GWSC January Blue - Meet Results

GWSC January Blue
1/3/2020 - 1/5/2020
Huntington Beach, CA USA
Updated: 1/5/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Golden West Swim Club   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/5/2020 02:38 PM
             2020 CA GWSC January BLUE Meet - 1/3/2020 to 1/5/2020             
                              Sanction #: S20-006                              
                                    Results                                    
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.BLU - Division  
  1 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                34.27      33.44 .BLU   
  2 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA                39.50      35.45 .BLU   
  3 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                35.55      35.86 .BLU   
  4 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                37.18      36.68 .BLU   
  5 Hattar, Sophia R           8 MVN-CA                 38.75      36.69 .BLU   
  6 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA                 38.90      37.27 .BLU   
  7 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                38.89      37.35 .BLU   
  8 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 39.96      39.77 .BLU   
  9 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                39.30      40.10 .BLU   
 10 Do, Sophia T               8 RIPT-CA                38.75      40.15 .BLU   
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA              1:21.20    1:18.99 .BLU   
       37.24  1:18.99                                                      
  2 Hattar, Sophia R           8 MVN-CA               1:19.93    1:19.31 .BLU   
       39.00  1:19.31                                                      
  3 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:22.05    1:21.59 .BLU   
       39.76  1:21.59                                                      
  4 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:22.81    1:23.33 .BLU   
       39.25  1:23.33                                                      
  5 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA               1:28.40    1:27.04 .BLU   
       40.56  1:27.04                                                      
  6 Neth, Rylee J              8 MVN-CA               1:28.40    1:27.80 .BLU   
       41.89  1:27.80                                                      
  7 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA              1:28.32    1:29.09        
       41.93  1:29.09                                                      
  8 Wege, Ella M               8 RIPT-CA              1:28.12    1:30.31        
       41.32  1:30.31                                                      
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                40.97      39.22 .BLU   
  2 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA                43.26      41.66 .BLU   
  3 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                47.36      42.34 .BLU   
  4 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                42.56      42.53 .BLU   
  5 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                41.54      42.75 .BLU   
  6 Hattar, Sophia R           8 MVN-CA                 43.30      42.92 .BLU   
  7 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA                 45.42      43.19 .BLU   
  8 Neth, Rylee J              8 MVN-CA                 46.01      44.15 .BLU   
  9 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                46.02      44.37 .BLU   
 10 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                44.32      45.41 .BLU   
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                44.29      43.53 .BLU   
  2 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA                 48.41      45.68 .BLU   
  3 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA                48.60      47.49 .BLU   
  4 Gallud, Chloe H            8 GWSC-CA                52.09      50.27 .BLU   
  5 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                51.21      52.20 .BLU   
  6 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                51.22      52.75        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mu, Maggie                 8 AZOT-CA                36.06      36.18 .BLU   
  2 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                40.43      39.16 .BLU   
  3 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA                 44.52      40.33 .BLU   
  4 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                40.15      40.64 .BLU   
  5 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                40.34      42.25 .BLU   
  6 Hattar, Sophia R           8 MVN-CA                 44.98      43.10 .BLU   
  7 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA                44.59      43.92 .BLU   
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:30.98      43.11 .BLU   
  2 Robles, Amy S              8 AZOT-CA              1:29.71    1:28.31 .BLU   
       41.15  1:28.31                                                      
  3 Batang, Bianca D           8 GWSC-CA              1:27.73    1:30.04 .BLU   
       42.51  1:30.04                                                      
  4 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:29.40    1:31.92 .BLU   
       42.29  1:31.92                                                      
  5 Sharma, Anoushka R         8 MVN-CA               1:31.30    1:32.08 .BLU   
       43.57  1:32.08                                                      
  6 Hattar, Sophia R           8 MVN-CA               1:36.11    1:32.90 .BLU   
       43.47  1:32.90                                                      
  7 Wege, Ella M               8 RIPT-CA              1:36.48    1:35.72 .BLU   
       42.41  1:35.72                                                      
  8 Do, Sophia T               8 RIPT-CA              1:39.61    1:38.88 .BLU   
       46.49  1:38.88                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                29.42      29.28 .BLU   
  2 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA                 31.19      30.50 .BLU   
  3 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA                30.75      31.20 .BLU   
  4 Rhee, Celine Y            10 GWSC-CA                32.56      31.90 .BLU   
  5 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                33.88      32.25 .BLU   
  6 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA                31.59      32.39 .BLU   
  7 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                32.76      32.55 .BLU   
  8 Shaffer, Sydney A          9 GWSC-CA                32.45      32.63 .BLU   
  9 Hughes, Melody G          10 SCAL-CA                32.93      32.66 .BLU   
 10 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA                33.02      32.97 .BLU   
 11 Ye, Serena                10 AZOT-CA                33.79      33.86 .BLU   
 12 McPherson, Rose R         10 MVN-CA                 33.56      34.71        
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA               1:07.50    1:08.08 .BLU   
       32.32  1:08.08                                                      
  2 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA               1:09.70    1:08.59 .BLU   
       33.97  1:08.59                                                      
  3 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA              1:12.45    1:09.72 .BLU   
       33.01  1:09.72                                                      
  4 Kofford, Lila H           10 COTO-CA              1:12.36    1:10.28 .BLU   
       33.09  1:10.28                                                      
  5 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:11.14    1:10.36 .BLU   
       34.11  1:10.36                                                      
  6 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA              1:09.57    1:10.48 .BLU   
       33.03  1:10.48                                                      
  7 Shaffer, Sydney A          9 GWSC-CA              1:13.74    1:11.16 .BLU   
       34.71  1:11.16                                                      
  8 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA              1:14.40    1:11.61 .BLU   
       34.25  1:11.61                                                      
  9 O'Sullivan, Molly         10 MVN-CA               1:11.12    1:11.64 .BLU   
       34.34  1:11.64                                                      
 10 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              1:13.15    1:14.28 .BLU   
       35.60  1:14.28                                                      
 11 Hughes, Melody G          10 SCAL-CA              1:14.69    1:17.31        
       36.18  1:17.31                                                      
 12 McPherson, Rose R         10 MVN-CA               1:13.82    1:20.85        
       39.05  1:20.85                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kofford, Lila H           10 COTO-CA              2:31.75    2:28.13 .BLU   
       33.80  1:12.92  1:52.29  2:28.13                                    
  2 Shaffer, Sydney A          9 GWSC-CA              2:37.91    2:30.39 .BLU   
       35.81  1:15.30  1:54.87  2:30.39                                    
  3 Tjondro, Constance        10 MVN-CA               2:42.00    2:32.01 .BLU   
       33.79  1:12.92  1:53.58  2:32.01                                    
  4 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA              2:34.12    2:33.73 .BLU   
       34.10  1:13.19  1:54.10  2:33.73                                    
  5 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA              2:37.92    2:34.29 .BLU   
       35.73  1:15.70  1:55.55  2:34.29                                    
  6 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA              2:41.64    2:40.11 .BLU   
       35.57  1:15.99  1:57.96  2:40.11                                    
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              2:32.70    6:55.61        
       35.67  1:16.98  1:59.47  2:41.81  3:25.06  4:07.24  4:51.87  5:33.73
     6:16.10  6:55.61                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                33.65      33.84 .BLU   
  2 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA                36.04      36.12 .BLU   
  2 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA                 36.71      36.12 .BLU   
  4 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA                 36.99      37.10 .BLU   
  5 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA                37.45      37.15 .BLU   
  6 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                38.30      37.57 .BLU   
  7 O'Sullivan, Molly         10 MVN-CA                 36.62      37.60 .BLU   
  8 Tjondro, Constance        10 MVN-CA                 38.03      37.90 .BLU   
  9 Rhee, Celine Y            10 GWSC-CA                37.42      37.97 .BLU   
 10 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  37.05      38.20 .BLU   
 11 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                37.38      38.55 .BLU   
 12 Hughes, Melody G          10 SCAL-CA                39.77      39.42 .BLU   
 13 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                 40.36      39.78 .BLU   
 14 Yang, Nicole               9 SCAL-CA                38.43      40.36 .BLU   
 15 McPherson, Rose R         10 MVN-CA                 40.34      40.53        
 16 Maitra, Mahika            10 MVN-CA                 40.49      41.64        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA               1:16.84    1:15.01 .BLU   
       36.19  1:15.01                                                      
  2 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA              1:18.81    1:17.79 .BLU   
       38.17  1:17.79                                                      
  3 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA              1:27.58    1:18.13 .BLU   
       37.63  1:18.13                                                      
  4 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA               1:21.56    1:20.52 .BLU   
       39.73  1:20.52                                                      
  5 Rhee, Celine Y            10 GWSC-CA              1:21.29    1:21.47 .BLU   
       39.20  1:21.47                                                      
  6 Tjondro, Constance        10 MVN-CA               1:23.39    1:22.20 .BLU   
       40.60  1:22.20                                                      
  7 McPherson, Rose R         10 MVN-CA               1:27.25    1:25.55 .BLU   
       42.64  1:25.55                                                      
  8 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:21.91    1:26.81 .BLU   
       40.06  1:26.81                                                      
  9 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               1:28.59    1:27.50 .BLU   
       41.79  1:27.50                                                      
 10 Hughes, Melody G          10 SCAL-CA              1:28.42    1:30.26        
       41.36  1:30.26                                                      
 11 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA              1:28.60    1:34.25        
       46.98  1:34.25                                                      
 -- Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              1:27.34         DQ        
       41.95       DQ                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA                 40.02      39.48 .BLU   
  2 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                40.18      41.48 .BLU   
  3 Tjondro, Constance        10 MVN-CA                 41.41      41.49 .BLU   
  4 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA                42.59      41.92 .BLU   
  5 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA                41.22      41.98 .BLU   
  6 Yang, Nicole               9 SCAL-CA                39.60      42.39 .BLU   
  7 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                43.24      42.53 .BLU   
  8 Kim, Chloe N               9 EAST-CA                42.30      42.72 .BLU   
  9 O'Sullivan, Molly         10 MVN-CA                 41.49      43.72 .BLU   
 10 Kofford, Lila H           10 COTO-CA                42.66      43.85 .BLU   
 11 Rhee, Celine Y            10 GWSC-CA                44.21      44.15 .BLU   
 12 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA                44.35      44.29 .BLU   
 13 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA                 43.73      44.65 .BLU   
 -- Tran, Tatum E              9 AZOT-CA                43.87         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tjondro, Constance        10 MVN-CA               1:34.24    1:27.64 .BLU   
       42.25  1:27.64                                                      
  2 Kim, Chloe N               9 EAST-CA              1:31.28    1:28.57 .BLU   
       42.42  1:28.57                                                      
  3 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:30.42    1:30.35 .BLU   
       42.79  1:30.35                                                      
  4 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA              1:31.92    1:31.63 .BLU   
       43.59  1:31.63                                                      
  5 Rhee, Celine Y            10 GWSC-CA              1:37.20    1:35.51 .BLU   
       44.62  1:35.51                                                      
  6 Poissonnier, Elise L      10 SCAL-CA              1:36.76    1:36.06 .BLU   
       45.13  1:36.06                                                      
  7 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               1:34.31    1:36.92 .BLU   
       45.81  1:36.92                                                      
  8 Hok, Caitlyn C            10 SCAL-CA              1:37.79    1:38.69 .BLU   
       48.28  1:38.69                                                      
  9 Tran, Tatum E              9 AZOT-CA              1:37.46    1:39.33 .BLU   
       48.07  1:39.33                                                      
 10 Kambal, Sanvi G           10 SACA-CA              1:37.45    1:44.97        
       50.95  1:44.97                                                      
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                32.18      31.99 .BLU   
  2 Ye, Serena                10 AZOT-CA                35.26      34.47 .BLU   
  3 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA                33.27      34.95 .BLU   
  4 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA                 35.07      35.49 .BLU   
  5 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA                35.77      35.79 .BLU   
  6 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                36.53      35.96 .BLU   
  7 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA                36.22      36.25 .BLU   
  8 Hurley, Madeleine M       10 STOP-CA                38.10      36.32 .BLU   
  9 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                35.30      36.40 .BLU   
 10 Hunter, Aria K             9 GWSC-CA                38.03      39.09        
 11 McPherson, Rose R         10 MVN-CA                 19.74      39.81        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA              1:25.83    1:15.26 .BLU   
       34.23  1:15.26                                                      
  2 McPherson, Rose R         10 MVN-CA               1:29.30    1:36.50        
       44.90  1:36.50                                                      
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA              1:13.42    1:14.49 .BLU   
       33.13  1:14.49                                                      
  2 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA               1:16.62    1:16.40 .BLU   
       34.92  1:16.40                                                      
  3 Taylor, Vivian S          10 MVN-CA               1:19.27    1:18.98 .BLU   
       37.38  1:18.98                                                      
  4 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              1:21.72    1:20.58 .BLU   
       38.48  1:20.58                                                      
  5 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA              1:20.57    1:20.91 .BLU   
       37.40  1:20.91                                                      
  6 Tjondro, Constance        10 MVN-CA               1:22.03    1:21.39 .BLU   
       39.70  1:21.39                                                      
  7 Jurado, Phoebe B          10 EAST-CA              1:21.07    1:22.51 .BLU   
       38.21  1:22.51                                                      
  8 Ye, Serena                10 AZOT-CA              1:23.73    1:23.44 .BLU   
       38.22  1:23.44                                                      
  9 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              1:26.60    1:26.69        
       42.25  1:26.69                                                      
 10 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:25.84    1:28.00        
       39.43  1:28.00                                                      
 11 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               1:26.58    1:28.30        
       41.03  1:28.30                                                      
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grinstead, Emily J        10 MVN-CA               2:47.85    2:47.07 .BLU   
       36.24  1:17.69  2:08.73  2:47.07                                    
  2 Cain, Taylor T            10 RIPT-CA              3:04.11    2:50.54 .BLU   
       35.66  1:20.25  2:10.42  2:50.54                                    
  3 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA              2:52.47    2:51.71 .BLU   
       36.99  1:22.28  2:13.29  2:51.71                                    
  4 Tjondro, Constance        10 MVN-CA               2:58.72    2:53.26 .BLU   
       42.05  1:24.85  2:14.28  2:53.26                                    
  5 Stanisai, Gwyneth E        9 AZOT-CA              2:52.91    2:55.25 .BLU   
       40.71  1:25.04  2:18.45  2:55.25                                    
  6 Kofford, Lila H           10 COTO-CA              2:55.35    2:57.19 .BLU   
       37.78  1:21.45  2:19.06  2:57.19                                    
  7 Ascari, Gillian A          9 SCAL-CA              3:04.03    3:04.11 .BLU   
       41.00  1:27.16  2:23.96  3:04.11                                    
  8 Miazga, Audrey J           9 MVN-CA               3:02.62    3:06.26 .BLU   
       41.48  1:29.11  2:24.29  3:06.26                                    
  9 Yang, Nicole               9 SCAL-CA              3:06.00    3:11.22        
       43.37  1:34.10  2:29.45  3:11.22                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA                27.65      28.03 .BLU   
  2 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA                27.35      28.05 .BLU   
  3 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA                27.96      28.19 .BLU   
  4 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA                29.16      28.26 .BLU   
  4 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA                28.48      28.26 .BLU   
  6 Rhee, Kaylah Y            12 GWSC-CA                28.80      28.58 .BLU   
  7 Voss, Maya L              12 DA-CA                  28.05      28.91 .BLU   
  8 Rho, Christine            12 SCAL-CA                29.56      29.04 .BLU   
  9 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA                 29.31      29.14 .BLU   
