  42.43     1:30.82 (48.39)                                        
 11 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT    1:44.12 WHT    
                  48.71     1:44.12 (55.41)                                        
 12 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT    1:50.71 WHT    
 13 Pilgrim, Luke A            9 SET-CA                    NT    1:53.17 WHT    
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               2:46.20    2:38.09 BLUE   
                  35.06     1:16.56 (41.50)     1:58.98 (42.42)     2:38.09 (39.11)
  2 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               2:45.97    2:44.33 RED    
                  36.20     1:19.73 (43.53)   2:44.33 (1:24.60)                    
  3 Brooks, Micah L            9 MVN-CA               2:48.88    2:45.88 RED    
                  35.17     1:16.65 (41.48)     2:02.10 (45.45)     2:45.88 (43.78)
  4 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA               2:49.77    2:52.54 RED    
                  39.01     1:23.96 (44.95)     2:11.08 (47.12)     2:52.54 (41.46)
WHT - Division  
  1 Deng, Aaron Y              9 MVN-CA               3:14.22    2:36.39 BLUE   
                  35.95     1:16.48 (40.53)     1:58.34 (41.86)     2:36.39 (38.05)
  2 Krohn, Konnor J           10 SCAC-CA                   NT    2:44.47 RED    
                  34.79     1:15.91 (41.12)     2:00.34 (44.43)     2:44.47 (44.13)
  3 Schaefer, John P          10 MVN-CA               2:58.32    2:48.49 RED    
                  37.69     1:22.31 (44.62)     2:06.95 (44.64)     2:48.49 (41.54)
  4 Pu, Alex                   8 MVN-CA               2:59.15    2:49.81 RED    
                  37.76     1:22.73 (44.97)     2:06.71 (43.98)     2:49.81 (43.10)
  5 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                    NT    2:55.65 RED    
                  38.44     1:24.67 (46.23)     2:11.66 (46.99)     2:55.65 (43.99)
  6 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA               2:59.13    2:58.00 WHT    
                  38.55     1:25.16 (46.61)   2:58.00 (1:32.84)                    
  7 Rogers, Jackson L         10 SET-CA               3:21.84    2:59.18 WHT    
                  39.55     1:24.81 (45.26)     2:13.97 (49.16)     2:59.18 (45.21)
  8 Brewer, Jonathan S        10 MVN-CA               3:09.81    3:07.44 WHT    
                  42.79     1:32.20 (49.41)     2:21.72 (49.52)     3:07.44 (45.72)
  9 Baba, Luca                 9 SET-CA                    NT    3:10.62 WHT    
                  40.49     1:31.79 (51.30)   3:10.62 (1:38.83)                    
 10 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               3:07.28    3:17.96 WHT    
                  43.81     1:33.98 (50.17)     2:26.56 (52.58)     3:17.96 (51.40)
 11 Gladstone, Ben M           9 MVN-CA                    NT    3:23.72 WHT    
                  43.67     1:38.14 (54.47)     2:31.64 (53.50)     3:23.72 (52.08)
 12 Robertson, Nicholas        9 MVN-CA                    NT    3:25.67 WHT    
                  41.63     1:39.98 (58.35)   3:25.67 (1:45.69)                    
 13 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               3:47.04    3:45.76 WHT    
                  50.77   1:51.98 (1:01.21)   3:45.76 (1:53.78)                    
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  BLUE
        2:56.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  2:41.81 - 2:56.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               2:46.20    6:48.47 WHT    
                  34.76     1:15.30 (40.54)     1:57.15 (41.85)     2:39.63 (42.48)
        3:21.57 (41.94)     4:03.82 (42.25)     4:46.31 (42.49)     5:28.96 (42.65)
        6:09.88 (40.92)     6:48.47 (38.59)                                        
  2 Geis, Alistair I          10 MVN-CA               2:47.57    6:55.27 WHT    
                  37.64     1:19.03 (41.39)     2:03.87 (44.84)     2:47.16 (43.29)
        3:29.37 (42.21)     4:11.86 (42.49)     4:55.25 (43.39)     5:37.38 (42.13)
        6:18.27 (40.89)     6:55.27 (37.00)                                        
  3 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               2:45.97    7:14.38 WHT    
                  40.76     1:26.53 (45.77)     2:11.92 (45.39)     2:55.40 (43.48)
        3:41.48 (46.08)     4:24.10 (42.62)     5:05.91 (41.81)     5:49.97 (44.06)
        6:32.78 (42.81)     7:14.38 (41.60)                                        
  4 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA               2:52.87    7:37.29 WHT    
                  39.12     1:25.49 (46.37)     2:13.49 (48.00)     3:00.87 (47.38)
        3:47.85 (46.98)     4:34.10 (46.25)     5:21.88 (47.78)     6:09.31 (47.43)
        6:55.90 (46.59)     7:37.29 (41.39)                                        
  5 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA               2:49.77    7:40.90 WHT    
                  41.28     1:28.69 (47.41)     2:17.52 (48.83)     3:05.28 (47.76)
        3:51.87 (46.59)     4:39.04 (47.17)     5:25.94 (46.90)     6:13.35 (47.41)
        6:59.33 (45.98)     7:40.90 (41.57)                                        
  6 Brooks, Micah L            9 MVN-CA               2:48.88    8:02.50 WHT    
                  35.95     1:19.96 (44.01)     2:08.29 (48.33)     2:58.91 (50.62)
        3:49.05 (50.14)     4:38.37 (49.32)     5:29.47 (51.10)     6:19.01 (49.54)
        7:10.64 (51.63)     8:02.50 (51.86)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  BLUE
          44.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geis, Alistair I          10 MVN-CA                 41.06      39.62 BLUE   
  2 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 41.78      40.72 RED    
  3 Taylor, Wesley R           9 SET-CA                 41.90      40.73 RED    
  4 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA                 40.81      40.98 RED    
  5 Rogers, Jackson L         10 SET-CA                 41.89      41.80 RED    
  6 Lanskikh, Matthew V        9 MVN-CA                 42.68      42.23 RED    
  7 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA                 43.13      42.54 RED    
  8 Robertson, Nicholas        9 MVN-CA                 44.13      42.74 RED    
  9 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                 43.75      42.85 RED    
 10 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                  41.28      42.95 RED    
 11 Schaefer, John P          10 MVN-CA                 42.28      43.71 RED    
 12 Alshuk, Max D             10 MVN-CA                 42.65      44.41 WHT    
 -- Pu, Alex                   8 MVN-CA                 42.69         DQ        
 -- Abdul, Jordy R            10 MVN-CA                 44.05         DQ        
WHT - Division  
  1 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                 44.70      41.30 RED    
  2 Granstedt, Caleb W        10 SET-CA               1:03.46      46.91 WHT    
  3 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA                 52.29      47.24 WHT    
  4 Baba, Luca                 9 SET-CA                    NT      48.38 WHT    
  5 Brune, Jonah R            10 MVN-CA                 47.78      50.22 WHT    
  6 Miller, Reed T             9 SCAT-CA                   NT      52.19 WHT    
  7 Detten, Rai Rai           10 SCAT-CA                51.21      52.51 WHT    
  8 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                 50.81      52.72 WHT    
  9 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT      53.83 WHT    
 10 Rodriguez, Lucas S         9 MVN-CA                 48.68      54.13 WHT    
 11 Oh, Parker J               9 MVN-CA                 50.96      54.48 WHT    
 12 Jump, Bryce J              9 GSC-CA                 59.30      55.44 WHT    
 13 Wallock, Drew J           10 GSC-CA                 52.83      58.43 WHT    
 14 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT    1:00.69 WHT    
 15 Gunaranjan, Haron H        9 SET-CA               1:00.33    1:00.97 WHT    
 16 Root, Macin M              9 SCAT-CA              1:01.11    1:02.12 WHT    
 17 Stegmaier, Dexter D        9 SCAT-CA                56.96    1:02.13 WHT    
 -- Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  BLUE
        1:37.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:29.33    1:27.22 BLUE   
                  41.73     1:27.22 (45.49)                                        
  2 Lowengrub, Mark E         10 MVN-CA               1:29.01    1:30.86 RED    
                  43.26     1:30.86 (47.60)                                        
  3 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA               1:33.61    1:30.87 RED    
                  44.97     1:30.87 (45.90)                                        
  4 Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:36.68    1:31.41 RED    
                  43.53     1:31.41 (47.88)                                        
  5 Ludloff, Zach J           10 SCAC-CA              1:35.39    1:38.87 WHT    
                  49.23     1:38.87 (49.64)                                        
 -- Vanderpol, Hunter D       10 SCAC-CA              1:33.71         DQ        
                  44.46          DQ (47.90)                                        
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT    1:17.92 BLUE   
                  37.58     1:17.92 (40.34)                                        
  2 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                    NT    1:27.96 BLUE   
  3 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                    NT    1:29.44 RED    
                  44.34     1:29.44 (45.10)                                        
  4 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:44.03    1:31.14 RED    
                  44.84     1:31.14 (46.30)                                        
  5 Brewer, Jonathan S        10 MVN-CA               1:43.15    1:43.57 WHT    
                  51.79     1:43.57 (51.78)                                        
  6 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT    1:55.19 WHT    
                  55.87     1:55.19 (59.32)                                        
  7 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT    2:14.32 WHT    
                1:03.52   2:14.32 (1:10.80)                                        
  8 Pilgrim, Luke A            9 SET-CA                    NT    2:30.50 WHT    
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  BLUE
          49.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA                45.67      44.27 BLUE   
  2 Lowengrub, Mark E         10 MVN-CA                 49.08      47.25 RED    
  3 Marshall, Baron T          9 GSC-CA                 48.83      47.49 RED    
  4 Banash, Stanley J         10 MVN-CA                 46.01      48.01 RED    
  5 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                  48.52      49.06 RED    
 -- Taylor, Wesley R           9 SET-CA                 47.02         DQ        
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT      45.31 BLUE   
  2 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                 51.50      47.00 RED    
  3 Robertson, Nicholas        9 MVN-CA                 51.68      48.78 RED    
  4 Ludloff, Zach J           10 SCAC-CA                50.42      49.75 RED    
  5 Baba, Luca                 9 SET-CA                 52.48      50.58 WHT    
  6 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA                 51.73      51.51 WHT    
  7 Krohn, Konnor J           10 SCAC-CA                51.95      52.39 WHT    
  8 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA                 53.15      52.80 WHT    
  9 Brune, Jonah R            10 MVN-CA                 55.05      56.48 WHT    
 10 Brooks, Micah L            9 MVN-CA               1:01.92      57.32 WHT    
 11 Gladstone, Ben M           9 MVN-CA                 57.49      57.74 WHT    
 12 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT    1:16.69 WHT    
 -- Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT         DQ        
 -- Pilgrim, Luke A            9 SET-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  BLUE
        1:49.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lowengrub, Mark E         10 MVN-CA               1:46.63    1:38.12 BLUE   
                  47.15     1:38.12 (50.97)                                        
  2 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:41.50    1:38.94 BLUE   
                  47.85     1:38.94 (51.09)                                        
  3 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:40.92    1:39.06 BLUE   
                  48.41     1:39.06 (50.65)                                        
  4 Geis, Alistair I          10 MVN-CA               1:42.98    1:39.85 BLUE   
                  48.52     1:39.85 (51.33)                                        
  5 Hux, Sean P               10 SCAT-CA              1:49.60    1:40.52 RED    
                  48.51     1:40.52 (52.01)                                        
  6 Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:48.36    1:41.61 RED    
  7 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:46.83    1:44.84 RED    
                  49.53     1:44.84 (55.31)                                        
  8 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA               1:43.73    1:45.13 RED    
                  49.77     1:45.13 (55.36)                                        
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT    1:39.98 BLUE   
                  47.94     1:39.98 (52.04)                                        
  2 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                1:52.23    1:46.87 RED    
                  53.37     1:46.87 (53.50)                                        
  3 Robertson, Nicholas        9 MVN-CA               1:52.53    1:47.28 RED    
                  50.62     1:47.28 (56.66)                                        
  4 Baba, Luca                 9 SET-CA                    NT    1:48.30 RED    
                  51.24     1:48.30 (57.06)                                        
  5 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA                    NT    1:51.01 WHT    
                  54.44     1:51.01 (56.57)                                        
  6 Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               1:55.29    1:57.75 WHT    
                  56.37   1:57.75 (1:01.38)                                        
  7 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:58.89    1:57.93 WHT    
                  56.73   1:57.93 (1:01.20)                                        
  8 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT    1:59.16 WHT    
                  59.26     1:59.16 (59.90)                                        
  9 Granstedt, Caleb W        10 SET-CA                    NT    2:03.64 WHT    
 10 Brooks, Micah L            9 MVN-CA                    NT    2:05.05 WHT    
                  56.43   2:05.05 (1:08.62)                                        
 11 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA                    NT    2:09.14 WHT    
                1:02.95   2:09.14 (1:06.19)                                        
 12 Rogers, Jackson L         10 SET-CA                    NT    2:12.03 WHT    
                1:01.18   2:12.03 (1:10.85)                                        
 13 Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA                    NT    2:16.34 WHT    
                1:05.42   2:16.34 (1:10.92)                                        
 14 Oh, Parker J               9 MVN-CA                    NT    2:18.60 WHT    
                1:08.08   2:18.60 (1:10.52)                                        
 15 Stegmaier, Dexter D        9 SCAT-CA                   NT    2:22.44 WHT    
                1:04.86   2:22.44 (1:17.58)                                        
 16 Wallock, Drew J           10 GSC-CA               2:09.27    2:29.95 WHT    
                1:16.96   2:29.95 (1:12.99)                                        
 -- Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT         DQ        
                1:16.91        DQ (1:17.53)                                        
 -- Detten, Rai Rai           10 SCAT-CA                   NT         DQ        
 -- Gunaranjan, Haron H        9 SET-CA                    NT         DQ        
                1:11.19        DQ (1:21.56)                                        
 -- Jump, Bryce J              9 GSC-CA                    NT         DQ        
                1:09.50        DQ (1:17.83)                                        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  BLUE
          41.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Marshall, Baron T          9 GSC-CA                 40.89      39.75 RED    
  2 Deng, Aaron Y              9 MVN-CA                 40.17      39.77 RED    
WHT - Division  
  1 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                 43.65      37.71 BLUE   
  2 Brooks, Micah L            9 MVN-CA                 46.24      39.83 RED    
  3 Lanskikh, Matthew V        9 MVN-CA                 42.14      40.08 RED    
  4 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA                42.34      40.51 RED    
  5 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 43.46      40.56 RED    
  6 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                  49.82      44.51 WHT    
  7 Frahm, Jackson W          10 MVN-CA                 45.64      44.62 WHT    
  8 Baba, Luca                 9 SET-CA                 49.10      45.13 WHT    
  9 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA                 46.43      45.52 WHT    
 10 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 46.70      48.01 WHT    
 11 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA                 53.57      48.19 WHT    
 12 Krohn, Konnor J           10 SCAC-CA                44.72      48.30 WHT    
 13 Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT    1:01.53 WHT    
 -- Vanderpol, Hunter D       10 SCAC-CA                44.41         DQ        
 -- Pilgrim, Luke A            9 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Taylor, Wesley R           9 SET-CA                 43.32         NS        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  BLUE
        1:37.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Deng, Aaron Y              9 MVN-CA               1:33.81    1:26.46 BLUE   
                  41.41     1:26.46 (45.05)                                        
  2 Lanskikh, Matthew V        9 MVN-CA               1:33.53    1:34.89 RED    
                  44.02     1:34.89 (50.87)                                        
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT    1:22.36 BLUE   
                  38.26     1:22.36 (44.10)                                        
  2 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               1:38.47    1:22.42 BLUE   
                  37.66     1:22.42 (44.76)                                        
  3 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                    NT    1:28.01 BLUE   
                  40.46     1:28.01 (47.55)                                        
  4 Hux, Sean P               10 SCAT-CA                   NT    1:37.17 RED    
                  43.17     1:37.17 (54.00)                                        
  5 Alshuk, Max D             10 MVN-CA                    NT    1:40.72 WHT    
                  47.65     1:40.72 (53.07)                                        
  6 Granstedt, Caleb W        10 SET-CA                    NT    2:03.17 WHT    
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  BLUE
        1:34.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Lanskikh, Matthew V        9 MVN-CA               1:29.03    1:26.20 BLUE   
                  41.51     1:26.20 (44.69)                                        
  2 Marshall, Baron T          9 GSC-CA               1:33.12    1:26.94 RED    
  3 Schaefer, John P          10 MVN-CA               1:30.93    1:27.08 RED    
                  43.26     1:27.08 (43.82)                                        
  4 Taylor, Wesley R           9 SET-CA               1:28.02    1:27.64 RED    
                  42.20     1:27.64 (45.44)                                        
  5 Schneider, Andy C          9 SCAT-CA              1:34.26    1:29.17 RED    
                  42.80     1:29.17 (46.37)                                        
  6 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:31.82    1:30.77 RED    
                  41.41     1:30.77 (49.36)                                        
WHT - Division  
  1 Shostak, Radomir          10 JCCW-CA                   NT    1:23.66 BLUE   
                  39.13     1:23.66 (44.53)                                        
  2 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                    NT    1:24.62 BLUE   
                  40.01     1:24.62 (44.61)                                        
  3 Brooks, Micah L            9 MVN-CA               1:37.46    1:33.39 RED    
                  41.88     1:33.39 (51.51)                                        
  4 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA               1:35.73    1:34.50 RED    
                  44.61     1:34.50 (49.89)                                        
  5 Vanderpol, Hunter D       10 SCAC-CA                   NT    1:35.91 WHT    
                  47.28     1:35.91 (48.63)                                        
  6 Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA               1:39.21    1:36.68 WHT    
                  47.51     1:36.68 (49.17)                                        
  7 Ludloff, Zach J           10 SCAC-CA              1:37.94    1:38.50 WHT    
  8 Brune, Jonah R            10 MVN-CA               1:41.31    1:42.40 WHT    
                  50.56     1:42.40 (51.84)                                        
  9 Brewer, Jonathan S        10 MVN-CA               1:40.99    1:42.41 WHT    
                  50.31     1:42.41 (52.10)                                        
 10 Schaefer, Ethan J          9 MVN-CA               1:49.50    1:46.66 WHT    
                  49.49     1:46.66 (57.17)                                        
 11 Xiao, Ken                  9 MVN-CA               1:58.58    1:51.61 WHT    
 -- Siaden, Ryu M              9 MVN-CA               1:51.18         DQ        
                  54.91          DQ (58.85)                                        
 -- Gladstone, Ben M           9 MVN-CA               1:46.36         DQ        
 -- Robertson, Nicholas        9 MVN-CA               1:36.84         DQ        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  BLUE
        3:24.50  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Schaefer, John P          10 MVN-CA               3:14.18    3:02.56 BLUE   
                  39.83     1:30.32 (50.49)   3:02.56 (1:32.24)                    
  2 Taylor, Wesley R           9 SET-CA               3:21.55    3:04.51 BLUE   
                  41.86     1:28.56 (46.70)     2:23.82 (55.26)     3:04.51 (40.69)
  3 Burnett, Dylan K          10 MVN-CA               3:22.47    3:20.07 RED    
                  48.31                             2:37.08 ( )     3:20.07 (42.99)
 -- Alshuk, Max D             10 MVN-CA               3:19.18         DQ        
                  45.54     1:34.35 (48.81)     2:31.58 (57.23)          DQ (44.91)