 10 Schechinger, Tiara L      12 UN-04-CA               29.20      29.38 .BLU   
 11 Gomez, Emma O             12 MVN-CA                 30.29      29.65 .BLU   
 12 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                28.87      29.90 .BLU   
 13 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 30.43      29.93 .BLU   
 14 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                29.38      30.03 .BLU   
 15 Agustin, Zoe T            12 STOP-CA                30.57      30.16 .BLU   
 16 Kang, Chloe E             12 UN-04-CA               30.60      30.35 .BLU   
 -- TerAvest, Celeste J       11 UN-02-CO               29.97         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA                59.72      59.71 .BLU   
       28.67    59.71                                                      
  2 Rhee, Kaylah Y            12 GWSC-CA              1:02.39    1:00.77 .BLU   
       29.53  1:00.77                                                      
  3 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA              1:02.47    1:00.79 .BLU   
       29.23  1:00.79                                                      
  4 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA              1:00.59    1:01.12 .BLU   
       29.54  1:01.12                                                      
  5 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               1:00.15    1:01.21 .BLU   
       29.56  1:01.21                                                      
  5 Voss, Maya L              12 DA-CA                1:00.47    1:01.21 .BLU   
       29.83  1:01.21                                                      
  7 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA              1:03.64    1:02.01 .BLU   
       29.73  1:02.01                                                      
  8 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA              1:04.19    1:02.52 .BLU   
       30.27  1:02.52                                                      
  9 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA               1:02.71    1:02.68 .BLU   
       29.99  1:02.68                                                      
 10 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA               1:04.39    1:03.42 .BLU   
       30.90  1:03.42                                                      
 11 Schechinger, Tiara L      12 UN-04-CA             1:02.53    1:04.11 .BLU   
       30.52  1:04.11                                                      
 12 Stephens, Kayla M         12 AZOT-CA              1:04.58    1:04.92 .BLU   
       31.17  1:04.92                                                      
 13 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA              1:03.54    1:05.29 .BLU   
       30.92  1:05.29                                                      
 14 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               1:05.55    1:05.31 .BLU   
       31.42  1:05.31                                                      
 15 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               1:04.33    1:05.71 .BLU   
       31.58  1:05.71                                                      
 16 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               1:06.49    1:06.09 .BLU   
       31.51  1:06.09                                                      
 17 TerAvest, Celeste J       11 UN-02-CO             1:04.92    1:06.71        
       31.53  1:06.71                                                      
 18 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               1:04.89    1:06.78        
       32.38  1:06.78                                                      
 19 Hadhoud, Leila H          12 UN-04-CA             1:06.23    1:07.13        
       32.01  1:07.13                                                      
 20 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              1:06.32    1:07.45        
       32.58  1:07.45                                                      
 21 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               1:06.70    1:07.50        
       32.71  1:07.50                                                      
 22 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA              1:02.67    1:07.79        
       32.17  1:07.79                                                      
 23 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:06.70    1:09.39        
       32.91  1:09.39                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA              2:07.99    2:08.08 .BLU   
       29.48  1:02.51  1:36.69  2:08.08                                    
  2 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA              2:14.43    2:10.55 .BLU   
       29.55  1:02.63  1:36.60  2:10.55                                    
  3 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               2:10.60    2:12.23 .BLU   
       30.11  1:03.71  1:38.54  2:12.23                                    
  4 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA              2:17.80    2:12.89 .BLU   
       30.42  1:04.12  1:38.62  2:12.89                                    
  5 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA              2:15.16    2:13.30 .BLU   
       32.05  1:05.60  1:39.86  2:13.30                                    
  6 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA               2:19.29    2:17.91 .BLU   
       31.91  1:07.43  1:43.18  2:17.91                                    
  7 Rho, Christine            12 SCAL-CA              2:21.94    2:19.69 .BLU   
       31.70  1:06.63  1:43.44  2:19.69                                    
  8 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              2:21.77    2:21.62 .BLU   
       32.10  1:08.52  1:45.68  2:21.62                                    
  9 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               2:19.10    2:22.46 .BLU   
       32.23  1:09.10  1:46.17  2:22.46                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  36.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA                31.90      31.68 .BLU   
  2 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA                33.02      32.70 .BLU   
  3 Stephens, Kayla M         12 AZOT-CA                32.16      33.01 .BLU   
  4 Schechinger, Tiara L      12 UN-04-CA               33.30      33.06 .BLU   
  5 Marsden, Avery J          11 EAST-CA                34.63      34.01 .BLU   
  6 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA                 33.64      34.06 .BLU   
  7 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA                 33.49      34.28 .BLU   
  8 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                35.14      34.73 .BLU   
  9 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA                 34.82      34.74 .BLU   
 10 Hadhoud, Leila H          12 UN-04-CA               35.37      34.83 .BLU   
 11 TerAvest, Celeste J       11 UN-02-CO               34.29      34.97 .BLU   
 12 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA                 34.74      35.11 .BLU   
 13 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA                34.20      35.74 .BLU   
 14 Kang, Chloe E             12 UN-04-CA               36.16      36.20 .BLU   
 15 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 34.89      36.96        
 16 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA                35.19      37.15        
 17 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                35.25      37.40        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA              1:08.23    1:08.33 .BLU   
       33.12  1:08.33                                                      
  2 Rhee, Kaylah Y            12 GWSC-CA              1:08.35    1:08.38 .BLU   
       33.00  1:08.38                                                      
  3 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA              1:09.73    1:09.57 .BLU   
       34.20  1:09.57                                                      
  4 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               1:10.45    1:09.86 .BLU   
       33.85  1:09.86                                                      
  5 Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:13.79    1:12.64 .BLU   
       35.36  1:12.64                                                      
  6 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA               1:13.41    1:13.07 .BLU   
       35.48  1:13.07                                                      
  7 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               1:16.99    1:13.12 .BLU   
       36.04  1:13.12                                                      
  8 Rho, Christine            12 SCAL-CA              1:14.89    1:13.27 .BLU   
       35.60  1:13.27                                                      
  9 Curry, Ryder P            11 MVN-CA               1:15.88    1:14.46 .BLU   
       35.85  1:14.46                                                      
  9 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               1:12.51    1:14.46 .BLU   
       35.73  1:14.46                                                      
 11 TerAvest, Celeste J       11 UN-02-CO             1:12.55    1:14.82 .BLU   
       35.73  1:14.82                                                      
 12 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA              1:16.96    1:16.84 .BLU   
       37.03  1:16.84                                                      
 13 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              1:15.08    1:17.60 .BLU   
       37.66  1:17.60                                                      
 14 Rho, Esther               11 SCAL-CA              1:17.16    1:19.66        
       39.60  1:19.66                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  40.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA                 36.87      35.86 .BLU   
  2 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA                35.49      35.89 .BLU   
  3 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA                36.13      37.23 .BLU   
  4 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA                37.49      37.69 .BLU   
  5 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA                37.22      37.80 .BLU   
  6 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA                38.00      38.86 .BLU   
  7 Kuhne, Ainsley W          11 GWSC-CA                40.49      38.95 .BLU   
  8 Schechinger, Tiara L      12 UN-04-CA               37.51      39.18 .BLU   
  9 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                36.92      39.22 .BLU   
 10 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA                38.07      39.73 .BLU   
 11 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA                 40.57      40.06 .BLU   
 12 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA                 39.65      40.53 .BLU   
 12 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                38.49      40.53 .BLU   
 14 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA                 40.65      40.96        
 15 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 38.01      41.40        
 16 Kang, Chloe E             12 UN-04-CA               39.19      41.59        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA              1:15.74    1:16.90 .BLU   
       35.95  1:16.90                                                      
  2 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               1:22.90    1:17.21 .BLU   
       36.26  1:17.21                                                      
  3 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA              1:19.03    1:18.86 .BLU   
       36.97  1:18.86                                                      
  4 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA              1:21.30    1:19.60 .BLU   
       37.58  1:19.60                                                      
  5 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA              1:25.70    1:25.16 .BLU   
       39.95  1:25.16                                                      
  5 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA              1:21.83    1:25.16 .BLU   
       39.30  1:25.16                                                      
  7 Kuhne, Ainsley W          11 GWSC-CA              1:27.44    1:25.30 .BLU   
       41.08  1:25.30                                                      
  8 Kang, Chloe E             12 UN-04-CA             1:25.74    1:25.77 .BLU   
       39.76  1:25.77                                                      
  9 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              1:26.48    1:26.44 .BLU   
       41.37  1:26.44                                                      
 10 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA              1:19.91    1:26.96 .BLU   
       39.20  1:26.96                                                      
 11 Jareno, Gaby I            11 MVN-CA               1:28.74    1:26.99 .BLU   
       41.61  1:26.99                                                      
 -- Marsden, Avery J          11 EAST-CA              1:28.53         DQ        
       41.03       DQ                                                      
 -- Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               1:28.28         DQ        
       40.78       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  34.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       11 RIPT-CA                30.52      30.43 .BLU   
  2 Voss, Maya L              12 DA-CA                  29.78      30.44 .BLU   
  3 Burke, Sadie E            12 MVN-CA                 30.55      31.11 .BLU   
  4 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA                31.70      31.59 .BLU   
  5 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA                 31.70      31.66 .BLU   
  6 Puckett, Belle F          11 SEAL-CA                32.07      31.68 .BLU   
  7 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA                32.19      32.30 .BLU   
  8 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA                31.48      32.42 .BLU   
  9 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA                32.87      32.51 .BLU   
 10 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA                 31.98      32.66 .BLU   
 11 Gomez, Emma O             12 MVN-CA                 31.46      33.17 .BLU   
 12 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA                 33.42      34.27 .BLU   
 13 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                33.08      34.61        
 14 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA                 31.47      34.96        
 15 Rho, Esther               11 SCAL-CA                33.55      37.04        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Maya L              12 DA-CA                1:08.21    1:08.07 .BLU   
       32.36  1:08.07                                                      
  2 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA              1:11.52    1:10.55 .BLU   
       34.29  1:10.55                                                      
  3 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               1:11.62    1:10.85 .BLU   
       33.50  1:10.85                                                      
  4 Swails, Maddy I           11 SCAL-CA              1:10.01    1:11.56 .BLU   
       34.00  1:11.56                                                      
  5 Burke, Sadie E            12 MVN-CA               1:12.10    1:12.62 .BLU   
       34.37  1:12.62                                                      
  6 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA               1:13.46    1:13.16 .BLU   
       34.00  1:13.16                                                      
  7 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               1:13.08    1:14.23 .BLU   
       33.75  1:14.23                                                      
  8 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA              1:14.66    1:14.72 .BLU   
       34.40  1:14.72                                                      
  9 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:12.38    1:19.45        
       35.70  1:19.45                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA              1:07.87    1:08.84 .BLU   
       31.30  1:08.84                                                      
  2 Voss, Maya L              12 DA-CA                1:06.25    1:09.88 .BLU   
       32.43  1:09.88                                                      
  3 Rho, Christine            12 SCAL-CA              1:11.27    1:10.49 .BLU   
       32.57  1:10.49                                                      
  4 Rhee, Kaylah Y            12 GWSC-CA              1:08.89    1:11.13 .BLU   
       32.01  1:11.13                                                      
  5 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA              1:13.06    1:13.88 .BLU   
       34.63  1:13.88                                                      
  6 Schechinger, Tiara L      12 UN-04-CA             1:12.34    1:13.90 .BLU   
       33.55  1:13.90                                                      
  7 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA              1:13.70    1:15.33 .BLU   
       34.89  1:15.33                                                      
  8 Agustin, Zoe T            12 STOP-CA              1:13.90    1:16.96 .BLU   
       35.64  1:16.96                                                      
  9 Kang, Chloe E             12 UN-04-CA             1:17.15    1:17.04 .BLU   
       35.35  1:17.04                                                      
 10 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               1:14.66    1:17.33 .BLU   
       36.38  1:17.33                                                      
 11 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              1:16.46    1:17.49 .BLU   
       36.91  1:17.49                                                      
 12 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA              1:17.06    1:17.61 .BLU   
       36.98  1:17.61                                                      
 12 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               1:13.41    1:17.61 .BLU   
       33.53  1:17.61                                                      
 14 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               1:15.89    1:18.34        
       36.46  1:18.34                                                      
 15 Rho, Esther               11 SCAL-CA              1:16.73    1:20.11        
       39.03  1:20.11                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               2:28.92    2:26.33 .BLU   
       33.06  1:09.46  1:52.25  2:26.33                                    
  2 Voss, Maya L              12 DA-CA                2:21.92    2:27.85 .BLU   
       32.09  1:10.81  1:53.45  2:27.85                                    
  3 Stinson, MaKenna R        12 AZOT-CA              2:24.45    2:28.71 .BLU   
       33.54  1:10.82  1:56.29  2:28.71                                    
  4 Kashima, Kenna M          12 SCAL-CA              2:35.24    2:34.26 .BLU   
       33.40  1:13.57  2:00.42  2:34.26                                    
  5 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA              2:36.73    2:35.47 .BLU   
       32.87  1:10.54  1:58.00  2:35.47                                    
  6 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               2:33.33    2:36.38 .BLU   
       34.59  1:18.15  2:02.51  2:36.38                                    
  7 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               2:33.01    2:40.69 .BLU   
       35.81  1:15.88  2:04.20  2:40.69                                    
  8 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               2:35.52    2:40.90 .BLU   
       36.24  1:19.47  2:05.95  2:40.90                                    
  9 Gomez, Emma O             12 MVN-CA               2:35.89    2:42.33 .BLU   
       34.84  1:13.46  2:06.78  2:42.33                                    
 10 Massucco, Sydnie I        11 MVN-CA               2:42.92    2:44.17 .BLU   
       38.44  1:17.13  2:09.03  2:44.17                                    
 11 Fitchett, Belle B         11 MVN-CA               2:44.87    2:44.75 .BLU   
       37.45  1:20.70  2:09.14  2:44.75                                    
 12 Trudeau, Ava M            11 MVN-CA               2:45.91    2:44.79 .BLU   
       37.28  1:21.79  2:08.43  2:44.79                                    
 13 Andriashvili, Anna A      12 AZOT-CA              2:46.20    2:45.51 .BLU   
       35.40  1:20.72  2:09.32  2:45.51                                    
 14 Burke, Sadie E            12 MVN-CA               2:40.87    2:47.41        
       35.18  1:19.50  2:13.19  2:47.41                                    
 15 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              2:41.86    2:50.39        
       39.35  1:21.41  2:11.85  2:50.39                                    
 16 Andriashvili, Nataly N    11 AZOT-CA              2:46.20    2:53.07        
       41.29  1:22.52  2:14.19  2:53.07                                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA                25.87      26.52 .BLU   
  2 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA                 27.43      26.97 .BLU   
  3 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA                28.17      27.02 .BLU   
  4 Liu, Jasmine              14 EAST-CA                26.78      27.08 .BLU   
  5 Bright, Alexis S          13 COTO-CA                26.74      27.10 .BLU   
  6 Kashima, Kayla M          14 SCAL-CA                27.17      27.24 .BLU   