WHT - Division  
  1 Tsui, Kobe L               9 MVN-CA                    NT    2:57.20 BLUE   
                  38.98     1:23.21 (44.23)     2:14.18 (50.97)     2:57.20 (43.02)
  2 Hux, Sean P               10 SCAT-CA                   NT    3:03.05 BLUE   
                  41.62     1:28.57 (46.95)     2:24.06 (55.49)     3:03.05 (38.99)
  3 Yu, Anthony                9 GSC-CA                    NT    3:12.22 RED    
                  42.38     1:31.25 (48.87)     2:31.11 (59.86)     3:12.22 (41.11)
  4 Abdul, Jordy R            10 MVN-CA                    NT    3:20.86 RED    
                  48.76     1:42.87 (54.11)     2:38.12 (55.25)     3:20.86 (42.74)
  5 Rogers, Jackson L         10 SET-CA               3:36.73    3:25.69 WHT    
                  45.89     1:33.47 (47.58)   2:41.57 (1:08.10)     3:25.69 (44.12)
  6 Rodriguez, Lucas S         9 MVN-CA                    NT    3:53.94 WHT    
                1:00.40     1:57.60 (57.20)   3:02.25 (1:04.65)     3:53.94 (51.69)
  7 Xiao, Ken                  9 MVN-CA                    NT    4:00.25 WHT    
                  54.51   1:58.40 (1:03.89)   4:00.25 (2:01.85)                    
 -- Sieling-Squires, Nixon C   9 SCAT-CA                   NT         DQ        
                                2:02.37 ( )   3:14.34 (1:11.97)          DQ (57.59)
 -- Frahm, Jackson W          10 MVN-CA                    NT         DQ        
                  44.80     1:29.30 (44.50)   2:31.39 (1:02.09)          DQ (43.10)
 -- Brune, Jonah R            10 MVN-CA               3:40.72         DQ        
                  50.78     1:44.22 (53.44)        DQ (1:43.44)                    
 -- Mehringer, Nolan Q         9 MVN-CA                    NT         DQ        
                  51.74     1:41.24 (49.50)     2:37.75 (56.51)          DQ (43.18)
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:17.99        
                  34.64     1:09.40 (34.76)     1:43.21 (33.81)     2:17.99 (34.78)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:31.12        
                  46.10     1:12.18 (26.08)     1:52.73 (40.55)     2:31.12 (38.39)
  3 Set Swim-CA  'A'                                  2:38.58    2:49.87        
                  36.31     1:35.65 (59.34)     2:14.87 (39.22)     2:49.87 (35.00)
 
Boys 7-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:45.45        
                  47.05     1:27.81 (40.76)     2:11.03 (43.22)     2:45.45 (34.42)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:54.00        
                  43.73     1:30.66 (46.93)     2:19.70 (49.04)     2:54.00 (34.30)
  3 San Clemente Aquatics-CA  'A'                          NT    3:35.50        
                1:01.69     1:59.50 (57.81)     2:38.29 (38.79)     3:35.50 (57.21)
 -- Set Swim-CA  'A'                                  2:47.50         DQ        
                  58.46   2:03.41 (1:04.95)     2:40.34 (36.93)          DQ (37.71)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  BLUE
          33.60  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA                 30.91      30.16 BLUE   
  2 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  31.18      30.49 BLUE   
  3 Kim, Inyoung              11 SET-CA                 32.17      30.81 RED    
  4 Root, Aiden T             11 SCAT-CA                31.56      31.02 RED    
  5 Felker, J.D. D            12 MVN-CA                 31.32      31.09 RED    
  6 Li, Richard               11 DA-CA                  32.39      31.32 RED    
  7 Taylor, Donovan C         11 SET-CA                 31.46      31.44 RED    
  8 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA                 31.25      32.07 RED    
  9 Parkan, Chase W           12 SET-CA                 33.50      32.77 RED    
 10 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA                33.39      32.78 RED    
 11 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 33.60      33.58 RED    
 12 Hoeft, Charlie J          12 GSC-CA                 31.85      34.24 WHT    
 13 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                 32.96      35.75 WHT    
WHT - Division  
  1 Larson, Henrik G          11 MVN-CA                 34.01      33.41 RED    
  2 Chung, Ethan A            11 JCCW-CA                33.73      33.46 RED    
  3 Kamel, Benny W            11 JCCW-CA                34.49      33.51 RED    
  4 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA               35.20      34.11 WHT    
  5 Beck, Harry T             12 DA-CA                  36.82      34.31 WHT    
  6 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA                 34.98      35.24 WHT    
  7 Lawson, Blake             12 GSC-CA                 34.20      35.53 WHT    
  8 Isakson, Trent R          11 GSC-CA                 39.50      39.13 WHT    
  9 Huff, Dylan W             11 SET-CA                 44.42      40.64 WHT    
 10 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA                 39.74      41.06 WHT    
 11 Keenan, Declan N          11 SCAT-CA                40.49      44.90 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  BLUE
        1:12.20  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hadjaz, Samy W            11 MVN-CA               1:07.09    1:07.49 RED    
                  32.42     1:07.49 (35.07)                                        
  2 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:08.75    1:09.51 RED    
                  33.86     1:09.51 (35.65)                                        
  3 Parkan, Chase W           12 SET-CA               1:11.40    1:10.13 RED    
                  34.32     1:10.13 (35.81)                                        
  4 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              1:10.48    1:10.24 RED    
                  34.56     1:10.24 (35.68)                                        
  5 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA               1:07.20    1:10.42 RED    
                  32.59     1:10.42 (37.83)                                        
  6 Drumwright, Carter R      12 SCAT-CA              1:11.15    1:10.68 RED    
                  33.58     1:10.68 (37.10)                                        
  7 Davis, Joshua T           11 SET-CA               1:10.75    1:10.90 RED    
                  35.07     1:10.90 (35.83)                                        
  8 Li, Richard               11 DA-CA                1:11.92    1:11.14 RED    
                  32.89     1:11.14 (38.25)                                        
  9 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA               1:08.75    1:11.28 RED    
                  34.31     1:11.28 (36.97)                                        
 10 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA              1:09.07    1:11.65 RED    
                  34.54     1:11.65 (37.11)                                        
 11 Uram, Grayson M           11 GSC-CA               1:10.14    1:13.74 WHT    
                  34.31     1:13.74 (39.43)                                        
 -- Taylor, Donovan C         11 SET-CA               1:09.69         DQ        
                  32.62          DQ (36.06)                                        
WHT - Division  
  1 Kim, Inyoung              11 SET-CA               1:20.62    1:11.51 RED    
                  33.62     1:11.51 (37.89)                                        
  2 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               1:13.60    1:11.53 RED    
                  36.70     1:11.53 (34.83)                                        
  3 Spurgiasz, Jax W          12 SET-CA               1:18.10    1:13.42 WHT    
                  33.90     1:13.42 (39.52)                                        
  4 Ferrell, Jack T           11 SCAC-CA              1:17.56    1:13.43 WHT    
                  34.76     1:13.43 (38.67)                                        
  5 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA             1:15.27    1:13.99 WHT    
                  35.54     1:13.99 (38.45)                                        
  6 Shen, Noah E              11 MVN-CA               1:17.79    1:15.80 WHT    
                  36.07     1:15.80 (39.73)                                        
  7 Barney, Josh D            12 MVN-CA               1:18.25    1:16.48 WHT    
                  35.52     1:16.48 (40.96)                                        
  8 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA               1:16.74    1:17.96 WHT    
                  37.71     1:17.96 (40.25)                                        
  9 Burdett, Brandon G        11 DA-CA                1:24.67    1:19.14 WHT    
                  36.45     1:19.14 (42.69)                                        
 10 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA               1:18.83    1:20.13 WHT    
                  37.16     1:20.13 (42.97)                                        
 11 Beck, Harry T             12 DA-CA                1:21.66    1:21.12 WHT    
                  38.32     1:21.12 (42.80)                                        
 12 Valentine, Miles L        11 JCCW-CA              1:23.96    1:21.32 WHT    
                  38.62     1:21.32 (42.70)                                        
 13 Vahidi, Aveen             12 GSC-CA               1:22.79    1:24.34 WHT    
                  39.11     1:24.34 (45.23)                                        
 14 Isakson, Trent R          11 GSC-CA               1:31.29    1:28.20 WHT    
                  40.56     1:28.20 (47.64)                                        
 15 Korsen, Brendan A         11 SCAT-CA              1:23.06    1:28.39 WHT    
                  39.94     1:28.39 (48.45)                                        
 16 Huff, Dylan W             11 SET-CA               1:51.45    1:33.45 WHT    
                  43.49     1:33.45 (49.96)                                        
 17 McKee, Luke W             11 SCAT-CA                   NT    2:01.66 WHT    
                  55.73   2:01.66 (1:05.93)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  BLUE
        2:37.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA               2:31.17    2:22.71 BLUE   
                  31.18     1:07.86 (36.68)     1:45.82 (37.96)     2:22.71 (36.89)
  2 Mai, Derrick W            11 DA-CA                2:25.16    2:23.15 BLUE   
                  33.01     1:09.18 (36.17)     1:46.07 (36.89)     2:23.15 (37.08)
  3 Davis, Joshua T           11 SET-CA               2:33.82    2:26.51 RED    
                  33.93     1:11.67 (37.74)     1:50.00 (38.33)     2:26.51 (36.51)
  4 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA               2:31.69    2:26.62 RED    
                  34.63     1:11.31 (36.68)     1:50.90 (39.59)     2:26.62 (35.72)
  5 Taylor, Donovan C         11 SET-CA               2:36.56    2:27.40 RED    
                  35.08     1:13.57 (38.49)     1:50.61 (37.04)     2:27.40 (36.79)
  6 Parkan, Chase W           12 SET-CA               2:30.02    2:28.09 RED    
                  34.64     1:12.49 (37.85)     1:51.24 (38.75)     2:28.09 (36.85)
  7 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              2:32.08    2:30.30 RED    
                  35.18     1:13.67 (38.49)     1:52.29 (38.62)     2:30.30 (38.01)
  8 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               2:36.28    2:33.71 RED    
                  33.88     1:13.83 (39.95)     1:52.82 (38.99)     2:33.71 (40.89)
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Samy W            11 MVN-CA                    NT    2:27.75 RED    
                  33.04     1:11.17 (38.13)     1:50.24 (39.07)     2:27.75 (37.51)
  2 Kim, Inyoung              11 SET-CA                    NT    2:40.43 WHT    
                  35.30     1:17.36 (42.06)     2:00.03 (42.67)     2:40.43 (40.40)
  3 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA               2:51.45    2:40.72 WHT    
                  37.48     1:20.59 (43.11)     2:01.45 (40.86)     2:40.72 (39.27)
  4 Larson, Henrik G          11 MVN-CA               2:45.41    2:41.83 WHT    
                  38.37     1:19.89 (41.52)     2:02.21 (42.32)     2:41.83 (39.62)
  5 Chung, Ethan A            11 JCCW-CA              2:48.62    2:47.12 WHT    
                  36.85     1:19.87 (43.02)     2:04.05 (44.18)     2:47.12 (43.07)
  6 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA             2:49.18    2:50.47 WHT    
                  38.74     1:21.45 (42.71)     2:06.51 (45.06)     2:50.47 (43.96)
  7 Keenan, Declan N          11 SCAT-CA                   NT    3:27.56 WHT    
                                  46.40 ( )   3:27.56 (2:41.16)                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  BLUE
        7:05.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  6:29.81 - 7:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Parkan, Chase W           12 SET-CA               6:30.70    6:27.19 BLUE   
                  35.78     1:15.16 (39.38)     1:55.24 (40.08)     2:35.29 (40.05)
        3:15.99 (40.70)     3:53.97 (37.98)     4:33.16 (39.19)     5:12.25 (39.09)
        5:50.33 (38.08)     6:27.19 (36.86)                                        
  2 Taylor, Donovan C         11 SET-CA               6:39.63    6:27.85 BLUE   
                  36.24     1:16.38 (40.14)     1:56.66 (40.28)     2:36.26 (39.60)
        3:16.44 (40.18)     3:55.08 (38.64)     4:34.34 (39.26)     5:13.30 (38.96)
        5:51.19 (37.89)     6:27.85 (36.66)                                        
  3 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA               6:40.74    6:36.62 RED    
                  35.14     1:14.83 (39.69)     1:55.51 (40.68)     2:35.22 (39.71)
        3:16.32 (41.10)     3:56.07 (39.75)     4:36.95 (40.88)     5:17.19 (40.24)
        5:56.81 (39.62)     6:36.62 (39.81)                                        
  4 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               6:43.50    6:53.06 RED    
                  39.52     1:22.66 (43.14)     2:06.07 (43.41)     2:47.95 (41.88)
        3:30.32 (42.37)     4:11.20 (40.88)     4:53.32 (42.12)     5:35.22 (41.90)
        6:16.08 (40.86)     6:53.06 (36.98)                                        
  5 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               6:41.77    6:58.28 RED    
                  35.99     1:18.90 (42.91)     2:00.07 (41.17)     2:42.57 (42.50)
        3:25.07 (42.50)     4:06.26 (41.19)     4:49.31 (43.05)     5:34.30 (44.99)
        6:17.51 (43.21)     6:58.28 (40.77)                                        
  6 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA              7:02.28    6:58.52 RED    
                  37.05     1:19.71 (42.66)     2:02.93 (43.22)     2:46.33 (43.40)
        3:30.49 (44.16)     4:14.48 (43.99)     4:58.26 (43.78)     5:40.55 (42.29)
        6:20.60 (40.05)     6:58.52 (37.92)                                        
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT    6:05.73 BLUE   
                  31.61     1:07.82 (36.21)     1:44.68 (36.86)     2:21.29 (36.61)
        2:59.12 (37.83)     3:36.79 (37.67)     4:15.32 (38.53)     4:53.92 (38.60)
        5:31.67 (37.75)     6:05.73 (34.06)                                        
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:51.50  11-12 BLUE
       22:35.80  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  21:51.51 - 22:35.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Felker, J.D. D            12 MVN-CA              22:35.80   20:34.82 BLUE   
                  33.70     1:12.03 (38.33)     1:48.89 (36.86)     2:26.20 (37.31)
        3:03.78 (37.58)     3:41.95 (38.17)     4:20.63 (38.68)     4:57.50 (36.87)
        5:35.01 (37.51)     6:13.31 (38.30)     6:50.43 (37.12)     7:28.97 (38.54)
        8:06.05 (37.08)     8:41.83 (35.78)     9:20.50 (38.67)     9:57.29 (36.79)
       10:34.43 (37.14)    11:11.45 (37.02)    11:48.84 (37.39)    12:26.04 (37.20)
       13:02.89 (36.85)    13:40.63 (37.74)    14:18.12 (37.49)    14:56.20 (38.08)
       15:34.39 (38.19)    16:11.74 (37.35)    16:49.66 (37.92)    17:26.39 (36.73)
       18:04.51 (38.12)    18:44.26 (39.75)    19:21.22 (36.96)    19:59.27 (38.05)
       20:34.82 (35.55)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  BLUE
          40.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA                37.23      36.32 BLUE   
  2 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 36.90      37.85 RED    
  3 Drumwright, Carter R      12 SCAT-CA                37.82      37.91 RED    
  4 Parkan, Chase W           12 SET-CA                 36.97      38.04 RED    
  5 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA                39.28      38.32 RED    
  6 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA                 38.69      38.72 RED    
  7 Uram, Grayson M           11 GSC-CA                 38.15      39.08 RED    
  8 Taylor, Donovan C         11 SET-CA                 38.68      39.32 RED    
  9 Ferrell, Jack T           11 SCAC-CA                37.31      40.10 WHT    
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT      35.30 BLUE   
  2 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA                44.26      38.07 RED    
  3 Spurgiasz, Jax W          12 SET-CA                 42.90      38.27 RED    
  4 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA                40.34      38.29 RED    
  5 Kim, Inyoung              11 SET-CA                 41.16      39.43 RED    
  6 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA                 42.34      40.88 WHT    
  7 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 41.04      41.02 WHT    
  8 Burdett, Brandon G        11 DA-CA                     NT      41.19 WHT    
  9 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA                 40.16      41.25 WHT    
 10 Shen, Noah E              11 MVN-CA                 41.64      41.48 WHT    
 11 Barney, Josh D            12 MVN-CA                 43.74      41.65 WHT    
 12 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA                 40.13      42.21 WHT    
 13 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA               41.34      42.81 WHT    
 14 Larson, Henrik G          11 MVN-CA                 42.42      43.29 WHT    
 15 Valentine, Miles L        11 JCCW-CA                44.26      46.04 WHT    
 16 Beck, Harry T             12 DA-CA                  51.64      46.39 WHT    
 17 Huff, Dylan W             11 SET-CA                 48.31      47.79 WHT    
 18 Vahidi, Aveen             12 GSC-CA                 49.18      49.70 WHT    
 19 Laule, Kian T             11 SCAT-CA                   NT      51.42 WHT    
 20 Isakson, Trent R          11 GSC-CA                 59.52      54.00 WHT    
 -- Korsen, Brendan A         11 SCAT-CA                42.87         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  BLUE
        1:28.00  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               1:21.55    1:17.24 BLUE   
                  37.67     1:17.24 (39.57)                                        
  2 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               1:22.40    1:19.00 BLUE   
                  38.60     1:19.00 (40.40)                                        
  3 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA               1:23.64    1:21.82 RED    
                  38.52     1:21.82 (43.30)                                        
  4 Taylor, Donovan C         11 SET-CA               1:27.61    1:23.36 RED    
                  41.35     1:23.36 (42.01)                                        
  5 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               1:23.86    1:25.46 RED    
                  42.89     1:25.46 (42.57)                                        
  6 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:20.79    1:26.06 RED    
                  40.82     1:26.06 (45.24)                                        
  7 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA               1:25.88    1:26.93 RED    
                  41.68     1:26.93 (45.25)                                        
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Samy W            11 MVN-CA                    NT    1:18.04 BLUE   
                  37.90     1:18.04 (40.14)                                        
  2 Davis, Joshua T           11 SET-CA               1:39.46    1:25.94 RED    
                  42.54     1:25.94 (43.40)                                        
  3 Larson, Henrik G          11 MVN-CA               1:30.96    1:31.05 WHT    
                  45.27     1:31.05 (45.78)                                        
  4 Beck, Harry T             12 DA-CA                     NT    1:38.81 WHT    
                  48.86     1:38.81 (49.95)                                        
 -- Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA               1:28.41         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 BLUE
        3:07.30  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weijland, Nolan L         11 MVN-CA               3:07.30    2:24.68 BLUE   
                  34.02     1:11.62 (37.60)     1:50.10 (38.48)     2:24.68 (34.58)
  2 Story, Jackson D          12 GSC-CA               2:51.41    2:42.94 BLUE   
                  39.39     1:20.81 (41.42)     2:01.87 (41.06)     2:42.94 (41.07)
  3 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               3:07.30    2:44.29 BLUE   
                  40.27     1:21.87 (41.60)     2:03.66 (41.79)     2:44.29 (40.63)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  BLUE
          44.80  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA                42.81      40.37 BLUE   
  2 Paul, Isaac D             11 SET-CA                 41.38      40.72 BLUE   
  3 Kim, Inyoung              11 SET-CA                 43.40      40.81 BLUE   
  4 Mai, Derrick W            11 DA-CA                  41.07      40.88 BLUE   
  5 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA                43.32      42.51 RED    
  6 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA                 42.90      42.57 RED    
  7 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 41.66      42.70 RED    
  8 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA                 42.77      42.86 RED    
  9 Shevel, Reece H           12 SCAT-CA                44.18      43.97 RED    
 10 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                 44.24      44.19 RED    
 11 Uram, Grayson M           11 GSC-CA                 43.03      45.45 WHT    
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT      39.43 BLUE   
  2 Shen, Noah E              11 MVN-CA                 47.16      43.61 RED    
  3 Story, Jackson D          12 GSC-CA                 45.11      44.64 RED    
  4 Larson, Henrik G          11 MVN-CA                 46.71      46.23 WHT    
  5 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA                 45.09      46.67 WHT    
  6 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 48.06      46.93 WHT    
  7 Burdett, Brandon G        11 DA-CA                     NT      47.05 WHT    
  8 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA                 47.55      47.52 WHT    
  9 Spurgiasz, Jax W          12 SET-CA                    NT      49.83 WHT    
 10 Vahidi, Aveen             12 GSC-CA               1:01.55      57.53 WHT    
 11 Huff, Dylan W             11 SET-CA                 59.96      58.24 WHT    