  7 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                26.55      27.32 .BLU   
  8 Yu, Margaret L            14 DA-CA                  26.44      27.52 .BLU   
  9 Reynolds, Zoe L           13 COTO-CA                26.67      27.58 .BLU   
 10 Tran, Irene A             13 UN-05-CA               27.42      27.65 .BLU   
 11 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA                27.90      27.70 .BLU   
 12 Wang, Julia               13 MVN-CA                 28.90      27.75 .BLU   
 13 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA                 26.83      27.76 .BLU   
 14 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA                 27.43      27.86 .BLU   
 15 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA                 27.83      28.06 .BLU   
 16 Hickman, Charisse S       13 AZOT-CA                27.78      28.19 .BLU   
 17 Nenadov, Bella R          14 DA-CA                  27.53      28.37 .BLU   
 18 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA                28.58      28.63 .BLU   
 19 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA                28.89      28.81 .BLU   
 20 Elseifi, Yoshi M          13 SCAL-CA                28.56      28.91 .BLU   
 21 Diaz, Abby G              13 COTO-CA                29.27      29.16 .BLU   
 22 Guard, Ava R              13 GWSC-CA                28.80      29.22 .BLU   
 23 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA                 29.30      29.91        
 24 Li, Vanessa S             14 MVN-CA                 29.30      29.92        
 25 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA                27.55      30.23        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA                57.07      57.42 .BLU   
       27.80    57.42                                                      
  2 Nguyen, Chantee T         13 GWSC-CA                58.10      57.83 .BLU   
       27.46    57.83                                                      
  3 Bright, Alexis S          13 COTO-CA                58.14      57.87 .BLU   
       28.03    57.87                                                      
  4 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA                57.24      58.38 .BLU   
       27.61    58.38                                                      
  5 Kashima, Kayla M          14 SCAL-CA                58.13      58.50 .BLU   
       28.32    58.50                                                      
  6 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:00.13      59.23 .BLU   
       27.85    59.23                                                      
  7 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA                 59.48      59.50 .BLU   
       28.73    59.50                                                      
  8 Taylor, Eliza K           13 MVN-CA                 57.21      59.65 .BLU   
       28.78    59.65                                                      
  9 Wang, Julia               13 MVN-CA                 59.95      59.76 .BLU   
       28.86    59.76                                                      
 10 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA                 59.73      59.85 .BLU   
       28.75    59.85                                                      
 10 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA                58.52      59.85 .BLU   
       29.42    59.85                                                      
 12 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              1:00.11      59.88 .BLU   
       28.43    59.88                                                      
 13 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA                 59.28    1:00.28 .BLU   
       28.84  1:00.28                                                      
 13 Tran, Irene A             13 UN-05-CA               59.26    1:00.28 .BLU   
       28.82  1:00.28                                                      
 15 Yu, Margaret L            14 DA-CA                  59.49    1:01.24 .BLU   
       29.27  1:01.24                                                      
 16 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                58.72    1:01.28 .BLU   
       29.56  1:01.28                                                      
 17 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              1:01.55    1:01.82 .BLU   
       30.13  1:01.82                                                      
 18 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              1:03.36    1:01.89 .BLU   
       29.99  1:01.89                                                      
 19 Elseifi, Yoshi M          13 SCAL-CA              1:02.27    1:02.38 .BLU   
       30.34  1:02.38                                                      
 20 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              1:00.94    1:03.62        
       29.46  1:03.62                                                      
 21 Li, Vanessa S             14 MVN-CA               1:03.40    1:04.09        
       31.04  1:04.09                                                      
 22 Surjadinata, Lily         13 STOP-CA              1:02.87    1:04.17        
       30.44  1:04.17                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              2:00.83    2:02.38 .BLU   
       28.18    59.30  1:31.37  2:02.38                                    
  2 Bright, Alexis S          13 COTO-CA              2:04.94    2:03.60 .BLU   
       28.51    59.51  1:31.99  2:03.60                                    
  3 Nguyen, Chantee T         13 GWSC-CA              2:02.07    2:03.77 .BLU   
       28.54    59.51  1:31.37  2:03.77                                    
  4 Kashima, Kayla M          14 SCAL-CA              2:05.31    2:04.94 .BLU   
       29.63  1:00.98  1:32.84  2:04.94                                    
  5 Hollis, Giselle A         13 MVN-CA               2:05.48    2:07.13 .BLU   
       29.86  1:02.03  1:35.43  2:07.13                                    
  6 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA               2:06.15    2:07.74 .BLU   
       29.48  1:01.75  1:34.83  2:07.74                                    
  7 Wang, Julia               13 MVN-CA               2:10.18    2:08.74 .BLU   
       31.71  1:04.39  1:36.89  2:08.74                                    
  8 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA              2:13.89    2:09.40 .BLU   
       29.27  1:01.58  1:35.76  2:09.40                                    
  9 Wong, Melissa E           13 AZOT-CA              2:10.24    2:09.61 .BLU   
       30.79  1:04.03  1:37.84  2:09.61                                    
 10 Hickman, Charisse S       13 AZOT-CA              2:16.03    2:09.64 .BLU   
       31.26  1:04.22  1:36.67  2:09.64                                    
 11 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA              2:11.83    2:09.83 .BLU   
       30.61  1:03.72  1:37.81  2:09.83                                    
 12 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA               2:10.30    2:10.12 .BLU   
       29.91  1:03.23  1:36.65  2:10.12                                    
 13 Taguchi, Ai               14 UN-05-CA             2:06.17    2:10.19 .BLU   
       29.88  1:02.81  1:36.71  2:10.19                                    
 14 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA              2:05.84    2:10.54 .BLU   
       30.27  1:03.33  1:37.18  2:10.54                                    
 15 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA               2:07.55    2:10.76 .BLU   
       30.46  1:03.88  1:38.02  2:10.76                                    
 16 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              2:13.32    2:11.32 .BLU   
       30.57  1:03.86  1:38.06  2:11.32                                    
 16 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA               2:09.93    2:11.32 .BLU   
       30.62  1:04.09  1:38.01  2:11.32                                    
 18 Reynolds, Zoe L           13 COTO-CA              2:07.67    2:12.25 .BLU   
       29.52  1:02.82  1:37.99  2:12.25                                    
 19 Tran, Irene A             13 UN-05-CA             2:12.79    2:12.48 .BLU   
       29.60  1:03.06  1:38.28  2:12.48                                    
 20 Nenadov, Bella R          14 DA-CA                2:14.60    2:15.26 .BLU   
       29.79  1:03.84  1:40.43  2:15.26                                    
 21 Guard, Ava R              13 GWSC-CA              2:16.10    2:15.82 .BLU   
       30.65  1:05.51  1:41.70  2:15.82                                    
 22 Elseifi, Yoshi M          13 SCAL-CA              2:12.63    2:15.85 .BLU   
       31.03  1:05.41  1:41.36  2:15.85                                    
 23 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               2:16.10    2:16.57        
       31.36  1:05.91  1:41.85  2:16.57                                    
 24 Li, Vanessa S             14 MVN-CA               2:14.57    2:16.67        
       31.87  1:07.02  1:42.62  2:16.67                                    
 25 Surjadinata, Lily         13 STOP-CA              2:16.10    2:16.86        
       31.46  1:06.25  1:42.84  2:16.86                                    
 26 Yu, Margaret L            14 DA-CA                2:15.21    2:17.52        
       30.25  1:05.15  1:42.08  2:17.52                                    
 27 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              2:16.10    2:17.56        
       32.04  1:06.62  1:42.28  2:17.56                                    
 28 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              2:13.79    2:17.61        
       31.00  1:06.10  1:41.63  2:17.61                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowengrub, Hillary R      14 MVN-CA               1:02.86    1:03.11 .BLU   
       30.88  1:03.11                                                      
  2 Taguchi, Ai               14 UN-05-CA             1:03.15    1:03.71 .BLU   
       30.91  1:03.71                                                      
  3 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA              1:04.56    1:04.38 .BLU   
       30.92  1:04.38                                                      
  4 Hickman, Chloe A          14 AZOT-CA              1:04.64    1:05.39 .BLU   
       32.22  1:05.39                                                      
  5 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA              1:06.48    1:06.46 .BLU   
       32.07  1:06.46                                                      
  6 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA               1:09.22    1:06.64 .BLU   
       32.03  1:06.64                                                      
  7 Tran, Irene A             13 UN-05-CA             1:04.96    1:06.80 .BLU   
       32.11  1:06.80                                                      
  8 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              1:07.68    1:07.28 .BLU   
       31.68  1:07.28                                                      
  9 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA               1:07.46    1:07.69 .BLU   
       33.14  1:07.69                                                      
 10 Wong, Melissa E           13 AZOT-CA              1:09.07    1:08.19 .BLU   
       33.59  1:08.19                                                      
 11 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              1:10.94    1:09.75 .BLU   
       33.82  1:09.75                                                      
 12 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:07.74    1:10.10 .BLU   
       32.88  1:10.10                                                      
 13 Reynolds, Zoe L           13 COTO-CA              1:07.34    1:10.21 .BLU   
       33.64  1:10.21                                                      
 14 Hollis, Giselle A         13 MVN-CA               1:11.11    1:10.61 .BLU   
       34.86  1:10.61                                                      
 15 Elseifi, Yoshi M          13 SCAL-CA              1:12.33    1:11.66 .BLU   
       35.06  1:11.66                                                      
 16 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              1:11.44    1:11.70 .BLU   
       35.20  1:11.70                                                      
 17 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              1:10.84    1:12.21 .BLU   
       35.19  1:12.21                                                      
 18 Wang, Julia               13 MVN-CA               1:11.02    1:13.63 .BLU   
       36.76  1:13.63                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickman, Chloe A          14 AZOT-CA              1:12.20    1:11.18 .BLU   
       34.02  1:11.18                                                      
  2 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:09.34    1:11.92 .BLU   
       33.58  1:11.92                                                      
  3 Nguyen, Chantee T         13 GWSC-CA              1:14.07    1:14.88 .BLU   
       35.65  1:14.88                                                      
  4 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              1:15.30    1:15.20 .BLU   
       35.70  1:15.20                                                      
  5 Thai, Margrett B          14 RIPT-CA              1:16.18    1:15.37 .BLU   
       36.00  1:15.37                                                      
  6 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              1:14.73    1:15.82 .BLU   
       35.58  1:15.82                                                      
  7 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA               1:13.57    1:16.43 .BLU   
       35.79  1:16.43                                                      
  8 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              1:14.99    1:17.24 .BLU   
       36.89  1:17.24                                                      
  9 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA               1:15.70    1:17.34 .BLU   
       36.34  1:17.34                                                      
 10 Yu, Margaret L            14 DA-CA                1:15.39    1:19.93 .BLU   
       37.56  1:19.93                                                      
 11 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               1:20.19    1:20.00 .BLU   
       38.10  1:20.00                                                      
 12 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              1:15.91    1:20.28 .BLU   
       38.10  1:20.28                                                      
 13 Surjadinata, Lily         13 STOP-CA              1:18.28    1:20.80 .BLU   
       37.71  1:20.80                                                      
 14 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA              1:18.00    1:21.26 .BLU   
       37.70  1:21.26                                                      
 15 Troccoli, Caprie B        13 AZOT-CA              1:21.24    1:22.22 .BLU   
       37.95  1:22.22                                                      
 16 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              1:19.68    1:22.68 .BLU   
       39.23  1:22.68                                                      
 17 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA              1:21.69    1:24.34        
       41.24  1:24.34                                                      
 18 Li, Vanessa S             14 MVN-CA               1:23.40    1:26.82        
       41.13  1:26.82                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jasmine              14 EAST-CA              1:01.50    1:02.18 .BLU   
       29.40  1:02.18                                                      
  2 Hickman, Chloe A          14 AZOT-CA              1:02.37    1:03.04 .BLU   
       29.33  1:03.04                                                      
  3 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:04.27    1:05.23 .BLU   
       30.75  1:05.23                                                      
  4 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              1:05.86    1:06.87 .BLU   
       31.26  1:06.87                                                      
  5 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA               1:04.77    1:07.26 .BLU   
       31.28  1:07.26                                                      
  6 Wang, Julia               13 MVN-CA               1:09.42    1:07.68 .BLU   
       31.92  1:07.68                                                      
  7 Taylor, Eliza K           13 MVN-CA               1:04.92    1:08.46 .BLU   
       31.93  1:08.46                                                      
  8 Kashima, Kayla M          14 SCAL-CA              1:07.67    1:08.80 .BLU   
       32.48  1:08.80                                                      
  9 Tran, Irene A             13 UN-05-CA             1:07.60    1:08.84 .BLU   
       32.19  1:08.84                                                      
 10 Hollis, Giselle A         13 MVN-CA               1:08.27    1:10.83 .BLU   
       32.20  1:10.83                                                      
 11 Hickman, Charisse S       13 AZOT-CA              1:08.95    1:12.38        
       33.10  1:12.38                                                      
 12 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               1:11.00    1:14.35        
       34.59  1:14.35                                                      
 13 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              1:11.00    1:14.68        
       35.02  1:14.68                                                      
 14 Li, Vanessa S             14 MVN-CA               1:11.00    1:14.93        
       35.30  1:14.93                                                      
 -- Yu, Margaret L            14 DA-CA                1:08.20         DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA               2:20.37    2:22.17 .BLU   
       31.36  1:06.07  1:48.31  2:22.17                                    
  2 Taylor, Eliza K           13 MVN-CA               2:20.11    2:22.77 .BLU   
       31.02  1:10.29  1:51.88  2:22.77                                    
  3 Hollis, Giselle A         13 MVN-CA               2:20.80    2:23.13 .BLU   
       31.43  1:10.23  1:52.94  2:23.13                                    
  4 Bright, Alexis S          13 COTO-CA              2:26.95    2:24.40 .BLU   
       31.16  1:08.04  1:51.80  2:24.40                                    
  5 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA               2:29.75    2:25.44 .BLU   
       32.35  1:09.16  1:52.19  2:25.44                                    
  6 Hickman, Charisse S       13 AZOT-CA              2:29.29    2:26.75 .BLU   
       32.35  1:10.86  1:51.85  2:26.75                                    
  7 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              2:28.31    2:29.34 .BLU   
       34.50  1:14.49  1:57.25  2:29.34                                    
  8 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA              2:29.86    2:29.94 .BLU   
       33.96  1:12.22  1:57.60  2:29.94                                    
  9 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA               2:27.32    2:30.74 .BLU   
       32.13  1:12.62  1:56.28  2:30.74                                    
 10 Thai, Margrett B          14 RIPT-CA              2:33.77    2:31.06 .BLU   
       33.23  1:15.21  1:56.04  2:31.06                                    
 11 Surjadinata, Lily         13 STOP-CA              2:30.52    2:31.64 .BLU   
       32.69  1:12.11  1:57.10  2:31.64                                    
 12 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               2:32.59    2:32.84 .BLU   
       35.51  1:14.45  1:57.90  2:32.84                                    
 13 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA              2:34.45    2:34.96 .BLU   
       34.82  1:13.37  2:00.97  2:34.96                                    
 14 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              2:31.41    2:35.10 .BLU   
       33.67  1:13.27  2:00.12  2:35.10                                    
 15 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              2:33.48    2:39.43        
       32.99  1:11.14  1:59.74  2:39.43                                    
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.70  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  29.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Tristin J          15 MVN-CA                 25.97      26.46 .BLU   
  2 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA                26.24      26.68 .BLU   
  3 Pendergrass, Lily R       16 SCAL-CA                26.38      26.77 .BLU   
  4 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA                25.66      26.85 .BLU   
  5 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA                26.27      27.00 .BLU   
  6 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA                26.96      27.20 .BLU   
  7 Anderson, Bree E          15 EAST-CA                27.88      27.74 .BLU   
  8 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA                27.40      27.88 .BLU   
  9 Kang, Kira E              15 UN-04-CA               27.35      28.25 .BLU   
 10 Hester, Gaby A            16 MVN-CA                 28.39      28.45 .BLU   
 11 Jewett, Lizzy G           15 RIPT-CA                27.25      29.10 .BLU   
 12 Ro, Hannah H              15 STOP-CA                28.46      29.14 .BLU   
 13 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA                29.09      29.93        
 14 Stinson, Kayli A          15 RIPT-CA                28.57      30.20        