 12 Isakson, Trent R          11 GSC-CA               1:04.56      59.54 WHT    
 13 Laule, Kian T             11 SCAT-CA                   NT    1:01.93 WHT    
 -- Martinez, Jack B          12 SCAT-CA                45.19         DQ        
 -- Barney, Josh D            12 MVN-CA                 46.80         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  BLUE
        1:37.10  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kim, Inyoung              11 SET-CA               1:36.36    1:28.27 BLUE   
                  42.59     1:28.27 (45.68)                                        
  2 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:29.39    1:29.68 RED    
                  43.37     1:29.68 (46.31)                                        
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:30.00    1:29.80 RED    
                  42.66     1:29.80 (47.14)                                        
  4 Root, Aiden T             11 SCAT-CA              1:29.82    1:30.16 RED    
                  43.56     1:30.16 (46.60)                                        
  5 Paul, Isaac D             11 SET-CA               1:32.79    1:32.83 RED    
                  43.83     1:32.83 (49.00)                                        
  6 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              1:32.74    1:33.49 RED    
                  45.91     1:33.49 (47.58)                                        
  7 Story, Jackson D          12 GSC-CA               1:37.10    1:34.04 RED    
                  44.64     1:34.04 (49.40)                                        
  8 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA               1:32.21    1:34.13 RED    
                  45.87     1:34.13 (48.26)                                        
  9 Parkan, Chase W           12 SET-CA               1:36.47    1:38.77 WHT    
                  47.71     1:38.77 (51.06)                                        
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT    1:23.77 BLUE   
                  41.04     1:23.77 (42.73)                                        
  2 Hoeft, Charlie J          12 GSC-CA               1:42.15    1:31.84 RED    
                  42.71     1:31.84 (49.13)                                        
  3 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA               1:40.37    1:33.89 RED    
                  44.21     1:33.89 (49.68)                                        
  4 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA               1:39.80    1:34.30 RED    
                  45.42     1:34.30 (48.88)                                        
  5 Lawson, Blake             12 GSC-CA               1:39.86    1:38.91 WHT    
                  46.77     1:38.91 (52.14)                                        
  6 Kamel, Benny W            11 JCCW-CA              1:41.09    1:41.20 WHT    
                  48.12     1:41.20 (53.08)                                        
  7 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA             1:43.17    1:42.30 WHT    
                  47.74     1:42.30 (54.56)                                        
  8 Larson, Henrik G          11 MVN-CA               1:43.88    1:44.79 WHT    
                  51.60     1:44.79 (53.19)                                        
  9 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA                    NT    2:00.52 WHT    
                  56.63   2:00.52 (1:03.89)                                        
 10 Keenan, Declan N          11 SCAT-CA              2:06.65    2:15.40 WHT    
                1:04.71   2:15.40 (1:10.69)                                        
 -- Martinez, Jack B          12 SCAT-CA              1:42.71         DQ        
                  46.04          DQ (51.73)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 BLUE
        3:26.20  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Weijland, Nolan L         11 MVN-CA               3:26.20    2:46.46 BLUE   
                  38.63     1:22.42 (43.79)     2:06.14 (43.72)     2:46.46 (40.32)
 -- Bentley, William F        11 DA-CA                3:25.18         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  BLUE
          37.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA                 36.96      32.69 BLUE   
  2 Li, Richard               11 DA-CA                  36.40      35.02 RED    
  3 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA                35.63      35.65 RED    
  4 Paul, Isaac D             11 SET-CA                 37.01      35.90 RED    
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT      34.31 BLUE   
  2 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA               38.81      36.26 RED    
  3 Huey-Nazareno, Zakari E   12 MVN-CA                 38.77      36.78 RED    
  4 Kim, Inyoung              11 SET-CA                 41.20      37.11 RED    
  5 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 40.12      38.54 WHT    
  6 Root, Aiden T             11 SCAT-CA                39.24      39.10 WHT    
  7 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA                39.18      39.35 WHT    
  8 Chung, Ethan A            11 JCCW-CA                41.83      40.60 WHT    
  9 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA                 39.08      40.89 WHT    
 10 Kamel, Benny W            11 JCCW-CA                40.04      42.25 WHT    
 11 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA                 39.76      42.41 WHT    
 12 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                 43.20      42.62 WHT    
 13 Beck, Harry T             12 DA-CA                     NT      44.59 WHT    
 14 Huff, Dylan W             11 SET-CA               1:05.83      55.77 WHT    
 15 Isakson, Trent R          11 GSC-CA               1:02.02      59.61 WHT    
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  BLUE
        1:25.30  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Hadjaz, Samy W            11 MVN-CA               1:20.32    1:15.85 BLUE   
                  36.01     1:15.85 (39.84)                                        
  2 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA              1:23.39    1:17.01 BLUE   
                  35.95     1:17.01 (41.06)                                        
  3 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               1:21.30    1:17.12 BLUE   
                  35.23     1:17.12 (41.89)                                        
  4 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               1:23.87    1:17.65 BLUE   
                  36.57     1:17.65 (41.08)                                        
  5 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:19.35    1:20.62 RED    
                  36.99     1:20.62 (43.63)                                        
  6 Taylor, Donovan C         11 SET-CA               1:18.84    1:20.97 RED    
                  38.27     1:20.97 (42.70)                                        
  7 Li, Richard               11 DA-CA                1:24.72    1:22.14 RED    
WHT - Division  
  1 Ferrell, Jack T           11 SCAC-CA                   NT    1:23.44 RED    
                  37.80     1:23.44 (45.64)                                        
  2 Larson, Henrik G          11 MVN-CA               1:28.81    1:25.96 WHT    
                  41.20     1:25.96 (44.76)                                        
  3 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA             1:28.66    1:33.50 WHT    
                  42.85     1:33.50 (50.65)                                        
  4 Ballinger, Owen K         11 MVN-CA                    NT    1:34.47 WHT    
                  46.11     1:34.47 (48.36)                                        
 -- Paul, Isaac D             11 SET-CA               1:26.95         DQ        
                  38.56          DQ (45.08)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  BLUE
        1:24.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Story, Jackson D          12 GSC-CA               1:19.08    1:16.81 BLUE   
                  35.03     1:16.81 (41.78)                                        
  2 Paul, Isaac D             11 SET-CA               1:18.72    1:17.40 BLUE   
                  36.14     1:17.40 (41.26)                                        
  3 Li, Richard               11 DA-CA                1:21.30    1:18.94 RED    
                  36.95     1:18.94 (41.99)                                        
  4 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:21.46    1:20.78 RED    
                  37.85     1:20.78 (42.93)                                        
  5 Martinez, Jack B          12 SCAT-CA              1:20.15    1:22.37 RED    
                  39.04     1:22.37 (43.33)                                        
  6 Parkan, Chase W           12 SET-CA               1:22.68    1:23.53 RED    
                  39.95     1:23.53 (43.58)                                        
  7 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA               1:20.60    1:23.89 RED    
                  38.11     1:23.89 (45.78)                                        
  8 Kamel, Benny W            11 JCCW-CA              1:20.35    1:28.64 WHT    
                  41.38     1:28.64 (47.26)                                        
WHT - Division  
  1 Root, Aiden T             11 SCAT-CA              1:30.77    1:21.92 RED    
                  39.00     1:21.92 (42.92)                                        
  2 Sullivan, Finn M          12 MVN-CA               1:27.15    1:27.25 WHT    
                  41.83     1:27.25 (45.42)                                        
  3 Chung, Ethan A            11 JCCW-CA              1:28.78    1:30.02 WHT    
                  44.36     1:30.02 (45.66)                                        
  4 Hoeft, Charlie J          12 GSC-CA               1:29.22    1:31.68 WHT    
                  47.16     1:31.68 (44.52)                                        
  5 Lawson, Blake             12 GSC-CA               1:37.36    1:32.43 WHT    
                  47.54     1:32.43 (44.89)                                        
  6 Huff, Dylan W             11 SET-CA               2:01.60    1:48.11 WHT    
  7 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA               1:46.15    1:49.61 WHT    
                  54.69     1:49.61 (54.92)                                        
  8 Isakson, Trent R          11 GSC-CA               2:05.10    1:54.12 WHT    
                  57.57     1:54.12 (56.55)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  BLUE
        3:01.70  RED
             --  WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               2:55.17    2:39.19 BLUE   
                  37.09     1:19.85 (42.76)     2:04.89 (45.04)     2:39.19 (34.30)
  2 Story, Jackson D          12 GSC-CA               2:49.77    2:41.26 BLUE   
                  33.92     1:15.26 (41.34)     2:07.20 (51.94)     2:41.26 (34.06)
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                2:49.16    2:42.60 BLUE   
                  36.65     1:17.48 (40.83)     2:05.86 (48.38)     2:42.60 (36.74)
  4 Munoz, Lucas T            11 SCAT-CA              2:50.54    2:43.11 BLUE   
                  36.54     1:19.57 (43.03)     2:09.73 (50.16)     2:43.11 (33.38)
  5 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA              2:50.14    2:44.83 BLUE   
                  36.52     1:22.02 (45.50)     2:08.35 (46.33)     2:44.83 (36.48)
  6 Hadjaz, Samy W            11 MVN-CA               2:48.52    2:44.91 BLUE   
                  35.54     1:18.45 (42.91)     2:09.79 (51.34)     2:44.91 (35.12)
  7 Shevel, Reece H           12 SCAT-CA              2:47.12    2:46.46 BLUE   