 -- Barrera, Anastasia B      17 MVN-CA                 27.00         DQ        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.80  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:03.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kai M               16 SCAL-CA                57.10      56.69 .BLU   
       27.23    56.69                                                      
  2 Messenger, Morgan E       18 COTO-CA                54.73      57.01 .BLU   
       27.59    57.01                                                      
  3 Pendergrass, Lily R       16 SCAL-CA                57.11      57.15 .BLU   
       27.41    57.15                                                      
  4 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA                58.26      58.41 .BLU   
       27.96    58.41                                                      
  5 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA                57.33      59.63 .BLU   
       28.33    59.63                                                      
  6 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA              1:00.35      59.82 .BLU   
       28.89    59.82                                                      
  7 Kang, Kira E              15 UN-04-CA               59.71    1:00.39 .BLU   
       28.64  1:00.39                                                      
  8 Nguyen, Ally K            16 GWSC-CA              1:01.33    1:00.45 .BLU   
       28.83  1:00.45                                                      
  9 Abdelrahim, Sarah         15 MVN-CA               1:00.10    1:00.79 .BLU   
       28.90  1:00.79                                                      
 10 Walsh, Tristin J          15 MVN-CA                 55.95    1:01.12 .BLU   
       28.80  1:01.12                                                      
 11 Gendron, Elizabeth R      18 GWSC-CA              1:01.49    1:01.30 .BLU   
       29.39  1:01.30                                                      
 12 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               1:02.36    1:01.60 .BLU   
       29.83  1:01.60                                                      
 13 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA              1:02.80    1:04.11        
       30.48  1:04.11                                                      
 14 Ro, Hannah H              15 STOP-CA              1:00.87    1:04.18        
       30.96  1:04.18                                                      
 15 Stinson, Kayli A          15 RIPT-CA              1:00.99    1:05.30        
       31.29  1:05.30                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  2:16.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Tristin J          15 MVN-CA               2:05.40    2:06.81 .BLU   
       28.99  1:01.01  1:34.25  2:06.81                                    
  2 Anderson, Bree E          15 EAST-CA              2:09.37    2:07.41 .BLU   
       30.37  1:03.48  1:36.17  2:07.41                                    
  3 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA              2:09.03    2:07.74 .BLU   
       30.63  1:04.22  1:37.68  2:07.74                                    
  4 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA              2:01.66    2:08.10 .BLU   
       29.15  1:01.74  1:35.36  2:08.10                                    
  5 Pendergrass, Lily R       16 SCAL-CA              2:05.11    2:08.36 .BLU   
       29.30  1:01.93  1:35.51  2:08.36                                    
  6 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA              2:04.53    2:08.70 .BLU   
       29.81  1:03.40  1:36.78  2:08.70                                    
  7 Barrera, Anastasia B      17 MVN-CA               2:03.92    2:09.71 .BLU   
       29.55  1:02.09  1:35.88  2:09.71                                    
  8 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA              2:04.28    2:11.86 .BLU   
       30.94  1:04.25  1:38.18  2:11.86                                    
  9 Kang, Kira E              15 UN-04-CA             2:12.78    2:12.55 .BLU   
       29.99  1:03.64  1:38.17  2:12.55                                    
 10 Gendron, Elizabeth R      18 GWSC-CA              2:13.79    2:12.60 .BLU   
       29.67  1:03.39  1:37.98  2:12.60                                    
 11 Hester, Gaby A            16 MVN-CA               2:13.36    2:15.77 .BLU   
       30.38  1:05.16  1:42.38  2:15.77                                    
 12 Ro, Hannah H              15 STOP-CA              2:11.78    2:15.97 .BLU   
       31.02  1:05.39  1:40.73  2:15.97                                    
 13 Jewett, Lizzy G           15 RIPT-CA              2:14.86    2:19.29        
       32.85  1:08.67  1:44.50  2:19.29                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soroosh, Sasha            16 MVN-CA               1:04.74    1:02.45 .BLU   
       30.79  1:02.45                                                      
  2 Pendergrass, Lily R       16 SCAL-CA              1:00.02    1:03.16 .BLU   
       30.08  1:03.16                                                      
  3 Walsh, Tristin J          15 MVN-CA               1:06.09    1:04.93 .BLU   
       31.36  1:04.93                                                      
  4 Wong, Kai M               16 SCAL-CA                59.89    1:05.04 .BLU   
       31.38  1:05.04                                                      
  5 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA              1:01.83    1:05.45 .BLU   
       32.07  1:05.45                                                      
  6 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              1:06.73    1:06.88 .BLU   
       32.33  1:06.88                                                      
  7 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA              1:07.16    1:07.40 .BLU   
       32.86  1:07.40                                                      
  8 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA              1:13.36    1:08.22 .BLU   
       32.51  1:08.22                                                      
  9 Kang, Kira E              15 UN-04-CA             1:09.22    1:08.43 .BLU   
       32.78  1:08.43                                                      
 10 Stinson, Kayli A          15 RIPT-CA              1:05.66    1:09.79 .BLU   
       33.30  1:09.79                                                      
 11 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA              1:09.44    1:11.00 .BLU   
       34.61  1:11.00                                                      
 -- Jewett, Lizzy G           15 RIPT-CA              1:12.26         DQ        
       35.06       DQ                                                      
 -- Ruan, Celine              16 GWSC-CA              1:11.43         DQ        
       34.76       DQ                                                      
 -- Barrera, Anastasia B      17 MVN-CA               1:07.59         NS        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:25.10  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:25.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA              1:10.77    1:14.72 .BLU   
       35.31  1:14.72                                                      
  2 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA              1:11.79    1:17.06 .BLU   
       36.59  1:17.06                                                      
  3 Boozer, Anna Riley R      15 EAST-CA              1:20.44    1:22.52 .BLU   
       40.35  1:22.52                                                      
  4 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA              1:23.53    1:23.38 .BLU   
       38.96  1:23.38                                                      
  5 Jewett, Lizzy G           15 RIPT-CA              1:22.65    1:23.59 .BLU   
       39.91  1:23.59                                                      
  6 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA              1:22.99    1:23.87 .BLU   
       39.56  1:23.87                                                      
  7 Stinson, Kayli A          15 RIPT-CA              1:22.88    1:25.14        
       40.97  1:25.14                                                      
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:11.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              1:02.59    1:03.52 .BLU   
       30.17  1:03.52                                                      
  2 Messenger, Morgan E       18 COTO-CA              1:00.46    1:03.53 .BLU   
       29.60  1:03.53                                                      
  3 Nguyen, Alena L           15 GWSC-CA              1:05.58    1:05.43 .BLU   
       30.43  1:05.43                                                      
  4 Schreiber, Sophia M       16 MVN-CA               1:03.74    1:06.69 .BLU   
       31.15  1:06.69                                                      
  5 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA              1:06.48    1:09.40 .BLU   
       31.39  1:09.40                                                      
  6 Nguyen, Ally K            16 GWSC-CA              1:08.10    1:10.28 .BLU   
       33.48  1:10.28                                                      
  7 Abdelrahim, Sarah         15 MVN-CA               1:07.74    1:10.78 .BLU   
       32.52  1:10.78                                                      
  8 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA              1:11.00    1:14.10        
       34.47  1:14.10                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schreiber, Sophia M       16 MVN-CA               2:18.43    2:22.70 .BLU   
       30.37  1:05.55  1:49.69  2:22.70                                    
  2 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA              2:24.74    2:22.75 .BLU   
       32.54  1:08.02  1:48.90  2:22.75                                    
  3 Nguyen, Alena L           15 GWSC-CA              2:25.73    2:24.58 .BLU   
       30.73  1:06.77  1:50.55  2:24.58                                    
  4 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA              2:22.84    2:30.18 .BLU   
       33.74  1:11.59  1:56.54  2:30.18                                    
  5 Gendron, Elizabeth R      18 GWSC-CA              2:31.94    2:30.43 .BLU   
       32.11  1:10.83  1:54.81  2:30.43                                    
  6 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA              2:25.27    2:31.25 .BLU   
       32.27  1:10.94  1:59.12  2:31.25                                    
  7 Ro, Hannah H              15 STOP-CA              2:30.81    2:34.09 .BLU   
       33.11  1:12.97  1:59.65  2:34.09                                    
  8 Abdelrahim, Sarah         15 MVN-CA               2:30.08    2:35.26 .BLU   
       32.11  1:12.65  1:58.54  2:35.26                                    
  9 Jewett, Lizzy G           15 RIPT-CA              2:34.49    2:38.98        
       31.29  1:11.96  2:00.54  2:38.98                                    
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:58.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  12:58.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA             10:54.27   10:45.66 .BLU   
       29.69  1:01.93  1:34.59  2:07.14  2:39.45  3:12.18  3:44.94  4:17.70
     4:50.37  5:23.04  5:55.75  6:28.19  7:00.58  7:33.78  8:06.10  8:38.70
     9:11.01  9:42.86 10:14.50 10:45.66                                    
  2 Szekely, Emese            12 MVN-CA              11:22.21   11:07.47 .BLU   
       30.75  1:04.68  1:38.47  2:12.19  2:45.95  3:20.07  3:54.14  4:27.90
     5:01.43  5:35.00  6:08.26  6:41.58  7:15.12  7:48.65  8:22.19  8:55.48
     9:29.35 10:02.48 10:35.60 11:07.47                                    
  3 Stewart, Sophia J         15 AZOT-CA             11:06.43   11:16.85 .BLU   
       30.04  1:03.24  1:36.52  2:10.32  2:44.00  3:17.64  3:51.84  4:26.75
     5:00.89  5:34.92  6:08.86  6:43.19  7:17.87  7:52.39  8:26.46  9:01.07
     9:35.60 10:09.91 10:43.77 11:16.85                                    
  4 Nguyen, Chantee T         13 GWSC-CA             11:21.84   11:26.17 .BLU   
       31.71  1:05.70  1:40.12  2:14.56  2:49.00  3:23.41  3:57.82  4:32.09
     5:06.48  5:40.84  6:15.38  6:49.92  7:24.53  7:59.09  8:33.87  9:08.34
     9:43.12 10:17.98 10:52.42 11:26.17                                    
  5 Burke, Sadie E            12 MVN-CA              12:05.88   11:44.73 .BLU   
       32.28  1:06.23  1:41.34  2:16.17  2:50.85  3:25.74  4:01.41  4:36.76
     5:13.23  5:49.85  6:26.47  7:02.38  7:38.52  8:14.76  8:50.08  9:25.44
    10:00.70 10:36.22 11:11.29 11:44.73                                    
  6 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA              11:45.48   11:46.46 .BLU   
       30.12  1:03.50  1:38.22  2:12.88  2:48.74  3:24.71  4:00.84  4:37.19
     5:13.20  5:49.02  6:24.92  7:00.91  7:36.74  8:12.66  8:48.31  9:24.39
    10:00.32 10:36.27 11:11.96 11:46.46                                    
  7 Taylor, Cristina M        13 MVN-CA              11:38.31   11:50.62 .BLU   
       30.56  1:03.86  1:38.26  2:13.00  2:47.59  3:22.82  3:58.34  4:34.59
     5:11.08  5:47.88  6:24.99  7:00.90  7:37.98  8:14.19  8:50.46  9:26.79
    10:03.13 10:40.14 11:16.01 11:50.62                                    
  8 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA              11:26.76   11:57.72 .BLU   
                                2:12.90  2:47.38  3:22.52  3:56.98  4:31.59
     5:06.53  5:41.00  6:23.12  7:02.10  7:40.82  8:18.75  8:57.17  9:34.81
    10:12.71 10:49.73 11:25.26 11:57.72                                    
  9 Allen, Jasmine J          14 EAST-CA             11:31.58   11:58.14 .BLU   
       31.81  1:06.09  1:41.52  2:17.14  2:52.37  3:27.56  4:03.63  4:39.75
     5:16.07  5:52.46  6:29.26  7:05.95  7:42.29  8:19.13  8:56.37  9:33.45
    10:10.14 10:46.95 11:23.27 11:58.14                                    
 10 Bintintan, Andrea         11 MVN-CA              12:46.95   12:13.76 .BLU   
       32.83  1:09.13  1:45.61  2:22.55  3:00.21  3:37.03  4:14.59  4:52.55
     5:29.42  6:07.28  6:44.58  7:21.77  7:58.69  8:35.45  9:12.02  9:48.90
    10:25.16 11:02.49 11:38.82 12:13.76                                    
 11 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA              12:58.60   12:15.28 .BLU   
       30.91  1:06.05  1:42.72  2:19.18  2:55.67  3:32.49  4:09.17  4:46.13
     5:23.19  6:00.57  6:38.13  7:16.49  7:54.31  8:32.22  9:09.28  9:47.35
    10:25.79 11:03.84 11:40.87 12:15.28                                    
 12 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA              12:58.60   12:17.07 .BLU   
       31.91  1:07.62  1:44.86  2:21.91  2:58.93  3:36.31  4:14.11  4:51.40
     5:28.62  6:06.38  6:43.85  7:21.45  7:58.89  8:35.94  9:13.48  9:51.27
    10:28.82 11:07.10 11:43.05 12:17.07                                    
 13 Reynolds, Zoe L           13 COTO-CA             11:52.27   12:19.13 .BLU   
       31.31  1:05.90  1:41.93  2:17.15  2:52.97  3:29.45  4:06.09  4:43.90
     5:21.20  5:58.99  6:37.16  7:15.38  7:53.87  8:32.35  9:10.54  9:48.64
    10:26.62 11:04.86 11:42.86 12:19.13                                    
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pendergrass, Lily R       16 SCAL-CA              2:10.61    2:14.58 .BLU   
       31.80  1:05.55  1:40.14  2:14.58                                    
  2 Liu, Jasmine              14 EAST-CA              2:16.68    2:16.27 .BLU   
       32.61  1:06.58  1:41.63  2:16.27                                    
  3 Wong, Kai M               16 SCAL-CA              2:13.06    2:17.91 .BLU   
       32.03  1:06.95  1:42.93  2:17.91                                    
  4 Hickman, Chloe A          14 AZOT-CA              2:17.90    2:18.38 .BLU   
       33.54  1:08.38  1:43.81  2:18.38                                    
  5 Messenger, Morgan E       18 COTO-CA              2:15.54    2:19.13 .BLU   
       34.83  1:09.52  1:44.58  2:19.13                                    
  6 Schreiber, Sophia M       16 MVN-CA               2:14.75    2:20.56 .BLU   
       33.05  1:08.49  1:44.48  2:20.56                                    
  7 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              2:21.05    2:22.20 .BLU   
       32.95  1:08.84  1:46.07  2:22.20                                    
  8 Tran, Irene A             13 UN-05-CA             2:18.70    2:24.57 .BLU   
       34.19  1:10.50  1:47.65  2:24.57                                    
  9 Ruacho, Katelyn R         14 SCAL-CA              2:27.45    2:25.47 .BLU   
       34.21  1:10.75  1:47.96  2:25.47                                    
 10 Trudeau, Marissa V        14 MVN-CA               2:31.79    2:27.48 .BLU   
       34.31  1:11.69  1:50.22  2:27.48                                    
 11 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA               2:24.48    2:27.71 .BLU   
       35.45  1:12.89  1:51.20  2:27.71                                    
 12 Stockwell, Mia L          12 STOP-CA              2:28.89    2:27.74 .BLU   
       35.25  1:12.76  1:50.72  2:27.74                                    
 13 Kang, Kira E              15 UN-04-CA             2:24.99    2:28.95 .BLU   
       34.68  1:12.57  1:50.69  2:28.95                                    
 14 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              2:28.25    2:28.99 .BLU   
       36.01  1:13.76  1:52.23  2:28.99                                    
 15 Kailiponi, Ayla B         13 AZOT-CA              2:32.05    2:29.33 .BLU   
       33.73  1:12.11  1:51.38  2:29.33                                    
 16 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA              2:38.81    2:29.89 .BLU   
       34.90  1:12.92  1:52.43  2:29.89                                    
 17 Walsh, Tristin J          15 MVN-CA               2:18.20    2:30.03 .BLU   
       34.70  1:12.53  1:51.10  2:30.03                                    
 18 Hynes, Kayleigh N         15 COTO-CA              2:29.26    2:30.38 .BLU   
       36.25  1:14.48  1:52.69  2:30.38                                    
 19 Bright, Alexis S          13 COTO-CA              2:35.29    2:30.46 .BLU   
       35.56  1:13.94  1:53.06  2:30.46                                    
 20 Stinson, Kayli A          15 RIPT-CA              2:29.33    2:33.08 .BLU   
       36.08  1:14.27  1:53.79  2:33.08                                    
 21 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA              2:31.68    2:34.02 .BLU   
       36.90  1:16.36  1:56.33  2:34.02                                    
 22 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              2:35.13    2:35.19 .BLU   
       36.87  1:15.79  1:55.88  2:35.19                                    
 23 Mackowiak, Katie L        14 SCAL-CA              2:31.45    2:35.40 .BLU   
       35.48  1:15.16  1:55.72  2:35.40                                    
 24 Elseifi, Yoshi M          13 SCAL-CA              2:35.98    2:36.55 .BLU   
       36.42  1:16.80  1:57.91  2:36.55                                    
 25 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA              2:43.69    2:43.49 .BLU   
       39.18  1:19.81  2:01.83  2:43.49                                    
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soroosh, Sasha            16 MVN-CA               2:26.28    2:32.73 .BLU   
       34.60  1:13.00  1:52.61  2:32.73                                    
  2 Taguchi, Ai               14 UN-05-CA             2:35.61    2:37.79 .BLU   
       36.13  1:16.11  1:56.89  2:37.79                                    
  3 Lowengrub, Hillary R      14 MVN-CA               2:40.45    2:37.87 .BLU   
       36.38  1:16.10  1:56.75  2:37.87                                    
  4 Nguyen, Chantee T         13 GWSC-CA              2:37.13    2:39.17 .BLU   
       36.42  1:16.99  1:58.06  2:39.17                                    
  5 Taylor, Eliza K           13 MVN-CA               2:48.12    2:40.92 .BLU   
       35.95  1:17.14  1:58.97  2:40.92                                    
  6 Tracy, Mary Kate K        16 COTO-CA              2:39.61    2:41.52 .BLU   
       37.36  1:17.73  2:00.01  2:41.52                                    
  7 Zhou, Lauren X            14 MVN-CA               2:39.81    2:42.22 .BLU   
       36.74  1:17.86  1:59.42  2:42.22                                    
  8 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              2:37.91    2:42.66 .BLU   
       37.66  1:19.20  2:01.32  2:42.66                                    
  9 Gendron, Elizabeth R      18 GWSC-CA              2:42.89    2:43.45 .BLU   
       36.90  1:18.04  2:00.54  2:43.45                                    
 10 Drakeford, Mila S         14 MVN-CA               2:45.66    2:46.03 .BLU   
       38.84  1:20.81  2:03.08  2:46.03                                    
 11 Vu, Anh N                 12 GWSC-CA              2:47.88    2:46.92 .BLU   
       37.16  1:20.24  2:03.32  2:46.92                                    
 12 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              2:42.38    2:47.42 .BLU   
       38.70  1:20.82  2:04.51  2:47.42                                    
 13 Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               2:47.82    2:48.33 .BLU   
       38.49  1:21.01  2:04.51  2:48.33                                    
 14 Anderson, Bree E          15 EAST-CA              2:56.38    2:49.07 .BLU   
       39.43  1:22.62  2:05.87  2:49.07                                    
 15 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA              2:43.24    2:49.11 .BLU   
       39.00  1:22.59  2:05.53  2:49.11                                    
 16 Guard, Ava R              13 GWSC-CA              2:38.43    2:49.51 .BLU   
       38.52  1:21.06  2:06.06  2:49.51                                    
 17 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              2:45.65    2:49.55 .BLU   
       38.17  1:21.18  2:04.92  2:49.55                                    
 18 Yu, Margaret L            14 DA-CA                2:51.24    2:54.60 .BLU   