                  34.33     1:15.83 (41.50)     2:09.18 (53.35)     2:46.46 (37.28)
  8 Toal, Jesse R             11 SCAT-CA              2:48.71    2:48.08 RED    
                  39.48     1:24.42 (44.94)     2:11.96 (47.54)     2:48.08 (36.12)
  9 Paul, Isaac D             11 SET-CA               2:48.47    2:48.91 RED    
                  37.44     1:21.22 (43.78)     2:12.75 (51.53)     2:48.91 (36.16)
 10 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               2:59.26    2:53.89 RED    
                  40.58     1:27.09 (46.51)     2:17.57 (50.48)     2:53.89 (36.32)
 11 Davis, Joshua T           11 SET-CA               2:57.24    2:54.47 RED    
                  39.52     1:27.38 (47.86)     2:17.08 (49.70)     2:54.47 (37.39)
 12 Parkan, Chase W           12 SET-CA               2:57.20    2:56.60 RED    
                  45.28     1:27.67 (42.39)     2:18.84 (51.17)     2:56.60 (37.76)
 13 Ferrell, Jack T           11 SCAC-CA              2:54.39    3:00.05 RED    
                                1:28.72 ( )     2:18.86 (50.14)     3:00.05 (41.19)
WHT - Division  
  1 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                    NT    2:37.22 BLUE   
                  36.43     1:15.94 (39.51)     2:02.53 (46.59)     2:37.22 (34.69)
  2 Li, Richard               11 DA-CA                     NT    2:50.84 RED    
                  37.19     1:20.65 (43.46)     2:10.72 (50.07)     2:50.84 (40.12)
  3 Kim, Inyoung              11 SET-CA                    NT    2:52.72 RED    
                  37.82     1:22.57 (44.75)     2:13.70 (51.13)     2:52.72 (39.02)
  4 Tudorica, Ianic           11 GSC-CA               3:02.57    2:53.62 RED    
                  39.36     1:24.87 (45.51)     2:17.70 (52.83)     2:53.62 (35.92)
  5 Hadjaz, Kenzy A           11 MVN-CA               3:14.54    3:00.48 RED    
                  42.62     1:30.43 (47.81)     2:19.73 (49.30)     3:00.48 (40.75)
  6 Larson, Henrik G          11 MVN-CA               3:07.20    3:05.69 WHT    
                  41.46     1:30.30 (48.84)     2:27.03 (56.73)     3:05.69 (38.66)
  7 Shen, Noah E              11 MVN-CA               3:22.32    3:05.97 WHT    
                  42.26     1:28.58 (46.32)     2:22.36 (53.78)     3:05.97 (43.61)
  8 Sarrafi, Pasha M          11 UN-01-CA             3:02.45    3:06.90 WHT    
                  42.54     1:30.51 (47.97)     2:27.72 (57.21)     3:06.90 (39.18)
  9 Barney, Josh D            12 MVN-CA               3:27.59    3:07.25 WHT    
                  45.84     1:34.35 (48.51)     2:25.79 (51.44)     3:07.25 (41.46)
 10 Valentine, Miles L        11 JCCW-CA              3:33.37    3:21.32 WHT    
                  47.09     1:34.78 (47.69)   2:36.36 (1:01.58)     3:21.32 (44.96)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.90  11-12 BLUE
        6:08.00  11-12 RED
             --  11-12 WHT
 Meet Qualifying 11-12:  5:48.91 - 6:08.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               5:52.92    5:25.85 BLUE   
                  36.23     1:20.98 (44.75)     1:59.88 (38.90)     2:39.09 (39.21)
        3:25.25 (46.16)     4:13.32 (48.07)     4:50.02 (36.70)     5:25.85 (35.83)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Set Swim-CA  'A'                                  2:10.73    2:10.54        
                  32.29     1:03.57 (31.28)     1:37.69 (34.12)     2:10.54 (32.85)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:12.53        
                  32.33     1:06.95 (34.62)     1:44.41 (37.46)     2:12.53 (28.12)
  3 Dolphin Aquatics-CA  'A'                               NT    2:14.67        
                  29.97     1:05.23 (35.26)     1:42.64 (37.41)     2:14.67 (32.03)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                        NT    2:24.69        
                  34.74     1:19.29 (44.55)     1:53.85 (34.56)     2:24.69 (30.84)
  2 Set Swim-CA  'A'                                  2:29.93    2:27.02        
                  36.64     1:18.80 (42.16)     1:56.87 (38.07)     2:27.02 (30.15)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                        NT    2:29.28        
                  38.46     1:25.09 (46.63)     1:58.60 (33.51)     2:29.28 (30.68)
 -- Dolphin Aquatics-CA  'A'                               NT         DQ        
                  47.03                             2:06.86 ( )          DQ (30.98)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 BLUE
          30.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA                 29.26      28.03 RED    
  2 Simic, Luca M             13 UN-01-CA               28.01      28.21 RED    
  3 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA                 28.89      28.55 RED    
  4 Townsend, Cole R          13 DA-CA                  29.21      28.77 RED    
  5 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA                 29.77      29.50 RED    
  6 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA                 29.23      29.84 RED    
WHT - Division  
  1 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA                 30.45      29.83 RED    
  2 Tarbutton, Jacob D        14 SCAT-CA                30.30      30.17 WHT    
  3 Brown, William A          13 MVN-CA                 31.32      30.90 WHT    
  4 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA                 34.71      31.46 WHT    
  5 Yuen, Kyle E              13 GSC-CA                    NT      32.21 WHT    
  6 Moore, Henry T            13 COTO-CA                32.87      32.56 WHT    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 BLUE
        1:05.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Kamel, Jamie P            14 JCCW-CA                59.65      59.71 RED    
                  28.56       59.71 (31.15)                                        
  2 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA               1:02.80    1:00.50 RED    
                  29.12     1:00.50 (31.38)                                        
  3 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:04.67    1:02.41 RED    
                  29.74     1:02.41 (32.67)                                        
  4 Mundl, Grant M            13 MVN-CA                 59.69    1:02.44 RED    
                  29.09     1:02.44 (33.35)                                        
  5 Li, Justin D              13 MVN-CA               1:03.25    1:03.28 RED    
                  30.10     1:03.28 (33.18)                                        
  6 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:04.90    1:06.39 WHT    
                  30.97     1:06.39 (35.42)                                        
  7 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             1:02.08    1:06.50 WHT    
                  31.73     1:06.50 (34.77)                                        
 -- Beninga, Joey B           14 SCAT-CA              1:01.88         NS        
WHT - Division  
  1 Townsend, Cole R          13 DA-CA                1:07.80    1:05.49 WHT    
                  31.70     1:05.49 (33.79)                                        
  2 Davis, Tyler G            13 GSC-CA               1:11.46    1:06.16 WHT    
                  31.86     1:06.16 (34.30)                                        
  3 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA               1:14.67    1:09.51 WHT    
                  32.51     1:09.51 (37.00)                                        
  4 Shen, Joshua C            13 MVN-CA               1:10.13    1:09.60 WHT    
                  33.34     1:09.60 (36.26)                                        
  5 Brown, William A          13 MVN-CA               1:11.28    1:09.77 WHT    
                  33.30     1:09.77 (36.47)                                        
  6 Kakar, Darius R           14 SET-CA               1:11.85    1:09.83 WHT    
                  33.49     1:09.83 (36.34)                                        
  7 Timm, Jack R              13 SET-CA               1:08.83    1:09.97 WHT    
  8 Mullen, Kurt M            13 GSC-CA               1:12.72    1:10.45 WHT    
                  32.66     1:10.45 (37.79)                                        
  9 Le, Tyler N               13 MVN-CA               1:10.76    1:10.71 WHT    
                  34.30     1:10.71 (36.41)                                        
 10 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               1:08.36    1:11.90 WHT    
                  33.75     1:11.90 (38.15)                                        
 11 Abdelmalek, Abanoub       13 GSC-CA               1:16.72    1:14.00 WHT    
                  35.53     1:14.00 (38.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 BLUE
        2:22.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Simic, Luca M             13 UN-01-CA             2:14.30    2:15.76 RED    
                  30.77     1:05.85 (35.08)     1:41.06 (35.21)     2:15.76 (34.70)
  2 Redfern, Miller P         13 DA-CA                2:14.55    2:17.17 RED    
                  30.75     1:06.01 (35.26)     1:42.36 (36.35)     2:17.17 (34.81)
  3 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               2:18.78    2:17.25 RED    
                  31.60     1:06.79 (35.19)     1:42.24 (35.45)     2:17.25 (35.01)
  4 Tarbutton, Jacob D        14 SCAT-CA              2:19.13    2:18.14 RED    
                  31.04     1:06.18 (35.14)     1:42.79 (36.61)     2:18.14 (35.35)
  5 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               2:15.60    2:20.13 RED    
                  31.60     1:07.89 (36.29)     1:43.98 (36.09)     2:20.13 (36.15)
  6 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             2:22.39    2:23.68 WHT    
                  31.78     1:07.53 (35.75)     1:46.73 (39.20)     2:23.68 (36.95)
  7 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               2:21.51    2:27.91 WHT    
                  31.87     1:08.91 (37.04)     1:49.00 (40.09)     2:27.91 (38.91)
WHT - Division  
  1 Moore, Henry T            13 COTO-CA              2:33.26    2:27.73 WHT    
                  34.75     1:13.18 (38.43)     1:50.76 (37.58)     2:27.73 (36.97)
  2 Timm, Jack R              13 SET-CA               2:31.76    2:29.05 WHT    
                  33.75     1:11.90 (38.15)     1:51.87 (39.97)     2:29.05 (37.18)
  3 Townsend, Cole R          13 DA-CA                2:32.71    2:29.27 WHT    
                  33.33                             1:51.21 ( )     2:29.27 (38.06)
  4 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA                    NT    2:32.70 WHT    
                  34.74     1:13.99 (39.25)     1:53.24 (39.25)     2:32.70 (39.46)
  5 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               2:37.18    2:32.81 WHT    
                  34.28     1:14.05 (39.77)     1:55.85 (41.80)     2:32.81 (36.96)
  6 Brown, William A          13 MVN-CA               2:40.63    2:35.49 WHT    
                  35.68     1:15.45 (39.77)     1:56.75 (41.30)     2:35.49 (38.74)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13-14 BLUE
        6:20.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  5:48.61 - 6:20.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nigro, Jackson S          13 GSC-CA               5:48.61    5:56.14 RED    
                  31.22     1:06.06 (34.84)     1:43.07 (37.01)     2:20.18 (37.11)
        2:57.70 (37.52)     3:35.31 (37.61)     4:12.24 (36.93)     4:49.45 (37.21)
        5:25.10 (35.65)     5:56.14 (31.04)                                        
  2 Li, Justin D              13 MVN-CA               6:02.96    6:17.87 RED    
                  31.61     1:08.64 (37.03)     1:46.59 (37.95)     2:25.25 (38.66)
        3:04.54 (39.29)     3:44.08 (39.54)     4:22.75 (38.67)     5:02.60 (39.85)
        5:41.26 (38.66)     6:17.87 (36.61)                                        
  3 Timm, Jack R              13 SET-CA               6:20.30    6:35.01 WHT    
                  35.73     1:12.57 (36.84)     1:52.10 (39.53)     2:33.26 (41.16)
        3:13.33 (40.07)     3:55.13 (41.80)     4:35.80 (40.67)     5:17.43 (41.63)
      6:35.01 (1:17.58)                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 BLUE
        1:18.00  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               1:11.87    1:08.69 BLUE   
                  32.79     1:08.69 (35.90)                                        
  2 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:13.30    1:12.26 RED    
                  34.22     1:12.26 (38.04)                                        
  3 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:14.14    1:12.31 RED    
                  35.39     1:12.31 (36.92)                                        
  4 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA               1:14.83    1:13.42 RED    
                  36.46     1:13.42 (36.96)                                        
  5 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:13.80    1:16.30 RED    
                  36.68     1:16.30 (39.62)                                        
  6 Simic, Luca M             13 UN-01-CA             1:17.05    1:17.34 RED    
                  37.06     1:17.34 (40.28)                                        
  7 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             1:11.90    1:19.67 WHT    
                  38.89     1:19.67 (40.78)                                        
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA                    NT    1:17.40 RED    
                  37.53     1:17.40 (39.87)                                        
  2 Townsend, Cole R          13 DA-CA                1:21.19    1:19.83 WHT    
                  38.54     1:19.83 (41.29)                                        
  3 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA               1:25.87    1:20.25 WHT    
                  39.57     1:20.25 (40.68)                                        
  4 Moore, Henry T            13 COTO-CA              1:20.83    1:20.61 WHT    
                  39.66     1:20.61 (40.95)                                        
  5 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               1:25.51    1:24.27 WHT    
                  42.02     1:24.27 (42.25)                                        
  6 Brown, William A          13 MVN-CA                    NT    1:26.31 WHT    
                  41.56     1:26.31 (44.75)                                        
  7 Yuen, Kyle E              13 GSC-CA               2:11.28    1:37.35 WHT    
                  44.25     1:37.35 (53.10)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 BLUE
        2:45.10  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:34.13    2:30.28 BLUE   
                  35.99     1:13.94 (37.95)     1:52.39 (38.45)     2:30.28 (37.89)
  2 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               2:37.94    2:32.88 RED    
                  36.03     1:15.07 (39.04)     1:54.46 (39.39)     2:32.88 (38.42)
  3 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA               2:38.61    2:35.35 RED    
                  38.15     1:17.23 (39.08)     1:57.09 (39.86)     2:35.35 (38.26)
  4 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               2:38.95    2:38.70 RED    
                  35.79     1:16.52 (40.73)     1:57.63 (41.11)     2:38.70 (41.07)
  5 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               2:40.55    2:41.97 RED    
                  37.17     1:18.04 (40.87)     2:00.31 (42.27)     2:41.97 (41.66)
WHT - Division  
  1 Kamel, Jamie P            14 JCCW-CA                   NT    2:37.77 RED    
                  36.32     1:16.29 (39.97)     1:57.32 (41.03)     2:37.77 (40.45)
  2 Townsend, Cole R          13 DA-CA                2:50.02    2:45.46 WHT    
                  38.97     1:21.77 (42.80)     2:03.96 (42.19)     2:45.46 (41.50)
  3 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA               2:51.35    2:48.39 WHT    
                  39.43     1:22.09 (42.66)   2:48.39 (1:26.30)                    
  4 Le, Tyler N               13 MVN-CA               2:52.42    2:50.37 WHT    
                  41.90     1:25.41 (43.51)     2:09.25 (43.84)     2:50.37 (41.12)
  5 Kakar, Darius R           14 SET-CA                    NT    2:51.77 WHT    
                  38.37     1:21.74 (43.37)     2:07.18 (45.44)     2:51.77 (44.59)
  6 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA               3:07.28    2:52.19 WHT    
                  41.46     1:26.05 (44.59)     2:11.36 (45.31)     2:52.19 (40.83)
  7 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               3:03.01    3:01.10 WHT    
                  43.15     1:29.75 (46.60)     2:16.79 (47.04)     3:01.10 (44.31)
  8 Brown, William A          13 MVN-CA                    NT    3:11.11 WHT    
                  44.74     1:33.74 (49.00)     2:24.64 (50.90)     3:11.11 (46.47)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 BLUE
        1:26.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               1:19.52    1:20.06 RED    
                  37.42     1:20.06 (42.64)                                        
  2 Olivarria, Ethan J        13 DA-CA                1:21.51    1:22.02 RED    
                  38.67     1:22.02 (43.35)                                        
  3 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:24.73    1:22.20 RED    
                  38.84     1:22.20 (43.36)                                        
  4 Simic, Luca M             13 UN-01-CA             1:23.13    1:22.33 RED    
                  38.71     1:22.33 (43.62)                                        
  5 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             1:22.53    1:23.76 RED    
                  40.39     1:23.76 (43.37)                                        
  6 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:25.88    1:24.94 RED    
                  40.85     1:24.94 (44.09)                                        
  7 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA               1:23.82    1:27.05 WHT    
                  41.03     1:27.05 (46.02)                                        
  8 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               1:24.10    1:28.55 WHT    
                  40.45     1:28.55 (48.10)                                        
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA               1:31.85    1:25.24 RED    
                  41.08     1:25.24 (44.16)                                        
  2 Brown, William A          13 MVN-CA               1:35.46    1:31.45 WHT    
                  44.83     1:31.45 (46.62)                                        
  3 Tarbutton, Jacob D        14 SCAT-CA              1:35.16    1:31.91 WHT    
                  43.59     1:31.91 (48.32)                                        
  4 Moore, Henry T            13 COTO-CA              1:30.37    1:32.12 WHT    
                  44.78     1:32.12 (47.34)                                        
  5 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               1:34.35    1:34.04 WHT    
                  43.64     1:34.04 (50.40)                                        
  6 Yuen, Kyle E              13 GSC-CA               1:40.59    1:36.93 WHT    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 BLUE
        3:06.40  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:50.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               2:53.41    2:52.46 RED    
                  39.69     1:25.04 (45.35)     2:09.00 (43.96)     2:52.46 (43.46)
  2 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             2:51.53    3:06.78 WHT    
                  42.64     1:29.36 (46.72)     2:18.68 (49.32)     3:06.78 (48.10)
  3 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               3:02.00    3:07.87 WHT    
                  42.35     1:30.22 (47.87)     2:19.46 (49.24)     3:07.87 (48.41)
  4 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               3:00.44    3:11.15 WHT    
                  39.35     1:30.84 (51.49)     2:20.39 (49.55)     3:11.15 (50.76)
WHT - Division  
  1 Kakar, Darius R           14 SET-CA                    NT    2:56.07 RED    
                  39.02     1:24.01 (44.99)     2:10.20 (46.19)     2:56.07 (45.87)
  2 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA                    NT    3:03.62 RED    
                  41.44     1:28.13 (46.69)     2:16.73 (48.60)     3:03.62 (46.89)
  3 Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA               3:06.93    3:03.75 RED    
                  42.42     1:28.17 (45.75)   3:03.75 (1:35.58)                    
  4 Brown, William A          13 MVN-CA                    NT    3:18.45 WHT    
                  45.65     1:36.03 (50.38)     2:27.89 (51.86)     3:18.45 (50.56)
  5 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               3:28.25    3:23.93 WHT    
                  45.19     1:37.98 (52.79)     2:31.49 (53.51)     3:23.93 (52.44)
  6 Davis, Tyler G            13 GSC-CA                    NT    3:27.55 WHT    
                  44.23     1:36.46 (52.23)     2:32.03 (55.57)     3:27.55 (55.52)
  7 Mullen, Kurt M            13 GSC-CA                    NT    3:31.89 WHT    
                  47.44     1:41.25 (53.81)     2:37.02 (55.77)     3:31.89 (54.87)
  8 Abdelmalek, Abanoub       13 GSC-CA                    NT    3:55.02 WHT    
                  50.94   1:51.74 (1:00.80)   2:55.65 (1:03.91)     3:55.02 (59.37)
 -- Shen, Joshua C            13 MVN-CA               3:17.41         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 BLUE
        1:13.80  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Li, Justin D              13 MVN-CA               1:09.27    1:09.88 RED    
  2 Nigro, Jackson S          13 GSC-CA               1:11.60    1:10.03 RED    
                  33.11     1:10.03 (36.92)                                        
  3 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               1:09.80    1:10.69 RED    
                  32.94     1:10.69 (37.75)                                        
  4 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA               1:09.39    1:10.72 RED    
                  33.59     1:10.72 (37.13)                                        
  5 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             1:10.92    1:15.00 WHT    
                  35.64     1:15.00 (39.36)                                        
WHT - Division  
  1 Kamel, Jamie P            14 JCCW-CA              1:17.97    1:14.60 WHT    
                  34.78     1:14.60 (39.82)                                        
  2 Kakar, Darius R           14 SET-CA                    NT    1:15.89 WHT    
                  35.29     1:15.89 (40.60)                                        
  3 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA               1:22.22    1:16.84 WHT    
                  35.76     1:16.84 (41.08)                                        
  4 Hedayati, Arteen K        13 MVN-CA               1:21.17    1:17.02 WHT    
                  35.78     1:17.02 (41.24)                                        
 -- Rodriguez, Jason E        13 MVN-CA                    NT         DQ        
                  40.02          DQ (46.55)                                        
 -- Shen, Joshua C            13 MVN-CA               1:19.83         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 BLUE