       40.04  1:23.85  2:09.12  2:54.60                                    
 19 Guard, Lucy I             11 GWSC-CA              3:03.22    2:56.78 .BLU   
       39.39  1:23.76  2:10.65  2:56.78                                    
 20 Li, Vanessa S             14 MVN-CA               2:57.25    3:02.83 .BLU   
       41.29  1:28.13  2:15.28  3:02.83                                    
 21 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA              3:06.93    3:06.28 .BLU   
       41.10  1:28.35  2:17.12  3:06.28                                    
 22 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              3:03.47    3:07.59 .BLU   
       42.87  1:31.34  2:20.22  3:07.59                                    
 23 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              2:56.15    3:08.78 .BLU   
       42.66  1:31.10  2:20.28  3:08.78                                    
 24 Ro, Ava H                 13 STOP-CA              3:05.63    3:09.71        
       43.91  1:33.00  2:21.04  3:09.71                                    
 -- Wong, Kai M               16 SCAL-CA              2:49.28         DQ        
       38.97  1:22.15  2:06.13       DQ                                    
 -- Surjadinata, Lily         13 STOP-CA              2:52.40         DQ        
       39.36  1:23.91  2:10.17       DQ                                    
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:43.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:43.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickman, Chloe A          14 AZOT-CA              2:16.07    2:16.71 .BLU   
       31.14  1:05.43  1:40.41  2:16.71                                    
  2 Liu, Jasmine              14 EAST-CA              2:22.02    2:19.70 .BLU   
       30.61  1:05.53  1:42.44  2:19.70                                    
  3 Wong, Kai M               16 SCAL-CA              2:20.02    2:27.06 .BLU   
       31.75  1:07.97  1:46.74  2:27.06                                    
  4 Bright, Alexis S          13 COTO-CA              2:43.20    2:36.49 .BLU   
       31.82  1:10.40  1:53.10  2:36.49                                    
  5 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              2:43.20    2:41.61 .BLU   
       35.47  1:17.16  2:00.07  2:41.61                                    
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  5:48.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA              4:59.92    4:48.94 .BLU   
       31.44  1:08.09  1:47.15  2:25.59  3:06.19  3:47.18  4:19.09  4:48.94
  2 Stewart, Sophia J         15 AZOT-CA              4:39.84    4:49.88 .BLU   
       31.51  1:07.32  1:43.79  2:19.88  3:02.48  3:44.66  4:17.85  4:49.88
  3 Szekely, Emese            12 MVN-CA               4:54.67    4:56.51 .BLU   
       32.49  1:09.69  1:48.26  2:26.90  3:08.27  3:49.53  4:24.20  4:56.51
  4 Alexen, Lexi C            15 EAST-CA              4:48.00    4:56.77 .BLU   
       30.77  1:06.26  1:44.91  2:22.89  3:06.30  3:49.67  4:23.42  4:56.77
  5 Wang, Julia               13 MVN-CA               5:48.20    4:58.64 .BLU   
       31.02  1:07.85  1:48.94  2:27.71  3:09.53  3:52.02  4:26.01  4:58.64
  6 Gorrell, Danielle M       12 MVN-CA               5:13.97    5:05.33 .BLU   
       32.16  1:10.27  1:50.10  2:29.36  3:12.16  3:55.46  4:31.07  5:05.33
  7 Shiotsu, Hallie R         13 SCAL-CA              5:12.62    5:08.02 .BLU   
       33.63  1:12.51  1:52.32  2:30.23  3:13.09  3:57.13  4:33.45  5:08.02
  8 Voss, Maya L              12 DA-CA                5:01.45    5:08.38 .BLU   
       32.44  1:10.17  1:51.13  2:30.60  3:14.64  3:58.53  4:34.42  5:08.38
  9 Tran, Irene A             13 UN-05-CA             5:07.92    5:08.88 .BLU   
       32.01  1:09.95  1:50.42  2:28.05  3:13.38  3:58.94  4:34.20  5:08.88
 10 Diaz, Abby G              13 COTO-CA              5:23.36    5:16.49 .BLU   
       35.75  1:16.52  1:58.16  2:38.46  3:22.39  4:06.14  4:41.87  5:16.49
 11 Rhee, Kaylah Y            12 GWSC-CA              5:34.19    5:19.88 .BLU   
       32.67  1:11.14  1:52.38  2:31.63  3:20.27  4:08.21  4:44.81  5:19.88
 12 Reynolds, Zoe L           13 COTO-CA              5:04.64    5:20.08 .BLU   
       32.69  1:10.39  1:52.02  2:32.58  3:19.99  4:08.57  4:44.74  5:20.08
 13 Lund, Alexandra N         11 MVN-CA               5:31.26    5:21.31 .BLU   
       34.67  1:16.01  1:58.93  2:41.69  3:24.82  4:09.72  4:46.02  5:21.31
 14 Aistars, Aubrey C         12 MVN-CA               5:32.60    5:28.69 .BLU   
       34.91  1:16.76  1:57.56  2:38.35  3:27.28  4:15.20  4:51.76  5:28.69
 15 Barseghian, Ava K         12 MVN-CA               5:48.20    5:29.60 .BLU   
       35.37  1:17.82  2:01.93  2:44.77  3:31.49  4:18.77  5:29.60         
 16 Burke, Sadie E            12 MVN-CA               5:48.20    5:43.24 .BLU   
       35.14  1:18.86  2:05.66  2:49.65           4:34.87  5:09.05  5:43.24
 -- Deng, Annabelle X         13 MVN-CA               5:48.20         DQ        
       36.04  1:18.23  1:58.80  2:38.71  3:24.00  4:10.20  4:48.69       DQ
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 35.86      35.48 .BLU   
  2 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA                37.51      36.78 .BLU   
  3 Bintintan, David           8 MVN-CA                 37.03      37.39 .BLU   
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA              1:20.69    1:19.83 .BLU   
       38.45  1:19.83                                                      
  2 Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:17.64    1:23.06 .BLU   
       40.06  1:23.06                                                      
  3 Bintintan, David           8 MVN-CA               1:25.00    1:26.56        
       39.69  1:26.56                                                      
  4 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:21.26    1:29.42        
       42.33  1:29.42                                                      
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA                44.21      42.68 .BLU   
  2 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 43.78      42.69 .BLU   
  3 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                 46.80      44.13 .BLU   
  4 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                40.97      44.43 .BLU   
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA                47.20      46.40 .BLU   
  2 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 50.62      47.17 .BLU   
  3 Bintintan, David           8 MVN-CA                 49.89      48.73 .BLU   
  4 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                47.73      50.68 .BLU   
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                45.29      44.26 .BLU   
  2 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA                47.00      45.48 .BLU   
  3 Robertson, Nicholas        8 MVN-CA                 44.25      47.52        
  4 Bintintan, David           8 MVN-CA                 44.84      48.03        
  5 Pu, Alex                   8 MVN-CA                 46.70      49.91        
 -- Chen, Anthony              8 AZOT-CA                42.05         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 .BLU Blue
 Meet Qualifying 7-8:  1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pu, Alex                   8 MVN-CA               1:33.60    1:30.90 .BLU   
       45.14  1:30.90                                                      
  2 Kotkosky, Graham H         8 GWSC-CA              1:29.72    1:31.46 .BLU   
       44.90  1:31.46                                                      
  3 Bintintan, David           8 MVN-CA               1:37.22    1:39.07        
       50.53  1:39.07                                                      
 -- Robertson, Nicholas        8 MVN-CA               1:36.84         NS        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric O              10 AZOT-CA                29.73      29.06 .BLU   
  2 Mai, Derrick W            10 DA-CA                  31.42      31.18 .BLU   
  3 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                33.79      31.83 .BLU   
  4 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA                 31.76      31.91 .BLU   
  5 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA                31.63      32.05 .BLU   
  6 Nguyen, Thien A           10 GWSC-CA                33.92      32.23 .BLU   
  7 Do, Alan H                10 RIPT-CA                31.49      32.62 .BLU   
  8 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                32.78      32.80 .BLU   
  9 Winarto, Nathan C         10 MVN-CA                 31.86      32.83 .BLU   
 10 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA                32.28      33.05 .BLU   
 11 Mac, Evan M               10 AZOT-CA                33.23      33.37 .BLU   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric O              10 AZOT-CA              1:06.51    1:06.51 .BLU   
       32.13  1:06.51                                                      
  2 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               1:11.44    1:09.20 .BLU   
       32.73  1:09.20                                                      
  3 Colombo, Ettore            9 MVN-CA               1:13.81    1:10.13 .BLU   
       33.40  1:10.13                                                      
  4 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA              1:13.77    1:10.27 .BLU   
       34.10  1:10.27                                                      
  5 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA              1:11.49    1:11.60 .BLU   
       35.44  1:11.60                                                      
  6 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA              1:13.30    1:13.95 .BLU   
       34.84  1:13.95                                                      
  7 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:14.30    1:17.70        
       37.27  1:17.70                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Derrick W            10 DA-CA                2:27.77    2:25.16 .BLU   
       32.90  1:10.14  1:47.71  2:25.16                                    
  2 Mao, Patrick N            10 MVN-CA               2:35.45    2:27.25 .BLU   
       32.89  1:10.75  1:50.51  2:27.25                                    
  3 Colombo, Ettore            9 MVN-CA               2:41.80    2:32.85 .BLU   
       33.41  1:11.79  1:52.60  2:32.85                                    
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mao, Patrick N            10 MVN-CA               2:35.45    6:40.92        
       33.07  1:12.28  1:54.14  2:35.38  3:16.76  3:58.45  4:40.32  5:21.62
     6:02.79  6:40.92                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Derrick W            10 DA-CA                  35.41      34.55 .BLU   
  2 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA                35.20      35.74 .BLU   
  3 Winarto, Nathan C         10 MVN-CA                 36.52      35.94 .BLU   
  4 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA                 36.84      36.71 .BLU   
  5 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                38.94      38.97 .BLU   
  6 Wang, Eric O              10 AZOT-CA                38.51      39.09 .BLU   
  7 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA                37.95      39.80 .BLU   
  8 Banash, Stanley J         10 MVN-CA                 39.66      40.49        
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Do, Alan H                10 RIPT-CA              1:21.17    1:17.71 .BLU   
       37.97  1:17.71                                                      
  2 Winarto, Nathan C         10 MVN-CA               1:16.81    1:18.40 .BLU   
       38.23  1:18.40                                                      
  3 Colombo, Ettore            9 MVN-CA               1:27.86    1:21.61 .BLU   
       39.01  1:21.61                                                      
  4 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA              1:26.61    1:24.96 .BLU   
       40.67  1:24.96                                                      
  5 Mac, Evan M               10 AZOT-CA              1:28.50    1:27.47 .BLU   
       42.04  1:27.47                                                      
 -- Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:28.03         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Ettore            9 MVN-CA                 41.50      38.90 .BLU   
  2 Nguyen, Thien A           10 GWSC-CA                39.67      40.19 .BLU   
  3 Mao, Patrick N            10 MVN-CA                 40.03      40.97 .BLU   
  4 Mai, Derrick W            10 DA-CA                  41.07      42.13 .BLU   
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Ettore            9 MVN-CA               1:36.59    1:25.28 .BLU   
       40.81  1:25.28                                                      
  2 Nguyen, Thien A           10 GWSC-CA              1:26.38    1:26.25 .BLU   
       40.53  1:26.25                                                      
  3 Mao, Patrick N            10 MVN-CA               1:28.53    1:28.19 .BLU   
       41.51  1:28.19                                                      
  4 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               1:35.06    1:31.97 .BLU   
       43.92  1:31.97                                                      
  5 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA              1:31.27    1:33.54 .BLU   
       43.99  1:33.54                                                      
  6 Sligar, Jackson I          9 GWSC-CA              1:38.53    1:38.55 .BLU   
       46.08  1:38.55                                                      
  7 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:40.50    1:43.74        
       48.78  1:43.74                                                      
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric O              10 AZOT-CA                34.18      33.27 .BLU   
  2 Mao, Patrick N            10 MVN-CA                 34.32      33.45 .BLU   
  3 Mai, Derrick W            10 DA-CA                  33.72      33.52 .BLU   
  4 Brooks, Tanner M           9 MVN-CA                 35.87      35.54 .BLU   
  5 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA                35.95      36.51 .BLU   
  6 Winarto, Nathan C         10 MVN-CA                 35.65      36.63 .BLU   
  7 Do, Alan H                10 RIPT-CA                36.08      37.02 .BLU   
  8 Hunter, Jeremy C          10 GWSC-CA                36.12      37.03 .BLU   
  9 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                36.24      37.39 .BLU   
 10 LeBlond, Elliott Z        10 SACA-CA                37.08      37.75 .BLU   
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troccoli, Niccolo X        9 AZOT-CA              1:26.30    1:20.84 .BLU   
       38.45  1:20.84                                                      
  2 Mao, Patrick N            10 MVN-CA               1:28.09    1:21.01 .BLU   
       39.12  1:21.01                                                      
  3 Mai, Derrick W            10 DA-CA                1:19.35    1:21.73 .BLU   
       37.10  1:21.73                                                      
  4 Winarto, Nathan C         10 MVN-CA               1:22.33    1:21.77 .BLU   
       39.35  1:21.77                                                      
  5 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA              1:23.06    1:23.64 .BLU   
       39.55  1:23.64                                                      
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mai, Derrick W            10 DA-CA                1:17.18    1:16.93 .BLU   
       35.39  1:16.93                                                      
  2 Nguyen, Thien A           10 GWSC-CA              1:19.38    1:17.64 .BLU   
       36.92  1:17.64                                                      
  3 Colombo, Ettore            9 MVN-CA               1:25.02    1:18.63 .BLU   
       37.52  1:18.63                                                      
  4 Baek, Joseph E             9 AZOT-CA              1:24.78    1:21.71 .BLU   
       37.00  1:21.71                                                      
  5 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               1:26.90    1:26.86 .BLU   
       39.80  1:26.86                                                      
  6 Mac, Evan M               10 AZOT-CA              1:26.77    1:28.67        
       40.93  1:28.67                                                      
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mao, Patrick N            10 MVN-CA               2:46.26    2:44.12 .BLU   
       36.78  1:17.31  2:06.48  2:44.12                                    
  2 Wang, Eric O              10 AZOT-CA              2:47.23    2:49.40 .BLU   
       37.78  1:23.39  2:12.09  2:49.40                                    
  3 Banash, Stanley J         10 MVN-CA               3:03.11    3:03.02 .BLU   
       38.97  1:26.44  2:22.27  3:03.02                                    
 -- Colombo, Ettore            9 MVN-CA               2:56.36         DQ        
       37.09  1:22.32  2:09.19       DQ                                    
 -- Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA              3:02.33         DQ        
       39.08  1:27.88  2:23.64       DQ                                    
 -- Brooks, Tanner M           9 MVN-CA               2:59.03         DQ        
       36.00  1:19.66  2:13.80       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  30.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulroy, Liam P            12 COTO-CA                25.46      26.14 .BLU   
  2 Luu, Preston K            12 RIPT-CA                27.03      27.20 .BLU   
  3 Maitra, Ari T             12 MVN-CA                 29.31      27.64 .BLU   
  4 Sweningson, Sutton P      12 SCAL-CA                27.89      27.69 .BLU   
  5 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA                27.35      27.78 .BLU   
  6 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA                27.91      28.25 .BLU   
  6 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                26.97      28.25 .BLU   
  8 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                28.77      28.41 .BLU   
  9 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA                27.89      28.56 .BLU   
 10 Coombs, Parker R          11 MVN-CA                 29.73      28.87 .BLU   
 11 Zika, Kuba F              12 MVN-CA                 30.55      28.98 .BLU   
 12 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA                 29.27      29.14 .BLU   
 13 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA                 29.41      29.51 .BLU   
 14 Young, Paul M             11 GWSC-CA                30.11      30.12 .BLU   
 15 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                30.53      30.30 .BLU   
 16 Breton, Garrett R         11 MVN-CA                 30.46      31.39        
 17 Westermeyer, Ryan M       12 GWSC-CA                30.55      31.44        
 18 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 30.72      31.79        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Luke P           11 MVN-CA                 59.36      59.36 .BLU   
       28.90    59.36                                                      
  2 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               1:01.40      59.71 .BLU   
       29.09    59.71                                                      
  3 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               1:00.16      59.76 .BLU   
       28.95    59.76                                                      
  4 Nguyen, Tobi T            12 RIPT-CA                59.47      59.81 .BLU   
       28.27    59.81                                                      
  5 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                58.15    1:00.01 .BLU   
       28.31  1:00.01                                                      
  6 Caruso, Jun N             12 GWSC-CA              1:04.50    1:01.62 .BLU   
       29.39  1:01.62                                                      
  7 Zika, Kuba F              12 MVN-CA               1:06.00    1:01.77 .BLU   
       29.75  1:01.77                                                      
  8 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA              1:02.50    1:02.26 .BLU   
       29.50  1:02.26                                                      
  9 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               1:03.36    1:02.76 .BLU   
       30.11  1:02.76                                                      
 10 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA              1:04.82    1:02.79 .BLU   
       30.26  1:02.79                                                      
 11 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               1:01.67    1:04.51 .BLU   
       31.03  1:04.51                                                      
 12 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               1:03.13    1:04.92 .BLU   
       31.10  1:04.92                                                      
 13 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               1:06.20    1:09.40        
       32.89  1:09.40                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Max L            11 AZOT-CA              2:05.84    2:04.77 .BLU   
       28.83  1:00.66  1:33.48  2:04.77                                    
  2 LeVine, Holden            12 AZOT-CA              2:05.33    2:04.86 .BLU   
       28.28  1:00.57  1:33.03  2:04.86                                    
  3 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              2:07.92    2:09.57 .BLU   
       29.38  1:02.35  1:35.93  2:09.57                                    
  4 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA              2:16.10    2:12.97 .BLU   
       30.28  1:04.28  1:39.93  2:12.97                                    
  5 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               2:10.67    2:13.09 .BLU   
       30.01  1:03.60  1:38.82  2:13.09                                    
  6 Caruso, Jun N             12 GWSC-CA              2:19.82    2:14.01 .BLU   
       30.27  1:04.92  1:40.22  2:14.01                                    
  7 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:09.73    2:16.64 .BLU   
       29.95  1:04.98  1:41.14  2:16.64                                    
  8 Zika, Kuba F              12 MVN-CA               2:24.60    2:16.90 .BLU   
       30.05  1:03.72  1:39.32  2:16.90                                    
  9 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              2:22.97    2:19.13 .BLU   
       30.58  1:06.12  1:43.34  2:19.13                                    
 10 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              2:24.11    2:25.15        
       31.64  1:09.06  1:47.47  2:25.15                                    
 11 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               2:19.58    2:25.94        
       33.53  1:10.67  1:49.27  2:25.94                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA                31.22      31.23 .BLU   
  2 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                32.78      31.32 .BLU   
  3 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA                31.53      32.11 .BLU   
  4 Korner, Bennett L         12 MVN-CA                 32.12      32.18 .BLU   
  5 Luu, Preston K            12 RIPT-CA                31.71      32.21 .BLU   
  6 Nguyen, Tobi T            12 RIPT-CA                32.03      32.26 .BLU   
  7 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                32.14      33.06 .BLU   
  8 Maitra, Ari T             12 MVN-CA                 34.46      33.30 .BLU   
  9 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 32.09      33.81 .BLU   
 10 Collins, Luke P           11 MVN-CA                 35.13      34.16 .BLU   
 11 Nguyen, Axel K            11 GWSC-CA                35.75      35.11 .BLU   
 12 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                34.85      35.22 .BLU   
 13 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA                36.33      35.27 .BLU   
 14 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA                 36.41      35.53 .BLU   
 15 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                34.85      35.82 .BLU   
 16 Tang, Lucas S             11 SACA-CA                35.20      36.21 .BLU   
 17 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA                34.54      36.36 .BLU   
 18 Young, Paul M             11 GWSC-CA                35.90      37.32        
 19 Westermeyer, Ryan M       12 GWSC-CA                36.60      38.28        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulroy, Liam P            12 COTO-CA              1:02.64    1:03.26 .BLU   
       30.90  1:03.26                                                      
  2 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              1:05.24    1:05.05 .BLU   
       32.22  1:05.05                                                      
  3 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA              1:13.60    1:07.33 .BLU   
       32.03  1:07.33                                                      
  3 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA              1:10.85    1:07.33 .BLU   
       32.49  1:07.33                                                      
  5 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA              1:07.45    1:09.14 .BLU   
       33.82  1:09.14                                                      
  6 Collins, Luke P           11 MVN-CA               1:11.06    1:10.34 .BLU   
       34.59  1:10.34                                                      
  7 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA              1:12.25    1:11.13 .BLU   
       32.97  1:11.13                                                      
  8 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               1:10.27    1:11.93 .BLU   
       34.85  1:11.93                                                      
  9 Bui, Cody T               12 RIPT-CA              1:10.76    1:12.28 .BLU   
       35.37  1:12.28                                                      
 10 Zika, Kuba F              12 MVN-CA               1:17.80    1:13.13 .BLU   
       35.70  1:13.13                                                      
 11 Nguyen, Axel K            11 GWSC-CA              1:20.05    1:15.02 .BLU   
       36.35  1:15.02                                                      
 12 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA              1:15.07    1:15.25 .BLU   
       36.35  1:15.25                                                      
 13 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA              1:18.72    1:16.22 .BLU   
       37.25  1:16.22                                                      
 14 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:13.91    1:16.54 .BLU   
       37.60  1:16.54                                                      
 15 Calen, Josh J             12 MVN-CA               1:12.11    1:17.22 .BLU   
       38.34  1:17.22                                                      
 16 Tang, Lucas S             11 SACA-CA              1:16.23    1:17.65 .BLU   
       38.81  1:17.65                                                      
 17 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              1:16.79    1:18.83 .BLU   
       38.18  1:18.83                                                      
 18 Westermeyer, Ryan M       12 GWSC-CA              1:18.71    1:18.96 .BLU   
       38.45  1:18.96                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeVine, Holden            12 AZOT-CA                34.30      34.07 .BLU   
  2 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                33.96      34.46 .BLU   
  3 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA                36.58      35.69 .BLU   
  4 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA                35.32      36.49 .BLU   
  5 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                38.18      37.45 .BLU   
  6 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA                 38.87      38.10 .BLU   
  7 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                37.30      38.26 .BLU   
  7 Deshler, Noah M           11 SCAL-CA                37.77      38.26 .BLU   
  9 Sweningson, Sutton P      12 SCAL-CA                38.51      39.04 .BLU   
 10 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                38.59      39.14 .BLU   
 11 Allen, Chris J            11 EAST-CA                38.50      39.22 .BLU   
 12 Coombs, Parker R          11 MVN-CA                 39.54      39.42 .BLU   
 13 Tang, Lucas S             11 SACA-CA                38.31      39.67 .BLU   
 14 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                40.78      40.82 .BLU   
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              1:09.80    1:09.23 .BLU   
       33.33  1:09.23                                                      
  2 Vu, Peter N               11 RIPT-CA              1:07.86    1:10.31 .BLU   
       33.58  1:10.31                                                      
  3 Caruso, Jun N             12 GWSC-CA              1:14.78    1:14.65 .BLU   
       35.85  1:14.65                                                      
  4 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:12.92    1:14.81 .BLU   
       36.01  1:14.81                                                      
  5 DiCesaris, Russ R         12 STOP-CA              1:16.74    1:18.18 .BLU   
       37.39  1:18.18                                                      
  6 Luu, Preston K            12 RIPT-CA              1:20.92    1:18.86 .BLU   
       37.24  1:18.86                                                      
  6 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA              1:18.73    1:18.86 .BLU   
       37.16  1:18.86                                                      
  8 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               1:18.15    1:19.19 .BLU   
       37.86  1:19.19                                                      
  9 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA              1:22.99    1:21.36 .BLU   
       39.25  1:21.36                                                      
 10 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA              1:15.21    1:21.73 .BLU   
       36.97  1:21.73                                                      
 11 Nguyen, Tobi T            12 RIPT-CA              1:19.75    1:21.86 .BLU   
       38.68  1:21.86                                                      
 12 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               1:24.24    1:23.04 .BLU   
       40.78  1:23.04                                                      
 13 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               1:25.35    1:25.88 .BLU   
       40.68  1:25.88                                                      
 14 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               1:25.61    1:25.97 .BLU   
       41.18  1:25.97                                                      
 15 Tang, Lucas S             11 SACA-CA              1:24.57    1:26.64 .BLU   
       42.33  1:26.64                                                      
 -- LeVine, Holden            12 AZOT-CA              1:14.13         DQ        
       35.05       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  34.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeVine, Holden            12 AZOT-CA                28.10      28.18 .BLU   
  2 Maitra, Ari T             12 MVN-CA                 30.28      29.66 .BLU   
  3 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA                30.44      30.32 .BLU   
  4 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA                29.82      30.46 .BLU   
  5 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA                30.10      30.47 .BLU   
  6 Young, Paul M             11 GWSC-CA                33.74      31.76 .BLU   
  7 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA                32.63      31.82 .BLU   
  8 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA                32.60      31.87 .BLU   
  9 Deshler, Noah M           11 SCAL-CA                33.30      32.58 .BLU   
 10 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA                32.18      33.46 .BLU   
 11 Calen, Josh J             12 MVN-CA                 34.48      33.98 .BLU   
 12 Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA                 34.50      35.55        
 13 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                34.45      35.94        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              1:03.12    1:01.19 .BLU   
       29.26  1:01.19                                                      
  2 LeVine, Holden            12 AZOT-CA              1:02.90    1:03.21 .BLU   
       29.15  1:03.21                                                      
  3 Vu, Peter N               11 RIPT-CA              1:04.22    1:03.99 .BLU   
       29.71  1:03.99                                                      
  4 Collins, Luke P           11 MVN-CA               1:07.19    1:07.13 .BLU   
       31.93  1:07.13                                                      
  5 Thongintra, Taylor P      11 AZOT-CA              1:07.44    1:07.21 .BLU   
       31.32  1:07.21                                                      
  6 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA              1:11.55    1:09.21 .BLU   
       32.28  1:09.21                                                      
  7 DiCesaris, Russ R         12 STOP-CA              1:08.24    1:09.35 .BLU   
       32.07  1:09.35                                                      
  8 Hickman, Jay M            11 AZOT-CA              1:10.07    1:09.72 .BLU   
       31.90  1:09.72                                                      
  9 Luu, Preston K            12 RIPT-CA              1:12.82    1:09.96 .BLU   
       32.80  1:09.96                                                      
 10 Lemus, Baron V            11 GWSC-CA              1:13.75    1:13.33 .BLU   
       33.25  1:13.33                                                      
 11 Bui, Cody T               12 RIPT-CA              1:16.24    1:14.13 .BLU   
       34.35  1:14.13                                                      
 12 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              1:13.83    1:15.89 .BLU   
       34.93  1:15.89                                                      
 13 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               1:16.21    1:17.90 .BLU   
 14 Kesanam, Srikar           11 SACA-CA              1:17.78    1:21.15        
       36.54  1:21.15                                                      
 -- Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               1:18.20         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              1:05.78    1:03.40 .BLU   
       31.38  1:03.40                                                      
  2 LeVine, Holden            12 AZOT-CA              1:05.63    1:04.28 .BLU   
       29.72  1:04.28                                                      
  3 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:05.72    1:06.50 .BLU   
  4 Collins, Luke P           11 MVN-CA               1:09.36    1:06.66 .BLU   
       33.41  1:06.66                                                      
  5 Luu, Preston K            12 RIPT-CA              1:07.20    1:07.08 .BLU   
       31.39  1:07.08                                                      
  6 Mulroy, Liam P            12 COTO-CA              1:04.46    1:07.71 .BLU   
       29.93  1:07.71                                                      
  7 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               1:13.20    1:11.18 .BLU   
       32.80  1:11.18                                                      
  8 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               1:14.88    1:12.23 .BLU   
       32.81  1:12.23                                                      
  9 Cuthbert, Adam C          12 MVN-CA               1:15.80    1:13.95 .BLU   
       35.80  1:13.95                                                      
 10 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              1:13.72    1:14.66 .BLU   
       34.87  1:14.66                                                      
 11 Young, Paul M             11 GWSC-CA              1:17.20    1:15.25 .BLU   
       36.23  1:15.25                                                      
 12 Deshler, Noah M           11 SCAL-CA              1:12.78    1:15.41 .BLU   
       35.59  1:15.41                                                      
 13 Allen, Chris J            11 EAST-CA              1:15.53    1:16.19 .BLU   
       36.79  1:16.19                                                      
 14 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA              1:16.22    1:17.59 .BLU   
       34.53  1:17.59                                                      
 15 Tang, Lucas S             11 SACA-CA              1:16.41    1:17.64 .BLU   
       37.77  1:17.64                                                      
 16 Nguyen, Axel K            11 GWSC-CA              1:16.66    1:23.69        
       38.52  1:23.69                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA              2:16.02    2:16.59 .BLU   
       29.51  1:04.64  1:44.15  2:16.59                                    
  2 LeVine, Holden            12 AZOT-CA              2:19.23    2:20.52 .BLU   
       30.90  1:06.91  1:48.81  2:20.52                                    
  3 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              2:21.33    2:23.76 .BLU   
       31.59  1:08.22  1:50.21  2:23.76                                    
  4 DiCesaris, Russ R         12 STOP-CA              2:21.86    2:26.04 .BLU   
       29.98  1:08.81  1:51.78  2:26.04                                    
  5 Caruso, Jun N             12 GWSC-CA              2:31.05    2:26.06 .BLU   
       32.26  1:10.98  1:52.67  2:26.06                                    
  6 Chae, Jongmin             12 AZOT-CA              2:31.43    2:32.91 .BLU   
       31.73  1:10.75  1:57.91  2:32.91                                    
  7 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               2:35.20    2:34.54 .BLU   
       31.23  1:11.90  2:01.16  2:34.54                                    
  8 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               2:35.52    2:34.79 .BLU   
       33.29  1:11.90  1:59.78  2:34.79                                    
  9 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              2:34.57    2:39.14 .BLU   
       34.32  1:15.52  2:02.66  2:39.14                                    
 10 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               2:40.84    2:42.37 .BLU   
       36.23  1:20.09  2:05.70  2:42.37                                    
 11 Vincent, Eli A            11 SCAL-CA              2:45.25    2:43.75 .BLU   
       34.79  1:18.00  2:07.56  2:43.75                                    
 12 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA              2:44.27    2:44.33 .BLU   
       38.19  1:18.98  2:07.96  2:44.33                                    
 13 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              2:43.34    2:49.40        
       37.58  1:20.17  2:11.72  2:49.40                                    
 -- Zafaranchi, Shayan        12 MVN-CA               2:37.10         DQ        
       36.05  1:16.17  2:01.62       DQ                                    
 -- Young, Paul M             11 GWSC-CA              2:42.14         DQ        
       33.38  1:17.13  2:03.42       DQ                                    
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  27.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA                 23.48      23.14 .BLU   
  2 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA                24.55      23.90 .BLU   
  3 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA                 24.85      24.12 .BLU   
  4 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA                23.99      24.33 .BLU   
  5 Andriashvili, George G    14 AZOT-CA                25.09      24.96 .BLU   
  6 Beckett, Austin L         14 SACA-CA                25.17      25.09 .BLU   
  7 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA                26.94      25.29 .BLU   
  8 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA                25.51      25.64 .BLU   
  9 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA                26.09      25.69 .BLU   
 10 Winarto, Josh F           13 MVN-CA                 25.36      25.74 .BLU   
 10 Matsuda, Trevor M         14 RIPT-CA                25.43      25.74 .BLU   
 12 Olivarria, Ethan J        13 DA-CA                  26.01      25.75 .BLU   
 13 Pham, Makati K            14 AZOT-CA                26.09      25.78 .BLU   
 14 Sanchez, Isaac C          14 RIPT-CA                26.19      26.02 .BLU   
 15 Okazaki, Hugo M           14 SCAL-CA                26.54      26.30 .BLU   
 16 Cook, Brenden T           14 MVN-CA                 26.28      26.34 .BLU   
 17 Vye, Nicholas J           14 COTO-CA                25.23      26.64 .BLU   
 18 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA                26.02      26.67 .BLU   
 19 Agustin, Noah T           14 STOP-CA                25.36      26.88 .BLU   
 20 Harper, Holden W          14 MVN-CA                 26.52      26.93 .BLU   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA                 51.32      50.78 .BLU   
       24.33    50.78                                                      
  2 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA                 52.61      53.96 .BLU   
       26.33    53.96                                                      
  3 Winarto, Josh F           13 MVN-CA                 54.55      54.57 .BLU   
       26.52    54.57                                                      
  4 Andriashvili, George G    14 AZOT-CA                55.13      55.36 .BLU   
       26.42    55.36                                                      
  5 Pham, Makati K            14 AZOT-CA                57.37      55.57 .BLU   
       26.22    55.57                                                      
  6 Sanchez, Isaac C          14 RIPT-CA                56.94      55.92 .BLU   
       26.73    55.92                                                      
  7 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA                54.12      56.24 .BLU   
       27.07    56.24                                                      
  8 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA                56.12      56.53 .BLU   
       27.16    56.53                                                      
  9 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA                54.99      57.34 .BLU   
       28.39    57.34                                                      
 10 Bui, Andrew T             13 RIPT-CA                59.09      57.42 .BLU   
       27.42    57.42                                                      
 11 Harper, Holden W          14 MVN-CA                 56.77      57.68 .BLU   
       28.26    57.68                                                      
 12 Olivarria, Ethan J        13 DA-CA                  58.20      58.24 .BLU   
       27.50    58.24                                                      