        2:47.30  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:33.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Boado Jr., Justin H       13 SET-CA               2:33.84    2:39.05 RED    
                  34.39     1:13.82 (39.43)     1:55.95 (42.13)     2:39.05 (43.10)
  2 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             2:45.71    2:53.33 WHT    
                  37.29     1:20.41 (43.12)     2:06.61 (46.20)     2:53.33 (46.72)
WHT - Division  
  1 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA                    NT    3:02.13 WHT    
                  36.52     1:22.72 (46.20)     2:12.36 (49.64)     3:02.13 (49.77)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 BLUE
        2:42.60  13-14 RED
             --  13-14 WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Nigro, Jackson S          13 GSC-CA               2:29.81    2:26.11 BLUE   
                  31.67     1:10.99 (39.32)     1:54.06 (43.07)     2:26.11 (32.05)
  2 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:30.36    2:27.78 BLUE   
                  32.48     1:11.58 (39.10)     1:54.90 (43.32)     2:27.78 (32.88)
  3 Mundl, Grant M            13 MVN-CA               2:30.28    2:30.62 RED    
                  30.57     1:08.43 (37.86)     1:55.95 (47.52)     2:30.62 (34.67)
  4 Li, Justin D              13 MVN-CA               2:32.27    2:33.66 RED    
                  32.55     1:12.20 (39.65)     1:57.26 (45.06)     2:33.66 (36.40)
  5 Kamel, Jamie P            14 JCCW-CA              2:41.27    2:38.88 RED    
                  34.37     1:14.60 (40.23)     2:04.52 (49.92)     2:38.88 (34.36)
  6 Sarrafi, Arman A          14 UN-01-CA             2:35.78    2:39.97 RED    
                  33.48     1:15.10 (41.62)     2:01.86 (46.76)     2:39.97 (38.11)
  7 Theologidy, Taddeus T     13 MVN-CA               2:39.87    2:41.41 RED    
                  35.20     1:16.30 (41.10)     2:05.42 (49.12)     2:41.41 (35.99)
WHT - Division  
  1 Beninga, Joey B           14 SCAT-CA              2:54.25    2:35.98 RED    
                  32.93     1:12.09 (39.16)     1:59.23 (47.14)     2:35.98 (36.75)
  2 Hadjaz, Adam K            13 MVN-CA               2:52.09    2:40.13 RED    
                  34.42     1:17.15 (42.73)     2:04.30 (47.15)     2:40.13 (35.83)
  3 Shen, Joshua C            13 MVN-CA               3:03.31    2:43.39 WHT    
                  32.91     1:13.28 (40.37)     2:06.25 (52.97)     2:43.39 (37.14)
  4 Le, Tyler N               13 MVN-CA               2:49.53    2:48.49 WHT    
                  36.21     1:20.09 (43.88)     2:10.80 (50.71)     2:48.49 (37.69)
  5 Newcomb, Scott B          14 MVN-CA               2:59.34    2:56.56 WHT    
                  37.32     1:22.07 (44.75)     2:17.09 (55.02)     2:56.56 (39.47)
  6 Brown, William A          13 MVN-CA               3:02.99    2:57.31 WHT    
                  41.02     1:29.56 (48.54)     2:19.02 (49.46)     2:57.31 (38.29)
  7 Davis, Tyler G            13 GSC-CA                    NT    2:58.47 WHT    
                  42.60     1:25.67 (43.07)     2:17.87 (52.20)     2:58.47 (40.60)
  8 Abdelmalek, Abanoub       13 GSC-CA               3:33.97    3:21.01 WHT    
                  49.88     1:40.38 (50.50)     2:36.77 (56.39)     3:21.01 (44.24)
 -- Mullen, Kurt M            13 GSC-CA                    NT         DQ        
                  41.04     1:26.56 (45.52)     2:20.43 (53.87)          DQ (40.73)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O BLUE
          28.90  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 26.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA                 26.92      26.76 RED    
  2 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA                 26.63      27.53 RED    
WHT - Division  
  1 Rodrigues, Tyler R        17 SCAC-CA                   NT      25.67 BLUE   
  2 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA                 30.24      30.10 WHT    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O BLUE
        1:02.60  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA                 59.18      58.81 RED    
                  28.77       58.81 (30.04)                                        
  2 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA                 59.25    1:00.84 RED    
                  28.66     1:00.84 (32.18)                                        
WHT - Division  
  1 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:07.78    1:05.94 WHT    
                  31.82     1:05.94 (34.12)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O BLUE
        2:16.20  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:04.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Casarez, Siah K           15 SCAC-CA              2:07.87    2:07.24 RED    
                  28.76     1:00.39 (31.63)     1:34.00 (33.61)     2:07.24 (33.24)
  2 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               2:10.12    2:11.51 RED    
                  29.84     1:02.65 (32.81)     1:36.99 (34.34)     2:11.51 (34.52)
WHT - Division  
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA               2:16.66    2:18.83 WHT    
                  31.54     1:06.77 (35.23)     1:42.95 (36.18)     2:18.83 (35.88)
  2 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               2:23.96    2:19.63 WHT    
                  30.80     1:06.63 (35.83)     1:43.95 (37.32)     2:19.63 (35.68)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  15&O BLUE
        6:05.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  5:34.81 - 6:05.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Barney, Matthew D         16 MVN-CA               5:38.23    5:53.82 RED    
                  28.49     1:01.84 (33.35)     1:37.81 (35.97)     2:14.81 (37.00)
        2:52.22 (37.41)     3:30.54 (38.32)     4:07.69 (37.15)     4:43.21 (35.52)
        5:19.61 (36.40)     5:53.82 (34.21)                                        
  2 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               5:52.59    6:04.24 RED    
                  32.57     1:07.51 (34.94)     1:44.45 (36.94)     2:22.34 (37.89)
        2:59.61 (37.27)     3:37.28 (37.67)     4:15.79 (38.51)     4:53.48 (37.69)
        5:28.98 (35.50)     6:04.24 (35.26)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O BLUE
        1:14.50  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:08.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA               1:11.34    1:08.66 RED    
                  32.61     1:08.66 (36.05)                                        
  2 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               1:11.02    1:13.84 RED    
                  35.63     1:13.84 (38.21)                                        
WHT - Division  
  1 Rodrigues, Tyler R        17 SCAC-CA                   NT    1:08.05 BLUE   
                  32.25     1:08.05 (35.80)                                        
  2 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:22.55    1:23.51 WHT    
                  40.12     1:23.51 (43.39)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O BLUE
        2:37.30  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA               2:35.58    2:34.55 RED    
                  36.13     1:15.35 (39.22)     1:54.94 (39.59)     2:34.55 (39.61)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O BLUE
        1:22.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Rodrigues, Tyler R        17 SCAC-CA                   NT    1:09.87 BLUE   
                  32.45     1:09.87 (37.42)                                        
  2 Korner, Andrew L          15 MVN-CA                    NT    1:19.08 RED    
                  37.61     1:19.08 (41.47)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O BLUE
        2:57.80  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Barney, Matthew D         16 MVN-CA               2:53.40    2:52.53 RED    
                  36.30     1:20.81 (44.51)     2:09.07 (48.26)     2:52.53 (43.46)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O BLUE
        1:11.00  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goff, Carson J            18 MVN-CA               1:09.28    1:09.49 RED    
                  33.18     1:09.49 (36.31)                                        
WHT - Division  
  1 Cavaliero, Ricky I        15 MVN-CA               1:17.43    1:19.77 WHT    
                  36.98     1:19.77 (42.79)                                        
  2 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               1:27.87    1:20.93 WHT    
                  35.36     1:20.93 (45.57)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O BLUE
        2:34.40  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               2:31.30    2:23.89 RED    
                  32.22     1:09.38 (37.16)     1:47.05 (37.67)     2:23.89 (36.84)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O BLUE
        2:34.70  15&O RED
             --  15&O WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barney, Matthew D         16 MVN-CA               2:24.78    2:26.35 RED    
                  30.16     1:11.75 (41.59)     1:54.38 (42.63)     2:26.35 (31.97)
WHT - Division  
  1 Hedayati, Idean K         15 MVN-CA               2:52.48    2:45.12 WHT    
                  33.93     1:19.46 (45.53)     2:10.25 (50.79)     2:45.12 (34.87)
 
Boys 13 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:06.82    4:16.16        
                  29.55   1:02.98 (1:02.98)     1:33.33 (30.35)   2:07.05 (1:04.07)
        2:38.94 (31.89)   3:13.85 (1:06.80)     3:43.37 (29.52)   4:16.16 (1:02.31)
 -- Set Swim-CA  'A'                                  4:27.40         DQ        
                  33.67                             1:39.53 ( )         2:11.91 ( )
        2:46.60 (34.69)   3:25.82 (1:13.91)        DQ (1:49.34)                    
 
Boys 13 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:44.13    4:54.88        
                  35.81   1:19.09 (1:19.09)     1:52.31 (33.22)   2:38.04 (1:18.95)
        3:09.27 (31.23)   3:48.86 (1:10.82)     4:19.56 (30.70)   4:54.88 (1:06.02)
 
                   Combined Team Scores - Through Event 202                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores            5176   2. Set Swim                         2457.5
  3. San Clemente Aquatics              1162   4. Dolphin Aquatics                    940
  5. Gators Swim Club                    858   6. Jcc Waves                           669
  7. Newport Beach Swimming              352   8. Surf City Aquatics Club             309
  9. UnAtt-SET                           204  10. Coto Coyotes                       84.5
 11. Life Time Fitness Southern Cal       60                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 202                   
 
  1. Mission Viejo Nadadores            2216   2. Set Swim                         1655.5
  3. San Clemente Aquatics               710   4. Dolphin Aquatics                    579
  5. Jcc Waves                           393   6. Gators Swim Club                    387
  7. Newport Beach Swimming              262   8. Surf City Aquatics Club             168
  9. Coto Coyotes                       39.5                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 202                    
 
  1. Mission Viejo Nadadores            2960   2. Set Swim                            802
  3. Gators Swim Club                    471   4. San Clemente Aquatics               452
  5. Dolphin Aquatics                    361   6. Jcc Waves                           276
  7. UnAtt-SET                           204   8. Surf City Aquatics Club             141
  9. Newport Beach Swimming               90  10. Life Time Fitness Southern Cal       60
 11. Coto Coyotes                         45