 13 Ford, Jackson G           14 GWSC-CA                59.47      59.01 .BLU   
       28.84    59.01                                                      
 14 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA                 58.92      59.41 .BLU   
       28.62    59.41                                                      
 15 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA                56.77      59.48 .BLU   
       28.84    59.48                                                      
 16 Lu, Wesley                13 AZOT-CA                59.50    1:01.99        
       28.95  1:01.99                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA               1:55.17    1:52.23 .BLU   
       25.21    53.62  1:22.86  1:52.23                                    
  2 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              1:55.26    1:54.33 .BLU   
       26.33    55.37  1:24.95  1:54.33                                    
  3 Winarto, Josh F           13 MVN-CA               1:57.75    1:57.45 .BLU   
       27.21    56.24  1:26.68  1:57.45                                    
  4 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               2:00.81    2:00.75 .BLU   
       27.97    58.58  1:29.90  2:00.75                                    
  5 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              2:09.40    2:01.37 .BLU   
       27.35    58.07  1:29.80  2:01.37                                    
  6 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              2:00.09    2:01.43 .BLU   
       28.79  1:00.16  1:31.38  2:01.43                                    
  7 Harper, Holden W          14 MVN-CA               2:05.74    2:02.35 .BLU   
       28.57    59.45  1:31.14  2:02.35                                    
  8 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA              2:05.27    2:02.40 .BLU   
       28.23    59.82  1:32.03  2:02.40                                    
  9 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              2:10.90    2:02.63 .BLU   
       26.42    58.10  1:31.09  2:02.63                                    
 10 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              2:06.66    2:03.32 .BLU   
       27.70    59.06  1:31.15  2:03.32                                    
 11 Pham, Makati K            14 AZOT-CA              2:06.63    2:04.08 .BLU   
       27.21    58.00  1:30.73  2:04.08                                    
 12 Vye, Nicholas J           14 COTO-CA              2:00.88    2:04.18 .BLU   
       28.42  1:00.28  1:32.53  2:04.18                                    
 13 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA               2:06.48    2:04.78 .BLU   
       28.74  1:00.62  1:33.06  2:04.78                                    
 14 Olivarria, Ethan J        13 DA-CA                2:08.06    2:06.06 .BLU   
       27.86    59.63  1:32.59  2:06.06                                    
 15 Agustin, Noah T           14 STOP-CA              2:07.48    2:08.91 .BLU   
       28.94  1:01.18  1:35.61  2:08.91                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA               1:00.32    1:00.12 .BLU   
       29.82  1:00.12                                                      
  2 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA              1:02.91    1:01.19 .BLU   
       29.36  1:01.19                                                      
  3 Andriashvili, George G    14 AZOT-CA              1:05.90    1:04.68 .BLU   
       31.01  1:04.68                                                      
  4 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              1:06.48    1:04.70 .BLU   
       32.48  1:04.70                                                      
  5 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA              1:06.66    1:05.10 .BLU   
       31.54  1:05.10                                                      
  6 Chu, Colin D              14 RIPT-CA              1:03.40    1:05.32 .BLU   
       32.18  1:05.32                                                      
  7 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA              1:04.07    1:05.57 .BLU   
       31.53  1:05.57                                                      
  8 Vye, Nicholas J           14 COTO-CA              1:04.96    1:05.58 .BLU   
       32.13  1:05.58                                                      
  9 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              1:10.03    1:07.02 .BLU   
       32.52  1:07.02                                                      
 10 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA               1:09.20    1:07.98 .BLU   
       33.57  1:07.98                                                      
 11 Sanchez, Isaac C          14 RIPT-CA              1:08.69    1:08.03 .BLU   
       32.75  1:08.03                                                      
 12 Nguyen, Andrew D          14 AZOT-CA              1:08.33    1:08.24 .BLU   
       33.41  1:08.24                                                      
 13 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              1:07.78    1:08.38 .BLU   
       33.73  1:08.38                                                      
 14 Agustin, Noah T           14 STOP-CA              1:06.90    1:08.88 .BLU   
       33.65  1:08.88                                                      
 15 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:08.45    1:09.92 .BLU   
       34.25  1:09.92                                                      
 16 Harper, Holden W          14 MVN-CA               1:11.30    1:12.44        
       35.17  1:12.44                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA               1:02.91    1:02.36 .BLU   
       29.33  1:02.36                                                      
  2 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              1:06.41    1:05.16 .BLU   
       31.08  1:05.16                                                      
  3 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA              1:06.73    1:07.69 .BLU   
       32.08  1:07.69                                                      
  4 Bui, Andrew T             13 RIPT-CA              1:09.47    1:10.28 .BLU   
       33.93  1:10.28                                                      
  5 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              1:11.98    1:12.07 .BLU   
       33.69  1:12.07                                                      
  6 Kofford, Dylan J          13 COTO-CA              1:13.80    1:12.13 .BLU   
       33.68  1:12.13                                                      
  7 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA              1:13.06    1:12.31 .BLU   
       34.33  1:12.31                                                      
  8 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA              1:12.15    1:12.36 .BLU   
       34.27  1:12.36                                                      
  9 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              1:14.55    1:13.22 .BLU   
       34.94  1:13.22                                                      
 10 Matsuda, Trevor M         14 RIPT-CA              1:12.50    1:13.41 .BLU   
       34.17  1:13.41                                                      
 11 Okazaki, Hugo M           14 SCAL-CA              1:11.85    1:13.78 .BLU   
       35.09  1:13.78                                                      
 12 Ford, Jackson G           14 GWSC-CA              1:14.05    1:15.40 .BLU   
       36.31  1:15.40                                                      
 13 Chu, Colin D              14 RIPT-CA              1:13.19    1:15.59 .BLU   
       36.32  1:15.59                                                      
 14 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              1:12.82    1:17.84 .BLU   
       36.54  1:17.84                                                      
 15 Lu, Wesley                13 AZOT-CA              1:13.69    1:18.97 .BLU   
       36.07  1:18.97                                                      
 16 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA              1:17.69    1:19.91        
       38.06  1:19.91                                                      
 17 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               1:19.10    1:21.59        
       38.20  1:21.59                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zappas, Xander B          14 DA-CA                  56.03      55.52 .BLU   
       26.63    55.52                                                      
  2 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA                57.58      57.73 .BLU   
       27.32    57.73                                                      
  3 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA                57.29      58.27 .BLU   
       27.61    58.27                                                      
  4 Hahn, Nathan E            14 SACA-CA                59.75    1:01.09 .BLU   
       28.32  1:01.09                                                      
  5 Matsuda, Trevor M         14 RIPT-CA              1:01.38    1:01.40 .BLU   
       28.65  1:01.40                                                      
  6 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              1:02.77    1:01.43 .BLU   
       28.89  1:01.43                                                      
  7 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              1:01.99    1:02.33 .BLU   
       29.36  1:02.33                                                      
  8 Andriashvili, George G    14 AZOT-CA              1:02.08    1:02.90 .BLU   
       29.68  1:02.90                                                      
  9 Okazaki, Hugo M           14 SCAL-CA              1:02.95    1:03.41 .BLU   
       29.86  1:03.41                                                      
 10 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              1:01.18    1:03.44 .BLU   
       29.24  1:03.44                                                      
 11 Chu, Colin D              14 RIPT-CA              1:04.56    1:03.99 .BLU   
       30.80  1:03.99                                                      
 12 Pham, Makati K            14 AZOT-CA              1:03.28    1:04.32 .BLU   
       28.70  1:04.32                                                      
 13 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               1:05.20    1:04.92 .BLU   
       31.26  1:04.92                                                      
 14 Winarto, Josh F           13 MVN-CA               1:04.68    1:06.79 .BLU   
       31.81  1:06.79                                                      
 15 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              1:02.39    1:07.05 .BLU   
       29.58  1:07.05                                                      
 16 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA               1:07.70    1:13.69        
       33.91  1:13.69                                                      
 -- Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA              1:01.20         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU Blue
 Meet Qualifying 13-14:  2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA               2:08.55    2:07.15 .BLU   
       27.89  1:01.72  1:37.52  2:07.15                                    
  2 Zappas, Xander B          14 DA-CA                2:06.91    2:07.60 .BLU   
       26.34    57.40  1:37.61  2:07.60                                    
  3 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA               2:06.83    2:08.88 .BLU   
       27.82  1:01.66  1:40.61  2:08.88                                    
  4 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA              2:07.85    2:09.29 .BLU   
       27.86  1:01.05  1:38.80  2:09.29                                    
  5 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA              2:11.35    2:11.30 .BLU   
       28.09  1:01.63  1:40.13  2:11.30                                    
  6 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              2:11.64    2:11.73 .BLU   
       29.03  1:04.00  1:40.28  2:11.73                                    
  7 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              2:13.47    2:12.75 .BLU   
       28.57  1:03.65  1:43.90  2:12.75                                    
  8 Kofford, Dylan J          13 COTO-CA              2:17.37    2:13.75 .BLU   
       28.65  1:03.01  1:43.40  2:13.75                                    
  9 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              2:13.05    2:14.97 .BLU   
       28.58  1:05.13  1:43.32  2:14.97                                    
 10 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              2:15.17    2:17.30 .BLU   
       30.27  1:06.36  1:46.63  2:17.30                                    
 11 Chu, Colin D              14 RIPT-CA              2:19.42    2:19.14 .BLU   
       31.07  1:05.63  1:47.46  2:19.14                                    
 12 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               2:23.01    2:19.48 .BLU   
       31.55  1:06.20  1:50.27  2:19.48                                    
 13 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA              2:22.37    2:19.54 .BLU   
       31.77  1:08.62  1:48.80  2:19.54                                    
 14 Ford, Jackson G           14 GWSC-CA              2:26.16    2:23.62 .BLU   
       31.96  1:09.09  1:51.03  2:23.62                                    
 15 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              2:20.74    2:25.37 .BLU   
       31.44  1:10.70  1:52.83  2:25.37                                    
 16 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              2:21.44    2:30.04        
       31.85  1:10.40  1:54.94  2:30.04                                    
 17 Tran, Ryan H              14 GWSC-CA              2:27.50    2:33.75        
       33.76  1:12.83  1:59.02  2:33.75                                    
 -- Harper, Holden W          14 MVN-CA               2:29.00         DQ        
       33.97  1:14.76  1:58.17       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  26.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA                23.21      23.38 .BLU   
  2 Joe, Brandon S            16 COTO-CA                24.17      24.03 .BLU   
  3 Kemick, Sean H            15 GWSC-CA                24.65      24.25 .BLU   
  4 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 24.59      24.46 .BLU   
  5 Olquin, Nicholas G        15 RIPT-CA                23.71      24.52 .BLU   
  6 Chen, Justin R            15 GWSC-CA                24.34      24.62 .BLU   
  7 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA                24.43      24.79 .BLU   
  8 Jariabek, Thomas          15 COTO-CA                26.22      25.14 .BLU   
  9 Park, Joon S              16 AZOT-CA                25.52      25.30 .BLU   
 10 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA                24.49      25.42 .BLU   
 11 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA                 25.52      25.53 .BLU   
 12 Matsuda, Connor J         15 RIPT-CA                25.73      25.68 .BLU   
 13 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA                24.76      25.72 .BLU   
 14 Korner, Andrew L          15 MVN-CA                 25.95      26.03 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Justin               16 SACA-CA                47.68      47.62 .BLU   
       22.58    47.62                                                      
  2 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA                50.34      52.52 .BLU   
       25.13    52.52                                                      
  3 Chen, Justin R            15 GWSC-CA                53.11      52.55 .BLU   
       25.48    52.55                                                      
  4 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 53.10      53.01 .BLU   
       25.81    53.01                                                      
  5 Kemick, Sean H            15 GWSC-CA                53.99      53.57 .BLU   
       26.09    53.57                                                      
  6 Olquin, Nicholas G        15 RIPT-CA                50.55      54.00 .BLU   
       26.10    54.00                                                      
  7 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA                 55.12      54.25 .BLU   
       26.40    54.25                                                      
  8 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA                52.86      55.12 .BLU   
       26.37    55.12                                                      
  9 Matsuda, Connor J         15 RIPT-CA                56.68      55.46 .BLU   
       26.55    55.46                                                      
 10 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA                53.97      55.64 .BLU   
       27.02    55.64                                                      
 11 Korner, Andrew L          15 MVN-CA                 55.29      56.10 .BLU   
       27.22    56.10                                                      
 12 Park, Joon S              16 AZOT-CA                56.42      57.12 .BLU   
       27.27    57.12                                                      
 13 Mu, Michael               15 AZOT-CA                57.12      57.96        
       27.51    57.96                                                      
 14 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA                 56.50      58.00        
       28.16    58.00                                                      
 15 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA                 56.96      58.02        
       27.99    58.02                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.70  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  2:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA              1:49.39    1:53.28 .BLU   
       26.81    56.65  1:25.05  1:53.28                                    
  2 Chen, Justin R            15 GWSC-CA              1:57.90    1:54.52 .BLU   
       26.75    55.76  1:25.09  1:54.52                                    
  3 Diamond, Sam M            15 SCAL-CA              1:51.50    1:55.19 .BLU   
       26.88    56.72  1:26.16  1:55.19                                    
  4 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               1:52.97    1:55.40 .BLU   
       27.43    57.48  1:26.86  1:55.40                                    
  5 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              1:53.53    1:56.80 .BLU   
       26.92    57.09  1:27.75  1:56.80                                    
  6 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:59.25    1:58.32 .BLU   
       27.59    57.25  1:27.88  1:58.32                                    
  7 Jariabek, Thomas          15 COTO-CA              2:02.10    2:00.28 .BLU   
       27.20    57.37  1:29.69  2:00.28                                    
  8 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               2:03.18    2:05.48 .BLU   
       29.18  1:01.61  1:34.13  2:05.48                                    
  9 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA              1:55.59    2:06.07 .BLU   
       28.16    58.83  1:31.73  2:06.07                                    
 10 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               2:04.80    2:10.74        
       31.30  1:05.09  1:38.79  2:10.74                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:09.30  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:09.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jardim, Caden C           16 GWSC-CA                58.36      58.88 .BLU   
       28.78    58.88                                                      
  2 Chen, Justin R            15 GWSC-CA              1:01.20    1:00.13 .BLU   
       29.64  1:00.13                                                      
  3 Nguyen, Jeremy D          18 GWSC-CA              1:01.35    1:01.69 .BLU   
       29.96  1:01.69                                                      
  4 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA              1:01.99    1:02.80 .BLU   
       30.35  1:02.80                                                      
  5 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:02.28    1:03.08 .BLU   
       31.06  1:03.08                                                      
  6 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              1:01.85    1:04.71 .BLU   
       31.48  1:04.71                                                      
  7 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:05.00    1:05.79 .BLU   
       32.44  1:05.79                                                      
  8 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               1:08.02    1:06.51 .BLU   
       33.07  1:06.51                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Justin               16 SACA-CA              1:00.55    1:02.03 .BLU   
       29.67  1:02.03                                                      
  2 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA              1:02.20    1:04.55 .BLU   
       30.31  1:04.55                                                      
  3 Chen, Justin R            15 GWSC-CA              1:07.51    1:05.98 .BLU   
       31.78  1:05.98                                                      
  4 Barseghian, Calvin E      15 MVN-CA               1:08.60    1:08.54 .BLU   
       32.41  1:08.54                                                      
  5 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA               1:08.46    1:10.09 .BLU   
       33.42  1:10.09                                                      
  6 Matsuda, Connor J         15 RIPT-CA              1:08.65    1:10.69 .BLU   
       33.03  1:10.69                                                      
  7 Nguyen, Jeremy D          18 GWSC-CA              1:10.70    1:12.28 .BLU   
       34.34  1:12.28                                                      
  8 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:09.33    1:12.45 .BLU   
       34.29  1:12.45                                                      
  9 Park, Joon S              16 AZOT-CA              1:10.66    1:12.63 .BLU   
       34.47  1:12.63                                                      
 10 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              1:11.42    1:13.06 .BLU   
       34.54  1:13.06                                                      
 11 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA              1:12.23    1:16.74        
       36.32  1:16.74                                                      
 12 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA              1:11.56    1:17.66        
       35.53  1:17.66                                                      
 -- Mu, Michael               15 AZOT-CA              1:11.62         DQ        
       34.87       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pai, Justin               16 SACA-CA                52.59      55.11 .BLU   
       25.55    55.11                                                      
  2 Nguyen, Jeremy D          18 GWSC-CA                55.93      56.31 .BLU   
       26.67    56.31                                                      
  3 Olquin, Nicholas G        15 RIPT-CA                55.99      57.68 .BLU   
       26.76    57.68                                                      
  4 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA                 59.26      59.71 .BLU   
       28.36    59.71                                                      
  5 Kemick, Sean H            15 GWSC-CA                57.87    1:00.00 .BLU   
       27.73  1:00.00                                                      
  6 Ng, Titus H               15 SACA-CA                57.73    1:00.22 .BLU   
       26.98  1:00.22                                                      
  7 Efseaff, Andrew J         15 EAST-CA                57.46    1:00.73 .BLU   
       29.37  1:00.73                                                      
  8 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              1:00.54    1:00.90 .BLU   
       28.25  1:00.90                                                      
  9 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              1:02.92    1:01.76 .BLU   
       29.55  1:01.76                                                      
 10 Mu, Michael               15 AZOT-CA              1:02.97    1:03.63 .BLU   
       29.29  1:03.63                                                      
 11 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               1:05.10    1:05.76        
       31.36  1:05.76                                                      
 12 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA               1:04.04    1:06.16        
       31.02  1:06.16                                                      
 13 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               1:03.95    1:06.46        
       31.16  1:06.46                                                      
 14 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               1:03.48    1:07.10        
       30.39  1:07.10                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU Blue
 Meet Qualifying 15&O:  2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA              2:07.70    2:09.24 .BLU   
       27.03  1:02.14  1:39.27  2:09.24                                    
  2 Barseghian, Calvin E      15 MVN-CA               2:07.82    2:11.27 .BLU   
       28.19  1:01.94  1:41.28  2:11.27                                    
  3 Nguyen, Jeremy D          18 GWSC-CA              2:13.88    2:12.23 .BLU   
       26.41  1:00.53  1:40.46  2:12.23                                    
  4 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              2:19.93    2:14.71 .BLU   
       28.39  1:03.80  1:44.63  2:14.71                                    
  5 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              2:15.50    2:16.55 .BLU   
       29.33  1:05.06  1:45.53  2:16.55                                    
  6 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               2:15.17    2:17.10 .BLU   
       30.16  1:05.13  1:46.94  2:17.10                                    
  7 Ng, Titus H               15 SACA-CA              2:12.55    2:18.30 .BLU   
       28.75  1:04.26  1:48.29  2:18.30                                    
  8 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               2:19.96    2:18.79 .BLU   
       30.77  1:08.38  1:46.96  2:18.79                                    
  9 Nguyen, Colin D           18 MVN-CA               2:17.25    2:22.07        
       30.97  1:10.23  1:49.59  2:22.07                                    
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       13:09.80  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  13:09.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA              10:17.48   10:14.24 .BLU   
       27.82    58.23  1:29.17  2:00.18  2:31.21  3:02.09  3:33.35  4:04.74
     4:36.00  5:07.13  5:38.32  6:09.97  6:40.72  7:12.27  7:43.34  8:13.97
     8:44.70  9:15.32  9:45.59 10:14.24                                    
  2 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA              13:09.80   10:36.26 .BLU   
       27.57    58.90  1:30.50  2:02.55  2:34.85  3:06.79  3:39.42  4:11.73
     4:44.18  5:16.94  5:49.57  6:21.92  6:54.38  7:27.01  7:59.48  8:32.12
     9:04.61  9:36.65 10:08.10 10:36.26                                    
  3 Kofford, Dylan J          13 COTO-CA             13:09.80   10:36.84 .BLU   
       27.75    58.85  1:30.59  2:02.80  2:34.92  3:06.76  3:39.46  4:11.99
     4:44.43  5:17.37  5:50.10  6:22.82  6:55.51  7:27.86  8:00.52  8:32.70
     9:04.40  9:37.16 10:08.13 10:36.84                                    
  4 Barseghian, Calvin E      15 MVN-CA              13:09.80   10:40.69 .BLU   
       28.60  1:00.26  1:32.70  2:05.15  2:38.14  3:11.29  3:43.66  4:16.47
     4:49.53  5:22.50  5:54.49  6:26.82  6:59.05  7:31.93  8:04.15  8:35.98
     9:07.37  9:39.35 10:11.16 10:40.69                                    
  5 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA             10:11.86   10:47.09 .BLU   
       27.64    58.36  1:29.82  2:01.75  2:33.82  3:06.11  3:38.61  4:11.63
     4:44.44  5:17.25  5:49.70  6:22.36  6:55.50  7:28.58  8:01.94  8:35.19
     9:08.43  9:41.30 10:14.33 10:47.09                                    
  6 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA             11:33.68   10:51.35 .BLU   
       29.11  1:03.23  1:36.50  2:09.14 10:51.35                           
  7 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA              11:04.60   10:53.06 .BLU   
       30.30  1:03.20  1:36.24  2:08.93  2:42.05  3:15.08  3:47.68  4:20.77
     4:53.80  5:26.78  5:59.98  6:32.74  7:05.92  7:38.63  8:11.12  8:43.55
     9:16.38  9:49.22 10:21.91 10:53.06                                    
  8 Jardim, Caden C           16 GWSC-CA             10:52.65   10:59.08 .BLU   
       28.99  1:00.65  1:32.56  2:05.13  2:38.06  3:11.11  3:44.37  4:17.80
     4:51.33  5:24.86  5:58.19  6:31.48  7:05.01  7:38.57  8:12.23  8:45.66
     9:19.25  9:53.17 10:26.52 10:59.08                                    
  9 Harper, Holden W          14 MVN-CA              13:09.80   11:03.82 .BLU   
       29.42  1:01.72  1:35.40  2:08.95  2:42.62  3:16.31  3:49.46  4:23.25
     4:56.64  5:30.28  6:04.00  6:37.65  7:11.32  7:45.04  8:18.78  8:52.18
     9:25.31  9:58.82 10:31.65 11:03.82                                    
 10 Diamond, Sam M            15 SCAL-CA             13:09.80   11:05.25 .BLU   
       28.15  1:00.22  1:33.46  2:07.62  2:41.38  3:15.17  3:48.11  4:21.77
     4:55.64  5:29.60  6:04.08  6:37.94  7:12.17  7:46.67  8:20.19  8:53.71
     9:27.05 10:00.94 11:05.25                                             
 11 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA             11:32.82   11:44.95 .BLU   
       29.82                             2:43.81                           
                                                                    9:16.42
                      11:10.15 11:44.95                                    
 12 Allen, Chris J            11 EAST-CA             12:02.67   12:10.03 .BLU   
       33.39  1:09.81  1:45.69  2:22.94  3:00.31  3:36.79  4:13.82  4:50.19
     5:27.39  6:04.06  6:41.00  7:18.10  7:54.98  8:31.57  9:08.06  9:44.64
    10:21.74 10:58.20 11:34.70 12:10.03                                    
 13 Coombs, Parker R          11 MVN-CA              13:09.80   12:43.45 .BLU   
       33.45  1:11.60  1:50.44  2:29.34  3:08.36  3:47.67  4:27.29  5:06.26
     5:45.33  6:23.92  7:02.73  7:41.46  8:20.03  8:58.84  9:37.25 10:15.57
    10:53.57 11:31.24 12:08.45 12:43.45                                    
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jardim, Caden C           16 GWSC-CA              2:07.20    2:07.92 .BLU   
       29.92  1:01.55  1:34.59  2:07.92                                    
  2 Chen, Justin R            15 GWSC-CA              2:15.90    2:11.14 .BLU   
       31.62  1:05.04  1:38.42  2:11.14                                    
  3 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               2:14.92    2:12.71 .BLU   
       31.75  1:05.42  1:39.30  2:12.71                                    
  4 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              2:13.97    2:15.32 .BLU   
       33.41  1:07.94  1:42.38  2:15.32                                    
  5 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA               2:10.61    2:17.10 .BLU   
       31.53  1:06.28  1:42.13  2:17.10                                    
  6 Kofford, Dylan J          13 COTO-CA              2:16.89    2:17.92 .BLU   
       32.66  1:07.31  1:43.06  2:17.92                                    
  7 Tannehill, Sean Connell   16 EAST-CA              2:08.92    2:20.12 .BLU   
       33.18  1:07.67  1:43.85  2:20.12                                    
  8 Sandlin, Carson M         16 MVN-CA               2:29.92    2:22.51 .BLU   
       33.44  1:09.45  1:46.81  2:22.51                                    
  9 Aceves, Apollo A          12 MVN-CA               2:51.40    2:23.51 .BLU   
       33.54  1:09.84  1:47.17  2:23.51                                    
 10 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               2:27.34    2:24.56 .BLU   
       36.18  1:12.22  1:48.81  2:24.56                                    
 11 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA               2:34.79    2:25.55 .BLU   
       35.65  1:12.91  1:50.34  2:25.55                                    
 12 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              2:30.05    2:26.60 .BLU   
       34.06  1:10.38  1:48.23  2:26.60                                    
 13 Sanchez, Isaac C          14 RIPT-CA              2:36.80    2:27.57 .BLU   
       34.64  1:12.59  1:50.67  2:27.57                                    
 14 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               2:39.04    2:27.73 .BLU   
       35.66  1:12.63  1:51.52  2:27.73                                    
 15 Tran, Ryan H              14 GWSC-CA              2:32.10    2:28.65 .BLU   
       35.15  1:13.01  1:50.97  2:28.65                                    
 16 Olivarria, Ethan J        13 DA-CA                2:35.00    2:30.03 .BLU   
       35.89  1:13.70  1:52.14  2:30.03                                    
 17 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:34.13    2:31.22 .BLU   
       36.27  1:14.41  1:53.09  2:31.22                                    
 18 Metcalf, Logan J          13 STOP-CA              2:46.27    2:37.91 .BLU   
       38.29  1:17.64  1:58.36  2:37.91                                    
 19 Tannehill, Liam N         12 EAST-CA              2:45.58    2:44.97 .BLU   
       39.55  1:22.13  2:04.13  2:44.97                                    
 20 Lee, Jadon W              15 SACA-CA              2:48.96    3:22.83        
       44.70  1:33.79  2:25.25  3:22.83                                    
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aistars, Anders R         15 MVN-CA               2:19.79    2:18.24 .BLU   
       31.15  1:06.54  1:42.15  2:18.24                                    
  2 Colombo, Tommaso          14 MVN-CA               2:18.09    2:19.23 .BLU   
       31.37  1:06.96  1:43.18  2:19.23                                    
  3 Johansson, Lukas U        17 SCAL-CA              2:15.45    2:21.19 .BLU   
       31.77  1:07.28  1:44.31  2:21.19                                    
  4 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA               2:25.96    2:26.26 .BLU   
       34.13  1:12.40  1:49.83  2:26.26                                    
  5 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA              2:21.28    2:26.68 .BLU   
       32.30  1:09.42  1:47.72  2:26.68                                    
  6 Chowdhury, Arin G         12 SEAL-CA              2:33.49    2:29.51 .BLU   
       34.15  1:12.48  1:51.39  2:29.51                                    
  7 Collins, Luke P           11 MVN-CA               2:35.00    2:30.55 .BLU   
       34.62  1:12.76  1:51.59  2:30.55                                    
  8 Olmstead, Tristan J       15 MVN-CA               2:32.36    2:32.36 .BLU   
       35.07  1:13.89  1:53.23  2:32.36                                    
  9 Bui, Andrew T             13 RIPT-CA              2:30.05    2:32.80 .BLU   
       35.11  1:14.22  1:53.45  2:32.80                                    
 10 Matsuda, Connor J         15 RIPT-CA              2:30.58    2:33.55 .BLU   
       34.53  1:13.06  1:52.53  2:33.55                                    
 11 Sandvig, Aiden B          13 GWSC-CA              2:43.36    2:34.96 .BLU   
       35.31  1:15.24  1:56.07  2:34.96                                    
 12 Caruso, Jun N             12 GWSC-CA              2:40.59    2:36.24 .BLU   
       36.03  1:16.47  1:56.59  2:36.24                                    
 13 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              2:32.59    2:37.67 .BLU   
       36.21  1:16.35  1:57.64  2:37.67                                    
 14 Ford, Jackson G           14 GWSC-CA              2:38.89    2:37.72 .BLU   
       37.44  1:19.20  1:59.57  2:37.72                                    
 15 Shaffer, Jake E           13 GWSC-CA              2:36.76    2:37.87 .BLU   
       35.50  1:16.71  1:58.13  2:37.87                                    
 16 Park, Joon S              16 AZOT-CA              2:33.11    2:38.16 .BLU   
       35.14  1:14.50  1:56.10  2:38.16                                    
 17 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA              2:33.27    2:40.50 .BLU   
       35.29  1:16.20  1:58.57  2:40.50                                    
 18 Chu, Colin D              14 RIPT-CA              2:44.47    2:42.86 .BLU   
       39.02  1:20.95  2:02.40  2:42.86                                    
 19 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:48.18    2:44.85 .BLU   
       38.43  1:20.23  2:02.71  2:44.85                                    
 20 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              2:35.96    2:45.01 .BLU   
       36.44  1:19.41  2:02.06  2:45.01                                    
 21 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA               2:42.89    2:46.14 .BLU   
       38.21  1:20.68  2:03.78  2:46.14                                    
 22 Metcalf, Logan J          13 STOP-CA              2:50.72    2:48.19 .BLU   
       38.34  1:21.64  2:05.36  2:48.19                                    
 23 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA              2:51.40    2:48.97 .BLU   
       37.67  1:20.76  2:05.61  2:48.97                                    
 24 Hernandez, Jayden V       13 STOP-CA              2:47.49    2:49.81 .BLU   
       38.68  1:21.99  2:06.55  2:49.81                                    
 25 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               3:09.00    2:50.46 .BLU   
       38.18  1:22.54  2:07.20  2:50.46                                    
 26 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:50.60    2:53.97 .BLU   
       39.26  1:23.41  2:09.25  2:53.97                                    
 27 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA              3:04.12    2:55.39 .BLU   
       40.14  1:24.38  2:10.21  2:55.39                                    
 28 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               3:06.96    3:01.63 .BLU   
       39.99  1:27.41  2:14.29  3:01.63                                    
 29 Breton, Garrett R         11 MVN-CA               3:07.57    3:06.34 .BLU   
       42.85  1:29.79  2:18.73  3:06.34                                    
 -- Okazaki, Hugo M           14 SCAL-CA              2:32.94         DQ        
       36.98  1:14.78  1:54.74       DQ                                    
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:47.40  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA              2:02.50    2:05.48 .BLU   
       27.76    59.36  1:32.48  2:05.48                                    
  2 Olquin, Nicholas G        15 RIPT-CA              2:02.69    2:07.79 .BLU   
       27.73    59.38  1:33.02  2:07.79                                    
  3 Ballinger, Brody K        15 MVN-CA               2:13.50    2:18.50 .BLU   
       29.26  1:03.90  1:41.33  2:18.50                                    
  4 Joe, Brandon S            16 COTO-CA              2:28.78    2:19.50 .BLU   
       31.44  1:06.16  1:42.94  2:19.50                                    
  5 Okazaki, Hugo M           14 SCAL-CA              2:19.78    2:19.70 .BLU   
       30.70  1:05.35  1:41.87  2:19.70                                    
  6 Matsuda, Trevor M         14 RIPT-CA              2:47.40    2:20.39 .BLU   
       30.99  1:06.15  1:43.42  2:20.39                                    
  7 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               2:34.17    2:21.52 .BLU   
       31.71  1:07.61  1:45.49  2:21.52                                    
  8 Tannehill, Sean Padraig   15 EAST-CA              2:20.54    2:21.83 .BLU   
       30.87  1:06.35  1:44.08  2:21.83                                    
  9 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              2:47.40    2:26.87 .BLU   
       30.64  1:06.82  1:44.66  2:26.87                                    
 10 Westfall, Dane E          16 MVN-CA               2:47.40    2:30.72 .BLU   
       32.85  1:10.80  1:50.33  2:30.72                                    
 11 Courtney, Jacob H         13 MVN-CA               2:33.45    2:30.94 .BLU   
       32.68  1:10.50  1:50.21  2:30.94                                    
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
        5:48.90  .BLU Blue
 Meet Qualifying:  5:48.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ince, Nathaniel R         14 AZOT-CA              4:30.00    4:28.06 .BLU   
       28.80  1:02.60  1:37.70  2:12.35  2:49.65  3:27.61  3:58.36  4:28.06
  2 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              4:32.99    4:32.99 .BLU   
       29.13  1:02.63  1:38.16  2:13.10  2:51.42  3:29.97  4:01.79  4:32.99
  3 Gallegos, Benjamin J      13 MVN-CA               4:35.90    4:34.06 .BLU   
       29.37  1:02.67  1:38.86  2:14.74  2:53.16  3:33.21  4:04.08  4:34.06
  4 Tannehill, Sean Eoin N    14 EAST-CA              4:26.32    4:36.49 .BLU   
       29.58  1:03.03  1:39.39  2:15.20  2:54.30  3:34.38  4:06.05  4:36.49
  5 Shiono, Taisho C          14 SACA-CA              4:42.32    4:44.81 .BLU   
       30.91  1:05.92  1:44.04  2:22.33  3:00.64  3:40.17  4:12.93  4:44.81
  6 Korner, Andrew L          15 MVN-CA               4:48.39    4:46.04 .BLU   
       30.47  1:05.91  1:41.88  2:16.69  2:59.51  3:43.04  4:14.89  4:46.04
  7 Beckett, Austin L         14 SACA-CA              4:46.50    4:51.15 .BLU   
       31.13  1:07.29  1:46.32  2:24.71  3:03.63  3:43.31  4:17.78  4:51.15
  8 Collins, Luke P           11 MVN-CA               5:48.90    4:53.27 .BLU   
       33.09  1:10.57  1:49.97  2:28.67  3:08.67  3:48.28  4:21.64  4:53.27
  9 Cook, Brenden T           14 MVN-CA               5:48.90    4:55.58 .BLU   
       31.88  1:09.49  1:46.92  2:24.77  3:07.37  3:52.23  4:24.06  4:55.58
 10 Shiotsu, Ben B            13 SCAL-CA              4:57.64    4:56.47 .BLU   
       30.27  1:04.57  1:44.69  2:23.96  3:05.20  3:47.31  4:22.88  4:56.47
 11 Korner, Bennett L         12 MVN-CA               5:12.32    5:04.81 .BLU   
       31.50  1:08.59  1:48.62  2:28.63  3:10.29  3:54.07  4:29.83  5:04.81
 12 Maitra, Ari T             12 MVN-CA               5:41.21    5:29.46 .BLU   
       32.20  1:12.77  1:56.94  2:38.85  3:28.56  4:18.94  4:53.94  5:29.46
 13 Coombs, Parker R          11 MVN-CA               5:48.90    5:30.34 .BLU   
       34.86  1:14.82  1:55.09  2:36.29  3:25.89  4:15.71  4:54.23  5:30.34
 14 Felker, J.D. D            12 MVN-CA               5:39.31    5:36.52 .BLU   
       35.99  1:18.87  2:02.45  2:45.60  3:32.65  4:21.14  4:59.35  5:36.52
 -- Ford, Jackson G           14 GWSC-CA              5:07.23         DQ        
       34.63  1:13.39  1:52.98  2:31.82  3:15.88  4:00.12  4:33.91       DQ
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA                   NT      27.80        
 
Mixed 5 & Over 500 Yard Freestyle Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Samantha R      13 GWSC-CA                   NT    5:23.04        
  2 Patterson, Ryan T         13 MVN-CA                    NT    5:26.78        
  3 Del Rosario, Sophia V     14 MVN-CA                    NT    5:41.00